Mission:  Metropolitan Swimming shall promote, develop and improve competitive swimming through education, support and opportunities for participation to a diverse swimming community.

Vision:
  To inspire and provide quality opportunities for our members to achieve excellence in the sport of competitive swimming.

 

Metropolitan Swimming stands with our community against racist actions, incendiary statements, and violence against any person. This means we must engage individuals throughout our member community in tough conversations about inequalities, identify the signs of systematic racism, and share proven solutions.

 

Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 2/12/2018 09:47 AM
       2018 MR FAST Black Legends Invitational - 2/10/2018 to 2/11/2018        
                Black Legends Invitational, Sanction #: 180201                 
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kitlowski, Kate J          8 LIAC-MR                17.73      17.33        
  2 Chin, Cassidy *            8 HS-MR                  17.50      17.54        
  3 Gebhard, Madelyn E         8 LIAC-MR                16.58      17.58        
  4 Karafin, Sasha             8 LIAC-MR                17.37      18.00        
  5 Lee, Yuna                  8 LIAC-MR                17.06      18.08        
  6 Strabuk, Summer R          8 LIAC-MR                17.93      18.62        
  7 Kearney, Antonia M         8 LIAC-MR                19.08      20.12        
  8 Ketterhagen, Olivia G      8 LIAC-MR                17.90      20.43        
  9 Simons, Ashley R           7 LIAC-MR                21.59      21.69        
 10 Manago, Olivia M           8 LIAC-MR                21.11      22.30        
 11 Goldwasser, Tessa K        8 ASAP-MR                26.86      23.40        
 12 Celli, Anna P              7 Heatwaves-MR           30.45      23.77        
 13 Smith, Emily               7 Hes-Mr-MR                 NT      24.74        
 14 Sacoulas, Sophia A         8 LIAC-MR                17.08      24.81        
 15 Medina, Luna               8 Heatwaves-MR           28.12      24.95        
 16 Hernandez, Laila A         7 Heatwaves-MR           25.94      26.34        
 17 Yen, Olivia E              5 Heatwaves-MR              NT      30.19        
 18 Romero, Miranda A          7 Heatwaves-MR           31.12      31.22        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.09  ZQ
                32.09  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Yuna                  8 LIAC-MR                35.32      37.39        
  2 Kitlowski, Kate J          8 LIAC-MR                40.50      39.21        
  3 Simons, Ashley R           7 LIAC-MR                46.27      40.34        
  4 Karafin, Sasha             8 LIAC-MR                39.58      40.96        
  5 Strabuk, Summer R          8 LIAC-MR                38.98      41.50        
  6 Kearney, Antonia M         8 LIAC-MR                39.58      42.97        
  7 Scott, Fiona A             8 ASAP-MR                46.70      43.86        
  8 Ketterhagen, Olivia G      8 LIAC-MR                45.48      44.01        
  9 Park, Paisley              7 ASAP-MR                58.55      56.28        
 10 Torres, Bella P            8 FAST-MR                   NT      57.43        
 11 Goldwasser, Tessa K        8 ASAP-MR              1:04.37      58.45        
 12 Yen, Olivia E              5 Heatwaves-MR              NT    1:06.10        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Yuna                  8 LIAC-MR                19.40      19.44        
  2 Smith, Emily               7 Hes-Mr-MR                 NT      21.88        
  3 Kitlowski, Kate J          8 LIAC-MR                23.01      22.06        
  4 Simons, Ashley R           7 LIAC-MR                23.97      22.96        
  5 Ketterhagen, Olivia G      8 LIAC-MR                25.40      23.98        
  6 Park, Paisley              7 ASAP-MR                30.80      25.61        
 -- Goldwasser, Tessa K        8 ASAP-MR                29.21         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Yen, Olivia E              5 Heatwaves-MR              NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Reid, Morgan               8 Hes-Mr-MR                 NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.49  ZQ
                37.49  JO
                42.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Strabuk, Summer R          8 LIAC-MR                42.10      42.77 SILV   
  2 Medina, Luna               8 Heatwaves-MR         1:06.24    1:02.98        
  3 Hernandez, Laila A         7 Heatwaves-MR         1:00.22    1:04.23        
  4 Goldwasser, Tessa K        8 ASAP-MR              1:06.45    1:06.14        
  5 Torres, Bella P            8 FAST-MR                   NT    1:06.57        
  6 Yen, Olivia E              5 Heatwaves-MR              NT    1:08.01        
  7 Smith, Emily               7 Hes-Mr-MR                 NT    1:09.45        
  8 Celli, Anna P              7 Heatwaves-MR         1:17.60    1:13.94        
  9 Romero, Miranda A          7 Heatwaves-MR         1:07.15    1:19.17        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Strabuk, Summer R          8 LIAC-MR                26.08      26.09        
                  26.75           26.09 ( )                                        
  2 Kitlowski, Kate J          8 LIAC-MR                27.40      27.59        
                  28.50           27.59 ( )                                        
  3 Gebhard, Madelyn E         8 LIAC-MR                27.41      27.77        
                  34.85           27.77 ( )                                        
  4 Simons, Ashley R           7 LIAC-MR                32.05      29.44        
                  31.44           29.44 ( )                                        
  5 Ketterhagen, Olivia G      8 LIAC-MR                35.44      32.15        
                  32.44           32.15 ( )                                        
  6 Lee, Yuna                  8 LIAC-MR                24.17      40.37        
                  24.45       40.37 (15.92)                                        
  7 Karafin, Sasha             8 LIAC-MR                24.81      42.07        
                  24.53       42.07 (17.54)                                        
  8 Kearney, Antonia M         8 LIAC-MR                27.24      46.93        
                  29.36       46.93 (17.57)                                        
 -- Yen, Olivia E              5 Heatwaves-MR              NT         DQ        
      Arms past hipline
                  51.89                                                            
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                41.99  ZQ
                42.99  JO
                48.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Karafin, Sasha             8 LIAC-MR                51.19      52.04        
  2 Kitlowski, Kate J          8 LIAC-MR              1:10.00      54.67        
  3 Strabuk, Summer R          8 LIAC-MR                53.84      56.66        
  4 Kearney, Antonia M         8 LIAC-MR              1:00.55      59.67        
  5 Simons, Ashley R           7 LIAC-MR              1:11.49    1:00.51        
  6 Ketterhagen, Olivia G      8 LIAC-MR              1:09.63    1:06.21        
  7 Celli, Anna P              7 Heatwaves-MR         1:19.71    1:18.10        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Yuna                  8 LIAC-MR                20.33      20.45        
  2 Karafin, Sasha             8 LIAC-MR                20.53      21.68        
  3 Gebhard, Madelyn E         8 LIAC-MR                20.15      21.94        
  4 Ketterhagen, Olivia G      8 LIAC-MR                33.00      23.03        
  5 Simons, Ashley R           7 LIAC-MR                29.16      23.59        
  6 Kitlowski, Kate J          8 LIAC-MR                23.01      24.00        
  7 Strabuk, Summer R          8 LIAC-MR                25.27      24.65        
  8 Manago, Olivia M           8 LIAC-MR                31.00      28.50        
  9 Kearney, Antonia M         8 LIAC-MR                25.76      29.76        
 10 Sacoulas, Sophia A         8 LIAC-MR                29.00      31.01        
 11 Medina, Luna               8 Heatwaves-MR           36.39      32.14        
 12 Smith, Emily               7 Hes-Mr-MR                 NT      34.51        
 13 Hernandez, Laila A         7 Heatwaves-MR           36.12      35.62        
 14 Celli, Anna P              7 Heatwaves-MR           29.22      35.90        
 15 Yen, Olivia E              5 Heatwaves-MR              NT      35.98        
 16 Goldwasser, Tessa K        8 ASAP-MR                46.04      40.14        
 17 Romero, Miranda A          7 Heatwaves-MR           40.22      41.17        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.79  ZQ
                35.99  JO
                43.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gebhard, Madelyn E         8 LIAC-MR                42.90      43.98        
  2 Lee, Yuna                  8 LIAC-MR                50.84      44.10        
  3 Ketterhagen, Olivia G      8 LIAC-MR              1:08.00      56.61        
  4 Strabuk, Summer R          8 LIAC-MR                50.38      57.19        
  5 Scott, Fiona A             8 ASAP-MR                58.48    1:02.00        
  6 Kearney, Antonia M         8 LIAC-MR              1:05.00    1:08.40        
 -- Goldwasser, Tessa K        8 ASAP-MR              1:26.45         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Park, Paisley              7 ASAP-MR              1:29.34         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.09  ZQ
                32.09  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Samko, Clara Mae M        10 HS-MR                  30.98      29.64 ZQ     
  2 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR      32.86      32.00 JO     
  3 Vilensky, Izzy T          10 HS-MR                  32.83      32.55 SILV   
  4 Economakos, Vasiliky *    10 HS-MR                  34.43      33.03 SILV   
  5 Estipular, Sharmaine J    10 Heatwaves-MR           32.99      33.73 SILV   
  6 Chin, Cassidy *            8 HS-MR                  35.33      35.89        
  7 Huang, Cheri K             9 HS-MR                  35.32      35.93        
  8 Mazur, Katerina E          9 LIAC-MR                35.85      36.04        
  9 Hlinka, Maria H           10 HS-MR                  37.31      37.71        
 10 Zhang, Jennie Y           10 LIAC-MR                40.41      38.05        
 11 Hu, Caroline              10 LIAC-MR                38.47      38.95        
 12 Lewis, Maeve              10 LIFE-MR                38.88      39.01        
 13 Redmond, Riley P           9 LIAC-MR                39.35      39.20        
 14 Tan, Victoria              9 LIAC-MR                39.84      39.77        
 15 Lally, Keely M             9 HS-MR                  41.75      40.43        
 16 Rana, Anya M               9 ASAP-MR                46.62      40.96        
 17 Sawyer, Victoria R         9 LIAC-MR                40.18      41.61        
 18 Zhang, Angelina            9 LIAC-MR                43.05      41.74        
 19 Stanton, Natalie A         9 LIAC-MR                42.78      41.77        
 20 Davidoff, Sadie C          9 LIAC-MR                50.15      42.20        
 21 Hoffman, Vivienne A        9 LIFE-MR                41.00      43.14        
 22 Scott, Fiona A             8 ASAP-MR                46.70      43.23        
 23 Boubert, Jordyn            9 Hes-Mr-MR                 NT      43.51        
 24 Vasquez, Suri              9 Heatwaves-MR           48.15      44.67        
 25 Metrano, Sydnie D         10 LIAC-MR                48.98      45.25        
 26 Lettieri, Bella V          9 LIAC-MR                46.42      45.98        
 27 Hernandez, Sofia S         9 Heatwaves-MR           49.54      48.02        
 28 Ruiz, Beverly C            9 Heatwaves-MR           59.48      48.68        
 29 Hunter, Cecily K          10 Silver Streaks-MR      48.09      51.19        
 30 Ruiz, Sofia I              9 FAST-MR                   NT      52.23        
 31 Waldman, Elizabeth G      10 ASAP-MR                54.91      52.65        
 32 Waldman, Sylvia J         10 ASAP-MR                55.89      56.88        
 33 Cruz Santos, Yaeli         9 Heatwaves-MR           57.28      58.63        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.09  ZQ
              1:10.99  JO
              1:18.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Estipular, Sharmaine J    10 Heatwaves-MR         1:14.27    1:14.39 SILV   
                  35.58     1:14.39 (38.81)                                        
  2 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR    1:12.97    1:15.30 SILV   
                  35.52     1:15.30 (39.78)                                        
  3 Chvasta, Bella F          10 LIAC-MR              1:35.00    1:18.66        
                  41.66     1:18.66 (37.00)                                        
  4 Gebhard, Madelyn E         8 LIAC-MR              1:20.87    1:23.85        
                  39.05     1:23.85 (44.80)                                        
  5 St. Laurent, Jennyka T    10 NFS-MR               1:22.54    1:24.24        
                  39.02     1:24.24 (45.22)                                        
  6 Mazur, Katerina E          9 LIAC-MR              1:30.63    1:27.18        
                  41.41     1:27.18 (45.77)                                        
  7 Boshut, Nicole            10 LIAC-MR              1:29.04    1:27.76        
                1:28.19         1:27.76 ( )                                        
  8 Hu, Caroline              10 LIAC-MR              1:25.49    1:27.92        
                  43.01     1:27.92 (44.91)                                        
  9 Danbusky, Riley M         10 LIAC-MR              1:29.91    1:28.40        
                1:28.83         1:28.40 ( )                                        
 10 Zhang, Jennie Y           10 LIAC-MR              1:29.20    1:29.41        
                  42.64     1:29.41 (46.77)                                        
 11 Redman, Naomi A           10 DESC-NJ              1:31.90    1:31.38        
                  44.05     1:31.38 (47.33)                                        
 12 Berger, Kayla             10 LIFE-MR              1:35.89    1:33.09        
                  44.68     1:33.09 (48.41)                                        
 13 Karafin, Sasha             8 LIAC-MR              1:30.75    1:34.18        
                  45.49     1:34.18 (48.69)                                        
 14 Stanton, Natalie A         9 LIAC-MR              1:39.50    1:34.52        
                  43.37     1:34.52 (51.15)                                        
 15 Sawyer, Victoria R         9 LIAC-MR              1:31.85    1:37.16        
                  45.02     1:37.16 (52.14)                                        
 16 Taggart, Samantha L        9 LIAC-MR              1:45.00    1:37.98        
                  47.62     1:37.98 (50.36)                                        
 17 Boubert, Jordyn            9 Hes-Mr-MR                 NT    1:38.45        
                  46.08     1:38.45 (52.37)                                        
 18 Siris, Lily M              9 LIAC-MR              1:52.20    1:44.97        
                1:53.62         1:44.97 ( )                                        
 19 Scott, Fiona A             8 ASAP-MR              2:01.69    1:46.07        
                  49.12     1:46.07 (56.95)                                        
 20 Lettieri, Bella V          9 LIAC-MR              1:48.81    1:46.45        
                1:47.73         1:46.45 ( )                                        
 21 Ruiz, Sofia I              9 FAST-MR                   NT    1:57.31        
                  54.48   1:57.31 (1:02.83)                                        
 22 Waldman, Sylvia J         10 ASAP-MR              2:03.28    2:00.18        
                  58.10   2:00.18 (1:02.08)                                        
 23 Waldman, Elizabeth G      10 ASAP-MR              2:03.69    2:07.50        
                  58.29   2:07.50 (1:09.21)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:28.99  ZQ
              2:31.99  JO
              2:49.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Estipular, Sharmaine J    10 Heatwaves-MR         3:10.00    2:44.46 SILV   
                  36.30     1:18.89 (42.59)     2:02.91 (44.02)     2:44.46 (41.55)
  2 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR    2:48.22    2:52.47        
                  37.13     1:20.73 (43.60)     2:06.90 (46.17)     2:52.47 (45.57)
  3 Doran, Molly K             9 LIAC-MR              3:15.00    2:56.22        
                  39.37     1:23.84 (44.47)     2:10.83 (46.99)     2:56.22 (45.39)
  4 St. Laurent, Jennyka T    10 NFS-MR                    NT    3:04.10        
                  37.86     1:25.54 (47.68)     2:16.96 (51.42)     3:04.10 (47.14)
  5 Redmond, Riley P           9 LIAC-MR              3:30.00    3:07.22        
                  41.96     1:30.07 (48.11)     2:21.38 (51.31)     3:07.22 (45.84)
  6 Tsang, Rachel             10 LIFE-MR              3:15.00    3:10.00        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.49  ZQ
                37.49  JO
                42.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Economakos, Vasiliky *    10 HS-MR                  40.49      37.78 SILV   
  2 Li, Claire                10 Aquaflames-MR          39.41      38.35 SILV   
  3 Estipular, Sharmaine J    10 Heatwaves-MR           37.96      38.56 SILV   
  4 Hlinka, Maria H           10 HS-MR                  43.50      40.18 SILV   
  5 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR      39.48      40.36 SILV   
  6 Sawyer, Victoria R         9 LIAC-MR                43.66      42.81 SILV   
  7 Stanton, Natalie A         9 LIAC-MR                47.78      44.47        
  8 Lally, Keely M             9 HS-MR                  45.02      45.10        
  9 Zhang, Jennie Y           10 LIAC-MR                45.77      45.12        
 10 Scoloveno, Giuliana        9 Aquaflames-MR          48.39      45.23        
 11 Gebhard, Madelyn E         8 LIAC-MR                43.56      45.50        
 12 Tan, Victoria              9 LIAC-MR                47.57      47.17        
 13 Boubert, Jordyn            9 Hes-Mr-MR                 NT      47.95        
 14 Lewis, Maeve              10 LIFE-MR                54.08      48.16        
 15 Hoffman, Vivienne A        9 LIFE-MR                55.01      48.37        
 15 Waldman, Elizabeth G      10 ASAP-MR              1:06.89      48.37        
 17 Davidoff, Sadie C          9 LIAC-MR                55.86      49.41        
 18 Ruiz, Beverly C            9 Heatwaves-MR           50.57      50.45        
 19 Hunter, Cecily K          10 Silver Streaks-MR      51.19      51.00        
 20 Lettieri, Bella V          9 LIAC-MR                55.35      51.06        
 21 Hernandez, Sofia S         9 Heatwaves-MR           50.34      52.24        
 22 Vasquez, Suri              9 Heatwaves-MR           48.79      52.75        
 23 Siris, Lily M              9 LIAC-MR                52.15      53.07        
 24 Rana, Anya M               9 ASAP-MR                53.92      53.14        
 25 Scott, Fiona A             8 ASAP-MR                56.86      54.50        
 26 Metrano, Sydnie D         10 LIAC-MR                59.24      57.31        
 27 Waldman, Sylvia J         10 ASAP-MR              1:01.38      57.88        
 28 Maad, Julia A              9 FAST-MR                   NT      59.57        
 29 Cruz Santos, Yaeli         9 Heatwaves-MR         1:11.00    1:05.00        
 -- Zhang, Angelina            9 LIAC-MR                53.41         DQ        
      Multiple strokes
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:20.99  JO
              1:37.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Estipular, Sharmaine J    10 Heatwaves-MR         1:21.87    1:21.37 SILV   
  2 Chvasta, Bella F          10 LIAC-MR              1:40.00    1:25.66 SILV   
                  41.52     1:25.66 (44.14)                                        
  3 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR    1:24.81    1:26.72 SILV   
                  43.26     1:26.72 (43.46)                                        
  4 Doran, Molly K             9 LIAC-MR              1:26.67    1:28.56 SILV   
                  43.42     1:28.56 (45.14)                                        
  5 Zhang, Jennie Y           10 LIAC-MR              1:37.53    1:33.32 SILV   
                  44.90     1:33.32 (48.42)                                        
  6 Strabuk, Summer R          8 LIAC-MR              1:35.65    1:33.61 SILV   
                  46.40     1:33.61 (47.21)                                        
  7 Boshut, Nicole            10 LIAC-MR              1:50.35    1:34.00 SILV   
  8 Redman, Naomi A           10 DESC-NJ              1:41.84    1:34.74 SILV   
                  45.19     1:34.74 (49.55)                                        
  9 Karafin, Sasha             8 LIAC-MR              1:34.77    1:35.70 SILV   
                  46.51     1:35.70 (49.19)                                        
 10 Gebhard, Madelyn E         8 LIAC-MR              1:37.55    1:36.27 SILV   
                  45.80     1:36.27 (50.47)                                        
 11 Danbusky, Riley M         10 LIAC-MR              2:00.00    1:37.36        
 12 Kearney, Antonia M         8 LIAC-MR              1:40.44    1:38.87        
                  48.61     1:38.87 (50.26)                                        
 13 Taggart, Samantha L        9 LIAC-MR              2:05.00    1:38.93        
                  47.52     1:38.93 (51.41)                                        
 14 Hu, Caroline              10 LIAC-MR              1:45.31    1:41.49        
                  49.21     1:41.49 (52.28)                                        
 15 Tsang, Rachel             10 LIFE-MR              1:40.00    1:43.44        
 16 Kitlowski, Kate J          8 LIAC-MR              2:00.00    1:43.94        
                  53.39     1:43.94 (50.55)                                        
 17 St. Laurent, Jennyka T    10 NFS-MR               1:55.00    1:44.59        
 18 Redmond, Riley P           9 LIAC-MR              1:42.60    1:45.01        
 19 Simons, Ashley R           7 LIAC-MR              2:12.00    1:46.53        
                  52.26     1:46.53 (54.27)                                        
 20 Sawyer, Victoria R         9 LIAC-MR              1:34.35    1:47.06        
 21 Siris, Lily M              9 LIAC-MR              1:53.67    1:52.15        
                  54.80     1:52.15 (57.35)                                        
 22 Boubert, Jordyn            9 Hes-Mr-MR                 NT    1:54.13        
                  53.57   1:54.13 (1:00.56)                                        
 23 Lettieri, Bella V          9 LIAC-MR              2:03.11    1:55.01        
                  56.09     1:55.01 (58.92)                                        
 24 Scott, Fiona A             8 ASAP-MR              2:03.54    1:57.13        
                  53.57   1:57.13 (1:03.56)                                        
 25 Berger, Kayla             10 LIFE-MR              2:00.29    2:03.31        
 26 Waldman, Sylvia J         10 ASAP-MR              2:15.03    2:09.34        
                1:01.53   2:09.34 (1:07.81)                                        
 27 Waldman, Elizabeth G      10 ASAP-MR              2:15.94    2:18.97        
                1:04.60   2:18.97 (1:14.37)                                        
 -- Stanton, Natalie A         9 LIAC-MR              1:42.18         DQ        
      Delay initiating turn
                  47.86          DQ (51.94)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                41.99  ZQ
                42.99  JO
                48.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR      44.85      43.65 SILV   
  2 Chvasta, Bella F          10 LIAC-MR                45.00      45.07 SILV   
  3 Estipular, Sharmaine J    10 Heatwaves-MR           45.59      46.84 SILV   
  4 Hu, Caroline              10 LIAC-MR                49.47      47.56 SILV   
  5 Berger, Kayla             10 LIFE-MR                50.74      50.34        
  6 Boubert, Jordyn            9 Hes-Mr-MR                 NT      50.87        
  7 Boshut, Nicole            10 LIAC-MR                53.04      51.42        
  8 Stanton, Natalie A         9 LIAC-MR                53.10      52.38        
  9 Zhang, Jennie Y           10 LIAC-MR                58.00      53.93        
 10 Redman, Naomi A           10 DESC-NJ                   NT      54.17        
 11 Sawyer, Victoria R         9 LIAC-MR                51.77      54.32        
 12 Mazur, Katerina E          9 LIAC-MR                53.61      54.33        
 13 Doran, Molly K             9 LIAC-MR                54.90      54.41        
 14 Tsang, Rachel             10 LIFE-MR                50.00      55.37        
 15 St. Laurent, Jennyka T    10 NFS-MR                 51.17      57.84        
 16 Waldman, Elizabeth G      10 ASAP-MR                59.96      58.45        
 17 Redmond, Riley P           9 LIAC-MR                55.19      59.22        
 18 Waldman, Sylvia J         10 ASAP-MR              1:05.11      59.75        
 19 Lettieri, Bella V          9 LIAC-MR              1:02.23    1:01.39        
 20 Siris, Lily M              9 LIAC-MR              1:01.73    1:02.34        
 21 Taggart, Samantha L        9 LIAC-MR              1:08.54    1:05.42        
 22 Ruiz, Sofia I              9 FAST-MR                   NT    1:07.26        
 23 Goldwasser, Tessa K        8 ASAP-MR              1:17.32    1:08.13        
 -- Danbusky, Riley M         10 LIAC-MR                59.00         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:31.99  ZQ
              1:32.99  JO
              1:48.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Economakos, Vasiliky *    10 HS-MR                1:44.04    1:38.66 SILV   
                  47.75     1:38.66 (50.91)                                        
  2 Hlinka, Maria H           10 HS-MR                1:44.39    1:40.38 SILV   
                  48.93     1:40.38 (51.45)                                        
  3 Estipular, Sharmaine J    10 Heatwaves-MR         1:42.77    1:41.20 SILV   
                  48.16     1:41.20 (53.04)                                        
  4 Chin, Cassidy *            8 HS-MR                2:08.28    1:41.56 SILV   
                  47.46     1:41.56 (54.10)                                        
  5 Huang, Cheri K             9 HS-MR                1:44.52    1:42.96 SILV   
                  48.14     1:42.96 (54.82)                                        
  6 Hu, Caroline              10 LIAC-MR              1:47.62    1:43.74 SILV   
                  49.62     1:43.74 (54.12)                                        
  7 Lee, Yuna                  8 LIAC-MR              1:49.00    1:45.98 SILV   
                  50.68     1:45.98 (55.30)                                        
  8 Doran, Molly K             9 LIAC-MR              1:53.30    1:55.89        
                  55.45   1:55.89 (1:00.44)                                        
  9 Rana, Anya M               9 ASAP-MR              2:02.36    2:09.15        
                1:00.13   2:09.15 (1:09.02)                                        
 -- Ruiz, Sofia I              9 FAST-MR                   NT         DQ        
      Arms past hipline
                1:07.14                                                            
 -- Redman, Naomi A           10 DESC-NJ                   NT         DQ        
      Not towards breast off wall
                  52.01        DQ (1:02.99)                                        
 -- Hoffman, Vivienne A        9 LIFE-MR              2:40.89         DQ        
      One hand touch
                  57.49        DQ (1:04.09)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.79  ZQ
                35.99  JO
                43.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Samko, Clara Mae M        10 HS-MR                  33.91      33.22 ZQ     
  2 Vilensky, Izzy T          10 HS-MR                  39.00      36.09 SILV   
  3 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR      37.00      36.76 SILV   
  4 Li, Claire                10 Aquaflames-MR          44.40      39.07 SILV   
  5 London, Darby R           10 BKR-MR                 43.19      39.18 SILV   
  6 Lally, Keely M             9 HS-MR                  43.82      42.89 SILV   
  7 Zhang, Jennie Y           10 LIAC-MR                44.73      43.07 SILV   
  8 Huang, Cheri K             9 HS-MR                  43.70      43.48 SILV   
  9 Mazur, Katerina E          9 LIAC-MR                44.69      45.19        
  9 Doran, Molly K             9 LIAC-MR                48.47      45.19        
 11 Sawyer, Victoria R         9 LIAC-MR                48.78      46.27        
 12 Redman, Naomi A           10 DESC-NJ                53.03      49.25        
 13 Hu, Caroline              10 LIAC-MR                43.00      50.26        
 14 Scoloveno, Giuliana        9 Aquaflames-MR             NT      50.55        
 15 Vasquez, Suri              9 Heatwaves-MR           55.91      50.96        
 16 Hernandez, Sofia S         9 Heatwaves-MR           56.13      57.99        
 17 Redmond, Riley P           9 LIAC-MR                59.59      58.00        
 18 Siris, Lily M              9 LIAC-MR                59.23    1:01.35        
 19 Maad, Julia A              9 FAST-MR                   NT    1:09.96        
 -- Waldman, Elizabeth G      10 ASAP-MR              1:16.10         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Waldman, Sylvia J         10 ASAP-MR              1:10.16         DQ        
      One hand touch
 -- Boubert, Jordyn            9 Hes-Mr-MR                 NT         DQ        
      One hand touch
 -- Cruz Santos, Yaeli         9 Heatwaves-MR         1:00.32         DQ        
      One hand touch
 -- Scott, Fiona A             8 ASAP-MR                58.48         DQ        
      One hand touch
 
Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:25.99  JO
              1:37.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mazur, Katerina E          9 LIAC-MR              1:55.00    1:48.21        
                  48.18   1:48.21 (1:00.03)                                        
  2 Redman, Naomi A           10 DESC-NJ                   NT    1:57.91        
                  51.72   1:57.91 (1:06.19)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:20.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Samko, Clara Mae M        10 HS-MR                1:20.80    1:15.72 ZQ     
                  36.44     1:15.72 (39.28)                                        
  2 Vilensky, Izzy T          10 HS-MR                1:35.21    1:20.48 JO     
                  37.47     1:20.48 (43.01)                                        
  3 Economakos, Vasiliky *    10 HS-MR                1:25.00    1:23.04 SILV   
                  38.24     1:23.04 (44.80)                                        
  4 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR    1:29.50    1:23.88 SILV   
                  38.45     1:23.88 (45.43)                                        
  5 Chin, Cassidy *            8 HS-MR                1:28.87    1:26.59 SILV   
                  39.17     1:26.59 (47.42)                                        
  6 Estipular, Sharmaine J    10 Heatwaves-MR         1:29.50    1:26.93 SILV   
                  39.99     1:26.93 (46.94)                                        
  7 Huang, Cheri K             9 HS-MR                1:29.78    1:29.33        
                  42.86     1:29.33 (46.47)                                        
  8 Lee, Yuna                  8 LIAC-MR              1:33.15    1:32.62        
                  43.74     1:32.62 (48.88)                                        
  9 Zhang, Jennie Y           10 LIAC-MR              1:39.30    1:35.64        
                  42.95     1:35.64 (52.69)                                        
 10 Gebhard, Madelyn E         8 LIAC-MR              1:38.18    1:35.97        
                  43.74     1:35.97 (52.23)                                        
 11 Karafin, Sasha             8 LIAC-MR              1:40.86    1:36.89        
                  43.96     1:36.89 (52.93)                                        
 12 Doran, Molly K             9 LIAC-MR              1:35.63    1:37.08        
                  43.27     1:37.08 (53.81)                                        
 13 Lally, Keely M             9 HS-MR                1:43.03    1:37.44        
                  45.53     1:37.44 (51.91)                                        
 14 Mazur, Katerina E          9 LIAC-MR              1:49.42    1:38.72        
                  44.75     1:38.72 (53.97)                                        
 15 Kirshbaum, Sofie M         9 Silver Streaks-MR    1:36.97    1:39.09        
                  47.16     1:39.09 (51.93)                                        
 16 Stanton, Natalie A         9 LIAC-MR              1:49.09    1:40.95        
                  45.21     1:40.95 (55.74)                                        
 17 Tan, Victoria              9 LIAC-MR              2:00.00    1:41.98        
                  15.13   1:41.98 (1:26.85)                                        
 18 Redman, Naomi A           10 DESC-NJ                   NT    1:42.39        
                  44.58   2:00.18 (1:15.60)         1:42.39 ( )                    
 19 Ehrenberg, Margo L         9 LIFE-MR              1:42.97    1:44.85        
                  50.01     1:44.85 (54.84)                                        
 20 Vasquez, Suri              9 Heatwaves-MR         1:48.97    1:46.58        
                  48.88     1:46.58 (57.70)                                        
 21 Kitlowski, Kate J          8 LIAC-MR              2:00.00    1:46.86        
                  48.18     1:46.86 (58.68)                                        
 22 Redmond, Riley P           9 LIAC-MR              1:46.96    1:47.85        
                  51.30     1:47.85 (56.55)                                        
 23 Ketterhagen, Olivia G      8 LIAC-MR              1:59.22    1:49.93        
                  48.77   1:49.93 (1:01.16)                                        
 24 Simons, Ashley R           7 LIAC-MR              2:15.11    1:50.87        
                  50.50   1:50.87 (1:00.37)                                        
 25 Davidoff, Sadie C          9 LIAC-MR              2:03.00    1:51.36        
                  52.55     1:51.36 (58.81)                                        
 26 Rana, Anya M               9 ASAP-MR              1:55.74    1:53.33        
                  50.54   1:53.33 (1:02.79)                                        
 27 Lettieri, Bella V          9 LIAC-MR              1:55.86    1:53.41        
                  54.06     1:53.41 (59.35)                                        
 28 Kearney, Antonia M         8 LIAC-MR              1:51.53    1:53.48        
                  53.87     1:53.48 (59.61)                                        
 29 Scott, Fiona A             8 ASAP-MR              2:08.65    1:54.97        
                  57.56     1:54.97 (57.41)                                        
 30 Siris, Lily M              9 LIAC-MR              1:53.46    1:56.38        
                  55.86   1:56.38 (1:00.52)                                        
 31 Metrano, Sydnie D         10 LIAC-MR              2:23.00    1:57.58        
                1:00.95     1:57.58 (56.63)                                        
 32 Ruiz, Beverly C            9 Heatwaves-MR         2:03.67    2:05.67        
                  57.14   2:05.67 (1:08.53)                                        
 33 Manago, Olivia M           8 LIAC-MR              2:15.79    2:09.27        
                2:09.36         2:09.27 ( )                                        
 34 Waldman, Elizabeth G      10 ASAP-MR              2:23.94    2:16.83        
                1:08.99   2:16.83 (1:07.84)                                        
 35 Sacoulas, Sophia A         8 LIAC-MR              2:31.00    2:23.42        
                1:02.55   2:23.42 (1:20.87)                                        
 -- Waldman, Sylvia J         10 ASAP-MR              2:23.04         DQ        
      Stroke Infraction - IM
                1:03.57        DQ (1:06.82)                                        
 -- Maad, Julia A              9 FAST-MR                   NT         DQ        
      Stroke Infraction - IM
                  58.54   2:13.67 (1:15.13)                                        
 -- Goldwasser, Tessa K        8 ASAP-MR              2:28.04         DQ        
      Stroke Infraction - IM
                1:12.90        DQ (1:14.48)                                        
 -- Zhang, Angelina            9 LIAC-MR              2:00.00         DQ        
      Stroke Infraction - IM
                  47.79          DQ (57.85)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.99  ZQ
                28.49  JO
                30.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pardlo, Gabriella Sara    12 Parks Sailfish-MR      29.10      28.67 SILV   
  2 Smith, Jamila             11 NFS-MR                 29.24      30.70 SILV   
  3 Gillies, Meg              12 LIFE-MR                32.61      30.78 SILV   
  4 Hernandez, Sury           11 Parks Sailfish-MR      30.25      31.07        
  5 Ha, Kara                  11 LIFE-MR                31.35      31.19        
  6 Anishchanka, Diana        11 Shy-Mr-MR              32.11      31.65        
  7 Barnard, Maya T           12 Hes-Mr-MR              33.55      31.66        
  8 Walsh, Kelsey D           12 LIAC-MR                33.85      32.66        
  9 Chernishova, Maria E      11 Shy-Mr-MR              31.64      32.69        
 10 Bouyer, Sophia K          12 LIAC-MR                31.87      32.81        
 11 Kirkland, Breeana T       11 NFS-MR                 34.88      33.32        
 12 Wellington, Liza          11 Shy-Mr-MR              33.61      33.47        
 13 Rush, Rebecca M           12 LIAC-MR                35.31      33.90        
 14 Province, Shaye L         11 ASAP-MR                33.06      34.14        
 15 Zhenilenko, Kathryn       11 Hes-Mr-MR              36.17      35.38        
 16 Coleman, Amira S          11 NFS-MR                 38.40      36.00        
 17 Abels, Marissa G          11 LIAC-MR                35.04      36.35        
 18 Lukenich, Eila A          12 ASAP-MR                34.96      36.45        
 19 Ammon, Ayaka              11 LIFE-MR                37.10      36.60        
 20 Syrett, Claire B          12 ASAP-MR                37.70      36.66        
 21 Smith, Ayanna             11 Hes-Mr-MR              38.92      37.00        
 22 Wiseman, Arianna          11 LIFE-MR                40.00      37.36        
 23 Calin, Stephania          11 LIAC-MR                35.05      37.82        
 24 Joseph, Lucina M          11 LIAC-MR                38.38      38.07        
 25 Rousakis, Mary E          11 ASAP-MR                41.85      40.61        
 26 Brown, Rachel E           11 Hes-Mr-MR                 NT      40.95        
 27 Thorpe, Kayla             11 Hes-Mr-MR                 NT      45.06        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:00.29  ZQ
              1:01.79  JO
              1:08.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pardlo, Gabriella Sara    12 Parks Sailfish-MR    1:08.50    1:06.53 SILV   
                  32.08     1:06.53 (34.45)                                        
  2 Gillies, Meg              12 LIFE-MR              1:08.20    1:07.28 SILV   
                  33.37     1:07.28 (33.91)                                        
  3 Anishchanka, Diana        11 Shy-Mr-MR            1:06.90    1:09.53        
                  34.37     1:09.53 (35.16)                                        
  4 Smith, Jamila             11 NFS-MR               1:08.64    1:09.86        
                  33.36     1:09.86 (36.50)                                        
  5 Hernandez, Sury           11 Parks Sailfish-MR    1:07.82    1:10.24        
                  33.77     1:10.24 (36.47)                                        
  6 Chernishova, Maria E      11 Shy-Mr-MR            1:14.88    1:14.12        
                  36.09     1:14.12 (38.03)                                        
  7 Wellington, Liza          11 Shy-Mr-MR            1:09.90    1:15.18        
                  37.01     1:15.18 (38.17)                                        
  8 Bouyer, Sophia K          12 LIAC-MR              1:16.73    1:16.13        
                  36.64     1:16.13 (39.49)                                        
  9 Ammon, Ayaka              11 LIFE-MR              1:19.59    1:16.87        
                  36.80     1:16.87 (40.07)                                        
 10 Walsh, Kelsey D           12 LIAC-MR              1:15.97    1:16.92        
                  36.82     1:16.92 (40.10)                                        
 11 Province, Shaye L         11 ASAP-MR              1:18.77    1:17.77        
                  36.79     1:17.77 (40.98)                                        
 12 Rush, Rebecca M           12 LIAC-MR              1:22.42    1:18.62        
                  37.61     1:18.62 (41.01)                                        
 13 Abels, Marissa G          11 LIAC-MR              1:20.65    1:20.24        
                  38.71     1:20.24 (41.53)                                        
 14 Syrett, Claire B          12 ASAP-MR              1:27.27    1:22.08        
                  38.10     1:22.08 (43.98)                                        
 15 Zhenilenko, Kathryn       11 Hes-Mr-MR            1:22.51    1:22.53        
                  38.55     1:22.53 (43.98)                                        
 16 Calin, Stephania          11 LIAC-MR              1:20.30    1:23.56        
                  38.19     1:23.56 (45.37)                                        
 17 Lukenich, Eila A          12 ASAP-MR              1:24.07    1:23.79        
                  38.93     1:23.79 (44.86)                                        
 18 Kirkland, Breeana T       11 NFS-MR               1:26.79    1:24.50        
                  37.81     1:24.50 (46.69)                                        
 19 Smith, Ayanna             11 Hes-Mr-MR            1:31.35    1:29.57        
                  40.62     1:29.57 (48.95)                                        
 20 Coleman, Amira S          11 NFS-MR               1:36.07    1:33.43        
                  41.16     1:33.43 (52.27)                                        
 21 Rousakis, Mary E          11 ASAP-MR              1:38.17    1:34.13        
                  42.65     1:34.13 (51.48)                                        
 22 Brown, Rachel E           11 Hes-Mr-MR                 NT    1:46.19        
                1:47.12         1:46.19 ( )                                        
 -- Thorpe, Kayla             11 Hes-Mr-MR                 NT         DQ        
      No touch on turn
                  49.53                                                            
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:11.99  ZQ
              2:13.99  JO
              2:25.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR    2:13.16    2:09.71 ZQ     
                  28.59     1:01.10 (32.51)     1:35.37 (34.27)     2:09.71 (34.34)
  2 Hernandez, Sury           11 Parks Sailfish-MR    2:26.47    2:25.26 SILV   
                  32.72     1:10.20 (37.48)     1:43.44 (33.24)     2:25.26 (41.82)
  3 Cani, Ema *               11 HS-MR                2:42.25    2:34.07        
                  33.79     1:12.41 (38.62)     1:53.09 (40.68)     2:34.07 (40.98)
  4 Bouyer, Sophia K          12 LIAC-MR              2:55.00    2:44.68        
                  37.02   2:44.68 (2:07.66)                                        
  5 Walsh, Kelsey D           12 LIAC-MR              2:55.00    2:48.65        
                  36.44     1:19.23 (42.79)   2:48.65 (1:29.42)                    
  6 Province, Shaye L         11 ASAP-MR              3:04.98    2:49.60        
                  36.15     1:19.19 (43.04)   2:49.60 (1:30.41)                    
  7 Abels, Marissa G          11 LIAC-MR              2:55.00    2:52.78        
                  36.73     1:19.54 (42.81)     2:05.63 (46.09)     2:52.78 (47.15)
  8 Lukenich, Eila A          12 ASAP-MR              2:58.76    3:00.81        
                  41.78     1:28.41 (46.63)   3:00.81 (1:32.40)                    
  9 Mischka, Camilla E        12 Silver Streaks-MR    2:53.03    3:03.02        
                  38.29     1:23.70 (45.41)     2:14.57 (50.87)     3:03.02 (48.45)
 10 Seidenberg, Olivia F      11 Silver Streaks-MR    3:08.11    3:04.43        
                  37.31     1:22.79 (45.48)   3:04.43 (1:41.64)                    
 11 Sheran, Samantha          12 ASAP-MR              3:21.92    3:07.28        
                  39.55     1:27.15 (47.60)   3:07.28 (1:40.13)                    
 12 Calin, Stephania          11 LIAC-MR              2:50.35    3:08.44        
                                                    2:18.29 ( )     3:08.44 (50.15)
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.69  ZQ
                32.99  JO
                37.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR      31.86      32.78 JO     
  2 Anishchanka, Diana        11 Shy-Mr-MR              36.08      35.87 SILV   
  3 Wellington, Liza          11 Shy-Mr-MR              34.00      38.07        
  4 Walsh, Kelsey D           12 LIAC-MR                39.16      39.55        
  5 Province, Shaye L         11 ASAP-MR                40.65      39.87        
  6 Barnard, Maya T           12 Hes-Mr-MR              39.98      41.06        
  7 Calin, Stephania          11 LIAC-MR                39.77      41.56        
  8 Zhenilenko, Kathryn       11 Hes-Mr-MR              41.45      42.41        
  9 Abels, Marissa G          11 LIAC-MR                42.84      43.61        
 10 Rush, Rebecca M           12 LIAC-MR                44.86      43.69        
 11 Wiseman, Arianna          11 LIFE-MR                42.00      44.10        
 12 Joseph, Lucina M          11 LIAC-MR                55.55      45.34        
 13 Kirkland, Breeana T       11 NFS-MR                 46.03      45.57        
 14 Smith, Ayanna             11 Hes-Mr-MR              43.35      45.59        
 15 Coleman, Amira S          11 NFS-MR                 47.11      46.34        
 16 Rousakis, Mary E          11 ASAP-MR                48.98      51.03        
 17 Brown, Rachel E           11 Hes-Mr-MR                 NT      51.04        
 18 Thorpe, Kayla             11 Hes-Mr-MR                 NT      51.52        
 -- Bouyer, Sophia K          12 LIAC-MR                42.61         DQ        
      Other
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:09.49  ZQ
              1:10.49  JO
              1:21.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR    1:07.63    1:08.91 ZQ     
  2 Economakos, Eleni *       12 HS-MR                1:27.97    1:20.06 SILV   
                  38.88     1:20.06 (41.18)                                        
  3 Chernishova, Maria E      11 Shy-Mr-MR            1:25.76    1:22.79        
  4 Gunnarsdottir, Kolbrun    11 LIFE-MR              1:28.49    1:24.07        
                  39.47     1:24.07 (44.60)                                        
  5 Barnard, Maya T           12 Hes-Mr-MR            1:31.05    1:24.86        
  6 Chan, Angelina            12 Parks Sailfish-MR    1:19.50    1:25.24        
                  39.48     1:25.24 (45.76)                                        
  7 Bautista, Jasmine         12 Heatwaves-MR         1:31.15    1:26.67        
  8 Zhenilenko, Kathryn       11 Hes-Mr-MR            1:33.14    1:26.77        
                  41.81     1:26.77 (44.96)                                        
  9 Walsh, Kelsey D           12 LIAC-MR              1:35.00    1:26.80        
                  41.59     1:26.80 (45.21)                                        
 10 Syrett, Claire B          12 ASAP-MR              1:37.37    1:31.62        
                  45.34     1:31.62 (46.28)                                        
 11 Mischka, Camilla E        12 Silver Streaks-MR    1:28.65    1:33.13        
                  44.70     1:33.13 (48.43)                                        
 12 Ammon, Ayaka              11 LIFE-MR              1:38.75    1:33.30        
                  45.34     1:33.30 (47.96)                                        
 13 Joseph, Lucina M          11 LIAC-MR              1:43.36    1:35.69        
                  45.36     1:35.69 (50.33)                                        
 14 Gatterdam, Lyla           12 Silver Streaks-MR    1:20.29    1:35.71        
                  44.84     1:35.71 (50.87)                                        
 15 Lukenich, Eila A          12 ASAP-MR                   NT    1:36.40        
                  46.51     1:36.40 (49.89)                                        
 16 Seidenberg, Olivia F      11 Silver Streaks-MR    1:36.11    1:36.72        
                  47.70     1:36.72 (49.02)                                        
 17 Smith, Ayanna             11 Hes-Mr-MR                 NT    1:37.28        
 18 Lefever, Megan M          11 ASAP-MR              1:38.76    1:38.62        
                  47.56     1:38.62 (51.06)                                        
 19 Phillips, Leela M         12 Silver Streaks-MR    1:21.77    1:40.71        
                  53.86     1:40.71 (46.85)                                        
 20 Grella, Sam J             12 LIAC-MR              2:05.71    1:43.47        
 21 Cabrera Zavala, Ashley D  12 Heatwaves-MR         1:47.96    1:46.65        
                  50.59     1:46.65 (56.06)                                        
 22 Cabrera Zavala, Alexa M   11 Heatwaves-MR         1:55.46    1:47.78        
 23 Rousakis, Mary E          11 ASAP-MR              1:50.23    1:48.42        
                  51.02     1:48.42 (57.40)                                        
 24 Perryman, Jasmine A       12 DESC-NJ                   NT    1:57.82        
 25 Howard, Mackenzie A       11 DESC-NJ                   NT    2:31.43        
                1:06.49   2:31.43 (1:24.94)                                        
 26 Lopez, Idalaih            11 Heatwaves-MR         1:56.15    2:56.95        
                1:24.16   2:56.95 (1:32.79)                                        
 -- Hibbert, Laura            11 Silver Streaks-MR    1:28.31         DQ        
      Multiple strokes
                  41.24          DQ (45.67)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.59  ZQ
                37.19  JO
                42.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chernishova, Maria E      11 Shy-Mr-MR              39.74      40.01 SILV   
  2 Gatterdam, Lyla           12 Silver Streaks-MR      40.37      40.20 SILV   
  3 Huang, Chloe K            12 HS-MR                  41.92      40.39 SILV   
  4 Hernandez, Sury           11 Parks Sailfish-MR      40.41      40.67 SILV   
  5 Barnard, Maya T           12 Hes-Mr-MR              39.78      40.73 SILV   
  6 Hibbert, Laura            11 Silver Streaks-MR      43.38      42.63 SILV   
  7 Phillips, Leela M         12 Silver Streaks-MR      43.83      43.17        
  8 Economakos, Eleni *       12 HS-MR                  44.11      43.80        
  9 Province, Shaye L         11 ASAP-MR                48.23      44.13        
 10 Bouyer, Sophia K          12 LIAC-MR                56.40      44.95        
 11 Cani, Ema *               11 HS-MR                  51.51      45.17        
 12 Banja, Cristal *          12 HS-MR                  44.74      45.24        
 13 Zhenilenko, Kathryn       11 Hes-Mr-MR              46.47      46.95        
 14 Mischka, Camilla E        12 Silver Streaks-MR      45.48      48.78        
 15 Seidenberg, Olivia F      11 Silver Streaks-MR      49.78      49.01        
 16 Syrett, Claire B          12 ASAP-MR                50.73      49.22        
 17 Smith, Ayanna             11 Hes-Mr-MR              50.53      50.57        
 18 Joseph, Lucina M          11 LIAC-MR                50.16      50.59        
 19 Lukenich, Eila A          12 ASAP-MR                47.65      51.89        
 20 Abels, Marissa G          11 LIAC-MR                52.54      52.34        
 21 Sheran, Samantha          12 ASAP-MR                50.06      52.38        
 22 Brown, Rachel E           11 Hes-Mr-MR                 NT      52.81        
 23 Gunnarsdottir, Kolbrun    11 LIFE-MR                54.66      53.58        
 24 Lefever, Megan M          11 ASAP-MR                53.38      54.67        
 25 Grella, Sam J             12 LIAC-MR                58.98      55.47        
 26 Rousakis, Mary E          11 ASAP-MR                56.01      55.79        
 27 Perryman, Jasmine A       12 DESC-NJ                   NT      58.43        
 28 Cabrera Zavala, Ashley D  12 Heatwaves-MR           53.48      59.10        
 29 Thorpe, Kayla             11 Hes-Mr-MR                 NT    1:03.80        
 30 Howard, Mackenzie A       11 DESC-NJ                   NT    1:34.79        
 -- Cabrera Zavala, Alexa M   11 Heatwaves-MR           54.21         DQ        
      Alternating Kick
 -- Harrell, Aya              11 Heatwaves-MR           50.18         DQ        
      Alternating Kick
 -- Perez Quiroz, Brianna Y   12 Heatwaves-MR           54.33         DQ        
      Alternating Kick
 -- Lopez, Idalaih            11 Heatwaves-MR         1:07.23         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:18.99  ZQ
              1:20.49  JO
              1:31.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR    1:19.82    1:19.88 JO     
                  37.17     1:19.88 (42.71)                                        
  2 Pardlo, Gabriella Sara    12 Parks Sailfish-MR    1:28.29    1:26.41 SILV   
                  40.72     1:26.41 (45.69)                                        
  3 Chernishova, Maria E      11 Shy-Mr-MR            1:26.75    1:26.52 SILV   
                  45.06     1:26.52 (41.46)                                        
  4 Smith, Jamila             11 NFS-MR               1:21.71    1:26.70 SILV   
                  40.61     1:26.70 (46.09)                                        
  5 Wellington, Liza          11 Shy-Mr-MR            1:31.26    1:30.43 SILV   
                  43.54     1:30.43 (46.89)                                        
  6 Hernandez, Sury           11 Parks Sailfish-MR    1:25.68    1:31.08 SILV   
                  43.15     1:31.08 (47.93)                                        
  7 Barnard, Maya T           12 Hes-Mr-MR            1:35.30    1:31.13 SILV   
                  41.75     1:31.13 (49.38)                                        
  8 Ha, Kara                  11 LIFE-MR              1:36.72    1:33.00        
                  44.21     1:33.00 (48.79)                                        
  9 Rush, Rebecca M           12 LIAC-MR              1:55.00    1:43.52        
                  48.60     1:43.52 (54.92)                                        
 10 Zhenilenko, Kathryn       11 Hes-Mr-MR            1:42.11    1:44.16        
                  49.94     1:44.16 (54.22)                                        
 11 Syrett, Claire B          12 ASAP-MR              1:43.94    1:47.37        
                  50.89     1:47.37 (56.48)                                        
 12 Smith, Ayanna             11 Hes-Mr-MR                 NT    1:52.79        
                  52.38   1:52.79 (1:00.41)                                        
 13 Joseph, Lucina M          11 LIAC-MR              1:53.44    1:54.31        
                  53.46   1:54.31 (1:00.85)                                        
 14 Wiseman, Arianna          11 LIFE-MR              2:00.00    1:59.33        
                  53.99   1:59.33 (1:05.34)                                        
 15 Brown, Rachel E           11 Hes-Mr-MR                 NT    1:59.97        
 16 Lukenich, Eila A          12 ASAP-MR              1:52.27    2:00.52        
                  57.54   2:00.52 (1:02.98)                                        
 -- Rousakis, Mary E          11 ASAP-MR              2:07.28         DQ        
      Arms past hipline
                  55.43        DQ (1:02.16)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.89  ZQ
                31.59  JO
                35.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walker, Lucy E            12 Silver Streaks-MR      30.19      30.48 ZQ     
  2 Hernandez, Sury           11 Parks Sailfish-MR      33.62      32.99 SILV   
  3 Cani, Ema *               11 HS-MR                  34.51      33.16 SILV   
  4 Gatterdam, Lyla           12 Silver Streaks-MR      35.85      34.22 SILV   
  5 Chernishova, Maria E      11 Shy-Mr-MR              35.73      35.33 SILV   
  6 Barnard, Maya T           12 Hes-Mr-MR              36.76      35.62 SILV   
  7 Hibbert, Laura            11 Silver Streaks-MR      37.28      36.80        
  8 Province, Shaye L         11 ASAP-MR                39.08      36.92        
  9 Huang, Chloe K            12 HS-MR                  37.71      37.65        
 10 Banja, Cristal *          12 HS-MR                  40.73      37.78        
 11 Economakos, Eleni *       12 HS-MR                  38.53      37.79        
 12 Walsh, Kelsey D           12 LIAC-MR                40.08      41.01        
 13 Sheran, Samantha          12 ASAP-MR                46.86      41.92        
 14 Zhenilenko, Kathryn       11 Hes-Mr-MR              41.33      42.44        
 15 Bouyer, Sophia K          12 LIAC-MR                41.13      42.68        
 16 Gunnarsdottir, Kolbrun    11 LIFE-MR                49.32      42.79        
 17 Bautista, Jasmine         12 Heatwaves-MR           42.36      43.88        
 18 Abels, Marissa G          11 LIAC-MR                45.45      45.23        
 19 Syrett, Claire B          12 ASAP-MR                47.23      46.15        
 20 Perez Quiroz, Brianna Y   12 Heatwaves-MR           48.66      47.01        
 21 Joseph, Lucina M          11 LIAC-MR                53.43      47.04        
 22 Smith, Ayanna             11 Hes-Mr-MR              52.64      47.85        
 23 Calin, Stephania          11 LIAC-MR                44.29      48.00        
 24 Lefever, Megan M          11 ASAP-MR                44.28      48.79        
 25 Grella, Sam J             12 LIAC-MR                47.75      49.36        
 26 Rousakis, Mary E          11 ASAP-MR                52.93      51.60        
 27 Harrell, Aya              11 Heatwaves-MR           55.32      52.11        
 28 Perryman, Jasmine A       12 DESC-NJ                   NT      54.35        
 29 Cabrera Zavala, Alexa M   11 Heatwaves-MR           55.76      57.26        
 30 Cabrera Zavala, Ashley D  12 Heatwaves-MR           47.85      57.54        
 31 Thorpe, Kayla             11 Hes-Mr-MR                 NT      59.98        
 32 Morgan, Kerri A           11 LIAC-MR              1:22.17    1:06.14        
 33 Brown, Rachel E           11 Hes-Mr-MR                 NT    1:19.91        
 34 Howard, Mackenzie A       11 DESC-NJ                   NT    1:20.67        
 35 Lopez, Idalaih            11 Heatwaves-MR         1:03.45    1:39.38        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:12.09  JO
              1:26.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anishchanka, Diana        11 Shy-Mr-MR            1:18.00    1:21.97 SILV   
                  38.27     1:21.97 (43.70)                                        
  2 Hernandez, Sury           11 Parks Sailfish-MR    1:19.04    1:24.74 SILV   
                  38.46     1:24.74 (46.28)                                        
  3 Province, Shaye L         11 ASAP-MR              1:38.15    1:30.60        
                  39.22     1:30.60 (51.38)                                        
  4 Ha, Kara                  11 LIFE-MR              1:45.37    1:42.97        
                  46.26     1:42.97 (56.71)                                        
 -- Syrett, Claire B          12 ASAP-MR              1:47.58         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  51.35          DQ (59.76)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:10.49  ZQ
              1:11.29  JO
              1:18.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR    1:10.72    1:08.86 ZQ     
                  32.05     1:08.86 (36.81)                                        
  2 Walker, Lucy E            12 Silver Streaks-MR    1:07.95    1:09.20 ZQ     
                  32.97     1:09.20 (36.23)                                        
  3 Hernandez, Sury           11 Parks Sailfish-MR    1:21.12    1:16.94 SILV   
                  35.82     1:16.94 (41.12)                                        
  4 Chernishova, Maria E      11 Shy-Mr-MR            1:19.98    1:18.21 SILV   
                  37.79     1:18.21 (40.42)                                        
  5 Huang, Chloe K            12 HS-MR                1:20.67    1:19.49        
                  37.33     1:19.49 (42.16)                                        
  6 Barnard, Maya T           12 Hes-Mr-MR            1:24.33    1:19.81        
                  37.02     1:19.81 (42.79)                                        
  7 Economakos, Eleni *       12 HS-MR                1:23.41    1:20.38        
                  38.16     1:20.38 (42.22)                                        
  8 Phillips, Leela M         12 Silver Streaks-MR    1:23.04    1:22.37        
                  37.51     1:22.37 (44.86)                                        
  9 Province, Shaye L         11 ASAP-MR              1:30.49    1:23.10        
                1:23.36         1:23.10 ( )                                        
 10 Banja, Cristal *          12 HS-MR                1:27.68    1:23.79        
                  38.81     1:23.79 (44.98)                                        
 11 Bouyer, Sophia K          12 LIAC-MR              1:45.00    1:26.68        
                  41.30     1:26.68 (45.38)                                        
 12 Zhenilenko, Kathryn       11 Hes-Mr-MR            1:30.18    1:28.72        
                  42.25     1:28.72 (46.47)                                        
 13 Abels, Marissa G          11 LIAC-MR              1:32.98    1:30.22        
                  40.69     1:30.22 (49.53)                                        
 14 Walsh, Kelsey D           12 LIAC-MR              1:45.00    1:31.23        
                  42.32     1:31.23 (48.91)                                        
 15 Gunnarsdottir, Kolbrun    11 LIFE-MR              1:29.59    1:33.24        
                  41.17     1:33.24 (52.07)                                        
 16 Ammon, Ayaka              11 LIFE-MR              1:34.83    1:33.42        
                  44.71     1:33.42 (48.71)                                        
 17 Syrett, Claire B          12 ASAP-MR              1:39.43    1:33.81        
                  44.60     1:33.81 (49.21)                                        
 18 Sheran, Samantha          12 ASAP-MR              1:34.82    1:36.86        
                  42.83     1:36.86 (54.03)                                        
 19 Joseph, Lucina M          11 LIAC-MR              1:45.00    1:38.33        
                  44.13     1:38.33 (54.20)                                        
 20 Lefever, Megan M          11 ASAP-MR              1:37.70    1:38.78        
                  43.56     1:38.78 (55.22)                                        
 21 Calin, Stephania          11 LIAC-MR              1:38.57    1:40.87        
                  45.20     1:40.87 (55.67)                                        
 22 Brown, Rachel E           11 Hes-Mr-MR                 NT    1:41.95        
                  44.93     1:41.95 (57.02)                                        
 23 Smith, Ayanna             11 Hes-Mr-MR                 NT    1:42.16        
                  47.32     1:42.16 (54.84)                                        
 24 Lukenich, Eila A          12 ASAP-MR              1:39.84    1:42.68        
                  46.10     1:42.68 (56.58)                                        
 25 Perez Quiroz, Brianna Y   12 Heatwaves-MR         1:42.53    1:44.73        
                  45.47     1:44.73 (59.26)                                        
 26 Rousakis, Mary E          11 ASAP-MR              1:56.39    1:45.97        
                  49.41     1:45.97 (56.56)                                        
 27 Cabrera Zavala, Alexa M   11 Heatwaves-MR         1:42.98    1:49.90        
                  50.38     1:49.90 (59.52)                                        
 28 Cabrera Zavala, Ashley D  12 Heatwaves-MR         1:42.96    1:51.85        
                  48.84   1:51.85 (1:03.01)                                        
 29 Morgan, Kerri A           11 LIAC-MR              1:58.00    1:59.67        
                  55.94   1:59.67 (1:03.73)                                        
 -- Thorpe, Kayla             11 Hes-Mr-MR                 NT         DQ        
      Head not up - breast
                  52.17        DQ (1:05.03)                                        
 -- Grella, Sam J             12 LIAC-MR              1:50.00         DQ        
      Re-Submerged - back
                  49.63          DQ (54.09)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:29.69  ZQ
              2:30.49  JO
              2:48.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR    2:27.77    2:27.26 ZQ     
                  31.68     1:08.31 (36.63)     1:54.20 (45.89)     2:27.26 (33.06)
  2 Gillies, Meg              12 LIFE-MR              3:30.00    2:54.67        
                  39.58     1:22.38 (42.80)     2:13.58 (51.20)     2:54.67 (41.09)
  3 Chernishova, Maria E      11 Shy-Mr-MR            2:43.90    2:55.08        
                  38.97     1:26.35 (47.38)     2:14.68 (48.33)     2:55.08 (40.40)
  4 Smith, Jamila             11 NFS-MR               2:58.00    3:02.11        
                  42.98     1:28.97 (45.99)     2:19.82 (50.85)     3:02.11 (42.29)
  5 Ha, Kara                  11 LIFE-MR              3:03.79    3:06.60        
                  42.50     1:26.54 (44.04)     2:20.70 (54.16)     3:06.60 (45.90)
  6 Bouyer, Sophia K          12 LIAC-MR              3:15.00    3:10.00        
                1:30.88     2:28.05 (57.17)     3:12.21 (44.16)         3:10.00 ( )
  7 Lukenich, Eila A          12 ASAP-MR              4:02.53    3:41.90        
                  52.88     1:47.26 (54.38)   2:54.47 (1:07.21)     3:41.90 (47.43)
 -- Walsh, Kelsey D           12 LIAC-MR              3:21.06         DQ        
      Stroke Infraction - IM
                  41.78     1:27.63 (45.85)   2:32.43 (1:04.80)          DQ (45.75)
 -- Pardlo, Gabriella Sara    12 Parks Sailfish-MR    2:51.60         DQ        
      One hand touch - breast
                  34.47     1:19.82 (45.35)     2:12.04 (52.22)          DQ (42.83)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.69  JO
                26.69  ZQ
                28.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hyndman, Kailah F         14 Hes-Mr-MR              26.63      26.52 JO     
  2 Finn, Molly K             14 HS-MR                  27.67      27.25 SILV   
  3 Tantsyura, Eva D          14 Silver Streaks-MR      27.84      27.68 SILV   
  4 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR      28.43      28.06 SILV   
  5 Meleady-Breslin, Rachel   13 LIAC-MR                28.38      28.78 SILV   
  6 Hanin, Katherine P        13 HS-MR                  28.79      28.81        
  7 Collymore, Athena J       13 DESC-NJ                30.43      29.49        
  8 Economakos, Christina *   14 HS-MR                  28.99      29.83        
  9 Serpico, Isha C           14 HS-MR                  30.78      30.02        
 10 Trieff, Lily S            14 Silver Streaks-MR      29.86      30.69        
 11 Dyce, Aniesha             13 ASAP-MR                30.24      33.46        
 12 Ramsaroop, Anjali R       13 LIAC-MR                36.55      33.82        
 13 Buchanan, Carmen C        13 DESC-NJ                34.58      34.06        
 14 Hernandez, Lexie R        14 Heatwaves-MR           34.23      34.09        
 15 Haider, Zara              13 Silver Streaks-MR      34.54      34.26        
 16 Kliatchka, Amy R          13 Silver Streaks-MR      42.01      36.64        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                57.99  JO
                57.99  ZQ
              1:03.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hyndman, Kailah F         14 Hes-Mr-MR              59.17      58.69 SILV   
                  38.87       58.69 (19.82)                                        
  2 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    1:01.49    1:01.50 SILV   
  3 Orr, Elon                 14 Parks Sailfish-MR    1:02.93    1:03.00 SILV   
                  59.23      1:03.00 (3.77)                                        
  4 Meleady-Breslin, Rachel   13 LIAC-MR              1:03.92    1:03.61        
  5 Barreto, Zoe A            13 DESC-NJ                59.33    1:04.63        
                  45.23     1:04.63 (19.40)                                        
  6 Collymore, Athena J       13 DESC-NJ              1:09.14    1:08.29        
  7 Denzler, Charlee M        13 LIAC-MR              1:16.36    1:13.00        
                  34.43     1:14.10 (39.67)         1:13.00 ( )                    
  8 Coveny, Cassidy F         13 LIAC-MR              1:14.49    1:13.62        
                  35.52     1:13.75 (38.23)         1:13.62 ( )                    
  9 Gooden, T'Neil            14 Parks Sailfish-MR    1:14.53    1:14.68        
                  36.22     1:15.07 (38.85)         1:14.68 ( )                    
 10 Ramsaroop, Anjali R       13 LIAC-MR              1:17.53    1:19.09        
                  38.87     1:19.09 (40.22)                                        
 11 Fitzgerald, Carly         13 LIAC-MR              1:35.89    1:34.04        
                  45.23     1:34.04 (48.81)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:06.49  ZQ
              2:06.99  JO
              2:16.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hyndman, Kailah F         14 Hes-Mr-MR            2:15.15    2:13.04 SILV   
                  29.70     1:02.93 (33.23)     1:38.50 (35.57)     2:13.04 (34.54)
  2 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    2:11.98    2:13.67 SILV   
                  30.32     1:04.41 (34.09)     1:39.76 (35.35)     2:13.67 (33.91)
  3 Orr, Elon                 14 Parks Sailfish-MR    2:16.00    2:20.36        
                  31.67     1:07.25 (35.58)     1:43.58 (36.33)     2:20.36 (36.78)
  4 Meleady-Breslin, Rachel   13 LIAC-MR              2:20.92    2:22.50        
                  31.00     1:08.20 (37.20)     1:46.56 (38.36)     2:22.50 (35.94)
  5 Barreto, Zoe A            13 DESC-NJ              2:31.93    2:26.23        
                  32.89     1:09.61 (36.72)     1:48.16 (38.55)     2:26.23 (38.07)
  6 Collymore, Athena J       13 DESC-NJ                   NT    2:38.40        
                  34.74     1:15.86 (41.12)     1:57.49 (41.63)     2:38.40 (40.91)
  7 Coveny, Cassidy F         13 LIAC-MR              2:48.20    2:44.95        
                  37.55     1:19.65 (42.10)     2:02.97 (43.32)     2:44.95 (41.98)
  8 Denzler, Charlee M        13 LIAC-MR              2:55.00    2:49.63        
                  37.64     1:20.64 (43.00)     2:05.54 (44.90)     2:49.63 (44.09)
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:05.99  ZQ
              1:06.59  JO
              1:15.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hyndman, Kailah F         14 Hes-Mr-MR            1:06.67    1:06.86 SILV   
  2 Finn, Molly K             14 HS-MR                1:09.84    1:09.12 SILV   
  3 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    1:10.39    1:09.83 SILV   
  4 Tantsyura, Eva D          14 Silver Streaks-MR    1:11.56    1:13.66 SILV   
  5 Trieff, Lily S            14 Silver Streaks-MR    1:12.37    1:14.02 SILV   
  6 Economakos, Christina *   14 HS-MR                1:14.39    1:14.33 SILV   
  7 Meleady-Breslin, Rachel   13 LIAC-MR              1:15.63    1:16.45        
  8 Collymore, Athena J       13 DESC-NJ              1:20.47    1:18.88        
  9 Cui, Amanda               14 Parks Sailfish-MR    1:20.48    1:20.19        
 10 Bosch, Kaleigh            13 LIAC-MR              1:21.00    1:22.28        
 11 Dyce, Aniesha             13 ASAP-MR              1:26.00    1:27.27        
 12 Ramsaroop, Anjali R       13 LIAC-MR              1:35.49    1:31.07        
 13 Haider, Zara              13 Silver Streaks-MR    1:40.75    1:38.64        
 14 Kliatchka, Amy R          13 Silver Streaks-MR    1:43.60    1:39.46        
 15 Buchanan, Carmen C        13 DESC-NJ              1:57.21    1:45.57        
 -- Hernandez, Lexie R        14 Heatwaves-MR         1:50.08         DQ        
      Delay initiating turn
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:21.49  ZQ
              2:22.59  JO
              2:42.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meleady-Breslin, Rachel   13 LIAC-MR              2:44.65    2:45.30        
                  38.78     1:21.06 (42.28)   2:45.30 (1:24.24)                    
  2 Barreto, Zoe A            13 DESC-NJ              2:44.48    2:47.04        
                  40.32     1:21.98 (41.66)     2:05.37 (43.39)     2:47.04 (41.67)
  3 Denzler, Charlee M        13 LIAC-MR              3:02.67    2:59.08        
  4 Gooden, T'Neil            14 Parks Sailfish-MR    2:57.01    2:59.87        
                  41.73     1:27.36 (45.63)     2:14.87 (47.51)     2:59.87 (45.00)
  5 Collymore, Athena J       13 DESC-NJ                   NT    3:03.20        
                  40.68     1:26.49 (45.81)     2:15.16 (48.67)     3:03.20 (48.04)
  6 Fitzgerald, Carly         13 LIAC-MR              3:15.00    3:30.61        
                  47.57     1:40.23 (52.66)   3:30.61 (1:50.38)                    
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:15.49  ZQ
              1:16.49  JO
              1:23.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hyndman, Kailah F         14 Hes-Mr-MR            1:19.61    1:20.26 SILV   
                  37.58     1:20.26 (42.68)                                        
  2 Orr, Elon                 14 Parks Sailfish-MR    1:22.70    1:22.63 SILV   
                  38.25     1:22.63 (44.38)                                        
  3 Saunders, Phoebe L        13 BKR-MR               1:25.68    1:23.50 SILV   
                  39.79     1:23.50 (43.71)                                        
  4 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    1:27.20    1:28.35        
                  40.93     1:28.35 (47.42)                                        
  5 Denzler, Charlee M        13 LIAC-MR              1:35.20    1:33.96        
                  44.65     1:33.96 (49.31)                                        
  6 Gooden, T'Neil            14 Parks Sailfish-MR    1:36.09    1:38.14        
                  46.51     1:38.14 (51.63)                                        
  7 Coveny, Cassidy F         13 LIAC-MR              1:38.66    1:38.51        
                  48.32     1:38.51 (50.19)                                        
  8 Ramsaroop, Anjali R       13 LIAC-MR              1:40.18    1:42.76        
                  47.29     1:42.76 (55.47)                                        
  9 Fitzgerald, Carly         13 LIAC-MR              1:41.86    1:51.17        
                  50.39   1:51.17 (1:00.78)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:40.59  ZQ
              2:42.99  JO
              2:56.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hanin, Katherine P        13 HS-MR                3:02.22    2:58.95        
  2 Serpico, Isha C           14 HS-MR                3:08.81    3:06.24        
  3 Economakos, Christina *   14 HS-MR                3:17.71    3:08.00        
  4 Tantsyura, Eva D          14 Silver Streaks-MR    3:06.55    3:13.94        
  5 Trieff, Lily S            14 Silver Streaks-MR    3:11.86    3:15.67        
  6 Kliatchka, Amy R          13 Silver Streaks-MR    3:45.11    4:01.16        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:05.29  ZQ
              1:05.69  JO
              1:11.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hyndman, Kailah F         14 Hes-Mr-MR            1:02.37    1:03.22 ZQ     
                  29.02     1:03.22 (34.20)                                        
  2 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    1:05.71    1:05.20 ZQ     
                  30.84     1:05.20 (34.36)                                        
  3 Orr, Elon                 14 Parks Sailfish-MR    1:15.81    1:15.81        
                  34.56     1:15.81 (41.25)                                        
  4 Gooden, T'Neil            14 Parks Sailfish-MR    1:31.07    1:33.08        
                  42.77     1:33.08 (50.31)                                        
  5 Coveny, Cassidy F         13 LIAC-MR              1:40.00    1:37.14        
                  42.01     1:37.14 (55.13)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:25.79  ZQ
              2:30.99  JO
              2:36.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    2:27.72    2:27.17 JO     
                  30.13     1:06.70 (36.57)     1:46.40 (39.70)     2:27.17 (40.77)
  2 Hyndman, Kailah F         14 Hes-Mr-MR            2:33.42    2:33.37 SILV   
                  32.17     1:09.18 (37.01)     1:50.08 (40.90)     2:33.37 (43.29)
 -- Dyce, Aniesha             13 ASAP-MR              4:01.33         DQ        
      Alternating Kick
                  45.34     1:42.01 (56.67)   2:43.05 (1:01.04)        DQ (1:01.13)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:21.99  ZQ
              2:23.49  JO
              2:41.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hyndman, Kailah F         14 Hes-Mr-MR            2:28.36    2:27.83 SILV   
                  30.43     1:07.35 (36.92)     1:51.68 (44.33)     2:27.83 (36.15)
  2 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    2:28.12    2:31.77 SILV   
                  29.78     1:08.17 (38.39)     1:55.81 (47.64)     2:31.77 (35.96)
  3 Finn, Molly K             14 HS-MR                2:34.82    2:36.62 SILV   
                  33.61     1:12.31 (38.70)     2:00.73 (48.42)     2:36.62 (35.89)
  4 Economakos, Christina *   14 HS-MR                     NT    2:40.42 SILV   
                  31.33     1:11.34 (40.01)     2:02.06 (50.72)     2:40.42 (38.36)
  5 Hanin, Katherine P        13 HS-MR                2:37.01    2:42.14        
                  34.32     1:16.18 (41.86)     2:03.93 (47.75)     2:42.14 (38.21)
  6 Meleady-Breslin, Rachel   13 LIAC-MR              2:48.50    2:49.20        
                  39.68     1:20.49 (40.81)     2:14.31 (53.82)     2:49.20 (34.89)
  7 Bosch, Kaleigh            13 LIAC-MR              3:30.00    2:52.33        
                  33.87     1:18.64 (44.77)     2:11.32 (52.68)     2:52.33 (41.01)
  8 Serpico, Isha C           14 HS-MR                2:45.56    2:52.45        
                  36.69     1:19.96 (43.27)     2:10.53 (50.57)     2:52.45 (41.92)
  9 Cui, Amanda               14 Parks Sailfish-MR    2:45.45    2:55.41        
                  37.57     1:22.24 (44.67)   2:55.41 (1:33.17)                    
 10 Dyce, Aniesha             13 ASAP-MR              3:27.49    3:16.62        
                1:28.81   2:30.42 (1:01.61)     3:16.25 (45.83)      3:16.62 (0.37)
 11 Haider, Zara              13 Silver Streaks-MR    3:20.46    3:16.95        
                  41.75     1:31.76 (50.01)     2:30.92 (59.16)     3:16.95 (46.03)
 12 Ramsaroop, Anjali R       13 LIAC-MR              3:30.00    3:25.41        
                  42.89     1:33.16 (50.27)   2:37.32 (1:04.16)     3:25.41 (48.09)
 -- Collymore, Athena J       13 DESC-NJ              3:05.39         DQ        
      No touch at turn - back
                  38.60     1:25.93 (47.33)     2:18.34 (52.41)          DQ (40.01)
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.29  ZQ
                28.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chea, Rory                15 Parks Sailfish-MR      27.39      27.40 SILV   
  2 Ng, Melanie               15 Parks Sailfish-MR      27.08      27.83 SILV   
  3 Augustin-Orcel, Gabriell  14 BKR-MR                 29.41      29.21        
  4 Saunders, Phoebe L        13 BKR-MR                 30.68      29.41        
  5 Padilla, Jocelyn L        10 DESC-NJ                34.88      33.94        
                  34.29           33.94 ( )                                        
  6 Williams, Madi A          10 DESC-NJ                37.88      34.17        
                  34.28           34.17 ( )                                        
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                57.19  ZQ
              1:01.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vintimilla, Samantha      15 Parks Sailfish-MR    1:05.92    1:05.21        
                  31.42     1:05.21 (33.79)                                        
  2 Gnad, Julia M             15 HS-MR                1:06.24    1:05.97        
                  31.45     1:05.97 (34.52)                                        
  3 Titarenko, Kateryna       13 Shy-Mr-MR            1:05.18    1:06.71        
                  31.13     1:06.71 (35.58)                                        
  4 Huang, Chloe K            12 HS-MR                1:10.84    1:08.96        
                  32.06     1:08.96 (36.90)                                        
  5 Perryman, Jasmine A       12 DESC-NJ              1:39.38    1:12.80        
                  57.28     1:12.80 (15.52)                                        
  6 Economakos, Stavroula     16 HS-MR                1:08.34    1:14.72        
                  35.40     1:14.72 (39.32)                                        
  7 Salimi, Sana W            17 Silver Streaks-MR    1:09.11    1:15.14        
                  34.96     1:15.14 (40.18)                                        
  8 Ojeda, Ashley             14 Heatwaves-MR         1:21.16    1:17.15        
                  36.48     1:17.15 (40.67)                                        
  9 Howard, Maia A            14 DESC-NJ              1:16.53    1:19.41        
                  35.95     1:19.41 (43.46)                                        
 10 Buchanan, Carmen C        13 DESC-NJ              1:20.54    1:19.51        
                  37.08     1:19.51 (42.43)                                        
 11 Bautista, Jasmine         12 Heatwaves-MR         1:22.18    1:23.58        
                  40.20     1:23.58 (43.38)                                        
 12 Harrell, Aya              11 Heatwaves-MR         1:50.12    1:35.03        
                  45.66     1:35.03 (49.37)                                        
 13 Morgan, Kerri A           11 LIAC-MR              2:29.16    1:44.36        
                2:08.85         1:44.36 ( )                                        
 14 Howard, Mackenzie A       11 DESC-NJ              2:20.93    2:40.20        
                2:44.61         2:40.20 ( )                                        
 
Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:02.49  ZQ
              2:10.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vintimilla, Samantha      15 Parks Sailfish-MR    2:17.50    2:23.19        
                  32.32     1:08.16 (35.84)     1:45.94 (37.78)     2:23.19 (37.25)
  2 Gnad, Julia M             15 HS-MR                2:20.11    2:29.17        
                  33.33     1:11.39 (38.06)     1:51.05 (39.66)     2:29.17 (38.12)
  3 Economakos, Stavroula     16 HS-MR                2:32.03    2:33.50        
                  33.62     1:12.93 (39.31)     1:54.12 (41.19)     2:33.50 (39.38)
  4 Titarenko, Kateryna       13 Shy-Mr-MR            2:36.00    2:34.10        
                                                    1:55.99 ( )     2:34.10 (38.11)
  5 Ojeda, Ashley             14 Heatwaves-MR         2:55.23    2:53.59        
                  37.19     1:20.77 (43.58)     2:07.41 (46.64)     2:53.59 (46.18)
  6 Howard, Maia A            14 DESC-NJ                   NT    3:02.52        
                  37.18     1:25.32 (48.14)     2:15.31 (49.99)     3:02.52 (47.21)
  7 Buchanan, Carmen C        13 DESC-NJ                   NT    3:10.12        
                                1:31.49 ( )     2:22.74 (51.25)     3:10.12 (47.38)
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:05.49  ZQ
              1:10.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ng, Melanie               15 Parks Sailfish-MR    1:06.62    1:07.65 SILV   
                  32.59     1:07.65 (35.06)                                        
  2 Chea, Rory                15 Parks Sailfish-MR    1:13.18    1:16.99        
                  37.36     1:16.99 (39.63)                                        
  3 Biehle, Calder A          12 BKR-MR               1:19.70    1:18.59        
                  36.75     1:18.59 (41.84)                                        
  4 Gillies, Meg              12 LIFE-MR              1:23.67    1:19.58        
                  39.48     1:19.58 (40.10)                                        
  5 Padilla, Jocelyn L        10 DESC-NJ              1:21.37    1:35.36        
  6 Williams, Madi A          10 DESC-NJ              1:35.43    1:37.56        
                  46.44     1:37.56 (51.12)                                        
 
Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:20.99  ZQ
              2:29.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walker, Lucy E            12 Silver Streaks-MR    2:35.11    2:28.06 SILV   
                  33.57     1:10.41 (36.84)     1:49.27 (38.86)     2:28.06 (38.79)
  2 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR    2:46.00    2:33.94        
                  34.22     1:12.48 (38.26)   2:33.94 (1:21.46)                    
  3 Economakos, Stavroula     16 HS-MR                2:53.48    2:53.55        
                  39.19     1:23.04 (43.85)     2:08.92 (45.88)     2:53.55 (44.63)
  4 Salimi, Sana W            17 Silver Streaks-MR    2:48.11    2:54.71        
                  38.30     1:21.62 (43.32)   2:54.71 (1:33.09)                    
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:13.99  ZQ
              1:20.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gnad, Julia M             15 HS-MR                1:21.22    1:27.30        
                  40.65     1:27.30 (46.65)                                        
  2 Vintimilla, Samantha      15 Parks Sailfish-MR    1:36.90    1:34.03        
                  43.59     1:34.03 (50.44)                                        
  3 Banja, Cristal *          12 HS-MR                1:42.84    1:36.02        
                  45.21     1:36.02 (50.81)                                        
  4 Salimi, Sana W            17 Silver Streaks-MR    1:27.11    1:41.15        
                  46.16     1:41.15 (54.99)                                        
 -- Padilla, Jas N            15 DESC-NJ              1:35.84         DQ        
 
Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:37.89  ZQ
              2:50.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ng, Melanie               15 Parks Sailfish-MR    2:40.68    2:43.77 SILV   
                  36.88     1:18.65 (41.77)     2:01.26 (42.61)     2:43.77 (42.51)
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:04.49  ZQ
              1:09.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vintimilla, Samantha      15 Parks Sailfish-MR    1:12.73    1:12.30        
                  33.42     1:12.30 (38.88)                                        
  2 Ojeda, Ashley             14 Heatwaves-MR         1:33.42    1:31.53        
                  42.78     1:31.53 (48.75)                                        
  3 Economakos, Stavroula     16 HS-MR                1:32.44    1:36.36        
                  42.33     1:36.36 (54.03)                                        
  4 Howard, Maia A            14 DESC-NJ                   NT    1:52.75        
 
Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:24.99  ZQ
              2:33.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chea, Rory                15 Parks Sailfish-MR    2:45.50    2:45.77        
                  34.30     1:17.16 (42.86)     2:03.50 (46.34)     2:45.77 (42.27)
  2 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR    2:40.50    2:47.75        
                  34.87     1:18.26 (43.39)     2:03.79 (45.53)     2:47.75 (43.96)
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
              2:19.99  ZQ
              2:37.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ng, Melanie               15 Parks Sailfish-MR    2:26.52    2:28.12 SILV   
                  32.20     1:09.21 (37.01)     1:52.80 (43.59)     2:28.12 (35.32)
  2 Chea, Rory                15 Parks Sailfish-MR    2:32.46    2:38.18        
                  32.99     1:16.19 (43.20)     2:03.57 (47.38)     2:38.18 (34.61)
  3 Saunders, Phoebe L        13 BKR-MR               2:47.71    2:49.74        
                  39.80     1:22.66 (42.86)     2:10.66 (48.00)     2:49.74 (39.08)
  4 Williams, Madi A          10 DESC-NJ                   NT    3:31.56        
                  52.43     1:44.37 (51.94)   2:47.40 (1:03.03)     3:31.56 (44.16)
 -- Padilla, Jocelyn L        10 DESC-NJ              4:29.17         DQ        
      Stroke Infraction - IM
                  47.26     1:39.25 (51.99)   2:47.44 (1:08.19)          DQ (45.55)
 
Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Silver Streaks Swim Club-MR  'A'                  2:02.04    2:02.36        
     1) Gatterdam, Lyla 12              2) Phillips, Leela M 12           
     3) Salimi, Sana W 17               4) Walker, Lucy E 12              
                  30.28     1:02.93 (32.65)     1:34.94 (32.01)     2:02.36 (27.42)
  2 Harbor Seals-MR  'A'                              2:02.64    2:03.53        
     1) Huang, Chloe K 12               2) Cani, Ema * 11                 
     3) Economakos, Stavroula 16        4) Gnad, Julia M 15               
                  30.90     1:02.24 (31.34)     1:34.14 (31.90)     2:03.53 (29.39)
  3 Brooklyn Otters-MR  'A'                                NT    2:04.52        
     1) Syrett, Claire B 12             2) Lukenich, Eila A 12            
     3) Lefever, Megan M 11             4) Province, Shaye L 11           
                  36.97     1:12.92 (35.95)     1:49.25 (36.33)     2:04.52 (15.27)
 
Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zunich, Dominic A          7 LIAC-MR                19.74      14.89        
  2 St. Thomas, Harrison J     8 LIAC-MR                14.81      16.01        
  3 Baldwin, Ryan T            8 LIAC-MR                17.64      16.88        
  4 Rimler, Jacob E            8 LIAC-MR                16.67      17.35        
  5 Pan, Victor C              8 LIAC-MR                16.94      17.69        
  6 Nolasco, Daniel J          8 LIAC-MR                17.16      17.92        
  7 Schnappauf, Matthew        8 LIAC-MR                17.49      18.05        
  8 Mehlman, Noah L            8 LIAC-MR                21.15      18.09        
  9 Goldberg, Elliot D         8 LIAC-MR                18.38      18.95        
 10 Chicvak, Michael C         8 LIAC-MR                23.70      19.27        
 11 Santana, Alejandro J       7 LIAC-MR                21.10      20.31        
 12 Ucku, Deniz                8 LIAC-MR                18.98      20.94        
 13 Chastain, Sam F            8 Heatwaves-MR           24.09      21.83        
                  21.95           21.83 ( )                                        
 14 Ruiz, Japhet N             6 Heatwaves-MR           25.91      21.86        
                  22.42           21.86 ( )                                        
 15 Yeremenko, Alex            8 Shy-Mr-MR                 NT      23.19        
                  23.92           23.19 ( )                                        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                30.99  ZQ
                31.99  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rimler, Jacob E            8 LIAC-MR                36.69      36.50        
  2 Pan, Victor C              8 LIAC-MR                36.48      36.93        
  3 Nolasco, Daniel J          8 LIAC-MR                39.84      37.41        
  4 Chae, Minsoo               8 LIAC-MR                40.92      37.94        
  5 Schnappauf, Matthew        8 LIAC-MR                38.63      38.57        
  6 Zunich, Dominic A          7 LIAC-MR                40.57      38.73        
  7 Zeleniy, Aidan             8 Shy-Mr-MR              38.06      38.91        
  8 Goldberg, Elliot D         8 LIAC-MR                42.10      40.17        
  9 Ucku, Deniz                8 LIAC-MR                42.65      41.14        
 10 Mehlman, Noah L            8 LIAC-MR                41.32      42.63        
 11 Santana, Alejandro J       7 LIAC-MR                44.19      43.11        
 12 Zhungo Vazquez, Michael    8 FAST-MR                   NT      55.28        
 13 Lo Verde, Leonardo         7 Hes-Mr-MR              59.65      56.04        
 14 Arone, Alex B              8 FAST-MR                   NT      59.93        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 St. Thomas, Harrison J     8 LIAC-MR                19.45      19.14        
  2 Goldberg, Elliot D         8 LIAC-MR                20.01      19.86        
  3 Baldwin, Ryan T            8 LIAC-MR                21.86      19.87        
  4 Rimler, Jacob E            8 LIAC-MR                20.06      20.88        
  5 Pan, Victor C              8 LIAC-MR                20.08      21.15        
  6 Nolasco, Daniel J          8 LIAC-MR                23.26      21.32        
  7 Chae, Minsoo               8 LIAC-MR                21.68      22.07        
  8 Zunich, Dominic A          7 LIAC-MR                24.19      22.21        
  9 Mehlman, Noah L            8 LIAC-MR                26.30      22.97        
 10 Santana, Alejandro J       7 LIAC-MR                21.77      23.41        
 11 Lo Verde, Leonardo         7 Hes-Mr-MR                 NT      28.65        
 12 Zhungo Vazquez, Michael    8 FAST-MR                   NT      33.69        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.69  ZQ
                37.49  JO
                42.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schnappauf, Matthew        8 LIAC-MR                44.95      43.75        
  2 Chae, Minsoo               8 LIAC-MR                47.85      45.65        
  3 Barenboym, Michael         7 Aquaflames-MR        1:04.68      57.96        
  4 Ruiz, Japhet N             6 Heatwaves-MR         1:06.22      58.13        
  5 Chastain, Sam F            8 Heatwaves-MR           59.04      59.65        
 -- Yeremenko, Alex            8 Shy-Mr-MR              53.40         DQ        
      Multiple strokes
 
Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goldberg, Elliot D         8 LIAC-MR                21.36      23.67        
                  23.91           23.67 ( )                                        
  2 Zeleniy, Aidan             8 Shy-Mr-MR              17.90      23.95        
                  24.31           23.95 ( )                                        
  3 St. Thomas, Harrison J     8 LIAC-MR                22.93      23.99        
                  24.46           23.99 ( )                                        
  4 Chae, Minsoo               8 LIAC-MR                24.01      25.03        
                  24.57        25.03 (0.46)                                        
  5 Ucku, Deniz                8 LIAC-MR                26.65      25.16        
  6 Baldwin, Ryan T            8 LIAC-MR                23.63      25.27        
                  25.76           25.27 ( )                                        
  7 Nolasco, Daniel J          8 LIAC-MR                25.11      25.42        
  8 Rimler, Jacob E            8 LIAC-MR                25.59      25.96        
  9 Mehlman, Noah L            8 LIAC-MR                28.26      27.50        
 10 Pan, Victor C              8 LIAC-MR                25.08      27.97        
                  28.24           27.97 ( )                                        
 11 Zunich, Dominic A          7 LIAC-MR                30.40      30.45        
 12 Schnappauf, Matthew        8 LIAC-MR                29.52      32.93        
 13 Santana, Alejandro J       7 LIAC-MR                32.75      34.53        
 -- Lo Verde, Leonardo         7 Hes-Mr-MR                 NT         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.09  ZQ
                43.49  JO
                48.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goldberg, Elliot D         8 LIAC-MR                47.23      47.20 SILV   
  2 Chae, Minsoo               8 LIAC-MR                51.79      50.22        
  3 Rimler, Jacob E            8 LIAC-MR                52.79      50.85        
  4 Mehlman, Noah L            8 LIAC-MR                58.29      55.97        
  5 Pan, Victor C              8 LIAC-MR                53.49      56.44        
  6 Ucku, Deniz                8 LIAC-MR              1:02.21      56.73        
  7 Yeremenko, Alex            8 Shy-Mr-MR              58.35    1:00.63        
  8 Schnappauf, Matthew        8 LIAC-MR              1:06.63    1:01.32        
  9 Zunich, Dominic A          7 LIAC-MR              1:00.97    1:01.42        
 10 Barenboym, Michael         7 Aquaflames-MR             NT    1:19.22        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 St. Thomas, Harrison J     8 LIAC-MR                18.31      18.71        
  2 Rimler, Jacob E            8 LIAC-MR                17.65      18.86        
  3 Baldwin, Ryan T            8 LIAC-MR                18.44      19.05        
  4 Pan, Victor C              8 LIAC-MR                19.44      21.03        
  5 Chae, Minsoo               8 LIAC-MR                20.16      21.67        
  6 Goldberg, Elliot D         8 LIAC-MR                22.17      22.14        
  7 Schnappauf, Matthew        8 LIAC-MR                20.16      22.18        
  8 Nolasco, Daniel J          8 LIAC-MR                24.71      22.39        
  9 Mehlman, Noah L            8 LIAC-MR                22.05      23.44        
 10 Santana, Alejandro J       7 LIAC-MR                26.38      24.22        
 11 Ucku, Deniz                8 LIAC-MR                23.28      24.96        
 12 Zunich, Dominic A          7 LIAC-MR                25.97      25.12        
 13 Chicvak, Michael C         8 LIAC-MR                31.00      25.33        
 14 Yeremenko, Alex            8 Shy-Mr-MR                 NT      27.48        
 15 Chastain, Sam F            8 Heatwaves-MR           31.15      29.41        
 16 Ruiz, Japhet N             6 Heatwaves-MR           25.91      30.40        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.99  ZQ
                35.99  JO
                43.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rimler, Jacob E            8 LIAC-MR                47.34      42.94 SILV   
  2 Chae, Minsoo               8 LIAC-MR                53.65      43.71 SILV   
  3 Nolasco, Daniel J          8 LIAC-MR                49.57      44.92        
  4 Pan, Victor C              8 LIAC-MR                49.03      44.93        
  5 Schnappauf, Matthew        8 LIAC-MR                55.52      50.11        
  6 Ucku, Deniz                8 LIAC-MR              1:08.00      52.07        
  7 Zunich, Dominic A          7 LIAC-MR              1:00.05      53.43        
  8 Goldberg, Elliot D         8 LIAC-MR              1:00.00      53.96        
  9 Santana, Alejandro J       7 LIAC-MR              1:08.00      54.07        
 10 Mehlman, Noah L            8 LIAC-MR                54.15      55.62        
 -- Zeleniy, Aidan             8 Shy-Mr-MR              48.78         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                30.99  ZQ
                31.99  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mazo, Or                  10 Hes-Mr-MR              32.01      32.12 SILV   
  2 King, Anthony S           10 Hes-Mr-MR              32.64      32.61 SILV   
  3 Lian, Derek               10 Parks Sailfish-MR      32.41      33.09 SILV   
  4 Sainvil, Fenlay            9 Parks Sailfish-MR      34.07      33.18 SILV   
  5 Sims, Douglas J            9 LIAC-MR                34.51      33.83 SILV   
  6 Chen, Justin               9 Parks Sailfish-MR      35.81      34.77 SILV   
  7 Rivera, Jaden D            9 HS-MR                  35.81      34.98 SILV   
  8 Wang, Ethan               10 LIAC-MR                36.31      35.71        
  9 Elkhoury, Marc            10 HS-MR                  37.39      36.07        
 10 Manago, Andrew V          10 LIAC-MR                37.49      36.17        
 11 Tselykovskiy, Arseny      10 Shy-Mr-MR              36.44      36.40        
 12 Gorelik, Lev              10 ASAP-MR                37.36      36.71        
 13 Simons, Matthew A          9 LIAC-MR                38.10      37.16        
 14 Yurko, Dmitri Jr.          9 LIAC-MR                37.69      37.31        
 15 Teyf, Eric                 9 Shy-Mr-MR              37.90      37.33        
 16 Ivry, Eric                 9 Hes-Mr-MR              39.62      37.34        
 17 Berrios, Jaiden            9 LIFE-MR                40.26      37.64        
 18 Tan, Sunny K              10 LIAC-MR                38.35      37.92        
 19 Frederick, Bryce A        10 Hes-Mr-MR              39.94      39.16        
 20 Sarcona, Joseph J          9 LIAC-MR                38.53      39.19        
 21 Ha, Connor                 9 LIFE-MR                39.86      40.45        
 22 Wang, Vincent Q           10 LIAC-MR                39.59      41.57        
 23 Cid, Tomas                 9 LIAC-MR                50.14      43.87        
                  43.94           43.87 ( )                                        
 24 Ramirez, Bryan E          10 Heatwaves-MR           47.62      46.16        
 25 Haider, Sasha             10 Silver Streaks-MR      44.77      46.72        
 26 Park, Noah                 9 ASAP-MR                42.10      47.19        
 27 Wang, Josch Z             10 LIAC-MR                46.52      47.81        
 28 Salazar, Juan P           10 LIAC-MR                43.18      47.90        
 29 Cort, Daniel P            10 Heatwaves-MR              NT      49.28        
                  48.88        49.28 (0.40)                                        
 30 Chastain, Sam F            8 Heatwaves-MR           47.19      49.61        
 31 Smith, Brandon             9 Hes-Mr-MR                 NT      53.21        
                  54.91           53.21 ( )                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:11.59  JO
              1:18.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Halls, Ryan A             10 NFS-MR               1:10.34    1:12.24 SILV   
                  34.30     1:12.24 (37.94)                                        
  2 Mazo, Or                  10 Hes-Mr-MR            1:11.90    1:13.01 SILV   
                  34.35     1:13.01 (38.66)                                        
  3 Adelaine, Nicholas A      10 BKR-MR               1:19.50    1:15.38 SILV   
                  36.28     1:15.38 (39.10)                                        
  4 King, Anthony S           10 Hes-Mr-MR            1:14.35    1:15.67 SILV   
                  34.67     1:15.67 (41.00)                                        
  5 Smith, Jamar              10 NFS-MR               1:18.79    1:15.85 SILV   
                  36.57     1:15.85 (39.28)                                        
  6 Makuyev, Simon A           9 Shy-Mr-MR            1:27.63    1:18.12 SILV   
                  37.53     1:18.12 (40.59)                                        
  7 Miller, Myles              9 NFS-MR               1:23.66    1:19.20        
                  36.93     1:19.20 (42.27)                                        
  8 Ivry, Eric                 9 Hes-Mr-MR            1:24.50    1:19.31        
                  42.46     1:19.31 (36.85)                                        
  9 Wang, Ethan               10 LIAC-MR              1:25.47    1:20.08        
                  36.73     1:20.08 (43.35)                                        
 10 Hernandez, Javier         10 DESC-NJ              1:23.84    1:20.63        
                  38.71     1:20.63 (41.92)                                        
 11 Sims, Douglas J            9 LIAC-MR              1:23.28    1:20.90        
                  37.96     1:20.90 (42.94)                                        
 12 Calloway, Michael A       10 FAST-MR                   NT    1:20.97        
                  37.60     1:20.97 (43.37)                                        
 13 Zarvovskiy, Andy A         9 Shy-Mr-MR            1:13.90    1:21.36        
                  38.42     1:21.36 (42.94)                                        
 14 Manago, Andrew V          10 LIAC-MR              1:23.10    1:22.06        
                  39.53     1:22.06 (42.53)                                        
 15 Brown, Myles B            10 NFS-MR               1:28.29    1:22.51        
                  37.90     1:22.51 (44.61)                                        
 16 Mostovoy, Arthur          10 Shy-Mr-MR            1:50.01    1:23.00        
                  38.92     1:23.00 (44.08)                                        
 17 Yurko, Dmitri Jr.          9 LIAC-MR              1:26.78    1:26.38        
                  39.01     1:26.38 (47.37)                                        
 18 Gorelik, Lev              10 ASAP-MR              1:29.66    1:27.18        
                  40.09     1:27.18 (47.09)                                        
 19 Glick, Andrew              9 ASAP-MR              1:31.04    1:27.77        
                  41.96     1:27.77 (45.81)                                        
 20 Tan, Sunny K              10 LIAC-MR              1:29.10    1:27.81        
                  42.68     1:27.81 (45.13)                                        
 21 Simons, Matthew A          9 LIAC-MR              1:31.67    1:28.32        
                  41.99     1:28.32 (46.33)                                        
 22 Frederick, Bryce A        10 Hes-Mr-MR            1:35.51    1:32.86        
                  41.42     1:32.86 (51.44)                                        
 23 Wang, Vincent Q           10 LIAC-MR              1:29.42    1:34.51        
                  43.44     1:34.51 (51.07)                                        
 24 McKenzie, Jeremy J         9 NFS-MR               1:23.46    1:35.64        
                  41.09     1:35.64 (54.55)                                        
 25 Sarcona, Joseph J          9 LIAC-MR              1:30.88    1:36.74        
                  42.97     1:36.74 (53.77)                                        
 26 Park, Noah                 9 ASAP-MR              1:59.56    1:41.02        
                  47.13     1:41.02 (53.89)                                        
 27 Cid, Tomas                 9 LIAC-MR              1:52.05    1:48.52        
                  51.82     1:48.52 (56.70)                                        
 28 Wang, Josch Z             10 LIAC-MR              1:44.75    1:49.55        
                  50.55     1:49.55 (59.00)                                        
 29 Cort, Daniel P            10 Heatwaves-MR              NT    2:07.07        
                  56.68   2:07.07 (1:10.39)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:27.99  ZQ
              2:31.99  JO
              2:49.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Halls, Ryan A             10 NFS-MR               2:54.56    2:39.20 SILV   
                  36.47     1:18.30 (41.83)     2:01.57 (43.27)     2:39.20 (37.63)
  2 Adelaine, Nicholas A      10 BKR-MR               2:53.05    2:45.40 SILV   
                  37.38     1:19.74 (42.36)     2:03.94 (44.20)     2:45.40 (41.46)
  3 Baldwin, Ryan T            8 LIAC-MR              3:15.00    2:46.14 SILV   
                  36.89     1:18.83 (41.94)     2:04.31 (45.48)     2:46.14 (41.83)
  4 King, Anthony S           10 Hes-Mr-MR                 NT    2:48.50 SILV   
                  34.98     1:18.37 (43.39)     2:04.08 (45.71)     2:48.50 (44.42)
  5 Smith, Jamar              10 NFS-MR                    NT    2:52.85        
                  37.68     1:23.34 (45.66)     2:11.12 (47.78)     2:52.85 (41.73)
  6 Hernandez, Javier         10 DESC-NJ                   NT    2:54.08        
                  38.31     1:23.74 (45.43)     2:10.76 (47.02)     2:54.08 (43.32)
  7 St. Thomas, Harrison J     8 LIAC-MR              3:25.00    2:58.77        
                  38.10     1:25.02 (46.92)     2:12.76 (47.74)     2:58.77 (46.01)
  8 Brown, Myles B            10 NFS-MR                    NT    3:04.52        
                  39.55     1:29.50 (49.95)     2:18.94 (49.44)     3:04.52 (45.58)
  9 Gorelik, Lev              10 ASAP-MR              3:06.45    3:12.08        
                  41.57     1:31.50 (49.93)     2:22.42 (50.92)     3:12.08 (49.66)
 10 McKenzie, Jeremy J         9 NFS-MR                    NT    3:14.57        
                  39.03                             2:20.60 ( )     3:14.57 (53.97)
 11 Sarcona, Joseph J          9 LIAC-MR              3:30.00    3:19.11        
                  41.48     1:33.02 (51.54)   3:19.11 (1:46.09)                    
 12 Park, Noah                 9 ASAP-MR              3:21.56    3:21.18        
                  46.10     1:37.96 (51.86)     2:31.34 (53.38)     3:21.18 (49.84)
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.69  ZQ
                37.49  JO
                42.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rivera, Jaden D            9 HS-MR                  41.84      40.76 SILV   
  2 Tselykovskiy, Arseny      10 Shy-Mr-MR              41.06      40.77 SILV   
  3 Novikov, Daniel A         10 Aquaflames-MR          40.47      42.24 SILV   
  4 Mazo, Or                  10 Hes-Mr-MR              41.27      43.81        
  5 Ivry, Eric                 9 Hes-Mr-MR              44.32      44.12        
  6 Simons, Matthew A          9 LIAC-MR                44.31      44.57        
  7 Li, Brendan C              9 HS-MR                  44.06      45.12        
  8 Frederick, Bryce A        10 Hes-Mr-MR              48.09      46.33        
  9 Berrios, Jaiden            9 LIFE-MR                50.37      48.25        
 10 Teyf, Eric                 9 Shy-Mr-MR              48.31      48.43        
 11 Salazar, Juan P           10 LIAC-MR                48.04      48.75        
 12 Haider, Sasha             10 Silver Streaks-MR      49.33      49.33        
 13 Pappas, Stel N             9 LIAC-MR                55.82      50.02        
 14 Santana, Alejandro J       7 LIAC-MR                52.20      50.16        
 15 Yurko, Dmitri Jr.          9 LIAC-MR                50.22      51.43        
 16 Cid, Tomas                 9 LIAC-MR                57.28      52.06        
 17 Park, Noah                 9 ASAP-MR                50.64      53.38        
 18 Calidonio, Mason          10 Aquaflames-MR          57.80      53.46        
 19 Barkin, Alexander          9 Aquaflames-MR        1:02.38      57.69        
 20 Niyazov, Leo               9 Aquaflames-MR          57.00      59.97        
 21 Ramirez, Bryan E          10 Heatwaves-MR           58.35    1:02.04        
 22 Cort, Daniel P            10 Heatwaves-MR              NT    1:09.19        
 -- Smith, Brandon             9 Hes-Mr-MR                 NT         DQ        
      Multiple strokes
 -- Sainvil, Fenlay            9 Parks Sailfish-MR      42.13         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:18.59  ZQ
              1:22.19  JO
              1:37.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Halls, Ryan A             10 NFS-MR               1:23.97    1:24.40 SILV   
                  41.04     1:24.40 (43.36)                                        
  2 Mazo, Or                  10 Hes-Mr-MR            1:32.68    1:28.66 SILV   
                  42.36     1:28.66 (46.30)                                        
  3 Adelaine, Nicholas A      10 BKR-MR               1:37.62    1:29.31 SILV   
  4 Miller, Myles              9 NFS-MR               1:37.80    1:32.53 SILV   
  5 Zarvovskiy, Andy A         9 Shy-Mr-MR            1:27.90    1:33.12 SILV   
  6 Smith, Jamar              10 NFS-MR               1:34.64    1:33.33 SILV   
  7 Glick, Andrew              9 ASAP-MR              1:37.60    1:34.51 SILV   
                  44.30     1:34.51 (50.21)                                        
  8 Makuyev, Simon A           9 Shy-Mr-MR            1:49.11    1:34.89 SILV   
                  46.21     1:34.89 (48.68)                                        
  9 Mostovoy, Arthur          10 Shy-Mr-MR            1:39.92    1:35.65 SILV   
                  43.53     1:35.65 (52.12)                                        
 10 Ivry, Eric                 9 Hes-Mr-MR                 NT    1:36.69 SILV   
                  47.73     1:36.69 (48.96)                                        
 11 Simons, Matthew A          9 LIAC-MR              1:37.76    1:36.79 SILV   
 12 Manago, Andrew V          10 LIAC-MR              1:38.52    1:37.26        
                  48.38     1:37.26 (48.88)                                        
 13 Schnappauf, Matthew        8 LIAC-MR              1:48.81    1:37.31        
                  48.59     1:37.31 (48.72)                                        
 14 Tan, Sunny K              10 LIAC-MR              1:41.30    1:39.16        
 15 Wang, Vincent Q           10 LIAC-MR              1:41.88    1:39.58        
                  46.28     1:39.58 (53.30)                                        
 16 Frederick, Bryce A        10 Hes-Mr-MR            1:44.70    1:40.39        
                  47.27     1:40.39 (53.12)                                        
 17 McKenzie, Jeremy J         9 NFS-MR               1:35.52    1:41.88        
 18 Yurko, Dmitri Jr.          9 LIAC-MR              1:49.26    1:45.23        
                  50.32     1:45.23 (54.91)                                        
 19 Wang, Josch Z             10 LIAC-MR              1:53.44    1:48.24        
                  52.65     1:48.24 (55.59)                                        
 20 Park, Noah                 9 ASAP-MR              1:54.23    1:48.37        
                  54.37     1:48.37 (54.00)                                        
 21 Brown, Myles B            10 NFS-MR               1:44.83    1:50.76        
 22 Gorelik, Lev              10 ASAP-MR              2:08.86    1:51.94        
                  52.74     1:51.94 (59.20)                                        
 23 Cid, Tomas                 9 LIAC-MR              2:20.00    1:54.35        
                  55.30     1:54.35 (59.05)                                        
 24 Calloway, Michael A       10 FAST-MR                   NT    2:03.48        
 -- Cort, Daniel P            10 Heatwaves-MR              NT         DQ        
      No touch at turn
                1:16.90        DQ (1:22.07)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.09  ZQ
                43.49  JO
                48.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Halls, Ryan A             10 NFS-MR                 42.57      43.47 JO     
  2 King, Anthony S           10 Hes-Mr-MR              43.33      44.69 SILV   
  3 Smith, Jamar              10 NFS-MR                 46.17      45.53 SILV   
  4 Simons, Matthew A          9 LIAC-MR                54.46      46.78 SILV   
  5 Zarvovskiy, Andy A         9 Shy-Mr-MR              45.62      46.79 SILV   
  6 Wang, Ethan               10 LIAC-MR                51.03      47.23 SILV   
  7 Mostovoy, Arthur          10 Shy-Mr-MR              44.90      47.50 SILV   
  8 Makuyev, Simon A           9 Shy-Mr-MR              48.61      47.61 SILV   
  9 Mazo, Or                  10 Hes-Mr-MR              46.82      47.65 SILV   
 10 Baldwin, Ryan T            8 LIAC-MR                52.75      50.46        
 11 Sims, Douglas J            9 LIAC-MR                51.63      50.98        
 12 Miller, Myles              9 NFS-MR                 59.00      51.15        
 13 Ivry, Eric                 9 Hes-Mr-MR              53.42      51.20        
 14 St. Thomas, Harrison J     8 LIAC-MR                49.92      51.45        
 15 Sarcona, Joseph J          9 LIAC-MR                52.79      51.73        
 16 Wang, Josch Z             10 LIAC-MR                57.33      52.02        
 17 Glick, Andrew              9 ASAP-MR                54.88      53.92        
 18 Frederick, Bryce A        10 Hes-Mr-MR              54.57      54.59        
 19 Tan, Sunny K              10 LIAC-MR                53.83      54.86        
 20 Manago, Andrew V          10 LIAC-MR                55.43      56.06        
 21 Yurko, Dmitri Jr.          9 LIAC-MR              1:04.95      56.92        
 22 Cid, Tomas                 9 LIAC-MR              1:15.00      59.88        
 23 Smith, Brandon             9 Hes-Mr-MR                 NT    1:00.14        
 24 McKenzie, Jeremy J         9 NFS-MR               1:01.93    1:03.83        
 25 Park, Noah                 9 ASAP-MR              1:01.23    1:05.20        
 26 Cort, Daniel P            10 Heatwaves-MR              NT    1:07.26        
 27 Arone, Alex B              8 FAST-MR                   NT    1:14.14        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:33.99  ZQ
              1:34.59  JO
              1:48.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lian, Derek               10 Parks Sailfish-MR    1:32.72    1:33.73 ZQ     
                  44.59     1:33.73 (49.14)                                        
  2 Wang, Ethan               10 LIAC-MR              1:50.00    1:37.01 SILV   
                  46.08     1:37.01 (50.93)                                        
  3 Chen, Justin               9 Parks Sailfish-MR    1:37.98    1:38.64 SILV   
                  47.37     1:38.64 (51.27)                                        
  4 Tselykovskiy, Arseny      10 Shy-Mr-MR            1:32.90    1:39.34 SILV   
                  47.20     1:39.34 (52.14)                                        
  5 King, Anthony S           10 Hes-Mr-MR            1:35.12    1:42.11 SILV   
                  46.16     1:42.11 (55.95)                                        
  6 Sainvil, Fenlay            9 Parks Sailfish-MR    1:47.59    1:43.32 SILV   
                  48.36     1:43.32 (54.96)                                        
  7 St. Thomas, Harrison J     8 LIAC-MR              1:53.24    1:47.39 SILV   
                  51.14     1:47.39 (56.25)                                        
  8 Simons, Matthew A          9 LIAC-MR              1:50.00    1:47.87 SILV   
                  51.01     1:47.87 (56.86)                                        
  9 Gorelik, Lev              10 ASAP-MR              1:48.66    1:48.11 SILV   
                  49.10     1:48.11 (59.01)                                        
 10 Ha, Connor                 9 LIFE-MR              1:56.20    1:49.36        
                  49.90     1:49.36 (59.46)                                        
 11 Nolasco, Daniel J          8 LIAC-MR              2:20.00    1:50.85        
                  53.85     1:50.85 (57.00)                                        
 12 Baldwin, Ryan T            8 LIAC-MR              2:20.00    1:51.80        
                  52.77     1:51.80 (59.03)                                        
 13 Li, Brendan C              9 HS-MR                1:56.72    1:51.89        
                  53.92     1:51.89 (57.97)                                        
 14 Berrios, Jaiden            9 LIFE-MR              2:09.92    1:57.77        
                  53.46   1:57.77 (1:04.31)                                        
 15 Calloway, Michael A       10 FAST-MR                   NT    2:00.39        
                  55.56   2:00.39 (1:04.83)                                        
 16 Cort, Daniel P            10 Heatwaves-MR              NT    2:25.22        
                1:04.55   2:25.22 (1:20.67)                                        
 17 Barkin, Alexander          9 Aquaflames-MR             NT    2:36.11        
                1:11.70   2:36.11 (1:24.41)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.99  ZQ
                35.99  JO
                43.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Anthony S           10 Hes-Mr-MR              35.67      37.21 SILV   
  2 Lian, Derek               10 Parks Sailfish-MR      38.86      37.44 SILV   
  3 Mazo, Or                  10 Hes-Mr-MR              40.13      40.41 SILV   
  4 Wang, Ethan               10 LIAC-MR                39.06      40.83 SILV   
  5 Chen, Justin               9 Parks Sailfish-MR      42.55      41.01 SILV   
  6 Sims, Douglas J            9 LIAC-MR                45.62      41.50 SILV   
  7 Reyes, Oliver K           10 BKR-MR                 45.20      42.22 SILV   
  8 Ivry, Eric                 9 Hes-Mr-MR              44.34      43.17 SILV   
  9 Gorelik, Lev              10 ASAP-MR                46.76      44.59        
 10 Rivera, Jaden D            9 HS-MR                  43.36      44.99        
 11 Elkhoury, Marc            10 HS-MR                  44.54      46.75        
 12 Manago, Andrew V          10 LIAC-MR                53.78      47.48        
 13 Novikov, Daniel A         10 Aquaflames-MR             NT      48.39        
 14 Calloway, Michael A       10 FAST-MR                   NT      49.03        
 15 Teyf, Eric                 9 Shy-Mr-MR              48.12      49.16        
 16 Li, Brendan C              9 HS-MR                  49.66      51.30        
 17 Frederick, Bryce A        10 Hes-Mr-MR              51.35      51.38        
 18 Tan, Sunny K              10 LIAC-MR                51.08      52.62        
 19 Wang, Josch Z             10 LIAC-MR              1:09.17      55.40        
 20 Ramirez, Bryan E          10 Heatwaves-MR         1:02.30      58.61        
 21 Park, Noah                 9 ASAP-MR              1:04.14    1:02.31        
 22 Niyazov, Leo               9 Aquaflames-MR             NT    1:06.66        
 -- Calidonio, Mason          10 Aquaflames-MR             NT         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- Smith, Brandon             9 Hes-Mr-MR                 NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Cort, Daniel P            10 Heatwaves-MR              NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Wang, Vincent Q           10 LIAC-MR                44.43         DQ        
      Alternating Kick
 -- Ha, Connor                 9 LIFE-MR                59.93         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:27.09  JO
              1:37.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Anthony S           10 Hes-Mr-MR            1:28.74    1:32.10 SILV   
                  39.31     1:32.10 (52.79)                                        
  2 Sims, Douglas J            9 LIAC-MR              1:40.00    1:35.29 SILV   
                  43.25     1:35.29 (52.04)                                        
  3 Wang, Ethan               10 LIAC-MR              1:33.00    1:35.50 SILV   
                  43.21     1:35.50 (52.29)                                        
  4 Zarvovskiy, Andy A         9 Shy-Mr-MR            1:24.00    1:35.90 SILV   
                  43.00     1:35.90 (52.90)                                        
  5 Hernandez, Javier         10 DESC-NJ              1:37.81    1:37.26 SILV   
                  44.24     1:37.26 (53.02)                                        
  6 Ivry, Eric                 9 Hes-Mr-MR                 NT    1:38.57        
                  46.06     1:38.57 (52.51)                                        
  7 Glick, Andrew              9 ASAP-MR              1:44.35    1:40.78        
                  47.06     1:40.78 (53.72)                                        
  8 Mazo, Or                  10 Hes-Mr-MR            1:50.43    1:44.11        
                  44.28     1:44.11 (59.83)                                        
  9 Gorelik, Lev              10 ASAP-MR              2:02.89    1:51.64        
                  49.82   1:51.64 (1:01.82)                                        
 10 Wang, Vincent Q           10 LIAC-MR              1:40.00    1:55.74        
                  49.37   1:55.74 (1:06.37)                                        
 11 Miller, Myles              9 NFS-MR               1:57.09    2:00.74        
                  52.67   2:00.74 (1:08.07)                                        
 12 Frederick, Bryce A        10 Hes-Mr-MR            2:17.09    2:04.96        
                2:06.11         2:04.96 ( )                                        
 -- Mostovoy, Arthur          10 Shy-Mr-MR            2:08.55         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  47.62        DQ (1:02.16)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.49  ZQ
              1:21.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lian, Derek               10 Parks Sailfish-MR    1:24.65    1:22.01 SILV   
                  37.85     1:22.01 (44.16)                                        
  2 King, Anthony S           10 Hes-Mr-MR            1:23.70    1:22.50 SILV   
                  36.64     1:22.50 (45.86)                                        
  3 Chen, Justin               9 Parks Sailfish-MR    1:30.00    1:26.33 SILV   
                  40.79     1:26.33 (45.54)                                        
  4 Reyes, Oliver K           10 BKR-MR               1:29.66    1:28.00 SILV   
                  41.75     1:28.00 (46.25)                                        
  5 Elkhoury, Marc            10 HS-MR                1:32.02    1:29.35        
                  44.36     1:29.35 (44.99)                                        
  6 Tselykovskiy, Arseny      10 Shy-Mr-MR            1:33.06    1:29.58        
                  43.94     1:29.58 (45.64)                                        
  7 Rivera, Jaden D            9 HS-MR                1:32.27    1:29.73        
                  43.69     1:29.73 (46.04)                                        
  8 Mazo, Or                  10 Hes-Mr-MR            1:29.62    1:30.28        
                  41.94     1:30.28 (48.34)                                        
  9 Sainvil, Fenlay            9 Parks Sailfish-MR    1:29.00    1:30.66        
                  44.39     1:30.66 (46.27)                                        
 10 Ivry, Eric                 9 Hes-Mr-MR                 NT    1:31.07        
 11 Baldwin, Ryan T            8 LIAC-MR              1:36.41    1:31.71        
                  42.93     1:31.71 (48.78)                                        
 12 St. Thomas, Harrison J     8 LIAC-MR              1:33.34    1:31.87        
                  42.13     1:31.87 (49.74)                                        
 13 Rimler, Jacob E            8 LIAC-MR              1:32.59    1:32.19        
                  41.87     1:32.19 (50.32)                                        
 14 Sims, Douglas J            9 LIAC-MR              1:31.82    1:32.37        
                  44.65     1:32.37 (47.72)                                        
 15 Nolasco, Daniel J          8 LIAC-MR              1:36.79    1:33.61        
                  43.13     1:33.61 (50.48)                                        
 16 Goldberg, Elliot D         8 LIAC-MR              1:39.37    1:34.17        
                  43.79     1:34.17 (50.38)                                        
 17 Pan, Victor C              8 LIAC-MR              1:34.92    1:34.71        
                  43.37     1:34.71 (51.34)                                        
 18 Chae, Minsoo               8 LIAC-MR              1:37.20    1:35.78        
                  44.96     1:35.78 (50.82)                                        
 19 Teyf, Eric                 9 Shy-Mr-MR            1:37.02    1:37.19        
                  46.27     1:37.19 (50.92)                                        
 20 Gorelik, Lev              10 ASAP-MR              1:40.41    1:38.70        
                  44.83     1:38.70 (53.87)                                        
 21 Frederick, Bryce A        10 Hes-Mr-MR            1:42.62    1:39.49        
                  48.78     1:39.49 (50.71)                                        
 22 Li, Brendan C              9 HS-MR                1:38.95    1:39.60        
                  45.76     1:39.60 (53.84)                                        
 23 Mehlman, Noah L            8 LIAC-MR              1:51.81    1:39.76        
                  45.99     1:39.76 (53.77)                                        
 24 Manago, Andrew V          10 LIAC-MR              1:41.58    1:40.16        
                  46.51     1:40.16 (53.65)                                        
 25 Ha, Connor                 9 LIFE-MR              1:44.51    1:40.69        
                  49.13     1:40.69 (51.56)                                        
 26 Tan, Sunny K              10 LIAC-MR              1:39.38    1:40.95        
                  46.48     1:40.95 (54.47)                                        
 27 Zunich, Dominic A          7 LIAC-MR              1:49.05    1:42.05        
                  47.30     1:42.05 (54.75)                                        
 28 Calloway, Michael A       10 FAST-MR                   NT    1:42.86        
                  47.11   2:24.44 (1:37.33)         1:42.86 ( )                    
 29 Wang, Vincent Q           10 LIAC-MR              1:36.58    1:43.85        
                  48.74     1:43.85 (55.11)                                        
 30 Ucku, Deniz                8 LIAC-MR              1:44.86    1:48.42        
                  48.75     1:48.42 (59.67)                                        
 31 Yurko, Dmitri Jr.          9 LIAC-MR              1:48.99    1:49.41        
                  50.19     1:49.41 (59.22)                                        
 32 Santana, Alejandro J       7 LIAC-MR              1:58.35    1:49.48        
                  47.67   1:49.48 (1:01.81)                                        
 33 Wang, Josch Z             10 LIAC-MR              1:52.73    1:50.01        
                  51.78     1:50.01 (58.23)                                        
 34 Cid, Tomas                 9 LIAC-MR              2:20.00    1:54.06        
                  54.06   1:54.06 (1:00.00)                                        
 35 Park, Noah                 9 ASAP-MR              1:59.19    1:57.41        
                  55.54   1:57.41 (1:01.87)                                        
 36 Chicvak, Michael C         8 LIAC-MR              2:30.00    1:58.64        
                  56.97   1:58.64 (1:01.67)                                        
 -- Arone, Alex B              8 FAST-MR                   NT         DQ        
      Not on back off wall - back
 -- Salazar, Juan P           10 LIAC-MR              1:52.14         DQ        
      Stroke Infraction - IM
                  51.02          DQ (58.90)                                        
 -- Pappas, Stel N             9 LIAC-MR                   NT         DQ        
      Out of sequence - IM
                  53.20     1:52.63 (59.43)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.69  ZQ
                28.29  JO
                31.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Khanas, Vladyslav         12 Hes-Mr-MR              27.94      26.97 ZQ     
  2 Savchuk, Michael          12 Shy-Mr-MR              27.62      27.39 ZQ     
  3 Slavin, Eric J            12 Hes-Mr-MR              28.38      27.75 JO     
  4 Diaz, Floyd G             11 Hes-Mr-MR              28.21      28.04 JO     
  5 Okounev, Luke             12 Hes-Mr-MR              29.70      28.56 SILV   
  6 Siudzinski, William C     12 ASAP-MR                27.63      28.63 SILV   
  7 Montesa, Dawson           12 Parks Sailfish-MR      28.30      28.70 SILV   
  8 Kravets Filatov, Michael  12 Shy-Mr-MR              29.10      29.66 SILV   
  9 Buchanan, Chase C         11 NFS-MR                 30.77      30.89 SILV   
 10 Reece, Joel C             12 Hes-Mr-MR              33.92      31.00 SILV   
 11 Wu, Ryan                  12 LIAC-MR                32.86      32.50        
 12 Gritskevich, Savva        11 Shy-Mr-MR              33.30      32.53        
 13 Man, Jaden                11 LIAC-MR                33.01      33.32        
 14 Blinov, Alex              12 Shy-Mr-MR              29.45      33.51        
 15 Flores, Christien J       12 LIAC-MR                33.71      33.83        
 16 Wang, Lyons Q             12 LIAC-MR                34.24      34.19        
 17 DeGregorio, Christopher   12 LIAC-MR                35.06      34.91        
 18 Zhang, Alex               12 LIAC-MR                37.60      36.52        
 19 Artov, Samuel M           12 Shy-Mr-MR              36.94      36.56        
 20 Richards, Aaron J         11 NFS-MR                 37.86      37.01        
 21 Martin, Tyler J           11 LIAC-MR                37.56      37.25        
 22 Zheng, Howard             11 LIAC-MR                37.59      37.55        
 23 Miller, Ryan G            12 LIAC-MR                42.97      38.93        
 24 Tan, Matthew K            11 LIAC-MR                40.96      40.68        
 25 Rana, Parth               11 LIFE-MR                40.89      43.17        
 26 Sheynkman, Ilan           12 Hes-Mr-MR              50.13      44.20        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                59.59  ZQ
              1:01.59  JO
              1:09.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Savchuk, Michael          12 Shy-Mr-MR            1:00.76    1:00.24 JO     
                  28.62     1:00.24 (31.62)                                        
  2 Siudzinski, William C     12 ASAP-MR              1:05.60    1:01.67 SILV   
                  29.65     1:01.67 (32.02)                                        
  3 Slavin, Eric J            12 Hes-Mr-MR            1:04.13    1:02.99 SILV   
                  30.22     1:02.99 (32.77)                                        
  4 Diaz, Floyd G             11 Hes-Mr-MR            1:02.81    1:03.17 SILV   
                  29.64     1:03.17 (33.53)                                        
  5 Okounev, Luke             12 Hes-Mr-MR            1:07.66    1:04.86 SILV   
                  30.54     1:04.86 (34.32)                                        
  6 Blinov, Alex              12 Shy-Mr-MR            1:09.14    1:05.30 SILV   
                  30.46     1:05.30 (34.84)                                        
  7 Montesa, Dawson           12 Parks Sailfish-MR    1:03.12    1:06.09 SILV   
                  30.95     1:06.09 (35.14)                                        
  8 Kravets Filatov, Michael  12 Shy-Mr-MR            1:08.06    1:07.85 SILV   
                  33.03     1:07.85 (34.82)                                        
  9 Buchanan, Chase C         11 NFS-MR               1:08.07    1:09.14 SILV   
                  33.60     1:09.14 (35.54)                                        
 10 Gritskevich, Savva        11 Shy-Mr-MR            1:14.78    1:13.92        
                  34.94     1:13.92 (38.98)                                        
 11 Reece, Joel C             12 Hes-Mr-MR            1:21.98    1:15.09        
                  33.31     1:15.09 (41.78)                                        
 12 Wu, Ryan                  12 LIAC-MR              1:30.00    1:15.84        
                  35.55     1:15.84 (40.29)                                        
 13 Man, Jaden                11 LIAC-MR              1:18.68    1:17.09        
                  34.38     1:17.09 (42.71)                                        
 14 Flores, Christien J       12 LIAC-MR              1:19.65    1:18.84        
                  36.24     1:18.84 (42.60)                                        
 15 DeGregorio, Christopher   12 LIAC-MR              1:19.03    1:19.44        
                  37.83     1:19.44 (41.61)                                        
 15 Zhang, Alex               12 LIAC-MR              1:27.45    1:19.44        
                  37.67     1:19.44 (41.77)                                        
 17 Martin, Tyler J           11 LIAC-MR              1:24.33    1:23.21        
                  39.63     1:23.21 (43.58)                                        
 18 Richards, Aaron J         11 NFS-MR               1:30.27    1:26.57        
                  40.04     1:26.57 (46.53)                                        
 19 Zheng, Howard             11 LIAC-MR              1:26.73    1:26.94        
                  40.56     1:26.94 (46.38)                                        
 20 Artov, Samuel M           12 Shy-Mr-MR            1:36.40    1:27.54        
                  40.26     1:27.54 (47.28)                                        
 21 Miller, Ryan G            12 LIAC-MR              1:34.70    1:28.40        
                  40.76     1:28.40 (47.64)                                        
 22 Tan, Matthew K            11 LIAC-MR              1:29.98    1:33.78        
                  42.95     1:33.78 (50.83)                                        
 23 Sheynkman, Ilan           12 Hes-Mr-MR            1:47.39    1:47.15        
                  49.46     1:47.15 (57.69)                                        
 24 Wilkins, Brandon C        11 NFS-MR                    NT    2:24.81        
                1:06.11   2:24.81 (1:18.70)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:11.69  ZQ
              2:14.99  JO
              2:28.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Khanas, Vladyslav         12 Hes-Mr-MR            2:16.35    2:13.31 JO     
                  29.64     1:03.26 (33.62)     1:38.61 (35.35)     2:13.31 (34.70)
  2 Mendez, Kenny             12 Parks Sailfish-MR    2:26.00    2:19.95 SILV   
                  31.71     1:07.68 (35.97)     1:44.66 (36.98)     2:19.95 (35.29)
  3 Siudzinski, William C     12 ASAP-MR              2:37.00    2:20.22 SILV   
                  31.74     1:07.11 (35.37)     1:44.38 (37.27)     2:20.22 (35.84)
  4 Montesa, Dawson           12 Parks Sailfish-MR    2:17.50    2:20.59 SILV   
                  31.16     1:07.32 (36.16)     1:45.30 (37.98)     2:20.59 (35.29)
  5 Man, Jaden                11 LIAC-MR              3:11.10    2:57.12        
                  35.30     1:18.89 (43.59)     2:09.18 (50.29)     2:57.12 (47.94)
  6 Fass, Liam G              11 Silver Streaks-MR    2:56.16    2:59.41        
                  36.52     1:22.11 (45.59)     2:11.53 (49.42)     2:59.41 (47.88)
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.49  ZQ
                33.29  JO
                41.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Khanas, Vladyslav         12 Hes-Mr-MR              32.32      32.85 JO     
  2 Slavin, Eric J            12 Hes-Mr-MR              32.93      32.93 JO     
  3 Diaz, Floyd G             11 Hes-Mr-MR              36.21      34.77 SILV   
  4 Okounev, Luke             12 Hes-Mr-MR              35.33      35.70 SILV   
  5 Blinov, Alex              12 Shy-Mr-MR              37.94      35.95 SILV   
  6 Siudzinski, William C     12 ASAP-MR                36.97      36.63 SILV   
  7 Kravets Filatov, Michael  12 Shy-Mr-MR              37.52      37.72 SILV   
  8 Gritskevich, Savva        11 Shy-Mr-MR              37.87      38.10 SILV   
  9 Wang, Lyons Q             12 LIAC-MR                38.71      39.09 SILV   
 10 Wu, Ryan                  12 LIAC-MR                40.74      39.28 SILV   
 11 Zhang, Alex               12 LIAC-MR                41.82      43.09        
 12 Flores, Christien J       12 LIAC-MR                43.30      43.20        
 13 Reece, Joel C             12 Hes-Mr-MR              43.00      43.69        
 14 DeGregorio, Christopher   12 LIAC-MR                43.71      45.27        
 15 Zheng, Howard             11 LIAC-MR                43.98      45.84        
 16 Artov, Samuel M           12 Shy-Mr-MR              47.18      47.06        
 17 Rana, Parth               11 LIFE-MR                40.89      48.95        
 18 Miller, Ryan G            12 LIAC-MR                46.41      48.97        
 19 Tan, Matthew K            11 LIAC-MR                50.20      49.02        
 20 Richards, Aaron J         11 NFS-MR                 47.70      49.24        
 21 Sheynkman, Ilan           12 Hes-Mr-MR              52.38      56.29        
 22 Wilkins, Brandon C        11 NFS-MR               1:23.72    1:15.59        
 -- Savchuk, Michael          12 Shy-Mr-MR              34.38         DQ        
      No touch at turn
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:08.79  ZQ
              1:11.59  JO
              1:23.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Savchuk, Michael          12 Shy-Mr-MR            1:11.15    1:03.87 ZQ     
                  27.59     1:03.87 (36.28)                                        
  2 Diaz, Floyd G             11 Hes-Mr-MR            1:16.31    1:08.51 ZQ     
                  30.18     1:08.51 (38.33)                                        
  3 Mendez, Kenny             12 Parks Sailfish-MR    1:16.16    1:09.41 JO     
                  30.79     1:09.41 (38.62)                                        
  4 Khanas, Vladyslav         12 Hes-Mr-MR            1:10.24    1:09.83 JO     
                  27.24     1:09.83 (42.59)                                        
  5 Slavin, Eric J            12 Hes-Mr-MR            1:14.74    1:10.50 JO     
                  27.34     1:10.50 (43.16)                                        
  6 Okounev, Luke             12 Hes-Mr-MR            1:16.19    1:14.69 SILV   
                1:08.30      1:14.69 (6.39)                                        
  7 Adeishvili, Luca R        12 Shy-Mr-MR            1:29.88    1:18.79 SILV   
                  37.70     1:18.79 (41.09)                                        
  8 Gritskevich, Savva        11 Shy-Mr-MR            1:22.62    1:19.78 SILV   
                  40.17     1:19.78 (39.61)                                        
  9 Bodnarchuk, Andrew        11 Shy-Mr-MR            1:24.90    1:20.20 SILV   
                  39.43     1:20.20 (40.77)                                        
 10 Wang, Lyons Q             12 LIAC-MR              2:10.00    1:24.59        
                  39.48     1:24.59 (45.11)                                        
 11 Zuckman, Branden M        11 Hes-Mr-MR            1:27.57    1:24.88        
                  41.59     1:24.88 (43.29)                                        
 12 Zheng, Stanley            12 Shy-Mr-MR            1:25.08    1:26.10        
                  41.55     1:26.10 (44.55)                                        
 13 Fass, Liam G              11 Silver Streaks-MR    1:28.53    1:28.93        
                1:29.15         1:28.93 ( )                                        
 14 Reece, Joel C             12 Hes-Mr-MR            1:32.83    1:30.02        
                  43.90     1:30.02 (46.12)                                        
 15 Martin, Tyler J           11 LIAC-MR              1:30.97    1:30.11        
                1:30.07      1:30.11 (0.04)                                        
 16 Wu, Ryan                  12 LIAC-MR              1:45.00    1:34.36        
                  44.09     1:34.36 (50.27)                                        
 17 Grayson, Christopher L    12 LIAC-MR              1:41.47    1:34.82        
                  44.96     1:34.82 (49.86)                                        
 18 Man, Jaden                11 LIAC-MR              1:28.81    1:34.90        
                  44.09     1:34.90 (50.81)                                        
 19 Kryvoruchko, Yuriy Y      11 FAST-MR                   NT    1:35.71        
                  44.84     1:35.71 (50.87)                                        
 20 Ilardo, Jonathan E        12 LIAC-MR              1:39.14    1:36.27        
                1:35.80      1:36.27 (0.47)                                        
 21 Zheng, Howard             11 LIAC-MR              1:36.14    1:38.24        
                  45.84     1:38.24 (52.40)                                        
 22 Miller, Ryan G            12 LIAC-MR              1:44.38    1:40.97        
                1:42.85         1:40.97 ( )                                        
 23 Nicoll, Adam J            11 LIAC-MR              1:49.72    1:41.57        
                  47.07     1:41.57 (54.50)                                        
 24 Verutes, James T          12 LIAC-MR              1:45.58    1:43.90        
                  48.96     1:43.90 (54.94)                                        
 25 Zhungo Vazquez, David A   12 FAST-MR                   NT    1:57.93        
                  53.86   1:57.93 (1:04.07)                                        
 26 Cortes Cruz, Jezrael      11 Heatwaves-MR         2:07.80    1:59.18        
                  55.83   1:59.18 (1:03.35)                                        
 27 Kiriyanthan, Anthony      11 Silver Streaks-MR    1:53.12    2:01.31        
                  57.32   2:01.31 (1:03.99)                                        
 28 Cruz Santos, Yoel         11 Heatwaves-MR         2:04.36    2:08.03        
                1:01.21   2:08.03 (1:06.82)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                37.09  ZQ
                37.59  JO
                42.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montesa, Dawson           12 Parks Sailfish-MR      37.71      37.27 JO     
  2 Savchuk, Michael          12 Shy-Mr-MR              39.94      38.25 SILV   
  3 Okounev, Luke             12 Hes-Mr-MR              37.95      38.28 SILV   
  4 Zheng, Stanley            12 Shy-Mr-MR              41.00      39.12 SILV   
  5 Siudzinski, William C     12 ASAP-MR                39.84      39.27 SILV   
  6 Slavin, Eric J            12 Hes-Mr-MR              40.52      39.79 SILV   
  7 Diaz, Floyd G             11 Hes-Mr-MR              40.47      40.27 SILV   
  8 Gruver, Bogdan A          12 HS-MR                  39.12      40.38 SILV   
  9 Mendez, Kenny             12 Parks Sailfish-MR      42.13      41.13 SILV   
 10 Samko, Jack P             12 HS-MR                  40.65      41.71 SILV   
 11 Reece, Joel C             12 Hes-Mr-MR              42.58      42.38 SILV   
 12 Gritskevich, Savva        11 Shy-Mr-MR              40.96      43.05        
 13 Adeishvili, Luca R        12 Shy-Mr-MR              44.31      45.19        
 14 Zuckman, Branden M        11 Hes-Mr-MR              45.67      45.50        
 15 Bodnarchuk, Andrew        11 Shy-Mr-MR              45.57      45.80        
 16 Nicoll, Adam J            11 LIAC-MR                53.98      50.19        
 17 Ojeda Perez, Ryan         12 Heatwaves-MR           42.29      50.95        
 18 Kiriyanthan, Anthony      11 Silver Streaks-MR    1:00.53    1:03.97        
 19 Cruz Santos, Yoel         11 Heatwaves-MR         1:07.07    1:04.98        
 -- Bubrowiecki, Sebastian    12 HS-MR                  44.64         DQ        
      Hands not separated
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:20.99  ZQ
              1:21.59  JO
              1:29.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Khanas, Vladyslav         12 Hes-Mr-MR            1:19.28    1:17.77 ZQ     
                  36.44     1:17.77 (41.33)                                        
  2 Montesa, Dawson           12 Parks Sailfish-MR    1:19.92    1:21.34 JO     
                  38.52     1:21.34 (42.82)                                        
  3 Siudzinski, William C     12 ASAP-MR              1:25.93    1:23.25 SILV   
                  39.67     1:23.25 (43.58)                                        
  4 Okounev, Luke             12 Hes-Mr-MR            1:23.72    1:24.21 SILV   
                  39.35     1:24.21 (44.86)                                        
  5 StClair, Avery H          12 BKR-MR               1:28.00    1:26.65 SILV   
                  40.65     1:26.65 (46.00)                                        
  6 Buchanan, Chase C         11 NFS-MR               1:31.16    1:31.14        
                  43.39     1:31.14 (47.75)                                        
  7 Gritskevich, Savva        11 Shy-Mr-MR            1:33.90    1:31.57        
                  42.88     1:31.57 (48.69)                                        
  8 Wang, Lyons Q             12 LIAC-MR              2:20.00    1:33.83        
                  42.70     1:33.83 (51.13)                                        
  9 Flores, Christien J       12 LIAC-MR              1:38.14    1:36.77        
                  45.11     1:36.77 (51.66)                                        
 10 DeGregorio, Christopher   12 LIAC-MR              1:45.40    1:39.97        
                  45.63     1:39.97 (54.34)                                        
 11 Artov, Samuel M           12 Shy-Mr-MR            1:33.90    1:57.50        
                  53.57   1:57.50 (1:03.93)                                        
 12 Rana, Parth               11 LIFE-MR              2:00.89    2:06.55        
                  56.48   2:06.55 (1:10.07)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                31.59  JO
                38.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Khanas, Vladyslav         12 Hes-Mr-MR              31.15      30.80 JO     
  2 Diaz, Floyd G             11 Hes-Mr-MR              31.77      31.42 JO     
  3 Slavin, Eric J            12 Hes-Mr-MR              32.61      32.16 SILV   
  4 Siudzinski, William C     12 ASAP-MR                33.76      32.42 SILV   
  5 Montesa, Dawson           12 Parks Sailfish-MR      32.81      32.88 SILV   
  6 Savchuk, Michael          12 Shy-Mr-MR              32.18      32.90 SILV   
  7 Samko, Jack P             12 HS-MR                  32.49      33.23 SILV   
  8 Tantsyura, Daniel V       12 Silver Streaks-MR      33.36      33.66 SILV   
  9 Adeishvili, Luca R        12 Shy-Mr-MR              38.90      34.27 SILV   
 10 Bubrowiecki, Sebastian    12 HS-MR                  34.15      34.47 SILV   
 11 Okounev, Luke             12 Hes-Mr-MR              35.57      34.87 SILV   
 12 Wu, Ryan                  12 LIAC-MR                38.00      36.65 SILV   
 13 Bodnarchuk, Andrew        11 Shy-Mr-MR              41.14      38.38 SILV   
 14 Reece, Joel C             12 Hes-Mr-MR              42.64      39.33        
 15 Zheng, Stanley            12 Shy-Mr-MR              41.90      40.08        
 16 Fass, Liam G              11 Silver Streaks-MR      40.02      40.93        
 17 Gruver, Bogdan A          12 HS-MR                  39.01      41.21        
 18 Wang, Lyons Q             12 LIAC-MR                55.00      41.42        
 19 Zuckman, Branden M        11 Hes-Mr-MR              43.33      41.45        
 20 Ojeda Perez, Ryan         12 Heatwaves-MR           44.29      41.76        
 21 Grayson, Christopher L    12 LIAC-MR                47.75      46.77        
 22 Gritskevich, Savva        11 Shy-Mr-MR              35.00      46.78        
 23 Tan, Matthew K            11 LIAC-MR                47.86      47.65        
 24 Cortes Cruz, Jezrael      11 Heatwaves-MR           49.83      48.24        
 25 Verutes, James T          12 LIAC-MR                58.00      49.68        
 26 Zheng, Howard             11 LIAC-MR                53.21      50.38        
 27 Kryvoruchko, Yuriy Y      11 FAST-MR                   NT      52.62        
 28 Nicoll, Adam J            11 LIAC-MR                58.91      54.34        
 29 Zhungo Vazquez, David A   12 FAST-MR                   NT    1:03.57        
 -- Cruz Santos, Yoel         11 Heatwaves-MR         1:05.33         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- Martin, Tyler J           11 LIAC-MR                44.38         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- Miller, Ryan G            12 LIAC-MR                51.87         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- Zhang, Alex               12 LIAC-MR                50.48         DQ        
      Non-simultaneous touch
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:09.49  ZQ
              1:12.59  JO
              1:26.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Blinov, Alex              12 Shy-Mr-MR            1:24.36    1:10.80 JO     
  2 Khanas, Vladyslav         12 Hes-Mr-MR            1:12.26    1:11.28 JO     
  3 Kravets Filatov, Michael  12 Shy-Mr-MR            1:14.02    1:14.78 SILV   
  4 Diaz, Floyd G             11 Hes-Mr-MR            1:14.03    1:15.88 SILV   
  5 Slavin, Eric J            12 Hes-Mr-MR            1:25.68    1:20.10 SILV   
                  35.99     1:20.10 (44.11)                                        
  6 Reece, Joel C             12 Hes-Mr-MR                 NT    1:49.72        
                  46.11   1:49.72 (1:03.61)                                        
  7 Richards, Aaron J         11 NFS-MR               2:12.63    2:24.65        
                  56.99   2:24.65 (1:27.66)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.99  ZQ
              1:11.99  JO
              1:20.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Khanas, Vladyslav         12 Hes-Mr-MR            1:09.52    1:09.13 ZQ     
                  32.23     1:09.13 (36.90)                                        
  2 Diaz, Floyd G             11 Hes-Mr-MR            1:11.32    1:10.28 JO     
                  32.18     1:10.28 (38.10)                                        
  3 Montesa, Dawson           12 Parks Sailfish-MR    1:12.67    1:11.17 JO     
                  32.62     1:11.17 (38.55)                                        
  4 Savchuk, Michael          12 Shy-Mr-MR            1:12.21    1:11.28 JO     
  5 Siudzinski, William C     12 ASAP-MR              1:14.00    1:11.72 JO     
  6 Slavin, Eric J            12 Hes-Mr-MR            1:15.49    1:12.01 SILV   
                  32.74     1:12.01 (39.27)                                        
  7 Tantsyura, Daniel V       12 Silver Streaks-MR    1:08.57    1:12.21 SILV   
                  33.91     1:12.21 (38.30)                                        
  8 Samko, Jack P             12 HS-MR                1:14.61    1:14.47 SILV   
                  34.02     1:14.47 (40.45)                                        
  9 Mendez, Kenny             12 Parks Sailfish-MR    1:17.50    1:17.47 SILV   
 10 Bubrowiecki, Sebastian    12 HS-MR                1:19.63    1:19.84 SILV   
                  35.92     1:19.84 (43.92)                                        
 11 Bodnarchuk, Andrew        11 Shy-Mr-MR            1:26.68    1:24.89        
                  39.31     1:24.89 (45.58)                                        
 12 Zheng, Stanley            12 Shy-Mr-MR            1:26.46    1:25.14        
                  40.18     1:25.14 (44.96)                                        
 13 Reece, Joel C             12 Hes-Mr-MR            1:34.54    1:25.43        
                  41.12     1:25.43 (44.31)                                        
 14 Adeishvili, Luca R        12 Shy-Mr-MR            1:20.88    1:25.53        
                  57.82     1:25.53 (27.71)                                        
 15 Gritskevich, Savva        11 Shy-Mr-MR            1:27.00    1:25.69        
                  42.94     1:25.69 (42.75)                                        
 16 Zuckman, Branden M        11 Hes-Mr-MR            1:28.08    1:28.82        
                  41.88     1:28.82 (46.94)                                        
 17 Man, Jaden                11 LIAC-MR              1:31.18    1:28.88        
                  41.31     1:28.88 (47.57)                                        
 18 Martin, Tyler J           11 LIAC-MR              1:32.17    1:28.90        
                  42.56     1:28.90 (46.34)                                        
 19 Okounev, Luke             12 Hes-Mr-MR            1:15.01    1:29.87        
                  34.17     1:29.87 (55.70)                                        
 20 Ojeda Perez, Ryan         12 Heatwaves-MR         1:35.12    1:30.87        
                  43.00     1:30.87 (47.87)                                        
 21 Grayson, Christopher L    12 LIAC-MR              2:20.00    1:36.26        
                  45.88     1:36.26 (50.38)                                        
 22 Tan, Matthew K            11 LIAC-MR              1:48.10    1:38.96        
                  47.33     1:38.96 (51.63)                                        
 23 Verutes, James T          12 LIAC-MR              1:58.00    1:43.33        
                  46.44     1:43.33 (56.89)                                        
 24 Miller, Ryan G            12 LIAC-MR              1:50.00    1:45.55        
                  50.08     1:45.55 (55.47)                                        
 25 Kryvoruchko, Yuriy Y      11 FAST-MR                   NT    1:48.10        
                  47.05   1:48.10 (1:01.05)                                        
 26 Kiriyanthan, Anthony      11 Silver Streaks-MR    2:09.11    1:57.92        
                  53.40   1:57.92 (1:04.52)                                        
 27 Zhungo Vazquez, David A   12 FAST-MR                   NT    2:04.95        
                  58.18   2:04.95 (1:06.77)                                        
 -- Ilardo, Jonathan E        12 LIAC-MR              1:37.98         DQ        
      Stroke Infraction - IM
                  45.48          DQ (47.77)                                        
 -- Nicoll, Adam J            11 LIAC-MR              1:58.00         DQ        
      Stroke Infraction - IM
                  51.21          DQ (55.62)                                        
 -- Cortes Cruz, Jezrael      11 Heatwaves-MR         1:40.05         DQ        
      Out of sequence - IM
                  49.24                                                            
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:28.59  ZQ
              2:30.49  JO
              2:55.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montesa, Dawson           12 Parks Sailfish-MR    2:35.08    2:36.36 SILV   
                  33.57     1:14.72 (41.15)     2:00.41 (45.69)     2:36.36 (35.95)
  2 Buchanan, Chase C         11 NFS-MR               2:54.56    2:56.09        
                  39.97     1:23.76 (43.79)     2:17.76 (54.00)     2:56.09 (38.33)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.69  ZQ
                24.99  JO
                26.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR      26.17      25.07 SILV   
  2 Wong, Justin              14 Silver Streaks-MR      26.09      25.10 SILV   
  3 Vozzolo, Luke             13 Parks Sailfish-MR      27.06      26.06 SILV   
  4 Wo, Ryan                  14 Parks Sailfish-MR      26.99      26.21 SILV   
  5 Scholz, Michael G         13 Silver Streaks-MR      28.36      28.38        
  6 Hoy, Ethan                14 Parks Sailfish-MR      28.02      28.50        
  7 Osterman, Albert C        14 Silver Streaks-MR      27.95      28.72        
  8 Hernandez, Noah M         14 LIAC-MR                40.00      28.95        
  9 Svitsin, Ilya             14 Shy-Mr-MR              27.90      29.58        
 10 Meleady-Breslin, Kevin M  13 LIAC-MR                30.95      29.93        
 11 Van Der Sande, Ty         14 Silver Streaks-MR      33.50      31.08        
 12 Zhang, Kevin N            13 LIAC-MR                31.84      31.11        
 13 Abramov, Ethan            13 Shy-Mr-MR              33.89      32.10        
 14 Fraccari, Sebastian E     13 ASAP-MR                33.64      32.97        
 15 Pepper, Logan S           13 ASAP-MR                35.45      34.42        
 16 Connolly, Connor P        13 LIAC-MR                35.39      35.53        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.99  JO
                53.99  ZQ
                59.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elkhouly, Youssef         14 Shy-Mr-MR              50.87      51.52 JO     
                  24.55       51.52 (26.97)                                        
  2 Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR      57.79      57.55 SILV   
                  26.75       57.55 (30.80)                                        
  3 Vozzolo, Luke             13 Parks Sailfish-MR    1:00.85    1:00.34        
                  29.20     1:00.34 (31.14)                                        
  4 Legendre, Malik E         14 NFS-MR                 59.75    1:02.11        
                  30.03     1:02.11 (32.08)                                        
  5 Berger, Brendan A         13 LIFE-MR              1:04.56    1:02.34        
                  29.16     1:02.34 (33.18)                                        
  6 Dawson, Xavier            13 NFS-MR               1:04.19    1:03.40        
                  30.09     1:03.40 (33.31)                                        
  7 Hernandez, Noah M         14 LIAC-MR              1:35.00    1:08.72        
                  32.67     1:08.97 (36.30)         1:08.72 ( )                    
  8 Zhang, Kevin N            13 LIAC-MR              1:17.91    1:08.75        
                  32.89     1:08.75 (35.86)                                        
  9 Rueda Jr., Wilmer C       13 DESC-NJ              1:12.16    1:09.16        
                  33.18     1:09.16 (35.98)                                        
 10 Meleady-Breslin, Kevin M  13 LIAC-MR              1:09.72    1:10.31        
                  33.73     1:10.31 (36.58)                                        
 11 Abramov, Ethan            13 Shy-Mr-MR            1:12.77    1:12.18        
                  34.58     1:12.18 (37.60)                                        
 12 Tsang, Aiden              13 LIFE-MR              1:30.05    1:15.69        
                1:17.13         1:15.69 ( )                                        
 13 Fraccari, Sebastian E     13 ASAP-MR              1:24.02    1:18.44        
                  37.95     1:18.59 (40.64)         1:18.44 ( )                    
 14 Connolly, Connor P        13 LIAC-MR              1:22.53    1:19.67        
                  37.73     1:19.67 (41.94)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:59.99  JO
              1:59.99  ZQ
              2:18.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elkhouly, Youssef         14 Shy-Mr-MR            1:56.21    1:55.52 JO     
                  26.03       54.78 (28.75)   1:55.52 (1:00.74)                    
  2 Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR    2:15.40    2:14.79 SILV   
                  28.41     1:01.69 (33.28)   2:14.79 (1:13.10)                    
  3 Legendre, Malik E         14 NFS-MR               2:21.34    2:19.47        
                  31.67     1:08.64 (36.97)   2:19.47 (1:10.83)                    
  4 Vozzolo, Luke             13 Parks Sailfish-MR    2:19.50    2:19.85        
                  30.84     1:05.03 (34.19)   2:19.85 (1:14.82)                    
  5 Dawson, Xavier            13 NFS-MR               2:27.65    2:25.46        
                  32.61     1:10.91 (38.30)   2:25.46 (1:14.55)                    
  6 Berger, Brendan A         13 LIFE-MR              2:30.11    2:26.91        
                  32.43     1:08.83 (36.40)     1:47.17 (38.34)     2:26.91 (39.74)
  7 Meleady-Breslin, Kevin M  13 LIAC-MR              2:34.34    2:36.76        
                  35.96     1:16.78 (40.82)     1:58.74 (41.96)     2:36.76 (38.02)
  8 Zhang, Kevin N            13 LIAC-MR              2:34.75    2:36.79        
                  35.51     1:15.27 (39.76)     1:56.33 (41.06)     2:36.79 (40.46)
  9 Abramov, Ethan            13 Shy-Mr-MR            2:55.00    2:39.77        
                  36.97     1:17.50 (40.53)     1:58.98 (41.48)     2:39.77 (40.79)
 10 Fraccari, Sebastian E     13 ASAP-MR              3:00.23    2:50.90        
                  37.04     1:22.04 (45.00)     2:08.89 (46.85)     2:50.90 (42.01)
 11 Tsang, Aiden              13 LIFE-MR              3:24.81    2:52.00        
                  40.24     1:21.84 (41.60)     2:05.61 (43.77)     2:52.00 (46.39)
 12 Connolly, Connor P        13 LIAC-MR              2:53.73    2:52.90        
                  38.85     1:23.12 (44.27)     2:08.87 (45.75)     2:52.90 (44.03)
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:02.49  ZQ
              1:02.99  JO
              1:16.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Justin              14 Silver Streaks-MR    1:07.30    1:07.86 SILV   
  2 Wo, Ryan                  14 Parks Sailfish-MR    1:10.53    1:11.45 SILV   
  3 Vozzolo, Luke             13 Parks Sailfish-MR    1:11.56    1:12.75 SILV   
  4 Abramov, Ethan            13 Shy-Mr-MR            1:15.84    1:15.26 SILV   
  5 Svitsin, Ilya             14 Shy-Mr-MR            1:20.90    1:18.00        
  6 Zhang, Kevin N            13 LIAC-MR              1:27.42    1:20.52        
  7 Scholz, Michael G         13 Silver Streaks-MR    1:19.23    1:22.89        
  8 Van Der Sande, Ty         14 Silver Streaks-MR    1:36.72    1:23.20        
  9 Hernandez, Noah M         14 LIAC-MR              1:40.00    1:24.13        
 10 Meleady-Breslin, Kevin M  13 LIAC-MR              1:21.00    1:33.41        
 11 Fraccari, Sebastian E     13 ASAP-MR              1:37.15    1:33.45        
 12 Pepper, Logan S           13 ASAP-MR              1:45.04    1:43.37        
 -- Connolly, Connor P        13 LIAC-MR              1:30.45         DQ        
      Delay initiating arm pull
 -- Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR    1:12.94         DQ        
      Delay initiating turn
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:15.99  ZQ
              2:16.99  JO
              2:35.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Abramov, Ethan            13 Shy-Mr-MR            3:30.00    2:42.49        
                  38.93     1:19.55 (40.62)     2:02.00 (42.45)     2:42.49 (40.49)
  2 Meleady-Breslin, Kevin M  13 LIAC-MR              3:10.00    2:52.86        
                  42.99     1:27.80 (44.81)     2:12.20 (44.40)     2:52.86 (40.66)
  3 Rueda Jr., Wilmer C       13 DESC-NJ                   NT    2:54.53        
                  40.87     1:25.74 (44.87)     2:12.12 (46.38)     2:54.53 (42.41)
  4 Deguzman, Anthony A       13 Hes-Mr-MR                 NT    3:04.88        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:10.99  JO
              1:10.99  ZQ
              1:21.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Legendre, Malik E         14 NFS-MR               1:14.58    1:13.89 SILV   
                  35.04     1:13.89 (38.85)                                        
  2 Dawson, Xavier            13 NFS-MR               1:21.79    1:19.67 SILV   
                  37.70     1:19.67 (41.97)                                        
  3 Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR    1:20.43    1:23.41        
                  38.12     1:23.41 (45.29)                                        
  4 Berger, Brendan A         13 LIFE-MR              1:26.22    1:23.68        
                  40.21     1:23.68 (43.47)                                        
  5 Vozzolo, Luke             13 Parks Sailfish-MR    1:27.60    1:24.65        
                  39.48     1:24.65 (45.17)                                        
  6 Zhang, Kevin N            13 LIAC-MR              1:35.43    1:27.40        
                  41.21     1:27.40 (46.19)                                        
  7 Abramov, Ethan            13 Shy-Mr-MR            1:32.15    1:31.25        
                  43.50     1:31.25 (47.75)                                        
  8 Fraccari, Sebastian E     13 ASAP-MR              1:36.13    1:36.18        
                  44.90     1:36.18 (51.28)                                        
  9 Rueda Jr., Wilmer C       13 DESC-NJ              2:03.97    1:50.15        
                  51.55     1:50.15 (58.60)                                        
 -- Tsang, Aiden              13 LIFE-MR              2:00.89         DQ        
      One hand touch
                  44.53          DQ (49.14)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:35.19  JO
              2:35.19  ZQ
              2:53.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoy, Ethan                14 Parks Sailfish-MR    2:30.82    2:39.94 SILV   
  2 Fraccari, Sebastian E     13 ASAP-MR              4:05.43    3:16.68        
  3 Van Der Sande, Ty         14 Silver Streaks-MR   32:22.11    3:38.18        
  4 Pepper, Logan S           13 ASAP-MR              3:58.37    4:02.55        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.19  ZQ
              1:01.59  JO
              1:11.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elkhouly, Youssef         14 Shy-Mr-MR              55.80      57.93 ZQ     
                  26.67       57.93 (31.26)                                        
  2 Spring, Eli N             14 BKR-MR               1:08.20    1:05.88 SILV   
                  29.87     1:05.88 (36.01)                                        
  3 Vozzolo, Luke             13 Parks Sailfish-MR    1:10.14    1:09.67 SILV   
                  31.29     1:09.67 (38.38)                                        
  4 Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR    1:10.72    1:10.62 SILV   
                  31.78     1:10.62 (38.84)                                        
  5 Dawson, Xavier            13 NFS-MR               1:23.72    1:23.95        
                  37.56     1:23.95 (46.39)                                        
  6 Tsang, Aiden              13 LIFE-MR              1:45.89    1:31.55        
                  42.89     1:31.55 (48.66)                                        
  7 Fraccari, Sebastian E     13 ASAP-MR              1:43.84    1:36.74        
                  42.97     1:36.74 (53.77)                                        
  8 Hernandez, Noah M         14 LIAC-MR              1:55.00    1:36.87        
                  41.22     1:36.87 (55.65)                                        
  9 Connolly, Connor P        13 LIAC-MR              1:40.00    1:49.27        
                  48.00   1:49.27 (1:01.27)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:19.99  ZQ
              2:23.99  JO
              2:32.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Osterman, Albert C        14 Silver Streaks-MR    2:54.11    2:44.18        
                  35.72     1:15.07 (39.35)     1:57.89 (42.82)     2:44.18 (46.29)
  2 Hoy, Ethan                14 Parks Sailfish-MR    2:44.50    2:45.78        
                  34.51     1:16.33 (41.82)     2:01.61 (45.28)     2:45.78 (44.17)
  3 Wong, Justin              14 Silver Streaks-MR    2:54.11    2:49.00        
                  32.98     1:13.82 (40.84)     1:58.21 (44.39)     2:49.00 (50.79)
  4 Wo, Ryan                  14 Parks Sailfish-MR    2:47.45    2:50.06        
                  33.68     1:14.89 (41.21)     1:58.92 (44.03)     2:50.06 (51.14)
  5 Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR    2:59.57    2:58.19        
                  32.74     1:16.10 (43.36)     2:05.85 (49.75)     2:58.19 (52.34)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:13.99  JO
              2:13.99  ZQ
              2:32.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoy, Ethan                14 Parks Sailfish-MR    2:31.82    2:33.56        
                  30.58     1:13.13 (42.55)     1:56.56 (43.43)     2:33.56 (37.00)
  2 Wo, Ryan                  14 Parks Sailfish-MR    2:34.99    2:35.42        
                  32.33     1:10.90 (38.57)     1:59.75 (48.85)     2:35.42 (35.67)
  3 Vozzolo, Luke             13 Parks Sailfish-MR    2:37.70    2:38.12        
                  32.16     1:10.69 (38.53)     2:01.19 (50.50)     2:38.12 (36.93)
  4 Osterman, Albert C        14 Silver Streaks-MR    2:40.54    2:45.59        
                  33.10     1:16.30 (43.20)     2:07.69 (51.39)     2:45.59 (37.90)
  5 Scholz, Michael G         13 Silver Streaks-MR    2:46.94    2:48.48        
                  38.78     1:21.58 (42.80)     2:12.99 (51.41)     2:48.48 (35.49)
  6 Meleady-Breslin, Kevin M  13 LIAC-MR              2:58.86    2:53.47        
                  37.23     1:19.97 (42.74)     2:16.07 (56.10)     2:53.47 (37.40)
  7 Svitsin, Ilya             14 Shy-Mr-MR            2:43.00    2:53.80        
                  36.40     1:22.81 (46.41)     2:14.66 (51.85)     2:53.80 (39.14)
  8 Zhang, Kevin N            13 LIAC-MR              3:25.10    3:01.12        
                  41.39     1:26.33 (44.94)     2:18.82 (52.49)     3:01.12 (42.30)
  9 Fraccari, Sebastian E     13 ASAP-MR              3:23.89    3:12.18        
                  41.35     1:30.91 (49.56)     2:24.79 (53.88)     3:12.18 (47.39)
 10 Connolly, Connor P        13 LIAC-MR              3:27.46    3:23.94        
                  47.35     1:40.86 (53.51)     2:38.71 (57.85)     3:23.94 (45.23)
 11 Pepper, Logan S           13 ASAP-MR              3:59.03    3:42.67        
                  49.54     1:45.58 (56.04)   2:52.95 (1:07.37)     3:42.67 (49.72)
 -- Abramov, Ethan            13 Shy-Mr-MR            2:57.01         DQ        
      Stroke Infraction - IM
                  44.45     1:06.56 (22.11)                                        
 -- Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR    2:34.58         DQ        
      Delay initiating turn - back
                  31.43     1:12.19 (40.76)     2:00.73 (48.54)          DQ (35.21)
 
Boys 14 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Silver Streaks Swim Club-MR  'A'                  1:55.90    1:55.64        
     1) Osterman, Albert C 14           2) Van Der Sande, Ty 14           
     3) Scholz, Michael G 13            4) Wong, Justin 14                
                  29.84     1:01.70 (31.86)     1:30.21 (28.51)     1:55.64 (25.43)
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                51.29  ZQ
                54.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Idelchik, Benjamin        15 Shy-Mr-MR              57.19      55.25        
                  26.37       55.25 (28.88)                                        
  2 Wong, Kevin               16 HS-MR                  55.66      55.64        
                  25.37       55.64 (30.27)                                        
  3 Lam, Lawrence             16 Parks Sailfish-MR      58.00      56.60        
                  27.02       56.60 (29.58)                                        
  4 Gangemi, Louis J          15 HS-MR                1:00.51      58.68        
                  27.85       58.68 (30.83)                                        
  5 Chan, Kyle                15 Parks Sailfish-MR      59.11      59.03        
                  28.00       59.03 (31.03)                                        
  6 Pinkhasov, David          15 Aquaflames-MR        1:00.66      59.07        
                  27.32       59.07 (31.75)                                        
  7 Wozniak, Robert G         14 Aquaflames-MR          58.56      59.82        
                  27.63       59.82 (32.19)                                        
  8 Titarenko, Valentyn       15 Shy-Mr-MR            1:01.20    1:00.78        
                  28.54     1:00.78 (32.24)                                        
  9 Paraison, Nelson          13 DESC-NJ              1:01.63    1:01.57        
                  28.89     1:01.57 (32.68)                                        
 10 Ojeda, Alexis             17 Heatwaves-MR         1:04.78    1:05.90        
                  30.66     1:05.90 (35.24)                                        
 11 Barnard, Trent S          15 Hes-Mr-MR            1:10.39    1:08.09        
                  30.90     1:08.09 (37.19)                                        
 12 Gruver, Bogdan A          12 HS-MR                1:10.66    1:17.43        
                  34.78     1:17.43 (42.65)                                        
 13 Martinez Salazar, Ariel   13 Heatwaves-MR         1:23.73    1:18.19        
                  34.73     1:18.19 (43.46)                                        
 14 Zhang, Alex               12 LIAC-MR              1:27.45    1:19.23        
                  37.62     1:19.23 (41.61)                                        
 15 Calloway, Michael A       10 FAST-MR                   NT    1:25.34        
                  39.63     1:25.34 (45.71)                                        
 16 Kryvoruchko, Yuriy Y      11 FAST-MR                   NT    1:37.12        
                  44.29     1:37.12 (52.83)                                        
 17 Zhungo Vazquez, David A   12 FAST-MR                   NT    1:41.32        
                  44.43     1:41.32 (56.89)                                        
 
Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:53.49  ZQ
              1:57.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mazur, Matthew L          17 LIAC-MR              1:49.35    1:52.68 ZQ     
                  25.32       53.33 (28.01)     1:23.23 (29.90)     1:52.68 (29.45)
  2 Idelchik, Benjamin        15 Shy-Mr-MR            2:20.98    2:06.27        
                  27.43       59.25 (31.82)     1:33.29 (34.04)     2:06.27 (32.98)
  3 Lam, Lawrence             16 Parks Sailfish-MR    2:09.17    2:08.70        
                  28.22     1:00.58 (32.36)     1:34.53 (33.95)     2:08.70 (34.17)
  4 Gangemi, Louis J          15 HS-MR                2:09.83    2:12.15        
                  28.89     1:02.31 (33.42)     1:37.70 (35.39)     2:12.15 (34.45)
  5 Chan, Kyle                15 Parks Sailfish-MR    2:10.50    2:18.42        
                  29.40     1:02.98 (33.58)     1:40.15 (37.17)     2:18.42 (38.27)
  6 Titarenko, Valentyn       15 Shy-Mr-MR            2:20.99    2:19.49        
                  30.96     1:06.04 (35.08)     1:43.14 (37.10)     2:19.49 (36.35)
  7 Paraison, Nelson          13 DESC-NJ              2:18.47    2:20.24        
                  30.59     1:07.32 (36.73)     1:44.95 (37.63)     2:20.24 (35.29)
  8 Bast, Michael             15 Aquaflames-MR        2:24.16    2:24.43        
                  31.39     1:07.05 (35.66)     1:44.98 (37.93)     2:24.43 (39.45)
  9 Martinez Salazar, Ariel   13 Heatwaves-MR         3:05.23    3:13.81        
                  39.80     1:24.32 (44.52)     2:18.18 (53.86)     3:13.81 (55.63)
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                59.49  ZQ
              1:03.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Vincent              15 Shy-Mr-MR            1:03.07    1:01.88 SILV   
                  30.24     1:01.88 (31.64)                                        
  2 Chea, Parker              17 Parks Sailfish-MR    1:04.98    1:05.40        
                  30.87     1:05.40 (34.53)                                        
  3 Idelchik, Benjamin        15 Shy-Mr-MR            1:23.35    1:07.83        
                  34.08     1:07.83 (33.75)                                        
  4 Morse, Steven L           16 DESC-NJ              1:08.83    1:10.19        
                  32.89     1:10.19 (37.30)                                        
  5 Paraison, Nelson          13 DESC-NJ              1:14.20    1:16.08        
                  36.08     1:16.08 (40.00)                                        
  6 McVea, Connor J           15 LIAC-MR              1:21.59    1:18.63        
                  38.71     1:18.63 (39.92)                                        
  7 Barnard, Trent S          15 Hes-Mr-MR            1:21.79    1:22.36        
                  38.58     1:22.36 (43.78)                                        
  8 Smith, Jabari             15 NFS-MR               1:10.48    1:56.43        
                  53.70   1:56.43 (1:02.73)                                        
 
Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:09.99  ZQ
              2:16.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gangemi, Louis J          15 HS-MR                2:29.70    2:34.56        
                  33.94     1:10.89 (36.95)     1:50.95 (40.06)     2:34.56 (43.61)
  2 Pinkhasov, David          15 Aquaflames-MR             NT    2:35.94        
                  33.49     1:11.70 (38.21)     1:54.04 (42.34)     2:35.94 (41.90)
  3 Tantsyura, Daniel V       12 Silver Streaks-MR    2:35.11    2:38.12        
                  36.23     1:16.27 (40.04)     1:58.24 (41.97)     2:38.12 (39.88)
  4 Wozniak, Robert G         14 Aquaflames-MR             NT    2:46.11        
  5 Bast, Michael             15 Aquaflames-MR             NT    2:59.32        
                  40.48   2:59.32 (2:18.84)                                        
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:06.49  ZQ
              1:10.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Kevin               16 HS-MR                1:09.68    1:13.75        
  2 Chan, Kyle                15 Parks Sailfish-MR    1:15.00    1:18.13        
  3 Lam, Lawrence             16 Parks Sailfish-MR    1:21.69    1:21.71        
  4 Paraison, Nelson          13 DESC-NJ              1:25.28    1:29.72        
  5 Gruver, Bogdan A          12 HS-MR                1:28.74    1:32.32        
  6 Zhang, Derrick            13 FAST-MR                   NT    1:35.76        
                  45.66     1:35.76 (50.10)                                        
  7 Ojeda, Alexis             17 Heatwaves-MR         1:34.17    1:36.09        
  8 Barnard, Trent S          15 Hes-Mr-MR            1:41.22    1:44.88        
                  48.11     1:44.88 (56.77)                                        
  9 Calloway, Michael A       10 FAST-MR                   NT    2:02.96        
                  55.42   2:02.96 (1:07.54)                                        
 10 Kryvoruchko, Yuriy Y      11 FAST-MR                   NT    2:15.68        
 -- Martinez Salazar, Ariel   13 Heatwaves-MR         1:58.13         DQ        
      Arms past hipline
                1:03.32        DQ (1:16.78)                                        
 
Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:29.99  ZQ
              2:36.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chea, Parker              17 Parks Sailfish-MR    2:29.35    2:34.61 SILV   
                  34.74     1:14.74 (40.00)     1:55.25 (40.51)     2:34.61 (39.36)
  2 StClair, Avery H          12 BKR-MR               3:07.41    3:05.52        
                  42.30     1:27.76 (45.46)     2:15.49 (47.73)     3:05.52 (50.03)
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                57.19  ZQ
              1:02.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lam, Lawrence             16 Parks Sailfish-MR    1:08.62    1:04.85        
                  30.31     1:04.85 (34.54)                                        
  2 Ojeda, Alexis             17 Heatwaves-MR         1:25.27    1:19.35        
                  36.81     1:19.35 (42.54)                                        
 -- Barnard, Trent S          15 Hes-Mr-MR            1:20.29         DQ        
      One hand touch
                  34.74          DQ (46.74)                                        
 -- Chan, Kyle                15 Parks Sailfish-MR    1:11.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Pinkhasov, David          15 Aquaflames-MR        1:14.34         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  30.90                                                            
 -- Idelchik, Benjamin        15 Shy-Mr-MR            1:04.83         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  30.03          DQ (34.94)                                        
 -- Wong, Kevin               16 HS-MR                1:03.81         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  29.71          DQ (36.07)                                        
 -- Wozniak, Robert G         14 Aquaflames-MR        1:15.65         DQ        
      Arms underwater recovery
                  35.47          DQ (45.50)                                        
 
Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fairview Aquatics Swim Team-MR  'A'                    NT    2:44.69        
     1) Calloway, Michael A 10          2) Zhungo Vazquez, David A 12     
     3) Kryvoruchko, Yuriy Y 11         4) Zhang, Derrick 13              
                  57.38     1:38.87 (41.49)     2:07.95 (29.08)     2:44.69 (36.74)
 
Mixed 14 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harbor Seals-MR  'A'                              1:56.23    1:55.04        
     1) Hanin, Katherine P W13          2) Serpico, Isha C W14            
     3) Economakos, Christina * W14     4) Finn, Molly K W14              
                  28.48       58.44 (29.96)     1:27.71 (29.27)     1:55.04 (27.33)
  2 Silver Streaks Swim Club-MR  'A'                  2:01.13    2:10.26        
     1)                                 2) Haider, Zara W13               
     3) Trieff, Lily S W14              4) Tantsyura, Eva D W14           
                  33.44     1:03.69 (30.25)   2:10.26 (1:06.57)                    
  3 Harbor Seals-MR  'B'                              2:13.56    2:14.40        
     1) Vilensky, Izzy T W10            2) Huang, Cheri K W9              
     3) Economakos, Vasiliky * W10      4) Samko, Clara Mae M W10         
                  34.38     1:09.92 (35.54)     1:44.04 (34.12)     2:14.40 (30.36)
 
Mixed 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chea, Parker              17 Parks Sailfish-MR      23.76      24.07        
  2 Lin, Vincent              15 Shy-Mr-MR              25.75      25.26        
  3 Ustymenko, Alex           15 BKR-MR                 25.46      25.31        
  4 Ustymenko, Vlad           13 BKR-MR                 25.26      25.38        
  5 Idelchik, Benjamin        15 Shy-Mr-MR              28.29      25.96        
  6 Morse, Steven L           16 DESC-NJ                26.44      27.19        
  7 Paraison, Nelson          13 DESC-NJ                27.81      27.87        
  8 Barnard, Trent S          15 Hes-Mr-MR              29.19      28.67        
  9 Reyes, Oliver K           10 BKR-MR                 36.05      35.07        
 
Mixed 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chea, Parker              17 Parks Sailfish-MR    2:13.52    2:15.41        
                  27.02     1:02.74 (35.72)     1:43.27 (40.53)     2:15.41 (32.14)
  2 Lin, Vincent              15 Shy-Mr-MR            2:26.40    2:17.92        
                  28.48     1:02.44 (33.96)     1:44.61 (42.17)     2:17.92 (33.31)
  3 Burns, Trevor             16 BKR-MR               2:33.75    2:31.32        
                  29.67     1:08.44 (38.77)     1:56.82 (48.38)     2:31.32 (34.50)
  4 Idelchik, Benjamin        15 Shy-Mr-MR            2:26.64    2:31.57        
                  30.53     1:09.34 (38.81)     1:59.00 (49.66)     2:31.57 (32.57)
  5 Morse, Steven L           16 DESC-NJ              2:32.14    2:33.93        
                  30.04     1:07.68 (37.64)     1:58.86 (51.18)     2:33.93 (35.07)
  6 Paraison, Nelson          13 DESC-NJ              2:44.43    2:41.58        
                  33.06     1:16.40 (43.34)     2:06.88 (50.48)     2:41.58 (34.70)
  7 McVea, Connor J           15 LIAC-MR              3:10.00    2:52.08        
                  36.07     1:18.11 (42.04)     2:11.14 (53.03)     2:52.08 (40.94)