Mission:  Metropolitan Swimming shall promote, develop and improve competitive swimming through education, support and opportunities for participation to a diverse swimming community.

Vision:
  To inspire and provide quality opportunities for our members to achieve excellence in the sport of competitive swimming.

 

Metropolitan Swimming stands with our community against racist actions, incendiary statements, and violence against any person. This means we must engage individuals throughout our member community in tough conversations about inequalities, identify the signs of systematic racism, and share proven solutions.

Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 6/24/2019 03:55 PM
            2019 MR NCAC Third LCM Sprint Invitational - 6/23/2019             
                              Sanction #: 190606                               
                                    Results                                    
 
Girls 12 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mordaunt, Victoria        12 Middies Wave-MR        31.73      31.21        
  2 Deng, Alexa G             12 FREE-MR                30.74      31.25        
  3 Sullivan, Lauren P        12 LBA-MR                 31.59      31.38        
  4 Vos, Brooke C             12 MDST-AD                30.71      31.92        
  5 Sullivan, Keira L         12 LBA-MR                 32.97      32.15        
  6 D'Amelio, Theodora M      11 FREE-MR                32.49      32.44        
  7 Lombardo, Kayla           11 Middies Wave-MR        32.64      32.60        
  8 Largen, Caroline          12 Heatwaves-MR           30.00      33.12        
  9 Miller, Imogen A          11 FREE-MR                35.33      33.55        
 10 Hernandez, Destiny        12 APEX-MR                33.93      33.60        
 11 Cashman, Clara R          12 FREE-MR                35.38      34.08        
 12 Lin, Angelina J           11 UNFRE-MR               35.04      34.17        
 13 Huang, Cheri K            10 HS-MR                  34.59      34.24        
 14 Wu, Serena Y              12 Middies Wave-MR        33.02      34.37        
 15 Hendrickson, Riley D      11 Middies Wave-MR        37.26      34.49        
 16 Suzuki, Riko              11 Middies Wave-MR        35.19      34.70        
 17 Ewald, Sydney             12 NCAC-MR                34.68      34.96        
 18 Deangelis, Stephanie R    12 LBA-MR                 35.89      34.98        
 19 Egbert, Alexis A          12 LBA-MR                 34.50      35.22        
 20 Johnson, Cayla A          12 APEX-MR                35.52      35.64        
 20 Chin, Cassidy *           10 HS-MR                  36.82      35.64        
 22 Kanachova, Veronica       12 APEX-MR                36.07      35.85        
 23 Minchak, Jami E           11 LBA-MR                 37.66      35.95        
 24 Chuk, Megan               12 FREE-MR                37.97      36.23        
 24 Vidals, Giselle           11 APEX-MR                35.84      36.23        
 26 Vogt, Olivia G            12 LBA-MR                 36.76      36.24        
 27 Alfasi, Alexis L          12 LBA-MR                 40.44      37.76        
 28 Chaploutsky, Polina        9 Aquaracers-NJ          37.68      37.91        
 29 Maldonado, Angie M        12 LBA-MR                 38.22      38.11        
 30 Li, Summer A               9 APEX-MR                38.81      38.37        
 31 Miller, Caroline A        10 LBA-MR                    NT      38.49        
 32 Liu, Emily H              12 FREE-MR                39.47      39.50        
 33 Policaro, Ava N           11 LBA-MR                 40.44      39.55        
 34 Liu, Alina J              11 FREE-MR                42.58      39.64        
 35 Hall, Brianna             12 LBA-MR                    NT      40.17        
 36 Guille, Olivia L          11 LBA-MR                    NT      40.25        
 37 Suzana, Josephine          8 APEX-MR                41.24      40.47        
 38 Hinton, Chonn D           11 DESC-NJ                42.27      40.61        
 39 Hao, Alice                12 CFB-MR                    NT      40.68        
 40 Rodriguez, Amanda V       12 APEX-MR                42.66      40.69        
 41 Rozman, Miriam            11 Aquaracers-NJ          43.35      41.31        
 42 Jarrett, Sery Y            9 Middies Wave-MR        43.92      42.37        
 43 Yildiz, Chantal            7 FREE-MR                45.01      42.60        
 44 Ramos, Aliza D             9 MDST-AD                45.93      43.75        
 45 Triolo, Alexia S          10 FREE-MR                44.61      43.89        
 46 Terri, Sheena C            8 Middies Wave-MR        43.64      44.06        
 47 Cotto, Skylar C           12 APEX-MR                41.33      44.16        
 48 Burgess, Delilah N        11 APEX-MR                43.46      44.40        
 49 Kosyakovskiy, Allison      8 FREE-MR                46.21      45.11        
 50 Tom, Victory W             9 LBA-MR                 54.03      45.28        
 51 Tom, Veronica C            9 LBA-MR                 50.43      45.99        
 52 Proper, Melanie J         10 LBA-MR                 47.25      46.33        
 53 Hoy, Victoria L           11 HS-MR                     NT      46.53        
 54 Pinto, Gabriella           7 Middies Wave-MR        48.21      46.69        
 55 Loaiza, Giselle I         10 DESC-NJ                48.23      47.85        
 56 Kim, Olivia                9 Aquaracers-NJ          51.25      48.34        
 57 Adams, Kailyn C            7 DESC-NJ                54.83      48.94        
 58 Barnhill, Rayna M          9 LBA-MR                 55.72      50.19        
 59 Okhuofu, Emike O          10 DESC-NJ                56.87      51.43        
 60 Vali, Mona                11 Aquaracers-NJ          51.90      51.56        
 61 Cho, April                10 Aquaracers-NJ          53.90      52.13        
 62 Li, Carina Y               8 FREE-MR                54.81      53.07        
 63 Altamira, Hannah A        11 DESC-NJ                   NT      53.88        
 64 Fisher, Zoe M              8 Middies Wave-MR           NT      53.97        
 65 Dominick, Kelcie C         7 Middies Wave-MR           NT      54.16        
 66 Rodriguez, Brenda A       10 APEX-MR                59.00    1:00.92        
 67 Joo, Claire                9 Aquaracers-NJ        1:03.88    1:06.63        
 68 Valverde, Izabella         9 APEX-MR              1:18.94    1:16.45        
 
Girls 12 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Salazar, Emily A          12 APEX-MR              1:09.41    1:09.30        
                  33.87     1:09.30 (35.43)                                        
  2 Babenko, Sasha            12 Aquaracers-NJ        1:10.83    1:12.07        
                  34.59     1:12.07 (37.48)                                        
  3 Cani, Ema                 12 FREE-MR              1:12.05    1:14.61        
                  36.74     1:14.61 (37.87)                                        
  4 D'Amelio, Theodora M      11 FREE-MR              1:11.10    1:14.95        
                  37.01     1:14.95 (37.94)                                        
  5 Hernandez, Destiny        12 APEX-MR              1:14.20    1:14.97        
                  36.60     1:14.97 (38.37)                                        
  6 Egbert, Alexis A          12 LBA-MR               1:15.52    1:17.57        
                  37.89     1:17.57 (39.68)                                        
  7 Coulthard, Tamsin A       10 Middies Wave-MR      1:17.27    1:18.81        
                  37.83     1:18.81 (40.98)                                        
  8 Fitzpatrick, Logan F      12 LBA-MR               1:17.02    1:19.18        
                  38.04     1:19.18 (41.14)                                        
  9 Deangelis, Stephanie R    12 LBA-MR               1:15.36    1:19.49        
                  38.05     1:19.49 (41.44)                                        
 10 Kanachova, Veronica       12 APEX-MR              1:18.06    1:19.66        
                  38.64     1:19.66 (41.02)                                        
 11 Ewald, Sydney             12 NCAC-MR              1:16.00    1:22.74        
 12 Chaploutsky, Polina        9 Aquaracers-NJ        1:24.13    1:23.30        
                  40.20     1:23.30 (43.10)                                        
 13 Vogt, Olivia G            12 LBA-MR               1:24.24    1:24.97        
                  38.84     1:24.97 (46.13)                                        
 14 Maldonado, Angie M        12 LBA-MR               1:27.08    1:27.65        
                  40.96     1:27.65 (46.69)                                        
 15 Miller, Caroline A        10 LBA-MR               1:32.51    1:29.50        
                  42.06     1:29.50 (47.44)                                        
 16 Reyes Aguirre, Juana      11 APEX-MR              1:23.71    1:30.12        
                  42.37     1:30.12 (47.75)                                        
 17 Liu, Emily H              12 FREE-MR              1:28.16    1:30.14        
                  42.84     1:30.14 (47.30)                                        
 18 Policaro, Ava N           11 LBA-MR               1:28.36    1:33.52        
                  46.56     1:33.52 (46.96)                                        
 19 Guille, Olivia L          11 LBA-MR               1:34.02    1:36.05        
                  45.73     1:36.05 (50.32)                                        
 20 Ramos, Aliza D             9 MDST-AD              1:38.49    1:36.75        
                  46.37     1:36.75 (50.38)                                        
 21 Terri, Sheena C            8 Middies Wave-MR      1:42.41    1:40.25        
                  44.79     1:40.25 (55.46)                                        
 22 Triolo, Alexia S          10 FREE-MR              1:25.99    1:41.00        
                  46.59     1:41.00 (54.41)                                        
 23 Jarrett, Sery Y            9 Middies Wave-MR      1:43.67    1:41.71        
                  48.11     1:41.71 (53.60)                                        
 24 Loaiza, Giselle I         10 DESC-NJ              1:48.52    1:46.43        
 25 Proper, Melanie J         10 LBA-MR               1:41.14    1:47.34        
                  51.45     1:47.34 (55.89)                                        
 26 Kim, Olivia                9 Aquaracers-NJ        2:12.89    1:49.13        
                  51.15     1:49.13 (57.98)                                        
 27 Pinto, Gabriella           7 Middies Wave-MR      1:58.42    1:51.83        
                  49.99   1:51.83 (1:01.84)                                        
 28 Barnhill, Rayna M          9 LBA-MR                    NT    1:54.28        
                  55.40     1:54.28 (58.88)                                        
 29 Vali, Mona                11 Aquaracers-NJ        2:11.89    1:54.80        
                  53.47   1:54.80 (1:01.33)                                        
 30 Cho, April                10 Aquaracers-NJ        2:13.27    1:54.94        
                  53.25   1:54.94 (1:01.69)                                        
 31 ElKhouly, Jana A           9 HS-MR                     NT    1:55.84        
 32 Hoy, Victoria L           11 HS-MR                     NT    1:58.37        
                  53.72   1:58.37 (1:04.65)                                        
 33 Li, Carina Y               8 FREE-MR              2:11.09    2:00.28        
                  57.84   2:00.28 (1:02.44)                                        
 34 Okhuofu, Emike O          10 DESC-NJ              2:14.62    2:08.48        
 35 Fisher, Zoe M              8 Middies Wave-MR           NT    2:09.22        
                1:01.71   2:09.22 (1:07.51)                                        
 36 Altamira, Hannah A        11 DESC-NJ              2:06.07    2:11.06        
                1:00.48   2:11.06 (1:10.58)                                        
 37 Adams, Kailyn C            7 DESC-NJ              2:04.04    2:14.20        
 -- Dominick, Kelcie C         7 Middies Wave-MR           NT         DQ        
      Did not finish
                1:13.61                                                            
 
Girls 12 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ponce, Isabel G           12 Aquaracers-NJ        2:32.91    2:37.44        
                  36.69     1:17.63 (40.94)     2:00.28 (42.65)     2:37.44 (37.16)
  2 Samko, Clara Mae M        12 HS-MR                2:44.10    2:38.73        
                  36.27     1:17.50 (41.23)     1:59.41 (41.91)     2:38.73 (39.32)
  3 Babenko, Sasha            12 Aquaracers-NJ        2:32.21    2:39.29        
                  35.74     1:15.67 (39.93)     1:58.82 (43.15)     2:39.29 (40.47)
  4 Chin, Cassidy *           10 HS-MR                2:54.13    2:52.82        
                                1:21.77 ( )   2:52.82 (1:31.05)                    
  5 Coulthard, Tamsin A       10 Middies Wave-MR      2:54.58    2:53.71        
                  39.31     1:24.29 (44.98)     2:10.92 (46.63)     2:53.71 (42.79)
  6 Bhatla, Sana              10 FREE-MR              3:23.37    3:35.19        
                  47.33     1:44.78 (57.45)     2:43.12 (58.34)     3:35.19 (52.07)
 
Girls 12 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sullivan, Keira L         12 LBA-MR                 36.46      35.89        
  2 Sullivan, Lauren P        12 LBA-MR                 38.26      37.04        
  3 Mordaunt, Victoria        12 Middies Wave-MR        37.51      37.12        
  4 Wu, Serena Y              12 Middies Wave-MR        38.33      38.30        
  5 Lin, Angelina J           11 UNFRE-MR               39.44      38.91        
  6 Samko, Clara Mae M        12 HS-MR                  37.52      39.22        
  7 Johnson, Cayla A          12 APEX-MR                41.32      39.94        
  8 Hernandez, Destiny        12 APEX-MR                40.01      40.18        
  9 Miller, Imogen A          11 FREE-MR                40.95      40.94        
 10 Salazar, Emily A          12 APEX-MR                40.89      41.34        
 11 Suzuki, Riko              11 Middies Wave-MR        42.67      41.46        
 12 Richardson, Davia K       10 Middies Wave-MR        41.21      41.48        
 13 Coulthard, Tamsin A       10 Middies Wave-MR        42.19      41.69        
 14 Hendrickson, Riley D      11 Middies Wave-MR        42.96      41.71        
 15 Chuk, Megan               12 FREE-MR                45.60      43.53        
 16 Cashman, Clara R          12 FREE-MR                44.87      43.57        
 17 Kanachova, Veronica       12 APEX-MR                46.72      43.76        
 18 Huang, Cheri K            10 HS-MR                  43.03      43.77        
 19 Vogt, Olivia G            12 LBA-MR                 47.71      44.90        
 19 Chen, Chiara              11 NCAC-MR                43.93      44.90        
 21 Rodriguez, Amanda V       12 APEX-MR                51.70      46.20        
 22 Vidals, Giselle           11 APEX-MR                45.76      47.08        
 23 Suzana, Josephine          8 APEX-MR                47.24      48.02        
 24 Maldonado, Angie M        12 LBA-MR                 49.41      48.66        
 25 Li, Summer A               9 APEX-MR                47.42      50.28        
 26 Liu, Alina J              11 FREE-MR                48.49      50.41        
 27 Hinton, Chonn D           11 DESC-NJ                52.01      52.50        
 28 Ramos, Aliza D             9 MDST-AD                51.06      52.92        
 29 Terri, Sheena C            8 Middies Wave-MR        50.23      53.07        
 30 Triolo, Alexia S          10 FREE-MR                55.99      53.50        
 31 Guille, Olivia L          11 LBA-MR                 48.73      53.65        
 32 Barnhill, Rayna M          9 LBA-MR                 58.93      54.82        
 33 Burgess, Delilah N        11 APEX-MR                54.34      55.11        
 34 Cotto, Skylar C           12 APEX-MR                47.96      55.44        
 35 Hall, Brianna             12 LBA-MR                    NT      56.52        
 36 Hoy, Victoria L           11 HS-MR                     NT      56.62        
 37 Jarrett, Sery Y            9 Middies Wave-MR        55.64      58.21        
 38 Pinto, Gabriella           7 Middies Wave-MR      1:00.56      58.78        
 39 Dominick, Kelcie C         7 Middies Wave-MR           NT      59.89        
 40 Kim, Olivia                9 Aquaracers-NJ        1:03.42    1:00.15        
 41 Joo, Claire                9 Aquaracers-NJ        1:08.96    1:01.63        
 42 Cho, April                10 Aquaracers-NJ        1:05.80    1:04.35        
 43 Okhuofu, Emike O          10 DESC-NJ              1:02.21    1:04.48        
 44 Fisher, Zoe M              8 Middies Wave-MR           NT    1:05.18        
 45 Valverde, Izabella         9 APEX-MR              1:32.90    1:05.22        
 46 Rodriguez, Brenda A       10 APEX-MR              1:07.07    1:06.03        
 
Girls 12 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cani, Ema                 12 FREE-MR              1:22.30    1:20.24        
                  40.77     1:20.24 (39.47)                                        
  2 Ponce, Isabel G           12 Aquaracers-NJ        1:18.22    1:23.53        
                  42.11     1:23.53 (41.42)                                        
  3 Lin, Angelina J           11 UNFRE-MR             1:27.31    1:25.70        
                  42.01     1:25.70 (43.69)                                        
  4 D'Amelio, Theodora M      11 FREE-MR              1:20.83    1:25.77        
                  42.38     1:25.77 (43.39)                                        
  5 Hernandez, Destiny        12 APEX-MR              1:27.05    1:27.69        
  6 Miller, Imogen A          11 FREE-MR              1:32.48    1:28.89        
                  44.10     1:28.89 (44.79)                                        
  7 Chaploutsky, Polina        9 Aquaracers-NJ        1:31.34    1:32.24        
                  46.64     1:32.24 (45.60)                                        
  8 Kanachova, Veronica       12 APEX-MR              1:30.31    1:34.13        
                  46.62     1:34.13 (47.51)                                        
  9 Liu, Emily H              12 FREE-MR              1:39.00    1:36.56        
                  46.73     1:36.56 (49.83)                                        
 10 Chen, Chiara              11 NCAC-MR              1:32.93    1:38.25        
                  46.74     1:38.25 (51.51)                                        
 11 Liu, Alina J              11 FREE-MR              1:47.53    1:41.29        
                  50.38     1:41.29 (50.91)                                        
 12 Yildiz, Chantal            7 FREE-MR              1:59.99    1:48.07        
                  53.23     1:48.07 (54.84)                                        
 13 Ramos, Aliza D             9 MDST-AD              1:49.74    1:48.22        
                  53.46     1:48.22 (54.76)                                        
 
Girls 12 & Under 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Minchak, Jami E           11 LBA-MR               3:12.81    3:13.72        
                                1:34.97 ( )   3:13.72 (1:38.75)                    
  2 Fitzpatrick, Logan F      12 LBA-MR                    NT    3:15.45        
                                1:35.50 ( )     2:27.29 (51.79)     3:15.45 (48.16)
  3 Hao, Alice                12 CFB-MR                    NT    3:47.60        
                  52.31     1:48.46 (56.15)   2:48.68 (1:00.22)     3:47.60 (58.92)
  4 Bhatla, Sana              10 FREE-MR              3:39.99    4:05.41        
                  58.30   2:00.60 (1:02.30)   3:05.54 (1:04.94)     4:05.41 (59.87)
 
Girls 12 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meccia, Madison N         12 FREE-MR                42.69      40.42        
  2 Lombardo, Kayla           11 Middies Wave-MR        41.63      40.51        
  3 Bradley, Addison O        12 LBA-MR                 41.50      43.18        
  4 Kanachova, Veronica       12 APEX-MR                44.58      44.87        
  5 Malloy, Alyssa            12 FREE-MR                45.11      45.34        
  6 Salazar, Emily A          12 APEX-MR                   NT      45.72        
  7 Huang, Cheri K            10 HS-MR                  46.76      46.42        
  8 Ewald, Sydney             12 NCAC-MR                46.00      48.16        
  9 Rozman, Miriam            11 Aquaracers-NJ          49.49      49.01        
 10 Li, Summer A               9 APEX-MR                50.39      51.54        
 11 Miller, Caroline A        10 LBA-MR                 53.29      52.47        
 12 Chen, Chiara              11 NCAC-MR                54.00      52.84        
 13 Hall, Brianna             12 LBA-MR                    NT      55.22        
 14 Suzana, Josephine          8 APEX-MR                55.51      55.70        
 15 Vidals, Giselle           11 APEX-MR                54.49      56.87        
 16 Hinton, Chonn D           11 DESC-NJ                49.32      58.27        
 17 Guille, Olivia L          11 LBA-MR                    NT    1:00.15        
 18 Cho, April                10 Aquaracers-NJ        1:06.73    1:00.73        
 19 Ramos, Aliza D             9 MDST-AD                   NT    1:02.70        
 20 Altamira, Hannah A        11 DESC-NJ                   NT    1:04.53        
 21 Kosyakovskiy, Allison      8 FREE-MR              1:03.09    1:07.27        
 22 Loaiza, Giselle I         10 DESC-NJ              1:13.54    1:08.85        
 23 Rodriguez, Amanda V       12 APEX-MR              1:14.50    1:09.10        
 24 Burgess, Delilah N        11 APEX-MR              1:15.50    1:10.58        
 25 Joo, Claire                9 Aquaracers-NJ        1:20.35    1:17.56        
 26 Adams, Kailyn C            7 DESC-NJ              1:17.40    1:18.98        
 27 Li, Carina Y               8 FREE-MR              1:23.27    1:20.78        
 -- Johnson, Cayla A          12 APEX-MR                56.89         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
 -- Rodriguez, Brenda A       10 APEX-MR              1:25.50         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Girls 12 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meccia, Madison N         12 FREE-MR              1:29.44    1:27.15        
                  42.09     1:27.15 (45.06)                                        
  2 Largen, Caroline          12 Heatwaves-MR         1:27.00    1:29.09        
                  43.29     1:29.09 (45.80)                                        
  3 Bradley, Addison O        12 LBA-MR               1:30.42    1:32.54        
                  43.10     1:32.54 (49.44)                                        
  4 Coulthard, Tamsin A       10 Middies Wave-MR      1:42.62    1:37.37        
                  48.13     1:37.37 (49.24)                                        
  5 Malloy, Alyssa            12 FREE-MR              1:40.95    1:37.96        
                  46.29     1:37.96 (51.67)                                        
  6 Cani, Ema                 12 FREE-MR              1:39.22    1:38.57        
  7 Ewald, Sydney             12 NCAC-MR              1:44.26    1:41.80        
                  50.08     1:41.80 (51.72)                                        
  8 Deangelis, Stephanie R    12 LBA-MR               1:37.94    1:43.19        
                  49.90     1:43.19 (53.29)                                        
  9 Chin, Cassidy *           10 HS-MR                1:45.11    1:44.38        
                  50.44     1:44.38 (53.94)                                        
 10 Rozman, Miriam            11 Aquaracers-NJ        1:45.93    1:47.13        
                  50.24     1:47.13 (56.89)                                        
 11 Minchak, Jami E           11 LBA-MR               1:59.76    1:51.16        
 12 Fitzpatrick, Logan F      12 LBA-MR               1:45.35    1:51.63        
                  53.86     1:51.63 (57.77)                                        
 13 Alfasi, Alexis L          12 LBA-MR               1:56.26    1:52.61        
                  54.28     1:52.61 (58.33)                                        
 14 Li, Summer A               9 APEX-MR              1:51.04    1:53.00        
                  53.57     1:53.00 (59.43)                                        
 15 Tom, Veronica C            9 LBA-MR               1:55.22    1:53.61        
                  54.68     1:53.61 (58.93)                                        
 16 Miller, Caroline A        10 LBA-MR                    NT    1:53.83        
                  54.55     1:53.83 (59.28)                                        
 17 Hao, Alice                12 CFB-MR                    NT    1:53.92        
                  53.41   1:53.92 (1:00.51)                                        
 18 Chen, Chiara              11 NCAC-MR              1:56.18    1:54.70        
                  54.21   1:54.70 (1:00.49)                                        
 19 Suzana, Josephine          8 APEX-MR              2:13.14    1:56.06        
                  56.49     1:56.06 (59.57)                                        
 20 Cashman, Clara R          12 FREE-MR              1:53.56    1:58.46        
                  56.87   1:58.46 (1:01.59)                                        
 21 Policaro, Ava N           11 LBA-MR               1:57.52    1:58.63        
                  58.45   1:58.63 (1:00.18)                                        
 22 Liu, Emily H              12 FREE-MR              2:05.36    2:03.00        
                1:00.36   2:03.00 (1:02.64)                                        
 23 Tom, Victory W             9 LBA-MR               2:03.91    2:05.37        
                1:00.92   2:05.37 (1:04.45)                                        
 24 Proper, Melanie J         10 LBA-MR               2:09.17    2:07.17        
                1:00.79   2:07.17 (1:06.38)                                        
 25 Vogt, Olivia G            12 LBA-MR               2:10.14    2:09.66        
                  59.42   2:09.66 (1:10.24)                                        
 26 Hoy, Victoria L           11 HS-MR                     NT    2:16.28        
                1:06.90   2:16.28 (1:09.38)                                        
 27 Barnhill, Rayna M          9 LBA-MR               2:32.97    2:16.63        
                1:02.62   2:16.63 (1:14.01)                                        
 -- ElKhouly, Jana A           9 HS-MR                     NT         DQ        
      One hand touch
 
Girls 12 & Under 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meccia, Madison N         12 FREE-MR              3:23.47    3:04.79        
                  43.67     1:29.36 (45.69)     2:19.37 (50.01)     3:04.79 (45.42)
  2 Bradley, Addison O        12 LBA-MR               3:14.63    3:19.20        
                  44.27     1:33.46 (49.19)     2:26.66 (53.20)     3:19.20 (52.54)
  3 Chuk, Megan               12 FREE-MR                   NT    3:30.69        
                  50.38     1:42.39 (52.01)     2:38.99 (56.60)     3:30.69 (51.70)
  4 Malloy, Alyssa            12 FREE-MR              3:28.54    3:38.79        
                  46.57     1:44.77 (58.20)     2:43.16 (58.39)     3:38.79 (55.63)
  5 Rozman, Miriam            11 Aquaracers-NJ        3:50.64    3:47.18        
                  52.58     1:49.72 (57.14)   2:49.81 (1:00.09)     3:47.18 (57.37)
  6 Bhatla, Sana              10 FREE-MR              4:15.99    4:25.97        
                                2:09.45 ( )   4:25.97 (2:16.52)                    
 
Girls 12 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Deng, Alexa G             12 FREE-MR                33.29      33.27        
  2 Mordaunt, Victoria        12 Middies Wave-MR        34.12      34.16        
  3 Vos, Brooke C             12 MDST-AD                32.85      34.50        
  4 Wu, Serena Y              12 Middies Wave-MR        35.90      34.75        
  5 Richardson, Davia K       10 Middies Wave-MR        35.68      36.34        
  6 Samko, Clara Mae M        12 HS-MR                  35.69      36.38        
  7 Salazar, Emily A          12 APEX-MR                37.78      36.66        
  8 Bradley, Addison O        12 LBA-MR                 38.69      38.27        
  9 Egbert, Alexis A          12 LBA-MR                 39.46      39.21        
 10 Lombardo, Kayla           11 Middies Wave-MR        40.18      39.26        
 11 Suzuki, Riko              11 Middies Wave-MR        40.73      39.94        
 12 Chin, Cassidy *           10 HS-MR                  41.47      40.52        
 13 Reyes Aguirre, Juana      11 APEX-MR                38.67      41.13        
 14 Hendrickson, Riley D      11 Middies Wave-MR        43.22      41.47        
 15 Johnson, Cayla A          12 APEX-MR                44.51      43.82        
 16 Suzana, Josephine          8 APEX-MR                41.86      44.24        
 17 Hall, Brianna             12 LBA-MR                    NT      45.46        
 18 Vidals, Giselle           11 APEX-MR                44.41      45.74        
 19 Huang, Cheri K            10 HS-MR                  41.92      47.24        
 20 Alfasi, Alexis L          12 LBA-MR                 47.61      48.25        
 21 Tom, Victory W             9 LBA-MR                 50.61      50.58        
 22 Liu, Alina J              11 FREE-MR                54.07      50.81        
 23 Policaro, Ava N           11 LBA-MR                 43.42      50.93        
 24 Li, Summer A               9 APEX-MR                48.87      51.09        
 25 Tom, Veronica C            9 LBA-MR                 51.24      52.63        
 26 Burgess, Delilah N        11 APEX-MR                54.36      56.21        
 27 Yildiz, Chantal            7 FREE-MR                55.78      58.75        
 28 Kosyakovskiy, Allison      8 FREE-MR                55.24      59.05        
 29 Kim, Olivia                9 Aquaracers-NJ        1:09.36    1:05.27        
 30 Rodriguez, Brenda A       10 APEX-MR              1:13.75    1:19.05        
 31 ElKhouly, Jana A           9 HS-MR                     NT    1:19.38        
 -- Joo, Claire                9 Aquaracers-NJ        1:31.89         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Rodriguez, Amanda V       12 APEX-MR                59.50         DQ        
      Alternating Kick
 -- Valverde, Izabella         9 APEX-MR              1:34.41         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Girls 12 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Deng, Alexa G             12 FREE-MR              1:17.58    1:17.14        
                  36.30     1:17.14 (40.84)                                        
  2 Mordaunt, Victoria        12 Middies Wave-MR      1:17.29    1:17.46        
                  37.92     1:17.46 (39.54)                                        
  3 Vos, Brooke C             12 MDST-AD              1:11.89    1:18.19        
                  36.73     1:18.19 (41.46)                                        
  4 Ponce, Isabel G           12 Aquaracers-NJ        1:18.83    1:22.13        
                  38.97     1:22.13 (43.16)                                        
  5 Babenko, Sasha            12 Aquaracers-NJ        1:20.15    1:28.41        
                  39.30     1:28.41 (49.11)                                        
  6 Reyes Aguirre, Juana      11 APEX-MR              1:34.19    1:36.40        
                  44.99     1:36.40 (51.41)                                        
  7 Maldonado, Angie M        12 LBA-MR                    NT    1:54.89        
                  49.58   1:54.89 (1:05.31)                                        
 
Girls 12 & Under 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sullivan, Lauren P        12 LBA-MR                    NT    2:48.98        
                  37.88     1:22.04 (44.16)     2:08.85 (46.81)     2:48.98 (40.13)
  2 Sullivan, Keira L         12 LBA-MR                    NT    2:49.08        
                  38.80     1:21.36 (42.56)     2:06.45 (45.09)     2:49.08 (42.63)
 
Girls 12 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vos, Brooke C             12 MDST-AD                   NT    2:47.39        
                  36.94     1:20.92 (43.98)     2:10.66 (49.74)     2:47.39 (36.73)
  2 Babenko, Sasha            12 Aquaracers-NJ        2:54.91    2:55.31        
                  37.58     1:24.93 (47.35)     2:17.64 (52.71)     2:55.31 (37.67)
  3 Largen, Caroline          12 Heatwaves-MR         2:55.00    2:57.08        
                                1:26.64 ( )     2:17.71 (51.07)     2:57.08 (39.37)
  4 Samko, Clara Mae M        12 HS-MR                2:58.22    2:58.11        
                  41.22     1:26.57 (45.35)     2:19.74 (53.17)     2:58.11 (38.37)
  5 Ponce, Isabel G           12 Aquaracers-NJ        2:54.98    2:58.78        
                  39.46     1:24.26 (44.80)     2:20.96 (56.70)     2:58.78 (37.82)
  6 D'Amelio, Theodora M      11 FREE-MR              3:00.77    3:00.35        
                  38.33     1:23.91 (45.58)     2:22.07 (58.16)     3:00.35 (38.28)
  7 Richardson, Davia K       10 Middies Wave-MR      2:58.22    3:05.22        
                  40.09     1:29.82 (49.73)     2:24.26 (54.44)     3:05.22 (40.96)
  8 Deangelis, Stephanie R    12 LBA-MR               3:04.85    3:07.00        
                  41.15     1:29.84 (48.69)     2:26.03 (56.19)     3:07.00 (40.97)
  9 Fitzpatrick, Logan F      12 LBA-MR               3:16.56    3:09.16        
                  42.17     1:29.92 (47.75)     2:28.59 (58.67)     3:09.16 (40.57)
 10 Egbert, Alexis A          12 LBA-MR               3:09.59    3:13.14        
                  43.20     1:32.51 (49.31)   2:34.54 (1:02.03)     3:13.14 (38.60)
 11 Minchak, Jami E           11 LBA-MR               3:18.44    3:17.13        
                  43.64     1:31.77 (48.13)   2:32.79 (1:01.02)     3:17.13 (44.34)
 12 Chuk, Megan               12 FREE-MR                   NT    3:17.35        
                  45.15     1:35.58 (50.43)     2:29.91 (54.33)     3:17.35 (47.44)
 13 Chaploutsky, Polina        9 Aquaracers-NJ        3:30.29    3:30.02        
                  50.30     1:41.32 (51.02)   2:44.11 (1:02.79)     3:30.02 (45.91)
 14 Bhatla, Sana              10 FREE-MR              4:19.99    3:57.28        
                  53.04   1:54.47 (1:01.43)   3:03.90 (1:09.43)     3:57.28 (53.38)
 
Women 13 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Roberson, Kelsey P        15 DESC-NJ                29.93      29.26        
  2 Chiang, Kylie M           13 Gate-MR                29.00      29.33        
  3 Dean, Catherine A         13 LBA-MR                 29.46      29.73        
  4 Wong, Kelly M             14 APEX-MR                30.03      30.96        
  5 Murphy, Marli             14 LBA-MR                 30.94      31.12        
  6 Yildiz, Nicole            14 FREE-MR                31.30      31.20        
  7 Paggi, Sofia C            13 LBA-MR                 31.09      31.25        
  8 Minchak, Kaitlin E        13 LBA-MR                 31.41      31.98        
  9 Boyle, Connelly           13 Middies Wave-MR        32.06      32.18        
 10 Suozzi, Carmela J         13 APEX-MR                32.86      32.32        
 11 Abrams, Anna M            16 Heatwaves-MR           31.23      32.44        
 12 Horen, Gianna J           14 LBA-MR                 32.28      32.56        
 13 Wong, Kristen A           14 APEX-MR                32.84      32.97        
 14 West, Dorothea L          16 APEX-MR                33.41      33.08        
 15 Levine, Madeline J        16 LBA-MR                 31.01      33.47        
 16 Chavez, Kaetlyn K         14 APEX-MR                32.98      33.86        
 17 Huang, Chloe K            13 HS-MR                  33.47      33.92        
 18 Collymore, Athena J       14 DESC-NJ                34.75      34.03        
 19 Kumar, Priya              14 Middies Wave-MR           NT      34.09        
 20 Javier, Chrisabella K     16 APEX-MR                34.75      34.37        
 21 Chuk, Ellie               14 FREE-MR                35.01      34.49        
 22 Luna, Bryana P            15 DESC-NJ                35.91      35.12        
 23 Posner, Gwendolyn S       14 LBA-MR                 35.31      35.47        
 24 Moreno, Ashley            15 APEX-MR                36.61      36.33        
 25 Zhou, Catherine           14 FREE-MR                35.05      36.40        
 26 Cunas, Leah K             14 DESC-NJ                44.38      36.44        
 27 Howard, Alyssa            13 LBA-MR                 36.37      37.00        
 28 Rivkin, Emily R           13 LBA-MR                 37.59      37.61        
 29 Chavez, Gabrielle M       15 APEX-MR                38.12      38.29        
 30 Li, Sidney                13 FREE-MR                42.25      41.99        
 31 Taveras, Adriana          14 APEX-MR                44.41      43.53        
 
Women 13 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Erickson, Sidoni D        15 Heatwaves-MR         1:05.00    1:05.56        
                  32.26     1:05.56 (33.30)                                        
  2 Roberson, Kelsey P        15 DESC-NJ              1:06.16    1:06.23        
                  31.94     1:06.23 (34.29)                                        
  3 Chiang, Kylie M           13 Gate-MR              1:05.00    1:06.47        
                  32.08     1:06.47 (34.39)                                        
  4 Dean, Catherine A         13 LBA-MR               1:03.85    1:06.83        
                  32.79     1:06.83 (34.04)                                        
  5 Hagemaster, Marie E       16 Heatwaves-MR         1:04.63    1:07.33        
                  32.55     1:07.33 (34.78)                                        
  6 Wong, Kelly M             14 APEX-MR              1:08.05    1:08.31        
                  32.66     1:08.31 (35.65)                                        
  7 Murphy, Marli             14 LBA-MR               1:07.74    1:09.56        
                  33.07     1:09.56 (36.49)                                        
  8 Paggi, Sofia C            13 LBA-MR               1:09.94    1:09.98        
                  34.16     1:09.98 (35.82)                                        
  9 Suozzi, Carmela J         13 APEX-MR              1:11.07    1:10.80        
                  34.10     1:10.80 (36.70)                                        
 10 Yan, Meeya J              14 FREE-MR              1:11.70    1:12.15        
                  34.38     1:12.15 (37.77)                                        
 11 Chuk, Ellie               14 FREE-MR              1:15.96    1:15.35        
                  35.95     1:15.35 (39.40)                                        
 12 Luna, Bryana P            15 DESC-NJ              1:31.23    1:15.69        
                  36.17     1:15.69 (39.52)                                        
 13 Valadez, Ofelia M         16 APEX-MR              1:16.40    1:16.92        
                  35.89     1:16.92 (41.03)                                        
 14 Kumar, Priya              14 Middies Wave-MR           NT    1:17.46        
                  35.95     1:17.46 (41.51)                                        
 15 Moreno, Ashley            15 APEX-MR              1:19.50    1:17.87        
                  38.35     1:17.87 (39.52)                                        
 16 Collymore, Athena J       14 DESC-NJ              1:18.80    1:19.88        
                  38.58     1:19.88 (41.30)                                        
 17 Cunas, Leah K             14 DESC-NJ              1:20.37    1:22.63        
                  38.57     1:22.63 (44.06)                                        
 18 Howard, Alyssa            13 LBA-MR               1:25.93    1:22.75        
                  39.80     1:22.75 (42.95)                                        
 19 Moore, Alana H            15 APEX-MR              1:23.41    1:22.90        
                  39.67     1:22.90 (43.23)                                        
 20 Posner, Gwendolyn S       14 LBA-MR               1:24.17    1:23.38        
                  38.32     1:23.38 (45.06)                                        
 21 Chavez, Gabrielle M       15 APEX-MR              1:27.60    1:27.21        
                  41.51     1:27.21 (45.70)                                        
 
Women 13 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Roberson, Kelsey P        15 DESC-NJ              2:25.19    2:25.80        
                  34.08     1:11.36 (37.28)     1:49.88 (38.52)     2:25.80 (35.92)
  2 Hagemaster, Marie E       16 Heatwaves-MR         2:24.37    2:26.40        
                  34.85     1:12.32 (37.47)     1:51.02 (38.70)     2:26.40 (35.38)
  3 Boyle, Connelly           13 Middies Wave-MR           NT    2:35.26        
                  34.91   2:35.26 (2:00.35)                                        
  4 Suozzi, Carmela J         13 APEX-MR              2:38.40    2:36.21        
                  35.68     1:15.65 (39.97)     1:56.58 (40.93)     2:36.21 (39.63)
  5 Luna, Bryana P            15 DESC-NJ              3:27.02    2:46.12        
                  37.15     1:18.51 (41.36)     2:03.68 (45.17)     2:46.12 (42.44)
  6 Cunas, Leah K             14 DESC-NJ              3:37.26    3:00.19        
                  39.53     1:24.51 (44.98)     2:13.29 (48.78)     3:00.19 (46.90)
  7 Chavez, Gabrielle M       15 APEX-MR              3:18.33    3:12.94        
                  42.80     1:32.57 (49.77)     2:23.65 (51.08)     3:12.94 (49.29)
  8 Collymore, Athena J       14 DESC-NJ              3:04.90    3:13.72        
                  43.68     1:32.44 (48.76)     2:25.34 (52.90)     3:13.72 (48.38)
 
Women 13 & Over 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vitale, Miya N            16 PATS-MR                36.18      32.82        
  2 Erickson, Sidoni D        15 Heatwaves-MR           34.76      34.53        
  3 Wong, Kelly M             14 APEX-MR                37.34      36.14        
  4 Wong, Kristen A           14 APEX-MR                39.88      36.51        
  5 Chavez, Kaetlyn K         14 APEX-MR                43.40      39.35        
  6 Yan, Meeya J              14 FREE-MR                40.89      39.44        
  7 West, Dorothea L          16 APEX-MR                39.50      39.60        
  8 Abrams, Anna M            16 Heatwaves-MR           49.40      40.61        
  9 Zhou, Catherine           14 FREE-MR                40.95      40.83        
 10 Huang, Chloe K            13 HS-MR                  42.12      42.40        
 11 Li, Sidney                13 FREE-MR                48.72      46.91        
 12 Moreno, Ashley            15 APEX-MR                45.50      49.74        
 13 Howard, Alyssa            13 LBA-MR                 49.67      51.24        
 14 Taveras, Adriana          14 APEX-MR                53.60      53.20        
 
Women 13 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vitale, Miya N            16 PATS-MR              1:08.59    1:11.70        
                  34.93     1:11.70 (36.77)                                        
  2 Wong, Kristen A           14 APEX-MR              1:17.55    1:17.01        
                  38.03     1:17.01 (38.98)                                        
  3 West, Dorothea L          16 APEX-MR              1:23.47    1:25.68        
                  41.60     1:25.68 (44.08)                                        
  4 Zhou, Catherine           14 FREE-MR              1:31.70    1:30.96        
  5 Li, Sidney                13 FREE-MR              1:43.83    1:40.44        
 
Women 13 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Erickson, Sidoni D        15 Heatwaves-MR         2:32.38    2:30.67        
                  35.79     1:13.00 (37.21)     1:51.77 (38.77)     2:30.67 (38.90)
  2 Meyerhhoffer, Stelll      16 Middies Wave-MR      2:33.11    2:34.78        
                  35.88     1:13.95 (38.07)     1:54.29 (40.34)     2:34.78 (40.49)
  3 Minchak, Kaitlin E        13 LBA-MR               2:36.26    2:48.84        
                  39.16     1:21.05 (41.89)     2:05.81 (44.76)     2:48.84 (43.03)
  4 Wong, Kristen A           14 APEX-MR              2:50.50    2:52.11        
                  40.92     1:24.92 (44.00)     2:08.97 (44.05)     2:52.11 (43.14)
  5 Suzuki, Mako              13 Middies Wave-MR      2:58.27    2:53.55        
                  40.91     1:24.39 (43.48)     2:09.17 (44.78)     2:53.55 (44.38)
  6 Yildiz, Nicole            14 FREE-MR              2:45.99    2:55.46        
                  41.13     1:24.92 (43.79)     2:11.03 (46.11)     2:55.46 (44.43)
 
Women 13 & Over 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huang, Chloe K            13 HS-MR                  44.21      44.49        
  2 Valadez, Ofelia M         16 APEX-MR                46.50      44.84        
  3 Chuk, Ellie               14 FREE-MR                45.70      45.99        
  4 Wong, Kelly M             14 APEX-MR                52.26      48.72        
  5 Moore, Alana H            15 APEX-MR                   NT      49.90        
 
Women 13 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yan, Meeya J              14 FREE-MR              1:27.94    1:26.79        
                  42.16     1:26.79 (44.63)                                        
  2 Chiang, Kylie M           13 Gate-MR              1:28.00    1:31.22        
                  42.31     1:31.22 (48.91)                                        
  3 Hagemaster, Marie E       16 Heatwaves-MR         1:28.80    1:31.35        
                  42.94     1:31.35 (48.41)                                        
  4 Minchak, Kaitlin E        13 LBA-MR               1:34.86    1:34.73        
                  45.69     1:34.73 (49.04)                                        
  5 Levine, Madeline J        16 LBA-MR               1:34.13    1:35.25        
                  46.27     1:35.25 (48.98)                                        
  6 Valadez, Ofelia M         16 APEX-MR              1:35.37    1:36.11        
                  44.65     1:36.11 (51.46)                                        
  7 Murphy, Marli             14 LBA-MR               1:32.32    1:36.44        
  8 Kumar, Priya              14 Middies Wave-MR           NT    1:37.41        
                  46.86     1:37.41 (50.55)                                        
  9 Dean, Catherine A         13 LBA-MR               1:33.35    1:41.46        
                  48.79     1:41.46 (52.67)                                        
 10 Suozzi, Carmela J         13 APEX-MR              1:38.77    1:41.47        
                  48.23     1:41.47 (53.24)                                        
 11 Moore, Alana H            15 APEX-MR              1:45.56    1:45.54        
                  49.52     1:45.54 (56.02)                                        
 12 Rivkin, Emily R           13 LBA-MR               1:47.52    1:46.21        
 13 Howard, Alyssa            13 LBA-MR               1:49.05    1:51.16        
                  52.05     1:51.16 (59.11)                                        
 
Women 13 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yildiz, Nicole            14 FREE-MR              3:10.25    3:14.44        
                  43.92     1:33.24 (49.32)     2:24.44 (51.20)     3:14.44 (50.00)
  2 Moore, Alana H            15 APEX-MR              3:45.27    3:48.50        
                  51.79     1:49.80 (58.01)   2:50.58 (1:00.78)     3:48.50 (57.92)
 
Women 13 & Over 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meyerhhoffer, Stelll      16 Middies Wave-MR        33.00      32.45        
  2 Abrams, Anna M            16 Heatwaves-MR           33.18      33.85        
  3 Boyle, Connelly           13 Middies Wave-MR           NT      35.35        
  4 Javier, Chrisabella K     16 APEX-MR                38.50      36.04        
  4 Toledo, Ylenia E          13 APEX-MR                36.96      36.04        
  6 Chavez, Kaetlyn K         14 APEX-MR                36.98      37.51        
  7 West, Dorothea L          16 APEX-MR                43.15      38.00        
  8 Rivkin, Emily R           13 LBA-MR                 41.82      41.30        
  9 Huang, Chloe K            13 HS-MR                  41.92      43.11        
 10 Posner, Gwendolyn S       14 LBA-MR                    NT      44.99        
 11 Moreno, Ashley            15 APEX-MR                45.50      46.34        
 12 Taveras, Adriana          14 APEX-MR                57.91      56.97        
 
Women 13 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Toledo, Ylenia E          13 APEX-MR              1:23.98    1:20.34        
                  39.59     1:20.34 (40.75)                                        
  2 Javier, Chrisabella K     16 APEX-MR              1:21.61    1:21.80        
                  37.53     1:21.80 (44.27)                                        
  3 Suzuki, Mako              13 Middies Wave-MR      1:23.03    1:22.58        
                  38.07     1:22.58 (44.51)                                        
  4 Murphy, Marli             14 LBA-MR               1:20.49    1:22.70        
                  37.13     1:22.70 (45.57)                                        
 
Women 13 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Toledo, Ylenia E          13 APEX-MR              3:08.30    3:04.78        
                  39.98     1:24.97 (44.99)     2:14.15 (49.18)     3:04.78 (50.63)
 
Women 13 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meyerhhoffer, Stelll      16 Middies Wave-MR      2:38.15    2:39.84        
                  33.00     1:12.39 (39.39)     2:02.29 (49.90)     2:39.84 (37.55)
  2 Minchak, Kaitlin E        13 LBA-MR               2:46.39    2:48.03        
                  37.66     1:17.75 (40.09)     2:10.33 (52.58)     2:48.03 (37.70)
  3 Suzuki, Mako              13 Middies Wave-MR      3:13.57    2:50.86        
                  37.54     1:20.90 (43.36)     2:11.55 (50.65)     2:50.86 (39.31)
  4 Dean, Catherine A         13 LBA-MR               2:48.41    2:52.27        
                  37.82     1:20.45 (42.63)     2:14.45 (54.00)     2:52.27 (37.82)
  5 Paggi, Sofia C            13 LBA-MR               2:49.26    2:53.38        
                  37.78     1:20.09 (42.31)     2:15.33 (55.24)     2:53.38 (38.05)
  6 Horen, Gianna J           14 LBA-MR               3:07.81    2:59.32        
                  39.56     1:25.95 (46.39)     2:20.97 (55.02)     2:59.32 (38.35)
  7 Levine, Madeline J        16 LBA-MR               2:59.65    3:01.88        
                  40.81     1:27.36 (46.55)     2:18.86 (51.50)     3:01.88 (43.02)
  8 Chuk, Ellie               14 FREE-MR              3:11.39    3:11.69        
                                1:33.84 ( )     2:27.91 (54.07)     3:11.69 (43.78)
 
Boys 12 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Terri, Kyle D             11 Middies Wave-MR        32.56      32.07        
  2 Mohamed, Omar             10 FREE-MR                34.49      33.25        
  3 Korenblit, Liam R         10 FREE-MR                34.84      33.83        
  4 Hernandez, Javier         11 DESC-NJ                33.93      34.56        
  5 Reali, Massimo            11 Middies Wave-MR        35.56      35.36        
  6 Llorente Valin, Leonardo  11 Middies Wave-MR        55.94      35.84        
  7 Su, Corey                 12 FREE-MR                36.59      35.87        
  8 Salas, Alejandro H        12 Heatwaves-MR              NT      36.09        
  9 McLaughlin, Riley J       11 FREE-MR                46.99      36.45        
 10 Paggi, Zach A              9 LBA-MR                 37.91      37.62        
 11 Deangelis, Nicholas A      8 LBA-MR                 38.49      38.25        
 12 Volodarskiy, Alexander    12 FREE-MR                40.58      38.69        
 13 Kumar, Rohan              11 Middies Wave-MR           NT      38.78        
 14 Babenko, Victor            9 Aquaracers-NJ          38.24      38.88        
 15 Colacioppo, Mark          11 Middies Wave-MR        46.06      39.60        
 16 Karpinovich, Patrick *     9 FREE-MR                37.51      39.91        
 17 Colacioppo, John          11 Middies Wave-MR        46.92      40.04        
 18 Ould Abbou, Rayane M       9 FREE-MR                40.41      40.22        
 19 Dominick, Connor J        10 Middies Wave-MR        42.00      40.38        
 20 Kapp, John A              12 FREE-MR                40.56      40.39        
 21 Truong, Mathew *          10 HS-MR                  42.00      40.75        
 22 Zhong, Preston            11 Aquaracers-NJ          42.27      41.56        
 23 Muety, Shaun W             8 LBA-MR                 43.02      41.94        
 24 Martins, Aston            10 CFB-MR                    NT      41.95        
 25 Katuni, Einav             11 Aquaracers-NJ          45.83      43.05        
 26 Reali, Luca A             11 Middies Wave-MR        44.13      43.23        
 27 Chavez, Carlos A          10 APEX-MR                44.72      43.66        
 28 Brand, Kai                10 CFB-MR                    NT      43.84        
 28 Kumar, Aadi                8 Middies Wave-MR           NT      43.84        
 30 Kang, Christian            9 Aquaracers-NJ          42.86      43.96        
 31 Valverde, Frank A         11 APEX-MR                51.50      44.63        
 32 Koltuk, Denis N            8 FREE-MR                46.45      44.64        
 33 Vidals, Anthony            9 APEX-MR                43.70      45.16        
 34 Markarian, Ashot           8 Middies Wave-MR        49.24      46.16        
 35 Zhang, Justin L           11 HS-MR                     NT      47.36        
 36 ElKhouly, Khalid A         7 HS-MR                     NT      48.38        
 37 Lai, Matthew *            10 HS-MR                     NT      48.58        
 38 Zhong, Tyler               8 Aquaracers-NJ          53.08      50.01        
 39 Alvares, Matthias M       10 APEX-MR                48.97      51.61        
 40 Chen, Samuel               7 NCAC-MR                   NT      56.17        
 41 Zhou, Ivan I              10 FREE-MR              1:14.40    1:00.95        
 42 Mokhtar, Zain M            8 HS-MR                     NT    1:07.31        
 43 Yildiz, Timothy H          6 FREE-MR              1:06.07    1:08.56        
 44 Hrydovyy, Daniel           8 FREE-MR                55.99    1:13.68        
 45 Bonello, Vincent A         7 FREE-MR                55.99    1:14.31        
 -- Altamira, Dylan K          8 DESC-NJ                   NT         DQ        
      Walking on or springing from bottom
 
Boys 12 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lopez, Joseph G           12 APEX-MR              1:13.48    1:06.22        
                  33.24     1:06.22 (32.98)                                        
  2 Truong, Donald B          12 HS-MR                1:10.60    1:09.14        
                  33.83     1:09.14 (35.31)                                        
  3 Hernandez, Javier         11 DESC-NJ              1:22.60    1:17.02        
                  37.00     1:17.02 (40.02)                                        
  4 Rivera, Jaden D           11 HS-MR                1:17.01    1:17.46        
                  37.83     1:17.46 (39.63)                                        
  5 Andrejczuk, Peter         12 LBA-MR               1:19.98    1:17.77        
                  36.50     1:17.77 (41.27)                                        
  6 Salas, Alejandro H        12 Heatwaves-MR              NT    1:19.33        
                  38.11     1:19.33 (41.22)                                        
  7 Reali, Massimo            11 Middies Wave-MR      1:20.36    1:20.09        
                  38.68     1:20.09 (41.41)                                        
  8 Li, Brendan C             11 HS-MR                1:22.03    1:22.16        
  9 Paggi, Zach A              9 LBA-MR               1:21.55    1:22.91        
                  40.60     1:22.91 (42.31)                                        
 10 Llorente Valin, Leonardo  11 Middies Wave-MR           NT    1:24.07        
                  37.45     1:24.07 (46.62)                                        
 11 Babenko, Victor            9 Aquaracers-NJ        1:25.98    1:25.44        
                  40.68     1:25.44 (44.76)                                        
 12 Colacioppo, Mark          11 Middies Wave-MR      1:44.42    1:29.04        
                  41.35     1:29.04 (47.69)                                        
 13 Colacioppo, John          11 Middies Wave-MR      1:47.48    1:29.12        
                  43.86     1:29.12 (45.26)                                        
 14 McLaughlin, Riley J       11 FREE-MR              1:20.99    1:29.78        
                  43.07     1:29.78 (46.71)                                        
 15 Liu, Vincent Y             9 FREE-MR              1:48.23    1:30.94        
                  43.23     1:30.94 (47.71)                                        
 16 Muety, Shaun W             8 LBA-MR                    NT    1:31.83        
                  42.51     1:31.83 (49.32)                                        
 17 Truong, Mathew *          10 HS-MR                1:35.00    1:32.17        
                  44.83     1:32.17 (47.34)                                        
 18 Kapp, John A              12 FREE-MR              1:25.30    1:32.86        
                  45.56     1:32.86 (47.30)                                        
 19 Beli, Samuel P            10 FREE-MR              1:35.44    1:34.17        
                  44.44     1:34.17 (49.73)                                        
 20 Tkach, Rafael              8 FREE-MR              1:31.49    1:34.30        
 21 Wong, Emmitt              12 NCAC-MR              1:27.00    1:34.57        
                  45.80     1:34.57 (48.77)                                        
 22 Dominick, Connor J        10 Middies Wave-MR      1:46.15    1:35.44        
                  44.59     1:35.44 (50.85)                                        
 23 Zhong, Preston            11 Aquaracers-NJ        1:41.63    1:36.12        
                  44.52     1:36.12 (51.60)                                        
 24 Reali, Luca A             11 Middies Wave-MR      1:37.78    1:37.93        
                  47.76     1:37.93 (50.17)                                        
 25 Koltuk, Denis N            8 FREE-MR              1:37.47    1:38.54        
                  49.22     1:38.54 (49.32)                                        
 26 Dang, Eaton K             10 HS-MR                     NT    1:39.09        
                  46.80     1:39.09 (52.29)                                        
 27 Katuni, Einav             11 Aquaracers-NJ        1:44.78    1:40.16        
                  47.94     1:40.16 (52.22)                                        
 28 Kang, Christian            9 Aquaracers-NJ        1:34.63    1:40.94        
                  48.22     1:40.94 (52.72)                                        
 29 Kumar, Aadi                8 Middies Wave-MR           NT    1:44.54        
 30 Zhong, Tyler               8 Aquaracers-NJ        2:13.69    1:49.03        
 
Boys 12 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Salas, Stefanos H         12 Heatwaves-MR              NT    2:26.92        
                                1:10.98 ( )   2:26.92 (1:15.94)                    
  2 Hernandez, Javier         11 DESC-NJ              2:42.98    2:40.52        
                  35.79     1:16.43 (40.64)     1:59.43 (43.00)     2:40.52 (41.09)
  3 Rivera, Jaden D           11 HS-MR                2:59.00    2:48.59        
                  40.28     1:24.06 (43.78)     2:08.88 (44.82)     2:48.59 (39.71)
  4 Volodarskiy, Alexander    12 FREE-MR              3:05.49    3:04.26        
                  43.23     1:30.63 (47.40)     2:20.02 (49.39)     3:04.26 (44.24)
  5 D'Amelio, Donato A         8 FREE-MR              3:00.47    3:06.97        
                  43.48     1:32.04 (48.56)     2:22.00 (49.96)     3:06.97 (44.97)
  6 Aizu, Hideki A            10 FREE-MR              3:35.99    3:26.90        
                  45.80     1:38.32 (52.52)     2:34.74 (56.42)     3:26.90 (52.16)
 
Boys 12 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Terri, Kyle D             11 Middies Wave-MR        38.75      39.51        
  2 Plavnik, Jonathan         11 Aquaracers-NJ          40.34      40.33        
  3 Andrejczuk, Peter         12 LBA-MR                 41.52      40.81        
  4 Khudaynatov, Yannis       12 FREE-MR                40.18      41.04        
  5 Korenblit, Liam R         10 FREE-MR                43.04      41.72        
  6 Liu, Dylan Y              11 FREE-MR                45.85      42.54        
  7 Reali, Massimo            11 Middies Wave-MR        44.15      43.15        
  8 Llorente Valin, Leonardo  11 Middies Wave-MR           NT      43.76        
  9 Paggi, Zach A              9 LBA-MR                    NT      44.58        
 10 McLaughlin, Riley J       11 FREE-MR                55.99      46.39        
 11 Colacioppo, Mark          11 Middies Wave-MR        52.46      47.42        
 12 Colacioppo, John          11 Middies Wave-MR        54.89      48.16        
 13 Kumar, Rohan              11 Middies Wave-MR           NT      49.63        
 14 Zhang, Justin L           11 HS-MR                     NT      51.02        
 15 Markarian, Ashot           8 Middies Wave-MR      1:04.62      51.81        
 16 Muety, Shaun W             8 LBA-MR                 54.64      51.88        
 17 Truong, Mathew *          10 HS-MR                  50.00      52.84        
 18 Reali, Luca A             11 Middies Wave-MR        51.78      53.33        
 19 Dang, Eaton K             10 HS-MR                     NT      55.37        
 20 Katuni, Einav             11 Aquaracers-NJ        1:02.49      55.40        
 21 Lai, Matthew *            10 HS-MR                     NT      56.41        
 22 Koltuk, Denis N            8 FREE-MR                52.65      56.67        
 23 Kumar, Aadi                8 Middies Wave-MR           NT      57.06        
 24 Vidals, Anthony            9 APEX-MR                54.86      57.26        
 25 Bradley, Declan D          7 LBA-MR                 58.03      57.48        
 26 Zhong, Tyler               8 Aquaracers-NJ        1:08.04      58.24        
 27 Alvares, Matthias M       10 APEX-MR                54.82      58.53        
 28 Zhou, Ivan I              10 FREE-MR              1:09.47      59.33        
 29 Chavez, Carlos A          10 APEX-MR                58.75      59.54        
 30 Valverde, Frank A         11 APEX-MR              1:06.53    1:02.86        
 31 Chen, Samuel               7 NCAC-MR                   NT    1:03.81        
 32 Hrydovyy, Daniel           8 FREE-MR              1:10.99    1:07.08        
 33 Bonello, Vincent A         7 FREE-MR              1:10.99    1:14.06        
 34 Yildiz, Timothy H          6 FREE-MR              1:14.63    1:14.57        
 35 Altamira, Dylan K          8 DESC-NJ              1:13.46    1:16.18        
 
Boys 12 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lopez, Joseph G           12 APEX-MR              1:16.27    1:17.11        
  2 Salas, Stefanos H         12 Heatwaves-MR              NT    1:17.72        
                  37.36     1:17.72 (40.36)                                        
  3 Truong, Donald B          12 HS-MR                1:20.36    1:22.40        
                  40.82     1:22.40 (41.58)                                        
  4 Khudaynatov, Yannis       12 FREE-MR              1:32.21    1:30.70        
                  43.92     1:30.70 (46.78)                                        
  5 Rivera, Jaden D           11 HS-MR                1:28.49    1:31.15        
                  46.02     1:31.15 (45.13)                                        
  6 Plavnik, Jonathan         11 Aquaracers-NJ        1:31.14    1:32.07        
                  46.56     1:32.07 (45.51)                                        
  7 Li, Brendan C             11 HS-MR                1:32.13    1:32.09        
                  44.90     1:32.09 (47.19)                                        
  8 Babenko, Victor            9 Aquaracers-NJ        1:32.66    1:34.32        
                  45.80     1:34.32 (48.52)                                        
  9 Ould Abbou, Rayane M       9 FREE-MR              1:38.19    1:37.78        
                  48.64     1:37.78 (49.14)                                        
 10 Tkach, Rafael              8 FREE-MR              1:53.21    1:39.34        
                  48.32     1:39.34 (51.02)                                        
 11 Beli, Samuel P            10 FREE-MR              1:41.48    1:41.01        
                  49.31     1:41.01 (51.70)                                        
 12 Kapp, John A              12 FREE-MR              1:45.85    1:45.78        
                  51.96     1:45.78 (53.82)                                        
 13 Kang, Christian            9 Aquaracers-NJ        1:43.20    1:46.35        
                  53.81     1:46.35 (52.54)                                        
 14 Koltuk, Denis N            8 FREE-MR              1:52.66    1:56.25        
                1:00.54     1:56.25 (55.71)                                        
 
Boys 12 & Under 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pepper, Hudson M          12 FREE-MR              2:40.29    2:31.81        
                  35.14     1:13.79 (38.65)     1:54.28 (40.49)     2:31.81 (37.53)
  2 Salas, Stefanos H         12 Heatwaves-MR              NT    2:42.15        
                  37.38     1:18.40 (41.02)     2:01.21 (42.81)     2:42.15 (40.94)
  3 Andrejczuk, Peter         12 LBA-MR               2:57.20    2:52.28        
                                1:24.80 ( )   2:52.28 (1:27.48)                    
  4 Temni, Matthew            10 FREE-MR              2:55.99    3:03.28        
                                1:31.40 ( )     2:18.27 (46.87)     3:03.28 (45.01)
  5 Bobrovsky, Max C           9 FREE-MR              3:00.99    3:07.26        
                  44.98     1:32.49 (47.51)     2:21.32 (48.83)     3:07.26 (45.94)
  6 Liu, Vincent Y             9 FREE-MR              3:39.37    3:33.10        
                  50.19     1:45.56 (55.37)     2:40.55 (54.99)     3:33.10 (52.55)
 
Boys 12 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mohamed, Omar             10 FREE-MR                41.44      41.68        
  2 Shapiro, Jason M          12 LBA-MR                 42.22      42.09        
  3 Maslov, Maxim             11 Aquaracers-NJ          41.86      42.20        
  4 Kozlik, Brandon M         12 LBA-MR                 43.98      43.39        
  5 Su, Corey                 12 FREE-MR                46.25      43.40        
  6 Temni, Matthew            10 FREE-MR                48.67      47.06        
  7 Deangelis, Nicholas A      8 LBA-MR                 47.65      47.68        
  8 Korenblit, Liam R         10 FREE-MR                54.90      48.46        
  9 Wong, Emmitt              12 NCAC-MR                46.00      49.97        
 10 Bobrovsky, Max C           9 FREE-MR                55.01      51.87        
 11 Zhang, Justin L           11 HS-MR                     NT      54.96        
 12 Bradley, Declan D          7 LBA-MR                 54.42      58.32        
 13 Zhong, Tyler               8 Aquaracers-NJ        2:23.89    1:00.88        
 14 Truong, Mathew *          10 HS-MR                  58.00    1:01.87        
 15 Alvares, Matthias M       10 APEX-MR              1:06.01    1:06.90        
 16 Chavez, Carlos A          10 APEX-MR              1:10.98    1:15.00        
 17 Zhou, Ivan I              10 FREE-MR              1:40.28    1:17.53        
 18 Chen, Samuel               7 NCAC-MR                   NT    1:20.31        
 19 Vidals, Anthony            9 APEX-MR              1:18.37    1:22.32        
 20 Yildiz, Timothy H          6 FREE-MR              1:40.23    1:23.56        
 -- Altamira, Dylan K          8 DESC-NJ                   NT         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
 -- Hrydovyy, Daniel           8 FREE-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 12 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maslov, Maxim             11 Aquaracers-NJ        1:28.01    1:31.24        
                  43.41     1:31.24 (47.83)                                        
  2 Lopez, Joseph G           12 APEX-MR              1:34.77    1:33.96        
                  44.22     1:33.96 (49.74)                                        
  3 Khudaynatov, Yannis       12 FREE-MR              1:32.18    1:34.44        
                  45.02     1:34.44 (49.42)                                        
  4 Shapiro, Jason M          12 LBA-MR               1:32.09    1:34.47        
                  45.37     1:34.47 (49.10)                                        
  5 Kozlik, Brandon M         12 LBA-MR               1:38.02    1:37.05        
                  45.23     1:37.05 (51.82)                                        
  6 Truong, Donald B          12 HS-MR                1:35.00    1:37.58        
  7 Singer, Dillon T          11 FREE-MR              1:39.96    1:38.28        
                  47.66     1:38.28 (50.62)                                        
  8 Wong, Emmitt              12 NCAC-MR              1:48.00    1:43.70        
                  50.42     1:43.70 (53.28)                                        
  9 Li, Brendan C             11 HS-MR                1:48.51    1:48.53        
 10 Rivera, Jaden D           11 HS-MR                1:48.79    1:50.59        
                  55.33     1:50.59 (55.26)                                        
 11 Volodarskiy, Alexander    12 FREE-MR              1:49.64    1:52.46        
                  55.88     1:52.46 (56.58)                                        
 12 Karpinovich, Patrick *     9 FREE-MR              1:55.62    1:56.55        
                  52.09   1:56.55 (1:04.46)                                        
 13 Bradley, Declan D          7 LBA-MR                    NT    1:59.20        
                  57.71   1:59.20 (1:01.49)                                        
 14 Dominick, Connor J        10 Middies Wave-MR      1:57.11    2:00.32        
                1:00.72     2:00.32 (59.60)                                        
 15 Tkach, Rafael              8 FREE-MR              2:03.51    2:01.03        
 16 Martins, Aston            10 CFB-MR                    NT    2:08.17        
                1:02.67   2:08.17 (1:05.50)                                        
 17 Dang, Eaton K             10 HS-MR                     NT    2:08.20        
                1:03.42   2:08.20 (1:04.78)                                        
 18 Brand, Kai                10 CFB-MR                    NT    2:08.98        
                  58.01   2:08.98 (1:10.97)                                        
 19 Beli, Samuel P            10 FREE-MR              2:17.89    2:12.91        
                1:03.12   2:12.91 (1:09.79)                                        
 20 Lai, Matthew *            10 HS-MR                     NT    2:30.87        
                1:13.31   2:30.87 (1:17.56)                                        
 21 Mokhtar, Zain M            8 HS-MR                     NT    2:35.79        
                1:16.90   2:35.79 (1:18.89)                                        
 
Boys 12 & Under 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pepper, Hudson M          12 FREE-MR              3:00.99    3:02.41        
                  42.11     1:28.90 (46.79)     2:17.13 (48.23)     3:02.41 (45.28)
  2 Maslov, Maxim             11 Aquaracers-NJ        3:09.86    3:12.01        
                  43.52     1:31.98 (48.46)     2:23.03 (51.05)     3:12.01 (48.98)
  3 Plavnik, Jonathan         11 Aquaracers-NJ        3:20.26    3:13.12        
                  44.37     1:35.04 (50.67)     2:25.33 (50.29)     3:13.12 (47.79)
  4 Liu, Dylan Y              11 FREE-MR              3:22.88    3:16.75        
                  47.88     1:37.86 (49.98)     2:29.25 (51.39)     3:16.75 (47.50)
  5 Su, Corey                 12 FREE-MR              3:45.99    3:22.94        
                  49.76     1:41.21 (51.45)     2:34.61 (53.40)     3:22.94 (48.33)
  6 Badovych, Andriy          10 FREE-MR              3:45.99    3:25.16        
                  49.27     1:42.53 (53.26)     2:35.40 (52.87)     3:25.16 (49.76)
  7 Singer, Dillon T          11 FREE-MR                   NT    3:25.62        
                                1:42.29 ( )     2:34.62 (52.33)     3:25.62 (51.00)
  8 Temni, Matthew            10 FREE-MR              3:30.99    3:29.72        
                  51.28     1:43.56 (52.28)     2:38.00 (54.44)     3:29.72 (51.72)
  9 Kozlik, Brandon M         12 LBA-MR                    NT    3:30.13        
                  46.21     1:39.75 (53.54)     2:35.32 (55.57)     3:30.13 (54.81)
 10 Deangelis, Nicholas A      8 LBA-MR                    NT    3:38.35        
                  51.04     1:45.60 (54.56)     2:43.51 (57.91)     3:38.35 (54.84)
 11 D'Amelio, Donato A         8 FREE-MR              3:51.01    3:50.89        
                  55.15     1:54.41 (59.26)   2:54.98 (1:00.57)     3:50.89 (55.91)
 12 Aizu, Hideki A            10 FREE-MR              4:19.99    4:03.86        
                  55.88   1:57.12 (1:01.24)   3:01.41 (1:04.29)   4:03.86 (1:02.45)
 
Boys 12 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dang, Eaton K             10 HS-MR                     NT      36.19        
  2 Maslov, Maxim             11 Aquaracers-NJ          35.92      36.30        
  3 Terri, Kyle D             11 Middies Wave-MR        36.95      36.49        
  4 Mohamed, Omar             10 FREE-MR                35.75      36.92        
  5 Liu, Dylan Y              11 FREE-MR                43.12      38.65        
  6 Korenblit, Liam R         10 FREE-MR                42.25      39.87        
  7 Shapiro, Jason M          12 LBA-MR                 38.31      40.76        
  8 Ould Abbou, Rayane M       9 FREE-MR                42.99      44.36        
  9 Deangelis, Nicholas A      8 LBA-MR                 47.86      45.57        
 10 Zhong, Preston            11 Aquaracers-NJ          48.39      45.85        
 11 Kumar, Rohan              11 Middies Wave-MR           NT      47.88        
 12 Liu, Vincent Y             9 FREE-MR                53.25      48.45        
 13 Kapp, John A              12 FREE-MR                50.84      52.42        
 14 Karpinovich, Patrick *     9 FREE-MR                51.62      52.45        
 15 Martins, Aston            10 CFB-MR                    NT      53.24        
 16 Vidals, Anthony            9 APEX-MR                55.30      53.25        
 17 Tkach, Rafael              8 FREE-MR                52.48      53.89        
 18 Zhang, Justin L           11 HS-MR                     NT      55.29        
 19 Katuni, Einav             11 Aquaracers-NJ        1:03.15      57.91        
 20 Markarian, Ashot           8 Middies Wave-MR      1:02.95      58.88        
 21 Chavez, Carlos A          10 APEX-MR              1:04.64      59.39        
 22 Valverde, Frank A         11 APEX-MR              1:10.50    1:02.81        
 23 Bradley, Declan D          7 LBA-MR                 56.51    1:03.46        
 24 Lai, Matthew *            10 HS-MR                     NT    1:06.63        
 25 Alvares, Matthias M       10 APEX-MR              1:04.24    1:06.94        
 26 Brand, Kai                10 CFB-MR                    NT    1:08.81        
 -- ElKhouly, Khalid A         7 HS-MR                     NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 12 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Truong, Donald B          12 HS-MR                1:25.00    1:19.05        
                  36.01     1:19.05 (43.04)                                        
  2 Lopez, Joseph G           12 APEX-MR                   NT    1:21.18        
                  37.21     1:21.18 (43.97)                                        
  3 Badovych, Andriy          10 FREE-MR              1:51.02    1:24.55        
                  40.59     1:24.55 (43.96)                                        
  4 Bobrovsky, Max C           9 FREE-MR              1:35.99    1:36.29        
                  45.18     1:36.29 (51.11)                                        
  5 Li, Brendan C             11 HS-MR                1:41.90    1:42.05        
  6 Ould Abbou, Rayane M       9 FREE-MR              1:45.47    1:46.73        
                  49.97     1:46.73 (56.76)                                        
  7 Zhong, Preston            11 Aquaracers-NJ        1:50.59    1:51.04        
                  51.69     1:51.04 (59.35)                                        
 
Boys 12 & Under 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mohamed, Omar             10 FREE-MR                   NT    3:21.73        
                  40.10     1:32.34 (52.24)     2:26.94 (54.60)     3:21.73 (54.79)
 
Boys 12 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Dylan Y              11 FREE-MR              3:05.35    2:53.04        
                  40.48     1:27.04 (46.56)     2:16.03 (48.99)     2:53.04 (37.01)
  2 Badovych, Andriy          10 FREE-MR              2:58.37    2:55.32        
                  39.40     1:23.66 (44.26)     2:15.62 (51.96)     2:55.32 (39.70)
  3 Andrejczuk, Peter         12 LBA-MR               3:02.50    2:57.31        
                  41.14     1:23.65 (42.51)     2:18.01 (54.36)     2:57.31 (39.30)
  4 Plavnik, Jonathan         11 Aquaracers-NJ        3:05.80    3:01.62        
                  43.89     1:31.31 (47.42)     2:20.95 (49.64)     3:01.62 (40.67)
  5 Khudaynatov, Yannis       12 FREE-MR              3:01.44    3:03.62        
                                1:31.48 ( )   3:03.62 (1:32.14)                    
  6 Shapiro, Jason M          12 LBA-MR               3:01.61    3:05.37        
                  41.26     1:31.07 (49.81)     2:21.78 (50.71)     3:05.37 (43.59)
  7 Su, Corey                 12 FREE-MR              3:15.87    3:12.38        
                  45.17     1:35.86 (50.69)     2:26.92 (51.06)     3:12.38 (45.46)
  8 Singer, Dillon T          11 FREE-MR              3:15.94    3:14.89        
                  49.96     1:38.35 (48.39)     2:32.28 (53.93)     3:14.89 (42.61)
  9 Babenko, Victor            9 Aquaracers-NJ        3:28.53    3:22.01        
                  46.44     1:34.54 (48.10)   2:36.68 (1:02.14)     3:22.01 (45.33)
 10 Aizu, Hideki A            10 FREE-MR              4:15.99    3:43.09        
                  52.35     1:49.03 (56.68)   2:52.68 (1:03.65)     3:43.09 (50.41)
 11 Liu, Vincent Y             9 FREE-MR              3:47.00    3:47.89        
                  54.43     1:51.40 (56.97)   2:56.51 (1:05.11)     3:47.89 (51.38)
 12 Kang, Christian            9 Aquaracers-NJ        4:11.79    3:52.68        
                  56.01     1:50.44 (54.43)   3:01.78 (1:11.34)     3:52.68 (50.90)
 -- D'Amelio, Donato A         8 FREE-MR              3:23.82         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                                1:39.15 ( )        DQ (1:39.71)                    
 
Men 13 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morales, Evan M           15 Heatwaves-MR           25.57      26.10        
  2 Sadchikov, Phil O         16 MDST-AD                27.43      26.34        
  3 Vitale, Benjamin          13 PATS-MR                26.70      26.50        
  4 Paraison, Nelson          14 DESC-NJ                30.54      28.13        
  5 Kwan, William             14 FREE-MR                29.13      28.18        
  6 Valadez, Romulo G         15 APEX-MR                28.14      28.20        
  7 Cornish, Kyle F           17 LBA-MR                 26.80      28.38        
  8 Fischer, Chris            23 Heatwaves-MR           26.11      28.49        
  9 Wang, Harry H             16 APEX-MR                29.04      28.98        
 10 Pena, Becquer D           15 APEX-MR                29.18      29.15        
 11 Geller, Russell           14 FREE-MR                29.57      29.68        
 12 Morse, Steven L           17 DESC-NJ                29.89      29.79        
 13 Souidi, Samir M           14 LBA-MR                 29.45      29.83        
 14 Landgraf, Timothy A       13 FREE-MR                30.45      29.88        
 15 Samko, Jack P             13 HS-MR                  30.38      30.04        
 16 Kapp, Bruce E             14 FREE-MR                31.08      30.51        
 17 Juncaj, Bernard A         14 APEX-MR                29.99      30.60        
 18 Llorente Valin, Nicolas   14 Middies Wave-MR        36.46      30.73        
 19 Terri, Julian K           13 Middies Wave-MR        32.56      31.18        
 20 Singer, Connor M          15 FREE-MR                30.67      31.27        
 21 Bratkovsky, Max E         16 FREE-MR                31.68      31.70        
 22 DU, Ethan                 13 NCAC-MR                33.31      32.57        
 23 McLaughlin, Liam J        14 FREE-MR                34.62      33.07        
 24 Cunas, Christian D        14 DESC-NJ                41.04      33.26        
 25 Bubrowiecki, Sebastian    14 HS-MR                  34.40      33.41        
 26 Vitashkevich, Daniel      14 FREE-MR                33.65      33.73        
 27 Bradley, Jake W           13 LBA-MR                 34.12      34.22        
 28 Blancas, Edwin            14 APEX-MR                36.43      35.25        
 29 Heaney, William M         13 LBA-MR                 38.39      36.30        
 30 Zang, Derek               13 Heatwaves-MR           40.00      37.65        
 31 Tornetti, Gianluca        13 LBA-MR                    NT      40.11        
 
Men 13 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fischer, Chris            23 Heatwaves-MR           59.00    1:01.31        
                  28.98     1:01.31 (32.33)                                        
  2 Kwan, William             14 FREE-MR              1:02.99    1:02.24        
                  30.15     1:02.24 (32.09)                                        
  3 Paraison, Nelson          14 DESC-NJ              1:04.33    1:03.14        
                  30.69     1:03.14 (32.45)                                        
  4 Equiano, Jason A          13 APEX-MR              1:05.15    1:04.63        
                  31.12     1:04.63 (33.51)                                        
  5 Geller, Russell           14 FREE-MR              1:04.46    1:05.68        
                  31.45     1:05.68 (34.23)                                        
  6 Pena, Becquer D           15 APEX-MR              1:03.75    1:05.71        
                  30.79     1:05.71 (34.92)                                        
  7 Morse, Steven L           17 DESC-NJ              1:07.89    1:06.23        
                  31.45     1:06.23 (34.78)                                        
  8 Kapp, Bruce E             14 FREE-MR              1:07.15    1:07.81        
                  33.19     1:07.81 (34.62)                                        
  9 Samko, Jack P             13 HS-MR                1:09.47    1:08.20        
                  32.78     1:08.20 (35.42)                                        
 10 Shapiro, Ryan J           13 LBA-MR               1:11.15    1:09.63        
                  33.18     1:09.63 (36.45)                                        
 11 Vitale, Benjamin          13 PATS-MR              1:00.25    1:09.88        
                  27.05     1:09.88 (42.83)                                        
 12 Terri, Julian K           13 Middies Wave-MR      1:10.63    1:10.91        
                  34.10     1:10.91 (36.81)                                        
 13 Bubrowiecki, Sebastian    14 HS-MR                1:14.14    1:14.17        
                  35.67     1:14.17 (38.50)                                        
 14 Bratkovsky, Max E         16 FREE-MR              1:14.22    1:14.28        
                  37.03     1:14.28 (37.25)                                        
 15 Cunas, Christian D        14 DESC-NJ              1:15.47    1:15.78        
                  36.44     1:15.78 (39.34)                                        
 
Men 13 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kwan, William             14 FREE-MR              2:18.77    2:18.50        
                  32.26     1:07.00 (34.74)     1:43.06 (36.06)     2:18.50 (35.44)
  2 Paraison, Nelson          14 DESC-NJ              2:20.38    2:19.62        
                  32.68     1:08.08 (35.40)     1:44.82 (36.74)     2:19.62 (34.80)
  3 Equiano, Jason A          13 APEX-MR              2:20.08    2:20.66        
                  32.46     1:08.38 (35.92)     1:45.57 (37.19)     2:20.66 (35.09)
  4 Pena, Becquer D           15 APEX-MR              2:20.85    2:27.69        
                  32.61     1:09.61 (37.00)     1:49.17 (39.56)     2:27.69 (38.52)
  5 Morse, Steven L           17 DESC-NJ              2:31.49    2:33.11        
                  32.47     1:09.16 (36.69)     1:50.02 (40.86)     2:33.11 (43.09)
  6 Bradley, Jake W           13 LBA-MR               2:41.05    2:40.38        
                                1:15.52 ( )     1:59.08 (43.56)     2:40.38 (41.30)
  7 Cunas, Christian D        14 DESC-NJ              3:14.88    2:46.55        
                  37.61     1:18.75 (41.14)   2:46.55 (1:27.80)                    
  8 Shapiro, Ryan J           13 LBA-MR               2:33.06    2:46.74        
                  36.42     1:18.05 (41.63)     2:03.17 (45.12)     2:46.74 (43.57)
  9 McLaughlin, Liam J        14 FREE-MR              2:55.80    2:52.48        
                  37.57     1:22.19 (44.62)     2:08.80 (46.61)     2:52.48 (43.68)
 
Men 13 & Over 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sadchikov, Max O          13 MDST-AD                35.40      33.98        
  2 Souidi, Samir M           14 LBA-MR                 34.64      34.26        
  3 Valadez, Romulo G         15 APEX-MR                37.50      36.34        
  4 McLaughlin, Liam J        14 FREE-MR                41.84      40.27        
  5 Heaney, William M         13 LBA-MR                 49.36      51.03        
 
Men 13 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, John               13 NCAC-MR              1:05.00    1:10.00        
                  34.43     1:10.00 (35.57)                                        
  2 Wang, Harry H             16 APEX-MR              1:09.66    1:12.24        
                  35.63     1:12.24 (36.61)                                        
  3 Sadchikov, Max O          13 MDST-AD              1:15.95    1:13.87        
                  36.25     1:13.87 (37.62)                                        
  4 Souidi, Samir M           14 LBA-MR               1:16.13    1:13.94        
                  35.98     1:13.94 (37.96)                                        
  5 Landgraf, Timothy A       13 FREE-MR              1:15.47    1:14.61        
                  37.07     1:14.61 (37.54)                                        
  6 Kapp, Bruce E             14 FREE-MR              1:18.24    1:19.15        
                  39.03     1:19.15 (40.12)                                        
  7 Samko, Jack P             13 HS-MR                1:23.67    1:21.36        
                  40.52     1:21.36 (40.84)                                        
  8 DU, Ethan                 13 NCAC-MR              1:20.12    1:21.44        
  9 Bubrowiecki, Sebastian    14 HS-MR                1:33.09    1:33.19        
 10 Tornetti, Gianluca        13 LBA-MR                    NT    1:51.77        
 
Men 13 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morales, Evan M           15 Heatwaves-MR         2:23.41    2:27.51        
                  35.35     1:13.09 (37.74)     1:50.84 (37.75)     2:27.51 (36.67)
  2 Sadchikov, Max O          13 MDST-AD              2:44.71    2:37.17        
                  37.19     1:17.96 (40.77)     1:59.21 (41.25)     2:37.17 (37.96)
  3 Geller, Russell           14 FREE-MR              2:38.37    2:38.00        
                  37.33     1:16.35 (39.02)     1:57.60 (41.25)     2:38.00 (40.40)
  4 Landgraf, Timothy A       13 FREE-MR              2:39.53    2:40.22        
                  39.41     1:20.62 (41.21)     2:01.66 (41.04)     2:40.22 (38.56)
  5 Kapp, Bruce E             14 FREE-MR              2:47.39    2:44.19        
                  40.61     1:23.09 (42.48)     2:03.89 (40.80)     2:44.19 (40.30)
 
Men 13 & Over 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buyanov, Pavel            35 Heatwaves-MR           30.00      30.45        
  2 Valadez, Romulo G         15 APEX-MR                47.50      45.10        
  3 Bradley, Jake W           13 LBA-MR                 53.88      45.46        
 
Men 13 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buyanov, Pavel            35 Heatwaves-MR         1:07.00    1:07.44        
                  31.82     1:07.44 (35.62)                                        
  2 Zhang, John               13 NCAC-MR              1:15.90    1:17.47        
                  36.38     1:17.47 (41.09)                                        
  3 Singer, Connor M          15 FREE-MR              1:21.20    1:17.76        
                  36.79     1:17.76 (40.97)                                        
  4 DU, Ethan                 13 NCAC-MR              1:35.45    1:31.23        
                  43.03     1:31.23 (48.20)                                        
  5 Bratkovsky, Max E         16 FREE-MR              1:36.12    1:32.81        
                  43.97     1:32.81 (48.84)                                        
  6 Bradley, Jake W           13 LBA-MR               1:38.12    1:39.09        
                  47.50     1:39.09 (51.59)                                        
  7 Llorente Valin, Nicolas   14 Middies Wave-MR      1:49.09    1:41.19        
                  50.03     1:41.19 (51.16)                                        
  8 Vitashkevich, Daniel      14 FREE-MR              1:39.53    1:41.52        
                  48.28     1:41.52 (53.24)                                        
  9 Heaney, William M         13 LBA-MR               2:18.70    2:09.10        
                1:03.72   2:09.10 (1:05.38)                                        
 -- Tornetti, Gianluca        13 LBA-MR                    NT         DQ        
      Alternating Kick
                1:05.03        DQ (1:09.83)                                        
 
Men 13 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sadchikov, Phil O         16 MDST-AD              2:41.28    2:41.02        
                  36.75     1:17.03 (40.28)     2:01.58 (44.55)     2:41.02 (39.44)
  2 Kwan, William             14 FREE-MR              2:50.29    2:49.18        
                  39.77     1:23.03 (43.26)     2:06.66 (43.63)     2:49.18 (42.52)
  3 Zhang, John               13 NCAC-MR              2:40.00    2:54.44        
                  38.89     1:23.29 (44.40)     2:09.51 (46.22)     2:54.44 (44.93)
  4 Abrams, Arty A            16 Heatwaves-MR         2:49.15    3:09.82        
                  41.51     1:29.53 (48.02)     2:19.47 (49.94)     3:09.82 (50.35)
 
Men 13 & Over 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Novikov, Danila A         26 FREE-MR                26.80      26.87        
  2 Sadchikov, Phil O         16 MDST-AD                33.95      27.84        
  3 Cornish, Kyle F           17 LBA-MR                 33.09      28.75        
  4 Fischer, Chris            23 Heatwaves-MR           28.00      29.37        
  5 Wang, Harry H             16 APEX-MR                29.55      29.42        
  6 Abrams, Arty A            16 Heatwaves-MR           35.90      31.27        
  7 Souidi, Samir M           14 LBA-MR                 34.09      33.57        
  8 Valadez, Romulo G         15 APEX-MR                37.50      35.07        
  9 Juncaj, Bernard A         14 APEX-MR                45.07      36.56        
 10 Vitashkevich, Daniel      14 FREE-MR                39.99      39.95        
 11 Heaney, William M         13 LBA-MR                    NT      43.95        
 
Men 13 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Harry H             16 APEX-MR              1:04.88    1:03.12        
                  30.33     1:03.12 (32.79)                                        
  2 Samko, Jack P             13 HS-MR                1:16.69    1:14.35        
                  34.61     1:14.35 (39.74)                                        
  3 Shapiro, Ryan J           13 LBA-MR               1:12.72    1:15.87        
                  35.04     1:15.87 (40.83)                                        
  4 Landgraf, Timothy A       13 FREE-MR              1:22.35    1:20.56        
                  38.13     1:20.56 (42.43)                                        
  5 Bubrowiecki, Sebastian    14 HS-MR                1:24.47    1:27.46        
                  38.98     1:27.46 (48.48)                                        
  6 Llorente Valin, Nicolas   14 Middies Wave-MR           NT    1:28.05        
                  41.68     1:28.05 (46.37)                                        
  7 Terri, Julian K           13 Middies Wave-MR      1:34.24    1:31.77        
 
Men 13 & Over 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Equiano, Jason A          13 APEX-MR              2:52.50    2:50.54        
                  35.35     1:18.58 (43.23)     2:08.79 (50.21)     2:50.54 (41.75)
 
Men 13 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Novikov, Danila A         26 FREE-MR              2:16.00    2:17.21        
                  29.21     1:04.98 (35.77)     1:44.04 (39.06)     2:17.21 (33.17)
  2 Sadchikov, Phil O         16 MDST-AD              2:23.36    2:17.86        
                  28.82     1:04.46 (35.64)     1:45.31 (40.85)     2:17.86 (32.55)
  3 Singer, Connor M          15 FREE-MR              2:39.83    2:38.72        
                  36.39     1:17.19 (40.80)     2:02.61 (45.42)     2:38.72 (36.11)
  4 Abrams, Arty A            16 Heatwaves-MR         2:21.44    2:47.22        
                  33.85     1:16.99 (43.14)     2:04.87 (47.88)     2:47.22 (42.35)
  5 Equiano, Jason A          13 APEX-MR              2:47.42    2:48.07        
                  33.47     1:18.92 (45.45)     2:11.59 (52.67)     2:48.07 (36.48)
  6 Shapiro, Ryan J           13 LBA-MR               2:47.59    2:49.64        
                  35.77     1:21.87 (46.10)     2:11.56 (49.69)     2:49.64 (38.08)
  7 Vitashkevich, Daniel      14 FREE-MR              3:05.49    3:06.51        
                  41.42     1:30.36 (48.94)     2:26.16 (55.80)     3:06.51 (40.35)