Mission:  Metropolitan Swimming shall promote, develop and improve competitive swimming through education, support and opportunities for participation to a diverse swimming community.

Vision:
  To inspire and provide quality opportunities for our members to achieve excellence in the sport of competitive swimming.

 

Metropolitan Swimming stands with our community against racist actions, incendiary statements, and violence against any person. This means we must engage individuals throughout our member community in tough conversations about inequalities, identify the signs of systematic racism, and share proven solutions.

 

Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 2/11/2018 06:51 PM
            2018 MR YMID February Classic - 2/10/2018 to 2/11/2018             
                              Sanction #: 180211                               
                                    Results                                    
 
Girls 7 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spartioti, Maria E         7 Flying Dolphins-MR     18.99      18.45        
  2 Birch, Milly K             7 Flying Dolphins-MR     21.30      18.87        
  3 Healy, Claire K            7 Flying Dolphins-MR     20.47      19.55        
  4 Canning, Sorcha H          6 Storm-MR               20.30      20.87        
  5 Price, Alaina D            7 Storm-MR               24.27      20.93        
  6 Wu, Lora                   7 Flying Dolphins-MR     22.31      21.85        
  7 Bushey, Rachel S           7 Storm-MR               24.27      22.53        
  8 Baynon, Lily M             7 FA-MR                     NT      23.31        
  9 Strongin, Emme R           7 Flying Dolphins-MR     26.39      23.51        
 10 Baumann, Tierney A         7 Middies-MR             22.17      23.96        
 11 Brokaw, Caroline           7 Flying Dolphins-MR     25.30      24.44        
 12 Gordon, Margo D            7 Middies-MR             23.56      24.76        
 13 Cruz, Adri G               6 EAST-MR                28.99      27.40        
 14 Mejia, Lindsay A           6 Middies-MR             23.62      30.09        
 15 Morel, Stella I            6 Storm-MR               39.40      34.67        
 
Girls 7 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.79  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Siegel, Alex R             7 LIAC-MR                36.50      37.49        
  2 Horney, Alexandra J        7 Middies-MR             43.75      43.48        
  3 Birch, Milly K             7 Flying Dolphins-MR     44.45      43.93        
  4 Buzaid, Catherine E        7 EAST-MR                50.78      48.31        
  5 Wu, Lora                   7 Flying Dolphins-MR     58.69      49.38        
  6 Baynon, Lily M             7 FA-MR                  51.44      50.57        
  7 Salvatorelli, Lila S       7 Storm-MR               53.70      51.77        
  8 Strongin, Emme R           7 Flying Dolphins-MR     55.53      54.28        
  9 Brokaw, Caroline           7 Flying Dolphins-MR     56.35      55.92        
 10 Gordon, Margo D            7 Middies-MR                NT      56.82        
 11 Zhu, Allison               7 Flying Dolphins-MR   1:03.30      56.86        
 12 Napoli, Brianna R          6 Storm-MR               59.40      57.42        
 13 Bushey, Rachel S           7 Storm-MR             1:07.70      58.94        
 14 Wolf, Fiona                6 CFB-MR               1:12.45    1:00.83        
 15 Tu, Sophie G               6 Flying Dolphins-MR   1:00.36    1:03.08        
 16 Mejia, Lindsay A           6 Middies-MR           1:18.04    1:03.94        
 17 Shah, Arya R               7 Flying Dolphins-MR   1:00.91    1:04.54        
 18 Gimbel, Helen R            7 Middies-MR           1:18.60    1:15.90        
 
Girls 7 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Siegel, Alex R             7 LIAC-MR                22.44      20.27        
  2 Ogaki, Asa                 7 Middies-MR             21.90      21.53        
  3 Canning, Sorcha H          6 Storm-MR               20.98      22.92        
  4 Cruz, Adri G               6 EAST-MR                27.87      23.25        
  5 Buzaid, Catherine E        7 EAST-MR                23.35      24.40        
  6 Baumann, Tierney A         7 Middies-MR             26.81      25.78        
  7 Strongin, Emme R           7 Flying Dolphins-MR     34.52      26.04        
  8 Salvatorelli, Lila S       7 Storm-MR               21.02      26.05        
  9 Napoli, Brianna R          6 Storm-MR               27.46      26.32        
 10 Brokaw, Caroline           7 Flying Dolphins-MR     32.58      29.53        
 11 Gordon, Margo D            7 Middies-MR             27.83      29.75        
 12 Mejia, Lindsay A           6 Middies-MR             35.10      32.51        
 13 Morel, Stella I            6 Storm-MR               40.17      35.68        
 
Girls 7 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.79  JO
                41.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Siegel, Alex R             7 LIAC-MR                45.02      43.29        
  2 Horney, Alexandra J        7 Middies-MR             46.44      46.57        
  3 Wu, Lora                   7 Flying Dolphins-MR     59.45      51.41        
  4 Buzaid, Catherine E        7 EAST-MR                57.73      55.55        
  5 Salvatorelli, Lila S       7 Storm-MR             1:04.22      57.81        
  6 Napoli, Brianna R          6 Storm-MR             1:07.53      58.17        
  7 Bushey, Rachel S           7 Storm-MR             1:08.99      58.37        
  8 Strongin, Emme R           7 Flying Dolphins-MR   1:16.08      59.03        
  9 Gordon, Margo D            7 Middies-MR                NT    1:04.58        
 10 Shah, Arya R               7 Flying Dolphins-MR   1:00.19    1:04.74        
 11 Brokaw, Caroline           7 Flying Dolphins-MR   1:13.66    1:04.78        
 12 Zhu, Allison               7 Flying Dolphins-MR   1:00.66    1:08.34        
 13 Mejia, Lindsay A           6 Middies-MR                NT    1:09.46        
 14 Tu, Sophie G               6 Flying Dolphins-MR   1:12.20    1:09.76        
 15 Gimbel, Helen R            7 Middies-MR           1:41.62    1:11.33        
 
Girls 7 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Siegel, Alex R             7 LIAC-MR                25.70      23.47        
  2 Ogaki, Asa                 7 Middies-MR             26.18      25.67        
  3 Baynon, Lily M             7 FA-MR                     NT      28.10        
  4 Salvatorelli, Lila S       7 Storm-MR               34.18      31.68        
  5 Baumann, Tierney A         7 Middies-MR             33.14      31.90        
  6 Bushey, Rachel S           7 Storm-MR               36.80      34.25        
  7 Price, Alaina D            7 Storm-MR               35.55      35.59        
 -- Buzaid, Catherine E        7 EAST-MR                40.21         DQ        
 -- Gordon, Margo D            7 Middies-MR             33.92         DQ        
 -- Napoli, Brianna R          6 Storm-MR               34.96         DQ        
 
Girls 7 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.59  JO
                47.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Siegel, Alex R             7 LIAC-MR                52.53      52.30        
  2 Baynon, Lily M             7 FA-MR                1:04.32      59.16        
  3 Wu, Lora                   7 Flying Dolphins-MR   1:25.03    1:01.47        
  4 Shah, Arya R               7 Flying Dolphins-MR   1:06.38    1:03.66        
  5 Birch, Milly K             7 Flying Dolphins-MR        NT    1:08.87        
  6 Salvatorelli, Lila S       7 Storm-MR             1:12.99    1:08.99        
  7 Wolf, Fiona                6 CFB-MR               1:28.65    1:10.18        
 -- Napoli, Brianna R          6 Storm-MR             1:17.53         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Bushey, Rachel S           7 Storm-MR             1:17.99         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Tu, Sophie G               6 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Strongin, Emme R           7 Flying Dolphins-MR   1:34.75         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Zhu, Allison               7 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Brokaw, Caroline           7 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 7 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Healy, Claire K            7 Flying Dolphins-MR        NT      20.82        
  2 Siegel, Alex R             7 LIAC-MR                21.59      20.91        
  3 Birch, Milly K             7 Flying Dolphins-MR     24.09      21.09        
  4 Spartioti, Maria E         7 Flying Dolphins-MR     27.97      21.73        
  5 Price, Alaina D            7 Storm-MR               31.60      22.84        
  6 Wu, Lora                   7 Flying Dolphins-MR     25.69      23.89        
  7 Salvatorelli, Lila S       7 Storm-MR               29.30      28.87        
  8 Baynon, Lily M             7 FA-MR                     NT      30.09        
  9 Strongin, Emme R           7 Flying Dolphins-MR        NT      34.90        
 10 Napoli, Brianna R          6 Storm-MR               34.79      37.01        
 -- Bushey, Rachel S           7 Storm-MR               35.07         DQ        
 -- Cruz, Adri G               6 EAST-MR                54.60         DQ        
 -- Buzaid, Catherine E        7 EAST-MR                26.21         DQ        
 -- Canning, Sorcha H          6 Storm-MR               22.80         DQ        
 -- Mejia, Lindsay A           6 Middies-MR             41.71         DQ        
 -- Brokaw, Caroline           7 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 
Girls 7 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                35.69  JO
                42.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Horney, Alexandra J        7 Middies-MR                NT      48.57        
  2 Birch, Milly K             7 Flying Dolphins-MR        NT      48.63        
  3 Buzaid, Catherine E        7 EAST-MR                   NT      57.58        
 
Girls 7 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:19.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ogaki, Asa                 7 Middies-MR           1:54.85    1:51.20        
                  52.69     1:51.20 (58.51)                                        
  2 Healy, Claire K            7 Flying Dolphins-MR        NT    1:52.93        
                  53.86     1:52.93 (59.07)                                        
  3 Wu, Lora                   7 Flying Dolphins-MR        NT    1:59.83        
                  52.86   1:59.83 (1:06.97)                                        
 -- Birch, Milly K             7 Flying Dolphins-MR   2:03.95         DQ        
 -- Spartioti, Maria E         7 Flying Dolphins-MR   1:47.97         DQ        
                  50.12          DQ (56.46)                                        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mounier, Victoria          8 Middies-MR             15.62      16.84        
  2 Chung, Rebecca R           8 Flying Dolphins-MR     20.66      17.72        
  3 Reis, Sophie M             8 EAST-MR                18.03      17.88        
  4 Thekkenmar, Smera M        8 Storm-MR               18.86      18.40        
  5 Canning, Aoife C           8 Storm-MR               19.41      18.56        
  6 Morin, Eva                 8 Storm-MR               18.10      19.63        
  7 Taylor, Jordin C           8 Unat-MR                19.50      19.82        
  8 Dugan, Serena              8 Middies-MR             18.69      19.84        
  9 Denaro, Maddie V           8 Flying Dolphins-MR        NT      20.61        
 10 Aston, Audrey M            8 Flying Dolphins-MR     19.86      21.85        
 11 Ramos, Micaela C           8 Flying Dolphins-MR     21.20      22.42        
 12 Linehan, Maddie C          8 Storm-MR               25.43      24.23        
 13 Siciliano, Lillian G       8 Storm-MR               26.38      24.55        
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.79  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mounier, Victoria          8 Middies-MR             39.66      39.34        
  2 Reis, Sophie M             8 EAST-MR                38.66      39.42        
  3 Flores, Izzie M            8 Storm-MR               41.46      39.47        
  4 Morin, Eva                 8 Storm-MR               46.11      41.30        
  5 Bushey, Lila M             8 Storm-MR               40.48      41.36        
  6 Cruz, Sofia A              8 EAST-MR                40.23      41.90        
  7 Thekkenmar, Smera M        8 Storm-MR               44.14      43.60        
  8 Taylor, Jordin C           8 Unat-MR                40.00      44.09        
  9 Iacobazzi, Alba            8 EAST-MR                46.90      44.49        
 10 Nakamori, Leah Y           8 FA-MR                  45.06      45.40        
 11 Cabello, Mackenzie E       8 EAST-MR                46.36      45.70        
 12 Denaro, Maddie V           8 Flying Dolphins-MR     52.99      45.73        
 13 Aston, Audrey M            8 Flying Dolphins-MR        NT      47.68        
 14 Aikman, Neve C             8 Middies-MR             49.42      48.47        
 15 Comisarow, Chloe           8 Flying Dolphins-MR     48.50      49.18        
 16 Mackof, Delilah N          8 EAST-MR                50.21      52.42        
 17 Donovan, Ella G            8 Middies-MR             54.43      52.61        
 18 Ramos, Micaela C           8 Flying Dolphins-MR     55.68      52.94        
 19 Dziedzic, Isabella         8 Storm-MR               46.25      53.60        
 20 Linehan, Maddie C          8 Storm-MR               55.97      55.43        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mounier, Victoria          8 Middies-MR             21.40      18.78        
  2 Jourdy, Serene S           8 Storm-MR               21.24      20.48        
  3 Chung, Rebecca R           8 Flying Dolphins-MR     21.82      20.54        
  4 Bushey, Lila M             8 Storm-MR               20.53      20.69        
  5 Morin, Eva                 8 Storm-MR               21.52      21.71        
  6 Taylor, Jordin C           8 Unat-MR                24.24      21.73        
  7 Denaro, Maddie V           8 Flying Dolphins-MR        NT      22.06        
  8 Aikman, Neve C             8 Middies-MR             25.34      22.09        
  9 Reis, Sophie M             8 EAST-MR                21.43      22.27        
 10 Cruz, Sofia A              8 EAST-MR                22.64      22.37        
 11 Cabello, Mackenzie E       8 EAST-MR                24.55      22.64        
 12 Linehan, Maddie C          8 Storm-MR               24.14      22.98        
 13 Dziedzic, Isabella         8 Storm-MR               21.85      23.04        
 14 Iacobazzi, Alba            8 EAST-MR                25.78      23.38        
 15 Aston, Audrey M            8 Flying Dolphins-MR     21.56      23.90        
 16 Donovan, Ella G            8 Middies-MR             25.07      24.04        
 17 Thekkenmar, Smera M        8 Storm-MR               23.99      24.26        
 18 Ramos, Micaela C           8 Flying Dolphins-MR     24.07      24.58        
 19 Mackof, Delilah N          8 EAST-MR                25.98      28.92        
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.79  JO
                41.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mounier, Victoria          8 Middies-MR             46.00      41.01 SILV   
  2 Masters, Kate L            8 EAST-MR                42.89      41.78 SILV   
  3 Reis, Sophie M             8 EAST-MR                46.90      43.96        
  4 Cruz, Sofia A              8 EAST-MR                47.59      44.91        
  5 Cabello, Mackenzie E       8 EAST-MR                49.74      49.17        
  6 Dugan, Serena              8 Middies-MR             50.60      50.97        
  7 Iacobazzi, Alba            8 EAST-MR                50.92      51.45        
  8 Siciliano, Lillian G       8 Storm-MR             1:05.99      53.71        
  9 Linehan, Maddie C          8 Storm-MR               58.99      54.15        
 10 Aikman, Neve C             8 Middies-MR             55.73      54.17        
 11 Taylor, Jordin C           8 Unat-MR                49.21      54.72        
 -- Aston, Audrey M            8 Flying Dolphins-MR     50.69         DQ        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flores, Izzie M            8 Storm-MR               22.85      22.61        
  2 Dziedzic, Isabella         8 Storm-MR               23.92      23.42        
  3 Cabello, Mackenzie E       8 EAST-MR                29.52      25.08        
  4 Iacobazzi, Alba            8 EAST-MR                27.61      25.85        
  5 Reis, Sophie M             8 EAST-MR                26.75      26.45        
  6 Taylor, Jordin C           8 Unat-MR                   NT      26.63        
  7 Chung, Rebecca R           8 Flying Dolphins-MR     27.91      26.85        
  8 Bushey, Lila M             8 Storm-MR               25.25      27.03        
  9 Morin, Eva                 8 Storm-MR               27.85      27.05        
 10 Jourdy, Serene S           8 Storm-MR               26.99      28.42        
 11 Mackof, Delilah N          8 EAST-MR                32.64      28.89        
 12 Nakamori, Leah Y           8 FA-MR                  32.07      29.19        
 13 Aston, Audrey M            8 Flying Dolphins-MR        NT      29.46        
 14 Thekkenmar, Smera M        8 Storm-MR               29.59      30.91        
 15 Donovan, Ella G            8 Middies-MR                NT      32.80        
 16 Linehan, Maddie C          8 Storm-MR               40.26      36.55        
 -- Ramos, Micaela C           8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Denaro, Maddie V           8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Comisarow, Chloe           8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Aikman, Neve C             8 Middies-MR             30.65         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.59  JO
                47.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flores, Izzie M            8 Storm-MR               50.10      49.52        
  2 Iacobazzi, Alba            8 EAST-MR                54.08      55.97        
  3 Cruz, Sofia A              8 EAST-MR                   NT      57.05        
  4 Taylor, Jordin C           8 Unat-MR                53.14      57.09        
  5 Bushey, Lila M             8 Storm-MR               57.05      57.24        
  6 Aikman, Neve C             8 Middies-MR           1:09.80      59.09        
  7 Morin, Eva                 8 Storm-MR             1:00.18    1:01.72        
 -- Cabello, Mackenzie E       8 EAST-MR                55.53         DQ        
 -- Canning, Aoife C           8 Storm-MR             1:00.78         DQ        
 -- Jourdy, Serene S           8 Storm-MR               59.75         DQ        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chung, Rebecca R           8 Flying Dolphins-MR     20.61      18.94        
  2 Flores, Izzie M            8 Storm-MR               21.45      19.57        
  3 Jourdy, Serene S           8 Storm-MR               21.20      20.11        
  4 Thekkenmar, Smera M        8 Storm-MR               22.73      20.53        
  5 Bushey, Lila M             8 Storm-MR               21.19      20.94        
  6 Dugan, Serena              8 Middies-MR             21.72      21.58        
  7 Canning, Aoife C           8 Storm-MR               22.54      22.02        
  8 Morin, Eva                 8 Storm-MR               24.27      22.14        
  9 Reis, Sophie M             8 EAST-MR                24.03      22.65        
 10 Masters, Kate L            8 EAST-MR                27.11      22.73        
 11 Denaro, Maddie V           8 Flying Dolphins-MR        NT      24.16        
 12 Ramos, Micaela C           8 Flying Dolphins-MR     29.79      24.65        
 13 Cabello, Mackenzie E       8 EAST-MR                28.89      25.65        
 14 Siciliano, Lillian G       8 Storm-MR               30.17      25.89        
 15 Iacobazzi, Alba            8 EAST-MR                   NT      27.73        
 -- Linehan, Maddie C          8 Storm-MR               29.37         DQ        
 -- Aston, Audrey M            8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Hoh, Caroline A            8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                35.69  JO
                42.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chung, Rebecca R           8 Flying Dolphins-MR     48.15      43.36        
  2 Mounier, Victoria          8 Middies-MR             48.27      45.28        
  3 Jourdy, Serene S           8 Storm-MR             1:00.25      45.86        
  4 Cruz, Sofia A              8 EAST-MR                   NT      53.25        
  5 Nakamori, Leah Y           8 FA-MR                  58.89      56.81        
 -- Flores, Izzie M            8 Storm-MR               45.34         DQ        
      One hand touch
 
Girls 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
              1:19.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flores, Izzie M            8 Storm-MR             1:39.77    1:32.46        
  2 Masters, Kate L            8 EAST-MR              1:39.07    1:34.08        
                  43.75     1:34.08 (50.33)                                        
  3 Chung, Rebecca R           8 Flying Dolphins-MR   1:49.26    1:42.22        
                  46.40     1:42.22 (55.82)                                        
  4 Bushey, Lila M             8 Storm-MR             1:44.80    1:42.30        
                  48.70     1:42.30 (53.60)                                        
  5 Jourdy, Serene S           8 Storm-MR             1:44.97    1:44.41        
                  46.64     1:44.41 (57.77)                                        
  6 Cruz, Sofia A              8 EAST-MR                   NT    1:46.13        
  7 Thekkenmar, Smera M        8 Storm-MR             1:59.41    1:52.46        
                  53.10     1:52.46 (59.36)                                        
  8 Aikman, Neve C             8 Middies-MR           2:12.37    2:00.99        
                  56.09   2:00.99 (1:04.90)                                        
 -- Denaro, Maddie V           8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
                  55.90        DQ (1:05.91)                                        
 -- Ramos, Micaela C           8 Flying Dolphins-MR   2:16.74         DQ        
 -- Mounier, Victoria          8 Middies-MR           1:34.28         DQ        
                  44.00          DQ (49.68)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.79  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jadot, Manon V            10 EAST-MR                29.67      29.95 JO     
  2 Nolasco, Isabela          10 LIAC-MR                31.88      32.23 SILV   
  3 Bellagamba, Zol G         10 LIAC-MR                32.78      33.52 SILV   
  4 Reiser, Amanda D          10 LIAC-MR                33.32      33.94 SILV   
  5 Sclafani, Isabella        10 LIAC-MR                34.24      34.11 SILV   
  6 Lu, Adrianna Q            10 EAST-MR                34.81      34.35 SILV   
  7 Connor, Kate G            10 LIAC-MR                33.88      34.85 SILV   
  8 Gebhard, Kaitlyn A        10 LIAC-MR                35.80      34.90 SILV   
  9 Aguilar, Lucia            10 Middies-MR             37.16      35.48        
 10 Auchincloss, Lily S       10 Flying Dolphins-MR     35.62      35.50        
 11 Blackwelder, Sophia A     10 Flying Dolphins-MR     37.54      35.86        
 12 Schneiweis, Sarah B       10 LIAC-MR                36.94      35.89        
 13 Wu, Natalie                9 LIAC-MR                35.28      36.23        
 14 Constantino, Kelly E       9 Middies-MR             37.09      36.28        
 15 Beintrexler, Charlotte E  10 Middies-MR             36.55      36.51        
 16 Kalinoglu, Samantha C     10 LIAC-MR                36.84      36.90        
 17 Mahoney, Katelyn A        10 LIAC-MR                35.26      37.24        
 18 Kearney, Sophia C          9 LIAC-MR                37.33      37.49        
 19 Gordon, Meredith G         9 Middies-MR             39.08      37.79        
 20 Ulzheimer, Kiera E        10 LIAC-MR                34.74      37.99        
 21 Arnall, Katherine V       10 Flying Dolphins-MR     38.61      38.10        
 22 Portillo, Fernanda P       9 EAST-MR                36.96      38.12        
 23 Lam, Koiip                 9 LIAC-MR                39.60      38.18        
 24 Shah, Jaya R              10 Flying Dolphins-MR     43.45      39.18        
 25 Michalik, Olivia S        10 Flying Dolphins-MR     38.53      39.58        
 26 Levy, Sophia              10 Middies-MR             38.65      39.71        
 27 Millstone, Francie F       9 Flying Dolphins-MR     42.21      40.35        
 28 Kong, Athena               9 LIAC-MR                39.59      41.19        
 29 Rivera, Kallista E         9 LIAC-MR                41.38      41.98        
 30 Kiely, Fiona R             9 Flying Dolphins-MR     40.76      42.28        
 31 Salisbury, Maya L          9 Flying Dolphins-MR     42.67      42.54        
 32 Mack, Lexi M               9 Flying Dolphins-MR     50.55      43.06        
 33 Laker, Melanie K          10 Flying Dolphins-MR     40.48      43.13        
 34 Panday, Aahana S           9 Flying Dolphins-MR     41.92      43.67        
 35 Lussie, Alexandra m        9 Flying Dolphins-MR     45.64      45.47        
 36 Simon, Charlotte B        10 Flying Dolphins-MR     44.32      45.97        
 37 Smith, Lily S              9 Flying Dolphins-MR     43.34      46.12        
 38 Ghahremani, Nina           9 EAST-MR                44.39      47.65        
 39 Seguso, Kaitlyn A          9 Middies-MR             52.98      47.84        
 40 Cohen, Ilene C             9 Flying Dolphins-MR     49.60      48.26        
 41 Correa, Miranda S          9 Middies-MR                NT      49.75        
 42 Nolan, Ava c              10 Flying Dolphins-MR     54.39      57.37        
 -- Xiao, Lucia                9 Flying Dolphins-MR     35.91         DQ        
      False start
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:09.99  JO
              1:18.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Julia S             10 LIAC-MR              1:10.58    1:10.34 SILV   
                  33.98     1:10.34 (36.36)                                        
  2 Nolasco, Isabela          10 LIAC-MR              1:12.92    1:11.04 SILV   
                  33.23     1:11.04 (37.81)                                        
  3 Lankford, Avery A         10 Flying Dolphins-MR   1:11.59    1:11.09 SILV   
                  34.25     1:11.09 (36.84)                                        
  4 Bellagamba, Zol G         10 LIAC-MR              1:11.84    1:11.94 SILV   
                  34.75     1:11.94 (37.19)                                        
  5 Aikman, Saskia M          10 Middies-MR           1:15.21    1:11.95 SILV   
                  35.02     1:11.95 (36.93)                                        
  6 Rapisarda, Claudia         9 EAST-MR              1:12.83    1:12.63 SILV   
                  35.16     1:12.63 (37.47)                                        
  7 Jadot, Manon V            10 EAST-MR              1:05.66    1:13.91 SILV   
                  33.10     1:13.91 (40.81)                                        
  8 Wachs, Lauren B           10 EAST-MR              1:14.88    1:14.14 SILV   
                  35.40     1:14.14 (38.74)                                        
  9 Sclafani, Isabella        10 LIAC-MR              1:13.27    1:14.46 SILV   
                  35.68     1:14.46 (38.78)                                        
 10 Bannon, Jane E             9 Flying Dolphins-MR   1:25.69    1:15.62 SILV   
                  35.04     1:15.62 (40.58)                                        
 11 Connor, Kate G            10 LIAC-MR              1:14.35    1:16.55 SILV   
                  36.96     1:16.55 (39.59)                                        
 12 Phillips, Emersyn E       10 LIAC-MR              1:17.64    1:16.64 SILV   
                  35.23     1:16.64 (41.41)                                        
 13 Wen, Victoria             10 LIAC-MR              1:17.20    1:16.99 SILV   
                  36.66     1:16.99 (40.33)                                        
 14 Frucchione, Emily A       10 LIAC-MR              1:18.40    1:17.09 SILV   
                  37.01     1:17.09 (40.08)                                        
 15 Wu, Natalie                9 LIAC-MR              1:19.07    1:19.60        
                  36.57     1:19.60 (43.03)                                        
 16 Schneiweis, Sarah B       10 LIAC-MR              1:21.64    1:19.87        
                  38.56     1:19.87 (41.31)                                        
 17 Suzuki, Riko              10 Middies-MR           1:14.80    1:19.98        
                  36.46     1:19.98 (43.52)                                        
 18 Auchincloss, Lily S       10 Flying Dolphins-MR   1:24.77    1:20.87        
                  38.30     1:20.87 (42.57)                                        
 19 Aguilar, Lucia            10 Middies-MR           1:21.45    1:20.91        
                  37.51     1:20.91 (43.40)                                        
 20 Kalinoglu, Samantha C     10 LIAC-MR              1:21.76    1:21.14        
                  38.60     1:21.14 (42.54)                                        
 21 Ulzheimer, Kiera E        10 LIAC-MR              1:16.96    1:21.23        
                  38.08     1:21.23 (43.15)                                        
 22 Blackwelder, Sophia A     10 Flying Dolphins-MR   1:30.66    1:21.95        
                  37.08     1:21.95 (44.87)                                        
 23 Cruz, Anisa E             10 EAST-MR              1:22.65    1:22.60        
                  40.11     1:22.60 (42.49)                                        
 24 Portillo, Fernanda P       9 EAST-MR              1:24.03    1:22.87        
                  39.25     1:22.87 (43.62)                                        
 25 Michalik, Olivia S        10 Flying Dolphins-MR   1:24.08    1:23.07        
                  39.90     1:23.07 (43.17)                                        
 26 Kearney, Sophia C          9 LIAC-MR              1:21.85    1:23.47        
                  40.15     1:23.47 (43.32)                                        
 27 Buscemi, Isabella M       10 LIAC-MR              1:25.51    1:24.24        
                  38.98     1:24.24 (45.26)                                        
 28 Mahoney, Katelyn A        10 LIAC-MR              1:18.58    1:24.69        
                  38.83     1:24.69 (45.86)                                        
 29 Cioffi, Fiamma             9 EAST-MR              1:26.32    1:24.90        
                  40.32     1:24.90 (44.58)                                        
 30 Vanover, Dani R            9 EAST-MR              1:34.32    1:25.64        
                  40.26     1:25.64 (45.38)                                        
 31 Furey, Loyland C          10 Flying Dolphins-MR   1:30.00    1:25.68        
                  39.36     1:25.68 (46.32)                                        
 32 Hao, Alice                10 CFB-MR               1:28.74    1:26.71        
                  39.96     1:26.71 (46.75)                                        
 33 Hyatt, Caitlyn M           9 Middies-MR           1:28.78    1:26.84        
                  40.65     1:26.84 (46.19)                                        
 34 Arnall, Katherine V       10 Flying Dolphins-MR   1:28.93    1:26.98        
                  39.98     1:26.98 (47.00)                                        
 35 Fung, Maya M               9 Flying Dolphins-MR   1:28.51    1:27.08        
                  39.25     1:27.08 (47.83)                                        
 36 Gordon, Meredith G         9 Middies-MR           1:31.85    1:28.78        
                  43.59     1:28.78 (45.19)                                        
 37 Abrams, Kate S            10 Middies-MR           1:31.71    1:28.82        
                  40.19     1:28.82 (48.63)                                        
 38 Shah, Jaya R              10 Flying Dolphins-MR   1:35.97    1:30.00        
                  40.95     1:30.00 (49.05)                                        
 39 Comisarow, Claire         10 Flying Dolphins-MR   1:42.77    1:32.26        
                1:32.26         1:32.26 ( )                                        
 40 Millstone, Francie F       9 Flying Dolphins-MR   1:39.29    1:33.09        
                  42.55     1:33.09 (50.54)                                        
 41 Mack, Lexi M               9 Flying Dolphins-MR   2:15.20    1:35.15        
                  44.24     1:35.15 (50.91)                                        
 42 McKibben, Tyler l          9 Flying Dolphins-MR   1:40.50    1:35.27        
                  46.04     1:35.27 (49.23)                                        
 43 Panday, Aahana S           9 Flying Dolphins-MR   1:35.67    1:35.48        
                  45.26     1:35.48 (50.22)                                        
 44 Rivera, Kallista E         9 LIAC-MR              1:35.34    1:38.27        
                  45.80     1:38.27 (52.47)                                        
 45 Kiely, Fiona R             9 Flying Dolphins-MR   1:37.15    1:39.54        
                  46.38     1:39.54 (53.16)                                        
 46 Salemi, Lila S             9 Flying Dolphins-MR   1:41.65    1:39.94        
                  45.92     1:39.94 (54.02)                                        
 47 Tsentides, Michelle        9 CFB-MR               1:48.37    1:42.02        
                  47.26     1:42.02 (54.76)                                        
 48 Cohen, Ilene C             9 Flying Dolphins-MR   1:50.53    1:45.33        
                  49.23     1:45.33 (56.10)                                        
 49 Daito, Kaoruko             9 Middies-MR                NT    1:50.48        
                  50.74     1:50.48 (59.74)                                        
 50 Chamberlain, Kate C        9 Flying Dolphins-MR   1:56.81    2:00.64        
                  55.85   2:00.64 (1:04.79)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:29.99  JO
              2:49.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rapisarda, Claudia         9 EAST-MR              2:33.17    2:30.13 SILV   
                  35.86     1:14.80 (38.94)     1:53.17 (38.37)     2:30.13 (36.96)
  2 Wachs, Lauren B           10 EAST-MR              2:40.18    2:35.89 SILV   
                  36.17     1:15.75 (39.58)     1:55.82 (40.07)     2:35.89 (40.07)
  3 Valerio, Sara A           10 Middies-MR           2:38.05    2:37.17 SILV   
                  34.19     1:13.82 (39.63)     1:54.76 (40.94)     2:37.17 (42.41)
  4 Aikman, Saskia M          10 Middies-MR           2:43.19    2:38.72 SILV   
                  35.73     1:17.96 (42.23)   2:39.19 (1:21.23)         2:38.72 ( )
  5 Wang, Julia S             10 LIAC-MR              2:41.78    2:39.83 SILV   
                  35.94     1:16.20 (40.26)     1:59.23 (43.03)     2:39.83 (40.60)
  6 Lankford, Avery A         10 Flying Dolphins-MR   2:38.00    2:40.64 SILV   
  7 Nolasco, Isabela          10 LIAC-MR              2:50.00    2:41.42 SILV   
                  34.16     1:14.56 (40.40)     1:57.00 (42.44)     2:41.42 (44.42)
  8 Sclafani, Isabella        10 LIAC-MR              2:55.72    2:41.51 SILV   
  9 Frucchione, Emily A       10 LIAC-MR              2:51.97    2:50.28        
                  38.64     1:21.92 (43.28)     2:06.93 (45.01)     2:50.28 (43.35)
 10 Phillips, Emersyn E       10 LIAC-MR              2:52.37    2:53.53        
                  47.25     1:40.67 (53.42)     2:34.75 (54.08)     2:53.53 (18.78)
 11 Portillo, Fernanda P       9 EAST-MR                   NT    2:54.19        
 12 Wu, Natalie                9 LIAC-MR              2:50.00    2:54.99        
 13 Coulthard, Tamsin A        9 Middies-MR                NT    2:56.31        
 14 Ulzheimer, Kiera E        10 LIAC-MR              2:50.20    2:59.97        
                  39.07     1:24.99 (45.92)     2:13.00 (48.01)     2:59.97 (46.97)
 15 Rodriguez, Kailey S       10 EAST-MR                   NT    3:08.02        
 16 Cioffi, Fiamma             9 EAST-MR                   NT    3:20.37        
 17 Connor, Kate G            10 LIAC-MR              2:53.05    3:20.59        
                  43.37     1:35.75 (52.38)   3:20.59 (1:44.84)                    
 18 Vanover, Dani R            9 EAST-MR                   NT    3:27.01        
 -- Bellagamba, Zol G         10 LIAC-MR              2:49.76         DQ        
      False start
                  34.75     1:14.71 (39.96)     1:55.82 (41.11)          DQ (39.09)
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.79  JO
                41.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lankford, Avery A         10 Flying Dolphins-MR     37.53      36.36 JO     
  2 Valerio, Sara A           10 Middies-MR             36.71      36.43 JO     
  3 Connor, Kate G            10 LIAC-MR                37.21      36.70 JO     
  4 Wang, Julia S             10 LIAC-MR                37.53      37.74 SILV   
  5 Nolasco, Isabela          10 LIAC-MR                38.08      38.01 SILV   
  6 Aikman, Saskia M          10 Middies-MR             38.69      38.25 SILV   
  7 Sclafani, Isabella        10 LIAC-MR                39.60      39.07 SILV   
  8 Wu, Natalie                9 LIAC-MR                40.93      39.75 SILV   
  9 Wen, Victoria             10 LIAC-MR                41.32      39.88 SILV   
 10 Michalik, Olivia S        10 Flying Dolphins-MR     42.48      40.85 SILV   
 11 Schneiweis, Sarah B       10 LIAC-MR                40.57      41.05 SILV   
 12 Suzuki, Riko              10 Middies-MR             40.79      41.52 SILV   
 13 Frucchione, Emily A       10 LIAC-MR                42.69      41.53 SILV   
 14 Portillo, Fernanda P       9 EAST-MR                44.50      42.62        
 15 Hyatt, Caitlyn M           9 Middies-MR             45.38      42.84        
 16 Blackwelder, Sophia A     10 Flying Dolphins-MR     45.22      43.61        
 17 Kearney, Sophia C          9 LIAC-MR                43.50      43.77        
 18 Bannon, Jane E             9 Flying Dolphins-MR     52.11      43.83        
 19 Aguilar, Lucia            10 Middies-MR             41.89      43.87        
 20 Vanover, Dani R            9 EAST-MR                45.15      43.95        
 21 Mahoney, Katelyn A        10 LIAC-MR                42.68      43.97        
 22 Cruz, Anisa E             10 EAST-MR                44.71      44.29        
 23 Fung, Maya M               9 Flying Dolphins-MR     47.88      44.93        
 24 Furey, Loyland C          10 Flying Dolphins-MR     46.21      46.14        
 25 Lam, Koiip                 9 LIAC-MR                45.22      46.49        
 26 Buscemi, Isabella M       10 LIAC-MR                47.82      46.66        
 27 Kalinoglu, Samantha C     10 LIAC-MR                46.98      47.14        
 28 Abrams, Kate S            10 Middies-MR             49.84      47.29        
 29 Rivera, Kallista E         9 LIAC-MR                45.17      47.30        
 30 Lussie, Alexandra m        9 Flying Dolphins-MR     52.50      49.64        
 31 Cioffi, Fiamma             9 EAST-MR                46.21      49.87        
 32 Kiely, Fiona R             9 Flying Dolphins-MR     48.76      50.25        
 33 Baynon, Chloe M           10 FA-MR                  50.85      50.63        
 34 Mack, Lexi M               9 Flying Dolphins-MR     50.31      50.66        
 35 Comisarow, Claire         10 Flying Dolphins-MR     49.06      51.32        
 36 Daito, Kaoruko             9 Middies-MR             55.97      55.25        
 37 Chamberlain, Kate C        9 Flying Dolphins-MR   1:09.97      57.24        
 -- Goyal, Arya               10 Middies-MR             48.05         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Phillips, Emersyn E       10 LIAC-MR                40.94         DQ        
 -- Gordon, Meredith G         9 Middies-MR             50.59         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 -- Cohen, Ilene C             9 Flying Dolphins-MR     55.13         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:19.49  JO
              1:33.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Connor, Kate G            10 LIAC-MR              1:20.91    1:20.89 SILV   
                  39.68     1:20.89 (41.21)                                        
  2 Lankford, Avery A         10 Flying Dolphins-MR   1:21.93    1:22.75 SILV   
                  40.30     1:22.75 (42.45)                                        
  3 Aikman, Saskia M          10 Middies-MR           1:38.43    1:23.61 SILV   
                  48.68     1:23.61 (34.93)                                        
  4 Nolasco, Isabela          10 LIAC-MR              1:21.88    1:25.27 SILV   
  5 Beintrexler, Charlotte E  10 Middies-MR           1:34.47    1:27.99 SILV   
                  42.82     1:27.99 (45.17)                                        
  6 Reiser, Amanda D          10 LIAC-MR              1:28.51    1:30.26 SILV   
                  44.19     1:30.26 (46.07)                                        
  7 Rapisarda, Claudia         9 EAST-MR              1:29.58    1:31.09 SILV   
                  44.08     1:31.09 (47.01)                                        
  8 Phillips, Emersyn E       10 LIAC-MR              1:26.13    1:31.78 SILV   
                  43.50     1:31.78 (48.28)                                        
  9 Auchincloss, Lily S       10 Flying Dolphins-MR   1:33.76    1:31.85 SILV   
 10 Michalik, Olivia S        10 Flying Dolphins-MR   1:34.94    1:33.18        
                  44.79     1:33.18 (48.39)                                        
 11 Aguilar, Lucia            10 Middies-MR           1:43.80    1:33.37        
                  44.24     1:33.37 (49.13)                                        
 12 Kearney, Sophia C          9 LIAC-MR              1:34.33    1:33.71        
                  45.68     1:33.71 (48.03)                                        
 13 Portillo, Fernanda P       9 EAST-MR              1:36.42    1:36.65        
                  48.60     1:36.65 (48.05)                                        
 14 Rivera, Kallista E         9 LIAC-MR              1:40.46    1:39.53        
                  48.86     1:39.53 (50.67)                                        
 15 Rodriguez, Kailey S       10 EAST-MR              2:11.72    1:39.57        
 16 Constantino, Kelly E       9 Middies-MR           1:37.25    1:40.59        
                  48.05     1:40.59 (52.54)                                        
 17 Kong, Athena               9 LIAC-MR              1:50.00    1:41.61        
                  50.65     1:41.61 (50.96)                                        
 18 Millstone, Francie F       9 Flying Dolphins-MR   1:45.29    1:42.94        
 19 Mack, Lexi M               9 Flying Dolphins-MR   2:15.20    1:44.34        
                  48.84     1:44.34 (55.50)                                        
 20 Lam, Koiip                 9 LIAC-MR              1:41.30    1:44.48        
                  44.33   1:44.48 (1:00.15)                                        
 21 Panday, Aahana S           9 Flying Dolphins-MR        NT    1:47.02        
 22 Laker, Melanie K          10 Flying Dolphins-MR   1:44.29    1:47.23        
                  51.38     1:47.23 (55.85)                                        
 23 Ghahremani, Nina           9 EAST-MR                   NT    1:47.66        
                  50.95     1:47.66 (56.71)                                        
 24 Lussie, Alexandra m        9 Flying Dolphins-MR        NT    1:47.96        
                  51.33     1:47.96 (56.63)                                        
 25 Cioffi, Fiamma             9 EAST-MR              1:39.89    1:49.04        
 26 Correa, Miranda S          9 Middies-MR                NT    1:59.31        
                  54.36   1:59.31 (1:04.95)                                        
 27 Smith, Lily S              9 Flying Dolphins-MR        NT    1:59.66        
                  58.56   1:59.66 (1:01.10)                                        
 -- Wachs, Lauren B           10 EAST-MR              1:22.62         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  38.79          DQ (41.48)                                        
 -- Blackwelder, Sophia A     10 Flying Dolphins-MR   1:44.38         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  45.29          DQ (51.81)                                        
 -- Vanover, Dani R            9 EAST-MR              1:40.27         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  47.83          DQ (49.70)                                        
 -- Cohen, Ilene C             9 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Coulthard, Tamsin A        9 Middies-MR           1:39.97         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  42.14          DQ (47.07)                                        
 -- Salisbury, Maya L          9 Flying Dolphins-MR   1:40.99         DQ        
      No touch at turn
                  46.32          DQ (55.65)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.59  JO
                47.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sclafani, Isabella        10 LIAC-MR                43.12      42.48 JO     
  2 Aikman, Saskia M          10 Middies-MR             43.25      43.21 SILV   
  3 Aguilar, Lucia            10 Middies-MR             44.92      44.02 SILV   
  4 Coulthard, Tamsin A        9 Middies-MR             45.28      44.12 SILV   
  5 Valerio, Sara A           10 Middies-MR             44.56      44.45 SILV   
  6 Lu, Adrianna Q            10 EAST-MR                44.74      45.71 SILV   
  7 Shah, Jaya R              10 Flying Dolphins-MR     49.06      47.03 SILV   
  8 Rodriguez, Kailey S       10 EAST-MR                52.05      47.50 SILV   
  9 Kalinoglu, Samantha C     10 LIAC-MR                47.83      48.00        
 10 Xiao, Lucia                9 Flying Dolphins-MR     49.08      48.51        
 11 Arnall, Katherine V       10 Flying Dolphins-MR     48.16      48.61        
 12 Lam, Koiip                 9 LIAC-MR                48.18      49.60        
 13 Schneiweis, Sarah B       10 LIAC-MR                49.14      49.85        
 14 Levy, Sophia              10 Middies-MR             50.87      49.98        
 15 Gebhard, Kaitlyn A        10 LIAC-MR                52.22      50.24        
 16 Frucchione, Emily A       10 LIAC-MR                48.67      50.74        
 17 Mahoney, Katelyn A        10 LIAC-MR                49.56      50.99        
 18 Salisbury, Maya L          9 Flying Dolphins-MR     51.64      52.58        
 19 Kong, Athena               9 LIAC-MR                54.25      52.60        
 20 Simon, Charlotte B        10 Flying Dolphins-MR     57.84      53.81        
 21 Nolan, Ava c              10 Flying Dolphins-MR     57.64      53.86        
 22 Blackwelder, Sophia A     10 Flying Dolphins-MR   1:02.29      54.50        
 23 Beintrexler, Charlotte E  10 Middies-MR             53.68      54.72        
 24 Kiely, Fiona R             9 Flying Dolphins-MR     56.63      56.14        
 26 Laker, Melanie K          10 Flying Dolphins-MR     57.87    1:00.96        
 27 Vanover, Dani R            9 EAST-MR              1:00.55    1:03.33        
 28 Correa, Miranda S          9 Middies-MR           1:05.62    1:04.53        
 29 Ghahremani, Nina           9 EAST-MR              1:08.41    1:04.67        
 30 Cohen, Ilene C             9 Flying Dolphins-MR   1:07.81    1:08.01        
 -- Smith, Lily S              9 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Mack, Lexi M               9 Flying Dolphins-MR   1:20.14         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Seguso, Kaitlyn A          9 Middies-MR           1:26.34         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:31.99  JO
              1:46.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jadot, Manon V            10 EAST-MR              1:24.80    1:26.29 JO     
                  41.55     1:26.29 (44.74)                                        
  2 Sclafani, Isabella        10 LIAC-MR              1:31.33    1:31.61 JO     
                  44.17     1:31.61 (47.44)                                        
  3 Kearney, Sophia C          9 LIAC-MR              1:36.18    1:32.25 SILV   
                  43.54     1:32.25 (48.71)                                        
  4 Aikman, Saskia M          10 Middies-MR           1:43.61    1:36.19 SILV   
                  44.59     1:36.19 (51.60)                                        
  5 Buscemi, Isabella M       10 LIAC-MR              1:45.00    1:38.77 SILV   
                  47.95     1:38.77 (50.82)                                        
  6 Aguilar, Lucia            10 Middies-MR           1:40.13    1:40.10 SILV   
                  44.09     1:40.10 (56.01)                                        
  7 Wachs, Lauren B           10 EAST-MR                   NT    1:40.63 SILV   
                  47.88     1:40.63 (52.75)                                        
  8 Lam, Koiip                 9 LIAC-MR              1:51.46    1:42.40 SILV   
                  49.66     1:42.40 (52.74)                                        
  9 Nolasco, Isabela          10 LIAC-MR              1:41.12    1:42.85 SILV   
                  47.89     1:42.85 (54.96)                                        
 10 Rapisarda, Claudia         9 EAST-MR              1:42.21    1:43.19 SILV   
                  49.88     1:43.19 (53.31)                                        
 11 Hao, Alice                10 CFB-MR               1:46.86    1:44.40 SILV   
                  50.03     1:44.40 (54.37)                                        
 12 Shah, Jaya R              10 Flying Dolphins-MR   1:47.76    1:44.79 SILV   
                  49.35     1:44.79 (55.44)                                        
 13 Hyatt, Caitlyn M           9 Middies-MR           2:01.30    1:46.52        
                  49.88     1:46.52 (56.64)                                        
 14 Arnall, Katherine V       10 Flying Dolphins-MR   1:47.91    1:47.06        
                  50.47     1:47.06 (56.59)                                        
 15 Schneiweis, Sarah B       10 LIAC-MR              1:43.68    1:47.11        
                  50.66     1:47.11 (56.45)                                        
 16 Portillo, Fernanda P       9 EAST-MR              1:50.45    1:48.19        
                  52.72     1:48.19 (55.47)                                        
 17 Salemi, Lila S             9 Flying Dolphins-MR        NT    1:51.05        
                  52.23     1:51.05 (58.82)                                        
 18 Mahoney, Katelyn A        10 LIAC-MR              1:57.08    1:52.84        
                  50.89   1:52.84 (1:01.95)                                        
 19 Blackwelder, Sophia A     10 Flying Dolphins-MR   2:10.94    1:57.01        
                  54.49   1:57.01 (1:02.52)                                        
 20 Abrams, Kate S            10 Middies-MR           2:05.44    1:58.00        
                  54.18   1:58.00 (1:03.82)                                        
 21 Millstone, Francie F       9 Flying Dolphins-MR        NT    1:58.05        
                  55.90   1:58.05 (1:02.15)                                        
 22 Tsentides, Michelle        9 CFB-MR               2:20.41    1:58.28        
                  56.07   1:58.28 (1:02.21)                                        
 23 Lussie, Alexandra m        9 Flying Dolphins-MR        NT    2:01.73        
                  55.85   2:01.73 (1:05.88)                                        
 24 Daito, Kaoruko             9 Middies-MR                NT    2:03.10        
                  56.89   2:03.10 (1:06.21)                                        
 25 Baynon, Chloe M           10 FA-MR                1:56.27    2:04.80        
                1:00.29   2:04.80 (1:04.51)                                        
 26 Furey, Loyland C          10 Flying Dolphins-MR   2:10.53    2:05.34        
                  59.10   2:05.34 (1:06.24)                                        
 27 McKibben, Tyler l          9 Flying Dolphins-MR   2:00.87    2:05.60        
                1:00.51   2:05.60 (1:05.09)                                        
 28 Gordon, Meredith G         9 Middies-MR           1:58.77    2:06.14        
                  59.10   2:06.14 (1:07.04)                                        
 -- Comisarow, Claire         10 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      One hand touch
                  50.49          DQ (58.87)                                        
 -- Mack, Lexi M               9 Flying Dolphins-MR   3:00.20         DQ        
                1:08.17        DQ (1:18.69)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                35.69  JO
                42.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jadot, Manon V            10 EAST-MR                32.48      32.80 JO     
  2 Valerio, Sara A           10 Middies-MR             32.50      32.87 JO     
  3 Wang, Julia S             10 LIAC-MR                36.51      37.35 SILV   
  4 Wachs, Lauren B           10 EAST-MR                38.67      37.47 SILV   
  5 Bellagamba, Zol G         10 LIAC-MR                38.13      37.77 SILV   
  6 Lankford, Avery A         10 Flying Dolphins-MR     37.37      38.72 SILV   
  7 Ulzheimer, Kiera E        10 LIAC-MR                42.10      41.08 SILV   
  7 Rapisarda, Claudia         9 EAST-MR                39.88      41.08 SILV   
  9 Wen, Victoria             10 LIAC-MR                42.63      42.83        
 10 Frucchione, Emily A       10 LIAC-MR                43.25      42.90        
 11 Arnall, Katherine V       10 Flying Dolphins-MR     44.10      43.02        
 12 Michalik, Olivia S        10 Flying Dolphins-MR     46.27      43.20        
 13 Auchincloss, Lily S       10 Flying Dolphins-MR     53.09      44.03        
 14 Connor, Kate G            10 LIAC-MR                46.83      45.05        
 15 Wu, Natalie                9 LIAC-MR                43.57      45.69        
 16 Vanover, Dani R            9 EAST-MR                49.27      47.11        
 17 Lam, Koiip                 9 LIAC-MR                58.00      47.74        
 18 Goyal, Arya               10 Middies-MR             52.88      48.18        
 19 Phillips, Emersyn E       10 LIAC-MR                47.86      48.64        
 20 Kalinoglu, Samantha C     10 LIAC-MR                48.32      48.71        
 21 Panday, Aahana S           9 Flying Dolphins-MR     50.14      49.88        
 22 Bannon, Jane E             9 Flying Dolphins-MR     43.75      50.11        
 23 Fung, Maya M               9 Flying Dolphins-MR     49.70      50.45        
 24 Millstone, Francie F       9 Flying Dolphins-MR        NT      51.18        
 25 Rivera, Kallista E         9 LIAC-MR                50.35      53.41        
 26 McKibben, Tyler l          9 Flying Dolphins-MR     55.02      55.09        
 27 Cohen, Ilene C             9 Flying Dolphins-MR     57.66      57.28        
 28 Salemi, Lila S             9 Flying Dolphins-MR     56.46      58.21        
 29 Baynon, Chloe M           10 FA-MR                  58.84    1:03.52        
 -- Cioffi, Fiamma             9 EAST-MR                48.61         DQ        
      Alternating Kick
 -- Shah, Jaya R              10 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Kiely, Fiona R             9 Flying Dolphins-MR     54.80         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Chamberlain, Kate C        9 Flying Dolphins-MR   1:15.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Lussie, Alexandra m        9 Flying Dolphins-MR     56.54         DQ        
      One hand touch
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:24.99  JO
              1:37.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jadot, Manon V            10 EAST-MR              1:15.32    1:16.41 JO     
                  33.52     1:16.41 (42.89)                                        
  2 Wang, Julia S             10 LIAC-MR              1:24.69    1:23.34 JO     
                  39.24     1:23.34 (44.10)                                        
  3 Wachs, Lauren B           10 EAST-MR              1:29.30    1:29.47 SILV   
  4 Lu, Adrianna Q            10 EAST-MR              1:44.75    1:39.30        
                  43.13     1:39.30 (56.17)                                        
  5 Arnall, Katherine V       10 Flying Dolphins-MR   1:44.03    1:42.94        
                  47.28     1:42.94 (55.66)                                        
  6 Ulzheimer, Kiera E        10 LIAC-MR              1:30.99    1:43.25        
                  46.62     1:43.25 (56.63)                                        
  7 Rapisarda, Claudia         9 EAST-MR              1:42.09    1:43.53        
                  47.58     1:43.53 (55.95)                                        
  8 Gordon, Meredith G         9 Middies-MR                NT    2:03.91        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:19.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jadot, Manon V            10 EAST-MR              1:14.50    1:14.85 JO     
                  33.97     1:14.85 (40.88)                                        
  2 Wang, Julia S             10 LIAC-MR              1:20.65    1:21.80 SILV   
  3 Valerio, Sara A           10 Middies-MR           1:19.69    1:21.88 SILV   
                  37.32     1:21.88 (44.56)                                        
  4 Lankford, Avery A         10 Flying Dolphins-MR   1:22.54    1:21.89 SILV   
                  39.17     1:21.89 (42.72)                                        
  5 Bellagamba, Zol G         10 LIAC-MR              1:22.80    1:24.18 SILV   
                  39.62     1:24.18 (44.56)                                        
  6 Reiser, Amanda D          10 LIAC-MR              1:28.56    1:29.29        
                  44.01     1:29.29 (45.28)                                        
  7 Gebhard, Kaitlyn A        10 LIAC-MR              1:27.74    1:30.04        
                  39.20     1:30.04 (50.84)                                        
  8 Schneiweis, Sarah B       10 LIAC-MR              1:29.45    1:30.09        
                  41.64     1:30.09 (48.45)                                        
  9 Auchincloss, Lily S       10 Flying Dolphins-MR   1:41.90    1:31.15        
                  43.18     1:31.15 (47.97)                                        
 10 Kearney, Sophia C          9 LIAC-MR              1:34.51    1:31.37        
                  45.29     1:31.37 (46.08)                                        
 11 Xiao, Lucia                9 Flying Dolphins-MR   1:36.82    1:32.41        
                  42.08     1:32.41 (50.33)                                        
 12 Mahoney, Katelyn A        10 LIAC-MR              1:32.88    1:32.68        
                  47.75     1:32.68 (44.93)                                        
 13 Frucchione, Emily A       10 LIAC-MR              1:30.40    1:32.90        
                  44.89     1:32.90 (48.01)                                        
 14 Michalik, Olivia S        10 Flying Dolphins-MR   1:36.92    1:33.48        
                  43.15     1:33.48 (50.33)                                        
 15 Phillips, Emersyn E       10 LIAC-MR              1:34.97    1:36.73        
 16 Kalinoglu, Samantha C     10 LIAC-MR              1:33.67    1:36.76        
                  51.35     1:36.76 (45.41)                                        
 17 Constantino, Kelly E       9 Middies-MR           1:39.70    1:37.47        
                  48.34     1:37.47 (49.13)                                        
 18 Shah, Jaya R              10 Flying Dolphins-MR   1:57.57    1:44.28        
                  52.28     1:44.28 (52.00)                                        
 19 Millstone, Francie F       9 Flying Dolphins-MR   1:48.00    1:45.08        
                  49.45     1:45.08 (55.63)                                        
 20 Gordon, Meredith G         9 Middies-MR           1:55.80    1:46.93        
                  52.80     1:46.93 (54.13)                                        
 21 Rivera, Kallista E         9 LIAC-MR              1:48.45    1:48.22        
 22 Lussie, Alexandra m        9 Flying Dolphins-MR   1:50.47    1:48.41        
                  51.42     1:48.41 (56.99)                                        
 23 Kiely, Fiona R             9 Flying Dolphins-MR   2:12.73    1:52.66        
                  53.48     1:52.66 (59.18)                                        
 24 Simon, Charlotte B        10 Flying Dolphins-MR   1:49.40    1:56.08        
                  53.93   1:56.08 (1:02.15)                                        
 26 Nolan, Ava c              10 Flying Dolphins-MR   2:01.89    1:59.60        
 -- Seguso, Kaitlyn A          9 Middies-MR                NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                1:02.53        DQ (1:07.56)                                        
 -- Wu, Natalie                9 LIAC-MR              1:29.46         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
              2:49.99  JO
              3:13.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Valerio, Sara A           10 Middies-MR           3:04.18    2:51.19 SILV   
                  35.30     1:18.95 (43.65)     2:10.89 (51.94)     2:51.19 (40.30)
  2 Suzuki, Riko              10 Middies-MR           3:15.80    3:13.56 SILV   
                  43.52     1:32.65 (49.13)     2:29.56 (56.91)     3:13.56 (44.00)
  3 Auchincloss, Lily S       10 Flying Dolphins-MR        NT    3:19.90        
                  48.81     1:37.96 (49.15)     2:36.80 (58.84)     3:19.90 (43.10)
  4 Cruz, Anisa E             10 EAST-MR                   NT    3:26.82        
                  48.12     1:39.39 (51.27)   2:41.86 (1:02.47)     3:26.82 (44.96)
 -- Ulzheimer, Kiera E        10 LIAC-MR              3:24.75         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn - back
                  43.19     1:29.31 (46.12)     2:25.99 (56.68)          DQ (43.46)
 -- Goyal, Arya               10 Middies-MR                NT         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                  48.14     1:42.02 (53.88)   2:51.03 (1:09.01)          DQ (55.43)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.99  JO
                28.00  SMAX
                30.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruff, Alexandra I        12 Middies-MR             28.64      27.79 JO     
  2 Lind, Sophia H            12 EAST-MR                28.58      29.38 SILV   
  3 Yee, Katherine H          12 LIAC-MR                29.07      29.43 SILV   
  4 Reeves, Malia             12 EAST-MR                28.64      29.44 SILV   
  5 Koek, Megan               11 LIAC-MR                30.96      29.92 SILV   
  6 Becerra, Taryn L          12 Middies-MR             29.36      29.98 SILV   
  7 Wilson, Bella A           12 Flying Dolphins-MR     31.60      30.38 SILV   
  8 Suzuki, Mako              12 Middies-MR             29.98      30.55 SILV   
  9 Dugan, Sophia N           11 Middies-MR             32.05      30.85 SILV   
 10 Manger, Olivia M          12 EAST-MR                30.14      30.86 SILV   
 11 Bucevic, Ana              12 LIAC-MR                30.87      30.99 SILV   
 12 Korff, Rose J             11 Flying Dolphins-MR     31.30      31.12        
 13 Anderson, Stella K        11 Flying Dolphins-MR     31.42      31.56        
 14 Randall, Rebecca a        11 Flying Dolphins-MR     31.95      31.61        
 15 Byrnes, Brigid R          12 EAST-MR                32.02      31.92        
 16 Tan, Chloe                11 LIAC-MR                35.06      31.96        
 17 Jelic, Maggie l           11 Flying Dolphins-MR     32.51      32.20        
 18 Soldo, Ava C              11 Flying Dolphins-MR     32.69      32.28        
 19 Leu, Mindy B              11 LIAC-MR                31.47      32.30        
 20 Michaels, Alex R          12 Flying Dolphins-MR     31.67      32.33        
 21 Hricay, Grace M           11 EAST-MR                31.38      32.35        
 22 Lam, Kuipi                11 LIAC-MR                32.95      32.49        
 23 Belostotsky, Hannah F     12 Middies-MR             33.03      32.72        
 24 Thitibordin, Ashlyn       11 LIAC-MR                33.01      32.98        
 25 Wei, Claire               11 LIAC-MR                33.00      32.99        
 26 McKie, Grace A            11 LIAC-MR                32.55      33.28        
 27 Corbett, Ally J           11 EAST-MR                31.81      33.33        
 28 Waye, Ellie S             11 Flying Dolphins-MR     33.84      33.41        
 29 Mejia, Jazmine            12 Middies-MR             32.26      33.72        
 30 McCann, Katherine E       11 Middies-MR             34.05      33.75        
 31 Redmond, Ryann E          11 LIAC-MR                33.87      34.20        
 32 Bandur-Rosen, Veronica    11 Flying Dolphins-MR     34.17      34.41        
 33 Barron, Grace E           11 EAST-MR                36.56      34.45        
 34 D'Andrea, Lily M          12 LIAC-MR                34.76      34.75        
 35 Franciscovich, Ava C      12 Flying Dolphins-MR     35.37      34.78        
 36 Plaskon, Lucy J           11 Flying Dolphins-MR     35.47      35.02        
 37 Chi, Grace                11 Flying Dolphins-MR     35.58      35.13        
 38 Zhang, Claire R           11 LIAC-MR                36.90      35.51        
 39 Hui, Ashley K             11 LIAC-MR                35.35      36.06        
 40 Ramirez, Kathalina        12 Middies-MR             35.93      36.10        
 41 Parr, Ani                 11 Flying Dolphins-MR     36.33      36.46        
 42 Chan, Zoe                 11 LIAC-MR                36.54      37.12        
 43 Goldman-Smith, Olivia C   11 Flying Dolphins-MR     37.39      37.18        
 44 Su, Lorian                11 Middies-MR             38.55      37.25        
 45 Weingard, Alexandra K     11 Flying Dolphins-MR     39.92      38.32        
 46 Brock, Daniela M          11 LIAC-MR                38.68      38.35        
 47 Iacobazzi, Michela        11 EAST-MR                40.78      38.61        
 48 Harrigan, Sophia C        11 LIAC-MR                39.75      39.39        
 -- Correa, Adriana E         12 Middies-MR             35.78         DQ        
      False start
 -- Ahn, Jolie                12 LIAC-MR                33.14         DQ        
      False start
 -- Fox, Jenna A              12 EAST-MR                46.22         DQ        
      False start
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:00.49  JO
              1:00.50  SMAX
              1:08.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kakugo, Akane F           12 Middies-MR           1:01.47    1:01.25 SILV   
                  29.83     1:01.25 (31.42)                                        
  2 Bruff, Alexandra I        12 Middies-MR           1:04.80    1:03.38 SILV   
                  30.16     1:03.38 (33.22)                                        
  3 Reeves, Malia             12 EAST-MR              1:03.34    1:04.72 SILV   
                  30.50     1:04.72 (34.22)                                        
  4 Lanning, Gracie           11 Flying Dolphins-MR   1:05.34    1:05.07 SILV   
                  31.03     1:05.07 (34.04)                                        
  5 Lind, Sophia H            12 EAST-MR              1:03.02    1:05.40 SILV   
                  31.27     1:05.40 (34.13)                                        
  6 Yee, Katherine H          12 LIAC-MR              1:07.44    1:05.79 SILV   
                  31.61     1:05.79 (34.18)                                        
  7 Ogaki, Chisa              12 Middies-MR           1:07.89    1:06.02 SILV   
                  30.87     1:06.02 (35.15)                                        
  8 Hill, Sasha               12 Middies-MR           1:03.49    1:06.13 SILV   
                  31.45     1:06.13 (34.68)                                        
  9 Bucevic, Ana              12 LIAC-MR              1:12.00    1:06.54 SILV   
                  31.50     1:06.54 (35.04)                                        
 10 Wilson, Bella A           12 Flying Dolphins-MR   1:08.28    1:06.61 SILV   
                  32.31     1:06.61 (34.30)                                        
 11 Becerra, Taryn L          12 Middies-MR           1:06.73    1:06.80 SILV   
                  31.01     1:06.80 (35.79)                                        
 12 Sung, Katie M             12 LIAC-MR              1:07.25    1:07.37 SILV   
                  32.42     1:07.37 (34.95)                                        
 13 Byrnes, Brigid R          12 EAST-MR              1:08.99    1:07.39 SILV   
                  32.49     1:07.39 (34.90)                                        
 14 Sun, Evelyn               12 LIAC-MR              1:05.09    1:07.76 SILV   
                  31.87     1:07.76 (35.89)                                        
 15 Manger, Olivia M          12 EAST-MR              1:05.28    1:08.15 SILV   
                  32.83     1:08.15 (35.32)                                        
 16 Echavarria, Victoria P    12 Flying Dolphins-MR   1:05.67    1:08.67        
 17 Arslanovic, Ema           11 Flying Dolphins-MR   1:07.06    1:08.84        
                  33.94     1:08.84 (34.90)                                        
 18 Corbett, Ally J           11 EAST-MR                   NT    1:09.19        
                  32.13     1:09.19 (37.06)                                        
 19 Anderson, Stella K        11 Flying Dolphins-MR   1:09.61    1:10.29        
                  34.03     1:10.29 (36.26)                                        
 20 Korff, Rose J             11 Flying Dolphins-MR   1:09.41    1:10.55        
                  33.81     1:10.55 (36.74)                                        
 21 Soldo, Ava C              11 Flying Dolphins-MR   1:10.42    1:10.89        
                  34.44     1:10.89 (36.45)                                        
 22 Lam, Kuipi                11 LIAC-MR              1:12.32    1:10.91        
                  33.65     1:10.91 (37.26)                                        
 23 Randall, Rebecca a        11 Flying Dolphins-MR   1:11.51    1:11.04        
                  34.10     1:11.04 (36.94)                                        
 24 Tan, Chloe                11 LIAC-MR              1:14.61    1:11.15        
                  34.86     1:11.15 (36.29)                                        
 25 Jelic, Maggie l           11 Flying Dolphins-MR   1:13.12    1:11.22        
                  33.81     1:11.22 (37.41)                                        
 26 Mejia, Jazmine            12 Middies-MR           1:12.89    1:13.43        
                  34.70     1:13.43 (38.73)                                        
 27 Chang, Nicole             11 Flying Dolphins-MR   1:12.12    1:14.15        
                  35.22     1:14.15 (38.93)                                        
 28 Rodriguez, Andrea M       12 Middies-MR           1:16.52    1:15.53        
                  35.11     1:15.53 (40.42)                                        
 29 McCann, Katherine E       11 Middies-MR           1:17.94    1:15.60        
                  34.42     1:15.60 (41.18)                                        
 30 D'Andrea, Lily M          12 LIAC-MR              1:15.59    1:16.24        
                  36.04     1:16.24 (40.20)                                        
 31 Ramirez, Kathalina        12 Middies-MR                NT    1:17.03        
                  37.08     1:17.03 (39.95)                                        
 32 Rose, Madeline I          11 LIAC-MR              1:18.74    1:18.63        
                  36.26     1:18.63 (42.37)                                        
 33 Zhang, Claire R           11 LIAC-MR              1:21.09    1:19.68        
                  37.69     1:19.68 (41.99)                                        
 34 Gerstein, Madison J       12 LIAC-MR              1:18.23    1:19.95        
                  37.18     1:19.95 (42.77)                                        
 35 Goldman-Smith, Olivia C   11 Flying Dolphins-MR   1:22.90    1:20.79        
                  38.54     1:20.79 (42.25)                                        
 36 Pinto, Danixza            11 Flying Dolphins-MR   1:23.40    1:23.33        
                  38.25     1:23.33 (45.08)                                        
 37 Chan, Zoe                 11 LIAC-MR              1:22.28    1:23.34        
                  40.53     1:23.34 (42.81)                                        
 38 Parr, Ani                 11 Flying Dolphins-MR   1:27.76    1:23.38        
                  39.57     1:23.38 (43.81)                                        
 39 Wei, Claire               11 LIAC-MR              1:21.12    1:23.41        
                  36.42     1:23.41 (46.99)                                        
 40 Stillman, Alexandra B     11 Flying Dolphins-MR   1:37.39    1:27.65        
                  40.46     1:27.65 (47.19)                                        
 41 Harrigan, Sophia C        11 LIAC-MR              1:27.66    1:29.97        
                  43.12     1:29.97 (46.85)                                        
 42 Zimmerman, Amit           11 Flying Dolphins-MR   1:31.87    1:31.09        
                  44.09     1:31.09 (47.00)                                        
 43 Pastoressa, Julia         11 Middies-MR           2:00.92    1:40.85        
                  47.31     1:40.85 (53.54)                                        
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:55.99  JO
              5:56.00  SMAX
              6:20.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Echavarria, Victoria P    12 Flying Dolphins-MR   6:40.50    6:30.89        
  2 Koek, Megan               11 LIAC-MR              6:30.00    6:34.43        
                  34.84     1:14.06 (39.22)     1:54.82 (40.76)     2:35.23 (40.41)
        3:15.73 (40.50)     3:56.47 (40.74)     4:37.92 (41.45)     5:17.34 (39.42)
        5:57.26 (39.92)     6:34.43 (37.17)                                        
  3 McKie, Grace A            11 LIAC-MR              6:35.06    6:35.41        
                  34.81     1:14.30 (39.49)     1:54.81 (40.51)     2:35.31 (40.50)
        3:15.51 (40.20)     3:56.21 (40.70)     4:37.17 (40.96)     5:17.58 (40.41)
        5:57.41 (39.83)     6:35.41 (38.00)                                        
  4 Randall, Rebecca a        11 Flying Dolphins-MR   7:17.42    7:05.18        
                  35.42     1:15.94 (40.52)     1:57.12 (41.18)     2:40.85 (43.73)
        3:25.54 (44.69)     4:09.83 (44.29)     4:54.56 (44.73)     5:39.81 (45.25)
        6:24.72 (44.91)     7:05.18 (40.46)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.99  JO
                32.00  SMAX
                36.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yee, Katherine H          12 LIAC-MR                33.15      33.12 SILV   
  2 Wei, Claire               11 LIAC-MR                34.21      33.67 SILV   
  3 Lind, Sophia H            12 EAST-MR                32.20      33.90 SILV   
  4 Becerra, Taryn L          12 Middies-MR             34.22      35.37 SILV   
  5 Bucevic, Ana              12 LIAC-MR                36.35      35.76 SILV   
  6 Andrew, Fiona J           12 FA-MR                  36.49      36.62        
  7 Jelic, Maggie l           11 Flying Dolphins-MR     38.45      37.14        
  8 Tan, Chloe                11 LIAC-MR                38.91      37.76        
  9 Waye, Ellie S             11 Flying Dolphins-MR     38.17      37.97        
 10 Redmond, Ryann E          11 LIAC-MR                39.13      39.75        
 11 Ramirez, Kathalina        12 Middies-MR             43.71      39.79        
 12 Lam, Kuipi                11 LIAC-MR                39.66      39.82        
 13 Pinto, Danixza            11 Flying Dolphins-MR     40.10      40.20        
 14 Bandur-Rosen, Veronica    11 Flying Dolphins-MR     44.88      40.25        
 15 Randall, Rebecca a        11 Flying Dolphins-MR     40.79      40.44        
 16 Gerstein, Madison J       12 LIAC-MR                41.17      41.88        
 17 Goldman-Smith, Olivia C   11 Flying Dolphins-MR     46.66      42.67        
 18 Zhang, Claire R           11 LIAC-MR                44.29      42.71        
 19 Plaskon, Lucy J           11 Flying Dolphins-MR     44.88      43.67        
 20 Chi, Grace                11 Flying Dolphins-MR     43.78      44.00        
 21 Rose, Madeline I          11 LIAC-MR                41.28      44.17        
 22 Chan, Zoe                 11 LIAC-MR                44.37      44.55        
 23 Harrigan, Sophia C        11 LIAC-MR                45.75      45.65        
 24 Stillman, Alexandra B     11 Flying Dolphins-MR     49.78      45.85        
 25 Riley, Emily c            11 Middies-MR             45.85      47.07        
 26 Zimmerman, Amit           11 Flying Dolphins-MR     48.65      49.26        
 27 Pastoressa, Julia         11 Middies-MR             50.53      51.36        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:08.69  JO
              1:08.70  SMAX
              1:19.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Corbett, Brittany A       11 EAST-MR              1:10.91    1:10.86 SILV   
                  35.02     1:10.86 (35.84)                                        
  2 Lind, Sophia H            12 EAST-MR              1:09.71    1:11.26 SILV   
                  34.56     1:11.26 (36.70)                                        
  3 Sung, Katie M             12 LIAC-MR              1:15.21    1:13.26 SILV   
                  35.05     1:13.26 (38.21)                                        
  4 Ketron, Emily A           11 EAST-MR              1:15.47    1:16.32 SILV   
                  37.33     1:16.32 (38.99)                                        
  5 Manger, Olivia M          12 EAST-MR              1:14.73    1:16.80 SILV   
                  37.03     1:16.80 (39.77)                                        
  6 Wilson, Bella A           12 Flying Dolphins-MR   1:20.92    1:17.10 SILV   
                  37.91     1:17.10 (39.19)                                        
  7 Koek, Megan               11 LIAC-MR              1:17.48    1:17.21 SILV   
                  37.73     1:17.21 (39.48)                                        
  8 Hill, Sasha               12 Middies-MR           1:19.53    1:17.45 SILV   
                  37.33     1:17.45 (40.12)                                        
  9 Anderson, Stella K        11 Flying Dolphins-MR   1:20.79    1:18.13 SILV   
                  37.97     1:18.13 (40.16)                                        
 10 Kakugo, Akane F           12 Middies-MR           1:17.55    1:18.78 SILV   
                  39.26     1:18.78 (39.52)                                        
 11 Wong, Angie               12 Flying Dolphins-MR   1:20.18    1:19.60        
                  38.52     1:19.60 (41.08)                                        
 12 McKie, Grace A            11 LIAC-MR              1:20.96    1:20.46        
 13 Jelic, Maggie l           11 Flying Dolphins-MR   1:23.99    1:20.53        
 14 Wei, Claire               11 LIAC-MR              1:24.01    1:20.91        
                  38.66     1:20.91 (42.25)                                        
 15 Soldo, Ava C              11 Flying Dolphins-MR   1:22.18    1:21.91        
                  40.30     1:21.91 (41.61)                                        
 16 Tan, Chloe                11 LIAC-MR              1:24.82    1:23.17        
                  40.89     1:23.17 (42.28)                                        
 17 Waye, Ellie S             11 Flying Dolphins-MR   1:24.89    1:23.59        
                  39.97     1:23.59 (43.62)                                        
 18 Mejia, Jazmine            12 Middies-MR           1:20.51    1:24.78        
                  39.69     1:24.78 (45.09)                                        
 19 Redmond, Ryann E          11 LIAC-MR              1:23.45    1:24.87        
                  41.53     1:24.87 (43.34)                                        
 20 Hricay, Grace M           11 EAST-MR              1:22.76    1:25.42        
                  41.51     1:25.42 (43.91)                                        
 21 Michaels, Alex R          12 Flying Dolphins-MR   1:23.94    1:25.47        
                  41.43     1:25.47 (44.04)                                        
 22 Lam, Kuipi                11 LIAC-MR              1:24.20    1:25.95        
                  42.12     1:25.95 (43.83)                                        
 23 Byrnes, Brigid R          12 EAST-MR              1:29.12    1:26.84        
                  43.28     1:26.84 (43.56)                                        
 23 D'Andrea, Lily M          12 LIAC-MR              1:29.57    1:26.84        
                  42.48     1:26.84 (44.36)                                        
 25 Dugan, Sophia N           11 Middies-MR           1:25.32    1:27.07        
 26 Randall, Rebecca a        11 Flying Dolphins-MR   1:24.73    1:30.00        
                  43.55     1:30.00 (46.45)                                        
 27 Pinto, Danixza            11 Flying Dolphins-MR   1:36.58    1:30.30        
                  43.75     1:30.30 (46.55)                                        
 28 Barron, Grace E           11 EAST-MR              1:33.24    1:30.81        
 29 Franciscovich, Ava C      12 Flying Dolphins-MR   1:31.32    1:32.09        
                  44.51     1:32.09 (47.58)                                        
 30 Hui, Ashley K             11 LIAC-MR              1:32.84    1:33.48        
                  44.71     1:33.48 (48.77)                                        
 31 Zhang, Claire R           11 LIAC-MR              1:48.99    1:34.70        
 32 Chan, Zoe                 11 LIAC-MR              1:35.92    1:35.89        
                  46.40     1:35.89 (49.49)                                        
 33 Parr, Ani                 11 Flying Dolphins-MR   1:34.14    1:36.87        
                  46.54     1:36.87 (50.33)                                        
 34 Corbett, Ally J           11 EAST-MR              1:27.64    1:37.71        
                  49.11     1:37.71 (48.60)                                        
 35 Smith, Leni L             11 Flying Dolphins-MR   1:39.12    1:38.13        
                  46.68     1:38.13 (51.45)                                        
 36 Harrigan, Sophia C        11 LIAC-MR              1:37.87    1:39.66        
 37 Brock, Daniela M          11 LIAC-MR              1:36.84    1:39.93        
                  50.52     1:39.93 (49.41)                                        
 38 Iacobazzi, Michela        11 EAST-MR              1:42.70    1:42.81        
                  50.91     1:42.81 (51.90)                                        
 39 Correa, Adriana E         12 Middies-MR                NT    1:44.84        
                  47.57     1:44.84 (57.27)                                        
 40 Fox, Jenna A              12 EAST-MR              1:49.92    1:48.90        
                  51.34     1:48.90 (57.56)                                        
 -- Ramirez, Kathalina        12 Middies-MR                NT         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Belostotsky, Hannah F     12 Middies-MR           1:33.33         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Reeves, Malia             12 EAST-MR              1:17.88         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:29.99  JO
              2:30.00  SMAX
              2:46.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Corbett, Brittany A       11 EAST-MR              2:35.09    2:27.25 JO     
                  35.21     1:12.85 (37.64)     1:51.50 (38.65)     2:27.25 (35.75)
  2 Sung, Katie M             12 LIAC-MR              2:50.00    2:39.75 SILV   
                  37.17     1:16.80 (39.63)     1:58.90 (42.10)     2:39.75 (40.85)
  3 Bruff, Alexandra I        12 Middies-MR           2:47.24    2:40.31 SILV   
                  36.35     1:15.83 (39.48)     1:58.25 (42.42)     2:40.31 (42.06)
  4 Koek, Megan               11 LIAC-MR              2:50.00    2:43.83 SILV   
                  39.79     1:22.27 (42.48)     2:04.25 (41.98)     2:43.83 (39.58)
  5 Anderson, Stella K        11 Flying Dolphins-MR   2:47.33    2:44.41 SILV   
                  39.69     1:22.57 (42.88)     2:04.93 (42.36)     2:44.41 (39.48)
  6 Arslanovic, Ema           11 Flying Dolphins-MR   2:50.50    2:47.53        
                  41.08     1:25.38 (44.30)     2:08.92 (43.54)     2:47.53 (38.61)
  7 McKie, Grace A            11 LIAC-MR              2:50.00    2:48.92        
                  39.73     1:22.17 (42.44)     2:06.12 (43.95)     2:48.92 (42.80)
  8 Korff, Rose J             11 Flying Dolphins-MR   2:55.50    2:49.28        
                  41.70     1:26.57 (44.87)     2:09.65 (43.08)     2:49.28 (39.63)
  9 Wong, Angie               12 Flying Dolphins-MR   3:30.50    2:49.73        
                  42.07     1:26.01 (43.94)     2:09.43 (43.42)     2:49.73 (40.30)
 10 Wilson, Bella A           12 Flying Dolphins-MR   3:00.50    2:52.35        
                  40.99                             2:12.76 ( )     2:52.35 (39.59)
 11 Mejia, Jazmine            12 Middies-MR           2:52.05    2:52.53        
                  39.19     1:22.30 (43.11)     2:07.61 (45.31)     2:52.53 (44.92)
 12 Chang, Nicole             11 Flying Dolphins-MR   3:00.00    2:55.05        
                  40.20     1:24.39 (44.19)     2:08.13 (43.74)     2:55.05 (46.92)
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.69  JO
                36.70  SMAX
                40.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lanning, Gracie           11 Flying Dolphins-MR     36.72      38.56 SILV   
  2 Echavarria, Victoria P    12 Flying Dolphins-MR     37.30      38.96 SILV   
  3 Kakugo, Akane F           12 Middies-MR             39.29      39.43 SILV   
  4 Lind, Sophia H            12 EAST-MR                40.92      39.76 SILV   
  5 Arslanovic, Ema           11 Flying Dolphins-MR     41.31      39.96 SILV   
  6 Ahn, Jolie                12 LIAC-MR                39.34      40.11 SILV   
  7 Yee, Katherine H          12 LIAC-MR                40.20      40.34 SILV   
  8 Hill, Sasha               12 Middies-MR             38.54      40.38 SILV   
 10 Corbett, Brittany A       11 EAST-MR                42.44      41.05        
 11 Crane, Jessie A           11 EAST-MR                41.26      41.19        
 12 Bruff, Alexandra I        12 Middies-MR             43.81      41.58        
 13 Bandur-Rosen, Veronica    11 Flying Dolphins-MR     45.90      42.96        
 14 Leu, Mindy B              11 LIAC-MR                42.12      43.22        
 15 Bucevic, Ana              12 LIAC-MR                40.00      43.40        
 16 Lam, Kuipi                11 LIAC-MR                45.15      43.59        
 17 Redmond, Ryann E          11 LIAC-MR                44.01      44.02        
 18 Pinto, Danixza            11 Flying Dolphins-MR     45.31      45.46        
 19 Chi, Grace                11 Flying Dolphins-MR     47.03      45.60        
 20 Correa, Adriana E         12 Middies-MR                NT      45.77        
 21 Fox, Jenna A              12 EAST-MR                47.35      46.16        
 22 Smith, Leni L             11 Flying Dolphins-MR     47.36      46.19        
 23 Su, Lorian                11 Middies-MR             49.18      46.95        
 24 Zhang, Claire R           11 LIAC-MR                46.89      47.24        
 25 Belostotsky, Hannah F     12 Middies-MR             47.09      47.92        
 26 Dugan, Sophia N           11 Middies-MR           1:00.50      48.20        
 27 McCann, Katherine E       11 Middies-MR             50.75      48.81        
 28 Goldman-Smith, Olivia C   11 Flying Dolphins-MR     48.21      49.23        
 29 Brock, Daniela M          11 LIAC-MR                50.06      49.81        
 30 Franciscovich, Ava C      12 Flying Dolphins-MR     53.75      50.19        
 31 D'Andrea, Lily M          12 LIAC-MR                49.26      50.31        
 32 Waye, Ellie S             11 Flying Dolphins-MR     49.18      50.43        
 33 Ramirez, Kathalina        12 Middies-MR             52.71      50.93        
 34 Chan, Zoe                 11 LIAC-MR                52.37      52.35        
 35 Harrigan, Sophia C        11 LIAC-MR                58.71      56.50        
 -- Weingard, Alexandra K     11 Flying Dolphins-MR     48.13         DQ        
      One hand touch
 -- Parr, Ani                 11 Flying Dolphins-MR     46.94         DQ        
      Head under for 2 or more strokes
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:18.99  JO
              1:19.00  SMAX
              1:28.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lanning, Gracie           11 Flying Dolphins-MR   1:22.60    1:22.11 SILV   
                  38.47     1:22.11 (43.64)                                        
  2 Wong, Angie               12 Flying Dolphins-MR   1:23.51    1:22.23 SILV   
                  39.00     1:22.23 (43.23)                                        
  3 Ogaki, Chisa              12 Middies-MR           1:24.22    1:24.01 SILV   
                  40.36     1:24.01 (43.65)                                        
  4 Echavarria, Victoria P    12 Flying Dolphins-MR   1:23.62    1:24.71 SILV   
                  39.66     1:24.71 (45.05)                                        
  5 Kakugo, Akane F           12 Middies-MR           1:26.09    1:25.14 SILV   
                  40.83     1:25.14 (44.31)                                        
  6 Ketron, Emily A           11 EAST-MR              1:24.99    1:25.35 SILV   
                  41.01     1:25.35 (44.34)                                        
  7 Corbett, Brittany A       11 EAST-MR              1:30.10    1:25.99 SILV   
                  42.27     1:25.99 (43.72)                                        
  8 Crane, Jessie A           11 EAST-MR              1:26.84    1:27.09 SILV   
                  41.47     1:27.09 (45.62)                                        
  9 Hill, Sasha               12 Middies-MR           1:23.73    1:27.22 SILV   
                  40.86     1:27.22 (46.36)                                        
 10 Lind, Sophia H            12 EAST-MR              1:26.93    1:27.67 SILV   
                  40.73     1:27.67 (46.94)                                        
 11 Jelic, Maggie l           11 Flying Dolphins-MR   1:33.13    1:30.40        
                  42.00     1:30.40 (48.40)                                        
 12 Bandur-Rosen, Veronica    11 Flying Dolphins-MR   1:33.19    1:31.03        
                  42.42     1:31.03 (48.61)                                        
 13 Benenati, Eileen A        12 LIAC-MR              1:31.95    1:31.77        
                  42.41     1:31.77 (49.36)                                        
 14 Redmond, Ryann E          11 LIAC-MR              1:33.44    1:32.16        
                  45.73     1:32.16 (46.43)                                        
 15 Andrew, Fiona J           12 FA-MR                1:28.92    1:32.50        
                  42.24     1:32.50 (50.26)                                        
 16 Byrnes, Brigid R          12 EAST-MR              1:36.57    1:33.80        
                  44.24     1:33.80 (49.56)                                        
 17 Sun, Evelyn               12 LIAC-MR              1:34.56    1:34.29        
                  44.23     1:34.29 (50.06)                                        
 18 Soldo, Ava C              11 Flying Dolphins-MR   1:35.39    1:36.67        
                  45.94     1:36.67 (50.73)                                        
 19 Plaskon, Lucy J           11 Flying Dolphins-MR   1:38.12    1:38.74        
                  46.50     1:38.74 (52.24)                                        
 20 Pinto, Danixza            11 Flying Dolphins-MR   1:40.76    1:41.04        
                  47.46     1:41.04 (53.58)                                        
 21 Rodriguez, Andrea M       12 Middies-MR           1:39.21    1:41.50        
                  46.52     1:41.50 (54.98)                                        
 22 Parr, Ani                 11 Flying Dolphins-MR   1:42.15    1:41.56        
                  47.81     1:41.56 (53.75)                                        
 23 D'Andrea, Lily M          12 LIAC-MR              1:43.33    1:42.01        
                  48.83     1:42.01 (53.18)                                        
 24 Goldman-Smith, Olivia C   11 Flying Dolphins-MR   1:46.34    1:45.59        
                  50.86     1:45.59 (54.73)                                        
 25 Waye, Ellie S             11 Flying Dolphins-MR   1:45.50    1:46.07        
                  50.46     1:46.07 (55.61)                                        
 26 Ramirez, Kathalina        12 Middies-MR                NT    1:46.53        
                  51.73     1:46.53 (54.80)                                        
 27 Wei, Claire               11 LIAC-MR              1:50.35    1:49.32        
                  51.27     1:49.32 (58.05)                                        
 28 Chan, Zoe                 11 LIAC-MR              1:55.19    1:49.82        
                  53.18     1:49.82 (56.64)                                        
 29 Stillman, Alexandra B     11 Flying Dolphins-MR   1:54.35    1:53.91        
                  53.00   1:53.91 (1:00.91)                                        
 30 Zimmerman, Amit           11 Flying Dolphins-MR   2:06.33    2:00.38        
                  55.69   2:00.38 (1:04.69)                                        
 31 Pastoressa, Julia         11 Middies-MR                NT    2:14.01        
                  59.87   2:14.01 (1:14.14)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:53.99  JO
              2:54.00  SMAX
              3:11.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Angie               12 Flying Dolphins-MR   3:05.94    2:57.76 SILV   
  2 Crane, Jessie A           11 EAST-MR                   NT    3:00.63 SILV   
                                  42.27 ( )                             1:27.76 ( )
                                2:15.45 ( )     3:00.63 (45.18)                    
  3 Echavarria, Victoria P    12 Flying Dolphins-MR   3:00.20    3:00.81 SILV   
                  39.68     1:26.57 (46.89)     2:13.90 (47.33)     3:00.81 (46.91)
  4 Ogaki, Chisa              12 Middies-MR           3:12.76    3:02.36 SILV   
                  40.24     1:26.54 (46.30)     2:16.54 (50.00)     3:02.36 (45.82)
  5 Corbett, Brittany A       11 EAST-MR                   NT    3:02.57 SILV   
                                  40.96 ( )                             1:28.32 ( )
                                2:16.90 ( )     3:02.57 (45.67)                    
  6 Hill, Sasha               12 Middies-MR           2:58.08    3:03.33 SILV   
                  41.57     1:28.38 (46.81)     2:16.03 (47.65)     3:03.33 (47.30)
  7 Ketron, Emily A           11 EAST-MR                   NT    3:03.45 SILV   
                                  41.20 ( )                             1:26.51 ( )
                                2:14.78 ( )     3:03.45 (48.67)                    
  8 Lanning, Gracie           11 Flying Dolphins-MR   3:06.20    3:03.76 SILV   
                  42.20     1:28.95 (46.75)     2:17.44 (48.49)     3:03.76 (46.32)
  9 Kakugo, Akane F           12 Middies-MR                NT    3:04.99 SILV   
                                  41.71 ( )                             1:29.88 ( )
                                2:17.76 ( )     3:04.99 (47.23)                    
 10 Arslanovic, Ema           11 Flying Dolphins-MR   3:15.29    3:11.35        
                                  46.38 ( )                             1:34.01 ( )
                                2:24.64 ( )     3:11.35 (46.71)                    
 11 Becerra, Taryn L          12 Middies-MR                NT    3:14.69        
 12 Bandur-Rosen, Veronica    11 Flying Dolphins-MR   3:30.29    3:17.21        
                                  51.68 ( )                             1:52.31 ( )
      3:17.21 (1:24.90)                                                            
 13 Jelic, Maggie l           11 Flying Dolphins-MR   3:36.08    3:18.79        
                                  43.86 ( )                             1:36.12 ( )
                                2:27.98 ( )     3:18.79 (50.81)                    
 14 Benenati, Eileen A        12 LIAC-MR              3:32.54    3:22.53        
                                  44.16 ( )                             1:36.61 ( )
                                2:30.80 ( )     3:22.53 (51.73)                    
 15 Pinto, Danixza            11 Flying Dolphins-MR        NT    3:39.65        
                                  47.13 ( )                             1:42.24 ( )
                                2:41.15 ( )     3:39.65 (58.50)                    
 16 Goldman-Smith, Olivia C   11 Flying Dolphins-MR   3:48.91    3:43.29        
                                  50.53 ( )                             1:47.74 ( )
                                2:46.41 ( )     3:43.29 (56.88)                    
 -- Thitibordin, Ashlyn       11 LIAC-MR              3:14.58         DQ        
      Scissors kick
                  44.76     1:34.20 (49.44)     2:23.76 (49.56)          DQ (48.30)
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.69  JO
                30.70  SMAX
                34.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Korff, Rose J             11 Flying Dolphins-MR     32.22      32.52 SILV   
  2 Suzuki, Mako              12 Middies-MR             34.82      33.21 SILV   
  3 Yee, Katherine H          12 LIAC-MR                33.50      33.46 SILV   
  4 Benenati, Eileen A        12 LIAC-MR                33.81      34.76        
  5 Leu, Mindy B              11 LIAC-MR                36.11      36.15        
  6 Bucevic, Ana              12 LIAC-MR                38.87      37.62        
  7 Michaels, Alex R          12 Flying Dolphins-MR     40.51      39.98        
  8 Chi, Grace                11 Flying Dolphins-MR     42.81      41.84        
  9 Plaskon, Lucy J           11 Flying Dolphins-MR     44.87      42.21        
 10 Iacobazzi, Michela        11 EAST-MR                44.87      42.82        
 11 Su, Lorian                11 Middies-MR             50.09      43.57        
 12 Wei, Claire               11 LIAC-MR                43.59      43.58        
 13 Hui, Ashley K             11 LIAC-MR                44.57      43.91        
 14 Barron, Grace E           11 EAST-MR                43.11      48.01        
 15 Smith, Leni L             11 Flying Dolphins-MR     54.81      48.78        
 -- Gurney, Anna G            12 Flying Dolphins-MR     36.26         DQ        
      One hand touch
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:09.49  JO
              1:09.50  SMAX
              1:19.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lanning, Gracie           11 Flying Dolphins-MR   1:14.25    1:13.50 SILV   
                  35.01     1:13.50 (38.49)                                        
  2 Crane, Jessie A           11 EAST-MR              1:17.28    1:15.84 SILV   
                  35.82     1:15.84 (40.02)                                        
  3 Korff, Rose J             11 Flying Dolphins-MR   1:16.19    1:15.90 SILV   
                  34.46     1:15.90 (41.44)                                        
  4 Ketron, Emily A           11 EAST-MR              1:23.72    1:19.69        
                  37.12     1:19.69 (42.57)                                        
 -- Iacobazzi, Michela        11 EAST-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
                  45.34          DQ (51.58)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.99  JO
              1:10.00  SMAX
              1:18.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Corbett, Brittany A       11 EAST-MR              1:12.48    1:10.92 SILV   
                  32.19     1:10.92 (38.73)                                        
  2 Kakugo, Akane F           12 Middies-MR           1:12.59    1:12.87 SILV   
                  34.80     1:12.87 (38.07)                                        
  3 Yee, Katherine H          12 LIAC-MR              1:16.10    1:14.75 SILV   
                  34.34     1:14.75 (40.41)                                        
  4 Koek, Megan               11 LIAC-MR              1:18.39    1:14.86 SILV   
                  35.38     1:14.86 (39.48)                                        
  5 Ketron, Emily A           11 EAST-MR              1:13.73    1:15.59 SILV   
                  36.00     1:15.59 (39.59)                                        
  6 Ogaki, Chisa              12 Middies-MR           1:16.79    1:16.34 SILV   
                  36.35     1:16.34 (39.99)                                        
  7 Becerra, Taryn L          12 Middies-MR           1:19.67    1:16.93 SILV   
                  34.95     1:16.93 (41.98)                                        
  8 Hill, Sasha               12 Middies-MR           1:14.36    1:16.99 SILV   
                  36.53     1:16.99 (40.46)                                        
  9 Sung, Katie M             12 LIAC-MR              1:18.73    1:17.03 SILV   
                  35.05     1:17.03 (41.98)                                        
 10 Benenati, Eileen A        12 LIAC-MR              1:19.75    1:17.86 SILV   
                  36.29     1:17.86 (41.57)                                        
 11 Manger, Olivia M          12 EAST-MR              1:18.99    1:18.19 SILV   
                  36.42     1:18.19 (41.77)                                        
 12 Reeves, Malia             12 EAST-MR              1:19.61    1:18.76        
                  36.92     1:18.76 (41.84)                                        
 13 Bucevic, Ana              12 LIAC-MR              1:22.66    1:19.74        
                  38.17     1:19.74 (41.57)                                        
 14 Sun, Evelyn               12 LIAC-MR              1:19.22    1:20.03        
                  37.68     1:20.03 (42.35)                                        
 15 McKie, Grace A            11 LIAC-MR              1:20.19    1:20.23        
                  37.51     1:20.23 (42.72)                                        
 16 Tan, Chloe                11 LIAC-MR              1:19.86    1:20.32        
                  36.73     1:20.32 (43.59)                                        
 17 Andrew, Fiona J           12 FA-MR                1:19.70    1:20.89        
                  37.97     1:20.89 (42.92)                                        
 18 Mejia, Jazmine            12 Middies-MR           1:23.46    1:20.97        
                  35.46     1:20.97 (45.51)                                        
 19 Rodriguez, Andrea M       12 Middies-MR           1:38.23    1:23.98        
                  38.78     1:23.98 (45.20)                                        
 20 McCann, Katherine E       11 Middies-MR           1:29.66    1:24.63        
                  38.72     1:24.63 (45.91)                                        
 21 Chi, Grace                11 Flying Dolphins-MR   1:28.82    1:25.91        
                  38.23     1:25.91 (47.68)                                        
 22 Bandur-Rosen, Veronica    11 Flying Dolphins-MR   1:36.59    1:26.28        
                  38.96     1:26.28 (47.32)                                        
 23 D'Andrea, Lily M          12 LIAC-MR              1:45.27    1:26.87        
                  40.04     1:26.87 (46.83)                                        
 24 Corbett, Ally J           11 EAST-MR              1:24.21    1:28.08        
                  40.58     1:28.08 (47.50)                                        
 25 Gerstein, Madison J       12 LIAC-MR              1:36.68    1:29.21        
                  42.76     1:29.21 (46.45)                                        
 26 Waye, Ellie S             11 Flying Dolphins-MR   1:29.60    1:29.79        
                  39.71     1:29.79 (50.08)                                        
 27 Zhang, Claire R           11 LIAC-MR              1:42.09    1:30.68        
                  42.82     1:30.68 (47.86)                                        
 28 Parr, Ani                 11 Flying Dolphins-MR   1:42.80    1:30.92        
                  41.47     1:30.92 (49.45)                                        
 29 Iacobazzi, Michela        11 EAST-MR              1:41.61    1:34.86        
                  44.82     1:34.86 (50.04)                                        
 30 Rose, Madeline I          11 LIAC-MR              1:33.53    1:38.32        
                  45.53     1:38.32 (52.79)                                        
 31 Riley, Emily c            11 Middies-MR           1:50.29    1:39.15        
                  44.63     1:39.15 (54.52)                                        
 32 Harrigan, Sophia C        11 LIAC-MR              1:39.55    1:39.39        
                  45.66     1:39.39 (53.73)                                        
 -- Lam, Kuipi                11 LIAC-MR              1:22.98         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  38.57          DQ (45.53)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:27.99  JO
              2:29.00  SMAX
              2:48.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crane, Jessie A           11 EAST-MR              2:37.02    2:33.30 SILV   
                  34.32     1:12.68 (38.36)     2:00.10 (47.42)     2:33.30 (33.20)
  2 Ketron, Emily A           11 EAST-MR              2:38.27    2:42.31 SILV   
                  36.90     1:18.73 (41.83)     2:05.83 (47.10)     2:42.31 (36.48)
  3 Lanning, Gracie           11 Flying Dolphins-MR   2:49.12    2:42.42 SILV   
                  34.43     1:19.80 (45.37)     2:06.58 (46.78)     2:42.42 (35.84)
  4 Suzuki, Mako              12 Middies-MR           2:42.95    2:43.87 SILV   
                  35.82     1:17.15 (41.33)     2:06.73 (49.58)     2:43.87 (37.14)
  5 Sung, Katie M             12 LIAC-MR              2:45.00    2:44.51 SILV   
                  35.19     1:15.92 (40.73)     2:05.63 (49.71)     2:44.51 (38.88)
  6 Bruff, Alexandra I        12 Middies-MR           2:40.59    2:45.30 SILV   
  7 Wong, Angie               12 Flying Dolphins-MR   2:48.76    2:46.24 SILV   
  8 Manger, Olivia M          12 EAST-MR              2:47.29    2:46.61 SILV   
                  36.18     1:19.04 (42.86)     2:09.23 (50.19)     2:46.61 (37.38)
  9 Benenati, Eileen A        12 LIAC-MR              2:51.54    2:49.41        
                  35.69     1:20.17 (44.48)     2:12.23 (52.06)     2:49.41 (37.18)
 10 Becerra, Taryn L          12 Middies-MR           2:49.60    2:50.36        
                  36.00     1:18.98 (42.98)     2:11.12 (52.14)     2:50.36 (39.24)
 11 Korff, Rose J             11 Flying Dolphins-MR   2:55.75    2:51.01        
                  35.01     1:18.39 (43.38)     2:12.82 (54.43)     2:51.01 (38.19)
 12 Wilson, Bella A           12 Flying Dolphins-MR   3:05.29    2:52.35        
                  40.51     1:24.79 (44.28)     2:15.08 (50.29)     2:52.35 (37.27)
 13 Arslanovic, Ema           11 Flying Dolphins-MR   3:05.55    2:52.36        
                  41.39     1:25.61 (44.22)     2:14.96 (49.35)     2:52.36 (37.40)
 14 Byrnes, Brigid R          12 EAST-MR              2:59.33    2:55.29        
                  41.36     1:26.34 (44.98)     2:18.60 (52.26)     2:55.29 (36.69)
 15 Tan, Chloe                11 LIAC-MR              3:17.90    2:56.81        
                  41.03     1:27.67 (46.64)     2:18.93 (51.26)     2:56.81 (37.88)
 16 Reeves, Malia             12 EAST-MR              2:54.47    2:56.97        
                  39.12     1:23.59 (44.47)     2:16.27 (52.68)     2:56.97 (40.70)
 17 Mejia, Jazmine            12 Middies-MR           2:54.47    2:57.71        
 18 Hricay, Grace M           11 EAST-MR              2:51.22    2:57.88        
                  38.38     1:24.84 (46.46)     2:17.01 (52.17)     2:57.88 (40.87)
 19 Soldo, Ava C              11 Flying Dolphins-MR   3:30.50    2:57.93        
 20 Anderson, Stella K        11 Flying Dolphins-MR   3:05.13    2:58.02        
                  42.12     1:23.50 (41.38)     2:18.58 (55.08)     2:58.02 (39.44)
 21 Ahn, Jolie                12 LIAC-MR              2:45.00    3:00.47        
                  37.91     1:26.54 (48.63)     2:16.76 (50.22)     3:00.47 (43.71)
 22 McCann, Katherine E       11 Middies-MR           3:12.50    3:04.69        
                  40.19     1:26.92 (46.73)     2:24.92 (58.00)     3:04.69 (39.77)
 -- Corbett, Ally J           11 EAST-MR              3:05.81         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
 -- Plaskon, Lucy J           11 Flying Dolphins-MR   3:13.91         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn - back
                  43.79     1:30.86 (47.07)     2:26.41 (55.55)          DQ (43.57)
 
Girls 9-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crane, Jessie A           11 EAST-MR              2:17.70    2:16.27        
                  31.44     1:05.84 (34.40)     1:40.57 (34.73)     2:16.27 (35.70)
  2 Bruff, Alexandra I        12 Middies-MR           2:28.78    2:18.07        
                  31.20     1:05.75 (34.55)     1:41.81 (36.06)     2:18.07 (36.26)
  3 Benenati, Eileen A        12 LIAC-MR              2:31.59    2:24.25        
                  32.61     1:09.36 (36.75)     1:47.06 (37.70)     2:24.25 (37.19)
  4 Echavarria, Victoria P    12 Flying Dolphins-MR   2:43.41    2:24.82        
                  33.27     1:10.41 (37.14)     1:48.06 (37.65)     2:24.82 (36.76)
  5 Koek, Megan               11 LIAC-MR              2:49.04    2:27.23        
                  33.37     1:10.71 (37.34)     1:49.26 (38.55)     2:27.23 (37.97)
  6 Manger, Olivia M          12 EAST-MR              2:26.30    2:27.81        
                  34.72     1:13.03 (38.31)     1:50.78 (37.75)     2:27.81 (37.03)
  7 McKie, Grace A            11 LIAC-MR              2:29.49    2:28.98        
                  34.81     1:12.38 (37.57)     1:51.72 (39.34)     2:28.98 (37.26)
  8 Byrnes, Brigid R          12 EAST-MR              2:30.29    2:29.28        
                  33.94     1:11.98 (38.04)     1:51.60 (39.62)     2:29.28 (37.68)
  9 Wilson, Bella A           12 Flying Dolphins-MR   2:30.50    2:31.12        
                  34.34     1:11.83 (37.49)     1:52.53 (40.70)     2:31.12 (38.59)
 10 Soldo, Ava C              11 Flying Dolphins-MR   2:36.13    2:32.39        
                  35.39     1:15.24 (39.85)     1:54.74 (39.50)     2:32.39 (37.65)
 11 Randall, Rebecca a        11 Flying Dolphins-MR   2:37.50    2:33.67        
                  34.85     1:14.14 (39.29)     1:55.57 (41.43)     2:33.67 (38.10)
 12 Wong, Angie               12 Flying Dolphins-MR   3:15.34    2:33.78        
                  36.39     1:16.07 (39.68)     1:55.36 (39.29)     2:33.78 (38.42)
 13 Anderson, Stella K        11 Flying Dolphins-MR   2:36.92    2:34.73        
                  35.93     1:17.15 (41.22)     1:57.77 (40.62)     2:34.73 (36.96)
 14 Redmond, Ryann E          11 LIAC-MR              2:42.45    2:35.25        
                  37.50     1:17.66 (40.16)     1:57.58 (39.92)     2:35.25 (37.67)
 15 Arslanovic, Ema           11 Flying Dolphins-MR   2:46.32    2:35.83        
                  36.22     1:17.13 (40.91)     1:58.66 (41.53)     2:35.83 (37.17)
 16 Reeves, Malia             12 EAST-MR              2:30.75    2:36.76        
                  34.07     1:14.38 (40.31)     1:56.23 (41.85)     2:36.76 (40.53)
 17 Bellagamba, Zol G         10 LIAC-MR              2:36.00    2:37.36        
                  35.33     1:15.50 (40.17)     1:56.65 (41.15)     2:37.36 (40.71)
 18 Corbett, Ally J           11 EAST-MR              2:34.43    2:40.08        
                  36.17     1:17.52 (41.35)     1:59.69 (42.17)     2:40.08 (40.39)
 19 Chang, Nicole             11 Flying Dolphins-MR   2:30.50    2:45.67        
                  36.50     1:17.99 (41.49)     2:02.98 (44.99)     2:45.67 (42.69)
 20 Plaskon, Lucy J           11 Flying Dolphins-MR   2:52.52    2:49.79        
                  37.70     1:20.17 (42.47)     2:05.74 (45.57)     2:49.79 (44.05)
 21 McCann, Katherine E       11 Middies-MR           2:55.47    2:53.41        
                  37.50     1:22.93 (45.43)     2:09.48 (46.55)     2:53.41 (43.93)
 22 Riley, Emily c            11 Middies-MR           3:28.29    3:09.75        
                  41.97     1:30.09 (48.12)     2:20.50 (50.41)     3:09.75 (49.25)
 23 Iacobazzi, Michela        11 EAST-MR              3:06.49    3:14.23        
                  43.76     1:33.46 (49.70)     2:24.51 (51.05)     3:14.23 (49.72)
 
Girls 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mitnick, Lucy K           15 AGUA-MR                25.71      26.99        
  2 Leonard, Penelope K       13 AGUA-MR                26.00      27.55        
  3 George, Danielle A        14 AGUA-MR                26.99      27.72        
  4 Shopovick, Sophia F       14 Middies-MR             26.66      27.80        
  5 Ting, Olivia              17 AGUA-MR                26.82      28.02        
  6 Chang, Mia                13 AGUA-MR                27.31      28.16        
  7 DiToro, Diana R           13 LIAC-MR                27.49      28.23        
  8 Feigin, Alex M            16 AGUA-MR                26.39      28.24        
  8 Cedeno, Sofia M           14 Middies-MR             26.85      28.24        
 10 Laurenceau, Alyssa M      15 Middies-MR             27.87      28.41        
 11 Lopez, Ariana M           16 Middies-MR             28.00      28.42        
 11 Chang, Cara               13 AGUA-MR                27.23      28.42        
 13 Lorch, Grace O            13 AGUA-MR                28.11      28.69        
 14 Mejia, Stephani           14 Middies-MR             28.75      28.77        
 14 Somma, Angelina           14 LIAC-MR                28.82      28.77        
 16 Kyin, Leadora A           18 AGUA-MR                28.22      28.79        
 17 Goldaber, Hannah I        15 LIAC-MR                28.25      28.83        
 18 Sodhi, Malika             13 FA-MR                  29.25      29.00        
 19 Lenehan, Alex E           14 Flying Dolphins-MR     29.56      29.12        
 20 Wong, Allison L           15 LIAC-MR                28.98      29.26        
 21 Simmons, Lauren A         16 AGUA-MR                26.55      29.29        
 22 Rodriguez, D'Annellie M   15 AGUA-MR                27.55      29.49        
 23 Wong, Maren E             14 AGUA-MR                28.61      29.50        
 24 Dzieciolowski, Sophie L   14 LIAC-MR                29.32      29.53        
 25 Mello, Anna E             13 EAST-MR                27.79      29.56        
 26 Hermann, Anna             13 AGUA-MR                28.22      29.66        
 27 Jaffe, Amanda S           13 EAST-MR                27.92      29.70        
 28 McKibben, Morgan J        13 Flying Dolphins-MR     29.09      29.74        
 29 Chia, Molly               15 Middies-MR             29.32      29.79        
 30 Furniss, Ella B           15 EAST-MR                28.14      29.98        
 31 Raboy, Ghelila            15 AGUA-MR                28.55      30.03        
 32 Habeck, Emily K           17 EAST-MR                29.63      30.05        
 33 Reynoso, Jennifer A       14 AGUA-MR                28.06      30.09        
 34 Rodriguez, Danny V        15 Middies-MR             30.69      30.43        
 35 Fiorello, Ava E           13 LIAC-MR                30.88      30.45        
 36 Ryder, Johannah C         13 EAST-MR                28.63      30.55        
 36 Klein, Jordana            13 EAST-MR                29.69      30.55        
 38 Gioia, Oriana C           14 AGUA-MR                30.84      30.64        
 39 Mackinnon, Margaux T      13 Flying Dolphins-MR     31.62      30.76        
 40 Goldberg, Julia M         15 Flying Dolphins-MR     30.87      30.87        
 41 Goyal, Ilina              13 Middies-MR             32.73      31.03        
 42 Hill, Arissa A            15 Middies-MR             29.56      31.10        
 43 Dorrian, Olivia F         13 LIAC-MR                30.49      31.18        
 44 Byrd, Christine E         15 Middies-MR             28.89      31.19        
 45 Suzuki, Yuiko             14 Middies-MR             30.69      31.28        
 46 Thring, Abby M            13 EAST-MR                30.82      31.42        
 47 Kyin, Sheldi              14 AGUA-MR                31.73      31.49        
 48 Rawlings, Ava L           13 AGUA-MR                30.79      31.59        
 49 Gomez, Sofia A            15 AGUA-MR                29.80      31.90        
 50 Somma, Isabella           13 LIAC-MR                31.91      31.92        
 51 Rose, Julianna K          13 LIAC-MR                31.66      32.26        
 52 Ward, Helena H            16 LIAC-MR                33.00      32.47        
 53 McDonald, Mia u           13 Flying Dolphins-MR     31.35      32.86        
 54 Kumar, Priya              13 Middies-MR                NT      33.09        
 55 McCann, Elena B           13 Middies-MR             32.84      33.63        
 56 Presutti, Cosima E        13 Flying Dolphins-MR     34.17      34.11        
 57 Wen, Alison               13 LIAC-MR                33.09      34.12        
 58 DeFilippo, Sydney         13 Middies-MR             33.58      34.45        
 
Girls 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mitnick, Lucy K           15 AGUA-MR                54.88      57.51        
                  28.13       57.51 (29.38)                                        
  2 Milrod, Maya L            15 AGUA-MR                56.24      58.41        
                  28.61       58.41 (29.80)                                        
  3 Leonard, Penelope K       13 AGUA-MR              1:01.59      58.55        
                  29.14       58.55 (29.41)                                        
  4 George, Jadyn A           14 AGUA-MR                57.01      59.08        
                  28.45       59.08 (30.63)                                        
  5 Ting, Olivia              17 AGUA-MR                58.16    1:00.34        
                  29.04     1:00.34 (31.30)                                        
  6 Kyin, Leadora A           18 AGUA-MR              1:00.30    1:00.57        
                  29.64     1:00.57 (30.93)                                        
  7 Cohen, Hannah G           16 EAST-MR                59.00    1:01.44        
                  30.00     1:01.44 (31.44)                                        
  8 Shopovick, Sophia F       14 Middies-MR             58.84    1:01.45        
                  29.50     1:01.45 (31.95)                                        
  9 DiToro, Diana R           13 LIAC-MR                59.84    1:01.72        
                  29.73     1:01.72 (31.99)                                        
 10 Lopez, Ariana M           16 Middies-MR             59.50    1:01.75        
                  29.75     1:01.75 (32.00)                                        
 11 Ng, Chloe N               15 AGUA-MR              1:00.80    1:02.00        
                  30.02     1:02.00 (31.98)                                        
 12 Cedeno, Sofia M           14 Middies-MR             58.86    1:02.16        
                  30.20     1:02.16 (31.96)                                        
 13 Kopasz, Nicole            14 Middies-MR           1:00.93    1:02.26        
                  30.24     1:02.26 (32.02)                                        
 14 Goldaber, Hannah I        15 LIAC-MR              1:00.93    1:02.39        
                  30.43     1:02.39 (31.96)                                        
 15 Feigin, Alex M            16 AGUA-MR                57.55    1:02.59        
                  29.88     1:02.59 (32.71)                                        
 16 Lopez, Isabella S         14 Middies-MR           1:02.13    1:02.76        
                  29.96     1:02.76 (32.80)                                        
 17 Rodriguez, D'Annellie M   15 AGUA-MR              1:00.72    1:02.86        
                  30.49     1:02.86 (32.37)                                        
 18 Lorch, Grace O            13 AGUA-MR              1:01.69    1:03.37        
                  30.95     1:03.37 (32.42)                                        
 18 Blythe, Karenna G         13 AGUA-MR              1:01.43    1:03.37        
                  30.73     1:03.37 (32.64)                                        
 20 George, Danielle A        14 AGUA-MR                59.99    1:03.73        
                  31.09     1:03.73 (32.64)                                        
 21 Wong, Allison L           15 LIAC-MR              1:03.75    1:03.92        
                  31.52     1:03.92 (32.40)                                        
 22 Somma, Angelina           14 LIAC-MR              1:03.25    1:04.32        
                  31.06     1:04.32 (33.26)                                        
 23 Laurenceau, Alyssa M      15 Middies-MR           1:00.59    1:04.33        
                  30.64     1:04.33 (33.69)                                        
 24 Raboy, Ghelila            15 AGUA-MR              1:00.34    1:04.77        
                  31.03     1:04.77 (33.74)                                        
 25 Punnoose, Ann j           13 Middies-MR           1:02.59    1:04.89        
                  30.53     1:04.89 (34.36)                                        
 26 Smith-Salzberg, Fayanne   13 AGUA-MR              1:07.01    1:04.92        
                  31.31     1:04.92 (33.61)                                        
 27 Lenehan, Alex E           14 Flying Dolphins-MR   1:06.62    1:05.22        
                  32.14     1:05.22 (33.08)                                        
 28 Klein, Jordana            13 EAST-MR              1:04.50    1:05.67        
                  31.91     1:05.67 (33.76)                                        
 29 Smith, Caroline K         14 Middies-MR           1:04.19    1:05.94        
                  31.81     1:05.94 (34.13)                                        
 30 Sodhi, Malika             13 FA-MR                1:04.04    1:06.03        
                  31.83     1:06.03 (34.20)                                        
 31 Rodriguez, Danny V        15 Middies-MR           1:08.06    1:06.10        
                  31.44     1:06.10 (34.66)                                        
 32 Furniss, Ella B           15 EAST-MR                59.52    1:06.45        
                  31.62     1:06.45 (34.83)                                        
 33 Lachman, Katherine        14 AGUA-MR              1:04.17    1:06.63        
                  31.95     1:06.63 (34.68)                                        
 34 Mello, Anna E             13 EAST-MR              1:01.72    1:07.06        
                  31.11     1:07.06 (35.95)                                        
 35 Reynoso, Jennifer A       14 AGUA-MR              1:01.51    1:07.10        
                  31.87     1:07.10 (35.23)                                        
 36 Goldberg, Julia M         15 Flying Dolphins-MR   1:07.76    1:07.16        
                  32.78     1:07.16 (34.38)                                        
 37 Judge, Maya S             14 AGUA-MR              1:06.65    1:07.62        
                  32.67     1:07.62 (34.95)                                        
 38 Hulme, Ella R             16 EAST-MR              1:00.55    1:08.35        
                  32.01     1:08.35 (36.34)                                        
 39 Hill, Arissa A            15 Middies-MR           1:06.08    1:08.51        
                  32.60     1:08.51 (35.91)                                        
 40 Suzuki, Yuiko             14 Middies-MR           1:08.13    1:08.57        
                  32.93     1:08.57 (35.64)                                        
 41 Gomez, Sofia A            15 AGUA-MR              1:07.21    1:08.70        
                  32.92     1:08.70 (35.78)                                        
 42 Somma, Isabella           13 LIAC-MR              1:09.76    1:08.99        
                  33.25     1:08.99 (35.74)                                        
 43 Goyal, Ilina              13 Middies-MR           1:07.92    1:09.04        
                  32.59     1:09.04 (36.45)                                        
 44 Thring, Abby M            13 EAST-MR              1:08.67    1:10.00        
                  33.37     1:10.00 (36.63)                                        
 45 Fiorello, Ava E           13 LIAC-MR              1:08.69    1:10.39        
                  33.55     1:10.39 (36.84)                                        
 46 Gioia, Oriana C           14 AGUA-MR              1:08.96    1:10.53        
                  33.47     1:10.53 (37.06)                                        
 47 Dorrian, Olivia F         13 LIAC-MR              1:06.14    1:10.76        
                  33.16     1:10.76 (37.60)                                        
 48 Rawlings, Ava L           13 AGUA-MR              1:07.28    1:11.87        
                  33.97     1:11.87 (37.90)                                        
 49 Kyin, Sheldi              14 AGUA-MR              1:10.27    1:12.31        
                  34.27     1:12.31 (38.04)                                        
 50 Ward, Helena H            16 LIAC-MR              1:10.00    1:12.67        
                  34.58     1:12.67 (38.09)                                        
 51 Rose, Julianna K          13 LIAC-MR              1:11.62    1:14.01        
                  34.78     1:14.01 (39.23)                                        
 52 McDonald, Mia u           13 Flying Dolphins-MR   1:12.70    1:15.00        
                  36.13     1:15.00 (38.87)                                        
 53 Kumar, Priya              13 Middies-MR                NT    1:15.73        
                  35.64     1:15.73 (40.09)                                        
 54 McCann, Elena B           13 Middies-MR           1:24.07    1:17.74        
                  36.09     1:17.74 (41.65)                                        
 55 Presutti, Cosima E        13 Flying Dolphins-MR   1:23.67    1:20.37        
                  38.30     1:20.37 (42.07)                                        
 56 Wen, Alison               13 LIAC-MR              1:14.09    1:20.54        
                  38.59     1:20.54 (41.95)                                        
 57 DeFilippo, Sydney         13 Middies-MR           1:17.24    1:21.80        
                  38.01     1:21.80 (43.79)                                        
 
Girls 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mitnick, Lucy K           15 AGUA-MR              1:59.52    2:02.96        
                  29.37     1:00.50 (31.13)     1:32.19 (31.69)     2:02.96 (30.77)
  2 Milrod, Maya L            15 AGUA-MR              2:05.66    2:05.04        
                  29.30     1:01.08 (31.78)     1:33.91 (32.83)     2:05.04 (31.13)
  3 Greenberg, Elana M        15 AGUA-MR              2:00.71    2:05.22        
                  29.60     1:01.34 (31.74)     1:33.78 (32.44)     2:05.22 (31.44)
  4 Ng, Chloe N               15 AGUA-MR              2:14.06    2:12.51        
                  30.81     1:03.40 (32.59)     1:37.91 (34.51)     2:12.51 (34.60)
  5 Mejia, Stephani           14 Middies-MR           2:13.91    2:12.93        
                  31.06     1:04.47 (33.41)     1:39.25 (34.78)     2:12.93 (33.68)
  6 Goldaber, Hannah I        15 LIAC-MR              2:12.44    2:13.65        
                  30.98     1:04.53 (33.55)     1:39.33 (34.80)     2:13.65 (34.32)
  7 Duver, Sophia E           15 EAST-MR              2:15.36    2:14.02        
  8 Somma, Angelina           14 LIAC-MR              2:15.58    2:14.82        
                  30.95     1:05.40 (34.45)     1:40.58 (35.18)     2:14.82 (34.24)
  9 Kopasz, Nicole            14 Middies-MR           2:14.12    2:15.30        
                  30.78     1:04.88 (34.10)     1:40.23 (35.35)     2:15.30 (35.07)
 10 Feigin, Alex M            16 AGUA-MR              2:05.65    2:15.53        
 11 Cedeno, Sofia M           14 Middies-MR           2:10.96    2:16.91        
                  31.18     1:05.76 (34.58)     1:41.93 (36.17)     2:16.91 (34.98)
 12 Shopovick, Sophia F       14 Middies-MR           2:11.86    2:17.15        
 13 Blythe, Karenna G         13 AGUA-MR              2:11.32    2:17.38        
                  31.99     1:06.79 (34.80)     1:42.47 (35.68)     2:17.38 (34.91)
 14 Raboy, Ghelila            15 AGUA-MR              2:12.67    2:17.62        
                  32.66     1:08.05 (35.39)     1:43.22 (35.17)     2:17.62 (34.40)
 15 Wong, Allison L           15 LIAC-MR              2:19.55    2:17.73        
                  32.74     1:08.49 (35.75)     1:44.28 (35.79)     2:17.73 (33.45)
 16 Lorch, Grace O            13 AGUA-MR              2:19.82    2:17.94        
                  32.31     1:07.55 (35.24)     1:43.34 (35.79)     2:17.94 (34.60)
 17 Rodriguez, D'Annellie M   15 AGUA-MR              2:07.68    2:18.07        
                  30.69     1:04.87 (34.18)     1:40.89 (36.02)     2:18.07 (37.18)
 18 George, Danielle A        14 AGUA-MR              2:10.26    2:18.68        
                  31.38     1:06.22 (34.84)     1:43.12 (36.90)     2:18.68 (35.56)
 19 Klein, Jordana            13 EAST-MR              2:16.75    2:19.25        
                  32.68     1:07.78 (35.10)     1:43.84 (36.06)     2:19.25 (35.41)
 20 Dzieciolowski, Sophie L   14 LIAC-MR              2:24.95    2:19.31        
                  31.89     1:07.61 (35.72)     1:44.02 (36.41)     2:19.31 (35.29)
 21 Jaffe, Amanda S           13 EAST-MR              2:17.56    2:21.47        
                  33.51     1:10.04 (36.53)     1:47.04 (37.00)     2:21.47 (34.43)
 22 Lenehan, Alex E           14 Flying Dolphins-MR   2:35.03    2:23.63        
                  33.27     1:09.82 (36.55)     1:47.45 (37.63)     2:23.63 (36.18)
 23 Habeck, Emily K           17 EAST-MR              2:19.24    2:25.80        
                  33.67     1:10.38 (36.71)     1:49.13 (38.75)     2:25.80 (36.67)
 24 Ryder, Johannah C         13 EAST-MR              2:18.32    2:25.93        
                  33.29     1:10.60 (37.31)     1:48.56 (37.96)     2:25.93 (37.37)
 25 Mello, Anna E             13 EAST-MR              2:16.70    2:26.89        
                  32.36     1:09.41 (37.05)     1:48.32 (38.91)     2:26.89 (38.57)
 26 Somma, Isabella           13 LIAC-MR              2:43.94    2:28.06        
                  34.05     1:12.46 (38.41)     1:51.26 (38.80)     2:28.06 (36.80)
 27 Lachman, Katherine        14 AGUA-MR              2:18.26    2:28.14        
                  34.24   2:28.14 (1:53.90)                                        
 28 Judge, Maya S             14 AGUA-MR              2:29.91    2:30.28        
                  33.79     1:11.88 (38.09)     1:51.20 (39.32)     2:30.28 (39.08)
 29 Benedek, Bianca L         15 EAST-MR                   NT    2:32.99        
                  33.45     1:12.40 (38.95)     1:52.99 (40.59)     2:32.99 (40.00)
 30 Gioia, Oriana C           14 AGUA-MR              2:29.23    2:33.07        
                  33.86     1:12.77 (38.91)     1:53.18 (40.41)     2:33.07 (39.89)
 31 Hill, Arissa A            15 Middies-MR           2:26.14    2:35.82        
                  34.62     1:13.70 (39.08)     1:54.79 (41.09)     2:35.82 (41.03)
 32 Junas, Kaitlyn T          13 Flying Dolphins-MR   2:33.72    2:36.70        
 33 Wofford, Alexandra R      13 Flying Dolphins-MR   2:54.35    2:40.40        
                  34.64     1:14.79 (40.15)   2:40.40 (1:25.61)                    
 34 Ward, Helena H            16 LIAC-MR              2:40.00    2:41.22        
                  36.26     1:16.44 (40.18)     1:59.51 (43.07)     2:41.22 (41.71)
 35 Kumar, Priya              13 Middies-MR                NT    2:55.71        
 36 Samii, Lili               13 Flying Dolphins-MR        NT    2:57.61        
                  37.06     1:20.75 (43.69)     2:09.64 (48.89)     2:57.61 (47.97)
 37 Mannino, Adrianna F       15 Middies-MR                NT    2:57.88        
                  40.28     1:25.94 (45.66)     2:12.62 (46.68)     2:57.88 (45.26)
 
Girls 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tomita, Yurika            17 AGUA-MR                58.67    1:01.40        
                  29.93     1:01.40 (31.47)                                        
  2 Amar, Kate M              16 EAST-MR                58.22    1:02.24        
                  30.00     1:02.24 (32.24)                                        
  3 Lind, Olivia J            14 EAST-MR                58.22    1:02.68        
                  30.25     1:02.68 (32.43)                                        
  4 Franks, Ava L             15 EAST-MR                59.21    1:03.07        
                  30.79     1:03.07 (32.28)                                        
  5 Burtseva, Maria *         15 EAST-MR                58.50    1:03.12        
                  30.52     1:03.12 (32.60)                                        
  6 Eng, Lauren *             16 AGUA-MR              1:02.18    1:03.42        
                  30.97     1:03.42 (32.45)                                        
  7 Klein, Mikayla            16 EAST-MR                59.33    1:04.41        
                  30.97     1:04.41 (33.44)                                        
  8 Smith, Jazmine K          17 EAST-MR              1:00.11    1:04.80        
                  31.55     1:04.80 (33.25)                                        
  9 Ketron, Sara J            13 EAST-MR              1:03.30    1:05.99        
                  32.23     1:05.99 (33.76)                                        
 10 Lorch, Grace O            13 AGUA-MR              1:05.31    1:06.21        
                  32.31     1:06.21 (33.90)                                        
 11 Shopovick, Sophia F       14 Middies-MR           1:05.59    1:06.88        
                  32.19     1:06.88 (34.69)                                        
 12 Mitnick, Lucy K           15 AGUA-MR              1:03.92    1:06.92        
                  32.97     1:06.92 (33.95)                                        
 13 Ng, Chloe N               15 AGUA-MR              1:09.93    1:07.58        
                  32.90     1:07.58 (34.68)                                        
 14 Buckley, Lily G           15 EAST-MR              1:04.71    1:08.08        
                  33.11     1:08.08 (34.97)                                        
 15 Goldaber, Hannah I        15 LIAC-MR              1:08.62    1:09.22        
                  33.74     1:09.22 (35.48)                                        
 16 Greene, Emily M           15 FA-MR                1:12.90    1:09.68        
                  34.49     1:09.68 (35.19)                                        
 17 Culhane, Dana F           15 EAST-MR              1:04.58    1:09.84        
                  33.43     1:09.84 (36.41)                                        
 18 Duver, Sophia E           15 EAST-MR              1:08.66    1:10.62        
                  33.77     1:10.62 (36.85)                                        
 19 Somma, Angelina           14 LIAC-MR              1:10.34    1:11.10        
                  34.78     1:11.10 (36.32)                                        
 20 Jaimes, Linda G           17 EAST-MR              1:06.98    1:11.20        
                  33.92     1:11.20 (37.28)                                        
 21 Wong, Allison L           15 LIAC-MR              1:09.61    1:11.35        
                  35.13     1:11.35 (36.22)                                        
 22 Lopez, Ariana M           16 Middies-MR           1:18.99    1:11.68        
 23 Dzieciolowski, Sophie L   14 LIAC-MR              1:12.30    1:11.71        
                  35.25     1:11.71 (36.46)                                        
 24 Millet, Florence J        13 EAST-MR              1:08.65    1:11.85        
                  35.09     1:11.85 (36.76)                                        
 25 McKibben, Morgan J        13 Flying Dolphins-MR   1:14.41    1:11.86        
                  34.94     1:11.86 (36.92)                                        
 26 Laurenceau, Alyssa M      15 Middies-MR           1:12.89    1:11.93        
                  35.06     1:11.93 (36.87)                                        
 27 Habeck, Emily K           17 EAST-MR              1:15.89    1:12.61        
                  35.67     1:12.61 (36.94)                                        
 28 DiToro, Diana R           13 LIAC-MR              1:11.39    1:12.74        
 28 Raboy, Ghelila            15 AGUA-MR              1:05.07    1:12.74        
                  35.80     1:12.74 (36.94)                                        
 30 Lachman, Katherine        14 AGUA-MR              1:11.24    1:12.94        
                  35.21     1:12.94 (37.73)                                        
 31 Mello, Anna E             13 EAST-MR              1:11.26    1:13.02        
                  35.39     1:13.02 (37.63)                                        
 32 Feigin, Alex M            16 AGUA-MR              1:08.42    1:13.32        
 33 Rodriguez, D'Annellie M   15 AGUA-MR              1:12.49    1:13.50        
                  36.22     1:13.50 (37.28)                                        
 34 Hermann, Anna             13 AGUA-MR              1:09.43    1:13.75        
                  35.33     1:13.75 (38.42)                                        
 35 Byrd, Christine E         15 Middies-MR           1:09.91    1:13.79        
                  36.47     1:13.79 (37.32)                                        
 36 Levine, Dani g            14 Flying Dolphins-MR   1:15.77    1:14.21        
                  36.08     1:14.21 (38.13)                                        
 37 Lopez, Isabella S         14 Middies-MR                NT    1:14.38        
                  36.04     1:14.38 (38.34)                                        
 38 Jaffe, Amanda S           13 EAST-MR              1:17.32    1:14.90        
                  36.83     1:14.90 (38.07)                                        
 39 Klein, Jordana            13 EAST-MR              1:14.20    1:15.02        
                  36.38     1:15.02 (38.64)                                        
 40 Cedeno, Sofia M           14 Middies-MR           1:11.87    1:15.04        
                  36.47     1:15.04 (38.57)                                        
 41 Chia, Molly               15 Middies-MR           1:18.99    1:16.01        
                  37.25     1:16.01 (38.76)                                        
 42 Smith-Salzberg, Fayanne   13 AGUA-MR              1:17.24    1:16.04        
                  37.19     1:16.04 (38.85)                                        
 43 Rawlings, Ava L           13 AGUA-MR              1:17.88    1:16.09        
                  37.28     1:16.09 (38.81)                                        
 44 Gioia, Oriana C           14 AGUA-MR              1:16.35    1:16.90        
 45 Judge, Maya S             14 AGUA-MR              1:18.52    1:17.01        
                  37.46     1:17.01 (39.55)                                        
 46 Brattoli, Ava I           16 EAST-MR              1:02.54    1:17.31        
                  38.03     1:17.31 (39.28)                                        
 47 Lenehan, Alex E           14 Flying Dolphins-MR   1:20.69    1:18.47        
 48 Hill, Arissa A            15 Middies-MR           1:18.06    1:18.92        
                  38.34     1:18.92 (40.58)                                        
 49 Suzuki, Yuiko             14 Middies-MR           1:20.23    1:20.22        
                  39.45     1:20.22 (40.77)                                        
 50 Goldberg, Julia M         15 Flying Dolphins-MR   1:24.62    1:20.41        
                  38.96     1:20.41 (41.45)                                        
 51 Ward, Helena H            16 LIAC-MR              1:20.00    1:20.68        
                  39.89     1:20.68 (40.79)                                        
 52 Olsen, Isabelle J         14 Flying Dolphins-MR   1:20.16    1:20.75        
                  39.02     1:20.75 (41.73)                                        
 53 Wofford, Alexandra R      13 Flying Dolphins-MR   1:31.12    1:21.17        
 54 Chambers, Olivia G        15 EAST-MR              1:19.26    1:21.29        
                  39.02     1:21.29 (42.27)                                        
 55 Samii, Lili               13 Flying Dolphins-MR   1:31.97    1:22.67        
                  38.72     1:22.67 (43.95)                                        
 56 Junas, Kaitlyn T          13 Flying Dolphins-MR   1:21.30    1:25.22        
                  41.07     1:25.22 (44.15)                                        
 57 Kyin, Sheldi              14 AGUA-MR              1:22.82    1:26.03        
                  41.20     1:26.03 (44.83)                                        
 58 McCann, Elena B           13 Middies-MR           1:26.62    1:26.97        
                  40.69     1:26.97 (46.28)                                        
 59 Kumar, Priya              13 Middies-MR                NT    1:31.78        
 60 DeFilippo, Sydney         13 Middies-MR           1:33.74    1:33.81        
                  44.67     1:33.81 (49.14)                                        
 61 Mannino, Adrianna F       15 Middies-MR                NT    1:37.14        
                  47.01     1:37.14 (50.13)                                        
 -- Ryder, Johannah C         13 EAST-MR              1:12.42         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  35.95          DQ (38.05)                                        
 -- Rivera, Juliana N         14 EAST-MR              1:05.49         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  34.74          DQ (36.59)                                        
 -- Smith, Caroline K         14 Middies-MR           1:13.23         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  36.09          DQ (38.80)                                        
 -- Ting, Olivia              17 AGUA-MR              1:04.70         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  33.82          DQ (34.93)                                        
 -- Reynoso, Jennifer A       14 AGUA-MR              1:10.87         DQ        
      Compeletely submerged prior to turn or finish
                  37.11          DQ (38.44)                                        
 -- Benedek, Bianca L         15 EAST-MR              1:22.95         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  40.92          DQ (44.11)                                        
 -- Brady, Grace C            14 EAST-MR              1:04.04         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  33.15          DQ (34.16)                                        
 
Girls 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eng, Lauren *             16 AGUA-MR              2:15.37    2:17.03        
                  31.52     1:05.72 (34.20)     1:41.43 (35.71)     2:17.03 (35.60)
  2 Mejia, Stephani           14 Middies-MR           2:22.73    2:26.73        
                  33.54     1:10.08 (36.54)     1:48.62 (38.54)     2:26.73 (38.11)
  3 Shopovick, Sophia F       14 Middies-MR           2:24.80    2:27.49        
                  34.16     1:11.34 (37.18)     1:49.45 (38.11)     2:27.49 (38.04)
  4 Goldaber, Hannah I        15 LIAC-MR              2:26.22    2:29.41        
                  34.61     1:12.01 (37.40)     1:50.54 (38.53)     2:29.41 (38.87)
  5 Hermann, Anna             13 AGUA-MR              2:30.65    2:31.74        
                  35.52     1:13.71 (38.19)     1:53.16 (39.45)     2:31.74 (38.58)
  6 Lachman, Katherine        14 AGUA-MR              2:30.72    2:32.83        
                  35.92     1:14.36 (38.44)     1:53.91 (39.55)     2:32.83 (38.92)
  7 Kopasz, Nicole            14 Middies-MR           2:28.36    2:33.16        
                  36.07     1:14.52 (38.45)     1:53.87 (39.35)     2:33.16 (39.29)
  8 Cohen, Hannah G           16 EAST-MR              2:30.73    2:33.67        
                  37.43     1:16.66 (39.23)     1:56.37 (39.71)     2:33.67 (37.30)
  9 McKibben, Morgan J        13 Flying Dolphins-MR   2:38.94    2:34.90        
                  37.15     1:16.16 (39.01)     1:56.46 (40.30)     2:34.90 (38.44)
 10 Dzieciolowski, Sophie L   14 LIAC-MR              2:31.85    2:35.27        
                  36.63     1:15.54 (38.91)     1:55.46 (39.92)     2:35.27 (39.81)
 11 Rodriguez, Danny V        15 Middies-MR           2:36.31    2:35.74        
                  36.09     1:14.75 (38.66)     1:55.69 (40.94)     2:35.74 (40.05)
 12 Ryder, Johannah C         13 EAST-MR              2:33.14    2:36.43        
                  36.47     1:17.29 (40.82)     1:57.86 (40.57)     2:36.43 (38.57)
 13 Byrd, Christine E         15 Middies-MR           2:30.96    2:37.29        
                  37.11     1:16.90 (39.79)     1:57.55 (40.65)     2:37.29 (39.74)
 14 Lopez, Isabella S         14 Middies-MR           2:36.38    2:39.43        
                  37.80     1:18.57 (40.77)     1:59.74 (41.17)     2:39.43 (39.69)
 15 Smith, Caroline K         14 Middies-MR           2:38.21    2:39.47        
                  38.31     1:19.04 (40.73)     2:00.30 (41.26)     2:39.47 (39.17)
 16 Chia, Molly               15 Middies-MR           2:36.07    2:42.47        
                  38.41     1:19.99 (41.58)     2:02.02 (42.03)     2:42.47 (40.45)
 17 Jaffe, Amanda S           13 EAST-MR              2:40.83    2:46.85        
                  40.44     1:22.40 (41.96)     2:05.50 (43.10)     2:46.85 (41.35)
 18 Punnoose, Ann j           13 Middies-MR           2:47.71    2:49.13        
                  39.92     1:22.47 (42.55)     2:06.53 (44.06)     2:49.13 (42.60)
 19 Cedeno, Sofia M           14 Middies-MR           2:37.60    2:50.75        
                  39.45     1:22.18 (42.73)     2:06.52 (44.34)     2:50.75 (44.23)
 20 Hill, Arissa A            15 Middies-MR           2:48.24    2:51.02        
                  41.05     1:23.46 (42.41)     2:07.39 (43.93)     2:51.02 (43.63)
 21 Fiorello, Ava E           13 LIAC-MR              3:03.43    2:55.05        
                  40.74     1:24.41 (43.67)     2:09.45 (45.04)     2:55.05 (45.60)
 22 Ward, Helena H            16 LIAC-MR              2:50.00    2:57.96        
                  41.93     1:26.34 (44.41)     2:12.23 (45.89)     2:57.96 (45.73)
 23 Suzuki, Yuiko             14 Middies-MR           3:00.22    2:59.58        
                  42.35     1:27.12 (44.77)     2:13.29 (46.17)     2:59.58 (46.29)
 24 Kumar, Priya              13 Middies-MR                NT    3:23.25        
                  43.71     1:35.17 (51.46)     2:30.61 (55.44)     3:23.25 (52.64)
 
Girls 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tomita, Yurika            17 AGUA-MR              1:09.85    1:12.28        
                  34.98     1:12.28 (37.30)                                        
  2 Dzieciolowski, Sophie L   14 LIAC-MR              1:14.81    1:14.29        
  3 Dauchez, Alice M          16 AGUA-MR              1:10.84    1:15.03        
  4 Ng, Chloe N               15 AGUA-MR              1:18.55    1:15.40        
                  36.18     1:15.40 (39.22)                                        
  5 Smith-Salzberg, Fayanne   13 AGUA-MR              1:14.62    1:15.81        
                  36.21     1:15.81 (39.60)                                        
  6 Freedhand, Malia J        15 AGUA-MR              1:11.30    1:15.85        
                  35.51     1:15.85 (40.34)                                        
  7 Laurenceau, Alyssa M      15 Middies-MR           1:15.48    1:16.79        
                  36.12     1:16.79 (40.67)                                        
  8 Cleary, Hannah M          17 EAST-MR              1:11.69    1:17.55        
                  36.86     1:17.55 (40.69)                                        
  9 Duver, Sophia E           15 EAST-MR              1:12.80    1:18.36        
                  37.02     1:18.36 (41.34)                                        
 10 Blythe, Karenna G         13 AGUA-MR              1:16.31    1:19.43        
                  38.86     1:19.43 (40.57)                                        
 11 Smith, Jazmine K          17 EAST-MR              1:10.64    1:19.52        
                  37.06     1:19.52 (42.46)                                        
 12 Jaimes, Linda G           17 EAST-MR              1:16.39    1:20.58        
                  38.29     1:20.58 (42.29)                                        
 13 DiToro, Diana R           13 LIAC-MR              1:21.70    1:20.80        
                  39.41     1:20.80 (41.39)                                        
 14 George, Jadyn A           14 AGUA-MR              1:20.47    1:20.93        
                  38.78     1:20.93 (42.15)                                        
 15 Wofford, Alexandra R      13 Flying Dolphins-MR   1:22.16    1:21.43        
                  37.17     1:21.43 (44.26)                                        
 16 Chang, Mia                13 AGUA-MR                   NT    1:22.75        
                  40.00     1:22.75 (42.75)                                        
 17 Hermann, Anna             13 AGUA-MR              1:18.26    1:23.16        
                  39.37     1:23.16 (43.79)                                        
 18 Somma, Isabella           13 LIAC-MR              1:24.96    1:25.40        
                  41.76     1:25.40 (43.64)                                        
 19 Jaffe, Amanda S           13 EAST-MR              1:29.08    1:25.51        
 20 McKibben, Morgan J        13 Flying Dolphins-MR   1:25.00    1:25.94        
                  41.05     1:25.94 (44.89)                                        
 21 Kyin, Sheldi              14 AGUA-MR              1:19.73    1:26.06        
 22 Wong, Allison L           15 LIAC-MR              1:26.55    1:26.85        
 23 Judge, Maya S             14 AGUA-MR              1:22.79    1:26.91        
                  41.36     1:26.91 (45.55)                                        
 24 Reynoso, Jennifer A       14 AGUA-MR              1:21.25    1:27.04        
                  40.70     1:27.04 (46.34)                                        
 25 Benedek, Bianca L         15 EAST-MR              1:27.56    1:27.37        
                  40.68     1:27.37 (46.69)                                        
 26 Greene, Emily M           15 FA-MR                1:27.14    1:27.89        
                  42.50     1:27.89 (45.39)                                        
 27 Habeck, Emily K           17 EAST-MR              1:30.96    1:27.90        
                  41.24     1:27.90 (46.66)                                        
 28 Shopovick, Sophia F       14 Middies-MR           1:24.08    1:28.02        
                  41.52     1:28.02 (46.50)                                        
 29 Goldberg, Julia M         15 Flying Dolphins-MR   1:27.64    1:28.07        
                  42.21     1:28.07 (45.86)                                        
 30 Lenehan, Alex E           14 Flying Dolphins-MR   1:26.91    1:28.26        
                  42.43     1:28.26 (45.83)                                        
 31 Mello, Anna E             13 EAST-MR              1:28.50    1:28.50        
                  42.33     1:28.50 (46.17)                                        
 32 Suzuki, Yuiko             14 Middies-MR           1:29.17    1:28.93        
                  42.24     1:28.93 (46.69)                                        
 33 Lachman, Katherine        14 AGUA-MR              1:30.67    1:29.30        
                  42.26     1:29.30 (47.04)                                        
 34 Kumar, Priya              13 Middies-MR                NT    1:29.34        
                  40.44     1:29.34 (48.90)                                        
 35 Junas, Kaitlyn T          13 Flying Dolphins-MR   1:31.47    1:31.74        
                  43.21     1:31.74 (48.53)                                        
 36 Olsen, Isabelle J         14 Flying Dolphins-MR   1:32.94    1:32.18        
 37 Chambers, Olivia G        15 EAST-MR              1:29.84    1:33.58        
                  45.24     1:33.58 (48.34)                                        
 38 Rawlings, Ava L           13 AGUA-MR              1:32.95    1:33.88        
                  45.56     1:33.88 (48.32)                                        
 39 George, Danielle A        14 AGUA-MR              1:23.46    1:33.94        
 40 McCann, Elena B           13 Middies-MR           1:37.56    1:35.42        
                  43.67     1:35.42 (51.75)                                        
 41 Byrd, Christine E         15 Middies-MR           1:26.08    1:35.44        
                  46.15     1:35.44 (49.29)                                        
 42 Samii, Lili               13 Flying Dolphins-MR   1:41.30    1:36.60        
                  44.01     1:36.60 (52.59)                                        
 43 Mannino, Adrianna F       15 Middies-MR                NT    1:38.38        
                  47.15     1:38.38 (51.23)                                        
 44 DeFilippo, Sydney         13 Middies-MR           1:49.67    1:50.48        
 -- Ward, Helena H            16 LIAC-MR              1:40.00         DQ        
      Scissors kick
                  47.56          DQ (53.09)                                        
 -- Levine, Dani g            14 Flying Dolphins-MR   1:41.59         DQ        
      Scissors kick
                  42.18          DQ (47.51)                                        
 -- Leonard, Penelope K       13 AGUA-MR              1:14.68         DQ        
      Arms two strokes underwater
                  35.96          DQ (39.01)                                        
 
Girls 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dauchez, Alice M          16 AGUA-MR              2:30.39    2:38.02        
                  36.82     1:17.03 (40.21)     1:57.83 (40.80)     2:38.02 (40.19)
  2 Dzieciolowski, Sophie L   14 LIAC-MR              2:38.28    2:41.23        
                  36.06     1:16.59 (40.53)     1:58.46 (41.87)     2:41.23 (42.77)
  3 Cleary, Hannah M          17 EAST-MR              2:35.19    2:43.20        
                  37.33     1:18.31 (40.98)     2:00.38 (42.07)     2:43.20 (42.82)
  4 Smith-Salzberg, Fayanne   13 AGUA-MR              2:44.56    2:44.41        
                  37.65     1:19.58 (41.93)     2:02.03 (42.45)     2:44.41 (42.38)
  5 Ng, Chloe N               15 AGUA-MR              2:41.66    2:45.05        
                  37.62     1:18.45 (40.83)     2:01.32 (42.87)     2:45.05 (43.73)
  6 Blythe, Karenna G         13 AGUA-MR              2:46.86    2:49.55        
                  39.81     1:23.43 (43.62)     2:07.33 (43.90)     2:49.55 (42.22)
  7 Simmons, Lauren A         16 AGUA-MR              2:35.77    2:53.42        
                  39.88     1:23.41 (43.53)     2:08.33 (44.92)     2:53.42 (45.09)
  8 Klein, Jordana            13 EAST-MR              2:55.97    2:59.55        
                  39.88     1:24.88 (45.00)     2:11.66 (46.78)     2:59.55 (47.89)
  9 Somma, Isabella           13 LIAC-MR              3:03.04    3:01.55        
                  42.91     1:28.86 (45.95)     2:15.73 (46.87)     3:01.55 (45.82)
 10 Sodhi, Malika             13 FA-MR                3:04.44    3:04.01        
                  42.10     1:30.82 (48.72)     2:18.88 (48.06)     3:04.01 (45.13)
 11 Judge, Maya S             14 AGUA-MR              2:53.64    3:04.58        
                  41.90     1:28.79 (46.89)     2:17.02 (48.23)     3:04.58 (47.56)
 12 McKibben, Morgan J        13 Flying Dolphins-MR   3:06.44    3:05.07        
                  42.26     1:29.76 (47.50)     2:18.06 (48.30)     3:05.07 (47.01)
 13 Goldberg, Julia M         15 Flying Dolphins-MR   3:04.25    3:05.41        
                  42.45     1:29.02 (46.57)     2:16.89 (47.87)     3:05.41 (48.52)
 14 Kyin, Sheldi              14 AGUA-MR              3:00.44    3:08.16        
                  42.97     1:30.82 (47.85)     2:19.12 (48.30)     3:08.16 (49.04)
 15 Mackinnon, Margaux T      13 Flying Dolphins-MR   3:16.67    3:11.87        
                  44.08     1:33.22 (49.14)     2:23.55 (50.33)     3:11.87 (48.32)
 16 Lenehan, Alex E           14 Flying Dolphins-MR   3:13.01    3:12.99        
                  43.44     1:32.69 (49.25)     2:23.54 (50.85)     3:12.99 (49.45)
 17 Rose, Julianna K          13 LIAC-MR              3:20.00    3:16.77        
                  45.54     1:34.87 (49.33)     2:25.71 (50.84)     3:16.77 (51.06)
 18 Wong, Maren E             14 AGUA-MR              3:10.44    3:16.91        
                  44.72     1:35.99 (51.27)     2:26.07 (50.08)     3:16.91 (50.84)
 19 Olsen, Isabelle J         14 Flying Dolphins-MR   3:18.26    3:19.47        
                  45.98     1:36.97 (50.99)     2:28.05 (51.08)     3:19.47 (51.42)
 20 Presutti, Cosima E        13 Flying Dolphins-MR   3:32.24    3:28.97        
                  48.25     1:42.23 (53.98)     2:36.71 (54.48)     3:28.97 (52.26)
 21 McCann, Elena B           13 Middies-MR                NT    3:31.73        
                  46.88     1:41.07 (54.19)     2:38.00 (56.93)     3:31.73 (53.73)
 22 McDonald, Mia u           13 Flying Dolphins-MR        NT    3:33.60        
                  18.65   1:41.65 (1:23.00)     2:38.10 (56.45)     3:33.60 (55.50)
 23 DeFilippo, Sydney         13 Middies-MR                NT    3:56.92        
                  50.25   1:51.53 (1:01.28)   2:55.35 (1:03.82)   3:56.92 (1:01.57)
 -- Chang, Mia                13 AGUA-MR              2:54.29         DQ        
      Scissors kick
                  41.26     1:27.08 (45.82)     2:13.50 (46.42)          DQ (45.62)
 
Girls 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eng, Lauren *             16 AGUA-MR              1:01.20    1:01.03        
                  28.68     1:01.03 (32.35)                                        
  2 Tomita, Yurika            17 AGUA-MR                59.59    1:01.09        
                  28.76     1:01.09 (32.33)                                        
  3 Milrod, Maya L            15 AGUA-MR              1:01.00    1:03.60        
                  29.82     1:03.60 (33.78)                                        
  4 Mejia, Stephani           14 Middies-MR           1:05.00    1:04.66        
                  30.60     1:04.66 (34.06)                                        
  5 Ng, Chloe N               15 AGUA-MR              1:05.29    1:05.19        
                  30.63     1:05.19 (34.56)                                        
  6 Greenberg, Elana M        15 AGUA-MR              1:01.87    1:05.92        
                  30.92     1:05.92 (35.00)                                        
  7 Feigin, Alex M            16 AGUA-MR              1:02.69    1:06.84        
                  30.56     1:06.84 (36.28)                                        
  8 Wong, Allison L           15 LIAC-MR              1:06.96    1:08.02        
                  31.74     1:08.02 (36.28)                                        
  9 Lopez, Ariana M           16 Middies-MR           1:08.00    1:09.74        
                  32.21     1:09.74 (37.53)                                        
 10 George, Jadyn A           14 AGUA-MR              1:12.32    1:10.63        
                  32.71     1:10.63 (37.92)                                        
 11 Mitnick, Lucy K           15 AGUA-MR              1:02.00    1:11.12        
                  32.90     1:11.12 (38.22)                                        
 12 Somma, Angelina           14 LIAC-MR              1:14.40    1:11.90        
                  34.00     1:11.90 (37.90)                                        
 13 Kyin, Leadora A           18 AGUA-MR              1:09.67    1:12.58        
                  33.16     1:12.58 (39.42)                                        
 14 Raboy, Ghelila            15 AGUA-MR              1:06.15    1:12.76        
                  33.32     1:12.76 (39.44)                                        
 15 Reynoso, Jennifer A       14 AGUA-MR              1:11.16    1:14.22        
                  34.63     1:14.22 (39.59)                                        
 16 Gioia, Oriana C           14 AGUA-MR              1:16.23    1:14.73        
                  32.96     1:14.73 (41.77)                                        
 17 Habeck, Emily K           17 EAST-MR              1:10.64    1:15.22        
                  33.50     1:15.22 (41.72)                                        
 18 Mello, Anna E             13 EAST-MR              1:12.33    1:15.36        
                  34.94     1:15.36 (40.42)                                        
 19 Chang, Cara               13 AGUA-MR              1:13.08    1:15.43        
                  15.75     1:15.43 (59.68)                                        
 20 Lorch, Grace O            13 AGUA-MR              1:15.09    1:15.97        
                  35.21     1:15.97 (40.76)                                        
 21 Simmons, Lauren A         16 AGUA-MR              1:12.87    1:16.03        
                  35.36     1:16.03 (40.67)                                        
 22 Olsen, Isabelle J         14 Flying Dolphins-MR   1:15.84    1:16.31        
                  35.49     1:16.31 (40.82)                                        
 23 Furniss, Ella B           15 EAST-MR              1:17.45    1:16.49        
                  35.71     1:16.49 (40.78)                                        
 24 Cohen, Hannah G           16 EAST-MR              1:15.43    1:16.57        
                  36.41     1:16.57 (40.16)                                        
 25 Goyal, Ilina              13 Middies-MR           1:24.29    1:17.75        
                  36.14     1:17.75 (41.61)                                        
 26 Wong, Maren E             14 AGUA-MR              1:14.28    1:18.64        
                  34.57     1:18.64 (44.07)                                        
 27 Ryder, Johannah C         13 EAST-MR              1:18.05    1:19.07        
                  35.51     1:19.07 (43.56)                                        
 28 Dorrian, Olivia F         13 LIAC-MR              1:17.66    1:20.34        
                  36.42     1:20.34 (43.92)                                        
 29 Lachman, Katherine        14 AGUA-MR              1:19.20    1:20.61        
                  37.07     1:20.61 (43.54)                                        
 30 Chia, Molly               15 Middies-MR           1:14.94    1:21.35        
                  36.70     1:21.35 (44.65)                                        
 31 Byrd, Christine E         15 Middies-MR           1:19.40    1:22.67        
                  38.41     1:22.67 (44.26)                                        
 32 Hulme, Ella R             16 EAST-MR              1:12.06    1:23.35        
                  37.62     1:23.35 (45.73)                                        
 33 Thring, Abby M            13 EAST-MR              1:24.58    1:24.21        
                  40.80     1:24.21 (43.41)                                        
 34 Rodriguez, D'Annellie M   15 AGUA-MR              1:17.76    1:24.38        
                  38.95     1:24.38 (45.43)                                        
 35 Jaffe, Amanda S           13 EAST-MR              1:35.19    1:24.60        
                  36.77     1:24.60 (47.83)                                        
 36 Rawlings, Ava L           13 AGUA-MR              1:24.44    1:26.27        
                  38.68     1:26.27 (47.59)                                        
 37 Judge, Maya S             14 AGUA-MR                   NT    1:28.30        
                  39.43     1:28.30 (48.87)                                        
 38 Wen, Alison               13 LIAC-MR              1:38.99    1:49.70        
                  48.29   1:49.70 (1:01.41)                                        
 
Girls 13 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Amar, Kate M              16 EAST-MR              2:00.78    2:12.45        
                  29.86     1:02.60 (32.74)     1:37.23 (34.63)     2:12.45 (35.22)
  2 Klein, Mikayla            16 EAST-MR              2:09.94    2:18.78        
                  31.39     1:06.57 (35.18)     1:42.68 (36.11)     2:18.78 (36.10)
  3 Buckley, Lily G           15 EAST-MR              2:15.57    2:20.22        
                  32.36     1:06.79 (34.43)     1:42.55 (35.76)     2:20.22 (37.67)
  4 Mejia, Stephani           14 Middies-MR           2:25.87    2:21.91        
  5 Arnold, Lauren R          14 Unat-MR              2:36.97    2:23.82        
                  31.07     1:06.62 (35.55)     1:44.06 (37.44)     2:23.82 (39.76)
  6 Jaimes, Linda G           17 EAST-MR              2:11.20    2:24.30        
  7 Lind, Olivia J            14 EAST-MR              2:11.56    2:24.60        
                  32.74     1:08.95 (36.21)     1:46.07 (37.12)     2:24.60 (38.53)
  8 Ketron, Sara J            13 EAST-MR              2:21.71    2:29.21        
                  34.13     1:12.35 (38.22)     1:51.22 (38.87)     2:29.21 (37.99)
  9 Lopez, Ariana M           16 Middies-MR           2:38.99    2:31.50        
                  32.30     1:10.69 (38.39)     1:51.52 (40.83)     2:31.50 (39.98)
 10 Burtseva, Maria *         15 EAST-MR              2:22.04    2:35.85        
                  32.95     1:11.84 (38.89)     1:53.33 (41.49)     2:35.85 (42.52)
 11 Lopez, Isabella S         14 Middies-MR                NT    2:36.63        
                  32.97     1:11.61 (38.64)     1:54.06 (42.45)     2:36.63 (42.57)
 12 Franks, Ava L             15 EAST-MR                   NT    2:37.68        
                  37.05     1:16.73 (39.68)     1:58.19 (41.46)     2:37.68 (39.49)
 13 Brady, Grace C            14 EAST-MR              2:25.56    2:41.55        
                  35.19     1:16.29 (41.10)     1:58.89 (42.60)     2:41.55 (42.66)
 14 Chang, Cara               13 AGUA-MR                   NT    2:46.29        
                  34.44     1:16.27 (41.83)     2:01.09 (44.82)     2:46.29 (45.20)
 15 Hricay, Morgan J          17 EAST-MR              2:38.59    2:46.73        
                  34.97     1:17.33 (42.36)     2:01.55 (44.22)     2:46.73 (45.18)
 16 Rivera, Juliana N         14 EAST-MR              3:07.03    2:53.77        
                  35.91     1:19.10 (43.19)     2:06.62 (47.52)     2:53.77 (47.15)
 17 Chia, Molly               15 Middies-MR                NT    3:04.93        
 
Girls 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tomita, Yurika            17 AGUA-MR              2:15.94    2:18.46        
                  28.90     1:03.72 (34.82)     1:44.82 (41.10)     2:18.46 (33.64)
  2 Greenberg, Elana M        15 AGUA-MR              2:15.74    2:21.06        
                  31.07     1:07.60 (36.53)     1:49.01 (41.41)     2:21.06 (32.05)
  3 Dauchez, Alice M          16 AGUA-MR              2:18.99    2:24.46        
                  31.76     1:09.80 (38.04)     1:51.32 (41.52)     2:24.46 (33.14)
  4 Mejia, Stephani           14 Middies-MR           2:27.63    2:27.95        
                  30.59     1:07.29 (36.70)     1:53.61 (46.32)     2:27.95 (34.34)
  5 Millet, Florence J        13 EAST-MR              2:22.15    2:31.23        
                  33.36     1:12.29 (38.93)     1:56.73 (44.44)     2:31.23 (34.50)
  6 Chang, Cara               13 AGUA-MR              2:29.79    2:32.10        
                                1:15.02 ( )   2:32.10 (1:17.08)                    
  7 George, Jadyn A           14 AGUA-MR              2:30.68    2:33.61        
                  16.96     1:13.30 (56.34)     1:58.88 (45.58)     2:33.61 (34.73)
  8 Goldaber, Hannah I        15 LIAC-MR              2:32.66    2:34.60        
                  34.78     1:12.10 (37.32)     2:01.14 (49.04)     2:34.60 (33.46)
  9 Somma, Angelina           14 LIAC-MR              2:34.57    2:36.16        
 10 Kopasz, Nicole            14 Middies-MR           2:31.99    2:37.48        
                  35.43     1:15.70 (40.27)     2:02.39 (46.69)     2:37.48 (35.09)
 11 McKibben, Morgan J        13 Flying Dolphins-MR   2:41.98    2:37.54        
                  34.80     1:14.45 (39.65)     2:02.19 (47.74)     2:37.54 (35.35)
 12 Rivera, Juliana N         14 EAST-MR              2:29.92    2:38.29        
                  37.91     1:14.83 (36.92)     2:03.28 (48.45)     2:38.29 (35.01)
 13 Laurenceau, Alyssa M      15 Middies-MR           2:36.62    2:39.18        
                  34.91     1:17.57 (42.66)     2:00.79 (43.22)     2:39.18 (38.39)
 14 Levine, Dani g            14 Flying Dolphins-MR   2:43.71    2:39.67        
 15 Somma, Isabella           13 LIAC-MR              2:43.23    2:40.02        
                  35.94     1:17.11 (41.17)     2:04.55 (47.44)     2:40.02 (35.47)
 16 Chia, Molly               15 Middies-MR           2:39.48    2:44.69        
                  35.51     1:17.09 (41.58)     2:07.46 (50.37)     2:44.69 (37.23)
 17 Smith, Caroline K         14 Middies-MR           2:40.78    2:45.57        
                  35.57   2:45.57 (2:10.00)                                        
 18 Cedeno, Sofia M           14 Middies-MR           2:36.08    2:47.94        
                  36.16     1:19.09 (42.93)     2:11.51 (52.42)     2:47.94 (36.43)
 19 Olsen, Isabelle J         14 Flying Dolphins-MR   2:50.24    2:48.74        
                  35.74     1:18.13 (42.39)     2:09.62 (51.49)     2:48.74 (39.12)
 20 Suzuki, Yuiko             14 Middies-MR           2:50.57    2:48.87        
                  36.83     1:19.33 (42.50)     2:09.43 (50.10)     2:48.87 (39.44)
 21 Goldberg, Julia M         15 Flying Dolphins-MR   2:53.04    2:51.56        
                  41.41     1:24.26 (42.85)     2:13.24 (48.98)     2:51.56 (38.32)
 22 Rawlings, Ava L           13 AGUA-MR              2:50.24    2:52.37        
                  38.02     1:20.17 (42.15)     2:13.14 (52.97)     2:52.37 (39.23)
 23 Byrd, Christine E         15 Middies-MR           2:37.74    2:53.92        
                  40.50     1:21.88 (41.38)     2:15.02 (53.14)     2:53.92 (38.90)
 24 Kyin, Sheldi              14 AGUA-MR              2:58.64    2:59.43        
 25 Chambers, Olivia G        15 EAST-MR              3:01.42    3:00.31        
                  42.31     1:27.98 (45.67)     2:21.38 (53.40)     3:00.31 (38.93)
 26 Hill, Arissa A            15 Middies-MR           2:50.53    3:02.12        
                  40.44     1:26.58 (46.14)     2:21.34 (54.76)     3:02.12 (40.78)
 27 McCann, Elena B           13 Middies-MR           3:07.97    3:10.68        
                  45.28     1:34.46 (49.18)     2:28.21 (53.75)     3:10.68 (42.47)
 28 DeFilippo, Sydney         13 Middies-MR           3:27.27    3:27.83        
                  45.76     1:38.49 (52.73)   2:39.78 (1:01.29)     3:27.83 (48.05)
 -- Chang, Mia                13 AGUA-MR              2:29.91         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical - back
                  33.69     1:15.23 (41.54)     2:03.18 (47.95)          DQ (37.53)
 -- Gioia, Oriana C           14 AGUA-MR              2:42.02         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn - back
                  35.25     1:18.59 (43.34)     2:09.16 (50.57)          DQ (38.86)
 -- Reynoso, Jennifer A       14 AGUA-MR              2:35.55         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical - back
                  34.67     1:16.74 (42.07)     2:08.60 (51.86)          DQ (39.81)
 -- Ryder, Johannah C         13 EAST-MR              2:41.38         DQ        
                  36.02     1:16.96 (40.94)     2:12.22 (55.26)          DQ (35.42)
 -- Freedhand, Malia J        15 AGUA-MR              2:18.10         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn - back
                  30.95     1:08.22 (37.27)     1:51.19 (42.97)          DQ (34.28)
 
Girls 13 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Greenberg, Elana M        15 AGUA-MR              4:43.48    4:52.93        
                  31.38     1:07.29 (35.91)     1:45.09 (37.80)     2:22.17 (37.08)
        3:04.22 (42.05)     3:46.29 (42.07)     4:20.24 (33.95)     4:52.93 (32.69)
  2 Leonard, Penelope K       13 AGUA-MR              5:00.16    4:54.62        
                  30.90     1:04.69 (33.79)     1:40.66 (35.97)     2:16.05 (35.39)
        3:01.27 (45.22)     3:46.16 (44.89)     4:20.78 (34.62)     4:54.62 (33.84)
  3 Dauchez, Alice M          16 AGUA-MR              4:44.93    4:54.85        
                  31.38     1:06.79 (35.41)     1:45.83 (39.04)     2:24.08 (38.25)
        3:04.58 (40.50)     3:46.77 (42.19)     4:21.77 (35.00)     4:54.85 (33.08)
  4 Bennett, Betsey I         16 AGUA-MR              4:45.03    4:54.90        
                  31.98     1:09.58 (37.60)     1:48.39 (38.81)     2:26.19 (37.80)
        3:06.78 (40.59)     3:48.09 (41.31)     4:21.92 (33.83)     4:54.90 (32.98)
  5 Chang, Cara               13 AGUA-MR                   NT    5:16.76        
                  32.78     1:11.71 (38.93)     1:52.60 (40.89)     2:32.58 (39.98)
        3:16.89 (44.31)     4:03.44 (46.55)     4:41.44 (38.00)     5:16.76 (35.32)
  6 Hermann, Anna             13 AGUA-MR              5:01.66    5:18.40        
                  32.44     1:10.93 (38.49)     1:50.92 (39.99)     2:30.40 (39.48)
        3:17.17 (46.77)     4:02.14 (44.97)     4:41.33 (39.19)     5:18.40 (37.07)
  7 DiToro, Diana R           13 LIAC-MR              5:16.70    5:19.32        
                  32.29     1:09.07 (36.78)     1:47.56 (38.49)     2:27.04 (39.48)
        3:15.17 (48.13)     4:04.40 (49.23)     4:42.34 (37.94)     5:19.32 (36.98)
  8 Kopasz, Nicole            14 Middies-MR           5:28.43    5:19.47        
                  36.22     1:16.36 (40.14)     1:57.91 (41.55)     2:37.71 (39.80)
        3:23.24 (45.53)     4:09.17 (45.93)     4:45.36 (36.19)     5:19.47 (34.11)
  9 Hulme, Ella R             16 EAST-MR              5:23.38    5:21.03        
                  35.35     1:17.13 (41.78)     1:59.50 (42.37)     2:40.43 (40.93)
        3:23.49 (43.06)     4:09.02 (45.53)     4:45.84 (36.82)     5:21.03 (35.19)
 10 George, Jadyn A           14 AGUA-MR                   NT    5:21.81        
                  33.55     1:12.44 (38.89)     1:54.82 (42.38)     2:37.41 (42.59)
        3:23.80 (46.39)     4:10.38 (46.58)     4:46.21 (35.83)     5:21.81 (35.60)
 11 Chang, Mia                13 AGUA-MR              5:28.25    5:32.63        
                  34.52     1:16.43 (41.91)     1:59.55 (43.12)     2:41.59 (42.04)
        3:28.92 (47.33)     4:16.77 (47.85)     4:55.92 (39.15)     5:32.63 (36.71)
 12 Punnoose, Ann j           13 Middies-MR           5:46.36    5:42.43        
                  33.98     1:14.05 (40.07)   2:43.15 (1:29.10)                    
            3:31.83 ( )     4:21.26 (49.43)     5:02.41 (41.15)     5:42.43 (40.02)
 13 Laurenceau, Alyssa M      15 Middies-MR           5:43.10    5:43.68        
                  38.61     1:24.72 (46.11)     2:11.80 (47.08)     2:54.45 (42.65)
        3:37.74 (43.29)     4:24.77 (47.03)     5:06.09 (41.32)     5:43.68 (37.59)
 14 George, Danielle A        14 AGUA-MR                   NT    5:45.84        
                  36.94     1:20.87 (43.93)   2:50.87 (1:30.00)                    
            3:43.78 ( )     4:34.47 (50.69)     5:11.29 (36.82)     5:45.84 (34.55)
 15 Smith, Caroline K         14 Middies-MR           5:49.43    5:46.01        
                  36.98   2:03.74 (1:26.76)     2:46.36 (42.62)                    
            3:37.39 ( )     4:29.77 (52.38)     5:09.48 (39.71)     5:46.01 (36.53)
 16 Lopez, Isabella S         14 Middies-MR           5:49.27    5:55.09        
                  34.08     1:16.14 (42.06)     2:01.81 (45.67)     2:47.13 (45.32)
        3:39.97 (52.84)     4:34.65 (54.68)     5:16.09 (41.44)     5:55.09 (39.00)
 -- Smith-Salzberg, Fayanne   13 AGUA-MR                   NT         DQ        
      Non-continuous turning action - back
                  34.59     1:18.00 (43.41)     2:01.92 (43.92)     2:45.09 (43.17)
        3:29.06 (43.97)     4:14.00 (44.94)     4:54.16 (40.16)          DQ (38.91)
 
Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eng, Lauren *             16 AGUA-MR              5:15.09    5:23.19        
                  29.83     1:01.93 (32.10)     1:34.46 (32.53)     2:06.98 (32.52)
        2:39.49 (32.51)     3:12.28 (32.79)     3:45.27 (32.99)     4:18.46 (33.19)
        4:51.55 (33.09)     5:23.19 (31.64)                                        
  2 Greenberg, Elana M        15 AGUA-MR              5:20.42    5:30.92        
                  30.01     1:02.84 (32.83)     1:36.00 (33.16)     2:09.47 (33.47)
        2:43.06 (33.59)     3:16.39 (33.33)     3:49.72 (33.33)     4:23.86 (34.14)
        4:57.97 (34.11)     5:30.92 (32.95)                                        
  3 Milrod, Maya L            15 AGUA-MR              5:25.07    5:33.71        
            5:00.91 ( )     5:33.71 (32.80)                                        
  4 Arnold, Lauren R          14 Unat-MR              5:29.13    5:34.60        
                  29.92     1:02.54 (32.62)     1:35.75 (33.21)     2:09.56 (33.81)
        2:43.54 (33.98)     3:17.60 (34.06)     3:51.78 (34.18)     4:26.42 (34.64)
        5:00.91 (34.49)     5:34.60 (33.69)                                        
  5 Millet, Florence J        13 EAST-MR              5:35.48    5:46.90        
                  30.69     1:04.66 (33.97)     1:40.16 (35.50)     2:15.90 (35.74)
        2:51.43 (35.53)     3:26.79 (35.36)     4:02.05 (35.26)     4:37.25 (35.20)
        5:13.00 (35.75)     5:46.90 (33.90)                                        
  6 Hricay, Morgan J          17 EAST-MR              5:43.75    5:51.12        
                  31.00     1:04.65 (33.65)     1:39.93 (35.28)     2:15.63 (35.70)
        2:51.91 (36.28)     3:26.73 (34.82)     4:02.29 (35.56)     4:38.54 (36.25)
        5:14.75 (36.21)     5:51.12 (36.37)                                        
  7 George, Jadyn A           14 AGUA-MR                   NT    5:52.94        
                  31.35     1:05.69 (34.34)     1:41.25 (35.56)     2:17.32 (36.07)
        2:53.25 (35.93)     3:29.53 (36.28)     4:06.13 (36.60)     4:42.77 (36.64)
        5:18.67 (35.90)     5:52.94 (34.27)                                        
  8 Blythe, Karenna G         13 AGUA-MR                   NT    5:59.57        
                  32.69     1:08.74 (36.05)     1:45.55 (36.81)     2:22.43 (36.88)
        2:59.36 (36.93)     3:36.36 (37.00)     4:13.15 (36.79)     4:49.95 (36.80)
        5:25.92 (35.97)     5:59.57 (33.65)                                        
  9 Chang, Cara               13 AGUA-MR              7:11.93    6:00.90        
                  31.98     1:06.97 (34.99)     1:43.30 (36.33)     2:20.48 (37.18)
        2:57.24 (36.76)     3:35.15 (37.91)     4:13.10 (37.95)     4:50.22 (37.12)
        5:27.43 (37.21)     6:00.90 (33.47)                                        
 10 DiToro, Diana R           13 LIAC-MR              5:56.22    6:01.03        
 11 George, Danielle A        14 AGUA-MR                   NT    6:01.74        
                  33.20     1:09.82 (36.62)     1:46.45 (36.63)     2:23.05 (36.60)
        2:59.31 (36.26)     3:36.80 (37.49)     4:13.62 (36.82)     4:50.95 (37.33)
        5:26.52 (35.57)     6:01.74 (35.22)                                        
 12 Kopasz, Nicole            14 Middies-MR           5:55.23    6:05.70        
                  33.39     1:09.61 (36.22)     1:47.05 (37.44)     2:24.45 (37.40)
        3:02.30 (37.85)     3:39.57 (37.27)     4:16.74 (37.17)     4:53.91 (37.17)
        5:30.88 (36.97)     6:05.70 (34.82)                                        
 13 Smith-Salzberg, Fayanne   13 AGUA-MR                   NT    6:17.55        
 14 Klein, Jordana            13 EAST-MR              5:55.86    6:17.61        
                  32.57     1:08.24 (35.67)     1:45.09 (36.85)     2:22.20 (37.11)
        3:00.05 (37.85)     3:38.69 (38.64)     4:17.84 (39.15)     4:56.87 (39.03)
        5:37.34 (40.47)     6:17.61 (40.27)                                        
 15 Lorch, Grace O            13 AGUA-MR                   NT    6:17.78        
                  34.18     1:11.69 (37.51)     1:50.06 (38.37)     2:28.38 (38.32)
        3:07.18 (38.80)     3:46.55 (39.37)     4:25.28 (38.73)     5:04.10 (38.82)
        5:42.01 (37.91)     6:17.78 (35.77)                                        
 16 Smith, Caroline K         14 Middies-MR           6:05.52    6:19.20        
                  34.93     1:12.95 (38.02)     1:50.97 (38.02)     2:30.05 (39.08)
        3:08.96 (38.91)     3:46.99 (38.03)     4:25.81 (38.82)     5:04.43 (38.62)
        5:42.38 (37.95)     6:19.20 (36.82)                                        
 17 Chang, Mia                13 AGUA-MR              7:35.40    6:19.79        
                  32.59     1:10.07 (37.48)     1:49.06 (38.99)     2:27.47 (38.41)
        3:07.24 (39.77)     3:46.80 (39.56)     4:25.39 (38.59)     5:04.82 (39.43)
        5:42.00 (37.18)     6:19.79 (37.79)                                        
 
Boys 7 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Turner, Henry L            7 EAST-MR                20.07      21.86        
  2 D'Eramo Jr., Vincent       7 Storm-MR               29.87      25.91        
  3 Cho, Joshua S              6 Flying Dolphins-MR     26.61      26.08        
  4 King, Liam G               5 Storm-MR               33.56      29.83        
  5 Yi, Michael                7 Middies-MR                NT      35.94        
 
Boys 7 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.69  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barrett, Noland A          7 Unat-MR                34.60      35.16 SILV   
  2 D'Eramo Jr., Vincent       7 Storm-MR             1:10.77    1:02.60        
 
Boys 7 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barrett, Noland A          7 Unat-MR                   NT      18.43        
  2 Turner, Henry L            7 EAST-MR                27.61      24.66        
  3 King, Liam G               5 Storm-MR               28.29      27.96        
  4 Cho, Joshua S              6 Flying Dolphins-MR        NT      34.10        
 -- Yi, Michael                7 Middies-MR                NT         DQ        
 
Boys 7 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                37.19  JO
                42.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barrett, Noland A          7 Unat-MR                42.49      41.35 SILV   
  2 Upadhyaya, Kush S          7 Flying Dolphins-MR   1:04.62      55.57        
  3 D'Eramo Jr., Vincent       7 Storm-MR             1:06.86    1:00.77        
 
Boys 7 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barrett, Noland A          7 Unat-MR                   NT      25.12        
  2 D'Eramo Jr., Vincent       7 Storm-MR               38.60      34.89        
 -- King, Liam G               5 Storm-MR               41.13         DQ        
 
Boys 7 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.99  JO
                48.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barrett, Noland A          7 Unat-MR                53.99      55.12        
  2 Upadhyaya, Kush S          7 Flying Dolphins-MR        NT    1:09.25        
  3 D'Eramo Jr., Vincent       7 Storm-MR             1:22.99    1:16.13        
 
Boys 7 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 D'Eramo Jr., Vincent       7 Storm-MR               40.99      33.43        
 -- Cho, Joshua S              6 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Turner, Henry L            7 EAST-MR                   NT         DQ        
 
Boys 7 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                35.69  JO
                43.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Upadhyaya, Kush S          7 Flying Dolphins-MR        NT    1:12.80        
 
Boys 7 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:19.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barrett, Noland A          7 Unat-MR                   NT    1:32.74        
                  42.85     1:32.74 (49.89)                                        
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haridasan, Nikolai         8 Flying Dolphins-MR     17.87      17.15        
  2 Arnall, Henry W            8 Flying Dolphins-MR     18.20      17.39        
  3 Barclay, James P           8 FA-MR                     NT      19.42        
  4 Napoli, Charles A          8 Storm-MR               19.14      19.56        
  5 Lanning, Bowden            8 Flying Dolphins-MR     19.23      19.64        
  6 Sicard, Jack M             8 Storm-MR               18.15      21.00        
  7 O'Connor, Nate R           8 Storm-MR               21.56      21.75        
  8 Tirado, Joseph j           8 Middies-MR             19.09      21.92        
  9 Neary, Matthew             8 Storm-MR               28.53      24.98        
 10 Vellore, Kieran            8 Flying Dolphins-MR        NT      25.88        
 11 Yearwood Jr, Len C         8 Middies-MR             24.55      26.63        
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.69  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haridasan, Nikolai         8 Flying Dolphins-MR     38.82      36.44        
  2 Jadot, Olivier J           8 EAST-MR                36.83      37.22        
  3 Franks, Kelly C            8 EAST-MR                36.58      37.63        
  4 Thring, Isaac S            8 EAST-MR                39.69      38.36        
  5 Arnall, Henry W            8 Flying Dolphins-MR     38.64      39.53        
  6 Napoli, Charles A          8 Storm-MR               41.29      40.43        
  7 Dominick, Connor J         8 Middies-MR             43.21      42.29        
  8 Tirado, Joseph j           8 Middies-MR             44.65      47.74        
  9 O'Connor, Nate R           8 Storm-MR               48.48      49.31        
 10 Gosdin, Nathaniel          8 Middies-MR             52.95      49.66        
 11 Coogan, Luke E             8 Storm-MR               54.31      56.23        
 12 Mark, Malcolm              8 CFB-MR               1:25.53      57.46        
 13 Yearwood Jr, Len C         8 Middies-MR             55.18      58.98        
 14 Neary, Matthew             8 Storm-MR             1:04.58      59.12        
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Franks, Kelly C            8 EAST-MR                19.98      20.18        
  2 Jadot, Olivier J           8 EAST-MR                23.42      21.22        
  3 Napoli, Charles A          8 Storm-MR               23.25      22.61        
  4 O'Connor, Nate R           8 Storm-MR               23.75      22.85        
  5 Arnall, Henry W            8 Flying Dolphins-MR     22.33      23.32        
  6 Dominick, Connor J         8 Middies-MR             24.94      25.06        
  7 Tirado, Joseph j           8 Middies-MR             25.86      25.54        
  8 Neary, Matthew             8 Storm-MR               33.64      26.78        
  9 Coogan, Luke E             8 Storm-MR               27.61      27.95        
  9 Mark, Malcolm              8 CFB-MR                 28.64      27.95        
 11 Yearwood Jr, Len C         8 Middies-MR             29.80      28.01        
 12 Gosdin, Nathaniel          8 Middies-MR             27.93      28.20        
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                37.19  JO
                42.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Corbett, Carter C          8 EAST-MR                40.03      41.36 SILV   
  2 Franks, Kelly C            8 EAST-MR                41.95      42.28 SILV   
  3 Haridasan, Nikolai         8 Flying Dolphins-MR     46.16      44.99        
  4 Ostashkin, Ivan D          8 EAST-MR                45.04      46.42        
  5 Barclay, James P           8 FA-MR                     NT      48.80        
  6 Sicard, Jack M             8 Storm-MR               51.68      49.57        
  7 Tirado, Joseph j           8 Middies-MR             53.17      53.78        
  8 Arnall, Henry W            8 Flying Dolphins-MR     50.65      54.31        
  9 Vellore, Kieran            8 Flying Dolphins-MR     54.33    1:01.22        
 10 Neary, Matthew             8 Storm-MR             1:05.31    1:05.41        
 11 Yearwood Jr, Len C         8 Middies-MR           1:03.69    1:06.93        
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thring, Isaac S            8 EAST-MR                22.89      21.78        
  2 Napoli, Charles A          8 Storm-MR               30.52      26.32        
  3 O'Connor, Nate R           8 Storm-MR               28.50      26.88        
  4 Tirado, Joseph j           8 Middies-MR             40.17      29.58        
  5 Gosdin, Nathaniel          8 Middies-MR             32.09      34.14        
 -- Neary, Matthew             8 Storm-MR               42.29         DQ        
 -- Haridasan, Nikolai         8 Flying Dolphins-MR     29.31         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.99  JO
                48.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Franks, Kelly C            8 EAST-MR                49.08      49.07        
  2 Ostashkin, Ivan D          8 EAST-MR                55.11      51.31        
  3 Corbett, Carter C          8 EAST-MR                50.35      51.77        
  4 Napoli, Charles A          8 Storm-MR               57.13    1:01.20        
 -- Neary, Matthew             8 Storm-MR             1:16.39         DQ        
 -- Sicard, Jack M             8 Storm-MR             1:05.55         DQ        
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haridasan, Nikolai         8 Flying Dolphins-MR     19.38      20.83        
  2 Napoli, Charles A          8 Storm-MR               24.93      22.80        
  3 Lanning, Bowden            8 Flying Dolphins-MR     22.70      23.03        
  4 O'Connor, Nate R           8 Storm-MR               26.94      26.19        
  5 Vellore, Kieran            8 Flying Dolphins-MR        NT      29.44        
  6 Yearwood Jr, Len C         8 Middies-MR             31.72      31.97        
 -- Barclay, James P           8 FA-MR                     NT         DQ        
 -- Arnall, Henry W            8 Flying Dolphins-MR     22.09         DQ        
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                35.69  JO
                43.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Franks, Kelly C            8 EAST-MR                43.46      46.46        
  2 Thring, Isaac S            8 EAST-MR                52.47      50.93        
  3 Jadot, Olivier J           8 EAST-MR                51.63      53.38        
 -- Dominick, Connor J         8 Middies-MR                NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Coogan, Luke E             8 Storm-MR             1:10.99         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Arnall, Henry W            8 Flying Dolphins-MR   1:02.60         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
              1:19.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Corbett, Carter C          8 EAST-MR              1:28.57    1:33.41        
                  43.11     1:33.41 (50.30)                                        
  2 Franks, Kelly C            8 EAST-MR              1:31.22    1:34.78        
                  44.03     1:34.78 (50.75)                                        
  3 Ostashkin, Ivan D          8 EAST-MR              1:44.03    1:41.52        
                  44.67     1:41.52 (56.85)                                        
  4 O'Connor, Nate R           8 Storm-MR             1:55.48    1:50.03        
                  53.59     1:50.03 (56.44)                                        
  5 Lanning, Bowden            8 Flying Dolphins-MR   1:51.04    1:55.26        
                  54.01   1:55.26 (1:01.25)                                        
 -- Tirado, Joseph j           8 Middies-MR           1:55.12         DQ        
                  54.13        DQ (1:06.31)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.69  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moy, Aiden C              10 EAST-MR                28.91      29.08 JO     
  2 Topping, Henry J          10 Flying Dolphins-MR     31.00      30.09 JO     
  3 Graber, Seth M            10 EAST-MR                30.52      31.08 JO     
  4 Aston, Jett J             10 Flying Dolphins-MR     33.44      32.60 SILV   
  5 Elms, Preston M           10 Flying Dolphins-MR     32.59      33.20 SILV   
  6 Quinlan, Danny R          10 LIAC-MR                32.94      33.45 SILV   
  7 Edell, Truman E           10 Flying Dolphins-MR     33.33      33.70 SILV   
  8 Bertrand, James T         10 LIAC-MR                35.85      33.87 SILV   
  9 Chavez, Jin C             10 LIAC-MR                34.45      34.36 SILV   
 10 Park, Peter J             10 EAST-MR                33.13      34.37 SILV   
 11 Stachowicz, Jake          10 LIAC-MR                35.23      34.77 SILV   
 12 Touti, Ayden              10 LIAC-MR                35.78      35.60        
 13 Haskell, Max S            10 Flying Dolphins-MR     36.30      35.64        
 14 Rogliano, Matthew J       10 Middies-MR             37.63      35.88        
 15 Ahearn, Jack A             9 LIAC-MR                36.96      36.28        
 16 Cash, Brian A             10 LIAC-MR                36.43      36.33        
 17 Farrelly, Joseph C        10 LIAC-MR                34.41      36.45        
 18 Chavez, Hyun C             9 LIAC-MR                38.68      36.84        
 19 Leung, Brandon S          10 LIAC-MR                38.62      37.19        
 20 Zhu, Aidan                 9 Flying Dolphins-MR     35.27      37.23        
 21 Dunne, Christopher A      10 LIAC-MR                37.31      37.31        
 22 Crouchley, John P          9 LIAC-MR                36.67      38.46        
 23 Zhang, Aaron A            10 EAST-MR                37.82      38.91        
 24 Somma, Matteo S           10 LIAC-MR                39.25      39.16        
 25 Radley, Cole N             9 Flying Dolphins-MR     38.38      39.74        
 26 Llorente Valin, Leonardo  10 Middies-MR             39.68      41.06        
 27 Yang, Ryan Y               9 Flying Dolphins-MR     41.91      41.42        
 28 Burger, Oliver R           9 Flying Dolphins-MR     41.50      41.61        
 29 Koo, David M              10 EAST-MR                41.38      42.94        
 30 Johnson, Quinn W          10 Flying Dolphins-MR     45.45      43.02        
 31 Melillo, Cole G           10 EAST-MR                52.42      44.56        
 32 Calero, Max A              9 Flying Dolphins-MR     46.57      47.29        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:09.99  JO
              1:18.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moy, Aiden C              10 EAST-MR              1:02.63    1:03.32 JO     
                  30.55     1:03.32 (32.77)                                        
  2 Silver, Ethan             10 LIAC-MR              1:07.20    1:08.53 JO     
                  32.53     1:08.53 (36.00)                                        
  3 Topping, Henry J          10 Flying Dolphins-MR   1:13.48    1:09.05 JO     
                  32.58     1:09.05 (36.47)                                        
  4 Mehlman, Zachary J        10 LIAC-MR              1:15.82    1:12.61 SILV   
                  34.78     1:12.61 (37.83)                                        
  5 Straus, Leo P             10 LIAC-MR              1:15.52    1:14.09 SILV   
                  35.89     1:14.09 (38.20)                                        
  6 Quinlan, Danny R          10 LIAC-MR              1:13.84    1:15.41 SILV   
                  36.33     1:15.41 (39.08)                                        
  7 Wong, Andrew               9 LIAC-MR              1:16.09    1:15.79 SILV   
                  35.90     1:15.79 (39.89)                                        
  8 Thring, Jon J             10 EAST-MR              1:14.96    1:16.28 SILV   
                  36.59     1:16.28 (39.69)                                        
  9 Elms, Preston M           10 Flying Dolphins-MR   1:13.81    1:16.69 SILV   
                  36.18     1:16.69 (40.51)                                        
 10 Farrelly, Joseph C        10 LIAC-MR              1:17.51    1:16.75 SILV   
                  37.20     1:16.75 (39.55)                                        
 11 Touti, Ayden              10 LIAC-MR              1:16.70    1:17.94 SILV   
                  37.05     1:17.94 (40.89)                                        
 12 Aston, Jett J             10 Flying Dolphins-MR   1:22.26    1:18.51        
                  36.81     1:18.51 (41.70)                                        
 13 Stachowicz, Jake          10 LIAC-MR              1:18.30    1:18.67        
                  36.48     1:18.67 (42.19)                                        
 14 Cash, Brian A             10 LIAC-MR              1:18.66    1:20.69        
                  38.21     1:20.69 (42.48)                                        
 15 Bertrand, James T         10 LIAC-MR              1:17.18    1:20.91        
                  38.42     1:20.91 (42.49)                                        
 16 Quinn, Kelan              10 LIAC-MR              1:21.13    1:21.04        
                  38.33     1:21.04 (42.71)                                        
 17 Crouchley, John P          9 LIAC-MR              1:20.45    1:21.16        
                  38.73     1:21.16 (42.43)                                        
 18 Zhu, Aidan                 9 Flying Dolphins-MR   1:24.62    1:22.13        
                  38.12     1:22.13 (44.01)                                        
 19 Kearon, Rory W            10 Middies-MR                NT    1:22.26        
                  37.94     1:22.26 (44.32)                                        
 20 Dunne, Christopher A      10 LIAC-MR              1:24.83    1:23.14        
                  40.14     1:23.14 (43.00)                                        
 21 Ogaki, Keisuke            10 Middies-MR           1:27.22    1:25.40        
                  40.22     1:25.40 (45.18)                                        
 22 Somma, Matteo S           10 LIAC-MR              1:25.78    1:27.21        
                  40.73     1:27.21 (46.48)                                        
 23 Hanagan, Nicholas y       10 Middies-MR           1:41.34    1:28.03        
                  42.02     1:28.03 (46.01)                                        
 24 Thalappillil, Amir J       9 EAST-MR              1:31.47    1:28.04        
                  43.11     1:28.04 (44.93)                                        
 25 Fu, Warren                 9 CFB-MR               1:43.87    1:30.61        
                  43.22     1:30.61 (47.39)                                        
 26 Zhang, Aaron A            10 EAST-MR              1:50.07    1:31.30        
                  42.43     1:31.30 (48.87)                                        
 27 Johnson, Quinn W          10 Flying Dolphins-MR   1:42.42    1:32.86        
                  44.70     1:32.86 (48.16)                                        
 28 Yang, Ryan Y               9 Flying Dolphins-MR   1:34.64    1:32.93        
                  42.77     1:32.93 (50.16)                                        
 29 Shah, Dylan R             10 Flying Dolphins-MR   1:38.72    1:33.83        
                  41.09     1:33.83 (52.74)                                        
 30 Martins, Aston             9 CFB-MR               1:34.78    1:37.17        
                  44.19     1:37.17 (52.98)                                        
 31 Burger, Oliver R           9 Flying Dolphins-MR   1:35.88    1:37.65        
                  46.06     1:37.65 (51.59)                                        
 32 Anand, Alexander           9 CFB-MR               1:53.86    1:43.02        
                  47.51     1:43.02 (55.51)                                        
 33 Melillo, Cole G           10 EAST-MR              1:46.25    1:52.81        
                  48.58   1:52.81 (1:04.23)                                        
 -- Haskell, Max S            10 Flying Dolphins-MR   1:24.28        DNF        
      Did not finish
                  49.68                                                            
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:31.99  JO
              2:49.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moy, Aiden C              10 EAST-MR              2:21.00    2:19.63 JO     
                  31.04     1:05.52 (34.48)     1:42.65 (37.13)     2:19.63 (36.98)
  2 Barrett, Noah D           10 Unat-MR              2:21.24    2:22.57 JO     
                  32.20     1:09.63 (37.43)     1:47.75 (38.12)     2:22.57 (34.82)
  3 Graber, Seth M            10 EAST-MR              2:27.53    2:23.82 JO     
  4 Topping, Henry J          10 Flying Dolphins-MR   2:40.11    2:35.59 SILV   
                  34.86     1:14.53 (39.67)     1:55.51 (40.98)     2:35.59 (40.08)
  5 Straus, Leo P             10 LIAC-MR              2:45.00    2:40.47 SILV   
                  36.91     1:18.23 (41.32)     2:00.43 (42.20)     2:40.47 (40.04)
  6 Mehlman, Zachary J        10 LIAC-MR              3:00.00    2:41.25 SILV   
                  38.04     1:19.68 (41.64)     2:00.71 (41.03)     2:41.25 (40.54)
  7 Chavez, Jin C             10 LIAC-MR              2:45.00    2:41.57 SILV   
                  36.31     1:17.53 (41.22)     2:00.42 (42.89)     2:41.57 (41.15)
  8 Franklin, Matthew A       10 LIAC-MR              2:55.18    2:42.20 SILV   
                  37.80     1:19.62 (41.82)     2:03.51 (43.89)     2:42.20 (38.69)
  9 Quinlan, Danny R          10 LIAC-MR              2:43.67    2:42.36 SILV   
                  36.88     1:19.82 (42.94)     2:01.83 (42.01)     2:42.36 (40.53)
 10 Farrelly, Joseph C        10 LIAC-MR              2:39.94    2:45.15 SILV   
                  36.62     1:19.75 (43.13)     2:04.35 (44.60)     2:45.15 (40.80)
 11 Mackey, Thomas             9 LIAC-MR              3:03.01    2:46.32 SILV   
                  38.12     1:21.71 (43.59)     2:04.30 (42.59)     2:46.32 (42.02)
 12 Wong, Andrew               9 LIAC-MR              2:55.00    2:48.26 SILV   
 13 Buckley, Gavin C           9 LIAC-MR              2:58.83    2:51.65        
                  39.87     1:24.36 (44.49)     2:10.04 (45.68)     2:51.65 (41.61)
 14 Guerrero, Gabriel S       10 EAST-MR              3:05.49    3:09.62        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                37.19  JO
                42.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barrett, Noah D           10 Unat-MR                32.73      34.87 JO     
  2 Stachowicz, Jake          10 LIAC-MR                37.77      36.96 JO     
  3 Topping, Henry J          10 Flying Dolphins-MR     37.38      37.02 JO     
  4 Silver, Ethan             10 LIAC-MR                36.80      37.54 SILV   
  5 Mackey, Thomas             9 LIAC-MR                38.09      38.73 SILV   
  6 Buckley, Gavin C           9 LIAC-MR                39.58      39.63 SILV   
  7 Farrelly, Joseph C        10 LIAC-MR                39.94      40.31 SILV   
  8 Touti, Ayden              10 LIAC-MR                40.37      40.75 SILV   
  8 Aston, Jett J             10 Flying Dolphins-MR     39.10      40.75 SILV   
 10 Bertrand, James T         10 LIAC-MR                41.12      41.20 SILV   
 11 Quinlan, Danny R          10 LIAC-MR                40.93      41.28 SILV   
 12 Crouchley, John P          9 LIAC-MR                40.08      41.61 SILV   
 13 Mehlman, Zachary J        10 LIAC-MR                39.40      41.77 SILV   
 14 DuTremble, James P        10 EAST-MR                43.85      42.14 SILV   
 15 Chavez, Jin C             10 LIAC-MR                44.22      42.75 SILV   
 16 Kearon, Rory W            10 Middies-MR             42.20      42.77 SILV   
 17 Quinn, Kelan              10 LIAC-MR                44.66      42.86 SILV   
 18 Somma, Matteo S           10 LIAC-MR                42.84      43.26        
 19 Fu, Warren                 9 CFB-MR                 44.00      43.30        
 20 Ahearn, Jack A             9 LIAC-MR                43.23      43.45        
 21 Cash, Brian A             10 LIAC-MR                44.77      43.80        
 22 Chavez, Hyun C             9 LIAC-MR                42.70      44.15        
 23 Dunne, Christopher A      10 LIAC-MR                45.72      44.63        
 24 Zhu, Aidan                 9 Flying Dolphins-MR     43.07      46.36        
 25 Thalappillil, Amir J       9 EAST-MR                49.12      48.78        
 26 Burger, Oliver R           9 Flying Dolphins-MR     48.70      48.92        
 27 Hanagan, Nicholas y       10 Middies-MR             49.49      49.20        
 28 Anand, Alexander           9 CFB-MR                 49.74      49.46        
 29 Shah, Dylan R             10 Flying Dolphins-MR     51.13      50.60        
 30 Johnson, Quinn W          10 Flying Dolphins-MR     55.24      51.77        
 -- Wong, Andrew               9 LIAC-MR                38.59         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Haskell, Max S            10 Flying Dolphins-MR     53.09         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:20.59  JO
              1:37.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barrett, Noah D           10 Unat-MR              1:11.47    1:12.54 JO     
                  35.63     1:12.54 (36.91)                                        
  2 Graber, Seth M            10 EAST-MR              1:13.57    1:15.41 JO     
                  36.57     1:15.41 (38.84)                                        
  3 Topping, Henry J          10 Flying Dolphins-MR   1:21.59    1:19.09 JO     
                  37.69     1:19.09 (41.40)                                        
  4 Mackey, Thomas             9 LIAC-MR              1:17.60    1:22.24 SILV   
  5 Touti, Ayden              10 LIAC-MR              1:24.30    1:22.39 SILV   
                  39.71     1:22.39 (42.68)                                        
  6 Straus, Leo P             10 LIAC-MR              1:23.19    1:22.46 SILV   
                  40.82     1:22.46 (41.64)                                        
  7 Stachowicz, Jake          10 LIAC-MR              1:24.86    1:22.57 SILV   
                  39.87     1:22.57 (42.70)                                        
  8 Wong, Andrew               9 LIAC-MR              1:24.95    1:23.81 SILV   
                  40.58     1:23.81 (43.23)                                        
  9 Farrelly, Joseph C        10 LIAC-MR              1:25.29    1:25.88 SILV   
                  41.65     1:25.88 (44.23)                                        
 10 Buckley, Gavin C           9 LIAC-MR              1:25.05    1:27.74 SILV   
 11 Franklin, Matthew A       10 LIAC-MR              1:28.97    1:28.22 SILV   
                  42.98     1:28.22 (45.24)                                        
 12 Bertrand, James T         10 LIAC-MR              1:26.51    1:28.48 SILV   
                  43.53     1:28.48 (44.95)                                        
 13 Leung, Brandon S          10 LIAC-MR              1:31.56    1:30.66 SILV   
 14 Somma, Matteo S           10 LIAC-MR              1:30.88    1:31.57 SILV   
                  44.05     1:31.57 (47.52)                                        
 15 Edell, Truman E           10 Flying Dolphins-MR   1:33.12    1:32.62 SILV   
                  42.90     1:32.62 (49.72)                                        
 16 Ahearn, Jack A             9 LIAC-MR              1:35.36    1:33.47 SILV   
                  44.72     1:33.47 (48.75)                                        
 17 Rogliano, Matthew J       10 Middies-MR           1:40.64    1:35.26 SILV   
                  46.49     1:35.26 (48.77)                                        
 18 Cash, Brian A             10 LIAC-MR              1:37.54    1:35.58 SILV   
                  47.15     1:35.58 (48.43)                                        
 19 Dunne, Christopher A      10 LIAC-MR              1:39.14    1:37.30        
                  48.23     1:37.30 (49.07)                                        
 20 Llorente Valin, Leonardo  10 Middies-MR           1:43.13    1:38.88        
 21 Zhu, Aidan                 9 Flying Dolphins-MR   1:41.96    1:40.72        
                  50.37     1:40.72 (50.35)                                        
 22 Guerrero, Gabriel S       10 EAST-MR              1:39.94    1:42.41        
 23 Zhang, Aaron A            10 EAST-MR              1:47.07    1:44.30        
                  50.98     1:44.30 (53.32)                                        
 24 Radley, Cole N             9 Flying Dolphins-MR   1:43.48    1:44.52        
                  51.26     1:44.52 (53.26)                                        
 25 Koo, David M              10 EAST-MR              1:54.53    1:51.94        
 26 Burger, Oliver R           9 Flying Dolphins-MR   2:05.29    1:56.19        
                  56.84     1:56.19 (59.35)                                        
 27 Melillo, Cole G           10 EAST-MR              2:03.54    2:06.77        
                  58.52   2:06.77 (1:08.25)                                        
 -- Mehlman, Zachary J        10 LIAC-MR              1:28.80         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.99  JO
                48.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ahearn, Jack A             9 LIAC-MR                46.42      45.53 SILV   
  2 Mackey, Thomas             9 LIAC-MR                44.82      46.55 SILV   
  3 Buckley, Gavin C           9 LIAC-MR                47.22      46.67 SILV   
  4 Straus, Leo P             10 LIAC-MR                46.28      46.78 SILV   
  5 Aston, Jett J             10 Flying Dolphins-MR     49.20      47.37 SILV   
  6 Chavez, Jin C             10 LIAC-MR                48.06      47.51 SILV   
  7 Mehlman, Zachary J        10 LIAC-MR                46.65      47.85 SILV   
  8 Haskell, Max S            10 Flying Dolphins-MR     49.71      48.91        
  9 Leung, Brandon S          10 LIAC-MR                50.42      49.07        
 10 Radley, Cole N             9 Flying Dolphins-MR     48.93      49.42        
 11 Elms, Preston M           10 Flying Dolphins-MR     49.48      49.86        
 12 Chavez, Hyun C             9 LIAC-MR                50.85      49.92        
 13 Rogliano, Matthew J       10 Middies-MR             54.37      52.30        
 14 Zhang, Aaron A            10 EAST-MR                52.40      52.41        
 15 Llorente Valin, Leonardo  10 Middies-MR             52.22      52.94        
 16 Yang, Ryan Y               9 Flying Dolphins-MR     53.72      53.40        
 17 Johnson, Quinn W          10 Flying Dolphins-MR     57.70      57.63        
 18 Burger, Oliver R           9 Flying Dolphins-MR   1:06.09    1:08.46        
 -- Melillo, Cole G           10 EAST-MR              1:13.43         DQ        
      No touch
 -- Calero, Max A              9 Flying Dolphins-MR     56.63         DQ        
      One hand touch
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:33.99  JO
              1:48.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Isak, Ethan C              9 EAST-MR              1:35.24    1:32.48 JO     
                  45.11     1:32.48 (47.37)                                        
  2 Ogaki, Keisuke            10 Middies-MR           1:32.79    1:33.68 JO     
                  45.05     1:33.68 (48.63)                                        
  3 Mackey, Thomas             9 LIAC-MR              1:37.09    1:36.93 SILV   
                  46.25     1:36.93 (50.68)                                        
  4 Ahearn, Jack A             9 LIAC-MR              1:40.30    1:37.60 SILV   
                  46.68     1:37.60 (50.92)                                        
  5 Buckley, Gavin C           9 LIAC-MR              1:41.45    1:39.26 SILV   
                  48.40     1:39.26 (50.86)                                        
  6 Straus, Leo P             10 LIAC-MR              1:40.76    1:39.64 SILV   
                  47.98     1:39.64 (51.66)                                        
  7 Shah, Dylan R             10 Flying Dolphins-MR   1:46.32    1:42.51 SILV   
                  48.46     1:42.51 (54.05)                                        
  8 Chavez, Jin C             10 LIAC-MR              1:42.71    1:42.88 SILV   
                  48.49     1:42.88 (54.39)                                        
  9 Mehlman, Zachary J        10 LIAC-MR              1:39.49    1:43.34 SILV   
                  50.01     1:43.34 (53.33)                                        
 10 Park, Peter J             10 EAST-MR              1:40.29    1:43.93 SILV   
                  49.85     1:43.93 (54.08)                                        
 11 Thring, Jon J             10 EAST-MR              1:39.07    1:45.24 SILV   
                  49.17     1:45.24 (56.07)                                        
 12 Hanagan, Nicholas y       10 Middies-MR                NT    1:47.87 SILV   
                  51.50     1:47.87 (56.37)                                        
 13 Cash, Brian A             10 LIAC-MR              1:48.36    1:48.31 SILV   
                  52.24     1:48.31 (56.07)                                        
 14 Haskell, Max S            10 Flying Dolphins-MR   1:52.59    1:48.57        
                  51.23     1:48.57 (57.34)                                        
 15 Crouchley, John P          9 LIAC-MR              1:49.99    1:48.58        
                  52.29     1:48.58 (56.29)                                        
 16 Chavez, Hyun C             9 LIAC-MR              1:49.18    1:48.67        
                  51.81     1:48.67 (56.86)                                        
 17 DuTremble, James P        10 EAST-MR              1:58.78    1:51.20        
                  54.51     1:51.20 (56.69)                                        
 18 Yang, Ryan Y               9 Flying Dolphins-MR   1:49.70    1:56.79        
                  56.54   1:56.79 (1:00.25)                                        
 19 Kearon, Rory W            10 Middies-MR           2:09.18    1:57.55        
                  54.85   1:57.55 (1:02.70)                                        
 20 Somma, Matteo S           10 LIAC-MR              1:56.75    1:58.13        
                  56.62   1:58.13 (1:01.51)                                        
 21 Zhang, Aaron A            10 EAST-MR              2:01.30    1:58.20        
                  56.30   1:58.20 (1:01.90)                                        
 22 Thalappillil, Amir J       9 EAST-MR                   NT    2:06.08        
                1:00.18   2:06.08 (1:05.90)                                        
 23 Melillo, Cole G           10 EAST-MR                   NT    2:32.87        
                1:10.39   2:32.87 (1:22.48)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                35.69  JO
                43.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barrett, Noah D           10 Unat-MR                30.10      32.03 JO     
  2 Moy, Aiden C              10 EAST-MR                31.63      32.32 JO     
  3 Silver, Ethan             10 LIAC-MR                33.47      34.37 JO     
  4 Mackey, Thomas             9 LIAC-MR                34.96      34.78 JO     
  5 Isak, Ethan C              9 EAST-MR                39.76      37.49 SILV   
  6 Quinlan, Danny R          10 LIAC-MR                40.36      39.27 SILV   
  7 Park, Peter J             10 EAST-MR                42.12      39.52 SILV   
  8 Straus, Leo P             10 LIAC-MR                39.24      39.53 SILV   
  9 Chavez, Jin C             10 LIAC-MR                39.48      40.15 SILV   
 10 Chavez, Hyun C             9 LIAC-MR                41.37      41.54 SILV   
 11 Ahearn, Jack A             9 LIAC-MR                42.71      41.61 SILV   
 12 Wong, Andrew               9 LIAC-MR                41.02      41.90 SILV   
 13 Quinn, Kelan              10 LIAC-MR                44.67      44.15        
 14 DuTremble, James P        10 EAST-MR                45.14      45.16        
 15 Touti, Ayden              10 LIAC-MR                49.51      45.31        
 16 Elms, Preston M           10 Flying Dolphins-MR     46.42      46.87        
 17 Thring, Jon J             10 EAST-MR                45.73      47.59        
 18 Stachowicz, Jake          10 LIAC-MR                47.97      48.09        
 19 Martins, Aston             9 CFB-MR                 54.64      48.11        
 20 Aston, Jett J             10 Flying Dolphins-MR     47.11      48.98        
 21 Bertrand, James T         10 LIAC-MR                50.73      49.63        
 22 Yang, Ryan Y               9 Flying Dolphins-MR     55.53      52.22        
 23 Dunne, Christopher A      10 LIAC-MR                53.50      55.39        
 24 Johnson, Quinn W          10 Flying Dolphins-MR     58.84      57.90        
 25 Zhang, Aaron A            10 EAST-MR              1:10.60      59.40        
 26 Burger, Oliver R           9 Flying Dolphins-MR     58.13    1:04.67        
 -- Zhu, Aidan                 9 Flying Dolphins-MR     48.27         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Farrelly, Joseph C        10 LIAC-MR                44.72         DQ        
      One hand touch
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:25.59  JO
              1:37.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quinlan, Danny R          10 LIAC-MR              1:27.69    1:23.98 JO     
                  40.07     1:23.98 (43.91)                                        
  2 Park, Peter J             10 EAST-MR              1:36.17    1:38.15        
                  43.85     1:38.15 (54.30)                                        
 -- Crouchley, John P          9 LIAC-MR              1:28.59         DQ        
      Arms underwater recovery
                  41.83          DQ (50.61)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:19.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barrett, Noah D           10 Unat-MR              1:12.21    1:11.84 JO     
                  33.81     1:11.84 (38.03)                                        
  2 Moy, Aiden C              10 EAST-MR              1:13.18    1:11.89 JO     
                  34.58     1:11.89 (37.31)                                        
  3 Franklin, Matthew A       10 LIAC-MR              1:27.44    1:25.08 SILV   
                  39.25     1:25.08 (45.83)                                        
  4 Wong, Andrew               9 LIAC-MR              1:24.50    1:27.63 SILV   
  5 Elms, Preston M           10 Flying Dolphins-MR   1:31.95    1:28.24 SILV   
                  41.81     1:28.24 (46.43)                                        
  6 Park, Peter J             10 EAST-MR              1:24.31    1:28.36 SILV   
                  41.01     1:28.36 (47.35)                                        
  7 Touti, Ayden              10 LIAC-MR              1:32.42    1:30.16        
                  42.12     1:30.16 (48.04)                                        
  8 Crouchley, John P          9 LIAC-MR              1:32.01    1:30.64        
                  42.76     1:30.64 (47.88)                                        
  9 Zhu, Aidan                 9 Flying Dolphins-MR   1:32.66    1:31.38        
                  43.93     1:31.38 (47.45)                                        
 10 Edell, Truman E           10 Flying Dolphins-MR   1:36.79    1:32.20        
                  41.99     1:32.20 (50.21)                                        
 11 Chavez, Hyun C             9 LIAC-MR              1:33.91    1:32.46        
                  43.01     1:32.46 (49.45)                                        
 12 Bertrand, James T         10 LIAC-MR              1:35.02    1:33.15        
                  42.57     1:33.15 (50.58)                                        
 13 Aston, Jett J             10 Flying Dolphins-MR   1:37.09    1:33.63        
 14 Guerrero, Gabriel S       10 EAST-MR              1:34.89    1:34.78        
                  46.73     1:34.78 (48.05)                                        
 15 Somma, Matteo S           10 LIAC-MR              1:39.00    1:39.26        
                  45.55     1:39.26 (53.71)                                        
 16 Haskell, Max S            10 Flying Dolphins-MR   1:47.63    1:40.02        
                  49.08     1:40.02 (50.94)                                        
 17 Cash, Brian A             10 LIAC-MR              1:41.78    1:41.07        
                  48.16     1:41.07 (52.91)                                        
 18 Dunne, Christopher A      10 LIAC-MR              1:39.35    1:45.98        
                  48.93     1:45.98 (57.05)                                        
 19 Koo, David M              10 EAST-MR              1:54.29    1:46.45        
 20 Yang, Ryan Y               9 Flying Dolphins-MR   1:46.81    1:46.78        
                  51.34     1:46.78 (55.44)                                        
 21 Johnson, Quinn W          10 Flying Dolphins-MR   2:01.20    1:55.14        
                  56.59     1:55.14 (58.55)                                        
 22 Calero, Max A              9 Flying Dolphins-MR        NT    1:55.78        
                  57.66     1:55.78 (58.12)                                        
 -- Stachowicz, Jake          10 LIAC-MR              1:35.44         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  44.48          DQ (50.08)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
              2:51.99  JO
              3:13.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moy, Aiden C              10 EAST-MR              2:36.96    2:35.37 JO     
                  33.14     1:14.86 (41.72)     1:59.46 (44.60)     2:35.37 (35.91)
  2 Barrett, Noah D           10 Unat-MR              2:42.36    2:41.61 JO     
                  34.01     1:15.81 (41.80)     2:04.97 (49.16)     2:41.61 (36.64)
  3 Park, Peter J             10 EAST-MR              3:03.44    2:57.83 SILV   
                  39.89     1:24.64 (44.75)     2:18.68 (54.04)     2:57.83 (39.15)
  4 Buckley, Gavin C           9 LIAC-MR              3:05.00    3:01.68 SILV   
                  42.45     1:26.91 (44.46)     2:21.56 (54.65)     3:01.68 (40.12)
  5 Elms, Preston M           10 Flying Dolphins-MR   3:23.63    3:11.37 SILV   
                  46.04     1:33.58 (47.54)     2:29.62 (56.04)     3:11.37 (41.75)
 -- Isak, Ethan C              9 EAST-MR                   NT         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical - back
                  42.31     1:28.05 (45.74)     2:18.37 (50.32)          DQ (40.17)
 -- Topping, Henry J          10 Flying Dolphins-MR   3:06.09         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical - back
                  43.53     1:27.64 (44.11)     2:18.42 (50.78)          DQ (40.13)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.89  JO
                27.90  SMAX
                30.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moy, Jason N              12 EAST-MR                26.75      26.81 JO     
  2 Vollaro, Thomas A         12 Middies-MR             27.58      28.46 SILV   
  3 Malloy, Kyle P            12 Flying Dolphins-MR     29.37      28.87 SILV   
  4 Thayer, Philip            12 EAST-MR                31.51      30.13 SILV   
  5 Punnoose, Allen           11 Middies-MR             30.10      30.34 SILV   
  6 Stachtiaris, Jagger D     11 Flying Dolphins-MR     29.58      30.39 SILV   
  7 Yi, Lucas                 12 Middies-MR             30.29      30.50 SILV   
  8 Rivera, Jake C            12 LIAC-MR                29.73      30.67 SILV   
  9 Cleary, Timmy P           12 EAST-MR                30.01      30.95        
 10 Fitzgerald, Joseph T      11 LIAC-MR                30.61      31.28        
 11 Richter, Isaac J          12 LIAC-MR                31.00      31.40        
 12 Tang, Jayden C            11 EAST-MR                   NT      31.55        
 13 Levy, Aaron               12 Middies-MR             32.01      31.76        
 14 Kwon, Connor              11 Middies-MR             32.15      31.98        
 15 Koo, Joshua M             12 EAST-MR                32.08      32.01        
 16 Brower, Nathaniel A       12 LIAC-MR                31.52      32.12        
 17 Figueredo, Brandon        12 LIAC-MR                31.12      32.32        
 18 Li, Solomon               11 LIAC-MR                30.88      32.37        
 19 Dorr, Henry J             12 Flying Dolphins-MR     30.99      32.41        
 20 Rizk, Alex                11 Middies-MR             33.13      32.86        
 21 Natindim, Leif E          11 LIAC-MR                35.34      32.90        
 22 Roonprapunt, Jesse        11 Flying Dolphins-MR     34.18      34.10        
 23 Xu, Alexander             12 LIAC-MR                35.68      34.42        
 24 Barron, Mick L            11 EAST-MR                35.07      34.63        
 25 So, Brendan E             11 LIAC-MR                33.98      34.78        
 26 Kim, Christian S          11 LIAC-MR                35.21      35.33        
 27 Salemi, Rowan S           11 Flying Dolphins-MR     34.95      35.59        
 28 Ramsaroop, Sanjay S       11 LIAC-MR                34.75      36.22        
 29 Christou, Alex            12 LIAC-MR                37.80      36.43        
 30 Christou, Theo            12 LIAC-MR                39.66      36.72        
 31 Humphries, Jack W         11 Flying Dolphins-MR     36.86      36.92        
 32 van Dyke, Andrew K        11 Flying Dolphins-MR     35.38      37.01        
 33 Tumarinson, Ilan F        11 LIAC-MR                36.91      37.33        
 34 Kapoor, Jai V             12 Flying Dolphins-MR     35.72      37.39        
 35 Ehrlich, Tyler E          11 LIAC-MR                37.30      37.65        
 -- Duffy, Kieran E           12 LIAC-MR                30.55         DQ        
      False start
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                59.99  JO
              1:00.00  SMAX
              1:06.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lambert, Harrison A       12 EAST-MR              1:01.91    1:04.08 SILV   
                  30.88     1:04.08 (33.20)                                        
  2 Vollaro, Thomas A         12 Middies-MR           1:02.78    1:04.38 SILV   
                  31.24     1:04.38 (33.14)                                        
  3 Malloy, Kyle P            12 Flying Dolphins-MR   1:06.96    1:04.77 SILV   
                  32.22     1:04.77 (32.55)                                        
  4 Beaman, Shawn F           11 Flying Dolphins-MR   1:04.10    1:06.31 SILV   
                  32.70     1:06.31 (33.61)                                        
  5 Stachtiaris, Jagger D     11 Flying Dolphins-MR   1:07.80    1:06.54 SILV   
                  31.96     1:06.54 (34.58)                                        
  6 Yi, Lucas                 12 Middies-MR           1:05.91    1:07.22        
                  32.18     1:07.22 (35.04)                                        
  7 Duffy, Kieran E           12 LIAC-MR              1:08.79    1:08.18        
                  32.60     1:08.18 (35.58)                                        
  8 Dorr, Henry J             12 Flying Dolphins-MR   1:08.18    1:08.38        
                  32.92     1:08.38 (35.46)                                        
  9 Rivera, Jake C            12 LIAC-MR              1:08.11    1:08.64        
                  33.36     1:08.64 (35.28)                                        
 10 Meiselman, Gabriel t      12 Middies-MR           1:08.47    1:08.83        
                  33.20     1:08.83 (35.63)                                        
 11 Fitzgerald, Joseph T      11 LIAC-MR              1:06.02    1:09.25        
                  34.00     1:09.25 (35.25)                                        
 12 Li, Solomon               11 LIAC-MR              1:07.38    1:09.39        
                  34.25     1:09.39 (35.14)                                        
 13 Figueredo, Brandon        12 LIAC-MR              1:08.96    1:09.70        
                  33.82     1:09.70 (35.88)                                        
 14 Nagler, James R           11 LIAC-MR              1:09.99    1:10.85        
                  34.32     1:10.85 (36.53)                                        
 15 Kwon, Connor              11 Middies-MR           1:10.80    1:11.30        
                  33.68     1:11.30 (37.62)                                        
 16 Tang, Jayden C            11 EAST-MR              1:13.51    1:11.74        
                  33.38     1:11.74 (38.36)                                        
 17 Richter, Isaac J          12 LIAC-MR              1:09.00    1:13.44        
                  35.44     1:13.44 (38.00)                                        
 18 Denaro, Thomas A          12 Flying Dolphins-MR   1:15.12    1:15.84        
                  35.82     1:15.84 (40.02)                                        
 19 Roonprapunt, Jesse        11 Flying Dolphins-MR   1:21.72    1:16.50        
                  36.00     1:16.50 (40.50)                                        
 20 Coutsouradis, John C      12 LIAC-MR              1:15.59    1:18.19        
                  37.16     1:18.19 (41.03)                                        
 21 Kim, Christian S          11 LIAC-MR              1:18.91    1:19.76        
                  37.72     1:19.76 (42.04)                                        
 22 Salemi, Rowan S           11 Flying Dolphins-MR   1:20.68    1:20.10        
                  37.54     1:20.10 (42.56)                                        
 23 Sharkey, Caleb            11 Flying Dolphins-MR   1:14.31    1:21.46        
                  37.57     1:21.46 (43.89)                                        
 24 Shah, Nix M               11 Flying Dolphins-MR   1:21.66    1:23.59        
                  38.71     1:23.59 (44.88)                                        
 25 Ramsaroop, Sanjay S       11 LIAC-MR              1:21.90    1:24.74        
                  40.57     1:24.74 (44.17)                                        
 26 Christou, Alex            12 LIAC-MR              1:27.89    1:25.24        
                  39.52     1:25.24 (45.72)                                        
 27 Ehrlich, Tyler E          11 LIAC-MR              1:21.94    1:25.61        
                  40.32     1:25.61 (45.29)                                        
 28 Christou, Theo            12 LIAC-MR              1:24.21    1:26.06        
                  39.75     1:26.06 (46.31)                                        
 29 Millerman, Ben            11 CFB-MR               1:34.43    1:34.78        
                  44.45     1:34.78 (50.33)                                        
 30 Wei, Albert M             11 Middies-MR           1:49.11    1:43.23        
                  47.38     1:43.23 (55.85)                                        
 31 Gandhi, Krish S           11 Flying Dolphins-MR   1:41.32    1:52.80        
                  49.68   1:52.80 (1:03.12)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:10.99  JO
              2:11.00  SMAX
              2:25.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moy, Jason N              12 EAST-MR              2:09.26    2:10.08 JO     
                  29.24     1:01.84 (32.60)     1:36.30 (34.46)     2:10.08 (33.78)
  2 Beaman, Shawn F           11 Flying Dolphins-MR   2:23.04    2:25.06 SILV   
                  33.88     1:11.05 (37.17)     1:48.46 (37.41)     2:25.06 (36.60)
  3 Stachtiaris, Jagger D     11 Flying Dolphins-MR   2:30.44    2:27.69        
                  33.63     1:12.23 (38.60)     1:50.83 (38.60)     2:27.69 (36.86)
  4 Dorr, Henry J             12 Flying Dolphins-MR   2:29.12    2:28.94        
                  34.00     1:12.52 (38.52)     1:51.31 (38.79)     2:28.94 (37.63)
  5 Nagler, James R           11 LIAC-MR              2:36.56    2:31.37        
                  35.20     1:13.86 (38.66)     1:53.53 (39.67)     2:31.37 (37.84)
  6 Figueredo, Brandon        12 LIAC-MR              2:30.99    2:32.97        
                  34.05     1:13.72 (39.67)     1:55.60 (41.88)     2:32.97 (37.37)
  7 Tang, Jayden C            11 EAST-MR              2:38.89    2:36.02        
                  34.04     1:13.71 (39.67)     1:55.43 (41.72)     2:36.02 (40.59)
  8 Erdos, Miles H            11 LIAC-MR              2:36.40    2:37.99        
                  35.57     1:15.26 (39.69)     1:56.90 (41.64)     2:37.99 (41.09)
  9 Kwon, Connor              11 Middies-MR           2:40.89    2:39.68        
                  35.72     1:16.75 (41.03)     1:59.43 (42.68)     2:39.68 (40.25)
 10 So, Brendan E             11 LIAC-MR              2:50.00    2:40.19        
                  36.70     1:18.28 (41.58)     2:00.63 (42.35)     2:40.19 (39.56)
 11 Coutsouradis, John C      12 LIAC-MR              2:45.96    2:43.38        
                  36.50     1:17.93 (41.43)     2:01.30 (43.37)     2:43.38 (42.08)
 12 Denaro, Thomas A          12 Flying Dolphins-MR   2:50.82    2:44.23        
                  37.33     1:19.35 (42.02)     2:03.42 (44.07)     2:44.23 (40.81)
 13 Roonprapunt, Jesse        11 Flying Dolphins-MR   3:13.11    2:50.69        
                  39.83     1:24.37 (44.54)     2:09.87 (45.50)     2:50.69 (40.82)
 14 Rizk, Alex                11 Middies-MR           3:08.83    2:55.16        
                  36.92     1:23.03 (46.11)     2:11.30 (48.27)     2:55.16 (43.86)
 15 Goldman, Elie             12 Middies-MR           3:12.63    3:17.97        
                  43.70     1:35.31 (51.61)     2:28.65 (53.34)     3:17.97 (49.32)
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:55.99  JO
              5:56.00  SMAX
              6:31.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Graber, Alex S            12 EAST-MR              5:44.81    5:55.70 JO     
                  29.49     1:03.95 (34.46)     1:40.20 (36.25)     2:17.59 (37.39)
        2:54.76 (37.17)     3:31.88 (37.12)     4:08.78 (36.90)     4:46.19 (37.41)
        5:21.76 (35.57)     5:55.70 (33.94)                                        
  2 Thayer, Philip            12 EAST-MR              6:26.98    6:05.83 SILV   
                1:04.44   6:05.83 (5:01.39)                                        
  3 Beaman, Shawn F           11 Flying Dolphins-MR   6:43.96    6:34.69        
                  35.95     1:15.85 (39.90)     1:56.78 (40.93)     2:37.38 (40.60)
        3:19.12 (41.74)     4:00.14 (41.02)     4:40.54 (40.40)     5:21.71 (41.17)
        6:00.66 (38.95)     6:34.69 (34.03)                                        
  4 Fitzgerald, Joseph T      11 LIAC-MR              6:43.16    6:44.85        
                  35.14     1:15.02 (39.88)   2:39.70 (1:24.68)     3:22.06 (42.36)
        4:04.10 (42.04)     4:44.57 (40.47)   6:06.40 (1:21.83)     6:45.03 (38.63)
        7:05.84 (20.81)         6:44.85 ( )                                        
  5 Levy, Aaron               12 Middies-MR           7:34.45    7:32.67        
                  39.32     1:24.31 (44.99)     2:11.78 (47.47)     2:58.80 (47.02)
        3:45.60 (46.80)     4:33.02 (47.42)     5:20.93 (47.91)     6:05.22 (44.29)
        6:50.86 (45.64)     7:32.67 (41.81)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.99  JO
                32.00  SMAX
                36.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moy, Jason N              12 EAST-MR                30.11      30.95 JO     
  2 Lambert, Harrison A       12 EAST-MR                33.62      34.79 SILV   
  3 Rivera, Jake C            12 LIAC-MR                37.17      35.92 SILV   
  4 Punnoose, Allen           11 Middies-MR             36.40      36.99        
  5 Natindim, Leif E          11 LIAC-MR                37.04      37.18        
  6 Duffy, Kieran E           12 LIAC-MR                40.37      38.13        
  7 Figueredo, Brandon        12 LIAC-MR                41.16      39.16        
  8 Hanagan, John g           12 Middies-MR             39.57      39.31        
  9 So, Brendan E             11 LIAC-MR                40.97      39.84        
 10 Sharkey, Caleb            11 Flying Dolphins-MR     39.83      41.12        
 11 Xu, Alexander             12 LIAC-MR                41.50      41.50        
 12 Ramsaroop, Sanjay S       11 LIAC-MR                42.96      42.23        
 13 Shah, Nix M               11 Flying Dolphins-MR     39.99      42.62        
 14 Christou, Alex            12 LIAC-MR                43.61      43.52        
 15 Ehrlich, Tyler E          11 LIAC-MR                44.97      44.09        
 16 Rizk, Alex                11 Middies-MR             44.37      44.31        
 17 Kim, Christian S          11 LIAC-MR                44.97      44.42        
 18 Christou, Theo            12 LIAC-MR                48.20      44.93        
 19 Humphries, Jack W         11 Flying Dolphins-MR     43.89      45.27        
 20 Wei, Albert M             11 Middies-MR             42.29      46.57        
 21 Goldman, Elie             12 Middies-MR             46.24      47.09        
 22 Salemi, Rowan S           11 Flying Dolphins-MR     49.98      48.57        
 23 Gandhi, Krish S           11 Flying Dolphins-MR     49.66      52.56        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:08.99  JO
              1:09.00  SMAX
              1:17.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Graber, Alex S            12 EAST-MR              1:07.77    1:07.72 JO     
                  32.57     1:07.72 (35.15)                                        
  2 Stachtiaris, Jagger D     11 Flying Dolphins-MR   1:12.70    1:12.26 SILV   
                  35.49     1:12.26 (36.77)                                        
  3 Stewart, Alexander J      11 Flying Dolphins-MR   1:15.99    1:14.15 SILV   
                  36.32     1:14.15 (37.83)                                        
  4 Boutin, Dylan             11 LIAC-MR              1:16.36    1:14.41 SILV   
                  36.55     1:14.41 (37.86)                                        
  5 Meiselman, Gabriel t      12 Middies-MR           1:18.79    1:15.27 SILV   
                  37.12     1:15.27 (38.15)                                        
  6 Kong, Jason               12 LIAC-MR              1:17.28    1:15.92 SILV   
                  38.49     1:15.92 (37.43)                                        
  7 Thayer, Philip            12 EAST-MR              1:16.26    1:16.68 SILV   
                  37.89     1:16.68 (38.79)                                        
  8 Beaman, Shawn F           11 Flying Dolphins-MR   1:14.34    1:17.15 SILV   
  9 Kwon, Connor              11 Middies-MR           1:21.82    1:19.57        
                  38.16     1:19.57 (41.41)                                        
 10 Punnoose, Allen           11 Middies-MR           1:20.53    1:19.63        
 11 Rivera, Jake C            12 LIAC-MR              1:20.81    1:21.19        
                  39.80     1:21.19 (41.39)                                        
 12 Brower, Nathaniel A       12 LIAC-MR              1:20.57    1:23.27        
 13 So, Brendan E             11 LIAC-MR              1:24.16    1:23.81        
                  41.81     1:23.81 (42.00)                                        
 14 Duffy, Kieran E           12 LIAC-MR              1:25.85    1:24.30        
                  40.92     1:24.30 (43.38)                                        
 15 Denaro, Thomas A          12 Flying Dolphins-MR   1:25.66    1:26.27        
                  41.71     1:26.27 (44.56)                                        
 16 Figueredo, Brandon        12 LIAC-MR              1:24.62    1:26.49        
 17 Barron, Mick L            11 EAST-MR              1:29.61    1:26.51        
                  41.41     1:26.51 (45.10)                                        
 18 Xu, Alexander             12 LIAC-MR              1:30.01    1:28.20        
                  43.50     1:28.20 (44.70)                                        
 19 Koo, Joshua M             12 EAST-MR              1:29.61    1:29.64        
                  44.79     1:29.64 (44.85)                                        
 20 Christou, Alex            12 LIAC-MR              1:33.25    1:31.18        
                  45.29     1:31.18 (45.89)                                        
 21 Ramsaroop, Sanjay S       11 LIAC-MR              1:33.08    1:34.01        
 22 Rizk, Alex                11 Middies-MR           1:38.26    1:35.69        
                  46.59     1:35.69 (49.10)                                        
 23 Ehrlich, Tyler E          11 LIAC-MR              1:35.65    1:35.98        
                  46.33     1:35.98 (49.65)                                        
 24 Kim, Christian S          11 LIAC-MR              1:39.99    1:36.85        
                  46.04     1:36.85 (50.81)                                        
 25 Roonprapunt, Jesse        11 Flying Dolphins-MR   1:46.54    1:37.17        
                  46.82     1:37.17 (50.35)                                        
 26 Christou, Theo            12 LIAC-MR              1:40.86    1:37.52        
                  46.72     1:37.52 (50.80)                                        
 27 Kapoor, Jai V             12 Flying Dolphins-MR   1:46.21    1:44.88        
 -- Dorr, Henry J             12 Flying Dolphins-MR   1:21.54         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  40.26          DQ (40.88)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:32.99  JO
              2:33.00  SMAX
              2:42.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stachtiaris, Jagger D     11 Flying Dolphins-MR   2:41.31    2:36.10 SILV   
                  37.02     1:17.65 (40.63)     1:58.25 (40.60)     2:36.10 (37.85)
  2 Stewart, Alexander J      11 Flying Dolphins-MR   2:38.90    2:38.15 SILV   
                  37.68     1:18.48 (40.80)     1:59.11 (40.63)     2:38.15 (39.04)
  3 Thayer, Philip            12 EAST-MR                   NT    2:40.10 SILV   
                  37.99     1:18.72 (40.73)     2:00.35 (41.63)     2:40.10 (39.75)
  4 Beaman, Shawn F           11 Flying Dolphins-MR   2:40.50    2:42.38 SILV   
                  38.47     1:20.39 (41.92)     2:02.22 (41.83)     2:42.38 (40.16)
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.59  JO
                36.60  SMAX
                40.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moy, Jason N              12 EAST-MR                36.60      35.86 JO     
  2 Meiselman, Gabriel t      12 Middies-MR             38.41      38.05 SILV   
  3 van Dyke, Andrew K        11 Flying Dolphins-MR     41.49      40.68        
  4 Malloy, Kyle P            12 Flying Dolphins-MR     41.54      40.85        
  5 Kong, Jason               12 LIAC-MR                39.95      40.89        
  6 Richter, Isaac J          12 LIAC-MR                40.29      41.10        
  7 Li, Solomon               11 LIAC-MR                39.35      41.54        
  8 Nagler, James R           11 LIAC-MR                41.82      41.88        
  9 Salemi, Rowan S           11 Flying Dolphins-MR     44.73      42.52        
 10 Xu, Alexander             12 LIAC-MR                42.88      43.28        
 11 Yi, Lucas                 12 Middies-MR             41.38      43.35        
 12 Kwon, Connor              11 Middies-MR             42.38      43.78        
 13 Humphries, Jack W         11 Flying Dolphins-MR     43.95      43.94        
 14 Brower, Nathaniel A       12 LIAC-MR                45.22      45.74        
 15 Fitzgerald, Joseph T      11 LIAC-MR                45.83      45.89        
 16 Christou, Theo            12 LIAC-MR                46.97      46.34        
 17 Natindim, Leif E          11 LIAC-MR                47.75      47.06        
 18 Ramsaroop, Sanjay S       11 LIAC-MR                46.92      48.02        
 19 Kapoor, Jai V             12 Flying Dolphins-MR        NT      48.59        
 20 Ehrlich, Tyler E          11 LIAC-MR                47.38      49.43        
 21 Roonprapunt, Jesse        11 Flying Dolphins-MR     48.27      49.55        
 22 Rizk, Alex                11 Middies-MR             49.30      49.60        
 23 So, Brendan E             11 LIAC-MR                42.00      50.37        
 24 Kim, Christian S          11 LIAC-MR                50.85      50.58        
 25 Tumarinson, Ilan F        11 LIAC-MR                48.00      53.10        
 -- Tang, Jayden C            11 EAST-MR                   NT         DQ        
      Arms two strokes underwater
 -- Christou, Alex            12 LIAC-MR                46.26         DQ        
      Arms two strokes underwater
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:18.99  JO
              1:19.00  SMAX
              1:26.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meiselman, Gabriel t      12 Middies-MR           1:22.97    1:21.21 SILV   
                  38.56     1:21.21 (42.65)                                        
  2 Lambert, Harrison A       12 EAST-MR              1:23.84    1:26.95        
                  40.83     1:26.95 (46.12)                                        
  3 Li, Solomon               11 LIAC-MR              1:26.34    1:29.61        
                  44.14     1:29.61 (45.47)                                        
  4 Stewart, Alexander J      11 Flying Dolphins-MR   1:35.58    1:30.14        
                  42.77     1:30.14 (47.37)                                        
  5 Tang, Jayden C            11 EAST-MR                   NT    1:30.90        
                  43.38     1:30.90 (47.52)                                        
  6 Hanagan, John g           12 Middies-MR                NT    1:31.19        
                  44.01     1:31.19 (47.18)                                        
  6 Nagler, James R           11 LIAC-MR              1:29.42    1:31.19        
                  43.66     1:31.19 (47.53)                                        
  8 Richter, Isaac J          12 LIAC-MR              1:27.00    1:32.36        
                  42.86     1:32.36 (49.50)                                        
  9 Malloy, Kyle P            12 Flying Dolphins-MR   1:33.56    1:32.70        
                  45.01     1:32.70 (47.69)                                        
 10 Xu, Alexander             12 LIAC-MR              1:32.29    1:33.28        
                  45.52     1:33.28 (47.76)                                        
 11 Fitzgerald, Joseph T      11 LIAC-MR              1:40.62    1:35.20        
                  46.25     1:35.20 (48.95)                                        
 12 Denaro, Thomas A          12 Flying Dolphins-MR   1:32.30    1:35.38        
                  45.56     1:35.38 (49.82)                                        
 13 Kwon, Connor              11 Middies-MR           1:31.69    1:35.52        
                  45.56     1:35.52 (49.96)                                        
 14 Humphries, Jack W         11 Flying Dolphins-MR   1:32.39    1:35.74        
                  48.28     1:35.74 (47.46)                                        
 15 Dorr, Henry J             12 Flying Dolphins-MR   1:33.25    1:35.80        
                  47.21     1:35.80 (48.59)                                        
 16 Christou, Theo            12 LIAC-MR              1:47.24    1:38.36        
                  46.08     1:38.36 (52.28)                                        
 17 Christou, Alex            12 LIAC-MR              1:47.05    1:38.45        
                  47.25     1:38.45 (51.20)                                        
 18 Salemi, Rowan S           11 Flying Dolphins-MR   1:42.74    1:40.53        
                  48.41     1:40.53 (52.12)                                        
 19 Punnoose, Allen           11 Middies-MR           1:39.26    1:40.60        
                  49.04     1:40.60 (51.56)                                        
 20 Gandhi, Krish S           11 Flying Dolphins-MR   1:52.77    1:44.98        
                  50.25     1:44.98 (54.73)                                        
 21 Wei, Albert M             11 Middies-MR           1:57.44    1:47.84        
                  47.75   1:47.84 (1:00.09)                                        
 22 So, Brendan E             11 LIAC-MR              1:45.00    1:48.35        
                  52.07     1:48.35 (56.28)                                        
 23 Rizk, Alex                11 Middies-MR           1:49.06    1:48.68        
                  51.66     1:48.68 (57.02)                                        
 24 Millerman, Ben            11 CFB-MR               1:52.08    1:50.22        
                  53.66     1:50.22 (56.56)                                        
 25 Goldman, Elie             12 Middies-MR                NT    1:58.23        
                  54.47   1:58.23 (1:03.76)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:53.99  JO
              2:54.00  SMAX
              3:03.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Graber, Alex S            12 EAST-MR                   NT    2:48.03 JO     
                  38.57     1:21.81 (43.24)     2:05.41 (43.60)     2:48.03 (42.62)
  2 Meiselman, Gabriel t      12 Middies-MR                NT    2:52.24 JO     
                  39.66     1:23.60 (43.94)     2:09.04 (45.44)     2:52.24 (43.20)
  3 Stewart, Alexander J      11 Flying Dolphins-MR   3:15.50    3:04.51        
                  43.81     1:31.84 (48.03)     2:19.55 (47.71)     3:04.51 (44.96)
  4 Li, Solomon               11 LIAC-MR              3:09.43    3:06.48        
  5 Boutin, Dylan             11 LIAC-MR              3:00.00    3:06.67        
                  42.53     1:30.87 (48.34)     2:20.12 (49.25)     3:06.67 (46.55)
  6 Beaman, Shawn F           11 Flying Dolphins-MR   2:54.20    3:15.32        
                  46.96     1:37.43 (50.47)     2:28.70 (51.27)     3:15.32 (46.62)
  7 Nagler, James R           11 LIAC-MR              3:15.00    3:16.70        
                  45.55     1:35.85 (50.30)     2:27.07 (51.22)     3:16.70 (49.63)
  8 Denaro, Thomas A          12 Flying Dolphins-MR   3:21.65    3:18.19        
                  46.41     1:37.04 (50.63)     2:29.14 (52.10)     3:18.19 (49.05)
  9 Humphries, Jack W         11 Flying Dolphins-MR   3:20.32    3:20.36        
                  48.42     1:40.11 (51.69)     2:32.50 (52.39)     3:20.36 (47.86)
 10 van Dyke, Andrew K        11 Flying Dolphins-MR   3:21.40    3:21.45        
                  43.74     1:38.37 (54.63)     2:29.77 (51.40)     3:21.45 (51.68)
 11 Erdos, Miles H            11 LIAC-MR              3:25.00    3:31.45        
 12 Salemi, Rowan S           11 Flying Dolphins-MR   3:41.45    3:35.12        
                  49.12     1:45.02 (55.90)     2:42.50 (57.48)     3:35.12 (52.62)
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.99  JO
                31.00  SMAX
                34.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malloy, Kyle P            12 Flying Dolphins-MR     32.20      30.57 JO     
  2 Vollaro, Thomas A         12 Middies-MR             31.23      31.86 SILV   
  3 Figueredo, Brandon        12 LIAC-MR                36.24      34.99        
  4 Kong, Jason               12 LIAC-MR                35.41      35.06        
  5 Boutin, Dylan             11 LIAC-MR                36.10      35.43        
  6 Duffy, Kieran E           12 LIAC-MR                36.43      35.97        
  7 Rivera, Jake C            12 LIAC-MR                35.40      36.01        
  8 Cleary, Timmy P           12 EAST-MR                37.24      37.90        
  9 Natindim, Leif E          11 LIAC-MR                39.74      39.07        
 10 Erdos, Miles H            11 LIAC-MR                42.35      43.09        
 11 Barron, Mick L            11 EAST-MR                49.04      45.46        
 12 Tumarinson, Ilan F        11 LIAC-MR                44.14      48.14        
 -- Koo, Joshua M             12 EAST-MR                50.88         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:10.69  JO
              1:10.70  SMAX
              1:17.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moy, Jason N              12 EAST-MR              1:04.65    1:06.56 JO     
                  32.47     1:06.56 (34.09)                                        
  2 Malloy, Kyle P            12 Flying Dolphins-MR   1:19.26    1:09.02 JO     
                  32.41     1:09.02 (36.61)                                        
  3 Vollaro, Thomas A         12 Middies-MR           1:15.38    1:18.97        
                  35.76     1:18.97 (43.21)                                        
  4 Yi, Lucas                 12 Middies-MR           1:21.12    1:24.68        
                  39.56     1:24.68 (45.12)                                        
 -- Natindim, Leif E          11 LIAC-MR              1:47.44         DQ        
      One hand touch
                  39.59          DQ (50.37)                                        
 -- Thayer, Philip            12 EAST-MR              1:16.87         DQ        
      Alternating Kick
                  34.66          DQ (39.64)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.99  JO
              1:10.00  SMAX
              1:17.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vollaro, Thomas A         12 Middies-MR           1:12.73    1:11.28 SILV   
                  32.80     1:11.28 (38.48)                                        
  2 Thayer, Philip            12 EAST-MR              1:20.78    1:15.61 SILV   
                  34.72     1:15.61 (40.89)                                        
  3 Stewart, Alexander J      11 Flying Dolphins-MR   1:18.66    1:17.17 SILV   
                  36.92     1:17.17 (40.25)                                        
  4 Meiselman, Gabriel t      12 Middies-MR           1:20.16    1:17.37        
                  37.26     1:17.37 (40.11)                                        
  5 Li, Solomon               11 LIAC-MR              1:18.48    1:18.99        
                  39.08     1:18.99 (39.91)                                        
  6 Yi, Lucas                 12 Middies-MR           1:20.01    1:19.59        
                  37.44     1:19.59 (42.15)                                        
  7 Fitzgerald, Joseph T      11 LIAC-MR              1:22.37    1:20.17        
                  36.85     1:20.17 (43.32)                                        
  8 Punnoose, Allen           11 Middies-MR           1:19.70    1:21.79        
                  37.53     1:21.79 (44.26)                                        
  9 Duffy, Kieran E           12 LIAC-MR              1:27.07    1:22.77        
                  37.60     1:22.77 (45.17)                                        
 10 Hanagan, John g           12 Middies-MR                NT    1:23.68        
                  40.33     1:23.68 (43.35)                                        
 11 Richter, Isaac J          12 LIAC-MR              1:20.00    1:24.53        
                  40.19     1:24.53 (44.34)                                        
 12 Rivera, Jake C            12 LIAC-MR              1:30.57    1:25.41        
                  39.65     1:25.41 (45.76)                                        
 13 Natindim, Leif E          11 LIAC-MR              1:26.55    1:26.47        
                  38.91     1:26.47 (47.56)                                        
 14 Erdos, Miles H            11 LIAC-MR              1:28.43    1:26.61        
                  40.47     1:26.61 (46.14)                                        
 15 Coutsouradis, John C      12 LIAC-MR              1:28.98    1:26.87        
                  40.63     1:26.87 (46.24)                                        
 16 Roonprapunt, Jesse        11 Flying Dolphins-MR   1:39.99    1:29.73        
                  44.37     1:29.73 (45.36)                                        
 17 Ehrlich, Tyler E          11 LIAC-MR              1:33.07    1:31.41        
                  42.28     1:31.41 (49.13)                                        
 18 Humphries, Jack W         11 Flying Dolphins-MR   1:40.67    1:32.34        
                  46.88     1:32.34 (45.46)                                        
 19 Ramsaroop, Sanjay S       11 LIAC-MR              1:39.71    1:38.28        
                  45.70     1:38.28 (52.58)                                        
 -- Kim, Christian S          11 LIAC-MR              1:37.51         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  44.43          DQ (47.82)                                        
 -- Shah, Nix M               11 Flying Dolphins-MR   1:45.29         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  42.05          DQ (55.46)                                        
 -- Xu, Alexander             12 LIAC-MR              1:44.88         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  42.33          DQ (46.77)                                        
 -- Sharkey, Caleb            11 Flying Dolphins-MR   1:32.76         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  42.48          DQ (49.33)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:27.99  JO
              2:28.00  SMAX
              2:47.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moy, Jason N              12 EAST-MR              2:22.36    2:26.18 JO     
                  31.41     1:08.07 (36.66)     1:53.42 (45.35)     2:26.18 (32.76)
  2 Vollaro, Thomas A         12 Middies-MR           2:37.99    2:39.82 SILV   
                  36.26     1:17.22 (40.96)     2:03.90 (46.68)     2:39.82 (35.92)
  3 Stewart, Alexander J      11 Flying Dolphins-MR   2:55.09    2:43.96 SILV   
                  39.30     1:19.90 (40.60)     2:08.81 (48.91)     2:43.96 (35.15)
  4 Stachtiaris, Jagger D     11 Flying Dolphins-MR   2:55.83    2:49.75        
                  38.91     1:21.19 (42.28)     2:13.69 (52.50)     2:49.75 (36.06)
  5 Punnoose, Allen           11 Middies-MR           2:55.16    2:52.00        
                  35.77     1:21.26 (45.49)     2:15.16 (53.90)     2:52.00 (36.84)
  6 Tang, Jayden C            11 EAST-MR                   NT    2:52.93        
                  38.81     1:20.59 (41.78)     2:14.11 (53.52)     2:52.93 (38.82)
  7 Nagler, James R           11 LIAC-MR              2:53.00    2:53.54        
                  42.45     1:25.91 (43.46)     2:16.89 (50.98)     2:53.54 (36.65)
  8 Dorr, Henry J             12 Flying Dolphins-MR   3:01.83    2:59.62        
                2:15.83     2:59.62 (43.79)                                        
  9 Levy, Aaron               12 Middies-MR           3:09.49    3:08.35        
                  44.13     1:32.16 (48.03)     2:27.65 (55.49)     3:08.35 (40.70)
 10 Denaro, Thomas A          12 Flying Dolphins-MR        NT    3:11.57        
                  46.90     1:35.06 (48.16)     2:29.33 (54.27)     3:11.57 (42.24)
 -- Richter, Isaac J          12 LIAC-MR              2:47.99         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  42.73        DQ (2:14.52)                                        
 -- Yi, Lucas                 12 Middies-MR           2:49.68         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical - back
                  38.28     1:20.51 (42.23)     2:11.89 (51.38)          DQ (39.64)
 
Boys 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aboelenin, Kareem A       17 AGUA-MR                21.95      22.54        
  2 Park, Ethan K             16 AGUA-MR                23.57      23.70        
  3 Rosenstein, Ari           15 AGUA-MR                24.80      24.50        
  4 Lai, Leon                 17 AGUA-MR                24.21      24.86        
  5 Vicioso, Emilio V         16 Flying Dolphins-MR     25.55      25.04        
  5 Zhang, Dylan Y            13 AGUA-MR                24.79      25.04        
  7 Mark, Colin M             17 AGUA-MR                24.76      25.15        
  8 Zhang, Eric K             13 AGUA-MR                25.11      25.28        
  9 Contreras, Jose A         15 Middies-MR             25.87      25.61        
 10 Pire, Harrison B          16 AGUA-MR                25.95      25.77        
 11 Roychoudhury, Devayan     13 Middies-MR             25.96      26.07        
 12 Fonseca, Joshua           16 Middies-MR             25.86      26.12        
 13 Liebowitz, Eli M          14 AGUA-MR                25.63      26.28        
 13 Celaj, Iliriana           15 Middies-MR             26.31      26.28        
 15 Sacca, David J            13 AGUA-MR                25.41      26.29        
 16 O'Brien, Justin W         16 FA-MR                  26.00      26.45        
 17 Apaza, Andrew W           15 LIAC-MR                27.09      26.58        
 17 Zoota, David H            13 EAST-MR                25.11      26.58        
 19 McKenna, Rodin J          13 AGUA-MR                26.42      26.64        
 20 Rivera, Joaquin D         14 EAST-MR                27.80      26.95        
 21 Fairweather, Sheldon      18 Middies-MR             25.67      26.98        
 22 Kayadjanian, Kikko        14 Flying Dolphins-MR     26.54      27.01        
 23 Lessem, Alexander F       22 Middies-MR             25.65      27.25        
 24 Mackinnon, Colin R        13 Flying Dolphins-MR     27.33      27.35        
 25 Lara, Austin F            13 AGUA-MR                27.90      27.47        
 26 Chang, Wonjae             15 AGUA-MR                27.00      27.48        
 27 Rivera, Sebastian J       14 EAST-MR                28.66      27.56        
 28 Hong, Reegan S            13 LIAC-MR                28.36      27.62        
 29 Drumm, John S             13 Flying Dolphins-MR        NT      27.69        
 30 Mazur, Sean J             13 LIAC-MR                27.10      28.08        
 31 Florkowski, Brian T       14 LIAC-MR                28.24      28.17        
 32 Shen, Jeremy              13 Flying Dolphins-MR     28.01      28.27        
 33 Soh, Joshua M             14 Flying Dolphins-MR     29.27      28.48        
 34 Byrd, Nicholas G          13 Middies-MR             29.01      28.60        
 35 Chou, Joshua              15 LIAC-MR                27.69      28.74        
 36 Rau, Patrick              15 LIAC-MR                29.26      29.04        
 37 Mora, Sebastian J         13 LIAC-MR                29.73      29.43        
 38 Rivera, Gabriel J         13 EAST-MR                28.80      29.61        
 39 Mantikas, Alex            13 LIAC-MR                29.79      29.85        
 40 O'Brien, Nicholas J       14 FA-MR                  30.87      30.19        
 41 Kosecki, Michael A        13 Flying Dolphins-MR     31.25      30.66        
 42 Guo, Jonathan Y           13 LIAC-MR                32.38      32.14        
 43 Bates, Caleb S            13 AGUA-MR                32.71      32.70        
 44 Germain, Dylan            13 Flying Dolphins-MR     31.98      33.75        
 
Boys 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ibrahim, Bode M           16 AGUA-MR                48.92      49.51        
                  24.01       49.51 (25.50)                                        
  2 Kumeno, Kai L             16 AGUA-MR                50.10      50.16        
                  24.33       50.16 (25.83)                                        
  3 Hernandez, Rene M         16 AGUA-MR                50.65      51.73        
                  25.60       51.73 (26.13)                                        
  4 Park, Ethan K             16 AGUA-MR                50.08      51.82        
                  25.09       51.82 (26.73)                                        
  5 Lai, Leon                 17 AGUA-MR                51.74      53.29        
                  25.65       53.29 (27.64)                                        
  6 Zhang, Dylan Y            13 AGUA-MR                52.95      53.57        
                  26.19       53.57 (27.38)                                        
  7 Rosenstein, Ari           15 AGUA-MR                56.38      53.80        
                  25.69       53.80 (28.11)                                        
  8 Pitt, David H             15 AGUA-MR                55.21      55.42        
                  27.14       55.42 (28.28)                                        
  9 Pire, Harrison B          16 AGUA-MR                56.89      55.67        
                  26.72       55.67 (28.95)                                        
 10 Zhang, Eric K             13 AGUA-MR                54.99      55.79        
                  27.63       55.79 (28.16)                                        
 11 Vicioso, Emilio V         16 Flying Dolphins-MR     57.83      56.30        
                  27.18       56.30 (29.12)                                        
 12 Contreras, Jose A         15 Middies-MR             56.80      56.52        
                  27.78       56.52 (28.74)                                        
 13 McKenna, Rodin J          13 AGUA-MR                58.61      57.40        
                  27.74       57.40 (29.66)                                        
 14 Apaza, Andrew W           15 LIAC-MR                59.20      57.93        
                  28.30       57.93 (29.63)                                        
 15 Liebowitz, Eli M          14 AGUA-MR                57.09      58.12        
                  27.95       58.12 (30.17)                                        
 16 Roychoudhury, Devayan     13 Middies-MR             58.36      58.31        
                  28.23       58.31 (30.08)                                        
 17 O'Brien, Justin W         16 FA-MR                  57.72      58.87        
                  28.31       58.87 (30.56)                                        
 18 Lessem, Alexander F       22 Middies-MR             57.17      59.11        
                  28.35       59.11 (30.76)                                        
 19 Lara, Austin F            13 AGUA-MR              1:00.37    1:00.13        
                  28.34     1:00.13 (31.79)                                        
 20 Florkowski, Brian T       14 LIAC-MR              1:00.59    1:00.51        
                  29.43     1:00.51 (31.08)                                        
 21 Rivera, Sebastian J       14 EAST-MR              1:01.51    1:00.83        
                  29.54     1:00.83 (31.29)                                        
 22 Byrd, Nicholas G          13 Middies-MR           1:04.77    1:00.97        
                  29.34     1:00.97 (31.63)                                        
 23 Kayadjanian, Kikko        14 Flying Dolphins-MR   1:00.15    1:01.26        
                  29.55     1:01.26 (31.71)                                        
 24 Rivera, Joaquin D         14 EAST-MR              1:01.65    1:01.88        
                  29.57     1:01.88 (32.31)                                        
 25 Mackinnon, Colin R        13 Flying Dolphins-MR   1:00.89    1:01.89        
                  29.96     1:01.89 (31.93)                                        
 26 Drumm, John S             13 Flying Dolphins-MR        NT    1:02.26        
                  29.78     1:02.26 (32.48)                                        
 27 Chou, Joshua              15 LIAC-MR              1:02.47    1:02.55        
                  30.19     1:02.55 (32.36)                                        
 28 Shen, Jeremy              13 Flying Dolphins-MR   1:03.88    1:03.07        
                  30.94     1:03.07 (32.13)                                        
 29 Mora, Sebastian J         13 LIAC-MR              1:03.09    1:03.14        
                  30.61     1:03.14 (32.53)                                        
 30 Rivera, Gabriel J         13 EAST-MR              1:02.03    1:03.44        
                  30.95     1:03.44 (32.49)                                        
 31 Hong, Reegan S            13 LIAC-MR              1:02.28    1:03.81        
                  30.06     1:03.81 (33.75)                                        
 32 More, Yash B              14 AGUA-MR                59.78    1:03.87        
                  30.54     1:03.87 (33.33)                                        
 33 Mantikas, Alex            13 LIAC-MR              1:04.03    1:04.32        
                  31.86     1:04.32 (32.46)                                        
 34 Mazur, Sean J             13 LIAC-MR              1:00.63    1:05.95        
                  31.41     1:05.95 (34.54)                                        
 35 Gandhi, Pratham S         15 Flying Dolphins-MR   1:04.02    1:07.54        
                  32.30     1:07.54 (35.24)                                        
 36 Kosecki, Michael A        13 Flying Dolphins-MR   1:09.80    1:07.72        
                  32.46     1:07.72 (35.26)                                        
 37 Bates, Caleb S            13 AGUA-MR              1:08.98    1:09.53        
                  33.88     1:09.53 (35.65)                                        
 38 Soh, Joshua M             14 Flying Dolphins-MR   1:09.44    1:09.71        
                  34.03     1:09.71 (35.68)                                        
 39 Guo, Jonathan Y           13 LIAC-MR              1:08.20    1:11.64        
                  34.35     1:11.64 (37.29)                                        
 40 O'Brien, Nicholas J       14 FA-MR                1:08.52    1:11.68        
                  33.32     1:11.68 (38.36)                                        
 
Boys 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hernandez, Rene M         16 AGUA-MR              1:49.01    1:50.51        
                  25.84       53.21 (27.37)     1:21.93 (28.72)     1:50.51 (28.58)
  2 Ibrahim, Bode M           16 AGUA-MR              1:50.05    1:54.41        
                  26.05       54.64 (28.59)     1:25.16 (30.52)     1:54.41 (29.25)
  3 Park, Ethan K             16 AGUA-MR              1:51.71    1:54.84        
                  26.11   1:54.84 (1:28.73)                                        
  4 Rosenstein, Ari           15 AGUA-MR              1:57.97    1:58.46        
                  26.45       55.92 (29.47)     1:27.01 (31.09)     1:58.46 (31.45)
  5 Vales, Tanner C           16 EAST-MR              1:57.34    2:00.01        
                  27.61       57.60 (29.99)     1:29.09 (31.49)     2:00.01 (30.92)
  6 Zhang, Eric K             13 AGUA-MR              2:00.36    2:00.96        
                  27.99       58.78 (30.79)     1:30.51 (31.73)     2:00.96 (30.45)
  7 Vincent, Connor J         14 EAST-MR              1:57.66    2:02.32        
                  28.62     1:00.04 (31.42)     1:32.13 (32.09)     2:02.32 (30.19)
  8 Pire, Harrison B          16 AGUA-MR              2:09.64    2:02.72        
                  28.84     1:00.22 (31.38)     1:31.88 (31.66)     2:02.72 (30.84)
  9 Porges, David R           15 AGUA-MR              2:02.47    2:04.43        
                  28.23       59.85 (31.62)   2:04.43 (1:04.58)                    
 10 Contreras, Jose A         15 Middies-MR           2:06.01    2:05.26        
                  28.47     1:00.06 (31.59)     1:33.07 (33.01)     2:05.26 (32.19)
 11 Apaza, Andrew W           15 LIAC-MR              2:13.59    2:06.79        
                  29.07     1:00.99 (31.92)     1:34.24 (33.25)     2:06.79 (32.55)
 12 Pertak, Ryan A            17 Middies-MR           2:05.23    2:07.33        
                  27.26       58.12 (30.86)     1:32.35 (34.23)     2:07.33 (34.98)
 13 Kumeno, Kai L             16 AGUA-MR              1:52.41    2:07.90        
                  28.63     1:00.67 (32.04)     1:34.32 (33.65)     2:07.90 (33.58)
 14 Sacca, David J            13 AGUA-MR              2:11.69    2:09.10        
                  29.13     1:02.42 (33.29)     1:36.41 (33.99)     2:09.10 (32.69)
 15 Vicioso, Emilio V         16 Flying Dolphins-MR   2:16.07    2:09.65        
                  29.51     1:01.93 (32.42)     1:35.76 (33.83)     2:09.65 (33.89)
 16 Brink, Samuel M           15 AGUA-MR              2:10.68    2:10.20        
                                1:00.35 ( )   2:10.20 (1:09.85)                    
 17 Liebowitz, Eli M          14 AGUA-MR              2:05.98    2:10.50        
                  28.36     1:01.22 (32.86)     1:36.34 (35.12)     2:10.50 (34.16)
 18 Gargas, Niko A            13 LIAC-MR              2:16.13    2:12.74        
                  31.55     1:05.84 (34.29)     1:39.34 (33.50)     2:12.74 (33.40)
 19 More, Yash B              14 AGUA-MR              2:20.37    2:13.25        
                  30.46     1:04.20 (33.74)     1:38.77 (34.57)     2:13.25 (34.48)
 20 Drumm, John S             13 Flying Dolphins-MR        NT    2:21.64        
                  32.77     1:09.45 (36.68)     1:46.42 (36.97)     2:21.64 (35.22)
 21 Hong, Reegan S            13 LIAC-MR              2:22.61    2:24.84        
                                1:11.37 ( )     1:39.34 (27.97)     2:24.84 (45.50)
 22 Sorensen, Kai A           13 Flying Dolphins-MR        NT    2:30.84        
 23 Bates, Caleb S            13 AGUA-MR              2:25.44    2:36.33        
                  36.01     1:16.47 (40.46)     1:57.77 (41.30)     2:36.33 (38.56)
 
Boys 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chu, Bryce P              18 EAST-MR                55.57      58.53        
                  28.53       58.53 (30.00)                                        
  2 Pire, Harrison B          16 AGUA-MR              1:00.82    1:01.58        
                  29.80     1:01.58 (31.78)                                        
  3 Mark, Colin M             17 AGUA-MR              1:04.98    1:02.07        
                  29.91     1:02.07 (32.16)                                        
  4 Pertak, Ryan A            17 Middies-MR             58.58    1:02.19        
                  29.45     1:02.19 (32.74)                                        
  5 Vales, Tanner C           16 EAST-MR              1:01.61    1:03.49        
                  30.85     1:03.49 (32.64)                                        
  6 Liebowitz, Eli M          14 AGUA-MR              1:03.78    1:03.80        
                  30.57     1:03.80 (33.23)                                        
  7 Brink, Samuel M           15 AGUA-MR              1:03.35    1:04.95        
                  31.01     1:04.95 (33.94)                                        
  8 Lara, Austin F            13 AGUA-MR              1:09.75    1:05.46        
                  31.71     1:05.46 (33.75)                                        
  9 Sacca, David J            13 AGUA-MR              1:04.39    1:05.58        
                  31.83     1:05.58 (33.75)                                        
 10 McKenna, Rodin J          13 AGUA-MR              1:04.97    1:06.39        
                  31.97     1:06.39 (34.42)                                        
 11 Fairweather, Sheldon      18 Middies-MR           1:06.94    1:07.51        
                  32.90     1:07.51 (34.61)                                        
 12 Fonseca, Joshua           16 Middies-MR           1:09.22    1:07.82        
                  32.44     1:07.82 (35.38)                                        
 13 Li, Vincent R             14 EAST-MR              1:13.19    1:08.07        
                  33.34     1:08.07 (34.73)                                        
 14 Juhn, Zachary S           16 EAST-MR              1:04.97    1:08.34        
                  33.81     1:08.34 (34.53)                                        
 15 More, Yash B              14 AGUA-MR              1:15.48    1:09.27        
                  33.84     1:09.27 (35.43)                                        
 16 Kayadjanian, Kikko        14 Flying Dolphins-MR   1:11.78    1:10.92        
                  34.81     1:10.92 (36.11)                                        
 17 Rivera, Gabriel J         13 EAST-MR              1:11.97    1:11.46        
 18 Contreras, Jose A         15 Middies-MR           1:10.54    1:11.59        
                  35.41     1:11.59 (36.18)                                        
 19 Drumm, John S             13 Flying Dolphins-MR        NT    1:11.66        
 20 Mantikas, Alex            13 LIAC-MR              1:13.86    1:11.67        
                  36.35     1:11.67 (35.32)                                        
 21 Shen, Jeremy              13 Flying Dolphins-MR   1:15.66    1:12.79        
                  35.05     1:12.79 (37.74)                                        
 22 Sorensen, Kai A           13 Flying Dolphins-MR   1:17.36    1:17.09        
 23 Tang, Ryan                14 EAST-MR              1:38.92    1:18.01        
                  36.96     1:18.01 (41.05)                                        
 24 Kosecki, Michael A        13 Flying Dolphins-MR   1:19.08    1:18.71        
                  38.74     1:18.71 (39.97)                                        
 25 Hong, Reegan S            13 LIAC-MR              1:19.44    1:19.50        
                  38.45     1:19.50 (41.05)                                        
 26 Bates, Caleb S            13 AGUA-MR              1:22.74    1:22.03        
                  41.19     1:22.03 (40.84)                                        
 27 Byrd, Nicholas G          13 Middies-MR           1:16.15    1:23.96        
                  41.02     1:23.96 (42.94)                                        
 -- Zhang, Eric K             13 AGUA-MR              1:02.01         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  31.28          DQ (31.91)                                        
 -- Roychoudhury, Devayan     13 Middies-MR           1:05.80         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  32.93          DQ (34.29)                                        
 -- Vincent, Connor J         14 EAST-MR              1:04.26         DQ        
      Compeletely submerged prior to turn or finish
 
Boys 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pire, Harrison B          16 AGUA-MR              2:13.72    2:10.54        
                  31.39     1:03.84 (32.45)     1:37.63 (33.79)     2:10.54 (32.91)
  2 Diano, Andrew J           14 FA-MR                2:04.08    2:12.06        
                  31.11     1:05.00 (33.89)     1:39.17 (34.17)     2:12.06 (32.89)
  3 Pitt, David H             15 AGUA-MR              2:21.26    2:16.84        
                  32.99     1:07.02 (34.03)     1:41.93 (34.91)     2:16.84 (34.91)
  4 Liebowitz, Eli M          14 AGUA-MR              2:20.44    2:22.53        
                  33.23     1:09.02 (35.79)     1:46.52 (37.50)     2:22.53 (36.01)
  5 Celaj, Iliriana           15 Middies-MR           2:24.23    2:23.41        
                  33.88     1:10.43 (36.55)     1:47.82 (37.39)     2:23.41 (35.59)
  6 McKenna, Rodin J          13 AGUA-MR              2:17.90    2:24.98        
                  32.51     1:08.02 (35.51)     1:46.18 (38.16)     2:24.98 (38.80)
  7 Roychoudhury, Devayan     13 Middies-MR           2:21.16    2:25.72        
                  35.13     1:11.52 (36.39)     1:48.87 (37.35)     2:25.72 (36.85)
  8 Fonseca, Joshua           16 Middies-MR                NT    2:27.64        
                  32.68     1:09.96 (37.28)     1:50.22 (40.26)     2:27.64 (37.42)
  9 Rivera, Gabriel J         13 EAST-MR              2:30.20    2:30.03        
                  35.74     1:13.57 (37.83)     1:52.07 (38.50)     2:30.03 (37.96)
 10 Fairweather, Sheldon      18 Middies-MR           2:32.99    2:40.73        
                  37.08     1:16.81 (39.73)     1:59.36 (42.55)     2:40.73 (41.37)
 11 Rau, Patrick              15 LIAC-MR              3:10.00    2:49.68        
                  41.91     1:24.79 (42.88)     2:07.44 (42.65)     2:49.68 (42.24)
 12 Germain, Dylan            13 Flying Dolphins-MR   2:54.98    2:57.25        
                  42.80     1:27.80 (45.00)     2:13.46 (45.66)     2:57.25 (43.79)
 
Boys 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vicioso, Emilio V         16 Flying Dolphins-MR   1:08.63    1:07.24        
                  31.29     1:07.24 (35.95)                                        
  2 Zhang, Dylan Y            13 AGUA-MR              1:08.05    1:07.33        
  3 Cassidy, Kerry J          15 AGUA-MR              1:08.34    1:07.58        
                  31.87     1:07.58 (35.71)                                        
  4 Mark, Colin M             17 AGUA-MR              1:09.42    1:08.59        
                  32.32     1:08.59 (36.27)                                        
  5 Ibrahim, Bode M           16 AGUA-MR              1:06.09    1:09.24        
                  32.84     1:09.24 (36.40)                                        
  6 Lawson, Michael           17 Middies-MR           1:09.80    1:09.46        
                  32.98     1:09.46 (36.48)                                        
  7 Kumeno, Kai L             16 AGUA-MR              1:09.25    1:10.78        
                  33.61     1:10.78 (37.17)                                        
  8 Chu, Bryce P              18 EAST-MR              1:03.37    1:13.14        
                  35.23     1:13.14 (37.91)                                        
  9 Vales, Tanner C           16 EAST-MR              1:11.00    1:14.14        
 10 Florkowski, Brian T       14 LIAC-MR              1:15.33    1:15.30        
                  35.41     1:15.30 (39.89)                                        
 11 Juhn, Zachary S           16 EAST-MR              1:16.53    1:15.31        
                  36.67     1:15.31 (38.64)                                        
 12 Gargas, Niko A            13 LIAC-MR              1:18.18    1:16.18        
                  35.54     1:16.18 (40.64)                                        
 13 Pire, Harrison B          16 AGUA-MR              1:12.74    1:16.44        
                  35.89     1:16.44 (40.55)                                        
 14 Fonseca, Joshua           16 Middies-MR           1:19.80    1:18.82        
 15 Li, Vincent R             14 EAST-MR              1:20.49    1:20.02        
                  38.16     1:20.02 (41.86)                                        
 16 Hong, Reegan S            13 LIAC-MR              1:20.82    1:20.35        
                  38.07     1:20.35 (42.28)                                        
 17 Apaza, Andrew W           15 LIAC-MR              1:23.56    1:20.65        
 18 Shen, Jeremy              13 Flying Dolphins-MR   1:27.18    1:21.31        
                  39.57     1:21.31 (41.74)                                        
 19 Kayadjanian, Kikko        14 Flying Dolphins-MR   1:19.50    1:21.33        
                  38.33     1:21.33 (43.00)                                        
 20 Mora, Sebastian J         13 LIAC-MR              1:22.62    1:22.45        
                  38.89     1:22.45 (43.56)                                        
 21 McKenna, Rodin J          13 AGUA-MR              1:24.25    1:23.74        
                  40.05     1:23.74 (43.69)                                        
 22 Fairweather, Sheldon      18 Middies-MR           1:20.60    1:24.88        
                  39.13     1:24.88 (45.75)                                        
 23 Llorente Valin, Nicolas   13 Middies-MR           1:26.30    1:26.18        
                  41.35     1:26.18 (44.83)                                        
 24 Rivera, Gabriel J         13 EAST-MR              1:26.30    1:32.70        
                  43.82     1:32.70 (48.88)                                        
 25 Bates, Caleb S            13 AGUA-MR              1:31.83    1:33.56        
                  44.70     1:33.56 (48.86)                                        
 26 Sorensen, Kai A           13 Flying Dolphins-MR   1:33.13    1:33.73        
 27 Kosecki, Michael A        13 Flying Dolphins-MR   1:35.54    1:34.22        
                  44.79     1:34.22 (49.43)                                        
 -- Tang, Ryan                14 EAST-MR              1:21.14         DQ        
      False start
                  37.86          DQ (42.53)                                        
 
Boys 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cassidy, Kerry J          15 AGUA-MR              2:22.57    2:24.00        
                  33.09     1:09.05 (35.96)     1:45.98 (36.93)     2:24.00 (38.02)
  2 Mark, Colin M             17 AGUA-MR              2:26.01    2:35.53        
                  33.78     1:11.72 (37.94)     1:52.66 (40.94)     2:35.53 (42.87)
  3 Vicioso, Emilio V         16 Flying Dolphins-MR   2:37.19    2:36.27        
                  32.80     1:11.83 (39.03)     1:53.24 (41.41)     2:36.27 (43.03)
  4 Sacca, David J            13 AGUA-MR              2:34.24    2:39.52        
                  36.00     1:17.18 (41.18)     1:59.45 (42.27)     2:39.52 (40.07)
  5 Florkowski, Brian T       14 LIAC-MR              2:40.57    2:40.86        
                  37.22     1:18.15 (40.93)     1:59.46 (41.31)     2:40.86 (41.40)
  6 Fonseca, Joshua           16 Middies-MR                NT    2:51.04        
                  37.78     1:22.54 (44.76)     2:08.81 (46.27)     2:51.04 (42.23)
  7 Fairweather, Sheldon      18 Middies-MR           3:01.66    2:52.33        
                  40.69     1:25.62 (44.93)     2:09.55 (43.93)     2:52.33 (42.78)
  8 Apaza, Andrew W           15 LIAC-MR              3:10.00    2:54.52        
                  39.35     1:23.84 (44.49)     2:09.52 (45.68)     2:54.52 (45.00)
  9 More, Yash B              14 AGUA-MR              2:49.56    2:56.77        
                  40.40     1:25.20 (44.80)     2:11.02 (45.82)     2:56.77 (45.75)
 10 Kayadjanian, Kikko        14 Flying Dolphins-MR   2:52.52    3:00.20        
                  40.44     1:26.82 (46.38)     2:14.28 (47.46)     3:00.20 (45.92)
 11 Mazur, Sean J             13 LIAC-MR              3:06.45    3:01.84        
                  41.12     1:26.77 (45.65)     2:15.28 (48.51)     3:01.84 (46.56)
 12 Gandhi, Pratham S         15 Flying Dolphins-MR   2:50.79    3:06.24        
                  40.15     1:27.42 (47.27)     2:16.91 (49.49)     3:06.24 (49.33)
 13 Mackinnon, Colin R        13 Flying Dolphins-MR   3:19.12    3:13.03        
                  43.36     1:31.75 (48.39)     2:23.06 (51.31)     3:13.03 (49.97)
 14 Soh, Joshua M             14 Flying Dolphins-MR   3:35.91    3:13.58        
                  43.04     1:32.89 (49.85)     2:23.36 (50.47)     3:13.58 (50.22)
 15 Guo, Jonathan Y           13 LIAC-MR              3:10.00    3:14.72        
                  45.16     1:34.61 (49.45)     2:25.57 (50.96)     3:14.72 (49.15)
 16 Kosecki, Michael A        13 Flying Dolphins-MR   3:27.24    3:17.74        
                  45.02     1:36.63 (51.61)     2:27.68 (51.05)     3:17.74 (50.06)
 17 Germain, Dylan            13 Flying Dolphins-MR   3:15.20    3:25.64        
                  46.23     1:38.41 (52.18)     2:32.28 (53.87)     3:25.64 (53.36)
 
Boys 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ibrahim, Bode M           16 AGUA-MR                53.79      53.96        
                  25.20       53.96 (28.76)                                        
  2 Lai, Leon                 17 AGUA-MR                54.56      55.50        
                  25.87       55.50 (29.63)                                        
  3 Kumeno, Kai L             16 AGUA-MR                58.06      57.40        
                  26.52       57.40 (30.88)                                        
  4 Diano, Andrew J           14 FA-MR                  55.77      57.61        
                  27.62       57.61 (29.99)                                        
  5 Park, Ethan K             16 AGUA-MR                56.19      58.15        
                  27.39       58.15 (30.76)                                        
  6 Rosenstein, Ari           15 AGUA-MR                57.25      58.17        
                  26.87       58.17 (31.30)                                        
  7 Pitt, David H             15 AGUA-MR                59.10      58.48        
                  27.27       58.48 (31.21)                                        
  8 Mark, Colin M             17 AGUA-MR              1:01.46    1:01.73        
                  28.09     1:01.73 (33.64)                                        
  9 Zhang, Dylan Y            13 AGUA-MR              1:03.61    1:02.23        
                  29.96     1:02.23 (32.27)                                        
 10 Contreras, Jose A         15 Middies-MR           1:03.22    1:02.56        
                  29.57     1:02.56 (32.99)                                        
 11 Lara, Austin F            13 AGUA-MR              1:01.78    1:03.10        
                  30.08     1:03.10 (33.02)                                        
 12 Celaj, Iliriana           15 Middies-MR           1:03.09    1:03.17        
                  29.45     1:03.17 (33.72)                                        
 13 Zhang, Eric K             13 AGUA-MR              1:03.03    1:03.74        
                  30.76     1:03.74 (32.98)                                        
 14 More, Yash B              14 AGUA-MR              1:06.34    1:08.68        
                  31.25     1:08.68 (37.43)                                        
 15 O'Brien, Justin W         16 FA-MR                1:07.68    1:09.73        
                  32.01     1:09.73 (37.72)                                        
 16 Rau, Patrick              15 LIAC-MR              1:11.63    1:10.56        
                  33.83     1:10.56 (36.73)                                        
 17 Mantikas, Alex            13 LIAC-MR              1:11.96    1:11.12        
                  33.33     1:11.12 (37.79)                                        
 18 Chang, Wonjae             15 AGUA-MR              1:08.00    1:11.71        
                  32.31     1:11.71 (39.40)                                        
 19 Drumm, John S             13 Flying Dolphins-MR        NT    1:12.86        
                  34.77     1:12.86 (38.09)                                        
 20 Shen, Jeremy              13 Flying Dolphins-MR   1:15.55    1:13.68        
                  33.75     1:13.68 (39.93)                                        
 21 Gandhi, Pratham S         15 Flying Dolphins-MR   1:22.28    1:14.66        
                  31.84     1:14.66 (42.82)                                        
 22 Mora, Sebastian J         13 LIAC-MR              1:35.00    1:14.88        
                  33.97     1:14.88 (40.91)                                        
 23 Chou, Joshua              15 LIAC-MR              1:12.00    1:15.14        
                  34.60     1:15.14 (40.54)                                        
 24 Rivera, Sebastian J       14 EAST-MR              1:20.00    1:17.07        
                  34.94     1:17.07 (42.13)                                        
 25 Byrd, Nicholas G          13 Middies-MR           1:25.92    1:18.44        
                  36.37     1:18.44 (42.07)                                        
 26 Rivera, Joaquin D         14 EAST-MR              1:15.88    1:19.46        
                  35.12     1:19.46 (44.34)                                        
 27 Hong, Reegan S            13 LIAC-MR              1:30.51    1:20.30        
                  36.20     1:20.30 (44.10)                                        
 28 O'Brien, Nicholas J       14 FA-MR                1:28.81    1:27.20        
                  39.17     1:27.20 (48.03)                                        
 -- Sacca, David J            13 AGUA-MR              1:02.55         DQ        
      Alternating Kick
                  30.22          DQ (35.60)                                        
 
Boys 13 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lawson, Michael           17 Middies-MR           2:00.00    2:01.66        
                  26.41       57.04 (30.63)     1:28.41 (31.37)     2:01.66 (33.25)
  2 Hernandez, Rene M         16 AGUA-MR              2:05.77    2:05.30        
                  26.79       58.05 (31.26)     1:31.29 (33.24)     2:05.30 (34.01)
  3 Cullen, Grayson S         18 Middies-MR           2:10.68    2:07.42        
                  27.82     1:00.12 (32.30)     1:33.26 (33.14)     2:07.42 (34.16)
  4 Rosenstein, Ari           15 AGUA-MR              2:18.49    2:14.61        
  5 Pitt, David H             15 AGUA-MR              2:12.11    2:16.06        
                  31.00     1:05.53 (34.53)     1:41.09 (35.56)     2:16.06 (34.97)
  6 Chu, Bryce P              18 EAST-MR              2:13.54    2:18.52        
                  31.13     1:06.18 (35.05)     1:42.95 (36.77)     2:18.52 (35.57)
  7 Lessem, Alexander F       22 Middies-MR           2:08.94    2:18.78        
  8 Lara, Austin F            13 AGUA-MR              2:19.31    2:22.43        
                  31.44     1:07.32 (35.88)     1:45.27 (37.95)     2:22.43 (37.16)
  9 Yang, Sean M              16 AGUA-MR              2:16.38    2:23.13        
                  30.64     1:06.81 (36.17)     1:45.93 (39.12)     2:23.13 (37.20)
 10 Miller, Alex K            16 EAST-MR              2:25.66    2:25.84        
                  30.26     1:06.82 (36.56)     1:45.76 (38.94)     2:25.84 (40.08)
 11 Celaj, Iliriana           15 Middies-MR           2:24.38    2:28.81        
                  30.67     1:07.01 (36.34)     1:47.04 (40.03)     2:28.81 (41.77)
 12 Roychoudhury, Devayan     13 Middies-MR           2:22.08    2:30.68        
                  32.20     1:09.09 (36.89)     1:48.55 (39.46)     2:30.68 (42.13)
 13 Drumm, John S             13 Flying Dolphins-MR        NT    2:52.03        
                                1:45.76 ( )   2:52.03 (1:06.27)                    
 -- Vincent, Connor J         14 EAST-MR              2:42.81         DQ        
      Alternating Kick
                  32.56     1:10.82 (38.26)     1:49.00 (38.18)          DQ (37.34)
 
Boys 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lawson, Michael           17 Middies-MR           2:05.00    2:03.75        
                  25.89       56.52 (30.63)     1:35.33 (38.81)     2:03.75 (28.42)
  2 Ibrahim, Bode M           16 AGUA-MR              2:05.86    2:11.78        
  3 Cassidy, Kerry J          15 AGUA-MR              2:09.30    2:12.78        
                  30.47     1:04.91 (34.44)     1:42.53 (37.62)     2:12.78 (30.25)
  4 Cullen, Grayson S         18 Middies-MR           2:14.20    2:13.34        
                                1:03.30 ( )   2:13.34 (1:10.04)                    
  5 Mark, Colin M             17 AGUA-MR              2:13.37    2:14.32        
                  28.40     1:03.21 (34.81)     1:42.69 (39.48)     2:14.32 (31.63)
  6 Park, Ethan K             16 AGUA-MR              2:09.31    2:17.46        
                  28.81     1:04.53 (35.72)     1:46.98 (42.45)     2:17.46 (30.48)
  7 Pertak, Ryan A            17 Middies-MR           2:12.52    2:18.87        
                  28.98     1:06.17 (37.19)     1:44.14 (37.97)     2:18.87 (34.73)
  8 Lara, Austin F            13 AGUA-MR              2:20.90    2:20.90        
  9 Sacca, David J            13 AGUA-MR              2:17.85    2:21.05        
                  29.39     1:07.30 (37.91)     1:48.20 (40.90)     2:21.05 (32.85)
 10 Yang, Sean M              16 AGUA-MR              2:15.39    2:21.30        
                  29.79     1:05.61 (35.82)     1:47.96 (42.35)     2:21.30 (33.34)
 11 Roychoudhury, Devayan     13 Middies-MR           2:17.16    2:23.56        
                  29.71     1:09.22 (39.51)     1:49.23 (40.01)     2:23.56 (34.33)
 12 Juhn, Zachary S           16 EAST-MR              2:20.20    2:24.38        
                  31.90     1:09.64 (37.74)     1:52.62 (42.98)     2:24.38 (31.76)
 13 Brink, Samuel M           15 AGUA-MR              2:27.43    2:26.27        
                  32.02     1:09.00 (36.98)     1:54.53 (45.53)     2:26.27 (31.74)
 14 Liebowitz, Eli M          14 AGUA-MR              2:26.44    2:26.53        
                  30.92     1:07.07 (36.15)     1:52.27 (45.20)     2:26.53 (34.26)
 15 Florkowski, Brian T       14 LIAC-MR              2:24.25    2:26.60        
                  33.74     1:10.68 (36.94)     1:53.26 (42.58)     2:26.60 (33.34)
 16 Fonseca, Joshua           16 Middies-MR           2:39.79    2:28.56        
                  31.03     1:08.47 (37.44)     1:54.82 (46.35)     2:28.56 (33.74)
 17 More, Yash B              14 AGUA-MR              2:28.99    2:30.60        
 18 Mora, Sebastian J         13 LIAC-MR              2:34.01    2:30.65        
                  33.15     1:11.80 (38.65)     1:56.53 (44.73)     2:30.65 (34.12)
 19 Celaj, Iliriana           15 Middies-MR           2:24.66    2:30.67        
                  29.78     1:07.75 (37.97)     1:56.72 (48.97)     2:30.67 (33.95)
 20 Fairweather, Sheldon      18 Middies-MR           2:34.00    2:32.92        
                  32.27     1:10.46 (38.19)     2:00.08 (49.62)     2:32.92 (32.84)
 21 Mantikas, Alex            13 LIAC-MR              2:38.13    2:33.13        
 22 Gargas, Niko A            13 LIAC-MR              2:34.14    2:36.63        
                  37.84     1:17.77 (39.93)     2:02.26 (44.49)     2:36.63 (34.37)
 23 Kayadjanian, Kikko        14 Flying Dolphins-MR   2:31.11    2:36.83        
                  36.35     1:14.55 (38.20)     2:02.45 (47.90)     2:36.83 (34.38)
 24 Apaza, Andrew W           15 LIAC-MR              2:48.53    2:37.97        
                  35.91     1:17.33 (41.42)     2:04.58 (47.25)     2:37.97 (33.39)
 25 Tang, Ryan                14 EAST-MR                   NT    2:38.65        
                  35.05     1:18.05 (43.00)     2:02.04 (43.99)     2:38.65 (36.61)
 26 Shen, Jeremy              13 Flying Dolphins-MR   2:43.27    2:39.03        
                  33.76     1:13.50 (39.74)     2:02.47 (48.97)     2:39.03 (36.56)
 27 Porges, David R           15 AGUA-MR              2:27.29    2:40.84        
                  33.48     1:13.85 (40.37)     2:06.41 (52.56)     2:40.84 (34.43)
 28 Llorente Valin, Nicolas   13 Middies-MR           2:53.82    2:47.96        
 29 Kosecki, Michael A        13 Flying Dolphins-MR   2:56.98    2:50.02        
                  37.37     1:21.02 (43.65)     2:11.82 (50.80)     2:50.02 (38.20)
 -- Rivera, Gabriel J         13 EAST-MR              2:42.22         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn - back
                  43.52     1:21.94 (38.42)     2:12.83 (50.89)          DQ (33.63)
 -- Byrd, Nicholas G          13 Middies-MR           2:39.31         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn - back
                  36.83     1:19.04 (42.21)     2:08.75 (49.71)          DQ (36.54)
 -- Pitt, David H             15 AGUA-MR              2:15.38         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical - back
                  28.86     1:05.06 (36.20)     1:49.06 (44.00)          DQ (30.73)
 -- Hernandez, Rene M         16 AGUA-MR              2:05.75         DQ        
                  27.12     1:00.17 (33.05)     1:38.85 (38.68)          DQ (29.52)
 
Boys 13 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hernandez, Rene M         16 AGUA-MR              4:25.56    4:27.40        
                  26.90       58.51 (31.61)     1:33.51 (35.00)     2:07.34 (33.83)
        2:47.25 (39.91)     3:27.29 (40.04)     3:57.50 (30.21)     4:27.40 (29.90)
  2 Diano, Andrew J           14 FA-MR                4:30.53    4:38.25        
                  27.95       59.51 (31.56)     1:35.83 (36.32)     2:11.44 (35.61)
        2:52.11 (40.67)     3:33.92 (41.81)     4:06.98 (33.06)     4:38.25 (31.27)
  3 Cassidy, Kerry J          15 AGUA-MR              4:38.42    4:42.39        
                  31.21     1:06.72 (35.51)     1:43.23 (36.51)     2:18.49 (35.26)
        2:58.51 (40.02)     3:38.63 (40.12)     4:11.62 (32.99)     4:42.39 (30.77)
  4 Zoota, David H            13 EAST-MR                   NT    4:56.88        
                  30.55     1:05.51 (34.96)     1:42.01 (36.50)     2:18.18 (36.17)
        3:01.34 (43.16)     3:46.64 (45.30)     4:22.12 (35.48)     4:56.88 (34.76)
  5 Lessem, Alexander F       22 Middies-MR           4:55.16    4:58.23        
                  29.50     1:04.51 (35.01)     1:44.06 (39.55)     2:23.21 (39.15)
        3:05.87 (42.66)     3:49.38 (43.51)     4:24.34 (34.96)     4:58.23 (33.89)
 
Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Dylan Y            13 AGUA-MR              5:17.52    5:16.38        
  2 Cullen, Grayson S         18 Middies-MR                NT    5:21.08        
                  28.62     1:00.02 (31.40)     1:32.39 (32.37)     2:05.17 (32.78)
        2:38.15 (32.98)     3:11.26 (33.11)     3:44.56 (33.30)     4:17.69 (33.13)
        4:50.02 (32.33)     5:21.08 (31.06)                                        
  3 Miller, Alex K            16 EAST-MR                   NT    5:24.46        
  4 Porges, David R           15 AGUA-MR              5:15.44    5:27.29        
                  29.42     1:01.94 (32.52)     1:34.38 (32.44)     2:07.16 (32.78)
        2:40.47 (33.31)     3:14.54 (34.07)     3:48.49 (33.95)     4:22.31 (33.82)
        4:56.05 (33.74)     5:27.29 (31.24)                                        
  5 Zhang, Eric K             13 AGUA-MR              5:31.56    5:27.31        
                  29.56     1:01.86 (32.30)     1:35.01 (33.15)     2:07.91 (32.90)
        2:41.32 (33.41)     3:14.57 (33.25)     3:48.34 (33.77)     4:22.41 (34.07)
        4:55.73 (33.32)     5:27.31 (31.58)                                        
  6 Pitt, David H             15 AGUA-MR              5:13.66    5:27.56        
                  30.00     1:02.22 (32.22)     1:34.96 (32.74)     2:07.80 (32.84)
        2:41.06 (33.26)     3:14.33 (33.27)     3:47.99 (33.66)     4:21.86 (33.87)
        4:55.41 (33.55)     5:27.56 (32.15)                                        
  7 McKenna, Rodin J          13 AGUA-MR              5:40.47    5:34.62        
                  30.68     1:04.44 (33.76)     1:38.82 (34.38)     2:13.46 (34.64)
        2:47.59 (34.13)     3:21.78 (34.19)     3:55.42 (33.64)     4:29.42 (34.00)
        5:02.89 (33.47)     5:34.62 (31.73)                                        
  8 Celaj, Iliriana           15 Middies-MR           5:26.38    5:38.45        
                  29.55     1:01.87 (32.32)     1:35.05 (33.18)     2:08.59 (33.54)
        2:42.60 (34.01)     3:16.58 (33.98)     3:51.56 (34.98)     4:27.60 (36.04)
        5:03.41 (35.81)     5:38.45 (35.04)                                        
  9 Contreras, Jose A         15 Middies-MR           5:53.82    5:42.15        
                  30.41                                                            
            2:49.95 ( )   5:42.15 (2:52.20)                                        
 10 Lessem, Alexander F       22 Middies-MR           5:20.24    5:42.70        
                  29.34     1:02.02 (32.68)     1:35.95 (33.93)     2:10.60 (34.65)
        2:45.15 (34.55)     3:20.12 (34.97)     3:55.99 (35.87)     4:31.75 (35.76)
        5:07.56 (35.81)     5:42.70 (35.14)                                        
 11 Florkowski, Brian T       14 LIAC-MR              5:49.76    5:51.74        
                  31.42     1:06.31 (34.89)     1:41.76 (35.45)     2:17.33 (35.57)
        2:52.59 (35.26)     3:28.92 (36.33)     4:04.39 (35.47)     4:40.55 (36.16)
        5:16.61 (36.06)     5:51.74 (35.13)                                        
 12 Mora, Sebastian J         13 LIAC-MR              6:45.00    5:56.89        
                  31.52     1:06.74 (35.22)     1:42.67 (35.93)     2:18.29 (35.62)
        2:54.44 (36.15)     3:29.87 (35.43)     4:06.99 (37.12)     4:44.11 (37.12)
        5:20.72 (36.61)     5:56.89 (36.17)                                        
 13 Mantikas, Alex            13 LIAC-MR              5:58.41    6:04.41        
                  32.13     1:07.48 (35.35)     1:44.08 (36.60)     2:20.57 (36.49)
        2:58.00 (37.43)     3:35.13 (37.13)     4:13.27 (38.14)     4:51.16 (37.89)
        5:28.51 (37.35)     6:04.41 (35.90)                                        
 14 Li, Vincent R             14 EAST-MR                   NT    6:17.41        
                  33.57     1:11.83 (38.26)     1:50.50 (38.67)     2:29.69 (39.19)
        3:08.28 (38.59)     3:47.53 (39.25)     4:26.32 (38.79)     5:05.31 (38.99)
        5:44.07 (38.76)     6:17.41 (33.34)                                        
 15 Byrd, Nicholas G          13 Middies-MR           6:30.23    6:38.37        
                  33.58     1:10.19 (36.61)     1:49.01 (38.82)     2:29.99 (40.98)
        3:11.32 (41.33)     3:53.08 (41.76)     4:35.86 (42.78)     5:20.13 (44.27)
        6:02.16 (42.03)     6:38.37 (36.21)                                        
 16 Llorente Valin, Nicolas   13 Middies-MR           7:48.97    7:01.11        
                  34.19     1:15.07 (40.88)     1:57.21 (42.14)     2:41.51 (44.30)
        3:25.02 (43.51)     4:09.12 (44.10)     4:53.41 (44.29)     5:35.40 (41.99)
        6:19.11 (43.71)     7:01.11 (42.00)