Mission:  Metropolitan Swimming shall promote, develop and improve competitive swimming through education, support and opportunities for participation to a diverse swimming community.

Vision:
  To inspire and provide quality opportunities for our members to achieve excellence in the sport of competitive swimming.

 

Metropolitan Swimming stands with our community against racist actions, incendiary statements, and violence against any person. This means we must engage individuals throughout our member community in tough conversations about inequalities, identify the signs of systematic racism, and share proven solutions.

Licensed to BGC-N. Westchester Marlins
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 2/25/2019 10:07 AM
      2019 MR Metro Silvers North Championships - 2/22/2019 to 2/24/2019       
                         Sanction #: 190215 & 190260-T                         
                                    Results                                    
 
Girls 9 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                32.39  9&U JO
                32.40  9&U SMAX Silver Max Cut
                35.19  9&U SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 9&U:  32.40 - 35.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Briceno, Bella             9 NYSA-MR                33.11      33.13 SILV   
  2 Caiazzo, Victoria L        9 BGNW-MR                34.29      33.28 SILV   
  3 Reis, Sophie M             9 EAST-MR                32.96      33.58 SILV   
  4 Thompson, Samantha K       9 VAC-MR                 33.77      34.11 SILV   
  5 Vitti, Georgia H           9 UN-MR                  33.66      34.80 SILV   
  6 Mounier, Victoria          9 Middies Wave-MR        34.31      35.18 SILV   
Non-Award Division  
  1 Plawiak, Emilia P          9 UN-MR                  35.10      35.59        
  2 Haydt, Abigail G           9 NBS-MR                 34.94      35.60        
 
Girls 9 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:11.19  9&U JO
              1:11.20  9&U SMAX Silver Max Cut
              1:18.49  9&U SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 9&U:  1:11.20 - 1:18.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Caiazzo, Victoria L        9 BGNW-MR              1:15.64    1:13.28 SILV   
                  35.05     1:13.28 (38.23)                                        
  2 Briceno, Bella             9 NYSA-MR              1:15.33    1:14.98 SILV   
                  35.41     1:14.98 (39.57)                                        
  3 Vitti, Georgia H           9 UN-MR                1:16.53    1:15.13 SILV   
                  35.70     1:15.13 (39.43)                                        
  4 Reis, Sophie M             9 EAST-MR              1:11.20    1:15.35 SILV   
                  35.26     1:15.35 (40.09)                                        
  5 Thompson, Samantha K       9 VAC-MR               1:18.15    1:17.67 SILV   
                  36.49     1:17.67 (41.18)                                        
  6 Mounier, Victoria          9 Middies Wave-MR      1:18.34    1:18.31 SILV   
                  37.25     1:18.31 (41.06)                                        
 
Girls 9 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:32.39  9&U JO
              2:32.40  9&U SMAX Silver Max Cut
              2:49.59  9&U SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 9&U:  2:32.40 - 2:49.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gutierrez, Sophia E        9 GAEL-MR              2:35.33    2:36.99 SILV   
                  36.29     1:17.66 (41.37)     1:59.12 (41.46)     2:36.99 (37.87)
  2 Briceno, Bella             9 NYSA-MR              2:34.59    2:38.16 SILV   
                  36.48     1:17.95 (41.47)     1:58.82 (40.87)     2:38.16 (39.34)
  3 Reis, Sophie M             9 EAST-MR              2:39.50    2:38.37 SILV   
                  36.14     1:17.82 (41.68)     2:00.34 (42.52)     2:38.37 (38.03)
  4 Vitti, Georgia H           9 UN-MR                2:43.50    2:42.72 SILV   
                  37.36     1:19.92 (42.56)     2:02.95 (43.03)     2:42.72 (39.77)
Non-Award Division  
  1 White, Finley M            9 BGNW-MR              2:47.06    2:54.83        
                  39.92     1:24.81 (44.89)     2:11.02 (46.21)     2:54.83 (43.81)
 
Girls 9 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              6:45.99  9&U JO
              6:46.00  9&U SMAX Silver Max Cut
              7:04.99  9&U SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 9&U:  6:46.00 - 7:04.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Vitti, Georgia H           9 UN-MR                7:01.47    6:58.80 SILV   
                  37.47     1:19.03 (41.56)     2:02.38 (43.35)     2:45.29 (42.91)
        3:28.19 (42.90)     4:11.02 (42.83)     4:54.40 (43.38)     5:36.71 (42.31)
        6:20.06 (43.35)     6:58.80 (38.74)                                        
  2 Briceno, Bella             9 NYSA-MR              7:04.19    7:01.87 SILV   
                  37.94     1:19.74 (41.80)     2:02.79 (43.05)     2:45.68 (42.89)
        3:28.83 (43.15)     4:11.28 (42.45)     4:54.80 (43.52)     5:37.91 (43.11)
        6:21.04 (43.13)     7:01.87 (40.83)                                        
 
Girls 9 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                37.39  9&U JO
                37.40  9&U SMAX Silver Max Cut
                41.89  9&U SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 9&U:  37.40 - 41.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jourdy, Serene S           9 Storm-MR               39.08      39.28 SILV   
  2 Briceno, Bella             9 NYSA-MR                39.29      39.92 SILV   
  3 Caiazzo, Victoria L        9 BGNW-MR                40.13      39.96 SILV   
  4 Reis, Sophie M             9 EAST-MR                39.33      40.24 SILV   
  5 Donahue, Angie H           9 EAST-MR                39.84      40.91 SILV   
  6 Mounier, Victoria          9 Middies Wave-MR        40.38      41.17 SILV   
 
Girls 9 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:20.69  9&U JO
              1:20.70  9&U SMAX Silver Max Cut
              1:33.09  9&U SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 9&U:  1:20.70 - 1:33.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Caiazzo, Victoria L        9 BGNW-MR              1:25.70    1:24.00 SILV   
                  41.38     1:24.00 (42.62)                                        
  2 Jourdy, Serene S           9 Storm-MR             1:29.62    1:24.92 SILV   
                  41.61     1:24.92 (43.31)                                        
  3 Morin, Eva                 9 Storm-MR             1:29.11    1:27.25 SILV   
                  41.28     1:27.25 (45.97)                                        
  4 Santora, Sofia E           9 MWDA-MR              1:30.75    1:28.32 SILV   
                  42.21     1:28.32 (46.11)                                        
  5 Cabello, Mackenzie E       9 EAST-MR              1:30.81    1:30.77 SILV   
                  46.30     1:30.77 (44.47)                                        
  6 Reis, Sophie M             9 EAST-MR              1:26.63    1:31.42 SILV   
                  42.90     1:31.42 (48.52)                                        
  7 Donahue, Angie H           9 EAST-MR              1:32.71    1:31.88 SILV   
                  43.97     1:31.88 (47.91)                                        
  8 Walsh, Leah E              9 NBS-MR               1:32.44    1:32.47 SILV   
                  45.38     1:32.47 (47.09)                                        
  9 Thompson, Samantha K       9 VAC-MR               1:33.01    1:32.68 SILV   
Non-Award Division  
  1 White, Finley M            9 BGNW-MR              1:29.81    1:34.41        
                  46.45     1:34.41 (47.96)                                        
 -- Briceno, Bella             9 NYSA-MR              1:24.15        DFS        
      Declared false start
 
Girls 9 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                43.19  9&U JO
                43.20  9&U SMAX Silver Max Cut
                47.79  9&U SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 9&U:  43.20 - 47.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Vitti, Georgia H           9 UN-MR                  44.55      43.82 SILV   
  2 Cabello, Mackenzie E       9 EAST-MR                47.20      45.63 SILV   
  3 Srinivasan, Radhika T      9 NYSA-MR                45.71      45.85 SILV   
  4 White, Finley M            9 BGNW-MR                46.62      46.52 SILV   
  5 Dziedzic, Isabella         9 Storm-MR               46.58      46.68 SILV   
  6 Gutierrez, Sophia E        9 GAEL-MR                46.07      46.84 SILV   
Non-Award Division  
  1 Plawiak, Emilia P          9 UN-MR                  43.89      41.80 JO     
  2 Iacobazzi, Alba            9 EAST-MR                47.70      48.85        
 
Girls 9 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:33.19  9&U JO
              1:33.20  9&U SMAX Silver Max Cut
              1:46.19  9&U SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 9&U:  1:33.20 - 1:46.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Vitti, Georgia H           9 UN-MR                1:39.27    1:35.78 SILV   
                  46.09     1:35.78 (49.69)                                        
  2 Srinivasan, Radhika T      9 NYSA-MR              1:40.96    1:35.81 SILV   
                  45.90     1:35.81 (49.91)                                        
  3 Cabello, Mackenzie E       9 EAST-MR              1:38.12    1:37.10 SILV   
                  46.72     1:37.10 (50.38)                                        
  4 Afanasewicz, Carly M       9 NYSA-MR              1:39.65    1:37.21 SILV   
                  46.00     1:37.21 (51.21)                                        
  5 White, Finley M            9 BGNW-MR              1:42.17    1:38.77 SILV   
                  47.89     1:38.77 (50.88)                                        
  6 Dziedzic, Isabella         9 Storm-MR             1:42.97    1:41.55 SILV   
                  47.53     1:41.55 (54.02)                                        
  7 Ogaki, Asa                 8 Middies Wave-MR      1:46.10    1:45.27 SILV   
                  51.01     1:45.27 (54.26)                                        
Non-Award Division  
  1 Iacobazzi, Alba            9 EAST-MR              1:44.39    1:46.39        
                  51.79     1:46.39 (54.60)                                        
 
Girls 9 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                36.29  9&U JO
                36.30  9&U SMAX Silver Max Cut
                42.39  9&U SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 9&U:  36.30 - 42.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Caiazzo, Victoria L        9 BGNW-MR                39.72      39.17 SILV   
  2 Jourdy, Serene S           9 Storm-MR               39.47      40.82 SILV   
Non-Award Division  
  1 Mounier, Victoria          9 Middies Wave-MR        42.37      44.67        
  2 Troccoli, Keira            8 CFJV-MR                42.11      44.98        
 
Girls 9 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:26.19  9&U JO
              1:26.20  9&U SMAX Silver Max Cut
              1:37.99  9&U SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 9&U:  1:26.20 - 1:37.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Jourdy, Serene S           9 Storm-MR             1:34.55    1:33.38 SILV   
                  42.84     1:33.38 (50.54)                                        
  2 Caiazzo, Victoria L        9 BGNW-MR              1:36.74    1:33.40 SILV   
                  43.47     1:33.40 (49.93)                                        
  3 Vitti, Georgia H           9 UN-MR                1:32.26    1:33.83 SILV   
                  44.89     1:33.83 (48.94)                                        
Non-Award Division  
  1 Mounier, Victoria          9 Middies Wave-MR      1:35.38    1:41.75        
                  46.59     1:41.75 (55.16)                                        
 
Girls 9 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:21.19  9&U JO
              1:21.20  9&U SMAX Silver Max Cut
              1:28.59  9&U SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 9&U:  1:21.20 - 1:28.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Gutierrez, Sophia E        9 GAEL-MR              1:23.77    1:22.59 SILV   
                  37.08     1:22.59 (45.51)                                        
  2 Briceno, Bella             9 NYSA-MR              1:24.33    1:22.72 SILV   
                  41.28     1:22.72 (41.44)                                        
Non-Award Division  
  1 Mounier, Victoria          9 Middies Wave-MR      1:26.93    1:29.68        
                  41.15     1:29.68 (48.53)                                        
  2 Reis, Sophie M             9 EAST-MR              1:24.55    1:33.57        
                  42.12     1:33.57 (51.45)                                        
 
Girls 9 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              2:52.39  9&U JO
              2:52.40  9&U SMAX Silver Max Cut
              3:13.99  9&U SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 9&U:  2:52.40 - 3:13.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Vitti, Georgia H           9 UN-MR                3:02.99    3:01.16 SILV   
                  43.62     1:29.70 (46.08)     2:22.63 (52.93)     3:01.16 (38.53)
  2 Caiazzo, Victoria L        9 BGNW-MR              3:05.82    3:04.85 SILV   
                  42.03     1:27.84 (45.81)     2:24.72 (56.88)     3:04.85 (40.13)
  3 White, Finley M            9 BGNW-MR              3:12.26    3:13.04 SILV   
                  48.04     1:36.48 (48.44)     2:31.42 (54.94)     3:13.04 (41.62)
 
Girls 10 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.19  10 JO
                31.20  10 SMAX Silver Max Cut
                35.19  10 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 10:  31.20 - 35.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Prior, Katie E            10 DVWM-MR                31.60      31.26 SILV   
  2 Giannini, Alanah M        10 PBAC-MR                31.74      31.36 SILV   
  3 Gash, Alexandra M         10 PATS-MR                33.52      31.51 SILV   
  4 Cefaloni, Gabriella J     10 AGMV-MR                31.23      31.60 SILV   
  5 Coulthard, Tamsin A       10 Middies Wave-MR        31.62      31.68 SILV   
  6 Finnegan, Ellie K         10 COND-MR                32.05      31.71 SILV   
  7 Kunca, Mikalah A          10 CFJV-MR                32.35      32.19 SILV   
  8 Ramoino, Sophia P         10 RA-MR                  32.12      32.32 SILV   
  9 Moore, Cora M             10 Storm-MR               31.53      32.33 SILV   
 10 Drackett, Samaya E        10 NYSA-MR                33.20      32.62 SILV   
 11 Wieczorek, Catie M        10 PBAC-MR                32.80      32.67 SILV   
 12 Cornine, Mary Cate A      10 Barracudas-MR          34.29      32.91 SILV   
 13 Topkara, Devin C          10 UN-MR                  33.68      32.98 SILV   
 13 Joyce, Molly I            10 Storm-MR               34.45      32.98 SILV   
 15 McGourty, Megan R         10 BGNW-MR                33.35      33.02 SILV   
 16 Quested, Bluebell B       10 PATS-MR                33.79      33.09 SILV   
 17 Gregersen, Leah           10 RA-MR                  32.02      33.37 SILV   
 18 Martinez, Renata A        10 PATS-MR                32.87      33.43 SILV   
 19 Paltag, Gaby              10 PAC-MR                 32.96      33.57 SILV   
 20 Jeon, Chloe J             10 HVD-MR                 33.38      33.66 SILV   
 21 Kowalczyk, Julia A        10 Storm-MR               33.84      33.87 SILV   
 22 Callaghan, Brigid M       10 BGNW-MR                33.98      33.90 SILV   
 23 Paskowitz, Kate S         10 Storm-MR               33.98      33.98 SILV   
 24 Shingler, Clara G         10 RA-MR                  35.18      34.07 SILV   
 25 Schramm, Grace E          10 NDAC-MR                34.97      34.31 SILV   
 26 Vasquez, Valentina S      10 COND-MR                34.77      34.33 SILV   
 27 Daly, Keara M             10 COND-MR                34.53      34.38 SILV   
 28 Portillo, Fernanda P      10 EAST-MR                34.55      34.52 SILV   
 29 Hyatt, Caitlyn M          10 Middies Wave-MR        34.09      34.67 SILV   
 30 Melnick, Jordan L         10 RA-MR                  34.58      34.71 SILV   
 31 Kozak, Alaina R           10 PATS-MR                35.19      34.73 SILV   
 32 Mack, Skylar R            10 PATS-MR                33.42      34.94 SILV   
Non-Award Division  
  1 Odums, Kaelynn S          10 PATS-MR                34.28      35.21        
  2 Masters, Kate L           10 EAST-MR                34.63      35.33        
  3 Vanover, Dani R           10 EAST-MR                34.87      35.52        
  4 Burger, Laura K           10 NDAC-MR                34.79      35.63        
  5 Christakos, Ileana S      10 COND-MR                34.38      35.67        
  6 Aydin, Zoey L             10 PAC-MR                 34.91      36.13        
  7 McQueeney, Isabelle       10 CFJV-MR                35.08      36.35        
  8 Johnsen, Sasha T          10 Storm-MR               34.00      36.56        
 
Girls 10 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.79  10 JO
              1:08.80  10 SMAX Silver Max Cut
              1:18.49  10 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 10:  1:08.80 - 1:18.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Giannini, Alanah M        10 PBAC-MR              1:09.88    1:08.82 SILV   
                  32.61     1:08.82 (36.21)                                        
  2 Moore, Cora M             10 Storm-MR             1:14.64    1:09.43 SILV   
                  33.07     1:09.43 (36.36)                                        
  3 McGourty, Megan R         10 BGNW-MR              1:14.73    1:10.76 SILV   
                  33.60     1:10.76 (37.16)                                        
  4 Gregersen, Leah           10 RA-MR                1:11.54    1:10.88 SILV   
                  33.90     1:10.88 (36.98)                                        
  5 Martinez, Renata A        10 PATS-MR              1:12.20    1:11.00 SILV   
                  34.09     1:11.00 (36.91)                                        
  6 Casucci, Kira E           10 HVD-MR               1:11.30    1:11.11 SILV   
                  33.84     1:11.11 (37.27)                                        
  7 Coulthard, Tamsin A       10 Middies Wave-MR      1:09.80    1:11.28 SILV   
                  33.52     1:11.28 (37.76)                                        
  8 Ramoino, Sophia P         10 RA-MR                1:11.00    1:11.70 SILV   
                  34.75     1:11.70 (36.95)                                        
  9 Kunca, Mikalah A          10 CFJV-MR              1:10.75    1:12.02 SILV   
                  33.88     1:12.02 (38.14)                                        
 10 Portillo, Fernanda P      10 EAST-MR              1:13.03    1:12.28 SILV   
                  34.52     1:12.28 (37.76)                                        
 11 Joyce, Molly I            10 Storm-MR             1:18.30    1:12.48 SILV   
                  34.47     1:12.48 (38.01)                                        
 12 Wieczorek, Catie M        10 PBAC-MR              1:13.38    1:13.37 SILV   
                  34.50     1:13.37 (38.87)                                        
 13 Odums, Kaelynn S          10 PATS-MR              1:16.47    1:13.96 SILV   
                  35.18     1:13.96 (38.78)                                        
 14 Gash, Alexandra M         10 PATS-MR              1:14.30    1:14.10 SILV   
                  34.70     1:14.10 (39.40)                                        
 15 Drackett, Samaya E        10 NYSA-MR              1:16.75    1:14.19 SILV   
                  34.80     1:14.19 (39.39)                                        
 16 Cachay, Shayla N          10 SPAR-MR              1:15.46    1:14.35 SILV   
                  36.14     1:14.35 (38.21)                                        
 17 Shingler, Clara G         10 RA-MR                1:14.09    1:14.43 SILV   
                  36.19     1:14.43 (38.24)                                        
 18 Garretson, Phoebe N       10 PAC-MR               1:14.12    1:16.08 SILV   
                  37.44     1:16.08 (38.64)                                        
 19 Paltag, Gaby              10 PAC-MR               1:14.93    1:16.26 SILV   
                  35.41     1:16.26 (40.85)                                        
 20 Daly, Keara M             10 COND-MR              1:16.65    1:16.38 SILV   
                  35.98     1:16.38 (40.40)                                        
 21 Christakos, Ileana S      10 COND-MR              1:16.95    1:16.54 SILV   
                  36.95     1:16.54 (39.59)                                        
 22 Burger, Laura K           10 NDAC-MR              1:17.49    1:16.72 SILV   
                  37.38     1:16.72 (39.34)                                        
 23 Callaghan, Brigid M       10 BGNW-MR              1:17.16    1:17.00 SILV   
                  37.23     1:17.00 (39.77)                                        
 24 Schramm, Grace E          10 NDAC-MR              1:17.81    1:18.29 SILV   
                  37.02     1:18.29 (41.27)                                        
Non-Award Division  
  1 Tirch, Doriana R          10 HVD-MR               1:10.02    1:07.35 JO     
                  32.75     1:07.35 (34.60)                                        
  2 Prior, Katie E            10 DVWM-MR              1:10.05    1:08.64 JO     
                  32.38     1:08.64 (36.26)                                        
  3 Paskowitz, Kate S         10 Storm-MR             1:17.42    1:20.02        
                  38.40     1:20.02 (41.62)                                        
  4 Melnick, Jordan L         10 RA-MR                1:17.09    1:25.73        
                  39.60     1:25.73 (46.13)                                        
 -- Hyatt, Caitlyn M          10 Middies Wave-MR      1:15.28         DQ        
      False start
                  34.22          DQ (40.79)                                        
 
Girls 10 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:27.59  10 JO
              2:27.60  10 SMAX Silver Max Cut
              2:49.59  10 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 10:  2:27.60 - 2:49.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Gordon, Allison O         10 RA-MR                2:37.33    2:35.00 SILV   
                  31.87     1:12.17 (40.30)     1:54.94 (42.77)     2:35.00 (40.06)
  2 McGourty, Megan R         10 BGNW-MR              2:41.35    2:36.46 SILV   
                  35.87     1:16.33 (40.46)     1:57.41 (41.08)     2:36.46 (39.05)
  3 Portillo, Fernanda P      10 EAST-MR              2:41.34    2:36.78 SILV   
                  34.53     1:14.67 (40.14)     1:56.67 (42.00)     2:36.78 (40.11)
  4 Ramoino, Sophia P         10 RA-MR                2:40.55    2:39.54 SILV   
                  35.91     1:17.23 (41.32)     1:59.73 (42.50)     2:39.54 (39.81)
  5 Shingler, Clara G         10 RA-MR                2:47.08    2:44.06 SILV   
                  37.33     1:19.08 (41.75)     2:03.15 (44.07)     2:44.06 (40.91)
Non-Award Division  
  1 Henson, Emma V            10 HVD-MR               2:27.95    2:20.23 JO     
                  32.24     1:08.84 (36.60)     1:46.35 (37.51)     2:20.23 (33.88)
  2 Melnick, Jordan L         10 RA-MR                2:49.10    3:03.01        
                  40.31     1:27.39 (47.08)     2:16.37 (48.98)     3:03.01 (46.64)
 
Girls 10 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              6:33.99  10 JO
              6:34.00  10 SMAX Silver Max Cut
              7:04.99  10 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 10:  6:34.00 - 7:04.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Henson, Emma V            10 HVD-MR               6:50.38    6:36.43 SILV   
                  33.99     1:12.29 (38.30)     1:51.59 (39.30)     2:31.38 (39.79)
        3:11.08 (39.70)     3:59.39 (48.31)     4:37.87 (38.48)     5:18.37 (40.50)
        5:58.42 (40.05)     6:36.43 (38.01)                                        
  2 Cefaloni, Gabriella J     10 AGMV-MR              6:43.88    6:46.08 SILV   
                  36.13     1:16.60 (40.47)     1:57.81 (41.21)     2:38.78 (40.97)
        3:20.36 (41.58)     4:02.84 (42.48)     4:43.46 (40.62)     5:24.93 (41.47)
        6:06.89 (41.96)     6:46.08 (39.19)                                        
  3 McGourty, Megan R         10 BGNW-MR              7:01.64    6:54.38 SILV   
                  35.53     1:15.72 (40.19)     1:57.23 (41.51)     2:39.66 (42.43)
        3:22.78 (43.12)     4:06.43 (43.65)     4:48.42 (41.99)     5:31.11 (42.69)
        6:13.38 (42.27)     6:54.38 (41.00)                                        
Non-Award Division  
  1 Richardson, Davia K       10 UN-MR                6:39.95    6:22.99 JO     
                  33.79     1:11.93 (38.14)     1:51.15 (39.22)     2:29.82 (38.67)
        3:09.43 (39.61)     3:48.75 (39.32)     4:29.03 (40.28)     5:09.34 (40.31)
        5:48.28 (38.94)     6:22.99 (34.71)                                        
 
Girls 10 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.19  10 JO
                36.20  10 SMAX Silver Max Cut
                41.89  10 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 10:  36.20 - 41.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Moore, Cora M             10 Storm-MR               37.82      36.71 SILV   
  2 Callaghan, Brigid M       10 BGNW-MR                38.04      37.34 SILV   
  2 Casucci, Kira E           10 HVD-MR                 37.77      37.34 SILV   
  4 McGourty, Megan R         10 BGNW-MR                37.97      37.58 SILV   
  5 Cachay, Shayla N          10 SPAR-MR                39.73      37.97 SILV   
  6 Odums, Kaelynn S          10 PATS-MR                38.09      38.01 SILV   
  7 Cefaloni, Gabriella J     10 AGMV-MR                38.07      38.36 SILV   
  8 Gregersen, Leah           10 RA-MR                  38.09      38.41 SILV   
  9 Giannini, Alanah M        10 PBAC-MR                37.65      38.43 SILV   
 10 Hyatt, Caitlyn M          10 Middies Wave-MR        40.08      38.46 SILV   
 11 Saiz, Amanda J            10 NYSA-MR                41.54      38.58 SILV   
 12 Burger, Laura K           10 NDAC-MR                39.01      38.97 SILV   
 13 Joyce, Molly I            10 Storm-MR               39.99      39.01 SILV   
 14 Topkara, Devin C          10 UN-MR                  40.09      39.40 SILV   
 15 Christakos, Ileana S      10 COND-MR                39.79      39.65 SILV   
 16 Portillo, Fernanda P      10 EAST-MR                38.46      39.67 SILV   
 17 Zoelle, Ryan G            10 PAC-MR                 40.05      39.81 SILV   
 18 Vanover, Dani R           10 EAST-MR                41.19      40.17 SILV   
 19 Mack, Skylar R            10 PATS-MR                38.85      40.18 SILV   
 20 Gash, Alexandra M         10 PATS-MR                41.23      40.32 SILV   
 21 Kozak, Alaina R           10 PATS-MR                41.82      40.36 SILV   
 22 Vasquez, Valentina S      10 COND-MR                38.79      40.74 SILV   
 23 Kowalczyk, Julia A        10 Storm-MR               40.24      40.99 SILV   
 24 Cho, Katie                10 COND-MR                39.75      41.20 SILV   
 25 Daly, Keara M             10 COND-MR                40.18      41.47 SILV   
 26 Williams, Kiara B         10 PBAC-MR                41.21      41.61 SILV   
Non-Award Division  
  1 Melnick, Jordan L         10 RA-MR                  39.67      42.00        
  2 Masters, Kate L           10 EAST-MR                39.91      42.04        
  3 Schramm, Grace E          10 NDAC-MR                40.65      42.25        
  4 Jeon, Chloe J             10 HVD-MR                 40.46      42.35        
  5 Shingler, Clara G         10 RA-MR                  41.48      42.37        
  6 Aydin, Zoey L             10 PAC-MR                 41.53      42.97        
  7 Ehrenberg, Margo L        10 LIFE-MR                37.67      44.19        
 
Girls 10 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:18.29  10 JO
              1:18.30  10 SMAX Silver Max Cut
              1:33.09  10 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 10:  1:18.30 - 1:33.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Gregersen, Leah           10 RA-MR                1:19.63    1:18.43 SILV   
                  37.77     1:18.43 (40.66)                                        
  2 Ramoino, Sophia P         10 RA-MR                1:20.87    1:20.53 SILV   
                  39.02     1:20.53 (41.51)                                        
  3 Odums, Kaelynn S          10 PATS-MR              1:20.83    1:21.14 SILV   
                  39.74     1:21.14 (41.40)                                        
  4 Moore, Cora M             10 Storm-MR             1:23.57    1:21.65 SILV   
                  40.53     1:21.65 (41.12)                                        
  5 McGourty, Megan R         10 BGNW-MR              1:22.38    1:21.70 SILV   
                  39.95     1:21.70 (41.75)                                        
  6 Portillo, Fernanda P      10 EAST-MR              1:22.44    1:22.27 SILV   
                  39.83     1:22.27 (42.44)                                        
  7 Joyce, Molly I            10 Storm-MR             1:26.46    1:22.29 SILV   
                  40.39     1:22.29 (41.90)                                        
  8 Callaghan, Brigid M       10 BGNW-MR              1:25.03    1:23.52 SILV   
                  41.38     1:23.52 (42.14)                                        
  9 Christakos, Ileana S      10 COND-MR              1:26.02    1:24.03 SILV   
                  40.85     1:24.03 (43.18)                                        
 10 Burger, Laura K           10 NDAC-MR              1:22.42    1:24.23 SILV   
                  40.54     1:24.23 (43.69)                                        
 11 Kowalczyk, Julia A        10 Storm-MR             1:25.08    1:24.58 SILV   
                  41.25     1:24.58 (43.33)                                        
 12 Saiz, Amanda J            10 NYSA-MR              1:25.63    1:25.62 SILV   
                  39.91     1:25.62 (45.71)                                        
 13 Gash, Alexandra M         10 PATS-MR              1:26.98    1:26.12 SILV   
                  41.09     1:26.12 (45.03)                                        
 14 Hyatt, Caitlyn M          10 Middies Wave-MR      1:28.74    1:26.41 SILV   
                  41.67     1:26.41 (44.74)                                        
 15 Kozak, Alaina R           10 PATS-MR              1:27.54    1:27.15 SILV   
                  43.04     1:27.15 (44.11)                                        
 16 Mack, Skylar R            10 PATS-MR              1:25.74    1:27.26 SILV   
                  43.36     1:27.26 (43.90)                                        
 17 Vasquez, Valentina S      10 COND-MR              1:24.99    1:27.67 SILV   
                  42.04     1:27.67 (45.63)                                        
 18 Zoelle, Ryan G            10 PAC-MR               1:27.92    1:27.70 SILV   
                  41.54     1:27.70 (46.16)                                        
 19 Shingler, Clara G         10 RA-MR                1:31.36    1:28.00 SILV   
                  43.70     1:28.00 (44.30)                                        
 20 Paltag, Gaby              10 PAC-MR               1:25.13    1:28.17 SILV   
                  43.62     1:28.17 (44.55)                                        
 21 Maymin, Edele E           10 PAC-MR               1:30.97    1:28.19 SILV   
                  41.92     1:28.19 (46.27)                                        
 22 Wagner, Lily E            10 Storm-MR             1:27.64    1:28.31 SILV   
 23 Cho, Katie                10 COND-MR              1:28.02    1:28.61 SILV   
                  43.65     1:28.61 (44.96)                                        
 24 Finerty, Ella K           10 Storm-MR             1:29.47    1:28.71 SILV   
                  44.28     1:28.71 (44.43)                                        
 25 Coppola, Sophia M         10 BGNW-MR              1:32.46    1:29.81 SILV   
                  42.95     1:29.81 (46.86)                                        
 26 Masters, Kate L           10 EAST-MR              1:28.37    1:29.85 SILV   
                  44.09     1:29.85 (45.76)                                        
 27 Daly, Keara M             10 COND-MR              1:29.43    1:29.93 SILV   
                  44.54     1:29.93 (45.39)                                        
 28 Vanover, Dani R           10 EAST-MR              1:28.31    1:29.97 SILV   
                  43.29     1:29.97 (46.68)                                        
 29 Flores, Izzie M           10 Storm-MR             1:32.44    1:30.28 SILV   
                  45.22     1:30.28 (45.06)                                        
 30 Jeon, Chloe J             10 HVD-MR               1:30.79    1:30.54 SILV   
                  43.64     1:30.54 (46.90)                                        
 31 Messing, Samantha K       10 VAC-MR               1:29.98    1:32.02 SILV   
 32 Melnick, Jordan L         10 RA-MR                1:27.85    1:32.55 SILV   
                  45.18     1:32.55 (47.37)                                        
 33 Aydin, Zoey L             10 PAC-MR               1:31.51    1:32.56 SILV   
                  45.16     1:32.56 (47.40)                                        
Non-Award Division  
  1 Richardson, Davia K       10 UN-MR                1:22.66    1:16.47 JO     
                  38.34     1:16.47 (38.13)                                        
  2 Prior, Katie E            10 DVWM-MR              1:18.43    1:17.21 JO     
                  37.27     1:17.21 (39.94)                                        
  3 Johnsen, Sasha T          10 Storm-MR             1:28.89    1:38.65        
                  47.45     1:38.65 (51.20)                                        
 -- Drackett, Samaya E        10 NYSA-MR              1:30.15         DQ        
      Delay initiating arm pull
                1:28.22                                                            
 
Girls 10 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                41.99  10 JO
                42.00  10 SMAX Silver Max Cut
                47.79  10 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 10:  42.00 - 47.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Donikyan, Sofia M         10 PATS-MR                43.42      42.25 SILV   
  2 Saiz, Amanda J            10 NYSA-MR                43.68      42.70 SILV   
  3 Hyatt, Caitlyn M          10 Middies Wave-MR        44.74      43.36 SILV   
  4 Quested, Bluebell B       10 PATS-MR                42.34      43.40 SILV   
  5 Tirch, Doriana R          10 HVD-MR                 44.97      43.50 SILV   
  5 Ramoino, Sophia P         10 RA-MR                  42.30      43.50 SILV   
  7 Burger, Laura K           10 NDAC-MR                42.41      43.97 SILV   
  8 Wieczorek, Catie M        10 PBAC-MR                43.41      44.11 SILV   
  9 Kunca, Mikalah A          10 CFJV-MR                43.62      44.19 SILV   
 10 Peters, Gianna M          10 NYSA-MR                45.05      44.33 SILV   
 11 Aydin, Zoey L             10 PAC-MR                 47.76      44.43 SILV   
 12 Flores, Izzie M           10 Storm-MR               45.65      44.67 SILV   
 13 Moore, Cora M             10 Storm-MR               44.46      45.10 SILV   
 14 Martinez, Renata A        10 PATS-MR                47.54      45.30 SILV   
 15 Drackett, Samaya E        10 NYSA-MR                44.96      45.39 SILV   
 16 Vasquez, Valentina S      10 COND-MR                45.53      45.72 SILV   
 17 Johnsen, Sasha T          10 Storm-MR               46.58      45.78 SILV   
 18 Safran, EJ J              10 COND-MR                47.01      45.87 SILV   
 19 Gregersen, Leah           10 RA-MR                  47.64      46.11 SILV   
 20 Zoelle, Ryan G            10 PAC-MR                 47.57      46.34 SILV   
 21 Shingler, Clara G         10 RA-MR                  46.75      46.57 SILV   
 22 Finerty, Ella K           10 Storm-MR               47.24      46.60 SILV   
 23 McAuley, Nadia A          10 AGMV-MR                47.79      46.94 SILV   
 24 Casucci, Kira E           10 HVD-MR                 45.40      47.11 SILV   
Non-Award Division  
  1 Henson, Emma V            10 HVD-MR                 43.02      38.85 JO     
  2 Christakos, Ileana S      10 COND-MR                45.14      48.14        
  3 Sheldon, Eva I            10 NYSA-MR                47.55      48.16        
  4 Bowden, Sara              10 COND-MR                46.11      48.24        
  5 Melnick, Jordan L         10 RA-MR                  46.91      49.99        
  6 Casimir, Sophia I         10 GAEL-MR                47.23      51.50        
 -- Kowalczyk, Julia A        10 Storm-MR               46.03         DQ        
      Two strokes under water
 
Girls 10 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:30.79  10 JO
              1:30.80  10 SMAX Silver Max Cut
              1:46.19  10 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 10:  1:30.80 - 1:46.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Saiz, Amanda J            10 NYSA-MR              1:40.58    1:33.06 SILV   
                  44.02     1:33.06 (49.04)                                        
  2 Burger, Laura K           10 NDAC-MR              1:32.92    1:33.45 SILV   
                  44.57     1:33.45 (48.88)                                        
  3 Joyce, Molly I            10 Storm-MR             1:38.24    1:33.94 SILV   
                  44.01     1:33.94 (49.93)                                        
  4 Donikyan, Sofia M         10 PATS-MR              1:35.08    1:34.47 SILV   
                  45.61     1:34.47 (48.86)                                        
  5 Ramoino, Sophia P         10 RA-MR                1:36.02    1:35.78 SILV   
                  46.09     1:35.78 (49.69)                                        
  6 Kunca, Mikalah A          10 CFJV-MR              1:37.85    1:37.54 SILV   
                  47.65     1:37.54 (49.89)                                        
  7 Peters, Gianna M          10 NYSA-MR              1:33.76    1:37.63 SILV   
                  47.31     1:37.63 (50.32)                                        
  8 Wieczorek, Catie M        10 PBAC-MR              1:35.98    1:37.96 SILV   
                  47.15     1:37.96 (50.81)                                        
  9 Prior, Katie E            10 DVWM-MR              1:37.99    1:38.04 SILV   
                  45.70     1:38.04 (52.34)                                        
 10 Hyatt, Caitlyn M          10 Middies Wave-MR      1:45.00    1:38.73 SILV   
                  45.25     1:38.73 (53.48)                                        
 11 Aydin, Zoey L             10 PAC-MR               1:40.70    1:39.00 SILV   
                  47.91     1:39.00 (51.09)                                        
 12 Finerty, Ella K           10 Storm-MR             1:41.41    1:39.18 SILV   
                  47.11     1:39.18 (52.07)                                        
 13 Shingler, Clara G         10 RA-MR                1:41.28    1:39.43 SILV   
                  47.56     1:39.43 (51.87)                                        
 14 Drackett, Samaya E        10 NYSA-MR              1:38.09    1:39.77 SILV   
                  46.64     1:39.77 (53.13)                                        
 15 Garretson, Phoebe N       10 PAC-MR               1:38.39    1:40.01 SILV   
                  48.09     1:40.01 (51.92)                                        
 16 McAuley, Nadia A          10 AGMV-MR              1:45.81    1:40.17 SILV   
                  48.96     1:40.17 (51.21)                                        
 17 Casucci, Kira E           10 HVD-MR               1:44.00    1:41.16 SILV   
                  46.28     1:41.16 (54.88)                                        
 18 Kowalczyk, Julia A        10 Storm-MR             1:40.99    1:41.18 SILV   
                  47.38     1:41.18 (53.80)                                        
 19 Paskowitz, Kate S         10 Storm-MR             1:40.97    1:41.34 SILV   
                  49.78     1:41.34 (51.56)                                        
 20 Paltag, Gaby              10 PAC-MR               1:40.89    1:41.37 SILV   
                  50.07     1:41.37 (51.30)                                        
 21 Sheldon, Eva I            10 NYSA-MR              1:43.06    1:41.77 SILV   
                  49.46     1:41.77 (52.31)                                        
 22 Christakos, Ileana S      10 COND-MR              1:42.00    1:42.49 SILV   
                  49.24     1:42.49 (53.25)                                        
 23 Safran, EJ J              10 COND-MR              1:41.25    1:43.28 SILV   
                  47.79     1:43.28 (55.49)                                        
 24 Vasquez, Valentina S      10 COND-MR              1:40.69    1:43.29 SILV   
                  47.98     1:43.29 (55.31)                                        
 25 Masters, Kate L           10 EAST-MR              1:41.52    1:43.76 SILV   
                  48.89     1:43.76 (54.87)                                        
 26 Gregersen, Leah           10 RA-MR                1:39.35    1:43.89 SILV   
                  48.64     1:43.89 (55.25)                                        
 27 Johnsen, Sasha T          10 Storm-MR             1:40.20    1:44.70 SILV   
                  50.30     1:44.70 (54.40)                                        
 28 Piscitella, Vivian I      10 NBS-MR               1:44.00    1:45.50 SILV   
                  51.52     1:45.50 (53.98)                                        
 29 Hoffman, Vivienne A       10 LIFE-MR              1:45.54    1:45.91 SILV   
                  50.16     1:45.91 (55.75)                                        
 30 Zoelle, Ryan G            10 PAC-MR               1:43.79    1:45.98 SILV   
                  51.28     1:45.98 (54.70)                                        
Non-Award Division  
  1 Gordon, Allison O         10 RA-MR                1:30.97    1:28.62 JO     
                  42.02     1:28.62 (46.60)                                        
  2 Melnick, Jordan L         10 RA-MR                1:41.50    1:53.16        
                  53.03   1:53.16 (1:00.13)                                        
 
Girls 10 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                35.09  10 JO
                35.10  10 SMAX Silver Max Cut
                42.39  10 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 10:  35.10 - 42.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Prior, Katie E            10 DVWM-MR                36.49      36.13 SILV   
  2 Martinez, Renata A        10 PATS-MR                35.41      36.30 SILV   
  3 Ramoino, Sophia P         10 RA-MR                  35.71      36.57 SILV   
  4 Mack, Skylar R            10 PATS-MR                36.12      36.60 SILV   
  5 Gash, Alexandra M         10 PATS-MR                38.92      36.63 SILV   
  6 Moore, Cora M             10 Storm-MR               38.82      37.12 SILV   
  7 Garretson, Phoebe N       10 PAC-MR                 38.15      38.52 SILV   
  8 Finnegan, Ellie K         10 COND-MR                41.16      38.79 SILV   
  9 Schramm, Grace E          10 NDAC-MR                38.25      38.87 SILV   
 10 Cefaloni, Gabriella J     10 AGMV-MR                37.53      39.25 SILV   
 10 Zoelle, Ryan G            10 PAC-MR                 37.58      39.25 SILV   
 12 Portillo, Fernanda P      10 EAST-MR                42.20      39.38 SILV   
 13 McGourty, Megan R         10 BGNW-MR                37.72      39.46 SILV   
 14 Kunca, Mikalah A          10 CFJV-MR                40.75      40.17 SILV   
 15 Burger, Laura K           10 NDAC-MR                39.26      40.54 SILV   
 16 Bowden, Sara              10 COND-MR                41.87      40.55 SILV   
 17 Vasquez, Valentina S      10 COND-MR                41.01      40.63 SILV   
 18 Donikyan, Sofia M         10 PATS-MR                41.90      40.79 SILV   
 19 Cho, Katie                10 COND-MR                41.26      41.01 SILV   
 20 Maymin, Edele E           10 PAC-MR                 40.26      41.02 SILV   
 21 Coppola, Sophia M         10 BGNW-MR                41.45      41.58 SILV   
 22 Kozak, Alaina R           10 PATS-MR                41.81      41.80 SILV   
Non-Award Division  
  1 Kirshbaum, Sofie M        10 Silver Streaks-MR      41.63      42.51        
  2 Jeon, Chloe J             10 HVD-MR                 42.30      43.06        
  3 Gregersen, Leah           10 RA-MR                  39.80      43.13        
  4 Paltag, Gaby              10 PAC-MR                 41.37      43.43        
  5 Masters, Kate L           10 EAST-MR                40.74      44.15        
  6 Callaghan, Brigid M       10 BGNW-MR                41.47      44.26        
  7 Johnsen, Sasha T          10 Storm-MR               42.16      44.64        
  8 Vanover, Dani R           10 EAST-MR                39.32      46.59        
 
Girls 10 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:23.79  10 JO
              1:23.80  10 SMAX Silver Max Cut
              1:37.99  10 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 10:  1:23.80 - 1:37.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Finnegan, Ellie K         10 COND-MR              1:27.36    1:24.46 SILV   
                  39.71     1:24.46 (44.75)                                        
  2 Joyce, Molly I            10 Storm-MR             1:29.57    1:29.21 SILV   
                  40.75     1:29.21 (48.46)                                        
  3 Christakos, Ileana S      10 COND-MR              1:29.14    1:29.80 SILV   
                  42.01     1:29.80 (47.79)                                        
  4 Ramoino, Sophia P         10 RA-MR                1:26.71    1:30.80 SILV   
                  41.29     1:30.80 (49.51)                                        
  5 McGourty, Megan R         10 BGNW-MR              1:30.64    1:31.11 SILV   
                  41.49     1:31.11 (49.62)                                        
  6 Cefaloni, Gabriella J     10 AGMV-MR              1:29.84    1:31.48 SILV   
                  41.77     1:31.48 (49.71)                                        
  7 Zoelle, Ryan G            10 PAC-MR               1:29.61    1:31.79 SILV   
                  43.00     1:31.79 (48.79)                                        
  8 Paskowitz, Kate S         10 Storm-MR             1:37.13    1:32.16 SILV   
                  43.37     1:32.16 (48.79)                                        
  9 Bowden, Sara              10 COND-MR              1:33.75    1:33.45 SILV   
                  42.89     1:33.45 (50.56)                                        
 10 Flores, Izzie M           10 Storm-MR             1:34.76    1:34.45 SILV   
                  44.73     1:34.45 (49.72)                                        
 11 Cho, Katie                10 COND-MR              1:34.19    1:36.60 SILV   
                  44.92     1:36.60 (51.68)                                        
 12 Vasquez, Valentina S      10 COND-MR              1:37.10    1:37.37 SILV   
                  44.07     1:37.37 (53.30)                                        
Non-Award Division  
  1 Richardson, Davia K       10 UN-MR                1:24.29    1:20.66 JO     
                  37.15     1:20.66 (43.51)                                        
  2 Coulthard, Tamsin A       10 Middies Wave-MR      1:26.10    1:21.83 JO     
                  38.78     1:21.83 (43.05)                                        
  3 Gash, Alexandra M         10 PATS-MR              1:28.45    1:23.53 JO     
                  38.42     1:23.53 (45.11)                                        
  4 Kunca, Mikalah A          10 CFJV-MR              1:34.33    1:38.65        
                  45.30     1:38.65 (53.35)                                        
 -- Schramm, Grace E          10 NDAC-MR              1:35.05         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  44.13                                                            
 
Girls 10 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
              1:18.79  10 JO
              1:18.80  10 SMAX Silver Max Cut
              1:28.59  10 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 10:  1:18.80 - 1:28.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Coulthard, Tamsin A       10 Middies Wave-MR      1:19.44    1:19.50 SILV   
                  36.71     1:19.50 (42.79)                                        
  2 Quested, Bluebell B       10 PATS-MR              1:21.48    1:19.58 SILV   
                  36.51     1:19.58 (43.07)                                        
  3 McGourty, Megan R         10 BGNW-MR              1:21.58    1:19.95 SILV   
                  37.71     1:19.95 (42.24)                                        
  4 Prior, Katie E            10 DVWM-MR              1:20.18    1:20.33 SILV   
                  36.12     1:20.33 (44.21)                                        
  5 Moore, Cora M             10 Storm-MR             1:20.28    1:20.97 SILV   
                  38.08     1:20.97 (42.89)                                        
  6 Martinez, Renata A        10 PATS-MR              1:20.24    1:21.22 SILV   
                  36.67     1:21.22 (44.55)                                        
  7 Finnegan, Ellie K         10 COND-MR              1:22.75    1:21.47 SILV   
                  36.49     1:21.47 (44.98)                                        
  8 Cefaloni, Gabriella J     10 AGMV-MR              1:20.74    1:21.95 SILV   
                  38.60     1:21.95 (43.35)                                        
  9 Gregersen, Leah           10 RA-MR                1:24.58    1:22.79 SILV   
                  37.55     1:22.79 (45.24)                                        
 10 Joyce, Molly I            10 Storm-MR             1:26.66    1:23.04 SILV   
                  38.14     1:23.04 (44.90)                                        
 11 Flores, Izzie M           10 Storm-MR             1:27.03    1:23.84 SILV   
                  40.17     1:23.84 (43.67)                                        
 12 Mack, Skylar R            10 PATS-MR              1:26.96    1:23.86 SILV   
                  39.48     1:23.86 (44.38)                                        
 13 Kunca, Mikalah A          10 CFJV-MR              1:24.04    1:24.16 SILV   
                  38.47     1:24.16 (45.69)                                        
 14 Odums, Kaelynn S          10 PATS-MR              1:27.83    1:24.70 SILV   
                  38.63     1:24.70 (46.07)                                        
 15 Cho, Katie                10 COND-MR              1:28.47    1:25.52 SILV   
                  40.72     1:25.52 (44.80)                                        
 16 Aydin, Zoey L             10 PAC-MR               1:28.21    1:25.66 SILV   
                  40.98     1:25.66 (44.68)                                        
 17 Saiz, Amanda J            10 NYSA-MR              1:27.86    1:25.90 SILV   
                  40.84     1:25.90 (45.06)                                        
 18 Casucci, Kira E           10 HVD-MR               1:25.22    1:26.02 SILV   
                  38.07     1:26.02 (47.95)                                        
 19 Christakos, Ileana S      10 COND-MR              1:26.40    1:26.03 SILV   
                  39.21     1:26.03 (46.82)                                        
 20 Burger, Laura K           10 NDAC-MR              1:24.51    1:26.52 SILV   
                  40.18     1:26.52 (46.34)                                        
 21 Portillo, Fernanda P      10 EAST-MR              1:26.79    1:26.85 SILV   
                  39.03     1:26.85 (47.82)                                        
 22 Shingler, Clara G         10 RA-MR                1:28.02    1:27.44 SILV   
                  42.32     1:27.44 (45.12)                                        
Non-Award Division  
  1 Richardson, Davia K       10 UN-MR                1:20.60    1:16.34 JO     
                  35.94     1:16.34 (40.40)                                        
  2 Giannini, Alanah M        10 PBAC-MR              1:21.10    1:18.25 JO     
                  36.81     1:18.25 (41.44)                                        
  3 Daly, Keara M             10 COND-MR              1:27.44    1:28.69        
                  42.04     1:28.69 (46.65)                                        
  4 Wagner, Lily E            10 Storm-MR             1:27.06    1:28.83        
                  40.08     1:28.83 (48.75)                                        
  5 Kowalczyk, Julia A        10 Storm-MR             1:27.74    1:28.92        
                  41.76     1:28.92 (47.16)                                        
 
Girls 10 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
              2:47.59  10 JO
              2:47.60  10 SMAX Silver Max Cut
              3:13.99  10 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 10:  2:47.60 - 3:13.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Gordon, Allison O         10 RA-MR                2:49.00    2:49.13 SILV   
                  36.71     1:19.14 (42.43)     2:11.28 (52.14)     2:49.13 (37.85)
  2 McGourty, Megan R         10 BGNW-MR              2:56.92    2:55.66 SILV   
                  43.01     1:26.46 (43.45)     2:15.97 (49.51)     2:55.66 (39.69)
  3 Garretson, Phoebe N       10 PAC-MR               2:54.71    2:56.60 SILV   
                  40.81     1:26.26 (45.45)     2:18.02 (51.76)     2:56.60 (38.58)
  4 Martinez, Renata A        10 PATS-MR              2:52.57    2:58.25 SILV   
                  37.73     1:22.33 (44.60)     2:19.64 (57.31)     2:58.25 (38.61)
  5 Gregersen, Leah           10 RA-MR                2:53.35    2:58.42 SILV   
                  45.16     1:26.87 (41.71)     2:21.11 (54.24)     2:58.42 (37.31)
  6 Moore, Cora M             10 Storm-MR             3:06.88    3:01.34 SILV   
                  43.15     1:27.84 (44.69)     2:24.12 (56.28)     3:01.34 (37.22)
  7 Portillo, Fernanda P      10 EAST-MR              3:06.54    3:01.58 SILV   
                  42.29     1:27.77 (45.48)     2:22.07 (54.30)     3:01.58 (39.51)
  8 Joyce, Molly I            10 Storm-MR             3:09.61    3:01.91 SILV   
                  41.56     1:28.83 (47.27)     2:20.67 (51.84)     3:01.91 (41.24)
  9 Kunca, Mikalah A          10 CFJV-MR              3:00.21    3:01.96 SILV   
                  43.41     1:27.20 (43.79)     2:21.83 (54.63)     3:01.96 (40.13)
 10 Christakos, Ileana S      10 COND-MR              3:08.57    3:03.32 SILV   
                  41.00     1:24.73 (43.73)     2:21.33 (56.60)     3:03.32 (41.99)
 11 Bowden, Sara              10 COND-MR              3:08.68    3:07.24 SILV   
                  43.10     1:30.60 (47.50)     2:27.25 (56.65)     3:07.24 (39.99)
 12 Odums, Kaelynn S          10 PATS-MR              3:04.08    3:08.04 SILV   
                  43.59     1:28.10 (44.51)     2:26.48 (58.38)     3:08.04 (41.56)
 13 Shingler, Clara G         10 RA-MR                3:09.80    3:10.90 SILV   
                  44.55     1:33.46 (48.91)     2:30.27 (56.81)     3:10.90 (40.63)
 14 Zoelle, Ryan G            10 PAC-MR               3:13.05    3:13.91 SILV   
                  43.54     1:31.61 (48.07)     2:30.13 (58.52)     3:13.91 (43.78)
Non-Award Division  
  1 Richardson, Davia K       10 UN-MR                2:48.54    2:44.15 JO     
                  35.94     1:18.03 (42.09)     2:08.67 (50.64)     2:44.15 (35.48)
  2 Finnegan, Ellie K         10 COND-MR              2:50.19    2:47.25 JO     
                  38.77     1:18.82 (40.05)     2:11.70 (52.88)     2:47.25 (35.55)
  3 Mack, Skylar R            10 PATS-MR              2:57.30    3:15.79        
                  41.55     1:32.35 (50.80)   2:33.78 (1:01.43)     3:15.79 (42.01)
  4 Vasquez, Valentina S      10 COND-MR              3:10.30    3:16.08        
                  43.31     1:33.00 (49.69)     2:29.51 (56.51)     3:16.08 (46.57)
  5 Vanover, Dani R           10 EAST-MR              3:13.00    3:23.26        
                  48.73     1:36.90 (48.17)   2:42.01 (1:05.11)     3:23.26 (41.25)
 -- Kowalczyk, Julia A        10 Storm-MR             3:13.08         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  45.62     1:33.76 (48.14)     2:28.98 (55.22)          DQ (41.06)
 -- Cho, Katie                10 COND-MR              3:11.50         DQ        
      Not on back off wall - back
                  46.49     1:35.66 (49.17)     2:29.77 (54.11)          DQ (42.74)
 
Girls 11 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                28.59  11 JO
                28.60  11 SMAX Silver Max Cut
                30.99  11 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 11:  28.60 - 30.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 DeSiena, Kaitlyn          11 CFJV-MR                28.69      28.66 SILV   
  2 Mc Clafferty, Molly G     11 COND-MR                28.96      28.75 SILV   
  3 Foote, Brianna R          11 AGMV-MR                28.68      28.95 SILV   
  4 Murray, Casey L           11 MWDA-MR                28.83      28.97 SILV   
  5 Hendrickson, Riley D      11 Middies Wave-MR        29.97      29.08 SILV   
  6 Chen, Ella Y              11 EAST-MR                30.40      29.49 SILV   
  7 Santora, Loretta G        11 MWDA-MR                29.43      29.51 SILV   
  8 Sabol, Mackinzie I        11 BGNW-MR                30.08      29.64 SILV   
  9 Scanga, Adriana C         11 COND-MR                29.51      29.70 SILV   
 10 Oakes, Maya I             11 PBAC-MR                30.13      29.82 SILV   
 11 Slocum, Annie T           11 Storm-MR               30.12      29.90 SILV   
 12 DeGeorge, Sadie           11 NYSA-MR                29.98      29.91 SILV   
 13 Svrcek, Stella            11 CFJV-MR                29.79      30.00 SILV   
 13 Milstein, Jillian E       11 PAC-MR                 30.21      30.00 SILV   
 15 Yang, Sharon Y            11 GAEL-MR                30.20      30.13 SILV   
 16 Calone, Eliana R          11 MWDA-MR                30.93      30.48 SILV   
 17 Suzuki, Riko              11 Middies Wave-MR        30.99      30.54 SILV   
 18 Rende, Sophia R           11 GAEL-MR                30.42      30.91 SILV   
Non-Award Division  
  1 Lombardo, Kayla           11 Middies Wave-MR        28.91      28.42 JO     
  2 King, Abigail D           11 Storm-MR               28.97      28.51 JO     
  3 Cimorelli, Kate A         11 NDAC-MR                30.73      31.14        
  4 Horner, Maddie H          11 GAEL-MR                30.74      31.18        
  5 Smith, Annabel J          11 Storm-MR               30.84      31.25        
 
Girls 11 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:01.69  11 JO
              1:01.70  11 SMAX Silver Max Cut
              1:08.29  11 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 11:  1:01.70 - 1:08.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Santora, Loretta G        11 MWDA-MR              1:03.70    1:02.11 SILV   
                  29.86     1:02.11 (32.25)                                        
  2 Lombardo, Kayla           11 Middies Wave-MR      1:03.67    1:02.55 SILV   
                  29.89     1:02.55 (32.66)                                        
  3 DeSiena, Kaitlyn          11 CFJV-MR              1:04.08    1:02.94 SILV   
                  30.35     1:02.94 (32.59)                                        
  4 Murray, Casey L           11 MWDA-MR              1:04.52    1:03.78 SILV   
                  30.81     1:03.78 (32.97)                                        
  5 Aikman, Saskia M          11 Middies Wave-MR      1:05.35    1:04.16 SILV   
                  31.10     1:04.16 (33.06)                                        
  6 Svrcek, Stella            11 CFJV-MR              1:05.55    1:04.22 SILV   
                  31.50     1:04.22 (32.72)                                        
  7 Meffert, Mollie J         11 WSSC-MR              1:05.89    1:04.46 SILV   
                  30.52     1:04.46 (33.94)                                        
  8 DeGeorge, Sadie           11 NYSA-MR              1:05.73    1:04.54 SILV   
                  30.78     1:04.54 (33.76)                                        
  9 Hendrickson, Riley D      11 Middies Wave-MR      1:04.85    1:04.79 SILV   
                  31.63     1:04.79 (33.16)                                        
 10 Oakes, Maya I             11 PBAC-MR              1:08.12    1:04.89 SILV   
                  31.47     1:04.89 (33.42)                                        
 11 Slocum, Annie T           11 Storm-MR             1:05.26    1:04.94 SILV   
                  31.29     1:04.94 (33.65)                                        
 12 Scanga, Adriana C         11 COND-MR              1:06.20    1:04.96 SILV   
                  30.13     1:04.96 (34.83)                                        
 13 Yang, Sharon Y            11 GAEL-MR              1:07.24    1:05.46 SILV   
                  30.77     1:05.46 (34.69)                                        
 14 Calone, Eliana R          11 MWDA-MR              1:05.77    1:05.54 SILV   
                  31.74     1:05.54 (33.80)                                        
 15 Chen, Ella Y              11 EAST-MR              1:06.54    1:06.09 SILV   
                  31.07     1:06.09 (35.02)                                        
 15 Sabol, Mackinzie I        11 BGNW-MR              1:07.16    1:06.09 SILV   
                  31.85     1:06.09 (34.24)                                        
 17 Milstein, Jillian E       11 PAC-MR               1:07.71    1:06.36 SILV   
                  31.72     1:06.36 (34.64)                                        
 18 Goldberg, Sara E          11 COND-MR              1:07.32    1:06.91 SILV   
                  32.22     1:06.91 (34.69)                                        
 19 Anselmi, Margeaux L       11 COND-MR              1:06.81    1:07.26 SILV   
                  31.90     1:07.26 (35.36)                                        
Non-Award Division  
  1 Smith, Annabel J          11 Storm-MR             1:07.36    1:08.63        
                  33.27     1:08.63 (35.36)                                        
  2 Gazzara, Kristen E        11 COND-MR              1:08.07    1:10.13        
                  33.91     1:10.13 (36.22)                                        
 
Girls 11 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:14.29  11 JO
              2:14.30  11 SMAX Silver Max Cut
              2:25.89  11 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 11:  2:14.30 - 2:25.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Lombardo, Kayla           11 Middies Wave-MR      2:18.13    2:16.29 SILV   
                  31.50     1:06.91 (35.41)     1:42.44 (35.53)     2:16.29 (33.85)
  2 Vitti, Kate L             11 UN-MR                2:16.87    2:19.29 SILV   
                  32.37     1:07.83 (35.46)     1:43.91 (36.08)     2:19.29 (35.38)
  3 Slocum, Annie T           11 Storm-MR             2:25.78    2:21.71 SILV   
                  31.81     1:08.00 (36.19)     1:45.33 (37.33)     2:21.71 (36.38)
  4 Wachs, Lauren B           11 EAST-MR              2:19.57    2:22.40 SILV   
                  32.60     1:09.23 (36.63)     1:46.70 (37.47)     2:22.40 (35.70)
  5 Calone, Eliana R          11 MWDA-MR              2:24.31    2:22.71 SILV   
                  32.34     1:09.06 (36.72)     1:47.17 (38.11)     2:22.71 (35.54)
  6 Scanga, Adriana C         11 COND-MR              2:24.69    2:23.73 SILV   
                  32.28     1:09.29 (37.01)     1:47.20 (37.91)     2:23.73 (36.53)
  7 Nestler, Maura K          11 PATS-MR              2:23.07    2:24.87 SILV   
                  33.42     1:10.81 (37.39)     1:48.31 (37.50)     2:24.87 (36.56)
Non-Award Division  
  1 Goldberg, Sara E          11 COND-MR              2:24.26    2:25.92        
                  33.85     1:11.05 (37.20)     1:49.04 (37.99)     2:25.92 (36.88)
 -- DeSiena, Kaitlyn          11 CFJV-MR              2:22.15        DFS        
      Declared false start
 
Girls 11 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              6:01.99  11 JO
              6:02.00  11 SMAX Silver Max Cut
              6:20.79  11 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 11:  6:02.00 - 6:20.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 DeSiena, Kaitlyn          11 CFJV-MR              6:10.84    6:03.66 SILV   
                  32.98     1:09.82 (36.84)     1:47.16 (37.34)     2:23.90 (36.74)
        3:01.31 (37.41)     3:38.17 (36.86)     4:16.39 (38.22)     4:53.20 (36.81)
        5:30.06 (36.86)     6:03.66 (33.60)                                        
  2 Calone, Eliana R          11 MWDA-MR              6:04.95    6:04.41 SILV   
                  31.38     1:06.71 (35.33)     1:43.90 (37.19)     2:21.17 (37.27)
        2:58.61 (37.44)     3:36.67 (38.06)     4:14.90 (38.23)     4:52.49 (37.59)
        5:29.27 (36.78)     6:04.41 (35.14)                                        
  3 Wachs, Lauren B           11 EAST-MR              6:02.88    6:12.30 SILV   
                  32.83     1:09.99 (37.16)     1:47.69 (37.70)     2:25.66 (37.97)
        3:03.92 (38.26)     3:41.40 (37.48)     4:20.46 (39.06)     4:58.19 (37.73)
        5:36.19 (38.00)     6:12.30 (36.11)                                        
  4 Goldberg, Sara E          11 COND-MR              6:18.78    6:14.67 SILV   
                  33.08     1:09.43 (36.35)     1:47.09 (37.66)     2:25.18 (38.09)
        3:03.93 (38.75)     3:42.29 (38.36)     4:20.50 (38.21)     4:59.51 (39.01)
        5:37.94 (38.43)     6:14.67 (36.73)                                        
  5 McGourty, Molly F         11 BGNW-MR              6:19.60    6:16.15 SILV   
                  33.37     1:09.68 (36.31)     1:47.27 (37.59)     2:25.58 (38.31)
        3:04.33 (38.75)     3:42.66 (38.33)     4:21.46 (38.80)     5:00.27 (38.81)
        5:38.89 (38.62)     6:16.15 (37.26)                                        
Non-Award Division  
  1 Murray, Casey L           11 MWDA-MR              6:16.34    6:29.15        
                  33.04     1:10.87 (37.83)     1:50.14 (39.27)     2:29.42 (39.28)
        3:10.12 (40.70)     3:51.22 (41.10)     4:31.63 (40.41)     5:11.52 (39.89)
        5:51.50 (39.98)     6:29.15 (37.65)                                        
 
Girls 11 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.59  11 JO
                32.60  11 SMAX Silver Max Cut
                36.09  11 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 11:  32.60 - 36.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Foote, Brianna R          11 AGMV-MR                32.88      32.93 SILV   
  2 Hendrickson, Riley D      11 Middies Wave-MR        34.11      32.98 SILV   
  3 Aikman, Saskia M          11 Middies Wave-MR        34.80      33.01 SILV   
  4 Scanga, Adriana C         11 COND-MR                33.45      33.32 SILV   
  5 Wachs, Lauren B           11 EAST-MR                33.63      33.68 SILV   
  6 McGourty, Molly F         11 BGNW-MR                33.58      33.69 SILV   
  7 LePage, Charlotte G       11 EAST-MR                35.49      34.11 SILV   
  8 DeSiena, Kaitlyn          11 CFJV-MR                35.28      34.13 SILV   
  9 DeGeorge, Sadie           11 NYSA-MR                34.59      34.41 SILV   
 10 Santos, Lilly G           11 PAC-MR                 35.80      35.09 SILV   
 11 Suzuki, Riko              11 Middies Wave-MR        35.60      35.16 SILV   
 12 Chen, Ella Y              11 EAST-MR                35.99      35.63 SILV   
 13 Calone, Eliana R          11 MWDA-MR                36.07      35.66 SILV   
 14 Cimorelli, Kate A         11 NDAC-MR                34.47      36.02 SILV   
Non-Award Division  
  1 Kung, Alexis D            11 BGNW-MR                33.59      32.17 JO     
 
Girls 11 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:09.89  11 JO
              1:09.90  11 SMAX Silver Max Cut
              1:19.49  11 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 11:  1:09.90 - 1:19.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Mc Clafferty, Molly G     11 COND-MR              1:12.98    1:10.91 SILV   
                  34.25     1:10.91 (36.66)                                        
  2 LePage, Charlotte G       11 EAST-MR              1:12.25    1:11.02 SILV   
                  34.58     1:11.02 (36.44)                                        
  3 Wachs, Lauren B           11 EAST-MR              1:11.18    1:11.93 SILV   
                  34.82     1:11.93 (37.11)                                        
  4 McGourty, Molly F         11 BGNW-MR              1:14.92    1:12.75 SILV   
                  35.59     1:12.75 (37.16)                                        
  5 Scanga, Adriana C         11 COND-MR              1:12.32    1:13.01 SILV   
                  34.67     1:13.01 (38.34)                                        
  6 DeGeorge, Sadie           11 NYSA-MR              1:15.91    1:13.39 SILV   
                  35.51     1:13.39 (37.88)                                        
  7 Hendrickson, Riley D      11 Middies Wave-MR      1:13.03    1:13.52 SILV   
                  36.22     1:13.52 (37.30)                                        
  8 Slocum, Annie T           11 Storm-MR             1:15.63    1:14.68 SILV   
                  36.26     1:14.68 (38.42)                                        
  9 Nestler, Maura K          11 PATS-MR              1:18.21    1:15.27 SILV   
                  36.80     1:15.27 (38.47)                                        
 10 Amerson, Sydney D         11 Storm-MR             1:15.64    1:16.26 SILV   
                  37.11     1:16.26 (39.15)                                        
 11 Chen, Ella Y              11 EAST-MR              1:17.80    1:16.86 SILV   
                  37.28     1:16.86 (39.58)                                        
 12 Yang, Sharon Y            11 GAEL-MR              1:17.42    1:17.10 SILV   
                  36.46     1:17.10 (40.64)                                        
 13 Qu, Ellie C               11 MWDA-MR              1:17.83    1:17.38 SILV   
                  37.04     1:17.38 (40.34)                                        
 14 Vitti, Kate L             11 UN-MR                1:16.51    1:17.42 SILV   
                  37.98     1:17.42 (39.44)                                        
 15 Murray, Casey L           11 MWDA-MR              1:15.47    1:17.96 SILV   
                  38.15     1:17.96 (39.81)                                        
 16 Oakes, Maya I             11 PBAC-MR              1:15.60    1:18.05 SILV   
                  38.26     1:18.05 (39.79)                                        
 17 Goldberg, Sara E          11 COND-MR              1:17.49    1:18.12 SILV   
                  38.27     1:18.12 (39.85)                                        
 18 Suzuki, Riko              11 Middies Wave-MR      1:17.98    1:18.18 SILV   
                  37.30     1:18.18 (40.88)                                        
 19 Milstein, Jillian E       11 PAC-MR               1:18.31    1:18.69 SILV   
                  38.17     1:18.69 (40.52)                                        
 20 Anselmi, Margeaux L       11 COND-MR              1:14.95    1:18.72 SILV   
                  38.01     1:18.72 (40.71)                                        
 21 Calone, Eliana R          11 MWDA-MR              1:18.37    1:18.97 SILV   
                  37.98     1:18.97 (40.99)                                        
 22 Cimorelli, Kate A         11 NDAC-MR              1:18.01    1:19.18 SILV   
                  38.46     1:19.18 (40.72)                                        
Non-Award Division  
  1 Kung, Alexis D            11 BGNW-MR              1:10.92    1:08.54 JO     
                  33.38     1:08.54 (35.16)                                        
  2 Sabol, Mackinzie I        11 BGNW-MR              1:11.72    1:08.77 JO     
                  33.51     1:08.77 (35.26)                                        
  3 Svrcek, Stella            11 CFJV-MR              1:17.84    1:20.54        
                  40.54     1:20.54 (40.00)                                        
 -- DeSiena, Kaitlyn          11 CFJV-MR              1:12.54         DQ        
      False start
                  36.32          DQ (37.50)                                        
 
Girls 11 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:32.39  11 JO
              2:32.40  11 SMAX Silver Max Cut
              2:46.99  11 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 11:  2:32.40 - 2:46.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 McGourty, Molly F         11 BGNW-MR              2:43.45    2:32.96 SILV   
                  37.33     1:15.60 (38.27)     1:54.61 (39.01)     2:32.96 (38.35)
  2 Slocum, Annie T           11 Storm-MR             2:37.41    2:36.21 SILV   
                  36.68     1:16.84 (40.16)     1:57.43 (40.59)     2:36.21 (38.78)
  3 Hendrickson, Riley D      11 Middies Wave-MR      2:35.77    2:37.18 SILV   
                  36.99     1:17.40 (40.41)     1:58.51 (41.11)     2:37.18 (38.67)
  4 DeGeorge, Sadie           11 NYSA-MR              2:37.53    2:38.28 SILV   
                  37.54     1:18.19 (40.65)     1:58.96 (40.77)     2:38.28 (39.32)
  5 Sabol, Mackinzie I        11 BGNW-MR              2:40.38    2:38.62 SILV   
                  37.05     1:18.10 (41.05)     1:59.72 (41.62)     2:38.62 (38.90)
  6 Goldberg, Sara E          11 COND-MR              2:40.18    2:40.18 SILV   
                  38.10     1:18.55 (40.45)     1:59.96 (41.41)     2:40.18 (40.22)
  7 Oakes, Maya I             11 PBAC-MR              2:43.42    2:42.28 SILV   
                                                    2:01.24 ( )     2:42.28 (41.04)
  8 Chen, Ella Y              11 EAST-MR              2:45.10    2:44.10 SILV   
                  38.19     1:20.14 (41.95)     2:03.07 (42.93)     2:44.10 (41.03)
Non-Award Division  
  1 Park, Kayce H             11 EAST-MR              2:36.44    2:26.70 JO     
                  34.62     1:11.54 (36.92)     1:49.73 (38.19)     2:26.70 (36.97)
  2 Wachs, Lauren B           11 EAST-MR              2:35.08    2:32.13 JO     
                  35.34     1:13.89 (38.55)     1:54.06 (40.17)     2:32.13 (38.07)
 
Girls 11 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                37.29  11 JO
                37.30  11 SMAX Silver Max Cut
                40.59  11 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 11:  37.30 - 40.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Milstein, Jillian E       11 PAC-MR                 38.08      37.97 SILV   
  2 Sabol, Mackinzie I        11 BGNW-MR                38.29      38.51 SILV   
  3 McGourty, Molly F         11 BGNW-MR                38.77      38.52 SILV   
  4 Murray, Casey L           11 MWDA-MR                39.64      38.55 SILV   
  5 Park, Kayce H             11 EAST-MR                39.63      38.85 SILV   
  6 Yang, Sharon Y            11 GAEL-MR                39.72      39.16 SILV   
  7 Santora, Loretta G        11 MWDA-MR                40.59      39.20 SILV   
  8 Anselmi, Margeaux L       11 COND-MR                39.80      39.21 SILV   
  9 Horner, Maddie H          11 GAEL-MR                39.50      39.26 SILV   
 10 Aikman, Saskia M          11 Middies Wave-MR        40.26      39.49 SILV   
 11 Qu, Ellie C               11 MWDA-MR                39.20      39.52 SILV   
 12 Santos, Lilly G           11 PAC-MR                 38.88      39.71 SILV   
 13 Smith, Annabel J          11 Storm-MR               40.15      40.53 SILV   
Non-Award Division  
  1 DeGeorge, Sadie           11 NYSA-MR                38.62      36.76 JO     
  2 Humphrey, Ella M          11 PBAC-MR                37.81      37.23 JO     
  3 Kramer, Ellen F           11 NYSA-MR                39.73      41.18        
  4 Gazzara, Kristen E        11 COND-MR                40.17      41.22        
  5 Guo, Emma                 11 SSL-MR                 40.52      41.63        
  6 Calone, Eliana R          11 MWDA-MR                40.05      43.07        
 
Girls 11 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:20.19  11 JO
              1:20.20  11 SMAX Silver Max Cut
              1:28.69  11 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 11:  1:20.20 - 1:28.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Milstein, Jillian E       11 PAC-MR               1:23.36    1:23.12 SILV   
                  39.35     1:23.12 (43.77)                                        
  2 McGourty, Molly F         11 BGNW-MR              1:23.47    1:23.42 SILV   
                  40.16     1:23.42 (43.26)                                        
  3 Murray, Casey L           11 MWDA-MR              1:25.63    1:24.04 SILV   
                  40.11     1:24.04 (43.93)                                        
  4 Park, Kayce H             11 EAST-MR              1:25.89    1:24.64 SILV   
                  40.21     1:24.64 (44.43)                                        
  5 Santos, Lilly G           11 PAC-MR               1:22.14    1:25.07 SILV   
                  40.23     1:25.07 (44.84)                                        
  6 Kung, Alexis D            11 BGNW-MR              1:27.18    1:25.49 SILV   
                  40.61     1:25.49 (44.88)                                        
  7 Nestler, Maura K          11 PATS-MR              1:24.73    1:25.52 SILV   
                  40.26     1:25.52 (45.26)                                        
  8 Anselmi, Margeaux L       11 COND-MR              1:26.21    1:26.05 SILV   
                  40.73     1:26.05 (45.32)                                        
  9 Yang, Sharon Y            11 GAEL-MR              1:27.88    1:26.18 SILV   
                  40.32     1:26.18 (45.86)                                        
 10 Slocum, Annie T           11 Storm-MR             1:27.63    1:26.41 SILV   
                  40.73     1:26.41 (45.68)                                        
 11 Smith, Annabel J          11 Storm-MR             1:26.44    1:26.82 SILV   
                  42.02     1:26.82 (44.80)                                        
 11 Sabol, Mackinzie I        11 BGNW-MR              1:27.99    1:26.82 SILV   
                  41.39     1:26.82 (45.43)                                        
 13 Scanga, Adriana C         11 COND-MR              1:27.97    1:27.29 SILV   
                  41.48     1:27.29 (45.81)                                        
 14 Horner, Maddie H          11 GAEL-MR              1:25.28    1:27.37 SILV   
                  41.55     1:27.37 (45.82)                                        
 15 Lee, Olivia               11 COND-MR              1:28.65    1:28.14 SILV   
                  42.68     1:28.14 (45.46)                                        
 16 Gazzara, Kristen E        11 COND-MR              1:27.89    1:28.65 SILV   
                  42.94     1:28.65 (45.71)                                        
 17 Qu, Ellie C               11 MWDA-MR              1:26.29    1:28.69 SILV   
                  41.21     1:28.69 (47.48)                                        
Non-Award Division  
  1 Lombardo, Kayla           11 Middies Wave-MR      1:20.68    1:17.03 JO     
                  36.13     1:17.03 (40.90)                                        
  2 Vursta, Elizabeth R       11 COND-MR              1:21.27    1:19.55 JO     
                  37.98     1:19.55 (41.57)                                        
  3 Santora, Loretta G        11 MWDA-MR              1:26.62    1:29.19        
                  41.38     1:29.19 (47.81)                                        
  4 Aikman, Saskia M          11 Middies Wave-MR      1:26.68    1:29.56        
                  43.25     1:29.56 (46.31)                                        
  5 Kramer, Ellen F           11 NYSA-MR              1:27.11    1:29.83        
                  43.12     1:29.83 (46.71)                                        
 
Girls 11 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:56.39  11 JO
              2:56.40  11 SMAX Silver Max Cut
              3:11.19  11 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 11:  2:56.40 - 3:11.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 McGourty, Molly F         11 BGNW-MR              3:02.60    3:04.79 SILV   
                  40.69     1:28.16 (47.47)     2:16.48 (48.32)     3:04.79 (48.31)
  2 Qu, Ellie C               11 MWDA-MR              3:04.08    3:06.91 SILV   
                  41.54     1:28.16 (46.62)     2:18.05 (49.89)     3:06.91 (48.86)
Non-Award Division  
  1 DeGeorge, Sadie           11 NYSA-MR              3:02.90    2:54.69 JO     
                  40.66     1:26.51 (45.85)     2:11.70 (45.19)     2:54.69 (42.99)
  2 Chen, Ella Y              11 EAST-MR              2:57.28    2:55.64 JO     
                  38.76     1:24.17 (45.41)     2:10.08 (45.91)     2:55.64 (45.56)
  3 Anselmi, Margeaux L       11 COND-MR              3:00.44    3:12.71        
                  42.89     1:33.88 (50.99)     2:24.18 (50.30)     3:12.71 (48.53)
 
Girls 11 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                31.29  11 JO
                31.30  11 SMAX Silver Max Cut
                34.59  11 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 11:  31.30 - 34.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Murray, Casey L           11 MWDA-MR                31.73      31.90 SILV   
  2 Santora, Loretta G        11 MWDA-MR                32.43      32.14 SILV   
  3 Vitti, Kate L             11 UN-MR                  32.26      32.52 SILV   
  4 LePage, Charlotte G       11 EAST-MR                33.35      34.16 SILV   
  5 Horner, Maddie H          11 GAEL-MR                34.53      34.42 SILV   
  6 DeGeorge, Sadie           11 NYSA-MR                33.99      34.53 SILV   
Non-Award Division  
  1 Gutierrez, Lucianna       11 GAEL-MR                31.75      30.91 JO     
  2 McGourty, Molly F         11 BGNW-MR                34.15      35.39        
  3 Sabol, Mackinzie I        11 BGNW-MR                33.77      35.50        
  4 Lemieux, Erin T           11 HVD-MR                 34.44      35.66        
 
Girls 11 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:10.69  11 JO
              1:10.70  11 SMAX Silver Max Cut
              1:19.39  11 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 11:  1:10.70 - 1:19.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Santora, Loretta G        11 MWDA-MR              1:10.75    1:10.72 SILV   
                  33.69     1:10.72 (37.03)                                        
  2 Vitti, Kate L             11 UN-MR                1:11.01    1:12.41 SILV   
                  34.02     1:12.41 (38.39)                                        
  3 Amerson, Sydney D         11 Storm-MR             1:12.67    1:12.77 SILV   
                  33.45     1:12.77 (39.32)                                        
  4 Nestler, Maura K          11 PATS-MR              1:15.24    1:13.84 SILV   
                  33.99     1:13.84 (39.85)                                        
  5 Wachs, Lauren B           11 EAST-MR              1:17.09    1:14.78 SILV   
                  34.72     1:14.78 (40.06)                                        
  6 LePage, Charlotte G       11 EAST-MR              1:19.09    1:19.11 SILV   
                  36.03     1:19.11 (43.08)                                        
Non-Award Division  
  1 King, Abigail D           11 Storm-MR             1:11.14    1:08.00 JO     
                  33.51     1:08.00 (34.49)                                        
  2 Lemieux, Erin T           11 HVD-MR               1:19.27    1:19.68        
                  36.14     1:19.68 (43.54)                                        
  3 Ho, Audrey J              11 BGNW-MR              1:17.86    1:19.72        
                  37.46     1:19.72 (42.26)                                        
  4 Anselmi, Margeaux L       11 COND-MR              1:19.24    1:23.21        
                  38.23     1:23.21 (44.98)                                        
 -- Milstein, Jillian E       11 PAC-MR               1:17.59        DFS        
      Declared false start
 -- Murray, Casey L           11 MWDA-MR              1:14.86        DFS        
      Declared false start
 
Girls 11 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
              1:11.19  11 JO
              1:11.20  11 SMAX Silver Max Cut
              1:18.69  11 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 11:  1:11.20 - 1:18.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Kung, Alexis D            11 BGNW-MR              1:14.99    1:12.98 SILV   
                  33.30     1:12.98 (39.68)                                        
  2 Santora, Loretta G        11 MWDA-MR              1:12.70    1:13.19 SILV   
                  32.02     1:13.19 (41.17)                                        
  3 Chen, Ella Y              11 EAST-MR              1:13.20    1:13.58 SILV   
                  34.83     1:13.58 (38.75)                                        
  4 Scanga, Adriana C         11 COND-MR              1:15.59    1:13.89 SILV   
                  33.08     1:13.89 (40.81)                                        
  5 Amerson, Sydney D         11 Storm-MR             1:14.22    1:14.11 SILV   
                  33.32     1:14.11 (40.79)                                        
  6 Gutierrez, Lucianna       11 GAEL-MR              1:16.48    1:15.38 SILV   
                  34.51     1:15.38 (40.87)                                        
  7 LePage, Charlotte G       11 EAST-MR              1:12.85    1:15.57 SILV   
                  35.18     1:15.57 (40.39)                                        
  8 McGourty, Molly F         11 BGNW-MR              1:13.96    1:15.90 SILV   
                  35.04     1:15.90 (40.86)                                        
  9 Sabol, Mackinzie I        11 BGNW-MR              1:15.64    1:15.98 SILV   
                  35.65     1:15.98 (40.33)                                        
 10 Wachs, Lauren B           11 EAST-MR              1:18.36    1:16.04 SILV   
                  34.11     1:16.04 (41.93)                                        
 11 Nestler, Maura K          11 PATS-MR              1:18.22    1:16.18 SILV   
                  36.12     1:16.18 (40.06)                                        
 12 Lee, Olivia               11 COND-MR              1:18.60    1:16.60 SILV   
                  36.15     1:16.60 (40.45)                                        
 12 Qu, Ellie C               11 MWDA-MR              1:17.54    1:16.60 SILV   
                  36.85     1:16.60 (39.75)                                        
 14 Slocum, Annie T           11 Storm-MR             1:17.87    1:16.68 SILV   
                  35.51     1:16.68 (41.17)                                        
 15 DeSiena, Kaitlyn          11 CFJV-MR              1:17.32    1:16.84 SILV   
                  35.91     1:16.84 (40.93)                                        
 16 Milstein, Jillian E       11 PAC-MR               1:17.53    1:17.32 SILV   
                  36.34     1:17.32 (40.98)                                        
 17 Anselmi, Margeaux L       11 COND-MR              1:14.33    1:17.43 SILV   
                  37.01     1:17.43 (40.42)                                        
 18 Calone, Eliana R          11 MWDA-MR              1:18.47    1:17.61 SILV   
                  35.91     1:17.61 (41.70)                                        
Non-Award Division  
  1 King, Abigail D           11 Storm-MR             1:12.61    1:10.00 JO     
                  33.28     1:10.00 (36.72)                                        
  2 Horner, Maddie H          11 GAEL-MR              1:18.28    1:19.62        
                  39.37     1:19.62 (40.25)                                        
  3 Oakes, Maya I             11 PBAC-MR              1:18.27    1:20.54        
                  37.44     1:20.54 (43.10)                                        
 
Girls 11 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
              2:30.39  11 JO
              2:30.40  11 SMAX Silver Max Cut
              2:48.09  11 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 11:  2:30.40 - 2:48.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Park, Kayce H             11 EAST-MR              2:31.76    2:31.07 SILV   
                  17.06       32.78 (15.72)   1:57.08 (1:24.30)     2:31.07 (33.99)
  2 Santora, Loretta G        11 MWDA-MR              2:33.15    2:31.91 SILV   
                  32.03     1:07.86 (35.83)     1:57.44 (49.58)     2:31.91 (34.47)
  3 Kung, Alexis D            11 BGNW-MR              2:41.11    2:38.01 SILV   
  4 Slocum, Annie T           11 Storm-MR             2:42.55    2:38.36 SILV   
  5 Nestler, Maura K          11 PATS-MR              2:39.12    2:39.12 SILV   
                  34.67     1:16.01 (41.34)     2:03.32 (47.31)     2:39.12 (35.80)
  6 Scanga, Adriana C         11 COND-MR              2:39.54    2:39.99 SILV   
                  33.68     1:14.54 (40.86)     2:02.93 (48.39)     2:39.99 (37.06)
  7 Anselmi, Margeaux L       11 COND-MR              2:43.01    2:41.39 SILV   
  8 LePage, Charlotte G       11 EAST-MR              2:39.45    2:41.42 SILV   
                  35.96     1:16.59 (40.63)     2:08.14 (51.55)     2:41.42 (33.28)
  9 Murray, Casey L           11 MWDA-MR              2:44.37    2:41.90 SILV   
                  35.95     1:16.44 (40.49)     2:06.56 (50.12)     2:41.90 (35.34)
 10 Calone, Eliana R          11 MWDA-MR              2:44.99    2:43.85 SILV   
                  35.90     1:17.83 (41.93)     2:07.47 (49.64)     2:43.85 (36.38)
 11 Santos, Lilly G           11 PAC-MR               2:44.59    2:44.31 SILV   
                1:19.31     2:04.63 (45.32)     2:44.46 (39.83)         2:44.31 ( )
 12 DeSiena, Kaitlyn          11 CFJV-MR              2:47.11    2:45.65 SILV   
                  38.32     1:20.65 (42.33)     2:12.38 (51.73)     2:45.65 (33.27)
 13 Carousso, Natalie M       11 Storm-MR             2:47.96    2:46.44 SILV   
                  36.52     1:20.18 (43.66)     2:10.57 (50.39)     2:46.44 (35.87)
 14 Yang, Sharon Y            11 GAEL-MR              2:46.80    2:47.25 SILV   
                  38.00     1:19.47 (41.47)     2:08.42 (48.95)     2:47.25 (38.83)
 15 Lee, Olivia               11 COND-MR              2:47.30    2:47.42 SILV   
                  37.10     1:20.79 (43.69)     2:11.93 (51.14)     2:47.42 (35.49)
Non-Award Division  
  1 Qu, Ellie C               11 MWDA-MR              2:44.54    2:48.42        
                  37.61     1:20.74 (43.13)     2:10.25 (49.51)     2:48.42 (38.17)
 -- Wachs, Lauren B           11 EAST-MR              2:35.94         DQ        
      Not towards breast off wall - breast
                  35.50     1:14.70 (39.20)     2:05.82 (51.12)          DQ (37.16)
 -- DeGeorge, Sadie           11 NYSA-MR              2:44.16        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Girls 11 Year Olds 400 Yard IM
===============================================================================
              5:25.79  11 JO
              5:25.80  11 SMAX Silver Max Cut
              5:50.99  11 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 11:  5:25.80 - 5:50.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 LePage, Charlotte G       11 EAST-MR              5:41.14    5:39.47 SILV   
                  36.95     1:23.24 (46.29)     2:05.09 (41.85)     2:47.78 (42.69)
        3:37.99 (50.21)     4:28.70 (50.71)     5:04.86 (36.16)     5:39.47 (34.61)
  2 Wachs, Lauren B           11 EAST-MR              5:31.62    5:45.05 SILV   
                  36.06     1:21.31 (45.25)     2:03.37 (42.06)     2:44.60 (41.23)
        3:35.64 (51.04)     4:27.26 (51.62)     5:07.50 (40.24)     5:45.05 (37.55)
 
Girls 12 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.59  12 JO
                27.60  12 SMAX Silver Max Cut
                30.99  12 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 12:  27.60 - 30.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mordaunt, Victoria        12 Middies Wave-MR        28.56      27.83 SILV   
  2 Douthit, Lydia R          12 NYSA-MR                28.18      27.86 SILV   
  3 Lenes, Katie S            12 Storm-MR               28.16      27.88 SILV   
  4 Wilkinson, Julia          12 CFJV-MR                28.62      27.98 SILV   
  5 Lee, Meredith I           12 BGNW-MR                28.83      28.30 SILV   
  6 Edge, Lauren E            12 Barracudas-MR          28.29      28.32 SILV   
  7 Hannon, Morgan A          12 HVD-MR                 28.19      28.43 SILV   
  7 Bounds, Bae               12 BGNW-MR                28.73      28.43 SILV   
  9 Petriccione, Melania C    12 RA-MR                  29.15      28.60 SILV   
 10 Ha, Kara                  12 LIFE-MR                29.12      28.61 SILV   
 11 Saidmuratov, Grace        12 UN-MR                  28.77      28.63 SILV   
 12 Horgan, Rosemary E        12 HVD-MR                 29.23      28.82 SILV   
 13 Romanov, Vicky B          12 PAC-MR                 29.93      28.85 SILV   
 14 Todorov, Ainhoa           12 PATS-MR                29.07      28.86 SILV   
 14 Joyce, Maggie K           12 Storm-MR               28.71      28.86 SILV   
 14 Huang, Alyssa             12 CFJV-MR                29.26      28.86 SILV   
 17 Carano, Mylie             12 CFJV-MR                28.56      28.88 SILV   
 18 Solomon, Mirabel K        12 BGNW-MR                28.46      29.07 SILV   
 19 Dabo, Mariama F           12 HVD-MR                 27.99      29.17 SILV   
 20 Gield, Josie X            12 PATS-MR                30.26      29.19 SILV   
 21 Whang, Samantha E         12 NYSA-MR                29.87      29.44 SILV   
 22 Finnerty, Katherine J     12 AGMV-MR                30.55      29.55 SILV   
 22 Sarier-Smith, Hannah F    12 PAC-MR                 29.91      29.55 SILV   
 24 Jimenez, Hermione E       12 RFAC-MR                29.07      29.59 SILV   
 25 McSweeney, Sydney E       12 AGMV-MR                30.29      29.69 SILV   
 26 Martin, Ashley L          12 PBAC-MR                30.06      29.70 SILV   
 27 Melia, Hollie A           12 PAC-MR                 30.01      29.80 SILV   
 28 Hibbert, Laura            12 Silver Streaks-MR      29.93      29.87 SILV   
 29 Kamiyama, Naomi           12 COND-MR                30.57      29.98 SILV   
 30 Perrino, Ava T            12 NYSA-MR                29.89      30.08 SILV   
 31 Hricay, Grace M           12 EAST-MR                29.45      30.15 SILV   
 32 Trubenbach, Grace M       12 NYSA-MR                30.10      30.21 SILV   
 32 Largen, Caroline F        12 UN-MR                  30.08      30.21 SILV   
 34 Stern, Jessie S           12 BGNW-MR                30.20      30.34 SILV   
 35 Jarvis, Cassie D          12 HVD-MR                 30.58      30.44 SILV   
 36 Tassier, Katherine A      12 BGNW-MR                30.84      30.60 SILV   
 37 Boyle, Connelly           12 Middies Wave-MR        30.20      30.61 SILV   
 38 Angerthal, Vivian         12 CFJV-MR                30.52      30.77 SILV   
 39 Wu, Serena Y              12 UN-MR                  30.10      30.83 SILV   
 40 Villalona, Sienna D       12 TRS-MR                 30.17      30.96 SILV   
 -- Casucci, Kira E           10 HVD-MR                 31.09     X30.85        
Non-Award Division  
  1 Omar, Lailaa S            12 NYSA-MR                30.35      31.09        
  2 Jarvis, Delaney R         12 HVD-MR                 30.34      31.12        
  3 Nemeth, Ava E             12 HVD-MR                 30.70      31.30        
 
Girls 12 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                59.69  12 JO
                59.70  12 SMAX Silver Max Cut
              1:08.29  12 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 12:  59.70 - 1:08.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Hannon, Morgan A          12 HVD-MR               1:00.66      59.91 SILV   
                  29.02       59.91 (30.89)                                        
  2 Arciniegas, Laura         12 COND-MR              1:02.12    1:00.40 SILV   
                  28.93     1:00.40 (31.47)                                        
  3 Edge, Lauren E            12 Barracudas-MR        1:01.98    1:00.45 SILV   
                  29.15     1:00.45 (31.30)                                        
  4 Kyqykaliu, Vesa A         12 NYSA-MR              1:00.44    1:00.65 SILV   
                  29.26     1:00.65 (31.39)                                        
  5 Wilkinson, Julia          12 CFJV-MR              1:02.11    1:01.29 SILV   
                  29.26     1:01.29 (32.03)                                        
  6 Horgan, Rosemary E        12 HVD-MR               1:02.20    1:01.30 SILV   
                  30.11     1:01.30 (31.19)                                        
  7 Petriccione, Melania C    12 RA-MR                1:02.01    1:01.57 SILV   
                  30.08     1:01.57 (31.49)                                        
  8 Douthit, Lydia R          12 NYSA-MR              1:00.43    1:01.85 SILV   
                  29.57     1:01.85 (32.28)                                        
  9 Sarpong, Afia             12 HVD-MR               1:02.88    1:01.87 SILV   
                  29.11     1:01.87 (32.76)                                        
 10 Pece, Delaney R           12 PATS-MR              1:06.06    1:02.15 SILV   
                  29.85     1:02.15 (32.30)                                        
 11 Joyce, Maggie K           12 Storm-MR             1:01.03    1:02.26 SILV   
                  29.87     1:02.26 (32.39)                                        
 12 Lee, Meredith I           12 BGNW-MR              1:02.39    1:02.82 SILV   
                  30.28     1:02.82 (32.54)                                        
 13 Whang, Samantha E         12 NYSA-MR              1:05.17    1:03.29 SILV   
                  30.21     1:03.29 (33.08)                                        
 14 Huang, Alyssa             12 CFJV-MR              1:05.27    1:03.46 SILV   
                  30.21     1:03.46 (33.25)                                        
 15 Solomon, Mirabel K        12 BGNW-MR              1:02.61    1:03.59 SILV   
                  30.72     1:03.59 (32.87)                                        
 16 Jimenez, Hermione E       12 RFAC-MR              1:03.76    1:03.80 SILV   
                  30.72     1:03.80 (33.08)                                        
 17 Dabo, Mariama F           12 HVD-MR               1:02.97    1:04.02 SILV   
                  30.71     1:04.02 (33.31)                                        
 18 Sarier-Smith, Hannah F    12 PAC-MR               1:08.01    1:04.76 SILV   
                  31.06     1:04.76 (33.70)                                        
 19 Hricay, Grace M           12 EAST-MR              1:03.74    1:04.77 SILV   
                  30.97     1:04.77 (33.80)                                        
 20 Powzaniuk, Julianna L     12 WSSC-MR              1:07.45    1:04.81 SILV   
                  30.48     1:04.81 (34.33)                                        
 21 Diaz, Ilana M             12 NYSA-MR              1:07.81    1:04.97 SILV   
                  31.26     1:04.97 (33.71)                                        
 22 Martin, Ashley L          12 PBAC-MR              1:06.36    1:05.13 SILV   
                  30.95     1:05.13 (34.18)                                        
 23 Gaza, Bitsy T             12 Storm-MR             1:05.84    1:05.34 SILV   
                  31.35     1:05.34 (33.99)                                        
 23 Kamiyama, Naomi           12 COND-MR              1:07.35    1:05.34 SILV   
                  31.48     1:05.34 (33.86)                                        
 25 Camacho, Nina A           12 PBAC-MR              1:07.49    1:06.03 SILV   
                  32.28     1:06.03 (33.75)                                        
 26 Romanov, Vicky B          12 PAC-MR               1:04.81    1:06.12 SILV   
                  31.07     1:06.12 (35.05)                                        
 27 Jarvis, Cassie D          12 HVD-MR               1:07.09    1:06.23 SILV   
                  30.79     1:06.23 (35.44)                                        
 28 McSweeney, Sydney E       12 AGMV-MR              1:06.93    1:06.28 SILV   
                  30.97     1:06.28 (35.31)                                        
 29 Ha, Kara                  12 LIFE-MR              1:06.50    1:06.61 SILV   
                  31.50     1:06.61 (35.11)                                        
 30 Regenauer, Magdalena G    12 NBS-MR               1:04.54    1:06.94 SILV   
                  31.52     1:06.94 (35.42)                                        
 31 Jarvis, Delaney R         12 HVD-MR               1:07.74    1:07.03 SILV   
 32 Jeon, Claire J            12 HVD-MR               1:06.75    1:07.10 SILV   
                  32.86     1:07.10 (34.24)                                        
 33 Tassier, Katherine A      12 BGNW-MR              1:07.49    1:07.64 SILV   
                  32.92     1:07.64 (34.72)                                        
Non-Award Division  
  1 Webster, Katie E          12 PBAC-MR              1:00.29      58.87 JO     
                  28.37       58.87 (30.50)                                        
  2 Lenes, Katie S            12 Storm-MR               59.82      59.70 SMAX   
                  28.50       59.70 (31.20)                                        
  3 Hibbert, Laura            12 Silver Streaks-MR    1:08.00    1:08.65        
                  32.71     1:08.65 (35.94)                                        
  4 Seldin, Emily             12 NDAC-MR              1:07.29    1:09.40        
                  33.31     1:09.40 (36.09)                                        
  5 Villalona, Sienna D       12 TRS-MR               1:07.11    1:09.45        
                  33.50     1:09.45 (35.95)                                        
 
Girls 12 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:10.29  12 JO
              2:10.30  12 SMAX Silver Max Cut
              2:25.89  12 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 12:  2:10.30 - 2:25.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Kyqykaliu, Vesa A         12 NYSA-MR              2:14.02    2:12.04 SILV   
                  30.11     1:03.04 (32.93)     1:37.64 (34.60)     2:12.04 (34.40)
  2 Horgan, Rosemary E        12 HVD-MR               2:10.68    2:12.16 SILV   
                  30.92     1:04.95 (34.03)     1:39.20 (34.25)     2:12.16 (32.96)
  3 Petriccione, Melania C    12 RA-MR                2:12.94    2:12.17 SILV   
                  30.80     1:04.32 (33.52)     1:38.93 (34.61)     2:12.17 (33.24)
  4 Ott, Ursula J             12 UN-MR                2:12.26    2:13.86 SILV   
                  31.05     1:05.28 (34.23)     1:40.47 (35.19)     2:13.86 (33.39)
  5 Lee, Meredith I           12 BGNW-MR              2:20.33    2:14.43 SILV   
                  30.88     1:05.91 (35.03)     1:41.09 (35.18)     2:14.43 (33.34)
  6 Joyce, Maggie K           12 Storm-MR             2:12.16    2:14.64 SILV   
                  30.07     1:04.44 (34.37)     1:40.24 (35.80)     2:14.64 (34.40)
  7 Edge, Lauren E            12 Barracudas-MR        2:15.20    2:14.66 SILV   
                  31.00     1:05.25 (34.25)     1:40.42 (35.17)     2:14.66 (34.24)
  8 Hannon, Morgan A          12 HVD-MR               2:11.87    2:14.76 SILV   
                  31.17     1:05.55 (34.38)   2:14.76 (1:09.21)                    
  9 Boyle, Connelly           12 Middies Wave-MR      2:15.65    2:17.12 SILV   
 10 Wilkinson, Julia          12 CFJV-MR              2:18.60    2:18.89 SILV   
                  32.07     1:07.69 (35.62)     1:43.56 (35.87)     2:18.89 (35.33)
 11 White, Sienna R           12 BGNW-MR              2:23.95    2:23.02 SILV   
                  33.69     1:10.71 (37.02)     1:47.72 (37.01)     2:23.02 (35.30)
 12 Hricay, Grace M           12 EAST-MR              2:20.41    2:23.08 SILV   
                  33.24     1:09.48 (36.24)     1:46.75 (37.27)     2:23.08 (36.33)
Non-Award Division  
  1 Tula, Kelly A             12 COND-MR              2:11.36    2:09.01 JO     
                  29.59     1:01.89 (32.30)     1:35.86 (33.97)     2:09.01 (33.15)
 -- Dabo, Mariama F           12 HVD-MR               2:24.10        DFS        
      Declared false start
 -- Douthit, Lydia R          12 NYSA-MR              2:19.89        DFS        
      Declared false start
 
Girls 12 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:51.99  12 JO
              5:52.00  12 SMAX Silver Max Cut
              6:20.79  12 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 12:  5:52.00 - 6:20.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Ebrahimpour, Beth N       12 COND-MR              6:00.40    5:54.18 SILV   
                  29.49     1:02.85 (33.36)     1:38.51 (35.66)     2:14.76 (36.25)
        2:51.14 (36.38)     3:28.04 (36.90)     4:05.00 (36.96)     4:41.99 (36.99)
        5:18.34 (36.35)     5:54.18 (35.84)                                        
  2 Douthit, Lydia R          12 NYSA-MR              6:20.19    6:02.61 SILV   
                  32.04     1:09.25 (37.21)     1:46.78 (37.53)     2:24.02 (37.24)
        3:01.71 (37.69)     3:38.06 (36.35)     4:15.21 (37.15)     4:52.52 (37.31)
        5:29.34 (36.82)     6:02.61 (33.27)                                        
  3 Hannon, Morgan A          12 HVD-MR               6:09.82    6:04.90 SILV   
                  30.07     1:04.83 (34.76)     1:40.54 (35.71)     2:17.53 (36.99)
        2:54.89 (37.36)                                                            
            5:28.85 ( )     6:04.90 (36.05)                                        
  4 Martin, Ashley L          12 PBAC-MR              6:11.73    6:04.96 SILV   
                  31.85     1:07.51 (35.66)     1:44.15 (36.64)     2:21.63 (37.48)
        2:59.13 (37.50)     3:36.70 (37.57)     4:14.29 (37.59)     4:51.77 (37.48)
        5:28.85 (37.08)     6:04.96 (36.11)                                        
  5 Solomon, Mirabel K        12 BGNW-MR              6:08.89    6:07.00 SILV   
                  31.98     1:08.58 (36.60)     1:46.16 (37.58)     2:24.29 (38.13)
        3:01.91 (37.62)     3:39.69 (37.78)     4:17.57 (37.88)     4:55.41 (37.84)
        5:32.17 (36.76)     6:07.00 (34.83)                                        
  6 Whang, Samantha E         12 NYSA-MR              6:15.32    6:07.20 SILV   
                  32.32     1:08.76 (36.44)     1:45.46 (36.70)     2:22.73 (37.27)
        3:01.36 (38.63)     3:38.15 (36.79)     4:14.30 (36.15)     4:51.09 (36.79)
        5:31.60 (40.51)     6:07.20 (35.60)                                        
  7 Robinson, Lindsey T       12 EAST-MR              6:05.77    6:07.27 SILV   
                  31.71     1:07.86 (36.15)     1:45.23 (37.37)     2:22.68 (37.45)
        3:00.08 (37.40)     3:38.74 (38.66)     4:16.81 (38.07)     4:54.84 (38.03)
        5:31.65 (36.81)     6:07.27 (35.62)                                        
  8 Jimenez, Hermione E       12 RFAC-MR              6:09.51    6:11.36 SILV   
                  33.04     1:08.96 (35.92)     1:46.54 (37.58)     2:24.33 (37.79)
        3:02.18 (37.85)     3:40.36 (38.18)     4:18.82 (38.46)     4:57.21 (38.39)
        5:34.96 (37.75)     6:11.36 (36.40)                                        
  9 White, Sienna R           12 BGNW-MR              6:14.46    6:11.88 SILV   
                  33.39     1:11.11 (37.72)     1:49.12 (38.01)     2:27.03 (37.91)
        3:04.89 (37.86)     3:42.80 (37.91)     4:20.78 (37.98)     4:58.78 (38.00)
        5:36.22 (37.44)     6:11.88 (35.66)                                        
Non-Award Division  
  1 Petriccione, Melania C    12 RA-MR                6:05.77    5:46.31 JO     
                  31.18     1:05.71 (34.53)     1:41.28 (35.57)     2:17.09 (35.81)
        2:52.17 (35.08)     3:27.65 (35.48)     4:02.44 (34.79)     4:37.89 (35.45)
        5:13.32 (35.43)     5:46.31 (32.99)                                        
  2 Penn, Haley J             12 Storm-MR             5:56.87    5:48.21 JO     
                  29.71     1:03.64 (33.93)     1:38.59 (34.95)     2:14.23 (35.64)
        2:50.14 (35.91)     3:26.11 (35.97)     4:02.01 (35.90)     4:37.82 (35.81)
        5:13.71 (35.89)     5:48.21 (34.50)                                        
  3 Edge, Lauren E            12 Barracudas-MR        6:01.70    5:50.01 JO     
                  30.78     1:05.46 (34.68)     1:41.17 (35.71)     2:17.19 (36.02)
        2:53.53 (36.34)     3:29.68 (36.15)     4:06.23 (36.55)     4:42.01 (35.78)
        5:17.38 (35.37)     5:50.01 (32.63)                                        
  4 Pece, Delaney R           12 PATS-MR              5:57.60    5:50.44 JO     
                  30.88     1:05.49 (34.61)     1:40.82 (35.33)     2:16.19 (35.37)
        2:51.87 (35.68)     3:27.96 (36.09)     4:04.05 (36.09)     4:40.22 (36.17)
        5:16.55 (36.33)     5:50.44 (33.89)                                        
  5 Fenton, Sofia M           12 NYSA-MR              6:05.53    5:50.76 JO     
                  29.20     1:02.94 (33.74)     1:38.12 (35.18)     2:13.36 (35.24)
        2:49.74 (36.38)     3:26.35 (36.61)     4:03.00 (36.65)     4:39.46 (36.46)
        5:16.75 (37.29)     5:50.76 (34.01)                                        
  6 Jeon, Claire J            12 HVD-MR               6:18.28    6:42.32        
                  32.57     1:09.40 (36.83)     1:47.99 (38.59)     2:28.55 (40.56)
        3:09.50 (40.95)     3:50.90 (41.40)     4:35.24 (44.34)     5:18.78 (43.54)
        6:01.82 (43.04)     6:42.32 (40.50)                                        
 
Girls 12 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.59  12 JO
                31.60  12 SMAX Silver Max Cut
                36.09  12 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 12:  31.60 - 36.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Webster, Katie E          12 PBAC-MR                32.43      31.64 SILV   
  2 Calvin, Chelsea           12 SSL-MR                 31.95      31.67 SILV   
  3 Douthit, Lydia R          12 NYSA-MR                32.55      31.95 SILV   
  4 Sohng, Ella M             12 Storm-MR               33.00      32.06 SILV   
  5 Joyce, Maggie K           12 Storm-MR               33.39      32.27 SILV   
  6 Todorov, Ainhoa           12 PATS-MR                32.73      32.68 SILV   
  7 Wu, Serena Y              12 UN-MR                  32.98      32.76 SILV   
  8 Kamiyama, Naomi           12 COND-MR                32.63      32.78 SILV   
  9 Ha, Kara                  12 LIFE-MR                34.47      32.99 SILV   
 10 Pece, Delaney R           12 PATS-MR                33.23      33.12 SILV   
 11 Ebrahimpour, Beth N       12 COND-MR                34.46      33.18 SILV   
 12 Saidmuratov, Grace        12 UN-MR                  33.29      33.24 SILV   
 13 Kyqykaliu, Vesa A         12 NYSA-MR                35.07      33.38 SILV   
 14 Sarpong, Afia             12 HVD-MR                 33.37      33.44 SILV   
 15 Petriccione, Melania C    12 RA-MR                  33.39      33.46 SILV   
 16 Camacho, Nina A           12 PBAC-MR                34.51      33.51 SILV   
 17 Martin, Ashley L          12 PBAC-MR                34.31      33.55 SILV   
 18 Donohoe, Megan E          12 COND-MR                34.61      33.69 SILV   
 19 Sarier-Smith, Hannah F    12 PAC-MR                 33.42      33.75 SILV   
 20 Carano, Mylie             12 CFJV-MR                32.24      33.85 SILV   
 21 Solomon, Mirabel K        12 BGNW-MR                34.10      34.43 SILV   
 22 Gaza, Bitsy T             12 Storm-MR               34.03      34.50 SILV   
 23 Stern, Jessie S           12 BGNW-MR                36.05      34.63 SILV   
 24 Whang, Samantha E         12 NYSA-MR                35.80      34.69 SILV   
 25 Hannon, Morgan A          12 HVD-MR                 35.43      34.79 SILV   
 26 Jarvis, Emma M            12 HVD-MR                 35.26      34.80 SILV   
 27 O'Neill, Jade R           12 COND-MR                34.33      35.01 SILV   
 28 Regenauer, Magdalena G    12 NBS-MR                 33.34      35.02 SILV   
 29 Gield, Josie X            12 PATS-MR                35.89      35.16 SILV   
 30 Perrino, Ava T            12 NYSA-MR                35.53      35.27 SILV   
 31 Edge, Lauren E            12 Barracudas-MR          34.81      36.03 SILV   
Non-Award Division  
  1 Tula, Kelly A             12 COND-MR                31.63      31.16 JO     
  2 Penn, Haley J             12 Storm-MR               31.96      31.43 JO     
  3 Jarvis, Cassie D          12 HVD-MR                 35.83      36.33        
  4 Nemeth, Ava E             12 HVD-MR                 35.45      36.67        
  5 Jarvis, Delaney R         12 HVD-MR                 35.98      39.64        
 
Girls 12 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:07.89  12 JO
              1:07.90  12 SMAX Silver Max Cut
              1:19.49  12 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 12:  1:07.90 - 1:19.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Joyce, Maggie K           12 Storm-MR             1:08.12    1:08.29 SILV   
                  33.06     1:08.29 (35.23)                                        
  2 Pece, Delaney R           12 PATS-MR              1:08.90    1:08.44 SILV   
                  33.58     1:08.44 (34.86)                                        
  3 Ott, Ursula J             12 UN-MR                1:10.91    1:08.78 SILV   
                  33.63     1:08.78 (35.15)                                        
  4 Ebrahimpour, Beth N       12 COND-MR              1:11.54    1:09.27 SILV   
                  33.55     1:09.27 (35.72)                                        
  5 Webster, Katie E          12 PBAC-MR              1:10.66    1:09.45 SILV   
                  33.39     1:09.45 (36.06)                                        
  6 Kyqykaliu, Vesa A         12 NYSA-MR              1:11.60    1:09.55 SILV   
                  33.63     1:09.55 (35.92)                                        
  7 Sohng, Ella M             12 Storm-MR             1:09.24    1:09.59 SILV   
                  33.94     1:09.59 (35.65)                                        
  8 Douthit, Lydia R          12 NYSA-MR              1:09.62    1:09.82 SILV   
                  33.90     1:09.82 (35.92)                                        
  9 Kamiyama, Naomi           12 COND-MR              1:09.56    1:10.12 SILV   
                  33.48     1:10.12 (36.64)                                        
 10 Petriccione, Melania C    12 RA-MR                1:11.82    1:10.69 SILV   
                  34.65     1:10.69 (36.04)                                        
 11 Saidmuratov, Grace        12 UN-MR                1:09.72    1:11.00 SILV   
                  34.68     1:11.00 (36.32)                                        
 12 Camacho, Nina A           12 PBAC-MR              1:14.04    1:11.07 SILV   
                  34.62     1:11.07 (36.45)                                        
 13 Todorov, Ainhoa           12 PATS-MR              1:10.30    1:11.12 SILV   
                  34.52     1:11.12 (36.60)                                        
 14 Martin, Ashley L          12 PBAC-MR              1:16.78    1:11.92 SILV   
                  34.63     1:11.92 (37.29)                                        
 15 Sarier-Smith, Hannah F    12 PAC-MR               1:13.71    1:12.92 SILV   
                  34.80     1:12.92 (38.12)                                        
 16 Sarpong, Afia             12 HVD-MR               1:13.57    1:13.10 SILV   
                  35.54     1:13.10 (37.56)                                        
 17 Ha, Kara                  12 LIFE-MR              1:15.34    1:13.56 SILV   
 18 Donohoe, Megan E          12 COND-MR              1:19.10    1:13.90 SILV   
                  35.04     1:13.90 (38.86)                                        
 19 Diaz, Ilana M             12 NYSA-MR              1:18.04    1:14.17 SILV   
                  35.74     1:14.17 (38.43)                                        
 20 Carano, Mylie             12 CFJV-MR              1:12.04    1:14.90 SILV   
                  35.82     1:14.90 (39.08)                                        
 21 Stern, Jessie S           12 BGNW-MR              1:18.71    1:15.22 SILV   
                  36.54     1:15.22 (38.68)                                        
 22 O'Neill, Jade R           12 COND-MR              1:12.86    1:15.30 SILV   
                  36.18     1:15.30 (39.12)                                        
 23 White, Sienna R           12 BGNW-MR              1:17.88    1:15.40 SILV   
                  37.44     1:15.40 (37.96)                                        
 24 Perrino, Ava T            12 NYSA-MR              1:16.43    1:15.72 SILV   
                  37.25     1:15.72 (38.47)                                        
 25 Gash, Amelia M            12 PATS-MR              1:18.00    1:15.80 SILV   
                  36.69     1:15.80 (39.11)                                        
 26 Jarvis, Cassie D          12 HVD-MR               1:18.68    1:16.65 SILV   
                  37.77     1:16.65 (38.88)                                        
 27 Villalona, Sienna D       12 TRS-MR               1:16.89    1:16.73 SILV   
                  37.28     1:16.73 (39.45)                                        
 28 Hricay, Grace M           12 EAST-MR              1:16.27    1:16.83 SILV   
                  37.94     1:16.83 (38.89)                                        
 29 Moore, Lily A             12 Storm-MR             1:16.80    1:17.32 SILV   
                  37.65     1:17.32 (39.67)                                        
 30 Jarvis, Emma M            12 HVD-MR               1:17.91    1:17.56 SILV   
                  36.90     1:17.56 (40.66)                                        
 31 Jimenez, Hermione E       12 RFAC-MR              1:16.92    1:18.61 SILV   
                  38.51     1:18.61 (40.10)                                        
 32 Tassier, Katherine A      12 BGNW-MR              1:18.42    1:18.93 SILV   
                  38.81     1:18.93 (40.12)                                        
 33 Nemeth, Ava E             12 HVD-MR               1:17.34    1:19.38 SILV   
                  38.47     1:19.38 (40.91)                                        
Non-Award Division  
  1 Calvin, Chelsea           12 SSL-MR               1:08.49    1:06.27 JO     
                  32.20     1:06.27 (34.07)                                        
  2 Wilkinson, Julia          12 CFJV-MR              1:08.64    1:06.69 JO     
                  32.55     1:06.69 (34.14)                                        
  3 Bounds, Bae               12 BGNW-MR              1:18.05    1:19.63        
                  38.00     1:19.63 (41.63)                                        
 -- Jarvis, Delaney R         12 HVD-MR               1:17.80         DQ        
      Delay initiating turn
 
Girls 12 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:28.39  12 JO
              2:28.40  12 SMAX Silver Max Cut
              2:46.99  12 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 12:  2:28.40 - 2:46.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Sohng, Ella M             12 Storm-MR             2:32.45    2:28.93 SILV   
                  34.27     1:11.68 (37.41)     1:50.95 (39.27)     2:28.93 (37.98)
  2 Douthit, Lydia R          12 NYSA-MR              2:31.03    2:29.02 SILV   
                  35.56     1:14.27 (38.71)     1:52.72 (38.45)     2:29.02 (36.30)
  3 Wilkinson, Julia          12 CFJV-MR              2:31.50    2:30.01 SILV   
                  33.63     1:11.18 (37.55)     1:51.30 (40.12)     2:30.01 (38.71)
  4 Tula, Kelly A             12 COND-MR              2:31.79    2:30.83 SILV   
                  34.88     1:13.23 (38.35)     1:52.15 (38.92)     2:30.83 (38.68)
  5 Kyqykaliu, Vesa A         12 NYSA-MR              2:42.12    2:33.38 SILV   
                  35.46     1:13.21 (37.75)     1:52.99 (39.78)     2:33.38 (40.39)
  6 Kamiyama, Naomi           12 COND-MR              2:33.66    2:34.74 SILV   
                  35.99     1:14.70 (38.71)     1:54.98 (40.28)     2:34.74 (39.76)
  7 Gaza, Bitsy T             12 Storm-MR             2:39.47    2:36.67 SILV   
                  36.78     1:17.87 (41.09)     1:58.74 (40.87)     2:36.67 (37.93)
  8 Camacho, Nina A           12 PBAC-MR              2:38.90    2:38.92 SILV   
                  37.84     1:17.73 (39.89)     1:59.23 (41.50)     2:38.92 (39.69)
  9 White, Sienna R           12 BGNW-MR              2:40.47    2:38.97 SILV   
                  38.99     1:19.66 (40.67)     1:59.73 (40.07)     2:38.97 (39.24)
Non-Award Division  
  1 Penn, Haley J             12 Storm-MR             2:31.48    2:22.47 JO     
                  32.77     1:08.76 (35.99)     1:45.67 (36.91)     2:22.47 (36.80)
  2 Pece, Delaney R           12 PATS-MR              2:30.80    2:27.12 JO     
                  34.73     1:11.84 (37.11)     1:50.15 (38.31)     2:27.12 (36.97)
  3 Joyce, Maggie K           12 Storm-MR             2:32.15    2:27.39 JO     
                  33.79     1:11.50 (37.71)     1:50.69 (39.19)     2:27.39 (36.70)
 -- Carano, Mylie             12 CFJV-MR              2:43.00         DQ        
      Re-Submerged
                  37.89     1:19.36 (41.47)     2:01.16 (41.80)          DQ (40.43)
 -- Whang, Samantha E         12 NYSA-MR              2:46.19        DFS        
      Declared false start
 
Girls 12 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.29  12 JO
                36.30  12 SMAX Silver Max Cut
                40.59  12 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 12:  36.30 - 40.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Largen, Caroline F        12 UN-MR                  38.63      36.31 SILV   
  2 Finnerty, Katherine J     12 AGMV-MR                37.23      36.42 SILV   
  3 Lenes, Katie S            12 Storm-MR               39.91      37.00 SILV   
  4 Petriccione, Melania C    12 RA-MR                  37.54      37.07 SILV   
  5 Gield, Josie X            12 PATS-MR                37.52      37.10 SILV   
  6 Greiner, Katie E          12 MWDA-MR                37.70      37.14 SILV   
  7 Dabo, Mariama F           12 HVD-MR                 37.04      37.40 SILV   
  8 Shandroff, Shae R         12 SPAR-MR                38.35      37.41 SILV   
  9 Ha, Kara                  12 LIFE-MR                37.99      37.53 SILV   
 10 Webster, Katie E          12 PBAC-MR                38.70      37.80 SILV   
 11 Horgan, Rosemary E        12 HVD-MR                 38.41      37.81 SILV   
 12 Wilkinson, Julia          12 CFJV-MR                39.33      37.87 SILV   
 13 Saidmuratov, Grace        12 UN-MR                  39.48      37.97 SILV   
 14 Edge, Lauren E            12 Barracudas-MR          40.12      37.99 SILV   
 15 O'Neill, Jade R           12 COND-MR                38.43      38.40 SILV   
 16 Lee, Meredith I           12 BGNW-MR                37.00      38.41 SILV   
 17 Romanov, Vicky B          12 PAC-MR                 38.16      38.61 SILV   
 18 Hughes, Alyssa G          12 NYSA-MR                39.58      38.75 SILV   
 19 Solomon, Mirabel K        12 BGNW-MR                38.34      39.29 SILV   
 20 Martin, Ashley L          12 PBAC-MR                39.67      39.35 SILV   
 21 Lam, Vivian H             12 Barracudas-MR          40.24      39.42 SILV   
 22 Hibbert, Laura            12 Silver Streaks-MR      39.35      39.71 SILV   
 23 Cartagena, Kathy          12 SPAR-MR                39.33      39.79 SILV   
 24 Villalona, Sienna D       12 TRS-MR                 39.77      39.81 SILV   
 25 Kamiyama, Naomi           12 COND-MR                39.69      40.34 SILV   
 26 Thomas, Mikayla M         12 PATS-MR                39.65      40.46 SILV   
 27 Huang, Alyssa             12 CFJV-MR                39.00      40.55 SILV   
 28 Zehe, Helene H            12 GAEL-MR                39.45      40.57 SILV   
Non-Award Division  
  1 Van Wormer, Rowan E       12 PATS-MR                39.09      35.21 JO     
  2 Sohng, Ella M             12 Storm-MR               36.61      35.76 JO     
  3 Walsh, Alexondria N       12 NYSA-MR                40.33      40.68        
  4 Jeon, Claire J            12 HVD-MR                 40.22      40.96        
  5 Nemeth, Ava E             12 HVD-MR                 40.25      41.17        
 
Girls 12 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:18.19  12 JO
              1:18.20  12 SMAX Silver Max Cut
              1:28.69  12 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 12:  1:18.20 - 1:28.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Horgan, Rosemary E        12 HVD-MR               1:23.43    1:19.34 SILV   
                  38.38     1:19.34 (40.96)                                        
  2 Lenes, Katie S            12 Storm-MR             1:23.32    1:19.88 SILV   
                  37.64     1:19.88 (42.24)                                        
  3 Jarvis, Cassie D          12 HVD-MR               1:18.81    1:20.41 SILV   
                  36.82     1:20.41 (43.59)                                        
  4 Sohng, Ella M             12 Storm-MR             1:21.46    1:20.56 SILV   
                  37.80     1:20.56 (42.76)                                        
  5 Saidmuratov, Grace        12 UN-MR                1:20.96    1:20.72 SILV   
                  38.15     1:20.72 (42.57)                                        
  6 Petriccione, Melania C    12 RA-MR                1:20.28    1:21.28 SILV   
                  38.82     1:21.28 (42.46)                                        
  7 Sarpong, Afia             12 HVD-MR               1:20.38    1:21.35 SILV   
                  37.47     1:21.35 (43.88)                                        
  8 Largen, Caroline F        12 UN-MR                1:27.42    1:21.39 SILV   
                  37.53     1:21.39 (43.86)                                        
  9 Kyqykaliu, Vesa A         12 NYSA-MR              1:25.71    1:21.56 SILV   
                  38.00     1:21.56 (43.56)                                        
 10 Edge, Lauren E            12 Barracudas-MR        1:23.88    1:21.84 SILV   
                  38.94     1:21.84 (42.90)                                        
 11 Ha, Kara                  12 LIFE-MR              1:24.07    1:22.23 SILV   
                  39.21     1:22.23 (43.02)                                        
 12 Arciniegas, Laura         12 COND-MR              1:19.76    1:22.32 SILV   
                  38.54     1:22.32 (43.78)                                        
 13 Gield, Josie X            12 PATS-MR              1:26.12    1:23.18 SILV   
                  38.91     1:23.18 (44.27)                                        
 14 Shandroff, Shae R         12 SPAR-MR              1:22.99    1:23.69 SILV   
                  40.41     1:23.69 (43.28)                                        
 15 O'Neill, Jade R           12 COND-MR              1:23.57    1:23.74 SILV   
                  39.94     1:23.74 (43.80)                                        
 16 Wilkinson, Julia          12 CFJV-MR              1:25.28    1:23.98 SILV   
                  39.86     1:23.98 (44.12)                                        
 17 Todorov, Ainhoa           12 PATS-MR              1:25.70    1:24.02 SILV   
                  39.33     1:24.02 (44.69)                                        
 18 Hughes, Alyssa G          12 NYSA-MR              1:28.63    1:24.46 SILV   
                  40.21     1:24.46 (44.25)                                        
 19 Greiner, Katie E          12 MWDA-MR              1:23.68    1:24.64 SILV   
                  39.58     1:24.64 (45.06)                                        
 20 Lee, Meredith I           12 BGNW-MR              1:22.51    1:24.71 SILV   
                  40.87     1:24.71 (43.84)                                        
 21 Romanov, Vicky B          12 PAC-MR               1:25.02    1:24.74 SILV   
                  40.41     1:24.74 (44.33)                                        
 22 Finnerty, Katherine J     12 AGMV-MR              1:24.37    1:25.50 SILV   
                  40.38     1:25.50 (45.12)                                        
 23 Kamiyama, Naomi           12 COND-MR              1:22.55    1:25.71 SILV   
                  40.46     1:25.71 (45.25)                                        
 24 Dabo, Mariama F           12 HVD-MR               1:23.36    1:25.77 SILV   
                  39.71     1:25.77 (46.06)                                        
 25 Hricay, Grace M           12 EAST-MR              1:27.81    1:26.36 SILV   
                  41.82     1:26.36 (44.54)                                        
 26 Thomas, Mikayla M         12 PATS-MR              1:23.48    1:26.69 SILV   
                  41.11     1:26.69 (45.58)                                        
 27 Webster, Katie E          12 PBAC-MR              1:26.56    1:26.82 SILV   
                  40.81     1:26.82 (46.01)                                        
 28 Martin, Ashley L          12 PBAC-MR              1:25.52    1:27.71 SILV   
                  41.49     1:27.71 (46.22)                                        
 29 Lam, Vivian H             12 Barracudas-MR        1:28.37    1:28.05 SILV   
                  41.52     1:28.05 (46.53)                                        
 30 Cartagena, Kathy          12 SPAR-MR              1:27.11    1:28.26 SILV   
                  41.59     1:28.26 (46.67)                                        
 31 Walsh, Alexondria N       12 NYSA-MR              1:27.08    1:28.33 SILV   
                  42.76     1:28.33 (45.57)                                        
Non-Award Division  
  1 Zehe, Helene H            12 GAEL-MR              1:27.73    1:28.90        
                  42.21     1:28.90 (46.69)                                        
  2 Hibbert, Laura            12 Silver Streaks-MR    1:26.42    1:29.85        
                  41.58     1:29.85 (48.27)                                        
 
Girls 12 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:52.39  12 JO
              2:52.40  12 SMAX Silver Max Cut
              3:11.19  12 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 12:  2:52.40 - 3:11.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Sohng, Ella M             12 Storm-MR             3:05.96    2:53.49 SILV   
                  37.99     1:22.15 (44.16)     2:08.26 (46.11)     2:53.49 (45.23)
  2 Kamiyama, Naomi           12 COND-MR              3:05.22    2:58.37 SILV   
                  40.35     1:25.84 (45.49)     2:12.25 (46.41)     2:58.37 (46.12)
  3 Carano, Mylie             12 CFJV-MR              2:57.63    2:58.95 SILV   
                  39.55     1:25.06 (45.51)     2:11.93 (46.87)     2:58.95 (47.02)
  4 Greiner, Katie E          12 MWDA-MR              3:00.05    3:01.16 SILV   
                  39.62     1:27.60 (47.98)     2:15.05 (47.45)     3:01.16 (46.11)
Non-Award Division  
  1 Olszewski, Claudia        12 COND-MR              3:10.97    3:13.60        
                  43.67     1:31.48 (47.81)     2:23.83 (52.35)     3:13.60 (49.77)
 
Girls 12 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.29  12 JO
                30.30  12 SMAX Silver Max Cut
                34.59  12 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 12:  30.30 - 34.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Lee, Meredith I           12 BGNW-MR                30.86      30.68 SILV   
  2 Huang, Alyssa             12 CFJV-MR                32.79      30.87 SILV   
  3 Jimenez, Hermione E       12 RFAC-MR                31.17      30.90 SILV   
  4 Lenes, Katie S            12 Storm-MR               33.86      31.29 SILV   
  5 Calvin, Chelsea           12 SSL-MR                 32.73      31.31 SILV   
  6 Solomon, Mirabel K        12 BGNW-MR                31.17      31.32 SILV   
  7 Ott, Ursula J             12 UN-MR                  30.59      31.34 SILV   
  8 Sohng, Ella M             12 Storm-MR               31.25      31.49 SILV   
  9 Edge, Lauren E            12 Barracudas-MR          32.07      31.56 SILV   
 10 Boyle, Connelly           12 Middies Wave-MR        32.89      32.34 SILV   
 11 Wu, Serena Y              12 UN-MR                  31.66      32.41 SILV   
 12 Wilkinson, Julia          12 CFJV-MR                32.43      32.42 SILV   
 13 Saidmuratov, Grace        12 UN-MR                  32.13      32.60 SILV   
 14 Whang, Samantha E         12 NYSA-MR                32.53      32.68 SILV   
 14 Webster, Katie E          12 PBAC-MR                33.48      32.68 SILV   
 16 Todorov, Ainhoa           12 PATS-MR                33.26      32.72 SILV   
 17 Ramirez, Gaea I           12 SSL-MR                 33.92      32.75 SILV   
 18 Camacho, Nina A           12 PBAC-MR                34.07      32.94 SILV   
 19 Angerthal, Vivian         12 CFJV-MR                33.22      33.18 SILV   
 20 O'Neill, Jade R           12 COND-MR                33.37      33.22 SILV   
 21 Pece, Delaney R           12 PATS-MR                33.55      33.31 SILV   
 22 Moore, Lily A             12 Storm-MR               33.69      33.41 SILV   
 23 Martin, Ashley L          12 PBAC-MR                34.32      33.53 SILV   
 24 Largen, Caroline F        12 UN-MR                  34.38      33.54 SILV   
 25 Hibbert, Laura            12 Silver Streaks-MR      34.57      34.19 SILV   
 26 Lotto, Gabby M            12 COND-MR                34.45      34.38 SILV   
Non-Award Division  
  1 Petriccione, Melania C    12 RA-MR                  30.36      30.14 JO     
 -- Carano, Mylie             12 CFJV-MR                33.46        DFS        
      Declared false start
 
Girls 12 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:08.69  12 JO
              1:08.70  12 SMAX Silver Max Cut
              1:19.39  12 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 12:  1:08.70 - 1:19.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Edge, Lauren E            12 Barracudas-MR        1:11.72    1:09.19 SILV   
                  32.29     1:09.19 (36.90)                                        
  2 Solomon, Mirabel K        12 BGNW-MR              1:09.48    1:09.69 SILV   
                  32.63     1:09.69 (37.06)                                        
  3 Ott, Ursula J             12 UN-MR                1:10.40    1:10.24 SILV   
                  32.77     1:10.24 (37.47)                                        
  4 Lee, Meredith I           12 BGNW-MR              1:09.83    1:10.33 SILV   
                  32.23     1:10.33 (38.10)                                        
  5 Kyqykaliu, Vesa A         12 NYSA-MR              1:09.88    1:10.65 SILV   
                  31.92     1:10.65 (38.73)                                        
  6 Calvin, Chelsea           12 SSL-MR               1:12.21    1:10.74 SILV   
                  33.08     1:10.74 (37.66)                                        
  7 Jimenez, Hermione E       12 RFAC-MR              1:14.81    1:11.55 SILV   
                  34.04     1:11.55 (37.51)                                        
  8 Lenes, Katie S            12 Storm-MR             1:14.05    1:11.82 SILV   
                  33.00     1:11.82 (38.82)                                        
  9 Huang, Alyssa             12 CFJV-MR              1:18.27    1:12.02 SILV   
                  33.08     1:12.02 (38.94)                                        
 10 Whang, Samantha E         12 NYSA-MR              1:13.48    1:13.78 SILV   
                  33.86     1:13.78 (39.92)                                        
 11 White, Sienna R           12 BGNW-MR              1:14.57    1:14.96 SILV   
                  34.67     1:14.96 (40.29)                                        
 12 Moore, Lily A             12 Storm-MR             1:18.45    1:15.72 SILV   
                  33.95     1:15.72 (41.77)                                        
 13 Hricay, Grace M           12 EAST-MR              1:12.52    1:15.85 SILV   
                  36.23     1:15.85 (39.62)                                        
 14 Kamiyama, Naomi           12 COND-MR              1:14.53    1:15.97 SILV   
                  35.42     1:15.97 (40.55)                                        
Non-Award Division  
  1 Sarpong, Afia             12 HVD-MR               1:10.26    1:08.16 JO     
                  31.55     1:08.16 (36.61)                                        
  2 Mordaunt, Victoria        12 Middies Wave-MR      1:10.62    1:08.34 JO     
                  32.58     1:08.34 (35.76)                                        
 
Girls 12 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:38.39  12 JO
              2:38.40  12 SMAX Silver Max Cut
              2:49.39  12 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 12:  2:38.40 - 2:49.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 White, Sienna R           12 BGNW-MR              2:48.75    2:43.94 SILV   
                  34.87     1:17.43 (42.56)     2:00.96 (43.53)     2:43.94 (42.98)
Non-Award Division  
  1 Ebrahimpour, Beth N       12 COND-MR              2:47.64    2:30.78 JO     
                  31.75     1:09.56 (37.81)     1:50.83 (41.27)     2:30.78 (39.95)
 
Girls 12 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.19  12 JO
              1:09.20  12 SMAX Silver Max Cut
              1:18.69  12 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 12:  1:09.20 - 1:18.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Lenes, Katie S            12 Storm-MR             1:09.35    1:09.84 SILV   
                  32.69     1:09.84 (37.15)                                        
  2 Pece, Delaney R           12 PATS-MR              1:10.34    1:10.54 SILV   
                  33.81     1:10.54 (36.73)                                        
  3 Douthit, Lydia R          12 NYSA-MR              1:12.06    1:10.61 SILV   
                  31.43     1:10.61 (39.18)                                        
  4 Joyce, Maggie K           12 Storm-MR             1:10.30    1:10.80 SILV   
                  32.22     1:10.80 (38.58)                                        
  5 Sarpong, Afia             12 HVD-MR               1:09.20    1:11.12 SILV   
                  33.04     1:11.12 (38.08)                                        
  6 Saidmuratov, Grace        12 UN-MR                1:10.10    1:11.14 SILV   
                  33.18     1:11.14 (37.96)                                        
  7 Sohng, Ella M             12 Storm-MR             1:09.82    1:11.15 SILV   
                  33.15     1:11.15 (38.00)                                        
  8 Mordaunt, Victoria        12 Middies Wave-MR      1:14.31    1:12.09 SILV   
                  33.11     1:12.09 (38.98)                                        
  9 Edge, Lauren E            12 Barracudas-MR        1:11.73    1:12.34 SILV   
                  34.51     1:12.34 (37.83)                                        
 10 Calvin, Chelsea           12 SSL-MR               1:16.29    1:12.39 SILV   
                  32.10     1:12.39 (40.29)                                        
 11 Wilkinson, Julia          12 CFJV-MR              1:13.93    1:12.53 SILV   
                  32.95     1:12.53 (39.58)                                        
 12 Kamiyama, Naomi           12 COND-MR              1:13.90    1:12.70 SILV   
                  33.27     1:12.70 (39.43)                                        
 13 Webster, Katie E          12 PBAC-MR              1:13.09    1:12.84 SILV   
                  33.35     1:12.84 (39.49)                                        
 14 Gield, Josie X            12 PATS-MR              1:16.15    1:12.88 SILV   
                  32.82     1:12.88 (40.06)                                        
 15 Solomon, Mirabel K        12 BGNW-MR              1:12.18    1:12.94 SILV   
                  34.80     1:12.94 (38.14)                                        
 16 Dabo, Mariama F           12 HVD-MR               1:11.07    1:14.75 SILV   
                  35.90     1:14.75 (38.85)                                        
 17 Jimenez, Hermione E       12 RFAC-MR              1:16.15    1:14.99 SILV   
                  34.24     1:14.99 (40.75)                                        
 18 Martin, Ashley L          12 PBAC-MR              1:13.94    1:15.24 SILV   
                  34.62     1:15.24 (40.62)                                        
 19 Ha, Kara                  12 LIFE-MR              1:15.13    1:15.60 SILV   
                  34.83     1:15.60 (40.77)                                        
 20 Largen, Caroline F        12 UN-MR                1:17.28    1:15.88 SILV   
                  36.51     1:15.88 (39.37)                                        
 21 Jeon, Claire J            12 HVD-MR               1:18.20    1:16.02 SILV   
                  36.01     1:16.02 (40.01)                                        
 22 Sarier-Smith, Hannah F    12 PAC-MR               1:17.01    1:16.63 SILV   
                  34.60     1:16.63 (42.03)                                        
 23 Hibbert, Laura            12 Silver Streaks-MR    1:18.52    1:16.73 SILV   
                  36.63     1:16.73 (40.10)                                        
 24 O'Neill, Jade R           12 COND-MR              1:13.24    1:16.75 SILV   
                  35.89     1:16.75 (40.86)                                        
 25 Finnerty, Katherine J     12 AGMV-MR              1:17.31    1:16.88 SILV   
                  35.90     1:16.88 (40.98)                                        
 26 Jarvis, Cassie D          12 HVD-MR               1:14.01    1:17.03 SILV   
                  37.28     1:17.03 (39.75)                                        
 27 Carano, Mylie             12 CFJV-MR              1:15.03    1:17.87 SILV   
                  36.08     1:17.87 (41.79)                                        
Non-Award Division  
  1 Greiner, Katie E          12 MWDA-MR              1:16.34    1:19.88        
                  38.61     1:19.88 (41.27)                                        
 -- Hannon, Morgan A          12 HVD-MR               1:15.02        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Girls 12 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
              2:26.39  12 JO
              2:26.40  12 SMAX Silver Max Cut
              2:48.09  12 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 12:  2:26.40 - 2:48.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Lenes, Katie S            12 Storm-MR             2:35.41    2:31.44 SILV   
                  34.21     1:14.60 (40.39)     1:58.71 (44.11)     2:31.44 (32.73)
  2 Tula, Kelly A             12 COND-MR              2:28.62    2:31.61 SILV   
                  32.02     1:09.74 (37.72)     1:58.22 (48.48)     2:31.61 (33.39)
  3 Joyce, Maggie K           12 Storm-MR             2:29.83    2:31.73 SILV   
                  32.97     1:10.72 (37.75)     1:58.12 (47.40)     2:31.73 (33.61)
  4 Saidmuratov, Grace        12 UN-MR                2:32.12    2:33.21 SILV   
                  34.20     1:13.01 (38.81)     1:57.85 (44.84)     2:33.21 (35.36)
  5 Edge, Lauren E            12 Barracudas-MR        2:38.95    2:34.44 SILV   
                  34.39     1:14.76 (40.37)     2:00.69 (45.93)     2:34.44 (33.75)
  6 Calvin, Chelsea           12 SSL-MR               2:36.98    2:37.13 SILV   
                  33.13     1:10.09 (36.96)     2:02.41 (52.32)     2:37.13 (34.72)
  7 Douthit, Lydia R          12 NYSA-MR              2:37.73    2:37.32 SILV   
                  31.09     1:11.88 (40.79)     2:01.37 (49.49)     2:37.32 (35.95)
  8 Solomon, Mirabel K        12 BGNW-MR              2:35.52    2:38.19 SILV   
                  33.48     1:16.36 (42.88)     2:04.65 (48.29)     2:38.19 (33.54)
  9 Wilkinson, Julia          12 CFJV-MR              2:43.30    2:38.38 SILV   
 10 Jimenez, Hermione E       12 RFAC-MR              2:44.15    2:39.90 SILV   
                  33.75     1:16.27 (42.52)     2:04.36 (48.09)     2:39.90 (35.54)
 11 Huang, Alyssa             12 CFJV-MR              2:46.12    2:40.58 SILV   
                  33.77     1:15.88 (42.11)     2:04.79 (48.91)     2:40.58 (35.79)
 12 White, Sienna R           12 BGNW-MR              2:45.17    2:40.83 SILV   
                  35.53     1:16.67 (41.14)     2:05.37 (48.70)     2:40.83 (35.46)
 13 Whang, Samantha E         12 NYSA-MR              2:40.29    2:42.37 SILV   
 14 O'Neill, Jade R           12 COND-MR              2:43.94    2:42.84 SILV   
                  35.20     1:15.96 (40.76)     2:05.32 (49.36)     2:42.84 (37.52)
 15 Gaza, Bitsy T             12 Storm-MR             2:42.56    2:42.87 SILV   
 15 Hricay, Grace M           12 EAST-MR              2:41.56    2:42.87 SILV   
 17 Carano, Mylie             12 CFJV-MR              2:46.32    2:46.52 SILV   
                  37.46     1:21.64 (44.18)     2:06.69 (45.05)     2:46.52 (39.83)
 17 Regenauer, Magdalena G    12 NBS-MR               2:46.86    2:46.52 SILV   
                  35.27     1:17.50 (42.23)     2:10.60 (53.10)     2:46.52 (35.92)
Non-Award Division  
  1 Van Wormer, Rowan E       12 PATS-MR              2:29.71    2:25.03 JO     
                  30.87     1:07.90 (37.03)     1:52.58 (44.68)     2:25.03 (32.45)
  2 Penn, Haley J             12 Storm-MR             2:28.28    2:25.97 JO     
                  31.58     1:08.03 (36.45)     1:52.28 (44.25)     2:25.97 (33.69)
 -- Hannon, Morgan A          12 HVD-MR               2:43.72        DFS        
      Declared false start - Misc
 -- Lee, Meredith I           12 BGNW-MR              2:39.96        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Girls 12 Year Olds 400 Yard IM
===============================================================================
              5:17.79  12 JO
              5:17.80  12 SMAX Silver Max Cut
              5:50.99  12 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 12:  5:17.80 - 5:50.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Tula, Kelly A             12 COND-MR              5:44.29    5:21.58 SILV   
                  33.29     1:12.00 (38.71)     1:52.03 (40.03)     2:30.89 (38.86)
        3:20.74 (49.85)     4:08.66 (47.92)     4:45.15 (36.49)     5:21.58 (36.43)
  2 Kamiyama, Naomi           12 COND-MR              5:23.65    5:23.22 SILV   
                  35.12     1:13.38 (38.26)     1:54.19 (40.81)     2:34.72 (40.53)
        3:23.32 (48.60)     4:11.00 (47.68)     4:47.58 (36.58)     5:23.22 (35.64)
  3 Sohng, Ella M             12 Storm-MR             5:37.58    5:26.44 SILV   
                  34.44     1:13.08 (38.64)     1:52.88 (39.80)     2:32.38 (39.50)
        3:21.12 (48.74)     4:09.12 (48.00)     4:49.12 (40.00)     5:26.44 (37.32)
  4 Robinson, Nicole K        12 EAST-MR              5:23.11    5:28.16 SILV   
                  33.47     1:16.09 (42.62)     1:55.66 (39.57)     2:34.07 (38.41)
        3:24.32 (50.25)     4:14.18 (49.86)     4:50.90 (36.72)     5:28.16 (37.26)
  5 Wilkinson, Julia          12 CFJV-MR              5:39.20    5:30.02 SILV   
                  35.72     1:16.82 (41.10)     1:56.90 (40.08)     2:37.14 (40.24)
        3:27.13 (49.99)     4:16.62 (49.49)     4:53.75 (37.13)     5:30.02 (36.27)
  6 Robinson, Lindsey T       12 EAST-MR              5:36.68    5:37.78 SILV   
                  36.98     1:21.72 (44.74)     2:05.70 (43.98)     2:49.14 (43.44)
        3:33.75 (44.61)     4:22.62 (48.87)     5:00.78 (38.16)     5:37.78 (37.00)
  7 O'Neill, Jade R           12 COND-MR              5:45.94    5:39.25 SILV   
                  36.16     1:18.97 (42.81)     2:00.57 (41.60)     2:42.90 (42.33)
        3:32.91 (50.01)     4:22.53 (49.62)     5:01.78 (39.25)     5:39.25 (37.47)
Non-Award Division  
  1 Joyce, Maggie K           12 Storm-MR             5:18.28    5:13.70 JO     
                  32.38     1:11.56 (39.18)     1:50.46 (38.90)     2:29.36 (38.90)
        3:16.19 (46.83)     4:03.70 (47.51)     4:39.71 (36.01)     5:13.70 (33.99)
 
Girls 13 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.69  13 JO
                26.70  13 SMAX Silver Max Cut
                28.79  13 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 13:  26.70 - 28.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Donohoe, Madison E        13 COND-MR                27.25      26.74 SILV   
  2 Licardi, Phia P           13 PBAC-MR                27.10      26.92 SILV   
  3 Kung, Annabelle D         13 BGNW-MR                26.95      27.04 SILV   
  4 Hoffman, Noelle R         13 NYSA-MR                27.38      27.16 SILV   
  5 Chen, Ellen               13 Middies Wave-MR        28.78      27.17 SILV   
  6 Bryant, Jordyn M          13 NBS-MR                 27.92      27.57 SILV   
  7 Gordon, Jessica B         13 RA-MR                  27.36      27.72 SILV   
  7 Lau, Kiera S              13 NYSA-MR                27.21      27.72 SILV   
  9 Skoglund, Kyra P          13 SSL-MR                 27.86      27.77 SILV   
  9 Milla, Madison I          13 COND-MR                27.45      27.77 SILV   
 11 Novielli, Maddie          13 TRS-MR                 28.00      27.86 SILV   
 12 Ogaki, Chisa              13 Middies Wave-MR        27.82      27.97 SILV   
 13 Lee, Jasmine K            13 COND-MR                28.55      28.01 SILV   
 14 Naughton, Kiera H         13 BGNW-MR                27.65      28.02 SILV   
 15 Ramoino, Alex G           13 RA-MR                  28.52      28.03 SILV   
 16 Storch, Becca H           13 PAC-MR                 28.40      28.05 SILV   
 17 Kempf, Jane M             13 SSL-MR                 28.11      28.07 SILV   
 18 Schlifkin, Emma V         13 NYSA-MR                28.25      28.08 SILV   
 19 Cai, Cynthia D            13 RA-MR                  28.02      28.10 SILV   
 20 Goldstein, Charley A      13 BGNW-MR                27.74      28.20 SILV   
 21 Etnel, Gabby M            13 NYSA-MR                27.16      28.24 SILV   
 21 Slive, Ellie R            13 BGNW-MR                27.13      28.24 SILV   
 23 Satriano, Grace           13 VAC-MR                 28.17      28.28 SILV   
 24 MacDonald, Laura          13 CFJV-MR                28.41      28.33 SILV   
 25 Sussner, Ella M           13 NYSA-MR                28.03      28.39 SILV   
 25 Goodwin, Isabella G       13 RFAC-MR                27.36      28.39 SILV   
 27 Taragano, Ellie M         13 COND-MR                28.51      28.52 SILV   
 28 Richman, Emma K           13 Storm-MR               28.22      28.67 SILV   
 29 Dixon, Mati D             13 COND-MR                28.41      28.73 SILV   
 30 Hill, Sasha               13 Middies Wave-MR        27.80      28.75 SILV   
Non-Award Division  
  1 Ullinger, Hannah M        13 HVD-MR                 26.83      26.54 JO     
  2 Ravo, Nicole M            13 TRS-MR                 27.79      28.80        
  3 Shao, Carolyn Y           13 PATS-MR                28.76      28.83        
  4 Becerra, Taryn L          13 Middies Wave-MR        28.65      28.93        
  5 Fagan, Paige C            13 BGNW-MR                28.64      28.96        
  6 Chin, Grace E             13 NYSA-MR                28.60      29.00        
  7 Stemkowski, Sophie A      13 RA-MR                  28.42      29.05        
  8 Hannon, Mckenzie E        13 HVD-MR                 28.43      29.16        
  9 Villalona, Delaney S      13 TRS-MR                 28.18      30.05        
 
Girls 13 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                57.69  13 JO
                57.70  13 SMAX Silver Max Cut
              1:03.09  13 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 13:  57.70 - 1:03.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Bryant, Jordyn M          13 NBS-MR               1:00.00      58.70 SILV   
                  28.37       58.70 (30.33)                                        
  2 Lee, Jasmine K            13 COND-MR              1:00.68      58.93 SILV   
                  28.50       58.93 (30.43)                                        
  3 Novielli, Maddie          13 TRS-MR               1:00.47      59.55 SILV   
                  28.90       59.55 (30.65)                                        
  3 Goodwin, Isabella G       13 RFAC-MR                59.16      59.55 SILV   
                  28.70       59.55 (30.85)                                        
  5 Taragano, Ellie M         13 COND-MR              1:00.66      59.59 SILV   
                  28.86       59.59 (30.73)                                        
  6 Kung, Annabelle D         13 BGNW-MR                57.77      59.76 SILV   
                  28.69       59.76 (31.07)                                        
  7 Donohoe, Madison E        13 COND-MR                57.67      59.79 SILV   
                  28.27       59.79 (31.52)                                        
  8 Licardi, Phia P           13 PBAC-MR                59.75      59.83 SILV   
                  28.56       59.83 (31.27)                                        
  9 Hoffman, Noelle R         13 NYSA-MR                59.86    1:00.06 SILV   
                  28.68     1:00.06 (31.38)                                        
 10 Lau, Kiera S              13 NYSA-MR                58.42    1:00.13 SILV   
                  28.74     1:00.13 (31.39)                                        
 11 Goldstein, Charley A      13 BGNW-MR              1:00.34    1:00.23 SILV   
                  28.41     1:00.23 (31.82)                                        
 12 Milla, Madison I          13 COND-MR              1:00.22    1:00.25 SILV   
                  29.07     1:00.25 (31.18)                                        
 13 Naughton, Kiera H         13 BGNW-MR              1:00.34    1:00.39 SILV   
                  28.62     1:00.39 (31.77)                                        
 14 Gordon, Jessica B         13 RA-MR                1:01.12    1:00.41 SILV   
                  28.71     1:00.41 (31.70)                                        
 15 MacDonald, Laura          13 CFJV-MR              1:00.32    1:00.43 SILV   
                  29.18     1:00.43 (31.25)                                        
 16 Merone, Tricia A          13 COND-MR              1:01.02    1:00.44 SILV   
                  28.40     1:00.44 (32.04)                                        
 17 Sussner, Ella M           13 NYSA-MR                59.86    1:00.55 SILV   
                  29.37     1:00.55 (31.18)                                        
 18 Richman, Emma K           13 Storm-MR             1:00.87    1:00.71 SILV   
                  29.63     1:00.71 (31.08)                                        
 19 Satriano, Grace           13 VAC-MR               1:02.44    1:01.19 SILV   
                  28.77     1:01.19 (32.42)                                        
 20 Schlifkin, Emma V         13 NYSA-MR              1:01.65    1:01.31 SILV   
                  29.36     1:01.31 (31.95)                                        
 21 Etnel, Gabby M            13 NYSA-MR              1:00.38    1:01.39 SILV   
                  28.45     1:01.39 (32.94)                                        
 22 Kempf, Jane M             13 SSL-MR               1:01.26    1:01.59 SILV   
                  29.83     1:01.59 (31.76)                                        
 22 Cai, Cynthia D            13 RA-MR                1:02.36    1:01.59 SILV   
                  29.48     1:01.59 (32.11)                                        
 24 Hill, Sasha               13 Middies Wave-MR      1:01.42    1:01.64 SILV   
                  29.42     1:01.64 (32.22)                                        
 25 Ogaki, Chisa              13 Middies Wave-MR      1:02.63    1:01.78 SILV   
                  29.39     1:01.78 (32.39)                                        
 26 Chin, Grace E             13 NYSA-MR              1:02.24    1:01.97 SILV   
                  29.36     1:01.97 (32.61)                                        
 27 Dixon, Mati D             13 COND-MR              1:01.76    1:02.03 SILV   
                  30.08     1:02.03 (31.95)                                        
 28 Shao, Carolyn Y           13 PATS-MR              1:03.03    1:02.05 SILV   
                  29.32     1:02.05 (32.73)                                        
 29 Yang, Amy Z               13 Storm-MR             1:02.46    1:02.16 SILV   
                  30.37     1:02.16 (31.79)                                        
 30 Lazar, Emmy P             13 MWDA-MR              1:02.82    1:02.74 SILV   
                  30.30     1:02.74 (32.44)                                        
 31 Becerra, Taryn L          13 Middies Wave-MR      1:02.54    1:03.04 SILV   
                  29.94     1:03.04 (33.10)                                        
 32 Hannon, Mckenzie E        13 HVD-MR               1:02.28    1:03.05 SILV   
                  29.65     1:03.05 (33.40)                                        
Non-Award Division  
  1 Lynch, Katie H            13 RA-MR                  57.86      57.36 JO     
                  27.59       57.36 (29.77)                                        
  2 Gatterdam, Lyla           13 Silver Streaks-MR    1:02.16    1:03.45        
                  30.65     1:03.45 (32.80)                                        
  3 Suzuki, Mako              13 Middies Wave-MR      1:02.83    1:03.67        
                  29.85     1:03.67 (33.82)                                        
  4 Ravo, Nicole M            13 TRS-MR               1:01.91    1:04.30        
                  30.31     1:04.30 (33.99)                                        
 -- Skoglund, Kyra P          13 SSL-MR               1:01.03         DQ        
      False start
                  29.27          DQ (30.82)                                        
 
Girls 13 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:05.19  13 JO
              2:05.20  13 SMAX Silver Max Cut
              2:16.99  13 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 13:  2:05.20 - 2:16.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Lynch, Katie H            13 RA-MR                2:09.89    2:05.83 SILV   
                  28.27     1:00.46 (32.19)     1:33.51 (33.05)     2:05.83 (32.32)
  2 Lee, Jasmine K            13 COND-MR              2:09.92    2:06.91 SILV   
                  28.86     1:00.68 (31.82)     1:33.72 (33.04)     2:06.91 (33.19)
  3 Dixon, Mati D             13 COND-MR              2:08.67    2:06.94 SILV   
                  29.54     1:01.35 (31.81)     1:34.16 (32.81)     2:06.94 (32.78)
  4 Bryant, Jordyn M          13 NBS-MR               2:13.81    2:08.36 SILV   
                  28.63     1:00.65 (32.02)     1:34.73 (34.08)     2:08.36 (33.63)
  5 Martin, Lily M            13 NYSA-MR              2:09.89    2:09.32 SILV   
                  30.03     1:02.47 (32.44)     1:36.26 (33.79)     2:09.32 (33.06)
  6 Milla, Madison I          13 COND-MR              2:08.53    2:09.42 SILV   
                  29.66     1:02.70 (33.04)     1:36.65 (33.95)     2:09.42 (32.77)
  7 Hoffman, Noelle R         13 NYSA-MR              2:07.46    2:09.73 SILV   
                  29.24     1:01.83 (32.59)     1:36.08 (34.25)     2:09.73 (33.65)
  8 Donohoe, Madison E        13 COND-MR              2:06.80    2:09.88 SILV   
                  28.97     1:01.76 (32.79)     1:36.46 (34.70)     2:09.88 (33.42)
  9 Kung, Annabelle D         13 BGNW-MR              2:14.19    2:10.63 SILV   
                  29.92     1:02.86 (32.94)     1:37.14 (34.28)     2:10.63 (33.49)
 10 Richman, Emma K           13 Storm-MR             2:14.84    2:10.91 SILV   
                  30.47     1:04.08 (33.61)     1:38.41 (34.33)     2:10.91 (32.50)
 11 Lau, Kiera S              13 NYSA-MR              2:06.90    2:11.37 SILV   
                  29.49     1:01.95 (32.46)     1:36.45 (34.50)     2:11.37 (34.92)
 12 Skoglund, Kyra P          13 SSL-MR               2:14.78    2:11.44 SILV   
                  29.76     1:02.77 (33.01)     1:37.42 (34.65)     2:11.44 (34.02)
 13 Sussner, Ella M           13 NYSA-MR              2:15.07    2:12.20 SILV   
                  32.12     1:04.87 (32.75)     1:38.91 (34.04)     2:12.20 (33.29)
 14 Kempf, Jane M             13 SSL-MR               2:11.35    2:12.76 SILV   
                  30.46     1:04.35 (33.89)     1:38.81 (34.46)     2:12.76 (33.95)
 15 Mathews, Abby G           13 PATS-MR              2:15.19    2:13.16 SILV   
                  31.09     1:04.78 (33.69)     1:39.19 (34.41)     2:13.16 (33.97)
 16 Goodwin, Isabella G       13 RFAC-MR              2:13.63    2:14.06 SILV   
                  30.11     1:03.52 (33.41)     1:38.47 (34.95)     2:14.06 (35.59)
 17 Gatterdam, Lyla           13 Silver Streaks-MR    2:12.70    2:14.78 SILV   
                  30.79     1:04.98 (34.19)     1:40.39 (35.41)     2:14.78 (34.39)
 18 Whitlatch, Caroline M     13 SSL-MR               2:15.46    2:15.61 SILV   
                  31.26     1:05.66 (34.40)     1:41.18 (35.52)     2:15.61 (34.43)
Non-Award Division  
  1 Kennedy, Kate E           13 NYSA-MR              2:06.49    2:04.85 JO     
                  28.79     1:00.54 (31.75)     1:33.15 (32.61)     2:04.85 (31.70)
  2 Satriano, Grace           13 VAC-MR               2:16.38    2:18.44        
                  29.83     1:04.66 (34.83)     1:41.69 (37.03)     2:18.44 (36.75)
 
Girls 13 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:32.99  13 JO
              5:33.00  13 SMAX Silver Max Cut
              5:50.59  13 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 13:  5:33.00 - 5:50.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Lee, Jasmine K            13 COND-MR              5:37.49    5:33.77 SILV   
                  29.44     1:02.28 (32.84)     1:35.76 (33.48)     2:09.39 (33.63)
        2:43.33 (33.94)     3:17.94 (34.61)     3:52.89 (34.95)     4:27.37 (34.48)
        5:00.86 (33.49)     5:33.77 (32.91)                                        
  2 Martin, Lily M            13 NYSA-MR              5:46.30    5:36.55 SILV   
                  30.50     1:03.94 (33.44)     1:38.06 (34.12)     2:12.53 (34.47)
        2:47.07 (34.54)     3:21.43 (34.36)     3:55.94 (34.51)     4:30.33 (34.39)
        5:03.29 (32.96)     5:36.55 (33.26)                                        
  3 Hoffman, Noelle R         13 NYSA-MR              5:42.13    5:36.75 SILV   
                  29.13     1:01.79 (32.66)     1:36.08 (34.29)     2:10.79 (34.71)
        2:45.26 (34.47)     3:20.28 (35.02)     3:55.36 (35.08)     4:29.70 (34.34)
        5:04.11 (34.41)     5:36.75 (32.64)                                        
  4 Bryant, Jordyn M          13 NBS-MR               5:45.11    5:42.25 SILV   
                  30.26     1:03.55 (33.29)     1:38.21 (34.66)     2:12.68 (34.47)
        2:47.46 (34.78)     3:22.35 (34.89)     3:57.72 (35.37)     4:32.94 (35.22)
        5:08.20 (35.26)     5:42.25 (34.05)                                        
  5 Ullinger, Hannah M        13 HVD-MR               5:45.88    5:42.65 SILV   
                  30.04     1:03.39 (33.35)     1:38.10 (34.71)     2:12.77 (34.67)
        2:48.09 (35.32)     3:23.61 (35.52)     3:58.69 (35.08)     4:34.33 (35.64)
        5:09.32 (34.99)     5:42.65 (33.33)                                        
  6 Lau, Kiera S              13 NYSA-MR              5:37.49    5:43.49 SILV   
                  31.39     1:06.45 (35.06)     1:42.43 (35.98)     2:17.95 (35.52)
        2:53.06 (35.11)     3:28.64 (35.58)     4:03.45 (34.81)     4:38.27 (34.82)
        5:11.80 (33.53)     5:43.49 (31.69)                                        
 
Girls 13 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:05.19  13 JO
              1:05.20  13 SMAX Silver Max Cut
              1:12.69  13 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 13:  1:05.20 - 1:12.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martin, Lily M            13 NYSA-MR              1:05.23    1:05.46 SILV   
                  31.78     1:05.46 (33.68)                                        
  2 Lynch, Katie H            13 RA-MR                1:06.05    1:05.47 SILV   
                  31.85     1:05.47 (33.62)                                        
  3 Goldstein, Charley A      13 BGNW-MR              1:07.08    1:06.15 SILV   
                  31.91     1:06.15 (34.24)                                        
  4 Cai, Cynthia D            13 RA-MR                1:07.96    1:06.26 SILV   
                  31.03     1:06.26 (35.23)                                        
  5 Hoffman, Noelle R         13 NYSA-MR              1:06.12    1:06.55 SILV   
                  32.51     1:06.55 (34.04)                                        
  6 Kennedy, Kate E           13 NYSA-MR              1:07.47    1:07.13 SILV   
                  32.70     1:07.13 (34.43)                                        
  7 Taragano, Ellie M         13 COND-MR              1:07.78    1:07.15 SILV   
                  33.31     1:07.15 (33.84)                                        
  8 Bryant, Jordyn M          13 NBS-MR               1:10.51    1:07.37 SILV   
                  32.92     1:07.37 (34.45)                                        
  9 Milla, Madison I          13 COND-MR              1:08.44    1:07.39 SILV   
                  32.58     1:07.39 (34.81)                                        
 10 Clark, Campbell U         13 HVD-MR               1:06.30    1:07.61 SILV   
                  33.02     1:07.61 (34.59)                                        
 10 Goodwin, Isabella G       13 RFAC-MR              1:06.87    1:07.61 SILV   
                  32.30     1:07.61 (35.31)                                        
 12 Kung, Annabelle D         13 BGNW-MR              1:06.25    1:08.89 SILV   
                  33.47     1:08.89 (35.42)                                        
 13 Novielli, Maddie          13 TRS-MR               1:11.44    1:09.94 SILV   
                  34.41     1:09.94 (35.53)                                        
 14 Becerra, Taryn L          13 Middies Wave-MR      1:11.48    1:10.04 SILV   
                  33.68     1:10.04 (36.36)                                        
 15 Yang, Amy Z               13 Storm-MR             1:09.94    1:10.11 SILV   
                  34.83     1:10.11 (35.28)                                        
 16 Fagan, Paige C            13 BGNW-MR              1:10.63    1:10.24 SILV   
                  34.06     1:10.24 (36.18)                                        
 17 Wishnia, Hailey F         13 NYSA-MR              1:12.19    1:10.65 SILV   
                  34.37     1:10.65 (36.28)                                        
 18 MacDonald, Laura          13 CFJV-MR              1:10.68    1:10.98 SILV   
                  34.26     1:10.98 (36.72)                                        
 19 Shao, Carolyn Y           13 PATS-MR              1:09.27    1:11.14 SILV   
                  34.61     1:11.14 (36.53)                                        
 20 Hill, Sasha               13 Middies Wave-MR      1:11.70    1:11.44 SILV   
                  34.50     1:11.44 (36.94)                                        
 21 Etnel, Gabby M            13 NYSA-MR              1:08.94    1:11.89 SILV   
                  34.75     1:11.89 (37.14)                                        
 22 Bilenky, Silvia           13 PATS-MR              1:11.56    1:12.37 SILV   
                  35.55     1:12.37 (36.82)                                        
Non-Award Division  
  1 Licardi, Phia P           13 PBAC-MR              1:07.85    1:04.48 JO     
                  31.73     1:04.48 (32.75)                                        
  2 Naughton, Kiera H         13 BGNW-MR              1:05.53    1:05.09 JO     
                  31.91     1:05.09 (33.18)                                        
  3 Kempf, Jane M             13 SSL-MR               1:12.34    1:12.76        
                  35.19     1:12.76 (37.57)                                        
  4 Gatterdam, Lyla           13 Silver Streaks-MR    1:11.69    1:13.22        
                  35.79     1:13.22 (37.43)                                        
  5 Ruiz, Anaya               13 DVWM-MR              1:12.69    1:19.32        
                  37.69     1:19.32 (41.63)                                        
 
Girls 13 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:19.49  13 JO
              2:19.50  13 SMAX Silver Max Cut
              2:36.29  13 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 13:  2:19.50 - 2:36.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Hoffman, Noelle R         13 NYSA-MR              2:19.76    2:19.66 SILV   
                  32.79     1:07.86 (35.07)     1:44.19 (36.33)     2:19.66 (35.47)
  2 Kennedy, Kate E           13 NYSA-MR              2:20.37    2:19.67 SILV   
                  33.94     1:09.28 (35.34)     1:45.05 (35.77)     2:19.67 (34.62)
  3 Gula, Mackenzie M         13 PBAC-MR              2:21.85    2:19.86 SILV   
                  31.42     1:06.94 (35.52)     1:44.21 (37.27)     2:19.86 (35.65)
  4 Naughton, Kiera H         13 BGNW-MR              2:28.79    2:20.93 SILV   
                  32.29     1:07.73 (35.44)     1:44.59 (36.86)     2:20.93 (36.34)
  5 Skoglund, Kyra P          13 SSL-MR               2:23.75    2:21.41 SILV   
                  32.88     1:08.37 (35.49)     1:45.53 (37.16)     2:21.41 (35.88)
  6 Martin, Lily M            13 NYSA-MR              2:22.41    2:22.64 SILV   
                  32.76     1:08.79 (36.03)     1:45.81 (37.02)     2:22.64 (36.83)
  7 Taragano, Ellie M         13 COND-MR              2:33.02    2:22.98 SILV   
                  33.72     1:10.33 (36.61)     1:47.07 (36.74)     2:22.98 (35.91)
  8 Milla, Madison I          13 COND-MR              2:24.84    2:23.86 SILV   
                  34.12     1:11.10 (36.98)     1:48.59 (37.49)     2:23.86 (35.27)
  9 Goodwin, Isabella G       13 RFAC-MR              2:25.71    2:24.83 SILV   
                  34.10     1:11.07 (36.97)     1:48.43 (37.36)     2:24.83 (36.40)
 10 Goldstein, Charley A      13 BGNW-MR              2:21.07    2:24.93 SILV   
                  33.08     1:09.24 (36.16)     1:47.53 (38.29)     2:24.93 (37.40)
 11 Donohoe, Madison E        13 COND-MR              2:20.66    2:25.20 SILV   
                  33.52     1:10.06 (36.54)     1:48.27 (38.21)     2:25.20 (36.93)
 12 Cai, Cynthia D            13 RA-MR                2:30.51    2:25.27 SILV   
                  33.36     1:09.91 (36.55)     1:47.93 (38.02)     2:25.27 (37.34)
 13 Kung, Annabelle D         13 BGNW-MR              2:22.80    2:26.83 SILV   
                  33.34     1:10.47 (37.13)     1:49.01 (38.54)     2:26.83 (37.82)
 14 MacDonald, Laura          13 CFJV-MR              2:25.91    2:27.91 SILV   
                  34.85     1:12.61 (37.76)     1:51.30 (38.69)     2:27.91 (36.61)
 15 Fagan, Paige C            13 BGNW-MR              2:27.95    2:28.55 SILV   
                  34.42     1:11.76 (37.34)     1:50.16 (38.40)     2:28.55 (38.39)
 16 Yang, Amy Z               13 Storm-MR             2:30.11    2:28.60 SILV   
                  35.70     1:12.85 (37.15)     1:51.45 (38.60)     2:28.60 (37.15)
 17 Wishnia, Hailey F         13 NYSA-MR              2:33.97    2:32.24 SILV   
                  34.82     1:12.99 (38.17)     1:52.93 (39.94)     2:32.24 (39.31)
 18 Kempf, Jane M             13 SSL-MR               2:35.69    2:33.82 SILV   
                  36.67     1:16.13 (39.46)     1:55.06 (38.93)     2:33.82 (38.76)
 19 Gatterdam, Lyla           13 Silver Streaks-MR    2:30.37    2:33.83 SILV   
                  36.25     1:15.33 (39.08)     1:55.39 (40.06)     2:33.83 (38.44)
 20 Dixon, Mati D             13 COND-MR              2:31.30    2:36.24 SILV   
                  36.94     1:16.68 (39.74)     1:57.07 (40.39)     2:36.24 (39.17)
Non-Award Division  
  1 Lazar, Emmy P             13 MWDA-MR              2:34.02    2:36.79        
                  35.01     1:15.27 (40.26)     1:57.06 (41.79)     2:36.79 (39.73)
  2 Suzuki, Mako              13 Middies Wave-MR      2:29.02    2:37.00        
                  35.59     1:15.18 (39.59)     1:56.26 (41.08)     2:37.00 (40.74)
  3 Bilenky, Silvia           13 PATS-MR              2:32.35    2:37.34        
                  36.55     1:16.35 (39.80)     1:57.35 (41.00)     2:37.34 (39.99)
 
Girls 13 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:14.59  13 JO
              1:14.60  13 SMAX Silver Max Cut
              1:23.49  13 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 13:  1:14.60 - 1:23.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 MacDonald, Laura          13 CFJV-MR              1:15.50    1:14.76 SILV   
                  34.99     1:14.76 (39.77)                                        
  2 Naughton, Kiera H         13 BGNW-MR              1:16.29    1:15.34 SILV   
                  36.26     1:15.34 (39.08)                                        
  3 Shao, Carolyn Y           13 PATS-MR              1:14.86    1:15.46 SILV   
                  35.57     1:15.46 (39.89)                                        
  4 Whitlatch, Caroline M     13 SSL-MR               1:16.82    1:15.65 SILV   
                  36.29     1:15.65 (39.36)                                        
  5 Clark, Campbell U         13 HVD-MR               1:18.09    1:16.41 SILV   
                  36.93     1:16.41 (39.48)                                        
  6 Lee, Jasmine K            13 COND-MR              1:19.01    1:17.70 SILV   
                  37.28     1:17.70 (40.42)                                        
  7 Fagan, Paige C            13 BGNW-MR              1:17.49    1:18.07 SILV   
                  37.13     1:18.07 (40.94)                                        
  8 Taragano, Ellie M         13 COND-MR              1:17.08    1:18.26 SILV   
                  37.62     1:18.26 (40.64)                                        
  9 Sweeney, Madelyn J        13 HVD-MR               1:20.28    1:18.56 SILV   
                  36.99     1:18.56 (41.57)                                        
 10 Licardi, Phia P           13 PBAC-MR              1:20.95    1:19.00 SILV   
                  37.73     1:19.00 (41.27)                                        
 11 Bilenky, Silvia           13 PATS-MR              1:20.53    1:19.02 SILV   
                  37.52     1:19.02 (41.50)                                        
 12 Schlifkin, Emma V         13 NYSA-MR              1:20.78    1:19.24 SILV   
                  37.77     1:19.24 (41.47)                                        
 13 Donohoe, Madison E        13 COND-MR              1:21.38    1:19.52 SILV   
                  38.07     1:19.52 (41.45)                                        
 14 Storch, Becca H           13 PAC-MR               1:21.19    1:19.83 SILV   
                  38.22     1:19.83 (41.61)                                        
 15 Slive, Ellie R            13 BGNW-MR              1:15.20    1:20.22 SILV   
                  36.90     1:20.22 (43.32)                                        
 16 Yang, Amy Z               13 Storm-MR             1:22.02    1:20.50 SILV   
                  39.52     1:20.50 (40.98)                                        
 17 Bryant, Jordyn M          13 NBS-MR               1:22.58    1:20.60 SILV   
                  38.19     1:20.60 (42.41)                                        
 18 Bensabeur, Sidney         13 CFJV-MR              1:20.28    1:20.83 SILV   
                  39.33     1:20.83 (41.50)                                        
 19 Hill, Sasha               13 Middies Wave-MR      1:21.45    1:21.37 SILV   
                  38.17     1:21.37 (43.20)                                        
 20 Ruiz, Anaya               13 DVWM-MR              1:19.79    1:21.38 SILV   
                  36.57     1:21.38 (44.81)                                        
 21 Novielli, Maddie          13 TRS-MR               1:22.72    1:21.63 SILV   
                  39.08     1:21.63 (42.55)                                        
 22 Richman, Emma K           13 Storm-MR             1:22.38    1:21.80 SILV   
                  38.36     1:21.80 (43.44)                                        
 23 Gatterdam, Lyla           13 Silver Streaks-MR    1:19.89    1:22.03 SILV   
                  38.22     1:22.03 (43.81)                                        
 24 Londono Arias, Laura      13 COND-MR              1:21.93    1:22.14 SILV   
                  39.28     1:22.14 (42.86)                                        
 25 Ogaki, Chisa              13 Middies Wave-MR      1:21.13    1:22.52 SILV   
                  38.28     1:22.52 (44.24)                                        
 26 Etnel, Gabby M            13 NYSA-MR              1:22.61    1:22.72 SILV   
                  38.12     1:22.72 (44.60)                                        
 27 Ullinger, Hannah M        13 HVD-MR               1:20.40    1:22.80 SILV   
                  39.77     1:22.80 (43.03)                                        
 28 Lubinsky, Jordan A        13 Storm-MR             1:21.09    1:22.94 SILV   
                  39.33     1:22.94 (43.61)                                        
Non-Award Division  
  1 Gordon, Jessica B         13 RA-MR                1:23.43    1:23.87        
                  39.36     1:23.87 (44.51)                                        
  2 Messing, Olivia R         13 VAC-MR               1:22.05    1:25.67        
                  40.36     1:25.67 (45.31)                                        
  3 Lau, Kiera S              13 NYSA-MR              1:21.26    1:25.81        
                  39.73     1:25.81 (46.08)                                        
  4 Villalona, Delaney S      13 TRS-MR               1:22.22    1:27.15        
                  40.46     1:27.15 (46.69)                                        
 -- Kennedy, Kate E           13 NYSA-MR              1:17.42         DQ        
 
Girls 13 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:41.19  13 JO
              2:41.20  13 SMAX Silver Max Cut
              2:56.99  13 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 13:  2:41.20 - 2:56.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Shao, Carolyn Y           13 PATS-MR              2:41.94    2:42.49 SILV   
                  36.24     1:17.10 (40.86)     1:59.86 (42.76)     2:42.49 (42.63)
  2 Martin, Lily M            13 NYSA-MR              2:47.45    2:44.36 SILV   
                  37.38     1:19.62 (42.24)     2:02.83 (43.21)     2:44.36 (41.53)
  3 Bilenky, Silvia           13 PATS-MR              2:48.09    2:44.60 SILV   
                  37.23     1:20.14 (42.91)     2:01.87 (41.73)     2:44.60 (42.73)
  4 Lee, Jasmine K            13 COND-MR              2:42.89    2:44.66 SILV   
                  38.21     1:19.79 (41.58)     2:02.55 (42.76)     2:44.66 (42.11)
  5 Whitlatch, Caroline M     13 SSL-MR               2:46.88    2:44.70 SILV   
                  36.77     1:19.14 (42.37)     2:02.72 (43.58)     2:44.70 (41.98)
  6 Fagan, Paige C            13 BGNW-MR              2:50.63    2:44.84 SILV   
                  37.17     1:18.66 (41.49)     2:01.92 (43.26)     2:44.84 (42.92)
  7 Yang, Amy Z               13 Storm-MR             2:53.92    2:52.19 SILV   
                  40.84     1:24.53 (43.69)     2:09.32 (44.79)     2:52.19 (42.87)
  8 Bensabeur, Sidney         13 CFJV-MR              2:51.07    2:54.38 SILV   
                  39.87     1:22.64 (42.77)     2:08.89 (46.25)     2:54.38 (45.49)
  9 Schlifkin, Emma V         13 NYSA-MR              2:53.85    2:55.26 SILV   
                  39.86     1:22.84 (42.98)     2:08.80 (45.96)     2:55.26 (46.46)
 10 Londono Arias, Laura      13 COND-MR              2:56.87    2:56.98 SILV   
                  41.04     1:25.58 (44.54)     2:12.08 (46.50)     2:56.98 (44.90)
Non-Award Division  
  1 MacDonald, Laura          13 CFJV-MR              2:41.50    2:39.96 JO     
                  35.79     1:16.36 (40.57)     1:58.22 (41.86)     2:39.96 (41.74)
  2 Etnel, Gabby M            13 NYSA-MR              2:55.58    2:59.16        
                  39.66     1:25.46 (45.80)     2:13.03 (47.57)     2:59.16 (46.13)
  3 Martinko, mia B           13 PAC-MR               2:56.11    3:00.46        
                  41.31     1:27.89 (46.58)     2:15.27 (47.38)     3:00.46 (45.19)
 -- Gatterdam, Lyla           13 Silver Streaks-MR    2:53.26         DQ        
      False start
 
Girls 13 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:04.09  13 JO
              1:04.10  13 SMAX Silver Max Cut
              1:11.59  13 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 13:  1:04.10 - 1:11.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Martin, Lily M            13 NYSA-MR              1:05.09    1:05.74 SILV   
                  30.64     1:05.74 (35.10)                                        
  2 Milla, Madison I          13 COND-MR              1:05.25    1:05.91 SILV   
                  31.04     1:05.91 (34.87)                                        
  3 Taragano, Ellie M         13 COND-MR              1:07.00    1:06.02 SILV   
                  31.01     1:06.02 (35.01)                                        
  4 Kennedy, Kate E           13 NYSA-MR              1:08.61    1:06.78 SILV   
                  30.37     1:06.78 (36.41)                                        
  5 Dixon, Mati D             13 COND-MR              1:07.18    1:07.52 SILV   
                  32.17     1:07.52 (35.35)                                        
  6 Novielli, Maddie          13 TRS-MR               1:09.95    1:07.81 SILV   
                  32.27     1:07.81 (35.54)                                        
  7 Sussner, Ella M           13 NYSA-MR              1:07.82    1:09.88 SILV   
                  33.22     1:09.88 (36.66)                                        
  8 Licardi, Phia P           13 PBAC-MR              1:09.63    1:10.06 SILV   
                  32.63     1:10.06 (37.43)                                        
  9 Goodwin, Isabella G       13 RFAC-MR              1:09.40    1:10.15 SILV   
                  32.64     1:10.15 (37.51)                                        
 10 MacDonald, Laura          13 CFJV-MR              1:09.18    1:10.29 SILV   
                  32.83     1:10.29 (37.46)                                        
 11 Lee, Jasmine K            13 COND-MR              1:11.37    1:10.53 SILV   
                  32.62     1:10.53 (37.91)                                        
Non-Award Division  
  1 Richman, Emma K           13 Storm-MR             1:10.19    1:11.90        
                  33.40     1:11.90 (38.50)                                        
  2 Chin, Grace E             13 NYSA-MR              1:06.68    1:12.08        
                  33.62     1:12.08 (38.46)                                        
  3 Martinko, mia B           13 PAC-MR               1:11.21    1:12.12        
                  34.56     1:12.12 (37.56)                                        
  4 Lau, Kiera S              13 NYSA-MR              1:08.26    1:13.03        
                  34.43     1:13.03 (38.60)                                        
  5 Donohoe, Madison E        13 COND-MR              1:11.01    1:14.12        
                  33.99     1:14.12 (40.13)                                        
 
Girls 13 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:27.19  13 JO
              2:27.20  13 SMAX Silver Max Cut
              2:36.59  13 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 13:  2:27.20 - 2:36.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Milla, Madison I          13 COND-MR              2:31.51    2:27.28 SILV   
                  32.32     1:10.38 (38.06)     1:49.50 (39.12)     2:27.28 (37.78)
  2 Martin, Lily M            13 NYSA-MR              2:31.84    2:27.70 SILV   
                  32.40     1:08.87 (36.47)     1:48.98 (40.11)     2:27.70 (38.72)
  3 Taragano, Ellie M         13 COND-MR              2:34.94    2:31.22 SILV   
                  32.60     1:11.04 (38.44)     1:51.87 (40.83)     2:31.22 (39.35)
  4 MacDonald, Laura          13 CFJV-MR              2:36.34    2:32.51 SILV   
                  34.14     1:13.14 (39.00)     1:53.15 (40.01)     2:32.51 (39.36)
  5 Chin, Grace E             13 NYSA-MR              2:33.64    2:36.19 SILV   
                  33.00     1:12.86 (39.86)     1:56.16 (43.30)     2:36.19 (40.03)
Non-Award Division  
  1 Kennedy, Kate E           13 NYSA-MR              2:35.21    2:37.70        
                  32.39     1:12.36 (39.97)     1:55.03 (42.67)     2:37.70 (42.67)
  2 Lee, Jasmine K            13 COND-MR              2:30.83    2:38.19        
                  33.33     1:12.44 (39.11)     1:55.24 (42.80)     2:38.19 (42.95)
 
Girls 13 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
              2:21.19  13 JO
              2:21.20  13 SMAX Silver Max Cut
              2:41.49  13 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 13:  2:21.20 - 2:41.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Hoffman, Noelle R         13 NYSA-MR              2:21.23    2:21.21 SILV   
                  32.15     1:08.13 (35.98)     1:48.89 (40.76)     2:21.21 (32.32)
  2 Kennedy, Kate E           13 NYSA-MR              2:25.76    2:21.80 SILV   
                  30.61     1:07.01 (36.40)     1:49.71 (42.70)     2:21.80 (32.09)
  3 Taragano, Ellie M         13 COND-MR              2:25.21    2:22.37 SILV   
                  30.56     1:06.43 (35.87)     1:49.11 (42.68)     2:22.37 (33.26)
  4 Milla, Madison I          13 COND-MR              2:27.31    2:25.73 SILV   
                  31.30     1:08.94 (37.64)     1:52.91 (43.97)     2:25.73 (32.82)
  5 Naughton, Kiera H         13 BGNW-MR              2:35.48    2:27.14 SILV   
                  33.13     1:09.91 (36.78)     1:51.80 (41.89)     2:27.14 (35.34)
  6 Dixon, Mati D             13 COND-MR              2:30.60    2:27.24 SILV   
                  32.25     1:11.36 (39.11)     1:54.76 (43.40)     2:27.24 (32.48)
  7 Fagan, Paige C            13 BGNW-MR              2:32.80    2:27.84 SILV   
                  32.57     1:11.26 (38.69)     1:53.03 (41.77)     2:27.84 (34.81)
  8 MacDonald, Laura          13 CFJV-MR              2:27.52    2:29.32 SILV   
                  32.90     1:11.85 (38.95)     1:55.00 (43.15)     2:29.32 (34.32)
  9 Novielli, Maddie          13 TRS-MR               2:33.59    2:29.75 SILV   
                  32.26     1:10.58 (38.32)     1:55.56 (44.98)     2:29.75 (34.19)
 10 Chin, Grace E             13 NYSA-MR              2:25.63    2:30.45 SILV   
                  32.30     1:12.54 (40.24)     1:54.98 (42.44)     2:30.45 (35.47)
 11 Yang, Amy Z               13 Storm-MR             2:31.89    2:30.51 SILV   
                  33.40     1:10.56 (37.16)     1:55.24 (44.68)     2:30.51 (35.27)
 12 Donohoe, Madison E        13 COND-MR              2:26.53    2:30.54 SILV   
                  33.40     1:10.87 (37.47)     1:56.83 (45.96)     2:30.54 (33.71)
 13 Kung, Annabelle D         13 BGNW-MR              2:27.66    2:30.67 SILV   
                  32.02     1:09.02 (37.00)     1:55.97 (46.95)     2:30.67 (34.70)
 14 Lau, Kiera S              13 NYSA-MR              2:26.85    2:31.19 SILV   
                  32.83     1:12.87 (40.04)     1:58.87 (46.00)     2:31.19 (32.32)
 15 Bryant, Jordyn M          13 NBS-MR               2:36.83    2:31.67 SILV   
                  32.42     1:09.47 (37.05)     1:56.48 (47.01)     2:31.67 (35.19)
 16 Whitlatch, Caroline M     13 SSL-MR               2:32.14    2:32.10 SILV   
                  33.43     1:13.31 (39.88)     1:57.98 (44.67)     2:32.10 (34.12)
 17 Richman, Emma K           13 Storm-MR             2:30.95    2:32.53 SILV   
                  32.79     1:14.09 (41.30)     1:58.16 (44.07)     2:32.53 (34.37)
 18 Hill, Sasha               13 Middies Wave-MR      2:35.37    2:32.79 SILV   
                  34.88     1:13.41 (38.53)     1:58.45 (45.04)     2:32.79 (34.34)
 19 Goodwin, Isabella G       13 RFAC-MR              2:28.42    2:32.95 SILV   
                  33.64     1:11.01 (37.37)     1:58.31 (47.30)     2:32.95 (34.64)
 20 Gatterdam, Lyla           13 Silver Streaks-MR    2:33.89    2:33.15 SILV   
                  33.55     1:13.47 (39.92)     1:59.51 (46.04)     2:33.15 (33.64)
 21 Gordon, Jessica B         13 RA-MR                2:39.41    2:34.35 SILV   
                  32.58     1:14.75 (42.17)     2:02.17 (47.42)     2:34.35 (32.18)
 22 Cai, Cynthia D            13 RA-MR                2:38.10    2:35.14 SILV   
                  34.63     1:11.32 (36.69)     1:59.64 (48.32)     2:35.14 (35.50)
 23 Mathews, Abby G           13 PATS-MR              2:37.75    2:35.48 SILV   
                  34.96     1:17.08 (42.12)     2:01.69 (44.61)     2:35.48 (33.79)
 24 Ramoino, Alex G           13 RA-MR                2:36.56    2:35.51 SILV   
                  32.40     1:11.68 (39.28)     2:00.96 (49.28)     2:35.51 (34.55)
 25 Schlifkin, Emma V         13 NYSA-MR              2:35.16    2:36.26 SILV   
                  33.50     1:12.70 (39.20)     1:59.54 (46.84)     2:36.26 (36.72)
 26 Lazar, Emmy P             13 MWDA-MR              2:37.68    2:36.49 SILV   
                  33.75     1:12.94 (39.19)     2:01.67 (48.73)     2:36.49 (34.82)
 27 Bilenky, Silvia           13 PATS-MR              2:35.55    2:36.54 SILV   
                  35.24     1:15.08 (39.84)     2:00.94 (45.86)     2:36.54 (35.60)
 28 Shao, Carolyn Y           13 PATS-MR              2:37.77    2:36.55 SILV   
                  35.12     1:15.43 (40.31)     2:00.35 (44.92)     2:36.55 (36.20)
 29 Etnel, Gabby M            13 NYSA-MR              2:33.52    2:36.78 SILV   
                  31.93     1:11.54 (39.61)     2:00.69 (49.15)     2:36.78 (36.09)
 30 Kempf, Jane M             13 SSL-MR               2:34.11    2:37.62 SILV   
                  36.11     1:16.01 (39.90)     2:03.95 (47.94)     2:37.62 (33.67)
 31 Ogaki, Chisa              13 Middies Wave-MR      2:37.38    2:38.55 SILV   
                  33.45     1:15.92 (42.47)     2:01.56 (45.64)     2:38.55 (36.99)
 32 Wishnia, Hailey F         13 NYSA-MR              2:41.23    2:38.56 SILV   
                  33.81     1:13.11 (39.30)     2:03.13 (50.02)     2:38.56 (35.43)
 33 Satriano, Grace           13 VAC-MR               2:40.37    2:39.37 SILV   
                  33.87     1:14.14 (40.27)     2:03.38 (49.24)     2:39.37 (35.99)
 34 Chicaiza, Natali          13 CFJV-MR              2:39.44    2:40.05 SILV   
                  33.83     1:13.10 (39.27)     2:03.72 (50.62)     2:40.05 (36.33)
 35 Suzuki, Mako              13 Middies Wave-MR      2:34.64    2:40.17 SILV   
                  34.47     1:16.11 (41.64)     2:03.58 (47.47)     2:40.17 (36.59)
 36 Martinko, mia B           13 PAC-MR               2:36.36    2:40.49 SILV   
                  35.92     1:17.86 (41.94)     2:04.02 (46.16)     2:40.49 (36.47)
Non-Award Division  
  1 Lee, Jasmine K            13 COND-MR              2:21.36    2:20.75 JO     
                  31.51     1:07.57 (36.06)     1:49.65 (42.08)     2:20.75 (31.10)
  2 Bensabeur, Sidney         13 CFJV-MR              2:36.46    2:42.41        
                  36.03     1:19.95 (43.92)     2:05.72 (45.77)     2:42.41 (36.69)
  3 Lubinsky, Jordan A        13 Storm-MR             2:41.20    2:43.32        
                  35.88     1:17.84 (41.96)     2:06.41 (48.57)     2:43.32 (36.91)
 
Girls 13 Year Olds 400 Yard IM
===============================================================================
              5:02.39  13 JO
              5:02.40  13 SMAX Silver Max Cut
              5:25.99  13 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 13:  5:02.40 - 5:25.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Yang, Amy Z               13 Storm-MR             5:22.87    5:14.71 SILV   
                  35.01     1:14.91 (39.90)     1:52.31 (37.40)     2:30.32 (38.01)
        3:16.99 (46.67)     4:02.60 (45.61)     4:38.87 (36.27)     5:14.71 (35.84)
  2 Richman, Emma K           13 Storm-MR             5:25.95    5:22.46 SILV   
                  33.76     1:13.95 (40.19)     1:55.69 (41.74)     2:38.06 (42.37)
        3:22.20 (44.14)     4:09.88 (47.68)     4:46.67 (36.79)     5:22.46 (35.79)
Non-Award Division  
  1 Milla, Madison I          13 COND-MR              5:03.95    4:54.35 JO     
                  31.06     1:07.78 (36.72)     1:45.90 (38.12)     2:23.23 (37.33)
        3:05.95 (42.72)     3:49.16 (43.21)     4:21.99 (32.83)     4:54.35 (32.36)
  2 Taragano, Ellie M         13 COND-MR              5:16.34    4:57.30 JO     
                  31.71     1:08.53 (36.82)     1:45.92 (37.39)     2:23.61 (37.69)
        3:06.34 (42.73)     3:49.51 (43.17)     4:24.14 (34.63)     4:57.30 (33.16)
  3 Kennedy, Kate E           13 NYSA-MR              5:02.44    4:59.42 JO     
                  31.17     1:07.63 (36.46)     1:46.18 (38.55)     2:24.08 (37.90)
        3:07.45 (43.37)     3:52.06 (44.61)     4:26.97 (34.91)     4:59.42 (32.45)
  4 MacDonald, Laura          13 CFJV-MR              5:04.69    4:59.59 JO     
                  31.96     1:09.20 (37.24)     1:47.65 (38.45)     2:25.16 (37.51)
        3:07.52 (42.36)     3:50.42 (42.90)     4:26.00 (35.58)     4:59.59 (33.59)
 -- Bilenky, Silvia           13 PATS-MR              5:25.46        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Girls 14 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.09  14 JO
                26.10  14 SMAX Silver Max Cut
                28.79  14 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 14:  26.10 - 28.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Vallamattam, Annie        14 PATS-MR                26.40      26.36 SILV   
  2 Torello-Viera, Martina S  14 NYSA-MR                26.39      26.49 SILV   
  3 Tallides, Laila L         14 PAC-MR                 26.54      26.59 SILV   
  4 Nicholas, Cayla R         14 NYSA-MR                26.51      26.66 SILV   
  5 McKee, Sam A              14 PBAC-MR                26.29      26.68 SILV   
  6 Wienckowski, Grace A      14 VAC-MR                 26.80      26.77 SILV   
  7 Palamaro, Daniella L      14 NYSA-MR                26.72      26.86 SILV   
  8 Ippolito, Sara K          14 VAC-MR                 27.82      27.10 SILV   
  9 Punnoose, Ann j           14 Middies Wave-MR        27.03      27.11 SILV   
 10 Sheerin, Megan N          14 NYSA-MR                26.62      27.24 SILV   
 11 Anselmi, D'Arcy J         14 COND-MR                26.86      27.49 SILV   
 11 Wright, Hannah E          14 NYSA-MR                27.40      27.49 SILV   
 13 Yurcisin, Sloane N        14 SSL-MR                 27.90      27.62 SILV   
 14 Riolo, Lexi M             14 Storm-MR               27.70      27.65 SILV   
 15 Modugno, Teresa M         14 NYSA-MR                27.26      27.68 SILV   
 16 Peppiatt, Grace C         14 NYSA-MR                27.96      27.77 SILV   
 17 Angerthal, Tatum          14 CFJV-MR                27.21      27.90 SILV   
 18 Yoo, Emily Y              14 PAC-MR                 27.56      27.94 SILV   
 19 Gillan, Madison F         14 NYSA-MR                27.64      28.07 SILV   
 20 Van Wijnen, Alice R       14 Storm-MR               28.30      28.23 SILV   
 21 Melnick, Hannah D         14 RA-MR                  27.79      28.33 SILV   
 22 Rocchio, Grace A          14 Barracudas-MR          27.65      28.37 SILV   
 23 Gennarelli, Gianna A      14 COND-MR                28.00      28.44 SILV   
 24 Gunster, Julia A          14 GAEL-MR                27.58      28.45 SILV   
 25 Fourie, Trinity C         14 COND-MR                28.25      28.55 SILV   
 26 Bascon, Jaden R           14 COND-MR                27.64      28.58 SILV   
 27 Cameron, Megan G          14 NYSA-MR                28.74      28.66 SILV   
 -- Tula, Kelly A             12 COND-MR                27.31     X27.64        
Non-Award Division  
  1 Chenski, Emma S           14 PATS-MR                27.17      25.95 JO     
  2 Varon, Sophia             14 PATS-MR                26.28      26.07 JO     
  3 White, Cali E             14 VAC-MR                 28.64      28.80        
  4 Sommer, Stef M            14 AGMV-MR                28.51      28.89        
  5 Conti, Gabriella A        14 PAC-MR                 28.42      29.62        
  6 Inverdale, Julieanne A    14 NYSA-MR                28.29      30.07        
 -- Jenkins, Shae K           14 NDAC-MR                27.01         DQ        
      No Show Penalty Event
 
Girls 14 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                56.39  14 JO
                56.40  14 SMAX Silver Max Cut
              1:03.09  14 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 14:  56.40 - 1:03.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Nadecki, Grace K          14 BGNW-MR                56.47      56.47 SILV   
                  26.75       56.47 (29.72)                                        
  2 Palamaro, Daniella L      14 NYSA-MR                57.22      56.71 SILV   
                  27.51       56.71 (29.20)                                        
  3 Varon, Sophia             14 PATS-MR                56.88      56.91 SILV   
                  26.77       56.91 (30.14)                                        
  4 Modugno, Teresa M         14 NYSA-MR                58.46      57.19 SILV   
                  27.44       57.19 (29.75)                                        
  5 Torello-Viera, Martina S  14 NYSA-MR                58.00      57.53 SILV   
                  27.72       57.53 (29.81)                                        
  6 Wienckowski, Grace A      14 VAC-MR                 57.65      57.70 SILV   
                  27.76       57.70 (29.94)                                        
  7 Ippolito, Sara K          14 VAC-MR               1:00.50      57.89 SILV   
                  27.95       57.89 (29.94)                                        
  8 Wright, Hannah E          14 NYSA-MR              1:01.25      58.37 SILV   
                  27.73       58.37 (30.64)                                        
  9 Punnoose, Ann j           14 Middies Wave-MR      1:00.85      58.41 SILV   
                  27.88       58.41 (30.53)                                        
 10 Vallamattam, Annie        14 PATS-MR                58.42      58.44 SILV   
                  27.76       58.44 (30.68)                                        
 11 Yurcisin, Sloane N        14 SSL-MR                 58.97      58.64 SILV   
                  28.24       58.64 (30.40)                                        
 12 Yoo, Emily Y              14 PAC-MR                 59.00      58.67 SILV   
                  28.32       58.67 (30.35)                                        
 13 Anselmi, D'Arcy J         14 COND-MR                59.36      59.14 SILV   
                  28.42       59.14 (30.72)                                        
 14 DiLiberto, Samantha F     14 WSSC-MR                59.42      59.27 SILV   
                  28.43       59.27 (30.84)                                        
 15 Tallides, Laila L         14 PAC-MR                 58.42    1:00.12 SILV   
                  28.44     1:00.12 (31.68)                                        
 16 Van Wijnen, Alice R       14 Storm-MR               59.69    1:00.15 SILV   
                  29.00     1:00.15 (31.15)                                        
 17 Fourie, Trinity C         14 COND-MR                59.99    1:00.33 SILV   
                  29.03     1:00.33 (31.30)                                        
 18 Cameron, Megan G          14 NYSA-MR              1:00.80    1:00.36 SILV   
                  29.26     1:00.36 (31.10)                                        
 19 Peppiatt, Grace C         14 NYSA-MR              1:00.38    1:00.56 SILV   
                  28.85     1:00.56 (31.71)                                        
 20 Angerthal, Tatum          14 CFJV-MR                59.29    1:00.72 SILV   
                  28.73     1:00.72 (31.99)                                        
 21 Nicholas, Cayla R         14 NYSA-MR                58.96    1:01.07 SILV   
                  28.52     1:01.07 (32.55)                                        
 22 Dineen, Molly B           14 SSL-MR               1:01.49    1:01.19 SILV   
                  29.57     1:01.19 (31.62)                                        
 23 Sheerin, Megan N          14 NYSA-MR                58.41    1:01.20 SILV   
                  29.77     1:01.20 (31.43)                                        
 24 Phillips, Grace M         14 HVD-MR               1:01.57    1:01.49 SILV   
                  29.57     1:01.49 (31.92)                                        
 25 Gillan, Madison F         14 NYSA-MR              1:01.98    1:01.50 SILV   
                  28.69     1:01.50 (32.81)                                        
 26 Antman, Sabrina L         14 RA-MR                1:01.92    1:01.56 SILV   
                  29.64     1:01.56 (31.92)                                        
 27 Sommer, Stef M            14 AGMV-MR              1:00.61    1:02.00 SILV   
                  30.21     1:02.00 (31.79)                                        
 28 Gaza, Claire G            14 Storm-MR             1:01.19    1:02.13 SILV   
                  30.08     1:02.13 (32.05)                                        
 29 Melnick, Hannah D         14 RA-MR                1:01.12    1:02.21 SILV   
                  29.73     1:02.21 (32.48)                                        
 30 Hickey, Brennan B         14 GAEL-MR              1:02.61    1:03.05 SILV   
                  30.12     1:03.05 (32.93)                                        
 -- Tula, Kelly A             12 COND-MR                58.50   X1:00.28        
                  28.97     1:00.28 (31.31)                                        
Non-Award Division  
  1 Chenski, Emma S           14 PATS-MR                57.32      56.27 JO     
                  26.93       56.27 (29.34)                                        
  2 Rios, Maddie E            14 NYSA-MR              1:03.06    1:03.17        
                  30.56     1:03.17 (32.61)                                        
  3 Bascon, Jaden R           14 COND-MR                58.78    1:03.22        
                  29.08     1:03.22 (34.14)                                        
  4 Rocchio, Grace A          14 Barracudas-MR        1:02.10    1:03.36        
                  30.07     1:03.36 (33.29)                                        
  5 Inverdale, Julieanne A    14 NYSA-MR              1:02.06    1:04.17        
                  30.92     1:04.17 (33.25)                                        
  6 Conti, Gabriella A        14 PAC-MR                 59.57    1:05.98        
                  31.38     1:05.98 (34.60)                                        
 
Girls 14 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:02.79  14 JO
              2:02.80  14 SMAX Silver Max Cut
              2:16.99  14 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 14:  2:02.80 - 2:16.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Torello-Viera, Martina S  14 NYSA-MR              2:03.24    2:03.15 SILV   
                  28.21       59.08 (30.87)     1:31.20 (32.12)     2:03.15 (31.95)
  2 McKee, Sam A              14 PBAC-MR              2:03.52    2:03.58 SILV   
                  28.41     1:00.03 (31.62)     1:32.24 (32.21)     2:03.58 (31.34)
  3 Palamaro, Daniella L      14 NYSA-MR              2:02.84    2:03.82 SILV   
                  28.44       59.59 (31.15)     1:31.86 (32.27)     2:03.82 (31.96)
  4 Ippolito, Sara K          14 VAC-MR               2:06.57    2:03.92 SILV   
                  28.37       59.52 (31.15)     1:31.77 (32.25)     2:03.92 (32.15)
  5 Yurcisin, Sloane N        14 SSL-MR               2:06.88    2:06.85 SILV   
                  29.46     1:01.36 (31.90)     1:34.67 (33.31)     2:06.85 (32.18)
  6 Modugno, Teresa M         14 NYSA-MR              2:07.00    2:06.86 SILV   
                  28.21       59.97 (31.76)     1:33.62 (33.65)     2:06.86 (33.24)
  7 Fourie, Trinity C         14 COND-MR              2:08.70    2:07.73 SILV   
                  28.89     1:00.43 (31.54)     1:33.78 (33.35)     2:07.73 (33.95)
  8 Leonard, Delaney          14 CFJV-MR              2:06.04    2:08.16 SILV   
                  28.28     1:00.68 (32.40)     1:34.81 (34.13)     2:08.16 (33.35)
  9 Yoo, Emily Y              14 PAC-MR               2:05.35    2:08.25 SILV   
                  29.46     1:01.60 (32.14)     1:34.79 (33.19)     2:08.25 (33.46)
 10 Nikolic, Enza A           14 PATS-MR              2:11.67    2:09.25 SILV   
                  29.68     1:02.76 (33.08)     1:36.17 (33.41)     2:09.25 (33.08)
 11 Van Wijnen, Alice R       14 Storm-MR             2:09.79    2:09.60 SILV   
                  29.92     1:02.98 (33.06)     1:36.71 (33.73)     2:09.60 (32.89)
 12 DiLiberto, Samantha F     14 WSSC-MR              2:09.99    2:09.64 SILV   
                  29.31     1:01.51 (32.20)     1:35.25 (33.74)     2:09.64 (34.39)
 13 Cameron, Megan G          14 NYSA-MR              2:09.02    2:10.40 SILV   
                  30.34     1:03.32 (32.98)     1:37.16 (33.84)     2:10.40 (33.24)
 14 Gunster, Julia A          14 GAEL-MR              2:08.75    2:10.42 SILV   
                  29.85     1:02.15 (32.30)     1:36.56 (34.41)     2:10.42 (33.86)
 15 Anselmi, D'Arcy J         14 COND-MR              2:09.56    2:12.66 SILV   
                  30.31     1:03.28 (32.97)     1:38.22 (34.94)     2:12.66 (34.44)
 16 Dineen, Molly B           14 SSL-MR               2:10.07    2:13.33 SILV   
                  30.42     1:03.69 (33.27)     1:38.11 (34.42)     2:13.33 (35.22)
 17 Punnoose, Ann j           14 Middies Wave-MR      2:15.74    2:13.52 SILV   
                  29.41     1:02.97 (33.56)     1:38.79 (35.82)     2:13.52 (34.73)
 18 Melnick, Hannah D         14 RA-MR                2:13.64    2:14.08 SILV   
                  29.72     1:03.46 (33.74)     1:39.15 (35.69)     2:14.08 (34.93)
 19 Bascon, Jaden R           14 COND-MR              2:06.12    2:14.28 SILV   
                  29.86     1:03.24 (33.38)     1:38.56 (35.32)     2:14.28 (35.72)
 20 Ring, Lydia E             14 VAC-MR               2:14.44    2:14.31 SILV   
                  31.54     1:06.02 (34.48)     1:40.67 (34.65)     2:14.31 (33.64)
 21 Wright, Hannah E          14 NYSA-MR              2:14.01    2:14.65 SILV   
                  29.36     1:02.92 (33.56)     1:39.43 (36.51)     2:14.65 (35.22)
 22 Antman, Sabrina L         14 RA-MR                2:15.75    2:16.21 SILV   
                  31.14     1:05.74 (34.60)     1:41.21 (35.47)     2:16.21 (35.00)
 23 May, Arianna L            14 COND-MR              2:13.62    2:16.77 SILV   
                  30.93     1:05.41 (34.48)     1:40.99 (35.58)     2:16.77 (35.78)
 -- Liu, Ava L                12 NYSA-MR              2:06.79   X2:07.10        
                  28.44     1:00.31 (31.87)     1:33.85 (33.54)     2:07.10 (33.25)
Non-Award Division  
  1 Klein, Jordana            14 EAST-MR              2:10.04    2:17.49        
                  31.53     1:06.20 (34.67)     1:42.13 (35.93)     2:17.49 (35.36)
  2 Gaza, Claire G            14 Storm-MR             2:15.04    2:17.65        
                  31.95     1:06.95 (35.00)     1:42.50 (35.55)     2:17.65 (35.15)
  3 Kuceravec, Nicole         14 SSL-MR               2:14.86    2:19.24        
                  32.06     1:06.75 (34.69)     1:43.28 (36.53)     2:19.24 (35.96)
  4 White, Cali E             14 VAC-MR               2:16.80    2:19.35        
                  30.88     1:06.31 (35.43)     1:43.71 (37.40)     2:19.35 (35.64)
  5 Inverdale, Julieanne A    14 NYSA-MR              2:16.87    2:20.18        
                  32.00     1:07.48 (35.48)     1:44.28 (36.80)     2:20.18 (35.90)
  6 Sommer, Stef M            14 AGMV-MR              2:16.77    2:20.73        
                                1:07.99 ( )     1:44.68 (36.69)     2:20.73 (36.05)
  7 Bilenky, Adriana          14 PATS-MR              2:22.01    2:25.85        
                  33.23     1:11.31 (38.08)     1:50.04 (38.73)     2:25.85 (35.81)
 
Girls 14 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:26.99  14 JO
              5:27.00  14 SMAX Silver Max Cut
              5:50.59  14 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 14:  5:27.00 - 5:50.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Yoo, Emily Y              14 PAC-MR               5:35.04    5:30.32 SILV   
                  30.46     1:03.07 (32.61)     1:36.04 (32.97)     2:09.05 (33.01)
        2:42.08 (33.03)     3:15.53 (33.45)     3:49.03 (33.50)     4:22.82 (33.79)
        4:56.74 (33.92)     5:30.32 (33.58)                                        
  2 McKee, Sam A              14 PBAC-MR              5:32.49    5:31.39 SILV   
                  29.23     1:01.47 (32.24)     1:34.90 (33.43)     2:08.58 (33.68)
        2:42.37 (33.79)     3:16.23 (33.86)     3:50.34 (34.11)     4:24.61 (34.27)
        4:58.63 (34.02)     5:31.39 (32.76)                                        
  3 Ippolito, Sara K          14 VAC-MR               5:35.58    5:36.78 SILV   
                  28.90     1:00.73 (31.83)     1:34.31 (33.58)     2:08.40 (34.09)
        2:42.72 (34.32)     3:17.31 (34.59)     3:52.34 (35.03)     4:27.33 (34.99)
        5:02.53 (35.20)     5:36.78 (34.25)                                        
  4 Dickman, Rian             14 VAC-MR               5:27.62    5:40.34 SILV   
                  29.08     1:01.75 (32.67)     1:35.60 (33.85)     2:10.37 (34.77)
        2:45.12 (34.75)     3:20.11 (34.99)     3:54.97 (34.86)     4:30.18 (35.21)
        5:06.14 (35.96)     5:40.34 (34.20)                                        
  5 Nikolic, Enza A           14 PATS-MR              5:36.88    5:40.83 SILV   
                  31.05     1:04.95 (33.90)     1:39.11 (34.16)     2:14.05 (34.94)
        2:48.72 (34.67)     3:23.15 (34.43)     3:57.96 (34.81)     4:33.76 (35.80)
        5:08.04 (34.28)     5:40.83 (32.79)                                        
  6 Cameron, Megan G          14 NYSA-MR              5:38.93    5:42.99 SILV   
                  31.12     1:04.84 (33.72)     1:39.51 (34.67)     2:14.25 (34.74)
        2:49.29 (35.04)     3:24.44 (35.15)     3:59.51 (35.07)     4:34.62 (35.11)
        5:09.45 (34.83)     5:42.99 (33.54)                                        
  7 Dineen, Molly B           14 SSL-MR               5:45.50    5:49.24 SILV   
                  31.00     1:04.90 (33.90)     1:40.46 (35.56)     2:15.31 (34.85)
        2:50.22 (34.91)     3:25.85 (35.63)     4:01.73 (35.88)     4:37.86 (36.13)
        5:13.80 (35.94)     5:49.24 (35.44)                                        
  8 Gennarelli, Gianna A      14 COND-MR              5:45.21    5:49.27 SILV   
                  31.01     1:05.15 (34.14)     1:40.93 (35.78)     2:16.67 (35.74)
        2:52.32 (35.65)     3:27.93 (35.61)     4:03.68 (35.75)     4:39.39 (35.71)
        5:14.75 (35.36)     5:49.27 (34.52)                                        
Non-Award Division  
  1 Bunch, Jenna G            14 NBS-MR               5:39.19    5:54.09        
                  31.19     1:05.37 (34.18)     1:40.65 (35.28)     2:16.53 (35.88)
        2:52.68 (36.15)     3:28.55 (35.87)     4:04.94 (36.39)     4:41.25 (36.31)
        5:17.88 (36.63)     5:54.09 (36.21)                                        
 -- Liu, Ava L                12 NYSA-MR              5:40.03   X5:57.64        
                  30.14     1:03.96 (33.82)     1:38.60 (34.64)     2:13.63 (35.03)
        2:49.12 (35.49)     3:25.39 (36.27)     4:03.33 (37.94)     4:41.66 (38.33)
        5:20.20 (38.54)     5:57.64 (37.44)                                        
 
Girls 14 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:03.99  14 JO
              1:04.00  14 SMAX Silver Max Cut
              1:12.69  14 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 14:  1:04.00 - 1:12.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Yurcisin, Sloane N        14 SSL-MR               1:08.21    1:04.45 SILV   
                  31.73     1:04.45 (32.72)                                        
  2 Gash, Allison M           14 PATS-MR              1:04.86    1:04.95 SILV   
                  31.53     1:04.95 (33.42)                                        
  3 McKee, Sam A              14 PBAC-MR              1:05.33    1:05.09 SILV   
                  31.87     1:05.09 (33.22)                                        
  4 Torello-Viera, Martina S  14 NYSA-MR              1:05.38    1:05.13 SILV   
                  31.60     1:05.13 (33.53)                                        
  5 Vallamattam, Annie        14 PATS-MR              1:06.22    1:05.41 SILV   
                  31.39     1:05.41 (34.02)                                        
  6 Fourie, Trinity C         14 COND-MR              1:05.98    1:05.66 SILV   
                  32.01     1:05.66 (33.65)                                        
  7 Wienckowski, Grace A      14 VAC-MR               1:07.17    1:06.63 SILV   
                  32.09     1:06.63 (34.54)                                        
  8 Dickman, Rian             14 VAC-MR               1:05.43    1:06.97 SILV   
                  32.12     1:06.97 (34.85)                                        
  9 Tallides, Laila L         14 PAC-MR               1:06.46    1:07.09 SILV   
                  32.01     1:07.09 (35.08)                                        
 10 Sheerin, Megan N          14 NYSA-MR              1:05.72    1:07.14 SILV   
                  32.41     1:07.14 (34.73)                                        
 11 DiLiberto, Samantha F     14 WSSC-MR              1:10.46    1:08.34 SILV   
                  33.11     1:08.34 (35.23)                                        
 12 Wright, Hannah E          14 NYSA-MR              1:09.58    1:08.67 SILV   
                  32.97     1:08.67 (35.70)                                        
 13 Tula, Kelly A             12 COND-MR              1:06.68    1:09.24        
                  33.25     1:09.24 (35.99)                                        
 14 Khutorsky, Deborah B      14 NYSA-MR              1:09.75    1:09.42 SILV   
                  33.55     1:09.42 (35.87)                                        
 15 Gillan, Madison F         14 NYSA-MR              1:09.07    1:09.48 SILV   
                  33.32     1:09.48 (36.16)                                        
 16 Kuceravec, Nicole         14 SSL-MR               1:10.44    1:10.16 SILV   
                  34.01     1:10.16 (36.15)                                        
 17 Van Wijnen, Alice R       14 Storm-MR             1:08.19    1:10.17 SILV   
                  34.91     1:10.17 (35.26)                                        
 18 Phillips, Grace M         14 HVD-MR               1:09.41    1:10.18 SILV   
                  34.04     1:10.18 (36.14)                                        
 19 Sommer, Stef M            14 AGMV-MR              1:09.89    1:10.39 SILV   
                  34.07     1:10.39 (36.32)                                        
 20 Modugno, Teresa M         14 NYSA-MR              1:09.62    1:11.02 SILV   
                  34.07     1:11.02 (36.95)                                        
 21 Gennarelli, Gianna A      14 COND-MR              1:10.09    1:11.38 SILV   
                  35.19     1:11.38 (36.19)                                        
 22 Bascon, Jaden R           14 COND-MR              1:12.32    1:11.53 SILV   
                  34.20     1:11.53 (37.33)                                        
 23 Riolo, Lexi M             14 Storm-MR             1:11.49    1:11.59 SILV   
                  35.30     1:11.59 (36.29)                                        
 24 Nicholas, Cayla R         14 NYSA-MR              1:11.50    1:11.66 SILV   
                  34.60     1:11.66 (37.06)                                        
 25 Gunster, Julia A          14 GAEL-MR              1:09.39    1:12.29 SILV   
                  34.82     1:12.29 (37.47)                                        
 26 Punnoose, Ann j           14 Middies Wave-MR      1:10.20    1:12.63 SILV   
                  34.51     1:12.63 (38.12)                                        
 -- Liu, Ava L                12 NYSA-MR              1:07.20   X1:06.57        
                  32.14     1:06.57 (34.43)                                        
Non-Award Division  
  1 Leonard, Delaney          14 CFJV-MR              1:05.11    1:03.68 JO     
                  30.48     1:03.68 (33.20)                                        
  2 Rocchio, Grace A          14 Barracudas-MR        1:11.63    1:13.64        
                  35.36     1:13.64 (38.28)                                        
  3 Gaza, Claire G            14 Storm-MR             1:11.47    1:14.46        
                  36.27     1:14.46 (38.19)                                        
  4 Conti, Gabriella A        14 PAC-MR               1:08.85    1:14.54        
                  35.87     1:14.54 (38.67)                                        
  5 Melnick, Hannah D         14 RA-MR                1:09.76    1:14.61        
                  36.00     1:14.61 (38.61)                                        
  6 Angerthal, Tatum          14 CFJV-MR              1:11.74    1:15.03        
                  35.74     1:15.03 (39.29)                                        
 
Girls 14 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:17.09  14 JO
              2:17.10  14 SMAX Silver Max Cut
              2:36.29  14 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 14:  2:17.10 - 2:36.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Torello-Viera, Martina S  14 NYSA-MR              2:20.15    2:17.50 SILV   
                  32.82     1:07.23 (34.41)     1:42.57 (35.34)     2:17.50 (34.93)
  2 Gash, Allison M           14 PATS-MR              2:17.71    2:17.89 SILV   
                  32.02     1:06.93 (34.91)     1:42.40 (35.47)     2:17.89 (35.49)
  3 Nadecki, Grace K          14 BGNW-MR              2:20.26    2:18.71 SILV   
                  31.68     1:07.22 (35.54)     1:43.52 (36.30)     2:18.71 (35.19)
  4 Wienckowski, Grace A      14 VAC-MR               2:21.96    2:22.86 SILV   
                  33.20     1:09.08 (35.88)     1:46.05 (36.97)     2:22.86 (36.81)
  5 Fourie, Trinity C         14 COND-MR              2:24.70    2:22.89 SILV   
                  34.10     1:09.94 (35.84)     1:47.18 (37.24)     2:22.89 (35.71)
  6 Leonard, Delaney          14 CFJV-MR              2:26.77    2:24.22 SILV   
                  32.58     1:09.40 (36.82)     1:47.61 (38.21)     2:24.22 (36.61)
  7 Vallamattam, Annie        14 PATS-MR              2:32.47    2:24.81 SILV   
                  33.52     1:09.57 (36.05)     1:46.57 (37.00)     2:24.81 (38.24)
  8 Gillan, Madison F         14 NYSA-MR              2:28.89    2:25.98 SILV   
                  33.68     1:11.32 (37.64)     1:49.11 (37.79)     2:25.98 (36.87)
  9 Dickman, Rian             14 VAC-MR               2:20.53    2:26.19 SILV   
                  32.82     1:09.67 (36.85)     1:48.49 (38.82)     2:26.19 (37.70)
 10 Tallides, Laila L         14 PAC-MR               2:25.26    2:26.39 SILV   
                  34.13     1:11.09 (36.96)     1:48.89 (37.80)     2:26.39 (37.50)
 11 Gennarelli, Gianna A      14 COND-MR              2:31.86    2:27.88 SILV   
                  35.28     1:12.41 (37.13)     1:50.22 (37.81)     2:27.88 (37.66)
 12 Sheerin, Megan N          14 NYSA-MR              2:30.56    2:28.16 SILV   
                  34.54     1:11.71 (37.17)     1:50.48 (38.77)     2:28.16 (37.68)
 13 Wright, Hannah E          14 NYSA-MR              2:33.41    2:30.34 SILV   
                  33.97     1:11.60 (37.63)     1:51.00 (39.40)     2:30.34 (39.34)
 14 Kuceravec, Nicole         14 SSL-MR               2:31.32    2:30.87 SILV   
                  35.40     1:13.16 (37.76)     1:52.13 (38.97)     2:30.87 (38.74)
 15 Bascon, Jaden R           14 COND-MR              2:34.64    2:33.65 SILV   
                  35.75     1:14.74 (38.99)     1:54.77 (40.03)     2:33.65 (38.88)
 16 Gaza, Claire G            14 Storm-MR             2:32.24    2:34.63 SILV   
                  37.34     1:15.99 (38.65)     1:55.59 (39.60)     2:34.63 (39.04)
 17 Antman, Sabrina L         14 RA-MR                2:34.88    2:35.13 SILV   
                  36.49     1:15.57 (39.08)     1:55.99 (40.42)     2:35.13 (39.14)
 18 Sommer, Stef M            14 AGMV-MR              2:31.96    2:35.84 SILV   
                  36.19     1:15.92 (39.73)     1:56.68 (40.76)     2:35.84 (39.16)
 -- Liu, Ava L                12 NYSA-MR              2:23.25   X2:26.41        
                  34.49     1:11.40 (36.91)     1:48.92 (37.52)     2:26.41 (37.49)
Non-Award Division  
  1 Yurcisin, Sloane N        14 SSL-MR               2:18.66    2:15.85 JO     
                  32.51     1:06.86 (34.35)     1:41.73 (34.87)     2:15.85 (34.12)
  2 Bilenky, Adriana          14 PATS-MR              2:33.14    2:37.21        
                  37.00                             1:57.38 ( )     2:37.21 (39.83)
  3 Melnick, Hannah D         14 RA-MR                2:29.78    2:43.39        
                  36.41     1:16.60 (40.19)     2:00.48 (43.88)     2:43.39 (42.91)
 
Girls 14 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:13.39  14 JO
              1:13.40  14 SMAX Silver Max Cut
              1:23.49  14 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 14:  1:13.40 - 1:23.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Chenski, Emma S           14 PATS-MR              1:15.41    1:14.48 SILV   
                  34.86     1:14.48 (39.62)                                        
  2 Dickman, Rian             14 VAC-MR               1:13.95    1:15.01 SILV   
                  34.49     1:15.01 (40.52)                                        
  3 Gennarelli, Gianna A      14 COND-MR              1:15.35    1:15.03 SILV   
                  35.59     1:15.03 (39.44)                                        
  4 Anselmi, D'Arcy J         14 COND-MR              1:14.93    1:15.48 SILV   
                  35.31     1:15.48 (40.17)                                        
  5 Phillips, Grace M         14 HVD-MR               1:19.75    1:16.18 SILV   
                  36.30     1:16.18 (39.88)                                        
  6 Jenkins, Shae K           14 NDAC-MR              1:16.87    1:16.71 SILV   
                  36.38     1:16.71 (40.33)                                        
  7 Rocchio, Grace A          14 Barracudas-MR        1:15.78    1:17.75 SILV   
                  36.22     1:17.75 (41.53)                                        
  8 Nicholas, Cayla R         14 NYSA-MR              1:19.81    1:17.77 SILV   
                  36.73     1:17.77 (41.04)                                        
  9 Antman, Sabrina L         14 RA-MR                1:18.47    1:18.13 SILV   
                  36.00     1:18.13 (42.13)                                        
 10 Modugno, Teresa M         14 NYSA-MR              1:15.00    1:18.63 SILV   
                  36.81     1:18.63 (41.82)                                        
 11 Fourie, Trinity C         14 COND-MR              1:18.03    1:18.83 SILV   
                  38.09     1:18.83 (40.74)                                        
 12 Wienckowski, Grace A      14 VAC-MR               1:21.18    1:18.89 SILV   
                  36.47     1:18.89 (42.42)                                        
 13 Van Wijnen, Alice R       14 Storm-MR             1:19.31    1:18.95 SILV   
                  37.88     1:18.95 (41.07)                                        
 14 Cameron, Megan G          14 NYSA-MR              1:15.52    1:19.02 SILV   
                  37.34     1:19.02 (41.68)                                        
 15 Riolo, Lexi M             14 Storm-MR             1:21.59    1:19.03 SILV   
                  37.80     1:19.03 (41.23)                                        
 16 Melley, Amanda A          14 NYSA-MR              1:22.44    1:19.10 SILV   
                  38.49     1:19.10 (40.61)                                        
 17 May, Arianna L            14 COND-MR              1:18.74    1:19.61 SILV   
                  37.64     1:19.61 (41.97)                                        
 18 Nikolic, Enza A           14 PATS-MR              1:15.46    1:19.96 SILV   
                  37.24     1:19.96 (42.72)                                        
 19 Leonard, Delaney          14 CFJV-MR              1:18.56    1:19.97 SILV   
                  37.47     1:19.97 (42.50)                                        
 20 DiLiberto, Samantha F     14 WSSC-MR              1:20.36    1:20.01 SILV   
                  37.89     1:20.01 (42.12)                                        
 21 Angerthal, Tatum          14 CFJV-MR              1:18.53    1:20.23 SILV   
                  37.82     1:20.23 (42.41)                                        
 22 Hickey, Brennan B         14 GAEL-MR              1:22.14    1:20.34 SILV   
                  37.69     1:20.34 (42.65)                                        
 23 Gash, Allison M           14 PATS-MR              1:21.23    1:20.43 SILV   
                  37.99     1:20.43 (42.44)                                        
 24 Khutorsky, Deborah B      14 NYSA-MR              1:19.63    1:20.57 SILV   
                  38.12     1:20.57 (42.45)                                        
 25 Gillan, Madison F         14 NYSA-MR              1:21.02    1:21.03 SILV   
                  37.54     1:21.03 (43.49)                                        
 26 Conti, Gabriella A        14 PAC-MR               1:15.50    1:21.48 SILV   
                  39.24     1:21.48 (42.24)                                        
 27 Dineen, Molly B           14 SSL-MR               1:18.00    1:21.87 SILV   
                  37.80     1:21.87 (44.07)                                        
 28 Gunster, Julia A          14 GAEL-MR              1:22.80    1:22.78 SILV   
                  38.40     1:22.78 (44.38)                                        
 29 Donovan, Erin D           14 Barracudas-MR        1:19.93    1:22.81 SILV   
                  39.97     1:22.81 (42.84)                                        
 30 Klein, Jordana            14 EAST-MR              1:16.11    1:22.95 SILV   
                  38.43     1:22.95 (44.52)                                        
Non-Award Division  
  1 Varon, Sophia             14 PATS-MR              1:13.82    1:11.96 JO     
                  34.09     1:11.96 (37.87)                                        
  2 Liu, Chloe J              14 NYSA-MR              1:22.67    1:23.78        
                  38.90     1:23.78 (44.88)                                        
  3 Yoo, Emily Y              14 PAC-MR               1:22.04    1:24.13        
                  39.56     1:24.13 (44.57)                                        
  4 Melnick, Hannah D         14 RA-MR                1:23.09    1:24.96        
                  39.58     1:24.96 (45.38)                                        
  5 Peppiatt, Grace C         14 NYSA-MR              1:22.95    1:25.32        
                  39.32     1:25.32 (46.00)                                        
 
Girls 14 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:38.79  14 JO
              2:38.80  14 SMAX Silver Max Cut
              2:56.99  14 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 14:  2:38.80 - 2:56.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Anselmi, D'Arcy J         14 COND-MR              2:40.07    2:40.22 SILV   
                  36.76     1:17.66 (40.90)     1:59.62 (41.96)     2:40.22 (40.60)
  2 Gennarelli, Gianna A      14 COND-MR              2:42.68    2:43.42 SILV   
                  36.70     1:17.54 (40.84)     1:59.69 (42.15)     2:43.42 (43.73)
  3 Modugno, Teresa M         14 NYSA-MR              2:45.52    2:45.24 SILV   
                  36.65     1:18.97 (42.32)     2:01.93 (42.96)     2:45.24 (43.31)
  4 Riolo, Lexi M             14 Storm-MR             2:50.24    2:46.81 SILV   
                  40.67     1:21.67 (41.00)     2:04.94 (43.27)     2:46.81 (41.87)
  5 Van Wijnen, Alice R       14 Storm-MR             2:49.19    2:46.82 SILV   
                  38.64     1:20.77 (42.13)     2:04.04 (43.27)     2:46.82 (42.78)
  6 Phillips, Grace M         14 HVD-MR               2:53.41    2:47.57 SILV   
                  37.90     1:20.68 (42.78)     2:04.53 (43.85)     2:47.57 (43.04)
  7 Torello-Viera, Martina S  14 NYSA-MR              2:43.21    2:48.08 SILV   
                  37.88     1:20.55 (42.67)     2:04.25 (43.70)     2:48.08 (43.83)
  8 May, Arianna L            14 COND-MR              2:47.61    2:49.10 SILV   
                  37.39     1:20.44 (43.05)     2:05.06 (44.62)     2:49.10 (44.04)
  9 Nikolic, Enza A           14 PATS-MR              2:40.90    2:49.44 SILV   
                  37.90     1:20.74 (42.84)     2:05.23 (44.49)     2:49.44 (44.21)
 10 Fourie, Trinity C         14 COND-MR              2:47.58    2:50.46 SILV   
                  38.54     1:21.94 (43.40)     2:06.24 (44.30)     2:50.46 (44.22)
 11 Cameron, Megan G          14 NYSA-MR              2:43.80    2:50.62 SILV   
                  37.81     1:21.10 (43.29)     2:05.47 (44.37)     2:50.62 (45.15)
 12 Angerthal, Tatum          14 CFJV-MR              2:50.37    2:52.80 SILV   
                  38.82     1:22.10 (43.28)     2:07.60 (45.50)     2:52.80 (45.20)
 13 Conti, Gabriella A        14 PAC-MR               2:40.23    2:53.40 SILV   
                  38.29     1:21.87 (43.58)     2:07.61 (45.74)     2:53.40 (45.79)
 14 Antman, Sabrina L         14 RA-MR                2:48.54    2:53.44 SILV   
                  38.32     1:22.20 (43.88)     2:07.81 (45.61)     2:53.44 (45.63)
Non-Award Division  
  1 Liu, Chloe J              14 NYSA-MR              2:56.60    2:57.39        
                  39.84     1:24.10 (44.26)     2:10.78 (46.68)     2:57.39 (46.61)
  2 Dineen, Molly B           14 SSL-MR               2:54.48    2:58.73        
                  39.24     1:24.17 (44.93)     2:11.23 (47.06)     2:58.73 (47.50)
  3 Hickey, Brennan B         14 GAEL-MR              2:56.08    3:01.45        
                  40.66     1:26.19 (45.53)     2:14.92 (48.73)     3:01.45 (46.53)
 -- Yoo, Emily Y              14 PAC-MR               2:54.18        DFS        
      Declared false start
 
Girls 14 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:02.89  14 JO
              1:02.90  14 SMAX Silver Max Cut
              1:11.59  14 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 14:  1:02.90 - 1:11.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Gash, Allison M           14 PATS-MR              1:03.54    1:04.52 SILV   
                  30.05     1:04.52 (34.47)                                        
  2 Chenski, Emma S           14 PATS-MR              1:03.46    1:05.63 SILV   
                  30.97     1:05.63 (34.66)                                        
  3 Anselmi, D'Arcy J         14 COND-MR              1:03.00    1:05.71 SILV   
                  30.40     1:05.71 (35.31)                                        
  4 Dickman, Rian             14 VAC-MR               1:05.09    1:05.80 SILV   
                  30.10     1:05.80 (35.70)                                        
  5 Punnoose, Ann j           14 Middies Wave-MR      1:06.20    1:05.85 SILV   
                  29.93     1:05.85 (35.92)                                        
  6 Ippolito, Sara K          14 VAC-MR               1:07.67    1:06.06 SILV   
                  31.36     1:06.06 (34.70)                                        
  7 Peppiatt, Grace C         14 NYSA-MR              1:04.81    1:06.34 SILV   
                  29.91     1:06.34 (36.43)                                        
  8 Modugno, Teresa M         14 NYSA-MR              1:07.19    1:06.69 SILV   
                  30.99     1:06.69 (35.70)                                        
  9 Riolo, Lexi M             14 Storm-MR             1:08.68    1:06.91 SILV   
                  31.54     1:06.91 (35.37)                                        
 10 Vallamattam, Annie        14 PATS-MR              1:06.70    1:07.56 SILV   
                  31.31     1:07.56 (36.25)                                        
 11 Wienckowski, Grace A      14 VAC-MR               1:09.05    1:07.78 SILV   
                  30.92     1:07.78 (36.86)                                        
 12 Cameron, Megan G          14 NYSA-MR              1:07.23    1:09.14 SILV   
                  31.89     1:09.14 (37.25)                                        
 13 Gaza, Claire G            14 Storm-MR             1:07.95    1:10.25 SILV   
                  32.80     1:10.25 (37.45)                                        
 14 Gennarelli, Gianna A      14 COND-MR              1:09.33    1:10.29 SILV   
                  31.53     1:10.29 (38.76)                                        
 15 May, Arianna L            14 COND-MR              1:09.84    1:10.75 SILV   
                  31.72     1:10.75 (39.03)                                        
 -- Ebrahimpour, Beth N       12 COND-MR              1:05.90   X1:04.84        
                  30.12     1:04.84 (34.72)                                        
 -- Liu, Ava L                12 NYSA-MR              1:07.46   X1:07.84        
                  31.39     1:07.84 (36.45)                                        
 -- Tula, Kelly A             12 COND-MR              1:07.31   X1:09.63        
                  32.40     1:09.63 (37.23)                                        
Non-Award Division  
  1 Varon, Sophia             14 PATS-MR              1:03.58    1:01.90 JO     
                  29.11     1:01.90 (32.79)                                        
  2 Sheerin, Megan N          14 NYSA-MR              1:10.52    1:13.40        
                  33.91     1:13.40 (39.49)                                        
  3 Kuceravec, Nicole         14 SSL-MR               1:10.62    1:13.99        
                  33.81     1:13.99 (40.18)                                        
  4 Bascon, Jaden R           14 COND-MR              1:06.69    1:14.56        
                  33.03     1:14.56 (41.53)                                        
 -- Tallides, Laila L         14 PAC-MR               1:03.97        DFS        
      Declared false start
 
Girls 14 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:24.79  14 JO
              2:24.80  14 SMAX Silver Max Cut
              2:36.59  14 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 14:  2:24.80 - 2:36.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Anselmi, D'Arcy J         14 COND-MR              2:26.99    2:25.75 SILV   
                  32.60     1:10.38 (37.78)     1:49.62 (39.24)     2:25.75 (36.13)
  2 Gash, Allison M           14 PATS-MR              2:31.85    2:26.52 SILV   
                  30.88     1:06.73 (35.85)     1:46.90 (40.17)     2:26.52 (39.62)
  3 Peppiatt, Grace C         14 NYSA-MR              2:33.65    2:33.75 SILV   
                  31.23     1:09.22 (37.99)     1:51.28 (42.06)     2:33.75 (42.47)
  4 Wienckowski, Grace A      14 VAC-MR               2:31.72    2:36.59 SILV   
                  32.62     1:11.28 (38.66)     1:52.85 (41.57)     2:36.59 (43.74)
Non-Award Division  
  1 Guzzino, Mary Grace S     14 NYSA-MR              2:27.13    2:17.02 JO     
                  29.12     1:02.77 (33.65)     1:38.72 (35.95)     2:17.02 (38.30)
  2 Bascon, Jaden R           14 COND-MR              2:35.02    2:47.59        
                  34.81     1:16.11 (41.30)     2:01.43 (45.32)     2:47.59 (46.16)
 
Girls 14 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
              2:18.79  14 JO
              2:18.80  14 SMAX Silver Max Cut
              2:41.49  14 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 14:  2:18.80 - 2:41.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Anselmi, D'Arcy J         14 COND-MR              2:23.92    2:21.46 SILV   
                  30.52     1:07.29 (36.77)     1:49.22 (41.93)     2:21.46 (32.24)
  2 Leonard, Delaney          14 CFJV-MR              2:25.07    2:21.56 SILV   
                  28.81     1:05.19 (36.38)     1:49.42 (44.23)     2:21.56 (32.14)
  3 Yoo, Emily Y              14 PAC-MR               2:20.59    2:22.13 SILV   
                  30.61     1:05.53 (34.92)     1:49.75 (44.22)     2:22.13 (32.38)
  4 Nikolic, Enza A           14 PATS-MR              2:20.87    2:23.51 SILV   
                  29.42     1:05.43 (36.01)     1:50.14 (44.71)     2:23.51 (33.37)
  5 DiLiberto, Samantha F     14 WSSC-MR              2:27.99    2:25.21 SILV   
                  31.85     1:08.78 (36.93)     1:51.40 (42.62)     2:25.21 (33.81)
  6 Wienckowski, Grace A      14 VAC-MR               2:25.32    2:26.51 SILV   
                  30.86     1:07.55 (36.69)     1:52.78 (45.23)     2:26.51 (33.73)
  7 Modugno, Teresa M         14 NYSA-MR              2:23.79    2:26.59 SILV   
                  31.49     1:08.40 (36.91)     1:52.84 (44.44)     2:26.59 (33.75)
  8 Fourie, Trinity C         14 COND-MR              2:28.00    2:27.18 SILV   
                  33.43     1:08.82 (35.39)     1:53.90 (45.08)     2:27.18 (33.28)
  9 Yurcisin, Sloane N        14 SSL-MR               2:33.39    2:28.36 SILV   
                  33.17     1:10.58 (37.41)     1:54.85 (44.27)     2:28.36 (33.51)
 10 Van Wijnen, Alice R       14 Storm-MR             2:29.42    2:28.57 SILV   
                  32.84     1:10.50 (37.66)     1:55.15 (44.65)     2:28.57 (33.42)
 11 Riolo, Lexi M             14 Storm-MR             2:28.36    2:28.62 SILV   
                  33.37     1:11.18 (37.81)     1:56.94 (45.76)     2:28.62 (31.68)
 12 Phillips, Grace M         14 HVD-MR               2:35.18    2:29.46 SILV   
                  32.80     1:10.33 (37.53)     1:54.97 (44.64)     2:29.46 (34.49)
 13 Cameron, Megan G          14 NYSA-MR              2:28.87    2:31.14 SILV   
                  32.33     1:11.83 (39.50)     1:55.92 (44.09)     2:31.14 (35.22)
 14 May, Arianna L            14 COND-MR              2:34.99    2:32.27 SILV   
                  32.64     1:11.90 (39.26)     1:57.50 (45.60)     2:32.27 (34.77)
 15 Peppiatt, Grace C         14 NYSA-MR              2:30.40    2:32.94 SILV   
                  29.23     1:09.00 (39.77)     1:55.56 (46.56)     2:32.94 (37.38)
 16 Punnoose, Ann j           14 Middies Wave-MR      2:31.05    2:33.49 SILV   
                  30.48     1:10.75 (40.27)     1:57.02 (46.27)     2:33.49 (36.47)
 16 Antman, Sabrina L         14 RA-MR                2:34.92    2:33.49 SILV   
                  35.00     1:14.04 (39.04)     1:58.94 (44.90)     2:33.49 (34.55)
 18 Gillan, Madison F         14 NYSA-MR              2:29.64    2:34.48 SILV   
                  33.15     1:11.75 (38.60)     1:57.97 (46.22)     2:34.48 (36.51)
 19 Dineen, Molly B           14 SSL-MR               2:33.26    2:34.87 SILV   
                  32.88     1:13.00 (40.12)     1:59.65 (46.65)     2:34.87 (35.22)
 20 Conti, Gabriella A        14 PAC-MR               2:26.47    2:35.44 SILV   
                  35.13     1:13.04 (37.91)     1:57.34 (44.30)     2:35.44 (38.10)
 21 Angerthal, Tatum          14 CFJV-MR              2:35.73    2:36.57 SILV   
                  32.31     1:12.75 (40.44)     1:59.18 (46.43)     2:36.57 (37.39)
 22 Gaza, Claire G            14 Storm-MR             2:36.69    2:37.09 SILV   
                  33.50     1:14.03 (40.53)     2:02.40 (48.37)     2:37.09 (34.69)
 23 Rocchio, Grace A          14 Barracudas-MR        2:39.02    2:37.42 SILV   
                  35.00     1:15.99 (40.99)     2:01.06 (45.07)     2:37.42 (36.36)
 24 Liu, Chloe J              14 NYSA-MR              2:38.92    2:38.17 SILV   
                  34.03     1:14.94 (40.91)     2:01.56 (46.62)     2:38.17 (36.61)
 25 Sommer, Stef M            14 AGMV-MR              2:38.19    2:38.36 SILV   
                  32.77     1:12.64 (39.87)     2:02.02 (49.38)     2:38.36 (36.34)
 26 Wright, Hannah E          14 NYSA-MR              2:35.36    2:38.56 SILV   
                  33.44     1:11.94 (38.50)     2:03.00 (51.06)     2:38.56 (35.56)
 27 Khutorsky, Deborah B      14 NYSA-MR              2:39.05    2:40.19 SILV   
                  32.91     1:13.15 (40.24)     2:03.15 (50.00)     2:40.19 (37.04)
 28 Bascon, Jaden R           14 COND-MR              2:32.98    2:40.74 SILV   
                  32.95     1:13.33 (40.38)     2:05.07 (51.74)     2:40.74 (35.67)
 -- Ebrahimpour, Beth N       12 COND-MR              2:24.99   X2:21.96        
                  31.30     1:09.65 (38.35)     1:50.15 (40.50)     2:21.96 (31.81)
 -- Liu, Ava L                12 NYSA-MR              2:24.15   X2:24.17        
                  31.93     1:09.06 (37.13)     1:51.21 (42.15)     2:24.17 (32.96)
Non-Award Division  
  1 Bilenky, Adriana          14 PATS-MR              2:33.54    2:43.21        
                  37.34     1:17.24 (39.90)     2:05.91 (48.67)     2:43.21 (37.30)
  2 Inverdale, Julieanne A    14 NYSA-MR              2:39.79    2:47.44        
                  34.77     1:17.11 (42.34)     2:09.10 (51.99)     2:47.44 (38.34)
 -- Chenski, Emma S           14 PATS-MR              2:26.28        DFS        
      Declared false start - Misc
 -- Dickman, Rian             14 VAC-MR               2:25.73        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Girls 14 Year Olds 400 Yard IM
===============================================================================
              4:57.59  14 JO
              4:57.60  14 SMAX Silver Max Cut
              5:25.99  14 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 14:  4:57.60 - 5:25.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Wienckowski, Grace A      14 VAC-MR               5:12.55    5:08.17 SILV   
                  31.26     1:08.04 (36.78)     1:45.93 (37.89)     2:23.62 (37.69)
        3:10.42 (46.80)     3:58.50 (48.08)     4:34.09 (35.59)     5:08.17 (34.08)
  2 Riolo, Lexi M             14 Storm-MR             5:12.35    5:11.21 SILV   
                  33.79     1:13.33 (39.54)     1:52.84 (39.51)     2:32.08 (39.24)
        3:18.16 (46.08)     4:02.91 (44.75)     4:37.22 (34.31)     5:11.21 (33.99)
  3 Conti, Gabriella A        14 PAC-MR               5:01.88    5:14.85 SILV   
                  33.27     1:15.28 (42.01)     1:52.81 (37.53)     2:31.35 (38.54)
        3:14.44 (43.09)     4:00.23 (45.79)     4:37.98 (37.75)     5:14.85 (36.87)
  4 Van Wijnen, Alice R       14 Storm-MR             5:21.32    5:18.14 SILV   
                  34.91     1:14.48 (39.57)     1:53.59 (39.11)     2:32.28 (38.69)
        3:19.77 (47.49)     4:07.07 (47.30)     4:43.54 (36.47)     5:18.14 (34.60)
Non-Award Division  
  1 Anselmi, D'Arcy J         14 COND-MR              4:59.08    4:52.33 JO     
                  30.40     1:05.27 (34.87)     1:43.17 (37.90)     2:20.22 (37.05)
        3:02.16 (41.94)     3:44.33 (42.17)     4:19.02 (34.69)     4:52.33 (33.31)
  2 Chenski, Emma S           14 PATS-MR              4:57.74    4:55.47 JO     
                  30.67     1:05.67 (35.00)     1:43.47 (37.80)     2:21.21 (37.74)
        3:04.81 (43.60)     3:49.12 (44.31)     4:23.08 (33.96)     4:55.47 (32.39)
 
Girls 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.59  AGTC
                26.60  SMAX Silver Max Cut
                28.59  SILV Silver Cuts
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Colaizzo, Natalie A       16 HVD-MR                 27.23      26.64 SILV   
  2 Blakeslee, Kaitlin P      15 BGNW-MR                26.62      26.86 SILV   
  3 Frenkel, Lea              17 CFJV-MR                27.35      26.92 SILV   
  4 Brown, Olivia F           15 WSSC-MR                26.65      26.97 SILV   
  4 Wang, Kristina H          18 RA-MR                  26.86      26.97 SILV   
  6 Bertuccioli, Asia A       15 GAEL-MR                27.00      27.05 SILV   
  7 Schweizer, Kelly L        17 HVD-MR                 28.36      27.06 SILV   
  8 Maffucci, Ava J           15 RA-MR                  26.76      27.09 SILV   
  9 Smith, Katie M            16 NYSA-MR                27.70      27.10 SILV   
 10 Dickman, Mackenzie        16 VAC-MR                 26.89      27.17 SILV   
 11 Winthal, Kyla L           15 UN-MR                  26.99      27.20 SILV   
 12 Prybylski, Anna           16 CFJV-MR                27.11      27.26 SILV   
 13 MacRobbie, Morgan A       15 SSL-MR                 27.62      27.29 SILV   
 14 Engel, Julianna M         17 TRS-MR                 26.67      27.46 SILV   
 15 Callaghan, Anna           16 CFJV-MR                   NT      27.47 SILV   
 16 Burda, Sophia J           16 HVD-MR                 27.30      27.66 SILV   
 17 Etnel, Jill M             15 NYSA-MR                27.18      27.68 SILV   
 18 Desiderio, Sarah P        15 BGNW-MR                27.14      27.73 SILV   
 19 Caceres, Marcy L          17 Barracudas-MR          26.69      27.77 SILV   
 19 MacDonald, Kate           15 CFJV-MR                27.64      27.77 SILV   
 21 Kline, Katherine A        15 WSSC-MR                28.06      27.78 SILV   
 22 Ebner, Jess M             17 MWDA-MR                28.04      27.84 SILV   
 23 Mogan, emi H              15 HVD-MR                 27.12      27.86 SILV   
 24 Bonitz, Lilyan R          15 VAC-MR                 27.79      27.88 SILV   
 25 Rabasco, Sarah E          15 RA-MR                  27.96      27.92 SILV   
 26 Lopez, Isabella S         15 Middies Wave-MR        27.58      27.96 SILV   
 27 Gatto, Kristina           17 PAC-MR                 27.92      27.97 SILV   
 27 Bolander, Eleanor N       17 HVD-MR                 27.28      27.97 SILV   
 27 Abrams, Anna M            15 NYSA-MR                27.69      27.97 SILV   
 30 Gash, Abigail M           18 PATS-MR                27.46      28.03 SILV   
 30 O'Donnell, Mairead E      17 HVD-MR                 28.51      28.03 SILV   
 32 Caceres, Olivia L         17 Barracudas-MR          27.91      28.04 SILV   
 33 Donnellan, Molly E        15 NYSA-MR                27.62      28.05 SILV   
 34 Laurenceau, Alyssa M      16 Middies Wave-MR        27.69      28.06 SILV   
 35 Dankner, Sam R            16 TRS-MR                 27.43      28.14 SILV   
 36 DeGeorge, Sierra          17 NYSA-MR                27.27      28.15 SILV   
 37 Lennon, Caroline N        15 Silver Streaks-MR      28.16      28.17 SILV   
 37 Docu, Cristina C          16 PBAC-MR                27.14      28.17 SILV   
 39 Raath, Ella               15 Storm-MR               28.36      28.26 SILV   
 40 Cordeiro, Alex I          16 HVD-MR                 28.28      28.28 SILV   
 41 Miriyagalla, Amaavi       16 CFJV-MR                27.66      28.31 SILV   
 42 Satriano, Delia           16 VAC-MR                 28.12      28.35 SILV   
 43 Skoglund, Emma G          17 SSL-MR                 28.52      28.36 SILV   
 44 Tyberg, Alexa             15 CFJV-MR                27.99      28.38 SILV   
 45 Pena, Diana               16 TRS-MR                 27.80      28.39 SILV   
 46 Diaz, Sofia E             15 COND-MR                28.38      28.40 SILV   
 47 Magee, Reed E             15 BGNW-MR                26.84      28.42 SILV   
 48 Kaminski, Aine I          15 Storm-MR               27.37      28.46 SILV   
 49 Tantsyura, Eva D          15 Silver Streaks-MR      27.68      28.47 SILV   
 50 Milillo, Angelina S       16 SSL-MR                 27.77      28.50 SILV   
 51 Stoll, Olivia P           15 Storm-MR               28.54      28.51 SILV   
 52 Lopez, Ariana M           17 Middies Wave-MR        27.75      28.52 SILV   
 53 Miriyagalla, Vaishali     15 CFJV-MR                28.39      28.53 SILV   
 54 Lau, Emma S               16 NYSA-MR                28.52      28.54 SILV   
 55 Monica, Amelia C          17 RA-MR                  27.94      28.59 SILV   
 55 DiNardo, Phoebe M         15 HVD-MR                 27.99      28.59 SILV   
Non-Award Division  
  1 Corcoran, Victoria        15 DVWM-MR                26.83      26.40 AGTC   
  2 Mejia, Stephani           15 Middies Wave-MR        28.38      28.68        
  3 Finucane, Ana M           15 AGMV-MR                28.53      28.75        
  4 Dillon, Grace             16 CFJV-MR                27.90      28.88        
  5 Davis, Maggie A           16 SSL-MR                 28.48      28.97        
  6 Lastras-Castrejon, Danie  15 CFJV-MR                28.05      29.09        
  7 Saric, Juliana M          17 PAC-MR                 26.97      29.10        
  8 Ford, Sydney E            17 BGNW-MR                27.68      29.31        
  9 Moore, Korianne M         16 NYSA-MR                28.56      29.34        
 
Girls 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                57.79  AGTC
                57.80  SMAX Silver Max Cut
              1:01.09  SILV Silver Cuts
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Corcoran, Victoria        15 DVWM-MR                57.80      56.73 AGTC   
                  27.13       56.73 (29.60)                                        
SILV - Division  
  1 Wang, Kristina H          18 RA-MR                  57.88      58.28 SILV   
                  28.13       58.28 (30.15)                                        
  2 Shopovick, Sophia F       15 Middies Wave-MR        58.35      58.41 SILV   
                  27.54       58.41 (30.87)                                        
  3 Maffucci, Ava J           15 RA-MR                  57.88      58.46 SILV   
                  28.06       58.46 (30.40)                                        
  4 Dickman, Mackenzie        16 VAC-MR                 57.91      58.51 SILV   
                  28.43       58.51 (30.08)                                        
  5 Bertuccioli, Asia A       15 GAEL-MR                59.08      58.76 SILV   
                  27.89       58.76 (30.87)                                        
  6 Wurster, Meghan K         16 NBS-MR                 58.96      58.80 SILV   
                  28.32       58.80 (30.48)                                        
  7 Frenkel, Lea              17 CFJV-MR                59.61      58.90 SILV   
                  27.58       58.90 (31.32)                                        
  8 Burda, Sophia J           16 HVD-MR                 57.81      58.95 SILV   
                  28.89       58.95 (30.06)                                        
  9 Lee, Michelle S           15 PAC-MR                 58.17      58.98 SILV   
                  28.44       58.98 (30.54)                                        
 10 MacRobbie, Morgan A       15 SSL-MR                 58.96      59.05 SILV   
                  28.77       59.05 (30.28)                                        
 11 Dankner, Sam R            16 TRS-MR                 58.87      59.20 SILV   
                  28.60       59.20 (30.60)                                        
 12 DiMarco, AnnaLynn         15 SPAR-MR                59.37      59.23 SILV   
                  28.41       59.23 (30.82)                                        
 13 Smith, Katie M            16 NYSA-MR                59.59      59.29 SILV   
                  28.48       59.29 (30.81)                                        
 14 Prybylski, Anna           16 CFJV-MR                58.98      59.37 SILV   
                  28.47       59.37 (30.90)                                        
 14 Desiderio, Sarah P        15 BGNW-MR                59.88      59.37 SILV   
                  28.74       59.37 (30.63)                                        
 16 Caceres, Marcy L          17 Barracudas-MR          58.12      59.44 SILV   
                  28.37       59.44 (31.07)                                        
 17 Munday, Jessi L           16 AGMV-MR              1:00.16      59.57 SILV   
                  28.62       59.57 (30.95)                                        
 18 Dewhurst, Julia J         16 AGMV-MR              1:00.46      59.87 SILV   
                  28.44       59.87 (31.43)                                        
 19 Pena, Diana               16 TRS-MR               1:00.15      59.97 SILV   
                  28.94       59.97 (31.03)                                        
 20 Callaghan, Anna           16 CFJV-MR                58.40    1:00.00 SILV   
                  28.57     1:00.00 (31.43)                                        
 21 MacDonald, Kate           15 CFJV-MR              1:00.49    1:00.23 SILV   
                  28.51     1:00.23 (31.72)                                        
 22 Donnellan, Molly E        15 NYSA-MR                59.21    1:00.26 SILV   
                  28.48     1:00.26 (31.78)                                        
 23 Caceres, Olivia L         17 Barracudas-MR          59.12    1:00.31 SILV   
                  28.69     1:00.31 (31.62)                                        
 24 Latarski, Riley A         15 TRS-MR               1:00.96    1:00.34 SILV   
                  29.07     1:00.34 (31.27)                                        
 25 Colaizzo, Natalie A       16 HVD-MR               1:00.80    1:00.39 SILV   
                  28.77     1:00.39 (31.62)                                        
 25 Gash, Abigail M           18 PATS-MR                58.17    1:00.39 SILV   
                  28.58     1:00.39 (31.81)                                        
 27 Ford, Sydney E            17 BGNW-MR              1:00.33    1:00.57 SILV   
                  29.20     1:00.57 (31.37)                                        
 28 Lopez, Ariana M           17 Middies Wave-MR        59.43    1:00.61 SILV   
                  29.03     1:00.61 (31.58)                                        
 29 Abrams, Anna M            15 NYSA-MR                59.47    1:00.74 SILV   
                  28.73     1:00.74 (32.01)                                        
 30 Messado, Taiis            16 SPAR-MR                59.62    1:00.86 SILV   
                  28.58     1:00.86 (32.28)                                        
 31 Ebner, Jess M             17 MWDA-MR                59.71    1:00.91 SILV   
                  28.94     1:00.91 (31.97)                                        
 32 Lopez, Isabella S         15 Middies Wave-MR        59.69    1:00.94 SILV   
                  28.60     1:00.94 (32.34)                                        
 33 Satriano, Delia           16 VAC-MR               1:00.81    1:01.01 SILV   
                  29.18     1:01.01 (31.83)                                        
Non-Award Division  
  1 Kuduk, Norah              15 RA-MR                  58.38      57.21 AGTC   
                  27.74       57.21 (29.47)                                        
  2 Schweizer, Kelly L        17 HVD-MR               1:00.92      57.23 AGTC   
                  27.65       57.23 (29.58)                                        
  3 Etnel, Jill M             15 NYSA-MR                58.64    1:01.20        
                  28.32     1:01.20 (32.88)                                        
  4 Bolander, Eleanor N       17 HVD-MR                 59.45    1:01.27        
                  29.15     1:01.27 (32.12)                                        
  5 Bonner, Mikayla A         17 NBS-MR               1:00.05    1:01.28        
                  29.85     1:01.28 (31.43)                                        
  6 Cordeiro, Alex I          16 HVD-MR               1:00.63    1:01.37        
                  29.28     1:01.37 (32.09)                                        
  7 Cuya, Isabela S           16 HVD-MR               1:00.96    1:01.39        
                  29.53     1:01.39 (31.86)                                        
  8 Beezer, Kristina G        15 MWDA-MR              1:00.84    1:01.53        
                  29.52     1:01.53 (32.01)                                        
  9 Kaminski, Aine I          15 Storm-MR             1:00.14    1:01.54        
                  28.88     1:01.54 (32.66)                                        
 10 DiNardo, Phoebe M         15 HVD-MR               1:00.97    1:01.79        
                  29.88     1:01.79 (31.91)                                        
 11 Diaz, Sofia E             15 COND-MR              1:00.22    1:02.00        
                  29.66     1:02.00 (32.34)                                        
 12 Bonitz, Lilyan R          15 VAC-MR                 59.56    1:02.13        
                  28.62     1:02.13 (33.51)                                        
 13 Tyberg, Alexa             15 CFJV-MR              1:00.89    1:02.18        
                  29.57     1:02.18 (32.61)                                        
 14 Magee, Reed E             15 BGNW-MR              1:00.15    1:02.29        
                  29.40     1:02.29 (32.89)                                        
 15 DeGeorge, Sierra          17 NYSA-MR              1:00.17    1:02.39        
                  29.60     1:02.39 (32.79)                                        
 16 Laurenceau, Alyssa M      16 Middies Wave-MR      1:00.20    1:02.92        
                  29.16     1:02.92 (33.76)                                        
 17 Storrs, Mackenzie E       16 NDAC-MR              1:01.07    1:03.03        
                  30.28     1:03.03 (32.75)                                        
 -- Leroy, Helena             15 GAEL-MR                58.63        DFS        
      Declared false start
 
Girls 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:04.49  AGTC
              2:04.50  SMAX Silver Max Cut
              2:10.59  SILV Silver Cuts
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Cohen, Emily Z            16 RFAC-MR              2:04.66    2:04.98 SILV   
                  28.04       59.79 (31.75)     1:32.61 (32.82)     2:04.98 (32.37)
  2 Kline, Katherine A        15 WSSC-MR              2:08.51    2:06.95 SILV   
                  28.79     1:00.53 (31.74)     1:33.43 (32.90)     2:06.95 (33.52)
  3 Mayerhauser, Leah E       15 PATS-MR              2:08.88    2:06.97 SILV   
                  28.00       59.28 (31.28)     1:32.52 (33.24)     2:06.97 (34.45)
  4 Desiderio, Sarah P        15 BGNW-MR              2:07.41    2:07.05 SILV   
                  30.36     1:02.98 (32.62)     1:35.29 (32.31)     2:07.05 (31.76)
  5 Yang, Julia Y             15 GAEL-MR              2:07.76    2:07.35 SILV   
                  27.79       58.82 (31.03)     1:32.75 (33.93)     2:07.35 (34.60)
  6 Maffucci, Ava J           15 RA-MR                2:07.80    2:07.41 SILV   
                  28.39     1:00.08 (31.69)     1:33.84 (33.76)     2:07.41 (33.57)
  7 Dankner, Sam R            16 TRS-MR               2:05.72    2:07.59 SILV   
                  28.80     1:01.00 (32.20)     1:34.24 (33.24)     2:07.59 (33.35)
  8 Callaghan, Anna           16 CFJV-MR              2:10.41    2:07.87 SILV   
                  29.27     1:01.45 (32.18)     1:34.53 (33.08)     2:07.87 (33.34)
  9 Beezer, Kristina G        15 MWDA-MR              2:08.90    2:08.80 SILV   
                  29.26     1:01.88 (32.62)     1:35.78 (33.90)     2:08.80 (33.02)
 10 Winthal, Kyla L           15 UN-MR                2:06.29    2:09.27 SILV   
                  29.80     1:03.52 (33.72)     1:36.70 (33.18)     2:09.27 (32.57)
Non-Award Division  
  1 Lemieux, Robyn B          16 HVD-MR               2:06.74    2:01.70 AGTC   
                  27.62       59.06 (31.44)     1:31.15 (32.09)     2:01.70 (30.55)
  2 Corcoran, Victoria        15 DVWM-MR              2:08.96    2:04.34 AGTC   
                  28.30     1:00.19 (31.89)     1:32.73 (32.54)     2:04.34 (31.61)
  3 Bonner, Mikayla A         17 NBS-MR               2:10.25    2:10.63        
                  30.24     1:03.29 (33.05)     1:37.12 (33.83)     2:10.63 (33.51)
  4 Ford, Sydney E            17 BGNW-MR              2:10.11    2:11.44        
                  30.46     1:03.37 (32.91)     1:37.64 (34.27)     2:11.44 (33.80)
  5 Dickman, Mackenzie        16 VAC-MR               2:06.55    2:11.80        
                  29.60     1:02.95 (33.35)     1:37.61 (34.66)     2:11.80 (34.19)
  6 Donnellan, Molly E        15 NYSA-MR              2:07.79    2:11.81        
                  29.37     1:02.41 (33.04)     1:37.16 (34.75)     2:11.81 (34.65)
  7 Lee, Michelle S           15 PAC-MR               2:08.52    2:11.87        
                  30.52     1:04.25 (33.73)     1:38.97 (34.72)     2:11.87 (32.90)
  8 Shaw, Jessica M           15 PAC-MR               2:09.80    2:11.91        
                  30.41     1:03.99 (33.58)     1:38.72 (34.73)     2:11.91 (33.19)
  9 Shopovick, Sophia F       15 Middies Wave-MR      2:08.92    2:12.10        
                  29.37     1:02.07 (32.70)     1:37.41 (35.34)     2:12.10 (34.69)
 10 Mejia, Stephani           15 Middies Wave-MR      2:10.45    2:12.23        
                  30.10     1:03.39 (33.29)     1:37.85 (34.46)     2:12.23 (34.38)
 11 Satriano, Delia           16 VAC-MR               2:07.79    2:12.35        
                  29.96     1:03.25 (33.29)     1:37.88 (34.63)     2:12.35 (34.47)
 12 Latarski, Riley A         15 TRS-MR               2:10.16    2:12.48        
                  29.80     1:03.31 (33.51)     1:38.02 (34.71)     2:12.48 (34.46)
 13 Rabasco, Sarah E          15 RA-MR                2:10.44    2:13.18        
                  29.25     1:01.87 (32.62)     1:36.97 (35.10)     2:13.18 (36.21)
 14 Barnes, Alex S            16 NYSA-MR              2:06.51    2:13.23        
                  29.30     1:02.13 (32.83)     1:37.34 (35.21)     2:13.23 (35.89)
 15 Kopasz, Nicole            15 Middies Wave-MR      2:04.93    2:13.59        
                  29.49     1:02.62 (33.13)     1:37.88 (35.26)     2:13.59 (35.71)
 16 Cedeno, Sofia M           16 Middies Wave-MR      2:08.04    2:17.17        
                  30.07     1:03.71 (33.64)     1:40.00 (36.29)     2:17.17 (37.17)
 
Girls 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:30.99  AGTC
              5:31.00  SMAX Silver Max Cut
              5:39.99  SILV Silver Cuts
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Dankner, Sam R            16 TRS-MR               5:31.51    5:31.54 SILV   
                  28.56     1:00.74 (32.18)     1:34.01 (33.27)     2:07.53 (33.52)
        2:42.11 (34.58)     3:16.14 (34.03)     3:50.74 (34.60)     4:25.38 (34.64)
        4:59.08 (33.70)     5:31.54 (32.46)                                        
  2 Desiderio, Sarah P        15 BGNW-MR              5:36.25    5:39.15 SILV   
                  31.23     1:05.39 (34.16)     1:39.78 (34.39)     2:14.49 (34.71)
        2:49.08 (34.59)     3:23.80 (34.72)     3:58.43 (34.63)     4:32.68 (34.25)
        5:06.74 (34.06)     5:39.15 (32.41)                                        
Non-Award Division  
  1 Caceres, Deanna R         15 Barracudas-MR        5:31.03    5:30.08 AGTC   
                  28.68     1:00.46 (31.78)     1:34.00 (33.54)     2:07.96 (33.96)
        2:41.87 (33.91)     3:15.84 (33.97)     3:49.41 (33.57)     4:23.94 (34.53)
        4:57.80 (33.86)     5:30.08 (32.28)                                        
  2 Tyberg, Alexa             15 CFJV-MR              5:39.98    5:43.44        
                  29.88     1:03.24 (33.36)     1:37.22 (33.98)     2:12.15 (34.93)
        2:47.20 (35.05)     3:22.34 (35.14)     3:57.88 (35.54)     4:34.35 (36.47)
        5:09.27 (34.92)     5:43.44 (34.17)                                        
  3 Satriano, Delia           16 VAC-MR               5:35.57    5:52.58        
                  29.92     1:03.24 (33.32)     1:38.47 (35.23)     2:14.35 (35.88)
        2:50.59 (36.24)     3:26.99 (36.40)     4:03.80 (36.81)     4:40.30 (36.50)
        5:16.80 (36.50)     5:52.58 (35.78)                                        
  4 MacHugh, Grace A          15 NBS-MR               5:32.38    5:53.48        
                  31.77     1:06.89 (35.12)     1:43.00 (36.11)     2:18.76 (35.76)
        2:54.70 (35.94)     3:30.78 (36.08)     4:07.05 (36.27)     4:42.95 (35.90)
        5:18.67 (35.72)     5:53.48 (34.81)                                        
 
Girls 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:05.49  AGTC
              1:05.50  SMAX Silver Max Cut
              1:10.09  SILV Silver Cuts
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Moore, Korianne M         16 NYSA-MR              1:06.75    1:06.06 SILV   
                  31.86     1:06.06 (34.20)                                        
  2 MacRobbie, Morgan A       15 SSL-MR               1:07.90    1:06.42 SILV   
                  32.18     1:06.42 (34.24)                                        
  3 Corcoran, Victoria        15 DVWM-MR              1:07.23    1:06.52 SILV   
                  32.61     1:06.52 (33.91)                                        
  4 Wang, Kristina H          18 RA-MR                1:06.81    1:06.84 SILV   
                  32.26     1:06.84 (34.58)                                        
  5 Smith, Katie M            16 NYSA-MR              1:07.28    1:07.10 SILV   
                  32.44     1:07.10 (34.66)                                        
  6 Northrup, Maya J          15 UN-MR                1:06.63    1:07.22 SILV   
                  32.16     1:07.22 (35.06)                                        
  7 Etnel, Jill M             15 NYSA-MR              1:07.63    1:07.47 SILV   
                  32.38     1:07.47 (35.09)                                        
  8 Monica, Amelia C          17 RA-MR                1:07.49    1:07.67 SILV   
                  32.79     1:07.67 (34.88)                                        
  8 Hagemaster, Marie E       16 NYSA-MR              1:07.03    1:07.67 SILV   
                  32.27     1:07.67 (35.40)                                        
 10 Dankner, Sam R            16 TRS-MR               1:08.23    1:08.39 SILV   
                  33.12     1:08.39 (35.27)                                        
 11 Maffucci, Ava J           15 RA-MR                1:07.10    1:08.63 SILV   
                  33.05     1:08.63 (35.58)                                        
 12 Curran, Elizabeth A       15 SSL-MR               1:08.90    1:08.64 SILV   
                  33.35     1:08.64 (35.29)                                        
 13 Cook, April M             16 RFAC-MR              1:07.32    1:09.11 SILV   
                  33.58     1:09.11 (35.53)                                        
 14 Austin, Jessica R         15 RA-MR                1:07.35    1:09.12 SILV   
                  33.27     1:09.12 (35.85)                                        
 15 Tyberg, Alexa             15 CFJV-MR              1:07.63    1:09.35 SILV   
                  33.35     1:09.35 (36.00)                                        
 16 Caceres, Marcy L          17 Barracudas-MR        1:07.99    1:09.77 SILV   
                  33.40     1:09.77 (36.37)                                        
Non-Award Division  
  1 Schweizer, Kelly L        17 HVD-MR               1:05.70    1:01.89 AGTC   
                  30.07     1:01.89 (31.82)                                        
  2 Blakeslee, Kaitlin P      15 BGNW-MR              1:06.73    1:05.39 AGTC   
                  31.89     1:05.39 (33.50)                                        
  3 Abrams, Anna M            15 NYSA-MR              1:09.04    1:10.36        
                  33.85     1:10.36 (36.51)                                        
  4 Cohen, Emily Z            16 RFAC-MR              1:08.12    1:10.41        
                  34.16     1:10.41 (36.25)                                        
  4 DiNardo, Phoebe M         15 HVD-MR               1:09.76    1:10.41        
                  34.04     1:10.41 (36.37)                                        
  6 Lee, Michelle S           15 PAC-MR               1:09.01    1:10.77        
                  34.46     1:10.77 (36.31)                                        
  7 Davis, Maggie A           16 SSL-MR               1:09.27    1:11.18        
                  34.71     1:11.18 (36.47)                                        
  8 Saric, Juliana M          17 PAC-MR               1:07.24    1:11.45        
                  34.66     1:11.45 (36.79)                                        
  9 Miriyagalla, Amaavi       16 CFJV-MR              1:09.53    1:11.92        
                  34.44     1:11.92 (37.48)                                        
 10 Kleinsmith, Maggie T      18 BGNW-MR              1:08.02    1:15.23        
                  35.45     1:15.23 (39.78)                                        
 -- McGuire, Lauren X         17 PAC-MR               1:08.85         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Magee, Reed E             15 BGNW-MR              1:07.70         DQ        
      Multiple strokes
                  35.31          DQ (36.26)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:20.99  AGTC
              2:21.00  SMAX Silver Max Cut
              2:29.29  SILV Silver Cuts
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Triller, Shaylea A        16 NBS-MR               2:25.82    2:21.29 SILV   
                  33.47     1:08.62 (35.15)     1:45.59 (36.97)     2:21.29 (35.70)
  2 Barnes, Alex S            16 NYSA-MR              2:24.50    2:21.98 SILV   
                  32.68     1:08.63 (35.95)     1:45.73 (37.10)     2:21.98 (36.25)
  3 Eforo, Danielle           15 GAEL-MR              2:21.71    2:22.24 SILV   
                  33.61     1:09.81 (36.20)     1:46.08 (36.27)     2:22.24 (36.16)
  4 Wang, Kristina H          18 RA-MR                2:25.74    2:22.26 SILV   
                  33.63     1:09.43 (35.80)     1:46.19 (36.76)     2:22.26 (36.07)
  5 Corcoran, Victoria        15 DVWM-MR              2:24.74    2:22.86 SILV   
                  33.13     1:09.87 (36.74)     1:47.43 (37.56)     2:22.86 (35.43)
  6 Bertuccioli, Asia A       15 GAEL-MR              2:28.24    2:23.26 SILV   
                  34.01     1:09.99 (35.98)     1:46.99 (37.00)     2:23.26 (36.27)
  7 Smith, Katie M            16 NYSA-MR              2:25.22    2:23.30 SILV   
                  33.17     1:08.89 (35.72)     1:46.44 (37.55)     2:23.30 (36.86)
  8 Beezer, Kristina G        15 MWDA-MR              2:24.43    2:23.35 SILV   
                  33.93     1:09.96 (36.03)     1:46.94 (36.98)     2:23.35 (36.41)
  9 Bacigal, Paige M          17 NBS-MR               2:22.20    2:23.39 SILV   
                  32.59     1:08.85 (36.26)     1:46.19 (37.34)     2:23.39 (37.20)
 10 Ebner, Jess M             17 MWDA-MR              2:25.50    2:23.40 SILV   
                  32.71     1:09.12 (36.41)     1:46.11 (36.99)     2:23.40 (37.29)
 11 Thomas, Raina W           17 PATS-MR              2:22.54    2:23.41 SILV   
                  32.85     1:08.76 (35.91)     1:46.01 (37.25)     2:23.41 (37.40)
 12 Mejia, Stephani           15 Middies Wave-MR      2:22.73    2:24.26 SILV   
                  33.71     1:10.03 (36.32)     1:47.14 (37.11)     2:24.26 (37.12)
 13 Austin, Jessica R         15 RA-MR                2:22.47    2:24.61 SILV   
                  33.24     1:10.25 (37.01)     1:47.99 (37.74)     2:24.61 (36.62)
 14 Maffucci, Ava J           15 RA-MR                2:26.44    2:24.94 SILV   
                  33.18     1:09.52 (36.34)     1:47.12 (37.60)     2:24.94 (37.82)
 15 Shopovick, Sophia F       15 Middies Wave-MR      2:21.94    2:25.06 SILV   
                  33.42     1:09.95 (36.53)     1:47.58 (37.63)     2:25.06 (37.48)
 16 Dickman, Mackenzie        16 VAC-MR               2:23.97    2:25.64 SILV   
                  34.37     1:11.61 (37.24)     1:49.17 (37.56)     2:25.64 (36.47)
 17 Monica, Amelia C          17 RA-MR                2:24.66    2:27.35 SILV   
                  33.80     1:10.50 (36.70)     1:49.14 (38.64)     2:27.35 (38.21)
 18 Cook, April M             16 RFAC-MR              2:23.52    2:27.99 SILV   
                  35.65     1:13.32 (37.67)     1:51.44 (38.12)     2:27.99 (36.55)
 19 Curran, Elizabeth A       15 SSL-MR               2:28.12    2:28.18 SILV   
                  34.28     1:11.04 (36.76)     1:49.69 (38.65)     2:28.18 (38.49)
Non-Award Division  
  1 Schweizer, Kelly L        17 HVD-MR               2:23.44    2:14.68 AGTC   
                  32.06     1:04.97 (32.91)     1:39.79 (34.82)     2:14.68 (34.89)
  2 Prybylski, Anna           16 CFJV-MR              2:21.91    2:19.54 AGTC   
                  32.31     1:07.54 (35.23)     1:43.90 (36.36)     2:19.54 (35.64)
  3 Reilly, Courtney R        16 Storm-MR             2:21.79    2:20.22 AGTC   
                  33.62     1:09.15 (35.53)     1:45.24 (36.09)     2:20.22 (34.98)
  4 Wurster, Meghan K         16 NBS-MR               2:26.04    2:29.44        
                  34.91     1:12.92 (38.01)     1:51.49 (38.57)     2:29.44 (37.95)
  5 Diaz, Sofia E             15 COND-MR              2:24.59    2:29.91        
                  35.42     1:12.89 (37.47)     1:52.50 (39.61)     2:29.91 (37.41)
  6 Etnel, Jill M             15 NYSA-MR              2:26.86    2:30.52        
                  35.18     1:13.19 (38.01)     1:52.14 (38.95)     2:30.52 (38.38)
  7 Cohen, Emily Z            16 RFAC-MR              2:29.16    2:30.86        
                  35.42     1:13.86 (38.44)     1:52.94 (39.08)     2:30.86 (37.92)
  8 Northrup, Maya J          15 UN-MR                2:27.05    2:30.88        
                  33.94     1:11.76 (37.82)     1:51.33 (39.57)     2:30.88 (39.55)
  9 Abrams, Anna M            15 NYSA-MR              2:25.23    2:31.41        
                  35.30     1:13.73 (38.43)     1:52.63 (38.90)     2:31.41 (38.78)
 10 Miriyagalla, Amaavi       16 CFJV-MR              2:29.15    2:42.37        
                  36.58     1:16.65 (40.07)     1:59.80 (43.15)     2:42.37 (42.57)
 
Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:15.19  AGTC
              1:15.20  SMAX Silver Max Cut
              1:20.89  SILV Silver Cuts
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 De Chiara, Sofia J        15 UN-MR                1:17.07    1:15.70 SILV   
                  35.58     1:15.70 (40.12)                                        
  2 Garcia, Naihomy T         16 NBS-MR               1:15.66    1:15.82 SILV   
                  35.77     1:15.82 (40.05)                                        
  3 Smith, Katie M            16 NYSA-MR              1:15.49    1:15.83 SILV   
                  34.75     1:15.83 (41.08)                                        
  4 Ebner, Jess M             17 MWDA-MR              1:15.60    1:16.04 SILV   
                  35.59     1:16.04 (40.45)                                        
  5 Desiderio, Sarah P        15 BGNW-MR              1:17.82    1:16.12 SILV   
                  36.30     1:16.12 (39.82)                                        
  6 Hagemaster, Marie E       16 NYSA-MR              1:16.06    1:16.19 SILV   
                  37.18     1:16.19 (39.01)                                        
  7 Rabasco, Sarah E          15 RA-MR                1:17.01    1:16.52 SILV   
                  36.34     1:16.52 (40.18)                                        
  8 Brown, Olivia F           15 WSSC-MR              1:15.43    1:16.53 SILV   
                  36.40     1:16.53 (40.13)                                        
  9 Kaminski, Aine I          15 Storm-MR             1:19.66    1:18.12 SILV   
                  36.89     1:18.12 (41.23)                                        
 10 MacDonald, Kate           15 CFJV-MR              1:18.53    1:18.98 SILV   
                  37.31     1:18.98 (41.67)                                        
 11 Austin, Jessica R         15 RA-MR                1:17.29    1:19.16 SILV   
                  37.67     1:19.16 (41.49)                                        
 12 Bonitz, Lilyan R          15 VAC-MR               1:16.40    1:19.17 SILV   
                  36.92     1:19.17 (42.25)                                        
 13 Finucane, Ana M           15 AGMV-MR              1:17.09    1:19.73 SILV   
                  37.57     1:19.73 (42.16)                                        
 14 Curran, Elizabeth A       15 SSL-MR               1:20.36    1:19.78 SILV   
                  38.34     1:19.78 (41.44)                                        
 15 Monica, Amelia C          17 RA-MR                1:17.89    1:19.81 SILV   
                  38.56     1:19.81 (41.25)                                        
 16 Miriyagalla, Vaishali     15 CFJV-MR              1:19.03    1:19.85 SILV   
                  38.30     1:19.85 (41.55)                                        
 17 Dillon, Grace             16 CFJV-MR              1:18.95    1:20.07 SILV   
                  37.31     1:20.07 (42.76)                                        
 18 Storrs, Mackenzie E       16 NDAC-MR              1:18.58    1:20.13 SILV   
                  38.23     1:20.13 (41.90)                                        
 19 Shaw, Jessica M           15 PAC-MR               1:21.77    1:20.42 SILV   
                  38.05     1:20.42 (42.37)                                        
 20 Bolander, Eleanor N       17 HVD-MR               1:17.53    1:20.48 SILV   
                  37.92     1:20.48 (42.56)                                        
 21 Beezer, Kristina G        15 MWDA-MR              1:19.52    1:20.59 SILV   
                  38.20     1:20.59 (42.39)                                        
 22 Ford, Sydney E            17 BGNW-MR              1:19.64    1:20.75 SILV   
                  38.55     1:20.75 (42.20)                                        
Non-Award Division  
  1 Miller, Elissa            16 VAC-MR               1:16.34    1:14.22 AGTC   
                  34.82     1:14.22 (39.40)                                        
  2 Caceres, Deanna R         15 Barracudas-MR        1:15.57    1:14.77 AGTC   
                  34.72     1:14.77 (40.05)                                        
  3 Sanford, Lauren E         16 NDAC-MR              1:15.41    1:14.86 AGTC   
                  35.15     1:14.86 (39.71)                                        
  4 Mayerhauser, Leah E       15 PATS-MR              1:18.41    1:15.04 AGTC   
                  35.53     1:15.04 (39.51)                                        
  5 Satriano, Delia           16 VAC-MR               1:20.24    1:21.01        
                  37.55     1:21.01 (43.46)                                        
  6 Kopasz, Nicole            15 Middies Wave-MR      1:16.57    1:21.09        
                  38.20     1:21.09 (42.89)                                        
  7 Miriyagalla, Amaavi       16 CFJV-MR              1:18.49    1:21.12        
                  37.96     1:21.12 (43.16)                                        
  8 Winthal, Kyla L           15 UN-MR                1:20.55    1:21.22        
                  38.49     1:21.22 (42.73)                                        
  9 Moore, Korianne M         16 NYSA-MR              1:17.17    1:21.31        
                  38.09     1:21.31 (43.22)                                        
 10 Ng, Amanda                15 SSL-MR               1:19.77    1:21.69        
                  39.03     1:21.69 (42.66)                                        
 11 Tantsyura, Eva D          15 Silver Streaks-MR    1:19.62    1:22.52        
                  38.73     1:22.52 (43.79)                                        
 12 Cook, April M             16 RFAC-MR              1:19.87    1:22.82        
                  38.87     1:22.82 (43.95)                                        
 13 Gash, Abigail M           18 PATS-MR              1:20.77    1:24.52        
                  39.88     1:24.52 (44.64)                                        
 14 Saric, Juliana M          17 PAC-MR               1:15.40    1:24.57        
                  40.03     1:24.57 (44.54)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:42.99  AGTC
              2:43.00  SMAX Silver Max Cut
              2:50.99  SILV Silver Cuts
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Yang, Julia Y             15 GAEL-MR              2:43.00    2:41.22 AGTC   
                  36.08     1:16.08 (40.00)     1:58.50 (42.42)     2:41.22 (42.72)
SILV - Division  
  1 Austin, Jessica R         15 RA-MR                2:43.59    2:44.32 SILV   
                  37.04     1:18.73 (41.69)     2:01.41 (42.68)     2:44.32 (42.91)
  2 Sanford, Lauren E         16 NDAC-MR              2:45.63    2:45.04 SILV   
                  36.99     1:18.33 (41.34)     2:01.04 (42.71)     2:45.04 (44.00)
  3 Kaminski, Aine I          15 Storm-MR             2:50.39    2:47.96 SILV   
                  39.33     1:21.56 (42.23)     2:04.83 (43.27)     2:47.96 (43.13)
  3 MacDonald, Kate           15 CFJV-MR              2:46.37    2:47.96 SILV   
                  38.00     1:21.00 (43.00)     2:04.93 (43.93)     2:47.96 (43.03)
  5 McGuire, Lauren X         17 PAC-MR               2:45.65    2:47.99 SILV   
                  37.22     1:20.69 (43.47)     2:04.87 (44.18)     2:47.99 (43.12)
  6 Monica, Amelia C          17 RA-MR                2:50.32    2:49.84 SILV   
                  39.19     1:22.22 (43.03)     2:06.20 (43.98)     2:49.84 (43.64)
  7 Bonner, Mikayla A         17 NBS-MR               2:47.57    2:50.60 SILV   
                  38.72     1:22.50 (43.78)     2:06.85 (44.35)     2:50.60 (43.75)
Non-Award Division  
  1 Smith, Katie M            16 NYSA-MR              2:45.97    2:41.50 AGTC   
                  35.52     1:16.95 (41.43)     1:58.95 (42.00)     2:41.50 (42.55)
  2 Laurenceau, Alyssa M      16 Middies Wave-MR      2:43.53    2:42.01 AGTC   
                  35.43     1:15.96 (40.53)     1:58.29 (42.33)     2:42.01 (43.72)
  3 Cuya, Isabela S           16 HVD-MR               2:43.95    2:42.49 AGTC   
                  35.69     1:16.40 (40.71)     1:59.45 (43.05)     2:42.49 (43.04)
  4 Bubel, Val M              15 HVD-MR               2:44.10    2:42.56 AGTC   
                  36.27     1:17.79 (41.52)     1:59.91 (42.12)     2:42.56 (42.65)
  5 Desiderio, Sarah P        15 BGNW-MR              2:45.49    2:42.82 AGTC   
                  37.18     1:18.85 (41.67)     2:00.81 (41.96)     2:42.82 (42.01)
  6 Moore, Korianne M         16 NYSA-MR              2:45.28    2:51.52        
                  37.51     1:20.97 (43.46)     2:06.11 (45.14)     2:51.52 (45.41)
  7 Miriyagalla, Amaavi       16 CFJV-MR              2:49.08    2:51.87        
                  39.98     1:23.54 (43.56)     2:07.89 (44.35)     2:51.87 (43.98)
  8 Storrs, Mackenzie E       16 NDAC-MR              2:50.77    2:53.23        
                  39.75     1:23.55 (43.80)     2:08.25 (44.70)     2:53.23 (44.98)
  9 Dillon, Grace             16 CFJV-MR              2:50.12    2:53.32        
                  37.90     1:22.11 (44.21)     2:08.65 (46.54)     2:53.32 (44.67)
 
Girls 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:04.99  AGTC
              1:05.00  SMAX Silver Max Cut
              1:09.59  SILV Silver Cuts
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 DiMarco, AnnaLynn         15 SPAR-MR              1:06.97    1:05.30 SILV   
                  30.48     1:05.30 (34.82)                                        
  2 Dickman, Mackenzie        16 VAC-MR               1:05.17    1:05.58 SILV   
                  30.20     1:05.58 (35.38)                                        
  3 MacRobbie, Morgan A       15 SSL-MR               1:05.65    1:06.12 SILV   
                  30.52     1:06.12 (35.60)                                        
  4 Winthal, Kyla L           15 UN-MR                1:05.12    1:06.13 SILV   
                  29.99     1:06.13 (36.14)                                        
  5 Munday, Jessi L           16 AGMV-MR              1:05.67    1:06.14 SILV   
                  30.80     1:06.14 (35.34)                                        
  6 Skoglund, Emma G          17 SSL-MR               1:06.26    1:06.25 SILV   
                  31.18     1:06.25 (35.07)                                        
  7 Miller, Elissa            16 VAC-MR               1:05.60    1:06.64 SILV   
                  29.39     1:06.64 (37.25)                                        
  8 Cohen, Emily Z            16 RFAC-MR              1:05.77    1:06.70 SILV   
                  31.38     1:06.70 (35.32)                                        
  9 Davis, Maggie A           16 SSL-MR               1:05.31    1:06.86 SILV   
                  30.59     1:06.86 (36.27)                                        
 10 Diaz, Sofia E             15 COND-MR              1:07.22    1:07.02 SILV   
                  31.79     1:07.02 (35.23)                                        
 11 Cook, April M             16 RFAC-MR              1:05.61    1:07.05 SILV   
                  32.14     1:07.05 (34.91)                                        
 12 Kopasz, Nicole            15 Middies Wave-MR      1:05.47    1:07.64 SILV   
                  31.20     1:07.64 (36.44)                                        
 13 Monica, Amelia C          17 RA-MR                1:08.46    1:07.67 SILV   
                  30.90     1:07.67 (36.77)                                        
 14 Mayerhauser, Leah E       15 PATS-MR              1:08.17    1:07.88 SILV   
                  30.52     1:07.88 (37.36)                                        
 14 Tatusko, Tabitha G        16 PATS-MR              1:07.77    1:07.88 SILV   
                  30.31     1:07.88 (37.57)                                        
 16 Beezer, Kristina G        15 MWDA-MR              1:07.10    1:08.09 SILV   
                  31.88     1:08.09 (36.21)                                        
 17 Pena, Diana               16 TRS-MR               1:08.06    1:08.23 SILV   
                  32.28     1:08.23 (35.95)                                        
 18 O'Donnell, Mairead E      17 HVD-MR               1:07.73    1:08.27 SILV   
                  30.56     1:08.27 (37.71)                                        
 19 Satriano, Delia           16 VAC-MR               1:06.24    1:08.46 SILV   
                  31.86     1:08.46 (36.60)                                        
 20 Lopez, Isabella S         15 Middies Wave-MR      1:08.75    1:08.59 SILV   
                  31.51     1:08.59 (37.08)                                        
 21 Signore, Maia A           18 SSL-MR               1:07.07    1:08.86 SILV   
                  32.09     1:08.86 (36.77)                                        
 22 Mogan, emi H              15 HVD-MR               1:07.36    1:09.13 SILV   
                  31.91     1:09.13 (37.22)                                        
 23 Frenkel, Lea              17 CFJV-MR              1:09.44    1:09.30 SILV   
                  32.10     1:09.30 (37.20)                                        
Non-Award Division  
  1 Reilly, Courtney R        16 Storm-MR             1:05.33    1:01.76 AGTC   
                  28.90     1:01.76 (32.86)                                        
  2 Yang, Julia Y             15 GAEL-MR              1:08.32    1:04.45 AGTC   
                  30.43     1:04.45 (34.02)                                        
  3 Colaizzo, Natalie A       16 HVD-MR               1:08.22    1:10.25        
                  33.19     1:10.25 (37.06)                                        
  4 Maffucci, Ava J           15 RA-MR                1:08.58    1:10.70        
                  32.64     1:10.70 (38.06)                                        
  5 Lopez, Ariana M           17 Middies Wave-MR      1:07.38    1:11.33        
                  32.69     1:11.33 (38.64)                                        
  6 Bonner, Mikayla A         17 NBS-MR               1:07.68    1:11.97        
                  34.15     1:11.97 (37.82)                                        
  7 Caceres, Marcy L          17 Barracudas-MR        1:06.44    1:12.54        
                  32.29     1:12.54 (40.25)                                        
  8 McInerney, Emma A         18 MWDA-MR              1:09.06    1:12.86        
                  34.08     1:12.86 (38.78)                                        
  9 MacDonald, Kate           15 CFJV-MR              1:08.71    1:15.05        
                  34.32     1:15.05 (40.73)                                        
 10 Miriyagalla, Amaavi       16 CFJV-MR              1:09.19    1:15.65        
                  33.16     1:15.65 (42.49)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:29.99  AGTC
              2:30.00  SMAX Silver Max Cut
              2:33.99  SILV Silver Cuts
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Ford, Sydney E            17 BGNW-MR              2:32.42    2:30.53 SILV   
                  33.09     1:10.86 (37.77)     1:50.21 (39.35)     2:30.53 (40.32)
Non-Award Division  
  1 O'Donnell, Mairead E      17 HVD-MR               2:32.76    2:35.47        
                  32.73     1:11.78 (39.05)     1:53.39 (41.61)     2:35.47 (42.08)
  2 Lopez, Ariana M           17 Middies Wave-MR      2:31.09    2:36.28        
                  32.71     1:12.17 (39.46)     1:54.68 (42.51)     2:36.28 (41.60)
  3 Lopez, Isabella S         15 Middies Wave-MR      2:33.95    2:37.77        
                  32.36     1:11.92 (39.56)     1:55.41 (43.49)     2:37.77 (42.36)
 
Girls 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
              2:19.99  AGTC
              2:20.00  SMAX Silver Max Cut
              2:29.99  SILV Silver Cuts
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 MacRobbie, Morgan A       15 SSL-MR               2:22.85    2:21.50 SILV   
                  30.18     1:06.62 (36.44)     1:48.52 (41.90)     2:21.50 (32.98)
  2 Desiderio, Sarah P        15 BGNW-MR              2:20.11    2:21.84 SILV   
                  31.26     1:07.20 (35.94)     1:48.90 (41.70)     2:21.84 (32.94)
  3 Kuduk, Norah              15 RA-MR                2:26.30    2:21.94 SILV   
                  30.94     1:07.99 (37.05)     1:49.86 (41.87)     2:21.94 (32.08)
  4 Frenkel, Lea              17 CFJV-MR              2:23.02    2:22.35 SILV   
                  31.33     1:06.70 (35.37)     1:48.93 (42.23)     2:22.35 (33.42)
  5 Bubel, Val M              15 HVD-MR               2:20.62    2:22.54 SILV   
                  30.87     1:08.11 (37.24)     1:49.85 (41.74)     2:22.54 (32.69)
  6 Yang, Julia Y             15 GAEL-MR              2:21.68    2:22.88 SILV   
                  30.38     1:07.12 (36.74)     1:50.27 (43.15)     2:22.88 (32.61)
  7 Corcoran, Victoria        15 DVWM-MR              2:26.93    2:23.47 SILV   
                  30.48     1:06.95 (36.47)     1:51.77 (44.82)     2:23.47 (31.70)
  8 Ebner, Jess M             17 MWDA-MR              2:22.03    2:23.77 SILV   
                  29.99     1:06.24 (36.25)     1:49.05 (42.81)     2:23.77 (34.72)
  9 Winthal, Kyla L           15 UN-MR                2:23.72    2:23.88 SILV   
                  31.12     1:08.40 (37.28)     1:52.30 (43.90)     2:23.88 (31.58)
 10 Triller, Shaylea A        16 NBS-MR               2:23.20    2:24.89 SILV   
                  30.24     1:06.04 (35.80)     1:51.67 (45.63)     2:24.89 (33.22)
 11 Burda, Sophia J           16 HVD-MR               2:26.89    2:26.19 SILV   
                  31.72     1:08.40 (36.68)     1:54.32 (45.92)     2:26.19 (31.87)
 12 Dickman, Mackenzie        16 VAC-MR               2:24.54    2:26.30 SILV   
                  30.78     1:08.65 (37.87)     1:51.84 (43.19)     2:26.30 (34.46)
 13 Munday, Jessi L           16 AGMV-MR              2:28.67    2:26.44 SILV   
                  31.40     1:09.36 (37.96)     1:51.50 (42.14)     2:26.44 (34.94)
 14 Cohen, Emily Z            16 RFAC-MR              2:22.75    2:26.65 SILV   
                  31.38     1:10.30 (38.92)     1:53.16 (42.86)     2:26.65 (33.49)
 15 Cook, April M             16 RFAC-MR              2:22.67    2:26.69 SILV   
                  31.81     1:09.31 (37.50)     1:55.24 (45.93)     2:26.69 (31.45)
 16 Lee, Michelle S           15 PAC-MR               2:24.35    2:26.78 SILV   
                  32.55     1:11.14 (38.59)     1:53.41 (42.27)     2:26.78 (33.37)
 17 MacDonald, Kate           15 CFJV-MR              2:27.21    2:27.05 SILV   
                  32.78     1:08.84 (36.06)     1:52.90 (44.06)     2:27.05 (34.15)
 18 Mejia, Stephani           15 Middies Wave-MR      2:24.83    2:27.45 SILV   
                  30.95     1:07.50 (36.55)     1:52.84 (45.34)     2:27.45 (34.61)
 19 Prybylski, Anna           16 CFJV-MR              2:26.85    2:28.14 SILV   
                  29.75     1:06.64 (36.89)     1:53.60 (46.96)     2:28.14 (34.54)
 20 Beezer, Kristina G        15 MWDA-MR              2:24.57    2:28.49 SILV   
                  32.41     1:09.30 (36.89)     1:55.09 (45.79)     2:28.49 (33.40)
 21 Kopasz, Nicole            15 Middies Wave-MR      2:23.28    2:28.89 SILV   
                  32.23     1:10.71 (38.48)     1:54.56 (43.85)     2:28.89 (34.33)
 22 Wurster, Meghan K         16 NBS-MR               2:26.90    2:29.11 SILV   
                  32.12     1:10.91 (38.79)     1:56.68 (45.77)     2:29.11 (32.43)
Non-Award Division  
  1 Shih, Annie               15 NYSA-MR              2:20.49    2:17.08 AGTC   
                  29.63     1:05.26 (35.63)     1:43.27 (38.01)     2:17.08 (33.81)
  2 Mayerhauser, Leah E       15 PATS-MR              2:26.23    2:19.77 AGTC   
                  29.83     1:04.07 (34.24)     1:45.20 (41.13)     2:19.77 (34.57)
  3 Bonner, Mikayla A         17 NBS-MR               2:29.00    2:30.07        
                  33.41     1:12.67 (39.26)     1:56.77 (44.10)     2:30.07 (33.30)
  4 Kaminski, Aine I          15 Storm-MR             2:26.22    2:30.28        
                  31.51     1:10.09 (38.58)     1:54.77 (44.68)     2:30.28 (35.51)
  5 Dankner, Sam R            16 TRS-MR               2:29.64    2:30.32        
                  33.64     1:11.95 (38.31)     1:57.44 (45.49)     2:30.32 (32.88)
  6 Curran, Elizabeth A       15 SSL-MR               2:25.53    2:30.65        
                  33.82     1:11.03 (37.21)     1:56.25 (45.22)     2:30.65 (34.40)
  7 Moore, Korianne M         16 NYSA-MR              2:24.25    2:31.91        
                  32.64     1:11.36 (38.72)     1:56.08 (44.72)     2:31.91 (35.83)
  8 Bolander, Eleanor N       17 HVD-MR               2:23.91    2:32.01        
                  33.31     1:12.57 (39.26)     1:57.50 (44.93)     2:32.01 (34.51)
  9 Austin, Jessica R         15 RA-MR                2:27.74    2:32.19        
                  33.78     1:11.82 (38.04)     1:56.97 (45.15)     2:32.19 (35.22)
 10 Barnes, Alex S            16 NYSA-MR              2:29.21    2:32.84        
                  31.13     1:09.86 (38.73)     1:59.37 (49.51)     2:32.84 (33.47)
 11 DeGeorge, Sierra          17 NYSA-MR              2:26.41    2:33.90        
                  32.92     1:14.29 (41.37)     1:56.89 (42.60)     2:33.90 (37.01)
 12 Storrs, Mackenzie E       16 NDAC-MR              2:28.85    2:33.91        
                  34.10     1:14.02 (39.92)     1:59.70 (45.68)     2:33.91 (34.21)
 13 Cuya, Isabela S           16 HVD-MR               2:29.69    2:38.49        
                  33.94     1:17.11 (43.17)     2:01.86 (44.75)     2:38.49 (36.63)
 
Girls 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
              5:04.99  AGTC
              5:05.00  SMAX Silver Max Cut
              5:23.29  SILV Silver Cuts
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Burda, Sophia J           16 HVD-MR               5:13.25    5:05.50 SILV   
                  31.52     1:07.75 (36.23)     1:46.03 (38.28)     2:23.99 (37.96)
        3:11.36 (47.37)     3:59.72 (48.36)     4:33.41 (33.69)     5:05.50 (32.09)
  2 Bonner, Mikayla A         17 NBS-MR               5:05.09    5:05.88 SILV   
                  32.46     1:10.30 (37.84)     1:50.63 (40.33)     2:29.39 (38.76)
        3:13.41 (44.02)     3:57.57 (44.16)     4:32.57 (35.00)     5:05.88 (33.31)
  3 Dickman, Mackenzie        16 VAC-MR               5:05.83    5:07.55 SILV   
                  31.04     1:09.43 (38.39)     1:47.88 (38.45)     2:26.34 (38.46)
        3:09.69 (43.35)     3:55.43 (45.74)     4:32.27 (36.84)     5:07.55 (35.28)
  4 Austin, Jessica R         15 RA-MR                5:05.86    5:08.10 SILV   
                  32.78     1:11.44 (38.66)     1:48.59 (37.15)     2:26.13 (37.54)
        3:10.96 (44.83)     3:56.97 (46.01)     4:33.48 (36.51)     5:08.10 (34.62)
  5 Beezer, Kristina G        15 MWDA-MR              5:10.01    5:09.52 SILV   
                  31.70     1:08.94 (37.24)     1:47.30 (38.36)     2:26.49 (39.19)
        3:14.24 (47.75)     4:02.26 (48.02)     4:36.07 (33.81)     5:09.52 (33.45)
  6 Negast, Taylor N          15 PAC-MR               5:08.24    5:09.60 SILV   
                  31.48     1:08.87 (37.39)     1:48.68 (39.81)     2:27.13 (38.45)
        3:12.35 (45.22)     3:58.27 (45.92)     4:34.71 (36.44)     5:09.60 (34.89)
  7 Lee, Michelle S           15 PAC-MR               5:17.34    5:11.97 SILV   
                  33.24     1:12.93 (39.69)     1:52.38 (39.45)     2:32.35 (39.97)
        3:16.08 (43.73)     4:00.92 (44.84)     4:37.88 (36.96)     5:11.97 (34.09)
  8 Miller, Elissa            16 VAC-MR               5:11.22    5:12.62 SILV   
                  30.60     1:08.72 (38.12)     1:47.96 (39.24)     2:27.17 (39.21)
        3:12.26 (45.09)     3:59.49 (47.23)     4:35.98 (36.49)     5:12.62 (36.64)
  8 Curran, Elizabeth A       15 SSL-MR               5:17.33    5:12.62 SILV   
                  34.13     1:14.68 (40.55)     1:53.14 (38.46)     2:31.15 (38.01)
        3:16.68 (45.53)     4:01.05 (44.37)     4:37.12 (36.07)     5:12.62 (35.50)
 10 Abrams, Anna M            15 NYSA-MR              5:19.68    5:21.97 SILV   
                  31.54     1:08.84 (37.30)     1:48.85 (40.01)     2:28.02 (39.17)
        3:18.21 (50.19)     4:09.51 (51.30)     4:45.85 (36.34)     5:21.97 (36.12)
Non-Award Division  
  1 DiMarco, AnnaLynn         15 SPAR-MR              5:05.71    4:57.60 AGTC   
                  30.06     1:05.56 (35.50)     1:42.75 (37.19)     2:20.56 (37.81)
        3:02.29 (41.73)     3:45.02 (42.73)     4:21.33 (36.31)     4:57.60 (36.27)
  2 MacRobbie, Morgan A       15 SSL-MR               5:15.86    4:59.85 AGTC   
                  31.43     1:08.18 (36.75)     1:46.62 (38.44)     2:25.81 (39.19)
        3:06.97 (41.16)     3:49.07 (42.10)     4:24.99 (35.92)     4:59.85 (34.86)
  3 Frenkel, Lea              17 CFJV-MR              5:07.32    5:00.95 AGTC   
                  32.12     1:09.86 (37.74)     1:47.87 (38.01)     2:24.99 (37.12)
        3:07.36 (42.37)     3:50.39 (43.03)     4:25.40 (35.01)     5:00.95 (35.55)
  4 Winthal, Kyla L           15 UN-MR                5:09.44    5:03.53 AGTC   
                  32.61     1:10.27 (37.66)     1:49.04 (38.77)     2:29.11 (40.07)
        3:13.90 (44.79)     3:59.03 (45.13)     4:31.43 (32.40)     5:03.53 (32.10)
  5 Satriano, Delia           16 VAC-MR               5:22.09    5:33.12        
                  33.31     1:15.06 (41.75)     1:57.92 (42.86)     2:41.54 (43.62)
        3:28.53 (46.99)     4:19.05 (50.52)     4:56.87 (37.82)     5:33.12 (36.25)
 
Boys 9 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                32.69  9&U JO
                32.70  9&U SMAX Silver Max Cut
                35.19  9&U SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 9&U:  32.70 - 35.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Ambotas, Nikita            9 EAST-MR                34.55      33.67 SILV   
  2 Wagman, Ellis G            9 EAST-MR                32.79      34.18 SILV   
  3 Sykes, Ryan R              9 BGNW-MR                34.60      34.29 SILV   
  4 O'Donnell, Kev J           8 BGNW-MR                34.22      34.45 SILV   
  5 Skogerson, Duncan A        9 NYSA-MR                34.87      35.15 SILV   
Non-Award Division  
 -- Sullivan, Griffin C        9 GAEL-MR                33.94         DQ        
      False start
 
Boys 9 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:11.19  9&U JO
              1:11.20  9&U SMAX Silver Max Cut
              1:18.49  9&U SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 9&U:  1:11.20 - 1:18.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Xue, Henry                 9 BGNW-MR              1:18.31    1:12.27 SILV   
                  34.93     1:12.27 (37.34)                                        
  2 Funaro, Aarez M            9 NYSA-MR              1:15.01    1:13.61 SILV   
                  35.22     1:13.61 (38.39)                                        
  3 Sullivan, Griffin C        9 GAEL-MR              1:14.30    1:13.74 SILV   
                  35.33     1:13.74 (38.41)                                        
  4 Ambotas, Nikita            9 EAST-MR              1:17.11    1:14.26 SILV   
                  35.16     1:14.26 (39.10)                                        
  5 O'Donnell, Kev J           8 BGNW-MR              1:16.71    1:14.72 SILV   
                  36.17     1:14.72 (38.55)                                        
  6 Wagman, Ellis G            9 EAST-MR              1:15.42    1:15.21 SILV   
                  34.81     1:15.21 (40.40)                                        
  7 Webster, Matthew F         9 PBAC-MR              1:18.23    1:17.26 SILV   
                  37.26     1:17.26 (40.00)                                        
  8 Skogerson, Duncan A        9 NYSA-MR              1:14.57    1:17.43 SILV   
                  36.18     1:17.43 (41.25)                                        
Non-Award Division  
  1 Barrett, Noland A          8 Middies Wave-MR      1:13.64    1:10.19 JO     
                  34.15     1:10.19 (36.04)                                        
 
Boys 9 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:34.39  9&U JO
              2:34.40  9&U SMAX Silver Max Cut
              2:49.59  9&U SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 9&U:  2:34.40 - 2:49.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Ambotas, Nikita            9 EAST-MR              2:39.11    2:40.06 SILV   
                  36.02     1:19.05 (43.03)     2:01.24 (42.19)     2:40.06 (38.82)
 
Boys 9 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                37.79  9&U JO
                37.80  9&U SMAX Silver Max Cut
                42.89  9&U SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 9&U:  37.80 - 42.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Webster, Matthew F         9 PBAC-MR                40.13      39.12 SILV   
  2 Ostashkin, Ivan D          9 EAST-MR                38.19      39.35 SILV   
  3 Ambotas, Nikita            9 EAST-MR                38.50      39.56 SILV   
  4 Hughes, JD D               9 NYSA-MR                38.45      39.81 SILV   
  5 O'Donnell, Kev J           8 BGNW-MR                39.13      40.21 SILV   
  6 Lemus, Fernando            9 SPAR-MR                41.57      40.38 SILV   
  7 Wagman, Ellis G            9 EAST-MR                40.02      40.80 SILV   
  8 Tassier, Nick L            9 BGNW-MR                41.63      40.97 SILV   
  9 Sullivan, Griffin C        9 GAEL-MR                42.16      41.06 SILV   
 10 Funaro, Aarez M            9 NYSA-MR                40.03      41.53 SILV   
 11 Sicard, Jack M             9 Storm-MR               42.68      42.64 SILV   
Non-Award Division  
  1 Lu, Jason                  9 COND-MR                40.00      37.45 JO     
 -- Skogerson, Duncan A        9 NYSA-MR                41.35         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 9 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:21.79  9&U JO
              1:21.80  9&U SMAX Silver Max Cut
              1:37.09  9&U SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 9&U:  1:21.80 - 1:37.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Ambotas, Nikita            9 EAST-MR              1:22.77    1:22.33 SILV   
                  40.61     1:22.33 (41.72)                                        
  2 Ostashkin, Ivan D          9 EAST-MR              1:23.52    1:23.19 SILV   
                  39.93     1:23.19 (43.26)                                        
  3 O'Donnell, Kev J           8 BGNW-MR              1:24.80    1:23.80 SILV   
                  41.12     1:23.80 (42.68)                                        
  4 Wagman, Ellis G            9 EAST-MR              1:25.02    1:25.20 SILV   
                  41.61     1:25.20 (43.59)                                        
  5 Webster, Matthew F         9 PBAC-MR              1:29.41    1:25.64 SILV   
                  42.34     1:25.64 (43.30)                                        
  6 Skogerson, Duncan A        9 NYSA-MR              1:28.20    1:26.12 SILV   
                  42.55     1:26.12 (43.57)                                        
  7 Funaro, Aarez M            9 NYSA-MR              1:25.15    1:28.35 SILV   
                  43.19     1:28.35 (45.16)                                        
  8 Tassier, Nick L            9 BGNW-MR              1:28.82    1:28.54 SILV   
                  44.41     1:28.54 (44.13)                                        
  9 Sullivan, Griffin C        9 GAEL-MR              1:33.19    1:28.82 SILV   
                  43.07     1:28.82 (45.75)                                        
 10 Flaherty, Sean P           9 PATS-MR              1:30.67    1:32.24 SILV   
                  45.18     1:32.24 (47.06)                                        
 11 Dixon, Grayson B           9 BGNW-MR              1:33.25    1:32.97 SILV   
                  44.83     1:32.97 (48.14)                                        
 12 Klein, Ben A               9 RA-MR                1:36.14    1:33.32 SILV   
                  46.31     1:33.32 (47.01)                                        
 13 Sicard, Jack M             9 Storm-MR             1:34.08    1:34.75 SILV   
                  44.67     1:34.75 (50.08)                                        
 14 Dewhurst, Jesse W          9 AGMV-MR              1:33.33    1:35.29 SILV   
                  47.18     1:35.29 (48.11)                                        
Non-Award Division  
  1 Barrett, Noland A          8 Middies Wave-MR      1:23.84    1:19.23 JO     
                  39.18     1:19.23 (40.05)                                        
  2 Lyubman, Eric B            9 PAC-MR               1:36.92    1:53.27        
 
Boys 9 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                43.59  9&U JO
                43.60  9&U SMAX Silver Max Cut
                48.59  9&U SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 9&U:  43.60 - 48.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Funaro, Aarez M            9 NYSA-MR                45.26      44.20 SILV   
  2 Webster, Matthew F         9 PBAC-MR                45.89      44.36 SILV   
  3 Dewhurst, Jesse W          9 AGMV-MR                47.60      46.30 SILV   
  4 Ostashkin, Ivan D          9 EAST-MR                46.55      46.41 SILV   
  5 Ambotas, Nikita            9 EAST-MR                46.02      47.84 SILV   
  6 Hughes, JD D               9 NYSA-MR                47.24      48.59 SILV   
Non-Award Division  
  1 Dorner, Declan M           9 NDAC-MR                47.46      49.38        
 -- Sykes, Ryan R              9 BGNW-MR                45.20         DQ        
      False start
 
Boys 9 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:35.19  9&U JO
              1:35.20  9&U SMAX Silver Max Cut
              1:48.39  9&U SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 9&U:  1:35.20 - 1:48.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Lowe, Alexander N          9 COND-MR              1:41.33    1:39.20 SILV   
                  47.68     1:39.20 (51.52)                                        
  2 Webster, Matthew F         9 PBAC-MR              1:43.84    1:39.22 SILV   
                  48.11     1:39.22 (51.11)                                        
  3 Funaro, Aarez M            9 NYSA-MR              1:41.08    1:40.28 SILV   
                  47.94     1:40.28 (52.34)                                        
  4 Ambotas, Nikita            9 EAST-MR              1:42.10    1:42.86 SILV   
                  49.36     1:42.86 (53.50)                                        
  5 Dorner, Declan M           9 NDAC-MR              1:43.31    1:43.72 SILV   
                  50.93     1:43.72 (52.79)                                        
  6 Dewhurst, Jesse W          9 AGMV-MR              1:41.84    1:44.05 SILV   
                  51.51     1:44.05 (52.54)                                        
  7 Ostashkin, Ivan D          9 EAST-MR              1:43.08    1:44.47 SILV   
                  49.80     1:44.47 (54.67)                                        
  8 O'Donnell, Kev J           8 BGNW-MR              1:43.84    1:44.65 SILV   
                  50.90     1:44.65 (53.75)                                        
  9 Hughes, JD D               9 NYSA-MR              1:43.23    1:46.18 SILV   
                  50.30     1:46.18 (55.88)                                        
 10 Chun, Sejin                9 UN-MR                1:46.59    1:47.75 SILV   
                  50.64     1:47.75 (57.11)                                        
Non-Award Division  
  1 Sykes, Ryan R              9 BGNW-MR              1:38.94    1:33.06 JO     
                  44.83     1:33.06 (48.23)                                        
  2 Dixon, Kyle J              8 COND-MR              1:46.48    1:49.83        
                  51.54     1:49.83 (58.29)                                        
 
Boys 9 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                36.29  9&U JO
                36.30  9&U SMAX Silver Max Cut
                43.89  9&U SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 9&U:  36.30 - 43.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Wagman, Ellis G            9 EAST-MR                38.03      37.75 SILV   
  2 Barrett, Noland A          8 Middies Wave-MR        38.05      38.38 SILV   
  3 Xue, Henry                 9 BGNW-MR                38.59      38.46 SILV   
  4 O'Donnell, Kev J           8 BGNW-MR                41.77      41.34 SILV   
  5 Klein, Ben A               9 RA-MR                  40.57      41.78 SILV   
  6 Flaherty, Sean P           9 PATS-MR                42.16      42.48 SILV   
  7 Ostashkin, Ivan D          9 EAST-MR                41.51      42.58 SILV   
  8 Xu, Allan Y                9 BGNW-MR                42.30      43.69 SILV   
Non-Award Division  
  1 Tirado, Joseph j           9 Middies Wave-MR        43.04      44.59        
  2 Tassier, Nick L            9 BGNW-MR                43.69      46.72        
 
Boys 9 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:26.79  9&U JO
              1:26.80  9&U SMAX Silver Max Cut
              1:37.99  9&U SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 9&U:  1:26.80 - 1:37.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wagman, Ellis G            9 EAST-MR              1:28.75    1:24.98 JO     
                  39.03     1:24.98 (45.95)                                        
  2 O'Donnell, Kev J           8 BGNW-MR              1:28.05    1:40.16        
                  45.47     1:40.16 (54.69)                                        
 
Boys 9 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:21.19  9&U JO
              1:21.20  9&U SMAX Silver Max Cut
              1:28.59  9&U SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 9&U:  1:21.20 - 1:28.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Barrett, Noland A          8 Middies Wave-MR      1:25.61    1:22.50 SILV   
                  37.97     1:22.50 (44.53)                                        
  2 Sullivan, Griffin C        9 GAEL-MR              1:27.75    1:25.01 SILV   
                  40.51     1:25.01 (44.50)                                        
  3 Ostashkin, Ivan D          9 EAST-MR              1:27.29    1:25.33 SILV   
                  39.99     1:25.33 (45.34)                                        
  4 Wagman, Ellis G            9 EAST-MR              1:24.76    1:25.47 SILV   
                  39.22     1:25.47 (46.25)                                        
Non-Award Division  
  1 Hughes, JD D               9 NYSA-MR              1:27.22    1:29.50        
                  41.88     1:29.50 (47.62)                                        
  2 O'Donnell, Kev J           8 BGNW-MR              1:28.05    1:29.53        
                  40.57     1:29.53 (48.96)                                        
 
Boys 9 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              2:54.39  9&U JO
              2:54.40  9&U SMAX Silver Max Cut
              3:13.99  9&U SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 9&U:  2:54.40 - 3:13.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Xue, Henry                 9 BGNW-MR              3:03.84    2:56.30 SILV   
                  42.58     1:25.67 (43.09)     2:18.05 (52.38)     2:56.30 (38.25)
  2 Sullivan, Griffin C        9 GAEL-MR              3:04.50    2:57.25 SILV   
                  42.24     1:28.95 (46.71)     2:17.90 (48.95)     2:57.25 (39.35)
  3 Funaro, Aarez M            9 NYSA-MR              2:57.24    3:03.11 SILV   
                  43.75     1:29.05 (45.30)     2:22.86 (53.81)     3:03.11 (40.25)
  4 Wagman, Ellis G            9 EAST-MR              3:02.00    3:04.30 SILV   
                  39.17     1:27.17 (48.00)     2:23.29 (56.12)     3:04.30 (41.01)
  5 Barrett, Noland A          8 Middies Wave-MR      3:06.20    3:05.85 SILV   
                  41.35     1:26.47 (45.12)   2:26.70 (1:00.23)     3:05.85 (39.15)
  6 Ambotas, Nikita            9 EAST-MR              3:11.97    3:06.15 SILV   
                  45.32     1:29.40 (44.08)     2:27.86 (58.46)     3:06.15 (38.29)
  7 Ostashkin, Ivan D          9 EAST-MR              3:09.28    3:06.81 SILV   
                  44.42     1:28.73 (44.31)     2:27.02 (58.29)     3:06.81 (39.79)
  8 O'Donnell, Kev J           8 BGNW-MR              3:08.83    3:08.93 SILV   
                  44.89     1:29.61 (44.72)     2:26.69 (57.08)     3:08.93 (42.24)
 
Boys 10 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.09  10 JO
                31.10  10 SMAX Silver Max Cut
                35.19  10 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 10:  31.10 - 35.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moody, Paul C             10 PATS-MR                31.39      31.29 SILV   
  2 Holland, Connor M         10 NYSA-MR                31.11      31.46 SILV   
  3 Trenczer, Zachary D       10 COND-MR                31.62      31.56 SILV   
  4 Insdorf, Joshua C         10 MWDA-MR                32.99      31.88 SILV   
  5 Puskas, Marcel            10 NYSA-MR                32.00      31.89 SILV   
  6 Welsh, Sterling K         10 GAEL-MR                33.89      31.95 SILV   
  7 Song, Aidan S             10 PAC-MR                 32.27      32.41 SILV   
  8 Lenihan, Conor D          10 COND-MR                33.94      32.56 SILV   
  8 Sohng, Xander D           10 Storm-MR               31.99      32.56 SILV   
 10 Bach, Mac                 10 GAEL-MR                32.52      32.68 SILV   
 11 Sequeiros, Sebastian      10 NYSA-MR                32.39      32.82 SILV   
 12 Rocchio, Carver R         10 Barracudas-MR          34.98      33.02 SILV   
 13 Dwyer, Aidan P            10 COND-MR                33.13      33.19 SILV   
 14 Kim, Jay                  10 COND-MR                34.29      33.55 SILV   
 15 Khassanov, Tyler A        10 PAC-MR                 32.92      33.64 SILV   
 16 Kavouras, Georgios M      10 LIFE-MR                33.85      33.73 SILV   
 17 Courtney, Ben B           10 SSL-MR                 34.11      33.74 SILV   
 18 Balcetis, Jonas           10 BGNW-MR                33.39      33.75 SILV   
 19 Rothman, Devin R          10 NYSA-MR                34.55      33.86 SILV   
 20 Variano, Matty or Matthe  10 RA-MR                  33.89      34.46 SILV   
 21 Licardi, Dominic J        10 PBAC-MR                34.74      35.00 SILV   
 22 Aguilar, Oz               10 COND-MR                34.49      35.15 SILV   
 23 De Pierro, Jake C         10 COND-MR                34.59      35.18 SILV   
Non-Award Division  
  1 Romanov, Max B            10 PAC-MR                 34.84      36.52        
  2 Jones, Micah S            10 EAST-MR                34.54      36.89        
 
Boys 10 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.79  10 JO
              1:08.80  10 SMAX Silver Max Cut
              1:18.49  10 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 10:  1:08.80 - 1:18.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Moody, Paul C             10 PATS-MR              1:10.51    1:08.94 SILV   
                  32.96     1:08.94 (35.98)                                        
  2 Cave, Sam W               10 GAEL-MR              1:12.67    1:10.75 SILV   
                  33.64     1:10.75 (37.11)                                        
  3 Khassanov, Tyler A        10 PAC-MR               1:14.63    1:11.33 SILV   
                  33.79     1:11.33 (37.54)                                        
  4 Kim, Jay                  10 COND-MR              1:15.32    1:11.64 SILV   
                  34.75     1:11.64 (36.89)                                        
  5 Dwyer, Aidan P            10 COND-MR              1:13.87    1:12.00 SILV   
                  34.61     1:12.00 (37.39)                                        
  6 Song, Aidan S             10 PAC-MR               1:15.05    1:12.26 SILV   
                  35.21     1:12.26 (37.05)                                        
  7 Lenihan, Conor D          10 COND-MR              1:16.29    1:12.41 SILV   
                  34.54     1:12.41 (37.87)                                        
  8 Sohng, Xander D           10 Storm-MR             1:12.80    1:12.64 SILV   
                  34.90     1:12.64 (37.74)                                        
  9 Bach, Mac                 10 GAEL-MR              1:12.44    1:12.97 SILV   
                  34.61     1:12.97 (38.36)                                        
 10 Balcetis, Jonas           10 BGNW-MR              1:16.08    1:14.12 SILV   
                  35.71     1:14.12 (38.41)                                        
 11 Puskas, Marcel            10 NYSA-MR              1:11.13    1:14.31 SILV   
                  34.11     1:14.31 (40.20)                                        
 12 Jones, Micah S            10 EAST-MR              1:17.38    1:14.82 SILV   
                  36.50     1:14.82 (38.32)                                        
 13 Courtney, Ben B           10 SSL-MR               1:15.56    1:15.64 SILV   
                  35.36     1:15.64 (40.28)                                        
 14 Kavouras, Georgios M      10 LIFE-MR              1:13.28    1:15.88 SILV   
                  35.84     1:15.88 (40.04)                                        
 15 Licardi, Dominic J        10 PBAC-MR              1:17.55    1:16.53 SILV   
                  36.28     1:16.53 (40.25)                                        
 16 Kavouras, Pierre G        10 LIFE-MR              1:16.77    1:17.19 SILV   
                  37.78     1:17.19 (39.41)                                        
 17 Janec, Brady T            10 Storm-MR             1:17.12    1:18.29 SILV   
Non-Award Division  
  1 Trenczer, Zachary D       10 COND-MR              1:08.82    1:06.99 JO     
                  32.14     1:06.99 (34.85)                                        
  2 Holland, Connor M         10 NYSA-MR              1:09.76    1:07.32 JO     
                  32.33     1:07.32 (34.99)                                        
  3 Insdorf, Joshua C         10 MWDA-MR              1:09.54    1:07.71 JO     
                  32.72     1:07.71 (34.99)                                        
  4 Rose, Wylie J             10 RA-MR                1:17.89    1:18.96        
                  38.28     1:18.96 (40.68)                                        
  5 Aguilar, Oz               10 COND-MR              1:17.62    1:18.97        
                  36.85     1:18.97 (42.12)                                        
  6 Variano, Matty or Matthe  10 RA-MR                1:16.76    1:19.07        
                  36.86     1:19.07 (42.21)                                        
  7 Wei, Yuchen               10 EAST-MR              1:14.52    1:21.16        
                  38.75     1:21.16 (42.41)                                        
 
Boys 10 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:29.59  10 JO
              2:29.60  10 SMAX Silver Max Cut
              2:49.59  10 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 10:  2:29.60 - 2:49.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Lam, Vernon J             10 Barracudas-MR        2:33.58    2:33.96 SILV   
                  33.44     1:13.48 (40.04)     1:54.81 (41.33)     2:33.96 (39.15)
  2 Dwyer, Aidan P            10 COND-MR              2:31.30    2:34.23 SILV   
                  35.24     1:14.57 (39.33)     1:55.85 (41.28)     2:34.23 (38.38)
  3 Kim, Jay                  10 COND-MR              2:37.88    2:34.85 SILV   
                  35.56     1:14.58 (39.02)     1:55.11 (40.53)     2:34.85 (39.74)
  4 Sequeiros, Sebastian      10 NYSA-MR              2:35.19    2:35.42 SILV   
                  35.56     1:14.34 (38.78)     1:55.73 (41.39)     2:35.42 (39.69)
  5 Cave, Sam W               10 GAEL-MR              2:40.08    2:35.72 SILV   
                  34.91     1:16.39 (41.48)     1:58.39 (42.00)     2:35.72 (37.33)
  6 Lenihan, Conor D          10 COND-MR              2:44.07    2:35.77 SILV   
                  35.87     1:16.13 (40.26)     1:57.59 (41.46)     2:35.77 (38.18)
  7 Kavouras, Georgios M      10 LIFE-MR              2:41.75    2:36.62 SILV   
                  36.18     1:17.77 (41.59)     1:59.36 (41.59)     2:36.62 (37.26)
  8 Rothman, Devin R          10 NYSA-MR              2:43.81    2:40.31 SILV   
                  35.95     1:18.01 (42.06)     1:59.38 (41.37)     2:40.31 (40.93)
  9 Khassanov, Tyler A        10 PAC-MR               2:38.00    2:40.38 SILV   
                  37.55     1:20.25 (42.70)     2:03.81 (43.56)     2:40.38 (36.57)
 10 Kavouras, Pierre G        10 LIFE-MR              2:45.17    2:43.81 SILV   
                  37.48     1:19.70 (42.22)     2:02.64 (42.94)     2:43.81 (41.17)
 11 Courtney, Ben B           10 SSL-MR               2:48.90    2:44.93 SILV   
                  37.67     1:19.82 (42.15)     2:04.65 (44.83)     2:44.93 (40.28)
 12 Jones, Micah S            10 EAST-MR              2:48.27    2:45.40 SILV   
                  37.43     1:19.19 (41.76)     2:03.74 (44.55)     2:45.40 (41.66)
 13 Balcetis, Jonas           10 BGNW-MR              2:45.87    2:47.60 SILV   
                  37.77     1:21.50 (43.73)     2:06.88 (45.38)     2:47.60 (40.72)
Non-Award Division  
  1 Holland, Connor M         10 NYSA-MR              2:29.72    2:24.21 JO     
                  33.66     1:11.04 (37.38)     1:47.84 (36.80)     2:24.21 (36.37)
  2 Trenczer, Zachary D       10 COND-MR              2:30.56    2:24.41 JO     
                  33.32     1:10.01 (36.69)     1:48.26 (38.25)     2:24.41 (36.15)
  3 Moody, Paul C             10 PATS-MR              2:30.07    2:27.68 JO     
                  33.65     1:11.98 (38.33)     1:49.69 (37.71)     2:27.68 (37.99)
 -- Olsson, Kian J            10 NDAC-MR              2:31.54        DFS        
      Declared false start
 
Boys 10 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              6:38.99  10 JO
              6:39.00  10 SMAX Silver Max Cut
              7:05.99  10 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 10:  6:39.00 - 7:05.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Lam, Vernon J             10 Barracudas-MR        6:50.21    6:49.13 SILV   
                  33.63     1:14.49 (40.86)     1:57.24 (42.75)     2:39.91 (42.67)
        3:22.30 (42.39)     4:04.80 (42.50)     4:46.70 (41.90)     5:28.83 (42.13)
        6:10.38 (41.55)     6:49.13 (38.75)                                        
  2 Kim, Jay                  10 COND-MR              7:01.82    6:56.70 SILV   
                  36.36     1:17.84 (41.48)     1:58.72 (40.88)     2:42.70 (43.98)
        3:25.06 (42.36)     4:07.57 (42.51)     4:51.21 (43.64)     5:34.95 (43.74)
        6:16.74 (41.79)     6:56.70 (39.96)                                        
Non-Award Division  
  1 Trenczer, Zachary D       10 COND-MR              7:01.78    6:21.06 JO     
                  32.70     1:10.68 (37.98)     1:49.65 (38.97)     2:28.24 (38.59)
        3:07.39 (39.15)     3:46.93 (39.54)     4:26.58 (39.65)     5:05.27 (38.69)
        5:43.46 (38.19)     6:21.06 (37.60)                                        
  2 Moody, Paul C             10 PATS-MR              6:46.55    6:37.82 JO     
                  34.15     1:13.76 (39.61)     1:54.69 (40.93)     2:35.10 (40.41)
        3:16.85 (41.75)     3:57.92 (41.07)     4:38.68 (40.76)     5:20.51 (41.83)
        6:01.08 (40.57)     6:37.82 (36.74)                                        
 
Boys 10 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.59  10 JO
                36.60  10 SMAX Silver Max Cut
                42.89  10 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 10:  36.60 - 42.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Insdorf, Joshua C         10 MWDA-MR                37.54      36.74 SILV   
  2 Sohng, Xander D           10 Storm-MR               38.45      36.92 SILV   
  3 Aguilar, Oz               10 COND-MR                39.21      37.65 SILV   
  4 Perillo, Austin J         10 MWDA-MR                37.65      37.67 SILV   
  5 Rothman, Devin R          10 NYSA-MR                38.58      37.83 SILV   
  6 Janec, Brady T            10 Storm-MR               39.93      38.59 SILV   
  7 Puskas, Marcel            10 NYSA-MR                39.36      38.64 SILV   
  8 Wei, Yuchen               10 EAST-MR                37.77      38.71 SILV   
  9 Fu, Warren                10 BGNW-MR                39.44      38.73 SILV   
 10 Courtney, Ben B           10 SSL-MR                 37.96      38.78 SILV   
 11 Sequeiros, Sebastian      10 NYSA-MR                37.44      38.89 SILV   
 12 Hau, Brad R               10 COND-MR                38.37      39.11 SILV   
 13 Cave, Sam W               10 GAEL-MR                39.27      39.33 SILV   
 14 Kim, Jay                  10 COND-MR                40.57      39.63 SILV   
 15 Khassanov, Tyler A        10 PAC-MR                 42.71      40.29 SILV   
 16 Kui, Barnabas Z           10 RFAC-MR                40.94      40.50 SILV   
 17 Wang, Jonathan            10 COND-MR                41.75      40.68 SILV   
 18 Kurth, Evan D             10 RA-MR                  39.31      40.72 SILV   
 19 McCall, Jonathan G        10 Storm-MR               41.45      41.24 SILV   
 20 Jones, Micah S            10 EAST-MR                42.22      41.50 SILV   
 21 Balcetis, Jonas           10 BGNW-MR                40.99      41.92 SILV   
 22 Kavouras, Pierre G        10 LIFE-MR                40.93      42.34 SILV   
 23 Chung, Nathaniel P        10 RA-MR                  41.47      42.39 SILV   
Non-Award Division  
  1 Variano, Matty or Matthe  10 RA-MR                  40.48      43.03        
  2 Gauthier, Michael C       10 COND-MR                42.74      43.30        
  3 Bach, Mac                 10 GAEL-MR                40.33      43.47        
  4 De Pierro, Jake C         10 COND-MR                41.25      44.02        
  5 Howard, Andrew J          10 HVD-MR                 42.77      44.28        
  6 Rose, Wylie J             10 RA-MR                  42.09      44.35        
  7 Song, Aidan S             10 PAC-MR                 42.58      44.61        
 
Boys 10 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:19.39  10 JO
              1:19.40  10 SMAX Silver Max Cut
              1:37.09  10 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 10:  1:19.40 - 1:37.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Sequeiros, Sebastian      10 NYSA-MR              1:20.28    1:20.45 SILV   
                  40.02     1:20.45 (40.43)                                        
  2 Aguilar, Oz               10 COND-MR              1:28.01    1:20.95 SILV   
                  38.68     1:20.95 (42.27)                                        
  3 Perillo, Austin J         10 MWDA-MR              1:22.72    1:22.28 SILV   
                  40.16     1:22.28 (42.12)                                        
  4 Puskas, Marcel            10 NYSA-MR              1:21.83    1:22.45 SILV   
                  38.76     1:22.45 (43.69)                                        
  5 Sohng, Xander D           10 Storm-MR             1:27.08    1:22.87 SILV   
  6 Cave, Sam W               10 GAEL-MR              1:26.15    1:23.83 SILV   
                  41.67     1:23.83 (42.16)                                        
  7 Kim, Jay                  10 COND-MR              1:29.78    1:24.94 SILV   
                  42.16     1:24.94 (42.78)                                        
  8 Courtney, Ben B           10 SSL-MR               1:24.90    1:25.91 SILV   
                  41.36     1:25.91 (44.55)                                        
  9 Khassanov, Tyler A        10 PAC-MR               1:31.27    1:26.20 SILV   
                  43.00     1:26.20 (43.20)                                        
 10 Kurth, Evan D             10 RA-MR                1:32.58    1:26.51 SILV   
                  42.79     1:26.51 (43.72)                                        
 11 Chung, Nathaniel P        10 RA-MR                1:33.76    1:26.75 SILV   
                  42.08     1:26.75 (44.67)                                        
 12 De Pierro, Jake C         10 COND-MR              1:30.45    1:27.68 SILV   
                  43.54     1:27.68 (44.14)                                        
 13 Balcetis, Jonas           10 BGNW-MR              1:28.40    1:28.18 SILV   
                  43.74     1:28.18 (44.44)                                        
 14 Lenihan, Conor D          10 COND-MR              1:33.45    1:28.46 SILV   
                  44.03     1:28.46 (44.43)                                        
 15 Bach, Mac                 10 GAEL-MR              1:29.62    1:28.80 SILV   
                  43.45     1:28.80 (45.35)                                        
 16 Variano, Matty or Matthe  10 RA-MR                1:29.68    1:29.01 SILV   
                  42.70     1:29.01 (46.31)                                        
 17 Jones, Micah S            10 EAST-MR              1:30.57    1:29.13 SILV   
                  42.94     1:29.13 (46.19)                                        
 18 Rose, Wylie J             10 RA-MR                1:29.77    1:29.39 SILV   
                  43.76     1:29.39 (45.63)                                        
 19 Wang, Jonathan            10 COND-MR              1:34.86    1:29.62 SILV   
                  41.54     1:29.62 (48.08)                                        
 20 Kavouras, Pierre G        10 LIFE-MR              1:30.59    1:30.39 SILV   
                  45.74     1:30.39 (44.65)                                        
 21 Kui, Barnabas Z           10 RFAC-MR              1:30.55    1:31.07 SILV   
 22 Gauthier, Michael C       10 COND-MR              1:31.11    1:31.55 SILV   
                  46.61     1:31.55 (44.94)                                        
 23 Brenner, Noah S           10 EAST-MR              1:33.04    1:32.44 SILV   
                  45.73     1:32.44 (46.71)                                        
 24 Romanov, Max B            10 PAC-MR               1:32.03    1:33.22 SILV   
                  44.65     1:33.22 (48.57)                                        
Non-Award Division  
  1 Janec, Brady T            10 Storm-MR             1:26.28    1:18.75 JO     
                  37.82     1:18.75 (40.93)                                        
  2 Hau, Brad R               10 COND-MR              1:19.47    1:18.93 JO     
                  37.82     1:18.93 (41.11)                                        
  3 Rothman, Devin R          10 NYSA-MR              1:24.37    1:19.11 JO     
                  38.77     1:19.11 (40.34)                                        
 
Boys 10 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.39  10 JO
                42.40  10 SMAX Silver Max Cut
                48.59  10 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 10:  42.40 - 48.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Dwyer, Aidan P            10 COND-MR                43.22      43.16 SILV   
  2 Ha, Connor                10 LIFE-MR                45.11      43.58 SILV   
  3 Kim, Jay                  10 COND-MR                43.12      43.63 SILV   
  4 De Pierro, Jake C         10 COND-MR                44.55      43.79 SILV   
  5 Rocchio, Carver R         10 Barracudas-MR          45.77      43.90 SILV   
  6 Janec, Brady T            10 Storm-MR               48.26      43.91 SILV   
  7 Holland, Connor M         10 NYSA-MR                44.63      44.33 SILV   
  8 Sequeiros, Sebastian      10 NYSA-MR                44.89      44.57 SILV   
  9 Insdorf, Joshua C         10 MWDA-MR                43.21      45.05 SILV   
 10 Puskas, Marcel            10 NYSA-MR                45.36      45.59 SILV   
 11 Allen-Poole, Sean J       10 AGMV-MR                46.81      45.75 SILV   
 12 Song, Aidan S             10 PAC-MR                 45.07      46.02 SILV   
 13 Balcetis, Jonas           10 BGNW-MR                44.68      46.12 SILV   
 14 Gauthier, Michael C       10 COND-MR                46.74      46.62 SILV   
 15 Gibson, William M         10 AGMV-MR                48.25      47.02 SILV   
 16 Trenczer, Zachary D       10 COND-MR                47.65      47.12 SILV   
 17 Variano, Matty or Matthe  10 RA-MR                  46.64      47.21 SILV   
 18 Karamehmedovic, Jake      10 LIFE-MR                46.54      47.33 SILV   
Non-Award Division  
  1 Liu, Jared                10 NYSA-MR                43.40      42.37 JO     
  2 Andros, Joe B             10 NDAC-MR                48.11      49.14        
 
Boys 10 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:32.79  10 JO
              1:32.80  10 SMAX Silver Max Cut
              1:48.39  10 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 10:  1:32.80 - 1:48.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Dwyer, Aidan P            10 COND-MR              1:34.67    1:33.24 SILV   
                  44.56     1:33.24 (48.68)                                        
  2 Ha, Connor                10 LIFE-MR              1:40.43    1:33.56 SILV   
                  43.75     1:33.56 (49.81)                                        
  3 Kim, Jay                  10 COND-MR              1:36.70    1:34.95 SILV   
                  45.59     1:34.95 (49.36)                                        
  4 Rocchio, Carver R         10 Barracudas-MR        1:39.87    1:35.29 SILV   
                  45.89     1:35.29 (49.40)                                        
  5 Janec, Brady T            10 Storm-MR             1:44.33    1:35.89 SILV   
                  45.03     1:35.89 (50.86)                                        
  6 De Pierro, Jake C         10 COND-MR              1:35.93    1:36.09 SILV   
                  44.56     1:36.09 (51.53)                                        
  7 Insdorf, Joshua C         10 MWDA-MR              1:36.49    1:37.39 SILV   
                  46.22     1:37.39 (51.17)                                        
  8 Sequeiros, Sebastian      10 NYSA-MR              1:44.89    1:37.54 SILV   
                  47.20     1:37.54 (50.34)                                        
  9 Balcetis, Jonas           10 BGNW-MR              1:36.46    1:38.34 SILV   
                  47.82     1:38.34 (50.52)                                        
 10 Puskas, Marcel            10 NYSA-MR              1:38.09    1:40.14 SILV   
                  48.17     1:40.14 (51.97)                                        
 10 Kavouras, Pierre G        10 LIFE-MR              1:43.56    1:40.14 SILV   
                  50.04     1:40.14 (50.10)                                        
 12 Gauthier, Michael C       10 COND-MR              1:39.07    1:40.20 SILV   
                  48.55     1:40.20 (51.65)                                        
 13 Kurth, Evan D             10 RA-MR                1:42.29    1:40.93 SILV   
                  47.79     1:40.93 (53.14)                                        
 14 Song, Aidan S             10 PAC-MR               1:37.73    1:41.28 SILV   
                  49.97     1:41.28 (51.31)                                        
 15 Wei, Yuchen               10 EAST-MR              1:43.40    1:41.51 SILV   
                  48.71     1:41.51 (52.80)                                        
 16 Courtney, Ben B           10 SSL-MR               1:42.31    1:42.37 SILV   
                  48.32     1:42.37 (54.05)                                        
 17 Rose, Wylie J             10 RA-MR                1:45.30    1:42.96 SILV   
                  50.31     1:42.96 (52.65)                                        
 18 Allen-Poole, Sean J       10 AGMV-MR              1:45.90    1:43.11 SILV   
                  49.90     1:43.11 (53.21)                                        
 19 Hau, Brad R               10 COND-MR              1:46.92    1:44.44 SILV   
                  50.48     1:44.44 (53.96)                                        
 20 Trenczer, Zachary D       10 COND-MR              1:44.59    1:44.82 SILV   
                  48.70     1:44.82 (56.12)                                        
 21 Variano, Matty or Matthe  10 RA-MR                1:47.08    1:46.85 SILV   
                  51.17     1:46.85 (55.68)                                        
 22 Kavouras, Georgios M      10 LIFE-MR              1:45.77    1:46.92 SILV   
                  52.16     1:46.92 (54.76)                                        
 23 Emerson, Jonas A          10 COND-MR              1:46.21    1:47.71 SILV   
                  50.76     1:47.71 (56.95)                                        
Non-Award Division  
  1 Liu, Jared                10 NYSA-MR              1:35.12    1:32.20 JO     
                  43.19     1:32.20 (49.01)                                        
  2 Holland, Connor M         10 NYSA-MR              1:34.15    1:32.68 JO     
                  44.08     1:32.68 (48.60)                                        
  3 Moody, Paul C             10 PATS-MR              1:37.43    1:32.77 JO     
                  43.63     1:32.77 (49.14)                                        
 -- Bach, Mac                 10 GAEL-MR              1:44.09        DFS        
      Declared false start
 
Boys 10 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                35.09  10 JO
                35.10  10 SMAX Silver Max Cut
                43.89  10 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 10:  35.10 - 43.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Dwyer, Aidan P            10 COND-MR                37.51      36.13 SILV   
  2 Perillo, Austin J         10 MWDA-MR                36.69      36.78 SILV   
  3 Rocchio, Carver R         10 Barracudas-MR          42.27      37.54 SILV   
  4 Sohng, Xander D           10 Storm-MR               37.68      37.60 SILV   
  5 Wei, Yuchen               10 EAST-MR                39.47      38.19 SILV   
  6 Sequeiros, Sebastian      10 NYSA-MR                39.43      38.79 SILV   
  7 Kim, Jay                  10 COND-MR                41.65      39.55 SILV   
  8 Rothman, Devin R          10 NYSA-MR                39.90      40.29 SILV   
  9 Bach, Mac                 10 GAEL-MR                40.63      40.44 SILV   
 10 Khassanov, Tyler A        10 PAC-MR                 39.75      40.61 SILV   
 10 Licardi, Dominic J        10 PBAC-MR                40.27      40.61 SILV   
 12 Romanov, Max B            10 PAC-MR                 40.83      41.03 SILV   
 13 Fu, Warren                10 BGNW-MR                43.23      41.09 SILV   
 14 Song, Aidan S             10 PAC-MR                 39.25      41.52 SILV   
 15 Jones, Micah S            10 EAST-MR                42.78      41.73 SILV   
 16 Howard, Andrew J          10 HVD-MR                 43.64      42.52 SILV   
 17 Kurth, Evan D             10 RA-MR                  41.47      42.69 SILV   
 18 Balcetis, Jonas           10 BGNW-MR                43.59      42.78 SILV   
 19 Kavouras, Pierre G        10 LIFE-MR                41.02      43.08 SILV   
 20 Kavouras, Georgios M      10 LIFE-MR                41.15      43.35 SILV   
Non-Award Division  
  1 Moody, Paul C             10 PATS-MR                35.93      34.16 JO     
  2 Trenczer, Zachary D       10 COND-MR                35.67      34.69 JO     
  3 Martins, Aston            10 CFB-MR                 42.70      44.20        
  4 De Pierro, Jake C         10 COND-MR                42.34      44.84        
 
Boys 10 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:24.39  10 JO
              1:24.40  10 SMAX Silver Max Cut
              1:37.99  10 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 10:  1:24.40 - 1:37.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Song, Aidan S             10 PAC-MR               1:31.07    1:27.60 SILV   
                  41.18     1:27.60 (46.42)                                        
  2 Kim, Jay                  10 COND-MR              1:30.75    1:32.05 SILV   
                  43.23     1:32.05 (48.82)                                        
  3 Perillo, Austin J         10 MWDA-MR              1:27.63    1:32.48 SILV   
                  43.34     1:32.48 (49.14)                                        
  4 Martins, Aston            10 CFB-MR               1:36.39    1:34.16 SILV   
                  43.73     1:34.16 (50.43)                                        
Non-Award Division  
  1 Winthal, Dylan Z          10 UN-MR                1:25.20    1:17.99 JO     
                  36.34     1:17.99 (41.65)                                        
  2 Dwyer, Aidan P            10 COND-MR              1:26.13    1:21.78 JO     
                  37.33     1:21.78 (44.45)                                        
  3 Balcetis, Jonas           10 BGNW-MR              1:37.42    1:39.95        
                  48.33     1:39.95 (51.62)                                        
  4 Rothman, Devin R          10 NYSA-MR              1:36.69    1:42.85        
                  45.81     1:42.85 (57.04)                                        
 
Boys 10 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
              1:18.79  10 JO
              1:18.80  10 SMAX Silver Max Cut
              1:28.59  10 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 10:  1:18.80 - 1:28.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Trenczer, Zachary D       10 COND-MR              1:22.36    1:20.23 SILV   
                  35.46     1:20.23 (44.77)                                        
  2 Perillo, Austin J         10 MWDA-MR              1:18.83    1:20.53 SILV   
                  37.65     1:20.53 (42.88)                                        
  3 Holland, Connor M         10 NYSA-MR              1:19.67    1:20.72 SILV   
                  37.48     1:20.72 (43.24)                                        
  4 Cave, Sam W               10 GAEL-MR              1:25.84    1:21.83 SILV   
                  38.99     1:21.83 (42.84)                                        
  5 Licardi, Dominic J        10 PBAC-MR              1:26.46    1:23.26 SILV   
                  40.75     1:23.26 (42.51)                                        
  6 Jones, Micah S            10 EAST-MR              1:25.01    1:23.65 SILV   
                  41.98     1:23.65 (41.67)                                        
  7 Song, Aidan S             10 PAC-MR               1:27.03    1:23.75 SILV   
                  39.54     1:23.75 (44.21)                                        
  8 Courtney, Ben B           10 SSL-MR               1:28.32    1:26.50 SILV   
                  40.68     1:26.50 (45.82)                                        
Non-Award Division  
  1 Moody, Paul C             10 PATS-MR              1:19.98    1:15.35 JO     
                  34.55     1:15.35 (40.80)                                        
  2 Sohng, Xander D           10 Storm-MR             1:19.33    1:17.94 JO     
                  37.88     1:17.94 (40.06)                                        
  3 Insdorf, Joshua C         10 MWDA-MR              1:21.14    1:18.01 JO     
                  35.38     1:18.01 (42.63)                                        
  4 Liu, Jared                10 NYSA-MR              1:18.91    1:18.14 JO     
                  35.24     1:18.14 (42.90)                                        
  5 Khassanov, Tyler A        10 PAC-MR               1:26.50    1:28.67        
                  40.47     1:28.67 (48.20)                                        
  6 Kurth, Evan D             10 RA-MR                1:27.75    1:29.99        
                  42.39     1:29.99 (47.60)                                        
  7 De Pierro, Jake C         10 COND-MR              1:28.36    1:30.60        
                  44.18     1:30.60 (46.42)                                        
  8 Karamehmedovic, Jake      10 LIFE-MR              1:26.81    1:30.80        
                  44.20     1:30.80 (46.60)                                        
 
Boys 10 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
              2:49.59  10 JO
              2:49.60  10 SMAX Silver Max Cut
              3:13.99  10 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 10:  2:49.60 - 3:13.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Trenczer, Zachary D       10 COND-MR              2:51.10    2:50.79 SILV   
                  36.49     1:17.67 (41.18)     2:13.44 (55.77)     2:50.79 (37.35)
  2 Dwyer, Aidan P            10 COND-MR              2:54.64    2:52.06 SILV   
                  39.01     1:21.79 (42.78)     2:14.30 (52.51)     2:52.06 (37.76)
  3 Perillo, Austin J         10 MWDA-MR              2:51.34    2:54.72 SILV   
                  41.25     1:26.61 (45.36)     2:18.87 (52.26)     2:54.72 (35.85)
  4 Kim, Jay                  10 COND-MR              3:00.91    2:57.72 SILV   
                  42.71     1:28.99 (46.28)     2:18.18 (49.19)     2:57.72 (39.54)
  5 Jones, Micah S            10 EAST-MR              3:03.44    3:03.32 SILV   
                  42.53     1:29.78 (47.25)     2:21.32 (51.54)     3:03.32 (42.00)
  6 Rothman, Devin R          10 NYSA-MR              3:08.50    3:06.07 SILV   
                  45.14     1:30.16 (45.02)     2:29.59 (59.43)     3:06.07 (36.48)
  7 Bach, Mac                 10 GAEL-MR              3:09.83    3:06.21 SILV   
                  44.20     1:32.09 (47.89)     2:31.35 (59.26)     3:06.21 (34.86)
  8 Balcetis, Jonas           10 BGNW-MR              3:12.77    3:08.07 SILV   
                  46.14     1:32.83 (46.69)     2:30.93 (58.10)     3:08.07 (37.14)
  9 Cave, Sam W               10 GAEL-MR              3:03.19    3:08.36 SILV   
                  46.85     1:32.38 (45.53)     2:29.16 (56.78)     3:08.36 (39.20)
 10 Courtney, Ben B           10 SSL-MR               3:06.59    3:09.52 SILV   
                  44.97     1:29.53 (44.56)     2:28.09 (58.56)     3:09.52 (41.43)
 11 De Pierro, Jake C         10 COND-MR              3:13.67    3:13.40 SILV   
                  47.49     1:36.54 (49.05)     2:29.88 (53.34)     3:13.40 (43.52)
Non-Award Division  
  1 Lam, Vernon J             10 Barracudas-MR        2:50.59    2:44.27 JO     
                  36.89     1:18.03 (41.14)     2:07.11 (49.08)     2:44.27 (37.16)
  2 Khassanov, Tyler A        10 PAC-MR               3:07.84    3:15.81        
                  45.66     1:33.62 (47.96)   2:35.68 (1:02.06)     3:15.81 (40.13)
 
Boys 11 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                28.49  11 JO
                28.50  11 SMAX Silver Max Cut
                30.69  11 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 11:  28.50 - 30.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Liang, Shawn L            11 BGNW-MR                29.54      28.58 SILV   
  2 Tomioka, Jeremiah I       11 PAC-MR                 29.17      28.86 SILV   
  3 Stonsby, PJ S             11 BGNW-MR                30.22      29.29 SILV   
  4 Bruno, Nick J             11 NYSA-MR                30.08      29.33 SILV   
  5 Speare, Troy D            11 NDAC-MR                28.99      29.34 SILV   
  6 Tula, Xavier A            11 COND-MR                29.65      29.55 SILV   
  7 Knight, Grant S           11 COND-MR                29.18      29.66 SILV   
  8 Ruiz, Nathaniel R         11 HVD-MR                 30.12      29.99 SILV   
  9 Showers, Robbie M         11 GAEL-MR                29.91      30.05 SILV   
 10 Srinivasan, Rohan K       11 NYSA-MR                29.97      30.26 SILV   
Non-Award Division  
  1 Ruffy, Rhyse X            11 NYSA-MR                28.83      28.14 JO     
  2 Del Rosario, Jake C       11 PATS-MR                29.07      28.32 JO     
  3 Daniels, Owen D           11 NDAC-MR                28.81      28.40 JO     
  4 Furniss, Jem R            11 EAST-MR                30.22      30.70        
  5 Keahon, Lucas M           11 COND-MR                29.77      31.43        
 
Boys 11 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:01.19  11 JO
              1:01.20  11 SMAX Silver Max Cut
              1:06.99  11 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 11:  1:01.20 - 1:06.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Driscoll, Colm E          11 COND-MR              1:01.78    1:01.31 SILV   
                  29.93     1:01.31 (31.38)                                        
  2 Liang, Shawn L            11 BGNW-MR              1:06.16    1:02.34 SILV   
                  29.35     1:02.34 (32.99)                                        
  3 Tomioka, Jeremiah I       11 PAC-MR               1:05.27    1:03.98 SILV   
                  30.66     1:03.98 (33.32)                                        
  4 Ruiz, Nathaniel R         11 HVD-MR               1:06.83    1:04.81 SILV   
                  31.58     1:04.81 (33.23)                                        
  5 Ruffy, Rhyse X            11 NYSA-MR              1:04.08    1:05.06 SILV   
                  30.55     1:05.06 (34.51)                                        
  6 Tula, Xavier A            11 COND-MR              1:06.42    1:05.14 SILV   
                  31.27     1:05.14 (33.87)                                        
  7 Speare, Troy D            11 NDAC-MR              1:06.02    1:05.17 SILV   
                  30.89     1:05.17 (34.28)                                        
  8 Showers, Robbie M         11 GAEL-MR              1:06.63    1:05.73 SILV   
                  31.17     1:05.73 (34.56)                                        
  9 Del Rosario, Jake C       11 PATS-MR              1:06.18    1:06.40 SILV   
                  30.96     1:06.40 (35.44)                                        
 10 Stonsby, PJ S             11 BGNW-MR              1:06.93    1:06.43 SILV   
                  31.47     1:06.43 (34.96)                                        
 
Boys 11 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:13.39  11 JO
              2:13.40  11 SMAX Silver Max Cut
              2:25.99  11 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 11:  2:13.40 - 2:25.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Driscoll, Colm E          11 COND-MR              2:14.32    2:15.13 SILV   
                  30.35     1:04.73 (34.38)     1:40.55 (35.82)     2:15.13 (34.58)
  2 Daniels, Owen D           11 NDAC-MR              2:18.51    2:19.55 SILV   
                  31.49     1:06.54 (35.05)     1:43.37 (36.83)     2:19.55 (36.18)
  3 Ruiz, Nathaniel R         11 HVD-MR               2:25.92    2:23.57 SILV   
                  32.88     1:10.50 (37.62)     1:48.59 (38.09)     2:23.57 (34.98)
Non-Award Division  
  1 Ruffy, Rhyse X            11 NYSA-MR              2:22.43    2:31.09        
                  32.27     1:10.52 (38.25)     1:51.58 (41.06)     2:31.09 (39.51)
  2 Stonsby, PJ S             11 BGNW-MR              2:22.07    2:31.75        
                  33.44     1:11.75 (38.31)     1:52.13 (40.38)     2:31.75 (39.62)
  3 Keahon, Lucas M           11 COND-MR              2:24.78    2:36.32        
                  34.70     1:14.56 (39.86)     1:55.50 (40.94)     2:36.32 (40.82)
 
Boys 11 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              6:01.99  11 JO
              6:02.00  11 SMAX Silver Max Cut
              6:31.99  11 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 11:  6:02.00 - 6:31.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Vitale, Lucas A           11 EAST-MR              6:16.58    6:11.39 SILV   
                  32.02     1:08.58 (36.56)     1:46.67 (38.09)     2:25.03 (38.36)
        3:03.83 (38.80)     3:42.56 (38.73)     4:20.99 (38.43)     4:59.17 (38.18)
        5:36.31 (37.14)     6:11.39 (35.08)                                        
  2 Tula, Xavier A            11 COND-MR              6:27.15    6:20.52 SILV   
                  32.18     1:09.12 (36.94)     1:47.17 (38.05)     2:26.21 (39.04)
        3:04.94 (38.73)     3:45.36 (40.42)     4:24.89 (39.53)     5:04.97 (40.08)
        5:43.95 (38.98)     6:20.52 (36.57)                                        
  3 White, Ronan W            11 PATS-MR              6:30.48    6:21.74 SILV   
                  34.96     1:13.26 (38.30)     1:52.35 (39.09)     2:32.01 (39.66)
        3:11.69 (39.68)     3:51.45 (39.76)     4:30.56 (39.11)     5:08.73 (38.17)
        5:46.57 (37.84)     6:21.74 (35.17)                                        
  4 Bruno, Nick J             11 NYSA-MR              6:31.70    6:23.82 SILV   
                  32.25     1:09.56 (37.31)     1:48.42 (38.86)     2:28.35 (39.93)
        3:08.39 (40.04)     3:48.33 (39.94)     4:28.53 (40.20)     5:08.31 (39.78)
        5:46.82 (38.51)     6:23.82 (37.00)                                        
 
Boys 11 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.59  11 JO
                32.60  11 SMAX Silver Max Cut
                36.09  11 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 11:  32.60 - 36.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barry, Cian N             11 NYSA-MR                35.46      33.35 SILV   
  2 Del Rosario, Jake C       11 PATS-MR                34.13      33.70 SILV   
  3 Tomioka, Jeremiah I       11 PAC-MR                 35.19      34.15 SILV   
  4 Liang, Shawn L            11 BGNW-MR                35.36      34.25 SILV   
  5 Wei, Jed                  11 BGNW-MR                35.74      34.41 SILV   
  6 Roche, James              11 RA-MR                  35.03      34.61 SILV   
  7 Srinivasan, Rohan K       11 NYSA-MR                34.10      34.63 SILV   
  8 White, Ronan W            11 PATS-MR                35.17      34.71 SILV   
  9 Fusco, Ben M              11 GAEL-MR                35.69      35.30 SILV   
 10 Showers, Robbie M         11 GAEL-MR                34.16      35.36 SILV   
 11 Ruiz, Nathaniel R         11 HVD-MR                 35.23      35.54 SILV   
 12 Malik, Vivek              11 BGNW-MR                35.06      35.55 SILV   
 
Boys 11 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:10.19  11 JO
              1:10.20  11 SMAX Silver Max Cut
              1:17.49  11 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 11:  1:10.20 - 1:17.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruno, Nick J             11 NYSA-MR              1:11.35    1:10.38 SILV   
                  34.13     1:10.38 (36.25)                                        
  2 Daniels, Owen D           11 NDAC-MR              1:10.33    1:10.52 SILV   
                  35.11     1:10.52 (35.41)                                        
  3 Tomioka, Jeremiah I       11 PAC-MR               1:14.22    1:12.42 SILV   
                  35.97     1:12.42 (36.45)                                        
  4 Barry, Cian N             11 NYSA-MR              1:16.58    1:12.46 SILV   
                  34.90     1:12.46 (37.56)                                        
  5 Srinivasan, Rohan K       11 NYSA-MR              1:11.93    1:12.99 SILV   
                  35.78     1:12.99 (37.21)                                        
  6 Liang, Shawn L            11 BGNW-MR              1:17.21    1:13.57 SILV   
                  35.28     1:13.57 (38.29)                                        
  7 Del Rosario, Jake C       11 PATS-MR              1:15.00    1:13.86 SILV   
                  35.25     1:13.86 (38.61)                                        
  8 White, Ronan W            11 PATS-MR              1:16.22    1:14.34 SILV   
                  36.74     1:14.34 (37.60)                                        
  9 Ruiz, Nathaniel R         11 HVD-MR               1:16.84    1:16.13 SILV   
                  37.02     1:16.13 (39.11)                                        
 10 Driscoll, Colm E          11 COND-MR              1:15.50    1:16.80 SILV   
                  37.24     1:16.80 (39.56)                                        
Non-Award Division  
  1 Fusco, Ben M              11 GAEL-MR              1:16.91    1:17.63        
                  37.95     1:17.63 (39.68)                                        
  2 Keahon, Lucas M           11 COND-MR              1:16.56    1:21.35        
 
Boys 11 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:35.39  11 JO
              2:35.40  11 SMAX Silver Max Cut
              2:42.79  11 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 11:  2:35.40 - 2:42.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Liang, Shawn L            11 BGNW-MR              2:38.14    2:36.91 SILV   
                  36.00     1:15.38 (39.38)     1:56.00 (40.62)     2:36.91 (40.91)
  2 Ruffy, Rhyse X            11 NYSA-MR              2:42.69    2:40.98 SILV   
                  36.63     1:17.92 (41.29)     2:01.20 (43.28)     2:40.98 (39.78)
Non-Award Division  
  1 Bruno, Nick J             11 NYSA-MR              2:40.84    2:33.19 JO     
                  35.20     1:14.52 (39.32)     1:54.53 (40.01)     2:33.19 (38.66)
  2 Wei, Jed                  11 BGNW-MR              2:38.18    2:35.08 JO     
  3 Showers, Robbie M         11 GAEL-MR              2:41.32    2:43.56        
                  37.41     1:18.42 (41.01)     1:59.53 (41.11)     2:43.56 (44.03)
 
Boys 11 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                37.19  11 JO
                37.20  11 SMAX Silver Max Cut
                40.29  11 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 11:  37.20 - 40.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Del Rosario, Jake C       11 PATS-MR                38.24      37.41 SILV   
  2 Srinivasan, Rohan K       11 NYSA-MR                38.99      38.86 SILV   
  3 Ogaki, Keisuke            11 Middies Wave-MR        38.95      38.91 SILV   
  4 Malik, Vivek              11 BGNW-MR                39.10      38.97 SILV   
  5 Knight, Grant S           11 COND-MR                38.24      39.21 SILV   
  6 Karadeniz, Derin M        11 RFAC-MR                39.25      39.69 SILV   
  7 Ruffy, Rhyse X            11 NYSA-MR                39.74      39.91 SILV   
  8 Van Wormer, Ben C         11 PATS-MR                39.91      40.28 SILV   
Non-Award Division  
  1 Stonsby, PJ S             11 BGNW-MR                37.60      36.97 JO     
 
Boys 11 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:20.19  11 JO
              1:20.20  11 SMAX Silver Max Cut
              1:26.49  11 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 11:  1:20.20 - 1:26.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Daniels, Owen D           11 NDAC-MR              1:20.53    1:20.52 SILV   
                  38.54     1:20.52 (41.98)                                        
  2 Liang, Shawn L            11 BGNW-MR              1:25.55    1:24.37 SILV   
                  39.09     1:24.37 (45.28)                                        
  3 Srinivasan, Rohan K       11 NYSA-MR              1:23.47    1:24.82 SILV   
                  39.96     1:24.82 (44.86)                                        
  4 Ogaki, Keisuke            11 Middies Wave-MR      1:26.41    1:25.03 SILV   
                  40.10     1:25.03 (44.93)                                        
  5 Knight, Grant S           11 COND-MR              1:23.32    1:26.39 SILV   
                  40.87     1:26.39 (45.52)                                        
Non-Award Division  
  1 Karadeniz, Derin M        11 RFAC-MR              1:25.96    1:27.68        
                  41.73     1:27.68 (45.95)                                        
  2 Stonsby, PJ S             11 BGNW-MR              1:22.50    1:28.19        
                  40.82     1:28.19 (47.37)                                        
 -- Van Wormer, Ben C         11 PATS-MR              1:26.47         DQ        
      False start
                  42.15          DQ (47.18)                                        
 
Boys 11 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                31.59  11 JO
                31.60  11 SMAX Silver Max Cut
                34.69  11 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 11:  31.60 - 34.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Ruffy, Rhyse X            11 NYSA-MR                32.82      32.05 SILV   
  2 Daniels, Owen D           11 NDAC-MR                32.34      32.28 SILV   
  3 Del Rosario, Jake C       11 PATS-MR                33.11      32.80 SILV   
  4 Liang, Shawn L            11 BGNW-MR                32.81      33.14 SILV   
  5 Bruno, Nick J             11 NYSA-MR                34.35      33.98 SILV   
  6 Keahon, Lucas M           11 COND-MR                34.24      34.40 SILV   
Non-Award Division  
  1 Driscoll, Colm E          11 COND-MR                31.70      30.17 JO     
  2 Tomioka, Jeremiah I       11 PAC-MR                 32.06      31.52 JO     
  3 White, Ronan W            11 PATS-MR                33.57      34.80        
  4 Stonsby, PJ S             11 BGNW-MR                34.14      35.04        
  5 Furniss, Jem R            11 EAST-MR                34.40      36.05        
 
Boys 11 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:11.89  11 JO
              1:11.90  11 SMAX Silver Max Cut
              1:17.59  11 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 11:  1:11.90 - 1:17.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Fanshawe, Patrick J       11 COND-MR              1:16.89    1:14.44 SILV   
                  35.57     1:14.44 (38.87)                                        
  2 Speare, Troy D            11 NDAC-MR              1:15.36    1:14.73 SILV   
                  34.14     1:14.73 (40.59)                                        
  3 White, Ronan W            11 PATS-MR              1:16.33    1:16.49 SILV   
                  36.61     1:16.49 (39.88)                                        
Non-Award Division  
  1 Tomioka, Jeremiah I       11 PAC-MR               1:13.91    1:11.20 JO     
                  33.56     1:11.20 (37.64)                                        
  2 Keahon, Lucas M           11 COND-MR              1:17.56    1:18.18        
                  35.98     1:18.18 (42.20)                                        
 
Boys 11 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
              1:11.19  11 JO
              1:11.20  11 SMAX Silver Max Cut
              1:17.19  11 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 11:  1:11.20 - 1:17.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Tomioka, Jeremiah I       11 PAC-MR               1:13.95    1:12.90 SILV   
                  33.04     1:12.90 (39.86)                                        
  2 Srinivasan, Rohan K       11 NYSA-MR              1:15.72    1:14.16 SILV   
                  36.65     1:14.16 (37.51)                                        
  3 Bruno, Nick J             11 NYSA-MR              1:14.71    1:15.59 SILV   
                  35.03     1:15.59 (40.56)                                        
Non-Award Division  
  1 Stonsby, PJ S             11 BGNW-MR              1:14.89    1:17.52        
                  36.84     1:17.52 (40.68)                                        
  2 Ruiz, Nathaniel R         11 HVD-MR               1:16.03    1:19.88        
                  38.24     1:19.88 (41.64)                                        
 
Boys 11 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
              2:30.39  11 JO
              2:30.40  11 SMAX Silver Max Cut
              2:47.99  11 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 11:  2:30.40 - 2:47.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Daniels, Owen D           11 NDAC-MR              2:31.50    2:33.13 SILV   
                  35.14     1:14.51 (39.37)     2:01.07 (46.56)     2:33.13 (32.06)
  2 Driscoll, Colm E          11 COND-MR              2:37.12    2:35.79 SILV   
                                1:14.58 ( )     2:03.60 (49.02)     2:35.79 (32.19)
  3 Bruno, Nick J             11 NYSA-MR              2:42.05    2:38.65 SILV   
                  35.12     1:15.56 (40.44)     2:02.70 (47.14)     2:38.65 (35.95)
  4 Tomioka, Jeremiah I       11 PAC-MR               2:40.33    2:39.93 SILV   
                  33.70     1:14.02 (40.32)     2:05.45 (51.43)     2:39.93 (34.48)
  5 Wei, Jed                  11 BGNW-MR              2:35.64    2:42.35 SILV   
                  39.50     1:19.54 (40.04)     2:06.03 (46.49)     2:42.35 (36.32)
  6 Srinivasan, Rohan K       11 NYSA-MR              2:39.53    2:43.98 SILV   
                  37.73     1:20.24 (42.51)     2:08.21 (47.97)     2:43.98 (35.77)
  7 White, Ronan W            11 PATS-MR              2:42.97    2:44.84 SILV   
                  35.86     1:16.83 (40.97)     2:07.77 (50.94)     2:44.84 (37.07)
Non-Award Division  
  1 Stonsby, PJ S             11 BGNW-MR              2:43.75    2:50.41        
                  36.83     1:21.94 (45.11)     2:11.94 (50.00)     2:50.41 (38.47)
 -- Ruffy, Rhyse X            11 NYSA-MR              2:43.99         DQ        
      False start - Misc
                  35.22     1:16.88 (41.66)     2:06.11 (49.23)          DQ (37.62)
 
Boys 11 Year Olds 400 Yard IM
===============================================================================
              5:25.79  11 JO
              5:25.80  11 SMAX Silver Max Cut
              5:52.99  11 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 11:  5:25.80 - 5:52.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Liang, Shawn L            11 BGNW-MR              5:49.99    5:39.51 SILV   
                  36.26     1:21.86 (45.60)     2:04.66 (42.80)     2:46.67 (42.01)
        3:34.85 (48.18)     4:22.73 (47.88)     5:02.76 (40.03)     5:39.51 (36.75)
 
Boys 12 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.49  12 JO
                27.50  12 SMAX Silver Max Cut
                30.69  12 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 12:  27.50 - 30.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Park, Zeno Z              12 PAC-MR                 28.09      27.55 SILV   
  2 Spodek, Gavin A           12 COND-MR                27.89      27.66 SILV   
  2 Nadecki, Erik S           12 BGNW-MR                28.18      27.66 SILV   
  4 Schreck, Eric E           12 TRS-MR                 28.16      27.79 SILV   
  5 Tripido, Gavin C          12 PAC-MR                 28.32      27.92 SILV   
  6 Sosa, Nicholas S          12 COND-MR                27.72      28.21 SILV   
  7 Zhou, York Z              12 PATS-MR                28.80      28.22 SILV   
  8 Koyfman, Ariel P          12 NYSA-MR                27.84      28.25 SILV   
  9 O'Connor, Rory T          12 Storm-MR               28.42      28.29 SILV   
 10 Yamamoto, Taro M          12 RA-MR                  28.86      28.33 SILV   
 11 Morales, Kaelen J         12 NYSA-MR                28.55      28.42 SILV   
 12 Wright, Cooper C          12 WSSC-MR                28.10      28.52 SILV   
 13 Punnoose, Allen           12 Middies Wave-MR        28.93      28.60 SILV   
 14 Finnegan, Harry M         12 COND-MR                29.16      28.63 SILV   
 15 Paltag, Danny I           12 PAC-MR                 29.70      28.68 SILV   
 16 Bloete, James             12 COND-MR                29.60      28.78 SILV   
 17 Velasquez, Vicente O      12 NYSA-MR                29.73      28.84 SILV   
 18 Chen-Suzuki, Keizo N      12 NDAC-MR                29.36      28.85 SILV   
 19 Murphy, Cormac D          12 COND-MR                29.35      28.90 SILV   
 20 Minevich, Daniel I        12 UN-MR                  29.18      29.03 SILV   
 21 Kwon, Connor              12 Middies Wave-MR        29.54      29.38 SILV   
 22 Rizk, Alex                12 Middies Wave-MR        29.65      29.45 SILV   
 23 Button, Sam M             12 NDAC-MR                29.27      29.49 SILV   
 24 Melnikov, Dimitri S       12 NYSA-MR                30.38      29.58 SILV   
 25 Gutterman, Hunter M       12 NDAC-MR                29.65      29.64 SILV   
 26 Chang, Benjamin           12 BGNW-MR                29.58      29.83 SILV   
 27 Tuttle, Peyton J          12 NBS-MR                 29.78      30.10 SILV   
 28 Cerrato, Jacob A          12 MWDA-MR                30.33      30.26 SILV   
 29 Rothman, Zachary W        12 NYSA-MR                30.08      30.40 SILV   
 30 Hopper, Luke              12 CFJV-MR                30.21      30.56 SILV   
Non-Award Division  
  1 Domanico, Aidan M         12 NYSA-MR                27.52      26.76 JO     
  2 Kucera, Miki E            12 NYSA-MR                28.13      27.31 JO     
  3 Heath, Keegan A           12 NYSA-MR                30.42      31.48        
 
Boys 12 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                59.19  12 JO
                59.20  12 SMAX Silver Max Cut
              1:06.99  12 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 12:  59.20 - 1:06.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Park, Zeno Z              12 PAC-MR               1:01.34    1:00.22 SILV   
                  29.08     1:00.22 (31.14)                                        
  2 Nadecki, Erik S           12 BGNW-MR              1:03.33    1:01.01 SILV   
                  29.19     1:01.01 (31.82)                                        
  3 O'Connor, Rory T          12 Storm-MR             1:00.60    1:01.07 SILV   
                  29.17     1:01.07 (31.90)                                        
  4 Sosa, Nicholas S          12 COND-MR              1:02.89    1:01.21 SILV   
                  29.46     1:01.21 (31.75)                                        
  5 Spodek, Gavin A           12 COND-MR              1:01.90    1:01.23 SILV   
                  29.74     1:01.23 (31.49)                                        
  5 Schreck, Eric E           12 TRS-MR               1:03.40    1:01.23 SILV   
                  29.33     1:01.23 (31.90)                                        
  7 Koyfman, Ariel P          12 NYSA-MR              1:03.55    1:01.43 SILV   
                  29.18     1:01.43 (32.25)                                        
  8 Garcia, Elias R           12 NYSA-MR              1:00.34    1:01.54 SILV   
                  29.16     1:01.54 (32.38)                                        
  9 Tripido, Gavin C          12 PAC-MR               1:02.25    1:01.79 SILV   
                  29.44     1:01.79 (32.35)                                        
 10 Finnegan, Harry M         12 COND-MR              1:04.79    1:02.14 SILV   
                  29.71     1:02.14 (32.43)                                        
 11 Zhou, York Z              12 PATS-MR              1:04.12    1:02.30 SILV   
                  29.72     1:02.30 (32.58)                                        
 12 Minevich, Daniel I        12 UN-MR                1:02.15    1:02.39 SILV   
                  30.57     1:02.39 (31.82)                                        
 13 Velasquez, Vicente O      12 NYSA-MR              1:05.01    1:03.09 SILV   
                  30.48     1:03.09 (32.61)                                        
 14 Bloete, James             12 COND-MR              1:05.06    1:03.25 SILV   
                  29.24     1:03.25 (34.01)                                        
 15 Paltag, Danny I           12 PAC-MR               1:04.38    1:03.78 SILV   
                  29.87     1:03.78 (33.91)                                        
 16 Baxter, Ayden C           12 MWDA-MR              1:06.44    1:04.68 SILV   
                  30.94     1:04.68 (33.74)                                        
 17 Han, Franklin             12 PATS-MR              1:05.19    1:04.74 SILV   
                  31.39     1:04.74 (33.35)                                        
 18 Kwon, Connor              12 Middies Wave-MR      1:06.28    1:05.36 SILV   
                  31.15     1:05.36 (34.21)                                        
 19 Chang, Benjamin           12 BGNW-MR              1:05.49    1:05.39 SILV   
                  31.20     1:05.39 (34.19)                                        
 20 Alarcon, Michael L        12 SPAR-MR              1:06.66    1:05.41 SILV   
                  31.40     1:05.41 (34.01)                                        
 21 Punnoose, Allen           12 Middies Wave-MR      1:05.99    1:05.50 SILV   
                  30.69     1:05.50 (34.81)                                        
 22 Gutterman, Hunter M       12 NDAC-MR              1:06.55    1:05.60 SILV   
                  30.69     1:05.60 (34.91)                                        
 23 Hopper, Luke              12 CFJV-MR              1:06.57    1:05.81 SILV   
                  30.95     1:05.81 (34.86)                                        
 24 Cerrato, Jacob A          12 MWDA-MR              1:06.32    1:05.87 SILV   
                  31.71     1:05.87 (34.16)                                        
Non-Award Division  
  1 Domanico, Aidan M         12 NYSA-MR              1:04.87      58.79 JO     
                  28.18       58.79 (30.61)                                        
  2 Majumdar, Ryan            12 HVD-MR                 59.42      58.94 JO     
                  28.01       58.94 (30.93)                                        
  3 Dwyer, Luke N             12 COND-MR              1:00.14      59.08 JO     
                  28.43       59.08 (30.65)                                        
  4 Morales, Kaelen J         12 NYSA-MR              1:05.68    1:10.50        
                  32.37     1:10.50 (38.13)                                        
 
Boys 12 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:09.39  12 JO
              2:09.40  12 SMAX Silver Max Cut
              2:25.99  12 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 12:  2:09.40 - 2:25.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Park, Zeno Z              12 PAC-MR               2:13.65    2:11.24 SILV   
                  29.94     1:03.65 (33.71)     1:38.09 (34.44)     2:11.24 (33.15)
  2 O'Connor, Rory T          12 Storm-MR             2:12.26    2:11.37 SILV   
                  30.19     1:03.65 (33.46)     1:37.76 (34.11)     2:11.37 (33.61)
  3 Spodek, Gavin A           12 COND-MR              2:20.85    2:13.77 SILV   
                  30.73     1:05.03 (34.30)     1:40.45 (35.42)     2:13.77 (33.32)
  4 Minevich, Daniel I        12 UN-MR                2:12.99    2:15.29 SILV   
                  30.91     1:04.77 (33.86)     1:40.32 (35.55)     2:15.29 (34.97)
  5 Tripido, Gavin C          12 PAC-MR               2:16.48    2:15.96 SILV   
                  30.43     1:05.61 (35.18)     1:41.63 (36.02)     2:15.96 (34.33)
  6 Koyfman, Ariel P          12 NYSA-MR              2:25.90    2:16.81 SILV   
                  30.76     1:06.30 (35.54)     1:42.98 (36.68)     2:16.81 (33.83)
  7 Schreck, Eric E           12 TRS-MR               2:25.40    2:17.49 SILV   
                  29.88     1:04.62 (34.74)     1:42.23 (37.61)     2:17.49 (35.26)
  8 Finnegan, Harry M         12 COND-MR              2:21.06    2:19.45 SILV   
                  31.54     1:06.59 (35.05)     1:44.31 (37.72)     2:19.45 (35.14)
  9 Baxter, Ayden C           12 MWDA-MR              2:19.15    2:20.47 SILV   
                  31.76     1:07.36 (35.60)     1:44.58 (37.22)     2:20.47 (35.89)
 10 Chang, Benjamin           12 BGNW-MR              2:23.50    2:21.21 SILV   
                  33.86     1:10.71 (36.85)     1:46.61 (35.90)     2:21.21 (34.60)
 10 Velasquez, Vicente O      12 NYSA-MR              2:22.12    2:21.21 SILV   
                  32.66     1:08.87 (36.21)     1:46.33 (37.46)     2:21.21 (34.88)
 12 Punnoose, Allen           12 Middies Wave-MR      2:23.81    2:25.49 SILV   
                  31.94     1:11.15 (39.21)     1:49.87 (38.72)     2:25.49 (35.62)
 13 Hopper, Luke              12 CFJV-MR              2:24.60    2:25.91 SILV   
                  31.83     1:09.21 (37.38)     1:48.57 (39.36)     2:25.91 (37.34)
Non-Award Division  
  1 Domanico, Aidan M         12 NYSA-MR              2:14.54    2:08.77 JO     
                  29.92     1:02.59 (32.67)     1:35.42 (32.83)     2:08.77 (33.35)
  2 Holmes, Jayden T          12 BGNW-MR              2:10.98    2:09.36 JO     
                  29.69     1:03.47 (33.78)     1:37.13 (33.66)     2:09.36 (32.23)
  3 Cerrato, Jacob A          12 MWDA-MR              2:24.90    2:28.60        
                  34.64     1:13.03 (38.39)     1:52.38 (39.35)     2:28.60 (36.22)
  4 Payne, Tristan A          12 RA-MR                2:25.51    2:31.56        
                  34.33     1:13.31 (38.98)     1:53.84 (40.53)     2:31.56 (37.72)
  5 Gutterman, Hunter M       12 NDAC-MR              2:25.97    2:42.85        
                  32.55     1:14.14 (41.59)     1:58.47 (44.33)     2:42.85 (44.38)
 
Boys 12 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:51.99  12 JO
              5:52.00  12 SMAX Silver Max Cut
              6:31.99  12 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 12:  5:52.00 - 6:31.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Minevich, Daniel I        12 UN-MR                5:56.29    5:53.29 SILV   
                  31.97     1:07.13 (35.16)     1:43.02 (35.89)     2:18.32 (35.30)
        2:54.61 (36.29)     3:30.61 (36.00)     4:06.17 (35.56)     4:42.52 (36.35)
        5:18.33 (35.81)     5:53.29 (34.96)                                        
  2 Spodek, Gavin A           12 COND-MR              5:54.13    5:59.34 SILV   
                  31.07     1:05.61 (34.54)     1:41.36 (35.75)     2:17.58 (36.22)
        2:53.72 (36.14)     3:30.65 (36.93)     4:07.87 (37.22)     4:45.08 (37.21)
        5:22.39 (37.31)     5:59.34 (36.95)                                        
  3 Baxter, Ayden C           12 MWDA-MR              5:57.43    6:06.01 SILV   
                  31.70     1:07.62 (35.92)     1:44.66 (37.04)     2:21.70 (37.04)
        2:59.60 (37.90)     3:36.83 (37.23)     4:14.49 (37.66)     4:52.51 (38.02)
        5:29.90 (37.39)     6:06.01 (36.11)                                        
  4 Finnegan, Harry M         12 COND-MR              6:01.59    6:08.10 SILV   
                  32.34     1:08.36 (36.02)     1:45.52 (37.16)     2:23.45 (37.93)
        3:01.39 (37.94)     3:39.81 (38.42)     4:17.38 (37.57)     4:55.25 (37.87)
        5:33.44 (38.19)     6:08.10 (34.66)                                        
  5 Velasquez, Vicente O      12 NYSA-MR              6:27.76    6:08.24 SILV   
                  32.40     1:09.42 (37.02)     1:47.19 (37.77)     2:24.21 (37.02)
        3:01.71 (37.50)     3:41.50 (39.79)     4:18.83 (37.33)     4:56.37 (37.54)
        5:33.56 (37.19)     6:08.24 (34.68)                                        
  6 Schreck, Eric E           12 TRS-MR               6:20.42    6:09.86 SILV   
                  30.90     1:06.25 (35.35)     1:44.33 (38.08)     2:22.09 (37.76)
        3:00.25 (38.16)     3:39.67 (39.42)     4:18.85 (39.18)     4:55.89 (37.04)
        5:33.92 (38.03)     6:09.86 (35.94)                                        
  7 Taranto, Ethan S          12 Barracudas-MR        6:19.77    6:20.84 SILV   
                  32.79     1:10.68 (37.89)     1:48.01 (37.33)     2:26.81 (38.80)
        3:06.34 (39.53)     3:46.17 (39.83)     4:27.17 (41.00)     5:05.34 (38.17)
        5:43.84 (38.50)     6:20.84 (37.00)                                        
  8 Cerrato, Jacob A          12 MWDA-MR              6:15.81    6:23.78 SILV   
                  33.14     1:12.09 (38.95)     1:52.05 (39.96)     2:32.58 (40.53)
        3:12.01 (39.43)     3:51.49 (39.48)     4:30.51 (39.02)     5:10.13 (39.62)
        5:47.68 (37.55)     6:23.78 (36.10)                                        
  9 Hopper, Luke              12 CFJV-MR              6:23.91    6:27.29 SILV   
                  31.55     1:08.73 (37.18)     1:48.31 (39.58)     2:28.22 (39.91)
        3:08.03 (39.81)     3:48.61 (40.58)     4:29.23 (40.62)     5:09.75 (40.52)
        5:49.69 (39.94)     6:27.29 (37.60)                                        
Non-Award Division  
  1 Sosa, Nicholas S          12 COND-MR              5:54.24    5:47.41 JO     
                  30.59     1:05.54 (34.95)     1:41.55 (36.01)     2:17.50 (35.95)
        2:53.61 (36.11)     3:28.67 (35.06)     4:05.19 (36.52)     4:40.78 (35.59)
        5:15.32 (34.54)     5:47.41 (32.09)                                        
  2 Garcia, Elias R           12 NYSA-MR              5:53.67    5:49.82 JO     
                  30.32     1:04.24 (33.92)     1:39.45 (35.21)     2:14.95 (35.50)
        2:50.55 (35.60)     3:26.47 (35.92)     4:03.00 (36.53)     4:39.00 (36.00)
        5:15.02 (36.02)     5:49.82 (34.80)                                        
  3 Tripido, Gavin C          12 PAC-MR               6:09.66    5:50.23 JO     
                  30.87     1:06.17 (35.30)     1:41.82 (35.65)     2:17.94 (36.12)
        2:53.22 (35.28)     3:28.41 (35.19)     4:04.04 (35.63)     4:40.50 (36.46)
        5:15.90 (35.40)     5:50.23 (34.33)                                        
 -- Carley, Thomas            12 CFJV-MR              6:15.16        DFS        
      Declared false start
 
Boys 12 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.59  12 JO
                31.60  12 SMAX Silver Max Cut
                36.09  12 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 12:  31.60 - 36.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Nadecki, Erik S           12 BGNW-MR                32.13      31.83 SILV   
  2 Park, Zeno Z              12 PAC-MR                 32.59      32.61 SILV   
  3 Kucera, Miki E            12 NYSA-MR                32.93      32.89 SILV   
  4 Morales, Kaelen J         12 NYSA-MR                32.95      33.10 SILV   
  5 Melnikov, Dimitri S       12 NYSA-MR                33.87      33.11 SILV   
  6 Tripido, Gavin C          12 PAC-MR                 32.41      33.29 SILV   
  7 Paltag, Danny I           12 PAC-MR                 32.88      33.55 SILV   
  8 O'Connor, Rory T          12 Storm-MR               33.42      33.62 SILV   
  9 Tritter, Ellis S          12 PAC-MR                 35.71      34.25 SILV   
 10 Murphy, Cormac D          12 COND-MR                35.30      34.52 SILV   
 11 Morris, Ryan M            12 COND-MR                35.38      34.57 SILV   
 12 Rothman, Zachary W        12 NYSA-MR                33.68      34.61 SILV   
 13 Minevich, Daniel I        12 UN-MR                  34.69      34.94 SILV   
 14 Majumdar, Ryan            12 HVD-MR                 34.39      35.32 SILV   
 15 Punnoose, Allen           12 Middies Wave-MR        35.41      35.55 SILV   
 16 Button, Sam M             12 NDAC-MR                35.43      35.65 SILV   
 17 Cerrato, Jacob A          12 MWDA-MR                36.06      35.81 SILV   
 18 Fass, Liam G              12 Silver Streaks-MR      35.81      35.94 SILV   
 
Boys 12 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:08.19  12 JO
              1:08.20  12 SMAX Silver Max Cut
              1:17.49  12 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 12:  1:08.20 - 1:17.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Park, Zeno Z              12 PAC-MR               1:12.52    1:09.19 SILV   
                  33.90     1:09.19 (35.29)                                        
  2 Tripido, Gavin C          12 PAC-MR               1:09.69    1:11.42 SILV   
                  34.75     1:11.42 (36.67)                                        
  3 Kwon, Connor              12 Middies Wave-MR      1:13.12    1:11.61 SILV   
                  34.61     1:11.61 (37.00)                                        
  4 Wright, Cooper C          12 WSSC-MR              1:11.68    1:11.90 SILV   
                  34.99     1:11.90 (36.91)                                        
  5 Rothman, Zachary W        12 NYSA-MR              1:13.84    1:12.62 SILV   
                  35.39     1:12.62 (37.23)                                        
  6 Paltag, Danny I           12 PAC-MR               1:15.40    1:13.14 SILV   
                  34.86     1:13.14 (38.28)                                        
  7 Melnikov, Dimitri S       12 NYSA-MR              1:16.40    1:13.81 SILV   
                  35.84     1:13.81 (37.97)                                        
  8 Cerrato, Jacob A          12 MWDA-MR              1:13.06    1:13.84 SILV   
                  36.61     1:13.84 (37.23)                                        
  9 Baxter, Ayden C           12 MWDA-MR              1:14.07    1:14.11 SILV   
                  36.22     1:14.11 (37.89)                                        
 10 Chang, Benjamin           12 BGNW-MR              1:16.87    1:14.40 SILV   
                  36.63     1:14.40 (37.77)                                        
 11 Majumdar, Ryan            12 HVD-MR               1:16.76    1:15.12 SILV   
                  37.18     1:15.12 (37.94)                                        
 12 Murphy, Cormac D          12 COND-MR              1:16.08    1:15.20 SILV   
                  37.21     1:15.20 (37.99)                                        
 13 Finnegan, Harry M         12 COND-MR              1:17.47    1:15.64 SILV   
                  36.80     1:15.64 (38.84)                                        
 14 Morris, Ryan M            12 COND-MR              1:17.09    1:15.75 SILV   
 15 Watad, Majed O            12 WSSC-MR              1:16.44    1:16.95 SILV   
                  36.59     1:16.95 (40.36)                                        
 16 Button, Sam M             12 NDAC-MR              1:17.09    1:17.05 SILV   
                  38.15     1:17.05 (38.90)                                        
Non-Award Division  
  1 Nadecki, Erik S           12 BGNW-MR              1:09.23    1:08.00 JO     
                  33.11     1:08.00 (34.89)                                        
  1 Kucera, Miki E            12 NYSA-MR              1:08.34    1:08.00 JO     
                  32.81     1:08.00 (35.19)                                        
 
Boys 12 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:31.39  12 JO
              2:31.40  12 SMAX Silver Max Cut
              2:42.79  12 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 12:  2:31.40 - 2:42.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Minevich, Daniel I        12 UN-MR                2:36.97    2:31.44 SILV   
                  36.38     1:15.46 (39.08)     1:53.95 (38.49)     2:31.44 (37.49)
  2 Tripido, Gavin C          12 PAC-MR               2:37.15    2:33.94 SILV   
                  36.06     1:15.59 (39.53)     1:56.40 (40.81)     2:33.94 (37.54)
  3 Kwon, Connor              12 Middies Wave-MR      2:36.45    2:38.27 SILV   
                  37.79     1:17.70 (39.91)     1:58.82 (41.12)     2:38.27 (39.45)
Non-Award Division  
  1 Rothman, Zachary W        12 NYSA-MR              2:32.25    2:28.37 JO     
                  35.37     1:13.13 (37.76)     1:51.50 (38.37)     2:28.37 (36.87)
 
Boys 12 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.19  12 JO
                36.20  12 SMAX Silver Max Cut
                40.29  12 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 12:  36.20 - 40.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Zhou, York Z              12 PATS-MR                40.28      36.49 SILV   
  2 Melnikov, Dimitri S       12 NYSA-MR                38.22      36.97 SILV   
  3 Bloete, James             12 COND-MR                37.62      37.21 SILV   
  4 Chen-Suzuki, Keizo N      12 NDAC-MR                37.13      37.26 SILV   
  5 Finnegan, Harry M         12 COND-MR                37.63      37.39 SILV   
  6 Chang, Benjamin           12 BGNW-MR                38.01      38.23 SILV   
  7 Domanico, Aidan M         12 NYSA-MR                39.39      38.33 SILV   
  8 Carsen, Ryan A            12 GAEL-MR                40.27      38.89 SILV   
  9 O'Connor, Rory T          12 Storm-MR               36.75      38.93 SILV   
 10 Gutterman, Hunter M       12 NDAC-MR                39.37      39.31 SILV   
 11 Paltag, Danny I           12 PAC-MR                 38.62      39.48 SILV   
 12 Watad, Majed O            12 WSSC-MR                39.86      39.49 SILV   
 13 Button, Sam M             12 NDAC-MR                40.01      39.52 SILV   
 13 Han, Franklin             12 PATS-MR                39.63      39.52 SILV   
 15 Tripido, Gavin C          12 PAC-MR                 40.11      39.74 SILV   
 16 Baxter, Ayden C           12 MWDA-MR                39.88      39.78 SILV   
 17 Tritter, Ellis S          12 PAC-MR                 39.68      40.10 SILV   
Non-Award Division  
  1 Spodek, Gavin A           12 COND-MR                36.29      35.42 JO     
  2 Kwon, Connor              12 Middies Wave-MR        39.19      40.57        
  3 Cerrato, Jacob A          12 MWDA-MR                40.22      40.74        
  4 O'Connor, Declan T        12 TRS-MR                 39.45      41.40        
  5 Morales, Kaelen J         12 NYSA-MR                39.71      41.58        
 
Boys 12 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:18.19  12 JO
              1:18.20  12 SMAX Silver Max Cut
              1:26.49  12 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 12:  1:18.20 - 1:26.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Dwyer, Luke N             12 COND-MR              1:21.23    1:19.23 SILV   
                  37.53     1:19.23 (41.70)                                        
  1 Zhou, York Z              12 PATS-MR              1:23.96    1:19.23 SILV   
                  38.17     1:19.23 (41.06)                                        
  3 Finnegan, Harry M         12 COND-MR              1:20.06    1:19.49 SILV   
                  37.64     1:19.49 (41.85)                                        
  4 Bloete, James             12 COND-MR              1:20.92    1:20.15 SILV   
                  38.01     1:20.15 (42.14)                                        
  5 Chang, Benjamin           12 BGNW-MR              1:22.27    1:21.77 SILV   
                  39.12     1:21.77 (42.65)                                        
  6 Chen-Suzuki, Keizo N      12 NDAC-MR              1:23.27    1:23.53 SILV   
                  40.12     1:23.53 (43.41)                                        
  7 Majumdar, Ryan            12 HVD-MR               1:21.17    1:24.22 SILV   
                  39.91     1:24.22 (44.31)                                        
  8 O'Connor, Rory T          12 Storm-MR             1:21.69    1:25.60 SILV   
                  40.59     1:25.60 (45.01)                                        
  9 Paltag, Danny I           12 PAC-MR               1:24.41    1:25.62 SILV   
                  41.40     1:25.62 (44.22)                                        
 10 Button, Sam M             12 NDAC-MR              1:25.07    1:26.10 SILV   
                  40.94     1:26.10 (45.16)                                        
Non-Award Division  
  1 Spodek, Gavin A           12 COND-MR              1:19.39    1:16.94 JO     
                  36.55     1:16.94 (40.39)                                        
  2 Faughnan, Patrick L       12 HVD-MR               1:19.21    1:17.19 JO     
                  35.80     1:17.19 (41.39)                                        
  3 Koyfman, Ariel P          12 NYSA-MR              1:21.99    1:17.37 JO     
                  37.23     1:17.37 (40.14)                                        
  4 Baxter, Ayden C           12 MWDA-MR              1:24.57    1:27.07        
                  42.37     1:27.07 (44.70)                                        
  5 Cerrato, Jacob A          12 MWDA-MR              1:24.37    1:28.55        
                  41.98     1:28.55 (46.57)                                        
  6 Gutterman, Hunter M       12 NDAC-MR              1:25.65    1:30.82        
                  42.48     1:30.82 (48.34)                                        
 
Boys 12 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:52.39  12 JO
              2:52.40  12 SMAX Silver Max Cut
              3:03.49  12 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 12:  2:52.40 - 3:03.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Baxter, Ayden C           12 MWDA-MR              2:58.76    2:56.71 SILV   
                  40.37     1:25.69 (45.32)     2:11.34 (45.65)     2:56.71 (45.37)
  2 O'Connor, Rory T          12 Storm-MR             2:52.73    2:59.07 SILV   
                  39.75     1:25.46 (45.71)     2:12.65 (47.19)     2:59.07 (46.42)
 
Boys 12 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  12 JO
                30.60  12 SMAX Silver Max Cut
                34.69  12 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 12:  30.60 - 34.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Punnoose, Allen           12 Middies Wave-MR        31.80      30.62 SILV   
  2 Tripido, Gavin C          12 PAC-MR                 30.95      30.76 SILV   
  3 Park, Zeno Z              12 PAC-MR                 32.18      31.10 SILV   
  4 Nadecki, Erik S           12 BGNW-MR                31.15      31.61 SILV   
  5 Holmes, Jayden T          12 BGNW-MR                31.91      31.98 SILV   
  6 Chen-Suzuki, Keizo N      12 NDAC-MR                32.71      32.38 SILV   
  7 Minevich, Daniel I        12 UN-MR                  31.69      32.96 SILV   
  8 Zhou, York Z              12 PATS-MR                34.19      33.16 SILV   
  9 O'Connor, Rory T          12 Storm-MR               33.31      33.27 SILV   
 10 Kucera, Miki E            12 NYSA-MR                31.80      33.39 SILV   
 11 Murphy, Cormac D          12 COND-MR                33.34      33.40 SILV   
 12 Sosa, Nicholas S          12 COND-MR                32.52      33.58 SILV   
 13 Velasquez, Vicente O      12 NYSA-MR                34.54      33.90 SILV   
 14 Bloete, James             12 COND-MR                33.48      34.06 SILV   
 15 Locitzer, Thomas B        12 PATS-MR                33.33      34.07 SILV   
 16 Gutterman, Hunter M       12 NDAC-MR                33.61      34.09 SILV   
 17 Bender, Jake B            12 COND-MR                34.10      34.35 SILV   
 18 Paltag, Danny I           12 PAC-MR                 34.22      34.41 SILV   
Non-Award Division  
  1 Muroski, Jason            12 CFJV-MR                30.65      29.65 JO     
  2 Morales, Kaelen J         12 NYSA-MR                30.94      30.42 JO     
  3 Spodek, Gavin A           12 COND-MR                31.25      30.44 JO     
 
Boys 12 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:09.89  12 JO
              1:09.90  12 SMAX Silver Max Cut
              1:17.59  12 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 12:  1:09.90 - 1:17.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Minevich, Daniel I        12 UN-MR                1:13.45    1:10.38 SILV   
                  33.05     1:10.38 (37.33)                                        
  2 O'Connor, Rory T          12 Storm-MR             1:13.74    1:14.32 SILV   
                  33.07     1:14.32 (41.25)                                        
  3 Sosa, Nicholas S          12 COND-MR              1:14.79    1:15.56 SILV   
                  33.44     1:15.56 (42.12)                                        
 
Boys 12 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:38.39  12 JO
              2:38.40  12 SMAX Silver Max Cut
              2:45.39  12 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 12:  2:38.40 - 2:45.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
Non-Award Division  
  1 Muroski, Jason            12 CFJV-MR              2:39.13    2:35.40 JO     
                  33.55     1:14.44 (40.89)     1:55.25 (40.81)     2:35.40 (40.15)
 
Boys 12 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.19  12 JO
              1:09.20  12 SMAX Silver Max Cut
              1:17.19  12 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 12:  1:09.20 - 1:17.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Domanico, Aidan M         12 NYSA-MR              1:11.40    1:09.58 SILV   
                  31.19     1:09.58 (38.39)                                        
  2 Majumdar, Ryan            12 HVD-MR               1:11.70    1:11.23 SILV   
                  33.89     1:11.23 (37.34)                                        
  3 Kucera, Miki E            12 NYSA-MR              1:11.99    1:12.02 SILV   
                  33.27     1:12.02 (38.75)                                        
  4 Sosa, Nicholas S          12 COND-MR              1:11.31    1:12.31 SILV   
                  33.80     1:12.31 (38.51)                                        
  5 O'Connor, Rory T          12 Storm-MR             1:10.75    1:12.39 SILV   
                  33.88     1:12.39 (38.51)                                        
  6 Koyfman, Ariel P          12 NYSA-MR              1:17.16    1:12.63 SILV   
                  34.27     1:12.63 (38.36)                                        
  7 Tripido, Gavin C          12 PAC-MR               1:11.86    1:12.84 SILV   
                  32.92     1:12.84 (39.92)                                        
  8 Finnegan, Harry M         12 COND-MR              1:16.57    1:13.19 SILV   
                  35.12     1:13.19 (38.07)                                        
  9 Cerrato, Jacob A          12 MWDA-MR              1:14.87    1:13.88 SILV   
                  35.36     1:13.88 (38.52)                                        
 10 Kwon, Connor              12 Middies Wave-MR      1:14.54    1:13.94 SILV   
                  34.09     1:13.94 (39.85)                                        
 11 Bloete, James             12 COND-MR              1:12.60    1:13.99 SILV   
                  34.50     1:13.99 (39.49)                                        
 12 Chen-Suzuki, Keizo N      12 NDAC-MR              1:13.75    1:14.39 SILV   
                  35.59     1:14.39 (38.80)                                        
 13 Baxter, Ayden C           12 MWDA-MR              1:13.71    1:15.01 SILV   
                  34.47     1:15.01 (40.54)                                        
 14 Button, Sam M             12 NDAC-MR              1:16.05    1:17.00 SILV   
                  37.13     1:17.00 (39.87)                                        
Non-Award Division  
  1 Spodek, Gavin A           12 COND-MR              1:10.47    1:08.71 JO     
                  32.00     1:08.71 (36.71)                                        
  2 Locitzer, Thomas B        12 PATS-MR              1:16.76    1:17.51        
                  36.55     1:17.51 (40.96)                                        
  3 Morales, Kaelen J         12 NYSA-MR              1:14.01    1:21.12        
                  35.80     1:21.12 (45.32)                                        
 
Boys 12 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
              2:26.39  12 JO
              2:26.40  12 SMAX Silver Max Cut
              2:47.99  12 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 12:  2:26.40 - 2:47.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Nadecki, Erik S           12 BGNW-MR              2:33.02    2:26.43 SILV   
                  32.70     1:11.31 (38.61)     1:53.37 (42.06)     2:26.43 (33.06)
  2 Minevich, Daniel I        12 UN-MR                2:28.35    2:27.64 SILV   
                  32.93     1:12.66 (39.73)     1:53.57 (40.91)     2:27.64 (34.07)
  3 Spodek, Gavin A           12 COND-MR              2:35.28    2:28.53 SILV   
                  32.60     1:11.31 (38.71)     1:55.01 (43.70)     2:28.53 (33.52)
  4 Sosa, Nicholas S          12 COND-MR              2:41.31    2:31.60 SILV   
                  32.83     1:14.89 (42.06)     1:58.82 (43.93)     2:31.60 (32.78)
  5 O'Connor, Rory T          12 Storm-MR             2:29.83    2:32.11 SILV   
                  34.15     1:13.40 (39.25)     1:57.69 (44.29)     2:32.11 (34.42)
  6 Tripido, Gavin C          12 PAC-MR               2:33.11    2:32.33 SILV   
                  33.42     1:13.04 (39.62)     1:58.72 (45.68)     2:32.33 (33.61)
  7 Koyfman, Ariel P          12 NYSA-MR              2:38.25    2:34.26 SILV   
                  33.32     1:16.05 (42.73)     2:00.61 (44.56)     2:34.26 (33.65)
  8 Baxter, Ayden C           12 MWDA-MR              2:37.51    2:38.59 SILV   
                  35.17     1:15.89 (40.72)     2:03.53 (47.64)     2:38.59 (35.06)
  9 Finnegan, Harry M         12 COND-MR              2:41.08    2:39.20 SILV   
                  37.33     1:18.10 (40.77)     2:03.00 (44.90)     2:39.20 (36.20)
 10 Schreck, Eric E           12 TRS-MR               2:39.67    2:41.88 SILV   
                  37.48     1:21.03 (43.55)     2:06.66 (45.63)     2:41.88 (35.22)
 11 Punnoose, Allen           12 Middies Wave-MR      2:44.86    2:42.60 SILV   
                  32.61     1:18.54 (45.93)     2:09.01 (50.47)     2:42.60 (33.59)
 12 Button, Sam M             12 NDAC-MR              2:45.31    2:43.37 SILV   
                  37.87     1:21.82 (43.95)     2:09.27 (47.45)     2:43.37 (34.10)
 13 Han, Franklin             12 PATS-MR              2:44.52    2:43.77 SILV   
                  39.49     1:19.20 (39.71)     2:08.10 (48.90)     2:43.77 (35.67)
 14 Cerrato, Jacob A          12 MWDA-MR              2:38.69    2:44.45 SILV   
                  37.08     1:18.09 (41.01)     2:09.45 (51.36)     2:44.45 (35.00)
 15 Rothman, Zachary W        12 NYSA-MR              2:43.19    2:47.28 SILV   
                  37.57     1:19.25 (41.68)     2:10.66 (51.41)     2:47.28 (36.62)
Non-Award Division  
  1 Park, Zeno Z              12 PAC-MR               2:29.45    2:25.25 JO     
                  32.70     1:11.60 (38.90)     1:51.10 (39.50)     2:25.25 (34.15)
  2 Hopper, Luke              12 CFJV-MR              2:47.69    2:48.45        
                  37.09     1:20.06 (42.97)     2:12.44 (52.38)     2:48.45 (36.01)
 
Boys 12 Year Olds 400 Yard IM
===============================================================================
              5:17.79  12 JO
              5:17.80  12 SMAX Silver Max Cut
              5:52.99  12 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 12:  5:17.80 - 5:52.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Minevich, Daniel I        12 UN-MR                5:32.71    5:20.80 SILV   
                  34.75     1:15.32 (40.57)     1:57.04 (41.72)     2:38.17 (41.13)
        3:21.93 (43.76)     4:07.42 (45.49)     4:44.69 (37.27)     5:20.80 (36.11)
  2 Baxter, Ayden C           12 MWDA-MR              5:35.03    5:31.67 SILV   
                  35.02     1:19.97 (44.95)     2:01.70 (41.73)     2:43.73 (42.03)
        3:31.23 (47.50)     4:19.16 (47.93)     4:55.25 (36.09)     5:31.67 (36.42)
  3 Rothman, Zachary W        12 NYSA-MR              5:51.22    5:38.19 SILV   
                  37.39     1:22.54 (45.15)     2:03.52 (40.98)     2:43.37 (39.85)
        3:32.81 (49.44)     4:23.69 (50.88)     5:01.58 (37.89)     5:38.19 (36.61)
Non-Award Division  
  1 Park, Zeno Z              12 PAC-MR               5:18.12    5:07.93 JO     
                  32.84     1:14.25 (41.41)     1:55.12 (40.87)     2:36.28 (41.16)
        3:15.93 (39.65)     3:57.61 (41.68)     4:34.37 (36.76)     5:07.93 (33.56)
 
Boys 13 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.39  13 JO
                25.40  13 SMAX Silver Max Cut
                26.79  13 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 13:  25.40 - 26.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Vollaro, Thomas A         13 Middies Wave-MR        25.69      25.71 SILV   
  2 Wilson, Edmund            13 NDAC-MR                25.48      25.77 SILV   
  3 Tantsyura, Daniel V       13 Silver Streaks-MR      25.47      25.78 SILV   
  4 Kim, Nicholas D           13 COND-MR                25.95      25.79 SILV   
  5 Cortelli, Patrick J       13 COND-MR                25.96      25.99 SILV   
  6 Cobb, Dylan M             13 MWDA-MR                26.58      26.11 SILV   
  7 Dalton, Sean A            13 BGNW-MR                26.47      26.20 SILV   
  8 Akinla, Sebastian G       13 Storm-MR               26.56      26.57 SILV   
  9 Gulotta, LJ J             13 BGNW-MR                26.44      26.66 SILV   
 10 Gourlay, Dylan F          13 BGNW-MR                26.63      26.75 SILV   
 10 Engel, Oliver K           13 Storm-MR               26.35      26.75 SILV   
Non-Award Division  
  1 Tirch, Patrick M          13 HVD-MR                 25.48      25.04 JO     
  2 Malionek, Brayden R       13 Storm-MR               25.53      25.32 JO     
 
Boys 13 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                55.19  13 JO
                55.20  13 SMAX Silver Max Cut
                59.59  13 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 13:  55.20 - 59.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Tantsyura, Daniel V       13 Silver Streaks-MR      56.47      55.62 SILV   
                  26.90       55.62 (28.72)                                        
  1 Cortelli, Patrick J       13 COND-MR                57.10      55.62 SILV   
                  26.85       55.62 (28.77)                                        
  3 Wilson, Edmund            13 NDAC-MR                57.07      55.93 SILV   
                  27.29       55.93 (28.64)                                        
  4 Kim, Nicholas D           13 COND-MR                56.34      56.11 SILV   
                  26.70       56.11 (29.41)                                        
  5 Akinla, Sebastian G       13 Storm-MR               59.27      56.20 SILV   
                  26.52       56.20 (29.68)                                        
  6 Abramson, Jesse A         13 AGMV-MR                57.05      56.58 SILV   
                  27.76       56.58 (28.82)                                        
  7 Vollaro, Thomas A         13 Middies Wave-MR        56.72      56.76 SILV   
                  27.16       56.76 (29.60)                                        
  8 Kim, Joshua T             13 COND-MR                58.84      57.70 SILV   
                  27.99       57.70 (29.71)                                        
  8 Scott, Travis A           13 RA-MR                  58.65      57.70 SILV   
                  27.45       57.70 (30.25)                                        
 10 Engel, Oliver K           13 Storm-MR               57.13      57.83 SILV   
                  28.32       57.83 (29.51)                                        
 11 Dalton, Sean A            13 BGNW-MR                57.57      57.90 SILV   
                  27.78       57.90 (30.12)                                        
 12 Morgan, Brendan M         13 BGNW-MR                58.75      58.03 SILV   
                  27.66       58.03 (30.37)                                        
 13 Thayer, Philip            13 EAST-MR                57.36      58.67 SILV   
                  28.25       58.67 (30.42)                                        
 14 Engel, Eric R             13 Storm-MR               58.54      58.68 SILV   
                  27.82       58.68 (30.86)                                        
 15 Gourlay, Dylan F          13 BGNW-MR                58.43      58.70 SILV   
                  28.24       58.70 (30.46)                                        
 16 Lambert, Harrison A       13 EAST-MR                59.44      59.04 SILV   
                  28.15       59.04 (30.89)                                        
Non-Award Division  
  1 Malionek, Brayden R       13 Storm-MR               56.87      55.16 JO     
                  26.83       55.16 (28.33)                                        
  2 Abbruzzese, Matthew J     13 RFAC-MR                58.82      59.61        
                  28.54       59.61 (31.07)                                        
  3 Caceres, Lance A          13 Barracudas-MR          59.58    1:01.12        
                  28.78     1:01.12 (32.34)                                        
 
Boys 13 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:00.39  13 JO
              2:00.40  13 SMAX Silver Max Cut
              2:14.19  13 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 13:  2:00.40 - 2:14.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Malionek, Brayden R       13 Storm-MR             2:08.20    2:02.64 SILV   
                  27.43       58.88 (31.45)     1:31.85 (32.97)     2:02.64 (30.79)
  2 Fagan, Will P             13 BGNW-MR              2:05.80    2:03.15 SILV   
                  28.56       59.43 (30.87)     1:30.74 (31.31)     2:03.15 (32.41)
  3 Tantsyura, Daniel V       13 Silver Streaks-MR    2:06.83    2:03.95 SILV   
                  29.04     1:00.49 (31.45)     1:33.46 (32.97)     2:03.95 (30.49)
  4 Akinla, Sebastian G       13 Storm-MR             2:10.32    2:05.51 SILV   
                  28.17       59.67 (31.50)     1:32.54 (32.87)     2:05.51 (32.97)
  5 Kim, Nicholas D           13 COND-MR              2:04.13    2:06.12 SILV   
                  28.91     1:00.88 (31.97)     1:33.55 (32.67)     2:06.12 (32.57)
  6 Dalton, Sean A            13 BGNW-MR              2:10.53    2:07.97 SILV   
                  29.27     1:02.57 (33.30)     1:36.82 (34.25)     2:07.97 (31.15)
  7 Gourlay, Dylan F          13 BGNW-MR              2:11.41    2:08.16 SILV   
                  29.10     1:02.60 (33.50)     1:36.23 (33.63)     2:08.16 (31.93)
  8 Morgan, Brendan M         13 BGNW-MR              2:07.18    2:08.35 SILV   
                  29.06     1:01.70 (32.64)     1:34.93 (33.23)     2:08.35 (33.42)
  9 Lyubman, Ron A            13 PAC-MR               2:12.06    2:08.36 SILV   
                  29.65     1:02.53 (32.88)     1:36.21 (33.68)     2:08.36 (32.15)
 10 Kim, Joshua T             13 COND-MR              2:12.04    2:08.87 SILV   
                  30.02     1:03.02 (33.00)     1:36.67 (33.65)     2:08.87 (32.20)
 11 Fernandez, Isaiah R       13 COND-MR              2:12.99    2:08.89 SILV   
                  29.53     1:02.32 (32.79)     1:37.05 (34.73)     2:08.89 (31.84)
 12 Engel, Eric R             13 Storm-MR             2:09.19    2:08.98 SILV   
                  29.15     1:02.59 (33.44)     1:36.16 (33.57)     2:08.98 (32.82)
 13 Abbruzzese, Matthew J     13 RFAC-MR              2:07.34    2:09.29 SILV   
                  29.70     1:01.75 (32.05)     1:35.32 (33.57)     2:09.29 (33.97)
 14 Engel, Oliver K           13 Storm-MR             2:04.80    2:09.50 SILV   
                  28.89     1:01.80 (32.91)     1:35.41 (33.61)     2:09.50 (34.09)
 15 Lambert, Harrison A       13 EAST-MR              2:08.41    2:09.66 SILV   
                  28.50     1:01.77 (33.27)     1:36.57 (34.80)     2:09.66 (33.09)
 16 Moran, Jack M             13 BGNW-MR              2:13.62    2:10.17 SILV   
                  29.00     1:02.72 (33.72)     1:37.09 (34.37)     2:10.17 (33.08)
 17 Clyde, Miles M            13 HVD-MR               2:12.64    2:10.40 SILV   
                  29.44     1:02.61 (33.17)     1:36.75 (34.14)     2:10.40 (33.65)
 18 Perillo, Justin G         13 MWDA-MR              2:09.80    2:10.52 SILV   
                  28.73     1:02.15 (33.42)     1:36.51 (34.36)     2:10.52 (34.01)
 19 Scott, Travis A           13 RA-MR                2:08.89    2:10.84 SILV   
                  28.88     1:00.78 (31.90)     1:35.68 (34.90)     2:10.84 (35.16)
 20 Shatoff, Jaydon B         13 COND-MR              2:12.81    2:12.43 SILV   
                  29.76     1:03.15 (33.39)     1:38.15 (35.00)     2:12.43 (34.28)
Non-Award Division  
  1 Cortelli, Patrick J       13 COND-MR              2:00.41    1:57.31 JO     
                  26.62       56.22 (29.60)     1:27.16 (30.94)     1:57.31 (30.15)
 
Boys 13 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:23.99  13 JO
              5:24.00  13 SMAX Silver Max Cut
              5:50.99  13 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 13:  5:24.00 - 5:50.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
 -- Cortelli, Patrick J       13 COND-MR              5:20.82   X5:16.37 JO     
                  27.74       59.37 (31.63)     1:31.77 (32.40)     2:04.42 (32.65)
        2:36.65 (32.23)     3:09.09 (32.44)     3:41.49 (32.40)     4:13.72 (32.23)
        4:46.15 (32.43)     5:16.37 (30.22)                                        
SILV - Division  
  1 Thayer, Philip            13 EAST-MR              5:25.58    5:28.52 SILV   
                  29.37     1:01.75 (32.38)     1:34.72 (32.97)     2:08.43 (33.71)
        2:41.55 (33.12)     3:15.09 (33.54)     3:48.92 (33.83)     4:22.92 (34.00)
        4:56.69 (33.77)     5:28.52 (31.83)                                        
  2 Fagan, Will P             13 BGNW-MR              5:31.18    5:31.17 SILV   
                  29.21     1:00.91 (31.70)     1:34.02 (33.11)     2:07.67 (33.65)
        2:41.79 (34.12)     3:16.04 (34.25)     3:50.25 (34.21)     4:23.98 (33.73)
        4:58.02 (34.04)     5:31.17 (33.15)                                        
  3 Malionek, Brayden R       13 Storm-MR             5:33.53    5:33.15 SILV   
                  29.13     1:02.93 (33.80)     1:36.94 (34.01)     2:11.43 (34.49)
        2:45.62 (34.19)     3:19.39 (33.77)     3:53.67 (34.28)     4:27.96 (34.29)
        5:01.49 (33.53)     5:33.15 (31.66)                                        
  4 Engel, Oliver K           13 Storm-MR             5:34.15    5:33.29 SILV   
                  29.57     1:03.42 (33.85)     1:37.06 (33.64)     2:11.28 (34.22)
        2:45.07 (33.79)     3:19.22 (34.15)     3:53.03 (33.81)     4:27.45 (34.42)
        5:01.06 (33.61)     5:33.29 (32.23)                                        
  5 Lambert, Harrison A       13 EAST-MR              5:38.34    5:33.86 SILV   
                  29.20     1:02.39 (33.19)     1:36.38 (33.99)     2:10.39 (34.01)
        2:44.41 (34.02)     3:18.70 (34.29)     3:53.02 (34.32)     4:27.21 (34.19)
        5:01.20 (33.99)     5:33.86 (32.66)                                        
  6 Engel, Eric R             13 Storm-MR             5:37.50    5:35.60 SILV   
                  29.81     1:03.37 (33.56)     1:37.93 (34.56)     2:12.51 (34.58)
        2:46.77 (34.26)     3:21.27 (34.50)     3:54.85 (33.58)     4:29.03 (34.18)
        5:03.02 (33.99)     5:35.60 (32.58)                                        
  7 Perillo, Justin G         13 MWDA-MR              5:44.41    5:36.22 SILV   
                  28.50     1:00.51 (32.01)     1:34.33 (33.82)     2:08.78 (34.45)
        2:43.25 (34.47)     3:18.05 (34.80)     3:52.65 (34.60)     4:28.03 (35.38)
        5:02.67 (34.64)     5:36.22 (33.55)                                        
  8 Kim, Nicholas D           13 COND-MR              5:38.63    5:42.38 SILV   
                  29.44     1:02.93 (33.49)     1:37.18 (34.25)     2:12.44 (35.26)
        2:47.45 (35.01)     3:22.94 (35.49)     3:58.17 (35.23)     4:33.99 (35.82)
        5:08.74 (34.75)     5:42.38 (33.64)                                        
  9 Sanchez, Erick S          13 COND-MR              5:49.26    5:44.78 SILV   
                  29.61     1:03.66 (34.05)                             2:14.96 ( )
        2:50.68 (35.72)     3:25.88 (35.20)     4:02.18 (36.30)     4:38.42 (36.24)
        5:10.98 (32.56)     5:44.78 (33.80)                                        
 10 Lyubman, Ron A            13 PAC-MR               5:43.28    5:44.87 SILV   
                  29.77     1:03.52 (33.75)     1:38.41 (34.89)     2:14.11 (35.70)
        2:49.77 (35.66)     3:25.17 (35.40)     4:00.60 (35.43)     4:36.24 (35.64)
        5:11.16 (34.92)     5:44.87 (33.71)                                        
 11 Morgan, Brendan M         13 BGNW-MR              5:50.58    5:45.38 SILV   
                  29.17     1:02.28 (33.11)     1:37.02 (34.74)     2:12.20 (35.18)
        2:47.55 (35.35)     3:22.59 (35.04)     3:58.10 (35.51)     4:34.47 (36.37)
        5:10.61 (36.14)     5:45.38 (34.77)                                        
 12 Cobb, Dylan M             13 MWDA-MR              5:37.34    5:45.93 SILV   
                  29.26     1:02.19 (32.93)     1:36.93 (34.74)     2:12.19 (35.26)
        2:47.92 (35.73)     3:23.14 (35.22)     3:59.51 (36.37)     4:35.66 (36.15)
        5:11.68 (36.02)     5:45.93 (34.25)                                        
 13 Scott, Travis A           13 RA-MR                5:42.60    5:47.04 SILV   
                  29.03     1:01.64 (32.61)     1:37.06 (35.42)     2:13.52 (36.46)
        2:49.89 (36.37)     3:26.82 (36.93)     4:03.12 (36.30)     4:38.55 (35.43)
        5:12.06 (33.51)     5:47.04 (34.98)                                        
 14 Moran, Jack M             13 BGNW-MR              5:48.04    5:47.29 SILV   
                  29.52     1:03.66 (34.14)     1:39.22 (35.56)     2:15.02 (35.80)
        2:50.82 (35.80)     3:26.79 (35.97)     4:02.53 (35.74)     4:38.27 (35.74)
        5:14.17 (35.90)     5:47.29 (33.12)                                        
 15 Abbruzzese, Matthew J     13 RFAC-MR              5:41.14    5:47.86 SILV   
                  30.25     1:03.15 (32.90)     1:36.98 (33.83)     2:11.92 (34.94)
        2:47.27 (35.35)     3:23.45 (36.18)     3:59.83 (36.38)     4:36.64 (36.81)
        5:12.83 (36.19)     5:47.86 (35.03)                                        
Non-Award Division  
  1 Brelesky, Peter K         13 SSL-MR               5:46.99    5:58.04        
                  31.45     1:05.58 (34.13)     1:41.09 (35.51)     2:17.32 (36.23)
        2:53.43 (36.11)     3:30.75 (37.32)     4:07.28 (36.53)     4:44.67 (37.39)
        5:21.55 (36.88)     5:58.04 (36.49)                                        
 
Boys 13 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:03.19  13 JO
              1:03.20  13 SMAX Silver Max Cut
              1:08.29  13 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 13:  1:03.20 - 1:08.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Cortelli, Patrick J       13 COND-MR              1:06.65    1:03.26 SILV   
                  30.99     1:03.26 (32.27)                                        
  2 Tirch, Patrick M          13 HVD-MR               1:06.04    1:04.37 SILV   
                  31.74     1:04.37 (32.63)                                        
  3 Scott, Travis A           13 RA-MR                1:04.00    1:04.38 SILV   
                  31.34     1:04.38 (33.04)                                        
  4 Abramson, Jesse A         13 AGMV-MR              1:05.58    1:05.28 SILV   
                  32.22     1:05.28 (33.06)                                        
  5 Engel, Oliver K           13 Storm-MR             1:04.56    1:05.57 SILV   
                  32.14     1:05.57 (33.43)                                        
  6 Vollaro, Thomas A         13 Middies Wave-MR      1:06.48    1:05.66 SILV   
                  31.41     1:05.66 (34.25)                                        
  7 Akinla, Sebastian G       13 Storm-MR             1:06.49    1:05.86 SILV   
                  31.86     1:05.86 (34.00)                                        
  8 Shatoff, Jaydon B         13 COND-MR              1:08.26    1:06.01 SILV   
                  33.01     1:06.01 (33.00)                                        
  9 Milio, Franco A           13 NYSA-MR              1:07.93    1:06.16 SILV   
                  32.19     1:06.16 (33.97)                                        
 10 Bagnini-Nagel, Basie A    13 NYSA-MR              1:07.99    1:06.55 SILV   
                  32.89     1:06.55 (33.66)                                        
 11 Perillo, Justin G         13 MWDA-MR              1:07.39    1:06.69 SILV   
                  32.30     1:06.69 (34.39)                                        
 12 Malionek, Brayden R       13 Storm-MR             1:07.72    1:06.90 SILV   
                  32.82     1:06.90 (34.08)                                        
 13 Kim, Nicholas D           13 COND-MR              1:07.85    1:06.91 SILV   
                  33.23     1:06.91 (33.68)                                        
 14 Fernandez, Isaiah R       13 COND-MR              1:06.32    1:07.03 SILV   
                  32.85     1:07.03 (34.18)                                        
 15 Tantsyura, Daniel V       13 Silver Streaks-MR    1:06.19    1:07.43 SILV   
                  33.66     1:07.43 (33.77)                                        
 16 Gourlay, Dylan F          13 BGNW-MR              1:07.55    1:07.52 SILV   
                  32.76     1:07.52 (34.76)                                        
 17 Morgan, Brendan M         13 BGNW-MR              1:08.04    1:07.71 SILV   
                  32.36     1:07.71 (35.35)                                        
Non-Award Division  
  1 Wilson, Edmund            13 NDAC-MR              1:03.70    1:02.93 JO     
                  31.29     1:02.93 (31.64)                                        
  2 Lambert, Harrison A       13 EAST-MR              1:07.74    1:09.76        
                  33.60     1:09.76 (36.16)                                        
 
Boys 13 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:15.89  13 JO
              2:15.90  13 SMAX Silver Max Cut
              2:27.09  13 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 13:  2:15.90 - 2:27.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
 -- Cortelli, Patrick J       13 COND-MR              2:15.26   X2:13.40 JO     
                  31.81     1:05.66 (33.85)     1:40.13 (34.47)     2:13.40 (33.27)
SILV - Division  
  1 Wilson, Edmund            13 NDAC-MR              2:22.60    2:17.98 SILV   
                  32.65     1:07.70 (35.05)     1:44.61 (36.91)     2:17.98 (33.37)
  2 Scott, Travis A           13 RA-MR                2:16.82    2:18.64 SILV   
                  32.83     1:07.32 (34.49)     1:43.02 (35.70)     2:18.64 (35.62)
  3 Shatoff, Jaydon B         13 COND-MR              2:21.96    2:19.65 SILV   
                  33.68     1:08.59 (34.91)     1:44.34 (35.75)     2:19.65 (35.31)
  4 Akinla, Sebastian G       13 Storm-MR             2:21.79    2:21.60 SILV   
                  33.82     1:10.04 (36.22)     1:45.98 (35.94)     2:21.60 (35.62)
  5 Kim, Nicholas D           13 COND-MR              2:23.64    2:21.93 SILV   
                  34.36     1:10.50 (36.14)     1:46.97 (36.47)     2:21.93 (34.96)
  6 Engel, Oliver K           13 Storm-MR             2:25.29    2:22.14 SILV   
                  33.47     1:10.03 (36.56)     1:45.99 (35.96)     2:22.14 (36.15)
  7 Perillo, Justin G         13 MWDA-MR              2:22.64    2:22.21 SILV   
                  33.01     1:09.19 (36.18)     1:46.30 (37.11)     2:22.21 (35.91)
  8 Thayer, Philip            13 EAST-MR              2:22.48    2:23.39 SILV   
                  33.66     1:10.23 (36.57)     1:47.32 (37.09)     2:23.39 (36.07)
  9 Bagnini-Nagel, Basie A    13 NYSA-MR              2:24.19    2:24.05 SILV   
                  33.05     1:09.75 (36.70)     1:47.60 (37.85)     2:24.05 (36.45)
 10 Malionek, Brayden R       13 Storm-MR             2:21.48    2:24.42 SILV   
                  34.17     1:10.98 (36.81)     1:48.34 (37.36)     2:24.42 (36.08)
 11 Lambert, Harrison A       13 EAST-MR              2:26.42    2:24.83 SILV   
                  34.15     1:11.42 (37.27)     1:48.91 (37.49)     2:24.83 (35.92)
 12 Milio, Franco A           13 NYSA-MR              2:24.13    2:24.89 SILV   
                  33.75     1:10.66 (36.91)     1:48.49 (37.83)     2:24.89 (36.40)
 13 Gourlay, Dylan F          13 BGNW-MR              2:22.93    2:25.09 SILV   
                  33.51     1:10.96 (37.45)     1:49.16 (38.20)     2:25.09 (35.93)
 14 Tantsyura, Daniel V       13 Silver Streaks-MR    2:24.10    2:25.89 SILV   
                  34.75     1:12.22 (37.47)     1:49.98 (37.76)     2:25.89 (35.91)
 15 Morgan, Brendan M         13 BGNW-MR              2:25.74    2:26.15 SILV   
                  33.26     1:10.04 (36.78)     1:48.33 (38.29)     2:26.15 (37.82)
 16 Cobb, Dylan M             13 MWDA-MR              2:26.03    2:26.63 SILV   
                  34.29     1:11.34 (37.05)     1:50.05 (38.71)     2:26.63 (36.58)
Non-Award Division  
  1 Fernandez, Isaiah R       13 COND-MR              2:24.25    2:27.12        
                  34.60     1:12.40 (37.80)     1:50.97 (38.57)     2:27.12 (36.15)
 
Boys 13 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:10.69  13 JO
              1:10.70  13 SMAX Silver Max Cut
              1:16.69  13 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 13:  1:10.70 - 1:16.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Kim, Nicholas D           13 COND-MR              1:11.98    1:12.34 SILV   
                  34.60     1:12.34 (37.74)                                        
  2 Isik, Okan E              13 NYSA-MR              1:15.34    1:13.34 SILV   
                  34.85     1:13.34 (38.49)                                        
  3 Meiselman, Gabriel t      13 Middies Wave-MR      1:13.66    1:13.35 SILV   
                  33.91     1:13.35 (39.44)                                        
  4 Tantsyura, Daniel V       13 Silver Streaks-MR    1:11.29    1:13.65 SILV   
                  36.05     1:13.65 (37.60)                                        
  5 Akinla, Sebastian G       13 Storm-MR             1:15.29    1:13.92 SILV   
                  34.66     1:13.92 (39.26)                                        
  6 Dalton, Sean A            13 BGNW-MR              1:15.66    1:14.52 SILV   
                  36.05     1:14.52 (38.47)                                        
  7 Fagan, Will P             13 BGNW-MR              1:16.10    1:14.76 SILV   
                  35.43     1:14.76 (39.33)                                        
  8 Wu, James X               13 COND-MR              1:14.97    1:15.00 SILV   
                  35.24     1:15.00 (39.76)                                        
Non-Award Division  
  1 Vollaro, Thomas A         13 Middies Wave-MR      1:12.77    1:09.54 JO     
                  32.25     1:09.54 (37.29)                                        
  2 Kim, Joshua T             13 COND-MR              1:14.68    1:17.80        
                  37.11     1:17.80 (40.69)                                        
  3 Todorov, Alexander        13 PATS-MR              1:16.05    1:19.40        
                  37.75     1:19.40 (41.65)                                        
 -- Milio, Franco A           13 NYSA-MR              1:16.60         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  42.57          DQ (49.58)                                        
 
Boys 13 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:33.39  13 JO
              2:33.40  13 SMAX Silver Max Cut
              2:47.89  13 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 13:  2:33.40 - 2:47.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Kim, Nicholas D           13 COND-MR              2:36.47    2:33.62 SILV   
                  34.92     1:14.25 (39.33)     1:53.50 (39.25)     2:33.62 (40.12)
  2 Fagan, Will P             13 BGNW-MR              2:36.33    2:36.65 SILV   
                  35.76     1:15.07 (39.31)     1:55.49 (40.42)     2:36.65 (41.16)
  3 Vollaro, Thomas A         13 Middies Wave-MR      2:41.88    2:39.21 SILV   
                  35.31     1:15.99 (40.68)     1:57.59 (41.60)     2:39.21 (41.62)
  4 Isik, Okan E              13 NYSA-MR              2:45.58    2:40.89 SILV   
                  35.81     1:16.30 (40.49)     1:58.33 (42.03)     2:40.89 (42.56)
  5 Meiselman, Gabriel t      13 Middies Wave-MR      2:41.86    2:41.69 SILV   
                  35.56     1:16.44 (40.88)     2:00.11 (43.67)     2:41.69 (41.58)
  6 Milio, Franco A           13 NYSA-MR              2:46.83    2:41.72 SILV   
                  35.85     1:17.53 (41.68)     2:00.30 (42.77)     2:41.72 (41.42)
  7 Wu, James X               13 COND-MR              2:42.42    2:42.66 SILV   
                  36.03     1:17.14 (41.11)     2:00.67 (43.53)     2:42.66 (41.99)
  8 Moran, Jack M             13 BGNW-MR              2:46.72    2:42.95 SILV   
                  36.53     1:18.52 (41.99)     2:01.18 (42.66)     2:42.95 (41.77)
  9 Kim, Joshua T             13 COND-MR              2:43.33    2:47.55 SILV   
                  38.40     1:20.28 (41.88)     2:04.03 (43.75)     2:47.55 (43.52)
Non-Award Division  
  1 Dalton, Sean A            13 BGNW-MR              2:45.16    2:50.16        
                  38.72     1:21.21 (42.49)     2:05.88 (44.67)     2:50.16 (44.28)
  2 Scott, Travis A           13 RA-MR                2:46.53    2:53.73        
                  39.05     1:23.05 (44.00)     2:08.69 (45.64)     2:53.73 (45.04)
 -- Tantsyura, Daniel V       13 Silver Streaks-MR    2:41.17        DFS        
      Declared false start
 
Boys 13 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.69  13 JO
              1:01.70  13 SMAX Silver Max Cut
              1:07.09  13 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 13:  1:01.70 - 1:07.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Cortelli, Patrick J       13 COND-MR              1:04.43    1:02.42 SILV   
                  29.80     1:02.42 (32.62)                                        
  2 Morgan, Brendan M         13 BGNW-MR              1:02.57    1:02.96 SILV   
                  29.59     1:02.96 (33.37)                                        
  3 Fagan, Will P             13 BGNW-MR              1:04.52    1:03.18 SILV   
                  29.51     1:03.18 (33.67)                                        
  4 Malionek, Brayden R       13 Storm-MR             1:02.26    1:03.30 SILV   
                  29.93     1:03.30 (33.37)                                        
  5 Gourlay, Dylan F          13 BGNW-MR              1:05.44    1:03.93 SILV   
                  29.73     1:03.93 (34.20)                                        
  6 Wilson, Edmund            13 NDAC-MR              1:05.93    1:04.86 SILV   
                  30.54     1:04.86 (34.32)                                        
  7 Engel, Oliver K           13 Storm-MR             1:04.05    1:06.92 SILV   
                  31.00     1:06.92 (35.92)                                        
Non-Award Division  
  1 Thayer, Philip            13 EAST-MR              1:04.93    1:07.14        
                  31.34     1:07.14 (35.80)                                        
  2 Akinla, Sebastian G       13 Storm-MR             1:06.65    1:07.45        
                  31.07     1:07.45 (36.38)                                        
  3 Anton, Daniel             13 COND-MR              1:06.42    1:07.48        
                  31.01     1:07.48 (36.47)                                        
  4 Engel, Eric R             13 Storm-MR             1:06.53    1:07.65        
                  31.63     1:07.65 (36.02)                                        
  5 Tantsyura, Daniel V       13 Silver Streaks-MR    1:06.01    1:16.05        
                  34.27     1:16.05 (41.78)                                        
 
Boys 13 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:20.39  13 JO
              2:20.40  13 SMAX Silver Max Cut
              2:29.59  13 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 13:  2:20.40 - 2:29.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
 -- Cortelli, Patrick J       13 COND-MR              2:16.59   X2:12.24 JO     
                  29.37     1:03.79 (34.42)     1:38.83 (35.04)     2:12.24 (33.41)
SILV - Division  
  1 Morgan, Brendan M         13 BGNW-MR              2:25.89    2:23.42 SILV   
                  30.90     1:05.97 (35.07)     1:44.03 (38.06)     2:23.42 (39.39)
  2 Anton, Daniel             13 COND-MR              2:27.43    2:25.83 SILV   
                  32.07     1:09.82 (37.75)     1:47.60 (37.78)     2:25.83 (38.23)
  3 Malionek, Brayden R       13 Storm-MR             2:24.49    2:27.30 SILV   
                                1:07.62 ( )     1:46.49 (38.87)     2:27.30 (40.81)
  4 Cobb, Dylan M             13 MWDA-MR              2:24.48    2:27.57 SILV   
                                1:08.59 ( )     1:47.98 (39.39)     2:27.57 (39.59)
Non-Award Division  
  1 Fagan, Will P             13 BGNW-MR              2:23.67    2:19.14 JO     
                                1:05.15 ( )     1:41.30 (36.15)     2:19.14 (37.84)
 
Boys 13 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
              2:15.39  13 JO
              2:15.40  13 SMAX Silver Max Cut
              2:31.09  13 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 13:  2:15.40 - 2:31.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Fagan, Will P             13 BGNW-MR              2:23.42    2:18.55 SILV   
                  30.97     1:07.01 (36.04)     1:46.81 (39.80)     2:18.55 (31.74)
  2 Kim, Nicholas D           13 COND-MR              2:20.36    2:20.72 SILV   
                  31.97     1:08.82 (36.85)     1:49.26 (40.44)     2:20.72 (31.46)
  3 Vollaro, Thomas A         13 Middies Wave-MR      2:23.92    2:20.90 SILV   
                  30.53     1:07.07 (36.54)     1:47.68 (40.61)     2:20.90 (33.22)
  4 Malionek, Brayden R       13 Storm-MR             2:21.55    2:22.01 SILV   
                  29.29     1:05.73 (36.44)     1:49.97 (44.24)     2:22.01 (32.04)
  5 Kim, Joshua T             13 COND-MR              2:25.93    2:22.45 SILV   
                  30.88     1:08.11 (37.23)     1:50.58 (42.47)     2:22.45 (31.87)
  6 Wu, James X               13 COND-MR              2:28.11    2:22.92 SILV   
                  31.06     1:08.41 (37.35)     1:48.87 (40.46)     2:22.92 (34.05)
  7 Gourlay, Dylan F          13 BGNW-MR              2:27.61    2:23.18 SILV   
                  30.30     1:08.21 (37.91)     1:51.31 (43.10)     2:23.18 (31.87)
  8 Dalton, Sean A            13 BGNW-MR              2:20.61    2:23.40 SILV   
                  31.11     1:10.17 (39.06)     1:50.85 (40.68)     2:23.40 (32.55)
  8 Cobb, Dylan M             13 MWDA-MR              2:22.47    2:23.40 SILV   
                  31.09     1:06.87 (35.78)     1:51.18 (44.31)     2:23.40 (32.22)
 10 Akinla, Sebastian G       13 Storm-MR             2:24.50    2:23.95 SILV   
                  31.43     1:09.13 (37.70)     1:51.71 (42.58)     2:23.95 (32.24)
 11 Engel, Oliver K           13 Storm-MR             2:22.84    2:24.58 SILV   
                  31.32     1:08.27 (36.95)     1:52.12 (43.85)     2:24.58 (32.46)
 11 Lambert, Harrison A       13 EAST-MR              2:28.38    2:24.58 SILV   
                  30.34     1:08.34 (38.00)     1:52.04 (43.70)     2:24.58 (32.54)
 13 Tantsyura, Daniel V       13 Silver Streaks-MR    2:24.43    2:24.67 SILV   
                  32.98     1:11.68 (38.70)     1:54.21 (42.53)     2:24.67 (30.46)
 14 Scott, Travis A           13 RA-MR                2:22.67    2:24.93 SILV   
                  31.80     1:08.67 (36.87)     1:53.89 (45.22)     2:24.93 (31.04)
 15 Morgan, Brendan M         13 BGNW-MR              2:27.51    2:25.09 SILV   
                  30.06     1:07.17 (37.11)     1:52.56 (45.39)     2:25.09 (32.53)
 16 Wilson, Edmund            13 NDAC-MR              2:24.98    2:25.33 SILV   
                  30.72     1:07.39 (36.67)     1:54.10 (46.71)     2:25.33 (31.23)
 17 Moran, Jack M             13 BGNW-MR              2:28.26    2:25.59 SILV   
                  31.19     1:09.33 (38.14)     1:52.60 (43.27)     2:25.59 (32.99)
 18 Milio, Franco A           13 NYSA-MR              2:29.60    2:25.79 SILV   
                  31.30     1:08.49 (37.19)     1:51.54 (43.05)     2:25.79 (34.25)
 19 Anton, Daniel             13 COND-MR              2:28.09    2:26.33 SILV   
                  31.60     1:08.45 (36.85)     1:52.77 (44.32)     2:26.33 (33.56)
 20 Sanchez, Erick S          13 COND-MR              2:27.51    2:27.44 SILV   
                  31.55   1:55.76 (1:24.21)     2:27.55 (31.79)         2:27.44 ( )
 21 Shatoff, Jaydon B         13 COND-MR              2:30.10    2:28.29 SILV   
                  30.92     1:07.63 (36.71)     1:53.24 (45.61)     2:28.29 (35.05)
 22 Caceres, Lance A          13 Barracudas-MR        2:27.66    2:28.57 SILV   
                  32.52     1:10.14 (37.62)     1:55.11 (44.97)     2:28.57 (33.46)
 23 Lyubman, Ron A            13 PAC-MR               2:30.16    2:28.61 SILV   
                  32.57     1:11.04 (38.47)     1:56.07 (45.03)     2:28.61 (32.54)
 24 Thayer, Philip            13 EAST-MR              2:23.27    2:29.54 SILV   
                  32.49     1:09.50 (37.01)     1:57.36 (47.86)     2:29.54 (32.18)
 25 Abbruzzese, Matthew J     13 RFAC-MR              2:27.55    2:29.70 SILV   
                  33.23     1:11.62 (38.39)     1:56.09 (44.47)     2:29.70 (33.61)
 26 Perillo, Justin G         13 MWDA-MR              2:28.43    2:30.14 SILV   
                  32.49     1:09.95 (37.46)     1:56.73 (46.78)     2:30.14 (33.41)
Non-Award Division  
  1 Cortelli, Patrick J       13 COND-MR              2:17.95    2:12.59 JO     
                  29.73     1:02.38 (32.65)     1:43.09 (40.71)     2:12.59 (29.50)
  2 Engel, Eric R             13 Storm-MR             2:28.61    2:31.14        
                  31.40     1:10.02 (38.62)     1:57.92 (47.90)     2:31.14 (33.22)
  3 Oakes, Tomek J            13 PBAC-MR              2:29.98    2:32.31        
                  33.21     1:11.16 (37.95)     1:58.38 (47.22)     2:32.31 (33.93)
  4 Fernandez, Isaiah R       13 COND-MR              2:29.29    2:33.81        
                  34.61     1:12.44 (37.83)     2:01.09 (48.65)     2:33.81 (32.72)
 -- Abramson, Jesse A         13 AGMV-MR              2:18.91         DQ        
      Declared false start - Misc
                  31.92     1:06.17 (34.25)     1:51.38 (45.21)          DQ (31.14)
 
Boys 13 Year Olds 400 Yard IM
===============================================================================
              4:47.79  13 JO
              4:47.80  13 SMAX Silver Max Cut
              5:09.79  13 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 13:  4:47.80 - 5:09.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
 -- Cortelli, Patrick J       13 COND-MR              4:43.21   X4:41.99 JO     
                  30.42     1:05.21 (34.79)     1:40.74 (35.53)     2:16.88 (36.14)
        2:57.48 (40.60)     3:39.49 (42.01)     4:11.82 (32.33)     4:41.99 (30.17)
SILV - Division  
  1 Kim, Nicholas D           13 COND-MR              5:06.35    4:57.54 SILV   
                  31.29     1:10.04 (38.75)     1:47.18 (37.14)     2:26.30 (39.12)
        3:06.45 (40.15)     3:48.60 (42.15)     4:24.76 (36.16)     4:57.54 (32.78)
  2 Milio, Franco A           13 NYSA-MR              5:01.15    5:01.36 SILV   
                  31.05     1:08.94 (37.89)     1:47.74 (38.80)     2:25.23 (37.49)
        3:08.79 (43.56)     3:52.00 (43.21)     4:27.46 (35.46)     5:01.36 (33.90)
  3 Anton, Daniel             13 COND-MR              5:05.91    5:06.21 SILV   
                  31.45     1:08.65 (37.20)     1:47.85 (39.20)     2:27.05 (39.20)
        3:11.16 (44.11)     3:55.30 (44.14)     4:31.13 (35.83)     5:06.21 (35.08)
  4 Morgan, Brendan M         13 BGNW-MR              5:08.45    5:06.91 SILV   
                  31.43     1:05.81 (34.38)     1:44.79 (38.98)     2:23.65 (38.86)
        3:09.19 (45.54)     3:57.10 (47.91)     4:31.64 (34.54)     5:06.91 (35.27)
  5 Malionek, Brayden R       13 Storm-MR             5:01.72    5:07.45 SILV   
                  31.01     1:08.03 (37.02)     1:47.61 (39.58)     2:25.87 (38.26)
        3:12.06 (46.19)     3:59.80 (47.74)     4:35.67 (35.87)     5:07.45 (31.78)
Non-Award Division  
  1 Cobb, Dylan M             13 MWDA-MR              5:00.83    5:10.47        
                  32.56     1:10.01 (37.45)     1:50.29 (40.28)     2:29.25 (38.96)
        3:15.50 (46.25)     4:01.31 (45.81)     4:36.26 (34.95)     5:10.47 (34.21)
 
Boys 14 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.39  14 JO
                24.40  14 SMAX Silver Max Cut
                26.79  14 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 14:  24.40 - 26.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Quested, Finn J           14 PATS-MR                24.90      24.72 SILV   
  2 Roychoudhury, Devayan     14 Middies Wave-MR        24.42      24.82 SILV   
  3 Du, Alex W                14 BGNW-MR                25.22      24.89 SILV   
  4 Dickman, Kellen           14 VAC-MR                 24.67      25.10 SILV   
  5 Lucchese, Felix B         14 Storm-MR               26.34      25.17 SILV   
  6 Cho, Jonathan C           14 COND-MR                24.80      25.35 SILV   
  7 Gorzula, Alexander        14 CFJV-MR                25.64      25.53 SILV   
  8 Zimouski, Theo            14 Barracudas-MR          25.41      25.59 SILV   
  9 Donaldson, AJ E           14 Barracudas-MR          25.82      25.63 SILV   
 10 Tiso, Gianluca M          14 TRS-MR                 25.35      25.66 SILV   
 11 Agranovich, Jake M        14 COND-MR                25.58      25.70 SILV   
 11 Murray, Tristan D         14 HVD-MR                 26.01      25.70 SILV   
 13 Park, Leo L               14 PAC-MR                 25.97      25.76 SILV   
 14 Rzezwicki, Gabriel        14 CFJV-MR                25.35      25.79 SILV   
 15 Taranto, John T           14 Barracudas-MR          25.89      25.83 SILV   
 16 Wohl, Evan S              14 BGNW-MR                25.47      25.87 SILV   
 17 Wagman, Noah G            14 EAST-MR                24.83      26.05 SILV   
 18 Gatto, RJ                 14 PAC-MR                 24.97      26.06 SILV   
 19 Mazzacano, Andrew J       14 NYSA-MR                25.66      26.14 SILV   
 20 Qu, Matthew Y             14 MWDA-MR                26.27      26.15 SILV   
 21 Mattone, Vincent          14 NYSA-MR                26.13      26.32 SILV   
 22 Herbert, Owain G          14 NDAC-MR                25.80      26.49 SILV   
 23 Cepeda, Lorenzo C         14 RFAC-MR                26.37      26.50 SILV   
 24 Sequeiros, Noah           14 NYSA-MR                24.84      26.53 SILV   
 25 Wilkinson, Jay            14 CFJV-MR                26.72      26.64 SILV   
 26 Semelsberger, Matt R      14 NYSA-MR                26.66      26.69 SILV   
Non-Award Division  
  1 Kellman, Adam             14 VAC-MR                 24.53      23.92 JO     
  2 McGillycuddy, Michael     14 COND-MR                24.60      24.26 JO     
  3 Desmaras, Jorge D         14 BGNW-MR                24.97      24.35 JO     
  4 Zhang, Daniel             14 CFJV-MR                24.67      24.39 JO     
  5 Scholz, Michael G         14 Silver Streaks-MR      26.71      27.07        
 
Boys 14 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.19  14 JO
                53.20  14 SMAX Silver Max Cut
                59.59  14 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 14:  53.20 - 59.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Gorzula, Alexander        14 CFJV-MR                54.69      54.69 SILV   
                  26.78       54.69 (27.91)                                        
  1 Roychoudhury, Devayan     14 Middies Wave-MR        55.50      54.69 SILV   
                  26.10       54.69 (28.59)                                        
  3 Coogan, Dave A            14 TRS-MR                 55.39      54.70 SILV   
                  26.66       54.70 (28.04)                                        
  4 Gatto, RJ                 14 PAC-MR                 56.12      55.13 SILV   
                  26.21       55.13 (28.92)                                        
  5 Desmaras, Jorge D         14 BGNW-MR                55.34      55.19 SILV   
                  26.39       55.19 (28.80)                                        
  6 Zhang, Daniel             14 CFJV-MR                54.63      55.21 SILV   
                  26.28       55.21 (28.93)                                        
  7 Du, Alex W                14 BGNW-MR                56.22      55.55 SILV   
                  26.46       55.55 (29.09)                                        
  8 Mattone, Vincent          14 NYSA-MR                57.32      55.59 SILV   
                  26.61       55.59 (28.98)                                        
  9 Mazzacano, Andrew J       14 NYSA-MR                56.28      55.73 SILV   
                  26.77       55.73 (28.96)                                        
 10 Park, Leo L               14 PAC-MR                 56.78      55.93 SILV   
                  26.96       55.93 (28.97)                                        
 11 Agranovich, Jake M        14 COND-MR                55.79      56.10 SILV   
                  26.99       56.10 (29.11)                                        
 12 Dickman, Kellen           14 VAC-MR                 56.83      56.18 SILV   
                  26.52       56.18 (29.66)                                        
 13 Tiso, Gianluca M          14 TRS-MR                 58.47      56.20 SILV   
                  26.84       56.20 (29.36)                                        
 14 Semelsberger, Matt R      14 NYSA-MR                55.58      56.28 SILV   
                  27.02       56.28 (29.26)                                        
 15 Wilkinson, Jay            14 CFJV-MR                56.84      56.31 SILV   
                  27.11       56.31 (29.20)                                        
 16 Herbert, Owain G          14 NDAC-MR                55.89      56.51 SILV   
                  27.09       56.51 (29.42)                                        
 17 Monastersky, Alex J       14 NYSA-MR                57.56      56.52 SILV   
                  26.79       56.52 (29.73)                                        
 18 Sequeiros, Noah           14 NYSA-MR                54.93      56.75 SILV   
                  26.82       56.75 (29.93)                                        
 19 Rzezwicki, Gabriel        14 CFJV-MR                55.14      56.89 SILV   
                  27.43       56.89 (29.46)                                        
 20 Qu, Matthew Y             14 MWDA-MR                56.25      57.11 SILV   
                  27.07       57.11 (30.04)                                        
 21 Murray, Tristan D         14 HVD-MR                 58.99      57.20 SILV   
                  28.27       57.20 (28.93)                                        
 22 Lucchese, Felix B         14 Storm-MR               58.43      57.23 SILV   
                  27.60       57.23 (29.63)                                        
 23 Thomas, Dylan J           14 PATS-MR                55.73      57.64 SILV   
                  27.64       57.64 (30.00)                                        
 24 Wagman, Noah G            14 EAST-MR                55.20      57.72 SILV   
                  27.03       57.72 (30.69)                                        
 25 Espinal, Rey A            14 Barracudas-MR          55.93      57.74 SILV   
                  27.78       57.74 (29.96)                                        
 26 Schweppe, Otto W          14 NDAC-MR                57.72      57.78 SILV   
                  27.50       57.78 (30.28)                                        
 27 Donaldson, AJ E           14 Barracudas-MR          57.62      57.81 SILV   
                  27.50       57.81 (30.31)                                        
 28 Zimouski, Theo            14 Barracudas-MR          56.12      57.82 SILV   
                  27.65       57.82 (30.17)                                        
 29 Taranto, John T           14 Barracudas-MR          56.55      58.19 SILV   
                  26.89       58.19 (31.30)                                        
 30 Desmaras, JC C            14 BGNW-MR                59.31      58.69 SILV   
                  27.92       58.69 (30.77)                                        
 31 Wohl, Evan S              14 BGNW-MR                56.87      59.00 SILV   
                  29.35       59.00 (29.65)                                        
Non-Award Division  
  1 McGillycuddy, Michael     14 COND-MR                53.22      52.42 JO     
                  25.16       52.42 (27.26)                                        
  2 Dewhurst, Joey M          14 AGMV-MR                58.91      59.66        
                  28.52       59.66 (31.14)                                        
  3 Scholz, Michael G         14 Silver Streaks-MR      59.43    1:00.10        
                  29.00     1:00.10 (31.10)                                        
  4 Cepeda, Lorenzo C         14 RFAC-MR                59.15    1:01.47        
                  28.19     1:01.47 (33.28)                                        
 
Boys 14 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:56.39  14 JO
              1:56.40  14 SMAX Silver Max Cut
              2:14.19  14 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 14:  1:56.40 - 2:14.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Quested, Finn J           14 PATS-MR              1:56.42    1:58.13 SILV   
                  26.51       56.40 (29.89)     1:27.02 (30.62)     1:58.13 (31.11)
  2 Gorzula, Alexander        14 CFJV-MR              1:59.27    1:59.86 SILV   
                  27.86       58.84 (30.98)     1:30.28 (31.44)     1:59.86 (29.58)
  3 Mazzacano, Andrew J       14 NYSA-MR              1:58.87    2:00.03 SILV   
                  27.55       58.15 (30.60)     1:29.30 (31.15)     2:00.03 (30.73)
  4 Agranovich, Jake M        14 COND-MR              2:04.17    2:00.42 SILV   
                  26.90       56.97 (30.07)     1:29.09 (32.12)     2:00.42 (31.33)
  5 Desmaras, Jorge D         14 BGNW-MR              2:08.78    2:01.35 SILV   
                  27.74       58.81 (31.07)     1:30.43 (31.62)     2:01.35 (30.92)
  6 Gatto, RJ                 14 PAC-MR               2:01.35    2:02.04 SILV   
                  27.30       58.65 (31.35)     1:31.49 (32.84)     2:02.04 (30.55)
  7 Zhang, Daniel             14 CFJV-MR              2:02.09    2:02.44 SILV   
                  27.74       59.07 (31.33)     1:32.11 (33.04)     2:02.44 (30.33)
  8 Lucchese, Felix B         14 Storm-MR             2:07.26    2:02.89 SILV   
                  27.94       58.48 (30.54)     1:30.57 (32.09)     2:02.89 (32.32)
  9 Semelsberger, Matt R      14 NYSA-MR              1:59.90    2:03.06 SILV   
                  28.23       59.25 (31.02)     1:31.38 (32.13)     2:03.06 (31.68)
 10 Mattone, Vincent          14 NYSA-MR              2:10.94    2:03.90 SILV   
                  28.11       59.61 (31.50)     1:31.66 (32.05)     2:03.90 (32.24)
 11 Monastersky, Alex J       14 NYSA-MR              2:05.37    2:04.16 SILV   
                  27.44       58.55 (31.11)     1:31.45 (32.90)     2:04.16 (32.71)
 12 Taranto, John T           14 Barracudas-MR        2:06.84    2:05.17 SILV   
                  27.50       59.30 (31.80)   2:05.17 (1:05.87)                    
 13 Du, Alex W                14 BGNW-MR              2:09.61    2:05.36 SILV   
                  29.64     1:03.36 (33.72)     1:33.86 (30.50)     2:05.36 (31.50)
 14 Tiso, Gianluca M          14 TRS-MR               1:59.79    2:05.74 SILV   
                  27.71       59.10 (31.39)     1:31.89 (32.79)     2:05.74 (33.85)
 15 Wohl, Evan S              14 BGNW-MR              2:03.82    2:06.01 SILV   
                  29.62     1:01.86 (32.24)     1:34.27 (32.41)     2:06.01 (31.74)
 16 Wilkinson, Jay            14 CFJV-MR              2:06.51    2:06.31 SILV   
                  28.58     1:00.44 (31.86)     1:33.73 (33.29)     2:06.31 (32.58)
 17 Rzezwicki, Gabriel        14 CFJV-MR              2:01.63    2:06.53 SILV   
                  28.40     1:00.28 (31.88)     1:33.68 (33.40)     2:06.53 (32.85)
 18 Park, Leo L               14 PAC-MR               2:08.87    2:06.88 SILV   
                  28.28     1:01.15 (32.87)     1:34.91 (33.76)     2:06.88 (31.97)
 19 Gaglione, Carmine         14 SSL-MR               2:09.32    2:07.15 SILV   
                  29.61     1:01.39 (31.78)     1:34.77 (33.38)     2:07.15 (32.38)
 20 Qu, Matthew Y             14 MWDA-MR              2:09.87    2:08.64 SILV   
                  28.53     1:01.13 (32.60)     1:35.38 (34.25)     2:08.64 (33.26)
 21 Desmaras, JC C            14 BGNW-MR              2:07.39    2:09.10 SILV   
                  28.33     1:00.03 (31.70)     1:33.60 (33.57)     2:09.10 (35.50)
 22 Zimouski, Theo            14 Barracudas-MR        2:07.67    2:09.29 SILV   
                                1:00.64 ( )     1:36.86 (36.22)     2:09.29 (32.43)
 23 Schweppe, Otto W          14 NDAC-MR              2:11.32    2:09.75 SILV   
                  29.25     1:01.96 (32.71)     1:36.95 (34.99)     2:09.75 (32.80)
 24 Wagman, Noah G            14 EAST-MR              2:02.44    2:10.36 SILV   
                  28.06     1:00.50 (32.44)     1:34.91 (34.41)     2:10.36 (35.45)
 25 Ma, Kevin W               14 PATS-MR              2:09.03    2:11.15 SILV   
                  29.31     1:03.17 (33.86)     1:37.34 (34.17)     2:11.15 (33.81)
 26 Perrino, Tyler J          14 NYSA-MR              2:12.45    2:11.40 SILV   
                  29.84     1:03.22 (33.38)     1:37.95 (34.73)     2:11.40 (33.45)
 27 Lim, Noah B               14 RA-MR                2:13.48    2:11.85 SILV   
                  28.46     1:01.62 (33.16)     1:36.93 (35.31)     2:11.85 (34.92)
 28 Fieldale, Connor J        14 GAEL-MR              2:12.07    2:11.95 SILV   
                  30.01     1:02.88 (32.87)     1:37.96 (35.08)     2:11.95 (33.99)
 29 Scholz, Michael G         14 Silver Streaks-MR    2:10.23    2:13.30 SILV   
                  30.13     1:03.91 (33.78)     1:38.97 (35.06)     2:13.30 (34.33)
Non-Award Division  
  1 Donaldson, AJ E           14 Barracudas-MR        2:12.21    2:15.56        
                  29.84     1:03.64 (33.80)     1:40.42 (36.78)     2:15.56 (35.14)
  2 Dewhurst, Joey M          14 AGMV-MR              2:10.01    2:17.90        
                  29.13     1:03.02 (33.89)     1:40.82 (37.80)     2:17.90 (37.08)
 
Boys 14 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:13.99  14 JO
              5:14.00  14 SMAX Silver Max Cut
              5:50.99  14 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 14:  5:14.00 - 5:50.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Gorzula, Alexander        14 CFJV-MR              5:14.04    5:14.91 SILV   
                  28.92     1:00.35 (31.43)     1:32.35 (32.00)     2:05.11 (32.76)
        2:37.17 (32.06)     3:09.56 (32.39)     3:41.62 (32.06)     4:13.67 (32.05)
        4:45.37 (31.70)     5:14.91 (29.54)                                        
  2 Holan, Steve              14 PATS-MR              5:34.01    5:16.05 SILV   
                  26.90       56.28 (29.38)     1:26.91 (30.63)     1:58.38 (31.47)
        2:30.31 (31.93)     3:02.70 (32.39)     3:35.76 (33.06)     4:09.09 (33.33)
        4:43.03 (33.94)     5:16.05 (33.02)                                        
  3 Mazzacano, Andrew J       14 NYSA-MR              5:26.09    5:17.84 SILV   
                  28.08       59.71 (31.63)     1:32.10 (32.39)     2:04.79 (32.69)
        2:37.21 (32.42)     3:09.66 (32.45)     3:42.24 (32.58)     4:14.56 (32.32)
        4:46.96 (32.40)     5:17.84 (30.88)                                        
  4 Gatto, RJ                 14 PAC-MR               5:28.64    5:24.88 SILV   
                  26.77       58.13 (31.36)     1:30.64 (32.51)     2:03.94 (33.30)
        2:37.40 (33.46)     3:11.02 (33.62)     3:45.10 (34.08)     4:19.72 (34.62)
        4:54.65 (34.93)     5:24.88 (30.23)                                        
  5 Semelsberger, Matt R      14 NYSA-MR              5:19.89    5:24.94 SILV   
                  28.46       59.85 (31.39)     1:31.96 (32.11)     2:04.69 (32.73)
        2:37.60 (32.91)     3:10.53 (32.93)     3:43.16 (32.63)     4:16.83 (33.67)
        4:51.00 (34.17)     5:24.94 (33.94)                                        
  6 Wilkinson, Jay            14 CFJV-MR              5:47.87    5:33.96 SILV   
                  28.97     1:00.88 (31.91)     1:33.97 (33.09)     2:08.09 (34.12)
        2:42.95 (34.86)     3:17.97 (35.02)     3:52.80 (34.83)     4:27.99 (35.19)
        5:01.89 (33.90)     5:33.96 (32.07)                                        
  7 Taranto, John T           14 Barracudas-MR        5:42.56    5:35.14 SILV   
                  28.96     1:02.05 (33.09)     1:36.58 (34.53)     2:11.25 (34.67)
        2:44.94 (33.69)     3:19.52 (34.58)     3:53.53 (34.01)     4:27.80 (34.27)
        5:01.80 (34.00)     5:35.14 (33.34)                                        
  8 Mattone, Vincent          14 NYSA-MR              5:47.27    5:36.32 SILV   
                  28.43     1:00.32 (31.89)     1:33.65 (33.33)     2:07.59 (33.94)
        2:42.40 (34.81)     3:17.46 (35.06)     3:52.20 (34.74)     4:27.20 (35.00)
        5:02.33 (35.13)     5:36.32 (33.99)                                        
  9 Storaska, Nathaniel W     14 VAC-MR               5:29.82    5:37.19 SILV   
                  28.38     1:01.68 (33.30)     1:35.34 (33.66)     2:09.17 (33.83)
        2:44.15 (34.98)     3:19.00 (34.85)     3:54.53 (35.53)     4:29.49 (34.96)
        5:04.36 (34.87)     5:37.19 (32.83)                                        
 10 Agranovich, Jake M        14 COND-MR              5:43.71    5:38.34 SILV   
                  29.04     1:01.85 (32.81)     1:36.81 (34.96)     2:11.21 (34.40)
        2:45.59 (34.38)     3:20.76 (35.17)     3:56.16 (35.40)     4:32.01 (35.85)
        5:06.27 (34.26)     5:38.34 (32.07)                                        
 11 Qu, Matthew Y             14 MWDA-MR              5:50.91    5:44.82 SILV   
                  28.79     1:01.87 (33.08)     1:36.43 (34.56)     2:11.42 (34.99)
        2:47.62 (36.20)     3:24.38 (36.76)     4:00.02 (35.64)     4:36.28 (36.26)
        5:11.70 (35.42)     5:44.82 (33.12)                                        
 12 Gaglione, Carmine         14 SSL-MR               5:41.60    5:46.86 SILV   
                  30.62     1:03.07 (32.45)     1:36.91 (33.84)     2:11.45 (34.54)
        2:46.37 (34.92)     3:21.31 (34.94)     3:57.36 (36.05)     4:34.39 (37.03)
        5:11.19 (36.80)     5:46.86 (35.67)                                        
Non-Award Division  
  1 Tiso, Gianluca M          14 TRS-MR               5:31.62    5:59.37        
                  28.48     1:01.68 (33.20)     1:36.72 (35.04)     2:13.34 (36.62)
        2:49.99 (36.65)     3:28.36 (38.37)     4:07.34 (38.98)     4:46.01 (38.67)
        5:22.83 (36.82)     5:59.37 (36.54)                                        
  2 Wagman, Noah G            14 EAST-MR              5:49.14    6:08.48        
                  30.45     1:04.38 (33.93)     1:40.48 (36.10)     2:17.61 (37.13)
        2:54.12 (36.51)     3:32.40 (38.28)     4:11.57 (39.17)     4:51.36 (39.79)
        5:31.05 (39.69)     6:08.48 (37.43)                                        
 
Boys 14 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:01.19  14 JO
              1:01.20  14 SMAX Silver Max Cut
              1:08.29  14 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 14:  1:01.20 - 1:08.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Kellman, Adam             14 VAC-MR               1:01.45    1:01.91 SILV   
                  30.08     1:01.91 (31.83)                                        
  2 Wohl, Evan S              14 BGNW-MR              1:01.20    1:02.53 SILV   
                  31.80     1:02.53 (30.73)                                        
  3 Roychoudhury, Devayan     14 Middies Wave-MR      1:01.53    1:02.54 SILV   
                  30.58     1:02.54 (31.96)                                        
  4 Park, Leo L               14 PAC-MR               1:03.39    1:02.82 SILV   
                  30.08     1:02.82 (32.74)                                        
  5 Gorzula, Alexander        14 CFJV-MR              1:02.35    1:03.50 SILV   
                  31.66     1:03.50 (31.84)                                        
  6 Thomas, Dylan J           14 PATS-MR              1:03.01    1:04.01 SILV   
                  30.89     1:04.01 (33.12)                                        
  7 Sequeiros, Noah           14 NYSA-MR              1:02.36    1:04.59 SILV   
                  30.57     1:04.59 (34.02)                                        
  8 Mattone, Vincent          14 NYSA-MR              1:04.58    1:04.92 SILV   
                  31.32     1:04.92 (33.60)                                        
  9 Taranto, John T           14 Barracudas-MR        1:04.19    1:04.93 SILV   
                  31.47     1:04.93 (33.46)                                        
 10 Agranovich, Jake M        14 COND-MR              1:04.04    1:05.14 SILV   
                  31.05     1:05.14 (34.09)                                        
 11 Wagman, Noah G            14 EAST-MR              1:01.40    1:05.30 SILV   
                  31.00     1:05.30 (34.30)                                        
 12 Tiso, Gianluca M          14 TRS-MR               1:06.06    1:05.54 SILV   
                  32.00     1:05.54 (33.54)                                        
 13 Gatto, RJ                 14 PAC-MR               1:03.10    1:05.95 SILV   
                  32.11     1:05.95 (33.84)                                        
 14 Desmaras, Jorge D         14 BGNW-MR              1:06.74    1:06.01 SILV   
                  31.85     1:06.01 (34.16)                                        
 15 Zhang, Daniel             14 CFJV-MR              1:05.71    1:07.17 SILV   
                  33.46     1:07.17 (33.71)                                        
Non-Award Division  
  1 Du, Alex W                14 BGNW-MR              1:04.59      59.53 JO     
                  29.91       59.53 (29.62)                                        
  2 Coogan, Dave A            14 TRS-MR               1:03.13    1:00.42 JO     
                  29.21     1:00.42 (31.21)                                        
  3 Desmaras, JC C            14 BGNW-MR              1:08.18    1:09.00        
                  33.73     1:09.00 (35.27)                                        
  4 Zimouski, Theo            14 Barracudas-MR        1:08.03    1:09.65        
                  32.75     1:09.65 (36.90)                                        
 
Boys 14 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:11.89  14 JO
              2:11.90  14 SMAX Silver Max Cut
              2:27.09  14 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 14:  2:11.90 - 2:27.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Holan, Steve              14 PATS-MR              2:16.00    2:13.96 SILV   
                  30.58     1:03.93 (33.35)     1:38.82 (34.89)     2:13.96 (35.14)
  2 Roychoudhury, Devayan     14 Middies Wave-MR      2:15.01    2:17.34 SILV   
                  32.10     1:06.30 (34.20)     1:41.81 (35.51)     2:17.34 (35.53)
  3 Rzezwicki, Gabriel        14 CFJV-MR              2:15.24    2:17.87 SILV   
                  31.94     1:06.70 (34.76)     1:42.80 (36.10)     2:17.87 (35.07)
  4 Wohl, Evan S              14 BGNW-MR              2:16.20    2:18.34 SILV   
                  34.35     1:10.68 (36.33)     1:46.67 (35.99)     2:18.34 (31.67)
  5 Thomas, Dylan J           14 PATS-MR              2:15.75    2:19.02 SILV   
                  31.75     1:06.46 (34.71)     1:42.98 (36.52)     2:19.02 (36.04)
  6 Zhang, Daniel             14 CFJV-MR              2:20.68    2:20.31 SILV   
                  33.44     1:08.70 (35.26)     1:45.71 (37.01)     2:20.31 (34.60)
  7 Park, Leo L               14 PAC-MR               2:23.70    2:20.57 SILV   
                  32.20     1:07.37 (35.17)   2:20.57 (1:13.20)                    
  8 Du, Alex W                14 BGNW-MR              2:16.93    2:20.70 SILV   
                  32.21     1:08.69 (36.48)     1:46.81 (38.12)     2:20.70 (33.89)
  9 Gorzula, Alexander        14 CFJV-MR              2:15.69    2:21.19 SILV   
                  32.89     1:08.72 (35.83)     1:45.25 (36.53)     2:21.19 (35.94)
 10 Sequeiros, Noah           14 NYSA-MR              2:15.20    2:21.88 SILV   
                  31.34     1:06.32 (34.98)     1:43.97 (37.65)     2:21.88 (37.91)
Non-Award Division  
  1 Coogan, Dave A            14 TRS-MR               2:11.98    2:09.90 JO     
                  29.74     1:02.73 (32.99)     1:37.24 (34.51)     2:09.90 (32.66)
  2 Qu, Matthew Y             14 MWDA-MR              2:26.08    2:30.74        
                  35.33     1:13.40 (38.07)     1:52.38 (38.98)     2:30.74 (38.36)
 -- Mattone, Vincent          14 NYSA-MR              2:19.71        DFS        
      Declared false start
 
Boys 14 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:08.69  14 JO
              1:08.70  14 SMAX Silver Max Cut
              1:16.69  14 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 14:  1:08.70 - 1:16.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Holan, Steve              14 PATS-MR              1:14.26    1:08.97 SILV   
                  32.61     1:08.97 (36.36)                                        
  2 McGillycuddy, Michael     14 COND-MR              1:10.89    1:09.42 SILV   
                  32.67     1:09.42 (36.75)                                        
  3 Zhang, Daniel             14 CFJV-MR              1:13.43    1:10.24 SILV   
                  32.82     1:10.24 (37.42)                                        
  4 Quested, Finn J           14 PATS-MR              1:12.49    1:10.34 SILV   
                  33.36     1:10.34 (36.98)                                        
  5 Herbert, Owain G          14 NDAC-MR              1:09.09    1:10.39 SILV   
                  33.63     1:10.39 (36.76)                                        
  6 Kukreti, Satvik           14 RFAC-MR              1:11.60    1:10.79 SILV   
                  33.37     1:10.79 (37.42)                                        
  7 Mattone, Vincent          14 NYSA-MR              1:12.08    1:11.09 SILV   
                  33.68     1:11.09 (37.41)                                        
  8 Mazzacano, Andrew J       14 NYSA-MR              1:09.73    1:11.66 SILV   
                  34.23     1:11.66 (37.43)                                        
  9 Lucchese, Felix B         14 Storm-MR             1:14.36    1:12.32 SILV   
                  34.55     1:12.32 (37.77)                                        
 10 Ma, Kevin W               14 PATS-MR              1:15.32    1:12.98 SILV   
                  34.97     1:12.98 (38.01)                                        
 11 Rzezwicki, Gabriel        14 CFJV-MR              1:12.08    1:13.01 SILV   
                  34.19     1:13.01 (38.82)                                        
 12 Thomas, Dylan J           14 PATS-MR              1:12.75    1:13.14 SILV   
                  34.51     1:13.14 (38.63)                                        
 13 Desmaras, JC C            14 BGNW-MR              1:14.80    1:14.77 SILV   
                  35.76     1:14.77 (39.01)                                        
 14 Lim, Noah B               14 RA-MR                1:12.77    1:14.86 SILV   
                  34.67     1:14.86 (40.19)                                        
 15 Perrino, Tyler J          14 NYSA-MR              1:14.19    1:15.66 SILV   
                  35.07     1:15.66 (40.59)                                        
 16 Wagman, Noah G            14 EAST-MR              1:13.19    1:16.02 SILV   
                  36.05     1:16.02 (39.97)                                        
Non-Award Division  
  1 Dickman, Kellen           14 VAC-MR               1:09.29    1:08.23 JO     
                  31.57     1:08.23 (36.66)                                        
  2 Gorzula, Alexander        14 CFJV-MR              1:08.95    1:08.26 JO     
                  33.24     1:08.26 (35.02)                                        
  3 Cepeda, Lorenzo C         14 RFAC-MR              1:15.23    1:18.30        
                  36.68     1:18.30 (41.62)                                        
 -- Monastersky, Alex J       14 NYSA-MR              1:11.30         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Donaldson, AJ E           14 Barracudas-MR        1:14.25         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Storaska, Nathaniel W     14 VAC-MR               1:13.76        DFS        
      Declared false start
 
Boys 14 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:29.39  14 JO
              2:29.40  14 SMAX Silver Max Cut
              2:47.89  14 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 14:  2:29.40 - 2:47.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Carsen, Jonathan D        14 GAEL-MR              2:32.12    2:30.36 SILV   
                  33.50     1:12.37 (38.87)     1:51.78 (39.41)     2:30.36 (38.58)
  2 Coogan, Dave A            14 TRS-MR               2:33.03    2:30.53 SILV   
                  33.50     1:13.31 (39.81)     1:52.50 (39.19)     2:30.53 (38.03)
  3 Holan, Steve              14 PATS-MR              2:37.85    2:31.13 SILV   
                  33.70     1:11.68 (37.98)     1:51.03 (39.35)     2:31.13 (40.10)
  4 Du, Alex W                14 BGNW-MR              2:33.23    2:31.41 SILV   
                  34.36     1:12.84 (38.48)     1:51.93 (39.09)     2:31.41 (39.48)
  5 McGillycuddy, Michael     14 COND-MR              2:37.15    2:31.52 SILV   
                  33.91     1:13.11 (39.20)     1:52.37 (39.26)     2:31.52 (39.15)
  6 Ma, Kevin W               14 PATS-MR              2:32.44    2:33.10 SILV   
                  34.16     1:12.92 (38.76)     1:52.91 (39.99)     2:33.10 (40.19)
  7 Mattone, Vincent          14 NYSA-MR              2:45.37    2:35.78 SILV   
                  35.04     1:14.64 (39.60)     1:55.15 (40.51)     2:35.78 (40.63)
  8 Monastersky, Alex J       14 NYSA-MR              2:35.42    2:36.48 SILV   
                  34.05     1:13.37 (39.32)     1:54.40 (41.03)     2:36.48 (42.08)
  9 Herbert, Owain G          14 NDAC-MR              2:33.74    2:36.65 SILV   
                  35.75     1:14.56 (38.81)     1:56.35 (41.79)     2:36.65 (40.30)
 10 Kukreti, Satvik           14 RFAC-MR              2:40.65    2:37.58 SILV   
                  35.45     1:15.40 (39.95)     1:56.37 (40.97)     2:37.58 (41.21)
 11 Storaska, Nathaniel W     14 VAC-MR               2:37.91    2:38.74 SILV   
                  35.37     1:16.18 (40.81)     1:58.18 (42.00)     2:38.74 (40.56)
 12 Zhang, Daniel             14 CFJV-MR              2:42.74    2:41.44 SILV   
                  35.37     1:15.37 (40.00)     1:58.98 (43.61)     2:41.44 (42.46)
 13 Perrino, Tyler J          14 NYSA-MR              2:45.87    2:42.69 SILV   
                  34.80     1:15.33 (40.53)     1:59.20 (43.87)     2:42.69 (43.49)
 14 Rzezwicki, Gabriel        14 CFJV-MR              2:37.02    2:43.01 SILV   
                  35.92     1:16.99 (41.07)     1:59.88 (42.89)     2:43.01 (43.13)
 15 Lim, Noah B               14 RA-MR                2:41.75    2:43.06 SILV   
                  35.58     1:16.62 (41.04)     2:00.10 (43.48)     2:43.06 (42.96)
 16 Desmaras, JC C            14 BGNW-MR              2:47.67    2:43.15 SILV   
                  37.73     1:19.52 (41.79)     2:00.51 (40.99)     2:43.15 (42.64)
 17 Lucchese, Felix B         14 Storm-MR             2:42.42    2:44.99 SILV   
                  36.83     1:18.87 (42.04)     2:03.05 (44.18)     2:44.99 (41.94)
 -- Finnegan, Harry M         12 COND-MR              2:51.90   X2:46.77        
                  37.47     1:19.55 (42.08)     2:02.91 (43.36)     2:46.77 (43.86)
Non-Award Division  
  1 Dickman, Kellen           14 VAC-MR               2:33.93    2:28.55 JO     
                  32.98     1:10.04 (37.06)     1:49.08 (39.04)     2:28.55 (39.47)
  2 Wagman, Noah G            14 EAST-MR              2:38.13    2:50.82        
                  38.11     1:21.05 (42.94)     2:05.79 (44.74)     2:50.82 (45.03)
 
Boys 14 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                59.69  14 JO
                59.70  14 SMAX Silver Max Cut
              1:07.09  14 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 14:  59.70 - 1:07.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Mattone, Vincent          14 NYSA-MR              1:02.64    1:00.42 SILV   
                  28.08     1:00.42 (32.34)                                        
  2 Wilkinson, Jay            14 CFJV-MR              1:00.60    1:01.02 SILV   
                  28.51     1:01.02 (32.51)                                        
  3 Agranovich, Jake M        14 COND-MR              1:02.97    1:02.04 SILV   
                  28.60     1:02.04 (33.44)                                        
  4 Gatto, RJ                 14 PAC-MR               1:00.01    1:02.08 SILV   
                  28.86     1:02.08 (33.22)                                        
  5 Dickman, Kellen           14 VAC-MR               1:02.30    1:02.11 SILV   
                  28.24     1:02.11 (33.87)                                        
  6 Gorzula, Alexander        14 CFJV-MR              1:00.96    1:02.58 SILV   
                  29.43     1:02.58 (33.15)                                        
  7 Sequeiros, Noah           14 NYSA-MR              1:00.19    1:02.99 SILV   
                  28.63     1:02.99 (34.36)                                        
  8 Lucchese, Felix B         14 Storm-MR             1:01.32    1:03.23 SILV   
                  30.39     1:03.23 (32.84)                                        
  9 Mazzacano, Andrew J       14 NYSA-MR              1:04.20    1:04.58 SILV   
                  30.15     1:04.58 (34.43)                                        
 10 Taranto, John T           14 Barracudas-MR        1:02.05    1:04.69 SILV   
                  30.06     1:04.69 (34.63)                                        
 11 Zimouski, Theo            14 Barracudas-MR        1:03.33    1:04.87 SILV   
                  30.09     1:04.87 (34.78)                                        
 12 Ma, Kevin W               14 PATS-MR              1:05.15    1:04.97 SILV   
                  30.13     1:04.97 (34.84)                                        
 13 Zhang, Daniel             14 CFJV-MR              1:06.39    1:05.87 SILV   
                  29.94     1:05.87 (35.93)                                        
Non-Award Division  
  1 McGillycuddy, Michael     14 COND-MR                59.90      59.55 JO     
                  28.09       59.55 (31.46)                                        
  2 Desmaras, Jorge D         14 BGNW-MR              1:03.10    1:07.39        
                  31.95     1:07.39 (35.44)                                        
  3 Rzezwicki, Gabriel        14 CFJV-MR              1:02.98    1:07.57        
                  31.39     1:07.57 (36.18)                                        
  4 Wagman, Noah G            14 EAST-MR              1:03.79    1:09.14        
                  31.44     1:09.14 (37.70)                                        
 
Boys 14 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:16.39  14 JO
              2:16.40  14 SMAX Silver Max Cut
              2:29.59  14 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 14:  2:16.40 - 2:29.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Lucchese, Felix B         14 Storm-MR             2:25.09    2:17.28 SILV   
                  29.95     1:04.60 (34.65)     1:40.78 (36.18)     2:17.28 (36.50)
  2 McGillycuddy, Michael     14 COND-MR              2:17.05    2:18.89 SILV   
                  30.22     1:04.97 (34.75)     1:42.26 (37.29)     2:18.89 (36.63)
  3 Agranovich, Jake M        14 COND-MR              2:23.13    2:20.35 SILV   
                                1:05.71 ( )     1:43.10 (37.39)     2:20.35 (37.25)
  4 Sequeiros, Noah           14 NYSA-MR              2:24.61    2:29.26 SILV   
                                                    1:48.21 ( )     2:29.26 (41.05)
Non-Award Division  
  1 Cho, Jonathan C           14 COND-MR              2:21.11    2:12.70 JO     
                  28.97     1:02.24 (33.27)     1:37.20 (34.96)     2:12.70 (35.50)
  2 Mattone, Vincent          14 NYSA-MR              2:22.22    2:14.61 JO     
                  30.35     1:04.45 (34.10)     1:39.54 (35.09)     2:14.61 (35.07)
  3 Holan, Steve              14 PATS-MR              2:22.53    2:15.14 JO     
                  29.75     1:02.82 (33.07)     1:37.93 (35.11)     2:15.14 (37.21)
  4 Wilkinson, Jay            14 CFJV-MR              2:18.64    2:16.29 JO     
                  30.95     1:05.58 (34.63)     1:41.49 (35.91)     2:16.29 (34.80)
  5 Dickman, Kellen           14 VAC-MR               2:23.78    2:31.11        
                                1:07.58 ( )     1:48.70 (41.12)     2:31.11 (42.41)
 
Boys 14 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
              2:11.39  14 JO
              2:11.40  14 SMAX Silver Max Cut
              2:31.09  14 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 14:  2:11.40 - 2:31.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Mazzacano, Andrew J       14 NYSA-MR              2:12.20    2:12.66 SILV   
                  29.22     1:02.48 (33.26)     1:41.41 (38.93)     2:12.66 (31.25)
  2 Coogan, Dave A            14 TRS-MR               2:15.56    2:13.70 SILV   
                  28.21     1:02.46 (34.25)     1:43.81 (41.35)     2:13.70 (29.89)
  3 Carsen, Jonathan D        14 GAEL-MR              2:17.91    2:15.40 SILV   
                  29.01     1:05.27 (36.26)     1:46.95 (41.68)     2:15.40 (28.45)
  4 Du, Alex W                14 BGNW-MR              2:17.85    2:16.88 SILV   
                  29.65     1:04.96 (35.31)     1:44.32 (39.36)     2:16.88 (32.56)
  5 Zhang, Daniel             14 CFJV-MR              2:24.27    2:17.51 SILV   
                  29.49     1:04.70 (35.21)     1:46.87 (42.17)     2:17.51 (30.64)
  6 Gatto, RJ                 14 PAC-MR               2:15.52    2:17.62 SILV   
                  28.80     1:04.16 (35.36)     1:46.32 (42.16)     2:17.62 (31.30)
  7 Monastersky, Alex J       14 NYSA-MR              2:19.40    2:18.05 SILV   
                  29.54     1:05.03 (35.49)     1:45.37 (40.34)     2:18.05 (32.68)
  8 Lucchese, Felix B         14 Storm-MR             2:19.42    2:18.06 SILV   
                  29.84     1:05.10 (35.26)     1:47.10 (42.00)     2:18.06 (30.96)
  9 Desmaras, Jorge D         14 BGNW-MR              2:15.40    2:18.15 SILV   
                  31.21     1:05.36 (34.15)     1:44.20 (38.84)     2:18.15 (33.95)
 10 Agranovich, Jake M        14 COND-MR              2:19.64    2:19.88 SILV   
                  29.72     1:06.01 (36.29)     1:48.98 (42.97)     2:19.88 (30.90)
 11 Mattone, Vincent          14 NYSA-MR              2:16.91    2:20.31 SILV   
                  29.85     1:05.86 (36.01)     1:46.91 (41.05)     2:20.31 (33.40)
 12 Park, Leo L               14 PAC-MR               2:26.43    2:20.73 SILV   
                  30.17     1:05.56 (35.39)     1:49.11 (43.55)     2:20.73 (31.62)
 13 Taranto, John T           14 Barracudas-MR        2:20.77    2:21.14 SILV   
                  30.58     1:05.62 (35.04)     1:48.06 (42.44)     2:21.14 (33.08)
 14 Ma, Kevin W               14 PATS-MR              2:21.25    2:21.50 SILV   
                  30.49     1:08.80 (38.31)     1:47.86 (39.06)     2:21.50 (33.64)
 15 Herbert, Owain G          14 NDAC-MR              2:15.74    2:22.50 SILV   
                  31.06     1:07.97 (36.91)     1:48.91 (40.94)     2:22.50 (33.59)
 16 Wagman, Noah G            14 EAST-MR              2:18.60    2:22.53 SILV   
                  30.76     1:06.68 (35.92)     1:51.79 (45.11)     2:22.53 (30.74)
 17 Sequeiros, Noah           14 NYSA-MR              2:15.86    2:22.98 SILV   
                  28.79     1:03.94 (35.15)     1:48.80 (44.86)     2:22.98 (34.18)
 18 Semelsberger, Matt R      14 NYSA-MR              2:24.25    2:23.27 SILV   
                  32.51     1:07.86 (35.35)     1:51.50 (43.64)     2:23.27 (31.77)
 19 Thomas, Dylan J           14 PATS-MR              2:19.09    2:26.18 SILV   
                  31.28     1:09.59 (38.31)     1:51.10 (41.51)     2:26.18 (35.08)
 20 Qu, Matthew Y             14 MWDA-MR              2:25.46    2:26.27 SILV   
                  31.14     1:09.40 (38.26)     1:53.35 (43.95)     2:26.27 (32.92)
 21 Tiso, Gianluca M          14 TRS-MR               2:24.03    2:26.29 SILV   
                  32.78     1:08.62 (35.84)     1:53.15 (44.53)     2:26.29 (33.14)
 22 Storaska, Nathaniel W     14 VAC-MR               2:26.18    2:27.84 SILV   
                  32.35     1:11.96 (39.61)     1:53.78 (41.82)     2:27.84 (34.06)
 23 Desmaras, JC C            14 BGNW-MR              2:26.97    2:28.68 SILV   
                  32.84     1:11.51 (38.67)     1:54.72 (43.21)     2:28.68 (33.96)
 24 Zimouski, Theo            14 Barracudas-MR        2:26.70    2:28.97 SILV   
                  28.01     1:06.10 (38.09)     1:53.04 (46.94)     2:28.97 (35.93)
 25 Lim, Noah B               14 RA-MR                2:28.14    2:29.28 SILV   
                  30.96     1:11.02 (40.06)     1:54.44 (43.42)     2:29.28 (34.84)
 26 Schweppe, Otto W          14 NDAC-MR              2:25.75    2:29.37 SILV   
                  30.76     1:10.50 (39.74)     1:55.27 (44.77)     2:29.37 (34.10)
 27 Kukreti, Satvik           14 RFAC-MR              2:30.49    2:30.50 SILV   
                  33.33     1:12.15 (38.82)     1:56.22 (44.07)     2:30.50 (34.28)
Non-Award Division  
  1 Gorzula, Alexander        14 CFJV-MR              2:13.10    2:11.26 JO     
                  29.14     1:02.93 (33.79)     1:42.66 (39.73)     2:11.26 (28.60)
  2 Gaglione, Carmine         14 SSL-MR               2:29.59    2:31.72        
                  35.12     1:12.59 (37.47)     1:58.74 (46.15)     2:31.72 (32.98)
 -- Wohl, Evan S              14 BGNW-MR              2:23.76        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Boys 14 Year Olds 400 Yard IM
===============================================================================
              4:39.79  14 JO
              4:39.80  14 SMAX Silver Max Cut
              5:09.79  14 SILV Silver Cuts
 Meet Qualifying 14:  4:39.80 - 5:09.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Ma, Kevin W               14 PATS-MR              5:05.72    4:50.20 SILV   
                  30.09     1:06.35 (36.26)     1:44.50 (38.15)     2:23.27 (38.77)
        3:01.80 (38.53)     3:41.91 (40.11)     4:16.59 (34.68)     4:50.20 (33.61)
  2 Monastersky, Alex J       14 NYSA-MR              4:59.63    4:57.68 SILV   
                  29.31     1:04.73 (35.42)     1:43.34 (38.61)     2:21.26 (37.92)
        3:04.30 (43.04)     3:48.08 (43.78)     4:23.99 (35.91)     4:57.68 (33.69)
  3 Qu, Matthew Y             14 MWDA-MR              5:07.29    5:07.94 SILV   
                  30.95     1:09.74 (38.79)     1:49.80 (40.06)     2:28.53 (38.73)
        3:13.34 (44.81)     3:58.81 (45.47)     4:33.81 (35.00)     5:07.94 (34.13)
 
Boys 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                23.79  AGTC
                23.80  SMAX Silver Max Cut
                25.19  SILV Silver Cuts
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Naughton, Liam A          16 BGNW-MR                24.45      24.03 SILV   
  2 Santiago, Lucas A         15 AGMV-MR                24.05      24.07 SILV   
  3 Finley, Mike P            15 PAC-MR                 24.43      24.09 SILV   
  4 Horgan, Edward L          15 HVD-MR                 25.10      24.13 SILV   
  5 Finnerty, William K       16 COND-MR                23.86      24.14 SILV   
  6 Rose, Alex T              15 PAC-MR                 24.16      24.16 SILV   
  7 Douthit, Shane M          15 NYSA-MR                23.83      24.18 SILV   
  8 Domanico, Ethan D         16 NYSA-MR                24.28      24.20 SILV   
  8 Hartigan, Christopher J   16 GAEL-MR                24.39      24.20 SILV   
 10 Lerner, Ryan M            15 VAC-MR                 24.38      24.25 SILV   
 11 Pagel, Jack W             15 PATS-MR                24.58      24.31 SILV   
 12 Bellio, Sam J             17 CFJV-MR                24.00      24.44 SILV   
 13 Rowlands, Mason R         15 NBS-MR                 24.52      24.52 SILV   
 14 Jackson, Dan W            16 NYSA-MR                24.87      24.53 SILV   
 15 Torri, Andrew P           17 HVD-MR                 24.70      24.54 SILV   
 16 Romeo, Justin A           18 DVWM-MR                25.01      24.57 SILV   
 17 Luzzi, Matt N             15 HVD-MR                 24.45      24.58 SILV   
 18 Tycott, Matt L            17 NYSA-MR                24.50      24.61 SILV   
 19 Abrams, Arty A            16 NYSA-MR                24.75      24.69 SILV   
 20 Franklyn, Narmeri S       15 GAEL-MR                24.60      24.70 SILV   
 21 Kim, John D               15 PAC-MR                 25.00      24.84 SILV   
 22 Tiso, Alexander R         16 TRS-MR                 23.97      24.94 SILV   
 23 Costello, Sean M          17 NYSA-MR                24.54      25.14 SILV   
Non-Award Division  
  1 Chen, Stephen             15 COND-MR                23.90      23.56 AGTC   
  2 Celaj, Ilirian            16 Middies Wave-MR        24.93      25.51        
  3 Ruan, Andrew              17 RFAC-MR                24.98      25.54        
  4 Stern, Ben S              15 BGNW-MR                25.12      25.60        
  5 Hammond, Andrew W         15 BGNW-MR                25.09      25.86        
 -- McCurry, Sean             15 CFJV-MR                24.54        DFS        
      Declared false start
 
Boys 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                51.99  AGTC
                52.00  SMAX Silver Max Cut
                54.49  SILV Silver Cuts
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Zupko, Sean P             15 VAC-MR                 52.65      52.05 SILV   
                  25.35       52.05 (26.70)                                        
  2 Pagel, Jack W             15 PATS-MR                53.08      52.16 SILV   
                  25.18       52.16 (26.98)                                        
  3 Turner, Cole V            17 HVD-MR                 52.78      52.31 SILV   
                  25.14       52.31 (27.17)                                        
  4 Hartigan, Christopher J   16 GAEL-MR                52.50      52.60 SILV   
                  25.29       52.60 (27.31)                                        
  5 Chrenko, Alex             17 PAC-MR                 52.11      52.72 SILV   
                  25.28       52.72 (27.44)                                        
  6 Finnerty, William K       16 COND-MR                52.42      52.78 SILV   
                  25.12       52.78 (27.66)                                        
  7 Marzano, Tyler J          15 PAC-MR                 53.07      52.79 SILV   
                  25.45       52.79 (27.34)                                        
  8 Rowlands, Mason R         15 NBS-MR                 54.46      52.84 SILV   
                  25.23       52.84 (27.61)                                        
  9 Lerner, Ryan M            15 VAC-MR                 52.04      52.96 SILV   
                  25.45       52.96 (27.51)                                        
 10 Tycott, Matt L            17 NYSA-MR                53.15      53.18 SILV   
                  25.30       53.18 (27.88)                                        
 11 Pearce, Stephen P         16 RA-MR                  53.37      53.26 SILV   
                  25.40       53.26 (27.86)                                        
 12 Santiago, Lucas A         15 AGMV-MR                53.26      53.48 SILV   
                  25.52       53.48 (27.96)                                        
 13 Finley, Mike P            15 PAC-MR                 52.23      53.49 SILV   
                  25.51       53.49 (27.98)                                        
 14 Snyder Cox, Zane J        15 GAEL-MR                54.34      53.83 SILV   
                  25.72       53.83 (28.11)                                        
 15 Franklyn, Narmeri S       15 GAEL-MR                53.81      54.13 SILV   
                  26.74       54.13 (27.39)                                        
 16 Jackson, Dan W            16 NYSA-MR                53.52      54.33 SILV   
                  26.02       54.33 (28.31)                                        
 17 Costello, Sean M          17 NYSA-MR                52.94      54.48 SILV   
                  26.40       54.48 (28.08)                                        
Non-Award Division  
  1 Domanico, Ethan D         16 NYSA-MR                52.55      51.05 AGTC   
                  24.28       51.05 (26.77)                                        
  2 Douthit, Shane M          15 NYSA-MR                52.92      51.57 AGTC   
                  25.37       51.57 (26.20)                                        
  3 Gordinier, Will K         15 PAC-MR                 52.98      51.66 AGTC   
                  25.05       51.66 (26.61)                                        
  4 Naughton, Liam A          16 BGNW-MR                53.22      51.79 AGTC   
                  24.69       51.79 (27.10)                                        
  5 Chen, Stephen             15 COND-MR                52.42      51.93 AGTC   
                  24.79       51.93 (27.14)                                        
  6 Tiso, Alexander R         16 TRS-MR                 52.68      54.61        
                  25.63       54.61 (28.98)                                        
  7 Celaj, Ilirian            16 Middies Wave-MR        53.94      54.63        
                  26.22       54.63 (28.41)                                        
  8 Rivera, Andrew J          15 SSL-MR                 53.79      54.84        
                  26.16       54.84 (28.68)                                        
  9 Hally, Seamus             15 NDAC-MR                54.25      55.12        
                  26.02       55.12 (29.10)                                        
 10 Luzzi, Matt N             15 HVD-MR                 54.28      55.14        
                  26.37       55.14 (28.77)                                        
 11 Karpenko, Dennis          15 PAC-MR                 53.82      55.31        
                  26.28       55.31 (29.03)                                        
 12 Abrams, Arty A            16 NYSA-MR                53.01      55.36        
                  25.93       55.36 (29.43)                                        
 -- Kim, Willy M              15 PAC-MR                 54.13        DFS        
      Declared false start
 
Boys 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:53.99  AGTC
              1:54.00  SMAX Silver Max Cut
              1:57.99  SILV Silver Cuts
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Adjedj, Michael           16 TRS-MR               1:56.34    1:56.61 SILV   
                  26.29       55.96 (29.67)     1:26.74 (30.78)     1:56.61 (29.87)
  2 Finnerty, William K       16 COND-MR              1:54.50    1:56.68 SILV   
                  26.99       57.10 (30.11)     1:26.97 (29.87)     1:56.68 (29.71)
  3 Celaj, Ilirian            16 Middies Wave-MR      1:55.22    1:57.21 SILV   
                  27.06       56.60 (29.54)     1:27.22 (30.62)     1:57.21 (29.99)
  4 Speare, Ryan A            16 NDAC-MR              1:57.23    1:57.30 SILV   
                  26.88       56.34 (29.46)     1:26.09 (29.75)     1:57.30 (31.21)
Non-Award Division  
  1 Hammond, Andrew W         15 BGNW-MR              1:56.11    1:58.77        
                  27.65       57.36 (29.71)     1:28.31 (30.95)     1:58.77 (30.46)
  2 Tiso, Alexander R         16 TRS-MR               1:57.16    1:59.37        
                  26.74       56.43 (29.69)     1:27.53 (31.10)     1:59.37 (31.84)
  3 Rivera, Andrew J          15 SSL-MR               1:56.87    1:59.62        
                  27.22       57.56 (30.34)     1:28.71 (31.15)     1:59.62 (30.91)
 
Boys 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:10.99  AGTC
              5:11.00  SMAX Silver Max Cut
              5:17.99  SILV Silver Cuts
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Kivlehan, Patrick J       16 NYSA-MR              5:14.34    5:17.14 SILV   
                  27.61       58.20 (30.59)     1:29.78 (31.58)     2:02.20 (32.42)
        2:35.07 (32.87)     3:07.75 (32.68)     3:40.66 (32.91)     4:13.62 (32.96)
        4:46.40 (32.78)     5:17.14 (30.74)                                        
Non-Award Division  
  1 Gordinier, Peter T        18 PAC-MR               5:17.42    5:02.61 AGTC   
                  26.58       56.53 (29.95)     1:27.30 (30.77)     1:57.91 (30.61)
        2:28.26 (30.35)     2:58.89 (30.63)     3:30.52 (31.63)     4:02.22 (31.70)
        4:33.25 (31.03)     5:02.61 (29.36)                                        
  2 Vales, Tanner C           17 EAST-MR              5:13.65    5:04.15 AGTC   
                  26.99       56.94 (29.95)     1:27.82 (30.88)     1:58.89 (31.07)
        2:30.31 (31.42)     3:01.79 (31.48)     3:33.14 (31.35)     4:04.83 (31.69)
        4:35.27 (30.44)     5:04.15 (28.88)                                        
  3 Adjedj, Michael           16 TRS-MR               5:11.94    5:10.37 AGTC   
                  26.44       56.69 (30.25)     1:27.91 (31.22)     1:59.50 (31.59)
        2:31.28 (31.78)     3:03.45 (32.17)     3:35.39 (31.94)     4:07.67 (32.28)
        4:39.70 (32.03)     5:10.37 (30.67)                                        
  4 Kim, John D               15 PAC-MR               5:16.03    5:25.50        
                  27.07       57.55 (30.48)     1:28.82 (31.27)     2:01.55 (32.73)
        2:34.72 (33.17)     3:08.34 (33.62)     3:42.89 (34.55)     4:17.97 (35.08)
        4:52.35 (34.38)     5:25.50 (33.15)                                        
 
Boys 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                59.99  AGTC
              1:00.00  SMAX Silver Max Cut
              1:03.89  SILV Silver Cuts
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Pagel, Jack W             15 PATS-MR              1:03.73    1:00.24 SILV   
                  29.18     1:00.24 (31.06)                                        
  2 Torri, Daniel P           15 HVD-MR               1:00.79    1:00.29 SILV   
                  28.90     1:00.29 (31.39)                                        
  3 Jackson, Dan W            16 NYSA-MR              1:02.04    1:00.67 SILV   
                  29.79     1:00.67 (30.88)                                        
  4 Hally, Seamus             15 NDAC-MR              1:00.84    1:00.72 SILV   
                  28.75     1:00.72 (31.97)                                        
  5 Rowlands, Mason R         15 NBS-MR               1:03.82    1:01.12 SILV   
                  29.51     1:01.12 (31.61)                                        
  6 Lyubman, Sam R            15 PAC-MR               1:03.54    1:01.35 SILV   
                  29.49     1:01.35 (31.86)                                        
  7 Douthit, Shane M          15 NYSA-MR              1:01.98    1:01.39 SILV   
                  30.43     1:01.39 (30.96)                                        
  8 Adjedj, Michael           16 TRS-MR               1:01.15    1:01.88 SILV   
                  30.06     1:01.88 (31.82)                                        
  9 Tsang, Philip M           15 SSL-MR               1:01.10    1:01.92 SILV   
                  30.34     1:01.92 (31.58)                                        
 10 Syphers, David C          18 GAEL-MR              1:00.96    1:02.10 SILV   
                  29.93     1:02.10 (32.17)                                        
 11 Mangan, Kyle D            16 HVD-MR               1:01.99    1:02.55 SILV   
                  30.18     1:02.55 (32.37)                                        
Non-Award Division  
  1 Hartigan, Christopher J   16 GAEL-MR              1:00.32      58.35 AGTC   
                  28.26       58.35 (30.09)                                        
  2 Domanico, Ethan D         16 NYSA-MR              1:00.30      58.65 AGTC   
                  27.65       58.65 (31.00)                                        
  3 Chen, Stephen             15 COND-MR              1:02.09      58.93 AGTC   
                  28.55       58.93 (30.38)                                        
  4 Turner, Cole V            17 HVD-MR               1:02.09      59.58 AGTC   
                  29.21       59.58 (30.37)                                        
  5 Koyfman, Sam D            16 NYSA-MR              1:03.84    1:04.11        
                  30.62     1:04.11 (33.49)                                        
  6 Sun, Robert               16 SSL-MR               1:03.81    1:04.46        
                  31.06     1:04.46 (33.40)                                        
  7 Speare, Ryan A            16 NDAC-MR              1:02.82    1:06.49        
                  31.69     1:06.49 (34.80)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:10.99  AGTC
              2:11.00  SMAX Silver Max Cut
              2:16.89  SILV Silver Cuts
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Snyder Cox, Zane J        15 GAEL-MR              2:13.79    2:12.99 SILV   
                  31.23     1:05.52 (34.29)     1:39.87 (34.35)     2:12.99 (33.12)
  2 Dwyer, Brayden C          15 NYSA-MR              2:14.19    2:13.38 SILV   
                  30.91     1:05.25 (34.34)     1:40.03 (34.78)     2:13.38 (33.35)
  3 Adjedj, Michael           16 TRS-MR               2:12.47    2:13.67 SILV   
                  30.64     1:04.54 (33.90)     1:39.76 (35.22)     2:13.67 (33.91)
  4 Messina, Michael A        16 RFAC-MR              2:11.33    2:14.92 SILV   
                  30.69     1:04.46 (33.77)     1:39.67 (35.21)     2:14.92 (35.25)
  5 Hally, Seamus             15 NDAC-MR              2:15.98    2:15.11 SILV   
                  31.39     1:05.69 (34.30)     1:40.58 (34.89)     2:15.11 (34.53)
Non-Award Division  
  1 Chen, Stephen             15 COND-MR              2:11.69    2:09.20 AGTC   
                  30.46     1:03.13 (32.67)     1:36.63 (33.50)     2:09.20 (32.57)
  2 Tsang, Philip M           15 SSL-MR               2:16.45    2:17.48        
                  32.55     1:07.27 (34.72)     1:42.76 (35.49)     2:17.48 (34.72)
  3 Pearce, Stephen P         16 RA-MR                2:14.85    2:23.14        
                  32.35     1:07.77 (35.42)     1:46.00 (38.23)     2:23.14 (37.14)
 
Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:06.49  AGTC
              1:06.50  SMAX Silver Max Cut
              1:10.89  SILV Silver Cuts
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Lerner, Ryan M            15 VAC-MR               1:09.15    1:06.89 SILV   
                  31.32     1:06.89 (35.57)                                        
  2 Finley, Mike P            15 PAC-MR               1:07.98    1:07.38 SILV   
                  32.67     1:07.38 (34.71)                                        
  3 Tycott, Matt L            17 NYSA-MR              1:07.33    1:07.39 SILV   
                  31.60     1:07.39 (35.79)                                        
  4 Liu, Charles Y            15 NYSA-MR              1:07.72    1:07.66 SILV   
                  32.43     1:07.66 (35.23)                                        
  5 Choi, Ethan Y             15 PAC-MR               1:08.53    1:07.72 SILV   
                  32.13     1:07.72 (35.59)                                        
  6 Torri, Andrew P           17 HVD-MR               1:06.91    1:07.95 SILV   
                  31.31     1:07.95 (36.64)                                        
  7 Dwyer, Brayden C          15 NYSA-MR              1:09.47    1:08.23 SILV   
                  32.28     1:08.23 (35.95)                                        
  8 Marzano, Tyler J          15 PAC-MR               1:09.51    1:08.52 SILV   
                  32.28     1:08.52 (36.24)                                        
  9 Naughton, Liam A          16 BGNW-MR              1:07.99    1:08.56 SILV   
                  32.75     1:08.56 (35.81)                                        
 10 Luzzi, Matt N             15 HVD-MR               1:07.56    1:08.90 SILV   
                  31.62     1:08.90 (37.28)                                        
 11 Horgan, Edward L          15 HVD-MR               1:10.25    1:09.29 SILV   
                  32.32     1:09.29 (36.97)                                        
 12 Quinn, Louis              17 COND-MR              1:10.76    1:09.49 SILV   
                  32.32     1:09.49 (37.17)                                        
 13 Chen, Stephen             15 COND-MR              1:09.19    1:09.50 SILV   
                  32.83     1:09.50 (36.67)                                        
 14 Rose, Alex T              15 PAC-MR               1:10.82    1:09.60 SILV   
                  32.69     1:09.60 (36.91)                                        
 15 Koyfman, Sam D            16 NYSA-MR              1:10.00    1:10.24 SILV   
                  32.73     1:10.24 (37.51)                                        
Non-Award Division  
  1 Kim, John D               15 PAC-MR               1:06.75    1:05.66 AGTC   
                  31.08     1:05.66 (34.58)                                        
  2 Suchy, Nicholas H         16 VAC-MR               1:07.15    1:06.50 SMAX   
                  30.68     1:06.50 (35.82)                                        
  3 Lam, Vincent W            15 Barracudas-MR        1:09.64    1:11.79        
                  33.64     1:11.79 (38.15)                                        
  4 Darrell, Mikey A          16 Barracudas-MR        1:07.16    1:12.73        
                  34.39     1:12.73 (38.34)                                        
  5 Hammond, Andrew W         15 BGNW-MR              1:10.35    1:16.57        
                  35.34     1:16.57 (41.23)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:30.09  AGTC
              2:30.10  SMAX Silver Max Cut
              2:36.79  SILV Silver Cuts
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Dwyer, Brayden C          15 NYSA-MR              2:32.00    2:30.72 SILV   
                  33.68     1:13.05 (39.37)     1:51.93 (38.88)     2:30.72 (38.79)
  2 Chen, Stephen             15 COND-MR              2:30.28    2:31.64 SILV   
                  34.43     1:12.62 (38.19)     1:51.72 (39.10)     2:31.64 (39.92)
  3 Rose, Alex T              15 PAC-MR               2:33.95    2:32.18 SILV   
                  33.55     1:13.64 (40.09)     1:52.67 (39.03)     2:32.18 (39.51)
  4 Quinn, Louis              17 COND-MR              2:32.78    2:32.25 SILV   
                  33.77     1:11.99 (38.22)     1:51.41 (39.42)     2:32.25 (40.84)
Non-Award Division  
  1 Koyfman, Sam D            16 NYSA-MR              2:32.71    2:28.27 AGTC   
                  32.95     1:11.57 (38.62)     1:50.47 (38.90)     2:28.27 (37.80)
  2 Marzano, Tyler J          15 PAC-MR               2:30.94    2:28.41 AGTC   
                  33.25     1:10.82 (37.57)     1:49.55 (38.73)     2:28.41 (38.86)
  3 Liu, Charles Y            15 NYSA-MR              2:35.51    2:28.44 AGTC   
                  33.91     1:11.07 (37.16)     1:50.31 (39.24)     2:28.44 (38.13)
  4 Domanico, Ethan D         16 NYSA-MR              2:32.71    2:28.50 AGTC   
                  32.97     1:10.64 (37.67)     1:49.01 (38.37)     2:28.50 (39.49)
  5 Lerner, Ryan M            15 VAC-MR               2:35.43    2:29.15 AGTC   
                  32.68     1:11.12 (38.44)     1:51.15 (40.03)     2:29.15 (38.00)
  6 Torri, Andrew P           17 HVD-MR               2:34.60    2:29.82 AGTC   
                  32.49     1:10.19 (37.70)     1:50.19 (40.00)     2:29.82 (39.63)
  7 Hahn, Benjamin R          15 RA-MR                2:36.33    2:39.25        
                  34.22     1:13.72 (39.50)     1:56.11 (42.39)     2:39.25 (43.14)
 
Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                57.99  AGTC
                58.00  SMAX Silver Max Cut
              1:02.59  SILV Silver Cuts
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Pagel, Jack W             15 PATS-MR              1:00.12      58.11 SILV   
                  27.15       58.11 (30.96)                                        
  2 Horgan, Edward L          15 HVD-MR                 59.86      58.49 SILV   
                  26.90       58.49 (31.59)                                        
  3 Koyfman, Sam D            16 NYSA-MR                58.11      58.72 SILV   
                  26.54       58.72 (32.18)                                        
  4 Hartigan, Christopher J   16 GAEL-MR              1:01.11      59.01 SILV   
                  27.75       59.01 (31.26)                                        
  5 Hally, Seamus             15 NDAC-MR                58.89      59.85 SILV   
                  27.28       59.85 (32.57)                                        
  6 Stern, Ben S              15 BGNW-MR              1:01.23    1:00.47 SILV   
                  28.23     1:00.47 (32.24)                                        
  7 Tycott, Matt L            17 NYSA-MR              1:00.34    1:00.53 SILV   
                  28.72     1:00.53 (31.81)                                        
  8 Chrenko, Alex             17 PAC-MR               1:00.40    1:00.72 SILV   
                  28.07     1:00.72 (32.65)                                        
  9 Domanico, Ethan D         16 NYSA-MR              1:00.71    1:00.94 SILV   
                  26.66     1:00.94 (34.28)                                        
 10 Romeo, Justin A           18 DVWM-MR              1:01.44    1:01.36 SILV   
                  28.66     1:01.36 (32.70)                                        
 11 Rivera, Andrew J          15 SSL-MR               1:00.27    1:01.41 SILV   
                  25.48     1:01.41 (35.93)                                        
 12 Rowlands, Mason R         15 NBS-MR               1:01.18    1:01.42 SILV   
                  28.71     1:01.42 (32.71)                                        
 13 Santiago, Lucas A         15 AGMV-MR              1:01.59    1:01.58 SILV   
                  28.17     1:01.58 (33.41)                                        
 14 Pearce, Stephen P         16 RA-MR                  59.33    1:01.65 SILV   
                  28.27     1:01.65 (33.38)                                        
 15 Messina, Michael A        16 RFAC-MR              1:01.72    1:02.14 SILV   
                  28.61     1:02.14 (33.53)                                        
 16 Tsang, Philip M           15 SSL-MR               1:01.88    1:02.35 SILV   
                  29.58     1:02.35 (32.77)                                        
 17 Karpenko, Dennis          15 PAC-MR               1:01.91    1:02.36 SILV   
                  28.69     1:02.36 (33.67)                                        
Non-Award Division  
  1 Lyubman, Sam R            15 PAC-MR                 58.46      56.92 AGTC   
                  26.83       56.92 (30.09)                                        
  2 Celaj, Ilirian            16 Middies Wave-MR        59.83    1:02.82        
                  29.29     1:02.82 (33.53)                                        
  3 Douthit, Shane M          15 NYSA-MR                58.95    1:02.96        
                  29.09     1:02.96 (33.87)                                        
  4 Finley, Mike P            15 PAC-MR               1:00.04    1:03.86        
                  30.18     1:03.86 (33.68)                                        
  5 Finnerty, William K       16 COND-MR              1:01.66    1:04.80        
                  29.46     1:04.80 (35.34)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:12.49  AGTC
              2:12.50  SMAX Silver Max Cut
              2:24.99  SILV Silver Cuts
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Chen, Stephen             15 COND-MR              2:21.92    2:18.53 SILV   
                  29.48     1:04.47 (34.99)     1:41.93 (37.46)     2:18.53 (36.60)
  2 Celaj, Ilirian            16 Middies Wave-MR      2:14.88    2:18.61 SILV   
                  30.19     1:03.56 (33.37)     1:40.18 (36.62)     2:18.61 (38.43)
  3 Rivera, Andrew J          15 SSL-MR               2:20.78    2:18.70 SILV   
                  30.26     1:04.98 (34.72)     1:41.73 (36.75)     2:18.70 (36.97)
  4 Baez, Frank A             16 TRS-MR               2:18.25    2:18.86 SILV   
                  29.85     1:04.05 (34.20)     1:40.59 (36.54)     2:18.86 (38.27)
  5 Tycott, Matt L            17 NYSA-MR              2:18.06    2:20.66 SILV   
                  31.11     1:06.60 (35.49)     1:43.58 (36.98)     2:20.66 (37.08)
Non-Award Division  
  1 Liu, Evan                 15 NYSA-MR              2:14.62    2:06.15 AGTC   
                  27.23       59.07 (31.84)     1:32.33 (33.26)     2:06.15 (33.82)
  2 Lyubman, Sam R            15 PAC-MR               2:14.32    2:11.58 AGTC   
                  28.64     1:01.70 (33.06)     1:36.28 (34.58)     2:11.58 (35.30)
  3 Pekarchuk, Yara           15 COND-MR              2:22.88    2:25.37        
                  31.93     1:09.04 (37.11)     1:46.63 (37.59)     2:25.37 (38.74)
  4 Weitzen, Zach             16 Storm-MR             2:22.55    2:28.01        
                  31.37     1:06.67 (35.30)     1:47.77 (41.10)     2:28.01 (40.24)
 
Boys 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
              2:07.99  AGTC
              2:08.00  SMAX Silver Max Cut
              2:27.79  SILV Silver Cuts
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Hartigan, Christopher J   16 GAEL-MR              2:09.23    2:08.64 SILV   
                  27.57     1:00.11 (32.54)     1:38.66 (38.55)     2:08.64 (29.98)
  2 Kim, John D               15 PAC-MR               2:10.47    2:09.61 SILV   
                  27.33     1:01.32 (33.99)     1:39.20 (37.88)     2:09.61 (30.41)
  3 Domanico, Ethan D         16 NYSA-MR              2:11.17    2:10.60 SILV   
                  27.50     1:00.54 (33.04)     1:40.43 (39.89)     2:10.60 (30.17)
  4 Naughton, Liam A          16 BGNW-MR              2:08.73    2:12.02 SILV   
                  28.95     1:01.65 (32.70)     1:42.23 (40.58)     2:12.02 (29.79)
  5 Rose, Alex T              15 PAC-MR               2:10.43    2:12.37 SILV   
                  28.08     1:02.88 (34.80)     1:42.05 (39.17)     2:12.37 (30.32)
  6 Chen, Stephen             15 COND-MR              2:14.53    2:12.64 SILV   
                  28.61     1:01.75 (33.14)     1:43.83 (42.08)     2:12.64 (28.81)
  7 Suchy, Nicholas H         16 VAC-MR               2:17.19    2:12.93 SILV   
                  28.55     1:03.93 (35.38)     1:41.69 (37.76)     2:12.93 (31.24)
  8 Adjedj, Michael           16 TRS-MR               2:09.07    2:13.48 SILV   
                  28.38     1:03.06 (34.68)     1:43.62 (40.56)     2:13.48 (29.86)
  9 Snyder Cox, Zane J        15 GAEL-MR              2:15.39    2:13.70 SILV   
                  29.79     1:02.71 (32.92)     1:43.97 (41.26)     2:13.70 (29.73)
 10 Burger, Dan E             17 NDAC-MR              2:15.75    2:13.76 SILV   
                  28.41     1:02.56 (34.15)     1:40.49 (37.93)     2:13.76 (33.27)
 11 Lyubman, Sam R            15 PAC-MR               2:17.12    2:13.91 SILV   
                  27.59     1:01.91 (34.32)     1:42.97 (41.06)     2:13.91 (30.94)
 12 Choi, Ethan Y             15 PAC-MR               2:17.66    2:13.97 SILV   
                  29.79     1:06.14 (36.35)     1:43.80 (37.66)     2:13.97 (30.17)
 13 Finley, Mike P            15 PAC-MR               2:08.29    2:14.09 SILV   
                  28.38     1:01.61 (33.23)     1:42.30 (40.69)     2:14.09 (31.79)
 14 Koyfman, Sam D            16 NYSA-MR              2:14.44    2:14.55 SILV   
                  27.54     1:02.15 (34.61)     1:44.18 (42.03)     2:14.55 (30.37)
 15 Liu, Charles Y            15 NYSA-MR              2:13.69    2:14.84 SILV   
                  28.65     1:04.48 (35.83)     1:44.73 (40.25)     2:14.84 (30.11)
 16 Franklyn, Narmeri S       15 GAEL-MR              2:14.51    2:15.02 SILV   
                  27.58     1:05.53 (37.95)     1:43.01 (37.48)     2:15.02 (32.01)
 17 Finnerty, William K       16 COND-MR              2:18.78    2:15.21 SILV   
                  27.62     1:02.46 (34.84)     1:43.93 (41.47)     2:15.21 (31.28)
 18 Lerner, Ryan M            15 VAC-MR               2:12.25    2:15.37 SILV   
                  28.59     1:04.70 (36.11)     1:44.19 (39.49)     2:15.37 (31.18)
 19 Rivera, Andrew J          15 SSL-MR               2:20.36    2:15.55 SILV   
                  28.30     1:03.83 (35.53)     1:45.86 (42.03)     2:15.55 (29.69)
 20 Marzano, Tyler J          15 PAC-MR               2:20.19    2:16.40 SILV   
                  30.04     1:04.89 (34.85)     1:45.41 (40.52)     2:16.40 (30.99)
 20 Torri, Andrew P           17 HVD-MR               2:15.83    2:16.40 SILV   
                  29.60     1:06.75 (37.15)     1:45.29 (38.54)     2:16.40 (31.11)
 22 Stern, Ben S              15 BGNW-MR              2:15.33    2:16.67 SILV   
                  28.61     1:03.74 (35.13)     1:45.31 (41.57)     2:16.67 (31.36)
 23 Romeo, Justin A           18 DVWM-MR              2:19.41    2:16.72 SILV   
                  29.15     1:06.70 (37.55)     1:45.51 (38.81)     2:16.72 (31.21)
 24 Syphers, David C          18 GAEL-MR              2:17.56    2:16.97 SILV   
                  29.89     1:03.14 (33.25)     1:45.37 (42.23)     2:16.97 (31.60)
 25 Rowlands, Mason R         15 NBS-MR               2:15.33    2:17.00 SILV   
                  28.45     1:04.34 (35.89)     1:47.14 (42.80)     2:17.00 (29.86)
 26 Tiso, Alexander R         16 TRS-MR               2:13.21    2:17.28 SILV   
                  28.52     1:02.75 (34.23)     1:46.17 (43.42)     2:17.28 (31.11)
 27 Tsang, Philip M           15 SSL-MR               2:13.31    2:17.78 SILV   
                  29.75     1:05.21 (35.46)     1:46.89 (41.68)     2:17.78 (30.89)
 28 Hahn, Benjamin R          15 RA-MR                2:14.77    2:18.10 SILV   
                  30.74     1:03.29 (32.55)     1:45.71 (42.42)     2:18.10 (32.39)
 29 Douthit, Shane M          15 NYSA-MR              2:17.80    2:18.38 SILV   
                  29.37     1:06.10 (36.73)     1:50.63 (44.53)     2:18.38 (27.75)
 30 Gutierrez Jr, Angel       16 COND-MR              2:25.00    2:19.03 SILV   
                  27.51     1:01.71 (34.20)     1:47.57 (45.86)     2:19.03 (31.46)
 31 Danaher, William T        16 AGMV-MR              2:16.41    2:19.65 SILV   
                  29.05     1:05.85 (36.80)     1:47.89 (42.04)     2:19.65 (31.76)
 32 Quinn, Louis              17 COND-MR              2:22.98    2:20.05 SILV   
                  32.21     1:08.95 (36.74)     1:48.30 (39.35)     2:20.05 (31.75)
 33 Messina, Michael A        16 RFAC-MR              2:18.20    2:20.55 SILV   
                  29.44     1:03.54 (34.10)     1:49.93 (46.39)     2:20.55 (30.62)
 34 Karpenko, Dennis          15 PAC-MR               2:24.65    2:21.08 SILV   
                  28.46     1:04.45 (35.99)     1:48.60 (44.15)     2:21.08 (32.48)
 35 Celaj, Ilirian            16 Middies Wave-MR      2:18.43    2:21.28 SILV   
                  29.61     1:05.57 (35.96)     1:50.66 (45.09)     2:21.28 (30.62)
 36 Baez, Frank A             16 TRS-MR               2:19.10    2:22.17 SILV   
                  29.11     1:05.02 (35.91)     1:48.26 (43.24)     2:22.17 (33.91)
 37 Mangan, Kyle D            16 HVD-MR               2:23.25    2:22.36 SILV   
                  29.28     1:03.07 (33.79)     1:48.11 (45.04)     2:22.36 (34.25)
 38 Gordinier, Will K         15 PAC-MR               2:23.56    2:23.41 SILV   
                  30.90     1:08.97 (38.07)     1:51.10 (42.13)     2:23.41 (32.31)
 39 Gay, Harrison M           17 SSL-MR               2:18.09    2:23.59 SILV   
                  30.52     1:07.33 (36.81)     1:49.83 (42.50)     2:23.59 (33.76)
 40 Gash, Richard W           16 PATS-MR              2:22.03    2:26.84 SILV   
                  30.88     1:09.39 (38.51)     1:52.56 (43.17)     2:26.84 (34.28)
 41 Weitzen, Zach             16 Storm-MR             2:27.34    2:26.90 SILV   
                  30.46     1:09.19 (38.73)     1:53.62 (44.43)     2:26.90 (33.28)
 42 Lam, Vincent W            15 Barracudas-MR        2:22.78    2:27.55 SILV   
                  30.61     1:10.53 (39.92)     1:52.93 (42.40)     2:27.55 (34.62)
Non-Award Division  
  1 Pagel, Jack W             15 PATS-MR              2:13.20    2:07.17 AGTC   
                  27.09       59.47 (32.38)     1:38.14 (38.67)     2:07.17 (29.03)
  2 Tomioka, Joshua H         15 PAC-MR               2:27.40    2:29.93        
                  30.53     1:09.12 (38.59)     1:53.08 (43.96)     2:29.93 (36.85)
  3 White, Liam E             17 PATS-MR              2:24.81    2:31.83        
                  32.19     1:10.54 (38.35)     1:56.10 (45.56)     2:31.83 (35.73)
 -- Luzzi, Matt N             15 HVD-MR               2:20.50         DQ        
      No Show Penalty Event - Misc
 -- Kivlehan, Patrick J       16 NYSA-MR              2:22.81         DQ        
      Arms not in same horizontal plane - breast
 -- Dwyer, Brayden C          15 NYSA-MR              2:16.57        DFS        
      Declared false start - Misc
 -- Turner, Cole V            17 HVD-MR               2:20.19        DFS        
      Declared false start - Misc
 -- Kim, Willy M              15 PAC-MR               2:13.77        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Boys 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
              4:41.99  AGTC
              4:42.00  SMAX Silver Max Cut
              4:45.89  SILV Silver Cuts
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vales, Tanner C           17 EAST-MR              4:45.44    4:34.18 AGTC   
                  30.33     1:05.01 (34.68)     1:41.64 (36.63)     2:17.20 (35.56)
        2:55.44 (38.24)     3:34.37 (38.93)     4:05.33 (30.96)     4:34.18 (28.85)
  2 Kim, John D               15 PAC-MR               4:42.32    4:35.97 AGTC   
                  27.46       59.28 (31.82)     1:35.49 (36.21)     2:12.15 (36.66)
        2:51.78 (39.63)     3:32.18 (40.40)     4:04.69 (32.51)     4:35.97 (31.28)
 
Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Marzano, Tyler J          15 PAC-MR                    NT      23.94        
  2 Brown, Olivia F           15 WSSC-MR                   NT      27.19        
  3 Hannon, Morgan A          12 HVD-MR                    NT      28.24        
  4 Lenes, Katie S            12 Storm-MR                  NT      28.52        
  5 Dabo, Mariama F           12 HVD-MR                    NT      28.95        
  6 Speare, Troy D            11 NDAC-MR                   NT      29.00        
  7 DeSiena, Kaitlyn          11 CFJV-MR                   NT      29.19        
  8 Romanov, Vicky B          12 PAC-MR                    NT      29.25        
  9 Murray, Casey L           11 MWDA-MR                   NT      29.47        
 10 Sarier-Smith, Hannah F    12 PAC-MR                    NT      29.48        
 11 Milstein, Jillian E       11 PAC-MR                    NT      29.93        
 12 Tula, Xavier A            11 COND-MR                   NT      30.06        
 13 Oakes, Maya I             11 PBAC-MR                   NT      30.11        
 14 Scanga, Adriana C         11 COND-MR                   NT      30.42        
 15 Payne, Tristan A          12 RA-MR                     NT      33.23        
 
Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donaldson, AJ E           14 Barracudas-MR             NT      25.11        
  2 Donohoe, Madison E        13 COND-MR                   NT      26.79        
  3 Ullinger, Hannah M        13 HVD-MR                    NT      26.97        
  4 Jenkins, Shae K           14 NDAC-MR                   NT      27.22        
  5 Perillo, Austin J         10 MWDA-MR                   NT      29.42        
 
Mixed 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Turner, Cole V            17 HVD-MR                    NT      52.18        
  2 Lenes, Katie S            12 Storm-MR                  NT    1:00.03        
  3 Hannon, Morgan A          12 HVD-MR                    NT    1:00.09        
 
Mixed 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Turner, Cole V            17 HVD-MR                    NT      51.75        
                  24.57       51.75 (27.18)                                        
  2 Maffucci, Ava J           15 RA-MR                     NT      57.76        
                  27.55       57.76 (30.21)                                        
  3 Tula, Kelly A             12 COND-MR                   NT    1:00.42        
                  28.92     1:00.42 (31.50)                                        
  4 Abrams, Anna M            15 NYSA-MR                   NT    1:00.71        
                  28.64     1:00.71 (32.07)                                        
  5 Cordeiro, Alex I          16 HVD-MR                    NT    1:01.87        
                  29.23     1:01.87 (32.64)                                        
  6 Colaizzo, Natalie A       16 HVD-MR                    NT    1:02.06        
                  27.56     1:02.06 (34.50)                                        
 
Mixed 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abramson, Jesse A         13 AGMV-MR                   NT      57.57        
                  28.05       57.57 (29.52)                                        
  2 Hannon, Morgan A          12 HVD-MR                    NT      59.55        
                  29.04       59.55 (30.51)                                        
 
Mixed 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lemieux, Robyn B          16 HVD-MR                    NT      56.54        
                  27.30       56.54 (29.24)                                        
  2 Wienckowski, Grace A      14 VAC-MR                    NT      57.94        
                  27.90       57.94 (30.04)                                        
  3 Moran, Jack M             13 BGNW-MR                   NT      58.74        
                  28.07       58.74 (30.67)                                        
  4 Goldstein, Charley A      13 BGNW-MR                   NT    1:00.08        
                  28.52     1:00.08 (31.56)                                        
  5 Skoglund, Kyra P          13 SSL-MR                    NT    1:00.26        
                  29.13     1:00.26 (31.13)                                        
 
Mixed 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Horgan, Rosemary E        12 HVD-MR                    NT    2:12.87        
                  31.59     1:05.09 (33.50)     1:39.69 (34.60)     2:12.87 (33.18)
  2 Speare, Ryan A            16 NDAC-MR                   NT    2:19.74        
                  57.44     1:28.68 (31.24)     1:59.84 (31.16)     2:19.74 (19.90)
 
Mixed 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ippolito, Sara K          14 VAC-MR                    NT    2:06.18        
                  28.30       59.83 (31.53)     1:33.08 (33.25)     2:06.18 (33.10)
  2 Tirch, Doriana R          10 HVD-MR                    NT    2:29.63        
                  33.38     1:12.20 (38.82)     1:51.21 (39.01)     2:29.63 (38.42)
 
Mixed 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bagnini-Nagel, Basie A    13 NYSA-MR                   NT    2:17.80        
                  31.11     1:06.33 (35.22)     1:42.88 (36.55)     2:17.80 (34.92)
 
Mixed 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lemieux, Robyn B          16 HVD-MR                    NT    2:02.32        
 
Mixed 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calone, Eliana R          11 MWDA-MR                   NT    6:06.14        
                  31.62     1:07.20 (35.58)     1:44.12 (36.92)     2:22.08 (37.96)
        2:59.69 (37.61)     3:37.89 (38.20)     4:15.35 (37.46)     4:53.53 (38.18)
        5:31.24 (37.71)     6:06.14 (34.90)                                        
  2 Henson, Emma V            10 HVD-MR                    NT    6:24.67        
                  33.61     1:12.18 (38.57)     1:51.65 (39.47)     2:31.01 (39.36)
        3:10.25 (39.24)     3:49.38 (39.13)     4:29.42 (40.04)     5:10.46 (41.04)
        5:49.29 (38.83)     6:24.67 (35.38)                                        
 
Mixed 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Amerson, Sydney D         11 Storm-MR                  NT      32.70        
  2 Wu, Serena Y              12 UN-MR                     NT      33.14        
 
Mixed 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moore, Cora M             10 Storm-MR                  NT      36.16        
  2 Callaghan, Brigid M       10 BGNW-MR                   NT      37.07        
 
Mixed 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sarier-Smith, Hannah F    12 PAC-MR                    NT      33.53        
 
Mixed 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wohl, Evan S              14 BGNW-MR                   NT    1:02.10        
                  30.28     1:02.10 (31.82)                                        
  2 Yurcisin, Sloane N        14 SSL-MR                    NT    1:03.94        
                  31.32     1:03.94 (32.62)                                        
  3 Gregersen, Leah           10 RA-MR                     NT    1:16.94        
                  37.86     1:16.94 (39.08)                                        
  4 Hau, Brad R               10 COND-MR                   NT    1:23.62        
                  37.93     1:23.62 (45.69)                                        
  5 Sohng, Xander D           10 Storm-MR                  NT    1:30.68        
                  36.43     1:30.68 (54.25)                                        
 
Mixed 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wohl, Evan S              14 BGNW-MR                   NT    1:05.25        
                  32.68     1:05.25 (32.57)                                        
 
Mixed 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rose, Alex T              15 PAC-MR                    NT      57.35        
  2 Pagel, Jack W             15 PATS-MR                   NT    1:01.38        
                  29.33     1:01.38 (32.05)                                        
  3 Rowlands, Mason R         15 NBS-MR                    NT    1:02.19        
                  30.22     1:02.19 (31.97)                                        
  4 Joyce, Maggie K           12 Storm-MR                  NT    1:07.89        
                  32.93     1:07.89 (34.96)                                        
  5 Bruno, Nick J             11 NYSA-MR                   NT    1:10.64        
                  33.96     1:10.64 (36.68)                                        
 
Mixed 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dwyer, Brayden C          15 NYSA-MR                   NT    2:11.39        
                  30.19     1:03.83 (33.64)     1:38.19 (34.36)     2:11.39 (33.20)
  2 Douthit, Shane M          15 NYSA-MR                   NT    2:16.72        
                  32.45     1:07.04 (34.59)     1:41.15 (34.11)     2:16.72 (35.57)
  3 Bertuccioli, Asia A       15 GAEL-MR                   NT    2:22.82        
                  32.95     1:08.39 (35.44)     1:46.00 (37.61)     2:22.82 (36.82)
  4 Beezer, Kristina G        15 MWDA-MR                   NT    2:27.55        
                  33.83     1:11.01 (37.18)     1:49.47 (38.46)     2:27.55 (38.08)
  5 Douthit, Lydia R          12 NYSA-MR                   NT    2:28.19        
                  34.53     1:12.60 (38.07)     1:51.29 (38.69)     2:28.19 (36.90)
  6 Sohng, Ella M             12 Storm-MR                  NT    2:30.08        
                  34.78     1:12.31 (37.53)     1:51.85 (39.54)     2:30.08 (38.23)
 
Mixed 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yoo, Emily Y              14 PAC-MR                    NT    2:16.19        
                  32.02     1:05.79 (33.77)     1:40.94 (35.15)     2:16.19 (35.25)
  2 Santora, Loretta G        11 MWDA-MR                   NT    2:20.38        
                  32.30     1:07.09 (34.79)     1:43.76 (36.67)     2:20.38 (36.62)
  3 Naughton, Kiera H         13 BGNW-MR                   NT    2:20.73        
                  32.21     1:07.14 (34.93)     1:44.66 (37.52)     2:20.73 (36.07)
 
Mixed 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santora, Loretta G        11 MWDA-MR                   NT    2:20.83        
                  32.56     1:08.19 (35.63)     1:44.94 (36.75)     2:20.83 (35.89)
  2 Barnes, Alex S            16 NYSA-MR                   NT    2:24.74        
                  31.75     1:07.53 (35.78)     1:45.88 (38.35)     2:24.74 (38.86)
 
Mixed 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Pece, Delaney R           12 PATS-MR                   NT      35.43        
  2 Largen, Caroline F        12 UN-MR                     NT      36.52        
 
Mixed 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Greiner, Katie E          12 MWDA-MR                   NT      36.99        
  2 Anselmi, Margeaux L       11 COND-MR                   NT      38.37        
  3 Donikyan, Sofia M         10 PATS-MR                   NT      41.09        
  4 Sullivan, Griffin C        9 GAEL-MR                   NT      42.77        
  5 Kim, Jay                  10 COND-MR                   NT      43.17        
  6 Rocchio, Carver R         10 Barracudas-MR             NT      43.81        
  7 Sykes, Ryan R              9 BGNW-MR                   NT      43.89        
 
Mixed 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Del Rosario, Jake C       11 PATS-MR                   NT      36.23        
  2 Largen, Caroline F        12 UN-MR                     NT      36.71        
  3 Horgan, Rosemary E        12 HVD-MR                    NT      37.37        
  4 Milstein, Jillian E       11 PAC-MR                    NT      38.10        
  5 Anselmi, Margeaux L       11 COND-MR                   NT      38.96        
  6 Santos, Lilly G           11 PAC-MR                    NT      39.68        
 
Mixed 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Donnell, Mairead E      17 HVD-MR                    NT    1:22.16        
 
Mixed 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Herbert, Owain G          14 NDAC-MR                   NT    1:11.85        
                  33.83     1:11.85 (38.02)                                        
  2 Whitlatch, Caroline M     13 SSL-MR                    NT    1:15.93        
                  35.93     1:15.93 (40.00)                                        
  3 Fagan, Paige C            13 BGNW-MR                   NT    1:18.41        
                  36.98     1:18.41 (41.43)                                        
  4 Jarvis, Cassie D          12 HVD-MR                    NT    1:19.11        
                  36.86     1:19.11 (42.25)                                        
  5 Joyce, Molly I            10 Storm-MR                  NT    1:32.50        
                  43.98     1:32.50 (48.52)                                        
 
Mixed 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dwyer, Aidan P            10 COND-MR                   NT    1:34.32        
                  44.93     1:34.32 (49.39)                                        
  2 Ha, Connor                10 LIFE-MR                   NT    1:35.18        
                  45.94     1:35.18 (49.24)                                        
 
Mixed 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Suchy, Nicholas H         16 VAC-MR                    NT    1:06.99        
                  30.69     1:06.99 (36.30)                                        
  2 Lerner, Ryan M            15 VAC-MR                    NT    1:07.99        
                  31.92     1:07.99 (36.07)                                        
  3 Lee, Michelle S           15 PAC-MR                    NT    1:11.74        
                  33.72     1:11.74 (38.02)                                        
  4 De Chiara, Sofia J        15 GAEL-MR                   NT    1:15.28        
                  35.55     1:15.28 (39.73)                                        
  5 Smith, Katie M            16 NYSA-MR                   NT    1:15.38        
                  34.71     1:15.38 (40.67)                                        
  6 Jarvis, Cassie D          12 HVD-MR                    NT    1:20.31        
                  37.31     1:20.31 (43.00)                                        
 
Mixed 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dwyer, Brayden C          15 NYSA-MR                   NT    2:27.57        
                  32.17     1:10.53 (38.36)     1:49.23 (38.70)     2:27.57 (38.34)
  2 Ma, Kevin W               14 PATS-MR                   NT    2:30.71        
                  34.38     1:12.76 (38.38)     1:51.52 (38.76)     2:30.71 (39.19)
  3 Shao, Carolyn Y           13 PATS-MR                   NT    2:39.74        
                  34.83     1:14.86 (40.03)     1:56.34 (41.48)     2:39.74 (43.40)
 
Mixed 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Austin, Jessica R         15 RA-MR                     NT    2:46.67        
                  36.68     1:18.25 (41.57)     2:02.40 (44.15)     2:46.67 (44.27)
  2 O'Neill, Jade R           12 COND-MR                   NT    3:00.66        
                  39.96     1:25.85 (45.89)     2:13.38 (47.53)     3:00.66 (47.28)
 
Mixed 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez, Renata A        10 PATS-MR                   NT      35.66        
  2 Mack, Skylar R            10 PATS-MR                   NT      36.15        
  3 Rocchio, Carver R         10 Barracudas-MR             NT      37.05        
 
Mixed 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zoelle, Ryan G            10 PAC-MR                    NT      38.38        
 
Mixed 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abrams, Arty A            16 NYSA-MR                   NT      58.94        
                  27.16       58.94 (31.78)                                        
  2 Hally, Seamus             15 NDAC-MR                   NT    1:00.54        
                  27.58     1:00.54 (32.96)                                        
  3 Milla, Madison I          13 COND-MR                   NT    1:04.53        
                  30.35     1:04.53 (34.18)                                        
  4 Burda, Sophia J           16 HVD-MR                    NT    1:04.77        
                  30.25     1:04.77 (34.52)                                        
  5 Shaw, Jessica M           15 PAC-MR                    NT    1:08.18        
                  31.49     1:08.18 (36.69)                                        
  6 Fanshawe, Patrick J       11 COND-MR                   NT    1:16.90        
                  34.83     1:16.90 (42.07)                                        
 
Mixed 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koyfman, Sam D            16 NYSA-MR                   NT      58.14        
                  26.41       58.14 (31.73)                                        
  2 Tycott, Matt L            17 NYSA-MR                   NT      58.95        
                  27.52       58.95 (31.43)                                        
  3 Wilkinson, Jay            14 CFJV-MR                   NT    1:02.08        
                  29.25     1:02.08 (32.83)                                        
  4 Milla, Madison I          13 COND-MR                   NT    1:04.79        
                  30.45     1:04.79 (34.34)                                        
  5 Calone, Emilia R          10 MWDA-MR                   NT    1:13.28        
                  33.12     1:13.28 (40.16)                                        
  6 Moody, Paul C             10 PATS-MR                   NT    1:25.84        
                  37.04     1:25.84 (48.80)                                        
 
Mixed 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mattone, Vincent          14 NYSA-MR                   NT    1:01.64        
                  29.15     1:01.64 (32.49)                                        
  2 Dickman, Kellen           14 VAC-MR                    NT    1:01.71        
                  28.01     1:01.71 (33.70)                                        
  3 Chenski, Emma S           14 PATS-MR                   NT    1:04.32        
                  29.55     1:04.32 (34.77)                                        
  4 Milla, Madison I          13 COND-MR                   NT    1:05.28        
                  30.57     1:05.28 (34.71)                                        
 
Mixed 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abrams, Arty A            16 NYSA-MR                   NT      59.05        
  2 Bubel, Val M              15 HVD-MR                    NT    1:02.02        
 
Mixed 200 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jackson, Dan W            16 NYSA-MR                   NT    2:15.16        
                  27.77     1:02.20 (34.43)     1:37.95 (35.75)     2:15.16 (37.21)
 
Mixed 200 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vursta, Elizabeth R       11 COND-MR                   NT    2:42.25        
 
Mixed 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jackson, Dan W            16 NYSA-MR                   NT    2:14.46        
                  27.68     1:01.93 (34.25)     1:38.32 (36.39)     2:14.46 (36.14)
  2 Monastersky, Alex J       14 NYSA-MR                   NT    2:24.88        
                  29.23     1:05.00 (35.77)     1:43.87 (38.87)     2:24.88 (41.01)
 
Mixed 100 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Faughnan, Patrick L       12 HVD-MR                    NT    1:07.46        
 
Mixed 400 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vursta, Elizabeth R       11 COND-MR                   NT    5:11.59        
                  32.97     1:14.12 (41.15)     1:51.10 (36.98)     2:28.12 (37.02)
        3:16.71 (48.59)     4:04.55 (47.84)     4:38.46 (33.91)     5:11.59 (33.13)