Mission:  Metropolitan Swimming shall promote, develop and improve competitive swimming through education, support and opportunities for participation to a diverse swimming community.

Vision:
  To inspire and provide quality opportunities for our members to achieve excellence in the sport of competitive swimming.

 

Metropolitan Swimming stands with our community against racist actions, incendiary statements, and violence against any person. This means we must engage individuals throughout our member community in tough conversations about inequalities, identify the signs of systematic racism, and share proven solutions.

 

Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 12/19/2017 02:13 PM
           2017 MR HAA Eagle Invitational - 12/15/2017 to 12/17/2017           
                              Sanction #: 171212                               
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Tong, Aurey               10 QNS-MR                 31.97      30.78        
  2 Wilcox, Hailey            10 HAA-MR                 31.91      31.28        
  3 Griffin, Amelia           10 HAA-MR                 31.44      31.41        
  4 Vavalle, Giuliana R        9 Three Village-MR       33.19      31.83        
  5 Hicyilmaz, Lydia G        10 SSC-MR                 33.94      33.33        
  6 Reddington, Shannon E      9 Express Swimming-MR    32.74      33.44        
  7 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR    33.85      33.70        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Griffin, Amelia           10 HAA-MR                 31.40      31.44 q      
  2 Wilcox, Hailey            10 HAA-MR                 32.64      31.91 q      
  3 Tong, Aurey               10 QNS-MR                 31.69      31.97 q      
  4 Reddington, Shannon E      9 Express Swimming-MR    31.27      32.74 q      
  5 Versacci, Giuliana T      10 SSC-MR                 34.02      33.05 q      
  6 Vavalle, Giuliana R        9 Three Village-MR       33.49      33.19 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR    33.84      33.85        
  8 Hicyilmaz, Lydia G        10 SSC-MR                 34.11      33.94        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mackay, Victoria          10 HAA-MR                 33.85      34.11        
 10 Llerena, Xiomara R         9 Three Village-MR       33.17      34.59        
 11 Phillips, Emma G          10 HAA-MR                 36.49      34.66        
 12 Casalinuovo, Alyssa L     10 Three Village-MR       36.83      34.94        
 13 Nizza, Madeline L         10 Tmsuffolk-MR           35.42      35.11        
 14 Arneja, Rabani            10 Tmsuffolk-MR           36.10      35.21        
 15 Kulins, Caitlin R          9 Express Swimming-MR    36.74      35.28        
 16 Bruder, Grace K           10 HAA-MR                 35.52      35.36        
 17 Wafer, Sara N             10 Tmsuffolk-MR           36.83      35.38        
 18 Schroeder, Mary           10 HAA-MR                 33.97      35.68        
 19 Hickey, Bridget R         10 Tmsuffolk-MR           35.59      35.81        
 20 Pagano, Krista R           9 Express Swimming-MR    36.50      36.02        
 21 Harkins, Morgan P          8 Express Swimming-MR    35.65      36.03        
 22 Furnell, Amelia           10 Tmsuffolk-MR           39.27      36.06        
 23 Kranich-Schaefer, Amanda  10 Three Village-MR       36.77      36.24        
 24 Foster, Isabella T        10 HAA-MR                 38.36      36.84        
 25 Emmerich, Ava J           10 Three Village-MR       35.01      36.85        
 26 Tourevski, Sima L          9 Express Swimming-MR    36.82      37.17        
 27 Cipriano, Siena R         10 Three Village-MR       39.78      37.70        
 28 Duong, Katie S            10 Three Village-MR       36.00      37.94        
 29 Parnell, Fiona R          10 Three Village-MR       38.49      38.14        
 30 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR                 37.78      38.18        
 31 Williamson, Blessing S     8 FA-MR                  37.30      38.44        
 31 Kim, Angelina             10 BBSC-MR                37.55      38.44        
 33 Wang, Angela A             9 Three Village-MR       39.49      38.46        
 34 Glazebnik, Julia T        10 Tmsuffolk-MR           37.01      38.51        
 35 Ashby, Rowan I             9 HAA-MR                 39.74      38.66        
 36 Seale, Kayla R             9 Three Village-MR       38.22      38.76        
 37 Jimenez, Kaitlyn          10 Unattached-MR          40.93      38.96        
 38 Burnett, Sierra            9 Express Swimming-MR    42.00      38.99        
 39 Sodhi, Amani              10 FA-MR                  36.55      39.08        
 40 Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR    37.75      39.10        
 41 Scarpinato, Nicolette R   10 Three Village-MR       38.63      39.20        
 42 Cao, Carina K             10 Three Village-MR       38.53      39.42        
 43 Micena, Kallie             9 Three Village-MR       44.23      39.45        
 44 Veit, Cayden R             9 Three Village-MR       39.46      39.53        
 45 Scavuzzo, Rose P           9 HAA-MR                 39.52      39.62        
 46 Parrish, Isabella M       10 SSC-MR                 45.49      40.03        
 47 Vassilas, Olivia M        10 HAA-MR                 41.03      40.41        
 48 Villa, Ciela I            10 Tmsuffolk-MR           44.01      40.53        
 49 Argondizzo, Daniela J     10 Express Swimming-MR    39.76      41.02        
 50 Secchi, Brooke D          10 Tmsuffolk-MR           40.93      41.07        
 51 Hsu, Leanna               10 HAA-MR                 44.13      41.09        
 52 Eriskin, Nisa             10 Tmsuffolk-MR           41.79      41.45        
 53 Horvath, Abigaile         10 BBSC-MR                43.22      42.11        
 54 Wilcox, Avery              8 HAA-MR                 40.38      42.67        
 55 Canty, Lauren G            7 Express Swimming-MR    47.83      43.16        
 56 Johannesen, Jorja         10 BBSC-MR                43.18      43.39        
 57 Rabinowitz, Blake S        9 Tmsuffolk-MR           45.85      43.46        
 58 Kalmaer, Dahlia R          8 Tmsuffolk-MR           45.00      43.52        
 59 Hu, Anna                   8 Tmsuffolk-MR           43.62      43.56        
 60 Dhanikonda, Navya *        9 Tmsuffolk-MR           40.71      43.58        
 61 Alleyne, Zorah L          10 Express Swimming-MR    39.81      43.64        
 62 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR    43.11      44.04        
 62 Goldman, Eliza M           8 Express Swimming-MR    43.87      44.04        
 64 Colletti, Claire J         8 Express Swimming-MR    44.05      44.14        
 65 Cennamo, Macie A           8 HAA-MR                 47.08      44.95        
 66 Giagios, Andraya B         9 SSC-MR                 44.33      45.03        
 67 Nakamori, Leah Y           8 FA-MR                  48.33      45.06        
 68 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR    41.30      45.23        
 69 Abbate, Donna A            9 HAA-MR                 48.03      45.77        
 70 Addison, Ava E             7 Tmsuffolk-MR           50.58      46.79        
 71 Neglia, Gianna R           9 Tmsuffolk-MR           47.66      47.20        
 72 Silberger, Mary            8 BBSC-MR                55.55      47.62        
 73 Rosslee, Emma J            9 Tmsuffolk-MR           54.76      48.40        
 74 Berenbroick, Amy L         9 Express Swimming-MR    48.74      48.49        
 75 Verissimo, Chloe A         7 FA-MR                  49.59      49.03        
 76 Pace, Amanda J             9 HAA-MR                 50.53      49.92        
 77 Rogers, Lindsay C          9 Tmsuffolk-MR           48.31      50.92        
 78 Whitehair, Hannah J        9 Tmsuffolk-MR           55.86      51.39        
 79 Trobiano, Nicolette P      7 FA-MR                  48.76      51.77        
 80 Sclafani, Juliana R        9 HAA-MR                 52.76      51.91        
 81 Cronin, Emma               7 HAA-MR                 48.00      52.07        
 82 Park, Esther Y             6 Tmsuffolk-MR           52.78      52.35        
 83 Tan, Herschel E            7 QNS-MR                 48.29      52.38        
 84 Rogers, Lexi M             9 Tmsuffolk-MR           59.11      53.11        
 85 Cahalane, Avery            7 Tmsuffolk-MR           53.05      53.33        
 86 Patel, Shreya              8 Tmsuffolk-MR           53.45      54.65        
 87 Strasser, London G         7 Tmsuffolk-MR           51.40      55.61        
 88 Mink, Christina M         10 Tmsuffolk-MR           50.94      55.73        
 89 Rochford, Juliana G        7 HAA-MR                 53.10      56.38        
 90 Garg, Anjali              10 Express Swimming-MR  1:00.00      56.72        
 91 Marotta, Antonia K         7 HAA-MR                 54.71      56.80        
 92 Taranov, Vladislava       10 HAA-MR                 58.96      58.04        
 93 Taranov, Zoe               7 HAA-MR               1:07.23    1:03.27        
 94 Park, Erica Y              5 Tmsuffolk-MR           56.20    1:03.90        
 95 Kim, Ashley                7 Tmsuffolk-MR         1:05.90    1:05.29        
 -- Treacher, Emma M           9 HAA-MR                 57.40         DQ        
      No touch on turn
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Griffin, Amelia           10 HAA-MR               1:12.48    1:11.05        
                  32.64     1:11.05 (38.41)                                        
  2 Llerena, Xiomara R         9 Three Village-MR     1:13.60    1:14.54        
                  35.20     1:14.54 (39.34)                                        
  3 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR  1:14.90    1:14.72        
                  34.90     1:14.72 (39.82)                                        
  4 Mackay, Victoria          10 HAA-MR               1:16.07    1:15.97        
                  34.98     1:15.97 (40.99)                                        
  5 Quan, Sarah                8 QNS-MR               1:17.68    1:19.17        
                  37.62     1:19.17 (41.55)                                        
  6 Kulins, Caitlin R          9 Express Swimming-MR  1:18.44    1:19.24        
                  38.75     1:19.24 (40.49)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Griffin, Amelia           10 HAA-MR               1:15.08    1:12.48 q      
                  33.70     1:12.48 (38.78)                                        
  2 Llerena, Xiomara R         9 Three Village-MR     1:14.62    1:13.60 q      
                  34.77     1:13.60 (38.83)                                        
  3 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR  1:26.59    1:14.90 q      
                  36.14     1:14.90 (38.76)                                        
  4 Klein, Farrah M            9 Tmsuffolk-MR         1:19.55    1:15.60 q      
                  36.41     1:15.60 (39.19)                                        
  5 Mackay, Victoria          10 HAA-MR               1:16.79    1:16.07 q      
                  36.12     1:16.07 (39.95)                                        
  6 Quan, Sarah                8 QNS-MR               1:19.73    1:17.68 q      
                  37.33     1:17.68 (40.35)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Kulins, Caitlin R          9 Express Swimming-MR  1:20.29    1:18.44        
                  38.88     1:18.44 (39.56)                                        
  8 Wafer, Sara N             10 Tmsuffolk-MR         1:17.88    1:19.06        
                  36.97     1:19.06 (42.09)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Nizza, Madeline L         10 Tmsuffolk-MR         1:19.89    1:19.16        
                  36.87     1:19.16 (42.29)                                        
 10 Emmerich, Ava J           10 Three Village-MR     1:17.59    1:19.18        
                  37.55     1:19.18 (41.63)                                        
 11 Arneja, Rabani            10 Tmsuffolk-MR         1:24.35    1:19.69        
                  38.01     1:19.69 (41.68)                                        
 12 Phillips, Emma G          10 HAA-MR               1:20.89    1:20.10        
                  38.01     1:20.10 (42.09)                                        
 13 Tan, Shanel E              9 QNS-MR               1:23.27    1:20.55        
                  37.23     1:20.55 (43.32)                                        
 14 Hickey, Bridget R         10 Tmsuffolk-MR         1:19.15    1:21.64        
                  38.49     1:21.64 (43.15)                                        
 15 Harkins, Morgan P          8 Express Swimming-MR  1:19.64    1:22.18        
                  38.87     1:22.18 (43.31)                                        
 16 Bruder, Grace K           10 HAA-MR               1:27.45    1:22.24        
                  38.54     1:22.24 (43.70)                                        
 17 Pagano, Krista R           9 Express Swimming-MR  1:24.00    1:22.90        
                  38.88     1:22.90 (44.02)                                        
 18 Glazebnik, Julia T        10 Tmsuffolk-MR         1:25.76    1:24.88        
                  40.45     1:24.88 (44.43)                                        
 19 Cipriano, Siena R         10 Three Village-MR     1:29.00    1:24.98        
                  40.40     1:24.98 (44.58)                                        
 20 Foster, Isabella T        10 HAA-MR               1:24.35    1:25.22        
                  40.75     1:25.22 (44.47)                                        
 21 Parnell, Fiona R          10 Three Village-MR     1:25.08    1:25.36        
 22 Veit, Cayden R             9 Three Village-MR     1:28.75    1:25.52        
                  39.51     1:25.52 (46.01)                                        
 23 Kranich-Schaefer, Amanda  10 Three Village-MR     1:24.60    1:25.86        
 24 Ashby, Rowan I             9 HAA-MR               1:34.21    1:25.95        
                  41.61     1:25.95 (44.34)                                        
 25 Williamson, Blessing S     8 FA-MR                1:26.36    1:26.53        
 26 Cao, Carina K             10 Three Village-MR     1:38.58    1:27.70        
                  41.51     1:27.70 (46.19)                                        
 27 Kim, Angelina             10 BBSC-MR              1:27.55    1:29.05        
 28 Abshire, Natalie          10 HAA-MR               1:30.76    1:29.21        
                  40.88     1:29.21 (48.33)                                        
 29 Oberoi, Anya              10 Tmsuffolk-MR         1:25.85    1:29.60        
                  43.27     1:29.60 (46.33)                                        
 30 Scavuzzo, Rose P           9 HAA-MR               2:30.00    1:29.78        
                  41.89     1:29.78 (47.89)                                        
 31 Secchi, Brooke D          10 Tmsuffolk-MR         1:28.68    1:31.30        
                  44.06     1:31.30 (47.24)                                        
 32 Canty, Lauren G            7 Express Swimming-MR  1:34.25    1:31.43        
 33 Seale, Kayla R             9 Three Village-MR     1:27.16    1:31.45        
                  42.51     1:31.45 (48.94)                                        
 34 Wilcox, Avery              8 HAA-MR               1:38.78    1:32.02        
                  43.47     1:32.02 (48.55)                                        
 35 Villa, Ciela I            10 Tmsuffolk-MR         1:45.90    1:32.73        
                  44.35     1:32.73 (48.38)                                        
 36 Micena, Kallie             9 Three Village-MR     1:39.50    1:32.82        
                  16.21   1:32.82 (1:16.61)                                        
 37 Parrish, Isabella M       10 SSC-MR               1:49.67    1:33.07        
                  42.59     1:33.07 (50.48)                                        
 38 Scarpinato, Nicolette R   10 Three Village-MR     1:32.88    1:33.31        
 39 Jimenez, Kaitlyn          10 Unattached-MR        1:34.12    1:33.34        
                  44.98     1:33.34 (48.36)                                        
 40 Vassilas, Olivia M        10 HAA-MR               1:37.55    1:34.79        
                  43.55     1:34.79 (51.24)                                        
 41 Goldman, Eliza M           8 Express Swimming-MR  1:46.90    1:36.52        
                  46.10     1:36.52 (50.42)                                        
 42 Hu, Anna                   8 Tmsuffolk-MR         1:41.84    1:37.34        
 43 Bekerman, Audrey          10 Express Swimming-MR  1:33.02    1:38.21        
                  44.70     1:38.21 (53.51)                                        
 44 Hsu, Leanna               10 HAA-MR               1:45.01    1:41.09        
                  49.25     1:41.09 (51.84)                                        
 45 Colletti, Claire J         8 Express Swimming-MR  1:46.83    1:41.38        
                  50.20     1:41.38 (51.18)                                        
 46 Dhingra, Yana *           10 Tmsuffolk-MR         1:44.60    1:41.40        
                  48.87     1:41.40 (52.53)                                        
 47 Johannesen, Jorja         10 BBSC-MR              1:44.61    1:41.77        
                  48.16     1:41.77 (53.61)                                        
 48 Nakamori, Leah Y           8 FA-MR                1:57.99    1:42.17        
 49 Kalmaer, Dahlia R          8 Tmsuffolk-MR         1:45.32    1:43.22        
 50 Dhanikonda, Navya *        9 Tmsuffolk-MR         1:51.96    1:43.53        
                  46.69     1:43.53 (56.84)                                        
 51 Genninger, Aivary M        8 Tmsuffolk-MR         1:46.79    1:43.91        
                  45.96     1:43.91 (57.95)                                        
 52 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR  1:40.91    1:44.68        
 53 Neglia, Gianna R           9 Tmsuffolk-MR         1:47.80    1:45.09        
 54 Berenbroick, Amy L         9 Express Swimming-MR  1:50.00    1:48.03        
                  48.90     1:48.03 (59.13)                                        
 55 Silberger, Mary            8 BBSC-MR              1:47.55    1:49.09        
                  51.93     1:49.09 (57.16)                                        
 56 Rabinowitz, Blake S        9 Tmsuffolk-MR         1:45.39    1:49.54        
 57 Abbate, Donna A            9 HAA-MR               1:55.55    1:50.36        
                  51.31     1:50.36 (59.05)                                        
 58 Strasser, London G         7 Tmsuffolk-MR         1:54.38    1:50.69        
                  51.49     1:50.69 (59.20)                                        
 59 Colletti, Sofia            8 Express Swimming-MR  1:39.37    1:52.87        
 60 Rogers, Lindsay C          9 Tmsuffolk-MR         2:01.54    1:53.70        
                  52.32   1:53.70 (1:01.38)                                        
 61 Cennamo, Macie A           8 HAA-MR               1:46.82    1:53.79        
                  53.29   1:53.79 (1:00.50)                                        
 62 Pace, Amanda J             9 HAA-MR               1:54.80    1:56.18        
                  54.93   1:56.18 (1:01.25)                                        
 63 Cahalane, Avery            7 Tmsuffolk-MR         1:59.88    1:57.66        
 64 Rochford, Juliana G        7 HAA-MR               2:10.15    1:59.05        
                  55.79   1:59.05 (1:03.26)                                        
 65 Mink, Christina M         10 Tmsuffolk-MR         1:48.80    1:59.09        
 66 Cronin, Emma               7 HAA-MR               2:02.54    2:00.87        
                  56.44   2:00.87 (1:04.43)                                        
 67 Rogers, Lexi M             9 Tmsuffolk-MR         2:14.25    2:01.15        
                  54.19   2:01.15 (1:06.96)                                        
 68 Tan, Herschel E            7 QNS-MR                    NT    2:02.71        
                  57.02   2:02.71 (1:05.69)                                        
 69 Marotta, Antonia K         7 HAA-MR               2:09.03    2:02.98        
 70 Park, Esther Y             6 Tmsuffolk-MR         1:57.90    2:03.81        
 71 Sclafani, Juliana R        9 HAA-MR               2:02.11    2:04.48        
                  57.90   2:04.48 (1:06.58)                                        
 72 Rosslee, Emma J            9 Tmsuffolk-MR         2:03.85    2:05.50        
                1:00.06   2:05.50 (1:05.44)                                        
 73 Taranov, Vladislava       10 HAA-MR               2:18.13    2:11.44        
                1:02.06   2:11.44 (1:09.38)                                        
 74 Patel, Shreya              8 Tmsuffolk-MR         2:14.04    2:11.87        
                1:00.83   2:11.87 (1:11.04)                                        
 75 Park, Erica Y              5 Tmsuffolk-MR         1:58.90    2:22.51        
 76 Taranov, Zoe               7 HAA-MR               2:28.89    2:25.89        
 77 Kim, Ashley                7 Tmsuffolk-MR         2:33.00    2:48.17        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Tong, Aurey               10 QNS-MR                 35.91      36.10        
  2 Wilcox, Hailey            10 HAA-MR                 37.47      37.81        
  3 Griffin, Amelia           10 HAA-MR                 37.07      38.00        
  4 Tan, Shanel E              9 QNS-MR                 39.23      39.08        
  5 Schroeder, Mary           10 HAA-MR                 39.51      39.25        
  6 Mackay, Victoria          10 HAA-MR                 39.37      40.16        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tong, Aurey               10 QNS-MR                 36.20      35.91 q      
  2 Griffin, Amelia           10 HAA-MR                 37.94      37.07 q      
  3 Wilcox, Hailey            10 HAA-MR                 37.08      37.47 q      
  4 Tan, Shanel E              9 QNS-MR                 39.31      39.23 q      
  5 Klein, Farrah M            9 Tmsuffolk-MR           44.86      39.32 q      
  6 Mackay, Victoria          10 HAA-MR                 39.70      39.37 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Schroeder, Mary           10 HAA-MR                 39.32      39.51        
  8 Casalinuovo, Alyssa L     10 Three Village-MR       42.77      39.62        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kulins, Caitlin R          9 Express Swimming-MR    42.56      41.04        
 10 Harkins, Morgan P          8 Express Swimming-MR    40.68      41.25        
 11 Emmerich, Ava J           10 Three Village-MR       42.10      41.82        
 12 Llerena, Xiomara R         9 Three Village-MR       40.12      41.99        
 13 Phillips, Emma G          10 HAA-MR                 42.47      42.13        
 14 Parnell, Fiona R          10 Three Village-MR       44.16      42.21        
 15 Alleyne, Zorah L          10 Express Swimming-MR    44.32      42.44        
 16 Kranich-Schaefer, Amanda  10 Three Village-MR       45.61      42.62        
 17 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR                 43.53      42.76        
 18 Quan, Sarah                8 QNS-MR                 41.47      42.96        
 19 Li, Ashley                 8 QNS-MR                 43.12      43.07        
 20 Hickey, Bridget R         10 Tmsuffolk-MR           44.02      43.13        
 21 Bruder, Grace K           10 HAA-MR                 43.00      43.33        
 22 Duong, Katie S            10 Three Village-MR       42.00      43.52        
 23 Williamson, Blessing S     8 FA-MR                  45.48      43.55        
 24 Veit, Cayden R             9 Three Village-MR       45.05      44.24        
 25 Pagano, Krista R           9 Express Swimming-MR    44.94      44.30        
 26 Cipriano, Siena R         10 Three Village-MR       44.83      44.43        
 27 Wang, Angela A             9 Three Village-MR       46.30      44.98        
 28 Scarpinato, Nicolette R   10 Three Village-MR       46.70      45.53        
 29 Wafer, Sara N             10 Tmsuffolk-MR           45.52      46.22        
 30 Foster, Isabella T        10 HAA-MR                 46.33      46.38        
 31 Wilcox, Avery              8 HAA-MR                 46.79      46.53        
 32 Arneja, Rabani            10 Tmsuffolk-MR           50.57      47.06        
 33 Rabinowitz, Blake S        9 Tmsuffolk-MR           48.61      47.18        
 34 Furnell, Amelia           10 Tmsuffolk-MR           47.97      47.46        
 35 Cao, Carina K             10 Three Village-MR       47.80      47.67        
 36 Villa, Ciela I            10 Tmsuffolk-MR           49.65      47.73        
 37 Ashby, Rowan I             9 HAA-MR                 45.19      47.85        
 38 Parrish, Isabella M       10 SSC-MR                 54.01      48.16        
 39 Giagios, Andraya B         9 SSC-MR                 50.70      48.51        
 40 Hsu, Leanna               10 HAA-MR                 49.73      49.10        
 41 Kim, Angelina             10 BBSC-MR                37.55      49.95        
 42 Mink, Christina M         10 Tmsuffolk-MR           54.91      50.12        
 43 Hu, Anna                   8 Tmsuffolk-MR           49.96      50.32        
 44 Eriskin, Nisa             10 Tmsuffolk-MR           50.84      50.54        
 45 Colletti, Sofia            8 Express Swimming-MR    51.79      50.75        
 46 Jimenez, Kaitlyn          10 Unattached-MR          50.48      51.24        
 47 Vassilas, Olivia M        10 HAA-MR                 48.11      51.44        
 48 Micena, Kallie             9 Three Village-MR       49.62      51.61        
 49 Marotta, Antonia K         7 HAA-MR                 53.22      51.68        
 50 Sclafani, Juliana R        9 HAA-MR                 58.19      52.53        
 51 Cennamo, Macie A           8 HAA-MR                 51.62      52.67        
 52 Horvath, Abigaile         10 BBSC-MR                54.47      53.66        
 53 Rosslee, Emma J            9 Tmsuffolk-MR         1:03.34      54.13        
 54 Abbate, Donna A            9 HAA-MR                 58.14      54.29        
 55 Tan, Herschel E            7 QNS-MR                 54.05      54.46        
 56 Kalmaer, Dahlia R          8 Tmsuffolk-MR           58.45      55.89        
 57 Silberger, Mary            8 BBSC-MR                57.55      56.58        
 58 Park, Esther Y             6 Tmsuffolk-MR           56.08      59.78        
 59 Pace, Amanda J             9 HAA-MR                 56.64    1:00.10        
 60 Whitehair, Hannah J        9 Tmsuffolk-MR         1:02.71    1:00.61        
 61 Rogers, Lexi M             9 Tmsuffolk-MR         1:08.76    1:01.22        
 62 Rochford, Juliana G        7 HAA-MR                 59.65    1:01.44        
 63 Cahalane, Avery            7 Tmsuffolk-MR         1:00.09    1:02.38        
 64 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR    56.98    1:02.40        
 65 Rogers, Lindsay C          9 Tmsuffolk-MR           49.90    1:03.09        
 66 Taranov, Vladislava       10 HAA-MR               1:04.95    1:03.47        
 67 Patel, Shreya              8 Tmsuffolk-MR         1:05.80    1:03.58        
 68 Taranov, Zoe               7 HAA-MR               1:02.74    1:03.72        
 69 Strasser, London G         7 Tmsuffolk-MR         1:15.24    1:05.36        
 70 Kim, Ashley                7 Tmsuffolk-MR         1:11.22    1:09.40        
 -- Cronin, Emma               7 HAA-MR                 52.30         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 -- Park, Erica Y              5 Tmsuffolk-MR         1:10.79         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Treacher, Emma M           9 HAA-MR               1:00.21         DQ        
      No touch at turn
 -- Johannesen, Jorja         10 BBSC-MR                52.19         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Tong, Aurey               10 QNS-MR               1:16.90    1:17.64        
                  37.21     1:17.64 (40.43)                                        
  2 Wilcox, Hailey            10 HAA-MR               1:22.37    1:22.07        
                  39.76     1:22.07 (42.31)                                        
  3 Schroeder, Mary           10 HAA-MR               1:24.98    1:23.37        
                  40.22     1:23.37 (43.15)                                        
  4 Vavalle, Giuliana R        9 Three Village-MR     1:21.36    1:23.91        
                  39.46     1:23.91 (44.45)                                        
  5 Tan, Shanel E              9 QNS-MR               1:23.96    1:26.70        
                  41.16     1:26.70 (45.54)                                        
  6 Casalinuovo, Alyssa L     10 Three Village-MR     1:25.31    1:27.26        
                  41.67     1:27.26 (45.59)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tong, Aurey               10 QNS-MR               1:20.34    1:16.90 q      
                  36.51     1:16.90 (40.39)                                        
  2 Vavalle, Giuliana R        9 Three Village-MR     1:26.38    1:21.36 q      
                  38.61     1:21.36 (42.75)                                        
  3 Wilcox, Hailey            10 HAA-MR               1:25.03    1:22.37 q      
                  40.40     1:22.37 (41.97)                                        
  4 Klein, Farrah M            9 Tmsuffolk-MR         1:26.97    1:23.15 q      
                  41.02     1:23.15 (42.13)                                        
  5 Tan, Shanel E              9 QNS-MR                    NT    1:23.96 q      
                  39.36     1:23.96 (44.60)                                        
  6 Schroeder, Mary           10 HAA-MR               1:31.32    1:24.98 q      
                  41.18     1:24.98 (43.80)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Casalinuovo, Alyssa L     10 Three Village-MR     1:34.82    1:25.31        
                  41.34     1:25.31 (43.97)                                        
  8 Harkins, Morgan P          8 Express Swimming-MR  1:30.57    1:27.32        
                  40.73     1:27.32 (46.59)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mackay, Victoria          10 HAA-MR               1:26.93    1:27.64        
 10 Quan, Sarah                8 QNS-MR               1:45.12    1:27.96        
                  42.28     1:27.96 (45.68)                                        
 11 Phillips, Emma G          10 HAA-MR               1:32.82    1:28.49        
                  41.92     1:28.49 (46.57)                                        
 12 Kulins, Caitlin R          9 Express Swimming-MR  1:31.05    1:28.84        
                  43.40     1:28.84 (45.44)                                        
 13 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR  1:32.69    1:28.96        
                  41.07     1:28.96 (47.89)                                        
 14 Llerena, Xiomara R         9 Three Village-MR     1:28.16    1:29.99        
                  43.08     1:29.99 (46.91)                                        
 15 Pagano, Krista R           9 Express Swimming-MR  1:34.06    1:30.55        
                  44.77     1:30.55 (45.78)                                        
 16 Li, Ashley                 8 QNS-MR               1:56.01    1:30.71        
                  43.32     1:30.71 (47.39)                                        
 17 Hickey, Bridget R         10 Tmsuffolk-MR         1:33.96    1:31.27        
 18 Kranich-Schaefer, Amanda  10 Three Village-MR     1:37.63    1:31.28        
                  43.72     1:31.28 (47.56)                                        
 19 Nizza, Madeline L         10 Tmsuffolk-MR         1:29.75    1:31.42        
                  44.51     1:31.42 (46.91)                                        
 20 Parnell, Fiona R          10 Three Village-MR     1:39.31    1:31.84        
                  45.32     1:31.84 (46.52)                                        
 21 Cipriano, Siena R         10 Three Village-MR     1:36.37    1:31.87        
 22 Seale, Kayla R             9 Three Village-MR     1:36.95    1:34.92        
                  47.34     1:34.92 (47.58)                                        
 23 Bruder, Grace K           10 HAA-MR               1:37.27    1:35.03        
                  46.12     1:35.03 (48.91)                                        
 24 Veit, Cayden R             9 Three Village-MR     1:37.99    1:36.00        
                  46.35     1:36.00 (49.65)                                        
 25 Scarpinato, Nicolette R   10 Three Village-MR     1:38.53    1:36.26        
                  46.96     1:36.26 (49.30)                                        
 26 Scavuzzo, Rose P           9 HAA-MR               1:38.34    1:36.87        
                  47.57     1:36.87 (49.30)                                        
 27 Wafer, Sara N             10 Tmsuffolk-MR         1:43.30    1:36.97        
                  46.85     1:36.97 (50.12)                                        
 28 Duong, Katie S            10 Three Village-MR     1:50.00    1:37.39        
 29 Wang, Angela A             9 Three Village-MR     1:47.76    1:37.86        
                  48.34     1:37.86 (49.52)                                        
 30 Wilcox, Avery              8 HAA-MR               1:36.87    1:37.89        
 31 Furnell, Amelia           10 Tmsuffolk-MR         1:50.57    1:38.10        
                  48.00     1:38.10 (50.10)                                        
 32 Ashby, Rowan I             9 HAA-MR               1:42.54    1:38.61        
                  47.26     1:38.61 (51.35)                                        
 33 Cao, Carina K             10 Three Village-MR     1:39.53    1:39.42        
                  47.82     1:39.42 (51.60)                                        
 34 Arneja, Rabani            10 Tmsuffolk-MR         1:45.77    1:43.41        
                  50.89     1:43.41 (52.52)                                        
 35 Micena, Kallie             9 Three Village-MR     1:43.63    1:43.50        
                  51.04     1:43.50 (52.46)                                        
 36 Rabinowitz, Blake S        9 Tmsuffolk-MR         1:55.96    1:44.13        
 37 Vassilas, Olivia M        10 HAA-MR               1:45.32    1:44.16        
 38 Oberoi, Anya              10 Tmsuffolk-MR         1:45.22    1:44.36        
                  51.65     1:44.36 (52.71)                                        
 39 Hu, Anna                   8 Tmsuffolk-MR         1:44.89    1:45.24        
                  49.74     1:45.24 (55.50)                                        
 40 Colletti, Sofia            8 Express Swimming-MR  1:53.17    1:45.70        
                  51.46     1:45.70 (54.24)                                        
 41 Kim, Angelina             10 BBSC-MR              1:32.55    1:46.11        
                  50.95     1:46.11 (55.16)                                        
 42 Jimenez, Kaitlyn          10 Unattached-MR        1:59.66    1:46.12        
                  50.85     1:46.12 (55.27)                                        
 43 Bekerman, Audrey          10 Express Swimming-MR  1:54.79    1:46.67        
                  49.55     1:46.67 (57.12)                                        
 44 Colletti, Claire J         8 Express Swimming-MR  2:40.00    1:48.15        
                  52.21     1:48.15 (55.94)                                        
 45 Mink, Christina M         10 Tmsuffolk-MR         2:01.26    1:50.74        
                  50.92     1:50.74 (59.82)                                        
 46 Cennamo, Macie A           8 HAA-MR               2:00.00    1:51.20        
                  53.19     1:51.20 (58.01)                                        
 47 Goldman, Eliza M           8 Express Swimming-MR  2:20.00    1:52.47        
                  53.67     1:52.47 (58.80)                                        
 48 Dhanikonda, Navya *        9 Tmsuffolk-MR         2:03.16    1:54.28        
                  55.87     1:54.28 (58.41)                                        
 49 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR  2:10.00    1:55.17        
                  56.94     1:55.17 (58.23)                                        
 50 Berenbroick, Amy L         9 Express Swimming-MR  2:00.00    1:56.56        
                  53.08   1:56.56 (1:03.48)                                        
 51 Neglia, Gianna R           9 Tmsuffolk-MR         1:48.90    2:00.17        
 52 Park, Esther Y             6 Tmsuffolk-MR         1:58.95    2:03.34        
 53 Cahalane, Avery            7 Tmsuffolk-MR         2:12.39    2:09.18        
 54 Rosslee, Emma J            9 Tmsuffolk-MR         2:16.32    2:09.96        
                1:03.04   2:09.96 (1:06.92)                                        
 55 Rogers, Lindsay C          9 Tmsuffolk-MR         1:40.90    2:11.09        
 56 Strasser, London G         7 Tmsuffolk-MR         2:04.90    2:13.68        
                1:06.46   2:13.68 (1:07.22)                                        
 57 Dhingra, Yana *           10 Tmsuffolk-MR         2:10.09    2:14.94        
 58 Patel, Shreya              8 Tmsuffolk-MR         2:30.71    2:17.72        
                1:03.72   2:17.72 (1:14.00)                                        
 59 Park, Erica Y              5 Tmsuffolk-MR         2:00.90    2:21.99        
 60 Rogers, Lexi M             9 Tmsuffolk-MR         2:04.90    2:22.06        
                1:08.22   2:22.06 (1:13.84)                                        
 -- Villa, Ciela I            10 Tmsuffolk-MR         1:53.69         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Kalmaer, Dahlia R          8 Tmsuffolk-MR         1:46.90         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Tan, Shanel E              9 QNS-MR                 43.29      41.93        
  2 Tong, Aurey               10 QNS-MR                 42.80      42.11        
  3 Schroeder, Mary           10 HAA-MR                 42.60      42.58        
  4 Emmerich, Ava J           10 Three Village-MR       43.96      45.04        
  5 Griffin, Amelia           10 HAA-MR                 44.47      45.08        
  6 Vavalle, Giuliana R        9 Three Village-MR       44.44      46.69        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Schroeder, Mary           10 HAA-MR                 42.68      42.60 q      
  2 Tong, Aurey               10 QNS-MR                 40.09      42.80 q      
  3 Tan, Shanel E              9 QNS-MR                 43.04      43.29 q      
  4 Emmerich, Ava J           10 Three Village-MR       45.44      43.96 q      
  5 Vavalle, Giuliana R        9 Three Village-MR       45.88      44.44 q      
  6 Griffin, Amelia           10 HAA-MR                 43.88      44.47 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR  1:00.00      46.35        
  8 Kulins, Caitlin R          9 Express Swimming-MR    49.77      46.38        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wilcox, Hailey            10 HAA-MR                 46.86      47.10        
 10 Johannesen, Jorja         10 BBSC-MR                50.19      48.23        
 10 Kranich-Schaefer, Amanda  10 Three Village-MR       49.59      48.23        
 12 Li, Ashley                 8 QNS-MR                 46.22      49.04        
 13 Casalinuovo, Alyssa L     10 Three Village-MR       49.72      49.25        
 14 Klein, Farrah M            9 Tmsuffolk-MR           48.41      49.41        
 15 Wang, Angela A             9 Three Village-MR       52.01      49.61        
 16 Mackay, Victoria          10 HAA-MR                 49.67      49.69        
 17 Glazebnik, Julia T        10 Tmsuffolk-MR           49.56      49.87        
 18 Llerena, Xiomara R         9 Three Village-MR       47.48      50.15        
 19 Scarpinato, Nicolette R   10 Three Village-MR       54.34      50.86        
 20 Nizza, Madeline L         10 Tmsuffolk-MR           54.31      51.39        
 21 Dhanikonda, Navya *        9 Tmsuffolk-MR           53.35      51.41        
 22 Seale, Kayla R             9 Three Village-MR       54.38      52.15        
 22 Harkins, Morgan P          8 Express Swimming-MR    52.53      52.15        
 24 Parnell, Fiona R          10 Three Village-MR       55.22      52.85        
 25 Hsu, Leanna               10 HAA-MR                 55.61      53.46        
 26 Cipriano, Siena R         10 Three Village-MR       53.37      53.51        
 27 Duong, Katie S            10 Three Village-MR       57.00      53.55        
 28 Cao, Carina K             10 Three Village-MR       53.74      53.64        
 29 Ashby, Rowan I             9 HAA-MR                 54.07      54.09        
 30 Foster, Isabella T        10 HAA-MR                 55.21      55.36        
 31 Furnell, Amelia           10 Tmsuffolk-MR           53.90      55.74        
 32 Sclafani, Juliana R        9 HAA-MR                 56.46      55.76        
 33 Pagano, Krista R           9 Express Swimming-MR    56.79      55.93        
 34 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR    56.38      56.42        
 35 Wilcox, Avery              8 HAA-MR                 55.07      56.46        
 36 Abshire, Natalie          10 HAA-MR                 56.80      56.94        
 37 Secchi, Brooke D          10 Tmsuffolk-MR           55.17      57.28        
 38 Hu, Anna                   8 Tmsuffolk-MR           52.90      57.31        
 39 Canty, Lauren G            7 Express Swimming-MR  1:03.64      57.55        
 40 Veit, Cayden R             9 Three Village-MR       58.53      58.29        
 41 Tan, Herschel E            7 QNS-MR               1:02.20      58.97        
 42 Parrish, Isabella M       10 SSC-MR               1:04.68      59.10        
 43 Neglia, Gianna R           9 Tmsuffolk-MR           59.42      59.36        
 44 Pace, Amanda J             9 HAA-MR                 58.04      59.42        
 45 Colletti, Sofia            8 Express Swimming-MR    57.55    1:00.02        
 46 Taranov, Vladislava       10 HAA-MR               1:06.20    1:00.14        
 47 Rochford, Juliana G        7 HAA-MR               1:06.94    1:00.44        
 48 Dhingra, Yana *           10 Tmsuffolk-MR           56.90    1:01.12        
 49 Genninger, Aivary M        8 Tmsuffolk-MR         1:00.13    1:01.92        
 50 Rabinowitz, Blake S        9 Tmsuffolk-MR         1:05.83    1:04.37        
 51 Nakamori, Leah Y           8 FA-MR                1:06.53    1:04.70        
 52 Colletti, Claire J         8 Express Swimming-MR  1:30.00    1:04.89        
 53 Marotta, Antonia K         7 HAA-MR               1:05.53    1:07.60        
 54 Strasser, London G         7 Tmsuffolk-MR         1:15.90    1:14.50        
 -- Micena, Kallie             9 Three Village-MR       51.15         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Kim, Ashley                7 Tmsuffolk-MR         1:36.84         DQ        
      Alternating Kick
 -- Goldman, Eliza M           8 Express Swimming-MR  1:06.22         DQ        
      Scissors kick
 -- Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR    59.24         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Cronin, Emma               7 HAA-MR               1:04.88         DQ        
      Scissors kick
 -- Abbate, Donna A            9 HAA-MR                 56.78         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Taranov, Zoe               7 HAA-MR               1:00.00         DQ        
      One hand touch
 -- Jimenez, Kaitlyn          10 Unattached-MR          59.78         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Silberger, Mary            8 BBSC-MR              1:18.55         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Tan, Shanel E              9 QNS-MR               1:31.46    1:30.98        
                  43.42     1:30.98 (47.56)                                        
  2 Hicyilmaz, Lydia G        10 SSC-MR               1:31.67    1:31.87        
                  44.33     1:31.87 (47.54)                                        
  3 Quan, Sarah                8 QNS-MR               1:35.69    1:35.91        
                  46.53     1:35.91 (49.38)                                        
  4 Reddington, Shannon E      9 Express Swimming-MR  1:34.91    1:37.25        
                  45.93     1:37.25 (51.32)                                        
  5 Vavalle, Giuliana R        9 Three Village-MR     1:37.72    1:39.58        
  6 Kulins, Caitlin R          9 Express Swimming-MR  1:42.23    1:41.35        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tan, Shanel E              9 QNS-MR               1:33.53    1:31.46 q      
                  43.71     1:31.46 (47.75)                                        
  2 Hicyilmaz, Lydia G        10 SSC-MR               1:30.54    1:31.67 q      
                  44.57     1:31.67 (47.10)                                        
  3 Reddington, Shannon E      9 Express Swimming-MR  1:45.00    1:34.91 q      
                  44.96     1:34.91 (49.95)                                        
  4 Quan, Sarah                8 QNS-MR               1:38.12    1:35.69 q      
                  46.65     1:35.69 (49.04)                                        
  5 Vavalle, Giuliana R        9 Three Village-MR     1:37.72    1:37.72 q      
                  46.64     1:37.72 (51.08)                                        
  6 Kulins, Caitlin R          9 Express Swimming-MR  2:10.00    1:42.23 q      
                  50.45     1:42.23 (51.78)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Li, Ashley                 8 QNS-MR               1:40.95    1:43.57        
                  49.98     1:43.57 (53.59)                                        
  8 Versacci, Giuliana T      10 SSC-MR               1:42.09    1:44.00        
                  49.69     1:44.00 (54.31)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Casalinuovo, Alyssa L     10 Three Village-MR     1:44.64    1:44.08        
                  49.00     1:44.08 (55.08)                                        
 10 Kranich-Schaefer, Amanda  10 Three Village-MR     2:01.00    1:46.39        
                  50.88     1:46.39 (55.51)                                        
 11 Glazebnik, Julia T        10 Tmsuffolk-MR         1:50.20    1:46.49        
                  51.42     1:46.49 (55.07)                                        
 12 Sodhi, Amani              10 FA-MR                1:40.42    1:46.54        
                  50.46     1:46.54 (56.08)                                        
 13 Argondizzo, Daniela J     10 Express Swimming-MR  1:45.00    1:47.47        
                  50.31     1:47.47 (57.16)                                        
 14 Klein, Farrah M            9 Tmsuffolk-MR         1:55.00    1:50.44        
                  52.89     1:50.44 (57.55)                                        
 15 Nizza, Madeline L         10 Tmsuffolk-MR         1:51.60    1:51.93        
                  52.21     1:51.93 (59.72)                                        
 16 Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR  1:51.99    1:52.43        
                  53.57     1:52.43 (58.86)                                        
 17 Johannesen, Jorja         10 BBSC-MR              1:55.55    1:53.56        
                  54.03     1:53.56 (59.53)                                        
 18 Tourevski, Sima L          9 Express Swimming-MR  1:44.50    1:54.91        
 19 Cao, Carina K             10 Three Village-MR     1:58.02    1:55.06        
                  54.70   1:55.06 (1:00.36)                                        
 20 Dhanikonda, Navya *        9 Tmsuffolk-MR         2:04.90    1:57.05        
                  54.85   1:57.05 (1:02.20)                                        
 21 Burnett, Sierra            9 Express Swimming-MR  2:10.00    2:01.81        
 22 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR  2:03.06    2:02.33        
 23 Seale, Kayla R             9 Three Village-MR     2:01.00    2:02.82        
                  59.10   2:02.82 (1:03.72)                                        
 24 Furnell, Amelia           10 Tmsuffolk-MR         2:10.90    2:04.39        
                  59.07   2:04.39 (1:05.32)                                        
 25 Canty, Lauren G            7 Express Swimming-MR  1:52.00    2:04.51        
                1:00.18   2:04.51 (1:04.33)                                        
 26 Secchi, Brooke D          10 Tmsuffolk-MR         2:02.72    2:05.49        
                1:00.91   2:05.49 (1:04.58)                                        
 27 Parrish, Isabella M       10 SSC-MR               2:13.25    2:07.74        
                  59.60   2:07.74 (1:08.14)                                        
 28 Colletti, Sofia            8 Express Swimming-MR  2:30.00    2:08.49        
                1:00.72   2:08.49 (1:07.77)                                        
 29 Neglia, Gianna R           9 Tmsuffolk-MR         2:09.85    2:11.54        
                1:01.94   2:11.54 (1:09.60)                                        
 30 Tan, Herschel E            7 QNS-MR               2:10.34    2:13.41        
                1:03.53   2:13.41 (1:09.88)                                        
 31 Kalmaer, Dahlia R          8 Tmsuffolk-MR         2:05.90    2:16.41        
                1:05.87   2:16.41 (1:10.54)                                        
 32 Berenbroick, Amy L         9 Express Swimming-MR  2:10.00    2:16.78        
                1:03.13   2:16.78 (1:13.65)                                        
 33 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR  2:30.00    2:18.65        
                  19.31   2:18.65 (1:59.34)                                        
 34 Colletti, Claire J         8 Express Swimming-MR  2:50.00    2:20.33        
 35 Nakamori, Leah Y           8 FA-MR                2:31.86    2:23.06        
 -- Addison, Ava E             7 Tmsuffolk-MR         2:09.00         DQ        
      One hand touch
 -- Goldman, Eliza M           8 Express Swimming-MR  2:25.00         DQ        
      Scissors kick
                1:03.14        DQ (1:10.88)                                        
 -- Garg, Anjali              10 Express Swimming-MR  1:40.00         DQ        
      One hand touch
                1:10.15        DQ (1:10.19)                                        
 -- Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR  2:20.00         DQ        
      One hand touch
                  50.89          DQ (56.40)                                        
 -- Trobiano, Nicolette P      7 FA-MR                2:41.99         DQ        
      One hand touch
                1:22.71        DQ (1:29.80)                                        
 -- Verissimo, Chloe A         7 FA-MR                2:39.15         DQ        
      Downward butterfly kick
                1:14.71        DQ (1:22.52)                                        
 -- Jimenez, Kaitlyn          10 Unattached-MR             NT         DQ        
      Downward butterfly kick
                  57.88        DQ (1:02.26)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Tong, Aurey               10 QNS-MR                 35.77      35.82        
  2 Griffin, Amelia           10 HAA-MR                 36.66      36.47        
  3 Vavalle, Giuliana R        9 Three Village-MR       36.44      37.18        
  4 Schroeder, Mary           10 HAA-MR                 36.79      37.50        
  5 Wilcox, Hailey            10 HAA-MR                 40.00      39.46        
  6 Quan, Sarah                8 QNS-MR                 39.64      39.90        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tong, Aurey               10 QNS-MR                 35.79      35.77 q      
  2 Vavalle, Giuliana R        9 Three Village-MR       37.09      36.44 q      
  3 Griffin, Amelia           10 HAA-MR                 35.22      36.66 q      
  4 Schroeder, Mary           10 HAA-MR                 35.74      36.79 q      
  5 Wafer, Sara N             10 Tmsuffolk-MR           38.77      39.06 q      
  6 Quan, Sarah                8 QNS-MR                 38.32      39.64 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Wilcox, Hailey            10 HAA-MR                 39.22      40.00        
  8 Phillips, Emma G          10 HAA-MR                 43.77      41.94        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hickey, Bridget R         10 Tmsuffolk-MR           42.02      42.62        
 10 Li, Ashley                 8 QNS-MR                 40.98      42.70        
 11 Casalinuovo, Alyssa L     10 Three Village-MR       48.23      42.77        
 12 Duong, Katie S            10 Three Village-MR       53.00      43.30        
 13 Emmerich, Ava J           10 Three Village-MR       42.53      43.58        
 14 Bruder, Grace K           10 HAA-MR                 57.14      47.38        
 15 Kim, Angelina             10 BBSC-MR                48.55      47.57        
 16 Arneja, Rabani            10 Tmsuffolk-MR           51.15      48.46        
 17 Williamson, Blessing S     8 FA-MR                  56.99      48.79        
 18 Foster, Isabella T        10 HAA-MR                 49.69      50.18        
 19 Glazebnik, Julia T        10 Tmsuffolk-MR           52.13      51.21        
 20 Canty, Lauren G            7 Express Swimming-MR  1:03.77      51.26        
 21 Abshire, Natalie          10 HAA-MR                 48.58      52.18        
 22 Vassilas, Olivia M        10 HAA-MR                 59.77      52.38        
 23 Furnell, Amelia           10 Tmsuffolk-MR           51.61      54.09        
 24 Parrish, Isabella M       10 SSC-MR               1:01.46      54.55        
 25 Bekerman, Audrey          10 Express Swimming-MR    57.33      57.29        
 26 Johannesen, Jorja         10 BBSC-MR                56.00      58.42        
 27 Nakamori, Leah Y           8 FA-MR                1:00.20      58.89        
 28 Hsu, Leanna               10 HAA-MR                 58.41      59.39        
 29 Secchi, Brooke D          10 Tmsuffolk-MR           57.22      59.48        
 30 Oberoi, Anya              10 Tmsuffolk-MR           53.28      59.55        
 31 Silberger, Mary            8 BBSC-MR                54.55    1:01.13        
 32 Kalmaer, Dahlia R          8 Tmsuffolk-MR         1:09.07    1:03.78        
 33 Cahalane, Avery            7 Tmsuffolk-MR           59.90    1:12.91        
 -- Wang, Angela A             9 Three Village-MR       55.35         DQ        
      Scissors kick
 -- Tan, Herschel E            7 QNS-MR                 58.65         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Genninger, Aivary M        8 Tmsuffolk-MR         1:12.04         DQ        
      Alternating Kick
 -- Villa, Ciela I            10 Tmsuffolk-MR           52.90         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Tong, Aurey               10 QNS-MR               1:17.64    1:18.22        
                  35.17     1:18.22 (43.05)                                        
  2 Griffin, Amelia           10 HAA-MR               1:22.69    1:21.51        
                  38.22     1:21.51 (43.29)                                        
  3 Schroeder, Mary           10 HAA-MR               1:22.73    1:21.97        
                  37.38     1:21.97 (44.59)                                        
  4 Vavalle, Giuliana R        9 Three Village-MR     1:23.21    1:23.72        
                  37.71     1:23.72 (46.01)                                        
  5 Reddington, Shannon E      9 Express Swimming-MR  1:22.43    1:24.81        
                  40.44     1:24.81 (44.37)                                        
  6 Tan, Shanel E              9 QNS-MR               1:24.15    1:25.70        
                  39.29     1:25.70 (46.41)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tong, Aurey               10 QNS-MR               1:18.72    1:17.64 q      
                  36.45     1:17.64 (41.19)                                        
  2 Reddington, Shannon E      9 Express Swimming-MR  1:23.41    1:22.43 q      
                  36.31     1:22.43 (46.12)                                        
  3 Griffin, Amelia           10 HAA-MR               1:24.08    1:22.69 q      
                  36.77     1:22.69 (45.92)                                        
  4 Schroeder, Mary           10 HAA-MR               1:24.06    1:22.73 q      
                  37.92     1:22.73 (44.81)                                        
  5 Vavalle, Giuliana R        9 Three Village-MR     1:25.09    1:23.21 q      
                  37.90     1:23.21 (45.31)                                        
  6 Tan, Shanel E              9 QNS-MR               1:26.23    1:24.15 q      
                  37.16     1:24.15 (46.99)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Hicyilmaz, Lydia G        10 SSC-MR               1:27.81    1:25.14        
                  40.84     1:25.14 (44.30)                                        
  8 Versacci, Giuliana T      10 SSC-MR               1:28.80    1:25.74        
                  37.36     1:25.74 (48.38)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Quan, Sarah                8 QNS-MR               1:27.68    1:26.51        
                  40.44     1:26.51 (46.07)                                        
 10 Llerena, Xiomara R         9 Three Village-MR     1:29.57    1:28.03        
                  39.07     1:28.03 (48.96)                                        
 11 Li, Ashley                 8 QNS-MR               1:28.42    1:28.10        
                  40.77     1:28.10 (47.33)                                        
 12 Wilcox, Hailey            10 HAA-MR               1:28.07    1:29.14        
                  39.85     1:29.14 (49.29)                                        
 13 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR  1:30.64    1:29.44        
                  40.95     1:29.44 (48.49)                                        
 14 Klein, Farrah M            9 Tmsuffolk-MR         1:28.97    1:29.62        
                  40.37     1:29.62 (49.25)                                        
 15 Nizza, Madeline L         10 Tmsuffolk-MR         1:30.61    1:29.67        
                  41.00     1:29.67 (48.67)                                        
 15 Emmerich, Ava J           10 Three Village-MR     1:30.75    1:29.67        
                  42.22     1:29.67 (47.45)                                        
 17 Hickey, Bridget R         10 Tmsuffolk-MR         1:29.04    1:29.96        
                  40.00     1:29.96 (49.96)                                        
 18 Mackay, Victoria          10 HAA-MR               1:32.46    1:30.76        
                  41.31     1:30.76 (49.45)                                        
 19 Harkins, Morgan P          8 Express Swimming-MR  1:36.21    1:32.61        
                  16.96   1:32.61 (1:15.65)                                        
 20 Parnell, Fiona R          10 Three Village-MR     1:37.18    1:32.77        
                  43.11     1:32.77 (49.66)                                        
 21 Wang, Angela A             9 Three Village-MR     1:37.03    1:33.75        
                  42.82     1:33.75 (50.93)                                        
 22 Wafer, Sara N             10 Tmsuffolk-MR         1:32.13    1:33.76        
                  16.16   1:33.76 (1:17.60)                                        
 23 Cipriano, Siena R         10 Three Village-MR     1:42.00    1:34.74        
                  45.73     1:34.74 (49.01)                                        
 24 Duong, Katie S            10 Three Village-MR     1:40.00    1:35.07        
                  44.76     1:35.07 (50.31)                                        
 25 Arneja, Rabani            10 Tmsuffolk-MR         1:52.90    1:35.44        
                  46.85     1:35.44 (48.59)                                        
 26 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR               1:41.15    1:36.30        
                  44.90     1:36.30 (51.40)                                        
 27 Sodhi, Amani              10 FA-MR                1:31.48    1:36.67        
                  45.93     1:36.67 (50.74)                                        
 28 Argondizzo, Daniela J     10 Express Swimming-MR  1:38.45    1:36.70        
                  44.51     1:36.70 (52.19)                                        
 29 Pagano, Krista R           9 Express Swimming-MR  1:39.38    1:37.14        
                  46.37     1:37.14 (50.77)                                        
 30 Glazebnik, Julia T        10 Tmsuffolk-MR         1:37.40    1:37.88        
                  49.27     1:37.88 (48.61)                                        
 31 Tourevski, Sima L          9 Express Swimming-MR  1:55.00    1:38.60        
                  47.24     1:38.60 (51.36)                                        
 32 Seale, Kayla R             9 Three Village-MR     1:37.49    1:39.40        
                  45.26     1:39.40 (54.14)                                        
 33 Scarpinato, Nicolette R   10 Three Village-MR     1:41.41    1:39.98        
                  45.69     1:39.98 (54.29)                                        
 34 Kim, Angelina             10 BBSC-MR              1:29.55    1:40.61        
                  47.89     1:40.61 (52.72)                                        
 35 Horvath, Abigaile         10 BBSC-MR              1:55.55    1:41.82        
                  49.68     1:41.82 (52.14)                                        
 36 Wilcox, Avery              8 HAA-MR               1:49.19    1:42.59        
                  47.35     1:42.59 (55.24)                                        
 37 Veit, Cayden R             9 Three Village-MR     1:42.35    1:43.02        
                  46.29     1:43.02 (56.73)                                        
 38 Micena, Kallie             9 Three Village-MR     1:40.89    1:43.41        
 39 Hu, Anna                   8 Tmsuffolk-MR         1:50.90    1:44.34        
                  46.56     1:44.34 (57.78)                                        
 40 Secchi, Brooke D          10 Tmsuffolk-MR         1:47.12    1:45.83        
                  54.19     1:45.83 (51.64)                                        
 41 Alleyne, Zorah L          10 Express Swimming-MR  1:49.28    1:46.32        
 42 Burnett, Sierra            9 Express Swimming-MR  1:49.82    1:49.90        
 43 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR  1:54.99    1:50.75        
                  53.98     1:50.75 (56.77)                                        
 44 Dhanikonda, Navya *        9 Tmsuffolk-MR         1:52.84    1:51.15        
                  51.51     1:51.15 (59.64)                                        
 45 Canty, Lauren G            7 Express Swimming-MR  1:48.77    1:51.57        
                  53.03     1:51.57 (58.54)                                        
 46 Giagios, Andraya B         9 SSC-MR               1:53.11    1:51.97        
                  51.75   1:51.97 (1:00.22)                                        
 47 Rabinowitz, Blake S        9 Tmsuffolk-MR         1:54.90    1:54.77        
 48 Neglia, Gianna R           9 Tmsuffolk-MR         1:57.56    1:55.56        
                  54.34   1:55.56 (1:01.22)                                        
 49 Eriskin, Nisa             10 Tmsuffolk-MR         1:55.90    1:56.97        
 50 Colletti, Claire J         8 Express Swimming-MR  2:00.34    2:00.40        
                  59.70   2:00.40 (1:00.70)                                        
 51 Addison, Ava E             7 Tmsuffolk-MR         1:47.90    2:09.19        
 52 Cahalane, Avery            7 Tmsuffolk-MR         1:59.90    2:21.63        
                1:03.55   2:21.63 (1:18.08)                                        
 -- Colletti, Sofia            8 Express Swimming-MR  1:57.53         DQ        
      One hand touch - breast
                  49.64        DQ (1:03.19)                                        
 -- Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR  1:39.99         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                  47.23          DQ (55.19)                                        
 -- Silberger, Mary            8 BBSC-MR              1:55.55         DQ        
      One hand touch - breast
 -- Villa, Ciela I            10 Tmsuffolk-MR         2:00.90         DQ        
      Scissors kick - breast
                  58.76          DQ (59.80)                                        
 -- Strasser, London G         7 Tmsuffolk-MR         1:58.90         DQ        
      Not on back off wall - back
                1:01.23        DQ (1:04.29)                                        
 -- Goldman, Eliza M           8 Express Swimming-MR  2:00.20         DQ        
      One hand touch - breast
                  53.10          DQ (58.60)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Treglia, Leah N           12 HAA-MR                 26.47      26.62        
  2 Tan, Sayjel E             11 QNS-MR                 27.91      27.95        
  3 Kang, Madison             12 Express Swimming-MR    28.62      28.82        
  4 Cimino, Izabella K        12 FA-MR                  28.88      28.99        
  5 Burns, Sofia              11 HAA-MR                 29.00      29.23        
  6 Rietmann, Morgan J        12 SSC-MR                 29.27      29.52        
B - Final
  7 Dimaculangan, Abby X      12 Three Village-MR       29.62      29.39        
  8 Martinez, Kylie           12 HAA-MR                 29.95      29.87        
  9 Matheson, Hanna D         11 Three Village-MR       30.33      30.14        
 10 Seale, Sarah E            11 Three Village-MR       30.39      30.57        
 11 Donohue, Savannah R       11 HAA-MR                 30.45      30.63        
 12 Grefski, Katherine A      12 Tmsuffolk-MR           30.43      31.30        
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Treglia, Leah N           12 HAA-MR                 26.57      26.47 q      
  2 Tan, Sayjel E             11 QNS-MR                 28.48      27.91 q      
  3 Kang, Madison             12 Express Swimming-MR    28.31      28.62 q      
  4 Cimino, Izabella K        12 FA-MR                  28.17      28.88 q      
  5 Burns, Sofia              11 HAA-MR                 28.42      29.00 q      
  6 Rietmann, Morgan J        12 SSC-MR                 28.70      29.27 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Dimaculangan, Abby X      12 Three Village-MR       29.07      29.62 q      
  8 Martinez, Kylie           12 HAA-MR                 28.79      29.95 q      
  9 Matheson, Hanna D         11 Three Village-MR       29.63      30.33 q      
 10 Seale, Sarah E            11 Three Village-MR       30.84      30.39 q      
 11 Grefski, Katherine A      12 Tmsuffolk-MR           31.38      30.43 q      
 12 Donohue, Savannah R       11 HAA-MR                 31.19      30.45 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Glaser, Olivia K          12 BBSC-MR                29.75      30.53        
 14 Siff-Scherr, Eve S        11 Express Swimming-MR    31.27      30.84        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Mackay, Alexandria        12 HAA-MR                 31.22      30.98        
 16 Rodriguez, Catalina A     12 QNS-MR                 31.57      31.00        
 17 Claps, Abigail R          12 HAA-MR                 30.65      31.08        
 18 Kalmaer, Sydney H         12 Tmsuffolk-MR           31.82      31.17        
 19 Cronin, Jessica           11 HAA-MR                 31.08      31.50        
 20 Andrew, Fiona J           12 FA-MR                  31.64      31.56        
 21 Hicyilmaz, Daphne         12 SSC-MR                 32.43      31.57        
 22 Sullivan, Maureen C       12 Express Swimming-MR    32.31      31.69        
 23 Simon, Alexandra          12 HAA-MR                 32.54      31.91        
 23 Johannesen, Charlotte     11 BBSC-MR                31.09      31.91        
 25 Rezler, Kristina          11 Tmsuffolk-MR           32.36      32.01        
 26 Sckalor, Maggie           12 HAA-MR                 32.79      32.05        
 27 Hsieh, Vanessa            12 Tmsuffolk-MR           35.33      32.06        
 28 Albert, Anna              11 Three Village-MR       31.98      32.15        
 29 Plataroti, Ava            12 Tmsuffolk-MR           32.68      32.24        
 30 Jeong, Bina               12 QNS-MR                 33.91      32.26        
 31 Dominger, Madison         11 HAA-MR                 32.22      32.28        
 32 Pereira, Paulina          12 SSC-MR                 31.82      32.32        
 33 Waring, MaryGrace         11 SSC-MR                 31.66      32.36        
 34 Kouchtaf, Sophia M        12 QNS-MR                 32.21      32.55        
 35 Fehrenbach, Samantha      12 HAA-MR                 33.88      33.07        
 36 Ostrofsky, Emily N        12 HAA-MR                 34.62      33.32        
 37 Savoretti, Angelina       11 HAA-MR                 33.96      33.75        
 38 Fiore, Gabby R            12 SSC-MR                 33.21      33.98        
 39 Tamberelli, Liliana       11 BBSC-MR                32.80      34.01        
 40 Michel-Torres, Sadie I    12 QNS-MR                 34.57      34.18        
 41 Demirci, Morgan           12 HAA-MR                 33.24      34.24        
 42 Byers, Eva R              11 Express Swimming-MR    34.39      34.38        
 43 Maler, Olivia B           11 Express Swimming-MR    34.76      34.43        
 44 Bhanot, Trisha            12 Tmsuffolk-MR           35.63      34.54        
 45 Wu, Michelle W            11 Three Village-MR       33.94      34.62        
 46 Casto, Isabella R         12 FA-MR                  35.73      34.79        
 47 Piccolo, Salvatrice G     11 SSC-MR                 35.46      35.45        
 48 Zhu, Grace                12 BBSC-MR                44.93      36.32        
 49 Vezzi, Nicole M           11 Tmsuffolk-MR           38.74      37.13        
 50 Rosenfeld, StevieDonna    12 HAA-MR                 38.35      38.18        
 51 Lo, Olivia A              11 SSC-MR                 55.29      38.21        
 52 Kerner, Lindsey           11 Express Swimming-MR    36.53      38.42        
 53 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR                 37.07      38.64        
 54 Higgins, Abaigeal E       11 Three Village-MR       36.95      38.68        
 55 Raymond, Emily G          11 Three Village-MR       42.00      39.92        
 56 Singhal, Anica            11 Express Swimming-MR    47.01      40.99        
 57 Leary, Anne               11 Tmsuffolk-MR           40.38      41.85        
 58 Ger, Sasha                11 BBSC-MR                46.61      43.56        
 59 Williams, Cara A          11 SSC-MR                 53.46      51.49        
 60 Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR    49.78      53.79        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Treglia, Leah N           12 HAA-MR                 57.04      57.80        
                  27.92       57.80 (29.88)                                        
  2 Dimaculangan, Bella       11 Three Village-MR     1:01.44    1:01.87        
                  29.60     1:01.87 (32.27)                                        
  3 Tan, Sayjel E             11 QNS-MR               1:02.61    1:02.59        
                  30.34     1:02.59 (32.25)                                        
  4 Cimino, Izabella K        12 FA-MR                1:02.68    1:03.42        
                  30.20     1:03.42 (33.22)                                        
  5 Martinez, Kylie           12 HAA-MR               1:03.10    1:03.46        
                  30.67     1:03.46 (32.79)                                        
  6 Matheson, Hanna D         11 Three Village-MR     1:03.71    1:05.33        
                  31.40     1:05.33 (33.93)                                        
B - Final
  7 Burns, Sofia              11 HAA-MR               1:05.19    1:03.19        
                  30.18     1:03.19 (33.01)                                        
  8 Wu, Katelin               12 QNS-MR               1:03.87    1:04.41        
                  31.11     1:04.41 (33.30)                                        
  9 Glaser, Olivia K          12 BBSC-MR              1:04.72    1:06.50        
                  32.20     1:06.50 (34.30)                                        
 10 Donohue, Savannah R       11 HAA-MR               1:07.35    1:07.66        
                  31.93     1:07.66 (35.73)                                        
 11 Grefski, Katherine A      12 Tmsuffolk-MR         1:08.92    1:08.80        
                  32.81     1:08.80 (35.99)                                        
 12 Andrew, Fiona J           12 FA-MR                1:09.40    1:11.55        
                  34.88     1:11.55 (36.67)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Treglia, Leah N           12 HAA-MR                 57.42      57.04 q      
                  27.50       57.04 (29.54)                                        
  2 Dimaculangan, Bella       11 Three Village-MR     1:01.29    1:01.44 q      
                  29.58     1:01.44 (31.86)                                        
  3 Tan, Sayjel E             11 QNS-MR               1:15.03    1:02.61 q      
                  30.04     1:02.61 (32.57)                                        
  4 Cimino, Izabella K        12 FA-MR                1:01.86    1:02.68 q      
                  31.58     1:02.68 (31.10)                                        
  5 Martinez, Kylie           12 HAA-MR               1:02.22    1:03.10 q      
                  30.38     1:03.10 (32.72)                                        
  6 Matheson, Hanna D         11 Three Village-MR     1:03.58    1:03.71 q      
                  30.60     1:03.71 (33.11)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Wu, Katelin               12 QNS-MR               1:03.18    1:03.87 q      
                  31.01     1:03.87 (32.86)                                        
  8 Glaser, Olivia K          12 BBSC-MR              1:05.23    1:04.72 q      
                  31.14     1:04.72 (33.58)                                        
  9 Dimaculangan, Abby X      12 Three Village-MR     1:03.97    1:05.18 q      
                  30.87     1:05.18 (34.31)                                        
 10 Burns, Sofia              11 HAA-MR               1:02.42    1:05.19 q      
                  30.99     1:05.19 (34.20)                                        
 11 Rietmann, Morgan J        12 SSC-MR               1:05.83    1:06.15 q      
                  31.68     1:06.15 (34.47)                                        
 12 Donohue, Savannah R       11 HAA-MR               1:09.99    1:07.35 q      
                  32.04     1:07.35 (35.31)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Grefski, Katherine A      12 Tmsuffolk-MR         1:08.86    1:08.92        
                  32.97     1:08.92 (35.95)                                        
 14 Chen, Amy                 11 Three Village-MR     1:07.94    1:09.25        
                  32.82     1:09.25 (36.43)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Andrew, Fiona J           12 FA-MR                1:08.93    1:09.40        
                  33.95     1:09.40 (35.45)                                        
 16 Waring, MaryGrace         11 SSC-MR               1:09.06    1:09.45        
                  33.25     1:09.45 (36.20)                                        
 17 Karpf, Delaney            12 HAA-MR               1:07.09    1:09.78        
                  33.05     1:09.78 (36.73)                                        
 18 Albert, Anna              11 Three Village-MR     1:12.41    1:09.79        
                  33.74     1:09.79 (36.05)                                        
 19 Rodriguez, Catalina A     12 QNS-MR               1:09.33    1:09.93        
                  34.26     1:09.93 (35.67)                                        
 20 Cronin, Jessica           11 HAA-MR               1:07.77    1:10.29        
                  33.02     1:10.29 (37.27)                                        
 21 Sullivan, Maureen C       12 Express Swimming-MR  1:12.29    1:10.49        
                  32.89     1:10.49 (37.60)                                        
 22 Seale, Sarah E            11 Three Village-MR     1:09.08    1:10.51        
                  33.11     1:10.51 (37.40)                                        
 23 Kalmaer, Sydney H         12 Tmsuffolk-MR         1:10.14    1:10.52        
                  34.33     1:10.52 (36.19)                                        
 24 Pereira, Paulina          12 SSC-MR               1:10.68    1:10.56        
                  34.75     1:10.56 (35.81)                                        
 25 Sckalor, Maggie           12 HAA-MR               1:11.74    1:10.98        
                  33.51     1:10.98 (37.47)                                        
 26 Johannesen, Charlotte     11 BBSC-MR              1:09.08    1:11.18        
                  34.49     1:11.18 (36.69)                                        
 27 Rezler, Kristina          11 Tmsuffolk-MR         1:13.28    1:11.19        
                  33.91     1:11.19 (37.28)                                        
 28 Plataroti, Ava            12 Tmsuffolk-MR         1:11.04    1:11.64        
                  34.60     1:11.64 (37.04)                                        
 29 Mackay, Alexandria        12 HAA-MR               1:09.37    1:12.85        
                  33.61     1:12.85 (39.24)                                        
 30 Hsieh, Vanessa            12 Tmsuffolk-MR         1:13.07    1:12.93        
                  34.98     1:12.93 (37.95)                                        
 31 Konsky, Jenna P           12 Tmsuffolk-MR         1:14.72    1:13.07        
                  34.77     1:13.07 (38.30)                                        
 32 Primak, Sofia I           11 Three Village-MR     1:13.49    1:13.77        
                  34.44     1:13.77 (39.33)                                        
 33 Demirci, Morgan           12 HAA-MR               1:14.86    1:14.09        
                  34.97     1:14.09 (39.12)                                        
 34 Regan, Jaclyn R           11 QNS-MR               1:14.29    1:14.47        
                  34.53     1:14.47 (39.94)                                        
 35 Fiore, Gabby R            12 SSC-MR               1:14.59    1:15.34        
                  35.66     1:15.34 (39.68)                                        
 36 Oberoi, Kamal             12 Tmsuffolk-MR         1:13.04    1:15.70        
                  35.15     1:15.70 (40.55)                                        
 37 Bhanot, Trisha            12 Tmsuffolk-MR         1:18.55    1:16.11        
                  36.07     1:16.11 (40.04)                                        
 38 Wu, Michelle W            11 Three Village-MR     1:16.25    1:16.66        
                  36.49     1:16.66 (40.17)                                        
 39 Simon, Alexandra          12 HAA-MR               1:14.60    1:17.45        
                  36.04     1:17.45 (41.41)                                        
 40 Byers, Eva R              11 Express Swimming-MR  1:24.22    1:17.51        
                  35.85     1:17.51 (41.66)                                        
 41 Tamberelli, Liliana       11 BBSC-MR              1:21.66    1:18.31        
 42 Ostrofsky, Emily N        12 HAA-MR               1:17.45    1:19.67        
                  37.53     1:19.67 (42.14)                                        
 43 Teele, Sanai O            12 Express Swimming-MR  1:15.65    1:20.21        
 44 Orrego, Maria L           11 Unattached-MR        1:12.90    1:20.72        
                  38.64     1:20.72 (42.08)                                        
 45 Lin, Della                12 Tmsuffolk-MR         1:21.18    1:21.43        
 46 Abshire, Mia              11 HAA-MR               1:21.16    1:22.05        
                  36.85     1:22.05 (45.20)                                        
 47 Vezzi, Nicole M           11 Tmsuffolk-MR         1:23.45    1:23.09        
                  38.90     1:23.09 (44.19)                                        
 48 Kerner, Lindsey           11 Express Swimming-MR  1:25.76    1:24.22        
                  40.06     1:24.22 (44.16)                                        
 49 Fehrenbach, Samantha      12 HAA-MR               1:25.18    1:25.45        
                  38.50     1:25.45 (46.95)                                        
 50 Leary, Anne               11 Tmsuffolk-MR         1:37.69    1:29.38        
                  41.04     1:29.38 (48.34)                                        
 51 Le, Amanda T              12 FA-MR                1:31.99    1:30.18        
                  42.92     1:30.18 (47.26)                                        
 52 Harty, Emma               11 Express Swimming-MR  1:29.24    1:30.53        
                  42.79     1:30.53 (47.74)                                        
 53 Raymond, Emily G          11 Three Village-MR     1:36.97    1:31.34        
                  43.14     1:31.34 (48.20)                                        
 54 Singhal, Anica            11 Express Swimming-MR  1:49.47    1:31.76        
                  42.56     1:31.76 (49.20)                                        
 55 Devito, Alyssa M          11 Three Village-MR     1:31.68    1:31.95        
                  43.95     1:31.95 (48.00)                                        
 56 Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR  1:50.93    2:08.47        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Treglia, Leah N           12 HAA-MR                 29.12      28.91        
  2 Rietmann, Morgan J        12 SSC-MR                 31.63      31.84        
  3 Tan, Sayjel E             11 QNS-MR                 31.47      31.98        
  4 Matheson, Hanna D         11 Three Village-MR       33.14      33.66        
  5 Cimino, Izabella K        12 FA-MR                  34.50      33.90        
  6 Burns, Sofia              11 HAA-MR                 34.24      34.47        
B - Final
  7 Sullivan, Maureen C       12 Express Swimming-MR    34.55      33.20        
  8 Claps, Abigail R          12 HAA-MR                 35.72      35.51        
  9 Dimaculangan, Bella       11 Three Village-MR       35.69      35.69        
 10 Martinez, Kylie           12 HAA-MR                 36.10      35.80        
 11 Karpf, Delaney            12 HAA-MR                 36.03      36.05        
 12 Kouchtaf, Sophia M        12 QNS-MR                 35.92      36.56        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Treglia, Leah N           12 HAA-MR                 29.38      29.12 q      
  2 Tan, Sayjel E             11 QNS-MR                 33.72      31.47 q      
  3 Rietmann, Morgan J        12 SSC-MR                 32.15      31.63 q      
  4 Matheson, Hanna D         11 Three Village-MR       33.75      33.14 q      
  5 Burns, Sofia              11 HAA-MR                 33.23      34.24 q      
  6 Cimino, Izabella K        12 FA-MR                  33.47      34.50 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Sullivan, Maureen C       12 Express Swimming-MR    35.72      34.55 q      
  8 Glaser, Olivia K          12 BBSC-MR                35.12      35.67 q      
  9 Dimaculangan, Bella       11 Three Village-MR       35.90      35.69 q      
 10 Claps, Abigail R          12 HAA-MR                 36.01      35.72 q      
 11 Kouchtaf, Sophia M        12 QNS-MR                 36.21      35.92 q      
 12 Karpf, Delaney            12 HAA-MR                 35.09      36.03 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Martinez, Kylie           12 HAA-MR                 34.39      36.10        
 14 Kalmaer, Sydney H         12 Tmsuffolk-MR           36.71      36.36        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Andrew, Fiona J           12 FA-MR                  36.74      36.49        
 16 Hsieh, Vanessa            12 Tmsuffolk-MR           37.71      36.64        
 17 Simon, Alexandra          12 HAA-MR                 35.99      36.70        
 18 Kang, Madison             12 Express Swimming-MR    38.12      36.80        
 19 Jeong, Bina               12 QNS-MR                 37.02      36.98        
 20 Rodriguez, Catalina A     12 QNS-MR                 36.13      37.02        
 21 Waring, MaryGrace         11 SSC-MR                 37.35      37.05        
 22 Donohue, Savannah R       11 HAA-MR                 37.19      37.28        
 23 Rezler, Kristina          11 Tmsuffolk-MR           37.89      38.06        
 24 Mackay, Alexandria        12 HAA-MR                 35.85      38.19        
 25 Konsky, Jenna P           12 Tmsuffolk-MR           40.23      38.48        
 26 Hicyilmaz, Daphne         12 SSC-MR                 38.01      38.77        
 27 Pereira, Paulina          12 SSC-MR                 39.54      38.84        
 28 DeMarco, Marissa A        11 Three Village-MR       39.13      39.04        
 29 Lin, Della                12 Tmsuffolk-MR           40.96      39.71        
 30 Byers, Eva R              11 Express Swimming-MR    38.79      40.11        
 31 Ostrofsky, Emily N        12 HAA-MR                 41.39      40.40        
 32 Wu, Michelle W            11 Three Village-MR       39.87      40.41        
 33 Sckalor, Maggie           12 HAA-MR                 39.64      40.65        
 33 Michel-Torres, Sadie I    12 QNS-MR                 39.23      40.65        
 35 Primak, Sofia I           11 Three Village-MR       40.45      40.69        
 36 Plataroti, Ava            12 Tmsuffolk-MR           40.44      40.81        
 37 Oberoi, Kamal             12 Tmsuffolk-MR           40.54      41.51        
 38 Zhu, Grace                12 BBSC-MR                46.03      41.58        
 39 Vezzi, Nicole M           11 Tmsuffolk-MR           45.15      42.42        
 40 Casto, Isabella R         12 FA-MR                  41.58      42.87        
 41 Savoretti, Angelina       11 HAA-MR                 40.37      43.11        
 42 Fehrenbach, Samantha      12 HAA-MR                 43.52      43.74        
 43 Higgins, Abaigeal E       11 Three Village-MR       44.08      43.91        
 44 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR                 43.31      44.74        
 45 Orrego, Maria L           11 Unattached-MR          36.90      45.18        
 46 Lo, Olivia A              11 SSC-MR                 47.32      47.04        
 47 Maler, Olivia B           11 Express Swimming-MR    46.30      47.71        
 48 Rosenfeld, StevieDonna    12 HAA-MR                 46.14      47.96        
 49 Williams, Cara A          11 SSC-MR                 57.94      53.91        
 50 Leary, Anne               11 Tmsuffolk-MR         1:01.72      55.04        
 51 Ger, Sasha                11 BBSC-MR                58.05      59.14        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Tan, Sayjel E             11 QNS-MR               1:09.60    1:09.67        
                  34.01     1:09.67 (35.66)                                        
  2 Wu, Katelin               12 QNS-MR               1:10.25    1:10.41        
                  34.65     1:10.41 (35.76)                                        
  3 Matheson, Hanna D         11 Three Village-MR     1:10.95    1:11.51        
                  35.60     1:11.51 (35.91)                                        
  4 Burns, Sofia              11 HAA-MR               1:10.96    1:11.64        
                  34.88     1:11.64 (36.76)                                        
  5 Cimino, Izabella K        12 FA-MR                1:09.76    1:11.99        
                  35.42     1:11.99 (36.57)                                        
  6 Grefski, Katherine A      12 Tmsuffolk-MR         1:13.62    1:14.84        
                  36.04     1:14.84 (38.80)                                        
B - Final
  7 Sullivan, Maureen C       12 Express Swimming-MR  1:14.17    1:13.34        
                  35.11     1:13.34 (38.23)                                        
  8 Dimaculangan, Abby X      12 Three Village-MR     1:15.43    1:14.57        
                  36.41     1:14.57 (38.16)                                        
  9 Dimaculangan, Bella       11 Three Village-MR     1:14.37    1:15.36        
                  36.60     1:15.36 (38.76)                                        
 10 Andros, Brooke H          11 FA-MR                1:15.08    1:16.74        
                  37.54     1:16.74 (39.20)                                        
 11 Glaser, Olivia K          12 BBSC-MR              1:16.79    1:16.97        
 12 Andrew, Fiona J           12 FA-MR                1:17.35    1:18.80        
                  38.58     1:18.80 (40.22)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Rietmann, Morgan J        12 SSC-MR               1:09.82    1:08.17 q      
                  33.30     1:08.17 (34.87)                                        
  2 Tan, Sayjel E             11 QNS-MR               1:11.84    1:09.60 q      
                  33.47     1:09.60 (36.13)                                        
  3 Cimino, Izabella K        12 FA-MR                1:10.04    1:09.76 q      
                  34.19     1:09.76 (35.57)                                        
  4 Wu, Katelin               12 QNS-MR               1:09.19    1:10.25 q      
                  33.57     1:10.25 (36.68)                                        
  5 Matheson, Hanna D         11 Three Village-MR     1:12.56    1:10.95 q      
                  34.82     1:10.95 (36.13)                                        
  6 Burns, Sofia              11 HAA-MR               1:10.68    1:10.96 q      
                  35.10     1:10.96 (35.86)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Grefski, Katherine A      12 Tmsuffolk-MR         1:14.34    1:13.62 q      
                  35.57     1:13.62 (38.05)                                        
  8 Sullivan, Maureen C       12 Express Swimming-MR  1:20.17    1:14.17 q      
                  35.13     1:14.17 (39.04)                                        
  9 Dimaculangan, Bella       11 Three Village-MR     1:14.20    1:14.37 q      
                  36.27     1:14.37 (38.10)                                        
 10 Andros, Brooke H          11 FA-MR                1:16.93    1:15.08 q      
                  36.34     1:15.08 (38.74)                                        
 11 Dimaculangan, Abby X      12 Three Village-MR     1:15.99    1:15.43 q      
                  36.79     1:15.43 (38.64)                                        
 12 Glaser, Olivia K          12 BBSC-MR              1:17.39    1:16.79 q      
                  36.21     1:16.79 (40.58)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Karpf, Delaney            12 HAA-MR               1:17.05    1:17.08        
                  36.28     1:17.08 (40.80)                                        
 14 Andrew, Fiona J           12 FA-MR                1:17.84    1:17.35        
                  38.50     1:17.35 (38.85)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Simon, Alexandra          12 HAA-MR               1:21.70    1:18.11        
                  37.88     1:18.11 (40.23)                                        
 16 Waring, MaryGrace         11 SSC-MR               1:18.69    1:18.52        
                  36.77     1:18.52 (41.75)                                        
 17 Donohue, Savannah R       11 HAA-MR               1:26.95    1:18.81        
 18 Kalmaer, Sydney H         12 Tmsuffolk-MR         1:17.85    1:18.91        
                  37.89     1:18.91 (41.02)                                        
 19 Rezler, Kristina          11 Tmsuffolk-MR         1:23.63    1:19.36        
                  38.69     1:19.36 (40.67)                                        
 20 Seale, Sarah E            11 Three Village-MR     1:23.04    1:20.20        
                  39.43     1:20.20 (40.77)                                        
 21 DeMarco, Marissa A        11 Three Village-MR     1:21.47    1:20.48        
                  38.81     1:20.48 (41.67)                                        
 22 Chen, Amy                 11 Three Village-MR     1:21.60    1:21.42        
 23 Dominger, Madison         11 HAA-MR               1:20.23    1:23.07        
 24 Fiore, Gabby R            12 SSC-MR               1:26.92    1:24.23        
                  41.99     1:24.23 (42.24)                                        
 25 Primak, Sofia I           11 Three Village-MR     1:27.38    1:24.46        
                  39.94     1:24.46 (44.52)                                        
 26 Cronin, Jessica           11 HAA-MR               1:20.89    1:25.07        
                  39.46     1:25.07 (45.61)                                        
 27 Lin, Della                12 Tmsuffolk-MR         1:27.55    1:25.17        
                  40.95     1:25.17 (44.22)                                        
 28 Plataroti, Ava            12 Tmsuffolk-MR         1:26.35    1:25.51        
                  40.87     1:25.51 (44.64)                                        
 29 Wu, Michelle W            11 Three Village-MR     1:31.77    1:26.55        
                  41.04     1:26.55 (45.51)                                        
 30 Tamberelli, Liliana       11 BBSC-MR              1:27.19    1:28.08        
 31 Sckalor, Maggie           12 HAA-MR               1:31.44    1:28.10        
                  43.36     1:28.10 (44.74)                                        
 32 Teele, Sanai O            12 Express Swimming-MR  1:25.84    1:28.69        
 33 Oberoi, Kamal             12 Tmsuffolk-MR         1:29.70    1:29.60        
                  42.89     1:29.60 (46.71)                                        
 34 Vezzi, Nicole M           11 Tmsuffolk-MR         1:32.31    1:30.31        
                  43.82     1:30.31 (46.49)                                        
 35 Byers, Eva R              11 Express Swimming-MR  1:31.99    1:30.43        
 36 Devito, Alyssa M          11 Three Village-MR     1:36.91    1:33.99        
                  44.05     1:33.99 (49.94)                                        
 37 Higgins, Abaigeal E       11 Three Village-MR     1:34.52    1:35.57        
                  45.83     1:35.57 (49.74)                                        
 38 Kerner, Lindsey           11 Express Swimming-MR  1:45.48    1:38.60        
                  48.03     1:38.60 (50.57)                                        
 39 Harty, Emma               11 Express Swimming-MR  1:42.41    1:40.50        
                  46.74     1:40.50 (53.76)                                        
 40 Leary, Anne               11 Tmsuffolk-MR         1:43.90    1:55.57        
                  55.93     1:55.57 (59.64)                                        
 41 Singhal, Anica            11 Express Swimming-MR  2:10.00    1:56.70        
                  54.19   1:56.70 (1:02.51)                                        
 42 Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR  2:20.00    2:13.16        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Treglia, Leah N           12 HAA-MR                 34.73      34.53        
  2 Plataroti, Ava            12 Tmsuffolk-MR           38.41      37.90        
  3 Dominger, Madison         11 HAA-MR                 38.29      38.55        
  4 Andros, Brooke H          11 FA-MR                  38.48      38.65        
  5 DeMarco, Marissa A        11 Three Village-MR       38.21      39.05        
  6 Demirci, Morgan           12 HAA-MR                 39.24      40.79        
B - Final
  7 Cronin, Jessica           11 HAA-MR                 40.36      39.32        
  8 Burns, Sofia              11 HAA-MR                 40.73      40.38        
  9 Fiore, Gabby R            12 SSC-MR                 41.65      40.68        
 10 Pereira, Paulina          12 SSC-MR                 41.34      41.20        
 11 Seale, Sarah E            11 Three Village-MR       41.57      41.97        
 12 Andrew, Fiona J           12 FA-MR                  40.84      42.21        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Treglia, Leah N           12 HAA-MR                 35.09      34.73 q      
  2 Regan, Jaclyn R           11 QNS-MR                 36.50      37.65 q      
  3 DeMarco, Marissa A        11 Three Village-MR       37.85      38.21 q      
  4 Dominger, Madison         11 HAA-MR                 37.20      38.29 q      
  5 Dimaculangan, Bella       11 Three Village-MR       39.41      38.38 q      
  6 Plataroti, Ava            12 Tmsuffolk-MR           40.08      38.41 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Karpf, Delaney            12 HAA-MR                 37.61      38.44 q      
  8 Andros, Brooke H          11 FA-MR                  37.11      38.48 q      
  9 Demirci, Morgan           12 HAA-MR                 39.58      39.24 q      
 10 Cronin, Jessica           11 HAA-MR                 38.64      40.36 q      
 11 Burns, Sofia              11 HAA-MR                 38.10      40.73 q      
 12 Andrew, Fiona J           12 FA-MR                  41.53      40.84 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Pereira, Paulina          12 SSC-MR                 41.07      41.34        
 14 Seale, Sarah E            11 Three Village-MR       41.01      41.57        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Fiore, Gabby R            12 SSC-MR                 40.95      41.65        
 16 Mackay, Alexandria        12 HAA-MR                 40.89      41.77        
 17 Albert, Anna              11 Three Village-MR       43.49      41.96        
 18 Simon, Alexandra          12 HAA-MR                 41.95      42.26        
 19 Martinez, Kylie           12 HAA-MR                 41.76      42.40        
 20 Hsieh, Vanessa            12 Tmsuffolk-MR           45.46      43.97        
 21 Chen, Amy                 11 Three Village-MR       43.79      44.05        
 22 Johannesen, Charlotte     11 BBSC-MR                44.50      44.40        
 23 Bhanot, Trisha            12 Tmsuffolk-MR           48.48      46.77        
 24 Orrego, Maria L           11 Unattached-MR          44.95      47.06        
 25 Konsky, Jenna P           12 Tmsuffolk-MR           47.94      47.47        
 26 Oberoi, Kamal             12 Tmsuffolk-MR           50.77      48.13        
 27 Byers, Eva R              11 Express Swimming-MR    51.99      48.15        
 28 Raymond, Emily G          11 Three Village-MR       50.42      48.21        
 29 Kerner, Lindsey           11 Express Swimming-MR    48.20      48.81        
 30 Wu, Michelle W            11 Three Village-MR       49.37      49.36        
 31 Harty, Emma               11 Express Swimming-MR    49.55      49.68        
 32 Vezzi, Nicole M           11 Tmsuffolk-MR           52.23      50.27        
 33 Fehrenbach, Samantha      12 HAA-MR                 50.83      52.41        
 34 Singhal, Anica            11 Express Swimming-MR    57.71      53.68        
 35 Devito, Alyssa M          11 Three Village-MR       53.42      55.60        
 36 Higgins, Abaigeal E       11 Three Village-MR       52.04      56.81        
 -- Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR    50.00         DQ        
      One hand touch
 -- Abshire, Mia              11 HAA-MR                 50.11         DQ        
      Alternating Kick
 -- Le, Amanda T              12 FA-MR                  59.95         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Tamberelli, Liliana       11 BBSC-MR                48.07         DQ        
      Downward butterfly kick
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Dominger, Madison         11 HAA-MR               1:20.66    1:21.80        
                  39.95     1:21.80 (41.85)                                        
  2 Dimaculangan, Bella       11 Three Village-MR     1:22.00    1:22.34        
                  39.94     1:22.34 (42.40)                                        
  3 Kang, Madison             12 Express Swimming-MR  1:23.02    1:23.68        
                  39.90     1:23.68 (43.78)                                        
  4 Dimaculangan, Abby X      12 Three Village-MR     1:26.79    1:26.90        
                  42.01     1:26.90 (44.89)                                        
  5 Jeong, Bina               12 QNS-MR               1:26.76    1:27.39        
                  40.76     1:27.39 (46.63)                                        
 -- Grefski, Katherine A      12 Tmsuffolk-MR         1:24.34         DQ        
      One hand touch
                  40.55          DQ (45.22)                                        
B - Final
  7 Karpf, Delaney            12 HAA-MR               1:27.05    1:25.53        
                  39.87     1:25.53 (45.66)                                        
  8 Demirci, Morgan           12 HAA-MR               1:29.52    1:26.75        
                  40.69     1:26.75 (46.06)                                        
  9 DeMarco, Marissa A        11 Three Village-MR     1:28.94    1:27.32        
                  41.55     1:27.32 (45.77)                                        
 10 Cronin, Jessica           11 HAA-MR               1:27.25    1:27.78        
                  41.70     1:27.78 (46.08)                                        
 11 Rezler, Kristina          11 Tmsuffolk-MR         1:29.61    1:30.44        
                  43.04     1:30.44 (47.40)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Dominger, Madison         11 HAA-MR               1:21.26    1:20.66 q      
                  39.06     1:20.66 (41.60)                                        
  2 Dimaculangan, Bella       11 Three Village-MR     1:22.31    1:22.00 q      
                  40.10     1:22.00 (41.90)                                        
  3 Kang, Madison             12 Express Swimming-MR  1:21.83    1:23.02 q      
                  39.46     1:23.02 (43.56)                                        
  4 Grefski, Katherine A      12 Tmsuffolk-MR         1:27.37    1:24.34 q      
                  39.73     1:24.34 (44.61)                                        
  5 Jeong, Bina               12 QNS-MR               1:27.18    1:26.76 q      
                  41.10     1:26.76 (45.66)                                        
  6 Dimaculangan, Abby X      12 Three Village-MR     1:24.22    1:26.79 q      
                  42.28     1:26.79 (44.51)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Karpf, Delaney            12 HAA-MR               1:26.21    1:27.05 q      
                  40.91     1:27.05 (46.14)                                        
  8 Cronin, Jessica           11 HAA-MR               1:27.68    1:27.25 q      
                  41.51     1:27.25 (45.74)                                        
  9 DeMarco, Marissa A        11 Three Village-MR     1:24.23    1:28.94 q      
                  41.33     1:28.94 (47.61)                                        
 10 Demirci, Morgan           12 HAA-MR               1:25.41    1:29.52 q      
                  42.05     1:29.52 (47.47)                                        
 11 Rezler, Kristina          11 Tmsuffolk-MR         1:28.71    1:29.61 q      
                  42.83     1:29.61 (46.78)                                        
 12 Andrew, Fiona J           12 FA-MR                1:32.32    1:30.06 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Fiore, Gabby R            12 SSC-MR               1:29.42    1:31.15        
                  43.56     1:31.15 (47.59)                                        
 14 Kalmaer, Sydney H         12 Tmsuffolk-MR         1:30.00    1:32.13        
                  42.47     1:32.13 (49.66)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Siff-Scherr, Eve S        11 Express Swimming-MR  1:33.32    1:32.32        
 16 Simon, Alexandra          12 HAA-MR               1:33.25    1:32.94        
                  44.58     1:32.94 (48.36)                                        
 17 Seale, Sarah E            11 Three Village-MR     1:32.25    1:33.60        
                  43.73     1:33.60 (49.87)                                        
 18 Albert, Anna              11 Three Village-MR     1:34.27    1:36.18        
                  46.10     1:36.18 (50.08)                                        
 19 Lin, Della                12 Tmsuffolk-MR         1:38.05    1:36.33        
                  46.36     1:36.33 (49.97)                                        
 20 Zhu, Grace                12 BBSC-MR              1:47.28    1:39.29        
                  48.13     1:39.29 (51.16)                                        
 21 Casto, Isabella R         12 FA-MR                1:52.99    1:39.36        
                  48.48     1:39.36 (50.88)                                        
 22 Primak, Sofia I           11 Three Village-MR     1:34.64    1:41.58        
                  48.06     1:41.58 (53.52)                                        
 23 Konsky, Jenna P           12 Tmsuffolk-MR         1:44.47    1:41.96        
                  48.98     1:41.96 (52.98)                                        
 24 Michel-Torres, Sadie I    12 QNS-MR               1:38.52    1:42.17        
                  50.18     1:42.17 (51.99)                                        
 25 Bhanot, Trisha            12 Tmsuffolk-MR         1:43.62    1:42.56        
                  49.90     1:42.56 (52.66)                                        
 26 Orrego, Maria L           11 Unattached-MR        1:39.90    1:44.90        
 27 Piccolo, Salvatrice G     11 SSC-MR               1:52.00    1:45.13        
                  50.68     1:45.13 (54.45)                                        
 28 Johannesen, Charlotte     11 BBSC-MR              1:37.32    1:45.77        
                  51.24     1:45.77 (54.53)                                        
 29 Kerner, Lindsey           11 Express Swimming-MR  1:43.90    1:47.36        
                  52.01     1:47.36 (55.35)                                        
 30 Vezzi, Nicole M           11 Tmsuffolk-MR         2:02.50    1:47.74        
                  51.70     1:47.74 (56.04)                                        
 31 Oberoi, Kamal             12 Tmsuffolk-MR         1:49.30    1:49.47        
 32 Ger, Sasha                11 BBSC-MR              1:50.55    1:53.15        
 33 Singhal, Anica            11 Express Swimming-MR  2:30.00    1:58.60        
                  55.53   1:58.60 (1:03.07)                                        
 -- Raymond, Emily G          11 Three Village-MR     1:49.00         DQ        
      One hand touch
                  52.33          DQ (59.47)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Treglia, Leah N           12 HAA-MR                 27.66      29.06        
  2 Tan, Sayjel E             11 QNS-MR                 30.64      30.64        
  3 Glaser, Olivia K          12 BBSC-MR                32.63      32.61        
  4 Matheson, Hanna D         11 Three Village-MR       31.34      32.75        
  5 Dimaculangan, Abby X      12 Three Village-MR       32.14      32.98        
  6 Wu, Katelin               12 QNS-MR                 32.85      33.11        
B - Final
  7 Grefski, Katherine A      12 Tmsuffolk-MR           33.74      33.20        
  8 Rodriguez, Catalina A     12 QNS-MR                 32.99      33.66        
  9 Sckalor, Maggie           12 HAA-MR                 35.39      35.13        
 10 Cimino, Izabella K        12 FA-MR                  34.95      35.63        
 11 Andros, Brooke H          11 FA-MR                  35.35      36.39        
 12 Dominger, Madison         11 HAA-MR                 35.32      36.75        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Treglia, Leah N           12 HAA-MR                 28.33      27.66 q      
  2 Tan, Sayjel E             11 QNS-MR                 30.88      30.64 q      
  3 Matheson, Hanna D         11 Three Village-MR       33.09      31.34 q      
  4 Dimaculangan, Abby X      12 Three Village-MR       32.52      32.14 q      
  5 Glaser, Olivia K          12 BBSC-MR                33.23      32.63 q      
  6 Wu, Katelin               12 QNS-MR                 33.15      32.85 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Rodriguez, Catalina A     12 QNS-MR                 33.43      32.99 q      
  8 Grefski, Katherine A      12 Tmsuffolk-MR           33.08      33.74 q      
  9 Cimino, Izabella K        12 FA-MR                  36.70      34.95 q      
 10 Dominger, Madison         11 HAA-MR                 34.01      35.32 q      
 11 Andros, Brooke H          11 FA-MR                  35.93      35.35 q      
 12 Sckalor, Maggie           12 HAA-MR                 36.22      35.39 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Rietmann, Morgan J        12 SSC-MR                 33.84      35.40        
 14 Martinez, Kylie           12 HAA-MR                 33.04      35.43        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Pereira, Paulina          12 SSC-MR                 35.08      35.59        
 16 Kalmaer, Sydney H         12 Tmsuffolk-MR           35.08      36.32        
 17 Sullivan, Maureen C       12 Express Swimming-MR    36.07      36.69        
 19 DeMarco, Marissa A        11 Three Village-MR       36.33      36.76        
 20 Primak, Sofia I           11 Three Village-MR       36.42      37.23        
 21 Hsieh, Vanessa            12 Tmsuffolk-MR           39.53      37.32        
 22 Lin, Della                12 Tmsuffolk-MR           37.84      37.48        
 23 Donohue, Savannah R       11 HAA-MR                 36.72      37.96        
 24 Rezler, Kristina          11 Tmsuffolk-MR           39.08      37.97        
 25 Waring, MaryGrace         11 SSC-MR                 37.49      38.61        
 26 Bhanot, Trisha            12 Tmsuffolk-MR           45.14      39.00        
 27 Albert, Anna              11 Three Village-MR       40.51      39.81        
 28 Konsky, Jenna P           12 Tmsuffolk-MR           42.17      40.28        
 29 Teele, Sanai O            12 Express Swimming-MR    37.95      40.99        
 30 Regan, Jaclyn R           11 QNS-MR                    NT      41.38        
 31 Fehrenbach, Samantha      12 HAA-MR                 41.76      41.58        
 32 Ostrofsky, Emily N        12 HAA-MR                 40.73      42.13        
 33 Demirci, Morgan           12 HAA-MR                 42.47      42.23        
 34 Mackay, Alexandria        12 HAA-MR                 39.72      42.90        
 35 Abshire, Mia              11 HAA-MR                 44.72      46.50        
 36 Higgins, Abaigeal E       11 Three Village-MR       51.29      46.99        
 38 Le, Amanda T              12 FA-MR                  57.98      58.37        
 39 Leary, Anne               11 Tmsuffolk-MR           52.90    1:01.31        
 37 Raymond, Emily G          11 Three Village-MR       51.26         DQ        
      Scissors kick
 18 Johannesen, Charlotte     11 BBSC-MR                35.96         DQ        
      One hand touch
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Treglia, Leah N           12 HAA-MR               1:04.45    1:03.78        
                  29.79     1:03.78 (33.99)                                        
  2 Matheson, Hanna D         11 Three Village-MR     1:11.71    1:11.70        
                  33.63     1:11.70 (38.07)                                        
  3 Tan, Sayjel E             11 QNS-MR               1:12.85    1:11.80        
                  31.59     1:11.80 (40.21)                                        
  4 Dimaculangan, Bella       11 Three Village-MR     1:12.67    1:13.13        
                  35.81     1:13.13 (37.32)                                        
  5 Rietmann, Morgan J        12 SSC-MR               1:12.74    1:14.08        
                  32.61     1:14.08 (41.47)                                        
  6 Cimino, Izabella K        12 FA-MR                1:12.99    1:14.17        
                  32.77     1:14.17 (41.40)                                        
B - Final
  7 Dimaculangan, Abby X      12 Three Village-MR     1:14.58    1:14.62        
                  35.64     1:14.62 (38.98)                                        
  8 Burns, Sofia              11 HAA-MR               1:15.77    1:14.85        
                  35.47     1:14.85 (39.38)                                        
  9 Grefski, Katherine A      12 Tmsuffolk-MR         1:14.99    1:15.01        
                  35.00     1:15.01 (40.01)                                        
 10 Martinez, Kylie           12 HAA-MR               1:15.58    1:17.24        
                  35.41     1:17.24 (41.83)                                        
 11 Dominger, Madison         11 HAA-MR               1:16.60    1:17.82        
                  37.87     1:17.82 (39.95)                                        
 12 Cronin, Jessica           11 HAA-MR               1:16.66    1:20.97        
                  38.81     1:20.97 (42.16)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Treglia, Leah N           12 HAA-MR               1:05.05    1:04.45 q      
                  30.00     1:04.45 (34.45)                                        
  2 Matheson, Hanna D         11 Three Village-MR     1:13.99    1:11.71 q      
                  32.33     1:11.71 (39.38)                                        
  3 Dimaculangan, Bella       11 Three Village-MR     1:12.30    1:12.67 q      
                  35.52     1:12.67 (37.15)                                        
  4 Rietmann, Morgan J        12 SSC-MR               1:13.93    1:12.74 q      
                  32.11     1:12.74 (40.63)                                        
  5 Tan, Sayjel E             11 QNS-MR               1:13.39    1:12.85 q      
                  31.91     1:12.85 (40.94)                                        
  6 Cimino, Izabella K        12 FA-MR                1:14.17    1:12.99 q      
                  33.66     1:12.99 (39.33)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Glaser, Olivia K          12 BBSC-MR              1:16.86    1:13.90 q      
                  34.28     1:13.90 (39.62)                                        
  8 Dimaculangan, Abby X      12 Three Village-MR     1:15.51    1:14.58 q      
                  34.15     1:14.58 (40.43)                                        
  9 Grefski, Katherine A      12 Tmsuffolk-MR         1:15.94    1:14.99 q      
                  34.20     1:14.99 (40.79)                                        
 10 Martinez, Kylie           12 HAA-MR               1:18.14    1:15.58 q      
                  33.87     1:15.58 (41.71)                                        
 11 Burns, Sofia              11 HAA-MR               1:16.04    1:15.77 q      
                  34.45     1:15.77 (41.32)                                        
 12 Dominger, Madison         11 HAA-MR               1:21.02    1:16.60 q      
                  37.11     1:16.60 (39.49)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Cronin, Jessica           11 HAA-MR               1:20.83    1:16.66        
                  38.35     1:16.66 (38.31)                                        
 14 Karpf, Delaney            12 HAA-MR               1:20.60    1:17.65        
                  37.19     1:17.65 (40.46)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Siff-Scherr, Eve S        11 Express Swimming-MR  1:20.98    1:17.85        
                  34.62     1:17.85 (43.23)                                        
 16 Seale, Sarah E            11 Three Village-MR     1:20.84    1:18.09        
                  37.80     1:18.09 (40.29)                                        
 17 Plataroti, Ava            12 Tmsuffolk-MR         1:21.16    1:18.12        
                  38.05     1:18.12 (40.07)                                        
 18 Pereira, Paulina          12 SSC-MR               1:18.54    1:18.53        
                  37.62     1:18.53 (40.91)                                        
 19 Claps, Abigail R          12 HAA-MR               1:20.09    1:18.72        
                  34.70     1:18.72 (44.02)                                        
 20 Donohue, Savannah R       11 HAA-MR               1:20.89    1:19.07        
                  37.75     1:19.07 (41.32)                                        
 21 DeMarco, Marissa A        11 Three Village-MR     1:19.63    1:19.51        
                  37.39     1:19.51 (42.12)                                        
 22 Hicyilmaz, Daphne         12 SSC-MR               1:20.78    1:20.58        
                  36.20     1:20.58 (44.38)                                        
 23 Waring, MaryGrace         11 SSC-MR               1:19.21    1:20.81        
                  36.16     1:20.81 (44.65)                                        
 24 Fiore, Gabby R            12 SSC-MR               1:24.51    1:23.28        
                  40.07     1:23.28 (43.21)                                        
 25 Albert, Anna              11 Three Village-MR     1:24.30    1:23.30        
                  39.93     1:23.30 (43.37)                                        
 26 Hsieh, Vanessa            12 Tmsuffolk-MR         1:24.44    1:23.73        
                  36.91     1:23.73 (46.82)                                        
 27 Sullivan, Maureen C       12 Express Swimming-MR  1:45.00    1:24.13        
                  35.23     1:24.13 (48.90)                                        
 28 Primak, Sofia I           11 Three Village-MR     1:22.11    1:24.24        
                  39.64     1:24.24 (44.60)                                        
 29 Demirci, Morgan           12 HAA-MR               1:23.02    1:24.27        
                  40.20     1:24.27 (44.07)                                        
 30 Johannesen, Charlotte     11 BBSC-MR              1:24.87    1:24.42        
                  39.76     1:24.42 (44.66)                                        
 31 Sckalor, Maggie           12 HAA-MR               1:23.02    1:24.62        
                  39.89     1:24.62 (44.73)                                        
 32 Konsky, Jenna P           12 Tmsuffolk-MR         1:30.04    1:24.81        
                  39.09     1:24.81 (45.72)                                        
 33 Mackay, Alexandria        12 HAA-MR               1:20.86    1:25.19        
                  38.44     1:25.19 (46.75)                                        
 34 Lin, Della                12 Tmsuffolk-MR         1:28.17    1:26.08        
                  37.99     1:26.08 (48.09)                                        
 35 Bhanot, Trisha            12 Tmsuffolk-MR         1:28.60    1:27.85        
                  39.41     1:27.85 (48.44)                                        
 36 Wu, Michelle W            11 Three Village-MR     1:28.51    1:29.69        
                  41.91     1:29.69 (47.78)                                        
 37 Savoretti, Angelina       11 HAA-MR               1:33.05    1:30.26        
                  45.63     1:30.26 (44.63)                                        
 38 Oberoi, Kamal             12 Tmsuffolk-MR         1:31.01    1:30.75        
                  42.71     1:30.75 (48.04)                                        
 39 Orrego, Maria L           11 Unattached-MR        1:32.90    1:31.11        
                  43.40     1:31.11 (47.71)                                        
 40 Byers, Eva R              11 Express Swimming-MR  1:36.50    1:31.19        
                  41.70     1:31.19 (49.49)                                        
 41 Piccolo, Salvatrice G     11 SSC-MR               1:36.55    1:34.99        
                  43.19     1:34.99 (51.80)                                        
 42 Maler, Olivia B           11 Express Swimming-MR  1:50.00    1:35.78        
                  42.67     1:35.78 (53.11)                                        
 43 Lo, Olivia A              11 SSC-MR               1:36.29    1:36.17        
                  44.42     1:36.17 (51.75)                                        
 44 Kerner, Lindsey           11 Express Swimming-MR  1:36.41    1:36.80        
                  45.82     1:36.80 (50.98)                                        
 45 Higgins, Abaigeal E       11 Three Village-MR     1:43.00    1:41.79        
                  47.18     1:41.79 (54.61)                                        
 46 Singhal, Anica            11 Express Swimming-MR  2:20.00    1:47.35        
                  49.22     1:47.35 (58.13)                                        
 47 Leary, Anne               11 Tmsuffolk-MR         1:43.90    1:52.17        
                  56.76     1:52.17 (55.41)                                        
 48 Williams, Cara A          11 SSC-MR               2:17.88    2:10.52        
                1:02.76   2:10.52 (1:07.76)                                        
 -- Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR               1:36.90         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  44.78          DQ (51.10)                                        
 -- Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR  2:30.00         DQ        
      One hand touch - breast
                1:02.67        DQ (1:08.19)                                        
 -- Tamberelli, Liliana       11 BBSC-MR              1:29.55         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
 -- Raymond, Emily G          11 Three Village-MR     1:45.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  15.10        DQ (1:27.51)                                        
 -- Kouchtaf, Sophia M        12 QNS-MR               1:20.33         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                  35.94          DQ (44.00)                                        
 
Girls 12 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  3:00.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez, Kylie           12 HAA-MR               2:14.73    2:14.52        
                  15.11     1:05.55 (50.44)     1:40.00 (34.45)     2:14.52 (34.52)
  2 Dimaculangan, Bella       11 Three Village-MR     2:17.92    2:16.03        
                  31.20     1:06.72 (35.52)     1:41.87 (35.15)     2:16.03 (34.16)
  3 Burns, Sofia              11 HAA-MR               2:16.98    2:16.14        
                  30.92     1:06.44 (35.52)     1:42.76 (36.32)     2:16.14 (33.38)
  4 Glaser, Olivia K          12 BBSC-MR              2:25.63    2:21.60        
                  32.33     1:08.67 (36.34)     1:45.75 (37.08)     2:21.60 (35.85)
  5 Matheson, Hanna D         11 Three Village-MR     2:20.85    2:22.36        
                  32.00     1:08.39 (36.39)     1:46.00 (37.61)     2:22.36 (36.36)
  6 Dimaculangan, Abby X      12 Three Village-MR     2:23.86    2:26.71        
                  32.30     1:08.69 (36.39)     1:47.30 (38.61)     2:26.71 (39.41)
  7 Grefski, Katherine A      12 Tmsuffolk-MR         2:38.56    2:27.42        
                  34.27     1:12.95 (38.68)     1:52.14 (39.19)     2:27.42 (35.28)
  8 Karpf, Delaney            12 HAA-MR               2:29.82    2:27.69        
                  30.92     1:06.44 (35.52)     1:42.76 (36.32)     2:27.69 (44.93)
  9 Donohue, Savannah R       11 HAA-MR               2:42.71    2:29.41        
                1:09.15     1:49.60 (40.45)     2:29.41 (39.81)                    
 10 Cronin, Jessica           11 HAA-MR               2:29.12    2:32.03        
                  15.11     1:05.55 (50.44)     1:40.00 (34.45)     2:32.03 (52.03)
 11 Chen, Amy                 11 Three Village-MR     2:39.18    2:32.20        
                  33.13     1:12.09 (38.96)     1:51.93 (39.84)     2:32.20 (40.27)
 12 Plataroti, Ava            12 Tmsuffolk-MR         2:36.76    2:33.71        
                  32.30     1:08.69 (36.39)     1:47.30 (38.61)     2:33.71 (46.41)
 13 Claps, Abigail R          12 HAA-MR               2:38.39    2:35.54        
                  32.33     1:08.67 (36.34)     1:45.75 (37.08)     2:35.54 (49.79)
 14 Pereira, Paulina          12 SSC-MR               2:45.51    2:35.96        
                   7.44       35.31 (27.87)     1:15.84 (40.53)   2:35.96 (1:20.12)
 15 Seale, Sarah E            11 Three Village-MR     2:34.06    2:36.00        
                  31.20     1:06.72 (35.52)     1:41.87 (35.15)     2:36.00 (54.13)
 16 Dominger, Madison         11 HAA-MR               2:34.67    2:36.32        
                  32.00     1:08.39 (36.39)     1:46.00 (37.61)     2:36.32 (50.32)
 17 Kalmaer, Sydney H         12 Tmsuffolk-MR         2:46.99    2:37.35        
 18 Simon, Alexandra          12 HAA-MR               2:55.87    2:39.57        
                  35.36     1:17.85 (42.49)     2:00.75 (42.90)     2:39.57 (38.82)
 19 Sckalor, Maggie           12 HAA-MR               3:00.00    2:40.15        
                  36.30     1:18.38 (42.08)     2:01.82 (43.44)     2:40.15 (38.33)
 20 Hsieh, Vanessa            12 Tmsuffolk-MR         2:40.90    2:42.70        
                  16.35       48.75 (32.40)     1:17.79 (29.04)   2:42.70 (1:24.91)
 21 Jeong, Bina               12 QNS-MR               2:49.93    2:42.76        
                   7.89       36.57 (28.68)     1:17.90 (41.33)   2:42.76 (1:24.86)
 22 Konsky, Jenna P           12 Tmsuffolk-MR         2:57.46    2:46.05        
 23 Simon, Paige              12 HAA-MR               2:52.52    2:47.86        
                   6.58       38.07 (31.49)     1:21.76 (43.69)   2:47.86 (1:26.10)
 24 Bhanot, Trisha            12 Tmsuffolk-MR         2:58.96    2:48.58        
                  37.11     1:19.32 (42.21)     2:04.90 (45.58)     2:48.58 (43.68)
 25 Llerena, Xiomara R         9 Three Village-MR     2:52.61    2:49.85        
                  36.24     1:19.73 (43.49)     2:06.01 (46.28)     2:49.85 (43.84)
 26 Savoretti, Angelina       11 HAA-MR               2:48.13    2:50.52        
                   5.21       37.65 (32.44)     1:22.29 (44.64)   2:50.52 (1:28.23)
 27 Casalinuovo, Alyssa L     10 Three Village-MR     2:54.13    2:50.97        
                  37.70     1:22.15 (44.45)     2:07.25 (45.10)     2:50.97 (43.72)
 28 Ostrofsky, Emily N        12 HAA-MR               2:56.04    2:52.53        
                  38.24     1:22.59 (44.35)     2:08.33 (45.74)     2:52.53 (44.20)
 29 Nizza, Madeline L         10 Tmsuffolk-MR         2:59.09    2:53.94        
                  36.10     1:19.34 (43.24)     2:07.60 (48.26)     2:53.94 (46.34)
 30 Klein, Farrah M            9 Tmsuffolk-MR         2:55.90    2:54.07        
                  37.50     1:23.13 (45.63)     2:09.57 (46.44)     2:54.07 (44.50)
 31 Fiore, Gabby R            12 SSC-MR               2:41.72    2:56.01        
                  38.98     1:25.40 (46.42)     2:12.84 (47.44)     2:56.01 (43.17)
 32 Wafer, Sara N             10 Tmsuffolk-MR         2:57.95    2:57.74        
                  37.86     1:23.78 (45.92)     2:12.00 (48.22)     2:57.74 (45.74)
 33 Hickey, Bridget R         10 Tmsuffolk-MR         2:58.90    2:58.42        
                  38.86     1:23.38 (44.52)     2:11.61 (48.23)     2:58.42 (46.81)
 34 Redfield, Addison R       10 SSC-MR               2:55.00    3:01.60        
 35 Furnell, Amelia           10 Tmsuffolk-MR         3:00.00    3:01.98        
                  41.83     1:28.72 (46.89)     2:17.22 (48.50)     3:01.98 (44.76)
 36 Orrego, Maria L           11 Unattached-MR        2:55.95    3:02.47        
                  37.92     1:25.47 (47.55)   3:02.47 (1:37.00)                    
 37 Abshire, Mia              11 HAA-MR               3:00.00    3:03.55        
                                1:27.75 ( )   3:03.55 (1:35.80)                    
 38 Lin, Della                12 Tmsuffolk-MR         2:46.90    3:03.57        
                  36.60     1:24.94 (48.34)   3:03.57 (1:38.63)                    
 39 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR               2:55.00    3:04.28        
                  39.84     1:26.45 (46.61)   3:04.28 (1:37.83)                    
 40 Vezzi, Nicole M           11 Tmsuffolk-MR         3:00.00    3:05.54        
 41 Foster, Isabella T        10 HAA-MR               3:00.00    3:10.88        
                  41.81     1:29.57 (47.76)     2:20.34 (50.77)     3:10.88 (50.54)
 42 Bruder, Grace K           10 HAA-MR               3:00.00    3:12.90        
                  40.91     1:28.90 (47.99)   3:12.90 (1:44.00)                    
 43 Scavuzzo, Rose P           9 HAA-MR               3:00.00    3:29.48        
                  40.28     1:33.72 (53.44)   3:29.48 (1:55.76)                    
 -- Rezler, Kristina          11 Tmsuffolk-MR         2:43.10         DQ        
      No touch on turn
                1:16.62     1:58.36 (41.74)     2:40.68 (42.32)           DQ (0.06)
 
Girls 12 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:30.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dimaculangan, Bella       11 Three Village-MR     1:12.54    1:11.16        
                  33.75     1:11.16 (37.41)                                        
  2 Dimaculangan, Abby X      12 Three Village-MR     1:11.93    1:12.78        
                  34.48     1:12.78 (38.30)                                        
  3 Matheson, Hanna D         11 Three Village-MR     1:13.02    1:14.56        
                  34.67     1:14.56 (39.89)                                        
  4 Martinez, Kylie           12 HAA-MR               1:10.76    1:15.14        
                  33.56     1:15.14 (41.58)                                        
  5 Glaser, Olivia K          12 BBSC-MR              1:15.96    1:16.15        
                  16.95     1:16.15 (59.20)                                        
  6 Burns, Sofia              11 HAA-MR               1:30.00    1:21.32        
                  37.40     1:21.32 (43.92)                                        
  7 Karpf, Delaney            12 HAA-MR               1:30.00    1:21.80        
                  38.45     1:21.80 (43.35)                                        
  8 Pereira, Paulina          12 SSC-MR               1:26.18    1:22.35        
                  38.28     1:22.35 (44.07)                                        
  9 Rietmann, Morgan J        12 SSC-MR               1:19.53    1:23.69        
                  37.90     1:23.69 (45.79)                                        
 10 Schroeder, Mary           10 HAA-MR               1:21.55    1:24.06        
                  39.27     1:24.06 (44.79)                                        
 11 Primak, Sofia I           11 Three Village-MR     1:24.81    1:27.87        
                  38.12     1:27.87 (49.75)                                        
 12 Chen, Amy                 11 Three Village-MR     1:26.27    1:28.63        
                  40.72     1:28.63 (47.91)                                        
 13 Jeong, Bina               12 QNS-MR               1:26.43    1:30.13        
                  39.72     1:30.13 (50.41)                                        
 14 Griffin, Amelia           10 HAA-MR               1:38.38    1:33.14        
                  40.75     1:33.14 (52.39)                                        
 15 Sckalor, Maggie           12 HAA-MR               1:30.00    1:34.72        
                  43.16     1:34.72 (51.56)                                        
 16 Fiore, Gabby R            12 SSC-MR               1:35.13    1:37.65        
                  45.19     1:37.65 (52.46)                                        
 17 Cronin, Jessica           11 HAA-MR               1:30.00    1:41.17        
                  46.18     1:41.17 (54.99)                                        
 18 Wilcox, Hailey            10 HAA-MR               1:34.81    1:42.76        
                  45.34     1:42.76 (57.42)                                        
 19 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR               1:45.83    1:48.75        
                  48.21   1:48.75 (1:00.54)                                        
 
Girls 12 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Three Village Swim Club-MR  'A'                        NT    1:57.91        
     1) Seale, Sarah E 11               2) Matheson, Hanna D 11           
     3) Dimaculangan, Abby X 12         4) Dimaculangan, Bella 11         
                  30.33       59.87 (29.54)     1:28.88 (29.01)     1:57.91 (29.03)
  2 Hauppauge Athletic Association-MR  'A'                 NT    2:08.50        
     1) Donohue, Savannah R 11          2) Simon, Alexandra 12            
     3) Demirci, Morgan 12              4) Mackay, Alexandria 12          
                  30.40     1:09.74 (39.34)     1:44.34 (34.60)     2:08.50 (24.16)
  3 Hauppauge Athletic Association-MR  'B'                 NT    2:13.27        
     1) Wilcox, Hailey 10               2) Mackay, Victoria 10            
     3) Phillips, Emma G 10             4) Sckalor, Maggie 12             
                  32.96     1:06.59 (33.63)     1:41.70 (35.11)     2:13.27 (31.57)
  4 Long Island Express-MR  'A'                            NT    2:15.72        
     1) Kulins, Caitlin R 9             2) Vardoulias, Katja 10           
     3) Byers, Eva R 11                 4) Sullivan, Maureen C 12         
                  40.22     1:09.87 (29.65)     1:43.53 (33.66)     2:15.72 (32.19)
  5 Three Village Swim Club-MR  'B'                        NT    2:19.82        
     1) Vavalle, Giuliana R 9           2) Emmerich, Ava J 10             
     3) Casalinuovo, Alyssa L 10        4) Llerena, Xiomara R 9           
                  32.97     1:10.06 (37.09)     1:44.99 (34.93)     2:19.82 (34.83)
 
Girls 12 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hauppauge Athletic Association-MR  'A'                 NT    2:09.47        
     1) Burns, Sofia 11                 2) Dominger, Madison 11           
     3) Treglia, Leah N 12              4) Martinez, Kylie 12             
                  34.23     1:12.61 (38.38)     1:40.05 (27.44)     2:09.47 (29.42)
  2 Three Village Swim Club-MR  'A'                        NT    2:12.87        
     1) Matheson, Hanna D 11            2) DeMarco, Marissa A 11          
     3) Dimaculangan, Abby X 12         4) Dimaculangan, Bella 11         
                  33.06     1:11.28 (38.22)     1:43.77 (32.49)     2:12.87 (29.10)
  3 Hauppauge Athletic Association-MR  'B'                 NT    2:22.45        
     1) Claps, Abigail R 12             2) Cronin, Jessica 11             
     3) Donohue, Savannah R 11          4) Karpf, Delaney 12              
                  35.76     1:15.03 (39.27)     1:50.70 (35.67)     2:22.45 (31.75)
  4 Long Island Express-MR  'A'                            NT    2:29.18        
     1) Byers, Eva R 11                 2) Kang, Madison 12               
     3) Vardoulias, Katja 10            4) Reddington, Shannon E 9        
                  34.53     1:12.16 (37.63)   2:29.18 (1:17.02)                    
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Kazlauskas, Saige         14 HAA-MR                 26.63      26.49        
  2 Teplansky, Emily L        14 Tmsuffolk-MR           27.40      27.29        
  3 Dhanikonda, Sriya         14 Tmsuffolk-MR           28.08      28.00        
  4 Johannsen, Erin           13 HAA-MR                 28.16      28.06        
  5 Iorio, Catherine T        14 Tmsuffolk-MR           28.35      28.62        
  6 Marinucci, Sofia M        14 Tmsuffolk-MR           28.34      28.83        
B - Final
  7 Commike, Samantha N       14 FA-MR                  28.67      28.10        
  8 Gerber, Maya              14 HAA-MR                 28.41      28.13        
  9 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR    28.38      28.24        
 10 Davis, Bella M            14 Express Swimming-MR    28.51      28.27        
 11 Gerlach, Taryn M          14 HAA-MR                 28.73      28.64        
 12 Sandoval, Candela         14 QNS-MR                 28.62      28.82        
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kazlauskas, Saige         14 HAA-MR                 26.51      26.63 q      
  2 Pompay, Arabella F        13 QNS-MR                 26.08      27.28 q      
  3 Teplansky, Emily L        14 Tmsuffolk-MR           27.21      27.40 q      
  4 Vernon, Ariana J          13 QNS-MR                 27.55      27.68 q      
  5 Dhanikonda, Sriya         14 Tmsuffolk-MR           28.01      28.08 q      
  6 Johannsen, Erin           13 HAA-MR                 27.22      28.16 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Marinucci, Sofia M        14 Tmsuffolk-MR           28.74      28.34 q      
  8 Iorio, Catherine T        14 Tmsuffolk-MR           28.11      28.35 q      
  9 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR    28.15      28.38 q      
 10 Gerber, Maya              14 HAA-MR                 27.68      28.41 q      
 11 Davis, Bella M            14 Express Swimming-MR    28.07      28.51 q      
 12 Sandoval, Candela         14 QNS-MR                 27.70      28.62 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Commike, Samantha N       14 FA-MR                  27.64      28.67        
 14 Gerlach, Taryn M          14 HAA-MR                 29.02      28.73        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Boudreau, Shannon         14 HAA-MR                 27.90      28.86        
 16 Lei, Anya                 13 QNS-MR                 28.62      28.87        
 17 Mond, Jenna               14 Three Village-MR       28.64      29.00        
 18 Gallagher, Kaylee R       14 HAA-MR                 29.52      29.13        
 19 Brockman, Hannah G        13 Three Village-MR       28.54      29.20        
 20 Veit, Brennyn l           13 Three Village-MR       29.43      29.35        
 21 Libohova, Emma            14 Three Village-MR       29.09      29.45        
 22 Sodhi, Malika             13 FA-MR                  29.25      29.89        
 22 McNamara, Jane            14 BBSC-MR                29.26      29.89        
 24 Mulakandov, Leiel         13 QNS-MR                 30.65      30.13        
 25 Hafen, Alexandra B        14 HAA-MR                 28.50      30.27        
 26 Fusaro, Jessie L          13 SSC-MR                 27.93      30.30        
 27 Jimenez, Haley            14 QNS-MR                 29.51      30.57        
 28 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR    30.41      30.58        
 29 Iori, Paolina             13 Tmsuffolk-MR           31.35      31.04        
 30 Nizza, Saffron M          13 Tmsuffolk-MR           30.42      31.07        
 31 Libohova, Anna            14 Three Village-MR       30.34      31.18        
 32 Brenner, Sarah B          13 FA-MR                  31.39      31.24        
 33 Sandoval, Hope E          13 FA-MR                  30.43      31.35        
 34 Leathers, Madeline        14 SSC-MR                 30.58      31.52        
 35 Mutarelli, Kiera L        13 Three Village-MR       30.48      31.53        
 36 Leary, Erin               13 Tmsuffolk-MR           30.58      31.71        
 37 Mulakandov, Raquel        13 QNS-MR                 31.09      32.07        
 38 Ayari, Nadia J            13 BBSC-MR                31.40      32.41        
 39 Williamson, Amanda        13 HAA-MR                 34.64      33.05        
 40 Baker, Avery H            13 SSC-MR                 34.93      33.61        
 41 Ervin, Nia C              13 FA-MR                  38.55      33.74        
 42 Kohli, Diya               13 Tmsuffolk-MR           33.67      34.61        
 43 Goncalves, Arianna C      13 BBSC-MR                30.90      36.76        
 44 Fishkin, Alyssa J         14 SSC-MR                 41.48      42.37        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Commike, Samantha N       14 FA-MR                  58.97      58.35        
                  28.21       58.35 (30.14)                                        
  2 Chen, Kira                13 QNS-MR               1:00.23      58.72        
                  28.51       58.72 (30.21)                                        
  3 Teplansky, Emily L        14 Tmsuffolk-MR           59.18      58.97        
                  28.60       58.97 (30.37)                                        
  4 Davis, Bella M            14 Express Swimming-MR  1:00.77    1:00.53        
                  29.04     1:00.53 (31.49)                                        
  5 Gerber, Maya              14 HAA-MR               1:00.60    1:01.61        
                  29.67     1:01.61 (31.94)                                        
B - Final
  7 Dhanikonda, Sriya         14 Tmsuffolk-MR         1:01.04      59.21        
                  28.20       59.21 (31.01)                                        
  8 Sandoval, Candela         14 QNS-MR               1:01.22    1:00.35        
                  29.36     1:00.35 (30.99)                                        
  9 Marinucci, Sofia M        14 Tmsuffolk-MR         1:01.21    1:00.64        
                  29.38     1:00.64 (31.26)                                        
 10 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  1:01.31    1:01.00        
                  29.31     1:01.00 (31.69)                                        
 11 Boudreau, Shannon         14 HAA-MR               1:01.19    1:01.10        
                  29.08     1:01.10 (32.02)                                        
 12 Libohova, Emma            14 Three Village-MR     1:01.39    1:01.71        
                  29.89     1:01.71 (31.82)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Commike, Samantha N       14 FA-MR                  57.17      58.97 q      
                  29.00       58.97 (29.97)                                        
  2 Teplansky, Emily L        14 Tmsuffolk-MR           58.81      59.18 q      
                  28.30       59.18 (30.88)                                        
  3 Kazlauskas, Saige         14 HAA-MR                 57.22      59.43 q      
                  28.38       59.43 (31.05)                                        
  4 Chen, Kira                13 QNS-MR                 57.41    1:00.23 q      
                  29.03     1:00.23 (31.20)                                        
  5 Gerber, Maya              14 HAA-MR                 59.15    1:00.60 q      
                  29.40     1:00.60 (31.20)                                        
  6 Davis, Bella M            14 Express Swimming-MR  1:01.10    1:00.77 q      
                  29.30     1:00.77 (31.47)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Dhanikonda, Sriya         14 Tmsuffolk-MR         1:00.14    1:01.04 q      
                  29.18     1:01.04 (31.86)                                        
  8 Boudreau, Shannon         14 HAA-MR               1:01.18    1:01.19 q      
                  29.15     1:01.19 (32.04)                                        
  9 Marinucci, Sofia M        14 Tmsuffolk-MR         1:01.15    1:01.21 q      
                  29.65     1:01.21 (31.56)                                        
 10 Sandoval, Candela         14 QNS-MR                 59.50    1:01.22 q      
                  29.96     1:01.22 (31.26)                                        
 11 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  1:00.14    1:01.31 q      
                  29.26     1:01.31 (32.05)                                        
 12 Libohova, Emma            14 Three Village-MR     1:01.61    1:01.39 q      
                  29.94     1:01.39 (31.45)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Iorio, Catherine T        14 Tmsuffolk-MR         1:00.97    1:01.51        
                  29.91     1:01.51 (31.60)                                        
 14 Veit, Brennyn l           13 Three Village-MR     1:02.37    1:01.59        
                  29.95     1:01.59 (31.64)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Brockman, Hannah G        13 Three Village-MR     1:01.55    1:01.92        
                  30.31     1:01.92 (31.61)                                        
 16 Lei, Anya                 13 QNS-MR               1:01.88    1:02.41        
                  30.12     1:02.41 (32.29)                                        
 17 Johannsen, Erin           13 HAA-MR               1:00.92    1:03.49        
                  30.30     1:03.49 (33.19)                                        
 18 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR  1:03.06    1:03.85        
                  30.55     1:03.85 (33.30)                                        
 19 Gallagher, Kaylee R       14 HAA-MR               1:04.54    1:04.24        
                  30.74     1:04.24 (33.50)                                        
 20 Gerlach, Taryn M          14 HAA-MR               1:04.18    1:04.43        
                  30.67     1:04.43 (33.76)                                        
 20 Garra, Gabrielle M        13 Express Swimming-MR  1:01.32    1:04.43        
                  30.70     1:04.43 (33.73)                                        
 22 Mond, Jenna               14 Three Village-MR     1:02.76    1:04.96        
                  31.13     1:04.96 (33.83)                                        
 23 McNamara, Jane            14 BBSC-MR              1:01.71    1:05.45        
                  30.66     1:05.45 (34.79)                                        
 24 O'Connell, Kaitlyn R      13 BBSC-MR              1:03.43    1:05.52        
                  31.64     1:05.52 (33.88)                                        
 25 Giordano, Jessica M       13 FA-MR                1:07.06    1:05.66        
                  31.40     1:05.66 (34.26)                                        
 26 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  1:03.35    1:06.26        
                  31.70     1:06.26 (34.56)                                        
 27 Libohova, Anna            14 Three Village-MR     1:06.19    1:06.32        
                  32.18     1:06.32 (34.14)                                        
 28 Jimenez, Haley            14 QNS-MR               1:05.22    1:07.90        
                  32.64     1:07.90 (35.26)                                        
 29 Greene, Emily M           14 FA-MR                1:05.46    1:08.42        
                  32.84     1:08.42 (35.58)                                        
 30 Wareing, Emma E           14 SSC-MR               1:06.40    1:08.68        
                  33.30     1:08.68 (35.38)                                        
 31 Sodhi, Malika             13 FA-MR                1:04.04    1:08.72        
                  33.46     1:08.72 (35.26)                                        
 32 Mulakandov, Leiel         13 QNS-MR               1:08.79    1:09.39        
                  32.67     1:09.39 (36.72)                                        
 33 Mutarelli, Kiera L        13 Three Village-MR     1:06.94    1:09.48        
                  32.67     1:09.48 (36.81)                                        
 34 Mulakandov, Raquel        13 QNS-MR               1:09.69    1:09.73        
                  33.89     1:09.73 (35.84)                                        
 35 Brenner, Sarah B          13 FA-MR                1:08.59    1:09.75        
                  32.78     1:09.75 (36.97)                                        
 36 Ayari, Nadia J            13 BBSC-MR              1:10.13    1:10.51        
                  34.14     1:10.51 (36.37)                                        
 37 Hafen, Alexandra B        14 HAA-MR               1:10.00    1:10.78        
                  34.00     1:10.78 (36.78)                                        
 38 Iori, Paolina             13 Tmsuffolk-MR         1:12.29    1:10.85        
                  33.61     1:10.85 (37.24)                                        
 39 Nizza, Saffron M          13 Tmsuffolk-MR         1:08.73    1:11.24        
                  34.18     1:11.24 (37.06)                                        
 40 Leary, Erin               13 Tmsuffolk-MR         1:07.65    1:13.65        
                  34.05     1:13.65 (39.60)                                        
 41 Williamson, Amanda        13 HAA-MR               1:14.78    1:20.75        
 42 Goncalves, Arianna C      13 BBSC-MR              1:27.02    1:26.52        
                  38.75     1:26.52 (47.77)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Gerber, Maya              14 HAA-MR               2:09.95    2:07.43        
                  29.64     1:01.95 (32.31)     1:35.59 (33.64)     2:07.43 (31.84)
  2 Kazlauskas, Saige         14 HAA-MR               2:11.55    2:07.52        
                  29.83     1:02.96 (33.13)     1:36.29 (33.33)     2:07.52 (31.23)
  3 Sandoval, Candela         14 QNS-MR               2:09.34    2:11.33        
                  30.45     1:03.44 (32.99)     1:37.16 (33.72)     2:11.33 (34.17)
  4 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  2:11.85    2:11.94        
                  30.56     1:04.34 (33.78)     1:38.26 (33.92)     2:11.94 (33.68)
  5 Iorio, Catherine T        14 Tmsuffolk-MR         2:10.72    2:12.04        
                  30.21     1:03.88 (33.67)     1:38.55 (34.67)     2:12.04 (33.49)
  6 Veit, Brennyn l           13 Three Village-MR     2:12.05    2:12.14        
                  30.83     1:04.20 (33.37)     1:38.32 (34.12)     2:12.14 (33.82)
B - Final
  7 Davis, Bella M            14 Express Swimming-MR  2:13.80    2:11.03        
                  30.08     1:03.68 (33.60)     1:37.68 (34.00)     2:11.03 (33.35)
  8 Dhanikonda, Sriya         14 Tmsuffolk-MR         2:14.53    2:14.33        
                  30.21     1:04.18 (33.97)     1:39.33 (35.15)     2:14.33 (35.00)
  9 Lei, Anya                 13 QNS-MR               2:16.54    2:15.48        
                  30.40     1:05.29 (34.89)     1:40.38 (35.09)     2:15.48 (35.10)
 10 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  2:18.56    2:16.27        
                  31.05     1:05.94 (34.89)     1:41.53 (35.59)     2:16.27 (34.74)
 11 McNamara, Jane            14 BBSC-MR              2:19.39    2:19.95        
                  30.78     1:06.04 (35.26)     1:43.94 (37.90)     2:19.95 (36.01)
 12 Zhu, Melody               13 HAA-MR               2:20.02    2:22.69        
                  32.37     1:08.05 (35.68)     1:45.31 (37.26)     2:22.69 (37.38)
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Pompay, Arabella F        13 QNS-MR               2:08.49    2:09.09 q      
                  30.26     1:03.73 (33.47)     1:37.57 (33.84)     2:09.09 (31.52)
  2 Sandoval, Candela         14 QNS-MR               2:07.34    2:09.34 q      
                  30.39     1:03.31 (32.92)     1:36.47 (33.16)     2:09.34 (32.87)
  3 Gerber, Maya              14 HAA-MR               2:08.48    2:09.95 q      
                  30.05     1:02.63 (32.58)     1:36.87 (34.24)     2:09.95 (33.08)
  4 Iorio, Catherine T        14 Tmsuffolk-MR         2:13.07    2:10.72 q      
                  30.24     1:02.98 (32.74)     1:37.25 (34.27)     2:10.72 (33.47)
  5 Kazlauskas, Saige         14 HAA-MR               2:09.02    2:11.55 q      
                  29.06     1:03.38 (34.32)     1:38.60 (35.22)     2:11.55 (32.95)
  6 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  2:08.23    2:11.85 q      
                  29.93     1:04.12 (34.19)     1:38.27 (34.15)     2:11.85 (33.58)
-------------------------------------------------------------------------
  7 Veit, Brennyn l           13 Three Village-MR     2:11.31    2:12.05 q      
                  30.65     1:03.72 (33.07)     1:37.95 (34.23)     2:12.05 (34.10)
  8 Davis, Bella M            14 Express Swimming-MR  2:09.05    2:13.80 q      
                  30.67     1:04.85 (34.18)     1:40.05 (35.20)     2:13.80 (33.75)
  9 Dhanikonda, Sriya         14 Tmsuffolk-MR         2:14.46    2:14.53 q      
                  29.95     1:04.48 (34.53)     1:39.67 (35.19)     2:14.53 (34.86)
 10 Lei, Anya                 13 QNS-MR               2:14.68    2:16.54 q      
                  30.28     1:04.27 (33.99)     1:40.23 (35.96)     2:16.54 (36.31)
 11 Garra, Gabrielle M        13 Express Swimming-MR  2:13.22    2:17.41 q      
                  31.09     1:05.72 (34.63)     1:41.82 (36.10)     2:17.41 (35.59)
 12 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  2:15.75    2:18.56 q      
                  31.88     1:07.25 (35.37)     1:43.92 (36.67)     2:18.56 (34.64)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Marone, Isabelle H        14 SSC-MR                    NT    2:19.11        
                  30.85     1:05.67 (34.82)     1:42.52 (36.85)     2:19.11 (36.59)
 14 McNamara, Jane            14 BBSC-MR              2:13.98    2:19.39        
                  31.68     1:07.28 (35.60)     1:44.01 (36.73)     2:19.39 (35.38)
-------------------------------------------------------------------------
 15 Zhu, Melody               13 HAA-MR               2:31.39    2:20.02        
                  32.47     1:08.49 (36.02)     1:45.50 (37.01)     2:20.02 (34.52)
 16 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR  2:14.07    2:21.86        
                  30.80     1:06.33 (35.53)     1:44.07 (37.74)     2:21.86 (37.79)
 17 Libohova, Anna            14 Three Village-MR     2:19.83    2:22.32        
                  32.65     1:08.84 (36.19)     1:45.63 (36.79)     2:22.32 (36.69)
 18 Canudas, Emma L           13 Three Village-MR     2:14.78    2:23.54        
                  31.75     1:08.01 (36.26)     1:46.03 (38.02)     2:23.54 (37.51)
 19 Jimenez, Haley            14 QNS-MR               2:24.90    2:27.95        
                  34.44     1:12.50 (38.06)     1:51.95 (39.45)     2:27.95 (36.00)
 20 Wareing, Emma E           14 SSC-MR               2:23.62    2:28.97        
                  33.64     1:12.07 (38.43)   2:28.97 (1:16.90)                    
 21 Sandoval, Hope E          13 FA-MR                2:24.10    2:31.31        
                  32.68     1:11.24 (38.56)     1:51.68 (40.44)     2:31.31 (39.63)
 22 Mutarelli, Kiera L        13 Three Village-MR     2:24.97    2:37.27        
                  34.27     1:14.18 (39.91)     1:56.79 (42.61)     2:37.27 (40.48)
 23 Mulakandov, Raquel        13 QNS-MR               2:35.17    2:37.57        
                  35.02     1:15.61 (40.59)     1:57.24 (41.63)     2:37.57 (40.33)
 24 Nizza, Saffron M          13 Tmsuffolk-MR         2:31.35    2:37.81        
                  35.27     1:16.47 (41.20)     1:58.03 (41.56)     2:37.81 (39.78)
 25 Mulakandov, Leiel         13 QNS-MR               2:35.15    2:37.89        
                  33.68     1:13.89 (40.21)     1:56.82 (42.93)     2:37.89 (41.07)
 26 Ayari, Nadia J            13 BBSC-MR              2:38.93    2:42.27        
                  35.16     1:15.05 (39.89)     1:59.07 (44.02)     2:42.27 (43.20)
 27 Rateshwar, Janice         13 Express Swimming-MR  2:54.38    2:45.56        
                  35.93     1:17.13 (41.20)     2:00.82 (43.69)     2:45.56 (44.74)
 28 Fishkin, Alyssa J         14 SSC-MR               3:15.00    3:34.75        
                                2:36.81 ( )     3:34.75 (57.94)                    
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Chen, Kira                13 QNS-MR               1:04.24    1:02.30        
                  30.05     1:02.30 (32.25)                                        
  2 Sandoval, Candela         14 QNS-MR               1:07.68    1:06.72        
                  32.94     1:06.72 (33.78)                                        
  3 Lei, Anya                 13 QNS-MR               1:09.32    1:08.78        
                  33.09     1:08.78 (35.69)                                        
  4 Davis, Bella M            14 Express Swimming-MR  1:08.83    1:09.35        
                  33.65     1:09.35 (35.70)                                        
  5 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  1:08.94    1:09.98        
                  34.44     1:09.98 (35.54)                                        
  6 Kazlauskas, Saige         14 HAA-MR               1:05.60    1:10.05        
                  32.56     1:10.05 (37.49)                                        
B - Final
  7 Dhanikonda, Sriya         14 Tmsuffolk-MR         1:10.11    1:08.46        
                  32.80     1:08.46 (35.66)                                        
  8 Veit, Brennyn l           13 Three Village-MR     1:09.83    1:08.64        
                  33.50     1:08.64 (35.14)                                        
  9 Iorio, Catherine T        14 Tmsuffolk-MR         1:09.99    1:09.50        
                  34.04     1:09.50 (35.46)                                        
 10 Gerber, Maya              14 HAA-MR               1:10.54    1:09.74        
                  34.12     1:09.74 (35.62)                                        
 11 McNamara, Jane            14 BBSC-MR              1:10.58    1:10.12        
                  33.50     1:10.12 (36.62)                                        
 12 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR  1:10.75    1:11.21        
                  34.66     1:11.21 (36.55)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chen, Kira                13 QNS-MR               1:01.96    1:04.24 q      
                  31.37     1:04.24 (32.87)                                        
  2 Kazlauskas, Saige         14 HAA-MR               1:05.54    1:05.60 q      
                  32.05     1:05.60 (33.55)                                        
  3 Sandoval, Candela         14 QNS-MR               1:06.04    1:07.68 q      
                  33.45     1:07.68 (34.23)                                        
  4 Davis, Bella M            14 Express Swimming-MR  1:08.60    1:08.83 q      
                  33.34     1:08.83 (35.49)                                        
  5 Marone, Isabelle H        14 SSC-MR               1:05.70    1:08.87 q      
                  33.48     1:08.87 (35.39)                                        
  6 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  1:10.02    1:08.94 q      
                  33.64     1:08.94 (35.30)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Lei, Anya                 13 QNS-MR               1:08.43    1:09.32 q      
                  33.70     1:09.32 (35.62)                                        
  8 Veit, Brennyn l           13 Three Village-MR     1:11.29    1:09.83 q      
                  34.42     1:09.83 (35.41)                                        
  9 Iorio, Catherine T        14 Tmsuffolk-MR         1:10.60    1:09.99 q      
                  34.59     1:09.99 (35.40)                                        
 10 Dhanikonda, Sriya         14 Tmsuffolk-MR         1:09.26    1:10.11 q      
                  33.56     1:10.11 (36.55)                                        
 11 Garra, Gabrielle M        13 Express Swimming-MR  1:07.15    1:10.36 q      
                  34.18     1:10.36 (36.18)                                        
 12 Gerber, Maya              14 HAA-MR               1:10.15    1:10.54 q      
                  34.64     1:10.54 (35.90)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 McNamara, Jane            14 BBSC-MR              1:12.13    1:10.58        
                  33.74     1:10.58 (36.84)                                        
 14 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR  1:11.46    1:10.75        
                  33.97     1:10.75 (36.78)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Johannsen, Erin           13 HAA-MR               1:09.19    1:10.95        
                  34.47     1:10.95 (36.48)                                        
 16 Commike, Samantha N       14 FA-MR                1:12.46    1:11.55        
                  34.51     1:11.55 (37.04)                                        
 17 Brockman, Hannah G        13 Three Village-MR     1:10.98    1:11.73        
                  35.90     1:11.73 (35.83)                                        
 18 Marinucci, Sofia M        14 Tmsuffolk-MR         1:12.72    1:11.82        
                  34.39     1:11.82 (37.43)                                        
 19 Libohova, Emma            14 Three Village-MR     1:12.77    1:12.13        
                  35.81     1:12.13 (36.32)                                        
 20 Boudreau, Shannon         14 HAA-MR               1:12.52    1:12.32        
                  35.04     1:12.32 (37.28)                                        
 21 Teplansky, Emily L        14 Tmsuffolk-MR         1:11.53    1:12.97        
                  35.39     1:12.97 (37.58)                                        
 22 Greene, Emily M           14 FA-MR                1:12.90    1:13.16        
                  35.97     1:13.16 (37.19)                                        
 23 Mond, Jenna               14 Three Village-MR     1:12.72    1:13.43        
                  35.13     1:13.43 (38.30)                                        
 24 Mulakandov, Raquel        13 QNS-MR               1:13.63    1:14.18        
 25 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  1:13.66    1:14.39        
                  36.16     1:14.39 (38.23)                                        
 26 Libohova, Anna            14 Three Village-MR     1:16.52    1:14.56        
                  37.01     1:14.56 (37.55)                                        
 27 Jimenez, Haley            14 QNS-MR               1:11.98    1:14.62        
 28 Mutarelli, Kiera L        13 Three Village-MR     1:11.63    1:14.92        
                  35.90     1:14.92 (39.02)                                        
 29 O'Connell, Kaitlyn R      13 BBSC-MR              1:13.11    1:15.55        
                  36.79     1:15.55 (38.76)                                        
 30 Giordano, Jessica M       13 FA-MR                1:18.18    1:16.24        
                  37.32     1:16.24 (38.92)                                        
 31 Gallagher, Kaylee R       14 HAA-MR               1:19.67    1:17.08        
                  37.32     1:17.08 (39.76)                                        
 32 Sodhi, Malika             13 FA-MR                1:19.80    1:17.12        
                  37.85     1:17.12 (39.27)                                        
 33 Brenner, Sarah B          13 FA-MR                1:20.20    1:19.28        
                  37.86     1:19.28 (41.42)                                        
 34 Leary, Erin               13 Tmsuffolk-MR         1:17.19    1:20.21        
 35 Nizza, Saffron M          13 Tmsuffolk-MR         1:19.91    1:20.56        
                  38.62     1:20.56 (41.94)                                        
 36 Leathers, Madeline        14 SSC-MR               1:20.81    1:21.85        
                  40.21     1:21.85 (41.64)                                        
 37 Iori, Paolina             13 Tmsuffolk-MR         1:23.27    1:22.89        
                  40.14     1:22.89 (42.75)                                        
 38 Wareing, Emma E           14 SSC-MR               1:23.81    1:25.31        
 39 Ayari, Nadia J            13 BBSC-MR              1:22.96    1:25.39        
 40 Williamson, Amanda        13 HAA-MR               1:28.77    1:28.76        
                  41.63     1:28.76 (47.13)                                        
 41 Oliva, Adrianna M         14 SSC-MR               1:41.73    1:43.25        
 -- Goncalves, Arianna C      13 BBSC-MR              1:39.48         DQ        
      Not on back off wall
                  47.71          DQ (51.84)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Davis, Bella M            14 Express Swimming-MR  1:19.63    1:17.64        
                  37.33     1:17.64 (40.31)                                        
  2 Teplansky, Emily L        14 Tmsuffolk-MR         1:19.77    1:18.31        
                  37.42     1:18.31 (40.89)                                        
  3 Gerlach, Taryn M          14 HAA-MR               1:19.05    1:18.39        
                  36.33     1:18.39 (42.06)                                        
  4 Dhanikonda, Sriya         14 Tmsuffolk-MR         1:22.56    1:21.67        
                  38.59     1:21.67 (43.08)                                        
  5 Zhu, Melody               13 HAA-MR               1:21.48    1:21.81        
                  38.40     1:21.81 (43.41)                                        
  6 Marinucci, Sofia M        14 Tmsuffolk-MR         1:21.91    1:23.53        
                  39.76     1:23.53 (43.77)                                        
B - Final
  7 Libohova, Emma            14 Three Village-MR     1:23.75    1:21.80        
                  38.81     1:21.80 (42.99)                                        
  8 Veit, Brennyn l           13 Three Village-MR     1:22.93    1:21.87        
                  39.26     1:21.87 (42.61)                                        
  9 Boudreau, Shannon         14 HAA-MR               1:22.57    1:23.11        
                  39.92     1:23.11 (43.19)                                        
 10 Johannsen, Erin           13 HAA-MR               1:24.04    1:23.29        
                  39.25     1:23.29 (44.04)                                        
 11 Mond, Jenna               14 Three Village-MR     1:24.52    1:23.78        
                  38.96     1:23.78 (44.82)                                        
 12 Iorio, Catherine T        14 Tmsuffolk-MR         1:24.82    1:26.43        
                  40.57     1:26.43 (45.86)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gerlach, Taryn M          14 HAA-MR               1:18.56    1:19.05 q      
                  36.78     1:19.05 (42.27)                                        
  2 Davis, Bella M            14 Express Swimming-MR  1:21.51    1:19.63 q      
                  37.65     1:19.63 (41.98)                                        
  3 Teplansky, Emily L        14 Tmsuffolk-MR         1:18.39    1:19.77 q      
                  38.04     1:19.77 (41.73)                                        
  4 Zhu, Melody               13 HAA-MR               1:20.27    1:21.48 q      
                  38.33     1:21.48 (43.15)                                        
  5 Pompay, Arabella F        13 QNS-MR               1:18.46    1:21.56 q      
                  38.87     1:21.56 (42.69)                                        
  6 Marinucci, Sofia M        14 Tmsuffolk-MR         1:20.73    1:21.91 q      
                  38.89     1:21.91 (43.02)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Dhanikonda, Sriya         14 Tmsuffolk-MR         1:17.46    1:22.56 q      
                  38.51     1:22.56 (44.05)                                        
  8 Boudreau, Shannon         14 HAA-MR               1:20.96    1:22.57 q      
                  39.95     1:22.57 (42.62)                                        
  9 Veit, Brennyn l           13 Three Village-MR     1:23.47    1:22.93 q      
                  38.95     1:22.93 (43.98)                                        
 10 Libohova, Emma            14 Three Village-MR     1:21.36    1:23.75 q      
                  39.83     1:23.75 (43.92)                                        
 11 Johannsen, Erin           13 HAA-MR               1:22.52    1:24.04 q      
                  38.78     1:24.04 (45.26)                                        
 12 Mulakandov, Leiel         13 QNS-MR               1:22.07    1:24.51 q      
                  39.49     1:24.51 (45.02)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Mond, Jenna               14 Three Village-MR     1:20.86    1:24.52        
                  40.06     1:24.52 (44.46)                                        
 14 Marone, Isabelle H        14 SSC-MR               1:18.12    1:24.65        
                  39.30     1:24.65 (45.35)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Iorio, Catherine T        14 Tmsuffolk-MR         1:22.20    1:24.82        
                  39.66     1:24.82 (45.16)                                        
 16 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  1:20.91    1:25.67        
                  40.75     1:25.67 (44.92)                                        
 17 Wareing, Emma E           14 SSC-MR               1:23.97    1:25.92        
                  40.31     1:25.92 (45.61)                                        
 18 Vernon, Ariana J          13 QNS-MR               1:29.26    1:26.45        
                  41.67     1:26.45 (44.78)                                        
 19 Brockman, Hannah G        13 Three Village-MR     1:27.07    1:27.05        
                  41.88     1:27.05 (45.17)                                        
 20 Garra, Gabrielle M        13 Express Swimming-MR  1:18.67    1:27.37        
                  41.15     1:27.37 (46.22)                                        
 21 Jimenez, Haley            14 QNS-MR               1:24.47    1:28.20        
                  42.79     1:28.20 (45.41)                                        
 22 Sodhi, Malika             13 FA-MR                1:25.97    1:29.58        
                  42.12     1:29.58 (47.46)                                        
 23 Lei, Anya                 13 QNS-MR               1:27.43    1:29.73        
                  42.36     1:29.73 (47.37)                                        
 24 Leary, Erin               13 Tmsuffolk-MR         1:27.23    1:29.77        
                  43.19     1:29.77 (46.58)                                        
 25 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR  1:28.57    1:30.53        
                  43.56     1:30.53 (46.97)                                        
 26 Ayari, Nadia J            13 BBSC-MR              1:29.75    1:32.08        
                  43.55     1:32.08 (48.53)                                        
 27 Canudas, Emma L           13 Three Village-MR     1:32.43    1:34.02        
                  45.39     1:34.02 (48.63)                                        
 28 Gallagher, Kaylee R       14 HAA-MR               1:34.79    1:34.72        
                  44.53     1:34.72 (50.19)                                        
 29 Nizza, Saffron M          13 Tmsuffolk-MR         1:33.56    1:35.80        
                  46.42     1:35.80 (49.38)                                        
 30 Sandoval, Hope E          13 FA-MR                1:32.08    1:36.45        
                  44.75     1:36.45 (51.70)                                        
 31 Williamson, Amanda        13 HAA-MR               1:32.69    1:36.63        
                  44.80     1:36.63 (51.83)                                        
 32 Iori, Paolina             13 Tmsuffolk-MR         1:39.61    1:36.96        
                  46.01     1:36.96 (50.95)                                        
 33 Rateshwar, Janice         13 Express Swimming-MR  1:32.85    1:38.44        
                  46.01     1:38.44 (52.43)                                        
 34 Kohli, Diya               13 Tmsuffolk-MR         1:41.51    1:43.40        
                  47.59     1:43.40 (55.81)                                        
 35 Baker, Avery H            13 SSC-MR               1:45.88    1:46.07        
                  48.45     1:46.07 (57.62)                                        
 36 Goncalves, Arianna C      13 BBSC-MR              1:50.17    1:49.18        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Kazlauskas, Saige         14 HAA-MR               1:02.98    1:04.17        
                  30.47     1:04.17 (33.70)                                        
  2 Canudas, Emma L           13 Three Village-MR     1:07.22    1:04.26        
                  30.79     1:04.26 (33.47)                                        
  3 Gerber, Maya              14 HAA-MR               1:04.94    1:05.86        
                  30.51     1:05.86 (35.35)                                        
  4 Teplansky, Emily L        14 Tmsuffolk-MR         1:09.57    1:09.59        
                  32.35     1:09.59 (37.24)                                        
  5 Sandoval, Candela         14 QNS-MR               1:08.98    1:09.76        
                  32.75     1:09.76 (37.01)                                        
  6 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  1:08.45    1:10.30        
                  33.76     1:10.30 (36.54)                                        
B - Final
  7 Fusaro, Jessie L          13 SSC-MR               1:10.46    1:09.16        
                  32.79     1:09.16 (36.37)                                        
  8 Commike, Samantha N       14 FA-MR                1:12.41    1:10.37        
                  33.47     1:10.37 (36.90)                                        
  9 Mond, Jenna               14 Three Village-MR     1:12.29    1:10.53        
                  33.12     1:10.53 (37.41)                                        
 10 Boudreau, Shannon         14 HAA-MR               1:13.80    1:12.65        
                  32.95     1:12.65 (39.70)                                        
 11 Marinucci, Sofia M        14 Tmsuffolk-MR         1:13.54    1:14.00        
                  33.97     1:14.00 (40.03)                                        
 12 Zhu, Melody               13 HAA-MR               1:14.11    1:14.26        
                  35.52     1:14.26 (38.74)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kazlauskas, Saige         14 HAA-MR               1:02.81    1:02.98 q      
                  29.73     1:02.98 (33.25)                                        
  2 Gerber, Maya              14 HAA-MR               1:06.88    1:04.94 q      
                  30.84     1:04.94 (34.10)                                        
  3 Canudas, Emma L           13 Three Village-MR     1:05.69    1:07.22 q      
                  32.07     1:07.22 (35.15)                                        
  4 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  1:08.70    1:08.45 q      
                  31.96     1:08.45 (36.49)                                        
  5 Sandoval, Candela         14 QNS-MR               1:08.62    1:08.98 q      
                  32.18     1:08.98 (36.80)                                        
  6 Teplansky, Emily L        14 Tmsuffolk-MR         1:09.42    1:09.57 q      
                  31.41     1:09.57 (38.16)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Fusaro, Jessie L          13 SSC-MR               1:08.82    1:10.46 q      
                  32.21     1:10.46 (38.25)                                        
  8 Marone, Isabelle H        14 SSC-MR               1:07.50    1:11.85 q      
                  33.99     1:11.85 (37.86)                                        
  9 Mond, Jenna               14 Three Village-MR     1:09.80    1:12.29 q      
                  34.04     1:12.29 (38.25)                                        
 10 Commike, Samantha N       14 FA-MR                1:09.75    1:12.41 q      
                  35.01     1:12.41 (37.40)                                        
 11 Marinucci, Sofia M        14 Tmsuffolk-MR         1:07.91    1:13.54 q      
                  34.23     1:13.54 (39.31)                                        
 12 Mutarelli, Kiera L        13 Three Village-MR     1:11.53    1:13.75 q      
                  34.16     1:13.75 (39.59)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Boudreau, Shannon         14 HAA-MR               1:16.34    1:13.80        
                  33.78     1:13.80 (40.02)                                        
 14 Zhu, Melody               13 HAA-MR               1:11.96    1:14.11        
                  34.38     1:14.11 (39.73)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Brockman, Hannah G        13 Three Village-MR     1:17.44    1:14.60        
                  36.53     1:14.60 (38.07)                                        
 16 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR  1:12.93    1:14.80        
                  34.41     1:14.80 (40.39)                                        
 17 Libohova, Emma            14 Three Village-MR     1:28.56    1:15.34        
                  36.49     1:15.34 (38.85)                                        
 18 Libohova, Anna            14 Three Village-MR     1:12.01    1:15.89        
                  36.60     1:15.89 (39.29)                                        
 19 McNamara, Jane            14 BBSC-MR              1:16.92    1:18.10        
                  34.62     1:18.10 (43.48)                                        
 19 Leary, Erin               13 Tmsuffolk-MR         1:20.56    1:18.10        
                  16.24   1:18.10 (1:01.86)                                        
 21 Brenner, Sarah B          13 FA-MR                1:21.82    1:20.01        
                  38.72     1:20.01 (41.29)                                        
 22 Gallagher, Kaylee R       14 HAA-MR               1:23.37    1:21.99        
                  35.87     1:21.99 (46.12)                                        
 23 Mulakandov, Raquel        13 QNS-MR               1:21.73    1:22.54        
                  38.03     1:22.54 (44.51)                                        
 24 Wareing, Emma E           14 SSC-MR               1:21.65    1:22.56        
 25 Leathers, Madeline        14 SSC-MR               1:24.09    1:25.43        
                  39.28     1:25.43 (46.15)                                        
 26 Rateshwar, Janice         13 Express Swimming-MR  1:28.03    1:27.99        
                  40.54     1:27.99 (47.45)                                        
 27 Kohli, Diya               13 Tmsuffolk-MR         1:35.02    1:42.85        
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Davis, Bella M            14 Express Swimming-MR  2:26.93    2:24.55        
                  32.49     1:09.87 (37.38)     1:52.68 (42.81)     2:24.55 (31.87)
  2 Veit, Brennyn l           13 Three Village-MR     2:30.50    2:28.11        
                  34.14     1:09.50 (35.36)     1:54.92 (45.42)     2:28.11 (33.19)
  3 Teplansky, Emily L        14 Tmsuffolk-MR         2:29.82    2:31.01        
                  33.27     1:13.43 (40.16)     1:57.58 (44.15)     2:31.01 (33.43)
  4 Iorio, Catherine T        14 Tmsuffolk-MR         2:33.01    2:32.30        
                  33.87     1:11.05 (37.18)     1:59.20 (48.15)     2:32.30 (33.10)
  5 Libohova, Emma            14 Three Village-MR     2:33.28    2:33.16        
                  35.06     1:13.08 (38.02)     1:58.52 (45.44)     2:33.16 (34.64)
  6 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  2:33.34    2:36.09        
                  34.43     1:11.33 (36.90)     2:00.51 (49.18)     2:36.09 (35.58)
B - Final
  7 Marinucci, Sofia M        14 Tmsuffolk-MR         2:33.36    2:32.23        
                  33.55     1:11.96 (38.41)     1:59.36 (47.40)     2:32.23 (32.87)
  8 Brockman, Hannah G        13 Three Village-MR     2:33.98    2:32.65        
                  35.65     1:14.88 (39.23)     2:01.44 (46.56)     2:32.65 (31.21)
  9 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR  2:37.08    2:35.70        
                  33.61     1:13.74 (40.13)     2:02.12 (48.38)     2:35.70 (33.58)
 10 Lei, Anya                 13 QNS-MR               2:36.98    2:36.19        
                  34.04     1:13.18 (39.14)     2:00.80 (47.62)     2:36.19 (35.39)
 11 McNamara, Jane            14 BBSC-MR              2:39.80    2:38.80        
                  34.61     1:14.49 (39.88)     2:02.55 (48.06)     2:38.80 (36.25)
 12 Libohova, Anna            14 Three Village-MR     2:42.90    2:40.56        
                  35.10     1:14.05 (38.95)     2:04.97 (50.92)     2:40.56 (35.59)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Davis, Bella M            14 Express Swimming-MR  2:29.99    2:26.93 q      
                  33.38     1:10.99 (37.61)     1:55.18 (44.19)     2:26.93 (31.75)
  2 Teplansky, Emily L        14 Tmsuffolk-MR         2:28.83    2:29.82 q      
                  33.66     1:14.51 (40.85)     1:57.24 (42.73)     2:29.82 (32.58)
  3 Marone, Isabelle H        14 SSC-MR               2:25.32    2:30.14 q      
                  32.55     1:09.87 (37.32)     1:55.64 (45.77)     2:30.14 (34.50)
  4 Veit, Brennyn l           13 Three Village-MR     2:31.18    2:30.50 q      
                  33.95     1:10.88 (36.93)     1:57.31 (46.43)     2:30.50 (33.19)
  5 Sandoval, Candela         14 QNS-MR               2:25.53    2:32.15 q      
                  33.97     1:11.58 (37.61)     1:58.63 (47.05)     2:32.15 (33.52)
  6 Iorio, Catherine T        14 Tmsuffolk-MR         2:33.52    2:33.01 q      
                  34.04     1:12.06 (38.02)     1:59.41 (47.35)     2:33.01 (33.60)
-------------------------------------------------------------------------
  7 Libohova, Emma            14 Three Village-MR     2:31.38    2:33.28 q      
                  35.71     1:14.80 (39.09)     2:00.47 (45.67)     2:33.28 (32.81)
  8 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  2:30.04    2:33.34 q      
                  34.23     1:13.21 (38.98)     2:00.42 (47.21)     2:33.34 (32.92)
  9 Marinucci, Sofia M        14 Tmsuffolk-MR         2:29.47    2:33.36 q      
                  34.14     1:12.42 (38.28)     1:58.84 (46.42)     2:33.36 (34.52)
 10 Brockman, Hannah G        13 Three Village-MR     2:30.97    2:33.98 q      
                  36.07     1:15.49 (39.42)     2:01.53 (46.04)     2:33.98 (32.45)
 11 Lei, Anya                 13 QNS-MR               2:34.33    2:36.98 q      
                  34.92     1:12.66 (37.74)     2:01.55 (48.89)     2:36.98 (35.43)
 12 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR  2:36.48    2:37.08 q      
                  34.72     1:13.26 (38.54)     2:03.50 (50.24)     2:37.08 (33.58)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Garra, Gabrielle M        13 Express Swimming-MR  2:30.30    2:37.88        
                  35.50     1:15.83 (40.33)     2:03.33 (47.50)     2:37.88 (34.55)
 14 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  2:33.96    2:38.44        
                  37.30     1:18.17 (40.87)     2:04.57 (46.40)     2:38.44 (33.87)
-------------------------------------------------------------------------
 15 McNamara, Jane            14 BBSC-MR              2:37.62    2:39.80        
                  34.54     1:15.69 (41.15)     2:04.58 (48.89)     2:39.80 (35.22)
 16 Mond, Jenna               14 Three Village-MR     2:32.57    2:40.23        
                  35.52     1:16.15 (40.63)     2:04.96 (48.81)     2:40.23 (35.27)
 17 Libohova, Anna            14 Three Village-MR     2:38.21    2:42.90        
                  36.42     1:18.01 (41.59)     2:07.64 (49.63)     2:42.90 (35.26)
 18 Mutarelli, Kiera L        13 Three Village-MR     2:38.99    2:47.14        
                  34.83     1:14.67 (39.84)     2:07.48 (52.81)     2:47.14 (39.66)
 19 Mulakandov, Raquel        13 QNS-MR               2:46.84    2:49.17        
                  38.43     1:19.47 (41.04)     2:10.30 (50.83)     2:49.17 (38.87)
 20 Mulakandov, Leiel         13 QNS-MR               2:45.28    2:49.87        
                  36.81     1:18.48 (41.67)     2:08.21 (49.73)     2:49.87 (41.66)
 21 Leary, Erin               13 Tmsuffolk-MR         2:41.20    2:51.93        
                  38.22     1:21.73 (43.51)     2:11.87 (50.14)     2:51.93 (40.06)
 22 Wareing, Emma E           14 SSC-MR               2:43.50    2:53.59        
                  40.49     1:27.44 (46.95)   2:53.59 (1:26.15)                    
 23 Iori, Paolina             13 Tmsuffolk-MR         3:03.71    3:00.04        
                  39.99     1:24.41 (44.42)     2:19.82 (55.41)     3:00.04 (40.22)
 -- Ayari, Nadia J            13 BBSC-MR              2:58.65         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  41.09     1:30.64 (49.55)     2:22.79 (52.15)          DQ (37.27)
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Kreuscher, Camryn M       16 HAA-MR                 25.57      25.27        
  2 Gallagher, Liz P          17 HAA-MR                 26.44      25.83        
  3 Reynolds, Kerryann        17 HAA-MR                 26.62      26.33        
  4 Eterno, Olivia J          15 HAA-MR                 27.01      26.68        
  5 Claps, Emma               15 HAA-MR                 27.32      26.89        
  6 Neglia, Allegra           17 Tmsuffolk-MR           26.91      27.06        
B - Final
  7 Catalano, Valerie N       17 Express Swimming-MR    27.69      27.15        
  8 Magee, Grace              15 HAA-MR                 27.47      27.49        
  9 Dominger, Alexa N         16 HAA-MR                 28.12      27.84        
 10 O'Connell, Maggie S       15 Express Swimming-MR    27.77      27.94        
 11 Conlin, Bridget R         15 Tmsuffolk-MR           28.49      28.56        
 -- Connors, Grace C          15 BBSC-MR                28.06         DQ        
      False start
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kreuscher, Camryn M       16 HAA-MR                 24.69      25.57 q      
  2 Gallagher, Liz P          17 HAA-MR                 24.94      26.44 q      
  3 Reynolds, Kerryann        17 HAA-MR                 25.36      26.62 q      
  4 Moeslinger, Natasha V     15 QNS-MR                 26.32      26.79 q      
  5 Neglia, Allegra           17 Tmsuffolk-MR           26.37      26.91 q      
  6 Eterno, Olivia J          15 HAA-MR                 26.73      27.01 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Claps, Emma               15 HAA-MR                 26.33      27.32 q      
  8 Magee, Grace              15 HAA-MR                 27.88      27.47 q      
  9 Kim, Carsi M              15 BBSC-MR                26.93      27.50 q      
 10 Lovasz, Izzy H            15 QNS-MR                 26.90      27.68 q      
 11 Catalano, Valerie N       17 Express Swimming-MR    26.20      27.69 q      
 12 O'Connell, Maggie S       15 Express Swimming-MR    27.72      27.77 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Kong, Deborah             16 QNS-MR                 31.07      27.93        
 14 Connors, Grace C          15 BBSC-MR                26.56      28.06        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Dominger, Alexa N         16 HAA-MR                 27.68      28.12        
 16 Conlin, Bridget R         15 Tmsuffolk-MR           27.96      28.49        
 17 Ebert, Meghan P           16 HAA-MR                 27.18      28.71        
 18 Campbell, Sarah B         16 Express Swimming-MR    28.10      28.82        
 19 Parrinello, Kaitlyn L     15 FA-MR                  28.35      29.08        
 20 French, Isabelle          17 Tmsuffolk-MR           28.23      29.12        
 21 Holler, Erin E            15 HAA-MR                 28.42      29.59        
 22 Galiatsatos, Christina    15 BBSC-MR                28.61      29.60        
 23 Keogler, Dana R           15 Tmsuffolk-MR           29.13      29.74        
 24 Michels, Emily            15 HAA-MR                 29.09      29.87        
 25 Genao, Sophia K           15 Three Village-MR       28.52      30.02        
 25 Velez, Daniella M         16 QNS-MR                 29.92      30.02        
 27 Ristau, Arielle P         13 FA-MR                  29.85      30.27        
 28 Rivera, Lauren M          16 Unattached-MR          27.23      30.47        
 29 Vega, Sofia V             16 SSC-MR                 29.24      30.91        
 30 Keane, Calianne           15 Express Swimming-MR    33.00      31.75        
 31 Hain, Amanda R            15 SSC-MR                 32.79      34.25        
 32 Akselrod, Abigail         15 Express Swimming-MR    36.39      34.47        
 33 Ristau, Hope E            11 FA-MR                  34.77      34.83        
 34 Aya, Minnoli R            16 Express Swimming-MR    35.59      36.32        
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Kreuscher, Camryn M       16 HAA-MR                 56.92      55.22        
                  26.43       55.22 (28.79)                                        
  2 Catalano, Valerie N       17 Express Swimming-MR    59.25      57.76        
                  27.42       57.76 (30.34)                                        
  3 Rogers, Allison           16 Tmsuffolk-MR           58.72      58.31        
                  27.92       58.31 (30.39)                                        
  4 French, Makayla J         15 Tmsuffolk-MR           59.63      58.69        
                  28.09       58.69 (30.60)                                        
  5 Neglia, Allegra           17 Tmsuffolk-MR         1:00.09      59.62        
                  28.63       59.62 (30.99)                                        
  6 Eterno, Olivia J          15 HAA-MR                 59.42      59.73        
                  28.02       59.73 (31.71)                                        
B - Final
  7 Connors, Grace C          15 BBSC-MR              1:00.24      59.14        
                  28.24       59.14 (30.90)                                        
  8 Alvarez, Stephanie R      17 Three Village-MR     1:00.45      59.44        
                  27.99       59.44 (31.45)                                        
  9 Dominger, Alexa N         16 HAA-MR               1:00.37      59.52        
                  28.59       59.52 (30.93)                                        
 10 Conlin, Bridget R         15 Tmsuffolk-MR         1:00.84    1:01.31        
                  29.49     1:01.31 (31.82)                                        
 11 French, Isabelle          17 Tmsuffolk-MR         1:01.63    1:03.25        
                  30.27     1:03.25 (32.98)                                        
 12 Mullery, Erin             17 HAA-MR               1:03.75    1:03.76        
                  30.63     1:03.76 (33.13)                                        
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kreuscher, Camryn M       16 HAA-MR                 53.48      56.92 q      
                  27.21       56.92 (29.71)                                        
  2 Gallagher, Liz P          17 HAA-MR                 54.32      57.97 q      
                  27.64       57.97 (30.33)                                        
  3 Moeslinger, Natasha V     15 QNS-MR                 57.93      58.59 q      
                  27.49       58.59 (31.10)                                        
  4 Rogers, Allison           16 Tmsuffolk-MR           57.26      58.72 q      
                  28.34       58.72 (30.38)                                        
  5 Catalano, Valerie N       17 Express Swimming-MR    57.38      59.25 q      
                  28.27       59.25 (30.98)                                        
  6 Eterno, Olivia J          15 HAA-MR                 59.03      59.42 q      
                  27.93       59.42 (31.49)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Kong, Deborah             16 QNS-MR               1:00.20      59.54 q      
                  28.77       59.54 (30.77)                                        
  8 French, Makayla J         15 Tmsuffolk-MR           58.64      59.63 q      
                  28.34       59.63 (31.29)                                        
  9 Neglia, Allegra           17 Tmsuffolk-MR           58.46    1:00.09 q      
                  28.60     1:00.09 (31.49)                                        
 10 Connors, Grace C          15 BBSC-MR                58.49    1:00.24 q      
                  28.78     1:00.24 (31.46)                                        
 11 Pikulik, Danielle A       16 HAA-MR                 59.16    1:00.34 q      
                  28.77     1:00.34 (31.57)                                        
 12 Dominger, Alexa N         16 HAA-MR                 58.01    1:00.37 q      
                  28.83     1:00.37 (31.54)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Alvarez, Stephanie R      17 Three Village-MR     1:01.14    1:00.45        
                  28.54     1:00.45 (31.91)                                        
 14 Lovasz, Izzy H            15 QNS-MR                 59.17    1:00.84        
                  28.88     1:00.84 (31.96)                                        
 14 Conlin, Bridget R         15 Tmsuffolk-MR           59.59    1:00.84        
                  29.32     1:00.84 (31.52)                                        
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 16 French, Isabelle          17 Tmsuffolk-MR           58.62    1:01.63        
                  29.56     1:01.63 (32.07)                                        
 17 Marone, Isabelle H        14 SSC-MR                 59.27    1:02.72        
                  29.91     1:02.72 (32.81)                                        
 18 Mullery, Erin             17 HAA-MR               1:01.09    1:03.75        
                  30.98     1:03.75 (32.77)                                        
 19 Galiatsatos, Christina    15 BBSC-MR              1:02.44    1:04.46        
                  31.40     1:04.46 (33.06)                                        
 20 Keogler, Dana R           15 Tmsuffolk-MR         1:04.44    1:04.69        
                  30.82     1:04.69 (33.87)                                        
 21 Holler, Erin E            15 HAA-MR               1:02.54    1:04.90        
                  31.34     1:04.90 (33.56)                                        
 22 Minca, Serena A           16 QNS-MR               1:02.15    1:05.00        
                  30.79     1:05.00 (34.21)                                        
 23 Magee, Grace              15 HAA-MR               1:01.53    1:05.12        
                  31.57     1:05.12 (33.55)                                        
 24 Ebert, Meghan P           16 HAA-MR               1:00.72    1:05.97        
                  30.53     1:05.97 (35.44)                                        
 25 Zhu, Sydney S             17 HAA-MR               1:03.42    1:06.37        
                  31.87     1:06.37 (34.50)                                        
 26 Yang, Emily G             17 Three Village-MR     1:00.19    1:06.46        
                  31.22     1:06.46 (35.24)                                        
 27 Velez, Daniella M         16 QNS-MR               1:05.51    1:06.81        
                  31.22     1:06.81 (35.59)                                        
 28 Michels, Emily            15 HAA-MR               1:05.91    1:07.30        
                  32.04     1:07.30 (35.26)                                        
 29 Kohlus, Julianna P        17 Three Village-MR     1:07.00    1:07.80        
                  32.12     1:07.80 (35.68)                                        
 30 Keane, Calianne           15 Express Swimming-MR  1:10.00    1:07.94        
                  32.85     1:07.94 (35.09)                                        
 31 Genao, Sophia K           15 Three Village-MR     1:02.27    1:08.20        
                  32.07     1:08.20 (36.13)                                        
 32 Chan, Rachel P            16 Three Village-MR     1:04.47    1:08.23        
                  32.87     1:08.23 (35.36)                                        
 33 Ristau, Arielle P         13 FA-MR                1:10.26    1:09.31        
                  31.92     1:09.31 (37.39)                                        
 34 Leathers, Madeline        14 SSC-MR               1:08.22    1:11.02        
                  34.18     1:11.02 (36.84)                                        
 35 Aya, Minnoli R            16 Express Swimming-MR  1:18.53    1:20.89        
                  37.20     1:20.89 (43.69)                                        
 36 Oliva, Adrianna M         14 SSC-MR               1:27.36    1:30.05        
                  42.74     1:30.05 (47.31)                                        
 
Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Claps, Emma               15 HAA-MR               2:06.34    2:02.89        
                  28.54       59.83 (31.29)     1:32.03 (32.20)     2:02.89 (30.86)
  2 Rogers, Allison           16 Tmsuffolk-MR         2:05.12    2:03.85        
                  28.51       59.71 (31.20)     1:31.95 (32.24)     2:03.85 (31.90)
  3 French, Isabelle          17 Tmsuffolk-MR         2:05.22    2:03.95        
                  29.16     1:00.27 (31.11)     1:32.43 (32.16)     2:03.95 (31.52)
  4 Campbell, Sarah B         16 Express Swimming-MR  2:11.26    2:10.10        
                  29.96     1:02.89 (32.93)     1:36.35 (33.46)     2:10.10 (33.75)
  5 French, Makayla J         15 Tmsuffolk-MR         2:05.57    2:11.87        
                  29.95     1:03.38 (33.43)     1:37.89 (34.51)     2:11.87 (33.98)
  6 Eterno, Olivia J          15 HAA-MR               2:11.83    2:11.91        
                  28.98     1:01.93 (32.95)     1:36.86 (34.93)     2:11.91 (35.05)
B - Final
  7 Neglia, Allegra           17 Tmsuffolk-MR         2:13.69    2:11.01        
                  29.06     1:02.58 (33.52)     1:37.29 (34.71)     2:11.01 (33.72)
  8 Catalano, Valerie N       17 Express Swimming-MR  2:12.72    2:11.85        
                  29.84     1:02.73 (32.89)     1:37.52 (34.79)     2:11.85 (34.33)
  9 Pikulik, Danielle A       16 HAA-MR               2:13.95    2:12.60        
                  29.84     1:03.54 (33.70)     1:38.47 (34.93)     2:12.60 (34.13)
 10 Connors, Grace C          15 BBSC-MR              2:19.10    2:18.04        
                  30.01     1:04.27 (34.26)     1:40.87 (36.60)     2:18.04 (37.17)
 11 Zhu, Sydney S             17 HAA-MR               2:29.86    2:19.74        
                  31.46     1:07.07 (35.61)     1:43.58 (36.51)     2:19.74 (36.16)
 
Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gallagher, Liz P          17 HAA-MR               2:00.20    2:05.08 q      
                  28.46     1:00.93 (32.47)     1:34.23 (33.30)     2:05.08 (30.85)
  2 Rogers, Allison           16 Tmsuffolk-MR         2:04.93    2:05.12 q      
                  29.11     1:00.98 (31.87)     1:33.54 (32.56)     2:05.12 (31.58)
  3 French, Isabelle          17 Tmsuffolk-MR         2:04.51    2:05.22 q      
                  29.57     1:01.24 (31.67)     1:33.52 (32.28)     2:05.22 (31.70)
  4 French, Makayla J         15 Tmsuffolk-MR         2:06.46    2:05.57 q      
                  29.48     1:01.96 (32.48)     1:34.29 (32.33)     2:05.57 (31.28)
  5 Claps, Emma               15 HAA-MR               2:06.00    2:06.34 q      
                  29.08     1:01.36 (32.28)     1:34.02 (32.66)     2:06.34 (32.32)
  6 Pompay, Melody R          17 QNS-MR               2:01.25    2:07.96 q      
                  28.96     1:01.35 (32.39)     1:34.85 (33.50)     2:07.96 (33.11)
-------------------------------------------------------------------------
  7 Campbell, Sarah B         16 Express Swimming-MR  2:07.38    2:11.26 q      
                  30.71     1:03.47 (32.76)     1:37.81 (34.34)     2:11.26 (33.45)
  8 Eterno, Olivia J          15 HAA-MR               2:07.36    2:11.83 q      
                  29.14     1:02.03 (32.89)     1:36.42 (34.39)     2:11.83 (35.41)
  9 Catalano, Valerie N       17 Express Swimming-MR  2:08.70    2:12.72 q      
                  30.42     1:03.76 (33.34)     1:38.34 (34.58)     2:12.72 (34.38)
 10 Moeslinger, Natasha V     15 QNS-MR               2:10.22    2:13.25 q      
                  29.31     1:02.99 (33.68)     1:38.14 (35.15)     2:13.25 (35.11)
 11 Neglia, Allegra           17 Tmsuffolk-MR         2:07.01    2:13.69 q      
                  29.69     1:03.23 (33.54)     1:39.06 (35.83)     2:13.69 (34.63)
 12 Pikulik, Danielle A       16 HAA-MR               2:11.90    2:13.95 q      
                  29.92     1:03.77 (33.85)     1:38.81 (35.04)     2:13.95 (35.14)
-------------------------------------------------------------------------
 13 O'Connell, Maggie S       15 Express Swimming-MR  2:07.93    2:15.43        
                  30.15     1:04.08 (33.93)     1:39.90 (35.82)     2:15.43 (35.53)
 14 Cybulski, Brianna R       15 Three Village-MR     2:10.79    2:17.24        
                  31.76     1:06.49 (34.73)     1:42.19 (35.70)     2:17.24 (35.05)
-------------------------------------------------------------------------
 15 Connors, Grace C          15 BBSC-MR              2:14.29    2:19.10        
                  31.03     1:05.80 (34.77)     1:42.54 (36.74)     2:19.10 (36.56)
 16 Kim, Carsi M              15 BBSC-MR              2:13.81    2:19.31        
                  31.24     1:06.58 (35.34)     1:42.90 (36.32)     2:19.31 (36.41)
 17 Galiatsatos, Christina    15 BBSC-MR              2:14.28    2:22.47        
                  32.20     1:08.97 (36.77)     1:46.13 (37.16)     2:22.47 (36.34)
 18 Yang, Emily G             17 Three Village-MR     2:13.71    2:25.85        
                  32.58     1:09.44 (36.86)     1:48.10 (38.66)     2:25.85 (37.75)
 19 Velez, Daniella M         16 QNS-MR               2:29.16    2:29.14        
                  33.31     1:11.13 (37.82)     1:50.58 (39.45)     2:29.14 (38.56)
 20 Zhu, Sydney S             17 HAA-MR               2:22.58    2:29.86        
                  34.24     1:12.03 (37.79)     1:51.75 (39.72)     2:29.86 (38.11)
 21 Magee, Grace              15 HAA-MR               2:29.42    2:29.97        
                  33.76     1:12.86 (39.10)     1:53.48 (40.62)     2:29.97 (36.49)
 22 Vega, Sofia V             16 SSC-MR               2:24.93    2:35.59        
                  34.53     1:14.45 (39.92)     1:56.04 (41.59)     2:35.59 (39.55)
 23 Keane, Calianne           15 Express Swimming-MR  2:30.00    2:36.78        
                  35.01     1:15.58 (40.57)     1:55.95 (40.37)     2:36.78 (40.83)
 24 Aya, Minnoli R            16 Express Swimming-MR  2:46.91    2:54.78        
                  37.94     1:22.08 (44.14)     2:08.05 (45.97)     2:54.78 (46.73)
 25 Akselrod, Abigail         15 Express Swimming-MR  3:04.62    3:03.54        
                                  38.91 ( )   3:03.54 (2:24.63)                    
 -- Genao, Sophia K           15 Three Village-MR     2:17.07        DFS        
      Declared false start
 
Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  6:00.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Campbell, Sarah B         16 Express Swimming-MR  5:42.00    5:46.73        
                  31.32     1:05.10 (33.78)     1:40.41 (35.31)     2:15.25 (34.84)
        2:51.02 (35.77)     3:26.49 (35.47)     4:02.13 (35.64)     4:37.90 (35.77)
        5:12.74 (34.84)     5:46.73 (33.99)                                        
  2 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  5:45.22    5:50.43        
                  32.78     1:08.09 (35.31)     1:43.72 (35.63)     2:18.48 (34.76)
        2:53.97 (35.49)     3:30.13 (36.16)     4:06.18 (36.05)     4:42.34 (36.16)
        5:17.29 (34.95)     5:50.43 (33.14)                                        
  3 Rivera, Lauren M          16 Unattached-MR        5:55.87    6:00.65        
                  30.85     1:05.92 (35.07)     1:42.55 (36.63)     2:19.28 (36.73)
        2:57.02 (37.74)     3:33.67 (36.65)     4:11.00 (37.33)     4:49.32 (38.32)
        5:26.01 (36.69)     6:00.65 (34.64)                                        
  4 Garra, Gabrielle M        13 Express Swimming-MR  5:58.26    6:02.85        
                  31.06     1:07.30 (36.24)     1:44.55 (37.25)     2:21.21 (36.66)
        2:58.69 (37.48)     3:36.25 (37.56)     4:14.13 (37.88)     4:51.27 (37.14)
        5:28.14 (36.87)     6:02.85 (34.71)                                        
  5 Pucilowski, Gabriela      14 SSC-MR               6:09.04    6:09.22        
                  31.83     1:08.90 (37.07)     1:47.31 (38.41)     2:26.04 (38.73)
        3:03.90 (37.86)     3:42.66 (38.76)     4:21.33 (38.67)     4:58.76 (37.43)
        5:35.90 (37.14)     6:09.22 (33.32)                                        
  6 Galiatsatos, Christina    15 BBSC-MR              5:57.27    6:11.74        
                  32.05     1:08.37 (36.32)     1:46.33 (37.96)     2:24.43 (38.10)
        3:03.09 (38.66)     3:41.75 (38.66)     4:20.19 (38.44)     4:58.47 (38.28)
        5:36.32 (37.85)     6:11.74 (35.42)                                        
  7 Altmann, Katie E          15 SSC-MR               6:53.99    6:22.99        
                  33.54     1:11.38 (37.84)     1:51.17 (39.79)     2:30.39 (39.22)
        3:10.15 (39.76)     3:49.27 (39.12)     4:29.14 (39.87)     5:07.76 (38.62)
        5:46.35 (38.59)     6:22.99 (36.64)                                        
  8 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               6:55.75    6:24.51        
                  34.17     1:11.37 (37.20)     1:51.17 (39.80)     2:30.13 (38.96)
        3:09.23 (39.10)     3:48.89 (39.66)     4:28.86 (39.97)     5:08.07 (39.21)
        5:47.74 (39.67)     6:24.51 (36.77)                                        
  9 Wareing, Emma E           14 SSC-MR               7:21.25    6:32.17        
                  34.80     1:14.47 (39.67)     1:55.14 (40.67)     2:35.03 (39.89)
        3:15.02 (39.99)     3:54.44 (39.42)     4:34.63 (40.19)     5:13.86 (39.23)
        5:52.28 (38.42)     6:32.17 (39.89)                                        
 
Girls 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Dominger, Alexa N         16 HAA-MR                 30.40      30.01        
  2 Rogers, Allison           16 Tmsuffolk-MR           30.58      30.27        
  3 Kaufman, Lexi A           15 HAA-MR                 30.95      30.70        
  4 Reynolds, Kerryann        17 HAA-MR                 31.06      30.75        
  5 Lancellotti, Lily M       15 FA-MR                  31.15      31.04        
  6 Conlin, Bridget R         15 Tmsuffolk-MR           31.53      31.35        
B - Final
  7 Fusaro, Jessie L          13 SSC-MR                 31.70      31.40        
  8 Eterno, Olivia J          15 HAA-MR                 32.60      31.62        
  9 Michels, Emily            15 HAA-MR                 35.43      34.40        
 
Girls 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Dominger, Alexa N         16 HAA-MR                 29.76      30.40 q      
  2 Rogers, Allison           16 Tmsuffolk-MR           31.28      30.58 q      
  3 Kaufman, Lexi A           15 HAA-MR                 31.00      30.95 q      
  4 Reynolds, Kerryann        17 HAA-MR                 34.00      31.06 q      
  5 Lancellotti, Lily M       15 FA-MR                  30.98      31.15 q      
  6 Conlin, Bridget R         15 Tmsuffolk-MR           32.20      31.53 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Fusaro, Jessie L          13 SSC-MR                 31.85      31.70 q      
  8 Eterno, Olivia J          15 HAA-MR                 31.95      32.60 q      
  9 Johannsen, Erin           13 HAA-MR                 32.03      32.98 q      
 10 Lovasz, Izzy H            15 QNS-MR                 30.98      33.00 q      
 11 Ebert, Meghan P           16 HAA-MR                 30.73      34.25 q      
 12 Parrinello, Kaitlyn L     15 FA-MR                  42.42      34.99 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Michels, Emily            15 HAA-MR                 36.30      35.43        
 14 Vernon, Ariana J          13 QNS-MR                 36.59      35.89        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Ristau, Arielle P         13 FA-MR                  38.05      36.15        
 16 Velez, Daniella M         16 QNS-MR                 38.83      36.19        
 17 Sodhi, Malika             13 FA-MR                  34.20      36.69        
 18 Brenner, Sarah B          13 FA-MR                  38.72      36.80        
 19 Kohlus, Julianna P        17 Three Village-MR       36.06      37.41        
 20 Leathers, Madeline        14 SSC-MR                 36.76      37.77        
 21 Hafen, Alexandra B        14 HAA-MR                 35.50      38.57        
 22 Williamson, Amanda        13 HAA-MR                 40.35      41.02        
 23 Hain, Amanda R            15 SSC-MR                 40.63      41.71        
 24 Ristau, Hope E            11 FA-MR                  40.67      42.38        
 25 Akselrod, Abigail         15 Express Swimming-MR    47.42      43.10        
 26 Fishkin, Alyssa J         14 SSC-MR                 50.00      48.10        
 -- Schroder, Jacqueline S    17 HAA-MR                 45.00         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Kreuscher, Camryn M       16 HAA-MR               1:03.68    1:02.16        
                  30.38     1:02.16 (31.78)                                        
  2 Dominger, Alexa N         16 HAA-MR               1:04.34    1:04.01        
                  31.13     1:04.01 (32.88)                                        
  3 Rogers, Allison           16 Tmsuffolk-MR         1:05.81    1:05.07        
                  31.67     1:05.07 (33.40)                                        
  4 Conlin, Bridget R         15 Tmsuffolk-MR         1:06.02    1:06.60        
                  32.51     1:06.60 (34.09)                                        
  5 Neglia, Allegra           17 Tmsuffolk-MR         1:06.16    1:07.04        
                  32.48     1:07.04 (34.56)                                        
  6 French, Isabelle          17 Tmsuffolk-MR         1:06.68    1:07.09        
                  32.43     1:07.09 (34.66)                                        
B - Final
  7 French, Makayla J         15 Tmsuffolk-MR         1:07.40    1:05.98        
                  32.56     1:05.98 (33.42)                                        
  8 Kaufman, Lexi A           15 HAA-MR               1:07.65    1:06.47        
                  31.73     1:06.47 (34.74)                                        
  9 Ebert, Meghan P           16 HAA-MR               1:12.96    1:11.24        
                  34.00     1:11.24 (37.24)                                        
 10 Mullery, Erin             17 HAA-MR               1:12.10    1:11.85        
                  34.79     1:11.85 (37.06)                                        
 11 Keogler, Dana R           15 Tmsuffolk-MR         1:12.07    1:12.01        
                  34.67     1:12.01 (37.34)                                        
 12 Connors, Grace C          15 BBSC-MR              1:14.68    1:15.29        
                  35.72     1:15.29 (39.57)                                        
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kreuscher, Camryn M       16 HAA-MR               1:02.74    1:03.68 q      
                  30.49     1:03.68 (33.19)                                        
  2 Dominger, Alexa N         16 HAA-MR               1:02.56    1:04.34 q      
                  31.18     1:04.34 (33.16)                                        
  3 Rogers, Allison           16 Tmsuffolk-MR         1:04.20    1:05.81 q      
                  32.19     1:05.81 (33.62)                                        
  4 Conlin, Bridget R         15 Tmsuffolk-MR         1:04.68    1:06.02 q      
                  32.05     1:06.02 (33.97)                                        
  5 Neglia, Allegra           17 Tmsuffolk-MR         1:04.62    1:06.16 q      
                  31.67     1:06.16 (34.49)                                        
  6 French, Isabelle          17 Tmsuffolk-MR         1:05.30    1:06.68 q      
                  32.43     1:06.68 (34.25)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Moeslinger, Natasha V     15 QNS-MR               1:06.68    1:07.33 q      
                  31.97     1:07.33 (35.36)                                        
  8 French, Makayla J         15 Tmsuffolk-MR         1:09.89    1:07.40 q      
                  32.82     1:07.40 (34.58)                                        
  9 Kaufman, Lexi A           15 HAA-MR               1:05.74    1:07.65 q      
                  32.47     1:07.65 (35.18)                                        
 10 Lovasz, Izzy H            15 QNS-MR               1:05.84    1:08.39 q      
                  33.27     1:08.39 (35.12)                                        
 11 Eterno, Olivia J          15 HAA-MR               1:09.99    1:11.32 q      
                  33.95     1:11.32 (37.37)                                        
 12 Keogler, Dana R           15 Tmsuffolk-MR         1:12.52    1:12.07 q      
                  34.76     1:12.07 (37.31)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Mullery, Erin             17 HAA-MR               1:14.00    1:12.10        
                  35.11     1:12.10 (36.99)                                        
 14 Ebert, Meghan P           16 HAA-MR               1:08.52    1:12.96        
                  33.99     1:12.96 (38.97)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Genao, Sophia K           15 Three Village-MR     1:09.85    1:13.53        
                  35.93     1:13.53 (37.60)                                        
 16 Minca, Serena A           16 QNS-MR               1:12.59    1:14.61        
                  36.25     1:14.61 (38.36)                                        
 17 Connors, Grace C          15 BBSC-MR              1:14.59    1:14.68        
                  35.91     1:14.68 (38.77)                                        
 18 Galiatsatos, Christina    15 BBSC-MR              1:15.15    1:15.01        
                  36.76     1:15.01 (38.25)                                        
 19 Yang, Emily G             17 Three Village-MR     1:10.07    1:16.33        
                  36.60     1:16.33 (39.73)                                        
 20 Ristau, Arielle P         13 FA-MR                1:19.61    1:16.82        
                  36.84     1:16.82 (39.98)                                        
 21 Magee, Grace              15 HAA-MR               1:17.58    1:17.06        
                  37.58     1:17.06 (39.48)                                        
 22 Kohlus, Julianna P        17 Three Village-MR     1:17.09    1:17.20        
                  37.18     1:17.20 (40.02)                                        
 23 Zhu, Sydney S             17 HAA-MR               1:11.58    1:17.72        
                  38.91     1:17.72 (38.81)                                        
 24 Velez, Daniella M         16 QNS-MR               1:18.27    1:17.91        
                  37.50     1:17.91 (40.41)                                        
 25 Ji, Angela A              16 SSC-MR               1:21.79    1:22.40        
                  40.17     1:22.40 (42.23)                                        
 26 Keane, Calianne           15 Express Swimming-MR  1:20.00    1:28.43        
                  42.02     1:28.43 (46.41)                                        
 27 Ristau, Hope E            11 FA-MR                1:27.94    1:29.75        
                  43.74     1:29.75 (46.01)                                        
 28 Aya, Minnoli R            16 Express Swimming-MR  1:29.00    1:36.38        
 
Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:45.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rogers, Allison           16 Tmsuffolk-MR         2:19.91    2:17.60        
                  32.13     1:06.66 (34.53)     1:42.15 (35.49)     2:17.60 (35.45)
  2 Kreuscher, Camryn M       16 HAA-MR               2:20.00    2:18.48        
                  31.87     1:06.51 (34.64)     1:42.55 (36.04)     2:18.48 (35.93)
  3 Treglia, Leah N           12 HAA-MR               2:27.97    2:20.07        
                  32.65     1:08.22 (35.57)     1:44.90 (36.68)     2:20.07 (35.17)
  4 Neglia, Allegra           17 Tmsuffolk-MR         2:18.59    2:20.35        
                  32.29     1:07.85 (35.56)     1:44.82 (36.97)     2:20.35 (35.53)
  5 Claps, Emma               15 HAA-MR                    NT    2:20.94        
                  32.21     1:08.00 (35.79)     1:45.50 (37.50)     2:20.94 (35.44)
  6 Conlin, Bridget R         15 Tmsuffolk-MR         2:20.98    2:21.12        
                  33.08     1:08.49 (35.41)     1:45.12 (36.63)     2:21.12 (36.00)
  7 Kazlauskas, Saige         14 HAA-MR               2:20.00    2:24.46        
                  32.91     1:10.19 (37.28)     1:48.03 (37.84)     2:24.46 (36.43)
  8 Dhanikonda, Sriya         14 Tmsuffolk-MR         2:32.70    2:25.71        
                  34.01     1:10.35 (36.34)     1:47.95 (37.60)     2:25.71 (37.76)
  9 Garra, Gabrielle M        13 Express Swimming-MR  2:23.32    2:26.85        
                  34.25     1:11.66 (37.41)     1:49.52 (37.86)     2:26.85 (37.33)
 10 Cybulski, Brianna R       15 Three Village-MR     2:21.20    2:28.33        
                  34.46     1:11.62 (37.16)     1:49.95 (38.33)     2:28.33 (38.38)
 11 Campbell, Sarah B         16 Express Swimming-MR  2:27.17    2:29.77        
                  36.33     1:13.92 (37.59)   2:29.77 (1:15.85)                    
 12 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  2:32.17    2:30.38        
                  35.64     1:13.36 (37.72)     1:52.03 (38.67)     2:30.38 (38.35)
 13 Eterno, Olivia J          15 HAA-MR               2:26.76    2:30.96        
                  34.64     1:12.22 (37.58)     1:51.58 (39.36)     2:30.96 (39.38)
 14 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR  2:30.55    2:31.02        
                  35.23     1:12.98 (37.75)     1:52.13 (39.15)     2:31.02 (38.89)
 15 Rietmann, Morgan J        12 SSC-MR               2:33.69    2:31.12        
                  35.13     1:13.90 (38.77)     1:53.12 (39.22)     2:31.12 (38.00)
 16 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  2:32.08    2:31.66        
                  35.57     1:13.93 (38.36)     1:53.39 (39.46)     2:31.66 (38.27)
 17 Brockman, Hannah G        13 Three Village-MR     2:30.28    2:31.76        
                  36.61     1:14.68 (38.07)     1:53.79 (39.11)     2:31.76 (37.97)
 18 Mullery, Erin             17 HAA-MR               2:30.33    2:32.38        
                  34.57     1:12.72 (38.15)     1:52.86 (40.14)     2:32.38 (39.52)
 19 Gerber, Maya              14 HAA-MR               2:35.00    2:32.56        
                  36.44     1:15.14 (38.70)     1:54.74 (39.60)     2:32.56 (37.82)
 20 McNamara, Jane            14 BBSC-MR              2:31.71    2:33.04        
                  34.77     1:13.70 (38.93)     1:53.75 (40.05)     2:33.04 (39.29)
 21 Libohova, Emma            14 Three Village-MR     2:31.24    2:33.61        
                  36.70     1:15.31 (38.61)     1:54.99 (39.68)     2:33.61 (38.62)
 22 Mond, Jenna               14 Three Village-MR     2:41.11    2:33.73        
                  35.62     1:14.62 (39.00)     1:54.49 (39.87)     2:33.73 (39.24)
 23 Genao, Sophia K           15 Three Village-MR     2:30.73    2:34.04        
                  34.99     1:13.24 (38.25)     1:53.69 (40.45)     2:34.04 (40.35)
 24 Commike, Samantha N       14 FA-MR                2:33.06    2:35.05        
                  36.69     1:16.38 (39.69)     1:56.40 (40.02)     2:35.05 (38.65)
 25 Michels, Emily            15 HAA-MR               2:43.13    2:35.43        
                  37.38     1:16.62 (39.24)     1:56.78 (40.16)     2:35.43 (38.65)
 26 Galiatsatos, Christina    15 BBSC-MR              2:36.15    2:38.25        
                  37.57     1:17.88 (40.31)     1:58.62 (40.74)     2:38.25 (39.63)
 27 Keogler, Dana R           15 Tmsuffolk-MR         2:43.78    2:39.26        
                  36.49     1:16.43 (39.94)     1:58.31 (41.88)     2:39.26 (40.95)
 28 Chan, Rachel P            16 Three Village-MR     2:34.55    2:40.82        
                  37.40     1:18.04 (40.64)     1:59.45 (41.41)     2:40.82 (41.37)
 29 Boudreau, Shannon         14 HAA-MR               2:45.00    2:42.56        
                  37.41     1:19.12 (41.71)     2:02.30 (43.18)     2:42.56 (40.26)
 30 Magee, Grace              15 HAA-MR               2:45.00    2:43.68        
                  38.07     1:19.28 (41.21)     2:02.34 (43.06)     2:43.68 (41.34)
 31 Zhu, Sydney S             17 HAA-MR               2:44.27    2:44.18        
                  39.69     1:20.51 (40.82)     2:02.23 (41.72)     2:44.18 (41.95)
 32 Kohlus, Julianna P        17 Three Village-MR     2:42.64    2:44.60        
                  38.78     1:20.84 (42.06)     2:03.47 (42.63)     2:44.60 (41.13)
 33 Altmann, Katie E          15 SSC-MR               2:58.40    2:45.75        
                  39.73     1:21.83 (42.10)     2:04.47 (42.64)     2:45.75 (41.28)
 34 Simon, Alexandra          12 HAA-MR               2:45.00    2:48.88        
                  39.90     1:23.80 (43.90)     2:07.44 (43.64)     2:48.88 (41.44)
 35 Gallagher, Kaylee R       14 HAA-MR               2:59.35    2:49.85        
                  37.99     1:21.04 (43.05)     2:06.36 (45.32)     2:49.85 (43.49)
 36 Vega, Sofia V             16 SSC-MR               2:47.38    2:58.88        
                  41.60     1:26.57 (44.97)   2:58.88 (1:32.31)                    
 37 Bauman, Alyssa C          15 SSC-MR               3:07.53    3:09.04        
                  43.10     1:32.11 (49.01)     2:22.61 (50.50)     3:09.04 (46.43)
 
Girls 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Dominger, Alexa N         16 HAA-MR                 36.00      34.87        
  2 Gerlach, Taryn M          14 HAA-MR                 36.60      35.52        
  3 Michels, Emily            15 HAA-MR                 37.03      37.69        
  4 Eterno, Olivia J          15 HAA-MR                 39.40      39.13        
  5 Holler, Erin E            15 HAA-MR                 39.90      39.84        
B - Final
  7 Sodhi, Malika             13 FA-MR                  40.92      38.87        
  8 Mullery, Erin             17 HAA-MR                 40.97      40.32        
  9 Greene, Emily M           14 FA-MR                  41.36      40.60        
 
Girls 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Pikulik, Danielle A       16 HAA-MR                 32.96      31.71 q      
  2 Dominger, Alexa N         16 HAA-MR                 35.00      36.00 q      
  3 Kong, Deborah             16 QNS-MR                    NT      36.50 q      
  4 Gerlach, Taryn M          14 HAA-MR                 38.94      36.60 q      
  5 Magee, Grace              15 HAA-MR                 40.00      36.64 q      
  6 Michels, Emily            15 HAA-MR                 37.93      37.03 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Yang, Emily G             17 Three Village-MR       36.66      37.82 q      
  8 Mulakandov, Leiel         13 QNS-MR                 36.47      38.18 q      
  9 Eterno, Olivia J          15 HAA-MR                 41.11      39.40 q      
 10 Holler, Erin E            15 HAA-MR                 37.66      39.90 q      
 11 Sodhi, Malika             13 FA-MR                  37.82      40.92 q      
 12 Mullery, Erin             17 HAA-MR                 38.00      40.97 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Ristau, Arielle P         13 FA-MR                  42.23      41.28        
 14 Chan, Rachel P            16 Three Village-MR       40.73      41.36        
 14 Greene, Emily M           14 FA-MR                  42.92      41.36        
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 16 Williamson, Amanda        13 HAA-MR                 42.48      42.50        
 17 Ji, Angela A              16 SSC-MR                 48.00      45.66        
 18 Ristau, Hope E            11 FA-MR                  46.43      45.86        
 19 Kohlus, Julianna P        17 Three Village-MR       51.14      46.31        
 20 Leathers, Madeline        14 SSC-MR                 45.90      47.85        
 21 Oliva, Adrianna M         14 SSC-MR               1:14.79      56.57        
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Pikulik, Danielle A       16 HAA-MR               1:09.87    1:10.98        
                  33.49     1:10.98 (37.49)                                        
  2 Kreuscher, Camryn M       16 HAA-MR               1:16.24    1:13.35        
                  34.72     1:13.35 (38.63)                                        
  3 Dominger, Alexa N         16 HAA-MR               1:15.16    1:14.18        
                  35.19     1:14.18 (38.99)                                        
  4 O'Connell, Maggie S       15 Express Swimming-MR  1:17.47    1:17.62        
                  36.27     1:17.62 (41.35)                                        
  5 French, Makayla J         15 Tmsuffolk-MR         1:19.86    1:20.06        
                  38.30     1:20.06 (41.76)                                        
  6 Cybulski, Brianna R       15 Three Village-MR     1:19.17    1:20.48        
                  37.81     1:20.48 (42.67)                                        
B - Final
  7 Zhu, Sydney S             17 HAA-MR               1:21.30    1:17.22        
                  36.37     1:17.22 (40.85)                                        
  8 Kaufman, Lexi A           15 HAA-MR               1:20.52    1:18.51        
                  37.88     1:18.51 (40.63)                                        
  9 Campbell, Sarah B         16 Express Swimming-MR  1:21.93    1:21.42        
                  38.70     1:21.42 (42.72)                                        
 10 Neglia, Allegra           17 Tmsuffolk-MR         1:21.74    1:21.72        
                  39.60     1:21.72 (42.12)                                        
 11 Magee, Grace              15 HAA-MR               1:22.38    1:22.12        
                  38.89     1:22.12 (43.23)                                        
 12 Keogler, Dana R           15 Tmsuffolk-MR         1:26.28    1:26.83        
                  40.36     1:26.83 (46.47)                                        
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Pikulik, Danielle A       16 HAA-MR               1:08.70    1:09.87 q      
                  32.95     1:09.87 (36.92)                                        
  2 Dominger, Alexa N         16 HAA-MR               1:12.23    1:15.16 q      
                  35.52     1:15.16 (39.64)                                        
  3 Kreuscher, Camryn M       16 HAA-MR               1:11.63    1:16.24 q      
  4 O'Connell, Maggie S       15 Express Swimming-MR  1:13.88    1:17.47 q      
                  35.44     1:17.47 (42.03)                                        
  5 Cybulski, Brianna R       15 Three Village-MR     1:14.27    1:19.17 q      
                  37.82     1:19.17 (41.35)                                        
  6 Kong, Deborah             16 QNS-MR               1:17.34    1:19.19 q      
                  37.79     1:19.19 (41.40)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 French, Makayla J         15 Tmsuffolk-MR         1:17.09    1:19.86 q      
                  37.29     1:19.86 (42.57)                                        
  8 Kaufman, Lexi A           15 HAA-MR               1:18.82    1:20.52 q      
                  38.18     1:20.52 (42.34)                                        
  9 Zhu, Sydney S             17 HAA-MR               1:15.56    1:21.30 q      
                  38.16     1:21.30 (43.14)                                        
 10 Neglia, Allegra           17 Tmsuffolk-MR         1:21.79    1:21.74 q      
                  39.08     1:21.74 (42.66)                                        
 11 Campbell, Sarah B         16 Express Swimming-MR  1:18.22    1:21.93 q      
                  38.33     1:21.93 (43.60)                                        
 12 Magee, Grace              15 HAA-MR               1:21.68    1:22.38 q      
                  38.74     1:22.38 (43.64)                                        
 12 Yang, Emily G             17 Three Village-MR     1:14.48    1:22.38 q      
                  38.62     1:22.38 (43.76)                                        
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 14 Keogler, Dana R           15 Tmsuffolk-MR         1:24.79    1:26.28        
                  40.85     1:26.28 (45.43)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Ebert, Meghan P           16 HAA-MR               1:20.00    1:26.43        
                  40.03     1:26.43 (46.40)                                        
 16 Parrinello, Kaitlyn L     15 FA-MR                1:23.93    1:27.34        
                  41.17     1:27.34 (46.17)                                        
 17 Holler, Erin E            15 HAA-MR               1:21.50    1:27.90        
                  40.46     1:27.90 (47.44)                                        
 18 Ristau, Arielle P         13 FA-MR                1:29.51    1:29.34        
                  41.00     1:29.34 (48.34)                                        
 19 Keane, Calianne           15 Express Swimming-MR  1:40.00    1:29.67        
                  41.34     1:29.67 (48.33)                                        
 20 Hain, Amanda R            15 SSC-MR               1:35.85    1:37.39        
                  45.75     1:37.39 (51.64)                                        
 21 Ristau, Hope E            11 FA-MR                1:39.26    1:40.93        
                  46.89     1:40.93 (54.04)                                        
 22 Kohlus, Julianna P        17 Three Village-MR     1:37.20    1:43.31        
                  48.65     1:43.31 (54.66)                                        
 -- Schroder, Jacqueline S    17 HAA-MR               2:00.00         DQ        
      One hand touch
 
Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:45.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pikulik, Danielle A       16 HAA-MR               2:31.79    2:35.62        
                  34.18     1:13.42 (39.24)     1:54.42 (41.00)     2:35.62 (41.20)
  2 Dominger, Alexa N         16 HAA-MR               2:35.88    2:37.12        
                  36.17     1:16.16 (39.99)     1:57.15 (40.99)     2:37.12 (39.97)
  3 Cybulski, Brianna R       15 Three Village-MR     2:41.82    2:48.89        
                  38.49     1:21.18 (42.69)   2:48.89 (1:27.71)                    
  4 Marinucci, Sofia M        14 Tmsuffolk-MR         2:44.45    2:52.85        
                  39.75     1:23.15 (43.40)     2:09.07 (45.92)     2:52.85 (43.78)
  5 Zhu, Sydney S             17 HAA-MR               2:44.27    2:55.05        
                  39.70     1:23.18 (43.48)     2:09.84 (46.66)     2:55.05 (45.21)
  6 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               2:57.03    2:55.89        
                  40.27     1:24.41 (44.14)     2:10.87 (46.46)     2:55.89 (45.02)
  7 Wareing, Emma E           14 SSC-MR               3:00.26    3:05.22        
                  42.14     1:28.65 (46.51)     2:17.22 (48.57)     3:05.22 (48.00)
  8 Demirci, Morgan           12 HAA-MR               3:00.00    3:06.03        
                  42.34     1:29.90 (47.56)     2:17.91 (48.01)     3:06.03 (48.12)
  9 Canudas, Emma L           13 Three Village-MR     2:45.00    3:23.91        
                  45.44     1:38.20 (52.76)     2:31.21 (53.01)     3:23.91 (52.70)
 
Girls 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Alvarez, Stephanie R      17 Three Village-MR       28.70      28.19        
  2 Kaufman, Lexi A           15 HAA-MR                 28.90      28.66        
  3 Chen, Kira                13 QNS-MR                 29.41      28.69        
  4 Rogers, Allison           16 Tmsuffolk-MR           29.77      29.83        
  5 Dhanikonda, Sriya         14 Tmsuffolk-MR           29.90      29.87        
B - Final
  7 Conlin, Bridget R         15 Tmsuffolk-MR           31.00      30.37        
  8 Gerber, Maya              14 HAA-MR                 30.41      30.66        
  9 Holler, Erin E            15 HAA-MR                 30.70      30.70        
 10 Boudreau, Shannon         14 HAA-MR                 31.50      31.07        
 11 Michels, Emily            15 HAA-MR                 31.99      31.73        
 12 Commike, Samantha N       14 FA-MR                  32.00      32.90        
 
Girls 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Alvarez, Stephanie R      17 Three Village-MR       28.88      28.70 q      
  2 Kaufman, Lexi A           15 HAA-MR                 32.00      28.90 q      
  3 Kazlauskas, Saige         14 HAA-MR                    NT      29.34 q      
  4 Gallagher, Liz P          17 HAA-MR                 28.17      29.37 q      
  5 Chen, Kira                13 QNS-MR                 27.80      29.41 q      
  6 Rogers, Allison           16 Tmsuffolk-MR           29.94      29.77 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Dhanikonda, Sriya         14 Tmsuffolk-MR           30.41      29.90 q      
  8 Gerber, Maya              14 HAA-MR                 30.18      30.41 q      
  9 Holler, Erin E            15 HAA-MR                 30.26      30.70 q      
 10 Conlin, Bridget R         15 Tmsuffolk-MR           32.80      31.00 q      
 11 Boudreau, Shannon         14 HAA-MR                 34.54      31.50 q      
 12 Lovasz, Izzy H            15 QNS-MR                 31.81      31.64 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Michels, Emily            15 HAA-MR                 32.34      31.99        
 14 Commike, Samantha N       14 FA-MR                  38.20      32.00        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Johannsen, Erin           13 HAA-MR                 31.43      32.10        
 16 Ebert, Meghan P           16 HAA-MR                 32.00      33.16        
 17 Keogler, Dana R           15 Tmsuffolk-MR           36.02      33.80        
 18 Gallagher, Kaylee R       14 HAA-MR                 37.90      33.97        
 19 Jimenez, Haley            14 QNS-MR                 32.44      34.06        
 20 Brenner, Sarah B          13 FA-MR                  35.73      34.31        
 21 Ji, Angela A              16 SSC-MR                 42.00      37.69        
 22 Ristau, Hope E            11 FA-MR                  44.32      39.20        
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Gallagher, Liz P          17 HAA-MR               1:02.41    1:01.44        
                  28.81     1:01.44 (32.63)                                        
  2 Reynolds, Kerryann        17 HAA-MR               1:03.26    1:01.51        
                  28.90     1:01.51 (32.61)                                        
  3 Kreuscher, Camryn M       16 HAA-MR               1:03.04    1:02.86        
                  29.32     1:02.86 (33.54)                                        
  4 Catalano, Valerie N       17 Express Swimming-MR  1:03.60    1:03.43        
                  29.25     1:03.43 (34.18)                                        
  5 French, Isabelle          17 Tmsuffolk-MR         1:03.55    1:04.34        
                  30.93     1:04.34 (33.41)                                        
  6 Rogers, Allison           16 Tmsuffolk-MR         1:04.52    1:05.05        
                  30.63     1:05.05 (34.42)                                        
B - Final
  7 Claps, Emma               15 HAA-MR               1:07.19    1:03.54        
                  30.16     1:03.54 (33.38)                                        
  8 Kaufman, Lexi A           15 HAA-MR               1:05.33    1:05.56        
                  30.00     1:05.56 (35.56)                                        
  9 Rivera, Lauren M          16 Unattached-MR        1:07.84    1:07.04        
                  30.45     1:07.04 (36.59)                                        
 10 French, Makayla J         15 Tmsuffolk-MR         1:07.24    1:07.34        
                  31.15     1:07.34 (36.19)                                        
 11 Lancellotti, Lily M       15 FA-MR                1:07.51    1:08.37        
                  31.69     1:08.37 (36.68)                                        
 12 Conlin, Bridget R         15 Tmsuffolk-MR         1:08.03    1:09.34        
                  31.88     1:09.34 (37.46)                                        
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gallagher, Liz P          17 HAA-MR                 59.05    1:02.41 q      
                  29.88     1:02.41 (32.53)                                        
  2 Kreuscher, Camryn M       16 HAA-MR               1:01.77    1:03.04 q      
                  30.24     1:03.04 (32.80)                                        
  3 Moeslinger, Natasha V     15 QNS-MR               1:02.51    1:03.15 q      
                  29.29     1:03.15 (33.86)                                        
  4 Reynolds, Kerryann        17 HAA-MR                 59.81    1:03.26 q      
                  29.50     1:03.26 (33.76)                                        
  5 French, Isabelle          17 Tmsuffolk-MR         1:01.97    1:03.55 q      
                  30.80     1:03.55 (32.75)                                        
  6 Catalano, Valerie N       17 Express Swimming-MR  1:02.47    1:03.60 q      
                  29.86     1:03.60 (33.74)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Pompay, Melody R          17 QNS-MR               1:01.52    1:03.74 q      
                  30.55     1:03.74 (33.19)                                        
  8 Rogers, Allison           16 Tmsuffolk-MR         1:02.89    1:04.52 q      
                  29.88     1:04.52 (34.64)                                        
  9 Kaufman, Lexi A           15 HAA-MR               1:05.67    1:05.33 q      
                  29.59     1:05.33 (35.74)                                        
 10 Claps, Emma               15 HAA-MR               1:03.67    1:07.19 q      
                  30.62     1:07.19 (36.57)                                        
 11 French, Makayla J         15 Tmsuffolk-MR         1:05.40    1:07.24 q      
                  31.79     1:07.24 (35.45)                                        
 12 Lancellotti, Lily M       15 FA-MR                1:06.59    1:07.51 q      
                  31.16     1:07.51 (36.35)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Rivera, Lauren M          16 Unattached-MR        1:04.14    1:07.84        
                  30.73     1:07.84 (37.11)                                        
 14 Conlin, Bridget R         15 Tmsuffolk-MR         1:10.04    1:08.03        
                  31.49     1:08.03 (36.54)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Lovasz, Izzy H            15 QNS-MR               1:04.39    1:08.20        
                  30.89     1:08.20 (37.31)                                        
 16 Cybulski, Brianna R       15 Three Village-MR     1:04.77    1:10.26        
                  33.64     1:10.26 (36.62)                                        
 17 Vega, Sofia V             16 SSC-MR               1:10.99    1:12.80        
                  33.28     1:12.80 (39.52)                                        
 18 Connors, Grace C          15 BBSC-MR              1:09.18    1:12.86        
                  33.97     1:12.86 (38.89)                                        
 19 Garra, Gabrielle M        13 Express Swimming-MR  1:12.89    1:14.54        
                  33.86     1:14.54 (40.68)                                        
 20 Holler, Erin E            15 HAA-MR               1:07.00    1:15.12        
                  32.86     1:15.12 (42.26)                                        
 21 Michels, Emily            15 HAA-MR               1:21.50    1:15.84        
                  34.27     1:15.84 (41.57)                                        
 22 Genao, Sophia K           15 Three Village-MR     1:09.95    1:16.14        
                  33.98     1:16.14 (42.16)                                        
 23 Kohlus, Julianna P        17 Three Village-MR     1:17.03    1:16.46        
                  34.66     1:16.46 (41.80)                                        
 24 Kim, Carsi M              15 BBSC-MR              1:13.53    1:16.51        
                  36.12     1:16.51 (40.39)                                        
 25 Zhu, Sydney S             17 HAA-MR               1:13.51    1:17.05        
                  34.08     1:17.05 (42.97)                                        
 26 Yang, Emily G             17 Three Village-MR     1:07.92    1:17.16        
                  35.44     1:17.16 (41.72)                                        
 27 Galiatsatos, Christina    15 BBSC-MR              1:19.92    1:19.28        
                  35.68     1:19.28 (43.60)                                        
 28 Keogler, Dana R           15 Tmsuffolk-MR         1:17.55    1:21.11        
                  36.79     1:21.11 (44.32)                                        
 
Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:45.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 French, Isabelle          17 Tmsuffolk-MR         2:15.60    2:20.07        
                  30.49     1:05.20 (34.71)     1:42.54 (37.34)     2:20.07 (37.53)
  2 French, Makayla J         15 Tmsuffolk-MR         2:36.01    2:26.73        
                  32.44     1:10.20 (37.76)     1:49.00 (38.80)     2:26.73 (37.73)
  3 Dominger, Alexa N         16 HAA-MR               2:42.58    2:27.68        
                  31.40     1:09.33 (37.93)     1:48.17 (38.84)     2:27.68 (39.51)
  4 Rivera, Lauren M          16 Unattached-MR        2:30.49    2:30.66        
                1:08.87     1:49.59 (40.72)     2:30.66 (41.07)                    
  5 Teplansky, Emily L        14 Tmsuffolk-MR         2:33.95    2:35.52        
                  33.10     1:11.79 (38.69)     1:53.87 (42.08)     2:35.52 (41.65)
  6 Iorio, Catherine T        14 Tmsuffolk-MR         2:43.90    2:43.37        
                  32.50     1:12.75 (40.25)     1:59.27 (46.52)     2:43.37 (44.10)
  7 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR  2:48.00    2:46.88        
                  34.74     1:17.33 (42.59)     2:01.86 (44.53)     2:46.88 (45.02)
  8 Libohova, Anna            14 Three Village-MR     2:43.70    2:49.28        
                  37.01     1:19.37 (42.36)     2:04.76 (45.39)     2:49.28 (44.52)
  9 Pucilowski, Gabriela      14 SSC-MR               2:55.00    2:55.38        
                  35.02     1:17.98 (42.96)   2:55.38 (1:37.40)                    
 10 Altmann, Katie E          15 SSC-MR               3:07.99    2:56.49        
                  36.07     1:20.07 (44.00)     2:07.95 (47.88)     2:56.49 (48.54)
 11 Vega, Sofia V             16 SSC-MR               2:45.96    2:59.71        
                  34.63     1:17.33 (42.70)     2:07.52 (50.19)     2:59.71 (52.19)
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Kreuscher, Camryn M       16 HAA-MR               2:28.03    2:19.59        
                  29.49     1:04.50 (35.01)     1:47.68 (43.18)     2:19.59 (31.91)
  2 French, Makayla J         15 Tmsuffolk-MR         2:28.21    2:22.43        
                  30.86     1:08.86 (38.00)     1:50.52 (41.66)     2:22.43 (31.91)
  3 French, Isabelle          17 Tmsuffolk-MR         2:21.83    2:23.00        
                  30.58     1:07.19 (36.61)     1:51.27 (44.08)     2:23.00 (31.73)
  4 Alvarez, Stephanie R      17 Three Village-MR     2:23.47    2:24.36        
                  29.42     1:06.43 (37.01)     1:51.11 (44.68)     2:24.36 (33.25)
  5 Neglia, Allegra           17 Tmsuffolk-MR         2:32.32    2:31.69        
                  31.61     1:09.92 (38.31)   2:31.69 (1:21.77)                    
B - Final
  7 Zhu, Sydney S             17 HAA-MR               2:43.69    2:37.11        
                  34.64     1:15.00 (40.36)     1:59.24 (44.24)     2:37.11 (37.87)
  8 Galiatsatos, Christina    15 BBSC-MR              2:47.10    2:45.39        
                  35.63     1:17.14 (41.51)     2:10.20 (53.06)     2:45.39 (35.19)
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 French, Isabelle          17 Tmsuffolk-MR         2:18.31    2:21.83 q      
                  31.30     1:06.03 (34.73)     1:49.53 (43.50)     2:21.83 (32.30)
  2 Moeslinger, Natasha V     15 QNS-MR               2:19.77    2:23.36 q      
                  30.51     1:05.92 (35.41)     1:50.73 (44.81)     2:23.36 (32.63)
  3 Alvarez, Stephanie R      17 Three Village-MR     2:27.92    2:23.47 q      
                  29.81     1:08.00 (38.19)     1:50.56 (42.56)     2:23.47 (32.91)
  4 Kreuscher, Camryn M       16 HAA-MR               2:22.05    2:28.03 q      
                  31.77     1:08.74 (36.97)     1:53.70 (44.96)     2:28.03 (34.33)
  5 French, Makayla J         15 Tmsuffolk-MR         2:22.75    2:28.21 q      
                  32.16     1:10.76 (38.60)     1:54.43 (43.67)     2:28.21 (33.78)
  6 Kaufman, Lexi A           15 HAA-MR               2:25.98    2:31.48 q      
                  30.91     1:08.52 (37.61)     1:56.98 (48.46)     2:31.48 (34.50)
-------------------------------------------------------------------------
  7 Neglia, Allegra           17 Tmsuffolk-MR         2:23.59    2:32.32 q      
                  33.28     1:10.90 (37.62)   2:32.32 (1:21.42)                    
  8 Pikulik, Danielle A       16 HAA-MR               2:26.51    2:32.68 q      
                  34.91     1:13.94 (39.03)     1:56.13 (42.19)     2:32.68 (36.55)
  9 Zhu, Sydney S             17 HAA-MR               2:31.08    2:43.69 q      
                  34.39     1:18.55 (44.16)     2:04.07 (45.52)     2:43.69 (39.62)
 10 Galiatsatos, Christina    15 BBSC-MR              2:42.39    2:47.10 q      
                  35.74     1:16.74 (41.00)     2:11.23 (54.49)     2:47.10 (35.87)
 11 Chan, Rachel P            16 Three Village-MR     2:36.78    2:48.71 q      
                  38.14     1:19.12 (40.98)     2:08.28 (49.16)     2:48.71 (40.43)
 12 Aya, Minnoli R            16 Express Swimming-MR  3:18.35    3:25.38 q      
                  49.19     1:42.15 (52.96)   3:25.38 (1:43.23)                    
-------------------------------------------------------------------------
 -- Kong, Deborah             16 QNS-MR               2:43.61         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn - back
                  34.46     1:14.79 (40.33)     1:59.45 (44.66)          DQ (34.32)
 -- Keane, Calianne           15 Express Swimming-MR  2:50.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  42.55     1:30.42 (47.87)     2:18.99 (48.57)          DQ (42.53)
 
Girls 400 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  5:30.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  5:12.00    5:20.29        
                  36.30     1:19.44 (43.14)     1:59.23 (39.79)     2:38.27 (39.04)
        3:23.73 (45.46)     4:10.33 (46.60)     4:46.18 (35.85)     5:20.29 (34.11)
  2 Brockman, Hannah G        13 Three Village-MR     5:29.00    5:22.28        
                  36.24     1:17.40 (41.16)     1:58.69 (41.29)     2:41.69 (43.00)
        3:28.27 (46.58)     4:15.05 (46.78)     4:49.10 (34.05)     5:22.28 (33.18)
  3 Libohova, Emma            14 Three Village-MR     5:26.78    5:30.02        
                  38.16     1:20.88 (42.72)     2:02.80 (41.92)     2:43.41 (40.61)
        3:30.67 (47.26)     4:19.70 (49.03)     4:56.17 (36.47)     5:30.02 (33.85)
  4 Mond, Jenna               14 Three Village-MR     5:24.95    5:30.09        
                  35.63     1:17.53 (41.90)     1:57.38 (39.85)     2:41.14 (43.76)
        3:28.83 (47.69)     4:17.92 (49.09)     4:54.21 (36.29)     5:30.09 (35.88)
  5 Canudas, Emma L           13 Three Village-MR     5:27.72    5:34.11        
                  33.35     1:13.63 (40.28)     1:55.28 (41.65)     2:36.54 (41.26)
        3:30.27 (53.73)     4:23.15 (52.88)     4:58.19 (35.04)     5:34.11 (35.92)
  6 Libohova, Anna            14 Three Village-MR     5:29.08    5:40.34        
                  37.63     1:20.55 (42.92)     2:02.98 (42.43)     2:46.56 (43.58)
        3:36.27 (49.71)     4:26.23 (49.96)     5:03.46 (37.23)     5:40.34 (36.88)
  7 Holler, Erin E            15 HAA-MR               5:30.00    5:54.48        
                  34.05     1:16.96 (42.91)     2:04.71 (47.75)     2:50.51 (45.80)
        3:39.17 (48.66)     4:29.85 (50.68)     5:12.74 (42.89)     5:54.48 (41.74)
  8 Vega, Sofia V             16 SSC-MR               5:50.00    6:19.79        
                  39.42     1:25.71 (46.29)     2:13.44 (47.73)     3:02.00 (48.56)
        3:58.64 (56.64)     4:53.59 (54.95)     5:37.11 (43.52)     6:19.79 (42.68)
 
Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Long Island Express-MR  'A'                            NT    1:51.14        
                  28.11       57.69 (29.58)     1:24.81 (27.12)     1:51.14 (26.33)
  2 Hauppauge Athletic Association-MR  'B'                 NT    1:52.51        
                  28.95       55.45 (26.50)     1:23.60 (28.15)     1:52.51 (28.91)
  3 Three Village Swim Club-MR  'A'                        NT    1:53.86        
     1) Veit, Brennyn l 13              2) Libohova, Anna 14              
     3) Libohova, Emma 14               4) Alvarez, Stephanie R 17        
                  29.05       58.88 (29.83)     1:26.98 (28.10)     1:53.86 (26.88)
  4 Farmingdale Aquatics-MR  'A'                           NT    1:58.49        
                  28.93       58.46 (29.53)     1:28.81 (30.35)     1:58.49 (29.68)
  5 Hauppauge Athletic Association-MR  'A'                 NT    1:58.54        
                  30.05       58.09 (28.04)     1:29.12 (31.03)     1:58.54 (29.42)
 
Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hauppauge Athletic Association-MR  'B'                 NT    1:56.05        
     1) Dominger, Alexa N 16            2) Pikulik, Danielle A 16         
     3) Gallagher, Liz P 17             4) Kreuscher, Camryn M 16         
                  30.38     1:01.78 (31.40)     1:30.23 (28.45)     1:56.05 (25.82)
  2 Hauppauge Athletic Association-MR  'A'                 NT    2:03.11        
     1) Kazlauskas, Saige 14            2) Gerlach, Taryn M 14            
     3) Gerber, Maya 14                 4) Johannsen, Erin 13             
                  30.73     1:05.68 (34.95)     1:35.45 (29.77)     2:03.11 (27.66)
  3 Team Suffolk-MR  'B'                                   NT    2:05.64        
     1) Marinucci, Sofia M 14           2) Teplansky, Emily L 14          
     3) Dhanikonda, Sriya 14            4) Iorio, Catherine T 14          
                  32.60     1:07.79 (35.19)     1:37.43 (29.64)     2:05.64 (28.21)
  4 Long Island Express-MR  'A'                            NT    2:09.35        
                  33.08     1:11.38 (38.30)     1:41.84 (30.46)     2:09.35 (27.51)
  5 Team Suffolk-MR  'A'                                   NT    2:20.10        
     1) Rogers, Allison 16              2) French, Makayla J 15           
     3) French, Isabelle 17             4) Neglia, Allegra 17             
                  30.26     1:06.05 (35.79)     1:35.80 (29.75)     2:20.10 (44.30)
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Savas, Brayden T          10 SSC-MR                 31.35      31.30        
  2 Gallub, Tyler              9 HAA-MR                 32.38      32.84        
  3 Boudreau, Sergei J        10 Three Village-MR       33.41      34.22        
  4 Casalinuovo, Johnny A     10 Three Village-MR       35.75      35.90        
  5 Huta, Tommy A             10 HAA-MR                 35.54      37.08        
  6 Field, Jacob B            10 Three Village-MR       35.37      37.37        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Savas, Brayden T          10 SSC-MR                 30.92      31.35 q      
  2 Kohli, Arnav              10 Tmsuffolk-MR           31.04      31.61 q      
  3 Gallub, Tyler              9 HAA-MR                 33.02      32.38 q      
  4 Jacuch, Adam              10 Tmsuffolk-MR           33.24      32.97 q      
  5 Hwang, Edward              9 Tmsuffolk-MR           34.60      33.18 q      
  6 Boudreau, Sergei J        10 Three Village-MR       33.46      33.41 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Jacuch, Christopher A     10 Tmsuffolk-MR           35.49      33.87        
  8 Kittilsen, Ryan A          9 Three Village-MR       39.17      34.74        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Miele, Matthew J          10 Three Village-MR       35.47      34.99        
 10 Field, Jacob B            10 Three Village-MR       36.18      35.37        
 11 Huta, Tommy A             10 HAA-MR                 36.30      35.54        
 12 Casalinuovo, Johnny A     10 Three Village-MR       36.16      35.75        
 13 Chan, Curtis              10 Express Swimming-MR    35.20      35.99        
 14 Paton, Gavin C            10 SSC-MR                 35.18      36.26        
 15 Shao, Julien H            10 QNS-MR                 35.11      36.35        
 16 Mitchell, Joshua S         9 Tmsuffolk-MR           35.27      36.48        
 17 Montagnino, Tyler F        8 BBSC-MR                35.70      36.49        
 18 Kunzler, Jake R           10 Three Village-MR       37.92      36.73        
 19 Steinberg, Matthew L      10 Tmsuffolk-MR           39.36      36.89        
 20 Neff, Taite E             10 FA-MR                  36.99      37.13        
 21 O'Brien, Charlie G         8 Tmsuffolk-MR           37.26      37.14        
 22 Berland, Jake S            9 Express Swimming-MR    39.29      37.27        
 23 Nichols, Matthew          10 Tmsuffolk-MR           38.07      37.32        
 24 Smith, Dylan J            10 HAA-MR                 38.81      37.41        
 25 Ji, Edwin X               10 Tmsuffolk-MR           39.09      37.84        
 26 Souberbielle, Santiago G  10 Express Swimming-MR    38.55      38.36        
 27 Morelli, Brennan Q         8 HAA-MR                 41.21      38.65        
 28 Froehlich, Joseph P        8 Tmsuffolk-MR           36.27      38.75        
 29 Sivin, Alec                9 Tmsuffolk-MR           37.45      38.86        
 30 Klaric, Maksim A           9 Three Village-MR       39.02      39.45        
 31 Legrady, Max R             9 Three Village-MR       39.36      39.55        
 31 Lee, Justin               10 QNS-MR                 38.28      39.55        
 33 Minotto, Matthew C        10 SSC-MR                 38.14      39.85        
 34 Monahan, Joseph J          8 Three Village-MR       39.05      39.97        
 35 Mackay, Aidan D            8 HAA-MR               1:15.00      40.22        
 36 Pacifico, Jack V           9 Three Village-MR       39.34      40.46        
 37 Bice, Cavan T              9 QNS-MR                 44.96      41.10        
 38 Lemieux, Dylan F           8 HAA-MR                 43.12      41.73        
 39 Bice, Cormick R            7 QNS-MR                 41.75      41.76        
 40 Pan, John                  7 QNS-MR                 43.99      41.98        
 41 Marfoglio, Michael J      10 Three Village-MR       43.00      41.99        
 42 Gyaltsen, Glory            8 QNS-MR                 45.32      42.58        
 43 Kazlauskas, Cole           9 HAA-MR                 41.58      42.83        
 44 Cardamone, Brandon        10 HAA-MR                 43.88      43.23        
 45 Cremers, Gavin J          10 BBSC-MR                55.55      44.65        
 46 Diaz, Jason R              9 Express Swimming-MR    55.00      44.66        
 47 Kleinman, Evan J           9 Express Swimming-MR    47.43      44.74        
 48 Noto, William J            8 HAA-MR                 53.53      44.99        
 49 Wong, Alexander            8 Tmsuffolk-MR           44.39      45.08        
 50 Martinez, Michael R        9 HAA-MR                 48.09      45.73        
 51 Chan, Preston              8 Express Swimming-MR    42.26      45.77        
 52 Girgis, Jake               9 Tmsuffolk-MR           47.61      45.94        
 53 Kim, Aiden                10 Tmsuffolk-MR           54.91      46.71        
 54 Dowdeswell, Nicholas H     9 BBSC-MR                49.55      47.34        
 55 Ji, Edward H               8 Tmsuffolk-MR           53.25      47.55        
 56 Gang, Harry C              8 HAA-MR                 51.40      47.66        
 57 Colletti, Max              8 Express Swimming-MR    46.80      47.70        
 58 Ackerman, Lucas J          9 HAA-MR                 41.63      47.85        
 59 Zhu, Ethan                 8 BBSC-MR                48.55      49.01        
 60 Li, Yiteng                 7 Tmsuffolk-MR           52.69      49.14        
 61 Rateshwar, Dylan           8 Express Swimming-MR    50.88      49.64        
 62 Korica, Marko              8 Express Swimming-MR    49.00      51.33        
 63 Makkar, Aayush D           8 Tmsuffolk-MR           46.83      51.68        
 64 Ciardullo, Michael         9 HAA-MR                 53.50      53.07        
 65 Eriskin, Baran             7 Tmsuffolk-MR           56.13      54.88        
 66 Ackerman, Matthew B        7 HAA-MR                 50.96      54.91        
 67 Cardamone, Jace            8 HAA-MR                 59.99      54.99        
 68 Colletti, Lucas R          7 Express Swimming-MR    58.34    1:00.54        
 69 Hsieh, Kyle                7 Tmsuffolk-MR         1:04.90    1:02.20        
 70 Bhanot, Vivian             8 Tmsuffolk-MR         1:33.22    1:02.85        
 71 Ackerman, Jacob M          9 HAA-MR                 51.99    1:04.44        
 72 Cha, Samuel                6 Tmsuffolk-MR           47.90    1:08.27        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Gallub, Tyler              9 HAA-MR               1:13.87    1:13.55        
                  34.43     1:13.55 (39.12)                                        
  2 Placencia-Nazareno, Etha  10 Three Village-MR     1:15.78    1:15.10        
                  35.46     1:15.10 (39.64)                                        
  3 Wu, Oliver F              10 Three Village-MR     1:19.48    1:18.96        
                  37.52     1:18.96 (41.44)                                        
  4 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR  1:20.41    1:19.14        
                  38.54     1:19.14 (40.60)                                        
  5 Casalinuovo, Johnny A     10 Three Village-MR     1:18.80    1:20.74        
                  39.09     1:20.74 (41.65)                                        
  6 Field, Jacob B            10 Three Village-MR     1:19.58    1:23.74        
                  36.78     1:23.74 (46.96)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kohli, Arnav              10 Tmsuffolk-MR         1:12.14    1:11.31 q      
                  33.45     1:11.31 (37.86)                                        
  2 Jacuch, Adam              10 Tmsuffolk-MR         1:16.47    1:11.74 q      
                  34.40     1:11.74 (37.34)                                        
  3 Augustin, James J         10 FA-MR                1:15.69    1:12.14 q      
                  34.28     1:12.14 (37.86)                                        
  4 Wong, Tyler P             10 Tmsuffolk-MR         1:16.49    1:13.60 q      
                  35.63     1:13.60 (37.97)                                        
  5 Gallub, Tyler              9 HAA-MR               1:18.36    1:13.87 q      
                  33.69     1:13.87 (40.18)                                        
  6 Hwang, Edward              9 Tmsuffolk-MR         1:22.56    1:15.47 q      
                  35.16     1:15.47 (40.31)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Placencia-Nazareno, Etha  10 Three Village-MR     1:16.74    1:15.78        
                  35.45     1:15.78 (40.33)                                        
  8 Casalinuovo, Johnny A     10 Three Village-MR     1:19.27    1:18.80        
                  38.23     1:18.80 (40.57)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wu, Oliver F              10 Three Village-MR     1:19.13    1:19.48        
                  38.09     1:19.48 (41.39)                                        
 10 Field, Jacob B            10 Three Village-MR     1:25.49    1:19.58        
                  35.24     1:19.58 (44.34)                                        
 11 Jacuch, Christopher A     10 Tmsuffolk-MR         1:24.18    1:19.81        
                  36.36     1:19.81 (43.45)                                        
 12 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR  1:19.99    1:20.41        
                  38.18     1:20.41 (42.23)                                        
 13 O'Brien, Charlie G         8 Tmsuffolk-MR         1:20.59    1:20.43        
                  38.39     1:20.43 (42.04)                                        
 14 Kittilsen, Ryan A          9 Three Village-MR     1:26.35    1:21.37        
                  15.92   1:21.37 (1:05.45)                                        
 15 Miele, Matthew J          10 Three Village-MR     1:23.22    1:22.05        
                  39.60     1:22.05 (42.45)                                        
 16 Pavelka, Matthew          10 QNS-MR               1:21.69    1:22.80        
                  39.19     1:22.80 (43.61)                                        
 17 Steinberg, Matthew L      10 Tmsuffolk-MR         1:33.74    1:23.73        
 18 Borukhov, Elan             9 QNS-MR               1:23.55    1:24.71        
                  38.09     1:24.71 (46.62)                                        
 19 Huta, Tommy A             10 HAA-MR               1:22.78    1:25.12        
                  40.72     1:25.12 (44.40)                                        
 20 Smith, Dylan J            10 HAA-MR               1:29.94    1:25.26        
                  40.48     1:25.26 (44.78)                                        
 21 Kunzler, Jake R           10 Three Village-MR     1:24.27    1:25.33        
                  39.65     1:25.33 (45.68)                                        
 22 Lalley, Jack A             9 QNS-MR               1:30.85    1:26.25        
 23 Morelli, Brennan Q         8 HAA-MR               1:35.49    1:26.28        
 24 Froehlich, Joseph P        8 Tmsuffolk-MR         1:25.38    1:26.64        
                  41.05     1:26.64 (45.59)                                        
 25 Nichols, Matthew          10 Tmsuffolk-MR         1:29.68    1:27.18        
                  41.16     1:27.18 (46.02)                                        
 26 Souberbielle, Santiago G  10 Express Swimming-MR  1:24.06    1:27.42        
                  41.09     1:27.42 (46.33)                                        
 27 Mitchell, Joshua S         9 Tmsuffolk-MR         1:24.86    1:28.17        
                  41.78     1:28.17 (46.39)                                        
 28 Yao, Maxwell               7 Express Swimming-MR  1:30.60    1:28.21        
                  40.96     1:28.21 (47.25)                                        
 29 Berland, Jake S            9 Express Swimming-MR  1:35.00    1:28.33        
                  40.65     1:28.33 (47.68)                                        
 30 Monahan, Joseph J          8 Three Village-MR     1:29.94    1:28.73        
                  40.91     1:28.73 (47.82)                                        
 31 Ji, Edwin X               10 Tmsuffolk-MR         1:31.91    1:29.37        
                  43.22     1:29.37 (46.15)                                        
 32 Truong, Koa                8 QNS-MR               1:27.10    1:29.44        
                  42.11     1:29.44 (47.33)                                        
 33 Pacifico, Jack V           9 Three Village-MR     1:29.30    1:31.14        
                  43.80     1:31.14 (47.34)                                        
 34 Sivin, Alec                9 Tmsuffolk-MR         1:29.78    1:32.37        
                  42.86     1:32.37 (49.51)                                        
 35 Pan, John                  7 QNS-MR               1:35.95    1:34.14        
                  42.74     1:34.14 (51.40)                                        
 36 Kazlauskas, Cole           9 HAA-MR               1:35.43    1:36.31        
 37 Liu, Tom M                10 Three Village-MR     1:26.75    1:37.38        
                  47.99     1:37.38 (49.39)                                        
 38 Tian, Lucas A              8 Express Swimming-MR  1:45.00    1:37.83        
 39 Bice, Cormick R            7 QNS-MR               1:39.90    1:41.19        
 40 Lemieux, Dylan F           8 HAA-MR               1:45.15    1:42.76        
                  46.83     1:42.76 (55.93)                                        
 41 Bice, Cavan T              9 QNS-MR               1:41.78    1:43.07        
 42 Mackay, Aidan D            8 HAA-MR               2:15.00    1:43.60        
                  44.55     1:43.60 (59.05)                                        
 43 Girgis, Jake               9 Tmsuffolk-MR         1:55.59    1:45.79        
 44 Kleinman, Evan J           9 Express Swimming-MR  2:00.00    1:47.03        
                  49.88     1:47.03 (57.15)                                        
 45 Martinez, Michael R        9 HAA-MR               1:49.43    1:47.56        
                  50.47     1:47.56 (57.09)                                        
 46 Gang, Harry C              8 HAA-MR               1:50.20    1:49.23        
                  50.47     1:49.23 (58.76)                                        
 47 Sweeney, Chris             9 HAA-MR               2:00.00    1:50.62        
                  50.09   1:50.62 (1:00.53)                                        
 48 Rateshwar, Dylan           8 Express Swimming-MR  1:51.55    1:50.78        
 49 Ackerman, Lucas J          9 HAA-MR               1:38.07    1:50.93        
                  52.04     1:50.93 (58.89)                                        
 50 Wong, Alexander            8 Tmsuffolk-MR         1:56.64    1:51.71        
 51 Li, Yiteng                 7 Tmsuffolk-MR         2:15.90    1:52.00        
                  52.06     1:52.00 (59.94)                                        
 52 Eng, Ethan M               9 FA-MR                1:51.64    1:53.56        
 53 Spooner, David R           8 HAA-MR               1:59.69    1:54.79        
                  52.49   1:54.79 (1:02.30)                                        
 54 Colletti, Max              8 Express Swimming-MR  1:49.03    1:55.19        
                  54.09   1:55.19 (1:01.10)                                        
 55 Dowdeswell, Nicholas H     9 BBSC-MR              1:50.55    1:57.02        
 56 Ji, Edward H               8 Tmsuffolk-MR         2:00.53    1:57.90        
                  53.29   1:57.90 (1:04.61)                                        
 57 Makkar, Aayush D           8 Tmsuffolk-MR         1:58.43    1:59.82        
 58 Diaz, Jason R              9 Express Swimming-MR  1:55.00    2:00.57        
                  51.81   2:00.57 (1:08.76)                                        
 59 Ackerman, Matthew B        7 HAA-MR               2:00.14    2:01.72        
 60 Kim, Aiden                10 Tmsuffolk-MR         1:54.90    2:01.97        
 61 Ciardullo, Michael         9 HAA-MR               1:54.70    2:05.83        
                  58.19   2:05.83 (1:07.64)                                        
 62 Hsieh, Kyle                7 Tmsuffolk-MR         2:09.90    2:29.75        
                1:08.41   2:29.75 (1:21.34)                                        
 63 Cha, Samuel                6 Tmsuffolk-MR         1:51.95    2:40.21        
 -- Borukhov, Jacob            9 QNS-MR                    NT         DQ        
      No touch on turn
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Savas, Brayden T          10 SSC-MR                 36.75      35.57        
  2 Gallub, Tyler              9 HAA-MR                 36.44      37.23        
  3 Placencia-Nazareno, Etha  10 Three Village-MR       40.23      40.38        
  4 Casalinuovo, Johnny A     10 Three Village-MR       41.52      40.70        
  5 Field, Jacob B            10 Three Village-MR       40.03      42.35        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gallub, Tyler              9 HAA-MR                 36.03      36.44 q      
  2 Savas, Brayden T          10 SSC-MR                 35.48      36.75 q      
  3 Jacuch, Adam              10 Tmsuffolk-MR           41.53      39.04 q      
  4 Kohli, Arnav              10 Tmsuffolk-MR           39.95      39.33 q      
  5 Field, Jacob B            10 Three Village-MR       40.57      40.03 q      
  6 Placencia-Nazareno, Etha  10 Three Village-MR       42.04      40.23 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Berland, Jake S            9 Express Swimming-MR    44.78      40.60        
  8 Hwang, Edward              9 Tmsuffolk-MR           39.55      41.04        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wong, Tyler P             10 Tmsuffolk-MR           40.99      41.05        
  9 Paton, Gavin C            10 SSC-MR                 43.65      41.05        
 11 Casalinuovo, Johnny A     10 Three Village-MR       44.21      41.52        
 12 Montagnino, Tyler F        8 BBSC-MR                42.05      42.14        
 12 Jacuch, Christopher A     10 Tmsuffolk-MR           42.91      42.14        
 14 Minotto, Matthew C        10 SSC-MR                 41.83      42.16        
 15 Kittilsen, Ryan A          9 Three Village-MR       45.50      42.19        
 16 Souberbielle, Santiago G  10 Express Swimming-MR    45.69      42.86        
 17 Klaric, Maksim A           9 Three Village-MR       40.66      43.56        
 18 Bice, Cormick R            7 QNS-MR                 46.88      43.59        
 19 Pavelka, Matthew          10 QNS-MR                 43.47      43.78        
 20 Froehlich, Joseph P        8 Tmsuffolk-MR           44.40      44.10        
 21 Wu, Oliver F              10 Three Village-MR       42.40      44.25        
 22 Truong, Koa                8 QNS-MR                 44.49      44.77        
 23 Mitchell, Joshua S         9 Tmsuffolk-MR           44.77      45.08        
 24 Legrady, Max R             9 Three Village-MR       47.84      45.10        
 25 Kunzler, Jake R           10 Three Village-MR       46.57      45.18        
 26 Lee, Justin               10 QNS-MR                    NT      45.49        
 27 Monahan, Joseph J          8 Three Village-MR       44.94      45.86        
 28 Huta, Tommy A             10 HAA-MR                 45.23      46.21        
 29 Morelli, Brennan Q         8 HAA-MR                 43.09      46.37        
 30 Neff, Taite E             10 FA-MR                  46.69      46.87        
 31 Miele, Matthew J          10 Three Village-MR       46.30      47.13        
 32 O'Brien, Charlie G         8 Tmsuffolk-MR           45.30      47.14        
 33 Ji, Edwin X               10 Tmsuffolk-MR           48.95      47.21        
 34 Smith, Dylan J            10 HAA-MR                 48.24      47.51        
 35 Mackay, Aidan D            8 HAA-MR               1:15.00      47.82        
 36 Lemieux, Dylan F           8 HAA-MR                 45.69      48.17        
 37 Kazlauskas, Cole           9 HAA-MR                 49.67      48.46        
 38 Sivin, Alec                9 Tmsuffolk-MR           49.51      49.26        
 39 Diaz, Jason R              9 Express Swimming-MR    55.00      49.67        
 40 Cremers, Gavin J          10 BBSC-MR                57.55      49.93        
 41 Wong, Alexander            8 Tmsuffolk-MR           56.86      50.85        
 42 Cardamone, Brandon        10 HAA-MR                 45.00      51.43        
 43 Gang, Harry C              8 HAA-MR                 50.49      51.91        
 44 Nichols, Matthew          10 Tmsuffolk-MR           50.53      52.06        
 45 Ji, Edward H               8 Tmsuffolk-MR           56.87      53.26        
 46 Noto, William J            8 HAA-MR                 57.21      54.22        
 47 Ciardullo, Michael         9 HAA-MR                 55.25      55.40        
 48 Dowdeswell, Nicholas H     9 BBSC-MR              1:03.55      58.25        
 49 Hsieh, Kyle                7 Tmsuffolk-MR         1:12.90      58.49        
 50 Korica, Marko              8 Express Swimming-MR       NT      58.87        
 51 Makkar, Aayush D           8 Tmsuffolk-MR           54.97      59.58        
 52 Cardamone, Jace            8 HAA-MR               1:00.00    1:00.03        
 53 Martinez, Michael R        9 HAA-MR                 57.36    1:01.50        
 54 Rateshwar, Dylan           8 Express Swimming-MR  1:01.10    1:03.25        
 55 Kim, Aiden                10 Tmsuffolk-MR         1:04.54    1:04.68        
 56 Zhu, Ethan                 8 BBSC-MR                57.55    1:05.07        
 57 Girgis, Jake               9 Tmsuffolk-MR         1:04.84    1:05.94        
 58 Eriskin, Baran             7 Tmsuffolk-MR         1:09.95    1:08.32        
 59 Bhanot, Vivian             8 Tmsuffolk-MR         1:35.90    1:17.17        
 60 Cha, Samuel                6 Tmsuffolk-MR           49.90    1:20.17        
 -- Ackerman, Lucas J          9 HAA-MR                 53.26         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Bice, Cavan T              9 QNS-MR                 54.15         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Marfoglio, Michael J      10 Three Village-MR       50.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Colletti, Lucas R          7 Express Swimming-MR    56.14         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Gyaltsen, Glory            8 QNS-MR                 51.92         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Li, Yiteng                 7 Tmsuffolk-MR         1:06.10         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Gallub, Tyler              9 HAA-MR               1:20.98    1:20.50        
                  38.14     1:20.50 (42.36)                                        
  2 Casalinuovo, Johnny A     10 Three Village-MR     1:27.66    1:28.26        
                  44.05     1:28.26 (44.21)                                        
  3 Placencia-Nazareno, Etha  10 Three Village-MR     1:27.06    1:28.28        
                  42.86     1:28.28 (45.42)                                        
  4 Boudreau, Sergei J        10 Three Village-MR     1:30.01    1:30.60        
                  43.58     1:30.60 (47.02)                                        
  5 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR  1:31.98    1:30.99        
                  44.59     1:30.99 (46.40)                                        
  6 Kittilsen, Ryan A          9 Three Village-MR     1:30.91    1:31.19        
                  43.36     1:31.19 (47.83)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gallub, Tyler              9 HAA-MR               1:23.39    1:20.98 q      
                  38.06     1:20.98 (42.92)                                        
  2 Kohli, Arnav              10 Tmsuffolk-MR         1:25.03    1:23.44 q      
                  40.50     1:23.44 (42.94)                                        
  3 Hwang, Edward              9 Tmsuffolk-MR         1:31.60    1:24.37 q      
                  40.90     1:24.37 (43.47)                                        
  4 Placencia-Nazareno, Etha  10 Three Village-MR     1:27.81    1:27.06 q      
                  42.73     1:27.06 (44.33)                                        
  5 Casalinuovo, Johnny A     10 Three Village-MR     1:32.31    1:27.66 q      
                  42.21     1:27.66 (45.45)                                        
  6 Boudreau, Sergei J        10 Three Village-MR     1:32.00    1:30.01 q      
                  44.31     1:30.01 (45.70)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Kittilsen, Ryan A          9 Three Village-MR     1:31.07    1:30.91        
                  42.72     1:30.91 (48.19)                                        
  8 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR  1:36.44    1:31.98        
                  45.37     1:31.98 (46.61)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Froehlich, Joseph P        8 Tmsuffolk-MR         1:37.34    1:32.14        
 10 Pavelka, Matthew          10 QNS-MR               1:44.74    1:32.27        
                  45.56     1:32.27 (46.71)                                        
 11 Borukhov, Elan             9 QNS-MR                    NT    1:32.46        
                  43.75     1:32.46 (48.71)                                        
 12 Berland, Jake S            9 Express Swimming-MR  1:50.00    1:33.00        
                  43.99     1:33.00 (49.01)                                        
 13 Truong, Koa                8 QNS-MR               1:38.37    1:34.01        
                  45.95     1:34.01 (48.06)                                        
 14 O'Brien, Charlie G         8 Tmsuffolk-MR         1:42.67    1:34.50        
                  46.04     1:34.50 (48.46)                                        
 15 Kunzler, Jake R           10 Three Village-MR     1:41.15    1:34.64        
                  44.86     1:34.64 (49.78)                                        
 16 Wu, Oliver F              10 Three Village-MR     1:32.54    1:35.52        
                  46.24     1:35.52 (49.28)                                        
 17 Pacifico, Jack V           9 Three Village-MR     1:38.08    1:35.73        
                  46.87     1:35.73 (48.86)                                        
 18 Souberbielle, Santiago G  10 Express Swimming-MR  1:50.00    1:36.81        
 19 Yao, Maxwell               7 Express Swimming-MR  1:38.32    1:36.86        
 20 Miele, Matthew J          10 Three Village-MR     1:39.66    1:41.12        
 21 Steinberg, Matthew L      10 Tmsuffolk-MR         1:34.90    1:41.18        
                  52.96     1:41.18 (48.22)                                        
 22 Lemieux, Dylan F           8 HAA-MR               1:40.40    1:41.75        
                  49.08     1:41.75 (52.67)                                        
 23 Pan, John                  7 QNS-MR                    NT    1:41.87        
                  49.74     1:41.87 (52.13)                                        
 24 Bice, Cormick R            7 QNS-MR               1:50.84    1:42.17        
                  47.85     1:42.17 (54.32)                                        
 25 Kazlauskas, Cole           9 HAA-MR               1:48.21    1:44.07        
                  50.98     1:44.07 (53.09)                                        
 26 Ji, Edwin X               10 Tmsuffolk-MR         1:49.41    1:45.10        
                  50.48     1:45.10 (54.62)                                        
 27 Ackerman, Lucas J          9 HAA-MR               1:45.17    1:45.42        
                  51.09     1:45.42 (54.33)                                        
 28 Sivin, Alec                9 Tmsuffolk-MR         2:05.32    1:46.12        
 29 Gang, Harry C              8 HAA-MR               1:52.11    1:47.71        
                  50.34     1:47.71 (57.37)                                        
 30 Nichols, Matthew          10 Tmsuffolk-MR         1:47.42    1:49.51        
                  53.03     1:49.51 (56.48)                                        
 31 Wong, Alexander            8 Tmsuffolk-MR         2:11.14    1:53.00        
 32 Kleinman, Evan J           9 Express Swimming-MR  2:30.00    1:55.11        
                  53.05   1:55.11 (1:02.06)                                        
 33 Ji, Edward H               8 Tmsuffolk-MR         2:01.98    1:59.25        
                  54.18   1:59.25 (1:05.07)                                        
 34 Makkar, Aayush D           8 Tmsuffolk-MR         2:10.58    2:08.22        
 35 Rateshwar, Dylan           8 Express Swimming-MR  2:40.00    2:11.17        
                1:02.93   2:11.17 (1:08.24)                                        
 36 Eng, Ethan M               9 FA-MR                2:09.99    2:16.25        
 37 Kim, Aiden                10 Tmsuffolk-MR         1:59.90    2:26.92        
                1:06.09   2:26.92 (1:20.83)                                        
 -- Bice, Cavan T              9 QNS-MR               1:58.24         DQ        
      Standing on bottom
                  56.40        DQ (1:04.78)                                        
 -- Colletti, Max              8 Express Swimming-MR  2:20.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  56.58        DQ (1:02.29)                                        
 -- Gyaltsen, Glory            8 QNS-MR                    NT         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 -- Cha, Samuel                6 Tmsuffolk-MR         1:54.90         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                1:20.23        DQ (1:29.84)                                        
 -- Li, Yiteng                 7 Tmsuffolk-MR         2:14.42         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                1:01.81        DQ (1:08.98)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Boudreau, Sergei J        10 Three Village-MR       41.93      42.89        
  2 Lalley, Jack A             9 QNS-MR                 46.81      46.41        
  3 Truong, Koa                8 QNS-MR                 48.03      47.72        
  4 Pavelka, Matthew          10 QNS-MR                 49.11      48.09        
  5 Field, Jacob B            10 Three Village-MR       47.36      48.84        
  6 Placencia-Nazareno, Etha  10 Three Village-MR       49.39      50.12        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Boudreau, Sergei J        10 Three Village-MR       42.79      41.93 q      
  2 Jacuch, Adam              10 Tmsuffolk-MR           43.16      41.99 q      
  3 Lalley, Jack A             9 QNS-MR                 51.22      46.81 q      
  4 Jacuch, Christopher A     10 Tmsuffolk-MR           50.43      47.33 q      
  5 Field, Jacob B            10 Three Village-MR       49.83      47.36 q      
  6 Truong, Koa                8 QNS-MR                 47.50      48.03 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Pavelka, Matthew          10 QNS-MR                 50.99      49.11        
  8 Placencia-Nazareno, Etha  10 Three Village-MR       49.78      49.39        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hwang, Edward              9 Tmsuffolk-MR           49.60      49.82        
 10 Morelli, Brennan Q         8 HAA-MR                 54.50      50.52        
 11 Casalinuovo, Johnny A     10 Three Village-MR       53.63      50.90        
 12 Wu, Oliver F              10 Three Village-MR       48.90      50.95        
 13 Wong, Tyler P             10 Tmsuffolk-MR           53.44      51.07        
 14 Borukhov, Elan             9 QNS-MR                 49.64      52.63        
 15 Mitchell, Joshua S         9 Tmsuffolk-MR           49.49      52.67        
 16 Pacifico, Jack V           9 Three Village-MR       52.99      52.85        
 17 Huta, Tommy A             10 HAA-MR                 53.10      53.27        
 18 Kunzler, Jake R           10 Three Village-MR       57.47      53.61        
 19 Berland, Jake S            9 Express Swimming-MR    56.05      53.76        
 20 Kittilsen, Ryan A          9 Three Village-MR       56.00      54.02        
 21 Ji, Edwin X               10 Tmsuffolk-MR           52.64      54.32        
 22 Sivin, Alec                9 Tmsuffolk-MR           51.80      54.71        
 23 Monahan, Joseph J          8 Three Village-MR       53.33      55.58        
 24 Ciardullo, Michael         9 HAA-MR                 59.04      56.41        
 25 Smith, Dylan J            10 HAA-MR                 54.92      56.65        
 26 Miele, Matthew J          10 Three Village-MR     1:01.50      56.82        
 27 Liu, Tom M                10 Three Village-MR       54.67      58.60        
 28 Colletti, Max              8 Express Swimming-MR    58.21      59.06        
 29 Mackay, Aidan D            8 HAA-MR               1:15.00    1:00.63        
 30 Rateshwar, Dylan           8 Express Swimming-MR  1:16.00    1:03.29        
 31 Diaz, Jason R              9 Express Swimming-MR  1:08.00    1:04.48        
 32 Neff, Taite E             10 FA-MR                1:06.44    1:04.51        
 33 Dowdeswell, Nicholas H     9 BBSC-MR              1:21.55    1:04.68        
 34 Lemieux, Dylan F           8 HAA-MR               1:01.50    1:06.22        
 35 Kim, Aiden                10 Tmsuffolk-MR         1:11.86    1:08.95        
 36 Eng, Ethan M               9 FA-MR                1:01.99    1:12.33        
 -- Sweeney, Chris             9 HAA-MR               1:00.00         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
 -- Martinez, Michael R        9 HAA-MR               1:00.27         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
 -- Spooner, David R           8 HAA-MR               1:00.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Ackerman, Lucas J          9 HAA-MR               1:02.25         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Colletti, Lucas R          7 Express Swimming-MR  1:11.68         DQ        
      Scissors kick
 -- Marfoglio, Michael J      10 Three Village-MR       53.00         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Tian, Lucas A              8 Express Swimming-MR  1:00.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Kleinman, Evan J           9 Express Swimming-MR  2:12.50         DQ        
      Scissors kick
 -- Girgis, Jake               9 Tmsuffolk-MR         1:14.55         DQ        
      Scissors kick
 -- Hsieh, Kyle                7 Tmsuffolk-MR         1:21.90         DQ        
      Alternating Kick
 -- Augustin, James J         10 FA-MR                  43.94         DQ        
      One hand touch
 -- Bhanot, Vivian             8 Tmsuffolk-MR         1:36.95         DQ        
      Downward butterfly kick
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Chan, Curtis              10 Express Swimming-MR  1:26.03    1:28.30        
                  42.20     1:28.30 (46.10)                                        
  2 Boudreau, Sergei J        10 Three Village-MR     1:31.93    1:32.11        
                  43.40     1:32.11 (48.71)                                        
  3 Truong, Koa                8 QNS-MR               1:41.54    1:41.37        
                  48.73     1:41.37 (52.64)                                        
  4 Wu, Oliver F              10 Three Village-MR     1:46.48    1:46.57        
                  51.98     1:46.57 (54.59)                                        
  5 Placencia-Nazareno, Etha  10 Three Village-MR     1:46.36    1:46.90        
                  51.72     1:46.90 (55.18)                                        
  6 Casalinuovo, Johnny A     10 Three Village-MR     1:46.33    1:48.75        
                  53.55     1:48.75 (55.20)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chan, Curtis              10 Express Swimming-MR  1:27.32    1:26.03 q      
                  40.56     1:26.03 (45.47)                                        
  2 Boudreau, Sergei J        10 Three Village-MR     1:31.08    1:31.93 q      
                  44.97     1:31.93 (46.96)                                        
  3 Kohli, Arnav              10 Tmsuffolk-MR         1:44.09    1:41.35 q      
                  47.92     1:41.35 (53.43)                                        
  4 Truong, Koa                8 QNS-MR                    NT    1:41.54 q      
                  49.43     1:41.54 (52.11)                                        
  5 Shao, Julien H            10 QNS-MR                    NT    1:41.85 q      
  6 Jacuch, Christopher A     10 Tmsuffolk-MR         1:49.11    1:45.13 q      
                  49.56     1:45.13 (55.57)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Hwang, Edward              9 Tmsuffolk-MR         1:50.61    1:45.46        
                  50.77     1:45.46 (54.69)                                        
  8 Casalinuovo, Johnny A     10 Three Village-MR     1:52.00    1:46.33        
                  51.20     1:46.33 (55.13)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Placencia-Nazareno, Etha  10 Three Village-MR     1:44.81    1:46.36        
                  52.54     1:46.36 (53.82)                                        
 10 Wu, Oliver F              10 Three Village-MR     1:45.86    1:46.48        
                  52.00     1:46.48 (54.48)                                        
 11 Pavelka, Matthew          10 QNS-MR               1:44.89    1:50.09        
                  53.41     1:50.09 (56.68)                                        
 12 Wong, Tyler P             10 Tmsuffolk-MR         1:59.60    1:55.97        
                  54.11   1:55.97 (1:01.86)                                        
 13 Morelli, Brennan Q         8 HAA-MR               1:48.24    1:56.33        
                  54.66   1:56.33 (1:01.67)                                        
 14 Pacifico, Jack V           9 Three Village-MR     1:45.00    1:56.92        
 15 Lee, Justin               10 QNS-MR                    NT    2:03.25        
 16 Colletti, Max              8 Express Swimming-MR  2:40.00    2:15.74        
                1:06.04   2:15.74 (1:09.70)                                        
 17 Kim, Aiden                10 Tmsuffolk-MR         2:01.09    2:41.31        
                1:11.29   2:41.31 (1:30.02)                                        
 -- Chan, Preston              8 Express Swimming-MR  2:30.00         DQ        
      One hand touch
 -- Kleinman, Evan J           9 Express Swimming-MR  2:40.00         DQ        
      One hand touch
                1:02.60        DQ (1:07.05)                                        
 -- Pan, John                  7 QNS-MR                    NT         DQ        
      One hand touch
                  55.91        DQ (1:05.11)                                        
 -- Cremers, Gavin J          10 BBSC-MR              1:55.55         DQ        
      One hand touch
                1:05.74        DQ (1:11.95)                                        
 -- Diaz, Jason R              9 Express Swimming-MR  2:15.00         DQ        
      Non-simultaneous touch
                1:02.63        DQ (1:16.76)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Boudreau, Sergei J        10 Three Village-MR       40.14      39.90        
  2 Gallub, Tyler              9 HAA-MR                 41.59      40.72        
  3 Smith, Dylan J            10 HAA-MR                 46.46      44.34        
  4 Field, Jacob B            10 Three Village-MR       46.16      45.69        
 -- Harty, Liam                9 Express Swimming-MR    43.44         DQ        
      Shoulders not at or past vertical towards breast off the wall
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kohli, Arnav              10 Tmsuffolk-MR           36.62      36.49 q      
  2 Jacuch, Adam              10 Tmsuffolk-MR           38.46      37.81 q      
  3 Boudreau, Sergei J        10 Three Village-MR       39.32      40.14 q      
  4 Gallub, Tyler              9 HAA-MR                 41.95      41.59 q      
  5 Berland, Jake S            9 Express Swimming-MR       NT      42.68 q      
  6 Augustin, James J         10 FA-MR                  41.60      42.73 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR    41.97      43.44        
  8 Wong, Tyler P             10 Tmsuffolk-MR           47.70      43.99        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Tian, Lucas A              8 Express Swimming-MR    46.67      44.07        
 10 O'Brien, Charlie G         8 Tmsuffolk-MR           44.31      44.71        
 11 Froehlich, Joseph P        8 Tmsuffolk-MR           44.74      44.80        
 12 Jacuch, Christopher A     10 Tmsuffolk-MR           43.92      45.74        
 13 Field, Jacob B            10 Three Village-MR       43.02      46.16        
 14 Smith, Dylan J            10 HAA-MR                 48.78      46.46        
 15 Yao, Maxwell               7 Express Swimming-MR    47.18      46.47        
 16 Monahan, Joseph J          8 Three Village-MR       49.17      47.13        
 17 Mitchell, Joshua S         9 Tmsuffolk-MR           44.09      48.45        
 18 Lalley, Jack A             9 QNS-MR                 53.41      49.46        
 19 Pan, John                  7 QNS-MR                 54.45      51.81        
 20 Huta, Tommy A             10 HAA-MR                 49.04      52.16        
 21 Steinberg, Matthew L      10 Tmsuffolk-MR           52.90      52.60        
 22 Liu, Tom M                10 Three Village-MR       50.43      55.51        
 23 Nichols, Matthew          10 Tmsuffolk-MR           51.90      59.64        
 24 Gyaltsen, Glory            8 QNS-MR               1:05.70    1:01.55        
 25 Dowdeswell, Nicholas H     9 BBSC-MR              1:02.55    1:04.15        
 26 Wong, Alexander            8 Tmsuffolk-MR         1:02.72    1:04.60        
 27 Li, Yiteng                 7 Tmsuffolk-MR           59.90    1:14.41        
 -- Ji, Edward H               8 Tmsuffolk-MR         1:01.90         DQ        
      Alternating Kick
 -- Sweeney, Chris             9 HAA-MR               1:00.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Colletti, Lucas R          7 Express Swimming-MR  1:05.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Diaz, Jason R              9 Express Swimming-MR    53.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Bice, Cormick R            7 QNS-MR                 53.66         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- Marfoglio, Michael J      10 Three Village-MR       52.00         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Savas, Brayden T          10 SSC-MR               1:15.92    1:17.17        
                  36.33     1:17.17 (40.84)                                        
  2 Gallub, Tyler              9 HAA-MR               1:25.90    1:23.68        
                  37.35     1:23.68 (46.33)                                        
  3 Chan, Curtis              10 Express Swimming-MR  1:25.13    1:25.05        
                  40.97     1:25.05 (44.08)                                        
  4 Boudreau, Sergei J        10 Three Village-MR     1:24.45    1:26.51        
                  41.56     1:26.51 (44.95)                                        
  5 Placencia-Nazareno, Etha  10 Three Village-MR     1:27.28    1:26.68        
                  39.17     1:26.68 (47.51)                                        
  6 Field, Jacob B            10 Three Village-MR     1:28.63    1:35.86        
                  40.31     1:35.86 (55.55)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Savas, Brayden T          10 SSC-MR               1:19.54    1:15.92 q      
                  35.61     1:15.92 (40.31)                                        
  2 Boudreau, Sergei J        10 Three Village-MR     1:23.33    1:24.45 q      
                  42.72     1:24.45 (41.73)                                        
  3 Chan, Curtis              10 Express Swimming-MR  1:30.08    1:25.13 q      
                  42.13     1:25.13 (43.00)                                        
  4 Gallub, Tyler              9 HAA-MR               1:29.37    1:25.90 q      
                  36.43     1:25.90 (49.47)                                        
  5 Placencia-Nazareno, Etha  10 Three Village-MR     1:28.14    1:27.28 q      
                  40.08     1:27.28 (47.20)                                        
  6 Field, Jacob B            10 Three Village-MR     1:39.10    1:28.63 q      
                  38.14     1:28.63 (50.49)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Shao, Julien H            10 QNS-MR                    NT    1:29.98        
                  43.37     1:29.98 (46.61)                                        
  8 Wu, Oliver F              10 Three Village-MR     1:30.60    1:31.19        
                  42.79     1:31.19 (48.40)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wong, Tyler P             10 Tmsuffolk-MR         1:33.59    1:31.65        
                  41.69     1:31.65 (49.96)                                        
 10 Paton, Gavin C            10 SSC-MR               1:32.48    1:34.86        
                  43.39     1:34.86 (51.47)                                        
 11 Kunzler, Jake R           10 Three Village-MR     1:36.13    1:35.14        
                  42.72     1:35.14 (52.42)                                        
 12 Souberbielle, Santiago G  10 Express Swimming-MR  1:39.80    1:35.82        
                  45.49     1:35.82 (50.33)                                        
 13 Truong, Koa                8 QNS-MR               1:38.81    1:36.20        
                  48.75     1:36.20 (47.45)                                        
 14 Monahan, Joseph J          8 Three Village-MR     1:42.70    1:36.22        
                  43.05     1:36.22 (53.17)                                        
 15 O'Brien, Charlie G         8 Tmsuffolk-MR         1:30.90    1:36.28        
                  43.44     1:36.28 (52.84)                                        
 16 Froehlich, Joseph P        8 Tmsuffolk-MR         1:49.90    1:36.49        
 17 Miele, Matthew J          10 Three Village-MR     1:42.00    1:36.90        
 18 Pavelka, Matthew          10 QNS-MR               1:33.37    1:36.94        
                  47.63     1:36.94 (49.31)                                        
 19 Minotto, Matthew C        10 SSC-MR               1:34.09    1:38.24        
                  43.50     1:38.24 (54.74)                                        
 20 Berland, Jake S            9 Express Swimming-MR  2:10.00    1:39.66        
                  42.18     1:39.66 (57.48)                                        
 21 Legrady, Max R             9 Three Village-MR     1:38.05    1:39.87        
                  46.09     1:39.87 (53.78)                                        
 22 Pacifico, Jack V           9 Three Village-MR     1:40.38    1:40.11        
                  47.26     1:40.11 (52.85)                                        
 23 Ji, Edwin X               10 Tmsuffolk-MR         1:40.83    1:40.95        
                  48.56     1:40.95 (52.39)                                        
 24 Klaric, Maksim A           9 Three Village-MR     1:38.10    1:42.37        
                  46.72     1:42.37 (55.65)                                        
 25 Mitchell, Joshua S         9 Tmsuffolk-MR         1:35.45    1:43.68        
                  45.99     1:43.68 (57.69)                                        
 26 Pan, John                  7 QNS-MR                    NT    1:46.09        
                  46.86     1:46.09 (59.23)                                        
 27 Sivin, Alec                9 Tmsuffolk-MR         2:00.92    1:46.25        
                  53.48     1:46.25 (52.77)                                        
 28 Lemieux, Dylan F           8 HAA-MR               2:03.43    1:46.90        
                  48.29     1:46.90 (58.61)                                        
 29 Chan, Preston              8 Express Swimming-MR  2:10.00    1:53.58        
                  55.06     1:53.58 (58.52)                                        
 30 Colletti, Max              8 Express Swimming-MR  2:03.63    2:02.11        
                  59.15   2:02.11 (1:02.96)                                        
 31 Wong, Alexander            8 Tmsuffolk-MR         2:02.59    2:07.20        
                  54.64   2:07.20 (1:12.56)                                        
 32 Korica, Marko              8 Express Swimming-MR  2:45.00    2:15.66        
                1:03.61   2:15.66 (1:12.05)                                        
 -- Montagnino, Tyler F        8 BBSC-MR              1:37.09         DQ        
      Non-simultaneous kick - breast
                  42.76          DQ (52.19)                                        
 -- Jacuch, Adam              10 Tmsuffolk-MR         1:21.08         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  38.27          DQ (42.19)                                        
 -- Kleinman, Evan J           9 Express Swimming-MR  2:30.00         DQ        
      No touch - fly
                  57.00        DQ (1:03.04)                                        
 -- Dowdeswell, Nicholas H     9 BBSC-MR              1:57.55         DQ        
      Strokes out of sequence - IM
                  59.82        DQ (1:05.26)                                        
 -- Kittilsen, Ryan A          9 Three Village-MR     1:42.85         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  41.98          DQ (51.72)                                        
 -- Zhu, Ethan                 8 BBSC-MR              2:12.55         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  59.31        DQ (1:01.80)                                        
 -- Li, Yiteng                 7 Tmsuffolk-MR         2:08.90         DQ        
      One hand touch - breast
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Xia, Christopher          12 QNS-MR                 25.13      25.26        
  2 Sobhy, Mina-Abanoub M     12 BBSC-MR                27.96      28.01        
  3 Griffin, Oliver           12 HAA-MR                 28.12      28.35        
  4 Holler, John T            12 HAA-MR                 28.67      28.59        
  5 Pabisch, Brian A          12 Tmsuffolk-MR           28.32      28.73        
  6 Rogowsky, Benjamin N      12 Tmsuffolk-MR           28.53      29.40        
B - Final
  7 Trzaskowski, Alex         11 HAA-MR                 29.14      28.62        
  8 Jensen, Johnathan         12 Express Swimming-MR    29.52      29.49        
  9 Zoccoli, Harrison         11 Tmsuffolk-MR           29.77      29.83        
 10 Martin, Gabe C            12 SSC-MR                 29.87      30.04        
 11 Abaza, Anwar              11 Tmsuffolk-MR           29.72      30.20        
 12 Sloniewsky, Peter A       12 Three Village-MR       29.84      30.46        
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Xia, Christopher          12 QNS-MR                 26.37      25.13 q      
  2 Sobhy, Mina-Abanoub M     12 BBSC-MR                27.09      27.96 q      
  3 Griffin, Oliver           12 HAA-MR                 28.32      28.12 q      
  4 Pabisch, Brian A          12 Tmsuffolk-MR           28.15      28.32 q      
  5 Rogowsky, Benjamin N      12 Tmsuffolk-MR           30.00      28.53 q      
  6 Holler, John T            12 HAA-MR                 30.36      28.67 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Trzaskowski, Alex         11 HAA-MR                 28.62      29.14 q      
  8 Jensen, Johnathan         12 Express Swimming-MR    31.21      29.52 q      
  9 Abaza, Anwar              11 Tmsuffolk-MR           30.71      29.72 q      
 10 Zoccoli, Harrison         11 Tmsuffolk-MR           29.95      29.77 q      
 11 Sloniewsky, Peter A       12 Three Village-MR       29.99      29.84 q      
 12 Martin, Gabe C            12 SSC-MR                 29.73      29.87 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Perecinsky, Martin        11 Tmsuffolk-MR           30.15      30.22        
 14 Leu, Patrick              12 Express Swimming-MR    29.24      30.35        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Zegadlo, Zachari C        12 BBSC-MR                31.44      30.36        
 16 Grant, Andrew G           11 Tmsuffolk-MR           30.25      30.42        
 17 Martin, Tim J             12 SSC-MR                 30.29      30.44        
 18 Wolfe, Austin J           12 Tmsuffolk-MR           30.42      30.91        
 19 Monahan, James J          11 Three Village-MR       29.93      30.98        
 20 Gabinoff, Aaron           12 Tmsuffolk-MR           30.62      31.00        
 21 Prokopenko, Dennis        12 Express Swimming-MR    31.59      31.34        
 22 Miele, Thomas L           12 Three Village-MR       29.62      31.41        
 23 Ma, Kevin                 11 Tmsuffolk-MR           32.70      31.54        
 24 Cerniglia, Matthew        11 SSC-MR                 31.69      31.79        
 25 Montagnino, Dean V        11 BBSC-MR                31.64      31.88        
 26 Gentilini, Peter J        11 BBSC-MR                34.30      32.03        
 27 D'Andrea, Jack            12 SSC-MR                 34.06      32.36        
 28 Lee, Jonathan             12 HAA-MR                 32.66      32.46        
 28 Golduber, Ethan L         12 Express Swimming-MR    33.17      32.46        
 30 Young, Aaron M            12 SSC-MR                 32.22      32.47        
 31 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR    32.24      32.60        
 32 Gallub, Dylan             11 HAA-MR                 31.12      32.63        
 33 Falcone, Christopher J    12 BBSC-MR                32.56      32.64        
 34 Choi, Jushin              12 SSC-MR                 36.00      32.73        
 35 Froehlich, Nicholas R     11 Tmsuffolk-MR           34.12      32.94        
 36 Barberi, Danny            12 BBSC-MR                34.54      32.96        
 37 Apat, Joseph R            12 Express Swimming-MR    32.76      32.99        
 38 Saini, Arjun S            11 Express Swimming-MR    33.29      33.25        
 39 Savoretti, Johnnie        11 HAA-MR                 33.60      33.40        
 40 Morelli, Jack H           11 HAA-MR                 33.29      33.54        
 41 Hussein, Amir W           11 Tmsuffolk-MR           31.08      33.56        
 42 Chan, Nicholas            12 Express Swimming-MR    37.14      34.14        
 43 Morelli, Tommy L          11 HAA-MR                 34.20      34.15        
 44 Wtorkowski, Alex          11 Tmsuffolk-MR           35.62      34.38        
 45 Cooper, Brandon           11 SSC-MR                 35.19      34.59        
 46 Kazlauskas, Evan          11 HAA-MR                 35.17      34.92        
 46 Pocock, Harry J           12 Express Swimming-MR    35.94      34.92        
 48 Doboli, Alex              11 Tmsuffolk-MR           35.40      35.11        
 49 Staiano, Marc C           12 Three Village-MR       37.93      35.23        
 49 Gyaltsen, Tenzin          11 QNS-MR                 36.32      35.23        
 51 Kleinman, Andrew W        11 Express Swimming-MR    36.16      35.28        
 52 Bruder, Peter J           11 HAA-MR                 37.72      35.41        
 53 Klawiter, Max M           11 Tmsuffolk-MR           35.43      35.57        
 54 Napolitano, Nick          12 HAA-MR                 33.86      35.73        
 55 Chan, Ethan               11 Express Swimming-MR    36.73      36.15        
 56 Wang, Andrew C            11 Three Village-MR       39.58      36.48        
 57 MA, Emanuel               11 Express Swimming-MR    35.88      36.70        
 58 Ghermezian, Mitchel       11 Tmsuffolk-MR           40.52      37.27        
 59 Marcus, Senan L           12 Express Swimming-MR    45.00      37.92        
 60 Goncalves, Skylar C       11 BBSC-MR                37.85      38.30        
 61 Treacher, Jack R          12 HAA-MR                 39.09      38.36        
 62 Rosa, Sergio M            11 Express Swimming-MR    38.21      38.58        
 63 Napolitano, Joe           12 HAA-MR                 34.89      38.97        
 64 Vaynshteyn, Filbert R     12 Express Swimming-MR    40.54      40.05        
 65 Patel, Sachin             11 Tmsuffolk-MR           41.79      40.68        
 66 Garrity, Jack J           12 HAA-MR                 42.09      41.32        
 67 DiDio, Chase              11 HAA-MR                 45.27      43.41        
 68 Prabhu, Arav M            11 HAA-MR                 46.89      43.49        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Xia, Christopher          12 QNS-MR                 54.83      55.35        
                  26.39       55.35 (28.96)                                        
  2 Sobhy, Mina-Abanoub M     12 BBSC-MR              1:01.42    1:01.77        
                  29.09     1:01.77 (32.68)                                        
  3 Holler, John T            12 HAA-MR               1:01.82    1:01.81        
                  29.62     1:01.81 (32.19)                                        
  4 Hall III, Richard D       11 Three Village-MR     1:02.36    1:03.01        
                  30.51     1:03.01 (32.50)                                        
  5 Pabisch, Brian A          12 Tmsuffolk-MR         1:02.72    1:03.20        
                  30.14     1:03.20 (33.06)                                        
  6 Sloniewsky, Peter A       12 Three Village-MR     1:03.75    1:05.23        
                  31.53     1:05.23 (33.70)                                        
B - Final
  7 Perecinsky, Martin        11 Tmsuffolk-MR         1:04.29    1:03.31        
                  30.01     1:03.31 (33.30)                                        
  8 Demaio, Thomas M          11 Three Village-MR     1:05.82    1:05.74        
                  32.14     1:05.74 (33.60)                                        
  9 Monahan, James J          11 Three Village-MR     1:06.94    1:05.97        
                  31.61     1:05.97 (34.36)                                        
 10 Martin, Gabe C            12 SSC-MR               1:07.30    1:06.23        
                  31.30     1:06.23 (34.93)                                        
 11 Trzaskowski, Alex         11 HAA-MR               1:04.53    1:07.36        
                  31.51     1:07.36 (35.85)                                        
 12 Abaza, Anwar              11 Tmsuffolk-MR         1:06.50    1:10.17        
                  33.65     1:10.17 (36.52)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Xia, Christopher          12 QNS-MR                 57.30      54.83 q      
                  26.21       54.83 (28.62)                                        
  2 Sobhy, Mina-Abanoub M     12 BBSC-MR              1:01.91    1:01.42 q      
                  28.64     1:01.42 (32.78)                                        
  3 Holler, John T            12 HAA-MR               1:01.06    1:01.82 q      
                  29.87     1:01.82 (31.95)                                        
  4 Hall III, Richard D       11 Three Village-MR     1:01.68    1:02.36 q      
                  30.23     1:02.36 (32.13)                                        
  5 Pabisch, Brian A          12 Tmsuffolk-MR         1:03.85    1:02.72 q      
                  29.84     1:02.72 (32.88)                                        
  6 Griffin, Oliver           12 HAA-MR               1:03.20    1:03.56 q      
                  29.98     1:03.56 (33.58)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Sloniewsky, Peter A       12 Three Village-MR     1:03.83    1:03.75 q      
                  30.77     1:03.75 (32.98)                                        
  8 Perecinsky, Martin        11 Tmsuffolk-MR         1:04.62    1:04.29 q      
                  30.83     1:04.29 (33.46)                                        
  9 Trzaskowski, Alex         11 HAA-MR               1:04.70    1:04.53 q      
                  30.71     1:04.53 (33.82)                                        
 10 Rogowsky, Benjamin N      12 Tmsuffolk-MR         1:06.04    1:04.66 q      
                  30.96     1:04.66 (33.70)                                        
 11 Demaio, Thomas M          11 Three Village-MR     1:06.64    1:05.82 q      
                  31.86     1:05.82 (33.96)                                        
 12 Abaza, Anwar              11 Tmsuffolk-MR         1:06.71    1:06.50 q      
                  31.62     1:06.50 (34.88)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Monahan, James J          11 Three Village-MR     1:05.27    1:06.94        
                  31.33     1:06.94 (35.61)                                        
 14 Martin, Gabe C            12 SSC-MR               1:10.47    1:07.30        
                  31.74     1:07.30 (35.56)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Grant, Andrew G           11 Tmsuffolk-MR         1:08.86    1:08.52        
                  32.31     1:08.52 (36.21)                                        
 16 Lee, Jonathan             12 HAA-MR               1:10.43    1:09.35        
                  32.64     1:09.35 (36.71)                                        
 17 Cerniglia, Matthew        11 SSC-MR               1:09.00    1:09.61        
                  32.84     1:09.61 (36.77)                                        
 18 Ma, Kevin                 11 Tmsuffolk-MR         1:13.22    1:10.76        
                  34.92     1:10.76 (35.84)                                        
 19 D'Andrea, Jack            12 SSC-MR               1:15.85    1:11.32        
                  34.43     1:11.32 (36.89)                                        
 20 Miele, Thomas L           12 Three Village-MR     1:10.37    1:12.56        
                  33.60     1:12.56 (38.96)                                        
 21 Saini, Arjun S            11 Express Swimming-MR  1:17.40    1:13.19        
                  34.45     1:13.19 (38.74)                                        
 22 Horbach, Aidan P          12 FA-MR                1:11.51    1:13.56        
                  35.45     1:13.56 (38.11)                                        
 23 Morelli, Jack H           11 HAA-MR               1:13.75    1:13.65        
                  36.04     1:13.65 (37.61)                                        
 24 Froehlich, Nicholas R     11 Tmsuffolk-MR         1:16.73    1:13.77        
                  34.70     1:13.77 (39.07)                                        
 25 Gallub, Dylan             11 HAA-MR               1:16.26    1:14.56        
                  35.90     1:14.56 (38.66)                                        
 26 Morelli, Tommy L          11 HAA-MR               1:16.23    1:14.68        
                  35.90     1:14.68 (38.78)                                        
 27 Savoretti, Johnnie        11 HAA-MR               1:15.32    1:14.75        
                  36.88     1:14.75 (37.87)                                        
 28 O'Connell, Ryan K         11 BBSC-MR              1:15.89    1:16.14        
                  35.33     1:16.14 (40.81)                                        
 29 Wang, Andrew C            11 Three Village-MR     1:44.51    1:16.33        
                  35.95     1:16.33 (40.38)                                        
 30 Doboli, Alex              11 Tmsuffolk-MR         1:19.07    1:17.66        
                  38.38     1:17.66 (39.28)                                        
 31 Wtorkowski, Alex          11 Tmsuffolk-MR         1:20.67    1:17.72        
 32 Kleinman, Andrew W        11 Express Swimming-MR  1:20.56    1:18.16        
                  37.53     1:18.16 (40.63)                                        
 33 Napolitano, Joe           12 HAA-MR               1:24.11    1:18.75        
                  37.26     1:18.75 (41.49)                                        
 34 Hussein, Amir W           11 Tmsuffolk-MR         1:14.39    1:18.99        
                  36.56     1:18.99 (42.43)                                        
 35 Staiano, Marc C           12 Three Village-MR     1:26.08    1:19.38        
                  37.99     1:19.38 (41.39)                                        
 36 Kazlauskas, Evan          11 HAA-MR               1:21.51    1:20.51        
                  38.59     1:20.51 (41.92)                                        
 37 MA, Emanuel               11 Express Swimming-MR  1:46.68    1:20.83        
                  38.62     1:20.83 (42.21)                                        
 38 Pocock, Harry J           12 Express Swimming-MR  1:20.22    1:20.88        
                  38.56     1:20.88 (42.32)                                        
 39 Napolitano, Nick          12 HAA-MR               1:23.69    1:22.35        
                  38.29     1:22.35 (44.06)                                        
 40 Gyaltsen, Tenzin          11 QNS-MR               1:21.42    1:22.54        
 41 Bruder, Peter J           11 HAA-MR               1:27.93    1:25.47        
                  41.35     1:25.47 (44.12)                                        
 42 Tian, Adam J              11 Express Swimming-MR  1:28.06    1:27.34        
                  41.41     1:27.34 (45.93)                                        
 43 Nicolaides, Zachary       12 Tmsuffolk-MR         1:27.50    1:28.78        
                  42.42     1:28.78 (46.36)                                        
 44 Marcus, Senan L           12 Express Swimming-MR  1:45.00    1:30.75        
 45 Rosa, Sergio M            11 Express Swimming-MR  1:45.00    1:30.80        
 46 Ghermezian, Mitchel       11 Tmsuffolk-MR         1:31.28    1:31.62        
                  42.25     1:31.62 (49.37)                                        
 47 Goncalves, Skylar C       11 BBSC-MR              1:26.07    1:33.30        
                  42.72     1:33.30 (50.58)                                        
 48 Patel, Sachin             11 Tmsuffolk-MR         1:41.95    1:39.12        
 49 Sagiraju, SriSamanyu      11 HAA-MR               1:42.56    1:41.09        
                  46.51     1:41.09 (54.58)                                        
 50 Prabhu, Arav M            11 HAA-MR               1:46.63    1:42.58        
                  48.01     1:42.58 (54.57)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Griffin, Oliver           12 HAA-MR                 32.34      32.36        
  2 Perecinsky, Martin        11 Tmsuffolk-MR           33.78      33.67        
  3 Hall III, Richard D       11 Three Village-MR       33.57      33.92        
  4 Trzaskowski, Alex         11 HAA-MR                 34.54      34.43        
  5 Holler, John T            12 HAA-MR                 34.55      35.06        
 -- Golduber, Ethan L         12 Express Swimming-MR    34.07         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
B - Final
  7 Demaio, Thomas M          11 Three Village-MR       36.62      34.76        
  8 Zegadlo, Zachari C        12 BBSC-MR                35.20      35.20        
  9 Gallub, Dylan             11 HAA-MR                 34.78      35.52        
 10 Rogowsky, Benjamin N      12 Tmsuffolk-MR           35.77      36.71        
 11 Klaric, Zander W          12 Three Village-MR       36.21      37.12        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Griffin, Oliver           12 HAA-MR                 32.77      32.34 q      
  2 Hall III, Richard D       11 Three Village-MR       33.96      33.57 q      
  3 Perecinsky, Martin        11 Tmsuffolk-MR           34.64      33.78 q      
  4 Golduber, Ethan L         12 Express Swimming-MR    33.10      34.07 q      
  5 Trzaskowski, Alex         11 HAA-MR                 33.23      34.54 q      
  6 Holler, John T            12 HAA-MR                 36.49      34.55 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Gallub, Dylan             11 HAA-MR                 35.22      34.78 q      
  8 Zegadlo, Zachari C        12 BBSC-MR                35.79      35.20 q      
  9 Rogowsky, Benjamin N      12 Tmsuffolk-MR           36.29      35.77 q      
 10 Klaric, Zander W          12 Three Village-MR       35.16      36.21 q      
 11 Demaio, Thomas M          11 Three Village-MR       36.72      36.62 q      
 12 Shenoy, Anish A           12 HAA-MR                 36.47      36.74 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Young, Aaron M            12 SSC-MR                 38.21      37.14        
 14 Cerniglia, Matthew        11 SSC-MR                 36.55      37.56        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Jensen, Johnathan         12 Express Swimming-MR    38.47      37.58        
 16 Leu, Patrick              12 Express Swimming-MR    38.71      38.05        
 17 Martin, Gabe C            12 SSC-MR                 35.51      38.21        
 18 Grant, Andrew G           11 Tmsuffolk-MR           37.77      38.40        
 18 Falcone, Christopher J    12 BBSC-MR                37.12      38.40        
 20 Ma, Kevin                 11 Tmsuffolk-MR           38.46      38.84        
 21 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR    37.95      38.99        
 22 Lee, Jonathan             12 HAA-MR                 39.31      39.31        
 23 D'Andrea, Jack            12 SSC-MR                 40.20      39.36        
 24 Miele, Thomas L           12 Three Village-MR       38.45      39.46        
 25 Savoretti, Johnnie        11 HAA-MR                 39.65      40.17        
 26 Kleinman, Andrew W        11 Express Swimming-MR    41.24      40.42        
 27 Choi, Jushin              12 SSC-MR                 45.00      40.44        
 28 Klawiter, Max M           11 Tmsuffolk-MR           40.36      41.30        
 28 Morelli, Jack H           11 HAA-MR                 40.60      41.30        
 30 Hussein, Amir W           11 Tmsuffolk-MR           42.65      41.47        
 31 Doboli, Alex              11 Tmsuffolk-MR           44.64      41.89        
 32 Barberi, Danny            12 BBSC-MR                42.77      41.99        
 33 Kazlauskas, Evan          11 HAA-MR                 42.99      42.03        
 34 Napolitano, Nick          12 HAA-MR                 42.79      42.64        
 35 Morelli, Tommy L          11 HAA-MR                 41.16      43.08        
 36 Pocock, Harry J           12 Express Swimming-MR    41.43      43.17        
 37 Chan, Nicholas            12 Express Swimming-MR    46.46      43.75        
 38 Nicolaides, Zachary       12 Tmsuffolk-MR           44.54      44.46        
 39 Froehlich, Nicholas R     11 Tmsuffolk-MR           44.11      44.87        
 40 Wtorkowski, Alex          11 Tmsuffolk-MR           46.84      45.36        
 41 Garrity, Jack J           12 HAA-MR                 48.68      45.91        
 42 Gyaltsen, Tenzin          11 QNS-MR                 45.07      45.95        
 43 Goncalves, Skylar C       11 BBSC-MR                48.91      46.63        
 44 Treacher, Jack R          12 HAA-MR                 46.32      47.04        
 45 Wang, Andrew C            11 Three Village-MR       47.88      47.26        
 46 DiDio, Chase              11 HAA-MR                 51.65      47.95        
 47 Patel, Sachin             11 Tmsuffolk-MR           53.11      48.77        
 48 Prabhu, Arav M            11 HAA-MR                 54.78      50.40        
 49 Bruder, Peter J           11 HAA-MR                 47.30      50.70        
 50 Ghermezian, Mitchel       11 Tmsuffolk-MR           49.58      50.92        
 51 Vaynshteyn, Filbert R     12 Express Swimming-MR    51.68      51.21        
 52 Marcus, Senan L           12 Express Swimming-MR    50.00      53.34        
 -- MA, Emanuel               11 Express Swimming-MR    41.77         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Cooper, Brandon           11 SSC-MR                 50.00         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Sloniewsky, Peter A       12 Three Village-MR     1:08.40    1:07.84        
  2 Sobhy, Mina-Abanoub M     12 BBSC-MR              1:09.68    1:09.21        
                  33.49     1:09.21 (35.72)                                        
  3 Hall III, Richard D       11 Three Village-MR     1:13.07    1:11.92        
                  34.77     1:11.92 (37.15)                                        
  4 Perecinsky, Martin        11 Tmsuffolk-MR         1:11.00    1:12.00        
                  34.74     1:12.00 (37.26)                                        
  5 Abaza, Anwar              11 Tmsuffolk-MR         1:13.10    1:14.44        
                  37.51     1:14.44 (36.93)                                        
  6 Trzaskowski, Alex         11 HAA-MR               1:12.85    1:14.72        
                  35.85     1:14.72 (38.87)                                        
B - Final
  7 Pabisch, Brian A          12 Tmsuffolk-MR         1:15.60    1:14.48        
                  36.97     1:14.48 (37.51)                                        
  8 Demaio, Thomas M          11 Three Village-MR     1:15.47    1:14.70        
                  36.69     1:14.70 (38.01)                                        
  9 Shenoy, Anish A           12 HAA-MR               1:17.57    1:17.08        
                  37.51     1:17.08 (39.57)                                        
 10 Cerniglia, Matthew        11 SSC-MR               1:18.05    1:17.56        
                  37.48     1:17.56 (40.08)                                        
 11 Gallub, Dylan             11 HAA-MR               1:18.77    1:21.00        
                  39.08     1:21.00 (41.92)                                        
 12 Monahan, James J          11 Three Village-MR     1:18.18    1:21.08        
                  38.99     1:21.08 (42.09)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sloniewsky, Peter A       12 Three Village-MR     1:09.58    1:08.40 q      
                  33.60     1:08.40 (34.80)                                        
  2 Sobhy, Mina-Abanoub M     12 BBSC-MR              1:07.22    1:09.68 q      
                  33.58     1:09.68 (36.10)                                        
  3 Perecinsky, Martin        11 Tmsuffolk-MR         1:12.18    1:11.00 q      
                  34.52     1:11.00 (36.48)                                        
  4 Trzaskowski, Alex         11 HAA-MR               1:12.01    1:12.85 q      
                  35.75     1:12.85 (37.10)                                        
  5 Hall III, Richard D       11 Three Village-MR     1:12.02    1:13.07 q      
                  35.59     1:13.07 (37.48)                                        
  6 Abaza, Anwar              11 Tmsuffolk-MR         1:17.73    1:13.10 q      
                  36.05     1:13.10 (37.05)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Demaio, Thomas M          11 Three Village-MR     1:18.01    1:15.47 q      
                  37.48     1:15.47 (37.99)                                        
  8 Pabisch, Brian A          12 Tmsuffolk-MR         1:16.51    1:15.60 q      
                  37.22     1:15.60 (38.38)                                        
  9 Rogowsky, Benjamin N      12 Tmsuffolk-MR         1:18.81    1:16.43 q      
                  37.32     1:16.43 (39.11)                                        
 10 Shenoy, Anish A           12 HAA-MR               1:19.97    1:17.57 q      
                  37.56     1:17.57 (40.01)                                        
 11 Cerniglia, Matthew        11 SSC-MR               1:19.76    1:18.05 q      
                  38.19     1:18.05 (39.86)                                        
 12 Monahan, James J          11 Three Village-MR     1:18.82    1:18.18 q      
                  37.69     1:18.18 (40.49)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Gallub, Dylan             11 HAA-MR               1:18.49    1:18.77        
                  38.24     1:18.77 (40.53)                                        
 14 D'Andrea, Jack            12 SSC-MR               1:31.56    1:21.83        
                  39.58     1:21.83 (42.25)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Martin, Gabe C            12 SSC-MR               1:20.27    1:22.36        
                  38.41     1:22.36 (43.95)                                        
 16 Miele, Thomas L           12 Three Village-MR     1:17.73    1:22.85        
                  39.79     1:22.85 (43.06)                                        
 17 Lee, Jonathan             12 HAA-MR               1:25.45    1:23.94        
                  40.54     1:23.94 (43.40)                                        
 18 Morelli, Jack H           11 HAA-MR               1:33.73    1:25.10        
                  42.13     1:25.10 (42.97)                                        
 19 Kleinman, Andrew W        11 Express Swimming-MR  1:29.91    1:25.84        
                  40.88     1:25.84 (44.96)                                        
 20 Pocock, Harry J           12 Express Swimming-MR  1:33.48    1:27.13        
                  42.52     1:27.13 (44.61)                                        
 21 Horbach, Aidan P          12 FA-MR                1:29.99    1:28.03        
 22 Saini, Arjun S            11 Express Swimming-MR  1:33.09    1:28.49        
 23 O'Connell, Ryan K         11 BBSC-MR              1:28.15    1:29.74        
                  41.95     1:29.74 (47.79)                                        
 24 Tian, Adam J              11 Express Swimming-MR  1:45.00    1:30.25        
                  43.82     1:30.25 (46.43)                                        
 25 Kazlauskas, Evan          11 HAA-MR               1:32.15    1:30.57        
 26 Hussein, Amir W           11 Tmsuffolk-MR         1:30.23    1:30.93        
                  44.75     1:30.93 (46.18)                                        
 27 Froehlich, Nicholas R     11 Tmsuffolk-MR         1:34.35    1:31.07        
                  43.82     1:31.07 (47.25)                                        
 28 MA, Emanuel               11 Express Swimming-MR  1:28.98    1:34.39        
                  46.39     1:34.39 (48.00)                                        
 29 Staiano, Marc C           12 Three Village-MR     1:45.51    1:34.40        
                  46.64     1:34.40 (47.76)                                        
 30 Wtorkowski, Alex          11 Tmsuffolk-MR         1:48.90    1:36.43        
                  46.97     1:36.43 (49.46)                                        
 31 Bruder, Peter J           11 HAA-MR               1:45.68    1:46.41        
                  50.66     1:46.41 (55.75)                                        
 32 Ghermezian, Mitchel       11 Tmsuffolk-MR         1:53.06    1:48.18        
 33 Patel, Sachin             11 Tmsuffolk-MR         1:58.44    1:48.94        
 -- Nicolaides, Zachary       12 Tmsuffolk-MR         1:35.10         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
                  45.31          DQ (48.46)                                        
 -- Napolitano, Joe           12 HAA-MR               1:37.62         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
                  43.86          DQ (47.67)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Xia, Christopher          12 QNS-MR                 29.58      29.96        
  2 Holler, John T            12 HAA-MR                 35.12      35.19        
  3 Demaio, Thomas M          11 Three Village-MR       38.21      37.35        
  4 Griffin, Oliver           12 HAA-MR                 37.28      37.74        
  5 Miele, Thomas L           12 Three Village-MR       38.30      38.16        
  6 Pabisch, Brian A          12 Tmsuffolk-MR           38.56      38.55        
B - Final
  7 Grant, Andrew G           11 Tmsuffolk-MR           38.87      38.69        
  8 Hall III, Richard D       11 Three Village-MR       40.02      39.75        
  9 Shenoy, Anish A           12 HAA-MR                 41.22      41.29        
 10 Ma, Kevin                 11 Tmsuffolk-MR           42.32      41.62        
 11 Trzaskowski, Alex         11 HAA-MR                 42.33      41.82        
 12 Hussein, Amir W           11 Tmsuffolk-MR           41.65      42.17        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Xia, Christopher          12 QNS-MR                 31.41      29.58 q      
  2 Holler, John T            12 HAA-MR                 34.86      35.12 q      
  3 Griffin, Oliver           12 HAA-MR                 36.46      37.28 q      
  4 Demaio, Thomas M          11 Three Village-MR       39.34      38.21 q      
  5 Miele, Thomas L           12 Three Village-MR       37.76      38.30 q      
  6 Pabisch, Brian A          12 Tmsuffolk-MR           39.30      38.56 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Grant, Andrew G           11 Tmsuffolk-MR           39.24      38.87 q      
  8 Hall III, Richard D       11 Three Village-MR       40.33      40.02 q      
  9 Shenoy, Anish A           12 HAA-MR                 40.52      41.22 q      
 10 Hussein, Amir W           11 Tmsuffolk-MR           42.96      41.65 q      
 11 Ma, Kevin                 11 Tmsuffolk-MR           43.40      42.32 q      
 12 Trzaskowski, Alex         11 HAA-MR                 40.51      42.33 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Monahan, James J          11 Three Village-MR       41.02      42.90        
 14 Morelli, Tommy L          11 HAA-MR                 44.50      44.65        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Morelli, Jack H           11 HAA-MR                 43.84      44.92        
 16 Gyaltsen, Tenzin          11 QNS-MR                 47.03      45.49        
 17 Staiano, Marc C           12 Three Village-MR       48.92      45.52        
 18 Kleinman, Andrew W        11 Express Swimming-MR    45.30      45.54        
 19 Doboli, Alex              11 Tmsuffolk-MR           45.20      45.84        
 20 Nicolaides, Zachary       12 Tmsuffolk-MR           45.90      47.60        
 21 Savoretti, Johnnie        11 HAA-MR                 50.32      49.48        
 22 Bruder, Peter J           11 HAA-MR                 50.16      49.72        
 23 Napolitano, Nick          12 HAA-MR                 51.11      49.83        
 24 Wang, Andrew C            11 Three Village-MR       49.63      49.90        
 25 Marcus, Senan L           12 Express Swimming-MR    55.00      50.29        
 26 Sagiraju, SriSamanyu      11 HAA-MR                 50.61      51.88        
 27 Patel, Sachin             11 Tmsuffolk-MR           57.16      53.21        
 28 Tian, Adam J              11 Express Swimming-MR    52.89      53.28        
 29 Ghermezian, Mitchel       11 Tmsuffolk-MR           51.36      54.70        
 30 Goncalves, Skylar C       11 BBSC-MR                52.55      57.72        
 -- Prabhu, Arav M            11 HAA-MR               1:00.38         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
 -- Horbach, Aidan P          12 FA-MR                  53.30         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
 -- Rosa, Sergio M            11 Express Swimming-MR  1:10.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Kazlauskas, Evan          11 HAA-MR                 47.86         DQ        
      One hand touch
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Xia, Christopher          12 QNS-MR               1:06.25    1:06.21        
                  31.27     1:06.21 (34.94)                                        
  2 Holler, John T            12 HAA-MR               1:17.20    1:18.93        
                  36.88     1:18.93 (42.05)                                        
  3 Rogowsky, Benjamin N      12 Tmsuffolk-MR         1:20.00    1:22.13        
                  37.63     1:22.13 (44.50)                                        
  4 Sobhy, Mina-Abanoub M     12 BBSC-MR              1:21.40    1:23.05        
                  38.65     1:23.05 (44.40)                                        
  5 Griffin, Oliver           12 HAA-MR               1:22.85    1:23.87        
                  38.87     1:23.87 (45.00)                                        
  6 Demaio, Thomas M          11 Three Village-MR     1:24.23    1:25.90        
                  40.96     1:25.90 (44.94)                                        
B - Final
  7 Martin, Tim J             12 SSC-MR               1:26.52    1:24.20        
                  39.94     1:24.20 (44.26)                                        
  8 Hall III, Richard D       11 Three Village-MR     1:25.37    1:24.70        
                  40.10     1:24.70 (44.60)                                        
  9 Pabisch, Brian A          12 Tmsuffolk-MR         1:27.28    1:26.90        
                  41.85     1:26.90 (45.05)                                        
 10 Klaric, Zander W          12 Three Village-MR     1:26.03    1:28.70        
                  41.39     1:28.70 (47.31)                                        
 11 Sloniewsky, Peter A       12 Three Village-MR     1:27.61    1:29.40        
                  43.23     1:29.40 (46.17)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Xia, Christopher          12 QNS-MR               1:06.73    1:06.25 q      
                  31.25     1:06.25 (35.00)                                        
  2 Holler, John T            12 HAA-MR               1:19.31    1:17.20 q      
                  36.45     1:17.20 (40.75)                                        
  3 Rogowsky, Benjamin N      12 Tmsuffolk-MR         1:21.80    1:20.00 q      
                  36.87     1:20.00 (43.13)                                        
  4 Sobhy, Mina-Abanoub M     12 BBSC-MR              1:18.57    1:21.40 q      
                  38.19     1:21.40 (43.21)                                        
  5 Griffin, Oliver           12 HAA-MR               1:24.25    1:22.85 q      
                  38.83     1:22.85 (44.02)                                        
  6 Demaio, Thomas M          11 Three Village-MR     1:27.63    1:24.23 q      
                  40.53     1:24.23 (43.70)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Hall III, Richard D       11 Three Village-MR     1:28.13    1:25.37 q      
                  40.47     1:25.37 (44.90)                                        
  8 Klaric, Zander W          12 Three Village-MR     1:26.15    1:26.03 q      
                  39.75     1:26.03 (46.28)                                        
  9 Martin, Tim J             12 SSC-MR               1:26.91    1:26.52 q      
                  40.25     1:26.52 (46.27)                                        
 10 Gabinoff, Aaron           12 Tmsuffolk-MR         1:27.62    1:26.69 q      
                  41.18     1:26.69 (45.51)                                        
 11 Pabisch, Brian A          12 Tmsuffolk-MR         1:24.44    1:27.28 q      
                  40.74     1:27.28 (46.54)                                        
 12 Sloniewsky, Peter A       12 Three Village-MR     1:38.63    1:27.61 q      
                  42.65     1:27.61 (44.96)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Wolfe, Austin J           12 Tmsuffolk-MR         1:34.78    1:28.32        
                  43.38     1:28.32 (44.94)                                        
 14 Monahan, James J          11 Three Village-MR     1:28.18    1:28.33        
                  41.32     1:28.33 (47.01)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Shenoy, Anish A           12 HAA-MR               1:27.12    1:29.07        
                  41.29     1:29.07 (47.78)                                        
 16 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR  1:27.84    1:30.52        
                  42.83     1:30.52 (47.69)                                        
 17 Ma, Kevin                 11 Tmsuffolk-MR         1:34.86    1:31.62        
                  44.62     1:31.62 (47.00)                                        
 18 Hussein, Amir W           11 Tmsuffolk-MR         1:34.75    1:31.64        
                  44.48     1:31.64 (47.16)                                        
 19 Abaza, Anwar              11 Tmsuffolk-MR         1:30.98    1:33.03        
                  43.20     1:33.03 (49.83)                                        
 20 Golduber, Ethan L         12 Express Swimming-MR  1:34.31    1:33.53        
                  44.56     1:33.53 (48.97)                                        
 21 Apat, Joseph R            12 Express Swimming-MR  1:31.96    1:33.86        
                  45.31     1:33.86 (48.55)                                        
 22 Zoccoli, Harrison         11 Tmsuffolk-MR         1:34.00    1:35.08        
                  45.77     1:35.08 (49.31)                                        
 23 Choi, Jushin              12 SSC-MR               1:35.00    1:38.13        
                  47.88     1:38.13 (50.25)                                        
 24 Morelli, Jack H           11 HAA-MR               1:37.75    1:38.17        
                  48.30     1:38.17 (49.87)                                        
 25 Staiano, Marc C           12 Three Village-MR     1:40.62    1:38.67        
                  46.48     1:38.67 (52.19)                                        
 26 Doboli, Alex              11 Tmsuffolk-MR         1:36.46    1:39.76        
                  47.74     1:39.76 (52.02)                                        
 27 Morelli, Tommy L          11 HAA-MR               1:37.80    1:40.39        
                  47.84     1:40.39 (52.55)                                        
 28 Montagnino, Dean V        11 BBSC-MR              1:37.80    1:41.58        
                  49.12     1:41.58 (52.46)                                        
 29 Klawiter, Max M           11 Tmsuffolk-MR         1:40.48    1:43.14        
                  48.77     1:43.14 (54.37)                                        
 30 Saini, Arjun S            11 Express Swimming-MR  2:20.00    1:43.15        
                  49.44     1:43.15 (53.71)                                        
 31 Pocock, Harry J           12 Express Swimming-MR  2:20.00    1:44.56        
                  50.49     1:44.56 (54.07)                                        
 32 Chan, Ethan               11 Express Swimming-MR  2:00.44    1:45.03        
                  51.37     1:45.03 (53.66)                                        
 33 Nicolaides, Zachary       12 Tmsuffolk-MR         1:46.77    1:45.28        
                  51.72     1:45.28 (53.56)                                        
 34 Bruder, Peter J           11 HAA-MR               1:43.16    1:46.19        
                  52.24     1:46.19 (53.95)                                        
 35 Napolitano, Nick          12 HAA-MR               2:05.14    1:48.13        
                  51.20     1:48.13 (56.93)                                        
 36 Marcus, Senan L           12 Express Swimming-MR  2:10.00    1:57.65        
                  54.61   1:57.65 (1:03.04)                                        
 37 Ghermezian, Mitchel       11 Tmsuffolk-MR         2:02.15    2:04.63        
 38 Vaynshteyn, Filbert R     12 Express Swimming-MR  2:20.00    2:12.75        
                1:01.27   2:12.75 (1:11.48)                                        
 -- Prokopenko, Dennis        12 Express Swimming-MR  1:40.00         DQ        
      Arms two strokes underwater
                  39.01          DQ (43.04)                                        
 -- Napolitano, Joe           12 HAA-MR               2:03.38         DQ        
      One hand touch
                  55.65        DQ (1:04.87)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Xia, Christopher          12 QNS-MR                 27.11      27.17        
  2 Griffin, Oliver           12 HAA-MR                 31.19      31.34        
  3 Sobhy, Mina-Abanoub M     12 BBSC-MR                32.12      31.70        
  4 Abaza, Anwar              11 Tmsuffolk-MR           31.64      32.30        
  5 Holler, John T            12 HAA-MR                 33.35      33.62        
  6 Sloniewsky, Peter A       12 Three Village-MR       32.93      33.76        
B - Final
  7 Martin, Gabe C            12 SSC-MR                 34.51      33.12        
  8 Perecinsky, Martin        11 Tmsuffolk-MR           34.36      33.41        
  9 Shenoy, Anish A           12 HAA-MR                 33.96      34.40        
 10 Grant, Andrew G           11 Tmsuffolk-MR           35.33      34.91        
 11 Gallub, Dylan             11 HAA-MR                 37.48      36.30        
 12 Lee, Jonathan             12 HAA-MR                 36.68      36.73        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Xia, Christopher          12 QNS-MR                 29.27      27.11 q      
  2 Griffin, Oliver           12 HAA-MR                 31.56      31.19 q      
  3 Abaza, Anwar              11 Tmsuffolk-MR           33.62      31.64 q      
  4 Sobhy, Mina-Abanoub M     12 BBSC-MR                30.82      32.12 q      
  5 Sloniewsky, Peter A       12 Three Village-MR       34.53      32.93 q      
  6 Holler, John T            12 HAA-MR                 32.59      33.35 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Shenoy, Anish A           12 HAA-MR                 35.04      33.96 q      
  8 Perecinsky, Martin        11 Tmsuffolk-MR           33.26      34.36 q      
  9 Martin, Gabe C            12 SSC-MR                 36.06      34.51 q      
 10 Rogowsky, Benjamin N      12 Tmsuffolk-MR           35.23      35.18 q      
 11 Grant, Andrew G           11 Tmsuffolk-MR           33.88      35.33 q      
 12 Lee, Jonathan             12 HAA-MR                 37.85      36.68 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Gallub, Dylan             11 HAA-MR                 35.58      37.48        
 14 Cerniglia, Matthew        11 SSC-MR                 36.85      37.91        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Ma, Kevin                 11 Tmsuffolk-MR           39.33      38.65        
 16 Froehlich, Nicholas R     11 Tmsuffolk-MR           36.05      39.00        
 17 D'Andrea, Jack            12 SSC-MR                 41.29      40.90        
 18 Doboli, Alex              11 Tmsuffolk-MR           41.13      41.86        
 19 Saini, Arjun S            11 Express Swimming-MR    42.98      43.34        
 20 Savoretti, Johnnie        11 HAA-MR                 42.35      43.85        
 21 Wang, Andrew C            11 Three Village-MR       48.28      43.92        
 22 Morelli, Tommy L          11 HAA-MR                 43.74      44.91        
 23 Napolitano, Joe           12 HAA-MR                 42.74      45.42        
 24 Gyaltsen, Tenzin          11 QNS-MR                 43.03      46.81        
 25 Rosa, Sergio M            11 Express Swimming-MR    58.00      47.27        
 26 MA, Emanuel               11 Express Swimming-MR    44.13      47.87        
 27 Napolitano, Nick          12 HAA-MR                 45.24      48.77        
 28 Goncalves, Skylar C       11 BBSC-MR                53.44      54.89        
 29 Prabhu, Arav M            11 HAA-MR                 54.02      55.03        
 -- Wolfe, Austin J           12 Tmsuffolk-MR           41.42         DQ        
      No touch
 -- Wtorkowski, Alex          11 Tmsuffolk-MR           46.90         DQ        
      Kick breaststroke type
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Xia, Christopher          12 QNS-MR               1:00.24    1:00.35        
                  28.00     1:00.35 (32.35)                                        
  2 Sobhy, Mina-Abanoub M     12 BBSC-MR              1:11.18    1:10.74        
                  32.49     1:10.74 (38.25)                                        
  3 Sloniewsky, Peter A       12 Three Village-MR     1:12.83    1:11.94        
                  32.38     1:11.94 (39.56)                                        
  4 Pabisch, Brian A          12 Tmsuffolk-MR         1:12.04    1:12.22        
                  33.22     1:12.22 (39.00)                                        
  5 Hall III, Richard D       11 Three Village-MR     1:12.83    1:12.99        
                  33.79     1:12.99 (39.20)                                        
  6 Demaio, Thomas M          11 Three Village-MR     1:12.75    1:13.54        
                  35.09     1:13.54 (38.45)                                        
B - Final
  7 Perecinsky, Martin        11 Tmsuffolk-MR         1:14.89    1:12.96        
                  32.84     1:12.96 (40.12)                                        
  8 Abaza, Anwar              11 Tmsuffolk-MR         1:14.03    1:14.73        
                  33.93     1:14.73 (40.80)                                        
  9 Trzaskowski, Alex         11 HAA-MR               1:15.49    1:17.21        
                  35.23     1:17.21 (41.98)                                        
 10 Klaric, Zander W          12 Three Village-MR     1:15.92    1:17.71        
                  34.73     1:17.71 (42.98)                                        
 11 Prokopenko, Dennis        12 Express Swimming-MR  1:16.34    1:18.24        
                  37.62     1:18.24 (40.62)                                        
 12 Monahan, James J          11 Three Village-MR     1:15.86    1:21.10        
                  38.22     1:21.10 (42.88)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Xia, Christopher          12 QNS-MR               1:01.97    1:00.24 q      
                  27.61     1:00.24 (32.63)                                        
  2 Sobhy, Mina-Abanoub M     12 BBSC-MR              1:11.98    1:11.18 q      
                  32.63     1:11.18 (38.55)                                        
  3 Pabisch, Brian A          12 Tmsuffolk-MR         1:13.09    1:12.04 q      
                  33.36     1:12.04 (38.68)                                        
  4 Demaio, Thomas M          11 Three Village-MR     1:14.37    1:12.75 q      
                  34.82     1:12.75 (37.93)                                        
  5 Hall III, Richard D       11 Three Village-MR     1:14.80    1:12.83 q      
                  33.77     1:12.83 (39.06)                                        
  5 Sloniewsky, Peter A       12 Three Village-MR     1:15.93    1:12.83 q      
                  32.93     1:12.83 (39.90)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Jensen, Johnathan         12 Express Swimming-MR  1:45.00    1:12.96 q      
                  32.84     1:12.96 (40.12)                                        
  8 Abaza, Anwar              11 Tmsuffolk-MR         1:14.19    1:14.03 q      
                  33.60     1:14.03 (40.43)                                        
  9 Wang, Andrew C            11 Three Village-MR     1:42.00    1:14.73 q      
                  33.93     1:14.73 (40.80)                                        
 10 Perecinsky, Martin        11 Tmsuffolk-MR         1:13.78    1:14.89 q      
                  33.62     1:14.89 (41.27)                                        
 11 Trzaskowski, Alex         11 HAA-MR               1:19.61    1:15.49 q      
                  35.59     1:15.49 (39.90)                                        
 12 Monahan, James J          11 Three Village-MR     1:17.27    1:15.86 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Klaric, Zander W          12 Three Village-MR     1:14.83    1:15.92        
                  34.66     1:15.92 (41.26)                                        
 14 Prokopenko, Dennis        12 Express Swimming-MR  1:16.41    1:16.34        
                  36.17     1:16.34 (40.17)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Shenoy, Anish A           12 HAA-MR               1:17.79    1:17.11        
                  34.92     1:17.11 (42.19)                                        
 16 Barberi, Danny            12 BBSC-MR              1:47.55    1:17.21        
                  35.23     1:17.21 (41.98)                                        
 17 Grant, Andrew G           11 Tmsuffolk-MR         1:16.38    1:17.27        
                  36.37     1:17.27 (40.90)                                        
 18 Zegadlo, Zachari C        12 BBSC-MR              1:25.55    1:18.07        
                  35.87     1:18.07 (42.20)                                        
 19 Martin, Gabe C            12 SSC-MR               1:19.92    1:18.35        
                  35.74     1:18.35 (42.61)                                        
 20 Gabinoff, Aaron           12 Tmsuffolk-MR         1:16.94    1:19.19        
                  37.23     1:19.19 (41.96)                                        
 21 Zoccoli, Harrison         11 Tmsuffolk-MR         1:20.20    1:20.05        
                  36.32     1:20.05 (43.73)                                        
 22 Lee, Jonathan             12 HAA-MR               1:20.00    1:20.61        
                  38.96     1:20.61 (41.65)                                        
 23 Leu, Patrick              12 Express Swimming-MR  1:25.00    1:21.05        
                  37.91     1:21.05 (43.14)                                        
 24 Goncalves, Skylar C       11 BBSC-MR              1:59.55    1:21.10        
                  38.22     1:21.10 (42.88)                                        
 25 Miele, Thomas L           12 Three Village-MR     1:18.18    1:21.30        
                  38.90     1:21.30 (42.40)                                        
 26 Cerniglia, Matthew        11 SSC-MR               1:19.75    1:21.37        
                  38.61     1:21.37 (42.76)                                        
 27 Apat, Joseph R            12 Express Swimming-MR  1:25.40    1:21.44        
                  38.81     1:21.44 (42.63)                                        
 28 Young, Aaron M            12 SSC-MR               1:24.36    1:22.26        
                  37.89     1:22.26 (44.37)                                        
 29 Falcone, Christopher J    12 BBSC-MR              1:32.55    1:22.62        
                  36.64     1:22.62 (45.98)                                        
 30 Gallub, Dylan             11 HAA-MR               1:20.91    1:24.15        
                  38.17     1:24.15 (45.98)                                        
 31 D'Andrea, Jack            12 SSC-MR               1:23.79    1:24.87        
                  39.46     1:24.87 (45.41)                                        
 32 Gentilini, Peter J        11 BBSC-MR              1:38.55    1:26.15        
                  40.20     1:26.15 (45.95)                                        
 33 Saini, Arjun S            11 Express Swimming-MR  1:31.58    1:27.65        
                  39.91     1:27.65 (47.74)                                        
 34 Chan, Ethan               11 Express Swimming-MR  1:36.74    1:27.76        
                  40.44     1:27.76 (47.32)                                        
 35 Montagnino, Dean V        11 BBSC-MR              1:29.01    1:27.84        
                  38.98     1:27.84 (48.86)                                        
 36 Savoretti, Johnnie        11 HAA-MR               1:28.72    1:28.19        
                  41.32     1:28.19 (46.87)                                        
 37 Kleinman, Andrew W        11 Express Swimming-MR  1:29.80    1:28.68        
                  43.41     1:28.68 (45.27)                                        
 38 Froehlich, Nicholas R     11 Tmsuffolk-MR         1:31.66    1:30.94        
                  39.52     1:30.94 (51.42)                                        
 39 Chan, Nicholas            12 Express Swimming-MR  1:33.59    1:31.86        
                  45.05     1:31.86 (46.81)                                        
 40 Staiano, Marc C           12 Three Village-MR     1:40.61    1:33.25        
                  46.77     1:33.25 (46.48)                                        
 41 Nicolaides, Zachary       12 Tmsuffolk-MR         1:33.70    1:34.14        
                  43.58     1:34.14 (50.56)                                        
 42 MA, Emanuel               11 Express Swimming-MR  1:31.36    1:34.84        
                  46.60     1:34.84 (48.24)                                        
 43 Treacher, Jack R          12 HAA-MR               1:37.92    1:35.85        
                  47.69     1:35.85 (48.16)                                        
 -- Wolfe, Austin J           12 Tmsuffolk-MR         1:17.96         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  35.49          DQ (39.61)                                        
 -- Gyaltsen, Tenzin          11 QNS-MR               1:30.16         DQ        
      Scissors kick - breast
                  41.97          DQ (45.76)                                        
 -- Rosa, Sergio M            11 Express Swimming-MR  2:15.00         DQ        
      Scissors kick - breast
                  37.62          DQ (40.62)                                        
 -- Wtorkowski, Alex          11 Tmsuffolk-MR         1:34.63         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
 -- Patel, Sachin             11 Tmsuffolk-MR         2:03.90         DQ        
      Strokes out of sequence - IM
                  34.73          DQ (42.98)                                        
 
Boys 12 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  3:00.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hall III, Richard D       11 Three Village-MR     2:19.21    2:13.72        
                  30.57     1:04.26 (33.69)     1:39.60 (35.34)     2:13.72 (34.12)
  2 Perecinsky, Martin        11 Tmsuffolk-MR         2:23.18    2:15.30        
                  30.83     1:06.42 (35.59)     1:41.61 (35.19)     2:15.30 (33.69)
  3 Sobhy, Mina-Abanoub M     12 BBSC-MR              2:21.65    2:16.33        
                  30.30     1:04.55 (34.25)     1:41.45 (36.90)     2:16.33 (34.88)
  4 Pabisch, Brian A          12 Tmsuffolk-MR         2:22.13    2:18.65        
                  31.33     1:06.65 (35.32)     1:43.99 (37.34)     2:18.65 (34.66)
  5 Martin, Tim J             12 SSC-MR               2:24.98    2:22.35        
                  32.61     1:09.58 (36.97)     1:47.25 (37.67)     2:22.35 (35.10)
  6 Monahan, James J          11 Three Village-MR     2:24.80    2:22.58        
                  31.05     1:06.66 (35.61)     1:45.12 (38.46)     2:22.58 (37.46)
  7 Griffin, Oliver           12 HAA-MR               2:23.75    2:22.60        
                  32.03     1:08.02 (35.99)     1:45.49 (37.47)     2:22.60 (37.11)
  8 Demaio, Thomas M          11 Three Village-MR     2:26.52    2:24.37        
                  33.10     1:10.27 (37.17)     1:48.27 (38.00)     2:24.37 (36.10)
  9 Trzaskowski, Alex         11 HAA-MR               2:45.22    2:26.84        
                  33.45     1:11.17 (37.72)     1:50.09 (38.92)     2:26.84 (36.75)
 10 Wolfe, Austin J           12 Tmsuffolk-MR         2:58.84    2:27.81        
                  32.33     1:09.64 (37.31)     1:49.75 (40.11)     2:27.81 (38.06)
 11 Savas, Brayden T          10 SSC-MR               2:32.06    2:29.54        
                  35.00     1:13.82 (38.82)     1:53.20 (39.38)     2:29.54 (36.34)
 12 Ma, Kevin                 11 Tmsuffolk-MR         2:42.14    2:29.55        
                  35.72     1:14.28 (38.56)     1:53.07 (38.79)     2:29.55 (36.48)
 13 Weiss, Jeremy M           11 SSC-MR               2:36.82    2:30.51        
                  16.11       34.63 (18.52)     1:13.38 (38.75)   2:30.51 (1:17.13)
 14 Lee, Jonathan             12 HAA-MR               2:45.96    2:30.59        
                  33.77     1:12.23 (38.46)     1:51.88 (39.65)     2:30.59 (38.71)
 15 Shenoy, Anish A           12 HAA-MR               2:40.26    2:34.31        
                  33.76     1:13.57 (39.81)     1:54.32 (40.75)     2:34.31 (39.99)
 16 Grant, Andrew G           11 Tmsuffolk-MR         2:46.11    2:36.12        
                  35.16     1:16.47 (41.31)     1:57.40 (40.93)     2:36.12 (38.72)
 17 Young, Aaron M            12 SSC-MR               2:37.45    2:37.29        
                  34.87     1:14.47 (39.60)     1:56.70 (42.23)     2:37.29 (40.59)
 18 Guerron, Ryan A           12 SSC-MR               3:02.17    2:37.84        
                  34.90     1:15.98 (41.08)     1:57.32 (41.34)     2:37.84 (40.52)
 19 Kohli, Arnav              10 Tmsuffolk-MR         2:42.31    2:38.41        
                  35.13     1:16.03 (40.90)     1:57.87 (41.84)     2:38.41 (40.54)
 20 Boudreau, Sergei J        10 Three Village-MR     2:41.96    2:38.94        
                  34.92     1:15.48 (40.56)     1:58.13 (42.65)     2:38.94 (40.81)
 21 Hwang, Edward              9 Tmsuffolk-MR         2:55.94    2:39.57        
                  35.88     1:16.03 (40.15)     1:59.44 (43.41)     2:39.57 (40.13)
 22 Jacuch, Adam              10 Tmsuffolk-MR         2:40.95    2:41.01        
                  35.58     1:16.63 (41.05)     2:00.38 (43.75)     2:41.01 (40.63)
 23 Hussein, Amir W           11 Tmsuffolk-MR         2:50.38    2:41.02        
                  36.07     1:19.27 (43.20)     2:03.78 (44.51)     2:41.02 (37.24)
 24 Savoretti, Johnnie        11 HAA-MR               2:44.04    2:44.50        
                  36.63     1:17.34 (40.71)     2:01.82 (44.48)     2:44.50 (42.68)
 25 Placencia-Nazareno, Etha  10 Three Village-MR     2:45.39    2:47.17        
                  35.98     1:20.38 (44.40)     2:05.25 (44.87)     2:47.17 (41.92)
 26 Gallub, Tyler              9 HAA-MR               3:00.00    2:47.99        
                  35.24     1:19.42 (44.18)     2:06.09 (46.67)     2:47.99 (41.90)
 27 Casalinuovo, Johnny A     10 Three Village-MR     2:48.55    2:48.75        
                  38.17     1:21.35 (43.18)     2:06.15 (44.80)     2:48.75 (42.60)
 28 Kazlauskas, Evan          11 HAA-MR               3:00.00    2:48.81        
                  36.33     1:20.11 (43.78)     2:06.19 (46.08)     2:48.81 (42.62)
 29 Wu, Oliver F              10 Three Village-MR     2:54.84    2:50.42        
                  37.41     1:20.23 (42.82)     2:06.06 (45.83)     2:50.42 (44.36)
 30 Froehlich, Nicholas R     11 Tmsuffolk-MR         2:45.90    2:51.24        
                  36.65     1:22.63 (45.98)     2:08.25 (45.62)     2:51.24 (42.99)
 31 Wong, Tyler P             10 Tmsuffolk-MR         2:56.90    2:51.52        
                  38.47     1:22.82 (44.35)     2:09.44 (46.62)     2:51.52 (42.08)
 32 Doboli, Alex              11 Tmsuffolk-MR         2:58.33    2:55.05        
                  40.08     1:25.81 (45.73)     2:12.01 (46.20)     2:55.05 (43.04)
 33 Gallub, Dylan             11 HAA-MR               2:45.47    2:55.45        
                  37.32     1:23.28 (45.96)     2:10.23 (46.95)     2:55.45 (45.22)
 34 Jacuch, Christopher A     10 Tmsuffolk-MR         1:57.90    2:58.15        
                  36.39     1:21.86 (45.47)     2:11.87 (50.01)     2:58.15 (46.28)
 35 Bruder, Peter J           11 HAA-MR               3:00.00    3:03.84        
                  42.82     1:30.48 (47.66)   3:03.84 (1:33.36)                    
 36 Paton, Gavin C            10 SSC-MR               3:00.00    3:06.10        
                  43.57     1:32.69 (49.12)   3:06.10 (1:33.41)                    
 37 Huta, Tommy A             10 HAA-MR               3:00.00    3:08.81        
                  42.98     1:33.47 (50.49)     2:22.25 (48.78)     3:08.81 (46.56)
 38 Nicolaides, Zachary       12 Tmsuffolk-MR         3:00.00    3:09.79        
                  41.75     1:30.85 (49.10)     2:22.62 (51.77)     3:09.79 (47.17)
 39 Pacifico, Jack V           9 Three Village-MR     2:58.00    3:19.69        
                  44.59     1:36.60 (52.01)     2:29.75 (53.15)     3:19.69 (49.94)
 
Boys 12 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:30.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hall III, Richard D       11 Three Village-MR     1:10.73    1:10.19        
                  33.53     1:10.19 (36.66)                                        
  2 Sobhy, Mina-Abanoub M     12 BBSC-MR              1:14.51    1:11.52        
                  32.96     1:11.52 (38.56)                                        
  3 Abaza, Anwar              11 Tmsuffolk-MR         1:13.31    1:11.86        
                  34.22     1:11.86 (37.64)                                        
  4 Savas, Brayden T          10 SSC-MR               1:21.02    1:19.12        
                  36.95     1:19.12 (42.17)                                        
  5 Rogowsky, Benjamin N      12 Tmsuffolk-MR         1:27.90    1:19.92        
                  36.43     1:19.92 (43.49)                                        
  6 Monahan, James J          11 Three Village-MR     1:20.63    1:20.53        
                  37.01     1:20.53 (43.52)                                        
  7 Martin, Tim J             12 SSC-MR               1:22.71    1:21.59        
                  38.33     1:21.59 (43.26)                                        
  8 Shenoy, Anish A           12 HAA-MR               1:22.09    1:23.19        
                  37.98     1:23.19 (45.21)                                        
  9 Gabinoff, Aaron           12 Tmsuffolk-MR         1:22.19    1:23.63        
                  41.14     1:23.63 (42.49)                                        
 10 Zoccoli, Harrison         11 Tmsuffolk-MR         1:29.78    1:25.94        
                  39.47     1:25.94 (46.47)                                        
 11 Demaio, Thomas M          11 Three Village-MR     1:21.71    1:27.59        
                  38.16     1:27.59 (49.43)                                        
 12 Young, Aaron M            12 SSC-MR               1:30.60    1:31.92        
                  41.85     1:31.92 (50.07)                                        
 13 Lee, Jonathan             12 HAA-MR               1:30.00    1:32.12        
                  38.78     1:32.12 (53.34)                                        
 14 Guerron, Ryan A           12 SSC-MR               1:32.53    1:35.22        
                  43.60     1:35.22 (51.62)                                        
 
Boys 12 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Three Village Swim Club-MR  'A'                        NT    1:58.15        
     1) Hall III, Richard D 11          2) Demaio, Thomas M 11            
     3) Monahan, James J 11             4) Sloniewsky, Peter A 12         
                  29.29       58.23 (28.94)     1:28.67 (30.44)     1:58.15 (29.48)
  2 Hauppauge Athletic Association-MR  'A'                 NT    2:10.51        
     1) Shenoy, Anish A 12              2) Gallub, Dylan 11               
     3) Kazlauskas, Evan 11             4) Lee, Jonathan 12               
                  31.28     1:03.09 (31.81)     1:38.10 (35.01)     2:10.51 (32.41)
  3 Three Village Swim Club-MR  'B'                        NT    2:15.82        
     1) Boudreau, Sergei J 10           2) Wu, Oliver F 10                
     3) Casalinuovo, Johnny A 10        4) Placencia-Nazareno, Ethan 10   
                  33.24     1:08.33 (35.09)     1:43.71 (35.38)     2:15.82 (32.11)
  4 Hauppauge Athletic Association-MR  'B'                 NT    2:21.93        
     1) Morelli, Brennan Q 8            2) Morelli, Tommy L 11            
     3) Morelli, Jack H 11              4) Savoretti, Johnnie 11          
                  39.42     1:14.07 (34.65)     1:48.19 (34.12)     2:21.93 (33.74)
  5 Hauppauge Athletic Association-MR  'C'                 NT    2:39.26        
     1) Smith, Dylan J 10               2) Huta, Tommy A 10               
     3) Kazlauskas, Cole 9              4) Mackay, Aidan D 8              
                  42.42   2:04.78 (1:22.36)     2:39.26 (34.48)                    
 
Boys 12 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hauppauge Athletic Association-MR  'A'                 NT    2:13.06        
     1) Trzaskowski, Alex 11            2) Holler, John T 12              
     3) Griffin, Oliver 12              4) Lee, Jonathan 12               
                  34.99     1:10.70 (35.71)     1:41.68 (30.98)     2:13.06 (31.38)
  2 Three Village Swim Club-MR  'A'                        NT    2:14.21        
     1) Sloniewsky, Peter A 12          2) Demaio, Thomas M 11            
     3) Klaric, Zander W 12             4) Monahan, James J 11            
                  32.37     1:10.48 (38.11)     1:42.93 (32.45)     2:14.21 (31.28)
  3 Bethpage Pal Barracudas Swim-MR  'A'              2:12.55    2:26.47        
     1) Zegadlo, Zachari C 12           2) Barberi, Danny 12              
     3) Sobhy, Mina-Abanoub M 12        4) Falcone, Christopher J 12      
                  35.42     1:21.05 (45.63)     1:53.80 (32.75)     2:26.47 (32.67)
  4 Hauppauge Athletic Association-MR  'B'                 NT    2:32.28        
     1) Gallub, Tyler 9                 2) Morelli, Jack H 11             
     3) Gallub, Dylan 11                4) Kazlauskas, Evan 11            
                  37.02     1:20.55 (43.53)     1:58.32 (37.77)     2:32.28 (33.96)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Barragato, Philip N       14 Tmsuffolk-MR           25.29      25.17        
  2 Leung, Michael            13 QNS-MR                 25.28      25.20        
  3 Nielsen, Jake             13 HAA-MR                 25.29      25.39        
  4 Reino, Vincent M          14 HAA-MR                 25.37      25.40        
  5 Arbeeny, Ryan             14 Tmsuffolk-MR           25.63      25.62        
  6 Benin, Michael H          13 Tmsuffolk-MR           25.86      25.80        
B - Final
  7 Fehrenbach, Robby         14 HAA-MR                 26.72      25.83        
  8 Kim, Brendon M            13 Express Swimming-MR    26.31      26.05        
  9 Neuf, Austin              14 Tmsuffolk-MR           26.25      26.29        
 10 Iorio, Jack T             14 Tmsuffolk-MR           26.79      26.54        
 10 Park, Jeremy W            13 Tmsuffolk-MR           26.79      26.54        
 12 Nixon, Jack S             13 Tmsuffolk-MR           26.66      27.03        
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Iorio, Jack T             14 Tmsuffolk-MR           26.79      26.07        
  2 Park, Jeremy W            13 Tmsuffolk-MR           26.79      26.12        
  3 Park, Samuel              13 Tmsuffolk-MR           26.79      26.65        
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Leung, Michael            13 QNS-MR                 24.62      25.28 q      
  2 Barragato, Philip N       14 Tmsuffolk-MR           25.49      25.29 q      
  2 Nielsen, Jake             13 HAA-MR                 25.44      25.29 q      
  4 Reino, Vincent M          14 HAA-MR                 26.64      25.37 q      
  5 Arbeeny, Ryan             14 Tmsuffolk-MR           25.32      25.63 q      
  6 Benin, Michael H          13 Tmsuffolk-MR           25.53      25.86 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Wang, Eric                14 Three Village-MR       25.26      25.99 q      
  8 Neuf, Austin              14 Tmsuffolk-MR           26.78      26.25 q      
  9 Kim, Brendon M            13 Express Swimming-MR    26.08      26.31 q      
 10 Nixon, Jack S             13 Tmsuffolk-MR           26.79      26.66 q      
 11 Fehrenbach, Robby         14 HAA-MR                 26.12      26.72 q      
 12 Park, Jeremy W            13 Tmsuffolk-MR           26.51      26.79 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Iorio, Jack T             14 Tmsuffolk-MR           27.02     J26.79        
 14 Park, Samuel              13 Tmsuffolk-MR           26.76     J26.79        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Glaser, Owen M            13 BBSC-MR                27.53      26.88        
 16 Becht, Ryan W             14 Express Swimming-MR    26.76      27.11        
 17 Bekerman, Liam B          13 Express Swimming-MR    26.92      27.19        
 18 Agrawal, Alok             13 Tmsuffolk-MR           27.00      27.24        
 19 Schroeder, Michael        14 HAA-MR                 27.66      27.32        
 20 Prinzivalli, Peter J      14 Tmsuffolk-MR           27.20      27.37        
 21 Dougherty, Robert         14 HAA-MR                 27.24      27.41        
 22 Jang, Michael             13 Tmsuffolk-MR           27.86      27.42        
 23 Cellamare, Dylan          14 Tmsuffolk-MR           27.41      27.48        
 24 Cuevas, Rico G            13 BBSC-MR                27.09      27.95        
 25 Vavalle, Antonio          13 Three Village-MR       27.15      27.96        
 26 Hussein, Yousef W         13 Tmsuffolk-MR           27.66      28.17        
 27 Trzaskowski, Michael      14 HAA-MR                 28.14      28.40        
 28 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR    28.05      28.47        
 29 Albert, Adam              13 Three Village-MR       29.95      28.52        
 30 Muller, Sean W            13 Three Village-MR       29.61      28.53        
 31 Tsiabasis, Yanni          14 HAA-MR                 29.95      28.70        
 32 Reynolds, Ian             13 HAA-MR                 29.21      28.76        
 33 Napolitano, Sean          14 HAA-MR                 29.84      29.23        
 34 Belli-McCue, Jalin        14 HAA-MR                 30.18      29.71        
 35 Cenizal, Kai              14 SSC-MR                 30.01      29.75        
 36 Lam, Jeff                 14 QNS-MR                 29.16      30.02        
 37 Mogenis, Jake T           13 FA-MR                  29.77      30.30        
 38 Levet, Gregory            13 Tmsuffolk-MR           30.67      30.33        
 39 Dettling, Maverick        13 HAA-MR                 29.49      30.34        
 40 Sciurca, Nicholas         14 HAA-MR                 31.89      30.35        
 41 Oliveto, Nicholas A       13 HAA-MR                 31.44      30.56        
 42 Franco, Vincent           13 Express Swimming-MR    30.86      30.85        
 43 Reinhardt, Michael C      14 Express Swimming-MR    32.00      31.36        
 44 German, Daniel N          13 Express Swimming-MR    31.01      31.47        
 45 Ballerini, Marcus G       13 SSC-MR                 33.05      33.39        
 46 Bencivenga, Jack R        13 HAA-MR                 36.31      33.87        
 47 Mulakandov, Ariel         13 QNS-MR                 35.72      35.02        
 48 Lanka, Pranav             13 HAA-MR                 39.63      36.31        
 49 McNally, Gavin *          13 Tmsuffolk-MR           40.58      36.44        
 50 Katla, Preethamsh         13 HAA-MR                 36.70      37.07        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Diano, Andrew J           13 FA-MR                  53.84      53.10        
                  25.68       53.10 (27.42)                                        
  2 Arbeeny, Ryan             14 Tmsuffolk-MR           55.79      54.57        
                  26.27       54.57 (28.30)                                        
  3 Barragato, Philip N       14 Tmsuffolk-MR           54.26      54.76        
                  26.30       54.76 (28.46)                                        
  4 Matheson, Ryan C          13 Three Village-MR       55.48      55.68        
                  26.61       55.68 (29.07)                                        
  5 Nielsen, Jake             13 HAA-MR                 55.88      55.74        
                  26.88       55.74 (28.86)                                        
  6 Benin, Michael H          13 Tmsuffolk-MR           56.74      56.72        
                  27.49       56.72 (29.23)                                        
B - Final
  7 Neuf, Austin              14 Tmsuffolk-MR           57.36      56.23        
                  27.08       56.23 (29.15)                                        
  8 Jang, Michael             13 Tmsuffolk-MR           57.83      57.34        
                  27.52       57.34 (29.82)                                        
  9 Nixon, Jack S             13 Tmsuffolk-MR           57.87      57.67        
                  27.73       57.67 (29.94)                                        
 10 Glaser, Owen M            13 BBSC-MR                57.65      57.76        
                  27.86       57.76 (29.90)                                        
 11 Iorio, Jack T             14 Tmsuffolk-MR           57.82      57.91        
                  27.73       57.91 (30.18)                                        
 12 Prinzivalli, Peter J      14 Tmsuffolk-MR           58.09      58.05        
                  28.14       58.05 (29.91)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Diano, Andrew J           13 FA-MR                  52.07      53.84 q      
                  25.94       53.84 (27.90)                                        
  2 Barragato, Philip N       14 Tmsuffolk-MR           55.38      54.26 q      
                  26.52       54.26 (27.74)                                        
  3 Matheson, Ryan C          13 Three Village-MR       56.15      55.48 q      
                  27.15       55.48 (28.33)                                        
  4 Arbeeny, Ryan             14 Tmsuffolk-MR           54.79      55.79 q      
                  26.80       55.79 (28.99)                                        
  5 Nielsen, Jake             13 HAA-MR                 55.26      55.88 q      
                1:16.89           55.88 ( )                                        
  6 Benin, Michael H          13 Tmsuffolk-MR           57.10      56.74 q      
                  27.51       56.74 (29.23)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Neuf, Austin              14 Tmsuffolk-MR           57.64      57.36 q      
                  28.23       57.36 (29.13)                                        
  8 Glaser, Owen M            13 BBSC-MR                58.39      57.65 q      
                  28.06       57.65 (29.59)                                        
  9 Iorio, Jack T             14 Tmsuffolk-MR           57.82      57.82 q      
                  27.60       57.82 (30.22)                                        
 10 Jang, Michael             13 Tmsuffolk-MR           58.73      57.83 q      
                  27.97       57.83 (29.86)                                        
 11 Nixon, Jack S             13 Tmsuffolk-MR           57.76      57.87 q      
                   5.22       57.87 (52.65)                                        
 12 Prinzivalli, Peter J      14 Tmsuffolk-MR           58.70      58.09 q      
                  28.01       58.09 (30.08)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Park, Samuel              13 Tmsuffolk-MR           57.98      58.47        
                  28.10       58.47 (30.37)                                        
 14 Cellamare, Dylan          14 Tmsuffolk-MR           59.39      58.89        
                  29.31       58.89 (29.58)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Wang, Eric                14 Three Village-MR       56.39      58.93        
                1:17.03           58.93 ( )                                        
 16 Schroeder, Michael        14 HAA-MR               1:02.92      58.99        
                  28.61       58.99 (30.38)                                        
 17 Reino, Vincent M          14 HAA-MR                 58.05      59.05        
                   7.08       59.05 (51.97)                                        
 18 Bekerman, Liam B          13 Express Swimming-MR    59.23      59.40        
                  28.62       59.40 (30.78)                                        
 19 Mastrocinque, Rudy        14 Tmsuffolk-MR           59.70      59.62        
                  29.21       59.62 (30.41)                                        
 20 Agrawal, Alok             13 Tmsuffolk-MR           58.34      59.92        
                  28.72       59.92 (31.20)                                        
 21 Vavalle, Antonio          13 Three Village-MR       59.30    1:00.08        
                  28.99     1:00.08 (31.09)                                        
 21 Dougherty, Robert         14 HAA-MR                 58.75    1:00.08        
                1:15.69         1:00.08 ( )                                        
 23 Hussein, Yousef W         13 Tmsuffolk-MR         1:01.41    1:00.87        
                  29.38     1:00.87 (31.49)                                        
 24 Fehrenbach, Robby         14 HAA-MR                 59.44    1:01.16        
                  29.28     1:01.16 (31.88)                                        
 25 Becht, Ryan W             14 Express Swimming-MR  1:00.00    1:01.48        
                  29.74     1:01.48 (31.74)                                        
 26 Cuevas, Rico G            13 BBSC-MR                59.75    1:01.74        
                  29.33     1:01.74 (32.41)                                        
 27 Soto, Dylan               13 HAA-MR               1:06.14    1:02.06        
                  29.94     1:02.06 (32.12)                                        
 28 Muller, Sean W            13 Three Village-MR     1:03.16    1:03.14        
                  30.14     1:03.14 (33.00)                                        
 29 Trzaskowski, Michael      14 HAA-MR               1:05.33    1:03.23        
                  30.40     1:03.23 (32.83)                                        
 29 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  1:02.40    1:03.23        
                  29.74     1:03.23 (33.49)                                        
 31 Reynolds, Ian             13 HAA-MR               1:06.17    1:03.30        
                  30.34     1:03.30 (32.96)                                        
 32 Dolinsky, Andrew E        13 Tmsuffolk-MR         1:03.75    1:03.72        
                  30.59     1:03.72 (33.13)                                        
 33 Goral, Eren F             13 Three Village-MR     1:03.64    1:04.11        
                  30.97     1:04.11 (33.14)                                        
 34 Napolitano, Sean          14 HAA-MR               1:05.55    1:04.17        
                  30.55     1:04.17 (33.62)                                        
 35 Albert, Adam              13 Three Village-MR     1:04.33    1:04.24        
                  30.62     1:04.24 (33.62)                                        
 36 Tsiabasis, Yanni          14 HAA-MR               1:05.74    1:04.41        
                  31.29     1:04.41 (33.12)                                        
 37 Belli-McCue, Jalin        14 HAA-MR               1:10.03    1:05.41        
                  31.38     1:05.41 (34.03)                                        
 38 Cenizal, Kai              14 SSC-MR               1:07.04    1:06.85        
                  31.76     1:06.85 (35.09)                                        
 39 Reinhardt, Michael C      14 Express Swimming-MR  1:09.11    1:07.78        
                  31.75     1:07.78 (36.03)                                        
 40 Lam, Jeff                 14 QNS-MR               1:06.99    1:08.52        
                  31.71     1:08.52 (36.81)                                        
 41 Levet, Gregory            13 Tmsuffolk-MR         1:07.00    1:09.58        
                  32.70     1:09.58 (36.88)                                        
 42 Franco, Vincent           13 Express Swimming-MR  1:06.92    1:09.73        
                  32.29     1:09.73 (37.44)                                        
 43 German, Daniel N          13 Express Swimming-MR  1:08.26    1:10.77        
                  32.93     1:10.77 (37.84)                                        
 44 Sciurca, Nicholas         14 HAA-MR               1:16.00    1:11.60        
                  33.99     1:11.60 (37.61)                                        
 45 Oganesian, Andre          13 BBSC-MR              1:11.89    1:11.64        
                  34.57     1:11.64 (37.07)                                        
 46 Dettling, Maverick        13 HAA-MR               1:11.22    1:13.65        
                  34.33     1:13.65 (39.32)                                        
 47 Oliveto, Nicholas A       13 HAA-MR               1:12.66    1:14.30        
                  35.02     1:14.30 (39.28)                                        
 48 Mulakandov, Ariel         13 QNS-MR               1:18.50    1:18.30        
                  37.64     1:18.30 (40.66)                                        
 49 Bencivenga, Jack R        13 HAA-MR               1:23.50    1:19.38        
                  37.20     1:19.38 (42.18)                                        
 50 McNally, Gavin *          13 Tmsuffolk-MR         1:29.72    1:27.56        
                  41.52     1:27.56 (46.04)                                        
 51 Lanka, Pranav             13 HAA-MR               1:25.92    1:28.15        
                  40.84     1:28.15 (47.31)                                        
 52 Sagiraju, Sahi V          13 HAA-MR               1:30.06    1:30.01        
                  40.30     1:30.01 (49.71)                                        
 53 Katla, Preethamsh         13 HAA-MR               1:35.59    1:34.16        
                  42.63     1:34.16 (51.53)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Diano, Andrew J           13 FA-MR                1:55.35    1:55.46        
                  26.19       55.58 (29.39)     1:25.98 (30.40)     1:55.46 (29.48)
  2 Leung, Michael            13 QNS-MR               1:58.53    2:00.09        
                  27.52       57.51 (29.99)     1:29.19 (31.68)     2:00.09 (30.90)
  3 Barragato, Philip N       14 Tmsuffolk-MR         2:00.18    2:00.51        
                  27.53       58.22 (30.69)     1:30.07 (31.85)     2:00.51 (30.44)
  4 Neuf, Austin              14 Tmsuffolk-MR         2:03.95    2:02.59        
                  28.95     1:00.49 (31.54)     1:32.18 (31.69)     2:02.59 (30.41)
  5 Glaser, Owen M            13 BBSC-MR              2:01.86    2:02.70        
                  28.88     1:00.25 (31.37)     1:32.00 (31.75)     2:02.70 (30.70)
  6 Prinzivalli, Peter J      14 Tmsuffolk-MR         2:02.52    2:03.30        
                  28.40       59.77 (31.37)     1:32.24 (32.47)     2:03.30 (31.06)
B - Final
  7 Nixon, Jack S             13 Tmsuffolk-MR         2:04.66    2:02.42        
                  28.46       59.84 (31.38)     1:31.80 (31.96)     2:02.42 (30.62)
  8 Nielsen, Jake             13 HAA-MR               2:05.04    2:02.82        
                  28.66       59.89 (31.23)     1:31.59 (31.70)     2:02.82 (31.23)
  9 Mastrocinque, Rudy        14 Tmsuffolk-MR         2:06.05    2:04.73        
                  29.04     1:01.44 (32.40)     1:34.56 (33.12)     2:04.73 (30.17)
 10 Cellamare, Dylan          14 Tmsuffolk-MR         2:04.85    2:05.25        
                  29.33     1:01.44 (32.11)     1:33.80 (32.36)     2:05.25 (31.45)
 11 Park, Jeremy W            13 Tmsuffolk-MR         2:06.98    2:05.80        
                  28.84     1:01.01 (32.17)     1:33.61 (32.60)     2:05.80 (32.19)
 12 Bekerman, Liam B          13 Express Swimming-MR  2:07.31    2:07.99        
                  29.15     1:01.74 (32.59)     1:35.37 (33.63)     2:07.99 (32.62)
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Diano, Andrew J           13 FA-MR                1:52.38    1:55.35 q      
                  26.35       55.79 (29.44)     1:25.91 (30.12)     1:55.35 (29.44)
  2 Leung, Michael            13 QNS-MR               1:57.06    1:58.53 q      
                  27.96       57.87 (29.91)     1:28.62 (30.75)     1:58.53 (29.91)
  3 Barragato, Philip N       14 Tmsuffolk-MR         2:10.88    2:00.18 q      
                  27.04       57.25 (30.21)     1:29.03 (31.78)     2:00.18 (31.15)
  4 Glaser, Owen M            13 BBSC-MR              2:00.20    2:01.86 q      
                  28.77       59.95 (31.18)     1:31.28 (31.33)     2:01.86 (30.58)
  5 Prinzivalli, Peter J      14 Tmsuffolk-MR         2:03.43    2:02.52 q      
                  28.76       59.59 (30.83)     1:31.34 (31.75)     2:02.52 (31.18)
  6 Neuf, Austin              14 Tmsuffolk-MR         2:03.29    2:03.95 q      
                  28.27       59.70 (31.43)     1:32.09 (32.39)     2:03.95 (31.86)
-------------------------------------------------------------------------
  7 Nixon, Jack S             13 Tmsuffolk-MR         2:03.04    2:04.66 q      
                  28.14     1:00.20 (32.06)     1:32.96 (32.76)     2:04.66 (31.70)
  8 Cellamare, Dylan          14 Tmsuffolk-MR         2:05.49    2:04.85 q      
                  29.09     1:00.87 (31.78)     1:33.45 (32.58)     2:04.85 (31.40)
  9 Nielsen, Jake             13 HAA-MR               2:03.97    2:05.04 q      
                  29.02     1:00.91 (31.89)     1:33.51 (32.60)     2:05.04 (31.53)
 10 Mastrocinque, Rudy        14 Tmsuffolk-MR         2:08.69    2:06.05 q      
                  29.46     1:02.41 (32.95)     1:34.76 (32.35)     2:06.05 (31.29)
 11 Park, Jeremy W            13 Tmsuffolk-MR         2:04.62    2:06.98 q      
                  29.28     1:01.32 (32.04)     1:34.48 (33.16)     2:06.98 (32.50)
 12 Bekerman, Liam B          13 Express Swimming-MR  2:09.57    2:07.31 q      
                  29.15     1:01.50 (32.35)     1:34.33 (32.83)     2:07.31 (32.98)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Kim, Brendon M            13 Express Swimming-MR  2:05.96    2:07.71        
                  29.49     1:02.44 (32.95)     1:35.78 (33.34)     2:07.71 (31.93)
 14 Iorio, Jack T             14 Tmsuffolk-MR         2:08.56    2:07.88        
                  28.84     1:00.93 (32.09)     1:34.70 (33.77)     2:07.88 (33.18)
-------------------------------------------------------------------------
 15 Jeong, Eugene             13 QNS-MR               2:03.55    2:08.61        
                  29.39     1:02.09 (32.70)     1:35.82 (33.73)     2:08.61 (32.79)
 16 Vavalle, Antonio          13 Three Village-MR     2:09.13    2:10.04        
                  29.75     1:02.62 (32.87)     1:36.60 (33.98)     2:10.04 (33.44)
 17 Becht, Ryan W             14 Express Swimming-MR  2:12.66    2:14.69        
                  30.54     1:05.14 (34.60)   2:14.69 (1:09.55)                    
 18 Dolinsky, Andrew E        13 Tmsuffolk-MR         2:14.61    2:15.38        
                  31.11     1:05.86 (34.75)     1:41.03 (35.17)     2:15.38 (34.35)
 19 Muller, Sean W            13 Three Village-MR     2:16.28    2:16.04        
                  31.29     1:08.55 (37.26)     1:42.10 (33.55)     2:16.04 (33.94)
 20 Cuevas, Rico G            13 BBSC-MR              2:07.49    2:16.55        
                  30.43     1:04.74 (34.31)     1:40.69 (35.95)     2:16.55 (35.86)
 21 Reynolds, Ian             13 HAA-MR               2:16.21    2:18.18        
                  31.09     1:06.36 (35.27)     1:43.22 (36.86)     2:18.18 (34.96)
 22 Albert, Adam              13 Three Village-MR     2:24.58    2:18.35        
                  30.89     1:07.35 (36.46)     1:45.20 (37.85)     2:18.35 (33.15)
 23 Tsiabasis, Yanni          14 HAA-MR               2:24.25    2:18.61        
                  32.05     1:07.96 (35.91)     1:45.12 (37.16)     2:18.61 (33.49)
 24 Schroeder, Michael        14 HAA-MR               2:17.11    2:20.41        
                  31.54     1:07.99 (36.45)     1:45.47 (37.48)     2:20.41 (34.94)
 25 Mogenis, Jake T           13 FA-MR                2:17.23    2:22.40        
                  32.51     1:09.28 (36.77)     1:46.68 (37.40)     2:22.40 (35.72)
 26 Soto, Dylan               13 HAA-MR               2:33.32    2:24.09        
                  32.54     1:09.40 (36.86)     1:48.16 (38.76)     2:24.09 (35.93)
 27 Trzaskowski, Michael      14 HAA-MR               2:25.15    2:24.57        
                  33.81     1:11.43 (37.62)     1:49.15 (37.72)     2:24.57 (35.42)
 28 Cybulski, Ethan A         13 Three Village-MR     2:32.62    2:25.24        
                  34.41     1:11.45 (37.04)     1:49.23 (37.78)     2:25.24 (36.01)
 29 Franco, Vincent           13 Express Swimming-MR  2:23.25    2:25.29        
                  32.56     1:09.73 (37.17)     1:48.55 (38.82)     2:25.29 (36.74)
 30 German, Daniel N          13 Express Swimming-MR  2:28.10    2:32.75        
                  34.13     1:13.57 (39.44)     1:53.44 (39.87)     2:32.75 (39.31)
 31 McNally, Gavin *          13 Tmsuffolk-MR         3:05.90    2:59.35        
                1:25.29     2:13.36 (48.07)     2:59.35 (45.99)                    
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Diano, Andrew J           13 FA-MR                  59.63      58.50        
                  28.34       58.50 (30.16)                                        
  2 Arbeeny, Ryan             14 Tmsuffolk-MR         1:00.92      59.87        
                  29.35       59.87 (30.52)                                        
  3 Glaser, Owen M            13 BBSC-MR              1:02.72    1:01.52        
                  30.37     1:01.52 (31.15)                                        
  4 Barragato, Philip N       14 Tmsuffolk-MR         1:01.36    1:01.93        
                  29.92     1:01.93 (32.01)                                        
  5 Nielsen, Jake             13 HAA-MR               1:04.27    1:03.78        
                  31.11     1:03.78 (32.67)                                        
  6 Neuf, Austin              14 Tmsuffolk-MR         1:04.03    1:04.75        
                  31.37     1:04.75 (33.38)                                        
B - Final
  7 Reino, Vincent M          14 HAA-MR               1:04.95    1:03.81        
                  31.30     1:03.81 (32.51)                                        
  8 Nixon, Jack S             13 Tmsuffolk-MR         1:04.79    1:03.95        
                  31.57     1:03.95 (32.38)                                        
  9 Cellamare, Dylan          14 Tmsuffolk-MR         1:04.71    1:04.76        
                  33.22     1:04.76 (31.54)                                        
 10 Matheson, Ryan C          13 Three Village-MR     1:05.86    1:04.93        
                  31.61     1:04.93 (33.32)                                        
 11 Benin, Michael H          13 Tmsuffolk-MR         1:06.98    1:07.26        
                  33.03     1:07.26 (34.23)                                        
 12 Prinzivalli, Peter J      14 Tmsuffolk-MR         1:07.03    1:07.30        
                  32.90     1:07.30 (34.40)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Diano, Andrew J           13 FA-MR                  58.19      59.63 q      
                  28.84       59.63 (30.79)                                        
  2 Arbeeny, Ryan             14 Tmsuffolk-MR         1:00.30    1:00.92 q      
                  30.25     1:00.92 (30.67)                                        
  3 Barragato, Philip N       14 Tmsuffolk-MR         1:02.18    1:01.36 q      
                  29.74     1:01.36 (31.62)                                        
  4 Glaser, Owen M            13 BBSC-MR              1:01.56    1:02.72 q      
                  31.19     1:02.72 (31.53)                                        
  5 Neuf, Austin              14 Tmsuffolk-MR         1:06.86    1:04.03 q      
                  31.98     1:04.03 (32.05)                                        
  6 Nielsen, Jake             13 HAA-MR               1:03.62    1:04.27 q      
                  31.16     1:04.27 (33.11)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Cellamare, Dylan          14 Tmsuffolk-MR         1:06.49    1:04.71 q      
                  33.12     1:04.71 (31.59)                                        
  8 Nixon, Jack S             13 Tmsuffolk-MR         1:03.64    1:04.79 q      
                  31.94     1:04.79 (32.85)                                        
  9 Bekerman, Liam B          13 Express Swimming-MR  1:06.66    1:04.92 q      
                  31.10     1:04.92 (33.82)                                        
 10 Reino, Vincent M          14 HAA-MR               1:06.00    1:04.95 q      
                  31.39     1:04.95 (33.56)                                        
 11 Park, Jeremy W            13 Tmsuffolk-MR         1:05.00    1:04.96 q      
                  31.59     1:04.96 (33.37)                                        
 12 Matheson, Ryan C          13 Three Village-MR     1:08.57    1:05.86 q      
                  32.12     1:05.86 (33.74)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Wang, Eric                14 Three Village-MR     1:08.09    1:06.21        
                  31.76     1:06.21 (34.45)                                        
 14 Benin, Michael H          13 Tmsuffolk-MR         1:08.80    1:06.98        
                  32.89     1:06.98 (34.09)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Prinzivalli, Peter J      14 Tmsuffolk-MR         1:08.33    1:07.03        
                  32.71     1:07.03 (34.32)                                        
 16 Iorio, Jack T             14 Tmsuffolk-MR         1:08.28    1:07.77        
                  33.12     1:07.77 (34.65)                                        
 17 Becht, Ryan W             14 Express Swimming-MR  1:09.28    1:07.79        
                  32.74     1:07.79 (35.05)                                        
 18 Muller, Sean W            13 Three Village-MR     1:08.62    1:07.88        
                  33.05     1:07.88 (34.83)                                        
 19 Fehrenbach, Robby         14 HAA-MR               1:10.10    1:08.10        
                  33.06     1:08.10 (35.04)                                        
 20 Schroeder, Michael        14 HAA-MR               1:07.16    1:08.53        
                  33.78     1:08.53 (34.75)                                        
 21 Cuevas, Rico G            13 BBSC-MR              1:07.74    1:08.64        
                  32.05     1:08.64 (36.59)                                        
 22 Jang, Michael             13 Tmsuffolk-MR         1:09.79    1:08.78        
                  33.75     1:08.78 (35.03)                                        
 23 Vavalle, Antonio          13 Three Village-MR     1:09.11    1:08.88        
                  33.73     1:08.88 (35.15)                                        
 24 Park, Samuel              13 Tmsuffolk-MR         1:10.25    1:09.60        
                  34.22     1:09.60 (35.38)                                        
 25 Hussein, Yousef W         13 Tmsuffolk-MR         1:15.94    1:09.90        
                  34.70     1:09.90 (35.20)                                        
 26 Dolinsky, Andrew E        13 Tmsuffolk-MR         1:11.45    1:10.54        
                  34.96     1:10.54 (35.58)                                        
 27 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  1:10.13    1:10.77        
                  34.02     1:10.77 (36.75)                                        
 28 Agrawal, Alok             13 Tmsuffolk-MR         1:15.61    1:11.32        
                  34.85     1:11.32 (36.47)                                        
 29 Goral, Eren F             13 Three Village-MR     1:13.39    1:11.56        
                  35.22     1:11.56 (36.34)                                        
 30 Mastrocinque, Rudy        14 Tmsuffolk-MR         1:11.03    1:12.11        
                  34.58     1:12.11 (37.53)                                        
 31 Dougherty, Robert         14 HAA-MR               1:09.98    1:12.19        
                  35.32     1:12.19 (36.87)                                        
 32 Soto, Dylan               13 HAA-MR               1:20.42    1:14.17        
                  35.78     1:14.17 (38.39)                                        
 33 Levet, Gregory            13 Tmsuffolk-MR         1:14.75    1:14.96        
                  36.90     1:14.96 (38.06)                                        
 34 Trzaskowski, Michael      14 HAA-MR               1:15.64    1:15.10        
                  36.92     1:15.10 (38.18)                                        
 35 Dettling, Maverick        13 HAA-MR               1:13.60    1:15.54        
                  36.49     1:15.54 (39.05)                                        
 36 Albert, Adam              13 Three Village-MR     1:17.81    1:15.61        
                  36.68     1:15.61 (38.93)                                        
 37 Napolitano, Sean          14 HAA-MR               1:14.92    1:15.93        
                  36.02     1:15.93 (39.91)                                        
 38 Reynolds, Ian             13 HAA-MR               1:19.70    1:18.95        
                  37.44     1:18.95 (41.51)                                        
 39 Oganesian, Andre          13 BBSC-MR              1:22.83    1:19.28        
                  38.62     1:19.28 (40.66)                                        
 40 Franco, Vincent           13 Express Swimming-MR  1:20.14    1:20.04        
                  38.92     1:20.04 (41.12)                                        
 41 German, Daniel N          13 Express Swimming-MR  1:23.93    1:21.42        
                  40.22     1:21.42 (41.20)                                        
 42 Tsiabasis, Yanni          14 HAA-MR               1:22.12    1:22.80        
                  39.37     1:22.80 (43.43)                                        
 43 Belli-McCue, Jalin        14 HAA-MR               1:31.49    1:25.62        
                  40.26     1:25.62 (45.36)                                        
 44 Reinhardt, Michael C      14 Express Swimming-MR  1:20.00    1:25.72        
                  40.50     1:25.72 (45.22)                                        
 45 Sciurca, Nicholas         14 HAA-MR               1:28.45    1:26.05        
 46 Mulakandov, Ariel         13 QNS-MR               1:29.65    1:28.53        
                  43.80     1:28.53 (44.73)                                        
 47 McNally, Gavin *          13 Tmsuffolk-MR         1:37.33    1:33.37        
                  46.01     1:33.37 (47.36)                                        
 48 Bencivenga, Jack R        13 HAA-MR               1:38.90    1:34.73        
 48 Sagiraju, Sahi V          13 HAA-MR               1:36.89    1:34.73        
 50 Lanka, Pranav             13 HAA-MR               1:44.46    1:48.16        
 -- Sherman, Benjamin A       13 Express Swimming-MR  1:08.31         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  33.95          DQ (35.83)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Arbeeny, Ryan             14 Tmsuffolk-MR         1:07.59    1:07.64        
                  32.56     1:07.64 (35.08)                                        
  2 Jeong, Eugene             13 QNS-MR               1:09.77    1:08.75        
                  33.46     1:08.75 (35.29)                                        
  3 Park, Samuel              13 Tmsuffolk-MR         1:09.11    1:09.92        
                  32.77     1:09.92 (37.15)                                        
  4 Leung, Michael            13 QNS-MR               1:09.48    1:10.01        
                  33.21     1:10.01 (36.80)                                        
  5 Diano, Andrew J           13 FA-MR                1:11.17    1:10.95        
                  33.69     1:10.95 (37.26)                                        
  6 Neuf, Austin              14 Tmsuffolk-MR         1:11.15    1:12.20        
                  33.77     1:12.20 (38.43)                                        
B - Final
  7 Jang, Michael             13 Tmsuffolk-MR         1:12.55    1:10.81        
                  33.49     1:10.81 (37.32)                                        
  8 Kim, Brendon M            13 Express Swimming-MR  1:14.44    1:12.38        
                  35.71     1:12.38 (36.67)                                        
  9 Hussein, Yousef W         13 Tmsuffolk-MR         1:12.47    1:12.46        
                  33.83     1:12.46 (38.63)                                        
 10 Reino, Vincent M          14 HAA-MR               1:13.50    1:14.92        
                  34.95     1:14.92 (39.97)                                        
 11 Benin, Michael H          13 Tmsuffolk-MR         1:14.74    1:16.23        
 12 Iorio, Jack T             14 Tmsuffolk-MR         1:16.27    1:16.29        
                  35.57     1:16.29 (40.72)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Arbeeny, Ryan             14 Tmsuffolk-MR         1:08.08    1:07.59 q      
                  32.10     1:07.59 (35.49)                                        
  2 Park, Samuel              13 Tmsuffolk-MR         1:14.22    1:09.11 q      
                  32.34     1:09.11 (36.77)                                        
  3 Leung, Michael            13 QNS-MR               1:07.32    1:09.48 q      
                  33.37     1:09.48 (36.11)                                        
  4 Jeong, Eugene             13 QNS-MR               1:05.59    1:09.77 q      
                  33.34     1:09.77 (36.43)                                        
  5 Neuf, Austin              14 Tmsuffolk-MR         1:10.72    1:11.15 q      
                  34.01     1:11.15 (37.14)                                        
  6 Diano, Andrew J           13 FA-MR                1:09.76    1:11.17 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Hussein, Yousef W         13 Tmsuffolk-MR         1:13.14    1:12.47 q      
                  33.66     1:12.47 (38.81)                                        
  8 Jang, Michael             13 Tmsuffolk-MR         1:14.56    1:12.55 q      
                  34.23     1:12.55 (38.32)                                        
  9 Reino, Vincent M          14 HAA-MR               1:17.03    1:13.50 q      
                  34.98     1:13.50 (38.52)                                        
 10 Kim, Brendon M            13 Express Swimming-MR  1:11.39    1:14.44 q      
                  36.59     1:14.44 (37.85)                                        
 11 Benin, Michael H          13 Tmsuffolk-MR         1:14.69    1:14.74 q      
 12 Iorio, Jack T             14 Tmsuffolk-MR         1:18.17    1:16.27 q      
                  35.60     1:16.27 (40.67)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Prinzivalli, Peter J      14 Tmsuffolk-MR         1:19.99    1:17.31        
                  36.94     1:17.31 (40.37)                                        
 14 Fehrenbach, Robby         14 HAA-MR               1:15.79    1:17.46        
                  36.15     1:17.46 (41.31)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Wang, Eric                14 Three Village-MR     1:13.93    1:18.23        
                  36.73     1:18.23 (41.50)                                        
 16 Mastrocinque, Rudy        14 Tmsuffolk-MR         1:17.55    1:19.20        
                  37.27     1:19.20 (41.93)                                        
 17 Dolinsky, Andrew E        13 Tmsuffolk-MR         1:18.31    1:19.61        
                  38.60     1:19.61 (41.01)                                        
 18 Nielsen, Jake             13 HAA-MR               1:19.59    1:19.84        
                  38.85     1:19.84 (40.99)                                        
 19 Cybulski, Ethan A         13 Three Village-MR     1:18.87    1:21.34        
                  39.85     1:21.34 (41.49)                                        
 20 Dougherty, Robert         14 HAA-MR               1:19.20    1:21.87        
                  39.44     1:21.87 (42.43)                                        
 21 Reinhardt, Michael C      14 Express Swimming-MR  1:19.51    1:24.02        
                  39.92     1:24.02 (44.10)                                        
 22 Muller, Sean W            13 Three Village-MR     1:24.85    1:24.48        
                  39.68     1:24.48 (44.80)                                        
 23 Trzaskowski, Michael      14 HAA-MR               1:22.33    1:24.63        
                  40.78     1:24.63 (43.85)                                        
 24 Dettling, Maverick        13 HAA-MR               1:25.72    1:24.92        
                  39.21     1:24.92 (45.71)                                        
 25 Agrawal, Alok             13 Tmsuffolk-MR         1:20.14    1:25.60        
                  41.27     1:25.60 (44.33)                                        
 26 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  1:22.68    1:26.01        
                  40.84     1:26.01 (45.17)                                        
 27 Tsiabasis, Yanni          14 HAA-MR               1:25.74    1:27.59        
                  41.65     1:27.59 (45.94)                                        
 28 Becht, Ryan W             14 Express Swimming-MR  1:25.57    1:27.64        
                  42.86     1:27.64 (44.78)                                        
 29 Napolitano, Sean          14 HAA-MR               1:28.44    1:27.96        
                  41.73     1:27.96 (46.23)                                        
 30 Levet, Gregory            13 Tmsuffolk-MR         1:28.15    1:28.49        
                  41.97     1:28.49 (46.52)                                        
 31 Belli-McCue, Jalin        14 HAA-MR               1:34.17    1:29.61        
                  42.21     1:29.61 (47.40)                                        
 32 Cenizal, Kai              14 SSC-MR               1:31.29    1:31.29        
                  43.10     1:31.29 (48.19)                                        
 33 German, Daniel N          13 Express Swimming-MR  1:29.94    1:32.21        
 34 Oliveto, Nicholas A       13 HAA-MR               1:31.54    1:33.32        
                  43.97     1:33.32 (49.35)                                        
 35 Mulakandov, Ariel         13 QNS-MR               1:34.12    1:33.52        
                  45.66     1:33.52 (47.86)                                        
 36 Lam, Jeff                 14 QNS-MR               1:35.51    1:34.54        
                  44.64     1:34.54 (49.90)                                        
 37 Albert, Adam              13 Three Village-MR     1:33.30    1:36.04        
                  45.74     1:36.04 (50.30)                                        
 38 Bencivenga, Jack R        13 HAA-MR               1:47.17    1:40.77        
                  45.74     1:40.77 (55.03)                                        
 -- McNally, Gavin *          13 Tmsuffolk-MR         2:02.73         DQ        
      Non-simultaneous kick
                  56.59        DQ (1:02.30)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Diano, Andrew J           13 FA-MR                  56.97      56.78        
                  26.99       56.78 (29.79)                                        
  2 Arbeeny, Ryan             14 Tmsuffolk-MR           59.39      58.40        
                  27.38       58.40 (31.02)                                        
  3 Barragato, Philip N       14 Tmsuffolk-MR         1:01.72    1:02.10        
                  28.77     1:02.10 (33.33)                                        
  4 Glaser, Owen M            13 BBSC-MR              1:03.28    1:02.18        
                  29.62     1:02.18 (32.56)                                        
  5 Cellamare, Dylan          14 Tmsuffolk-MR         1:02.47    1:02.23        
                  28.95     1:02.23 (33.28)                                        
  6 Benin, Michael H          13 Tmsuffolk-MR         1:06.02    1:05.67        
                  29.64     1:05.67 (36.03)                                        
B - Final
  7 Jeong, Eugene             13 QNS-MR               1:06.68    1:03.57        
                  29.72     1:03.57 (33.85)                                        
  8 Nixon, Jack S             13 Tmsuffolk-MR         1:06.47    1:04.15        
                1:04.15         1:04.15 ( )                                        
  9 Jang, Michael             13 Tmsuffolk-MR         1:06.29    1:04.59        
                  29.78     1:04.59 (34.81)                                        
 10 Park, Jeremy W            13 Tmsuffolk-MR         1:06.35    1:05.40        
                  31.16     1:05.40 (34.24)                                        
 11 Bekerman, Liam B          13 Express Swimming-MR  1:06.19    1:05.86        
                  30.50     1:05.86 (35.36)                                        
 12 Park, Samuel              13 Tmsuffolk-MR         1:07.21    1:07.20        
                  31.56     1:07.20 (35.64)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Diano, Andrew J           13 FA-MR                  55.77      56.97 q      
                  27.74       56.97 (29.23)                                        
  2 Arbeeny, Ryan             14 Tmsuffolk-MR         1:00.17      59.39 q      
                  27.93       59.39 (31.46)                                        
  3 Barragato, Philip N       14 Tmsuffolk-MR         1:05.90    1:01.72 q      
                  28.72     1:01.72 (33.00)                                        
  4 Cellamare, Dylan          14 Tmsuffolk-MR         1:04.90    1:02.47 q      
                  29.81     1:02.47 (32.66)                                        
  5 Glaser, Owen M            13 BBSC-MR              1:01.72    1:03.28 q      
                  30.56     1:03.28 (32.72)                                        
  6 Benin, Michael H          13 Tmsuffolk-MR         1:07.93    1:06.02 q      
                  30.59     1:06.02 (35.43)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Bekerman, Liam B          13 Express Swimming-MR  1:07.02    1:06.19 q      
                  30.69     1:06.19 (35.50)                                        
  8 Jang, Michael             13 Tmsuffolk-MR         1:06.18    1:06.29 q      
                  30.34     1:06.29 (35.95)                                        
  9 Park, Jeremy W            13 Tmsuffolk-MR         1:06.18    1:06.35 q      
                  31.74     1:06.35 (34.61)                                        
 10 Wang, Eric                14 Three Village-MR     1:05.06    1:06.36 q      
                  30.50     1:06.36 (35.86)                                        
 11 Nixon, Jack S             13 Tmsuffolk-MR         1:04.33    1:06.47 q      
                  31.37     1:06.47 (35.10)                                        
 12 Jeong, Eugene             13 QNS-MR               1:03.14    1:06.68 q      
                  31.31     1:06.68 (35.37)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Park, Samuel              13 Tmsuffolk-MR         1:08.41    1:07.21        
                  31.00     1:07.21 (36.21)                                        
 14 Fehrenbach, Robby         14 HAA-MR               1:10.37    1:08.08        
                  29.52     1:08.08 (38.56)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Dolinsky, Andrew E        13 Tmsuffolk-MR         1:10.06    1:08.51        
                  31.77     1:08.51 (36.74)                                        
 16 Vavalle, Antonio          13 Three Village-MR     1:11.08    1:08.80        
                  32.93     1:08.80 (35.87)                                        
 17 Schroeder, Michael        14 HAA-MR               1:09.65    1:08.83        
                  31.11     1:08.83 (37.72)                                        
 18 Agrawal, Alok             13 Tmsuffolk-MR         1:10.24    1:10.68        
                  32.42     1:10.68 (38.26)                                        
 19 Mastrocinque, Rudy        14 Tmsuffolk-MR         1:11.23    1:11.02        
                  32.58     1:11.02 (38.44)                                        
 20 Cuevas, Rico G            13 BBSC-MR              1:11.32    1:13.28        
                  32.57     1:13.28 (40.71)                                        
 21 Hussein, Yousef W         13 Tmsuffolk-MR         1:18.71    1:14.70        
                  33.73     1:14.70 (40.97)                                        
 22 Reynolds, Ian             13 HAA-MR               1:25.00    1:18.58        
                  35.03     1:18.58 (43.55)                                        
 23 Franco, Vincent           13 Express Swimming-MR  1:40.00    1:19.67        
                  36.66     1:19.67 (43.01)                                        
 24 Soto, Dylan               13 HAA-MR               1:38.53    1:20.00        
                  36.19     1:20.00 (43.81)                                        
 25 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  1:23.54    1:21.17        
                  36.92     1:21.17 (44.25)                                        
 26 Cybulski, Ethan A         13 Three Village-MR     1:15.06    1:21.44        
                  38.02     1:21.44 (43.42)                                        
 27 Lam, Jeff                 14 QNS-MR               1:29.31    1:21.57        
                  37.18     1:21.57 (44.39)                                        
 28 Levet, Gregory            13 Tmsuffolk-MR         1:23.00    1:23.86        
                  38.82     1:23.86 (45.04)                                        
 29 Oliveto, Nicholas A       13 HAA-MR               2:00.00    1:24.78        
                  36.34     1:24.78 (48.44)                                        
 30 Mulakandov, Ariel         13 QNS-MR               1:24.72    1:27.81        
                  40.95     1:27.81 (46.86)                                        
 31 Ballerini, Marcus G       13 SSC-MR               1:27.89    1:29.02        
                  40.23     1:29.02 (48.79)                                        
 32 Sciurca, Nicholas         14 HAA-MR               1:34.94    1:34.00        
                  38.62     1:34.00 (55.38)                                        
 -- Cenizal, Kai              14 SSC-MR               1:21.50         DQ        
      Arms underwater recovery
                  35.84          DQ (53.05)                                        
 -- Reinhardt, Michael C      14 Express Swimming-MR  1:25.00         DQ        
      Kick breaststroke type
                  37.05          DQ (46.71)                                        
 -- Dougherty, Robert         14 HAA-MR               1:23.54        DFS        
      Declared false start
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Arbeeny, Ryan             14 Tmsuffolk-MR         2:11.89    2:07.63        
                  27.99     1:01.06 (33.07)     1:38.25 (37.19)     2:07.63 (29.38)
  2 Diano, Andrew J           13 FA-MR                2:11.43    2:08.82        
                  28.04       59.98 (31.94)     1:40.53 (40.55)     2:08.82 (28.29)
  3 Glaser, Owen M            13 BBSC-MR              2:16.87    2:15.77        
                  30.96     1:04.85 (33.89)     1:44.68 (39.83)     2:15.77 (31.09)
  4 Barragato, Philip N       14 Tmsuffolk-MR         2:17.68    2:17.79        
                  29.51     1:02.64 (33.13)     1:46.00 (43.36)     2:17.79 (31.79)
  5 Park, Samuel              13 Tmsuffolk-MR         2:21.49    2:20.08        
                  30.94     1:07.79 (36.85)     1:46.42 (38.63)     2:20.08 (33.66)
  6 Jang, Michael             13 Tmsuffolk-MR         2:19.46    2:22.43        
                  30.58     1:06.99 (36.41)     1:48.52 (41.53)     2:22.43 (33.91)
B - Final
  7 Neuf, Austin              14 Tmsuffolk-MR         2:21.89    2:17.58        
                  31.29     1:06.21 (34.92)     1:46.73 (40.52)     2:17.58 (30.85)
  8 Matheson, Ryan C          13 Three Village-MR     2:22.05    2:17.68        
                  29.89     1:04.87 (34.98)     1:48.13 (43.26)     2:17.68 (29.55)
  9 Nixon, Jack S             13 Tmsuffolk-MR         2:23.65    2:21.78        
                  31.34     1:07.45 (36.11)     1:50.76 (43.31)     2:21.78 (31.02)
 10 Iorio, Jack T             14 Tmsuffolk-MR         2:23.90    2:22.46        
                  31.04     1:08.33 (37.29)     1:50.45 (42.12)     2:22.46 (32.01)
 11 Benin, Michael H          13 Tmsuffolk-MR         2:22.79    2:23.88        
                  31.29     1:08.50 (37.21)     1:51.64 (43.14)     2:23.88 (32.24)
 12 Cellamare, Dylan          14 Tmsuffolk-MR         2:24.38    2:25.24        
                  30.39     1:07.04 (36.65)     1:54.46 (47.42)     2:25.24 (30.78)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Diano, Andrew J           13 FA-MR                2:06.96    2:11.43 q      
                  28.22     1:01.56 (33.34)     1:42.56 (41.00)     2:11.43 (28.87)
  2 Arbeeny, Ryan             14 Tmsuffolk-MR         2:10.76    2:11.89 q      
                  28.32     1:03.77 (35.45)     1:41.82 (38.05)     2:11.89 (30.07)
  3 Glaser, Owen M            13 BBSC-MR              2:16.00    2:16.87 q      
                  31.09     1:05.60 (34.51)     1:46.34 (40.74)     2:16.87 (30.53)
  4 Barragato, Philip N       14 Tmsuffolk-MR         2:20.55    2:17.68 q      
                  28.90     1:03.74 (34.84)     1:46.03 (42.29)     2:17.68 (31.65)
  5 Jang, Michael             13 Tmsuffolk-MR         2:22.62    2:19.46 q      
                  30.89     1:07.14 (36.25)     1:47.31 (40.17)     2:19.46 (32.15)
  6 Park, Samuel              13 Tmsuffolk-MR         2:18.94    2:21.49 q      
                  31.81     1:09.80 (37.99)     1:48.76 (38.96)     2:21.49 (32.73)
-------------------------------------------------------------------------
  7 Neuf, Austin              14 Tmsuffolk-MR         2:21.43    2:21.89 q      
                  32.26     1:08.30 (36.04)     1:50.92 (42.62)     2:21.89 (30.97)
  8 Matheson, Ryan C          13 Three Village-MR     2:20.77    2:22.05 q      
                  31.73     1:07.95 (36.22)     1:53.04 (45.09)     2:22.05 (29.01)
  9 Benin, Michael H          13 Tmsuffolk-MR         2:24.21    2:22.79 q      
                1:10.10     1:51.39 (41.29)     2:22.79 (31.40)                    
 10 Nixon, Jack S             13 Tmsuffolk-MR         2:21.56    2:23.65 q      
                  31.69     1:07.64 (35.95)     1:52.52 (44.88)     2:23.65 (31.13)
 11 Iorio, Jack T             14 Tmsuffolk-MR         2:24.50    2:23.90 q      
                  31.31     1:08.41 (37.10)     1:50.91 (42.50)     2:23.90 (32.99)
 12 Cellamare, Dylan          14 Tmsuffolk-MR         2:27.31    2:24.38 q      
                  30.80     1:08.44 (37.64)     1:53.51 (45.07)     2:24.38 (30.87)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Vavalle, Antonio          13 Three Village-MR     2:23.19    2:24.87        
                  32.48     1:08.24 (35.76)     1:52.65 (44.41)     2:24.87 (32.22)
 14 Mastrocinque, Rudy        14 Tmsuffolk-MR         2:30.54    2:25.01        
                  31.59     1:09.66 (38.07)     1:53.57 (43.91)     2:25.01 (31.44)
-------------------------------------------------------------------------
 15 Prinzivalli, Peter J      14 Tmsuffolk-MR         2:25.95    2:26.45        
                  34.59     1:11.74 (37.15)     1:55.26 (43.52)     2:26.45 (31.19)
 16 Wang, Eric                14 Three Village-MR     2:23.62    2:28.03        
                  32.73     1:09.74 (37.01)     1:54.39 (44.65)     2:28.03 (33.64)
 17 Bekerman, Liam B          13 Express Swimming-MR  2:25.59    2:29.02        
                  32.43     1:07.89 (35.46)     1:55.44 (47.55)     2:29.02 (33.58)
 18 Hussein, Yousef W         13 Tmsuffolk-MR         2:33.15    2:29.36        
                  34.19     1:14.58 (40.39)     1:55.84 (41.26)     2:29.36 (33.52)
 19 Dolinsky, Andrew E        13 Tmsuffolk-MR         2:29.92    2:29.65        
                  32.30     1:10.87 (38.57)     1:55.59 (44.72)     2:29.65 (34.06)
 20 Agrawal, Alok             13 Tmsuffolk-MR         2:31.73    2:33.93        
                  33.85     1:14.21 (40.36)     2:00.53 (46.32)     2:33.93 (33.40)
 21 Cuevas, Rico G            13 BBSC-MR              2:32.50    2:35.29        
                  33.80     1:12.77 (38.97)     2:01.50 (48.73)     2:35.29 (33.79)
 22 Goral, Eren F             13 Three Village-MR     2:32.81    2:35.74        
                  36.02     1:17.24 (41.22)     2:01.04 (43.80)     2:35.74 (34.70)
 23 Muller, Sean W            13 Three Village-MR     2:33.03    2:36.75        
                  34.07     1:11.72 (37.65)     2:01.79 (50.07)     2:36.75 (34.96)
 24 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  2:35.66    2:38.58        
                  38.30     1:16.65 (38.35)     2:04.83 (48.18)     2:38.58 (33.75)
 25 Sherman, Benjamin A       13 Express Swimming-MR  2:34.94    2:38.74        
                  33.39     1:13.96 (40.57)     2:01.98 (48.02)     2:38.74 (36.76)
 26 Trzaskowski, Michael      14 HAA-MR               2:51.56    2:42.49        
                  37.68     1:20.86 (43.18)     2:07.23 (46.37)     2:42.49 (35.26)
 27 Albert, Adam              13 Three Village-MR     2:45.21    2:43.56        
                  35.55     1:17.49 (41.94)     2:09.62 (52.13)     2:43.56 (33.94)
 28 Franco, Vincent           13 Express Swimming-MR  2:49.21    2:47.68        
                  38.44     1:21.25 (42.81)     2:11.99 (50.74)     2:47.68 (35.69)
 29 Levet, Gregory            13 Tmsuffolk-MR         2:40.88    2:48.97        
                  39.55     1:22.75 (43.20)     2:11.48 (48.73)     2:48.97 (37.49)
 30 Reinhardt, Michael C      14 Express Swimming-MR  2:45.00    2:56.03        
                  36.37     1:25.11 (48.74)     2:14.65 (49.54)     2:56.03 (41.38)
 31 Oganesian, Andre          13 BBSC-MR              2:42.55    2:57.75        
                  39.36     1:23.57 (44.21)     2:17.55 (53.98)     2:57.75 (40.20)
 32 German, Daniel N          13 Express Swimming-MR  2:52.82    2:59.13        
                  43.74     1:29.19 (45.45)     2:19.08 (49.89)     2:59.13 (40.05)
 33 Mulakandov, Ariel         13 QNS-MR               3:02.95    3:08.53        
                  41.83     1:30.40 (48.57)     2:24.63 (54.23)     3:08.53 (43.90)
 -- Becht, Ryan W             14 Express Swimming-MR  2:35.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  33.12     1:11.99 (38.87)     1:59.69 (47.70)          DQ (35.10)
 -- McNally, Gavin *          13 Tmsuffolk-MR         3:25.95         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn - back
                  49.06     1:40.06 (51.00)     2:38.57 (58.51)          DQ (44.34)
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Markowitz, Hunter N       15 HAA-MR                 22.94      23.07        
  2 Casey, Jack H             17 HAA-MR                 23.19      23.33        
  3 Nielsen, Jordan           15 HAA-MR                 23.22      23.43        
  4 Karpf, Dylan              15 HAA-MR                 24.39      23.47        
  5 Griffin, Spencer H        17 HAA-MR                 24.86      24.36        
  6 Beutel, Brendan M         17 HAA-MR                 24.75      24.83        
B - Final
  7 Hafen, Max B              18 Unattached-MR          25.23      24.53        
  8 Park, Bryan H             15 Tmsuffolk-MR           25.19      24.83        
  9 Orehosky, Bailey T        16 HAA-MR                 25.35      25.14        
 10 Dillon, Jack P            16 Three Village-MR       25.14      25.20        
 11 Lee, Joshua S             15 BBSC-MR                25.70      25.76        
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Markowitz, Hunter N       15 HAA-MR                 23.13      22.94 q      
  2 Casey, Jack H             17 HAA-MR                 22.12      23.19 q      
  3 Nielsen, Jordan           15 HAA-MR                 23.40      23.22 q      
  4 Chang, Oscar              17 HAA-MR                 23.45      24.09 q      
  5 Hawkins, Michael J        17 HAA-MR                 22.83      24.33 q      
  6 Karpf, Dylan              15 HAA-MR                 22.71      24.39 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Beutel, Brendan M         17 HAA-MR                 24.21      24.75 q      
  8 Hwang, Tyler              16 Express Swimming-MR    25.20      24.86 q      
  8 Griffin, Spencer H        17 HAA-MR                 24.42      24.86 q      
 10 Chan, Matthew             15 QNS-MR                 24.24      24.96 q      
 11 Chopey, Andrew T          16 QNS-MR                 24.11      24.99 q      
 12 Dillon, Jack P            16 Three Village-MR       24.82      25.14 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Gribulis, Zachary M       15 FA-MR                  23.90      25.16        
 14 Park, Bryan H             15 Tmsuffolk-MR           24.34      25.19        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Hafen, Max B              18 Unattached-MR          23.94      25.23        
 16 Orehosky, Bailey T        16 HAA-MR                 24.92      25.35        
 17 Moeslinger, Erich V       17 QNS-MR                 24.38      25.37        
 18 Bances, AJ J              17 Three Village-MR       25.23      25.42        
 19 Kang, Matthew             16 Express Swimming-MR    24.27      25.56        
 20 Lee, Joshua S             15 BBSC-MR                25.12      25.70        
 21 Weiner, Luke              16 Tmsuffolk-MR           25.26      25.84        
 22 Zahn, Danny               15 Tmsuffolk-MR           25.11      25.93        
 23 Valle, Matthew J          15 BBSC-MR                25.15      26.13        
 24 Graca, Antonio            16 HAA-MR                 25.10      26.25        
 24 Burget, Andrew J          15 Unattached-MR          26.12      26.25        
 26 Dunn, Christopher J       17 SSC-MR                 25.92      26.35        
 27 Hsu, Leo                  15 HAA-MR                 27.27      27.33        
 28 Glovinsky, Hunter M       17 SSC-MR                 27.19      27.86        
 29 McNamara, William A       17 BBSC-MR                28.31      28.18        
 30 Soto, Dylan               13 HAA-MR                 29.19      28.50        
 31 Sargeant, Zaire           15 QNS-MR                 26.82      29.08        
 32 Kotch, Sean               15 SSC-MR                 32.85      31.35        
 33 Lambros Jr., Stephen      11 SSC-MR                 32.37      32.89        
 34 Guerron, Ryan A           12 SSC-MR                 32.87      33.30        
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Burr, Trenton H           16 HAA-MR                 51.19      48.67        
                  23.59       48.67 (25.08)                                        
  2 Hawkins, Michael J        17 HAA-MR                 52.78      51.43        
                  24.76       51.43 (26.67)                                        
  3 Chang, Oscar              17 HAA-MR                 52.00      51.44        
                  24.77       51.44 (26.67)                                        
  4 Casey, Jack H             17 HAA-MR                 51.18      51.64        
                  25.23       51.64 (26.41)                                        
 -- Nielsen, Jordan           15 HAA-MR                 51.80         DQ        
      False start
                  24.64          DQ (27.51)                                        
B - Final
  7 Orehosky, Bailey T        16 HAA-MR                 56.10      53.64        
                  25.95       53.64 (27.69)                                        
  8 Hafen, Max B              18 Unattached-MR          56.84      55.49        
                  26.26       55.49 (29.23)                                        
  9 Valle, Matthew J          15 BBSC-MR                56.13      56.20        
                  26.93       56.20 (29.27)                                        
 10 Zahn, Danny               15 Tmsuffolk-MR           56.36      56.84        
                  27.01       56.84 (29.83)                                        
 11 Burget, Andrew J          15 Unattached-MR          58.70    1:00.84        
                  28.19     1:00.84 (32.65)                                        
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Markowitz, Hunter N       15 HAA-MR                 49.53      49.84 q      
                  24.00       49.84 (25.84)                                        
  2 Casey, Jack H             17 HAA-MR                 49.50      51.18 q      
                  25.20       51.18 (25.98)                                        
  3 Burr, Trenton H           16 HAA-MR                 48.66      51.19 q      
                  24.73       51.19 (26.46)                                        
  4 Nielsen, Jordan           15 HAA-MR                 51.73      51.80 q      
                  24.28       51.80 (27.52)                                        
  5 Chang, Oscar              17 HAA-MR                 51.23      52.00 q      
                  25.20       52.00 (26.80)                                        
  6 Hunt, Andrew              16 HAA-MR                 51.14      52.28 q      
                  25.32       52.28 (26.96)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Xu, Kevin J               16 Three Village-MR       51.86      52.49 q      
                  25.07       52.49 (27.42)                                        
  8 Hawkins, Michael J        17 HAA-MR                 50.13      52.78 q      
                  25.25       52.78 (27.53)                                        
  9 Karpf, Dylan              15 HAA-MR                 50.99      53.03 q      
                  25.08       53.03 (27.95)                                        
 10 Madden, Sean M            14 QNS-MR                 52.71      53.91 q      
                  25.77       53.91 (28.14)                                        
 11 Dillon, Jack P            16 Three Village-MR       52.94      54.19 q      
                  26.27       54.19 (27.92)                                        
 12 Oganesian, Mel            17 BBSC-MR                55.30      55.23 q      
                  26.98       55.23 (28.25)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Griffin, Spencer H        17 HAA-MR                 52.21      55.81        
                  26.36       55.81 (29.45)                                        
 14 Moeslinger, Erich V       17 QNS-MR                 53.53      55.85        
                  26.34       55.85 (29.51)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Lee, Joshua S             15 BBSC-MR                53.78      55.95        
                  26.38       55.95 (29.57)                                        
 16 Orehosky, Bailey T        16 HAA-MR                 53.88      56.10        
                  27.37       56.10 (28.73)                                        
 17 Valle, Matthew J          15 BBSC-MR                55.63      56.13        
                  26.92       56.13 (29.21)                                        
 18 Bances, AJ J              17 Three Village-MR       54.40      56.31        
                  27.12       56.31 (29.19)                                        
 19 Zahn, Danny               15 Tmsuffolk-MR           55.62      56.36        
                  26.99       56.36 (29.37)                                        
 20 Gribulis, Zachary M       15 FA-MR                  56.04      56.48        
                  26.42       56.48 (30.06)                                        
 21 Hafen, Max B              18 Unattached-MR          55.10      56.84        
                  27.13       56.84 (29.71)                                        
 22 Lai, Adam                 16 QNS-MR                 54.69      56.87        
                  27.13       56.87 (29.74)                                        
 23 Mond, Noah E              16 Three Village-MR       54.83      56.93        
                  26.83       56.93 (30.10)                                        
 24 Beutel, Brendan M         17 HAA-MR                 53.40      56.99        
                  27.02       56.99 (29.97)                                        
 25 Hwang, Tyler              16 Express Swimming-MR    53.58      57.39        
                  26.05       57.39 (31.34)                                        
 26 Weiner, Luke              16 Tmsuffolk-MR           55.08      57.47        
                  27.29       57.47 (30.18)                                        
 27 Barry, Coleman D          17 BBSC-MR                56.52      57.63        
                  27.28       57.63 (30.35)                                        
 28 Burget, Andrew J          15 Unattached-MR        1:00.38      58.70        
                  27.92       58.70 (30.78)                                        
 29 Muller, Shane G           15 Three Village-MR       58.48      58.92        
                  27.80       58.92 (31.12)                                        
 30 Siemers, Philip F         18 BBSC-MR                58.30      59.10        
                  28.21       59.10 (30.89)                                        
 31 McNamara, William A       17 BBSC-MR              1:00.85    1:00.15        
                  28.76     1:00.15 (31.39)                                        
 32 Yeh, Matthew              16 Express Swimming-MR  1:04.00    1:00.83        
                  28.76     1:00.83 (32.07)                                        
 33 Romero, Angel J           17 FA-MR                1:00.59    1:01.17        
                  29.29     1:01.17 (31.88)                                        
 
Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Burr, Trenton H           16 HAA-MR               1:53.56    1:47.52        
                  25.22       52.46 (27.24)     1:20.42 (27.96)     1:47.52 (27.10)
  2 Markowitz, Hunter N       15 HAA-MR               1:53.52    1:50.24        
                  25.18       53.36 (28.18)     1:22.17 (28.81)     1:50.24 (28.07)
  3 Hunt, Andrew              16 HAA-MR               1:56.89    1:55.90        
                  26.25       55.18 (28.93)     1:25.62 (30.44)     1:55.90 (30.28)
  4 Dillon, Jack P            16 Three Village-MR     1:59.37    1:56.98        
                  26.93       56.49 (29.56)     1:27.24 (30.75)     1:56.98 (29.74)
  5 Nielsen, Jordan           15 HAA-MR               1:55.87    2:00.33        
                  25.22       54.94 (29.72)     1:27.77 (32.83)     2:00.33 (32.56)
  6 Casey, Jack H             17 HAA-MR               1:58.42    2:05.26        
                  27.38       59.01 (31.63)     1:32.30 (33.29)     2:05.26 (32.96)
B - Final
  7 Arnberg, Mason            16 HAA-MR               2:00.55    1:55.70        
                  26.60       56.15 (29.55)     1:26.78 (30.63)     1:55.70 (28.92)
  8 Orehosky, Bailey T        16 HAA-MR               2:01.67    1:58.11        
                  27.22       56.97 (29.75)     1:27.91 (30.94)     1:58.11 (30.20)
  9 Rupnarain, Timothy        15 Tmsuffolk-MR         1:59.48    1:59.33        
                  26.30       56.46 (30.16)     1:28.13 (31.67)     1:59.33 (31.20)
 10 Griffin, Spencer H        17 HAA-MR               2:01.16    1:59.73        
                  27.62       57.37 (29.75)     1:28.83 (31.46)     1:59.73 (30.90)
 11 Lee, Joshua S             15 BBSC-MR              2:02.61    2:01.17        
                  26.58       56.99 (30.41)     1:29.52 (32.53)     2:01.17 (31.65)
 12 Valle, Matthew J          15 BBSC-MR              2:02.73    2:04.11        
                  27.75       59.06 (31.31)     1:31.69 (32.63)     2:04.11 (32.42)
 
Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Markowitz, Hunter N       15 HAA-MR               1:52.76    1:53.52 q      
                  26.49     1:02.03 (35.54)     1:25.35 (23.32)     1:53.52 (28.17)
  2 Burr, Trenton H           16 HAA-MR               1:45.70    1:53.56 q      
                  26.72       56.38 (29.66)     1:26.56 (30.18)     1:53.56 (27.00)
  3 Chopey, Andrew T          16 QNS-MR               1:50.73    1:54.45 q      
                  26.62       55.14 (28.52)     1:24.64 (29.50)     1:54.45 (29.81)
  4 Chang, Oscar              17 HAA-MR               1:52.00    1:54.59 q      
                  26.00       54.47 (28.47)     1:24.53 (30.06)     1:54.59 (30.06)
  5 Nielsen, Jordan           15 HAA-MR               1:55.63    1:55.87 q      
                  25.39       54.25 (28.86)     1:24.64 (30.39)     1:55.87 (31.23)
  6 Hunt, Andrew              16 HAA-MR               1:52.61    1:56.89 q      
                  27.21       57.00 (29.79)     1:27.38 (30.38)     1:56.89 (29.51)
-------------------------------------------------------------------------
  7 Casey, Jack H             17 HAA-MR               1:48.71    1:58.42 q      
                  27.91       59.08 (31.17)     1:30.60 (31.52)     1:58.42 (27.82)
  8 Dillon, Jack P            16 Three Village-MR     1:54.66    1:59.37 q      
                  26.81       56.61 (29.80)     1:27.91 (31.30)     1:59.37 (31.46)
  9 Rupnarain, Timothy        15 Tmsuffolk-MR         1:54.90    1:59.48 q      
                  26.74       56.44 (29.70)     1:27.73 (31.29)     1:59.48 (31.75)
 10 Hawkins, Michael J        17 HAA-MR               1:51.60    2:00.10 q      
                  27.12       57.85 (30.73)     1:29.69 (31.84)     2:00.10 (30.41)
 11 Chan, Matthew             15 QNS-MR               1:57.98    2:00.27 q      
                  28.23       58.68 (30.45)     1:28.89 (30.21)     2:00.27 (31.38)
 12 Arnberg, Mason            16 HAA-MR               1:51.64    2:00.55 q      
                  28.09       59.06 (30.97)     1:31.03 (31.97)     2:00.55 (29.52)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Griffin, Spencer H        17 HAA-MR               1:57.48    2:01.16        
                  27.05       57.22 (30.17)     1:29.37 (32.15)     2:01.16 (31.79)
 14 Orehosky, Bailey T        16 HAA-MR               1:57.56    2:01.67        
                  27.86       58.60 (30.74)     1:30.47 (31.87)     2:01.67 (31.20)
-------------------------------------------------------------------------
 15 Lee, Joshua S             15 BBSC-MR              1:58.46    2:02.61        
                  27.84       58.87 (31.03)     1:31.21 (32.34)     2:02.61 (31.40)
 16 Valle, Matthew J          15 BBSC-MR              2:01.50    2:02.73        
                  28.15       58.98 (30.83)     1:30.81 (31.83)     2:02.73 (31.92)
 17 Kang, Matthew             16 Express Swimming-MR  2:02.42    2:02.92        
                  29.79     1:01.34 (31.55)     1:32.93 (31.59)     2:02.92 (29.99)
 18 Bances, AJ J              17 Three Village-MR     2:00.92    2:03.34        
                  28.38       59.48 (31.10)     1:31.93 (32.45)     2:03.34 (31.41)
 19 Karpf, Dylan              15 HAA-MR               1:58.22    2:03.60        
                  26.99       57.47 (30.48)     1:30.20 (32.73)     2:03.60 (33.40)
 20 Moeslinger, Erich V       17 QNS-MR               1:59.14    2:07.32        
                  28.25       59.74 (31.49)     1:33.06 (33.32)     2:07.32 (34.26)
 21 Muller, Shane G           15 Three Village-MR     2:08.44    2:09.02        
                  28.95     1:01.80 (32.85)     1:35.74 (33.94)     2:09.02 (33.28)
 22 Weiner, Luke              16 Tmsuffolk-MR         1:58.92    2:09.26        
                  28.26     1:00.87 (32.61)     1:34.86 (33.99)     2:09.26 (34.40)
 23 McNamara, William A       17 BBSC-MR              2:10.52    2:10.66        
                  29.43     1:02.61 (33.18)     1:37.34 (34.73)     2:10.66 (33.32)
 24 Mond, Noah E              16 Three Village-MR     2:04.37    2:12.51        
                  28.52     1:01.08 (32.56)     1:36.37 (35.29)     2:12.51 (36.14)
 25 Lambros Jr., Stephen      11 SSC-MR               2:35.00    2:37.63        
                  35.62     1:15.22 (39.60)     1:58.49 (43.27)     2:37.63 (39.14)
 
Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  6:00.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Joshua S             15 BBSC-MR              5:22.89    5:22.88        
                  27.86       59.23 (31.37)     1:31.62 (32.39)     2:04.76 (33.14)
        2:37.80 (33.04)     3:12.21 (34.41)     3:44.68 (32.47)     4:18.21 (33.53)
        4:51.77 (33.56)     5:22.88 (31.11)                                        
  2 Matheson, Ryan C          13 Three Village-MR     5:46.21    5:36.74        
                  28.55     1:00.86 (32.31)     1:35.28 (34.42)     2:09.47 (34.19)
        2:45.14 (35.67)     3:20.69 (35.55)     3:55.76 (35.07)     4:30.63 (34.87)
        5:04.81 (34.18)     5:36.74 (31.93)                                        
  3 McNamara, William A       17 BBSC-MR              5:45.56    5:41.09        
                  29.46     1:01.71 (32.25)     1:35.60 (33.89)     2:10.50 (34.90)
        2:46.05 (35.55)     3:21.10 (35.05)     3:56.80 (35.70)     4:32.17 (35.37)
        5:06.96 (34.79)     5:41.09 (34.13)                                        
  4 Shemetov, Daniel B        13 BBSC-MR              5:48.01    5:43.29        
                  28.18     1:01.44 (33.26)     1:35.58 (34.14)     2:10.89 (35.31)
        2:46.35 (35.46)     3:22.56 (36.21)     3:58.60 (36.04)     4:34.17 (35.57)
        5:09.66 (35.49)     5:43.29 (33.63)                                        
  5 Bibolov, Nick             13 SSC-MR               5:53.16    5:52.27        
                  29.54     1:03.70 (34.16)     1:38.95 (35.25)     2:14.46 (35.51)
        2:50.64 (36.18)     3:27.53 (36.89)     4:03.50 (35.97)     4:40.21 (36.71)
        5:16.84 (36.63)     5:52.27 (35.43)                                        
  6 Sloniewsky, Peter A       12 Three Village-MR     5:56.14    5:53.61        
                  31.25     1:07.03 (35.78)     1:43.37 (36.34)     2:19.64 (36.27)
        2:55.81 (36.17)     3:32.56 (36.75)     4:08.99 (36.43)     4:45.21 (36.22)
        5:21.11 (35.90)     5:53.61 (32.50)                                        
  7 Martin, Tim J             12 SSC-MR               6:39.86    6:32.60        
                  35.85     1:15.87 (40.02)     1:56.43 (40.56)     2:36.75 (40.32)
        3:17.03 (40.28)     3:57.23 (40.20)     4:37.62 (40.39)     5:16.35 (38.73)
        5:56.39 (40.04)     6:32.60 (36.21)                                        
 
Boys 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Beutel, Brendan M         17 HAA-MR                 27.02      26.85        
  2 Karpf, Dylan              15 HAA-MR                 27.43      27.43        
  3 Reino, Vincent M          14 HAA-MR                 29.56      29.60        
  4 Hafen, Max B              18 Unattached-MR          30.94      30.12        
  5 Burget, Andrew J          15 Unattached-MR          31.36      30.18        
  6 Napolitano, Sean          14 HAA-MR                 35.72      35.77        
B - Final
  7 Dettling, Maverick        13 HAA-MR                 36.26      34.14        
  8 Belli-McCue, Jalin        14 HAA-MR                 39.02      38.20        
  9 Bencivenga, Jack R        13 HAA-MR                 43.63      42.72        
 
Boys 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Beutel, Brendan M         17 HAA-MR                 26.47      27.02 q      
  2 Karpf, Dylan              15 HAA-MR                 28.13      27.43 q      
  3 Reino, Vincent M          14 HAA-MR                 28.60      29.56 q      
  4 Hsu, Leo                  15 HAA-MR                 30.65      30.74 q      
  5 Hafen, Max B              18 Unattached-MR          27.50      30.94 q      
  6 Burget, Andrew J          15 Unattached-MR          32.10      31.36 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Glovinsky, Hunter M       17 SSC-MR                 38.00      34.03 q      
  8 Napolitano, Sean          14 HAA-MR                 36.90      35.72 q      
  9 Dettling, Maverick        13 HAA-MR                 36.74      36.26 q      
 10 Lambros Jr., Stephen      11 SSC-MR                 37.21      37.53 q      
 11 Belli-McCue, Jalin        14 HAA-MR                 41.64      39.02 q      
 12 Kotch, Sean               15 SSC-MR                 43.00      40.35 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Guerron, Ryan A           12 SSC-MR                 39.25      41.05        
 14 Katla, Preethamsh         13 HAA-MR                 45.00      43.05        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Bencivenga, Jack R        13 HAA-MR                 44.20      43.63        
 16 Lanka, Pranav             13 HAA-MR                 50.51      46.29        
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Chang, Oscar              17 HAA-MR                 55.97      55.75        
                  26.23       55.75 (29.52)                                        
  2 Hawkins, Michael J        17 HAA-MR                 59.25      57.13        
                  27.65       57.13 (29.48)                                        
  3 Fisher, Alexander M       18 Unattached-MR        1:00.02      57.77        
                  27.75       57.77 (30.02)                                        
  4 Valle, Matthew J          15 BBSC-MR              1:03.81    1:03.97        
                  30.61     1:03.97 (33.36)                                        
B - Final
  7 Zahn, Danny               15 Tmsuffolk-MR         1:04.10    1:03.49        
                  30.76     1:03.49 (32.73)                                        
  8 Burget, Andrew J          15 Unattached-MR        1:04.07    1:05.28        
                  31.26     1:05.28 (34.02)                                        
  9 Orehosky, Bailey T        16 HAA-MR               1:08.12    1:05.52        
                  31.80     1:05.52 (33.72)                                        
 10 Hafen, Max B              18 Unattached-MR        1:06.09    1:06.53        
                  31.52     1:06.53 (35.01)                                        
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chang, Oscar              17 HAA-MR                 55.66      55.97 q      
                  26.67       55.97 (29.30)                                        
  2 Karpf, Dylan              15 HAA-MR                 57.54      58.30 q      
                  28.02       58.30 (30.28)                                        
  3 Madden, Sean M            14 QNS-MR                 57.69      58.73 q      
                  28.57       58.73 (30.16)                                        
  4 Park, Bryan H             15 Tmsuffolk-MR           58.11      58.83 q      
                  28.72       58.83 (30.11)                                        
  5 Hawkins, Michael J        17 HAA-MR                 56.49      59.25 q      
                  28.79       59.25 (30.46)                                        
  6 Moeslinger, Erich V       17 QNS-MR                 58.48      59.63 q      
                  29.23       59.63 (30.40)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Fisher, Alexander M       18 Unattached-MR          58.00    1:00.02 q      
                  28.76     1:00.02 (31.26)                                        
  8 Markowitz, Hunter N       15 HAA-MR               1:01.30    1:00.75 q      
                  29.89     1:00.75 (30.86)                                        
  9 Xu, Kevin J               16 Three Village-MR     1:00.86    1:01.39 q      
                  29.44     1:01.39 (31.95)                                        
 10 Beutel, Brendan M         17 HAA-MR                 58.12    1:02.33 q      
                  28.59     1:02.33 (33.74)                                        
 11 Chan, Matthew S           16 Three Village-MR     1:01.19    1:03.16 q      
                  31.02     1:03.16 (32.14)                                        
 12 Dillon, Jack P            16 Three Village-MR     1:01.41    1:03.31 q      
                  30.63     1:03.31 (32.68)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Rupnarain, Timothy        15 Tmsuffolk-MR         1:03.73    1:03.60        
                  30.76     1:03.60 (32.84)                                        
 14 Valle, Matthew J          15 BBSC-MR              1:03.73    1:03.81        
                  30.87     1:03.81 (32.94)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Burget, Andrew J          15 Unattached-MR        1:08.67    1:04.07        
                  31.32     1:04.07 (32.75)                                        
 16 Hunt, Andrew              16 HAA-MR               1:00.35    1:04.09        
                  31.60     1:04.09 (32.49)                                        
 17 Zahn, Danny               15 Tmsuffolk-MR         1:02.43    1:04.10        
                  31.05     1:04.10 (33.05)                                        
 18 Bances, AJ J              17 Three Village-MR     1:03.10    1:04.49        
                  31.12     1:04.49 (33.37)                                        
 19 Lee, Joshua S             15 BBSC-MR              1:05.59    1:04.69        
 20 Griffin, Spencer H        17 HAA-MR               1:05.85    1:05.17        
 21 Weiner, Luke              16 Tmsuffolk-MR         1:00.53    1:05.37        
                  31.40     1:05.37 (33.97)                                        
 22 Oganesian, Mel            17 BBSC-MR              1:05.90    1:05.67        
 23 Hafen, Max B              18 Unattached-MR        1:07.90    1:06.09        
                  31.99     1:06.09 (34.10)                                        
 24 Barry, Coleman D          17 BBSC-MR              1:06.29    1:06.35        
 25 Hwang, Tyler              16 Express Swimming-MR  1:05.00    1:08.11        
 26 Orehosky, Bailey T        16 HAA-MR               1:05.41    1:08.12        
 27 McNamara, William A       17 BBSC-MR              1:10.15    1:10.23        
                  34.31     1:10.23 (35.92)                                        
 28 Yeh, Matthew              16 Express Swimming-MR  1:10.00    1:12.71        
                  35.14     1:12.71 (37.57)                                        
 29 Siemers, Philip F         18 BBSC-MR              1:16.17    1:15.38        
                  36.58     1:15.38 (38.80)                                        
 -- Lam, Jeff                 14 QNS-MR                    NT         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 
Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:45.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Oscar              17 HAA-MR               2:07.62    2:07.07        
                  29.65     1:01.42 (31.77)     1:34.13 (32.71)     2:07.07 (32.94)
  2 Fisher, Alexander M       18 Unattached-MR        2:10.00    2:09.14        
                  29.65     1:01.51 (31.86)     1:35.18 (33.67)     2:09.14 (33.96)
  3 Markowitz, Hunter N       15 HAA-MR               2:10.00    2:13.79        
                  32.28     1:06.56 (34.28)     1:41.11 (34.55)     2:13.79 (32.68)
  4 Chan, Matthew S           16 Three Village-MR     2:13.46    2:16.33        
                  32.31     1:06.74 (34.43)     1:41.91 (35.17)     2:16.33 (34.42)
  5 Nixon, Jack S             13 Tmsuffolk-MR         2:16.40    2:16.58        
                  32.37     1:06.66 (34.29)     1:41.93 (35.27)     2:16.58 (34.65)
  6 Zahn, Danny               15 Tmsuffolk-MR         2:15.45    2:18.26        
                  31.09     1:05.86 (34.77)     1:42.18 (36.32)     2:18.26 (36.08)
  7 Park, Jeremy W            13 Tmsuffolk-MR         2:20.30    2:18.37        
                  32.04     1:06.57 (34.53)     1:42.20 (35.63)     2:18.37 (36.17)
  8 Weiner, Luke              16 Tmsuffolk-MR         2:09.92    2:19.91        
                  31.60     1:06.20 (34.60)     1:42.63 (36.43)     2:19.91 (37.28)
  9 Prinzivalli, Peter J      14 Tmsuffolk-MR         2:25.91    2:21.36        
                  33.81     1:09.75 (35.94)     1:45.87 (36.12)     2:21.36 (35.49)
 10 Schroeder, Michael        14 HAA-MR               2:25.73    2:21.98        
                  33.19     1:08.49 (35.30)     1:45.92 (37.43)     2:21.98 (36.06)
 11 Muller, Shane G           15 Three Village-MR     2:22.85    2:22.20        
                  33.66     1:09.40 (35.74)     1:46.17 (36.77)     2:22.20 (36.03)
 12 Wang, Eric                14 Three Village-MR     2:32.59    2:22.73        
                  32.59     1:08.20 (35.61)     1:45.72 (37.52)     2:22.73 (37.01)
 13 Shemetov, Daniel B        13 BBSC-MR              2:22.96    2:23.52        
                  33.85     1:09.95 (36.10)     1:47.14 (37.19)     2:23.52 (36.38)
 14 Muller, Sean W            13 Three Village-MR     2:29.49    2:24.41        
                  33.75     1:10.94 (37.19)     1:48.22 (37.28)     2:24.41 (36.19)
 15 McNamara, William A       17 BBSC-MR              2:30.25    2:25.16        
                  34.47     1:11.02 (36.55)     1:48.15 (37.13)     2:25.16 (37.01)
 16 Sloniewsky, Peter A       12 Three Village-MR     2:43.00    2:26.63        
                  34.86     1:12.09 (37.23)     1:50.25 (38.16)     2:26.63 (36.38)
 17 Mastrocinque, Rudy        14 Tmsuffolk-MR         2:44.09    2:32.11        
                  34.36     1:13.11 (38.75)     1:53.22 (40.11)     2:32.11 (38.89)
 18 Agrawal, Alok             13 Tmsuffolk-MR         2:37.24    2:32.24        
                  35.78     1:13.37 (37.59)     1:51.90 (38.53)     2:32.24 (40.34)
 19 Goral, Eren F             13 Three Village-MR     2:34.73    2:32.85        
                  36.14     1:15.20 (39.06)     1:55.25 (40.05)     2:32.85 (37.60)
 20 Hafen, Max B              18 Unattached-MR        2:32.88    2:33.78        
                  33.51     1:10.86 (37.35)     1:46.78 (35.92)     2:33.78 (47.00)
 21 Graca, Antonio            16 HAA-MR               2:38.35    2:40.17        
                  35.19     1:16.43 (41.24)     1:58.47 (42.04)     2:40.17 (41.70)
 22 Trzaskowski, Michael      14 HAA-MR               2:38.09    2:40.93        
                  38.66     1:19.46 (40.80)     2:00.98 (41.52)     2:40.93 (39.95)
 23 Levet, Gregory            13 Tmsuffolk-MR         2:41.90    2:44.45        
                  38.42     1:22.06 (43.64)     2:04.41 (42.35)     2:44.45 (40.04)
 24 Tsiabasis, Yanni          14 HAA-MR               2:45.00    2:50.27        
                  41.93     1:23.54 (41.61)     2:07.76 (44.22)     2:50.27 (42.51)
 -- Barragato, Philip N       14 Tmsuffolk-MR         2:27.70        DNF        
      Did not finish
 
Boys 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Casey, Jack H             17 HAA-MR                 27.22      28.16        
  2 Hafen, Max B              18 Unattached-MR          33.59      31.84        
  3 Schroeder, Michael        14 HAA-MR                 37.41      36.71        
B - Final
  7 Dettling, Maverick        13 HAA-MR                 40.19      39.73        
  8 Oliveto, Nicholas A       13 HAA-MR                 41.11      41.86        
  9 Lanka, Pranav             13 HAA-MR                 49.45      48.05        
 10 Katla, Preethamsh         13 HAA-MR                 46.98      48.24        
 
Boys 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Casey, Jack H             17 HAA-MR                 26.77      27.22 q      
  2 Griffin, Spencer H        17 HAA-MR                 29.61      30.05 q      
  3 Nielsen, Jordan           15 HAA-MR                 32.88      31.50 q      
  4 Gribulis, Zachary M       15 FA-MR                  31.59      32.00 q      
  5 Mond, Noah E              16 Three Village-MR       37.19      32.45 q      
  6 Hafen, Max B              18 Unattached-MR          34.50      33.59 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Chan, Matthew S           16 Three Village-MR       34.00      33.97 q      
  8 Weiner, Luke              16 Tmsuffolk-MR           34.78      34.28 q      
  9 Romero, Angel J           17 FA-MR                  36.46      35.09 q      
 10 Dougherty, Robert         14 HAA-MR                 38.36      36.92 q      
 11 Schroeder, Michael        14 HAA-MR                 37.99      37.41 q      
 12 Tsiabasis, Yanni          14 HAA-MR                 46.08      38.99 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Hunt, Andrew              16 HAA-MR                 31.15      39.57        
 14 Dettling, Maverick        13 HAA-MR                 38.01      40.19        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Oliveto, Nicholas A       13 HAA-MR                 43.63      41.11        
 16 Napolitano, Sean          14 HAA-MR                 40.65      41.30        
 17 Bencivenga, Jack R        13 HAA-MR                 47.69      45.74        
 18 Katla, Preethamsh         13 HAA-MR                 50.02      46.98        
 19 Lanka, Pranav             13 HAA-MR                 54.43      49.45        
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Arnberg, Mason            16 HAA-MR               1:04.20    1:03.68        
                  30.57     1:03.68 (33.11)                                        
  2 Markowitz, Hunter N       15 HAA-MR               1:05.93    1:05.10        
                  30.48     1:05.10 (34.62)                                        
  3 Rupnarain, Timothy        15 Tmsuffolk-MR         1:04.82    1:05.11        
                  30.48     1:05.11 (34.63)                                        
  4 Griffin, Spencer H        17 HAA-MR               1:05.45    1:05.55        
                  30.42     1:05.55 (35.13)                                        
  5 Hunt, Andrew              16 HAA-MR               1:08.33    1:06.48        
                  31.24     1:06.48 (35.24)                                        
B - Final
  7 Nielsen, Jordan           15 HAA-MR               1:11.01    1:09.19        
  8 Dillon, Jack P            16 Three Village-MR     1:10.50    1:09.29        
                  32.47     1:09.29 (36.82)                                        
  9 Park, Bryan H             15 Tmsuffolk-MR         1:12.08    1:10.21        
                  33.91     1:10.21 (36.30)                                        
 10 Weiner, Luke              16 Tmsuffolk-MR         1:13.90    1:13.18        
                  34.08     1:13.18 (39.10)                                        
 11 Hafen, Max B              18 Unattached-MR        1:14.79    1:13.20        
                  33.59     1:13.20 (39.61)                                        
 12 Dunn, Christopher J       17 SSC-MR               1:15.40    1:14.57        
                  34.90     1:14.57 (39.67)                                        
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Arnberg, Mason            16 HAA-MR               1:01.54    1:04.20 q      
                  30.91     1:04.20 (33.29)                                        
  2 Rupnarain, Timothy        15 Tmsuffolk-MR         1:04.96    1:04.82 q      
                  31.09     1:04.82 (33.73)                                        
  3 Griffin, Spencer H        17 HAA-MR               1:03.58    1:05.45 q      
                  30.35     1:05.45 (35.10)                                        
  4 Markowitz, Hunter N       15 HAA-MR               1:04.75    1:05.93 q      
                  31.28     1:05.93 (34.65)                                        
  5 Hunt, Andrew              16 HAA-MR               1:05.30    1:08.33 q      
                  32.55     1:08.33 (35.78)                                        
  6 Gribulis, Zachary M       15 FA-MR                1:07.78    1:08.38 q      
                  32.28     1:08.38 (36.10)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Dillon, Jack P            16 Three Village-MR     1:08.36    1:10.50 q      
                  33.25     1:10.50 (37.25)                                        
  8 Nielsen, Jordan           15 HAA-MR               1:07.92    1:11.01 q      
                  32.28     1:11.01 (38.73)                                        
  9 Park, Bryan H             15 Tmsuffolk-MR         1:09.15    1:12.08 q      
                  34.33     1:12.08 (37.75)                                        
 10 Weiner, Luke              16 Tmsuffolk-MR         1:11.25    1:13.90 q      
                  34.70     1:13.90 (39.20)                                        
 11 Hafen, Max B              18 Unattached-MR        1:11.16    1:14.79 q      
                  34.42     1:14.79 (40.37)                                        
 12 Mond, Noah E              16 Three Village-MR     1:11.07    1:14.85 q      
                  33.82     1:14.85 (41.03)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Dunn, Christopher J       17 SSC-MR               1:14.96    1:15.40        
                  36.55     1:15.40 (38.85)                                        
 14 Hwang, Tyler              16 Express Swimming-MR  1:12.89    1:15.44        
                  35.07     1:15.44 (40.37)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Hsu, Leo                  15 HAA-MR               1:17.69    1:15.98        
                  36.82     1:15.98 (39.16)                                        
 16 Burget, Andrew J          15 Unattached-MR        1:15.85    1:16.63        
                  35.65     1:16.63 (40.98)                                        
 17 McNamara, William A       17 BBSC-MR              1:16.79    1:17.49        
                  35.46     1:17.49 (42.03)                                        
 18 Bances, AJ J              17 Three Village-MR     1:17.27    1:17.64        
                  36.95     1:17.64 (40.69)                                        
 19 Zahn, Danny               15 Tmsuffolk-MR         1:15.10    1:17.67        
                  36.06     1:17.67 (41.61)                                        
 20 Sargeant, Zaire           15 QNS-MR               1:14.24    1:20.58        
                  38.02     1:20.58 (42.56)                                        
 21 Graca, Antonio            16 HAA-MR               1:17.36    1:21.31        
                  38.06     1:21.31 (43.25)                                        
 22 Muller, Shane G           15 Three Village-MR     1:22.97    1:23.41        
                  38.92     1:23.41 (44.49)                                        
 -- Guerron, Ryan A           12 SSC-MR               1:51.34         DQ        
      Non-simultaneous kick
                  53.98          DQ (57.85)                                        
 -- Kotch, Sean               15 SSC-MR               1:37.22         DQ        
      One hand touch
                  44.42          DQ (50.74)                                        
 
Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:45.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Casey, Jack H             17 HAA-MR               2:10.02    2:14.47        
                  29.53     1:06.37 (36.84)     1:41.24 (34.87)     2:14.47 (33.23)
  2 Arbeeny, Ryan             14 Tmsuffolk-MR         2:24.98    2:19.87        
                  31.64     1:07.38 (35.74)     1:43.34 (35.96)     2:19.87 (36.53)
  3 Xia, Christopher          12 QNS-MR               2:25.91    2:21.81        
                  31.70     1:08.61 (36.91)     1:46.25 (37.64)     2:21.81 (35.56)
  4 Rupnarain, Timothy        15 Tmsuffolk-MR         2:23.65    2:22.75        
                  30.84     1:06.43 (35.59)     1:43.96 (37.53)     2:22.75 (38.79)
  5 Griffin, Spencer H        17 HAA-MR               2:25.39    2:27.70        
                  32.34     1:09.21 (36.87)     1:48.12 (38.91)     2:27.70 (39.58)
  6 Jeong, Eugene             13 QNS-MR               2:21.05    2:28.07        
                  33.48     1:10.42 (36.94)     1:49.37 (38.95)     2:28.07 (38.70)
  7 Nielsen, Jordan           15 HAA-MR               2:32.18    2:30.49        
                  33.56     1:10.44 (36.88)     1:50.81 (40.37)     2:30.49 (39.68)
  8 Park, Samuel              13 Tmsuffolk-MR         2:33.27    2:30.74        
                  33.04     1:11.06 (38.02)     1:50.50 (39.44)     2:30.74 (40.24)
  9 Neuf, Austin              14 Tmsuffolk-MR         2:34.53    2:35.10        
                  34.01     1:13.40 (39.39)     1:53.80 (40.40)     2:35.10 (41.30)
 10 Hussein, Yousef W         13 Tmsuffolk-MR         2:42.69    2:36.89        
                  35.18     1:15.44 (40.26)     1:57.10 (41.66)     2:36.89 (39.79)
 11 Jang, Michael             13 Tmsuffolk-MR         2:38.70    2:37.90        
                  34.38     1:14.32 (39.94)     1:55.89 (41.57)     2:37.90 (42.01)
 12 Orehosky, Bailey T        16 HAA-MR               2:47.30    2:38.07        
                  37.26     1:16.81 (39.55)     1:58.73 (41.92)     2:38.07 (39.34)
 13 Iorio, Jack T             14 Tmsuffolk-MR         2:44.95    2:39.95        
                  35.76     1:16.75 (40.99)     1:58.39 (41.64)     2:39.95 (41.56)
 14 Burget, Andrew J          15 Unattached-MR        2:44.95    2:40.45        
                  35.41     1:16.72 (41.31)     1:58.33 (41.61)     2:40.45 (42.12)
 15 Benin, Michael H          13 Tmsuffolk-MR         2:43.90    2:42.69        
                  36.57     1:18.43 (41.86)   2:42.69 (1:24.26)                    
 16 Holler, John T            12 HAA-MR               3:00.00    2:46.26        
                  36.78     1:19.93 (43.15)     2:04.39 (44.46)     2:46.26 (41.87)
 17 Nielsen, Jake             13 HAA-MR               3:00.00    2:47.94        
                  39.42     1:22.60 (43.18)     2:05.54 (42.94)     2:47.94 (42.40)
 18 Fehrenbach, Robby         14 HAA-MR               3:00.00    2:57.00        
                  35.54     1:19.14 (43.60)     2:08.30 (49.16)     2:57.00 (48.70)
 19 Dettling, Maverick        13 HAA-MR               3:00.00    2:57.74        
                  37.92     1:23.78 (45.86)     2:09.85 (46.07)     2:57.74 (47.89)
 -- Hsu, Leo                  15 HAA-MR               2:47.96         DQ        
      Arms not in same horizontal plane
                  37.11     1:19.87 (42.76)     2:03.46 (43.59)          DQ (42.78)
 
Boys 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Burr, Trenton H           16 HAA-MR                 24.94      24.49        
  2 Casey, Jack H             17 HAA-MR                 25.01      24.76        
  3 Chang, Oscar              17 HAA-MR                 26.86      25.17        
  4 Hawkins, Michael J        17 HAA-MR                 26.40      25.21        
  5 Fehrenbach, Robby         14 HAA-MR                 28.70      28.61        
  6 Nielsen, Jake             13 HAA-MR                 28.97      28.91        
B - Final
  7 Orehosky, Bailey T        16 HAA-MR                 29.92      27.88        
  8 Reino, Vincent M          14 HAA-MR                 29.47      28.63        
  9 Cenizal, Kai              14 SSC-MR                 35.18      35.28        
 10 Oliveto, Nicholas A       13 HAA-MR                 35.74      36.52        
 11 Sagiraju, Sahi V          13 HAA-MR                 49.23      49.69        
 
Boys 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Burr, Trenton H           16 HAA-MR                 25.00      24.94 q      
  2 Casey, Jack H             17 HAA-MR                 25.83      25.01 q      
  3 Beutel, Brendan M         17 HAA-MR                 26.60      25.70 q      
  4 Hawkins, Michael J        17 HAA-MR                 29.19      26.40 q      
  5 Chang, Oscar              17 HAA-MR                 25.07      26.86 q      
  6 Fehrenbach, Robby         14 HAA-MR                 30.00      28.70 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Nielsen, Jake             13 HAA-MR                 29.12      28.97 q      
  8 Karpf, Dylan              15 HAA-MR                 28.00      29.00 q      
  9 Reino, Vincent M          14 HAA-MR                 31.54      29.47 q      
 10 Muller, Shane G           15 Three Village-MR       30.24      29.71 q      
 11 Orehosky, Bailey T        16 HAA-MR                 28.00      29.92 q      
 12 Sherman, Benjamin A       13 Express Swimming-MR    33.00      30.09 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Nielsen, Jordan           15 HAA-MR                 28.92      32.01        
 14 Romero, Angel J           17 FA-MR                  32.62      32.29        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Reynolds, Ian             13 HAA-MR                 40.83      33.86        
 16 Soto, Dylan               13 HAA-MR                 38.98      34.50        
 17 Cenizal, Kai              14 SSC-MR                 37.25      35.18        
 18 Oliveto, Nicholas A       13 HAA-MR                 45.00      35.74        
 19 Lam, Jeff                 14 QNS-MR                    NT      36.27        
 20 Sciurca, Nicholas         14 HAA-MR                 38.00      36.82        
 21 Sagiraju, Sahi V          13 HAA-MR                 54.46      49.23        
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Burr, Trenton H           16 HAA-MR                 56.66      53.39        
                  25.38       53.39 (28.01)                                        
  2 Chang, Oscar              17 HAA-MR                 56.70      56.50        
                  26.85       56.50 (29.65)                                        
  3 Beutel, Brendan M         17 HAA-MR                 57.79      57.01        
                  26.01       57.01 (31.00)                                        
  4 Park, Bryan H             15 Tmsuffolk-MR           58.51      57.57        
                  27.04       57.57 (30.53)                                        
  5 Casey, Jack H             17 HAA-MR                 55.35      57.81        
                  26.72       57.81 (31.09)                                        
  6 Arnberg, Mason            16 HAA-MR               1:00.20      59.40        
                  27.02       59.40 (32.38)                                        
B - Final
  7 Hunt, Andrew              16 HAA-MR               1:01.00      59.13        
                  27.50       59.13 (31.63)                                        
  8 Lee, Joshua S             15 BBSC-MR              1:01.37    1:02.05        
                  29.09     1:02.05 (32.96)                                        
  9 Orehosky, Bailey T        16 HAA-MR               1:04.72    1:02.61        
                  29.04     1:02.61 (33.57)                                        
 10 Zahn, Danny               15 Tmsuffolk-MR         1:03.23    1:03.66        
                  29.48     1:03.66 (34.18)                                        
 11 Dunn, Christopher J       17 SSC-MR               1:08.51    1:07.73        
                  30.14     1:07.73 (37.59)                                        
 12 Valle, Matthew J          15 BBSC-MR              1:08.79    1:07.79        
                  31.60     1:07.79 (36.19)                                        
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Casey, Jack H             17 HAA-MR                 52.24      55.35 q      
                  27.35       55.35 (28.00)                                        
  2 Burr, Trenton H           16 HAA-MR                 53.19      56.66 q      
                  27.08       56.66 (29.58)                                        
  3 Chang, Oscar              17 HAA-MR                 54.20      56.70 q      
                  26.07       56.70 (30.63)                                        
  4 Beutel, Brendan M         17 HAA-MR                 55.45      57.79 q      
                  25.94       57.79 (31.85)                                        
  5 Hawkins, Michael J        17 HAA-MR                 55.21      58.34 q      
                  26.95       58.34 (31.39)                                        
  6 Park, Bryan H             15 Tmsuffolk-MR           56.87      58.51 q      
                  28.18       58.51 (30.33)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Hwang, Tyler              16 Express Swimming-MR    58.83      59.80 q      
                  26.91       59.80 (32.89)                                        
  8 Arnberg, Mason            16 HAA-MR                 55.77    1:00.20 q      
                  27.20     1:00.20 (33.00)                                        
  9 Chopey, Andrew T          16 QNS-MR               1:05.30    1:00.81 q      
                  29.27     1:00.81 (31.54)                                        
 10 Hunt, Andrew              16 HAA-MR                 57.55    1:01.00 q      
                  28.31     1:01.00 (32.69)                                        
 11 Lee, Joshua S             15 BBSC-MR              1:02.32    1:01.37 q      
                  28.68     1:01.37 (32.69)                                        
 12 Chan, Matthew             15 QNS-MR                 58.84    1:01.61 q      
                  29.54     1:01.61 (32.07)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Moeslinger, Erich V       17 QNS-MR               1:01.43    1:02.34        
                  28.86     1:02.34 (33.48)                                        
 14 Zahn, Danny               15 Tmsuffolk-MR         1:02.42    1:03.23        
                  29.38     1:03.23 (33.85)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Orehosky, Bailey T        16 HAA-MR               1:02.81    1:04.72        
                  29.52     1:04.72 (35.20)                                        
 16 Kang, Matthew             16 Express Swimming-MR  1:02.91    1:05.12        
 17 Mond, Noah E              16 Three Village-MR     1:10.01    1:07.07        
                  30.21     1:07.07 (36.86)                                        
 18 Muller, Shane G           15 Three Village-MR     1:07.15    1:07.55        
                  31.60     1:07.55 (35.95)                                        
 19 Dunn, Christopher J       17 SSC-MR               1:08.26    1:08.51        
                  30.15     1:08.51 (38.36)                                        
 20 Valle, Matthew J          15 BBSC-MR              1:08.43    1:08.79        
                  31.76     1:08.79 (37.03)                                        
 21 Graca, Antonio            16 HAA-MR               1:07.77    1:09.52        
                  32.11     1:09.52 (37.41)                                        
 22 Sargeant, Zaire           15 QNS-MR               1:13.31    1:13.25        
                  31.92     1:13.25 (41.33)                                        
 23 Glovinsky, Hunter M       17 SSC-MR               1:16.66    1:16.61        
                  33.08     1:16.61 (43.53)                                        
 
Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:45.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Markowitz, Hunter N       15 HAA-MR               2:30.00    2:09.25        
                  38.59     1:12.62 (34.03)     1:47.76 (35.14)     2:09.25 (21.49)
  2 Park, Bryan H             15 Tmsuffolk-MR         2:10.78    2:10.77        
                  12.95       38.49 (25.54)     1:10.57 (32.08)   2:10.77 (1:00.20)
  3 Beutel, Brendan M         17 HAA-MR               2:12.72    2:16.56        
  4 Sheinberg, Ryan P         15 Express Swimming-MR  2:19.35    2:20.27        
                  39.86     1:14.01 (34.15)     1:50.84 (36.83)     2:20.27 (29.43)
  5 Dolinsky, Andrew E        13 Tmsuffolk-MR         2:43.90    2:28.14        
                  33.01     1:10.44 (37.43)     1:49.34 (38.90)     2:28.14 (38.80)
  6 Orehosky, Bailey T        16 HAA-MR               2:45.00    2:30.17        
                  30.92     1:07.65 (36.73)     1:47.17 (39.52)     2:30.17 (43.00)
  7 Cellamare, Dylan          14 Tmsuffolk-MR         2:32.90    2:30.29        
                  40.60     1:16.04 (35.44)     1:53.66 (37.62)     2:30.29 (36.63)
  8 Matheson, Ryan C          13 Three Village-MR     2:26.66    2:36.35        
                  40.38     1:15.61 (35.23)     1:56.95 (41.34)     2:36.35 (39.40)
  9 Nielsen, Jordan           15 HAA-MR               2:45.00    2:39.15        
                  30.67     1:11.24 (40.57)     1:54.86 (43.62)     2:39.15 (44.29)
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Zahn, Danny               15 Tmsuffolk-MR         2:25.95    2:25.37        
                  30.65     1:06.38 (35.73)     1:52.77 (46.39)     2:25.37 (32.60)
  2 Burget, Andrew J          15 Unattached-MR        2:26.57    2:32.71        
                  32.80     1:10.78 (37.98)     1:57.35 (46.57)     2:32.71 (35.36)
  3 Cenizal, Kai              14 SSC-MR               2:50.50    2:49.21        
                  36.99     1:19.60 (42.61)     2:12.58 (52.98)     2:49.21 (36.63)
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Markowitz, Hunter N       15 HAA-MR               2:12.75    2:06.93 q      
                  27.57     1:02.30 (34.73)     1:38.74 (36.44)     2:06.93 (28.19)
  2 Madden, Sean M            14 QNS-MR               2:05.23    2:08.23 q      
                  28.85     1:01.03 (32.18)     1:38.31 (37.28)     2:08.23 (29.92)
  3 Dillon, Jack P            16 Three Village-MR     2:07.46    2:09.49 q      
                  28.47     1:00.65 (32.18)     1:39.58 (38.93)     2:09.49 (29.91)
  4 Xu, Kevin J               16 Three Village-MR     2:11.60    2:16.24 q      
                  28.05     1:02.03 (33.98)     1:44.36 (42.33)     2:16.24 (31.88)
  5 Chan, Matthew S           16 Three Village-MR     2:14.22    2:18.52 q      
                  29.77     1:05.03 (35.26)     1:46.96 (41.93)     2:18.52 (31.56)
  6 Moeslinger, Erich V       17 QNS-MR               2:13.17    2:19.77 q      
                  30.01     1:03.06 (33.05)     1:46.54 (43.48)     2:19.77 (33.23)
-------------------------------------------------------------------------
  7 Lai, Adam                 16 QNS-MR               2:18.46    2:20.71 q      
                  28.14     1:05.76 (37.62)     1:48.10 (42.34)     2:20.71 (32.61)
  8 Oganesian, Mel            17 BBSC-MR              2:16.32    2:22.53 q      
                  30.17     1:08.28 (38.11)     1:51.02 (42.74)     2:22.53 (31.51)
  9 Barry, Coleman D          17 BBSC-MR              2:20.39    2:22.90 q      
                  30.06     1:08.59 (38.53)     1:50.95 (42.36)     2:22.90 (31.95)
 10 Mond, Noah E              16 Three Village-MR     2:19.12    2:23.82 q      
                  30.11     1:05.88 (35.77)     1:48.14 (42.26)     2:23.82 (35.68)
 11 Zahn, Danny               15 Tmsuffolk-MR         2:19.10    2:25.95 q      
                  31.48     1:08.13 (36.65)     1:54.30 (46.17)     2:25.95 (31.65)
 12 Burget, Andrew J          15 Unattached-MR        2:31.25    2:26.57 q      
                  31.98     1:08.96 (36.98)     1:52.80 (43.84)     2:26.57 (33.77)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Muller, Shane G           15 Three Village-MR     2:25.24    2:27.67        
                  31.95     1:07.99 (36.04)     1:54.07 (46.08)     2:27.67 (33.60)
 14 McNamara, William A       17 BBSC-MR              2:29.21    2:27.78        
                  32.46     1:10.38 (37.92)     1:54.20 (43.82)     2:27.78 (33.58)
-------------------------------------------------------------------------
 15 Valle, Matthew J          15 BBSC-MR              2:24.43    2:28.55        
                  31.55     1:10.03 (38.48)     1:55.64 (45.61)     2:28.55 (32.91)
 16 Lee, Joshua S             15 BBSC-MR              2:20.17    2:30.25        
                  30.55     1:08.68 (38.13)     1:56.55 (47.87)     2:30.25 (33.70)
 17 Hwang, Tyler              16 Express Swimming-MR  2:28.33    2:30.69        
                  27.08     1:06.71 (39.63)     1:53.40 (46.69)     2:30.69 (37.29)
 18 Yeh, Matthew              16 Express Swimming-MR  2:37.42    2:40.09        
                  31.04     1:13.29 (42.25)     2:03.95 (50.66)     2:40.09 (36.14)
 19 Cenizal, Kai              14 SSC-MR               2:50.36    2:50.50        
                  35.97     1:19.49 (43.52)     2:11.46 (51.97)     2:50.50 (39.04)
 
Boys 400 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  5:30.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jeong, Eugene             13 QNS-MR               4:38.16    4:41.30        
                  32.67     1:08.16 (35.49)     1:43.44 (35.28)     2:20.98 (37.54)
        2:58.97 (37.99)     3:37.43 (38.46)     4:09.65 (32.22)     4:41.30 (31.65)
  2 Xia, Christopher          12 QNS-MR               4:45.65    4:45.24        
                  31.51     1:06.21 (34.70)     1:44.08 (37.87)     2:23.16 (39.08)
        3:01.85 (38.69)     3:41.57 (39.72)     4:14.34 (32.77)     4:45.24 (30.90)
  3 Karpf, Dylan              15 HAA-MR               4:59.62    4:52.66        
                  29.39     1:02.70 (33.31)     1:40.55 (37.85)     2:18.97 (38.42)
        3:02.09 (43.12)     3:44.86 (42.77)     4:18.29 (33.43)     4:52.66 (34.37)
  4 Bice, Cian G              11 QNS-MR               5:30.00    5:06.35        
                  31.15     1:09.02 (37.87)     1:47.46 (38.44)     2:25.36 (37.90)
        3:10.03 (44.67)     3:55.99 (45.96)     4:31.78 (35.79)     5:06.35 (34.57)
  5 Muller, Shane G           15 Three Village-MR     5:09.02    5:12.82        
                  31.84     1:11.25 (39.41)     1:49.31 (38.06)     2:28.52 (39.21)
        3:15.43 (46.91)     4:04.85 (49.42)     4:38.89 (34.04)     5:12.82 (33.93)
 
Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hauppauge Athletic Association-MR  'A'                 NT    1:38.11        
                  26.47       49.61 (23.14)     1:15.12 (25.51)     1:38.11 (22.99)
  2 Hauppauge Athletic Association-MR  'B'                 NT    1:38.90        
                  25.80       51.39 (25.59)     1:15.81 (24.42)     1:38.90 (23.09)
  3 Team Suffolk-MR  'A'                                   NT    1:45.06        
     1) Barragato, Philip N 14          2) Prinzivalli, Peter J 14        
     3) Iorio, Jack T 14                4) Cellamare, Dylan 14            
                  25.47       52.47 (27.00)     1:17.97 (25.50)     1:45.06 (27.09)
 -- Hauppauge Athletic Association-MR  'C'                 NT         DQ        
      Early take-off swimmer #4
                  35.86     1:16.34 (40.48)          DQ (32.74)                    
 
Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hauppauge Athletic Association-MR  'A'                 NT    1:42.13        
     1) Burr, Trenton H 16              2) Griffin, Spencer H 17          
     3) Hawkins, Michael J 17           4) Karpf, Dylan 15                
                  25.02       55.14 (30.12)     1:19.31 (24.17)     1:42.13 (22.82)
  2 Hauppauge Athletic Association-MR  'B'                 NT    1:44.51        
     1) Nielsen, Jake 13                2) Casey, Jack H 17               
     3) Beutel, Brendan M 17            4) Nielsen, Jordan 15             
                  30.10       57.01 (26.91)     1:21.33 (24.32)     1:44.51 (23.18)
  3 Hauppauge Athletic Association-MR  'C'                 NT    1:45.46        
     1) Reino, Vincent M 14             2) Arnberg, Mason 16              
     3) Chang, Oscar 17                 4) Markowitz, Hunter N 15         
                  28.91       58.22 (29.31)     1:22.62 (24.40)     1:45.46 (22.84)
  4 Team Suffolk-MR  'A'                                   NT    1:56.33        
     1) Barragato, Philip N 14          2) Park, Samuel 13                
     3) Cellamare, Dylan 14             4) Iorio, Jack T 14               
                  28.60     1:00.47 (31.87)     1:29.93 (29.46)     1:56.33 (26.40)
  5 Bethpage Pal Barracudas Swim-MR  'A'              1:55.28    1:58.70        
     1) Glaser, Owen M 13               2) Sobhy, Mina-Abanoub M 12       
     3) Lee, Joshua S 15                4) Valle, Matthew J 15            
                  29.60     1:06.96 (37.36)     1:33.70 (26.74)     1:58.70 (25.00)