Mission:  Metropolitan Swimming shall promote, develop and improve competitive swimming through education, support and opportunities for participation to a diverse swimming community.

Vision:
  To inspire and provide quality opportunities for our members to achieve excellence in the sport of competitive swimming.

 

Metropolitan Swimming stands with our community against racist actions, incendiary statements, and violence against any person. This means we must engage individuals throughout our member community in tough conversations about inequalities, identify the signs of systematic racism, and share proven solutions.

Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 5/15/2019 12:23 PM
             2019 MR LIE May Extravaganza - 5/10/2019 to 5/12/2019             
                         Sanction #: 190510 & 190555-T                         
                                    Results                                    
 
Girls 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crisostomo, Samantha      10 Parks Sailfish-MR      32.44      31.12        
  2 Hui, Rachel W              9 Express Swimming-MR    32.87      31.79        
  3 Tjahaya, Nikko I          10 AGUA-MR                38.26      33.26        
  4 Nassar, Noor              10 Twisters-MR            33.35      33.45        
  5 Harkins, Morgan P         10 Express Swimming-MR    37.49      33.64        
  6 Johnson, Eva N             9 AGUA-MR                36.95      33.80        
  7 Lin, Orly                 10 Flying Dolphins-MR     36.93      33.87        
  8 Lam, Kylie L              10 Parks Sailfish-MR      37.50      34.21        
  9 Neal, Jolie               10 Twisters-MR            35.97      34.45        
 10 Ramirez, Lily L           10 Flying Dolphins-MR        NT      34.97        
 11 Williamson, Blessing S    10 Express Swimming-MR    37.12      35.59        
 12 Arabadjiev, Cece C        10 AGUA-MR                38.36      35.76        
 13 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR    39.26      36.09        
 14 Tse, Kaitlyn A            10 SSC-MR                 36.02      36.37        
 15 Dewan, Sofia              10 AGUA-MR                41.27      36.72        
 16 Lim Laurie, Maia K         9 AGUA-MR                42.07      36.75        
 17 Salisbury, Maya L         10 Flying Dolphins-MR     43.90      36.91        
 18 Metz, Lylah R             10 EHY-MR                 37.00      36.92        
 19 Ross Allen, Zoe F         10 AGUA-MR                39.46      37.00        
 20 Zecar, Ivana M            10 Flying Dolphins-MR        NT      37.19        
 21 Fishbein, Lauren B        10 AGUA-MR                40.69      37.27        
 22 Boubert, Jordyn           10 Hes-Mr-MR              42.20      37.31        
 23 Galang, Kameron R         10 Parks Sailfish-MR      38.50      37.55        
 24 Galang, Anniston C         9 Parks Sailfish-MR      45.50      37.59        
 25 Wiese, Zoey G             10 AGUA-MR                45.18      38.04        
 26 Bensason, Mia             10 Flying Dolphins-MR        NT      38.78        
 27 Chan, Emily                9 AGUA-MR                   NT      38.85        
 28 Petrovic, Sydney B         9 Express Swimming-MR    42.90      38.86        
 29 Won, Cecilia S            10 AGUA-MR                41.20      39.24        
 30 Messinger-Nanni, Julia *  10 AGUA-MR                47.32      39.66        
 31 Petkovits, Maria          10 HYB-MR                 42.28      39.72        
 32 Chin, Amanda K            10 Mid-Un-MR              37.65      39.73        
 33 Barnecut, Alysse M        10 AGUA-MR                45.84      39.74        
 34 Lussie, Alexandra m       10 Flying Dolphins-MR     49.33      39.79        
 35 Fung, Maya M              10 Flying Dolphins-MR     44.12      39.81        
 36 Tan, Felicity L            9 Flying Dolphins-MR        NT      39.85        
 36 Sherpa, Sharon D           9 Twisters-MR               NT      39.85        
 38 O'Sullivan, Brinan K       9 Twisters-MR            44.62      40.03        
 39 Nitzsche, Julia S         10 CSDC-MR                   NT      40.11        
 40 Goldsmith, Alexandra S    10 AGUA-MR                   NT      40.80        
 41 Wangmo, Karma              9 Twisters-MR            48.52      40.82        
 42 Luna, Mia                  9 EHY-MR                 42.00      41.03        
 43 Kavouras, Marina R        10 LIFE-MR                43.50      41.06        
 44 Sharma, Avika              9 Twisters-MR            46.90      41.24        
 45 Anzalone, Brooke N         9 Express Swimming-MR    47.40      41.25        
 46 Speight-Ray, Allegra I     9 AGUA-MR                43.60      41.28        
 47 Wright, Ali E             10 Flying Dolphins-MR        NT      41.45        
 48 Borowski, Elaina           9 CSDC-MR                47.25      41.57        
 49 Millstone, Francie F      10 AGUA-MR                   NT      41.70        
 50 Carrillo, Alexandra       10 Twisters-MR               NT      41.75        
 51 Colletti, Claire J        10 Express Swimming-MR    42.70      41.82        
 52 Vasquez, Valentina V      10 AGUA-MR                50.14      41.83        
 53 Como, Juliet S            10 HYB-MR                 41.65      42.00        
 54 McNally, Jessica J        10 CIY-MR                    NT      42.40        
 55 Jones, Zamoi I            10 CIY-MR                 45.79      42.57        
 56 Yasinov, Lisa M           10 Express Swimming-MR    44.97      42.60        
 57 Longhitano, Leana          9 Twisters-MR               NT      42.67        
 58 Goldman, Eliza M           9 Express Swimming-MR    46.74      42.73        
 59 Campese, Jackie T          9 CIY-MR                    NT      42.94        
 60 Masem, Maddy M            10 SSC-MR                 45.25      43.26        
 61 Ghiradella, Joelle N       9 LIFE-MR                46.59      43.71        
 62 Farez, Allison J           9 EHY-MR                 46.37      44.02        
 63 Colletti, Sofia           10 Express Swimming-MR    46.15      44.12        
 64 Green, Kennedy L           9 SSC-MR                 46.73      44.21        
 65 Putka, Gigi M              9 AGUA-MR                46.31      44.67        
 66 Ramos, Micaela C          10 Flying Dolphins-MR     53.86      44.75        
 67 Petkovits, Arianna        10 HYB-MR                 47.24      45.02        
 68 Fuller, Nilaya W           9 Flying Dolphins-MR        NT      45.04        
 69 Silberger, Mary E         10 FA-MR                     NT      45.06        
 70 Offutt, Caroline W         9 Flying Dolphins-MR        NT      45.39        
 71 Chan, Tara                 9 AGUA-MR                   NT      45.64        
 72 Vlahcevic, Chloe           9 AGUA-MR                   NT      45.66        
 73 Knopf, Sena                9 HYB-MR                    NT      46.08        
 74 Winiarsky, Natanya        10 LIFE-MR                47.59      47.66        
 75 Smith, Ava D               9 Flying Dolphins-MR        NT      47.69        
 76 Dias, Maya M              10 EHY-MR                 48.34      48.12        
 77 Nosarieva, Sofia           9 FA-MR                     NT      48.81        
 78 Menard, Madelyn X         10 CIY-MR                    NT      48.83        
 79 Brard, Charlotte          10 Flying Dolphins-MR        NT      50.13        
 80 Virga, Lily                9 CSDC-MR                59.39      50.92        
 81 Iwerks, Cambria L          9 Flying Dolphins-MR        NT      51.12        
 82 Orchin, Maddy L            9 Flying Dolphins-MR        NT      51.40        
 83 Moltner, Jenna E           9 Flying Dolphins-MR        NT      51.53        
 84 Katzmaier, Anna E          9 HYB-MR                    NT      51.89        
 85 Luke, Naomi N             10 FA-MR                     NT      52.12        
 86 Rafanelli, Sage E          9 Mid-Un-MR              50.59      52.49        
 
Girls 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crisostomo, Samantha      10 Parks Sailfish-MR    1:13.21    1:10.32        
  2 Hui, Rachel W              9 Express Swimming-MR  1:13.21    1:11.46        
  3 Nassar, Noor              10 Twisters-MR          1:14.53    1:12.66        
  4 Tjahaya, Nikko I          10 AGUA-MR              1:20.46    1:13.01        
  5 Johnson, Eva N             9 AGUA-MR              1:37.08    1:14.35        
  6 Lam, Kylie L              10 Parks Sailfish-MR    1:21.60    1:16.05        
  7 Harkins, Morgan P         10 Express Swimming-MR  1:25.27    1:16.08        
  8 Lin, Orly                 10 Flying Dolphins-MR   1:24.52    1:16.89        
  9 Tse, Kaitlyn A            10 SSC-MR               1:23.41    1:19.36        
 10 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR  1:26.93    1:20.19        
 11 Williamson, Blessing S    10 Express Swimming-MR  1:24.55    1:21.07        
 12 Neal, Jolie               10 Twisters-MR          1:23.45    1:21.71        
 13 Lim Laurie, Maia K         9 AGUA-MR              1:37.10    1:21.90        
 14 Petrovic, Sydney B         9 Express Swimming-MR  1:38.44    1:22.63        
 15 Metz, Lylah R             10 EHY-MR               1:22.00    1:23.38        
 16 Galang, Kameron R         10 Parks Sailfish-MR    1:26.50    1:23.86        
 17 Zecar, Ivana M            10 Flying Dolphins-MR        NT    1:24.34        
 18 Fishbein, Lauren B        10 AGUA-MR              1:34.78    1:24.41        
 19 Ross Allen, Zoe F         10 AGUA-MR              1:24.90    1:24.63        
 20 Galang, Anniston C         9 Parks Sailfish-MR    1:36.50    1:25.01        
 21 Villagonzalo, Lea S       10 Express Swimming-MR  1:34.33    1:25.19        
 22 Bensason, Mia             10 Flying Dolphins-MR        NT    1:26.26        
 23 Comisarow, Chloe           9 Flying Dolphins-MR   1:48.00    1:26.54        
 24 Salisbury, Maya L         10 Flying Dolphins-MR   1:46.40    1:26.89        
 25 Fung, Maya M              10 Flying Dolphins-MR   1:45.91    1:26.92        
 26 Orner, Brooke E            9 SSC-MR               1:28.79    1:27.07        
 27 Sherpa, Sharon D           9 Twisters-MR          1:53.04    1:28.76        
 28 Messinger-Nanni, Julia *  10 AGUA-MR              1:44.64    1:29.22        
 29 Won, Cecilia S            10 AGUA-MR              1:34.40    1:29.52        
 30 Speight-Ray, Allegra I     9 AGUA-MR              1:42.39    1:30.31        
 31 Wangmo, Karma              9 Twisters-MR          2:01.66    1:30.73        
 32 Panday, Aahana S          10 Flying Dolphins-MR        NT    1:31.12        
 33 Kavouras, Marina R        10 LIFE-MR              1:33.32    1:31.65        
 34 Dultsev, Alexandra        10 Shy-Mr-MR            1:40.90    1:32.12        
 35 Wiese, Zoey G             10 AGUA-MR              1:36.60    1:32.27        
 36 Yasinov, Lisa M           10 Express Swimming-MR  1:38.34    1:32.37        
 37 Chan, Emily                9 AGUA-MR                   NT    1:32.46        
 38 Sharma, Avika              9 Twisters-MR          1:45.36    1:33.39        
 39 Jabir, Laila R            10 Express Swimming-MR  1:31.04    1:33.45        
 40 Carrillo, Alexandra       10 Twisters-MR               NT    1:34.36        
 41 Colletti, Claire J        10 Express Swimming-MR  1:39.70    1:34.59        
 42 Millstone, Francie F      10 AGUA-MR                   NT    1:34.66        
 43 Anzalone, Brooke N         9 Express Swimming-MR  1:59.20    1:35.02        
 44 Barnecut, Alysse M        10 AGUA-MR              1:45.80    1:35.28        
 45 Grotto, Gia R             10 SSC-MR               1:35.14    1:35.34        
 46 Goldman, Eliza M           9 Express Swimming-MR  1:44.13    1:35.45        
 47 Luna, Mia                  9 EHY-MR               1:45.00    1:35.50        
 48 Como, Juliet S            10 HYB-MR               1:42.01    1:35.94        
 49 Nakamori, Leah Y           9 FA-MR                1:54.38    1:36.78        
 50 Masem, Maddy M            10 SSC-MR               1:40.47    1:37.18        
 51 Griffin, Ginger M          9 EHY-MR               1:38.96    1:37.31        
 52 Petkovits, Maria          10 HYB-MR               1:46.30    1:37.74        
 53 Lussie, Alexandra m       10 Flying Dolphins-MR        NT    1:38.16        
 54 O'Sullivan, Brinan K       9 Twisters-MR          1:51.02    1:38.45        
 55 Tan, Felicity L            9 Flying Dolphins-MR        NT    1:38.82        
 56 Goldsmith, Alexandra S    10 AGUA-MR                   NT    1:39.36        
 57 Offutt, Caroline W         9 Flying Dolphins-MR        NT    1:39.41        
 58 Fuller, Nilaya W           9 Flying Dolphins-MR        NT    1:39.54        
 59 Bereznitski, Jane         10 Shy-Mr-MR            1:38.90    1:39.86        
 60 Jones, Zamoi I            10 CIY-MR               1:47.24    1:40.04        
 61 Putka, Gigi M              9 AGUA-MR              1:42.64    1:40.36        
 62 Colletti, Sofia           10 Express Swimming-MR  1:49.38    1:40.42        
 63 Yap, Esmanur              10 SSC-MR               1:48.05    1:41.25        
 64 Smith, Ava D               9 Flying Dolphins-MR        NT    1:42.88        
 65 Scollans, Riley E         10 AGUA-MR                   NT    1:43.31        
 66 Dosembet, Phia Z           9 AGUA-MR              1:50.65    1:44.05        
 67 Lama, Kesang J             9 Twisters-MR          1:55.17    1:45.20        
 68 Petkovits, Arianna        10 HYB-MR               1:54.29    1:45.62        
 69 Chan, Tara                 9 AGUA-MR                   NT    1:46.12        
 70 Dias, Maya M              10 EHY-MR               1:52.27    1:47.05        
 71 Winiarsky, Natanya        10 LIFE-MR              1:40.59    1:51.92        
 
Girls 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hui, Rachel W              9 Express Swimming-MR    36.65      36.84        
  2 Nassar, Noor              10 Twisters-MR            40.43      38.77        
  3 Tjahaya, Nikko I          10 AGUA-MR                41.71      39.28        
  4 Johnson, Eva N             9 AGUA-MR                43.02      39.98        
  5 Harkins, Morgan P         10 Express Swimming-MR    42.00      40.02        
  6 Lam, Kylie L              10 Parks Sailfish-MR      43.70      40.17        
  7 Williamson, Blessing S    10 Express Swimming-MR    42.80      40.23        
  8 Tse, Kaitlyn A            10 SSC-MR                 41.09      40.83        
  9 Lin, Orly                 10 Flying Dolphins-MR     44.24      41.96        
 10 Arabadjiev, Cece C        10 AGUA-MR                46.53      42.15        
 11 Salisbury, Maya L         10 Flying Dolphins-MR     52.45      42.60        
 12 Lim Laurie, Maia K         9 AGUA-MR                48.52      43.51        
 13 Fishbein, Lauren B        10 AGUA-MR                47.98      43.79        
 14 Ross Allen, Zoe F         10 AGUA-MR                45.41      43.98        
 15 Dewan, Sofia              10 AGUA-MR                   NT      44.27        
 16 Ramirez, Lily L           10 Flying Dolphins-MR        NT      44.98        
 17 Galang, Kameron R         10 Parks Sailfish-MR      49.60      45.12        
 18 Sherpa, Sharon D           9 Twisters-MR               NT      45.19        
 19 Zecar, Ivana M            10 Flying Dolphins-MR        NT      45.27        
 20 Neal, Jolie               10 Twisters-MR            48.29      45.41        
 21 Bensason, Mia             10 Flying Dolphins-MR        NT      45.42        
 22 Galang, Anniston C         9 Parks Sailfish-MR      49.00      45.71        
 23 Petrovic, Sydney B         9 Express Swimming-MR    51.58      46.22        
 24 Messinger-Nanni, Julia *  10 AGUA-MR                53.60      46.28        
 25 Goldsmith, Alexandra S    10 AGUA-MR                   NT      46.47        
 26 Millstone, Francie F      10 AGUA-MR                   NT      46.73        
 27 Speight-Ray, Allegra I     9 AGUA-MR                50.97      47.21        
 27 Fung, Maya M              10 Flying Dolphins-MR     50.38      47.21        
 29 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR    50.69      47.30        
 30 Metz, Lylah R             10 EHY-MR                 44.00      47.87        
 31 Wiese, Zoey G             10 AGUA-MR                50.14      48.20        
 32 Colletti, Claire J        10 Express Swimming-MR    52.34      48.52        
 33 Yasinov, Lisa M           10 Express Swimming-MR    55.82      48.56        
 34 Chan, Emily                9 AGUA-MR                   NT      48.68        
 35 Colletti, Sofia           10 Express Swimming-MR    53.62      48.88        
 36 Won, Cecilia S            10 AGUA-MR                51.22      48.93        
 37 Wangmo, Karma              9 Twisters-MR            58.73      49.07        
 38 Borowski, Elaina           9 CSDC-MR                56.54      49.30        
 39 O'Sullivan, Brinan K       9 Twisters-MR            56.69      49.32        
 40 Wright, Ali E             10 Flying Dolphins-MR        NT      49.38        
 41 Sharma, Avika              9 Twisters-MR            55.28      50.30        
 42 Chin, Amanda K            10 Mid-Un-MR              42.77      50.33        
 43 Carrillo, Alexandra       10 Twisters-MR               NT      50.84        
 44 Lussie, Alexandra m       10 Flying Dolphins-MR     56.15      50.97        
 45 Barnecut, Alysse M        10 AGUA-MR              1:04.02      51.12        
 46 Fuller, Nilaya W           9 Flying Dolphins-MR        NT      51.43        
 47 Kavouras, Marina R        10 LIFE-MR                52.77      51.82        
 48 Putka, Gigi M              9 AGUA-MR                54.15      51.99        
 49 Goldman, Eliza M           9 Express Swimming-MR    53.97      52.52        
 50 Offutt, Caroline W         9 Flying Dolphins-MR        NT      52.54        
 51 Silberger, Mary E         10 FA-MR                     NT      52.57        
 52 Tan, Felicity L            9 Flying Dolphins-MR        NT      52.84        
 53 Ramos, Micaela C          10 Flying Dolphins-MR   1:00.82      52.86        
 54 Luna, Mia                  9 EHY-MR                 58.60      52.97        
 55 Green, Kennedy L           9 SSC-MR                 55.15      53.13        
 55 Farez, Allison J           9 EHY-MR                    NT      53.13        
 57 Campese, Jackie T          9 CIY-MR                    NT      53.38        
 58 Longhitano, Leana          9 Twisters-MR               NT      53.90        
 59 Vasquez, Valentina V      10 AGUA-MR                55.52      54.46        
 60 McNally, Jessica J        10 CIY-MR                    NT      54.93        
 61 Anzalone, Brooke N         9 Express Swimming-MR  1:00.77      55.19        
 62 Ghiradella, Joelle N       9 LIFE-MR                58.59      55.23        
 63 Knopf, Sena                9 HYB-MR                    NT      55.55        
 64 Chan, Tara                 9 AGUA-MR                   NT      57.21        
 65 Smith, Ava D               9 Flying Dolphins-MR        NT      57.71        
 66 Dias, Maya M              10 EHY-MR                 54.69      57.78        
 67 Dosembet, Phia Z           9 AGUA-MR                59.35      57.96        
 68 Menard, Madelyn X         10 CIY-MR                    NT      59.01        
 69 Vlahcevic, Chloe           9 AGUA-MR                   NT      59.50        
 70 Katzmaier, Anna E          9 HYB-MR                    NT      59.98        
 71 Berman, Amalia L          10 Flying Dolphins-MR        NT    1:00.01        
 72 Jones, Zamoi I            10 CIY-MR                 59.56    1:00.12        
 73 Brard, Charlotte          10 Flying Dolphins-MR        NT    1:01.38        
 74 Moltner, Jenna E           9 Flying Dolphins-MR        NT    1:01.41        
 75 Nosarieva, Sofia           9 FA-MR                     NT    1:01.58        
 76 Iwerks, Cambria L          9 Flying Dolphins-MR        NT    1:03.08        
 77 Orchin, Maddy L            9 Flying Dolphins-MR        NT    1:09.88        
 
Girls 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hui, Rachel W              9 Express Swimming-MR  1:27.65    1:22.07        
  2 Harkins, Morgan P         10 Express Swimming-MR  1:31.35    1:27.96        
  3 Tse, Kaitlyn A            10 SSC-MR               1:28.57    1:28.15        
  4 Williamson, Blessing S    10 Express Swimming-MR  1:37.32    1:28.24        
  5 Lin, Orly                 10 Flying Dolphins-MR   1:37.79    1:32.00        
  6 Ramirez, Lily L           10 Flying Dolphins-MR        NT    1:32.16        
  7 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR  1:45.46    1:36.56        
  8 Zecar, Ivana M            10 Flying Dolphins-MR        NT    1:37.37        
  9 Sherpa, Sharon D           9 Twisters-MR               NT    1:37.46        
 10 Petrovic, Sydney B         9 Express Swimming-MR  1:51.45    1:37.68        
 11 Fung, Maya M              10 Flying Dolphins-MR        NT    1:39.37        
 12 Villagonzalo, Lea S       10 Express Swimming-MR  1:47.06    1:40.10        
 13 Comisarow, Chloe           9 Flying Dolphins-MR        NT    1:40.52        
 14 Yasinov, Lisa M           10 Express Swimming-MR  1:56.83    1:40.86        
 15 O'Sullivan, Brinan K       9 Twisters-MR          1:59.25    1:41.41        
 16 Colletti, Claire J        10 Express Swimming-MR  1:54.97    1:42.38        
 17 Wiese, Zoey G             10 AGUA-MR              1:47.84    1:42.94        
 18 Jabir, Laila R            10 Express Swimming-MR  1:47.46    1:43.54        
 19 Orner, Brooke E            9 SSC-MR               1:44.38    1:43.58        
 20 Wangmo, Karma              9 Twisters-MR          2:13.28    1:44.31        
 21 Grotto, Gia R             10 SSC-MR               1:48.47    1:48.29        
 22 Sharma, Avika              9 Twisters-MR          1:54.65    1:48.54        
 23 Colletti, Sofia           10 Express Swimming-MR  1:53.94    1:48.88        
 24 Fuller, Nilaya W           9 Flying Dolphins-MR        NT    1:49.34        
 25 Laduzinski, Anna J        10 AGUA-MR              1:55.82    1:51.32        
 26 Lussie, Alexandra m       10 Flying Dolphins-MR        NT    1:51.61        
 27 Goldman, Eliza M           9 Express Swimming-MR  2:05.61    1:51.74        
 28 Dultsev, Alexandra        10 Shy-Mr-MR            1:46.90    1:52.53        
 29 Kavouras, Marina R        10 LIFE-MR              1:51.86    1:52.63        
 30 Anzalone, Brooke N         9 Express Swimming-MR  2:20.29    1:53.43        
 31 Tan, Felicity L            9 Flying Dolphins-MR        NT    1:53.62        
 32 Yap, Esmanur              10 SSC-MR               1:53.55    1:53.74        
 33 Lama, Kesang J             9 Twisters-MR          2:07.37    1:54.70        
 
Girls 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tjahaya, Nikko I          10 AGUA-MR                44.11      41.63        
  2 Crisostomo, Samantha      10 Parks Sailfish-MR      45.87      41.83        
  3 Tse, Kaitlyn A            10 SSC-MR                 45.65      45.50        
  4 Fishbein, Lauren B        10 AGUA-MR                48.13      46.01        
  5 Galang, Kameron R         10 Parks Sailfish-MR      52.50      46.16        
  6 Lam, Kylie L              10 Parks Sailfish-MR      52.50      46.49        
  7 Bensason, Mia             10 Flying Dolphins-MR        NT      46.69        
  8 Messinger-Nanni, Julia *  10 AGUA-MR                55.27      47.20        
  9 Lim Laurie, Maia K         9 AGUA-MR                58.14      47.28        
 10 Barnecut, Alysse M        10 AGUA-MR                55.67      48.31        
 11 Johnson, Eva N             9 AGUA-MR                53.88      49.33        
 12 Jabir, Laila R            10 Express Swimming-MR    55.02      49.78        
 13 Salisbury, Maya L         10 Flying Dolphins-MR        NT      50.53        
 14 Neal, Jolie               10 Twisters-MR            54.32      50.63        
 15 Wiese, Zoey G             10 AGUA-MR                55.26      50.64        
 16 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR    58.00      51.18        
 17 Galang, Anniston C         9 Parks Sailfish-MR      58.50      51.55        
 18 Nassar, Noor              10 Twisters-MR            48.97      51.86        
 19 Harkins, Morgan P         10 Express Swimming-MR    52.78      52.22        
 20 Lussie, Alexandra m       10 Flying Dolphins-MR        NT      52.27        
 21 Nakamori, Leah Y           9 FA-MR                1:06.80      52.73        
 22 Won, Cecilia S            10 AGUA-MR                56.70      52.77        
 23 Goldsmith, Alexandra S    10 AGUA-MR                   NT      52.99        
 24 Ramirez, Lily L           10 Flying Dolphins-MR        NT      53.11        
 25 Petrovic, Sydney B         9 Express Swimming-MR  1:03.62      53.23        
 26 Chan, Emily                9 AGUA-MR                   NT      53.44        
 27 Fung, Maya M              10 Flying Dolphins-MR        NT      53.48        
 28 Villagonzalo, Lea S       10 Express Swimming-MR  1:01.56      53.50        
 29 Yasinov, Lisa M           10 Express Swimming-MR    58.84      54.09        
 30 Wangmo, Karma              9 Twisters-MR          1:16.16      54.74        
 31 Scollans, Riley E         10 AGUA-MR                   NT      54.83        
 32 Ross Allen, Zoe F         10 AGUA-MR                57.54      54.94        
 33 Luna, Mia                  9 EHY-MR                 57.99      55.09        
 34 Sharma, Avika              9 Twisters-MR          1:01.35      55.70        
 35 Putka, Gigi M              9 AGUA-MR              1:02.45      56.10        
 36 Millstone, Francie F      10 AGUA-MR                   NT      56.12        
 37 Laduzinski, Anna J        10 AGUA-MR                58.29      56.42        
 38 Orner, Brooke E            9 SSC-MR                 55.18      56.67        
 39 Smith, Ava D               9 Flying Dolphins-MR        NT      56.90        
 40 Como, Juliet S            10 HYB-MR               1:05.11      57.23        
 41 Bereznitski, Jane         10 Shy-Mr-MR              52.90      57.99        
 42 Dosembet, Phia Z           9 AGUA-MR              1:03.42      58.10        
 43 Petkovits, Maria          10 HYB-MR                 59.88      58.14        
 44 Speight-Ray, Allegra I     9 AGUA-MR              1:01.56      58.31        
 45 Williamson, Blessing S    10 Express Swimming-MR  1:01.25      58.77        
 46 Panday, Aahana S          10 Flying Dolphins-MR        NT      59.40        
 47 Metz, Lylah R             10 EHY-MR                 55.00      59.61        
 48 Kavouras, Marina R        10 LIFE-MR              1:00.52    1:00.29        
 49 Griffin, Ginger M          9 EHY-MR                 57.70    1:00.38        
 50 Offutt, Caroline W         9 Flying Dolphins-MR        NT    1:00.80        
 51 Yap, Esmanur              10 SSC-MR                 56.81    1:00.94        
 52 Masem, Maddy M            10 SSC-MR               1:00.23    1:01.70        
 53 Grotto, Gia R             10 SSC-MR               1:03.05    1:01.86        
 54 Anzalone, Brooke N         9 Express Swimming-MR  1:24.51    1:02.01        
 55 Lama, Kesang J             9 Twisters-MR          1:07.94    1:02.52        
 56 Colletti, Claire J        10 Express Swimming-MR  1:08.18    1:03.06        
 57 Colletti, Sofia           10 Express Swimming-MR  1:08.34    1:04.01        
 58 Goldman, Eliza M           9 Express Swimming-MR  1:19.48    1:04.64        
 59 Jones, Zamoi I            10 CIY-MR               1:13.78    1:05.12        
 60 Petkovits, Arianna        10 HYB-MR               1:07.66    1:06.45        
 61 Winiarsky, Natanya        10 LIFE-MR                44.59    1:09.20        
 62 Dias, Maya M              10 EHY-MR               1:17.55    1:12.36        
 -- Chan, Tara                 9 AGUA-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crisostomo, Samantha      10 Parks Sailfish-MR    1:38.71    1:29.48        
  2 Tjahaya, Nikko I          10 AGUA-MR              1:39.65    1:31.96        
  3 Tse, Kaitlyn A            10 SSC-MR               1:40.54    1:39.71        
  4 Fishbein, Lauren B        10 AGUA-MR              1:46.54    1:42.83        
  5 Messinger-Nanni, Julia *  10 AGUA-MR              1:59.02    1:42.92        
  6 Galang, Kameron R         10 Parks Sailfish-MR    1:47.50    1:43.04        
  7 Lam, Kylie L              10 Parks Sailfish-MR    1:48.50    1:44.26        
  8 Bensason, Mia             10 Flying Dolphins-MR        NT    1:44.78        
  9 Johnson, Eva N             9 AGUA-MR              1:54.11    1:45.84        
 10 Chin, Amanda K            10 Mid-Un-MR            1:32.98    1:45.98        
 11 Arabadjiev, Cece C        10 AGUA-MR              2:01.27    1:46.14        
 12 Lim Laurie, Maia K         9 AGUA-MR              2:06.16    1:46.17        
 13 Lin, Orly                 10 Flying Dolphins-MR   1:54.65    1:46.68        
 14 Galang, Anniston C         9 Parks Sailfish-MR    1:52.50    1:47.76        
 15 Neal, Jolie               10 Twisters-MR          1:57.94    1:49.36        
 16 Wiese, Zoey G             10 AGUA-MR              2:00.14    1:49.42        
 17 Barnecut, Alysse M        10 AGUA-MR              2:02.71    1:49.98        
 18 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR  1:59.18    1:51.42        
 19 Chan, Emily                9 AGUA-MR                   NT    1:53.59        
 20 Harkins, Morgan P         10 Express Swimming-MR  1:59.62    1:54.89        
 21 Yasinov, Lisa M           10 Express Swimming-MR  2:05.77    1:55.26        
 22 Luna, Mia                  9 EHY-MR               2:09.99    1:56.17        
 23 Putka, Gigi M              9 AGUA-MR              2:16.47    1:56.25        
 24 Wangmo, Karma              9 Twisters-MR          2:18.26    1:57.08        
 25 Petrovic, Sydney B         9 Express Swimming-MR  2:16.25    1:57.40        
 26 Fung, Maya M              10 Flying Dolphins-MR   2:03.04    1:57.73        
 27 Carrillo, Alexandra       10 Twisters-MR               NT    1:58.71        
 28 Won, Cecilia S            10 AGUA-MR              2:02.55    1:58.81        
 29 Sharma, Avika              9 Twisters-MR          2:14.75    1:59.48        
 30 Dosembet, Phia Z           9 AGUA-MR              2:19.74    1:59.69        
 31 Williamson, Blessing S    10 Express Swimming-MR  2:11.66    2:00.56        
 32 Zecar, Ivana M            10 Flying Dolphins-MR        NT    2:00.69        
 33 Millstone, Francie F      10 AGUA-MR                   NT    2:00.95        
 34 Goldsmith, Alexandra S    10 AGUA-MR                   NT    2:01.10        
 35 Dewan, Sofia              10 AGUA-MR                   NT    2:03.67        
 36 Sherpa, Sharon D           9 Twisters-MR               NT    2:03.83        
 37 Colletti, Sofia           10 Express Swimming-MR  2:22.28    2:06.07        
 38 Tan, Felicity L            9 Flying Dolphins-MR        NT    2:06.37        
 39 Smith, Ava D               9 Flying Dolphins-MR        NT    2:06.43        
 40 Petkovits, Maria          10 HYB-MR               2:13.72    2:06.57        
 41 Masem, Maddy M            10 SSC-MR               2:10.50    2:06.76        
 42 Chan, Tara                 9 AGUA-MR                   NT    2:08.07        
 43 Speight-Ray, Allegra I     9 AGUA-MR                   NT    2:08.17        
 44 Goldman, Eliza M           9 Express Swimming-MR       NT    2:08.66        
 45 Green, Kennedy L           9 SSC-MR               2:12.42    2:09.03        
 46 Vasquez, Valentina V      10 AGUA-MR              2:23.74    2:09.34        
 47 Como, Juliet S            10 HYB-MR               2:18.40    2:09.38        
 48 Menard, Madelyn X         10 CIY-MR                    NT    2:10.23        
 49 Colletti, Claire J        10 Express Swimming-MR       NT    2:10.45        
 50 Offutt, Caroline W         9 Flying Dolphins-MR        NT    2:11.59        
 51 Nitzsche, Julia S         10 CSDC-MR                   NT    2:13.83        
 52 Fuller, Nilaya W           9 Flying Dolphins-MR        NT    2:14.33        
 53 Anzalone, Brooke N         9 Express Swimming-MR  2:59.74    2:16.69        
 54 Petkovits, Arianna        10 HYB-MR               2:24.89    2:16.91        
 55 Wright, Ali E             10 Flying Dolphins-MR        NT    2:19.79        
 56 Vlahcevic, Chloe           9 AGUA-MR                   NT    2:20.82        
 57 Knopf, Sena                9 HYB-MR                    NT    2:22.55        
 58 Katzmaier, Anna E          9 HYB-MR                    NT    2:26.97        
 59 Brard, Charlotte          10 Flying Dolphins-MR        NT    2:28.30        
 60 Orchin, Maddy L            9 Flying Dolphins-MR        NT    2:30.30        
 61 Winiarsky, Natanya        10 LIFE-MR              1:48.59    2:34.65        
 -- Lussie, Alexandra m       10 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Boubert, Jordyn           10 Hes-Mr-MR            1:58.41         DQ        
      Did not finish
 -- McNally, Jessica J        10 CIY-MR                    NT         DQ        
      Arms two strokes underwater
 -- Ross Allen, Zoe F         10 AGUA-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Iwerks, Cambria L          9 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Ramos, Micaela C          10 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      One hand touch
 -- Moltner, Jenna E           9 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Longhitano, Leana          9 Twisters-MR               NT         DQ        
      One hand touch
 -- Salisbury, Maya L         10 Flying Dolphins-MR   2:03.58         DQ        
      Arms two strokes underwater
 
Girls 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nassar, Noor              10 Twisters-MR            36.37      34.97        
  2 Hui, Rachel W              9 Express Swimming-MR    35.65      35.46        
  3 Tjahaya, Nikko I          10 AGUA-MR                42.04      36.16        
  4 Crisostomo, Samantha      10 Parks Sailfish-MR      37.48      36.23        
  5 Lam, Kylie L              10 Parks Sailfish-MR      42.60      37.80        
  6 Johnson, Eva N             9 AGUA-MR                42.29      37.92        
  7 Tse, Kaitlyn A            10 SSC-MR                 40.06      38.57        
  8 Ross Allen, Zoe F         10 AGUA-MR                41.15      39.85        
  9 Harkins, Morgan P         10 Express Swimming-MR    46.34      41.01        
 10 Williamson, Blessing S    10 Express Swimming-MR    45.10      41.34        
 11 Lin, Orly                 10 Flying Dolphins-MR        NT      41.67        
 12 Ramirez, Lily L           10 Flying Dolphins-MR        NT      42.15        
 13 Dultsev, Alexandra        10 Shy-Mr-MR              45.00      42.66        
 14 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR    49.49      44.07        
 15 Galang, Kameron R         10 Parks Sailfish-MR      44.60      44.10        
 16 Villagonzalo, Lea S       10 Express Swimming-MR    54.78      44.32        
 17 Fishbein, Lauren B        10 AGUA-MR                52.75      44.76        
 18 Neal, Jolie               10 Twisters-MR            47.45      45.35        
 19 Won, Cecilia S            10 AGUA-MR                54.71      45.83        
 20 Tan, Felicity L            9 Flying Dolphins-MR        NT      46.16        
 21 Salisbury, Maya L         10 Flying Dolphins-MR        NT      46.26        
 22 Bensason, Mia             10 Flying Dolphins-MR        NT      46.29        
 23 Sherpa, Sharon D           9 Twisters-MR               NT      47.02        
 24 Zecar, Ivana M            10 Flying Dolphins-MR        NT      47.07        
 25 Panday, Aahana S          10 Flying Dolphins-MR        NT      47.33        
 26 Orner, Brooke E            9 SSC-MR                 45.71      47.53        
 27 Griffin, Ginger M          9 EHY-MR                 51.72      47.63        
 28 Petrovic, Sydney B         9 Express Swimming-MR    55.42      48.15        
 29 Comisarow, Chloe           9 Flying Dolphins-MR   1:06.31      48.26        
 30 Anzalone, Brooke N         9 Express Swimming-MR  1:18.92      48.32        
 31 Galang, Anniston C         9 Parks Sailfish-MR      48.60      49.09        
 32 Putka, Gigi M              9 AGUA-MR                54.38      49.18        
 33 Speight-Ray, Allegra I     9 AGUA-MR                59.05      49.46        
 34 Messinger-Nanni, Julia *  10 AGUA-MR                57.26      49.70        
 35 Lim Laurie, Maia K         9 AGUA-MR                53.56      49.74        
 36 Goldsmith, Alexandra S    10 AGUA-MR                   NT      50.69        
 37 Metz, Lylah R             10 EHY-MR                 52.44      50.97        
 38 Jabir, Laila R            10 Express Swimming-MR    52.91      51.33        
 39 Colletti, Sofia           10 Express Swimming-MR  1:01.13      51.63        
 40 Carrillo, Alexandra       10 Twisters-MR               NT      51.84        
 41 Petkovits, Maria          10 HYB-MR               1:04.12      51.97        
 42 Bereznitski, Jane         10 Shy-Mr-MR              47.90      52.19        
 43 Nakamori, Leah Y           9 FA-MR                1:03.35      52.23        
 44 Grotto, Gia R             10 SSC-MR                 50.55      52.67        
 45 Laduzinski, Anna J        10 AGUA-MR                58.47      52.79        
 46 O'Sullivan, Brinan K       9 Twisters-MR          1:06.38      53.00        
 47 Yap, Esmanur              10 SSC-MR                 59.64      53.69        
 48 Barnecut, Alysse M        10 AGUA-MR                   NT      53.71        
 49 Goldman, Eliza M           9 Express Swimming-MR  1:05.31      54.31        
 50 Como, Juliet S            10 HYB-MR               1:02.30      54.72        
 51 Smith, Ava D               9 Flying Dolphins-MR        NT      54.91        
 52 Chan, Tara                 9 AGUA-MR                   NT      55.64        
 53 Millstone, Francie F      10 AGUA-MR                   NT      55.65        
 54 Luna, Mia                  9 EHY-MR                 57.66      56.53        
 55 Colletti, Claire J        10 Express Swimming-MR  1:08.88      56.72        
 56 Scollans, Riley E         10 AGUA-MR                   NT      57.31        
 57 Offutt, Caroline W         9 Flying Dolphins-MR        NT      57.94        
 58 Chan, Emily                9 AGUA-MR                   NT      59.57        
 59 Petkovits, Arianna        10 HYB-MR               1:18.40    1:00.70        
 60 Dias, Maya M              10 EHY-MR               1:07.62    1:02.15        
 61 Jones, Zamoi I            10 CIY-MR               1:03.53    1:02.50        
 62 Fuller, Nilaya W           9 Flying Dolphins-MR        NT    1:03.41        
 63 Lama, Kesang J             9 Twisters-MR               NT    1:04.50        
 64 Dosembet, Phia Z           9 AGUA-MR              1:16.73    1:15.44        
 
Girls 9-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hui, Rachel W              9 Express Swimming-MR  1:25.65    1:20.63        
  2 Crisostomo, Samantha      10 Parks Sailfish-MR    1:23.97    1:22.30        
  3 Nassar, Noor              10 Twisters-MR          1:31.32    1:26.03        
  4 Williamson, Blessing S    10 Express Swimming-MR  1:44.50    1:32.31        
  5 Tse, Kaitlyn A            10 SSC-MR               1:33.80    1:37.76        
  6 Ramirez, Lily L           10 Flying Dolphins-MR        NT    1:41.02        
  7 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR  1:51.42    1:46.44        
  8 Petrovic, Sydney B         9 Express Swimming-MR       NT    1:50.33        
  9 Nitzsche, Julia S         10 CSDC-MR                   NT    1:50.50        
 10 Colletti, Sofia           10 Express Swimming-MR  2:01.21    2:00.01        
 11 Metz, Lylah R             10 EHY-MR               1:50.00    2:00.72        
 12 Borowski, Elaina           9 CSDC-MR                   NT    2:03.36        
 13 Anzalone, Brooke N         9 Express Swimming-MR       NT    2:06.12        
 14 O'Sullivan, Brinan K       9 Twisters-MR               NT    2:06.61        
 15 Kavouras, Marina R        10 LIFE-MR              2:14.46    2:13.95        
 16 Silberger, Mary E         10 FA-MR                     NT    2:20.19        
 17 Jones, Zamoi I            10 CIY-MR                    NT    2:21.18        
 18 Petkovits, Maria          10 HYB-MR                    NT    2:21.53        
 19 Petkovits, Arianna        10 HYB-MR                    NT    2:34.12        
 -- Campese, Jackie T          9 CIY-MR                    NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Green, Joevannie J        11 Twisters-MR            32.27      30.18        
  1 Martinez-Reyes, Tristiny  12 Twisters-MR            30.43      30.18        
  3 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR    33.17      30.56        
  4 Corcuera, Carolina D      12 Twisters-MR            32.81      30.61        
  5 Slowik, Mia S             12 AGUA-MR                31.62      30.82        
  6 Basler, Anisa M           12 AGUA-MR                30.56      30.86        
  6 Wu, Heidi                 11 AGUA-MR                31.82      30.86        
  8 Lanning, Gracie           12 Flying Dolphins-MR     31.90      30.91        
  9 Haimson, Emma A           12 Twisters-MR            32.13      30.92        
 10 Serafin, Gwen B           11 Express Swimming-MR    32.27      30.96        
 11 Byers, Eva R              12 Express Swimming-MR    34.32      31.13        
 12 Liu, Aurelia A            12 Twisters-MR            32.67      31.32        
 13 Bolster, Kayla E          12 Flying Dolphins-MR     35.76      31.37        
 14 Nunez, Alison M           12 Express Swimming-MR    33.00      31.62        
 15 Hsu, Katie K              12 AGUA-MR                35.06      31.64        
 16 Tenzin, Quinci R          12 Twisters-MR            32.88      31.92        
 17 Karim, Azana S            11 Twisters-MR            33.27      31.95        
 18 Steiner, Maia M           12 AGUA-MR                   NT      31.97        
 19 McAuliffe, Margot E       12 EHY-MR                 31.65      32.12        
 20 Berger, Syd R             12 AGUA-MR                33.18      32.19        
 21 Torres, Cassidy A         12 Twisters-MR            32.70      32.22        
 22 Korff, Rose J             12 Flying Dolphins-MR     34.22      32.29        
 23 Walsh, Jessica M          12 Express Swimming-MR    35.24      32.30        
 24 Panamserkhang, Tenzin P   11 Twisters-MR            32.62      32.40        
 25 Bandur-Rosen, Veronica    12 Flying Dolphins-MR     35.58      32.44        
 26 Asch, Gillian K           11 AGUA-MR                34.98      32.48        
 26 Chang, Nicole             12 Flying Dolphins-MR     34.30      32.48        
 28 Kulier, Kayla A           11 Express Swimming-MR    35.32      32.62        
 29 Wiggins, Sienna J         12 AGUA-MR                35.89      32.63        
 30 Anderson, Stella K        12 Flying Dolphins-MR     34.95      32.73        
 31 Davies, Brooke            12 SSC-MR                 32.44      32.76        
 32 Cashin, Dylan A           12 EHY-MR                 33.90      32.99        
 33 Ventura, Jade J           11 Express Swimming-MR    36.68      33.08        
 34 Siegel, Ellah I           12 AGUA-MR                34.63      33.11        
 35 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR    34.50      33.18        
 36 Rodzynek, Sophia N        12 AGUA-MR                33.57      33.19        
 37 Bannon, Jane E            11 Flying Dolphins-MR     37.08      33.21        
 38 Zagar, Nia V              11 AGUA-MR                34.64      33.23        
 39 Chan, Devena              12 Mid-Un-MR              30.52      33.36        
 39 Hogan, Kayla J            11 Express Swimming-MR    37.19      33.36        
 41 Pitches, Daisy M          11 EHY-MR                 33.61      33.38        
 42 Auchincloss, Lily S       11 Flying Dolphins-MR     37.13      33.41        
 43 Steiner, Nicole M         11 Express Swimming-MR    36.49      33.59        
 44 Miller, Amanda D          12 CIY-MR                 36.77      33.60        
 45 Blau, Naomi B             12 AGUA-MR                35.28      33.62        
 46 Castano, Isabella H       12 AGUA-MR                35.80      33.64        
 47 Cohen, Eliza H            12 AGUA-MR                35.82      33.69        
 48 Chang, Isabella M         12 CIY-MR                 36.73      33.93        
 49 Flanigan, Brigid M        11 AGUA-MR                44.04      33.96        
 50 Hernandez, Sury           12 Parks Sailfish-MR      33.24      33.98        
 51 Reddington, Shannon E     11 Express Swimming-MR    35.03      34.08        
 52 Schaepers-Cheu, Sabine N  11 AGUA-MR                39.04      34.09        
 53 Tan, Chloe                12 AGUA-MR                35.23      34.10        
 54 Cai, Olivia               12 Express Swimming-MR    50.89      34.26        
 55 Weber, Tessa L            12 AGUA-MR                   NT      34.27        
 56 Estipular, Sharmaine J    11 Parks Sailfish-MR      32.50      34.31        
 57 Moloney, Aislinn R        12 AGUA-MR                33.86      34.33        
 58 Ivry, Abigail             12 Hes-Mr-MR              36.32      34.38        
 59 Dosembet, Jema I          12 AGUA-MR                34.96      34.40        
 60 Chen, Audrey              11 Express Swimming-MR    36.35      34.60        
 61 Van Tassel, Avery         12 CSDC-MR                37.16      34.65        
 62 Gyaltsen, Riksung T       11 Twisters-MR            38.75      34.81        
 63 Sibbern, Natascha S       11 AGUA-MR                37.13      34.85        
 64 Stampfel, Rebecca M       12 CSDC-MR                41.00      34.88        
 65 Gutierrez, Valeria        11 EHY-MR                 36.12      34.91        
 66 Zecar, Eva D              12 Flying Dolphins-MR        NT      35.06        
 67 Ramos, Kota               12 CSDC-MR                37.46      35.13        
 68 Pinto, Danixza            12 Flying Dolphins-MR     35.67      35.20        
 69 Goodman, Brianna L        11 Express Swimming-MR    42.71      35.23        
 70 Hackel, Becca E           12 AGUA-MR                39.52      35.36        
 71 Pagano, Krista R          11 Express Swimming-MR    38.80      35.38        
 72 Tourevski, Sima L         11 Express Swimming-MR    40.62      35.42        
 73 MacLennan, Catherine L    12 AGUA-MR                36.01      35.43        
 74 Teixidor-Salerno, Alegra  11 AGUA-MR                36.43      35.47        
 75 Somers, Julia             12 HYB-MR                 37.13      35.52        
 76 Hogger, Annika R          11 FA-MR                  40.15      35.61        
 77 Pomeroy, Kathlyn A        12 Express Swimming-MR    35.21      35.64        
 78 Secilmis, Elisa B         11 Twisters-MR            35.90      35.70        
 79 Baloun, Isabella V        12 Express Swimming-MR    42.01      35.75        
 80 Harty, Emma               12 Express Swimming-MR    39.36      35.76        
 81 Bargellini, Alyssa K      12 Express Swimming-MR    38.85      35.77        
 82 Hillcoat, Rhaya J         12 AGUA-MR                36.16      35.81        
 83 Yin, Doris                11 AGUA-MR                37.15      36.01        
 84 Minster, Logan M          11 Express Swimming-MR    38.32      36.34        
 85 Arena, Ellie A            11 SSC-MR                 38.07      36.42        
 86 Ibrahim, Hana             11 Twisters-MR            41.16      36.44        
 87 Jalkut, Zoe M             11 AGUA-MR                39.01      36.49        
 88 Kulins, Caitlin R         11 Express Swimming-MR    38.30      36.52        
 89 Chavarria, Emma s         12 Flying Dolphins-MR        NT      36.62        
 90 Jimenez, Mae              12 AGUA-MR                39.64      36.64        
 91 Barravecchio, Shania R    12 SSC-MR                 37.74      36.91        
 92 Zhenilenko, Kathryn       12 Hes-Mr-MR              38.82      37.04        
 93 Chan, Kaylee N            11 Express Swimming-MR    39.29      37.11        
 94 Persaud, Maya             11 Express Swimming-MR    48.66      37.12        
 95 Quinones, Olivia t        12 AGUA-MR                   NT      37.19        
 96 Xiao, Lucia               11 Flying Dolphins-MR     39.91      37.25        
 97 Faughnan, Maya E          11 AGUA-MR                39.02      37.28        
 98 Rodriguez-Melendez, Yari  12 AGUA-MR                38.11      37.33        
 99 Eizenstat, Julia M        12 AGUA-MR                39.51      37.38        
100 Zachary, Kay              11 AGUA-MR                38.68      37.42        
101 Desmond, Keira B          12 Express Swimming-MR    37.76      37.46        
102 McMahon, Amelia G         12 HYB-MR                 37.59      37.66        
103 Clark, Emily              12 HYB-MR                 41.93      37.68        
104 Koutoupes Guessous, Nora  12 AGUA-MR                42.07      37.94        
105 Arnall, Katherine V       11 Flying Dolphins-MR     39.98      38.00        
106 Sodhi, Amani              11 FA-MR                  40.06      38.02        
107 Chubb, Emma               11 AGUA-MR                40.00      38.03        
108 Getzoni, Mary             11 HYB-MR                    NT      38.07        
109 Siegel, Katherine A       11 Flying Dolphins-MR        NT      38.28        
110 Taipale, Lilli E          12 AGUA-MR                37.72      38.40        
111 Vlahcevic, Natacha A      11 AGUA-MR                43.19      38.43        
112 Wessel, Aubree J          11 Express Swimming-MR    37.65      38.48        
113 Anzalone, Leah A          11 Express Swimming-MR    45.30      38.49        
114 Fehn, Jamie G             11 CSDC-MR                42.77      38.58        
115 Lewis, Maeve              11 LIFE-MR                32.89      38.73        
116 Koch, Samantha W          12 Twisters-MR            39.37      38.79        
117 Bice, Ciara M             12 CIY-MR                 37.94      38.89        
117 Singhal, Anica            12 Express Swimming-MR    44.93      38.89        
119 Brown, Rachel E           12 Hes-Mr-MR              43.95      39.04        
120 Kong, Josie J             11 AGUA-MR                   NT      39.27        
121 Pasolini, Idalys N        11 FA-MR                     NT      39.79        
122 Zhukovsky, Lydia *        11 AGUA-MR                42.74      40.44        
123 Clare, Maya I             12 Flying Dolphins-MR        NT      40.64        
124 Laker, Melanie K          11 Flying Dolphins-MR     45.50      40.82        
125 Alleyne, Zorah L          11 Express Swimming-MR       NT      41.12        
126 McCarthy, Laura A         11 AGUA-MR                45.10      41.21        
127 Sinclair, Shea-Ann N      11 Express Swimming-MR       NT      41.30        
128 Sant'Anna, Stephanie G    11 Flying Dolphins-MR        NT      41.59        
129 Beckman, Jacqueline L     11 Flying Dolphins-MR        NT      41.67        
130 Waldman, Iliana K         11 Express Swimming-MR       NT      42.42        
131 Sorensen, Auden R         11 Flying Dolphins-MR        NT      43.02        
132 Shah, Jaya R              11 Flying Dolphins-MR     50.20      43.10        
133 Morda, Amanda M           11 SSC-MR                 44.69      43.39        
134 Cook, Keiran R            12 Express Swimming-MR       NT      43.58        
135 Le, Charlotte             12 Flying Dolphins-MR        NT      43.84        
136 Lee, Beatrice C           11 AGUA-MR                43.09      43.89        
137 Widener, Eloise H         11 Flying Dolphins-MR        NT      45.17        
138 Nakhle, Emma O            11 Flying Dolphins-MR        NT      45.36        
139 Kiely, Fiona R            11 AGUA-MR                45.06      45.78        
140 McMahon, Natalie          11 Mid-Un-MR              45.59      47.26        
141 Condon, Bronwyn A         11 Twisters-MR            54.39      47.52        
142 Chaudhury, Dia s          11 Flying Dolphins-MR        NT      49.07        
143 Lin, Kelly                11 LIFE-MR                55.33      50.99        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez-Reyes, Tristiny  12 Twisters-MR          1:06.27    1:04.98        
  2 Slowik, Mia S             12 AGUA-MR              1:06.96    1:06.40        
  3 Nunez, Alison M           12 Express Swimming-MR  1:13.78    1:07.27        
  4 Wu, Heidi                 11 AGUA-MR              1:11.05    1:07.31        
  5 Corcuera, Carolina D      12 Twisters-MR          1:14.07    1:07.42        
  6 Basler, Anisa M           12 AGUA-MR              1:09.35    1:07.44        
  7 Lanning, Gracie           12 Flying Dolphins-MR   1:13.47    1:07.87        
  8 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR  1:15.31    1:08.18        
  9 Davies, Brooke            12 SSC-MR               1:12.21    1:08.26        
 10 Liu, Aurelia A            12 Twisters-MR          1:12.71    1:08.78        
 11 Haimson, Emma A           12 Twisters-MR          1:11.75    1:08.80        
 12 Serafin, Gwen B           11 Express Swimming-MR  1:11.31    1:09.04        
 13 Walsh, Jessica M          12 Express Swimming-MR  1:18.00    1:09.15        
 14 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR  1:13.59    1:09.34        
 15 Tenzin, Quinci R          12 Twisters-MR          1:14.22    1:09.89        
 16 Karim, Azana S            11 Twisters-MR          1:13.23    1:09.97        
 17 Panamserkhang, Tenzin P   11 Twisters-MR          1:12.76    1:10.19        
 18 Bolster, Kayla E          12 Flying Dolphins-MR        NT    1:10.91        
 19 Hsu, Katie K              12 AGUA-MR              1:18.06    1:11.16        
 20 Kulier, Kayla A           11 Express Swimming-MR  1:12.32    1:11.26        
 21 McAuliffe, Margot E       12 EHY-MR               1:11.61    1:11.28        
 22 Torres, Cassidy A         12 Twisters-MR               NT    1:11.39        
 23 Hogan, Kayla J            11 Express Swimming-MR  1:22.46    1:12.06        
 24 Jelic, Maggie l           12 Flying Dolphins-MR   1:21.90    1:12.07        
 25 Asch, Gillian K           11 AGUA-MR              1:19.25    1:12.10        
 26 Ahn, Hailey S             12 Twisters-MR          1:12.18    1:12.35        
 27 Berger, Syd R             12 AGUA-MR              1:17.23    1:12.38        
 28 Moloney, Aislinn R        12 AGUA-MR              1:15.39    1:12.87        
 29 Anderson, Stella K        12 Flying Dolphins-MR   1:20.80    1:12.91        
 30 Korff, Rose J             12 Flying Dolphins-MR   1:16.32    1:12.98        
 31 Chang, Nicole             12 Flying Dolphins-MR   1:21.66    1:13.13        
 32 Bandur-Rosen, Veronica    12 Flying Dolphins-MR        NT    1:13.43        
 33 Zagar, Nia V              11 AGUA-MR              1:20.62    1:13.49        
 34 Wiggins, Sienna J         12 AGUA-MR              1:21.59    1:13.73        
 35 Siegel, Ellah I           12 AGUA-MR              1:17.53    1:13.95        
 36 Chen, Audrey              11 Express Swimming-MR  1:22.72    1:14.04        
 37 Lateng, Losel L           12 Twisters-MR          1:20.33    1:14.47        
 38 Steiner, Nicole M         11 Express Swimming-MR  1:20.69    1:14.50        
 39 Dosembet, Jema I          12 AGUA-MR              1:18.71    1:14.79        
 40 Reddington, Shannon E     11 Express Swimming-MR  1:18.52    1:14.92        
 40 Griffin, Lily S           12 EHY-MR               1:11.36    1:14.92        
 42 Pitches, Daisy M          11 EHY-MR               1:14.76    1:14.94        
 43 Steiner, Maia M           12 AGUA-MR                   NT    1:14.97        
 44 Cashin, Dylan A           12 EHY-MR               1:13.00    1:15.15        
 45 Rodzynek, Sophia N        12 AGUA-MR              1:14.98    1:15.17        
 46 Chernishova, Maria E      12 Shy-Mr-MR            1:16.78    1:15.39        
 47 Chang, Isabella M         12 CIY-MR               1:23.77    1:15.49        
 48 Tan, Chloe                12 AGUA-MR              1:15.79    1:15.76        
 49 Auchincloss, Lily S       11 Flying Dolphins-MR   1:29.79    1:15.99        
 50 Miller, Amanda D          12 CIY-MR               1:22.33    1:16.29        
 51 MacLennan, Catherine L    12 AGUA-MR              1:21.74    1:16.69        
 52 Weber, Tessa L            12 AGUA-MR                   NT    1:17.04        
 53 Hernandez, Sury           12 Parks Sailfish-MR    1:14.25    1:17.07        
 54 Lama, Renchhen L          12 Twisters-MR          1:22.47    1:17.12        
 55 Pomeroy, Kathlyn A        12 Express Swimming-MR  1:19.21    1:17.25        
 56 Cohen, Eliza H            12 AGUA-MR              1:20.08    1:17.51        
 57 Goodman, Brianna L        11 Express Swimming-MR  1:35.78    1:17.52        
 58 Teixidor-Salerno, Alegra  11 AGUA-MR              1:23.18    1:17.97        
 59 Gutierrez, Valeria        11 EHY-MR               1:15.00    1:18.01        
 60 Kulins, Caitlin R         11 Express Swimming-MR  1:23.28    1:18.27        
 61 Flanigan, Brigid M        11 AGUA-MR              1:31.46    1:18.33        
 62 Hillcoat, Rhaya J         12 AGUA-MR              1:23.34    1:19.07        
 63 Jalkut, Zoe M             11 AGUA-MR              1:27.00    1:19.18        
 64 Somers, Julia             12 HYB-MR               1:28.82    1:19.58        
 65 Gyaltsen, Riksung T       11 Twisters-MR          1:30.21    1:19.73        
 66 Hackel, Becca E           12 AGUA-MR              1:27.50    1:19.94        
 67 Kulviwat, Natasha         12 Express Swimming-MR  1:29.38    1:20.04        
 68 Tourevski, Sima L         11 Express Swimming-MR  1:25.45    1:20.11        
 69 Ibrahim, Hana             11 Twisters-MR          1:34.07    1:20.47        
 70 Yin, Doris                11 AGUA-MR              1:14.15    1:20.56        
 71 Thwesakpwkde, Pearl P     12 Twisters-MR          1:23.82    1:20.60        
 72 Secilmis, Elisa B         11 Twisters-MR          1:20.87    1:20.69        
 73 Desmond, Keira B          12 Express Swimming-MR  1:17.67    1:20.80        
 74 Baloun, Isabella V        12 Express Swimming-MR       NT    1:20.88        
 75 Jimenez, Mae              12 AGUA-MR              1:26.69    1:21.31        
 76 Tsang, Rachel             11 Express Swimming-MR       NT    1:21.81        
 76 Minster, Logan M          11 Express Swimming-MR  1:26.50    1:21.81        
 78 Harty, Emma               12 Express Swimming-MR  1:29.86    1:21.97        
 79 Rodriguez-Melendez, Yari  12 AGUA-MR              1:24.42    1:22.31        
 80 Xiao, Lucia               11 Flying Dolphins-MR   1:27.54    1:22.42        
 81 Anzalone, Leah A          11 Express Swimming-MR  1:40.50    1:22.70        
 82 Hall, Nicole              12 AGUA-MR              1:30.05    1:22.85        
 83 Wessel, Aubree J          11 Express Swimming-MR       NT    1:23.13        
 84 Zachary, Kay              11 AGUA-MR              1:23.14    1:23.15        
 85 Zhenilenko, Kathryn       12 Hes-Mr-MR            1:27.77    1:23.71        
 86 Barrett, Seania T         12 Express Swimming-MR  1:26.53    1:24.12        
 87 Zecar, Eva D              12 Flying Dolphins-MR        NT    1:24.32        
 88 Faughnan, Maya E          11 AGUA-MR              1:32.02    1:25.38        
 89 Siegel, Katherine A       11 Flying Dolphins-MR        NT    1:25.47        
 90 Comisarow, Claire         11 Flying Dolphins-MR   1:39.43    1:26.84        
 91 Jabir, Soraya E           12 Express Swimming-MR  1:32.19    1:26.99        
 92 Chavarria, Emma s         12 Flying Dolphins-MR        NT    1:27.06        
 93 Koch, Samantha W          12 Twisters-MR          1:31.55    1:27.08        
 94 Li, Claire                11 Aquaflames-MR             NT    1:27.09        
 95 Clark, Emily              12 HYB-MR               1:31.67    1:27.34        
 96 Chubb, Emma               11 AGUA-MR              1:35.00    1:27.37        
 97 Barravecchio, Shania R    12 SSC-MR               1:25.18    1:27.72        
 98 Singhal, Anica            12 Express Swimming-MR  1:45.03    1:27.81        
 99 Quinones, Olivia t        12 AGUA-MR                   NT    1:27.86        
100 Bice, Ciara M             12 CIY-MR               1:26.73    1:28.23        
101 Kizhnerman, Noa           12 Aquaflames-MR             NT    1:28.74        
102 Man, Audrey G             11 CIY-MR               1:38.36    1:29.44        
103 Getzoni, Mary             11 HYB-MR                    NT    1:29.73        
104 White, Shannon            11 HYB-MR                    NT    1:30.88        
105 Fakhouri, Isabella M      11 AGUA-MR              1:38.01    1:32.07        
106 Zhukovsky, Lydia *        11 AGUA-MR              1:37.38    1:32.17        
107 Young, Sydney B           11 SSC-MR               1:31.72    1:32.87        
108 Clare, Maya I             12 Flying Dolphins-MR        NT    1:33.13        
109 Waldman, Iliana K         11 Express Swimming-MR       NT    1:33.57        
110 Chavez, Briana A          11 EHY-MR               1:30.00    1:33.82        
110 Sorensen, Auden R         11 Flying Dolphins-MR        NT    1:33.82        
112 Koutoupes Guessous, Nora  12 AGUA-MR              1:40.07    1:33.85        
113 Lee, Beatrice C           11 AGUA-MR              1:40.09    1:34.15        
114 Lopez, Caitlin            11 HYB-MR               1:40.46    1:34.32        
115 Morda, Amanda M           11 SSC-MR               1:43.04    1:35.49        
116 Beckman, Jacqueline L     11 Flying Dolphins-MR        NT    1:35.67        
117 Scollans, Kaitlin H       11 AGUA-MR              1:35.12    1:36.25        
118 Sant'Anna, Stephanie G    11 Flying Dolphins-MR        NT    1:36.27        
119 Brown, Rachel E           12 Hes-Mr-MR            1:45.33    1:38.38        
120 Sinclair, Shea-Ann N      11 Express Swimming-MR       NT    1:39.92        
121 Lookstein, Olivia R       11 Flying Dolphins-MR        NT    1:41.24        
122 McMahon, Natalie          11 Mid-Un-MR            2:00.89    1:47.88        
123 Lin, Kelly                11 LIFE-MR              2:14.34    1:55.43        
124 Williams, Cara A          12 SSC-MR               1:52.88    1:55.88        
 -- Chan, Kaylee N            11 Express Swimming-MR  1:24.56         DQ        
      False start
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davies, Brooke            12 SSC-MR                 35.19      34.96        
  2 Slowik, Mia S             12 AGUA-MR                35.38      35.04        
  3 Wu, Heidi                 11 AGUA-MR                36.54      35.44        
  4 Basler, Anisa M           12 AGUA-MR                36.07      35.60        
  5 Berger, Syd R             12 AGUA-MR                38.83      35.94        
  6 Nunez, Alison M           12 Express Swimming-MR    38.71      36.47        
  7 Corcuera, Carolina D      12 Twisters-MR            39.04      36.49        
  8 Walsh, Jessica M          12 Express Swimming-MR    39.73      36.73        
  9 Lanning, Gracie           12 Flying Dolphins-MR     38.77      36.94        
 10 Anderson, Stella K        12 Flying Dolphins-MR     41.08      36.96        
 11 Liu, Aurelia A            12 Twisters-MR            39.18      36.98        
 12 Hsu, Katie K              12 AGUA-MR                40.17      37.44        
 13 Steiner, Nicole M         11 Express Swimming-MR    41.97      37.59        
 14 Tenzin, Quinci R          12 Twisters-MR            38.22      37.61        
 15 Blau, Naomi B             12 AGUA-MR                40.27      37.75        
 16 Karim, Azana S            11 Twisters-MR            40.22      37.81        
 17 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR    42.37      37.99        
 18 Castano, Isabella H       12 AGUA-MR                42.01      38.03        
 19 Korff, Rose J             12 Flying Dolphins-MR     40.26      38.18        
 20 Bolster, Kayla E          12 Flying Dolphins-MR        NT      38.72        
 21 Serafin, Gwen B           11 Express Swimming-MR    39.93      39.10        
 22 Steiner, Maia M           12 AGUA-MR                   NT      39.11        
 23 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR    40.22      39.28        
 24 Chang, Isabella M         12 CIY-MR                 45.39      39.73        
 25 Chen, Audrey              11 Express Swimming-MR    41.89      39.85        
 26 Byers, Eva R              12 Express Swimming-MR    44.34      39.87        
 27 Schaepers-Cheu, Sabine N  11 AGUA-MR                43.16      39.89        
 28 Minster, Logan M          11 Express Swimming-MR    42.44      40.07        
 28 Pitches, Daisy M          11 EHY-MR                 38.33      40.07        
 30 Wiggins, Sienna J         12 AGUA-MR                42.79      40.09        
 31 MacLennan, Catherine L    12 AGUA-MR                48.28      40.22        
 32 Cashin, Dylan A           12 EHY-MR                 39.00      40.34        
 33 Rodzynek, Sophia N        12 AGUA-MR                42.67      40.37        
 34 Bandur-Rosen, Veronica    12 Flying Dolphins-MR     41.73      40.38        
 34 Reddington, Shannon E     11 Express Swimming-MR    43.55      40.38        
 36 Kulins, Caitlin R         11 Express Swimming-MR    45.63      40.40        
 37 Taipale, Lilli E          12 AGUA-MR                44.65      40.52        
 38 Zagar, Nia V              11 AGUA-MR                43.24      40.60        
 39 Wessel, Aubree J          11 Express Swimming-MR    43.21      40.70        
 40 Ventura, Jade J           11 Express Swimming-MR    44.64      40.77        
 41 Tan, Chloe                12 AGUA-MR                42.06      40.79        
 42 Chan, Devena              12 Mid-Un-MR              38.55      41.03        
 43 Moloney, Aislinn R        12 AGUA-MR                43.45      41.06        
 44 Auchincloss, Lily S       11 Flying Dolphins-MR     43.32      41.10        
 45 Zecar, Eva D              12 Flying Dolphins-MR        NT      41.24        
 46 Tourevski, Sima L         11 Express Swimming-MR    47.13      41.25        
 47 McMahon, Amelia G         12 HYB-MR                 41.52      41.46        
 48 Somers, Julia             12 HYB-MR                 50.02      41.48        
 49 Flanigan, Brigid M        11 AGUA-MR                51.14      41.53        
 50 Teixidor-Salerno, Alegra  11 AGUA-MR                43.15      41.56        
 51 Cai, Olivia               12 Express Swimming-MR  1:00.90      41.57        
 52 Hernandez, Sury           12 Parks Sailfish-MR      38.50      41.73        
 53 Dosembet, Jema I          12 AGUA-MR                44.02      41.92        
 54 Hillcoat, Rhaya J         12 AGUA-MR                43.06      42.03        
 55 Estipular, Sharmaine J    11 Parks Sailfish-MR      43.15      42.08        
 56 Gutierrez, Valeria        11 EHY-MR                 41.80      42.12        
 57 Ibrahim, Hana             11 Twisters-MR            46.15      42.47        
 58 Jimenez, Mae              12 AGUA-MR                46.52      42.53        
 59 Weber, Tessa L            12 AGUA-MR                   NT      42.58        
 60 Miller, Amanda D          12 CIY-MR                 45.55      42.62        
 61 Bargellini, Alyssa K      12 Express Swimming-MR    43.12      42.74        
 62 Yin, Doris                11 AGUA-MR                42.15      43.03        
 63 Chan, Kaylee N            11 Express Swimming-MR    47.55      43.15        
 64 Stampfel, Rebecca M       12 CSDC-MR                46.86      43.35        
 65 Asch, Gillian K           11 AGUA-MR                46.32      43.51        
 66 Hackel, Becca E           12 AGUA-MR                45.89      43.55        
 67 Pagano, Krista R          11 Express Swimming-MR    45.73      43.62        
 68 Pomeroy, Kathlyn A        12 Express Swimming-MR    44.54      43.72        
 69 Chubb, Emma               11 AGUA-MR                45.00      43.88        
 70 Pinto, Danixza            12 Flying Dolphins-MR     44.11      43.93        
 71 Chavarria, Emma s         12 Flying Dolphins-MR        NT      44.20        
 72 Secilmis, Elisa B         11 Twisters-MR            43.94      44.25        
 73 Faughnan, Maya E          11 AGUA-MR                42.02      44.28        
 74 Furey, Loyland C          11 Flying Dolphins-MR        NT      44.43        
 75 Baloun, Isabella V        12 Express Swimming-MR    49.08      44.46        
 76 Jalkut, Zoe M             11 AGUA-MR                46.08      44.47        
 77 Arena, Ellie A            11 SSC-MR                 46.04      44.49        
 78 Rodriguez-Melendez, Yari  12 AGUA-MR                47.64      44.50        
 79 Koutoupes Guessous, Nora  12 AGUA-MR                45.07      44.55        
 80 Zachary, Kay              11 AGUA-MR                47.18      44.74        
 81 Alleyne, Zorah L          11 Express Swimming-MR    46.69      44.90        
 82 Eizenstat, Julia M        12 AGUA-MR                50.73      44.96        
 83 Siegel, Katherine A       11 Flying Dolphins-MR        NT      45.04        
 84 Sibbern, Natascha S       11 AGUA-MR                45.06      45.16        
 85 Getzoni, Mary             11 HYB-MR                    NT      45.23        
 86 Vlahcevic, Natacha A      11 AGUA-MR                42.13      45.33        
 87 Gyaltsen, Riksung T       11 Twisters-MR               NT      45.39        
 88 Sodhi, Amani              11 FA-MR                  50.60      45.45        
 89 Quinones, Olivia t        12 AGUA-MR                   NT      45.58        
 90 Barravecchio, Shania R    12 SSC-MR                 43.88      45.88        
 91 Koch, Samantha W          12 Twisters-MR            48.22      45.91        
 92 Singhal, Anica            12 Express Swimming-MR    53.18      46.58        
 93 Persaud, Maya             11 Express Swimming-MR    51.42      46.68        
 94 Brown, Rachel E           12 Hes-Mr-MR              55.81      46.76        
 95 Zhukovsky, Lydia *        11 AGUA-MR                55.55      47.64        
 96 Cook, Keiran R            12 Express Swimming-MR       NT      47.81        
 97 Sinclair, Shea-Ann N      11 Express Swimming-MR       NT      47.90        
 98 Kong, Josie J             11 AGUA-MR                   NT      48.22        
 99 Desmond, Keira B          12 Express Swimming-MR    48.17      48.23        
100 Anzalone, Leah A          11 Express Swimming-MR    57.06      48.33        
101 Clark, Emily              12 HYB-MR                 54.12      48.35        
102 Hogger, Annika R          11 FA-MR                  48.03      48.51        
103 Sorensen, Auden R         11 Flying Dolphins-MR        NT      48.56        
104 Sant'Anna, Stephanie G    11 Flying Dolphins-MR        NT      48.80        
105 Goodman, Brianna L        11 Express Swimming-MR    59.96      48.94        
106 Shah, Jaya R              11 Flying Dolphins-MR     53.93      49.30        
107 McCarthy, Laura A         11 AGUA-MR                49.10      49.84        
108 Le, Charlotte             12 Flying Dolphins-MR        NT      49.91        
109 Fehn, Jamie G             11 CSDC-MR                57.52      50.01        
110 Nakhle, Emma O            11 Flying Dolphins-MR        NT      50.30        
111 Beckman, Jacqueline L     11 Flying Dolphins-MR        NT      50.39        
112 Clare, Maya I             12 Flying Dolphins-MR        NT      50.76        
113 Lee, Beatrice C           11 AGUA-MR                49.09      50.78        
114 Waldman, Iliana K         11 Express Swimming-MR       NT      52.25        
115 Morda, Amanda M           11 SSC-MR                 55.03      53.02        
116 Kiely, Fiona R            11 AGUA-MR                48.06      53.17        
117 Laker, Melanie K          11 Flying Dolphins-MR     54.72      54.04        
118 Lin, Kelly                11 LIFE-MR              1:03.10      54.10        
119 Condon, Bronwyn A         11 Twisters-MR            58.80      54.61        
120 Widener, Eloise H         11 Flying Dolphins-MR        NT      56.68        
121 McMahon, Natalie          11 Mid-Un-MR              56.89    1:06.20        
 -- Bannon, Jane E            11 Flying Dolphins-MR     48.85         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Bice, Ciara M             12 CIY-MR                 43.42         DQ        
      False start
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez-Reyes, Tristiny  12 Twisters-MR          1:16.96    1:14.86        
  2 Slowik, Mia S             12 AGUA-MR              1:15.25    1:14.98        
  3 Davies, Brooke            12 SSC-MR               1:14.83    1:15.08        
  4 Wu, Heidi                 11 AGUA-MR              1:19.56    1:16.39        
  5 Berger, Syd R             12 AGUA-MR              1:23.32    1:17.69        
  6 Basler, Anisa M           12 AGUA-MR              1:18.49    1:17.70        
  7 Corcuera, Carolina D      12 Twisters-MR          1:25.23    1:17.77        
  8 Walsh, Jessica M          12 Express Swimming-MR  1:28.53    1:18.18        
  9 Nunez, Alison M           12 Express Swimming-MR  1:26.85    1:18.66        
 10 Anderson, Stella K        12 Flying Dolphins-MR   1:25.73    1:19.80        
 11 Steiner, Nicole M         11 Express Swimming-MR  1:27.44    1:20.05        
 12 Liu, Aurelia A            12 Twisters-MR          1:40.00    1:20.71        
 13 Hsu, Katie K              12 AGUA-MR              1:24.90    1:20.82        
 14 Bolster, Kayla E          12 Flying Dolphins-MR   1:31.16    1:21.80        
 15 Serafin, Gwen B           11 Express Swimming-MR  1:24.66    1:21.92        
 16 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR  1:24.14    1:22.87        
 17 Castano, Isabella H       12 AGUA-MR              1:27.47    1:23.42        
 18 Korff, Rose J             12 Flying Dolphins-MR   1:27.03    1:23.85        
 19 Pitches, Daisy M          11 EHY-MR               1:20.90    1:24.24        
 20 Chen, Audrey              11 Express Swimming-MR  1:32.59    1:24.96        
 21 Wiggins, Sienna J         12 AGUA-MR              1:32.30    1:24.98        
 22 Lama, Renchhen L          12 Twisters-MR          1:29.39    1:25.03        
 23 Ahn, Hailey S             12 Twisters-MR          1:23.51    1:25.23        
 24 Kulins, Caitlin R         11 Express Swimming-MR  1:35.93    1:25.59        
 25 Lateng, Losel L           12 Twisters-MR          1:29.67    1:25.75        
 26 Blau, Naomi B             12 AGUA-MR              1:28.12    1:25.86        
 27 Kulier, Kayla A           11 Express Swimming-MR  1:24.32    1:26.17        
 28 Rodzynek, Sophia N        12 AGUA-MR              1:35.65    1:26.39        
 29 Minster, Logan M          11 Express Swimming-MR  1:31.54    1:26.84        
 30 MacLennan, Catherine L    12 AGUA-MR              1:34.35    1:26.86        
 31 Auchincloss, Lily S       11 Flying Dolphins-MR   1:37.91    1:27.13        
 32 Bandur-Rosen, Veronica    12 Flying Dolphins-MR   1:34.55    1:27.28        
 33 Tan, Chloe                12 AGUA-MR              1:31.62    1:27.94        
 34 Hillcoat, Rhaya J         12 AGUA-MR              1:32.99    1:28.72        
 35 Ibrahim, Hana             11 Twisters-MR          1:45.24    1:28.75        
 36 Chan, Kaylee N            11 Express Swimming-MR  1:39.17    1:29.32        
 37 Gutierrez, Valeria        11 EHY-MR               1:28.00    1:29.36        
 38 Flanigan, Brigid M        11 AGUA-MR              1:43.44    1:29.66        
 39 Wessel, Aubree J          11 Express Swimming-MR       NT    1:29.68        
 40 Taipale, Lilli E          12 AGUA-MR              1:33.42    1:29.93        
 41 Lynton, Mackenzie R       12 AGUA-MR              1:35.44    1:30.08        
 42 Teixidor-Salerno, Alegra  11 AGUA-MR              1:35.11    1:30.27        
 43 Hogan, Kayla J            11 Express Swimming-MR  1:56.84    1:30.37        
 44 Tourevski, Sima L         11 Express Swimming-MR  1:35.23    1:30.41        
 45 Bice, Ciara M             12 CIY-MR               1:30.78    1:30.43        
 46 Cohen, Eliza H            12 AGUA-MR              1:32.02    1:30.93        
 47 Moloney, Aislinn R        12 AGUA-MR              1:31.78    1:31.23        
 48 Chang, Isabella M         12 CIY-MR               1:43.35    1:31.59        
 49 Kulviwat, Natasha         12 Express Swimming-MR  1:38.31    1:31.76        
 50 Dosembet, Jema I          12 AGUA-MR              1:33.77    1:31.83        
 51 Pomeroy, Kathlyn A        12 Express Swimming-MR  1:33.65    1:32.16        
 52 Jimenez, Mae              12 AGUA-MR              1:39.05    1:32.33        
 53 Miller, Amanda D          12 CIY-MR               1:42.21    1:32.60        
 54 Zecar, Eva D              12 Flying Dolphins-MR        NT    1:33.43        
 55 Xiao, Lucia               11 Flying Dolphins-MR   1:53.92    1:34.06        
 56 Siegel, Katherine A       11 Flying Dolphins-MR        NT    1:34.35        
 57 Gyaltsen, Riksung T       11 Twisters-MR          1:54.32    1:34.78        
 58 Zachary, Kay              11 AGUA-MR              1:37.51    1:34.80        
 59 Baloun, Isabella V        12 Express Swimming-MR       NT    1:35.12        
 60 Hackel, Becca E           12 AGUA-MR              1:41.91    1:35.68        
 61 Anzalone, Leah A          11 Express Swimming-MR  2:05.20    1:35.93        
 62 Faughnan, Maya E          11 AGUA-MR              1:40.02    1:36.20        
 63 Yin, Doris                11 AGUA-MR              1:31.15    1:37.16        
 64 Goodman, Brianna L        11 Express Swimming-MR  2:02.02    1:37.82        
 65 Harty, Emma               12 Express Swimming-MR  1:46.17    1:38.00        
 66 Rodriguez-Melendez, Yari  12 AGUA-MR              1:43.20    1:38.95        
 67 Desmond, Keira B          12 Express Swimming-MR  1:50.09    1:39.35        
 68 Tsang, Rachel             11 Express Swimming-MR       NT    1:39.50        
 69 Chavez, Briana A          11 EHY-MR               1:37.00    1:40.18        
 70 Fakhouri, Isabella M      11 AGUA-MR              1:48.01    1:40.99        
 71 Man, Audrey G             11 CIY-MR               1:44.35    1:41.10        
 72 Barravecchio, Shania R    12 SSC-MR               1:36.95    1:42.03        
 73 Singhal, Anica            12 Express Swimming-MR  2:03.58    1:43.75        
 74 Jabir, Soraya E           12 Express Swimming-MR  1:49.10    1:48.94        
 75 Young, Sydney B           11 SSC-MR               1:42.76    1:48.96        
 76 Sinclair, Shea-Ann N      11 Express Swimming-MR       NT    1:51.14        
 77 Waldman, Iliana K         11 Express Swimming-MR       NT    1:55.78        
 78 Morda, Amanda M           11 SSC-MR               1:56.56    1:56.02        
 79 Lopez, Caitlin            11 HYB-MR               2:08.52    1:57.02        
 80 Lin, Kelly                11 LIFE-MR              2:11.21    1:59.81        
 81 Williams, Cara A          12 SSC-MR               2:01.06    2:14.12        
 -- Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR  1:35.40         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lanning, Gracie           12 Flying Dolphins-MR     42.49      38.83        
  2 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR    43.42      39.40        
  3 Slowik, Mia S             12 AGUA-MR                41.17      40.09        
  4 Torres, Cassidy A         12 Twisters-MR               NT      40.26        
  5 Bandur-Rosen, Veronica    12 Flying Dolphins-MR     45.87      41.10        
  6 Siegel, Ellah I           12 AGUA-MR                44.11      41.35        
  7 Reddington, Shannon E     11 Express Swimming-MR    42.69      41.39        
  8 Walsh, Jessica M          12 Express Swimming-MR    45.94      41.60        
  9 Zagar, Nia V              11 AGUA-MR                46.05      41.86        
 10 Karim, Azana S            11 Twisters-MR            44.44      42.03        
 11 Nunez, Alison M           12 Express Swimming-MR    43.40      42.13        
 12 Panamserkhang, Tenzin P   11 Twisters-MR            45.31      42.51        
 13 Chang, Nicole             12 Flying Dolphins-MR     46.50      42.67        
 14 Steiner, Nicole M         11 Express Swimming-MR    50.17      42.69        
 15 MacLennan, Catherine L    12 AGUA-MR                46.15      42.74        
 16 Pomeroy, Kathlyn A        12 Express Swimming-MR    44.21      42.80        
 17 Berger, Syd R             12 AGUA-MR                49.01      42.82        
 18 Chen, Audrey              11 Express Swimming-MR    47.58      42.99        
 19 Chernishova, Maria E      12 Shy-Mr-MR              44.64      43.23        
 20 Teixidor-Salerno, Alegra  11 AGUA-MR                47.41      43.39        
 21 McAuliffe, Margot E       12 EHY-MR                 39.00      43.41        
 22 Wiggins, Sienna J         12 AGUA-MR                48.25      44.02        
 23 Auchincloss, Lily S       11 Flying Dolphins-MR     50.76      44.35        
 24 Jelic, Maggie l           12 Flying Dolphins-MR     47.03      44.60        
 25 Serafin, Gwen B           11 Express Swimming-MR    45.54      44.92        
 26 Griffin, Lily S           12 EHY-MR                 42.80      44.93        
 27 Steiner, Maia M           12 AGUA-MR                   NT      45.42        
 28 Asch, Gillian K           11 AGUA-MR                48.40      45.51        
 29 Blau, Naomi B             12 AGUA-MR                49.49      45.62        
 30 Tenzin, Quinci R          12 Twisters-MR            49.34      46.06        
 31 Ibrahim, Hana             11 Twisters-MR            51.22      46.07        
 32 Chan, Kaylee N            11 Express Swimming-MR    51.10      46.14        
 33 Castano, Isabella H       12 AGUA-MR                48.82      46.23        
 34 Cashin, Dylan A           12 EHY-MR                 43.00      46.27        
 35 Gyaltsen, Riksung T       11 Twisters-MR            50.73      46.32        
 36 Lynton, Mackenzie R       12 AGUA-MR                48.99      46.57        
 37 Tourevski, Sima L         11 Express Swimming-MR    48.44      47.12        
 38 Hernandez, Sury           12 Parks Sailfish-MR      45.56      47.16        
 39 Davies, Brooke            12 SSC-MR                 48.49      47.34        
 40 Barrett, Seania T         12 Express Swimming-MR    49.28      47.50        
 41 Kulins, Caitlin R         11 Express Swimming-MR    55.74      47.58        
 42 Baloun, Isabella V        12 Express Swimming-MR       NT      47.82        
 43 Hall, Nicole              12 AGUA-MR                49.05      47.88        
 44 Tsang, Rachel             11 Express Swimming-MR       NT      47.92        
 45 Kulviwat, Natasha         12 Express Swimming-MR    51.95      48.28        
 46 Quinones, Olivia t        12 AGUA-MR                   NT      48.43        
 47 Thwesakpwkde, Pearl P     12 Twisters-MR            51.51      48.66        
 48 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR    53.70      48.72        
 49 Zhenilenko, Kathryn       12 Hes-Mr-MR              51.96      48.93        
 50 Harty, Emma               12 Express Swimming-MR    53.10      49.31        
 51 Weber, Tessa L            12 AGUA-MR                   NT      49.46        
 52 Li, Claire                11 Aquaflames-MR             NT      49.67        
 53 Taipale, Lilli E          12 AGUA-MR                52.71      49.77        
 54 Goodman, Brianna L        11 Express Swimming-MR  1:03.28      49.96        
 55 Barravecchio, Shania R    12 SSC-MR                 50.66      50.03        
 56 Scollans, Kaitlin H       11 AGUA-MR                51.12      50.24        
 57 Kulier, Kayla A           11 Express Swimming-MR    50.12      50.37        
 58 Comisarow, Claire         11 Flying Dolphins-MR     53.22      50.46        
 59 Koch, Samantha W          12 Twisters-MR               NT      51.27        
 60 Chavez, Briana A          11 EHY-MR                 50.00      51.43        
 61 Koutoupes Guessous, Nora  12 AGUA-MR                54.07      51.50        
 62 Jabir, Soraya E           12 Express Swimming-MR    55.26      52.20        
 63 Secilmis, Elisa B         11 Twisters-MR            52.25      52.21        
 64 Chavarria, Emma s         12 Flying Dolphins-MR        NT      52.44        
 65 Nakhle, Emma O            11 Flying Dolphins-MR        NT      52.50        
 66 Singhal, Anica            12 Express Swimming-MR  1:02.65      52.88        
 67 Fakhouri, Isabella M      11 AGUA-MR                49.01      54.54        
 68 Chubb, Emma               11 AGUA-MR                49.00      54.71        
 69 Zhukovsky, Lydia *        11 AGUA-MR                59.47      54.88        
 70 Lama, Renchhen L          12 Twisters-MR            54.23      55.07        
 71 Desmond, Keira B          12 Express Swimming-MR    59.02      55.40        
 72 Lee, Beatrice C           11 AGUA-MR                55.09      55.63        
 73 Anzalone, Leah A          11 Express Swimming-MR  1:09.68      55.86        
 74 Lookstein, Olivia R       11 Flying Dolphins-MR        NT      56.13        
 75 Wessel, Aubree J          11 Express Swimming-MR       NT      56.18        
 76 Jalkut, Zoe M             11 AGUA-MR                59.82      56.36        
 77 White, Shannon            11 HYB-MR                    NT      56.68        
 78 Sant'Anna, Stephanie G    11 Flying Dolphins-MR        NT      56.97        
 79 Sorensen, Auden R         11 Flying Dolphins-MR        NT      57.01        
 80 Brown, Rachel E           12 Hes-Mr-MR            1:02.37      57.73        
 81 Sinclair, Shea-Ann N      11 Express Swimming-MR       NT      58.58        
 82 Clark, Emily              12 HYB-MR               1:03.74      59.00        
 83 Getzoni, Mary             11 HYB-MR                    NT      59.08        
 84 Morda, Amanda M           11 SSC-MR               1:02.49    1:00.92        
 85 Beckman, Jacqueline L     11 Flying Dolphins-MR        NT    1:02.25        
 86 Kizhnerman, Noa           12 Aquaflames-MR             NT    1:02.46        
 87 Young, Sydney B           11 SSC-MR               1:01.73    1:02.83        
 88 McMahon, Natalie          11 Mid-Un-MR              50.59    1:05.31        
 89 Waldman, Iliana K         11 Express Swimming-MR       NT    1:05.50        
 90 Clare, Maya I             12 Flying Dolphins-MR        NT    1:06.93        
 91 Williams, Cara A          12 SSC-MR               1:06.21    1:12.81        
 -- Khurrum, Uma              11 LIFE-MR                42.59         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR  1:33.99    1:27.70        
  2 Walsh, Jessica M          12 Express Swimming-MR  1:34.80    1:27.88        
  3 Slowik, Mia S             12 AGUA-MR              1:29.22    1:28.37        
  4 Martinez-Reyes, Tristiny  12 Twisters-MR          1:33.97    1:28.76        
  5 Wu, Heidi                 11 AGUA-MR              1:32.81    1:29.75        
  6 Bandur-Rosen, Veronica    12 Flying Dolphins-MR   1:35.28    1:30.61        
  7 Siegel, Ellah I           12 AGUA-MR              1:33.47    1:30.81        
  8 Karim, Azana S            11 Twisters-MR          1:36.03    1:30.97        
  9 Chan, Devena              12 Mid-Un-MR            1:21.81    1:30.98        
  9 Zagar, Nia V              11 AGUA-MR              1:37.36    1:30.98        
 11 Torres, Cassidy A         12 Twisters-MR          1:36.40    1:31.30        
 12 Nunez, Alison M           12 Express Swimming-MR  1:35.19    1:31.31        
 13 Panamserkhang, Tenzin P   11 Twisters-MR          1:36.38    1:31.39        
 14 MacLennan, Catherine L    12 AGUA-MR              1:41.31    1:31.61        
 15 Pomeroy, Kathlyn A        12 Express Swimming-MR  1:31.21    1:31.65        
 16 Corcuera, Carolina D      12 Twisters-MR          1:36.66    1:31.77        
 17 Reddington, Shannon E     11 Express Swimming-MR  1:36.24    1:32.90        
 18 Hackel, Becca E           12 AGUA-MR              1:44.73    1:33.90        
 19 Cai, Olivia               12 Express Swimming-MR  2:08.78    1:34.69        
 20 Chen, Audrey              11 Express Swimming-MR  1:40.13    1:34.83        
 21 McAuliffe, Margot E       12 EHY-MR               1:36.74    1:35.24        
 22 Chang, Nicole             12 Flying Dolphins-MR   1:45.08    1:35.45        
 23 Teixidor-Salerno, Alegra  11 AGUA-MR              1:42.97    1:35.68        
 24 Steiner, Nicole M         11 Express Swimming-MR  1:47.56    1:35.94        
 25 Wiggins, Sienna J         12 AGUA-MR              1:45.41    1:36.43        
 26 Dosembet, Jema I          12 AGUA-MR              1:43.58    1:36.91        
 27 Serafin, Gwen B           11 Express Swimming-MR  1:38.17    1:37.06        
 28 Pitches, Daisy M          11 EHY-MR               1:36.54    1:37.83        
 29 Chan, Kaylee N            11 Express Swimming-MR  1:55.67    1:37.92        
 30 Hsu, Katie K              12 AGUA-MR              1:45.45    1:38.46        
 31 Auchincloss, Lily S       11 Flying Dolphins-MR   1:48.92    1:38.59        
 32 Ibrahim, Hana             11 Twisters-MR          1:47.59    1:38.63        
 33 Basler, Anisa M           12 AGUA-MR              1:38.14    1:38.78        
 34 Cashin, Dylan A           12 EHY-MR               1:36.90    1:38.80        
 35 Steiner, Maia M           12 AGUA-MR                   NT    1:39.29        
 36 Blau, Naomi B             12 AGUA-MR              1:44.65    1:39.81        
 37 Gyaltsen, Riksung T       11 Twisters-MR          1:47.38    1:39.86        
 38 Kulins, Caitlin R         11 Express Swimming-MR  1:56.14    1:40.28        
 39 Bargellini, Alyssa K      12 Express Swimming-MR  1:50.47    1:40.51        
 40 Davies, Brooke            12 SSC-MR               1:40.64    1:41.18        
 41 Van Tassel, Avery         12 CSDC-MR              1:44.75    1:41.64        
 42 Rodzynek, Sophia N        12 AGUA-MR              1:43.10    1:42.19        
 43 Ivry, Abigail             12 Hes-Mr-MR            1:43.53    1:42.21        
 44 Baloun, Isabella V        12 Express Swimming-MR  2:00.01    1:42.43        
 44 Cohen, Eliza H            12 AGUA-MR              1:44.64    1:42.43        
 46 Estipular, Sharmaine J    11 Parks Sailfish-MR    1:18.86    1:43.31        
 47 Tourevski, Sima L         11 Express Swimming-MR  1:56.59    1:44.22        
 48 Quinones, Olivia t        12 AGUA-MR                   NT    1:44.44        
 49 Tan, Chloe                12 AGUA-MR              1:49.57    1:44.50        
 50 Zhenilenko, Kathryn       12 Hes-Mr-MR            1:53.28    1:44.58        
 51 Hernandez, Sury           12 Parks Sailfish-MR    1:40.03    1:44.95        
 52 Hillcoat, Rhaya J         12 AGUA-MR                   NT    1:45.21        
 53 Bannon, Jane E            11 Flying Dolphins-MR   1:59.92    1:45.41        
 54 Yin, Doris                11 AGUA-MR              1:57.15    1:45.52        
 55 Harty, Emma               12 Express Swimming-MR  1:52.04    1:45.63        
 56 Jimenez, Mae              12 AGUA-MR              1:58.18    1:45.72        
 57 Goodman, Brianna L        11 Express Swimming-MR  2:12.56    1:45.73        
 58 Secilmis, Elisa B         11 Twisters-MR          1:56.65    1:45.84        
 59 Kulier, Kayla A           11 Express Swimming-MR  1:45.12    1:46.03        
 60 Moloney, Aislinn R        12 AGUA-MR              1:54.86    1:46.31        
 61 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR  1:55.44    1:46.66        
 62 Pinto, Danixza            12 Flying Dolphins-MR   1:49.60    1:46.68        
 63 Zachary, Kay              11 AGUA-MR              1:49.35    1:46.85        
 64 Anderson, Stella K        12 Flying Dolphins-MR        NT    1:47.27        
 65 Hogan, Kayla J            11 Express Swimming-MR  1:50.18    1:47.41        
 66 Weber, Tessa L            12 AGUA-MR                   NT    1:47.42        
 67 Xiao, Lucia               11 Flying Dolphins-MR   1:57.28    1:48.12        
 68 Miller, Amanda D          12 CIY-MR               2:04.85    1:48.40        
 69 Singhal, Anica            12 Express Swimming-MR  2:15.14    1:48.65        
 70 Arnall, Katherine V       11 Flying Dolphins-MR   1:51.12    1:48.74        
 71 Eizenstat, Julia M        12 AGUA-MR              1:52.06    1:48.83        
 72 Sibbern, Natascha S       11 AGUA-MR              1:55.79    1:48.99        
 73 Schaepers-Cheu, Sabine N  11 AGUA-MR              2:01.51    1:49.22        
 74 Taipale, Lilli E          12 AGUA-MR              1:51.26    1:49.24        
 75 Koch, Samantha W          12 Twisters-MR          2:02.19    1:50.90        
 76 Faughnan, Maya E          11 AGUA-MR              1:49.02    1:51.54        
 77 Shah, Jaya R              11 Flying Dolphins-MR   2:01.81    1:51.86        
 78 Zecar, Eva D              12 Flying Dolphins-MR        NT    1:52.21        
 79 Sodhi, Amani              11 FA-MR                1:53.92    1:52.25        
 80 Kong, Josie J             11 AGUA-MR                   NT    1:52.36        
 81 Alleyne, Zorah L          11 Express Swimming-MR       NT    1:52.57        
 82 Barravecchio, Shania R    12 SSC-MR               1:51.23    1:52.64        
 83 Chubb, Emma               11 AGUA-MR              1:55.00    1:52.79        
 84 Nakhle, Emma O            11 Flying Dolphins-MR        NT    1:53.02        
 85 Siegel, Katherine A       11 Flying Dolphins-MR        NT    1:53.40        
 86 Koutoupes Guessous, Nora  12 AGUA-MR              1:58.07    1:53.43        
 87 Cook, Keiran R            12 Express Swimming-MR       NT    1:53.49        
 88 Fehn, Jamie G             11 CSDC-MR              2:06.89    1:54.19        
 89 Rodriguez-Melendez, Yari  12 AGUA-MR              1:57.72    1:54.24        
 90 Lee, Beatrice C           11 AGUA-MR              1:57.09    1:54.36        
 91 Chavarria, Emma s         12 Flying Dolphins-MR        NT    1:54.70        
 92 Stampfel, Rebecca M       12 CSDC-MR              1:57.65    1:55.16        
 93 Hogger, Annika R          11 FA-MR                2:08.77    1:55.18        
 94 Vlahcevic, Natacha A      11 AGUA-MR              2:00.13    1:55.22        
 95 Desmond, Keira B          12 Express Swimming-MR  1:57.47    1:55.51        
 96 Wessel, Aubree J          11 Express Swimming-MR  2:00.01    1:56.24        
 97 Byers, Eva R              12 Express Swimming-MR  1:51.21    1:57.04        
 98 Zhukovsky, Lydia *        11 AGUA-MR              2:12.15    1:57.68        
 99 Jalkut, Zoe M             11 AGUA-MR              2:04.12    1:57.77        
100 Brown, Rachel E           12 Hes-Mr-MR            2:17.74    1:58.63        
101 Persaud, Maya             11 Express Swimming-MR       NT    1:58.75        
102 Arena, Ellie A            11 SSC-MR               2:01.23    1:58.87        
103 McCarthy, Laura A         11 AGUA-MR              2:05.10    1:59.31        
104 Ramos, Kota               12 CSDC-MR              2:10.66    1:59.45        
105 Sorensen, Auden R         11 Flying Dolphins-MR        NT    1:59.69        
106 Anzalone, Leah A          11 Express Swimming-MR  2:27.81    2:00.63        
107 Le, Charlotte             12 Flying Dolphins-MR        NT    2:01.12        
108 Sinclair, Shea-Ann N      11 Express Swimming-MR       NT    2:01.28        
109 Furey, Loyland C          11 Flying Dolphins-MR   2:15.01    2:01.48        
110 Lewis, Maeve              11 LIFE-MR              1:45.89    2:02.90        
111 Laker, Melanie K          11 Flying Dolphins-MR   2:12.56    2:02.91        
112 Widener, Eloise H         11 Flying Dolphins-MR        NT    2:03.40        
113 Condon, Bronwyn A         11 Twisters-MR          2:18.74    2:03.59        
114 Sant'Anna, Stephanie G    11 Flying Dolphins-MR        NT    2:06.21        
115 Kiely, Fiona R            11 AGUA-MR              2:01.06    2:08.35        
116 Beckman, Jacqueline L     11 Flying Dolphins-MR        NT    2:09.87        
117 Chaudhury, Dia s          11 Flying Dolphins-MR        NT    2:15.78        
118 Waldman, Iliana K         11 Express Swimming-MR       NT    2:16.51        
119 Morda, Amanda M           11 SSC-MR               2:16.32    2:17.03        
120 Lin, Kelly                11 LIFE-MR              2:16.87    2:24.95        
 -- McMahon, Natalie          11 Mid-Un-MR            1:48.59         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Clare, Maya I             12 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez-Reyes, Tristiny  12 Twisters-MR            32.12      31.71        
  2 Walsh, Jessica M          12 Express Swimming-MR    37.37      33.08        
  3 Lanning, Gracie           12 Flying Dolphins-MR     36.93      33.11        
  4 Liu, Aurelia A            12 Twisters-MR            36.75      33.40        
  5 Korff, Rose J             12 Flying Dolphins-MR     35.05      33.61        
  6 Haimson, Emma A           12 Twisters-MR            35.76      33.63        
  7 Torres, Cassidy A         12 Twisters-MR               NT      33.97        
  8 Basler, Anisa M           12 AGUA-MR                32.01      34.00        
  9 Karim, Azana S            11 Twisters-MR            36.28      34.59        
 10 Panamserkhang, Tenzin P   11 Twisters-MR            35.03      34.90        
 11 Davies, Brooke            12 SSC-MR                 37.39      34.97        
 12 Nunez, Alison M           12 Express Swimming-MR    36.94      34.99        
 13 Corcuera, Carolina D      12 Twisters-MR            38.19      35.00        
 14 Wu, Heidi                 11 AGUA-MR                36.82      35.06        
 15 Steiner, Maia M           12 AGUA-MR                   NT      35.10        
 16 Tenzin, Quinci R          12 Twisters-MR            37.01      35.12        
 17 Hsu, Katie K              12 AGUA-MR                38.19      35.15        
 18 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR    37.68      35.21        
 19 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR    44.59      35.29        
 20 Serafin, Gwen B           11 Express Swimming-MR    38.22      35.59        
 21 Ahn, Hailey S             12 Twisters-MR            35.61      35.73        
 22 Dosembet, Jema I          12 AGUA-MR                38.33      35.74        
 23 Asch, Gillian K           11 AGUA-MR                39.81      35.91        
 24 Lateng, Losel L           12 Twisters-MR            37.17      35.94        
 25 Castano, Isabella H       12 AGUA-MR                37.99      36.11        
 26 Siegel, Ellah I           12 AGUA-MR                37.79      36.40        
 26 Miller, Amanda D          12 CIY-MR                 41.84      36.40        
 28 Chang, Nicole             12 Flying Dolphins-MR     39.45      36.41        
 29 Tan, Chloe                12 AGUA-MR                42.06      36.72        
 30 Lynton, Mackenzie R       12 AGUA-MR                45.81      36.86        
 30 Chen, Audrey              11 Express Swimming-MR    44.38      36.86        
 32 Chernishova, Maria E      12 Shy-Mr-MR              42.23      36.97        
 33 Zagar, Nia V              11 AGUA-MR                43.73      36.98        
 34 Jelic, Maggie l           12 Flying Dolphins-MR     41.16      36.99        
 35 Kulier, Kayla A           11 Express Swimming-MR    39.09      37.29        
 36 Anderson, Stella K        12 Flying Dolphins-MR     47.34      37.33        
 37 Lama, Renchhen L          12 Twisters-MR            40.80      37.42        
 38 Cashin, Dylan A           12 EHY-MR                 36.00      37.71        
 39 Moloney, Aislinn R        12 AGUA-MR                41.92      38.23        
 40 Blau, Naomi B             12 AGUA-MR                39.72      38.58        
 41 Hernandez, Sury           12 Parks Sailfish-MR      43.41      38.60        
 42 Hillcoat, Rhaya J         12 AGUA-MR                41.27      38.64        
 43 Reddington, Shannon E     11 Express Swimming-MR    39.58      38.65        
 44 Hogan, Kayla J            11 Express Swimming-MR    40.04      38.72        
 45 Chang, Isabella M         12 CIY-MR                 43.73      39.04        
 46 Flanigan, Brigid M        11 AGUA-MR                41.03      39.15        
 47 Goodman, Brianna L        11 Express Swimming-MR    56.14      39.43        
 48 McAuliffe, Margot E       12 EHY-MR                 40.25      39.54        
 49 Gutierrez, Valeria        11 EHY-MR                 38.00      39.93        
 50 Bolster, Kayla E          12 Flying Dolphins-MR        NT      40.05        
 51 Somers, Julia             12 HYB-MR                 47.15      40.08        
 52 Taipale, Lilli E          12 AGUA-MR                43.02      40.41        
 53 Li, Claire                11 Aquaflames-MR             NT      40.65        
 54 Rodzynek, Sophia N        12 AGUA-MR                40.90      40.79        
 55 Brown, Rachel E           12 Hes-Mr-MR              52.64      40.83        
 56 Comisarow, Claire         11 Flying Dolphins-MR     53.95      40.91        
 57 Xiao, Lucia               11 Flying Dolphins-MR     44.39      40.97        
 58 Kulviwat, Natasha         12 Express Swimming-MR    48.02      41.06        
 59 Zachary, Kay              11 AGUA-MR                43.47      41.69        
 60 Anzalone, Leah A          11 Express Swimming-MR  1:01.25      41.76        
 61 Kulins, Caitlin R         11 Express Swimming-MR    53.52      41.79        
 62 Hall, Nicole              12 AGUA-MR                45.05      42.00        
 63 Zhenilenko, Kathryn       12 Hes-Mr-MR              43.43      42.03        
 63 Steiner, Nicole M         11 Express Swimming-MR    45.91      42.03        
 65 Cohen, Eliza H            12 AGUA-MR                44.64      42.04        
 66 Chan, Kaylee N            11 Express Swimming-MR    50.48      42.11        
 67 Secilmis, Elisa B         11 Twisters-MR            43.95      42.37        
 68 Tsang, Rachel             11 Express Swimming-MR       NT      42.61        
 69 Bice, Ciara M             12 CIY-MR                 41.81      42.63        
 70 Weber, Tessa L            12 AGUA-MR                   NT      42.97        
 71 Man, Audrey G             11 CIY-MR                 50.23      43.17        
 72 Zecar, Eva D              12 Flying Dolphins-MR        NT      43.27        
 73 Griffin, Lily S           12 EHY-MR                 44.00      43.35        
 74 Jalkut, Zoe M             11 AGUA-MR                48.43      43.44        
 75 Thwesakpwkde, Pearl P     12 Twisters-MR            46.64      43.55        
 76 Quinones, Olivia t        12 AGUA-MR                   NT      43.57        
 77 Siegel, Katherine A       11 Flying Dolphins-MR        NT      43.63        
 78 Pitches, Daisy M          11 EHY-MR                 43.52      43.69        
 79 Singhal, Anica            12 Express Swimming-MR    57.90      43.70        
 80 Yin, Doris                11 AGUA-MR                42.15      43.76        
 81 Minster, Logan M          11 Express Swimming-MR    46.98      43.79        
 82 Tourevski, Sima L         11 Express Swimming-MR    48.78      43.90        
 83 Wessel, Aubree J          11 Express Swimming-MR       NT      44.03        
 84 Jimenez, Mae              12 AGUA-MR                48.11      44.04        
 85 Desmond, Keira B          12 Express Swimming-MR  1:01.24      44.25        
 86 Hackel, Becca E           12 AGUA-MR                46.44      44.34        
 87 Chavarria, Emma s         12 Flying Dolphins-MR        NT      44.60        
 88 Koutoupes Guessous, Nora  12 AGUA-MR                47.07      45.50        
 89 Rodriguez-Melendez, Yari  12 AGUA-MR                52.02      45.56        
 90 Pomeroy, Kathlyn A        12 Express Swimming-MR    45.34      45.86        
 91 Baloun, Isabella V        12 Express Swimming-MR       NT      45.98        
 92 Kizhnerman, Noa           12 Aquaflames-MR             NT      46.08        
 93 Chubb, Emma               11 AGUA-MR                45.00      46.37        
 94 Koch, Samantha W          12 Twisters-MR               NT      46.51        
 95 Barravecchio, Shania R    12 SSC-MR                 46.36      46.56        
 96 Barrett, Seania T         12 Express Swimming-MR    46.29      46.89        
 97 Clark, Emily              12 HYB-MR                    NT      47.22        
 98 Harty, Emma               12 Express Swimming-MR    52.16      47.48        
 99 Faughnan, Maya E          11 AGUA-MR                45.02      47.89        
100 Jabir, Soraya E           12 Express Swimming-MR    50.86      48.22        
101 Zhukovsky, Lydia *        11 AGUA-MR                59.08      48.35        
102 Sant'Anna, Stephanie G    11 Flying Dolphins-MR        NT      48.57        
103 Scollans, Kaitlin H       11 AGUA-MR                47.12      49.70        
104 Nakhle, Emma O            11 Flying Dolphins-MR        NT      50.46        
105 Lee, Beatrice C           11 AGUA-MR                52.09      52.12        
106 Getzoni, Mary             11 HYB-MR                    NT      53.50        
107 White, Shannon            11 HYB-MR                    NT      53.53        
108 Sorensen, Auden R         11 Flying Dolphins-MR        NT      53.64        
109 Lopez, Caitlin            11 HYB-MR                 50.88      53.78        
110 Young, Sydney B           11 SSC-MR                 50.12      54.19        
111 Sinclair, Shea-Ann N      11 Express Swimming-MR       NT      55.30        
112 Waldman, Iliana K         11 Express Swimming-MR       NT      56.64        
113 Morda, Amanda M           11 SSC-MR                 58.49      56.74        
114 Lookstein, Olivia R       11 Flying Dolphins-MR        NT      56.83        
115 Clare, Maya I             12 Flying Dolphins-MR        NT      58.97        
116 Beckman, Jacqueline L     11 Flying Dolphins-MR        NT    1:00.06        
117 Khurrum, Uma              11 LIFE-MR              1:00.89    1:00.43        
118 Lin, Kelly                11 LIFE-MR              1:08.94    1:09.63        
119 Williams, Cara A          12 SSC-MR               1:10.33    1:10.57        
120 McMahon, Natalie          11 Mid-Un-MR              52.59    1:25.40        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez-Reyes, Tristiny  12 Twisters-MR          1:16.05    1:11.36        
  2 Berger, Syd R             12 AGUA-MR              1:24.13    1:15.68        
  3 Panamserkhang, Tenzin P   11 Twisters-MR          1:17.03    1:16.14        
  3 Walsh, Jessica M          12 Express Swimming-MR  1:28.18    1:16.14        
  5 Haimson, Emma A           12 Twisters-MR          1:17.02    1:16.67        
  6 Nunez, Alison M           12 Express Swimming-MR  1:21.79    1:16.83        
  7 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR  1:23.32    1:18.04        
  8 Korff, Rose J             12 Flying Dolphins-MR   1:25.20    1:18.22        
  9 Tenzin, Quinci R          12 Twisters-MR          1:26.05    1:18.79        
 10 Lanning, Gracie           12 Flying Dolphins-MR   1:27.12    1:20.30        
 11 Liu, Aurelia A            12 Twisters-MR               NT    1:20.45        
 12 Castano, Isabella H       12 AGUA-MR              1:29.67    1:21.17        
 13 Serafin, Gwen B           11 Express Swimming-MR  1:27.83    1:21.19        
 14 Torres, Cassidy A         12 Twisters-MR               NT    1:21.20        
 15 Kulier, Kayla A           11 Express Swimming-MR       NT    1:21.91        
 16 Siegel, Ellah I           12 AGUA-MR              1:30.57    1:22.90        
 17 Vardoulias, Katja         11 Express Swimming-MR  1:44.54    1:23.70        
 18 Chang, Nicole             12 Flying Dolphins-MR   1:39.64    1:26.14        
 19 Bargellini, Alyssa K      12 Express Swimming-MR  1:38.14    1:26.32        
 20 Davies, Brooke            12 SSC-MR               1:23.52    1:26.90        
 21 Asch, Gillian K           11 AGUA-MR              1:32.88    1:27.82        
 22 Gutierrez, Valeria        11 EHY-MR               1:31.23    1:31.31        
 23 Anzalone, Leah A          11 Express Swimming-MR       NT    1:31.53        
 24 Hogan, Kayla J            11 Express Swimming-MR       NT    1:32.12        
 25 Pagano, Krista R          11 Express Swimming-MR  1:46.56    1:32.94        
 26 Chen, Audrey              11 Express Swimming-MR  1:27.65    1:33.85        
 27 Van Tassel, Avery         12 CSDC-MR              1:36.22    1:34.61        
 28 Flanigan, Brigid M        11 AGUA-MR              1:45.03    1:34.77        
 29 Bice, Ciara M             12 CIY-MR               1:31.81    1:35.01        
 30 Byers, Eva R              12 Express Swimming-MR  1:35.45    1:35.56        
 31 Somers, Julia             12 HYB-MR               2:06.97    1:37.15        
 32 Bolster, Kayla E          12 Flying Dolphins-MR        NT    1:37.21        
 33 Zhenilenko, Kathryn       12 Hes-Mr-MR            2:06.41    1:37.38        
 34 Goodman, Brianna L        11 Express Swimming-MR       NT    1:37.59        
 35 Stampfel, Rebecca M       12 CSDC-MR                   NT    1:38.37        
 36 Ivry, Abigail             12 Hes-Mr-MR            1:37.19    1:38.44        
 37 Xiao, Lucia               11 Flying Dolphins-MR   1:53.90    1:38.47        
 38 McMahon, Amelia G         12 HYB-MR               1:54.59    1:39.21        
 39 Chang, Isabella M         12 CIY-MR                    NT    1:39.31        
 40 Minster, Logan M          11 Express Swimming-MR  1:50.75    1:41.04        
 41 Chan, Kaylee N            11 Express Swimming-MR  1:56.44    1:41.09        
 42 Ventura, Jade J           11 Express Swimming-MR  1:52.84    1:41.19        
 43 Ramos, Kota               12 CSDC-MR              1:45.40    1:43.25        
 44 McAuliffe, Margot E       12 EHY-MR               1:30.00    1:43.31        
 45 Arnall, Katherine V       11 Flying Dolphins-MR   1:49.90    1:47.46        
 46 Clark, Emily              12 HYB-MR                    NT    1:51.44        
 47 Barravecchio, Shania R    12 SSC-MR               1:55.00    1:51.90        
 48 Lewis, Maeve              11 LIFE-MR              1:29.89    2:03.68        
 49 Morda, Amanda M           11 SSC-MR               2:16.49    2:16.94        
 -- Arena, Ellie A            11 SSC-MR               1:41.36         DQ        
      One hand touch
 
Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Plunkett, Sara H          14 Express Swimming-MR       NT      28.46        
  2 Gelfand, Veronica         13 Express Swimming-MR    30.03      28.70        
  3 Brierley, Jane B          14 EHY-MR                 28.85      29.56        
  4 Pompay, Arabella F        14 Express Swimming-MR    32.37      29.58        
  5 Jones, Summer D           13 EHY-MR                 29.22      29.64        
  6 Mroczka, Kiera C          13 Express Swimming-MR    29.17      29.70        
  7 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR    29.94      29.72        
  8 Bernardo, Sophia M        14 Express Swimming-MR    31.21      29.83        
  9 Bonagura, Isabella B      14 Express Swimming-MR    30.85      29.94        
  9 Davidson, Dawn H          13 Express Swimming-MR    30.12      29.94        
 11 Newmark, Ella M           14 Express Swimming-MR    29.44      30.06        
 12 Alexander, Audrey I       13 Flying Dolphins-MR        NT      30.11        
 13 Liu, Kaitlyn S            13 Express Swimming-MR    30.92      30.53        
 14 LI, Sabrina M             13 Twisters-MR            34.64      30.70        
 15 Echavarria, Victoria P    13 Flying Dolphins-MR     31.73      30.71        
 16 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR    33.14      30.82        
 17 Brita, Mia K              13 Express Swimming-MR    33.09      31.26        
 18 Glaser, Olivia K          13 FA-MR                  31.68      31.36        
 19 Nassar, Salma             13 Twisters-MR            31.83      31.42        
 20 Alexander, Allyse I       13 Twisters-MR            31.84      31.48        
 21 Hornick, Jade E           13 Express Swimming-MR    32.64      31.51        
 22 Corrigan, Ava N           14 SSC-MR                 33.48      31.58        
 23 Wong, Hayden G            13 Express Swimming-MR    31.25      31.72        
 24 Cimino, Izabella K        13 FA-MR                  33.80      31.84        
 25 Mullin, Allison B         13 Twisters-MR            33.64      32.01        
 25 Eng, Amelie R             13 Express Swimming-MR    32.12      32.01        
 27 Canty, Katie E            14 Express Swimming-MR    33.51      32.19        
 28 Kowalczyk, Julia          14 Twisters-MR            32.31      32.23        
 29 Gil, Fiona G              13 Twisters-MR            32.48      32.36        
 30 Sodhi, Malika             14 FA-MR                  31.95      32.40        
 30 Petrovic, Ripley J        14 Express Swimming-MR    31.48      32.40        
 32 Chen, Bessie              13 Express Swimming-MR    33.80      32.71        
 33 Dubavets, Margarita       14 Express Swimming-MR    33.67      32.87        
 34 O'Sullivan, Saoirse       13 Twisters-MR            33.40      32.88        
 35 Broderick, Catherine M    13 Express Swimming-MR    31.79      33.00        
 36 Sales, Chloe G            14 Flying Dolphins-MR     34.18      33.01        
 37 Chan, Megan               13 Express Swimming-MR    36.00      33.23        
 38 Siff-Scherr, Eve S        13 Express Swimming-MR    33.86      33.40        
 39 Wong, Angie               14 Flying Dolphins-MR     33.47      33.53        
 40 Soldo, Ava C              13 Flying Dolphins-MR     35.35      33.57        
 41 Smith, Ayanna             13 Hes-Mr-MR              39.22      33.61        
 42 Gonen, Selin              14 Flying Dolphins-MR     35.26      33.96        
 43 Gigante, Taylor C         14 Express Swimming-MR    35.20      34.21        
 44 Wolff, Allie J            13 Flying Dolphins-MR        NT      34.72        
 45 Yam, Kelly                14 Express Swimming-MR    36.36      34.73        
 46 Waye, Ellie S             13 Flying Dolphins-MR     36.47      34.90        
 47 Lee, Maggie E             14 Flying Dolphins-MR        NT      34.95        
 48 Andrew, Fiona J           13 FA-MR                  34.96      35.57        
 49 Qian, Kirstie A           14 CIY-MR                 37.46      35.60        
 50 LI, Erica                 13 Twisters-MR            37.65      35.72        
 50 Soberon, Isabelle A       13 Express Swimming-MR    34.28      35.72        
 52 Zheng, Kaitlyn A          13 Twisters-MR            37.04      36.31        
 53 Man, Abigail V            14 CIY-MR                 33.67      36.36        
 54 Nikoghosyan, Ani A        14 Twisters-MR            40.42      36.55        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gelfand, Veronica         13 Express Swimming-MR  1:05.39    1:01.29        
  2 McKenna, Mary K           13 Express Swimming-MR  1:04.81    1:02.08        
  3 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  1:05.62    1:03.02        
  4 Plunkett, Sara H          14 Express Swimming-MR  1:13.57    1:03.80        
  5 Mroczka, Kiera C          13 Express Swimming-MR  1:03.43    1:05.52        
  6 Newmark, Ella M           14 Express Swimming-MR  1:05.65    1:05.71        
  7 Liu, Kaitlyn S            13 Express Swimming-MR  1:08.55    1:06.12        
  8 Davidson, Dawn H          13 Express Swimming-MR  1:10.43    1:06.33        
  9 Wong, Hayden G            13 Express Swimming-MR  1:06.99    1:06.74        
 10 Martinez-Reyes, Areianna  14 Twisters-MR          1:10.15    1:07.29        
 11 O'Connell, Siobhan B      14 Express Swimming-MR  1:11.29    1:07.31        
 12 Canty, Katie E            14 Express Swimming-MR  1:12.25    1:07.54        
 13 Corrigan, Ava N           14 SSC-MR               1:12.15    1:07.70        
 14 Eng, Amelie R             13 Express Swimming-MR  1:10.69    1:07.84        
 15 LI, Sabrina M             13 Twisters-MR          1:16.62    1:07.96        
 16 Bonagura, Isabella B      14 Express Swimming-MR  1:10.51    1:07.99        
 17 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR  1:15.11    1:08.85        
 18 Brita, Mia K              13 Express Swimming-MR  1:14.57    1:09.24        
 19 Hornick, Jade E           13 Express Swimming-MR  1:12.89    1:10.21        
 20 Nassar, Salma             13 Twisters-MR          1:11.23    1:10.62        
 21 Akil, Fatine              14 Mid-Un-MR                 NT    1:10.72        
 22 Broderick, Catherine M    13 Express Swimming-MR  1:09.68    1:11.04        
 23 Sales, Chloe G            14 Flying Dolphins-MR   1:13.79    1:11.33        
 24 Donlevy, Jeannie L        14 CIY-MR               1:22.25    1:11.99        
 25 Giordano, Jessica M       14 FA-MR                1:13.19    1:12.20        
 26 Chen, Bessie              13 Express Swimming-MR  1:15.87    1:12.94        
 27 Murphy, Jackie M          14 Express Swimming-MR  1:23.39    1:13.54        
 28 Chan, Megan               13 Express Swimming-MR  1:21.08    1:14.25        
 29 Antoniou, Sofia S         14 Express Swimming-MR  1:13.65    1:14.31        
 30 Kang, Madison             13 Express Swimming-MR  1:14.91    1:14.51        
 31 Hanna, Elizabeth T        14 Twisters-MR          1:13.27    1:15.07        
 32 Dubavets, Margarita       14 Express Swimming-MR  1:12.21    1:15.09        
 33 Gigante, Taylor C         14 Express Swimming-MR  1:18.62    1:16.10        
 34 Wofford, Alexandra R      14 Flying Dolphins-MR   1:26.56    1:16.16        
 35 Gonen, Selin              14 Flying Dolphins-MR   1:22.42    1:17.36        
 36 Yam, Kelly                14 Express Swimming-MR  1:20.25    1:18.25        
 37 Andrew, Fiona J           13 FA-MR                1:17.52    1:18.47        
 38 Nikoghosyan, Ani A        14 Twisters-MR               NT    1:21.44        
 39 Schildknecht, Emma R      14 SSC-MR               1:23.90    1:24.17        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McKenna, Mary K           13 Express Swimming-MR  2:17.37    2:09.51        
                1:03.03   2:09.51 (1:06.48)                                        
  2 Gelfand, Veronica         13 Express Swimming-MR  2:19.63    2:13.04        
                1:03.50   2:13.04 (1:09.54)                                        
  3 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  2:18.87    2:15.82        
                1:05.47   2:15.82 (1:10.35)                                        
  4 Plunkett, Sara H          14 Express Swimming-MR  2:40.89    2:17.35        
                1:06.03   2:17.35 (1:11.32)                                        
  5 Mroczka, Kiera C          13 Express Swimming-MR  2:19.97    2:19.77        
                1:07.79   2:19.77 (1:11.98)                                        
  6 Liu, Kaitlyn S            13 Express Swimming-MR  2:56.72    2:21.57        
                1:07.80   2:21.57 (1:13.77)                                        
  7 Wong, Hayden G            13 Express Swimming-MR  2:24.83    2:22.23        
                1:10.56   2:22.23 (1:11.67)                                        
  8 Martinez-Reyes, Areianna  14 Twisters-MR          2:30.53    2:22.61        
                1:08.45   2:22.61 (1:14.16)                                        
  9 WU, Julian                13 Twisters-MR          2:24.84    2:23.27        
                1:08.96   2:23.27 (1:14.31)                                        
 10 Eng, Amelie R             13 Express Swimming-MR  2:31.47    2:23.84        
                1:10.30   2:23.84 (1:13.54)                                        
 11 Jones, Summer D           13 EHY-MR               2:16.02    2:24.06        
                1:09.32   2:24.06 (1:14.74)                                        
 12 O'Connell, Siobhan B      14 Express Swimming-MR  2:30.06    2:24.41        
                1:09.13   2:24.41 (1:15.28)                                        
 13 Glaser, Olivia K          13 FA-MR                2:29.59    2:25.19        
                1:10.54   2:25.19 (1:14.65)                                        
 14 Davidson, Dawn H          13 Express Swimming-MR  2:34.61    2:25.99        
                1:10.38   2:25.99 (1:15.61)                                        
 15 Pompay, Arabella F        14 Express Swimming-MR  2:32.32    2:26.48        
                1:11.56   2:26.48 (1:14.92)                                        
 16 LI, Sabrina M             13 Twisters-MR               NT    2:26.59        
                1:10.96   2:26.59 (1:15.63)                                        
 17 Alexander, Audrey I       13 Flying Dolphins-MR        NT    2:26.76        
                1:12.60   2:26.76 (1:14.16)                                        
 18 Newmark, Ella M           14 Express Swimming-MR  2:27.96    2:27.77        
                1:09.88   2:27.77 (1:17.89)                                        
 19 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR       NT    2:28.04        
                1:12.07   2:28.04 (1:15.97)                                        
 20 Sales, Chloe G            14 Flying Dolphins-MR   2:36.18    2:28.30        
                1:11.97   2:28.30 (1:16.33)                                        
 21 Corrigan, Ava N           14 SSC-MR               2:35.63    2:28.65        
                1:10.16   2:28.65 (1:18.49)                                        
 22 Broderick, Catherine M    13 Express Swimming-MR  2:33.50    2:28.73        
                1:12.56   2:28.73 (1:16.17)                                        
 23 Hornick, Jade E           13 Express Swimming-MR  2:39.78    2:28.74        
                1:12.74   2:28.74 (1:16.00)                                        
 24 Bernardo, Sophia M        14 Express Swimming-MR  2:31.31    2:29.07        
                1:11.57   2:29.07 (1:17.50)                                        
 25 Brierley, Jane B          14 EHY-MR               2:25.57    2:29.12        
                1:10.64   2:29.12 (1:18.48)                                        
 26 Nassar, Salma             13 Twisters-MR          2:37.17    2:29.58        
                1:11.24   2:29.58 (1:18.34)                                        
 27 Golden, Alyssa            13 SSC-MR               2:30.52    2:29.62        
                1:12.55   2:29.62 (1:17.07)                                        
 28 Brita, Mia K              13 Express Swimming-MR       NT    2:31.68        
                1:13.24   2:31.68 (1:18.44)                                        
 29 Bonagura, Isabella B      14 Express Swimming-MR  2:35.73    2:32.16        
                1:12.24   2:32.16 (1:19.92)                                        
 30 Murphy, Jackie M          14 Express Swimming-MR  3:01.05    2:33.49        
                1:14.52   2:33.49 (1:18.97)                                        
 31 Echavarria, Victoria P    13 Flying Dolphins-MR   3:02.08    2:33.93        
                1:15.33   2:33.93 (1:18.60)                                        
 32 Gil, Fiona G              13 Twisters-MR          2:35.68    2:35.23        
                1:14.17   2:35.23 (1:21.06)                                        
 33 Mullin, Allison B         13 Twisters-MR          2:41.07    2:36.09        
                1:16.02   2:36.09 (1:20.07)                                        
 34 Martinez, Alexandra S     13 SSC-MR               2:31.71    2:36.47        
                1:14.25   2:36.47 (1:22.22)                                        
 35 Cano, Adriana             13 CSDC-MR                   NT    2:36.52        
                1:16.01   2:36.52 (1:20.51)                                        
 36 Siff-Scherr, Eve S        13 Express Swimming-MR  2:35.45    2:36.57        
                1:14.58   2:36.57 (1:21.99)                                        
 37 Petrovic, Ripley J        14 Express Swimming-MR  2:31.96    2:37.33        
                1:15.14   2:37.33 (1:22.19)                                        
 38 Sodhi, Malika             14 FA-MR                2:40.23    2:37.52        
                1:15.76   2:37.52 (1:21.76)                                        
 39 Chan, Megan               13 Express Swimming-MR       NT    2:37.85        
                1:18.05   2:37.85 (1:19.80)                                        
 40 Antoniou, Sofia S         14 Express Swimming-MR  2:38.40    2:37.98        
                1:16.44   2:37.98 (1:21.54)                                        
 41 Wong, Angie               14 Flying Dolphins-MR   2:49.37    2:38.40        
                1:17.06   2:38.40 (1:21.34)                                        
 42 O'Sullivan, Saoirse       13 Twisters-MR          2:41.91    2:39.03        
                1:15.93   2:39.03 (1:23.10)                                        
 43 Donlevy, Jeannie L        14 CIY-MR               2:51.07    2:41.17        
                1:18.32   2:41.17 (1:22.85)                                        
 44 Wong, Faith               14 Parks Sailfish-MR    2:26.50    2:42.38        
                1:13.95   2:42.38 (1:28.43)                                        
 45 McDougall, Marissa R      13 CSDC-MR                   NT    2:43.72        
                1:19.17   2:43.72 (1:24.55)                                        
 46 Chen, Bessie              13 Express Swimming-MR  2:52.67    2:44.11        
                1:19.42   2:44.11 (1:24.69)                                        
 47 Kang, Madison             13 Express Swimming-MR  3:00.37    2:44.78        
                1:20.55   2:44.78 (1:24.23)                                        
 48 Soberon, Isabelle A       13 Express Swimming-MR  3:17.54    2:45.14        
                1:21.24   2:45.14 (1:23.90)                                        
 49 Waye, Ellie S             13 Flying Dolphins-MR   3:01.42    2:45.71        
                1:19.88   2:45.71 (1:25.83)                                        
 50 Gigante, Taylor C         14 Express Swimming-MR  2:47.76    2:45.99        
                1:18.98   2:45.99 (1:27.01)                                        
 51 Gonen, Selin              14 Flying Dolphins-MR   3:05.58    2:48.42        
                1:22.95   2:48.42 (1:25.47)                                        
 52 Waring, MaryGrace         13 SSC-MR               2:50.41    2:49.97        
                1:22.54   2:49.97 (1:27.43)                                        
 53 Wofford, Alexandra R      14 Flying Dolphins-MR   3:08.52    2:51.27        
                1:19.00   2:51.27 (1:32.27)                                        
 54 Smith, Ayanna             13 Hes-Mr-MR                 NT    2:57.14        
                1:25.52   2:57.14 (1:31.62)                                        
 55 Qian, Kirstie A           14 CIY-MR               3:00.16    2:57.30        
                1:20.96   2:57.30 (1:36.34)                                        
 56 Perez, Camille T          14 CIY-MR               3:16.33    2:57.62        
                1:23.29   2:57.62 (1:34.33)                                        
 57 Ng, Tiffany               13 CIY-MR               3:02.71    2:59.39        
                1:24.11   2:59.39 (1:35.28)                                        
 58 Nigro, Steph L            13 CSDC-MR              2:51.87    3:04.33        
                1:25.87   3:04.33 (1:38.46)                                        
 59 Schildknecht, Emma R      14 SSC-MR               3:04.84    3:04.73        
                1:30.22   3:04.73 (1:34.51)                                        
 60 Tamberelli, Liliana M     13 FA-MR                     NT    3:11.30        
                1:30.15   3:11.30 (1:41.15)                                        
 61 Symonds, Aelish R         13 SSC-MR               3:09.89    3:11.66        
                1:31.80   3:11.66 (1:39.86)                                        
 62 Gibbons, Barbara E        14 Flying Dolphins-MR        NT    3:58.82        
                1:53.08   3:58.82 (2:05.74)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Plunkett, Sara H          14 Express Swimming-MR  1:20.62    1:11.01        
  2 McKenna, Mary K           13 Express Swimming-MR  1:12.05    1:11.16        
  3 Alexander, Audrey I       13 Flying Dolphins-MR        NT    1:11.81        
  4 Pompay, Arabella F        14 Express Swimming-MR  1:14.19    1:12.73        
  5 Mroczka, Kiera C          13 Express Swimming-MR  1:10.97    1:12.94        
  6 Gelfand, Veronica         13 Express Swimming-MR  1:17.51    1:13.49        
  7 Brierley, Jane B          14 EHY-MR               1:13.46    1:14.01        
  8 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR  1:21.94    1:14.83        
  9 WU, Julian                13 Twisters-MR          1:16.17    1:15.10        
 10 Liu, Kaitlyn S            13 Express Swimming-MR  1:15.50    1:15.50        
 11 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  1:18.84    1:15.93        
 12 Corrigan, Ava N           14 SSC-MR               1:19.97    1:16.19        
 13 Newmark, Ella M           14 Express Swimming-MR  1:17.61    1:16.30        
 14 Martinez-Reyes, Areianna  14 Twisters-MR          1:18.88    1:16.73        
 15 Pusing, Aizel G           13 Twisters-MR          1:15.63    1:17.02        
 16 Eng, Amelie R             13 Express Swimming-MR  1:18.16    1:17.25        
 17 Golden, Alyssa            13 SSC-MR               1:18.15    1:18.82        
 18 O'Connell, Siobhan B      14 Express Swimming-MR  1:20.69    1:19.67        
 19 Nassar, Salma             13 Twisters-MR          1:25.60    1:20.20        
 20 Mullin, Allison B         13 Twisters-MR          1:22.28    1:20.26        
 21 Wong, Hayden G            13 Express Swimming-MR  1:21.24    1:20.29        
 22 Dubavets, Margarita       14 Express Swimming-MR  1:26.41    1:20.43        
 23 Sodhi, Malika             14 FA-MR                1:20.86    1:20.47        
 24 Broderick, Catherine M    13 Express Swimming-MR  1:22.30    1:20.72        
 24 Martinez, Alexandra S     13 SSC-MR               1:19.33    1:20.72        
 26 Murphy, Jackie M          14 Express Swimming-MR  1:29.18    1:21.20        
 27 O'Sullivan, Saoirse       13 Twisters-MR          1:23.87    1:21.45        
 28 Brita, Mia K              13 Express Swimming-MR  1:27.67    1:21.52        
 29 Gil, Fiona G              13 Twisters-MR          1:21.86    1:22.11        
 30 Sales, Chloe G            14 Flying Dolphins-MR   1:21.70    1:22.21        
 31 LI, Sabrina M             13 Twisters-MR          1:35.59    1:22.60        
 32 Siff-Scherr, Eve S        13 Express Swimming-MR  1:28.37    1:23.16        
 33 Petrovic, Ripley J        14 Express Swimming-MR  1:18.75    1:23.94        
 34 McDougall, Marissa R      13 CSDC-MR              1:30.98    1:24.99        
 35 Davidson, Dawn H          13 Express Swimming-MR  1:26.53    1:25.09        
 36 Donlevy, Jeannie L        14 CIY-MR               1:33.54    1:25.36        
 37 Yam, Kelly                14 Express Swimming-MR  1:30.42    1:25.81        
 38 Smith, Ayanna             13 Hes-Mr-MR            1:33.84    1:25.89        
 39 Chen, Bessie              13 Express Swimming-MR  1:27.66    1:26.11        
 40 Waring, MaryGrace         13 SSC-MR               1:23.61    1:26.47        
 41 Cano, Adriana             13 CSDC-MR              1:25.05    1:27.17        
 42 Soberon, Isabelle A       13 Express Swimming-MR  1:25.96    1:27.38        
 43 Bonagura, Isabella B      14 Express Swimming-MR  1:27.97    1:27.39        
 44 Gigante, Taylor C         14 Express Swimming-MR  1:28.82    1:27.49        
 45 Waye, Ellie S             13 Flying Dolphins-MR   1:34.98    1:28.09        
 46 Gonen, Selin              14 Flying Dolphins-MR   1:35.46    1:28.26        
 47 Bernardo, Sophia M        14 Express Swimming-MR  1:25.91    1:28.65        
 48 Qian, Kirstie A           14 CIY-MR               1:31.86    1:28.73        
 49 Wong, Angie               14 Flying Dolphins-MR   1:27.42    1:29.10        
 50 Echavarria, Victoria P    13 Flying Dolphins-MR   1:23.21    1:29.19        
 51 Antoniou, Sofia S         14 Express Swimming-MR  1:34.45    1:29.74        
 52 Chan, Megan               13 Express Swimming-MR  1:38.44    1:30.80        
 53 Wong, Faith               14 Parks Sailfish-MR    1:18.50    1:30.89        
 54 Ng, Tiffany               13 CIY-MR               1:32.45    1:31.66        
 55 Perez, Camille T          14 CIY-MR               1:42.35    1:31.77        
 56 Kang, Madison             13 Express Swimming-MR  1:38.62    1:33.29        
 57 Schildknecht, Emma R      14 SSC-MR               1:40.08    1:39.13        
 58 Symonds, Aelish R         13 SSC-MR               1:41.05    1:39.35        
 59 Tamberelli, Liliana M     13 FA-MR                     NT    1:41.19        
 60 Gibbons, Barbara E        14 Flying Dolphins-MR   2:05.13    2:04.54        
 -- Jones, Summer D           13 EHY-MR               1:31.09         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 
Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McKenna, Mary K           13 Express Swimming-MR  2:33.22    2:24.44        
                1:11.32   2:24.44 (1:13.12)                                        
  2 Plunkett, Sara H          14 Express Swimming-MR       NT    2:34.15        
                1:14.51   2:34.15 (1:19.64)                                        
  3 Gelfand, Veronica         13 Express Swimming-MR  2:57.42    2:35.45        
                1:14.80   2:35.45 (1:20.65)                                        
  4 Mroczka, Kiera C          13 Express Swimming-MR  2:34.10    2:36.09        
                1:15.32   2:36.09 (1:20.77)                                        
  5 Pompay, Arabella F        14 Express Swimming-MR  2:43.33    2:37.68        
                1:17.08   2:37.68 (1:20.60)                                        
  6 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR       NT    2:38.49        
                1:17.29   2:38.49 (1:21.20)                                        
  7 Liu, Kaitlyn S            13 Express Swimming-MR  2:38.16    2:39.41        
                1:18.32   2:39.41 (1:21.09)                                        
  8 Brierley, Jane B          14 EHY-MR               2:35.87    2:40.21        
                1:17.69   2:40.21 (1:22.52)                                        
  9 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  2:46.76    2:40.91        
                1:18.74   2:40.91 (1:22.17)                                        
 10 Pusing, Aizel G           13 Twisters-MR          2:46.09    2:41.26        
                1:18.00   2:41.26 (1:23.26)                                        
 11 Martinez-Reyes, Areianna  14 Twisters-MR          2:47.00    2:41.48        
                1:17.47   2:41.48 (1:24.01)                                        
 12 Eng, Amelie R             13 Express Swimming-MR  2:45.56    2:41.65        
                1:19.79   2:41.65 (1:21.86)                                        
 13 WU, Julian                13 Twisters-MR          2:51.86    2:42.59        
                1:19.08   2:42.59 (1:23.51)                                        
 14 Alexander, Audrey I       13 Flying Dolphins-MR        NT    2:44.50        
                1:18.37   2:44.50 (1:26.13)                                        
 15 Canty, Katie E            14 Express Swimming-MR  2:54.88    2:45.45        
                1:20.38   2:45.45 (1:25.07)                                        
 16 Sales, Chloe G            14 Flying Dolphins-MR   2:53.26    2:45.87        
                1:21.79   2:45.87 (1:24.08)                                        
 17 Corrigan, Ava N           14 SSC-MR               2:49.58    2:46.29        
                1:21.02   2:46.29 (1:25.27)                                        
 18 Broderick, Catherine M    13 Express Swimming-MR  2:54.76    2:49.71        
                1:24.13   2:49.71 (1:25.58)                                        
 19 LI, Sabrina M             13 Twisters-MR               NT    2:50.00        
                1:22.01   2:50.00 (1:27.99)                                        
 20 Wong, Hayden G            13 Express Swimming-MR  2:50.05    2:50.04        
                1:22.41   2:50.04 (1:27.63)                                        
 21 Akil, Fatine              14 Mid-Un-MR                 NT    2:50.66        
                1:20.17   2:50.66 (1:30.49)                                        
 22 Newmark, Ella M           14 Express Swimming-MR  2:49.91    2:52.00        
                1:22.45   2:52.00 (1:29.55)                                        
 23 Soldo, Ava C              13 Flying Dolphins-MR        NT    2:52.25        
                1:24.91   2:52.25 (1:27.34)                                        
 24 Brita, Mia K              13 Express Swimming-MR       NT    2:52.70        
                1:24.62   2:52.70 (1:28.08)                                        
 25 Siff-Scherr, Eve S        13 Express Swimming-MR       NT    2:52.80        
                1:23.45   2:52.80 (1:29.35)                                        
 26 O'Sullivan, Saoirse       13 Twisters-MR          2:51.94    2:53.00        
                1:23.61   2:53.00 (1:29.39)                                        
 27 Gil, Fiona G              13 Twisters-MR               NT    2:53.82        
                1:25.30   2:53.82 (1:28.52)                                        
 28 Mullin, Allison B         13 Twisters-MR          2:55.33    2:54.77        
                1:24.32   2:54.77 (1:30.45)                                        
 29 Cimino, Izabella K        13 FA-MR                     NT    2:55.41        
                1:27.21   2:55.41 (1:28.20)                                        
 30 Sodhi, Malika             14 FA-MR                2:52.56    2:55.49        
                1:25.38   2:55.49 (1:30.11)                                        
 31 Petrovic, Ripley J        14 Express Swimming-MR  2:51.62    2:56.10        
                1:25.72   2:56.10 (1:30.38)                                        
 32 Dubavets, Margarita       14 Express Swimming-MR  3:06.12    2:57.61        
                1:26.31   2:57.61 (1:31.30)                                        
 33 Davidson, Dawn H          13 Express Swimming-MR  2:56.60    2:58.10        
                1:27.54   2:58.10 (1:30.56)                                        
 34 Echavarria, Victoria P    13 Flying Dolphins-MR        NT    2:59.09        
                1:26.14   2:59.09 (1:32.95)                                        
 35 Waye, Ellie S             13 Flying Dolphins-MR        NT    3:00.36        
                1:29.03   3:00.36 (1:31.33)                                        
 36 Bonagura, Isabella B      14 Express Swimming-MR  3:06.22    3:01.95        
                1:28.79   3:01.95 (1:33.16)                                        
 37 Soberon, Isabelle A       13 Express Swimming-MR       NT    3:03.20        
                1:31.36   3:03.20 (1:31.84)                                        
 38 Yam, Kelly                14 Express Swimming-MR  3:12.38    3:03.50        
                1:30.31   3:03.50 (1:33.19)                                        
 39 Wong, Angie               14 Flying Dolphins-MR   3:05.80    3:04.19        
                1:31.42   3:04.19 (1:32.77)                                        
 40 Gigante, Taylor C         14 Express Swimming-MR  3:09.30    3:04.70        
                1:30.73   3:04.70 (1:33.97)                                        
 41 Chen, Bessie              13 Express Swimming-MR  3:21.21    3:04.75        
                1:29.99   3:04.75 (1:34.76)                                        
 42 Smith, Ayanna             13 Hes-Mr-MR                 NT    3:04.92        
                1:28.72   3:04.92 (1:36.20)                                        
 43 Jones, Summer D           13 EHY-MR               3:10.55    3:05.00        
 44 Wolff, Allie J            13 Flying Dolphins-MR        NT    3:06.28        
                1:32.18   3:06.28 (1:34.10)                                        
 45 Gonen, Selin              14 Flying Dolphins-MR   3:20.18    3:07.51        
                1:32.46   3:07.51 (1:35.05)                                        
 46 Andrew, Fiona J           13 FA-MR                3:05.53    3:10.45        
                1:34.47   3:10.45 (1:35.98)                                        
 47 Chan, Megan               13 Express Swimming-MR       NT    3:11.28        
                1:32.94   3:11.28 (1:38.34)                                        
 48 Qian, Kirstie A           14 CIY-MR                    NT    3:13.14        
                1:31.37   3:13.14 (1:41.77)                                        
 49 Man, Abigail V            14 CIY-MR               3:28.01    3:19.93        
                1:38.21   3:19.93 (1:41.72)                                        
 50 Lee, Maggie E             14 Flying Dolphins-MR        NT    3:27.16        
                1:39.58   3:27.16 (1:47.58)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Plunkett, Sara H          14 Express Swimming-MR  1:29.45    1:23.51        
  2 McKenna, Mary K           13 Express Swimming-MR  1:25.55    1:23.73        
  3 Gelfand, Veronica         13 Express Swimming-MR  1:32.62    1:26.14        
  4 Wong, Hayden G            13 Express Swimming-MR  1:26.51    1:26.77        
  5 Pusing, Aizel G           13 Twisters-MR          1:27.12    1:27.07        
  6 Liu, Kaitlyn S            13 Express Swimming-MR  1:30.19    1:27.22        
  7 Davidson, Dawn H          13 Express Swimming-MR  1:30.71    1:27.49        
  8 Canty, Katie E            14 Express Swimming-MR  1:32.16    1:28.28        
  9 Sales, Chloe G            14 Flying Dolphins-MR   1:34.26    1:28.50        
 10 Hornick, Jade E           13 Express Swimming-MR  1:33.15    1:30.08        
 11 Siff-Scherr, Eve S        13 Express Swimming-MR  1:41.00    1:30.67        
 12 Nassar, Salma             13 Twisters-MR          1:30.77    1:31.35        
 13 Echavarria, Victoria P    13 Flying Dolphins-MR   1:42.97    1:31.41        
 14 LI, Sabrina M             13 Twisters-MR          1:44.15    1:31.69        
 15 Murphy, Jackie M          14 Express Swimming-MR  1:44.34    1:34.40        
 16 Broderick, Catherine M    13 Express Swimming-MR  1:33.83    1:34.42        
 17 Chen, Bessie              13 Express Swimming-MR  1:38.49    1:34.47        
 18 O'Connell, Siobhan B      14 Express Swimming-MR  1:42.60    1:34.54        
 19 Sodhi, Malika             14 FA-MR                1:29.47    1:34.95        
 20 Eng, Amelie R             13 Express Swimming-MR  1:34.64    1:35.03        
 21 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR       NT    1:35.15        
 22 Wofford, Alexandra R      14 Flying Dolphins-MR   1:41.16    1:35.51        
 23 Kang, Madison             13 Express Swimming-MR  1:35.94    1:35.95        
 24 Antoniou, Sofia S         14 Express Swimming-MR  1:37.52    1:35.98        
 25 Dubavets, Margarita       14 Express Swimming-MR  1:38.67    1:36.06        
 26 Corrigan, Ava N           14 SSC-MR               1:37.26    1:36.34        
 27 Bowen, Lacey A            14 FA-MR                1:47.75    1:37.70        
 28 Mullin, Allison B         13 Twisters-MR          1:38.43    1:38.44        
 29 Hanna, Elizabeth T        14 Twisters-MR          1:38.23    1:40.35        
 30 Donlevy, Jeannie L        14 CIY-MR               1:56.95    1:40.64        
 30 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  1:33.45    1:40.64        
 32 Yam, Kelly                14 Express Swimming-MR  1:40.67    1:40.79        
 33 Gonen, Selin              14 Flying Dolphins-MR   1:52.03    1:42.21        
 34 Chan, Megan               13 Express Swimming-MR  1:43.91    1:43.73        
 35 Andrew, Fiona J           13 FA-MR                1:45.93    1:47.02        
 36 Martinez-Reyes, Areianna  14 Twisters-MR          1:31.21    1:47.70        
 37 Nikoghosyan, Ani A        14 Twisters-MR          1:48.23    1:48.12        
 38 Schildknecht, Emma R      14 SSC-MR               2:02.78    2:08.30        
 -- Gigante, Taylor C         14 Express Swimming-MR  1:46.87         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brierley, Jane B          14 EHY-MR               2:44.37    2:55.25        
                1:25.08   2:55.25 (1:30.17)                                        
  2 Canty, Katie E            14 Express Swimming-MR  3:10.09    2:56.50        
                1:24.81   2:56.50 (1:31.69)                                        
  3 Plunkett, Sara H          14 Express Swimming-MR       NT    3:01.21        
                1:28.13   3:01.21 (1:33.08)                                        
  4 Davidson, Dawn H          13 Express Swimming-MR  3:14.48    3:01.73        
                1:28.61   3:01.73 (1:33.12)                                        
  5 Pusing, Aizel G           13 Twisters-MR          3:12.89    3:03.92        
                1:26.36   3:03.92 (1:37.56)                                        
  6 Liu, Kaitlyn S            13 Express Swimming-MR  3:16.89    3:07.10        
                1:30.78   3:07.10 (1:36.32)                                        
  7 Wong, Hayden G            13 Express Swimming-MR  3:02.44    3:07.73        
                1:30.63   3:07.73 (1:37.10)                                        
  8 Bernardo, Sophia M        14 Express Swimming-MR  3:04.99    3:08.41        
                1:29.79   3:08.41 (1:38.62)                                        
  9 WU, Julian                13 Twisters-MR          3:09.66    3:08.73        
                1:31.29   3:08.73 (1:37.44)                                        
 10 Wong, Angie               14 Flying Dolphins-MR   3:15.58    3:11.68        
                1:34.80   3:11.68 (1:36.88)                                        
 11 Kowalczyk, Julia          14 Twisters-MR          3:00.53    3:12.11        
                1:30.08   3:12.11 (1:42.03)                                        
 12 Sales, Chloe G            14 Flying Dolphins-MR   3:19.78    3:12.17        
                1:32.75   3:12.17 (1:39.42)                                        
 13 Gelfand, Veronica         13 Express Swimming-MR  3:38.89    3:12.56        
                1:31.72   3:12.56 (1:40.84)                                        
 14 Alexander, Audrey I       13 Flying Dolphins-MR        NT    3:12.71        
                1:33.90   3:12.71 (1:38.81)                                        
 15 Hornick, Jade E           13 Express Swimming-MR  3:18.48    3:13.84        
                1:32.22   3:13.84 (1:41.62)                                        
 16 Echavarria, Victoria P    13 Flying Dolphins-MR   3:25.49    3:15.42        
                1:34.41   3:15.42 (1:41.01)                                        
 17 LI, Sabrina M             13 Twisters-MR               NT    3:15.69        
                1:35.83   3:15.69 (1:39.86)                                        
 18 Glaser, Olivia K          13 FA-MR                3:16.06    3:16.36        
                1:33.20   3:16.36 (1:43.16)                                        
 19 Nassar, Salma             13 Twisters-MR          3:11.40    3:16.46        
                1:34.12   3:16.46 (1:42.34)                                        
 20 Siff-Scherr, Eve S        13 Express Swimming-MR       NT    3:16.75        
                1:33.37   3:16.75 (1:43.38)                                        
 21 Broderick, Catherine M    13 Express Swimming-MR  3:21.45    3:17.33        
                1:36.87   3:17.33 (1:40.46)                                        
 22 Gil, Fiona G              13 Twisters-MR          3:11.71    3:18.37        
                1:33.77   3:18.37 (1:44.60)                                        
 23 Chen, Bessie              13 Express Swimming-MR  3:42.32    3:19.90        
                1:36.17   3:19.90 (1:43.73)                                        
 24 Akil, Fatine              14 Mid-Un-MR                 NT    3:20.54        
                1:36.31   3:20.54 (1:44.23)                                        
 25 Dubavets, Margarita       14 Express Swimming-MR  3:23.66    3:21.06        
                1:35.79   3:21.06 (1:45.27)                                        
 26 Alexander, Allyse I       13 Twisters-MR          3:14.72    3:21.18        
                1:34.88   3:21.18 (1:46.30)                                        
 27 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR       NT    3:23.38        
                1:36.05   3:23.38 (1:47.33)                                        
 28 Eng, Amelie R             13 Express Swimming-MR  3:24.40    3:23.41        
                1:39.35   3:23.41 (1:44.06)                                        
 29 Mullin, Allison B         13 Twisters-MR          3:28.04    3:26.29        
                1:38.93   3:26.29 (1:47.36)                                        
 30 Yam, Kelly                14 Express Swimming-MR  3:37.57    3:27.88        
                1:40.93   3:27.88 (1:46.95)                                        
 31 Corrigan, Ava N           14 SSC-MR               3:24.36    3:28.44        
                1:41.62   3:28.44 (1:46.82)                                        
 32 LI, Erica                 13 Twisters-MR               NT    3:30.75        
                1:42.32   3:30.75 (1:48.43)                                        
 33 Chan, Megan               13 Express Swimming-MR       NT    3:30.78        
                1:42.15   3:30.78 (1:48.63)                                        
 34 Petrovic, Ripley J        14 Express Swimming-MR  3:23.11    3:32.83        
                1:42.25   3:32.83 (1:50.58)                                        
 35 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  3:27.45    3:34.12        
                1:43.08   3:34.12 (1:51.04)                                        
 36 Soberon, Isabelle A       13 Express Swimming-MR       NT    3:34.95        
                1:44.05   3:34.95 (1:50.90)                                        
 37 Soldo, Ava C              13 Flying Dolphins-MR        NT    3:36.24        
                1:43.58   3:36.24 (1:52.66)                                        
 38 Gonen, Selin              14 Flying Dolphins-MR   3:59.51    3:36.77        
                1:44.69   3:36.77 (1:52.08)                                        
 39 Lee, Maggie E             14 Flying Dolphins-MR        NT    3:37.06        
                1:44.71   3:37.06 (1:52.35)                                        
 40 Smith, Ayanna             13 Hes-Mr-MR                 NT    3:43.34        
                1:48.10   3:43.34 (1:55.24)                                        
 41 Martinez-Reyes, Areianna  14 Twisters-MR               NT    3:43.45        
                1:46.90   3:43.45 (1:56.55)                                        
 42 Waye, Ellie S             13 Flying Dolphins-MR        NT    3:44.86        
                1:49.03   3:44.86 (1:55.83)                                        
 43 Zheng, Kaitlyn A          13 Twisters-MR               NT    3:45.63        
                1:47.78   3:45.63 (1:57.85)                                        
 44 Qian, Kirstie A           14 CIY-MR                    NT    3:45.86        
                1:48.86   3:45.86 (1:57.00)                                        
 45 O'Sullivan, Saoirse       13 Twisters-MR               NT    3:46.39        
                1:47.79   3:46.39 (1:58.60)                                        
 46 Nikoghosyan, Ani A        14 Twisters-MR               NT    3:48.59        
                1:47.94   3:48.59 (2:00.65)                                        
 47 Man, Abigail V            14 CIY-MR               3:52.70    3:50.53        
                1:50.25   3:50.53 (2:00.28)                                        
 48 Wolff, Allie J            13 Flying Dolphins-MR        NT    4:00.59        
                1:57.71   4:00.59 (2:02.88)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McKenna, Mary K           13 Express Swimming-MR  1:11.31    1:09.24        
  2 Mroczka, Kiera C          13 Express Swimming-MR  1:10.19    1:09.87        
  3 Jones, Summer D           13 EHY-MR               1:08.32    1:10.87        
  4 Brierley, Jane B          14 EHY-MR               1:09.13    1:11.03        
  5 Plunkett, Sara H          14 Express Swimming-MR  1:12.12    1:11.11        
  6 Gelfand, Veronica         13 Express Swimming-MR  1:15.46    1:11.90        
  7 Liu, Kaitlyn S            13 Express Swimming-MR  1:14.35    1:12.29        
  8 Eng, Amelie R             13 Express Swimming-MR  1:15.21    1:12.82        
  9 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  1:15.19    1:13.20        
 10 Glaser, Olivia K          13 FA-MR                1:18.48    1:15.82        
 11 Bernardo, Sophia M        14 Express Swimming-MR       NT    1:15.89        
 12 Wong, Hayden G            13 Express Swimming-MR  1:16.40    1:15.96        
 13 Hornick, Jade E           13 Express Swimming-MR  1:26.11    1:16.02        
 14 Alexander, Allyse I       13 Twisters-MR          1:14.54    1:16.13        
 15 Siff-Scherr, Eve S        13 Express Swimming-MR  1:29.52    1:16.38        
 16 Golden, Alyssa            13 SSC-MR               1:16.83    1:16.99        
 17 O'Connell, Siobhan B      14 Express Swimming-MR  1:23.40    1:17.21        
 18 LI, Sabrina M             13 Twisters-MR               NT    1:17.71        
 19 Mullin, Allison B         13 Twisters-MR          1:21.89    1:17.84        
 20 Pusing, Aizel G           13 Twisters-MR          1:19.21    1:18.52        
 21 Alexander, Audrey I       13 Flying Dolphins-MR        NT    1:19.45        
 22 Newmark, Ella M           14 Express Swimming-MR  1:19.66    1:19.74        
 23 Martinez, Alexandra S     13 SSC-MR               1:20.00    1:21.27        
 24 Davidson, Dawn H          13 Express Swimming-MR  1:21.71    1:21.40        
 25 Gil, Fiona G              13 Twisters-MR          1:22.56    1:21.49        
 26 Pompay, Arabella F        14 Express Swimming-MR  1:27.73    1:22.10        
 27 Wong, Faith               14 Parks Sailfish-MR    1:20.50    1:22.25        
 28 Bonagura, Isabella B      14 Express Swimming-MR  1:22.12    1:22.36        
 29 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR  1:32.67    1:23.07        
 30 Gigante, Taylor C         14 Express Swimming-MR  1:29.18    1:23.70        
 31 Donlevy, Jeannie L        14 CIY-MR               1:32.82    1:25.76        
 32 Broderick, Catherine M    13 Express Swimming-MR  1:24.67    1:26.37        
 33 Corrigan, Ava N           14 SSC-MR               1:27.99    1:26.63        
 34 Qian, Kirstie A           14 CIY-MR               1:29.59    1:26.80        
 35 Wong, Angie               14 Flying Dolphins-MR   1:31.63    1:26.94        
 36 Chan, Megan               13 Express Swimming-MR  1:33.39    1:26.99        
 37 Petrovic, Ripley J        14 Express Swimming-MR  1:27.43    1:27.08        
 38 Sales, Chloe G            14 Flying Dolphins-MR   1:31.67    1:27.43        
 39 Echavarria, Victoria P    13 Flying Dolphins-MR        NT    1:28.29        
 40 Perez, Camille T          14 CIY-MR               1:42.98    1:29.63        
 41 Gonen, Selin              14 Flying Dolphins-MR   1:48.24    1:29.66        
 42 McDougall, Marissa R      13 CSDC-MR              1:36.24    1:30.29        
 43 Wofford, Alexandra R      14 Flying Dolphins-MR        NT    1:30.79        
 44 Kang, Madison             13 Express Swimming-MR       NT    1:32.92        
 45 Waring, MaryGrace         13 SSC-MR               1:28.66    1:33.20        
 46 Cano, Adriana             13 CSDC-MR              1:29.99    1:34.97        
 47 Waye, Ellie S             13 Flying Dolphins-MR        NT    1:35.60        
 48 Ng, Tiffany               13 CIY-MR               1:37.64    1:38.92        
 49 Soberon, Isabelle A       13 Express Swimming-MR  1:36.35    1:40.39        
 50 Symonds, Aelish R         13 SSC-MR               1:39.59    1:40.77        
 51 Nigro, Steph L            13 CSDC-MR              1:34.10    1:43.06        
 52 Tamberelli, Liliana M     13 FA-MR                     NT    1:47.46        
 53 Schildknecht, Emma R      14 SSC-MR               1:48.78    1:50.46        
 -- Gibbons, Barbara E        14 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Smith, Ayanna             13 Hes-Mr-MR                 NT         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mroczka, Kiera C          13 Express Swimming-MR  2:38.98    2:36.60        
                1:11.18   2:36.60 (1:25.42)                                        
  2 Liu, Kaitlyn S            13 Express Swimming-MR  2:45.65    2:39.69        
                1:14.84   2:39.69 (1:24.85)                                        
  3 Pusing, Aizel G           13 Twisters-MR          2:43.08    3:10.67        
                1:22.91   3:10.67 (1:47.76)                                        
  4 Echavarria, Victoria P    13 Flying Dolphins-MR        NT    3:20.19        
                1:32.89   3:20.19 (1:47.30)                                        
 
Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McKenna, Mary K           13 Express Swimming-MR  2:31.52    2:28.21        
                1:10.89   2:28.21 (1:17.32)                                        
  2 Plunkett, Sara H          14 Express Swimming-MR  2:51.04    2:33.59        
                1:11.81   2:33.59 (1:21.78)                                        
  3 Gelfand, Veronica         13 Express Swimming-MR  2:43.72    2:34.04        
                1:11.40   2:34.04 (1:22.64)                                        
  4 Liu, Kaitlyn S            13 Express Swimming-MR  2:41.43    2:35.30        
                1:13.49   2:35.30 (1:21.81)                                        
  5 Mroczka, Kiera C          13 Express Swimming-MR  2:40.79    2:39.43        
                1:14.40   2:39.43 (1:25.03)                                        
  6 Canty, Katie E            14 Express Swimming-MR  2:50.56    2:42.81        
                1:18.52   2:42.81 (1:24.29)                                        
  7 Hornick, Jade E           13 Express Swimming-MR  3:01.81    2:42.90        
                1:16.63   2:42.90 (1:26.27)                                        
  8 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  2:45.24    2:43.11        
                1:15.42   2:43.11 (1:27.69)                                        
  9 Wong, Hayden G            13 Express Swimming-MR  2:43.48    2:44.13        
                1:17.40   2:44.13 (1:26.73)                                        
 10 Eng, Amelie R             13 Express Swimming-MR  2:48.07    2:45.19        
                1:18.98   2:45.19 (1:26.21)                                        
 11 Sales, Chloe G            14 Flying Dolphins-MR   2:55.43    2:45.63        
                1:18.60   2:45.63 (1:27.03)                                        
 12 Davidson, Dawn H          13 Express Swimming-MR  2:55.96    2:46.10        
                1:20.92   2:46.10 (1:25.18)                                        
 13 O'Connell, Siobhan B      14 Express Swimming-MR  2:55.60    2:46.16        
                1:18.65   2:46.16 (1:27.51)                                        
 14 Pusing, Aizel G           13 Twisters-MR          2:50.22    2:47.37        
                1:17.60   2:47.37 (1:29.77)                                        
 15 Siff-Scherr, Eve S        13 Express Swimming-MR       NT    2:47.46        
                1:18.12   2:47.46 (1:29.34)                                        
 16 LI, Sabrina M             13 Twisters-MR               NT    2:47.73        
                1:20.03   2:47.73 (1:27.70)                                        
 17 Newmark, Ella M           14 Express Swimming-MR  2:49.69    2:48.45        
                1:17.73   2:48.45 (1:30.72)                                        
 18 Martinez-Reyes, Areianna  14 Twisters-MR          2:53.85    2:48.77        
                1:15.30   2:48.77 (1:33.47)                                        
 19 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR       NT    2:49.07        
                1:17.64   2:49.07 (1:31.43)                                        
 20 Broderick, Catherine M    13 Express Swimming-MR       NT    2:50.86        
                1:23.05   2:50.86 (1:27.81)                                        
 21 Akil, Fatine              14 Mid-Un-MR                 NT    2:51.38        
                1:22.76   2:51.38 (1:28.62)                                        
 22 Corrigan, Ava N           14 SSC-MR               2:57.12    2:53.08        
                1:21.96   2:53.08 (1:31.12)                                        
 23 Murphy, Jackie M          14 Express Swimming-MR  3:18.93    2:54.56        
                1:22.88   2:54.56 (1:31.68)                                        
 24 Mullin, Allison B         13 Twisters-MR          3:01.38    2:57.76        
                1:23.15   2:57.76 (1:34.61)                                        
 25 Brita, Mia K              13 Express Swimming-MR       NT    2:58.57        
                1:23.09   2:58.57 (1:35.48)                                        
 26 Bowen, Lacey A            14 FA-MR                3:07.61    2:58.80        
                1:23.59   2:58.80 (1:35.21)                                        
 27 Chen, Bessie              13 Express Swimming-MR  3:01.17    2:59.01        
                1:25.18   2:59.01 (1:33.83)                                        
 28 Dubavets, Margarita       14 Express Swimming-MR  3:04.12    2:59.72        
 29 Donlevy, Jeannie L        14 CIY-MR               3:24.40    3:02.15        
                1:27.57   3:02.15 (1:34.58)                                        
 30 Kang, Madison             13 Express Swimming-MR  3:02.25    3:02.79        
                1:30.94   3:02.79 (1:31.85)                                        
 31 Chan, Megan               13 Express Swimming-MR  3:16.71    3:02.92        
                1:26.88   3:02.92 (1:36.04)                                        
 32 Hanna, Elizabeth T        14 Twisters-MR          3:00.46    3:03.09        
                1:28.63   3:03.09 (1:34.46)                                        
 33 Gigante, Taylor C         14 Express Swimming-MR  3:07.25    3:07.39        
                1:27.28   3:07.39 (1:40.11)                                        
 34 Wofford, Alexandra R      14 Flying Dolphins-MR        NT    3:10.12        
                1:30.10   3:10.12 (1:40.02)                                        
 35 Schildknecht, Emma R      14 SSC-MR               3:38.60    3:37.56        
                1:43.04   3:37.56 (1:54.52)                                        
 
Girls 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liew, Briana J            16 Twisters-MR            28.52      28.01        
  2 Rinn, Morgan              17 Express Swimming-MR    27.68      28.21        
  3 Miao, Chelsea             15 Mid-Un-MR              28.33      28.29        
  4 Kwok, Joyce B             24 Twisters-MR            27.14      28.46        
  5 Rodriguez, Emily M        17 Twisters-MR            29.06      28.57        
  6 Egan, Orla M              16 Twisters-MR            28.45      28.69        
  7 Knight, Caitlin C         16 Express Swimming-MR    28.60      28.71        
  8 Dong, Janis H             16 Express Swimming-MR    28.51      28.81        
  9 Walsh, Stephanie M        16 Express Swimming-MR    28.21      28.91        
 10 Aney, Arielle J           17 Flying Dolphins-MR     28.25      29.01        
 11 Williamson, Jaila C       15 Express Swimming-MR    30.51      29.11        
 12 McIntyre, Gaby M          15 Express Swimming-MR    28.79      29.15        
 13 Larson, Claire A          16 Express Swimming-MR    29.50      29.31        
 14 Thoms, Julia D            15 Express Swimming-MR    29.02      29.33        
 15 Kuzma, Lauren E           15 Express Swimming-MR    30.05      29.53        
 16 Chea, Rory                16 Parks Sailfish-MR      30.96      29.83        
 17 Clayton, Caelan J         15 Express Swimming-MR    30.15      29.91        
 18 Shields, Madison B        15 Express Swimming-MR    29.34      30.00        
 19 Yang, Kristen A           16 Express Swimming-MR    29.87      30.11        
 20 Bonvissuto, Mia D         17 Express Swimming-MR    28.02      30.18        
 21 Mulholland, Kasey         15 Express Swimming-MR    29.89      30.20        
 22 Russo, Noelle R           16 Express Swimming-MR    30.61      30.43        
 23 Watson, Samantha S        15 SSC-MR                 31.85      30.72        
 24 Singh, Cristina P         15 Express Swimming-MR    32.49      30.88        
 25 Lew, Katie G              16 Express Swimming-MR    29.85      31.01        
 26 Chau, Germayne T          16 CIY-MR                 30.66      31.06        
 27 Davis, Bella M            16 Express Swimming-MR    31.92      31.08        
 28 Howard, Katherine         15 SSC-MR                 32.18      31.10        
 29 Levine, Paige H           15 SSC-MR                 31.73      31.20        
 30 Ng, Melanie               16 Parks Sailfish-MR      31.66      31.21        
 31 Lee, Anna E               15 Flying Dolphins-MR     32.20      31.24        
 32 Zimmerman, Marley G       16 Express Swimming-MR    30.09      31.34        
 33 Liu, Laura B              15 Twisters-MR            31.08      31.70        
 34 Winter, Lian L            15 Express Swimming-MR       NT      31.75        
 35 Paltrowitz, Leila a       15 Flying Dolphins-MR        NT      31.81        
 36 Contreras, Genesis C      16 Flying Dolphins-MR     32.92      32.15        
 37 Rodriguez Andersen, Caro  16 Twisters-MR            33.87      32.22        
 38 Pusing, Ava Y             11 Twisters-MR            32.87      32.28        
 39 Titarenko, Kateryna       15 Shy-Mr-MR              33.12      32.56        
 40 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR    31.88      32.57        
 41 Soberon, Sophia E         16 Express Swimming-MR    32.83      33.21        
 42 Gousse, Caitlyn L         15 CIY-MR                    NT      33.92        
 43 Greene, Emily M           16 FA-MR                  42.78      34.52        
 44 Eagan, Maria F            16 Flying Dolphins-MR        NT      34.90        
 45 Olsen, Isabelle J         15 Flying Dolphins-MR     35.59      34.96        
 46 Eisenberg, Sarah J        15 Express Swimming-MR    35.73      35.28        
 47 Gustavsson, Isabel A      16 Flying Dolphins-MR        NT      37.11        
 48 Daniel, Emma               8 LIFE-MR                44.69      47.10        
 49 Daniel, Gaby               8 LIFE-MR                44.69      49.21        
 
Girls 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rinn, Morgan              17 Express Swimming-MR  1:01.71    1:00.67        
  2 Kwok, Joyce B             24 Twisters-MR            58.96    1:01.11        
  3 Walsh, Stephanie M        16 Express Swimming-MR  1:01.00    1:02.38        
  4 Zimmerman, Marley G       16 Express Swimming-MR  1:03.99    1:02.50        
  5 Donlevy, Maggie M         16 CIY-MR               1:02.97    1:02.62        
  6 Aney, Arielle J           17 Flying Dolphins-MR   1:00.72    1:02.71        
  7 Knight, Caitlin C         16 Express Swimming-MR  1:01.32    1:03.20        
  8 Kuzma, Lauren E           15 Express Swimming-MR  1:03.60    1:03.42        
  9 Welcome, Shannon R        18 Express Swimming-MR  1:00.89    1:03.59        
 10 Shields, Madison B        15 Express Swimming-MR  1:03.14    1:04.35        
 11 Larson, Claire A          16 Express Swimming-MR  1:04.61    1:04.55        
 12 Thoms, Julia D            15 Express Swimming-MR  1:04.43    1:04.59        
 13 Guo, Eva j                17 Twisters-MR          1:04.95    1:04.69        
 14 Williamson, Jaila C       15 Express Swimming-MR  1:07.89    1:05.11        
 15 Dong, Janis H             16 Express Swimming-MR  1:05.10    1:05.53        
 16 Mulholland, Kasey         15 Express Swimming-MR  1:05.56    1:05.61        
 17 Clayton, Caelan J         15 Express Swimming-MR  1:04.11    1:05.79        
 18 Fazzino, Angelina M       15 Express Swimming-MR  1:06.08    1:06.42        
 19 Murphy, Lillian E         16 Express Swimming-MR  1:05.31    1:07.27        
 20 Ndoja, Gloria             15 Twisters-MR          1:05.99    1:07.47        
 21 O'Brien, Amanda M         15 Express Swimming-MR  1:09.03    1:08.24        
 22 Levine, Paige H           15 SSC-MR               1:08.16    1:08.40        
 23 Flanigan, Aimee S         17 Flying Dolphins-MR   1:08.45    1:08.56        
 24 Liu, Laura B              15 Twisters-MR          1:09.05    1:08.91        
 25 Howard, Katherine         15 SSC-MR               1:09.75    1:09.01        
 26 Pusing, Ava Y             11 Twisters-MR          1:11.02    1:09.02        
 27 Singh, Cristina P         15 Express Swimming-MR  1:10.35    1:09.05        
 28 Nakken, Lena K            15 CSDC-MR              1:06.41    1:09.34        
 29 Tafe, Madison M           17 CSDC-MR              1:05.01    1:09.87        
 30 Watson, Samantha S        15 SSC-MR               1:09.38    1:10.17        
 31 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR  1:09.27    1:10.23        
 32 Winter, Lian L            15 Express Swimming-MR  1:20.89    1:11.90        
 33 Cordova, Cara E           16 CIY-MR                    NT    1:12.19        
 34 Campbell, Sarah B         17 Express Swimming-MR  1:10.28    1:12.67        
 35 Rodriguez Andersen, Caro  16 Twisters-MR          1:12.36    1:13.32        
 36 Ventura, Jade J           11 Express Swimming-MR  1:20.71    1:16.15        
 37 Olsen, Isabelle J         15 Flying Dolphins-MR   1:18.43    1:17.87        
 38 Eagan, Maria F            16 Flying Dolphins-MR        NT    1:18.01        
 39 Eisenberg, Sarah J        15 Express Swimming-MR  1:19.92    1:18.27        
 40 Gustavsson, Isabel A      16 Flying Dolphins-MR        NT    1:20.06        
 41 Barrett, Seania T         12 Express Swimming-MR  1:26.53    1:22.51        
 42 Raber, Julia M            12 FA-MR                     NT    1:25.14        
 43 Santos, Barbara S         16 Twisters-MR               NT    1:26.33        
 
Girls 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rinn, Morgan              17 Express Swimming-MR  2:12.16    2:10.03        
                1:04.23   2:10.03 (1:05.80)                                        
  2 Zimmerman, Marley G       16 Express Swimming-MR  2:12.29    2:12.01        
                1:04.75   2:12.01 (1:07.26)                                        
  3 Walsh, Stephanie M        16 Express Swimming-MR  2:16.05    2:13.99        
                1:05.34   2:13.99 (1:08.65)                                        
  4 Aney, Arielle J           17 Flying Dolphins-MR   2:12.46    2:16.61        
                1:07.71   2:16.61 (1:08.90)                                        
  5 McIntyre, Gaby M          15 Express Swimming-MR  2:19.79    2:17.42        
                1:06.69   2:17.42 (1:10.73)                                        
  6 Donlevy, Maggie M         16 CIY-MR               2:19.78    2:17.72        
                1:06.65   2:17.72 (1:11.07)                                        
  7 Welcome, Shannon R        18 Express Swimming-MR  2:10.96    2:17.79        
                1:06.81   2:17.79 (1:10.98)                                        
  8 Shields, Madison B        15 Express Swimming-MR  2:15.60    2:17.81        
                1:06.81   2:17.81 (1:11.00)                                        
  9 Mulholland, Kasey         15 Express Swimming-MR  2:19.10    2:18.07        
                1:06.51   2:18.07 (1:11.56)                                        
 10 Kuzma, Lauren E           15 Express Swimming-MR  2:16.46    2:18.18        
                1:06.96   2:18.18 (1:11.22)                                        
 11 Miao, Chelsea             15 Mid-Un-MR            2:24.02    2:20.13        
                1:07.25   2:20.13 (1:12.88)                                        
 12 Murphy, Lillian E         16 Express Swimming-MR  2:20.58    2:20.62        
                1:08.27   2:20.62 (1:12.35)                                        
 13 Fazzino, Angelina M       15 Express Swimming-MR  2:23.49    2:20.89        
                1:07.93   2:20.89 (1:12.96)                                        
 14 Thoms, Julia D            15 Express Swimming-MR  2:21.24    2:20.92        
                1:07.70   2:20.92 (1:13.22)                                        
 15 Bonvissuto, Mia D         17 Express Swimming-MR  2:15.23    2:21.17        
                1:08.36   2:21.17 (1:12.81)                                        
 16 Youssef, Lara S           16 Twisters-MR          2:20.29    2:21.67        
                1:07.70   2:21.67 (1:13.97)                                        
 17 Clayton, Caelan J         15 Express Swimming-MR  2:21.08    2:22.34        
                1:08.78   2:22.34 (1:13.56)                                        
 18 Levine, Paige H           15 SSC-MR               2:29.70    2:22.73        
                1:09.79   2:22.73 (1:12.94)                                        
 19 O'Brien, Amanda M         15 Express Swimming-MR  2:25.84    2:24.49        
                1:09.95   2:24.49 (1:14.54)                                        
 20 Singh, Cristina P         15 Express Swimming-MR  2:35.40    2:24.88        
                1:09.71   2:24.88 (1:15.17)                                        
 21 Liew, Briana J            16 Twisters-MR          2:45.05    2:25.89        
                1:09.82   2:25.89 (1:16.07)                                        
 22 Russo, Noelle R           16 Express Swimming-MR  2:26.23    2:26.46        
                1:11.40   2:26.46 (1:15.06)                                        
 23 Dong, Janis H             16 Express Swimming-MR  2:28.23    2:26.68        
                1:09.76   2:26.68 (1:16.92)                                        
 24 Yang, Kristen A           16 Express Swimming-MR  2:21.36    2:28.26        
                1:10.45   2:28.26 (1:17.81)                                        
 25 Williamson, Jaila C       15 Express Swimming-MR  2:31.86    2:28.31        
                1:10.28   2:28.31 (1:18.03)                                        
 26 Radomisli, Julia M        17 Flying Dolphins-MR   2:26.17    2:28.64        
                1:11.80   2:28.64 (1:16.84)                                        
 27 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR  2:24.13    2:28.69        
                1:11.02   2:28.69 (1:17.67)                                        
 28 Paltrowitz, Leila a       15 Flying Dolphins-MR   2:35.19    2:30.01        
                1:12.59   2:30.01 (1:17.42)                                        
 29 Lee, Anna E               15 Flying Dolphins-MR   2:39.31    2:30.72        
                1:11.99   2:30.72 (1:18.73)                                        
 30 Howard, Katherine         15 SSC-MR               2:30.39    2:32.02        
                1:14.27   2:32.02 (1:17.75)                                        
 31 Pusing, Ava Y             11 Twisters-MR          2:33.57    2:33.46        
                1:14.10   2:33.46 (1:19.36)                                        
 32 Chen, Alanna M            15 CIY-MR               2:29.88    2:33.65        
                1:13.99   2:33.65 (1:19.66)                                        
 33 Chau, Germayne T          16 CIY-MR               2:29.56    2:33.71        
                1:12.64   2:33.71 (1:21.07)                                        
 34 Contreras, Genesis C      16 Flying Dolphins-MR   2:32.28    2:35.15        
                1:13.29   2:35.15 (1:21.86)                                        
 35 Campbell, Sarah B         17 Express Swimming-MR  2:32.48    2:36.87        
                1:15.82   2:36.87 (1:21.05)                                        
 36 Winter, Lian L            15 Express Swimming-MR       NT    2:37.62        
                1:14.27   2:37.62 (1:23.35)                                        
 37 Ng, Melanie               16 Parks Sailfish-MR    2:42.94    2:38.56        
                1:15.46   2:38.56 (1:23.10)                                        
 38 Soberon, Sophia E         16 Express Swimming-MR  2:35.71    2:40.60        
                1:17.22   2:40.60 (1:23.38)                                        
 39 Bailey Williams, Kiara    16 EHY-MR               2:24.86    2:40.80        
                1:15.80   2:40.80 (1:25.00)                                        
 40 Argyros, Miranda E        16 SSC-MR               2:36.74    2:41.07        
                1:15.00   2:41.07 (1:26.07)                                        
 41 Eisenberg, Sarah J        15 Express Swimming-MR  2:43.47    2:41.74        
                1:18.75   2:41.74 (1:22.99)                                        
 42 Watson, Samantha S        15 SSC-MR               2:37.56    2:42.10        
                1:18.88   2:42.10 (1:23.22)                                        
 43 Jeffares, Chloe E         15 CSDC-MR                   NT    2:43.45        
                1:18.37   2:43.45 (1:25.08)                                        
 44 Altmann, Katie E          16 SSC-MR               2:43.40    2:45.61        
                1:19.12   2:45.61 (1:26.49)                                        
 45 Eagan, Maria F            16 Flying Dolphins-MR   2:57.06    2:47.09        
                1:20.50   2:47.09 (1:26.59)                                        
 46 Barriteau, Lauren E       15 CIY-MR               2:43.47    2:48.61        
                1:19.11   2:48.61 (1:29.50)                                        
 47 Gustavsson, Isabel A      16 Flying Dolphins-MR        NT    2:53.17        
                1:22.01   2:53.17 (1:31.16)                                        
 48 Bauman, Alyssa C          17 SSC-MR               2:56.34    2:55.54        
                1:23.99   2:55.54 (1:31.55)                                        
 49 Gousse, Caitlyn L         15 CIY-MR                    NT    3:03.10        
                1:21.69   3:03.10 (1:41.41)                                        
 50 Junas, Kaitlyn T          15 Flying Dolphins-MR   2:56.83    3:04.85        
                1:28.17   3:04.85 (1:36.68)                                        
 51 Gooden, T'Neil            15 Parks Sailfish-MR    3:02.25    3:08.53        
                1:30.35   3:08.53 (1:38.18)                                        
 52 Santos, Barbara S         16 Twisters-MR               NT    3:13.95        
                1:30.96   3:13.95 (1:42.99)                                        
 53 Kraft, Karina             16 Mid-Un-MR            3:31.89    3:24.77        
                1:31.58   3:24.77 (1:53.19)                                        
 
Girls 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Egan, Orla M              16 Twisters-MR          4:23.66    4:27.22        
                1:05.31   2:12.45 (1:07.14)   3:20.71 (1:08.26)   4:27.22 (1:06.51)
  2 McKenna, Mary K           13 Express Swimming-MR  4:29.62    4:31.71        
                1:05.86   2:15.11 (1:09.25)   3:24.71 (1:09.60)   4:31.71 (1:07.00)
  3 Rinn, Morgan              17 Express Swimming-MR  4:32.08    4:32.88        
                1:06.15   2:15.53 (1:09.38)   3:25.07 (1:09.54)   4:32.88 (1:07.81)
  4 Zimmerman, Marley G       16 Express Swimming-MR  4:35.00    4:38.39        
                1:06.75   2:17.99 (1:11.24)   3:29.40 (1:11.41)   4:38.39 (1:08.99)
  5 Gelfand, Veronica         13 Express Swimming-MR  4:52.13    4:39.59        
                1:05.87   2:17.79 (1:11.92)   3:29.52 (1:11.73)   4:39.59 (1:10.07)
  6 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  4:53.03    4:42.80        
                1:07.36   2:19.38 (1:12.02)   3:31.40 (1:12.02)   4:42.80 (1:11.40)
  7 Shields, Madison B        15 Express Swimming-MR  4:47.50    4:46.78        
                1:08.68   2:21.83 (1:13.15)   3:35.67 (1:13.84)   4:46.78 (1:11.11)
  8 Walsh, Stephanie M        16 Express Swimming-MR  4:47.57    4:47.29        
                1:08.72   2:22.16 (1:13.44)   3:36.18 (1:14.02)   4:47.29 (1:11.11)
  9 Murphy, Lillian E         16 Express Swimming-MR  4:52.81    4:50.24        
                1:10.50   2:24.63 (1:14.13)   3:38.36 (1:13.73)   4:50.24 (1:11.88)
 10 Mulholland, Kasey         15 Express Swimming-MR  4:54.90    4:51.44        
                1:08.69   2:22.77 (1:14.08)   3:38.29 (1:15.52)   4:51.44 (1:13.15)
 11 Mroczka, Kiera C          13 Express Swimming-MR  4:54.78    4:52.63        
                1:10.33   2:24.94 (1:14.61)   3:40.30 (1:15.36)   4:52.63 (1:12.33)
 12 Liu, Kaitlyn S            13 Express Swimming-MR  5:12.16    4:53.69        
                1:10.07   2:25.02 (1:14.95)   3:40.37 (1:15.35)   4:53.69 (1:13.32)
 13 Plunkett, Sara H          14 Express Swimming-MR  4:50.12    4:55.44        
                1:09.35   2:25.97 (1:16.62)   3:42.19 (1:16.22)   4:55.44 (1:13.25)
 14 Youssef, Lara S           16 Twisters-MR          4:56.75    4:57.98        
                1:12.42   2:27.76 (1:15.34)   3:43.19 (1:15.43)   4:57.98 (1:14.79)
 15 O'Connell, Siobhan B      14 Express Swimming-MR  5:05.12    4:58.09        
                1:10.31   2:26.76 (1:16.45)   3:43.38 (1:16.62)   4:58.09 (1:14.71)
 16 Martinez-Reyes, Areianna  14 Twisters-MR          5:12.42    4:58.62        
                1:11.25   2:26.60 (1:15.35)   3:43.33 (1:16.73)   4:58.62 (1:15.29)
 17 WU, Julian                13 Twisters-MR          5:07.11    4:59.03        
                1:12.93   2:30.23 (1:17.30)   3:46.46 (1:16.23)   4:59.03 (1:12.57)
 18 Fazzino, Angelina M       15 Express Swimming-MR  5:01.90    4:59.33        
                1:11.15   2:27.75 (1:16.60)   3:44.92 (1:17.17)   4:59.33 (1:14.41)
 19 Canty, Katie E            14 Express Swimming-MR  5:14.48    4:59.52        
                1:10.82   2:26.97 (1:16.15)   3:43.59 (1:16.62)   4:59.52 (1:15.93)
 20 Miao, Chelsea             15 Mid-Un-MR            5:04.83    5:01.88        
                1:08.93   2:25.89 (1:16.96)   3:44.80 (1:18.91)   5:01.88 (1:17.08)
 21 LI, Sabrina M             13 Twisters-MR          5:10.12    5:02.09        
                1:11.50   2:29.18 (1:17.68)   3:40.50 (1:11.32)   5:02.09 (1:21.59)
 22 O'Brien, Amanda M         15 Express Swimming-MR  5:01.95    5:02.38        
                1:12.84   2:30.17 (1:17.33)   3:46.61 (1:16.44)   5:02.38 (1:15.77)
 23 Singh, Cristina P         15 Express Swimming-MR  5:27.14    5:03.43        
                1:11.18   2:29.02 (1:17.84)   3:47.81 (1:18.79)   5:03.43 (1:15.62)
 24 Levine, Paige H           15 SSC-MR               5:13.52    5:04.19        
                1:11.73   2:29.56 (1:17.83)   3:47.92 (1:18.36)   5:04.19 (1:16.27)
 25 Jones, Summer D           13 EHY-MR               4:52.28    5:05.84        
                1:11.41   2:30.22 (1:18.81)   3:48.67 (1:18.45)   5:05.84 (1:17.17)
 26 Sullivan, Maureen C       13 Express Swimming-MR  5:10.12    5:06.55        
                1:13.82   2:31.80 (1:17.98)   3:50.12 (1:18.32)   5:06.55 (1:16.43)
 27 Pusing, Aizel G           13 Twisters-MR          5:11.75    5:06.89        
                1:12.20   2:30.42 (1:18.22)   3:48.51 (1:18.09)   5:06.89 (1:18.38)
 28 Wong, Hayden G            13 Express Swimming-MR  5:12.35    5:08.44        
                1:12.61   2:29.39 (1:16.78)   3:47.67 (1:18.28)   5:08.44 (1:20.77)
 29 Broderick, Catherine M    13 Express Swimming-MR  5:29.72    5:08.80        
                1:13.85   2:33.00 (1:19.15)   3:52.45 (1:19.45)   5:08.80 (1:16.35)
 30 Haimson, Emma A           12 Twisters-MR          5:29.26    5:09.22        
                1:14.74   2:34.89 (1:20.15)   3:54.50 (1:19.61)   5:09.22 (1:14.72)
 31 Newmark, Ella M           14 Express Swimming-MR  5:19.53    5:17.25        
                1:14.83   2:35.53 (1:20.70)   3:56.49 (1:20.96)   5:17.25 (1:20.76)
 32 Pusing, Ava Y             11 Twisters-MR          5:10.12    5:19.22        
                1:15.57   2:38.29 (1:22.72)   4:00.52 (1:22.23)   5:19.22 (1:18.70)
 33 Liew, Briana J            16 Twisters-MR         53:18.16    5:19.53        
                1:16.05   2:38.56 (1:22.51)   4:01.42 (1:22.86)   5:19.53 (1:18.11)
 34 Williamson, Jaila C       15 Express Swimming-MR  5:14.12    5:26.14        
                1:14.12   2:37.51 (1:23.39)   4:02.33 (1:24.82)   5:26.14 (1:23.81)
 35 Antoniou, Sofia S         14 Express Swimming-MR  5:34.54    5:27.67        
                1:18.20   2:41.32 (1:23.12)   4:05.66 (1:24.34)   5:27.67 (1:22.01)
 36 Eisenberg, Sarah J        15 Express Swimming-MR  5:38.80    5:31.49        
                1:18.67   2:43.08 (1:24.41)   4:08.26 (1:25.18)   5:31.49 (1:23.23)
 37 Hogan, Kayla J            11 Express Swimming-MR       NT    5:37.76        
                1:21.53   2:49.18 (1:27.65)   4:16.89 (1:27.71)   5:37.76 (1:20.87)
 38 Argyros, Miranda E        16 SSC-MR               5:36.77    5:45.29        
                1:19.75   2:48.56 (1:28.81)   4:17.05 (1:28.49)   5:45.29 (1:28.24)
 39 Altmann, Katie E          16 SSC-MR               5:48.85    5:51.61        
                1:22.31   2:52.64 (1:30.33)   4:24.22 (1:31.58)   5:51.61 (1:27.39)
 40 Bailey Williams, Kiara    16 EHY-MR               5:07.67    5:54.50        
                1:19.49   2:46.83 (1:27.34)   4:25.96 (1:39.13)   5:54.50 (1:28.54)
 41 Gustavsson, Isabel A      16 Flying Dolphins-MR        NT    5:55.74        
                1:24.54   2:54.92 (1:30.38)   4:27.34 (1:32.42)   5:55.74 (1:28.40)
 42 Raber, Isabella M         15 FA-MR                     NT    5:56.24        
                1:24.58   2:55.74 (1:31.16)   4:28.59 (1:32.85)   5:56.24 (1:27.65)
 43 Anzalone, Leah A          11 Express Swimming-MR       NT    6:10.58        
                1:27.97   3:03.13 (1:35.16)   4:39.58 (1:36.45)   6:10.58 (1:31.00)
 44 Bauman, Alyssa C          17 SSC-MR               6:13.59    6:12.33        
                1:27.33   3:03.31 (1:35.98)   4:40.17 (1:36.86)   6:12.33 (1:32.16)
 45 Young, Sydney B           11 SSC-MR               6:50.00    6:38.06        
                1:34.60   3:17.10 (1:42.50)   4:59.01 (1:41.91)   6:38.06 (1:39.05)
 
Girls 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kwok, Joyce B             24 Twisters-MR          1:05.63    1:08.73        
  2 Knight, Caitlin C         16 Express Swimming-MR  1:09.89    1:09.12        
  3 Liew, Briana J            16 Twisters-MR          1:11.65    1:10.54        
  4 Donlevy, Maggie M         16 CIY-MR               1:13.20    1:11.54        
  5 Dong, Janis H             16 Express Swimming-MR  1:11.30    1:11.77        
  6 Rinn, Morgan              17 Express Swimming-MR  1:12.38    1:11.78        
  7 Egan, Orla M              16 Twisters-MR          1:14.92    1:11.96        
  8 Miao, Chelsea             15 Mid-Un-MR            1:16.70    1:12.77        
  9 Thoms, Julia D            15 Express Swimming-MR  1:11.53    1:12.87        
 10 Chau, Germayne T          16 CIY-MR               1:14.60    1:14.03        
 11 Youssef, Lara S           16 Twisters-MR          1:12.84    1:14.45        
 12 Aney, Arielle J           17 Flying Dolphins-MR   1:11.67    1:14.48        
 13 Lew, Katie G              16 Express Swimming-MR  1:08.91    1:14.66        
 14 Welcome, Shannon R        18 Express Swimming-MR  1:11.84    1:15.06        
 15 Kuzma, Lauren E           15 Express Swimming-MR  1:14.56    1:15.79        
 16 McIntyre, Gaby M          15 Express Swimming-MR       NT    1:16.82        
 17 Mulholland, Kasey         15 Express Swimming-MR  1:18.12    1:16.86        
 18 Clayton, Caelan J         15 Express Swimming-MR  1:14.18    1:17.33        
 19 Ng, Melanie               16 Parks Sailfish-MR    1:20.31    1:17.95        
 20 Murphy, Lillian E         16 Express Swimming-MR  1:16.48    1:18.16        
 21 Yang, Kristen A           16 Express Swimming-MR  1:13.68    1:18.29        
 22 Howard, Katherine         15 SSC-MR               1:19.10    1:19.56        
 23 Singh, Cristina P         15 Express Swimming-MR  1:20.90    1:19.61        
 24 Soberon, Sophia E         16 Express Swimming-MR  1:17.24    1:20.15        
 25 Paltrowitz, Leila a       15 Flying Dolphins-MR        NT    1:20.49        
 26 Pusing, Ava Y             11 Twisters-MR          1:20.41    1:20.53        
 27 Radomisli, Julia M        17 Flying Dolphins-MR   1:19.21    1:20.69        
 28 Shields, Madison B        15 Express Swimming-MR  1:20.16    1:20.99        
 29 Levine, Paige H           15 SSC-MR               1:24.47    1:21.14        
 30 Russo, Noelle R           16 Express Swimming-MR  1:20.74    1:21.35        
 30 O'Brien, Amanda M         15 Express Swimming-MR  1:21.85    1:21.35        
 32 Contreras, Genesis C      16 Flying Dolphins-MR   1:19.18    1:21.58        
 33 Winter, Lian L            15 Express Swimming-MR       NT    1:22.38        
 34 Glaser, Olivia K          13 FA-MR                     NT    1:22.55        
 35 Bailey Williams, Kiara    16 EHY-MR               1:13.08    1:23.60        
 36 Chen, Alanna M            15 CIY-MR               1:23.67    1:25.16        
 37 Watson, Samantha S        15 SSC-MR               1:20.07    1:25.77        
 38 Campbell, Sarah B         17 Express Swimming-MR  1:23.93    1:26.40        
 39 Lee, Anna E               15 Flying Dolphins-MR   1:33.08    1:27.02        
 40 Eisenberg, Sarah J        15 Express Swimming-MR  1:32.23    1:28.31        
 41 Gustavsson, Isabel A      16 Flying Dolphins-MR        NT    1:30.05        
 42 Barriteau, Lauren E       15 CIY-MR               1:30.45    1:30.40        
 43 Argyros, Miranda E        16 SSC-MR               1:25.11    1:30.84        
 44 Jeffares, Chloe E         15 CSDC-MR                   NT    1:32.66        
 45 Altmann, Katie E          16 SSC-MR               1:31.59    1:34.48        
 46 Eagan, Maria F            16 Flying Dolphins-MR   1:36.89    1:36.42        
 47 Gousse, Caitlyn L         15 CIY-MR                    NT    1:37.11        
 47 Gooden, T'Neil            15 Parks Sailfish-MR    1:32.92    1:37.11        
 49 Junas, Kaitlyn T          15 Flying Dolphins-MR   1:39.88    1:38.82        
 50 Bauman, Alyssa C          17 SSC-MR               1:35.89    1:40.20        
 51 Rojas, Amy                15 Parks Sailfish-MR    1:26.50    1:45.71        
 52 Kraft, Karina             16 Mid-Un-MR            1:29.89    1:46.50        
 -- Williamson, Jaila C       15 Express Swimming-MR  1:19.96         DQ        
      Head did not break the surface by 15 meters
 
Girls 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kwok, Joyce B             24 Twisters-MR          2:22.48    2:27.52        
                1:12.11   2:27.52 (1:15.41)                                        
  2 Rodriguez, Emily M        17 Twisters-MR          2:23.90    2:28.28        
                1:13.39   2:28.28 (1:14.89)                                        
  3 Rinn, Morgan              17 Express Swimming-MR  2:29.48    2:30.48        
                1:14.10   2:30.48 (1:16.38)                                        
  4 Egan, Orla M              16 Twisters-MR          2:35.92    2:31.05        
                1:15.45   2:31.05 (1:15.60)                                        
  5 Knight, Caitlin C         16 Express Swimming-MR  2:34.17    2:34.39        
                1:14.62   2:34.39 (1:19.77)                                        
  6 Miao, Chelsea             15 Mid-Un-MR            2:39.72    2:34.78        
                1:15.30   2:34.78 (1:19.48)                                        
  7 Dong, Janis H             16 Express Swimming-MR  2:38.35    2:40.10        
                1:15.75   2:40.10 (1:24.35)                                        
  8 Lew, Katie G              16 Express Swimming-MR  2:31.91    2:40.88        
                1:17.42   2:40.88 (1:23.46)                                        
  9 Yang, Kristen A           16 Express Swimming-MR  2:37.81    2:41.03        
                1:20.21   2:41.03 (1:20.82)                                        
 10 Thoms, Julia D            15 Express Swimming-MR  2:35.87    2:41.06        
                1:16.70   2:41.06 (1:24.36)                                        
 11 Aney, Arielle J           17 Flying Dolphins-MR   2:34.30    2:41.23        
                1:21.29   2:41.23 (1:19.94)                                        
 12 Youssef, Lara S           16 Twisters-MR          2:39.72    2:41.66        
                1:20.73   2:41.66 (1:20.93)                                        
 13 Mulholland, Kasey         15 Express Swimming-MR  2:41.52    2:41.68        
                1:18.42   2:41.68 (1:23.26)                                        
 14 Davis, Bella M            16 Express Swimming-MR  2:48.99    2:43.80        
                1:20.74   2:43.80 (1:23.06)                                        
 15 Pusing, Ava Y             11 Twisters-MR          2:49.01    2:44.04        
                1:20.51   2:44.04 (1:23.53)                                        
 16 Chau, Germayne T          16 CIY-MR               2:41.20    2:44.16        
                1:21.54   2:44.16 (1:22.62)                                        
 17 Bonvissuto, Mia D         17 Express Swimming-MR  2:48.76    2:44.84        
                1:20.10   2:44.84 (1:24.74)                                        
 18 Singh, Cristina P         15 Express Swimming-MR  3:00.43    2:46.24        
                1:19.63   2:46.24 (1:26.61)                                        
 19 Russo, Noelle R           16 Express Swimming-MR  2:51.33    2:47.28        
                1:21.68   2:47.28 (1:25.60)                                        
 20 Howard, Katherine         15 SSC-MR               2:49.04    2:50.67        
                1:22.49   2:50.67 (1:28.18)                                        
 21 Ng, Melanie               16 Parks Sailfish-MR    2:50.50    2:51.52        
                1:23.93   2:51.52 (1:27.59)                                        
 22 Paltrowitz, Leila a       15 Flying Dolphins-MR        NT    2:51.60        
                1:23.43   2:51.60 (1:28.17)                                        
 23 Soberon, Sophia E         16 Express Swimming-MR  2:49.51    2:52.32        
                1:23.51   2:52.32 (1:28.81)                                        
 24 Greene, Emily M           16 FA-MR                     NT    2:55.63        
                1:26.37   2:55.63 (1:29.26)                                        
 25 Contreras, Genesis C      16 Flying Dolphins-MR   2:59.04    2:55.77        
                1:25.24   2:55.77 (1:30.53)                                        
 26 Chea, Rory                16 Parks Sailfish-MR    2:59.15    2:57.37        
                1:27.16   2:57.37 (1:30.21)                                        
 27 Winter, Lian L            15 Express Swimming-MR       NT    2:57.77        
                1:24.72   2:57.77 (1:33.05)                                        
 28 Eisenberg, Sarah J        15 Express Swimming-MR  3:08.97    3:00.85        
                1:29.69   3:00.85 (1:31.16)                                        
 29 Lee, Anna E               15 Flying Dolphins-MR   3:15.46    3:07.49        
                1:32.67   3:07.49 (1:34.82)                                        
 30 Titarenko, Kateryna       15 Shy-Mr-MR            3:15.31    3:11.07        
                1:32.82   3:11.07 (1:38.25)                                        
 31 Gustavsson, Isabel A      16 Flying Dolphins-MR        NT    3:15.03        
                1:34.94   3:15.03 (1:40.09)                                        
 32 Olsen, Isabelle J         15 Flying Dolphins-MR   3:17.25    3:15.42        
                1:35.54   3:15.42 (1:39.88)                                        
 33 Eagan, Maria F            16 Flying Dolphins-MR        NT    3:16.70        
                1:37.66   3:16.70 (1:39.04)                                        
 34 Gousse, Caitlyn L         15 CIY-MR                    NT    3:25.42        
                1:36.84   3:25.42 (1:48.58)                                        
 
Girls 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Jessica            17 Express Swimming-MR  1:12.66    1:15.73        
  2 Kuzma, Lauren E           15 Express Swimming-MR  1:18.89    1:17.15        
  3 Guo, Eva j                17 Twisters-MR          1:17.30    1:17.96        
  4 McIntyre, Gaby M          15 Express Swimming-MR  1:20.42    1:19.72        
  5 Walsh, Stephanie M        16 Express Swimming-MR  1:18.30    1:20.03        
  6 Dutta, Kimberly           16 Flying Dolphins-MR   1:15.33    1:20.70        
  7 Egan, Orla M              16 Twisters-MR          1:20.98    1:21.60        
  8 Zimmerman, Marley G       16 Express Swimming-MR  1:22.84    1:22.16        
  9 Williamson, Jaila C       15 Express Swimming-MR  1:24.63    1:23.32        
 10 Knight, Caitlin C         16 Express Swimming-MR  1:25.29    1:24.09        
 11 Paltrowitz, Leila a       15 Flying Dolphins-MR   1:34.64    1:24.10        
 12 Shields, Madison B        15 Express Swimming-MR  1:22.36    1:24.51        
 13 Mulholland, Kasey         15 Express Swimming-MR  1:23.62    1:26.12        
 14 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR  1:22.17    1:26.14        
 15 Murphy, Lillian E         16 Express Swimming-MR  1:24.36    1:27.31        
 16 Aney, Arielle J           17 Flying Dolphins-MR   1:30.12    1:28.10        
 17 Donlevy, Maggie M         16 CIY-MR               1:27.25    1:28.12        
 18 Ndoja, Gloria             15 Twisters-MR          1:24.00    1:28.15        
 19 Cordova, Cara E           16 CIY-MR                    NT    1:28.50        
 20 Lew, Katie G              16 Express Swimming-MR  1:25.04    1:29.17        
 21 Flanigan, Aimee S         17 Flying Dolphins-MR   1:25.55    1:29.20        
 22 Thoms, Julia D            15 Express Swimming-MR  1:29.01    1:29.26        
 23 Watson, Samantha S        15 SSC-MR               1:28.23    1:29.33        
 24 Rodriguez Andersen, Caro  16 Twisters-MR          1:29.66    1:29.65        
 25 O'Brien, Amanda M         15 Express Swimming-MR  1:29.60    1:29.79        
 26 Larson, Claire A          16 Express Swimming-MR  1:29.59    1:30.01        
 27 Singh, Cristina P         15 Express Swimming-MR  1:37.07    1:31.24        
 28 Haimson, Emma A           12 Twisters-MR          1:30.72    1:31.98        
 29 Pusing, Ava Y             11 Twisters-MR          1:33.81    1:32.42        
 30 Liu, Laura B              15 Twisters-MR          1:31.21    1:34.67        
 31 Tafe, Madison M           17 CSDC-MR              1:27.87    1:34.84        
 32 Nakken, Lena K            15 CSDC-MR              1:31.11    1:35.70        
 33 Eisenberg, Sarah J        15 Express Swimming-MR  1:38.25    1:36.56        
 34 Winter, Lian L            15 Express Swimming-MR  1:36.54    1:36.83        
 35 Campbell, Sarah B         17 Express Swimming-MR  1:34.26    1:37.31        
 36 Eagan, Maria F            16 Flying Dolphins-MR        NT    1:37.88        
 37 Levine, Paige H           15 SSC-MR               1:37.76    1:38.10        
 38 Howard, Katherine         15 SSC-MR               1:38.95    1:39.45        
 39 Hui, Rachel W              9 Express Swimming-MR  1:48.76    1:42.12        
 40 Olsen, Isabelle J         15 Flying Dolphins-MR        NT    1:46.37        
 41 Ventura, Jade J           11 Express Swimming-MR  2:00.60    1:46.75        
 42 Barrett, Seania T         12 Express Swimming-MR  2:07.51    1:48.64        
 43 Raber, Julia M            12 FA-MR                     NT    1:48.66        
 44 Gustavsson, Isabel A      16 Flying Dolphins-MR        NT    1:59.27        
 -- Santos, Barbara S         16 Twisters-MR               NT         DQ        
      Downward butterfly kick
 
Girls 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kuzma, Lauren E           15 Express Swimming-MR  2:51.56    2:46.94        
                1:20.12   2:46.94 (1:26.82)                                        
  2 Liew, Briana J            16 Twisters-MR          2:46.96    2:49.99        
                1:21.92   2:49.99 (1:28.07)                                        
  3 Miao, Chelsea             15 Mid-Un-MR            2:52.51    2:55.08        
                1:23.87   2:55.08 (1:31.21)                                        
  4 McIntyre, Gaby M          15 Express Swimming-MR  3:04.88    2:56.64        
                1:24.78   2:56.64 (1:31.86)                                        
  5 Walsh, Stephanie M        16 Express Swimming-MR  2:51.68    2:58.59        
                1:25.78   2:58.59 (1:32.81)                                        
  6 Rodriguez, Emily M        17 Twisters-MR          2:55.97    2:58.94        
                1:25.65   2:58.94 (1:33.29)                                        
  7 Zimmerman, Marley G       16 Express Swimming-MR  2:58.30    3:00.15        
                1:27.49   3:00.15 (1:32.66)                                        
  8 Paltrowitz, Leila a       15 Flying Dolphins-MR        NT    3:00.36        
                1:26.13   3:00.36 (1:34.23)                                        
  9 Williamson, Jaila C       15 Express Swimming-MR  3:00.76    3:01.93        
                1:26.50   3:01.93 (1:35.43)                                        
 10 Rodriguez Andersen, Caro  16 Twisters-MR          3:08.72    3:02.61        
                1:26.82   3:02.61 (1:35.79)                                        
 11 Shields, Madison B        15 Express Swimming-MR  3:01.60    3:03.36        
                1:28.37   3:03.36 (1:34.99)                                        
 12 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR  2:54.97    3:04.08        
                1:27.97   3:04.08 (1:36.11)                                        
 13 Mulholland, Kasey         15 Express Swimming-MR  3:01.78    3:04.60        
                1:28.05   3:04.60 (1:36.55)                                        
 14 Clayton, Caelan J         15 Express Swimming-MR  3:04.96    3:04.80        
                1:30.25   3:04.80 (1:34.55)                                        
 15 Watson, Samantha S        15 SSC-MR               3:13.50    3:10.00        
                1:32.28   3:10.00 (1:37.72)                                        
 16 Ng, Melanie               16 Parks Sailfish-MR    3:07.24    3:11.10        
                1:30.97   3:11.10 (1:40.13)                                        
 17 Singh, Cristina P         15 Express Swimming-MR  3:25.13    3:12.52        
                1:33.48   3:12.52 (1:39.04)                                        
 18 Lew, Katie G              16 Express Swimming-MR  3:07.20    3:13.25        
                1:32.67   3:13.25 (1:40.58)                                        
 19 Youssef, Lara S           16 Twisters-MR          3:16.56    3:14.01        
                1:34.68   3:14.01 (1:39.33)                                        
 20 Chau, Germayne T          16 CIY-MR               3:09.71    3:14.09        
                1:33.92   3:14.09 (1:40.17)                                        
 21 Davis, Bella M            16 Express Swimming-MR  3:07.36    3:14.73        
                1:34.50   3:14.73 (1:40.23)                                        
 22 Pusing, Ava Y             11 Twisters-MR          3:21.57    3:15.00        
                1:33.71   3:15.00 (1:41.29)                                        
 23 Aney, Arielle J           17 Flying Dolphins-MR        NT    3:16.76        
                1:36.66   3:16.76 (1:40.10)                                        
 24 Eisenberg, Sarah J        15 Express Swimming-MR  3:25.61    3:20.11        
                1:36.08   3:20.11 (1:44.03)                                        
 25 Liu, Laura B              15 Twisters-MR          3:14.48    3:24.71        
                1:37.30   3:24.71 (1:47.41)                                        
 26 Eagan, Maria F            16 Flying Dolphins-MR        NT    3:24.94        
                1:39.39   3:24.94 (1:45.55)                                        
 27 Russo, Noelle R           16 Express Swimming-MR  3:32.72    3:27.84        
                1:41.12   3:27.84 (1:46.72)                                        
 28 Levine, Paige H           15 SSC-MR               3:22.97    3:28.03        
                1:39.56   3:28.03 (1:48.47)                                        
 29 Winter, Lian L            15 Express Swimming-MR       NT    3:31.62        
                1:41.73   3:31.62 (1:49.89)                                        
 30 Lee, Anna E               15 Flying Dolphins-MR   3:45.19    3:36.43        
                1:43.44   3:36.43 (1:52.99)                                        
 31 Contreras, Genesis C      16 Flying Dolphins-MR   3:42.55    3:45.80        
                1:49.54   3:45.80 (1:56.26)                                        
 32 Olsen, Isabelle J         15 Flying Dolphins-MR   3:47.71    3:52.84        
                1:52.05   3:52.84 (2:00.79)                                        
 33 Gousse, Caitlyn L         15 CIY-MR                    NT    3:59.80        
                1:49.24   3:59.80 (2:10.56)                                        
 34 Gustavsson, Isabel A      16 Flying Dolphins-MR        NT    4:02.55        
                1:58.08   4:02.55 (2:04.47)                                        
 
Girls 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rinn, Morgan              17 Express Swimming-MR  1:01.88    1:03.30        
  2 Kwok, Joyce B             24 Twisters-MR          1:01.26    1:05.10        
  3 McIntyre, Gaby M          15 Express Swimming-MR  1:07.01    1:07.07        
  4 Lew, Katie G              16 Express Swimming-MR  1:07.89    1:09.19        
  5 Walsh, Stephanie M        16 Express Swimming-MR  1:07.57    1:09.41        
  6 Miao, Chelsea             15 Mid-Un-MR            1:10.56    1:10.41        
  7 Kuzma, Lauren E           15 Express Swimming-MR  1:08.54    1:10.78        
  8 Zimmerman, Marley G       16 Express Swimming-MR  1:13.24    1:12.02        
  8 Thoms, Julia D            15 Express Swimming-MR  1:12.39    1:12.02        
 10 Clayton, Caelan J         15 Express Swimming-MR  1:11.54    1:12.18        
 11 Knight, Caitlin C         16 Express Swimming-MR  1:10.39    1:12.47        
 12 Russo, Noelle R           16 Express Swimming-MR  1:11.38    1:13.03        
 13 Mulholland, Kasey         15 Express Swimming-MR  1:16.81    1:13.26        
 13 Williamson, Jaila C       15 Express Swimming-MR  1:13.22    1:13.26        
 15 Paltrowitz, Leila a       15 Flying Dolphins-MR        NT    1:13.32        
 16 Donlevy, Maggie M         16 CIY-MR               1:10.77    1:13.35        
 17 Shields, Madison B        15 Express Swimming-MR  1:15.62    1:13.50        
 18 Bonvissuto, Mia D         17 Express Swimming-MR  1:11.21    1:13.55        
 19 Murphy, Lillian E         16 Express Swimming-MR  1:17.13    1:14.18        
 20 Egan, Orla M              16 Twisters-MR          1:15.86    1:14.30        
 21 Aney, Arielle J           17 Flying Dolphins-MR   1:17.65    1:15.11        
 22 Chau, Germayne T          16 CIY-MR               1:14.63    1:16.51        
 23 Pusing, Ava Y             11 Twisters-MR          1:17.70    1:19.20        
 24 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR  1:17.68    1:19.61        
 25 Lee, Anna E               15 Flying Dolphins-MR   1:19.76    1:21.18        
 26 Winter, Lian L            15 Express Swimming-MR       NT    1:21.39        
 27 Yang, Kristen A           16 Express Swimming-MR  1:16.28    1:22.45        
 28 Contreras, Genesis C      16 Flying Dolphins-MR   1:25.04    1:22.86        
 29 Argyros, Miranda E        16 SSC-MR               1:23.27    1:22.92        
 30 Radomisli, Julia M        17 Flying Dolphins-MR   1:26.65    1:23.44        
 31 Altmann, Katie E          16 SSC-MR               1:28.03    1:23.49        
 32 Howard, Katherine         15 SSC-MR               1:23.36    1:23.79        
 33 O'Brien, Amanda M         15 Express Swimming-MR  1:25.67    1:24.81        
 34 Chen, Alanna M            15 CIY-MR               1:23.62    1:25.57        
 35 Soberon, Sophia E         16 Express Swimming-MR  1:24.95    1:26.82        
 36 Eisenberg, Sarah J        15 Express Swimming-MR  1:31.19    1:26.88        
 37 Campbell, Sarah B         17 Express Swimming-MR  1:26.42    1:28.48        
 38 Watson, Samantha S        15 SSC-MR               1:30.25    1:28.89        
 39 Barriteau, Lauren E       15 CIY-MR               1:26.07    1:29.20        
 40 Eagan, Maria F            16 Flying Dolphins-MR        NT    1:31.51        
 41 Rojas, Amy                15 Parks Sailfish-MR    1:21.50    1:32.39        
 42 Jeffares, Chloe E         15 CSDC-MR                   NT    1:34.28        
 43 Gousse, Caitlyn L         15 CIY-MR                    NT    1:36.74        
 44 Gooden, T'Neil            15 Parks Sailfish-MR    1:47.81    1:42.39        
 45 Junas, Kaitlyn T          15 Flying Dolphins-MR   1:47.22    1:45.29        
 46 Bauman, Alyssa C          17 SSC-MR               1:52.59    1:48.52        
 47 Kraft, Karina             16 Mid-Un-MR            1:55.89    1:54.51        
 
Girls 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rinn, Morgan              17 Express Swimming-MR  2:13.67    2:14.33        
                1:04.45   2:14.33 (1:09.88)                                        
  2 Kwok, Joyce B             24 Twisters-MR          2:17.53    2:32.11        
                1:09.56   2:32.11 (1:22.55)                                        
  3 Clayton, Caelan J         15 Express Swimming-MR  2:41.56    2:37.69        
                1:13.68   2:37.69 (1:24.01)                                        
  4 McIntyre, Gaby M          15 Express Swimming-MR  2:37.96    2:37.93        
                1:11.34   2:37.93 (1:26.59)                                        
  5 Lew, Katie G              16 Express Swimming-MR  2:31.40    2:38.29        
                1:12.93   2:38.29 (1:25.36)                                        
  6 Miao, Chelsea             15 Mid-Un-MR            2:45.74    2:40.49        
                1:14.37   2:40.49 (1:26.12)                                        
  7 Paltrowitz, Leila a       15 Flying Dolphins-MR   2:53.22    2:42.98        
                1:18.31   2:42.98 (1:24.67)                                        
  8 Egan, Orla M              16 Twisters-MR          2:46.63    2:46.31        
                1:18.25   2:46.31 (1:28.06)                                        
  9 Shields, Madison B        15 Express Swimming-MR       NT    2:46.53        
                1:16.97   2:46.53 (1:29.56)                                        
 10 Nunez, Alison M           12 Express Swimming-MR  2:59.89    2:52.94        
                1:24.52   2:52.94 (1:28.42)                                        
 11 Walsh, Jessica M          12 Express Swimming-MR       NT    2:55.41        
                1:25.02   2:55.41 (1:30.39)                                        
 12 Williamson, Jaila C       15 Express Swimming-MR  2:49.14    2:55.70        
                1:20.71   2:55.70 (1:34.99)                                        
 13 Eisenberg, Sarah J        15 Express Swimming-MR  3:24.50    3:16.10        
                1:30.66   3:16.10 (1:45.44)                                        
 
Girls 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rinn, Morgan              17 Express Swimming-MR  2:24.23    2:24.99        
                1:09.07   2:24.99 (1:15.92)                                        
  2 Whang, Jessica            17 Express Swimming-MR  2:27.31    2:28.01        
                1:10.75   2:28.01 (1:17.26)                                        
  3 Walsh, Stephanie M        16 Express Swimming-MR  2:26.62    2:28.92        
                1:10.84   2:28.92 (1:18.08)                                        
  4 Kuzma, Lauren E           15 Express Swimming-MR  2:29.84    2:29.30        
                1:12.07   2:29.30 (1:17.23)                                        
  5 Zimmerman, Marley G       16 Express Swimming-MR  2:31.29    2:29.38        
                1:12.16   2:29.38 (1:17.22)                                        
  6 Egan, Orla M              16 Twisters-MR          2:30.80    2:30.04        
                1:14.63   2:30.04 (1:15.41)                                        
  7 Miao, Chelsea             15 Mid-Un-MR            2:34.08    2:33.90        
                1:12.88   2:33.90 (1:21.02)                                        
  8 McIntyre, Gaby M          15 Express Swimming-MR  2:39.17    2:34.75        
                1:12.29   2:34.75 (1:22.46)                                        
  9 Mulholland, Kasey         15 Express Swimming-MR  2:35.51    2:35.41        
                1:13.82   2:35.41 (1:21.59)                                        
 10 Welcome, Shannon R        18 Express Swimming-MR  2:33.09    2:35.96        
                1:14.69   2:35.96 (1:21.27)                                        
 11 Shields, Madison B        15 Express Swimming-MR  2:36.85    2:36.71        
                1:15.76   2:36.71 (1:20.95)                                        
 12 Knight, Caitlin C         16 Express Swimming-MR  2:33.07    2:37.05        
                1:12.77   2:37.05 (1:24.28)                                        
 13 Clayton, Caelan J         15 Express Swimming-MR  2:37.51    2:37.53        
                1:14.71   2:37.53 (1:22.82)                                        
 14 Donlevy, Maggie M         16 CIY-MR               2:37.54    2:37.84        
                1:13.95   2:37.84 (1:23.89)                                        
 15 Murphy, Lillian E         16 Express Swimming-MR  2:38.97    2:37.87        
                1:15.89   2:37.87 (1:21.98)                                        
 16 Lew, Katie G              16 Express Swimming-MR  2:33.35    2:38.35        
                1:13.47   2:38.35 (1:24.88)                                        
 17 Dutta, Kimberly           16 Flying Dolphins-MR   2:32.50    2:38.70        
                1:19.17   2:38.70 (1:19.53)                                        
 18 Thoms, Julia D            15 Express Swimming-MR  2:41.02    2:39.07        
                1:11.45   2:39.07 (1:27.62)                                        
 19 Aney, Arielle J           17 Flying Dolphins-MR   2:37.36    2:39.09        
                1:14.83   2:39.09 (1:24.26)                                        
 20 Williamson, Jaila C       15 Express Swimming-MR  2:44.50    2:41.85        
                1:18.77   2:41.85 (1:23.08)                                        
 21 Flanigan, Aimee S         17 Flying Dolphins-MR   2:43.05    2:43.18        
                1:18.23   2:43.18 (1:24.95)                                        
 22 O'Brien, Amanda M         15 Express Swimming-MR  2:46.73    2:43.24        
                1:19.98   2:43.24 (1:23.26)                                        
 23 Singh, Cristina P         15 Express Swimming-MR  2:51.16    2:43.43        
                1:18.44   2:43.43 (1:24.99)                                        
 24 Davis, Bella M            16 Express Swimming-MR  2:46.07    2:43.51        
                1:18.00   2:43.51 (1:25.51)                                        
 25 Paltrowitz, Leila a       15 Flying Dolphins-MR   2:51.27    2:43.83        
                1:19.33   2:43.83 (1:24.50)                                        
 26 HU, Megan                 12 Express Swimming-MR  2:57.49    2:44.63        
                1:23.87   2:44.63 (1:20.76)                                        
 27 Nunez, Alison M           12 Express Swimming-MR  3:01.49    2:44.75        
                1:17.70   2:44.75 (1:27.05)                                        
 28 Dong, Janis H             16 Express Swimming-MR  2:51.14    2:45.23        
                1:14.43   2:45.23 (1:30.80)                                        
 29 Walsh, Jessica M          12 Express Swimming-MR  3:02.37    2:46.07        
                1:20.58   2:46.07 (1:25.49)                                        
 30 Haimson, Emma A           12 Twisters-MR          2:47.38    2:46.22        
                1:19.03   2:46.22 (1:27.19)                                        
 31 Pusing, Ava Y             11 Twisters-MR          2:49.18    2:46.83        
                1:18.30   2:46.83 (1:28.53)                                        
 32 Fazzino, Angelina M       15 Express Swimming-MR  2:50.01    2:47.94        
                1:17.82   2:47.94 (1:30.12)                                        
 33 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR  2:45.90    2:49.31        
                1:24.10   2:49.31 (1:25.21)                                        
 34 Watson, Samantha S        15 SSC-MR               2:55.69    2:49.76        
                1:22.74   2:49.76 (1:27.02)                                        
 35 Serafin, Gwen B           11 Express Swimming-MR  2:52.40    2:50.21        
                1:22.49   2:50.21 (1:27.72)                                        
 36 Cordova, Cara E           16 CIY-MR                    NT    2:53.30        
                1:23.44   2:53.30 (1:29.86)                                        
 37 Eisenberg, Sarah J        15 Express Swimming-MR  3:04.64    2:54.84        
                1:25.06   2:54.84 (1:29.78)                                        
 38 Howard, Katherine         15 SSC-MR               2:53.69    2:56.16        
                1:23.77   2:56.16 (1:32.39)                                        
 39 Levine, Paige H           15 SSC-MR               2:56.33    2:56.51        
                1:25.19   2:56.51 (1:31.32)                                        
 40 Winter, Lian L            15 Express Swimming-MR  3:04.32    2:58.00        
                1:20.49   2:58.00 (1:37.51)                                        
 41 Rodriguez Andersen, Caro  16 Twisters-MR          3:03.59    2:58.37        
                1:26.99   2:58.37 (1:31.38)                                        
 42 Kulier, Kayla A           11 Express Swimming-MR       NT    2:58.72        
                1:23.23   2:58.72 (1:35.49)                                        
 43 Steiner, Nicole M         11 Express Swimming-MR  3:11.21    2:59.02        
                1:27.31   2:59.02 (1:31.71)                                        
 44 Campbell, Sarah B         17 Express Swimming-MR  2:52.06    2:59.10        
                1:27.43   2:59.10 (1:31.67)                                        
 45 Eagan, Maria F            16 Flying Dolphins-MR        NT    3:06.60        
                1:31.07   3:06.60 (1:35.53)                                        
 46 Chan, Kaylee N            11 Express Swimming-MR  3:30.09    3:06.92        
                1:33.62   3:06.92 (1:33.30)                                        
 47 Gustavsson, Isabel A      16 Flying Dolphins-MR        NT    3:22.79        
                1:35.27   3:22.79 (1:47.52)                                        
 48 Raber, Julia M            12 FA-MR                     NT    3:30.16        
                1:49.24   3:30.16 (1:40.92)                                        
 49 Yasinov, Lisa M           10 Express Swimming-MR       NT    3:42.84        
                1:51.78   3:42.84 (1:51.06)                                        
 
Girls 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rinn, Morgan              17 Express Swimming-MR  5:01.63    5:06.67        
                1:05.41   2:25.96 (1:20.55)   3:57.85 (1:31.89)   5:06.67 (1:08.82)
  2 Egan, Orla M              16 Twisters-MR          5:13.43    5:15.59        
                1:17.12   2:40.38 (1:23.26)   4:10.13 (1:29.75)   5:15.59 (1:05.46)
  3 Zimmerman, Marley G       16 Express Swimming-MR  5:19.14    5:19.65        
                1:13.94   2:36.92 (1:22.98)   4:10.13 (1:33.21)   5:19.65 (1:09.52)
  4 Gelfand, Veronica         13 Express Swimming-MR  5:42.55    5:25.80        
                1:12.49   2:36.94 (1:24.45)   4:14.78 (1:37.84)   5:25.80 (1:11.02)
  5 Liu, Kaitlyn S            13 Express Swimming-MR  5:41.79    5:31.36        
                1:14.77   2:38.63 (1:23.86)   4:17.74 (1:39.11)   5:31.36 (1:13.62)
  6 Clayton, Caelan J         15 Express Swimming-MR  5:34.33    5:33.05        
                1:15.82   2:40.71 (1:24.89)   4:19.28 (1:38.57)   5:33.05 (1:13.77)
  7 Youssef, Lara S           16 Twisters-MR          5:38.33    5:33.54        
                1:11.68   2:37.75 (1:26.07)   4:19.15 (1:41.40)   5:33.54 (1:14.39)
  8 Liew, Briana J            16 Twisters-MR          5:18.94    5:36.32        
                1:16.51   2:43.24 (1:26.73)   4:16.71 (1:33.47)   5:36.32 (1:19.61)
  9 Mulholland, Kasey         15 Express Swimming-MR  5:35.98    5:36.79        
                1:18.12   2:44.30 (1:26.18)   4:21.81 (1:37.51)   5:36.79 (1:14.98)
 10 Canty, Katie E            14 Express Swimming-MR  5:54.29    5:39.57        
                1:20.27   2:48.08 (1:27.81)   4:22.82 (1:34.74)   5:39.57 (1:16.75)
 11 Walsh, Stephanie M        16 Express Swimming-MR  5:28.14    5:40.67        
                1:17.82   2:45.78 (1:27.96)   4:22.14 (1:36.36)   5:40.67 (1:18.53)
 12 WU, Julian                13 Twisters-MR          5:58.48    5:41.56        
                1:15.10   2:45.43 (1:30.33)   4:28.12 (1:42.69)   5:41.56 (1:13.44)
 13 Singh, Cristina P         15 Express Swimming-MR  6:16.56    5:42.31        
                1:17.44   2:47.63 (1:30.19)   4:30.30 (1:42.67)   5:42.31 (1:12.01)
 14 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  5:53.11    5:42.37        
                1:15.79   2:42.45 (1:26.66)   4:31.75 (1:49.30)   5:42.37 (1:10.62)
 15 Eng, Amelie R             13 Express Swimming-MR  5:51.23    5:42.70        
                1:17.18   2:44.85 (1:27.67)   4:26.60 (1:41.75)   5:42.70 (1:16.10)
 16 Haimson, Emma A           12 Twisters-MR          5:55.05    5:47.93        
                1:18.73   2:48.23 (1:29.50)   4:31.10 (1:42.87)   5:47.93 (1:16.83)
 17 Pusing, Aizel G           13 Twisters-MR          5:37.81    5:52.42        
                1:19.95   2:51.27 (1:31.32)   4:32.98 (1:41.71)   5:52.42 (1:19.44)
 18 Pusing, Ava Y             11 Twisters-MR          6:30.01    5:52.85        
                1:19.67   2:50.50 (1:30.83)   4:34.19 (1:43.69)   5:52.85 (1:18.66)
 19 Martinez-Reyes, Areianna  14 Twisters-MR          5:48.93    5:58.65        
                1:16.19   2:44.65 (1:28.46)   4:41.79 (1:57.14)   5:58.65 (1:16.86)
 20 Hornick, Jade E           13 Express Swimming-MR  6:25.14    6:00.32        
                1:23.48   2:55.28 (1:31.80)   4:38.79 (1:43.51)   6:00.32 (1:21.53)
 21 Eisenberg, Sarah J        15 Express Swimming-MR  6:23.44    6:13.28        
                1:31.10   3:05.99 (1:34.89)   4:49.25 (1:43.26)   6:13.28 (1:24.03)
 
Boys 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Connell, Reid           10 Mid-Un-MR              37.11      32.24        
  2 Pak, Ethan S              10 AGUA-MR                35.21      32.54        
  3 Radnay, Carson R          10 AGUA-MR                41.94      33.17        
  4 Corcuera, Christian L     10 Twisters-MR            34.84      33.36        
  5 Haridasan, Nikolai        10 Flying Dolphins-MR     37.99      33.38        
  6 Gookin, Vincent C         10 AGUA-MR                38.18      33.66        
  7 Harty, Liam               10 Express Swimming-MR    37.13      33.89        
  8 Weinstein, Joshua E        9 Express Swimming-MR    37.57      33.92        
  9 Wang, Jason Z             10 HYB-MR                 35.92      34.43        
 10 Chang, Matthew P          10 CIY-MR                 37.01      34.69        
 11 Han, Ethan                10 Parks Sailfish-MR      36.50      34.96        
 12 Zarvovskiy, Andy A        10 Shy-Mr-MR              36.56      35.17        
 13 Gredysa, Jasiu             9 EHY-MR                 36.50      35.21        
 14 Curtiss, Iyush M          10 Twisters-MR            38.94      35.35        
 15 Kavouras, Georgios M      10 LIFE-MR                38.19      35.61        
 16 Chinea, Ethan T           10 Express Swimming-MR    37.39      35.95        
 17 Bargellini, Ryan J        10 Express Swimming-MR    38.74      35.97        
 18 Berland, Jake S           10 Express Swimming-MR  1:00.46      36.02        
 19 Kriegsman, Ben R           9 EHY-MR                 39.43      36.11        
 20 Maslo, Tadija              9 Flying Dolphins-MR        NT      36.12        
 21 Shemetov, Ivan T           9 FA-MR                     NT      36.15        
 22 Deguzman, Michael          9 Hes-Mr-MR              42.40      36.27        
 23 Zeleniy, Aidan            10 Shy-Mr-MR              38.39      36.35        
 24 Montagnino, Tyler F       10 FA-MR                     NT      36.65        
 25 Packles, Jonathan D       10 AGUA-MR                39.00      36.75        
 26 Czartosieski, Evan C      10 SSC-MR                 37.12      36.78        
 27 Dong, Cooper R            10 AGUA-MR                41.90      37.01        
 28 Zucker, Dylan K           10 AGUA-MR                40.00      37.37        
 29 Kawahara, Kensei           9 AGUA-MR                38.53      37.50        
 30 Nwosu, Tobenna D           9 CIY-MR                    NT      37.92        
 31 Qian, Bruce W              9 AGUA-MR                45.94      38.12        
 32 O'Sullivan, Tiarnan M      9 Twisters-MR            41.94      38.17        
 33 Arnall, Henry W            9 Flying Dolphins-MR     45.38      38.30        
 34 Chavez, Nicholas           9 EHY-MR                 40.94      38.50        
 35 Yang, Ryan Y              10 Flying Dolphins-MR     42.34      38.55        
 36 Chan, Preston              9 Express Swimming-MR    52.52      38.64        
 37 Hoffman, Evan M            9 SSC-MR                 40.61      38.66        
 38 Neal, Delano K             9 Twisters-MR            40.95      38.82        
 39 Wojciechowski, Daniel T   10 AGUA-MR                   NT      39.53        
 40 Stewart, Zenoven          10 HYB-MR                 41.91      39.61        
 41 Visnjic, Andrej           10 Twisters-MR               NT      39.73        
 42 Kavouras, Pierre G        10 LIFE-MR                39.93      40.12        
 43 Horiuchi, Carlos H         9 Twisters-MR          1:01.57      40.19        
 44 Stern, Noah I             10 Express Swimming-MR    41.48      40.23        
 45 LI, Eric *                 9 Express Swimming-MR       NT      40.28        
 46 Fong, Luca K              10 AGUA-MR                   NT      40.75        
 47 Luczaj, Daniel             9 Twisters-MR               NT      40.77        
 48 Beaudry, Charlie S        10 SSC-MR                 40.28      40.78        
 49 Wu, Brian                 10 AGUA-MR                38.48      40.81        
 50 Polancic, Theodore        10 LIFE-MR                41.59      41.31        
 51 Mehler, Julian M          10 AGUA-MR                   NT      41.41        
 52 Matsubara, Taiga           9 AGUA-MR                   NT      41.82        
 53 Slatky, Alex L            10 AGUA-MR                   NT      41.84        
 54 Calero, Max A             10 Flying Dolphins-MR     49.34      42.01        
 55 MA, Joshua                10 Express Swimming-MR    46.75      42.44        
 56 Colletti, Max             10 Express Swimming-MR    45.88      42.67        
 57 Kowalczyk, Marcel          9 Twisters-MR            45.73      43.04        
 58 Levin, Max C              10 AGUA-MR                   NT      43.35        
 59 Marcus, Liam E            10 AGUA-MR                   NT      43.48        
 60 Organisciak, Ksavery P    10 Twisters-MR               NT      44.58        
 61 Matsubara, Koga            9 AGUA-MR                   NT      44.66        
 62 Basu, Arjun               10 AGUA-MR                   NT      45.26        
 63 Dwyer, William             9 HYB-MR                    NT      46.23        
 64 Upadhyaya, Kush S          9 Flying Dolphins-MR        NT      46.66        
 65 Zbytniewski, Jake          9 HYB-MR                    NT      46.89        
 66 Spelman, Logan             9 CSDC-MR                49.04      46.90        
 67 Yu, Morgan                 9 Flying Dolphins-MR        NT      47.79        
 68 Florio, Chris J           10 CSDC-MR                   NT      49.20        
 69 Shah, Aarav               10 LIFE-MR                41.89      49.77        
 70 Xeuokostos, Ian            9 LIFE-MR                45.89      53.21        
 -- Ivry, Eric                10 Hes-Mr-MR              40.31         DQ        
      False start
 
Boys 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Connell, Reid           10 Mid-Un-MR            1:18.78    1:10.88        
  2 Haridasan, Nikolai        10 Flying Dolphins-MR   1:28.08    1:14.01        
  3 Wang, Jason Z             10 HYB-MR               1:22.88    1:14.90        
  4 Radnay, Carson R          10 AGUA-MR                   NT    1:15.25        
  5 Corcuera, Christian L     10 Twisters-MR          1:20.49    1:15.76        
  6 Weinstein, Joshua E        9 Express Swimming-MR  1:21.04    1:15.78        
  7 Han, Ethan                10 Parks Sailfish-MR    1:21.50    1:16.20        
  7 Harty, Liam               10 Express Swimming-MR  1:22.31    1:16.20        
  9 Zarvovskiy, Andy A        10 Shy-Mr-MR            1:21.50    1:16.37        
 10 Gookin, Vincent C         10 AGUA-MR              1:22.85    1:16.38        
 11 Kavouras, Georgios M      10 LIFE-MR              1:22.97    1:18.06        
 12 Anton, Willem G           10 AGUA-MR              1:16.78    1:18.26        
 13 Chinea, Ethan T           10 Express Swimming-MR  1:24.08    1:20.21        
 14 Czartosieski, Evan C      10 SSC-MR               1:23.31    1:20.45        
 15 Gredysa, Jasiu             9 EHY-MR               1:18.00    1:20.59        
 16 Berland, Jake S           10 Express Swimming-MR  1:22.32    1:21.02        
 17 Chang, Matthew P          10 CIY-MR               1:29.07    1:22.10        
 18 Zeleniy, Aidan            10 Shy-Mr-MR            1:24.98    1:22.16        
 19 Curtiss, Iyush M          10 Twisters-MR          1:34.52    1:22.31        
 20 Deguzman, Michael          9 Hes-Mr-MR            1:42.81    1:22.47        
 21 Shemetov, Ivan T           9 FA-MR                     NT    1:22.57        
 22 Packles, Jonathan D       10 AGUA-MR              1:41.22    1:24.17        
 23 O'Sullivan, Tiarnan M      9 Twisters-MR          1:36.80    1:24.26        
 24 Kriegsman, Ben R           9 EHY-MR               1:24.56    1:24.40        
 25 Kawahara, Kensei           9 AGUA-MR              1:23.97    1:24.54        
 26 Bowen, Julian P           10 Twisters-MR          1:26.16    1:24.61        
 27 Qian, Bruce W              9 AGUA-MR              1:39.20    1:24.66        
 28 Chan, Preston              9 Express Swimming-MR  1:46.17    1:24.72        
 29 Maslo, Tadija              9 Flying Dolphins-MR        NT    1:25.96        
 30 Zucker, Dylan K           10 AGUA-MR              1:35.00    1:26.00        
 31 Kavouras, Pierre G        10 LIFE-MR              1:26.92    1:26.59        
 32 Stern, Noah I             10 Express Swimming-MR  1:33.97    1:26.92        
 33 Yang, Ryan Y              10 Flying Dolphins-MR   1:37.01    1:27.49        
 34 Zheng, Jeremy A           10 Twisters-MR               NT    1:28.71        
 35 Nwosu, Tobenna D           9 CIY-MR                    NT    1:30.19        
 36 Neal, Delano K             9 Twisters-MR          1:38.67    1:30.31        
 37 Dong, Cooper R            10 AGUA-MR              1:35.83    1:30.53        
 38 Visnjic, Andrej           10 Twisters-MR               NT    1:31.05        
 39 Wu, Brian                 10 AGUA-MR              1:29.06    1:31.15        
 40 Goldschein, Max H         10 AGUA-MR              1:47.41    1:31.28        
 41 Colletti, Max             10 Express Swimming-MR  1:48.36    1:31.70        
 42 Chavez, Nicholas           9 EHY-MR               1:25.45    1:32.46        
 43 Calero, Max A             10 Flying Dolphins-MR   1:47.23    1:32.75        
 44 Kowalczyk, Marcel          9 Twisters-MR          1:49.82    1:32.98        
 45 Drencko, Nicholas          9 Twisters-MR          1:48.12    1:33.20        
 46 Bereznitski, Anton        10 Shy-Mr-MR            1:29.90    1:35.40        
 47 Eng, Ethan M              10 FA-MR                     NT    1:35.47        
 48 Schiano, Vincenzo B        9 FA-MR                     NT    1:37.05        
 49 Wojciechowski, Daniel T   10 AGUA-MR                   NT    1:37.25        
 50 Horiuchi, Carlos H         9 Twisters-MR               NT    1:37.35        
 51 Khurrum, Zain              9 LIFE-MR              1:40.59    1:38.02        
 52 LI, Eric *                 9 Express Swimming-MR       NT    1:38.67        
 53 Loremil, Noah             10 CIY-MR               1:43.06    1:38.88        
 54 Marcus, Liam E            10 AGUA-MR                   NT    1:39.69        
 55 Basu, Arjun               10 AGUA-MR                   NT    1:40.81        
 56 Fong, Luca K              10 AGUA-MR                   NT    1:40.95        
 57 Organisciak, Ksavery P    10 Twisters-MR               NT    1:42.11        
 58 Moore, Charles            10 HYB-MR                    NT    1:43.14        
 59 Huang, Jaden Z             9 AGUA-MR                   NT    1:45.08        
 60 Loremil, Lucas            10 CIY-MR                    NT    1:46.14        
 61 Zbytniewski, Jake          9 HYB-MR                    NT    1:50.33        
 62 Bice, Cavan T             10 CIY-MR               2:09.79    1:52.34        
 63 Shaitanoff, Alexander P    9 HYB-MR                    NT    1:55.37        
 64 Wiggins, Jack J            9 AGUA-MR                   NT    1:57.23        
 65 Yu, Morgan                 9 Flying Dolphins-MR        NT    1:58.40        
 66 Xeuokostos, Ian            9 LIFE-MR              2:00.89    2:00.82        
 67 Barkin, Alexander         10 Aquaflames-MR             NT    2:15.97        
 -- Biela, Darius C           10 CIY-MR                    NT         DQ        
      False start
 
Boys 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pak, Ethan S              10 AGUA-MR                41.14      37.46        
  2 Chinea, Ethan T           10 Express Swimming-MR    43.00      38.87        
  3 Radnay, Carson R          10 AGUA-MR                46.29      39.26        
  4 Corcuera, Christian L     10 Twisters-MR            42.12      40.54        
  5 O'Connell, Reid           10 Mid-Un-MR              46.54      40.60        
  6 Chang, Matthew P          10 CIY-MR                 45.27      40.63        
  7 Deguzman, Michael          9 Hes-Mr-MR              49.75      40.80        
  8 Gookin, Vincent C         10 AGUA-MR                43.41      40.81        
  9 Green, Trevor A           10 SSC-MR                 42.48      41.22        
 10 Han, Ethan                10 Parks Sailfish-MR      46.50      41.27        
 11 Zarvovskiy, Andy A        10 Shy-Mr-MR              42.83      41.69        
 12 Bargellini, Ryan J        10 Express Swimming-MR    46.96      42.48        
 13 Weinstein, Joshua E        9 Express Swimming-MR    42.37      42.51        
 14 Berland, Jake S           10 Express Swimming-MR    45.44      42.86        
 15 Packles, Jonathan D       10 AGUA-MR                45.00      43.05        
 16 Kavouras, Georgios M      10 LIFE-MR                45.57      43.10        
 17 Curtiss, Iyush M          10 Twisters-MR            46.77      43.93        
 18 Kriegsman, Ben R           9 EHY-MR                 44.05      44.14        
 19 Dong, Cooper R            10 AGUA-MR                49.21      44.30        
 20 Montagnino, Tyler F       10 FA-MR                     NT      44.36        
 21 Maslo, Tadija              9 Flying Dolphins-MR        NT      44.51        
 22 Gredysa, Jasiu             9 EHY-MR                 45.00      45.06        
 23 Czartosieski, Evan C      10 SSC-MR                 44.31      45.19        
 24 Calero, Max A             10 Flying Dolphins-MR     51.25      45.47        
 25 O'Sullivan, Tiarnan M      9 Twisters-MR            50.06      46.56        
 26 Zucker, Dylan K           10 AGUA-MR                48.00      46.69        
 27 Zeleniy, Aidan            10 Shy-Mr-MR              46.62      47.09        
 28 Stern, Noah I             10 Express Swimming-MR    52.81      47.17        
 29 Kawahara, Kensei           9 AGUA-MR                45.66      47.21        
 30 Wu, Brian                 10 AGUA-MR                46.52      47.48        
 31 Organisciak, Ksavery P    10 Twisters-MR               NT      48.17        
 32 Basu, Arjun               10 AGUA-MR                   NT      48.18        
 33 Qian, Bruce W              9 AGUA-MR                54.28      48.29        
 34 Visnjic, Andrej           10 Twisters-MR               NT      48.39        
 35 Kavouras, Pierre G        10 LIFE-MR                46.34      48.46        
 36 Chan, Preston              9 Express Swimming-MR    57.72      48.64        
 37 Arnall, Henry W            9 Flying Dolphins-MR     55.91      49.00        
 38 Slatky, Alex L            10 AGUA-MR                   NT      49.01        
 39 Shemetov, Ivan T           9 FA-MR                     NT      49.06        
 40 Hoffman, Evan M            9 SSC-MR                 52.20      49.57        
 41 Kowalczyk, Marcel          9 Twisters-MR            52.37      49.75        
 41 Beaudry, Charlie S        10 SSC-MR                 48.66      49.75        
 43 Neal, Delano K             9 Twisters-MR            50.85      50.02        
 44 Luczaj, Daniel             9 Twisters-MR               NT      50.15        
 45 Wojciechowski, Daniel T   10 AGUA-MR                   NT      50.28        
 46 Fong, Luca K              10 AGUA-MR                   NT      50.36        
 47 Nwosu, Tobenna D           9 CIY-MR                    NT      50.66        
 48 Colletti, Max             10 Express Swimming-MR    57.05      50.75        
 49 Polancic, Theodore        10 LIFE-MR                56.59      51.03        
 50 Upadhyaya, Kush S          9 Flying Dolphins-MR        NT      51.62        
 51 Wiggins, Jack J            9 AGUA-MR                   NT      52.00        
 52 LI, Eric *                 9 Express Swimming-MR       NT      52.49        
 53 Matsubara, Koga            9 AGUA-MR                   NT      52.71        
 54 MA, Joshua                10 Express Swimming-MR  1:04.95      52.75        
 55 Stewart, Zenoven          10 HYB-MR                 55.44      52.91        
 56 Horiuchi, Carlos H         9 Twisters-MR          1:11.09      53.10        
 57 Matsubara, Taiga           9 AGUA-MR                   NT      53.58        
 58 Marcus, Liam E            10 AGUA-MR                   NT      53.77        
 59 Spelman, Logan             9 CSDC-MR                57.98      54.68        
 60 Mehler, Julian M          10 AGUA-MR                   NT      56.07        
 61 Yu, Morgan                 9 Flying Dolphins-MR        NT      56.90        
 62 Levin, Max C              10 AGUA-MR                   NT      57.40        
 63 Dwyer, William             9 HYB-MR                    NT      59.48        
 64 Florio, Chris J           10 CSDC-MR                   NT      59.80        
 65 Zbytniewski, Jake          9 HYB-MR                    NT    1:00.31        
 66 Xeuokostos, Ian            9 LIFE-MR                50.89    1:08.60        
 -- Shah, Aarav               10 LIFE-MR                50.19         DQ        
      Did not finish on back
 
Boys 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chinea, Ethan T           10 Express Swimming-MR  1:30.67    1:23.82        
  2 Haridasan, Nikolai        10 Flying Dolphins-MR   1:39.43    1:27.79        
  3 Corcuera, Christian L     10 Twisters-MR          1:31.53    1:28.01        
  4 O'Connell, Reid           10 Mid-Un-MR            1:37.67    1:28.51        
  5 Deguzman, Michael          9 Hes-Mr-MR            1:51.17    1:28.64        
  6 Curtiss, Iyush M          10 Twisters-MR          1:42.19    1:30.29        
  7 Weinstein, Joshua E        9 Express Swimming-MR  1:35.68    1:30.78        
  8 Harty, Liam               10 Express Swimming-MR  1:37.64    1:31.80        
  9 Berland, Jake S           10 Express Swimming-MR  1:37.67    1:31.94        
 10 Calero, Max A             10 Flying Dolphins-MR   1:53.51    1:34.75        
 11 Kavouras, Georgios M      10 LIFE-MR              2:05.55    1:34.80        
 12 Maslo, Tadija              9 Flying Dolphins-MR        NT    1:35.34        
 13 Czartosieski, Evan C      10 SSC-MR               1:33.05    1:35.47        
 14 Zeleniy, Aidan            10 Shy-Mr-MR            1:37.24    1:35.90        
 15 Stern, Noah I             10 Express Swimming-MR  1:55.35    1:38.05        
 16 Chang, Matthew P          10 CIY-MR                    NT    1:38.61        
 17 O'Sullivan, Tiarnan M      9 Twisters-MR          1:50.01    1:39.16        
 18 Chavez, Nicholas           9 EHY-MR               1:39.99    1:40.81        
 19 Kavouras, Pierre G        10 LIFE-MR              1:42.34    1:43.87        
 20 Tian, Lucas A              9 Express Swimming-MR       NT    1:44.22        
 21 Kowalczyk, Marcel          9 Twisters-MR          1:48.31    1:44.27        
 22 Colletti, Max             10 Express Swimming-MR  1:56.76    1:44.96        
 23 Visnjic, Andrej           10 Twisters-MR               NT    1:45.40        
 24 Chan, Preston              9 Express Swimming-MR  2:03.78    1:45.76        
 25 Neal, Delano K             9 Twisters-MR               NT    1:47.95        
 26 Organisciak, Ksavery P    10 Twisters-MR               NT    1:50.33        
 27 Horiuchi, Carlos H         9 Twisters-MR               NT    2:00.82        
 28 Bice, Cavan T             10 CIY-MR               2:14.48    2:07.64        
 29 Xeuokostos, Ian            9 LIFE-MR              2:00.89    2:18.90        
 
Boys 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Radnay, Carson R          10 AGUA-MR                   NT      42.56        
  2 Anton, Willem G           10 AGUA-MR                46.46      43.82        
  3 O'Connell, Reid           10 Mid-Un-MR              45.56      43.87        
  4 Corcuera, Christian L     10 Twisters-MR            48.21      46.37        
  5 Zarvovskiy, Andy A        10 Shy-Mr-MR              49.25      47.72        
  6 Gookin, Vincent C         10 AGUA-MR                46.29      47.91        
  7 Wang, Jason Z             10 HYB-MR                 54.07      48.34        
  8 Han, Ethan                10 Parks Sailfish-MR      49.80      49.31        
  9 Weinstein, Joshua E        9 Express Swimming-MR    54.06      50.41        
 10 Yang, Ryan Y              10 Flying Dolphins-MR     56.86      51.01        
 11 Goldschein, Max H         10 AGUA-MR                58.61      51.02        
 12 Zeleniy, Aidan            10 Shy-Mr-MR              53.46      51.41        
 13 Berland, Jake S           10 Express Swimming-MR    54.56      51.65        
 14 Gredysa, Jasiu             9 EHY-MR                 50.50      52.10        
 15 Neal, Delano K             9 Twisters-MR            54.47      52.22        
 15 Zucker, Dylan K           10 AGUA-MR                52.00      52.22        
 17 Wojciechowski, Daniel T   10 AGUA-MR                   NT      52.90        
 18 Packles, Jonathan D       10 AGUA-MR                59.61      53.15        
 19 Curtiss, Iyush M          10 Twisters-MR            51.09      53.28        
 20 Chan, Preston              9 Express Swimming-MR  1:03.82      53.86        
 21 Chinea, Ethan T           10 Express Swimming-MR    50.02      53.91        
 22 Nwosu, Tobenna D           9 CIY-MR                    NT      53.92        
 23 Visnjic, Andrej           10 Twisters-MR               NT      54.28        
 24 Wu, Brian                 10 AGUA-MR                49.10      54.34        
 25 Tian, Lucas A              9 Express Swimming-MR       NT      54.51        
 25 Dong, Cooper R            10 AGUA-MR              1:00.72      54.51        
 27 Qian, Bruce W              9 AGUA-MR              1:01.10      54.76        
 28 Harty, Liam               10 Express Swimming-MR    54.65      55.38        
 29 Colletti, Max             10 Express Swimming-MR  1:06.13      55.78        
 30 Loremil, Noah             10 CIY-MR               1:00.12      56.23        
 31 Shemetov, Ivan T           9 FA-MR                     NT      56.63        
 32 Kriegsman, Ben R           9 EHY-MR               1:05.62      57.37        
 33 Eng, Ethan M              10 FA-MR                     NT      57.63        
 34 Fong, Luca K              10 AGUA-MR                   NT      57.85        
 35 Czartosieski, Evan C      10 SSC-MR                 54.96      58.01        
 36 Huang, Jaden Z             9 AGUA-MR                   NT      58.71        
 37 Biela, Darius C           10 CIY-MR                    NT      58.78        
 38 Kawahara, Kensei           9 AGUA-MR              1:01.86      59.19        
 39 Wiggins, Jack J            9 AGUA-MR                   NT      59.77        
 40 Loremil, Lucas            10 CIY-MR                    NT    1:00.00        
 41 Horiuchi, Carlos H         9 Twisters-MR          1:48.37    1:00.03        
 42 Zheng, Jeremy A           10 Twisters-MR          1:17.92    1:00.26        
 43 LI, Eric *                 9 Express Swimming-MR       NT    1:00.61        
 44 Khurrum, Zain              9 LIFE-MR                43.59    1:00.90        
 45 Bereznitski, Anton        10 Shy-Mr-MR              49.90    1:01.84        
 46 Polancic, Theodore        10 LIFE-MR                46.59    1:04.11        
 47 Stern, Noah I             10 Express Swimming-MR  1:09.30    1:04.15        
 48 Drencko, Nicholas          9 Twisters-MR          1:07.90    1:04.69        
 49 Schiano, Vincenzo B        9 FA-MR                     NT    1:05.60        
 50 Marcus, Liam E            10 AGUA-MR                   NT    1:06.90        
 51 Shaitanoff, Alexander P    9 HYB-MR                    NT    1:10.74        
 52 Yu, Morgan                 9 Flying Dolphins-MR        NT    1:10.75        
 53 Moore, Charles            10 HYB-MR                    NT    1:12.19        
 -- Zbytniewski, Jake          9 HYB-MR                    NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Xeuokostos, Ian            9 LIFE-MR                56.59         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Barkin, Alexander         10 Aquaflames-MR             NT         DQ        
      Arms two strokes underwater
 -- Bowen, Julian P           10 Twisters-MR          1:00.55         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Radnay, Carson R          10 AGUA-MR                   NT    1:33.55        
  2 Pak, Ethan S              10 AGUA-MR              1:40.46    1:33.91        
  3 O'Connell, Reid           10 Mid-Un-MR            1:50.09    1:34.38        
  4 Wang, Jason Z             10 HYB-MR               1:52.43    1:43.18        
  5 Corcuera, Christian L     10 Twisters-MR          1:45.19    1:43.19        
  6 Haridasan, Nikolai        10 Flying Dolphins-MR        NT    1:44.75        
  7 Gookin, Vincent C         10 AGUA-MR              1:40.48    1:45.56        
  8 Weinstein, Joshua E        9 Express Swimming-MR  1:52.59    1:47.11        
  9 Han, Ethan                10 Parks Sailfish-MR    1:46.50    1:47.41        
 10 Bargellini, Ryan J        10 Express Swimming-MR  1:56.80    1:50.00        
 11 Chinea, Ethan T           10 Express Swimming-MR  1:56.50    1:50.66        
 12 Zeleniy, Aidan            10 Shy-Mr-MR            1:54.26    1:52.21        
 13 Kavouras, Georgios M      10 LIFE-MR              1:59.75    1:53.02        
 14 Green, Trevor A           10 SSC-MR               1:49.47    1:53.35        
 15 Yang, Ryan Y              10 Flying Dolphins-MR   2:03.65    1:53.39        
 16 Wojciechowski, Daniel T   10 AGUA-MR                   NT    1:53.40        
 17 Maslo, Tadija              9 Flying Dolphins-MR        NT    1:53.41        
 18 Mehler, Julian M          10 AGUA-MR                   NT    1:53.63        
 19 Beaudry, Charlie S        10 SSC-MR               1:57.78    1:54.31        
 20 Calero, Max A             10 Flying Dolphins-MR   2:12.03    1:54.32        
 21 Chan, Preston              9 Express Swimming-MR       NT    1:54.76        
 22 Hoffman, Evan M            9 SSC-MR               2:00.18    1:55.52        
 23 Zucker, Dylan K           10 AGUA-MR              2:00.00    1:55.63        
 24 Packles, Jonathan D       10 AGUA-MR              2:00.00    1:55.72        
 25 Colletti, Max             10 Express Swimming-MR  2:22.59    1:56.86        
 26 Qian, Bruce W              9 AGUA-MR              2:12.06    1:57.00        
 27 Fong, Luca K              10 AGUA-MR                   NT    1:57.57        
 28 Visnjic, Andrej           10 Twisters-MR               NT    1:57.59        
 29 Curtiss, Iyush M          10 Twisters-MR               NT    1:58.51        
 30 Berland, Jake S           10 Express Swimming-MR  1:55.23    1:58.54        
 31 Wu, Brian                 10 AGUA-MR              1:51.97    1:58.73        
 32 Nwosu, Tobenna D           9 CIY-MR                    NT    1:59.20        
 33 Kawahara, Kensei           9 AGUA-MR              2:08.48    2:00.00        
 34 Shemetov, Ivan T           9 FA-MR                     NT    2:00.32        
 35 Matsubara, Koga            9 AGUA-MR                   NT    2:00.50        
 36 Matsubara, Taiga           9 AGUA-MR                   NT    2:01.23        
 37 Neal, Delano K             9 Twisters-MR          2:15.35    2:01.55        
 38 Chavez, Nicholas           9 EHY-MR               1:57.56    2:02.03        
 39 Levin, Max C              10 AGUA-MR                   NT    2:02.63        
 40 Basu, Arjun               10 AGUA-MR                   NT    2:03.28        
 41 Czartosieski, Evan C      10 SSC-MR               1:54.46    2:03.86        
 42 Arnall, Henry W            9 Flying Dolphins-MR        NT    2:04.83        
 43 Slatky, Alex L            10 AGUA-MR                   NT    2:10.13        
 44 Spelman, Logan             9 CSDC-MR              2:35.09    2:11.32        
 45 Marcus, Liam E            10 AGUA-MR                   NT    2:16.96        
 46 MA, Joshua                10 Express Swimming-MR  2:32.76    2:17.57        
 47 Yu, Morgan                 9 Flying Dolphins-MR        NT    2:24.76        
 48 Upadhyaya, Kush S          9 Flying Dolphins-MR        NT    2:26.70        
 49 Shah, Aarav               10 LIFE-MR              1:52.89    2:35.71        
 -- Zbytniewski, Jake          9 HYB-MR                    NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Xeuokostos, Ian            9 LIFE-MR              2:10.89         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Dong, Cooper R            10 AGUA-MR              2:06.39         DQ        
      Arms two strokes underwater
 -- Ivry, Eric                10 Hes-Mr-MR                 NT         DQ        
      Arms two strokes underwater
 -- Wiggins, Jack J            9 AGUA-MR                   NT        XDQ        
      Shoulders not at or past vertical towards breast off the wall
 -- Horiuchi, Carlos H         9 Twisters-MR               NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Dwyer, William             9 HYB-MR                    NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Zarvovskiy, Andy A        10 Shy-Mr-MR                 NT         DQ        
      Downward butterfly kick
 
Boys 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weinstein, Joshua E        9 Express Swimming-MR    40.74      37.76        
  2 Chang, Matthew P          10 CIY-MR                 48.42      37.78        
  3 Haridasan, Nikolai        10 Flying Dolphins-MR     46.44      38.47        
  4 Gredysa, Jasiu             9 EHY-MR                 37.00      39.14        
  5 Berland, Jake S           10 Express Swimming-MR    44.56      39.37        
  6 O'Connell, Reid           10 Mid-Un-MR              48.76      39.69        
  7 Radnay, Carson R          10 AGUA-MR                   NT      39.73        
  8 Wang, Jason Z             10 HYB-MR                 47.25      39.76        
  9 Zarvovskiy, Andy A        10 Shy-Mr-MR              41.31      39.99        
 10 Qian, Bruce W              9 AGUA-MR                48.04      40.29        
 11 Gookin, Vincent C         10 AGUA-MR                45.48      40.97        
 12 Packles, Jonathan D       10 AGUA-MR              1:00.01      41.80        
 13 Tian, Lucas A              9 Express Swimming-MR       NT      41.93        
 14 Harty, Liam               10 Express Swimming-MR    44.90      42.08        
 15 Bowen, Julian P           10 Twisters-MR            46.08      43.79        
 16 Han, Ethan                10 Parks Sailfish-MR      42.40      44.09        
 17 Yang, Ryan Y              10 Flying Dolphins-MR     53.77      44.35        
 18 Kavouras, Georgios M      10 LIFE-MR                46.59      44.57        
 19 Czartosieski, Evan C      10 SSC-MR                 44.55      44.63        
 20 O'Sullivan, Tiarnan M      9 Twisters-MR            56.19      45.10        
 21 Kawahara, Kensei           9 AGUA-MR                44.36      45.18        
 22 Kriegsman, Ben R           9 EHY-MR                 55.42      45.49        
 23 Anton, Willem G           10 AGUA-MR                47.79      45.77        
 24 Kavouras, Pierre G        10 LIFE-MR                46.44      46.13        
 25 Wu, Brian                 10 AGUA-MR                47.97      46.97        
 26 Dong, Cooper R            10 AGUA-MR                   NT      47.28        
 27 Nwosu, Tobenna D           9 CIY-MR                    NT      47.73        
 28 Khurrum, Zain              9 LIFE-MR              1:00.89      47.82        
 29 Chavez, Nicholas           9 EHY-MR                 44.49      47.89        
 30 Calero, Max A             10 Flying Dolphins-MR        NT      48.13        
 31 Bereznitski, Anton        10 Shy-Mr-MR              44.90      48.57        
 32 Wojciechowski, Daniel T   10 AGUA-MR                   NT      48.65        
 33 Zucker, Dylan K           10 AGUA-MR                48.00      48.83        
 34 Drencko, Nicholas          9 Twisters-MR            57.28      49.50        
 35 Polancic, Theodore        10 LIFE-MR              1:01.59      50.19        
 36 Goldschein, Max H         10 AGUA-MR                   NT      50.50        
 37 Chan, Preston              9 Express Swimming-MR  1:05.92      50.54        
 38 Chinea, Ethan T           10 Express Swimming-MR    52.42      50.56        
 39 Zheng, Jeremy A           10 Twisters-MR            56.88      50.57        
 40 Shemetov, Ivan T           9 FA-MR                     NT      50.80        
 41 Maslo, Tadija              9 Flying Dolphins-MR        NT      50.83        
 42 Deguzman, Michael          9 Hes-Mr-MR              59.15      51.74        
 43 Stern, Noah I             10 Express Swimming-MR  1:05.60      51.95        
 44 Loremil, Noah             10 CIY-MR                    NT      52.33        
 45 LI, Eric *                 9 Express Swimming-MR       NT      52.45        
 46 Kowalczyk, Marcel          9 Twisters-MR               NT      53.95        
 47 Loremil, Lucas            10 CIY-MR                    NT      54.24        
 48 Colletti, Max             10 Express Swimming-MR       NT      55.36        
 49 Biela, Darius C           10 CIY-MR                    NT      55.75        
 50 Eng, Ethan M              10 FA-MR                     NT      57.39        
 51 Huang, Jaden Z             9 AGUA-MR                   NT      59.44        
 52 Marcus, Liam E            10 AGUA-MR                   NT      59.88        
 53 Schiano, Vincenzo B        9 FA-MR                     NT    1:01.67        
 54 Wiggins, Jack J            9 AGUA-MR                   NT    1:02.41        
 55 Shaitanoff, Alexander P    9 HYB-MR                    NT    1:03.66        
 56 Yu, Morgan                 9 Flying Dolphins-MR        NT    1:04.05        
 57 Fong, Luca K              10 AGUA-MR                   NT    1:05.11        
 58 Moore, Charles            10 HYB-MR                    NT    1:07.38        
 -- Zbytniewski, Jake          9 HYB-MR                    NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 9-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Green, Trevor A           10 SSC-MR               1:27.72    1:26.45        
  2 Weinstein, Joshua E        9 Express Swimming-MR  1:33.13    1:28.33        
  3 O'Connell, Reid           10 Mid-Un-MR            1:42.21    1:30.05        
  4 Haridasan, Nikolai        10 Flying Dolphins-MR   1:44.37    1:32.35        
  5 Gredysa, Jasiu             9 EHY-MR               1:30.00    1:34.81        
  6 Wang, Jason Z             10 HYB-MR               1:48.71    1:37.96        
  7 Harty, Liam               10 Express Swimming-MR  1:40.88    1:39.38        
  8 Ivry, Eric                10 Hes-Mr-MR                 NT    1:40.22        
  9 Berland, Jake S           10 Express Swimming-MR  1:41.21    1:40.55        
 10 Kavouras, Pierre G        10 LIFE-MR              2:16.87    1:40.70        
 11 Chang, Matthew P          10 CIY-MR                    NT    1:44.98        
 12 Chavez, Nicholas           9 EHY-MR               1:49.00    1:49.23        
 13 Czartosieski, Evan C      10 SSC-MR               1:51.44    1:49.89        
 14 Yang, Ryan Y              10 Flying Dolphins-MR        NT    1:50.39        
 15 Chinea, Ethan T           10 Express Swimming-MR  1:50.01    1:51.67        
 16 Montagnino, Tyler F       10 FA-MR                     NT    1:53.74        
 17 Chan, Preston              9 Express Swimming-MR       NT    1:54.32        
 18 O'Sullivan, Tiarnan M      9 Twisters-MR          2:18.92    2:01.77        
 19 Beaudry, Charlie S        10 SSC-MR               2:05.97    2:08.40        
 20 Deguzman, Michael          9 Hes-Mr-MR                 NT    2:09.00        
 21 Stewart, Zenoven          10 HYB-MR                    NT    2:15.89        
 -- Hoffman, Evan M            9 SSC-MR               1:44.44         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mendoza, Aaron O          12 HYB-MR                 30.14      28.87        
  2 Maslo, Strahinja          12 Flying Dolphins-MR        NT      29.22        
  3 Mialkovskyi, Denys        11 AGUA-MR                30.50      29.89        
  4 Topping, Henry J          11 Flying Dolphins-MR     34.24      30.55        
  5 Auth, Zander T            11 AGUA-MR                33.99      30.68        
  6 Miao, Owen                12 Mid-Un-MR              31.78      30.76        
  7 Skaistis, Levi B          11 AGUA-MR                30.82      30.79        
  8 Piedrahita, Julian V      12 Express Swimming-MR    34.05      30.85        
  9 Aquilino, Lorenzo A       11 FA-MR                  32.22      31.22        
 10 Stewart, Alexander J      12 Flying Dolphins-MR     32.71      31.31        
 11 Javaheri, Kouros S        12 AGUA-MR                33.11      31.37        
 12 Calhoun, Ethan D          11 Express Swimming-MR    35.90      31.68        
 13 Bishop, Jesse S           12 Express Swimming-MR    37.12      31.85        
 14 Mazo, Or                  11 Hes-Mr-MR              35.52      31.98        
 15 Chen, Jonathan            12 Parks Sailfish-MR      35.13      32.05        
 16 Babej, Alex C             11 AGUA-MR                33.65      32.10        
 17 Stocki, Oliver            12 SSC-MR                 33.43      32.15        
 18 Franks, John              12 Express Swimming-MR    37.07      32.25        
 19 Kirschbaum, Jonah D       12 Express Swimming-MR    33.12      32.29        
 20 Henschel, Jake F          12 AGUA-MR                33.15      32.37        
 21 Chan, Edward              12 AGUA-MR                33.92      32.42        
 22 Burg, Daniel B            12 AGUA-MR                34.20      32.47        
 23 Radnay, Cole S            11 AGUA-MR                35.87      32.51        
 24 Olsen, Lars O             11 FA-MR                  34.48      32.69        
 25 Kim, Jacob                12 AGUA-MR                34.34      32.95        
 26 Chang, Henry              11 Express Swimming-MR    36.35      32.96        
 27 Kastoun, Gebran L         12 AGUA-MR                36.74      32.99        
 28 Fouche, Jonathan          12 LIFE-MR                34.77      33.02        
 29 Shibata, Naoki            12 AGUA-MR                34.56      33.10        
 30 Chen, Justin              11 Parks Sailfish-MR      32.50      33.16        
 31 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR    34.30      33.17        
 32 Ratling, Kunga Y          11 Twisters-MR            35.04      33.23        
 33 Lian, Derek               11 Parks Sailfish-MR      35.93      33.25        
 34 King, Anthony S           12 Hes-Mr-MR              34.13      33.34        
 35 Castano, Nicholas M       11 Mid-Un-MR              34.65      33.60        
 36 Sundberg, Kyle            11 HYB-MR                 36.45      33.62        
 37 Chan, Ethan               12 Express Swimming-MR    36.09      33.75        
 38 Elms, Preston M           12 Flying Dolphins-MR     35.62      33.77        
 39 Rhee, Aiden               12 AGUA-MR                35.43      33.88        
 40 Brillante, Francesco A    12 Hes-Mr-MR              36.54      34.08        
 41 Fulnecky, Iain            11 AGUA-MR                35.28      34.36        
 42 Zhu, Aidan                11 Flying Dolphins-MR     38.64      34.42        
 43 Lombard, Ryan C           11 Express Swimming-MR    36.32      34.64        
 44 Sungrab, Henry            11 Twisters-MR            36.80      34.77        
 45 Siqueria, Lucas C         12 AGUA-MR                36.84      34.79        
 46 Manago, Andrew V          12 Express Swimming-MR    40.92      34.87        
 47 Sherpa, Nuru              11 Twisters-MR            36.85      34.96        
 48 O'Donnell, Patrick F      12 EHY-MR                 35.21      34.98        
 49 Tuchman, Dylan J          11 AGUA-MR                36.64      34.99        
 50 Luczaj, Oscar             11 Twisters-MR               NT      35.07        
 51 Mostovoy, Arthur          12 Shy-Mr-MR              37.35      35.16        
 52 Speight-Ray, Oliver D     12 AGUA-MR                36.57      35.22        
 53 XI, Patrick               11 Express Swimming-MR       NT      35.24        
 54 Yuan, Tommy               11 CIY-MR                    NT      35.26        
 55 Boyarsky, Alexander       11 Shy-Mr-MR              35.60      35.27        
 56 Osypenko, Sasha           12 HYB-MR                 36.73      35.30        
 57 Melloy, John J            12 FA-MR                     NT      35.31        
 58 Souberbielle, Santiago G  12 Express Swimming-MR    40.46      35.43        
 59 Nwosu, Jide D             11 CIY-MR                 39.57      35.72        
 60 WU, Matthew               12 Express Swimming-MR    39.09      35.76        
 61 DeWalle, Adam Z           11 Flying Dolphins-MR     40.69      35.83        
 62 Chiang, Justin D          12 AGUA-MR                40.01      35.92        
 63 Epstein, Ilan F           12 Flying Dolphins-MR        NT      36.01        
 64 Chan, Manas               11 AGUA-MR                38.14      36.36        
 65 Carr, Oliver S            11 AGUA-MR                39.35      36.59        
 66 Martinez, Riley P         11 CIY-MR                 40.06      36.60        
 67 Mente, Daniel S           11 AGUA-MR                38.51      36.64        
 68 Mehra, Rohan V            11 AGUA-MR                   NT      37.19        
 69 Beaudry, Jack H           12 SSC-MR                 39.26      37.30        
 70 Beaudry, Edward M         12 SSC-MR                 38.09      37.70        
 71 Murphy, Harrison P        11 Express Swimming-MR    41.39      38.18        
 72 Wang, Oscar               11 HYB-MR                 39.23      38.22        
 73 MA, Emanuel               12 Express Swimming-MR    38.97      38.24        
 74 Caniano, Marcus J         12 FA-MR                     NT      38.37        
 75 Wyatt, Oliver G           11 AGUA-MR                40.01      38.71        
 76 Tsering, Jigdal N         11 Twisters-MR            42.67      38.72        
 77 Packles, Max A            11 AGUA-MR                43.92      38.79        
 78 Mehta, Arav a             12 Flying Dolphins-MR     40.43      39.06        
 79 More, Ansh b              12 Flying Dolphins-MR        NT      40.49        
 80 Pian, Daniel              11 CIY-MR                    NT      40.58        
 81 Sylvain, Joao S           12 AGUA-MR                   NT      40.60        
 82 Smyth, Adger              11 Flying Dolphins-MR     45.55      40.86        
 83 Shah, Dylan R             11 Flying Dolphins-MR     52.33      41.16        
 84 Kang, Rajan               12 Flying Dolphins-MR        NT      41.19        
 85 Gaviria, Miguel E         12 AGUA-MR                49.69      42.06        
 86 Pappas, Stel n            11 Express Swimming-MR       NT      42.74        
 87 Tching, Leo C             11 CIY-MR                    NT      46.01        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mendoza, Aaron O          12 HYB-MR               1:05.26    1:02.53        
  2 Maslo, Strahinja          12 Flying Dolphins-MR        NT    1:04.31        
  3 Mialkovskyi, Denys        11 AGUA-MR              1:06.62    1:05.66        
  4 Skaistis, Levi B          11 AGUA-MR              1:06.87    1:05.95        
  5 Piedrahita, Julian V      12 Express Swimming-MR  1:14.84    1:06.28        
  6 Miao, Owen                12 Mid-Un-MR            1:09.91    1:07.66        
  7 Stewart, Alexander J      12 Flying Dolphins-MR   1:12.19    1:08.83        
  8 Franks, John              12 Express Swimming-MR  1:26.94    1:09.84        
  9 Calhoun, Ethan D          11 Express Swimming-MR  1:19.36    1:10.03        
 10 Auth, Zander T            11 AGUA-MR              1:19.52    1:10.49        
 11 Kirschbaum, Jonah D       12 Express Swimming-MR  1:12.45    1:10.72        
 12 Topping, Henry J          11 Flying Dolphins-MR   1:18.57    1:10.79        
 13 Stocki, Oliver            12 SSC-MR               1:14.16    1:10.80        
 14 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR  1:14.72    1:10.95        
 15 Chan, Edward              12 AGUA-MR              1:18.55    1:11.46        
 16 Chen, Jonathan            12 Parks Sailfish-MR    1:08.30    1:11.70        
 17 Kastoun, Gebran L         12 AGUA-MR              1:17.64    1:11.94        
 18 Olsen, Lars O             11 FA-MR                1:15.22    1:12.66        
 19 Castano, Nicholas M       11 Mid-Un-MR            1:14.94    1:12.69        
 20 Rhee, Aiden               12 AGUA-MR              1:18.80    1:13.16        
 21 Kim, Jacob                12 AGUA-MR              1:17.34    1:13.84        
 22 Javaheri, Kouros S        12 AGUA-MR              1:13.00    1:13.98        
 23 Lian, Derek               11 Parks Sailfish-MR    1:19.37    1:14.41        
 24 Chan, Ethan               12 Express Swimming-MR  1:27.98    1:14.49        
 25 Shibata, Naoki            12 AGUA-MR              1:18.37    1:14.59        
 26 Sherpa, Nuru              11 Twisters-MR               NT    1:14.60        
 27 Augustin, James J         11 FA-MR                1:19.77    1:15.29        
 28 Mazo, Or                  11 Hes-Mr-MR            1:17.96    1:15.39        
 29 Chen, Justin              11 Parks Sailfish-MR    1:09.50    1:15.62        
 30 Wagner, Jared S           12 AGUA-MR              1:17.47    1:15.67        
 31 Chang, Henry              11 Express Swimming-MR  1:22.62    1:15.91        
 32 O'Donnell, Patrick F      12 EHY-MR               1:15.91    1:16.13        
 33 Ratling, Kunga Y          11 Twisters-MR          1:24.14    1:16.38        
 34 King, Anthony S           12 Hes-Mr-MR            1:20.72    1:16.71        
 35 Sundberg, Kyle            11 HYB-MR               1:29.53    1:17.31        
 36 Tuchman, Dylan J          11 AGUA-MR              1:20.66    1:18.04        
 37 Siqueria, Lucas C         12 AGUA-MR              1:27.95    1:18.18        
 38 Zhu, Aidan                11 Flying Dolphins-MR   1:27.24    1:18.35        
 39 Brillante, Francesco A    12 Hes-Mr-MR            1:20.38    1:18.42        
 40 Speight-Ray, Oliver D     12 AGUA-MR              1:19.44    1:18.66        
 41 Wong, Tyler j             11 Express Swimming-MR  1:24.23    1:19.24        
 42 Manago, Andrew V          12 Express Swimming-MR       NT    1:19.42        
 43 XI, Patrick               11 Express Swimming-MR       NT    1:19.45        
 44 Bodnarchuk, Andrew        12 Shy-Mr-MR            1:19.38    1:19.95        
 45 Boyarsky, Alexander       11 Shy-Mr-MR            1:22.37    1:21.35        
 46 WU, Matthew               12 Express Swimming-MR       NT    1:22.09        
 47 Makuyev, Simon A          11 Shy-Mr-MR            1:27.72    1:22.39        
 48 Yuan, Tommy               11 CIY-MR                    NT    1:23.23        
 49 Levine, William J         11 AGUA-MR              1:30.58    1:23.74        
 50 Wang, Oscar               11 HYB-MR               1:34.28    1:24.88        
 51 Nwosu, Jide D             11 CIY-MR               1:29.99    1:25.22        
 52 Martinez, Riley P         11 CIY-MR               1:34.23    1:26.49        
 53 Wyatt, Oliver G           11 AGUA-MR              1:39.14    1:26.75        
 54 Packles, Max A            11 AGUA-MR              1:43.46    1:27.17        
 55 Scollans, Connor P        11 AGUA-MR              1:35.11    1:27.73        
 56 Johnson, Quinn W          11 Flying Dolphins-MR   1:44.96    1:31.19        
 57 Viollis, Logan            12 SSC-MR               1:32.50    1:31.23        
 58 Tsering, Jigdal N         11 Twisters-MR          1:42.89    1:32.70        
 59 More, Ansh b              12 Flying Dolphins-MR        NT    1:33.17        
 60 Gaviria, Miguel E         12 AGUA-MR              1:44.74    1:33.92        
 61 Shah, Dylan R             11 Flying Dolphins-MR   2:02.33    1:34.19        
 62 Mehta, Arav a             12 Flying Dolphins-MR        NT    1:34.34        
 63 Xeuokostos, Tex           12 LIFE-MR              1:51.59    1:45.71        
 64 Weiss, Elliott M          11 Flying Dolphins-MR        NT    1:56.88        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mendoza, Aaron O          12 HYB-MR                 31.80      31.17        
  2 Mialkovskyi, Denys        11 AGUA-MR                34.44      33.08        
  3 Piedrahita, Julian V      12 Express Swimming-MR    40.11      35.50        
  4 Aquilino, Lorenzo A       11 FA-MR                  40.80      35.77        
  5 Skaistis, Levi B          11 AGUA-MR                36.03      36.50        
  6 Topping, Henry J          11 Flying Dolphins-MR     38.77      37.11        
  7 Olsen, Lars O             11 FA-MR                  39.94      37.49        
  8 Stocki, Oliver            12 SSC-MR                 39.48      37.53        
  9 Kirschbaum, Jonah D       12 Express Swimming-MR    38.12      37.57        
 10 Miao, Owen                12 Mid-Un-MR              40.52      37.58        
 11 Bishop, Jesse S           12 Express Swimming-MR    46.12      37.76        
 12 Ratling, Kunga Y          11 Twisters-MR            39.71      37.86        
 13 Henschel, Jake F          12 AGUA-MR                41.00      37.90        
 14 Kastoun, Gebran L         12 AGUA-MR                41.24      38.19        
 15 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR    40.69      38.39        
 16 Calhoun, Ethan D          11 Express Swimming-MR    43.83      38.62        
 17 Kim, Jacob                12 AGUA-MR                40.88      38.99        
 18 Castano, Nicholas M       11 Mid-Un-MR              39.20      39.28        
 19 Carr, Oliver S            11 AGUA-MR                41.35      39.53        
 20 Auth, Zander T            11 AGUA-MR                43.04      39.86        
 20 Chan, Edward              12 AGUA-MR                42.38      39.86        
 22 Javaheri, Kouros S        12 AGUA-MR                39.57      39.90        
 23 Speight-Ray, Oliver D     12 AGUA-MR                42.08      39.97        
 24 Franks, John              12 Express Swimming-MR    52.31      40.02        
 25 Rhee, Aiden               12 AGUA-MR                45.74      40.14        
 26 Radnay, Cole S            11 AGUA-MR                42.35      40.32        
 27 Chen, Justin              11 Parks Sailfish-MR      42.62      40.61        
 28 Fulnecky, Iain            11 AGUA-MR                39.62      40.63        
 29 O'Donnell, Patrick F      12 EHY-MR                 37.55      40.88        
 30 Lian, Derek               11 Parks Sailfish-MR      42.21      41.02        
 31 Shibata, Naoki            12 AGUA-MR                41.64      41.09        
 32 Sungrab, Henry            11 Twisters-MR            46.30      41.25        
 33 Chang, Henry              11 Express Swimming-MR    43.31      41.34        
 34 DeWalle, Adam Z           11 Flying Dolphins-MR     44.17      41.43        
 35 Chan, Ethan               12 Express Swimming-MR    48.64      41.45        
 36 Mente, Daniel S           11 AGUA-MR                44.30      41.56        
 37 Boyarsky, Alexander       11 Shy-Mr-MR              44.57      41.87        
 38 WU, Matthew               12 Express Swimming-MR    43.01      42.09        
 39 Elms, Preston M           12 Flying Dolphins-MR     44.37      42.40        
 40 Osypenko, Sasha           12 HYB-MR                 45.64      42.76        
 41 XI, Patrick               11 Express Swimming-MR       NT      42.80        
 42 Mehra, Rohan V            11 AGUA-MR                   NT      42.88        
 43 Chiang, Justin D          12 AGUA-MR                48.03      42.96        
 44 Wang, Oscar               11 HYB-MR                 47.76      42.98        
 45 Sherpa, Nuru              11 Twisters-MR            45.57      43.08        
 46 Luczaj, Oscar             11 Twisters-MR               NT      43.15        
 47 Chan, Manas               11 AGUA-MR                46.90      43.33        
 48 Tuchman, Dylan J          11 AGUA-MR                45.23      43.57        
 49 Lombard, Ryan C           11 Express Swimming-MR    48.28      43.62        
 50 Souberbielle, Santiago G  12 Express Swimming-MR    49.15      43.96        
 51 Packles, Max A            11 AGUA-MR                55.33      44.04        
 52 Manago, Andrew V          12 Express Swimming-MR    46.02      44.06        
 53 Siqueria, Lucas C         12 AGUA-MR                45.84      44.25        
 54 Mostovoy, Arthur          12 Shy-Mr-MR              46.65      44.55        
 55 Beaudry, Edward M         12 SSC-MR                 45.32      44.78        
 56 Martinez, Riley P         11 CIY-MR                 48.86      44.89        
 57 Brillante, Francesco A    12 Hes-Mr-MR                 NT      45.37        
 58 Murphy, Harrison P        11 Express Swimming-MR    50.18      45.54        
 59 Yuan, Tommy               11 CIY-MR                    NT      46.05        
 60 Fouche, Jonathan          12 LIFE-MR                44.63      46.20        
 61 Gaviria, Miguel E         12 AGUA-MR                54.66      46.37        
 62 Pappas, Stel n            11 Express Swimming-MR       NT      47.27        
 63 Wyatt, Oliver G           11 AGUA-MR                44.01      47.30        
 64 Epstein, Ilan F           12 Flying Dolphins-MR        NT      47.43        
 65 Smyth, Adger              11 Flying Dolphins-MR        NT      47.64        
 66 Mehta, Arav a             12 Flying Dolphins-MR     52.58      47.89        
 67 MA, Emanuel               12 Express Swimming-MR    44.92      48.25        
 68 Sylvain, Joao S           12 AGUA-MR                   NT      48.27        
 69 Beaudry, Jack H           12 SSC-MR                 50.09      48.31        
 70 Pian, Daniel              11 CIY-MR                    NT      48.83        
 71 Tsering, Jigdal N         11 Twisters-MR            53.76      48.98        
 72 Shah, Dylan R             11 Flying Dolphins-MR     54.28      50.12        
 73 More, Ansh b              12 Flying Dolphins-MR        NT      50.44        
 74 Nwosu, Jide D             11 CIY-MR                 48.77      50.59        
 75 Melloy, John J            12 FA-MR                     NT      50.74        
 76 Teyf, Eric                11 Shy-Mr-MR              52.61      51.09        
 77 Pan, Darren               11 LIFE-MR                55.44      51.25        
 78 Kang, Rajan               12 Flying Dolphins-MR        NT      52.12        
 79 Tching, Leo C             11 CIY-MR                    NT      59.69        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mendoza, Aaron O          12 HYB-MR               1:12.50    1:07.86        
  2 Mialkovskyi, Denys        11 AGUA-MR              1:10.84    1:10.33        
  3 Piedrahita, Julian V      12 Express Swimming-MR  1:26.53    1:14.59        
  4 Skaistis, Levi B          11 AGUA-MR              1:18.77    1:17.46        
  5 Javaheri, Kouros S        12 AGUA-MR              1:20.43    1:20.09        
  6 Miao, Owen                12 Mid-Un-MR            1:25.18    1:20.26        
  7 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR  1:26.94    1:20.90        
  8 Kirschbaum, Jonah D       12 Express Swimming-MR  1:19.87    1:21.27        
  9 Stocki, Oliver            12 SSC-MR               1:24.85    1:21.94        
 10 Castano, Nicholas M       11 Mid-Un-MR            1:22.94    1:22.74        
 11 Speight-Ray, Oliver D     12 AGUA-MR              1:32.42    1:23.14        
 12 Henschel, Jake F          12 AGUA-MR              1:25.19    1:23.40        
 13 Radnay, Cole S            11 AGUA-MR              1:30.36    1:23.46        
 14 Kim, Jacob                12 AGUA-MR              1:26.79    1:23.72        
 15 Bice, Cian G              12 CIY-MR               1:22.47    1:23.73        
 16 Calhoun, Ethan D          11 Express Swimming-MR  1:33.31    1:23.98        
 17 Olsen, Lars O             11 FA-MR                1:32.82    1:24.18        
 18 Shibata, Naoki            12 AGUA-MR              1:35.00    1:25.60        
 19 Franks, John              12 Express Swimming-MR  1:47.55    1:25.69        
 20 Mente, Daniel S           11 AGUA-MR              1:32.00    1:26.28        
 21 Sungrab, Henry            11 Twisters-MR          1:34.31    1:26.37        
 22 Rhee, Aiden               12 AGUA-MR              1:34.43    1:26.86        
 23 O'Donnell, Patrick F      12 EHY-MR               1:23.60    1:27.35        
 24 Chang, Henry              11 Express Swimming-MR  1:36.00    1:27.77        
 25 Wagner, Jared S           12 AGUA-MR              1:32.46    1:28.34        
 26 Fulnecky, Iain            11 AGUA-MR              1:32.14    1:28.38        
 27 Auth, Zander T            11 AGUA-MR              1:32.54    1:28.57        
 28 Lian, Derek               11 Parks Sailfish-MR    1:28.98    1:29.02        
 29 Babej, Alex C             11 AGUA-MR              1:43.13    1:29.12        
 30 Carr, Oliver S            11 AGUA-MR              1:35.64    1:29.68        
 30 Mehra, Rohan V            11 AGUA-MR                   NT    1:29.68        
 32 Chan, Ethan               12 Express Swimming-MR  1:44.31    1:29.74        
 33 DeWalle, Adam Z           11 Flying Dolphins-MR   1:35.75    1:30.13        
 34 WU, Matthew               12 Express Swimming-MR       NT    1:30.71        
 35 XI, Patrick               11 Express Swimming-MR       NT    1:32.19        
 36 Packles, Max A            11 AGUA-MR              2:08.04    1:34.21        
 37 Levine, William J         11 AGUA-MR              1:48.21    1:34.61        
 38 Zhu, Aidan                11 Flying Dolphins-MR   1:42.12    1:35.35        
 39 Makuyev, Simon A          11 Shy-Mr-MR            1:35.74    1:35.47        
 40 Gaviria, Miguel E         12 AGUA-MR              1:52.21    1:35.61        
 41 Tuchman, Dylan J          11 AGUA-MR              1:40.29    1:36.27        
 42 Martinez, Riley P         11 CIY-MR               1:44.17    1:36.39        
 43 Chan, Manas               11 AGUA-MR              1:41.79    1:38.59        
 44 Manago, Andrew V          12 Express Swimming-MR       NT    1:39.70        
 45 Boyarsky, Alexander       11 Shy-Mr-MR            1:38.23    1:39.72        
 46 Viollis, Logan            12 SSC-MR               1:38.13    1:40.38        
 47 Pian, Daniel              11 CIY-MR                    NT    1:48.00        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skaistis, Levi B          11 AGUA-MR                37.69      39.20        
  2 Maslo, Strahinja          12 Flying Dolphins-MR        NT      39.24        
  3 Shibata, Naoki            12 AGUA-MR                39.30      39.77        
  4 Rhee, Aiden               12 AGUA-MR                42.96      40.31        
  5 Henschel, Jake F          12 AGUA-MR                42.99      40.69        
  6 Lian, Derek               11 Parks Sailfish-MR      46.86      40.89        
  7 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR    44.28      41.11        
  8 Miao, Owen                12 Mid-Un-MR              44.61      42.27        
  9 Mente, Daniel S           11 AGUA-MR                44.57      42.37        
 10 Piedrahita, Julian V      12 Express Swimming-MR    49.01      42.40        
 11 Babej, Alex C             11 AGUA-MR                43.81      42.48        
 12 Stewart, Alexander J      12 Flying Dolphins-MR     45.40      42.53        
 13 Stocki, Oliver            12 SSC-MR                 42.68      42.59        
 14 Bice, Cian G              12 CIY-MR                 44.75      42.75        
 15 Topping, Henry J          11 Flying Dolphins-MR     45.16      42.81        
 16 Franks, John              12 Express Swimming-MR    50.63      42.88        
 17 Chen, Jonathan            12 Parks Sailfish-MR      51.85      43.17        
 18 Radnay, Cole S            11 AGUA-MR                48.34      43.34        
 19 Chan, Ethan               12 Express Swimming-MR    53.95      43.42        
 20 Augustin, James J         11 FA-MR                  46.44      43.50        
 21 Chen, Justin              11 Parks Sailfish-MR      43.60      43.91        
 22 Spagnoletti, Lucas        12 HYB-MR                 49.50      43.97        
 23 Castano, Nicholas M       11 Mid-Un-MR              44.75      44.11        
 24 O'Donnell, Patrick F      12 EHY-MR                 46.08      44.15        
 25 Calhoun, Ethan D          11 Express Swimming-MR    47.91      44.24        
 26 Sherpa, Nuru              11 Twisters-MR            49.10      44.31        
 27 Sundberg, Kyle            11 HYB-MR                 50.62      44.97        
 28 Chan, Edward              12 AGUA-MR                50.26      45.47        
 29 Carr, Oliver S            11 AGUA-MR                50.76      46.03        
 30 Kirschbaum, Jonah D       12 Express Swimming-MR    45.32      46.11        
 31 Wang, Oscar               11 HYB-MR                 50.54      46.13        
 32 Mazo, Or                  11 Hes-Mr-MR              51.74      46.14        
 33 Shah, Dylan R             11 Flying Dolphins-MR     54.77      46.47        
 34 Wagner, Jared S           12 AGUA-MR                45.89      46.48        
 35 Sungrab, Henry            11 Twisters-MR            52.95      46.91        
 36 Zhu, Aidan                11 Flying Dolphins-MR     50.78      47.01        
 37 King, Anthony S           12 Hes-Mr-MR              50.31      47.36        
 38 Fulnecky, Iain            11 AGUA-MR                51.78      47.42        
 39 Mehta, Arav a             12 Flying Dolphins-MR     50.15      47.61        
 40 Wong, Tyler j             11 Express Swimming-MR    51.28      47.71        
 41 Nwosu, Jide D             11 CIY-MR                 50.83      47.83        
 42 WU, Matthew               12 Express Swimming-MR       NT      48.01        
 43 Packles, Max A            11 AGUA-MR                57.02      48.46        
 44 Ratling, Kunga Y          11 Twisters-MR            50.69      48.81        
 45 Manago, Andrew V          12 Express Swimming-MR       NT      49.35        
 46 DeWalle, Adam Z           11 Flying Dolphins-MR     52.00      49.67        
 47 Siqueria, Lucas C         12 AGUA-MR                52.75      49.70        
 48 Scollans, Connor P        11 AGUA-MR                51.11      49.80        
 49 Bodnarchuk, Andrew        12 Shy-Mr-MR              52.04      49.86        
 50 Chan, Manas               11 AGUA-MR                52.04      49.87        
 51 Chang, Henry              11 Express Swimming-MR    54.93      50.58        
 52 XI, Patrick               11 Express Swimming-MR       NT      50.88        
 53 Tsering, Jigdal N         11 Twisters-MR            59.20      50.91        
 54 More, Ansh b              12 Flying Dolphins-MR        NT      51.77        
 55 Viollis, Logan            12 SSC-MR                 52.51      52.16        
 56 Brillante, Francesco A    12 Hes-Mr-MR              53.00      52.19        
 57 Yuan, Tommy               11 CIY-MR                    NT      52.38        
 58 Mehra, Rohan V            11 AGUA-MR                   NT      52.84        
 59 Pian, Daniel              11 CIY-MR                    NT      53.00        
 60 Wyatt, Oliver G           11 AGUA-MR                49.14      53.14        
 61 Johnson, Quinn W          11 Flying Dolphins-MR   1:05.60      56.20        
 62 Weiss, Elliott M          11 Flying Dolphins-MR        NT      59.09        
 -- Xeuokostos, Tex           12 LIFE-MR                49.51        XDQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maslo, Strahinja          12 Flying Dolphins-MR        NT    1:21.55        
  2 Skaistis, Levi B          11 AGUA-MR              1:25.65    1:24.97        
  3 Shibata, Naoki            12 AGUA-MR              1:25.36    1:26.90        
  4 Rhee, Aiden               12 AGUA-MR              1:33.44    1:27.23        
  5 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR  1:35.17    1:28.52        
  6 Lian, Derek               11 Parks Sailfish-MR    1:38.18    1:29.05        
  7 Henschel, Jake F          12 AGUA-MR              1:34.30    1:30.66        
  8 Piedrahita, Julian V      12 Express Swimming-MR  1:43.25    1:31.84        
  9 Franks, John              12 Express Swimming-MR  1:50.21    1:31.94        
 10 Miao, Owen                12 Mid-Un-MR            1:38.02    1:32.24        
 11 Babej, Alex C             11 AGUA-MR              1:37.32    1:32.73        
 12 Mente, Daniel S           11 AGUA-MR              1:37.91    1:32.99        
 13 Chen, Jonathan            12 Parks Sailfish-MR    1:35.50    1:33.20        
 14 Topping, Henry J          11 Flying Dolphins-MR   1:42.04    1:33.43        
 15 Stewart, Alexander J      12 Flying Dolphins-MR   1:39.44    1:33.89        
 16 Castano, Nicholas M       11 Mid-Un-MR            1:38.98    1:34.34        
 17 Calhoun, Ethan D          11 Express Swimming-MR  1:42.64    1:34.39        
 18 Radnay, Cole S            11 AGUA-MR              1:49.52    1:34.60        
 19 Stocki, Oliver            12 SSC-MR               1:34.92    1:35.01        
 20 Kim, Jacob                12 AGUA-MR              1:44.67    1:35.07        
 21 Javaheri, Kouros S        12 AGUA-MR              1:43.84    1:35.89        
 22 Sherpa, Nuru              11 Twisters-MR          1:44.86    1:36.58        
 23 Chan, Ethan               12 Express Swimming-MR  1:49.66    1:37.39        
 24 Chan, Edward              12 AGUA-MR              1:48.29    1:37.71        
 25 O'Donnell, Patrick F      12 EHY-MR               1:40.62    1:38.64        
 26 Spagnoletti, Lucas        12 HYB-MR               1:45.88    1:39.25        
 27 Melloy, John J            12 FA-MR                     NT    1:39.36        
 28 Sundberg, Kyle            11 HYB-MR               1:54.56    1:40.31        
 29 Burg, Daniel B            12 AGUA-MR              1:39.56    1:40.34        
 30 Mazo, Or                  11 Hes-Mr-MR            1:52.68    1:41.56        
 31 Sungrab, Henry            11 Twisters-MR          1:53.19    1:41.63        
 32 Shah, Dylan R             11 Flying Dolphins-MR   1:56.16    1:41.82        
 33 Chiang, Justin D          12 AGUA-MR              1:55.12    1:42.71        
 34 Kirschbaum, Jonah D       12 Express Swimming-MR  1:37.65    1:43.04        
 35 WU, Matthew               12 Express Swimming-MR  1:42.32    1:44.18        
 36 Mehta, Arav a             12 Flying Dolphins-MR   1:51.88    1:44.29        
 37 Zhu, Aidan                11 Flying Dolphins-MR   1:48.99    1:44.37        
 38 Carr, Oliver S            11 AGUA-MR              1:51.73    1:44.39        
 39 Lombard, Ryan C           11 Express Swimming-MR  1:43.06    1:44.79        
 40 Fouche, Jonathan          12 LIFE-MR              1:56.27    1:44.96        
 40 Beaudry, Jack H           12 SSC-MR               1:48.22    1:44.96        
 42 XI, Patrick               11 Express Swimming-MR       NT    1:46.28        
 43 Gaviria, Miguel E         12 AGUA-MR              2:05.04    1:47.51        
 44 Murphy, Harrison P        11 Express Swimming-MR  1:52.02    1:47.80        
 45 King, Anthony S           12 Hes-Mr-MR            1:53.75    1:48.65        
 46 Beaudry, Edward M         12 SSC-MR               1:48.18    1:49.01        
 47 Nwosu, Jide D             11 CIY-MR               1:55.09    1:49.17        
 48 Manago, Andrew V          12 Express Swimming-MR  1:58.76    1:49.65        
 49 Packles, Max A            11 AGUA-MR              2:06.98    1:49.97        
 50 Fulnecky, Iain            11 AGUA-MR              1:52.93    1:49.99        
 51 Chang, Henry              11 Express Swimming-MR  1:57.84    1:50.00        
 52 Tsering, Jigdal N         11 Twisters-MR          1:58.23    1:50.45        
 53 DeWalle, Adam Z           11 Flying Dolphins-MR   1:54.23    1:50.68        
 54 Elms, Preston M           12 Flying Dolphins-MR   1:54.77    1:50.85        
 55 Souberbielle, Santiago G  12 Express Swimming-MR  2:09.44    1:50.86        
 56 Speight-Ray, Oliver D     12 AGUA-MR              2:14.90    1:51.33        
 57 Chan, Manas               11 AGUA-MR              1:54.90    1:51.46        
 58 Osypenko, Sasha           12 HYB-MR               1:55.99    1:51.75        
 59 More, Ansh b              12 Flying Dolphins-MR        NT    1:54.20        
 60 Smyth, Adger              11 Flying Dolphins-MR   2:10.52    1:55.29        
 61 Pian, Daniel              11 CIY-MR                    NT    1:55.37        
 62 Wyatt, Oliver G           11 AGUA-MR              2:00.01    1:55.59        
 63 Tching, Leo C             11 CIY-MR                    NT    1:57.67        
 64 MA, Emanuel               12 Express Swimming-MR  1:55.16    1:57.73        
 65 Martinez, Riley P         11 CIY-MR               2:10.88    1:57.90        
 66 DeBellis, Michael         12 HYB-MR                    NT    1:59.41        
 67 Pappas, Stel n            11 Express Swimming-MR       NT    2:02.61        
 68 Kang, Rajan               12 Flying Dolphins-MR        NT    2:02.98        
 69 Pan, Darren               11 LIFE-MR              2:16.87    2:03.11        
 70 Sylvain, Joao S           12 AGUA-MR                   NT    2:03.16        
 -- Caniano, Marcus J         12 FA-MR                     NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Siqueria, Lucas C         12 AGUA-MR              1:56.12         DQ        
      Arms two strokes underwater
 -- Mehra, Rohan V            11 AGUA-MR                   NT         DQ        
      Head under for 2 or more strokes
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mendoza, Aaron O          12 HYB-MR                 31.56      29.67        
  2 Maslo, Strahinja          12 Flying Dolphins-MR        NT      31.89        
  3 Mialkovskyi, Denys        11 AGUA-MR                31.45      32.12        
  4 Kirschbaum, Jonah D       12 Express Swimming-MR    34.21      32.95        
  5 Miao, Owen                12 Mid-Un-MR              35.05      33.78        
  6 Stewart, Alexander J      12 Flying Dolphins-MR     43.99      34.10        
  7 Spagnoletti, Lucas        12 HYB-MR                 39.74      34.22        
  8 Bice, Cian G              12 CIY-MR                 35.31      34.54        
  9 Olsen, Lars O             11 FA-MR                  36.43      35.03        
 10 Stocki, Oliver            12 SSC-MR                 35.68      35.18        
 11 Javaheri, Kouros S        12 AGUA-MR                35.08      35.25        
 12 Mazo, Or                  11 Hes-Mr-MR              42.41      35.26        
 13 Babej, Alex C             11 AGUA-MR                40.86      35.29        
 14 Castano, Nicholas M       11 Mid-Un-MR              36.25      35.36        
 15 Chang, Henry              11 Express Swimming-MR    42.25      35.47        
 16 Henschel, Jake F          12 AGUA-MR                37.18      35.49        
 17 Kim, Jacob                12 AGUA-MR                38.80      35.58        
 18 Topping, Henry J          11 Flying Dolphins-MR     43.31      35.62        
 19 Ratling, Kunga Y          11 Twisters-MR            37.25      35.76        
 20 Chan, Ethan               12 Express Swimming-MR    49.76      36.01        
 21 Radnay, Cole S            11 AGUA-MR                42.85      36.15        
 22 Chen, Justin              11 Parks Sailfish-MR      36.80      36.17        
 23 Fulnecky, Iain            11 AGUA-MR                41.26      36.24        
 24 Chan, Edward              12 AGUA-MR                43.08      36.40        
 25 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR    40.53      36.92        
 26 Chen, Jonathan            12 Parks Sailfish-MR      36.90      37.16        
 27 Piedrahita, Julian V      12 Express Swimming-MR    43.57      37.47        
 28 King, Anthony S           12 Hes-Mr-MR              40.97      37.48        
 29 Franks, John              12 Express Swimming-MR    47.01      37.54        
 30 Sherpa, Nuru              11 Twisters-MR            44.77      37.76        
 31 Auth, Zander T            11 AGUA-MR                45.54      38.01        
 32 Kastoun, Gebran L         12 AGUA-MR                44.73      38.38        
 33 Brillante, Francesco A    12 Hes-Mr-MR              40.64      38.45        
 34 Mehra, Rohan V            11 AGUA-MR                   NT      38.71        
 35 Augustin, James J         11 FA-MR                  46.34      39.15        
 36 Tuchman, Dylan J          11 AGUA-MR                39.40      39.42        
 37 Siqueria, Lucas C         12 AGUA-MR                45.29      39.49        
 38 Sungrab, Henry            11 Twisters-MR            43.93      40.04        
 39 Mente, Daniel S           11 AGUA-MR                52.08      40.29        
 40 Calhoun, Ethan D          11 Express Swimming-MR    46.67      40.40        
 41 Tsering, Jigdal N         11 Twisters-MR            46.99      41.04        
 42 Chan, Manas               11 AGUA-MR                46.64      41.50        
 43 Bodnarchuk, Andrew        12 Shy-Mr-MR              44.28      41.63        
 44 Yuan, Tommy               11 CIY-MR                    NT      42.90        
 45 Nwosu, Jide D             11 CIY-MR                    NT      43.14        
 46 Scollans, Connor P        11 AGUA-MR                47.11      43.22        
 47 Levine, William J         11 AGUA-MR                49.94      43.42        
 48 Wong, Tyler j             11 Express Swimming-MR    53.73      44.04        
 49 Carr, Oliver S            11 AGUA-MR                48.56      44.43        
 50 Sundberg, Kyle            11 HYB-MR                 51.33      44.68        
 51 XI, Patrick               11 Express Swimming-MR       NT      45.03        
 52 Boyarsky, Alexander       11 Shy-Mr-MR              43.84      45.44        
 53 Gaviria, Miguel E         12 AGUA-MR                57.53      46.30        
 54 Wang, Oscar               11 HYB-MR                    NT      46.62        
 55 Speight-Ray, Oliver D     12 AGUA-MR                49.56      47.56        
 56 Martinez, Riley P         11 CIY-MR                 51.79      47.71        
 57 Mehta, Arav a             12 Flying Dolphins-MR        NT      48.24        
 58 Makuyev, Simon A          11 Shy-Mr-MR              52.46      48.40        
 59 Viollis, Logan            12 SSC-MR                 48.84      48.49        
 60 Manago, Andrew V          12 Express Swimming-MR       NT      50.49        
 61 DeWalle, Adam Z           11 Flying Dolphins-MR     49.74      51.81        
 62 Shah, Dylan R             11 Flying Dolphins-MR     58.14      52.58        
 63 Johnson, Quinn W          11 Flying Dolphins-MR   1:07.28      55.82        
 64 Wyatt, Oliver G           11 AGUA-MR                44.14      56.86        
 65 More, Ansh b              12 Flying Dolphins-MR        NT      57.57        
 66 Weiss, Elliott M          11 Flying Dolphins-MR        NT      59.31        
 67 Pian, Daniel              11 CIY-MR                    NT    1:00.63        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mendoza, Aaron O          12 HYB-MR               1:07.27    1:06.53        
  2 Maslo, Strahinja          12 Flying Dolphins-MR        NT    1:10.55        
  3 Mialkovskyi, Denys        11 AGUA-MR              1:07.79    1:12.58        
  4 Miao, Owen                12 Mid-Un-MR            1:18.17    1:13.28        
  5 Kirschbaum, Jonah D       12 Express Swimming-MR  1:16.54    1:14.61        
  6 Aquilino, Lorenzo A       11 FA-MR                1:20.78    1:18.48        
  7 Stewart, Alexander J      12 Flying Dolphins-MR   1:44.05    1:19.25        
  8 Olsen, Lars O             11 FA-MR                1:29.54    1:19.28        
  9 Castano, Nicholas M       11 Mid-Un-MR            1:27.63    1:21.56        
 10 Stocki, Oliver            12 SSC-MR               1:19.82    1:21.71        
 11 Chang, Henry              11 Express Swimming-MR  1:36.31    1:21.89        
 12 Spagnoletti, Lucas        12 HYB-MR               1:54.98    1:22.30        
 13 Babej, Alex C             11 AGUA-MR              1:32.00    1:22.47        
 14 Franks, John              12 Express Swimming-MR  1:49.02    1:22.95        
 15 Tang, Richard             12 Express Swimming-MR  1:37.88    1:23.65        
 16 Chen, Justin              11 Parks Sailfish-MR    1:21.00    1:23.86        
 17 Brillante, Francesco A    12 Hes-Mr-MR            1:32.87    1:24.71        
 18 Chen, Jonathan            12 Parks Sailfish-MR    1:21.58    1:25.33        
 19 Burg, Daniel B            12 AGUA-MR              1:35.00    1:25.97        
 20 Piedrahita, Julian V      12 Express Swimming-MR  1:38.75    1:26.17        
 21 Mazo, Or                  11 Hes-Mr-MR            2:03.36    1:26.18        
 22 Ratling, Kunga Y          11 Twisters-MR          1:28.93    1:26.35        
 23 Tuchman, Dylan J          11 AGUA-MR              1:36.06    1:28.85        
 24 Chan, Ethan               12 Express Swimming-MR  1:47.84    1:29.30        
 25 Kastoun, Gebran L         12 AGUA-MR              1:38.06    1:29.41        
 26 Calhoun, Ethan D          11 Express Swimming-MR  1:50.16    1:32.49        
 27 Auth, Zander T            11 AGUA-MR              1:40.00    1:32.55        
 28 Epstein, Ilan F           12 Flying Dolphins-MR        NT    1:33.69        
 29 Zhu, Aidan                11 Flying Dolphins-MR   2:07.28    1:36.99        
 30 Lombard, Ryan C           11 Express Swimming-MR  1:50.13    1:37.39        
 31 Beaudry, Jack H           12 SSC-MR               1:48.50    1:40.87        
 32 Yuan, Tommy               11 CIY-MR                    NT    1:42.88        
 33 Beaudry, Edward M         12 SSC-MR               1:48.96    1:47.31        
 34 Mostovoy, Arthur          12 Shy-Mr-MR            1:51.92    1:47.69        
 35 MA, Emanuel               12 Express Swimming-MR  1:43.27    1:48.15        
 36 Boyarsky, Alexander       11 Shy-Mr-MR            1:38.90    1:49.33        
 37 Caniano, Marcus J         12 FA-MR                     NT    1:54.10        
 38 Teyf, Eric                11 Shy-Mr-MR            1:48.90    1:54.46        
 39 Wang, Oscar               11 HYB-MR                    NT    1:55.98        
 -- Pappas, Stel n            11 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- King, Anthony S           12 Hes-Mr-MR            1:51.83         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miao, Ethan               14 Mid-Un-MR              28.00      26.62        
  2 Khanas, Vladyslav         14 Hes-Mr-MR              29.01      26.76        
  3 Fei, Austin               14 Express Swimming-MR    27.44      26.84        
  4 Slavin, Eric J            13 Hes-Mr-MR              29.44      27.43        
  5 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR    29.05      27.56        
  6 Nunez, Ryan               14 Express Swimming-MR    28.48      27.76        
  7 Savchuk, Michael          13 Shy-Mr-MR              28.60      27.97        
  8 Chau, Calvin W            14 CIY-MR                 30.32      28.06        
  9 Drumm, John S             14 Flying Dolphins-MR     30.61      28.13        
 10 Deguzman, Anthony A       14 Hes-Mr-MR              30.05      28.18        
 11 Malloy, Kyle P            13 Flying Dolphins-MR        NT      28.35        
 12 Lugo, Aron R              14 Express Swimming-MR    29.54      28.45        
 13 Shen, Jeremy              14 Flying Dolphins-MR     31.19      28.48        
 14 Egan, Kieran R            13 Twisters-MR            29.73      28.54        
 15 Rasquinha, Ranjan J       13 Express Swimming-MR    30.03      28.70        
 16 Hoye, Jonas               14 Twisters-MR            31.73      28.83        
 17 Tesovic, Maksim           14 Twisters-MR            30.27      29.01        
 18 Diaz, Floyd G             13 Hes-Mr-MR              30.51      29.02        
 19 Okounev, Luke             13 Hes-Mr-MR              33.15      29.37        
 20 Blinov, Alex              13 Shy-Mr-MR              29.71      29.39        
 21 Stachtiaris, Jagger D     13 Flying Dolphins-MR     33.21      29.42        
 22 Rhodes, Nicholas A        13 Express Swimming-MR    30.86      29.50        
 23 Harrilal, Ayden B         13 Express Swimming-MR    34.08      29.67        
 24 Jensen, Johnathan k       14 Express Swimming-MR    32.32      29.73        
 25 Bishop, William L         14 Flying Dolphins-MR     30.04      29.89        
 26 Jhong, Ethan              13 Express Swimming-MR    31.70      29.99        
 27 Khalfin, Michael L        14 FA-MR                     NT      30.07        
 28 Villagonzalo, Keanu C     13 Express Swimming-MR    29.68      30.16        
 29 O'Donnell, Curran         14 EHY-MR                 30.73      30.24        
 30 Broderick, Patrick V      13 Express Swimming-MR    32.91      30.32        
 30 Verba, Nikita             14 Mid-Un-MR              35.34      30.32        
 30 Agarunov, Michael         14 Shy-Mr-MR              36.01      30.32        
 33 German, Daniel N          14 Express Swimming-MR    32.33      30.35        
 34 NG, Ryan Y                13 Mid-Un-MR              30.11      30.36        
 34 Mollica, Christian J      14 Express Swimming-MR    31.48      30.36        
 36 Sorensen, Kai A           14 Flying Dolphins-MR        NT      30.60        
 37 Protano, Robert T         14 Express Swimming-MR    32.46      30.63        
 38 Bouzarouata, Zacharia M   14 Twisters-MR            31.91      30.95        
 39 Abramov, Ethan            14 Shy-Mr-MR              34.80      31.03        
 40 Kosecki, Michael A        14 Flying Dolphins-MR        NT      31.47        
 41 Santana, Delwin J         14 Express Swimming-MR    33.02      31.86        
 42 Jensen, Andrew            14 Express Swimming-MR    35.00      31.89        
 43 Reece, Joel C             13 Hes-Mr-MR              33.82      31.93        
 44 Montesa, Dawson T         13 Parks Sailfish-MR      32.21      32.34        
 45 Apat, Joseph R            13 Express Swimming-MR    35.16      32.82        
 46 Gritskevich, Savva        13 Shy-Mr-MR              33.33      33.28        
 47 Gibbs, Owen T             13 Express Swimming-MR    35.90      33.29        
 48 Guerron, Ryan A           13 SSC-MR                 33.99      33.43        
 49 Bennett, Ryan A           13 Express Swimming-MR    35.17      33.50        
 50 Dorr, Henry J             13 Flying Dolphins-MR     34.42      33.61        
 51 Chasteen, Josh G          14 Flying Dolphins-MR        NT      33.75        
 52 Oganesian, Andre          14 FA-MR                     NT      34.15        
 53 Shapiro, Luca D           14 Flying Dolphins-MR        NT      35.70        
 54 Spiezio, Anthony M        13 SSC-MR                 38.51      36.50        
 55 Zang, Derek               13 Aquaflames-MR             NT      37.20        
 56 Vaughn, Caleb             13 Flying Dolphins-MR        NT      40.49        
 57 Nidam, Jonathan           14 LIFE-MR                44.69      50.41        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miao, Ethan               14 Mid-Un-MR              58.08      57.49        
  2 Fei, Austin               14 Express Swimming-MR    59.24      58.73        
  3 Nunez, Ryan               14 Express Swimming-MR  1:03.07      59.77        
  4 Lugo, Aron R              14 Express Swimming-MR  1:05.34    1:02.20        
  5 Egan, Kieran R            13 Twisters-MR          1:04.93    1:02.92        
  6 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR  1:04.45    1:03.02        
  7 Rhodes, Nicholas A        13 Express Swimming-MR  1:07.48    1:03.55        
  8 Tesovic, Maksim           14 Twisters-MR          1:06.33    1:04.09        
  9 Broderick, Patrick V      13 Express Swimming-MR  1:12.84    1:04.82        
 10 Villagonzalo, Keanu C     13 Express Swimming-MR  1:05.92    1:05.09        
 11 German, Daniel N          14 Express Swimming-MR  1:11.04    1:05.18        
 12 Andersen, Frankie         13 SSC-MR               1:03.05    1:05.77        
 13 Protano, Robert T         14 Express Swimming-MR  1:11.72    1:06.37        
 14 Harrilal, Ayden B         13 Express Swimming-MR  1:17.89    1:06.77        
 15 LaBianca, Jack B          14 Express Swimming-MR  1:09.11    1:07.20        
 16 Jensen, Johnathan k       14 Express Swimming-MR  1:08.12    1:07.27        
 17 Coronado, Justin O        14 CIY-MR               1:10.07    1:07.70        
 18 Bishop, William L         14 Flying Dolphins-MR   1:06.62    1:08.11        
 19 Cordova, Christian M      13 CIY-MR                    NT    1:08.28        
 20 Mollica, Christian J      14 Express Swimming-MR  1:09.91    1:09.03        
 21 Jhong, Ethan              13 Express Swimming-MR  1:12.28    1:09.71        
 22 Cao, Brandon              14 Express Swimming-MR  1:11.37    1:09.86        
 23 Cuevas, Rico G            14 FA-MR                1:04.45    1:09.96        
 24 Natapraya, Kyle           14 CIY-MR               1:27.67    1:11.14        
 25 Gibbs, Owen T             13 Express Swimming-MR  1:14.12    1:11.82        
 26 Ndoja, Kleisti            14 Twisters-MR               NT    1:11.93        
 27 Subillaga-Dubon, Jason A  13 FA-MR                1:14.19    1:12.48        
 28 Jensen, Andrew            14 Express Swimming-MR  1:17.20    1:13.14        
 29 Bennett, Ryan A           13 Express Swimming-MR  1:18.28    1:14.65        
 30 Christou, Alex            13 Express Swimming-MR  1:25.11    1:17.00        
 31 Montagnino, Dean V        13 FA-MR                     NT    1:18.25        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miao, Ethan               14 Mid-Un-MR            2:07.28    2:07.42        
                1:01.27   2:07.42 (1:06.15)                                        
  2 Nunez, Ryan               14 Express Swimming-MR  2:15.10    2:09.40        
                1:02.87   2:09.40 (1:06.53)                                        
  3 Fei, Austin               14 Express Swimming-MR  2:08.73    2:12.71        
                1:02.51   2:12.71 (1:10.20)                                        
  4 Rhodes, Nicholas A        13 Express Swimming-MR  2:24.62    2:12.78        
                1:05.04   2:12.78 (1:07.74)                                        
  5 Broderick, Patrick V      13 Express Swimming-MR  2:30.70    2:14.34        
                1:05.99   2:14.34 (1:08.35)                                        
  6 Rasquinha, Ranjan J       13 Express Swimming-MR  2:28.63    2:15.40        
                1:04.10   2:15.40 (1:11.30)                                        
  7 Khanas, Vladyslav         14 Hes-Mr-MR            2:30.11    2:15.43        
                1:07.03   2:15.43 (1:08.40)                                        
  8 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR  2:21.60    2:15.51        
                1:05.38   2:15.51 (1:10.13)                                        
  9 Malloy, Kyle P            13 Flying Dolphins-MR        NT    2:15.90        
                1:07.08   2:15.90 (1:08.82)                                        
 10 Lugo, Aron R              14 Express Swimming-MR  2:20.85    2:16.73        
                1:05.85   2:16.73 (1:10.88)                                        
 11 Hoye, Jonas               14 Twisters-MR          2:30.64    2:17.17        
                1:05.91   2:17.17 (1:11.26)                                        
 12 Savchuk, Michael          13 Shy-Mr-MR            2:14.94    2:18.01        
                1:05.40   2:18.01 (1:12.61)                                        
 13 Egan, Kieran R            13 Twisters-MR          2:22.53    2:18.13        
                1:07.96   2:18.13 (1:10.17)                                        
 14 German, Daniel N          14 Express Swimming-MR  2:29.77    2:18.15        
                1:07.63   2:18.15 (1:10.52)                                        
 15 Youssef, Mohamed S        13 Twisters-MR          2:31.66    2:20.83        
                1:08.19   2:20.83 (1:12.64)                                        
 16 Drumm, John S             14 Flying Dolphins-MR        NT    2:21.04        
                1:07.22   2:21.04 (1:13.82)                                        
 17 Bouzarouata, Zacharia M   14 Twisters-MR          2:28.12    2:22.51        
                1:09.36   2:22.51 (1:13.15)                                        
 18 Harrilal, Ayden B         13 Express Swimming-MR  3:15.91    2:22.63        
                1:08.44   2:22.63 (1:14.19)                                        
 19 Protano, Robert T         14 Express Swimming-MR  2:30.41    2:22.67        
                1:09.62   2:22.67 (1:13.05)                                        
 20 Blinov, Alex              13 Shy-Mr-MR            2:26.61    2:22.99        
                1:08.16   2:22.99 (1:14.83)                                        
 21 Slavin, Eric J            13 Hes-Mr-MR                 NT    2:23.02        
                1:08.91   2:23.02 (1:14.11)                                        
 22 Stachtiaris, Jagger D     13 Flying Dolphins-MR   2:59.99    2:24.21        
                1:10.34   2:24.21 (1:13.87)                                        
 23 Jensen, Johnathan k       14 Express Swimming-MR  2:34.64    2:24.48        
                1:09.63   2:24.48 (1:14.85)                                        
 24 Byrne, Jaden N            14 FA-MR                     NT    2:25.30        
                1:08.02   2:25.30 (1:17.28)                                        
 25 LaBianca, Jack B          14 Express Swimming-MR  2:27.41    2:26.32        
                1:10.90   2:26.32 (1:15.42)                                        
 26 Cuevas, Rico G            14 FA-MR                2:23.53    2:27.14        
 27 Chau, Calvin W            14 CIY-MR               2:46.75    2:27.48        
                1:12.71   2:27.48 (1:14.77)                                        
 28 O'Donnell, Curran         14 EHY-MR               2:28.57    2:27.88        
                1:11.10   2:27.88 (1:16.78)                                        
 29 Aouchiche, Anton A        14 FA-MR                     NT    2:27.89        
                1:10.22   2:27.89 (1:17.67)                                        
 30 Bishop, William L         14 Flying Dolphins-MR   2:25.64    2:28.47        
                1:11.36   2:28.47 (1:17.11)                                        
 31 Deguzman, Anthony A       14 Hes-Mr-MR                 NT    2:28.65        
                1:12.42   2:28.65 (1:16.23)                                        
 32 Falcao, Daniel L          13 Twisters-MR          2:32.42    2:29.18        
                1:11.42   2:29.18 (1:17.76)                                        
 33 Abramov, Ethan            14 Shy-Mr-MR            2:45.91    2:30.95        
                1:11.35   2:30.95 (1:19.60)                                        
 34 Coronado, Justin O        14 CIY-MR               2:53.47    2:31.03        
                1:14.24   2:31.03 (1:16.79)                                        
 35 Okounev, Luke             13 Hes-Mr-MR            2:45.03    2:31.45        
                1:14.14   2:31.45 (1:17.31)                                        
 36 Piver, Daniel             14 EHY-MR               2:22.03    2:33.66        
                1:12.42   2:33.66 (1:21.24)                                        
 37 Cao, Brandon              14 Express Swimming-MR  2:38.74    2:34.13        
                1:10.85   2:34.13 (1:23.28)                                        
 38 Diaz, Floyd G             13 Hes-Mr-MR                 NT    2:35.38        
                1:15.21   2:35.38 (1:20.17)                                        
 39 Dwyer, Danny P            13 CIY-MR               2:47.88    2:36.23        
                1:14.69   2:36.23 (1:21.54)                                        
 40 Shen, Jeremy              14 Flying Dolphins-MR   2:43.28    2:37.29        
                1:14.58   2:37.29 (1:22.71)                                        
 41 Pavlyshche, Vadym         13 Shy-Mr-MR            2:45.26    2:37.78        
                1:14.58   2:37.78 (1:23.20)                                        
 42 Subillaga-Dubon, Jason A  13 FA-MR                2:51.15    2:38.83        
                1:15.91   2:38.83 (1:22.92)                                        
 43 Guerron, Ryan A           13 SSC-MR               2:45.43    2:39.75        
                1:17.52   2:39.75 (1:22.23)                                        
 44 Verba, Nikita             14 Mid-Un-MR                 NT    2:39.76        
                1:13.25   2:39.76 (1:26.51)                                        
 45 Sorensen, Kai A           14 Flying Dolphins-MR        NT    2:39.96        
                1:14.56   2:39.96 (1:25.40)                                        
 46 Dorr, Henry J             13 Flying Dolphins-MR   3:09.93    2:40.04        
                1:17.24   2:40.04 (1:22.80)                                        
 47 Gomes, Adam               13 Parks Sailfish-MR    2:39.25    2:40.61        
                1:15.39   2:40.61 (1:25.22)                                        
 48 Bennett, Ryan A           13 Express Swimming-MR       NT    2:40.97        
                1:18.71   2:40.97 (1:22.26)                                        
 49 Jhong, Ethan              13 Express Swimming-MR  3:36.09    2:41.50        
                1:15.51   2:41.50 (1:25.99)                                        
 50 Khalfin, Michael L        14 FA-MR                     NT    2:43.46        
                1:18.15   2:43.46 (1:25.31)                                        
 51 Gritskevich, Savva        13 Shy-Mr-MR            2:43.83    2:44.93        
                1:19.17   2:44.93 (1:25.76)                                        
 52 Jensen, Andrew            14 Express Swimming-MR  2:57.86    2:45.81        
                1:15.81   2:45.81 (1:30.00)                                        
 53 Christou, Alex            13 Express Swimming-MR       NT    2:46.15        
                1:18.39   2:46.15 (1:27.76)                                        
 54 Kosecki, Michael A        14 Flying Dolphins-MR        NT    2:47.62        
                1:18.49   2:47.62 (1:29.13)                                        
 55 Solovey, Kyrylo           13 Shy-Mr-MR            2:34.90    2:49.36        
                1:20.72   2:49.36 (1:28.64)                                        
 56 Chasteen, Josh G          14 Flying Dolphins-MR        NT    2:50.69        
                1:20.29   2:50.69 (1:30.40)                                        
 57 Cook, Hunter R            14 Express Swimming-MR       NT    2:54.89        
                1:23.26   2:54.89 (1:31.63)                                        
 58 Davydov, Michael G        14 Shy-Mr-MR            3:19.78    2:55.35        
                1:20.90   2:55.35 (1:34.45)                                        
 59 Shapiro, Luca D           14 Flying Dolphins-MR        NT    2:59.14        
                1:26.77   2:59.14 (1:32.37)                                        
 60 Spiezio, Anthony M        13 SSC-MR               3:04.43    3:01.65        
                1:25.36   3:01.65 (1:36.29)                                        
 61 Nottage, Malik            13 LIFE-MR              3:45.89    3:23.08        
                1:35.27   3:23.08 (1:47.81)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Ryan               14 Express Swimming-MR  1:09.46    1:05.19        
  2 Rhodes, Nicholas A        13 Express Swimming-MR  1:15.53    1:08.93        
  3 Rasquinha, Ranjan J       13 Express Swimming-MR  1:14.49    1:09.58        
  4 Khanas, Vladyslav         14 Hes-Mr-MR            1:15.28    1:09.86        
  5 Miao, Ethan               14 Mid-Un-MR            1:12.50    1:10.72        
  6 Deguzman, Anthony A       14 Hes-Mr-MR            1:14.08    1:10.95        
  7 Slavin, Eric J            13 Hes-Mr-MR            1:16.21    1:11.28        
  8 Leung, Michael            14 Twisters-MR          1:14.61    1:11.36        
  9 Nasta, Mike V             14 SSC-MR               1:11.33    1:11.87        
 10 Chau, Calvin W            14 CIY-MR               1:20.61    1:12.56        
 11 Abramov, Ethan            14 Shy-Mr-MR            1:15.73    1:13.21        
 12 Fei, Austin               14 Express Swimming-MR  1:15.34    1:13.31        
 13 Lugo, Aron R              14 Express Swimming-MR  1:14.81    1:13.66        
 14 O'Donnell, Curran         14 EHY-MR               1:10.89    1:13.74        
 15 Malloy, Kyle P            13 Flying Dolphins-MR        NT    1:13.81        
 16 Bouzarouata, Zacharia M   14 Twisters-MR          1:16.55    1:14.35        
 17 Hoye, Jonas               14 Twisters-MR          1:20.27    1:14.57        
 18 Savchuk, Michael          13 Shy-Mr-MR            1:15.24    1:14.72        
 19 Bishop, William L         14 Flying Dolphins-MR   1:15.66    1:14.81        
 20 Drumm, John S             14 Flying Dolphins-MR   1:19.20    1:14.85        
 21 Stachtiaris, Jagger D     13 Flying Dolphins-MR   1:18.06    1:14.88        
 22 Coronado, Justin O        14 CIY-MR               1:42.41    1:14.95        
 23 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR  1:18.08    1:15.02        
 24 Youssef, Mohamed S        13 Twisters-MR          1:23.54    1:15.86        
 25 Broderick, Patrick V      13 Express Swimming-MR  1:24.51    1:16.82        
 26 Blinov, Alex              13 Shy-Mr-MR            1:20.90    1:16.99        
 27 German, Daniel N          14 Express Swimming-MR  1:26.43    1:17.39        
 28 Cao, Brandon              14 Express Swimming-MR  1:17.05    1:18.32        
 29 Falcao, Daniel L          13 Twisters-MR          1:19.92    1:18.52        
 30 NG, Ryan Y                13 Mid-Un-MR            1:14.66    1:18.91        
 30 Santana, Delwin J         14 Express Swimming-MR  1:20.03    1:18.91        
 32 Aouchiche, Anton A        14 FA-MR                     NT    1:19.28        
 33 Harrilal, Ayden B         13 Express Swimming-MR  1:33.91    1:19.87        
 34 Young, Aaron M            13 SSC-MR               1:20.81    1:20.75        
 35 Jensen, Johnathan k       14 Express Swimming-MR  1:22.32    1:20.79        
 36 Protano, Robert T         14 Express Swimming-MR  1:28.69    1:20.91        
 37 Verba, Nikita             14 Mid-Un-MR            1:29.64    1:21.13        
 38 Cuevas, Rico G            14 FA-MR                1:15.64    1:21.36        
 39 Okounev, Luke             13 Hes-Mr-MR            1:26.40    1:21.52        
 40 Sorensen, Kai A           14 Flying Dolphins-MR        NT    1:22.04        
 41 Diaz, Floyd G             13 Hes-Mr-MR            1:26.13    1:22.46        
 42 Jensen, Andrew            14 Express Swimming-MR  1:29.49    1:22.75        
 43 Jhong, Ethan              13 Express Swimming-MR  1:18.90    1:22.79        
 44 Shen, Jeremy              14 Flying Dolphins-MR   1:22.93    1:23.54        
 45 Christou, Alex            13 Express Swimming-MR       NT    1:23.76        
 45 Dwyer, Danny P            13 CIY-MR                    NT    1:23.76        
 47 Gritskevich, Savva        13 Shy-Mr-MR            1:25.98    1:25.02        
 48 Subillaga-Dubon, Jason A  13 FA-MR                1:45.08    1:26.55        
 49 Guerron, Ryan A           13 SSC-MR               1:27.97    1:27.21        
 50 Kosecki, Michael A        14 Flying Dolphins-MR        NT    1:27.79        
 51 Bennett, Ryan A           13 Express Swimming-MR  1:40.09    1:28.32        
 52 Dorr, Henry J             13 Flying Dolphins-MR   1:35.24    1:29.08        
 53 Gomes, Adam               13 Parks Sailfish-MR    1:20.15    1:29.28        
 54 Pavlyshche, Vadym         13 Shy-Mr-MR            1:31.42    1:30.02        
 55 Cook, Hunter R            14 Express Swimming-MR       NT    1:31.48        
 56 Piver, Daniel             14 EHY-MR               1:20.29    1:32.01        
 57 Spiezio, Anthony M        13 SSC-MR               1:34.47    1:33.19        
 58 Chasteen, Josh G          14 Flying Dolphins-MR        NT    1:34.92        
 59 Solovey, Kyrylo           13 Shy-Mr-MR            1:40.13    1:35.49        
 60 Davydov, Michael G        14 Shy-Mr-MR            1:46.82    1:36.90        
 61 Shapiro, Luca D           14 Flying Dolphins-MR        NT    1:39.66        
 62 McCall, Timothy P         14 CSDC-MR              1:50.51    1:41.49        
 63 Nottage, Malik            13 LIFE-MR              1:38.89    1:53.70        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Ryan               14 Express Swimming-MR  2:27.88    2:20.09        
                1:07.02   2:20.09 (1:13.07)                                        
  2 Rasquinha, Ranjan J       13 Express Swimming-MR  2:42.18    2:28.75        
                1:12.26   2:28.75 (1:16.49)                                        
  3 Rhodes, Nicholas A        13 Express Swimming-MR  2:40.82    2:28.99        
                1:13.38   2:28.99 (1:15.61)                                        
  4 Leung, Michael            14 Twisters-MR          2:32.28    2:29.51        
                1:13.57   2:29.51 (1:15.94)                                        
  5 Miao, Ethan               14 Mid-Un-MR            2:38.05    2:30.10        
                1:11.64   2:30.10 (1:18.46)                                        
  6 Khanas, Vladyslav         14 Hes-Mr-MR            2:54.34    2:33.59        
                1:17.43   2:33.59 (1:16.16)                                        
  7 Lugo, Aron R              14 Express Swimming-MR  2:47.38    2:33.93        
                1:16.00   2:33.93 (1:17.93)                                        
  8 Fei, Austin               14 Express Swimming-MR  2:40.77    2:34.52        
                1:15.99   2:34.52 (1:18.53)                                        
  9 Slavin, Eric J            13 Hes-Mr-MR                 NT    2:35.30        
                1:16.20   2:35.30 (1:19.10)                                        
 10 Deguzman, Anthony A       14 Hes-Mr-MR            2:46.59    2:35.72        
                1:16.10   2:35.72 (1:19.62)                                        
 11 Bouzarouata, Zacharia M   14 Twisters-MR          2:43.90    2:36.27        
                1:17.13   2:36.27 (1:19.14)                                        
 11 Abramov, Ethan            14 Shy-Mr-MR            2:43.08    2:36.27        
                1:15.35   2:36.27 (1:20.92)                                        
 13 Broderick, Patrick V      13 Express Swimming-MR  2:59.06    2:36.44        
                1:18.09   2:36.44 (1:18.35)                                        
 14 Chau, Calvin W            14 CIY-MR               2:59.23    2:37.42        
                1:17.73   2:37.42 (1:19.69)                                        
 15 Bishop, William L         14 Flying Dolphins-MR   2:39.33    2:39.40        
                1:17.68   2:39.40 (1:21.72)                                        
 16 Malloy, Kyle P            13 Flying Dolphins-MR        NT    2:39.61        
                1:20.38   2:39.61 (1:19.23)                                        
 17 Drumm, John S             14 Flying Dolphins-MR   2:49.66    2:39.65        
                1:19.71   2:39.65 (1:19.94)                                        
 18 Hoye, Jonas               14 Twisters-MR          2:51.78    2:39.84        
                1:18.23   2:39.84 (1:21.61)                                        
 19 Tesovic, Maksim           14 Twisters-MR          2:52.13    2:41.06        
                1:18.15   2:41.06 (1:22.91)                                        
 20 Mollica, Christian J      14 Express Swimming-MR  2:43.66    2:41.41        
                1:18.63   2:41.41 (1:22.78)                                        
 21 O'Donnell, Curran         14 EHY-MR               2:40.01    2:41.75        
                1:17.78   2:41.75 (1:23.97)                                        
 22 Stachtiaris, Jagger D     13 Flying Dolphins-MR   2:46.46    2:43.61        
                1:20.76   2:43.61 (1:22.85)                                        
 23 Santana, Delwin J         14 Express Swimming-MR  2:51.78    2:44.29        
                1:20.21   2:44.29 (1:24.08)                                        
 24 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR  2:43.30    2:45.36        
                1:19.80   2:45.36 (1:25.56)                                        
 25 Villagonzalo, Keanu C     13 Express Swimming-MR  2:51.59    2:47.04        
                1:19.49   2:47.04 (1:27.55)                                        
 26 NG, Ryan Y                13 Mid-Un-MR            2:32.19    2:47.56        
                1:23.11   2:47.56 (1:24.45)                                        
 27 Okounev, Luke             13 Hes-Mr-MR                 NT    2:47.92        
                1:23.15   2:47.92 (1:24.77)                                        
 28 Youssef, Mohamed S        13 Twisters-MR          2:53.88    2:48.12        
                1:21.58   2:48.12 (1:26.54)                                        
 29 Jensen, Andrew            14 Express Swimming-MR       NT    2:49.28        
                1:23.52   2:49.28 (1:25.76)                                        
 30 Gibbs, Owen T             13 Express Swimming-MR       NT    2:51.46        
                1:22.96   2:51.46 (1:28.50)                                        
 31 Verba, Nikita             14 Mid-Un-MR                 NT    2:53.63        
                1:24.97   2:53.63 (1:28.66)                                        
 32 Sorensen, Kai A           14 Flying Dolphins-MR        NT    2:56.14        
                1:25.87   2:56.14 (1:30.27)                                        
 33 Jensen, Johnathan k       14 Express Swimming-MR  2:59.37    2:56.50        
                1:25.65   2:56.50 (1:30.85)                                        
 34 Jhong, Ethan              13 Express Swimming-MR       NT    2:56.78        
                1:23.55   2:56.78 (1:33.23)                                        
 35 Montesa, Dawson T         13 Parks Sailfish-MR    2:42.50    2:56.90        
                1:26.52   2:56.90 (1:30.38)                                        
 36 Shen, Jeremy              14 Flying Dolphins-MR   3:02.01    3:00.42        
                1:27.69   3:00.42 (1:32.73)                                        
 37 Diaz, Floyd G             13 Hes-Mr-MR                 NT    3:05.37        
                1:27.15   3:05.37 (1:38.22)                                        
 38 Apat, Joseph R            13 Express Swimming-MR  3:11.21    3:06.55        
                1:30.03   3:06.55 (1:36.52)                                        
 39 Kosecki, Michael A        14 Flying Dolphins-MR        NT    3:06.77        
                1:31.69   3:06.77 (1:35.08)                                        
 40 Guerron, Ryan A           13 SSC-MR               3:05.87    3:07.50        
                1:32.81   3:07.50 (1:34.69)                                        
 41 Bennett, Ryan A           13 Express Swimming-MR       NT    3:08.69        
 42 Shapiro, Luca D           14 Flying Dolphins-MR        NT    3:09.61        
                1:33.79   3:09.61 (1:35.82)                                        
 43 Reece, Joel C             13 Hes-Mr-MR                 NT    3:11.14        
                1:34.64   3:11.14 (1:36.50)                                        
 44 Oganesian, Andre          14 FA-MR                     NT    3:12.30        
                1:32.37   3:12.30 (1:39.93)                                        
 45 Spiezio, Anthony M        13 SSC-MR               3:19.50    3:15.61        
                1:36.28   3:15.61 (1:39.33)                                        
 46 Zang, Derek               13 Aquaflames-MR             NT    3:19.36        
                1:34.88   3:19.36 (1:44.48)                                        
 47 Chasteen, Josh G          14 Flying Dolphins-MR        NT    3:29.82        
 48 Vaughn, Caleb             13 Flying Dolphins-MR        NT    4:10.93        
                2:05.05   4:10.93 (2:05.88)                                        
 -- Dorr, Henry J             13 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      False start
                1:28.38        DQ (1:33.63)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miao, Ethan               14 Mid-Un-MR            1:23.15    1:17.03        
  2 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR  1:23.49    1:18.74        
  3 Fei, Austin               14 Express Swimming-MR  1:23.45    1:20.00        
  4 NG, Ryan Y                13 Mid-Un-MR            1:21.21    1:20.90        
  5 German, Daniel N          14 Express Swimming-MR  1:32.50    1:22.06        
  6 Mollica, Christian J      14 Express Swimming-MR  1:24.96    1:22.97        
  7 Broderick, Patrick V      13 Express Swimming-MR  1:35.46    1:24.44        
  8 Harrilal, Ayden B         13 Express Swimming-MR  1:36.06    1:24.87        
  9 Protano, Robert T         14 Express Swimming-MR  1:34.02    1:25.39        
 10 Egan, Kieran R            13 Twisters-MR          1:29.43    1:25.88        
 11 Tesovic, Maksim           14 Twisters-MR          1:33.68    1:26.46        
 12 Rasquinha, Ranjan J       13 Express Swimming-MR  1:25.01    1:26.58        
 13 Cordova, Christian M      13 CIY-MR                    NT    1:26.92        
 14 Bishop, William L         14 Flying Dolphins-MR   1:32.62    1:26.96        
 15 Malloy, Kyle P            13 Flying Dolphins-MR        NT    1:30.35        
 16 Andersen, Frankie         13 SSC-MR               1:28.34    1:31.54        
 17 Cao, Brandon              14 Express Swimming-MR  1:32.75    1:31.85        
 18 Jhong, Ethan              13 Express Swimming-MR  1:37.82    1:36.37        
 19 Natapraya, Kyle           14 CIY-MR               1:46.64    1:36.55        
 20 Cuevas, Rico G            14 FA-MR                1:32.70    1:36.92        
 21 Christou, Alex            13 Express Swimming-MR  1:40.01    1:37.96        
 22 Coronado, Justin O        14 CIY-MR                    NT    1:38.12        
 23 Jensen, Johnathan k       14 Express Swimming-MR  1:41.21    1:40.32        
 24 Jensen, Andrew            14 Express Swimming-MR  1:51.27    1:43.63        
 25 Montagnino, Dean V        13 FA-MR                     NT    1:49.72        
 26 Bennett, Ryan A           13 Express Swimming-MR  1:58.44    1:52.08        
 -- Ndoja, Kleisti            14 Twisters-MR          1:29.33         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- LaBianca, Jack B          14 Express Swimming-MR  1:34.85         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Gibbs, Owen T             13 Express Swimming-MR  1:47.94         DQ        
      One hand touch
 
Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leung, Michael            14 Twisters-MR          2:41.08    2:43.33        
                1:17.77   2:43.33 (1:25.56)                                        
  2 Miao, Ethan               14 Mid-Un-MR            2:59.29    2:45.86        
                1:19.48   2:45.86 (1:26.38)                                        
  3 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR  2:57.45    2:48.64        
                1:20.30   2:48.64 (1:28.34)                                        
  4 Youssef, Mohamed S        13 Twisters-MR          3:05.86    2:54.41        
                1:24.23   2:54.41 (1:30.18)                                        
  5 Bouzarouata, Zacharia M   14 Twisters-MR          3:02.11    2:55.99        
                1:25.13   2:55.99 (1:30.86)                                        
  6 Broderick, Patrick V      13 Express Swimming-MR  3:22.96    2:56.93        
                1:26.45   2:56.93 (1:30.48)                                        
  7 Rasquinha, Ranjan J       13 Express Swimming-MR  3:06.95    2:57.66        
                1:25.78   2:57.66 (1:31.88)                                        
  8 Fei, Austin               14 Express Swimming-MR  3:06.60    2:57.81        
                1:25.52   2:57.81 (1:32.29)                                        
  9 German, Daniel N          14 Express Swimming-MR  3:22.78    2:59.83        
                1:27.17   2:59.83 (1:32.66)                                        
 10 Mollica, Christian J      14 Express Swimming-MR  3:08.45    3:00.03        
                1:28.24   3:00.03 (1:31.79)                                        
 11 Protano, Robert T         14 Express Swimming-MR  3:14.48    3:00.24        
                1:27.91   3:00.24 (1:32.33)                                        
 12 Hoye, Jonas               14 Twisters-MR          3:18.77    3:02.13        
                1:28.03   3:02.13 (1:34.10)                                        
 13 Apat, Joseph R            13 Express Swimming-MR  3:23.12    3:02.26        
                1:28.82   3:02.26 (1:33.44)                                        
 14 Lugo, Aron R              14 Express Swimming-MR  3:20.22    3:03.76        
                1:29.01   3:03.76 (1:34.75)                                        
 15 Bishop, William L         14 Flying Dolphins-MR        NT    3:04.33        
                1:28.67   3:04.33 (1:35.66)                                        
 16 Okounev, Luke             13 Hes-Mr-MR                 NT    3:04.51        
                1:28.71   3:04.51 (1:35.80)                                        
 17 Nunez, Ryan               14 Express Swimming-MR  3:11.51    3:05.05        
                1:29.52   3:05.05 (1:35.53)                                        
 18 Egan, Kieran R            13 Twisters-MR          3:12.53    3:05.11        
                1:29.60   3:05.11 (1:35.51)                                        
 19 Harrilal, Ayden B         13 Express Swimming-MR  3:47.45    3:05.15        
                1:27.42   3:05.15 (1:37.73)                                        
 20 Khanas, Vladyslav         14 Hes-Mr-MR            3:16.37    3:06.31        
                1:30.79   3:06.31 (1:35.52)                                        
 21 Chau, Calvin W            14 CIY-MR               3:24.35    3:07.32        
                1:30.34   3:07.32 (1:36.98)                                        
 22 O'Donnell, Curran         14 EHY-MR               3:00.23    3:07.50        
                1:27.18   3:07.50 (1:40.32)                                        
 23 Agarunov, Michael         14 Shy-Mr-MR            2:53.90    3:08.31        
                1:30.38   3:08.31 (1:37.93)                                        
 24 Villagonzalo, Keanu C     13 Express Swimming-MR       NT    3:09.08        
                1:30.24   3:09.08 (1:38.84)                                        
 25 Verba, Nikita             14 Mid-Un-MR                 NT    3:11.39        
                1:27.71   3:11.39 (1:43.68)                                        
 26 Abramov, Ethan            14 Shy-Mr-MR            3:27.20    3:11.90        
                1:30.54   3:11.90 (1:41.36)                                        
 27 Stachtiaris, Jagger D     13 Flying Dolphins-MR   3:29.48    3:13.22        
                1:34.09   3:13.22 (1:39.13)                                        
 28 Malloy, Kyle P            13 Flying Dolphins-MR        NT    3:15.28        
                1:34.40   3:15.28 (1:40.88)                                        
 29 Tesovic, Maksim           14 Twisters-MR          3:12.79    3:15.93        
                1:34.26   3:15.93 (1:41.67)                                        
 30 Slavin, Eric J            13 Hes-Mr-MR                 NT    3:17.11        
                1:34.67   3:17.11 (1:42.44)                                        
 31 Drumm, John S             14 Flying Dolphins-MR   3:42.58    3:19.38        
                1:37.87   3:19.38 (1:41.51)                                        
 32 Gritskevich, Savva        13 Shy-Mr-MR            2:53.90    3:19.76        
                1:37.00   3:19.76 (1:42.76)                                        
 33 Montesa, Dawson T         13 Parks Sailfish-MR    3:00.00    3:20.10        
                1:37.86   3:20.10 (1:42.24)                                        
 34 Sorensen, Kai A           14 Flying Dolphins-MR        NT    3:23.10        
                1:38.16   3:23.10 (1:44.94)                                        
 35 Khalfin, Michael L        14 FA-MR                     NT    3:26.88        
                1:38.61   3:26.88 (1:48.27)                                        
 36 Gibbs, Owen T             13 Express Swimming-MR  3:43.23    3:27.49        
                1:38.74   3:27.49 (1:48.75)                                        
 37 Shen, Jeremy              14 Flying Dolphins-MR   3:28.08    3:32.72        
                1:43.38   3:32.72 (1:49.34)                                        
 38 Kosecki, Michael A        14 Flying Dolphins-MR        NT    3:41.50        
                1:44.72   3:41.50 (1:56.78)                                        
 39 Reece, Joel C             13 Hes-Mr-MR                 NT    3:41.86        
                1:45.93   3:41.86 (1:55.93)                                        
 40 Shapiro, Luca D           14 Flying Dolphins-MR        NT    3:50.00        
                1:51.16   3:50.00 (1:58.84)                                        
 41 Dorr, Henry J             13 Flying Dolphins-MR   3:58.39    3:50.14        
                1:50.72   3:50.14 (1:59.42)                                        
 42 Bennett, Ryan A           13 Express Swimming-MR       NT    3:56.97        
                1:54.82   3:56.97 (2:02.15)                                        
 43 Chasteen, Josh G          14 Flying Dolphins-MR        NT    3:59.31        
                1:54.65   3:59.31 (2:04.66)                                        
 44 Guerron, Ryan A           13 SSC-MR               3:58.73    3:59.35        
                1:55.78   3:59.35 (2:03.57)                                        
 45 Vaughn, Caleb             13 Flying Dolphins-MR        NT    4:57.61        
                2:27.17   4:57.61 (2:30.44)                                        
 -- Spiezio, Anthony M        13 SSC-MR               3:46.12         DQ        
      Downward butterfly kick
                1:50.99        DQ (2:00.45)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miao, Ethan               14 Mid-Un-MR            1:02.40    1:02.08        
  2 Rasquinha, Ranjan J       13 Express Swimming-MR  1:08.33    1:04.10        
  3 Nunez, Ryan               14 Express Swimming-MR  1:08.06    1:04.82        
  4 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR  1:08.86    1:04.90        
  5 Khanas, Vladyslav         14 Hes-Mr-MR            1:14.24    1:06.01        
  6 Malloy, Kyle P            13 Flying Dolphins-MR        NT    1:06.44        
  7 Lugo, Aron R              14 Express Swimming-MR  1:12.51    1:06.46        
  8 Drumm, John S             14 Flying Dolphins-MR   1:18.75    1:06.51        
  9 Rhodes, Nicholas A        13 Express Swimming-MR  1:12.73    1:07.20        
 10 Blinov, Alex              13 Shy-Mr-MR            1:27.21    1:08.72        
 11 Leung, Michael            14 Twisters-MR          1:14.89    1:09.44        
 12 Chau, Calvin W            14 CIY-MR               1:20.28    1:09.66        
 13 Bishop, William L         14 Flying Dolphins-MR   1:10.29    1:11.04        
 14 Deguzman, Anthony A       14 Hes-Mr-MR            1:20.52    1:11.52        
 15 Nasta, Mike V             14 SSC-MR               1:10.00    1:11.96        
 16 Bouzarouata, Zacharia M   14 Twisters-MR          1:15.65    1:12.03        
 17 Broderick, Patrick V      13 Express Swimming-MR  1:25.32    1:12.11        
 18 LaBianca, Jack B          14 Express Swimming-MR  1:14.90    1:12.72        
 19 Hoye, Jonas               14 Twisters-MR          1:22.52    1:14.29        
 20 Diaz, Floyd G             13 Hes-Mr-MR            1:29.65    1:14.46        
 21 Stachtiaris, Jagger D     13 Flying Dolphins-MR   1:52.66    1:14.74        
 22 Fei, Austin               14 Express Swimming-MR  1:18.11    1:15.17        
 23 Young, Aaron M            13 SSC-MR               1:18.48    1:15.36        
 24 Cuevas, Rico G            14 FA-MR                1:18.31    1:15.59        
 25 Slavin, Eric J            13 Hes-Mr-MR                 NT    1:16.37        
 26 NG, Ryan Y                13 Mid-Un-MR            1:15.47    1:16.60        
 27 Protano, Robert T         14 Express Swimming-MR  1:27.76    1:18.96        
 28 Coronado, Justin O        14 CIY-MR                    NT    1:20.58        
 29 Bennett, Ryan A           13 Express Swimming-MR  1:33.96    1:21.06        
 30 Santana, Delwin J         14 Express Swimming-MR  1:34.11    1:21.33        
 31 Harrilal, Ayden B         13 Express Swimming-MR  1:39.26    1:22.01        
 32 Okounev, Luke             13 Hes-Mr-MR            1:36.66    1:22.37        
 33 Gomes, Adam               13 Parks Sailfish-MR    1:17.50    1:23.00        
 34 Shen, Jeremy              14 Flying Dolphins-MR   1:26.21    1:23.62        
 35 Piver, Daniel             14 EHY-MR               1:16.09    1:24.99        
 36 Pavlyshche, Vadym         13 Shy-Mr-MR            1:32.97    1:29.13        
 37 Sorensen, Kai A           14 Flying Dolphins-MR        NT    1:30.02        
 38 O'Donnell, Curran         14 EHY-MR               1:37.10    1:30.58        
 39 Guerron, Ryan A           13 SSC-MR               1:39.39    1:34.46        
 40 Dorr, Henry J             13 Flying Dolphins-MR   1:49.50    1:35.35        
 41 Jhong, Ethan              13 Express Swimming-MR  1:22.92    1:36.05        
 42 Dwyer, Danny P            13 CIY-MR               1:44.31    1:36.55        
 43 Shapiro, Luca D           14 Flying Dolphins-MR        NT    1:36.94        
 44 Khalfin, Michael L        14 FA-MR                     NT    1:37.38        
 45 Chasteen, Josh G          14 Flying Dolphins-MR        NT    1:43.95        
 46 Davydov, Michael G        14 Shy-Mr-MR            1:52.12    1:47.77        
 47 Solovey, Kyrylo           13 Shy-Mr-MR            1:19.90    1:51.50        
 -- Nottage, Malik            13 LIFE-MR              1:53.89         DQ        
      One hand touch
 -- Spiezio, Anthony M        13 SSC-MR               1:44.29         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Egan, Kieran R            13 Twisters-MR          1:13.97         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Kosecki, Michael A        14 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Ryan               14 Express Swimming-MR  2:31.52    2:23.46        
                1:08.40   2:23.46 (1:15.06)                                        
  2 Rhodes, Nicholas A        13 Express Swimming-MR  2:36.40    2:25.42        
                1:09.37   2:25.42 (1:16.05)                                        
  3 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR  2:32.21    2:26.13        
                1:10.11   2:26.13 (1:16.02)                                        
  4 Malloy, Kyle P            13 Flying Dolphins-MR        NT    2:28.75        
                1:10.99   2:28.75 (1:17.76)                                        
  5 Egan, Kieran R            13 Twisters-MR          2:59.10    2:32.02        
                1:12.78   2:32.02 (1:19.24)                                        
  6 Lugo, Aron R              14 Express Swimming-MR  3:03.29    2:39.09        
                1:08.99   2:39.09 (1:30.10)                                        
  7 Rasquinha, Ranjan J       13 Express Swimming-MR  2:36.65    2:43.41        
                1:15.24   2:43.41 (1:28.17)                                        
  8 Bishop, William L         14 Flying Dolphins-MR   2:45.98    2:50.17        
                1:18.77   2:50.17 (1:31.40)                                        
  9 NG, Ryan Y                13 Mid-Un-MR            2:54.38    2:54.33        
                1:23.39   2:54.33 (1:30.94)                                        
 
Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miao, Ethan               14 Mid-Un-MR            2:30.31    2:21.11        
                1:07.85   2:21.11 (1:13.26)                                        
  2 Nunez, Ryan               14 Express Swimming-MR  2:32.37    2:26.02        
                1:06.30   2:26.02 (1:19.72)                                        
  3 Fei, Austin               14 Express Swimming-MR  2:33.50    2:28.10        
                1:11.35   2:28.10 (1:16.75)                                        
  4 Rhodes, Nicholas A        13 Express Swimming-MR  2:34.32    2:28.12        
                1:09.78   2:28.12 (1:18.34)                                        
  5 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR  2:36.20    2:31.32        
                1:13.61   2:31.32 (1:17.71)                                        
  6 Rasquinha, Ranjan J       13 Express Swimming-MR  2:41.26    2:31.57        
                1:10.83   2:31.57 (1:20.74)                                        
  7 Broderick, Patrick V      13 Express Swimming-MR       NT    2:32.56        
                1:12.42   2:32.56 (1:20.14)                                        
  8 Lugo, Aron R              14 Express Swimming-MR  2:39.68    2:34.65        
                1:11.34   2:34.65 (1:23.31)                                        
  9 Andersen, Frankie         13 SSC-MR               2:35.33    2:38.90        
                1:13.18   2:38.90 (1:25.72)                                        
 10 Bishop, William L         14 Flying Dolphins-MR   2:41.05    2:39.46        
                1:14.72   2:39.46 (1:24.74)                                        
 11 German, Daniel N          14 Express Swimming-MR  2:54.21    2:39.61        
                1:18.65   2:39.61 (1:20.96)                                        
 12 LaBianca, Jack B          14 Express Swimming-MR  2:53.66    2:43.95        
                1:17.78   2:43.95 (1:26.17)                                        
 13 NG, Ryan Y                13 Mid-Un-MR            2:34.67    2:44.01        
                1:19.86   2:44.01 (1:24.15)                                        
 14 Mollica, Christian J      14 Express Swimming-MR  2:52.01    2:44.03        
                1:20.55   2:44.03 (1:23.48)                                        
 15 Harrilal, Ayden B         13 Express Swimming-MR  3:38.55    2:45.14        
                1:19.79   2:45.14 (1:25.35)                                        
 16 Villagonzalo, Keanu C     13 Express Swimming-MR  2:45.49    2:45.76        
                1:17.90   2:45.76 (1:27.86)                                        
 17 Tesovic, Maksim           14 Twisters-MR          2:53.88    2:45.86        
                1:18.74   2:45.86 (1:27.12)                                        
 18 Cordova, Christian M      13 CIY-MR                    NT    2:46.06        
                1:17.44   2:46.06 (1:28.62)                                        
 19 Coronado, Justin O        14 CIY-MR               2:49.43    2:47.86        
                1:18.55   2:47.86 (1:29.31)                                        
 20 Jensen, Johnathan k       14 Express Swimming-MR  3:00.12    2:48.66        
                1:17.92   2:48.66 (1:30.74)                                        
 21 Cao, Brandon              14 Express Swimming-MR  3:00.38    2:49.00        
                1:22.32   2:49.00 (1:26.68)                                        
 22 Aouchiche, Anton A        14 FA-MR                     NT    2:51.59        
                1:18.95   2:51.59 (1:32.64)                                        
 23 Natapraya, Kyle           14 CIY-MR                    NT    2:52.63        
                1:19.00   2:52.63 (1:33.63)                                        
 24 Cuevas, Rico G            14 FA-MR                2:49.52    2:52.64        
                1:18.20   2:52.64 (1:34.44)                                        
 25 Dwyer, Danny P            13 CIY-MR               3:27.96    2:55.43        
                1:22.48   2:55.43 (1:32.95)                                        
 26 Gibbs, Owen T             13 Express Swimming-MR       NT    2:55.74        
                1:21.91   2:55.74 (1:33.83)                                        
 27 Jhong, Ethan              13 Express Swimming-MR  2:56.60    3:00.61        
                1:26.66   3:00.61 (1:33.95)                                        
 28 Bennett, Ryan A           13 Express Swimming-MR  3:19.69    3:01.38        
                1:25.54   3:01.38 (1:35.84)                                        
 29 Subillaga-Dubon, Jason A  13 FA-MR                     NT    3:03.50        
                1:23.78   3:03.50 (1:39.72)                                        
 30 Christou, Alex            13 Express Swimming-MR  3:10.11    3:06.67        
                1:32.06   3:06.67 (1:34.61)                                        
 31 Montagnino, Dean V        13 FA-MR                     NT    3:35.81        
                1:43.21   3:35.81 (1:52.60)                                        
 -- Malloy, Kyle P            13 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      False start - Misc
                1:12.95        DQ (1:22.53)                                        
 -- Protano, Robert T         14 Express Swimming-MR  2:52.86         DQ        
      Shoulders not at or past vertical towards breast off the wall - fly
                1:18.02        DQ (1:21.77)                                        
 
Boys 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ang, Jake                 16 Express Swimming-MR    24.68      24.99        
  2 Chang, Michael            18 Express Swimming-MR    25.11      25.70        
  3 Newmark, Jake Q           17 Express Swimming-MR    25.68      25.73        
  4 Griffin, Trevor T         16 Express Swimming-MR    25.82      26.15        
  5 Santana, Jose R           18 Express Swimming-MR    25.22      26.26        
  6 Dalrymple, Daniel R       17 Express Swimming-MR       NT      26.32        
  7 Owens, Mark               17 SSC-MR                 25.12      26.44        
  8 Rupnarain, Timothy A      17 Express Swimming-MR    26.73      26.68        
  9 Stefanidis, Nicholas      16 CIY-MR                 26.97      26.80        
 10 Neugebauer, Caleb D       16 Express Swimming-MR    26.39      26.89        
 11 Hu, Dylan H               15 Flying Dolphins-MR     27.56      26.94        
 12 Giardinelli, Josh R       17 Express Swimming-MR    26.82      26.97        
 13 LU, Michael D             15 Express Swimming-MR    28.04      26.98        
 14 Zhang, Ryan F             16 Twisters-MR            26.98      26.99        
 15 OH, Daniel                17 Express Swimming-MR    27.58      27.04        
 16 Chen, Wellington H        17 Express Swimming-MR    26.63      27.14        
 17 Epp, Peter J              17 Express Swimming-MR       NT      27.35        
 18 Goodman, Jonah B          15 Express Swimming-MR    28.20      27.48        
 19 Shemetov, Daniel B        15 FA-MR                     NT      27.53        
 19 Reilly, Christopher M     15 Express Swimming-MR    27.19      27.53        
 21 Giardinelli, Matthew T    15 Express Swimming-MR    27.92      27.54        
 22 Ebied, Omar               16 Twisters-MR            28.57      27.60        
 23 Chang, Matthew            15 Express Swimming-MR    27.01      27.86        
 24 Mattone, Christopher J    16 Express Swimming-MR    27.87      27.87        
 25 Eng, Alec J               17 Express Swimming-MR    27.90      27.90        
 25 Clive, Austin R           16 Express Swimming-MR       NT      27.90        
 27 Diano, Andrew J           15 FA-MR                  27.61      27.98        
 28 Sarbanes, Alex C          20 Twisters-MR            28.01      27.99        
 29 Kim, Brendon M            15 Express Swimming-MR    28.31      28.00        
 30 WU, William               16 Twisters-MR            29.10      28.07        
 31 Sellami, Max L            15 Flying Dolphins-MR     28.89      28.32        
 32 Deng, Gerald              16 Twisters-MR            28.42      28.35        
 33 Wone, Brandon M           16 SSC-MR                 27.63      28.37        
 34 Kayadjanian, Kikko        16 Flying Dolphins-MR     29.07      28.39        
 34 Yasinov, Zachary          15 Express Swimming-MR    28.22      28.39        
 36 Cui, Ryan                 15 Mid-Un-MR              28.76      28.43        
 37 Zammit, Michael C         15 Express Swimming-MR    29.65      28.58        
 37 Saulsbury, Tyshawn        15 Parks Sailfish-MR      28.54      28.58        
 39 Vozzolo, Luke             15 Parks Sailfish-MR      29.26      28.71        
 40 Coronel, Freddy D         15 Twisters-MR            29.01      28.77        
 41 Titarenko, Valentyn       16 Shy-Mr-MR              29.51      28.97        
 42 Pinkhasov, David          16 Aquaflames-MR             NT      29.28        
 43 Chan, Kyle                16 Parks Sailfish-MR      30.15      29.33        
 44 Olsen, Luke E             15 FA-MR                  31.64      29.44        
 45 Juricic, Daniel H         15 Flying Dolphins-MR        NT      29.63        
 46 LiBASSI, Connor T         15 Express Swimming-MR    29.55      30.32        
 47 Morda, Vinny E            15 SSC-MR                 32.60      31.07        
 48 Walsh, Patrick C          16 Express Swimming-MR    28.57      31.09        
 49 Garcia-Barbier, Jaden R   15 Flying Dolphins-MR        NT      32.18        
 50 Saffiddine, Mohamed       15 Parks Sailfish-MR      30.50      32.45        
 51 Hoy, Ethan                16 Parks Sailfish-MR      31.68      34.23        
 52 Aynbinder, Josh E         15 Mid-Un-MR              42.59      43.12        
 
Boys 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Newmark, Jake Q           17 Express Swimming-MR    53.48      54.35        
  2 Chang, Michael            18 Express Swimming-MR    54.44      56.07        
  3 Whang, Justin             15 Express Swimming-MR    58.84      56.74        
  4 Ang, Jake                 16 Express Swimming-MR    55.39      57.90        
  5 Lin, Xiao                 18 Twisters-MR            57.82      57.98        
  6 Dong, Ethan S             17 Express Swimming-MR    57.74      58.07        
  7 Griffin, Trevor T         16 Express Swimming-MR    56.53      58.31        
  8 Owens, Mark               17 SSC-MR                 55.32      58.47        
  9 Dowd, Mike R              17 CSDC-MR                58.63      58.53        
 10 LU, Michael D             15 Express Swimming-MR    59.10      58.59        
 11 Walsh, Patrick C          16 Express Swimming-MR    59.80      58.66        
 12 Chang, Matthew            15 Express Swimming-MR    59.41      58.72        
 13 Giardinelli, Josh R       17 Express Swimming-MR    57.79      59.05        
 14 Hwang, Colin              16 Express Swimming-MR    57.91      59.26        
 15 Rupnarain, Timothy A      17 Express Swimming-MR  1:00.04      59.39        
 16 Zahariev, Kevin K         16 Twisters-MR          1:00.15      59.67        
 17 Hu, Dylan H               15 Flying Dolphins-MR   1:00.68      59.90        
 18 Cui, Ryan                 15 Mid-Un-MR              59.85      59.93        
 19 Goodman, Jonah B          15 Express Swimming-MR  1:01.29    1:00.03        
 20 Chen, Wellington H        17 Express Swimming-MR    59.53    1:00.27        
 21 Llewellyn, James          15 CSDC-MR              1:02.10    1:00.45        
 22 Kim, Brendon M            15 Express Swimming-MR  1:02.04    1:00.59        
 23 OH, Daniel                17 Express Swimming-MR  1:01.02    1:01.12        
 24 Epp, Peter J              17 Express Swimming-MR  1:02.11    1:01.18        
 25 WU, William               16 Twisters-MR          1:03.05    1:01.40        
 26 Shemetov, Daniel B        15 FA-MR                     NT    1:01.43        
 27 Sellami, Max L            15 Flying Dolphins-MR   1:02.09    1:01.44        
 28 Neugebauer, Caleb D       16 Express Swimming-MR    58.29    1:01.46        
 29 Yasinov, Zachary          15 Express Swimming-MR  1:01.41    1:01.75        
 30 Eng, Alec J               17 Express Swimming-MR  1:00.67    1:01.84        
 31 Dalrymple, Daniel R       17 Express Swimming-MR       NT    1:01.95        
 32 Mattone, Christopher J    16 Express Swimming-MR    59.87    1:02.54        
 33 Wone, Brandon M           16 SSC-MR                 59.77    1:02.57        
 34 Ebied, Omar               16 Twisters-MR          1:01.68    1:02.60        
 35 Deng, Gerald              16 Twisters-MR          1:01.77    1:02.61        
 36 Murray, Ryan R            17 Express Swimming-MR    59.56    1:02.85        
 37 Malone, Joseph F          17 Express Swimming-MR  1:08.57    1:04.14        
 38 Roonprapunt, Tyler        16 Flying Dolphins-MR   1:00.86    1:04.16        
 39 Zammit, Michael C         15 Express Swimming-MR  1:03.58    1:04.24        
 40 Sherpa, Nathan D          15 Twisters-MR          1:02.37    1:04.52        
 41 Olsen, Luke E             15 FA-MR                1:08.58    1:04.55        
 42 Rasquinha, Ranjan J       13 Express Swimming-MR  1:08.75    1:04.71        
 43 LiBASSI, Connor T         15 Express Swimming-MR  1:05.03    1:05.85        
 44 Horne, Leopold N          16 Express Swimming-MR  1:05.32    1:08.65        
 45 Tafe, John D              17 CSDC-MR              1:08.98    1:08.92        
 46 Sherman, Benjamin A       15 Express Swimming-MR  1:06.76    1:09.99        
 47 LaROSSA, Brian K          16 Express Swimming-MR       NT    1:10.05        
 48 Polley, Aidan J           15 CSDC-MR              1:10.00    1:11.06        
 49 Fehn, Matthew J           15 CSDC-MR              1:29.46    1:16.48        
 50 Lombard, Ryan C           11 Express Swimming-MR  1:20.67    1:16.81        
 51 Verdi, Tyler J            15 CSDC-MR              1:28.63    1:17.28        
 52 Dwyer, Sam M              10 CIY-MR                    NT    1:33.87        
 
Boys 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Newmark, Jake Q           17 Express Swimming-MR  1:56.01    1:59.72        
                  56.62   1:59.72 (1:03.10)                                        
  2 Whang, Justin             15 Express Swimming-MR  2:06.16    2:02.58        
                1:00.44   2:02.58 (1:02.14)                                        
  3 Chang, Michael            18 Express Swimming-MR  1:58.79    2:03.30        
                  59.78   2:03.30 (1:03.52)                                        
  4 Murray, Ryan R            17 Express Swimming-MR  2:03.10    2:04.22        
                1:00.48   2:04.22 (1:03.74)                                        
  5 LU, Michael D             15 Express Swimming-MR  2:05.71    2:04.44        
                1:01.42   2:04.44 (1:03.02)                                        
  6 Cui, Ryan                 15 Mid-Un-MR            2:06.15    2:06.01        
                1:00.69   2:06.01 (1:05.32)                                        
  7 Walsh, Patrick C          16 Express Swimming-MR  2:12.07    2:06.96        
                1:01.34   2:06.96 (1:05.62)                                        
  8 Zhang, Ryan F             16 Twisters-MR          2:13.10    2:07.24        
                1:01.91   2:07.24 (1:05.33)                                        
  9 Goodman, Jonah B          15 Express Swimming-MR  2:10.92    2:07.53        
                1:01.71   2:07.53 (1:05.82)                                        
 10 Dowd, Mike R              17 CSDC-MR              2:11.89    2:07.55        
                1:02.43   2:07.55 (1:05.12)                                        
 11 Chang, Matthew            15 Express Swimming-MR  2:05.85    2:08.00        
                1:01.65   2:08.00 (1:06.35)                                        
 12 Dong, Ethan S             17 Express Swimming-MR  2:06.01    2:08.64        
                1:01.95   2:08.64 (1:06.69)                                        
 13 Diano, Andrew J           15 FA-MR                2:08.95    2:09.15        
                1:02.86   2:09.15 (1:06.29)                                        
 14 Giardinelli, Josh R       17 Express Swimming-MR  2:00.00    2:09.71        
                1:01.82   2:09.71 (1:07.89)                                        
 15 Giardinelli, Matthew T    15 Express Swimming-MR  2:08.38    2:10.23        
                1:01.57   2:10.23 (1:08.66)                                        
 16 Hu, Dylan H               15 Flying Dolphins-MR   2:24.88    2:10.60        
                1:02.61   2:10.60 (1:07.99)                                        
 17 Reilly, Christopher M     15 Express Swimming-MR  2:17.26    2:11.15        
                1:04.04   2:11.15 (1:07.11)                                        
 18 Griffin, Trevor T         16 Express Swimming-MR  2:04.32    2:11.19        
                1:02.79   2:11.19 (1:08.40)                                        
 19 Zammit, Michael C         15 Express Swimming-MR  2:13.34    2:11.24        
                1:03.31   2:11.24 (1:07.93)                                        
 20 Kim, Brendon M            15 Express Swimming-MR  2:16.56    2:11.54        
                1:03.63   2:11.54 (1:07.91)                                        
 21 Eng, Alec J               17 Express Swimming-MR  2:13.43    2:11.93        
                1:04.14   2:11.93 (1:07.79)                                        
 22 Yasinov, Zachary          15 Express Swimming-MR  2:14.38    2:12.21        
                1:04.33   2:12.21 (1:07.88)                                        
 23 Chen, Wellington H        17 Express Swimming-MR  2:10.82    2:13.51        
                1:04.75   2:13.51 (1:08.76)                                        
 24 Ebied, Omar               16 Twisters-MR          2:15.40    2:13.88        
                1:05.20   2:13.88 (1:08.68)                                        
 25 Legall, Elijah            15 Hes-Mr-MR            2:17.90    2:14.51        
                1:03.84   2:14.51 (1:10.67)                                        
 26 Epp, Peter J              17 Express Swimming-MR  2:16.12    2:14.62        
                1:04.67   2:14.62 (1:09.95)                                        
 27 Hwang, Colin              16 Express Swimming-MR  2:10.44    2:14.81        
                1:05.36   2:14.81 (1:09.45)                                        
 28 Russell, Nolan J          16 CSDC-MR              2:14.98    2:15.03        
                1:04.58   2:15.03 (1:10.45)                                        
 29 Sellami, Max L            15 Flying Dolphins-MR   2:15.53    2:15.84        
                1:04.53   2:15.84 (1:11.31)                                        
 30 Deng, Gerald              16 Twisters-MR          2:13.55    2:16.69        
                1:04.82   2:16.69 (1:11.87)                                        
 31 Clive, Austin R           16 Express Swimming-MR  2:22.62    2:17.93        
                1:07.30   2:17.93 (1:10.63)                                        
 32 WU, William               16 Twisters-MR          2:18.98    2:18.23        
                1:06.49   2:18.23 (1:11.74)                                        
 33 Sherpa, Nathan D          15 Twisters-MR          2:15.73    2:18.39        
                1:06.85   2:18.39 (1:11.54)                                        
 34 Rupnarain, Timothy A      17 Express Swimming-MR  2:14.21    2:18.76        
                1:04.36   2:18.76 (1:14.40)                                        
 35 Shemetov, Daniel B        15 FA-MR                     NT    2:18.90        
                1:04.99   2:18.90 (1:13.91)                                        
 36 LiBASSI, Connor T         15 Express Swimming-MR  2:22.77    2:19.70        
                1:08.82   2:19.70 (1:10.88)                                        
 37 OH, Daniel                17 Express Swimming-MR  2:18.35    2:19.72        
                1:06.05   2:19.72 (1:13.67)                                        
 38 Neugebauer, Caleb D       16 Express Swimming-MR  2:16.51    2:20.37        
                1:07.24   2:20.37 (1:13.13)                                        
 39 Kayadjanian, Kikko        16 Flying Dolphins-MR   2:27.98    2:20.58        
                1:07.21   2:20.58 (1:13.37)                                        
 40 Stanzione, Jon D          16 CSDC-MR              2:19.17    2:21.15        
                1:06.56   2:21.15 (1:14.59)                                        
 41 Owens, Mark               17 SSC-MR               2:08.98    2:22.30        
                1:08.04   2:22.30 (1:14.26)                                        
 42 Juricic, Daniel H         15 Flying Dolphins-MR        NT    2:22.97        
                1:10.16   2:22.97 (1:12.81)                                        
 43 Olsen, Luke E             15 FA-MR                2:29.12    2:23.81        
                1:08.27   2:23.81 (1:15.54)                                        
 44 Casal, Robert J           16 Express Swimming-MR       NT    2:25.72        
                1:09.73   2:25.72 (1:15.99)                                        
 45 Tanner, Jacob D           15 SSC-MR               2:18.15    2:25.85        
                1:06.89   2:25.85 (1:18.96)                                        
 46 Chen, Quentin B           16 Twisters-MR          2:56.59    2:25.89        
                1:09.68   2:25.89 (1:16.21)                                        
 47 Morda, Vinny E            15 SSC-MR               2:31.18    2:30.82        
                1:11.47   2:30.82 (1:19.35)                                        
 48 Tirado, Robert            16 CSDC-MR              2:47.88    2:32.60        
                1:11.20   2:32.60 (1:21.40)                                        
 49 Polley, Aidan J           15 CSDC-MR              2:46.03    2:32.87        
                1:13.43   2:32.87 (1:19.44)                                        
 50 Spameni, Nick R           15 CSDC-MR                   NT    2:36.20        
                1:11.72   2:36.20 (1:24.48)                                        
 51 Kirschbaum, Jonah D       12 Express Swimming-MR  2:36.56    2:36.29        
                1:17.42   2:36.29 (1:18.87)                                        
 52 Garcia-Barbier, Jaden R   15 Flying Dolphins-MR        NT    2:40.10        
                1:13.02   2:40.10 (1:27.08)                                        
 53 Fehn, Matthew J           15 CSDC-MR              2:50.66    2:48.40        
                1:21.12   2:48.40 (1:27.28)                                        
 54 Verdi, Tyler J            15 CSDC-MR              3:19.33    2:51.32        
                1:22.20   2:51.32 (1:29.12)                                        
 55 Dwyer, Sam M              10 CIY-MR                    NT    3:23.42        
                1:38.63   3:23.42 (1:44.79)                                        
 -- Lin, Xiao                 18 Twisters-MR          2:08.15         DQ        
      Head did not break the surface by 15 meters
                1:03.64        DQ (1:04.78)                                        
 
Boys 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Newmark, Jake Q           17 Express Swimming-MR  4:08.12    4:17.23        
                  59.97   2:05.07 (1:05.10)   3:11.54 (1:06.47)   4:17.23 (1:05.69)
  2 Murray, Ryan R            17 Express Swimming-MR  4:11.61    4:21.14        
                1:02.17   2:09.63 (1:07.46)   3:16.70 (1:07.07)   4:21.14 (1:04.44)
  3 LU, Michael D             15 Express Swimming-MR  4:26.05    4:22.84        
                1:04.48   2:13.31 (1:08.83)   3:19.34 (1:06.03)   4:22.84 (1:03.50)
  4 Cui, Ryan                 15 Mid-Un-MR            4:25.97    4:24.85        
                1:03.82   2:11.34 (1:07.52)   3:19.00 (1:07.66)   4:24.85 (1:05.85)
  5 Zhang, Ryan F             16 Twisters-MR          4:34.83    4:28.22        
                1:03.89   2:12.53 (1:08.64)   3:21.63 (1:09.10)   4:28.22 (1:06.59)
  6 Goodman, Jonah B          15 Express Swimming-MR  4:34.54    4:29.46        
                1:04.46   2:13.20 (1:08.74)   3:22.04 (1:08.84)   4:29.46 (1:07.42)
  7 Leung, Michael            14 Twisters-MR          4:39.84    4:31.18        
                1:04.75   2:14.04 (1:09.29)   3:24.66 (1:10.62)   4:31.18 (1:06.52)
  8 Miao, Ethan               14 Mid-Un-MR            4:35.93    4:31.82        
                1:06.11   2:16.49 (1:10.38)   3:26.24 (1:09.75)   4:31.82 (1:05.58)
  9 Glaser, Owen M            15 FA-MR                4:43.40    4:32.36        
                1:06.52   2:16.24 (1:09.72)   3:25.72 (1:09.48)   4:32.36 (1:06.64)
 10 Rhodes, Nicholas A        13 Express Swimming-MR  5:04.61    4:33.97        
                1:06.75   2:17.18 (1:10.43)   3:27.25 (1:10.07)   4:33.97 (1:06.72)
 11 Broderick, Patrick V      13 Express Swimming-MR  5:06.68    4:34.54        
                1:06.90   2:17.36 (1:10.46)   3:27.26 (1:09.90)   4:34.54 (1:07.28)
 12 Fei, Austin               14 Express Swimming-MR  4:39.31    4:35.13        
                1:05.19   2:15.39 (1:10.20)   3:25.66 (1:10.27)   4:35.13 (1:09.47)
 13 Zammit, Michael C         15 Express Swimming-MR  4:37.48    4:37.20        
                1:06.42   2:16.56 (1:10.14)   3:27.42 (1:10.86)   4:37.20 (1:09.78)
 14 Chang, Matthew            15 Express Swimming-MR  4:25.54    4:37.23        
                1:04.03   2:14.28 (1:10.25)   3:24.83 (1:10.55)   4:37.23 (1:12.40)
 15 Walsh, Patrick C          16 Express Swimming-MR  4:28.31    4:37.78        
                1:04.73   2:16.94 (1:12.21)   3:29.54 (1:12.60)   4:37.78 (1:08.24)
 16 Giardinelli, Matthew T    15 Express Swimming-MR  4:29.57    4:38.48        
                1:05.95   2:17.06 (1:11.11)   3:27.82 (1:10.76)   4:38.48 (1:10.66)
 17 Nunez, Ryan               14 Express Swimming-MR  4:52.22    4:38.82        
                1:06.91   2:19.73 (1:12.82)   3:30.91 (1:11.18)   4:38.82 (1:07.91)
 18 Diano, Andrew J           15 FA-MR                4:28.64    4:39.14        
                1:05.84   2:16.88 (1:11.04)   3:29.09 (1:12.21)   4:39.14 (1:10.05)
 19 Kim, Brendon M            15 Express Swimming-MR  4:43.23    4:40.52        
                1:07.07   2:18.27 (1:11.20)   3:30.46 (1:12.19)   4:40.52 (1:10.06)
 20 Reilly, Christopher M     15 Express Swimming-MR  4:57.46    4:42.98        
                1:08.11   2:21.03 (1:12.92)   3:33.20 (1:12.17)   4:42.98 (1:09.78)
 21 Yasinov, Zachary          15 Express Swimming-MR  4:44.06    4:43.12        
                1:08.12   2:20.11 (1:11.99)   3:32.48 (1:12.37)   4:43.12 (1:10.64)
 22 Zahariev, Kevin K         16 Twisters-MR          4:49.74    4:43.43        
                1:06.21   2:17.88 (1:11.67)   3:31.50 (1:13.62)   4:43.43 (1:11.93)
 23 Lin, Xiao                 18 Twisters-MR          4:26.78    4:44.05        
                1:06.87   2:19.88 (1:13.01)   3:34.74 (1:14.86)   4:44.05 (1:09.31)
 24 Ebied, Omar               16 Twisters-MR          4:45.98    4:44.11        
                1:07.22   2:19.84 (1:12.62)   3:33.32 (1:13.48)   4:44.11 (1:10.79)
 25 Sherpa, Nathan D          15 Twisters-MR          4:40.12    4:44.40        
                1:06.95   2:19.40 (1:12.45)   3:32.81 (1:13.41)   4:44.40 (1:11.59)
 26 Deng, Gerald              16 Twisters-MR          4:48.45    4:49.79        
                1:06.95   2:20.74 (1:13.79)   3:36.83 (1:16.09)   4:49.79 (1:12.96)
 27 Malone, Joseph F          17 Express Swimming-MR  5:19.91    4:50.55        
                1:07.78   2:22.45 (1:14.67)   3:38.89 (1:16.44)   4:50.55 (1:11.66)
 28 Egan, Kieran R            13 Twisters-MR          5:07.78    4:51.13        
                1:10.01   2:25.36 (1:15.35)   3:40.40 (1:15.04)   4:51.13 (1:10.73)
 29 LiBASSI, Connor T         15 Express Swimming-MR  5:00.27    4:51.29        
                1:09.60   2:24.06 (1:14.46)   3:38.17 (1:14.11)   4:51.29 (1:13.12)
 30 Lugo, Aron R              14 Express Swimming-MR  5:04.91    4:52.30        
                1:09.77   2:24.98 (1:15.21)   3:40.32 (1:15.34)   4:52.30 (1:11.98)
 31 German, Daniel N          14 Express Swimming-MR  5:16.76    4:53.78        
                1:08.71   2:23.28 (1:14.57)   3:39.58 (1:16.30)   4:53.78 (1:14.20)
 32 WU, William               16 Twisters-MR          5:01.44    4:58.63        
                1:09.45   2:25.84 (1:16.39)   3:43.01 (1:17.17)   4:58.63 (1:15.62)
 33 Kayadjanian, Kikko        16 Flying Dolphins-MR        NT    5:01.96        
                1:09.65   2:26.93 (1:17.28)   3:45.49 (1:18.56)   5:01.96 (1:16.47)
 34 Nasta, Mike V             14 SSC-MR               5:00.00    5:05.70        
                1:11.52   2:28.97 (1:17.45)   3:48.06 (1:19.09)   5:05.70 (1:17.64)
 35 Savchuk, Michael          13 Shy-Mr-MR            4:48.26    5:06.90        
                1:12.14   2:29.20 (1:17.06)   3:48.08 (1:18.88)   5:06.90 (1:18.82)
 36 Harrilal, Ayden B         13 Express Swimming-MR  6:13.71    5:06.99        
                1:09.93   2:28.17 (1:18.24)   3:47.68 (1:19.51)   5:06.99 (1:19.31)
 37 Miao, Owen                12 Mid-Un-MR            5:26.94    5:07.29        
                1:14.88   2:34.86 (1:19.98)   3:52.82 (1:17.96)   5:07.29 (1:14.47)
 38 Youssef, Mohamed S        13 Twisters-MR          5:11.95    5:07.72        
                1:12.50   2:30.64 (1:18.14)   3:49.08 (1:18.44)   5:07.72 (1:18.64)
 39 Aquilino, Lorenzo A       11 FA-MR                5:24.69    5:12.01        
                1:13.18   2:34.13 (1:20.95)   3:56.75 (1:22.62)   5:12.01 (1:15.26)
 40 Young, Aaron M            13 SSC-MR               5:15.00    5:13.61        
                1:12.85   2:33.15 (1:20.30)   3:55.07 (1:21.92)   5:13.61 (1:18.54)
 41 NG, Ryan Y                13 Mid-Un-MR            5:18.92    5:19.85        
                1:18.20   2:41.33 (1:23.13)   4:03.70 (1:22.37)   5:19.85 (1:16.15)
 42 Piver, Daniel             14 EHY-MR               5:06.09    5:37.07        
                1:16.61   2:43.17 (1:26.56)   4:10.85 (1:27.68)   5:37.07 (1:26.22)
 43 Subillaga-Dubon, Jason A  13 FA-MR                     NT    5:42.15        
                1:15.62   2:43.20 (1:27.58)   4:13.01 (1:29.81)   5:42.15 (1:29.14)
 44 Harty, Liam               10 Express Swimming-MR  6:05.30    5:42.60        
                1:21.05   2:50.89 (1:29.84)   4:19.23 (1:28.34)   5:42.60 (1:23.37)
 45 Chasteen, Josh G          14 Flying Dolphins-MR        NT    5:48.63        
                1:20.68   2:49.03 (1:28.35)   4:20.79 (1:31.76)   5:48.63 (1:27.84)
 46 Stern, Noah I             10 Express Swimming-MR  6:45.45    6:28.08        
                1:30.39   3:09.75 (1:39.36)   4:50.30 (1:40.55)   6:28.08 (1:37.78)
 
Boys 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Newmark, Jake Q           17 Express Swimming-MR    59.76    1:00.76        
  2 Walsh, Patrick C          16 Express Swimming-MR  1:01.33    1:00.98        
  3 Chang, Michael            18 Express Swimming-MR  1:03.28    1:05.60        
  4 Eng, Alec J               17 Express Swimming-MR  1:07.02    1:05.92        
  5 Glaser, Owen M            15 FA-MR                1:08.91    1:06.61        
  6 Giardinelli, Josh R       17 Express Swimming-MR  1:10.26    1:06.86        
  7 Dong, Ethan S             17 Express Swimming-MR  1:06.77    1:06.97        
  8 LU, Michael D             15 Express Swimming-MR  1:06.73    1:07.06        
  9 Sherpa, Nathan D          15 Twisters-MR          1:06.80    1:07.20        
 10 Goodman, Jonah B          15 Express Swimming-MR  1:07.45    1:07.52        
 11 Santana, Jose R           18 Express Swimming-MR  1:04.61    1:07.53        
 12 Chang, Matthew            15 Express Swimming-MR  1:06.84    1:07.74        
 13 Yasinov, Zachary          15 Express Swimming-MR  1:07.73    1:08.16        
 14 Owens, Mark               17 SSC-MR               1:01.49    1:08.32        
 15 Murray, Ryan R            17 Express Swimming-MR  1:08.19    1:08.63        
 16 Dowd, Mike R              17 CSDC-MR              1:09.45    1:09.41        
 17 Rupnarain, Timothy A      17 Express Swimming-MR  1:10.83    1:09.47        
 18 Reilly, Christopher M     15 Express Swimming-MR  1:11.79    1:09.76        
 19 Hwang, Colin              16 Express Swimming-MR  1:06.54    1:10.71        
 20 Neugebauer, Caleb D       16 Express Swimming-MR  1:08.40    1:11.25        
 21 Coronel, Freddy D         15 Twisters-MR          1:30.39    1:11.40        
 22 Cui, Ryan                 15 Mid-Un-MR            1:12.65    1:12.12        
 23 Chen, Quentin B           16 Twisters-MR          1:31.85    1:12.35        
 24 Chen, Wellington H        17 Express Swimming-MR  1:15.31    1:12.36        
 25 LiBASSI, Connor T         15 Express Swimming-MR  1:15.54    1:12.60        
 26 Hu, Dylan H               15 Flying Dolphins-MR   1:16.74    1:12.80        
 27 Zahariev, Kevin K         16 Twisters-MR          1:13.04    1:13.41        
 28 OH, Daniel                17 Express Swimming-MR  1:13.86    1:13.61        
 29 Dalrymple, Daniel R       17 Express Swimming-MR       NT    1:13.77        
 30 Griffin, Trevor T         16 Express Swimming-MR  1:08.05    1:14.31        
 31 WU, William               16 Twisters-MR          1:15.66    1:14.74        
 32 Sellami, Max L            15 Flying Dolphins-MR   1:17.52    1:14.99        
 33 Kim, Brendon M            15 Express Swimming-MR       NT    1:15.82        
 34 Clive, Austin R           16 Express Swimming-MR       NT    1:16.05        
 35 Byrne, Jaden N            14 FA-MR                     NT    1:16.16        
 36 Wone, Brandon M           16 SSC-MR               1:14.88    1:17.01        
 36 Shemetov, Daniel B        15 FA-MR                     NT    1:17.01        
 38 Epp, Peter J              17 Express Swimming-MR  1:10.12    1:17.11        
 39 Kayadjanian, Kikko        16 Flying Dolphins-MR   1:21.32    1:17.59        
 40 Russell, Nolan J          16 CSDC-MR              1:10.12    1:17.67        
 41 Stanzione, Jon D          16 CSDC-MR              1:16.74    1:17.75        
 42 Juricic, Daniel H         15 Flying Dolphins-MR        NT    1:17.80        
 43 Deng, Gerald              16 Twisters-MR          1:17.07    1:18.43        
 44 Casal, Robert J           16 Express Swimming-MR       NT    1:19.23        
 45 Morda, Vinny E            15 SSC-MR               1:16.37    1:19.42        
 46 Spameni, Nick R           15 CSDC-MR              1:18.83    1:20.39        
 47 Tanner, Jacob D           15 SSC-MR               1:14.77    1:20.60        
 48 Zammit, Michael C         15 Express Swimming-MR  1:18.84    1:21.06        
 49 Garcia-Barbier, Jaden R   15 Flying Dolphins-MR        NT    1:23.76        
 50 Tirado, Robert            16 CSDC-MR              1:29.47    1:23.83        
 51 Verdi, Tyler J            15 CSDC-MR              1:34.52    1:26.82        
 52 Polley, Aidan J           15 CSDC-MR              1:36.01    1:28.97        
 53 Khalfin, Michael L        14 FA-MR                     NT    1:32.71        
 54 Fehn, Matthew J           15 CSDC-MR              1:39.22    1:38.18        
 55 Dwyer, Sam M              10 CIY-MR                    NT    1:48.59        
 
Boys 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Justin             15 Express Swimming-MR  2:10.07    2:10.38        
                1:03.65   2:10.38 (1:06.73)                                        
  2 Walsh, Patrick C          16 Express Swimming-MR  2:11.12    2:12.89        
                1:03.87   2:12.89 (1:09.02)                                        
  3 Newmark, Jake Q           17 Express Swimming-MR  2:09.22    2:16.10        
                1:03.11   2:16.10 (1:12.99)                                        
  4 Murray, Ryan R            17 Express Swimming-MR  2:16.11    2:18.47        
                1:06.79   2:18.47 (1:11.68)                                        
  5 LU, Michael D             15 Express Swimming-MR  2:21.47    2:19.20        
                1:08.63   2:19.20 (1:10.57)                                        
  6 Chang, Michael            18 Express Swimming-MR  2:18.37    2:21.47        
                1:07.87   2:21.47 (1:13.60)                                        
  7 Eng, Alec J               17 Express Swimming-MR  2:23.54    2:21.60        
                1:07.97   2:21.60 (1:13.63)                                        
  8 Glaser, Owen M            15 FA-MR                2:26.52    2:22.28        
                1:09.25   2:22.28 (1:13.03)                                        
  9 Chang, Matthew            15 Express Swimming-MR  2:20.48    2:22.82        
                1:09.47   2:22.82 (1:13.35)                                        
 10 Giardinelli, Josh R       17 Express Swimming-MR  2:26.04    2:22.92        
                1:08.76   2:22.92 (1:14.16)                                        
 11 Goodman, Jonah B          15 Express Swimming-MR  2:25.34    2:23.29        
                1:09.11   2:23.29 (1:14.18)                                        
 12 Yasinov, Zachary          15 Express Swimming-MR  2:24.66    2:24.08        
                1:09.08   2:24.08 (1:15.00)                                        
 13 Ebied, Omar               16 Twisters-MR          2:25.62    2:27.33        
                1:12.34   2:27.33 (1:14.99)                                        
 13 Santana, Jose R           18 Express Swimming-MR  2:21.90    2:27.33        
                1:11.18   2:27.33 (1:16.15)                                        
 15 Owens, Mark               17 SSC-MR               2:22.11    2:27.58        
                1:10.37   2:27.58 (1:17.21)                                        
 16 Lin, Xiao                 18 Twisters-MR          2:25.61    2:27.65        
                1:11.92   2:27.65 (1:15.73)                                        
 17 Cui, Ryan                 15 Mid-Un-MR            2:30.47    2:28.33        
                1:11.80   2:28.33 (1:16.53)                                        
 18 Reilly, Christopher M     15 Express Swimming-MR  2:32.73    2:31.50        
                1:12.72   2:31.50 (1:18.78)                                        
 19 Coronel, Freddy D         15 Twisters-MR          2:45.13    2:32.61        
                1:15.72   2:32.61 (1:16.89)                                        
 20 Hu, Dylan H               15 Flying Dolphins-MR   3:00.60    2:33.31        
                1:15.87   2:33.31 (1:17.44)                                        
 21 Chen, Wellington H        17 Express Swimming-MR  2:35.31    2:33.53        
                1:16.15   2:33.53 (1:17.38)                                        
 22 WU, William               16 Twisters-MR          2:38.02    2:34.29        
                1:14.79   2:34.29 (1:19.50)                                        
 23 Sellami, Max L            15 Flying Dolphins-MR   2:43.19    2:38.85        
                1:16.31   2:38.85 (1:22.54)                                        
 24 Shemetov, Daniel B        15 FA-MR                     NT    2:39.51        
                1:16.87   2:39.51 (1:22.64)                                        
 25 Griffin, Trevor T         16 Express Swimming-MR  2:29.50    2:39.89        
                1:16.10   2:39.89 (1:23.79)                                        
 26 Juricic, Daniel H         15 Flying Dolphins-MR        NT    2:40.76        
                1:17.71   2:40.76 (1:23.05)                                        
 27 Olsen, Luke E             15 FA-MR                3:01.94    2:41.54        
                1:19.58   2:41.54 (1:21.96)                                        
 28 Kayadjanian, Kikko        16 Flying Dolphins-MR   2:51.13    2:42.60        
                1:20.29   2:42.60 (1:22.31)                                        
 29 Vozzolo, Luke             15 Parks Sailfish-MR    2:45.91    2:44.23        
                1:18.89   2:44.23 (1:25.34)                                        
 30 Morda, Vinny E            15 SSC-MR               2:48.27    2:45.03        
                1:21.08   2:45.03 (1:23.95)                                        
 31 Stefanidis, Nicholas      16 CIY-MR               3:00.68    2:45.29        
                1:21.42   2:45.29 (1:23.87)                                        
 32 Epp, Peter J              17 Express Swimming-MR       NT    2:47.21        
                1:21.32   2:47.21 (1:25.89)                                        
 33 Deng, Gerald              16 Twisters-MR          2:43.03    2:47.77        
                1:21.74   2:47.77 (1:26.03)                                        
 34 Zammit, Michael C         15 Express Swimming-MR  2:46.08    2:48.29        
                1:20.50   2:48.29 (1:27.79)                                        
 35 Saffiddine, Mohamed       15 Parks Sailfish-MR    2:36.50    2:53.44        
                1:20.70   2:53.44 (1:32.74)                                        
 36 Garcia-Barbier, Jaden R   15 Flying Dolphins-MR        NT    2:58.90        
                1:25.77   2:58.90 (1:33.13)                                        
 37 Pinkhasov, David          16 Aquaflames-MR             NT    3:05.52        
                1:24.74   3:05.52 (1:40.78)                                        
 38 Aynbinder, Josh E         15 Mid-Un-MR            3:35.89    4:33.21        
                2:07.03   4:33.21 (2:26.18)                                        
 -- OH, Daniel                17 Express Swimming-MR  2:38.81         DQ        
      Head did not break the surface by 15 meters
                1:16.87        DQ (1:25.53)                                        
 
Boys 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Xiao                 18 Twisters-MR          1:07.02    1:08.28        
  2 Chang, Michael            18 Express Swimming-MR  1:04.83    1:09.34        
  3 Whang, Justin             15 Express Swimming-MR  1:11.15    1:11.46        
  4 LiBASSI, Connor T         15 Express Swimming-MR  1:13.91    1:12.90        
  5 Dong, Ethan S             17 Express Swimming-MR  1:17.00    1:13.93        
  6 Rupnarain, Timothy A      17 Express Swimming-MR  1:15.24    1:14.88        
  7 Chang, Matthew            15 Express Swimming-MR  1:11.44    1:15.07        
  8 Zhang, Ryan F             16 Twisters-MR          1:15.07    1:15.78        
  9 Glaser, Owen M            15 FA-MR                1:20.68    1:16.31        
 10 LU, Michael D             15 Express Swimming-MR  1:15.61    1:16.40        
 11 Ang, Jake                 16 Express Swimming-MR  1:18.14    1:16.46        
 12 Hu, Dylan H               15 Flying Dolphins-MR   1:20.14    1:17.17        
 13 Kim, Brendon M            15 Express Swimming-MR  1:17.72    1:17.19        
 14 Mattone, Christopher J    16 Express Swimming-MR  1:12.32    1:17.28        
 15 Cui, Ryan                 15 Mid-Un-MR            1:18.33    1:17.78        
 16 Roonprapunt, Tyler        16 Flying Dolphins-MR   1:15.08    1:18.46        
 17 Zammit, Michael C         15 Express Swimming-MR  1:21.38    1:18.59        
 18 Goodman, Jonah B          15 Express Swimming-MR  1:25.82    1:18.72        
 19 Giardinelli, Matthew T    15 Express Swimming-MR  1:25.43    1:19.21        
 20 Sellami, Max L            15 Flying Dolphins-MR   1:17.55    1:19.82        
 21 Mendoza, Aaron O          12 HYB-MR               1:25.13    1:19.93        
 22 Sherpa, Nathan D          15 Twisters-MR          1:23.65    1:20.78        
 23 Deng, Gerald              16 Twisters-MR          1:22.91    1:21.57        
 24 Chen, Wellington H        17 Express Swimming-MR  1:19.61    1:21.62        
 25 Griffin, Trevor T         16 Express Swimming-MR  1:22.24    1:23.33        
 26 OH, Daniel                17 Express Swimming-MR  1:26.12    1:24.75        
 27 Epp, Peter J              17 Express Swimming-MR  1:18.11    1:25.59        
 28 Dowd, Mike R              17 CSDC-MR              1:25.66    1:25.79        
 29 Horne, Leopold N          16 Express Swimming-MR  1:18.21    1:25.85        
 30 Kayadjanian, Kikko        16 Flying Dolphins-MR   1:33.22    1:26.35        
 31 Polley, Aidan J           15 CSDC-MR              1:29.82    1:26.92        
 32 Tafe, John D              17 CSDC-MR              1:27.65    1:27.27        
 33 Shemetov, Daniel B        15 FA-MR                     NT    1:28.15        
 34 Llewellyn, James          15 CSDC-MR              1:26.73    1:28.70        
 35 Hwang, Colin              16 Express Swimming-MR  1:26.46    1:29.72        
 36 Dwyer, Danny P            13 CIY-MR               1:50.35    1:31.43        
 37 Sherman, Benjamin A       15 Express Swimming-MR  1:36.08    1:32.35        
 38 LaROSSA, Brian K          16 Express Swimming-MR       NT    1:37.01        
 39 Castano, Nicholas M       11 Mid-Un-MR            1:38.98    1:38.28        
 40 Lombard, Ryan C           11 Express Swimming-MR  1:43.06    1:46.07        
 41 Subillaga-Dubon, Jason A  13 FA-MR                2:08.23    1:47.27        
 42 Dwyer, Sam M              10 CIY-MR                    NT    1:58.87        
 -- Verdi, Tyler J            15 CSDC-MR              1:53.55         DQ        
      Arms not in same horizontal plane
 -- Fehn, Matthew J           15 CSDC-MR              1:59.77         DQ        
 
Boys 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Xiao                 18 Twisters-MR          2:24.86    2:29.20        
                1:12.16   2:29.20 (1:17.04)                                        
  2 LiBASSI, Connor T         15 Express Swimming-MR  2:38.13    2:35.84        
                1:14.60   2:35.84 (1:21.24)                                        
  3 Chang, Michael            18 Express Swimming-MR  2:22.06    2:36.80        
                1:15.32   2:36.80 (1:21.48)                                        
  4 Whang, Justin             15 Express Swimming-MR  2:33.10    2:37.50        
                1:15.20   2:37.50 (1:22.30)                                        
  5 Zhang, Ryan F             16 Twisters-MR          2:44.19    2:43.65        
                1:18.95   2:43.65 (1:24.70)                                        
  6 Chang, Matthew            15 Express Swimming-MR  2:42.55    2:45.14        
                1:18.48   2:45.14 (1:26.66)                                        
  7 Glaser, Owen M            15 FA-MR                2:51.40    2:47.99        
                1:21.09   2:47.99 (1:26.90)                                        
  8 Stefanidis, Nicholas      16 CIY-MR               2:51.59    2:48.45        
                1:21.54   2:48.45 (1:26.91)                                        
  9 Cui, Ryan                 15 Mid-Un-MR            2:48.74    2:49.16        
                1:21.36   2:49.16 (1:27.80)                                        
 10 Kim, Brendon M            15 Express Swimming-MR  2:51.84    2:49.41        
                1:21.93   2:49.41 (1:27.48)                                        
 11 LU, Michael D             15 Express Swimming-MR  2:46.41    2:49.69        
                1:21.00   2:49.69 (1:28.69)                                        
 12 Zammit, Michael C         15 Express Swimming-MR  2:57.11    2:50.40        
                1:21.82   2:50.40 (1:28.58)                                        
 13 Rupnarain, Timothy A      17 Express Swimming-MR  2:44.70    2:50.55        
                1:19.85   2:50.55 (1:30.70)                                        
 14 Mattone, Christopher J    16 Express Swimming-MR  2:52.32    2:50.59        
                1:19.43   2:50.59 (1:31.16)                                        
 15 Hu, Dylan H               15 Flying Dolphins-MR   2:51.79    2:51.43        
                1:22.21   2:51.43 (1:29.22)                                        
 16 Chen, Wellington H        17 Express Swimming-MR  2:49.75    2:53.25        
                1:24.45   2:53.25 (1:28.80)                                        
 17 Diano, Andrew J           15 FA-MR                2:55.30    2:57.30        
                1:24.89   2:57.30 (1:32.41)                                        
 17 Reilly, Christopher M     15 Express Swimming-MR  2:59.07    2:57.30        
                1:23.21   2:57.30 (1:34.09)                                        
 19 Sellami, Max L            15 Flying Dolphins-MR   2:49.53    2:59.50        
                1:26.02   2:59.50 (1:33.48)                                        
 20 Coronel, Freddy D         15 Twisters-MR          3:16.28    3:01.06        
                1:26.72   3:01.06 (1:34.34)                                        
 21 Wone, Brandon M           16 SSC-MR               3:02.22    3:02.09        
                1:26.91   3:02.09 (1:35.18)                                        
 22 Sarbanes, Alex C          20 Twisters-MR          2:58.55    3:02.71        
                1:24.92   3:02.71 (1:37.79)                                        
 23 OH, Daniel                17 Express Swimming-MR  3:07.99    3:07.42        
                1:27.57   3:07.42 (1:39.85)                                        
 24 Kayadjanian, Kikko        16 Flying Dolphins-MR   3:17.00    3:09.12        
                1:31.02   3:09.12 (1:38.10)                                        
 25 Hoy, Ethan                16 Parks Sailfish-MR    3:01.26    3:13.09        
                1:32.26   3:13.09 (1:40.83)                                        
 26 Shemetov, Daniel B        15 FA-MR                     NT    3:15.22        
                1:33.39   3:15.22 (1:41.83)                                        
 27 Chan, Kyle                16 Parks Sailfish-MR    3:01.26    3:15.62        
                1:28.63   3:15.62 (1:46.99)                                        
 28 Juricic, Daniel H         15 Flying Dolphins-MR        NT    3:21.38        
                1:36.93   3:21.38 (1:44.45)                                        
 29 Morda, Vinny E            15 SSC-MR               3:20.05    3:21.73        
                1:37.57   3:21.73 (1:44.16)                                        
 30 Garcia-Barbier, Jaden R   15 Flying Dolphins-MR        NT    3:26.80        
                1:36.04   3:26.80 (1:50.76)                                        
 31 Saulsbury, Tyshawn        15 Parks Sailfish-MR    3:03.83    3:32.30        
                1:38.86   3:32.30 (1:53.44)                                        
 
Boys 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Newmark, Jake Q           17 Express Swimming-MR    58.24      58.94        
  2 Giardinelli, Josh R       17 Express Swimming-MR  1:00.55    1:00.64        
  3 Whang, Justin             15 Express Swimming-MR  1:00.56    1:00.84        
  4 Chang, Michael            18 Express Swimming-MR  1:00.42    1:01.59        
  5 Legall, Elijah            15 Hes-Mr-MR            1:04.42    1:01.74        
  6 Lin, Xiao                 18 Twisters-MR          1:02.16    1:02.38        
  7 Chang, Matthew            15 Express Swimming-MR  1:06.31    1:03.84        
  8 Eng, Alec J               17 Express Swimming-MR  1:05.25    1:04.15        
  9 Glaser, Owen M            15 FA-MR                1:06.97    1:04.52        
 10 LU, Michael D             15 Express Swimming-MR  1:07.13    1:04.70        
 11 Walsh, Patrick C          16 Express Swimming-MR  1:07.49    1:04.97        
 12 Reilly, Christopher M     15 Express Swimming-MR  1:04.00    1:05.04        
 13 Ang, Jake                 16 Express Swimming-MR  1:04.85    1:05.09        
 14 Epp, Peter J              17 Express Swimming-MR  1:06.76    1:05.56        
 15 Owens, Mark               17 SSC-MR                 58.97    1:05.67        
 16 Coronel, Freddy D         15 Twisters-MR          2:12.01    1:05.76        
 17 Hwang, Colin              16 Express Swimming-MR  1:03.07    1:06.65        
 18 Yasinov, Zachary          15 Express Swimming-MR  1:07.19    1:06.66        
 19 Zammit, Michael C         15 Express Swimming-MR  1:08.35    1:06.77        
 20 Zhang, Ryan F             16 Twisters-MR          1:04.33    1:06.90        
 21 Ebied, Omar               16 Twisters-MR          1:05.82    1:06.91        
 22 Zahariev, Kevin K         16 Twisters-MR          1:09.25    1:07.12        
 23 Hu, Dylan H               15 Flying Dolphins-MR   1:12.63    1:07.13        
 24 Kim, Brendon M            15 Express Swimming-MR  1:09.26    1:07.24        
 25 Russell, Nolan J          16 CSDC-MR              1:04.78    1:07.44        
 26 OH, Daniel                17 Express Swimming-MR  1:06.41    1:07.47        
 27 Goodman, Jonah B          15 Express Swimming-MR  1:11.54    1:07.79        
 28 Santana, Jose R           18 Express Swimming-MR  1:06.45    1:07.99        
 29 Griffin, Trevor T         16 Express Swimming-MR  1:06.68    1:08.31        
 30 Juricic, Daniel H         15 Flying Dolphins-MR        NT    1:08.92        
 31 Dowd, Mike R              17 CSDC-MR              1:10.45    1:09.58        
 32 Chang, Seonwoo            15 Twisters-MR               NT    1:09.92        
 33 Murray, Ryan R            17 Express Swimming-MR  1:05.76    1:10.12        
 34 Chen, Wellington H        17 Express Swimming-MR  1:11.30    1:10.29        
 35 Cui, Ryan                 15 Mid-Un-MR            1:10.21    1:10.93        
 36 Wone, Brandon M           16 SSC-MR               1:07.40    1:11.34        
 37 Stanzione, Jon D          16 CSDC-MR              1:17.22    1:12.79        
 38 Chen, Quentin B           16 Twisters-MR               NT    1:12.89        
 39 LiBASSI, Connor T         15 Express Swimming-MR  1:18.67    1:14.24        
 40 Shemetov, Daniel B        15 FA-MR                     NT    1:14.33        
 41 Tanner, Jacob D           15 SSC-MR               1:14.14    1:15.93        
 42 Neugebauer, Caleb D       16 Express Swimming-MR  1:11.84    1:15.99        
 43 Tirado, Robert            16 CSDC-MR                   NT    1:16.59        
 44 Sellami, Max L            15 Flying Dolphins-MR   1:21.62    1:18.95        
 45 Kayadjanian, Kikko        16 Flying Dolphins-MR   1:34.35    1:21.03        
 46 Morda, Vinny E            15 SSC-MR               1:20.30    1:22.77        
 47 Spameni, Nick R           15 CSDC-MR                   NT    1:24.08        
 48 Polley, Aidan J           15 CSDC-MR                   NT    1:25.96        
 49 Garcia-Barbier, Jaden R   15 Flying Dolphins-MR        NT    1:26.78        
 50 Fehn, Matthew J           15 CSDC-MR              2:03.71    1:39.12        
 -- Dwyer, Sam M              10 CIY-MR                    NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Giardinelli, Josh R       17 Express Swimming-MR  2:10.84    2:13.11        
                1:02.30   2:13.11 (1:10.81)                                        
  2 Eng, Alec J               17 Express Swimming-MR  2:24.56    2:24.35        
                1:05.98   2:24.35 (1:18.37)                                        
  3 Glaser, Owen M            15 FA-MR                2:30.09    2:24.46        
                1:09.34   2:24.46 (1:15.12)                                        
  4 Lin, Xiao                 18 Twisters-MR          2:24.86    2:24.96        
                1:07.54   2:24.96 (1:17.42)                                        
  5 Malone, Joseph F          17 Express Swimming-MR  2:41.03    2:26.78        
                1:10.84   2:26.78 (1:15.94)                                        
  6 Murray, Ryan R            17 Express Swimming-MR  2:19.59    2:27.25        
                1:09.18   2:27.25 (1:18.07)                                        
  7 Sherpa, Nathan D          15 Twisters-MR          2:24.29    2:27.56        
                1:10.63   2:27.56 (1:16.93)                                        
  8 Yasinov, Zachary          15 Express Swimming-MR  2:33.70    2:28.35        
                1:10.12   2:28.35 (1:18.23)                                        
  9 Walsh, Patrick C          16 Express Swimming-MR  2:33.92    2:28.65        
                1:10.03   2:28.65 (1:18.62)                                        
 10 Goodman, Jonah B          15 Express Swimming-MR  2:40.34    2:30.32        
                1:10.09   2:30.32 (1:20.23)                                        
 11 Zhang, Ryan F             16 Twisters-MR          2:35.36    2:31.32        
                1:13.60   2:31.32 (1:17.72)                                        
 12 Deng, Gerald              16 Twisters-MR          2:27.93    2:32.53        
                1:10.77   2:32.53 (1:21.76)                                        
 13 Mendoza, Aaron O          12 HYB-MR               2:35.59    2:32.71        
                1:11.42   2:32.71 (1:21.29)                                        
 14 Zammit, Michael C         15 Express Swimming-MR  2:28.39    2:32.78        
                1:09.60   2:32.78 (1:23.18)                                        
 15 WU, William               16 Twisters-MR          2:39.21    2:35.94        
                1:12.37   2:35.94 (1:23.57)                                        
 16 Ebied, Omar               16 Twisters-MR          2:42.01    2:41.41        
                1:13.51   2:41.41 (1:27.90)                                        
 17 Zahariev, Kevin K         16 Twisters-MR          2:50.18    2:47.43        
                1:15.35   2:47.43 (1:32.08)                                        
 18 Miao, Owen                12 Mid-Un-MR            2:50.23    2:47.59        
                1:21.07   2:47.59 (1:26.52)                                        
 19 Olsen, Lars O             11 FA-MR                     NT    3:03.48        
                1:30.39   3:03.48 (1:33.09)                                        
 20 Lombard, Ryan C           11 Express Swimming-MR       NT    3:32.90        
                1:40.66   3:32.90 (1:52.24)                                        
 
Boys 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Justin             15 Express Swimming-MR  2:12.71    2:12.48        
                1:02.36   2:12.48 (1:10.12)                                        
  2 Chang, Michael            18 Express Swimming-MR  2:08.34    2:12.86        
                1:03.90   2:12.86 (1:08.96)                                        
  3 Newmark, Jake Q           17 Express Swimming-MR  2:12.29    2:16.13        
                1:02.04   2:16.13 (1:14.09)                                        
  4 Chang, Matthew            15 Express Swimming-MR  2:19.01    2:18.90        
                1:06.00   2:18.90 (1:12.90)                                        
  5 LU, Michael D             15 Express Swimming-MR  2:20.76    2:20.36        
                1:06.91   2:20.36 (1:13.45)                                        
  6 Dong, Ethan S             17 Express Swimming-MR  2:23.22    2:20.70        
                1:06.63   2:20.70 (1:14.07)                                        
  7 Glaser, Owen M            15 FA-MR                2:26.53    2:21.39        
                1:07.70   2:21.39 (1:13.69)                                        
  8 Zhang, Ryan F             16 Twisters-MR          2:21.35    2:22.28        
                1:08.04   2:22.28 (1:14.24)                                        
  9 Goodman, Jonah B          15 Express Swimming-MR  2:31.55    2:23.06        
                1:07.20   2:23.06 (1:15.86)                                        
 10 Zahariev, Kevin K         16 Twisters-MR          2:25.15    2:26.46        
                1:12.00   2:26.46 (1:14.46)                                        
 11 Walsh, Patrick C          16 Express Swimming-MR  2:24.06    2:28.25        
                1:06.08   2:28.25 (1:22.17)                                        
 12 Kim, Brendon M            15 Express Swimming-MR  2:29.99    2:28.34        
                1:10.60   2:28.34 (1:17.74)                                        
 13 Yasinov, Zachary          15 Express Swimming-MR  2:29.49    2:28.71        
                1:09.27   2:28.71 (1:19.44)                                        
 14 Giardinelli, Matthew T    15 Express Swimming-MR  2:33.69    2:28.97        
                1:10.37   2:28.97 (1:18.60)                                        
 15 Murray, Ryan R            17 Express Swimming-MR  2:26.81    2:29.11        
                1:09.36   2:29.11 (1:19.75)                                        
 16 LiBASSI, Connor T         15 Express Swimming-MR  2:33.15    2:29.35        
                1:15.86   2:29.35 (1:13.49)                                        
 17 Mendoza, Aaron O          12 HYB-MR               2:33.17    2:29.49        
                1:10.79   2:29.49 (1:18.70)                                        
 18 Chen, Wellington H        17 Express Swimming-MR  2:31.66    2:29.56        
                1:14.15   2:29.56 (1:15.41)                                        
 19 Hu, Dylan H               15 Flying Dolphins-MR   2:29.54    2:29.63        
                1:11.84   2:29.63 (1:17.79)                                        
 20 Zammit, Michael C         15 Express Swimming-MR  2:32.84    2:31.03        
                1:12.07   2:31.03 (1:18.96)                                        
 21 WU, William               16 Twisters-MR          2:29.63    2:31.75        
                1:12.70   2:31.75 (1:19.05)                                        
 22 Giardinelli, Josh R       17 Express Swimming-MR  2:21.95    2:32.32        
                1:09.19   2:32.32 (1:23.13)                                        
 23 Mattone, Christopher J    16 Express Swimming-MR  2:35.11    2:32.92        
                1:13.75   2:32.92 (1:19.17)                                        
 24 Llewellyn, James          15 CSDC-MR              2:39.80    2:33.23        
                1:11.46   2:33.23 (1:21.77)                                        
 25 Owens, Mark               17 SSC-MR               2:19.91    2:33.27        
                1:08.55   2:33.27 (1:24.72)                                        
 26 Roonprapunt, Tyler        16 Flying Dolphins-MR   2:33.49    2:34.12        
                1:13.63   2:34.12 (1:20.49)                                        
 27 Epp, Peter J              17 Express Swimming-MR  2:30.11    2:36.14        
                1:13.22   2:36.14 (1:22.92)                                        
 28 Dowd, Mike R              17 CSDC-MR              2:34.95    2:36.30        
                1:10.82   2:36.30 (1:25.48)                                        
 29 Hwang, Colin              16 Express Swimming-MR  2:35.73    2:37.05        
                1:11.42   2:37.05 (1:25.63)                                        
 30 OH, Daniel                17 Express Swimming-MR  2:40.08    2:37.97        
                1:12.61   2:37.97 (1:25.36)                                        
 31 Neugebauer, Caleb D       16 Express Swimming-MR  2:34.38    2:38.17        
                1:12.63   2:38.17 (1:25.54)                                        
 32 Sellami, Max L            15 Flying Dolphins-MR   2:36.97    2:38.46        
                1:18.51   2:38.46 (1:19.95)                                        
 33 Kayadjanian, Kikko        16 Flying Dolphins-MR   2:46.56    2:38.71        
                1:16.38   2:38.71 (1:22.33)                                        
 34 Shemetov, Daniel B        15 FA-MR                     NT    2:40.64        
                1:15.33   2:40.64 (1:25.31)                                        
 35 Olsen, Luke E             15 FA-MR                     NT    2:41.85        
                1:17.35   2:41.85 (1:24.50)                                        
 36 Miao, Owen                12 Mid-Un-MR            2:46.76    2:45.30        
                1:19.52   2:45.30 (1:25.78)                                        
 37 Piedrahita, Julian V      12 Express Swimming-MR  3:09.46    2:46.18        
                1:19.63   2:46.18 (1:26.55)                                        
 38 Kirschbaum, Jonah D       12 Express Swimming-MR       NT    2:53.19        
                1:19.94   2:53.19 (1:33.25)                                        
 39 Polley, Aidan J           15 CSDC-MR              2:55.81    2:54.16        
                1:23.85   2:54.16 (1:30.31)                                        
 40 Castano, Nicholas M       11 Mid-Un-MR            2:55.53    2:54.70        
                1:20.86   2:54.70 (1:33.84)                                        
 41 LaROSSA, Brian K          16 Express Swimming-MR       NT    2:55.78        
                1:23.80   2:55.78 (1:31.98)                                        
 42 Chan, Ethan               12 Express Swimming-MR       NT    3:02.52        
                1:30.76   3:02.52 (1:31.76)                                        
 43 Lombard, Ryan C           11 Express Swimming-MR  3:24.54    3:08.75        
                1:32.43   3:08.75 (1:36.32)                                        
 44 Weinstein, Joshua E        9 Express Swimming-MR       NT    3:09.58        
                1:29.71   3:09.58 (1:39.87)                                        
 45 O'Connell, Reid           10 Mid-Un-MR                 NT    3:09.90        
                1:31.51   3:09.90 (1:38.39)                                        
 46 Harty, Liam               10 Express Swimming-MR       NT    3:14.29        
                1:32.59   3:14.29 (1:41.70)                                        
 47 Chan, Preston              9 Express Swimming-MR       NT    3:36.24        
                1:48.34   3:36.24 (1:47.90)                                        
 48 Dwyer, Sam M              10 CIY-MR                    NT    3:47.51        
                1:56.11   3:47.51 (1:51.40)                                        
 -- Sherman, Benjamin A       15 Express Swimming-MR  2:55.96         DQ        
                1:21.82        DQ (1:30.46)                                        
 
Boys 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Justin             15 Express Swimming-MR  4:45.61    4:51.83        
                1:04.81   2:20.72 (1:15.91)   3:42.38 (1:21.66)   4:51.83 (1:09.45)
  2 LU, Michael D             15 Express Swimming-MR  4:53.91    4:53.91        
                1:06.89   2:23.09 (1:16.20)   3:48.08 (1:24.99)   4:53.91 (1:05.83)
  3 Zhang, Ryan F             16 Twisters-MR          5:03.87    4:55.01        
                1:08.70   2:23.74 (1:15.04)   3:49.23 (1:25.49)   4:55.01 (1:05.78)
  4 Lin, Xiao                 18 Twisters-MR          4:58.92    5:03.29        
                1:04.87   2:26.79 (1:21.92)   3:51.18 (1:24.39)   5:03.29 (1:12.11)
  5 Goodman, Jonah B          15 Express Swimming-MR  5:12.65    5:03.92        
                1:08.70   2:27.34 (1:18.64)   3:54.82 (1:27.48)   5:03.92 (1:09.10)
  6 Ebied, Omar               16 Twisters-MR          5:04.96    5:06.22        
                1:10.03   2:29.69 (1:19.66)   3:56.25 (1:26.56)   5:06.22 (1:09.97)
  7 Nunez, Ryan               14 Express Swimming-MR  5:24.98    5:10.85        
                1:10.56   2:26.40 (1:15.84)   4:03.38 (1:36.98)   5:10.85 (1:07.47)
  8 Rhodes, Nicholas A        13 Express Swimming-MR  5:53.28    5:11.92        
                1:11.95   2:32.49 (1:20.54)   4:05.00 (1:32.51)   5:11.92 (1:06.92)
  9 Reilly, Christopher M     15 Express Swimming-MR  5:29.75    5:12.11        
                1:10.29   2:31.12 (1:20.83)   4:01.92 (1:30.80)   5:12.11 (1:10.19)
 10 Broderick, Patrick V      13 Express Swimming-MR  5:53.38    5:12.50        
                1:11.90   2:33.10 (1:21.20)   4:04.76 (1:31.66)   5:12.50 (1:07.74)
 11 Leung, Michael            14 Twisters-MR          5:12.55    5:14.36        
                1:12.48   2:36.45 (1:23.97)   4:04.83 (1:28.38)   5:14.36 (1:09.53)
 12 Zahariev, Kevin K         16 Twisters-MR          5:17.65    5:18.37        
                1:12.71   2:37.01 (1:24.30)   4:05.16 (1:28.15)   5:18.37 (1:13.21)
 13 WU, William               16 Twisters-MR          5:26.44    5:18.73        
                1:10.60   2:35.26 (1:24.66)   4:06.60 (1:31.34)   5:18.73 (1:12.13)
 14 Yasinov, Zachary          15 Express Swimming-MR  5:22.71    5:20.46        
                1:09.63   2:30.90 (1:21.27)   4:07.35 (1:36.45)   5:20.46 (1:13.11)
 15 LiBASSI, Connor T         15 Express Swimming-MR  5:42.85    5:25.63        
                1:18.34   2:46.43 (1:28.09)   4:11.05 (1:24.62)   5:25.63 (1:14.58)
 16 Egan, Kieran R            13 Twisters-MR          5:49.59    5:26.31        
                1:13.12   2:31.28 (1:18.16)   4:10.62 (1:39.34)   5:26.31 (1:15.69)
 17 Lugo, Aron R              14 Express Swimming-MR  6:12.01    5:30.64        
                1:10.12   2:37.11 (1:26.99)   4:18.46 (1:41.35)   5:30.64 (1:12.18)
 18 Deng, Gerald              16 Twisters-MR          5:39.80    5:33.27        
                1:09.41   2:40.14 (1:30.73)   4:19.57 (1:39.43)   5:33.27 (1:13.70)
 19 Youssef, Mohamed S        13 Twisters-MR          5:36.79    5:36.92        
                1:17.59   2:47.08 (1:29.49)   4:18.76 (1:31.68)   5:36.92 (1:18.16)
 20 German, Daniel N          14 Express Swimming-MR  5:55.67    5:47.34        
                1:24.27   2:53.47 (1:29.20)   4:30.70 (1:37.23)   5:47.34 (1:16.64)
 21 Aquilino, Lorenzo A       11 FA-MR                     NT    5:52.36        
                1:20.07   2:54.03 (1:33.96)   4:37.48 (1:43.45)   5:52.36 (1:14.88)
 22 NG, Ryan Y                13 Mid-Un-MR            5:31.94    5:52.86        
                1:23.96   2:56.47 (1:32.51)   4:33.10 (1:36.63)   5:52.86 (1:19.76)