Mission:  Metropolitan Swimming shall promote, develop and improve competitive swimming through education, support and opportunities for participation to a diverse swimming community.

Vision:
  To inspire and provide quality opportunities for our members to achieve excellence in the sport of competitive swimming.

 

Metropolitan Swimming stands with our community against racist actions, incendiary statements, and violence against any person. This means we must engage individuals throughout our member community in tough conversations about inequalities, identify the signs of systematic racism, and share proven solutions.

Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 3/26/2019 11:10 AM
      2019 MR Metro Bronze Central Championships - 3/22/2019 to 3/24/2019      
                              Sanction #: 190305                               
                                    Results                                    
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.19  JO
                35.19  SILV
                35.20  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Kozlowski, Kenna           9 MAKO-MR                35.86      36.00 BRNZ   
  2 Ehrlich, Allison J        10 MAKO-MR                36.24      36.04 BRNZ   
  3 Ehrenberg, Margo L        10 LIFE-MR                37.08      36.53 BRNZ   
  4 Verfaillie, Alessandra     9 MAKO-MR                36.52      36.74 BRNZ   
  5 Sheehan, Maeve E          10 FREE-MR                36.66      36.89 BRNZ   
  5 Estep, Phoebe L            9 RedTails-MR            35.28      36.89 BRNZ   
  7 Barran, Emily R           10 KB Makos-MR            38.32      36.96 BRNZ   
  8 Linares, Lina M           10 KB Makos-MR            35.39      36.97 BRNZ   
  9 Cavallino, Sofia V        10 FREE-MR                36.41      37.22 BRNZ   
 10 Willscher, Audrey B        9 MAKO-MR                38.08      37.50 BRNZ   
 11 Agashiwala, Lily           9 MAKO-MR                40.36      37.52 BRNZ   
 12 Bhatla, Sana              10 FREE-MR                39.59      37.79 BRNZ   
 13 Liu, Alina J              10 FREE-MR                38.89      37.89 BRNZ   
 14 Smith, Jaida               9 KB Makos-MR            36.34      37.93 BRNZ   
 15 Bronskikh, Valeriia N      9 FREE-MR                43.82      38.08 BRNZ   
 16 Tan, Felicity L            9 Flying Dolphins-MR     39.08      38.34 BRNZ   
 17 Kavouras, Marina R        10 LIFE-MR                38.53      38.42 BRNZ   
 18 Castillo, Valentina       10 UN-MR                  40.67      38.69 BRNZ   
 19 Larson, Addie R           10 FREE-MR                40.01      39.42 BRNZ   
 20 Canon, Sophia              9 UN-MR                  39.61      39.61 BRNZ   
 21 Sutter, Sofia G           10 FREE-MR                40.73      39.64 BRNZ   
 22 Castro, Alexandra I       10 Flying Dolphins-MR     41.25      40.40 BRNZ   
 23 Burnette, Brianna         10 UN-MR                  44.51      40.41 BRNZ   
 24 Fuller, Nilaya W           9 Flying Dolphins-MR     42.07      40.49 BRNZ   
 25 Cespedes, Lizbel           9 UN-MR                  41.48      41.43 BRNZ   
 26 Pineda, Isabella          10 UN-MR                  42.50      41.58 BRNZ   
 27 Zuckman, Bella             9 Hes-Mr-MR              41.96      41.63 BRNZ   
 28 Pilo, Jemma                9 ASAP-MR                43.44      41.85 BRNZ   
 29 Smith, Ava D               9 Flying Dolphins-MR     43.21      43.58 BRNZ   
 30 Mcbride, Myasia            9 UN-MR                  49.97      43.59 BRNZ   
 31 Taylor, Peyton A          10 Hes-Mr-MR              41.15      43.78 BRNZ   
 32 Gilbert, Laila             9 Flying Dolphins-MR     47.33      44.23 BRNZ   
 33 Berman, Amalia L          10 Flying Dolphins-MR     45.19      44.53 BRNZ   
 34 Trinidad, Chelanny A       9 RedTails-MR            42.42      44.60 BRNZ   
 35 O'Donnell, Peyton E        9 FREE-MR                43.17      44.63 BRNZ   
 36 Meeschaert, Josephine B   10 Flying Dolphins-MR     37.70      44.83 BRNZ   
 37 Orchin, Maddy L            9 Flying Dolphins-MR     48.58      44.98 BRNZ   
 38 Zika, Zelia A             10 RedTails-MR            48.90      45.29 BRNZ   
 39 Goldwasser, Tessa K        9 ASAP-MR                46.19      45.76 BRNZ   
 40 Schaeffer, Hannah         10 MAKO-MR                43.17      46.02 BRNZ   
 41 Perpignan, Marleigh        9 Hes-Mr-MR              45.45      46.55 BRNZ   
 42 Baron, Eden                9 Flying Dolphins-MR     43.64      46.68 BRNZ   
 43 Berkowitz, Anya G         10 Flying Dolphins-MR     44.71      47.00 BRNZ   
 44 Gilbert, Jayda            10 Flying Dolphins-MR     46.34      47.17 BRNZ   
 45 Knobel, Claire M           9 Flying Dolphins-MR     49.80      47.69 BRNZ   
 46 Medney, Alana Y            9 Flying Dolphins-MR     44.44      47.78 BRNZ   
 47 Reyes, Mikayla Y          10 FREE-MR                46.32      48.07 BRNZ   
 48 Franciscovich, Ella M      9 Flying Dolphins-MR     55.12      48.24 BRNZ   
 49 Bono, Julia C              9 FREE-MR                46.18      48.95 BRNZ   
 50 Lubak, Kassidy A           9 FREE-MR                48.86      49.00 BRNZ   
 51 Brard, Charlotte          10 Flying Dolphins-MR     52.05      49.37 BRNZ   
 52 Moltner, Jenna E           9 Flying Dolphins-MR     46.09      49.47 BRNZ   
 53 Wineski, Nikki T           9 Flying Dolphins-MR     49.38      49.97 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Hoffman, Alixe E          10 MAKO-MR                35.57      33.05 SILV   
  2 Egleston, Carys I          9 MAKO-MR                36.08      34.16 SILV   
  3 Yin-Westbay, Eva          10 QNS-MR                 36.16      34.62 SILV   
  4 Flouras, Anastasia         9 QNS-MR                 37.44      34.92 SILV   
  5 Katoh, Annri T             9 MAKO-MR                35.60      35.10 SILV   
  6 Hoffman, Vivienne A       10 LIFE-MR                36.18      35.17 SILV   
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.79  JO
              1:18.49  SILV
              1:18.50  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Verfaillie, Alessandra     9 MAKO-MR              1:20.96    1:18.96 BRNZ   
                  37.84     1:18.96 (41.12)                                        
  2 Yin-Westbay, Eva          10 QNS-MR               1:27.19    1:19.78 BRNZ   
                  36.66     1:19.78 (43.12)                                        
  3 Willscher, Audrey B        9 MAKO-MR              1:25.35    1:19.95 BRNZ   
                  37.76     1:19.95 (42.19)                                        
  4 Nigito, Ella              10 MAKO-MR              1:26.71    1:20.22 BRNZ   
                  36.65     1:20.22 (43.57)                                        
  5 Liu, Alina J              10 FREE-MR              1:27.65    1:20.88 BRNZ   
                  38.18     1:20.88 (42.70)                                        
  6 Ehrenberg, Margo L        10 LIFE-MR              1:34.08    1:21.56 BRNZ   
                  38.21     1:21.56 (43.35)                                        
  7 Kavouras, Marina R        10 LIFE-MR              1:24.54    1:22.42 BRNZ   
                  38.77     1:22.42 (43.65)                                        
  8 Amankwa-Jones, Isabella   10 RedTails-MR          1:26.52    1:22.53 BRNZ   
                  34.90     1:22.53 (47.63)                                        
  9 Estep, Phoebe L            9 RedTails-MR          1:25.32    1:22.60 BRNZ   
                  38.92     1:22.60 (43.68)                                        
 10 Smith, Jaida               9 KB Makos-MR          1:23.69    1:22.83 BRNZ   
                  39.41     1:22.83 (43.42)                                        
 11 Bhatla, Sana              10 FREE-MR              1:25.46    1:23.55 BRNZ   
                  38.84     1:23.55 (44.71)                                        
 12 Simes, Ella C              9 JCCT-MR              1:27.13    1:24.37 BRNZ   
                  39.09     1:24.37 (45.28)                                        
 13 Linares, Lina M           10 KB Makos-MR          1:21.72    1:24.97 BRNZ   
                  40.90     1:24.97 (44.07)                                        
 14 Baran, Joanna             10 UN-MR                1:23.50    1:25.05 BRNZ   
                  41.32     1:25.05 (43.73)                                        
 15 Barran, Emily R           10 KB Makos-MR          1:26.16    1:26.01 BRNZ   
                  40.46     1:26.01 (45.55)                                        
 16 Bronskikh, Valeriia N      9 FREE-MR              1:39.74    1:26.66 BRNZ   
                  40.97     1:26.66 (45.69)                                        
 17 Sheehan, Maeve E          10 FREE-MR              1:31.42    1:26.73 BRNZ   
                  40.88     1:26.73 (45.85)                                        
 18 Uyanik, Alara A            9 JCCT-MR              1:31.48    1:26.79 BRNZ   
                  41.12     1:26.79 (45.67)                                        
 19 Canon, Sophia              9 UN-MR                1:28.32    1:27.10 BRNZ   
                  41.35     1:27.10 (45.75)                                        
 20 Sutter, Sofia G           10 FREE-MR              1:34.97    1:27.72 BRNZ   
                  41.45     1:27.72 (46.27)                                        
 21 Castillo, Valentina       10 UN-MR                1:32.70    1:27.80 BRNZ   
                  41.16     1:27.80 (46.64)                                        
 22 Pineda, Isabella          10 UN-MR                1:32.17    1:29.64 BRNZ   
                  44.16     1:29.64 (45.48)                                        
 23 Agashiwala, Lily           9 MAKO-MR              1:36.46    1:30.21 BRNZ   
                  42.17     1:30.21 (48.04)                                        
 24 Santana, Sierra            9 UN-MR                1:21.51    1:30.41 BRNZ   
                  38.66     1:30.41 (51.75)                                        
 25 Jones, Zamoi I            10 CIY-MR               1:31.70    1:31.03 BRNZ   
                  43.64     1:31.03 (47.39)                                        
 26 Fuller, Nilaya W           9 Flying Dolphins-MR   1:31.72    1:32.28 BRNZ   
                  43.41     1:32.28 (48.87)                                        
 27 Zuckman, Bella             9 Hes-Mr-MR            1:39.19    1:36.09 BRNZ   
                  42.63     1:36.09 (53.46)                                        
 28 Smith, Ava D               9 Flying Dolphins-MR   1:33.35    1:36.28 BRNZ   
                  45.78     1:36.28 (50.50)                                        
 29 O'Donnell, Peyton E        9 FREE-MR              1:36.88    1:36.81 BRNZ   
                  45.46     1:36.81 (51.35)                                        
 30 Castro, Alexandra I       10 Flying Dolphins-MR   1:39.33    1:37.57 BRNZ   
                  45.81     1:37.57 (51.76)                                        
 31 Cespedes, Lizbel           9 UN-MR                1:50.18    1:38.71 BRNZ   
                  43.37     1:38.71 (55.34)                                        
 32 Trinidad, Chelanny A       9 RedTails-MR          1:45.63    1:39.12 BRNZ   
                  45.19     1:39.12 (53.93)                                        
 33 Medney, Alana Y            9 Flying Dolphins-MR   1:40.05    1:39.53 BRNZ   
                  45.86     1:39.53 (53.67)                                        
 34 Maza, Lyla                10 UN-MR                1:52.88    1:41.34 BRNZ   
                  47.44     1:41.34 (53.90)                                        
 35 Chamberlain, Kate C       10 Flying Dolphins-MR   1:44.28    1:41.51 BRNZ   
                  47.68     1:41.51 (53.83)                                        
 36 Mcbride, Myasia            9 UN-MR                1:47.98    1:41.77 BRNZ   
                  47.27     1:41.77 (54.50)                                        
 37 Ramos, Alexa              10 UN-MR                1:47.77    1:42.98 BRNZ   
                  45.74     1:42.98 (57.24)                                        
 38 Schaeffer, Hannah         10 MAKO-MR              1:39.86    1:43.11 BRNZ   
                  46.69     1:43.11 (56.42)                                        
 39 Zika, Zelia A             10 RedTails-MR          1:47.88    1:45.73 BRNZ   
                  47.44     1:45.73 (58.29)                                        
 40 Wineski, Nikki T           9 Flying Dolphins-MR   1:52.09    1:51.49 BRNZ   
                  51.56     1:51.49 (59.93)                                        
 41 Kushnir, Veronica         10 Flying Dolphins-MR   1:30.54    2:00.07 BRNZ   
                  49.72   2:00.07 (1:10.35)                                        
Non-Award Division  
  1 McCall, Veronica           9 MAKO-MR              1:18.59    1:13.43 SILV   
                  34.61     1:13.43 (38.82)                                        
  2 Egleston, Carys I          9 MAKO-MR              1:19.12    1:13.92 SILV   
                  35.36     1:13.92 (38.56)                                        
  3 Katoh, Annri T             9 MAKO-MR              1:18.92    1:16.57 SILV   
                  36.86     1:16.57 (39.71)                                        
  4 Tybur, Malo               10 MAKO-MR              1:21.36    1:17.28 SILV   
                  36.90     1:17.28 (40.38)                                        
  5 Boubert, Jordyn           10 Hes-Mr-MR            1:20.30    1:17.80 SILV   
                  37.13     1:17.80 (40.67)                                        
  6 Li, Summer A               9 APEX-MR              1:20.17    1:18.11 SILV   
                  36.76     1:18.11 (41.35)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:27.59  JO
              2:49.59  SILV
              2:49.60  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Li, Summer A               9 APEX-MR              3:07.18    2:58.38 BRNZ   
                  37.59     1:22.95 (45.36)     2:10.48 (47.53)     2:58.38 (47.90)
  2 Kavouras, Marina R        10 LIFE-MR              3:09.88    2:59.14 BRNZ   
                  40.52     1:26.57 (46.05)     2:13.77 (47.20)     2:59.14 (45.37)
  3 Linares, Lina M           10 KB Makos-MR          3:02.00    3:00.35 BRNZ   
                  42.41     1:30.06 (47.65)     2:17.37 (47.31)     3:00.35 (42.98)
  4 Barran, Emily R           10 KB Makos-MR          3:08.17    3:02.41 BRNZ   
                  40.60     1:28.68 (48.08)     2:16.27 (47.59)     3:02.41 (46.14)
  5 Sheehan, Maeve E          10 FREE-MR              3:12.41    3:04.35 BRNZ   
                  39.72     1:27.90 (48.18)     2:17.14 (49.24)     3:04.35 (47.21)
  6 Smith, Jaida               9 KB Makos-MR          3:03.72    3:12.14 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Hoffman, Alixe E          10 MAKO-MR              2:53.84    2:44.23 SILV   
                  36.69     1:18.21 (41.52)     2:01.90 (43.69)     2:44.23 (42.33)
  2 Katoh, Annri T             9 MAKO-MR              2:55.74    2:49.38 SILV   
                  39.08     1:22.85 (43.77)     2:07.38 (44.53)     2:49.38 (42.00)
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.19  JO
                41.89  SILV
                41.90  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Hoffman, Vivienne A       10 LIFE-MR                45.59      42.06 BRNZ   
  2 Liu, Alina J              10 FREE-MR                44.81      42.42 BRNZ   
  3 Li, Summer A               9 APEX-MR                42.18      42.51 BRNZ   
  4 Nigito, Ella              10 MAKO-MR                42.80      42.63 BRNZ   
  5 Lally, Keely M            10 HS-MR                  42.90      42.79 BRNZ   
  6 Bronskikh, Valeriia N      9 FREE-MR                45.48      42.97 BRNZ   
  7 Agashiwala, Lily           9 MAKO-MR                44.15      43.82 BRNZ   
  8 Sheehan, Maeve E          10 FREE-MR                43.23      43.93 BRNZ   
  9 Amankwa-Jones, Isabella   10 RedTails-MR            42.59      43.95 BRNZ   
 10 Katoh, Annri T             9 MAKO-MR                45.02      44.42 BRNZ   
 11 Cavallino, Sofia V        10 FREE-MR                44.35      44.59 BRNZ   
 12 Pineda, Isabella          10 UN-MR                  47.63      46.62 BRNZ   
 13 Uyanik, Alara A            9 JCCT-MR                47.62      46.68 BRNZ   
 13 Bhatla, Sana              10 FREE-MR                48.46      46.68 BRNZ   
 15 Smith, Jaida               9 KB Makos-MR            47.26      46.81 BRNZ   
 16 Fuller, Nilaya W           9 Flying Dolphins-MR     45.55      47.26 BRNZ   
 17 Trinidad, Chelanny A       9 RedTails-MR            52.27      47.34 BRNZ   
 18 Kavouras, Marina R        10 LIFE-MR                46.61      47.41 BRNZ   
 19 Simes, Ella C              9 JCCT-MR                45.89      47.87 BRNZ   
 20 Barran, Emily R           10 KB Makos-MR            46.62      48.52 BRNZ   
 21 Burnette, Brianna         10 UN-MR                  48.91      48.61 BRNZ   
 22 Sutter, Sofia G           10 FREE-MR                48.97      48.67 BRNZ   
 23 Zuckman, Bella             9 Hes-Mr-MR              52.72      48.91 BRNZ   
 24 Smith, Ava D               9 Flying Dolphins-MR     47.63      48.93 BRNZ   
 25 Canon, Sophia              9 UN-MR                  46.90      49.15 BRNZ   
 26 Linares, Lina M           10 KB Makos-MR            46.65      49.89 BRNZ   
 27 Mcbride, Myasia            9 UN-MR                  48.91      50.63 BRNZ   
 28 Castillo, Valentina       10 UN-MR                  52.44      50.86 BRNZ   
 29 Medney, Alana Y            9 Flying Dolphins-MR     54.11      51.01 BRNZ   
 30 Cespedes, Lizbel           9 UN-MR                  52.60      51.04 BRNZ   
 31 Perpignan, Marleigh        9 Hes-Mr-MR              53.93      52.39 BRNZ   
 32 O'Donnell, Peyton E        9 FREE-MR                52.95      52.68 BRNZ   
 33 Maza, Lyla                10 UN-MR                  56.34      52.98 BRNZ   
 34 Goldwasser, Tessa K        9 ASAP-MR                54.49      53.51 BRNZ   
 35 Jones, Zamoi I            10 CIY-MR                 56.47      54.20 BRNZ   
 36 Castro, Alexandra I       10 Flying Dolphins-MR     51.30      54.27 BRNZ   
 37 Schaeffer, Hannah         10 MAKO-MR                51.01      55.12 BRNZ   
 38 Berman, Amalia L          10 Flying Dolphins-MR     59.00      55.87 BRNZ   
 39 Reyes, Mikayla Y          10 FREE-MR              1:00.85      58.89 BRNZ   
 40 Kushnir, Veronica         10 Flying Dolphins-MR     58.30      59.72 BRNZ   
 41 Zika, Zelia A             10 RedTails-MR            59.64    1:00.97 BRNZ   
 42 Wineski, Nikki T           9 Flying Dolphins-MR     53.83    1:01.45 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Willscher, Audrey B        9 MAKO-MR                43.22      41.22 SILV   
  2 Egleston, Carys I          9 MAKO-MR                41.95      41.35 SILV   
 -- Tan, Felicity L            9 Flying Dolphins-MR     45.89         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Ramos, Alexa              10 UN-MR                1:01.94         DQ        
      No touch at turn
 -- Moltner, Jenna E           9 Flying Dolphins-MR     55.06         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:18.29  JO
              1:33.09  SILV
              1:33.10  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Hoffman, Vivienne A       10 LIFE-MR              1:38.51    1:33.74 BRNZ   
  2 Ehrlich, Allison J        10 MAKO-MR              1:40.52    1:37.03 BRNZ   
                  45.96     1:37.03 (51.07)                                        
  3 Fuller, Nilaya W           9 Flying Dolphins-MR   1:43.61    1:37.67 BRNZ   
                  47.46     1:37.67 (50.21)                                        
  4 Tan, Felicity L            9 Flying Dolphins-MR   1:37.21    1:37.78 BRNZ   
                  45.59     1:37.78 (52.19)                                        
  5 Pilo, Jemma                9 ASAP-MR              1:44.13    1:38.60 BRNZ   
  6 Kavouras, Marina R        10 LIFE-MR              1:39.90    1:38.80 BRNZ   
                  47.86     1:38.80 (50.94)                                        
  7 Smith, Jaida               9 KB Makos-MR          1:42.43    1:41.77 BRNZ   
                  49.01     1:41.77 (52.76)                                        
  8 Larson, Addie R           10 FREE-MR              1:36.68    1:41.90 BRNZ   
                  50.79     1:41.90 (51.11)                                        
  9 Bhatla, Sana              10 FREE-MR              1:44.53    1:41.95 BRNZ   
                  49.20     1:41.95 (52.75)                                        
 10 Agashiwala, Lily           9 MAKO-MR              1:39.30    1:42.12 BRNZ   
                  49.42     1:42.12 (52.70)                                        
 11 Sutter, Sofia G           10 FREE-MR              1:44.68    1:43.60 BRNZ   
                  49.71     1:43.60 (53.89)                                        
 12 Amankwa-Jones, Isabella   10 RedTails-MR          1:43.48    1:46.99 BRNZ   
                  45.32   1:46.99 (1:01.67)                                        
 13 Linares, Lina M           10 KB Makos-MR          1:54.88    1:47.41 BRNZ   
                  53.17     1:47.41 (54.24)                                        
 14 Trinidad, Chelanny A       9 RedTails-MR          1:58.82    1:48.55 BRNZ   
                  51.28     1:48.55 (57.27)                                        
 15 Barran, Emily R           10 KB Makos-MR          1:47.10    1:48.93 BRNZ   
                  51.76     1:48.93 (57.17)                                        
 16 Bono, Julia C              9 FREE-MR              1:57.32    1:49.48 BRNZ   
                  52.99     1:49.48 (56.49)                                        
 17 O'Donnell, Peyton E        9 FREE-MR              1:54.14    1:52.58 BRNZ   
                  54.69     1:52.58 (57.89)                                        
 18 Berman, Amalia L          10 Flying Dolphins-MR   1:52.39    1:56.45 BRNZ   
                  54.72   1:56.45 (1:01.73)                                        
 19 Medney, Alana Y            9 Flying Dolphins-MR   2:01.96    1:58.03 BRNZ   
 20 Reyes, Mikayla Y          10 FREE-MR              1:58.73    2:01.53 BRNZ   
                  56.28   2:01.53 (1:05.25)                                        
 21 Orchin, Maddy L            9 Flying Dolphins-MR   2:17.39    2:02.49 BRNZ   
                1:00.42   2:02.49 (1:02.07)                                        
 22 Meeschaert, Josephine B   10 Flying Dolphins-MR   2:15.74    2:02.67 BRNZ   
 23 Wineski, Nikki T           9 Flying Dolphins-MR   2:02.53    2:04.41 BRNZ   
                1:02.13   2:04.41 (1:02.28)                                        
 24 Knobel, Claire M           9 Flying Dolphins-MR   2:04.58    2:05.34 BRNZ   
                  59.75   2:05.34 (1:05.59)                                        
 25 Moltner, Jenna E           9 Flying Dolphins-MR   1:59.96    2:09.05 BRNZ   
                1:04.93   2:09.05 (1:04.12)                                        
Non-Award Division  
  1 Willscher, Audrey B        9 MAKO-MR              1:33.16    1:29.39 SILV   
                  43.29     1:29.39 (46.10)                                        
  2 Flouras, Anastasia         9 QNS-MR               1:48.30    1:29.64 SILV   
                  43.61     1:29.64 (46.03)                                        
  3 Liu, Alina J              10 FREE-MR              1:36.58    1:30.85 SILV   
                  44.56     1:30.85 (46.29)                                        
  4 Bronskikh, Valeriia N      9 FREE-MR              1:45.81    1:31.80 SILV   
  5 Nigito, Ella              10 MAKO-MR              1:35.65    1:31.92 SILV   
                  43.47     1:31.92 (48.45)                                        
  6 Katoh, Annri T             9 MAKO-MR              1:36.38    1:33.06 SILV   
                  46.40     1:33.06 (46.66)                                        
 -- Smith, Ava D               9 Flying Dolphins-MR   2:04.26         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  49.01          DQ (51.70)                                        
 -- Brard, Charlotte          10 Flying Dolphins-MR   2:00.46         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  59.55                                                            
 -- Schaeffer, Hannah         10 MAKO-MR              1:50.69         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Zika, Zelia A             10 RedTails-MR          2:01.73         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Sandoval, Joselyn         10 RedTails-MR          1:34.73        DFS        
      Declared false start
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                41.99  JO
                47.79  SILV
                47.80  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Kozlowski, Kenna           9 MAKO-MR                50.59      47.99 BRNZ   
  2 Bronskikh, Valeriia N      9 FREE-MR                48.12      48.25 BRNZ   
  3 Verfaillie, Alessandra     9 MAKO-MR                49.37      48.26 BRNZ   
  4 Estep, Phoebe L            9 RedTails-MR            49.59      49.15 BRNZ   
  5 Steriti, Laila J          10 MAKO-MR                49.49      49.59 BRNZ   
  6 Willscher, Audrey B        9 MAKO-MR                50.21      50.02 BRNZ   
  7 Tan, Felicity L            9 Flying Dolphins-MR     52.21      50.07 BRNZ   
  8 Sutter, Sofia G           10 FREE-MR                48.11      50.41 BRNZ   
  9 Bhatla, Sana              10 FREE-MR                52.45      50.53 BRNZ   
 10 Taylor, Peyton A          10 Hes-Mr-MR              51.12      50.68 BRNZ   
 11 Katoh, Annri T             9 MAKO-MR                52.86      50.91 BRNZ   
 12 Canon, Sophia              9 UN-MR                  53.18      51.07 BRNZ   
 13 Carss, Lola A             10 ASAP-MR                51.77      51.61 BRNZ   
 14 Zuckman, Bella             9 Hes-Mr-MR              57.84      51.69 BRNZ   
 15 Amankwa-Jones, Isabella   10 RedTails-MR            54.74      51.79 BRNZ   
 16 Smith, Jaida               9 KB Makos-MR            54.17      52.07 BRNZ   
 17 Fuller, Nilaya W           9 Flying Dolphins-MR     56.83      52.49 BRNZ   
 18 Smith, Ava D               9 Flying Dolphins-MR     53.39      52.76 BRNZ   
 19 Trinidad, Chelanny A       9 RedTails-MR            53.58      52.80 BRNZ   
 20 Sheehan, Maeve E          10 FREE-MR                54.64      53.13 BRNZ   
 21 Kavouras, Marina R        10 LIFE-MR                54.48      53.45 BRNZ   
 22 Meeschaert, Josephine B   10 Flying Dolphins-MR     56.61      54.21 BRNZ   
 23 Reyes, Mikayla Y          10 FREE-MR                59.08      55.08 BRNZ   
 24 Goldwasser, Tessa K        9 ASAP-MR                57.93      55.46 BRNZ   
 25 Schaeffer, Hannah         10 MAKO-MR                57.36      57.69 BRNZ   
 26 Pilo, Jemma                9 ASAP-MR                57.84      57.85 BRNZ   
 27 Cavallino, Sofia V        10 FREE-MR                59.21      58.12 BRNZ   
 28 Brard, Charlotte          10 Flying Dolphins-MR   1:05.41      58.30 BRNZ   
 29 Gilbert, Jayda            10 Flying Dolphins-MR   1:02.83      58.47 BRNZ   
 30 Agashiwala, Lily           9 MAKO-MR                57.58      58.62 BRNZ   
 31 Lubak, Kassidy A           9 FREE-MR                58.73      59.03 BRNZ   
 32 Knobel, Claire M           9 Flying Dolphins-MR   1:08.50      59.97 BRNZ   
 33 Bono, Julia C              9 FREE-MR              1:09.14    1:00.41 BRNZ   
 34 Pineda, Isabella          10 UN-MR                1:03.67    1:00.62 BRNZ   
 35 Zika, Zelia A             10 RedTails-MR          1:00.28    1:00.69 BRNZ   
 36 Wineski, Nikki T           9 Flying Dolphins-MR   1:03.86    1:02.30 BRNZ   
 37 Medney, Alana Y            9 Flying Dolphins-MR   1:13.05    1:05.14 BRNZ   
 38 Gilbert, Laila             9 Flying Dolphins-MR   1:10.03    1:05.53 BRNZ   
 39 O'Donnell, Peyton E        9 FREE-MR              1:07.21    1:07.62 BRNZ   
 40 Berkowitz, Anya G         10 Flying Dolphins-MR   1:09.30    1:09.00 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Akmatbaeva, Deniz         10 UN-MR                  50.01      44.23 SILV   
  2 Nigito, Ella              10 MAKO-MR                49.58      44.95 SILV   
  3 Liu, Alina J              10 FREE-MR                47.99      45.47 SILV   
  4 McCall, Veronica           9 MAKO-MR                48.72      45.69 SILV   
  5 Flouras, Anastasia         9 QNS-MR               1:01.32      46.22 SILV   
  6 Larson, Addie R           10 FREE-MR                48.89      47.10 SILV   
  7 Ehrlich, Allison J        10 MAKO-MR                52.68      47.72 SILV   
 -- Barran, Emily R           10 KB Makos-MR            55.52         DQ        
      Scissors kick
 -- Franciscovich, Ella M      9 Flying Dolphins-MR   1:23.20         DQ        
      Scissors kick
 -- Cespedes, Lizbel           9 UN-MR                1:28.11         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Baron, Eden                9 Flying Dolphins-MR   1:05.40         DQ        
      Scissors kick
 -- Moltner, Jenna E           9 Flying Dolphins-MR   1:11.75         DQ        
      Scissors kick
 -- Orchin, Maddy L            9 Flying Dolphins-MR   1:00.36         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Sandoval, Joselyn         10 RedTails-MR            48.67        DFS        
      Declared false start
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:30.79  JO
              1:46.19  SILV
              1:46.20  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Estep, Phoebe L            9 RedTails-MR          1:47.57    1:48.12 BRNZ   
                  51.53     1:48.12 (56.59)                                        
  2 Katoh, Annri T             9 MAKO-MR              1:49.04    1:50.22 BRNZ   
                  52.10     1:50.22 (58.12)                                        
  3 Lally, Keely M            10 HS-MR                1:50.26    1:50.86 BRNZ   
                  53.62     1:50.86 (57.24)                                        
  4 Kavouras, Marina R        10 LIFE-MR              1:58.98    1:50.98 BRNZ   
                  54.49     1:50.98 (56.49)                                        
  5 Carss, Lola A             10 ASAP-MR              1:54.20    1:51.25 BRNZ   
                  52.28     1:51.25 (58.97)                                        
  6 Zuckman, Bella             9 Hes-Mr-MR            2:01.99    1:51.51 BRNZ   
                  53.76     1:51.51 (57.75)                                        
  7 Bhatla, Sana              10 FREE-MR              1:47.59    1:51.92 BRNZ   
                  53.36     1:51.92 (58.56)                                        
  8 Smith, Jaida               9 KB Makos-MR          1:54.75    1:54.59 BRNZ   
                  55.12     1:54.59 (59.47)                                        
  9 Smith, Ava D               9 Flying Dolphins-MR   1:58.85    1:55.34 BRNZ   
                  54.77   1:55.34 (1:00.57)                                        
 10 Tan, Felicity L            9 Flying Dolphins-MR   1:50.75    1:56.44 BRNZ   
                  57.24     1:56.44 (59.20)                                        
 11 Trinidad, Chelanny A       9 RedTails-MR          2:09.01    2:01.18 BRNZ   
                  53.63   2:01.18 (1:07.55)                                        
 12 Reyes, Mikayla Y          10 FREE-MR              2:06.20    2:04.26 BRNZ   
                  58.49   2:04.26 (1:05.77)                                        
 13 Wineski, Nikki T           9 Flying Dolphins-MR   2:17.55    2:19.95 BRNZ   
                1:06.82   2:19.95 (1:13.13)                                        
Non-Award Division  
  1 McCall, Veronica           9 MAKO-MR              1:47.02    1:39.02 SILV   
                  49.11     1:39.02 (49.91)                                        
  2 Bronskikh, Valeriia N      9 FREE-MR              1:53.88    1:43.65 SILV   
                  49.46     1:43.65 (54.19)                                        
  3 Sandoval, Joselyn         10 RedTails-MR          1:49.23    1:43.81 SILV   
                  49.97     1:43.81 (53.84)                                        
  4 Baran, Joanna             10 UN-MR                1:46.50    1:44.07 SILV   
                  49.30     1:44.07 (54.77)                                        
  5 Verfaillie, Alessandra     9 MAKO-MR              1:47.15    1:44.56 SILV   
                  50.57     1:44.56 (53.99)                                        
  6 Kozlowski, Kenna           9 MAKO-MR              1:48.06    1:45.16 SILV   
                  49.49     1:45.16 (55.67)                                        
  7 Ehrenberg, Margo L        10 LIFE-MR              1:52.00    1:45.25 SILV   
                  50.68     1:45.25 (54.57)                                        
 -- Chamberlain, Kate C       10 Flying Dolphins-MR   1:58.93         DQ        
      Non-simultaneous kick
                  56.95        DQ (1:01.27)                                        
 -- Jones, Zamoi I            10 CIY-MR               2:09.15         DQ        
      One hand touch
                1:02.78        DQ (1:08.29)                                        
 -- O'Donnell, Peyton E        9 FREE-MR              2:26.40         DQ        
      One hand touch
                1:07.70        DQ (1:13.37)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                35.09  JO
                42.39  SILV
                42.40  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Yin-Westbay, Eva          10 QNS-MR                 42.86      42.45 BRNZ   
  2 Sandoval, Joselyn         10 RedTails-MR            46.50      43.18 BRNZ   
  3 Tybur, Malo               10 MAKO-MR                45.32      43.34 BRNZ   
  4 Uyanik, Alara A            9 JCCT-MR                44.80      43.88 BRNZ   
  5 Cavallino, Sofia V        10 FREE-MR                43.33      44.38 BRNZ   
  6 Hoffman, Vivienne A       10 LIFE-MR                47.19      45.12 BRNZ   
  7 Sheehan, Maeve E          10 FREE-MR                48.25      45.14 BRNZ   
  8 Linares, Lina M           10 KB Makos-MR            42.62      45.68 BRNZ   
  9 Verfaillie, Alessandra     9 MAKO-MR                47.17      46.30 BRNZ   
 10 Willscher, Audrey B        9 MAKO-MR                52.99      47.72 BRNZ   
 11 Tan, Felicity L            9 Flying Dolphins-MR     46.09      48.05 BRNZ   
 12 Fuller, Nilaya W           9 Flying Dolphins-MR     48.84      49.11 BRNZ   
 13 Estep, Phoebe L            9 RedTails-MR            49.49      49.40 BRNZ   
 14 Baran, Joanna             10 UN-MR                  54.00      50.44 BRNZ   
 15 Trinidad, Chelanny A       9 RedTails-MR            54.27      50.54 BRNZ   
 16 Agashiwala, Lily           9 MAKO-MR                50.60      50.80 BRNZ   
 17 Castillo, Valentina       10 UN-MR                1:03.92      51.33 BRNZ   
 18 Burnette, Brianna         10 UN-MR                  59.93      52.01 BRNZ   
 19 Kavouras, Marina R        10 LIFE-MR                54.08      54.19 BRNZ   
 20 Smith, Jaida               9 KB Makos-MR            50.58      54.39 BRNZ   
 21 Barran, Emily R           10 KB Makos-MR            51.54      54.97 BRNZ   
 22 Chamberlain, Kate C       10 Flying Dolphins-MR     57.06      58.81 BRNZ   
 23 Schaeffer, Hannah         10 MAKO-MR                55.14    1:01.91 BRNZ   
 24 Mcbride, Myasia            9 UN-MR                1:04.01    1:05.99 BRNZ   
 25 Kushnir, Veronica         10 Flying Dolphins-MR   1:01.54    1:09.68 BRNZ   
 26 O'Donnell, Peyton E        9 FREE-MR              1:04.25    1:09.94 BRNZ   
 27 Zika, Zelia A             10 RedTails-MR          1:07.53    1:11.32 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 McCall, Veronica           9 MAKO-MR                43.12      38.51 SILV   
  2 Steriti, Laila J          10 MAKO-MR                43.50      39.18 SILV   
  3 Amankwa-Jones, Isabella   10 RedTails-MR            44.78      40.35 SILV   
  4 Boubert, Jordyn           10 Hes-Mr-MR              43.03      40.70 SILV   
  5 Carss, Lola A             10 ASAP-MR                42.64      41.30 SILV   
  6 Egleston, Carys I          9 MAKO-MR                49.85      41.90 SILV   
  7 Hoffman, Alixe E          10 MAKO-MR                46.49      42.02 SILV   
 -- Berman, Amalia L          10 Flying Dolphins-MR   1:14.46         DQ        
      Declared false start
 -- Nigito, Ella              10 MAKO-MR                52.63         DQ        
      Alternating Kick
 -- Medney, Alana Y            9 Flying Dolphins-MR   1:08.34         DQ        
      Declared false start
 -- Goldwasser, Tessa K        9 ASAP-MR              1:07.04         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Baron, Eden                9 Flying Dolphins-MR   1:00.88         DQ        
      No Show Penalty Event
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:23.79  JO
              1:37.99  SILV
              1:38.00  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Ehrenberg, Margo L        10 LIFE-MR              1:41.71    1:39.52 BRNZ   
                  44.10     1:39.52 (55.42)                                        
  2 Steriti, Laila J          10 MAKO-MR              1:44.60    1:40.90 BRNZ   
                  44.21     1:40.90 (56.69)                                        
  3 Tan, Felicity L            9 Flying Dolphins-MR   1:57.70    1:41.80 BRNZ   
                  44.07     1:41.80 (57.73)                                        
  4 Carss, Lola A             10 ASAP-MR              1:40.53    1:41.82 BRNZ   
                  45.22     1:41.82 (56.60)                                        
  5 Linares, Lina M           10 KB Makos-MR          1:42.93    1:42.48 BRNZ   
                  47.69     1:42.48 (54.79)                                        
  6 Kavouras, Marina R        10 LIFE-MR              2:01.07    1:58.76 BRNZ   
                  53.87   1:58.76 (1:04.89)                                        
  7 Medney, Alana Y            9 Flying Dolphins-MR   2:15.46    2:10.81 BRNZ   
                1:00.43   2:10.81 (1:10.38)                                        
Non-Award Division  
  1 Flouras, Anastasia         9 QNS-MR               1:38.49    1:36.08 SILV   
                  42.27     1:36.08 (53.81)                                        
  2 Hoffman, Alixe E          10 MAKO-MR              1:50.54    1:37.14 SILV   
                  44.32     1:37.14 (52.82)                                        
 -- Pilo, Jemma                9 ASAP-MR              2:18.93         DQ        
      Arms underwater recovery
                1:00.32        DQ (1:13.36)                                        
 -- Sandoval, Joselyn         10 RedTails-MR          1:57.45        DFS        
      Declared false start
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:18.79  JO
              1:28.59  SILV
              1:28.60  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Katoh, Annri T             9 MAKO-MR              1:33.57    1:29.42 BRNZ   
                  41.56     1:29.42 (47.86)                                        
  2 Tybur, Malo               10 MAKO-MR              1:37.08    1:31.38 BRNZ   
                  44.51     1:31.38 (46.87)                                        
  3 Lally, Keely M            10 HS-MR                1:33.09    1:31.67 BRNZ   
                  41.52     1:31.67 (50.15)                                        
  4 Carss, Lola A             10 ASAP-MR              1:30.55    1:31.70 BRNZ   
                  41.10     1:31.70 (50.60)                                        
  5 Willscher, Audrey B        9 MAKO-MR              1:35.88    1:32.33 BRNZ   
                  43.16     1:32.33 (49.17)                                        
  6 Santana, Sierra            9 UN-MR                1:33.47    1:32.35 BRNZ   
                  43.87     1:32.35 (48.48)                                        
  7 Sandoval, Joselyn         10 RedTails-MR          1:32.69    1:32.41 BRNZ   
                  44.53     1:32.41 (47.88)                                        
  8 Bronskikh, Valeriia N      9 FREE-MR              1:45.51    1:33.21 BRNZ   
                  44.96     1:33.21 (48.25)                                        
  9 Verfaillie, Alessandra     9 MAKO-MR              1:33.40    1:33.44 BRNZ   
                  44.23     1:33.44 (49.21)                                        
 10 Hoffman, Vivienne A       10 LIFE-MR              1:31.23    1:33.57 BRNZ   
                  43.41     1:33.57 (50.16)                                        
 11 Ehrenberg, Margo L        10 LIFE-MR              1:33.03    1:34.44 BRNZ   
                  44.52     1:34.44 (49.92)                                        
 12 Nigito, Ella              10 MAKO-MR              1:38.09    1:35.95 BRNZ   
                  43.72     1:35.95 (52.23)                                        
 13 Uyanik, Alara A            9 JCCT-MR              1:40.16    1:37.82 BRNZ   
                  45.00     1:37.82 (52.82)                                        
 14 Sutter, Sofia G           10 FREE-MR              1:41.34    1:38.15 BRNZ   
                  44.82     1:38.15 (53.33)                                        
 15 Cavallino, Sofia V        10 FREE-MR              1:41.35    1:39.33 BRNZ   
                  46.58     1:39.33 (52.75)                                        
 16 Baran, Joanna             10 UN-MR                1:29.00    1:39.57 BRNZ   
                  48.96     1:39.57 (50.61)                                        
 17 Amankwa-Jones, Isabella   10 RedTails-MR          1:37.96    1:39.94 BRNZ   
                  41.49     1:39.94 (58.45)                                        
 18 Canon, Sophia              9 UN-MR                1:49.67    1:40.15 BRNZ   
                  46.13     1:40.15 (54.02)                                        
 19 Tan, Felicity L            9 Flying Dolphins-MR   1:50.00    1:40.24 BRNZ   
                  46.26     1:40.24 (53.98)                                        
 20 Simes, Ella C              9 JCCT-MR              1:41.79    1:40.72 BRNZ   
                  45.88     1:40.72 (54.84)                                        
 21 Agashiwala, Lily           9 MAKO-MR              1:57.59    1:42.35 BRNZ   
 22 Fuller, Nilaya W           9 Flying Dolphins-MR   1:53.48    1:42.53 BRNZ   
                  47.04     1:42.53 (55.49)                                        
 23 Schaeffer, Hannah         10 MAKO-MR              1:52.43    1:52.80 BRNZ   
                  54.21     1:52.80 (58.59)                                        
 24 Medney, Alana Y            9 Flying Dolphins-MR   2:02.78    1:55.88 BRNZ   
 25 Wineski, Nikki T           9 Flying Dolphins-MR   2:11.42    2:05.72 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 McCall, Veronica           9 MAKO-MR              1:29.79    1:24.02 SILV   
                  39.22     1:24.02 (44.80)                                        
  2 Hoffman, Alixe E          10 MAKO-MR              1:31.47    1:24.25 SILV   
                  40.86     1:24.25 (43.39)                                        
  3 Kozlowski, Kenna           9 MAKO-MR              1:30.51    1:26.80 SILV   
  4 Egleston, Carys I          9 MAKO-MR              1:32.21    1:28.04 SILV   
                  42.81     1:28.04 (45.23)                                        
  5 Li, Summer A               9 APEX-MR              1:39.98    1:28.05 SILV   
                  41.68     1:28.05 (46.37)                                        
  6 Boubert, Jordyn           10 Hes-Mr-MR            1:31.04    1:28.18 SILV   
                  41.41     1:28.18 (46.77)                                        
  7 Yin-Westbay, Eva          10 QNS-MR               1:32.90    1:28.58 SILV   
                  42.06     1:28.58 (46.52)                                        
 -- Reid, Morgan               9 Hes-Mr-MR            1:49.28         DQ        
      No Show Penalty Event - Misc
 -- Smith, Ava D               9 Flying Dolphins-MR   1:55.36         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  51.55          DQ (53.62)                                        
 -- Goldwasser, Tessa K        9 ASAP-MR              1:57.96         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
 -- Berman, Amalia L          10 Flying Dolphins-MR   2:14.21        DNF        
      Did not finish - Misc
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
              2:47.59  JO
              3:13.99  SILV
              3:14.00  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Alina J              10 FREE-MR              3:24.34    3:12.71 SILV   
                  43.23     1:29.34 (46.11)     2:25.90 (56.56)     3:12.71 (46.81)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.59  JO
                30.99  SILV
                31.00  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Rodrigues, Marina         11 UN-MR                  32.43      31.02 BRNZ   
  2 Slarskey, Parker          11 MAKO-MR                31.24      31.09 BRNZ   
  3 Hernandez, Destiny        12 APEX-MR                31.14      31.19 BRNZ   
  4 Chun, Lina                11 GATE-MR                31.58      31.63 BRNZ   
  5 Bravo, Brianna A          12 APEX-MR                31.42      31.79 BRNZ   
  6 Milazzo, Lucia            11 MAKO-MR                32.02      31.84 BRNZ   
  7 Lutchmansingh, Serena A   12 RedTails-MR            31.69      32.02 BRNZ   
  8 Rodriguez, Kaycee         12 KB Makos-MR            32.09      32.03 BRNZ   
  9 Wood, Addison             11 MAKO-MR                32.37      32.22 BRNZ   
 10 Johnson, Cayla A          12 APEX-MR                32.29      32.32 BRNZ   
 11 Sanchez, Amya             12 UN-MR                  32.82      32.58 BRNZ   
 12 Lubak, Kylie D            11 FREE-MR                34.13      32.97 BRNZ   
 13 Vidals, Giselle           11 APEX-MR                32.50      32.98 BRNZ   
 14 Stephens Roll, Menna      12 RedTails-MR            32.64      33.04 BRNZ   
 15 Lindsey, Noa G            12 MAKO-MR                34.68      33.43 BRNZ   
 16 Avdic, Zana               12 APEX-MR                34.26      33.49 BRNZ   
 16 Tan, Chloe H              11 ASAP-MR                34.00      33.49 BRNZ   
 18 Chavarria, Emma s         12 Flying Dolphins-MR     34.09      33.57 BRNZ   
 19 Deokaran, Anya            11 CIY-MR                 33.90      33.62 BRNZ   
 20 Chuk, Megan               12 FREE-MR                34.73      33.86 BRNZ   
 21 Bice, Ciara M             12 CIY-MR                 32.82      33.90 BRNZ   
 22 Mulderrig, Keira          11 MAKO-MR                34.00      33.95 BRNZ   
 23 Brennan, Valentina F      12 CIY-MR                 33.86      34.20 BRNZ   
 24 Lewis, Maeve              11 LIFE-MR                34.34      34.36 BRNZ   
 25 Reyes Aguirre, Juana      11 APEX-MR                32.37      34.61 BRNZ   
 26 Katsaras, Antigone        11 UN-MR                  37.28      34.86 BRNZ   
 27 McPartland, Zofia         11 MAKO-MR                33.26      34.92 BRNZ   
 28 Stillman, Alexandra B     12 Flying Dolphins-MR     35.14      35.02 BRNZ   
 29 Jimenez, Kaitlyn          11 QNS-MR                 34.40      35.08 BRNZ   
 30 Siegel, Katherine A       11 Flying Dolphins-MR     35.40      35.48 BRNZ   
 31 Loeb, Vivian              11 MAKO-MR                36.41      35.59 BRNZ   
 32 Liu, Emily H              12 FREE-MR                36.65      35.80 BRNZ   
 33 Katsaras, Dimitra         11 UN-MR                  38.85      35.82 BRNZ   
 33 Hsu, Anna                 11 MAKO-MR                34.83      35.82 BRNZ   
 35 Shah, Jaya R              11 Flying Dolphins-MR     38.28      35.98 BRNZ   
 36 Laker, Melanie K          11 Flying Dolphins-MR     34.74      36.04 BRNZ   
 37 Arevalo, Jayra N          11 RedTails-MR            36.15      36.10 BRNZ   
 38 Sorensen, Auden R         11 Flying Dolphins-MR     37.09      36.27 BRNZ   
 39 Kuczinski, Zoe            11 LIFE-MR                36.59      36.41 BRNZ   
 40 Hidalgo, Ivanka           11 UN-MR                  36.22      36.48 BRNZ   
 41 Larson, Grace A           11 FREE-MR                35.65      36.65 BRNZ   
 42 Beckman, Jacqueline L     11 Flying Dolphins-MR     39.10      36.78 BRNZ   
 43 Hsu, Lauren               11 MAKO-MR                38.06      36.92 BRNZ   
 44 Garcia, Jaydi M           11 KB Makos-MR            37.52      37.14 BRNZ   
 45 Brydon, Miranda X         11 RedTails-MR            34.35      37.26 BRNZ   
 46 Brown, Rachel E           12 Hes-Mr-MR              35.87      37.43 BRNZ   
 47 Taveras, Kaila M          11 CIY-MR                 34.46      37.47 BRNZ   
 48 Summers, Katie S          12 Flying Dolphins-MR     38.54      37.55 BRNZ   
 49 Williams, Serai           12 Hes-Mr-MR              36.63      38.43 BRNZ   
 50 Kim, Olivia               11 GATE-MR                40.50      39.53 BRNZ   
 51 Le, Charlotte             12 Flying Dolphins-MR     40.87      39.89 BRNZ   
 52 Waldman, Sylvia J         11 ASAP-MR                44.25      40.04 BRNZ   
 53 Sant'Anna, Stephanie G    11 Flying Dolphins-MR     41.84      40.20 BRNZ   
 54 Valverde, Jahani          11 KB Makos-MR            40.12      41.20 BRNZ   
 55 Blake, Mya J              12 Hes-Mr-MR              45.12      41.84 BRNZ   
 56 Waldman, Elizabeth G      11 ASAP-MR                42.70      43.87 BRNZ   
 57 Selib, June               11 ASAP-MR                50.61      45.99 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Graham, Agatha A          11 RedTails-MR            31.01      30.22 SILV   
  2 Akmatbaeva, Aisel         11 UN-MR                  31.86      30.47 SILV   
  3 Baker, Nari A             11 MAKO-MR                31.02      30.48 SILV   
  4 D'Hollander, Delphine M   12 MAKO-MR                31.62      30.83 SILV   
 -- Adams, Isabelle S         11 RedTails-MR            37.11         DQ        
      Declared false start
 -- Daley, Danah P            11 RedTails-MR            40.67         DQ        
      Declared false start
 -- Thorpe, Kayla             12 Hes-Mr-MR              41.18         DQ        
      Declared false start
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                59.69  JO
              1:08.29  SILV
              1:08.30  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Province, Shaye L         12 ASAP-MR              1:09.06    1:08.39 BRNZ   
                  32.49     1:08.39 (35.90)                                        
  2 Graham, Agatha A          11 RedTails-MR          1:13.50    1:08.48 BRNZ   
                  32.46     1:08.48 (36.02)                                        
  3 D'Hollander, Delphine M   12 MAKO-MR              1:09.17    1:09.09 BRNZ   
                  33.13     1:09.09 (35.96)                                        
  4 Wood, Addison             11 MAKO-MR              1:11.73    1:09.13 BRNZ   
                  33.43     1:09.13 (35.70)                                        
  5 Almanzar, Liberty         12 UN-MR                1:09.28    1:09.14 BRNZ   
                  33.10     1:09.14 (36.04)                                        
  6 Johnson, Cayla A          12 APEX-MR              1:08.67    1:09.48 BRNZ   
                  33.95     1:09.48 (35.53)                                        
  7 Lin, Angelina J           11 UN-MR                1:09.66    1:09.60 BRNZ   
                  32.78     1:09.60 (36.82)                                        
  8 Economakos, Vasiliky *    11 HS-MR                1:08.89    1:09.84 BRNZ   
                  33.86     1:09.84 (35.98)                                        
  9 Hernandez, Destiny        12 APEX-MR              1:10.88    1:09.97 BRNZ   
                  33.66     1:09.97 (36.31)                                        
 10 Akmatbaeva, Aisel         11 UN-MR                1:14.62    1:10.05 BRNZ   
                  33.63     1:10.05 (36.42)                                        
 11 Lin, Wenxi                11 CIY-MR               1:13.88    1:10.20 BRNZ   
                  34.14     1:10.20 (36.06)                                        
 12 Milazzo, Lucia            11 MAKO-MR              1:10.80    1:10.78 BRNZ   
                  34.53     1:10.78 (36.25)                                        
 13 Rodrigues, Marina         11 UN-MR                1:11.84    1:11.08 BRNZ   
 14 Vidals, Giselle           11 APEX-MR              1:13.84    1:12.24 BRNZ   
                  34.32     1:12.24 (37.92)                                        
 15 Rodriguez, Kaycee         12 KB Makos-MR          1:12.38    1:12.45 BRNZ   
                  34.37     1:12.45 (38.08)                                        
 16 Zhenilenko, Kathryn       12 Hes-Mr-MR            1:12.27    1:12.92 BRNZ   
                  34.06     1:12.92 (38.86)                                        
 17 Carroll, Samantha L       12 FREE-MR              1:15.60    1:13.46 BRNZ   
                  34.31     1:13.46 (39.15)                                        
 18 Lubak, Kylie D            11 FREE-MR              1:17.74    1:13.62 BRNZ   
                  36.29     1:13.62 (37.33)                                        
 19 Sanchez, Amya             12 UN-MR                1:14.29    1:13.84 BRNZ   
                  34.58     1:13.84 (39.26)                                        
 20 Li, Claire                11 Aquaflames-MR        1:12.26    1:14.00 BRNZ   
                  34.96     1:14.00 (39.04)                                        
 21 Lutchmansingh, Serena A   12 RedTails-MR          1:15.77    1:14.17 BRNZ   
                  34.39     1:14.17 (39.78)                                        
 22 Reyes Aguirre, Juana      11 APEX-MR              1:15.26    1:14.39 BRNZ   
                  35.15     1:14.39 (39.24)                                        
 23 Bice, Ciara M             12 CIY-MR               1:15.45    1:14.76 BRNZ   
                  34.81     1:14.76 (39.95)                                        
 24 Stephens Roll, Menna      12 RedTails-MR          1:20.09    1:14.84 BRNZ   
                  35.61     1:14.84 (39.23)                                        
 25 Mulderrig, Keira          11 MAKO-MR              1:16.47    1:15.19 BRNZ   
                  35.75     1:15.19 (39.44)                                        
 26 Hsu, Anna                 11 MAKO-MR              1:16.95    1:15.83 BRNZ   
                  36.95     1:15.83 (38.88)                                        
 27 Hlinka, Maria H           11 HS-MR                1:18.14    1:15.99 BRNZ   
                  35.87     1:15.99 (40.12)                                        
 28 Chuk, Megan               12 FREE-MR              1:18.34    1:16.08 BRNZ   
                  35.69     1:16.08 (40.39)                                        
 29 Blume, Lauren I           12 JCCT-MR              1:21.83    1:16.77 BRNZ   
                  34.79     1:16.77 (41.98)                                        
 30 Lewis, Maeve              11 LIFE-MR              1:19.57    1:17.18 BRNZ   
                  37.41     1:17.18 (39.77)                                        
 31 Kizhnerman, Noa           12 Aquaflames-MR        1:17.24    1:17.65 BRNZ   
                  37.76     1:17.65 (39.89)                                        
 32 Liu, Emily H              12 FREE-MR              1:23.56    1:17.74 BRNZ   
                  37.99     1:17.74 (39.75)                                        
 33 McPartland, Zofia         11 MAKO-MR              1:17.26    1:18.20 BRNZ   
                  38.07     1:18.20 (40.13)                                        
 34 Jimenez, Kaitlyn          11 QNS-MR               1:18.49    1:18.22 BRNZ   
                  38.80     1:18.22 (39.42)                                        
 35 Lindsey, Noa G            12 MAKO-MR              1:19.97    1:18.61 BRNZ   
                  36.96     1:18.61 (41.65)                                        
 36 Beckman, Jacqueline L     11 Flying Dolphins-MR   1:24.26    1:19.19 BRNZ   
                  37.75     1:19.19 (41.44)                                        
 36 Katsaras, Antigone        11 UN-MR                1:21.79    1:19.19 BRNZ   
                  39.24     1:19.19 (39.95)                                        
 38 Scoloveno, Giuliana       11 Aquaflames-MR        1:25.27    1:19.40 BRNZ   
                  36.25     1:19.40 (43.15)                                        
 39 Kuczinski, Zoe            11 LIFE-MR              1:22.02    1:20.10 BRNZ   
                  37.15     1:20.10 (42.95)                                        
 40 Sorensen, Auden R         11 Flying Dolphins-MR   1:21.55    1:20.16 BRNZ   
                  38.82     1:20.16 (41.34)                                        
 41 Siegel, Katherine A       11 Flying Dolphins-MR   1:18.22    1:20.80 BRNZ   
                  38.67     1:20.80 (42.13)                                        
 42 Laker, Melanie K          11 Flying Dolphins-MR   1:19.48    1:20.88 BRNZ   
                  38.27     1:20.88 (42.61)                                        
 43 Bessonette, Anna C        11 JCCT-MR              1:24.67    1:21.06 BRNZ   
                  38.21     1:21.06 (42.85)                                        
 44 Hidalgo, Ivanka           11 UN-MR                1:24.52    1:21.44 BRNZ   
                  37.79     1:21.44 (43.65)                                        
 44 Loeb, Vivian              11 MAKO-MR              1:19.89    1:21.44 BRNZ   
                  37.28     1:21.44 (44.16)                                        
 46 Brydon, Miranda X         11 RedTails-MR          1:24.44    1:21.54 BRNZ   
                  39.20     1:21.54 (42.34)                                        
 47 Katsaras, Dimitra         11 UN-MR                1:22.34    1:22.26 BRNZ   
                  39.74     1:22.26 (42.52)                                        
 48 Leibowitz, Sophia L       12 JCCT-MR              1:26.76    1:22.78 BRNZ   
                  41.06     1:22.78 (41.72)                                        
 49 Ye, Jacqueline J          11 JCCT-MR              1:29.24    1:23.14 BRNZ   
                  39.78     1:23.14 (43.36)                                        
 50 Shah, Jaya R              11 Flying Dolphins-MR   1:28.00    1:23.40 BRNZ   
                  38.77     1:23.40 (44.63)                                        
 51 Garcia, Jaydi M           11 KB Makos-MR          1:23.32    1:24.26 BRNZ   
                  40.60     1:24.26 (43.66)                                        
 52 Larson, Grace A           11 FREE-MR              1:23.30    1:24.63 BRNZ   
                  39.57     1:24.63 (45.06)                                        
 53 Hsu, Lauren               11 MAKO-MR              1:24.88    1:25.45 BRNZ   
                  40.88     1:25.45 (44.57)                                        
 54 Chavarria, Emma s         12 Flying Dolphins-MR   1:29.23    1:25.50 BRNZ   
                  41.27     1:25.50 (44.23)                                        
 55 Summers, Katie S          12 Flying Dolphins-MR   1:32.66    1:31.48 BRNZ   
                  41.96     1:31.48 (49.52)                                        
 56 Williams, Serai           12 Hes-Mr-MR            1:27.79    1:32.34 BRNZ   
                  42.92     1:32.34 (49.42)                                        
 57 Waldman, Sylvia J         11 ASAP-MR              1:38.20    1:32.75 BRNZ   
                  43.15     1:32.75 (49.60)                                        
 58 Pesantez, Katherine       11 UN-MR                1:31.43    1:34.08 BRNZ   
                  41.52     1:34.08 (52.56)                                        
 59 Brown, Rachel E           12 Hes-Mr-MR            1:22.07    1:36.69 BRNZ   
                  47.07     1:36.69 (49.62)                                        
 60 Waldman, Elizabeth G      11 ASAP-MR              1:40.15    1:37.53 BRNZ   
                  44.02     1:37.53 (53.51)                                        
Non-Award Division  
  1 Chazov, Pelagia           11 FREE-MR              1:10.85    1:07.17 SILV   
                  32.35     1:07.17 (34.82)                                        
  2 Baker, Nari A             11 MAKO-MR              1:09.08    1:07.48 SILV   
                  32.94     1:07.48 (34.54)                                        
  3 Conroy, Nicole M          12 FREE-MR              1:11.71    1:07.84 SILV   
                  33.02     1:07.84 (34.82)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:10.29  JO
              2:25.89  SILV
              2:25.90  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Chazov, Pelagia           11 FREE-MR              2:39.13    2:26.54 BRNZ   
                  33.23     1:11.72 (38.49)     1:51.40 (39.68)     2:26.54 (35.14)
  2 Gonzalez, Emilianna       11 APEX-MR              2:28.13    2:27.91 BRNZ   
                  30.85     1:08.38 (37.53)     1:48.41 (40.03)     2:27.91 (39.50)
  3 Wiggins, Alayla           12 KB Makos-MR          2:28.04    2:27.93 BRNZ   
                  33.85     1:11.16 (37.31)     1:50.81 (39.65)     2:27.93 (37.12)
  4 Baker, Nari A             11 MAKO-MR              2:30.58    2:28.19 BRNZ   
                  33.46     1:11.65 (38.19)     1:50.83 (39.18)     2:28.19 (37.36)
  5 Miller, Imogen A          11 FREE-MR              2:43.33    2:28.65 BRNZ   
                  33.69     1:12.69 (39.00)     1:52.97 (40.28)     2:28.65 (35.68)
  6 Brun, Sienna R            11 APEX-MR              2:26.77    2:28.94 BRNZ   
                  33.24     1:10.67 (37.43)     1:49.98 (39.31)     2:28.94 (38.96)
  7 D'Hollander, Delphine M   12 MAKO-MR              2:35.07    2:30.57 BRNZ   
                  33.38     1:12.47 (39.09)     1:53.17 (40.70)     2:30.57 (37.40)
  8 Almanzar, Liberty         12 UN-MR                2:33.61    2:32.60 BRNZ   
                  33.52     1:12.24 (38.72)     1:52.75 (40.51)     2:32.60 (39.85)
  9 Hernandez, Destiny        12 APEX-MR              2:41.44    2:33.73 BRNZ   
                  33.74     1:13.12 (39.38)     1:55.14 (42.02)     2:33.73 (38.59)
 10 Jenkins, Shila            11 MAKO-MR              2:40.56    2:34.10 BRNZ   
                  32.88     1:12.41 (39.53)     1:49.18 (36.77)     2:34.10 (44.92)
 11 Johnson, Cayla A          12 APEX-MR              2:29.50    2:34.52 BRNZ   
                  34.30     1:12.40 (38.10)     1:52.90 (40.50)     2:34.52 (41.62)
 12 Rodriguez, Kaycee         12 KB Makos-MR          2:44.25    2:37.66 BRNZ   
                  35.46     1:16.59 (41.13)     1:58.96 (42.37)     2:37.66 (38.70)
 13 Province, Shaye L         12 ASAP-MR              2:39.39    2:38.06 BRNZ   
                                1:12.41 ( )     1:55.30 (42.89)     2:38.06 (42.76)
 14 Vidals, Giselle           11 APEX-MR              2:43.76    2:41.31 BRNZ   
                  35.25     1:15.52 (40.27)     1:58.81 (43.29)     2:41.31 (42.50)
 15 Tan, Chloe H              11 ASAP-MR              3:06.06    2:44.28 BRNZ   
                  37.10     1:17.98 (40.88)     2:00.71 (42.73)     2:44.28 (43.57)
 16 Reyes Aguirre, Juana      11 APEX-MR              2:47.87    2:44.56 BRNZ   
                  35.21     1:17.40 (42.19)     2:01.35 (43.95)     2:44.56 (43.21)
 17 Stillman, Alexandra B     12 Flying Dolphins-MR   2:50.51    2:45.25 BRNZ   
                  36.58     1:17.47 (40.89)     2:01.59 (44.12)     2:45.25 (43.66)
 18 Lindsey, Noa G            12 MAKO-MR              3:00.05    2:45.64 BRNZ   
                  35.74     1:17.20 (41.46)     2:01.60 (44.40)     2:45.64 (44.04)
 19 Bice, Ciara M             12 CIY-MR               2:50.89    2:46.29 BRNZ   
                  36.92     1:21.02 (44.10)     2:04.93 (43.91)     2:46.29 (41.36)
 20 McPartland, Zofia         11 MAKO-MR              2:49.92    2:47.55 BRNZ   
                  38.11     1:21.59 (43.48)     2:05.24 (43.65)     2:47.55 (42.31)
 21 Hsu, Anna                 11 MAKO-MR              2:59.03    2:49.23 BRNZ   
                  38.43     1:20.41 (41.98)     2:05.39 (44.98)     2:49.23 (43.84)
 22 Mulderrig, Keira          11 MAKO-MR              3:01.52    2:49.89 BRNZ   
                  39.05     1:23.37 (44.32)     2:07.53 (44.16)     2:49.89 (42.36)
 23 Beckman, Jacqueline L     11 Flying Dolphins-MR   3:03.60    2:50.88 BRNZ   
                  38.38     1:21.41 (43.03)     2:07.10 (45.69)     2:50.88 (43.78)
 24 Laker, Melanie K          11 Flying Dolphins-MR   3:28.14    2:52.02 BRNZ   
                  38.51     1:21.68 (43.17)     2:07.18 (45.50)     2:52.02 (44.84)
 25 Kuczinski, Zoe            11 LIFE-MR              3:13.04    2:59.44 BRNZ   
                  38.15     1:23.63 (45.48)     2:12.49 (48.86)     2:59.44 (46.95)
 26 Garcia, Jaydi M           11 KB Makos-MR          3:02.62    3:03.04 BRNZ   
                  41.92     1:29.79 (47.87)     2:18.31 (48.52)     3:03.04 (44.73)
 27 Taveras, Kaila M          11 CIY-MR               3:18.27    3:05.38 BRNZ   
                  38.93     1:26.70 (47.77)     2:18.06 (51.36)     3:05.38 (47.32)
Non-Award Division  
  1 Slarskey, Parker          11 MAKO-MR              2:29.32    2:24.75 SILV   
                  32.63     1:09.09 (36.46)     1:46.78 (37.69)     2:24.75 (37.97)
  2 Milazzo, Lucia            11 MAKO-MR              2:31.00    2:25.36 SILV   
                  33.69     1:11.45 (37.76)     1:50.21 (38.76)     2:25.36 (35.15)
  3 Cacace, Giovanna          12 FREE-MR              2:51.00    2:25.50 SILV   
                  34.01     1:11.08 (37.07)     1:49.50 (38.42)     2:25.50 (36.00)
  4 Miller, Amanda D          12 CIY-MR               2:34.64    2:25.74 SILV   
                  32.06     1:09.15 (37.09)     1:47.98 (38.83)     2:25.74 (37.76)
  5 Wood, Addison             11 MAKO-MR              2:30.42    2:25.80 SILV   
                  33.74     1:10.90 (37.16)     1:49.04 (38.14)     2:25.80 (36.76)
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:51.99  JO
              6:20.79  SILV
              6:20.80  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Slarskey, Parker          11 MAKO-MR              6:26.53    6:22.22 BRNZ   
                  33.22     1:10.21 (36.99)     1:48.69 (38.48)     2:27.95 (39.26)
        3:07.11 (39.16)     3:46.30 (39.19)     4:25.84 (39.54)     5:05.54 (39.70)
        5:45.26 (39.72)     6:22.22 (36.96)                                        
  2 Milazzo, Lucia            11 MAKO-MR              6:40.91    6:22.60 BRNZ   
                  34.09     1:12.32 (38.23)     1:51.39 (39.07)     2:30.21 (38.82)
        3:09.45 (39.24)     3:48.76 (39.31)     4:28.40 (39.64)     5:07.95 (39.55)
        5:47.95 (40.00)     6:22.60 (34.65)                                        
  3 D'Hollander, Delphine M   12 MAKO-MR              6:59.86    6:24.30 BRNZ   
                                4:29.60 ( )     5:09.34 (39.74)                    
            5:47.93 ( )     6:24.30 (36.37)                                        
  4 Chazov, Pelagia           11 FREE-MR              6:35.77    6:29.83 BRNZ   
                  33.69     1:11.30 (37.61)     1:51.33 (40.03)     2:31.20 (39.87)
        3:12.33 (41.13)     3:53.17 (40.84)     4:33.84 (40.67)     5:14.72 (40.88)
        5:54.80 (40.08)     6:29.83 (35.03)                                        
  5 Baker, Nari A             11 MAKO-MR              6:48.76    6:33.62 BRNZ   
                  34.26     1:13.31 (39.05)     1:54.12 (40.81)     2:32.36 (38.24)
        3:13.16 (40.80)     3:54.67 (41.51)     4:35.58 (40.91)     5:15.31 (39.73)
        5:55.08 (39.77)     6:33.62 (38.54)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.59  JO
                36.09  SILV
                36.10  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baker, Nari A             11 MAKO-MR                36.19      36.14 BRNZ   
  2 Akmatbaeva, Aisel         11 UN-MR                  36.66      36.27 BRNZ   
  3 Cacace, Giovanna          12 FREE-MR                37.48      36.56 BRNZ   
  4 Lutchmansingh, Serena A   12 RedTails-MR            37.12      36.65 BRNZ   
  5 Hernandez, Destiny        12 APEX-MR                36.83      36.77 BRNZ   
  6 Avdic, Zana               12 APEX-MR                40.99      37.27 BRNZ   
  7 Graham, Agatha A          11 RedTails-MR            38.82      37.40 BRNZ   
  8 Lin, Wenxi                11 CIY-MR                 39.08      37.50 BRNZ   
  9 Pena, Camila A            12 APEX-MR                36.59      37.55 BRNZ   
 10 Zhenilenko, Kathryn       12 Hes-Mr-MR              37.94      37.84 BRNZ   
 11 Province, Shaye L         12 ASAP-MR                38.14      37.99 BRNZ   
 12 Brun, Sienna R            11 APEX-MR                36.96      38.01 BRNZ   
 13 Li, Claire                11 Aquaflames-MR          37.14      38.22 BRNZ   
 14 Reyes Aguirre, Juana      11 APEX-MR                39.09      38.23 BRNZ   
 15 Blume, Lauren I           12 JCCT-MR                38.46      38.39 BRNZ   
 16 Carroll, Samantha L       12 FREE-MR                39.07      38.43 BRNZ   
 17 Bessonette, Anna C        11 JCCT-MR                41.00      39.14 BRNZ   
 18 Economakos, Vasiliky *    11 HS-MR                  37.78      39.27 BRNZ   
 19 McPartland, Zofia         11 MAKO-MR                38.38      39.37 BRNZ   
 20 Bravo, Brianna A          12 APEX-MR                42.02      39.63 BRNZ   
 21 Rodriguez, Kaycee         12 KB Makos-MR            37.70      39.80 BRNZ   
 22 Siegel, Katherine A       11 Flying Dolphins-MR     40.22      39.84 BRNZ   
 23 Chun, Lina                11 GATE-MR                39.28      40.07 BRNZ   
 24 Chuk, Megan               12 FREE-MR                40.10      40.39 BRNZ   
 25 Sanchez, Amya             12 UN-MR                  39.40      40.41 BRNZ   
 26 Lindsey, Noa G            12 MAKO-MR                39.79      40.56 BRNZ   
 26 Vidals, Giselle           11 APEX-MR                41.31      40.56 BRNZ   
 28 Liu, Emily H              12 FREE-MR                42.12      40.68 BRNZ   
 29 Brydon, Miranda X         11 RedTails-MR            38.59      40.75 BRNZ   
 30 Stephens Roll, Menna      12 RedTails-MR            40.69      40.85 BRNZ   
 31 Hlinka, Maria H           11 HS-MR                  40.18      40.99 BRNZ   
 32 Kizhnerman, Noa           12 Aquaflames-MR          40.84      41.03 BRNZ   
 33 Chavarria, Emma s         12 Flying Dolphins-MR     41.64      41.14 BRNZ   
 34 Lewis, Maeve              11 LIFE-MR                44.20      41.71 BRNZ   
 35 Scoloveno, Giuliana       11 Aquaflames-MR          38.56      41.72 BRNZ   
 36 Dalal, Rhea               11 FREE-MR                44.47      41.87 BRNZ   
 37 Le, Charlotte             12 Flying Dolphins-MR     42.88      42.14 BRNZ   
 38 Brown, Rachel E           12 Hes-Mr-MR              41.50      42.46 BRNZ   
 39 Laker, Melanie K          11 Flying Dolphins-MR     44.00      42.56 BRNZ   
 40 Shah, Jaya R              11 Flying Dolphins-MR     44.55      43.09 BRNZ   
 41 Sorensen, Auden R         11 Flying Dolphins-MR     45.50      43.32 BRNZ   
 42 Mulderrig, Keira          11 MAKO-MR                41.64      43.42 BRNZ   
 43 Katsaras, Dimitra         11 UN-MR                  45.80      43.51 BRNZ   
 44 Larson, Grace A           11 FREE-MR                44.56      43.90 BRNZ   
 45 Beckman, Jacqueline L     11 Flying Dolphins-MR     44.34      43.92 BRNZ   
 46 Loeb, Vivian              11 MAKO-MR                43.63      44.79 BRNZ   
 47 Kim, Olivia               11 GATE-MR                45.62      44.81 BRNZ   
 48 Ye, Jacqueline J          11 JCCT-MR                43.81      44.85 BRNZ   
 49 Summers, Katie S          12 Flying Dolphins-MR     48.77      45.32 BRNZ   
 50 Leibowitz, Sophia L       12 JCCT-MR                48.16      45.39 BRNZ   
 51 Thorpe, Kayla             12 Hes-Mr-MR              51.52      45.63 BRNZ   
 52 Hsu, Lauren               11 MAKO-MR                47.38      45.75 BRNZ   
 53 Burgess, Delilah N        11 APEX-MR                51.77      45.90 BRNZ   
 54 Waldman, Sylvia J         11 ASAP-MR                49.39      47.39 BRNZ   
 55 Waldman, Elizabeth G      11 ASAP-MR                48.37      49.44 BRNZ   
 56 Pesantez, Katherine       11 UN-MR                  49.54      50.43 BRNZ   
 57 Blake, Mya J              12 Hes-Mr-MR              49.59      56.47 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Gonzalez, Emilianna       11 APEX-MR                36.24      34.07 SILV   
  2 Slarskey, Parker          11 MAKO-MR                36.12      34.45 SILV   
  3 Chazov, Pelagia           11 FREE-MR                36.78      34.78 SILV   
 -- Williams, Serai           12 Hes-Mr-MR              41.75         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:07.89  JO
              1:19.49  SILV
              1:19.50  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Almanzar, Liberty         12 UN-MR                1:20.27    1:19.51 BRNZ   
                  37.43     1:19.51 (42.08)                                        
  2 Province, Shaye L         12 ASAP-MR              1:24.03    1:19.72 BRNZ   
                  38.78     1:19.72 (40.94)                                        
  3 Graham, Agatha A          11 RedTails-MR          1:23.59    1:20.04 BRNZ   
                  38.27     1:20.04 (41.77)                                        
  4 D'Hollander, Delphine M   12 MAKO-MR              1:20.02    1:20.09 BRNZ   
                  39.11     1:20.09 (40.98)                                        
  5 Wood, Addison             11 MAKO-MR              1:24.16    1:20.34 BRNZ   
                  39.42     1:20.34 (40.92)                                        
  6 Reyes Aguirre, Juana      11 APEX-MR              1:21.52    1:20.44 BRNZ   
                  39.42     1:20.44 (41.02)                                        
  7 Brun, Sienna R            11 APEX-MR              1:20.36    1:21.69 BRNZ   
                  39.71     1:21.69 (41.98)                                        
  8 Lutchmansingh, Serena A   12 RedTails-MR          1:19.99    1:22.62 BRNZ   
                  39.51     1:22.62 (43.11)                                        
  9 Sanchez, Amya             12 UN-MR                1:26.97    1:22.71 BRNZ   
                  39.15     1:22.71 (43.56)                                        
 10 Bravo, Brianna A          12 APEX-MR              1:25.75    1:23.30 BRNZ   
                  40.83     1:23.30 (42.47)                                        
 11 McPartland, Zofia         11 MAKO-MR              1:23.68    1:23.87 BRNZ   
                  41.47     1:23.87 (42.40)                                        
 12 Lindsey, Noa G            12 MAKO-MR              1:29.65    1:25.01 BRNZ   
                  39.76     1:25.01 (45.25)                                        
 12 Stillman, Alexandra B     12 Flying Dolphins-MR   1:20.88    1:25.01 BRNZ   
                  40.74     1:25.01 (44.27)                                        
 14 Siegel, Katherine A       11 Flying Dolphins-MR   1:26.95    1:25.05 BRNZ   
                  41.34     1:25.05 (43.71)                                        
 14 Tan, Chloe H              11 ASAP-MR                   NT    1:25.05 BRNZ   
                  41.29     1:25.05 (43.76)                                        
 16 Liu, Emily H              12 FREE-MR              1:28.40    1:26.20 BRNZ   
                  41.36     1:26.20 (44.84)                                        
 17 Jimenez, Kaitlyn          11 QNS-MR               1:28.41    1:26.23 BRNZ   
                  41.89     1:26.23 (44.34)                                        
 18 Stephens Roll, Menna      12 RedTails-MR          1:26.73    1:26.47 BRNZ   
                  41.71     1:26.47 (44.76)                                        
 19 Brydon, Miranda X         11 RedTails-MR          1:25.67    1:26.81 BRNZ   
                  42.59     1:26.81 (44.22)                                        
 20 Chuk, Megan               12 FREE-MR              1:28.36    1:27.27 BRNZ   
                  41.90     1:27.27 (45.37)                                        
 21 Mulderrig, Keira          11 MAKO-MR              1:29.29    1:31.27 BRNZ   
                  44.10     1:31.27 (47.17)                                        
 22 Sant'Anna, Stephanie G    11 Flying Dolphins-MR   1:38.28    1:31.93 BRNZ   
                  45.62     1:31.93 (46.31)                                        
 23 Hidalgo, Ivanka           11 UN-MR                1:35.41    1:31.95 BRNZ   
                  45.38     1:31.95 (46.57)                                        
 24 Beckman, Jacqueline L     11 Flying Dolphins-MR   1:36.15    1:32.01 BRNZ   
                  45.11     1:32.01 (46.90)                                        
 25 Le, Charlotte             12 Flying Dolphins-MR   1:39.90    1:32.31 BRNZ   
                  44.17     1:32.31 (48.14)                                        
 26 Arevalo, Jayra N          11 RedTails-MR          1:34.37    1:32.32 BRNZ   
                  44.86     1:32.32 (47.46)                                        
 27 Larson, Grace A           11 FREE-MR              1:29.52    1:32.43 BRNZ   
                  44.98     1:32.43 (47.45)                                        
 28 Dalal, Rhea               11 FREE-MR              1:37.14    1:32.71 BRNZ   
                  44.29     1:32.71 (48.42)                                        
 29 Hsu, Anna                 11 MAKO-MR              1:29.46    1:32.81 BRNZ   
                  46.46     1:32.81 (46.35)                                        
 30 Sorensen, Auden R         11 Flying Dolphins-MR   1:54.24    1:32.87 BRNZ   
                  46.03     1:32.87 (46.84)                                        
 31 Williams, Serai           12 Hes-Mr-MR            1:41.61    1:32.91 BRNZ   
                  44.55     1:32.91 (48.36)                                        
 32 Deokaran, Anya            11 CIY-MR               1:38.53    1:33.92 BRNZ   
 33 Shah, Jaya R              11 Flying Dolphins-MR   1:43.69    1:34.12 BRNZ   
                  45.48     1:34.12 (48.64)                                        
 34 Laker, Melanie K          11 Flying Dolphins-MR   1:42.11    1:35.01 BRNZ   
                  46.32     1:35.01 (48.69)                                        
 35 Loeb, Vivian              11 MAKO-MR              1:40.96    1:37.14 BRNZ   
                  47.52     1:37.14 (49.62)                                        
 36 Hsu, Lauren               11 MAKO-MR              1:42.90    1:40.95 BRNZ   
                  50.00     1:40.95 (50.95)                                        
 37 Daley, Danah P            11 RedTails-MR          1:42.09    1:41.25 BRNZ   
                  47.68     1:41.25 (53.57)                                        
 38 Thorpe, Kayla             12 Hes-Mr-MR            1:47.93    1:41.93 BRNZ   
                  46.35     1:41.93 (55.58)                                        
 39 Waldman, Sylvia J         11 ASAP-MR              2:09.34    1:45.07 BRNZ   
                  50.54     1:45.07 (54.53)                                        
 40 Summers, Katie S          12 Flying Dolphins-MR   1:46.18    1:45.68 BRNZ   
                  48.67     1:45.68 (57.01)                                        
 41 Waldman, Elizabeth G      11 ASAP-MR              2:03.23    1:46.69 BRNZ   
 42 Garcia, Jaydi M           11 KB Makos-MR          1:43.08    1:51.18 BRNZ   
                  55.42     1:51.18 (55.76)                                        
 43 Valverde, Jahani          11 KB Makos-MR          2:02.96    1:55.32 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Chazov, Pelagia           11 FREE-MR              1:19.74    1:16.82 SILV   
                  37.96     1:16.82 (38.86)                                        
  2 Gonzalez, Emilianna       11 APEX-MR              1:21.25    1:17.04 SILV   
                  37.41     1:17.04 (39.63)                                        
  3 Lin, Angelina J           11 UN-MR                1:20.79    1:17.09 SILV   
                  36.98     1:17.09 (40.11)                                        
  4 Zhenilenko, Kathryn       12 Hes-Mr-MR            1:19.96    1:17.75 SILV   
                  37.42     1:17.75 (40.33)                                        
  5 Hernandez, Destiny        12 APEX-MR              1:21.15    1:18.80 SILV   
                  38.60     1:18.80 (40.20)                                        
  6 Cacace, Giovanna          12 FREE-MR              1:19.57    1:18.93 SILV   
  7 Miller, Amanda D          12 CIY-MR               1:24.41    1:18.98 SILV   
                  37.57     1:18.98 (41.41)                                        
 -- Brown, Rachel E           12 Hes-Mr-MR            1:33.18         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  46.54          DQ (49.00)                                        
 -- Pena, Camila A            12 APEX-MR              1:22.13         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  39.26          DQ (41.66)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:28.39  JO
              2:46.99  SILV
              2:47.00  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Hernandez, Destiny        12 APEX-MR              2:56.92    2:52.30 BRNZ   
                  39.22   2:52.30 (2:13.08)                                        
  2 Lutchmansingh, Serena A   12 RedTails-MR          3:01.66    2:54.03 BRNZ   
                  41.24     1:25.27 (44.03)     2:12.17 (46.90)     2:54.03 (41.86)
  3 Rodriguez, Kaycee         12 KB Makos-MR          3:11.46    3:02.11 BRNZ   
                  43.10     1:29.72 (46.62)     2:17.78 (48.06)     3:02.11 (44.33)
Non-Award Division  
  1 Leal, Ashley              12 RedTails-MR          2:50.16    2:41.00 SILV   
                  37.40     1:19.69 (42.29)     2:00.74 (41.05)     2:41.00 (40.26)
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.29  JO
                40.59  SILV
                40.60  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Wood, Addison             11 MAKO-MR                41.22      40.74 BRNZ   
  2 Cacace, Giovanna          12 FREE-MR                41.71      41.16 BRNZ   
  3 Almanzar, Liberty         12 UN-MR                  44.06      41.59 BRNZ   
  4 Carroll, Samantha L       12 FREE-MR                41.28      41.66 BRNZ   
  5 Ng, Tiffany               12 CIY-MR                 40.73      41.75 BRNZ   
  6 Katsaras, Dimitra         11 UN-MR                  42.97      41.93 BRNZ   
  7 Milazzo, Lucia            11 MAKO-MR                42.92      42.40 BRNZ   
  8 Katsaras, Antigone        11 UN-MR                  42.27      42.41 BRNZ   
  9 Conroy, Nicole M          12 FREE-MR                45.00      42.52 BRNZ   
 10 D'Hollander, Delphine M   12 MAKO-MR                42.04      42.68 BRNZ   
 11 Chuk, Megan               12 FREE-MR                44.25      42.71 BRNZ   
 12 Zhenilenko, Kathryn       12 Hes-Mr-MR              43.31      42.93 BRNZ   
 13 Bravo, Brianna A          12 APEX-MR                42.67      43.01 BRNZ   
 14 Baker, Nari A             11 MAKO-MR                42.82      43.24 BRNZ   
 15 Chun, Lina                11 GATE-MR                43.62      43.34 BRNZ   
 16 Leal, Ashley              12 RedTails-MR            44.15      43.37 BRNZ   
 17 Mulderrig, Keira          11 MAKO-MR                43.06      43.42 BRNZ   
 18 Bessonette, Anna C        11 JCCT-MR                43.33      43.62 BRNZ   
 19 Kim, Olivia               11 GATE-MR                46.84      43.88 BRNZ   
 20 Graham, Agatha A          11 RedTails-MR            44.45      43.95 BRNZ   
 21 Brun, Sienna R            11 APEX-MR                45.03      44.38 BRNZ   
 22 Stephens Roll, Menna      12 RedTails-MR            46.60      45.20 BRNZ   
 23 Johnson, Cayla A          12 APEX-MR                47.54      45.58 BRNZ   
 24 Sanchez, Amya             12 UN-MR                  43.70      45.61 BRNZ   
 25 Hlinka, Maria H           11 HS-MR                  45.06      45.70 BRNZ   
 26 Shah, Jaya R              11 Flying Dolphins-MR     47.03      46.06 BRNZ   
 27 Hsu, Anna                 11 MAKO-MR                47.36      46.33 BRNZ   
 28 Wiggins, Alayla           12 KB Makos-MR            47.84      46.53 BRNZ   
 29 Vidals, Giselle           11 APEX-MR                49.42      47.38 BRNZ   
 30 Larson, Grace A           11 FREE-MR                50.59      47.66 BRNZ   
 30 Lindsey, Noa G            12 MAKO-MR                48.35      47.66 BRNZ   
 32 Kuczinski, Zoe            11 LIFE-MR                51.62      47.79 BRNZ   
 33 Siegel, Katherine A       11 Flying Dolphins-MR     49.22      47.92 BRNZ   
 34 Waldman, Elizabeth G      11 ASAP-MR                48.08      47.93 BRNZ   
 35 Williams, Serai           12 Hes-Mr-MR              48.53      48.44 BRNZ   
 36 Waldman, Sylvia J         11 ASAP-MR                49.83      48.89 BRNZ   
 37 Brydon, Miranda X         11 RedTails-MR            48.81      49.05 BRNZ   
 38 Bice, Ciara M             12 CIY-MR                 48.82      49.17 BRNZ   
 39 Liu, Emily H              12 FREE-MR                51.47      49.51 BRNZ   
 40 Chavarria, Emma s         12 Flying Dolphins-MR     48.48      49.56 BRNZ   
 41 Sorensen, Auden R         11 Flying Dolphins-MR     51.79      50.09 BRNZ   
 42 Brown, Rachel E           12 Hes-Mr-MR              48.40      50.32 BRNZ   
 43 Dalal, Rhea               11 FREE-MR                54.46      50.38 BRNZ   
 44 Laker, Melanie K          11 Flying Dolphins-MR     50.44      50.72 BRNZ   
 45 Hsu, Lauren               11 MAKO-MR                49.02      50.89 BRNZ   
 46 Beckman, Jacqueline L     11 Flying Dolphins-MR     53.71      51.83 BRNZ   
 47 Le, Charlotte             12 Flying Dolphins-MR     56.69      53.07 BRNZ   
 48 Summers, Katie S          12 Flying Dolphins-MR     52.08      53.37 BRNZ   
 49 Garcia, Jaydi M           11 KB Makos-MR            51.71      54.72 BRNZ   
 50 Avdic, Zana               12 APEX-MR                55.57      58.25 BRNZ   
 51 Thorpe, Kayla             12 Hes-Mr-MR            1:03.80      59.56 BRNZ   
Non-Award Division  
 -- Loeb, Vivian              11 MAKO-MR                47.94         DQ        
      Arms two strokes underwater
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:18.19  JO
              1:28.69  SILV
              1:28.70  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Katsaras, Dimitra         11 UN-MR                1:35.69    1:30.75 BRNZ   
                  43.85     1:30.75 (46.90)                                        
  2 Province, Shaye L         12 ASAP-MR              1:33.34    1:30.77 BRNZ   
                  42.01     1:30.77 (48.76)                                        
  3 Conroy, Nicole M          12 FREE-MR              1:31.65    1:30.89 BRNZ   
                  42.98     1:30.89 (47.91)                                        
  4 Miller, Imogen A          11 FREE-MR              1:31.70    1:30.97 BRNZ   
                  44.55     1:30.97 (46.42)                                        
  5 Katsaras, Antigone        11 UN-MR                1:36.12    1:31.27 BRNZ   
                  44.08     1:31.27 (47.19)                                        
  6 Milazzo, Lucia            11 MAKO-MR              1:31.90    1:31.92 BRNZ   
                  43.81     1:31.92 (48.11)                                        
  7 Leal, Ashley              12 RedTails-MR          1:37.35    1:32.10 BRNZ   
                  42.79     1:32.10 (49.31)                                        
  8 Zhenilenko, Kathryn       12 Hes-Mr-MR            1:33.87    1:32.99 BRNZ   
                  43.02     1:32.99 (49.97)                                        
  9 Kim, Olivia               11 GATE-MR                   NT    1:33.60 BRNZ   
                  45.59     1:33.60 (48.01)                                        
 10 Zhang, Erica              12 UN-MR                1:38.07    1:34.11 BRNZ   
                  43.72     1:34.11 (50.39)                                        
 11 Bravo, Brianna A          12 APEX-MR              1:32.75    1:34.71 BRNZ   
                  45.41     1:34.71 (49.30)                                        
 12 Chun, Lina                11 GATE-MR              1:32.98    1:35.11 BRNZ   
                  45.82     1:35.11 (49.29)                                        
 13 Baker, Nari A             11 MAKO-MR              1:36.58    1:36.08 BRNZ   
                  45.45     1:36.08 (50.63)                                        
 14 Brun, Sienna R            11 APEX-MR              1:36.13    1:36.41 BRNZ   
                  46.31     1:36.41 (50.10)                                        
 15 Stephens Roll, Menna      12 RedTails-MR          1:36.30    1:38.04 BRNZ   
                  45.25     1:38.04 (52.79)                                        
 16 Lubak, Kylie D            11 FREE-MR              1:40.61    1:39.03 BRNZ   
                  48.97     1:39.03 (50.06)                                        
 17 Shah, Jaya R              11 Flying Dolphins-MR   1:41.31    1:40.73 BRNZ   
                  48.80     1:40.73 (51.93)                                        
 18 Chavarria, Emma s         12 Flying Dolphins-MR   1:45.43    1:41.07 BRNZ   
                  46.93     1:41.07 (54.14)                                        
 19 Johnson, Cayla A          12 APEX-MR              1:45.88    1:41.15 BRNZ   
                  48.12     1:41.15 (53.03)                                        
 20 Lewis, Maeve              11 LIFE-MR              1:42.38    1:41.25 BRNZ   
                  47.72     1:41.25 (53.53)                                        
 21 Siegel, Katherine A       11 Flying Dolphins-MR   1:42.66    1:42.72 BRNZ   
                  48.87     1:42.72 (53.85)                                        
 22 Brydon, Miranda X         11 RedTails-MR          1:47.67    1:43.60 BRNZ   
                  49.01     1:43.60 (54.59)                                        
 23 Wiggins, Alayla           12 KB Makos-MR          1:47.24    1:44.68 BRNZ   
                  49.72     1:44.68 (54.96)                                        
 24 Vidals, Giselle           11 APEX-MR              1:43.93    1:45.50 BRNZ   
                  50.10     1:45.50 (55.40)                                        
 25 Loeb, Vivian              11 MAKO-MR              1:49.41    1:45.62 BRNZ   
                  50.11     1:45.62 (55.51)                                        
 26 Rodriguez, Kaycee         12 KB Makos-MR          1:48.01    1:45.65 BRNZ   
                  49.30     1:45.65 (56.35)                                        
 27 Kuczinski, Zoe            11 LIFE-MR              1:45.94    1:46.17 BRNZ   
                  50.62     1:46.17 (55.55)                                        
 28 Waldman, Elizabeth G      11 ASAP-MR              1:44.78    1:46.79 BRNZ   
                  49.94     1:46.79 (56.85)                                        
 29 Liu, Emily H              12 FREE-MR              1:45.74    1:47.11 BRNZ   
                  50.56     1:47.11 (56.55)                                        
 30 Larson, Grace A           11 FREE-MR              1:49.54    1:47.98 BRNZ   
                  52.55     1:47.98 (55.43)                                        
 31 Waldman, Sylvia J         11 ASAP-MR              1:52.42    1:48.64 BRNZ   
 32 Dalal, Rhea               11 FREE-MR              1:55.52    1:48.85 BRNZ   
                  51.97     1:48.85 (56.88)                                        
 33 Brown, Rachel E           12 Hes-Mr-MR            1:46.26    1:49.04 BRNZ   
                  53.34     1:49.04 (55.70)                                        
 34 Le, Charlotte             12 Flying Dolphins-MR   2:12.64    1:49.76 BRNZ   
                  51.19     1:49.76 (58.57)                                        
 35 Sorensen, Auden R         11 Flying Dolphins-MR   1:48.94    1:49.89 BRNZ   
                  52.80     1:49.89 (57.09)                                        
 36 Bice, Ciara M             12 CIY-MR               1:47.11    1:49.95 BRNZ   
                  50.76     1:49.95 (59.19)                                        
 37 Lindsey, Noa G            12 MAKO-MR              1:48.94    1:50.37 BRNZ   
                  50.72     1:50.37 (59.65)                                        
 38 Selib, June               11 ASAP-MR              1:58.85    1:51.95 BRNZ   
                  52.51     1:51.95 (59.44)                                        
 39 Williams, Serai           12 Hes-Mr-MR            1:50.03    1:52.23 BRNZ   
                  51.71   1:52.23 (1:00.52)                                        
 40 Summers, Katie S          12 Flying Dolphins-MR   1:56.29    1:59.18 BRNZ   
                  55.01   1:59.18 (1:04.17)                                        
 41 Sant'Anna, Stephanie G    11 Flying Dolphins-MR   2:06.32    2:00.44 BRNZ   
                  56.98   2:00.44 (1:03.46)                                        
 42 Thorpe, Kayla             12 Hes-Mr-MR            2:17.66    2:16.82 BRNZ   
                1:00.30   2:16.82 (1:16.52)                                        
Non-Award Division  
  1 Lin, Angelina J           11 UN-MR                1:30.84    1:27.21 SILV   
                  41.71     1:27.21 (45.50)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:52.39  JO
              3:11.19  SILV
              3:11.20  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lutchmansingh, Serena A   12 RedTails-MR          3:19.31    3:09.94 SILV   
                  41.70     1:29.57 (47.87)     2:19.94 (50.37)     3:09.94 (50.00)
  2 Lin, Angelina J           11 UN-MR                3:15.42    3:10.47 SILV   
                  41.69     1:30.78 (49.09)     2:21.59 (50.81)     3:10.47 (48.88)
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.29  JO
                34.59  SILV
                34.60  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Rodrigues, Marina         11 UN-MR                  34.87      35.31 BRNZ   
  1 Wiggins, Alayla           12 KB Makos-MR            34.88      35.31 BRNZ   
  3 Hernandez, Destiny        12 APEX-MR                36.46      36.12 BRNZ   
  4 McPartland, Zofia         11 MAKO-MR                35.73      36.44 BRNZ   
  5 Milazzo, Lucia            11 MAKO-MR                36.49      36.48 BRNZ   
  6 Tan, Chloe H              11 ASAP-MR                36.80      36.66 BRNZ   
  7 Lutchmansingh, Serena A   12 RedTails-MR            38.24      37.20 BRNZ   
  8 Wood, Addison             11 MAKO-MR                37.39      37.21 BRNZ   
  9 Rodriguez, Kaycee         12 KB Makos-MR            39.37      37.31 BRNZ   
 10 Lin, Angelina J           11 UN-MR                  35.39      37.40 BRNZ   
 11 Brun, Sienna R            11 APEX-MR                34.86      37.68 BRNZ   
 12 Zhang, Erica              12 UN-MR                  34.77      37.70 BRNZ   
 13 Stephens Roll, Menna      12 RedTails-MR            38.29      38.18 BRNZ   
 14 D'Hollander, Delphine M   12 MAKO-MR                37.63      38.19 BRNZ   
 15 Baker, Nari A             11 MAKO-MR                39.66      38.23 BRNZ   
 16 Zhenilenko, Kathryn       12 Hes-Mr-MR              36.65      38.51 BRNZ   
 17 Johnson, Cayla A          12 APEX-MR                38.37      38.77 BRNZ   
 18 Chun, Lina                11 GATE-MR                37.72      39.03 BRNZ   
 19 Chuk, Megan               12 FREE-MR                42.45      39.66 BRNZ   
 20 Vidals, Giselle           11 APEX-MR                40.43      40.00 BRNZ   
 21 Arevalo, Jayra N          11 RedTails-MR            42.59      40.21 BRNZ   
 22 Brown, Rachel E           12 Hes-Mr-MR              37.75      40.29 BRNZ   
 23 Avdic, Zana               12 APEX-MR                41.31      40.77 BRNZ   
 24 Siegel, Katherine A       11 Flying Dolphins-MR     43.44      40.98 BRNZ   
 25 Laker, Melanie K          11 Flying Dolphins-MR     42.48      42.21 BRNZ   
 26 Miller, Imogen A          11 FREE-MR                41.12      42.38 BRNZ   
 27 Mulderrig, Keira          11 MAKO-MR                42.42      42.55 BRNZ   
 28 Deokaran, Anya            11 CIY-MR                 41.59      42.93 BRNZ   
 29 Lubak, Kylie D            11 FREE-MR                39.87      43.11 BRNZ   
 30 Chavarria, Emma s         12 Flying Dolphins-MR     40.81      43.89 BRNZ   
 31 Kim, Olivia               11 GATE-MR                48.58      43.96 BRNZ   
 32 Stillman, Alexandra B     12 Flying Dolphins-MR     47.32      44.90 BRNZ   
 33 Daley, Danah P            11 RedTails-MR            47.43      45.76 BRNZ   
 34 Brydon, Miranda X         11 RedTails-MR            46.07      46.92 BRNZ   
 35 Garcia, Jaydi M           11 KB Makos-MR            45.10      47.54 BRNZ   
 36 Thorpe, Kayla             12 Hes-Mr-MR              59.98      47.85 BRNZ   
 37 Hidalgo, Ivanka           11 UN-MR                  59.10      49.03 BRNZ   
 38 Taveras, Kaila M          11 CIY-MR                 52.33      49.85 BRNZ   
 39 Sant'Anna, Stephanie G    11 Flying Dolphins-MR     48.35      50.68 BRNZ   
 40 Sorensen, Auden R         11 Flying Dolphins-MR     47.80      50.75 BRNZ   
 41 Williams, Serai           12 Hes-Mr-MR              50.81      50.94 BRNZ   
 42 Kuczinski, Zoe            11 LIFE-MR                45.27      50.99 BRNZ   
 43 Hsu, Lauren               11 MAKO-MR                50.48      51.13 BRNZ   
 44 Beckman, Jacqueline L     11 Flying Dolphins-MR     51.78      51.67 BRNZ   
 45 Waldman, Elizabeth G      11 ASAP-MR                53.89      53.22 BRNZ   
 46 Selib, June               11 ASAP-MR              1:02.56      55.52 BRNZ   
 47 Loeb, Vivian              11 MAKO-MR                57.81      56.51 BRNZ   
 48 Valverde, Jahani          11 KB Makos-MR            54.85    1:00.94 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Jenkins, Shila            11 MAKO-MR                35.87      33.58 SILV   
  2 Graham, Agatha A          11 RedTails-MR            34.70      33.67 SILV   
  3 Slarskey, Parker          11 MAKO-MR                36.18      34.32 SILV   
  4 Province, Shaye L         12 ASAP-MR                34.61      34.50 SILV   
 -- Waldman, Sylvia J         11 ASAP-MR                51.58         DQ        
      Kick breaststroke type
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:08.69  JO
              1:19.39  SILV
              1:19.40  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Milazzo, Lucia            11 MAKO-MR              1:23.14    1:20.88 BRNZ   
                  39.24     1:20.88 (41.64)                                        
  2 Rodrigues, Marina         11 UN-MR                1:27.06    1:22.75 BRNZ   
                  35.02     1:22.75 (47.73)                                        
  3 Lin, Angelina J           11 UN-MR                1:24.58    1:24.15 BRNZ   
                  37.77     1:24.15 (46.38)                                        
  4 Bice, Ciara M             12 CIY-MR               1:22.12    1:24.29 BRNZ   
                  39.36     1:24.29 (44.93)                                        
  5 Wiggins, Alayla           12 KB Makos-MR          1:23.90    1:24.62 BRNZ   
                  38.04     1:24.62 (46.58)                                        
  6 Baker, Nari A             11 MAKO-MR              1:54.74    1:25.19 BRNZ   
                  38.47     1:25.19 (46.72)                                        
  7 Reyes Aguirre, Juana      11 APEX-MR              1:22.80    1:26.43 BRNZ   
                  39.05     1:26.43 (47.38)                                        
  8 Hernandez, Destiny        12 APEX-MR              1:23.53    1:26.60 BRNZ   
                  39.14     1:26.60 (47.46)                                        
  9 Brun, Sienna R            11 APEX-MR              1:33.43    1:27.37 BRNZ   
                  39.24     1:27.37 (48.13)                                        
 10 McPartland, Zofia         11 MAKO-MR              1:27.71    1:27.44 BRNZ   
                  40.80     1:27.44 (46.64)                                        
 11 Zhenilenko, Kathryn       12 Hes-Mr-MR            1:28.69    1:28.54 BRNZ   
                  39.84     1:28.54 (48.70)                                        
 12 Graham, Agatha A          11 RedTails-MR          1:25.30    1:28.83 BRNZ   
                  38.35     1:28.83 (50.48)                                        
 13 Lubak, Kylie D            11 FREE-MR              1:35.55    1:29.42 BRNZ   
                  44.32     1:29.42 (45.10)                                        
 14 Cacace, Giovanna          12 FREE-MR              1:30.64    1:30.37 BRNZ   
                  42.24     1:30.37 (48.13)                                        
 15 D'Hollander, Delphine M   12 MAKO-MR              1:30.16    1:30.48 BRNZ   
                  41.19     1:30.48 (49.29)                                        
 16 Lin, Wenxi                11 CIY-MR               1:45.11    1:31.92 BRNZ   
                  40.81     1:31.92 (51.11)                                        
 17 Garcia, Jaydi M           11 KB Makos-MR          1:46.56    1:49.23 BRNZ   
                  51.45     1:49.23 (57.78)                                        
Non-Award Division  
  1 Slarskey, Parker          11 MAKO-MR              1:25.13    1:17.20 SILV   
                  34.90     1:17.20 (42.30)                                        
  2 Jenkins, Shila            11 MAKO-MR              1:22.19    1:18.71 SILV   
                  36.34     1:18.71 (42.37)                                        
  3 Province, Shaye L         12 ASAP-MR              1:21.52    1:19.19 SILV   
                  35.39     1:19.19 (43.80)                                        
  4 Ng, Tiffany               12 CIY-MR               1:19.82    1:19.25 SILV   
                  36.19     1:19.25 (43.06)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:38.39  JO
              2:49.39  SILV
              2:49.40  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Leal, Ashley              12 RedTails-MR          3:06.76    2:54.84 BRNZ   
                  34.81     1:20.55 (45.74)     2:07.09 (46.54)     2:54.84 (47.75)
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.19  JO
              1:18.69  SILV
              1:18.70  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Milazzo, Lucia            11 MAKO-MR              1:21.02    1:19.08 BRNZ   
                  36.79     1:19.08 (42.29)                                        
  2 Brun, Sienna R            11 APEX-MR              1:21.59    1:19.22 BRNZ   
                  35.66     1:19.22 (43.56)                                        
  3 Chun, Lina                11 GATE-MR              1:23.18    1:19.72 BRNZ   
                  36.45     1:19.72 (43.27)                                        
  3 Bravo, Brianna A          12 APEX-MR              1:26.98    1:19.72 BRNZ   
                  38.34     1:19.72 (41.38)                                        
  5 Zhenilenko, Kathryn       12 Hes-Mr-MR            1:24.02    1:19.96 BRNZ   
                  36.30     1:19.96 (43.66)                                        
  6 Wiggins, Alayla           12 KB Makos-MR          1:18.75    1:20.00 BRNZ   
                  35.07     1:20.00 (44.93)                                        
  7 Johnson, Cayla A          12 APEX-MR              1:23.55    1:20.16 BRNZ   
                  35.70     1:20.16 (44.46)                                        
  8 Hernandez, Destiny        12 APEX-MR              1:26.66    1:20.53 BRNZ   
                  35.90     1:20.53 (44.63)                                        
  9 Economakos, Vasiliky *    11 HS-MR                1:22.68    1:21.18 BRNZ   
                  37.39     1:21.18 (43.79)                                        
 10 Li, Claire                11 Aquaflames-MR        1:24.21    1:21.49 BRNZ   
                  35.77     1:21.49 (45.72)                                        
 11 D'Hollander, Delphine M   12 MAKO-MR              1:20.51    1:22.14 BRNZ   
                  37.46     1:22.14 (44.68)                                        
 12 Carroll, Samantha L       12 FREE-MR              1:21.26    1:22.84 BRNZ   
                  38.31     1:22.84 (44.53)                                        
 13 Sanchez, Amya             12 UN-MR                1:26.46    1:23.32 BRNZ   
                  37.70     1:23.32 (45.62)                                        
 14 Vidals, Giselle           11 APEX-MR              1:30.07    1:23.55 BRNZ   
                  39.03     1:23.55 (44.52)                                        
 15 Stephens Roll, Menna      12 RedTails-MR          1:27.56    1:23.86 BRNZ   
                  37.75     1:23.86 (46.11)                                        
 16 Reyes Aguirre, Juana      11 APEX-MR              1:27.31    1:24.53 BRNZ   
                  35.69     1:24.53 (48.84)                                        
 17 Rodriguez, Kaycee         12 KB Makos-MR          1:27.23    1:24.76 BRNZ   
                  38.48     1:24.76 (46.28)                                        
 18 Mulderrig, Keira          11 MAKO-MR              1:24.54    1:25.29 BRNZ   
                  38.78     1:25.29 (46.51)                                        
 19 Katsaras, Antigone        11 UN-MR                1:35.21    1:26.00 BRNZ   
                  42.93     1:26.00 (43.07)                                        
 20 Hlinka, Maria H           11 HS-MR                1:30.32    1:26.07 BRNZ   
                  39.67     1:26.07 (46.40)                                        
 21 McPartland, Zofia         11 MAKO-MR              1:27.66    1:26.16 BRNZ   
                  38.31     1:26.16 (47.85)                                        
 22 Bessonette, Anna C        11 JCCT-MR              1:30.11    1:26.67 BRNZ   
                  40.84     1:26.67 (45.83)                                        
 23 Chavarria, Emma s         12 Flying Dolphins-MR   1:30.82    1:26.95 BRNZ   
                  40.57     1:26.95 (46.38)                                        
 24 Siegel, Katherine A       11 Flying Dolphins-MR   1:29.50    1:27.43 BRNZ   
                  41.65     1:27.43 (45.78)                                        
 25 Liu, Emily H              12 FREE-MR              1:29.87    1:27.45 BRNZ   
                  40.39     1:27.45 (47.06)                                        
 26 Katsaras, Dimitra         11 UN-MR                1:33.68    1:27.50 BRNZ   
                  44.96     1:27.50 (42.54)                                        
 27 Hsu, Anna                 11 MAKO-MR              1:28.98    1:28.07 BRNZ   
                  41.42     1:28.07 (46.65)                                        
 28 Laker, Melanie K          11 Flying Dolphins-MR   1:37.57    1:28.52 BRNZ   
                  40.55     1:28.52 (47.97)                                        
 29 Kizhnerman, Noa           12 Aquaflames-MR        1:31.76    1:28.59 BRNZ   
                  40.74     1:28.59 (47.85)                                        
 30 Lindsey, Noa G            12 MAKO-MR              1:29.53    1:28.75 BRNZ   
                  39.67     1:28.75 (49.08)                                        
 31 Kim, Olivia               11 GATE-MR              1:38.96    1:30.38 BRNZ   
                  43.21     1:30.38 (47.17)                                        
 32 Brown, Rachel E           12 Hes-Mr-MR            1:38.47    1:30.94 BRNZ   
                  42.91     1:30.94 (48.03)                                        
 33 Jimenez, Kaitlyn          11 QNS-MR               1:34.65    1:31.50 BRNZ   
                  44.47     1:31.50 (47.03)                                        
 34 Kuczinski, Zoe            11 LIFE-MR              1:31.97    1:33.15 BRNZ   
                  45.71     1:33.15 (47.44)                                        
 35 Beckman, Jacqueline L     11 Flying Dolphins-MR   1:43.87    1:33.42 BRNZ   
                  43.47     1:33.42 (49.95)                                        
 36 Hidalgo, Ivanka           11 UN-MR                1:34.72    1:33.45 BRNZ   
                  43.97     1:33.45 (49.48)                                        
 37 Williams, Serai           12 Hes-Mr-MR            1:38.08    1:34.64 BRNZ   
                  45.66     1:34.64 (48.98)                                        
 38 Sorensen, Auden R         11 Flying Dolphins-MR   1:37.68    1:35.95 BRNZ   
                  46.50     1:35.95 (49.45)                                        
 39 Le, Charlotte             12 Flying Dolphins-MR   1:37.19    1:36.21 BRNZ   
                  46.08     1:36.21 (50.13)                                        
 40 Garcia, Jaydi M           11 KB Makos-MR          1:42.03    1:38.21 BRNZ   
                  47.84     1:38.21 (50.37)                                        
 41 Summers, Katie S          12 Flying Dolphins-MR   1:44.93    1:38.32 BRNZ   
                  45.51     1:38.32 (52.81)                                        
 42 Waldman, Elizabeth G      11 ASAP-MR              1:46.45    1:43.56 BRNZ   
                  50.92     1:43.56 (52.64)                                        
 43 Thorpe, Kayla             12 Hes-Mr-MR            1:48.50    1:44.86 BRNZ   
                  46.86     1:44.86 (58.00)                                        
Non-Award Division  
  1 Chazov, Pelagia           11 FREE-MR              1:18.95    1:14.82 SILV   
                  35.96     1:14.82 (38.86)                                        
  2 Conroy, Nicole M          12 FREE-MR              1:21.86    1:16.39 SILV   
                  35.71     1:16.39 (40.68)                                        
  3 Province, Shaye L         12 ASAP-MR              1:19.20    1:17.12 SILV   
                  36.16     1:17.12 (40.96)                                        
  4 Wood, Addison             11 MAKO-MR              1:19.96    1:18.25 SILV   
                  36.63     1:18.25 (41.62)                                        
 -- Waldman, Sylvia J         11 ASAP-MR              1:47.36         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  46.65          DQ (53.68)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:26.39  JO
              2:48.09  SILV
              2:48.10  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Conroy, Nicole M          12 FREE-MR              2:51.75    2:53.39 BRNZ   
                  38.65                             2:12.45 ( )     2:53.39 (40.94)
  2 Lutchmansingh, Serena A   12 RedTails-MR          2:50.33    2:59.23 BRNZ   
                  39.61     1:25.94 (46.33)     2:17.55 (51.61)     2:59.23 (41.68)
  3 Chuk, Megan               12 FREE-MR              3:10.82    3:02.57 BRNZ   
                  41.17     1:27.46 (46.29)     2:20.38 (52.92)     3:02.57 (42.19)
  4 Hernandez, Destiny        12 APEX-MR              2:56.83    3:06.49 BRNZ   
                  38.87     1:23.94 (45.07)     2:22.92 (58.98)     3:06.49 (43.57)
  5 Liu, Emily H              12 FREE-MR              3:18.35    3:10.18 BRNZ   
                  42.86     1:29.37 (46.51)     2:28.03 (58.66)     3:10.18 (42.15)
  6 Brydon, Miranda X         11 RedTails-MR          3:13.01    3:10.47 BRNZ   
                  45.18     1:33.59 (48.41)     2:27.52 (53.93)     3:10.47 (42.95)
  7 Lewis, Maeve              11 LIFE-MR              3:32.18    3:22.48 BRNZ   
                  47.04     1:36.52 (49.48)   2:37.57 (1:01.05)     3:22.48 (44.91)
Non-Award Division  
  1 Cacace, Giovanna          12 FREE-MR              2:48.46    2:47.91 SILV   
                  40.42     1:23.03 (42.61)     2:10.86 (47.83)     2:47.91 (37.05)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.09  JO
                28.79  SILV
                28.80  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Rodriguez, Catalina A     13 QNS-MR                 28.85      29.10 BRNZ   
  2 Giusiano, Mia             14 UN-MR                  29.71      29.28 BRNZ   
  2 Polito, Lauren E          14 FREE-MR                29.64      29.28 BRNZ   
  4 Rosario, Michelle D       13 RedTails-MR            28.88      29.30 BRNZ   
  5 Avdic, Adalisa            14 APEX-MR                29.55      29.37 BRNZ   
  6 Auquilla, Litsi D         13 RedTails-MR            29.03      29.39 BRNZ   
  7 Bacon, Marina S           13 RedTails-MR            29.93      29.60 BRNZ   
  7 Thompson, Liyana          13 RedTails-MR            30.37      29.60 BRNZ   
  9 Baran, Julia              13 UN-MR                  28.85      29.70 BRNZ   
 10 Willscher, Talia          13 MAKO-MR                29.35      29.77 BRNZ   
 11 Sabino, Natalie           13 UN-MR                  30.21      29.94 BRNZ   
 12 Toledo, Ylenia E          13 APEX-MR                34.40      30.25 BRNZ   
 13 Rodriguez, Gabriela       13 UN-MR                  29.18      30.32 BRNZ   
 14 Economakos, Eleni *       13 HS-MR                  30.30      30.41 BRNZ   
 15 Gonen, Selin              14 Flying Dolphins-MR     29.57      30.45 BRNZ   
 16 Perez, Camille T          13 CIY-MR                 30.44      30.75 BRNZ   
 17 Marte, Ashley             13 RedTails-MR            29.80      31.03 BRNZ   
 18 Chuk, Ellie               14 FREE-MR                32.44      31.04 BRNZ   
 19 Carss, Cali M             13 ASAP-MR                30.11      31.09 BRNZ   
 20 Dyce, Aniesha             14 ASAP-MR                29.15      31.61 BRNZ   
 20 DeFunis, Leah S           14 UN-MR                  31.71      31.61 BRNZ   
 22 Canon, Nicole             13 UN-MR                  32.28      31.84 BRNZ   
 23 Cajamarca, Evelyn G       14 RedTails-MR            30.90      31.93 BRNZ   
 24 Hegedus, Leda             13 RedTails-MR            30.64      32.06 BRNZ   
 25 Perez, Nicole             14 RedTails-MR            32.14      32.16 BRNZ   
 26 Gonzalez, Imani L         14 KB Makos-MR            31.84      32.56 BRNZ   
 27 Lee, Maggie E             14 Flying Dolphins-MR     32.88      32.92 BRNZ   
 28 Musslewhite, Lola         13 RedTails-MR            32.75      33.08 BRNZ   
 29 Banja, Cristal *          13 HS-MR                  32.59      33.21 BRNZ   
 30 Ghorra, Juliana L         14 FREE-MR                31.63      33.59 BRNZ   
 31 Lukenich, Eila A          13 ASAP-MR                33.58      33.87 BRNZ   
 32 Donohoe, Vivian M         13 Flying Dolphins-MR     35.64      35.60 BRNZ   
 33 Bradley, Shania           14 Hes-Mr-MR              36.92      35.62 BRNZ   
 34 Li, Sidney                13 FREE-MR                37.56      36.71 BRNZ   
 35 Melecio, Madison          14 UN-MR                  37.45      37.63 BRNZ   
 36 Giordano, Lena C          14 ASAP-MR                36.61      38.95 BRNZ   
 37 Lindo, Danielle           14 APEX-MR                39.35      39.51 BRNZ   
 38 Dunn, Madison M           14 Hes-Mr-MR              38.77      42.56 BRNZ   
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                56.39  JO
              1:03.09  SILV
              1:03.10  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Auquilla, Litsi D         13 RedTails-MR          1:04.07    1:04.23 BRNZ   
  2 Tsirlin, Katarina S       14 FREE-MR              1:08.27    1:04.69 BRNZ   
                  30.64     1:04.69 (34.05)                                        
  3 Wong, Kristen A           14 APEX-MR              1:03.29    1:04.97 BRNZ   
                  30.81     1:04.97 (34.16)                                        
  4 Deng, Eileen              13 APEX-MR              1:05.70    1:05.10 BRNZ   
                  31.79     1:05.10 (33.31)                                        
  5 Mulakandov, Raquel        14 QNS-MR               1:08.34    1:05.36 BRNZ   
                  31.00     1:05.36 (34.36)                                        
  6 Bacon, Marina S           13 RedTails-MR          1:06.71    1:05.70 BRNZ   
                  31.27     1:05.70 (34.43)                                        
  7 Willscher, Talia          13 MAKO-MR              1:04.14    1:06.04 BRNZ   
                  32.23     1:06.04 (33.81)                                        
  8 Dansker, Renee M          14 CIY-MR               1:05.08    1:06.12 BRNZ   
                  31.97     1:06.12 (34.15)                                        
  9 Toledo, Ylenia E          13 APEX-MR              1:06.27    1:07.17 BRNZ   
                  31.37     1:07.17 (35.80)                                        
 10 Thompson, Liyana          13 RedTails-MR          1:13.50    1:07.59 BRNZ   
                  32.29     1:07.59 (35.30)                                        
 11 Rodriguez, Gabriela       13 UN-MR                1:08.01    1:08.94 BRNZ   
                  33.22     1:08.94 (35.72)                                        
 12 Sabino, Natalie           13 UN-MR                1:09.26    1:08.96 BRNZ   
 13 Marte, Ashley             13 RedTails-MR          1:07.88    1:09.35 BRNZ   
                  32.76     1:09.35 (36.59)                                        
 14 Dyce, Aniesha             14 ASAP-MR              1:06.66    1:10.03 BRNZ   
                  33.54     1:10.03 (36.49)                                        
 15 Hegedus, Leda             13 RedTails-MR          1:11.81    1:10.11 BRNZ   
                  34.64     1:10.11 (35.47)                                        
 16 Carss, Cali M             13 ASAP-MR              1:07.11    1:10.27 BRNZ   
                  33.89     1:10.27 (36.38)                                        
 17 Cajamarca, Evelyn G       14 RedTails-MR          1:07.33    1:10.38 BRNZ   
                  33.35     1:10.38 (37.03)                                        
 18 Gonen, Selin              14 Flying Dolphins-MR   1:06.59    1:10.52 BRNZ   
                  33.46     1:10.52 (37.06)                                        
 19 Perez, Camille T          13 CIY-MR               1:10.64    1:11.14 BRNZ   
                  33.12     1:11.14 (38.02)                                        
 20 Zhou, Catherine           14 FREE-MR              1:11.48    1:11.85 BRNZ   
                  34.65     1:11.85 (37.20)                                        
 21 Gautier, Laetitia         14 Flying Dolphins-MR   1:12.69    1:13.17 BRNZ   
                  35.02     1:13.17 (38.15)                                        
 22 Canon, Nicole             13 UN-MR                1:11.68    1:13.69 BRNZ   
                  35.31     1:13.69 (38.38)                                        
 23 Musslewhite, Lola         13 RedTails-MR          1:16.61    1:15.40 BRNZ   
                  36.13     1:15.40 (39.27)                                        
 24 Lukenich, Eila A          13 ASAP-MR              1:14.87    1:16.97 BRNZ   
                  36.22     1:16.97 (40.75)                                        
 25 Sheran, Samantha          14 ASAP-MR              1:19.46    1:18.45 BRNZ   
                  36.45     1:18.45 (42.00)                                        
 26 Giordano, Lena C          14 ASAP-MR              1:26.28    1:26.20 BRNZ   
                  39.67     1:26.20 (46.53)                                        
 27 Donohoe, Vivian M         13 Flying Dolphins-MR   1:25.12    1:26.67 BRNZ   
                  40.96     1:26.67 (45.71)                                        
 28 Melecio, Madison          14 UN-MR                1:23.35    1:27.68 BRNZ   
                  42.74     1:27.68 (44.94)                                        
Non-Award Division  
  1 Litovskiy, Mikaela A      13 FREE-MR              1:05.37    1:00.94 SILV   
                  29.42     1:00.94 (31.52)                                        
 -- Amor, Galia               14 Hes-Mr-MR            1:34.11        DFS        
      Declared false start
 -- Perez, Nicole             14 RedTails-MR          1:12.68        DFS        
      Declared false start
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:02.79  JO
              2:16.99  SILV
              2:17.00  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Meador, Mollie S          14 MAKO-MR              2:19.53    2:18.61 BRNZ   
                  30.43     1:05.54 (35.11)     1:42.59 (37.05)     2:18.61 (36.02)
  2 Auquilla, Litsi D         13 RedTails-MR          2:23.84    2:19.83 BRNZ   
                  31.05     1:05.62 (34.57)     1:43.25 (37.63)     2:19.83 (36.58)
  3 Tsirlin, Katarina S       14 FREE-MR              2:34.68    2:19.90 BRNZ   
                  31.47     1:06.75 (35.28)     1:43.74 (36.99)     2:19.90 (36.16)
  4 Mulakandov, Leiel         14 QNS-MR               2:24.24    2:20.92 BRNZ   
                  31.27     1:06.64 (35.37)     1:43.91 (37.27)     2:20.92 (37.01)
  5 Deng, Eileen              13 APEX-MR              2:29.29    2:23.41 BRNZ   
                  33.48     1:09.82 (36.34)     1:47.47 (37.65)     2:23.41 (35.94)
  6 Willscher, Talia          13 MAKO-MR              2:24.22    2:23.78 BRNZ   
                  31.38     1:07.82 (36.44)     1:45.88 (38.06)     2:23.78 (37.90)
  7 Dansker, Renee M          14 CIY-MR               2:24.54    2:24.33 BRNZ   
                  33.73     1:10.15 (36.42)     1:47.71 (37.56)     2:24.33 (36.62)
  8 Toledo, Ylenia E          13 APEX-MR              2:27.56    2:25.69 BRNZ   
                  33.18     1:10.19 (37.01)     1:47.63 (37.44)     2:25.69 (38.06)
  9 Bacon, Marina S           13 RedTails-MR          2:26.43    2:26.89 BRNZ   
                  32.34     1:10.03 (37.69)     1:48.99 (38.96)     2:26.89 (37.90)
 10 Gonen, Selin              14 Flying Dolphins-MR   2:24.79    2:28.08 BRNZ   
                  32.60     1:09.92 (37.32)     1:49.86 (39.94)     2:28.08 (38.22)
 11 Thompson, Liyana          13 RedTails-MR          2:48.83    2:30.53 BRNZ   
                  34.72     1:12.31 (37.59)     1:52.35 (40.04)     2:30.53 (38.18)
 12 Mulakandov, Raquel        14 QNS-MR               2:27.64    2:31.30 BRNZ   
                  34.00     1:12.65 (38.65)     1:52.39 (39.74)     2:31.30 (38.91)
 13 Chuk, Ellie               14 FREE-MR              2:39.22    2:31.53 BRNZ   
                  33.85     1:11.08 (37.23)     1:51.99 (40.91)     2:31.53 (39.54)
 14 Hegedus, Leda             13 RedTails-MR          2:39.35    2:34.91 BRNZ   
                  36.62     1:16.34 (39.72)     1:56.37 (40.03)     2:34.91 (38.54)
 15 Dyce, Aniesha             14 ASAP-MR              2:31.90    2:35.31 BRNZ   
                  35.17     1:13.94 (38.77)     1:55.74 (41.80)     2:35.31 (39.57)
 16 Cajamarca, Evelyn G       14 RedTails-MR          2:27.24    2:36.34 BRNZ   
                  34.05     1:14.22 (40.17)   2:36.34 (1:22.12)                    
 17 Perez, Camille T          13 CIY-MR               2:40.13    2:37.33 BRNZ   
                  34.31     1:13.93 (39.62)     1:55.70 (41.77)     2:37.33 (41.63)
 18 Carss, Cali M             13 ASAP-MR              2:28.91    2:41.43 BRNZ   
                  36.06     1:17.68 (41.62)     1:59.54 (41.86)     2:41.43 (41.89)
 19 Sabino, Natalie           13 UN-MR                2:39.98    2:41.87 BRNZ   
                  35.30                             2:01.84 ( )     2:41.87 (40.03)
 20 Musslewhite, Lola         13 RedTails-MR          2:46.31    2:42.74 BRNZ   
                  36.78     1:18.00 (41.22)     2:00.75 (42.75)     2:42.74 (41.99)
 21 Gonzalez, Imani L         14 KB Makos-MR          2:44.18    2:46.49 BRNZ   
                  38.81     1:22.80 (43.99)     2:07.59 (44.79)     2:46.49 (38.90)
 22 Lukenich, Eila A          13 ASAP-MR              2:48.02    2:47.27 BRNZ   
                  36.60     1:19.42 (42.82)     2:05.02 (45.60)     2:47.27 (42.25)
 23 Sheran, Samantha          14 ASAP-MR              3:00.00    2:55.56 BRNZ   
                  37.86     1:22.13 (44.27)     2:09.03 (46.90)     2:55.56 (46.53)
 24 Gilbert, Ayanna           14 Flying Dolphins-MR   3:11.60    2:58.14 BRNZ   
                  39.08     1:24.49 (45.41)   2:58.14 (1:33.65)                    
 25 Donohoe, Vivian M         13 Flying Dolphins-MR   3:09.89    3:09.56 BRNZ   
                  41.15     1:30.00 (48.85)     2:21.11 (51.11)     3:09.56 (48.45)
 26 Giordano, Lena C          14 ASAP-MR              3:14.37    3:12.15 BRNZ   
                  41.50     1:30.52 (49.02)   3:12.15 (1:41.63)                    
Non-Award Division  
  1 Litovskiy, Mikaela A      13 FREE-MR              2:26.06    2:09.68 SILV   
                  29.29     1:02.27 (32.98)     1:36.25 (33.98)     2:09.68 (33.43)
  2 Marcotullio, Isabella X   14 RedTails-MR          2:19.03    2:15.52 SILV   
                  29.66     1:03.55 (33.89)     1:39.45 (35.90)     2:15.52 (36.07)
  3 Wong, Kelly M             14 APEX-MR              2:19.45    2:16.88 SILV   
                  31.23     1:05.61 (34.38)     1:41.44 (35.83)     2:16.88 (35.44)
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:26.99  JO
              5:50.59  SILV
              5:50.60  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Litovskiy, Mikaela A      13 FREE-MR              6:32.00    5:54.41 BRNZ   
                  30.06     1:03.54 (33.48)     1:38.52 (34.98)     2:15.26 (36.74)
        2:53.01 (37.75)     3:29.40 (36.39)     4:06.32 (36.92)     4:43.56 (37.24)
        5:20.49 (36.93)     5:54.41 (33.92)                                        
  2 Tsirlin, Katarina S       14 FREE-MR              6:40.31    6:09.04 BRNZ   
                  32.35     1:08.47 (36.12)     1:45.76 (37.29)     2:23.17 (37.41)
        3:00.38 (37.21)     3:38.40 (38.02)     4:16.50 (38.10)     4:54.49 (37.99)
        5:32.35 (37.86)     6:09.04 (36.69)                                        
  3 Wong, Kelly M             14 APEX-MR              6:32.73    6:21.08 BRNZ   
                  33.04     1:10.44 (37.40)     1:48.53 (38.09)     2:26.79 (38.26)
        3:05.29 (38.50)     3:44.27 (38.98)     4:23.82 (39.55)     5:04.02 (40.20)
        5:42.90 (38.88)     6:21.08 (38.18)                                        
  4 Ge, Xinrui                14 APEX-MR              6:46.72    6:21.28 BRNZ   
                  32.37     1:08.70 (36.33)     1:46.63 (37.93)     2:25.15 (38.52)
        3:04.19 (39.04)     3:43.87 (39.68)     4:23.73 (39.86)     5:03.39 (39.66)
        5:43.33 (39.94)     6:21.28 (37.95)                                        
  5 Thompson, Liyana          13 RedTails-MR          6:55.18    6:26.56 BRNZ   
                  34.14     1:11.87 (37.73)     1:50.50 (38.63)     2:29.92 (39.42)
        3:09.46 (39.54)     3:49.14 (39.68)     4:29.27 (40.13)     5:09.92 (40.65)
        5:49.51 (39.59)     6:26.56 (37.05)                                        
  6 Gonen, Selin              14 Flying Dolphins-MR   6:27.79    6:37.12 BRNZ   
                  34.20     1:13.73 (39.53)     1:54.44 (40.71)     2:34.79 (40.35)
        3:15.55 (40.76)     3:55.87 (40.32)     4:37.03 (41.16)     5:18.63 (41.60)
        5:59.79 (41.16)     6:37.12 (37.33)                                        
  7 Auquilla, Litsi D         13 RedTails-MR          6:40.47    6:42.56 BRNZ   
                  32.88     1:10.87 (37.99)     1:51.00 (40.13)     2:32.46 (41.46)
        3:12.72 (40.26)     3:53.80 (41.08)     4:36.45 (42.65)     5:18.80 (42.35)
        5:59.94 (41.14)     6:42.56 (42.62)                                        
  8 Bacon, Marina S           13 RedTails-MR          6:51.11    6:42.90 BRNZ   
                  32.49     1:10.65 (38.16)     1:50.48 (39.83)     2:30.55 (40.07)
        3:11.45 (40.90)     3:52.71 (41.26)     4:36.32 (43.61)     5:19.02 (42.70)
        6:01.81 (42.79)     6:42.90 (41.09)                                        
  9 Chuk, Ellie               14 FREE-MR              6:38.90    6:58.25 BRNZ   
                  33.79     1:12.62 (38.83)     1:54.45 (41.83)     2:36.00 (41.55)
        3:18.45 (42.45)     4:00.85 (42.40)     4:43.91 (43.06)     5:26.68 (42.77)
        6:08.87 (42.19)     6:58.25 (49.38)                                        
 10 Hegedus, Leda             13 RedTails-MR          7:01.39    7:00.26 BRNZ   
                  36.74     1:18.56 (41.82)     2:01.65 (43.09)     2:44.95 (43.30)
        3:28.51 (43.56)     4:11.99 (43.48)     4:55.15 (43.16)                    
            6:20.93 ( )     7:00.26 (39.33)                                        
 11 Rosario, Michelle D       13 RedTails-MR          7:42.93    7:10.08 BRNZ   
                  37.58     1:20.14 (42.56)     2:03.90 (43.76)     2:48.53 (44.63)
        3:31.91 (43.38)     4:16.03 (44.12)     5:01.16 (45.13)     5:46.37 (45.21)
        6:29.27 (42.90)     7:10.08 (40.81)                                        
 12 Musslewhite, Lola         13 RedTails-MR          7:34.31    7:20.42 BRNZ   
                  37.45     1:20.00 (42.55)     2:03.71 (43.71)     2:48.34 (44.63)
        3:32.54 (44.20)     4:17.24 (44.70)     5:02.78 (45.54)     5:48.72 (45.94)
        6:34.80 (46.08)     7:20.42 (45.62)                                        
 13 Lukenich, Eila A          13 ASAP-MR              7:39.66    7:28.38 BRNZ   
                  37.81     1:21.49 (43.68)     2:06.59 (45.10)     2:51.17 (44.58)
        3:36.18 (45.01)     4:23.12 (46.94)     5:10.98 (47.86)     5:58.03 (47.05)
        6:45.30 (47.27)     7:28.38 (43.08)                                        
 14 Dyce, Aniesha             14 ASAP-MR              7:30.22    7:33.30 BRNZ   
                  37.04     1:18.99 (41.95)     2:02.36 (43.37)     2:46.02 (43.66)
        3:31.55 (45.53)     4:18.80 (47.25)     5:07.42 (48.62)     6:00.76 (53.34)
        6:48.21 (47.45)     7:33.30 (45.09)                                        
Non-Award Division  
 -- Marcotullio, Isabella X   14 RedTails-MR          6:08.68         DQ        
      Did not finish
                  30.80     1:05.77 (34.97)     1:42.53 (36.76)     2:19.45 (36.92)
        2:58.87 (39.42)     3:37.65 (38.78)     4:17.94 (40.29)     4:47.23 (29.29)
        5:07.28 (20.05)                                                            
 -- Chiang, Kylie M           13 GATE-MR              6:29.08         DQ        
      Did not finish
                  32.42     1:08.69 (36.27)   2:25.97 (1:17.28)                    
                                3:52.65 ( )   5:20.21 (1:27.56)     6:01.08 (40.87)
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:03.99  JO
              1:12.69  SILV
              1:12.70  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Polito, Lauren E          14 FREE-MR              1:14.61    1:12.77 BRNZ   
                  35.94     1:12.77 (36.83)                                        
  2 Economakos, Eleni *       13 HS-MR                1:14.45    1:14.10 BRNZ   
                  36.44     1:14.10 (37.66)                                        
  3 Bacon, Marina S           13 RedTails-MR          1:14.62    1:14.84 BRNZ   
                  35.70     1:14.84 (39.14)                                        
  4 Rosario, Michelle D       13 RedTails-MR          1:13.68    1:15.66 BRNZ   
                  36.60     1:15.66 (39.06)                                        
  5 Baran, Julia              13 UN-MR                1:15.00    1:16.80 BRNZ   
                  37.26     1:16.80 (39.54)                                        
  6 Marte, Ashley             13 RedTails-MR          1:17.90    1:17.32 BRNZ   
                  37.00     1:17.32 (40.32)                                        
  7 Musslewhite, Lola         13 RedTails-MR          1:18.71    1:18.20 BRNZ   
                  38.28     1:18.20 (39.92)                                        
  8 Thompson, Liyana          13 RedTails-MR          1:25.86    1:18.77 BRNZ   
                  37.97     1:18.77 (40.80)                                        
  9 Gonen, Selin              14 Flying Dolphins-MR   1:14.20    1:19.01 BRNZ   
                  38.09     1:19.01 (40.92)                                        
 10 Perez, Camille T          13 CIY-MR               1:21.37    1:19.18 BRNZ   
                  37.74     1:19.18 (41.44)                                        
 11 Avdic, Adalisa            14 APEX-MR              1:23.44    1:20.18 BRNZ   
                  39.28     1:20.18 (40.90)                                        
 12 Hegedus, Leda             13 RedTails-MR          1:19.28    1:20.72 BRNZ   
                  39.58     1:20.72 (41.14)                                        
 13 Ghorra, Juliana L         14 FREE-MR              1:18.12    1:20.77 BRNZ   
                  39.52     1:20.77 (41.25)                                        
 14 Toledo, Ylenia E          13 APEX-MR              1:19.67    1:21.65 BRNZ   
                  39.63     1:21.65 (42.02)                                        
 15 Cajamarca, Evelyn G       14 RedTails-MR          1:18.01    1:21.71 BRNZ   
 16 Sabino, Natalie           13 UN-MR                1:22.37    1:22.07 BRNZ   
 17 Banja, Cristal *          13 HS-MR                1:23.43    1:23.54 BRNZ   
                  41.26     1:23.54 (42.28)                                        
 18 Perez, Nicole             14 RedTails-MR          1:23.66    1:23.84 BRNZ   
 19 Carss, Cali M             13 ASAP-MR              1:17.99    1:25.07 BRNZ   
                  41.81     1:25.07 (43.26)                                        
 20 Lukenich, Eila A          13 ASAP-MR              1:29.30    1:27.35 BRNZ   
                  42.28     1:27.35 (45.07)                                        
 21 Li, Sidney                13 FREE-MR              1:33.27    1:27.77 BRNZ   
                  42.12     1:27.77 (45.65)                                        
 22 Gonzalez, Imani L         14 KB Makos-MR          1:22.84    1:28.79 BRNZ   
                  42.07     1:28.79 (46.72)                                        
 23 Lee, Maggie E             14 Flying Dolphins-MR   1:30.62    1:31.83 BRNZ   
                  43.70     1:31.83 (48.13)                                        
 24 Melecio, Madison          14 UN-MR                1:38.85    1:39.02 BRNZ   
                  48.42     1:39.02 (50.60)                                        
 25 Donohoe, Vivian M         13 Flying Dolphins-MR   1:51.97    1:49.72 BRNZ   
                  53.45     1:49.72 (56.27)                                        
Non-Award Division  
  1 Hanin, Katherine P        14 HS-MR                1:13.02    1:11.02 SILV   
                  33.70     1:11.02 (37.32)                                        
  2 Tsirlin, Katarina S       14 FREE-MR              1:19.11    1:12.50 SILV   
                  35.38     1:12.50 (37.12)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:17.09  JO
              2:36.29  SILV
              2:36.30  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Bacon, Marina S           13 RedTails-MR          2:42.64    2:39.53 BRNZ   
                  37.28     1:17.70 (40.42)     1:59.78 (42.08)     2:39.53 (39.75)
  2 Auquilla, Litsi D         13 RedTails-MR          2:37.40    2:40.19 BRNZ   
                  37.13     1:17.22 (40.09)     1:59.85 (42.63)     2:40.19 (40.34)
  3 Cajamarca, Evelyn G       14 RedTails-MR          2:52.97    2:55.71 BRNZ   
  4 Chuk, Ellie               14 FREE-MR              3:00.71    3:00.75 BRNZ   
                  41.35     1:27.43 (46.08)     2:15.14 (47.71)     3:00.75 (45.61)
  5 Gonzalez, Imani L         14 KB Makos-MR          2:57.12    3:01.48 BRNZ   
                  40.59                             2:15.88 ( )     3:01.48 (45.60)
  6 Perez, Nicole             14 RedTails-MR          3:05.54    3:09.28 BRNZ   
                                1:34.70 ( )   3:09.28 (1:34.58)                    
  7 Gilbert, Ayanna           14 Flying Dolphins-MR   3:57.62    3:36.08 BRNZ   
                  51.17   3:36.08 (2:44.91)                                        
Non-Award Division  
  1 Tsirlin, Katarina S       14 FREE-MR              2:39.80    2:35.13 SILV   
                  36.95     1:16.34 (39.39)     1:56.94 (40.60)     2:35.13 (38.19)
 -- Gautier, Laetitia         14 Flying Dolphins-MR   2:58.19         DQ        
      Completely submerged prior to turn or finish
                  42.26     1:27.13 (44.87)     2:13.29 (46.16)                    
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:13.39  JO
              1:23.49  SILV
              1:23.50  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Willscher, Talia          13 MAKO-MR              1:25.02    1:24.67 BRNZ   
                  40.16     1:24.67 (44.51)                                        
  2 Rodriguez, Gabriela       13 UN-MR                1:29.41    1:24.96 BRNZ   
                  39.88     1:24.96 (45.08)                                        
  3 Meador, Mollie S          14 MAKO-MR              1:25.70    1:25.97 BRNZ   
                  40.99     1:25.97 (44.98)                                        
  4 Deng, Eileen              13 APEX-MR              1:26.27    1:26.82 BRNZ   
                  41.48     1:26.82 (45.34)                                        
  5 Chuk, Ellie               14 FREE-MR              1:25.56    1:27.16 BRNZ   
                  41.86     1:27.16 (45.30)                                        
  6 Thompson, Liyana          13 RedTails-MR          1:28.69    1:27.88 BRNZ   
                  41.30     1:27.88 (46.58)                                        
  7 Marte, Ashley             13 RedTails-MR          1:27.80    1:29.95 BRNZ   
                  42.15     1:29.95 (47.80)                                        
  8 Perez, Camille T          13 CIY-MR               1:28.39    1:30.39 BRNZ   
                  41.55     1:30.39 (48.84)                                        
  9 Dyce, Aniesha             14 ASAP-MR              1:27.87    1:30.61 BRNZ   
                  41.94     1:30.61 (48.67)                                        
 10 Gonen, Selin              14 Flying Dolphins-MR   1:34.80    1:30.70 BRNZ   
                  42.89     1:30.70 (47.81)                                        
 11 Zhou, Catherine           14 FREE-MR              1:48.73    1:31.43 BRNZ   
                  43.54     1:31.43 (47.89)                                        
 12 Wong, Kristen A           14 APEX-MR              1:29.51    1:31.58 BRNZ   
                  43.11     1:31.58 (48.47)                                        
 13 Gautier, Laetitia         14 Flying Dolphins-MR   1:38.06    1:35.46 BRNZ   
                  44.62     1:35.46 (50.84)                                        
 14 Canon, Nicole             13 UN-MR                1:39.88    1:38.84 BRNZ   
                  47.33     1:38.84 (51.51)                                        
 15 Lukenich, Eila A          13 ASAP-MR              1:40.73    1:41.10 BRNZ   
                  47.37     1:41.10 (53.73)                                        
 16 Gilbert, Ayanna           14 Flying Dolphins-MR   1:42.67    1:43.10 BRNZ   
                  47.65     1:43.10 (55.45)                                        
 17 Carss, Cali M             13 ASAP-MR              1:41.55    1:45.94 BRNZ   
                  49.16     1:45.94 (56.78)                                        
 18 Sheran, Samantha          14 ASAP-MR              1:48.23    1:46.16 BRNZ   
                  48.20     1:46.16 (57.96)                                        
 19 Giordano, Lena C          14 ASAP-MR              1:45.71    1:49.25 BRNZ   
                  50.95     1:49.25 (58.30)                                        
 20 Donohoe, Vivian M         13 Flying Dolphins-MR   2:00.19    2:01.16 BRNZ   
                  57.60   2:01.16 (1:03.56)                                        
Non-Award Division  
  1 Marcotullio, Isabella X   14 RedTails-MR          1:26.82    1:23.19 SILV   
                  39.23     1:23.19 (43.96)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:38.79  JO
              2:56.99  SILV
              2:57.00  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Marcotullio, Isabella X   14 RedTails-MR          3:02.82    2:57.14 BRNZ   
                  40.43     1:26.50 (46.07)     2:12.95 (46.45)     2:57.14 (44.19)
  2 Willscher, Talia          13 MAKO-MR              3:03.28    3:01.44 BRNZ   
                  41.72     1:29.49 (47.77)     2:15.92 (46.43)     3:01.44 (45.52)
  3 Donlevy, Jeannie L        14 CIY-MR               3:09.99    3:02.25 BRNZ   
                  41.59     1:27.72 (46.13)     2:15.91 (48.19)     3:02.25 (46.34)
  4 Chuk, Ellie               14 FREE-MR              3:06.80    3:08.53 BRNZ   
                  43.42     1:30.89 (47.47)     2:20.53 (49.64)     3:08.53 (48.00)
  5 Thompson, Liyana          13 RedTails-MR          3:13.63    3:08.99 BRNZ   
                  43.12     1:31.55 (48.43)     2:22.91 (51.36)     3:08.99 (46.08)
  6 Rosario, Michelle D       13 RedTails-MR          2:58.71    3:12.01 BRNZ   
                  41.98     1:30.94 (48.96)     2:21.79 (50.85)     3:12.01 (50.22)
  7 Lee, Maggie E             14 Flying Dolphins-MR   3:24.20    3:28.35 BRNZ   
                  46.74     1:39.20 (52.46)     2:35.33 (56.13)     3:28.35 (53.02)
  8 Giordano, Lena C          14 ASAP-MR              3:55.17    3:49.20 BRNZ   
                  50.87     1:49.75 (58.88)   2:50.34 (1:00.59)     3:49.20 (58.86)
Non-Award Division  
  1 Auquilla, Litsi D         13 RedTails-MR          3:01.36    2:54.77 SILV   
                  39.24     1:23.04 (43.80)     2:09.09 (46.05)     2:54.77 (45.68)
 -- Carss, Cali M             13 ASAP-MR              3:51.81         DQ        
      One hand touch
                  48.81   1:49.78 (1:00.97)     2:49.30 (59.52)          DQ (57.11)
 -- Dyce, Aniesha             14 ASAP-MR              3:15.53         DQ        
      Non-simultaneous touch
                  45.32     1:38.46 (53.14)     2:32.17 (53.71)          DQ (57.16)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:02.89  JO
              1:11.59  SILV
              1:11.60  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Wong, Kelly M             14 APEX-MR              1:12.91    1:12.09 BRNZ   
                  33.42     1:12.09 (38.67)                                        
  2 Wong, Kristen A           14 APEX-MR              1:12.15    1:12.60 BRNZ   
                  33.54     1:12.60 (39.06)                                        
  3 Mulakandov, Raquel        14 QNS-MR               1:14.74    1:14.14 BRNZ   
                  33.79     1:14.14 (40.35)                                        
  4 Marcotullio, Isabella X   14 RedTails-MR          1:18.19    1:15.25 BRNZ   
                  34.54     1:15.25 (40.71)                                        
  5 Litovskiy, Mikaela A      13 FREE-MR              1:16.40    1:16.36 BRNZ   
                  34.72     1:16.36 (41.64)                                        
  6 Willscher, Talia          13 MAKO-MR              1:14.12    1:17.98 BRNZ   
                  35.38     1:17.98 (42.60)                                        
  7 Musslewhite, Lola         13 RedTails-MR          1:21.70    1:19.99 BRNZ   
                  36.66     1:19.99 (43.33)                                        
  8 Hegedus, Leda             13 RedTails-MR          1:22.04    1:20.25 BRNZ   
                  37.97     1:20.25 (42.28)                                        
  9 Marte, Ashley             13 RedTails-MR          1:20.99    1:21.33 BRNZ   
                  35.29     1:21.33 (46.04)                                        
 10 Gonen, Selin              14 Flying Dolphins-MR   1:17.83    1:22.32 BRNZ   
                  37.50     1:22.32 (44.82)                                        
 11 Carss, Cali M             13 ASAP-MR              1:22.32    1:24.13 BRNZ   
                  38.49     1:24.13 (45.64)                                        
 12 Dansker, Renee M          14 CIY-MR               1:25.89    1:25.82 BRNZ   
                  37.86     1:25.82 (47.96)                                        
 13 Canon, Nicole             13 UN-MR                1:26.87    1:27.18 BRNZ   
                  39.52     1:27.18 (47.66)                                        
 14 Perez, Nicole             14 RedTails-MR          1:25.11    1:27.75 BRNZ   
                  39.02     1:27.75 (48.73)                                        
 15 Zhou, Catherine           14 FREE-MR              1:36.94    1:28.51 BRNZ   
                  40.38     1:28.51 (48.13)                                        
 16 Dyce, Aniesha             14 ASAP-MR              1:20.68    1:31.97 BRNZ   
                  40.78     1:31.97 (51.19)                                        
 17 Sheran, Samantha          14 ASAP-MR              1:39.94    1:37.98 BRNZ   
                  44.51     1:37.98 (53.47)                                        
 18 Lukenich, Eila A          13 ASAP-MR                   NT    1:47.23 BRNZ   
                  45.86   1:47.23 (1:01.37)                                        
Non-Award Division  
 -- Melecio, Madison          14 UN-MR                1:51.53         DQ        
      One hand touch
                  49.85          DQ (58.20)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:24.79  JO
              2:36.59  SILV
              2:36.60  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Toledo, Ylenia E          13 APEX-MR              2:45.96    2:46.50 BRNZ   
                  36.64     1:18.79 (42.15)     2:01.90 (43.11)     2:46.50 (44.60)
  2 Gonen, Selin              14 Flying Dolphins-MR   2:59.97    3:00.11 BRNZ   
                  37.85     1:25.28 (47.43)     2:12.41 (47.13)     3:00.11 (47.70)
  3 Bacon, Marina S           13 RedTails-MR          3:00.83    3:04.51 BRNZ   
                  37.59     1:24.34 (46.75)     2:14.63 (50.29)     3:04.51 (49.88)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:18.79  JO
              2:41.49  SILV
              2:41.50  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Kristen A           14 APEX-MR              2:45.50    2:43.32 BRNZ   
                  32.43     1:11.21 (38.78)     2:03.14 (51.93)     2:43.32 (40.18)
  2 Hegedus, Leda             13 RedTails-MR          2:45.07    2:44.18 BRNZ   
                  36.99     1:20.89 (43.90)     2:05.44 (44.55)     2:44.18 (38.74)
  3 Gonen, Selin              14 Flying Dolphins-MR   2:43.65    2:46.14 BRNZ   
                  34.53     1:17.04 (42.51)     2:08.43 (51.39)     2:46.14 (37.71)
  4 Marte, Ashley             13 RedTails-MR          3:00.97    2:47.04 BRNZ   
                  35.98     1:18.46 (42.48)     2:09.86 (51.40)     2:47.04 (37.18)
  5 Baran, Julia              13 UN-MR                2:45.00    2:49.02 BRNZ   
                  35.41     1:18.05 (42.64)     2:10.84 (52.79)     2:49.02 (38.18)
  6 Perez, Camille T          13 CIY-MR               2:57.34    2:49.75 BRNZ   
                  37.48     1:19.43 (41.95)     2:09.89 (50.46)     2:49.75 (39.86)
  7 Toledo, Ylenia E          13 APEX-MR              2:57.51    2:50.43 BRNZ   
                  34.20     1:16.71 (42.51)     2:12.66 (55.95)     2:50.43 (37.77)
  8 Chuk, Ellie               14 FREE-MR              2:52.29    2:52.83 BRNZ   
                  39.68     1:25.71 (46.03)     2:13.29 (47.58)     2:52.83 (39.54)
  9 Banja, Cristal *          13 HS-MR                2:56.40    2:55.54 BRNZ   
                  37.37     1:24.09 (46.72)     2:16.40 (52.31)     2:55.54 (39.14)
 10 Carss, Cali M             13 ASAP-MR              2:57.63    2:58.15 BRNZ   
                  38.62     1:24.27 (45.65)     2:19.97 (55.70)     2:58.15 (38.18)
 11 Ghorra, Juliana L         14 FREE-MR              2:57.94    3:01.61 BRNZ   
                  40.94     1:23.18 (42.24)     2:18.76 (55.58)     3:01.61 (42.85)
 12 Dyce, Aniesha             14 ASAP-MR              2:53.69    3:07.41 BRNZ   
                  38.26     1:25.04 (46.78)     2:20.88 (55.84)     3:07.41 (46.53)
 13 Gonzalez, Imani L         14 KB Makos-MR          3:08.05    3:07.74 BRNZ   
                  41.20     1:25.29 (44.09)   2:26.38 (1:01.09)     3:07.74 (41.36)
 14 Lee, Maggie E             14 Flying Dolphins-MR   3:07.76    3:08.09 BRNZ   
                  40.61     1:30.64 (50.03)     2:24.40 (53.76)     3:08.09 (43.69)
 15 Lukenich, Eila A          13 ASAP-MR              3:19.96    3:17.64 BRNZ   
                  46.58     1:34.72 (48.14)     2:32.63 (57.91)     3:17.64 (45.01)
 16 Giordano, Lena C          14 ASAP-MR              3:25.76    3:30.88 BRNZ   
                  47.50     1:39.60 (52.10)   2:41.49 (1:01.89)     3:30.88 (49.39)
Non-Award Division  
  1 Donlevy, Jeannie L        14 CIY-MR               2:42.76    2:38.00 SILV   
                  34.15     1:14.95 (40.80)     2:03.55 (48.60)     2:38.00 (34.45)
  2 Tsirlin, Katarina S       14 FREE-MR              2:48.75    2:40.49 SILV   
                  34.14     1:13.97 (39.83)     2:04.20 (50.23)     2:40.49 (36.29)
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:57.59  JO
              5:25.99  SILV
              5:26.00  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Gonen, Selin              14 Flying Dolphins-MR   5:55.14    5:48.75 BRNZ   
                  35.48     1:18.80 (43.32)     2:04.04 (45.24)     2:46.94 (42.90)
        3:38.71 (51.77)     4:29.49 (50.78)     5:09.84 (40.35)     5:48.75 (38.91)
  2 Wong, Kristen A           14 APEX-MR              6:06.08    5:59.93 BRNZ   
                  32.76     1:14.88 (42.12)     1:59.03 (44.15)     2:42.11 (43.08)
        3:37.38 (55.27)     4:33.91 (56.53)     5:18.05 (44.14)     5:59.93 (41.88)
 
Girls 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.59  AGTC
                28.59  SILV
                28.60  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dolan, Grace J            15 CIY-MR                 28.79      29.38 BRNZ   
  2 Limeta, Lorely            15 UN-MR                  28.96      29.47 BRNZ   
  3 Ossowska, Sylwia M        15 FREE-MR                29.92      29.55 BRNZ   
  4 Lu, Erxi                  16 APEX-MR                28.82      29.69 BRNZ   
  5 Valadez, Ofelia M         16 APEX-MR                29.42      29.94 BRNZ   
  6 Economakos, Christina *   15 HS-MR                  28.90      29.99 BRNZ   
  6 Wong, Joyce H             15 HS-MR                  29.78      29.99 BRNZ   
  8 Diaz, Iandra              16 UN-MR                  30.56      30.13 BRNZ   
  8 Eagan, Maria F            16 Flying Dolphins-MR     31.05      30.13 BRNZ   
 10 Maslin, Amy               16 MAKO-MR                30.20      30.56 BRNZ   
 11 Javier, Chrisabella K     16 APEX-MR                29.20      30.67 BRNZ   
 12 Gustavsson, Isabel A      16 Flying Dolphins-MR     30.22      31.03 BRNZ   
 13 Jimenez, Haley            15 QNS-MR                 29.51      31.13 BRNZ   
 14 Economakos, Stavroula     17 HS-MR                  30.64      31.32 BRNZ   
 15 Olsen, Isabelle J         15 Flying Dolphins-MR     30.55      31.52 BRNZ   
 16 Felipe, Evedith           15 UN-MR                  33.27      31.88 BRNZ   
 17 Royal-Smith, Jaisha       16 KB Makos-MR            32.69      32.25 BRNZ   
 17 Mezzoli, Sara             15 UN-MR                  32.12      32.25 BRNZ   
 19 Junas, Kaitlyn T          15 Flying Dolphins-MR     32.45      32.29 BRNZ   
 20 Moreno, Ashley            15 APEX-MR                32.78      32.32 BRNZ   
 21 Gamarra, Samanta          16 UN-MR                  33.58      32.63 BRNZ   
 22 Gamarra, Ximena           16 UN-MR                  33.72      33.31 BRNZ   
 23 Belguet, Huyam            16 UN-MR                  35.28      34.22 BRNZ   
 24 Martinez, Leslie          15 KB Makos-MR            33.24      34.24 BRNZ   
 25 Moore, Alana H            15 APEX-MR                35.93      35.10 BRNZ   
 26 Chavez, Gabrielle M       15 APEX-MR                33.92      35.83 BRNZ   
 -- Lutchmansingh, Emily E    15 RedTails-MR               NT     X29.30 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Rodriguez, Andrea I       16 RedTails-MR            28.64      28.23 SILV   
 -- Maiolo, Julia             16 MAKO-MR                32.34         DQ        
      No Show Penalty Event
 
Girls 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                57.79  AGTC
              1:01.09  SILV
              1:01.10  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Rodriguez, Andrea I       16 RedTails-MR          1:01.98    1:01.24 BRNZ   
                  29.71     1:01.24 (31.53)                                        
  2 Barriteau, Lauren E       15 CIY-MR               1:01.80    1:02.29 BRNZ   
                  29.53     1:02.29 (32.76)                                        
  3 Dolan, Grace J            15 CIY-MR               1:01.19    1:02.83 BRNZ   
                  30.39     1:02.83 (32.44)                                        
  4 Lutchmansingh, Emily E    15 RedTails-MR          1:06.63    1:04.46 BRNZ   
                  30.68     1:04.46 (33.78)                                        
  5 Ossowska, Sylwia M        15 FREE-MR              1:10.90    1:05.31 BRNZ   
                  31.93     1:05.31 (33.38)                                        
  6 Diaz, Iandra              16 UN-MR                1:04.95    1:05.51 BRNZ   
                  31.70     1:05.51 (33.81)                                        
  7 Lu, Erxi                  16 APEX-MR              1:02.08    1:05.70 BRNZ   
                  31.49     1:05.70 (34.21)                                        
  8 Limeta, Lorely            15 UN-MR                1:05.35    1:05.81 BRNZ   
                  31.77     1:05.81 (34.04)                                        
  9 Javier, Chrisabella K     16 APEX-MR              1:04.22    1:06.20 BRNZ   
                  32.08     1:06.20 (34.12)                                        
 10 Valadez, Ofelia M         16 APEX-MR              1:05.20    1:07.30 BRNZ   
                  31.79     1:07.30 (35.51)                                        
 11 Jimenez, Haley            15 QNS-MR               1:05.22    1:08.13 BRNZ   
                  33.17     1:08.13 (34.96)                                        
 12 Reed, Nia N               16 KB Makos-MR          1:09.65    1:08.45 BRNZ   
                  33.17     1:08.45 (35.28)                                        
 13 Eagan, Maria F            16 Flying Dolphins-MR   1:07.95    1:08.68 BRNZ   
                  32.74     1:08.68 (35.94)                                        
 14 Olsen, Isabelle J         15 Flying Dolphins-MR   1:08.54    1:09.10 BRNZ   
                  32.93     1:09.10 (36.17)                                        
 15 Maslin, Amy               16 MAKO-MR              1:06.40    1:09.88 BRNZ   
                  32.85     1:09.88 (37.03)                                        
 16 Gustavsson, Isabel A      16 Flying Dolphins-MR   1:07.34    1:10.00 BRNZ   
                  33.84     1:10.00 (36.16)                                        
 17 Moreno, Ashley            15 APEX-MR              1:11.90    1:10.69 BRNZ   
                  35.26     1:10.69 (35.43)                                        
 18 Jones, Kate E             16 Flying Dolphins-MR   1:07.73    1:10.72 BRNZ   
                  33.35     1:10.72 (37.37)                                        
 19 Mezzoli, Sara             15 UN-MR                1:11.22    1:12.36 BRNZ   
                  34.74     1:12.36 (37.62)                                        
 20 Junas, Kaitlyn T          15 Flying Dolphins-MR   1:11.28    1:13.79 BRNZ   
                  35.70     1:13.79 (38.09)                                        
 21 Royal-Smith, Jaisha       16 KB Makos-MR          1:14.00    1:16.72 BRNZ   
                  35.85     1:16.72 (40.87)                                        
 22 Martinez, Leslie          15 KB Makos-MR          1:16.11    1:17.68 BRNZ   
                  36.86     1:17.68 (40.82)                                        
 23 Maiolo, Julia             16 MAKO-MR              1:12.64    1:17.95 BRNZ   
                  36.45     1:17.95 (41.50)                                        
 24 Moore, Alana H            15 APEX-MR              1:19.54    1:19.70 BRNZ   
                  39.21     1:19.70 (40.49)                                        
 25 Felipe, Evedith           15 UN-MR                1:16.97    1:22.00 BRNZ   
                  35.81     1:22.00 (46.19)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:04.49  AGTC
              2:10.59  SILV
              2:10.60  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Anna E               15 Flying Dolphins-MR   2:13.19    2:10.67 BRNZ   
                  28.58     1:01.03 (32.45)     1:35.15 (34.12)     2:10.67 (35.52)
  2 Cruz, Laura               18 QNS-MR               2:17.53    2:10.91 BRNZ   
                  29.37     1:03.18 (33.81)     1:37.89 (34.71)     2:10.91 (33.02)
  3 Rodriguez, Andrea I       16 RedTails-MR          2:18.15    2:13.87 BRNZ   
                  30.01     1:03.20 (33.19)     1:37.96 (34.76)     2:13.87 (35.91)
  4 Eckert, Jordyn            15 MAKO-MR              2:14.39    2:16.11 BRNZ   
                  30.32     1:04.36 (34.04)     1:40.07 (35.71)     2:16.11 (36.04)
  5 Dolan, Grace J            15 CIY-MR               2:29.32    2:20.42 BRNZ   
                  32.23     1:06.93 (34.70)     1:43.14 (36.21)     2:20.42 (37.28)
  6 Lu, Erxi                  16 APEX-MR              2:13.54    2:21.06 BRNZ   
                  32.90     1:09.13 (36.23)     1:45.54 (36.41)     2:21.06 (35.52)
  7 Gustavsson, Isabel A      16 Flying Dolphins-MR   2:25.83    2:24.93 BRNZ   
                  32.71     1:09.98 (37.27)     1:48.74 (38.76)     2:24.93 (36.19)
  8 Javier, Chrisabella K     16 APEX-MR              2:21.11    2:25.29 BRNZ   
                  33.36     1:10.61 (37.25)     1:48.96 (38.35)     2:25.29 (36.33)
  9 Limeta, Lorely            15 UN-MR                2:28.38    2:26.29 BRNZ   
                  32.68     1:08.38 (35.70)     1:47.12 (38.74)     2:26.29 (39.17)
 10 Jimenez, Haley            15 QNS-MR               2:22.73    2:26.86 BRNZ   
                  34.01     1:11.36 (37.35)     1:49.54 (38.18)     2:26.86 (37.32)
 11 Jones, Kate E             16 Flying Dolphins-MR   2:29.40    2:27.86 BRNZ   
                  33.67     1:11.50 (37.83)     1:50.08 (38.58)     2:27.86 (37.78)
 12 Eagan, Maria F            16 Flying Dolphins-MR   2:28.92    2:28.33 BRNZ   
                  33.67     1:11.48 (37.81)     1:51.21 (39.73)     2:28.33 (37.12)
 13 Maslin, Amy               16 MAKO-MR              2:33.93    2:30.71 BRNZ   
                  33.75     1:11.91 (38.16)     1:51.85 (39.94)     2:30.71 (38.86)
 14 Reed, Nia N               16 KB Makos-MR          2:32.63    2:32.05 BRNZ   
                  35.16     1:13.51 (38.35)     1:53.52 (40.01)     2:32.05 (38.53)
 15 Olsen, Isabelle J         15 Flying Dolphins-MR   2:30.58    2:32.49 BRNZ   
                  33.44     1:11.34 (37.90)     1:51.72 (40.38)     2:32.49 (40.77)
 16 Mezzoli, Sara             15 UN-MR                2:32.64    2:34.22 BRNZ   
                  34.97     1:13.42 (38.45)     1:54.13 (40.71)     2:34.22 (40.09)
 17 Moreno, Ashley            15 APEX-MR              2:38.96    2:34.38 BRNZ   
                  35.88     1:14.27 (38.39)     1:54.66 (40.39)     2:34.38 (39.72)
 18 Junas, Kaitlyn T          15 Flying Dolphins-MR   2:33.72    2:35.23 BRNZ   
                  35.00     1:15.22 (40.22)     1:56.47 (41.25)     2:35.23 (38.76)
 19 Moore, Alana H            15 APEX-MR              2:50.12    2:45.28 BRNZ   
                  38.58     1:20.04 (41.46)     2:03.45 (43.41)     2:45.28 (41.83)
 20 Maiolo, Julia             16 MAKO-MR              2:43.44    2:46.45 BRNZ   
                  38.44     1:19.81 (41.37)     2:03.62 (43.81)     2:46.45 (42.83)
 21 Martinez, Leslie          15 KB Makos-MR          2:48.05    2:52.12 BRNZ   
                  38.64     1:20.91 (42.27)     2:06.56 (45.65)     2:52.12 (45.56)
 22 Royal-Smith, Jaisha       16 KB Makos-MR          2:57.79    2:52.38 BRNZ   
                  38.49     1:21.80 (43.31)     2:07.53 (45.73)     2:52.38 (44.85)
Non-Award Division  
 -- Valadez, Ofelia M         16 APEX-MR              2:27.60        DFS        
      Declared false start
 
Girls 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:30.99  AGTC
              5:39.99  SILV
              5:40.00  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 LePique, Maya F           16 RedTails-MR          5:50.58    5:49.81 BRNZ   
                  30.38     1:04.42 (34.04)     1:40.24 (35.82)     2:16.09 (35.85)
        2:52.62 (36.53)     3:28.32 (35.70)     4:04.26 (35.94)     4:40.47 (36.21)
        5:16.22 (35.75)     5:49.81 (33.59)                                        
  2 Suzana, Arlene            16 APEX-MR              5:50.23    5:51.82 BRNZ   
                  29.94     1:03.82 (33.88)     1:38.64 (34.82)     2:14.58 (35.94)
        2:50.60 (36.02)     3:27.13 (36.53)     4:03.65 (36.52)     4:40.55 (36.90)
        5:16.86 (36.31)     5:51.82 (34.96)                                        
  3 Cruz, Laura               18 QNS-MR               5:59.59    5:58.50 BRNZ   
                  30.95     1:05.39 (34.44)     1:42.00 (36.61)     2:18.87 (36.87)
        2:55.68 (36.81)     3:32.65 (36.97)     4:09.98 (37.33)     4:46.88 (36.90)
        5:23.45 (36.57)     5:58.50 (35.05)                                        
  4 Zhou, Katherine           16 APEX-MR              5:45.72    6:04.64 BRNZ   
                  29.38     1:02.42 (33.04)     1:38.38 (35.96)     2:15.05 (36.67)
        2:53.14 (38.09)     3:32.43 (39.29)     4:13.69 (41.26)     4:53.12 (39.43)
        5:29.10 (35.98)     6:04.64 (35.54)                                        
  5 Lu, Erxi                  16 APEX-MR              5:57.08    6:04.92 BRNZ   
                  33.43     1:10.64 (37.21)     1:48.03 (37.39)     2:25.35 (37.32)
        3:02.44 (37.09)     3:39.51 (37.07)     4:16.23 (36.72)     4:53.26 (37.03)
        5:29.96 (36.70)     6:04.92 (34.96)                                        
  6 Lee, Anna E               15 Flying Dolphins-MR   6:44.82    6:07.04 BRNZ   
                  30.67     1:05.61 (34.94)     1:41.06 (35.45)     2:17.28 (36.22)
        2:54.35 (37.07)     3:32.52 (38.17)     4:11.94 (39.42)     4:50.85 (38.91)
        5:29.71 (38.86)     6:07.04 (37.33)                                        
  7 Eckert, Jordyn            15 MAKO-MR              5:51.54    6:12.74 BRNZ   
                  31.50     1:07.06 (35.56)     1:44.73 (37.67)     2:22.62 (37.89)
        3:01.00 (38.38)     3:39.56 (38.56)     4:18.26 (38.70)     4:57.21 (38.95)
        5:35.31 (38.10)     6:12.74 (37.43)                                        
  8 Rodriguez, Andrea I       16 RedTails-MR          6:17.54    6:13.45 BRNZ   
                  31.02     1:05.67 (34.65)     1:41.55 (35.88)     2:18.07 (36.52)
        2:55.74 (37.67)     3:34.79 (39.05)     4:14.59 (39.80)     4:54.59 (40.00)
        5:34.65 (40.06)     6:13.45 (38.80)                                        
  9 Lutchmansingh, Emily E    15 RedTails-MR          6:39.20    6:27.41 BRNZ   
                  34.06     1:11.93 (37.87)     1:51.28 (39.35)     2:30.90 (39.62)
        3:10.93 (40.03)     3:51.29 (40.36)     4:31.71 (40.42)     5:12.07 (40.36)
        5:50.97 (38.90)     6:27.41 (36.44)                                        
 
Girls 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:05.49  AGTC
              1:10.09  SILV
              1:10.10  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jimenez, Haley            15 QNS-MR               1:11.98    1:13.34 BRNZ   
                  35.84     1:13.34 (37.50)                                        
  2 Diaz, Iandra              16 UN-MR                1:15.10    1:13.69 BRNZ   
                  35.71     1:13.69 (37.98)                                        
  3 Dolan, Grace J            15 CIY-MR               1:12.11    1:14.75 BRNZ   
                  37.20     1:14.75 (37.55)                                        
  4 Eckert, Jordyn            15 MAKO-MR              1:12.68    1:15.21 BRNZ   
                  35.51     1:15.21 (39.70)                                        
  5 Javier, Chrisabella K     16 APEX-MR              1:12.94    1:15.24 BRNZ   
                  37.29     1:15.24 (37.95)                                        
  6 Barriteau, Lauren E       15 CIY-MR               1:14.23    1:15.31 BRNZ   
                  36.90     1:15.31 (38.41)                                        
  7 Lee, Anna E               15 Flying Dolphins-MR   1:15.37    1:16.31 BRNZ   
                  36.48     1:16.31 (39.83)                                        
  8 Valadez, Ofelia M         16 APEX-MR              1:16.86    1:16.84 BRNZ   
                  37.64     1:16.84 (39.20)                                        
  9 Jones, Kate E             16 Flying Dolphins-MR   1:12.88    1:17.15 BRNZ   
                  37.68     1:17.15 (39.47)                                        
 10 Gustavsson, Isabel A      16 Flying Dolphins-MR   1:16.02    1:18.46 BRNZ   
                  38.12     1:18.46 (40.34)                                        
 11 Mezzoli, Sara             15 UN-MR                1:18.35    1:19.30 BRNZ   
                  38.62     1:19.30 (40.68)                                        
 12 Olsen, Isabelle J         15 Flying Dolphins-MR   1:20.16    1:20.22 BRNZ   
                  39.21     1:20.22 (41.01)                                        
 13 Junas, Kaitlyn T          15 Flying Dolphins-MR   1:21.30    1:20.82 BRNZ   
                  39.50     1:20.82 (41.32)                                        
 14 Maslin, Amy               16 MAKO-MR              1:21.15    1:22.98 BRNZ   
                  40.23     1:22.98 (42.75)                                        
 15 Felipe, Evedith           15 UN-MR                1:28.42    1:23.19 BRNZ   
 16 Eagan, Maria F            16 Flying Dolphins-MR   1:21.28    1:23.30 BRNZ   
                  41.13     1:23.30 (42.17)                                        
 17 Moreno, Ashley            15 APEX-MR              1:26.50    1:25.36 BRNZ   
 18 Maiolo, Julia             16 MAKO-MR              1:24.86    1:25.91 BRNZ   
                  41.73     1:25.91 (44.18)                                        
 19 Martinez, Leslie          15 KB Makos-MR          1:29.57    1:28.63 BRNZ   
                  42.70     1:28.63 (45.93)                                        
 20 Moore, Alana H            15 APEX-MR              1:36.72    1:34.20 BRNZ   
                  46.41     1:34.20 (47.79)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:20.99  AGTC
              2:29.29  SILV
              2:29.30  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Suzana, Arlene            16 APEX-MR              2:35.83    2:30.08 BRNZ   
                  34.72     1:13.31 (38.59)     1:51.91 (38.60)     2:30.08 (38.17)
  2 Wong, Joyce H             15 HS-MR                2:37.64    2:39.57 BRNZ   
                  35.88     1:15.24 (39.36)     1:57.18 (41.94)     2:39.57 (42.39)
  3 Economakos, Stavroula     17 HS-MR                2:44.92    2:39.98 BRNZ   
                  36.44     1:16.73 (40.29)     1:58.76 (42.03)     2:39.98 (41.22)
  4 Lee, Anna E               15 Flying Dolphins-MR   2:50.52    2:41.47 BRNZ   
                  38.37     1:19.69 (41.32)     2:00.16 (40.47)     2:41.47 (41.31)
  5 Eckert, Jordyn            15 MAKO-MR              2:38.52    2:42.41 BRNZ   
                  37.22     1:17.82 (40.60)     2:00.54 (42.72)     2:42.41 (41.87)
  6 Javier, Chrisabella K     16 APEX-MR              2:37.14    2:43.93 BRNZ   
                  39.35     1:20.99 (41.64)     2:03.25 (42.26)     2:43.93 (40.68)
  7 Reed, Nia N               16 KB Makos-MR          2:49.04    2:48.41 BRNZ   
                  40.21     1:22.65 (42.44)     2:06.03 (43.38)     2:48.41 (42.38)
  8 Olsen, Isabelle J         15 Flying Dolphins-MR   2:47.75    2:51.97 BRNZ   
                  40.71     1:24.60 (43.89)     2:08.72 (44.12)     2:51.97 (43.25)
  9 Moreno, Ashley            15 APEX-MR              3:08.07    3:02.47 BRNZ   
 
Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:15.19  AGTC
              1:20.89  SILV
              1:20.90  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leal, Nancy               16 RedTails-MR          1:21.98    1:22.63 BRNZ   
                  39.09     1:22.63 (43.54)                                        
  2 Lutchmansingh, Emily E    15 RedTails-MR          1:24.10    1:24.34 BRNZ   
                  40.67     1:24.34 (43.67)                                        
  3 Reed, Nia N               16 KB Makos-MR          1:24.51    1:24.85 BRNZ   
                  41.00     1:24.85 (43.85)                                        
  4 Zhao, Joanna J            16 APEX-MR              1:25.84    1:24.95 BRNZ   
                  40.70     1:24.95 (44.25)                                        
  5 Lee, Anna E               15 Flying Dolphins-MR   1:22.39    1:24.96 BRNZ   
                  38.39     1:24.96 (46.57)                                        
  6 Eagan, Maria F            16 Flying Dolphins-MR   1:26.53    1:25.34 BRNZ   
                  41.10     1:25.34 (44.24)                                        
  7 Contreras, Genesis C      16 Flying Dolphins-MR   1:25.07    1:26.12 BRNZ   
                  42.01     1:26.12 (44.11)                                        
  8 Lu, Erxi                  16 APEX-MR              1:24.23    1:27.68 BRNZ   
                  41.39     1:27.68 (46.29)                                        
  9 Rodriguez, Andrea I       16 RedTails-MR          1:27.66    1:28.05 BRNZ   
                  40.84     1:28.05 (47.21)                                        
 10 Dolan, Grace J            15 CIY-MR               1:30.85    1:28.22 BRNZ   
                  41.89     1:28.22 (46.33)                                        
 11 Ossowska, Sylwia M        15 FREE-MR              1:32.96    1:28.61 BRNZ   
                  40.93     1:28.61 (47.68)                                        
 12 Jimenez, Haley            15 QNS-MR               1:24.47    1:28.63 BRNZ   
                  42.92     1:28.63 (45.71)                                        
 13 Javier, Chrisabella K     16 APEX-MR              1:33.47    1:30.45 BRNZ   
                  43.53     1:30.45 (46.92)                                        
 14 Junas, Kaitlyn T          15 Flying Dolphins-MR   1:31.47    1:31.69 BRNZ   
                  43.37     1:31.69 (48.32)                                        
 15 Moore, Alana H            15 APEX-MR              1:34.73    1:35.15 BRNZ   
                  45.92     1:35.15 (49.23)                                        
 16 Maiolo, Julia             16 MAKO-MR              1:33.81    1:36.92 BRNZ   
                  46.02     1:36.92 (50.90)                                        
 17 Gustavsson, Isabel A      16 Flying Dolphins-MR   1:40.11    1:37.62 BRNZ   
                  46.36     1:37.62 (51.26)                                        
 18 Royal-Smith, Jaisha       16 KB Makos-MR          1:34.03    1:37.63 BRNZ   
                  47.67     1:37.63 (49.96)                                        
 19 Belguet, Huyam            16 UN-MR                1:44.01    1:37.71 BRNZ   
                  45.30     1:37.71 (52.41)                                        
 20 Gamarra, Ximena           16 UN-MR                1:42.59    1:43.13 BRNZ   
                  47.93     1:43.13 (55.20)                                        
Non-Award Division  
 -- Chavez, Gabrielle M       15 APEX-MR              1:58.67         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
                  55.75                                                            
 
Girls 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:42.99  AGTC
              2:50.99  SILV
              2:51.00  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Leal, Nancy               16 RedTails-MR          2:59.54    2:58.30 BRNZ   
                  39.16     1:23.71 (44.55)     2:10.66 (46.95)     2:58.30 (47.64)
  2 Lutchmansingh, Emily E    15 RedTails-MR          3:03.17    2:59.81 BRNZ   
                  42.54     1:28.86 (46.32)     2:15.46 (46.60)     2:59.81 (44.35)
  3 Valadez, Ofelia M         16 APEX-MR              2:57.66    3:00.58 BRNZ   
                  39.27     1:24.49 (45.22)     2:13.22 (48.73)     3:00.58 (47.36)
  4 Reed, Nia N               16 KB Makos-MR          3:00.96    3:01.74 BRNZ   
                  42.32     1:28.68 (46.36)     2:16.31 (47.63)     3:01.74 (45.43)
  5 Barriteau, Lauren E       15 CIY-MR               2:55.26    3:02.79 BRNZ   
                  39.79     1:24.66 (44.87)     2:13.52 (48.86)     3:02.79 (49.27)
  6 Lu, Erxi                  16 APEX-MR              3:00.18    3:05.12 BRNZ   
                  43.15     1:30.46 (47.31)     2:17.67 (47.21)     3:05.12 (47.45)
  7 Eagan, Maria F            16 Flying Dolphins-MR   3:01.64    3:05.20 BRNZ   
                  43.46     1:29.83 (46.37)     2:18.06 (48.23)     3:05.20 (47.14)
  8 Lee, Anna E               15 Flying Dolphins-MR   3:00.57    3:06.47 BRNZ   
                  41.18     1:28.40 (47.22)     2:17.87 (49.47)     3:06.47 (48.60)
  9 Rodriguez, Andrea I       16 RedTails-MR          3:11.99    3:11.21 BRNZ   
                  42.35     1:30.27 (47.92)     2:21.03 (50.76)     3:11.21 (50.18)
 10 Royal-Smith, Jaisha       16 KB Makos-MR          3:34.84    3:25.07 BRNZ   
                  47.18     1:38.96 (51.78)     2:31.69 (52.73)     3:25.07 (53.38)
 11 Moore, Alana H            15 APEX-MR              3:22.91    3:25.67 BRNZ   
                  47.87     1:41.06 (53.19)     2:34.82 (53.76)     3:25.67 (50.85)
 12 Gustavsson, Isabel A      16 Flying Dolphins-MR   3:31.68    3:31.20 BRNZ   
                  48.60     1:42.43 (53.83)     2:37.34 (54.91)     3:31.20 (53.86)
 
Girls 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:04.99  AGTC
              1:09.59  SILV
              1:09.60  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Economakos, Christina *   15 HS-MR                1:12.12    1:13.27 BRNZ   
                  33.05     1:13.27 (40.22)                                        
  2 Cruz, Laura               18 QNS-MR               1:11.50    1:15.49 BRNZ   
                  34.42     1:15.49 (41.07)                                        
  3 Eckert, Jordyn            15 MAKO-MR              1:13.40    1:15.84 BRNZ   
                  34.33     1:15.84 (41.51)                                        
  4 Olsen, Isabelle J         15 Flying Dolphins-MR   1:15.68    1:19.18 BRNZ   
  5 Lu, Erxi                  16 APEX-MR              1:22.24    1:19.62 BRNZ   
                  36.42     1:19.62 (43.20)                                        
  6 Rodriguez, Andrea I       16 RedTails-MR          1:25.16    1:19.69 BRNZ   
                  35.02     1:19.69 (44.67)                                        
  7 Limeta, Lorely            15 UN-MR                1:16.04    1:21.71 BRNZ   
                  38.07     1:21.71 (43.64)                                        
  8 Junas, Kaitlyn T          15 Flying Dolphins-MR   1:30.81    1:29.31 BRNZ   
                  41.99     1:29.31 (47.32)                                        
  9 Gustavsson, Isabel A      16 Flying Dolphins-MR   1:30.01    1:32.25 BRNZ   
                  41.16     1:32.25 (51.09)                                        
 10 Gamarra, Samanta          16 UN-MR                1:33.45    1:32.60 BRNZ   
                  42.09     1:32.60 (50.51)                                        
 11 Felipe, Evedith           15 UN-MR                1:28.64    1:32.89 BRNZ   
                  42.35     1:32.89 (50.54)                                        
 12 Moreno, Ashley            15 APEX-MR              1:40.32    1:33.67 BRNZ   
                  43.25     1:33.67 (50.42)                                        
 13 Gamarra, Ximena           16 UN-MR                1:42.00    1:36.19 BRNZ   
                  44.83     1:36.19 (51.36)                                        
 14 Martinez, Leslie          15 KB Makos-MR          1:44.81    1:41.01 BRNZ   
                  44.19     1:41.01 (56.82)                                        
 15 Moore, Alana H            15 APEX-MR              1:43.40    1:42.35 BRNZ   
                  47.99     1:42.35 (54.36)                                        
 16 Chavez, Gabrielle M       15 APEX-MR              1:38.82    1:43.50 BRNZ   
                  47.61     1:43.50 (55.89)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:29.99  AGTC
              2:33.99  SILV
              2:34.00  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Anna E               15 Flying Dolphins-MR   2:38.02    2:36.44 BRNZ   
                  34.54     1:14.09 (39.55)     1:55.29 (41.20)     2:36.44 (41.15)
  2 Javier, Chrisabella K     16 APEX-MR              2:41.32    2:52.31 BRNZ   
                  36.56     1:19.62 (43.06)     2:06.84 (47.22)     2:52.31 (45.47)
  3 Olsen, Isabelle J         15 Flying Dolphins-MR   3:00.54    3:11.04 BRNZ   
                  39.92     1:27.85 (47.93)     2:19.89 (52.04)     3:11.04 (51.15)
  4 Jones, Kate E             16 Flying Dolphins-MR   2:47.01    3:20.42 BRNZ   
                  43.42     1:36.76 (53.34)     2:30.20 (53.44)     3:20.42 (50.22)
 
Girls 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
              2:19.99  AGTC
              2:29.99  SILV
              2:30.00  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cruz, Laura               18 QNS-MR               2:38.72    2:35.50 BRNZ   
                  33.26     1:12.93 (39.67)     2:01.49 (48.56)     2:35.50 (34.01)
  2 Wong, Joyce H             15 HS-MR                2:33.95    2:35.67 BRNZ   
                  34.12     1:13.20 (39.08)     1:57.72 (44.52)     2:35.67 (37.95)
  3 Lu, Erxi                  16 APEX-MR              2:33.07    2:36.07 BRNZ   
                  36.50     1:13.95 (37.45)     2:02.56 (48.61)     2:36.07 (33.51)
  4 Winters, Mia E            15 FREE-MR              2:30.05    2:36.14 BRNZ   
                  32.58     1:12.16 (39.58)     2:00.02 (47.86)     2:36.14 (36.12)
  5 Lee, Anna E               15 Flying Dolphins-MR   2:35.17    2:37.10 BRNZ   
                  31.25     1:12.01 (40.76)     2:02.58 (50.57)     2:37.10 (34.52)
  6 Dolan, Grace J            15 CIY-MR               2:48.60    2:40.75 BRNZ   
                  34.29     1:15.23 (40.94)     2:04.16 (48.93)     2:40.75 (36.59)
  7 Valadez, Ofelia M         16 APEX-MR              2:37.80    2:41.58 BRNZ   
                  33.54     1:16.17 (42.63)     2:02.05 (45.88)     2:41.58 (39.53)
  8 Javier, Chrisabella K     16 APEX-MR              2:36.28    2:41.99 BRNZ   
                  33.31     1:13.72 (40.41)     2:03.77 (50.05)     2:41.99 (38.22)
  9 Eagan, Maria F            16 Flying Dolphins-MR   2:43.14    2:46.57 BRNZ   
                  37.80     1:21.53 (43.73)     2:09.24 (47.71)     2:46.57 (37.33)
 10 Reed, Nia N               16 KB Makos-MR          2:47.53    2:47.40 BRNZ   
                  39.99     1:22.68 (42.69)     2:09.32 (46.64)     2:47.40 (38.08)
 11 Olsen, Isabelle J         15 Flying Dolphins-MR   2:48.28    2:50.75 BRNZ   
                  35.21     1:19.04 (43.83)     2:12.07 (53.03)     2:50.75 (38.68)
 12 Junas, Kaitlyn T          15 Flying Dolphins-MR   2:57.72    2:54.76 BRNZ   
                  40.50     1:24.42 (43.92)     2:14.60 (50.18)     2:54.76 (40.16)
 13 Gustavsson, Isabel A      16 Flying Dolphins-MR   2:54.08    2:59.01 BRNZ   
                  42.30     1:23.81 (41.51)     2:22.13 (58.32)     2:59.01 (36.88)
 14 Moreno, Ashley            15 APEX-MR              3:14.32    3:02.30 BRNZ   
                  40.48     1:24.99 (44.51)     2:23.78 (58.79)     3:02.30 (38.52)
 15 Moore, Alana H            15 APEX-MR              3:14.37    3:07.57 BRNZ   
                  47.59     1:34.35 (46.76)     2:25.52 (51.17)     3:07.57 (42.05)
 16 Royal-Smith, Jaisha       16 KB Makos-MR          3:10.76    3:10.93 BRNZ   
                  45.90     1:34.39 (48.49)     2:29.87 (55.48)     3:10.93 (41.06)
 17 Martinez, Leslie          15 KB Makos-MR          3:32.38    3:21.91 BRNZ   
                  44.01     1:31.80 (47.79)   2:37.33 (1:05.53)     3:21.91 (44.58)
 -- Diaz, Iandra              16 UN-MR                2:49.38   X2:43.24 BRNZ   
                  35.36     1:15.83 (40.47)     2:06.43 (50.60)     2:43.24 (36.81)
Non-Award Division  
  1 Contreras, Genesis C      16 Flying Dolphins-MR   2:34.58    2:27.58 SILV   
                  30.62     1:05.34 (34.72)     1:52.94 (47.60)     2:27.58 (34.64)
 -- Chavez, Gabrielle M       15 APEX-MR              3:33.48         DQ        
      One hand touch - breast
                  43.68     1:29.99 (46.31)   2:37.42 (1:07.43)          DQ (48.07)
 
Girls 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
              5:04.99  AGTC
              5:23.29  SILV
              5:23.30  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Lee, Anna E               15 Flying Dolphins-MR   5:38.62    5:33.13 BRNZ   
                  32.05     1:10.37 (38.32)     1:54.12 (43.75)     2:37.81 (43.69)
        3:26.19 (48.38)     4:16.29 (50.10)     4:53.96 (37.67)     5:33.13 (39.17)
  2 Eagan, Maria F            16 Flying Dolphins-MR   6:01.05    5:58.72 BRNZ   
                  39.97     1:27.26 (47.29)     2:14.53 (47.27)     3:01.37 (46.84)
        3:50.47 (49.10)     4:39.01 (48.54)     5:21.12 (42.11)     5:58.72 (37.60)
  3 Jones, Kate E             16 Flying Dolphins-MR   6:09.29    5:59.05 BRNZ   
                  42.32     1:35.70 (53.38)     2:18.67 (42.97)     3:01.59 (42.92)
        3:52.67 (51.08)     4:43.09 (50.42)     5:21.52 (38.43)     5:59.05 (37.53)
  4 Gustavsson, Isabel A      16 Flying Dolphins-MR   6:15.52    6:15.59 BRNZ   
                  41.25     1:34.93 (53.68)     2:18.61 (43.68)     3:03.11 (44.50)
        3:59.46 (56.35)     4:57.50 (58.04)     5:37.63 (40.13)     6:15.59 (37.96)
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.09  JO
                35.19  SILV
                35.20  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chan, Lucien               9 MAKO-MR                35.27      35.23 BRNZ   
  2 Berrios, Jaiden           10 LIFE-MR                35.41      35.24 BRNZ   
  3 Divina, Sebastian K       10 MAKO-MR                35.36      35.74 BRNZ   
  4 Gonzalez, Issac            9 KB Makos-MR            36.35      36.09 BRNZ   
  5 Kavouras, Pierre G        10 LIFE-MR                35.27      36.12 BRNZ   
  6 Liu, Vincent Y             9 FREE-MR                36.89      36.17 BRNZ   
  7 Biela, Darius C           10 CIY-MR                 37.01      36.72 BRNZ   
  8 Aizu, Hideki A            10 FREE-MR                36.05      36.88 BRNZ   
  9 Reutens, Benjamin         10 MAKO-MR                37.89      36.94 BRNZ   
 10 Milgram, Jason E          10 FREE-MR                36.74      37.40 BRNZ   
 11 Kumbatovic, Nicholas J    10 FREE-MR                37.50      37.89 BRNZ   
 12 Yi, Tyler                  9 MAKO-MR                39.78      38.49 BRNZ   
 13 Nagornuk, Constantine T   10 FREE-MR                38.41      38.67 BRNZ   
 14 Tong, Justin               9 QNS-MR                 39.64      38.71 BRNZ   
 15 Calero, Max A             10 Flying Dolphins-MR     37.85      38.84 BRNZ   
 16 Tineo, Cesar A            10 KB Makos-MR            37.30      39.45 BRNZ   
 17 Yeremenko, Alexander A     9 FREE-MR                40.46      39.70 BRNZ   
 18 Bandur-Rosen, Xavier       9 Flying Dolphins-MR     38.63      40.22 BRNZ   
 19 Coleman, Brayden E         9 CIY-MR                 38.96      40.32 BRNZ   
 20 Hidalgo, Julio             9 UN-MR                  39.41      40.36 BRNZ   
 21 Pena, Jorge A              9 RedTails-MR            38.28      40.50 BRNZ   
 22 Beli, Samuel P            10 FREE-MR                41.22      40.53 BRNZ   
 23 Lee, Jaidon J             10 CIY-MR                 39.95      40.56 BRNZ   
 24 Loremil, Lucas            10 CIY-MR                 41.75      41.25 BRNZ   
 24 Park, Noah                10 ASAP-MR                38.96      41.25 BRNZ   
 26 Chavez, Carlos A          10 APEX-MR                39.77      41.41 BRNZ   
 27 Shah, Vihaan               9 LIFE-MR                42.57      41.57 BRNZ   
 28 Ortiz, Willem E            9 KB Makos-MR            43.16      42.18 BRNZ   
 29 Bice, Cavan T             10 CIY-MR                 41.43      42.23 BRNZ   
 30 Gyaltsen, Glory            9 QNS-MR                 40.36      42.30 BRNZ   
 31 Beteta, Kevin             10 UN-MR                  43.57      42.87 BRNZ   
 32 Alvares, Matthias M       10 APEX-MR                41.34      43.50 BRNZ   
 33 Procacci, Alexander       10 MAKO-MR                47.16      43.83 BRNZ   
 34 Kirby, Christian           9 LIFE-MR                45.91      45.65 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Jiang, Andy               10 UN-MR                  35.68      34.02 SILV   
  2 Tremeer, Luke O           10 ASAP-MR                35.79      34.03 SILV   
  3 Delgado, Quentin          10 MAKO-MR                35.56      34.13 SILV   
  4 Comia, Jacob               9 FREE-MR                36.43      34.31 SILV   
  5 Graham, Jasper A           9 RedTails-MR            35.21      34.35 SILV   
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.79  JO
              1:18.49  SILV
              1:18.50  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Divina, Sebastian K       10 MAKO-MR              1:19.04    1:20.81 BRNZ   
                  37.12     1:20.81 (43.69)                                        
  2 Nagornuk, Constantine T   10 FREE-MR              1:22.32    1:20.97 BRNZ   
                  38.81     1:20.97 (42.16)                                        
  3 Loremil, Noah             10 CIY-MR               1:25.94    1:21.01 BRNZ   
                  37.09     1:21.01 (43.92)                                        
  4 Chung, Kevin              10 GATE-MR              1:21.12    1:22.77 BRNZ   
                  40.38     1:22.77 (42.39)                                        
  5 Liu, Vincent Y             9 FREE-MR              1:27.28    1:23.16 BRNZ   
                  39.80     1:23.16 (43.36)                                        
  6 Bessonette, Jack E         9 JCCT-MR              1:29.70    1:23.46 BRNZ   
                  38.96     1:23.46 (44.50)                                        
  7 Vellore, Kieran            9 Flying Dolphins-MR   1:23.58    1:24.35 BRNZ   
                  39.49     1:24.35 (44.86)                                        
  8 Aizu, Hideki A            10 FREE-MR              1:24.29    1:24.67 BRNZ   
                  40.03     1:24.67 (44.64)                                        
  9 Gonzalez, Issac            9 KB Makos-MR          1:22.76    1:25.02 BRNZ   
                  39.93     1:25.02 (45.09)                                        
 10 Calero, Max A             10 Flying Dolphins-MR   1:29.20    1:25.18 BRNZ   
                  41.95     1:25.18 (43.23)                                        
 11 Reutens, Benjamin         10 MAKO-MR              1:26.10    1:25.36 BRNZ   
                  38.83     1:25.36 (46.53)                                        
 12 Hidalgo, Julio             9 UN-MR                1:35.48    1:25.52 BRNZ   
 13 Milgram, Jason E          10 FREE-MR              1:22.54    1:26.42 BRNZ   
                  40.89     1:26.42 (45.53)                                        
 14 Tineo, Cesar A            10 KB Makos-MR          1:29.89    1:26.91 BRNZ   
                  40.85     1:26.91 (46.06)                                        
 15 Lee, Jaidon J             10 CIY-MR               1:38.00    1:27.23 BRNZ   
 16 Tong, Justin               9 QNS-MR               1:29.08    1:27.28 BRNZ   
                  42.55     1:27.28 (44.73)                                        
 17 Beli, Samuel P            10 FREE-MR              1:35.44    1:29.13 BRNZ   
 18 Kumbatovic, Nicholas J    10 FREE-MR              1:31.51    1:29.61 BRNZ   
                  42.54     1:29.61 (47.07)                                        
 19 Yi, Tyler                  9 MAKO-MR              1:30.74    1:31.40 BRNZ   
                  44.35     1:31.40 (47.05)                                        
 20 Chavez, Carlos A          10 APEX-MR              1:28.86    1:31.68 BRNZ   
                  43.92     1:31.68 (47.76)                                        
 21 Alvares, Matthias M       10 APEX-MR              1:32.67    1:32.07 BRNZ   
                  43.13     1:32.07 (48.94)                                        
 22 Ortiz, Willem E            9 KB Makos-MR          1:38.80    1:32.22 BRNZ   
 23 Beteta, Kevin             10 UN-MR                1:39.22    1:33.14 BRNZ   
 24 Park, Noah                10 ASAP-MR              1:28.01    1:33.31 BRNZ   
                  45.16     1:33.31 (48.15)                                        
 25 Coleman, Brayden E         9 CIY-MR               1:31.60    1:33.42 BRNZ   
                  44.55     1:33.42 (48.87)                                        
 26 Gyaltsen, Glory            9 QNS-MR               1:31.81    1:34.38 BRNZ   
                  44.04     1:34.38 (50.34)                                        
 27 Oishi, Yusuke             10 Flying Dolphins-MR   1:34.80    1:34.89 BRNZ   
                  44.26     1:34.89 (50.63)                                        
 28 Pena, Jorge A              9 RedTails-MR          1:28.40    1:35.51 BRNZ   
                  45.75     1:35.51 (49.76)                                        
 29 Bice, Cavan T             10 CIY-MR               1:41.54    1:37.92 BRNZ   
 30 Kirby, Christian           9 LIFE-MR              1:42.91    1:38.87 BRNZ   
 31 DeStefano, Alexander K    10 Flying Dolphins-MR   1:46.26    1:40.50 BRNZ   
                  46.12     1:40.50 (54.38)                                        
 32 Procacci, Alexander       10 MAKO-MR              1:45.73    1:40.88 BRNZ   
                  48.00     1:40.88 (52.88)                                        
 33 Khobot, Ben               10 FREE-MR              1:46.12    1:43.61 BRNZ   
                  48.17     1:43.61 (55.44)                                        
Non-Award Division  
  1 Deguzman, Michael          9 Hes-Mr-MR            1:18.85    1:13.95 SILV   
                  34.19     1:13.95 (39.76)                                        
  2 Golender, Artem            9 FREE-MR              1:24.60    1:15.61 SILV   
                  35.68     1:15.61 (39.93)                                        
  3 Krolnik, Logan             9 MAKO-MR              1:20.57    1:15.70 SILV   
                  37.13     1:15.70 (38.57)                                        
  4 Nwosu, Tobenna D           9 CIY-MR               1:20.53    1:16.81 SILV   
                  35.37     1:16.81 (41.44)                                        
  5 Belyayev, Daniel V        10 FREE-MR              1:21.52    1:16.83 SILV   
                  35.90     1:16.83 (40.93)                                        
  6 Berrios, Jaiden           10 LIFE-MR              1:21.06    1:17.08 SILV   
                  36.61     1:17.08 (40.47)                                        
  7 Graham, Jasper A           9 RedTails-MR          1:20.28    1:17.10 SILV   
                  36.66     1:17.10 (40.44)                                        
  8 Jiang, Andy               10 UN-MR                1:19.55    1:18.21 SILV   
                  36.89     1:18.21 (41.32)                                        
 -- Turi, Abel                10 RedTails-MR          1:20.21         DQ        
      False start
                  37.68          DQ (42.95)                                        
 -- Borukhov, Jacob           10 QNS-MR               1:40.03         DQ        
      Declared false start
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:29.59  JO
              2:49.59  SILV
              2:49.60  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Reynolds, Owen            10 RedTails-MR          2:51.26    2:51.45 BRNZ   
                  36.57     1:20.29 (43.72)     2:05.99 (45.70)     2:51.45 (45.46)
  2 Tremeer, Luke O           10 ASAP-MR              2:57.40    2:51.98 BRNZ   
                  38.16     1:22.04 (43.88)     2:07.70 (45.66)     2:51.98 (44.28)
  3 Garcia, Sebastian         10 KB Makos-MR          2:57.32    2:53.71 BRNZ   
                  39.28     1:24.41 (45.13)     2:10.71 (46.30)     2:53.71 (43.00)
  4 Liu, Vincent Y             9 FREE-MR              3:11.98    2:54.39 BRNZ   
                  38.47     1:25.39 (46.92)     2:13.18 (47.79)     2:54.39 (41.21)
  5 Turi, Abel                10 RedTails-MR          2:58.49    2:54.91 BRNZ   
                  38.52     1:24.26 (45.74)     2:11.37 (47.11)     2:54.91 (43.54)
  6 Calero, Max A             10 Flying Dolphins-MR   3:17.03    2:56.83 BRNZ   
                  40.88     1:27.38 (46.50)     2:13.70 (46.32)     2:56.83 (43.13)
  7 Milgram, Jason E          10 FREE-MR              3:07.72    3:06.60 BRNZ   
                  39.03     1:26.90 (47.87)     2:17.72 (50.82)     3:06.60 (48.88)
  8 Tineo, Cesar A            10 KB Makos-MR          3:16.16    3:15.25 BRNZ   
                  46.05     1:36.02 (49.97)     2:24.99 (48.97)     3:15.25 (50.26)
  9 Gonzalez, Issac            9 KB Makos-MR          3:26.13    3:20.14 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Golender, Artem            9 FREE-MR              2:56.58    2:40.78 SILV   
                  35.40     1:17.06 (41.66)     2:00.42 (43.36)     2:40.78 (40.36)
  2 Zurakovski, Daniel L      10 FREE-MR              3:00.38    2:40.84 SILV   
                  35.11     1:15.76 (40.65)     1:59.40 (43.64)     2:40.84 (41.44)
  3 Chung, Kevin              10 GATE-MR              2:58.05    2:49.40 SILV   
 
Boys 9-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              6:38.99  JO
              7:05.99  SILV
              7:06.00  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Bobrovsky, Max C           9 FREE-MR              7:25.93    7:13.51 BRNZ   
                  36.18     1:18.63 (42.45)     2:03.79 (45.16)     2:48.98 (45.19)
        3:33.89 (44.91)     4:19.37 (45.48)     5:04.83 (45.46)     5:49.44 (44.61)
        6:33.21 (43.77)     7:13.51 (40.30)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.59  JO
                42.89  SILV
                42.90  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beli, Samuel P            10 FREE-MR                44.65      43.51 BRNZ   
  2 Yeremenko, Alexander A     9 FREE-MR                45.31      43.70 BRNZ   
  3 Chung, Kevin              10 GATE-MR                43.21      43.83 BRNZ   
  4 Kumbatovic, Nicholas J    10 FREE-MR                45.71      44.02 BRNZ   
  5 Graham, Jasper A           9 RedTails-MR            44.52      44.22 BRNZ   
  6 Reutens, Benjamin         10 MAKO-MR                44.78      44.35 BRNZ   
  7 Tong, Justin               9 QNS-MR                 46.86      44.86 BRNZ   
  8 Tremeer, Luke O           10 ASAP-MR                   NT      44.88 BRNZ   
  9 Hidalgo, Julio             9 UN-MR                  48.72      45.15 BRNZ   
 10 Berrios, Jaiden           10 LIFE-MR                43.80      45.50 BRNZ   
 11 Coleman, Brayden E         9 CIY-MR                 44.65      45.80 BRNZ   
 12 Tineo, Cesar A            10 KB Makos-MR            48.58      46.00 BRNZ   
 13 Aizu, Hideki A            10 FREE-MR                45.01      46.05 BRNZ   
 14 Pena, Jorge A              9 RedTails-MR            45.94      46.13 BRNZ   
 15 Vellore, Kieran            9 Flying Dolphins-MR     44.15      46.27 BRNZ   
 16 Loremil, Lucas            10 CIY-MR                 46.38      46.61 BRNZ   
 17 Lee, Jaidon J             10 CIY-MR                 45.59      47.45 BRNZ   
 18 Park, Noah                10 ASAP-MR                46.33      48.10 BRNZ   
 19 Procacci, Alexander       10 MAKO-MR                50.37      48.19 BRNZ   
 20 Alvares, Matthias M       10 APEX-MR                46.43      49.19 BRNZ   
 21 Oishi, Yusuke             10 Flying Dolphins-MR     47.91      49.30 BRNZ   
 22 Gonzalez, Issac            9 KB Makos-MR            49.06      49.74 BRNZ   
 23 DeStefano, Alexander K    10 Flying Dolphins-MR     52.19      51.18 BRNZ   
 24 Yi, Tyler                  9 MAKO-MR                48.72      52.43 BRNZ   
 25 Bice, Cavan T             10 CIY-MR                 49.10      52.48 BRNZ   
 26 Chavez, Carlos A          10 APEX-MR                50.64      54.25 BRNZ   
 27 Barkin, Alexander         10 Aquaflames-MR          54.77      55.35 BRNZ   
 28 Kirby, Christian           9 LIFE-MR                53.96      55.76 BRNZ   
 29 Khobot, Ben               10 FREE-MR                55.41      55.79 BRNZ   
 30 Ortiz, Willem E            9 KB Makos-MR            52.16      57.80 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Kavouras, Georgios M      10 LIFE-MR                44.89      40.25 SILV   
  2 Nagornuk, Constantine T   10 FREE-MR                42.98      41.35 SILV   
  3 Nwosu, Tobenna D           9 CIY-MR                 44.56      42.01 SILV   
 -- Beteta, Kevin             10 UN-MR                  53.21         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:19.39  JO
              1:37.09  SILV
              1:37.10  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Tong, Justin               9 QNS-MR               1:40.37    1:38.18 BRNZ   
                  48.55     1:38.18 (49.63)                                        
  2 Aizu, Hideki A            10 FREE-MR              1:38.76    1:39.14 BRNZ   
  3 Pena, Jorge A              9 RedTails-MR          1:42.04    1:39.95 BRNZ   
  4 Alvares, Matthias M       10 APEX-MR              1:44.28    1:40.50 BRNZ   
                  49.36     1:40.50 (51.14)                                        
  5 Berrios, Jaiden           10 LIFE-MR              1:37.39    1:41.75 BRNZ   
  6 Milgram, Jason E          10 FREE-MR              1:43.57    1:43.86 BRNZ   
                  48.40     1:43.86 (55.46)                                        
  7 Oishi, Yusuke             10 Flying Dolphins-MR   1:51.10    1:43.89 BRNZ   
  8 Gonzalez, Issac            9 KB Makos-MR          1:56.73    1:46.52 BRNZ   
                  51.53     1:46.52 (54.99)                                        
  9 Yi, Tyler                  9 MAKO-MR              1:44.12    1:47.68 BRNZ   
 10 Chavez, Carlos A          10 APEX-MR              1:52.37    1:55.03 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Krolnik, Logan             9 MAKO-MR              1:42.14    1:31.66 SILV   
                  43.90     1:31.66 (47.76)                                        
  2 Beli, Samuel P            10 FREE-MR              1:38.44    1:32.54 SILV   
                  45.23     1:32.54 (47.31)                                        
  3 Tremeer, Luke O           10 ASAP-MR              1:38.63    1:33.67 SILV   
                  46.63     1:33.67 (47.04)                                        
  4 Graham, Jasper A           9 RedTails-MR          1:38.31    1:34.13 SILV   
  5 Bandur-Rosen, Xavier       9 Flying Dolphins-MR   1:37.28    1:35.56 SILV   
                  46.34     1:35.56 (49.22)                                        
  6 Tineo, Cesar A            10 KB Makos-MR          1:51.35    1:35.81 SILV   
 -- Biela, Darius C           10 CIY-MR               1:53.95         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  50.88          DQ (53.04)                                        
 -- Bice, Cavan T             10 CIY-MR               1:47.03         DQ        
      Did not finish on back
                  55.99                                                            
 -- Procacci, Alexander       10 MAKO-MR              1:55.01         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Lee, Jaidon J             10 CIY-MR               1:45.53         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
                  48.81          DQ (51.01)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.39  JO
                48.59  SILV
                48.60  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Krahe, Marcus J            9 MAKO-MR                49.96      48.63 BRNZ   
  2 Tong, Justin               9 QNS-MR                 48.70      48.67 BRNZ   
  3 Graham, Jasper A           9 RedTails-MR            51.17      48.92 BRNZ   
  4 Yeremenko, Alexander A     9 FREE-MR                52.68      48.97 BRNZ   
  5 Aizu, Hideki A            10 FREE-MR                50.60      49.01 BRNZ   
  6 Calero, Max A             10 Flying Dolphins-MR     49.43      49.09 BRNZ   
  7 Yi, Tyler                  9 MAKO-MR                53.77      50.62 BRNZ   
  8 Liu, Vincent Y             9 FREE-MR                52.03      50.78 BRNZ   
  9 Bandur-Rosen, Xavier       9 Flying Dolphins-MR     52.15      51.55 BRNZ   
  9 Biela, Darius C           10 CIY-MR                 52.61      51.55 BRNZ   
 11 Loremil, Lucas            10 CIY-MR                 52.19      51.95 BRNZ   
 12 Lee, Jaidon J             10 CIY-MR                 51.45      51.97 BRNZ   
 13 Reutens, Benjamin         10 MAKO-MR                54.15      52.99 BRNZ   
 14 Gyaltsen, Glory            9 QNS-MR                 57.00      54.27 BRNZ   
 15 Oishi, Yusuke             10 Flying Dolphins-MR     55.43      54.34 BRNZ   
 16 Hidalgo, Julio             9 UN-MR                  55.16      54.55 BRNZ   
 17 Shah, Vihaan               9 LIFE-MR                56.82      54.78 BRNZ   
 18 Kumbatovic, Nicholas J    10 FREE-MR                59.02      54.90 BRNZ   
 19 Milgram, Jason E          10 FREE-MR                53.33      54.99 BRNZ   
 20 Bice, Cavan T             10 CIY-MR               1:00.16      55.51 BRNZ   
 21 Park, Noah                10 ASAP-MR              1:01.58      55.64 BRNZ   
 22 Beli, Samuel P            10 FREE-MR              1:04.96      55.86 BRNZ   
 23 Pena, Jorge A              9 RedTails-MR            55.44      56.37 BRNZ   
 24 Alvares, Matthias M       10 APEX-MR                58.31      56.39 BRNZ   
 25 Kirby, Christian           9 LIFE-MR                58.33      56.67 BRNZ   
 26 Ortiz, Willem E            9 KB Makos-MR            59.64    1:02.14 BRNZ   
      Non-simultaneous arms
 27 Chavez, Carlos A          10 APEX-MR              1:01.03    1:06.07 BRNZ   
 28 Coleman, Brayden E         9 CIY-MR                 59.59    1:06.10 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Kavouras, Pierre G        10 LIFE-MR                48.65      46.49 SILV   
  2 Turi, Abel                10 RedTails-MR            48.85      47.03 SILV   
  3 Kavouras, Georgios M      10 LIFE-MR                49.71      47.26 SILV   
  4 Bobrovsky, Max C           9 FREE-MR                54.47      47.31 SILV   
  5 Krolnik, Logan             9 MAKO-MR                50.61      47.33 SILV   
  6 Golender, Artem            9 FREE-MR                51.65      47.74 SILV   
  7 Berrios, Jaiden           10 LIFE-MR                49.23      48.27 SILV   
  8 Chan, Lucien               9 MAKO-MR                52.92      48.49 SILV   
 -- Procacci, Alexander       10 MAKO-MR              1:16.33         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Nagornuk, Constantine T   10 FREE-MR              1:00.31         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- Gonzalez, Issac            9 KB Makos-MR          1:03.42         DQ        
      Non-simultaneous kick
 -- Tineo, Cesar A            10 KB Makos-MR          1:03.93         DQ        
      Downward butterfly kick
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:32.79  JO
              1:48.39  SILV
              1:48.40  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Oishi, Yusuke             10 Flying Dolphins-MR   1:58.76    1:55.13 BRNZ   
                  57.06     1:55.13 (58.07)                                        
  2 Chung, Kevin              10 GATE-MR              1:52.51    1:55.27 BRNZ   
                  55.12   1:55.27 (1:00.15)                                        
  3 Liu, Vincent Y             9 FREE-MR              1:54.13    1:55.48 BRNZ   
                  55.51     1:55.48 (59.97)                                        
  4 Khobot, Ben               10 FREE-MR              1:59.15    2:00.93 BRNZ   
                  57.16   2:00.93 (1:03.77)                                        
  5 Nagornuk, Constantine T   10 FREE-MR              2:06.70    2:04.70 BRNZ   
                  58.77   2:04.70 (1:05.93)                                        
  6 Beli, Samuel P            10 FREE-MR              2:21.35    2:09.71 BRNZ   
                1:01.70   2:09.71 (1:08.01)                                        
  7 Barkin, Alexander         10 Aquaflames-MR        2:20.49    2:13.31 BRNZ   
                1:02.41   2:13.31 (1:10.90)                                        
Non-Award Division  
  1 Chang, Matthew P          10 CIY-MR               1:49.57    1:31.99 JO     
                  41.90     1:31.99 (50.09)                                        
  2 Tong, Justin               9 QNS-MR               1:51.10    1:41.42 SILV   
                  49.71     1:41.42 (51.71)                                        
  3 Krolnik, Logan             9 MAKO-MR              1:53.45    1:42.82 SILV   
                  49.63     1:42.82 (53.19)                                        
  4 Calero, Max A             10 Flying Dolphins-MR   1:52.38    1:43.77 SILV   
                  50.67     1:43.77 (53.10)                                        
  5 Krahe, Marcus J            9 MAKO-MR              1:51.05    1:44.89 SILV   
                  50.23     1:44.89 (54.66)                                        
  6 Bessonette, Jack E         9 JCCT-MR              1:51.75    1:44.95 SILV   
                  50.23     1:44.95 (54.72)                                        
  7 Berrios, Jaiden           10 LIFE-MR              1:48.52    1:45.42 SILV   
                  50.29     1:45.42 (55.13)                                        
  8 Yeremenko, Alexander A     9 FREE-MR              1:53.40    1:47.91 SILV   
                  53.44     1:47.91 (54.47)                                        
 -- Gyaltsen, Glory            9 QNS-MR               2:02.89         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
                1:03.72        DQ (1:01.74)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                35.09  JO
                43.89  SILV
                43.90  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Krolnik, Logan             9 MAKO-MR                46.05      44.74 BRNZ   
  2 Nagornuk, Constantine T   10 FREE-MR                46.60      45.02 BRNZ   
  3 Loremil, Lucas            10 CIY-MR                 46.99      45.57 BRNZ   
  4 Tremeer, Luke O           10 ASAP-MR                44.47      47.10 BRNZ   
  5 Yeremenko, Alexander A     9 FREE-MR                   NT      47.28 BRNZ   
  6 Deguzman, Michael          9 Hes-Mr-MR              51.65      48.21 BRNZ   
  7 Rankin, William J          9 JCCT-MR                51.32      48.25 BRNZ   
  8 Reutens, Benjamin         10 MAKO-MR                49.60      48.88 BRNZ   
  9 Tineo, Cesar A            10 KB Makos-MR            56.89      48.90 BRNZ   
 10 Milgram, Jason E          10 FREE-MR                54.41      49.56 BRNZ   
 11 Chung, Kevin              10 GATE-MR                50.38      51.41 BRNZ   
 12 Kumbatovic, Nicholas J    10 FREE-MR                55.86      52.05 BRNZ   
 13 Ortiz, Willem E            9 KB Makos-MR            54.32      53.17 BRNZ   
 14 Chavez, Carlos A          10 APEX-MR                55.10      54.68 BRNZ   
 15 Alvares, Matthias M       10 APEX-MR                53.93      56.07 BRNZ   
 16 Gonzalez, Issac            9 KB Makos-MR            47.65      57.08 BRNZ   
 17 Yi, Tyler                  9 MAKO-MR                   NT      58.65 BRNZ   
 18 Oishi, Yusuke             10 Flying Dolphins-MR   1:01.09    1:00.63 BRNZ   
 19 DeStefano, Alexander K    10 Flying Dolphins-MR   1:08.12    1:04.85 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Golender, Artem            9 FREE-MR                46.96      39.19 SILV   
  2 Divina, Sebastian K       10 MAKO-MR                44.26      40.82 SILV   
  3 Loremil, Noah             10 CIY-MR                 44.18      41.46 SILV   
  4 Hidalgo, Julio             9 UN-MR                  45.57      41.61 SILV   
  5 Belyayev, Daniel V        10 FREE-MR                44.41      41.99 SILV   
  6 Delgado, Quentin          10 MAKO-MR                45.93      42.18 SILV   
  7 Vellore, Kieran            9 Flying Dolphins-MR     47.37      43.31 SILV   
 -- Bice, Cavan T             10 CIY-MR                 52.51         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Lee, Jaidon J             10 CIY-MR                    NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Park, Noah                10 ASAP-MR              1:02.31         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:24.39  JO
              1:37.99  SILV
              1:38.00  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Reynolds, Owen            10 RedTails-MR          1:30.09    1:31.54 SILV   
                  40.84     1:31.54 (50.70)                                        
BRNZ - Division  
  1 Nagornuk, Constantine T   10 FREE-MR              1:43.20    1:38.58 BRNZ   
                  44.84     1:38.58 (53.74)                                        
  2 Delgado, Quentin          10 MAKO-MR              1:47.62    1:43.21 BRNZ   
                  45.72     1:43.21 (57.49)                                        
  3 Yeremenko, Alexander A     9 FREE-MR              1:57.98    1:44.86 BRNZ   
                  50.98     1:44.86 (53.88)                                        
  4 Liu, Vincent Y             9 FREE-MR              1:49.54    1:45.25 BRNZ   
                  46.90     1:45.25 (58.35)                                        
  5 Calero, Max A             10 Flying Dolphins-MR   1:51.65    1:46.23 BRNZ   
                  50.07     1:46.23 (56.16)                                        
  6 Tong, Justin               9 QNS-MR               2:12.52    1:48.44 BRNZ   
                  51.16     1:48.44 (57.28)                                        
  7 Chan, Lucien               9 MAKO-MR              1:55.67    1:53.12 BRNZ   
                  47.37   1:53.12 (1:05.75)                                        
  8 Bandur-Rosen, Xavier       9 Flying Dolphins-MR   2:16.39    1:59.79 BRNZ   
                  57.45   1:59.79 (1:02.34)                                        
Non-Award Division  
  1 Golender, Artem            9 FREE-MR              1:45.69    1:29.36 SILV   
                  42.15     1:29.36 (47.21)                                        
  2 Bobrovsky, Max C           9 FREE-MR              1:46.90    1:31.72 SILV   
                  41.63     1:31.72 (50.09)                                        
 -- Divina, Sebastian K       10 MAKO-MR              1:43.63         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  43.23          DQ (58.90)                                        
 -- Park, Noah                10 ASAP-MR              2:10.97         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  55.19        DQ (1:04.05)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:18.79  JO
              1:28.59  SILV
              1:28.60  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Belyayev, Daniel V        10 FREE-MR              1:31.95    1:29.08 BRNZ   
                  42.71     1:29.08 (46.37)                                        
  2 Calero, Max A             10 Flying Dolphins-MR   1:32.32    1:29.57 BRNZ   
                  43.07     1:29.57 (46.50)                                        
  3 Nwosu, Tobenna D           9 CIY-MR               1:32.55    1:30.61 BRNZ   
                  42.90     1:30.61 (47.71)                                        
  4 Kavouras, Pierre G        10 LIFE-MR              1:31.31    1:31.01 BRNZ   
                  45.41     1:31.01 (45.60)                                        
  5 Tong, Justin               9 QNS-MR               1:36.86    1:31.94 BRNZ   
                  46.28     1:31.94 (45.66)                                        
  6 Graham, Jasper A           9 RedTails-MR          1:34.27    1:32.00 BRNZ   
                  43.29     1:32.00 (48.71)                                        
  7 Tremeer, Luke O           10 ASAP-MR              1:32.19    1:32.82 BRNZ   
                  46.79     1:32.82 (46.03)                                        
  8 Berrios, Jaiden           10 LIFE-MR              1:32.35    1:34.03 BRNZ   
                  45.78     1:34.03 (48.25)                                        
  9 Krolnik, Logan             9 MAKO-MR              1:32.71    1:34.18 BRNZ   
                  47.09     1:34.18 (47.09)                                        
 10 Vellore, Kieran            9 Flying Dolphins-MR   1:34.12    1:34.79 BRNZ   
 11 Bessonette, Jack E         9 JCCT-MR              1:32.42    1:35.38 BRNZ   
                  46.87     1:35.38 (48.51)                                        
 12 Rankin, William J          9 JCCT-MR              1:38.55    1:37.27 BRNZ   
                  45.02     1:37.27 (52.25)                                        
 13 Reutens, Benjamin         10 MAKO-MR              1:37.39    1:37.81 BRNZ   
                  45.12     1:37.81 (52.69)                                        
 14 Hidalgo, Julio             9 UN-MR                1:44.85    1:37.84 BRNZ   
                  44.43     1:37.84 (53.41)                                        
 15 Yeremenko, Alexander A     9 FREE-MR                   NT    1:37.85 BRNZ   
                  47.85     1:37.85 (50.00)                                        
 16 Loremil, Lucas            10 CIY-MR               1:48.72    1:40.31 BRNZ   
                  47.81     1:40.31 (52.50)                                        
 17 Pena, Jorge A              9 RedTails-MR          1:39.86    1:40.35 BRNZ   
                  46.18     1:40.35 (54.17)                                        
 18 Milgram, Jason E          10 FREE-MR              1:40.30    1:43.08 BRNZ   
                  48.13     1:43.08 (54.95)                                        
 19 Yi, Tyler                  9 MAKO-MR              1:41.76    1:45.11 BRNZ   
                  52.55     1:45.11 (52.56)                                        
 20 Gyaltsen, Glory            9 QNS-MR               1:44.75    1:46.32 BRNZ   
                  50.17     1:46.32 (56.15)                                        
 21 Alvares, Matthias M       10 APEX-MR              1:45.27    1:46.40 BRNZ   
                  51.12     1:46.40 (55.28)                                        
 22 Park, Noah                10 ASAP-MR              1:47.33    1:49.34 BRNZ   
                  52.89     1:49.34 (56.45)                                        
 23 Coleman, Brayden E         9 CIY-MR               1:40.13    1:51.68 BRNZ   
                  50.49   1:51.68 (1:01.19)                                        
 24 Procacci, Alexander       10 MAKO-MR              2:07.89    1:52.10 BRNZ   
                  51.68   1:52.10 (1:00.42)                                        
 25 Beteta, Kevin             10 UN-MR                1:54.85    1:54.51 BRNZ   
                  52.10   1:54.51 (1:02.41)                                        
 26 Chavez, Carlos A          10 APEX-MR              1:49.82    1:54.87 BRNZ   
                  54.63   1:54.87 (1:00.24)                                        
Non-Award Division  
  1 Turi, Abel                10 RedTails-MR          1:30.05    1:23.34 SILV   
                  39.16     1:23.34 (44.18)                                        
  2 Krahe, Marcus J            9 MAKO-MR              1:29.81    1:23.60 SILV   
                  37.76     1:23.60 (45.84)                                        
  3 Golender, Artem            9 FREE-MR              1:33.84    1:24.80 SILV   
                  40.61     1:24.80 (44.19)                                        
  4 Delgado, Quentin          10 MAKO-MR              1:30.31    1:27.34 SILV   
                  41.25     1:27.34 (46.09)                                        
  5 Divina, Sebastian K       10 MAKO-MR              1:33.65    1:28.35 SILV   
                  41.35     1:28.35 (47.00)                                        
 -- Aizu, Hideki A            10 FREE-MR              1:35.08         DQ        
      Did not finish on back - back
                  46.46          DQ (50.13)                                        
 -- Tineo, Cesar A            10 KB Makos-MR          1:45.80         DQ        
      Did not finish on back - back
                  46.51          DQ (55.56)                                        
 -- Deguzman, Michael          9 Hes-Mr-MR            1:33.31         DQ        
      Downward butterfly kick - breast
                  42.33          DQ (48.95)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
              2:49.59  JO
              3:13.99  SILV
              3:14.00  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Belyayev, Daniel V        10 FREE-MR              3:15.66    3:14.07 BRNZ   
                  42.02     1:33.86 (51.84)     2:31.04 (57.18)     3:14.07 (43.03)
  2 Calero, Max A             10 Flying Dolphins-MR   3:31.77    3:14.19 BRNZ   
                  47.13     1:35.66 (48.53)     2:29.22 (53.56)     3:14.19 (44.97)
  3 Liu, Vincent Y             9 FREE-MR              3:30.19    3:29.45 BRNZ   
                  46.95     1:40.09 (53.14)   2:42.12 (1:02.03)     3:29.45 (47.33)
  4 Milgram, Jason E          10 FREE-MR              3:44.54    3:39.18 BRNZ   
                  52.60     1:44.50 (51.90)   2:52.16 (1:07.66)     3:39.18 (47.02)
Non-Award Division  
  1 Golender, Artem            9 FREE-MR              3:22.61    2:59.24 SILV   
                  41.75     1:27.83 (46.08)     2:19.49 (51.66)     2:59.24 (39.75)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.49  JO
                30.69  SILV
                30.70  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Yuan, Tommy               11 CIY-MR                 31.01      30.72 BRNZ   
  2 Canela, Leandro           11 UN-MR                  32.37      30.86 BRNZ   
  3 Lau, Alex                 11 QNS-MR                 31.35      31.43 BRNZ   
  4 Tang, Logan H             11 GATE-MR                31.54      31.86 BRNZ   
  5 Korsakov, Pavel           12 ASAP-MR                32.41      31.95 BRNZ   
  6 Gonzalez, Alejandro       11 APEX-MR                32.17      32.21 BRNZ   
  7 Korsakov, Ivan            12 ASAP-MR                33.18      32.40 BRNZ   
  8 Gonzalez, Andres          11 MAKO-MR                33.03      32.60 BRNZ   
  9 Re, Nicola                11 QNS-MR                 32.18      32.65 BRNZ   
 10 Almanzar, Luis            12 UN-MR                  33.02      32.91 BRNZ   
 11 Salas, Alejandro H        12 UN-MR                  32.62      32.94 BRNZ   
 12 Tosabayashi, Huma M       11 RedTails-MR            32.93      32.98 BRNZ   
 13 Zuckman, Branden M        12 Hes-Mr-MR              35.78      33.02 BRNZ   
 14 Martinez, Riley P         11 CIY-MR                 31.76      33.24 BRNZ   
 15 Su, Corey                 12 FREE-MR                36.11      33.63 BRNZ   
 16 Eilertsen, Fionn S        11 MAKO-MR                34.26      33.76 BRNZ   
 17 Nwosu, Jide D             11 CIY-MR                 32.42      33.82 BRNZ   
 18 Usina, Vuk                11 MAKO-MR                33.68      34.06 BRNZ   
 19 Volodarskiy, Alexander    11 FREE-MR                35.91      35.63 BRNZ   
 20 Shah, Dylan R             11 Flying Dolphins-MR     37.27      35.93 BRNZ   
 21 Fisher, Michael J         12 NFS-MR                 37.45      36.63 BRNZ   
 22 Wallace, Bruno C          11 RedTails-MR            37.15      36.84 BRNZ   
 23 Smyth, Adger              11 Flying Dolphins-MR     38.08      37.22 BRNZ   
 24 Pryce, Kyle K             12 NFS-MR                 37.27      37.65 BRNZ   
 25 More, Ansh b              12 Flying Dolphins-MR     37.68      38.34 BRNZ   
 26 Del Rosario, Jaidyn E     11 KB Makos-MR            38.87      38.58 BRNZ   
 27 Gandhi, Krish S           12 Flying Dolphins-MR     42.90      39.16 BRNZ   
 28 Tching, Leo C             11 CIY-MR                 42.11      39.36 BRNZ   
 29 Ortiz, William            11 KB Makos-MR            40.85      40.63 BRNZ   
 30 McAllister, Wyatt T       11 ASAP-MR                41.28      40.64 BRNZ   
 31 Collazo, Joshua M         11 APEX-MR                40.77      42.61 BRNZ   
 32 Wilkins, Brandon C        12 NFS-MR                 51.78      46.93 BRNZ   
 33 Zell, Dari W              11 ASAP-MR                47.45      53.09 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Diaz, Ian                 12 UN-MR                  30.78      29.96 SILV   
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                59.19  JO
              1:06.99  SILV
              1:07.00  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Murphy, Maddox K          12 MAKO-MR              1:08.26    1:07.15 BRNZ   
                  31.78     1:07.15 (35.37)                                        
  2 Kan, Winston C            11 FREE-MR              1:08.11    1:07.32 BRNZ   
                  32.72     1:07.32 (34.60)                                        
  3 Khudaynatov, Yannis       12 FREE-MR              1:09.06    1:07.70 BRNZ   
                  31.80     1:07.70 (35.90)                                        
  4 Gyaltsen, Tenzin          12 QNS-MR               1:09.09    1:07.75 BRNZ   
                  30.42     1:07.75 (37.33)                                        
  5 Canela, Leandro           11 UN-MR                1:08.94    1:08.05 BRNZ   
                  32.01     1:08.05 (36.04)                                        
  6 Gonzalez, James           11 APEX-MR              1:08.40    1:08.24 BRNZ   
                  32.43     1:08.24 (35.81)                                        
  7 Diaz, Ian                 12 UN-MR                1:12.03    1:08.32 BRNZ   
                  31.41     1:08.32 (36.91)                                        
  8 Rivera, Jaden D           11 HS-MR                1:08.15    1:09.39 BRNZ   
                  35.05     1:09.39 (34.34)                                        
  9 Lau, Alex                 11 QNS-MR               1:18.42    1:10.13 BRNZ   
                  32.97     1:10.13 (37.16)                                        
 10 Gonzalez, Alejandro       11 APEX-MR              1:08.47    1:10.51 BRNZ   
                  34.39     1:10.51 (36.12)                                        
 11 Yuan, Tommy               11 CIY-MR               1:12.04    1:10.94 BRNZ   
                  33.16     1:10.94 (37.78)                                        
 12 Muir, Christopher D       12 HS-MR                1:14.85    1:12.04 BRNZ   
                  33.81     1:12.04 (38.23)                                        
 13 Brown, Myles B            11 NFS-MR               1:14.13    1:12.74 BRNZ   
                  35.42     1:12.74 (37.32)                                        
 14 Singer, Dillon T          11 FREE-MR              1:13.63    1:12.80 BRNZ   
                  35.89     1:12.80 (36.91)                                        
 15 Roberts, Shane W          11 NFS-MR               1:14.15    1:12.86 BRNZ   
                  33.70     1:12.86 (39.16)                                        
 16 Borukhov, Elan            11 QNS-MR               1:19.16    1:13.21 BRNZ   
                  33.65     1:13.21 (39.56)                                        
 17 Gonzalez, Andres          11 MAKO-MR              1:12.04    1:13.91 BRNZ   
                  35.33     1:13.91 (38.58)                                        
 18 Re, Nicola                11 QNS-MR               1:15.48    1:14.37 BRNZ   
                  34.97     1:14.37 (39.40)                                        
 19 Zuckman, Branden M        12 Hes-Mr-MR            1:18.76    1:14.43 BRNZ   
                  35.40     1:14.43 (39.03)                                        
 20 Usina, Vuk                11 MAKO-MR              1:15.81    1:14.70 BRNZ   
                  36.48     1:14.70 (38.22)                                        
 21 Almanzar, Luis            12 UN-MR                1:13.96    1:14.78 BRNZ   
                  35.07     1:14.78 (39.71)                                        
 22 Polito, Justin            12 FREE-MR              1:25.13    1:14.89 BRNZ   
                  35.70     1:14.89 (39.19)                                        
 23 Eilertsen, Fionn S        11 MAKO-MR              1:13.51    1:15.36 BRNZ   
                  36.04     1:15.36 (39.32)                                        
 24 Nwosu, Jide D             11 CIY-MR               1:17.41    1:15.48 BRNZ   
                  34.96     1:15.48 (40.52)                                        
 25 Kapp, John A              12 FREE-MR              1:15.67    1:16.58 BRNZ   
                  37.46     1:16.58 (39.12)                                        
 26 Tosabayashi, Huma M       11 RedTails-MR          1:19.34    1:17.36 BRNZ   
                  37.11     1:17.36 (40.25)                                        
 27 Su, Corey                 12 FREE-MR              1:29.92    1:17.69 BRNZ   
                  36.70     1:17.69 (40.99)                                        
 28 Volodarskiy, Alexander    11 FREE-MR              1:20.75    1:18.35 BRNZ   
                  37.49     1:18.35 (40.86)                                        
 29 Rinzin, Tenzin            12 UN-MR                1:19.77    1:19.12 BRNZ   
                  36.33     1:19.12 (42.79)                                        
 30 Matas, Luis               12 UN-MR                1:33.31    1:21.55 BRNZ   
                  36.72     1:21.55 (44.83)                                        
 31 Richards, Aaron J         12 NFS-MR               1:21.45    1:21.87 BRNZ   
                  37.58     1:21.87 (44.29)                                        
 32 Shah, Dylan R             11 Flying Dolphins-MR   1:27.17    1:22.23 BRNZ   
                  37.73     1:22.23 (44.50)                                        
 33 Korolczuk, Kevin A        12 JCCT-MR              1:27.98    1:22.48 BRNZ   
                  39.12     1:22.48 (43.36)                                        
 34 More, Ansh b              12 Flying Dolphins-MR   1:25.29    1:22.74 BRNZ   
                  38.43     1:22.74 (44.31)                                        
 35 Wallace, Bruno C          11 RedTails-MR          1:25.35    1:22.82 BRNZ   
                  36.48     1:22.82 (46.34)                                        
 36 Kang, Rajan               11 Flying Dolphins-MR   1:26.70    1:25.28 BRNZ   
 37 Smyth, Adger              11 Flying Dolphins-MR   1:27.56    1:25.29 BRNZ   
                  39.81     1:25.29 (45.48)                                        
 38 Gandhi, Krish S           12 Flying Dolphins-MR   1:41.32    1:26.13 BRNZ   
                  39.82     1:26.13 (46.31)                                        
 39 Del Rosario, Jaidyn E     11 KB Makos-MR          1:25.19    1:26.55 BRNZ   
                  39.60     1:26.55 (46.95)                                        
 40 Fisher, Michael J         12 NFS-MR               1:24.18    1:26.69 BRNZ   
                  39.67     1:26.69 (47.02)                                        
 41 Ortiz, William            11 KB Makos-MR          1:30.93    1:32.79 BRNZ   
                  44.17     1:32.79 (48.62)                                        
 42 Collazo, Joshua M         11 APEX-MR              1:34.28    1:33.20 BRNZ   
                  44.13     1:33.20 (49.07)                                        
 43 Lin, Brendan              12 CIY-MR               1:36.42    1:34.53 BRNZ   
                  46.28     1:34.53 (48.25)                                        
 44 McAllister, Wyatt T       11 ASAP-MR              1:43.32    1:34.72 BRNZ   
                  43.82     1:34.72 (50.90)                                        
 45 Pena, Radley              11 UN-MR                1:42.78    1:34.96 BRNZ   
                  45.52     1:34.96 (49.44)                                        
 46 Valverde, Frank A         11 APEX-MR              1:35.48    1:36.35 BRNZ   
                  47.30     1:36.35 (49.05)                                        
 47 Weiss, Elliott M          11 Flying Dolphins-MR   1:41.46    1:47.28 BRNZ   
                  49.47     1:47.28 (57.81)                                        
 48 Roberts, Sloane W         11 NFS-MR               2:06.65    2:11.87 BRNZ   
                  57.38   2:11.87 (1:14.49)                                        
Non-Award Division  
  1 Halls, Ryan A             12 NFS-MR               1:07.02    1:04.49 SILV   
                  30.65     1:04.49 (33.84)                                        
  2 Liu, Dylan Y              11 FREE-MR              1:08.14    1:05.29 SILV   
                  31.96     1:05.29 (33.33)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:09.39  JO
              2:25.99  SILV
              2:26.00  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Salas, Alejandro H        12 UN-MR                2:31.44    2:27.24 BRNZ   
                  34.00     1:11.86 (37.86)     1:50.06 (38.20)     2:27.24 (37.18)
  2 Gonzalez, Andres          11 MAKO-MR              2:48.08    2:38.68 BRNZ   
                  34.58     1:15.34 (40.76)     1:57.65 (42.31)     2:38.68 (41.03)
  3 Eilertsen, Fionn S        11 MAKO-MR              2:46.25    2:39.71 BRNZ   
                  35.74     1:16.26 (40.52)     1:58.73 (42.47)     2:39.71 (40.98)
  4 Usina, Vuk                11 MAKO-MR              3:09.71    2:42.63 BRNZ   
                  36.58     1:19.13 (42.55)     2:01.83 (42.70)     2:42.63 (40.80)
  5 Nwosu, Jide D             11 CIY-MR               2:48.73    2:43.34 BRNZ   
                  35.46     1:15.86 (40.40)   2:43.34 (1:27.48)                    
  6 Re, Nicola                11 QNS-MR               2:42.38    2:48.11 BRNZ   
                  37.00     1:21.38 (44.38)     2:06.04 (44.66)     2:48.11 (42.07)
  7 Martinez, Riley P         11 CIY-MR               2:52.45    2:48.87 BRNZ   
                  36.21     1:18.70 (42.49)     2:05.94 (47.24)     2:48.87 (42.93)
  8 Korsakov, Ivan            12 ASAP-MR              3:02.24    2:50.03 BRNZ   
                  35.58     1:18.68 (43.10)     2:04.84 (46.16)     2:50.03 (45.19)
  9 Volodarskiy, Alexander    11 FREE-MR              2:58.33    2:50.34 BRNZ   
                  39.70     1:23.42 (43.72)     2:07.06 (43.64)     2:50.34 (43.28)
 10 Del Rosario, Jaidyn E     11 KB Makos-MR          3:20.36    3:18.54 BRNZ   
                  42.48     1:34.54 (52.06)     2:28.51 (53.97)     3:18.54 (50.03)
 11 Ortiz, William            11 KB Makos-MR          3:32.27    3:22.19 BRNZ   
                  43.93     1:36.80 (52.87)     2:32.23 (55.43)     3:22.19 (49.96)
 12 McAllister, Wyatt T       11 ASAP-MR              3:37.38    3:25.79 BRNZ   
                  43.66     1:38.20 (54.54)     2:36.20 (58.00)     3:25.79 (49.59)
Non-Award Division  
  1 Chan, Beau                11 MAKO-MR              2:26.14    2:16.87 SILV   
                  30.91     1:06.18 (35.27)     1:41.69 (35.51)     2:16.87 (35.18)
  2 Krivenko, Andrew          11 FREE-MR              2:26.07    2:17.96 SILV   
                  32.00     1:08.41 (36.41)     1:44.92 (36.51)     2:17.96 (33.04)
  3 Mazo, Or                  11 Hes-Mr-MR            2:27.77    2:21.44 SILV   
                  30.80     1:07.97 (37.17)     1:46.75 (38.78)     2:21.44 (34.69)
  4 Gonzalez, James           11 APEX-MR              2:30.43    2:22.67 SILV   
                  32.08     1:08.57 (36.49)     1:46.27 (37.70)     2:22.67 (36.40)
  5 Khudaynatov, Yannis       12 FREE-MR              2:38.55    2:23.22 SILV   
                  31.72     1:08.85 (37.13)     1:47.30 (38.45)     2:23.22 (35.92)
  6 Nguyen, Dustin            11 KB Makos-MR          2:29.13    2:23.79 SILV   
                  31.46     1:08.40 (36.94)     1:47.11 (38.71)     2:23.79 (36.68)
  7 Halls, Ryan A             12 NFS-MR               2:33.45    2:23.84 SILV   
                  31.68     1:08.87 (37.19)     1:47.47 (38.60)     2:23.84 (36.37)
  8 Kan, Winston C            11 FREE-MR              2:28.06    2:24.07 SILV   
                  33.03     1:09.94 (36.91)     1:48.09 (38.15)     2:24.07 (35.98)
  9 Liu, Dylan Y              11 FREE-MR              2:30.28    2:24.57 SILV   
                  32.62     1:10.18 (37.56)     1:49.47 (39.29)     2:24.57 (35.10)
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:51.99  JO
              6:31.99  SILV
              6:32.00  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Tosabayashi, Huma M       11 RedTails-MR          8:00.00    7:44.94 BRNZ   
                  37.27     1:22.00 (44.73)     2:09.92 (47.92)     2:58.63 (48.71)
        3:46.43 (47.80)     4:35.45 (49.02)     5:23.72 (48.27)     6:12.31 (48.59)
        7:00.26 (47.95)     7:44.94 (44.68)                                        
Non-Award Division  
  1 Gonzalez, James           11 APEX-MR              6:48.88    6:18.47 SILV   
                  33.86     1:11.79 (37.93)     1:50.20 (38.41)     2:28.60 (38.40)
        3:06.91 (38.31)     3:45.40 (38.49)     4:23.64 (38.24)     5:01.89 (38.25)
        5:40.50 (38.61)     6:18.47 (37.97)                                        
  2 Liu, Dylan Y              11 FREE-MR              7:02.09    6:23.21 SILV   
                  31.73     1:09.10 (37.37)     1:48.11 (39.01)     2:28.12 (40.01)
        3:08.44 (40.32)     3:47.29 (38.85)     4:28.08 (40.79)     5:07.59 (39.51)
        5:46.81 (39.22)     6:23.21 (36.40)                                        
  3 Gonzalez, Alejandro       11 APEX-MR              6:35.88    6:25.62 SILV   
                  34.70     1:13.71 (39.01)     1:53.09 (39.38)     2:32.31 (39.22)
        3:11.15 (38.84)     3:50.05 (38.90)     4:29.67 (39.62)     5:08.17 (38.50)
        5:47.85 (39.68)     6:25.62 (37.77)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.59  JO
                36.09  SILV
                36.10  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Borukhov, Elan            11 QNS-MR                 37.45      36.33 BRNZ   
  2 Eilertsen, Fionn S        11 MAKO-MR                37.19      36.69 BRNZ   
  3 Mazo, Or                  11 Hes-Mr-MR              36.93      36.85 BRNZ   
  4 Gonzalez, Alejandro       11 APEX-MR                36.13      37.25 BRNZ   
  5 Rivera, Jaden D           11 HS-MR                  37.09      37.27 BRNZ   
  6 Tang, Logan H             11 GATE-MR                36.40      37.35 BRNZ   
  7 Zuckman, Branden M        12 Hes-Mr-MR              39.17      37.59 BRNZ   
  8 Wallace, Bruno C          11 RedTails-MR            38.05      37.94 BRNZ   
  9 Kan, Winston C            11 FREE-MR                38.46      38.30 BRNZ   
 10 Tosabayashi, Huma M       11 RedTails-MR            39.91      38.57 BRNZ   
 11 Roberts, Shane W          11 NFS-MR                 40.34      39.29 BRNZ   
 12 Gonzalez, James           11 APEX-MR                38.52      39.30 BRNZ   
 13 Yuan, Tommy               11 CIY-MR                 39.51      39.63 BRNZ   
 14 Brown, Myles B            11 NFS-MR                 39.79      39.70 BRNZ   
 15 Victoria, Jeremy A        12 APEX-MR                36.92      40.09 BRNZ   
 16 Usina, Vuk                11 MAKO-MR                40.59      40.72 BRNZ   
 17 Gonzalez, Andres          11 MAKO-MR                40.82      40.74 BRNZ   
 18 Muir, Christopher D       12 HS-MR                  38.87      40.96 BRNZ   
 19 Re, Nicola                11 QNS-MR                 44.37      41.00 BRNZ   
 20 Singer, Dillon T          11 FREE-MR                40.62      41.04 BRNZ   
 21 Polito, Justin            12 FREE-MR                41.22      41.39 BRNZ   
 22 Almanzar, Luis            12 UN-MR                  43.42      41.98 BRNZ   
 23 Smyth, Adger              11 Flying Dolphins-MR     44.88      42.03 BRNZ   
 24 Canela, Leandro           11 UN-MR                  37.80      42.16 BRNZ   
 25 Rinzin, Tenzin            12 UN-MR                  45.08      42.32 BRNZ   
 26 Nwosu, Jide D             11 CIY-MR                 42.67      42.48 BRNZ   
 27 Volodarskiy, Alexander    11 FREE-MR                45.07      42.93 BRNZ   
 28 Pian, Daniel              11 CIY-MR                 42.18      43.35 BRNZ   
 29 More, Ansh b              12 Flying Dolphins-MR     44.77      43.48 BRNZ   
 30 Shah, Dylan R             11 Flying Dolphins-MR     46.89      46.23 BRNZ   
 31 Richards, Aaron J         12 NFS-MR                 45.54      46.44 BRNZ   
 32 Fisher, Michael J         12 NFS-MR                 47.89      48.08 BRNZ   
 33 Kang, Rajan               11 Flying Dolphins-MR     45.97      48.64 BRNZ   
 34 McAllister, Wyatt T       11 ASAP-MR                   NT      48.74 BRNZ   
 35 Matas, Luis               12 UN-MR                  46.38      48.93 BRNZ   
 36 Gandhi, Krish S           12 Flying Dolphins-MR     49.66      50.54 BRNZ   
 37 Lin, Brendan              12 CIY-MR                 50.35      50.66 BRNZ   
 38 Pena, Radley              11 UN-MR                  52.06      51.01 BRNZ   
 39 Del Rosario, Jaidyn E     11 KB Makos-MR            47.08      53.32 BRNZ   
 40 Ortiz, William            11 KB Makos-MR            52.01      54.53 BRNZ   
 41 Weiss, Elliott M          11 Flying Dolphins-MR     54.08      54.93 BRNZ   
 42 Collazo, Joshua M         11 APEX-MR                55.48      58.11 BRNZ   
 43 Roberts, Sloane W         11 NFS-MR                 58.21    1:04.38 BRNZ   
 -- Su, Corey                 12 FREE-MR                   NT     X41.76 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Lau, Alex                 11 QNS-MR                 36.75      35.36 SILV   
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:08.19  JO
              1:17.49  SILV
              1:17.50  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Kan, Winston C            11 FREE-MR              1:22.40    1:20.37 BRNZ   
                  40.01     1:20.37 (40.36)                                        
  2 Wallace, Bruno C          11 RedTails-MR          1:19.73    1:20.41 BRNZ   
                  39.06     1:20.41 (41.35)                                        
  3 Eilertsen, Fionn S        11 MAKO-MR              1:21.11    1:20.42 BRNZ   
                  39.61     1:20.42 (40.81)                                        
  4 Mazo, Or                  11 Hes-Mr-MR            1:20.93    1:21.08 BRNZ   
                  39.71     1:21.08 (41.37)                                        
  5 Gonzalez, James           11 APEX-MR              1:23.48    1:22.00 BRNZ   
                  40.30     1:22.00 (41.70)                                        
  6 Liu, Dylan Y              11 FREE-MR              1:22.39    1:23.49 BRNZ   
                  41.60     1:23.49 (41.89)                                        
  7 Yuan, Tommy               11 CIY-MR               1:30.73    1:23.59 BRNZ   
                  39.87     1:23.59 (43.72)                                        
  8 Korsakov, Ivan            12 ASAP-MR                   NT    1:23.97 BRNZ   
                  40.34     1:23.97 (43.63)                                        
  9 Kapp, John A              12 FREE-MR              1:29.09    1:24.89 BRNZ   
                  42.05     1:24.89 (42.84)                                        
 10 Re, Nicola                11 QNS-MR               1:23.64    1:25.10 BRNZ   
                  42.24     1:25.10 (42.86)                                        
 11 Gonzalez, Andres          11 MAKO-MR              1:29.04    1:27.20 BRNZ   
                  42.58     1:27.20 (44.62)                                        
 12 Usina, Vuk                11 MAKO-MR              1:29.55    1:28.03 BRNZ   
                  42.37     1:28.03 (45.66)                                        
 13 Martinez, Riley P         11 CIY-MR               1:25.35    1:28.98 BRNZ   
                  43.29     1:28.98 (45.69)                                        
 14 Smyth, Adger              11 Flying Dolphins-MR   1:33.74    1:30.03 BRNZ   
                  43.94     1:30.03 (46.09)                                        
 15 Volodarskiy, Alexander    11 FREE-MR              1:32.20    1:33.57 BRNZ   
                  45.74     1:33.57 (47.83)                                        
 16 More, Ansh b              12 Flying Dolphins-MR   1:37.98    1:34.55 BRNZ   
                  45.39     1:34.55 (49.16)                                        
 17 Wong, Emmitt              11 UN-MR                1:25.00    1:35.04 BRNZ   
                  46.58     1:35.04 (48.46)                                        
 18 Pryce, Kyle K             12 NFS-MR               1:49.83    1:46.54 BRNZ   
                  50.41     1:46.54 (56.13)                                        
 19 Gandhi, Krish S           12 Flying Dolphins-MR   2:09.22    1:48.87 BRNZ   
 20 Ortiz, William            11 KB Makos-MR          1:55.93    1:50.49 BRNZ   
                  54.39     1:50.49 (56.10)                                        
 21 Collazo, Joshua M         11 APEX-MR              1:53.75    1:56.58 BRNZ   
                  57.11     1:56.58 (59.47)                                        
 22 Fisher, Michael J         12 NFS-MR               1:58.73    1:57.92 BRNZ   
                  56.76   1:57.92 (1:01.16)                                        
 23 Wilkins, Brandon C        12 NFS-MR               1:37.22    2:15.02 BRNZ   
                1:04.12   2:15.02 (1:10.90)                                        
Non-Award Division  
  1 Chan, Beau                11 MAKO-MR              1:18.72    1:13.33 SILV   
                  35.93     1:13.33 (37.40)                                        
  2 Tang, Logan H             11 GATE-MR              1:21.53    1:16.34 SILV   
                  36.89     1:16.34 (39.45)                                        
  3 Lau, Alex                 11 QNS-MR               1:20.15    1:17.18 SILV   
                  36.79     1:17.18 (40.39)                                        
  4 Zuckman, Branden M        12 Hes-Mr-MR            1:19.51    1:17.38 SILV   
 -- Su, Corey                 12 FREE-MR              1:33.04         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
                  41.94                                                            
 -- Zell, Dari W              11 ASAP-MR                   NT         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:31.39  JO
              2:42.79  SILV
              2:42.80  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Dustin            11 KB Makos-MR          2:43.09    2:39.41 SILV   
                  37.62     1:17.85 (40.23)     2:00.21 (42.36)     2:39.41 (39.20)
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.19  JO
                40.29  SILV
                40.30  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Mazo, Or                  11 Hes-Mr-MR              41.45      40.33 BRNZ   
  2 Lau, Alex                 11 QNS-MR                 41.93      40.72 BRNZ   
  3 Zuckman, Branden M        12 Hes-Mr-MR              41.29      41.27 BRNZ   
  4 Diaz, Ian                 12 UN-MR                  41.47      41.29 BRNZ   
  5 Gonzalez, Alejandro       11 APEX-MR                43.18      42.24 BRNZ   
  6 Nguyen, Dustin            11 KB Makos-MR            44.24      42.25 BRNZ   
  7 Shah, Dylan R             11 Flying Dolphins-MR     45.29      42.57 BRNZ   
  8 Tang, Logan H             11 GATE-MR                42.76      42.68 BRNZ   
  9 Victoria, Jeremy A        12 APEX-MR                40.68      42.69 BRNZ   
 10 Tosabayashi, Huma M       11 RedTails-MR            45.46      43.88 BRNZ   
 11 Roberts, Shane W          11 NFS-MR                 44.71      44.16 BRNZ   
 12 Rivera, Jaden D           11 HS-MR                  46.38      45.41 BRNZ   
 13 Volodarskiy, Alexander    11 FREE-MR                50.05      45.57 BRNZ   
 14 Wallace, Bruno C          11 RedTails-MR            46.36      45.64 BRNZ   
 15 Borukhov, Elan            11 QNS-MR                 47.97      45.85 BRNZ   
 16 More, Ansh b              12 Flying Dolphins-MR     45.94      46.45 BRNZ   
 17 Murphy, Maddox K          12 MAKO-MR                46.48      47.00 BRNZ   
 18 Gandhi, Krish S           12 Flying Dolphins-MR     47.28      47.87 BRNZ   
 19 Pian, Daniel              11 CIY-MR                 46.46      47.98 BRNZ   
 20 McAllister, Wyatt T       11 ASAP-MR                53.80      50.26 BRNZ   
 21 Kang, Rajan               11 Flying Dolphins-MR     52.19      50.82 BRNZ   
 22 Smyth, Adger              11 Flying Dolphins-MR     49.81      51.02 BRNZ   
 23 Eilertsen, Fionn S        11 MAKO-MR                50.30      51.48 BRNZ   
 24 Del Rosario, Jaidyn E     11 KB Makos-MR            51.91      53.60 BRNZ   
 25 Polito, Justin            12 FREE-MR                57.56      53.71 BRNZ   
 26 Weiss, Elliott M          11 Flying Dolphins-MR     53.86      54.93 BRNZ   
 27 Brown, Myles B            11 NFS-MR                 58.03      55.12 BRNZ   
 28 Ortiz, William            11 KB Makos-MR            59.94      56.39 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Gyaltsen, Tenzin          12 QNS-MR                 41.50      39.85 SILV   
 -- Collazo, Joshua M         11 APEX-MR              1:01.61         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:18.19  JO
              1:26.49  SILV
              1:26.50  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Korsakov, Pavel           12 ASAP-MR              1:27.61    1:27.86 BRNZ   
                  40.70     1:27.86 (47.16)                                        
  2 Mazo, Or                  11 Hes-Mr-MR            1:30.61    1:28.88 BRNZ   
                  43.07     1:28.88 (45.81)                                        
  3 Zuckman, Branden M        12 Hes-Mr-MR            1:29.47    1:29.57 BRNZ   
                  42.54     1:29.57 (47.03)                                        
  4 Nguyen, Dustin            11 KB Makos-MR          1:37.04    1:29.80 BRNZ   
                  42.48     1:29.80 (47.32)                                        
  5 Kan, Winston C            11 FREE-MR              1:28.95    1:30.40 BRNZ   
                  43.80     1:30.40 (46.60)                                        
  6 Gonzalez, Alejandro       11 APEX-MR              1:33.18    1:31.08 BRNZ   
                  42.92     1:31.08 (48.16)                                        
  7 Nwosu, Jide D             11 CIY-MR               1:36.04    1:31.85 BRNZ   
                  41.38     1:31.85 (50.47)                                        
  8 Tang, Logan H             11 GATE-MR              1:36.02    1:32.34 BRNZ   
                  44.32     1:32.34 (48.02)                                        
  9 Shah, Dylan R             11 Flying Dolphins-MR   1:35.53    1:34.12 BRNZ   
                  44.36     1:34.12 (49.76)                                        
 10 Korsakov, Ivan            12 ASAP-MR              1:36.28    1:34.23 BRNZ   
                  44.02     1:34.23 (50.21)                                        
 11 Tosabayashi, Huma M       11 RedTails-MR          1:35.26    1:34.39 BRNZ   
                  45.01     1:34.39 (49.38)                                        
 12 Wong, Emmitt              11 UN-MR                1:41.00    1:35.67 BRNZ   
                  46.93     1:35.67 (48.74)                                        
 13 Su, Corey                 12 FREE-MR              1:42.13    1:37.82 BRNZ   
                  44.60     1:37.82 (53.22)                                        
 14 Volodarskiy, Alexander    11 FREE-MR              1:42.40    1:38.21 BRNZ   
                  48.06     1:38.21 (50.15)                                        
 15 Yuan, Tommy               11 CIY-MR               1:41.72    1:41.37 BRNZ   
                  47.34     1:41.37 (54.03)                                        
 16 More, Ansh b              12 Flying Dolphins-MR   1:40.74    1:41.64 BRNZ   
                  49.72     1:41.64 (51.92)                                        
 17 Gandhi, Krish S           12 Flying Dolphins-MR   1:44.98    1:44.31 BRNZ   
                  48.22     1:44.31 (56.09)                                        
 18 Smyth, Adger              11 Flying Dolphins-MR   1:50.23    1:48.26 BRNZ   
                  52.28     1:48.26 (55.98)                                        
 19 McAllister, Wyatt T       11 ASAP-MR              1:49.44    1:49.99 BRNZ   
                  50.78     1:49.99 (59.21)                                        
 20 Kapp, John A              12 FREE-MR              1:49.35    1:51.22 BRNZ   
                  53.13     1:51.22 (58.09)                                        
 21 Del Rosario, Jaidyn E     11 KB Makos-MR          1:56.46    2:03.29 BRNZ   
                  56.43   2:03.29 (1:06.86)                                        
Non-Award Division  
  1 Halls, Ryan A             12 NFS-MR               1:27.75    1:23.03 SILV   
                  39.13     1:23.03 (43.90)                                        
  2 Gyaltsen, Tenzin          12 QNS-MR               1:28.74    1:23.29 SILV   
                  39.23     1:23.29 (44.06)                                        
  3 Equiano, Jason A          12 APEX-MR              1:29.52    1:24.77 SILV   
                  40.95     1:24.77 (43.82)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:52.39  JO
              3:03.49  SILV
              3:03.50  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Singer, Dillon T          11 FREE-MR              3:05.76    3:07.74 BRNZ   
                  43.68     1:32.32 (48.64)     2:21.13 (48.81)     3:07.74 (46.61)
  2 Shah, Dylan R             11 Flying Dolphins-MR   3:27.11    3:21.09 BRNZ   
                  44.56     1:33.75 (49.19)     2:28.43 (54.68)     3:21.09 (52.66)
  3 Victoria, Jeremy A        12 APEX-MR              3:38.60    3:37.15 BRNZ   
                  46.72     1:42.14 (55.42)     2:39.74 (57.60)     3:37.15 (57.41)
Non-Award Division  
  1 Khudaynatov, Yannis       12 FREE-MR              3:08.48    2:54.24 SILV   
                  39.36     1:25.17 (45.81)     2:11.30 (46.13)     2:54.24 (42.94)
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  JO
                34.69  SILV
                34.70  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Lau, Alex                 11 QNS-MR                 36.29      34.72 BRNZ   
  2 Liu, Dylan Y              11 FREE-MR                38.06      35.58 BRNZ   
  3 Korsakov, Pavel           12 ASAP-MR                37.13      36.26 BRNZ   
  4 Zuckman, Branden M        12 Hes-Mr-MR              38.54      36.60 BRNZ   
  5 Re, Nicola                11 QNS-MR                 40.53      37.89 BRNZ   
  6 Almanzar, Luis            12 UN-MR                  39.19      38.95 BRNZ   
  7 Tang, Logan H             11 GATE-MR                38.60      39.01 BRNZ   
  8 Gonzalez, Andres          11 MAKO-MR                42.05      39.37 BRNZ   
  9 Usina, Vuk                11 MAKO-MR                40.17      39.59 BRNZ   
 10 Canela, Leandro           11 UN-MR                  43.03      40.12 BRNZ   
 11 Salas, Alejandro H        12 UN-MR                  42.06      40.83 BRNZ   
 12 Eilertsen, Fionn S        11 MAKO-MR                41.08      41.79 BRNZ   
 13 Tosabayashi, Huma M       11 RedTails-MR            42.10      41.96 BRNZ   
 14 Kapp, John A              12 FREE-MR                42.21      44.14 BRNZ   
 15 Ortiz, William            11 KB Makos-MR            50.66      45.08 BRNZ   
 16 Shah, Dylan R             11 Flying Dolphins-MR     49.58      48.18 BRNZ   
 17 Smyth, Adger              11 Flying Dolphins-MR     50.25      48.41 BRNZ   
 18 More, Ansh b              12 Flying Dolphins-MR     46.76      48.86 BRNZ   
 19 Gandhi, Krish S           12 Flying Dolphins-MR   1:02.69      51.05 BRNZ   
 20 Tching, Leo C             11 CIY-MR                 54.47      51.55 BRNZ   
 21 Del Rosario, Jaidyn E     11 KB Makos-MR            51.77      51.81 BRNZ   
 22 McAllister, Wyatt T       11 ASAP-MR                57.37      53.32 BRNZ   
 23 Fisher, Michael J         12 NFS-MR                 55.74      55.75 BRNZ   
 24 Collazo, Joshua M         11 APEX-MR                58.31      59.32 BRNZ   
 25 Pryce, Kyle K             12 NFS-MR                 59.11    1:00.09 BRNZ   
 26 Wilkins, Brandon C        12 NFS-MR               1:13.90    1:10.26 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Krivenko, Andrew          11 FREE-MR                36.45      33.91 SILV   
  2 Khudaynatov, Yannis       12 FREE-MR                36.57      34.40 SILV   
  3 Gyaltsen, Tenzin          12 QNS-MR                 36.90      34.60 SILV   
 -- Zell, Dari W              11 ASAP-MR              1:04.12         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:09.89  JO
              1:17.59  SILV
              1:17.60  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Kan, Winston C            11 FREE-MR              1:21.28    1:19.07 BRNZ   
  2 Gonzalez, James           11 APEX-MR              1:18.80    1:19.46 BRNZ   
  3 Halls, Ryan A             12 NFS-MR               1:22.35    1:23.50 BRNZ   
  4 Khudaynatov, Yannis       12 FREE-MR              1:31.49    1:24.69 BRNZ   
                  38.62     1:24.69 (46.07)                                        
  5 Gyaltsen, Tenzin          12 QNS-MR               1:22.81    1:25.93 BRNZ   
  6 Zuckman, Branden M        12 Hes-Mr-MR            1:30.44    1:26.48 BRNZ   
  7 Usina, Vuk                11 MAKO-MR              1:28.33    1:31.57 BRNZ   
  8 Re, Nicola                11 QNS-MR               1:30.17    1:34.37 BRNZ   
  9 Kapp, John A              12 FREE-MR              1:32.56    1:36.42 BRNZ   
                  45.68     1:36.42 (50.74)                                        
 10 Richards, Aaron J         12 NFS-MR               1:59.38    2:06.48 BRNZ   
                  56.06   2:06.48 (1:10.42)                                        
 11 Kang, Rajan               11 Flying Dolphins-MR   2:13.97    2:08.50 BRNZ   
                  55.79   2:08.50 (1:12.71)                                        
Non-Award Division  
  1 Nguyen, Dustin            11 KB Makos-MR          1:20.32    1:15.76 SILV   
 
Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:38.39  JO
              2:45.39  SILV
              2:45.40  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Gonzalez, Alejandro       11 APEX-MR              2:45.94    2:51.23 BRNZ   
                  37.10     1:21.97 (44.87)     2:08.13 (46.16)     2:51.23 (43.10)
Non-Award Division  
  1 Equiano, Jason A          12 APEX-MR              2:48.78    2:36.65 JO     
                  34.70     1:15.42 (40.72)     1:58.05 (42.63)     2:36.65 (38.60)
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.19  JO
              1:17.19  SILV
              1:17.20  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Tang, Logan H             11 GATE-MR              1:20.90    1:17.33 BRNZ   
                  35.46     1:17.33 (41.87)                                        
  2 Gonzalez, Alejandro       11 APEX-MR              1:18.01    1:17.40 BRNZ   
                  35.90     1:17.40 (41.50)                                        
  3 Zuckman, Branden M        12 Hes-Mr-MR            1:22.69    1:19.58 BRNZ   
                  36.00     1:19.58 (43.58)                                        
  4 Gonzalez, James           11 APEX-MR              1:21.56    1:21.53 BRNZ   
                  38.37     1:21.53 (43.16)                                        
  5 Rivera, Jaden D           11 HS-MR                1:22.07    1:21.76 BRNZ   
                  38.43     1:21.76 (43.33)                                        
  6 Murphy, Maddox K          12 MAKO-MR              1:22.70    1:23.22 BRNZ   
                  37.13     1:23.22 (46.09)                                        
  7 Gonzalez, Andres          11 MAKO-MR              1:22.05    1:23.30 BRNZ   
                  40.12     1:23.30 (43.18)                                        
  8 Yuan, Tommy               11 CIY-MR               1:21.70    1:23.94 BRNZ   
                  38.59     1:23.94 (45.35)                                        
  9 Eilertsen, Fionn S        11 MAKO-MR              1:26.35    1:24.00 BRNZ   
                  38.63     1:24.00 (45.37)                                        
 10 Usina, Vuk                11 MAKO-MR              1:27.20    1:24.23 BRNZ   
                  40.65     1:24.23 (43.58)                                        
 11 Volodarskiy, Alexander    11 FREE-MR              1:31.25    1:27.29 BRNZ   
                  41.41     1:27.29 (45.88)                                        
 12 Nwosu, Jide D             11 CIY-MR               1:25.82    1:27.48 BRNZ   
                  40.73     1:27.48 (46.75)                                        
 13 Roberts, Shane W          11 NFS-MR               1:39.61    1:27.53 BRNZ   
                  40.65     1:27.53 (46.88)                                        
 14 Victoria, Jeremy A        12 APEX-MR              1:19.22    1:27.85 BRNZ   
                  39.90     1:27.85 (47.95)                                        
 15 Brown, Myles B            11 NFS-MR               1:31.72    1:27.95 BRNZ   
                  39.43     1:27.95 (48.52)                                        
 16 Re, Nicola                11 QNS-MR               1:30.83    1:29.29 BRNZ   
                  39.74     1:29.29 (49.55)                                        
 17 Kapp, John A              12 FREE-MR              1:35.10    1:30.17 BRNZ   
                  41.77     1:30.17 (48.40)                                        
 18 Smyth, Adger              11 Flying Dolphins-MR   1:40.86    1:35.76 BRNZ   
                  44.00     1:35.76 (51.76)                                        
 19 Pian, Daniel              11 CIY-MR               1:41.18    1:38.46 BRNZ   
                  46.60     1:38.46 (51.86)                                        
 20 Lin, Brendan              12 CIY-MR               1:42.11    1:40.82 BRNZ   
                  47.73     1:40.82 (53.09)                                        
 21 McAllister, Wyatt T       11 ASAP-MR              1:42.82    1:42.10 BRNZ   
                  47.96     1:42.10 (54.14)                                        
 22 Richards, Aaron J         12 NFS-MR               1:36.59    1:42.43 BRNZ   
                  46.32     1:42.43 (56.11)                                        
 23 Ortiz, William            11 KB Makos-MR          1:49.94    1:45.12 BRNZ   
                  49.23     1:45.12 (55.89)                                        
Non-Award Division  
  1 Khudaynatov, Yannis       12 FREE-MR              1:18.00    1:12.91 SILV   
                  34.08     1:12.91 (38.83)                                        
  2 Nguyen, Dustin            11 KB Makos-MR          1:17.88    1:13.75 SILV   
                  33.33     1:13.75 (40.42)                                        
  3 Halls, Ryan A             12 NFS-MR               1:20.32    1:13.80 SILV   
                  34.63     1:13.80 (39.17)                                        
  4 Liu, Dylan Y              11 FREE-MR              1:28.71    1:13.91 SILV   
                  35.80     1:13.91 (38.11)                                        
  5 Mazo, Or                  11 Hes-Mr-MR            1:20.60    1:14.26 SILV   
                  34.19     1:14.26 (40.07)                                        
  6 Kan, Winston C            11 FREE-MR              1:19.14    1:16.01 SILV   
                  36.19     1:16.01 (39.82)                                        
  6 Lau, Alex                 11 QNS-MR               1:20.98    1:16.01 SILV   
                  34.88     1:16.01 (41.13)                                        
 -- Weiss, Elliott M          11 Flying Dolphins-MR   1:49.49         DQ        
      One hand touch - breast
                  58.24          DQ (57.04)                                        
 -- Fisher, Michael J         12 NFS-MR               1:40.55         DQ        
      Not on back off wall - back
                  58.62          DQ (49.46)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:26.39  JO
              2:47.99  SILV
              2:48.00  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Gonzalez, James           11 APEX-MR              2:50.79    2:53.39 BRNZ   
                  38.38     1:23.15 (44.77)     2:15.54 (52.39)     2:53.39 (37.85)
  2 Kapp, John A              12 FREE-MR              3:13.36    3:13.45 BRNZ   
                  44.84     1:31.12 (46.28)   2:32.73 (1:01.61)     3:13.45 (40.72)
Non-Award Division  
  1 Nguyen, Dustin            11 KB Makos-MR          2:50.44    2:43.95 SILV   
                  34.66     1:16.85 (42.19)     2:07.05 (50.20)     2:43.95 (36.90)
  2 Singer, Dillon T          11 FREE-MR              2:56.82    2:47.90 SILV   
                  42.15     1:25.26 (43.11)     2:11.67 (46.41)     2:47.90 (36.23)
 -- Re, Nicola                11 QNS-MR                    NT         DQ        
      Not on back off wall - back
                  41.55     1:26.27 (44.72)   2:31.80 (1:05.53)          DQ (41.62)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.39  JO
                26.79  SILV
                26.80  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Guzman, Michael A         14 RedTails-MR            27.09      26.86 BRNZ   
  2 Samko, Jack P             13 HS-MR                  27.00      27.00 BRNZ   
  3 Cruz, Jayden A            14 RedTails-MR            27.50      27.06 BRNZ   
  4 Hammond, Adam             13 QNS-MR                 26.85      27.10 BRNZ   
  5 Juncaj, Bernard A         14 APEX-MR                27.11      27.14 BRNZ   
  6 Kravtsov, Andrew A        13 FREE-MR                28.18      27.15 BRNZ   
  7 Wang, Orion               13 GATE-MR                27.75      27.22 BRNZ   
  8 Fuentes, JC C             13 QNS-MR                 27.48      27.55 BRNZ   
  9 Yi, Ethan                 13 MAKO-MR                27.72      27.92 BRNZ   
 10 Pineda, Joaquin M         14 UN-MR                  28.96      28.15 BRNZ   
 11 Reece, Joel C             13 Hes-Mr-MR              28.45      28.16 BRNZ   
 12 Heidenry, Riley J         13 MAKO-MR                28.50      28.32 BRNZ   
 13 Singer, Connor M          14 FREE-MR                29.11      28.42 BRNZ   
 14 Rodrigues, Marcos         13 UN-MR                  28.01      28.59 BRNZ   
 15 Ben Ami, Samuel S         13 RedTails-MR            28.28      28.83 BRNZ   
 16 DeLeon, Ismeal R          14 KB Makos-MR            29.68      28.87 BRNZ   
 17 Addison, Andrew           13 CIY-MR                 29.33      28.96 BRNZ   
 18 Gruver, Bogdan A          13 HS-MR                  29.33      28.97 BRNZ   
 19 Muminovic, Alem           14 UN-MR                  30.84      29.17 BRNZ   
 20 Sewell, Jordan            13 UN-MR                  30.00      29.22 BRNZ   
 21 Killian, Joachim T        13 QNS-MR                 29.54      29.42 BRNZ   
 22 Meola, Nick A             13 FREE-MR                30.21      29.64 BRNZ   
 23 Wang, Kevin Y             13 GATE-MR                28.71      29.86 BRNZ   
 24 Villegas, James J         14 RedTails-MR            31.27      30.17 BRNZ   
 25 Chasteen, Josh G          14 Flying Dolphins-MR     29.50      30.20 BRNZ   
 26 Shapiro, Luca D           14 Flying Dolphins-MR     31.12      30.53 BRNZ   
 27 Bubrowiecki, Sebastian    13 HS-MR                  30.44      30.54 BRNZ   
 28 Mulakandov, Ariel         14 QNS-MR                 31.65      30.67 BRNZ   
 29 Kumbatovic, Ryan C        13 FREE-MR                30.78      30.99 BRNZ   
 30 Sucher, Mattias           13 MAKO-MR                31.12      31.13 BRNZ   
 31 Pineda, Victor A          14 RedTails-MR            33.33      33.37 BRNZ   
 32 Weisburg, Alexander L     13 APEX-MR                33.64      33.79 BRNZ   
 33 Jenkins, Nicholas A       14 RedTails-MR            35.03      34.10 BRNZ   
 34 Vaughn, Caleb             13 Flying Dolphins-MR     33.97      36.28 BRNZ   
 35 Sheynkman, Ilan           13 Hes-Mr-MR              35.85      37.00 BRNZ   
 36 Luna Gonzalez, Carlos R   13 UN-MR                  41.64      41.33 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Diaz, Adam C              13 RedTails-MR            27.12      26.50 SILV   
  2 Stachelberg, Oggie        14 MAKO-MR                27.02      26.73 SILV   
 -- Geller, Russell           14 FREE-MR                27.13         DQ        
      False start
 -- Luengthada, Davis A       13 JCCT-MR                29.30         DQ        
      No Show Penalty Event
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.19  JO
                59.59  SILV
                59.60  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Guzman, Michael A         14 RedTails-MR            59.80      59.84 BRNZ   
                  27.72       59.84 (32.12)                                        
  2 Yi, Ethan                 13 MAKO-MR                59.70    1:00.09 BRNZ   
                  28.70     1:00.09 (31.39)                                        
  3 Juncaj, Bernard A         14 APEX-MR              1:00.70    1:00.27 BRNZ   
                  28.86     1:00.27 (31.41)                                        
  4 Fuentes, JC C             13 QNS-MR               1:02.37    1:00.38 BRNZ   
                  29.14     1:00.38 (31.24)                                        
  5 Dawson, Xavier            14 NFS-MR               1:01.49    1:00.63 BRNZ   
                  28.17     1:00.63 (32.46)                                        
  6 Hammond, Adam             13 QNS-MR               1:00.19    1:00.75 BRNZ   
                  28.55     1:00.75 (32.20)                                        
  7 Ehrenberg, Ben D          13 ASAP-MR              1:01.57    1:01.05 BRNZ   
                  29.46     1:01.05 (31.59)                                        
  8 Cruz, Jayden A            14 RedTails-MR          1:03.26    1:02.11 BRNZ   
                  29.37     1:02.11 (32.74)                                        
  9 Rodrigues, Marcos         13 UN-MR                1:03.70    1:02.16 BRNZ   
                  29.68     1:02.16 (32.48)                                        
 10 Wang, Orion               13 GATE-MR              1:03.20    1:02.36 BRNZ   
                  29.98     1:02.36 (32.38)                                        
 11 Pineda, Joaquin M         14 UN-MR                1:03.56    1:03.17 BRNZ   
                  29.47     1:03.17 (33.70)                                        
 12 Heidenry, Riley J         13 MAKO-MR              1:05.31    1:04.16 BRNZ   
                  30.69     1:04.16 (33.47)                                        
 13 DeLeon, Ismeal R          14 KB Makos-MR          1:04.59    1:04.54 BRNZ   
                  30.92     1:04.54 (33.62)                                        
 14 Reece, Joel C             13 Hes-Mr-MR            1:06.56    1:06.78 BRNZ   
                  30.95     1:06.78 (35.83)                                        
 15 Ben Ami, Samuel S         13 RedTails-MR          1:05.89    1:06.79 BRNZ   
                  31.72     1:06.79 (35.07)                                        
 16 Killian, Joachim T        13 QNS-MR               1:07.60    1:07.07 BRNZ   
                  29.63     1:07.07 (37.44)                                        
 17 Sucher, Mattias           13 MAKO-MR              1:07.12    1:07.39 BRNZ   
                  32.81     1:07.39 (34.58)                                        
 18 Chasteen, Josh G          14 Flying Dolphins-MR   1:05.80    1:07.44 BRNZ   
                  32.36     1:07.44 (35.08)                                        
 19 Villegas, James J         14 RedTails-MR          1:07.68    1:08.07 BRNZ   
                  32.16     1:08.07 (35.91)                                        
 20 Meola, Nick A             13 FREE-MR              1:12.18    1:08.35 BRNZ   
                  32.12     1:08.35 (36.23)                                        
 21 Mulakandov, Ariel         14 QNS-MR               1:12.01    1:10.93 BRNZ   
                  33.24     1:10.93 (37.69)                                        
 22 Shapiro, Luca D           14 Flying Dolphins-MR   1:12.81    1:14.65 BRNZ   
                  36.70     1:14.65 (37.95)                                        
 23 Jenkins, Nicholas A       14 RedTails-MR          1:18.08    1:17.43 BRNZ   
                  37.83     1:17.43 (39.60)                                        
 24 Pineda, Victor A          14 RedTails-MR          1:19.57    1:18.07 BRNZ   
                  35.16     1:18.07 (42.91)                                        
Non-Award Division  
  1 Geller, Russell           14 FREE-MR              1:00.07      57.55 SILV   
                  27.32       57.55 (30.23)                                        
  2 Diaz, Adam C              13 RedTails-MR          1:02.98      59.00 SILV   
                  27.94       59.00 (31.06)                                        
  3 Singer, Connor M          14 FREE-MR              1:00.71      59.22 SILV   
                  29.17       59.22 (30.05)                                        
  4 Kravtsov, Andrew A        13 FREE-MR              1:02.97      59.49 SILV   
                  29.43       59.49 (30.06)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:56.39  JO
              2:14.19  SILV
              2:14.20  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Juncaj, Bernard A         14 APEX-MR              2:19.84    2:15.75 BRNZ   
                  30.47     1:04.11 (33.64)     1:40.53 (36.42)     2:15.75 (35.22)
  2 Ehrenberg, Ben D          13 ASAP-MR              2:24.97    2:16.22 BRNZ   
                  30.34     1:05.29 (34.95)     1:43.13 (37.84)     2:16.22 (33.09)
  3 Escowitz, Jack R          14 GATE-MR              2:16.60    2:17.49 BRNZ   
                  31.31     1:06.22 (34.91)     1:42.07 (35.85)     2:17.49 (35.42)
  4 Heidenry, Riley J         13 MAKO-MR              2:21.69    2:18.57 BRNZ   
                  31.16     1:06.43 (35.27)     1:43.09 (36.66)     2:18.57 (35.48)
  5 Hammond, Adam             13 QNS-MR               2:18.75    2:22.93 BRNZ   
                  30.63     1:06.42 (35.79)     1:44.88 (38.46)     2:22.93 (38.05)
  6 DeLeon, Ismeal R          14 KB Makos-MR          2:30.84    2:23.09 BRNZ   
                  31.30     1:06.04 (34.74)     1:45.52 (39.48)     2:23.09 (37.57)
  7 Pineda, Joaquin M         14 UN-MR                2:29.10    2:23.26 BRNZ   
                  32.25     1:08.52 (36.27)     1:46.30 (37.78)     2:23.26 (36.96)
  8 Sucher, Mattias           13 MAKO-MR              2:25.81    2:23.67 BRNZ   
                  32.80     1:08.99 (36.19)     1:47.29 (38.30)     2:23.67 (36.38)
  9 Cruz, Jayden A            14 RedTails-MR          2:25.04    2:24.73 BRNZ   
                  31.19     1:08.20 (37.01)     1:47.43 (39.23)     2:24.73 (37.30)
 10 Villegas, James J         14 RedTails-MR          2:30.01    2:27.91 BRNZ   
                  32.11     1:10.08 (37.97)     1:49.89 (39.81)     2:27.91 (38.02)
 10 Ben Ami, Samuel S         13 RedTails-MR          2:32.35    2:27.91 BRNZ   
                  30.96     1:09.29 (38.33)     1:50.13 (40.84)     2:27.91 (37.78)
 12 Addison, Andrew           13 CIY-MR               2:45.49    2:28.69 BRNZ   
                  31.97     1:09.63 (37.66)     1:50.21 (40.58)     2:28.69 (38.48)
 13 Chasteen, Josh G          14 Flying Dolphins-MR   2:36.50    2:28.95 BRNZ   
                  33.50     1:11.59 (38.09)     1:51.88 (40.29)     2:28.95 (37.07)
 14 Meola, Nick A             13 FREE-MR              2:59.99    2:30.16 BRNZ   
                  32.76     1:10.85 (38.09)     1:50.91 (40.06)     2:30.16 (39.25)
 15 Reece, Joel C             13 Hes-Mr-MR            2:28.79    2:32.01 BRNZ   
                  32.04     1:10.33 (38.29)     1:51.12 (40.79)     2:32.01 (40.89)
 16 Shapiro, Luca D           14 Flying Dolphins-MR   2:42.87    2:35.04 BRNZ   
                  34.13     1:14.95 (40.82)     1:56.79 (41.84)     2:35.04 (38.25)
 17 Pineda, Victor A          14 RedTails-MR          2:59.20    2:59.61 BRNZ   
                  37.32     1:23.41 (46.09)     2:11.15 (47.74)     2:59.61 (48.46)
Non-Award Division  
  1 Geller, Russell           14 FREE-MR              2:15.09    2:08.02 SILV   
                  28.92     1:01.75 (32.83)     1:35.11 (33.36)     2:08.02 (32.91)
  2 Kravtsov, Andrew A        13 FREE-MR              2:19.79    2:11.16 SILV   
                  30.82     1:05.42 (34.60)     1:39.36 (33.94)     2:11.16 (31.80)
  3 Guzman, Michael A         14 RedTails-MR          2:14.78    2:12.11 SILV   
                  28.56     1:01.79 (33.23)     1:37.43 (35.64)     2:12.11 (34.68)
  4 Hodan, Gary R             13 FREE-MR              2:15.73    2:12.19 SILV   
                  28.85     1:00.96 (32.11)     1:36.47 (35.51)     2:12.19 (35.72)
  5 Dawson, Xavier            14 NFS-MR               2:17.34    2:12.42 SILV   
                  29.24     1:03.01 (33.77)     1:38.13 (35.12)     2:12.42 (34.29)
  6 Fuentes, JC C             13 QNS-MR               2:19.07    2:13.87 SILV   
                  28.98     1:02.55 (33.57)     1:38.32 (35.77)     2:13.87 (35.55)
  7 Diaz, Adam C              13 RedTails-MR          2:15.01    2:13.92 SILV   
                  29.09     1:03.17 (34.08)     1:39.21 (36.04)     2:13.92 (34.71)
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:13.99  JO
              5:50.99  SILV
              5:51.00  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Guzman, Michael A         14 RedTails-MR          6:03.43    5:53.48 BRNZ   
                  29.51     1:03.16 (33.65)     1:38.98 (35.82)     2:15.46 (36.48)
        2:51.89 (36.43)     3:28.46 (36.57)     4:05.18 (36.72)     4:43.00 (37.82)
        5:19.25 (36.25)     5:53.48 (34.23)                                        
  2 Siudzinski, William C     14 ASAP-MR              6:09.16    6:01.79 BRNZ   
                  30.71     1:05.35 (34.64)     1:42.09 (36.74)     2:19.77 (37.68)
        2:56.93 (37.16)     3:33.70 (36.77)     4:10.94 (37.24)     4:49.07 (38.13)
        5:26.21 (37.14)     6:01.79 (35.58)                                        
  3 Stachelberg, Oggie        14 MAKO-MR              6:04.46    6:02.63 BRNZ   
                  31.70     1:07.83 (36.13)     1:44.18 (36.35)     2:21.96 (37.78)
        2:59.57 (37.61)     3:37.29 (37.72)     4:15.50 (38.21)     4:53.66 (38.16)
        5:29.47 (35.81)     6:02.63 (33.16)                                        
  4 Fuentes, JC C             13 QNS-MR               6:20.38    6:16.20 BRNZ   
                  30.65     1:06.16 (35.51)     1:43.74 (37.58)     2:21.77 (38.03)
        2:59.38 (37.61)     3:37.77 (38.39)     4:16.46 (38.69)     4:57.22 (40.76)
        5:38.44 (41.22)     6:16.20 (37.76)                                        
  5 Juncaj, Bernard A         14 APEX-MR              6:45.30    6:17.33 BRNZ   
                  31.79     1:08.23 (36.44)     1:45.63 (37.40)     2:24.23 (38.60)
        3:04.18 (39.95)     3:44.19 (40.01)     4:24.80 (40.61)     5:05.27 (40.47)
        5:42.96 (37.69)     6:17.33 (34.37)                                        
  6 Sucher, Mattias           13 MAKO-MR              6:22.20    6:18.06 BRNZ   
                  33.68     1:11.44 (37.76)     1:49.93 (38.49)     2:28.61 (38.68)
        3:06.88 (38.27)     3:46.19 (39.31)     4:25.77 (39.58)     5:03.74 (37.97)
        5:42.04 (38.30)     6:18.06 (36.02)                                        
  7 Villegas, James J         14 RedTails-MR          6:35.90    6:33.42 BRNZ   
                  31.79     1:09.50 (37.71)     1:48.80 (39.30)     2:29.38 (40.58)
        3:10.25 (40.87)     3:52.23 (41.98)     4:33.81 (41.58)     5:14.73 (40.92)
        5:55.85 (41.12)     6:33.42 (37.57)                                        
  8 Cruz, Jayden A            14 RedTails-MR          6:58.82    6:41.55 BRNZ   
                  33.55     1:12.11 (38.56)     1:52.84 (40.73)     2:34.25 (41.41)
        3:15.79 (41.54)     3:58.14 (42.35)                             5:22.95 ( )
        6:04.70 (41.75)     6:41.55 (36.85)                                        
  9 Ben Ami, Samuel S         13 RedTails-MR          6:59.65    6:46.45 BRNZ   
                  32.96     1:11.70 (38.74)     1:54.99 (43.29)     2:37.42 (42.43)
        3:20.79 (43.37)     4:01.61 (40.82)     4:45.56 (43.95)     5:30.60 (45.04)
        6:08.10 (37.50)     6:46.45 (38.35)                                        
 10 Jenkins, Nicholas A       14 RedTails-MR          8:29.47    7:48.12 BRNZ   
                  39.93     1:24.34 (44.41)     2:10.91 (46.57)     2:57.30 (46.39)
        3:45.49 (48.19)     4:33.54 (48.05)     5:24.21 (50.67)     6:13.62 (49.41)
        6:58.49 (44.87)     7:48.12 (49.63)                                        
 11 Pineda, Victor A          14 RedTails-MR          8:34.67    8:18.06 BRNZ   
                  38.03     1:26.74 (48.71)     2:17.44 (50.70)     3:09.47 (52.03)
        4:02.09 (52.62)     4:57.10 (55.01)     5:51.10 (54.00)     6:41.21 (50.11)
        7:34.14 (52.93)     8:18.06 (43.92)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:01.19  JO
              1:08.29  SILV
              1:08.30  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Muminovic, Alem           14 UN-MR                1:10.19    1:08.58 BRNZ   
                  33.48     1:08.58 (35.10)                                        
  2 Wang, Kevin Y             13 GATE-MR              1:08.75    1:09.18 BRNZ   
                  34.18     1:09.18 (35.00)                                        
  3 Diaz, Floyd G             13 Hes-Mr-MR            1:08.51    1:09.26 BRNZ   
                  32.89     1:09.26 (36.37)                                        
  4 Stachelberg, Oggie        14 MAKO-MR              1:11.41    1:09.41 BRNZ   
                  33.84     1:09.41 (35.57)                                        
  5 Hammond, Adam             13 QNS-MR               1:09.95    1:09.97 BRNZ   
                  34.11     1:09.97 (35.86)                                        
  6 Siudzinski, William C     14 ASAP-MR              1:10.79    1:10.30 BRNZ   
                  34.15     1:10.30 (36.15)                                        
  7 Ehrenberg, Ben D          13 ASAP-MR              1:13.68    1:11.26 BRNZ   
                  35.45     1:11.26 (35.81)                                        
  8 Killian, Joachim T        13 QNS-MR               1:17.74    1:11.41 BRNZ   
                  33.10     1:11.41 (38.31)                                        
  9 Yi, Ethan                 13 MAKO-MR              1:08.78    1:11.55 BRNZ   
                  35.12     1:11.55 (36.43)                                        
 10 DeWitt, Jasper            14 MAKO-MR              1:10.58    1:12.12 BRNZ   
                  34.91     1:12.12 (37.21)                                        
 11 Wang, Orion               13 GATE-MR              1:12.80    1:12.23 BRNZ   
                  35.36     1:12.23 (36.87)                                        
 12 Rodrigues, Marcos         13 UN-MR                1:12.57    1:12.38 BRNZ   
                  35.78     1:12.38 (36.60)                                        
 13 Cruz, Jayden A            14 RedTails-MR          1:15.98    1:13.05 BRNZ   
                  34.97     1:13.05 (38.08)                                        
 14 Pineda, Joaquin M         14 UN-MR                1:18.07    1:13.07 BRNZ   
                  35.55     1:13.07 (37.52)                                        
 15 Ben Ami, Samuel S         13 RedTails-MR          1:20.48    1:13.08 BRNZ   
                  34.31     1:13.08 (38.77)                                        
 16 Samko, Jack P             13 HS-MR                1:14.78    1:14.04 BRNZ   
                  35.64     1:14.04 (38.40)                                        
 17 DeLeon, Ismeal R          14 KB Makos-MR          1:16.54    1:16.41 BRNZ   
                  37.39     1:16.41 (39.02)                                        
 18 Reece, Joel C             13 Hes-Mr-MR            1:17.09    1:16.46 BRNZ   
                  37.44     1:16.46 (39.02)                                        
 19 Dawson, Xavier            14 NFS-MR               1:20.00    1:18.21 BRNZ   
                  38.33     1:18.21 (39.88)                                        
 20 Villegas, James J         14 RedTails-MR          1:21.34    1:18.51 BRNZ   
                  37.80     1:18.51 (40.71)                                        
 21 Juncaj, Bernard A         14 APEX-MR              1:18.15    1:18.70 BRNZ   
                  38.12     1:18.70 (40.58)                                        
 22 Sucher, Mattias           13 MAKO-MR              1:17.41    1:18.95 BRNZ   
                  39.41     1:18.95 (39.54)                                        
 23 Sewell, Jordan            13 UN-MR                1:15.00    1:19.17 BRNZ   
 24 Shapiro, Luca D           14 Flying Dolphins-MR   1:22.93    1:20.24 BRNZ   
                  40.05     1:20.24 (40.19)                                        
 25 Addison, Andrew           13 CIY-MR               1:17.78    1:21.57 BRNZ   
 26 Chasteen, Josh G          14 Flying Dolphins-MR   1:21.63    1:22.00 BRNZ   
                  39.94     1:22.00 (42.06)                                        
 27 Meola, Nick A             13 FREE-MR              1:28.58    1:22.21 BRNZ   
                  40.04     1:22.21 (42.17)                                        
 28 Pineda, Victor A          14 RedTails-MR          1:33.02    1:24.63 BRNZ   
                  40.43     1:24.63 (44.20)                                        
 29 Williams, Kyle            13 Hes-Mr-MR            1:38.49    1:28.46 BRNZ   
                  41.14     1:28.46 (47.32)                                        
 30 Vaughn, Caleb             13 Flying Dolphins-MR   1:57.57    1:37.91 BRNZ   
 31 Luna Gonzalez, Carlos R   13 UN-MR                1:21.24    2:00.41 BRNZ   
                  55.05   2:00.41 (1:05.36)                                        
Non-Award Division  
 -- Kumbatovic, Ryan C        13 FREE-MR              1:26.94         DQ        
 -- Weisburg, Alexander L     13 APEX-MR              1:24.31         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
                  40.69          DQ (43.01)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:11.89  JO
              2:27.09  SILV
              2:27.10  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 DeWitt, Jasper            14 MAKO-MR              2:34.41    2:34.46 BRNZ   
                  36.67     1:16.54 (39.87)     1:56.80 (40.26)     2:34.46 (37.66)
  2 Stachelberg, Oggie        14 MAKO-MR              2:39.66    2:34.78 BRNZ   
                  37.94     1:18.40 (40.46)     1:59.04 (40.64)     2:34.78 (35.74)
  3 Hodan, Gary R             13 FREE-MR              2:38.99    2:34.92 BRNZ   
                  37.62     1:17.63 (40.01)     1:57.71 (40.08)     2:34.92 (37.21)
  4 Escowitz, Jack R          14 GATE-MR                   NT    2:43.06 BRNZ   
  5 Heidenry, Riley J         13 MAKO-MR              2:51.40    2:44.09 BRNZ   
                  38.10     1:20.77 (42.67)     2:04.21 (43.44)     2:44.09 (39.88)
  6 Reece, Joel C             13 Hes-Mr-MR            2:48.36    2:46.47 BRNZ   
                  39.52     1:21.95 (42.43)     2:04.17 (42.22)     2:46.47 (42.30)
  7 DeLeon, Ismeal R          14 KB Makos-MR          3:10.73    2:52.31 BRNZ   
                  37.22     1:20.54 (43.32)     2:07.24 (46.70)     2:52.31 (45.07)
  8 Chasteen, Josh G          14 Flying Dolphins-MR   3:00.02    3:04.54 BRNZ   
  9 Pineda, Victor A          14 RedTails-MR          3:20.47    3:13.36 BRNZ   
                  44.55   3:13.36 (2:28.81)                                        
Non-Award Division  
  1 Singer, Connor M          14 FREE-MR              2:40.66    2:22.64 SILV   
                  35.31     1:11.79 (36.48)     1:46.96 (35.17)     2:22.64 (35.68)
  2 Sanchez, Ronald           14 APEX-MR              2:27.92    2:25.05 SILV   
                  33.71     1:11.20 (37.49)     1:50.28 (39.08)     2:25.05 (34.77)
  3 Muminovic, Alem           14 UN-MR                2:28.45    2:25.74 SILV   
                  33.33     1:09.58 (36.25)     1:48.38 (38.80)     2:25.74 (37.36)
 -- Cruz, Jayden A            14 RedTails-MR          2:44.87         DQ        
                  37.14     1:18.63 (41.49)     2:02.50 (43.87)          DQ (41.18)
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:08.69  JO
              1:16.69  SILV
              1:16.70  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Slavin, Eric J            13 Hes-Mr-MR            1:19.73    1:17.09 BRNZ   
                  36.54     1:17.09 (40.55)                                        
  2 Escowitz, Jack R          14 GATE-MR              1:18.34    1:17.40 BRNZ   
                  37.03     1:17.40 (40.37)                                        
  3 Dawson, Xavier            14 NFS-MR               1:18.17    1:17.43 BRNZ   
                  36.86     1:17.43 (40.57)                                        
  4 Drumm, John S             14 Flying Dolphins-MR   1:20.84    1:18.59 BRNZ   
                  38.03     1:18.59 (40.56)                                        
  5 Stachelberg, Oggie        14 MAKO-MR              1:21.69    1:18.70 BRNZ   
                  38.04     1:18.70 (40.66)                                        
  6 Diaz, Floyd G             13 Hes-Mr-MR            1:17.87    1:18.86 BRNZ   
                  36.16     1:18.86 (42.70)                                        
  7 Geller, Russell           14 FREE-MR              1:17.68    1:19.35 BRNZ   
                  36.80     1:19.35 (42.55)                                        
  8 Diaz, Adam C              13 RedTails-MR          1:22.95    1:19.38 BRNZ   
                  37.33     1:19.38 (42.05)                                        
  9 Mulakandov, Ariel         14 QNS-MR               1:21.02    1:19.91 BRNZ   
                  39.04     1:19.91 (40.87)                                        
 10 Hodan, Gary R             13 FREE-MR              1:26.45    1:21.52 BRNZ   
                  37.85     1:21.52 (43.67)                                        
 11 Fuentes, JC C             13 QNS-MR               1:28.86    1:23.64 BRNZ   
                  39.88     1:23.64 (43.76)                                        
 12 Pan, Zhanjun              13 GATE-MR              1:24.41    1:23.78 BRNZ   
                  40.12     1:23.78 (43.66)                                        
 13 Reece, Joel C             13 Hes-Mr-MR            1:25.01    1:23.93 BRNZ   
                  40.25     1:23.93 (43.68)                                        
 14 Killian, Joachim T        13 QNS-MR               1:24.69    1:23.95 BRNZ   
                  37.62     1:23.95 (46.33)                                        
 15 Hammond, Adam             13 QNS-MR               1:25.58    1:24.68 BRNZ   
                  40.68     1:24.68 (44.00)                                        
 16 Pineda, Joaquin M         14 UN-MR                1:29.37    1:27.01 BRNZ   
                  40.93     1:27.01 (46.08)                                        
 17 Jenkins, Nicholas A       14 RedTails-MR          1:34.81    1:27.15 BRNZ   
                  41.74     1:27.15 (45.41)                                        
 18 Heidenry, Riley J         13 MAKO-MR              1:25.66    1:27.53 BRNZ   
                  39.79     1:27.53 (47.74)                                        
 19 Meola, Nick A             13 FREE-MR              1:34.16    1:27.95 BRNZ   
                  42.00     1:27.95 (45.95)                                        
 20 Ben Ami, Samuel S         13 RedTails-MR          1:27.72    1:28.40 BRNZ   
                  40.64     1:28.40 (47.76)                                        
 21 Addison, Andrew           13 CIY-MR               1:30.49    1:31.40 BRNZ   
                  43.01     1:31.40 (48.39)                                        
 22 DeLeon, Ismeal R          14 KB Makos-MR          1:41.04    1:34.93 BRNZ   
                  45.41     1:34.93 (49.52)                                        
 23 Shapiro, Luca D           14 Flying Dolphins-MR   1:36.64    1:38.28 BRNZ   
                  47.04     1:38.28 (51.24)                                        
 24 Chasteen, Josh G          14 Flying Dolphins-MR   1:40.55    1:39.99 BRNZ   
                  48.02     1:39.99 (51.97)                                        
Non-Award Division  
  1 Kravtsov, Andrew A        13 FREE-MR              1:19.49    1:15.18 SILV   
                  36.36     1:15.18 (38.82)                                        
  2 Deguzman, Anthony A       14 Hes-Mr-MR            1:18.08    1:16.55 SILV   
                  36.10     1:16.55 (40.45)                                        
  3 Siudzinski, William C     14 ASAP-MR              1:18.46    1:16.58 SILV   
                  36.17     1:16.58 (40.41)                                        
 -- Ehrenberg, Ben D          13 ASAP-MR              1:24.37         DQ        
      Arms two strokes underwater
                  38.55          DQ (43.09)                                        
 -- Williams, Kyle            13 Hes-Mr-MR            1:52.67         DQ        
      Downward butterfly kick
                  42.36          DQ (58.44)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:29.39  JO
              2:47.89  SILV
              2:47.90  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Diaz, Adam C              13 RedTails-MR          2:58.94    2:48.92 BRNZ   
                  38.84     1:23.73 (44.89)     2:07.15 (43.42)     2:48.92 (41.77)
  2 Gruver, Bogdan A          13 HS-MR                2:53.29    2:49.25 BRNZ   
                  38.13     1:22.63 (44.50)     2:07.23 (44.60)     2:49.25 (42.02)
  3 Deguzman, Anthony A       14 Hes-Mr-MR            2:58.27    2:51.16 BRNZ   
                  37.71     1:21.89 (44.18)     2:06.61 (44.72)     2:51.16 (44.55)
  4 DeWitt, Jasper            14 MAKO-MR              2:48.54    2:53.26 BRNZ   
                  39.39     1:23.12 (43.73)     2:07.90 (44.78)     2:53.26 (45.36)
  5 Mulakandov, Ariel         14 QNS-MR               2:54.66    2:54.82 BRNZ   
                  40.38     1:24.78 (44.40)     2:09.87 (45.09)     2:54.82 (44.95)
  6 Laskey, Ian G             14 FREE-MR              2:59.70    2:55.18 BRNZ   
                  40.21     1:26.87 (46.66)     2:11.15 (44.28)     2:55.18 (44.03)
  7 Fuentes, JC C             13 QNS-MR               2:59.82    2:56.04 BRNZ   
                  39.81     1:25.61 (45.80)     2:11.28 (45.67)     2:56.04 (44.76)
  8 Pan, Zhanjun              13 GATE-MR              3:05.50    2:58.70 BRNZ   
                  39.42     1:25.47 (46.05)     2:13.99 (48.52)     2:58.70 (44.71)
  9 Ehrenberg, Ben D          13 ASAP-MR              3:13.20    2:59.55 BRNZ   
                  40.03     1:25.85 (45.82)     2:12.90 (47.05)     2:59.55 (46.65)
 10 Dawson, Xavier            14 NFS-MR               2:52.56    3:00.37 BRNZ   
                  38.71     1:24.92 (46.21)     2:14.23 (49.31)     3:00.37 (46.14)
 11 Weisburg, Alexander L     13 APEX-MR              3:10.97    3:18.11 BRNZ   
                  45.17     1:35.13 (49.96)     2:26.73 (51.60)     3:18.11 (51.38)
 12 Jenkins, Nicholas A       14 RedTails-MR          3:22.32    3:18.61 BRNZ   
                  45.82     1:36.57 (50.75)     2:28.85 (52.28)     3:18.61 (49.76)
Non-Award Division  
  1 Siudzinski, William C     14 ASAP-MR              2:48.61    2:41.97 SILV   
                  35.96     1:17.09 (41.13)     1:59.54 (42.45)     2:41.97 (42.43)
 -- Chasteen, Josh G          14 Flying Dolphins-MR   3:38.37         DQ        
      One hand touch
                  50.73     1:46.45 (55.72)     2:43.34 (56.89)          DQ (55.61)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                59.69  JO
              1:07.09  SILV
              1:07.10  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Yi, Ethan                 13 MAKO-MR              1:09.38    1:09.06 BRNZ   
                  31.73     1:09.06 (37.33)                                        
  2 Hammond, Adam             13 QNS-MR               1:08.99    1:09.36 BRNZ   
                  31.75     1:09.36 (37.61)                                        
  3 Wang, Orion               13 GATE-MR              1:09.79    1:11.51 BRNZ   
                  32.14     1:11.51 (39.37)                                        
  4 Escowitz, Jack R          14 GATE-MR              1:12.20    1:12.72 BRNZ   
                  32.70     1:12.72 (40.02)                                        
  5 Juncaj, Bernard A         14 APEX-MR              1:17.21    1:14.62 BRNZ   
                  34.22     1:14.62 (40.40)                                        
  6 Mulakandov, Ariel         14 QNS-MR               1:14.99    1:16.41 BRNZ   
                  36.11     1:16.41 (40.30)                                        
  7 Sucher, Mattias           13 MAKO-MR              1:20.92    1:18.26 BRNZ   
                  36.60     1:18.26 (41.66)                                        
  8 Pan, Zhanjun              13 GATE-MR              1:21.22    1:18.36 BRNZ   
                  35.27     1:18.36 (43.09)                                        
  9 Ehrenberg, Ben D          13 ASAP-MR              1:20.04    1:19.67 BRNZ   
                  36.66     1:19.67 (43.01)                                        
 10 DeWitt, Jasper            14 MAKO-MR              1:17.18    1:20.04 BRNZ   
                  35.79     1:20.04 (44.25)                                        
 11 Addison, Andrew           13 CIY-MR               1:24.54    1:20.55 BRNZ   
                  35.24     1:20.55 (45.31)                                        
 12 Meola, Nick A             13 FREE-MR              1:25.93    1:20.61 BRNZ   
                  36.71     1:20.61 (43.90)                                        
 13 Reece, Joel C             13 Hes-Mr-MR            1:26.38    1:20.97 BRNZ   
                  35.64     1:20.97 (45.33)                                        
 14 Shapiro, Luca D           14 Flying Dolphins-MR   1:19.54    1:22.22 BRNZ   
                  37.81     1:22.22 (44.41)                                        
 15 Dawson, Xavier            14 NFS-MR               1:23.72    1:23.31 BRNZ   
                  36.84     1:23.31 (46.47)                                        
Non-Award Division  
  1 Sanchez, Ronald           14 APEX-MR              1:08.09    1:05.56 SILV   
                  30.78     1:05.56 (34.78)                                        
  2 Siudzinski, William C     14 ASAP-MR              1:07.13    1:05.98 SILV   
                  29.36     1:05.98 (36.62)                                        
  3 Fuentes, JC C             13 QNS-MR               1:08.42    1:06.67 SILV   
                  30.70     1:06.67 (35.97)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:16.39  JO
              2:29.59  SILV
              2:29.60  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Pena, Cesar d             14 RedTails-MR          2:30.78    2:30.14 BRNZ   
                  30.68     1:06.93 (36.25)     1:47.44 (40.51)     2:30.14 (42.70)
  2 Stachelberg, Oggie        14 MAKO-MR              2:33.40    2:36.80 BRNZ   
                  32.86     1:12.75 (39.89)     1:56.33 (43.58)     2:36.80 (40.47)
  3 Samko, Jack P             13 HS-MR                2:33.94    2:39.31 BRNZ   
                  33.31     1:11.38 (38.07)   2:39.31 (1:27.93)                    
  4 Mezzoli, Davide           13 UN-MR                2:50.06    2:39.87 BRNZ   
                  32.61     1:12.06 (39.45)     1:55.20 (43.14)     2:39.87 (44.67)
  5 Geller, Russell           14 FREE-MR              2:46.94    2:44.88 BRNZ   
                  33.16     1:14.92 (41.76)     2:00.22 (45.30)     2:44.88 (44.66)
  6 Fuentes, JC C             13 QNS-MR               2:41.16    2:46.79 BRNZ   
                  31.71     1:12.08 (40.37)     1:59.55 (47.47)     2:46.79 (47.24)
  7 Yi, Ethan                 13 MAKO-MR              3:01.20    2:51.66 BRNZ   
                  35.35     1:18.66 (43.31)     2:05.08 (46.42)     2:51.66 (46.58)
  8 Ehrenberg, Ben D          13 ASAP-MR              3:18.71    3:17.70 BRNZ   
                  38.49     1:28.27 (49.78)     2:24.31 (56.04)     3:17.70 (53.39)
Non-Award Division  
  1 Kravtsov, Andrew A        13 FREE-MR              2:35.10    2:27.41 SILV   
                  33.63     1:10.82 (37.19)     1:49.46 (38.64)     2:27.41 (37.95)
 -- Sorensen, Kai A           14 Flying Dolphins-MR   2:45.60         DQ        
      No Show Penalty Event
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:11.39  JO
              2:31.09  SILV
              2:31.10  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Fuentes, JC C             13 QNS-MR               2:33.66    2:32.82 BRNZ   
                  30.17     1:09.86 (39.69)     1:56.54 (46.68)     2:32.82 (36.28)
  2 Ehrenberg, Ben D          13 ASAP-MR              2:37.51    2:33.13 BRNZ   
                  34.63     1:12.83 (38.20)     1:59.01 (46.18)     2:33.13 (34.12)
  3 Wang, Kevin Y             13 GATE-MR              2:34.04    2:33.55 BRNZ   
                  34.49     1:11.48 (36.99)     1:59.05 (47.57)     2:33.55 (34.50)
  4 Dawson, Xavier            14 NFS-MR               2:38.36    2:36.50 BRNZ   
                  32.24     1:14.92 (42.68)     2:02.93 (48.01)     2:36.50 (33.57)
  5 Muminovic, Alem           14 UN-MR                2:37.36    2:37.38 BRNZ   
                  33.35     1:12.85 (39.50)     2:02.33 (49.48)     2:37.38 (35.05)
  6 Gruver, Bogdan A          13 HS-MR                2:47.92    2:37.55 BRNZ   
                  33.10     1:17.50 (44.40)     2:01.73 (44.23)     2:37.55 (35.82)
  7 Laskey, Ian G             14 FREE-MR              2:40.89    2:38.64 BRNZ   
                  36.22     1:18.23 (42.01)     2:04.48 (46.25)     2:38.64 (34.16)
  8 Juncaj, Bernard A         14 APEX-MR              2:46.23    2:39.49 BRNZ   
                  34.71     1:16.50 (41.79)     2:06.43 (49.93)     2:39.49 (33.06)
  9 Heidenry, Riley J         13 MAKO-MR              2:42.12    2:40.02 BRNZ   
                  36.19     1:17.66 (41.47)     2:04.85 (47.19)     2:40.02 (35.17)
 10 Sucher, Mattias           13 MAKO-MR              2:38.32    2:41.53 BRNZ   
                  36.57     1:18.10 (41.53)     2:04.56 (46.46)     2:41.53 (36.97)
 11 Pineda, Joaquin M         14 UN-MR                2:58.03    2:42.06 BRNZ   
                  33.31     1:12.12 (38.81)     2:02.94 (50.82)     2:42.06 (39.12)
 11 Mulakandov, Ariel         14 QNS-MR               2:41.03    2:42.06 BRNZ   
                  34.53     1:18.86 (44.33)     2:04.84 (45.98)     2:42.06 (37.22)
 13 Reece, Joel C             13 Hes-Mr-MR            2:51.14    2:43.71 BRNZ   
                  34.60     1:15.42 (40.82)     2:05.30 (49.88)     2:43.71 (38.41)
 14 Bubrowiecki, Sebastian    13 HS-MR                2:48.24    2:43.93 BRNZ   
                  33.32     1:15.50 (42.18)     2:05.68 (50.18)     2:43.93 (38.25)
 15 Pan, Zhanjun              13 GATE-MR              2:48.37    2:45.31 BRNZ   
                  34.64     1:18.97 (44.33)     2:04.59 (45.62)     2:45.31 (40.72)
 16 Meola, Nick A             13 FREE-MR              2:48.84    2:46.41 BRNZ   
                  34.56     1:19.80 (45.24)     2:09.52 (49.72)     2:46.41 (36.89)
 17 Shapiro, Luca D           14 Flying Dolphins-MR   2:52.75    2:47.91 BRNZ   
                  35.27     1:16.97 (41.70)     2:09.44 (52.47)     2:47.91 (38.47)
 18 Addison, Andrew           13 CIY-MR               2:55.04    2:48.54 BRNZ   
                  33.16     1:16.43 (43.27)     2:07.03 (50.60)     2:48.54 (41.51)
 19 DeLeon, Ismeal R          14 KB Makos-MR          2:51.84    2:55.55 BRNZ   
                  37.28     1:22.26 (44.98)     2:18.58 (56.32)     2:55.55 (36.97)
 20 Chasteen, Josh G          14 Flying Dolphins-MR   2:58.28    3:01.87 BRNZ   
                  42.57     1:28.45 (45.88)     2:25.61 (57.16)     3:01.87 (36.26)
Non-Award Division  
  1 Singer, Connor M          14 FREE-MR              2:40.68    2:23.37 SILV   
                  34.39     1:10.42 (36.03)     1:51.25 (40.83)     2:23.37 (32.12)
  2 Samko, Jack P             13 HS-MR                2:32.78    2:25.01 SILV   
                  30.35     1:06.43 (36.08)     1:52.14 (45.71)     2:25.01 (32.87)
  3 Kravtsov, Andrew A        13 FREE-MR              2:31.49    2:25.40 SILV   
                  31.53     1:09.10 (37.57)     1:53.64 (44.54)     2:25.40 (31.76)
  4 Diaz, Floyd G             13 Hes-Mr-MR            2:38.00    2:27.54 SILV   
                  28.82     1:06.08 (37.26)     1:52.01 (45.93)     2:27.54 (35.53)
 -- Kumbatovic, Ryan C        13 FREE-MR              3:12.76         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical - back
                  40.05     1:27.37 (47.32)     2:23.37 (56.00)          DQ (44.22)
 -- Rodrigues, Marcos         13 UN-MR                2:41.62         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn - back
                  34.82     1:13.05 (38.23)     2:03.60 (50.55)          DQ (35.42)
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:39.19  JO
              5:09.79  SILV
              5:09.80  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Geller, Russell           14 FREE-MR              5:17.90    5:11.70 BRNZ   
                  32.12     1:12.01 (39.89)     1:50.17 (38.16)     2:27.76 (37.59)
        3:13.80 (46.04)     4:00.39 (46.59)     4:37.02 (36.63)     5:11.70 (34.68)
  2 Shen, Jeremy              14 Flying Dolphins-MR   5:35.34    5:17.33 BRNZ   
                  33.10     1:14.95 (41.85)     1:55.28 (40.33)     2:35.79 (40.51)
        3:21.09 (45.30)     4:07.35 (46.26)     4:42.62 (35.27)     5:17.33 (34.71)
Non-Award Division  
  1 Sanchez, Ronald           14 APEX-MR              5:57.08    4:59.02 SILV   
                  30.51     1:06.17 (35.66)     1:45.92 (39.75)     2:24.68 (38.76)
        3:08.68 (44.00)     3:53.69 (45.01)     4:27.81 (34.12)     4:59.02 (31.21)
  2 Kravtsov, Andrew A        13 FREE-MR              5:21.52    4:59.54 SILV   
                  31.85     1:08.03 (36.18)     1:47.81 (39.78)     2:26.55 (38.74)
        3:10.61 (44.06)     3:54.24 (43.63)     4:28.25 (34.01)     4:59.54 (31.29)
 
Boys 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                23.79  AGTC
                25.19  SILV
                25.20  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Peralta, Hector           17 KB Makos-MR            25.88      25.28 BRNZ   
  2 Jablonowski, Kristof      15 MAKO-MR                25.76      25.40 BRNZ   
  3 Pinkhasov, David          16 Aquaflames-MR          25.56      25.49 BRNZ   
  4 Juricic, Daniel H         15 Flying Dolphins-MR     25.66      25.58 BRNZ   
  5 Wozniak, Robert G         16 Aquaflames-MR          25.81      25.86 BRNZ   
  6 Arellano, Joshua          15 RedTails-MR            25.52      25.92 BRNZ   
  7 Musheyev, Iliya           15 QNS-MR                 25.90      26.18 BRNZ   
  8 Lam, Jeff                 16 QNS-MR                 27.24      26.28 BRNZ   
  9 Lempert, Ben F            15 QNS-MR                 26.43      26.35 BRNZ   
 10 Pena, Becquer D           15 APEX-MR                26.06      26.50 BRNZ   
 11 Gonzalez, Kevin           16 APEX-MR                26.52      26.72 BRNZ   
 12 Jimenez, Felix J          15 APEX-MR                26.98      27.17 BRNZ   
 13 Mary, Tyreece C           15 RedTails-MR            25.77      27.19 BRNZ   
 14 Koutoupes Guessous, Yani  15 MAKO-MR                28.87      27.63 BRNZ   
 15 Bast, Michael T           16 QNS-MR                 27.22      27.84 BRNZ   
 16 Garcia-Barbier, Jaden R   15 Flying Dolphins-MR     27.48      28.41 BRNZ   
 17 Allannic, Adrian          15 MAKO-MR                28.83      28.93 BRNZ   
 18 Bratkovsky, Max E         15 FREE-MR                28.46      28.95 BRNZ   
 19 Nunez, Yordy              16 KB Makos-MR            28.54      29.16 BRNZ   
 20 Lery, Julien K            16 MAKO-MR                29.51      29.36 BRNZ   
 21 Etienne, Joshua T         15 ASAP-MR                33.31      33.92 BRNZ   
Non-Award Division  
  1 Kayadjanian, Kikko        15 Flying Dolphins-MR     25.43      24.80 SILV   
 
Boys 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                51.99  AGTC
                54.19  SILV
                54.20  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Valadez, Romulo G         15 APEX-MR                55.53      55.08 BRNZ   
                  26.34       55.08 (28.74)                                        
  2 Kayadjanian, Kikko        15 Flying Dolphins-MR     56.35      55.13 BRNZ   
                  26.36       55.13 (28.77)                                        
  3 Jablonowski, Kristof      15 MAKO-MR                55.96      55.28 BRNZ   
                  26.84       55.28 (28.44)                                        
  4 Pique, Ky-mani            15 MAKO-MR                54.52      55.52 BRNZ   
                  26.37       55.52 (29.15)                                        
  5 Halasy, Jason             15 Hes-Mr-MR              54.44      55.80 BRNZ   
                  26.86       55.80 (28.94)                                        
  6 Sandoval, Anthony C       16 RedTails-MR            55.43      56.13 BRNZ   
                  26.58       56.13 (29.55)                                        
  7 Mier, Antoine             16 UN-MR                  56.17      56.38 BRNZ   
                  26.91       56.38 (29.47)                                        
  8 Lam, Jeff                 16 QNS-MR                 56.67      56.76 BRNZ   
                  27.79       56.76 (28.97)                                        
  9 Arellano, Joshua          15 RedTails-MR            56.95      56.96 BRNZ   
                  27.48       56.96 (29.48)                                        
 10 Pena, Becquer D           15 APEX-MR                56.76      57.20 BRNZ   
                  27.71       57.20 (29.49)                                        
 11 Peralta, Hector           17 KB Makos-MR            59.67      58.64 BRNZ   
                  27.40       58.64 (31.24)                                        
 12 Jimenez, Felix J          15 APEX-MR                59.71      59.76 BRNZ   
                  28.88       59.76 (30.88)                                        
 13 Mary, Tyreece C           15 RedTails-MR            59.94    1:00.39 BRNZ   
                  28.74     1:00.39 (31.65)                                        
 14 Sapara, Chris A           17 FREE-MR              1:01.02    1:00.71 BRNZ   
                  29.09     1:00.71 (31.62)                                        
 15 Gonzalez, Kevin           16 APEX-MR                58.73    1:01.07 BRNZ   
                  29.20     1:01.07 (31.87)                                        
 16 Cabrera, Adrian           17 KB Makos-MR          1:00.07    1:01.69 BRNZ   
                  29.46     1:01.69 (32.23)                                        
 17 Koutoupes Guessous, Yani  15 MAKO-MR              1:02.60    1:02.50 BRNZ   
                  29.45     1:02.50 (33.05)                                        
 18 Bratkovsky, Max E         15 FREE-MR              1:09.50    1:08.32 BRNZ   
                  31.71     1:08.32 (36.61)                                        
 19 Nunez, Yordy              16 KB Makos-MR          1:09.36    1:09.06 BRNZ   
                  31.19     1:09.06 (37.87)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:53.99  AGTC
              1:57.99  SILV
              1:58.00  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jablonowski, Kristof      15 MAKO-MR              2:01.01    1:58.95 BRNZ   
                  27.27       57.39 (30.12)     1:28.21 (30.82)     1:58.95 (30.74)
  2 Kayadjanian, Kikko        15 Flying Dolphins-MR   2:02.63    2:00.75 BRNZ   
                  27.34       57.86 (30.52)     1:29.34 (31.48)     2:00.75 (31.41)
  3 Valadez, Romulo G         15 APEX-MR              2:05.62    2:01.04 BRNZ   
                  27.55       58.03 (30.48)     1:30.31 (32.28)     2:01.04 (30.73)
  4 Sandoval, Anthony C       16 RedTails-MR          1:59.82    2:01.92 BRNZ   
                  27.34       57.70 (30.36)     1:29.86 (32.16)     2:01.92 (32.06)
  5 Pena, Becquer D           15 APEX-MR              2:12.40    2:03.22 BRNZ   
                  27.61       58.23 (30.62)     1:30.22 (31.99)     2:03.22 (33.00)
  6 Pique, Ky-mani            15 MAKO-MR              2:02.41    2:04.01 BRNZ   
                  27.38       58.26 (30.88)     1:30.59 (32.33)     2:04.01 (33.42)
  7 Lam, Jeff                 16 QNS-MR               2:06.20    2:04.22 BRNZ   
                  27.96       59.01 (31.05)     1:31.30 (32.29)     2:04.22 (32.92)
  8 Halasy, Jason             15 Hes-Mr-MR            2:11.41    2:07.05 BRNZ   
                  27.94       59.06 (31.12)     1:32.44 (33.38)     2:07.05 (34.61)
  9 Mier, Antoine             16 UN-MR                2:13.49    2:11.25 BRNZ   
                  29.75     1:02.81 (33.06)     1:38.08 (35.27)     2:11.25 (33.17)
 10 Arellano, Joshua          15 RedTails-MR          2:08.73    2:11.58 BRNZ   
                  30.60     1:03.21 (32.61)     1:38.45 (35.24)     2:11.58 (33.13)
 11 Sapara, Chris A           17 FREE-MR              2:18.40    2:12.50 BRNZ   
                  30.13     1:03.47 (33.34)     1:38.21 (34.74)     2:12.50 (34.29)
 12 Mary, Tyreece C           15 RedTails-MR          2:12.96    2:12.66 BRNZ   
                  30.06     1:03.38 (33.32)     1:38.43 (35.05)     2:12.66 (34.23)
 13 Jimenez, Felix J          15 APEX-MR              2:12.94    2:13.25 BRNZ   
                  30.62     1:03.58 (32.96)     1:38.10 (34.52)     2:13.25 (35.15)
 14 Peralta, Hector           17 KB Makos-MR          2:29.83    2:18.06 BRNZ   
                  29.96     1:04.40 (34.44)     1:40.78 (36.38)     2:18.06 (37.28)
 15 Koutoupes Guessous, Yani  15 MAKO-MR              2:16.70    2:18.38 BRNZ   
                  29.54     1:04.15 (34.61)     1:41.84 (37.69)     2:18.38 (36.54)
 16 Garcia-Barbier, Jaden R   15 Flying Dolphins-MR   2:23.14    2:20.16 BRNZ   
                  30.84     1:06.54 (35.70)     1:44.45 (37.91)     2:20.16 (35.71)
 17 Cabrera, Adrian           17 KB Makos-MR          2:27.59    2:24.49 BRNZ   
                  31.36     1:06.75 (35.39)     1:45.93 (39.18)     2:24.49 (38.56)
 18 Bratkovsky, Max E         15 FREE-MR              2:40.92    2:26.04 BRNZ   
                  30.85     1:08.54 (37.69)     1:48.28 (39.74)     2:26.04 (37.76)
 19 Nunez, Yordy              16 KB Makos-MR          2:42.69    2:48.80 BRNZ   
                  35.24     1:18.22 (42.98)     2:04.64 (46.42)     2:48.80 (44.16)
Non-Award Division  
 -- Gutierrez, Oman M         18 KB Makos-MR          2:03.33         DQ        
      Declared false start
 
Boys 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:10.99  AGTC
              5:17.99  SILV
              5:18.00  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Jablonowski, Kristof      15 MAKO-MR              5:23.39    5:22.36 BRNZ   
                  28.14       59.85 (31.71)     1:33.19 (33.34)     2:06.41 (33.22)
        2:39.02 (32.61)     3:11.89 (32.87)     3:45.39 (33.50)     4:18.29 (32.90)
        4:51.39 (33.10)     5:22.36 (30.97)                                        
  2 Kayadjanian, Kikko        15 Flying Dolphins-MR   5:45.65    5:35.31 BRNZ   
                  28.93     1:01.88 (32.95)     1:35.79 (33.91)     2:09.93 (34.14)
        2:44.46 (34.53)     3:19.33 (34.87)     3:54.01 (34.68)     4:28.71 (34.70)
        5:02.40 (33.69)     5:35.31 (32.91)                                        
  3 Corcino, Dalwin F         17 RedTails-MR          5:26.74    5:38.43 BRNZ   
                  26.56       56.68 (30.12)     1:29.23 (32.55)     2:03.38 (34.15)
        2:37.48 (34.10)     3:13.70 (36.22)     3:50.72 (37.02)     4:27.25 (36.53)
        5:03.21 (35.96)     5:38.43 (35.22)                                        
  4 Pique, Ky-mani            15 MAKO-MR              5:50.22    5:43.42 BRNZ   
                  28.81     1:01.82 (33.01)     1:36.05 (34.23)     2:12.10 (36.05)
        2:48.09 (35.99)     3:23.92 (35.83)     3:59.52 (35.60)     4:34.81 (35.29)
        5:09.99 (35.18)     5:43.42 (33.43)                                        
  5 Arellano, Joshua          15 RedTails-MR          6:09.40    5:56.06 BRNZ   
                  31.00     1:05.74 (34.74)     1:41.92 (36.18)     2:18.07 (36.15)
        2:55.00 (36.93)     3:32.26 (37.26)     4:10.17 (37.91)     4:47.25 (37.08)
        5:23.63 (36.38)     5:56.06 (32.43)                                        
  6 Allannic, Adrian          15 MAKO-MR              5:53.24    6:04.99 BRNZ   
                  31.74     1:07.03 (35.29)     1:43.97 (36.94)     2:21.19 (37.22)
        2:58.66 (37.47)     3:36.27 (37.61)     4:13.99 (37.72)     4:51.74 (37.75)
        5:29.14 (37.40)     6:04.99 (35.85)                                        
  7 Jimenez, Felix J          15 APEX-MR              6:12.01    6:06.55 BRNZ   
                  30.97     1:05.61 (34.64)     1:41.22 (35.61)     2:18.74 (37.52)
        2:56.21 (37.47)     3:34.60 (38.39)     4:13.08 (38.48)     4:51.74 (38.66)
        5:29.79 (38.05)     6:06.55 (36.76)                                        
  8 Mary, Tyreece C           15 RedTails-MR          6:18.19    6:08.80 BRNZ   
 
Boys 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                59.99  AGTC
              1:03.89  SILV
              1:03.90  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jablonowski, Kristof      15 MAKO-MR              1:04.80    1:04.56 BRNZ   
                  31.96     1:04.56 (32.60)                                        
  2 Kayadjanian, Kikko        15 Flying Dolphins-MR   1:06.68    1:05.15 BRNZ   
                  32.11     1:05.15 (33.04)                                        
  3 Sandoval, Anthony C       16 RedTails-MR          1:04.64    1:06.17 BRNZ   
                  32.44     1:06.17 (33.73)                                        
  4 Pique, Ky-mani            15 MAKO-MR              1:05.49    1:06.19 BRNZ   
                  32.25     1:06.19 (33.94)                                        
  5 Halasy, Jason             15 Hes-Mr-MR            1:10.37    1:08.37 BRNZ   
                  33.69     1:08.37 (34.68)                                        
  6 Peralta, Hector           17 KB Makos-MR          1:16.79    1:12.66 BRNZ   
                  35.63     1:12.66 (37.03)                                        
  7 Mier, Antoine             16 UN-MR                1:10.25    1:12.86 BRNZ   
                  35.66     1:12.86 (37.20)                                        
  8 Sapara, Chris A           17 FREE-MR              1:11.45    1:13.71 BRNZ   
                  35.95     1:13.71 (37.76)                                        
  9 Garcia-Barbier, Jaden R   15 Flying Dolphins-MR   1:11.26    1:14.33 BRNZ   
                  36.89     1:14.33 (37.44)                                        
 10 Jimenez, Felix J          15 APEX-MR              1:16.75    1:14.53 BRNZ   
                  37.43     1:14.53 (37.10)                                        
 11 Bratkovsky, Max E         15 FREE-MR              1:19.90    1:14.69 BRNZ   
                  36.98     1:14.69 (37.71)                                        
 12 Cabrera, Adrian           17 KB Makos-MR          1:15.23    1:16.46 BRNZ   
 13 Arellano, Joshua          15 RedTails-MR          1:17.38    1:18.28 BRNZ   
                  39.03     1:18.28 (39.25)                                        
 14 Pena, Becquer D           15 APEX-MR              1:18.79    1:19.52 BRNZ   
                  38.83     1:19.52 (40.69)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:10.99  AGTC
              2:16.89  SILV
              2:16.90  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kayadjanian, Kikko        15 Flying Dolphins-MR   2:21.20    2:18.54 BRNZ   
                  33.26     1:08.42 (35.16)     1:43.81 (35.39)     2:18.54 (34.73)
  2 Roach, Nathaniel A        17 KB Makos-MR          2:22.33    2:19.30 BRNZ   
                  31.46     1:06.49 (35.03)     1:43.56 (37.07)     2:19.30 (35.74)
  3 Pique, Ky-mani            15 MAKO-MR              2:19.32    2:23.95 BRNZ   
                  33.57     1:09.68 (36.11)     1:46.55 (36.87)     2:23.95 (37.40)
  4 Halasy, Jason             15 Hes-Mr-MR            2:34.52    2:31.36 BRNZ   
                  34.34     1:11.67 (37.33)     1:52.14 (40.47)     2:31.36 (39.22)
  5 Garcia-Barbier, Jaden R   15 Flying Dolphins-MR   2:36.41    2:40.53 BRNZ   
                  38.32     1:18.53 (40.21)     2:01.08 (42.55)     2:40.53 (39.45)
Non-Award Division  
  1 Halls, Sean C             15 NFS-MR               2:18.71    2:14.59 SILV   
                  31.63     1:05.37 (33.74)     1:40.21 (34.84)     2:14.59 (34.38)
  2 Jablonowski, Kristof      15 MAKO-MR              2:19.99    2:16.40 SILV   
                  32.17     1:06.68 (34.51)     1:42.01 (35.33)     2:16.40 (34.39)
 -- Sandoval, Anthony C       16 RedTails-MR          2:18.69         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  33.23     1:08.58 (35.35)     1:44.04 (35.46)          DQ (36.63)
 
Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:06.49  AGTC
              1:10.89  SILV
              1:10.90  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Ambrosio, Jordan          17 RedTails-MR          1:13.81    1:11.71 BRNZ   
                  33.38     1:11.71 (38.33)                                        
  2 Pique, Ky-mani            15 MAKO-MR              1:13.44    1:13.03 BRNZ   
                  34.25     1:13.03 (38.78)                                        
  3 Kayadjanian, Kikko        15 Flying Dolphins-MR   1:14.05    1:13.28 BRNZ   
                  35.54     1:13.28 (37.74)                                        
  4 Peralta, Hector           17 KB Makos-MR          1:12.71    1:13.46 BRNZ   
                  34.33     1:13.46 (39.13)                                        
  5 Sandoval, Anthony C       16 RedTails-MR          1:18.84    1:14.69 BRNZ   
                  35.41     1:14.69 (39.28)                                        
  6 Gonzalez, Kevin           16 APEX-MR              1:14.19    1:15.73 BRNZ   
                  35.93     1:15.73 (39.80)                                        
  7 Juricic, Daniel H         15 Flying Dolphins-MR   1:16.11    1:17.53 BRNZ   
                  36.12     1:17.53 (41.41)                                        
  8 Musheyev, Iliya           15 QNS-MR               1:17.42    1:18.47 BRNZ   
                  37.54     1:18.47 (40.93)                                        
  9 Valadez, Romulo G         15 APEX-MR              1:19.18    1:19.51 BRNZ   
                  37.41     1:19.51 (42.10)                                        
 10 Pena, Becquer D           15 APEX-MR              1:21.93    1:20.08 BRNZ   
                  38.35     1:20.08 (41.73)                                        
 11 Allannic, Adrian          15 MAKO-MR              1:18.17    1:20.40 BRNZ   
                  38.19     1:20.40 (42.21)                                        
 12 Lam, Jeff                 16 QNS-MR               1:23.52    1:21.45 BRNZ   
                  38.63     1:21.45 (42.82)                                        
 13 Lery, Julien K            16 MAKO-MR              1:27.61    1:22.81 BRNZ   
                  40.01     1:22.81 (42.80)                                        
 14 Koutoupes Guessous, Yani  15 MAKO-MR              1:24.58    1:22.91 BRNZ   
                  38.65     1:22.91 (44.26)                                        
 15 Garcia-Barbier, Jaden R   15 Flying Dolphins-MR   1:19.73    1:23.58 BRNZ   
                  39.47     1:23.58 (44.11)                                        
 16 Jimenez, Felix J          15 APEX-MR              1:24.33    1:23.97 BRNZ   
                  39.81     1:23.97 (44.16)                                        
 17 Nunez, Yordy              16 KB Makos-MR          1:20.34    1:24.02 BRNZ   
                  38.35     1:24.02 (45.67)                                        
 18 Halasy, Jason             15 Hes-Mr-MR            1:22.06    1:25.94 BRNZ   
                  40.29     1:25.94 (45.65)                                        
Non-Award Division  
  1 Roach, Nathaniel A        17 KB Makos-MR          1:11.05    1:09.03 SILV   
                  32.47     1:09.03 (36.56)                                        
 -- Bratkovsky, Max E         15 FREE-MR              1:21.22         DQ        
      No Show Penalty Event
                  38.61          DQ (42.07)                                        
 -- Etienne, Joshua T         15 ASAP-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick
                  51.53        DQ (1:02.71)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:30.09  AGTC
              2:36.79  SILV
              2:36.80  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Kayadjanian, Kikko        15 Flying Dolphins-MR   2:42.52    2:37.92 BRNZ   
                  35.63     1:15.94 (40.31)     1:57.25 (41.31)     2:37.92 (40.67)
  2 Ambrosio, Jordan          17 RedTails-MR          2:41.91    2:38.09 BRNZ   
                                1:14.97 ( )     1:56.14 (41.17)     2:38.09 (41.95)
  3 Halls, Sean C             15 NFS-MR               2:39.74    2:38.22 BRNZ   
                  34.88     1:15.29 (40.41)     1:57.39 (42.10)     2:38.22 (40.83)
  4 Valadez, Romulo G         15 APEX-MR              2:52.34    2:48.98 BRNZ   
                  38.55     1:22.53 (43.98)     2:06.36 (43.83)     2:48.98 (42.62)
  5 Peralta, Hector           17 KB Makos-MR          2:57.03    2:49.11 BRNZ   
                  39.19     1:23.30 (44.11)     2:06.31 (43.01)     2:49.11 (42.80)
  6 Lam, Jeff                 16 QNS-MR               3:13.00    2:51.29 BRNZ   
                  39.40     1:23.30 (43.90)     2:07.00 (43.70)     2:51.29 (44.29)
  7 Pena, Becquer D           15 APEX-MR              2:56.72    2:57.30 BRNZ   
                  41.80     1:26.91 (45.11)   2:57.30 (1:30.39)                    
  8 Garcia-Barbier, Jaden R   15 Flying Dolphins-MR   2:53.07    2:59.72 BRNZ   
                  38.30     1:24.63 (46.33)     2:12.56 (47.93)     2:59.72 (47.16)
  9 Bratkovsky, Max E         15 FREE-MR              2:57.03    3:01.22 BRNZ   
                  39.79     1:27.38 (47.59)     2:14.07 (46.69)     3:01.22 (47.15)
 10 Nunez, Yordy              16 KB Makos-MR          3:05.64    3:07.62 BRNZ   
                  41.08     1:28.70 (47.62)     2:18.28 (49.58)     3:07.62 (49.34)
 11 Jimenez, Felix J          15 APEX-MR              3:18.46    3:08.25 BRNZ   
                  42.91     1:31.43 (48.52)     2:19.93 (48.50)     3:08.25 (48.32)
Non-Award Division  
 -- Sapara, Chris A           17 FREE-MR              2:56.13         DQ        
      Downward butterfly kick
                  38.18     1:21.78 (43.60)     2:08.19 (46.41)          DQ (44.86)
 
Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                57.99  AGTC
              1:02.59  SILV
              1:02.60  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Jablonowski, Kristof      15 MAKO-MR              1:04.68    1:02.71 BRNZ   
                  29.82     1:02.71 (32.89)                                        
  2 Sandoval, Anthony C       16 RedTails-MR          1:02.93    1:03.29 BRNZ   
                  29.17     1:03.29 (34.12)                                        
  3 Lam, Jeff                 16 QNS-MR               1:08.14    1:04.84 BRNZ   
                  30.36     1:04.84 (34.48)                                        
  4 Valadez, Romulo G         15 APEX-MR              1:10.46    1:07.00 BRNZ   
                  31.18     1:07.00 (35.82)                                        
  5 Mier, Antoine             16 UN-MR                1:06.97    1:07.53 BRNZ   
                  29.32     1:07.53 (38.21)                                        
  6 Pena, Becquer D           15 APEX-MR              1:16.54    1:08.35 BRNZ   
                  32.54     1:08.35 (35.81)                                        
  7 Arellano, Joshua          15 RedTails-MR          1:06.74    1:08.63 BRNZ   
                  31.92     1:08.63 (36.71)                                        
  8 Pique, Ky-mani            15 MAKO-MR              1:06.84    1:08.84 BRNZ   
                  31.25     1:08.84 (37.59)                                        
  9 Kayadjanian, Kikko        15 Flying Dolphins-MR   1:09.42    1:09.40 BRNZ   
                  31.93     1:09.40 (37.47)                                        
 10 Allannic, Adrian          15 MAKO-MR              1:13.34    1:16.43 BRNZ   
                  35.55     1:16.43 (40.88)                                        
 11 Peralta, Hector           17 KB Makos-MR          1:21.82    1:16.46 BRNZ   
                  33.80     1:16.46 (42.66)                                        
 12 Jimenez, Felix J          15 APEX-MR              1:29.76    1:18.54 BRNZ   
                  35.41     1:18.54 (43.13)                                        
 -- Gutierrez, Oman M         18 KB Makos-MR          1:05.07   X1:03.61 BRNZ   
                  28.37     1:03.61 (35.24)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:12.49  AGTC
              2:24.99  SILV
              2:25.00  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Halls, Sean C             15 NFS-MR               2:30.35    2:32.37 BRNZ   
                  31.01     1:10.02 (39.01)     1:53.34 (43.32)     2:32.37 (39.03)
  2 Corcino, Dalwin F         17 RedTails-MR          2:26.09    2:33.23 BRNZ   
                  28.85     1:04.88 (36.03)   2:33.23 (1:28.35)                    
  3 Garcia-Barbier, Jaden R   15 Flying Dolphins-MR   3:08.60    3:17.86 BRNZ   
                  36.33     1:23.60 (47.27)     2:18.62 (55.02)     3:17.86 (59.24)
 
Boys 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
              2:07.99  AGTC
              2:27.79  SILV
              2:27.80  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pinkhasov, David          16 Aquaflames-MR        2:32.64    2:32.59 BRNZ   
                  31.55     1:10.65 (39.10)     1:55.82 (45.17)     2:32.59 (36.77)
  2 Allannic, Adrian          15 MAKO-MR              2:32.32    2:32.94 BRNZ   
                  35.14     1:13.65 (38.51)     1:58.71 (45.06)     2:32.94 (34.23)
  3 Peralta, Hector           17 KB Makos-MR          2:40.12    2:35.94 BRNZ   
                  31.64     1:13.09 (41.45)     1:56.92 (43.83)     2:35.94 (39.02)
  4 Garcia-Barbier, Jaden R   15 Flying Dolphins-MR   2:32.33    2:37.73 BRNZ   
                  31.90     1:12.09 (40.19)     1:59.74 (47.65)     2:37.73 (37.99)
  5 Koutoupes Guessous, Yani  15 MAKO-MR              2:39.72    2:42.21 BRNZ   
                  36.96     1:18.92 (41.96)     2:06.54 (47.62)     2:42.21 (35.67)
  6 Nunez, Yordy              16 KB Makos-MR          2:56.26    2:59.58 BRNZ   
                  38.01     1:24.36 (46.35)     2:14.96 (50.60)     2:59.58 (44.62)
Non-Award Division  
  1 Lam, Jeff                 16 QNS-MR               2:31.34    2:23.47 SILV   
                  29.98     1:07.58 (37.60)     1:51.92 (44.34)     2:23.47 (31.55)
  2 Pena, Becquer D           15 APEX-MR              2:34.92    2:27.00 SILV   
                  30.59     1:11.32 (40.73)     1:55.85 (44.53)     2:27.00 (31.15)
  3 Wozniak, Robert G         16 Aquaflames-MR        2:33.83    2:27.77 SILV   
                  32.43     1:09.38 (36.95)     1:56.10 (46.72)     2:27.77 (31.67)
 -- Bast, Michael T           16 QNS-MR               2:29.94         DQ        
      One hand touch - breast
                  31.86     1:09.38 (37.52)     1:54.24 (44.86)          DQ (35.01)
 -- Etienne, Joshua T         15 ASAP-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick - breast
                  49.59     1:45.14 (55.55)   2:57.64 (1:12.50)          DQ (51.79)
 -- Lery, Julien K            16 MAKO-MR              2:39.03        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Boys 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
              4:41.99  AGTC
              4:45.89  SILV
              4:45.90  SMAX
                   --  BRNZ
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRNZ - Division  
  1 Sanchez, Roger            16 APEX-MR              4:46.71    4:53.69 BRNZ   
                  28.59     1:02.52 (33.93)     1:40.50 (37.98)     2:17.62 (37.12)
        3:02.01 (44.39)     3:47.67 (45.66)     4:20.96 (33.29)     4:53.69 (32.73)
  2 Kayadjanian, Kikko        15 Flying Dolphins-MR   5:08.49    4:55.25 BRNZ   
                  30.57     1:08.30 (37.73)     1:45.58 (37.28)     2:22.78 (37.20)
        3:05.90 (43.12)     3:49.33 (43.43)     4:22.71 (33.38)     4:55.25 (32.54)
  3 Mary, Tyreece C           15 RedTails-MR          5:14.57    5:13.73 BRNZ   
                  31.05     1:07.44 (36.39)   2:30.32 (1:22.88)     3:14.85 (44.53)
        3:59.63 (44.78)     4:37.66 (38.03)     5:13.58 (35.92)      5:13.73 (0.15)