Mission:  Metropolitan Swimming shall promote, develop and improve competitive swimming through education, support and opportunities for participation to a diverse swimming community.

Vision:
  To inspire and provide quality opportunities for our members to achieve excellence in the sport of competitive swimming.

 

Metropolitan Swimming stands with our community against racist actions, incendiary statements, and violence against any person. This means we must engage individuals throughout our member community in tough conversations about inequalities, identify the signs of systematic racism, and share proven solutions.

Licensed to BGC-N. Westchester Marlins
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 2/25/2019 10:29 AM
         2019  MR Silver South Championships - 2/22/2019 to 2/24/2019          
                         Sanction #: 190214 & 190259-T                         
                                    Results                                    
 
Girls 9 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                32.39  9&U JO
                32.40  9&U SMAX
                35.19  9&U SILV
 Meet Qualifying 9&U:  32.41 - 35.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Lee, Yuna                  9 LIAC-MR                32.58      32.01 JO+    
SILV - Division  
  1 Law, Isabella Y            9 LIAC-MR                34.62      32.80 SILV   
  2 Strabuk, Summer R          9 LIAC-MR                33.05      33.65 SILV   
  3 Siegel, Alex R             8 LIAC-MR                34.55      33.75 SILV   
  4 Wright, Elizabeth M        9 TVSC-MR                34.79      34.07 SILV   
  5 Wilcox, Avery              9 HAA-MR                 34.78      34.99 SILV   
  6 Lyons, Sophia J            9 LIAC-MR                34.54      35.02 SILV   
Non-Award Division  
  1 Hayes, Allie E             9 LIAC-MR                34.38      35.40        
  2 Orner, Brooke E            9 SSC-MR                 34.84      35.54        
  3 Sigler, Eva A              9 FA-MR                  32.74      36.92        
 
Girls 9 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:11.19  9&U JO
              1:11.20  9&U SMAX
              1:18.49  9&U SILV
 Meet Qualifying 9&U:  1:11.21 - 1:18.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Siegel, Alex R             8 LIAC-MR              1:12.50    1:13.69 SILV   
                  35.37     1:13.69 (38.32)                                        
  2 Lee, Yuna                  9 LIAC-MR              1:13.42    1:13.78 SILV   
                  34.53     1:13.78 (39.25)                                        
  3 Law, Isabella Y            9 LIAC-MR              1:14.52    1:14.29 SILV   
                  35.05     1:14.29 (39.24)                                        
  4 Lyons, Sophia J            9 LIAC-MR              1:17.62    1:15.87 SILV   
                  36.34     1:15.87 (39.53)                                        
  5 Wilcox, Avery              9 HAA-MR               1:17.05    1:18.08 SILV   
                  36.64     1:18.08 (41.44)                                        
Non-Award Division  
  1 Orner, Brooke E            9 SSC-MR               1:15.79    1:19.48        
                  38.03     1:19.48 (41.45)                                        
 
Girls 9 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:32.39  9&U JO
              2:32.40  9&U SMAX
              2:49.59  9&U SILV
 Meet Qualifying 9&U:  2:32.41 - 2:49.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Gebhard, Madelyn E         9 LIAC-MR              2:33.93    2:34.71 SILV   
                  35.72     1:16.70 (40.98)   2:34.71 (1:18.01)                    
  2 Lee, Yuna                  9 LIAC-MR              2:36.32    2:37.97 SILV   
                  36.14     1:16.62 (40.48)     1:58.95 (42.33)     2:37.97 (39.02)
  3 Law, Isabella Y            9 LIAC-MR              2:37.58    2:38.29 SILV   
                  36.32     1:16.99 (40.67)     1:58.08 (41.09)     2:38.29 (40.21)
  4 Strabuk, Summer R          9 LIAC-MR              2:44.85    2:45.89 SILV   
                  37.74     1:20.54 (42.80)     2:03.82 (43.28)     2:45.89 (42.07)
 
Girls 9 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              6:45.99  9&U JO
              6:46.00  9&U SMAX
              7:04.99  9&U SILV
 Meet Qualifying 9&U:  6:46.01 - 7:04.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Lee, Yuna                  9 LIAC-MR              6:55.81    6:45.78 JO+    
                  35.17     1:15.18 (40.01)     1:56.67 (41.49)     2:38.53 (41.86)
        3:20.02 (41.49)     4:00.74 (40.72)     4:43.49 (42.75)     5:25.97 (42.48)
        6:06.02 (40.05)     6:45.78 (39.76)                                        
 
Girls 9 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                37.39  9&U JO
                37.40  9&U SMAX
                41.89  9&U SILV
 Meet Qualifying 9&U:  37.41 - 41.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Hayes, Allie E             9 LIAC-MR                38.59      37.50 SILV   
  2 Wilcox, Avery              9 HAA-MR                 38.06      37.68 SILV   
  3 Carle, Anna E              9 FA-MR                  40.78      39.63 SILV   
  4 Strabuk, Summer R          9 LIAC-MR                38.95      39.64 SILV   
  5 Rochlin, Genevieve         9 TVSC-MR                41.62      40.18 SILV   
  6 Gebhard, Madelyn E         9 LIAC-MR                39.59      40.61 SILV   
  7 Law, Isabella Y            9 LIAC-MR                40.17      40.82 SILV   
  8 Lucca, Julia               8 HAA-MR                 41.46      40.87 SILV   
  9 Tom, Victory W             9 LBA-MR                 41.89      40.99 SILV   
 10 Canales Alvizuri, Isabel   8 LIAC-MR                41.67      41.23 SILV   
 11 Orner, Brooke E            9 SSC-MR                 41.15      41.25 SILV   
 12 Bendersky, Hailey R        8 WISC-MR                41.81      41.59 SILV   
 13 Siegel, Alex R             8 LIAC-MR                39.64      41.78 SILV   
 
Girls 9 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:20.69  9&U JO
              1:20.70  9&U SMAX
              1:33.09  9&U SILV
 Meet Qualifying 9&U:  1:20.71 - 1:33.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Law, Isabella Y            9 LIAC-MR              1:25.65    1:23.54 SILV   
                  40.26     1:23.54 (43.28)                                        
  2 Strabuk, Summer R          9 LIAC-MR              1:22.00    1:24.59 SILV   
  3 Gebhard, Madelyn E         9 LIAC-MR              1:24.20    1:26.45 SILV   
                  41.96     1:26.45 (44.49)                                        
  4 Siegel, Alex R             8 LIAC-MR              1:26.70    1:27.70 SILV   
                  42.35     1:27.70 (45.35)                                        
  5 Lyons, Sophia J            9 LIAC-MR              1:32.26    1:29.60 SILV   
                  43.44     1:29.60 (46.16)                                        
  6 Rochlin, Genevieve         9 TVSC-MR              1:31.49    1:29.89 SILV   
  7 Lucca, Julia               8 HAA-MR               1:30.72    1:30.04 SILV   
                  41.79     1:30.04 (48.25)                                        
  8 Karafin, Sasha             9 LIAC-MR              1:30.52    1:31.18 SILV   
  9 Canales Alvizuri, Isabel   8 LIAC-MR              1:31.73    1:32.35 SILV   
                  43.86     1:32.35 (48.49)                                        
Non-Award Division  
 -- Wilcox, Avery              9 HAA-MR               1:28.60         DQ        
      Delay initiating turn
                  41.05          DQ (43.02)                                        
 -- Orner, Brooke E            9 SSC-MR               1:31.38         DQ        
      Delay initiating turn
                  45.06          DQ (43.67)                                        
 
Girls 9 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                43.19  9&U JO
                43.20  9&U SMAX
                47.79  9&U SILV
 Meet Qualifying 9&U:  43.21 - 47.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Strabuk, Summer R          9 LIAC-MR                45.19      43.65 SILV   
  2 Canales Alvizuri, Isabel   8 LIAC-MR                47.03      45.30 SILV   
  3 Karafin, Sasha             9 LIAC-MR                46.70      45.50 SILV   
  4 Tom, Veronica C            9 LBA-MR                 47.42      45.97 SILV   
  5 Bassett, Jessica J         9 LBA-MR                 46.27      46.41 SILV   
  6 Lyons, Sophia J            9 LIAC-MR                45.74      47.12 SILV   
  7 Wilcox, Avery              9 HAA-MR                 47.68      47.24 SILV   
  8 Rochlin, Genevieve         9 TVSC-MR                46.18      47.53 SILV   
 
Girls 9 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:33.19  9&U JO
              1:33.20  9&U SMAX
              1:46.19  9&U SILV
 Meet Qualifying 9&U:  1:33.21 - 1:46.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tom, Veronica C            9 LBA-MR               1:42.56    1:36.26 SILV   
                  46.30     1:36.26 (49.96)                                        
  2 Strabuk, Summer R          9 LIAC-MR              1:38.06    1:37.86 SILV   
                  45.92     1:37.86 (51.94)                                        
  3 Bassett, Jessica J         9 LBA-MR               1:40.57    1:40.37 SILV   
                  48.28     1:40.37 (52.09)                                        
  4 Lyons, Sophia J            9 LIAC-MR              1:44.52    1:42.12 SILV   
                  49.19     1:42.12 (52.93)                                        
  5 Canales Alvizuri, Isabel   8 LIAC-MR              1:44.70    1:42.43 SILV   
                  47.36     1:42.43 (55.07)                                        
  6 Siegel, Alex R             8 LIAC-MR              1:42.39    1:42.81 SILV   
                  49.33     1:42.81 (53.48)                                        
  7 Rochlin, Genevieve         9 TVSC-MR              1:44.64    1:45.91 SILV   
                  50.59     1:45.91 (55.32)                                        
Non-Award Division  
  1 Gebhard, Madelyn E         9 LIAC-MR              1:42.63    1:47.27        
                  51.32     1:47.27 (55.95)                                        
  2 Nakamori, Leah Y           9 FA-MR                1:45.69    1:49.49        
                  52.20     1:49.49 (57.29)                                        
 -- Wilcox, Avery              9 HAA-MR               1:45.26        DFS        
      Declared false start
 
Girls 9 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                36.29  9&U JO
                36.30  9&U SMAX
                42.39  9&U SILV
 Meet Qualifying 9&U:  36.31 - 42.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Spencer-Edwards, Lauren    8 UN-MR                  38.40      35.81 JO+    
SILV - Division  
  1 Gebhard, Madelyn E         9 LIAC-MR                38.40      39.49 SILV   
  2 Law, Isabella Y            9 LIAC-MR                40.49      41.27 SILV   
  3 Lucca, Sarah               8 HAA-MR                 40.93      41.78 SILV   
  4 Karafin, Sasha             9 LIAC-MR                41.91      41.87 SILV   
Non-Award Division  
  1 Siegel, Alex R             8 LIAC-MR                42.30      42.48        
  2 Rochlin, Genevieve         9 TVSC-MR                42.18      46.06        
 
Girls 9 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:26.19  9&U JO
              1:26.20  9&U SMAX
              1:37.99  9&U SILV
 Meet Qualifying 9&U:  1:26.21 - 1:37.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Spencer-Edwards, Lauren    8 UN-MR                1:37.44    1:21.88 JO+    
                  39.27     1:21.88 (42.61)                                        
  2 Lee, Yuna                  9 LIAC-MR              1:27.71    1:23.11 JO+    
                  38.08     1:23.11 (45.03)                                        
SILV - Division  
  1 Gebhard, Madelyn E         9 LIAC-MR              1:31.11    1:32.74 SILV   
                  44.28     1:32.74 (48.46)                                        
  2 Law, Isabella Y            9 LIAC-MR              1:33.96    1:36.06 SILV   
                  44.83     1:36.06 (51.23)                                        
  3 Orner, Brooke E            9 SSC-MR               1:36.09    1:37.46 SILV   
                  45.90     1:37.46 (51.56)                                        
 
Girls 9 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:21.19  9&U JO
              1:21.20  9&U SMAX
              1:28.59  9&U SILV
 Meet Qualifying 9&U:  1:21.21 - 1:28.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Strabuk, Summer R          9 LIAC-MR              1:25.82    1:26.93 SILV   
                  41.29     1:26.93 (45.64)                                        
  2 Gebhard, Madelyn E         9 LIAC-MR              1:25.71    1:27.59 SILV   
                  40.79     1:27.59 (46.80)                                        
Non-Award Division  
  1 Lyons, Sophia J            9 LIAC-MR              1:28.51    1:29.10        
                  43.43     1:29.10 (45.67)                                        
  2 Law, Isabella Y            9 LIAC-MR              1:27.90    1:29.80        
                  41.08     1:29.80 (48.72)                                        
  3 Siegel, Alex R             8 LIAC-MR              1:25.87    1:31.59        
                  42.92     1:31.59 (48.67)                                        
 
Girls 9 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              2:52.39  9&U JO
              2:52.40  9&U SMAX
              3:13.99  9&U SILV
 Meet Qualifying 9&U:  2:52.41 - 3:13.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Lee, Yuna                  9 LIAC-MR              2:55.96    2:49.69 JO+    
                  36.77     1:20.44 (43.67)     2:11.23 (50.79)     2:49.69 (38.46)
SILV - Division  
  1 Law, Isabella Y            9 LIAC-MR              3:06.54    3:00.63 SILV   
                  40.71     1:26.06 (45.35)     2:22.28 (56.22)     3:00.63 (38.35)
  2 Gebhard, Madelyn E         9 LIAC-MR              3:04.81    3:01.01 SILV   
                  43.49     1:27.51 (44.02)     2:25.36 (57.85)     3:01.01 (35.65)
  3 Strabuk, Summer R          9 LIAC-MR              3:07.12    3:01.98 SILV   
                  45.44     1:29.22 (43.78)     2:22.50 (53.28)     3:01.98 (39.48)
  4 Karafin, Sasha             9 LIAC-MR              3:04.37    3:07.72 SILV   
                                1:34.25 ( )   3:07.72 (1:33.47)                    
  5 Siegel, Alex R             8 LIAC-MR              3:07.96    3:08.52 SILV   
                  46.76     1:34.78 (48.02)     2:29.75 (54.97)     3:08.52 (38.77)
 
Girls 10 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.19  10 JO
                31.20  10 SMAX
                35.19  10 SILV
 Meet Qualifying 10:  31.21 - 35.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Donegain, Kate A          10 IA-MR                  31.71      30.33 JO+    
  2 Wang, Angela A            10 TVSC-MR                31.47      30.56 JO+    
SILV - Division  
  1 Cullen, Grace M           10 IA-MR                  32.23      31.21 SILV   
  2 Tse, Kaitlyn A            10 SSC-MR                 31.95      31.27 SILV   
  3 Davis, Naomi              10 CSDC-MR                33.02      31.56 SILV   
  4 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR                 31.51      31.85 SILV   
  5 Peitler, Maya             10 LIAC-MR                32.83      32.12 SILV   
  6 Hendershot, Abby G        10 IA-MR                  33.16      32.18 SILV   
  7 Zakharova, Dasha          10 TVSC-MR                32.89      32.26 SILV   
  8 McDonald, Cara B          10 LIAC-MR                32.30      32.34 SILV   
  9 Doran, Molly K            10 LIAC-MR                32.44      32.49 SILV   
 10 Ashby, Rowan I            10 HAA-MR                 32.54      32.50 SILV   
 11 Mazur, Katerina E         10 LIAC-MR                34.14      32.55 SILV   
 12 Calandra, Lily A          10 SSC-MR                 32.52      32.64 SILV   
 13 Patan, Kayra              10 LIAC-MR                33.80      33.23 SILV   
 14 Pamatat, Giuliana P       10 LIAC-MR                34.33      33.51 SILV   
 15 Kitlowski, Katie J        10 LIAC-MR                34.74      33.58 SILV   
 16 Chambless, Margaret J     10 LIAC-MR                34.78      33.60 SILV   
 17 Llerena, Xiomara R        10 TVSC-MR                33.55      33.61 SILV   
 18 Sawyer, Victoria R        10 LIAC-MR                33.33      33.64 SILV   
 19 Lam, Koiip                10 LIAC-MR                33.50      33.70 SILV   
 20 Kong, Alicia S            10 LIAC-MR                34.64      33.72 SILV   
 21 Platti, Grace             10 CSDC-MR                34.06      33.74 SILV   
 22 Micena, Kallie            10 TVSC-MR                34.14      33.95 SILV   
 23 Singer, Keira A           10 WISC-MR                32.64      34.34 SILV   
 24 Leung, Megan S            10 LIAC-MR                33.20      34.44 SILV   
 25 Hayes, Cassidy C          10 WISC-MR                33.38      34.53 SILV   
 26 Policaro, Ava N           10 LBA-MR                 33.92      35.02 SILV   
Non-Award Division  
  1 Kofsky, Emily S           10 WISC-MR                34.92      35.32        
  2 Zhang, Angelina           10 LIAC-MR                34.97      35.66        
  3 Seale, Kayla R            10 TVSC-MR                34.78      35.82        
 -- Daniels, Elizabeth        10 EHY-MR                 33.60         DQ        
      False start
 
Girls 10 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.79  10 JO
              1:08.80  10 SMAX
              1:18.49  10 SILV
 Meet Qualifying 10:  1:08.81 - 1:18.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Donegain, Kate A          10 IA-MR                1:10.47    1:09.04 SILV   
  2 Wang, Angela A            10 TVSC-MR              1:13.03    1:09.24 SILV   
                  33.82     1:09.24 (35.42)                                        
  3 Brady, Meghan E           10 TVSC-MR              1:13.12    1:09.84 SILV   
                  33.13     1:09.84 (36.71)                                        
  4 Ashby, Rowan I            10 HAA-MR               1:13.96    1:09.93 SILV   
                  33.60     1:09.93 (36.33)                                        
  5 Cullen, Grace M           10 IA-MR                1:09.61    1:10.58 SILV   
                  34.05     1:10.58 (36.53)                                        
  6 Doran, Molly K            10 LIAC-MR              1:10.75    1:10.83 SILV   
                  34.09     1:10.83 (36.74)                                        
  7 Calandra, Lily A          10 SSC-MR               1:11.01    1:11.76 SILV   
                  33.84     1:11.76 (37.92)                                        
  8 Llerena, Xiomara R        10 TVSC-MR              1:13.51    1:11.84 SILV   
                  34.48     1:11.84 (37.36)                                        
  9 Davis, Naomi              10 CSDC-MR              1:11.23    1:12.01 SILV   
                  34.20     1:12.01 (37.81)                                        
 10 Peitler, Maya             10 LIAC-MR              1:11.29    1:12.44 SILV   
                  34.55     1:12.44 (37.89)                                        
 11 Hendershot, Abby G        10 IA-MR                1:13.00    1:12.64 SILV   
                  34.12     1:12.64 (38.52)                                        
 12 Mazur, Katerina E         10 LIAC-MR              1:15.92    1:12.74 SILV   
                  34.76     1:12.74 (37.98)                                        
 13 Tse, Kaitlyn A            10 SSC-MR               1:11.41    1:13.17 SILV   
                  34.97     1:13.17 (38.20)                                        
 14 Metz, Lylah R             10 EHY-MR               1:14.77    1:13.76 SILV   
                  36.13     1:13.76 (37.63)                                        
 15 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR               1:12.43    1:13.85 SILV   
                  34.99     1:13.85 (38.86)                                        
 16 Micena, Kallie            10 TVSC-MR              1:17.40    1:14.00 SILV   
                  35.54     1:14.00 (38.46)                                        
 17 Lam, Koiip                10 LIAC-MR              1:12.78    1:14.19 SILV   
                  35.59     1:14.19 (38.60)                                        
 18 Kitlowski, Katie J        10 LIAC-MR              1:16.68    1:14.61 SILV   
                  35.58     1:14.61 (39.03)                                        
 19 Davidoff, Sadie C         10 LIAC-MR              1:16.98    1:14.66 SILV   
                  36.21     1:14.66 (38.45)                                        
 20 Patan, Kayra              10 LIAC-MR              1:15.44    1:14.89 SILV   
                  36.06     1:14.89 (38.83)                                        
 21 Kong, Athena              10 LIAC-MR              1:15.41    1:15.07 SILV   
                  35.90     1:15.07 (39.17)                                        
 22 Kelly, Alaina R           10 CSDC-MR              1:18.48    1:15.08 SILV   
                  35.39     1:15.08 (39.69)                                        
 23 Pamatat, Giuliana P       10 LIAC-MR              1:15.62    1:15.27 SILV   
                  36.95     1:15.27 (38.32)                                        
 24 Daniels, Elizabeth        10 EHY-MR               1:14.53    1:15.32 SILV   
                  35.69     1:15.32 (39.63)                                        
 25 Singer, Keira A           10 WISC-MR              1:13.28    1:15.39 SILV   
                  35.49     1:15.39 (39.90)                                        
 26 Leung, Megan S            10 LIAC-MR              1:13.25    1:15.69 SILV   
                  35.34     1:15.69 (40.35)                                        
 27 Meckes, Analisa F         10 IA-MR                1:17.59    1:15.77 SILV   
                  35.78     1:15.77 (39.99)                                        
 28 Hayes, Cassidy C          10 WISC-MR              1:14.76    1:15.81 SILV   
                  35.32     1:15.81 (40.49)                                        
 29 Kofsky, Emily S           10 WISC-MR              1:17.86    1:15.95 SILV   
 30 Chambless, Margaret J     10 LIAC-MR              1:16.32    1:16.33 SILV   
                  36.62     1:16.33 (39.71)                                        
 31 Seale, Kayla R            10 TVSC-MR              1:17.24    1:16.80 SILV   
                  37.19     1:16.80 (39.61)                                        
 32 Sawyer, Victoria R        10 LIAC-MR              1:14.02    1:17.30 SILV   
                  36.37     1:17.30 (40.93)                                        
Non-Award Division  
  1 Lai, Jayden M             10 LIAC-MR              1:16.97    1:19.24        
 -- Zakharova, Dasha          10 TVSC-MR              1:15.65         DQ        
      False start
                  34.29          DQ (39.31)                                        
 
Girls 10 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:27.59  10 JO
              2:27.60  10 SMAX
              2:49.59  10 SILV
 Meet Qualifying 10:  2:27.61 - 2:49.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Doran, Molly K            10 LIAC-MR              2:30.16    2:33.08 SILV   
                  35.17     1:14.98 (39.81)     1:55.21 (40.23)     2:33.08 (37.87)
  2 Peitler, Maya             10 LIAC-MR              2:36.84    2:33.28 SILV   
                  35.56     1:15.20 (39.64)     1:55.37 (40.17)     2:33.28 (37.91)
  3 Lam, Koiip                10 LIAC-MR              2:38.93    2:34.99 SILV   
                  35.56     1:14.81 (39.25)     1:55.47 (40.66)     2:34.99 (39.52)
  4 Tse, Kaitlyn A            10 SSC-MR               2:41.86    2:37.10 SILV   
                  35.97     1:17.90 (41.93)     1:58.44 (40.54)     2:37.10 (38.66)
  5 Brady, Meghan E           10 TVSC-MR              2:32.71    2:39.89 SILV   
                  35.53     1:16.74 (41.21)     1:59.88 (43.14)     2:39.89 (40.01)
  6 Donegain, Kate A          10 IA-MR                2:40.03    2:40.12 SILV   
                  34.51     1:15.39 (40.88)     1:59.36 (43.97)     2:40.12 (40.76)
  7 Chambless, Margaret J     10 LIAC-MR              2:40.03    2:40.85 SILV   
                  37.44     1:18.09 (40.65)     2:00.18 (42.09)     2:40.85 (40.67)
  8 Metz, Lylah R             10 EHY-MR               2:41.53    2:41.06 SILV   
                  36.34     1:18.01 (41.67)     2:00.82 (42.81)     2:41.06 (40.24)
  9 Davidoff, Sadie C         10 LIAC-MR              2:39.12    2:41.30 SILV   
                  37.99     1:18.49 (40.50)     2:00.62 (42.13)     2:41.30 (40.68)
 10 Daniels, Elizabeth        10 EHY-MR               2:47.41    2:44.31 SILV   
                  37.82     1:21.47 (43.65)     2:03.89 (42.42)     2:44.31 (40.42)
 11 Mazur, Katerina E         10 LIAC-MR              2:45.02    2:45.89 SILV   
                  37.43     1:20.47 (43.04)     2:05.68 (45.21)     2:45.89 (40.21)
 12 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR               2:44.91    2:48.51 SILV   
                  37.68     1:21.57 (43.89)     2:06.66 (45.09)     2:48.51 (41.85)
 13 Leung, Megan S            10 LIAC-MR              2:41.85    2:49.13 SILV   
                  36.80     1:18.92 (42.12)     2:04.66 (45.74)     2:49.13 (44.47)
Non-Award Division  
 -- Patan, Kayra              10 LIAC-MR              2:44.30        DFS        
      Declared false start
 
Girls 10 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              6:33.99  10 JO
              6:34.00  10 SMAX
              7:04.99  10 SILV
 Meet Qualifying 10:  6:34.01 - 7:04.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Klein, Farrah M           10 TS-MR                6:53.83    6:17.06 JO+    
                  34.35     1:12.75 (38.40)     1:51.51 (38.76)     2:30.17 (38.66)
        3:07.61 (37.44)     3:46.86 (39.25)     4:24.65 (37.79)     5:02.57 (37.92)
        5:40.55 (37.98)     6:17.06 (36.51)                                        
  2 Doran, Molly K            10 LIAC-MR              6:35.16    6:22.52 JO+    
                  33.31     1:10.85 (37.54)     1:49.43 (38.58)     2:28.52 (39.09)
        3:07.36 (38.84)     3:46.70 (39.34)     4:26.25 (39.55)     5:05.90 (39.65)
        5:44.83 (38.93)     6:22.52 (37.69)                                        
SILV - Division  
  1 Peitler, Maya             10 LIAC-MR              6:58.15    6:42.07 SILV   
                  35.29     1:14.67 (39.38)     1:55.01 (40.34)     2:35.54 (40.53)
        3:16.39 (40.85)     3:58.35 (41.96)     4:40.11 (41.76)     5:22.08 (41.97)
        6:03.95 (41.87)     6:42.07 (38.12)                                        
 
Girls 10 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.19  10 JO
                36.20  10 SMAX
                41.89  10 SILV
 Meet Qualifying 10:  36.21 - 41.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Klein, Farrah M           10 TS-MR                  36.67      34.25 JO+    
  2 Calandra, Lily A          10 SSC-MR                 36.59      35.71 JO+    
SILV - Division  
  1 Patan, Kayra              10 LIAC-MR                36.80      36.48 SILV   
  2 Wang, Angela A            10 TVSC-MR                37.26      36.58 SILV   
  3 Doran, Molly K            10 LIAC-MR                36.66      36.60 SILV   
  4 McDonald, Cara B          10 LIAC-MR                38.40      36.62 SILV   
  5 Donegain, Kate A          10 IA-MR                  40.23      37.49 SILV   
  6 Peitler, Maya             10 LIAC-MR                37.10      37.57 SILV   
  7 Mazur, Katerina E         10 LIAC-MR                37.66      38.00 SILV   
  8 Kong, Athena              10 LIAC-MR                37.94      38.01 SILV   
  9 Davis, Naomi              10 CSDC-MR                37.92      38.31 SILV   
 10 Lai, Jayden M             10 LIAC-MR                40.54      38.77 SILV   
 11 Leung, Megan S            10 LIAC-MR                38.01      38.82 SILV   
 12 Cullen, Grace M           10 IA-MR                  38.72      38.85 SILV   
 13 Ashby, Rowan I            10 HAA-MR                 40.15      38.86 SILV   
 14 Hendershot, Abby G        10 IA-MR                  39.83      39.14 SILV   
 15 Rabinowitz, Blake S       10 TS-MR                  39.17      39.36 SILV   
 16 Zakharova, Dasha          10 TVSC-MR                39.14      39.40 SILV   
 17 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR                 38.36      39.45 SILV   
 18 Micena, Kallie            10 TVSC-MR                38.82      39.47 SILV   
 19 Kitlowski, Katie J        10 LIAC-MR                41.06      39.56 SILV   
 20 Pamatat, Giuliana P       10 LIAC-MR                39.22      39.58 SILV   
 21 Daniels, Elizabeth        10 EHY-MR                 40.77      39.95 SILV   
 22 Davidoff, Sadie C         10 LIAC-MR                41.45      40.18 SILV   
 23 Chambless, Margaret J     10 LIAC-MR                39.54      40.24 SILV   
 24 Whitehair, Hannah J       10 TS-MR                  41.84      40.28 SILV   
 25 Llerena, Xiomara R        10 TVSC-MR                39.47      40.45 SILV   
 26 Platti, Grace             10 CSDC-MR                40.89      40.53 SILV   
 27 Sawyer, Victoria R        10 LIAC-MR                39.41      40.67 SILV   
 28 Hayes, Cassidy C          10 WISC-MR                39.89      40.76 SILV   
 29 Metz, Lylah R             10 EHY-MR                 41.40      41.42 SILV   
 30 Zhang, Angelina           10 LIAC-MR                41.10      41.50 SILV   
 31 Kofsky, Emily S           10 WISC-MR                39.71      41.89 SILV   
Non-Award Division  
  1 Nitzsche, Julia S         10 CSDC-MR                41.41      42.37        
  2 Policaro, Ava N           10 LBA-MR                 40.50      42.68        
 
Girls 10 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:18.29  10 JO
              1:18.30  10 SMAX
              1:33.09  10 SILV
 Meet Qualifying 10:  1:18.31 - 1:33.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Calandra, Lily A          10 SSC-MR               1:21.48    1:17.60 JO+    
                  38.50     1:17.60 (39.10)                                        
SILV - Division  
  1 Wang, Angela A            10 TVSC-MR              1:19.83    1:18.65 SILV   
                  38.86     1:18.65 (39.79)                                        
  2 Kong, Athena              10 LIAC-MR              1:24.43    1:19.79 SILV   
                  39.21     1:19.79 (40.58)                                        
  3 Peitler, Maya             10 LIAC-MR              1:21.84    1:20.45 SILV   
                  39.45     1:20.45 (41.00)                                        
  4 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR               1:22.95    1:20.85 SILV   
                  39.24     1:20.85 (41.61)                                        
  5 Davis, Naomi              10 CSDC-MR              1:22.54    1:20.96 SILV   
                  39.01     1:20.96 (41.95)                                        
  6 Davidoff, Sadie C         10 LIAC-MR              1:27.32    1:22.63 SILV   
                  40.78     1:22.63 (41.85)                                        
  7 Patan, Kayra              10 LIAC-MR              1:24.09    1:23.09 SILV   
                  39.91     1:23.09 (43.18)                                        
  8 Rabinowitz, Blake S       10 TS-MR                1:25.52    1:23.38 SILV   
                  40.50     1:23.38 (42.88)                                        
  9 Zakharova, Dasha          10 TVSC-MR              1:25.94    1:23.49 SILV   
                  40.74     1:23.49 (42.75)                                        
 10 Donegain, Kate A          10 IA-MR                1:21.07    1:23.51 SILV   
                  40.64     1:23.51 (42.87)                                        
 11 Pamatat, Giuliana P       10 LIAC-MR              1:25.42    1:23.87 SILV   
                  41.39     1:23.87 (42.48)                                        
 12 Chambless, Margaret J     10 LIAC-MR              1:23.59    1:23.96 SILV   
 13 Cullen, Grace M           10 IA-MR                1:31.39    1:24.19 SILV   
                  40.79     1:24.19 (43.40)                                        
 14 Sawyer, Victoria R        10 LIAC-MR              1:24.31    1:24.23 SILV   
 15 Mazur, Katerina E         10 LIAC-MR              1:24.46    1:24.44 SILV   
                  41.10     1:24.44 (43.34)                                        
 15 Micena, Kallie            10 TVSC-MR              1:21.32    1:24.44 SILV   
                  40.66     1:24.44 (43.78)                                        
 17 Ashby, Rowan I            10 HAA-MR               1:22.58    1:25.12 SILV   
                  41.24     1:25.12 (43.88)                                        
 18 Hendershot, Abby G        10 IA-MR                1:26.47    1:25.34 SILV   
                  41.18     1:25.34 (44.16)                                        
 19 Llerena, Xiomara R        10 TVSC-MR              1:26.17    1:26.42 SILV   
                  42.43     1:26.42 (43.99)                                        
 20 Leung, Megan S            10 LIAC-MR              1:22.47    1:26.72 SILV   
                  41.63     1:26.72 (45.09)                                        
 21 Veit, Cayden R            10 TVSC-MR              1:29.94    1:27.33 SILV   
                  43.00     1:27.33 (44.33)                                        
 22 Kofsky, Emily S           10 WISC-MR              1:28.87    1:28.30 SILV   
                  42.86     1:28.30 (45.44)                                        
 23 Kong, Alicia S            10 LIAC-MR              1:28.73    1:28.36 SILV   
                  43.39     1:28.36 (44.97)                                        
 24 Platti, Grace             10 CSDC-MR              1:29.76    1:29.16 SILV   
                  44.38     1:29.16 (44.78)                                        
 25 Nitzsche, Julia S         10 CSDC-MR              1:28.56    1:29.36 SILV   
 26 Hayes, Cassidy C          10 WISC-MR              1:23.75    1:29.46 SILV   
                  43.76     1:29.46 (45.70)                                        
 26 Daniels, Elizabeth        10 EHY-MR               1:24.30    1:29.46 SILV   
                  41.53     1:29.46 (47.93)                                        
 28 Seale, Kayla R            10 TVSC-MR              1:31.31    1:29.62 SILV   
                  44.21     1:29.62 (45.41)                                        
 29 Lam, Koiip                10 LIAC-MR              1:26.16    1:30.60 SILV   
 30 Kitlowski, Katie J        10 LIAC-MR              1:24.92    1:30.67 SILV   
                  45.01     1:30.67 (45.66)                                        
 31 Zhang, Angelina           10 LIAC-MR              1:27.76    1:31.24 SILV   
                  44.05     1:31.24 (47.19)                                        
 32 Sy, Reana G               10 LIAC-MR              1:31.83    1:31.34 SILV   
                  45.18     1:31.34 (46.16)                                        
 33 Taggart, Samantha L       10 LIAC-MR              1:29.89    1:31.67 SILV   
 34 Kolenik, Mary-Patricia    10 LIAC-MR              1:30.12    1:32.24 SILV   
                  43.05     1:32.24 (49.19)                                        
 35 Policaro, Ava N           10 LBA-MR               1:32.85    1:32.26 SILV   
                  45.21     1:32.26 (47.05)                                        
 36 Redmond, Riley P          10 LIAC-MR              1:32.64    1:32.77 SILV   
                  45.57     1:32.77 (47.20)                                        
Non-Award Division  
  1 Rivera, Kallista E        10 LIAC-MR              1:32.04    1:34.26        
  2 Singer, Keira A           10 WISC-MR              1:27.21    1:35.04        
 -- McDonald, Cara B          10 LIAC-MR              1:18.87         DQ        
      Delay initiating turn
                  38.14          DQ (39.90)                                        
 -- Lettieri, Bella V         10 LIAC-MR              1:32.09         DQ        
      Delay initiating turn
                  45.73          DQ (48.21)                                        
 
Girls 10 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                41.99  10 JO
                42.00  10 SMAX
                47.79  10 SILV
 Meet Qualifying 10:  42.01 - 47.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Donegain, Kate A          10 IA-MR                  42.40      40.47 JO+    
  2 Kong, Athena              10 LIAC-MR                42.95      41.00 JO+    
  3 Micena, Kallie            10 TVSC-MR                42.82      41.21 JO+    
  4 Garatina, Kaylee M        10 IA-MR                  43.33      41.44 JO+    
  5 Klein, Farrah M           10 TS-MR                  44.93      41.95 JO+    
SILV - Division  
  1 Lam, Koiip                10 LIAC-MR                43.23      43.35 SILV   
  2 McDonald, Cara B          10 LIAC-MR                45.09      43.56 SILV   
  3 Daniels, Elizabeth        10 EHY-MR                 43.78      43.80 SILV   
  4 Choi, Jia E               10 LIAC-MR                46.29      44.29 SILV   
  5 Doran, Molly K            10 LIAC-MR                45.24      44.40 SILV   
  6 Pamatat, Giuliana P       10 LIAC-MR                46.13      44.41 SILV   
  7 Ashby, Rowan I            10 HAA-MR                 45.54      44.46 SILV   
  8 Singer, Keira A           10 WISC-MR                43.76      44.81 SILV   
  8 Brady, Meghan E           10 TVSC-MR                47.25      44.81 SILV   
 10 Kolenik, Mary-Patricia    10 LIAC-MR                46.57      45.14 SILV   
 11 Calandra, Lily A          10 SSC-MR                 47.47      45.53 SILV   
 12 Hendershot, Abby G        10 IA-MR                  47.42      45.79 SILV   
 13 Kofsky, Emily S           10 WISC-MR                47.05      45.99 SILV   
 14 Fehn, Jamie G             10 CSDC-MR                45.46      46.12 SILV   
 15 Patan, Kayra              10 LIAC-MR                45.21      46.39 SILV   
 16 Llerena, Xiomara R        10 TVSC-MR                46.48      46.57 SILV   
 17 Policaro, Ava N           10 LBA-MR                 46.69      46.68 SILV   
 18 Hayes, Cassidy C          10 WISC-MR                47.53      47.52 SILV   
Non-Award Division  
  1 Leung, Megan S            10 LIAC-MR                46.43      48.12        
  2 Seale, Kayla R            10 TVSC-MR                47.73      48.42        
 
Girls 10 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:30.79  10 JO
              1:30.80  10 SMAX
              1:46.19  10 SILV
 Meet Qualifying 10:  1:30.81 - 1:46.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Lam, Koiip                10 LIAC-MR              1:31.48    1:29.42 JO+    
                  43.38     1:29.42 (46.04)                                        
SILV - Division  
  1 Donegain, Kate A          10 IA-MR                1:31.61    1:30.84 SILV   
                  43.96     1:30.84 (46.88)                                        
  2 Garatina, Kaylee M        10 IA-MR                1:35.00    1:32.69 SILV   
                  44.61     1:32.69 (48.08)                                        
  3 McDonald, Cara B          10 LIAC-MR              1:34.91    1:33.76 SILV   
                  45.41     1:33.76 (48.35)                                        
  4 Wang, Angela A            10 TVSC-MR              1:33.71    1:34.15 SILV   
                  44.16     1:34.15 (49.99)                                        
  5 Kolenik, Mary-Patricia    10 LIAC-MR              1:37.65    1:36.53 SILV   
                  46.84     1:36.53 (49.69)                                        
  6 Choi, Jia E               10 LIAC-MR              1:38.58    1:36.69 SILV   
                  46.28     1:36.69 (50.41)                                        
  7 Peitler, Maya             10 LIAC-MR              1:45.26    1:38.21 SILV   
                  45.33     1:38.21 (52.88)                                        
  8 Singer, Keira A           10 WISC-MR              1:33.87    1:38.45 SILV   
                  46.59     1:38.45 (51.86)                                        
  9 Doran, Molly K            10 LIAC-MR              1:37.02    1:38.58 SILV   
                  46.76     1:38.58 (51.82)                                        
 10 Pamatat, Giuliana P       10 LIAC-MR              1:37.10    1:39.01 SILV   
                  47.63     1:39.01 (51.38)                                        
 11 Fehn, Jamie G             10 CSDC-MR              1:41.11    1:39.29 SILV   
                  47.62     1:39.29 (51.67)                                        
 12 Daniels, Elizabeth        10 EHY-MR               1:36.93    1:39.39 SILV   
                  46.86     1:39.39 (52.53)                                        
 13 Leung, Megan S            10 LIAC-MR              1:39.26    1:39.84 SILV   
                  49.04     1:39.84 (50.80)                                        
 14 Zhang, Angelina           10 LIAC-MR              1:41.42    1:40.18 SILV   
                  49.25     1:40.18 (50.93)                                        
 15 Ashby, Rowan I            10 HAA-MR               1:40.25    1:41.10 SILV   
                  48.49     1:41.10 (52.61)                                        
 16 Patan, Kayra              10 LIAC-MR              1:41.01    1:41.70 SILV   
                  49.84     1:41.70 (51.86)                                        
 17 Hayes, Cassidy C          10 WISC-MR              1:39.10    1:42.33 SILV   
                  49.79     1:42.33 (52.54)                                        
 17 Policaro, Ava N           10 LBA-MR               1:41.79    1:42.33 SILV   
                  50.13     1:42.33 (52.20)                                        
 19 Chambless, Margaret J     10 LIAC-MR              1:40.34    1:42.55 SILV   
                  49.45     1:42.55 (53.10)                                        
 20 Kelly, Alaina R           10 CSDC-MR              1:42.99    1:43.37 SILV   
                  48.00     1:43.37 (55.37)                                        
 21 Lai, Jayden M             10 LIAC-MR              1:43.32    1:45.21 SILV   
                  50.92     1:45.21 (54.29)                                        
 22 Kofsky, Emily S           10 WISC-MR              1:42.61    1:45.29 SILV   
                  49.58     1:45.29 (55.71)                                        
Non-Award Division  
  1 Seale, Kayla R            10 TVSC-MR              1:43.56    1:49.06        
                  54.03     1:49.06 (55.03)                                        
 
Girls 10 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                35.09  10 JO
                35.10  10 SMAX
                42.39  10 SILV
 Meet Qualifying 10:  35.11 - 42.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Klein, Farrah M           10 TS-MR                  35.51      34.78 JO+    
SILV - Division  
  1 Tse, Kaitlyn A            10 SSC-MR                 35.14      35.25 SILV   
  2 Davis, Naomi              10 CSDC-MR                35.36      35.62 SILV   
  3 McDonald, Cara B          10 LIAC-MR                35.59      35.86 SILV   
  4 Kolenik, Mary-Patricia    10 LIAC-MR                36.61      36.13 SILV   
  5 Sawyer, Victoria R        10 LIAC-MR                37.05      36.21 SILV   
  6 Singer, Keira A           10 WISC-MR                35.17      36.63 SILV   
  7 Cullen, Grace M           10 IA-MR                  37.22      36.72 SILV   
  8 Calandra, Lily A          10 SSC-MR                 37.01      36.93 SILV   
  9 Doran, Molly K            10 LIAC-MR                38.89      36.98 SILV   
 10 Donegain, Kate A          10 IA-MR                  38.75      37.58 SILV   
 11 Kong, Athena              10 LIAC-MR                38.20      37.80 SILV   
 12 Kieran, Meredith F        10 TS-MR                  40.48      38.30 SILV   
 13 Platti, Grace             10 CSDC-MR                39.13      38.68 SILV   
 14 Wang, Angela A            10 TVSC-MR                39.31      38.71 SILV   
 15 Garatina, Kaylee M        10 IA-MR                  39.83      39.27 SILV   
 16 Peitler, Maya             10 LIAC-MR                41.37      39.73 SILV   
 17 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR                 39.39      39.95 SILV   
 18 Micena, Kallie            10 TVSC-MR                41.83      40.06 SILV   
 19 Mazur, Katerina E         10 LIAC-MR                39.44      40.42 SILV   
 20 Fehn, Jamie G             10 CSDC-MR                41.36      40.81 SILV   
 21 Hendershot, Abby G        10 IA-MR                  38.36      40.97 SILV   
 22 Llerena, Xiomara R        10 TVSC-MR                37.65      41.18 SILV   
 23 Ashby, Rowan I            10 HAA-MR                 39.85      41.22 SILV   
 24 Hayes, Cassidy C          10 WISC-MR                39.85      41.38 SILV   
 25 Kitlowski, Katie J        10 LIAC-MR                41.27      41.43 SILV   
 26 Nitzsche, Julia S         10 CSDC-MR                41.59      42.24 SILV   
Non-Award Division  
  1 Zakharova, Dasha          10 TVSC-MR                39.86      42.91        
  2 Leung, Megan S            10 LIAC-MR                40.20      43.75        
  3 Kofsky, Emily S           10 WISC-MR                41.28      43.91        
 
Girls 10 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:23.79  10 JO
              1:23.80  10 SMAX
              1:37.99  10 SILV
 Meet Qualifying 10:  1:23.81 - 1:37.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Sawyer, Victoria R        10 LIAC-MR              1:24.50    1:21.13 JO+    
                  37.98     1:21.13 (43.15)                                        
  2 Tse, Kaitlyn A            10 SSC-MR               1:26.71    1:21.80 JO+    
                  38.01     1:21.80 (43.79)                                        
  3 Kolenik, Mary-Patricia    10 LIAC-MR              1:29.18    1:22.11 JO+    
                  38.73     1:22.11 (43.38)                                        
SILV - Division  
  1 Kong, Athena              10 LIAC-MR              1:30.23    1:25.12 SILV   
                  39.95     1:25.12 (45.17)                                        
  2 Calandra, Lily A          10 SSC-MR               1:29.04    1:25.18 SILV   
                  39.35     1:25.18 (45.83)                                        
  3 Davis, Naomi              10 CSDC-MR              1:28.08    1:27.07 SILV   
  4 Lam, Koiip                10 LIAC-MR              1:30.19    1:28.72 SILV   
                  41.17     1:28.72 (47.55)                                        
  5 Singer, Keira A           10 WISC-MR              1:26.43    1:29.64 SILV   
  6 Llerena, Xiomara R        10 TVSC-MR              1:36.18    1:31.39 SILV   
                  41.46     1:31.39 (49.93)                                        
  7 Pamatat, Giuliana P       10 LIAC-MR              1:34.98    1:31.45 SILV   
                  43.82     1:31.45 (47.63)                                        
  8 Micena, Kallie            10 TVSC-MR              1:30.30    1:33.32 SILV   
                  42.85     1:33.32 (50.47)                                        
  9 Kitlowski, Katie J        10 LIAC-MR              1:32.79    1:34.54 SILV   
                  46.11     1:34.54 (48.43)                                        
 10 Kofsky, Emily S           10 WISC-MR              1:33.63    1:35.48 SILV   
                  44.74     1:35.48 (50.74)                                        
 11 Mazur, Katerina E         10 LIAC-MR              1:36.61    1:36.85 SILV   
                  42.85     1:36.85 (54.00)                                        
Non-Award Division  
  1 Nitzsche, Julia S         10 CSDC-MR              1:36.93    1:39.57        
 
Girls 10 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
              1:18.79  10 JO
              1:18.80  10 SMAX
              1:28.59  10 SILV
 Meet Qualifying 10:  1:18.81 - 1:28.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 McDonald, Cara B          10 LIAC-MR              1:19.25    1:19.49 SILV   
                  37.12     1:19.49 (42.37)                                        
  2 Donegain, Kate A          10 IA-MR                1:21.83    1:19.53 SILV   
                  37.34     1:19.53 (42.19)                                        
  3 Brady, Meghan E           10 TVSC-MR              1:28.51    1:20.68 SILV   
                  36.74     1:20.68 (43.94)                                        
  4 Kong, Athena              10 LIAC-MR              1:21.35    1:21.52 SILV   
                  39.85     1:21.52 (41.67)                                        
  5 Calandra, Lily A          10 SSC-MR               1:20.87    1:21.74 SILV   
                  38.72     1:21.74 (43.02)                                        
  6 Sawyer, Victoria R        10 LIAC-MR              1:24.12    1:22.56 SILV   
                  40.99     1:22.56 (41.57)                                        
  7 Micena, Kallie            10 TVSC-MR              1:28.03    1:25.02 SILV   
                  42.08     1:25.02 (42.94)                                        
  8 Llerena, Xiomara R        10 TVSC-MR              1:26.22    1:25.69 SILV   
                  40.45     1:25.69 (45.24)                                        
  9 Platti, Grace             10 CSDC-MR              1:28.28    1:25.82 SILV   
                  39.79     1:25.82 (46.03)                                        
 10 Hendershot, Abby G        10 IA-MR                1:26.11    1:25.97 SILV   
                  40.53     1:25.97 (45.44)                                        
 11 Daniels, Elizabeth        10 EHY-MR               1:26.32    1:26.01 SILV   
                  40.92     1:26.01 (45.09)                                        
 12 Leung, Megan S            10 LIAC-MR              1:23.41    1:26.02 SILV   
                  38.72     1:26.02 (47.30)                                        
 13 Ashby, Rowan I            10 HAA-MR               1:24.68    1:26.58 SILV   
                  41.44     1:26.58 (45.14)                                        
 14 Singer, Keira A           10 WISC-MR              1:23.37    1:26.74 SILV   
                  39.41     1:26.74 (47.33)                                        
 15 Pamatat, Giuliana P       10 LIAC-MR              1:25.49    1:27.04 SILV   
                  40.70     1:27.04 (46.34)                                        
 16 Hayes, Cassidy C          10 WISC-MR              1:25.14    1:27.32 SILV   
                  41.31     1:27.32 (46.01)                                        
 17 Patan, Kayra              10 LIAC-MR              1:25.37    1:27.95 SILV   
                  41.96     1:27.95 (45.99)                                        
 18 Policaro, Ava N           10 LBA-MR               1:28.07    1:28.18 SILV   
                  41.39     1:28.18 (46.79)                                        
 19 Chambless, Margaret J     10 LIAC-MR              1:26.43    1:28.21 SILV   
                  42.31     1:28.21 (45.90)                                        
Non-Award Division  
  1 Mazur, Katerina E         10 LIAC-MR              1:28.52    1:29.07        
                  39.24     1:29.07 (49.83)                                        
  2 Kitlowski, Katie J        10 LIAC-MR              1:26.47    1:29.49        
                  43.64     1:29.49 (45.85)                                        
  3 Garatina, Kaylee M        10 IA-MR                1:27.83    1:30.03        
                  41.71     1:30.03 (48.32)                                        
  4 Kelly, Alaina R           10 CSDC-MR              1:27.29    1:31.70        
                  43.19     1:31.70 (48.51)                                        
  5 Kofsky, Emily S           10 WISC-MR              1:25.61    1:32.16        
                  42.76     1:32.16 (49.40)                                        
  6 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR               1:25.90    1:32.40        
                  40.44     1:32.40 (51.96)                                        
 
Girls 10 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
              2:47.59  10 JO
              2:47.60  10 SMAX
              3:13.99  10 SILV
 Meet Qualifying 10:  2:47.61 - 3:13.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Kong, Athena              10 LIAC-MR              2:51.63    2:49.57 SILV   
                  40.36     1:23.16 (42.80)   2:49.57 (1:26.41)                    
  2 Sawyer, Victoria R        10 LIAC-MR              2:55.86    2:52.05 SILV   
                  38.99     1:24.77 (45.78)     2:13.58 (48.81)     2:52.05 (38.47)
  3 Brady, Meghan E           10 TVSC-MR              2:54.82    2:53.11 SILV   
                  38.60     1:19.18 (40.58)     2:13.09 (53.91)     2:53.11 (40.02)
  4 Tse, Kaitlyn A            10 SSC-MR               2:50.21    2:54.19 SILV   
                  39.47     1:23.08 (43.61)     2:12.44 (49.36)     2:54.19 (41.75)
  5 Peitler, Maya             10 LIAC-MR              2:58.73    2:57.00 SILV   
                  42.53     1:27.21 (44.68)     2:20.66 (53.45)     2:57.00 (36.34)
  6 Donegain, Kate A          10 IA-MR                2:58.05    2:57.05 SILV   
                  39.65     1:23.99 (44.34)     2:17.36 (53.37)     2:57.05 (39.69)
  7 Lam, Koiip                10 LIAC-MR              2:58.60    2:58.65 SILV   
                  41.04     1:29.85 (48.81)     2:20.14 (50.29)     2:58.65 (38.51)
  8 Daniels, Elizabeth        10 EHY-MR               3:01.00    3:06.09 SILV   
                  43.83     1:30.58 (46.75)     2:25.84 (55.26)     3:06.09 (40.25)
  9 Leung, Megan S            10 LIAC-MR              3:08.86    3:08.64 SILV   
                  42.90     1:28.36 (45.46)     2:25.69 (57.33)     3:08.64 (42.95)
 10 Patan, Kayra              10 LIAC-MR              3:11.72    3:09.03 SILV   
                  47.63     1:31.65 (44.02)     2:29.52 (57.87)     3:09.03 (39.51)
Non-Award Division  
  1 Zhang, Angelina           10 LIAC-MR              3:12.49    3:16.08        
                  47.16     1:36.70 (49.54)     2:31.68 (54.98)     3:16.08 (44.40)
  2 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR               3:12.78    3:16.95        
                  44.64     1:31.75 (47.11)   2:35.96 (1:04.21)     3:16.95 (40.99)
 -- Doran, Molly K            10 LIAC-MR              2:53.01         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  39.66     1:21.03 (41.37)     2:14.76 (53.73)          DQ (36.91)
 -- Chambless, Margaret J     10 LIAC-MR              3:03.88         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  44.13     1:29.05 (44.92)     2:23.03 (53.98)          DQ (37.37)
 
Girls 11 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                28.59  11 JO
                28.60  11 SMAX
                30.99  11 SILV
 Meet Qualifying 11:  28.61 - 30.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Chen, Calista             11 LIAC-MR                28.73      28.86 SILV   
  2 Vinciguerra, Jacqueline   11 TVSC-MR                28.98      28.87 SILV   
  3 Griffin, Lily S           11 EHY-MR                 29.35      29.07 SILV   
  4 Ojutiku, Tiwa A           11 SSC-MR                 29.19      29.23 SILV   
  5 Mackay, Victoria          11 HAA-MR                 29.65      29.24 SILV   
  6 Phillips, Emma G          11 HAA-MR                 28.99      29.35 SILV   
  7 Connor, Kate G            11 LIAC-MR                29.74      29.47 SILV   
  7 Wilcox, Hailey            11 HAA-MR                 28.89      29.47 SILV   
  9 Phillips, Emersyn E       11 LIAC-MR                29.56      29.49 SILV   
 10 Brink, Keelyn R           11 WISC-MR                29.62      29.58 SILV   
 11 Lisica, Sabrina N         11 TVSC-MR                29.60      29.73 SILV   
 12 Elizondo, Ema A           11 LIAC-MR                28.71      29.83 SILV   
 13 Petrovic, Mila            11 IA-MR                  30.50      29.93 SILV   
 14 Chvasta, Bella F          11 LIAC-MR                29.06      29.97 SILV   
 15 Sy, Antonia N             11 LBA-MR                 29.99      30.04 SILV   
 16 Schroeder, Mary           11 HAA-MR                 30.18      30.14 SILV   
 17 Bellagamba, Zol G         11 LIAC-MR                30.93      30.27 SILV   
 18 Emmerich, Ava J           11 TVSC-MR                30.66      30.29 SILV   
 19 Vavalle, Giuliana R       11 TVSC-MR                30.39      30.41 SILV   
 20 Van Tassel, Avery         11 CSDC-MR                30.89      30.45 SILV   
 21 Nolasco, Isabela          11 LIAC-MR                30.47      30.63 SILV   
 21 Wen, Victoria             11 LIAC-MR                30.71      30.63 SILV   
 23 Nam, Lauren               11 LIAC-MR                30.28      30.65 SILV   
 24 Cahalane, Erin C          11 TS-MR                  30.31      30.75 SILV   
 25 Pitches, Daisy M          11 EHY-MR                 30.90      30.79 SILV   
 26 Hicyilmaz, Lydia G        11 SSC-MR                 30.45      30.87 SILV   
 27 Wafer, Sara N             11 TS-MR                  30.94      30.91 SILV   
 
Girls 11 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:01.69  11 JO
              1:01.70  11 SMAX
              1:08.29  11 SILV
 Meet Qualifying 11:  1:01.71 - 1:08.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vinciguerra, Jacqueline   11 TVSC-MR              1:05.71    1:01.98 SILV   
                  30.48     1:01.98 (31.50)                                        
  2 Chen, Calista             11 LIAC-MR              1:03.28    1:02.06 SILV   
                  30.00     1:02.06 (32.06)                                        
  3 Bridgemanhel, Adrianna K  11 TS-MR                1:02.93    1:03.19 SILV   
                  29.79     1:03.19 (33.40)                                        
  4 Schnappauf, Samantha G    11 LIAC-MR              1:02.51    1:03.53 SILV   
                  30.59     1:03.53 (32.94)                                        
  5 Lee, Cherry               11 LIAC-MR              1:04.07    1:03.66 SILV   
                  30.79     1:03.66 (32.87)                                        
  6 Sy, Antonia N             11 LBA-MR               1:05.13    1:03.90 SILV   
                  31.39     1:03.90 (32.51)                                        
  7 Griffin, Lily S           11 EHY-MR               1:04.42    1:04.18 SILV   
                  30.21     1:04.18 (33.97)                                        
  8 Phillips, Emma G          11 HAA-MR               1:06.16    1:04.21 SILV   
  9 Mackay, Victoria          11 HAA-MR               1:04.74    1:04.22 SILV   
                  30.41     1:04.22 (33.81)                                        
 10 Ojutiku, Tiwa A           11 SSC-MR               1:04.00    1:04.30 SILV   
                  30.28     1:04.30 (34.02)                                        
 11 Phillips, Emersyn E       11 LIAC-MR              1:06.93    1:04.31 SILV   
                  32.03     1:04.31 (32.28)                                        
 12 Lisica, Sabrina N         11 TVSC-MR              1:04.50    1:04.47 SILV   
                  31.06     1:04.47 (33.41)                                        
 13 Schroeder, Mary           11 HAA-MR               1:05.16    1:05.37 SILV   
                  31.68     1:05.37 (33.69)                                        
 14 Connor, Kate G            11 LIAC-MR              1:06.78    1:05.53 SILV   
 15 Vavalle, Giuliana R       11 TVSC-MR              1:07.19    1:05.68 SILV   
                  31.36     1:05.68 (34.32)                                        
 16 Cahalane, Erin C          11 TS-MR                1:05.88    1:05.82 SILV   
                  31.08     1:05.82 (34.74)                                        
 17 Emmerich, Ava J           11 TVSC-MR              1:07.25    1:05.86 SILV   
                  33.03     1:05.86 (32.83)                                        
 18 Pitches, Daisy M          11 EHY-MR               1:07.99    1:05.91 SILV   
                  31.33     1:05.91 (34.58)                                        
 19 Van Tassel, Avery         11 CSDC-MR              1:05.86    1:06.40 SILV   
                  31.52     1:06.40 (34.88)                                        
 20 Chvasta, Bella F          11 LIAC-MR              1:08.07    1:06.51 SILV   
                  32.51     1:06.51 (34.00)                                        
 21 Brink, Keelyn R           11 WISC-MR              1:07.29    1:06.97 SILV   
                  32.47     1:06.97 (34.50)                                        
 22 Bellagamba, Zol G         11 LIAC-MR              1:07.81    1:06.99 SILV   
                  31.46     1:06.99 (35.53)                                        
 23 Griffin, Amelia           11 HAA-MR               1:07.79    1:07.01 SILV   
                  31.50     1:07.01 (35.51)                                        
 24 Elizondo, Ema A           11 LIAC-MR              1:06.44    1:07.24 SILV   
 25 Hicyilmaz, Lydia G        11 SSC-MR               1:08.20    1:07.52 SILV   
                  33.25     1:07.52 (34.27)                                        
Non-Award Division  
  1 Ulzheimer, Kiera E        11 LIAC-MR              1:08.20    1:08.75        
                  32.62     1:08.75 (36.13)                                        
 
Girls 11 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:14.29  11 JO
              2:14.30  11 SMAX
              2:25.89  11 SILV
 Meet Qualifying 11:  2:14.31 - 2:25.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Schnappauf, Samantha G    11 LIAC-MR              2:15.11    2:14.44 SILV   
                  31.14     1:04.99 (33.85)     1:40.01 (35.02)     2:14.44 (34.43)
  2 Lee, Cherry               11 LIAC-MR              2:24.30    2:18.23 SILV   
                  31.14     1:05.65 (34.51)     1:42.28 (36.63)     2:18.23 (35.95)
  3 Nam, Lauren               11 LIAC-MR              2:21.80    2:19.38 SILV   
                  31.90     1:07.47 (35.57)     1:44.05 (36.58)     2:19.38 (35.33)
  4 Vinciguerra, Jacqueline   11 TVSC-MR              2:22.20    2:19.53 SILV   
                  31.49     1:07.03 (35.54)     1:44.49 (37.46)     2:19.53 (35.04)
  5 Lisica, Sabrina N         11 TVSC-MR              2:22.91    2:19.70 SILV   
                  31.91     1:07.75 (35.84)     1:44.70 (36.95)     2:19.70 (35.00)
  6 Connor, Kate G            11 LIAC-MR              2:25.60    2:20.45 SILV   
                  32.26     1:08.00 (35.74)     1:45.23 (37.23)     2:20.45 (35.22)
  7 Schroeder, Mary           11 HAA-MR               2:24.91    2:20.98 SILV   
                  32.14     1:07.42 (35.28)     1:44.79 (37.37)     2:20.98 (36.19)
  8 Bridgemanhel, Adrianna K  11 TS-MR                2:21.63    2:23.42 SILV   
                  31.35     1:07.65 (36.30)     1:46.33 (38.68)     2:23.42 (37.09)
  9 Bellagamba, Zol G         11 LIAC-MR              2:23.69    2:24.34 SILV   
                  32.93     1:09.56 (36.63)     1:47.32 (37.76)     2:24.34 (37.02)
 10 Van Tassel, Avery         11 CSDC-MR              2:22.49    2:24.35 SILV   
                  32.67     1:09.57 (36.90)     1:47.37 (37.80)     2:24.35 (36.98)
 
Girls 11 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              6:01.99  11 JO
              6:02.00  11 SMAX
              6:20.79  11 SILV
 Meet Qualifying 11:  6:02.01 - 6:20.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sy, Antonia N             11 LBA-MR               6:18.88    6:05.69 SILV   
                  33.19     1:09.30 (36.11)     1:46.20 (36.90)     2:23.97 (37.77)
        3:02.17 (38.20)     3:39.49 (37.32)     4:15.89 (36.40)     4:52.67 (36.78)
        5:30.26 (37.59)     6:05.69 (35.43)                                        
  2 Lisica, Sabrina N         11 TVSC-MR              6:07.75    6:14.34 SILV   
                  33.02     1:10.40 (37.38)     1:48.68 (38.28)     2:26.99 (38.31)
        3:05.39 (38.40)     3:43.64 (38.25)     4:21.51 (37.87)     4:59.46 (37.95)
        5:37.10 (37.64)     6:14.34 (37.24)                                        
Non-Award Division  
  1 Vavalle, Giuliana R       11 TVSC-MR              6:19.22    6:24.38        
                  33.21     1:09.41 (36.20)     1:47.24 (37.83)     2:25.58 (38.34)
        3:05.51 (39.93)     3:44.86 (39.35)     4:25.60 (40.74)     5:05.45 (39.85)
        5:46.01 (40.56)     6:24.38 (38.37)                                        
 
Girls 11 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.59  11 JO
                32.60  11 SMAX
                36.09  11 SILV
 Meet Qualifying 11:  32.61 - 36.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Connor, Kate G            11 LIAC-MR                33.05      32.58 JO+    
SILV - Division  
  1 Vinciguerra, Jacqueline   11 TVSC-MR                33.75      33.20 SILV   
  2 Wilcox, Hailey            11 HAA-MR                 33.79      33.93 SILV   
  3 Wen, Victoria             11 LIAC-MR                35.63      34.22 SILV   
  4 Cahalane, Erin C          11 TS-MR                  35.79      34.50 SILV   
  5 Pitches, Daisy M          11 EHY-MR                 34.77      34.74 SILV   
  6 Bridgemanhel, Adrianna K  11 TS-MR                  35.96      34.79 SILV   
  7 Mackay, Victoria          11 HAA-MR                 35.03      34.86 SILV   
  8 Schnappauf, Samantha G    11 LIAC-MR                35.75      34.90 SILV   
  9 Schroeder, Mary           11 HAA-MR                 33.99      34.92 SILV   
 10 Nam, Lauren               11 LIAC-MR                34.97      34.94 SILV   
 11 Petrovic, Mila            11 IA-MR                  34.93      34.98 SILV   
 12 Ojutiku, Tiwa A           11 SSC-MR                 34.36      35.12 SILV   
 13 Nolasco, Isabela          11 LIAC-MR                34.56      35.62 SILV   
 14 Elizondo, Ema A           11 LIAC-MR                35.23      35.64 SILV   
 15 Duong, Katie S            11 TVSC-MR                35.96      35.73 SILV   
 16 Griffin, Amelia           11 HAA-MR                 35.91      35.75 SILV   
 17 Gebhard, Kaitlyn A        11 LIAC-MR                35.59      35.98 SILV   
Non-Award Division  
  1 Hicyilmaz, Lydia G        11 SSC-MR                 35.16      36.10        
  2 Skiba, Victoria C         11 SSC-MR                 35.53      36.58        
 -- Lisica, Sabrina N         11 TVSC-MR                35.58         DQ        
      Toes over lip of gutter after the start
 
Girls 11 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:09.89  11 JO
              1:09.90  11 SMAX
              1:19.49  11 SILV
 Meet Qualifying 11:  1:09.91 - 1:19.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Connor, Kate G            11 LIAC-MR              1:12.28    1:09.11 JO+    
                  33.68     1:09.11 (35.43)                                        
SILV - Division  
  1 Phillips, Emma G          11 HAA-MR               1:10.50    1:10.19 SILV   
                  33.54     1:10.19 (36.65)                                        
  2 Vinciguerra, Jacqueline   11 TVSC-MR              1:14.18    1:10.61 SILV   
                  34.78     1:10.61 (35.83)                                        
  3 Sy, Antonia N             11 LBA-MR               1:14.65    1:12.19 SILV   
                  35.03     1:12.19 (37.16)                                        
  4 Schroeder, Mary           11 HAA-MR               1:13.67    1:12.54 SILV   
                  35.67     1:12.54 (36.87)                                        
  5 Pitches, Daisy M          11 EHY-MR               1:13.40    1:12.65 SILV   
                  35.73     1:12.65 (36.92)                                        
  6 Bridgemanhel, Adrianna K  11 TS-MR                1:13.09    1:13.32 SILV   
                  36.04     1:13.32 (37.28)                                        
  7 Mackay, Victoria          11 HAA-MR               1:15.13    1:13.74 SILV   
                  34.55     1:13.74 (39.19)                                        
  8 Lee, Cherry               11 LIAC-MR              1:17.46    1:13.91 SILV   
                  36.32     1:13.91 (37.59)                                        
  9 Casalinuovo, Alyssa L     11 TVSC-MR              1:17.62    1:14.60 SILV   
                  36.56     1:14.60 (38.04)                                        
 10 Nam, Lauren               11 LIAC-MR              1:15.98    1:14.64 SILV   
                  35.93     1:14.64 (38.71)                                        
 11 Wilcox, Hailey            11 HAA-MR               1:16.02    1:14.86 SILV   
                  36.27     1:14.86 (38.59)                                        
 12 Wen, Victoria             11 LIAC-MR              1:16.29    1:14.98 SILV   
                  36.46     1:14.98 (38.52)                                        
 13 Cahalane, Erin C          11 TS-MR                1:13.14    1:15.19 SILV   
                  36.18     1:15.19 (39.01)                                        
 14 Petrovic, Mila            11 IA-MR                1:17.47    1:15.24 SILV   
                  36.29     1:15.24 (38.95)                                        
 15 Ojutiku, Tiwa A           11 SSC-MR               1:16.16    1:15.73 SILV   
                  36.26     1:15.73 (39.47)                                        
 16 Nolasco, Isabela          11 LIAC-MR              1:15.83    1:16.34 SILV   
                  36.18     1:16.34 (40.16)                                        
 17 Elizondo, Ema A           11 LIAC-MR              1:18.62    1:16.64 SILV   
                  37.68     1:16.64 (38.96)                                        
 17 Lisica, Sabrina N         11 TVSC-MR              1:14.03    1:16.64 SILV   
                  37.86     1:16.64 (38.78)                                        
 19 Chvasta, Bella F          11 LIAC-MR              1:17.48    1:16.99 SILV   
 20 Duong, Katie S            11 TVSC-MR              1:18.55    1:17.16 SILV   
                  36.47     1:17.16 (40.69)                                        
 21 Hicyilmaz, Lydia G        11 SSC-MR               1:18.64    1:17.52 SILV   
                  38.74     1:17.52 (38.78)                                        
 22 Gebhard, Kaitlyn A        11 LIAC-MR              1:16.07    1:17.68 SILV   
                  36.67     1:17.68 (41.01)                                        
 23 Skiba, Victoria C         11 SSC-MR               1:15.79    1:18.02 SILV   
                  38.09     1:18.02 (39.93)                                        
 24 Schneiweis, Sarah B       11 LIAC-MR              1:17.62    1:19.32 SILV   
                  38.45     1:19.32 (40.87)                                        
Non-Award Division  
  1 Zhang, Ashley Z           11 LIAC-MR              1:18.26    1:19.70        
                  39.00     1:19.70 (40.70)                                        
  2 Ulzheimer, Kiera E        11 LIAC-MR              1:19.22    1:21.12        
                  39.47     1:21.12 (41.65)                                        
 
Girls 11 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:32.39  11 JO
              2:32.40  11 SMAX
              2:46.99  11 SILV
 Meet Qualifying 11:  2:32.41 - 2:46.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Chen, Calista             11 LIAC-MR              2:32.75    2:30.29 JO+    
                  35.43     1:13.14 (37.71)     1:52.53 (39.39)     2:30.29 (37.76)
  2 Connor, Kate G            11 LIAC-MR              2:37.25    2:31.97 JO+    
                  36.32     1:15.29 (38.97)     1:54.09 (38.80)     2:31.97 (37.88)
SILV - Division  
  1 Lee, Cherry               11 LIAC-MR              2:37.07    2:35.07 SILV   
                  37.25     1:16.74 (39.49)     1:56.65 (39.91)     2:35.07 (38.42)
  2 Nam, Lauren               11 LIAC-MR              2:40.89    2:35.12 SILV   
                  36.50     1:16.30 (39.80)     1:56.92 (40.62)     2:35.12 (38.20)
  3 Gebhard, Kaitlyn A        11 LIAC-MR              2:46.38    2:36.02 SILV   
                  37.17     1:16.03 (38.86)     1:56.53 (40.50)     2:36.02 (39.49)
  4 Nolasco, Isabela          11 LIAC-MR              2:40.18    2:44.13 SILV   
                  37.89     1:19.65 (41.76)     2:02.89 (43.24)     2:44.13 (41.24)
Non-Award Division  
 -- Wilcox, Hailey            11 HAA-MR               2:44.78        DFS        
      Declared false start
 
Girls 11 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                37.29  11 JO
                37.30  11 SMAX
                40.59  11 SILV
 Meet Qualifying 11:  37.31 - 40.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Lee, Cherry               11 LIAC-MR                37.36      37.78 SILV   
  2 Schroeder, Mary           11 HAA-MR                 37.35      38.12 SILV   
  3 Nam, Lauren               11 LIAC-MR                38.68      38.95 SILV   
  3 Van Tassel, Avery         11 CSDC-MR                38.67      38.95 SILV   
  5 Hicyilmaz, Lydia G        11 SSC-MR                 38.69      38.99 SILV   
  6 Pitches, Daisy M          11 EHY-MR                 38.29      39.25 SILV   
  7 Emmerich, Ava J           11 TVSC-MR                39.92      39.29 SILV   
  8 Kranich-Schaefer, Amanda  11 TVSC-MR                40.31      39.55 SILV   
  9 Weiss, Lauren             11 IA-MR                  38.56      39.74 SILV   
  9 Griffin, Lily S           11 EHY-MR                 38.66      39.74 SILV   
 11 Vavalle, Giuliana R       11 TVSC-MR                40.07      39.93 SILV   
Non-Award Division  
  1 Kearney, Sophia C         11 LIAC-MR                40.33      41.27        
 
Girls 11 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:20.19  11 JO
              1:20.20  11 SMAX
              1:28.69  11 SILV
 Meet Qualifying 11:  1:20.21 - 1:28.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Chen, Calista             11 LIAC-MR              1:21.57    1:20.47 SILV   
                  38.74     1:20.47 (41.73)                                        
  2 Lee, Cherry               11 LIAC-MR              1:22.70    1:20.48 SILV   
                  37.99     1:20.48 (42.49)                                        
  3 Nam, Lauren               11 LIAC-MR              1:23.71    1:20.94 SILV   
                  38.79     1:20.94 (42.15)                                        
  4 Hicyilmaz, Lydia G        11 SSC-MR               1:23.24    1:22.87 SILV   
                  39.80     1:22.87 (43.07)                                        
  5 Van Tassel, Avery         11 CSDC-MR              1:24.91    1:23.40 SILV   
                  39.48     1:23.40 (43.92)                                        
  6 Schroeder, Mary           11 HAA-MR               1:23.48    1:23.78 SILV   
                  38.91     1:23.78 (44.87)                                        
  7 Emmerich, Ava J           11 TVSC-MR              1:26.87    1:25.00 SILV   
                  39.70     1:25.00 (45.30)                                        
  8 Kranich-Schaefer, Amanda  11 TVSC-MR              1:27.81    1:25.34 SILV   
                  39.64     1:25.34 (45.70)                                        
  9 Hu, Caroline              11 LIAC-MR              1:28.59    1:25.66 SILV   
                  42.11     1:25.66 (43.55)                                        
 10 Pitches, Daisy M          11 EHY-MR               1:25.17    1:26.35 SILV   
                  40.18     1:26.35 (46.17)                                        
 11 Weiss, Lauren             11 IA-MR                1:26.15    1:27.59 SILV   
                  40.51     1:27.59 (47.08)                                        
 12 Bellagamba, Zol G         11 LIAC-MR              1:28.67    1:28.22 SILV   
                  42.07     1:28.22 (46.15)                                        
Non-Award Division  
  1 Griffin, Lily S           11 EHY-MR               1:26.86    1:28.85        
                  42.06     1:28.85 (46.79)                                        
  2 Kearney, Sophia C         11 LIAC-MR              1:27.94    1:29.21        
 
Girls 11 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:56.39  11 JO
              2:56.40  11 SMAX
              3:11.19  11 SILV
 Meet Qualifying 11:  2:56.41 - 3:11.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Emmerich, Ava J           11 TVSC-MR              3:11.13    3:06.33 SILV   
                  39.03     1:27.04 (48.01)     2:16.90 (49.86)     3:06.33 (49.43)
  2 Buscemi, Izzy M           11 LIAC-MR              3:10.62    3:10.46 SILV   
                  42.85     1:31.01 (48.16)     2:20.90 (49.89)     3:10.46 (49.56)
Non-Award Division  
  1 Ulzheimer, Kiera E        11 LIAC-MR              3:10.87    3:16.32        
                  44.27     1:34.41 (50.14)     2:26.09 (51.68)     3:16.32 (50.23)
 
Girls 11 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                31.29  11 JO
                31.30  11 SMAX
                34.59  11 SILV
 Meet Qualifying 11:  31.31 - 34.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Bridgemanhel, Adrianna K  11 TS-MR                  33.84      32.21 SILV   
  2 Lisica, Sabrina N         11 TVSC-MR                32.40      32.31 SILV   
  3 Chen, Calista             11 LIAC-MR                32.09      32.53 SILV   
  4 Phillips, Emma G          11 HAA-MR                 33.00      32.70 SILV   
  5 Vavalle, Giuliana R       11 TVSC-MR                34.27      32.73 SILV   
  6 Ucciferri, Isabella O     11 LBA-MR                 32.71      33.46 SILV   
  7 Hicyilmaz, Lydia G        11 SSC-MR                 32.63      33.50 SILV   
  8 Duong, Katie S            11 TVSC-MR                33.95      33.54 SILV   
  9 Petrovic, Mila            11 IA-MR                  33.98      33.56 SILV   
 10 Ojutiku, Tiwa A           11 SSC-MR                 34.12      33.66 SILV   
 11 Wilcox, Hailey            11 HAA-MR                 32.95      33.85 SILV   
 12 Brink, Keelyn R           11 WISC-MR                34.03      34.37 SILV   
 13 Schroeder, Mary           11 HAA-MR                 32.95      34.55 SILV   
Non-Award Division  
  1 Wafer, Sara N             11 TS-MR                  34.44      34.74        
  2 Bellagamba, Zol G         11 LIAC-MR                34.41      34.83        
  3 Mackay, Victoria          11 HAA-MR                 34.40      35.09        
  4 Sy, Antonia N             11 LBA-MR                 34.18      35.36        
  5 Cahalane, Erin C          11 TS-MR                  33.94      35.48        
  6 Nolasco, Isabela          11 LIAC-MR                33.78      35.72        
 
Girls 11 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:10.69  11 JO
              1:10.70  11 SMAX
              1:19.39  11 SILV
 Meet Qualifying 11:  1:10.71 - 1:19.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Phillips, Emma G          11 HAA-MR               1:14.12    1:11.89 SILV   
                  32.53     1:11.89 (39.36)                                        
  2 Lisica, Sabrina N         11 TVSC-MR              1:12.25    1:11.92 SILV   
                  33.18     1:11.92 (38.74)                                        
  3 Vinciguerra, Jacqueline   11 TVSC-MR              1:11.59    1:14.05 SILV   
                  34.30     1:14.05 (39.75)                                        
  4 Hicyilmaz, Lydia G        11 SSC-MR               1:13.47    1:15.29 SILV   
                  34.73     1:15.29 (40.56)                                        
  5 Lee, Cherry               11 LIAC-MR              1:15.08    1:15.45 SILV   
                  35.10     1:15.45 (40.35)                                        
  6 Vavalle, Giuliana R       11 TVSC-MR              1:18.39    1:15.65 SILV   
                  33.99     1:15.65 (41.66)                                        
  7 Nam, Lauren               11 LIAC-MR              1:16.58    1:16.67 SILV   
                  36.02     1:16.67 (40.65)                                        
  8 Bellagamba, Zol G         11 LIAC-MR              1:18.59    1:16.99 SILV   
                  36.36     1:16.99 (40.63)                                        
  9 Wilcox, Hailey            11 HAA-MR               1:18.22    1:17.62 SILV   
                  36.03     1:17.62 (41.59)                                        
 10 Schroeder, Mary           11 HAA-MR               1:13.15    1:17.76 SILV   
                  36.52     1:17.76 (41.24)                                        
 11 Sy, Antonia N             11 LBA-MR               1:14.76    1:17.84 SILV   
                  35.69     1:17.84 (42.15)                                        
 12 Cahalane, Erin C          11 TS-MR                1:18.96    1:17.91 SILV   
                  36.19     1:17.91 (41.72)                                        
 13 Elizondo, Ema A           11 LIAC-MR              1:13.77    1:18.46 SILV   
                  35.81     1:18.46 (42.65)                                        
 14 Skiba, Victoria C         11 SSC-MR               1:18.78    1:19.31 SILV   
                  37.31     1:19.31 (42.00)                                        
 
Girls 11 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
              1:11.19  11 JO
              1:11.20  11 SMAX
              1:18.69  11 SILV
 Meet Qualifying 11:  1:11.21 - 1:18.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schnappauf, Samantha G    11 LIAC-MR              1:11.63    1:11.63 SILV   
                  33.75     1:11.63 (37.88)                                        
  2 Nam, Lauren               11 LIAC-MR              1:17.14    1:13.16 SILV   
                  34.79     1:13.16 (38.37)                                        
  3 Bridgemanhel, Adrianna K  11 TS-MR                1:13.25    1:13.40 SILV   
                  34.00     1:13.40 (39.40)                                        
  4 Vinciguerra, Jacqueline   11 TVSC-MR              1:15.12    1:13.76 SILV   
                  33.51     1:13.76 (40.25)                                        
  5 Lisica, Sabrina N         11 TVSC-MR              1:13.15    1:14.23 SILV   
                  35.23     1:14.23 (39.00)                                        
  6 Lee, Cherry               11 LIAC-MR              1:14.87    1:14.43 SILV   
                  35.99     1:14.43 (38.44)                                        
  7 Ojutiku, Tiwa A           11 SSC-MR               1:17.48    1:15.05 SILV   
                  33.98     1:15.05 (41.07)                                        
  8 Schroeder, Mary           11 HAA-MR               1:15.12    1:15.12 SILV   
                  35.47     1:15.12 (39.65)                                        
  9 Mackay, Victoria          11 HAA-MR               1:18.45    1:15.27 SILV   
                  34.34     1:15.27 (40.93)                                        
 10 Hicyilmaz, Lydia G        11 SSC-MR               1:15.26    1:15.48 SILV   
                  36.08     1:15.48 (39.40)                                        
 11 Petrovic, Mila            11 IA-MR                1:18.44    1:15.65 SILV   
                  33.94     1:15.65 (41.71)                                        
 12 Phillips, Emma G          11 HAA-MR               1:18.47    1:15.81 SILV   
                  32.86     1:15.81 (42.95)                                        
 13 Vavalle, Giuliana R       11 TVSC-MR              1:16.48    1:15.84 SILV   
                  35.24     1:15.84 (40.60)                                        
 14 Bellagamba, Zol G         11 LIAC-MR              1:17.72    1:16.22 SILV   
                  36.11     1:16.22 (40.11)                                        
 15 Van Tassel, Avery         11 CSDC-MR              1:16.99    1:16.60 SILV   
                  36.72     1:16.60 (39.88)                                        
 16 Cahalane, Erin C          11 TS-MR                1:16.91    1:17.02 SILV   
                  34.99     1:17.02 (42.03)                                        
 17 Pitches, Daisy M          11 EHY-MR               1:15.44    1:17.04 SILV   
                  35.90     1:17.04 (41.14)                                        
 18 Nolasco, Isabela          11 LIAC-MR              1:18.07    1:17.51 SILV   
                  35.87     1:17.51 (41.64)                                        
 19 Casalinuovo, Alyssa L     11 TVSC-MR              1:18.09    1:18.00 SILV   
                  35.42     1:18.00 (42.58)                                        
 20 Emmerich, Ava J           11 TVSC-MR              1:17.96    1:18.09 SILV   
                  37.34     1:18.09 (40.75)                                        
Non-Award Division  
  1 Elizondo, Ema A           11 LIAC-MR              1:18.25    1:19.76        
                  36.34     1:19.76 (43.42)                                        
 -- Wen, Victoria             11 LIAC-MR              1:18.07         DQ        
      One hand touch - breast
                  36.18          DQ (41.20)                                        
 
Girls 11 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
              2:30.39  11 JO
              2:30.40  11 SMAX
              2:48.09  11 SILV
 Meet Qualifying 11:  2:30.41 - 2:48.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Schnappauf, Samantha G    11 LIAC-MR              2:33.85    2:31.59 SILV   
                  32.72     1:13.01 (40.29)     1:57.47 (44.46)     2:31.59 (34.12)
  2 Lee, Cherry               11 LIAC-MR              2:39.81    2:34.45 SILV   
                  35.11     1:15.56 (40.45)     2:00.35 (44.79)     2:34.45 (34.10)
  3 Lisica, Sabrina N         11 TVSC-MR              2:34.72    2:35.90 SILV   
                  33.65     1:15.55 (41.90)     2:00.19 (44.64)     2:35.90 (35.71)
  4 Vinciguerra, Jacqueline   11 TVSC-MR              2:41.35    2:38.98 SILV   
                  33.79     1:13.69 (39.90)     2:06.96 (53.27)     2:38.98 (32.02)
  5 Bridgemanhel, Adrianna K  11 TS-MR                2:41.20    2:39.63 SILV   
                  34.33     1:14.49 (40.16)     2:04.54 (50.05)     2:39.63 (35.09)
  6 Van Tassel, Avery         11 CSDC-MR              2:41.42    2:40.66 SILV   
                  36.25     1:18.39 (42.14)     2:03.76 (45.37)     2:40.66 (36.90)
  7 Vavalle, Giuliana R       11 TVSC-MR              2:45.14    2:40.81 SILV   
                  35.03     1:15.95 (40.92)     2:04.49 (48.54)     2:40.81 (36.32)
  8 Bellagamba, Zol G         11 LIAC-MR              2:46.20    2:43.68 SILV   
                  36.27     1:17.18 (40.91)     2:06.52 (49.34)     2:43.68 (37.16)
  9 Casalinuovo, Alyssa L     11 TVSC-MR              2:45.22    2:46.07 SILV   
                  37.58     1:16.42 (38.84)     2:08.16 (51.74)     2:46.07 (37.91)
 10 Pitches, Daisy M          11 EHY-MR               2:45.41    2:46.93 SILV   
                  40.09     1:22.31 (42.22)     2:10.38 (48.07)     2:46.93 (36.55)
 11 Emmerich, Ava J           11 TVSC-MR              2:45.69    2:48.08 SILV   
                  39.03     1:21.43 (42.40)     2:12.58 (51.15)     2:48.08 (35.50)
Non-Award Division  
  1 Nolasco, Isabela          11 LIAC-MR              2:48.00    2:49.75        
                  38.37     1:20.48 (42.11)     2:11.37 (50.89)     2:49.75 (38.38)
  2 Cahalane, Erin C          11 TS-MR                2:43.04    2:52.63        
                  37.92     1:21.12 (43.20)     2:14.94 (53.82)     2:52.63 (37.69)
  3 Griffin, Lily S           11 EHY-MR               2:47.98    2:53.07        
                  40.10     1:24.16 (44.06)     2:15.77 (51.61)     2:53.07 (37.30)
 
Girls 11 Year Olds 400 Yard IM
===============================================================================
              5:25.79  11 JO
              5:25.80  11 SMAX
              5:50.99  11 SILV
 Meet Qualifying 11:  5:25.81 - 5:50.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Lisica, Sabrina N         11 TVSC-MR              5:32.84    5:28.94 SILV   
                  34.03     1:16.19 (42.16)     2:00.42 (44.23)     2:44.67 (44.25)
        3:29.87 (45.20)     4:16.13 (46.26)     4:53.30 (37.17)     5:28.94 (35.64)
 
Girls 12 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.59  12 JO
                27.60  12 SMAX
                30.99  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  27.61 - 30.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seale, Sarah E            12 TVSC-MR                28.53      27.88 SILV   
  2 Matheson, Hanna D         12 TVSC-MR                28.06      27.94 SILV   
  3 Lee, Makayla              12 SSC-MR                 27.72      27.99 SILV   
  4 Lee, Morgan               12 SSC-MR                 27.96      28.09 SILV   
  5 Sullivan, Keira L         12 LBA-MR                 28.14      28.23 SILV   
  6 Sullivan, Lauren P        12 LBA-MR                 28.06      28.30 SILV   
  7 Koek, Megan               12 LIAC-MR                28.45      28.32 SILV   
  8 Healy, Sierra             12 HYB-MR                 28.49      28.35 SILV   
  9 Harish, Nila              12 LIAC-MR                28.05      28.36 SILV   
 10 Cronin, Jessica           12 HAA-MR                 27.98      28.87 SILV   
 11 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR                29.25      28.88 SILV   
 12 Woody, Lauren E           12 TVSC-MR                28.83      28.96 SILV   
 13 Chen, Amy                 12 TVSC-MR                30.43      29.03 SILV   
 14 Tenebro, Alyson           12 IA-MR                  28.85      29.14 SILV   
 15 Contreras, Brianna        12 CSDC-MR                30.50      29.20 SILV   
 16 McDonald, Mary J          12 LIAC-MR                29.83      29.28 SILV   
 17 McAuliffe, Margot E       12 EHY-MR                 29.31      29.30 SILV   
 18 Donohue, Savannah R       12 HAA-MR                 29.54      29.38 SILV   
 19 George, Anoushka M        12 LIAC-MR                29.99      29.40 SILV   
 20 Hendershot, Haley J       12 IA-MR                  29.36      29.45 SILV   
 21 Tamberelli, Liliana M     12 FA-MR                  29.70      29.49 SILV   
 22 Waring, MaryGrace         12 SSC-MR                 29.14      29.57 SILV   
 23 Duke, Skyler L            12 WISC-MR                29.35      29.61 SILV   
 24 Johannesen, Charlotte     12 LIAC-MR                29.94      29.62 SILV   
 24 Hayes, Kayla              12 WISC-MR                29.90      29.62 SILV   
 26 Lam, Kuipi                12 LIAC-MR                29.98      29.77 SILV   
 27 Primak, Sofia I           12 TVSC-MR                30.33      29.88 SILV   
 28 Deangelis, Stephanie R    12 LBA-MR                 30.56      29.93 SILV   
 29 Pfisterer, Brooke E       12 SSC-MR                 30.65      30.03 SILV   
 29 Wu, Michelle W            12 TVSC-MR                30.07      30.03 SILV   
 31 Chan, Devena              12 UN-MR                  29.60      30.04 SILV   
 32 DeMarco, Marissa A        12 TVSC-MR                30.42      30.06 SILV   
 33 Buono, Sarina L           12 IA-MR                  29.14      30.18 SILV   
 34 Hille, Amara V            12 IA-MR                  29.92      30.19 SILV   
 35 Albert, Anna              12 TVSC-MR                30.95      30.40 SILV   
 36 Bradley, Addison O        12 LBA-MR                 30.20      30.44 SILV   
 37 Egbert, Alexis A          12 LBA-MR                 30.09      30.50 SILV   
 38 Somers, Julia             12 HYB-MR                 30.26      30.57 SILV   
 39 Zhang, Claire R           12 LIAC-MR                29.84      30.64 SILV   
 40 Piccolo, Salvatrice G     12 SSC-MR                 30.68      30.94 SILV   
 -- Anderson, Samantha R      10 LIAC-MR                29.45     X29.61        
Non-Award Division  
  1 Nizza, Madeline L         12 TS-MR                  30.26      31.01        
  2 Reyes, Ella M             12 SSC-MR                 30.80      31.04        
  3 Cunniffe, Madeline K      12 IA-MR                  30.85      31.26        
  4 Pyclik, Caylee M          12 SSC-MR                 29.99      31.67        
  5 Wei, Claire               12 LIAC-MR                30.16      32.16        
 -- Andros, Brooke H          12 FA-MR                  28.46         DQ        
      False start
 
Girls 12 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                59.69  12 JO
                59.70  12 SMAX
              1:08.29  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  59.71 - 1:08.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Golden, Alyssa            12 SSC-MR                 59.79      59.49 JO+    
                  29.05       59.49 (30.44)                                        
SILV - Division  
  1 Sullivan, Lauren P        12 LBA-MR               1:01.31      59.93 SILV   
                  28.90       59.93 (31.03)                                        
  2 Matheson, Hanna D         12 TVSC-MR              1:00.32    1:00.32 SILV   
                  29.16     1:00.32 (31.16)                                        
  3 Koek, Megan               12 LIAC-MR                59.87    1:00.41 SILV   
                  29.25     1:00.41 (31.16)                                        
  4 Sullivan, Keira L         12 LBA-MR               1:00.34    1:00.51 SILV   
                  29.16     1:00.51 (31.35)                                        
  5 Seale, Sarah E            12 TVSC-MR              1:04.17    1:01.14 SILV   
                  29.10     1:01.14 (32.04)                                        
  6 Healy, Sierra             12 HYB-MR               1:02.48    1:01.24 SILV   
                  29.41     1:01.24 (31.83)                                        
  7 Lee, Makayla              12 SSC-MR               1:00.11    1:01.32 SILV   
                  29.46     1:01.32 (31.86)                                        
  8 Harish, Nila              12 LIAC-MR              1:02.81    1:01.36 SILV   
                  29.07     1:01.36 (32.29)                                        
  9 Andros, Brooke H          12 FA-MR                1:01.42    1:02.17 SILV   
                  30.19     1:02.17 (31.98)                                        
 10 Hendershot, Haley J       12 IA-MR                1:03.32    1:02.46 SILV   
                  29.89     1:02.46 (32.57)                                        
 11 Duke, Skyler L            12 WISC-MR              1:03.31    1:02.51 SILV   
                  29.74     1:02.51 (32.77)                                        
 12 Lee, Morgan               12 SSC-MR               1:00.83    1:02.72 SILV   
                  30.06     1:02.72 (32.66)                                        
 13 McDonald, Mary J          12 LIAC-MR              1:03.66    1:02.87 SILV   
                  30.41     1:02.87 (32.46)                                        
 14 Woody, Lauren E           12 TVSC-MR              1:03.73    1:03.07 SILV   
                  29.80     1:03.07 (33.27)                                        
 14 McAuliffe, Margot E       12 EHY-MR               1:05.68    1:03.07 SILV   
                  30.62     1:03.07 (32.45)                                        
 16 Lam, Kuipi                12 LIAC-MR              1:03.40    1:03.19 SILV   
                  30.52     1:03.19 (32.67)                                        
 17 Chen, Amy                 12 TVSC-MR              1:05.37    1:03.48 SILV   
                  29.98     1:03.48 (33.50)                                        
 18 Tenebro, Alyson           12 IA-MR                1:04.98    1:03.97 SILV   
                  30.21     1:03.97 (33.76)                                        
 19 Waring, MaryGrace         12 SSC-MR               1:04.27    1:03.99 SILV   
                  30.46     1:03.99 (33.53)                                        
 20 Wu, Michelle W            12 TVSC-MR              1:05.49    1:04.38 SILV   
                  30.85     1:04.38 (33.53)                                        
 21 George, Anoushka M        12 LIAC-MR              1:06.00    1:04.44 SILV   
 22 Donohue, Savannah R       12 HAA-MR               1:05.10    1:04.46 SILV   
                  30.91     1:04.46 (33.55)                                        
 22 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR              1:04.16    1:04.46 SILV   
                  30.47     1:04.46 (33.99)                                        
 24 Cronin, Jessica           12 HAA-MR               1:03.24    1:04.52 SILV   
                  30.65     1:04.52 (33.87)                                        
 25 Buono, Sarina L           12 IA-MR                1:03.06    1:04.60 SILV   
                  30.85     1:04.60 (33.75)                                        
 26 Hayes, Kayla              12 WISC-MR              1:05.43    1:04.75 SILV   
                  30.46     1:04.75 (34.29)                                        
 27 DeMarco, Marissa A        12 TVSC-MR              1:05.85    1:05.02 SILV   
                  31.14     1:05.02 (33.88)                                        
 28 Bradley, Addison O        12 LBA-MR               1:05.80    1:05.10 SILV   
                  30.97     1:05.10 (34.13)                                        
 29 Contreras, Brianna        12 CSDC-MR              1:06.95    1:05.49 SILV   
                  32.48     1:05.49 (33.01)                                        
 30 Redmond, Ryann E          12 LIAC-MR              1:08.02    1:05.72 SILV   
                  31.27     1:05.72 (34.45)                                        
 31 Johannesen, Charlotte     12 LIAC-MR              1:05.89    1:05.74 SILV   
 32 Deangelis, Stephanie R    12 LBA-MR               1:07.99    1:06.11 SILV   
                  31.33     1:06.11 (34.78)                                        
 33 Hille, Amara V            12 IA-MR                1:06.01    1:06.27 SILV   
 34 Pfisterer, Brooke E       12 SSC-MR               1:08.28    1:06.37 SILV   
                  32.33     1:06.37 (34.04)                                        
 35 McKie, Grace A            12 LIAC-MR              1:06.88    1:06.46 SILV   
                  33.08     1:06.46 (33.38)                                        
 36 Albert, Anna              12 TVSC-MR              1:06.26    1:06.76 SILV   
                  32.59     1:06.76 (34.17)                                        
 37 Tamberelli, Liliana M     12 FA-MR                1:06.43    1:07.26 SILV   
 38 Chan, Devena              12 UN-MR                1:06.20    1:07.48 SILV   
                  32.29     1:07.48 (35.19)                                        
 39 Nizza, Madeline L         12 TS-MR                1:06.85    1:07.85 SILV   
 40 Egbert, Alexis A          12 LBA-MR               1:08.07    1:08.01 SILV   
                  32.70     1:08.01 (35.31)                                        
 -- Anderson, Samantha R      10 LIAC-MR              1:03.83   X1:03.90        
                  30.57     1:03.90 (33.33)                                        
Non-Award Division  
  1 Zhang, Claire R           12 LIAC-MR              1:06.87    1:08.39        
  2 Piccolo, Salvatrice G     12 SSC-MR               1:07.81    1:08.43        
                  30.24     1:08.43 (38.19)                                        
  3 Pyclik, Caylee M          12 SSC-MR               1:08.00    1:09.40        
                  31.48     1:09.40 (37.92)                                        
  4 Swezey, Shannon C         12 IA-MR                1:06.32    1:10.65        
 
Girls 12 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:10.29  12 JO
              2:10.30  12 SMAX
              2:25.89  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  2:10.31 - 2:25.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Golden, Alyssa            12 SSC-MR               2:10.56    2:08.52 JO+    
                  30.03     1:02.88 (32.85)     1:36.89 (34.01)     2:08.52 (31.63)
  2 Koek, Megan               12 LIAC-MR              2:12.42    2:09.44 JO+    
                  29.88     1:02.19 (32.31)     1:35.82 (33.63)     2:09.44 (33.62)
SILV - Division  
  1 Healy, Sierra             12 HYB-MR               2:14.87    2:10.33 SILV   
                  30.03     1:03.52 (33.49)     1:37.13 (33.61)     2:10.33 (33.20)
  2 Edlin-Miller, Lia         12 HYB-MR               2:13.57    2:14.35 SILV   
                  30.71     1:04.27 (33.56)     1:39.92 (35.65)     2:14.35 (34.43)
  3 Hendershot, Haley J       12 IA-MR                2:13.19    2:14.73 SILV   
                  29.93     1:03.51 (33.58)     1:38.70 (35.19)     2:14.73 (36.03)
  4 Cronin, Jessica           12 HAA-MR               2:18.70    2:16.60 SILV   
                  31.31     1:07.38 (36.07)     1:43.01 (35.63)     2:16.60 (33.59)
  5 McDonald, Mary J          12 LIAC-MR              2:17.31    2:17.76 SILV   
                  31.60     1:06.88 (35.28)   2:17.76 (1:10.88)                    
  6 Buono, Sarina L           12 IA-MR                2:15.39    2:18.51 SILV   
                  31.31     1:06.67 (35.36)     1:43.54 (36.87)     2:18.51 (34.97)
  7 Lee, Morgan               12 SSC-MR               2:19.77    2:18.70 SILV   
                  29.84     1:03.92 (34.08)     1:41.42 (37.50)     2:18.70 (37.28)
  8 George, Anoushka M        12 LIAC-MR              2:25.13    2:19.84 SILV   
                  32.54     1:07.72 (35.18)     1:43.23 (35.51)     2:19.84 (36.61)
  9 Lam, Kuipi                12 LIAC-MR              2:19.18    2:20.02 SILV   
                  31.42     1:06.47 (35.05)     1:43.66 (37.19)     2:20.02 (36.36)
 10 McKie, Grace A            12 LIAC-MR              2:25.16    2:21.48 SILV   
                  32.88     1:08.23 (35.35)     1:44.39 (36.16)     2:21.48 (37.09)
 11 Johannesen, Charlotte     12 LIAC-MR              2:24.01    2:22.36 SILV   
                  32.83     1:09.29 (36.46)     1:46.49 (37.20)     2:22.36 (35.87)
 12 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR              2:19.55    2:22.66 SILV   
                  31.93     1:08.22 (36.29)     1:45.86 (37.64)     2:22.66 (36.80)
 13 Redmond, Ryann E          12 LIAC-MR              2:24.57    2:22.87 SILV   
                  34.76     1:11.22 (36.46)     1:47.43 (36.21)     2:22.87 (35.44)
 14 Hayes, Kayla              12 WISC-MR              2:25.01    2:22.93 SILV   
                  31.03     1:06.68 (35.65)     1:45.41 (38.73)     2:22.93 (37.52)
 -- Anderson, Samantha R      10 LIAC-MR              2:18.52   X2:18.78        
                  31.57     1:07.39 (35.82)     1:43.25 (35.86)     2:18.78 (35.53)
 
Girls 12 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:51.99  12 JO
              5:52.00  12 SMAX
              6:20.79  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  5:52.01 - 6:20.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Koek, Megan               12 LIAC-MR              6:01.89    5:49.14 JO+    
                  30.67     1:04.74 (34.07)     1:40.23 (35.49)     2:15.87 (35.64)
        2:51.69 (35.82)     3:27.58 (35.89)     4:03.82 (36.24)     4:39.65 (35.83)
        5:14.87 (35.22)     5:49.14 (34.27)                                        
SILV - Division  
  1 Healy, Sierra             12 HYB-MR               5:56.31    5:52.10 SILV   
                  31.77     1:06.97 (35.20)     1:42.70 (35.73)     2:19.14 (36.44)
        2:55.90 (36.76)     3:32.04 (36.14)     4:07.09 (35.05)     4:42.60 (35.51)
        5:17.96 (35.36)     5:52.10 (34.14)                                        
  2 Matheson, Hanna D         12 TVSC-MR              5:56.63    5:53.86 SILV   
                  31.04     1:06.39 (35.35)     1:42.53 (36.14)     2:18.99 (36.46)
        2:54.98 (35.99)     3:31.14 (36.16)     4:07.14 (36.00)     4:43.47 (36.33)
        5:19.11 (35.64)     5:53.86 (34.75)                                        
  3 McDonald, Mary J          12 LIAC-MR              5:57.50    6:02.63 SILV   
                  31.28     1:06.42 (35.14)     1:43.08 (36.66)     2:20.40 (37.32)
        2:57.76 (37.36)     3:34.66 (36.90)     4:11.91 (37.25)     4:49.59 (37.68)
        5:27.07 (37.48)     6:02.63 (35.56)                                        
  4 DeMarco, Marissa A        12 TVSC-MR              6:11.67    6:03.30 SILV   
                  32.57     1:07.61 (35.04)     1:43.43 (35.82)     2:20.26 (36.83)
        2:57.86 (37.60)     3:35.13 (37.27)     4:13.14 (38.01)     4:50.86 (37.72)
        5:27.85 (36.99)     6:03.30 (35.45)                                        
  5 Lee, Makayla              12 SSC-MR               5:57.85    6:07.63 SILV   
                  31.56     1:06.70 (35.14)     1:43.08 (36.38)     2:19.82 (36.74)
        2:56.86 (37.04)     3:34.84 (37.98)     4:13.00 (38.16)     4:51.53 (38.53)
        5:30.01 (38.48)     6:07.63 (37.62)                                        
  6 Albert, Anna              12 TVSC-MR              6:14.19    6:07.86 SILV   
                  33.23     1:08.90 (35.67)     1:45.86 (36.96)     2:23.40 (37.54)
        3:00.72 (37.32)     3:39.03 (38.31)     4:17.10 (38.07)     4:55.60 (38.50)
        5:32.48 (36.88)     6:07.86 (35.38)                                        
  7 Lee, Morgan               12 SSC-MR               6:08.45    6:10.70 SILV   
                  32.80     1:10.33 (37.53)     1:47.66 (37.33)     2:25.87 (38.21)
        3:04.40 (38.53)     3:42.62 (38.22)     4:21.02 (38.40)     4:59.31 (38.29)
        5:36.49 (37.18)     6:10.70 (34.21)                                        
  8 Buono, Sarina L           12 IA-MR                5:55.19    6:11.46 SILV   
                  31.70     1:07.67 (35.97)     1:45.50 (37.83)     2:24.17 (38.67)
        3:02.14 (37.97)     3:40.84 (38.70)     4:19.05 (38.21)     4:57.08 (38.03)
        5:35.30 (38.22)     6:11.46 (36.16)                                        
  9 McKie, Grace A            12 LIAC-MR              6:17.28    6:11.50 SILV   
                  33.20     1:09.58 (36.38)     1:47.29 (37.71)     2:25.23 (37.94)
        3:03.29 (38.06)     3:41.79 (38.50)     4:19.81 (38.02)     4:57.52 (37.71)
        5:34.78 (37.26)     6:11.50 (36.72)                                        
 10 Lam, Kuipi                12 LIAC-MR              6:16.68    6:13.40 SILV   
                  32.61     1:08.64 (36.03)     1:46.68 (38.04)     2:25.41 (38.73)
        3:04.04 (38.63)     3:42.60 (38.56)     4:21.18 (38.58)     5:00.10 (38.92)
        5:37.85 (37.75)     6:13.40 (35.55)                                        
 11 Redmond, Ryann E          12 LIAC-MR              6:14.05    6:14.94 SILV   
                  34.98     1:12.20 (37.22)     1:49.96 (37.76)     2:28.15 (38.19)
        3:06.77 (38.62)     3:44.70 (37.93)     4:22.86 (38.16)     5:01.03 (38.17)
        5:39.04 (38.01)     6:14.94 (35.90)                                        
 
Girls 12 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.59  12 JO
                31.60  12 SMAX
                36.09  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  31.61 - 36.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Smerechniak, Sofia        12 IA-MR                  31.79      31.10 JO+    
  2 Czeremcha, Erica          12 TS-MR                  35.00      31.44 JO+    
  3 Martinez, Alexandra S     12 SSC-MR                 31.98      31.52 JO+    
SILV - Division  
  1 Golden, Alyssa            12 SSC-MR                 32.40      31.61 SILV   
  2 Woody, Lauren E           12 TVSC-MR                32.89      32.41 SILV   
  3 Andros, Brooke H          12 FA-MR                  32.68      33.06 SILV   
  4 Edlin-Miller, Lia         12 HYB-MR                 32.68      33.07 SILV   
  5 Waring, MaryGrace         12 SSC-MR                 33.99      33.09 SILV   
  6 Buono, Sarina L           12 IA-MR                  33.12      33.20 SILV   
  7 Seale, Sarah E            12 TVSC-MR                33.69      33.22 SILV   
  8 Lee, Morgan               12 SSC-MR                 32.11      33.38 SILV   
  9 Healy, Sierra             12 HYB-MR                 33.56      33.59 SILV   
 10 Harish, Nila              12 LIAC-MR                34.09      33.63 SILV   
 11 Tenebro, Alyson           12 IA-MR                  34.23      33.91 SILV   
 12 Wei, Claire               12 LIAC-MR                33.41      34.09 SILV   
 13 Wu, Michelle W            12 TVSC-MR                35.64      34.12 SILV   
 14 Cronin, Jessica           12 HAA-MR                 34.59      34.74 SILV   
 15 McKie, Grace A            12 LIAC-MR                35.18      34.83 SILV   
 16 Johannesen, Charlotte     12 LIAC-MR                35.04      34.86 SILV   
 17 Swezey, Shannon C         12 IA-MR                  35.50      35.14 SILV   
 18 McDonald, Mary J          12 LIAC-MR                34.83      35.19 SILV   
 19 McMahon, Amelia G         12 HYB-MR                 35.68      35.31 SILV   
 20 Donohue, Savannah R       12 HAA-MR                 33.92      35.36 SILV   
 20 George, Anoushka M        12 LIAC-MR                35.44      35.36 SILV   
 22 Nizza, Madeline L         12 TS-MR                  35.87      35.72 SILV   
 23 Pyclik, Caylee M          12 SSC-MR                 34.67      35.75 SILV   
 24 Piccolo, Salvatrice G     12 SSC-MR                 35.84      36.07 SILV   
 -- Anderson, Samantha R      10 LIAC-MR                33.88     X33.82        
Non-Award Division  
  1 Lam, Kuipi                12 LIAC-MR                35.17      36.36        
  2 Wagner, Cathryn R         12 LBA-MR                 35.41      36.75        
 
Girls 12 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:07.89  12 JO
              1:07.90  12 SMAX
              1:19.49  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  1:07.91 - 1:19.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Koek, Megan               12 LIAC-MR              1:10.67    1:08.97 SILV   
                  34.14     1:08.97 (34.83)                                        
  2 Harish, Nila              12 LIAC-MR              1:10.53    1:09.56 SILV   
                  33.47     1:09.56 (36.09)                                        
  3 Healy, Sierra             12 HYB-MR               1:12.81    1:10.18 SILV   
                  34.43     1:10.18 (35.75)                                        
  4 Seale, Sarah E            12 TVSC-MR              1:14.71    1:10.35 SILV   
                  34.02     1:10.35 (36.33)                                        
  5 Edlin-Miller, Lia         12 HYB-MR               1:16.93    1:10.68 SILV   
                  34.44     1:10.68 (36.24)                                        
  6 Buono, Sarina L           12 IA-MR                1:11.82    1:11.16 SILV   
                  34.91     1:11.16 (36.25)                                        
  7 Wu, Michelle W            12 TVSC-MR              1:17.45    1:11.52 SILV   
                  34.13     1:11.52 (37.39)                                        
  8 Andros, Brooke H          12 FA-MR                1:13.17    1:11.63 SILV   
                  35.05     1:11.63 (36.58)                                        
  9 McDonald, Mary J          12 LIAC-MR              1:14.45    1:11.65 SILV   
                  34.93     1:11.65 (36.72)                                        
 10 Waring, MaryGrace         12 SSC-MR               1:11.61    1:12.23 SILV   
                  34.32     1:12.23 (37.91)                                        
 11 Primak, Sofia I           12 TVSC-MR              1:15.49    1:12.51 SILV   
                  35.31     1:12.51 (37.20)                                        
 12 DeMarco, Marissa A        12 TVSC-MR              1:13.99    1:12.66 SILV   
                  34.37     1:12.66 (38.29)                                        
 13 Cronin, Jessica           12 HAA-MR               1:13.82    1:13.64 SILV   
                  35.94     1:13.64 (37.70)                                        
 14 Calin, Stephania          12 LIAC-MR              1:16.11    1:14.11 SILV   
                  35.14     1:14.11 (38.97)                                        
 15 Chen, Amy                 12 TVSC-MR              1:18.13    1:14.22 SILV   
                  35.90     1:14.22 (38.32)                                        
 16 Duke, Skyler L            12 WISC-MR              1:14.26    1:14.34 SILV   
 17 McKie, Grace A            12 LIAC-MR              1:15.16    1:14.46 SILV   
                  36.10     1:14.46 (38.36)                                        
 18 Tenebro, Alyson           12 IA-MR                1:13.92    1:14.91 SILV   
                  35.60     1:14.91 (39.31)                                        
 19 Donohue, Savannah R       12 HAA-MR               1:13.37    1:15.01 SILV   
                  36.30     1:15.01 (38.71)                                        
 20 Hille, Amara V            12 IA-MR                1:15.98    1:15.73 SILV   
                  36.33     1:15.73 (39.40)                                        
 21 Redmond, Ryann E          12 LIAC-MR              1:18.30    1:16.19 SILV   
                  37.39     1:16.19 (38.80)                                        
 22 Hayes, Kayla              12 WISC-MR              1:18.62    1:16.20 SILV   
                  36.70     1:16.20 (39.50)                                        
 23 Lam, Kuipi                12 LIAC-MR              1:16.62    1:16.37 SILV   
                  36.79     1:16.37 (39.58)                                        
 24 Hendershot, Haley J       12 IA-MR                1:18.02    1:16.39 SILV   
                  37.04     1:16.39 (39.35)                                        
 24 Nizza, Madeline L         12 TS-MR                1:15.44    1:16.39 SILV   
                  37.64     1:16.39 (38.75)                                        
 26 Wei, Claire               12 LIAC-MR              1:15.76    1:17.49 SILV   
                  36.85     1:17.49 (40.64)                                        
 27 Reyes, Ella M             12 SSC-MR               1:15.64    1:17.67 SILV   
                  37.67     1:17.67 (40.00)                                        
 28 George, Anoushka M        12 LIAC-MR              1:17.65    1:17.70 SILV   
                  37.65     1:17.70 (40.05)                                        
 29 McAuliffe, Margot E       12 EHY-MR               1:19.21    1:18.46 SILV   
                  38.40     1:18.46 (40.06)                                        
 30 Zhang, Claire R           12 LIAC-MR              1:18.31    1:18.88 SILV   
 31 Fitzpatrick, Logan F      12 LBA-MR               1:18.93    1:19.16 SILV   
 32 Pyclik, Caylee M          12 SSC-MR               1:18.34    1:19.23 SILV   
                  36.54     1:19.23 (42.69)                                        
 -- Anderson, Samantha R      10 LIAC-MR              1:12.52   X1:11.47        
                  34.57     1:11.47 (36.90)                                        
Non-Award Division  
 -- Deangelis, Stephanie R    12 LBA-MR               1:19.32         DQ        
      Other
                  37.21          DQ (39.83)                                        
 -- Cunniffe, Madeline K      12 IA-MR                1:19.30         DQ        
      Delay initiating turn
                  37.22          DQ (40.21)                                        
 
Girls 12 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:28.39  12 JO
              2:28.40  12 SMAX
              2:46.99  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  2:28.41 - 2:46.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Lee, Morgan               12 SSC-MR               2:28.59    2:28.61 SILV   
                  34.18     1:11.78 (37.60)     1:51.08 (39.30)     2:28.61 (37.53)
  2 Woody, Lauren E           12 TVSC-MR              2:35.41    2:29.90 SILV   
                  34.60     1:13.28 (38.68)     1:52.37 (39.09)     2:29.90 (37.53)
  3 Buono, Sarina L           12 IA-MR                2:38.38    2:33.14 SILV   
                  37.00     1:15.46 (38.46)     1:54.85 (39.39)     2:33.14 (38.29)
  4 Seale, Sarah E            12 TVSC-MR              2:35.25    2:35.19 SILV   
                  36.00     1:15.27 (39.27)     1:55.81 (40.54)     2:35.19 (39.38)
  5 Wu, Michelle W            12 TVSC-MR              2:42.13    2:37.56 SILV   
                  37.09     1:17.25 (40.16)     1:57.87 (40.62)     2:37.56 (39.69)
  6 McKie, Grace A            12 LIAC-MR              2:38.55    2:38.47 SILV   
                  37.49     1:17.49 (40.00)     1:58.54 (41.05)     2:38.47 (39.93)
  7 Tenebro, Alyson           12 IA-MR                2:45.43    2:39.87 SILV   
                  35.94     1:16.47 (40.53)     1:58.78 (42.31)     2:39.87 (41.09)
  8 Redmond, Ryann E          12 LIAC-MR              2:43.50    2:40.24 SILV   
                  38.29     1:18.85 (40.56)     1:59.86 (41.01)     2:40.24 (40.38)
  9 Duke, Skyler L            12 WISC-MR              2:46.42    2:44.13 SILV   
                  37.51     1:19.16 (41.65)     2:02.18 (43.02)     2:44.13 (41.95)
Non-Award Division  
  1 Pyclik, Caylee M          12 SSC-MR               2:44.71    2:47.66        
                  38.07     1:21.03 (42.96)     2:04.19 (43.16)     2:47.66 (43.47)
 
Girls 12 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.29  12 JO
                36.30  12 SMAX
                40.59  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  36.31 - 40.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Burns, Sofia              12 HAA-MR                 36.59      34.59 JO+    
SILV - Division  
  1 Bradley, Addison O        12 LBA-MR                 36.82      36.53 SILV   
  2 Woody, Lauren E           12 TVSC-MR                36.60      36.60 SILV   
  3 Matheson, Hanna D         12 TVSC-MR                38.59      36.88 SILV   
  4 Martinez, Alexandra S     12 SSC-MR                 36.64      36.93 SILV   
  5 Lee, Makayla              12 SSC-MR                 37.47      36.95 SILV   
  6 Seale, Sarah E            12 TVSC-MR                39.52      37.45 SILV   
  7 Koek, Megan               12 LIAC-MR                37.40      37.73 SILV   
  8 Edlin-Miller, Lia         12 HYB-MR                 38.44      37.79 SILV   
  9 Donohue, Savannah R       12 HAA-MR                 39.04      37.96 SILV   
 10 Waring, MaryGrace         12 SSC-MR                 38.25      38.83 SILV   
 11 George, Anoushka M        12 LIAC-MR                39.35      38.89 SILV   
 12 Hendershot, Haley J       12 IA-MR                  38.86      38.93 SILV   
 13 Deangelis, Stephanie R    12 LBA-MR                 38.87      38.96 SILV   
 14 Raber, Julia M            12 FA-MR                  39.97      39.52 SILV   
 15 Pfisterer, Brooke E       12 SSC-MR                 38.84      39.70 SILV   
 16 McAuliffe, Margot E       12 EHY-MR                 39.20      39.76 SILV   
 17 Albert, Anna              12 TVSC-MR                40.08      39.87 SILV   
 18 McKie, Grace A            12 LIAC-MR                40.25      40.15 SILV   
 19 Knutson, Anna C           12 HYB-MR                 40.50      40.35 SILV   
Non-Award Division  
  1 Hille, Amara V            12 IA-MR                  40.49      40.74        
 
Girls 12 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:18.19  12 JO
              1:18.20  12 SMAX
              1:28.69  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  1:18.21 - 1:28.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Burns, Sofia              12 HAA-MR               1:20.93    1:17.62 JO+    
                  35.83     1:17.62 (41.79)                                        
  2 Woody, Lauren E           12 TVSC-MR              1:20.43    1:17.95 JO+    
                  36.55     1:17.95 (41.40)                                        
SILV - Division  
  1 Bradley, Addison O        12 LBA-MR               1:18.99    1:18.55 SILV   
                  36.84     1:18.55 (41.71)                                        
  2 Chan, Devena              12 UN-MR                1:19.81    1:18.71 SILV   
                  37.21     1:18.71 (41.50)                                        
  3 Koek, Megan               12 LIAC-MR              1:18.87    1:19.50 SILV   
                  37.74     1:19.50 (41.76)                                        
  4 Martinez, Alexandra S     12 SSC-MR               1:20.40    1:19.64 SILV   
                  37.66     1:19.64 (41.98)                                        
  5 Cronin, Jessica           12 HAA-MR               1:20.33    1:20.20 SILV   
                  37.38     1:20.20 (42.82)                                        
  6 Andros, Brooke H          12 FA-MR                1:23.41    1:20.52 SILV   
                  37.83     1:20.52 (42.69)                                        
  7 Hendershot, Haley J       12 IA-MR                1:21.55    1:20.85 SILV   
                  38.33     1:20.85 (42.52)                                        
  8 Edlin-Miller, Lia         12 HYB-MR               1:19.28    1:22.12 SILV   
                  38.76     1:22.12 (43.36)                                        
  9 Seale, Sarah E            12 TVSC-MR              1:26.24    1:22.87 SILV   
                  39.38     1:22.87 (43.49)                                        
 10 Chen, Amy                 12 TVSC-MR              1:24.23    1:22.91 SILV   
                  39.38     1:22.91 (43.53)                                        
 11 Waring, MaryGrace         12 SSC-MR               1:22.24    1:23.53 SILV   
                  39.26     1:23.53 (44.27)                                        
 12 Deangelis, Stephanie R    12 LBA-MR               1:25.36    1:24.17 SILV   
                  39.81     1:24.17 (44.36)                                        
 13 George, Anoushka M        12 LIAC-MR              1:25.48    1:25.18 SILV   
                  40.87     1:25.18 (44.31)                                        
 14 McAuliffe, Margot E       12 EHY-MR               1:25.35    1:25.50 SILV   
                  40.83     1:25.50 (44.67)                                        
 15 McKie, Grace A            12 LIAC-MR              1:28.25    1:26.00 SILV   
                  41.03     1:26.00 (44.97)                                        
 16 Primak, Sofia I           12 TVSC-MR              1:24.52    1:26.39 SILV   
                  40.20     1:26.39 (46.19)                                        
 17 Lam, Kuipi                12 LIAC-MR              1:27.88    1:26.44 SILV   
                  42.47     1:26.44 (43.97)                                        
 18 Albert, Anna              12 TVSC-MR              1:25.66    1:27.49 SILV   
                  41.36     1:27.49 (46.13)                                        
 19 Pfisterer, Brooke E       12 SSC-MR               1:28.36    1:28.16 SILV   
                  40.73     1:28.16 (47.43)                                        
Non-Award Division  
  1 Wagner, Cathryn R         12 LBA-MR               1:28.39    1:32.43        
                  42.89     1:32.43 (49.54)                                        
  2 Buono, Sarina L           12 IA-MR                1:26.95    1:33.30        
                  44.16     1:33.30 (49.14)                                        
 
Girls 12 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:52.39  12 JO
              2:52.40  12 SMAX
              3:11.19  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  2:52.41 - 3:11.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Woody, Lauren E           12 TVSC-MR              2:53.77    2:46.78 JO+    
                  38.13     1:20.83 (42.70)     2:03.97 (43.14)     2:46.78 (42.81)
  2 Lee, Makayla              12 SSC-MR               2:54.28    2:46.94 JO+    
                  38.03     1:20.32 (42.29)     2:03.90 (43.58)     2:46.94 (43.04)
  3 Chan, Devena              12 UN-MR                2:56.87    2:48.03 JO+    
                  38.48     1:22.23 (43.75)     2:05.08 (42.85)     2:48.03 (42.95)
  4 Cronin, Jessica           12 HAA-MR               3:02.28    2:49.72 JO+    
                  37.79     1:21.57 (43.78)     2:05.78 (44.21)     2:49.72 (43.94)
SILV - Division  
  1 Bradley, Addison O        12 LBA-MR               2:55.14    2:53.76 SILV   
                  37.42     1:20.93 (43.51)     2:07.36 (46.43)     2:53.76 (46.40)
  2 Redmond, Ryann E          12 LIAC-MR              3:09.17    2:58.94 SILV   
                  43.27     1:28.60 (45.33)     2:13.54 (44.94)     2:58.94 (45.40)
  3 McKie, Grace A            12 LIAC-MR              3:07.43    3:00.12 SILV   
                  41.31     1:27.03 (45.72)     2:14.05 (47.02)     3:00.12 (46.07)
  4 George, Anoushka M        12 LIAC-MR              3:04.80    3:00.64 SILV   
                  40.43     1:25.89 (45.46)     2:13.24 (47.35)     3:00.64 (47.40)
  5 Albert, Anna              12 TVSC-MR              3:04.24    3:02.81 SILV   
                  41.14     1:27.74 (46.60)     2:16.09 (48.35)     3:02.81 (46.72)
  6 Lam, Kuipi                12 LIAC-MR              3:05.83    3:03.63 SILV   
                  42.90     1:28.39 (45.49)     2:16.68 (48.29)     3:03.63 (46.95)
Non-Award Division  
  1 Loewy, Jessica E          12 UN-MR                3:08.73    3:37.99        
                  47.05     1:44.03 (56.98)   3:37.99 (1:53.96)                    
 
Girls 12 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.29  12 JO
                30.30  12 SMAX
                34.59  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  30.31 - 34.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Harish, Nila              12 LIAC-MR                30.87      30.04 JO+    
SILV - Division  
  1 Sullivan, Keira L         12 LBA-MR                 30.92      31.02 SILV   
  2 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR                32.45      31.33 SILV   
  3 McDonald, Mary J          12 LIAC-MR                32.85      31.59 SILV   
  4 Sullivan, Lauren P        12 LBA-MR                 31.14      31.70 SILV   
  5 Burns, Sofia              12 HAA-MR                 31.24      31.76 SILV   
  6 Chen, Amy                 12 TVSC-MR                32.61      32.73 SILV   
  7 Cronin, Jessica           12 HAA-MR                 33.63      32.87 SILV   
  8 Primak, Sofia I           12 TVSC-MR                33.07      33.09 SILV   
  9 Edlin-Miller, Lia         12 HYB-MR                 33.24      33.37 SILV   
 10 Deangelis, Stephanie R    12 LBA-MR                 33.48      33.54 SILV   
 11 DeMarco, Marissa A        12 TVSC-MR                34.42      33.64 SILV   
 12 Waring, MaryGrace         12 SSC-MR                 32.98      33.78 SILV   
 13 Donohue, Savannah R       12 HAA-MR                 33.77      34.12 SILV   
 14 Johannesen, Charlotte     12 LIAC-MR                33.98      34.13 SILV   
 15 Stampfel, Rebecca M       12 CSDC-MR                34.06      34.15 SILV   
 16 Hayes, Kayla              12 WISC-MR                33.32      34.37 SILV   
 -- Anderson, Samantha R      10 LIAC-MR                31.77     X31.90        
Non-Award Division  
  1 Nizza, Madeline L         12 TS-MR                  34.35      34.60        
  2 Tenebro, Alyson           12 IA-MR                  32.60      34.66        
 
Girls 12 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:08.69  12 JO
              1:08.70  12 SMAX
              1:19.39  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  1:08.71 - 1:19.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Czeremcha, Erica          12 TS-MR                1:10.28    1:08.20 JO+    
                  31.95     1:08.20 (36.25)                                        
SILV - Division  
  1 Harish, Nila              12 LIAC-MR              1:10.42    1:09.53 SILV   
                  31.45     1:09.53 (38.08)                                        
  2 Primak, Sofia I           12 TVSC-MR              1:10.55    1:12.74 SILV   
                  34.68     1:12.74 (38.06)                                        
  3 DeMarco, Marissa A        12 TVSC-MR              1:15.58    1:12.78 SILV   
                  33.79     1:12.78 (38.99)                                        
  4 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR              1:15.09    1:14.23 SILV   
                  33.43     1:14.23 (40.80)                                        
  5 Smerechniak, Sofia        12 IA-MR                1:15.95    1:16.36 SILV   
                  35.22     1:16.36 (41.14)                                        
  6 Donohue, Savannah R       12 HAA-MR               1:18.20    1:17.41 SILV   
                  35.15     1:17.41 (42.26)                                        
  7 Chen, Amy                 12 TVSC-MR              1:16.37    1:17.76 SILV   
                  35.45     1:17.76 (42.31)                                        
  8 Waring, MaryGrace         12 SSC-MR               1:18.17    1:18.23 SILV   
                  35.25     1:18.23 (42.98)                                        
Non-Award Division  
  1 Chan, Devena              12 UN-MR                1:16.58    1:20.25        
                  36.85     1:20.25 (43.40)                                        
 
Girls 12 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:38.39  12 JO
              2:38.40  12 SMAX
              2:49.39  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  2:38.41 - 2:49.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Lee, Morgan               12 SSC-MR               2:44.18    2:31.99 JO+    
                  32.66     1:10.42 (37.76)     1:52.95 (42.53)     2:31.99 (39.04)
  2 Martinez, Alexandra S     12 SSC-MR               2:44.90    2:32.88 JO+    
                  32.35     1:09.34 (36.99)     1:50.49 (41.15)     2:32.88 (42.39)
SILV - Division  
  1 Primak, Sofia I           12 TVSC-MR              2:43.14    2:42.79 SILV   
                  33.34     1:14.20 (40.86)     1:58.71 (44.51)     2:42.79 (44.08)
 
Girls 12 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.19  12 JO
              1:09.20  12 SMAX
              1:18.69  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  1:09.21 - 1:18.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Burns, Sofia              12 HAA-MR               1:10.97    1:07.92 JO+    
                  31.87     1:07.92 (36.05)                                        
  2 Sullivan, Keira L         12 LBA-MR               1:09.76    1:08.54 JO+    
                  31.04     1:08.54 (37.50)                                        
  3 Harish, Nila              12 LIAC-MR              1:10.77    1:09.18 JO+    
                  32.55     1:09.18 (36.63)                                        
SILV - Division  
  1 Sullivan, Lauren P        12 LBA-MR               1:11.18    1:09.59 SILV   
                  31.12     1:09.59 (38.47)                                        
  2 DeMarco, Marissa A        12 TVSC-MR              1:15.34    1:10.58 SILV   
                  34.49     1:10.58 (36.09)                                        
  3 McDonald, Mary J          12 LIAC-MR              1:11.28    1:11.71 SILV   
                  34.25     1:11.71 (37.46)                                        
  4 Seale, Sarah E            12 TVSC-MR              1:15.94    1:12.25 SILV   
                  34.25     1:12.25 (38.00)                                        
  5 Edlin-Miller, Lia         12 HYB-MR               1:12.21    1:12.45 SILV   
                  33.92     1:12.45 (38.53)                                        
  6 Waring, MaryGrace         12 SSC-MR               1:13.75    1:12.87 SILV   
                  33.60     1:12.87 (39.27)                                        
  7 Cronin, Jessica           12 HAA-MR               1:11.86    1:12.98 SILV   
                  34.93     1:12.98 (38.05)                                        
  8 Hendershot, Haley J       12 IA-MR                1:14.00    1:13.66 SILV   
                  36.08     1:13.66 (37.58)                                        
  9 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR              1:13.30    1:13.78 SILV   
                  34.03     1:13.78 (39.75)                                        
 10 Tenebro, Alyson           12 IA-MR                1:16.66    1:13.82 SILV   
                  32.54     1:13.82 (41.28)                                        
 11 George, Anoushka M        12 LIAC-MR              1:15.99    1:14.07 SILV   
                  34.41     1:14.07 (39.66)                                        
 12 Chen, Amy                 12 TVSC-MR              1:17.52    1:14.85 SILV   
                  35.94     1:14.85 (38.91)                                        
 13 Donohue, Savannah R       12 HAA-MR               1:17.15    1:15.08 SILV   
                  35.37     1:15.08 (39.71)                                        
 14 McAuliffe, Margot E       12 EHY-MR               1:18.25    1:15.48 SILV   
                  36.73     1:15.48 (38.75)                                        
 15 Deangelis, Stephanie R    12 LBA-MR               1:17.06    1:15.73 SILV   
                  34.89     1:15.73 (40.84)                                        
 16 McKie, Grace A            12 LIAC-MR              1:17.08    1:15.91 SILV   
                  35.73     1:15.91 (40.18)                                        
 17 Redmond, Ryann E          12 LIAC-MR              1:17.55    1:15.97 SILV   
                  35.72     1:15.97 (40.25)                                        
 18 Primak, Sofia I           12 TVSC-MR              1:16.69    1:16.16 SILV   
                  35.89     1:16.16 (40.27)                                        
 19 Chan, Devena              12 UN-MR                1:13.29    1:16.45 SILV   
                  37.81     1:16.45 (38.64)                                        
 20 Johannesen, Charlotte     12 LIAC-MR              1:16.80    1:17.57 SILV   
                  34.88     1:17.57 (42.69)                                        
 -- Anderson, Samantha R      10 LIAC-MR              1:14.72   X1:13.95        
                  32.82     1:13.95 (41.13)                                        
Non-Award Division  
  1 Albert, Anna              12 TVSC-MR              1:18.43    1:19.52        
                  38.62     1:19.52 (40.90)                                        
 
Girls 12 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
              2:26.39  12 JO
              2:26.40  12 SMAX
              2:48.09  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  2:26.41 - 2:48.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Martinez, Alexandra S     12 SSC-MR               2:28.99    2:25.07 JO+    
                  31.28     1:08.03 (36.75)     1:51.36 (43.33)     2:25.07 (33.71)
SILV - Division  
  1 Koek, Megan               12 LIAC-MR              2:26.78    2:27.05 SILV   
                  33.66     1:10.17 (36.51)     1:54.46 (44.29)     2:27.05 (32.59)
  2 Sullivan, Keira L         12 LBA-MR               2:31.88    2:29.21 SILV   
                  32.59     1:09.53 (36.94)     1:56.03 (46.50)     2:29.21 (33.18)
  3 Burns, Sofia              12 HAA-MR               2:27.88    2:29.38 SILV   
                  34.01     1:13.80 (39.79)     1:58.47 (44.67)     2:29.38 (30.91)
  4 DeMarco, Marissa A        12 TVSC-MR              2:33.11    2:30.89 SILV   
                  33.53     1:13.14 (39.61)     1:55.53 (42.39)     2:30.89 (35.36)
  5 Harish, Nila              12 LIAC-MR              2:36.79    2:31.37 SILV   
                  31.27     1:10.62 (39.35)     1:56.94 (46.32)     2:31.37 (34.43)
  6 McDonald, Mary J          12 LIAC-MR              2:36.47    2:31.38 SILV   
                  34.17     1:12.77 (38.60)     1:56.72 (43.95)     2:31.38 (34.66)
  7 Seale, Sarah E            12 TVSC-MR              2:36.88    2:32.63 SILV   
                  34.49     1:13.24 (38.75)     1:58.44 (45.20)     2:32.63 (34.19)
  8 Edlin-Miller, Lia         12 HYB-MR               2:34.68    2:34.97 SILV   
                  34.68     1:14.17 (39.49)     2:01.35 (47.18)     2:34.97 (33.62)
  9 Sullivan, Lauren P        12 LBA-MR               2:32.48    2:35.58 SILV   
                  33.52     1:12.35 (38.83)     1:59.53 (47.18)     2:35.58 (36.05)
 10 Hendershot, Haley J       12 IA-MR                2:35.88    2:37.43 SILV   
                  35.17     1:16.36 (41.19)     2:02.51 (46.15)     2:37.43 (34.92)
 11 Primak, Sofia I           12 TVSC-MR              2:37.94    2:37.58 SILV   
                  34.35     1:14.54 (40.19)     2:02.02 (47.48)     2:37.58 (35.56)
 12 McKie, Grace A            12 LIAC-MR              2:44.94    2:38.67 SILV   
                  36.80     1:16.46 (39.66)     2:03.69 (47.23)     2:38.67 (34.98)
 13 Lam, Kuipi                12 LIAC-MR              2:39.99    2:39.57 SILV   
                  35.07     1:17.21 (42.14)     2:04.76 (47.55)     2:39.57 (34.81)
 14 Chen, Amy                 12 TVSC-MR              2:47.43    2:39.85 SILV   
                  35.04     1:17.33 (42.29)     2:04.11 (46.78)     2:39.85 (35.74)
 15 Waring, MaryGrace         12 SSC-MR               2:37.01    2:40.36 SILV   
                  36.07     1:16.53 (40.46)     2:05.04 (48.51)     2:40.36 (35.32)
 16 Redmond, Ryann E          12 LIAC-MR              2:45.18    2:40.90 SILV   
                  38.76     1:17.46 (38.70)     2:05.65 (48.19)     2:40.90 (35.25)
 17 Chan, Devena              12 UN-MR                2:40.25    2:41.03 SILV   
                  36.42     1:19.03 (42.61)     2:04.05 (45.02)     2:41.03 (36.98)
 18 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR              2:37.15    2:41.68 SILV   
                  35.14     1:16.52 (41.38)     2:04.98 (48.46)     2:41.68 (36.70)
 19 Buono, Sarina L           12 IA-MR                2:42.60    2:41.97 SILV   
                  34.74     1:14.09 (39.35)     2:06.21 (52.12)     2:41.97 (35.76)
 20 George, Anoushka M        12 LIAC-MR              2:47.45    2:42.87 SILV   
                  38.41     1:19.78 (41.37)     2:06.92 (47.14)     2:42.87 (35.95)
 21 Wu, Michelle W            12 TVSC-MR              2:45.58    2:43.69 SILV   
                  37.39     1:17.12 (39.73)     2:08.95 (51.83)     2:43.69 (34.74)
 22 McAuliffe, Margot E       12 EHY-MR               2:45.32    2:43.91 SILV   
                  37.39     1:20.10 (42.71)     2:08.85 (48.75)     2:43.91 (35.06)
 23 Albert, Anna              12 TVSC-MR              2:47.25    2:44.52 SILV   
                  38.20     1:23.34 (45.14)     2:09.54 (46.20)     2:44.52 (34.98)
 24 Reyes, Ella M             12 SSC-MR               2:45.73    2:47.75 SILV   
                  38.15     1:19.06 (40.91)     2:10.38 (51.32)     2:47.75 (37.37)
 -- Anderson, Samantha R      10 LIAC-MR              2:37.69   X2:37.13        
                  32.98     1:14.01 (41.03)     2:03.17 (49.16)     2:37.13 (33.96)
Non-Award Division  
  1 Nizza, Madeline L         12 TS-MR                2:44.81    2:50.79        
                  37.11     1:18.62 (41.51)     2:13.19 (54.57)     2:50.79 (37.60)
 
Girls 12 Year Olds 400 Yard IM
===============================================================================
              5:17.79  12 JO
              5:17.80  12 SMAX
              5:50.99  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  5:17.81 - 5:50.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Harish, Nila              12 LIAC-MR              5:19.66    5:17.36 JO+    
                  31.23     1:10.22 (38.99)     1:50.99 (40.77)     2:31.32 (40.33)
        3:18.14 (46.82)     4:05.53 (47.39)     4:41.33 (35.80)     5:17.36 (36.03)
SILV - Division  
  1 DeMarco, Marissa A        12 TVSC-MR              5:27.01    5:24.35 SILV   
                  35.52     1:17.73 (42.21)     1:59.96 (42.23)     2:42.39 (42.43)
        3:25.64 (43.25)     4:08.80 (43.16)     4:46.30 (37.50)     5:24.35 (38.05)
  2 Edlin-Miller, Lia         12 HYB-MR               5:38.59    5:24.89 SILV   
                  35.36     1:18.38 (43.02)     2:00.80 (42.42)     2:43.25 (42.45)
        3:28.42 (45.17)     4:16.56 (48.14)     4:51.43 (34.87)     5:24.89 (33.46)
  3 Primak, Sofia I           12 TVSC-MR              5:35.42    5:25.32 SILV   
                  33.89     1:14.15 (40.26)     1:56.02 (41.87)     2:36.48 (40.46)
        3:24.39 (47.91)     4:12.64 (48.25)     4:50.07 (37.43)     5:25.32 (35.25)
  4 Lee, Morgan               12 SSC-MR               5:23.95    5:28.77 SILV   
                  32.34     1:10.52 (38.18)     1:51.10 (40.58)     2:33.89 (42.79)
        3:23.09 (49.20)     4:12.81 (49.72)     4:51.87 (39.06)     5:28.77 (36.90)
  5 McKie, Grace A            12 LIAC-MR              5:42.65    5:33.30 SILV   
                  35.72     1:19.28 (43.56)     2:01.59 (42.31)     2:43.27 (41.68)
        3:31.23 (47.96)     4:19.21 (47.98)     4:56.78 (37.57)     5:33.30 (36.52)
 
Girls 13 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.69  13 JO
                26.70  13 SMAX
                28.79  13 SILV
 Meet Qualifying 13:  26.71 - 28.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Martinez, Kylie           13 HAA-MR                 26.79      26.68 JO+    
SILV - Division  
  1 Carpentieri, Jordan P     13 IA-MR                  26.83      26.90 SILV   
  2 Minchak, Kaitlin E        13 LBA-MR                 26.72      27.13 SILV   
  3 O'Brien, Makenna B        13 TS-MR                  26.84      27.16 SILV   
  4 Monti, AvaGrace           13 TVSC-MR                26.76      27.23 SILV   
  5 Nus, Jenna B              13 LIAC-MR                27.70      27.28 SILV   
  6 Konsky, Jessica R         13 TS-MR                  27.68      27.38 SILV   
  6 Riordan, Caitlyn E        13 TS-MR                  27.34      27.38 SILV   
  8 Yee, Katie H              13 LIAC-MR                27.47      27.56 SILV   
  9 Schlegel, Olivia P        13 TVSC-MR                27.30      27.62 SILV   
 10 Sava, Erica C             13 LIAC-MR                27.90      27.69 SILV   
 11 Benenati, Eileen A        13 LIAC-MR                27.34      27.75 SILV   
 12 Karpf, Delaney            13 HAA-MR                 27.82      27.97 SILV   
 13 Glaser, Olivia K          13 FA-MR                  27.58      28.08 SILV   
 14 Dimaculangan, Abby X      13 TVSC-MR                27.99      28.14 SILV   
 15 Cano, Adriana             13 CSDC-MR                27.69      28.20 SILV   
 16 Rietmann, Morgan J        13 SSC-MR                 28.15      28.38 SILV   
 17 Gomerman, Raquel E        13 TS-MR                  28.00      28.59 SILV   
 18 Maddox, Faith             13 SSC-MR                 28.68      28.63 SILV   
 19 Pette, Alex J             13 LIAC-MR                27.58      28.64 SILV   
 20 Hicyilmaz, Daphne         13 SSC-MR                 28.77      28.73 SILV   
Non-Award Division  
  1 Quinlan, Aimee K          13 LIAC-MR                27.94      28.88        
  2 Profeta, Jordan T         13 TVSC-MR                28.75      28.93        
  3 Park, Annette             13 LIAC-MR                28.37      29.02        
  4 Hsieh, Vanessa            13 TS-MR                  28.54      29.15        
  5 Mackay, Alexandria        13 HAA-MR                 28.39      30.00        
 
Girls 13 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                57.69  13 JO
                57.70  13 SMAX
              1:03.09  13 SILV
 Meet Qualifying 13:  57.71 - 1:03.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Xu, Isabel X              13 TVSC-MR                59.05      57.22 JO+    
                  27.30       57.22 (29.92)                                        
  2 Martinez, Kylie           13 HAA-MR                 57.99      57.58 JO+    
                  27.65       57.58 (29.93)                                        
SILV - Division  
  1 Lin, Hannah J             13 TVSC-MR                58.56      58.04 SILV   
                  27.92       58.04 (30.12)                                        
  2 Schlegel, Olivia P        13 TVSC-MR                59.48      58.20 SILV   
                  27.82       58.20 (30.38)                                        
  3 Carpentieri, Jordan P     13 IA-MR                  57.89      58.23 SILV   
                  28.05       58.23 (30.18)                                        
  4 Konsky, Jessica R         13 TS-MR                  59.80      58.51 SILV   
                  28.69       58.51 (29.82)                                        
  5 Monti, AvaGrace           13 TVSC-MR                58.71      58.57 SILV   
                  27.95       58.57 (30.62)                                        
  6 O'Brien, Makenna B        13 TS-MR                  58.84      58.68 SILV   
                  28.06       58.68 (30.62)                                        
  7 Minchak, Kaitlin E        13 LBA-MR                 58.81      58.77 SILV   
                  28.19       58.77 (30.58)                                        
  8 Riordan, Caitlyn E        13 TS-MR                  58.96      58.80 SILV   
                  28.13       58.80 (30.67)                                        
  9 Okodogbe, Praise O        13 LIAC-MR                58.24      59.26 SILV   
                  28.10       59.26 (31.16)                                        
 10 Nus, Jenna B              13 LIAC-MR                59.54      59.29 SILV   
                  28.14       59.29 (31.15)                                        
 11 Cimino, Izabella K        13 FA-MR                  58.23      59.70 SILV   
                  28.64       59.70 (31.06)                                        
 12 Benenati, Eileen A        13 LIAC-MR              1:01.10      59.78 SILV   
                  28.19       59.78 (31.59)                                        
 13 Sava, Erica C             13 LIAC-MR                59.48      59.94 SILV   
                  28.44       59.94 (31.50)                                        
 14 Siris, Madeline M         13 LIAC-MR              1:01.27    1:00.11 SILV   
                  29.14     1:00.11 (30.97)                                        
 15 Pette, Alex J             13 LIAC-MR              1:00.26    1:00.56 SILV   
                  29.12     1:00.56 (31.44)                                        
 16 Profeta, Jordan T         13 TVSC-MR              1:01.13    1:00.66 SILV   
                  28.75     1:00.66 (31.91)                                        
 17 Glaser, Olivia K          13 FA-MR                  59.29    1:00.78 SILV   
                  29.06     1:00.78 (31.72)                                        
 17 Amato, Dorothy R          13 TS-MR                  59.64    1:00.78 SILV   
                  29.27     1:00.78 (31.51)                                        
 19 Gomerman, Raquel E        13 TS-MR                1:01.28    1:01.10 SILV   
                  29.32     1:01.10 (31.78)                                        
 20 Park, Annette             13 LIAC-MR              1:00.66    1:01.21 SILV   
                  29.26     1:01.21 (31.95)                                        
 21 Cano, Adriana             13 CSDC-MR              1:00.51    1:01.55 SILV   
                  29.28     1:01.55 (32.27)                                        
 22 Karpf, Delaney            13 HAA-MR               1:02.17    1:01.58 SILV   
                  28.54     1:01.58 (33.04)                                        
 23 Grefski, Katherine A      13 TS-MR                1:02.05    1:02.37 SILV   
                  29.59     1:02.37 (32.78)                                        
 24 Rietmann, Morgan J        13 SSC-MR               1:02.29    1:03.01 SILV   
                  30.46     1:03.01 (32.55)                                        
 25 Dimaculangan, Abby X      13 TVSC-MR              1:02.06    1:03.06 SILV   
                  30.02     1:03.06 (33.04)                                        
Non-Award Division  
  1 Haas, Emma C              13 IA-MR                1:02.02    1:03.66        
                  30.09     1:03.66 (33.57)                                        
  2 Quinlan, Aimee K          13 LIAC-MR              1:01.16    1:03.83        
                  30.68     1:03.83 (33.15)                                        
  3 Pergan, Karsten E         13 TVSC-MR              1:01.87    1:04.79        
                  30.94     1:04.79 (33.85)                                        
 
Girls 13 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:05.19  13 JO
              2:05.20  13 SMAX
              2:16.99  13 SILV
 Meet Qualifying 13:  2:05.21 - 2:16.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Konsky, Jessica R         13 TS-MR                2:06.30    2:05.00 JO+    
                  28.59     1:00.36 (31.77)     1:33.07 (32.71)     2:05.00 (31.93)
SILV - Division  
  1 Minchak, Kaitlin E        13 LBA-MR               2:08.03    2:05.72 SILV   
                  28.72     1:00.61 (31.89)     1:33.29 (32.68)     2:05.72 (32.43)
  2 O'Brien, Makenna B        13 TS-MR                2:06.99    2:06.59 SILV   
                  28.95     1:01.87 (32.92)     1:35.09 (33.22)     2:06.59 (31.50)
  3 Schlegel, Olivia P        13 TVSC-MR              2:08.93    2:07.37 SILV   
                  29.39     1:01.74 (32.35)     1:34.81 (33.07)     2:07.37 (32.56)
  4 Monti, AvaGrace           13 TVSC-MR              2:09.12    2:07.77 SILV   
                  29.37     1:02.11 (32.74)     1:35.23 (33.12)     2:07.77 (32.54)
  5 Pette, Alex J             13 LIAC-MR              2:09.37    2:09.03 SILV   
                  30.20     1:03.30 (33.10)     1:36.61 (33.31)     2:09.03 (32.42)
  6 Nus, Jenna B              13 LIAC-MR              2:13.93    2:09.25 SILV   
                  30.01     1:02.69 (32.68)     1:36.61 (33.92)     2:09.25 (32.64)
  7 Cimino, Izabella K        13 FA-MR                2:09.92    2:09.79 SILV   
                  30.30     1:03.31 (33.01)     1:37.14 (33.83)     2:09.79 (32.65)
  8 Sava, Erica C             13 LIAC-MR              2:08.63    2:10.16 SILV   
                  29.56     1:02.31 (32.75)     1:36.25 (33.94)     2:10.16 (33.91)
  9 Park, Annette             13 LIAC-MR              2:11.59    2:10.67 SILV   
                  30.37     1:03.91 (33.54)     1:37.38 (33.47)     2:10.67 (33.29)
 10 Lin, Hannah J             13 TVSC-MR              2:11.30    2:10.96 SILV   
                  29.55     1:02.70 (33.15)     1:36.97 (34.27)     2:10.96 (33.99)
 11 Gomerman, Raquel E        13 TS-MR                2:11.28    2:11.01 SILV   
                  30.38     1:03.25 (32.87)     1:37.42 (34.17)     2:11.01 (33.59)
 12 Okodogbe, Praise O        13 LIAC-MR              2:06.39    2:11.67 SILV   
                  29.08     1:02.39 (33.31)     1:36.87 (34.48)     2:11.67 (34.80)
 13 Profeta, Jordan T         13 TVSC-MR              2:12.71    2:11.77 SILV   
                  29.77     1:03.06 (33.29)     1:37.76 (34.70)     2:11.77 (34.01)
 14 Benenati, Eileen A        13 LIAC-MR              2:11.93    2:12.36 SILV   
                  29.98     1:03.63 (33.65)     1:37.91 (34.28)     2:12.36 (34.45)
 15 Crouchley, Caroline A     13 LIAC-MR              2:06.97    2:12.49 SILV   
                  30.07     1:03.48 (33.41)     1:38.40 (34.92)     2:12.49 (34.09)
 16 Louser, Sara C            13 IA-MR                2:15.00    2:13.20 SILV   
                  29.38     1:02.75 (33.37)     1:23.24 (20.49)     2:13.20 (49.96)
 17 Siris, Madeline M         13 LIAC-MR              2:15.27    2:13.30 SILV   
                  31.26     1:05.05 (33.79)     1:39.53 (34.48)     2:13.30 (33.77)
 18 Cano, Adriana             13 CSDC-MR              2:15.13    2:14.61 SILV   
                  30.43     1:04.30 (33.87)     1:40.16 (35.86)     2:14.61 (34.45)
 19 Maddox, Faith             13 SSC-MR               2:13.89    2:15.75 SILV   
                  30.55     1:04.09 (33.54)     1:39.87 (35.78)     2:15.75 (35.88)
Non-Award Division  
  1 Zacarias, Samantha        13 LIAC-MR              2:16.53    2:17.51        
                  31.91     1:06.23 (34.32)     1:42.18 (35.95)     2:17.51 (35.33)
  2 Pergan, Karsten E         13 TVSC-MR              2:14.33    2:18.19        
                  30.79     1:05.32 (34.53)     1:41.65 (36.33)     2:18.19 (36.54)
 
Girls 13 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:32.99  13 JO
              5:33.00  13 SMAX
              5:50.59  13 SILV
 Meet Qualifying 13:  5:33.01 - 5:50.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 O'Brien, Makenna B        13 TS-MR                5:46.13    5:36.39 SILV   
                  29.16     1:01.85 (32.69)     1:35.79 (33.94)     2:10.10 (34.31)
        2:45.04 (34.94)     3:20.00 (34.96)     3:54.50 (34.50)     4:29.35 (34.85)
        5:03.80 (34.45)     5:36.39 (32.59)                                        
  2 Carpentieri, Jordan P     13 IA-MR                5:50.29    5:38.48 SILV   
                  29.41     1:02.53 (33.12)     1:36.63 (34.10)     2:10.97 (34.34)
        2:46.19 (35.22)     3:21.31 (35.12)     3:56.68 (35.37)     4:31.45 (34.77)
        5:05.54 (34.09)     5:38.48 (32.94)                                        
  3 Martinez, Kylie           13 HAA-MR               5:37.64    5:38.65 SILV   
                  30.22     1:04.07 (33.85)     1:37.64 (33.57)     2:12.49 (34.85)
        2:46.44 (33.95)     3:21.69 (35.25)     3:56.67 (34.98)     4:31.43 (34.76)
        5:05.98 (34.55)     5:38.65 (32.67)                                        
  4 Yee, Katie H              13 LIAC-MR              5:50.37    5:43.79 SILV   
                  30.41     1:03.79 (33.38)     1:38.38 (34.59)     2:13.88 (35.50)
        2:49.34 (35.46)     3:24.83 (35.49)     4:00.33 (35.50)     4:35.90 (35.57)
        5:10.65 (34.75)     5:43.79 (33.14)                                        
  5 Sava, Erica C             13 LIAC-MR              5:45.25    5:47.61 SILV   
                  30.95     1:05.07 (34.12)     1:39.92 (34.85)     2:14.99 (35.07)
        2:50.55 (35.56)     3:26.31 (35.76)     4:02.04 (35.73)     4:37.75 (35.71)
        5:12.99 (35.24)     5:47.61 (34.62)                                        
  6 Schlegel, Olivia P        13 TVSC-MR              5:49.90    5:49.08 SILV   
                  30.58     1:04.53 (33.95)     1:39.35 (34.82)     2:14.50 (35.15)
        2:49.89 (35.39)     3:25.77 (35.88)     4:01.60 (35.83)     4:37.57 (35.97)
        5:13.78 (36.21)     5:49.08 (35.30)                                        
  7 Park, Annette             13 LIAC-MR              5:36.30    5:49.77 SILV   
                  30.50     1:04.61 (34.11)     1:39.41 (34.80)     2:14.79 (35.38)
        2:50.52 (35.73)     3:26.62 (36.10)     4:02.86 (36.24)     4:39.06 (36.20)
        5:15.13 (36.07)     5:49.77 (34.64)                                        
 
Girls 13 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:05.19  13 JO
              1:05.20  13 SMAX
              1:12.69  13 SILV
 Meet Qualifying 13:  1:05.21 - 1:12.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Okodogbe, Praise O        13 LIAC-MR              1:05.28    1:05.50 SILV   
                  31.46     1:05.50 (34.04)                                        
  2 Xu, Isabel X              13 TVSC-MR              1:05.90    1:05.58 SILV   
                  31.73     1:05.58 (33.85)                                        
  3 Dean, Catherine A         13 LBA-MR               1:06.43    1:06.95 SILV   
                  32.91     1:06.95 (34.04)                                        
  4 O'Brien, Makenna B        13 TS-MR                1:07.84    1:07.58 SILV   
                  32.74     1:07.58 (34.84)                                        
  5 Yee, Katie H              13 LIAC-MR              1:07.11    1:07.79 SILV   
                  33.58     1:07.79 (34.21)                                        
  6 Quinlan, Aimee K          13 LIAC-MR              1:07.14    1:07.88 SILV   
                  33.44     1:07.88 (34.44)                                        
  7 Carpentieri, Jordan P     13 IA-MR                1:09.08    1:08.57 SILV   
                  33.77     1:08.57 (34.80)                                        
  8 Profeta, Jordan T         13 TVSC-MR              1:11.34    1:08.62 SILV   
                  33.26     1:08.62 (35.36)                                        
  9 Konsky, Jessica R         13 TS-MR                1:08.46    1:08.98 SILV   
                  33.20     1:08.98 (35.78)                                        
 10 Sava, Erica C             13 LIAC-MR              1:09.51    1:09.49 SILV   
                  33.58     1:09.49 (35.91)                                        
 11 Park, Annette             13 LIAC-MR              1:08.70    1:09.67 SILV   
                  33.80     1:09.67 (35.87)                                        
 12 Siris, Madeline M         13 LIAC-MR              1:08.66    1:09.69 SILV   
                  33.41     1:09.69 (36.28)                                        
 13 Amato, Dorothy R          13 TS-MR                1:08.77    1:09.70 SILV   
                  33.80     1:09.70 (35.90)                                        
 14 Karpf, Delaney            13 HAA-MR               1:11.97    1:09.71 SILV   
                  34.02     1:09.71 (35.69)                                        
 15 Lin, Hannah J             13 TVSC-MR              1:08.88    1:10.08 SILV   
                  34.32     1:10.08 (35.76)                                        
 16 Hsieh, Vanessa            13 TS-MR                1:09.33    1:10.64 SILV   
                  34.37     1:10.64 (36.27)                                        
 17 Hicyilmaz, Daphne         13 SSC-MR               1:12.28    1:11.09 SILV   
                  34.41     1:11.09 (36.68)                                        
 18 Grefski, Katherine A      13 TS-MR                1:11.01    1:11.10 SILV   
                  34.23     1:11.10 (36.87)                                        
 19 Sung, Katie M             13 LIAC-MR              1:12.09    1:11.29 SILV   
                  34.75     1:11.29 (36.54)                                        
 20 Cano, Adriana             13 CSDC-MR              1:11.56    1:11.32 SILV   
                  34.37     1:11.32 (36.95)                                        
 21 Pereira, Paulina          13 SSC-MR               1:11.34    1:12.45 SILV   
                  34.93     1:12.45 (37.52)                                        
Non-Award Division  
  1 Pergan, Karsten E         13 TVSC-MR              1:09.45    1:13.91        
                  36.10     1:13.91 (37.81)                                        
  2 Simon, Ali P              13 IA-MR                1:12.25    1:14.78        
  3 Maddox, Faith             13 SSC-MR               1:11.11    1:15.49        
                  36.94     1:15.49 (38.55)                                        
 
Girls 13 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:19.49  13 JO
              2:19.50  13 SMAX
              2:36.29  13 SILV
 Meet Qualifying 13:  2:19.51 - 2:36.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Montefusco, Kathryn       13 HYB-MR               2:22.78    2:18.20 JO+    
                  31.85     1:06.75 (34.90)     1:42.97 (36.22)     2:18.20 (35.23)
SILV - Division  
  1 Xu, Isabel X              13 TVSC-MR              2:20.50    2:19.64 SILV   
                  33.45     1:08.83 (35.38)     1:44.51 (35.68)     2:19.64 (35.13)
  2 Monti, AvaGrace           13 TVSC-MR              2:25.17    2:22.82 SILV   
                  33.48     1:10.00 (36.52)     1:47.10 (37.10)     2:22.82 (35.72)
  3 Carpentieri, Jordan P     13 IA-MR                2:25.98    2:23.74 SILV   
                  35.18     1:12.11 (36.93)     1:48.42 (36.31)     2:23.74 (35.32)
  4 Lin, Hannah J             13 TVSC-MR              2:22.31    2:24.00 SILV   
                  33.67     1:10.26 (36.59)     1:47.11 (36.85)     2:24.00 (36.89)
  5 O'Brien, Makenna B        13 TS-MR                2:23.53    2:24.06 SILV   
                  33.52     1:10.59 (37.07)     1:47.90 (37.31)     2:24.06 (36.16)
  6 Konsky, Jessica R         13 TS-MR                2:23.41    2:24.17 SILV   
                  34.16     1:11.09 (36.93)     1:48.59 (37.50)     2:24.17 (35.58)
  7 Yee, Katie H              13 LIAC-MR              2:22.36    2:24.48 SILV   
                  33.99     1:11.39 (37.40)     1:48.70 (37.31)     2:24.48 (35.78)
  8 Nus, Jenna B              13 LIAC-MR              2:25.31    2:25.30 SILV   
                  34.82     1:11.20 (36.38)     1:48.56 (37.36)     2:25.30 (36.74)
  9 Park, Annette             13 LIAC-MR              2:24.71    2:26.90 SILV   
                  35.07     1:12.10 (37.03)     1:49.55 (37.45)     2:26.90 (37.35)
 10 Rietmann, Morgan J        13 SSC-MR               2:22.85    2:27.36 SILV   
                  33.46     1:10.71 (37.25)     1:49.60 (38.89)     2:27.36 (37.76)
 11 Sava, Erica C             13 LIAC-MR              2:28.95    2:27.99 SILV   
                  34.61     1:12.13 (37.52)     1:50.15 (38.02)     2:27.99 (37.84)
 12 Profeta, Jordan T         13 TVSC-MR              2:33.04    2:28.60 SILV   
                  35.21     1:13.23 (38.02)     1:51.40 (38.17)     2:28.60 (37.20)
 13 Cimino, Izabella K        13 FA-MR                2:26.82    2:29.24 SILV   
                  36.08     1:13.95 (37.87)     1:52.36 (38.41)     2:29.24 (36.88)
 14 Siris, Madeline M         13 LIAC-MR              2:30.72    2:29.93 SILV   
                  35.02     1:13.17 (38.15)     1:52.03 (38.86)     2:29.93 (37.90)
 15 Karpf, Delaney            13 HAA-MR               2:32.15    2:30.24 SILV   
                  35.24     1:14.31 (39.07)     1:54.33 (40.02)     2:30.24 (35.91)
 16 Quinlan, Aimee K          13 LIAC-MR              2:27.28    2:30.51 SILV   
                  35.89     1:14.18 (38.29)     1:52.35 (38.17)     2:30.51 (38.16)
 17 Zacarias, Samantha        13 LIAC-MR              2:31.24    2:30.69 SILV   
                  36.86     1:14.71 (37.85)     1:53.09 (38.38)     2:30.69 (37.60)
 18 Grefski, Katherine A      13 TS-MR                2:33.80    2:31.08 SILV   
                  35.43     1:14.33 (38.90)     1:53.89 (39.56)     2:31.08 (37.19)
 19 Okodogbe, Praise O        13 LIAC-MR              2:23.31    2:32.03 SILV   
                                                    1:54.29 ( )     2:32.03 (37.74)
 20 Louser, Sara C            13 IA-MR                2:34.98    2:32.86 SILV   
                  36.41     1:15.84 (39.43)     1:54.82 (38.98)     2:32.86 (38.04)
 21 Maddox, Faith             13 SSC-MR               2:31.20    2:33.02 SILV   
                  36.95     1:15.85 (38.90)     1:55.82 (39.97)     2:33.02 (37.20)
 
Girls 13 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:14.59  13 JO
              1:14.60  13 SMAX
              1:23.49  13 SILV
 Meet Qualifying 13:  1:14.61 - 1:23.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zacarias, Samantha        13 LIAC-MR              1:14.99    1:15.91 SILV   
                  36.04     1:15.91 (39.87)                                        
  2 Demirci, Morgan           13 HAA-MR               1:15.89    1:16.38 SILV   
                  35.15     1:16.38 (41.23)                                        
  3 Glaser, Olivia K          13 FA-MR                1:16.50    1:16.41 SILV   
                  36.41     1:16.41 (40.00)                                        
  4 Xu, Isabel X              13 TVSC-MR              1:16.58    1:17.03 SILV   
                  36.45     1:17.03 (40.58)                                        
  5 Profeta, Jordan T         13 TVSC-MR              1:16.47    1:17.52 SILV   
                  37.42     1:17.52 (40.10)                                        
  6 Karpf, Delaney            13 HAA-MR               1:20.57    1:19.06 SILV   
                  36.96     1:19.06 (42.10)                                        
  7 Cimino, Izabella K        13 FA-MR                1:17.62    1:19.45 SILV   
                  37.36     1:19.45 (42.09)                                        
  7 Dean, Catherine A         13 LBA-MR               1:18.56    1:19.45 SILV   
                  37.50     1:19.45 (41.95)                                        
  9 Grefski, Katherine A      13 TS-MR                1:21.51    1:19.81 SILV   
                  37.26     1:19.81 (42.55)                                        
 10 Pereira, Paulina          13 SSC-MR               1:18.35    1:20.30 SILV   
                  38.35     1:20.30 (41.95)                                        
 11 Michels, Grace C          13 SSC-MR               1:21.63    1:20.59 SILV   
                  37.24     1:20.59 (43.35)                                        
 12 Plataroti, Ava            13 TS-MR                1:19.80    1:20.77 SILV   
                  38.08     1:20.77 (42.69)                                        
 13 Simon, Ali P              13 IA-MR                1:20.68    1:20.93 SILV   
                  37.79     1:20.93 (43.14)                                        
 14 Zhao, Sophia              13 TS-MR                1:21.24    1:21.70 SILV   
                  38.36     1:21.70 (43.34)                                        
 15 Bilich, Kristen           13 IA-MR                1:22.66    1:21.78 SILV   
                  38.63     1:21.78 (43.15)                                        
 16 Dimaculangan, Abby X      13 TVSC-MR              1:22.22    1:22.53 SILV   
                  38.66     1:22.53 (43.87)                                        
 
Girls 13 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:41.19  13 JO
              2:41.20  13 SMAX
              2:56.99  13 SILV
 Meet Qualifying 13:  2:41.21 - 2:56.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Riordan, Caitlyn E        13 TS-MR                2:41.71    2:37.97 JO+    
                  35.99     1:15.86 (39.87)     1:57.46 (41.60)     2:37.97 (40.51)
  2 Xu, Isabel X              13 TVSC-MR              2:44.19    2:40.20 JO+    
                  36.26     1:16.99 (40.73)     1:58.41 (41.42)     2:40.20 (41.79)
  3 Gomerman, Raquel E        13 TS-MR                2:43.60    2:40.78 JO+    
                                1:16.03 ( )     1:57.68 (41.65)     2:40.78 (43.10)
SILV - Division  
  1 Yee, Katie H              13 LIAC-MR              2:48.04    2:43.06 SILV   
                  36.46     1:18.46 (42.00)     2:00.98 (42.52)     2:43.06 (42.08)
  2 Minchak, Kaitlin E        13 LBA-MR               2:53.88    2:48.83 SILV   
                  39.32     1:22.64 (43.32)     2:06.94 (44.30)     2:48.83 (41.89)
  3 Park, Annette             13 LIAC-MR              2:51.69    2:49.72 SILV   
                  38.10     1:21.64 (43.54)     2:05.94 (44.30)     2:49.72 (43.78)
  4 Profeta, Jordan T         13 TVSC-MR              2:47.33    2:50.03 SILV   
                  37.54     1:20.21 (42.67)     2:05.44 (45.23)     2:50.03 (44.59)
  5 Zacarias, Samantha        13 LIAC-MR              2:47.97    2:50.72 SILV   
                  38.04     1:21.15 (43.11)     2:06.53 (45.38)     2:50.72 (44.19)
  6 Grefski, Katherine A      13 TS-MR                2:51.43    2:52.27 SILV   
                  38.75     1:23.24 (44.49)     2:07.85 (44.61)     2:52.27 (44.42)
  7 Plataroti, Ava            13 TS-MR                2:55.42    2:52.43 SILV   
                  15.25                             2:07.90 ( )     2:52.43 (44.53)
  8 Demirci, Morgan           13 HAA-MR               2:50.67    2:53.00 SILV   
                  37.97     1:21.62 (43.65)     2:07.10 (45.48)     2:53.00 (45.90)
Non-Award Division  
  1 Dimaculangan, Abby X      13 TVSC-MR              2:53.78    2:57.25        
                  40.36     1:25.36 (45.00)     2:11.00 (45.64)     2:57.25 (46.25)
 -- Glaser, Olivia K          13 FA-MR                2:46.60        DFS        
      Declared false start
 
Girls 13 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:04.09  13 JO
              1:04.10  13 SMAX
              1:11.59  13 SILV
 Meet Qualifying 13:  1:04.11 - 1:11.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Riordan, Caitlyn E        13 TS-MR                1:07.18    1:04.50 SILV   
                  30.17     1:04.50 (34.33)                                        
  2 Nus, Jenna B              13 LIAC-MR              1:05.60    1:04.65 SILV   
                  30.09     1:04.65 (34.56)                                        
  3 Monti, AvaGrace           13 TVSC-MR              1:04.84    1:04.80 SILV   
                  30.58     1:04.80 (34.22)                                        
  4 Glaser, Olivia K          13 FA-MR                1:06.01    1:05.08 SILV   
                  30.27     1:05.08 (34.81)                                        
  5 Pette, Alex J             13 LIAC-MR              1:05.94    1:05.63 SILV   
                  31.03     1:05.63 (34.60)                                        
  6 Yee, Katie H              13 LIAC-MR              1:06.18    1:06.10 SILV   
                  30.63     1:06.10 (35.47)                                        
  7 Lin, Hannah J             13 TVSC-MR              1:07.44    1:06.29 SILV   
                  30.92     1:06.29 (35.37)                                        
  8 Siris, Madeline M         13 LIAC-MR              1:06.53    1:06.69 SILV   
                  31.00     1:06.69 (35.69)                                        
  9 Amato, Dorothy R          13 TS-MR                1:09.12    1:07.79 SILV   
                  31.99     1:07.79 (35.80)                                        
 10 Crouchley, Caroline A     13 LIAC-MR              1:07.31    1:08.01 SILV   
                  31.50     1:08.01 (36.51)                                        
 11 Gomerman, Raquel E        13 TS-MR                1:10.37    1:08.38 SILV   
                  32.34     1:08.38 (36.04)                                        
 12 Zacarias, Samantha        13 LIAC-MR              1:09.13    1:09.87 SILV   
                  32.22     1:09.87 (37.65)                                        
 13 Minchak, Kaitlin E        13 LBA-MR               1:09.53    1:10.35 SILV   
                  32.56     1:10.35 (37.79)                                        
 14 Dimaculangan, Abby X      13 TVSC-MR              1:10.04    1:10.58 SILV   
                  32.68     1:10.58 (37.90)                                        
Non-Award Division  
  1 Sckalor, Maggie           13 HAA-MR               1:11.32    1:11.71        
                  34.41     1:11.71 (37.30)                                        
  2 Maddox, Faith             13 SSC-MR               1:10.16    1:13.07        
                  34.04     1:13.07 (39.03)                                        
 
Girls 13 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:27.19  13 JO
              2:27.20  13 SMAX
              2:36.59  13 SILV
 Meet Qualifying 13:  2:27.21 - 2:36.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Carpentieri, Jordan P     13 IA-MR                2:30.49    2:23.00 JO+    
                  31.57     1:07.00 (35.43)     1:44.08 (37.08)     2:23.00 (38.92)
  2 Glaser, Olivia K          13 FA-MR                2:32.14    2:25.96 JO+    
                  31.13     1:07.69 (36.56)     1:46.75 (39.06)     2:25.96 (39.21)
SILV - Division  
  1 Nus, Jenna B              13 LIAC-MR              2:27.61    2:27.93 SILV   
                  32.29     1:09.27 (36.98)     1:49.14 (39.87)     2:27.93 (38.79)
  2 Sava, Erica C             13 LIAC-MR              2:27.46    2:28.62 SILV   
                  31.55     1:08.78 (37.23)     1:49.08 (40.30)     2:28.62 (39.54)
  3 Lin, Hannah J             13 TVSC-MR              2:32.72    2:32.29 SILV   
                  31.59     1:09.88 (38.29)     1:49.82 (39.94)     2:32.29 (42.47)
  4 Benenati, Eileen A        13 LIAC-MR              2:35.82    2:33.74 SILV   
                  33.46     1:12.66 (39.20)   2:33.74 (1:21.08)                    
Non-Award Division  
 -- Martinez, Kylie           13 HAA-MR               2:30.95         DQ        
      One hand touch
                  31.94     1:09.86 (37.92)     1:49.97 (40.11)          DQ (41.15)
 
Girls 13 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
              2:21.19  13 JO
              2:21.20  13 SMAX
              2:41.49  13 SILV
 Meet Qualifying 13:  2:21.21 - 2:41.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Schlegel, Olivia P        13 TVSC-MR              2:21.52    2:16.54 JO+    
                  28.74     1:02.12 (33.38)     1:43.34 (41.22)     2:16.54 (33.20)
  2 Carpentieri, Jordan P     13 IA-MR                2:21.97    2:19.15 JO+    
                  29.58     1:05.95 (36.37)     1:46.34 (40.39)     2:19.15 (32.81)
  3 Riordan, Caitlyn E        13 TS-MR                2:25.92    2:20.98 JO+    
                  29.75     1:04.68 (34.93)     1:47.81 (43.13)     2:20.98 (33.17)
SILV - Division  
  1 Crouchley, Caroline A     13 LIAC-MR              2:22.45    2:21.50 SILV   
                  31.29     1:07.98 (36.69)     1:50.40 (42.42)     2:21.50 (31.10)
  2 Yee, Katie H              13 LIAC-MR              2:23.62    2:22.49 SILV   
                  30.43     1:06.98 (36.55)     1:50.14 (43.16)     2:22.49 (32.35)
  3 Martinez, Kylie           13 HAA-MR               2:22.75    2:23.06 SILV   
                  30.62     1:07.11 (36.49)     1:51.26 (44.15)     2:23.06 (31.80)
  4 Xu, Isabel X              13 TVSC-MR              2:21.52    2:24.34 SILV   
                  30.43     1:07.04 (36.61)     1:50.84 (43.80)     2:24.34 (33.50)
  5 Glaser, Olivia K          13 FA-MR                2:24.05    2:24.61 SILV   
                  30.82     1:08.11 (37.29)     1:52.95 (44.84)     2:24.61 (31.66)
  6 Sava, Erica C             13 LIAC-MR              2:26.38    2:26.35 SILV   
                  31.16     1:08.51 (37.35)     1:53.61 (45.10)     2:26.35 (32.74)
  7 Nus, Jenna B              13 LIAC-MR              2:26.46    2:27.02 SILV   
                  31.12     1:08.30 (37.18)     1:54.52 (46.22)     2:27.02 (32.50)
  8 Okodogbe, Praise O        13 LIAC-MR              2:23.20    2:27.33 SILV   
                  28.56     1:05.27 (36.71)     1:54.91 (49.64)     2:27.33 (32.42)
  9 Park, Annette             13 LIAC-MR              2:28.35    2:27.59 SILV   
                  34.32     1:11.51 (37.19)     1:56.05 (44.54)     2:27.59 (31.54)
 10 Dean, Catherine A         13 LBA-MR               2:27.07    2:27.60 SILV   
                  32.39     1:08.56 (36.17)     1:55.21 (46.65)     2:27.60 (32.39)
 11 Profeta, Jordan T         13 TVSC-MR              2:33.32    2:27.87 SILV   
                  33.74     1:11.53 (37.79)     1:53.32 (41.79)     2:27.87 (34.55)
 12 Amato, Dorothy R          13 TS-MR                2:28.29    2:27.98 SILV   
                  32.29     1:10.66 (38.37)     1:55.84 (45.18)     2:27.98 (32.14)
 13 Pette, Alex J             13 LIAC-MR              2:25.98    2:29.39 SILV   
                  31.33     1:09.31 (37.98)     1:56.48 (47.17)     2:29.39 (32.91)
 14 Zacarias, Samantha        13 LIAC-MR              2:29.93    2:30.28 SILV   
                  32.37     1:13.76 (41.39)     1:55.99 (42.23)     2:30.28 (34.29)
 15 Siris, Madeline M         13 LIAC-MR              2:29.57    2:31.73 SILV   
                  32.44     1:12.16 (39.72)     1:57.86 (45.70)     2:31.73 (33.87)
 16 Grefski, Katherine A      13 TS-MR                2:33.56    2:32.40 SILV   
                  34.82     1:12.10 (37.28)     1:57.77 (45.67)     2:32.40 (34.63)
 17 Dimaculangan, Abby X      13 TVSC-MR              2:32.08    2:34.59 SILV   
                  32.53     1:12.82 (40.29)     1:58.38 (45.56)     2:34.59 (36.21)
 18 Benenati, Eileen A        13 LIAC-MR              2:36.68    2:34.72 SILV   
                  33.62     1:12.81 (39.19)     2:00.16 (47.35)     2:34.72 (34.56)
 19 Karpf, Delaney            13 HAA-MR               2:36.41    2:34.76 SILV   
                  33.62     1:11.09 (37.47)     1:59.90 (48.81)     2:34.76 (34.86)
 20 Pereira, Paulina          13 SSC-MR               2:36.68    2:34.83 SILV   
                  35.71     1:14.54 (38.83)     1:59.52 (44.98)     2:34.83 (35.31)
 21 Rietmann, Morgan J        13 SSC-MR               2:34.86    2:34.91 SILV   
                  33.27     1:10.73 (37.46)     2:01.16 (50.43)     2:34.91 (33.75)
 22 Sung, Katie M             13 LIAC-MR              2:38.73    2:35.75 SILV   
                  34.67     1:14.11 (39.44)     2:00.64 (46.53)     2:35.75 (35.11)
 23 Louser, Sara C            13 IA-MR                2:41.45    2:35.99 SILV   
                  33.44     1:12.75 (39.31)     2:01.25 (48.50)     2:35.99 (34.74)
 24 Haas, Emma C              13 IA-MR                2:40.09    2:37.51 SILV   
                  35.89     1:15.75 (39.86)     2:04.49 (48.74)     2:37.51 (33.02)
 25 Hicyilmaz, Daphne         13 SSC-MR               2:39.07    2:38.44 SILV   
                  33.83     1:14.82 (40.99)     2:01.69 (46.87)     2:38.44 (36.75)
 26 Maddox, Faith             13 SSC-MR               2:34.05    2:40.59 SILV   
                  35.07     1:17.17 (42.10)     2:04.12 (46.95)     2:40.59 (36.47)
 27 Hsieh, Vanessa            13 TS-MR                2:40.94    2:41.05 SILV   
                  32.97     1:13.85 (40.88)     2:04.73 (50.88)     2:41.05 (36.32)
 28 Quinlan, Aimee K          13 LIAC-MR              2:37.46    2:41.43 SILV   
                  33.95     1:14.23 (40.28)     2:06.05 (51.82)     2:41.43 (35.38)
Non-Award Division  
  1 Sckalor, Maggie           13 HAA-MR               2:40.20    2:43.29        
                  33.73     1:16.21 (42.48)     2:05.55 (49.34)     2:43.29 (37.74)
  2 Plataroti, Ava            13 TS-MR                2:41.18    2:44.96        
                  36.77     1:21.21 (44.44)     2:08.54 (47.33)     2:44.96 (36.42)
 -- Zhao, Sophia              13 TS-MR                2:22.37         DQ        
      False start - Misc
                  28.94     1:04.99 (36.05)     1:50.91 (45.92)          DQ (31.00)
 
Girls 13 Year Olds 400 Yard IM
===============================================================================
              5:02.39  13 JO
              5:02.40  13 SMAX
              5:25.99  13 SILV
 Meet Qualifying 13:  5:02.41 - 5:25.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Riordan, Caitlyn E        13 TS-MR                5:11.14    4:59.30 JO+    
                  30.35     1:08.39 (38.04)     1:45.93 (37.54)     2:23.12 (37.19)
        3:07.31 (44.19)     3:50.86 (43.55)     4:25.44 (34.58)     4:59.30 (33.86)
SILV - Division  
  1 Tevlin, Kathleen          13 LIAC-MR              5:05.76    5:02.47 SILV   
                  31.79     1:10.04 (38.25)     1:47.63 (37.59)     2:24.29 (36.66)
        3:09.02 (44.73)     3:54.00 (44.98)     4:28.84 (34.84)     5:02.47 (33.63)
  2 Yee, Katie H              13 LIAC-MR              5:07.88    5:03.07 SILV   
                  31.16     1:06.85 (35.69)     1:46.56 (39.71)     2:26.00 (39.44)
        3:09.43 (43.43)     3:53.85 (44.42)     4:30.23 (36.38)     5:03.07 (32.84)
  3 Nus, Jenna B              13 LIAC-MR              5:13.76    5:03.28 SILV   
                  31.63     1:08.32 (36.69)     1:47.08 (38.76)     2:24.21 (37.13)
        3:09.36 (45.15)     3:55.04 (45.68)     4:29.36 (34.32)     5:03.28 (33.92)
  4 Amato, Dorothy R          13 TS-MR                5:05.90    5:03.53 SILV   
                  31.22     1:07.69 (36.47)     1:47.04 (39.35)     2:26.75 (39.71)
        3:12.51 (45.76)     3:56.33 (43.82)     4:31.22 (34.89)     5:03.53 (32.31)
  5 Zhao, Sophia              13 TS-MR                5:11.72    5:04.88 SILV   
                  31.25     1:07.50 (36.25)     1:43.70 (36.20)     2:20.05 (36.35)
        3:09.19 (49.14)     3:58.30 (49.11)     4:31.00 (32.70)     5:04.88 (33.88)
  6 Glaser, Olivia K          13 FA-MR                5:11.36    5:06.92 SILV   
                  30.67     1:07.21 (36.54)     1:46.28 (39.07)     2:26.25 (39.97)
        3:11.54 (45.29)     3:57.71 (46.17)   5:06.92 (1:09.21)                    
  7 Pette, Alex J             13 LIAC-MR              5:10.63    5:08.64 SILV   
                  30.97     1:07.42 (36.45)     1:44.57 (37.15)     2:20.52 (35.95)
        3:09.68 (49.16)     3:58.91 (49.23)     4:33.72 (34.81)     5:08.64 (34.92)
  8 Konsky, Jessica R         13 TS-MR                5:24.37    5:09.42 SILV   
                  32.04     1:08.50 (36.46)     1:47.25 (38.75)     2:26.21 (38.96)
        3:13.26 (47.05)     4:01.41 (48.15)     4:35.94 (34.53)     5:09.42 (33.48)
  9 Gomerman, Raquel E        13 TS-MR                5:16.16    5:11.90 SILV   
                  32.18     1:09.95 (37.77)     1:49.84 (39.89)     2:28.38 (38.54)
        3:13.82 (45.44)     4:00.00 (46.18)     4:36.41 (36.41)     5:11.90 (35.49)
 10 Sava, Erica C             13 LIAC-MR              5:09.71    5:12.28 SILV   
                  31.23     1:07.76 (36.53)     1:47.56 (39.80)     2:26.91 (39.35)
        3:13.35 (46.44)     4:01.17 (47.82)     4:36.76 (35.59)     5:12.28 (35.52)
 11 Park, Annette             13 LIAC-MR              5:14.24    5:14.35 SILV   
                  35.12     1:16.67 (41.55)     1:55.83 (39.16)     2:33.96 (38.13)
        3:19.19 (45.23)     4:05.08 (45.89)     4:39.85 (34.77)     5:14.35 (34.50)
 12 Okodogbe, Praise O        13 LIAC-MR              5:05.36    5:22.05 SILV   
                  29.10     1:03.71 (34.61)   2:27.77 (1:24.06)                    
            3:19.00 ( )     4:09.57 (50.57)     4:46.70 (37.13)     5:22.05 (35.35)
 
Girls 14 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.09  14 JO
                26.10  14 SMAX
                28.79  14 SILV
 Meet Qualifying 14:  26.11 - 28.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Touti, Brooke S           14 LIAC-MR                26.74      26.92 SILV   
  2 Murphy, Marli             14 LBA-MR                 26.51      26.95 SILV   
  3 Gonzalez, Isabel V        14 LIAC-MR                26.84      27.22 SILV   
  4 Arrascue, Sofia M         14 IA-MR                  27.07      27.42 SILV   
  5 Wojciechowski, Natalia    14 IA-MR                  27.03      27.45 SILV   
  6 Sommerstad, Kate A        14 TVSC-MR                27.60      27.52 SILV   
  7 Meleady-Breslin, Rachel   14 LIAC-MR                27.25      27.58 SILV   
  8 DiToro, Diana R           14 LIAC-MR                27.23      27.70 SILV   
  9 Vincent, Sarah R          14 IA-MR                  27.50      27.82 SILV   
 10 Brockman, Hannah G        14 TVSC-MR                27.75      27.91 SILV   
 11 Watson, Samantha S        14 SSC-MR                 27.06      28.01 SILV   
 12 Immel, Elle A             14 LIAC-MR                27.58      28.06 SILV   
 13 O'Donnell, Cadence M      14 LIAC-MR                27.60      28.13 SILV   
 14 Sanchez, Simone           14 HYB-MR                 28.18      28.16 SILV   
 15 Mantilla, Isabella        14 HYB-MR                 28.39      28.25 SILV   
 16 Scanlon, Teagan M         14 TS-MR                  27.14      28.30 SILV   
 17 Levine, Paige H           14 SSC-MR                 27.24      28.33 SILV   
 18 Glass, Caitlyn            14 HYB-MR                 28.45      28.45 SILV   
 19 Corrigan, Ava N           14 SSC-MR                 28.76      28.48 SILV   
 20 Barsony, Amber            14 HAA-MR                 28.60      28.56 SILV   
 21 Scala, Melissa            14 LIAC-MR                28.07      28.60 SILV   
 22 Poschmann, Katie G        14 HYB-MR                 28.33      28.79 SILV   
Non-Award Division  
  1 Walters, Cali A           14 LBA-MR                 28.73      28.91        
  2 Jung, Ashley              14 LIAC-MR                27.25      29.00        
  3 Mulieri, Kelsey           14 WISC-MR                28.32      29.07        
  4 Giordano, Jessica M       14 FA-MR                  27.89      29.12        
  5 O'Connell, Kaitlyn R      14 FA-MR                  28.76      29.21        
  6 Santaromana, Bianca       14 HYB-MR                 28.59      29.27        
 
Girls 14 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                56.39  14 JO
                56.40  14 SMAX
              1:03.09  14 SILV
 Meet Qualifying 14:  56.41 - 1:03.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Touti, Brooke S           14 LIAC-MR                58.55      58.37 SILV   
                  28.09       58.37 (30.28)                                        
  2 Murphy, Marli             14 LBA-MR                 57.91      58.82 SILV   
                  28.21       58.82 (30.61)                                        
  3 DiToro, Diana R           14 LIAC-MR                59.35      59.14 SILV   
                  28.57       59.14 (30.57)                                        
  4 Arrascue, Sofia M         14 IA-MR                  58.04      59.16 SILV   
                  27.99       59.16 (31.17)                                        
  5 Watson, Samantha S        14 SSC-MR                 58.26      59.36 SILV   
                  28.91       59.36 (30.45)                                        
  6 Veit, Brennyn L           14 TVSC-MR                59.06      59.39 SILV   
                  28.88       59.39 (30.51)                                        
  7 Gonzalez, Isabel V        14 LIAC-MR                59.42      59.41 SILV   
                  28.80       59.41 (30.61)                                        
  8 O'Donnell, Cadence M      14 LIAC-MR                59.04      59.53 SILV   
                  28.77       59.53 (30.76)                                        
  9 Brockman, Hannah G        14 TVSC-MR                58.83      59.56 SILV   
                  29.03       59.56 (30.53)                                        
 10 Levine, Paige H           14 SSC-MR                 58.47      59.85 SILV   
                  28.59       59.85 (31.26)                                        
 11 Immel, Elle A             14 LIAC-MR                59.53      59.94 SILV   
                  29.31       59.94 (30.63)                                        
 12 Wojciechowski, Natalia    14 IA-MR                  58.35    1:00.35 SILV   
                  28.24     1:00.35 (32.11)                                        
 13 Vincent, Sarah R          14 IA-MR                  59.33    1:00.37 SILV   
                  29.10     1:00.37 (31.27)                                        
 14 Scanlon, Teagan M         14 TS-MR                1:01.22    1:00.47 SILV   
                  28.93     1:00.47 (31.54)                                        
 15 Poschmann, Katie G        14 HYB-MR                 59.65    1:00.89 SILV   
                  29.59     1:00.89 (31.30)                                        
 16 Jung, Ashley              14 LIAC-MR              1:01.57    1:01.25 SILV   
                  29.75     1:01.25 (31.50)                                        
 17 Sanchez, Simone           14 HYB-MR               1:00.61    1:01.32 SILV   
                  28.66     1:01.32 (32.66)                                        
 18 Meleady-Breslin, Rachel   14 LIAC-MR                59.90    1:01.38 SILV   
                  28.89     1:01.38 (32.49)                                        
 19 Scala, Melissa            14 LIAC-MR              1:00.71    1:01.40 SILV   
                  29.41     1:01.40 (31.99)                                        
 20 Glass, Caitlyn            14 HYB-MR               1:00.79    1:01.75 SILV   
                  29.87     1:01.75 (31.88)                                        
 21 St Thomas, Alyssa V       14 LIAC-MR                58.95    1:01.84 SILV   
                  29.83     1:01.84 (32.01)                                        
 22 Corrigan, Ava N           14 SSC-MR               1:01.15    1:01.95 SILV   
                  29.99     1:01.95 (31.96)                                        
 23 Mantilla, Isabella        14 HYB-MR               1:01.01    1:02.30 SILV   
                  30.35     1:02.30 (31.95)                                        
 24 Somma, Isabella           14 LIAC-MR              1:02.50    1:02.67 SILV   
                  29.88     1:02.67 (32.79)                                        
 25 Walters, Cali A           14 LBA-MR               1:02.82    1:02.72 SILV   
                  29.83     1:02.72 (32.89)                                        
 25 Stroka, Greta             14 LIAC-MR              1:02.49    1:02.72 SILV   
                  30.40     1:02.72 (32.32)                                        
 27 O'Connell, Kaitlyn R      14 FA-MR                1:02.29    1:03.04 SILV   
                  30.61     1:03.04 (32.43)                                        
Non-Award Division  
  1 Pepe, Gabi O              14 LBA-MR               1:02.37    1:03.32        
                  30.53     1:03.32 (32.79)                                        
  1 Claps, Abby R             14 HAA-MR               1:02.99    1:03.32        
                  29.79     1:03.32 (33.53)                                        
  3 Santaromana, Bianca       14 HYB-MR               1:02.27    1:03.43        
                  30.01     1:03.43 (33.42)                                        
  4 Giordano, Jessica M       14 FA-MR                1:01.14    1:03.67        
                  30.16     1:03.67 (33.51)                                        
  5 Grefski, Emma M           14 TS-MR                1:02.93    1:04.00        
                  30.59     1:04.00 (33.41)                                        
  6 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR              1:02.78    1:04.92        
                  30.29     1:04.92 (34.63)                                        
  7 Sodhi, Malika             14 FA-MR                1:02.03    1:05.18        
                  30.75     1:05.18 (34.43)                                        
  8 Barsony, Amber            14 HAA-MR               1:01.61    1:05.35        
                  30.28     1:05.35 (35.07)                                        
 
Girls 14 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:02.79  14 JO
              2:02.80  14 SMAX
              2:16.99  14 SILV
 Meet Qualifying 14:  2:02.81 - 2:16.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Touti, Brooke S           14 LIAC-MR              2:03.27    2:04.50 SILV   
                  28.05       59.66 (31.61)     1:33.34 (33.68)     2:04.50 (31.16)
  2 Hwee, Melia M             14 LIAC-MR              2:02.81    2:05.06 SILV   
                  29.48     1:01.13 (31.65)     1:33.14 (32.01)     2:05.06 (31.92)
  3 Arrascue, Sofia M         14 IA-MR                2:06.03    2:06.69 SILV   
                  28.97     1:01.22 (32.25)     1:34.16 (32.94)     2:06.69 (32.53)
  4 Immel, Elle A             14 LIAC-MR              2:07.81    2:07.04 SILV   
                  30.03     1:02.31 (32.28)     1:34.79 (32.48)     2:07.04 (32.25)
  5 Veit, Brennyn L           14 TVSC-MR              2:07.41    2:07.09 SILV   
                  29.43     1:01.47 (32.04)     1:34.22 (32.75)     2:07.09 (32.87)
  6 O'Donnell, Cadence M      14 LIAC-MR              2:07.29    2:07.56 SILV   
                  29.38     1:02.03 (32.65)     1:35.14 (33.11)     2:07.56 (32.42)
  7 Levine, Paige H           14 SSC-MR               2:06.13    2:09.60 SILV   
                  29.53     1:02.50 (32.97)     1:36.27 (33.77)     2:09.60 (33.33)
  8 Canning, Eva M            14 LIAC-MR              2:04.27    2:09.62 SILV   
                  28.95     1:01.72 (32.77)     1:36.14 (34.42)     2:09.62 (33.48)
  9 Poschmann, Katie G        14 HYB-MR               2:09.21    2:09.88 SILV   
                  30.38     1:03.30 (32.92)     1:37.18 (33.88)     2:09.88 (32.70)
 10 Vincent, Sarah R          14 IA-MR                2:09.89    2:10.06 SILV   
                  29.64     1:02.53 (32.89)     1:36.68 (34.15)     2:10.06 (33.38)
 11 Watson, Samantha S        14 SSC-MR               2:10.85    2:10.14 SILV   
                  29.94     1:02.45 (32.51)     1:36.16 (33.71)     2:10.14 (33.98)
 12 DiToro, Diana R           14 LIAC-MR              2:10.22    2:10.60 SILV   
                  29.71     1:02.60 (32.89)     1:36.60 (34.00)     2:10.60 (34.00)
 13 Wojciechowski, Natalia    14 IA-MR                2:08.04    2:11.56 SILV   
                  28.86     1:01.40 (32.54)     1:36.19 (34.79)     2:11.56 (35.37)
 14 Somma, Isabella           14 LIAC-MR              2:11.74    2:11.85 SILV   
                  30.47     1:04.32 (33.85)     1:38.50 (34.18)     2:11.85 (33.35)
 15 Glass, Caitlyn            14 HYB-MR               2:11.95    2:12.77 SILV   
                  30.96     1:04.96 (34.00)     1:39.14 (34.18)     2:12.77 (33.63)
 16 Jung, Ashley              14 LIAC-MR              2:10.09    2:13.21 SILV   
                  30.88     1:04.53 (33.65)     1:38.73 (34.20)     2:13.21 (34.48)
 17 Meleady-Breslin, Rachel   14 LIAC-MR              2:12.60    2:13.58 SILV   
                  30.25     1:04.37 (34.12)     1:39.31 (34.94)     2:13.58 (34.27)
 18 Corrigan, Ava N           14 SSC-MR               2:13.93    2:13.62 SILV   
                  30.14     1:04.36 (34.22)     1:39.21 (34.85)     2:13.62 (34.41)
 19 Stroka, Greta             14 LIAC-MR              2:12.09    2:14.40 SILV   
                  30.86     1:04.83 (33.97)     1:40.21 (35.38)     2:14.40 (34.19)
 20 St Thomas, Alyssa V       14 LIAC-MR              2:10.63    2:14.45 SILV   
                  30.81     1:04.78 (33.97)     1:40.15 (35.37)     2:14.45 (34.30)
 21 Walters, Cali A           14 LBA-MR               2:15.39    2:14.86 SILV   
                  30.82     1:04.21 (33.39)     1:39.20 (34.99)     2:14.86 (35.66)
 22 O'Connell, Kaitlyn R      14 FA-MR                2:14.53    2:15.05 SILV   
                  30.90     1:05.03 (34.13)     1:40.92 (35.89)     2:15.05 (34.13)
Non-Award Division  
  1 Mulieri, Kelsey           14 WISC-MR              2:13.34    2:17.45        
                  30.76     1:05.00 (34.24)     1:41.04 (36.04)     2:17.45 (36.41)
  2 Claps, Abby R             14 HAA-MR               2:15.87    2:18.65        
                  30.20     1:04.92 (34.72)     1:41.57 (36.65)     2:18.65 (37.08)
 
Girls 14 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:26.99  14 JO
              5:27.00  14 SMAX
              5:50.59  14 SILV
 Meet Qualifying 14:  5:27.01 - 5:50.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Hwee, Melia M             14 LIAC-MR              5:30.33    5:34.39 SILV   
                  29.26     1:01.67 (32.41)     1:35.11 (33.44)     2:08.65 (33.54)
        2:42.43 (33.78)     3:16.29 (33.86)     3:50.68 (34.39)     4:25.12 (34.44)
        5:00.11 (34.99)     5:34.39 (34.28)                                        
  2 Touti, Brooke S           14 LIAC-MR              5:38.98    5:37.31 SILV   
                  31.06     1:04.53 (33.47)     1:38.61 (34.08)     2:13.29 (34.68)
        2:47.90 (34.61)     3:21.93 (34.03)     3:56.44 (34.51)     4:31.29 (34.85)
        5:05.54 (34.25)     5:37.31 (31.77)                                        
  3 Levine, Paige H           14 SSC-MR               5:39.69    5:39.59 SILV   
                  30.42     1:03.97 (33.55)     1:38.45 (34.48)     2:13.06 (34.61)
        2:47.56 (34.50)     3:22.18 (34.62)     3:56.96 (34.78)     4:31.41 (34.45)
        5:05.89 (34.48)     5:39.59 (33.70)                                        
  4 Glass, Caitlyn            14 HYB-MR               5:46.99    5:39.82 SILV   
                  30.69     1:05.48 (34.79)     1:40.06 (34.58)     2:14.23 (34.17)
        2:48.53 (34.30)     3:23.22 (34.69)     3:57.75 (34.53)     4:32.65 (34.90)
        5:06.82 (34.17)     5:39.82 (33.00)                                        
  5 Poschmann, Katie G        14 HYB-MR               5:38.64    5:40.08 SILV   
                  30.77     1:04.37 (33.60)     1:38.24 (33.87)     2:12.70 (34.46)
        2:47.51 (34.81)     3:22.19 (34.68)     3:57.22 (35.03)     4:32.46 (35.24)
        5:07.24 (34.78)     5:40.08 (32.84)                                        
  6 Murphy, Marli             14 LBA-MR               5:43.12    5:43.54 SILV   
                  30.17     1:03.29 (33.12)     1:38.11 (34.82)     2:12.84 (34.73)
        2:48.19 (35.35)     3:23.57 (35.38)     3:58.65 (35.08)     4:34.13 (35.48)
        5:09.96 (35.83)     5:43.54 (33.58)                                        
  7 Arrascue, Sofia M         14 IA-MR                5:40.52    5:49.42 SILV   
                  28.97     1:02.36 (33.39)     1:37.53 (35.17)     2:12.98 (35.45)
        2:48.91 (35.93)     3:25.62 (36.71)     4:02.03 (36.41)     4:38.28 (36.25)
        5:14.87 (36.59)     5:49.42 (34.55)                                        
Non-Award Division  
  1 St Thomas, Alyssa V       14 LIAC-MR              5:48.07    5:56.22        
                  30.63     1:05.86 (35.23)     1:41.63 (35.77)     2:17.96 (36.33)
        2:54.13 (36.17)     3:31.18 (37.05)     4:08.07 (36.89)     4:44.64 (36.57)
        5:20.75 (36.11)     5:56.22 (35.47)                                        
 -- Munayirji, Emily          14 LIAC-MR              5:44.74        DFS        
      Declared false start
 
Girls 14 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:03.99  14 JO
              1:04.00  14 SMAX
              1:12.69  14 SILV
 Meet Qualifying 14:  1:04.01 - 1:12.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Veit, Brennyn L           14 TVSC-MR              1:05.36    1:04.23 SILV   
                  31.42     1:04.23 (32.81)                                        
  2 Scala, Melissa            14 LIAC-MR              1:05.58    1:06.06 SILV   
                  32.12     1:06.06 (33.94)                                        
  3 Watson, Samantha S        14 SSC-MR               1:07.63    1:06.46 SILV   
                  32.46     1:06.46 (34.00)                                        
  4 Immel, Elle A             14 LIAC-MR              1:07.09    1:07.29 SILV   
                  32.76     1:07.29 (34.53)                                        
  5 Hwee, Melia M             14 LIAC-MR              1:05.43    1:07.52 SILV   
                  32.30     1:07.52 (35.22)                                        
  6 Touti, Brooke S           14 LIAC-MR              1:06.31    1:07.53 SILV   
                  32.92     1:07.53 (34.61)                                        
  7 Gonzalez, Isabel V        14 LIAC-MR              1:06.44    1:07.65 SILV   
                  33.46     1:07.65 (34.19)                                        
  8 Corrigan, Ava N           14 SSC-MR               1:08.22    1:07.97 SILV   
                  33.46     1:07.97 (34.51)                                        
  9 Scanlon, Teagan M         14 TS-MR                1:08.77    1:08.16 SILV   
                  33.34     1:08.16 (34.82)                                        
 10 Pepe, Gabi O              14 LBA-MR               1:10.13    1:08.31 SILV   
                  33.70     1:08.31 (34.61)                                        
 11 Stroka, Greta             14 LIAC-MR              1:09.22    1:08.80 SILV   
                  33.69     1:08.80 (35.11)                                        
 12 Brockman, Hannah G        14 TVSC-MR              1:05.64    1:08.95 SILV   
                  34.18     1:08.95 (34.77)                                        
 13 St Thomas, Alyssa V       14 LIAC-MR              1:04.93    1:09.20 SILV   
                  33.73     1:09.20 (35.47)                                        
 14 Mantilla, Isabella        14 HYB-MR               1:08.96    1:09.58 SILV   
                  33.58     1:09.58 (36.00)                                        
 15 Poschmann, Katie G        14 HYB-MR               1:10.95    1:09.97 SILV   
                  35.15     1:09.97 (34.82)                                        
 16 Glass, Caitlyn            14 HYB-MR               1:11.07    1:10.08 SILV   
                  34.84     1:10.08 (35.24)                                        
 17 Wojciechowski, Natalia    14 IA-MR                1:09.40    1:10.21 SILV   
                  34.15     1:10.21 (36.06)                                        
 18 Somma, Isabella           14 LIAC-MR              1:11.20    1:10.45 SILV   
                  34.25     1:10.45 (36.20)                                        
 19 Mulieri, Kelsey           14 WISC-MR              1:10.07    1:10.92 SILV   
                  34.44     1:10.92 (36.48)                                        
 20 Claps, Abby R             14 HAA-MR               1:11.18    1:12.08 SILV   
                  34.62     1:12.08 (37.46)                                        
 21 Walters, Cali A           14 LBA-MR               1:12.03    1:12.18 SILV   
                  35.53     1:12.18 (36.65)                                        
 22 Giordano, Jessica M       14 FA-MR                1:11.93    1:12.46 SILV   
                  35.18     1:12.46 (37.28)                                        
 23 Santaromana, Bianca       14 HYB-MR               1:11.62    1:12.47 SILV   
                  35.38     1:12.47 (37.09)                                        
Non-Award Division  
  1 Levine, Paige H           14 SSC-MR               1:11.47    1:13.32        
                  35.46     1:13.32 (37.86)                                        
  2 Sandoval, Hope E          14 FA-MR                1:11.95    1:14.44        
                  35.67     1:14.44 (38.77)                                        
 
Girls 14 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:17.09  14 JO
              2:17.10  14 SMAX
              2:36.29  14 SILV
 Meet Qualifying 14:  2:17.11 - 2:36.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Scala, Melissa            14 LIAC-MR              2:17.11    2:16.14 JO+    
                  32.55     1:06.53 (33.98)     1:41.27 (34.74)     2:16.14 (34.87)
SILV - Division  
  1 Arrascue, Sofia M         14 IA-MR                2:17.17    2:20.18 SILV   
                  32.01     1:07.56 (35.55)     1:44.12 (36.56)     2:20.18 (36.06)
  2 Hwee, Melia M             14 LIAC-MR              2:21.25    2:21.34 SILV   
                  32.88     1:07.93 (35.05)     1:44.56 (36.63)     2:21.34 (36.78)
  3 Gonzalez, Isabel V        14 LIAC-MR              2:24.43    2:23.98 SILV   
                  33.84     1:10.38 (36.54)     1:47.33 (36.95)     2:23.98 (36.65)
  4 Watson, Samantha S        14 SSC-MR               2:26.43    2:24.52 SILV   
                  33.62     1:10.71 (37.09)     1:48.41 (37.70)     2:24.52 (36.11)
  5 Brockman, Hannah G        14 TVSC-MR              2:22.79    2:24.82 SILV   
                  35.16     1:11.89 (36.73)     1:48.60 (36.71)     2:24.82 (36.22)
  6 St Thomas, Alyssa V       14 LIAC-MR              2:20.57    2:25.58 SILV   
                  33.98     1:11.09 (37.11)     1:48.61 (37.52)     2:25.58 (36.97)
  7 Touti, Brooke S           14 LIAC-MR              2:22.11    2:26.54 SILV   
                  33.39     1:10.08 (36.69)     1:48.98 (38.90)     2:26.54 (37.56)
  8 Immel, Elle A             14 LIAC-MR              2:26.35    2:27.35 SILV   
                  35.00     1:12.07 (37.07)     1:49.80 (37.73)     2:27.35 (37.55)
  9 Pepe, Gabi O              14 LBA-MR               2:29.39    2:27.57 SILV   
                  34.41     1:11.67 (37.26)     1:50.58 (38.91)     2:27.57 (36.99)
 10 Somma, Isabella           14 LIAC-MR              2:26.26    2:28.98 SILV   
                  35.74     1:13.64 (37.90)     1:51.23 (37.59)     2:28.98 (37.75)
 11 Corrigan, Ava N           14 SSC-MR               2:27.58    2:30.38 SILV   
                  35.35     1:13.44 (38.09)     1:52.55 (39.11)     2:30.38 (37.83)
 12 Stroka, Greta             14 LIAC-MR              2:28.36    2:30.76 SILV   
                  34.85     1:13.01 (38.16)     1:53.33 (40.32)     2:30.76 (37.43)
 13 Wojciechowski, Natalia    14 IA-MR                2:33.15    2:31.73 SILV   
                  35.26     1:13.24 (37.98)     1:52.19 (38.95)     2:31.73 (39.54)
 14 DiToro, Diana R           14 LIAC-MR              2:30.58    2:33.99 SILV   
                  36.22     1:15.02 (38.80)     1:54.44 (39.42)     2:33.99 (39.55)
 15 Jung, Ashley              14 LIAC-MR              2:34.28    2:34.05 SILV   
                  37.35     1:16.22 (38.87)     1:55.63 (39.41)     2:34.05 (38.42)
 16 Grefski, Emma M           14 TS-MR                2:34.76    2:34.73 SILV   
                  36.37     1:15.09 (38.72)     1:55.66 (40.57)     2:34.73 (39.07)
 17 Levine, Paige H           14 SSC-MR               2:33.74    2:35.53 SILV   
                  36.46     1:16.12 (39.66)     1:56.37 (40.25)     2:35.53 (39.16)
Non-Award Division  
  1 Meleady-Breslin, Rachel   14 LIAC-MR              2:34.32    2:36.34        
                  36.11     1:15.80 (39.69)     1:56.88 (41.08)     2:36.34 (39.46)
  2 Mantilla, Isabella        14 HYB-MR               2:34.35    2:36.59        
                  36.91   2:36.59 (1:59.68)                                        
  3 Santaromana, Bianca       14 HYB-MR               2:34.62    2:37.56        
                  36.48     1:15.96 (39.48)     1:56.93 (40.97)     2:37.56 (40.63)
  4 Sodhi, Malika             14 FA-MR                2:31.72    2:39.11        
                  36.94     1:16.83 (39.89)     1:58.34 (41.51)     2:39.11 (40.77)
 
Girls 14 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:13.39  14 JO
              1:13.40  14 SMAX
              1:23.49  14 SILV
 Meet Qualifying 14:  1:13.41 - 1:23.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Veit, Brennyn L           14 TVSC-MR              1:17.34    1:15.13 SILV   
                  35.68     1:15.13 (39.45)                                        
  2 DiToro, Diana R           14 LIAC-MR              1:16.60    1:15.97 SILV   
                  36.03     1:15.97 (39.94)                                        
  3 Scanlon, Teagan M         14 TS-MR                1:15.39    1:16.04 SILV   
                  35.82     1:16.04 (40.22)                                        
  4 Sanchez, Simone           14 HYB-MR               1:15.17    1:16.30 SILV   
                  35.89     1:16.30 (40.41)                                        
  5 Somma, Isabella           14 LIAC-MR              1:17.22    1:17.67 SILV   
                  36.68     1:17.67 (40.99)                                        
  6 Fitzpatrick, Karina       14 CSDC-MR              1:17.45    1:19.54 SILV   
                  37.90     1:19.54 (41.64)                                        
  6 Sommerstad, Kate A        14 TVSC-MR              1:18.79    1:19.54 SILV   
                  37.79     1:19.54 (41.75)                                        
  8 Brockman, Hannah G        14 TVSC-MR              1:20.70    1:20.68 SILV   
                  38.80     1:20.68 (41.88)                                        
  9 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR              1:17.98    1:21.31 SILV   
                  37.89     1:21.31 (43.42)                                        
 10 O'Connell, Kaitlyn R      14 FA-MR                1:22.34    1:22.90 SILV   
                  39.42     1:22.90 (43.48)                                        
 11 Pepe, Gabi O              14 LBA-MR               1:20.22    1:22.98 SILV   
                  40.28     1:22.98 (42.70)                                        
Non-Award Division  
  1 Jung, Ashley              14 LIAC-MR              1:22.66    1:23.87        
                  40.09     1:23.87 (43.78)                                        
  2 Levine, Paige H           14 SSC-MR               1:23.25    1:25.83        
                  40.59     1:25.83 (45.24)                                        
  3 Santaromana, Bianca       14 HYB-MR               1:21.19    1:26.08        
                  41.42     1:26.08 (44.66)                                        
 
Girls 14 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:38.79  14 JO
              2:38.80  14 SMAX
              2:56.99  14 SILV
 Meet Qualifying 14:  2:38.81 - 2:56.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 O'Donnell, Cadence M      14 LIAC-MR              2:39.06    2:39.54 SILV   
                  35.71     1:15.57 (39.86)     1:57.34 (41.77)     2:39.54 (42.20)
  2 DiToro, Diana R           14 LIAC-MR              2:47.54    2:44.34 SILV   
                  37.41     1:20.03 (42.62)     2:02.50 (42.47)     2:44.34 (41.84)
  3 Sanchez, Simone           14 HYB-MR               2:48.73    2:45.11 SILV   
                  36.64     1:18.21 (41.57)     2:01.39 (43.18)     2:45.11 (43.72)
  4 Murphy, Marli             14 LBA-MR               2:52.89    2:47.39 SILV   
                  37.79     1:20.42 (42.63)     2:04.24 (43.82)     2:47.39 (43.15)
  5 Somma, Isabella           14 LIAC-MR              2:45.06    2:48.70 SILV   
                3:10.45                             2:05.44 ( )     2:48.70 (43.26)
  6 Scanlon, Teagan M         14 TS-MR                2:47.58    2:48.98 SILV   
                  36.39     1:18.27 (41.88)     2:02.77 (44.50)     2:48.98 (46.21)
  7 Brockman, Hannah G        14 TVSC-MR              2:47.84    2:49.40 SILV   
                  39.13     1:22.67 (43.54)     2:06.02 (43.35)     2:49.40 (43.38)
  8 Gonzalez, Isabel V        14 LIAC-MR              2:52.21    2:51.47 SILV   
                  39.73     1:23.44 (43.71)     2:08.71 (45.27)     2:51.47 (42.76)
  9 Walters, Cali A           14 LBA-MR               2:54.56    2:54.19 SILV   
                  40.01     1:24.35 (44.34)     2:09.18 (44.83)     2:54.19 (45.01)
Non-Award Division  
  1 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR              2:51.72    2:57.76        
                  37.89     1:24.25 (46.36)     2:11.17 (46.92)     2:57.76 (46.59)
  2 Pepe, Gabi O              14 LBA-MR               2:53.48    2:59.20        
                  41.12     1:27.01 (45.89)     2:12.99 (45.98)     2:59.20 (46.21)
 
Girls 14 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:02.89  14 JO
              1:02.90  14 SMAX
              1:11.59  14 SILV
 Meet Qualifying 14:  1:02.91 - 1:11.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 O'Donnell, Cadence M      14 LIAC-MR              1:04.72    1:04.99 SILV   
                  30.51     1:04.99 (34.48)                                        
  2 Hwee, Melia M             14 LIAC-MR              1:04.97    1:05.44 SILV   
                  29.81     1:05.44 (35.63)                                        
  3 Scala, Melissa            14 LIAC-MR              1:07.31    1:05.87 SILV   
                  31.21     1:05.87 (34.66)                                        
  4 Canning, Eva M            14 LIAC-MR              1:03.80    1:06.16 SILV   
                  29.87     1:06.16 (36.29)                                        
  5 Murphy, Marli             14 LBA-MR               1:06.58    1:06.53 SILV   
                  30.86     1:06.53 (35.67)                                        
  6 Vincent, Sarah R          14 IA-MR                1:06.10    1:06.68 SILV   
                  30.59     1:06.68 (36.09)                                        
  7 DiToro, Diana R           14 LIAC-MR              1:05.32    1:06.86 SILV   
                  31.17     1:06.86 (35.69)                                        
  8 Sommerstad, Kate A        14 TVSC-MR              1:07.09    1:06.89 SILV   
                  31.57     1:06.89 (35.32)                                        
  9 Arrascue, Sofia M         14 IA-MR                1:08.73    1:09.30 SILV   
                  32.06     1:09.30 (37.24)                                        
 10 Watson, Samantha S        14 SSC-MR               1:07.08    1:09.50 SILV   
                  32.06     1:09.50 (37.44)                                        
 11 Gonzalez, Isabel V        14 LIAC-MR              1:08.33    1:09.52 SILV   
                  31.73     1:09.52 (37.79)                                        
 12 St Thomas, Alyssa V       14 LIAC-MR              1:06.08    1:10.17 SILV   
                  31.78     1:10.17 (38.39)                                        
Non-Award Division  
  1 Stroka, Greta             14 LIAC-MR              1:11.33    1:12.03        
                  34.83     1:12.03 (37.20)                                        
  2 Pepe, Gabi O              14 LBA-MR               1:08.71    1:12.14        
                  33.86     1:12.14 (38.28)                                        
  3 Claps, Abby R             14 HAA-MR               1:10.29    1:13.47        
                  33.35     1:13.47 (40.12)                                        
 
Girls 14 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:24.79  14 JO
              2:24.80  14 SMAX
              2:36.59  14 SILV
 Meet Qualifying 14:  2:24.81 - 2:36.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Veit, Brennyn L           14 TVSC-MR              2:32.38    2:29.34 SILV   
                  31.95     1:09.76 (37.81)     1:48.88 (39.12)     2:29.34 (40.46)
  2 Hwee, Melia M             14 LIAC-MR              2:33.91    2:31.15 SILV   
                  31.73     1:09.58 (37.85)     1:49.49 (39.91)     2:31.15 (41.66)
 
Girls 14 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
              2:18.79  14 JO
              2:18.80  14 SMAX
              2:41.49  14 SILV
 Meet Qualifying 14:  2:18.81 - 2:41.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Veit, Brennyn L           14 TVSC-MR              2:19.42    2:19.27 SILV   
                  30.42     1:04.28 (33.86)     1:46.42 (42.14)     2:19.27 (32.85)
  2 Hwee, Melia M             14 LIAC-MR              2:21.46    2:22.56 SILV   
                  30.62     1:06.65 (36.03)     1:50.85 (44.20)     2:22.56 (31.71)
  3 Touti, Brooke S           14 LIAC-MR              2:23.70    2:23.27 SILV   
                  30.76     1:06.99 (36.23)     1:50.55 (43.56)     2:23.27 (32.72)
  4 Scala, Melissa            14 LIAC-MR              2:21.93    2:24.25 SILV   
                  31.41     1:06.85 (35.44)     1:50.35 (43.50)     2:24.25 (33.90)
  5 O'Donnell, Cadence M      14 LIAC-MR              2:23.74    2:24.93 SILV   
                  30.73     1:09.96 (39.23)     1:52.28 (42.32)     2:24.93 (32.65)
  6 Sanchez, Simone           14 HYB-MR               2:28.61    2:26.19 SILV   
                  31.11     1:08.33 (37.22)     1:51.63 (43.30)     2:26.19 (34.56)
  7 Watson, Samantha S        14 SSC-MR               2:22.66    2:27.03 SILV   
                  32.67     1:11.77 (39.10)     1:53.54 (41.77)     2:27.03 (33.49)
  8 Murphy, Marli             14 LBA-MR               2:30.54    2:27.27 SILV   
                  31.87     1:11.20 (39.33)     1:54.59 (43.39)     2:27.27 (32.68)
  9 Brockman, Hannah G        14 TVSC-MR              2:25.09    2:27.64 SILV   
                  33.49     1:10.88 (37.39)     1:55.32 (44.44)     2:27.64 (32.32)
 10 Immel, Elle A             14 LIAC-MR              2:29.63    2:27.90 SILV   
                  32.00     1:08.11 (36.11)     1:54.31 (46.20)     2:27.90 (33.59)
 11 Gonzalez, Isabel V        14 LIAC-MR              2:26.44    2:28.00 SILV   
                  31.99     1:08.12 (36.13)     1:53.80 (45.68)     2:28.00 (34.20)
 12 Somma, Isabella           14 LIAC-MR              2:29.92    2:28.95 SILV   
                  33.61     1:11.89 (38.28)     1:55.78 (43.89)     2:28.95 (33.17)
 13 Canning, Eva M            14 LIAC-MR              2:25.27    2:29.58 SILV   
                  30.69     1:09.61 (38.92)     1:55.93 (46.32)     2:29.58 (33.65)
 14 Pepe, Gabi O              14 LBA-MR               2:29.60    2:31.05 SILV   
                  32.76     1:09.72 (36.96)     1:56.91 (47.19)     2:31.05 (34.14)
 15 St Thomas, Alyssa V       14 LIAC-MR              2:28.19    2:32.17 SILV   
                  31.98     1:09.58 (37.60)     1:56.50 (46.92)     2:32.17 (35.67)
 16 Jung, Ashley              14 LIAC-MR              2:32.61    2:32.89 SILV   
                  33.06     1:11.51 (38.45)     1:58.35 (46.84)     2:32.89 (34.54)
 17 Stroka, Greta             14 LIAC-MR              2:32.81    2:34.33 SILV   
                  33.69     1:11.37 (37.68)     2:00.27 (48.90)     2:34.33 (34.06)
 18 Wojciechowski, Natalia    14 IA-MR                2:34.26    2:34.73 SILV   
                  33.38     1:10.88 (37.50)     1:59.89 (49.01)     2:34.73 (34.84)
 19 Poschmann, Katie G        14 HYB-MR               2:32.47    2:34.75 SILV   
                  33.36     1:13.16 (39.80)     2:01.41 (48.25)     2:34.75 (33.34)
 20 Corrigan, Ava N           14 SSC-MR               2:35.12    2:35.29 SILV   
                  36.34     1:14.09 (37.75)     2:03.62 (49.53)     2:35.29 (31.67)
 21 Grefski, Emma M           14 TS-MR                2:35.34    2:35.88 SILV   
                  33.41     1:12.50 (39.09)     2:00.92 (48.42)     2:35.88 (34.96)
 22 O'Connell, Kaitlyn R      14 FA-MR                2:35.98    2:36.01 SILV   
                  34.35     1:14.17 (39.82)     2:01.54 (47.37)     2:36.01 (34.47)
 23 Meleady-Breslin, Rachel   14 LIAC-MR              2:39.49    2:37.18 SILV   
                  33.87     1:13.63 (39.76)     2:03.31 (49.68)     2:37.18 (33.87)
 24 Fitzpatrick, Karina       14 CSDC-MR              2:36.65    2:37.46 SILV   
                  33.58     1:14.26 (40.68)     2:02.33 (48.07)     2:37.46 (35.13)
 25 Levine, Paige H           14 SSC-MR               2:34.33    2:38.19 SILV   
                  35.54     1:14.75 (39.21)     2:03.37 (48.62)     2:38.19 (34.82)
Non-Award Division  
  1 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR              2:38.57    2:42.38        
                  35.68     1:19.18 (43.50)     2:05.64 (46.46)     2:42.38 (36.74)
  2 Claps, Abby R             14 HAA-MR               2:37.99    2:43.34        
                  34.88     1:17.68 (42.80)     2:07.57 (49.89)     2:43.34 (35.77)
  3 Santaromana, Bianca       14 HYB-MR               2:37.94    2:43.82        
                  36.42     1:17.29 (40.87)     2:06.58 (49.29)     2:43.82 (37.24)
 
Girls 14 Year Olds 400 Yard IM
===============================================================================
              4:57.59  14 JO
              4:57.60  14 SMAX
              5:25.99  14 SILV
 Meet Qualifying 14:  4:57.61 - 5:25.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 O'Donnell, Cadence M      14 LIAC-MR              5:05.00    5:02.25 SILV   
                  31.07     1:07.09 (36.02)     1:48.49 (41.40)     2:28.62 (40.13)
        3:11.14 (42.52)     3:54.27 (43.13)     4:28.54 (34.27)     5:02.25 (33.71)
  2 Touti, Brooke S           14 LIAC-MR              5:09.46    5:03.61 SILV   
                  31.44     1:08.76 (37.32)     1:46.57 (37.81)     2:24.43 (37.86)
        3:10.39 (45.96)     3:55.80 (45.41)     4:29.56 (33.76)     5:03.61 (34.05)
  3 St Thomas, Alyssa V       14 LIAC-MR              5:18.83    5:05.72 SILV   
                  30.63     1:08.28 (37.65)     1:47.26 (38.98)     2:24.22 (36.96)
        3:09.30 (45.08)     3:55.62 (46.32)     4:31.30 (35.68)     5:05.72 (34.42)
  4 Gonzalez, Isabel V        14 LIAC-MR              5:12.82    5:07.77 SILV   
                  32.73     1:11.55 (38.82)     1:49.39 (37.84)     2:27.79 (38.40)
        3:13.48 (45.69)     3:59.58 (46.10)     4:33.38 (33.80)     5:07.77 (34.39)
  5 Somma, Isabella           14 LIAC-MR              5:12.23    5:08.61 SILV   
                  33.78     1:13.87 (40.09)     1:52.87 (39.00)     2:30.96 (38.09)
        3:14.09 (43.13)     3:58.30 (44.21)     4:34.05 (35.75)     5:08.61 (34.56)
  6 Immel, Elle A             14 LIAC-MR              5:19.18    5:11.32 SILV   
                  32.06     1:09.01 (36.95)     1:48.80 (39.79)     2:26.91 (38.11)
        3:14.72 (47.81)     4:01.57 (46.85)     4:37.23 (35.66)     5:11.32 (34.09)
  7 Watson, Samantha S        14 SSC-MR               5:07.55    5:14.09 SILV   
                  32.23     1:10.11 (37.88)     1:50.80 (40.69)     2:30.11 (39.31)
        3:13.38 (43.27)     3:57.39 (44.01)     4:37.53 (40.14)     5:14.09 (36.56)
  8 Pepe, Gabi O              14 LBA-MR               5:21.18    5:21.45 SILV   
                  31.99     1:12.46 (40.47)     1:51.08 (38.62)     2:31.77 (40.69)
        3:18.35 (46.58)     4:07.09 (48.74)     4:44.60 (37.51)     5:21.45 (36.85)
 
Girls 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.59  AGTC
                26.60  SMAX
                28.59  SILV
 Meet Qualifying:  26.61 - 28.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Piantanida, Carlotta      16 LIAC-MR                26.97      26.80 SILV   
  2 Michels, Emily            16 HAA-MR                 26.81      26.93 SILV   
  3 Profeta, Noelle C         17 TVSC-MR                27.78      26.98 SILV   
  4 O'Hara, Kaila             16 CSDC-MR                26.68      27.03 SILV   
  5 Dhanikonda, Sriya         15 TS-MR                  26.75      27.16 SILV   
  6 Lancellotti, Lily M       16 FA-MR                  26.80      27.25 SILV   
  7 Harris, Mary K            15 HYB-MR                 27.32      27.27 SILV   
  8 Nakken, Lena K            15 CSDC-MR                27.23      27.32 SILV   
  9 Skakandi, Meghan E        18 IA-MR                  27.04      27.39 SILV   
 10 Peckman, Riley E          15 LIAC-MR                26.97      27.55 SILV   
 11 Boudreau, Shannon         15 HAA-MR                 27.84      27.60 SILV   
 12 Howard, Katherine         15 SSC-MR                 27.18      27.64 SILV   
 13 Pellegrino, Frankie       16 TVSC-MR                27.25      27.65 SILV   
 14 French, Makayla J         16 TS-MR                  27.25      27.68 SILV   
 15 Causin, Hannah D          16 CSDC-MR                27.83      27.71 SILV   
 16 Stahurski, Anna           16 CSDC-MR                27.80      27.75 SILV   
 17 Bilich, Paige L           15 IA-MR                  27.62      27.85 SILV   
 18 Franco, Michelle          16 TS-MR                  27.08      27.87 SILV   
 19 Iorio, Catherine T        16 TS-MR                  27.29      27.91 SILV   
 20 Gucciardo, Gianna T       17 FA-MR                  27.73      27.95 SILV   
 21 de Reyna, Jillian L       16 LIAC-MR                27.65      28.02 SILV   
 21 Commike, Samantha N       15 FA-MR                  27.12      28.02 SILV   
 23 Shatz, Lindsay J          16 LIAC-MR                28.00      28.11 SILV   
 24 Touday, Taya T            15 IA-MR                  28.33      28.17 SILV   
 25 Ramon, Amy Y              16 LBA-MR                 27.56      28.28 SILV   
 26 Marone, Izzy H            15 SSC-MR                 27.47      28.38 SILV   
 27 Lettieri, Emma            17 CSDC-MR                28.56      28.43 SILV   
 28 Holler, Erin E            16 HAA-MR                 28.12      28.45 SILV   
 29 Conlin, Bridget R         17 TS-MR                  28.15      28.54 SILV   
 30 Libohova, Emma            15 TVSC-MR                27.65      28.57 SILV   
Non-Award Division  
  1 Cabanillas, Ali           15 CSDC-MR                27.71      28.60        
  1 Keogler, Dana R           16 TS-MR                  27.97      28.60        
  1 Rogers, Dayna             16 IA-MR                  27.88      28.60        
  4 Farrell, Sarah Jean       15 TS-MR                  28.15      28.63        
  5 Sroka, Gabriela *         17 IA-MR                  27.81      28.73        
  6 Peppito, Delaney          16 CSDC-MR                28.52      28.74        
  7 Amarando, Alanah Y        16 CSDC-MR                28.48      28.85        
  8 Laible, Amelia L          15 CSDC-MR                28.36      28.92        
  9 Argyros, Miranda E        16 SSC-MR                 28.08      29.02        
 -- Curtin, Stella S          15 LBA-MR                 27.23         DQ        
      False start
 -- Bergin, Emily             15 LBA-MR                 27.71         DQ        
      False start
 -- Calabrese, Faith A        15 CSDC-MR                27.29        DFS        
      Declared false start
 
Girls 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                57.79  AGTC
                57.80  SMAX
              1:01.09  SILV
 Meet Qualifying:  57.81 - 1:01.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Casement, Rachelle        17 FA-MR                  57.94      56.57 AGTC+  
                  26.62       56.57 (29.95)                                        
SILV - Division  
  1 Nakken, Lena K            15 CSDC-MR                58.75      58.14 SILV   
                  27.95       58.14 (30.19)                                        
  2 de Reyna, Jillian L       16 LIAC-MR                58.18      58.38 SILV   
                  28.22       58.38 (30.16)                                        
  3 Drapala, Jenna M          15 CSDC-MR                58.77      58.50 SILV   
                  28.00       58.50 (30.50)                                        
  4 Howard, Katherine         15 SSC-MR                 59.02      58.60 SILV   
                  28.09       58.60 (30.51)                                        
  5 Kramer, Kylie S           17 TVSC-MR                58.12      58.68 SILV   
                  28.46       58.68 (30.22)                                        
  6 Cano, Andrea              17 CSDC-MR                58.30      58.73 SILV   
                  27.56       58.73 (31.17)                                        
  7 Boudreau, Shannon         15 HAA-MR                 58.02      58.88 SILV   
                  28.06       58.88 (30.82)                                        
  8 Curtin, Stella S          15 LBA-MR                 58.95      59.04 SILV   
                  28.96       59.04 (30.08)                                        
  9 Franco, Michelle          16 TS-MR                  59.04      59.22 SILV   
                  28.21       59.22 (31.01)                                        
 10 Profeta, Noelle C         17 TVSC-MR              1:00.09      59.47 SILV   
                  27.76       59.47 (31.71)                                        
 11 Stahurski, Anna           16 CSDC-MR                58.67      59.61 SILV   
                  28.44       59.61 (31.17)                                        
 12 Dhanikonda, Sriya         15 TS-MR                  59.39      59.66 SILV   
                  28.19       59.66 (31.47)                                        
 13 Causin, Hannah D          16 CSDC-MR                58.86      59.88 SILV   
                  29.02       59.88 (30.86)                                        
 14 Iorio, Catherine T        16 TS-MR                  59.69    1:00.28 SILV   
                  29.31     1:00.28 (30.97)                                        
 15 Pellegrino, Frankie       16 TVSC-MR                57.81    1:00.37 SILV   
                  28.29     1:00.37 (32.08)                                        
 16 O'Hagan, Ciara E          15 LIAC-MR                59.07    1:00.51 SILV   
                  29.29     1:00.51 (31.22)                                        
 17 Harris, Mary K            15 HYB-MR                 59.49    1:00.52 SILV   
                  29.05     1:00.52 (31.47)                                        
 18 Gucciardo, Gianna T       17 FA-MR                  59.30    1:00.55 SILV   
                  28.68     1:00.55 (31.87)                                        
 19 Farrell, Sarah Jean       15 TS-MR                  59.99    1:00.62 SILV   
                  28.51     1:00.62 (32.11)                                        
 20 Lettieri, Emma            17 CSDC-MR              1:00.08    1:00.71 SILV   
                  29.28     1:00.71 (31.43)                                        
 21 Marone, Izzy H            15 SSC-MR                 59.00    1:00.91 SILV   
                  29.17     1:00.91 (31.74)                                        
 22 Libohova, Emma            15 TVSC-MR                58.10    1:00.98 SILV   
                  29.65     1:00.98 (31.33)                                        
Non-Award Division  
  1 Rogers, Dayna             16 IA-MR                  59.52    1:01.16        
                  28.96     1:01.16 (32.20)                                        
  2 Bilich, Paige L           15 IA-MR                1:01.09    1:01.44        
                  29.11     1:01.44 (32.33)                                        
  3 Somma, Angelina           15 LIAC-MR              1:00.40    1:01.53        
                  29.54     1:01.53 (31.99)                                        
  4 Keogler, Dana R           16 TS-MR                1:00.87    1:01.74        
                  29.37     1:01.74 (32.37)                                        
  5 Caceres, Samantha E       16 LIAC-MR                59.31    1:01.76        
                  29.32     1:01.76 (32.44)                                        
  6 Wodicka, Shannon J        16 CSDC-MR                59.90    1:01.86        
                  29.58     1:01.86 (32.28)                                        
  7 Ramon, Amy Y              16 LBA-MR               1:00.83    1:01.87        
                  29.18     1:01.87 (32.69)                                        
  8 Iaboni, Julia             16 CSDC-MR                59.99    1:02.96        
                  29.88     1:02.96 (33.08)                                        
  9 Lin, Erica                16 TVSC-MR                57.99    1:03.37        
                  29.64     1:03.37 (33.73)                                        
 10 Bailey Williams, Kiara    15 EHY-MR                 59.01    1:03.64        
                  30.67     1:03.64 (32.97)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:04.49  AGTC
              2:04.50  SMAX
              2:10.59  SILV
 Meet Qualifying:  2:04.51 - 2:10.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Shatz, Lindsay J          16 LIAC-MR              2:05.68    2:05.46 SILV   
                  29.16     1:00.98 (31.82)     1:33.28 (32.30)     2:05.46 (32.18)
  2 Nakken, Lena K            15 CSDC-MR              2:05.69    2:06.61 SILV   
                  28.40     1:00.27 (31.87)     1:33.85 (33.58)     2:06.61 (32.76)
  3 Casement, Rachelle        17 FA-MR                2:06.88    2:06.92 SILV   
                  28.03       59.74 (31.71)     1:33.49 (33.75)     2:06.92 (33.43)
  4 O'Hagan, Ciara E          15 LIAC-MR              2:06.25    2:08.17 SILV   
                  29.15     1:01.50 (32.35)     1:35.22 (33.72)     2:08.17 (32.95)
  5 Howard, Katherine         15 SSC-MR               2:09.48    2:08.39 SILV   
                  29.18     1:01.25 (32.07)     1:34.63 (33.38)     2:08.39 (33.76)
  6 Iorio, Catherine T        16 TS-MR                2:07.18    2:08.52 SILV   
                  29.35     1:01.82 (32.47)     1:35.68 (33.86)     2:08.52 (32.84)
  7 Farrell, Sarah Jean       15 TS-MR                2:09.65    2:08.77 SILV   
                  29.16     1:02.34 (33.18)     1:35.64 (33.30)     2:08.77 (33.13)
  8 Curtin, Stella S          15 LBA-MR               2:10.40    2:09.10 SILV   
                  29.81     1:02.61 (32.80)     1:36.31 (33.70)     2:09.10 (32.79)
  9 Conlin, Bridget R         17 TS-MR                2:05.96    2:09.15 SILV   
                  29.52     1:01.92 (32.40)     1:35.78 (33.86)     2:09.15 (33.37)
 10 Commike, Samantha N       15 FA-MR                2:06.65    2:09.21 SILV   
                  28.57     1:00.83 (32.26)     1:35.33 (34.50)     2:09.21 (33.88)
 11 Libohova, Emma            15 TVSC-MR              2:08.32    2:09.82 SILV   
                  30.18     1:03.47 (33.29)     1:37.43 (33.96)     2:09.82 (32.39)
 12 Cabanillas, Ali           15 CSDC-MR              2:10.15    2:10.57 SILV   
                  29.82     1:02.48 (32.66)     1:37.11 (34.63)     2:10.57 (33.46)
Non-Award Division  
  1 Profeta, Noelle C         17 TVSC-MR              2:09.31    2:10.79        
                  28.71     1:01.62 (32.91)     1:36.09 (34.47)     2:10.79 (34.70)
  2 Gucciardo, Gianna T       17 FA-MR                2:10.37    2:12.28        
                  29.38     1:02.56 (33.18)     1:37.22 (34.66)     2:12.28 (35.06)
  3 Iaboni, Julia             16 CSDC-MR              2:08.59    2:12.90        
                  30.79     1:04.89 (34.10)     1:39.19 (34.30)     2:12.90 (33.71)
  4 Rogers, Dayna             16 IA-MR                2:08.13    2:13.59        
                  29.59     1:03.15 (33.56)     1:38.66 (35.51)     2:13.59 (34.93)
  5 Pellegrino, Frankie       16 TVSC-MR              2:08.68    2:14.28        
                  29.85     1:03.93 (34.08)     1:39.22 (35.29)     2:14.28 (35.06)
  6 Skakandi, Meghan E        18 IA-MR                2:09.18    2:16.24        
                  30.02     1:04.08 (34.06)     1:40.18 (36.10)     2:16.24 (36.06)
  7 Bailey Williams, Kiara    15 EHY-MR               2:08.51    2:20.30        
                  31.75     1:07.26 (35.51)     1:44.07 (36.81)     2:20.30 (36.23)
 -- Calabrese, Faith A        15 CSDC-MR              2:08.80        DFS        
      Declared false start
 -- Piantanida, Carlotta      16 LIAC-MR              2:04.66        DFS        
      Declared false start
 
Girls 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:30.99  AGTC
              5:31.00  SMAX
              5:39.99  SILV
 Meet Qualifying:  5:31.01 - 5:39.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 O'Hagan, Ciara E          15 LIAC-MR              5:31.50    5:31.69 SILV   
                  29.55     1:02.21 (32.66)     1:35.35 (33.14)     2:08.92 (33.57)
        2:42.55 (33.63)     3:16.56 (34.01)     3:50.24 (33.68)     4:24.44 (34.20)
        4:58.60 (34.16)     5:31.69 (33.09)                                        
  2 Iorio, Catherine T        16 TS-MR                5:36.56    5:36.71 SILV   
                  29.86     1:02.48 (32.62)     1:35.28 (32.80)     2:09.05 (33.77)
        2:43.06 (34.01)     3:17.73 (34.67)     3:52.70 (34.97)     4:28.15 (35.45)
        5:03.29 (35.14)     5:36.71 (33.42)                                        
Non-Award Division  
  1 Cabanillas, Ali           15 CSDC-MR              5:36.89    5:41.60        
                  30.53     1:03.64 (33.11)     1:38.07 (34.43)     2:12.52 (34.45)
        2:47.15 (34.63)     3:22.01 (34.86)     3:57.00 (34.99)     4:31.90 (34.90)
        5:06.91 (35.01)     5:41.60 (34.69)                                        
  2 Libohova, Emma            15 TVSC-MR              5:36.54    5:45.64        
                  31.15     1:05.00 (33.85)     1:40.15 (35.15)     2:15.20 (35.05)
        2:50.06 (34.86)     3:26.02 (35.96)     4:01.36 (35.34)     4:36.88 (35.52)
        5:12.27 (35.39)     5:45.64 (33.37)                                        
  3 Nakken, Lena K            15 CSDC-MR              5:34.88    5:45.96        
                  29.34     1:02.45 (33.11)     1:37.27 (34.82)     2:13.05 (35.78)
        2:49.09 (36.04)     3:24.66 (35.57)     4:00.51 (35.85)     4:36.89 (36.38)
      5:45.96 (1:09.07)                                                            
 
Girls 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:05.49  AGTC
              1:05.50  SMAX
              1:10.09  SILV
 Meet Qualifying:  1:05.51 - 1:10.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Profeta, Noelle C         17 TVSC-MR              1:06.07    1:05.29 AGTC+  
                  31.37     1:05.29 (33.92)                                        
SILV - Division  
  1 Casement, Rachelle        17 FA-MR                1:06.76    1:06.22 SILV   
                  31.84     1:06.22 (34.38)                                        
  2 Quinlan, Erin E           16 LIAC-MR              1:06.56    1:06.79 SILV   
                  32.07     1:06.79 (34.72)                                        
  3 Genao, Sophia K           16 TVSC-MR              1:06.90    1:07.48 SILV   
                  32.49     1:07.48 (34.99)                                        
  4 de Reyna, Jillian L       16 LIAC-MR              1:06.50    1:07.54 SILV   
                  32.71     1:07.54 (34.83)                                        
  5 Howard, Katherine         15 SSC-MR               1:09.83    1:07.78 SILV   
                  32.82     1:07.78 (34.96)                                        
  6 Iaboni, Julia             16 CSDC-MR              1:07.39    1:07.82 SILV   
                  32.68     1:07.82 (35.14)                                        
  7 Kramer, Kylie S           17 TVSC-MR              1:08.01    1:07.88 SILV   
                  33.34     1:07.88 (34.54)                                        
  8 Peckman, Riley E          15 LIAC-MR              1:07.57    1:08.23 SILV   
                  33.34     1:08.23 (34.89)                                        
  9 Libohova, Anna *          15 TVSC-MR              1:09.34    1:08.66 SILV   
                  34.09     1:08.66 (34.57)                                        
 10 Tafe, Maddie M            16 CSDC-MR              1:08.80    1:08.99 SILV   
                  33.85     1:08.99 (35.14)                                        
 11 Wong, Allison L           16 LIAC-MR              1:08.33    1:09.03 SILV   
                  33.60     1:09.03 (35.43)                                        
 12 Somma, Angelina           15 LIAC-MR              1:09.80    1:09.30 SILV   
                  33.67     1:09.30 (35.63)                                        
 12 Marone, Izzy H            15 SSC-MR               1:07.89    1:09.30 SILV   
                  33.99     1:09.30 (35.31)                                        
 14 Stahurski, Anna           16 CSDC-MR              1:09.17    1:10.05 SILV   
Non-Award Division  
  1 Commike, Samantha N       15 FA-MR                1:08.88    1:10.24        
                  33.99     1:10.24 (36.25)                                        
  2 Iorio, Catherine T        16 TS-MR                1:08.14    1:10.25        
                  35.11     1:10.25 (35.14)                                        
  3 Dzieciolowski, Sophie L   15 LIAC-MR              1:09.63    1:10.88        
                  34.07     1:10.88 (36.81)                                        
  4 Greene, Emily M           16 FA-MR                1:09.58    1:11.18        
                  34.64     1:11.18 (36.54)                                        
  5 Pellegrino, Frankie       16 TVSC-MR              1:09.28    1:11.92        
                  34.55     1:11.92 (37.37)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:20.99  AGTC
              2:21.00  SMAX
              2:29.29  SILV
 Meet Qualifying:  2:21.01 - 2:29.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 French, Makayla J         16 TS-MR                2:25.83    2:19.27 AGTC+  
                  31.95     1:06.74 (34.79)     1:43.10 (36.36)     2:19.27 (36.17)
  2 Kazlauskas, Saige         15 TVSC-MR              2:21.83    2:19.88 AGTC+  
                  32.60     1:06.87 (34.27)     1:43.45 (36.58)     2:19.88 (36.43)
SILV - Division  
  1 Peckman, Riley E          15 LIAC-MR              2:22.45    2:23.03 SILV   
                  33.81     1:10.41 (36.60)     1:46.85 (36.44)     2:23.03 (36.18)
  2 Genao, Sophia K           16 TVSC-MR              2:28.52    2:23.73 SILV   
                  33.11     1:09.60 (36.49)     1:47.22 (37.62)     2:23.73 (36.51)
  3 Libohova, Anna *          15 TVSC-MR              2:26.91    2:24.46 SILV   
                  34.90     1:11.09 (36.19)     1:48.22 (37.13)     2:24.46 (36.24)
  4 Dhanikonda, Sriya         15 TS-MR                2:25.43    2:24.50 SILV   
                  33.14     1:09.07 (35.93)     1:46.45 (37.38)     2:24.50 (38.05)
  5 Tafe, Maddie M            16 CSDC-MR              2:25.18    2:25.40 SILV   
                  34.46     1:10.98 (36.52)     1:48.17 (37.19)     2:25.40 (37.23)
  6 Bailey Williams, Kiara    15 EHY-MR               2:21.56    2:27.24 SILV   
                  34.17     1:11.12 (36.95)     1:49.88 (38.76)     2:27.24 (37.36)
  7 Iorio, Catherine T        16 TS-MR                2:27.82    2:28.73 SILV   
                  35.34     1:13.22 (37.88)     1:51.43 (38.21)     2:28.73 (37.30)
  8 Somma, Angelina           15 LIAC-MR              2:27.32    2:28.99 SILV   
                  35.08     1:12.48 (37.40)     1:51.05 (38.57)     2:28.99 (37.94)
Non-Award Division  
  1 O'Hagan, Ciara E          15 LIAC-MR              2:28.85    2:29.50        
                  35.52     1:13.39 (37.87)     1:51.79 (38.40)     2:29.50 (37.71)
  2 Marone, Izzy H            15 SSC-MR               2:24.94    2:32.42        
                  34.78     1:12.59 (37.81)     1:52.40 (39.81)     2:32.42 (40.02)
  3 Dzieciolowski, Sophie L   15 LIAC-MR              2:27.60    2:32.64        
                  35.60     1:14.21 (38.61)     1:54.08 (39.87)     2:32.64 (38.56)
  4 Rideout-Mann, Emma F      15 WISC-MR              2:29.04    2:34.51        
                  35.74     1:14.11 (38.37)     1:54.25 (40.14)     2:34.51 (40.26)
 
Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:15.19  AGTC
              1:15.20  SMAX
              1:20.89  SILV
 Meet Qualifying:  1:15.21 - 1:20.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Horan, Brenna N           15 TVSC-MR              1:15.21    1:13.30 AGTC+  
                  34.96     1:13.30 (38.34)                                        
  2 Casement, Rachelle        17 FA-MR                1:15.43    1:14.39 AGTC+  
                  35.45     1:14.39 (38.94)                                        
SILV - Division  
  1 Michels, Emily            16 HAA-MR               1:16.10    1:17.50 SILV   
                  35.36     1:17.50 (42.14)                                        
  2 French, Makayla J         16 TS-MR                1:18.41    1:17.62 SILV   
                  36.51     1:17.62 (41.11)                                        
  3 Boudreau, Shannon         15 HAA-MR               1:20.45    1:18.64 SILV   
                  36.69     1:18.64 (41.95)                                        
  4 Quinlan, Erin E           16 LIAC-MR              1:19.04    1:18.99 SILV   
                  37.14     1:18.99 (41.85)                                        
  5 Touday, Taya T            15 IA-MR                1:19.48    1:19.07 SILV   
                  37.78     1:19.07 (41.29)                                        
  6 Lettieri, Emma            17 CSDC-MR              1:19.93    1:19.16 SILV   
                  37.11     1:19.16 (42.05)                                        
  6 Stahurski, Anna           16 CSDC-MR              1:20.07    1:19.16 SILV   
                  37.13     1:19.16 (42.03)                                        
  8 Bilich, Paige L           15 IA-MR                1:18.95    1:19.34 SILV   
                  37.08     1:19.34 (42.26)                                        
  9 Gucciardo, Gianna T       17 FA-MR                1:18.52    1:19.62 SILV   
                  37.13     1:19.62 (42.49)                                        
 10 Cabanillas, Ali           15 CSDC-MR              1:19.38    1:19.81 SILV   
                  36.96     1:19.81 (42.85)                                        
 11 Genao, Sophia K           16 TVSC-MR              1:19.43    1:19.97 SILV   
                  37.45     1:19.97 (42.52)                                        
 12 Levine, Madeline J        16 LBA-MR               1:18.40    1:20.05 SILV   
                  38.21     1:20.05 (41.84)                                        
 13 Sroka, Gabriela *         17 IA-MR                1:19.81    1:20.33 SILV   
                  37.18     1:20.33 (43.15)                                        
 14 O'Hagan, Ciara E          15 LIAC-MR              1:18.08    1:20.38 SILV   
                  38.55     1:20.38 (41.83)                                        
 15 Argyros, Miranda E        16 SSC-MR               1:19.47    1:20.55 SILV   
                  37.89     1:20.55 (42.66)                                        
 16 Nakken, Lena K            15 CSDC-MR              1:19.38    1:20.82 SILV   
 17 Altmann, Katie E          16 SSC-MR               1:19.67    1:20.87 SILV   
                  38.11     1:20.87 (42.76)                                        
Non-Award Division  
  1 Dhanikonda, Sriya         15 TS-MR                1:18.48    1:20.93        
                  37.86     1:20.93 (43.07)                                        
  2 Marone, Izzy H            15 SSC-MR               1:18.28    1:21.22        
                  37.85     1:21.22 (43.37)                                        
  3 Libohova, Emma            15 TVSC-MR              1:20.81    1:21.66        
                  38.64     1:21.66 (43.02)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:42.99  AGTC
              2:43.00  SMAX
              2:50.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:43.01 - 2:50.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Kazlauskas, Saige         15 TVSC-MR              2:48.83    2:41.45 AGTC+  
                  35.84     1:16.70 (40.86)     1:59.22 (42.52)     2:41.45 (42.23)
  2 Casement, Rachelle        17 FA-MR                2:46.23    2:42.85 AGTC+  
                  36.08     1:16.69 (40.61)     1:59.29 (42.60)     2:42.85 (43.56)
SILV - Division  
  1 Bailey Williams, Kiara    15 EHY-MR               2:46.02    2:49.22 SILV   
                  38.29     1:22.31 (44.02)     2:07.46 (45.15)     2:49.22 (41.76)
  2 Tafe, Maddie M            16 CSDC-MR              2:46.78    2:50.31 SILV   
                  38.28     1:21.72 (43.44)     2:06.21 (44.49)     2:50.31 (44.10)
Non-Award Division  
  1 O'Hagan, Ciara E          15 LIAC-MR              2:47.81    2:52.33        
                  38.58     1:22.56 (43.98)     2:07.74 (45.18)     2:52.33 (44.59)
 -- Lin, Erica                16 TVSC-MR              2:49.73         DQ        
      Butterfly kick
                  36.26     1:17.90 (41.64)     2:01.34 (43.44)          DQ (42.91)
 -- Marone, Izzy H            15 SSC-MR               2:48.01        DFS        
      Declared false start
 
Girls 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:04.99  AGTC
              1:05.00  SMAX
              1:09.59  SILV
 Meet Qualifying:  1:05.01 - 1:09.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Piantanida, Carlotta      16 LIAC-MR              1:05.18    1:03.99 AGTC+  
                  30.03     1:03.99 (33.96)                                        
SILV - Division  
  1 Drapala, Jenna M          15 CSDC-MR              1:08.54    1:07.20 SILV   
                  30.29     1:07.20 (36.91)                                        
  2 Peckman, Riley E          15 LIAC-MR              1:08.41    1:07.44 SILV   
                  32.54     1:07.44 (34.90)                                        
  3 Tafe, Maddie M            16 CSDC-MR              1:06.97    1:08.13 SILV   
                  32.01     1:08.13 (36.12)                                        
  3 Boudreau, Shannon         15 HAA-MR               1:06.18    1:08.13 SILV   
                  31.80     1:08.13 (36.33)                                        
  5 Somma, Angelina           15 LIAC-MR              1:08.98    1:08.15 SILV   
                  32.09     1:08.15 (36.06)                                        
  6 Skakandi, Meghan E        18 IA-MR                1:05.53    1:08.27 SILV   
                  30.89     1:08.27 (37.38)                                        
  7 O'Hagan, Ciara E          15 LIAC-MR              1:07.85    1:08.38 SILV   
                  31.48     1:08.38 (36.90)                                        
  8 Pellegrino, Frankie       16 TVSC-MR              1:05.08    1:08.96 SILV   
                  30.95     1:08.96 (38.01)                                        
  9 Marone, Izzy H            15 SSC-MR               1:08.41    1:09.01 SILV   
                  31.30     1:09.01 (37.71)                                        
 10 Profeta, Noelle C         17 TVSC-MR              1:05.64    1:09.30 SILV   
                  31.41     1:09.30 (37.89)                                        
 11 Genao, Sophia K           16 TVSC-MR              1:06.64    1:09.32 SILV   
                  31.74     1:09.32 (37.58)                                        
 12 Libohova, Anna *          15 TVSC-MR              1:08.54    1:09.35 SILV   
                  33.07     1:09.35 (36.28)                                        
Non-Award Division  
  1 Conlin, Bridget R         17 TS-MR                1:06.28    1:10.91        
                  31.87     1:10.91 (39.04)                                        
  2 Holler, Erin E            16 HAA-MR               1:07.74    1:13.12        
                  32.36     1:13.12 (40.76)                                        
 -- Brady, Kathryn A          15 TVSC-MR              1:06.50         DQ        
      Other
 
Girls 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:29.99  AGTC
              2:30.00  SMAX
              2:33.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:30.01 - 2:33.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Hsieh, Kaitlin            16 LIAC-MR              2:32.14    2:28.85 AGTC+  
                  30.69     1:07.93 (37.24)     1:48.31 (40.38)     2:28.85 (40.54)
 
Girls 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
              2:19.99  AGTC
              2:20.00  SMAX
              2:29.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:20.01 - 2:29.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kazlauskas, Saige         15 TVSC-MR              2:20.96    2:18.40 AGTC+  
                  29.68     1:05.72 (36.04)     1:47.47 (41.75)     2:18.40 (30.93)
  2 Hsieh, Kaitlin            16 LIAC-MR              2:22.15    2:18.51 AGTC+  
                  29.61     1:04.72 (35.11)     1:47.26 (42.54)     2:18.51 (31.25)
SILV - Division  
  1 Piantanida, Carlotta      16 LIAC-MR              2:20.34    2:21.16 SILV   
                  30.35     1:05.85 (35.50)     1:49.05 (43.20)     2:21.16 (32.11)
  2 Quinlan, Erin E           16 LIAC-MR              2:21.43    2:22.89 SILV   
                  29.44     1:06.83 (37.39)     1:51.04 (44.21)     2:22.89 (31.85)
  3 Shatz, Lindsay J          16 LIAC-MR              2:25.40    2:23.43 SILV   
                  32.56     1:10.64 (38.08)     1:51.70 (41.06)     2:23.43 (31.73)
  4 de Reyna, Jillian L       16 LIAC-MR              2:22.43    2:23.57 SILV   
                  32.00     1:08.29 (36.29)     1:52.56 (44.27)     2:23.57 (31.01)
  5 Profeta, Noelle C         17 TVSC-MR              2:25.58    2:24.36 SILV   
                  30.91     1:07.86 (36.95)     1:50.63 (42.77)     2:24.36 (33.73)
  6 French, Makayla J         16 TS-MR                2:20.85    2:24.73 SILV   
                  30.54     1:06.77 (36.23)     1:51.52 (44.75)     2:24.73 (33.21)
  7 Peckman, Riley E          15 LIAC-MR              2:26.97    2:25.34 SILV   
                  31.19     1:07.91 (36.72)     1:53.36 (45.45)     2:25.34 (31.98)
  8 Casement, Rachelle        17 FA-MR                2:20.61    2:25.71 SILV   
                  29.17     1:06.62 (37.45)     1:51.39 (44.77)     2:25.71 (34.32)
  9 Iaboni, Julia             16 CSDC-MR              2:26.33    2:26.20 SILV   
                  31.23     1:07.80 (36.57)     1:52.20 (44.40)     2:26.20 (34.00)
 10 O'Hagan, Ciara E          15 LIAC-MR              2:23.93    2:26.73 SILV   
                  31.89     1:10.02 (38.13)     1:53.58 (43.56)     2:26.73 (33.15)
 11 Bailey Williams, Kiara    15 EHY-MR               2:24.32    2:27.61 SILV   
                  33.46     1:10.92 (37.46)     1:54.25 (43.33)     2:27.61 (33.36)
 12 Dhanikonda, Sriya         15 TS-MR                2:27.65    2:27.69 SILV   
                  30.82     1:08.21 (37.39)     1:53.15 (44.94)     2:27.69 (34.54)
 13 Franco, Michelle          16 TS-MR                2:24.40    2:28.12 SILV   
                  29.96     1:07.57 (37.61)     1:53.26 (45.69)     2:28.12 (34.86)
 14 Dzieciolowski, Sophie L   15 LIAC-MR              2:29.29    2:28.53 SILV   
                  32.77     1:11.62 (38.85)     1:53.04 (41.42)     2:28.53 (35.49)
 15 Somma, Angelina           15 LIAC-MR              2:29.54    2:28.60 SILV   
                  31.68     1:09.98 (38.30)     1:56.52 (46.54)     2:28.60 (32.08)
 16 Farrell, Sarah Jean       15 TS-MR                2:23.60    2:29.57 SILV   
                  31.53     1:07.44 (35.91)     1:54.77 (47.33)     2:29.57 (34.80)
Non-Award Division  
  1 Curtin, Stella S          15 LBA-MR               2:27.90    2:30.06        
                  33.74     1:13.83 (40.09)     1:58.77 (44.94)     2:30.06 (31.29)
  2 Tafe, Maddie M            16 CSDC-MR              2:25.38    2:30.17        
                  33.37     1:12.29 (38.92)     1:57.16 (44.87)     2:30.17 (33.01)
  3 Boudreau, Shannon         15 HAA-MR               2:28.22    2:31.26        
                  30.88     1:10.77 (39.89)     1:56.80 (46.03)     2:31.26 (34.46)
  4 Libohova, Emma            15 TVSC-MR              2:27.48    2:33.79        
                  36.26     1:14.13 (37.87)     1:59.44 (45.31)     2:33.79 (34.35)
  5 Wong, Allison L           16 LIAC-MR              2:29.90    2:34.11        
                  31.05     1:09.41 (38.36)     1:58.51 (49.10)     2:34.11 (35.60)
 -- Calabrese, Faith A        15 CSDC-MR              2:25.76        DFS        
      Declared false start - Misc
 -- Skakandi, Meghan E        18 IA-MR                2:23.66        DFS        
      Declared false start - Misc
 -- Marone, Izzy H            15 SSC-MR               2:23.54        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Girls 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
              5:04.99  AGTC
              5:05.00  SMAX
              5:23.29  SILV
 Meet Qualifying:  5:05.01 - 5:23.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Somma, Angelina           15 LIAC-MR              5:13.22    5:07.08 SILV   
                  31.42     1:07.57 (36.15)     1:47.19 (39.62)     2:26.00 (38.81)
        3:12.51 (46.51)     3:58.48 (45.97)     4:32.98 (34.50)     5:07.08 (34.10)
  2 Peckman, Riley E          15 LIAC-MR              5:12.45    5:08.63 SILV   
                  32.27     1:10.12 (37.85)     1:50.48 (40.36)     2:30.99 (40.51)
        3:16.88 (45.89)     4:03.68 (46.80)     4:36.38 (32.70)     5:08.63 (32.25)
  3 Profeta, Noelle C         17 TVSC-MR              5:12.13    5:11.12 SILV   
                  31.41     1:08.60 (37.19)     1:47.22 (38.62)     2:26.75 (39.53)
        3:11.51 (44.76)     3:57.57 (46.06)   5:11.12 (1:13.55)                    
  4 Franco, Michelle          16 TS-MR                5:12.33    5:15.16 SILV   
                  31.38     1:06.45 (35.07)     1:47.07 (40.62)     2:27.61 (40.54)
        3:13.19 (45.58)     4:01.52 (48.33)     4:38.43 (36.91)     5:15.16 (36.73)
  5 Bailey Williams, Kiara    15 EHY-MR               5:13.65    5:15.31 SILV   
                  36.69     1:16.91 (40.22)     1:54.87 (37.96)     2:34.07 (39.20)
        3:17.59 (43.52)     4:02.50 (44.91)     4:39.29 (36.79)     5:15.31 (36.02)
  6 Conlin, Bridget R         17 TS-MR                5:15.94    5:15.96 SILV   
                  32.25     1:12.22 (39.97)     1:49.60 (37.38)     2:27.73 (38.13)
        3:18.70 (50.97)     4:09.06 (50.36)     4:43.48 (34.42)     5:15.96 (32.48)
  7 Dhanikonda, Sriya         15 TS-MR                5:18.88    5:21.67 SILV   
                  30.43     1:06.93 (36.50)     1:46.58 (39.65)     2:26.48 (39.90)
        3:14.33 (47.85)     4:03.57 (49.24)     4:42.59 (39.02)     5:21.67 (39.08)
Non-Award Division  
  1 Marone, Izzy H            15 SSC-MR               5:09.09    5:28.04        
                  31.05     1:10.25 (39.20)     1:52.58 (42.33)     2:34.10 (41.52)
        3:21.24 (47.14)     4:11.28 (50.04)     4:49.86 (38.58)     5:28.04 (38.18)
 
Boys 9 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                32.69  9&U JO
                32.70  9&U SMAX
                35.19  9&U SILV
 Meet Qualifying 9&U:  32.71 - 35.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Paggi, Zach A              9 LBA-MR                 33.80      32.27 JO+    
SILV - Division  
  1 Zunich, Dominic A          8 LIAC-MR                34.70      33.17 SILV   
  2 Morelli, Brennan Q         9 HAA-MR                 33.20      33.28 SILV   
  2 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR                 33.59      33.28 SILV   
  4 Monahan, Joseph J          9 TVSC-MR                33.79      33.48 SILV   
  5 Montagnino, Tyler F        9 FA-MR                  32.78      33.78 SILV   
  6 Chae, Minsoo               9 LIAC-MR                33.88      33.93 SILV   
  7 Schnappauf, Matthew        9 LIAC-MR                34.09      34.79 SILV   
  8 Kriegsman, Ben R           9 EHY-MR                 34.80      34.82 SILV   
  9 Pagano, Matthew P          9 LIAC-MR                34.38      35.15 SILV   
Non-Award Division  
  1 Emmerich, Landon J         9 TVSC-MR                34.99      35.47        
  2 Mackay, Aidan D            9 HAA-MR                 34.33      36.03        
  3 Kohara, Gentaro G          8 LIAC-MR                34.87      36.47        
 
Boys 9 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:11.19  9&U JO
              1:11.20  9&U SMAX
              1:18.49  9&U SILV
 Meet Qualifying 9&U:  1:11.21 - 1:18.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Froehlich, Joseph P        9 TS-MR                1:13.51    1:10.06 JO+    
                  33.64     1:10.06 (36.42)                                        
  2 Gredysa, Jasiu             9 EHY-MR               1:11.40    1:10.52 JO+    
                  33.58     1:10.52 (36.94)                                        
SILV - Division  
  1 Zunich, Dominic A          8 LIAC-MR              1:17.78    1:13.09 SILV   
                  34.13     1:13.09 (38.96)                                        
  2 Nolasco, Daniel J          9 LIAC-MR              1:11.63    1:13.52 SILV   
                  33.75     1:13.52 (39.77)                                        
  3 Chae, Minsoo               9 LIAC-MR              1:13.41    1:14.20 SILV   
                  34.93     1:14.20 (39.27)                                        
  4 Montagnino, Tyler F        9 FA-MR                1:12.98    1:15.18 SILV   
  5 Morelli, Brennan Q         9 HAA-MR               1:14.42    1:15.28 SILV   
                  37.12     1:15.28 (38.16)                                        
  6 Schnappauf, Matthew        9 LIAC-MR              1:14.71    1:16.58 SILV   
                  36.85     1:16.58 (39.73)                                        
  7 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR               1:17.62    1:16.73 SILV   
                  36.56     1:16.73 (40.17)                                        
  8 Monahan, Joseph J          9 TVSC-MR              1:13.58    1:17.43 SILV   
                  36.79     1:17.43 (40.64)                                        
Non-Award Division  
  1 Kriegsman, Ben R           9 EHY-MR               1:17.20    1:23.08        
 
Boys 9 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:34.39  9&U JO
              2:34.40  9&U SMAX
              2:49.59  9&U SILV
 Meet Qualifying 9&U:  2:34.41 - 2:49.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 O'Brien, Charlie G         9 TS-MR                2:35.89    2:34.77 SILV   
                  36.76     1:16.26 (39.50)     1:53.78 (37.52)     2:34.77 (40.99)
  2 Chae, Minsoo               9 LIAC-MR              2:42.97    2:37.86 SILV   
                  37.11     1:16.71 (39.60)     1:56.97 (40.26)     2:37.86 (40.89)
  3 Froehlich, Joseph P        9 TS-MR                2:40.40    2:39.47 SILV   
                  36.93     1:18.45 (41.52)     1:59.79 (41.34)     2:39.47 (39.68)
  4 Schnappauf, Matthew        9 LIAC-MR              2:45.42    2:44.32 SILV   
                  38.70     1:20.56 (41.86)     2:03.74 (43.18)     2:44.32 (40.58)
Non-Award Division  
  1 Deangelis, Nicholas A      8 LBA-MR               2:45.28    2:49.99        
                  37.13     1:20.27 (43.14)     2:06.74 (46.47)     2:49.99 (43.25)
 -- Morelli, Brennan Q         9 HAA-MR               2:39.80        DFS        
      Declared false start
 
Boys 9 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                37.79  9&U JO
                37.80  9&U SMAX
                42.89  9&U SILV
 Meet Qualifying 9&U:  37.81 - 42.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 O'Brien, Charlie G         9 TS-MR                  38.42      36.61 JO+    
SILV - Division  
  1 Jin, Hanchi                9 LIAC-MR                39.49      37.83 SILV   
  2 Baldwin, Ryan T            9 LIAC-MR                38.85      37.99 SILV   
  3 Gredysa, Jasiu             9 EHY-MR                 40.06      38.92 SILV   
  4 Zunich, Dominic A          8 LIAC-MR                40.68      39.56 SILV   
  5 Deangelis, Nicholas A      8 LBA-MR                 40.07      39.70 SILV   
  6 Monahan, Joseph J          9 TVSC-MR                38.53      39.87 SILV   
  7 Montagnino, Tyler F        9 FA-MR                  37.92      39.91 SILV   
  8 Kohara, Gentaro G          8 LIAC-MR                41.06      40.13 SILV   
  9 Fisher, Beckham J          9 LIAC-MR                41.14      40.44 SILV   
 10 Pagano, Matthew P          9 LIAC-MR                41.65      40.50 SILV   
 11 Schnappauf, Matthew        9 LIAC-MR                39.49      40.55 SILV   
 12 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR                 40.12      40.62 SILV   
 13 Duong, Kevin E             9 TVSC-MR                40.73      40.75 SILV   
 14 Kriegsman, Ben R           9 EHY-MR                 41.17      40.88 SILV   
 15 Santana, Alejandro J       9 LIAC-MR                40.87      40.96 SILV   
 16 Chae, Minsoo               9 LIAC-MR                40.86      41.68 SILV   
 17 Chavez, Nicholas           9 EHY-MR                 39.47      41.75 SILV   
Non-Award Division  
  1 Nolasco, Daniel J          9 LIAC-MR                40.90      43.54        
 
Boys 9 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:21.79  9&U JO
              1:21.80  9&U SMAX
              1:37.09  9&U SILV
 Meet Qualifying 9&U:  1:21.81 - 1:37.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 O'Brien, Charlie G         9 TS-MR                1:24.38    1:20.23 JO+    
                  40.54     1:20.23 (39.69)                                        
  2 Baldwin, Ryan T            9 LIAC-MR              1:23.23    1:20.99 JO+    
                  39.10     1:20.99 (41.89)                                        
  3 Gredysa, Jasiu             9 EHY-MR               1:24.09    1:21.64 JO+    
                  40.10     1:21.64 (41.54)                                        
SILV - Division  
  1 Froehlich, Joseph P        9 TS-MR                1:27.00    1:23.06 SILV   
                  40.18     1:23.06 (42.88)                                        
  2 Zunich, Dominic A          8 LIAC-MR              1:29.31    1:23.13 SILV   
                  41.14     1:23.13 (41.99)                                        
  3 Schnappauf, Matthew        9 LIAC-MR              1:22.65    1:23.60 SILV   
                  41.12     1:23.60 (42.48)                                        
  4 Morelli, Brennan Q         9 HAA-MR               1:23.01    1:24.30 SILV   
                  41.68     1:24.30 (42.62)                                        
  5 Jin, Hanchi                9 LIAC-MR              1:25.04    1:25.11 SILV   
                  40.63     1:25.11 (44.48)                                        
  6 Chae, Minsoo               9 LIAC-MR              1:23.95    1:25.72 SILV   
                  41.42     1:25.72 (44.30)                                        
  7 Pagano, Matthew P          9 LIAC-MR              1:26.70    1:26.25 SILV   
                  41.79     1:26.25 (44.46)                                        
  8 Deangelis, Nicholas A      8 LBA-MR               1:30.27    1:26.36 SILV   
                  41.22     1:26.36 (45.14)                                        
  9 Monahan, Joseph J          9 TVSC-MR              1:24.95    1:26.38 SILV   
                  41.99     1:26.38 (44.39)                                        
 10 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR               1:24.21    1:26.49 SILV   
 11 Chavez, Nicholas           9 EHY-MR               1:29.80    1:29.00 SILV   
                  44.18     1:29.00 (44.82)                                        
 12 Santana, Alejandro J       9 LIAC-MR              1:29.93    1:29.16 SILV   
                  43.27     1:29.16 (45.89)                                        
 13 Fisher, Beckham J          9 LIAC-MR              1:30.48    1:29.75 SILV   
 14 Nolasco, Daniel J          9 LIAC-MR              1:29.57    1:29.86 SILV   
 15 Kohara, Gentaro G          8 LIAC-MR              1:29.13    1:30.34 SILV   
                  43.28     1:30.34 (47.06)                                        
 16 Carney, Callen M           9 LIAC-MR              1:35.96    1:31.20 SILV   
                  44.00     1:31.20 (47.20)                                        
 17 Kriegsman, Ben R           9 EHY-MR               1:26.58    1:31.32 SILV   
                  45.06     1:31.32 (46.26)                                        
 18 Mackay, Aidan D            9 HAA-MR               1:34.54    1:31.87 SILV   
                  45.01     1:31.87 (46.86)                                        
 19 Duong, Kevin E             9 TVSC-MR              1:31.03    1:32.62 SILV   
                  44.43     1:32.62 (48.19)                                        
 20 Hoffman, Evan M            9 SSC-MR               1:35.30    1:33.02 SILV   
                  46.43     1:33.02 (46.59)                                        
 21 Emmerich, Landon J         9 TVSC-MR              1:32.26    1:33.15 SILV   
                  46.71     1:33.15 (46.44)                                        
 22 Wong, Alexander            9 TS-MR                1:36.17    1:33.82 SILV   
                  45.43     1:33.82 (48.39)                                        
Non-Award Division  
 -- Woody, James S             8 TVSC-MR              1:34.49         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  45.31          DQ (46.93)                                        
 -- Montagnino, Tyler F        9 FA-MR                1:27.88         DQ        
      Delay initiating turn
                  41.84          DQ (44.20)                                        
 -- Paggi, Zach A              9 LBA-MR               1:30.12         DQ        
      Delay initiating turn
                  40.04          DQ (44.06)                                        
 -- Goldberg, Elliot D         9 LIAC-MR              1:24.73         DQ        
      Declared false start
 
Boys 9 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                43.59  9&U JO
                43.60  9&U SMAX
                48.59  9&U SILV
 Meet Qualifying 9&U:  43.61 - 48.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Morelli, Brennan Q         9 HAA-MR                 46.03      40.46 JO+    
  2 Duong, Kevin E             9 TVSC-MR                44.13      43.20 JO+    
  3 Kohara, Gentaro G          8 LIAC-MR                43.83      43.25 JO+    
 -- Chae, Minsoo               9 LIAC-MR                43.34     X42.20 JO     
SILV - Division  
  1 O'Brien, Charlie G         9 TS-MR                  46.15      44.30 SILV   
  2 Deangelis, Nicholas A      8 LBA-MR                 43.70      44.35 SILV   
  3 Baldwin, Ryan T            9 LIAC-MR                45.64      44.51 SILV   
  4 Gredysa, Jasiu             9 EHY-MR                 46.00      44.52 SILV   
  5 Froehlich, Joseph P        9 TS-MR                  47.50      45.94 SILV   
  6 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR                 47.15      46.03 SILV   
  7 Jin, Hanchi                9 LIAC-MR                48.57      46.82 SILV   
  8 Nolasco, Daniel J          9 LIAC-MR                46.33      47.28 SILV   
  9 Emmerich, Landon J         9 TVSC-MR                47.08      47.66 SILV   
 10 Marra, Anthony J           8 LBA-MR                 48.33      47.74 SILV   
 11 Przysowa, Dylan K          9 FA-MR                  47.12      48.29 SILV   
Non-Award Division  
 -- Goldberg, Elliot D         9 LIAC-MR                46.11        DFS        
      Declared false start
 
Boys 9 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:35.19  9&U JO
              1:35.20  9&U SMAX
              1:48.39  9&U SILV
 Meet Qualifying 9&U:  1:35.21 - 1:48.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Kohara, Gentaro G          8 LIAC-MR              1:37.61    1:31.91 JO+    
                  44.96     1:31.91 (46.95)                                        
  2 Stueber, Colin J           9 WISC-MR              1:39.98    1:33.28 JO+    
                  44.35     1:33.28 (48.93)                                        
  3 O'Brien, Charlie G         9 TS-MR                1:36.48    1:33.86 JO+    
                  44.90     1:33.86 (48.96)                                        
  4 Monahan, Joseph J          9 TVSC-MR              1:36.72    1:33.94 JO+    
                  44.22     1:33.94 (49.72)                                        
  5 Duong, Kevin E             9 TVSC-MR              1:37.85    1:34.40 JO+    
                  45.98     1:34.40 (48.42)                                        
SILV - Division  
  1 Baldwin, Ryan T            9 LIAC-MR              1:39.51    1:36.01 SILV   
                  46.55     1:36.01 (49.46)                                        
  2 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR               1:45.03    1:40.96 SILV   
                  48.76     1:40.96 (52.20)                                        
  3 Emmerich, Landon J         9 TVSC-MR              1:45.34    1:41.96 SILV   
                  48.29     1:41.96 (53.67)                                        
  4 Przysowa, Dylan K          9 FA-MR                1:41.01    1:42.82 SILV   
                  48.29     1:42.82 (54.53)                                        
  5 Froehlich, Joseph P        9 TS-MR                1:47.25    1:44.00 SILV   
                  50.88     1:44.00 (53.12)                                        
  6 Jin, Hanchi                9 LIAC-MR              1:43.71    1:44.08 SILV   
                  50.10     1:44.08 (53.98)                                        
  7 Chavez, Nicholas           9 EHY-MR               1:44.11    1:46.52 SILV   
                  50.12     1:46.52 (56.40)                                        
  8 Santana, Alejandro J       9 LIAC-MR              1:46.08    1:46.95 SILV   
                  50.65     1:46.95 (56.30)                                        
 
Boys 9 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                36.29  9&U JO
                36.30  9&U SMAX
                43.89  9&U SILV
 Meet Qualifying 9&U:  36.31 - 43.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montagnino, Tyler F        9 FA-MR                  37.80      37.12 SILV   
  2 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR                 41.81      38.72 SILV   
  3 Chae, Minsoo               9 LIAC-MR                38.81      38.82 SILV   
  4 Schnappauf, Matthew        9 LIAC-MR                38.60      40.23 SILV   
  5 Kohara, Gentaro G          8 LIAC-MR                39.22      40.35 SILV   
  6 Monahan, Joseph J          9 TVSC-MR                38.01      40.39 SILV   
  7 Nolasco, Daniel J          9 LIAC-MR                40.09      40.41 SILV   
  8 Hoffman, Evan M            9 SSC-MR                 43.88      42.52 SILV   
Non-Award Division  
  1 Pagano, Matthew P          9 LIAC-MR                43.67      46.36        
 -- Emmerich, Landon J         9 TVSC-MR                43.17         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Wong, Alexander            9 TS-MR                  42.92         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Goldberg, Elliot D         9 LIAC-MR                42.82        DFS        
      Declared false start
 
Boys 9 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:26.79  9&U JO
              1:26.80  9&U SMAX
              1:37.99  9&U SILV
 Meet Qualifying 9&U:  1:26.81 - 1:37.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Chae, Minsoo               9 LIAC-MR              1:30.98    1:28.08 SILV   
                  41.78     1:28.08 (46.30)                                        
  2 Montagnino, Tyler F        9 FA-MR                1:29.10    1:29.04 SILV   
                  39.55     1:29.04 (49.49)                                        
  3 Morelli, Brennan Q         9 HAA-MR               1:34.02    1:31.72 SILV   
                  41.18     1:31.72 (50.54)                                        
Non-Award Division  
  1 Chavez, Nicholas           9 EHY-MR               1:37.01    1:38.26        
                  44.65     1:38.26 (53.61)                                        
 
Boys 9 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:21.19  9&U JO
              1:21.20  9&U SMAX
              1:28.59  9&U SILV
 Meet Qualifying 9&U:  1:21.21 - 1:28.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 O'Brien, Charlie G         9 TS-MR                1:23.20    1:19.05 JO+    
                  37.35     1:19.05 (41.70)                                        
SILV - Division  
  1 Gredysa, Jasiu             9 EHY-MR               1:24.50    1:21.91 SILV   
                  37.43     1:21.91 (44.48)                                        
  2 Chae, Minsoo               9 LIAC-MR              1:22.39    1:23.06 SILV   
                  39.00     1:23.06 (44.06)                                        
  3 Morelli, Brennan Q         9 HAA-MR               1:27.42    1:23.74 SILV   
                  42.18     1:23.74 (41.56)                                        
  4 Froehlich, Joseph P        9 TS-MR                1:26.82    1:23.81 SILV   
  5 Kohara, Gentaro G          8 LIAC-MR              1:26.17    1:23.96 SILV   
  6 Monahan, Joseph J          9 TVSC-MR              1:25.03    1:24.91 SILV   
                  39.85     1:24.91 (45.06)                                        
  7 Deangelis, Nicholas A      8 LBA-MR               1:27.66    1:25.60 SILV   
                  39.97     1:25.60 (45.63)                                        
  8 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR               1:24.64    1:25.97 SILV   
                  40.85     1:25.97 (45.12)                                        
Non-Award Division  
  1 Nolasco, Daniel J          9 LIAC-MR              1:24.28    1:29.48        
                  41.27     1:29.48 (48.21)                                        
 -- Schnappauf, Matthew        9 LIAC-MR              1:27.99         DQ        
      Other - Misc
                  39.90          DQ (51.17)                                        
 
Boys 9 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              2:54.39  9&U JO
              2:54.40  9&U SMAX
              3:13.99  9&U SILV
 Meet Qualifying 9&U:  2:54.41 - 3:13.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 O'Brien, Charlie G         9 TS-MR                2:55.43    2:52.73 JO+    
                  38.40     1:23.64 (45.24)     2:15.82 (52.18)     2:52.73 (36.91)
  2 Chae, Minsoo               9 LIAC-MR              2:54.48    2:53.47 JO+    
                  40.51     1:25.20 (44.69)     2:14.93 (49.73)     2:53.47 (38.54)
SILV - Division  
  1 Morelli, Brennan Q         9 HAA-MR               3:06.06    2:59.63 SILV   
                                1:27.84 ( )     2:19.64 (51.80)     2:59.63 (39.99)
  2 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR               3:08.66    2:59.88 SILV   
                  39.66     1:26.55 (46.89)     2:19.22 (52.67)     2:59.88 (40.66)
  3 Deangelis, Nicholas A      8 LBA-MR               3:09.50    3:02.71 SILV   
                  43.10     1:30.71 (47.61)     2:22.05 (51.34)     3:02.71 (40.66)
  4 Froehlich, Joseph P        9 TS-MR                3:01.97    3:02.80 SILV   
                  40.40     1:25.67 (45.27)   2:26.21 (1:00.54)     3:02.80 (36.59)
  5 Monahan, Joseph J          9 TVSC-MR              2:57.21    3:03.08 SILV   
                  42.11     1:28.69 (46.58)     2:21.67 (52.98)     3:03.08 (41.41)
  6 Schnappauf, Matthew        9 LIAC-MR              3:11.99    3:05.70 SILV   
                  40.90     1:26.16 (45.26)   2:28.34 (1:02.18)     3:05.70 (37.36)
Non-Award Division  
  1 Chavez, Nicholas           9 EHY-MR               3:11.84    3:15.79        
                  44.82     1:33.37 (48.55)     2:29.38 (56.01)     3:15.79 (46.41)
 -- Goldberg, Elliot D         9 LIAC-MR              3:08.81        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Boys 10 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.09  10 JO
                31.10  10 SMAX
                35.19  10 SILV
 Meet Qualifying 10:  31.11 - 35.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Farrell, Deaglan C        10 TVSC-MR                31.48      30.56 JO+    
  1 Kittilsen, Ryan A         10 TVSC-MR                31.19      30.56 JO+    
SILV - Division  
  1 Wong, Andrew              10 LIAC-MR                31.73      31.48 SILV   
  2 MacDonald, Hugo T         10 IA-MR                  32.44      31.63 SILV   
  3 Kohara, Kantaro K         10 LIAC-MR                31.96      31.64 SILV   
  4 DeWitt, Billy C           10 WISC-MR                31.80      31.72 SILV   
  5 Green, Trevor A           10 SSC-MR                 31.39      32.04 SILV   
  6 Karaosmanoglu, Bora       10 TVSC-MR                33.29      32.17 SILV   
  7 So, Reily K               10 LIAC-MR                33.17      32.20 SILV   
  8 Chen, Issac               10 LIAC-MR                32.45      32.59 SILV   
  9 Simons, Matthew A         10 LIAC-MR                34.23      32.63 SILV   
 10 Sivin, Alec               10 TS-MR                  34.10      32.73 SILV   
 11 Ayzenberg, Daniel S       10 LIAC-MR                32.32      32.79 SILV   
 12 Smith, Dean C             10 IA-MR                  33.19      33.20 SILV   
 13 Avni, Lucas               10 UN-MR                  33.91      33.54 SILV   
 13 Czartosieski, Evan C      10 SSC-MR                 32.12      33.54 SILV   
 15 Chavez, Hyun C            10 LIAC-MR                34.83      33.74 SILV   
 16 Chattanond, Olan          10 TS-MR                  33.64      33.81 SILV   
 17 Pacifico, Jack V          10 TVSC-MR                33.41      34.12 SILV   
 18 Crouchley, John P         10 LIAC-MR                34.93      34.32 SILV   
 19 Menu, Miles X             10 EHY-MR                 34.10      34.45 SILV   
 20 Schwalm, Max *            10 IA-MR                  35.18      34.83 SILV   
 21 Klaric, Maksim A          10 TVSC-MR                35.00      35.07 SILV   
Non-Award Division  
  1 Sarcona, Joseph J         10 LIAC-MR                35.13      35.35        
 
Boys 10 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.79  10 JO
              1:08.80  10 SMAX
              1:18.49  10 SILV
 Meet Qualifying 10:  1:08.81 - 1:18.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Farrell, Deaglan C        10 TVSC-MR              1:09.02    1:06.98 JO+    
                  32.16     1:06.98 (34.82)                                        
  2 Kittilsen, Ryan A         10 TVSC-MR              1:10.42    1:08.47 JO+    
                  32.53     1:08.47 (35.94)                                        
SILV - Division  
  1 Kohara, Kantaro K         10 LIAC-MR              1:10.95    1:09.82 SILV   
                  33.55     1:09.82 (36.27)                                        
  2 Green, Trevor A           10 SSC-MR               1:11.55    1:10.38 SILV   
                  33.95     1:10.38 (36.43)                                        
  3 Chen, Issac               10 LIAC-MR              1:11.34    1:10.91 SILV   
                  34.97     1:10.91 (35.94)                                        
  4 So, Reily K               10 LIAC-MR              1:11.29    1:11.31 SILV   
                  33.20     1:11.31 (38.11)                                        
  5 Smith, Dean C             10 IA-MR                1:13.36    1:12.86 SILV   
                  33.90     1:12.86 (38.96)                                        
  6 Czartosieski, Evan C      10 SSC-MR               1:11.31    1:13.39 SILV   
                  34.27     1:13.39 (39.12)                                        
  7 Ayzenberg, Daniel S       10 LIAC-MR              1:09.47    1:13.56 SILV   
  8 Karaosmanoglu, Bora       10 TVSC-MR              1:14.81    1:13.71 SILV   
                  34.05     1:13.71 (39.66)                                        
  9 Pacifico, Jack V          10 TVSC-MR              1:13.49    1:13.94 SILV   
                  35.63     1:13.94 (38.31)                                        
 10 DeWitt, Billy C           10 WISC-MR              1:13.42    1:14.45 SILV   
                  34.17     1:14.45 (40.28)                                        
 11 Chavez, Hyun C            10 LIAC-MR              1:14.34    1:15.14 SILV   
                  35.55     1:15.14 (39.59)                                        
 12 Simons, Matthew A         10 LIAC-MR              1:13.66    1:16.49 SILV   
                  35.90     1:16.49 (40.59)                                        
 13 Ricotta, Steven A         10 LIAC-MR              1:18.27    1:16.98 SILV   
                  36.46     1:16.98 (40.52)                                        
 14 Chattanond, Olan          10 TS-MR                1:17.52    1:17.27 SILV   
                  37.23     1:17.27 (40.04)                                        
Non-Award Division  
 -- Clark, Colin S            10 IA-MR                1:15.39         DQ        
      Other
 
Boys 10 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:29.59  10 JO
              2:29.60  10 SMAX
              2:49.59  10 SILV
 Meet Qualifying 10:  2:29.61 - 2:49.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Kohara, Kantaro K         10 LIAC-MR              2:33.03    2:29.74 SILV   
                  34.95     1:13.70 (38.75)     1:53.09 (39.39)     2:29.74 (36.65)
  2 Green, Trevor A           10 SSC-MR               2:31.43    2:29.86 SILV   
                  35.07     1:13.66 (38.59)     1:52.64 (38.98)     2:29.86 (37.22)
  3 Chen, Issac               10 LIAC-MR              2:33.21    2:32.44 SILV   
                  35.89     1:15.82 (39.93)     1:55.95 (40.13)     2:32.44 (36.49)
  4 Chavez, Hyun C            10 LIAC-MR              2:38.76    2:34.08 SILV   
                  35.24     1:14.78 (39.54)     1:55.21 (40.43)     2:34.08 (38.87)
  5 Mitchell, Joshua S        10 TS-MR                2:34.67    2:35.86 SILV   
                  34.89     1:14.46 (39.57)     1:56.44 (41.98)     2:35.86 (39.42)
  6 So, Reily K               10 LIAC-MR              2:33.06    2:36.84 SILV   
                  34.73     1:14.73 (40.00)     1:56.75 (42.02)     2:36.84 (40.09)
  7 Ayzenberg, Daniel S       10 LIAC-MR              2:35.49    2:38.84 SILV   
                  35.36     1:15.82 (40.46)     1:57.46 (41.64)     2:38.84 (41.38)
  8 MacDonald, Hugo T         10 IA-MR                2:46.24    2:39.26 SILV   
                  35.64     1:16.31 (40.67)     1:57.82 (41.51)     2:39.26 (41.44)
  9 Pacifico, Jack V          10 TVSC-MR              2:39.02    2:39.37 SILV   
                  36.75     1:18.08 (41.33)     1:59.45 (41.37)     2:39.37 (39.92)
 10 Smith, Dean C             10 IA-MR                2:48.02    2:40.18 SILV   
                  35.93     1:14.46 (38.53)     1:57.86 (43.40)     2:40.18 (42.32)
 11 Simons, Matthew A         10 LIAC-MR              2:39.84    2:45.53 SILV   
                  38.22     1:19.42 (41.20)     2:02.30 (42.88)     2:45.53 (43.23)
Non-Award Division  
  1 Sivin, Alec               10 TS-MR                2:48.00    2:54.25        
                  37.73     1:24.70 (46.97)     2:11.12 (46.42)     2:54.25 (43.13)
 -- Klaric, Maksim A          10 TVSC-MR              2:49.15        DFS        
      Declared false start
 
Boys 10 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              6:38.99  10 JO
              6:39.00  10 SMAX
              7:05.99  10 SILV
 Meet Qualifying 10:  6:39.01 - 7:05.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Hwang, Edward             10 TS-MR                6:44.55    6:10.98 JO+    
                  32.86     1:09.75 (36.89)     1:47.16 (37.41)     2:24.58 (37.42)
        3:02.96 (38.38)     3:41.16 (38.20)     4:19.41 (38.25)     4:57.26 (37.85)
        5:35.43 (38.17)     6:10.98 (35.55)                                        
  2 Farrell, Deaglan C        10 TVSC-MR              6:46.04    6:33.88 JO+    
                  33.94     1:11.39 (37.45)     1:50.45 (39.06)     2:29.89 (39.44)
        3:10.69 (40.80)     3:51.89 (41.20)     4:33.05 (41.16)     5:15.64 (42.59)
        5:55.68 (40.04)     6:33.88 (38.20)                                        
SILV - Division  
  1 Pacifico, Jack V          10 TVSC-MR              6:59.89    7:03.59 SILV   
                  37.30     1:19.41 (42.11)     2:02.14 (42.73)     2:45.20 (43.06)
        3:28.95 (43.75)     4:12.91 (43.96)     4:56.85 (43.94)     5:39.96 (43.11)
        6:23.49 (43.53)     7:03.59 (40.10)                                        
  2 Crouchley, John P         10 LIAC-MR              7:04.69    7:04.02 SILV   
                  37.47     1:19.30 (41.83)     2:03.28 (43.98)     2:47.44 (44.16)
        3:33.27 (45.83)     4:14.98 (41.71)     4:57.90 (42.92)     5:41.69 (43.79)
        6:25.47 (43.78)     7:04.02 (38.55)                                        
 
Boys 10 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.59  10 JO
                36.60  10 SMAX
                42.89  10 SILV
 Meet Qualifying 10:  36.61 - 42.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 MacDonald, Hugo T         10 IA-MR                  38.14      35.86 JO+    
SILV - Division  
  1 Chattanond, Olan          10 TS-MR                  37.85      36.63 SILV   
  2 Klaric, Maksim A          10 TVSC-MR                37.47      37.63 SILV   
  3 Pacifico, Jack V          10 TVSC-MR                40.96      38.24 SILV   
  4 Farrell, Deaglan C        10 TVSC-MR                38.45      38.52 SILV   
  5 Kohara, Kantaro K         10 LIAC-MR                39.62      38.63 SILV   
  6 Chen, Issac               10 LIAC-MR                38.36      39.15 SILV   
  7 Karaosmanoglu, Bora       10 TVSC-MR                38.93      39.27 SILV   
  8 Simons, Matthew A         10 LIAC-MR                40.85      39.68 SILV   
  9 Chavez, Hyun C            10 LIAC-MR                39.45      39.70 SILV   
 10 Ayzenberg, Daniel S       10 LIAC-MR                39.04      39.79 SILV   
 11 King, William R           10 LIAC-MR                40.24      39.81 SILV   
 12 Czartosieski, Evan C      10 SSC-MR                 38.31      40.14 SILV   
 13 So, Reily K               10 LIAC-MR                39.89      40.45 SILV   
 14 Smith, Dean C             10 IA-MR                  38.91      40.58 SILV   
 15 Ackerman, Lucas J         10 HAA-MR                 42.24      40.85 SILV   
 16 Sarcona, Joseph J         10 LIAC-MR                40.64      40.88 SILV   
 17 Avni, Lucas               10 UN-MR                  41.24      40.95 SILV   
 18 Gormsen, Patrick J        10 LIAC-MR                42.56      41.38 SILV   
 19 O'Sullivan-Ulrich, Liam   10 UN-MR                  42.58      41.42 SILV   
 20 Orozovich, Christian E    10 WISC-MR                41.59      41.47 SILV   
 21 Hutzler, Noah             10 HAA-MR                 41.76      41.68 SILV   
Non-Award Division  
  1 Gang, Harry C             10 HAA-MR                 42.51      43.11        
 -- Clark, Colin S            10 IA-MR                  41.90         DQ        
      Other
 
Boys 10 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:19.39  10 JO
              1:19.40  10 SMAX
              1:37.09  10 SILV
 Meet Qualifying 10:  1:19.41 - 1:37.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Pacifico, Jack V          10 TVSC-MR              1:21.87    1:20.66 SILV   
                  39.66     1:20.66 (41.00)                                        
  2 Chattanond, Olan          10 TS-MR                1:22.11    1:21.12 SILV   
                  39.32     1:21.12 (41.80)                                        
  3 Farrell, Deaglan C        10 TVSC-MR              1:20.30    1:22.04 SILV   
                  40.03     1:22.04 (42.01)                                        
  4 Kohara, Kantaro K         10 LIAC-MR              1:26.54    1:22.86 SILV   
                  40.33     1:22.86 (42.53)                                        
  4 Chavez, Hyun C            10 LIAC-MR              1:24.47    1:22.86 SILV   
                  40.26     1:22.86 (42.60)                                        
  6 Chen, Issac               10 LIAC-MR              1:22.16    1:23.06 SILV   
  7 Ayzenberg, Daniel S       10 LIAC-MR              1:22.24    1:23.70 SILV   
                  41.03     1:23.70 (42.67)                                        
  8 Crouchley, John P         10 LIAC-MR              1:21.18    1:23.84 SILV   
                  41.90     1:23.84 (41.94)                                        
  9 Klaric, Maksim A          10 TVSC-MR              1:23.13    1:24.41 SILV   
                  41.02     1:24.41 (43.39)                                        
 10 Karaosmanoglu, Bora       10 TVSC-MR              1:29.19    1:24.50 SILV   
                  39.83     1:24.50 (44.67)                                        
 11 Czartosieski, Evan C      10 SSC-MR               1:21.05    1:24.62 SILV   
                  41.92     1:24.62 (42.70)                                        
 12 So, Reily K               10 LIAC-MR              1:24.81    1:24.70 SILV   
                  40.41     1:24.70 (44.29)                                        
 13 Menu, Miles X             10 EHY-MR               1:31.43    1:24.92 SILV   
                  41.55     1:24.92 (43.37)                                        
 14 Smith, Dean C             10 IA-MR                1:25.01    1:27.22 SILV   
 15 Ricotta, Steven A         10 LIAC-MR              1:30.78    1:27.96 SILV   
                  42.15     1:27.96 (45.81)                                        
 16 Hutzler, Noah             10 HAA-MR               1:32.89    1:28.45 SILV   
                  41.95     1:28.45 (46.50)                                        
 17 Gang, Harry C             10 HAA-MR               1:29.81    1:28.86 SILV   
                  42.94     1:28.86 (45.92)                                        
 18 Sivin, Alec               10 TS-MR                1:29.57    1:29.08 SILV   
                  44.01     1:29.08 (45.07)                                        
 19 Simons, Matthew A         10 LIAC-MR              1:25.70    1:30.78 SILV   
                  42.85     1:30.78 (47.93)                                        
 20 King, William R           10 LIAC-MR              1:33.52    1:31.98 SILV   
                  46.15     1:31.98 (45.83)                                        
 21 Yilmaz, Metehan           10 LIAC-MR              1:36.76    1:31.99 SILV   
 22 Gormsen, Patrick J        10 LIAC-MR              1:36.47    1:32.34 SILV   
                  43.30     1:32.34 (49.04)                                        
 23 Orozovich, Christian E    10 WISC-MR              1:30.60    1:32.72 SILV   
                  43.86     1:32.72 (48.86)                                        
 24 Avni, Lucas               10 UN-MR                1:33.28    1:33.51 SILV   
 25 Beaudry, Charlie S        10 SSC-MR               1:36.91    1:35.02 SILV   
                  45.69     1:35.02 (49.33)                                        
 26 Kazlauskas, Cole          10 TVSC-MR              1:34.37    1:35.15 SILV   
                  45.87     1:35.15 (49.28)                                        
 27 Felix, Braden B           10 WISC-MR              1:36.41    1:35.34 SILV   
                  45.87     1:35.34 (49.47)                                        
Non-Award Division  
  1 Schwalm, Max *            10 IA-MR                1:32.66    1:38.66        
 -- Sarcona, Joseph J         10 LIAC-MR              1:26.03         DQ        
      Delay initiating turn
 -- Ackerman, Lucas J         10 HAA-MR               1:31.17        DFS        
      Declared false start
 
Boys 10 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.39  10 JO
                42.40  10 SMAX
                48.59  10 SILV
 Meet Qualifying 10:  42.41 - 48.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Chen, Issac               10 LIAC-MR                42.92      41.38 JO+    
  2 Hwang, Edward             10 TS-MR                  44.95      41.84 JO+    
  3 Mitchell, Joshua S        10 TS-MR                  43.88      41.89 JO+    
  4 DeWitt, Billy C           10 WISC-MR                44.23      42.04 JO+    
  5 Simons, Matthew A         10 LIAC-MR                42.46      42.08 JO+    
SILV - Division  
  1 So, Reily K               10 LIAC-MR                45.00      42.63 SILV   
  2 Green, Trevor A           10 SSC-MR                 44.72      42.98 SILV   
  3 Chavez, Hyun C            10 LIAC-MR                43.09      43.65 SILV   
  4 MacDonald, Hugo T         10 IA-MR                  47.56      44.16 SILV   
  5 Chattanond, Olan          10 TS-MR                  45.96      44.42 SILV   
  6 Crouchley, John P         10 LIAC-MR                46.17      45.86 SILV   
  7 Korzniewski, Oliver       10 LBA-MR                 44.90      46.68 SILV   
  7 Menu, Miles X             10 EHY-MR                 45.61      46.68 SILV   
  9 Sarcona, Joseph J         10 LIAC-MR                44.35      46.86 SILV   
 10 Pacifico, Jack V          10 TVSC-MR                48.22      46.92 SILV   
 11 Leigh, Chris A            10 LIAC-MR                48.33      47.04 SILV   
 12 Schwalm, Max *            10 IA-MR                  48.11      48.27 SILV   
Non-Award Division  
  1 Czartosieski, Evan C      10 SSC-MR                 47.95      49.69        
 
Boys 10 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:32.79  10 JO
              1:32.80  10 SMAX
              1:48.39  10 SILV
 Meet Qualifying 10:  1:32.81 - 1:48.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Mitchell, Joshua S        10 TS-MR                1:35.22    1:29.45 JO+    
                  42.71     1:29.45 (46.74)                                        
  2 Hwang, Edward             10 TS-MR                1:37.75    1:29.76 JO+    
                  42.46     1:29.76 (47.30)                                        
SILV - Division  
  1 DeWitt, Billy C           10 WISC-MR              1:34.52    1:33.78 SILV   
                  43.81     1:33.78 (49.97)                                        
  2 Chavez, Hyun C            10 LIAC-MR              1:36.34    1:34.27 SILV   
                  44.16     1:34.27 (50.11)                                        
  3 Green, Trevor A           10 SSC-MR               1:35.51    1:34.47 SILV   
                  45.35     1:34.47 (49.12)                                        
  4 MacDonald, Hugo T         10 IA-MR                1:39.78    1:36.73 SILV   
                  44.93     1:36.73 (51.80)                                        
  5 Sivin, Alec               10 TS-MR                1:46.55    1:39.15 SILV   
                  48.23     1:39.15 (50.92)                                        
  6 Chattanond, Olan          10 TS-MR                1:37.09    1:41.85 SILV   
                  50.20     1:41.85 (51.65)                                        
  7 Pacifico, Jack V          10 TVSC-MR              1:40.81    1:42.26 SILV   
                  49.37     1:42.26 (52.89)                                        
  8 Korzniewski, Oliver       10 LBA-MR               1:44.80    1:42.53 SILV   
                  47.96     1:42.53 (54.57)                                        
  9 Sarcona, Joseph J         10 LIAC-MR              1:37.39    1:44.50 SILV   
                  49.62     1:44.50 (54.88)                                        
 10 Martinez, Michael R       10 HAA-MR               1:46.62    1:46.47 SILV   
                  51.24     1:46.47 (55.23)                                        
 11 Klaric, Maksim A          10 TVSC-MR              1:47.45    1:47.15 SILV   
                  51.64     1:47.15 (55.51)                                        
Non-Award Division  
 -- Hutzler, Noah             10 HAA-MR               1:47.09         DQ        
      Two strokes under water
                  49.97          DQ (54.22)                                        
 
Boys 10 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                35.09  10 JO
                35.10  10 SMAX
                43.89  10 SILV
 Meet Qualifying 10:  35.11 - 43.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 MacDonald, Hugo T         10 IA-MR                  35.11      34.64 JO+    
SILV - Division  
  1 Wong, Andrew              10 LIAC-MR                35.42      35.11 SILV   
  2 DeWitt, Billy C           10 WISC-MR                35.99      35.68 SILV   
  3 Kittilsen, Ryan A         10 TVSC-MR                35.75      35.73 SILV   
  4 Chavez, Hyun C            10 LIAC-MR                37.16      36.51 SILV   
  5 Ayzenberg, Daniel S       10 LIAC-MR                36.00      36.94 SILV   
  6 Farrell, Deaglan C        10 TVSC-MR                37.35      37.62 SILV   
  7 Crouchley, John P         10 LIAC-MR                37.54      38.21 SILV   
  8 Chen, Issac               10 LIAC-MR                37.89      38.45 SILV   
  9 So, Reily K               10 LIAC-MR                43.42      39.46 SILV   
 10 Kohara, Kantaro K         10 LIAC-MR                37.93      39.66 SILV   
 11 King, William R           10 LIAC-MR                42.80      40.23 SILV   
 12 Avni, Lucas               10 UN-MR                  40.18      41.33 SILV   
 13 Schwalm, Max *            10 IA-MR                  42.25      41.86 SILV   
 14 Chattanond, Olan          10 TS-MR                  38.75      42.61 SILV   
Non-Award Division  
  1 Karaosmanoglu, Bora       10 TVSC-MR                42.76      43.93        
  2 Pacifico, Jack V          10 TVSC-MR                42.60      44.06        
  3 Czartosieski, Evan C      10 SSC-MR                 38.55      44.21        
  4 Ricotta, Steven A         10 LIAC-MR                43.16      44.29        
  5 Klaric, Maksim A          10 TVSC-MR                42.80      48.30        
 -- Simons, Matthew A         10 LIAC-MR                39.93         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 10 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:24.39  10 JO
              1:24.40  10 SMAX
              1:37.99  10 SILV
 Meet Qualifying 10:  1:24.41 - 1:37.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Kittilsen, Ryan A         10 TVSC-MR              1:26.22    1:25.55 SILV   
                  38.65     1:25.55 (46.90)                                        
  2 Kohara, Kantaro K         10 LIAC-MR              1:27.81    1:28.34 SILV   
                  41.59     1:28.34 (46.75)                                        
Non-Award Division  
 -- So, Reily K               10 LIAC-MR              1:34.79         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 10 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
              1:18.50  10 SMAX
              1:18.79  10 JO
              1:28.59  10 SILV
 Meet Qualifying 10:  1:18.51 - 1:28.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Hwang, Edward             10 TS-MR                1:18.86    1:15.22 SMAX+  
                  35.16     1:15.22 (40.06)                                        
  2 Mitchell, Joshua S        10 TS-MR                1:21.36    1:16.61 SMAX+  
                  36.35     1:16.61 (40.26)                                        
  3 Wong, Andrew              10 LIAC-MR              1:19.94    1:16.86 SMAX+  
                  36.80     1:16.86 (40.06)                                        
SILV - Division  
  1 Farrell, Deaglan C        10 TVSC-MR              1:22.12    1:19.62 SILV   
                  38.00     1:19.62 (41.62)                                        
  2 Chen, Issac               10 LIAC-MR              1:20.54    1:19.83 SILV   
                  39.33     1:19.83 (40.50)                                        
  3 Ayzenberg, Daniel S       10 LIAC-MR              1:19.15    1:19.90 SILV   
                  39.06     1:19.90 (40.84)                                        
  4 DeWitt, Billy C           10 WISC-MR              1:23.42    1:20.21 SILV   
                  35.21     1:20.21 (45.00)                                        
  5 Kittilsen, Ryan A         10 TVSC-MR              1:25.33    1:20.47 SILV   
                  36.11     1:20.47 (44.36)                                        
  6 Chavez, Hyun C            10 LIAC-MR              1:22.94    1:23.19 SILV   
                  39.60     1:23.19 (43.59)                                        
  7 So, Reily K               10 LIAC-MR              1:23.38    1:23.50 SILV   
                  41.32     1:23.50 (42.18)                                        
  8 Simons, Matthew A         10 LIAC-MR              1:23.62    1:25.12 SILV   
Non-Award Division  
  1 Czartosieski, Evan C      10 SSC-MR               1:25.72    1:28.93        
                  41.46     1:28.93 (47.47)                                        
  2 Chattanond, Olan          10 TS-MR                1:25.80    1:30.61        
                  42.18     1:30.61 (48.43)                                        
  3 Smith, Dean C             10 IA-MR                1:28.14    1:30.96        
                  41.06     1:30.96 (49.90)                                        
 
Boys 10 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
              2:49.59  10 JO
              2:49.60  10 SMAX
              3:13.99  10 SILV
 Meet Qualifying 10:  2:49.61 - 3:13.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Kohara, Kantaro K         10 LIAC-MR              2:55.88    2:46.54 JO+    
                  41.26     1:25.42 (44.16)     2:10.19 (44.77)     2:46.54 (36.35)
  2 Chen, Issac               10 LIAC-MR              2:56.67    2:49.43 JO+    
                  39.33     1:24.01 (44.68)     2:13.28 (49.27)     2:49.43 (36.15)
SILV - Division  
  1 MacDonald, Hugo T         10 IA-MR                3:00.36    2:51.55 SILV   
                  36.70     1:19.66 (42.96)     2:12.34 (52.68)     2:51.55 (39.21)
  2 Ayzenberg, Daniel S       10 LIAC-MR              2:56.86    2:52.06 SILV   
                                1:24.50 ( )     2:11.93 (47.43)     2:52.06 (40.13)
  3 Crouchley, John P         10 LIAC-MR              2:51.09    2:54.75 SILV   
                  39.37     1:25.78 (46.41)     2:17.70 (51.92)     2:54.75 (37.05)
  4 Chavez, Hyun C            10 LIAC-MR              2:56.06    2:55.57 SILV   
                  40.00     1:24.13 (44.13)     2:17.19 (53.06)     2:55.57 (38.38)
  5 So, Reily K               10 LIAC-MR              2:57.89    2:58.36 SILV   
                  42.51     1:29.40 (46.89)   2:58.36 (1:28.96)                    
  6 Pacifico, Jack V          10 TVSC-MR              3:00.93    3:05.88 SILV   
                  46.74     1:30.18 (43.44)     2:26.74 (56.56)     3:05.88 (39.14)
  7 Menu, Miles X             10 EHY-MR               3:07.40    3:10.54 SILV   
                  44.81     1:31.04 (46.23)     2:26.66 (55.62)     3:10.54 (43.88)
Non-Award Division  
 -- Kittilsen, Ryan A         10 TVSC-MR              2:49.93         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  38.57     1:21.85 (43.28)     2:16.68 (54.83)          DQ (38.33)
 -- Simons, Matthew A         10 LIAC-MR              3:03.78         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  46.16     1:35.82 (49.66)     2:25.53 (49.71)          DQ (38.27)
 
Boys 11 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                28.49  11 JO
                28.50  11 SMAX
                30.69  11 SILV
 Meet Qualifying 11:  28.51 - 30.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Augustin, James J         11 FA-MR                  29.67      28.76 SILV   
  2 Creter, Evan F            11 HYB-MR                 29.36      29.02 SILV   
  3 Savas, Brayden T          11 SSC-MR                 28.75      29.34 SILV   
  4 Field, Jacob B            11 TVSC-MR                30.10      29.44 SILV   
  5 Placencia-Nazareno, Etha  11 TVSC-MR                29.71      29.54 SILV   
  6 Boudreau, Sergei J        11 TVSC-MR                30.30      29.62 SILV   
  7 Chavez, Jin C             11 LIAC-MR                29.60      29.66 SILV   
  8 Paton, Gavin C            11 SSC-MR                 29.25      29.74 SILV   
  9 Koek, Andrew              11 LIAC-MR                30.38      29.81 SILV   
 10 Ma, Henry Y               11 LIAC-MR                30.36      29.96 SILV   
 11 Znachowski, Owen A        11 WISC-MR                30.10      30.06 SILV   
 12 Quinlan, Danny R          11 LIAC-MR                29.89      30.40 SILV   
 13 Gallub, Tyler             11 HAA-MR                 29.68      30.58 SILV   
 14 Wang, Vincent Q           11 LIAC-MR                30.30      30.68 SILV   
Non-Award Division  
  1 Stachowicz, Jake          11 LIAC-MR                30.58      31.00        
  2 Sundberg, Kyle            11 HYB-MR                 30.24      31.08        
  3 Miele, Matthew J          11 TVSC-MR                30.66      31.13        
 
Boys 11 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:01.19  11 JO
              1:01.20  11 SMAX
              1:06.99  11 SILV
 Meet Qualifying 11:  1:01.21 - 1:06.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Gutin, David E            11 LIAC-MR              1:03.67    1:01.85 SILV   
                  28.88     1:01.85 (32.97)                                        
  2 Placencia-Nazareno, Etha  11 TVSC-MR              1:04.74    1:02.25 SILV   
                  29.87     1:02.25 (32.38)                                        
  3 Ma, Henry Y               11 LIAC-MR              1:04.43    1:02.48 SILV   
                  30.87     1:02.48 (31.61)                                        
  4 Koek, Andrew              11 LIAC-MR              1:04.33    1:03.41 SILV   
                  30.81     1:03.41 (32.60)                                        
  5 Boudreau, Sergei J        11 TVSC-MR              1:06.58    1:03.89 SILV   
                  31.10     1:03.89 (32.79)                                        
  6 Chavez, Jin C             11 LIAC-MR              1:05.93    1:04.11 SILV   
                  30.61     1:04.11 (33.50)                                        
  7 Sommerstad, Ryan T        11 TVSC-MR              1:03.35    1:04.14 SILV   
                  31.38     1:04.14 (32.76)                                        
  8 Savas, Brayden T          11 SSC-MR               1:03.15    1:05.29 SILV   
                  31.66     1:05.29 (33.63)                                        
  9 Franklin, Matthew A       11 LIAC-MR              1:05.90    1:05.66 SILV   
                  31.67     1:05.66 (33.99)                                        
 10 Znachowski, Owen A        11 WISC-MR              1:06.68    1:06.17 SILV   
                  31.66     1:06.17 (34.51)                                        
Non-Award Division  
  1 Quinlan, Danny R          11 LIAC-MR              1:04.51    1:07.01        
                  31.47     1:07.01 (35.54)                                        
  2 Jacuch, Adam              11 TS-MR                1:06.21    1:07.72        
                  32.86     1:07.72 (34.86)                                        
 
Boys 11 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:13.39  11 JO
              2:13.40  11 SMAX
              2:25.99  11 SILV
 Meet Qualifying 11:  2:13.41 - 2:25.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Ma, Henry Y               11 LIAC-MR              2:16.27    2:12.79 JO+    
                  31.62     1:05.95 (34.33)     1:40.52 (34.57)     2:12.79 (32.27)
SILV - Division  
  1 Placencia-Nazareno, Etha  11 TVSC-MR              2:21.45    2:13.91 SILV   
                  30.63     1:05.07 (34.44)     1:40.08 (35.01)     2:13.91 (33.83)
  2 Sommerstad, Ryan T        11 TVSC-MR              2:17.66    2:15.19 SILV   
                  31.30     1:06.35 (35.05)     1:41.77 (35.42)     2:15.19 (33.42)
  3 Koek, Andrew              11 LIAC-MR              2:17.33    2:15.86 SILV   
                  31.48     1:05.91 (34.43)     1:41.40 (35.49)     2:15.86 (34.46)
  4 Chavez, Jin C             11 LIAC-MR              2:21.23    2:16.95 SILV   
                  31.14     1:05.77 (34.63)     1:41.12 (35.35)     2:16.95 (35.83)
  5 Boudreau, Sergei J        11 TVSC-MR              2:21.30    2:19.13 SILV   
                  32.03     1:07.50 (35.47)     1:44.49 (36.99)     2:19.13 (34.64)
  6 Castano, Nicholas M       11 LIAC-MR              2:17.67    2:20.18 SILV   
                  31.02     1:06.16 (35.14)     1:43.19 (37.03)     2:20.18 (36.99)
  7 Quinlan, Danny R          11 LIAC-MR              2:23.76    2:21.59 SILV   
                  32.09     1:08.51 (36.42)     1:45.45 (36.94)     2:21.59 (36.14)
  8 Wong, Tyler P             11 TS-MR                2:23.51    2:24.45 SILV   
                  33.75     1:11.84 (38.09)     1:49.29 (37.45)     2:24.45 (35.16)
Non-Award Division  
  1 Gallub, Tyler             11 HAA-MR               2:23.57    2:26.19        
                  31.78     1:09.27 (37.49)     1:48.33 (39.06)     2:26.19 (37.86)
 
Boys 11 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              6:01.99  11 JO
              6:02.00  11 SMAX
              6:31.99  11 SILV
 Meet Qualifying 11:  6:02.01 - 6:31.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Koek, Andrew              11 LIAC-MR              6:14.43    5:55.90 JO+    
                  31.85     1:06.26 (34.41)     1:41.95 (35.69)     2:17.84 (35.89)
        2:53.80 (35.96)     3:30.14 (36.34)     4:06.90 (36.76)     4:43.10 (36.20)
        5:19.74 (36.64)     5:55.90 (36.16)                                        
 -- Chavez, Jin C             11 LIAC-MR              5:59.03   X5:58.14 JO     
                  31.52     1:06.56 (35.04)     1:42.90 (36.34)     2:19.57 (36.67)
        2:56.64 (37.07)     3:32.78 (36.14)     4:09.39 (36.61)     4:45.69 (36.30)
        5:24.23 (38.54)     5:58.14 (33.91)                                        
SILV - Division  
  1 Castano, Nicholas M       11 LIAC-MR              6:02.70    6:03.97 SILV   
                  31.83     1:07.75 (35.92)     1:44.17 (36.42)     2:20.96 (36.79)
        2:58.12 (37.16)     3:35.12 (37.00)     4:12.05 (36.93)     4:49.88 (37.83)
        5:27.19 (37.31)     6:03.97 (36.78)                                        
  2 Quinlan, Danny R          11 LIAC-MR              6:14.99    6:14.57 SILV   
                  32.69     1:09.54 (36.85)     1:47.14 (37.60)     2:25.20 (38.06)
        3:03.26 (38.06)     3:40.99 (37.73)     4:19.40 (38.41)     4:57.70 (38.30)
        5:36.48 (38.78)     6:14.57 (38.09)                                        
  3 Wong, Tyler P             11 TS-MR                6:26.54    6:17.48 SILV   
                  33.71     1:11.10 (37.39)     1:48.25 (37.15)     2:26.13 (37.88)
        3:04.98 (38.85)     3:44.35 (39.37)     4:23.51 (39.16)     5:02.16 (38.65)
        5:42.32 (40.16)     6:17.48 (35.16)                                        
  4 Savas, Brayden T          11 SSC-MR               6:12.94    6:18.53 SILV   
                  34.54     1:12.43 (37.89)     1:51.42 (38.99)     2:30.25 (38.83)
        3:09.63 (39.38)     3:49.51 (39.88)     4:28.97 (39.46)     5:07.29 (38.32)
        5:44.21 (36.92)     6:18.53 (34.32)                                        
 
Boys 11 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.59  11 JO
                32.60  11 SMAX
                36.09  11 SILV
 Meet Qualifying 11:  32.61 - 36.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Brown, Lucas K            11 TS-MR                  34.61      32.04 JO+    
  2 Gutin, David E            11 LIAC-MR                33.18      32.16 JO+    
  3 Wang, Vincent Q           11 LIAC-MR                33.37      32.30 JO+    
SILV - Division  
  1 Paton, Gavin C            11 SSC-MR                 34.40      33.04 SILV   
  2 Siegel, Will H            11 LIAC-MR                34.15      33.79 SILV   
  3 Placencia-Nazareno, Etha  11 TVSC-MR                34.14      33.81 SILV   
  4 Castano, Nicholas M       11 LIAC-MR                34.25      34.05 SILV   
  5 Field, Jacob B            11 TVSC-MR                35.07      34.42 SILV   
  6 Znachowski, Owen A        11 WISC-MR                34.96      34.45 SILV   
  7 Ma, Henry Y               11 LIAC-MR                33.98      34.56 SILV   
  8 Sommerstad, Ryan T        11 TVSC-MR                34.06      34.61 SILV   
  9 Jacuch, Adam              11 TS-MR                  35.29      34.64 SILV   
 10 Gallub, Tyler             11 HAA-MR                 33.68      34.65 SILV   
 11 Stachowicz, Jake          11 LIAC-MR                35.14      34.80 SILV   
 12 Koek, Andrew              11 LIAC-MR                36.08      34.90 SILV   
 13 Casalinuovo, Johnny A     11 TVSC-MR                35.98      35.61 SILV   
Non-Award Division  
  1 Jacuch, Christopher A     11 TS-MR                  35.97      36.50        
  2 Boudreau, Sergei J        11 TVSC-MR                36.08      36.54        
 
Boys 11 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:10.19  11 JO
              1:10.20  11 SMAX
              1:17.49  11 SILV
 Meet Qualifying 11:  1:10.21 - 1:17.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Aquilino, Lorenzo A       11 FA-MR                1:10.80    1:08.53 JO+    
                  33.22     1:08.53 (35.31)                                        
  2 Hertel, Kevin A           11 LIAC-MR              1:10.20    1:08.82 JO+    
                  33.47     1:08.82 (35.35)                                        
SILV - Division  
  1 Castano, Nicholas M       11 LIAC-MR              1:12.19    1:11.17 SILV   
                  34.39     1:11.17 (36.78)                                        
  2 Sommerstad, Ryan T        11 TVSC-MR              1:12.50    1:11.38 SILV   
                  34.73     1:11.38 (36.65)                                        
  3 Paton, Gavin C            11 SSC-MR               1:14.60    1:12.06 SILV   
                  36.39     1:12.06 (35.67)                                        
  4 Koek, Andrew              11 LIAC-MR              1:14.41    1:12.69 SILV   
                  35.63     1:12.69 (37.06)                                        
  5 Placencia-Nazareno, Etha  11 TVSC-MR              1:14.44    1:13.11 SILV   
                  35.81     1:13.11 (37.30)                                        
  6 Wang, Vincent Q           11 LIAC-MR              1:15.97    1:13.35 SILV   
                  35.89     1:13.35 (37.46)                                        
  7 Znachowski, Owen A        11 WISC-MR              1:14.54    1:13.61 SILV   
                  35.99     1:13.61 (37.62)                                        
  8 Jacuch, Adam              11 TS-MR                1:14.95    1:13.82 SILV   
                  35.86     1:13.82 (37.96)                                        
  9 Ma, Henry Y               11 LIAC-MR              1:13.04    1:13.84 SILV   
                  36.65     1:13.84 (37.19)                                        
 10 Gallub, Tyler             11 HAA-MR               1:14.96    1:13.89 SILV   
                  35.48     1:13.89 (38.41)                                        
 11 Boudreau, Sergei J        11 TVSC-MR              1:15.71    1:15.92 SILV   
                  36.85     1:15.92 (39.07)                                        
 12 Casalinuovo, Johnny A     11 TVSC-MR              1:15.73    1:17.44 SILV   
                  37.90     1:17.44 (39.54)                                        
Non-Award Division  
  1 Field, Jacob B            11 TVSC-MR              1:16.12    1:18.54        
                  37.40     1:18.54 (41.14)                                        
  2 Wang, Ethan               11 LIAC-MR              1:16.25    1:20.26        
                  39.22     1:20.26 (41.04)                                        
 
Boys 11 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:35.39  11 JO
              2:35.40  11 SMAX
              2:42.79  11 SILV
 Meet Qualifying 11:  2:35.41 - 2:42.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Casalinuovo, Johnny A     11 TVSC-MR              2:40.91    2:40.36 SILV   
                  39.23     1:20.17 (40.94)     2:01.48 (41.31)     2:40.36 (38.88)
  2 Stachowicz, Jake          11 LIAC-MR              2:42.62    2:42.52 SILV   
                  38.15     1:19.49 (41.34)     2:01.66 (42.17)     2:42.52 (40.86)
 
Boys 11 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                37.19  11 JO
                37.20  11 SMAX
                40.29  11 SILV
 Meet Qualifying 11:  37.21 - 40.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Aquilino, Lorenzo A       11 FA-MR                  37.41      36.63 JO+    
SILV - Division  
  1 Gutin, David E            11 LIAC-MR                39.31      37.83 SILV   
  2 Sommerstad, Ryan T        11 TVSC-MR                40.29      38.53 SILV   
  3 Augustin, James J         11 FA-MR                  38.71      38.96 SILV   
  4 Jacuch, Adam              11 TS-MR                  38.46      39.40 SILV   
Non-Award Division  
  1 Sundberg, Kyle            11 HYB-MR                 38.25      40.71        
 
Boys 11 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:20.19  11 JO
              1:20.20  11 SMAX
              1:26.49  11 SILV
 Meet Qualifying 11:  1:20.21 - 1:26.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Aquilino, Lorenzo A       11 FA-MR                1:21.52    1:19.45 JO+    
                  37.59     1:19.45 (41.86)                                        
  2 Brown, Lucas K            11 TS-MR                1:21.05    1:19.52 JO+    
                  37.81     1:19.52 (41.71)                                        
SILV - Division  
  1 Sommerstad, Ryan T        11 TVSC-MR              1:24.68    1:22.90 SILV   
                  39.56     1:22.90 (43.34)                                        
  2 Jacuch, Adam              11 TS-MR                1:22.20    1:25.95 SILV   
                  40.08     1:25.95 (45.87)                                        
 
Boys 11 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                31.59  11 JO
                31.60  11 SMAX
                34.69  11 SILV
 Meet Qualifying 11:  31.61 - 34.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Gutin, David E            11 LIAC-MR                32.44      31.51 JO+    
SILV - Division  
  1 Castano, Nicholas M       11 LIAC-MR                31.63      31.68 SILV   
  2 Augustin, James J         11 FA-MR                  34.12      32.55 SILV   
  3 Placencia-Nazareno, Etha  11 TVSC-MR                32.16      32.64 SILV   
  4 Boudreau, Sergei J        11 TVSC-MR                33.67      32.89 SILV   
  5 Franklin, Matthew A       11 LIAC-MR                33.34      33.15 SILV   
  5 Wang, Ethan               11 LIAC-MR                34.28      33.15 SILV   
  7 Gallub, Tyler             11 HAA-MR                 32.84      33.39 SILV   
  7 Ma, Henry Y               11 LIAC-MR                33.82      33.39 SILV   
  9 Koek, Andrew              11 LIAC-MR                34.67      33.44 SILV   
 10 Paton, Gavin C            11 SSC-MR                 31.84      33.64 SILV   
 11 Jacuch, Adam              11 TS-MR                  32.59      34.05 SILV   
 12 Creter, Evan F            11 HYB-MR                 33.36      34.33 SILV   
 
Boys 11 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:11.89  11 JO
              1:11.90  11 SMAX
              1:17.59  11 SILV
 Meet Qualifying 11:  1:11.91 - 1:17.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Castano, Nicholas M       11 LIAC-MR              1:12.07    1:09.90 JO+    
                  32.82     1:09.90 (37.08)                                        
SILV - Division  
  1 Koek, Andrew              11 LIAC-MR              1:14.81    1:14.02 SILV   
                  34.71     1:14.02 (39.31)                                        
  2 Boudreau, Sergei J        11 TVSC-MR              1:16.09    1:14.27 SILV   
                  34.74     1:14.27 (39.53)                                        
  3 Ma, Henry Y               11 LIAC-MR              1:14.11    1:14.36 SILV   
                  36.30     1:14.36 (38.06)                                        
  4 Placencia-Nazareno, Etha  11 TVSC-MR              1:16.89    1:15.57 SILV   
                  34.57     1:15.57 (41.00)                                        
  5 Franklin, Matthew A       11 LIAC-MR              1:17.10    1:16.50 SILV   
  6 Wang, Ethan               11 LIAC-MR              1:17.47    1:17.01 SILV   
                  35.92     1:17.01 (41.09)                                        
 
Boys 11 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
              1:11.19  11 JO
              1:11.20  11 SMAX
              1:17.19  11 SILV
 Meet Qualifying 11:  1:11.21 - 1:17.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Siegel, Will H            11 LIAC-MR              1:12.25    1:10.67 JO+    
                  33.31     1:10.67 (37.36)                                        
SILV - Division  
  1 Castano, Nicholas M       11 LIAC-MR              1:12.62    1:11.65 SILV   
                  32.83     1:11.65 (38.82)                                        
  2 Ma, Henry Y               11 LIAC-MR              1:16.12    1:13.70 SILV   
                  35.64     1:13.70 (38.06)                                        
  3 Boudreau, Sergei J        11 TVSC-MR              1:15.65    1:14.26 SILV   
                  35.63     1:14.26 (38.63)                                        
  4 Savas, Brayden T          11 SSC-MR               1:12.11    1:14.40 SILV   
                  34.22     1:14.40 (40.18)                                        
  5 Sommerstad, Ryan T        11 TVSC-MR              1:15.60    1:15.27 SILV   
                  37.03     1:15.27 (38.24)                                        
  6 Franklin, Matthew A       11 LIAC-MR              1:16.53    1:15.41 SILV   
                  34.37     1:15.41 (41.04)                                        
  7 Placencia-Nazareno, Etha  11 TVSC-MR              1:16.54    1:15.49 SILV   
                  34.28     1:15.49 (41.21)                                        
  8 Jacuch, Adam              11 TS-MR                1:14.03    1:16.08 SILV   
                  36.15     1:16.08 (39.93)                                        
  9 Chavez, Jin C             11 LIAC-MR              1:17.14    1:16.45 SILV   
                  35.75     1:16.45 (40.70)                                        
 
Boys 11 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
              2:30.39  11 JO
              2:30.40  11 SMAX
              2:47.99  11 SILV
 Meet Qualifying 11:  2:30.41 - 2:47.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Gutin, David E            11 LIAC-MR              2:34.83    2:30.21 JO+    
                  32.79     1:09.04 (36.25)     1:54.51 (45.47)     2:30.21 (35.70)
SILV - Division  
  1 Hertel, Kevin A           11 LIAC-MR              2:34.48    2:32.97 SILV   
                  33.37     1:11.21 (37.84)     2:00.00 (48.79)     2:32.97 (32.97)
  2 Castano, Nicholas M       11 LIAC-MR              2:33.31    2:33.10 SILV   
                  33.74     1:11.96 (38.22)     1:58.86 (46.90)     2:33.10 (34.24)
  3 Boudreau, Sergei J        11 TVSC-MR              2:35.49    2:34.37 SILV   
                  34.32     1:16.05 (41.73)     1:59.55 (43.50)     2:34.37 (34.82)
  4 Savas, Brayden T          11 SSC-MR               2:36.37    2:34.76 SILV   
                  35.11     1:12.68 (37.57)     2:01.35 (48.67)     2:34.76 (33.41)
  5 Sommerstad, Ryan T        11 TVSC-MR              2:39.06    2:37.93 SILV   
                  38.51     1:19.00 (40.49)     2:04.72 (45.72)     2:37.93 (33.21)
  6 Ma, Henry Y               11 LIAC-MR              2:38.45    2:39.08 SILV   
                  37.17     1:16.79 (39.62)     2:05.16 (48.37)     2:39.08 (33.92)
  7 Placencia-Nazareno, Etha  11 TVSC-MR              2:38.17    2:41.70 SILV   
                  34.98     1:16.13 (41.15)     2:06.05 (49.92)     2:41.70 (35.65)
  8 Franklin, Matthew A       11 LIAC-MR              2:44.79    2:42.14 SILV   
                  35.30     1:14.99 (39.69)     2:06.21 (51.22)     2:42.14 (35.93)
  9 Chavez, Jin C             11 LIAC-MR              2:44.39    2:42.45 SILV   
                  36.57     1:16.60 (40.03)     2:08.34 (51.74)     2:42.45 (34.11)
 10 Jacuch, Adam              11 TS-MR                2:45.79    2:45.43 SILV   
                  37.18     1:19.99 (42.81)     2:07.90 (47.91)     2:45.43 (37.53)
Non-Award Division  
  1 Gallub, Tyler             11 HAA-MR               2:44.80    2:50.88        
                                1:19.49 ( )     2:13.27 (53.78)     2:50.88 (37.61)
  2 Creter, Evan F            11 HYB-MR               2:46.26    2:51.38        
                  37.75     1:21.18 (43.43)     2:17.31 (56.13)     2:51.38 (34.07)
  3 Field, Jacob B            11 TVSC-MR              2:47.88    2:54.81        
                  37.60     1:20.90 (43.30)     2:14.80 (53.90)     2:54.81 (40.01)
 -- Wang, Ethan               11 LIAC-MR              2:46.35         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  36.49     1:22.72 (46.23)     2:12.48 (49.76)          DQ (38.26)
 
Boys 11 Year Olds 400 Yard IM
===============================================================================
              5:25.79  11 JO
              5:25.80  11 SMAX
              5:52.99  11 SILV
 Meet Qualifying 11:  5:25.81 - 5:52.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Sommerstad, Ryan T        11 TVSC-MR              5:26.44    5:26.60 SILV   
                  39.49     1:25.16 (45.67)     2:06.01 (40.85)     2:45.12 (39.11)
        3:31.90 (46.78)     4:18.06 (46.16)     4:53.37 (35.31)     5:26.60 (33.23)
  2 Boudreau, Sergei J        11 TVSC-MR              5:38.02    5:27.28 SILV   
                  35.06     1:18.11 (43.05)     2:01.67 (43.56)     2:43.98 (42.31)
        3:29.44 (45.46)     4:15.45 (46.01)     4:51.82 (36.37)     5:27.28 (35.46)
  3 Placencia-Nazareno, Etha  11 TVSC-MR              5:34.21    5:38.69 SILV   
                  36.09     1:20.99 (44.90)                                        
            3:34.93 ( )     4:25.89 (50.96)     5:03.16 (37.27)     5:38.69 (35.53)
  4 Chavez, Jin C             11 LIAC-MR              5:52.07    5:43.55 SILV   
                  36.31     1:23.22 (46.91)     2:05.51 (42.29)     2:49.43 (43.92)
        3:39.73 (50.30)     4:30.62 (50.89)     5:07.23 (36.61)     5:43.55 (36.32)
 
Boys 12 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.49  12 JO
                27.50  12 SMAX
                30.69  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  27.51 - 30.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Li, Solomon               12 LIAC-MR                27.75      27.48 JO+    
SILV - Division  
  1 Grant, Andrew G           12 TS-MR                  27.72      28.01 SILV   
  2 Beaman, Shawn F           12 LIAC-MR                27.62      28.08 SILV   
  2 Gallub, Dylan             12 HAA-MR                 27.83      28.08 SILV   
  4 Veit, Colin S             12 TVSC-MR                28.62      28.12 SILV   
  5 Zoccoli, Harrison         12 TS-MR                  28.29      28.25 SILV   
  6 Sullivan, Declan W        12 WISC-MR                28.10      28.31 SILV   
  7 Fitzgerald, Joseph T      12 LIAC-MR                28.91      28.38 SILV   
  8 Stocki, Oliver            12 SSC-MR                 28.72      28.70 SILV   
  9 Monahan, James J          12 TVSC-MR                28.93      28.72 SILV   
 10 Kirschbaum, Jonah D       12 LIE-MR                 28.42      29.07 SILV   
 11 Subillaga-Dubon, Jason A  12 FA-MR                  29.05      29.12 SILV   
 12 Kim, Christian S          12 LIAC-MR                29.77      29.14 SILV   
 13 Morelli, Tommy L          12 HAA-MR                 30.16      29.17 SILV   
 14 Hussein, Amir W           12 UN-MR                  30.32      29.25 SILV   
 15 So, Brendan E             12 LIAC-MR                29.35      29.38 SILV   
 16 Froehlich, Nicholas R     12 TS-MR                  28.62      29.39 SILV   
 17 Hernandez, Keanne L       12 SSC-MR                 28.71      29.52 SILV   
 18 Brzozowski, Frank J       12 LIAC-MR                30.31      29.59 SILV   
 19 Skala, Ethan R            12 TS-MR                  29.66      29.71 SILV   
 20 Morelli, Jack H           12 HAA-MR                 30.12      29.74 SILV   
 21 Milligan, Jack W          12 CSDC-MR                30.40      30.08 SILV   
 22 Stueber, Aidan C          12 WISC-MR                30.33      30.45 SILV   
Non-Award Division  
  1 Simons, Andrew J          12 LIAC-MR                30.51      30.80        
 
Boys 12 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                59.19  12 JO
                59.20  12 SMAX
              1:06.99  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  59.21 - 1:06.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Li, Solomon               12 LIAC-MR              1:00.79      58.87 JO+    
                  29.03       58.87 (29.84)                                        
SILV - Division  
  1 Weingarten, Tristan J     12 CSDC-MR                59.84      59.21 SILV   
                  29.07       59.21 (30.14)                                        
  2 Veit, Colin S             12 TVSC-MR              1:01.09    1:00.09 SILV   
                  29.13     1:00.09 (30.96)                                        
  3 Perecinsky, Martin        12 TS-MR                1:01.62    1:00.46 SILV   
                  29.23     1:00.46 (31.23)                                        
  4 Grant, Andrew G           12 TS-MR                1:02.55    1:01.35 SILV   
                  29.47     1:01.35 (31.88)                                        
  5 Beaman, Shawn F           12 LIAC-MR              1:01.62    1:01.40 SILV   
  6 Zoccoli, Harrison         12 TS-MR                1:02.06    1:01.63 SILV   
                  30.20     1:01.63 (31.43)                                        
  7 Subillaga-Dubon, Jason A  12 FA-MR                1:03.35    1:01.89 SILV   
                  29.51     1:01.89 (32.38)                                        
  8 Monahan, James J          12 TVSC-MR              1:02.12    1:02.09 SILV   
                  29.67     1:02.09 (32.42)                                        
  9 So, Brendan E             12 LIAC-MR              1:02.89    1:02.76 SILV   
                  30.63     1:02.76 (32.13)                                        
 10 Ma, Kevin                 12 TS-MR                1:02.76    1:02.81 SILV   
                  30.72     1:02.81 (32.09)                                        
 11 Fitzgerald, Joseph T      12 LIAC-MR              1:01.46    1:02.90 SILV   
                  29.92     1:02.90 (32.98)                                        
 12 Hernandez, Keanne L       12 SSC-MR               1:02.90    1:02.95 SILV   
                  30.84     1:02.95 (32.11)                                        
 13 Gallub, Dylan             12 HAA-MR               1:02.39    1:03.21 SILV   
                  30.62     1:03.21 (32.59)                                        
 14 Brzozowski, Frank J       12 LIAC-MR              1:05.49    1:03.42 SILV   
                  30.42     1:03.42 (33.00)                                        
 15 Sullivan, Declan W        12 WISC-MR              1:04.73    1:03.43 SILV   
                  30.03     1:03.43 (33.40)                                        
 16 Stocki, Oliver            12 SSC-MR               1:03.55    1:03.45 SILV   
                  30.16     1:03.45 (33.29)                                        
 17 Morelli, Tommy L          12 HAA-MR               1:06.79    1:03.89 SILV   
                  30.67     1:03.89 (33.22)                                        
 18 Kirschbaum, Jonah D       12 LIE-MR               1:03.46    1:04.04 SILV   
                  30.69     1:04.04 (33.35)                                        
 19 Morelli, Jack H           12 HAA-MR               1:06.17    1:04.44 SILV   
                  31.08     1:04.44 (33.36)                                        
 20 Simons, Andrew J          12 LIAC-MR              1:05.04    1:04.97 SILV   
                  31.52     1:04.97 (33.45)                                        
 21 Gallegos, Jared L         12 TS-MR                1:04.40    1:06.18 SILV   
                  32.57     1:06.18 (33.61)                                        
 22 Skala, Ethan R            12 TS-MR                1:06.25    1:06.38 SILV   
                  32.29     1:06.38 (34.09)                                        
Non-Award Division  
  1 Stueber, Aidan C          12 WISC-MR              1:06.16    1:07.13        
                  31.90     1:07.13 (35.23)                                        
  2 Froehlich, Nicholas R     12 TS-MR                1:06.42    1:07.62        
                  32.19     1:07.62 (35.43)                                        
 
Boys 12 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:09.39  12 JO
              2:09.40  12 SMAX
              2:25.99  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  2:09.41 - 2:25.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Veit, Colin S             12 TVSC-MR              2:21.20    2:09.51 SILV   
                  30.20     1:03.78 (33.58)     1:36.49 (32.71)     2:09.51 (33.02)
  2 Demaio, Thomas M          12 TVSC-MR              2:09.54    2:09.74 SILV   
                  30.18     1:03.63 (33.45)     1:37.56 (33.93)     2:09.74 (32.18)
  3 Weingarten, Tristan J     12 CSDC-MR              2:12.80    2:09.79 SILV   
                  30.42     1:03.84 (33.42)     1:37.91 (34.07)     2:09.79 (31.88)
  4 Zoccoli, Harrison         12 TS-MR                2:10.59    2:12.89 SILV   
                  30.52     1:04.77 (34.25)     1:39.76 (34.99)     2:12.89 (33.13)
  5 Monahan, James J          12 TVSC-MR              2:23.76    2:13.69 SILV   
                  30.29     1:04.11 (33.82)     1:39.24 (35.13)     2:13.69 (34.45)
  6 Hernandez, Keanne L       12 SSC-MR               2:15.79    2:14.19 SILV   
                  30.88     1:04.87 (33.99)     1:40.47 (35.60)     2:14.19 (33.72)
  7 Fitzgerald, Joseph T      12 LIAC-MR              2:16.55    2:14.39 SILV   
                  30.29     1:04.63 (34.34)     1:40.23 (35.60)     2:14.39 (34.16)
  8 Ma, Kevin                 12 TS-MR                2:15.12    2:15.49 SILV   
                  31.43     1:05.46 (34.03)     1:40.66 (35.20)     2:15.49 (34.83)
  9 Grant, Andrew G           12 TS-MR                2:13.94    2:15.57 SILV   
                  30.83     1:05.30 (34.47)     1:40.82 (35.52)     2:15.57 (34.75)
 10 Stocki, Oliver            12 SSC-MR               2:21.80    2:15.96 SILV   
                  30.26     1:04.85 (34.59)     1:40.66 (35.81)     2:15.96 (35.30)
 11 So, Brendan E             12 LIAC-MR              2:19.85    2:16.70 SILV   
                  31.76     1:06.34 (34.58)     1:42.41 (36.07)     2:16.70 (34.29)
 12 Brzozowski, Frank J       12 LIAC-MR              2:21.49    2:16.98 SILV   
                  30.73     1:05.61 (34.88)     1:41.73 (36.12)     2:16.98 (35.25)
 13 Simons, Andrew J          12 LIAC-MR              2:17.35    2:17.34 SILV   
                  32.41     1:06.95 (34.54)     1:42.00 (35.05)     2:17.34 (35.34)
 14 Kirschbaum, Jonah D       12 LIE-MR               2:18.52    2:17.80 SILV   
                  31.00     1:06.53 (35.53)     1:43.26 (36.73)     2:17.80 (34.54)
 15 Beaman, Shawn F           12 LIAC-MR              2:19.11    2:18.20 SILV   
                  30.80     1:06.12 (35.32)     1:42.98 (36.86)     2:18.20 (35.22)
 16 Morelli, Jack H           12 HAA-MR               2:25.63    2:18.92 SILV   
                  33.04     1:08.58 (35.54)     1:44.32 (35.74)     2:18.92 (34.60)
 17 Gallub, Dylan             12 HAA-MR               2:24.32    2:22.30 SILV   
                  31.89     1:08.39 (36.50)     1:45.97 (37.58)     2:22.30 (36.33)
 18 Gallegos, Jared L         12 TS-MR                2:21.89    2:22.55 SILV   
                  31.78     1:08.71 (36.93)     1:46.86 (38.15)     2:22.55 (35.69)
 19 Morelli, Tommy L          12 HAA-MR               2:22.53    2:22.95 SILV   
                                1:08.76 ( )     1:46.25 (37.49)     2:22.95 (36.70)
Non-Award Division  
  1 Skala, Ethan R            12 TS-MR                2:24.03    2:26.93        
                  33.12     1:10.59 (37.47)     1:49.78 (39.19)     2:26.93 (37.15)
 
Boys 12 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:51.99  12 JO
              5:52.00  12 SMAX
              6:31.99  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  5:52.01 - 6:31.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Simons, Andrew J          12 LIAC-MR              5:56.97    5:55.82 SILV   
                  32.15     1:07.24 (35.09)     1:42.73 (35.49)     2:18.50 (35.77)
        2:54.19 (35.69)     3:30.32 (36.13)     4:07.08 (36.76)     4:43.70 (36.62)
        5:20.12 (36.42)     5:55.82 (35.70)                                        
  2 Brzozowski, Frank J       12 LIAC-MR              6:09.75    6:01.33 SILV   
                  31.73     1:07.79 (36.06)     1:45.22 (37.43)     2:22.04 (36.82)
        2:58.59 (36.55)     3:34.84 (36.25)     4:11.50 (36.66)     4:48.57 (37.07)
        5:25.42 (36.85)     6:01.33 (35.91)                                        
  3 So, Brendan E             12 LIAC-MR              6:08.56    6:06.06 SILV   
                  33.43     1:10.08 (36.65)     1:47.06 (36.98)     2:24.80 (37.74)
        3:02.34 (37.54)     3:39.20 (36.86)     4:16.80 (37.60)     4:53.43 (36.63)
        5:30.10 (36.67)     6:06.06 (35.96)                                        
  4 Morelli, Jack H           12 HAA-MR               6:20.84    6:12.99 SILV   
                  32.72     1:09.40 (36.68)     1:47.14 (37.74)     2:25.33 (38.19)
        3:03.31 (37.98)     3:41.61 (38.30)     4:20.80 (39.19)     4:59.30 (38.50)
        5:38.00 (38.70)     6:12.99 (34.99)                                        
  5 Subillaga-Dubon, Jason A  12 FA-MR                6:23.75    6:18.35 SILV   
                  31.52     1:09.22 (37.70)     1:46.66 (37.44)     2:25.53 (38.87)
        3:03.26 (37.73)     3:41.23 (37.97)     4:20.62 (39.39)     4:59.75 (39.13)
        5:40.44 (40.69)     6:18.35 (37.91)                                        
Non-Award Division  
 -- Kirschbaum, Jonah D       12 LIE-MR               6:28.88        DFS        
      Declared false start
 
Boys 12 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.59  12 JO
                31.60  12 SMAX
                36.09  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  31.61 - 36.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Fitzgerald, Joseph T      12 LIAC-MR                31.77      31.28 JO+    
  2 Veit, Colin S             12 TVSC-MR                32.22      31.57 JO+    
SILV - Division  
  1 Beaman, Shawn F           12 LIAC-MR                32.20      31.81 SILV   
  2 Weingarten, Tristan J     12 CSDC-MR                33.71      32.75 SILV   
  3 Demaio, Thomas M          12 TVSC-MR                33.15      32.94 SILV   
  4 Cash, Joseph G            12 LIAC-MR                33.87      33.38 SILV   
  5 Kirschbaum, Jonah D       12 LIE-MR                 32.89      33.39 SILV   
  6 Stocki, Oliver            12 SSC-MR                 35.50      33.48 SILV   
  7 Sullivan, Declan W        12 WISC-MR                34.60      34.07 SILV   
  8 Zoccoli, Harrison         12 TS-MR                  33.96      34.22 SILV   
  9 Li, Solomon               12 LIAC-MR                34.36      34.48 SILV   
 10 Subillaga-Dubon, Jason A  12 FA-MR                  34.14      34.54 SILV   
 11 So, Brendan E             12 LIAC-MR                34.01      34.56 SILV   
 12 Hernandez, Keanne L       12 SSC-MR                 35.08      34.67 SILV   
 13 Brzozowski, Frank J       12 LIAC-MR                33.75      34.70 SILV   
 14 O'Donnell, Patrick F      12 EHY-MR                 34.85      34.78 SILV   
 15 Simons, Andrew J          12 LIAC-MR                35.39      35.62 SILV   
Non-Award Division  
  1 O'Connell, Ryan K         12 FA-MR                  35.96      36.38        
 
Boys 12 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:08.19  12 JO
              1:08.20  12 SMAX
              1:17.49  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  1:08.21 - 1:17.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Demaio, Thomas M          12 TVSC-MR              1:09.36    1:07.76 JO+    
                  33.47     1:07.76 (34.29)                                        
SILV - Division  
  1 Weingarten, Tristan J     12 CSDC-MR              1:11.86    1:09.63 SILV   
                  34.69     1:09.63 (34.94)                                        
  2 Beaman, Shawn F           12 LIAC-MR              1:11.86    1:10.27 SILV   
                  34.12     1:10.27 (36.15)                                        
  3 Gallub, Dylan             12 HAA-MR               1:13.80    1:10.42 SILV   
                  34.55     1:10.42 (35.87)                                        
  4 Brzozowski, Frank J       12 LIAC-MR              1:11.32    1:10.51 SILV   
                  34.26     1:10.51 (36.25)                                        
  5 Kirschbaum, Jonah D       12 LIE-MR               1:11.72    1:11.28 SILV   
                  34.59     1:11.28 (36.69)                                        
  6 Cash, Joseph G            12 LIAC-MR              1:11.75    1:12.23 SILV   
                  34.89     1:12.23 (37.34)                                        
  7 Zoccoli, Harrison         12 TS-MR                1:14.96    1:12.25 SILV   
                  35.55     1:12.25 (36.70)                                        
  8 Ma, Kevin                 12 TS-MR                1:13.90    1:12.30 SILV   
                  35.62     1:12.30 (36.68)                                        
  9 So, Brendan E             12 LIAC-MR              1:14.26    1:12.57 SILV   
                  36.21     1:12.57 (36.36)                                        
 10 Gallegos, Jared L         12 TS-MR                1:13.68    1:12.67 SILV   
                  35.15     1:12.67 (37.52)                                        
 11 Stocki, Oliver            12 SSC-MR               1:15.55    1:12.85 SILV   
                  35.32     1:12.85 (37.53)                                        
 12 Simons, Andrew J          12 LIAC-MR              1:16.24    1:13.60 SILV   
                  35.81     1:13.60 (37.79)                                        
 13 O'Donnell, Patrick F      12 EHY-MR               1:15.48    1:14.23 SILV   
                  35.83     1:14.23 (38.40)                                        
 14 Grant, Andrew G           12 TS-MR                1:13.73    1:15.92 SILV   
                  36.69     1:15.92 (39.23)                                        
 15 Hernandez, Keanne L       12 SSC-MR               1:14.46    1:16.27 SILV   
                  36.02     1:16.27 (40.25)                                        
Non-Award Division  
 -- Sullivan, Declan W        12 WISC-MR              1:16.76         DQ        
      Delay initiating turn
                  35.87          DQ (39.56)                                        
 
Boys 12 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:31.39  12 JO
              2:31.40  12 SMAX
              2:42.79  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  2:31.41 - 2:42.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Beaman, Shawn F           12 LIAC-MR              2:34.46    2:33.74 SILV   
                  36.07     1:15.55 (39.48)     1:55.52 (39.97)     2:33.74 (38.22)
  2 Demaio, Thomas M          12 TVSC-MR              2:41.48    2:35.14 SILV   
                  36.92     1:16.51 (39.59)     1:56.41 (39.90)     2:35.14 (38.73)
  3 Simons, Andrew J          12 LIAC-MR              2:37.32    2:35.44 SILV   
                  36.76     1:15.82 (39.06)     1:56.13 (40.31)     2:35.44 (39.31)
  4 Li, Solomon               12 LIAC-MR              2:34.25    2:35.64 SILV   
                  37.44     1:17.16 (39.72)     1:56.50 (39.34)     2:35.64 (39.14)
  5 Weingarten, Tristan J     12 CSDC-MR              2:32.66    2:35.73 SILV   
                  36.71     1:16.40 (39.69)     1:56.42 (40.02)     2:35.73 (39.31)
  6 O'Donnell, Patrick F      12 EHY-MR               2:39.60    2:40.86 SILV   
                  37.27     1:18.23 (40.96)     2:00.22 (41.99)     2:40.86 (40.64)
Non-Award Division  
 -- Cash, Joseph G            12 LIAC-MR              2:35.56         DQ        
      Delay initiating turn
                  36.41        DQ (1:55.44)                                        
 
Boys 12 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.19  12 JO
                36.20  12 SMAX
                40.29  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  36.21 - 40.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Li, Solomon               12 LIAC-MR                36.28      34.79 JO+    
SILV - Division  
  1 Hernandez, Keanne L       12 SSC-MR                 36.29      36.31 SILV   
  2 Shapiro, Jason M          12 LBA-MR                 37.24      36.35 SILV   
  3 Skala, Ethan R            12 TS-MR                  37.28      36.93 SILV   
  4 Monahan, James J          12 TVSC-MR                38.11      37.34 SILV   
  4 Morelli, Tommy L          12 HAA-MR                 38.73      37.34 SILV   
  6 Stocki, Oliver            12 SSC-MR                 36.68      37.44 SILV   
  7 Ma, Kevin                 12 TS-MR                  37.44      37.84 SILV   
  8 Kozlik, Brandon M         12 LBA-MR                 39.69      37.85 SILV   
  9 Veit, Colin S             12 TVSC-MR                39.57      38.19 SILV   
 10 Melloy, John J            12 FA-MR                  40.12      38.23 SILV   
 11 Hussein, Amir W           12 UN-MR                  38.27      38.79 SILV   
 12 Perecinsky, Martin        12 TS-MR                  39.16      38.94 SILV   
 
Boys 12 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:18.19  12 JO
              1:18.20  12 SMAX
              1:26.49  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  1:18.21 - 1:26.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Demaio, Thomas M          12 TVSC-MR              1:18.62    1:15.98 JO+    
                  36.20     1:15.98 (39.78)                                        
SILV - Division  
  1 Hernandez, Keanne L       12 SSC-MR               1:19.96    1:18.21 SILV   
                  36.95     1:18.21 (41.26)                                        
  2 Morelli, Tommy L          12 HAA-MR               1:25.76    1:21.69 SILV   
                  38.10     1:21.69 (43.59)                                        
  3 Skala, Ethan R            12 TS-MR                1:19.90    1:21.70 SILV   
                  39.11     1:21.70 (42.59)                                        
  4 Ma, Kevin                 12 TS-MR                1:20.99    1:21.76 SILV   
                  38.98     1:21.76 (42.78)                                        
  5 Monahan, James J          12 TVSC-MR              1:22.33    1:21.90 SILV   
                  38.79     1:21.90 (43.11)                                        
  6 Stocki, Oliver            12 SSC-MR               1:25.27    1:21.92 SILV   
                  38.54     1:21.92 (43.38)                                        
  7 Veit, Colin S             12 TVSC-MR              1:22.21    1:23.72 SILV   
                  39.73     1:23.72 (43.99)                                        
  8 Gallegos, Jared L         12 TS-MR                1:24.46    1:25.06 SILV   
                  40.64     1:25.06 (44.42)                                        
  9 Perecinsky, Martin        12 TS-MR                1:24.49    1:25.52 SILV   
                  39.99     1:25.52 (45.53)                                        
 10 Zoccoli, Harrison         12 TS-MR                1:23.88    1:26.03 SILV   
                  41.20     1:26.03 (44.83)                                        
Non-Award Division  
  1 Hussein, Amir W           12 UN-MR                1:26.19    1:26.71        
                  40.31     1:26.71 (46.40)                                        
 
Boys 12 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:52.39  12 JO
              2:52.40  12 SMAX
              3:03.49  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  2:52.41 - 3:03.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Shapiro, Jason M          12 LBA-MR               2:57.30    2:51.51 JO+    
                  38.79     1:23.67 (44.88)     2:07.91 (44.24)     2:51.51 (43.60)
 
Boys 12 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  12 JO
                30.60  12 SMAX
                34.69  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  30.61 - 34.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kirschbaum, Jonah D       12 LIE-MR                 31.16      30.50 JO+    
SILV - Division  
  1 Grant, Andrew G           12 TS-MR                  30.71      31.47 SILV   
  2 Cash, Joseph G            12 LIAC-MR                31.43      31.48 SILV   
  3 Fitzgerald, Joseph T      12 LIAC-MR                31.99      31.84 SILV   
  4 Hernandez, Keanne L       12 SSC-MR                 30.89      31.86 SILV   
  5 Veit, Colin S             12 TVSC-MR                31.10      31.88 SILV   
  6 Stocki, Oliver            12 SSC-MR                 30.68      32.05 SILV   
  7 Gallegos, Jared L         12 TS-MR                  31.23      32.19 SILV   
  8 Zoccoli, Harrison         12 TS-MR                  32.59      32.48 SILV   
  9 Milligan, Jack W          12 CSDC-MR                32.94      32.55 SILV   
 10 Beaman, Shawn F           12 LIAC-MR                31.60      32.62 SILV   
 11 Monahan, James J          12 TVSC-MR                32.79      32.73 SILV   
 11 Subillaga-Dubon, Jason A  12 FA-MR                  31.62      32.73 SILV   
 13 Froehlich, Nicholas R     12 TS-MR                  34.14      32.91 SILV   
 13 Brzozowski, Frank J       12 LIAC-MR                33.15      32.91 SILV   
 15 Gallub, Dylan             12 HAA-MR                 34.43      34.26 SILV   
Non-Award Division  
  1 Simons, Andrew J          12 LIAC-MR                34.62      35.65        
 -- Sullivan, Declan W        12 WISC-MR                32.17         DQ        
      False start
 
Boys 12 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:09.89  12 JO
              1:09.90  12 SMAX
              1:17.59  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  1:09.91 - 1:17.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Perecinsky, Martin        12 TS-MR                1:14.38    1:09.36 JO+    
                  32.33     1:09.36 (37.03)                                        
SILV - Division  
  1 Veit, Colin S             12 TVSC-MR              1:11.05    1:10.49 SILV   
                  32.42     1:10.49 (38.07)                                        
  2 Cash, Joseph G            12 LIAC-MR              1:11.70    1:10.68 SILV   
                  33.63     1:10.68 (37.05)                                        
  3 Stocki, Oliver            12 SSC-MR               1:10.98    1:11.35 SILV   
                  32.86     1:11.35 (38.49)                                        
  4 Monahan, James J          12 TVSC-MR              1:15.15    1:11.70 SILV   
                  33.83     1:11.70 (37.87)                                        
  5 Fitzgerald, Joseph T      12 LIAC-MR              1:11.56    1:12.14 SILV   
                  33.56     1:12.14 (38.58)                                        
  6 Hernandez, Keanne L       12 SSC-MR               1:10.56    1:12.26 SILV   
                  33.86     1:12.26 (38.40)                                        
  7 Grant, Andrew G           12 TS-MR                1:13.75    1:12.69 SILV   
                  33.61     1:12.69 (39.08)                                        
  8 Gallegos, Jared L         12 TS-MR                1:13.94    1:12.91 SILV   
                  35.13     1:12.91 (37.78)                                        
  9 Milligan, Jack W          12 CSDC-MR              1:16.19    1:14.64 SILV   
                  34.40     1:14.64 (40.24)                                        
 10 Brzozowski, Frank J       12 LIAC-MR              1:16.56    1:15.35 SILV   
                  35.45     1:15.35 (39.90)                                        
 11 Froehlich, Nicholas R     12 TS-MR                1:14.79    1:16.33 SILV   
                  34.71     1:16.33 (41.62)                                        
 12 Beaman, Shawn F           12 LIAC-MR              1:15.24    1:17.37 SILV   
                  34.67     1:17.37 (42.70)                                        
Non-Award Division  
  1 Simons, Andrew J          12 LIAC-MR              1:15.42    1:17.87        
                  36.50     1:17.87 (41.37)                                        
 -- So, Brendan E             12 LIAC-MR              1:17.11        DFS        
      Declared false start
 
Boys 12 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:38.39  12 JO
              2:38.40  12 SMAX
              2:45.39  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  2:38.41 - 2:45.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Cash, Joseph G            12 LIAC-MR              2:44.74    2:39.42 SILV   
                  33.95     1:13.83 (39.88)     1:56.92 (43.09)     2:39.42 (42.50)
 
Boys 12 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.19  12 JO
              1:09.20  12 SMAX
              1:17.59  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  1:09.21 - 1:17.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Demaio, Thomas M          12 TVSC-MR              1:10.90    1:07.36 JO+    
                  31.92     1:07.36 (35.44)                                        
SILV - Division  
  1 Weingarten, Tristan J     12 CSDC-MR              1:11.78    1:10.55 SILV   
                  32.46     1:10.55 (38.09)                                        
  2 Beaman, Shawn F           12 LIAC-MR              1:12.06    1:10.75 SILV   
                  32.36     1:10.75 (38.39)                                        
  2 Perecinsky, Martin        12 TS-MR                1:10.11    1:10.75 SILV   
                  31.99     1:10.75 (38.76)                                        
  4 Stocki, Oliver            12 SSC-MR               1:15.21    1:11.23 SILV   
                  32.71     1:11.23 (38.52)                                        
  5 Grant, Andrew G           12 TS-MR                1:10.69    1:11.27 SILV   
                  33.95     1:11.27 (37.32)                                        
  6 Veit, Colin S             12 TVSC-MR              1:11.17    1:11.34 SILV   
                  32.67     1:11.34 (38.67)                                        
  7 Ma, Kevin                 12 TS-MR                1:12.96    1:12.26 SILV   
                  34.34     1:12.26 (37.92)                                        
  8 Monahan, James J          12 TVSC-MR              1:12.71    1:12.61 SILV   
                  35.23     1:12.61 (37.38)                                        
  9 Hernandez, Keanne L       12 SSC-MR               1:11.97    1:13.41 SILV   
                  35.62     1:13.41 (37.79)                                        
 10 Gallegos, Jared L         12 TS-MR                1:12.37    1:13.44 SILV   
                  33.76     1:13.44 (39.68)                                        
 11 Fitzgerald, Joseph T      12 LIAC-MR              1:11.83    1:13.51 SILV   
                  33.32     1:13.51 (40.19)                                        
 12 So, Brendan E             12 LIAC-MR              1:15.19    1:13.56 SILV   
                  34.05     1:13.56 (39.51)                                        
 13 Zoccoli, Harrison         12 TS-MR                1:12.54    1:14.51 SILV   
                  36.09     1:14.51 (38.42)                                        
 14 O'Donnell, Patrick F      12 EHY-MR               1:17.39    1:14.98 SILV   
                  35.97     1:14.98 (39.01)                                        
 15 Skala, Ethan R            12 TS-MR                1:16.40    1:17.48 SILV   
                  37.04     1:17.48 (40.44)                                        
Non-Award Division  
  1 Milligan, Jack W          12 CSDC-MR              1:17.47    1:19.30        
                  36.30     1:19.30 (43.00)                                        
 -- Gallub, Dylan             12 HAA-MR               1:16.31        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Boys 12 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
              2:26.39  12 JO
              2:26.40  12 SMAX
              2:47.99  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  2:26.41 - 2:47.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Li, Solomon               12 LIAC-MR              2:31.13    2:24.87 JO+    
                  34.31     1:12.13 (37.82)     1:53.81 (41.68)     2:24.87 (31.06)
  2 Demaio, Thomas M          12 TVSC-MR              2:26.66    2:25.49 JO+    
                  31.23     1:09.13 (37.90)     1:52.85 (43.72)     2:25.49 (32.64)
SILV - Division  
  1 Perecinsky, Martin        12 TS-MR                2:27.19    2:26.92 SILV   
                  31.36     1:08.27 (36.91)     1:54.65 (46.38)     2:26.92 (32.27)
  2 Veit, Colin S             12 TVSC-MR              2:28.26    2:30.54 SILV   
                  32.21     1:10.40 (38.19)     1:56.35 (45.95)     2:30.54 (34.19)
  3 Ma, Kevin                 12 TS-MR                2:41.18    2:31.32 SILV   
                  35.10     1:13.50 (38.40)     1:57.57 (44.07)     2:31.32 (33.75)
  4 Stocki, Oliver            12 SSC-MR               2:39.09    2:34.12 SILV   
                  32.35     1:11.69 (39.34)     1:58.30 (46.61)     2:34.12 (35.82)
  5 Monahan, James J          12 TVSC-MR              2:37.03    2:34.53 SILV   
                  34.07     1:15.22 (41.15)     2:01.49 (46.27)     2:34.53 (33.04)
  6 Hernandez, Keanne L       12 SSC-MR               2:30.71    2:34.83 SILV   
                  34.28     1:16.85 (42.57)     2:01.80 (44.95)     2:34.83 (33.03)
  6 Weingarten, Tristan J     12 CSDC-MR              2:27.85    2:34.83 SILV   
                  33.86     1:12.10 (38.24)     2:00.19 (48.09)     2:34.83 (34.64)
  8 Fitzgerald, Joseph T      12 LIAC-MR              2:35.29    2:34.91 SILV   
                  33.39     1:11.64 (38.25)     2:01.38 (49.74)     2:34.91 (33.53)
  9 Kirschbaum, Jonah D       12 LIE-MR               2:37.13    2:35.24 SILV   
                  33.88     1:15.07 (41.19)     2:01.05 (45.98)     2:35.24 (34.19)
 10 Gallegos, Jared L         12 TS-MR                2:37.95    2:36.71 SILV   
                  35.12     1:14.98 (39.86)     2:02.66 (47.68)     2:36.71 (34.05)
 11 Brzozowski, Frank J       12 LIAC-MR              2:38.62    2:38.00 SILV   
                  34.67     1:14.55 (39.88)     2:04.16 (49.61)     2:38.00 (33.84)
 12 Zoccoli, Harrison         12 TS-MR                2:42.25    2:38.50 SILV   
                  34.45     1:14.81 (40.36)     2:04.56 (49.75)     2:38.50 (33.94)
 12 Grant, Andrew G           12 TS-MR                2:36.22    2:38.50 SILV   
                  33.61     1:16.76 (43.15)     2:02.99 (46.23)     2:38.50 (35.51)
 14 So, Brendan E             12 LIAC-MR              2:42.33    2:40.65 SILV   
                1:19.28                             2:06.40 ( )     2:40.65 (34.25)
 15 Subillaga-Dubon, Jason A  12 FA-MR                2:45.01    2:43.28 SILV   
                  34.21     1:14.42 (40.21)     2:08.06 (53.64)     2:43.28 (35.22)
 16 O'Donnell, Patrick F      12 EHY-MR               2:47.18    2:44.96 SILV   
                  36.95     1:20.14 (43.19)     2:07.68 (47.54)     2:44.96 (37.28)
Non-Award Division  
  1 Froehlich, Nicholas R     12 TS-MR                2:45.61    2:48.29        
                  35.44     1:20.20 (44.76)     2:14.28 (54.08)     2:48.29 (34.01)
  2 Nagler, James R           12 LIAC-MR              2:45.37    2:48.40        
                  37.12     1:22.03 (44.91)     2:09.84 (47.81)     2:48.40 (38.56)
 -- Skala, Ethan R            12 TS-MR                2:44.28         DQ        
      False start - Misc
                  37.89     1:19.81 (41.92)     2:07.46 (47.65)          DQ (35.13)
 
Boys 12 Year Olds 400 Yard IM
===============================================================================
              5:17.79  12 JO
              5:17.80  12 SMAX
              5:52.99  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  5:17.81 - 5:52.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Monahan, James J          12 TVSC-MR              5:27.76    5:17.39 JO+    
                  34.56     1:15.02 (40.46)     1:56.74 (41.72)     2:37.36 (40.62)
        3:23.81 (46.45)     4:09.22 (45.41)     4:42.88 (33.66)     5:17.39 (34.51)
SILV - Division  
  1 Demaio, Thomas M          12 TVSC-MR              5:24.45    5:22.19 SILV   
                  35.48     1:17.85 (42.37)                             2:38.74 ( )
        3:24.90 (46.16)     4:11.81 (46.91)     4:47.23 (35.42)     5:22.19 (34.96)
  2 Hernandez, Keanne L       12 SSC-MR               5:24.36    5:26.50 SILV   
                  35.48     1:17.74 (42.26)     1:59.56 (41.82)     2:42.46 (42.90)
        3:26.67 (44.21)     4:12.51 (45.84)     4:50.55 (38.04)     5:26.50 (35.95)
  3 Stocki, Oliver            12 SSC-MR               5:41.65    5:31.77 SILV   
                  33.22     1:13.07 (39.85)     1:55.48 (42.41)     2:36.75 (41.27)
        3:24.79 (48.04)     4:14.21 (49.42)     4:53.84 (39.63)     5:31.77 (37.93)
  4 So, Brendan E             12 LIAC-MR              5:47.75    5:37.45 SILV   
                  37.62     1:22.18 (44.56)     2:04.26 (42.08)     2:47.09 (42.83)
        3:34.86 (47.77)     4:25.40 (50.54)     5:01.77 (36.37)     5:37.45 (35.68)
 
Boys 13 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.39  13 JO
                25.40  13 SMAX
                26.79  13 SILV
 Meet Qualifying 13:  25.41 - 26.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paul, Nicholas E          13 LIAC-MR                26.37      26.14 SILV   
  2 Leroy, Pierre             13 HYB-MR                 26.76      26.17 SILV   
  3 Yuk, Bryan *              13 TS-MR                  25.85      26.26 SILV   
  4 Smith, Eddie J            13 IA-MR                  25.82      26.67 SILV   
Non-Award Division  
  1 Dugo, Jesse D             13 WISC-MR                25.78      26.96        
 
Boys 13 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                55.19  13 JO
                55.20  13 SMAX
                59.59  13 SILV
 Meet Qualifying 13:  55.21 - 59.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Brown, Connor K           13 TS-MR                  56.25      56.54 SILV   
                  27.02       56.54 (29.52)                                        
  2 Yuk, Bryan *              13 TS-MR                  57.09      56.72 SILV   
                  27.15       56.72 (29.57)                                        
  3 Kopec, Ernest R           13 FA-MR                  56.22      56.92 SILV   
                  27.60       56.92 (29.32)                                        
  4 Smith, Eddie J            13 IA-MR                  56.78      57.09 SILV   
                  28.10       57.09 (28.99)                                        
  5 Scalia, Anthony D         13 TVSC-MR                58.60      58.23 SILV   
                  28.47       58.23 (29.76)                                        
  6 Griffin, Oliver           13 HAA-MR                 58.73      58.32 SILV   
                  27.78       58.32 (30.54)                                        
  7 Markowitz, Nicholas       13 HAA-MR                 59.20      58.73 SILV   
                  28.12       58.73 (30.61)                                        
  8 Angelou, David J          13 LIAC-MR                57.67      59.13 SILV   
                  28.35       59.13 (30.78)                                        
  9 Dugo, Jesse D             13 WISC-MR                58.40      59.22 SILV   
                  28.48       59.22 (30.74)                                        
 10 O'Donnell, Curran         13 EHY-MR                 58.68      59.33 SILV   
                  28.78       59.33 (30.55)                                        
 11 Hall III, Richie D        13 TVSC-MR                59.19      59.58 SILV   
                  28.72       59.58 (30.86)                                        
Non-Award Division  
  1 Buchen, Max H             13 TVSC-MR                58.13      59.91        
                  28.39       59.91 (31.52)                                        
  2 Fayngersh, David N        13 LIAC-MR                59.42    1:00.00        
                  29.05     1:00.00 (30.95)                                        
  3 Young, Aaron M            13 SSC-MR                 59.35    1:00.21        
                  28.92     1:00.21 (31.29)                                        
 
Boys 13 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:00.39  13 JO
              2:00.40  13 SMAX
              2:14.19  13 SILV
 Meet Qualifying 13:  2:00.41 - 2:14.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Brown, Connor K           13 TS-MR                2:03.36    2:03.64 SILV   
                  28.21       59.65 (31.44)     1:31.65 (32.00)     2:03.64 (31.99)
  2 Londono, Nick G           13 TVSC-MR              2:02.71    2:04.54 SILV   
                  28.67       59.94 (31.27)     1:32.52 (32.58)     2:04.54 (32.02)
  3 Smith, Eddie J            13 IA-MR                2:06.16    2:05.48 SILV   
                  28.50     1:00.62 (32.12)     1:33.70 (33.08)     2:05.48 (31.78)
  4 Leroy, Pierre             13 HYB-MR               2:05.80    2:05.92 SILV   
                  28.29       59.70 (31.41)     1:33.03 (33.33)     2:05.92 (32.89)
  5 Nasta, Mike V             13 SSC-MR               2:00.65    2:06.42 SILV   
                  27.84       59.02 (31.18)     1:32.79 (33.77)     2:06.42 (33.63)
  6 Buchen, Max H             13 TVSC-MR              2:09.75    2:06.64 SILV   
                  29.06     1:01.28 (32.22)     1:34.88 (33.60)     2:06.64 (31.76)
  7 Kong, Jason               13 LIAC-MR              2:06.70    2:07.28 SILV   
                  30.24     1:02.44 (32.20)     1:35.44 (33.00)     2:07.28 (31.84)
  8 Fayngersh, Ramiel M       13 LIAC-MR              2:04.08    2:07.36 SILV   
                  29.14     1:01.62 (32.48)     1:35.28 (33.66)     2:07.36 (32.08)
  9 Yuk, Bryan *              13 TS-MR                2:02.54    2:07.65 SILV   
                  28.94     1:01.45 (32.51)     1:35.10 (33.65)     2:07.65 (32.55)
 10 Kopec, Ernest R           13 FA-MR                2:05.12    2:08.14 SILV   
                  27.92     1:00.64 (32.72)     1:34.63 (33.99)     2:08.14 (33.51)
 11 Angelou, David J          13 LIAC-MR              2:05.58    2:08.26 SILV   
                  28.86     1:01.39 (32.53)     1:34.91 (33.52)     2:08.26 (33.35)
 12 Young, Aaron M            13 SSC-MR               2:10.38    2:08.99 SILV   
                  29.58     1:02.17 (32.59)     1:35.81 (33.64)     2:08.99 (33.18)
 13 Scalia, Anthony D         13 TVSC-MR              2:10.67    2:09.97 SILV   
                  29.37     1:02.21 (32.84)     1:35.81 (33.60)     2:09.97 (34.16)
 14 Keene, Jack W             13 LIAC-MR              2:09.36    2:10.94 SILV   
                  30.14     1:03.79 (33.65)     1:37.74 (33.95)     2:10.94 (33.20)
 15 Hall III, Richie D        13 TVSC-MR              2:09.79    2:10.98 SILV   
                  29.61     1:02.48 (32.87)     1:37.23 (34.75)     2:10.98 (33.75)
 16 Dugo, Jesse D             13 WISC-MR              2:10.56    2:12.10 SILV   
                  29.57     1:03.86 (34.29)     1:38.90 (35.04)     2:12.10 (33.20)
 17 Fayngersh, David N        13 LIAC-MR              2:07.74    2:12.37 SILV   
                  30.24     1:04.09 (33.85)     1:38.90 (34.81)     2:12.37 (33.47)
 18 Klaric, Zander W          13 TVSC-MR              2:12.76    2:13.38 SILV   
                  29.84     1:03.68 (33.84)     1:38.90 (35.22)     2:13.38 (34.48)
 19 Schimmel, Dylan R         13 LBA-MR               2:14.10    2:13.41 SILV   
                  30.48     1:04.72 (34.24)     1:39.57 (34.85)     2:13.41 (33.84)
 20 O'Donnell, Curran         13 EHY-MR               2:10.96    2:13.56 SILV   
                  29.41     1:02.72 (33.31)     1:38.34 (35.62)     2:13.56 (35.22)
 21 Hansen, Lance             13 TS-MR                2:10.76    2:14.18 SILV   
                  29.59     1:03.67 (34.08)     1:39.19 (35.52)     2:14.18 (34.99)
 
Boys 13 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:23.99  13 JO
              5:24.00  13 SMAX
              5:50.99  13 SILV
 Meet Qualifying 13:  5:24.01 - 5:50.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Vinciguerra, Vincent X    13 TVSC-MR              5:25.74    5:13.05 JO+    
                  27.70       58.92 (31.22)     1:29.88 (30.96)     2:01.33 (31.45)
        2:33.25 (31.92)     3:04.83 (31.58)     3:37.78 (32.95)     4:09.72 (31.94)
        4:42.23 (32.51)     5:13.05 (30.82)                                        
SILV - Division  
  1 Andersen, Frankie         13 SSC-MR               5:26.45    5:25.38 SILV   
                  28.74     1:01.48 (32.74)     1:34.81 (33.33)     2:08.77 (33.96)
        2:43.35 (34.58)     3:16.65 (33.30)     3:50.14 (33.49)     4:23.81 (33.67)
        4:57.00 (33.19)     5:25.38 (28.38)                                        
  2 Brown, Connor K           13 TS-MR                5:45.68    5:28.16 SILV   
                  28.27     1:00.28 (32.01)     1:33.45 (33.17)     2:06.83 (33.38)
        2:40.19 (33.36)     3:13.58 (33.39)     3:47.19 (33.61)     4:21.01 (33.82)
        4:55.09 (34.08)     5:28.16 (33.07)                                        
  3 Kong, Jason               13 LIAC-MR              5:43.67    5:36.53 SILV   
                  31.50     1:05.47 (33.97)     1:40.10 (34.63)     2:14.86 (34.76)
        2:49.15 (34.29)     3:23.20 (34.05)     3:57.08 (33.88)     4:31.05 (33.97)
        5:05.04 (33.99)     5:36.53 (31.49)                                        
  4 Angelou, David J          13 LIAC-MR              5:35.69    5:36.76 SILV   
                  29.73     1:02.76 (33.03)     1:36.89 (34.13)     2:11.39 (34.50)
        2:46.22 (34.83)     3:20.79 (34.57)     3:55.36 (34.57)     4:29.23 (33.87)
        5:03.32 (34.09)     5:36.76 (33.44)                                        
  5 Nasta, Mike V             13 SSC-MR               5:24.98    5:36.84 SILV   
                  28.76     1:01.35 (32.59)     1:34.85 (33.50)     2:09.14 (34.29)
        2:43.11 (33.97)     3:17.41 (34.30)     3:51.61 (34.20)     4:26.48 (34.87)
        5:02.23 (35.75)     5:36.84 (34.61)                                        
  6 Fayngersh, David N        13 LIAC-MR              5:38.12    5:38.64 SILV   
                  30.23     1:04.21 (33.98)     1:38.85 (34.64)     2:13.68 (34.83)
        2:47.88 (34.20)     3:22.38 (34.50)     3:56.34 (33.96)     4:31.35 (35.01)
        5:05.97 (34.62)     5:38.64 (32.67)                                        
  7 Smith, Eddie J            13 IA-MR                5:42.84    5:40.17 SILV   
                  30.64     1:04.64 (34.00)     1:39.95 (35.31)     2:14.81 (34.86)
        2:49.28 (34.47)     3:23.98 (34.70)     3:59.38 (35.40)     4:34.10 (34.72)
        5:09.25 (35.15)     5:40.17 (30.92)                                        
  8 Keene, Jack W             13 LIAC-MR              5:35.40    5:40.39 SILV   
                  29.99     1:03.65 (33.66)     1:37.97 (34.32)     2:12.64 (34.67)
        2:47.43 (34.79)     3:22.07 (34.64)     3:56.89 (34.82)     4:31.89 (35.00)
        5:06.51 (34.62)     5:40.39 (33.88)                                        
  9 Hall III, Richie D        13 TVSC-MR              5:39.99    5:43.69 SILV   
                  30.65     1:04.67 (34.02)     1:39.94 (35.27)     2:15.87 (35.93)
        2:51.10 (35.23)     3:26.66 (35.56)     4:01.98 (35.32)     4:37.26 (35.28)
        5:11.61 (34.35)     5:43.69 (32.08)                                        
 10 Young, Aaron M            13 SSC-MR               5:46.96    5:46.28 SILV   
                1:02.78     1:37.28 (34.50)     2:12.66 (35.38)     2:48.05 (35.39)
        3:23.34 (35.29)     3:59.49 (36.15)     4:35.58 (36.09)     5:11.49 (35.91)
        5:46.28 (34.79)                                                            
Non-Award Division  
  1 Hansen, Lance             13 TS-MR                5:43.04    5:53.60        
                  28.80     1:01.81 (33.01)     1:36.92 (35.11)     2:12.84 (35.92)
        2:48.85 (36.01)     3:25.62 (36.77)     4:02.67 (37.05)     4:39.88 (37.21)
        5:17.71 (37.83)     5:53.60 (35.89)                                        
 -- Fayngersh, Ramiel M       13 LIAC-MR              5:24.73         DQ        
      False start
                  29.01     1:01.85 (32.84)     1:35.77 (33.92)     2:09.74 (33.97)
        2:43.44 (33.70)     3:17.28 (33.84)     3:51.06 (33.78)     4:24.75 (33.69)
        4:58.09 (33.34)          DQ (31.81)                                        
 
Boys 13 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:03.19  13 JO
              1:03.20  13 SMAX
              1:08.29  13 SILV
 Meet Qualifying 13:  1:03.21 - 1:08.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Brown, Connor K           13 TS-MR                1:04.91    1:04.72 SILV   
                  31.74     1:04.72 (32.98)                                        
  2 Scalia, Anthony D         13 TVSC-MR              1:04.08    1:04.78 SILV   
                  31.81     1:04.78 (32.97)                                        
  3 Hansen, Lance             13 TS-MR                1:03.49    1:06.19 SILV   
                  31.65     1:06.19 (34.54)                                        
  4 Dugo, Jesse D             13 WISC-MR              1:06.50    1:06.34 SILV   
                  32.31     1:06.34 (34.03)                                        
  5 Hall III, Richie D        13 TVSC-MR              1:07.26    1:06.48 SILV   
                  32.52     1:06.48 (33.96)                                        
  6 Kopec, Ernest R           13 FA-MR                1:05.55    1:06.59 SILV   
                  32.80     1:06.59 (33.79)                                        
  7 Londono, Nick G           13 TVSC-MR              1:04.27    1:06.72 SILV   
                  32.83     1:06.72 (33.89)                                        
  8 Keene, Jack W             13 LIAC-MR              1:05.41    1:06.75 SILV   
                  32.74     1:06.75 (34.01)                                        
  9 Angelou, David J          13 LIAC-MR              1:08.02    1:06.93 SILV   
                  32.62     1:06.93 (34.31)                                        
Non-Award Division  
  1 Fayngersh, Ramiel M       13 LIAC-MR              1:06.67    1:08.76        
                  33.63     1:08.76 (35.13)                                        
  2 Park, Nathaniel B         13 LIAC-MR              1:08.01    1:08.84        
                  33.62     1:08.84 (35.22)                                        
  3 Fayngersh, David N        13 LIAC-MR              1:07.59    1:09.66        
                  34.22     1:09.66 (35.44)                                        
  4 O'Donnell, Curran         13 EHY-MR               1:07.43    1:09.73        
                  33.91     1:09.73 (35.82)                                        
 
Boys 13 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:15.89  13 JO
              2:15.90  13 SMAX
              2:27.09  13 SILV
 Meet Qualifying 13:  2:15.91 - 2:27.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Park, Timothy             13 TS-MR                2:18.36    2:13.69 JO+    
                  31.61     1:04.97 (33.36)     1:39.88 (34.91)     2:13.69 (33.81)
SILV - Division  
  1 Brown, Connor K           13 TS-MR                2:19.11    2:18.40 SILV   
                  32.63     1:08.68 (36.05)     1:44.65 (35.97)     2:18.40 (33.75)
  2 Scalia, Anthony D         13 TVSC-MR              2:19.86    2:19.62 SILV   
                  33.75     1:09.91 (36.16)     1:45.63 (35.72)     2:19.62 (33.99)
  3 Yuk, Bryan *              13 TS-MR                2:25.54    2:20.28 SILV   
                  32.56     1:08.06 (35.50)     1:44.41 (36.35)     2:20.28 (35.87)
  4 Angelou, David J          13 LIAC-MR              2:23.01    2:20.73 SILV   
                  33.14     1:08.83 (35.69)     1:44.93 (36.10)     2:20.73 (35.80)
  5 Fayngersh, David N        13 LIAC-MR              2:21.00    2:22.70 SILV   
                  33.44     1:09.58 (36.14)     1:47.16 (37.58)     2:22.70 (35.54)
  6 Andersen, Frankie         13 SSC-MR               2:21.69    2:23.48 SILV   
                  33.70     1:11.64 (37.94)     1:50.36 (38.72)     2:23.48 (33.12)
  7 Griffin, Oliver           13 HAA-MR               2:23.51    2:23.66 SILV   
                  33.84     1:10.12 (36.28)     1:47.07 (36.95)     2:23.66 (36.59)
  8 Hall III, Richie D        13 TVSC-MR              2:21.79    2:24.41 SILV   
                  34.70     1:11.98 (37.28)     1:49.10 (37.12)     2:24.41 (35.31)
  9 Londono, Nick G           13 TVSC-MR              2:23.63    2:25.19 SILV   
                  34.08     1:11.66 (37.58)     1:49.34 (37.68)     2:25.19 (35.85)
 10 Buchen, Max H             13 TVSC-MR              2:26.97    2:25.72 SILV   
                  33.99     1:11.57 (37.58)     1:49.32 (37.75)     2:25.72 (36.40)
 11 Park, Nathaniel B         13 LIAC-MR              2:26.75    2:25.81 SILV   
                  34.45     1:11.14 (36.69)     1:49.47 (38.33)     2:25.81 (36.34)
 12 O'Donnell, Curran         13 EHY-MR               2:24.86    2:26.03 SILV   
                  34.62     1:11.95 (37.33)     1:49.66 (37.71)     2:26.03 (36.37)
 13 Kong, Jason               13 LIAC-MR              2:25.84    2:26.66 SILV   
                  35.17     1:13.18 (38.01)     1:50.76 (37.58)     2:26.66 (35.90)
Non-Award Division  
  1 Klaric, Zander W          13 TVSC-MR              2:26.75    2:28.01        
                  33.88     1:11.34 (37.46)     1:50.84 (39.50)     2:28.01 (37.17)
  2 Kopec, Ernest R           13 FA-MR                2:25.67    2:28.85        
                  34.53     1:12.30 (37.77)     1:51.18 (38.88)     2:28.85 (37.67)
 
Boys 13 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:10.69  13 JO
              1:10.70  13 SMAX
              1:16.69  13 SILV
 Meet Qualifying 13:  1:10.71 - 1:16.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Vinciguerra, Vincent X    13 TVSC-MR              1:10.79    1:11.84 SILV   
                  33.22     1:11.84 (38.62)                                        
  2 Fayngersh, Ramiel M       13 LIAC-MR              1:11.50    1:13.80 SILV   
                  34.83     1:13.80 (38.97)                                        
  3 Fayngersh, David N        13 LIAC-MR              1:11.94    1:13.95 SILV   
                  36.15     1:13.95 (37.80)                                        
  4 Leroy, Pierre             13 HYB-MR               1:11.42    1:14.07 SILV   
                  34.26     1:14.07 (39.81)                                        
  5 O'Donnell, Curran         13 EHY-MR               1:13.76    1:15.70 SILV   
                  34.32     1:15.70 (41.38)                                        
  6 Markowitz, Nicholas       13 HAA-MR               1:16.12    1:16.18 SILV   
                  35.61     1:16.18 (40.57)                                        
  7 Andersen, Frankie         13 SSC-MR               1:15.58    1:16.45 SILV   
                  36.50     1:16.45 (39.95)                                        
Non-Award Division  
  1 Kong, Jason               13 LIAC-MR              1:16.56    1:18.08        
                  37.16     1:18.08 (40.92)                                        
  2 Young, Aaron M            13 SSC-MR               1:15.71    1:18.17        
                  37.02     1:18.17 (41.15)                                        
  3 Hansen, Lance             13 TS-MR                1:16.02    1:18.55        
                  36.95     1:18.55 (41.60)                                        
  4 Wolfe, Austin J           13 TS-MR                1:14.90    1:18.92        
                  37.95     1:18.92 (40.97)                                        
 
Boys 13 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:33.39  13 JO
              2:33.40  13 SMAX
              2:47.89  13 SILV
 Meet Qualifying 13:  2:33.41 - 2:47.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 McManus, Matthew G        13 TS-MR                2:36.33    2:25.00 JO+    
                  32.99     1:09.29 (36.30)     1:47.93 (38.64)     2:25.00 (37.07)
  2 Fayngersh, David N        13 LIAC-MR              2:34.49    2:31.90 JO+    
                  34.43     1:12.44 (38.01)     1:53.49 (41.05)     2:31.90 (38.41)
SILV - Division  
  1 Vinciguerra, Vincent X    13 TVSC-MR              2:40.93    2:37.96 SILV   
                  35.03     1:14.88 (39.85)     1:56.40 (41.52)     2:37.96 (41.56)
  2 Andersen, Frankie         13 SSC-MR               2:44.76    2:45.28 SILV   
                  38.08     1:21.47 (43.39)     2:04.34 (42.87)     2:45.28 (40.94)
  3 O'Donnell, Curran         13 EHY-MR               2:38.77    2:45.56 SILV   
                  35.86     1:16.96 (41.10)     2:00.00 (43.04)     2:45.56 (45.56)
  4 Wolfe, Austin J           13 TS-MR                2:47.02    2:45.61 SILV   
                  38.64     1:21.22 (42.58)     2:03.76 (42.54)     2:45.61 (41.85)
  5 Hansen, Lance             13 TS-MR                2:43.64    2:46.38 SILV   
                  37.87     1:20.44 (42.57)     2:03.93 (43.49)     2:46.38 (42.45)
Non-Award Division  
  1 Schimmel, Dylan R         13 LBA-MR               2:46.30    2:47.92        
                  37.50     1:20.71 (43.21)     2:05.25 (44.54)     2:47.92 (42.67)
  2 Boutin, Dylan             13 LIAC-MR              2:46.81    2:47.94        
                  38.53     1:22.25 (43.72)     2:05.74 (43.49)     2:47.94 (42.20)
  3 Hall III, Richie D        13 TVSC-MR              2:46.01    2:49.61        
                  38.61     1:21.79 (43.18)     2:05.76 (43.97)     2:49.61 (43.85)
 
Boys 13 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.69  13 JO
              1:01.70  13 SMAX
              1:07.09  13 SILV
 Meet Qualifying 13:  1:01.71 - 1:07.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Park, Timothy             13 TS-MR                1:02.35    1:02.50 SILV   
                  29.01     1:02.50 (33.49)                                        
  2 Brown, Connor K           13 TS-MR                1:04.27    1:02.80 SILV   
                  29.62     1:02.80 (33.18)                                        
  3 Angelou, David J          13 LIAC-MR              1:03.27    1:03.05 SILV   
                  29.73     1:03.05 (33.32)                                        
  4 Scalia, Anthony D         13 TVSC-MR              1:04.28    1:04.57 SILV   
                  30.46     1:04.57 (34.11)                                        
  5 Shapiro, Ryan J           13 LBA-MR               1:05.08    1:04.65 SILV   
                  30.15     1:04.65 (34.50)                                        
  6 Buchen, Max H             13 TVSC-MR              1:05.39    1:05.00 SILV   
                  30.59     1:05.00 (34.41)                                        
  7 Klaric, Zander W          13 TVSC-MR              1:04.80    1:06.50 SILV   
                  29.99     1:06.50 (36.51)                                        
  8 Kopec, Ernest R           13 FA-MR                1:06.27    1:06.62 SILV   
                  31.15     1:06.62 (35.47)                                        
Non-Award Division  
  1 Keene, Jack W             13 LIAC-MR              1:07.05    1:07.34        
                  31.27     1:07.34 (36.07)                                        
  2 Young, Aaron M            13 SSC-MR               1:06.48    1:08.15        
                  31.88     1:08.15 (36.27)                                        
  3 Dugo, Jesse D             13 WISC-MR              1:06.39    1:09.94        
                  32.68     1:09.94 (37.26)                                        
 
Boys 13 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:20.39  13 JO
              2:20.40  13 SMAX
              2:29.59  13 SILV
 Meet Qualifying 13:  2:20.41 - 2:29.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Angelou, David J          13 LIAC-MR              2:21.91    2:17.66 JO+    
                  30.13     1:04.47 (34.34)     1:41.26 (36.79)     2:17.66 (36.40)
  2 Yuk, Bryan *              13 TS-MR                2:23.67    2:18.25 JO+    
                  30.47     1:06.09 (35.62)     1:42.57 (36.48)     2:18.25 (35.68)
SILV - Division  
  1 Buchen, Max H             13 TVSC-MR              2:27.61    2:22.18 SILV   
                  31.68     1:06.74 (35.06)     1:44.98 (38.24)     2:22.18 (37.20)
  2 Brown, Connor K           13 TS-MR                2:24.84    2:23.16 SILV   
                  31.11     1:06.93 (35.82)     1:46.08 (39.15)     2:23.16 (37.08)
  3 Nasta, Mike V             13 SSC-MR               2:28.53    2:23.94 SILV   
                  31.43     1:09.50 (38.07)     1:47.94 (38.44)     2:23.94 (36.00)
  4 Park, Timothy             13 TS-MR                2:22.85    2:26.73 SILV   
                  30.79     1:08.06 (37.27)     1:47.82 (39.76)     2:26.73 (38.91)
 
Boys 13 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
              2:15.39  13 JO
              2:15.40  13 SMAX
              2:31.09  13 SILV
 Meet Qualifying 13:  2:15.41 - 2:31.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Vinciguerra, Vincent X    13 TVSC-MR              2:16.84    2:14.65 JO+    
                  29.64     1:03.86 (34.22)     1:44.67 (40.81)     2:14.65 (29.98)
  2 Andersen, Frankie         13 SSC-MR               2:17.02    2:15.08 JO+    
                  29.11     1:05.44 (36.33)     1:46.75 (41.31)     2:15.08 (28.33)
  3 Nasta, Mike V             13 SSC-MR               2:17.42    2:15.30 JO+    
                  28.90     1:02.00 (33.10)     1:46.12 (44.12)     2:15.30 (29.18)
SILV - Division  
  1 Buchen, Max H             13 TVSC-MR              2:20.29    2:18.35 SILV   
                  30.85     1:09.08 (38.23)     1:47.16 (38.08)     2:18.35 (31.19)
  2 Fayngersh, Ramiel M       13 LIAC-MR              2:17.41    2:20.31 SILV   
                  30.61     1:07.61 (37.00)     1:48.22 (40.61)     2:20.31 (32.09)
  3 Leroy, Pierre             13 HYB-MR               2:17.89    2:22.28 SILV   
                  29.92     1:08.30 (38.38)     1:49.42 (41.12)     2:22.28 (32.86)
  4 Fayngersh, David N        13 LIAC-MR              2:17.00    2:23.60 SILV   
                  33.50     1:10.44 (36.94)     1:50.57 (40.13)     2:23.60 (33.03)
  5 Angelou, David J          13 LIAC-MR              2:24.13    2:24.29 SILV   
                  30.93     1:07.99 (37.06)     1:52.00 (44.01)     2:24.29 (32.29)
  6 Kopec, Ernest R           13 FA-MR                2:25.72    2:24.99 SILV   
                  30.53     1:07.77 (37.24)     1:54.43 (46.66)     2:24.99 (30.56)
  7 Londono, Nick G           13 TVSC-MR              2:19.11    2:25.39 SILV   
                  29.67     1:06.53 (36.86)     1:52.64 (46.11)     2:25.39 (32.75)
  8 Kong, Jason               13 LIAC-MR              2:28.30    2:26.31 SILV   
                  32.88     1:11.17 (38.29)     1:54.36 (43.19)     2:26.31 (31.95)
  9 Hall III, Richie D        13 TVSC-MR              2:26.32    2:26.93 SILV   
                  32.45     1:10.07 (37.62)     1:54.60 (44.53)     2:26.93 (32.33)
 10 Hansen, Lance             13 TS-MR                2:26.20    2:27.87 SILV   
                  33.25     1:09.96 (36.71)     1:54.18 (44.22)     2:27.87 (33.69)
 11 Young, Aaron M            13 SSC-MR               2:26.29    2:28.14 SILV   
                  31.82     1:10.00 (38.18)     1:53.70 (43.70)     2:28.14 (34.44)
 12 Keene, Jack W             13 LIAC-MR              2:25.85    2:28.60 SILV   
                  31.67     1:09.23 (37.56)     1:54.76 (45.53)     2:28.60 (33.84)
 13 Klaric, Zander W          13 TVSC-MR              2:30.41    2:28.76 SILV   
                  30.60     1:09.01 (38.41)     1:53.19 (44.18)     2:28.76 (35.57)
 14 Scalia, Anthony D         13 TVSC-MR              2:25.86    2:29.22 SILV   
                  31.77     1:09.00 (37.23)     1:56.19 (47.19)     2:29.22 (33.03)
 15 Boutin, Dylan             13 LIAC-MR              2:30.90    2:29.87 SILV   
                  32.47     1:10.84 (38.37)     1:55.09 (44.25)     2:29.87 (34.78)
 16 Shapiro, Ryan J           13 LBA-MR               2:27.23    2:30.44 SILV   
                  30.90     1:10.31 (39.41)     1:55.51 (45.20)     2:30.44 (34.93)
Non-Award Division  
  1 O'Donnell, Curran         13 EHY-MR               2:29.80    2:31.19        
                  34.53     1:13.52 (38.99)     1:57.24 (43.72)     2:31.19 (33.95)
 
Boys 13 Year Olds 400 Yard IM
===============================================================================
              4:47.79  13 JO
              4:47.80  13 SMAX
              5:09.79  13 SILV
 Meet Qualifying 13:  4:47.81 - 5:09.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Buchen, Max H             13 TVSC-MR              4:50.46    4:48.15 SILV   
                  30.92     1:06.47 (35.55)     1:45.06 (38.59)     2:22.61 (37.55)
        3:00.90 (38.29)     3:40.80 (39.90)     4:15.35 (34.55)     4:48.15 (32.80)
  2 Fayngersh, David N        13 LIAC-MR              4:56.87    4:49.43 SILV   
                  32.14     1:10.98 (38.84)     1:47.49 (36.51)     2:24.04 (36.55)
        3:02.19 (38.15)     3:42.60 (40.41)     4:16.88 (34.28)     4:49.43 (32.55)
  3 Nasta, Mike V             13 SSC-MR               5:05.25    4:56.92 SILV   
                  31.27     1:08.08 (36.81)     1:45.59 (37.51)     2:21.41 (35.82)
        3:06.65 (45.24)     3:51.80 (45.15)     4:24.65 (32.85)     4:56.92 (32.27)
  4 Angelou, David J          13 LIAC-MR              5:00.08    4:58.47 SILV   
                  31.69     1:07.48 (35.79)     1:45.15 (37.67)     2:22.24 (37.09)
        3:07.29 (45.05)     3:52.55 (45.26)     4:25.87 (33.32)     4:58.47 (32.60)
  5 Keene, Jack W             13 LIAC-MR              5:05.68    5:03.03 SILV   
                  32.33     1:09.98 (37.65)     1:47.39 (37.41)     2:24.52 (37.13)
        3:09.73 (45.21)     3:55.90 (46.17)     4:29.40 (33.50)     5:03.03 (33.63)
  6 Hall III, Richie D        13 TVSC-MR              5:04.79    5:05.33 SILV   
                  31.97     1:09.61 (37.64)     1:48.40 (38.79)     2:27.18 (38.78)
        3:11.50 (44.32)     3:56.57 (45.07)     4:31.04 (34.47)     5:05.33 (34.29)
  7 Kong, Jason               13 LIAC-MR              5:07.27    5:07.05 SILV   
                  34.47     1:12.51 (38.04)     1:52.52 (40.01)     2:32.35 (39.83)
        3:16.58 (44.23)     4:01.38 (44.80)     4:35.40 (34.02)     5:07.05 (31.65)
Non-Award Division  
 -- Yuk, Bryan *              13 TS-MR                4:54.81         DQ        
      Delay initiating turn - back
                  30.21     1:06.34 (36.13)     1:44.89 (38.55)     2:22.95 (38.06)
        3:03.35 (40.40)     3:44.79 (41.44)     4:20.04 (35.25)          DQ (34.69)
 
Boys 14 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.39  14 JO
                24.40  14 SMAX
                26.79  14 SILV
 Meet Qualifying 14:  24.41 - 26.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Szypula, Matthew          14 TS-MR                  24.96      24.36 JO+    
SILV - Division  
  1 Huh, Thomas M             14 LIAC-MR                24.51      24.44 SILV   
  2 Jang, Michael             14 TS-MR                  24.77      24.57 SILV   
  3 Tanner, Jacob D           14 SSC-MR                 24.80      24.61 SILV   
  4 Ting, Andrew              14 LIAC-MR                25.15      25.57 SILV   
  5 Albert, Adam              14 TVSC-MR                26.28      25.68 SILV   
  6 Varrichio, Chris R        14 SSC-MR                 25.16      25.69 SILV   
  7 Vavalle, Antonio          14 TVSC-MR                25.36      25.77 SILV   
  8 DeFranco, Gregory J       14 LIAC-MR                26.01      25.78 SILV   
  9 Tsai, Leonardo            14 SSC-MR                 24.93      25.94 SILV   
 10 Souidi, Samir M           14 LBA-MR                 25.41      26.22 SILV   
 11 Reynolds, Ian             14 HAA-MR                 26.60      26.23 SILV   
 12 Boutin, Lucca A           14 LIAC-MR                26.10      26.26 SILV   
 13 Cash, James P             14 LIAC-MR                26.61      26.27 SILV   
 14 Larice, Jonathan          14 HYB-MR                 26.50      26.60 SILV   
Non-Award Division  
  1 Cuevas, Rico G            14 FA-MR                  25.75      26.86        
  2 Viollis, Michael          14 SSC-MR                 26.25      26.98        
  3 Pabisch, Brian A          14 TS-MR                  26.17      27.22        
  4 Kalenja, Keno             14 IA-MR                  26.12      27.25        
  5 Piver, Daniel             14 EHY-MR                 26.57      27.48        
  6 Buono, Thomas J           14 IA-MR                  26.49      27.70        
 
Boys 14 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.19  14 JO
                53.20  14 SMAX
                59.59  14 SILV
 Meet Qualifying 14:  53.21 - 59.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Vavalle, Antonio          14 TVSC-MR                53.58      53.01 JO+    
                  25.66       53.01 (27.35)                                        
SILV - Division  
  1 Shemetov, Daniel B        14 FA-MR                  53.60      53.71 SILV   
                  25.80       53.71 (27.91)                                        
  2 Maloney, Connor J         14 FA-MR                  57.02      54.20 SILV   
                  25.43       54.20 (28.77)                                        
  3 Tanner, Jacob D           14 SSC-MR                 53.37      54.29 SILV   
                  25.74       54.29 (28.55)                                        
  4 Varrichio, Chris R        14 SSC-MR                 54.03      54.30 SILV   
                  26.09       54.30 (28.21)                                        
  5 Ting, Andrew              14 LIAC-MR                54.66      54.54 SILV   
                  26.68       54.54 (27.86)                                        
  6 Anzalone, Brian           14 TS-MR                  53.77      54.84 SILV   
                  26.24       54.84 (28.60)                                        
  7 Huh, Thomas M             14 LIAC-MR                54.29      54.87 SILV   
                  26.20       54.87 (28.67)                                        
  8 Bibolov, Nick S           14 TVSC-MR                56.09      55.94 SILV   
                  26.62       55.94 (29.32)                                        
  9 Boutin, Lucca A           14 LIAC-MR                56.98      56.20 SILV   
                  27.62       56.20 (28.58)                                        
 10 Souidi, Samir M           14 LBA-MR                 57.99      56.49 SILV   
                  27.01       56.49 (29.48)                                        
 11 Larice, Jonathan          14 HYB-MR                 56.99      56.87 SILV   
                  27.34       56.87 (29.53)                                        
 12 Tsai, Leonardo            14 SSC-MR                 56.11      57.02 SILV   
                  27.27       57.02 (29.75)                                        
 13 Sloniewsky, Peter A       14 TVSC-MR                56.56      57.14 SILV   
                  27.63       57.14 (29.51)                                        
 14 Cash, James P             14 LIAC-MR                56.76      57.19 SILV   
                  27.51       57.19 (29.68)                                        
 15 Reynolds, Ian             14 HAA-MR                 56.80      57.33 SILV   
                  27.59       57.33 (29.74)                                        
 16 Mora, Sebastian J         14 LIAC-MR                58.76      57.76 SILV   
 17 Albert, Adam              14 TVSC-MR                58.77      58.77 SILV   
                  28.02       58.77 (30.75)                                        
 18 Kalenja, Keno             14 IA-MR                  58.41      59.08 SILV   
                  28.01       59.08 (31.07)                                        
 19 Dupree, Ryan C            14 HAA-MR                 59.04      59.17 SILV   
                  28.06       59.17 (31.11)                                        
Non-Award Division  
  1 Viollis, Michael          14 SSC-MR                 59.36      59.90        
                  29.57       59.90 (30.33)                                        
  2 Rogowsky, Benjamin N      14 TS-MR                  59.04    1:00.30        
                  28.97     1:00.30 (31.33)                                        
 -- DeFranco, Gregory J       14 LIAC-MR                57.09         DQ        
      Other
                  26.94          DQ (28.74)                                        
 
Boys 14 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:56.39  14 JO
              1:56.40  14 SMAX
              2:14.19  14 SILV
 Meet Qualifying 14:  1:56.41 - 2:14.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Varrichio, Chris R        14 SSC-MR               1:59.31    1:57.45 SILV   
                  26.42       56.36 (29.94)     1:27.31 (30.95)     1:57.45 (30.14)
  2 Ting, Andrew              14 LIAC-MR              2:00.33    1:57.84 SILV   
                  27.45       57.35 (29.90)     1:27.97 (30.62)     1:57.84 (29.87)
  3 Huh, Thomas M             14 LIAC-MR              1:59.82    1:57.97 SILV   
                  26.71       57.06 (30.35)     1:28.66 (31.60)     1:57.97 (29.31)
  4 Maloney, Connor J         14 FA-MR                2:04.45    1:59.96 SILV   
                  27.20       58.19 (30.99)     1:29.70 (31.51)     1:59.96 (30.26)
  5 Anzalone, Brian           14 TS-MR                1:57.20    1:59.98 SILV   
                  26.73       57.43 (30.70)     1:29.28 (31.85)     1:59.98 (30.70)
  6 DeFranco, Gregory J       14 LIAC-MR              2:05.56    2:00.82 SILV   
                  27.94       58.65 (30.71)     1:29.45 (30.80)     2:00.82 (31.37)
  7 Emerson, Hunter J         14 TVSC-MR              2:05.40    2:01.07 SILV   
                  28.25       59.27 (31.02)     1:30.21 (30.94)     2:01.07 (30.86)
  8 Bibolov, Nick S           14 TVSC-MR              2:04.43    2:01.39 SILV   
                  27.63       58.59 (30.96)     1:30.46 (31.87)     2:01.39 (30.93)
  9 Sloniewsky, Peter A       14 TVSC-MR              2:02.67    2:01.42 SILV   
                  28.09       58.84 (30.75)     1:30.83 (31.99)     2:01.42 (30.59)
 10 Cash, James P             14 LIAC-MR              2:01.04    2:01.46 SILV   
                  27.34       58.41 (31.07)     1:30.24 (31.83)     2:01.46 (31.22)
 11 Souidi, Samir M           14 LBA-MR               2:00.22    2:01.62 SILV   
                  27.82       58.31 (30.49)     1:30.06 (31.75)     2:01.62 (31.56)
 12 Reynolds, Ian             14 HAA-MR               2:06.39    2:02.90 SILV   
                  27.77       59.21 (31.44)     1:31.24 (32.03)     2:02.90 (31.66)
 13 Boutin, Lucca A           14 LIAC-MR              2:06.74    2:02.94 SILV   
                  28.30       59.17 (30.87)     1:30.58 (31.41)     2:02.94 (32.36)
 14 Larice, Jonathan          14 HYB-MR               2:05.76    2:03.14 SILV   
                  28.30       59.05 (30.75)     1:30.92 (31.87)     2:03.14 (32.22)
 15 Mora, Sebastian J         14 LIAC-MR              2:09.64    2:07.75 SILV   
                  27.72       58.95 (31.23)     1:34.76 (35.81)     2:07.75 (32.99)
 16 Tsai, Leonardo            14 SSC-MR               2:03.49    2:09.00 SILV   
                  29.42     1:02.32 (32.90)     1:36.00 (33.68)     2:09.00 (33.00)
 17 Cuevas, Rico G            14 FA-MR                2:02.27    2:09.91 SILV   
                  28.61     1:00.76 (32.15)     1:35.23 (34.47)     2:09.91 (34.68)
 18 Albert, Adam              14 TVSC-MR              2:08.79    2:10.67 SILV   
                  29.02     1:02.97 (33.95)     1:38.37 (35.40)     2:10.67 (32.30)
 19 Rogowsky, Benjamin N      14 TS-MR                2:10.34    2:10.96 SILV   
                  29.38     1:02.47 (33.09)     1:37.03 (34.56)     2:10.96 (33.93)
 20 Viollis, Michael          14 SSC-MR               2:09.40    2:11.19 SILV   
                  29.76     1:03.52 (33.76)     1:39.34 (35.82)     2:11.19 (31.85)
 21 Piver, Daniel             14 EHY-MR               2:13.07    2:12.37 SILV   
                  31.30     1:05.42 (34.12)     1:39.28 (33.86)     2:12.37 (33.09)
 22 Dupree, Ryan C            14 HAA-MR               2:10.46    2:12.51 SILV   
                  29.95     1:03.77 (33.82)     1:38.38 (34.61)     2:12.51 (34.13)
 23 Mantikas, Alex            14 LIAC-MR              2:12.43    2:13.89 SILV   
                  30.39     1:03.99 (33.60)     1:40.02 (36.03)     2:13.89 (33.87)
Non-Award Division  
  1 Kalenja, Keno             14 IA-MR                2:13.97    2:15.86        
                  29.61     1:05.13 (35.52)     1:41.98 (36.85)     2:15.86 (33.88)
  2 Zhang, Kevin N            14 LIAC-MR              2:11.39    2:16.31        
                  31.13     1:05.71 (34.58)     1:41.17 (35.46)     2:16.31 (35.14)
  3 Buono, Thomas J           14 IA-MR                2:12.97    2:17.49        
                  30.74     1:05.23 (34.49)     1:41.83 (36.60)     2:17.49 (35.66)
  4 Gargas, Niko A            14 LIAC-MR              2:12.48    2:22.08        
                  29.50     1:01.93 (32.43)     1:41.41 (39.48)     2:22.08 (40.67)
 
Boys 14 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:13.99  14 JO
              5:14.00  14 SMAX
              5:50.99  14 SILV
 Meet Qualifying 14:  5:14.01 - 5:50.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Anzalone, Brian           14 TS-MR                5:14.08    5:18.40 SILV   
                  27.21       58.45 (31.24)     1:31.05 (32.60)     2:03.91 (32.86)
        2:36.67 (32.76)     3:09.69 (33.02)     3:42.48 (32.79)     4:15.18 (32.70)
        4:47.88 (32.70)     5:18.40 (30.52)                                        
  2 Varrichio, Chris R        14 SSC-MR               5:30.30    5:22.92 SILV   
                  27.78       58.81 (31.03)     1:31.36 (32.55)     2:04.78 (33.42)
        2:38.19 (33.41)     3:11.42 (33.23)     3:44.88 (33.46)     4:18.50 (33.62)
        4:51.31 (32.81)     5:22.92 (31.61)                                        
  3 Cash, James P             14 LIAC-MR              5:32.32    5:24.44 SILV   
                  28.41       59.97 (31.56)     1:32.93 (32.96)     2:06.09 (33.16)
        2:39.02 (32.93)     3:12.64 (33.62)     3:46.47 (33.83)     4:19.78 (33.31)
        4:52.79 (33.01)     5:24.44 (31.65)                                        
  4 Sloniewsky, Peter A       14 TVSC-MR              5:15.89    5:24.71 SILV   
                  28.64     1:00.55 (31.91)     1:33.21 (32.66)     2:06.37 (33.16)
        2:39.95 (33.58)     3:13.93 (33.98)     3:47.07 (33.14)     4:20.59 (33.52)
        4:52.91 (32.32)     5:24.71 (31.80)                                        
  5 Souidi, Samir M           14 LBA-MR               5:37.21    5:28.81 SILV   
                  28.58     1:00.50 (31.92)     1:18.43 (17.93)     2:07.94 (49.51)
        2:42.06 (34.12)     3:15.56 (33.50)     3:49.56 (34.00)     4:23.51 (33.95)
        4:56.71 (33.20)     5:28.81 (32.10)                                        
  6 Honan, Quin J             14 SSC-MR               5:30.76    5:30.01 SILV   
                  27.78       59.35 (31.57)     1:32.01 (32.66)     2:05.46 (33.45)
        2:38.73 (33.27)     3:13.06 (34.33)     3:47.04 (33.98)     4:21.84 (34.80)
        4:56.45 (34.61)     5:30.01 (33.56)                                        
  7 Shemetov, Daniel B        14 FA-MR                5:34.37    5:32.58 SILV   
                  27.71       59.25 (31.54)     1:33.21 (33.96)     2:07.06 (33.85)
        2:41.39 (34.33)     3:15.76 (34.37)     3:50.19 (34.43)     4:25.30 (35.11)
        4:59.72 (34.42)     5:32.58 (32.86)                                        
  8 Larice, Jonathan          14 HYB-MR               5:33.60    5:32.82 SILV   
                  28.13       59.60 (31.47)     1:31.88 (32.28)     2:05.45 (33.57)
        2:39.19 (33.74)     3:13.61 (34.42)     3:48.34 (34.73)     4:23.55 (35.21)
        4:58.64 (35.09)     5:32.82 (34.18)                                        
  9 DeFranco, Gregory J       14 LIAC-MR              5:44.82    5:33.80 SILV   
                  27.92       59.21 (31.29)     1:31.73 (32.52)     2:05.32 (33.59)
        2:39.00 (33.68)     3:13.39 (34.39)     3:48.00 (34.61)     4:23.54 (35.54)
      5:33.80 (1:10.26)                                                            
 10 Rogowsky, Benjamin N      14 TS-MR                5:50.65    5:42.86 SILV   
                   6.14   1:36.88 (1:30.74)     2:11.84 (34.96)     2:48.08 (36.24)
        3:22.14 (34.06)     3:57.78 (35.64)     4:34.37 (36.59)     5:09.39 (35.02)
        5:42.86 (33.47)                                                            
 11 Mora, Sebastian J         14 LIAC-MR              5:38.08    5:43.27 SILV   
                  27.94       59.36 (31.42)     1:33.26 (33.90)     2:08.51 (35.25)
        2:43.97 (35.46)     3:19.37 (35.40)     3:54.63 (35.26)     4:30.99 (36.36)
        5:07.49 (36.50)     5:43.27 (35.78)                                        
 12 Viollis, Michael          14 SSC-MR               5:50.73    5:48.46 SILV   
                1:04.75     1:40.02 (35.27)     2:16.39 (36.37)     2:52.35 (35.96)
        3:28.28 (35.93)     4:03.53 (35.25)     4:40.49 (36.96)     5:16.52 (36.03)
        5:48.46 (31.94)                                                            
 
Boys 14 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:01.19  14 JO
              1:01.20  14 SMAX
              1:08.29  14 SILV
 Meet Qualifying 14:  1:01.21 - 1:08.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Huh, Thomas M             14 LIAC-MR              1:01.61    1:00.43 JO+    
SILV - Division  
  1 Tanner, Jacob D           14 SSC-MR               1:02.27    1:01.61 SILV   
                  28.85     1:01.61 (32.76)                                        
  2 Emerson, Hunter J         14 TVSC-MR              1:02.72    1:02.15 SILV   
                  30.59     1:02.15 (31.56)                                        
  3 Souidi, Samir M           14 LBA-MR               1:02.56    1:02.77 SILV   
                  30.27     1:02.77 (32.50)                                        
  4 Sloniewsky, Peter A       14 TVSC-MR              1:02.57    1:02.94 SILV   
                  30.90     1:02.94 (32.04)                                        
  5 Varuolo, Kyle R           14 IA-MR                1:04.79    1:04.05 SILV   
                  30.88     1:04.05 (33.17)                                        
  6 Golduber, Ethan L         14 LIAC-MR              1:06.26    1:05.72 SILV   
                  31.03     1:05.72 (34.69)                                        
  7 Dupree, Ryan C            14 HAA-MR               1:05.30    1:06.48 SILV   
                  32.34     1:06.48 (34.14)                                        
  8 Albert, Adam              14 TVSC-MR              1:06.99    1:07.25 SILV   
                  32.95     1:07.25 (34.30)                                        
  9 Tsai, Leonardo            14 SSC-MR               1:03.66    1:07.27 SILV   
                  32.05     1:07.27 (35.22)                                        
 10 Maguire, Joe T            14 WISC-MR              1:08.07    1:07.79 SILV   
 11 Mantikas, Alex            14 LIAC-MR              1:07.50    1:07.94 SILV   
                  33.68     1:07.94 (34.26)                                        
 12 Buono, Thomas J           14 IA-MR                1:05.84    1:08.12 SILV   
                  33.53     1:08.12 (34.59)                                        
Non-Award Division  
  1 Cuevas, Rico G            14 FA-MR                1:03.89    1:08.67        
                  32.13     1:08.67 (36.54)                                        
  1 Viollis, Michael          14 SSC-MR               1:07.70    1:08.67        
                  33.82     1:08.67 (34.85)                                        
 
Boys 14 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:11.89  14 JO
              2:11.90  14 SMAX
              2:27.09  14 SILV
 Meet Qualifying 14:  2:11.91 - 2:27.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Huh, Thomas M             14 LIAC-MR              2:12.60    2:11.35 JO+    
                  30.89     1:04.68 (33.79)     1:38.14 (33.46)     2:11.35 (33.21)
SILV - Division  
  1 Souidi, Samir M           14 LBA-MR               2:17.36    2:14.76 SILV   
                  31.40     1:05.82 (34.42)     1:41.18 (35.36)     2:14.76 (33.58)
  2 Shemetov, Daniel B        14 FA-MR                2:19.89    2:14.91 SILV   
                  31.96     1:05.81 (33.85)     1:40.95 (35.14)     2:14.91 (33.96)
  3 Boutin, Lucca A           14 LIAC-MR              2:17.99    2:15.01 SILV   
                  31.94     1:06.03 (34.09)     1:40.45 (34.42)     2:15.01 (34.56)
  4 Anzalone, Brian           14 TS-MR                2:13.80    2:16.02 SILV   
                  32.04     1:06.23 (34.19)     1:41.56 (35.33)     2:16.02 (34.46)
  5 Ting, Andrew              14 LIAC-MR              2:24.46    2:17.03 SILV   
                  32.60     1:06.73 (34.13)     1:42.21 (35.48)     2:17.03 (34.82)
  6 Tanner, Jacob D           14 SSC-MR               2:17.57    2:17.58 SILV   
                  31.99     1:06.76 (34.77)     1:42.31 (35.55)     2:17.58 (35.27)
  7 Varuolo, Kyle R           14 IA-MR                2:19.94    2:19.61 SILV   
                  31.41     1:06.71 (35.30)     1:44.01 (37.30)     2:19.61 (35.60)
  8 Cash, James P             14 LIAC-MR              2:23.15    2:23.25 SILV   
                  33.75     1:10.69 (36.94)     1:47.97 (37.28)     2:23.25 (35.28)
  9 Dupree, Ryan C            14 HAA-MR               2:24.30    2:23.73 SILV   
                  34.14     1:10.96 (36.82)     1:48.53 (37.57)     2:23.73 (35.20)
 10 Mantikas, Alex            14 LIAC-MR              2:23.82    2:25.31 SILV   
                  33.87     1:10.47 (36.60)     1:48.96 (38.49)     2:25.31 (36.35)
 11 Tsai, Leonardo            14 SSC-MR               2:21.42    2:25.47 SILV   
                  34.11     1:10.93 (36.82)     1:48.48 (37.55)     2:25.47 (36.99)
Non-Award Division  
  1 Viollis, Michael          14 SSC-MR               2:25.80    2:27.47        
                  35.19     1:13.22 (38.03)     1:52.37 (39.15)     2:27.47 (35.10)
 
Boys 14 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:08.69  14 JO
              1:08.70  14 SMAX
              1:16.69  14 SILV
 Meet Qualifying 14:  1:08.71 - 1:16.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Preston, Liam J           14 TVSC-MR              1:11.10    1:07.58 JO+    
                  31.52     1:07.58 (36.06)                                        
  2 Emerson, Hunter J         14 TVSC-MR              1:10.73    1:08.57 JO+    
                  32.38     1:08.57 (36.19)                                        
SILV - Division  
  1 Boutin, Lucca A           14 LIAC-MR              1:08.73    1:09.33 SILV   
                  32.69     1:09.33 (36.64)                                        
  2 Varrichio, Chris R        14 SSC-MR               1:10.10    1:09.77 SILV   
                  33.30     1:09.77 (36.47)                                        
  3 Bibolov, Nick S           14 TVSC-MR              1:11.79    1:10.71 SILV   
                  33.61     1:10.71 (37.10)                                        
  4 Vavalle, Antonio          14 TVSC-MR              1:14.38    1:11.44 SILV   
                  33.79     1:11.44 (37.65)                                        
  5 Anzalone, Brian           14 TS-MR                1:10.48    1:11.99 SILV   
                  33.38     1:11.99 (38.61)                                        
  6 Szypula, Matthew          14 TS-MR                1:14.62    1:13.74 SILV   
                  35.33     1:13.74 (38.41)                                        
  7 DeFranco, Gregory J       14 LIAC-MR              1:14.25    1:14.27 SILV   
                  35.49     1:14.27 (38.78)                                        
Non-Award Division  
  1 Rogowsky, Benjamin N      14 TS-MR                1:15.96    1:21.24        
                  37.58     1:21.24 (43.66)                                        
  2 Gargas, Niko A            14 LIAC-MR              1:16.18    1:22.22        
                  38.73     1:22.22 (43.49)                                        
 
Boys 14 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:29.39  14 JO
              2:29.40  14 SMAX
              2:47.89  14 SILV
 Meet Qualifying 14:  2:29.41 - 2:47.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Varrichio, Chris R        14 SSC-MR               2:31.07    2:29.79 SILV   
                  33.65     1:11.45 (37.80)     1:50.88 (39.43)     2:29.79 (38.91)
  2 Boutin, Lucca A           14 LIAC-MR              2:31.80    2:31.23 SILV   
                  34.72     1:13.00 (38.28)     1:52.33 (39.33)     2:31.23 (38.90)
  3 Bibolov, Nick S           14 TVSC-MR              2:31.52    2:33.87 SILV   
                  33.86     1:12.52 (38.66)     1:53.09 (40.57)     2:33.87 (40.78)
  4 Szypula, Matthew          14 TS-MR                2:34.76    2:34.80 SILV   
                  34.74     1:13.55 (38.81)     1:54.18 (40.63)     2:34.80 (40.62)
  5 Anzalone, Brian           14 TS-MR                2:34.76    2:35.96 SILV   
                  34.12     1:14.31 (40.19)     1:55.54 (41.23)     2:35.96 (40.42)
  6 Vavalle, Antonio          14 TVSC-MR              2:45.59    2:36.86 SILV   
                  35.32     1:15.99 (40.67)     1:57.00 (41.01)     2:36.86 (39.86)
  7 DeFranco, Gregory J       14 LIAC-MR              2:37.87    2:37.73 SILV   
                  36.60     1:16.24 (39.64)     1:58.02 (41.78)     2:37.73 (39.71)
  8 Huh, Thomas M             14 LIAC-MR              2:42.69    2:39.91 SILV   
                  35.81     1:16.61 (40.80)     1:58.60 (41.99)     2:39.91 (41.31)
  9 Tsai, Leonardo            14 SSC-MR               2:32.36    2:40.59 SILV   
                  35.03     1:15.97 (40.94)     1:58.16 (42.19)     2:40.59 (42.43)
 10 Ting, Andrew              14 LIAC-MR              2:46.40    2:42.53 SILV   
                  37.87     1:18.35 (40.48)     1:59.98 (41.63)     2:42.53 (42.55)
 11 Shemetov, Daniel B        14 FA-MR                2:43.59    2:45.96 SILV   
                  36.58     1:18.47 (41.89)     2:03.42 (44.95)     2:45.96 (42.54)
 12 Sloniewsky, Peter A       14 TVSC-MR              2:45.18    2:46.59 SILV   
                  38.65     1:21.05 (42.40)     2:03.89 (42.84)     2:46.59 (42.70)
Non-Award Division  
  1 Rogowsky, Benjamin N      14 TS-MR                2:44.91    2:48.25        
                  38.06     1:20.86 (42.80)     2:04.57 (43.71)     2:48.25 (43.68)
 
Boys 14 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                59.69  14 JO
                59.70  14 SMAX
              1:07.09  14 SILV
 Meet Qualifying 14:  59.71 - 1:07.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Ting, Andrew              14 LIAC-MR              1:01.53      59.28 JO+    
                  28.39       59.28 (30.89)                                        
SILV - Division  
  1 Szypula, Matthew          14 TS-MR                1:02.00    1:00.32 SILV   
                  27.50     1:00.32 (32.82)                                        
  2 Vavalle, Antonio          14 TVSC-MR              1:02.26    1:01.33 SILV   
                  28.66     1:01.33 (32.67)                                        
  3 Huh, Thomas M             14 LIAC-MR              1:03.88    1:01.80 SILV   
                  29.33     1:01.80 (32.47)                                        
  4 Bibolov, Nick S           14 TVSC-MR              1:03.05    1:02.29 SILV   
                  28.82     1:02.29 (33.47)                                        
  5 Emerson, Hunter J         14 TVSC-MR              1:01.59    1:03.28 SILV   
  6 Sloniewsky, Peter A       14 TVSC-MR              1:05.04    1:03.88 SILV   
                  30.12     1:03.88 (33.76)                                        
  7 Anzalone, Brian           14 TS-MR                1:04.87    1:03.93 SILV   
                  29.58     1:03.93 (34.35)                                        
  8 Larice, Jonathan          14 HYB-MR               1:04.09    1:04.43 SILV   
                  30.42     1:04.43 (34.01)                                        
  9 Mora, Sebastian J         14 LIAC-MR              1:06.87    1:04.83 SILV   
                  29.58     1:04.83 (35.25)                                        
 10 Reynolds, Ian             14 HAA-MR               1:04.93    1:05.10 SILV   
                  30.64     1:05.10 (34.46)                                        
 11 Varuolo, Kyle R           14 IA-MR                1:06.50    1:06.49 SILV   
                  30.93     1:06.49 (35.56)                                        
Non-Award Division  
  1 Cuevas, Rico G            14 FA-MR                1:04.83    1:08.41        
                  32.02     1:08.41 (36.39)                                        
 
Boys 14 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:16.39  14 JO
              2:16.40  14 SMAX
              2:29.59  14 SILV
 Meet Qualifying 14:  2:16.41 - 2:29.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Jang, Michael             14 TS-MR                2:21.22    2:06.88 JO+    
                  27.70       59.49 (31.79)     1:32.60 (33.11)     2:06.88 (34.28)
  2 Vavalle, Antonio          14 TVSC-MR              2:20.99    2:15.82 JO+    
                  29.37     1:03.71 (34.34)     1:39.47 (35.76)     2:15.82 (36.35)
SILV - Division  
  1 Sloniewsky, Peter A       14 TVSC-MR              2:18.39    2:19.18 SILV   
                  30.70     1:05.49 (34.79)     1:42.90 (37.41)     2:19.18 (36.28)
  2 Reynolds, Ian             14 HAA-MR               2:29.25    2:27.40 SILV   
                  30.94     1:09.08 (38.14)     1:47.97 (38.89)     2:27.40 (39.43)
  3 Honan, Quin J             14 SSC-MR               2:23.42    2:27.61 SILV   
                  29.56     1:05.18 (35.62)     1:45.80 (40.62)     2:27.61 (41.81)
 
Boys 14 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
              2:11.39  14 JO
              2:11.40  14 SMAX
              2:31.09  14 SILV
 Meet Qualifying 14:  2:11.41 - 2:31.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boutin, Lucca A           14 LIAC-MR              2:12.86    2:11.90 SILV   
                  27.84     1:01.61 (33.77)     1:40.71 (39.10)     2:11.90 (31.19)
  2 Tanner, Jacob D           14 SSC-MR               2:12.67    2:12.15 SILV   
                  26.89     1:00.71 (33.82)     1:40.90 (40.19)     2:12.15 (31.25)
  3 Varrichio, Chris R        14 SSC-MR               2:13.82    2:12.17 SILV   
                  28.93     1:02.93 (34.00)     1:41.49 (38.56)     2:12.17 (30.68)
  4 Vavalle, Antonio          14 TVSC-MR              2:14.23    2:13.30 SILV   
                  28.65     1:02.97 (34.32)     1:43.73 (40.76)     2:13.30 (29.57)
  5 Anzalone, Brian           14 TS-MR                2:13.98    2:16.35 SILV   
                  29.81     1:04.74 (34.93)     1:46.65 (41.91)     2:16.35 (29.70)
  6 Ting, Andrew              14 LIAC-MR              2:18.14    2:16.76 SILV   
                  29.21     1:04.11 (34.90)     1:47.27 (43.16)     2:16.76 (29.49)
  7 Sloniewsky, Peter A       14 TVSC-MR              2:16.36    2:19.42 SILV   
                  30.63     1:04.58 (33.95)     1:48.05 (43.47)     2:19.42 (31.37)
  8 Bibolov, Nick S           14 TVSC-MR              2:20.61    2:19.92 SILV   
                  28.74     1:07.15 (38.41)     1:47.30 (40.15)     2:19.92 (32.62)
  9 Cash, James P             14 LIAC-MR              2:21.53    2:20.97 SILV   
                  30.75     1:06.87 (36.12)     1:48.35 (41.48)     2:20.97 (32.62)
 10 Mora, Sebastian J         14 LIAC-MR              2:25.98    2:23.57 SILV   
                  29.93     1:08.38 (38.45)     1:51.35 (42.97)     2:23.57 (32.22)
 11 Mantikas, Alex            14 LIAC-MR              2:27.84    2:25.70 SILV   
                  32.12     1:09.76 (37.64)     1:53.01 (43.25)     2:25.70 (32.69)
 12 Varuolo, Kyle R           14 IA-MR                2:24.03    2:26.39 SILV   
                  29.85     1:07.04 (37.19)     1:52.34 (45.30)     2:26.39 (34.05)
 13 Rogowsky, Benjamin N      14 TS-MR                2:28.30    2:28.04 SILV   
                  32.84     1:10.64 (37.80)     1:55.40 (44.76)     2:28.04 (32.64)
 14 Larice, Jonathan          14 HYB-MR               2:25.00    2:28.15 SILV   
                  31.88     1:11.98 (40.10)     1:56.42 (44.44)     2:28.15 (31.73)
 15 Viollis, Michael          14 SSC-MR               2:26.70    2:28.39 SILV   
                  32.05     1:10.00 (37.95)     1:56.47 (46.47)     2:28.39 (31.92)
 16 Dupree, Ryan C            14 HAA-MR               2:29.85    2:29.36 SILV   
                  31.78     1:09.23 (37.45)     1:54.54 (45.31)     2:29.36 (34.82)
 17 Piver, Daniel             14 EHY-MR               2:29.37    2:30.14 SILV   
                  31.94     1:13.12 (41.18)     1:56.89 (43.77)     2:30.14 (33.25)
 18 Albert, Adam              14 TVSC-MR              2:27.99    2:30.89 SILV   
                  31.79     1:10.66 (38.87)     1:57.78 (47.12)     2:30.89 (33.11)
Non-Award Division  
  1 Buono, Thomas J           14 IA-MR                2:27.72    2:31.25        
                                1:13.86 ( )     1:58.06 (44.20)     2:31.25 (33.19)
  2 Pabisch, Brian A          14 TS-MR                2:26.75    2:31.89        
                  36.01     1:13.86 (37.85)     1:57.53 (43.67)     2:31.89 (34.36)
 -- DeFranco, Gregory J       14 LIAC-MR              2:25.29         DQ        
      Delay of meet - Misc
 
Boys 14 Year Olds 400 Yard IM
===============================================================================
              4:39.79  14 JO
              4:39.80  14 SMAX
              5:09.79  14 SILV
 Meet Qualifying 14:  4:39.81 - 5:09.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Vavalle, Antonio          14 TVSC-MR              4:43.48    4:39.93 SILV   
                  28.23     1:01.76 (33.53)     1:37.41 (35.65)     2:12.30 (34.89)
        2:54.93 (42.63)     3:38.28 (43.35)     4:09.92 (31.64)     4:39.93 (30.01)
  2 Varrichio, Chris R        14 SSC-MR               4:43.71    4:42.85 SILV   
                  29.60     1:05.43 (35.83)     1:40.98 (35.55)     2:16.44 (35.46)
        2:56.23 (39.79)     3:37.01 (40.78)     4:10.35 (33.34)     4:42.85 (32.50)
  3 Sloniewsky, Peter A       14 TVSC-MR              4:42.48    4:46.42 SILV   
                  29.50     1:03.30 (33.80)     1:38.10 (34.80)     2:13.00 (34.90)
        2:57.79 (44.79)     3:42.48 (44.69)     4:14.84 (32.36)     4:46.42 (31.58)
  4 Anzalone, Brian           14 TS-MR                4:47.89    4:47.47 SILV   
                  29.97     1:07.50 (37.53)     1:42.15 (34.65)     2:17.83 (35.68)
        2:59.73 (41.90)     3:43.17 (43.44)     4:15.22 (32.05)     4:47.47 (32.25)
Non-Award Division  
 -- Shemetov, Daniel B        14 FA-MR                5:00.84         DQ        
      Stroke Infraction - IM
                  30.28     1:06.33 (36.05)     1:44.37 (38.04)     2:21.93 (37.56)
        3:06.92 (44.99)     3:53.47 (46.55)     4:26.83 (33.36)          DQ (32.71)
 
Boys 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                23.79  AGTC
                23.80  SMAX
                25.19  SILV
 Meet Qualifying:  23.81 - 25.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Rodgers, CJ J             16 LIAC-MR                24.59      23.85 SILV   
  2 Ormond, Garrett E         17 IA-MR                  23.91      24.01 SILV   
  3 Wilson, Elijah A          16 WISC-MR                24.10      24.20 SILV   
  4 Quiceno, Sebastian A      16 UN-MR                  24.94      24.28 SILV   
  5 Gorman, Kyle              16 CSDC-MR                24.44      24.36 SILV   
  6 Chiarella, Richie J       15 TVSC-MR                24.47      24.37 SILV   
  7 Falcone, Michael J        15 UN-MR                  24.10      24.39 SILV   
  8 Lee, Joshua S             16 TS-MR                  24.94      24.42 SILV   
  9 Berenshteyn, Eric         15 LIAC-MR                23.95      24.52 SILV   
 10 Stanzione, Jon D          16 CSDC-MR                24.06      24.58 SILV   
 10 Engel, Ryan               17 IA-MR                  23.84      24.58 SILV   
 12 Rice, Maverick D          16 CSDC-MR                24.55      24.62 SILV   
 13 Matheson, Ryan C          15 TVSC-MR                24.34      24.64 SILV   
 14 Reino, Vincent M          15 HAA-MR                 24.16      24.67 SILV   
 15 Pergan, Cole L            15 TVSC-MR                24.46      24.68 SILV   
 16 Fonseca, Casey            15 WISC-MR                24.68      24.71 SILV   
 17 Kingsley, Austin M        15 TS-MR                  24.11      24.72 SILV   
 18 Veit, Brian J             15 TVSC-MR                24.98      24.86 SILV   
 19 Burget, Andrew J          16 TS-MR                  24.27      24.87 SILV   
 19 Ramirez, Gio A            16 LIAC-MR                25.18      24.87 SILV   
 21 Attardi, Richard M        15 LIAC-MR                24.93      24.90 SILV   
 22 Verma, Austin             15 LIAC-MR                25.16      24.98 SILV   
 23 Mastrocinque, Rudy        15 TS-MR                  24.69      25.03 SILV   
 24 Combs, Sean A             17 SSC-MR                 24.85      25.04 SILV   
 25 Wang, Eric                15 TVSC-MR                24.91      25.09 SILV   
 26 Yuk, William              16 TS-MR                  23.93      25.11 SILV   
 27 Park, Samuel              15 TS-MR                  24.44      25.12 SILV   
 27 Benenati, John F          16 LIAC-MR                24.74      25.12 SILV   
 29 Schroeder, Michael        15 HAA-MR                 24.75      25.14 SILV   
Non-Award Division  
  1 Amanatides, Alexander P   17 LIAC-MR                24.78      25.63        
  2 Ortiz, Christian G        16 CSDC-MR                24.55      25.75        
  3 Valle, Matthew J          16 FA-MR                  24.91      25.83        
 -- Powell, Brett             15 WISC-MR                25.10         DQ        
      False start
 -- Wu, Kevin                 15 TS-MR                  24.13         DQ        
      Other
 
Boys 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                51.99  AGTC
                52.00  SMAX
                54.49  SILV
 Meet Qualifying:  52.01 - 54.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Lee, Joshua S             16 TS-MR                  53.13      52.23 SILV   
                  24.99       52.23 (27.24)                                        
  2 Wilson, Elijah A          16 WISC-MR                52.23      52.35 SILV   
                  25.57       52.35 (26.78)                                        
  3 Rodgers, CJ J             16 LIAC-MR                52.18      52.42 SILV   
                  24.84       52.42 (27.58)                                        
  4 Engel, Ryan               17 IA-MR                  52.60      52.47 SILV   
                  24.51       52.47 (27.96)                                        
  5 Fonseca, Casey            15 WISC-MR                52.26      52.54 SILV   
                  25.45       52.54 (27.09)                                        
  6 Matheson, Ryan C          15 TVSC-MR                53.76      52.60 SILV   
                  24.97       52.60 (27.63)                                        
  7 Rice, Maverick D          16 CSDC-MR                52.60      52.64 SILV   
                  24.88       52.64 (27.76)                                        
  8 Davis, Avery J            17 SSC-MR                 53.32      52.75 SILV   
                  25.17       52.75 (27.58)                                        
  9 Chiarella, Richie J       15 TVSC-MR                53.51      52.84 SILV   
                  25.03       52.84 (27.81)                                        
 10 Powell, Brett             15 WISC-MR                54.16      53.07 SILV   
                  25.72       53.07 (27.35)                                        
 11 Wang, Eric                15 TVSC-MR                53.76      53.19 SILV   
                  25.13       53.19 (28.06)                                        
 12 Veit, Brian J             15 TVSC-MR                54.33      53.34 SILV   
                  25.29       53.34 (28.05)                                        
 13 Burget, Andrew J          16 TS-MR                  54.17      53.50 SILV   
                  25.17       53.50 (28.33)                                        
 14 Stanzione, Jon D          16 CSDC-MR                53.08      53.55 SILV   
                  25.98       53.55 (27.57)                                        
 15 Quiceno, Sebastian A      16 UN-MR                  53.39      53.81 SILV   
                  25.86       53.81 (27.95)                                        
 16 Neuf, Austin              15 TS-MR                  54.32      53.84 SILV   
                  26.14       53.84 (27.70)                                        
 17 Ramirez, Gio A            16 LIAC-MR                53.50      54.16 SILV   
                  25.63       54.16 (28.53)                                        
 18 Reino, Vincent M          15 HAA-MR                 53.35      54.25 SILV   
                  25.67       54.25 (28.58)                                        
 19 Spameni, Nick R           15 CSDC-MR                53.28      54.37 SILV   
                  25.52       54.37 (28.85)                                        
Non-Award Division  
  1 Park, Samuel              15 TS-MR                  54.34      54.54        
                  26.03       54.54 (28.51)                                        
  2 Kingsley, Austin M        15 TS-MR                  53.02      54.58        
                  25.47       54.58 (29.11)                                        
  3 Ortiz, Christian G        16 CSDC-MR                53.05      54.61        
                  26.48       54.61 (28.13)                                        
  4 Combs, Sean A             17 SSC-MR                 54.43      54.65        
                  26.95       54.65 (27.70)                                        
  5 Yuk, William              16 TS-MR                  52.33      54.78        
                  25.80       54.78 (28.98)                                        
  6 Apaza, Andrew W           16 LIAC-MR                54.48      55.00        
                  26.45       55.00 (28.55)                                        
  7 Amanatides, Alexander P   17 LIAC-MR                54.18      55.08        
                  26.46       55.08 (28.62)                                        
  8 Falcone, Michael J        15 UN-MR                  52.94      55.19        
                  26.44       55.19 (28.75)                                        
  9 Verma, Austin             15 LIAC-MR                53.98      55.89        
                  25.92       55.89 (29.97)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:53.99  AGTC
              1:54.00  SMAX
              1:57.99  SILV
 Meet Qualifying:  1:54.01 - 1:57.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Lee, Joshua S             16 TS-MR                1:56.07    1:53.94 AGTC+  
                  26.82       55.10 (28.28)     1:24.24 (29.14)     1:53.94 (29.70)
SILV - Division  
  1 Rodgers, CJ J             16 LIAC-MR              1:54.56    1:54.48 SILV   
                  25.88       54.94 (29.06)     1:25.53 (30.59)     1:54.48 (28.95)
  2 Engel, Ryan               17 IA-MR                1:54.24    1:55.02 SILV   
                  25.75       54.81 (29.06)     1:25.20 (30.39)     1:55.02 (29.82)
  3 Neuf, Austin              15 TS-MR                1:56.45    1:56.04 SILV   
                  27.41       56.90 (29.49)     1:26.50 (29.60)     1:56.04 (29.54)
  4 Nazareno, Andrew L        17 LIAC-MR              1:57.23    1:56.06 SILV   
                  26.16       55.14 (28.98)     1:25.23 (30.09)     1:56.06 (30.83)
  5 Xu, Kevin J               17 TVSC-MR              1:54.61    1:56.55 SILV   
                  26.48       55.79 (29.31)     1:26.06 (30.27)     1:56.55 (30.49)
  6 Stanzione, Jon D          16 CSDC-MR              1:56.18    1:56.74 SILV   
                  26.54       56.10 (29.56)     1:26.68 (30.58)     1:56.74 (30.06)
  7 Rice, Maverick D          16 CSDC-MR              1:55.79    1:57.65 SILV   
                  26.31       55.98 (29.67)     1:26.77 (30.79)     1:57.65 (30.88)
Non-Award Division  
  1 Benenati, John F          16 LIAC-MR              1:57.31    1:58.18        
                  26.31       55.89 (29.58)     1:27.48 (31.59)     1:58.18 (30.70)
  2 Berenshteyn, Eric         15 LIAC-MR              1:55.17    1:59.03        
                  26.20       55.87 (29.67)     1:27.22 (31.35)     1:59.03 (31.81)
  3 Mastrocinque, Rudy        15 TS-MR                1:57.08    1:59.37        
                  27.27       57.24 (29.97)     1:28.69 (31.45)     1:59.37 (30.68)
  4 Matheson, Ryan C          15 TVSC-MR              1:56.06    2:00.72        
                  26.56       57.20 (30.64)     1:29.36 (32.16)     2:00.72 (31.36)
  5 Albright, Keane K         15 LIAC-MR              1:56.62    2:00.99        
                  26.35       56.36 (30.01)     1:28.82 (32.46)     2:00.99 (32.17)
  6 Yuk, William              16 TS-MR                1:54.53    2:01.49        
                  26.77       56.80 (30.03)     1:29.14 (32.34)     2:01.49 (32.35)
 -- Veit, Brian J             15 TVSC-MR              1:55.90        DFS        
      Declared false start
 
Boys 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:10.99  AGTC
              5:11.00  SMAX
              5:17.99  SILV
 Meet Qualifying:  5:11.01 - 5:17.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Engel, Ryan               17 IA-MR                5:13.29    5:08.34 AGTC+  
                  26.42       56.81 (30.39)     1:28.46 (31.65)     2:00.27 (31.81)
        2:31.95 (31.68)     3:03.82 (31.87)     3:35.59 (31.77)     4:06.24 (30.65)
        4:37.68 (31.44)     5:08.34 (30.66)                                        
  2 Ramirez, Gio A            16 LIAC-MR              5:11.27    5:08.72 AGTC+  
                  26.44       56.33 (29.89)     1:27.14 (30.81)     1:58.77 (31.63)
        2:29.92 (31.15)     3:01.74 (31.82)     3:34.31 (32.57)     4:06.00 (31.69)
        4:38.49 (32.49)     5:08.72 (30.23)                                        
  3 Russell, Nolan J          16 CSDC-MR              5:14.35    5:09.05 AGTC+  
                  26.26       55.54 (29.28)     1:26.00 (30.46)     1:57.75 (31.75)
        2:30.06 (32.31)     3:02.44 (32.38)     3:34.93 (32.49)     4:07.12 (32.19)
        4:39.68 (32.56)     5:09.05 (29.37)                                        
SILV - Division  
  1 Gorman, Kyle              16 CSDC-MR              5:13.47    5:12.67 SILV   
                  27.60       57.96 (30.36)     1:29.96 (32.00)     2:02.63 (32.67)
        2:35.70 (33.07)     3:08.55 (32.85)     3:41.08 (32.53)     4:13.44 (32.36)
        4:44.18 (30.74)     5:12.67 (28.49)                                        
  2 Nazareno, Andrew L        17 LIAC-MR              5:16.67    5:12.72 SILV   
                  26.99       56.80 (29.81)     1:27.75 (30.95)     1:59.50 (31.75)
        2:31.56 (32.06)     3:03.72 (32.16)     3:35.97 (32.25)     4:08.47 (32.50)
        4:40.79 (32.32)     5:12.72 (31.93)                                        
Non-Award Division  
  1 Colascione, Jonny M       18 IA-MR                5:14.21    5:20.18        
                  28.14       59.78 (31.64)     1:32.28 (32.50)     2:04.32 (32.04)
        2:36.50 (32.18)     3:08.86 (32.36)     3:41.64 (32.78)     4:14.74 (33.10)
        4:47.63 (32.89)     5:20.18 (32.55)                                        
  2 Kaufer, Evan A            15 IA-MR                5:17.78    5:25.94        
                  28.88     1:00.68 (31.80)     1:33.72 (33.04)     2:06.84 (33.12)
        2:39.54 (32.70)     3:12.55 (33.01)     3:45.54 (32.99)     4:18.42 (32.88)
        4:52.65 (34.23)     5:25.94 (33.29)                                        
 
Boys 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                59.99  AGTC
              1:00.00  SMAX
              1:03.89  SILV
 Meet Qualifying:  1:00.01 - 1:03.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Pittas, George N          16 LIAC-MR              1:03.01      58.06 AGTC+  
                  28.13       58.06 (29.93)                                        
  2 Burget, Andrew J          16 TS-MR                1:00.72      59.46 AGTC+  
                  28.59       59.46 (30.87)                                        
SILV - Division  
  1 Powell, Brett             15 WISC-MR              1:03.33    1:00.41 SILV   
                  29.60     1:00.41 (30.81)                                        
  2 Chiarella, Richie J       15 TVSC-MR              1:00.77    1:01.13 SILV   
                  29.66     1:01.13 (31.47)                                        
  3 Shopis, Eric C            16 LIAC-MR              1:00.20    1:01.20 SILV   
                  29.82     1:01.20 (31.38)                                        
  4 Davis, Avery J            17 SSC-MR               1:00.50    1:01.41 SILV   
                  30.30     1:01.41 (31.11)                                        
  5 Neuf, Austin              15 TS-MR                1:01.98    1:01.60 SILV   
                  30.17     1:01.60 (31.43)                                        
  6 Park, Jeremy W            15 TS-MR                1:00.23    1:01.75 SILV   
                  29.96     1:01.75 (31.79)                                        
  7 Mond, Noah E              17 TVSC-MR              1:01.24    1:01.76 SILV   
                  29.72     1:01.76 (32.04)                                        
  8 Wang, Eric                15 TVSC-MR              1:03.68    1:02.07 SILV   
                  30.12     1:02.07 (31.95)                                        
  9 Kingsley, Austin M        15 TS-MR                1:02.70    1:02.34 SILV   
                  29.67     1:02.34 (32.67)                                        
 10 Nielsen, Jordan           16 HAA-MR               1:02.21    1:02.43 SILV   
                  29.79     1:02.43 (32.64)                                        
 11 Wilson, Elijah A          16 WISC-MR              1:01.61    1:02.45 SILV   
                  30.21     1:02.45 (32.24)                                        
 12 Verma, Austin             15 LIAC-MR              1:02.61    1:02.62 SILV   
                  30.55     1:02.62 (32.07)                                        
 13 McLaughlin, Joseph W      16 FA-MR                1:00.78    1:02.74 SILV   
                  30.19     1:02.74 (32.55)                                        
 14 Valle, Matthew J          16 FA-MR                1:01.18    1:02.97 SILV   
                  30.52     1:02.97 (32.45)                                        
 15 LaDue, Ryan               17 IA-MR                1:02.21    1:03.24 SILV   
                  30.91     1:03.24 (32.33)                                        
 16 Ortiz, Christian G        16 CSDC-MR              1:01.54    1:03.48 SILV   
                  31.24     1:03.48 (32.24)                                        
 17 Leuly, Shane C            16 IA-MR                1:03.14    1:03.56 SILV   
                  30.84     1:03.56 (32.72)                                        
 18 Berenshteyn, Eric         15 LIAC-MR              1:02.27    1:03.74 SILV   
                  30.73     1:03.74 (33.01)                                        
Non-Award Division  
  1 Combs, Sean A             17 SSC-MR               1:03.26    1:04.76        
                  32.47     1:04.76 (32.29)                                        
  2 Trzaskowski, Michael      15 HAA-MR               1:03.51    1:05.59        
                  31.75     1:05.59 (33.84)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:10.99  AGTC
              2:11.00  SMAX
              2:16.89  SILV
 Meet Qualifying:  2:11.01 - 2:16.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Wu, Kevin                 15 TS-MR                2:11.18    2:05.42 AGTC+  
                  28.47       59.47 (31.00)     1:32.34 (32.87)     2:05.42 (33.08)
  2 Lee, Joshua S             16 TS-MR                2:15.08    2:10.67 AGTC+  
                  30.33     1:02.49 (32.16)     1:36.80 (34.31)     2:10.67 (33.87)
  3 Ormond, Garrett E         17 IA-MR                2:15.32    2:10.83 AGTC+  
                  30.86     1:04.06 (33.20)     1:37.80 (33.74)     2:10.83 (33.03)
SILV - Division  
  1 Park, Jeremy W            15 TS-MR                2:11.09    2:11.46 SILV   
                  29.84     1:02.88 (33.04)     1:37.32 (34.44)     2:11.46 (34.14)
  2 Burget, Andrew J          16 TS-MR                2:13.29    2:11.50 SILV   
                  30.62     1:03.52 (32.90)     1:37.66 (34.14)     2:11.50 (33.84)
  3 Sung, Kyle                16 LIAC-MR              2:15.91    2:12.98 SILV   
                  30.38     1:03.25 (32.87)     1:38.05 (34.80)     2:12.98 (34.93)
  4 Davis, Avery J            17 SSC-MR               2:13.01    2:13.40 SILV   
                  31.48     1:04.96 (33.48)     1:39.43 (34.47)     2:13.40 (33.97)
  5 Steele, Alexander C       16 LIAC-MR              2:12.31    2:14.05 SILV   
                  31.57     1:05.11 (33.54)     1:39.61 (34.50)     2:14.05 (34.44)
  6 Leuly, Shane C            16 IA-MR                2:11.94    2:14.59 SILV   
                  31.07     1:04.81 (33.74)     1:39.60 (34.79)     2:14.59 (34.99)
  7 LaDue, Ryan               17 IA-MR                2:14.32    2:14.60 SILV   
                  30.95     1:05.41 (34.46)     1:39.93 (34.52)     2:14.60 (34.67)
  8 Wilson, Elijah A          16 WISC-MR              2:13.76    2:14.70 SILV   
                  32.08     1:05.71 (33.63)     1:40.79 (35.08)     2:14.70 (33.91)
Non-Award Division  
  1 Kingsley, Austin M        15 TS-MR                2:15.56    2:18.42        
                  31.25     1:07.11 (35.86)     1:43.44 (36.33)     2:18.42 (34.98)
  2 Reino, Vincent M          15 HAA-MR               2:15.75    2:20.59        
                  31.00     1:06.64 (35.64)     1:43.78 (37.14)     2:20.59 (36.81)
 -- Pittas, George N          16 LIAC-MR              2:15.11        DFS        
      Declared false start
 
Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:06.49  AGTC
              1:06.50  SMAX
              1:10.89  SILV
 Meet Qualifying:  1:06.51 - 1:10.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Davis, Avery J            17 SSC-MR               1:06.71    1:05.26 AGTC+  
                  30.57     1:05.26 (34.69)                                        
SILV - Division  
  1 Polley, Aidan J           15 CSDC-MR              1:07.47    1:07.86 SILV   
                  32.68     1:07.86 (35.18)                                        
  2 Amanatides, Alexander P   17 LIAC-MR              1:08.40    1:08.46 SILV   
                  32.38     1:08.46 (36.08)                                        
  3 Xu, Kevin J               17 TVSC-MR              1:07.83    1:08.66 SILV   
                  32.29     1:08.66 (36.37)                                        
  4 Buchen, Kasper G          16 TVSC-MR              1:07.74    1:08.68 SILV   
                  32.61     1:08.68 (36.07)                                        
  5 Ramirez, Gio A            16 LIAC-MR              1:08.32    1:08.70 SILV   
                  32.09     1:08.70 (36.61)                                        
  6 Fonseca, Casey            15 WISC-MR              1:10.17    1:09.40 SILV   
                  32.21     1:09.40 (37.19)                                        
  7 Yuk, William              16 TS-MR                1:07.59    1:09.62 SILV   
                  32.50     1:09.62 (37.12)                                        
  8 Attardi, Richard M        15 LIAC-MR              1:10.17    1:09.82 SILV   
                  32.42     1:09.82 (37.40)                                        
  9 Colascione, Jonny M       18 IA-MR                1:07.45    1:09.93 SILV   
                  32.96     1:09.93 (36.97)                                        
 10 Park, Jeremy W            15 TS-MR                1:10.17    1:10.27 SILV   
                  33.00     1:10.27 (37.27)                                        
Non-Award Division  
  1 Combs, Sean A             17 SSC-MR               1:07.58    1:12.15        
                  34.14     1:12.15 (38.01)                                        
  2 Tews, Sebastian H         16 LIAC-MR              1:10.24    1:12.64        
                  33.99     1:12.64 (38.65)                                        
  3 Shopis, Eric C            16 LIAC-MR              1:09.82    1:13.86        
                  34.39     1:13.86 (39.47)                                        
  4 Tafe, John D              16 CSDC-MR              1:09.12    1:19.14        
                  35.89     1:19.14 (43.25)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:30.09  AGTC
              2:30.10  SMAX
              2:36.79  SILV
 Meet Qualifying:  2:30.11 - 2:36.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Davis, Avery J            17 SSC-MR               2:31.07    2:25.96 AGTC+  
                  32.82     1:09.28 (36.46)     1:47.00 (37.72)     2:25.96 (38.96)
  2 Attardi, Richard M        15 LIAC-MR              2:34.49    2:27.84 AGTC+  
                  33.03     1:11.10 (38.07)     1:49.27 (38.17)     2:27.84 (38.57)
SILV - Division  
  1 Benenati, John F          16 LIAC-MR              2:35.15    2:31.17 SILV   
                  32.94     1:11.22 (38.28)     1:51.35 (40.13)     2:31.17 (39.82)
  2 Yuk, William              16 TS-MR                2:30.11    2:32.39 SILV   
                  33.23     1:11.39 (38.16)     1:51.91 (40.52)     2:32.39 (40.48)
  3 Chiarella, Richie J       15 TVSC-MR              2:33.55    2:33.04 SILV   
                  33.52     1:12.22 (38.70)     1:52.89 (40.67)     2:33.04 (40.15)
  4 Sung, Kyle                16 LIAC-MR              2:34.43    2:34.60 SILV   
                  35.59     1:15.87 (40.28)     1:56.18 (40.31)     2:34.60 (38.42)
  5 Burget, Andrew J          16 TS-MR                2:35.94    2:34.69 SILV   
                  34.44     1:13.75 (39.31)     1:55.23 (41.48)     2:34.69 (39.46)
  6 Iorio, Jack T             16 TS-MR                2:32.64    2:35.06 SILV   
                  34.37     1:12.99 (38.62)     1:53.77 (40.78)     2:35.06 (41.29)
  7 Park, Jeremy W            15 TS-MR                2:33.06    2:35.13 SILV   
                  35.94     1:15.35 (39.41)     1:55.73 (40.38)     2:35.13 (39.40)
Non-Award Division  
  1 Tews, Sebastian H         16 LIAC-MR              2:33.42    2:39.02        
                  35.07     1:15.16 (40.09)     1:56.74 (41.58)     2:39.02 (42.28)
  2 Lee, Joshua S             16 TS-MR                2:33.26    2:44.36        
                  35.11     1:16.83 (41.72)     2:00.55 (43.72)     2:44.36 (43.81)
  3 Combs, Sean A             17 SSC-MR               2:36.64    2:44.75        
                  35.65     1:16.81 (41.16)     2:00.71 (43.90)     2:44.75 (44.04)
 -- Polley, Aidan J           15 CSDC-MR              2:33.16         DQ        
      Alternating Kick
                  33.24     1:11.70 (38.46)     1:51.32 (39.62)          DQ (38.89)
 
Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                57.99  AGTC
                58.00  SMAX
              1:02.59  SILV
 Meet Qualifying:  58.01 - 1:02.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Attardi, Richard M        15 LIAC-MR                58.22      57.99 AGTC+  
                  26.45       57.99 (31.54)                                        
SILV - Division  
  1 Nielsen, Jordan           16 HAA-MR                 58.31      58.56 SILV   
                  26.79       58.56 (31.77)                                        
  2 Cellamare, Dylan          15 TS-MR                  58.91      59.02 SILV   
                  27.57       59.02 (31.45)                                        
  3 Falcone, Michael J        15 UN-MR                  58.22      59.05 SILV   
                  27.61       59.05 (31.44)                                        
  4 Bach, Daniel              16 CSDC-MR                58.30      59.48 SILV   
                  27.21       59.48 (32.27)                                        
  5 Schroeder, Michael        15 HAA-MR                 58.53      59.56 SILV   
                  27.86       59.56 (31.70)                                        
  6 Rice, Maverick D          16 CSDC-MR              1:02.42      59.69 SILV   
                  27.28       59.69 (32.41)                                        
  7 Albright, Keane K         15 LIAC-MR                59.30      59.83 SILV   
                  26.83       59.83 (33.00)                                        
  8 Rodgers, CJ J             16 LIAC-MR                58.83      59.87 SILV   
                  27.23       59.87 (32.64)                                        
  9 Ormond, Garrett E         17 IA-MR                  59.41    1:00.09 SILV   
                  28.77     1:00.09 (31.32)                                        
 10 Chiarella, Richie J       15 TVSC-MR              1:00.65    1:00.17 SILV   
                  28.15     1:00.17 (32.02)                                        
 11 Verma, Austin             15 LIAC-MR              1:00.44    1:01.02 SILV   
                  28.01     1:01.02 (33.01)                                        
 12 Matheson, Ryan C          15 TVSC-MR                59.30    1:01.23 SILV   
                  27.61     1:01.23 (33.62)                                        
 13 Engel, Ryan               17 IA-MR                  59.36    1:01.37 SILV   
                  27.72     1:01.37 (33.65)                                        
 14 Kaufer, Evan A            15 IA-MR                1:00.76    1:01.41 SILV   
                  28.95     1:01.41 (32.46)                                        
 15 Colascione, Jonny M       18 IA-MR                  59.40    1:01.66 SILV   
                  28.72     1:01.66 (32.94)                                        
 16 Kingsley, Austin M        15 TS-MR                1:02.02    1:01.79 SILV   
                  28.19     1:01.79 (33.60)                                        
 17 Park, Samuel              15 TS-MR                1:01.27    1:01.82 SILV   
                  28.95     1:01.82 (32.87)                                        
 18 Amanatides, Alexander P   17 LIAC-MR              1:01.31    1:02.00 SILV   
                  28.05     1:02.00 (33.95)                                        
 19 Buchen, Kasper G          16 TVSC-MR              1:00.89    1:02.07 SILV   
                  29.32     1:02.07 (32.75)                                        
 20 LaDue, Ryan               17 IA-MR                  59.17    1:02.13 SILV   
                  28.91     1:02.13 (33.22)                                        
Non-Award Division  
  1 Leuly, Shane C            16 IA-MR                1:01.08    1:03.24        
                  29.10     1:03.24 (34.14)                                        
  2 Berenshteyn, Eric         15 LIAC-MR                59.49    1:03.42        
                  29.20     1:03.42 (34.22)                                        
  3 McLaughlin, Joseph W      16 FA-MR                1:00.63    1:03.85        
                  29.46     1:03.85 (34.39)                                        
 -- Wu, Kevin                 15 TS-MR                  59.38         DQ        
      Other
 -- Valle, Matthew J          16 FA-MR                1:01.89        DFS        
      Declared false start
 
Boys 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:12.49  AGTC
              2:12.50  SMAX
              2:24.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:12.51 - 2:24.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Cellamare, Dylan          15 TS-MR                2:16.61    2:11.53 AGTC+  
                  29.13     1:03.15 (34.02)     1:37.86 (34.71)     2:11.53 (33.67)
  2 Ramirez, Gio A            16 LIAC-MR              2:15.47    2:12.32 AGTC+  
                  27.93     1:01.27 (33.34)     1:36.58 (35.31)     2:12.32 (35.74)
SILV - Division  
  1 Wu, Kevin                 15 TS-MR                2:16.08    2:13.11 SILV   
                  29.02     1:02.92 (33.90)     1:38.26 (35.34)     2:13.11 (34.85)
  2 Engel, Ryan               17 IA-MR                2:14.41    2:14.74 SILV   
                  28.66     1:03.17 (34.51)     1:39.12 (35.95)     2:14.74 (35.62)
  3 Matheson, Ryan C          15 TVSC-MR              2:21.46    2:14.82 SILV   
                  27.77     1:01.08 (33.31)     1:37.40 (36.32)     2:14.82 (37.42)
  4 Kaufer, Evan A            15 IA-MR                2:14.76    2:14.97 SILV   
                  29.72     1:03.85 (34.13)     1:39.24 (35.39)     2:14.97 (35.73)
  5 Veit, Brian J             15 TVSC-MR              2:22.08    2:16.14 SILV   
                  29.02     1:03.04 (34.02)     1:39.24 (36.20)     2:16.14 (36.90)
  6 Leuly, Shane C            16 IA-MR                2:24.56    2:17.35 SILV   
                  29.12     1:04.00 (34.88)     1:40.23 (36.23)     2:17.35 (37.12)
  7 LaDue, Ryan               17 IA-MR                2:13.00    2:17.92 SILV   
                  28.99     1:03.36 (34.37)     1:40.91 (37.55)     2:17.92 (37.01)
  8 Quiceno, Sebastian A      16 UN-MR                2:22.52    2:20.60 SILV   
                  29.47     1:04.81 (35.34)     1:42.88 (38.07)     2:20.60 (37.72)
  9 Iorio, Jack T             16 TS-MR                2:19.06    2:24.30 SILV   
                  31.16     1:07.27 (36.11)     1:45.68 (38.41)     2:24.30 (38.62)
 10 Kingsley, Austin M        15 TS-MR                2:24.39    2:24.47 SILV   
                  29.93     1:07.84 (37.91)     1:46.49 (38.65)     2:24.47 (37.98)
Non-Award Division  
  1 Park, Samuel              15 TS-MR                2:22.31    2:25.69        
                  29.94     1:06.35 (36.41)     1:45.63 (39.28)     2:25.69 (40.06)
  2 Falcone, Michael J        15 UN-MR                2:16.26    2:26.11        
                  30.82     1:07.13 (36.31)     1:46.36 (39.23)     2:26.11 (39.75)
 -- Fonseca, Casey            15 WISC-MR              2:12.59        DFS        
      Declared false start
 
Boys 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
              2:07.99  AGTC
              2:08.00  SMAX
              2:27.79  SILV
 Meet Qualifying:  2:08.01 - 2:27.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Pittas, George N          16 LIAC-MR              2:13.72    2:04.32 AGTC+  
                  26.37       57.55 (31.18)     1:34.01 (36.46)     2:04.32 (30.31)
  2 Nielsen, Jordan           16 HAA-MR               2:09.67    2:06.00 AGTC+  
                  26.62     1:02.38 (35.76)     1:37.81 (35.43)     2:06.00 (28.19)
SILV - Division  
  1 Neuf, Austin              15 TS-MR                2:09.26    2:08.43 SILV   
                  29.37     1:02.70 (33.33)     1:38.55 (35.85)     2:08.43 (29.88)
  2 Chiarella, Richie J       15 TVSC-MR              2:10.35    2:09.32 SILV   
                  27.60     1:00.61 (33.01)     1:40.00 (39.39)     2:09.32 (29.32)
  3 Fonseca, Casey            15 WISC-MR              2:09.58    2:10.82 SILV   
                  27.06     1:00.31 (33.25)     1:41.24 (40.93)     2:10.82 (29.58)
  4 Russell, Nolan J          16 CSDC-MR              2:20.64    2:11.85 SILV   
                  25.71       59.34 (33.63)     1:42.91 (43.57)     2:11.85 (28.94)
  5 Lee, Joshua S             16 TS-MR                2:11.12    2:13.21 SILV   
                  27.44     1:01.91 (34.47)     1:43.44 (41.53)     2:13.21 (29.77)
  6 Stanzione, Jon D          16 CSDC-MR              2:13.66    2:13.45 SILV   
                  28.42     1:04.20 (35.78)     1:43.17 (38.97)     2:13.45 (30.28)
  7 Steele, Alexander C       16 LIAC-MR              2:14.57    2:14.10 SILV   
                  29.49     1:03.46 (33.97)     1:41.10 (37.64)     2:14.10 (33.00)
  8 Albright, Keane K         15 LIAC-MR              2:12.72    2:14.32 SILV   
                  28.31     1:01.94 (33.63)     1:43.90 (41.96)     2:14.32 (30.42)
  9 Park, Jeremy W            15 TS-MR                2:13.03    2:14.38 SILV   
                  29.05     1:02.49 (33.44)     1:42.98 (40.49)     2:14.38 (31.40)
 10 Park, Samuel              15 TS-MR                2:11.10    2:14.45 SILV   
                  28.84     1:04.99 (36.15)     1:42.95 (37.96)     2:14.45 (31.50)
 10 Davis, Avery J            17 SSC-MR               2:13.73    2:14.45 SILV   
                  27.02     1:01.76 (34.74)     1:41.38 (39.62)     2:14.45 (33.07)
 12 Schroeder, Michael        15 HAA-MR               2:16.17    2:14.67 SILV   
                  28.67     1:02.65 (33.98)     1:44.02 (41.37)     2:14.67 (30.65)
 13 Pergan, Cole L            15 TVSC-MR              2:18.16    2:15.16 SILV   
                  28.55     1:03.04 (34.49)     1:43.29 (40.25)     2:15.16 (31.87)
 14 Burget, Andrew J          16 TS-MR                2:16.59    2:15.50 SILV   
                  28.31     1:01.49 (33.18)     1:43.25 (41.76)     2:15.50 (32.25)
 15 Verma, Austin             15 LIAC-MR              2:16.25    2:15.72 SILV   
                  28.54     1:03.10 (34.56)     1:44.25 (41.15)     2:15.72 (31.47)
 16 Attardi, Richard M        15 LIAC-MR              2:13.59    2:15.86 SILV   
                  27.53     1:04.70 (37.17)     1:45.21 (40.51)     2:15.86 (30.65)
 17 Leuly, Shane C            16 IA-MR                2:14.53    2:15.94 SILV   
                  28.42     1:03.92 (35.50)     1:45.49 (41.57)     2:15.94 (30.45)
 18 Veit, Brian J             15 TVSC-MR              2:14.44    2:16.16 SILV   
                  29.45     1:02.91 (33.46)     1:45.33 (42.42)     2:16.16 (30.83)
 19 Mastrocinque, Rudy        15 TS-MR                2:17.72    2:16.54 SILV   
                  31.30     1:07.70 (36.40)     1:45.83 (38.13)     2:16.54 (30.71)
 20 Tews, Sebastian H         16 LIAC-MR              2:15.54    2:16.98 SILV   
                  29.57     1:05.89 (36.32)     1:45.97 (40.08)     2:16.98 (31.01)
 21 Colascione, Jonny M       18 IA-MR                2:10.12    2:17.26 SILV   
                  28.58     1:04.46 (35.88)     1:44.76 (40.30)     2:17.26 (32.50)
 22 Kaufer, Evan A            15 IA-MR                2:17.54    2:17.48 SILV   
                  28.29     1:05.16 (36.87)     1:46.52 (41.36)     2:17.48 (30.96)
 23 Cellamare, Dylan          15 TS-MR                2:21.48    2:17.83 SILV   
                  29.30     1:05.04 (35.74)     1:47.44 (42.40)     2:17.83 (30.39)
 24 Benenati, John F          16 LIAC-MR              2:21.76    2:17.93 SILV   
                  32.20     1:08.43 (36.23)     1:46.36 (37.93)     2:17.93 (31.57)
 25 Ortiz, Christian G        16 CSDC-MR              2:15.22    2:18.06 SILV   
                  29.59     1:06.00 (36.41)     1:49.16 (43.16)     2:18.06 (28.90)
 26 Quiceno, Sebastian A      16 UN-MR                2:21.69    2:18.21 SILV   
                  28.08     1:05.11 (37.03)     1:47.72 (42.61)     2:18.21 (30.49)
 27 Gorman, Kyle              16 CSDC-MR              2:25.30    2:18.27 SILV   
                  27.65     1:05.11 (37.46)     1:49.49 (44.38)     2:18.27 (28.78)
 28 Iorio, Jack T             16 TS-MR                2:16.14    2:18.65 SILV   
                  29.96     1:06.24 (36.28)     1:45.91 (39.67)     2:18.65 (32.74)
 29 Sung, Kyle                16 LIAC-MR              2:19.75    2:18.86 SILV   
                  30.33     1:05.72 (35.39)     1:46.03 (40.31)     2:18.86 (32.83)
 30 Amanatides, Alexander P   17 LIAC-MR              2:12.52    2:18.95 SILV   
                  28.50     1:05.27 (36.77)     1:46.71 (41.44)     2:18.95 (32.24)
 31 Apaza, Andrew W           16 LIAC-MR              2:18.75    2:21.02 SILV   
                  29.95     1:07.93 (37.98)     1:50.11 (42.18)     2:21.02 (30.91)
 32 Mond, Noah E              17 TVSC-MR              2:16.45    2:21.15 SILV   
                  29.27     1:04.33 (35.06)     1:46.09 (41.76)     2:21.15 (35.06)
 33 Matheson, Ryan C          15 TVSC-MR              2:13.66    2:21.47 SILV   
                  28.27     1:05.27 (37.00)     1:51.58 (46.31)     2:21.47 (29.89)
 33 Falcone, Michael J        15 UN-MR                2:16.83    2:21.47 SILV   
                  29.14     1:05.67 (36.53)     1:49.68 (44.01)     2:21.47 (31.79)
 33 Shopis, Eric C            16 LIAC-MR              2:17.05    2:21.47 SILV   
                  30.94     1:06.89 (35.95)     1:49.30 (42.41)     2:21.47 (32.17)
 36 Amesti, Anthony T         16 SSC-MR               2:26.03    2:22.55 SILV   
                  29.42     1:06.54 (37.12)     1:49.93 (43.39)     2:22.55 (32.62)
 37 Combs, Sean A             17 SSC-MR               2:19.59    2:23.13 SILV   
                  30.35     1:06.81 (36.46)     1:50.29 (43.48)     2:23.13 (32.84)
 38 Bach, Daniel              16 CSDC-MR              2:23.33    2:23.23 SILV   
                  27.35     1:07.74 (40.39)     1:51.57 (43.83)     2:23.23 (31.66)
 39 Morda, Vinny E            15 SSC-MR               2:21.62    2:24.15 SILV   
                  30.91     1:06.60 (35.69)     1:49.85 (43.25)     2:24.15 (34.30)
 40 Trzaskowski, Michael      15 HAA-MR               2:26.60    2:25.13 SILV   
                  30.81     1:07.46 (36.65)     1:50.34 (42.88)     2:25.13 (34.79)
 41 Martillo, Daniel A        16 IA-MR                2:27.41    2:25.19 SILV   
                  31.14     1:09.87 (38.73)     1:50.92 (41.05)     2:25.19 (34.27)
 42 Reilly, Brian J           17 IA-MR                2:22.35    2:25.46 SILV   
                  28.47     1:05.69 (37.22)     1:53.05 (47.36)     2:25.46 (32.41)
 43 Polley, Aidan J           15 CSDC-MR              2:25.50    2:26.35 SILV   
                  33.33     1:11.75 (38.42)     1:52.36 (40.61)     2:26.35 (33.99)
Non-Award Division  
  1 Boughal, Ian S            17 IA-MR                2:24.40    2:29.77        
                  30.66     1:08.14 (37.48)     1:54.03 (45.89)     2:29.77 (35.74)
  2 Reilly, Jayden T          15 SSC-MR               2:24.18    2:39.08        
                  30.78     1:11.79 (41.01)     1:59.68 (47.89)     2:39.08 (39.40)
 -- Ioanitescu, Justin G      17 LIAC-MR              2:26.39         DQ        
      Other - Misc
 -- Buchen, Kasper G          16 TVSC-MR              2:11.24         DQ        
      Other - Misc
 
Boys 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
              4:41.99  AGTC
              4:42.00  SMAX
              4:45.89  SILV
 Meet Qualifying:  4:42.01 - 4:45.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stanzione, Jon D          16 CSDC-MR              4:45.61    4:47.35        
                  28.10     1:03.05 (34.95)     1:40.73 (37.68)     2:19.23 (38.50)
        2:59.18 (39.95)     3:40.05 (40.87)     4:15.30 (35.25)     4:47.35 (32.05)
 
Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Gallub, Dylan             12 HAA-MR                    NT      28.24        
  2 Woody, Lauren E           12 TVSC-MR                   NT      28.62        
  3 Donohue, Savannah R       12 HAA-MR                    NT      28.80        
  4 McAuliffe, Margot E       12 EHY-MR                    NT      28.93        
  5 Mackay, Victoria          11 HAA-MR                    NT      29.22        
  6 Brink, Keelyn R           11 WISC-MR                   NT      29.33        
  7 Wilcox, Hailey            11 HAA-MR                    NT      29.36        
  8 O'Donnell, Patrick F      12 EHY-MR                    NT      31.29        
 
Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Albert, Adam              14 TVSC-MR                   NT      26.42        
  2 Dhanikonda, Sriya         15 TS-MR                     NT      26.88        
  3 Demaio, Thomas M          12 TVSC-MR                   NT      26.90        
  4 Sloniewsky, Peter A       14 TVSC-MR                   NT      26.98        
  5 Vincent, Sarah R          14 IA-MR                     NT      27.17        
  6 Iorio, Catherine T        16 TS-MR                     NT      27.28        
  6 Seale, Sarah E            12 TVSC-MR                   NT      27.28        
  8 Karpf, Delaney            13 HAA-MR                    NT      27.58        
  9 Cronin, Jessica           12 HAA-MR                    NT      28.35        
 10 Woody, Lauren E           12 TVSC-MR                   NT      28.42        
 11 Donohue, Savannah R       12 HAA-MR                    NT      28.94        
 12 Wilcox, Hailey            11 HAA-MR                    NT      29.31        
 13 Mackay, Victoria          11 HAA-MR                    NT      29.46        
 14 Brink, Keelyn R           11 WISC-MR                   NT      29.48        
 15 Tse, Kaitlyn A            10 SSC-MR                    NT      31.75        
 16 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR                    NT      32.33        
 17 Ashby, Rowan I            10 HAA-MR                    NT      32.38        
 18 Calandra, Lily A          10 SSC-MR                    NT      32.86        
 19 Morelli, Brennan Q         9 HAA-MR                    NT      34.02        
 20 Spencer-Edwards, Lauren    8 UN-MR                     NT      34.13        
 
Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Albert, Adam              14 TVSC-MR                   NT      26.05        
  2 Murphy, Marli             14 LBA-MR                    NT      26.61        
  3 Minchak, Kaitlin E        13 LBA-MR                    NT      27.47        
  4 Glass, Caitlyn            14 HYB-MR                    NT      27.78        
  5 Cullen, Grace M           10 IA-MR                     NT      31.03        
  6 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR                    NT      31.94        
  7 Monahan, Joseph J          9 TVSC-MR                   NT      34.34        
  8 Spencer-Edwards, Lauren    8 UN-MR                     NT      34.72        
 
Mixed 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Louser, Sara C            13 IA-MR                     NT    1:03.06        
                  30.09     1:03.06 (32.97)                                        
  2 Casalinuovo, Alyssa L     11 TVSC-MR                   NT    1:08.72        
                  32.45     1:08.72 (36.27)                                        
 
Mixed 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shemetov, Daniel B        14 FA-MR                     NT      53.25        
                  25.98       53.25 (27.27)                                        
  2 Kopec, Ernest R           13 FA-MR                     NT      57.07        
                  27.59       57.07 (29.48)                                        
  3 Nus, Jenna B              13 LIAC-MR                   NT      58.79        
                  28.06       58.79 (30.73)                                        
  4 Mantilla, Isabella        14 HYB-MR                    NT    1:01.52        
                  29.31     1:01.52 (32.21)                                        
  5 Brady, Meghan E           10 TVSC-MR                   NT    1:09.53        
                  33.43     1:09.53 (36.10)                                        
 
Mixed 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Veit, Colin S             12 TVSC-MR                   NT    2:10.69        
                  30.00     1:03.38 (33.38)     1:37.25 (33.87)     2:10.69 (33.44)
  2 Klaric, Zander W          13 TVSC-MR                   NT    2:17.14        
                  30.52     1:04.88 (34.36)     1:41.61 (36.73)     2:17.14 (35.53)
  3 Emmerich, Landon J         9 TVSC-MR                   NT    2:50.44        
                  37.11     1:21.80 (44.69)     2:08.44 (46.64)     2:50.44 (42.00)
 
Mixed 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hwee, Melia M             14 LIAC-MR                   NT    2:03.08        
                  27.70       58.13 (30.43)     1:30.35 (32.22)     2:03.08 (32.73)
  2 Touti, Brooke S           14 LIAC-MR                   NT    2:03.30        
                  28.49       59.46 (30.97)     1:31.72 (32.26)     2:03.30 (31.58)
  3 Placencia-Nazareno, Etha  11 TVSC-MR                   NT    2:18.55        
                  31.20     1:06.39 (35.19)     1:42.87 (36.48)     2:18.55 (35.68)
 
Mixed 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DeMarco, Marissa A        12 TVSC-MR                   NT    2:20.06        
                  31.98     1:07.39 (35.41)     1:43.88 (36.49)     2:20.06 (36.18)
 
Mixed 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilcox, Avery              9 HAA-MR                    NT      37.14        
  2 Jin, Hanchi                9 LIAC-MR                   NT      37.59        
  3 Patan, Kayra              10 LIAC-MR                   NT      38.14        
  4 Hayes, Allie E             9 LIAC-MR                   NT      38.41        
  5 Klaric, Maksim A          10 TVSC-MR                   NT      38.83        
  6 Monahan, Joseph J          9 TVSC-MR                   NT      40.83        
 
Mixed 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brady, Meghan E           10 TVSC-MR                   NT      34.69        
 
Mixed 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Griffin, Oliver           13 HAA-MR                    NT    1:04.48        
                  31.53     1:04.48 (32.95)                                        
  2 McDonald, Cara B          10 LIAC-MR                   NT    1:17.84        
                  37.82     1:17.84 (40.02)                                        
  3 Wang, Angela A            10 TVSC-MR                   NT    1:20.57        
                  40.19     1:20.57 (40.38)                                        
  4 Pacifico, Jack V          10 TVSC-MR                   NT    1:21.17        
                  39.37     1:21.17 (41.80)                                        
 
Mixed 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Phillips, Emma G          11 HAA-MR                    NT    1:10.96        
                  34.12     1:10.96 (36.84)                                        
  2 Cunniffe, Madeline K      12 IA-MR                     NT    1:17.61        
                  36.81     1:17.61 (40.80)                                        
 
Mixed 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perecinsky, Martin        12 TS-MR                     NT    2:19.87        
                  32.79     1:08.01 (35.22)     1:44.06 (36.05)     2:19.87 (35.81)
 
Mixed 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Deangelis, Nicholas A      8 LBA-MR                    NT      44.41        
  2 Garatina, Kaylee M        10 IA-MR                     NT      44.75        
 
Mixed 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schroeder, Mary           11 HAA-MR                    NT      36.92        
  2 Emmerich, Ava J           11 TVSC-MR                   NT      38.91        
  3 Green, Trevor A           10 SSC-MR                    NT      42.51        
 
Mixed 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bradley, Addison O        12 LBA-MR                    NT      36.40        
 
Mixed 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Lucas K            11 TS-MR                     NT      39.20        
 
Mixed 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Demirci, Morgan           13 HAA-MR                    NT    1:16.74        
                  35.60     1:16.74 (41.14)                                        
  2 Casalinuovo, Johnny A     11 TVSC-MR                   NT    1:30.46        
                  43.21     1:30.46 (47.25)                                        
 
Mixed 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR                   NT    1:20.86        
                  37.93     1:20.86 (42.93)                                        
  2 DeWitt, Billy C           10 WISC-MR                   NT    1:33.00        
                  43.20     1:33.00 (49.80)                                        
 
Mixed 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shapiro, Jason M          12 LBA-MR                    NT    1:19.57        
                  36.82     1:19.57 (42.75)                                        
 
Mixed 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sargent, Madi L           15 IA-MR                     NT    2:37.00        
                  35.58     1:15.11 (39.53)     1:56.05 (40.94)     2:37.00 (40.95)
 
Mixed 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seale, Kayla R            10 TVSC-MR                   NT    3:52.40        
                  55.47   1:56.37 (1:00.90)   2:57.36 (1:00.99)     3:52.40 (55.04)
 
Mixed 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Placencia-Nazareno, Etha  11 TVSC-MR                   NT      31.87        
 
Mixed 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lu, Jason H                9 TVSC-MR                   NT      42.43        
 
Mixed 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gallub, Tyler             11 HAA-MR                    NT      32.54        
  2 Kittilsen, Ryan A         10 TVSC-MR                   NT      36.72        
 
Mixed 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montefusco, Kathryn       13 HYB-MR                    NT    1:00.34        
                  28.11     1:00.34 (32.23)                                        
  2 Brown, Connor K           13 TS-MR                     NT    1:02.04        
                  28.86     1:02.04 (33.18)                                        
  3 Monti, AvaGrace           13 TVSC-MR                   NT    1:04.02        
                  29.97     1:04.02 (34.05)                                        
  4 Casalinuovo, Johnny A     11 TVSC-MR                   NT    1:23.03        
                  38.69     1:23.03 (44.34)                                        
  5 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR                    NT    1:31.07        
                  40.48     1:31.07 (50.59)                                        
 
Mixed 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montefusco, Kathryn       13 HYB-MR                    NT      59.34        
                  27.73       59.34 (31.61)                                        
  2 Rochlin, Genevieve         9 TVSC-MR                   NT    1:51.59        
                  48.34   1:51.59 (1:03.25)                                        
 
Mixed 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dhanikonda, Sriya         15 TS-MR                     NT    1:05.20        
                  29.69     1:05.20 (35.51)                                        
 
Mixed 200 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lisica, Sabrina N         11 TVSC-MR                   NT    2:39.94        
                  35.14     1:16.28 (41.14)     1:58.21 (41.93)     2:39.94 (41.73)
 
Mixed 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Varrichio, Chris R        14 SSC-MR                    NT    2:13.79        
                  29.25     1:02.28 (33.03)     1:42.18 (39.90)     2:13.79 (31.61)
  2 Yee, Katie H              13 LIAC-MR                   NT    2:20.58        
                  30.26     1:06.61 (36.35)     1:48.21 (41.60)     2:20.58 (32.37)
  3 Veit, Brennyn L           14 TVSC-MR                   NT    2:21.77        
                  31.23     1:05.93 (34.70)     1:48.22 (42.29)     2:21.77 (33.55)
  4 Martinez, Kylie           13 HAA-MR                    NT    2:25.14        
                  31.57     1:08.85 (37.28)     1:54.15 (45.30)     2:25.14 (30.99)
  5 Garatina, Kaylee M        10 IA-MR                     NT    3:17.32        
                  46.32     1:36.68 (50.36)     2:31.72 (55.04)     3:17.32 (45.60)