Mission:  Metropolitan Swimming shall promote, develop and improve competitive swimming through education, support and opportunities for participation to a diverse swimming community.

Vision:
  To inspire and provide quality opportunities for our members to achieve excellence in the sport of competitive swimming.

 

Metropolitan Swimming stands with our community against racist actions, incendiary statements, and violence against any person. This means we must engage individuals throughout our member community in tough conversations about inequalities, identify the signs of systematic racism, and share proven solutions.

 

Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 2/26/2018 08:45 AM
     2018 MR Metro Silvers Central Championships - 2/23/2018 to 2/25/2018      
                              Sanction #: 180213                               
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.79  JO
                31.80  SMAX
                35.19  SILV
 Meet Qualifying:  31.80 - 35.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Brun, Sienna R             9 APEX-MR                32.78      32.19 SILV   
  2 Shannon, Casey D          10 Express Swimming-MR    31.97      32.40 SILV   
  3 Economakos, Vasiliky *    10 HS-MR                  33.03      32.46 SILV   
  4 Washington, Amira         10 TRI-MR                 33.09      32.55 SILV   
  5 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR    32.50      32.58 SILV   
  6 Crisano, Leila             9 TRI-MR                 33.79      32.78 SILV   
  7 Bannon, Jane E             9 Flying Dolphins-MR     35.04      32.84 SILV   
  8 Estipular, Sharmaine Joy  10 Parks Sailfish-MR      32.99      32.91 SILV   
  9 Tavitian, Charlize S      10 Badger-MR              33.78      32.95 SILV   
 10 Vilensky, Isabel T        10 UN-MR                  32.83      32.99 SILV   
 11 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR      32.00      33.10 SILV   
 12 Desmond, Keira B          10 Express Swimming-MR    33.99      33.17 SILV   
 12 Hogan, Kayla J            10 Express Swimming-MR    32.79      33.17 SILV   
 14 Baker, Nari A             10 Manhattan Makos-MR     33.47      33.21 SILV   
 14 Chazov, Pelagia           10 FREE-MR                32.88      33.21 SILV   
 16 Weiss, Madeline M         10 Badger-MR              33.45      33.23 SILV   
 17 Harkins, Morgan P          9 Express Swimming-MR    33.32      33.28 SILV   
 18 Early, Lola J              9 Manhattan Makos-MR     33.91      33.39 SILV   
 19 Grozdanic, Milica         10 RI Marlins-MR          33.16      33.44 SILV   
 20 Meccia, Madison N         10 FREE-MR                34.03      33.51 SILV   
 20 Abbas, Menna              10 TRI-MR                 34.20      33.51 SILV   
 22 Miller, Imogen A          10 FREE-MR                33.03      33.55 SILV   
 23 Chen, Audrey              10 Express Swimming-MR    33.14      33.56 SILV   
 24 Ford, Madeline G          10 Badger-MR              34.48      33.59 SILV   
 25 Torres, Sofia R            8 WEST-MR                35.04      33.60 SILV   
 26 Zhang, Erica A            10 GATE-MR                33.33      33.66 SILV   
 27 Neal, Jolie                9 Twisters-MR            35.11      33.69 SILV   
 28 Ray, Nidhi                10 WEST-MR                33.84      33.94 SILV   
 29 Bolino, Emma R            10 FREE-MR                33.68      34.12 SILV   
 30 Finchelstein, Gabriela     9 RI Marlins-MR          34.25      34.20 SILV   
 31 Vidals, Giselle           10 APEX-MR                35.14      34.21 SILV   
 32 Henry, Paige              10 CAS-MR                 33.64      34.35 SILV   
 33 Minster, Logan M           9 Express Swimming-MR    34.21      34.65 SILV   
 34 Lam, Kylie L               9 FLY-MR                 33.08      34.68 SILV   
 35 Milazzo, Lucia            10 Manhattan Makos-MR     34.05      35.02 SILV   
 36 Rosenberg, Danielle R     10 Express Swimming-MR    33.59      35.11 SILV   
 37 Lin, Wenxi                10 CIY-MR                 35.13      35.16 SILV   
Non-Award Division  
  1 Sedky, Nour-Marie         10 RI Marlins-MR          31.94      31.06 JO     
  2 Jiang, Lori                8 WEST-MR                32.73      31.27 JO     
  3 Nalepka, Katie J          10 Badger-MR              32.15      31.40 JO     
  4 Virella, Christina        10 TRI-MR                 33.04      31.50 JO     
  5 Pattanakul, Megan          9 QNS-MR                 32.39      31.66 JO     
  6 Lord, Sophia              10 WEST-MR                32.14      31.76 JO     
  7 Gyaltsen, Riksung T       10 Twisters-MR            34.52      35.20        
  8 Lengyel, Sophia           10 RI Marlins-MR          34.50      35.25        
  9 Slarskey, Parker          10 Manhattan Makos-MR     35.16      35.50        
 10 Lamar, Sophia L            9 FREE-MR                34.82      35.87        
 11 Li, Claire                10 Aquaflames-MR          34.94      36.04        
 12 Esposito, Grace            9 TRI-MR                 35.10      36.07        
 13 Lopez, Kayla              10 TRI-MR                 35.00      36.31        
 14 Greenberg, Ariel S         9 WEST-MR                34.98      36.37        
 15 Chukwulozie, Bea A        10 Manhattan Makos-MR     34.92      36.93        
 16 Galang, Kam R              9 FLY-MR                 33.58      37.03        
 -- Lin, Orly                  9 Flying Dolphins-MR     35.13         DQ        
      Declared false start
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:09.99  JO
              1:10.00  SMAX
              1:18.49  SILV
 Meet Qualifying:  1:10.00 - 1:18.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Nalepka, Katie J          10 Badger-MR            1:13.79    1:10.33 SILV   
                  32.63     1:10.33 (37.70)                                        
  1 Grozdanic, Milica         10 RI Marlins-MR        1:11.99    1:10.33 SILV   
                  33.58     1:10.33 (36.75)                                        
  3 Vilensky, Isabel T        10 UN-MR                1:14.13    1:11.12 SILV   
                  34.21     1:11.12 (36.91)                                        
  4 Jiang, Lori                8 WEST-MR              1:11.21    1:11.81 SILV   
                  35.07     1:11.81 (36.74)                                        
  5 Crisano, Leila             9 TRI-MR               1:15.62    1:11.82 SILV   
                  33.55     1:11.82 (38.27)                                        
  6 Ford, Madeline G          10 Badger-MR            1:17.45    1:11.88 SILV   
                  35.06     1:11.88 (36.82)                                        
  7 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR  1:14.72    1:12.11 SILV   
                  34.34     1:12.11 (37.77)                                        
  8 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR  1:12.55    1:12.13 SILV   
                  34.25     1:12.13 (37.88)                                        
  9 Brun, Sienna R             9 APEX-MR              1:14.29    1:12.16 SILV   
                  34.25     1:12.16 (37.91)                                        
 10 Baker, Nari A             10 Manhattan Makos-MR   1:11.93    1:12.45 SILV   
                  34.72     1:12.45 (37.73)                                        
 11 Washington, Amira         10 TRI-MR               1:15.03    1:12.55 SILV   
                  34.68     1:12.55 (37.87)                                        
 12 Chen, Audrey              10 Express Swimming-MR  1:11.13    1:12.89 SILV   
                  34.07     1:12.89 (38.82)                                        
 13 Economakos, Vasiliky *    10 HS-MR                1:12.75    1:12.95 SILV   
                  35.36     1:12.95 (37.59)                                        
 14 Weiss, Madeline M         10 Badger-MR            1:13.20    1:13.33 SILV   
                  34.61     1:13.33 (38.72)                                        
 15 Estipular, Sharmaine Joy  10 Parks Sailfish-MR    1:14.39    1:13.36 SILV   
                  34.73     1:13.36 (38.63)                                        
 16 Slarskey, Parker          10 Manhattan Makos-MR   1:16.54    1:13.65 SILV   
                  35.26     1:13.65 (38.39)                                        
 17 Desmond, Keira B          10 Express Swimming-MR  1:14.39    1:13.77 SILV   
                  35.48     1:13.77 (38.29)                                        
 18 Chazov, Pelagia           10 FREE-MR              1:17.67    1:14.01 SILV   
                  35.16     1:14.01 (38.85)                                        
 19 Secilmis, Elisa B         10 Twisters-MR          1:16.88    1:14.44 SILV   
                  35.25     1:14.44 (39.19)                                        
 20 Milazzo, Lucia            10 Manhattan Makos-MR   1:16.39    1:14.56 SILV   
                  36.04     1:14.56 (38.52)                                        
 21 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR    1:12.97    1:14.79 SILV   
                  35.53     1:14.79 (39.26)                                        
 22 Abbas, Menna              10 TRI-MR               1:14.88    1:14.91 SILV   
                  36.15     1:14.91 (38.76)                                        
 23 Hogan, Kayla J            10 Express Swimming-MR  1:13.60    1:14.94 SILV   
                  36.04     1:14.94 (38.90)                                        
 24 Tavitian, Charlize S      10 Badger-MR            1:14.62    1:15.37 SILV   
                  35.11     1:15.37 (40.26)                                        
 25 Early, Lola J              9 Manhattan Makos-MR   1:16.55    1:15.46 SILV   
                  36.00     1:15.46 (39.46)                                        
 26 Olsen, Liv I               9 RI Marlins-MR        1:16.46    1:15.70 SILV   
                  35.65     1:15.70 (40.05)                                        
 27 Harkins, Morgan P          9 Express Swimming-MR  1:15.49    1:16.11 SILV   
                  36.80     1:16.11 (39.31)                                        
 28 Finchelstein, Gabriela     9 RI Marlins-MR        1:16.38    1:16.21 SILV   
                  35.33     1:16.21 (40.88)                                        
 29 Sussner, Scarlett P       10 Badger-MR            1:16.06    1:16.34 SILV   
                  34.87     1:16.34 (41.47)                                        
 30 Quan, Sarah                9 QNS-MR               1:17.68    1:17.09 SILV   
                  36.65     1:17.09 (40.44)                                        
 31 Ray, Nidhi                10 WEST-MR              1:18.44    1:17.10 SILV   
                  36.64     1:17.10 (40.46)                                        
 32 Lam, Kylie L               9 FLY-MR               1:16.83    1:17.22 SILV   
                  36.62     1:17.22 (40.60)                                        
 33 Kang, Sunny                8 WEST-MR              1:18.09    1:17.34 SILV   
                  37.18     1:17.34 (40.16)                                        
 34 Bolino, Emma R            10 FREE-MR              1:15.55    1:17.70 SILV   
                  36.24     1:17.70 (41.46)                                        
 35 Kulins, Caitlin R          9 Express Swimming-MR  1:18.44    1:17.80 SILV   
 36 Bannon, Jane E             9 Flying Dolphins-MR   1:15.62    1:18.34 SILV   
                  35.06     1:18.34 (43.28)                                        
Non-Award Division  
  1 Sedky, Nour-Marie         10 RI Marlins-MR        1:10.36    1:07.66 JO     
                  32.52     1:07.66 (35.14)                                        
  2 Gonzalez, Emilianna       10 APEX-MR              1:10.11    1:08.53 JO     
                  32.72     1:08.53 (35.81)                                        
  3 Lord, Sophia              10 WEST-MR              1:11.54    1:09.25 JO     
                  32.88     1:09.25 (36.37)                                        
  4 Shannon, Casey D          10 Express Swimming-MR  1:10.42    1:09.54 JO     
                  33.15     1:09.54 (36.39)                                        
  5 Lankford, Avery A         10 Flying Dolphins-MR   1:11.09    1:09.61 JO     
                  32.47     1:09.61 (37.14)                                        
  6 Wood, Addison             10 Manhattan Makos-MR   1:17.19    1:19.23        
                  38.14     1:19.23 (41.09)                                        
  7 Miller, Imogen A          10 FREE-MR              1:17.16    1:19.77        
                  37.39     1:19.77 (42.38)                                        
  8 Li, Audrey                10 WEST-MR              1:17.53    1:20.32        
                  39.21     1:20.32 (41.11)                                        
  9 Rosenberg, Danielle R     10 Express Swimming-MR  1:16.93    1:22.74        
                  39.21     1:22.74 (43.53)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:29.99  JO
              2:30.00  SMAX
              2:49.59  SILV
 Meet Qualifying:  2:30.00 - 2:49.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Shannon, Casey D          10 Express Swimming-MR  2:34.85    2:30.82 SILV   
                  33.81     1:11.24 (37.43)     1:51.46 (40.22)     2:30.82 (39.36)
  2 Gonzalez, Emilianna       10 APEX-MR              2:36.16    2:31.14 SILV   
                  32.82     1:11.16 (38.34)     1:50.52 (39.36)     2:31.14 (40.62)
  3 Sedky, Nour-Marie         10 RI Marlins-MR        2:39.06    2:31.98 SILV   
                                1:14.33 ( )     1:54.38 (40.05)     2:31.98 (37.60)
  4 Green, Joevannie J        10 Twisters-MR          2:39.02    2:35.34 SILV   
                  33.22     1:09.93 (36.71)     1:48.43 (38.50)     2:35.34 (46.91)
  5 Jiang, Lori                8 WEST-MR              2:39.14    2:35.64 SILV   
                  35.61     1:16.32 (40.71)     1:58.08 (41.76)     2:35.64 (37.56)
  6 Grozdanic, Milica         10 RI Marlins-MR        2:43.90    2:35.78 SILV   
  7 Lankford, Avery A         10 Flying Dolphins-MR   2:38.00    2:36.52 SILV   
                  34.02     1:13.75 (39.73)     1:55.18 (41.43)     2:36.52 (41.34)
  8 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR  2:37.62    2:36.58 SILV   
                  34.83     1:14.55 (39.72)     1:57.29 (42.74)     2:36.58 (39.29)
  9 Desmond, Keira B          10 Express Swimming-MR  2:38.36    2:37.49 SILV   
 10 Brun, Sienna R             9 APEX-MR              2:43.49    2:39.87 SILV   
                  35.01     1:16.32 (41.31)     1:59.32 (43.00)     2:39.87 (40.55)
 11 Pattanakul, Megan          9 QNS-MR               2:40.82    2:40.87 SILV   
                  34.40     1:14.96 (40.56)     1:58.99 (44.03)     2:40.87 (41.88)
 12 Washington, Amira         10 TRI-MR               2:47.03    2:40.93 SILV   
                  35.71     1:16.62 (40.91)     1:59.43 (42.81)     2:40.93 (41.50)
 12 Baker, Nari A             10 Manhattan Makos-MR   2:47.86    2:40.93 SILV   
                  36.09     1:17.93 (41.84)     2:00.92 (42.99)     2:40.93 (40.01)
 14 Crisano, Leila             9 TRI-MR               2:46.75    2:41.21 SILV   
                  34.93     1:15.67 (40.74)     1:59.28 (43.61)     2:41.21 (41.93)
 15 Olsen, Liv I               9 RI Marlins-MR        2:46.59    2:42.95 SILV   
                  38.22     1:19.81 (41.59)     2:01.92 (42.11)     2:42.95 (41.03)
 16 Economakos, Vasiliky *    10 HS-MR                2:43.02    2:43.24 SILV   
                  37.96     1:18.88 (40.92)     2:03.02 (44.14)     2:43.24 (40.22)
 17 Estipular, Sharmaine Joy  10 Parks Sailfish-MR    2:44.46    2:43.66 SILV   
                  36.29     1:18.18 (41.89)     1:59.99 (41.81)     2:43.66 (43.67)
 18 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR    2:48.22    2:46.72 SILV   
                  36.32     1:17.51 (41.19)     2:01.92 (44.41)     2:46.72 (44.80)
 19 Chazov, Pelagia           10 FREE-MR              2:43.30    2:47.31 SILV   
                  37.34     1:19.85 (42.51)     2:06.41 (46.56)     2:47.31 (40.90)
 20 Wood, Addison             10 Manhattan Makos-MR   2:45.16    2:47.68 SILV   
                  37.83     1:20.23 (42.40)     2:04.99 (44.76)     2:47.68 (42.69)
Non-Award Division  
  1 Babyak, Eliza G           10 Badger-MR            2:33.40    2:26.10 JO     
                  32.28     1:09.16 (36.88)     1:47.60 (38.44)     2:26.10 (38.50)
  2 Samko, Clara Mae M        10 HS-MR                2:36.76    2:28.11 JO     
                  34.08     1:12.33 (38.25)     1:51.38 (39.05)     2:28.11 (36.73)
  3 Finchelstein, Gabriela     9 RI Marlins-MR        2:49.22    2:49.97        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.79  JO
                36.80  SMAX
                41.89  SILV
 Meet Qualifying:  36.80 - 41.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Babyak, Eliza G           10 Badger-MR              37.34      36.86 SILV   
  2 Milazzo, Lucia            10 Manhattan Makos-MR     36.87      37.34 SILV   
  3 Tan, Shanel E              9 QNS-MR                 38.12      37.95 SILV   
  4 Nalepka, Katie J          10 Badger-MR              40.27      38.14 SILV   
  5 Gonzalez, Emilianna       10 APEX-MR                40.26      38.24 SILV   
  6 Slarskey, Parker          10 Manhattan Makos-MR     38.65      38.26 SILV   
  7 Grozdanic, Milica         10 RI Marlins-MR          38.92      38.28 SILV   
  8 Economakos, Vasiliky *    10 HS-MR                  37.78      38.63 SILV   
  9 Miller, Imogen A          10 FREE-MR                38.81      38.73 SILV   
 10 Shannon, Casey D          10 Express Swimming-MR    38.84      38.79 SILV   
 11 Finchelstein, Gabriela     9 RI Marlins-MR          39.01      38.81 SILV   
 12 Li, Claire                10 Aquaflames-MR          38.35      39.19 SILV   
 13 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR      39.48      39.24 SILV   
 14 Meccia, Madison N         10 FREE-MR                39.91      39.54 SILV   
 15 Auchincloss, Lily S       10 Flying Dolphins-MR     41.75      39.71 SILV   
 16 Harkins, Morgan P          9 Express Swimming-MR    39.27      39.79 SILV   
 17 Washington, Amira         10 TRI-MR                 39.21      39.86 SILV   
 18 Lord, Sophia              10 WEST-MR                39.23      39.94 SILV   
 19 Esposito, Grace            9 TRI-MR                 40.93      40.09 SILV   
 20 Kang, Sunny                8 WEST-MR                40.20      40.28 SILV   
 21 Secilmis, Elisa B         10 Twisters-MR            40.32      40.29 SILV   
 22 Early, Lola J              9 Manhattan Makos-MR     41.83      40.39 SILV   
 22 Ellefsen, Ryann           10 TRI-MR                 40.91      40.39 SILV   
 24 Kizhnerman, Noa           10 Aquaflames-MR          41.73      40.47 SILV   
 25 Chazov, Pelagia           10 FREE-MR                40.99      40.49 SILV   
 26 Baker, Nari A             10 Manhattan Makos-MR     40.41      40.54 SILV   
 27 Bolino, Emma R            10 FREE-MR                38.35      40.60 SILV   
 28 Estipular, Sharmaine Joy  10 Parks Sailfish-MR      37.96      40.63 SILV   
 29 Virella, Christina        10 TRI-MR                 38.35      40.66 SILV   
 30 Chin, Cassidy *            8 HS-MR                  41.57      40.73 SILV   
 31 Yan, Madelyn               9 GATE-MR                41.08      40.74 SILV   
 32 Lamar, Sophia L            9 FREE-MR                41.53      40.75 SILV   
 33 McPartland, Zofia         10 Manhattan Makos-MR     41.13      40.94 SILV   
 34 Torres, Sofia R            8 WEST-MR                40.09      40.95 SILV   
 35 Henry, Paige              10 CAS-MR                 41.26      41.07 SILV   
 35 Jorsling, Jisella C        8 UN-MR                  40.91      41.07 SILV   
 37 Ford, Madeline G          10 Badger-MR              40.19      41.08 SILV   
 38 Tavitian, Charlize S      10 Badger-MR              41.73      41.09 SILV   
 39 Li, Audrey                10 WEST-MR                41.80      41.22 SILV   
 40 Crisano, Leila             9 TRI-MR                 40.53      41.27 SILV   
 41 Lin, Wenxi                10 CIY-MR                 40.67      41.36 SILV   
 42 Desmond, Keira B          10 Express Swimming-MR    41.79      41.54 SILV   
 43 Hlinka, Maria H           10 HS-MR                  40.18      41.85 SILV   
Non-Award Division  
  1 Ma, Ariana M              10 MPNY-MR                39.27      36.52 JO     
  2 Minster, Logan M           9 Express Swimming-MR    39.61      36.62 JO     
  3 Chen, Audrey              10 Express Swimming-MR    38.06      36.77 JO     
  4 Chen, Chiara              10 NCAC-MR                41.27      42.08        
  5 Argondizzo, Daniela J     10 Express Swimming-MR    41.61      42.15        
  6 O'Byrne, Rory L            8 Badger-MR              41.63      42.31        
  7 Chan, Kaylee N             9 Express Swimming-MR    41.79      42.35        
  8 Kulins, Caitlin R          9 Express Swimming-MR    41.04      42.39        
  9 Brun, Sienna R             9 APEX-MR                41.06      42.61        
 10 Hardart, Caroline F       10 Badger-MR              40.04      42.63        
 11 Hogan, Kayla J            10 Express Swimming-MR    41.36      43.07        
 12 Galang, Kam R              9 FLY-MR                 41.82      43.09        
 13 Ibrahim, Hana             10 Twisters-MR            41.01      44.24        
 14 Weiss, Madeline M         10 Badger-MR              40.37      44.65        
 15 Langerfeld, Julia A        7 WEST-MR                41.36      46.59        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:19.49  JO
              1:19.50  SMAX
              1:33.09  SILV
 Meet Qualifying:  1:19.50 - 1:33.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Milazzo, Lucia            10 Manhattan Makos-MR   1:21.50    1:20.12 SILV   
                  39.08     1:20.12 (41.04)                                        
  2 Ford, Madeline G          10 Badger-MR            1:28.60    1:20.26 SILV   
                  39.78     1:20.26 (40.48)                                        
  3 Slarskey, Parker          10 Manhattan Makos-MR   1:21.95    1:20.43 SILV   
                  39.13     1:20.43 (41.30)                                        
  4 Grozdanic, Milica         10 RI Marlins-MR        1:22.09    1:20.95 SILV   
                  39.60     1:20.95 (41.35)                                        
  5 Chen, Audrey              10 Express Swimming-MR  1:20.58    1:21.19 SILV   
                  39.32     1:21.19 (41.87)                                        
  6 Meccia, Madison N         10 FREE-MR              1:22.52    1:21.39 SILV   
                  40.04     1:21.39 (41.35)                                        
  7 Estipular, Sharmaine Joy  10 Parks Sailfish-MR    1:21.37    1:21.82 SILV   
                  39.23     1:21.82 (42.59)                                        
  8 Shannon, Casey D          10 Express Swimming-MR  1:25.71    1:21.83 SILV   
                  39.14     1:21.83 (42.69)                                        
  9 Nalepka, Katie J          10 Badger-MR            1:27.02    1:23.08 SILV   
                  39.15     1:23.08 (43.93)                                        
 10 Early, Lola J              9 Manhattan Makos-MR   1:27.78    1:23.96 SILV   
                  41.13     1:23.96 (42.83)                                        
 11 Henry, Paige              10 CAS-MR               1:28.61    1:24.25 SILV   
 12 Li, Claire                10 Aquaflames-MR        1:25.97    1:25.18 SILV   
                  41.04     1:25.18 (44.14)                                        
 13 Lankford, Avery A         10 Flying Dolphins-MR   1:21.93    1:25.30 SILV   
                  41.38     1:25.30 (43.92)                                        
 14 Auchincloss, Lily S       10 Flying Dolphins-MR   1:31.85    1:25.31 SILV   
                  41.77     1:25.31 (43.54)                                        
 15 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR  1:24.83    1:25.51 SILV   
 16 Harkins, Morgan P          9 Express Swimming-MR  1:25.78    1:26.03 SILV   
                  41.49     1:26.03 (44.54)                                        
 17 Miller, Imogen A          10 FREE-MR              1:24.88    1:26.59 SILV   
                  41.55     1:26.59 (45.04)                                        
 18 Esposito, Grace            9 TRI-MR               1:30.80    1:26.77 SILV   
                  43.20     1:26.77 (43.57)                                        
 19 McPartland, Zofia         10 Manhattan Makos-MR   1:29.66    1:27.14 SILV   
                  42.20     1:27.14 (44.94)                                        
 20 Lamar, Sophia L            9 FREE-MR              1:31.88    1:27.42 SILV   
                  41.45     1:27.42 (45.97)                                        
 21 Finchelstein, Gabriela     9 RI Marlins-MR        1:26.66    1:27.46 SILV   
                  42.71     1:27.46 (44.75)                                        
 22 Brun, Sienna R             9 APEX-MR              1:28.19    1:27.54 SILV   
                  41.95     1:27.54 (45.59)                                        
 23 Hardart, Caroline F       10 Badger-MR            1:32.54    1:27.60 SILV   
                  44.01     1:27.60 (43.59)                                        
 24 Kizhnerman, Noa           10 Aquaflames-MR        1:32.66    1:27.62 SILV   
                  42.97     1:27.62 (44.65)                                        
 25 Economakos, Vasiliky *    10 HS-MR                1:31.67    1:27.66 SILV   
                  40.64     1:27.66 (47.02)                                        
 25 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR    1:24.81    1:27.66 SILV   
                  41.96     1:27.66 (45.70)                                        
 27 Chan, Kaylee N             9 Express Swimming-MR  1:32.05    1:28.21 SILV   
                  43.25     1:28.21 (44.96)                                        
 28 Desmond, Keira B          10 Express Swimming-MR  1:27.75    1:28.32 SILV   
                  43.11     1:28.32 (45.21)                                        
 29 Baker, Nari A             10 Manhattan Makos-MR   1:27.62    1:28.61 SILV   
                  42.97     1:28.61 (45.64)                                        
 30 Chen, Chiara              10 NCAC-MR              1:29.06    1:28.68 SILV   
 31 Pagano, Krista R           9 Express Swimming-MR  1:30.55    1:28.80 SILV   
                  43.39     1:28.80 (45.41)                                        
 32 Yan, Madelyn               9 GATE-MR              1:27.84    1:28.90 SILV   
                  42.65     1:28.90 (46.25)                                        
 33 Weiss, Madeline M         10 Badger-MR            1:28.04    1:29.05 SILV   
                  42.57     1:29.05 (46.48)                                        
 34 Wood, Addison             10 Manhattan Makos-MR   1:27.77    1:29.83 SILV   
                  44.57     1:29.83 (45.26)                                        
 35 Kulins, Caitlin R          9 Express Swimming-MR  1:26.60    1:30.11 SILV   
                  44.16     1:30.11 (45.95)                                        
 36 Gyaltsen, Riksung T       10 Twisters-MR          1:29.75    1:31.05 SILV   
                  45.06     1:31.05 (45.99)                                        
 37 Lengyel, Sophia           10 RI Marlins-MR        1:31.14    1:31.20 SILV   
                  44.35     1:31.20 (46.85)                                        
 38 Jorsling, Jisella C        8 UN-MR                1:32.58    1:31.89 SILV   
 39 Tavitian, Charlize S      10 Badger-MR            1:29.56    1:32.67 SILV   
                  44.62     1:32.67 (48.05)                                        
 40 Quan, Sarah                9 QNS-MR               1:27.96    1:32.90 SILV   
                  44.69     1:32.90 (48.21)                                        
 41 Greenberg, Ariel S         9 WEST-MR              1:29.15    1:33.07 SILV   
                  45.11     1:33.07 (47.96)                                        
Non-Award Division  
  1 Tesovic, Tamara           10 RI Marlins-MR        1:19.53    1:15.09 JO     
                  36.54     1:15.09 (38.55)                                        
  2 Babyak, Eliza G           10 Badger-MR            1:20.55    1:17.12 JO     
                  36.78     1:17.12 (40.34)                                        
  3 Minster, Logan M           9 Express Swimming-MR  1:24.10    1:17.38 JO     
                  37.50     1:17.38 (39.88)                                        
  4 Nassar, Noor               9 Twisters-MR          1:21.02    1:18.38 JO     
                  37.84     1:18.38 (40.54)                                        
  5 Rosenberg, Danielle R     10 Express Swimming-MR  1:30.57    1:33.74        
                  45.09     1:33.74 (48.65)                                        
  6 Ellefsen, Ryann           10 TRI-MR               1:31.85    1:34.53        
                  45.12     1:34.53 (49.41)                                        
  7 Li, Ashley                 9 QNS-MR               1:27.70    1:34.62        
                  46.47     1:34.62 (48.15)                                        
  8 Ibrahim, Hana             10 Twisters-MR          1:32.20    1:35.00        
                  45.92     1:35.00 (49.08)                                        
  9 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR  1:29.50    1:36.93        
                  45.81     1:36.93 (51.12)                                        
 -- Chazov, Pelagia           10 FREE-MR              1:25.32         DQ        
      Declared false start
 -- Chin, Cassidy *            8 HS-MR                1:30.28         DQ        
      Delay initiating turn
                  41.09          DQ (46.43)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.59  JO
                42.60  SMAX
                47.79  SILV
 Meet Qualifying:  42.60 - 47.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Auchincloss, Lily S       10 Flying Dolphins-MR     45.58      42.97 SILV   
  2 Chen, Audrey              10 Express Swimming-MR    42.88      43.16 SILV   
  3 Wood, Addison             10 Manhattan Makos-MR     42.75      43.45 SILV   
  4 Jiang, Lori                8 WEST-MR                44.31      43.56 SILV   
  5 Slarskey, Parker          10 Manhattan Makos-MR     44.06      43.81 SILV   
  6 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR    43.70      43.84 SILV   
  7 Shannon, Casey D          10 Express Swimming-MR    44.58      44.07 SILV   
  8 Ray, Nidhi                10 WEST-MR                44.49      44.16 SILV   
  9 Estipular, Sharmaine Joy  10 Parks Sailfish-MR      45.59      44.19 SILV   
 10 Hardart, Caroline F       10 Badger-MR              46.82      44.23 SILV   
 11 Gyaltsen, Riksung T       10 Twisters-MR            44.86      44.25 SILV   
 12 Nassar, Noor               9 Twisters-MR            44.79      44.30 SILV   
 13 Milazzo, Lucia            10 Manhattan Makos-MR     44.41      44.35 SILV   
 14 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR      43.65      44.43 SILV   
 15 Torres, Sofia R            8 WEST-MR                44.96      44.51 SILV   
 16 Ibrahim, Hana             10 Twisters-MR            44.86      44.65 SILV   
 17 Pattanakul, Megan          9 QNS-MR                 44.38      44.67 SILV   
 18 Lin, Wenxi                10 CIY-MR                 45.34      45.16 SILV   
 19 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR    47.60      45.23 SILV   
 20 Zhang, Erica A            10 GATE-MR                45.64      45.38 SILV   
 21 Jorsling, Jisella C        8 UN-MR                  46.47      45.40 SILV   
 22 Tavitian, Charlize S      10 Badger-MR              47.25      45.57 SILV   
 23 Vilensky, Isabel T        10 UN-MR                  46.42      45.65 SILV   
 24 Early, Lola J              9 Manhattan Makos-MR     47.22      45.72 SILV   
 24 Corkery, Julia K           9 Manhattan Makos-MR     46.37      45.72 SILV   
 26 Quan, Sarah                9 QNS-MR                 45.27      45.87 SILV   
 27 Weiss, Madeline M         10 Badger-MR              46.77      46.15 SILV   
 28 Lengyel, Sophia           10 RI Marlins-MR          46.36      46.25 SILV   
 29 Baker, Nari A             10 Manhattan Makos-MR     46.27      46.70 SILV   
 30 Argondizzo, Daniela J     10 Express Swimming-MR    46.79      46.98 SILV   
 31 Lazebnik, Gianetta        10 MPNY-MR                47.16      47.09 SILV   
 32 Olsen, Liv I               9 RI Marlins-MR          47.14      47.11 SILV   
 33 Miller, Imogen A          10 FREE-MR                46.61      47.25 SILV   
Non-Award Division  
  1 Tesovic, Tamara           10 RI Marlins-MR          46.76      39.66 JO     
  2 Babyak, Eliza G           10 Badger-MR              43.51      40.99 JO     
  3 Damelio, Theodora M       10 FREE-MR                43.48      41.03 JO     
  4 Chazov, Pelagia           10 FREE-MR                44.17      41.15 JO     
  5 Lopez, Kayla              10 TRI-MR                 43.08      41.34 JO     
  6 Samko, Clara Mae M        10 HS-MR                  43.44      41.70 JO     
  7 Nalepka, Katie J          10 Badger-MR              44.12      42.47 JO     
  8 Finchelstein, Gabriela     9 RI Marlins-MR          44.06      42.60 SMAX   
  9 Li, Ashley                 9 QNS-MR                 46.22      48.11        
 10 Galang, Kam R              9 FLY-MR                 46.48      48.28        
 11 Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR    46.62      48.39        
 12 Shah, Jaya R              10 Flying Dolphins-MR     47.03      48.43        
 13 Chen, Chiara              10 NCAC-MR                46.36      48.46        
 14 Lam, Kylie L               9 FLY-MR                 46.49      48.52        
 15 Brun, Sienna R             9 APEX-MR                46.83      48.58        
 16 Kulins, Caitlin R          9 Express Swimming-MR    46.38      49.25        
 17 Bolino, Emma R            10 FREE-MR                47.01      49.55        
 -- Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR    46.35         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:31.99  JO
              1:32.00  SMAX
              1:46.19  SILV
 Meet Qualifying:  1:32.00 - 1:46.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Slarskey, Parker          10 Manhattan Makos-MR   1:33.99    1:32.07 SILV   
                  44.10     1:32.07 (47.97)                                        
  2 Abbas, Menna              10 TRI-MR               1:33.84    1:32.31 SILV   
                  43.03     1:32.31 (49.28)                                        
  3 Wood, Addison             10 Manhattan Makos-MR   1:32.88    1:32.40 SILV   
                  45.07     1:32.40 (47.33)                                        
  4 Jiang, Lori                8 WEST-MR              1:38.32    1:33.05 SILV   
                  43.87     1:33.05 (49.18)                                        
  5 Finchelstein, Gabriela     9 RI Marlins-MR        1:36.83    1:34.12 SILV   
                  46.10     1:34.12 (48.02)                                        
  6 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR    1:36.53    1:35.23 SILV   
                  45.07     1:35.23 (50.16)                                        
  7 Lankford, Avery A         10 Flying Dolphins-MR   1:36.53    1:35.67 SILV   
                  46.21     1:35.67 (49.46)                                        
  8 Secilmis, Elisa B         10 Twisters-MR          1:36.63    1:36.07 SILV   
                  45.35     1:36.07 (50.72)                                        
  9 Nassar, Noor               9 Twisters-MR          1:36.29    1:36.15 SILV   
                  46.55     1:36.15 (49.60)                                        
 10 Virella, Christina        10 TRI-MR               1:38.31    1:36.16 SILV   
                  47.03     1:36.16 (49.13)                                        
 11 Ray, Nidhi                10 WEST-MR              1:35.07    1:36.20 SILV   
                  45.89     1:36.20 (50.31)                                        
 12 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR  1:32.92    1:36.64 SILV   
                  45.53     1:36.64 (51.11)                                        
 13 Shannon, Casey D          10 Express Swimming-MR  1:38.88    1:36.75 SILV   
                  46.03     1:36.75 (50.72)                                        
 14 Torres, Sofia R            8 WEST-MR              1:38.43    1:37.22 SILV   
                  45.09     1:37.22 (52.13)                                        
 15 Ibrahim, Hana             10 Twisters-MR          1:37.69    1:37.71 SILV   
                  46.70     1:37.71 (51.01)                                        
 16 Li, Audrey                10 WEST-MR              1:37.46    1:37.86 SILV   
                  46.16     1:37.86 (51.70)                                        
 17 Zhang, Erica A            10 GATE-MR              1:44.64    1:38.07 SILV   
                  45.99     1:38.07 (52.08)                                        
 18 Economakos, Vasiliky *    10 HS-MR                1:38.66    1:38.74 SILV   
                  47.56     1:38.74 (51.18)                                        
 19 Gyaltsen, Riksung T       10 Twisters-MR          1:36.73    1:38.91 SILV   
                  46.81     1:38.91 (52.10)                                        
 20 Vilensky, Isabel T        10 UN-MR                1:38.01    1:39.04 SILV   
                  47.00     1:39.04 (52.04)                                        
 21 Milazzo, Lucia            10 Manhattan Makos-MR   1:37.47    1:39.19 SILV   
                  46.17     1:39.19 (53.02)                                        
 22 Estipular, Sharmaine Joy  10 Parks Sailfish-MR    1:41.20    1:39.20 SILV   
                  45.85     1:39.20 (53.35)                                        
 23 Auchincloss, Lily S       10 Flying Dolphins-MR   1:40.71    1:39.24 SILV   
                  48.28     1:39.24 (50.96)                                        
 24 Hardart, Caroline F       10 Badger-MR            1:41.13    1:39.28 SILV   
                  47.00     1:39.28 (52.28)                                        
 25 Quan, Sarah                9 QNS-MR               1:35.69    1:39.69 SILV   
                  48.78     1:39.69 (50.91)                                        
 26 Hlinka, Maria H           10 HS-MR                1:40.38    1:39.76 SILV   
                  47.86     1:39.76 (51.90)                                        
 27 Baker, Nari A             10 Manhattan Makos-MR   1:40.36    1:40.58 SILV   
                  46.94     1:40.58 (53.64)                                        
 28 Li, Ashley                 9 QNS-MR               1:40.95    1:40.75 SILV   
                  48.90     1:40.75 (51.85)                                        
 29 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR  1:42.02    1:41.27 SILV   
                  48.08     1:41.27 (53.19)                                        
 30 Corkery, Julia K           9 Manhattan Makos-MR   1:45.21    1:41.73 SILV   
                  49.01     1:41.73 (52.72)                                        
 31 Huang, Cheri K             9 HS-MR                1:42.96    1:42.16 SILV   
                  48.05     1:42.16 (54.11)                                        
 32 Akdas, Julia               9 Twisters-MR          1:45.52    1:43.02 SILV   
                  48.23     1:43.02 (54.79)                                        
 33 Argondizzo, Daniela J     10 Express Swimming-MR  1:43.53    1:43.29 SILV   
                  49.41     1:43.29 (53.88)                                        
 34 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR  1:45.41    1:43.31 SILV   
                  50.81     1:43.31 (52.50)                                        
 35 Tourevski, Sima L          9 Express Swimming-MR  1:44.50    1:43.64 SILV   
                  49.73     1:43.64 (53.91)                                        
 36 Tavitian, Charlize S      10 Badger-MR            1:45.24    1:43.70 SILV   
                  48.48     1:43.70 (55.22)                                        
 37 Hogan, Kayla J            10 Express Swimming-MR  1:40.85    1:43.95 SILV   
                  49.78     1:43.95 (54.17)                                        
 38 Rodriguez, Bella D        10 KB Makos-MR          1:45.26    1:44.77 SILV   
                  50.38     1:44.77 (54.39)                                        
 39 Asinovski, Leah J         10 WEST-MR              1:45.05    1:45.14 SILV   
                  49.68     1:45.14 (55.46)                                        
 39 Knight, Sienna A          10 Badger-MR            1:44.45    1:45.14 SILV   
                  48.79     1:45.14 (56.35)                                        
 41 Olsen, Liv I               9 RI Marlins-MR        1:42.27    1:45.24 SILV   
                  50.98     1:45.24 (54.26)                                        
 42 Chan, Kaylee N             9 Express Swimming-MR  1:45.23    1:45.49 SILV   
                  50.93     1:45.49 (54.56)                                        
 43 Lam, Kylie L               9 FLY-MR               1:43.17    1:45.62 SILV   
                  52.44     1:45.62 (53.18)                                        
 44 Chin, Cassidy *            8 HS-MR                1:41.56    1:46.09 SILV   
                  50.30     1:46.09 (55.79)                                        
Non-Award Division  
  1 Ma, Ariana M              10 MPNY-MR              1:35.75    1:25.69 JO     
                  39.80     1:25.69 (45.89)                                        
  2 Damelio, Theodora M       10 FREE-MR              1:32.60    1:30.58 JO     
                  43.55     1:30.58 (47.03)                                        
  3 Babyak, Eliza G           10 Badger-MR            1:35.75    1:30.80 JO     
                  41.46     1:30.80 (49.34)                                        
  4 Lopez, Kayla              10 TRI-MR               1:33.06    1:31.28 JO     
                  43.98     1:31.28 (47.30)                                        
  5 Larson, Addie R            9 FREE-MR              1:44.09    1:46.40        
                  51.07     1:46.40 (55.33)                                        
  6 Miller, Imogen A          10 FREE-MR              1:41.54    1:47.39        
                  50.44     1:47.39 (56.95)                                        
  7 Chen, Chiara              10 NCAC-MR              1:44.67    1:47.95        
                  50.51     1:47.95 (57.44)                                        
  8 Shah, Jaya R              10 Flying Dolphins-MR   1:44.79    1:48.90        
                  51.23     1:48.90 (57.67)                                        
  9 Kulins, Caitlin R          9 Express Swimming-MR  1:41.35    1:51.55        
                  52.10     1:51.55 (59.45)                                        
 10 Greenberg, Ariel S         9 WEST-MR              1:44.72    1:51.85        
                  52.58     1:51.85 (59.27)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                35.69  JO
                35.70  SMAX
                42.39  SILV
 Meet Qualifying:  35.70 - 42.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Damelio, Theodora M       10 FREE-MR                41.46      35.94 SILV   
  2 Meccia, Madison N         10 FREE-MR                36.63      36.72 SILV   
  3 Washington, Amira         10 TRI-MR                 36.76      36.87 SILV   
  4 Vilensky, Isabel T        10 UN-MR                  39.00      36.96 SILV   
  5 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR      36.76      37.11 SILV   
  6 Chen, Audrey              10 Express Swimming-MR    38.35      37.22 SILV   
  7 Li, Claire                10 Aquaflames-MR          38.04      37.30 SILV   
  8 Crisano, Leila             9 TRI-MR                 39.21      37.36 SILV   
  9 Torres, Sofia R            8 WEST-MR                41.18      37.48 SILV   
 10 Lord, Sophia              10 WEST-MR                39.24      37.87 SILV   
 11 Grozdanic, Milica         10 RI Marlins-MR          39.57      37.89 SILV   
 11 Virella, Christina        10 TRI-MR                 41.36      37.89 SILV   
 13 Chazov, Pelagia           10 FREE-MR                37.87      38.01 SILV   
 14 Lankford, Avery A         10 Flying Dolphins-MR     37.37      38.22 SILV   
 15 Tan, Shanel E              9 QNS-MR                 38.43      38.43 SILV   
 16 Nalepka, Katie J          10 Badger-MR              39.88      38.45 SILV   
 17 Quan, Sarah                9 QNS-MR                 38.32      38.86 SILV   
 18 Xiao, Lucia               10 Flying Dolphins-MR     39.33      38.89 SILV   
 19 Lam, Kylie L               9 FLY-MR                 39.59      39.31 SILV   
 20 Zhang, Erica A            10 GATE-MR                37.20      39.37 SILV   
 21 Olsen, Liv I               9 RI Marlins-MR          38.51      39.94 SILV   
 22 Desmond, Keira B          10 Express Swimming-MR    42.22      40.18 SILV   
 23 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR    39.48      40.34 SILV   
 24 Lin, Wenxi                10 CIY-MR                 38.82      40.72 SILV   
 25 Secilmis, Elisa B         10 Twisters-MR            40.09      40.85 SILV   
 26 Milazzo, Lucia            10 Manhattan Makos-MR     38.44      40.89 SILV   
 27 Li, Ashley                 9 QNS-MR                 40.98      40.99 SILV   
 28 London, Darby R           10 BKR-MR                 39.18      41.12 SILV   
 29 Weiss, Madeline M         10 Badger-MR              39.45      41.17 SILV   
 30 Brun, Sienna R             9 APEX-MR                41.41      41.25 SILV   
 31 McPartland, Zofia         10 Manhattan Makos-MR     40.04      41.27 SILV   
 32 Chin, Cassidy *            8 HS-MR                  41.51      41.46 SILV   
 32 Slarskey, Parker          10 Manhattan Makos-MR     42.20      41.46 SILV   
 34 Kang, Sunny                8 WEST-MR                40.51      41.51 SILV   
 35 Reyes Aguirre, Juana      10 APEX-MR                41.81      41.64 SILV   
 36 Ellefsen, Ryann           10 TRI-MR                 40.74      41.98 SILV   
Non-Award Division  
  1 Tesovic, Tamara           10 RI Marlins-MR          37.86      33.66 JO     
  2 Babyak, Eliza G           10 Badger-MR              36.64      35.46 JO     
  3 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR    41.32      42.79        
  4 Bolino, Emma R            10 FREE-MR                40.01      42.95        
  5 Rosenberg, Danielle R     10 Express Swimming-MR    41.91      43.14        
  6 Baker, Nari A             10 Manhattan Makos-MR     41.53      43.19        
  7 Wood, Addison             10 Manhattan Makos-MR     38.61      43.66        
  8 Greenberg, Ariel S         9 WEST-MR                41.45      44.29        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:24.99  JO
              1:25.00  SMAX
              1:37.99  SILV
 Meet Qualifying:  1:25.00 - 1:37.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Lankford, Avery A         10 Flying Dolphins-MR   1:26.66    1:27.59 SILV   
                  40.40     1:27.59 (47.19)                                        
  2 Milazzo, Lucia            10 Manhattan Makos-MR   1:30.77    1:27.97 SILV   
                  42.55     1:27.97 (45.42)                                        
  3 Chen, Audrey              10 Express Swimming-MR  1:27.74    1:28.46 SILV   
                  41.44     1:28.46 (47.02)                                        
  4 Quan, Sarah                9 QNS-MR               1:28.89    1:29.69 SILV   
                  40.82     1:29.69 (48.87)                                        
  5 Damelio, Theodora M       10 FREE-MR              1:36.76    1:29.87 SILV   
                  43.13     1:29.87 (46.74)                                        
  6 Crisano, Leila             9 TRI-MR               1:29.96    1:29.92 SILV   
                  40.16     1:29.92 (49.76)                                        
  7 Brun, Sienna R             9 APEX-MR              1:34.50    1:33.43 SILV   
                  42.57     1:33.43 (50.86)                                        
  8 Wood, Addison             10 Manhattan Makos-MR   1:30.37    1:35.49 SILV   
                  42.43     1:35.49 (53.06)                                        
  9 Washington, Amira         10 TRI-MR               1:32.05    1:36.01 SILV   
                  41.47     1:36.01 (54.54)                                        
Non-Award Division  
  1 Olsen, Liv I               9 RI Marlins-MR        1:26.97    1:22.63 JO     
                  39.80     1:22.63 (42.83)                                        
  2 Lord, Sophia              10 WEST-MR              1:25.21    1:23.25 JO     
                  37.48     1:23.25 (45.77)                                        
  3 Desmond, Keira B          10 Express Swimming-MR  1:35.36    1:38.74        
                  45.48     1:38.74 (53.26)                                        
  4 Li, Ashley                 9 QNS-MR               1:35.50    1:39.25        
                  44.61     1:39.25 (54.64)                                        
  5 Xiao, Lucia               10 Flying Dolphins-MR   1:36.66    1:39.44        
                  43.63     1:39.44 (55.81)                                        
  6 Henry, Paige              10 CAS-MR               1:36.95    1:40.14        
                  44.99     1:40.14 (55.15)                                        
  7 Rosenberg, Danielle R     10 Express Swimming-MR  1:34.81    1:40.38        
                  46.67     1:40.38 (53.71)                                        
  8 Reyes Aguirre, Juana      10 APEX-MR              1:33.39    1:40.50        
                  43.96     1:40.50 (56.54)                                        
  9 Greenberg, Ariel S         9 WEST-MR              1:34.77    1:41.07        
                  44.44     1:41.07 (56.63)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:19.99  JO
              1:20.00  SMAX
              1:28.59  SILV
 Meet Qualifying:  1:20.00 - 1:28.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Nassar, Noor               9 Twisters-MR          1:25.54    1:20.71 SILV   
                  35.85     1:20.71 (44.86)                                        
  2 Chen, Audrey              10 Express Swimming-MR  1:27.43    1:21.03 SILV   
                  38.02     1:21.03 (43.01)                                        
  3 Meccia, Madison N         10 FREE-MR              1:23.68    1:22.50 SILV   
                  40.53     1:22.50 (41.97)                                        
  4 Torres, Sofia R            8 WEST-MR              1:27.08    1:23.10 SILV   
                  38.76     1:23.10 (44.34)                                        
  5 Lankford, Avery A         10 Flying Dolphins-MR   1:21.89    1:23.87 SILV   
                  38.04     1:23.87 (45.83)                                        
  6 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR    1:23.88    1:23.92 SILV   
                  39.39     1:23.92 (44.53)                                        
  7 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR  1:22.92    1:24.64 SILV   
                  40.60     1:24.64 (44.04)                                        
  8 Economakos, Vasiliky *    10 HS-MR                1:23.04    1:24.76 SILV   
                  39.50     1:24.76 (45.26)                                        
  9 Zhang, Erica A            10 GATE-MR              1:24.88    1:24.79 SILV   
                  39.55     1:24.79 (45.24)                                        
 10 Ray, Nidhi                10 WEST-MR              1:25.85    1:25.32 SILV   
                  38.46     1:25.32 (46.86)                                        
 11 Quan, Sarah                9 QNS-MR               1:26.51    1:25.33 SILV   
                  40.59     1:25.33 (44.74)                                        
 12 Pattanakul, Megan          9 QNS-MR               1:21.57    1:25.44 SILV   
                  38.01     1:25.44 (47.43)                                        
 13 Wood, Addison             10 Manhattan Makos-MR   1:24.87    1:25.89 SILV   
                  40.46     1:25.89 (45.43)                                        
 14 Milazzo, Lucia            10 Manhattan Makos-MR   1:22.56    1:25.93 SILV   
                  39.38     1:25.93 (46.55)                                        
 15 Chazov, Pelagia           10 FREE-MR              1:27.22    1:26.60 SILV   
                  41.56     1:26.60 (45.04)                                        
 16 Shannon, Casey D          10 Express Swimming-MR  1:27.20    1:26.69 SILV   
                  40.48     1:26.69 (46.21)                                        
 17 Abbas, Menna              10 TRI-MR               1:28.36    1:26.89 SILV   
                  41.29     1:26.89 (45.60)                                        
 18 Lin, Wenxi                10 CIY-MR               1:24.95    1:26.91 SILV   
                  40.73     1:26.91 (46.18)                                        
 19 Lam, Kylie L               9 FLY-MR               1:26.81    1:26.92 SILV   
                  41.26     1:26.92 (45.66)                                        
 20 Slarskey, Parker          10 Manhattan Makos-MR   1:25.30    1:26.96 SILV   
                  40.18     1:26.96 (46.78)                                        
 21 Baker, Nari A             10 Manhattan Makos-MR   1:28.41    1:27.43 SILV   
                  40.79     1:27.43 (46.64)                                        
 22 Washington, Amira         10 TRI-MR               1:26.98    1:27.64 SILV   
                  39.46     1:27.64 (48.18)                                        
 23 Bolino, Emma R            10 FREE-MR              1:27.02    1:28.55 SILV   
                  38.84     1:28.55 (49.71)                                        
 24 Estipular, Sharmaine Joy  10 Parks Sailfish-MR    1:26.93    1:28.58 SILV   
                  41.30     1:28.58 (47.28)                                        
Non-Award Division  
  1 Sedky, Nour-Marie         10 RI Marlins-MR        1:20.97    1:17.55 JO     
                  37.75     1:17.55 (39.80)                                        
  2 Gonzalez, Emilianna       10 APEX-MR              1:21.22    1:17.63 JO     
                  37.94     1:17.63 (39.69)                                        
  3 Damelio, Theodora M       10 FREE-MR              1:20.53    1:17.64 JO     
                  36.37     1:17.64 (41.27)                                        
  4 Jiang, Lori                8 WEST-MR              1:21.24    1:18.50 JO     
                  35.28     1:18.50 (43.22)                                        
  5 Lord, Sophia              10 WEST-MR              1:20.99    1:19.07 JO     
                  37.06     1:19.07 (42.01)                                        
  6 Vilensky, Isabel T        10 UN-MR                1:20.48    1:19.88 JO     
                  36.29     1:19.88 (43.59)                                        
  7 Li, Ashley                 9 QNS-MR               1:28.10    1:29.24        
  8 Greenberg, Ariel S         9 WEST-MR              1:27.27    1:29.54        
                  41.20     1:29.54 (48.34)                                        
  9 Chin, Cassidy *            8 HS-MR                1:26.59    1:30.28        
                  41.08     1:30.28 (49.20)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              2:49.99  JO
              2:50.00  SMAX
              3:13.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:50.00 - 3:13.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Nassar, Noor               9 Twisters-MR          2:59.18    2:51.31 SILV   
                  36.09     1:18.26 (42.17)     2:12.91 (54.65)     2:51.31 (38.40)
  2 Jiang, Lori                8 WEST-MR              3:05.40    2:53.80 SILV   
                  35.59     1:19.55 (43.96)   2:53.80 (1:34.25)                    
  3 Vilensky, Isabel T        10 UN-MR                2:58.65    2:54.26 SILV   
                  38.78     1:23.55 (44.77)     2:16.99 (53.44)     2:54.26 (37.27)
  4 Meccia, Madison N         10 FREE-MR              2:52.56    2:55.66 SILV   
                  40.37     1:26.12 (45.75)     2:15.13 (49.01)     2:55.66 (40.53)
  5 Shannon, Casey D          10 Express Swimming-MR  3:00.61    2:56.43 SILV   
                  45.27     1:27.73 (42.46)     2:18.98 (51.25)     2:56.43 (37.45)
  6 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR  3:00.29    2:56.81 SILV   
                  43.56     1:25.74 (42.18)     2:19.26 (53.52)     2:56.81 (37.55)
  7 Chen, Audrey              10 Express Swimming-MR  3:06.03    2:57.69 SILV   
                  40.38     1:24.93 (44.55)     2:17.69 (52.76)     2:57.69 (40.00)
  8 Lankford, Avery A         10 Flying Dolphins-MR   2:58.14    2:59.02 SILV   
                  39.28     1:26.62 (47.34)     2:19.98 (53.36)     2:59.02 (39.04)
  9 Chazov, Pelagia           10 FREE-MR              2:59.99    2:59.23 SILV   
                  40.12     1:27.61 (47.49)     2:19.03 (51.42)     2:59.23 (40.20)
 10 Milazzo, Lucia            10 Manhattan Makos-MR   3:02.05    2:59.28 SILV   
                  41.88     1:24.73 (42.85)     2:18.89 (54.16)     2:59.28 (40.39)
 11 Economakos, Vasiliky *    10 HS-MR                3:08.75    2:59.49 SILV   
                  43.24     1:27.87 (44.63)     2:21.47 (53.60)     2:59.49 (38.02)
 12 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR    3:08.15    2:59.84 SILV   
                  39.77     1:25.80 (46.03)     2:19.55 (53.75)     2:59.84 (40.29)
 13 Secilmis, Elisa B         10 Twisters-MR          3:03.33    3:01.15 SILV   
                  44.27     1:30.24 (45.97)     2:23.92 (53.68)     3:01.15 (37.23)
 14 Quan, Sarah                9 QNS-MR               3:02.36    3:01.72 SILV   
                  40.43     1:28.64 (48.21)     2:21.07 (52.43)     3:01.72 (40.65)
 15 Slarskey, Parker          10 Manhattan Makos-MR   3:01.04    3:02.21 SILV   
                  45.19     1:28.26 (43.07)     2:21.84 (53.58)     3:02.21 (40.37)
 16 Wood, Addison             10 Manhattan Makos-MR   3:00.70    3:02.96 SILV   
                  42.93     1:29.95 (47.02)     2:20.74 (50.79)     3:02.96 (42.22)
 17 Desmond, Keira B          10 Express Swimming-MR  3:07.34    3:04.77 SILV   
                  42.89     1:29.78 (46.89)     2:25.32 (55.54)     3:04.77 (39.45)
 18 Washington, Amira         10 TRI-MR               3:09.28    3:05.61 SILV   
                  40.10     1:25.22 (45.12)     2:24.68 (59.46)     3:05.61 (40.93)
 19 Li, Ashley                 9 QNS-MR               3:10.15    3:08.44 SILV   
                  44.73     1:32.35 (47.62)     2:26.25 (53.90)     3:08.44 (42.19)
 20 Tan, Shanel E              9 QNS-MR               3:05.84    3:13.85 SILV   
                  39.30     1:26.24 (46.94)     2:22.57 (56.33)     3:13.85 (51.28)
Non-Award Division  
  1 Tesovic, Tamara           10 RI Marlins-MR        2:51.95    2:41.88 JO     
                  36.20     1:17.13 (40.93)     2:04.99 (47.86)     2:41.88 (36.89)
  2 Ma, Ariana M              10 MPNY-MR              2:50.34    2:44.90 JO     
                  34.94     1:17.39 (42.45)     2:06.56 (49.17)     2:44.90 (38.34)
  3 Damelio, Theodora M       10 FREE-MR              2:55.07    2:49.78 JO     
                  41.20     1:22.45 (41.25)     2:14.18 (51.73)     2:49.78 (35.60)
  4 Greenberg, Ariel S         9 WEST-MR              3:11.28    3:14.13        
                  44.63     1:35.84 (51.21)     2:32.31 (56.47)     3:14.13 (41.82)
  5 Gyaltsen, Riksung T       10 Twisters-MR          3:13.78    3:18.24        
                  45.19     1:38.10 (52.91)     2:31.10 (53.00)     3:18.24 (47.14)
  6 Hogan, Kayla J            10 Express Swimming-MR  3:13.50    3:19.22        
                  49.41     1:39.62 (50.21)     2:38.34 (58.72)     3:19.22 (40.88)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.99  JO
                28.00  SMAX
                30.99  SILV
 Meet Qualifying:  28.00 - 30.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Broderick, Catherine M    12 Express Swimming-MR    28.00      27.71 JO     
SILV - Division  
  1 Nassar, Salma             12 Twisters-MR            28.18      28.21 SILV   
  2 KU, Jaein                 12 Twisters-MR            28.10      28.25 SILV   
  3 Pfeiffer, Ally T          12 WEST-MR                28.50      28.27 SILV   
  4 Vincente, Julia           11 TRI-MR                 28.83      28.30 SILV   
  5 Kang, Madison             12 Express Swimming-MR    28.13      28.36 SILV   
  6 Echavarria, Victoria P    12 Flying Dolphins-MR     28.84      28.48 SILV   
  7 Bondikov, Sophia E        11 WEST-MR                29.15      28.60 SILV   
  8 Kuznetsov, Elizabeth      11 MPNY-MR                28.58      28.63 SILV   
  9 Law, Brianna              11 MPNY-MR                28.42      28.77 SILV   
 10 Moran, Laura A            11 NCAC-MR                28.63      29.00 SILV   
 11 Chiang, Kylie M           12 GATE-MR                29.31      29.03 SILV   
 12 Suozzi, Carmela J         11 UN-MR                  29.97      29.20 SILV   
 13 Dewar, Olivia E           11 Manhattan Makos-MR     28.76      29.21 SILV   
 14 Karacheva, Anna           11 MPNY-MR                29.27      29.25 SILV   
 15 Brenner, Arianna r        12 Flying Dolphins-MR     29.40      29.27 SILV   
 16 Hyun, Faith               12 GATE-MR                28.84      29.29 SILV   
 17 Wu, Katelin               12 QNS-MR                 29.13      29.35 SILV   
 18 Chan, Angelina            12 Parks Sailfish-MR      30.78      29.36 SILV   
 19 Wilson, Bella A           12 Flying Dolphins-MR     30.38      29.44 SILV   
 20 Washington, Madison L     12 CAS-MR                 29.17      29.45 SILV   
 21 Posner, Abigail P         12 Badger-MR              30.40      29.53 SILV   
 22 Serrano, Olivia           12 TRI$-MR                29.73      29.54 SILV   
 23 Horiuchi, Naomi Z         11 Twisters-MR            28.99      29.56 SILV   
 24 Deng, Eileen              12 APEX-MR                29.49      29.59 SILV   
 25 Barr, Fiona P             11 Badger-MR              29.74      29.60 SILV   
 26 Hornick, Jade E           12 Express Swimming-MR    29.54      29.62 SILV   
 27 Hernandez, Sury           11 Parks Sailfish-MR      30.25      29.63 SILV   
 28 Sheridan, Rory N          12 UN-MR                  29.38      29.64 SILV   
 29 Trinidad, Mianny L        11 RedTails-MR            28.70      29.65 SILV   
 30 Tenzin, Quinci R          11 Twisters-MR            29.59      29.78 SILV   
 31 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR    30.10      29.80 SILV   
 32 Isom, Christina M         12 CAS-MR                 29.67      29.81 SILV   
 33 Liang, Virginia           11 GATE-MR                30.44      29.84 SILV   
 34 Baran, Julia              12 NCAC-MR                29.26      29.86 SILV   
 35 McDonald, Meghan M        11 Badger-MR              30.12      29.90 SILV   
 36 Bludova, Arina            12 BKR-MR                 30.06      29.94 SILV   
 37 Lilavois, Simone          11 Manhattan Makos-MR     29.79      29.98 SILV   
 38 Brulinski, Natalia E      12 NCAC-MR                29.70      30.02 SILV   
 39 Bacon, Marina S           12 RedTails-MR            30.83      30.06 SILV   
 40 Zgrivets, Michelle        11 MPNY-MR                30.79      30.13 SILV   
 40 Arslanovic, Ema           11 Flying Dolphins-MR     30.50      30.13 SILV   
 42 Hardart, Annabel M        12 Badger-MR              30.15      30.19 SILV   
 43 Corcuera, Carolina D      11 Twisters-MR            30.23      30.20 SILV   
 44 Polito, Lauren E          12 FREE-MR                29.82      30.21 SILV   
 45 Auquilla, Litsi D         12 RedTails-MR            29.90      30.28 SILV   
 46 Brita, Mia K              11 Express Swimming-MR    30.15      30.30 SILV   
 47 Mullin, Allison B         12 Twisters-MR            29.96      30.33 SILV   
 48 Sullivan, Maureen C       12 Express Swimming-MR    30.96      30.37 SILV   
 49 Pintal, Natalia           11 NCAC-MR                30.14      30.38 SILV   
 50 Gillies, Meg              12 LIFE-MR                30.42      30.42 SILV   
 51 Shefferman, Storey        11 Manhattan Makos-MR     30.15      30.47 SILV   
 51 McPartland, Katie         12 Manhattan Makos-MR     29.46      30.47 SILV   
 53 Haimson, Emma A           11 Twisters-MR            30.47      30.50 SILV   
 54 Minchala, Lesly Y         12 FLY-MR                 30.80      30.54 SILV   
 55 Liu, Aurelia A            11 Twisters-MR            30.08      30.55 SILV   
 56 Biehle, Calder A          12 BKR-MR                 30.10      30.57 SILV   
 57 Rodriguez, Catalina A     12 QNS-MR                 30.06      30.66 SILV   
 58 Wiggins, Alayla           11 KB Makos-MR            30.87      30.71 SILV   
 59 Willscher, Talia          12 Manhattan Makos-MR     30.22      30.75 SILV   
 60 Byers, Eva R              11 Express Swimming-MR    30.19      30.83 SILV   
Non-Award Division  
  1 Rosario, Amelia           12 WEST-MR                28.34      27.63 JO     
  2 Mykytenko, Sofia          11 TRI$-MR                28.08      27.94 JO     
  3 Vega, Isabella M          11 WEST-MR                28.06      27.96 JO     
  3 Leal, Ashley              11 RedTails-MR            28.49      27.96 JO     
  5 Hsu, Kelly                12 Manhattan Makos-MR     28.46      27.97 JO     
  6 Ray, Naina                12 WEST-MR                28.04      28.00 SMAX   
  7 Dazycki, Klaudia          12 NCAC-MR                30.59      31.01        
  8 Lane, Jordan              12 CAS-MR                 30.07      31.35        
  9 Man, Abigail V            12 CIY-MR                 30.78      31.42        
 10 Siff-Scherr, Eve S        12 Express Swimming-MR    30.84      31.75        
 11 Lazarev, Debora           11 RI Marlins-MR          30.94      32.12        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:00.49  JO
              1:00.50  SMAX
              1:08.29  SILV
 Meet Qualifying:  1:00.50 - 1:08.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Tan, Sayjel E             11 QNS-MR               1:02.59    1:00.54 SILV   
                  28.87     1:00.54 (31.67)                                        
  2 Dewar, Olivia E           11 Manhattan Makos-MR   1:01.71    1:00.84 SILV   
                  29.17     1:00.84 (31.67)                                        
  3 Anticev, Katherine        12 TRI-MR               1:03.70    1:01.12 SILV   
                  29.06     1:01.12 (32.06)                                        
  4 Hsu, Kelly                12 Manhattan Makos-MR   1:00.50    1:01.33 SILV   
                  29.14     1:01.33 (32.19)                                        
  5 Broderick, Catherine M    12 Express Swimming-MR  1:02.20    1:01.51 SILV   
                  29.24     1:01.51 (32.27)                                        
  6 Pfeiffer, Ally T          12 WEST-MR              1:01.02    1:01.57 SILV   
                  29.18     1:01.57 (32.39)                                        
  7 Nassar, Salma             12 Twisters-MR          1:03.14    1:01.65 SILV   
                  29.17     1:01.65 (32.48)                                        
  8 Mykytenko, Sofia          11 TRI$-MR              1:02.75    1:01.68 SILV   
                  29.71     1:01.68 (31.97)                                        
  9 Kuznetsov, Elizabeth      11 MPNY-MR              1:04.23    1:01.70 SILV   
                  29.27     1:01.70 (32.43)                                        
 10 Thompson, Caitlyn         12 TRI-MR               1:01.41    1:02.04 SILV   
                  29.71     1:02.04 (32.33)                                        
 11 O'Neill, Kelly L          12 QNS-MR               1:04.40    1:02.07 SILV   
                  29.80     1:02.07 (32.27)                                        
 12 Bondikov, Sophia E        11 WEST-MR              1:04.16    1:02.61 SILV   
                  29.99     1:02.61 (32.62)                                        
 13 Law, Brianna              11 MPNY-MR              1:04.02    1:02.78 SILV   
                  29.95     1:02.78 (32.83)                                        
 14 Ray, Naina                12 WEST-MR              1:02.48    1:02.86 SILV   
                  29.22     1:02.86 (33.64)                                        
 15 Vincente, Julia           11 TRI-MR               1:04.49    1:02.94 SILV   
                  29.86     1:02.94 (33.08)                                        
 16 Ott, Ursula J             11 Badger-MR            1:03.94    1:03.05 SILV   
                  30.17     1:03.05 (32.88)                                        
 17 Sheridan, Rory N          12 UN-MR                1:02.82    1:03.10 SILV   
                  30.09     1:03.10 (33.01)                                        
 18 Washington, Madison L     12 CAS-MR               1:05.71    1:03.13 SILV   
                  30.43     1:03.13 (32.70)                                        
 19 Chapman, Linnea           12 TRI-MR               1:05.55    1:03.14 SILV   
                  30.16     1:03.14 (32.98)                                        
 20 Schetlick, Ava C          12 Badger-MR            1:03.96    1:03.41 SILV   
                  30.13     1:03.41 (33.28)                                        
 21 Horiuchi, Naomi Z         11 Twisters-MR          1:05.73    1:03.43 SILV   
                  30.28     1:03.43 (33.15)                                        
 22 KU, Jaein                 12 Twisters-MR          1:02.99    1:03.46 SILV   
                  30.16     1:03.46 (33.30)                                        
 23 Rosario, Amelia           12 WEST-MR              1:06.36    1:03.59 SILV   
                  30.03     1:03.59 (33.56)                                        
 24 Walz, Samantha L          12 FREE-MR              1:05.47    1:03.78 SILV   
                  30.57     1:03.78 (33.21)                                        
 25 Hyun, Faith               12 GATE-MR              1:03.03    1:04.15 SILV   
                  30.53     1:04.15 (33.62)                                        
 26 Brenner, Arianna r        12 Flying Dolphins-MR   1:05.27    1:04.18 SILV   
                  30.99     1:04.18 (33.19)                                        
 27 Karacheva, Anna           11 MPNY-MR              1:04.26    1:04.30 SILV   
                  30.68     1:04.30 (33.62)                                        
 28 Lanning, Gracie           11 Flying Dolphins-MR   1:05.07    1:04.37 SILV   
                  30.91     1:04.37 (33.46)                                        
 29 Hernandez, Sury           11 Parks Sailfish-MR    1:07.82    1:04.39 SILV   
                  30.85     1:04.39 (33.54)                                        
 30 Barr, Fiona P             11 Badger-MR            1:06.92    1:04.45 SILV   
                  31.01     1:04.45 (33.44)                                        
 31 Posner, Abigail P         12 Badger-MR            1:05.85    1:04.56 SILV   
                  30.55     1:04.56 (34.01)                                        
 32 Wilson, Bella A           12 Flying Dolphins-MR   1:06.61    1:04.59 SILV   
                  30.80     1:04.59 (33.79)                                        
 33 Alexander, Allyse I       12 Twisters-MR          1:03.87    1:04.64 SILV   
                  29.93     1:04.64 (34.71)                                        
 34 Suozzi, Carmela J         11 UN-MR                1:04.84    1:04.69 SILV   
                  30.69     1:04.69 (34.00)                                        
 35 O'Sullivan, Saoirse       12 Twisters-MR          1:05.05    1:05.11 SILV   
                  31.51     1:05.11 (33.60)                                        
 36 Auquilla, Litsi D         12 RedTails-MR          1:06.13    1:05.13 SILV   
                  31.66     1:05.13 (33.47)                                        
 37 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR  1:03.79    1:05.16 SILV   
                  30.72     1:05.16 (34.44)                                        
 38 Lilavois, Simone          11 Manhattan Makos-MR   1:05.52    1:05.21 SILV   
                  31.20     1:05.21 (34.01)                                        
 38 Saidmuratov, Grace        11 UN-MR                1:06.97    1:05.21 SILV   
                  31.56     1:05.21 (33.65)                                        
 40 Moran, Laura A            11 NCAC-MR              1:07.43    1:05.23 SILV   
                  31.47     1:05.23 (33.76)                                        
 41 Echavarria, Victoria P    12 Flying Dolphins-MR   1:05.67    1:05.28 SILV   
                  31.39     1:05.28 (33.89)                                        
 42 Wong, Angie               12 Flying Dolphins-MR   1:07.65    1:05.31 SILV   
                  31.37     1:05.31 (33.94)                                        
 43 Chiari, Tessa             12 TRI-MR               1:07.69    1:05.46 SILV   
                  30.93     1:05.46 (34.53)                                        
 44 McPartland, Katie         12 Manhattan Makos-MR   1:05.00    1:05.58 SILV   
                  31.09     1:05.58 (34.49)                                        
 45 Polito, Lauren E          12 FREE-MR              1:07.18    1:05.61 SILV   
                  31.71     1:05.61 (33.90)                                        
 46 Mullin, Allison B         12 Twisters-MR          1:05.09    1:05.69 SILV   
                  31.35     1:05.69 (34.34)                                        
 47 Chiang, Kylie M           12 GATE-MR              1:05.78    1:05.70 SILV   
                  31.05     1:05.70 (34.65)                                        
 48 Hornick, Jade E           12 Express Swimming-MR  1:06.26    1:05.71 SILV   
                  31.02     1:05.71 (34.69)                                        
 49 Trinidad, Mianny L        11 RedTails-MR          1:04.96    1:05.77 SILV   
                  30.68     1:05.77 (35.09)                                        
 50 Brulinski, Natalia E      12 NCAC-MR              1:08.29    1:05.81 SILV   
                  30.99     1:05.81 (34.82)                                        
 50 Baran, Julia              12 NCAC-MR              1:06.31    1:05.81 SILV   
 52 Brita, Mia K              11 Express Swimming-MR  1:06.59    1:06.01 SILV   
                  31.29     1:06.01 (34.72)                                        
 53 Leal, Ashley              11 RedTails-MR          1:05.51    1:06.07 SILV   
                  31.03     1:06.07 (35.04)                                        
 54 Tenzin, Quinci R          11 Twisters-MR          1:05.05    1:06.14 SILV   
                  31.65     1:06.14 (34.49)                                        
 55 Minchala, Lesly Y         12 FLY-MR               1:08.05    1:06.22 SILV   
                  32.08     1:06.22 (34.14)                                        
 56 Pintal, Natalia           11 NCAC-MR              1:07.48    1:06.43 SILV   
                  31.82     1:06.43 (34.61)                                        
 56 Deng, Eileen              12 APEX-MR              1:05.70    1:06.43 SILV   
                  31.58     1:06.43 (34.85)                                        
 58 Hardart, Annabel M        12 Badger-MR            1:07.91    1:06.51 SILV   
                  31.80     1:06.51 (34.71)                                        
 59 Haimson, Emma A           11 Twisters-MR          1:07.72    1:06.67 SILV   
                  32.64     1:06.67 (34.03)                                        
 60 Chung, Zoe                11 WEST-MR              1:07.82    1:06.73 SILV   
                  32.21     1:06.73 (34.52)                                        
 61 Serrano, Olivia           12 TRI$-MR              1:05.83    1:06.78 SILV   
                  31.93     1:06.78 (34.85)                                        
 62 Hort, Bess L              12 Manhattan Makos-MR   1:08.12    1:07.06 SILV   
                  31.47     1:07.06 (35.59)                                        
 63 Soberon, Isabelle A       12 Express Swimming-MR  1:07.21    1:07.09 SILV   
                  31.94     1:07.09 (35.15)                                        
 64 Shefferman, Storey        11 Manhattan Makos-MR   1:07.49    1:07.23 SILV   
                  32.06     1:07.23 (35.17)                                        
 65 McDonald, Meghan M        11 Badger-MR            1:08.10    1:07.43 SILV   
                  31.44     1:07.43 (35.99)                                        
 66 Gil, Fiona G              12 Twisters-MR          1:04.55    1:07.55 SILV   
                  32.37     1:07.55 (35.18)                                        
 67 Liu, Aurelia A            11 Twisters-MR          1:07.53    1:08.02 SILV   
                  32.05     1:08.02 (35.97)                                        
 68 Willscher, Talia          12 Manhattan Makos-MR   1:07.44    1:08.13 SILV   
                  32.18     1:08.13 (35.95)                                        
Non-Award Division  
  1 Casellas, Krystin R       11 WEST-MR              1:00.56      59.84 JO     
                  28.37       59.84 (31.47)                                        
  2 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR  1:00.85    1:00.40 JO     
                  28.48     1:00.40 (31.92)                                        
  3 Biehle, Calder A          12 BKR-MR               1:07.79    1:08.44        
                  32.73     1:08.44 (35.71)                                        
  4 Zgrivets, Michelle        11 MPNY-MR              1:07.74    1:08.57        
                  31.87     1:08.57 (36.70)                                        
  5 Hanrahan, Erin M          12 Badger-MR            1:07.21    1:08.61        
                  31.91     1:08.61 (36.70)                                        
  6 Wiggins, Alayla           11 KB Makos-MR          1:08.20    1:08.76        
                  33.28     1:08.76 (35.48)                                        
  7 Rodriguez, Catalina A     12 QNS-MR               1:07.44    1:09.26        
                  33.44     1:09.26 (35.82)                                        
  8 Siff-Scherr, Eve S        12 Express Swimming-MR  1:08.17    1:11.44        
                  32.86     1:11.44 (38.58)                                        
 -- Arslanovic, Ema           11 Flying Dolphins-MR   1:07.06         DQ        
      Declared false start
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:11.99  JO
              2:12.00  SMAX
              2:25.89  SILV
 Meet Qualifying:  2:12.00 - 2:25.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Casellas, Krystin R       11 WEST-MR              2:19.27    2:12.64 SILV   
                  30.50     1:04.50 (34.00)     1:39.29 (34.79)     2:12.64 (33.35)
  2 Dewar, Olivia E           11 Manhattan Makos-MR   2:18.13    2:13.32 SILV   
                  31.48     1:05.76 (34.28)     1:39.92 (34.16)     2:13.32 (33.40)
  3 Deng, Alexa G             11 FREE-MR              2:14.48    2:14.45 SILV   
                  30.96     1:04.99 (34.03)     1:40.49 (35.50)     2:14.45 (33.96)
  4 Hyun, Faith               12 GATE-MR              2:16.46    2:17.98 SILV   
                  31.41     1:06.00 (34.59)     1:42.05 (36.05)     2:17.98 (35.93)
  5 Hsu, Kelly                12 Manhattan Makos-MR   2:19.20    2:18.40 SILV   
                  31.88     1:07.71 (35.83)     1:43.66 (35.95)     2:18.40 (34.74)
  6 Schetlick, Ava C          12 Badger-MR            2:21.84    2:19.72 SILV   
                  31.48     1:07.61 (36.13)     1:44.84 (37.23)     2:19.72 (34.88)
  7 Barr, Fiona P             11 Badger-MR            2:22.17    2:20.00 SILV   
                  32.94     1:09.34 (36.40)     1:46.24 (36.90)     2:20.00 (33.76)
  8 Liang, Virginia           11 GATE-MR              2:22.86    2:20.25 SILV   
                  32.61     1:08.42 (35.81)     1:44.97 (36.55)     2:20.25 (35.28)
  9 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR  2:18.65    2:21.07 SILV   
                  32.76     1:09.32 (36.56)     1:46.27 (36.95)     2:21.07 (34.80)
 10 Kang, Madison             12 Express Swimming-MR  2:18.57    2:21.62 SILV   
                  33.35     1:09.86 (36.51)     1:46.71 (36.85)     2:21.62 (34.91)
 11 Suozzi, Carmela J         11 UN-MR                2:24.15    2:21.77 SILV   
                  31.24     1:07.14 (35.90)     1:44.72 (37.58)     2:21.77 (37.05)
 12 Gil, Fiona G              12 Twisters-MR          2:18.12    2:21.95 SILV   
                  32.76     1:08.54 (35.78)     1:45.51 (36.97)     2:21.95 (36.44)
 13 O'Sullivan, Saoirse       12 Twisters-MR          2:20.67    2:22.20 SILV   
                  32.66     1:09.14 (36.48)     1:46.51 (37.37)     2:22.20 (35.69)
 14 Nassar, Salma             12 Twisters-MR          2:22.00    2:22.34 SILV   
                  32.64     1:08.57 (35.93)     1:46.30 (37.73)     2:22.34 (36.04)
 15 Polito, Lauren E          12 FREE-MR              2:24.93    2:25.09 SILV   
                  33.32     1:10.07 (36.75)     1:48.50 (38.43)     2:25.09 (36.59)
Non-Award Division  
  1 Roebuck, Carter           12 Manhattan Makos-MR   2:12.70    2:07.10 JO     
                  29.53     1:02.23 (32.70)     1:35.34 (33.11)     2:07.10 (31.76)
  2 Vega, Isabella M          11 WEST-MR              2:12.86    2:09.88 JO     
                  29.28     1:02.70 (33.42)     1:37.13 (34.43)     2:09.88 (32.75)
  3 Sheridan, Rory N          12 UN-MR                2:13.68    2:11.48 JO     
                  30.52     1:04.26 (33.74)     1:38.42 (34.16)     2:11.48 (33.06)
  4 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR  2:13.52    2:11.82 JO     
                  29.99     1:03.52 (33.53)     1:38.21 (34.69)     2:11.82 (33.61)
  5 Karacheva, Anna           11 MPNY-MR              2:24.82    2:27.26        
                  32.76     1:10.86 (38.10)     1:49.85 (38.99)     2:27.26 (37.41)
  6 Euyoque, Nicole A         11 WEST-MR              2:23.74    2:27.73        
                  33.60     1:11.67 (38.07)     1:50.56 (38.89)     2:27.73 (37.17)
 -- Brenner, Arianna r        12 Flying Dolphins-MR   2:22.69         DQ        
      Declared false start
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:55.99  JO
              5:56.00  SMAX
              6:20.79  SILV
 Meet Qualifying:  5:56.00 - 6:20.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Anticev, Katherine        12 TRI-MR               6:04.90    5:57.98 SILV   
                  31.28     1:06.34 (35.06)     1:42.38 (36.04)     2:18.82 (36.44)
        2:55.99 (37.17)     3:32.89 (36.90)     4:09.87 (36.98)     4:46.72 (36.85)
        5:23.20 (36.48)     5:57.98 (34.78)                                        
  2 Dorsey-Reyes, Violet      11 Manhattan Makos-MR   5:57.69    6:02.80 SILV   
                  31.50     1:07.23 (35.73)     1:44.17 (36.94)     2:21.12 (36.95)
        2:57.94 (36.82)     3:35.13 (37.19)     4:12.14 (37.01)     4:50.04 (37.90)
        5:27.11 (37.07)     6:02.80 (35.69)                                        
  3 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR  6:07.90    6:06.12 SILV   
  4 Pfeiffer, Ally T          12 WEST-MR              5:57.11    6:07.49 SILV   
                  30.34     1:05.19 (34.85)     1:42.18 (36.99)     2:21.09 (38.91)
        2:59.42 (38.33)     3:37.57 (38.15)     4:15.52 (37.95)     4:53.20 (37.68)
        5:32.01 (38.81)     6:07.49 (35.48)                                        
  5 McPartland, Katie         12 Manhattan Makos-MR   6:12.57    6:08.82 SILV   
                  33.22     1:10.99 (37.77)     1:52.16 (41.17)     2:34.26 (42.10)
        3:17.02 (42.76)     4:00.01 (42.99)     4:43.06 (43.05)     5:27.11 (44.05)
        6:09.99 (42.88)         6:08.82 ( )                                        
  6 Hsu, Kelly                12 Manhattan Makos-MR   6:14.95    6:19.08 SILV   
                  34.33     1:11.95 (37.62)     1:51.06 (39.11)     2:30.31 (39.25)
        3:09.18 (38.87)     3:48.59 (39.41)     4:26.83 (38.24)     5:05.06 (38.23)
        5:41.95 (36.89)     6:19.08 (37.13)                                        
Non-Award Division  
  1 Roebuck, Carter           12 Manhattan Makos-MR   6:01.63    5:46.19 JO     
                  30.96     1:05.90 (34.94)     1:42.29 (36.39)     2:18.12 (35.83)
        2:53.67 (35.55)     3:28.74 (35.07)     4:04.52 (35.78)     4:39.14 (34.62)
        5:13.86 (34.72)     5:46.19 (32.33)                                        
  2 Taylor, Jaelynn M         12 UN-MR                6:10.87    5:49.89 JO     
                  31.17     1:05.82 (34.65)     1:40.86 (35.04)     2:15.87 (35.01)
        2:51.29 (35.42)     3:27.24 (35.95)     4:03.63 (36.39)     4:40.62 (36.99)
        5:16.71 (36.09)     5:49.89 (33.18)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.99  JO
                32.00  SMAX
                36.09  SILV
 Meet Qualifying:  32.00 - 36.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Brenner, Arianna r        12 Flying Dolphins-MR     32.85      32.03 SILV   
  2 Anticev, Katherine        12 TRI-MR                 32.51      32.17 SILV   
  3 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR    32.24      32.28 SILV   
  4 Chapman, Linnea           12 TRI-MR                 33.60      32.38 SILV   
  5 Sullivan, Maureen C       12 Express Swimming-MR    33.17      32.65 SILV   
  6 KU, Jaein                 12 Twisters-MR            33.20      32.72 SILV   
  7 Reinhart, Natalie J       12 RI Marlins-MR          34.19      32.79 SILV   
  8 Broderick, Catherine M    12 Express Swimming-MR    33.40      32.87 SILV   
  9 Hyun, Faith               12 GATE-MR                32.85      33.05 SILV   
 10 Barr, Fiona P             11 Badger-MR              34.94      33.06 SILV   
 11 McPartland, Katie         12 Manhattan Makos-MR     32.48      33.10 SILV   
 12 Nassar, Salma             12 Twisters-MR            32.95      33.20 SILV   
 13 Rosario, Amelia           12 WEST-MR                34.38      33.21 SILV   
 14 Auquilla, Litsi D         12 RedTails-MR            33.29      33.24 SILV   
 15 Bondikov, Sophia E        11 WEST-MR                33.47      33.27 SILV   
 16 Ott, Ursula J             11 Badger-MR              34.13      33.39 SILV   
 16 Vincente, Julia           11 TRI-MR                 33.57      33.39 SILV   
 18 Vega, Isabella M          11 WEST-MR                34.83      33.40 SILV   
 19 Ray, Naina                12 WEST-MR                34.04      33.42 SILV   
 20 Walz, Samantha L          12 FREE-MR                34.30      33.59 SILV   
 21 O'Neill, Kelly L          12 QNS-MR                 34.51      33.61 SILV   
 22 Alexander, Allyse I       12 Twisters-MR            32.64      33.89 SILV   
 23 Deng, Alexa G             11 FREE-MR                34.00      33.95 SILV   
 24 Saidmuratov, Grace        11 UN-MR                  34.42      33.97 SILV   
 25 Mullin, Allison B         12 Twisters-MR            33.57      34.13 SILV   
 25 Chan, Angelina            12 Parks Sailfish-MR      35.33      34.13 SILV   
 27 Kohm, Riley S             11 CIY-MR                 34.56      34.18 SILV   
 28 Tenzin, Quinci R          11 Twisters-MR            33.54      34.19 SILV   
 29 Anishchanka, Diana        11 Shy-Mr-MR              35.87      34.22 SILV   
 29 Dazycki, Klaudia          12 NCAC-MR                35.19      34.22 SILV   
 31 Gil, Fiona G              12 Twisters-MR            34.91      34.33 SILV   
 32 Lien, Zoe H               12 WEST-MR                35.44      34.49 SILV   
 33 Shefferman, Storey        11 Manhattan Makos-MR     34.17      34.51 SILV   
 34 Chang, Nicole             11 Flying Dolphins-MR     34.71      34.54 SILV   
 35 Karacheva, Anna           11 MPNY-MR                34.74      34.57 SILV   
 36 Moran, Laura A            11 NCAC-MR                34.36      34.63 SILV   
 37 Hsu, Kelly                12 Manhattan Makos-MR     34.14      34.64 SILV   
 38 O'Sullivan, Saoirse       12 Twisters-MR            33.84      34.68 SILV   
 39 Schetlick, Ava C          12 Badger-MR              34.19      34.79 SILV   
 40 Lilavois, Simone          11 Manhattan Makos-MR     34.80      34.87 SILV   
 41 Echavarria, Victoria P    12 Flying Dolphins-MR     34.21      34.91 SILV   
 42 Serrano, Olivia           12 TRI$-MR                35.25      34.93 SILV   
 43 Soberon, Isabelle A       12 Express Swimming-MR    35.45      35.09 SILV   
 44 Kuznetsov, Elizabeth      11 MPNY-MR                35.41      35.12 SILV   
 45 Chung, Zoe                11 WEST-MR                35.02      35.13 SILV   
 46 Lanning, Gracie           11 Flying Dolphins-MR     36.01      35.18 SILV   
 47 Biehle, Calder A          12 BKR-MR                 35.91      35.24 SILV   
 48 Walsh, Jessica M          11 Express Swimming-MR    35.32      35.25 SILV   
 49 Law, Brianna              11 MPNY-MR                34.62      35.35 SILV   
 50 Hornick, Jade E           12 Express Swimming-MR    36.08      35.55 SILV   
 51 Minchala, Lesly Y         12 FLY-MR                 34.28      35.56 SILV   
 52 Willscher, Talia          12 Manhattan Makos-MR     34.85      35.58 SILV   
 53 Trinidad, Mianny L        11 RedTails-MR            34.22      35.62 SILV   
 54 Haimson, Emma A           11 Twisters-MR            35.24      35.66 SILV   
 55 Rodriguez, Catalina A     12 QNS-MR                 35.92      35.67 SILV   
 56 Deng, Eileen              12 APEX-MR                34.75      35.74 SILV   
 57 Baran, Julia              12 NCAC-MR                35.59      35.93 SILV   
 58 Chiari, Tessa             12 TRI-MR                 35.77      36.00 SILV   
 59 McClure, Isobel           12 Manhattan Makos-MR     35.97      36.06 SILV   
Non-Award Division  
  1 WU, Julian                12 Twisters-MR            32.09      30.53 JO     
  2 Dewar, Olivia E           11 Manhattan Makos-MR     32.74      30.85 JO     
  3 Washington, Madison L     12 CAS-MR                 35.68      36.42        
  4 Byers, Eva R              11 Express Swimming-MR    34.53      36.67        
  5 Anderson, Stella K        11 Flying Dolphins-MR     35.92      36.92        
  6 Ng, Tiffany               11 CIY-MR                 35.83      37.06        
  7 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR    35.24      37.45        
  8 Wiggins, Alayla           11 KB Makos-MR            36.01      37.94        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:08.69  JO
              1:08.70  SMAX
              1:19.49  SILV
 Meet Qualifying:  1:08.70 - 1:19.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Wu, Katelin               12 QNS-MR               1:09.19    1:08.71 SILV   
                  33.59     1:08.71 (35.12)                                        
  2 Brenner, Arianna r        12 Flying Dolphins-MR   1:10.29    1:08.93 SILV   
                  33.22     1:08.93 (35.71)                                        
  3 Reinhart, Natalie J       12 RI Marlins-MR        1:14.55    1:10.00 SILV   
                  34.31     1:10.00 (35.69)                                        
  4 Anticev, Katherine        12 TRI-MR               1:13.37    1:10.01 SILV   
                  34.05     1:10.01 (35.96)                                        
  5 Broderick, Catherine M    12 Express Swimming-MR  1:11.13    1:10.19 SILV   
                  34.12     1:10.19 (36.07)                                        
  6 Vega, Isabella M          11 WEST-MR              1:11.17    1:10.36 SILV   
                  33.97     1:10.36 (36.39)                                        
  7 Hsu, Kelly                12 Manhattan Makos-MR   1:12.13    1:10.47 SILV   
                  34.33     1:10.47 (36.14)                                        
  8 Alexander, Allyse I       12 Twisters-MR          1:11.17    1:10.98 SILV   
                  34.03     1:10.98 (36.95)                                        
  9 Chapman, Linnea           12 TRI-MR               1:14.38    1:11.62 SILV   
                  34.41     1:11.62 (37.21)                                        
 10 Auquilla, Litsi D         12 RedTails-MR          1:15.04    1:11.96 SILV   
                  35.24     1:11.96 (36.72)                                        
 11 Saidmuratov, Grace        11 UN-MR                1:14.33    1:12.45 SILV   
                  35.10     1:12.45 (37.35)                                        
 12 Mullin, Allison B         12 Twisters-MR          1:13.10    1:12.46 SILV   
                  35.18     1:12.46 (37.28)                                        
 13 O'Sullivan, Saoirse       12 Twisters-MR          1:12.38    1:12.47 SILV   
                  35.05     1:12.47 (37.42)                                        
 14 Vincente, Julia           11 TRI-MR               1:13.77    1:12.65 SILV   
                  35.19     1:12.65 (37.46)                                        
 15 Ray, Naina                12 WEST-MR              1:13.91    1:12.69 SILV   
                  35.99     1:12.69 (36.70)                                        
 16 Chung, Zoe                11 WEST-MR              1:12.58    1:12.80 SILV   
                  35.47     1:12.80 (37.33)                                        
 16 Bondikov, Sophia E        11 WEST-MR              1:13.49    1:12.80 SILV   
                  35.91     1:12.80 (36.89)                                        
 18 Zgrivets, Michelle        11 MPNY-MR              1:13.01    1:13.01 SILV   
                  34.87     1:13.01 (38.14)                                        
 19 Sullivan, Maureen C       12 Express Swimming-MR  1:13.12    1:13.16 SILV   
                  35.21     1:13.16 (37.95)                                        
 20 McPartland, Katie         12 Manhattan Makos-MR   1:12.80    1:13.75 SILV   
                  35.51     1:13.75 (38.24)                                        
 21 Shefferman, Storey        11 Manhattan Makos-MR   1:12.06    1:14.02 SILV   
                  35.86     1:14.02 (38.16)                                        
 22 O'Neill, Kelly L          12 QNS-MR               1:13.57    1:14.16 SILV   
                  36.11     1:14.16 (38.05)                                        
 23 Dazycki, Klaudia          12 NCAC-MR              1:13.95    1:14.22 SILV   
 24 Serrano, Olivia           12 TRI$-MR              1:15.14    1:14.39 SILV   
                  36.53     1:14.39 (37.86)                                        
 25 Nassar, Salma             12 Twisters-MR          1:14.57    1:14.44 SILV   
                  36.89     1:14.44 (37.55)                                        
 26 Tenzin, Quinci R          11 Twisters-MR          1:12.99    1:14.46 SILV   
                  35.95     1:14.46 (38.51)                                        
 27 Deng, Alexa G             11 FREE-MR              1:13.54    1:14.48 SILV   
                  35.77     1:14.48 (38.71)                                        
 28 Polito, Lauren E          12 FREE-MR              1:16.50    1:14.61 SILV   
                  36.69     1:14.61 (37.92)                                        
 29 Hardart, Annabel M        12 Badger-MR            1:19.41    1:14.90 SILV   
                  36.46     1:14.90 (38.44)                                        
 30 Arslanovic, Ema           11 Flying Dolphins-MR   1:17.30    1:15.11 SILV   
                  37.30     1:15.11 (37.81)                                        
 31 Jeong, Bina               12 QNS-MR               1:17.06    1:15.19 SILV   
                  36.53     1:15.19 (38.66)                                        
 32 Moran, Laura A            11 NCAC-MR              1:15.17    1:15.26 SILV   
                  36.90     1:15.26 (38.36)                                        
 33 Chiari, Tessa             12 TRI-MR               1:18.85    1:15.38 SILV   
                  36.51     1:15.38 (38.87)                                        
 34 Walsh, Jessica M          11 Express Swimming-MR  1:16.49    1:15.54 SILV   
                  36.95     1:15.54 (38.59)                                        
 35 Schetlick, Ava C          12 Badger-MR            1:13.77    1:15.81 SILV   
                  35.85     1:15.81 (39.96)                                        
 35 Bludova, Arina            12 BKR-MR               1:18.65    1:15.81 SILV   
                  37.40     1:15.81 (38.41)                                        
 37 McClure, Isobel           12 Manhattan Makos-MR   1:16.22    1:15.87 SILV   
                  36.50     1:15.87 (39.37)                                        
 38 Bacon, Marina S           12 RedTails-MR          1:18.33    1:15.96 SILV   
                  36.86     1:15.96 (39.10)                                        
 39 Haimson, Emma A           11 Twisters-MR          1:16.70    1:16.12 SILV   
                  37.77     1:16.12 (38.35)                                        
 40 Lilavois, Simone          11 Manhattan Makos-MR   1:15.13    1:16.30 SILV   
                  36.81     1:16.30 (39.49)                                        
 41 Minchala, Lesly Y         12 FLY-MR               1:18.34    1:16.54 SILV   
                  37.74     1:16.54 (38.80)                                        
 42 Law, Brianna              11 MPNY-MR              1:14.61    1:16.60 SILV   
                  36.89     1:16.60 (39.71)                                        
 43 Willscher, Talia          12 Manhattan Makos-MR   1:17.13    1:16.70 SILV   
                  36.83     1:16.70 (39.87)                                        
 44 Liu, Aurelia A            11 Twisters-MR          1:17.14    1:17.13 SILV   
                  37.58     1:17.13 (39.55)                                        
 45 Liang, Virginia           11 GATE-MR              1:16.50    1:17.34 SILV   
                  38.39     1:17.34 (38.95)                                        
 46 Chang, Nicole             11 Flying Dolphins-MR   1:19.47    1:17.50 SILV   
                  36.66     1:17.50 (40.84)                                        
 47 Rodriguez, Catalina A     12 QNS-MR               1:14.67    1:17.84 SILV   
                  38.19     1:17.84 (39.65)                                        
 48 Wilson, Bella A           12 Flying Dolphins-MR   1:17.10    1:17.97 SILV   
                  38.61     1:17.97 (39.36)                                        
 49 Hort, Bess L              12 Manhattan Makos-MR   1:18.12    1:18.17 SILV   
                  37.44     1:18.17 (40.73)                                        
 50 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR  1:18.30    1:18.32 SILV   
                  37.78     1:18.32 (40.54)                                        
 51 Gillies, Meg              12 LIFE-MR              1:17.85    1:18.49 SILV   
                  38.44     1:18.49 (40.05)                                        
 52 Chiang, Kylie M           12 GATE-MR              1:19.24    1:18.51 SILV   
                  37.67     1:18.51 (40.84)                                        
 53 Euyoque, Nicole A         11 WEST-MR              1:18.01    1:18.56 SILV   
                  38.26     1:18.56 (40.30)                                        
 54 Cani, Ema *               11 UN-MR                1:16.57    1:19.22 SILV   
                  38.83     1:19.22 (40.39)                                        
 55 Anderson, Stella K        11 Flying Dolphins-MR   1:18.13    1:19.33 SILV   
                  37.76     1:19.33 (41.57)                                        
 56 Hornick, Jade E           12 Express Swimming-MR  1:17.48    1:19.43 SILV   
                  38.60     1:19.43 (40.83)                                        
Non-Award Division  
  1 Roebuck, Carter           12 Manhattan Makos-MR   1:10.07    1:06.43 JO     
                  32.21     1:06.43 (34.22)                                        
  2 Anderson, Kate E          12 WEST-MR              1:08.97    1:06.67 JO     
                  32.88     1:06.67 (33.79)                                        
  3 Dewar, Olivia E           11 Manhattan Makos-MR   1:09.77    1:07.18 JO     
                  32.66     1:07.18 (34.52)                                        
  4 Casellas, Krystin R       11 WEST-MR              1:09.54    1:07.92 JO     
                  32.50     1:07.92 (35.42)                                        
  5 WU, Julian                12 Twisters-MR          1:09.47    1:07.96 JO     
                  33.20     1:07.96 (34.76)                                        
  6 Hyun, Faith               12 GATE-MR              1:09.25    1:08.67 JO     
                  33.33     1:08.67 (35.34)                                        
  7 Biehle, Calder A          12 BKR-MR               1:18.59    1:19.54        
  8 Washington, Madison L     12 CAS-MR               1:18.89    1:20.72        
  9 Wiggins, Alayla           11 KB Makos-MR          1:19.44    1:22.00        
                  40.63     1:22.00 (41.37)                                        
 10 Leal, Ashley              11 RedTails-MR          1:18.36    1:23.44        
                  39.74     1:23.44 (43.70)                                        
 -- Brita, Mia K              11 Express Swimming-MR  1:16.76         DQ        
      False start
                  37.88          DQ (39.75)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:29.99  JO
              2:30.00  SMAX
              2:46.69  SILV
 Meet Qualifying:  2:30.00 - 2:46.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Saidmuratov, Grace        11 UN-MR                2:41.84    2:34.11 SILV   
                  35.38     1:14.61 (39.23)     1:54.51 (39.90)     2:34.11 (39.60)
  2 Zgrivets, Michelle        11 MPNY-MR              2:36.80    2:38.35 SILV   
                  35.27     1:15.20 (39.93)     1:57.22 (42.02)     2:38.35 (41.13)
  3 Jeong, Bina               12 QNS-MR               2:38.04    2:39.34 SILV   
                  36.60                             1:58.06 ( )     2:39.34 (41.28)
  4 Dazycki, Klaudia          12 NCAC-MR              2:43.61    2:41.49 SILV   
  5 McPartland, Katie         12 Manhattan Makos-MR   2:40.31    2:42.69 SILV   
                  36.15                             1:59.71 ( )     2:42.69 (42.98)
  6 Moran, Laura A            11 NCAC-MR              2:45.06    2:45.58 SILV   
                  37.34     1:18.59 (41.25)     2:02.53 (43.94)     2:45.58 (43.05)
  7 Walsh, Jessica M          11 Express Swimming-MR  2:42.23    2:46.14 SILV   
                  41.50     1:24.54 (43.04)     2:06.63 (42.09)     2:46.14 (39.51)
Non-Award Division  
  1 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR    2:33.94    2:26.67 JO     
                  33.77     1:10.59 (36.82)     1:49.31 (38.72)     2:26.67 (37.36)
  2 Vega, Isabella M          11 WEST-MR              2:34.42    2:29.10 JO     
                  33.78     1:11.03 (37.25)     1:50.78 (39.75)     2:29.10 (38.32)
  3 Anderson, Stella K        11 Flying Dolphins-MR   2:44.41    2:53.54        
                  41.10     1:25.76 (44.66)     2:10.35 (44.59)     2:53.54 (43.19)
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.69  JO
                36.70  SMAX
                40.59  SILV
 Meet Qualifying:  36.70 - 40.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Lanning, Gracie           11 Flying Dolphins-MR     36.72      36.74 SILV   
  2 Horiuchi, Naomi Z         11 Twisters-MR            37.50      36.85 SILV   
  3 Reinhart, Natalie J       12 RI Marlins-MR          37.91      36.96 SILV   
  4 Anticev, Katherine        12 TRI-MR                 37.23      37.13 SILV   
  5 Taylor, Jaelynn M         12 UN-MR                  38.32      37.31 SILV   
  6 Dewar, Olivia E           11 Manhattan Makos-MR     38.14      37.76 SILV   
  7 Sah, Tiya                 12 Manhattan Makos-MR     38.89      37.83 SILV   
  8 Bondikov, Sophia E        11 WEST-MR                39.27      37.93 SILV   
  9 McDonald, Meghan M        11 Badger-MR              38.81      38.00 SILV   
 10 Hanrahan, Erin M          12 Badger-MR              37.09      38.04 SILV   
 11 Auquilla, Litsi D         12 RedTails-MR            37.68      38.11 SILV   
 12 Karacheva, Anna           11 MPNY-MR                37.73      38.21 SILV   
 12 Chapman, Linnea           12 TRI-MR                 40.01      38.21 SILV   
 14 Echavarria, Victoria P    12 Flying Dolphins-MR     37.30      38.39 SILV   
 15 Schetlick, Ava C          12 Badger-MR              40.06      38.43 SILV   
 16 Broderick, Catherine M    12 Express Swimming-MR    38.68      38.60 SILV   
 17 Washington, Madison L     12 CAS-MR                 39.80      38.82 SILV   
 18 Pfeiffer, Ally T          12 WEST-MR                40.28      38.96 SILV   
 19 Haimson, Emma A           11 Twisters-MR            39.97      39.04 SILV   
 20 Chernishova, Maria E      11 Shy-Mr-MR              39.74      39.08 SILV   
 21 Hernandez, Sury           11 Parks Sailfish-MR      40.41      39.26 SILV   
 22 Chang, Nicole             11 Flying Dolphins-MR     39.87      39.27 SILV   
 23 Kwan, Maggie              11 NCAC-MR                40.50      39.29 SILV   
 24 Isom, Christina M         12 CAS-MR                 37.80      39.46 SILV   
 25 Bacon, Marina S           12 RedTails-MR            38.06      39.62 SILV   
 26 Hort, Bess L              12 Manhattan Makos-MR     39.96      39.81 SILV   
 27 Lilavois, Simone          11 Manhattan Makos-MR     39.54      39.91 SILV   
 28 Huang, Chloe K            12 HS-MR                  40.39      39.95 SILV   
 29 Soberon, Isabelle A       12 Express Swimming-MR    38.18      39.99 SILV   
 29 Deng, Eileen              12 APEX-MR                40.23      39.99 SILV   
 31 Brenner, Arianna r        12 Flying Dolphins-MR     39.44      40.04 SILV   
 32 Chiang, Kylie M           12 GATE-MR                40.02      40.05 SILV   
 33 Mykytenko, Sofia          11 TRI$-MR                39.96      40.07 SILV   
 34 Walsh, Jessica M          11 Express Swimming-MR    38.87      40.09 SILV   
 35 Corcuera, Carolina D      11 Twisters-MR            40.11      40.12 SILV   
 36 Man, Abigail V            12 CIY-MR                 39.12      40.31 SILV   
 37 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR    39.72      40.35 SILV   
 38 Ray, Naina                12 WEST-MR                40.14      40.43 SILV   
 39 Liu, Aurelia A            11 Twisters-MR            39.92      40.56 SILV   
Non-Award Division  
  1 Posner, Abigail P         12 Badger-MR              36.78      35.73 JO     
  2 Hornick, Jade E           12 Express Swimming-MR    37.30      36.65 JO     
  3 Jelic, Maggie l           11 Flying Dolphins-MR     40.50      40.71        
  4 Moran, Laura A            11 NCAC-MR                40.36      41.22        
  5 Goodman, Mira             11 RI Marlins-MR          40.38      41.36        
 -- Wong, Angie               12 Flying Dolphins-MR     39.94         DQ        
      Double pull / kicks
 -- Arslanovic, Ema           11 Flying Dolphins-MR     39.96         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Kuznetsov, Elizabeth      11 MPNY-MR                39.40         DQ        
      Declared false start
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:18.99  JO
              1:19.00  SMAX
              1:28.69  SILV
 Meet Qualifying:  1:19.00 - 1:28.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Law, Brianna              11 MPNY-MR              1:19.04    1:19.45 SILV   
                  37.19     1:19.45 (42.26)                                        
  2 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR    1:19.82    1:19.71 SILV   
                  37.46     1:19.71 (42.25)                                        
  3 Wong, Angie               12 Flying Dolphins-MR   1:22.23    1:20.32 SILV   
                  38.19     1:20.32 (42.13)                                        
  4 Horiuchi, Naomi Z         11 Twisters-MR          1:21.76    1:20.47 SILV   
                  38.36     1:20.47 (42.11)                                        
  5 Kuznetsov, Elizabeth      11 MPNY-MR              1:21.28    1:20.79 SILV   
                  38.42     1:20.79 (42.37)                                        
  6 Lanning, Gracie           11 Flying Dolphins-MR   1:22.11    1:20.91 SILV   
                  38.74     1:20.91 (42.17)                                        
  7 Brulinski, Natalia E      12 NCAC-MR              1:22.87    1:21.71 SILV   
                  37.32     1:21.71 (44.39)                                        
  8 Hornick, Jade E           12 Express Swimming-MR  1:22.69    1:21.73 SILV   
                  38.17     1:21.73 (43.56)                                        
  9 Lazarev, Debora           11 RI Marlins-MR        1:24.85    1:21.89 SILV   
                  37.94     1:21.89 (43.95)                                        
 10 Alexander, Allyse I       12 Twisters-MR          1:20.75    1:22.02 SILV   
                  37.87     1:22.02 (44.15)                                        
 11 Anticev, Katherine        12 TRI-MR               1:23.94    1:22.14 SILV   
                  38.49     1:22.14 (43.65)                                        
 12 Taylor, Jaelynn M         12 UN-MR                1:22.80    1:22.20 SILV   
                  39.66     1:22.20 (42.54)                                        
 13 Bondikov, Sophia E        11 WEST-MR              1:23.67    1:22.24 SILV   
                  39.12     1:22.24 (43.12)                                        
 14 Dewar, Olivia E           11 Manhattan Makos-MR   1:24.27    1:22.88 SILV   
                  39.47     1:22.88 (43.41)                                        
 15 Rosario, Amelia           12 WEST-MR              1:22.25    1:23.33 SILV   
                  38.30     1:23.33 (45.03)                                        
 16 Auquilla, Litsi D         12 RedTails-MR          1:23.02    1:23.75 SILV   
                  39.60     1:23.75 (44.15)                                        
 17 Haimson, Emma A           11 Twisters-MR          1:25.93    1:23.95 SILV   
                  41.06     1:23.95 (42.89)                                        
 18 Karacheva, Anna           11 MPNY-MR              1:21.65    1:24.16 SILV   
                  39.05     1:24.16 (45.11)                                        
 19 Soberon, Isabelle A       12 Express Swimming-MR  1:22.66    1:24.54 SILV   
                  39.78     1:24.54 (44.76)                                        
 20 Broderick, Catherine M    12 Express Swimming-MR  1:23.31    1:24.55 SILV   
                  39.92     1:24.55 (44.63)                                        
 21 Bacon, Marina S           12 RedTails-MR          1:21.61    1:24.65 SILV   
                  39.65     1:24.65 (45.00)                                        
 22 Hanrahan, Erin M          12 Badger-MR            1:22.48    1:24.88 SILV   
                  40.02     1:24.88 (44.86)                                        
 23 Reinhart, Natalie J       12 RI Marlins-MR        1:20.82    1:24.91 SILV   
                  39.98     1:24.91 (44.93)                                        
 24 Polito, Lauren E          12 FREE-MR              1:25.49    1:24.96 SILV   
                  40.12     1:24.96 (44.84)                                        
 25 Hardart, Annabel M        12 Badger-MR            1:28.35    1:25.56 SILV   
                  41.03     1:25.56 (44.53)                                        
 26 Lilavois, Simone          11 Manhattan Makos-MR   1:25.12    1:25.71 SILV   
                  40.94     1:25.71 (44.77)                                        
 27 Sheridan, Rory N          12 UN-MR                1:24.33    1:25.75 SILV   
                  40.77     1:25.75 (44.98)                                        
 28 McDonald, Meghan M        11 Badger-MR            1:26.50    1:25.80 SILV   
                  40.86     1:25.80 (44.94)                                        
 29 Jeong, Bina               12 QNS-MR               1:26.76    1:25.87 SILV   
                  40.99     1:25.87 (44.88)                                        
 30 Walsh, Jessica M          11 Express Swimming-MR  1:23.86    1:25.96 SILV   
                  42.42     1:25.96 (43.54)                                        
 31 Hernandez, Sury           11 Parks Sailfish-MR    1:25.68    1:26.10 SILV   
                  40.42     1:26.10 (45.68)                                        
 32 Tan, Sayjel E             11 QNS-MR               1:27.00    1:26.25 SILV   
                  41.57     1:26.25 (44.68)                                        
 33 Sah, Tiya                 12 Manhattan Makos-MR   1:22.19    1:26.44 SILV   
                  41.40     1:26.44 (45.04)                                        
 34 Brenner, Arianna r        12 Flying Dolphins-MR   1:26.04    1:26.74 SILV   
                  41.24     1:26.74 (45.50)                                        
 35 Saidmuratov, Grace        11 UN-MR                1:27.04    1:26.76 SILV   
                  42.55     1:26.76 (44.21)                                        
 36 Chernishova, Maria E      11 Shy-Mr-MR            1:26.52    1:26.89 SILV   
                  41.85     1:26.89 (45.04)                                        
 37 Suozzi, Carmela J         11 UN-MR                1:27.51    1:26.94 SILV   
                  41.14     1:26.94 (45.80)                                        
 38 Washington, Madison L     12 CAS-MR               1:27.07    1:26.99 SILV   
                  41.01     1:26.99 (45.98)                                        
 39 Schetlick, Ava C          12 Badger-MR            1:23.74    1:27.35 SILV   
                  40.85     1:27.35 (46.50)                                        
 40 Echavarria, Victoria P    12 Flying Dolphins-MR   1:23.62    1:27.55 SILV   
                  41.01     1:27.55 (46.54)                                        
 41 Hort, Bess L              12 Manhattan Makos-MR   1:24.44    1:27.77 SILV   
                  41.26     1:27.77 (46.51)                                        
 42 Corcuera, Carolina D      11 Twisters-MR          1:28.16    1:28.10 SILV   
                  42.80     1:28.10 (45.30)                                        
 43 Goodman, Mira             11 RI Marlins-MR        1:28.45    1:28.39 SILV   
                  41.58     1:28.39 (46.81)                                        
 44 Zgrivets, Michelle        11 MPNY-MR              1:25.53    1:28.66 SILV   
                  42.17     1:28.66 (46.49)                                        
Non-Award Division  
  1 WU, Julian                12 Twisters-MR          1:20.12    1:17.46 JO     
                  37.28     1:17.46 (40.18)                                        
  2 Posner, Abigail P         12 Badger-MR            1:21.40    1:17.98 JO     
                  36.52     1:17.98 (41.46)                                        
  3 Ott, Ursula J             11 Badger-MR            1:19.53    1:18.13 JO     
                  36.84     1:18.13 (41.29)                                        
  4 Lien, Zoe H               12 WEST-MR              1:19.49    1:18.21 JO     
                  36.78     1:18.21 (41.43)                                        
  5 Deng, Alexa G             11 FREE-MR              1:19.69    1:18.34 JO     
                  37.23     1:18.34 (41.11)                                        
  6 Deng, Eileen              12 APEX-MR              1:26.27    1:29.19        
                  43.52     1:29.19 (45.67)                                        
  7 Chiang, Kylie M           12 GATE-MR              1:27.76    1:30.51        
                  42.80     1:30.51 (47.71)                                        
  8 Man, Abigail V            12 CIY-MR               1:28.15    1:32.15        
                  42.56     1:32.15 (49.59)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:53.99  JO
              2:54.00  SMAX
              3:11.19  SILV
 Meet Qualifying:  2:54.00 - 3:11.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Reinhart, Natalie J       12 RI Marlins-MR        2:57.15    2:55.11 SILV   
                  39.14     1:22.72 (43.58)     2:09.01 (46.29)     2:55.11 (46.10)
  2 Alexander, Allyse I       12 Twisters-MR          2:57.03    2:55.43 SILV   
                  38.22     1:23.69 (45.47)     2:10.02 (46.33)     2:55.43 (45.41)
  3 Wong, Angie               12 Flying Dolphins-MR   2:57.76    2:55.78 SILV   
                  39.46     1:23.86 (44.40)     2:10.06 (46.20)     2:55.78 (45.72)
  4 Rosario, Amelia           12 WEST-MR              2:54.67    2:57.56 SILV   
                  38.24     1:22.47 (44.23)     2:10.83 (48.36)     2:57.56 (46.73)
  5 Sheridan, Rory N          12 UN-MR                3:00.26    2:59.03 SILV   
                  42.06     1:26.85 (44.79)     2:12.60 (45.75)     2:59.03 (46.43)
  6 Lazarev, Debora           11 RI Marlins-MR        2:57.87    2:59.12 SILV   
                  39.38     1:25.61 (46.23)     2:12.37 (46.76)     2:59.12 (46.75)
  7 Liang, Virginia           11 GATE-MR              3:06.13    2:59.61 SILV   
                  39.64     1:25.49 (45.85)     2:13.58 (48.09)     2:59.61 (46.03)
  8 Wisniewski, Hanna J       12 MPNY-MR              2:57.99    3:02.18 SILV   
                  41.94     1:28.74 (46.80)     2:17.28 (48.54)     3:02.18 (44.90)
  9 Jeong, Bina               12 QNS-MR               2:59.49    3:03.03 SILV   
                  41.00     1:27.05 (46.05)     2:14.65 (47.60)     3:03.03 (48.38)
  9 Hornick, Jade E           12 Express Swimming-MR  3:04.25    3:03.03 SILV   
                  39.20     1:27.66 (48.46)     2:16.58 (48.92)     3:03.03 (46.45)
 11 Zgrivets, Michelle        11 MPNY-MR              3:01.65    3:03.06 SILV   
                  42.23     1:28.80 (46.57)     2:17.52 (48.72)     3:03.06 (45.54)
 12 Echavarria, Victoria P    12 Flying Dolphins-MR   3:00.81    3:03.18 SILV   
                  41.91     1:28.68 (46.77)     2:16.88 (48.20)     3:03.18 (46.30)
 13 Brulinski, Natalia E      12 NCAC-MR              2:57.61    3:04.17 SILV   
                  38.24     1:24.42 (46.18)     2:14.16 (49.74)     3:04.17 (50.01)
 14 Bacon, Marina S           12 RedTails-MR          3:02.43    3:04.41 SILV   
                  41.44     1:27.36 (45.92)     2:16.95 (49.59)     3:04.41 (47.46)
 15 Sah, Tiya                 12 Manhattan Makos-MR   3:01.11    3:05.08 SILV   
                  40.54     1:26.84 (46.30)     2:15.32 (48.48)     3:05.08 (49.76)
 16 Hort, Bess L              12 Manhattan Makos-MR   3:07.99    3:08.38 SILV   
                  40.64     1:28.09 (47.45)     2:19.23 (51.14)     3:08.38 (49.15)
 17 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR  3:06.66    3:10.60 SILV   
                  44.05     1:33.40 (49.35)     2:22.64 (49.24)     3:10.60 (47.96)
Non-Award Division  
  1 WU, Julian                12 Twisters-MR          2:57.06    2:45.58 JO     
                  38.65     1:20.90 (42.25)     2:04.49 (43.59)     2:45.58 (41.09)
  2 Nassar, Salma             12 Twisters-MR          2:57.11    2:50.91 JO     
                  38.40     1:21.66 (43.26)     2:06.75 (45.09)     2:50.91 (44.16)
  3 Karacheva, Anna           11 MPNY-MR              2:58.49    2:51.58 JO     
                  39.71     1:23.44 (43.73)     2:07.29 (43.85)     2:51.58 (44.29)
 -- Lanning, Gracie           11 Flying Dolphins-MR   3:03.76         DQ        
      Declared false start
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.69  JO
                30.70  SMAX
                34.59  SILV
 Meet Qualifying:  30.70 - 34.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Nassar, Salma             12 Twisters-MR            31.31      30.74 SILV   
  1 Pfeiffer, Ally T          12 WEST-MR                31.92      30.74 SILV   
  3 Lien, Zoe H               12 WEST-MR                30.86      30.81 SILV   
  4 KU, Jaein                 12 Twisters-MR            31.04      31.04 SILV   
  5 Horiuchi, Naomi Z         11 Twisters-MR            31.31      31.14 SILV   
  6 Sheridan, Rory N          12 UN-MR                  31.67      31.15 SILV   
  7 Wu, Katelin               12 QNS-MR                 32.29      31.42 SILV   
  8 Trinidad, Mianny L        11 RedTails-MR            31.15      31.76 SILV   
  9 Lilavois, Simone          11 Manhattan Makos-MR     31.95      31.78 SILV   
 10 Posner, Abigail P         12 Badger-MR              33.03      31.89 SILV   
 11 Bondikov, Sophia E        11 WEST-MR                31.99      32.03 SILV   
 12 Chapman, Linnea           12 TRI-MR                 33.94      32.11 SILV   
 13 Mullin, Allison B         12 Twisters-MR            32.05      32.29 SILV   
 14 Korff, Rose J             11 Flying Dolphins-MR     32.22      32.39 SILV   
 15 Barr, Fiona P             11 Badger-MR              33.47      32.41 SILV   
 16 McPartland, Katie         12 Manhattan Makos-MR     31.36      32.43 SILV   
 17 Vincente, Julia           11 TRI-MR                 32.98      32.47 SILV   
 18 Lanning, Gracie           11 Flying Dolphins-MR     32.15      32.48 SILV   
 19 Broderick, Catherine M    12 Express Swimming-MR    32.06      32.54 SILV   
 20 Deng, Eileen              12 APEX-MR                32.76      32.61 SILV   
 21 Gil, Fiona G              12 Twisters-MR            33.34      32.69 SILV   
 22 Schetlick, Ava C          12 Badger-MR              33.87      32.73 SILV   
 23 Anticev, Katherine        12 TRI-MR                 32.40      32.86 SILV   
 24 Hyun, Faith               12 GATE-MR                33.48      32.95 SILV   
 25 Lateng, Losel L           11 Twisters-MR            33.77      32.98 SILV   
 26 Shefferman, Storey        11 Manhattan Makos-MR     32.47      33.03 SILV   
 27 Washington, Madison L     12 CAS-MR                 33.10      33.04 SILV   
 28 Hernandez, Sury           11 Parks Sailfish-MR      32.99      33.11 SILV   
 29 Walsh, Jessica M          11 Express Swimming-MR    33.28      33.16 SILV   
 30 Rodriguez, Catalina A     12 QNS-MR                 32.99      33.21 SILV   
 31 Baran, Julia              12 NCAC-MR                33.95      33.23 SILV   
 32 Ng, Tiffany               11 CIY-MR                 34.10      33.70 SILV   
 33 Saidmuratov, Grace        11 UN-MR                  33.16      33.82 SILV   
 34 Bacon, Marina S           12 RedTails-MR            33.06      33.92 SILV   
 35 Chiang, Kylie M           12 GATE-MR                33.98      33.95 SILV   
 36 Sullivan, Maureen C       12 Express Swimming-MR    34.07      33.97 SILV   
 37 Tenzin, Quinci R          11 Twisters-MR            33.87      34.14 SILV   
 38 Hornick, Jade E           12 Express Swimming-MR    33.06      34.21 SILV   
 39 Liu, Aurelia A            11 Twisters-MR            32.54      34.24 SILV   
 40 Mykytenko, Sofia          11 TRI$-MR                34.36      34.30 SILV   
 41 Moran, Laura A            11 NCAC-MR                33.70      34.52 SILV   
Non-Award Division  
  1 Giordano, Sofia R         12 Express Swimming-MR    31.36      30.22 JO     
  2 Law, Brianna              11 MPNY-MR                30.76      30.40 JO     
  3 Hsu, Kelly                12 Manhattan Makos-MR     30.87      30.52 JO     
  4 Vega, Isabella M          11 WEST-MR                31.46      30.63 JO     
  5 Leal, Ashley              11 RedTails-MR            33.66      34.64        
  6 Auquilla, Litsi D         12 RedTails-MR            34.34      34.66        
  7 Brulinski, Natalia E      12 NCAC-MR                33.53      35.34        
  7 Cani, Ema *               11 UN-MR                  33.16      35.34        
  9 Siff-Scherr, Eve S        12 Express Swimming-MR    33.53      35.57        
 10 Rosario, Amelia           12 WEST-MR                34.45      37.35        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:09.49  JO
              1:09.50  SMAX
              1:19.39  SILV
 Meet Qualifying:  1:09.50 - 1:19.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Lilavois, Simone          11 Manhattan Makos-MR   1:12.97    1:10.09 SILV   
                  32.50     1:10.09 (37.59)                                        
  2 Pfeiffer, Ally T          12 WEST-MR              1:13.16    1:10.43 SILV   
                  31.96     1:10.43 (38.47)                                        
  3 Wu, Katelin               12 QNS-MR               1:11.80    1:10.44 SILV   
                  31.98     1:10.44 (38.46)                                        
  4 KU, Jaein                 12 Twisters-MR          1:12.23    1:11.11 SILV   
                  33.25     1:11.11 (37.86)                                        
  5 McPartland, Katie         12 Manhattan Makos-MR   1:09.90    1:12.05 SILV   
                  32.78     1:12.05 (39.27)                                        
  6 Anticev, Katherine        12 TRI-MR               1:12.81    1:12.07 SILV   
                  32.80     1:12.07 (39.27)                                        
  7 Haimson, Emma A           11 Twisters-MR          1:15.72    1:12.95 SILV   
                  34.79     1:12.95 (38.16)                                        
  8 Chapman, Linnea           12 TRI-MR               1:16.63    1:13.02 SILV   
                  33.50     1:13.02 (39.52)                                        
  9 Shefferman, Storey        11 Manhattan Makos-MR   1:14.31    1:13.28 SILV   
                  34.30     1:13.28 (38.98)                                        
 10 Chung, Zoe                11 WEST-MR              1:13.45    1:13.79 SILV   
                  36.20     1:13.79 (37.59)                                        
 10 Saidmuratov, Grace        11 UN-MR                1:16.26    1:13.79 SILV   
                  35.25     1:13.79 (38.54)                                        
 12 Mullin, Allison B         12 Twisters-MR          1:12.17    1:13.85 SILV   
                  34.34     1:13.85 (39.51)                                        
 13 Korff, Rose J             11 Flying Dolphins-MR   1:15.90    1:14.59 SILV   
                  35.10     1:14.59 (39.49)                                        
 14 Toledo, Ylenia E          12 APEX-MR              1:18.54    1:14.94 SILV   
                  34.97     1:14.94 (39.97)                                        
 15 Barr, Fiona P             11 Badger-MR            1:16.12    1:15.57 SILV   
                  33.86     1:15.57 (41.71)                                        
 16 Lanning, Gracie           11 Flying Dolphins-MR   1:13.50    1:16.06 SILV   
                  34.44     1:16.06 (41.62)                                        
 17 Hernandez, Sury           11 Parks Sailfish-MR    1:19.04    1:16.86 SILV   
                  35.87     1:16.86 (40.99)                                        
 18 Chang, Nicole             11 Flying Dolphins-MR   1:19.19    1:16.92 SILV   
                  36.08     1:16.92 (40.84)                                        
Non-Award Division  
  1 Dorsey-Reyes, Violet      11 Manhattan Makos-MR   1:09.74    1:05.82 JO     
                  30.71     1:05.82 (35.11)                                        
  2 Giordano, Sofia R         12 Express Swimming-MR  1:10.00    1:06.94 JO     
                  31.06     1:06.94 (35.88)                                        
  3 Kuznetsov, Elizabeth      11 MPNY-MR              1:10.83    1:08.09 JO     
                  31.73     1:08.09 (36.36)                                        
  4 Law, Brianna              11 MPNY-MR              1:13.85    1:08.50 JO     
                  32.52     1:08.50 (35.98)                                        
  5 Dewar, Olivia E           11 Manhattan Makos-MR   1:14.41    1:08.95 JO     
                  31.95     1:08.95 (37.00)                                        
  6 Deng, Alexa G             11 FREE-MR              1:10.00    1:09.37 JO     
                  31.94     1:09.37 (37.43)                                        
  7 Walsh, Jessica M          11 Express Swimming-MR  1:18.96    1:19.67        
                  40.08     1:19.67 (39.59)                                        
  8 Cani, Ema *               11 UN-MR                1:19.26    1:20.69        
                  35.84     1:20.69 (44.85)                                        
 -- Lateng, Losel L           11 Twisters-MR          1:14.29         DQ        
      One hand touch
                  36.21          DQ (38.98)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:39.99  JO
              2:40.00  SMAX
              2:49.39  SILV
 Meet Qualifying:  2:40.00 - 2:49.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Dorsey-Reyes, Violet      11 Manhattan Makos-MR   2:41.05    2:41.77 SILV   
                  32.93     1:12.67 (39.74)     1:56.87 (44.20)     2:41.77 (44.90)
Non-Award Division  
  1 Sheridan, Rory N          12 UN-MR                2:41.02    2:35.22 JO     
                  33.12     1:13.76 (40.64)     1:55.37 (41.61)     2:35.22 (39.85)
  2 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR    2:47.75    2:36.21 JO     
                  32.68     1:12.09 (39.41)     1:54.37 (42.28)     2:36.21 (41.84)
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.99  JO
              1:10.00  SMAX
              1:18.69  SILV
 Meet Qualifying:  1:10.00 - 1:18.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Reinhart, Natalie J       12 RI Marlins-MR        1:10.01    1:10.13 SILV   
                  32.10     1:10.13 (38.03)                                        
  2 Giordano, Sofia R         12 Express Swimming-MR  1:12.72    1:10.23 SILV   
                  32.53     1:10.23 (37.70)                                        
  3 Karacheva, Anna           11 MPNY-MR              1:11.03    1:10.35 SILV   
                  32.93     1:10.35 (37.42)                                        
  4 Horiuchi, Naomi Z         11 Twisters-MR          1:11.19    1:10.54 SILV   
                  33.45     1:10.54 (37.09)                                        
  5 Pfeiffer, Ally T          12 WEST-MR              1:13.67    1:10.69 SILV   
                  31.51     1:10.69 (39.18)                                        
  6 Law, Brianna              11 MPNY-MR              1:11.88    1:10.90 SILV   
                  33.71     1:10.90 (37.19)                                        
  7 Alexander, Allyse I       12 Twisters-MR          1:11.34    1:11.63 SILV   
                  32.68     1:11.63 (38.95)                                        
  8 Hsu, Kelly                12 Manhattan Makos-MR   1:12.46    1:11.90 SILV   
                  32.59     1:11.90 (39.31)                                        
  9 Wu, Katelin               12 QNS-MR               1:12.96    1:11.96 SILV   
                  33.04     1:11.96 (38.92)                                        
 10 Anticev, Katherine        12 TRI-MR               1:13.32    1:12.07 SILV   
                  33.49     1:12.07 (38.58)                                        
 11 Gil, Fiona G              12 Twisters-MR          1:13.10    1:12.12 SILV   
                  34.39     1:12.12 (37.73)                                        
 12 Lien, Zoe H               12 WEST-MR              1:11.78    1:12.20 SILV   
                  33.56     1:12.20 (38.64)                                        
 13 Bondikov, Sophia E        11 WEST-MR              1:14.88    1:12.54 SILV   
                  32.83     1:12.54 (39.71)                                        
 14 Ray, Naina                12 WEST-MR              1:11.85    1:12.76 SILV   
                  32.04     1:12.76 (40.72)                                        
 15 Chapman, Linnea           12 TRI-MR               1:14.80    1:13.05 SILV   
                  34.46     1:13.05 (38.59)                                        
 16 Broderick, Catherine M    12 Express Swimming-MR  1:13.06    1:13.15 SILV   
                  33.31     1:13.15 (39.84)                                        
 17 Mykytenko, Sofia          11 TRI$-MR              1:12.49    1:13.31 SILV   
                  34.60     1:13.31 (38.71)                                        
 18 Rosario, Amelia           12 WEST-MR              1:18.07    1:13.95 SILV   
                  33.19     1:13.95 (40.76)                                        
 19 Kang, Madison             12 Express Swimming-MR  1:14.47    1:13.96 SILV   
                  36.75     1:13.96 (37.21)                                        
 20 Lilavois, Simone          11 Manhattan Makos-MR   1:15.06    1:14.00 SILV   
                  33.91     1:14.00 (40.09)                                        
 21 Hyun, Faith               12 GATE-MR              1:15.54    1:14.07 SILV   
                  33.23     1:14.07 (40.84)                                        
 22 Brenner, Arianna r        12 Flying Dolphins-MR   1:17.05    1:14.09 SILV   
                  34.14     1:14.09 (39.95)                                        
 23 Auquilla, Litsi D         12 RedTails-MR          1:14.05    1:14.87 SILV   
                  34.47     1:14.87 (40.40)                                        
 24 Schetlick, Ava C          12 Badger-MR            1:14.48    1:14.89 SILV   
                  34.35     1:14.89 (40.54)                                        
 25 Lanning, Gracie           11 Flying Dolphins-MR   1:14.10    1:15.18 SILV   
                  34.71     1:15.18 (40.47)                                        
 26 Haimson, Emma A           11 Twisters-MR          1:18.54    1:15.27 SILV   
                  35.19     1:15.27 (40.08)                                        
 27 Vincente, Julia           11 TRI-MR               1:14.29    1:15.35 SILV   
                  33.37     1:15.35 (41.98)                                        
 28 Chiang, Kylie M           12 GATE-MR              1:16.24    1:15.36 SILV   
                  34.00     1:15.36 (41.36)                                        
 29 O'Neill, Kelly L          12 QNS-MR               1:17.45    1:15.61 SILV   
                  34.60     1:15.61 (41.01)                                        
 30 Chung, Zoe                11 WEST-MR              1:17.08    1:15.99 SILV   
                  35.03     1:15.99 (40.96)                                        
 31 McPartland, Katie         12 Manhattan Makos-MR   1:14.99    1:16.17 SILV   
                  33.76     1:16.17 (42.41)                                        
 32 Walsh, Jessica M          11 Express Swimming-MR  1:18.31    1:16.18 SILV   
                  35.79     1:16.18 (40.39)                                        
 33 Hornick, Jade E           12 Express Swimming-MR  1:15.13    1:16.46 SILV   
                  35.73     1:16.46 (40.73)                                        
 34 Lazarev, Debora           11 RI Marlins-MR        1:17.21    1:16.58 SILV   
                  35.27     1:16.58 (41.31)                                        
 35 Anishchanka, Diana        11 Shy-Mr-MR            1:18.56    1:16.62 SILV   
                  34.56     1:16.62 (42.06)                                        
 36 Hort, Bess L              12 Manhattan Makos-MR   1:18.14    1:16.66 SILV   
                  34.55     1:16.66 (42.11)                                        
 37 Liu, Aurelia A            11 Twisters-MR          1:15.06    1:16.70 SILV   
                  35.13     1:16.70 (41.57)                                        
 38 Brulinski, Natalia E      12 NCAC-MR              1:16.36    1:16.82 SILV   
                  35.15     1:16.82 (41.67)                                        
 39 Moran, Laura A            11 NCAC-MR              1:17.12    1:16.83 SILV   
                  36.43     1:16.83 (40.40)                                        
 40 Echavarria, Victoria P    12 Flying Dolphins-MR   1:15.81    1:17.17 SILV   
                  35.69     1:17.17 (41.48)                                        
 41 Baran, Julia              12 NCAC-MR              1:16.25    1:17.37 SILV   
                  35.53     1:17.37 (41.84)                                        
 42 Lateng, Losel L           11 Twisters-MR          1:17.55    1:17.46 SILV   
                  35.87     1:17.46 (41.59)                                        
 43 Shefferman, Storey        11 Manhattan Makos-MR   1:18.38    1:17.62 SILV   
                  35.18     1:17.62 (42.44)                                        
 44 Willscher, Talia          12 Manhattan Makos-MR   1:18.22    1:17.63 SILV   
                  35.65     1:17.63 (41.98)                                        
 45 Washington, Madison L     12 CAS-MR               1:18.50    1:17.67 SILV   
                  36.76     1:17.67 (40.91)                                        
 46 Bacon, Marina S           12 RedTails-MR          1:15.84    1:17.83 SILV   
                  36.32     1:17.83 (41.51)                                        
 47 Chernishova, Maria E      11 Shy-Mr-MR            1:18.21    1:18.02 SILV   
                  38.98     1:18.02 (39.04)                                        
 48 Tenzin, Quinci R          11 Twisters-MR          1:16.60    1:18.15 SILV   
                  34.63     1:18.15 (43.52)                                        
Non-Award Division  
  1 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR  1:10.17    1:07.80 JO     
                  30.87     1:07.80 (36.93)                                        
  2 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR  1:18.58    1:18.74        
                  36.32     1:18.74 (42.42)                                        
  3 Zgrivets, Michelle        11 MPNY-MR              1:17.11    1:18.83        
                  34.79     1:18.83 (44.04)                                        
  4 Euyoque, Nicole A         11 WEST-MR              1:18.08    1:19.00        
                  37.61     1:19.00 (41.39)                                        
  5 Siff-Scherr, Eve S        12 Express Swimming-MR  1:17.85    1:22.14        
                  36.25     1:22.14 (45.89)                                        
  6 Wisniewski, Hanna J       12 MPNY-MR              1:17.93    1:22.30        
                  38.32     1:22.30 (43.98)                                        
 -- Hernandez, Sury           11 Parks Sailfish-MR    1:16.94         DQ        
      False start - Misc
                  35.11          DQ (41.21)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:27.99  JO
              2:28.00  SMAX
              2:48.09  SILV
 Meet Qualifying:  2:28.00 - 2:48.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Dewar, Olivia E           11 Manhattan Makos-MR   2:31.41    2:30.48 SILV   
                  32.36     1:10.33 (37.97)     1:56.70 (46.37)     2:30.48 (33.78)
  2 Kuznetsov, Elizabeth      11 MPNY-MR              2:31.57    2:31.53 SILV   
                  32.87     1:12.45 (39.58)     1:57.19 (44.74)     2:31.53 (34.34)
  3 Gil, Fiona G              12 Twisters-MR          2:33.59    2:32.20 SILV   
                  34.02     1:13.02 (39.00)     1:56.64 (43.62)     2:32.20 (35.56)
  4 Anticev, Katherine        12 TRI-MR               2:36.38    2:32.52 SILV   
                  33.93     1:11.99 (38.06)     1:57.08 (45.09)     2:32.52 (35.44)
  5 Pfeiffer, Ally T          12 WEST-MR              2:32.97    2:32.84 SILV   
                  32.11     1:09.41 (37.30)     1:58.25 (48.84)     2:32.84 (34.59)
  6 Nassar, Salma             12 Twisters-MR          2:31.90    2:33.19 SILV   
                  32.69     1:12.18 (39.49)     1:57.01 (44.83)     2:33.19 (36.18)
  7 Deng, Alexa G             11 FREE-MR              2:35.63    2:33.94 SILV   
                  32.99     1:13.75 (40.76)     1:59.47 (45.72)     2:33.94 (34.47)
  8 Sheridan, Rory N          12 UN-MR                2:32.41    2:34.03 SILV   
                  33.41     1:14.51 (41.10)     2:00.57 (46.06)     2:34.03 (33.46)
  9 Broderick, Catherine M    12 Express Swimming-MR  2:32.53    2:34.05 SILV   
                  33.41     1:14.01 (40.60)     2:00.68 (46.67)     2:34.05 (33.37)
 10 Tan, Sayjel E             11 QNS-MR               2:35.00    2:34.66 SILV   
                  30.94     1:07.67 (36.73)     1:57.88 (50.21)     2:34.66 (36.78)
 11 Alexander, Allyse I       12 Twisters-MR          2:30.69    2:36.65 SILV   
                  32.31     1:12.74 (40.43)     2:00.57 (47.83)     2:36.65 (36.08)
 12 Ray, Naina                12 WEST-MR              2:39.38    2:36.68 SILV   
                  34.14     1:12.27 (38.13)     2:02.91 (50.64)     2:36.68 (33.77)
 13 Law, Brianna              11 MPNY-MR              2:36.37    2:37.32 SILV   
                  32.81     1:12.96 (40.15)     1:59.46 (46.50)     2:37.32 (37.86)
 14 Karacheva, Anna           11 MPNY-MR              2:38.21    2:37.44 SILV   
                  35.70     1:17.21 (41.51)     2:01.98 (44.77)     2:37.44 (35.46)
 15 Chung, Zoe                11 WEST-MR              2:37.22    2:37.68 SILV   
                  34.67     1:14.34 (39.67)     2:02.24 (47.90)     2:37.68 (35.44)
 16 Hsu, Kelly                12 Manhattan Makos-MR   2:37.29    2:37.95 SILV   
                  32.59     1:11.47 (38.88)     2:01.37 (49.90)     2:37.95 (36.58)
 17 Posner, Abigail P         12 Badger-MR            2:41.95    2:38.10 SILV   
                  34.16     1:16.19 (42.03)     2:02.08 (45.89)     2:38.10 (36.02)
 18 Polito, Lauren E          12 FREE-MR              2:36.76    2:38.25 SILV   
                  36.05     1:14.34 (38.29)     2:02.44 (48.10)     2:38.25 (35.81)
 19 Mullin, Allison B         12 Twisters-MR          2:40.10    2:38.36 SILV   
                  33.12     1:12.25 (39.13)     2:01.14 (48.89)     2:38.36 (37.22)
 20 Barr, Fiona P             11 Badger-MR            2:44.99    2:38.94 SILV   
                  33.88     1:13.91 (40.03)     2:02.94 (49.03)     2:38.94 (36.00)
 21 Hyun, Faith               12 GATE-MR              2:40.71    2:38.95 SILV   
                  35.09     1:12.55 (37.46)     2:03.36 (50.81)     2:38.95 (35.59)
 22 Lanning, Gracie           11 Flying Dolphins-MR   2:42.42    2:40.76 SILV   
                  34.46     1:17.40 (42.94)     2:04.49 (47.09)     2:40.76 (36.27)
 23 Haimson, Emma A           11 Twisters-MR          2:40.11    2:41.64 SILV   
                  35.75     1:15.44 (39.69)     2:03.36 (47.92)     2:41.64 (38.28)
 24 Chapman, Linnea           12 TRI-MR               2:46.01    2:41.70 SILV   
                  34.24     1:16.42 (42.18)     2:05.96 (49.54)     2:41.70 (35.74)
 25 Lilavois, Simone          11 Manhattan Makos-MR   2:40.06    2:43.07 SILV   
                  34.36     1:16.99 (42.63)     2:05.11 (48.12)     2:43.07 (37.96)
 26 Zgrivets, Michelle        11 MPNY-MR              2:46.92    2:43.22 SILV   
                  36.84     1:20.01 (43.17)     2:06.19 (46.18)     2:43.22 (37.03)
 26 Lateng, Losel L           11 Twisters-MR          2:45.31    2:43.22 SILV   
                  34.99     1:16.79 (41.80)     2:07.29 (50.50)     2:43.22 (35.93)
 28 Euyoque, Nicole A         11 WEST-MR              2:45.30    2:43.24 SILV   
                  36.90     1:18.17 (41.27)     2:06.76 (48.59)     2:43.24 (36.48)
 29 Brenner, Arianna r        12 Flying Dolphins-MR   2:43.94    2:43.28 SILV   
                  37.41     1:16.61 (39.20)     2:05.26 (48.65)     2:43.28 (38.02)
 30 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR  2:44.84    2:44.28 SILV   
                  37.24     1:19.74 (42.50)     2:08.06 (48.32)     2:44.28 (36.22)
 31 Hornick, Jade E           12 Express Swimming-MR  2:40.37    2:44.40 SILV   
                  35.53     1:17.99 (42.46)     2:08.10 (50.11)     2:44.40 (36.30)
 32 Wong, Angie               12 Flying Dolphins-MR   2:46.24    2:44.66 SILV   
                  39.42     1:21.05 (41.63)     2:06.76 (45.71)     2:44.66 (37.90)
 33 Soberon, Isabelle A       12 Express Swimming-MR  2:41.75    2:45.24 SILV   
                  38.50     1:18.93 (40.43)     2:07.39 (48.46)     2:45.24 (37.85)
 34 Bacon, Marina S           12 RedTails-MR          2:46.14    2:46.25 SILV   
                  37.87     1:18.97 (41.10)     2:06.43 (47.46)     2:46.25 (39.82)
 35 Auquilla, Litsi D         12 RedTails-MR          2:46.14    2:46.33 SILV   
                  36.89     1:19.44 (42.55)     2:09.33 (49.89)     2:46.33 (37.00)
 36 McPartland, Katie         12 Manhattan Makos-MR   2:47.75    2:46.91 SILV   
                  33.66     1:15.39 (41.73)     2:09.50 (54.11)     2:46.91 (37.41)
 37 Hanrahan, Erin M          12 Badger-MR            2:41.96    2:47.55 SILV   
                  37.07     1:19.89 (42.82)     2:08.62 (48.73)     2:47.55 (38.93)
Non-Award Division  
  1 WU, Julian                12 Twisters-MR          2:28.54    2:24.82 JO     
                  30.44     1:07.98 (37.54)     1:53.76 (45.78)     2:24.82 (31.06)
  2 Casellas, Krystin R       11 WEST-MR              2:31.28    2:25.66 JO     
                  30.67     1:09.14 (38.47)     1:52.28 (43.14)     2:25.66 (33.38)
  3 Washington, Madison L     12 CAS-MR               2:46.97    2:48.89        
                  37.31     1:21.85 (44.54)     2:11.80 (49.95)     2:48.89 (37.09)
  4 Rosario, Amelia           12 WEST-MR              2:39.35    2:50.16        
                  36.27     1:19.14 (42.87)     2:10.75 (51.61)     2:50.16 (39.41)
  5 Deng, Eileen              12 APEX-MR              2:45.78    2:50.47        
                  37.96     1:21.62 (43.66)     2:11.31 (49.69)     2:50.47 (39.16)
  6 Wisniewski, Hanna J       12 MPNY-MR              2:46.98    2:54.18        
                  38.35     1:22.00 (43.65)     2:13.07 (51.07)     2:54.18 (41.11)
 -- Walsh, Jessica M          11 Express Swimming-MR  2:40.77         DQ        
      Declared false start - Misc
 
Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
              5:20.99  JO
              5:21.00  SMAX
              5:50.99  SILV
 Meet Qualifying:  5:21.00 - 5:50.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Dewar, Olivia E           11 Manhattan Makos-MR   5:26.61    5:26.53 SILV   
                  32.14     1:15.18 (43.04)     1:55.99 (40.81)     2:34.42 (38.43)
        3:22.18 (47.76)     4:10.12 (47.94)     4:49.15 (39.03)     5:26.53 (37.38)
  2 Ray, Naina                12 WEST-MR              5:41.22    5:40.67 SILV   
                  31.99     1:12.72 (40.73)     1:55.80 (43.08)     2:38.01 (42.21)
        3:31.29 (53.28)     4:23.55 (52.26)     5:02.27 (38.72)     5:40.67 (38.40)
  3 Lanning, Gracie           11 Flying Dolphins-MR   5:44.27    5:42.96 SILV   
                  35.81     1:18.62 (42.81)     2:03.82 (45.20)     2:48.93 (45.11)
        3:37.43 (48.50)     4:26.20 (48.77)     5:05.68 (39.48)     5:42.96 (37.28)
Non-Award Division  
  1 Sheridan, Rory N          12 UN-MR                5:47.47    5:15.55 JO     
                  33.87     1:12.15 (38.28)     1:53.96 (41.81)     2:35.78 (41.82)
        3:20.38 (44.60)     4:07.43 (47.05)     4:41.85 (34.42)     5:15.55 (33.70)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.39  JO
                26.40  SMAX
                28.79  SILV
 Meet Qualifying:  26.40 - 28.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Loveless, Mary K          14 Badger-MR              26.55      26.62 SILV   
  2 Marshall, Alexndra L      13 Badger-MR              26.86      26.84 SILV   
  3 McGrath, Caroline L       14 Badger-MR              27.60      26.85 SILV   
  4 Clayton, Caelan J         13 Express Swimming-MR    26.68      26.92 SILV   
  5 Ford, Elizabeth A         13 Badger-MR              28.53      26.97 SILV   
  6 Ndoja, Gloria             14 Twisters-MR            26.89      27.05 SILV   
  7 Barber, Alexis G          13 Twisters-MR            27.19      27.21 SILV   
  8 Perez, Miranda M          14 KB Makos-MR            27.88      27.27 SILV   
  9 Maio, Kate                14 Express Swimming-MR    27.44      27.31 SILV   
 10 Long, Kelsey              13 RI Marlins-MR          28.01      27.46 SILV   
 11 Wong, Kelly M             13 APEX-MR                27.01      27.48 SILV   
 12 Kujawski, Dylan A         13 Badger-MR              27.47      27.50 SILV   
 13 Sjolander, Kathryn        14 TRI-MR                 28.09      27.52 SILV   
 14 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR    27.20      27.53 SILV   
 14 Akil, Fatine              13 NCAC-MR                27.45      27.53 SILV   
 16 Liu, Laura B              13 Twisters-MR            27.42      27.55 SILV   
 17 Dazycki, Karolina         13 NCAC-MR                27.45      27.56 SILV   
 18 Costello, Arden O         14 WEST-MR                27.75      27.58 SILV   
 19 Gjertsen, Allison C       14 WEST-MR                27.47      27.61 SILV   
 20 Finn, Molly K             14 HS-MR                  27.25      27.63 SILV   
 21 Quiller, Hailey M         13 CAS-MR                 27.52      27.70 SILV   
 22 Mamak, Marisa A           13 FLY-MR                 26.99      27.79 SILV   
 23 Jolia, Dina               13 MPNY-MR                27.67      27.82 SILV   
 23 Goldner, Sylvie           14 Manhattan Makos-MR     28.20      27.82 SILV   
 25 Sichtnik, Sophia *        14 WEST-MR                28.47      27.83 SILV   
 26 Fazzino, Angelina M       14 Express Swimming-MR    27.39      27.87 SILV   
 26 Manning, Brooke           13 TRI-MR                 27.99      27.87 SILV   
 28 Yaremenko, Isabelle       13 MPNY-MR                28.64      27.89 SILV   
 29 Estrada-Nunez, Thais I    13 Twisters-MR            27.91      27.92 SILV   
 30 Deng, Chloe S             13 FREE-MR                27.99      27.93 SILV   
 31 Eckert, Jordyn            13 Manhattan Makos-MR     27.39      27.97 SILV   
 32 Casey, Sasha G            13 Manhattan Makos-MR     28.44      28.02 SILV   
 33 Dwyer, Bridget E          14 CIY-MR                 27.72      28.04 SILV   
 34 Montalvo, Laeyah N        13 KB Makos-MR            27.93      28.06 SILV   
 34 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR    27.56      28.06 SILV   
 36 Sandoval, Candela         14 QNS-MR                 27.70      28.15 SILV   
 37 Vernon, Ariana J          14 QNS-MR                 27.55      28.16 SILV   
 38 Hanin, Katherine P        13 HS-MR                  28.48      28.22 SILV   
 39 Fong, Joline              13 Manhattan Makos-MR     28.38      28.30 SILV   
 40 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR      28.06      28.32 SILV   
 41 Levine, Dani g            14 Flying Dolphins-MR     27.76      28.34 SILV   
 42 Barriteau, Lauren E       14 CIY-MR                 27.79      28.38 SILV   
 43 Szczepanski, Genna D      13 Badger-MR              28.58      28.40 SILV   
 44 Kowalczyk, Julia          13 Twisters-MR            28.46      28.48 SILV   
 45 Liang, Victoria           14 GATE-MR                27.79      28.49 SILV   
 45 Brennan, Erin             14 Express Swimming-MR    28.66      28.49 SILV   
 47 Soberon, Sophia E         14 Express Swimming-MR    28.33      28.57 SILV   
 48 Wong, Kristen A           13 APEX-MR                28.30      28.74 SILV   
 49 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR    28.74      28.78 SILV   
 -- Roebuck, Carter           12 Manhattan Makos-MR     26.84     X26.57        
Non-Award Division  
  1 Malpeso, Emily            13 TRI-MR                 26.51      26.29 JO     
  2 Lansing, Carolina         14 Manhattan Makos-MR     26.49      26.31 JO     
  3 Hu, Amy                   14 WEST-MR                27.10      26.36 JO     
  4 Condon, Daniella M        13 WEST-MR                26.62      26.37 JO     
  5 Ugarte, Olivia P          14 FLY-MR                 28.12      28.89        
  6 Ewing, Isabelle H         14 LSA-MR                 28.05      28.99        
  7 Chavez, Kaetlyn K         13 APEX-MR                28.20      29.05        
  8 Battle, Jada J            13 FLY-MR                 28.66      29.06        
  9 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR    28.75      29.13        
 10 Park, Song-Yi             13 QNS-MR                 28.25      29.15        
 10 Winters, Emma C           13 FREE-MR                28.07      29.15        
 12 Pardlo, Gabriella Sara    13 Parks Sailfish-MR      28.67      29.19        
 13 Mroczek, Angelica S       14 FREE-MR                28.57      29.31        
 -- Gigliotti, Kate           13 TRI-MR                 28.28         DQ        
      No Show Penalty Event
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                56.99  JO
                57.00  SMAX
              1:03.09  SILV
 Meet Qualifying:  57.00 - 1:03.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Hu, Amy                   14 WEST-MR              1:00.96      57.01 SILV   
                  27.38       57.01 (29.63)                                        
  2 Malpeso, Emily            13 TRI-MR                 57.75      57.35 SILV   
                  27.36       57.35 (29.99)                                        
  3 Clayton, Caelan J         13 Express Swimming-MR    57.05      58.09 SILV   
                  27.85       58.09 (30.24)                                        
  4 Loveless, Mary K          14 Badger-MR              58.35      58.41 SILV   
                  28.34       58.41 (30.07)                                        
  5 Marshall, Alexndra L      13 Badger-MR              58.05      58.43 SILV   
                  27.55       58.43 (30.88)                                        
  6 McGrath, Caroline L       14 Badger-MR              58.51      58.74 SILV   
                  28.42       58.74 (30.32)                                        
  7 Capuano, Katelyn J        13 Badger-MR              57.00      58.76 SILV   
                  28.20       58.76 (30.56)                                        
  8 Caminiti, Christina A     14 CIY-MR                 57.29      58.82 SILV   
                  27.78       58.82 (31.04)                                        
  9 Condon, Daniella M        13 WEST-MR                58.33      58.91 SILV   
                  28.04       58.91 (30.87)                                        
 10 Miao, Chelsea             14 Twisters-MR            57.30      59.29 SILV   
                  27.98       59.29 (31.31)                                        
 11 Fazzino, Angelina M       14 Express Swimming-MR    58.52      59.53 SILV   
                  28.45       59.53 (31.08)                                        
 12 Lansing, Carolina         14 Manhattan Makos-MR     58.28      59.60 SILV   
                  28.61       59.60 (30.99)                                        
 13 Sullivan, Lauren G        14 Express Swimming-MR  1:00.03      59.86 SILV   
                  28.33       59.86 (31.53)                                        
 14 Sandoval, Candela         14 QNS-MR                 59.50      59.98 SILV   
                  28.95       59.98 (31.03)                                        
 15 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  1:00.14    1:00.04 SILV   
                  28.79     1:00.04 (31.25)                                        
 16 Maio, Kate                14 Express Swimming-MR    59.63    1:00.26 SILV   
                  29.26     1:00.26 (31.00)                                        
 16 Barber, Alexis G          13 Twisters-MR          1:00.04    1:00.26 SILV   
                  28.60     1:00.26 (31.66)                                        
 18 Gjertsen, Allison C       14 WEST-MR              1:00.53    1:00.39 SILV   
                  28.98     1:00.39 (31.41)                                        
 19 Ndoja, Gloria             14 Twisters-MR            59.16    1:00.40 SILV   
                  28.57     1:00.40 (31.83)                                        
 20 Spottiswood, Maya N       14 Express Swimming-MR    59.39    1:00.41 SILV   
                  29.10     1:00.41 (31.31)                                        
 21 Casey, Sasha G            13 Manhattan Makos-MR   1:01.98    1:00.55 SILV   
                  29.31     1:00.55 (31.24)                                        
 22 Szczepanski, Genna D      13 Badger-MR            1:02.11    1:00.73 SILV   
                  29.44     1:00.73 (31.29)                                        
 23 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    1:01.49    1:00.74 SILV   
                  28.97     1:00.74 (31.77)                                        
 24 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR    59.77    1:00.76 SILV   
                  29.93     1:00.76 (30.83)                                        
 25 Jolia, Dina               13 MPNY-MR              1:00.02    1:00.91 SILV   
                  28.86     1:00.91 (32.05)                                        
 26 Levine, Dani g            14 Flying Dolphins-MR   1:01.12    1:01.16 SILV   
                  28.98     1:01.16 (32.18)                                        
 27 Olivieri, Sophia          14 FREE-MR              1:00.86    1:01.34 SILV   
                  29.33     1:01.34 (32.01)                                        
 28 Olivieri, Olivia          14 FREE-MR                59.34    1:01.38 SILV   
                  29.80     1:01.38 (31.58)                                        
 29 Dwyer, Bridget E          14 CIY-MR                 59.99    1:01.39 SILV   
                  29.27     1:01.39 (32.12)                                        
 30 Eckert, Jordyn            13 Manhattan Makos-MR   1:00.46    1:01.51 SILV   
                  28.80     1:01.51 (32.71)                                        
 31 Mamak, Marisa A           13 FLY-MR                 59.57    1:01.71 SILV   
                  28.80     1:01.71 (32.91)                                        
 32 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR  1:02.74    1:01.72 SILV   
                  29.42     1:01.72 (32.30)                                        
 33 Soberon, Sophia E         14 Express Swimming-MR  1:00.54    1:01.80 SILV   
                  29.77     1:01.80 (32.03)                                        
 34 Wong, Kelly M             13 APEX-MR              1:01.48    1:02.00 SILV   
                  28.52     1:02.00 (33.48)                                        
 35 Perez, Miranda M          14 KB Makos-MR          1:00.66    1:02.12 SILV   
                  28.55     1:02.12 (33.57)                                        
 36 Yildiz, Nicole            13 FREE-MR              1:00.59    1:02.29 SILV   
                  29.86     1:02.29 (32.43)                                        
 37 Quiller, Hailey M         13 CAS-MR               1:02.99    1:02.38 SILV   
                  28.63     1:02.38 (33.75)                                        
 38 Barriteau, Lauren E       14 CIY-MR               1:01.80    1:02.41 SILV   
                  29.81     1:02.41 (32.60)                                        
 39 Orr, Elon                 14 Parks Sailfish-MR    1:02.93    1:02.62 SILV   
                  30.01     1:02.62 (32.61)                                        
 40 Kwon, Michelle            14 FLY-MR               1:02.76    1:02.69 SILV   
                  29.59     1:02.69 (33.10)                                        
 41 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  1:01.59    1:02.71 SILV   
                  30.18     1:02.71 (32.53)                                        
 42 Ewing, Isabelle H         14 LSA-MR               1:02.79    1:02.80 SILV   
                  29.76     1:02.80 (33.04)                                        
 42 Park, Song-Yi             13 QNS-MR               1:01.23    1:02.80 SILV   
                  30.41     1:02.80 (32.39)                                        
 -- Roebuck, Carter           12 Manhattan Makos-MR     59.17     X58.17        
                  27.79       58.17 (30.38)                                        
Non-Award Division  
  1 Fan, Alyssa Y             13 Manhattan Makos-MR     57.22      56.29 JO     
                  26.47       56.29 (29.82)                                        
  2 Grozdanic, Katarina       14 RI Marlins-MR          57.18      56.80 JO     
                  26.51       56.80 (30.29)                                        
  3 Garra, Gabrielle M        13 Express Swimming-MR  1:01.32    1:03.11        
                  29.90     1:03.11 (33.21)                                        
  4 Long, Kelsey              13 RI Marlins-MR        1:01.49    1:03.15        
                  30.17     1:03.15 (32.98)                                        
  5 Singh, Cristina P         13 Express Swimming-MR  1:03.09    1:03.30        
                  30.53     1:03.30 (32.77)                                        
  6 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  1:03.04    1:03.37        
                  30.34     1:03.37 (33.03)                                        
  7 Lenehan, Alex E           14 Flying Dolphins-MR   1:03.04    1:05.28        
                  31.61     1:05.28 (33.67)                                        
 -- Ott, Elke J               14 Badger-MR              58.59         DQ        
      Declared false start
 -- Balachandran, Isabelle P  13 Badger-MR            1:02.11        DFS        
      Declared false start
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:03.99  JO
              2:04.00  SMAX
              2:16.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:04.00 - 2:16.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Horn, Ursula              14 Manhattan Makos-MR   2:05.41    2:04.68 SILV   
                  28.78     1:01.33 (32.55)     1:33.83 (32.50)     2:04.68 (30.85)
  2 Fan, Alyssa Y             13 Manhattan Makos-MR   2:05.54    2:04.84 SILV   
                  29.20     1:01.10 (31.90)     1:33.46 (32.36)     2:04.84 (31.38)
  3 Clayton, Caelan J         13 Express Swimming-MR  2:04.32    2:05.87 SILV   
                  28.86     1:01.17 (32.31)     1:33.56 (32.39)     2:05.87 (32.31)
  4 Fazzino, Angelina M       14 Express Swimming-MR  2:05.59    2:05.95 SILV   
                  29.36     1:01.33 (31.97)     1:33.87 (32.54)     2:05.95 (32.08)
  5 Duggan, Isabella M        14 CAS-MR               2:10.15    2:06.40 SILV   
                  29.43     1:02.12 (32.69)     1:35.49 (33.37)     2:06.40 (30.91)
  6 Grozdanic, Katarina       14 RI Marlins-MR        2:08.86    2:06.51 SILV   
                  28.42       59.97 (31.55)     1:33.37 (33.40)     2:06.51 (33.14)
  7 McGrath, Caroline L       14 Badger-MR            2:06.25    2:06.53 SILV   
                  29.38     1:01.34 (31.96)     1:34.03 (32.69)     2:06.53 (32.50)
  8 Loveless, Mary K          14 Badger-MR            2:08.22    2:07.93 SILV   
                  29.66     1:02.57 (32.91)     1:36.17 (33.60)     2:07.93 (31.76)
  9 Seliger, Sophia           13 RI Marlins-MR        2:05.10    2:08.52 SILV   
                  28.69     1:01.38 (32.69)     1:35.01 (33.63)     2:08.52 (33.51)
 10 Marshall, Alexndra L      13 Badger-MR            2:08.64    2:08.72 SILV   
                  28.90     1:01.16 (32.26)     1:35.25 (34.09)     2:08.72 (33.47)
 11 Ford, Elizabeth A         13 Badger-MR            2:09.94    2:08.73 SILV   
                  29.17     1:02.31 (33.14)     1:36.28 (33.97)     2:08.73 (32.45)
 12 Brennan, Erin             14 Express Swimming-MR  2:10.92    2:08.99 SILV   
                  29.55     1:01.91 (32.36)     1:35.64 (33.73)     2:08.99 (33.35)
 13 Condon, Daniella M        13 WEST-MR              2:09.88    2:09.07 SILV   
                  29.15     1:02.42 (33.27)     1:36.51 (34.09)     2:09.07 (32.56)
 14 Lansing, Carolina         14 Manhattan Makos-MR   2:11.30    2:09.17 SILV   
                  29.41     1:02.72 (33.31)     1:36.43 (33.71)     2:09.17 (32.74)
 15 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  2:06.94    2:10.25 SILV   
                  29.75     1:02.15 (32.40)     1:36.24 (34.09)     2:10.25 (34.01)
 16 Hu, Amy                   14 WEST-MR              2:13.24    2:10.56 SILV   
                  30.96     1:03.79 (32.83)     1:36.73 (32.94)     2:10.56 (33.83)
 17 Malpeso, Emily            13 TRI-MR               2:14.00    2:10.66 SILV   
                  29.86     1:03.65 (33.79)     1:37.57 (33.92)     2:10.66 (33.09)
 18 Maio, Kate                14 Express Swimming-MR  2:09.82    2:10.85 SILV   
                  30.11     1:03.41 (33.30)     1:37.11 (33.70)     2:10.85 (33.74)
 19 Sandoval, Candela         14 QNS-MR               2:07.34    2:10.89 SILV   
                  30.38     1:03.30 (32.92)     1:36.70 (33.40)     2:10.89 (34.19)
 20 Ortega, Meghan            14 TRI-MR               2:12.50    2:11.00 SILV   
                  31.04     1:05.32 (34.28)     1:38.72 (33.40)     2:11.00 (32.28)
 21 Kujawski, Dylan A         13 Badger-MR            2:14.50    2:11.35 SILV   
                  30.07     1:03.46 (33.39)     1:37.87 (34.41)     2:11.35 (33.48)
 22 Caminiti, Christina A     14 CIY-MR               2:05.45    2:11.89 SILV   
                  29.63     1:02.65 (33.02)     1:37.26 (34.61)     2:11.89 (34.63)
 23 Barber, Alexis G          13 Twisters-MR          2:12.14    2:12.04 SILV   
                  30.23     1:03.61 (33.38)     1:37.80 (34.19)     2:12.04 (34.24)
 24 Jolia, Dina               13 MPNY-MR              2:13.07    2:12.42 SILV   
                  29.45     1:03.43 (33.98)     1:38.63 (35.20)     2:12.42 (33.79)
 25 Gjertsen, Allison C       14 WEST-MR              2:11.68    2:12.43 SILV   
                  30.63     1:04.39 (33.76)     1:38.72 (34.33)     2:12.43 (33.71)
 26 Sjolander, Kathryn        14 TRI-MR               2:11.88    2:12.57 SILV   
                  30.34     1:03.57 (33.23)     1:38.51 (34.94)     2:12.57 (34.06)
 27 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    2:11.98    2:13.01 SILV   
                  30.43     1:04.67 (34.24)     1:39.26 (34.59)     2:13.01 (33.75)
 28 Casey, Sasha G            13 Manhattan Makos-MR   2:14.85    2:13.16 SILV   
                  31.07     1:05.03 (33.96)     1:39.25 (34.22)     2:13.16 (33.91)
 29 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR  2:14.07    2:13.57 SILV   
                  30.46     1:04.12 (33.66)     1:38.70 (34.58)     2:13.57 (34.87)
 30 Szczepanski, Genna D      13 Badger-MR            2:16.23    2:13.95 SILV   
                  30.88     1:05.36 (34.48)     1:40.12 (34.76)     2:13.95 (33.83)
 31 Levine, Dani g            14 Flying Dolphins-MR   2:15.47    2:13.99 SILV   
                  30.34     1:04.18 (33.84)     1:39.13 (34.95)     2:13.99 (34.86)
 32 Eckert, Jordyn            13 Manhattan Makos-MR   2:16.25    2:14.39 SILV   
                  30.76     1:04.82 (34.06)     1:39.42 (34.60)     2:14.39 (34.97)
 33 Chen, Alanna M            14 CIY-MR               2:08.66    2:14.87 SILV   
                  29.41     1:03.70 (34.29)     1:39.00 (35.30)     2:14.87 (35.87)
 34 Mamak, Marisa A           13 FLY-MR               2:14.75    2:15.41 SILV   
                  29.97     1:04.56 (34.59)     1:40.16 (35.60)     2:15.41 (35.25)
 35 Park, Song-Yi             13 QNS-MR               2:11.39    2:15.79 SILV   
                  31.42     1:05.59 (34.17)     1:41.27 (35.68)     2:15.79 (34.52)
 36 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  2:13.76    2:16.07 SILV   
                  31.34     1:05.51 (34.17)     1:41.55 (36.04)     2:16.07 (34.52)
 37 Soberon, Sophia E         14 Express Swimming-MR  2:12.96    2:16.17 SILV   
                  31.28     1:05.80 (34.52)     1:41.33 (35.53)     2:16.17 (34.84)
 38 Liang, Victoria           14 GATE-MR              2:15.13    2:16.48 SILV   
                  31.74     1:06.68 (34.94)     1:42.55 (35.87)     2:16.48 (33.93)
Non-Award Division  
  1 Hamersky, Willa J         14 Manhattan Makos-MR   2:16.02    2:17.38        
                  31.13     1:05.96 (34.83)     1:41.60 (35.64)     2:17.38 (35.78)
  2 Singh, Cristina P         13 Express Swimming-MR  2:15.82    2:18.02        
                  30.95     1:06.08 (35.13)     1:42.56 (36.48)     2:18.02 (35.46)
  3 Long, Kelsey              13 RI Marlins-MR        2:16.62    2:19.98        
                  30.78     1:06.45 (35.67)     1:43.10 (36.65)     2:19.98 (36.88)
  4 Fong, Joline              13 Manhattan Makos-MR   2:16.25    2:20.06        
                  31.66     1:07.71 (36.05)     1:43.98 (36.27)     2:20.06 (36.08)
 -- Ott, Elke J               14 Badger-MR            2:07.40         DQ        
      Declared false start
 -- Hancock, Lila             14 Manhattan Makos-MR   2:16.40         DQ        
      False start
                  31.64     1:07.53 (35.89)     1:44.59 (37.06)          DQ (35.29)
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:29.99  JO
              5:30.00  SMAX
              5:50.59  SILV
 Meet Qualifying:  5:30.00 - 5:50.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  5:45.22    5:34.24 SILV   
                  29.65     1:02.53 (32.88)     1:36.57 (34.04)     2:10.95 (34.38)
        2:44.43 (33.48)     3:19.17 (34.74)     3:53.80 (34.63)     4:28.12 (34.32)
        5:02.13 (34.01)     5:34.24 (32.11)                                        
  2 Fan, Alyssa Y             13 Manhattan Makos-MR   5:34.00    5:36.09 SILV   
                  31.30     1:04.75 (33.45)     1:39.29 (34.54)     2:14.32 (35.03)
        2:48.71 (34.39)     3:23.18 (34.47)     3:57.76 (34.58)     4:31.55 (33.79)
        5:03.90 (32.35)     5:36.09 (32.19)                                        
  3 Marshall, Alexndra L      13 Badger-MR            5:43.78    5:36.16 SILV   
                  29.80     1:03.49 (33.69)     1:37.19 (33.70)     2:11.17 (33.98)
        2:45.03 (33.86)     3:19.43 (34.40)     3:54.75 (35.32)     4:29.46 (34.71)
        5:02.96 (33.50)     5:36.16 (33.20)                                        
  4 Loveless, Mary K          14 Badger-MR            5:46.52    5:36.22 SILV   
                  29.59     1:02.78 (33.19)     1:36.83 (34.05)     2:11.19 (34.36)
        2:45.58 (34.39)     3:20.32 (34.74)     3:54.96 (34.64)     4:29.41 (34.45)
        5:03.50 (34.09)     5:36.22 (32.72)                                        
  5 Fazzino, Angelina M       14 Express Swimming-MR  5:33.68    5:37.12 SILV   
                  29.68     1:03.21 (33.53)     1:37.64 (34.43)     2:11.92 (34.28)
        2:46.02 (34.10)     3:20.50 (34.48)     3:55.34 (34.84)     4:29.75 (34.41)
        5:04.20 (34.45)     5:37.12 (32.92)                                        
  6 Horn, Ursula              14 Manhattan Makos-MR   5:44.75    5:41.47 SILV   
                  30.56     1:05.74 (35.18)     1:41.06 (35.32)     2:16.06 (35.00)
        2:50.85 (34.79)     3:25.56 (34.71)     3:59.66 (34.10)     4:34.50 (34.84)
        5:08.92 (34.42)     5:41.47 (32.55)                                        
  7 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  5:40.65    5:42.16 SILV   
                  31.19     1:04.68 (33.49)     1:38.94 (34.26)     2:13.86 (34.92)
        2:48.77 (34.91)     3:23.82 (35.05)     3:58.33 (34.51)     4:32.85 (34.52)
        5:07.99 (35.14)     5:42.16 (34.17)                                        
  8 Spottiswood, Maya N       14 Express Swimming-MR  5:41.60    5:43.74 SILV   
                  30.85     1:04.74 (33.89)     1:38.67 (33.93)                    
            2:47.59 ( )     3:22.48 (34.89)     3:57.99 (35.51)     4:33.79 (35.80)
        5:09.26 (35.47)     5:43.74 (34.48)                                        
  9 Sjolander, Kathryn        14 TRI-MR               5:48.35    5:45.02 SILV   
                  29.57     1:03.95 (34.38)     1:38.59 (34.64)     2:15.10 (36.51)
        2:50.93 (35.83)     3:26.71 (35.78)     4:01.99 (35.28)     4:37.56 (35.57)
        5:11.98 (34.42)     5:45.02 (33.04)                                        
 10 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  5:43.46    5:46.28 SILV   
                  30.48     1:04.37 (33.89)     1:39.04 (34.67)     2:14.13 (35.09)
        2:49.27 (35.14)     3:24.40 (35.13)     3:59.68 (35.28)     4:34.81 (35.13)
        5:11.13 (36.32)     5:46.28 (35.15)                                        
Non-Award Division  
  1 Rojas-Tineo, Maira R      14 APEX-MR              5:34.41    5:27.89 JO     
                  28.19       59.76 (31.57)     1:32.56 (32.80)     2:05.50 (32.94)
        2:38.66 (33.16)     3:12.61 (33.95)     3:46.49 (33.88)     4:20.61 (34.12)
        4:54.95 (34.34)     5:27.89 (32.94)                                        
  2 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR  5:50.08    5:52.21        
                  29.67     1:03.70 (34.03)     1:39.16 (35.46)     2:14.77 (35.61)
        2:50.84 (36.07)     3:27.58 (36.74)     4:04.04 (36.46)     4:40.49 (36.45)
        5:17.03 (36.54)     5:52.21 (35.18)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:04.59  JO
              1:04.60  SMAX
              1:12.69  SILV
 Meet Qualifying:  1:04.60 - 1:12.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Costello, Arden O         14 WEST-MR              1:11.65    1:04.61 SILV   
                  31.22     1:04.61 (33.39)                                        
  2 Hu, Amy                   14 WEST-MR              1:06.38    1:04.82 SILV   
                  31.41     1:04.82 (33.41)                                        
  3 Kowalczyk, Julia          13 Twisters-MR          1:06.76    1:05.23 SILV   
                  31.78     1:05.23 (33.45)                                        
  4 Loveless, Mary K          14 Badger-MR            1:04.97    1:05.39 SILV   
                  31.74     1:05.39 (33.65)                                        
  5 Chavez, Kaetlyn K         13 APEX-MR              1:09.08    1:06.77 SILV   
                  32.14     1:06.77 (34.63)                                        
  6 Casey, Sasha G            13 Manhattan Makos-MR   1:09.26    1:06.90 SILV   
                  32.73     1:06.90 (34.17)                                        
  7 Sichtnik, Sophia *        14 WEST-MR              1:09.47    1:07.02 SILV   
                  33.28     1:07.02 (33.74)                                        
  8 Fan, Alyssa Y             13 Manhattan Makos-MR   1:06.34    1:07.03 SILV   
                  32.76     1:07.03 (34.27)                                        
  9 Grozdanic, Katarina       14 RI Marlins-MR        1:09.00    1:07.18 SILV   
                  32.84     1:07.18 (34.34)                                        
 10 Ford, Elizabeth A         13 Badger-MR            1:11.61    1:07.65 SILV   
                  33.04     1:07.65 (34.61)                                        
 11 Soberon, Sophia E         14 Express Swimming-MR  1:05.70    1:07.81 SILV   
                  33.41     1:07.81 (34.40)                                        
 12 Jolia, Dina               13 MPNY-MR              1:05.91    1:07.92 SILV   
                  32.69     1:07.92 (35.23)                                        
 13 Sandoval, Candela         14 QNS-MR               1:06.04    1:08.08 SILV   
                  33.64     1:08.08 (34.44)                                        
 13 Sjolander, Kathryn        14 TRI-MR               1:10.34    1:08.08 SILV   
                  32.50     1:08.08 (35.58)                                        
 15 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  1:08.94    1:08.14 SILV   
                  33.88     1:08.14 (34.26)                                        
 16 Finn, Molly K             14 HS-MR                1:09.12    1:08.17 SILV   
                  33.58     1:08.17 (34.59)                                        
 17 Ndoja, Gloria             14 Twisters-MR          1:08.00    1:08.29 SILV   
                  33.72     1:08.29 (34.57)                                        
 18 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR  1:09.54    1:08.32 SILV   
                  33.22     1:08.32 (35.10)                                        
 19 Clayton, Caelan J         13 Express Swimming-MR  1:05.43    1:08.65 SILV   
                  33.22     1:08.65 (35.43)                                        
 20 Rojas-Tineo, Maira R      14 APEX-MR              1:08.86    1:08.84 SILV   
                  33.43     1:08.84 (35.41)                                        
 21 Marshall, Alexndra L      13 Badger-MR            1:08.99    1:08.86 SILV   
                  33.83     1:08.86 (35.03)                                        
 22 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  1:08.26    1:08.91 SILV   
                  33.32     1:08.91 (35.59)                                        
 23 Malpeso, Emily            13 TRI-MR               1:10.58    1:08.97 SILV   
                  33.27     1:08.97 (35.70)                                        
 24 Estrada-Nunez, Thais I    13 Twisters-MR          1:07.63    1:09.16 SILV   
                  32.97     1:09.16 (36.19)                                        
 25 Seliger, Sophia           13 RI Marlins-MR        1:10.22    1:09.21 SILV   
                  33.73     1:09.21 (35.48)                                        
 26 Fong, Joline              13 Manhattan Makos-MR   1:07.43    1:09.87 SILV   
                  34.31     1:09.87 (35.56)                                        
 27 Wong, Kelly M             13 APEX-MR              1:09.67    1:09.88 SILV   
                  33.58     1:09.88 (36.30)                                        
 28 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    1:09.83    1:09.93 SILV   
                  34.65     1:09.93 (35.28)                                        
 29 Ugarte, Olivia P          14 FLY-MR               1:09.86    1:10.16 SILV   
                  33.87     1:10.16 (36.29)                                        
 30 Dwyer, Bridget E          14 CIY-MR               1:08.39    1:10.22 SILV   
                  34.18     1:10.22 (36.04)                                        
 31 Gjertsen, Allison C       14 WEST-MR              1:12.27    1:11.00 SILV   
                  34.96     1:11.00 (36.04)                                        
 32 Singh, Cristina P         13 Express Swimming-MR  1:11.26    1:11.02 SILV   
                  34.39     1:11.02 (36.63)                                        
 33 Chen, Alanna M            14 CIY-MR               1:06.44    1:11.14 SILV   
                  34.27     1:11.14 (36.87)                                        
 34 McKibben, Morgan J        13 Flying Dolphins-MR   1:11.86    1:11.36 SILV   
                  34.77     1:11.36 (36.59)                                        
 35 Goldner, Sylvie           14 Manhattan Makos-MR   1:11.10    1:11.54 SILV   
                  34.56     1:11.54 (36.98)                                        
 36 Lansing, Carolina         14 Manhattan Makos-MR   1:08.50    1:11.56 SILV   
                  34.57     1:11.56 (36.99)                                        
 37 Hamersky, Willa J         14 Manhattan Makos-MR   1:12.25    1:11.73 SILV   
                  34.79     1:11.73 (36.94)                                        
 38 Liu, Laura B              13 Twisters-MR          1:10.18    1:11.79 SILV   
                  35.08     1:11.79 (36.71)                                        
 39 Deng, Chloe S             13 FREE-MR              1:10.20    1:11.81 SILV   
                  35.05     1:11.81 (36.76)                                        
 39 Kovacs, Bella M           14 QNS-MR               1:10.68    1:11.81 SILV   
                  35.15     1:11.81 (36.66)                                        
 41 Wong, Kristen A           13 APEX-MR              1:12.48    1:11.83 SILV   
                  34.41     1:11.83 (37.42)                                        
 42 Barber, Alexis G          13 Twisters-MR          1:10.95    1:12.08 SILV   
                  35.09     1:12.08 (36.99)                                        
 42 Maio, Kate                14 Express Swimming-MR  1:10.08    1:12.08 SILV   
                  35.01     1:12.08 (37.07)                                        
 44 Ewing, Isabelle H         14 LSA-MR               1:09.93    1:12.17 SILV   
                  34.55     1:12.17 (37.62)                                        
 45 Caminiti, Christina A     14 CIY-MR               1:05.60    1:12.44 SILV   
                  34.94     1:12.44 (37.50)                                        
 46 Brennan, Erin             14 Express Swimming-MR  1:11.55    1:12.53 SILV   
                  36.19     1:12.53 (36.34)                                        
 47 Fazzino, Angelina M       14 Express Swimming-MR  1:11.54    1:12.55 SILV   
                  35.78     1:12.55 (36.77)                                        
Non-Award Division  
  1 Simpson-Santoro, Aurelia  14 LSA-MR               1:04.82    1:03.12 JO     
                  31.09     1:03.12 (32.03)                                        
  2 Jimenez, Haley            14 QNS-MR               1:12.02    1:12.99        
                  36.23     1:12.99 (36.76)                                        
  3 Park, Song-Yi             13 QNS-MR               1:11.88    1:13.47        
                  35.70     1:13.47 (37.77)                                        
  4 Perez, Miranda M          14 KB Makos-MR          1:11.61    1:13.57        
                  35.01     1:13.57 (38.56)                                        
  5 Sekhar, Krupa C           14 CIY-MR               1:11.31    1:14.18        
                  35.99     1:14.18 (38.19)                                        
  6 Mamak, Marisa A           13 FLY-MR               1:12.24    1:14.25        
                  35.48     1:14.25 (38.77)                                        
  7 Eckert, Jordyn            13 Manhattan Makos-MR   1:12.68    1:14.42        
                  35.44     1:14.42 (38.98)                                        
  8 Leung, Elli               14 FLY-MR               1:11.68    1:14.73        
                  36.11     1:14.73 (38.62)                                        
 -- Ott, Elke J               14 Badger-MR            1:05.04         DQ        
      Declared false start
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:18.29  JO
              2:18.30  SMAX
              2:36.29  SILV
 Meet Qualifying:  2:18.30 - 2:36.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Costello, Arden O         14 WEST-MR              2:21.38    2:20.30 SILV   
                  32.89     1:08.17 (35.28)     1:44.93 (36.76)     2:20.30 (35.37)
  2 Condon, Daniella M        13 WEST-MR              2:20.38    2:21.50 SILV   
                  34.03     1:10.01 (35.98)     1:46.82 (36.81)     2:21.50 (34.68)
  3 Kowalczyk, Julia          13 Twisters-MR          2:20.96    2:21.66 SILV   
                  34.16     1:09.77 (35.61)     1:46.28 (36.51)     2:21.66 (35.38)
  4 Elwell, Josephine H       14 FREE-MR              2:20.67    2:22.18 SILV   
                  33.74     1:09.94 (36.20)     1:46.75 (36.81)     2:22.18 (35.43)
  5 Seliger, Sophia           13 RI Marlins-MR        2:30.16    2:22.21 SILV   
                  33.14     1:09.20 (36.06)     1:46.41 (37.21)     2:22.21 (35.80)
  6 Loveless, Mary K          14 Badger-MR            2:23.36    2:22.74 SILV   
                  33.69     1:10.46 (36.77)     1:47.75 (37.29)     2:22.74 (34.99)
  7 Fan, Alyssa Y             13 Manhattan Makos-MR   2:21.11    2:22.81 SILV   
                  33.77     1:10.48 (36.71)     1:47.35 (36.87)     2:22.81 (35.46)
  8 Clayton, Caelan J         13 Express Swimming-MR  2:19.09    2:23.50 SILV   
                  33.17     1:09.36 (36.19)     1:47.07 (37.71)     2:23.50 (36.43)
  9 Caminiti, Christina A     14 CIY-MR               2:24.38    2:24.45 SILV   
                  33.58     1:09.92 (36.34)     1:47.32 (37.40)     2:24.45 (37.13)
 10 Sandoval, Candela         14 QNS-MR               2:23.49    2:24.98 SILV   
                  35.61     1:11.28 (35.67)     1:47.89 (36.61)     2:24.98 (37.09)
 11 Casey, Sasha G            13 Manhattan Makos-MR   2:31.28    2:25.47 SILV   
                  34.61     1:11.31 (36.70)     1:48.49 (37.18)     2:25.47 (36.98)
 12 Marshall, Alexndra L      13 Badger-MR            2:28.14    2:25.64 SILV   
                  34.84     1:11.32 (36.48)     1:48.92 (37.60)     2:25.64 (36.72)
 13 Jolia, Dina               13 MPNY-MR              2:24.33    2:25.65 SILV   
                  33.87     1:10.62 (36.75)     1:48.79 (38.17)     2:25.65 (36.86)
 14 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR  2:26.61    2:26.09 SILV   
                  33.61     1:10.41 (36.80)     1:48.53 (38.12)     2:26.09 (37.56)
 15 Soberon, Sophia E         14 Express Swimming-MR  2:23.28    2:26.13 SILV   
                  34.66     1:11.96 (37.30)     1:49.92 (37.96)     2:26.13 (36.21)
 16 Hu, Amy                   14 WEST-MR              2:27.26    2:26.35 SILV   
                  35.88     1:12.08 (36.20)     1:49.32 (37.24)     2:26.35 (37.03)
 17 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  2:24.83    2:26.54 SILV   
                  34.46     1:10.89 (36.43)     1:49.48 (38.59)     2:26.54 (37.06)
 18 Fong, Joline              13 Manhattan Makos-MR   2:30.82    2:26.90 SILV   
                  33.00     1:10.06 (37.06)     1:48.27 (38.21)     2:26.90 (38.63)
 19 Estrada-Nunez, Thais I    13 Twisters-MR          2:27.06    2:27.95 SILV   
                  34.40     1:11.49 (37.09)     1:50.16 (38.67)     2:27.95 (37.79)
 20 Lansing, Carolina         14 Manhattan Makos-MR   2:26.50    2:28.08 SILV   
                  34.66     1:11.99 (37.33)     1:50.59 (38.60)     2:28.08 (37.49)
 21 Gjertsen, Allison C       14 WEST-MR              2:27.81    2:28.38 SILV   
                  36.25     1:13.52 (37.27)     1:51.19 (37.67)     2:28.38 (37.19)
 22 Chavez, Kaetlyn K         13 APEX-MR              2:31.26    2:28.63 SILV   
                  34.83     1:12.65 (37.82)     1:51.72 (39.07)     2:28.63 (36.91)
 23 Olivieri, Olivia          14 FREE-MR              2:29.43    2:29.63 SILV   
                  36.00     1:13.93 (37.93)     1:51.83 (37.90)     2:29.63 (37.80)
 24 Ndoja, Gloria             14 Twisters-MR          2:26.82    2:29.79 SILV   
                  35.44     1:13.51 (38.07)     1:52.20 (38.69)     2:29.79 (37.59)
 25 Barber, Alexis G          13 Twisters-MR          2:33.58    2:30.66 SILV   
                  35.80     1:13.58 (37.78)     1:52.09 (38.51)     2:30.66 (38.57)
 26 Kovacs, Bella M           14 QNS-MR               2:28.19    2:30.71 SILV   
                  36.11     1:14.37 (38.26)     1:52.89 (38.52)     2:30.71 (37.82)
 27 McKibben, Morgan J        13 Flying Dolphins-MR   2:34.90    2:31.11 SILV   
                  35.80     1:13.90 (38.10)     1:53.57 (39.67)     2:31.11 (37.54)
 28 Dwyer, Bridget E          14 CIY-MR               2:28.35    2:31.32 SILV   
                  35.53     1:14.25 (38.72)     1:53.58 (39.33)     2:31.32 (37.74)
 29 Spottiswood, Maya N       14 Express Swimming-MR  2:30.92    2:31.39 SILV   
                  35.65     1:13.84 (38.19)     1:52.78 (38.94)     2:31.39 (38.61)
 30 Olivieri, Sophia          14 FREE-MR              2:27.91    2:31.87 SILV   
                  34.81     1:12.27 (37.46)     1:52.52 (40.25)     2:31.87 (39.35)
 31 Singh, Cristina P         13 Express Swimming-MR  2:35.26    2:32.27 SILV   
                  34.18     1:13.04 (38.86)     1:52.87 (39.83)     2:32.27 (39.40)
 32 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  2:31.75    2:32.50 SILV   
                  36.43     1:15.22 (38.79)     1:55.06 (39.84)     2:32.50 (37.44)
 33 Hamersky, Willa J         14 Manhattan Makos-MR   2:32.20    2:32.72 SILV   
                  36.20     1:15.45 (39.25)     1:54.42 (38.97)     2:32.72 (38.30)
 34 Sullivan, Lauren G        14 Express Swimming-MR  2:30.08    2:32.95 SILV   
                  36.25     1:14.94 (38.69)     1:54.00 (39.06)     2:32.95 (38.95)
 35 Kwon, Michelle            14 FLY-MR               2:31.62    2:33.32 SILV   
                  35.09     1:13.61 (38.52)     1:53.44 (39.83)     2:33.32 (39.88)
 36 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  2:31.66    2:34.11 SILV   
                  35.90     1:15.49 (39.59)     1:56.04 (40.55)     2:34.11 (38.07)
 37 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    2:27.60    2:34.14 SILV   
                  35.19     1:13.02 (37.83)     1:52.81 (39.79)     2:34.14 (41.33)
 38 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  2:31.17    2:34.20 SILV   
                  37.05     1:16.13 (39.08)     1:55.39 (39.26)     2:34.20 (38.81)
 39 Chen, Alanna M            14 CIY-MR               2:31.18    2:34.87 SILV   
                  35.99     1:15.41 (39.42)     1:56.11 (40.70)     2:34.87 (38.76)
 40 Ewing, Isabelle H         14 LSA-MR               2:35.05    2:34.99 SILV   
                  35.87     1:14.67 (38.80)     1:55.05 (40.38)     2:34.99 (39.94)
 41 Garra, Gabrielle M        13 Express Swimming-MR  2:23.32    2:35.02 SILV   
                  35.51     1:14.37 (38.86)     1:55.67 (41.30)     2:35.02 (39.35)
 42 Wong, Kelly M             13 APEX-MR              2:32.39    2:35.37 SILV   
                  35.85     1:15.19 (39.34)     1:55.28 (40.09)     2:35.37 (40.09)
 43 Marcotullio, Isabella X   13 RedTails-MR          2:34.53    2:35.94 SILV   
                  36.15     1:15.11 (38.96)     1:55.50 (40.39)     2:35.94 (40.44)
Non-Award Division  
  1 Ott, Elke J               14 Badger-MR            2:19.67    2:16.58 JO     
                  32.20     1:06.81 (34.61)     1:42.05 (35.24)     2:16.58 (34.53)
  2 Yaremenko, Isabelle       13 MPNY-MR              2:28.76    2:36.54        
                  36.08     1:15.81 (39.73)     1:57.12 (41.31)     2:36.54 (39.42)
  3 Mulakandov, Raquel        13 QNS-MR               2:34.97    2:36.92        
                  37.27     1:17.26 (39.99)     1:58.11 (40.85)     2:36.92 (38.81)
  4 Deng, Chloe S             13 FREE-MR              2:34.06    2:37.33        
                  37.01     1:17.00 (39.99)     1:58.15 (41.15)     2:37.33 (39.18)
  5 Hancock, Lila             14 Manhattan Makos-MR   2:35.70    2:37.46        
                  37.29     1:16.80 (39.51)     1:57.43 (40.63)     2:37.46 (40.03)
 -- McDonald, Anna            13 TRI-MR               2:34.63         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Balachandran, Isabelle P  13 Badger-MR            2:22.33         DQ        
      Declared false start
 -- Moore, Michaela           13 TRI-MR               2:28.63         DQ        
      No Show Penalty Event
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:13.99  JO
              1:14.00  SMAX
              1:23.49  SILV
 Meet Qualifying:  1:14.00 - 1:23.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Ndoja, Gloria             14 Twisters-MR          1:14.27    1:15.59 SILV   
                  35.25     1:15.59 (40.34)                                        
  2 Grozdanic, Katarina       14 RI Marlins-MR        1:15.73    1:16.00 SILV   
                  34.91     1:16.00 (41.09)                                        
  3 Soberon, Sophia E         14 Express Swimming-MR  1:15.48    1:16.22 SILV   
                  35.77     1:16.22 (40.45)                                        
  4 Sjolander, Kathryn        14 TRI-MR               1:17.63    1:16.26 SILV   
                  35.70     1:16.26 (40.56)                                        
  5 Duggan, Isabella M        14 CAS-MR               1:17.86    1:16.77 SILV   
                  35.62     1:16.77 (41.15)                                        
  6 Fazzino, Angelina M       14 Express Swimming-MR  1:16.89    1:17.25 SILV   
                  36.13     1:17.25 (41.12)                                        
  7 Loveless, Mary K          14 Badger-MR            1:18.55    1:17.49 SILV   
                  36.68     1:17.49 (40.81)                                        
  8 Rojas-Tineo, Maira R      14 APEX-MR              1:16.80    1:17.75 SILV   
                  36.81     1:17.75 (40.94)                                        
  9 Marshall, Alexndra L      13 Badger-MR            1:17.92    1:17.79 SILV   
                  36.93     1:17.79 (40.86)                                        
 10 Yan, Meeya J              13 FREE-MR              1:19.14    1:18.09 SILV   
                  37.35     1:18.09 (40.74)                                        
 11 Pabby, Anya               14 Badger-MR            1:17.78    1:18.23 SILV   
                  37.02     1:18.23 (41.21)                                        
 12 Popp, Sofia L             13 CIY-MR               1:18.25    1:18.41 SILV   
                  36.44     1:18.41 (41.97)                                        
 13 Gjertsen, Allison C       14 WEST-MR              1:18.98    1:18.81 SILV   
                  37.97     1:18.81 (40.84)                                        
 14 Akil, Fatine              13 NCAC-MR              1:19.24    1:18.92 SILV   
                  36.92     1:18.92 (42.00)                                        
 15 Mroczek, Angelica S       14 FREE-MR              1:18.19    1:18.96 SILV   
                  37.11     1:18.96 (41.85)                                        
 16 Barriteau, Lauren E       14 CIY-MR               1:19.54    1:19.36 SILV   
                  36.43     1:19.36 (42.93)                                        
 17 Elwell, Josephine H       14 FREE-MR              1:18.35    1:19.62 SILV   
                  37.64     1:19.62 (41.98)                                        
 18 Kujawski, Dylan A         13 Badger-MR            1:20.65    1:19.76 SILV   
                  37.50     1:19.76 (42.26)                                        
 19 Perez, Miranda M          14 KB Makos-MR          1:18.68    1:19.91 SILV   
                  36.80     1:19.91 (43.11)                                        
 20 Chen, Alanna M            14 CIY-MR               1:18.97    1:20.18 SILV   
                  37.34     1:20.18 (42.84)                                        
 21 Szczepanski, Genna D      13 Badger-MR            1:18.58    1:20.19 SILV   
                  38.55     1:20.19 (41.64)                                        
 22 Clayton, Caelan J         13 Express Swimming-MR  1:18.71    1:20.26 SILV   
                  37.61     1:20.26 (42.65)                                        
 23 Kovacs, Bella M           14 QNS-MR               1:18.77    1:20.35 SILV   
                  37.95     1:20.35 (42.40)                                        
 24 Liu, Laura B              13 Twisters-MR          1:18.75    1:20.71 SILV   
                  37.80     1:20.71 (42.91)                                        
 25 Dwyer, Bridget E          14 CIY-MR               1:19.78    1:20.76 SILV   
                  38.20     1:20.76 (42.56)                                        
 26 Brennan, Erin             14 Express Swimming-MR  1:21.83    1:21.15 SILV   
                  39.25     1:21.15 (41.90)                                        
 27 Lansing, Carolina         14 Manhattan Makos-MR   1:21.96    1:21.39 SILV   
                  38.72     1:21.39 (42.67)                                        
 28 Brown, Ella               14 Manhattan Makos-MR   1:23.41    1:21.50 SILV   
                  37.44     1:21.50 (44.06)                                        
 29 Manning, Brooke           13 TRI-MR               1:21.64    1:21.70 SILV   
                  37.27     1:21.70 (44.43)                                        
 30 Wofford, Alexandra R      13 Flying Dolphins-MR   1:21.43    1:21.76 SILV   
                  37.90     1:21.76 (43.86)                                        
 31 Liang, Victoria           14 GATE-MR              1:19.75    1:21.80 SILV   
                  38.54     1:21.80 (43.26)                                        
 32 Mulakandov, Leiel         13 QNS-MR               1:22.07    1:21.92 SILV   
                  39.04     1:21.92 (42.88)                                        
 33 Orr, Elon                 14 Parks Sailfish-MR    1:22.63    1:22.02 SILV   
                  38.35     1:22.02 (43.67)                                        
 34 Caminiti, Christina A     14 CIY-MR               1:17.75    1:22.16 SILV   
                  37.55     1:22.16 (44.61)                                        
 35 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  1:20.91    1:22.39 SILV   
                  38.31     1:22.39 (44.08)                                        
 36 Estrada-Nunez, Thais I    13 Twisters-MR          1:20.60    1:23.14 SILV   
                  39.26     1:23.14 (43.88)                                        
Non-Award Division  
  1 Malpeso, Emily            13 TRI-MR               1:14.22    1:11.60 JO     
                  33.55     1:11.60 (38.05)                                        
  2 Fan, Alyssa Y             13 Manhattan Makos-MR   1:14.71    1:12.55 JO     
                  34.11     1:12.55 (38.44)                                        
  3 Sichtnik, Sophia *        14 WEST-MR              1:18.04    1:13.42 JO     
                  34.16     1:13.42 (39.26)                                        
  4 Winters, Mia E            13 FREE-MR              1:23.40    1:24.30        
                  38.97     1:24.30 (45.33)                                        
  5 Park, Song-Yi             13 QNS-MR               1:22.93    1:25.21        
                  41.09     1:25.21 (44.12)                                        
  6 Sekhar, Krupa C           14 CIY-MR               1:23.35    1:27.92        
                  41.53     1:27.92 (46.39)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:39.99  JO
              2:40.00  SMAX
              2:56.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:40.00 - 2:56.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Clayton, Caelan J         13 Express Swimming-MR  2:41.86    2:45.80 SILV   
                  36.34     1:17.43 (41.09)     2:01.22 (43.79)     2:45.80 (44.58)
  2 Soberon, Sophia E         14 Express Swimming-MR  2:45.49    2:46.98 SILV   
                  38.22     1:20.78 (42.56)     2:03.78 (43.00)     2:46.98 (43.20)
  3 Fazzino, Angelina M       14 Express Swimming-MR  2:47.91    2:47.29 SILV   
                  36.93     1:18.62 (41.69)     2:02.49 (43.87)     2:47.29 (44.80)
  4 Shashaty, Kelly           13 TRI-MR               2:46.80    2:47.42 SILV   
                  38.47     1:21.87 (43.40)     2:05.01 (43.14)     2:47.42 (42.41)
  5 Gjertsen, Allison C       14 WEST-MR              2:44.35    2:48.96 SILV   
                  39.16     1:21.73 (42.57)     2:05.68 (43.95)     2:48.96 (43.28)
  6 Li, Kaitlin               14 QNS-MR               2:43.51    2:49.02 SILV   
                  38.89     1:21.60 (42.71)     2:05.64 (44.04)     2:49.02 (43.38)
  7 Ndoja, Gloria             14 Twisters-MR          2:47.16    2:50.37 SILV   
                  37.24     1:20.66 (43.42)     2:05.49 (44.83)     2:50.37 (44.88)
  8 Yan, Meeya J              13 FREE-MR              2:53.05    2:50.80 SILV   
                  39.00     1:22.39 (43.39)     2:07.52 (45.13)     2:50.80 (43.28)
  9 Mroczek, Angelica S       14 FREE-MR              2:51.05    2:50.97 SILV   
                  38.84     1:21.71 (42.87)     2:05.98 (44.27)     2:50.97 (44.99)
 10 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  2:50.38    2:51.30 SILV   
                  38.29     1:21.98 (43.69)     2:06.62 (44.64)     2:51.30 (44.68)
 11 Kovacs, Bella M           14 QNS-MR               2:49.84    2:51.57 SILV   
                  38.46     1:22.08 (43.62)     2:06.39 (44.31)     2:51.57 (45.18)
 12 Perez, Miranda M          14 KB Makos-MR          2:51.66    2:51.89 SILV   
                  38.70     1:22.43 (43.73)     2:07.56 (45.13)     2:51.89 (44.33)
 13 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  2:52.28    2:52.33 SILV   
                  38.97     1:23.07 (44.10)     2:08.37 (45.30)     2:52.33 (43.96)
 14 Yildiz, Nicole            13 FREE-MR              2:48.35    2:52.61 SILV   
                  39.03     1:22.92 (43.89)     2:07.65 (44.73)     2:52.61 (44.96)
 15 Akil, Fatine              13 NCAC-MR              2:56.75    2:53.24 SILV   
                  38.67     1:21.68 (43.01)     2:07.72 (46.04)     2:53.24 (45.52)
 16 Dwyer, Bridget E          14 CIY-MR               2:53.41    2:54.17 SILV   
                  39.52     1:24.14 (44.62)     2:09.10 (44.96)     2:54.17 (45.07)
 17 Liu, Laura B              13 Twisters-MR          2:50.52    2:54.66 SILV   
                  39.34     1:23.65 (44.31)     2:09.38 (45.73)     2:54.66 (45.28)
 18 Estrada-Nunez, Thais I    13 Twisters-MR          2:53.61    2:54.85 SILV   
                  39.98     1:24.47 (44.49)     2:09.51 (45.04)     2:54.85 (45.34)
 19 Orr, Elon                 14 Parks Sailfish-MR    2:55.07    2:55.13 SILV   
                  38.57     1:23.73 (45.16)     2:10.28 (46.55)     2:55.13 (44.85)
 -- Roebuck, Carter           12 Manhattan Makos-MR   2:44.77   X2:40.77        
                  37.05     1:18.29 (41.24)     1:59.57 (41.28)     2:40.77 (41.20)
Non-Award Division  
  1 Malpeso, Emily            13 TRI-MR               2:41.65    2:37.62 JO     
                  35.74     1:15.78 (40.04)     1:57.71 (41.93)     2:37.62 (39.91)
  2 Kowalczyk, Julia          13 Twisters-MR          2:40.33    2:37.86 JO     
                  35.55     1:14.92 (39.37)     1:55.96 (41.04)     2:37.86 (41.90)
  3 Fan, Alyssa Y             13 Manhattan Makos-MR   2:49.06    2:39.64 JO     
                  36.21     1:17.51 (41.30)     1:58.94 (41.43)     2:39.64 (40.70)
  4 Park, Song-Yi             13 QNS-MR               2:50.84    2:59.24        
                  41.74     1:27.54 (45.80)     2:13.67 (46.13)     2:59.24 (45.57)
  5 Mulakandov, Leiel         13 QNS-MR               2:55.51    2:59.87        
                  40.00     1:25.45 (45.45)     2:13.50 (48.05)     2:59.87 (46.37)
  6 Garra, Gabrielle M        13 Express Swimming-MR  2:52.98    3:03.90        
                  39.44     1:26.15 (46.71)     2:15.49 (49.34)     3:03.90 (48.41)
 -- Duggan, Isabella M        14 CAS-MR               2:55.18         DQ        
      Declared false start
 -- Eckert, Jordyn            13 Manhattan Makos-MR   2:46.04         DQ        
      Alternating Kick
                  37.80     1:21.86 (44.06)     2:05.31 (43.45)          DQ (44.54)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:03.49  JO
              1:03.50  SMAX
              1:11.59  SILV
 Meet Qualifying:  1:03.50 - 1:11.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Tsai, Sarah Y             13 WEST-MR              1:05.14    1:03.91 SILV   
                  30.20     1:03.91 (33.71)                                        
  2 McGrath, Caroline L       14 Badger-MR            1:03.82    1:03.94 SILV   
                  30.01     1:03.94 (33.93)                                        
  3 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    1:05.20    1:04.38 SILV   
                  29.76     1:04.38 (34.62)                                        
  4 Duggan, Isabella M        14 CAS-MR               1:05.33    1:04.46 SILV   
                  28.83     1:04.46 (35.63)                                        
  5 Seliger, Sophia           13 RI Marlins-MR        1:08.17    1:05.28 SILV   
                  30.37     1:05.28 (34.91)                                        
  6 Condon, Daniella M        13 WEST-MR              1:05.69    1:06.35 SILV   
                  31.43     1:06.35 (34.92)                                        
  7 Sullivan, Lauren G        14 Express Swimming-MR  1:04.81    1:06.60 SILV   
                  30.68     1:06.60 (35.92)                                        
  8 Fazzino, Angelina M       14 Express Swimming-MR  1:07.35    1:06.74 SILV   
                  31.56     1:06.74 (35.18)                                        
  9 Grozdanic, Katarina       14 RI Marlins-MR        1:10.76    1:06.95 SILV   
                  31.24     1:06.95 (35.71)                                        
 10 Maio, Kate                14 Express Swimming-MR  1:06.08    1:07.54 SILV   
                  31.75     1:07.54 (35.79)                                        
 11 Sandoval, Candela         14 QNS-MR               1:08.62    1:07.86 SILV   
                  32.02     1:07.86 (35.84)                                        
 12 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  1:05.65    1:07.88 SILV   
                  31.58     1:07.88 (36.30)                                        
 13 Elwell, Josephine H       14 FREE-MR              1:07.48    1:08.49 SILV   
                  30.89     1:08.49 (37.60)                                        
 14 Casey, Sasha G            13 Manhattan Makos-MR   1:09.64    1:08.58 SILV   
                  31.69     1:08.58 (36.89)                                        
 15 Chen, Alanna M            14 CIY-MR               1:07.26    1:08.64 SILV   
                  31.01     1:08.64 (37.63)                                        
 16 Estrada-Nunez, Thais I    13 Twisters-MR          1:08.81    1:08.98 SILV   
                  31.01     1:08.98 (37.97)                                        
 17 Rojas-Tineo, Maira R      14 APEX-MR              1:07.36    1:09.05 SILV   
                  31.13     1:09.05 (37.92)                                        
 18 Jolia, Dina               13 MPNY-MR              1:08.58    1:09.41 SILV   
                  31.54     1:09.41 (37.87)                                        
 19 Ortega, Meghan            14 TRI-MR               1:11.37    1:09.56 SILV   
                  32.22     1:09.56 (37.34)                                        
 20 Chavez, Kaetlyn K         13 APEX-MR              1:11.00    1:09.89 SILV   
                  32.48     1:09.89 (37.41)                                        
 21 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  1:08.45    1:09.91 SILV   
                  32.60     1:09.91 (37.31)                                        
 22 Yaremenko, Isabelle       13 MPNY-MR              1:07.35    1:09.99 SILV   
                  32.05     1:09.99 (37.94)                                        
 23 Kwon, Michelle            14 FLY-MR               1:07.05    1:10.49 SILV   
                  32.69     1:10.49 (37.80)                                        
 24 Shashaty, Kelly           13 TRI-MR               1:09.42    1:10.95 SILV   
                  32.96     1:10.95 (37.99)                                        
 25 Quiller, Hailey M         13 CAS-MR               1:09.46    1:11.22 SILV   
                  33.53     1:11.22 (37.69)                                        
 -- Roebuck, Carter           12 Manhattan Makos-MR   1:05.39   X1:05.92        
                  31.21     1:05.92 (34.71)                                        
Non-Award Division  
  1 Hu, Amy                   14 WEST-MR              1:06.78    1:01.32 JO     
                  29.26     1:01.32 (32.06)                                        
  2 Fan, Alyssa Y             13 Manhattan Makos-MR   1:04.47    1:03.03 JO     
                  29.63     1:03.03 (33.40)                                        
  3 Perez, Miranda M          14 KB Makos-MR          1:09.90    1:11.71        
                  32.35     1:11.71 (39.36)                                        
  4 Olivieri, Sophia          14 FREE-MR              1:10.82    1:12.45        
                  32.04     1:12.45 (40.41)                                        
  5 Gjertsen, Allison C       14 WEST-MR              1:10.57    1:12.70        
                  34.15     1:12.70 (38.55)                                        
  6 Mamak, Marisa A           13 FLY-MR               1:10.33    1:12.90        
                  32.88     1:12.90 (40.02)                                        
  7 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR  1:10.52    1:13.71        
                  34.01     1:13.71 (39.70)                                        
  8 Barber, Alexis G          13 Twisters-MR          1:11.37    1:14.85        
                  34.59     1:14.85 (40.26)                                        
 -- Capuano, Katelyn J        13 Badger-MR            1:06.50         DQ        
      Declared false start
 -- Moore, Michaela           13 TRI-MR               1:05.75         DQ        
      No Show Penalty Event
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:25.99  JO
              2:26.00  SMAX
              2:36.59  SILV
 Meet Qualifying:  2:26.00 - 2:36.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    2:27.17    2:28.03 SILV   
                  30.26     1:07.25 (36.99)     1:48.00 (40.75)     2:28.03 (40.03)
  2 Condon, Daniella M        13 WEST-MR              2:31.61    2:32.80 SILV   
                  33.18     1:12.30 (39.12)     1:54.46 (42.16)     2:32.80 (38.34)
  3 Fazzino, Angelina M       14 Express Swimming-MR  2:30.59    2:33.16 SILV   
                  32.02     1:08.69 (36.67)     1:48.49 (39.80)     2:33.16 (44.67)
  4 Sandoval, Candela         14 QNS-MR               2:28.93    2:35.43 SILV   
                  33.09     1:12.07 (38.98)     1:53.81 (41.74)     2:35.43 (41.62)
Non-Award Division  
  1 Elwell, Josephine H       14 FREE-MR              2:36.52    2:40.96        
                  33.89     1:14.01 (40.12)     1:57.29 (43.28)     2:40.96 (43.67)
  2 Simpson-Santoro, Aurelia  14 LSA-MR               2:35.41    2:41.06        
                  33.62     1:13.98 (40.36)     1:57.03 (43.05)     2:41.06 (44.03)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:19.99  JO
              2:20.00  SMAX
              2:41.49  SILV
 Meet Qualifying:  2:20.00 - 2:41.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Malpeso, Emily            13 TRI-MR               2:23.94    2:21.63 SILV   
                  30.37     1:07.99 (37.62)     1:48.52 (40.53)     2:21.63 (33.11)
  2 McGrath, Caroline L       14 Badger-MR            2:21.58    2:22.15 SILV   
                  30.60     1:06.80 (36.20)     1:47.88 (41.08)     2:22.15 (34.27)
  3 Sjolander, Kathryn        14 TRI-MR               2:31.17    2:22.43 SILV   
                  30.20     1:06.02 (35.82)     1:49.14 (43.12)     2:22.43 (33.29)
  4 Rojas-Tineo, Maira R      14 APEX-MR              2:24.26    2:23.52 SILV   
                  30.07     1:07.25 (37.18)     1:50.61 (43.36)     2:23.52 (32.91)
  5 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  2:25.28    2:23.72 SILV   
                  31.60     1:08.81 (37.21)     1:51.23 (42.42)     2:23.72 (32.49)
  6 Sandoval, Candela         14 QNS-MR               2:25.53    2:24.78 SILV   
                  31.42     1:07.69 (36.27)     1:51.79 (44.10)     2:24.78 (32.99)
  7 Elwell, Josephine H       14 FREE-MR              2:24.33    2:26.15 SILV   
                  31.91     1:08.45 (36.54)     1:53.88 (45.43)     2:26.15 (32.27)
  8 Loveless, Mary K          14 Badger-MR            2:31.04    2:27.29 SILV   
                  33.60     1:11.11 (37.51)     1:54.01 (42.90)     2:27.29 (33.28)
  9 Duggan, Isabella M        14 CAS-MR               2:28.20    2:27.72 SILV   
                  29.71     1:09.27 (39.56)     1:54.48 (45.21)     2:27.72 (33.24)
 10 Condon, Daniella M        13 WEST-MR              2:25.35    2:27.79 SILV   
                  31.51     1:09.23 (37.72)     1:54.68 (45.45)     2:27.79 (33.11)
 11 Hu, Amy                   14 WEST-MR              2:27.72    2:28.28 SILV   
                  30.60     1:07.83 (37.23)     1:55.88 (48.05)     2:28.28 (32.40)
 12 Marshall, Alexndra L      13 Badger-MR            2:34.49    2:28.29 SILV   
                  33.38     1:09.86 (36.48)     1:54.48 (44.62)     2:28.29 (33.81)
 13 Miao, Chelsea             14 Twisters-MR          2:22.88    2:28.33 SILV   
                  30.88     1:08.06 (37.18)     1:53.04 (44.98)     2:28.33 (35.29)
 14 Lansing, Carolina         14 Manhattan Makos-MR   2:31.74    2:28.53 SILV   
                  33.10     1:11.54 (38.44)     1:56.78 (45.24)     2:28.53 (31.75)
 15 Fong, Joline              13 Manhattan Makos-MR   2:28.42    2:28.54 SILV   
                  33.87     1:12.22 (38.35)     1:53.21 (40.99)     2:28.54 (35.33)
 16 Jolia, Dina               13 MPNY-MR              2:30.89    2:28.72 SILV   
                  32.26     1:08.97 (36.71)     1:54.15 (45.18)     2:28.72 (34.57)
 17 Kowalczyk, Julia          13 Twisters-MR          2:24.00    2:28.75 SILV   
                  32.99     1:09.81 (36.82)     1:52.68 (42.87)     2:28.75 (36.07)
 18 Fazzino, Angelina M       14 Express Swimming-MR  2:26.82    2:28.92 SILV   
                  31.57     1:10.69 (39.12)     1:55.54 (44.85)     2:28.92 (33.38)
 19 Soberon, Sophia E         14 Express Swimming-MR  2:26.02    2:29.22 SILV   
                  33.52     1:11.60 (38.08)     1:53.82 (42.22)     2:29.22 (35.40)
 20 Szczepanski, Genna D      13 Badger-MR            2:32.21    2:29.24 SILV   
                  31.63     1:09.21 (37.58)     1:54.41 (45.20)     2:29.24 (34.83)
 21 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  2:30.04    2:29.91 SILV   
                  32.62     1:09.77 (37.15)     1:56.90 (47.13)     2:29.91 (33.01)
 22 Caminiti, Christina A     14 CIY-MR               2:21.49    2:30.28 SILV   
                  30.69     1:09.44 (38.75)     1:57.39 (47.95)     2:30.28 (32.89)
 23 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    2:28.12    2:30.98 SILV   
                  30.12     1:08.72 (38.60)     1:56.60 (47.88)     2:30.98 (34.38)
 24 Shashaty, Kelly           13 TRI-MR               2:27.04    2:31.50 SILV   
                  32.40     1:12.61 (40.21)     1:57.66 (45.05)     2:31.50 (33.84)
 25 Casey, Sasha G            13 Manhattan Makos-MR   2:33.73    2:31.56 SILV   
                  32.54     1:09.19 (36.65)     1:55.25 (46.06)     2:31.56 (36.31)
 26 Hamersky, Willa J         14 Manhattan Makos-MR   2:35.81    2:31.95 SILV   
                  33.86     1:11.49 (37.63)     1:58.29 (46.80)     2:31.95 (33.66)
 27 Yildiz, Nicole            13 FREE-MR              2:24.90    2:32.14 SILV   
                  32.55     1:11.28 (38.73)     1:56.60 (45.32)     2:32.14 (35.54)
 28 Olivieri, Olivia          14 FREE-MR              2:31.78    2:32.26 SILV   
                  32.95     1:11.49 (38.54)     1:58.82 (47.33)     2:32.26 (33.44)
 29 Maio, Kate                14 Express Swimming-MR  2:30.83    2:32.60 SILV   
                  32.04     1:11.68 (39.64)     1:58.37 (46.69)     2:32.60 (34.23)
 30 Chen, Alanna M            14 CIY-MR               2:29.72    2:33.04 SILV   
                  31.27     1:11.12 (39.85)     1:58.52 (47.40)     2:33.04 (34.52)
 31 Olivieri, Sophia          14 FREE-MR              2:33.98    2:33.27 SILV   
                  30.88     1:09.23 (38.35)     1:57.42 (48.19)     2:33.27 (35.85)
 32 Park, Song-Yi             13 QNS-MR               2:30.15    2:33.97 SILV   
                  35.54     1:14.09 (38.55)     2:00.38 (46.29)     2:33.97 (33.59)
 33 Barber, Alexis G          13 Twisters-MR          2:35.74    2:34.28 SILV   
                  33.18     1:13.07 (39.89)     2:01.23 (48.16)     2:34.28 (33.05)
 34 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  2:32.72    2:34.35 SILV   
                  34.82     1:13.34 (38.52)     1:59.27 (45.93)     2:34.35 (35.08)
 35 Dazycki, Karolina         13 NCAC-MR              2:38.32    2:34.61 SILV   
                  31.47     1:09.95 (38.48)     1:59.53 (49.58)     2:34.61 (35.08)
 36 Sullivan, Lauren G        14 Express Swimming-MR  2:29.05    2:34.77 SILV   
                  31.97     1:11.44 (39.47)     1:59.17 (47.73)     2:34.77 (35.60)
 37 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  2:31.87    2:34.86 SILV   
                  36.94     1:17.76 (40.82)     2:00.27 (42.51)     2:34.86 (34.59)
 38 Eckert, Jordyn            13 Manhattan Makos-MR   2:29.71    2:35.22 SILV   
                  34.59     1:14.86 (40.27)     1:59.37 (44.51)     2:35.22 (35.85)
 39 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR  2:34.13    2:35.41 SILV   
                  34.57     1:12.82 (38.25)     2:01.22 (48.40)     2:35.41 (34.19)
 40 Hancock, Lila             14 Manhattan Makos-MR   2:40.70    2:35.42 SILV   
                  33.96     1:12.78 (38.82)     2:00.84 (48.06)     2:35.42 (34.58)
 41 Quiller, Hailey M         13 CAS-MR               2:37.63    2:35.44 SILV   
                  32.13     1:12.13 (40.00)     2:00.99 (48.86)     2:35.44 (34.45)
 42 Singh, Cristina P         13 Express Swimming-MR  2:35.26    2:35.70 SILV   
                  33.60     1:12.87 (39.27)     2:00.98 (48.11)     2:35.70 (34.72)
 43 Deng, Chloe S             13 FREE-MR              2:31.97    2:35.75 SILV   
                  34.12     1:13.56 (39.44)     2:00.38 (46.82)     2:35.75 (35.37)
 44 McKibben, Morgan J        13 Flying Dolphins-MR   2:37.54    2:36.03 SILV   
                  33.40     1:13.38 (39.98)     2:00.80 (47.42)     2:36.03 (35.23)
 45 Yaremenko, Isabelle       13 MPNY-MR              2:36.76    2:36.19 SILV   
                  32.08     1:12.71 (40.63)     2:02.49 (49.78)     2:36.19 (33.70)
 46 Kovacs, Bella M           14 QNS-MR               2:33.60    2:36.24 SILV   
                  35.38     1:14.49 (39.11)     2:00.04 (45.55)     2:36.24 (36.20)
 47 Spottiswood, Maya N       14 Express Swimming-MR  2:35.93    2:36.50 SILV   
                  33.90     1:13.11 (39.21)     2:02.48 (49.37)     2:36.50 (34.02)
 48 Hanin, Katherine P        13 HS-MR                2:37.01    2:36.92 SILV   
                  34.28     1:13.56 (39.28)     2:00.66 (47.10)     2:36.92 (36.26)
 49 Barriteau, Lauren E       14 CIY-MR               2:38.31    2:37.20 SILV   
                  33.09     1:14.94 (41.85)     2:01.17 (46.23)     2:37.20 (36.03)
 50 Orr, Elon                 14 Parks Sailfish-MR    2:39.74    2:37.52 SILV   
                  34.37     1:16.17 (41.80)     2:02.80 (46.63)     2:37.52 (34.72)
 51 Li, Kaitlin               14 QNS-MR               2:33.48    2:37.53 SILV   
                  35.46     1:18.08 (42.62)     2:01.12 (43.04)     2:37.53 (36.41)
 52 Yan, Meeya J              13 FREE-MR              2:36.70    2:38.59 SILV   
                  36.11     1:15.29 (39.18)     2:01.17 (45.88)     2:38.59 (37.42)
 53 Gigliotti, Kate           13 TRI-MR               2:40.10    2:39.22 SILV   
                  32.26     1:11.65 (39.39)     1:59.82 (48.17)     2:39.22 (39.40)
 54 Mroczek, Angelica S       14 FREE-MR              2:40.12    2:40.05 SILV   
                  36.82     1:19.66 (42.84)     2:02.93 (43.27)     2:40.05 (37.12)
 55 Levine, Dani g            14 Flying Dolphins-MR   2:39.67    2:40.17 SILV   
                  33.34     1:14.79 (41.45)     2:05.37 (50.58)     2:40.17 (34.80)
 56 Economakos, Christina *   14 HS-MR                2:40.42    2:40.52 SILV   
                  33.43     1:13.92 (40.49)     2:04.85 (50.93)     2:40.52 (35.67)
 -- Roebuck, Carter           12 Manhattan Makos-MR   2:24.32   X2:24.21        
                  31.08     1:07.92 (36.84)     1:51.09 (43.17)     2:24.21 (33.12)
Non-Award Division  
  1 Seliger, Sophia           13 RI Marlins-MR        2:23.68    2:16.96 JO     
                  29.62     1:06.02 (36.40)     1:46.41 (40.39)     2:16.96 (30.55)
  2 Tsai, Sarah Y             13 WEST-MR              2:20.21    2:17.26 JO     
                  29.86     1:03.35 (33.49)     1:45.66 (42.31)     2:17.26 (31.60)
  3 Brown, Ella               14 Manhattan Makos-MR   2:40.37    2:42.11        
                  33.37     1:13.88 (40.51)     2:02.79 (48.91)     2:42.11 (39.32)
 -- Balachandran, Isabelle P  13 Badger-MR            2:34.89         DQ        
      Declared false start - Misc
 -- Perez, Miranda M          14 KB Makos-MR          2:35.46         DQ        
      Declared false start - Misc
 -- Capuano, Katelyn J        13 Badger-MR            2:26.55         DQ        
      Declared false start - Misc
 -- Garra, Gabrielle M        13 Express Swimming-MR  2:27.21         DQ        
      Declared false start - Misc
 -- Chavez, Kaetlyn K         13 APEX-MR              2:36.52         DQ        
      Declared false start - Misc
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:59.99  JO
              5:00.00  SMAX
              5:25.99  SILV
 Meet Qualifying:  5:00.00 - 5:25.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Gjertsen, Allison C       14 WEST-MR              5:01.57    5:00.72 SILV   
                  32.40     1:10.48 (38.08)     1:48.17 (37.69)     2:25.15 (36.98)
        3:08.46 (43.31)     3:52.69 (44.23)     4:27.55 (34.86)     5:00.72 (33.17)
  2 Elwell, Josephine H       14 FREE-MR              5:01.65    5:06.94 SILV   
                  31.67     1:09.49 (37.82)     1:47.98 (38.49)     2:26.80 (38.82)
        3:13.00 (46.20)     4:00.09 (47.09)     4:34.14 (34.05)     5:06.94 (32.80)
  3 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  5:10.73    5:07.70 SILV   
                  32.30     1:11.40 (39.10)     1:49.40 (38.00)     2:28.76 (39.36)
        3:12.35 (43.59)     3:56.56 (44.21)     4:31.60 (35.04)     5:07.70 (36.10)
  4 Sandoval, Candela         14 QNS-MR               5:01.65    5:09.86 SILV   
                  32.22     1:10.20 (37.98)     1:49.43 (39.23)     2:28.24 (38.81)
        3:14.51 (46.27)     3:59.78 (45.27)     4:35.09 (35.31)     5:09.86 (34.77)
  5 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR  5:18.12    5:18.30 SILV   
                  33.22     1:14.08 (40.86)     1:53.26 (39.18)     2:32.47 (39.21)
        3:21.39 (48.92)     4:08.96 (47.57)     4:43.89 (34.93)     5:18.30 (34.41)
  6 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  5:18.01    5:19.17 SILV   
                  34.25     1:13.61 (39.36)     1:55.15 (41.54)     2:35.65 (40.50)
        3:23.25 (47.60)     4:11.54 (48.29)     4:47.13 (35.59)     5:19.17 (32.04)
  7 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  5:11.97    5:19.66 SILV   
                  35.21                             1:57.93 ( )     2:38.22 (40.29)
                                4:08.03 ( )     4:44.81 (36.78)     5:19.66 (34.85)
  8 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  5:14.75    5:24.10 SILV   
                  37.69     1:22.78 (45.09)     2:03.61 (40.83)     2:43.98 (40.37)
        3:28.41 (44.43)     4:13.80 (45.39)     4:49.29 (35.49)     5:24.10 (34.81)
  9 Duggan, Isabella M        14 CAS-MR               5:22.58    5:24.18 SILV   
                  30.75     1:07.64 (36.89)     1:49.91 (42.27)     2:30.96 (41.05)
        3:18.73 (47.77)     4:08.23 (49.50)     4:47.34 (39.11)     5:24.18 (36.84)
 10 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    5:22.70    5:25.14 SILV   
                  30.87     1:08.14 (37.27)     1:48.22 (40.08)     2:28.70 (40.48)
        3:19.44 (50.74)     4:10.31 (50.87)     4:48.57 (38.26)     5:25.14 (36.57)
Non-Award Division  
  1 Garra, Gabrielle M        13 Express Swimming-MR  5:13.33    5:26.08        
                  33.53     1:15.22 (41.69)     1:55.44 (40.22)     2:36.23 (40.79)
        3:22.92 (46.69)     4:11.47 (48.55)     4:49.21 (37.74)     5:26.08 (36.87)
  2 Eckert, Jordyn            13 Manhattan Makos-MR   5:23.59    5:30.69        
                  34.96   5:30.69 (4:55.73)                                        
 -- Simpson-Santoro, Aurelia  14 LSA-MR               5:13.09         DQ        
      Declared false start - Misc
 
Girls 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.59  AGTC
                26.60  SMAX
                28.29  SILV
 Meet Qualifying:  28.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Larson, Claire A          15 Express Swimming-MR    26.67      26.63 SILV   
  2 Pan, Christina            16 GATE-MR                26.95      26.72 SILV   
  3 Victory, Margaret M       16 Badger-MR              26.78      26.78 SILV   
  4 Henriksson, Ida           16 Badger-MR              26.81      26.86 SILV   
  5 Zhao, Joanna J            15 APEX-MR                27.03      27.08 SILV   
  5 Yangchen, Tsering         15 Twisters-MR            27.86      27.08 SILV   
  7 Ng, Melanie               15 Parks Sailfish-MR      27.08      27.18 SILV   
  8 LI, Marguerite            15 Express Swimming-MR    27.26      27.22 SILV   
  8 Zhu, Angela               15 QNS-MR                 26.85      27.22 SILV   
 10 Reyna, Margaux            17 WEST-MR                27.04      27.25 SILV   
 11 Cordova, Cara E           15 CIY-MR                 27.50      27.41 SILV   
 12 Lau, Anabelle             15 QNS-MR                 26.73      27.42 SILV   
 13 Zhou, Katherine           15 APEX-MR                27.43      27.49 SILV   
 14 Ritziu, Andrea            17 RI Marlins-MR          27.56      27.51 SILV   
 15 O'Connell, Maggie S       15 Express Swimming-MR    27.77      27.59 SILV   
 16 Forrest, Jasmine          15 SWAG-MR                27.50      27.63 SILV   
 17 Rankin, Sydney            17 Express Swimming-MR    28.09      27.74 SILV   
 18 Chea, Rory                15 Parks Sailfish-MR      27.25      27.79 SILV   
 19 Contreras, Genesis C      15 Flying Dolphins-MR     28.02      27.87 SILV   
 20 Feigenbaum, Emily B       16 Express Swimming-MR    27.31      27.91 SILV   
 21 Campbell, Sarah B         16 Express Swimming-MR    28.10      27.93 SILV   
 22 Gregoire, Chloe L         16 Twisters-MR            28.15      28.14 SILV   
 22 Nieves, Tilly L           18 SWAG-MR                27.49      28.14 SILV   
Non-Award Division  
  1 LePique, Maya F           15 RedTails-MR            27.11      26.37 AGTC   
  2 Cassella, Michaela L      17 Express Swimming-MR    27.79      28.38        
  3 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR    28.07      28.52        
  4 Cheung, Kate E            17 FLY-MR                 28.22      28.84        
 
Girls 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                57.79  AGTC
                57.80  SMAX
              1:01.09  SILV
 Meet Qualifying:  1:01.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Hyndman, Kailah F         15 Hes-Mr-MR              58.64      57.85 SILV   
                  27.64       57.85 (30.21)                                        
  2 Chukwulozie, Stella       15 Manhattan Makos-MR     58.48      58.04 SILV   
                  27.43       58.04 (30.61)                                        
  3 Henriksson, Ida           16 Badger-MR              58.59      58.23 SILV   
                  27.69       58.23 (30.54)                                        
  4 Moeslinger, Natasha V     15 QNS-MR                 57.93      58.26 SILV   
                  27.39       58.26 (30.87)                                        
  5 Suzana, Arlene            15 APEX-MR                58.35      58.70 SILV   
                  28.52       58.70 (30.18)                                        
  6 Pan, Christina            16 GATE-MR                58.19      58.78 SILV   
                  27.88       58.78 (30.90)                                        
  7 Zhao, Joanna J            15 APEX-MR                58.31      58.86 SILV   
                  28.39       58.86 (30.47)                                        
  7 LePique, Maya F           15 RedTails-MR            58.83      58.86 SILV   
                  28.04       58.86 (30.82)                                        
  9 Zhou, Katherine           15 APEX-MR                59.39      58.99 SILV   
                  28.01       58.99 (30.98)                                        
 10 Yangchen, Tsering         15 Twisters-MR          1:00.73      59.37 SILV   
                  28.30       59.37 (31.07)                                        
 11 Chan, Mandy               16 Manhattan Makos-MR     51.23      59.58 SILV   
                  28.93       59.58 (30.65)                                        
 12 Souidi, Suraya N          17 Express Swimming-MR    58.23      59.68 SILV   
                  28.74       59.68 (30.94)                                        
 13 Zhu, Angela               15 QNS-MR               1:00.29      59.71 SILV   
                  28.75       59.71 (30.96)                                        
 14 O'Connell, Maggie S       15 Express Swimming-MR    59.95      59.91 SILV   
                  28.57       59.91 (31.34)                                        
 15 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR    58.01    1:00.05 SILV   
                  28.96     1:00.05 (31.09)                                        
 16 Contreras, Genesis C      15 Flying Dolphins-MR   1:00.73    1:00.24 SILV   
                  28.62     1:00.24 (31.62)                                        
 17 Rankin, Sydney            17 Express Swimming-MR  1:00.81    1:00.29 SILV   
                  28.77     1:00.29 (31.52)                                        
 18 Ritziu, Andrea            17 RI Marlins-MR        1:00.25    1:00.52 SILV   
                  29.23     1:00.52 (31.29)                                        
 19 Chea, Rory                15 Parks Sailfish-MR      59.46    1:00.70 SILV   
                  28.98     1:00.70 (31.72)                                        
 20 Horwitz, Rebecca A        18 Manhattan Makos-MR   1:00.91    1:00.74 SILV   
                  28.49     1:00.74 (32.25)                                        
 21 Gregoire, Chloe L         16 Twisters-MR          1:00.67    1:00.76 SILV   
                  29.31     1:00.76 (31.45)                                        
 22 Lau, Anabelle             15 QNS-MR                 59.05    1:00.84 SILV   
                  28.95     1:00.84 (31.89)                                        
 22 Reyna, Margaux            17 WEST-MR                58.83    1:00.84 SILV   
                  28.89     1:00.84 (31.95)                                        
 24 LI, Marguerite            15 Express Swimming-MR    58.43    1:00.88 SILV   
                  29.28     1:00.88 (31.60)                                        
 25 Cassella, Michaela L      17 Express Swimming-MR    59.36    1:01.09 SILV   
                  29.03     1:01.09 (32.06)                                        
Non-Award Division  
  1 Ng, Melanie               15 Parks Sailfish-MR    1:00.66    1:01.12        
                  28.47     1:01.12 (32.65)                                        
  2 Feigenbaum, Emily B       16 Express Swimming-MR    58.96    1:01.13        
                  28.94     1:01.13 (32.19)                                        
  3 Cordova, Cara E           15 CIY-MR                 59.17    1:01.42        
                  28.97     1:01.42 (32.45)                                        
  4 Campbell, Sarah B         16 Express Swimming-MR  1:00.16    1:01.46        
                  30.02     1:01.46 (31.44)                                        
  5 Lim, Jessica G            15 Twisters-MR          1:00.31    1:02.57        
                  29.54     1:02.57 (33.03)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:04.49  AGTC
              2:04.50  SMAX
              2:10.59  SILV
 Meet Qualifying:  2:10.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Corbett, Kymora C         15 MPNY-MR              2:06.32    2:06.13 SILV   
                  27.96       59.78 (31.82)     1:33.55 (33.77)     2:06.13 (32.58)
  2 Suzana, Arlene            15 APEX-MR              2:10.28    2:06.61 SILV   
                  29.09     1:01.07 (31.98)     1:34.66 (33.59)     2:06.61 (31.95)
  3 Larson, Claire A          15 Express Swimming-MR  2:06.47    2:07.17 SILV   
                  29.09     1:01.09 (32.00)     1:34.35 (33.26)     2:07.17 (32.82)
  4 Victory, Margaret M       16 Badger-MR            2:04.63    2:07.45 SILV   
                  29.11     1:01.94 (32.83)     1:35.74 (33.80)     2:07.45 (31.71)
  5 Henriksson, Ida           16 Badger-MR            2:05.88    2:08.21 SILV   
                  28.37     1:00.50 (32.13)     1:34.01 (33.51)     2:08.21 (34.20)
  6 Campbell, Sarah B         16 Express Swimming-MR  2:07.38    2:08.46 SILV   
                  30.33     1:02.93 (32.60)     1:35.99 (33.06)     2:08.46 (32.47)
  7 O'Connell, Maggie S       15 Express Swimming-MR  2:09.91    2:08.48 SILV   
                  29.37     1:02.13 (32.76)     1:35.56 (33.43)     2:08.48 (32.92)
  8 Donlevy, Kelly A          16 CIY-MR               2:05.74    2:09.09 SILV   
                  29.12     1:01.39 (32.27)     1:35.38 (33.99)     2:09.09 (33.71)
  9 Zhou, Katherine           15 APEX-MR              2:08.04    2:09.20 SILV   
                  29.04     1:01.30 (32.26)     1:35.18 (33.88)     2:09.20 (34.02)
Non-Award Division  
  1 Parry, Alexa R            16 Badger-MR            2:05.65    2:01.89 AGTC   
                  27.73       59.13 (31.40)     1:30.39 (31.26)     2:01.89 (31.50)
  2 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR  2:09.05    2:11.32        
                  30.02     1:03.04 (33.02)     1:37.33 (34.29)     2:11.32 (33.99)
  3 Gregoire, Chloe L         16 Twisters-MR          2:10.55    2:11.44        
                  30.69     1:03.98 (33.29)     1:38.03 (34.05)     2:11.44 (33.41)
  4 Zhao, Joanna J            15 APEX-MR              2:10.13    2:13.60        
                  30.91     1:04.67 (33.76)     1:39.76 (35.09)     2:13.60 (33.84)
  5 Cassella, Michaela L      17 Express Swimming-MR  2:10.05    2:15.18        
                  31.15     1:05.59 (34.44)     1:41.60 (36.01)     2:15.18 (33.58)
 -- Souidi, Suraya N          17 Express Swimming-MR  2:08.32         DQ        
      No touch on turn
                  30.02     1:02.76 (32.74)        DQ (1:09.39)                    
 
Girls 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:30.99  AGTC
              5:31.00  SMAX
              5:39.99  SILV
 Meet Qualifying:  5:39.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Kujawski, Grace E         15 Badger-MR            5:38.39    5:33.57 SILV   
                  30.12     1:02.43 (32.31)     1:35.76 (33.33)     2:09.48 (33.72)
        2:43.33 (33.85)     3:17.20 (33.87)     3:51.65 (34.45)     4:25.93 (34.28)
        5:00.42 (34.49)     5:33.57 (33.15)                                        
Non-Award Division  
  1 Leal, Nancy               15 RedTails-MR          5:34.18    5:30.92 AGTC   
                  29.48     1:01.73 (32.25)     1:34.77 (33.04)     2:08.04 (33.27)
        2:41.61 (33.57)     3:15.39 (33.78)     3:50.17 (34.78)     4:24.26 (34.09)
        4:58.10 (33.84)     5:30.92 (32.82)                                        
  2 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR  5:38.58    5:43.27        
                  29.80     1:02.85 (33.05)     1:36.41 (33.56)     2:10.76 (34.35)
        2:45.99 (35.23)     3:21.35 (35.36)     3:56.86 (35.51)     4:32.55 (35.69)
        5:08.32 (35.77)     5:43.27 (34.95)                                        
 
Girls 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:05.49  AGTC
              1:05.50  SMAX
              1:10.09  SILV
 Meet Qualifying:  1:10.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Zhao, Joanna J            15 APEX-MR              1:06.02    1:05.79 SILV   
                  31.29     1:05.79 (34.50)                                        
  2 LI, Marguerite            15 Express Swimming-MR  1:05.87    1:06.00 SILV   
                  31.67     1:06.00 (34.33)                                        
  3 Ng, Melanie               15 Parks Sailfish-MR    1:06.62    1:06.77 SILV   
                  31.53     1:06.77 (35.24)                                        
  4 Moeslinger, Natasha V     15 QNS-MR               1:07.33    1:07.47 SILV   
                  31.88     1:07.47 (35.59)                                        
  5 Suzana, Arlene            15 APEX-MR              1:08.96    1:07.65 SILV   
                  33.49     1:07.65 (34.16)                                        
  6 Lu, Erxi                  15 APEX-MR              1:09.17    1:07.94 SILV   
                  33.00     1:07.94 (34.94)                                        
  7 Mungroo, Melissa          16 Badger-MR            1:06.64    1:07.96 SILV   
                  32.72     1:07.96 (35.24)                                        
  8 Victory, Margaret M       16 Badger-MR            1:08.56    1:08.28 SILV   
                  33.96     1:08.28 (34.32)                                        
  8 Murillo, Lindsay J        18 APEX-MR              1:09.58    1:08.28 SILV   
                  33.01     1:08.28 (35.27)                                        
 10 Zhou, Katherine           15 APEX-MR              1:08.90    1:08.60 SILV   
                  33.19     1:08.60 (35.41)                                        
 11 Cordova, Cara E           15 CIY-MR               1:09.99    1:09.32 SILV   
                  33.53     1:09.32 (35.79)                                        
 12 Henriksson, Ida           16 Badger-MR            1:08.54    1:09.52 SILV   
                  33.83     1:09.52 (35.69)                                        
 13 Campbell, Sarah B         16 Express Swimming-MR  1:09.22    1:09.85 SILV   
                  34.90     1:09.85 (34.95)                                        
Non-Award Division  
  1 Parry, Alexa R            16 Badger-MR            1:06.95    1:05.24 AGTC   
                  31.88     1:05.24 (33.36)                                        
  2 Forrest, Jasmine          15 SWAG-MR              1:09.97    1:05.28 AGTC   
                  31.40     1:05.28 (33.88)                                        
  3 Lau, Anabelle             15 QNS-MR               1:05.57    1:05.34 AGTC   
                  31.89     1:05.34 (33.45)                                        
  3 Hyndman, Kailah F         15 Hes-Mr-MR            1:06.67    1:05.34 AGTC   
                  31.22     1:05.34 (34.12)                                        
  5 Leal, Nancy               15 RedTails-MR          1:08.73    1:10.15        
                  34.34     1:10.15 (35.81)                                        
  6 Larson, Claire A          15 Express Swimming-MR  1:09.39    1:10.38        
                  34.05     1:10.38 (36.33)                                        
  7 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR  1:08.60    1:10.57        
                  34.73     1:10.57 (35.84)                                        
  8 Soffey, Shannon R         16 Express Swimming-MR  1:09.20    1:10.87        
                  34.09     1:10.87 (36.78)                                        
  9 Reyna, Margaux            17 WEST-MR              1:08.96    1:11.44        
                  34.16     1:11.44 (37.28)                                        
 10 Feigenbaum, Emily B       16 Express Swimming-MR  1:10.05    1:11.46        
                  34.52     1:11.46 (36.94)                                        
 11 Chen, Elizabeth           17 FLY-MR               1:10.00    1:11.97        
                  34.64     1:11.97 (37.33)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:20.99  AGTC
              2:21.00  SMAX
              2:29.29  SILV
 Meet Qualifying:  2:29.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Parry, Alexa R            16 Badger-MR            2:22.26    2:21.67 SILV   
                  32.68     1:08.37 (35.69)     1:44.67 (36.30)     2:21.67 (37.00)
  2 Corbett, Kymora C         15 MPNY-MR              2:21.20    2:22.85 SILV   
                  33.13     1:09.31 (36.18)     1:46.89 (37.58)     2:22.85 (35.96)
  3 Victory, Margaret M       16 Badger-MR            2:25.78    2:24.84 SILV   
                  34.30     1:11.42 (37.12)     1:49.14 (37.72)     2:24.84 (35.70)
  4 Lu, Erxi                  15 APEX-MR              2:25.97    2:25.25 SILV   
                  33.39     1:09.43 (36.04)     1:46.65 (37.22)     2:25.25 (38.60)
  5 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR  2:24.25    2:25.36 SILV   
                  34.56     1:11.36 (36.80)     1:48.63 (37.27)     2:25.36 (36.73)
  6 Chukwulozie, Stella       15 Manhattan Makos-MR   2:25.27    2:25.67 SILV   
                  33.81     1:10.65 (36.84)     1:48.89 (38.24)     2:25.67 (36.78)
  7 O'Connell, Maggie S       15 Express Swimming-MR  2:29.14    2:26.29 SILV   
                  35.28     1:12.17 (36.89)     1:49.54 (37.37)     2:26.29 (36.75)
  8 Campbell, Sarah B         16 Express Swimming-MR  2:27.17    2:27.93 SILV   
                  36.48     1:14.31 (37.83)     1:51.45 (37.14)     2:27.93 (36.48)
Non-Award Division  
  1 Moeslinger, Natasha V     15 QNS-MR               2:25.78    2:29.58        
                  34.08     1:11.93 (37.85)     1:51.47 (39.54)     2:29.58 (38.11)
  2 Mottura, Sofia L          15 WEST-MR              2:26.11    2:29.78        
                  34.76     1:11.71 (36.95)     1:50.34 (38.63)     2:29.78 (39.44)
  3 Chan, Mandy               16 Manhattan Makos-MR   2:21.35    2:29.84        
                  34.87     1:12.07 (37.20)     1:50.59 (38.52)     2:29.84 (39.25)
  4 Lau, Anabelle             15 QNS-MR               2:24.64    2:29.86        
                  34.80     1:12.66 (37.86)     1:51.82 (39.16)     2:29.86 (38.04)
  5 Zhao, Joanna J            15 APEX-MR              2:28.18    2:30.25        
                  33.90     1:11.95 (38.05)     1:52.00 (40.05)     2:30.25 (38.25)
 
Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:15.19  AGTC
              1:15.20  SMAX
              1:20.89  SILV
 Meet Qualifying:  1:20.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Pan, Christina            16 GATE-MR              1:16.57    1:15.51 SILV   
                  35.78     1:15.51 (39.73)                                        
  1 Horwitz, Rebecca A        18 Manhattan Makos-MR   1:17.43    1:15.51 SILV   
                  35.30     1:15.51 (40.21)                                        
  3 Zhu, Angela               15 QNS-MR               1:15.97    1:16.04 SILV   
                  36.06     1:16.04 (39.98)                                        
  4 Lim, Jessica G            15 Twisters-MR          1:15.42    1:16.19 SILV   
                  35.16     1:16.19 (41.03)                                        
  5 LePique, Maya F           15 RedTails-MR          1:17.34    1:16.94 SILV   
                  36.63     1:16.94 (40.31)                                        
  6 Negron, Lorielle          15 SWAG-MR              1:18.87    1:17.25 SILV   
                  35.77     1:17.25 (41.48)                                        
  7 Yangchen, Tsering         15 Twisters-MR          1:17.83    1:17.40 SILV   
                  36.28     1:17.40 (41.12)                                        
  7 Hyndman, Kailah F         15 Hes-Mr-MR            1:18.21    1:17.40 SILV   
                  36.18     1:17.40 (41.22)                                        
  9 Donlevy, Kelly A          16 CIY-MR               1:16.26    1:18.61 SILV   
                  37.10     1:18.61 (41.51)                                        
 10 Mottura, Sofia L          15 WEST-MR              1:19.45    1:18.68 SILV   
                  37.11     1:18.68 (41.57)                                        
 11 Lau, Anabelle             15 QNS-MR               1:17.33    1:18.87 SILV   
                  37.59     1:18.87 (41.28)                                        
 12 Murillo, Lindsay J        18 APEX-MR              1:17.98    1:19.10 SILV   
                  37.57     1:19.10 (41.53)                                        
 13 Rodriguez Andersen, Caro  15 Twisters-MR          1:18.44    1:20.29 SILV   
                  37.98     1:20.29 (42.31)                                        
 14 Chea, Rory                15 Parks Sailfish-MR    1:20.73    1:20.41 SILV   
                  38.34     1:20.41 (42.07)                                        
 15 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR  1:17.55    1:20.86 SILV   
                  38.42     1:20.86 (42.44)                                        
Non-Award Division  
  1 Larson, Claire A          15 Express Swimming-MR  1:15.51    1:14.95 AGTC   
                  35.63     1:14.95 (39.32)                                        
  2 King, Danielle            16 Parks Sailfish-MR    1:19.92    1:20.95        
                  38.31     1:20.95 (42.64)                                        
  3 Juang, Samantha           16 FLY-MR               1:20.00    1:21.46        
                  38.97     1:21.46 (42.49)                                        
  4 Reyna, Margaux            17 WEST-MR              1:18.54    1:21.61        
                  38.87     1:21.61 (42.74)                                        
  5 Campbell, Sarah B         16 Express Swimming-MR  1:18.22    1:21.66        
                  38.76     1:21.66 (42.90)                                        
  6 Martino, Samantha L       15 Express Swimming-MR  1:19.59    1:22.02        
                  38.41     1:22.02 (43.61)                                        
  7 Wu, Samantha              16 FLY-MR               1:18.70    1:22.12        
                  38.42     1:22.12 (43.70)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:42.99  AGTC
              2:43.00  SMAX
              2:50.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:50.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 LePique, Maya F           15 RedTails-MR          2:47.42    2:49.19 SILV   
                  38.14     1:21.00 (42.86)     2:04.76 (43.76)     2:49.19 (44.43)
  2 Lim, Jessica G            15 Twisters-MR          2:45.52    2:49.53 SILV   
                  36.89     1:19.07 (42.18)     2:03.69 (44.62)     2:49.53 (45.84)
  3 Larson, Claire A          15 Express Swimming-MR  2:49.19    2:49.64 SILV   
                  37.57     1:20.18 (42.61)     2:04.95 (44.77)     2:49.64 (44.69)
  4 Mottura, Sofia L          15 WEST-MR              2:48.41    2:49.75 SILV   
                  38.52     1:21.14 (42.62)     2:05.64 (44.50)     2:49.75 (44.11)
  5 O'Connell, Maggie S       15 Express Swimming-MR  2:44.74    2:50.04 SILV   
                  37.35     1:20.42 (43.07)     2:05.10 (44.68)     2:50.04 (44.94)
  6 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR  2:47.42    2:50.66 SILV   
                  38.82     1:22.13 (43.31)     2:06.19 (44.06)     2:50.66 (44.47)
Non-Award Division  
  1 Horwitz, Rebecca A        18 Manhattan Makos-MR   2:47.12    2:41.38 AGTC   
                  35.61     1:15.81 (40.20)     1:57.92 (42.11)     2:41.38 (43.46)
  2 Rodriguez Andersen, Caro  15 Twisters-MR          2:50.35    2:51.07        
                  37.63     1:20.90 (43.27)     2:05.27 (44.37)     2:51.07 (45.80)
  3 Platt, Claire             15 MPNY-MR              2:48.15    2:51.58        
                  37.91     1:20.87 (42.96)     2:05.86 (44.99)     2:51.58 (45.72)
  4 Corbett, Kymora C         15 MPNY-MR              2:49.64    2:56.84        
                  39.55     1:25.10 (45.55)     2:11.51 (46.41)     2:56.84 (45.33)
 -- Marshall, Eileen C        16 Badger-MR            2:43.64         DQ        
      Declared false start
 
Girls 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:04.99  AGTC
              1:05.00  SMAX
              1:09.59  SILV
 Meet Qualifying:  1:09.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Pan, Christina            16 GATE-MR              1:05.95    1:05.41 SILV   
                  30.28     1:05.41 (35.13)                                        
  2 Reyna, Margaux            17 WEST-MR              1:05.25    1:05.64 SILV   
                  31.08     1:05.64 (34.56)                                        
  3 Gregoire, Chloe L         16 Twisters-MR          1:06.38    1:07.09 SILV   
                  31.31     1:07.09 (35.78)                                        
  4 Corbett, Kymora C         15 MPNY-MR              1:06.69    1:07.44 SILV   
                  30.47     1:07.44 (36.97)                                        
  5 Zhao, Joanna J            15 APEX-MR              1:07.39    1:07.72 SILV   
                  31.84     1:07.72 (35.88)                                        
  6 Suzana, Arlene            15 APEX-MR              1:07.32    1:07.86 SILV   
                  31.80     1:07.86 (36.06)                                        
  7 Mottura, Sofia L          15 WEST-MR              1:08.94    1:08.38 SILV   
                  31.16     1:08.38 (37.22)                                        
  8 Yangchen, Tsering         15 Twisters-MR          1:05.69    1:08.55 SILV   
                  31.08     1:08.55 (37.47)                                        
  9 Chea, Rory                15 Parks Sailfish-MR    1:09.22    1:08.58 SILV   
                  31.55     1:08.58 (37.03)                                        
 10 Cordova, Cara E           15 CIY-MR               1:05.10    1:08.92 SILV   
                  32.23     1:08.92 (36.69)                                        
Non-Award Division  
  1 Leal, Nancy               15 RedTails-MR          1:06.21    1:03.67 AGTC   
                  30.22     1:03.67 (33.45)                                        
  2 Zhou, Katherine           15 APEX-MR              1:05.52    1:04.74 AGTC   
                  30.20     1:04.74 (34.54)                                        
  3 Henriksson, Ida           16 Badger-MR            1:08.65    1:09.89        
                  32.68     1:09.89 (37.21)                                        
  4 Lau, Anabelle             15 QNS-MR               1:09.08    1:11.37        
                  32.92     1:11.37 (38.45)                                        
  5 Ng, Melanie               15 Parks Sailfish-MR    1:09.08    1:13.44        
                  33.93     1:13.44 (39.51)                                        
 -- Sheridan, Kerry           16 Badger-MR            1:08.52         DQ        
      Declared false start
 
Girls 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:29.99  AGTC
              2:30.00  SMAX
              2:33.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:33.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Gregoire, Chloe L         16 Twisters-MR          2:31.38    2:30.37 SILV   
                  33.22     1:11.46 (38.24)     1:51.59 (40.13)     2:30.37 (38.78)
  2 Hyndman, Kailah F         15 Hes-Mr-MR            2:33.37    2:32.18 SILV   
                  33.82     1:12.07 (38.25)     1:51.01 (38.94)     2:32.18 (41.17)
  3 Mottura, Sofia L          15 WEST-MR              2:32.52    2:32.65 SILV   
                  33.33     1:11.15 (37.82)     1:51.51 (40.36)     2:32.65 (41.14)
Non-Award Division  
  1 Zhu, Angela               15 QNS-MR               2:30.55    2:28.73 AGTC   
                  33.17     1:11.04 (37.87)     1:50.13 (39.09)     2:28.73 (38.60)
 
Girls 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
              2:19.99  AGTC
              2:20.00  SMAX
              2:37.09  SILV
 Meet Qualifying:  2:37.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Chukwulozie, Stella       15 Manhattan Makos-MR   2:23.31    2:21.60 SILV   
                  31.65     1:08.37 (36.72)     1:48.77 (40.40)     2:21.60 (32.83)
  2 Victory, Margaret M       16 Badger-MR            2:22.43    2:22.16 SILV   
                  31.52     1:09.57 (38.05)     1:50.50 (40.93)     2:22.16 (31.66)
  3 Pan, Christina            16 GATE-MR              2:23.47    2:22.48 SILV   
                  30.28     1:06.60 (36.32)     1:49.22 (42.62)     2:22.48 (33.26)
  4 Zhu, Angela               15 QNS-MR               2:26.95    2:23.84 SILV   
                  31.61     1:08.60 (36.99)     1:50.82 (42.22)     2:23.84 (33.02)
  5 Hyndman, Kailah F         15 Hes-Mr-MR            2:27.83    2:25.17 SILV   
                  30.31     1:06.44 (36.13)     1:49.93 (43.49)     2:25.17 (35.24)
  6 Ng, Melanie               15 Parks Sailfish-MR    2:26.52    2:25.64 SILV   
                  29.99     1:06.22 (36.23)     1:50.23 (44.01)     2:25.64 (35.41)
  7 Zhou, Katherine           15 APEX-MR              2:26.67    2:26.19 SILV   
                  29.39     1:06.20 (36.81)     1:51.02 (44.82)     2:26.19 (35.17)
  8 LePique, Maya F           15 RedTails-MR          2:29.96    2:26.49 SILV   
                  33.24     1:09.74 (36.50)     1:53.29 (43.55)     2:26.49 (33.20)
  9 Leal, Nancy               15 RedTails-MR          2:30.66    2:26.57 SILV   
                  30.30     1:09.02 (38.72)     1:56.13 (47.11)     2:26.57 (30.44)
 10 Henriksson, Ida           16 Badger-MR            2:30.27    2:26.72 SILV   
                  32.00     1:10.08 (38.08)     1:53.64 (43.56)     2:26.72 (33.08)
 11 Horwitz, Rebecca A        18 Manhattan Makos-MR   2:35.15    2:27.27 SILV   
                  32.95     1:10.91 (37.96)     1:52.39 (41.48)     2:27.27 (34.88)
 12 Corbett, Kymora C         15 MPNY-MR              2:25.61    2:28.02 SILV   
                  30.22     1:08.11 (37.89)     1:55.54 (47.43)     2:28.02 (32.48)
 13 Campbell, Sarah B         16 Express Swimming-MR  2:28.24    2:28.21 SILV   
                  34.18     1:11.99 (37.81)     1:55.27 (43.28)     2:28.21 (32.94)
 14 Suzana, Arlene            15 APEX-MR              2:31.57    2:28.31 SILV   
                  31.20     1:10.41 (39.21)     1:54.54 (44.13)     2:28.31 (33.77)
 15 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR  2:24.55    2:28.62 SILV   
                  33.12     1:10.66 (37.54)     1:54.70 (44.04)     2:28.62 (33.92)
 16 Cordova, Cara E           15 CIY-MR               2:25.12    2:29.07 SILV   
                  31.22     1:09.65 (38.43)     1:53.97 (44.32)     2:29.07 (35.10)
 17 Yangchen, Tsering         15 Twisters-MR          2:32.24    2:30.02 SILV   
                  30.42     1:08.49 (38.07)     1:54.25 (45.76)     2:30.02 (35.77)
 18 Chan, Mandy               16 Manhattan Makos-MR   2:21.44    2:30.05 SILV   
                  30.78     1:07.95 (37.17)     1:54.57 (46.62)     2:30.05 (35.48)
 19 Platt, Claire             15 MPNY-MR              2:29.73    2:30.91 SILV   
                  32.61     1:10.09 (37.48)     1:55.59 (45.50)     2:30.91 (35.32)
 20 Ritziu, Andrea            17 RI Marlins-MR        2:36.15    2:32.62 SILV   
                  33.64     1:12.22 (38.58)     1:59.88 (47.66)     2:32.62 (32.74)
 21 Larson, Claire A          15 Express Swimming-MR  2:33.26    2:32.70 SILV   
                  32.79     1:12.65 (39.86)     1:58.28 (45.63)     2:32.70 (34.42)
 22 O'Connell, Maggie S       15 Express Swimming-MR  2:29.70    2:32.84 SILV   
                  34.41     1:14.50 (40.09)     1:57.98 (43.48)     2:32.84 (34.86)
 23 Lu, Erxi                  15 APEX-MR              2:36.23    2:33.07 SILV   
                  35.19     1:13.02 (37.83)     2:01.03 (48.01)     2:33.07 (32.04)
 24 Reyna, Margaux            17 WEST-MR              2:29.20    2:33.42 SILV   
                  31.73     1:09.87 (38.14)     1:58.67 (48.80)     2:33.42 (34.75)
 25 Martino, Samantha L       15 Express Swimming-MR  2:33.87    2:34.50 SILV   
                  36.16     1:15.73 (39.57)     1:59.31 (43.58)     2:34.50 (35.19)
 26 Contreras, Genesis C      15 Flying Dolphins-MR   2:36.53    2:34.93 SILV   
                  33.88     1:11.53 (37.65)     2:00.86 (49.33)     2:34.93 (34.07)
 27 LI, Marguerite            15 Express Swimming-MR  2:31.38    2:35.88 SILV   
                  33.18     1:09.91 (36.73)     1:59.94 (50.03)     2:35.88 (35.94)
Non-Award Division  
  1 Parry, Alexa R            16 Badger-MR            2:20.26    2:18.61 AGTC   
                  28.71     1:04.62 (35.91)     1:47.26 (42.64)     2:18.61 (31.35)
  2 Feigenbaum, Emily B       16 Express Swimming-MR  2:35.62    2:37.74        
                  34.04     1:12.72 (38.68)     2:03.01 (50.29)     2:37.74 (34.73)
  3 Cassella, Michaela L      17 Express Swimming-MR  2:36.32    2:44.11        
                  35.30     1:18.28 (42.98)     2:08.56 (50.28)     2:44.11 (35.55)
 -- Sheridan, Kerry           16 Badger-MR            2:25.91         DQ        
      Declared false start - Misc
 -- Lau, Anabelle             15 QNS-MR               2:28.53         DQ        
      Declared false start - Misc
 -- Marshall, Eileen C        16 Badger-MR            2:32.85         DQ        
      Declared false start - Misc
 
Girls 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
              5:04.99  AGTC
              5:05.00  SMAX
              5:23.29  SILV
 Meet Qualifying:  5:23.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Moeslinger, Natasha V     15 QNS-MR               5:05.55    5:05.67 SILV   
                  30.42     1:06.00 (35.58)     1:45.17 (39.17)     2:24.41 (39.24)
        3:08.51 (44.10)     3:53.64 (45.13)     4:29.77 (36.13)     5:05.67 (35.90)
  2 Campbell, Sarah B         16 Express Swimming-MR  5:12.52    5:13.69 SILV   
                  34.85     1:15.57 (40.72)     1:55.37 (39.80)     2:34.33 (38.96)
        3:18.92 (44.59)     4:04.06 (45.14)     4:39.32 (35.26)     5:13.69 (34.37)
  3 Zhou, Katherine           15 APEX-MR              5:21.56    5:18.59 SILV   
                  29.92     1:06.30 (36.38)     1:47.62 (41.32)     2:28.76 (41.14)
        3:15.97 (47.21)     4:04.96 (48.99)     4:41.64 (36.68)     5:18.59 (36.95)
Non-Award Division  
  1 Chan, Mandy               16 Manhattan Makos-MR   5:14.55    5:27.50        
                  33.71     1:13.76 (40.05)     1:54.54 (40.78)     2:35.21 (40.67)
        3:22.77 (47.56)     4:12.28 (49.51)     4:50.32 (38.04)     5:27.50 (37.18)
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.69  JO
                31.70  SMAX
                35.19  SILV
 Meet Qualifying:  31.70 - 35.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Kuo, Derrick              10 WEST-MR                32.32      31.95 SILV   
  2 Smith, Colin P            10 Express Swimming-MR    32.18      32.20 SILV   
  3 Oganezov, Nicholas        10 MPNY-MR                34.11      32.22 SILV   
  4 Aston, Jett J             10 Flying Dolphins-MR     32.60      32.28 SILV   
  5 Elms, Preston M           10 Flying Dolphins-MR     32.59      32.43 SILV   
  6 Mohamed, Omar              9 FREE-MR                32.06      32.50 SILV   
  7 Lee, Nicholas J           10 TRI$-MR                33.82      32.54 SILV   
  8 King, Anthony S           10 Hes-Mr-MR              32.61      32.66 SILV   
  9 Mazo, Or                  10 Hes-Mr-MR              32.01      32.75 SILV   
 10 Pasumarthi, Arya          10 Twisters-MR            33.62      32.76 SILV   
 11 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR    32.73      32.81 SILV   
 12 Bellach, Daniel C          9 Badger-MR              32.77      32.91 SILV   
 13 Remor, Ian                 9 RI Marlins-MR          32.87      33.04 SILV   
 14 Edell, Truman E           10 Flying Dolphins-MR     33.33      33.34 SILV   
 15 Michin, Nikita G          10 MPNY-MR                34.64      33.53 SILV   
 16 Chinea, Ethan              8 LIFE-MR                33.81      33.66 SILV   
 17 Gjertsen, Owen G           8 WEST-MR                34.02      33.81 SILV   
 18 Seliger, Timur             8 RI Marlins-MR          32.74      33.92 SILV   
 19 Robins, Benjamin I        10 Badger-MR              33.06      33.94 SILV   
 20 Lian, Derek               10 Parks Sailfish-MR      32.41      33.99 SILV   
 21 Weinstein, Joshua E        8 Express Swimming-MR    33.99      34.07 SILV   
 22 Gluzman, Adam             10 TRI$-MR                34.89      34.10 SILV   
 23 McGrath, Joseph            9 TRI-MR                 32.97      34.11 SILV   
 24 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR    32.85      34.12 SILV   
 25 Shao, Julien H            10 QNS-MR                 33.65      34.22 SILV   
 26 Kan, Winston C            10 FREE-MR                33.47      34.30 SILV   
 27 Novikov, Daniel A         10 Aquaflames-MR          34.47      34.46 SILV   
 27 Reyes, Oliver K           10 BKR-MR                 35.07      34.46 SILV   
 29 Sainvil, Fenlay            9 Parks Sailfish-MR      33.18      34.53 SILV   
 30 Minchala, Ismael F        10 FLY-MR                 34.47      34.56 SILV   
 31 Walz, Jonathan R          10 FREE-MR                34.52      34.60 SILV   
 32 Smith, Jamar              10 NFS-MR                 33.55      34.64 SILV   
 33 Maslo, Tadija              8 RI Marlins-MR          34.58      34.68 SILV   
 34 Miller, Myles              9 NFS-MR                 34.39      34.70 SILV   
 34 Liu, Dylan Y              10 FREE-MR                34.33      34.70 SILV   
Non-Award Division  
  1 Lengyel, Adrian           10 RI Marlins-MR          31.75      30.17 JO     
  2 McDonald, Ryan J          10 Badger-MR              32.63      31.29 JO     
  3 Chen, Justin              10 Parks Sailfish-MR      34.77      35.21        
  4 Gonzalez, Alejandro       10 APEX-MR                33.70      35.23        
  5 Vincent, Michael R        10 Badger-MR              34.91      35.24        
  6 Anderson, Quinn J          8 WEST-MR                34.83      35.45        
  7 Berland, Jake S            9 Express Swimming-MR    34.96      35.49        
  8 Rivera, Jaden D           10 HS-MR                  34.98      35.67        
  9 Korenblit, Liam R          8 UN-MR                  34.94      36.03        
 10 Kaplan, Evan K             9 WEST-MR                34.51      36.16        
 11 Nwosu, Jide D             10 CIY-MR                 34.89      37.42        
 12 Finn, Connor               9 TRI-MR                 35.08      39.10        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:09.99  JO
              1:10.00  SMAX
              1:18.49  SILV
 Meet Qualifying:  1:10.00 - 1:18.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Kuo, Derrick              10 WEST-MR              1:10.74    1:10.01 SILV   
                  33.16     1:10.01 (36.85)                                        
  2 Halls, Ryan A             10 NFS-MR               1:10.34    1:10.50 SILV   
                  33.04     1:10.50 (37.46)                                        
  3 Lerner, Justin            10 MPNY-MR              1:12.92    1:10.65 SILV   
                  33.14     1:10.65 (37.51)                                        
  4 D'Amelio, Cosmo A         10 TRI$-MR              1:12.03    1:11.45 SILV   
                  34.93     1:11.45 (36.52)                                        
  5 Kan, Winston C            10 FREE-MR              1:11.87    1:11.59 SILV   
                  34.48     1:11.59 (37.11)                                        
  6 Michin, Nikita G          10 MPNY-MR              1:12.45    1:11.79 SILV   
                  34.26     1:11.79 (37.53)                                        
  7 Ratling, Kunga Y           9 Twisters-MR          1:11.70    1:11.93 SILV   
                  33.85     1:11.93 (38.08)                                        
  8 Lin, Linus                10 FLY-MR               1:11.60    1:11.97 SILV   
                  33.00     1:11.97 (38.97)                                        
  8 Gjertsen, Owen G           8 WEST-MR              1:14.41    1:11.97 SILV   
                  34.39     1:11.97 (37.58)                                        
 10 Weinstein, Joshua E        8 Express Swimming-MR  1:11.54    1:12.35 SILV   
                  34.38     1:12.35 (37.97)                                        
 11 McDonald, Ryan J          10 Badger-MR            1:12.96    1:12.64 SILV   
                  35.40     1:12.64 (37.24)                                        
 12 Seliger, Timur             8 RI Marlins-MR        1:16.36    1:12.95 SILV   
                  34.34     1:12.95 (38.61)                                        
 13 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR  1:11.19    1:13.31 SILV   
                  34.93     1:13.31 (38.38)                                        
 14 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR  1:13.21    1:13.35 SILV   
                  36.22     1:13.35 (37.13)                                        
 15 Mohamed, Omar              9 FREE-MR              1:13.57    1:13.42 SILV   
                  34.66     1:13.42 (38.76)                                        
 16 Langerfeld, Bobby         10 WEST-MR              1:12.74    1:13.47 SILV   
                  35.25     1:13.47 (38.22)                                        
 17 Pasumarthi, Arya          10 Twisters-MR          1:15.14    1:13.54 SILV   
                  35.19     1:13.54 (38.35)                                        
 18 Gonzalez, Alejandro       10 APEX-MR              1:13.08    1:13.80 SILV   
                  35.25     1:13.80 (38.55)                                        
 19 Dissanayake, Ryan B        9 FLY-MR               1:12.74    1:13.86 SILV   
                  34.89     1:13.86 (38.97)                                        
 20 King, Anthony S           10 Hes-Mr-MR            1:14.35    1:13.88 SILV   
                  33.87     1:13.88 (40.01)                                        
 21 Singer, Dillon T          10 FREE-MR              1:16.14    1:14.29 SILV   
                  36.36     1:14.29 (37.93)                                        
 22 Corcuera, Christian L      9 Twisters-MR          1:11.56    1:14.39 SILV   
                  34.17     1:14.39 (40.22)                                        
 23 Chinea, Ethan              8 LIFE-MR              1:16.99    1:14.44 SILV   
                  34.48     1:14.44 (39.96)                                        
 24 Robins, Benjamin I        10 Badger-MR            1:16.00    1:14.53 SILV   
                  35.77     1:14.53 (38.76)                                        
 25 Smith, Jamar              10 NFS-MR               1:14.60    1:14.62 SILV   
                  35.04     1:14.62 (39.58)                                        
 26 Mazo, Or                  10 Hes-Mr-MR            1:11.90    1:14.65 SILV   
                  34.96     1:14.65 (39.69)                                        
 27 Hyndman, Nathaniel M      10 Hes-Mr-MR            1:13.41    1:14.87 SILV   
                  36.81     1:14.87 (38.06)                                        
 28 Kozlovsky, Zachary L      10 MPNY-MR              1:14.99    1:14.96 SILV   
                  35.61     1:14.96 (39.35)                                        
 29 Park, Aaron T             10 CAS-MR               1:13.96    1:15.24 SILV   
                  35.22     1:15.24 (40.02)                                        
 30 Chang, Matthew A           9 FLY-MR               1:12.85    1:16.07 SILV   
                  34.56     1:16.07 (41.51)                                        
 31 Bellach, Daniel C          9 Badger-MR            1:17.07    1:16.09 SILV   
                  35.32     1:16.09 (40.77)                                        
 32 Walz, Jonathan R          10 FREE-MR              1:16.85    1:16.59 SILV   
                  36.59     1:16.59 (40.00)                                        
 33 Remor, Ian                 9 RI Marlins-MR        1:15.95    1:17.86 SILV   
                  35.58     1:17.86 (42.28)                                        
 34 Minchala, Ismael F        10 FLY-MR               1:15.09    1:17.90 SILV   
                  37.43     1:17.90 (40.47)                                        
 35 Lee, Nicholas J           10 TRI$-MR              1:17.94    1:18.04 SILV   
                  36.11     1:18.04 (41.93)                                        
Non-Award Division  
  1 Lengyel, Adrian           10 RI Marlins-MR        1:11.72    1:08.46 JO     
                  32.10     1:08.46 (36.36)                                        
  2 Loveless, Ryan            10 Badger-MR            1:11.82    1:09.69 JO     
                  32.19     1:09.69 (37.50)                                        
  3 Gonzalez, James           10 APEX-MR              1:11.42    1:09.83 JO     
                  33.24     1:09.83 (36.59)                                        
  4 Elkhoury, Marc            10 HS-MR                1:17.23    1:18.85        
                  37.51     1:18.85 (41.34)                                        
  5 Brown, Myles B            10 NFS-MR               1:16.79    1:18.94        
                  35.92     1:18.94 (43.02)                                        
  6 McGrath, Joseph            9 TRI-MR               1:16.98    1:19.10        
                  36.02     1:19.10 (43.08)                                        
  7 Makuyev, Simon A           9 Shy-Mr-MR            1:18.12    1:19.29        
                  37.79     1:19.29 (41.50)                                        
  8 Reynolds, Owen             9 RedTails-MR          1:17.86    1:22.10        
                  38.87     1:22.10 (43.23)                                        
  9 Grushovenko, David         9 MPNY-MR              1:16.76    1:22.44        
                  37.81     1:22.44 (44.63)                                        
 10 Rivera, Jaden D           10 HS-MR                1:16.94    1:22.62        
                  39.95     1:22.62 (42.67)                                        
 -- Temni, Matthew             8 FREE-MR              1:17.98         DQ        
      No touch on turn
                  38.31          DQ (44.21)                                        
 -- Merino, Chris             10 UN-MR                1:15.19         DQ        
      Declared false start
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:31.99  JO
              2:32.00  SMAX
              2:49.59  SILV
 Meet Qualifying:  2:32.00 - 2:49.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Smith, Colin P            10 Express Swimming-MR  2:36.19    2:32.41 SILV   
                  34.41     1:14.09 (39.68)     1:54.05 (39.96)     2:32.41 (38.36)
  2 Lengyel, Adrian           10 RI Marlins-MR        2:41.70    2:33.14 SILV   
                  35.06     1:14.09 (39.03)     1:54.85 (40.76)     2:33.14 (38.29)
  3 D'Amelio, Cosmo A         10 TRI$-MR              2:38.88    2:33.26 SILV   
                  35.81     1:15.21 (39.40)     1:55.30 (40.09)     2:33.26 (37.96)
  4 Gonzalez, James           10 APEX-MR              2:34.95    2:33.63 SILV   
                  34.82     1:15.32 (40.50)     1:56.19 (40.87)     2:33.63 (37.44)
  5 Gonzalez, Alejandro       10 APEX-MR              2:32.41    2:33.80 SILV   
                  36.12     1:16.28 (40.16)     1:55.73 (39.45)     2:33.80 (38.07)
  6 Gjertsen, Owen G           8 WEST-MR              2:34.35    2:36.27 SILV   
                  36.30     1:15.31 (39.01)     1:56.29 (40.98)     2:36.27 (39.98)
  7 Mitchener, Connor         10 Manhattan Makos-MR   2:39.14    2:36.62 SILV   
                  35.81     1:16.17 (40.36)     1:57.56 (41.39)     2:36.62 (39.06)
  8 Michin, Nikita G          10 MPNY-MR              2:41.65    2:37.02 SILV   
                  36.00     1:16.14 (40.14)     1:57.14 (41.00)     2:37.02 (39.88)
  9 Topping, Henry J          10 Flying Dolphins-MR   2:35.59    2:37.45 SILV   
                  34.15     1:13.48 (39.33)     1:55.80 (42.32)     2:37.45 (41.65)
 10 Lerner, Justin            10 MPNY-MR              2:37.55    2:38.00 SILV   
                  33.77     1:14.87 (41.10)     1:56.97 (42.10)     2:38.00 (41.03)
 11 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR  2:32.13    2:38.03 SILV   
                  34.96     1:15.67 (40.71)     1:58.71 (43.04)     2:38.03 (39.32)
 12 Kan, Winston C            10 FREE-MR              2:37.48    2:38.71 SILV   
                  36.89     1:18.24 (41.35)     2:00.19 (41.95)     2:38.71 (38.52)
 13 Loveless, Ryan            10 Badger-MR            2:39.37    2:39.02 SILV   
                  34.30     1:16.04 (41.74)     1:59.66 (43.62)     2:39.02 (39.36)
 14 Nguyen, Dustin            10 KB Makos-MR          2:44.21    2:39.46 SILV   
                  34.97     1:16.39 (41.42)     2:00.65 (44.26)     2:39.46 (38.81)
 15 Lin, Linus                10 FLY-MR               2:42.69    2:39.99 SILV   
                  35.97     1:16.71 (40.74)     1:59.41 (42.70)     2:39.99 (40.58)
 16 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR  2:37.63    2:40.21 SILV   
                  37.35     1:19.18 (41.83)     2:01.60 (42.42)     2:40.21 (38.61)
 17 Robins, Benjamin I        10 Badger-MR            2:45.48    2:41.33 SILV   
                  36.63     1:17.74 (41.11)     2:01.50 (43.76)     2:41.33 (39.83)
 18 McDonald, Ryan J          10 Badger-MR            2:48.80    2:42.21 SILV   
                  37.30     1:19.48 (42.18)     2:01.46 (41.98)     2:42.21 (40.75)
 19 Halls, Ryan A             10 NFS-MR               2:39.20    2:43.01 SILV   
                  34.97     1:17.59 (42.62)     2:01.82 (44.23)     2:43.01 (41.19)
 20 Singer, Dillon T          10 FREE-MR              2:44.61    2:45.54 SILV   
                  37.94     1:20.50 (42.56)     2:03.95 (43.45)     2:45.54 (41.59)
Non-Award Division  
  1 Chan, Beau                10 Manhattan Makos-MR   2:32.39    2:26.14 JO     
                  33.57     1:10.73 (37.16)     1:49.20 (38.47)     2:26.14 (36.94)
  2 King, Anthony S           10 Hes-Mr-MR            2:48.50    2:49.69        
                  35.86     1:19.50 (43.64)     2:05.34 (45.84)     2:49.69 (44.35)
  3 Elms, Preston M           10 Flying Dolphins-MR   2:45.04    2:50.04        
                  37.68     1:20.53 (42.85)     2:06.41 (45.88)     2:50.04 (43.63)
  4 Grushovenko, David         9 MPNY-MR              2:48.94    2:52.50        
                  36.86     1:21.35 (44.49)     2:07.47 (46.12)     2:52.50 (45.03)
 -- Mohamed, Omar              9 FREE-MR              2:35.67        DFS        
      Declared false start
 
Boys 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              6:44.99  JO
              6:45.00  SMAX
              7:05.99  SILV
 Meet Qualifying:  6:45.00 - 7:05.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Loveless, Ryan            10 Badger-MR            7:00.18    6:50.43 SILV   
                  34.84     1:15.00 (40.16)     1:56.53 (41.53)     2:38.75 (42.22)
        3:20.92 (42.17)     4:02.50 (41.58)     4:46.83 (44.33)     5:29.72 (42.89)
        6:10.72 (41.00)     6:50.43 (39.71)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                37.19  JO
                37.20  SMAX
                42.89  SILV
 Meet Qualifying:  37.20 - 42.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Corcuera, Christian L      9 Twisters-MR            37.39      37.71 SILV   
  2 Park, Aaron T             10 CAS-MR                 37.82      38.17 SILV   
  3 Halls, Ryan A             10 NFS-MR                 38.59      38.51 SILV   
  4 Weinstein, Joshua E        8 Express Swimming-MR    38.85      38.62 SILV   
  5 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR    39.33      38.74 SILV   
  6 Lengyel, Adrian           10 RI Marlins-MR          39.95      38.79 SILV   
  7 Walz, Jonathan R          10 FREE-MR                39.85      38.82 SILV   
  8 Oganezov, Nicholas        10 MPNY-MR                40.83      38.86 SILV   
  9 McDonald, Ryan J          10 Badger-MR              39.17      38.88 SILV   
 10 Gjertsen, Owen G           8 WEST-MR                37.68      38.89 SILV   
 11 Chan, Aidan               10 FLY-MR                 38.29      39.05 SILV   
 12 Shao, Julien H            10 QNS-MR                 41.98      39.34 SILV   
 13 Michin, Nikita G          10 MPNY-MR                39.16      39.37 SILV   
 14 Sainvil, Fenlay            9 Parks Sailfish-MR      42.13      39.43 SILV   
 15 Chang, Henry              10 Express Swimming-MR    37.82      39.47 SILV   
 16 Gonzalez, James           10 APEX-MR                40.83      39.59 SILV   
 17 Smith, Colin P            10 Express Swimming-MR    39.45      39.60 SILV   
 18 Seliger, Timur             8 RI Marlins-MR          42.61      39.68 SILV   
 19 Pasumarthi, Arya          10 Twisters-MR            39.25      39.72 SILV   
 20 Shao, Oliver H            10 QNS-MR                 41.48      39.74 SILV   
 21 Rivera, Jaden D           10 HS-MR                  40.76      39.89 SILV   
 22 Dissanayake, Ryan B        9 FLY-MR                 39.61      39.97 SILV   
 23 Nguyen, Dustin            10 KB Makos-MR            40.48      40.07 SILV   
 24 Aston, Jett J             10 Flying Dolphins-MR     39.10      40.10 SILV   
 25 Chinea, Ethan              8 LIFE-MR                42.70      40.19 SILV   
 26 Bellach, Daniel C          9 Badger-MR              40.49      40.22 SILV   
 27 Filipov, Alexander        10 MPNY-MR                40.28      40.25 SILV   
 28 Langerfeld, Bobby         10 WEST-MR                38.10      40.38 SILV   
 29 Hyndman, Nathaniel M      10 Hes-Mr-MR              37.87      40.39 SILV   
 30 Berland, Jake S            9 Express Swimming-MR    40.60      40.54 SILV   
 31 Kaplan, Evan K             9 WEST-MR                40.90      40.58 SILV   
 32 Singer, Dillon T          10 FREE-MR                41.05      40.62 SILV   
 33 Mitchener, Connor         10 Manhattan Makos-MR     39.18      40.63 SILV   
 34 Kozlovsky, Zachary L      10 MPNY-MR                39.82      40.97 SILV   
 35 Gonzalez, Alejandro       10 APEX-MR                39.52      41.02 SILV   
 36 McGrath, Joseph            9 TRI-MR                 38.71      41.41 SILV   
 37 Minchala, Ismael F        10 FLY-MR                 40.93      41.52 SILV   
 38 Hoffmann, Alex L           8 WEST-MR                41.95      41.54 SILV   
 39 Kan, Winston C            10 FREE-MR                41.05      41.72 SILV   
 40 Temni, Matthew             8 FREE-MR                41.69      41.80 SILV   
 41 Chang, Matthew A           9 FLY-MR                 39.86      41.83 SILV   
 42 Robins, Benjamin I        10 Badger-MR              42.88      41.97 SILV   
 43 Lau, Alexander            10 QNS-MR                 41.56      41.99 SILV   
 44 Torres, Jhustin M          9 RedTails-MR            41.88      42.01 SILV   
 45 Leonard, Ryan             10 TRI-MR                 42.12      42.08 SILV   
 46 Vincent, Michael R        10 Badger-MR              40.70      42.10 SILV   
 47 Remor, Ian                 9 RI Marlins-MR          42.36      42.54 SILV   
 48 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR    41.23      42.59 SILV   
Non-Award Division  
  1 Arnold, Zachary R         10 Badger-MR              37.85      35.87 JO     
  2 Smith, Jamar              10 NFS-MR                 42.55      42.94        
  3 Bargellini, Ryan J         9 Express Swimming-MR    41.57      43.04        
  4 Maslo, Tadija              8 RI Marlins-MR          41.70      43.08        
  5 Novikov, Daniel A         10 Aquaflames-MR          40.47      43.12        
  6 Turi, Abel                 9 RedTails-MR            41.26      43.82        
  7 Delgado, Quentin           9 Manhattan Makos-MR     42.43      44.00        
  8 Mazo, Or                  10 Hes-Mr-MR              41.27      44.18        
  9 Elkhoury, Marc            10 HS-MR                  42.43      44.20        
 10 Grushovenko, David         9 MPNY-MR                41.55      44.29        
 11 Finn, Connor               9 TRI-MR                 42.70      44.61        
 12 Tuminello, Nick S          9 FREE-MR                42.15      45.66        
 -- Reynolds, Owen             9 RedTails-MR            41.18         DQ        
      Delay initiating turn
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:20.59  JO
              1:20.60  SMAX
              1:37.09  SILV
 Meet Qualifying:  1:20.60 - 1:37.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Michin, Nikita G          10 MPNY-MR              1:23.42    1:21.62 SILV   
                  40.24     1:21.62 (41.38)                                        
  2 Corcuera, Christian L      9 Twisters-MR          1:21.97    1:21.73 SILV   
                  39.73     1:21.73 (42.00)                                        
  3 Loveless, Ryan            10 Badger-MR            1:22.74    1:22.38 SILV   
                  38.38     1:22.38 (44.00)                                        
  4 Park, Aaron T             10 CAS-MR               1:24.21    1:23.16 SILV   
                  41.04     1:23.16 (42.12)                                        
  5 Nguyen, Dustin            10 KB Makos-MR          1:28.87    1:23.55 SILV   
                  40.39     1:23.55 (43.16)                                        
  6 Pasumarthi, Arya          10 Twisters-MR          1:25.83    1:23.77 SILV   
                  40.30     1:23.77 (43.47)                                        
  7 Halls, Ryan A             10 NFS-MR               1:23.97    1:24.11 SILV   
                  41.42     1:24.11 (42.69)                                        
  8 Gonzalez, Alejandro       10 APEX-MR              1:22.49    1:24.47 SILV   
                  41.81     1:24.47 (42.66)                                        
  9 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR  1:22.54    1:24.87 SILV   
                  40.74     1:24.87 (44.13)                                        
 10 Lian, Derek               10 Parks Sailfish-MR    1:23.00    1:24.91 SILV   
 11 Smith, Colin P            10 Express Swimming-MR  1:23.44    1:24.95 SILV   
                  41.45     1:24.95 (43.50)                                        
 12 Chinea, Ethan              8 LIFE-MR              1:29.80    1:24.97 SILV   
                  41.33     1:24.97 (43.64)                                        
 13 Singer, Dillon T          10 FREE-MR              1:26.65    1:25.13 SILV   
                  43.15     1:25.13 (41.98)                                        
 14 McGrath, Joseph            9 TRI-MR               1:26.26    1:25.20 SILV   
                  41.36     1:25.20 (43.84)                                        
 15 Walz, Jonathan R          10 FREE-MR              1:26.81    1:25.41 SILV   
                  43.01     1:25.41 (42.40)                                        
 16 Shao, Julien H            10 QNS-MR               1:32.38    1:25.57 SILV   
                  41.36     1:25.57 (44.21)                                        
 17 Kan, Winston C            10 FREE-MR              1:27.40    1:25.59 SILV   
                  41.73     1:25.59 (43.86)                                        
 18 Weinstein, Joshua E        8 Express Swimming-MR  1:24.59    1:25.63 SILV   
                  41.75     1:25.63 (43.88)                                        
 19 Langerfeld, Bobby         10 WEST-MR              1:26.20    1:25.67 SILV   
                  42.34     1:25.67 (43.33)                                        
 20 McDonald, Ryan J          10 Badger-MR            1:29.38    1:25.74 SILV   
 21 Romano, Michael           10 MPNY-MR              1:25.28    1:26.64 SILV   
                  41.64     1:26.64 (45.00)                                        
 22 Bellach, Daniel C          9 Badger-MR            1:30.22    1:26.84 SILV   
                  40.96     1:26.84 (45.88)                                        
 23 Gonzalez, James           10 APEX-MR              1:26.10    1:27.19 SILV   
                  42.77     1:27.19 (44.42)                                        
 24 Rivera, Jaden D           10 HS-MR                1:29.19    1:27.46 SILV   
                  43.79     1:27.46 (43.67)                                        
 25 Anderson, Quinn J          8 WEST-MR              1:28.90    1:27.49 SILV   
                  44.16     1:27.49 (43.33)                                        
 26 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR  1:27.93    1:27.74 SILV   
                  44.48     1:27.74 (43.26)                                        
 27 Korenblit, Liam R          8 UN-MR                1:32.21    1:27.79 SILV   
                  41.21     1:27.79 (46.58)                                        
 28 Vincent, Michael R        10 Badger-MR            1:28.29    1:28.03 SILV   
                  43.77     1:28.03 (44.26)                                        
 29 Kaplan, Evan K             9 WEST-MR              1:32.55    1:28.11 SILV   
                  43.06     1:28.11 (45.05)                                        
 30 Hyndman, Nathaniel M      10 Hes-Mr-MR            1:29.80    1:28.12 SILV   
                  45.06     1:28.12 (43.06)                                        
 31 Grushovenko, David         9 MPNY-MR              1:29.29    1:28.48 SILV   
                  42.49     1:28.48 (45.99)                                        
 32 Temni, Matthew             8 FREE-MR              1:30.88    1:28.70 SILV   
                  43.34     1:28.70 (45.36)                                        
 33 Pachkovskiy, Dylan        10 TRI$-MR              1:31.79    1:28.82 SILV   
                  43.44     1:28.82 (45.38)                                        
 34 Elms, Preston M           10 Flying Dolphins-MR   1:29.11    1:28.85 SILV   
 35 Minchala, Ismael F        10 FLY-MR               1:29.50    1:28.94 SILV   
 36 Remor, Ian                 9 RI Marlins-MR        1:32.84    1:28.97 SILV   
                  44.19     1:28.97 (44.78)                                        
 37 Berland, Jake S            9 Express Swimming-MR  1:33.00    1:29.35 SILV   
                  42.47     1:29.35 (46.88)                                        
 38 Zarvovskiy, Andy A         9 Shy-Mr-MR            1:33.12    1:29.44 SILV   
                  44.48     1:29.44 (44.96)                                        
 39 Aston, Jett J             10 Flying Dolphins-MR   1:28.38    1:29.56 SILV   
                  43.04     1:29.56 (46.52)                                        
 40 Lerner, Justin            10 MPNY-MR              1:26.74    1:29.65 SILV   
                  42.47     1:29.65 (47.18)                                        
 41 Chen, Justin              10 Parks Sailfish-MR    1:30.55    1:29.68 SILV   
                  43.43     1:29.68 (46.25)                                        
 42 Robins, Benjamin I        10 Badger-MR            1:31.00    1:30.06 SILV   
                  43.51     1:30.06 (46.55)                                        
 43 Oganezov, Nicholas        10 MPNY-MR              1:32.16    1:30.26 SILV   
                  42.65     1:30.26 (47.61)                                        
 44 Gluzman, Adam             10 TRI$-MR              1:32.58    1:30.47 SILV   
                  44.50     1:30.47 (45.97)                                        
 45 Edell, Truman E           10 Flying Dolphins-MR   1:32.62    1:30.59 SILV   
                  43.51     1:30.59 (47.08)                                        
 46 Mitchener, Connor         10 Manhattan Makos-MR   1:24.19    1:31.23 SILV   
                  44.58     1:31.23 (46.65)                                        
 47 Benedyk, Eric             10 MPNY-MR              1:28.49    1:31.67 SILV   
                  44.22     1:31.67 (47.45)                                        
 48 Reynolds, Owen             9 RedTails-MR          1:36.70    1:32.06 SILV   
                  44.92     1:32.06 (47.14)                                        
 49 Liu, Dylan Y              10 FREE-MR              1:36.49    1:32.13 SILV   
 50 Lansing, Magnus           10 Manhattan Makos-MR   1:31.88    1:32.24 SILV   
                  45.21     1:32.24 (47.03)                                        
 51 Miller, Myles              9 NFS-MR               1:32.53    1:32.42 SILV   
 52 Sorokin, Ivan              9 MPNY-MR              1:31.90    1:32.48 SILV   
                  44.45     1:32.48 (48.03)                                        
 53 Novikov, Daniel A         10 Aquaflames-MR        1:33.00    1:32.91 SILV   
                  45.31     1:32.91 (47.60)                                        
 54 Delgado, Quentin           9 Manhattan Makos-MR   1:30.93    1:33.19 SILV   
                  45.48     1:33.19 (47.71)                                        
 55 Mazo, Or                  10 Hes-Mr-MR            1:28.66    1:33.26 SILV   
                  46.74     1:33.26 (46.52)                                        
 56 Glick, Andrew              9 ASAP-MR              1:34.51    1:33.55 SILV   
                  45.90     1:33.55 (47.65)                                        
 57 Smith, Jamar              10 NFS-MR               1:33.33    1:34.09 SILV   
 58 Tuminello, Nick S          9 FREE-MR              1:31.70    1:34.16 SILV   
                  45.62     1:34.16 (48.54)                                        
 59 Ivry, Eric                 9 Hes-Mr-MR            1:36.69    1:34.83 SILV   
                  46.37     1:34.83 (48.46)                                        
 60 Makuyev, Simon A           9 Shy-Mr-MR            1:34.89    1:35.42 SILV   
                  47.73     1:35.42 (47.69)                                        
 61 Elkhoury, Marc            10 HS-MR                1:32.21    1:36.14 SILV   
                  46.59     1:36.14 (49.55)                                        
 62 Usina, Vuk                10 Manhattan Makos-MR   1:32.34    1:36.15 SILV   
                  46.63     1:36.15 (49.52)                                        
Non-Award Division  
  1 Arnold, Zachary R         10 Badger-MR            1:21.68    1:17.39 JO     
                  37.50     1:17.39 (39.89)                                        
  2 Gjertsen, Owen G           8 WEST-MR              1:23.13    1:20.57 JO     
                  38.98     1:20.57 (41.59)                                        
  3 Finn, Connor               9 TRI-MR               1:35.54    1:38.68        
                  48.22     1:38.68 (50.46)                                        
  4 Truong, Koa                9 QNS-MR               1:34.01    1:39.08        
                  48.54     1:39.08 (50.54)                                        
  5 Coronel, Luis             10 RI Marlins-MR        1:36.57    1:39.77        
                  47.56     1:39.77 (52.21)                                        
 -- Sainvil, Fenlay            9 Parks Sailfish-MR    1:35.08         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Maslo, Tadija              8 RI Marlins-MR        1:32.88         DQ        
      Delay initiating turn
                  42.84          DQ (45.54)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.99  JO
                43.00  SMAX
                48.59  SILV
 Meet Qualifying:  43.00 - 48.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR    43.25      43.02 SILV   
  2 Reyes, Oliver K           10 BKR-MR                 44.54      43.21 SILV   
  3 Michin, Nikita G          10 MPNY-MR                44.86      43.49 SILV   
  4 Grushovenko, David         9 MPNY-MR                45.46      43.61 SILV   
  5 Zarvovskiy, Andy A         9 Shy-Mr-MR              45.62      43.76 SILV   
  6 Vincent, Michael R        10 Badger-MR              44.96      43.86 SILV   
  7 Robins, Benjamin I        10 Badger-MR              45.85      43.87 SILV   
  8 Corcuera, Christian L      9 Twisters-MR            45.56      44.07 SILV   
  9 Shao, Oliver H            10 QNS-MR                 48.06      44.41 SILV   
 10 Smith, Jamar              10 NFS-MR                 45.40      44.48 SILV   
 11 Loveless, Ryan            10 Badger-MR              45.96      44.79 SILV   
 12 Langerfeld, Bobby         10 WEST-MR                47.09      44.90 SILV   
 13 Gluzman, Adam             10 TRI$-MR                44.12      44.94 SILV   
 14 Kan, Winston C            10 FREE-MR                46.31      44.96 SILV   
 15 King, Anthony S           10 Hes-Mr-MR              43.33      45.08 SILV   
 16 Lin, Linus                10 FLY-MR                 45.23      45.12 SILV   
 17 Belyayev, Daniel V         9 FREE-MR                44.92      45.21 SILV   
 18 Tuminello, Nick S          9 FREE-MR                47.77      45.24 SILV   
 19 D'Amelio, Cosmo A         10 TRI$-MR                43.31      45.35 SILV   
 20 Pachkovskiy, Dylan        10 TRI$-MR                46.33      45.43 SILV   
 21 Liu, Dylan Y              10 FREE-MR                48.32      45.84 SILV   
 22 Romano, Michael           10 MPNY-MR                46.52      45.90 SILV   
 23 Nwosu, Jide D             10 CIY-MR                 46.89      45.92 SILV   
 24 Sorokin, Ivan              9 MPNY-MR                46.41      45.94 SILV   
 25 Shah, Dylan R             10 Flying Dolphins-MR     48.19      46.16 SILV   
 26 Zhu, Aidan                 9 Flying Dolphins-MR     47.35      46.18 SILV   
 27 Remor, Ian                 9 RI Marlins-MR          47.32      46.28 SILV   
 28 Adams, David              10 WEST-MR                46.41      46.52 SILV   
 29 Wong, Emmitt              10 NCAC-MR                47.45      46.55 SILV   
 30 Lalley, Jack A             9 QNS-MR                 46.41      46.63 SILV   
 31 Reynolds, Owen             9 RedTails-MR            47.83      46.69 SILV   
 31 Smith, Colin P            10 Express Swimming-MR    46.62      46.69 SILV   
 33 Weinstein, Joshua E        8 Express Swimming-MR    46.36      46.94 SILV   
 33 Gonzalez, Alejandro       10 APEX-MR                45.60      46.94 SILV   
 35 Hyndman, Nathaniel M      10 Hes-Mr-MR              45.27      47.15 SILV   
 36 Shashaty, Erik            10 TRI-MR                 48.53      47.20 SILV   
 37 Makuyev, Simon A           9 Shy-Mr-MR              47.61      47.36 SILV   
 38 Kaplan, Evan K             9 WEST-MR                48.42      47.38 SILV   
 39 Anderson, Quinn J          8 WEST-MR                45.89      47.40 SILV   
 40 Mitchener, Connor         10 Manhattan Makos-MR     47.37      47.42 SILV   
 41 Finn, Connor               9 TRI-MR                 47.53      47.52 SILV   
 42 Delgado, Quentin           9 Manhattan Makos-MR     48.27      47.66 SILV   
 43 Chen, Justin              10 Parks Sailfish-MR      46.87      47.85 SILV   
 44 Truong, Koa                9 QNS-MR                 46.33      47.96 SILV   
 45 Sainvil, Fenlay            9 Parks Sailfish-MR      47.63      48.01 SILV   
 46 Aston, Jett J             10 Flying Dolphins-MR     47.37      48.05 SILV   
 47 Temni, Matthew             8 FREE-MR                48.08      48.09 SILV   
 48 Mazo, Or                  10 Hes-Mr-MR              46.82      48.31 SILV   
 49 Benedyk, Eric             10 MPNY-MR                46.85      48.37 SILV   
Non-Award Division  
  1 Seliger, Timur             8 RI Marlins-MR          43.05      41.88 JO     
  2 Lian, Derek               10 Parks Sailfish-MR      43.25      41.90 JO     
  3 Attenborough, Michael      8 FREE-MR                47.84      48.70        
  4 Usina, Vuk                10 Manhattan Makos-MR     48.38      50.86        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:33.99  JO
              1:34.00  SMAX
              1:48.39  SILV
 Meet Qualifying:  1:34.00 - 1:48.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 D'Amelio, Cosmo A         10 TRI$-MR              1:34.41    1:35.36 SILV   
                  46.11     1:35.36 (49.25)                                        
  2 Gluzman, Adam             10 TRI$-MR              1:36.27    1:36.67 SILV   
                  46.61     1:36.67 (50.06)                                        
  3 Corcuera, Christian L      9 Twisters-MR          1:35.79    1:36.88 SILV   
                  45.71     1:36.88 (51.17)                                        
  4 Shao, Oliver H            10 QNS-MR               1:38.42    1:37.05 SILV   
                  47.08     1:37.05 (49.97)                                        
  5 Langerfeld, Bobby         10 WEST-MR              1:37.77    1:37.13 SILV   
                  47.46     1:37.13 (49.67)                                        
  6 Ratling, Kunga Y           9 Twisters-MR          1:36.34    1:37.51 SILV   
                  46.93     1:37.51 (50.58)                                        
  7 Michin, Nikita G          10 MPNY-MR              1:37.94    1:37.93 SILV   
                  46.95     1:37.93 (50.98)                                        
  8 Liu, Dylan Y              10 FREE-MR              1:44.88    1:38.24 SILV   
                  46.69     1:38.24 (51.55)                                        
  9 King, Anthony S           10 Hes-Mr-MR            1:35.12    1:38.67 SILV   
                  46.02     1:38.67 (52.65)                                        
 10 Shao, Julien H            10 QNS-MR               1:39.05    1:38.98 SILV   
                  48.12     1:38.98 (50.86)                                        
 11 Adams, David              10 WEST-MR              1:38.47    1:39.04 SILV   
                  47.49     1:39.04 (51.55)                                        
 12 Tuminello, Nick S          9 FREE-MR              1:42.72    1:39.60 SILV   
                  49.13     1:39.60 (50.47)                                        
 13 Smith, Colin P            10 Express Swimming-MR  1:40.69    1:39.78 SILV   
                  48.28     1:39.78 (51.50)                                        
 14 Loveless, Ryan            10 Badger-MR            1:41.32    1:39.85 SILV   
                  47.41     1:39.85 (52.44)                                        
 15 Truong, Koa                9 QNS-MR               1:40.47    1:40.23 SILV   
                  48.01     1:40.23 (52.22)                                        
 16 Sainvil, Fenlay            9 Parks Sailfish-MR    1:43.32    1:40.29 SILV   
                  47.12     1:40.29 (53.17)                                        
 16 Pachkovskiy, Dylan        10 TRI$-MR              1:44.53    1:40.29 SILV   
                  46.16     1:40.29 (54.13)                                        
 18 Gonzalez, Alejandro       10 APEX-MR              1:40.31    1:40.85 SILV   
                  49.03     1:40.85 (51.82)                                        
 19 Kozlovsky, Zachary L      10 MPNY-MR              1:41.32    1:41.12 SILV   
                  48.83     1:41.12 (52.29)                                        
 20 Aston, Jett J             10 Flying Dolphins-MR   1:47.13    1:41.18 SILV   
                  47.91     1:41.18 (53.27)                                        
 21 Lengyel, Adrian           10 RI Marlins-MR        1:44.62    1:41.56 SILV   
                  48.72     1:41.56 (52.84)                                        
 22 Kan, Winston C            10 FREE-MR              1:40.89    1:41.60 SILV   
                  48.98     1:41.60 (52.62)                                        
 23 Lin, Linus                10 FLY-MR               1:39.44    1:41.72 SILV   
                  48.10     1:41.72 (53.62)                                        
 24 Zhu, Aidan                 9 Flying Dolphins-MR   1:41.70    1:42.04 SILV   
                  48.35     1:42.04 (53.69)                                        
 25 Grushovenko, David         9 MPNY-MR              1:36.38    1:42.20 SILV   
                  47.90     1:42.20 (54.30)                                        
 26 Vincent, Michael R        10 Badger-MR            1:43.08    1:42.33 SILV   
                  50.83     1:42.33 (51.50)                                        
 27 Hyndman, Nathaniel M      10 Hes-Mr-MR            1:38.22    1:42.69 SILV   
                  49.52     1:42.69 (53.17)                                        
 28 Shah, Dylan R             10 Flying Dolphins-MR   1:42.51    1:42.89 SILV   
                  49.67     1:42.89 (53.22)                                        
 29 Chen, Justin              10 Parks Sailfish-MR    1:37.98    1:43.28 SILV   
                  49.80     1:43.28 (53.48)                                        
 30 Belyayev, Daniel V         9 FREE-MR              1:40.35    1:43.41 SILV   
                  49.72     1:43.41 (53.69)                                        
 31 Robins, Benjamin I        10 Badger-MR            1:43.23    1:43.46 SILV   
                  48.13     1:43.46 (55.33)                                        
 32 Elkhoury, Marc            10 HS-MR                1:44.30    1:43.60 SILV   
                  51.03     1:43.60 (52.57)                                        
 33 Finn, Connor               9 TRI-MR               1:46.08    1:43.80 SILV   
                  47.57     1:43.80 (56.23)                                        
 34 Attenborough, Michael      8 FREE-MR              1:43.99    1:43.86 SILV   
                  50.42     1:43.86 (53.44)                                        
 35 Radley, Cole N             9 Flying Dolphins-MR   1:44.94    1:44.16 SILV   
                  49.83     1:44.16 (54.33)                                        
 36 Sorokin, Ivan              9 MPNY-MR              1:44.89    1:44.38 SILV   
                  47.62     1:44.38 (56.76)                                        
 37 Makuyev, Simon A           9 Shy-Mr-MR            1:42.73    1:45.34 SILV   
                  49.62     1:45.34 (55.72)                                        
 38 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR  1:40.84    1:45.37 SILV   
                  50.99     1:45.37 (54.38)                                        
 39 Shashaty, Erik            10 TRI-MR               1:47.93    1:45.79 SILV   
                  50.28     1:45.79 (55.51)                                        
 40 Temni, Matthew             8 FREE-MR              1:44.58    1:46.31 SILV   
                  51.24     1:46.31 (55.07)                                        
 41 Delgado, Quentin           9 Manhattan Makos-MR   1:46.58    1:46.55 SILV   
                  50.85     1:46.55 (55.70)                                        
 42 Mazo, Or                  10 Hes-Mr-MR            1:42.54    1:48.03 SILV   
                  52.93     1:48.03 (55.10)                                        
 43 Usina, Vuk                10 Manhattan Makos-MR   1:47.58    1:48.12 SILV   
                  50.90     1:48.12 (57.22)                                        
Non-Award Division  
  1 Filipov, Alexander        10 MPNY-MR              1:34.66    1:28.97 JO     
                  43.41     1:28.97 (45.56)                                        
  2 Gjertsen, Owen G           8 WEST-MR              1:35.20    1:31.34 JO     
  3 Rivera, Jaden D           10 HS-MR                1:48.19    1:48.41        
                  53.51     1:48.41 (54.90)                                        
  4 Barbaro, Christian        10 TRI-MR               1:48.35    1:49.33        
                  51.49     1:49.33 (57.84)                                        
  5 Turi, Abel                 9 RedTails-MR          1:44.97    1:51.29        
                  53.10     1:51.29 (58.19)                                        
  6 Gorelik, Lev              10 ASAP-MR              1:48.11    1:52.85        
                  51.73   1:52.85 (1:01.12)                                        
  7 Tsering, Jigdal N         10 Twisters-MR          1:46.35    1:53.19        
                  54.12     1:53.19 (59.07)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                35.69  JO
                35.70  SMAX
                43.89  SILV
 Meet Qualifying:  35.70 - 43.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Lerner, Justin            10 MPNY-MR                39.63      35.93 SILV   
  2 Chang, Henry              10 Express Swimming-MR    35.76      36.20 SILV   
  3 Walz, Jonathan R          10 FREE-MR                40.23      36.55 SILV   
  4 Lian, Derek               10 Parks Sailfish-MR      37.44      36.59 SILV   
  5 D'Amelio, Cosmo A         10 TRI$-MR                37.05      36.84 SILV   
  6 Kuo, Derrick              10 WEST-MR                39.54      37.25 SILV   
  7 Weinstein, Joshua E        8 Express Swimming-MR    37.51      37.36 SILV   
  8 Nguyen, Dustin            10 KB Makos-MR            41.14      37.39 SILV   
  9 Kozlovsky, Zachary L      10 MPNY-MR                38.59      37.50 SILV   
 10 Park, Aaron T             10 CAS-MR                 37.42      37.54 SILV   
 11 Shao, Julien H            10 QNS-MR                 42.12      37.55 SILV   
 12 Gonzalez, James           10 APEX-MR                37.89      37.56 SILV   
 13 Langerfeld, Bobby         10 WEST-MR                37.70      37.63 SILV   
 14 Bellach, Daniel C          9 Badger-MR              41.22      37.78 SILV   
 15 Pasumarthi, Arya          10 Twisters-MR            37.95      37.89 SILV   
 16 Gjertsen, Owen G           8 WEST-MR                39.17      37.92 SILV   
 17 Chang, Matthew A           9 FLY-MR                 37.25      38.13 SILV   
 18 McGrath, Joseph            9 TRI-MR                 40.05      38.18 SILV   
 19 Halls, Ryan A             10 NFS-MR                 36.90      38.28 SILV   
 20 Minchala, Ismael F        10 FLY-MR                 37.64      38.37 SILV   
 20 Michin, Nikita G          10 MPNY-MR                37.98      38.37 SILV   
 22 Chan, Aidan               10 FLY-MR                 38.05      38.77 SILV   
 23 Gonzalez, Alejandro       10 APEX-MR                37.48      38.90 SILV   
 24 Kan, Winston C            10 FREE-MR                37.88      38.91 SILV   
 25 Dissanayake, Ryan B        9 FLY-MR                 40.06      39.46 SILV   
 25 Berland, Jake S            9 Express Swimming-MR    41.46      39.46 SILV   
 27 Chen, Justin              10 Parks Sailfish-MR      41.01      40.04 SILV   
 28 Loveless, Ryan            10 Badger-MR              38.05      40.17 SILV   
 29 Hoffmann, Alex L           8 WEST-MR                42.35      40.30 SILV   
 30 Shao, Oliver H            10 QNS-MR                 42.51      40.37 SILV   
 31 Sorokin, Ivan              9 MPNY-MR                40.76      40.45 SILV   
 32 Vincent, Michael R        10 Badger-MR              41.66      40.80 SILV   
 33 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR    40.47      40.90 SILV   
 34 Miller, Myles              9 NFS-MR                 42.50      41.10 SILV   
 35 Usina, Vuk                10 Manhattan Makos-MR     40.92      41.35 SILV   
 36 Lau, Alexander            10 QNS-MR                 41.36      41.60 SILV   
 37 Ivry, Eric                 9 Hes-Mr-MR              43.17      42.04 SILV   
 38 Reyes, Oliver K           10 BKR-MR                 42.22      42.19 SILV   
 39 Turi, Abel                 9 RedTails-MR            43.31      42.57 SILV   
 40 Leonard, Ryan             10 TRI-MR                 42.56      42.62 SILV   
 41 Smith, Colin P            10 Express Swimming-MR    42.52      42.80 SILV   
 42 Bargellini, Ryan J         9 Express Swimming-MR    42.19      42.87 SILV   
 43 Remor, Ian                 9 RI Marlins-MR          42.54      43.26 SILV   
 44 Mazo, Or                  10 Hes-Mr-MR              40.13      43.48 SILV   
 45 Lee, Nicholas J           10 TRI$-MR                43.16      43.67 SILV   
Non-Award Division  
  1 Reynolds, Owen             9 RedTails-MR            40.88      44.46        
  2 Grushovenko, David         9 MPNY-MR                42.68      46.21        
  3 Rivera, Jaden D           10 HS-MR                  43.36      46.81        
 -- Krivenko, Andrew          10 FREE-MR                37.49         DQ        
      Declared false start
 -- Gorelik, Lev              10 ASAP-MR                41.33         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Oganezov, Nicholas        10 MPNY-MR                39.10         DQ        
      No Show Penalty Event
 
Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:25.59  JO
              1:25.60  SMAX
              1:37.99  SILV
 Meet Qualifying:  1:25.60 - 1:37.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Zarvovskiy, Andy A         9 Shy-Mr-MR            1:35.90    1:27.09 SILV   
                  40.43     1:27.09 (46.66)                                        
  2 Kuo, Derrick              10 WEST-MR              1:26.02    1:27.49 SILV   
                  39.73     1:27.49 (47.76)                                        
  3 Lerner, Justin            10 MPNY-MR              1:34.11    1:27.84 SILV   
                  39.84     1:27.84 (48.00)                                        
  4 Langerfeld, Bobby         10 WEST-MR              1:27.04    1:28.00 SILV   
                  41.16     1:28.00 (46.84)                                        
  5 Lin, Linus                10 FLY-MR               1:30.86    1:28.44 SILV   
                  40.44     1:28.44 (48.00)                                        
  6 Krivenko, Andrew          10 FREE-MR              1:26.70    1:28.45 SILV   
                  42.29     1:28.45 (46.16)                                        
  7 Walz, Jonathan R          10 FREE-MR              1:30.04    1:29.64 SILV   
                  41.88     1:29.64 (47.76)                                        
  8 Oganezov, Nicholas        10 MPNY-MR              1:33.65    1:29.87 SILV   
                  40.87     1:29.87 (49.00)                                        
  9 King, Anthony S           10 Hes-Mr-MR            1:28.74    1:30.15 SILV   
                  38.95     1:30.15 (51.20)                                        
 10 Minchala, Ismael F        10 FLY-MR               1:32.39    1:32.28 SILV   
                  43.31     1:32.28 (48.97)                                        
 11 Halls, Ryan A             10 NFS-MR               1:28.05    1:32.60 SILV   
                  42.04     1:32.60 (50.56)                                        
 12 Shao, Julien H            10 QNS-MR               1:35.73    1:33.86 SILV   
                  40.50     1:33.86 (53.36)                                        
 13 Vincent, Michael R        10 Badger-MR            1:33.78    1:34.17 SILV   
                  43.68     1:34.17 (50.49)                                        
 14 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR  1:34.42    1:37.57 SILV   
                  47.58     1:37.57 (49.99)                                        
Non-Award Division  
  1 Gonzalez, James           10 APEX-MR              1:27.04    1:24.47 JO     
                  39.77     1:24.47 (44.70)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:19.99  JO
              1:20.00  SMAX
              1:28.59  SILV
 Meet Qualifying:  1:20.00 - 1:28.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Oganezov, Nicholas        10 MPNY-MR              1:21.44    1:20.34 SILV   
                  38.46     1:20.34 (41.88)                                        
  2 Halls, Ryan A             10 NFS-MR               1:20.32    1:21.24 SILV   
                  38.08     1:21.24 (43.16)                                        
  3 D'Amelio, Cosmo A         10 TRI$-MR              1:21.43    1:21.88 SILV   
                  38.26     1:21.88 (43.62)                                        
  4 Langerfeld, Bobby         10 WEST-MR              1:27.98    1:22.07 SILV   
                  38.43     1:22.07 (43.64)                                        
  5 McDonald, Ryan J          10 Badger-MR            1:27.24    1:22.13 SILV   
                  39.09     1:22.13 (43.04)                                        
  6 Lian, Derek               10 Parks Sailfish-MR    1:22.01    1:22.55 SILV   
                  38.41     1:22.55 (44.14)                                        
  6 King, Anthony S           10 Hes-Mr-MR            1:22.50    1:22.55 SILV   
                  36.65     1:22.55 (45.90)                                        
  8 Romano, Michael           10 MPNY-MR              1:26.31    1:22.81 SILV   
                  37.21     1:22.81 (45.60)                                        
  9 Park, Aaron T             10 CAS-MR               1:24.79    1:23.01 SILV   
                  38.05     1:23.01 (44.96)                                        
 10 Walz, Jonathan R          10 FREE-MR              1:25.06    1:23.06 SILV   
                  38.14     1:23.06 (44.92)                                        
 11 Corcuera, Christian L      9 Twisters-MR          1:23.30    1:23.10 SILV   
                  38.06     1:23.10 (45.04)                                        
 12 Gonzalez, Alejandro       10 APEX-MR              1:24.61    1:23.18 SILV   
                  38.62     1:23.18 (44.56)                                        
 13 Kan, Winston C            10 FREE-MR              1:24.18    1:23.24 SILV   
                  40.60     1:23.24 (42.64)                                        
 14 Hyndman, Nathaniel M      10 Hes-Mr-MR            1:25.24    1:23.82 SILV   
                  39.72     1:23.82 (44.10)                                        
 15 Michin, Nikita G          10 MPNY-MR              1:21.68    1:24.09 SILV   
                  39.16     1:24.09 (44.93)                                        
 16 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR  1:27.21    1:24.18 SILV   
                  42.46     1:24.18 (41.72)                                        
 17 Lerner, Justin            10 MPNY-MR              1:24.36    1:24.31 SILV   
                  39.03     1:24.31 (45.28)                                        
 18 Smith, Colin P            10 Express Swimming-MR  1:25.42    1:24.88 SILV   
                  41.16     1:24.88 (43.72)                                        
 19 Loveless, Ryan            10 Badger-MR            1:25.60    1:24.92 SILV   
                  40.00     1:24.92 (44.92)                                        
 20 Weinstein, Joshua E        8 Express Swimming-MR  1:23.37    1:24.94 SILV   
                  39.40     1:24.94 (45.54)                                        
 21 Lengyel, Adrian           10 RI Marlins-MR        1:27.59    1:25.50 SILV   
                  40.67     1:25.50 (44.83)                                        
 22 Mitchener, Connor         10 Manhattan Makos-MR   1:22.72    1:25.66 SILV   
                  39.29     1:25.66 (46.37)                                        
 23 Chen, Justin              10 Parks Sailfish-MR    1:26.33    1:26.53 SILV   
                  40.55     1:26.53 (45.98)                                        
 24 Reyes, Oliver K           10 BKR-MR               1:28.00    1:26.76 SILV   
                  43.13     1:26.76 (43.63)                                        
 25 Singer, Dillon T          10 FREE-MR              1:27.61    1:26.80 SILV   
                  43.97     1:26.80 (42.83)                                        
 26 Gonzalez, James           10 APEX-MR              1:28.14    1:26.86 SILV   
                  39.58     1:26.86 (47.28)                                        
Non-Award Division  
  1 Arnold, Zachary R         10 Badger-MR            1:22.84    1:16.49 JO     
                  34.77     1:16.49 (41.72)                                        
  2 Krivenko, Andrew          10 FREE-MR              1:23.64    1:19.11 JO     
                  36.11     1:19.11 (43.00)                                        
  3 Grushovenko, David         9 MPNY-MR              1:26.65    1:30.59        
                  42.52     1:30.59 (48.07)                                        
  4 Smith, Jamar              10 NFS-MR               1:27.44    1:30.73        
  5 Benedyk, Eric             10 MPNY-MR              1:28.59    1:30.91        
                  41.17     1:30.91 (49.74)                                        
  6 Elms, Preston M           10 Flying Dolphins-MR   1:28.24    1:32.06        
                  43.75     1:32.06 (48.31)                                        
  7 Usina, Vuk                10 Manhattan Makos-MR   1:28.39    1:32.36        
                  43.35     1:32.36 (49.01)                                        
 -- Seliger, Timur             8 RI Marlins-MR        1:26.33        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              2:51.99  JO
              2:52.00  SMAX
              3:13.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:52.00 - 3:13.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Lerner, Justin            10 MPNY-MR              3:02.63    2:52.05 SILV   
                  38.03     1:22.37 (44.34)     2:13.59 (51.22)     2:52.05 (38.46)
  2 Topping, Henry J          10 Flying Dolphins-MR   3:06.09    2:53.29 SILV   
                  39.92     1:26.05 (46.13)     2:12.47 (46.42)     2:53.29 (40.82)
  3 D'Amelio, Cosmo A         10 TRI$-MR              2:53.94    2:53.80 SILV   
                  39.15     1:23.28 (44.13)     2:14.55 (51.27)     2:53.80 (39.25)
  4 Kan, Winston C            10 FREE-MR              3:00.70    2:55.03 SILV   
                  38.88     1:25.21 (46.33)     2:16.76 (51.55)     2:55.03 (38.27)
  5 Ratling, Kunga Y           9 Twisters-MR          3:01.87    2:56.64 SILV   
                  38.78     1:25.38 (46.60)     2:19.44 (54.06)     2:56.64 (37.20)
  6 Gonzalez, Alejandro       10 APEX-MR              2:56.66    2:57.31 SILV   
                  39.80     1:26.13 (46.33)     2:18.04 (51.91)     2:57.31 (39.27)
  7 Michin, Nikita G          10 MPNY-MR              3:02.82    2:57.69 SILV   
                  41.14     1:24.73 (43.59)     2:18.56 (53.83)     2:57.69 (39.13)
  8 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR  2:54.37    2:57.71 SILV   
                  44.60     1:27.43 (42.83)     2:18.79 (51.36)     2:57.71 (38.92)
  9 Smith, Colin P            10 Express Swimming-MR  3:00.36    2:59.82 SILV   
                  42.65     1:28.69 (46.04)   2:59.82 (1:31.13)                    
 10 Weinstein, Joshua E        8 Express Swimming-MR  3:00.94    3:01.30 SILV   
                  40.49     1:26.75 (46.26)     2:20.46 (53.71)     3:01.30 (40.84)
 11 Mitchener, Connor         10 Manhattan Makos-MR   3:04.71    3:01.47 SILV   
                  38.95     1:27.86 (48.91)     2:21.93 (54.07)     3:01.47 (39.54)
 12 Chen, Justin              10 Parks Sailfish-MR    3:04.36    3:01.89 SILV   
                  40.98     1:27.66 (46.68)     2:20.85 (53.19)     3:01.89 (41.04)
 13 Kozlovsky, Zachary L      10 MPNY-MR              3:04.76    3:04.37 SILV   
                  41.38     1:29.26 (47.88)     2:24.95 (55.69)     3:04.37 (39.42)
 14 Lin, Linus                10 FLY-MR               3:00.82    3:04.81 SILV   
                  40.75     1:26.10 (45.35)     2:23.18 (57.08)     3:04.81 (41.63)
 15 Singer, Dillon T          10 FREE-MR              3:07.25    3:06.52 SILV   
                  48.35     1:36.05 (47.70)     2:26.22 (50.17)     3:06.52 (40.30)
 16 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR  3:05.26    3:07.52 SILV   
                  41.40     1:30.59 (49.19)     2:29.29 (58.70)     3:07.52 (38.23)
 17 Park, Aaron T             10 CAS-MR               3:07.55    3:08.18 SILV   
                  42.54     1:30.66 (48.12)     2:26.02 (55.36)     3:08.18 (42.16)
 18 Oganezov, Nicholas        10 MPNY-MR              2:59.33    3:09.73 SILV   
                  41.01                             2:26.92 ( )     3:09.73 (42.81)
Non-Award Division  
  1 Chan, Aidan               10 FLY-MR               2:55.61    2:49.14 JO     
                  40.08     1:22.44 (42.36)     2:12.13 (49.69)     2:49.14 (37.01)
  2 Mohamed, Omar              9 FREE-MR              2:54.40    2:50.09 JO     
                  36.97     1:19.98 (43.01)     2:09.96 (49.98)     2:50.09 (40.13)
  3 Lian, Derek               10 Parks Sailfish-MR    2:54.85    2:51.28 JO     
                  38.32     1:22.76 (44.44)     2:11.10 (48.34)     2:51.28 (40.18)
  4 Grushovenko, David         9 MPNY-MR              3:04.38    3:19.83        
                  48.67     1:37.55 (48.88)     2:32.92 (55.37)     3:19.83 (46.91)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.89  JO
                27.90  SMAX
                30.69  SILV
 Meet Qualifying:  27.90 - 30.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Smith, Harrison           11 Manhattan Makos-MR     28.25      28.04 SILV   
  2 Sanchez, Ronald           12 APEX-MR                29.10      28.20 SILV   
  3 Malloy, Kyle P            12 Flying Dolphins-MR     28.87      28.22 SILV   
  4 Diaz, Floyd G             12 Hes-Mr-MR              28.04      28.32 SILV   
  5 Samko, Jack P             12 HS-MR                  29.94      28.37 SILV   
  6 Montesa, Dawson           12 Parks Sailfish-MR      28.30      28.48 SILV   
  7 Beaman, Shawn F           11 Flying Dolphins-MR     28.01      28.50 SILV   
  8 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR    29.28      28.57 SILV   
  9 Lopez, Joseph G           11 APEX-MR                28.72      28.60 SILV   
 10 Thompson, Lyn             11 KB Makos-MR            28.53      28.61 SILV   
 11 Ng, Eyton E               11 FREE-MR                28.77      28.71 SILV   
 12 Rivkind, Philipp          12 MPNY-MR                28.75      28.79 SILV   
 13 Olsen, Finn               11 RI Marlins-MR          29.13      28.87 SILV   
 14 O'Sullivan, Kealan J      11 CIY-MR                 29.28      29.00 SILV   
 15 StClair, Avery H          12 BKR-MR                 29.95      29.05 SILV   
 16 DU, Ethan                 12 NCAC-MR                28.13      29.10 SILV   
 17 Hodan, Gary R             12 FREE-MR                29.32      29.13 SILV   
 18 Diaz, Adam C              12 RedTails-MR            29.77      29.23 SILV   
 18 Yadgarov, Daniel          12 TRI$-MR                30.07      29.23 SILV   
 20 DeCasseres, Elijah L      12 WEST-MR                29.52      29.29 SILV   
 21 Yi, Ethan                 12 Manhattan Makos-MR     29.37      29.32 SILV   
 21 Leung, Lance              11 FLY-MR                 29.27      29.32 SILV   
 23 Stewart, Alexander J      11 Flying Dolphins-MR     30.22      29.33 SILV   
 24 Kravtsov, Andrew          12 MPNY-MR                29.82      29.41 SILV   
 24 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR    29.30      29.41 SILV   
 26 Blinov, Alex              12 Shy-Mr-MR              29.45      29.45 SILV   
 27 Barbaro, Nicholas         12 TRI-MR                 30.20      29.49 SILV   
 28 Mendez, Kenny             12 Parks Sailfish-MR      29.71      29.51 SILV   
 29 Szymczak, Eric            12 Twisters-MR            29.12      29.59 SILV   
 30 Kaye, Oscar               12 Manhattan Makos-MR     29.90      29.60 SILV   
 30 Pacheco, MP               11 UN-MR                  30.29      29.60 SILV   
 32 Filimonov, Mykhaylo       11 MPNY-MR                29.69      29.61 SILV   
 33 Bellach, Matthew R        12 Badger-MR              30.01      29.64 SILV   
 34 O'Sullivan, Charlie J     11 Badger-MR              30.09      29.71 SILV   
 35 Preobrazhensky, Daniel    12 MPNY-MR                29.72      29.88 SILV   
 36 Thomas, Jayden            12 KB Makos-MR            30.25      29.96 SILV   
 37 Protano, Robert T         12 Express Swimming-MR    30.56      30.08 SILV   
 38 Hsieh, Ethan              12 Express Swimming-MR    29.12      30.12 SILV   
 39 Li, Albert J              12 WEST-MR                29.84      30.15 SILV   
 40 Ndoja, Kleisti            12 Twisters-MR            29.46      30.17 SILV   
 41 Bubrowiecki, Sebastian    12 HS-MR                  30.52      30.53 SILV   
 42 Tung, Wesley S            11 QNS-MR                 30.30      30.55 SILV   
 43 Guerrero, Javier A        11 CAS-MR                 30.57      30.69 SILV   
Non-Award Division  
  1 Peng, Gregory W           12 WEST-MR                28.46      27.72 JO     
  2 Pepper, Hudson M          11 FREE-MR                28.33      27.77 JO     
  3 Agashiwala, Satya         11 Manhattan Makos-MR     27.92      27.82 JO     
  4 Landgraf, Tim A           12 UN-MR                  28.33      27.87 JO     
  5 Ng, Ryan Y                12 GATE-MR                28.92      27.89 JO     
  6 Falcao, Daniel L          12 Twisters-MR            28.66      27.90 SMAX   
  7 Mcmillan, Obadiah A       11 Hes-Mr-MR              30.05      30.82        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                59.99  JO
              1:00.00  SMAX
              1:06.99  SILV
 Meet Qualifying:  1:00.00 - 1:06.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Lopez, Miguel E           12 Manhattan Makos-MR   1:00.94    1:00.07 SILV   
                  28.74     1:00.07 (31.33)                                        
  2 Landgraf, Tim A           12 UN-MR                1:01.33    1:00.59 SILV   
                  29.26     1:00.59 (31.33)                                        
  3 Pepper, Hudson M          11 FREE-MR              1:02.61    1:00.79 SILV   
                  29.12     1:00.79 (31.67)                                        
  4 Peng, Gregory W           12 WEST-MR              1:00.74    1:00.92 SILV   
                  28.81     1:00.92 (32.11)                                        
  5 Slavin, Eric J            12 Hes-Mr-MR            1:02.99    1:01.08 SILV   
                  29.99     1:01.08 (31.09)                                        
  6 Sanchez, Ronald           12 APEX-MR              1:02.20    1:01.34 SILV   
                  29.36     1:01.34 (31.98)                                        
  7 Rivkind, Philipp          12 MPNY-MR              1:02.68    1:01.38 SILV   
                  29.22     1:01.38 (32.16)                                        
  8 Agashiwala, Satya         11 Manhattan Makos-MR   1:02.06    1:01.41 SILV   
                  29.61     1:01.41 (31.80)                                        
  9 Olsen, Finn               11 RI Marlins-MR        1:02.36    1:01.80 SILV   
                  29.63     1:01.80 (32.17)                                        
 10 Dagnogo, Ousman           12 CAS-MR               1:01.63    1:01.81 SILV   
                  29.34     1:01.81 (32.47)                                        
 11 Thompson, Lyn             11 KB Makos-MR          1:02.31    1:01.84 SILV   
                  29.73     1:01.84 (32.11)                                        
 12 Diaz, Floyd G             12 Hes-Mr-MR            1:02.55    1:02.07 SILV   
                  29.79     1:02.07 (32.28)                                        
 13 Malloy, Kyle P            12 Flying Dolphins-MR   1:04.77    1:02.24 SILV   
                  30.21     1:02.24 (32.03)                                        
 14 Ng, Ryan Y                12 GATE-MR              1:01.50    1:02.26 SILV   
                  30.11     1:02.26 (32.15)                                        
 15 Salas, Stefanos H         11 NCAC-MR              1:02.53    1:02.36 SILV   
                  29.76     1:02.36 (32.60)                                        
 16 Siudzinski, William C     12 ASAP-MR              1:01.67    1:02.57 SILV   
                  29.72     1:02.57 (32.85)                                        
 17 DU, Ethan                 12 NCAC-MR              1:02.34    1:02.73 SILV   
                  29.87     1:02.73 (32.86)                                        
 18 Hodan, Gary R             12 FREE-MR              1:05.19    1:02.92 SILV   
                  30.46     1:02.92 (32.46)                                        
 19 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR  1:02.79    1:03.06 SILV   
                  30.31     1:03.06 (32.75)                                        
 20 Samko, Jack P             12 HS-MR                1:04.93    1:03.52 SILV   
                  30.20     1:03.52 (33.32)                                        
 21 DeCasseres, Elijah L      12 WEST-MR              1:03.40    1:03.67 SILV   
                  30.43     1:03.67 (33.24)                                        
 21 Yadgarov, Daniel          12 TRI$-MR              1:05.81    1:03.67 SILV   
                  30.60     1:03.67 (33.07)                                        
 23 Montesa, Dawson           12 Parks Sailfish-MR    1:03.12    1:03.82 SILV   
                  30.08     1:03.82 (33.74)                                        
 24 Hsieh, Ethan              12 Express Swimming-MR  1:04.46    1:04.10 SILV   
                  30.33     1:04.10 (33.77)                                        
 25 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR  1:05.32    1:04.29 SILV   
                  30.10     1:04.29 (34.19)                                        
 26 Protano, Robert T         12 Express Swimming-MR  1:06.99    1:04.51 SILV   
                  30.58     1:04.51 (33.93)                                        
 27 Stewart, Alexander J      11 Flying Dolphins-MR   1:06.23    1:04.58 SILV   
                  30.09     1:04.58 (34.49)                                        
 28 Cordova, Christian M      12 CIY-MR               1:06.09    1:04.70 SILV   
                  30.47     1:04.70 (34.23)                                        
 29 Sullivan, Ryan N          12 Express Swimming-MR  1:03.91    1:04.98 SILV   
                  31.19     1:04.98 (33.79)                                        
 30 Beaman, Shawn F           11 Flying Dolphins-MR   1:04.10    1:05.02 SILV   
                  31.05     1:05.02 (33.97)                                        
 31 Ng, Eyton E               11 FREE-MR              1:05.20    1:05.05 SILV   
                  30.70     1:05.05 (34.35)                                        
 32 Yi, Ethan                 12 Manhattan Makos-MR   1:05.09    1:05.17 SILV   
                  30.97     1:05.17 (34.20)                                        
 33 Okounev, Luke             12 Hes-Mr-MR            1:04.86    1:05.18 SILV   
                  30.41     1:05.18 (34.77)                                        
 34 Milgram, Mark A           11 FREE-MR              1:04.93    1:05.26 SILV   
                  31.23     1:05.26 (34.03)                                        
 35 Szymczak, Eric            12 Twisters-MR          1:04.01    1:05.28 SILV   
                  31.60     1:05.28 (33.68)                                        
 36 Dwyer, Danny P            12 CIY-MR               1:06.30    1:05.65 SILV   
                  31.48     1:05.65 (34.17)                                        
 37 Bellach, Matthew R        12 Badger-MR            1:06.59    1:05.82 SILV   
                  31.79     1:05.82 (34.03)                                        
 38 Kaye, Oscar               12 Manhattan Makos-MR   1:06.10    1:05.96 SILV   
                  31.02     1:05.96 (34.94)                                        
 39 Preobrazhensky, Daniel    12 MPNY-MR              1:06.70    1:06.07 SILV   
                  31.13     1:06.07 (34.94)                                        
 39 Mendez, Kenny             12 Parks Sailfish-MR    1:06.77    1:06.07 SILV   
                  31.11     1:06.07 (34.96)                                        
 41 Kravtsov, Andrew          12 MPNY-MR              1:04.37    1:06.08 SILV   
                  31.25     1:06.08 (34.83)                                        
 42 Lopez, Joseph G           11 APEX-MR              1:05.65    1:06.16 SILV   
                  31.70     1:06.16 (34.46)                                        
 43 Li, Albert J              12 WEST-MR              1:06.69    1:06.49 SILV   
                  32.67     1:06.49 (33.82)                                        
 44 O'Sullivan, Charlie J     11 Badger-MR            1:06.63    1:06.63 SILV   
                  31.26     1:06.63 (35.37)                                        
 45 Diaz, Adam C              12 RedTails-MR          1:05.95    1:06.64 SILV   
                  31.65     1:06.64 (34.99)                                        
 46 Equiano, Jason A          11 APEX-MR              1:06.90    1:06.80 SILV   
                  31.90     1:06.80 (34.90)                                        
Non-Award Division  
  1 Gluzman, Josh I           12 TRI$-MR              1:04.16      58.20 JO     
                  27.03       58.20 (31.17)                                        
  2 Kim, Ian N                12 TRI$-MR              1:02.13      59.72 JO     
                  28.46       59.72 (31.26)                                        
  3 Savchuk, Michael          12 Shy-Mr-MR            1:00.24      59.75 JO     
                  28.35       59.75 (31.40)                                        
  4 Haynes, Mark C            12 CIY-MR               1:06.48    1:07.32        
                  31.81     1:07.32 (35.51)                                        
  5 O'Sullivan, Kealan J      11 CIY-MR               1:06.91    1:07.43        
                  31.59     1:07.43 (35.84)                                        
 -- Smith, Harrison           11 Manhattan Makos-MR   1:02.93         DQ        
      Declared false start
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:10.99  JO
              2:11.00  SMAX
              2:25.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:11.00 - 2:25.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Sanchez, Ronald           12 APEX-MR              2:15.33    2:11.24 SILV   
                  29.27     1:02.85 (33.58)     1:37.43 (34.58)     2:11.24 (33.81)
  2 Rivkind, Philipp          12 MPNY-MR              2:11.87    2:11.75 SILV   
                  29.70     1:03.33 (33.63)     1:38.45 (35.12)     2:11.75 (33.30)
  3 Savchuk, Michael          12 Shy-Mr-MR            2:25.62    2:12.35 SILV   
                  29.08     1:02.08 (33.00)     1:37.37 (35.29)     2:12.35 (34.98)
  4 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR  2:11.60    2:12.52 SILV   
                  30.28     1:04.46 (34.18)     1:39.06 (34.60)     2:12.52 (33.46)
  5 Salas, Stefanos H         11 NCAC-MR              2:13.54    2:12.55 SILV   
                  30.25     1:04.42 (34.17)     1:39.26 (34.84)     2:12.55 (33.29)
  6 Pestrikov, Zachary        12 WEST-MR              2:16.57    2:12.62 SILV   
                  29.97     1:03.96 (33.99)     1:38.80 (34.84)     2:12.62 (33.82)
  7 DeCasseres, Elijah L      12 WEST-MR              2:14.59    2:13.39 SILV   
                  30.97     1:05.19 (34.22)     1:39.71 (34.52)     2:13.39 (33.68)
  8 Landgraf, Tim A           12 UN-MR                2:15.37    2:13.89 SILV   
                  31.38     1:05.67 (34.29)     1:40.31 (34.64)     2:13.89 (33.58)
  9 Ng, Ryan Y                12 GATE-MR              2:19.59    2:14.23 SILV   
                  30.98     1:05.29 (34.31)     1:41.01 (35.72)     2:14.23 (33.22)
 10 Pepper, Hudson M          11 FREE-MR              2:12.73    2:14.46 SILV   
                  30.75     1:05.30 (34.55)     1:41.24 (35.94)     2:14.46 (33.22)
 11 Gluzman, Josh I           12 TRI$-MR              2:23.13    2:15.20 SILV   
                  31.57     1:07.11 (35.54)     1:41.64 (34.53)     2:15.20 (33.56)
 12 Olsen, Finn               11 RI Marlins-MR        2:14.84    2:15.75 SILV   
                  30.81     1:05.91 (35.10)     1:42.15 (36.24)     2:15.75 (33.60)
 13 Cornish, Jack A           11 WEST-MR              2:19.39    2:19.21 SILV   
                  32.56     1:08.19 (35.63)     1:44.37 (36.18)     2:19.21 (34.84)
 14 Agashiwala, Satya         11 Manhattan Makos-MR   2:15.95    2:19.41 SILV   
                  31.88     1:08.01 (36.13)     1:44.25 (36.24)     2:19.41 (35.16)
 15 Hsieh, Ethan              12 Express Swimming-MR  2:16.88    2:20.33 SILV   
                  31.50     1:07.14 (35.64)     1:44.76 (37.62)     2:20.33 (35.57)
 16 Mendez, Kenny             12 Parks Sailfish-MR    2:19.95    2:20.89 SILV   
                  32.09     1:08.95 (36.86)     1:46.41 (37.46)     2:20.89 (34.48)
 17 Stewart, Alexander J      11 Flying Dolphins-MR   2:21.38    2:20.95 SILV   
                  32.06     1:08.95 (36.89)     1:45.96 (37.01)     2:20.95 (34.99)
 18 Equiano, Jason A          11 APEX-MR              2:20.83    2:21.30 SILV   
                  31.99     1:09.12 (37.13)     1:46.30 (37.18)     2:21.30 (35.00)
 19 Wang, Andy Y              12 WEST-MR              2:21.18    2:21.86 SILV   
                  33.39     1:09.63 (36.24)     1:45.94 (36.31)     2:21.86 (35.92)
 20 Milgram, Mark A           11 FREE-MR              2:24.90    2:22.77 SILV   
                  31.66     1:07.67 (36.01)     1:45.47 (37.80)     2:22.77 (37.30)
 21 Tung, Wesley S            11 QNS-MR               2:23.50    2:25.18 SILV   
                  33.37     1:10.38 (37.01)     1:48.09 (37.71)     2:25.18 (37.09)
 22 Siudzinski, William C     12 ASAP-MR              2:20.22    2:25.56 SILV   
                  33.08     1:09.85 (36.77)     1:48.69 (38.84)     2:25.56 (36.87)
Non-Award Division  
  1 Ioselevich, Arie          12 TRI-MR               2:13.47    2:05.71 JO     
                  28.51     1:00.26 (31.75)     1:33.28 (33.02)     2:05.71 (32.43)
  2 Tesovic, Maksim           12 RI Marlins-MR        2:12.36    2:08.88 JO     
                  28.97     1:01.91 (32.94)     1:35.77 (33.86)     2:08.88 (33.11)
  3 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR              2:13.17    2:09.65 JO     
                  30.02     1:03.28 (33.26)     1:36.41 (33.13)     2:09.65 (33.24)
  4 Khanas, Vladyslav         12 Hes-Mr-MR            2:13.31    2:09.76 JO     
                  29.79     1:02.84 (33.05)     1:37.52 (34.68)     2:09.76 (32.24)
  5 Hodan, Gary R             12 FREE-MR              2:25.31    2:26.77        
                  34.21     1:12.58 (38.37)     1:50.10 (37.52)     2:26.77 (36.67)
  6 Diaz, Adam C              12 RedTails-MR          2:25.77    2:26.98        
                  33.64     1:11.29 (37.65)     1:50.76 (39.47)     2:26.98 (36.22)
  7 Schmitt, Alex J           11 Express Swimming-MR  2:21.58    2:27.64        
                  33.01     1:11.23 (38.22)     1:49.85 (38.62)     2:27.64 (37.79)
  8 Smith, Harrison           11 Manhattan Makos-MR   2:21.48    2:29.39        
                  34.02     1:13.17 (39.15)     1:51.97 (38.80)     2:29.39 (37.42)
  9 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR  2:22.15    2:33.70        
                  31.46     1:09.94 (38.48)     1:51.74 (41.80)     2:33.70 (41.96)
 -- Lopez, Joseph G           11 APEX-MR              2:23.60         DQ        
      Declared false start
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:55.99  JO
              5:56.00  SMAX
              6:31.99  SILV
 Meet Qualifying:  5:56.00 - 6:31.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Sanchez, Ronald           12 APEX-MR              6:00.17    5:57.02 SILV   
                  31.84     1:06.91 (35.07)     1:43.12 (36.21)     2:19.48 (36.36)
        2:56.63 (37.15)     3:33.37 (36.74)     4:10.51 (37.14)     4:47.54 (37.03)
        5:24.07 (36.53)     5:57.02 (32.95)                                        
  2 Pepper, Hudson M          11 FREE-MR              5:58.77    5:57.47 SILV   
                  31.92     1:08.25 (36.33)     1:44.48 (36.23)     2:21.59 (37.11)
        2:58.47 (36.88)     3:34.81 (36.34)     4:11.73 (36.92)     4:48.91 (37.18)
        5:24.98 (36.07)     5:57.47 (32.49)                                        
  3 Agashiwala, Satya         11 Manhattan Makos-MR   6:15.93    6:00.02 SILV   
                  32.16     1:08.37 (36.21)     1:44.63 (36.26)     2:21.07 (36.44)
        2:58.23 (37.16)     3:35.64 (37.41)     4:12.45 (36.81)     4:48.99 (36.54)
        5:25.37 (36.38)     6:00.02 (34.65)                                        
  4 Cornish, Jack A           11 WEST-MR              6:02.08    6:00.46 SILV   
                  32.21     1:08.01 (35.80)     1:44.84 (36.83)     2:21.90 (37.06)
        2:58.96 (37.06)     3:35.63 (36.67)     4:11.94 (36.31)     4:48.97 (37.03)
        5:25.55 (36.58)     6:00.46 (34.91)                                        
  5 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR              6:14.59    6:05.14 SILV   
                  31.04     1:06.80 (35.76)     1:44.66 (37.86)     2:21.19 (36.53)
        2:57.62 (36.43)     3:35.08 (37.46)     4:14.84 (39.76)     4:52.82 (37.98)
        5:31.19 (38.37)     6:05.14 (33.95)                                        
  6 Landgraf, Tim A           12 UN-MR                6:11.76    6:05.32 SILV   
                  32.55     1:09.07 (36.52)     1:47.28 (38.21)     2:24.45 (37.17)
        3:02.07 (37.62)     3:40.50 (38.43)     4:17.42 (36.92)     4:55.31 (37.89)
        5:32.43 (37.12)     6:05.32 (32.89)                                        
  7 Wang, Andy Y              12 WEST-MR              6:03.44    6:08.52 SILV   
                  33.14     1:09.86 (36.72)     1:47.41 (37.55)     2:25.11 (37.70)
        3:02.52 (37.41)     3:39.83 (37.31)     4:17.15 (37.32)     4:54.56 (37.41)
        5:32.05 (37.49)     6:08.52 (36.47)                                        
  8 Pestrikov, Zachary        12 WEST-MR              6:02.68    6:10.53 SILV   
                  31.94     1:08.52 (36.58)     1:47.12 (38.60)     2:24.34 (37.22)
        3:02.36 (38.02)     3:39.62 (37.26)     4:16.77 (37.15)     4:54.88 (38.11)
        5:32.55 (37.67)     6:10.53 (37.98)                                        
  9 Pique, Yahro D            11 Twisters-MR          6:09.14    6:15.77 SILV   
                  32.58     1:09.12 (36.54)     1:46.71 (37.59)     2:25.04 (38.33)
        3:03.21 (38.17)     3:41.54 (38.33)     4:20.97 (39.43)     5:00.00 (39.03)
        5:39.63 (39.63)     6:15.77 (36.14)                                        
 10 Mendez, Kenny             12 Parks Sailfish-MR    6:28.42    6:24.68 SILV   
                  30.93     1:07.63 (36.70)     1:46.82 (39.19)     2:26.72 (39.90)
        3:06.49 (39.77)     3:46.27 (39.78)     4:26.90 (40.63)     5:07.21 (40.31)
        5:47.41 (40.20)     6:24.68 (37.27)                                        
Non-Award Division  
  1 Diaz, Adam C              12 RedTails-MR          6:25.13    6:33.66        
                  33.83     1:13.99 (40.16)     1:54.07 (40.08)   6:33.66 (4:39.59)
  2 Piedrahita, Julian V      11 Express Swimming-MR  6:23.39    6:35.82        
                  33.81     1:12.89 (39.08)     1:52.97 (40.08)     2:32.55 (39.58)
        3:13.34 (40.79)     3:53.91 (40.57)     4:35.20 (41.29)     5:16.28 (41.08)
        5:57.39 (41.11)     6:35.82 (38.43)                                        
  3 Kaye, Oscar               12 Manhattan Makos-MR   6:31.54    6:43.90        
                  34.29     1:13.96 (39.67)     1:55.41 (41.45)     2:37.37 (41.96)
        3:18.75 (41.38)     4:00.02 (41.27)     4:41.57 (41.55)     5:22.67 (41.10)
        6:04.44 (41.77)     6:43.90 (39.46)                                        
  4 Szymczak, Eric            12 Twisters-MR          6:14.41    6:47.82        
                  35.52     1:16.19 (40.67)     1:59.52 (43.33)     2:43.19 (43.67)
        3:27.33 (44.14)     4:09.82 (42.49)     4:51.72 (41.90)     5:31.42 (39.70)
        6:10.14 (38.72)     6:47.82 (37.68)                                        
 -- Tayban, Michael           12 FREE-MR              6:07.29         DQ        
      Declared false start
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.99  JO
                32.00  SMAX
                36.09  SILV
 Meet Qualifying:  32.00 - 36.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Landgraf, Tim A           12 UN-MR                  32.83      32.02 SILV   
  2 Youssef, Mohamed S        12 Twisters-MR            33.03      32.06 SILV   
  3 Falcao, Daniel L          12 Twisters-MR            33.35      32.25 SILV   
  4 Slavin, Eric J            12 Hes-Mr-MR              32.93      32.32 SILV   
  5 Dagnogo, Ousman           12 CAS-MR                 33.65      32.34 SILV   
  6 Agashiwala, Satya         11 Manhattan Makos-MR     33.43      32.71 SILV   
  7 Preobrazhensky, Daniel    12 MPNY-MR                32.86      32.76 SILV   
  8 Kim, Ian N                12 TRI$-MR                33.57      32.79 SILV   
  9 Rivkind, Philipp          12 MPNY-MR                34.61      32.82 SILV   
 10 Cornish, Jack A           11 WEST-MR                32.86      32.89 SILV   
 11 Salas, Stefanos H         11 NCAC-MR                32.95      32.94 SILV   
 12 Diaz, Adam C              12 RedTails-MR            32.32      33.24 SILV   
 13 Lopez, Joseph G           11 APEX-MR                33.87      33.34 SILV   
 14 Lopez, Miguel E           12 Manhattan Makos-MR     32.89      33.41 SILV   
 15 Ng, Ryan Y                12 GATE-MR                33.92      33.66 SILV   
 16 Savchuk, Michael          12 Shy-Mr-MR              34.38      33.69 SILV   
 17 Olsen, Finn               11 RI Marlins-MR          33.56      33.75 SILV   
 18 Li, Albert J              12 WEST-MR                33.49      33.78 SILV   
 19 O'Sullivan, Charlie J     11 Badger-MR              32.36      33.86 SILV   
 20 Delacruz, Gabriel         12 TRI-MR                 35.16      34.20 SILV   
 21 Beaman, Shawn F           11 Flying Dolphins-MR     33.44      34.28 SILV   
 22 Hodan, Gary R             12 FREE-MR                34.96      34.52 SILV   
 23 Montesa, Dawson           12 Parks Sailfish-MR      34.76      34.54 SILV   
 24 Okounev, Luke             12 Hes-Mr-MR              35.33      34.61 SILV   
 25 Hsieh, Ethan              12 Express Swimming-MR    33.90      34.66 SILV   
 26 Stewart, Alexander J      11 Flying Dolphins-MR     35.76      34.73 SILV   
 26 Kaye, Oscar               12 Manhattan Makos-MR     35.05      34.73 SILV   
 28 Wang, Andy Y              12 WEST-MR                35.81      34.76 SILV   
 29 Peng, Gregory W           12 WEST-MR                34.30      34.85 SILV   
 30 Yi, Ethan                 12 Manhattan Makos-MR     34.93      34.93 SILV   
 31 DeCasseres, Elijah L      12 WEST-MR                34.89      34.98 SILV   
 31 Dwyer, Danny P            12 CIY-MR                 34.39      34.98 SILV   
 33 Samko, Jack P             12 HS-MR                  35.53      35.16 SILV   
 34 Mendez, Kenny             12 Parks Sailfish-MR      35.34      35.30 SILV   
 35 O'Sullivan, Kealan J      11 CIY-MR                 35.10      35.72 SILV   
 36 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR    35.06      35.91 SILV   
Non-Award Division  
  1 Khanas, Vladyslav         12 Hes-Mr-MR              32.32      30.52 JO     
  2 Campbell, Liam            12 Badger-MR              32.52      30.96 JO     
  3 Tesovic, Maksim           12 RI Marlins-MR          32.28      31.63 JO     
  4 Sanchez, Ronald           12 APEX-MR                35.64      36.56        
  5 Szymczak, Eric            12 Twisters-MR            33.91      37.29        
  6 Thompson, Lyn             11 KB Makos-MR            35.51      37.57        
 -- Smith, Harrison           11 Manhattan Makos-MR     33.70         DQ        
      Declared false start
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:08.99  JO
              1:09.00  SMAX
              1:17.49  SILV
 Meet Qualifying:  1:09.00 - 1:17.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Landgraf, Tim A           12 UN-MR                1:10.00    1:09.05 SILV   
                  34.41     1:09.05 (34.64)                                        
  2 Youssef, Mohamed S        12 Twisters-MR          1:10.22    1:10.04 SILV   
                  33.83     1:10.04 (36.21)                                        
  3 Slavin, Eric J            12 Hes-Mr-MR            1:10.50    1:10.25 SILV   
                  34.53     1:10.25 (35.72)                                        
  4 Cornish, Jack A           11 WEST-MR              1:11.08    1:10.39 SILV   
                  34.67     1:10.39 (35.72)                                        
  5 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR  1:11.22    1:10.47 SILV   
                  33.38     1:10.47 (37.09)                                        
  6 Lopez, Miguel E           12 Manhattan Makos-MR   1:11.34    1:10.52 SILV   
                  34.19     1:10.52 (36.33)                                        
  7 Olsen, Finn               11 RI Marlins-MR        1:11.43    1:10.91 SILV   
                  34.52     1:10.91 (36.39)                                        
  8 Kim, Ian N                12 TRI$-MR              1:11.51    1:11.17 SILV   
                  34.02     1:11.17 (37.15)                                        
  9 Ng, Ryan Y                12 GATE-MR              1:12.60    1:11.48 SILV   
                  35.56     1:11.48 (35.92)                                        
 10 Peng, Gregory W           12 WEST-MR              1:13.51    1:11.62 SILV   
                  34.72     1:11.62 (36.90)                                        
 11 Salas, Stefanos H         11 NCAC-MR              1:11.93    1:11.64 SILV   
                  34.48     1:11.64 (37.16)                                        
 12 Pique, Yahro D            11 Twisters-MR          1:13.43    1:11.94 SILV   
                  34.79     1:11.94 (37.15)                                        
 12 Hsieh, Ethan              12 Express Swimming-MR  1:13.92    1:11.94 SILV   
                  34.23     1:11.94 (37.71)                                        
 14 Li, Albert J              12 WEST-MR              1:14.78    1:12.54 SILV   
 15 Milgram, Mark A           11 FREE-MR              1:17.02    1:12.95 SILV   
                  35.96     1:12.95 (36.99)                                        
 16 Yi, Ethan                 12 Manhattan Makos-MR   1:14.80    1:13.09 SILV   
                  36.22     1:13.09 (36.87)                                        
 17 Diaz, Adam C              12 RedTails-MR          1:14.10    1:13.61 SILV   
                  34.92     1:13.61 (38.69)                                        
 18 Wang, Andy Y              12 WEST-MR              1:14.99    1:13.62 SILV   
                  36.15     1:13.62 (37.47)                                        
 19 Dagnogo, Ousman           12 CAS-MR               1:13.10    1:13.76 SILV   
                  34.71     1:13.76 (39.05)                                        
 20 Lopez, Joseph G           11 APEX-MR              1:17.23    1:13.83 SILV   
                  36.20     1:13.83 (37.63)                                        
 20 Kaye, Oscar               12 Manhattan Makos-MR   1:14.36    1:13.83 SILV   
                  35.36     1:13.83 (38.47)                                        
 20 Rivkind, Philipp          12 MPNY-MR              1:12.93    1:13.83 SILV   
                  36.45     1:13.83 (37.38)                                        
 23 Stewart, Alexander J      11 Flying Dolphins-MR   1:14.15    1:14.16 SILV   
                  35.54     1:14.16 (38.62)                                        
 24 O'Sullivan, Charlie J     11 Badger-MR            1:12.48    1:14.37 SILV   
                  36.20     1:14.37 (38.17)                                        
 25 Okounev, Luke             12 Hes-Mr-MR            1:14.69    1:14.61 SILV   
                  36.73     1:14.61 (37.88)                                        
 26 Mendez, Kenny             12 Parks Sailfish-MR    1:09.41    1:14.66 SILV   
                  36.23     1:14.66 (38.43)                                        
 27 Preobrazhensky, Daniel    12 MPNY-MR              1:12.46    1:14.85 SILV   
                  35.83     1:14.85 (39.02)                                        
 28 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR  1:14.52    1:14.93 SILV   
                  36.23     1:14.93 (38.70)                                        
 29 Montesa, Dawson           12 Parks Sailfish-MR    1:14.91    1:15.95 SILV   
                  36.75     1:15.95 (39.20)                                        
 30 Szymczak, Eric            12 Twisters-MR          1:14.48    1:15.99 SILV   
                  38.07     1:15.99 (37.92)                                        
 31 Hodan, Gary R             12 FREE-MR              1:16.55    1:16.52 SILV   
                  38.16     1:16.52 (38.36)                                        
 32 Gibbs, Owen T             12 Express Swimming-MR  1:15.99    1:16.85 SILV   
Non-Award Division  
  1 Ioselevich, Arie          12 TRI-MR               1:14.87    1:04.88 JO     
                  30.73     1:04.88 (34.15)                                        
  2 Khanas, Vladyslav         12 Hes-Mr-MR            1:09.83    1:06.29 JO     
                  32.13     1:06.29 (34.16)                                        
  3 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR              1:09.02    1:07.92 JO     
                  33.39     1:07.92 (34.53)                                        
  4 Tesovic, Maksim           12 RI Marlins-MR        1:10.07    1:08.05 JO     
                  32.92     1:08.05 (35.13)                                        
  5 Cordova, Christian M      12 CIY-MR               1:11.32    1:08.94 JO     
                  32.63     1:08.94 (36.31)                                        
  6 Smith, Harrison           11 Manhattan Makos-MR   1:14.40    1:18.73        
                  39.04     1:18.73 (39.69)                                        
  7 Piedrahita, Julian V      11 Express Swimming-MR  1:17.46    1:18.80        
                  38.01     1:18.80 (40.79)                                        
 -- Beaman, Shawn F           11 Flying Dolphins-MR   1:14.34         DQ        
      Delay initiating turn
                  36.09          DQ (37.88)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:32.99  JO
              2:33.00  SMAX
              2:42.79  SILV
 Meet Qualifying:  2:33.00 - 2:42.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 O'Sullivan, Charlie J     11 Badger-MR            2:39.57    2:34.27 SILV   
                  36.38     1:16.57 (40.19)     1:56.54 (39.97)     2:34.27 (37.73)
  2 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR  2:42.17    2:34.28 SILV   
                  34.05     1:12.88 (38.83)     1:53.94 (41.06)     2:34.28 (40.34)
  3 Wang, Andy Y              12 WEST-MR              2:35.95    2:34.43 SILV   
                  36.69     1:15.47 (38.78)     1:54.83 (39.36)     2:34.43 (39.60)
  4 Stewart, Alexander J      11 Flying Dolphins-MR   2:38.15    2:38.21 SILV   
                  36.70     1:16.61 (39.91)     1:58.42 (41.81)     2:38.21 (39.79)
  5 Beaman, Shawn F           11 Flying Dolphins-MR   2:42.38    2:42.59 SILV   
                  38.87     1:20.51 (41.64)     2:02.39 (41.88)     2:42.59 (40.20)
Non-Award Division  
  1 Olsen, Finn               11 RI Marlins-MR        2:33.01    2:28.87 JO     
                  35.15     1:12.81 (37.66)     1:51.32 (38.51)     2:28.87 (37.55)
  2 Youssef, Mohamed S        12 Twisters-MR          2:37.71    2:32.71 JO     
                  35.73     1:14.10 (38.37)     1:53.22 (39.12)     2:32.71 (39.49)
  3 Preobrazhensky, Daniel    12 MPNY-MR              2:39.50    2:43.98        
                  37.84     1:20.01 (42.17)     2:02.39 (42.38)     2:43.98 (41.59)
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.59  JO
                36.60  SMAX
                40.29  SILV
 Meet Qualifying:  36.60 - 40.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Agashiwala, Satya         11 Manhattan Makos-MR     37.81      37.23 SILV   
  2 Bellach, Matthew R        12 Badger-MR              40.20      37.59 SILV   
  3 Rivkind, Philipp          12 MPNY-MR                38.81      37.69 SILV   
  4 Yi, Ethan                 12 Manhattan Makos-MR     38.21      37.87 SILV   
  5 Okounev, Luke             12 Hes-Mr-MR              37.95      38.15 SILV   
  6 Montesa, Dawson           12 Parks Sailfish-MR      37.27      38.20 SILV   
  7 Zheng, Stanley            12 Shy-Mr-MR              39.12      38.44 SILV   
  8 Protano, Robert T         12 Express Swimming-MR    40.19      38.52 SILV   
  9 Gruver, Bogdan A          12 HS-MR                  39.12      38.65 SILV   
 10 Milgram, Mark A           11 FREE-MR                39.19      38.69 SILV   
 11 Wang, Andy Y              12 WEST-MR                39.92      38.73 SILV   
 12 Radov, Elliot             12 TRI$-MR                38.76      38.85 SILV   
 13 Salas, Stefanos H         11 NCAC-MR                38.08      38.91 SILV   
 14 Siudzinski, William C     12 ASAP-MR                39.27      38.96 SILV   
 15 Barakat, Youssef          12 TRI-MR                 40.29      39.09 SILV   
 16 Hodan, Gary R             12 FREE-MR                39.90      39.27 SILV   
 17 Preobrazhensky, Daniel    12 MPNY-MR                39.54      39.35 SILV   
 18 Lopez, Joseph G           11 APEX-MR                37.61      39.49 SILV   
 19 Slavin, Eric J            12 Hes-Mr-MR              39.79      39.61 SILV   
 19 Sullivan, Ryan N          12 Express Swimming-MR    39.32      39.61 SILV   
 21 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR    39.08      39.75 SILV   
 22 Koufalis, Konstantinos    11 Badger-MR              40.08      39.76 SILV   
 23 Thompson, Lyn             11 KB Makos-MR            38.29      39.78 SILV   
 24 Savchuk, Michael          12 Shy-Mr-MR              38.25      39.79 SILV   
 25 Cornish, Jack A           11 WEST-MR                37.71      40.04 SILV   
Non-Award Division  
  1 Kaye, Oscar               12 Manhattan Makos-MR     36.78      35.80 JO     
  2 Shibata, Naoki            11 Manhattan Makos-MR     37.36      35.94 JO     
  3 Dagnogo, Ousman           12 CAS-MR                 36.74      36.05 JO     
  4 Su, Sean A                12 QNS-MR                 37.69      36.44 JO     
  5 Kravtsov, Andrew          12 MPNY-MR                36.93      36.50 JO     
  5 Campbell, Liam            12 Badger-MR              39.56      36.50 JO     
  7 DU, Ethan                 12 NCAC-MR                36.76      36.51 JO     
  8 Dwyer, Danny P            12 CIY-MR                 39.53      40.49        
  9 DeCasseres, Elijah L      12 WEST-MR                39.51      40.97        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:18.99  JO
              1:19.00  SMAX
              1:26.49  SILV
 Meet Qualifying:  1:19.00 - 1:26.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Campbell, Liam            12 Badger-MR            1:24.00    1:19.25 SILV   
                  37.81     1:19.25 (41.44)                                        
  2 Tesovic, Maksim           12 RI Marlins-MR        1:21.64    1:19.28 SILV   
                  37.43     1:19.28 (41.85)                                        
  3 Su, Sean A                12 QNS-MR               1:19.12    1:19.66 SILV   
                  37.54     1:19.66 (42.12)                                        
  4 Dagnogo, Ousman           12 CAS-MR               1:22.22    1:19.80 SILV   
                  37.32     1:19.80 (42.48)                                        
  5 Kravtsov, Andrew          12 MPNY-MR              1:19.66    1:21.29 SILV   
                  37.72     1:21.29 (43.57)                                        
  6 Pestrikov, Zachary        12 WEST-MR              1:21.95    1:21.58 SILV   
                  37.78     1:21.58 (43.80)                                        
  7 Yi, Ethan                 12 Manhattan Makos-MR   1:23.09    1:22.06 SILV   
                  39.48     1:22.06 (42.58)                                        
  8 Haynes, Mark C            12 CIY-MR               1:25.62    1:22.70 SILV   
                  38.91     1:22.70 (43.79)                                        
  9 Cordova, Christian M      12 CIY-MR               1:24.84    1:22.89 SILV   
                  39.92     1:22.89 (42.97)                                        
 10 Montesa, Dawson           12 Parks Sailfish-MR    1:19.92    1:23.08 SILV   
                  39.12     1:23.08 (43.96)                                        
 11 Cornish, Jack A           11 WEST-MR              1:22.01    1:23.29 SILV   
                  40.02     1:23.29 (43.27)                                        
 12 Barbaro, Nicholas         12 TRI-MR               1:25.57    1:23.39 SILV   
                  39.19     1:23.39 (44.20)                                        
 13 Agashiwala, Satya         11 Manhattan Makos-MR   1:25.69    1:23.71 SILV   
                  39.58     1:23.71 (44.13)                                        
 14 Okounev, Luke             12 Hes-Mr-MR            1:23.72    1:24.02 SILV   
                  40.07     1:24.02 (43.95)                                        
 15 Protano, Robert T         12 Express Swimming-MR  1:24.50    1:24.05 SILV   
                  40.16     1:24.05 (43.89)                                        
 16 Wang, Andy Y              12 WEST-MR              1:25.57    1:24.36 SILV   
                  40.88     1:24.36 (43.48)                                        
 17 Siudzinski, William C     12 ASAP-MR              1:23.25    1:24.56 SILV   
                  39.97     1:24.56 (44.59)                                        
 18 Zheng, Stanley            12 Shy-Mr-MR            1:24.09    1:24.66 SILV   
                  39.99     1:24.66 (44.67)                                        
 19 Lopez, Joseph G           11 APEX-MR              1:25.29    1:25.20 SILV   
                  39.74     1:25.20 (45.46)                                        
 20 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR  1:23.71    1:26.00 SILV   
                  40.22     1:26.00 (45.78)                                        
 21 Barakat, Youssef          12 TRI-MR               1:25.60    1:26.31 SILV   
                  41.01     1:26.31 (45.30)                                        
Non-Award Division  
  1 Gluzman, Josh I           12 TRI$-MR              1:19.10    1:15.14 JO     
                  35.28     1:15.14 (39.86)                                        
  2 Shibata, Naoki            11 Manhattan Makos-MR   1:20.74    1:17.42 JO     
                  36.87     1:17.42 (40.55)                                        
  3 Rivkind, Philipp          12 MPNY-MR              1:19.82    1:18.55 JO     
                  37.72     1:18.55 (40.83)                                        
  4 Sullivan, Ryan N          12 Express Swimming-MR  1:25.11    1:26.66        
                  41.24     1:26.66 (45.42)                                        
  5 Radov, Elliot             12 TRI$-MR              1:24.65    1:26.97        
                  39.90     1:26.97 (47.07)                                        
  6 Ng, Eyton E               11 FREE-MR              1:25.99    1:27.74        
                  40.99     1:27.74 (46.75)                                        
  7 Hodan, Gary R             12 FREE-MR              1:26.45    1:29.57        
                  42.58     1:29.57 (46.99)                                        
  8 Thomas, Jayden            12 KB Makos-MR          1:26.45    1:31.00        
                  40.14     1:31.00 (50.86)                                        
 -- Falcao, Daniel L          12 Twisters-MR          1:21.36         DQ        
      No Show Penalty Event
                  36.85          DQ (42.74)                                        
 -- Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR  1:25.01         DQ        
      Declared false start
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:53.99  JO
              2:54.00  SMAX
              3:03.49  SILV
 Meet Qualifying:  2:54.00 - 3:03.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Kravtsov, Andrew          12 MPNY-MR              2:55.61    2:55.63 SILV   
                  39.08     1:24.70 (45.62)     2:11.21 (46.51)     2:55.63 (44.42)
  2 Preobrazhensky, Daniel    12 MPNY-MR              2:57.91    3:02.07 SILV   
                  41.02     1:27.87 (46.85)     2:15.20 (47.33)     3:02.07 (46.87)
Non-Award Division  
  1 Peng, Gregory W           12 WEST-MR              3:00.75    2:48.24 JO     
                  39.10     1:22.45 (43.35)     2:05.11 (42.66)     2:48.24 (43.13)
  2 Youssef, Mohamed S        12 Twisters-MR          2:55.70    2:49.54 JO     
                  39.73     1:22.55 (42.82)     2:06.48 (43.93)     2:49.54 (43.06)
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.99  JO
                31.00  SMAX
                34.69  SILV
 Meet Qualifying:  31.00 - 34.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Savchuk, Michael          12 Shy-Mr-MR              32.18      31.05 SILV   
  2 Slavin, Eric J            12 Hes-Mr-MR              32.16      31.07 SILV   
  3 Diaz, Floyd G             12 Hes-Mr-MR              31.23      31.12 SILV   
  4 Ng, Eyton E               11 FREE-MR                32.85      31.41 SILV   
  5 Thompson, Lyn             11 KB Makos-MR            31.45      31.44 SILV   
  5 Falcao, Daniel L          12 Twisters-MR            31.81      31.44 SILV   
  7 Siudzinski, William C     12 ASAP-MR                32.42      31.71 SILV   
  8 Samko, Jack P             12 HS-MR                  32.49      31.89 SILV   
  9 Miao, Owen                11 Twisters-MR            32.72      31.94 SILV   
 10 Sanchez, Ronald           12 APEX-MR                34.58      31.99 SILV   
 11 Kravtsov, Andrew          12 MPNY-MR                33.57      32.06 SILV   
 12 Lopez, Joseph G           11 APEX-MR                32.03      32.73 SILV   
 13 Montesa, Dawson           12 Parks Sailfish-MR      32.81      32.88 SILV   
 14 Bellach, Matthew R        12 Badger-MR              33.47      32.89 SILV   
 15 DeCasseres, Elijah L      12 WEST-MR                33.03      33.10 SILV   
 16 DU, Ethan                 12 NCAC-MR                32.77      33.23 SILV   
 17 Beaman, Shawn F           11 Flying Dolphins-MR     34.40      33.51 SILV   
 18 Equiano, Jason A          11 APEX-MR                34.44      33.53 SILV   
 19 Ndoja, Kleisti            12 Twisters-MR            33.13      33.54 SILV   
 20 Szymczak, Eric            12 Twisters-MR            31.62      33.65 SILV   
 21 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR    33.26      33.82 SILV   
 22 Blinov, Alex              12 Shy-Mr-MR              32.44      33.93 SILV   
 23 Yi, Ethan                 12 Manhattan Makos-MR     33.20      33.95 SILV   
 24 Salas, Stefanos H         11 NCAC-MR                33.46      34.05 SILV   
 25 Lopez, Miguel E           12 Manhattan Makos-MR     33.26      34.28 SILV   
 26 Preobrazhensky, Daniel    12 MPNY-MR                34.34      34.33 SILV   
 27 Bubrowiecki, Sebastian    12 HS-MR                  34.25      34.62 SILV   
Non-Award Division  
  1 Gluzman, Josh I           12 TRI$-MR                32.05      29.75 JO     
  2 Kim, Ian N                12 TRI$-MR                31.22      30.24 JO     
  3 Ng, Ryan Y                12 GATE-MR                31.23      30.27 JO     
  4 Yadgarov, Daniel          12 TRI$-MR                31.42      30.60 JO     
  5 Landgraf, Tim A           12 UN-MR                  31.45      30.75 JO     
  6 Agashiwala, Satya         11 Manhattan Makos-MR     31.32      30.80 JO     
  7 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR    32.25      30.96 JO     
  8 Diaz, Adam C              12 RedTails-MR            33.97      35.62        
 -- Leung, Lance              11 FLY-MR                 34.11         DQ        
      Not toward the breast off wall
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:10.69  JO
              1:10.70  SMAX
              1:17.59  SILV
 Meet Qualifying:  1:10.70 - 1:17.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Agashiwala, Satya         11 Manhattan Makos-MR   1:14.80    1:10.82 SILV   
                  32.35     1:10.82 (38.47)                                        
  2 Miao, Owen                11 Twisters-MR          1:11.00    1:10.97 SILV   
                  32.65     1:10.97 (38.32)                                        
  3 Pepper, Hudson M          11 FREE-MR              1:11.03    1:11.03 SILV   
                  32.52     1:11.03 (38.51)                                        
  4 Diaz, Floyd G             12 Hes-Mr-MR            1:14.03    1:11.60 SILV   
                  32.77     1:11.60 (38.83)                                        
  5 Yadgarov, Daniel          12 TRI$-MR              1:12.21    1:11.83 SILV   
                  32.10     1:11.83 (39.73)                                        
  6 DeCasseres, Elijah L      12 WEST-MR              1:11.22    1:12.00 SILV   
                  32.89     1:12.00 (39.11)                                        
  7 Equiano, Jason A          11 APEX-MR              1:17.12    1:12.72 SILV   
                  33.28     1:12.72 (39.44)                                        
  8 Rivkind, Philipp          12 MPNY-MR              1:16.25    1:13.08 SILV   
                  33.08     1:13.08 (40.00)                                        
  9 Blinov, Alex              12 Shy-Mr-MR            1:10.80    1:14.49 SILV   
                  33.04     1:14.49 (41.45)                                        
 10 Kim, Ian N                12 TRI$-MR              1:15.66    1:14.65 SILV   
                  32.22     1:14.65 (42.43)                                        
 11 Bubrowiecki, Sebastian    12 HS-MR                1:16.42    1:14.75 SILV   
                  33.94     1:14.75 (40.81)                                        
 12 Montesa, Dawson           12 Parks Sailfish-MR    1:15.27    1:15.25 SILV   
                  33.79     1:15.25 (41.46)                                        
 13 Smith, Harrison           11 Manhattan Makos-MR   1:15.98    1:16.24 SILV   
                  33.48     1:16.24 (42.76)                                        
Non-Award Division  
  1 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR              1:10.83    1:08.71 JO     
                  31.49     1:08.71 (37.22)                                        
  2 Thompson, Lyn             11 KB Makos-MR          1:12.74    1:10.08 JO     
                  33.81     1:10.08 (36.27)                                        
  3 Kravtsov, Andrew          12 MPNY-MR              1:13.59    1:10.63 JO     
                  32.91     1:10.63 (37.72)                                        
 -- Cordova, Christian M      12 CIY-MR               1:15.42         DQ        
      False start
                  35.14          DQ (41.73)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.99  JO
              1:10.00  SMAX
              1:17.19  SILV
 Meet Qualifying:  1:10.00 - 1:17.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Dagnogo, Ousman           12 CAS-MR               1:12.06    1:10.83 SILV   
                  32.88     1:10.83 (37.95)                                        
  2 Slavin, Eric J            12 Hes-Mr-MR            1:12.01    1:11.24 SILV   
                  32.73     1:11.24 (38.51)                                        
  3 Siudzinski, William C     12 ASAP-MR              1:11.72    1:11.63 SILV   
                  33.55     1:11.63 (38.08)                                        
  4 Falcao, Daniel L          12 Twisters-MR          1:15.19    1:11.97 SILV   
                  32.59     1:11.97 (39.38)                                        
  5 Diaz, Floyd G             12 Hes-Mr-MR            1:10.28    1:12.03 SILV   
                  32.98     1:12.03 (39.05)                                        
  6 Cornish, Jack A           11 WEST-MR              1:12.35    1:12.48 SILV   
                  33.99     1:12.48 (38.49)                                        
  7 Kaye, Oscar               12 Manhattan Makos-MR   1:14.04    1:12.98 SILV   
                  34.72     1:12.98 (38.26)                                        
  8 Cordova, Christian M      12 CIY-MR               1:12.34    1:13.02 SILV   
                  33.03     1:13.02 (39.99)                                        
  9 Salas, Stefanos H         11 NCAC-MR              1:12.58    1:13.12 SILV   
                  33.90     1:13.12 (39.22)                                        
 10 Kravtsov, Andrew          12 MPNY-MR              1:14.37    1:13.17 SILV   
                  35.07     1:13.17 (38.10)                                        
 11 Li, Albert J              12 WEST-MR              1:11.82    1:13.39 SILV   
                  33.58     1:13.39 (39.81)                                        
 12 Montesa, Dawson           12 Parks Sailfish-MR    1:11.17    1:13.87 SILV   
                  34.24     1:13.87 (39.63)                                        
 13 Okounev, Luke             12 Hes-Mr-MR            1:15.01    1:14.13 SILV   
                  34.17     1:14.13 (39.96)                                        
 14 Ndoja, Kleisti            12 Twisters-MR          1:13.43    1:14.46 SILV   
                  36.46     1:14.46 (38.00)                                        
 15 Smith, Harrison           11 Manhattan Makos-MR   1:13.41    1:14.54 SILV   
                  33.50     1:14.54 (41.04)                                        
 16 Agashiwala, Satya         11 Manhattan Makos-MR   1:13.17    1:14.76 SILV   
                  35.76     1:14.76 (39.00)                                        
 17 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR  1:16.67    1:15.09 SILV   
                  31.71     1:15.09 (43.38)                                        
 18 Samko, Jack P             12 HS-MR                1:14.47    1:15.30 SILV   
                  34.38     1:15.30 (40.92)                                        
 19 Thompson, Lyn             11 KB Makos-MR          1:14.88    1:15.37 SILV   
                  34.91     1:15.37 (40.46)                                        
 19 Leung, Lance              11 FLY-MR               1:15.27    1:15.37 SILV   
                  37.66     1:15.37 (37.71)                                        
 21 Yi, Ethan                 12 Manhattan Makos-MR   1:12.55    1:15.47 SILV   
                  35.08     1:15.47 (40.39)                                        
 22 Diaz, Adam C              12 RedTails-MR          1:16.47    1:15.54 SILV   
                  34.29     1:15.54 (41.25)                                        
 23 Stewart, Alexander J      11 Flying Dolphins-MR   1:17.17    1:15.67 SILV   
                  35.74     1:15.67 (39.93)                                        
 24 Yadgarov, Daniel          12 TRI$-MR              1:15.29    1:16.24 SILV   
                  34.43     1:16.24 (41.81)                                        
 25 Preobrazhensky, Daniel    12 MPNY-MR              1:12.67    1:16.45 SILV   
                  35.63     1:16.45 (40.82)                                        
 26 Lopez, Joseph G           11 APEX-MR              1:16.37    1:16.95 SILV   
                  35.09     1:16.95 (41.86)                                        
 27 Beaman, Shawn F           11 Flying Dolphins-MR   1:14.43    1:16.98 SILV   
                  34.28     1:16.98 (42.70)                                        
Non-Award Division  
  1 Pepper, Hudson M          11 FREE-MR              1:10.70    1:07.51 JO     
                  31.56     1:07.51 (35.95)                                        
  2 Savchuk, Michael          12 Shy-Mr-MR            1:11.28    1:09.16 JO     
                  31.89     1:09.16 (37.27)                                        
  3 Rivkind, Philipp          12 MPNY-MR              1:10.73    1:09.61 JO     
                  33.03     1:09.61 (36.58)                                        
  4 Youssef, Mohamed S        12 Twisters-MR          1:10.17    1:09.70 JO     
                  33.23     1:09.70 (36.47)                                        
  5 Peng, Gregory W           12 WEST-MR              1:11.06    1:09.73 JO     
                  32.94     1:09.73 (36.79)                                        
  6 Pique, Yahro D            11 Twisters-MR          1:10.05    1:09.98 JO     
                  31.84     1:09.98 (38.14)                                        
  7 Filimonov, Mykhaylo       11 MPNY-MR              1:14.72    1:17.23        
                  36.48     1:17.23 (40.75)                                        
  7 Blinov, Alex              12 Shy-Mr-MR            1:14.53    1:17.23        
                  35.79     1:17.23 (41.44)                                        
 -- Barbaro, Nicholas         12 TRI-MR               1:15.99         DQ        
      False start - Misc
                  35.56          DQ (38.01)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:27.99  JO
              2:28.00  SMAX
              2:47.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:28.00 - 2:47.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Khanas, Vladyslav         12 Hes-Mr-MR            2:32.65    2:28.34 SILV   
                  32.50     1:10.87 (38.37)     1:54.35 (43.48)     2:28.34 (33.99)
  2 Youssef, Mohamed S        12 Twisters-MR          2:31.40    2:30.53 SILV   
                  31.33     1:10.54 (39.21)     1:56.43 (45.89)     2:30.53 (34.10)
  3 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR  2:31.11    2:31.76 SILV   
                  32.66     1:13.82 (41.16)     1:57.90 (44.08)     2:31.76 (33.86)
  4 Kim, Ian N                12 TRI$-MR              2:37.44    2:32.11 SILV   
                  31.57     1:12.81 (41.24)     1:58.79 (45.98)     2:32.11 (33.32)
  5 Peng, Gregory W           12 WEST-MR              2:34.87    2:33.46 SILV   
                  35.06     1:13.04 (37.98)     1:58.27 (45.23)     2:33.46 (35.19)
  6 Pestrikov, Zachary        12 WEST-MR              2:31.37    2:34.51 SILV   
                  32.49     1:10.88 (38.39)     1:58.11 (47.23)     2:34.51 (36.40)
  7 DeCasseres, Elijah L      12 WEST-MR              2:31.49    2:34.62 SILV   
                  33.14     1:12.52 (39.38)     2:00.79 (48.27)     2:34.62 (33.83)
  8 Cornish, Jack A           11 WEST-MR              2:35.00    2:34.84 SILV   
                  36.23     1:15.38 (39.15)     2:00.85 (45.47)     2:34.84 (33.99)
  9 Gluzman, Josh I           12 TRI$-MR              2:45.37    2:36.06 SILV   
                  34.35     1:15.90 (41.55)     2:01.14 (45.24)     2:36.06 (34.92)
 10 Salas, Stefanos H         11 NCAC-MR              2:35.80    2:36.41 SILV   
                  36.37     1:14.52 (38.15)     2:02.01 (47.49)     2:36.41 (34.40)
 11 Samko, Jack P             12 HS-MR                2:40.88    2:37.71 SILV   
                  32.69     1:13.76 (41.07)     2:02.54 (48.78)     2:37.71 (35.17)
 11 Lopez, Miguel E           12 Manhattan Makos-MR   2:36.56    2:37.71 SILV   
                  35.24     1:13.76 (38.52)     2:03.46 (49.70)     2:37.71 (34.25)
 13 DU, Ethan                 12 NCAC-MR              2:45.16    2:37.83 SILV   
                  36.15     1:15.54 (39.39)     2:02.30 (46.76)     2:37.83 (35.53)
 14 Diaz, Floyd G             12 Hes-Mr-MR            2:40.24    2:38.00 SILV   
                  32.59     1:12.86 (40.27)     2:03.13 (50.27)     2:38.00 (34.87)
 15 Ndoja, Kleisti            12 Twisters-MR          2:38.94    2:38.28 SILV   
                  35.92     1:19.59 (43.67)     2:02.26 (42.67)     2:38.28 (36.02)
 16 Hsieh, Ethan              12 Express Swimming-MR  2:41.34    2:38.37 SILV   
                  36.64     1:17.72 (41.08)     2:06.23 (48.51)     2:38.37 (32.14)
 17 Montesa, Dawson           12 Parks Sailfish-MR    2:35.08    2:38.57 SILV   
                  35.09     1:16.43 (41.34)     2:02.08 (45.65)     2:38.57 (36.49)
 18 Kaye, Oscar               12 Manhattan Makos-MR   2:43.46    2:38.86 SILV   
                  37.16     1:16.47 (39.31)     2:01.25 (44.78)     2:38.86 (37.61)
 19 Dagnogo, Ousman           12 CAS-MR               2:34.44    2:38.90 SILV   
                  32.23     1:12.28 (40.05)     2:01.55 (49.27)     2:38.90 (37.35)
 20 Thompson, Lyn             11 KB Makos-MR          2:38.24    2:39.00 SILV   
                  32.95     1:16.14 (43.19)     2:05.05 (48.91)     2:39.00 (33.95)
 21 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR  2:38.86    2:39.16 SILV   
                  33.88     1:12.87 (38.99)     2:02.99 (50.12)     2:39.16 (36.17)
 22 Yi, Ethan                 12 Manhattan Makos-MR   2:38.67    2:39.55 SILV   
                  37.08     1:17.00 (39.92)     2:04.50 (47.50)     2:39.55 (35.05)
 23 Bellach, Matthew R        12 Badger-MR            2:46.95    2:40.40 SILV   
                  34.31     1:17.30 (42.99)     2:03.88 (46.58)     2:40.40 (36.52)
 24 Li, Albert J              12 WEST-MR              2:42.93    2:40.93 SILV   
                  35.21     1:14.92 (39.71)     2:04.63 (49.71)     2:40.93 (36.30)
 25 Kravtsov, Andrew          12 MPNY-MR              2:37.32    2:40.95 SILV   
                  35.50   2:05.61 (1:30.11)     2:40.95 (35.34)                    
 26 Sanchez, Ronald           12 APEX-MR              2:45.86    2:41.24 SILV   
                  34.27     1:17.08 (42.81)     2:06.12 (49.04)     2:41.24 (35.12)
 27 Stewart, Alexander J      11 Flying Dolphins-MR   2:43.96    2:41.39 SILV   
                  38.47     1:19.15 (40.68)     2:07.33 (48.18)     2:41.39 (34.06)
 28 Barbaro, Nicholas         12 TRI-MR               2:35.95    2:41.71 SILV   
                  36.32     1:18.05 (41.73)     2:05.05 (47.00)     2:41.71 (36.66)
 29 Reznik, Maxim             12 FREE-MR              2:47.98    2:42.02 SILV   
                  40.31     1:21.81 (41.50)     2:05.05 (43.24)     2:42.02 (36.97)
 30 Beaman, Shawn F           11 Flying Dolphins-MR   2:46.95    2:42.52 SILV   
                  36.57     1:17.83 (41.26)     2:10.01 (52.18)     2:42.52 (32.51)
 31 Lopez, Joseph G           11 APEX-MR              2:45.58    2:43.67 SILV   
                  35.46     1:17.30 (41.84)     2:08.57 (51.27)     2:43.67 (35.10)
 32 Cordova, Christian M      12 CIY-MR               2:41.36    2:44.35 SILV   
                  34.98     1:15.60 (40.62)     2:05.97 (50.37)     2:44.35 (38.38)
 33 Preobrazhensky, Daniel    12 MPNY-MR              2:37.82    2:44.37 SILV   
                  37.29     1:18.19 (40.90)     2:06.57 (48.38)     2:44.37 (37.80)
 34 Diaz, Adam C              12 RedTails-MR          2:41.49    2:45.10 SILV   
                  37.44     1:17.87 (40.43)     2:08.58 (50.71)     2:45.10 (36.52)
 35 Ng, Eyton E               11 FREE-MR              2:47.71    2:46.36 SILV   
                  35.71     1:18.49 (42.78)     2:08.78 (50.29)     2:46.36 (37.58)
 36 Milgram, Mark A           11 FREE-MR              2:46.54    2:46.53 SILV   
                  38.35     1:20.70 (42.35)     2:08.57 (47.87)     2:46.53 (37.96)
Non-Award Division  
  1 Rivkind, Philipp          12 MPNY-MR              2:28.83    2:25.47 JO     
                  33.07     1:10.47 (37.40)     1:53.52 (43.05)     2:25.47 (31.95)
  2 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR              2:34.30    2:25.84 JO     
                  31.97     1:09.17 (37.20)     1:53.70 (44.53)     2:25.84 (32.14)
  3 Ng, Ryan Y                12 GATE-MR              2:31.70    2:25.92 JO     
                  31.53     1:10.30 (38.77)     1:53.32 (43.02)     2:25.92 (32.60)
  4 Equiano, Jason A          11 APEX-MR              2:45.45    2:48.38        
                  35.18     1:19.13 (43.95)     2:12.59 (53.46)     2:48.38 (35.79)
  5 Filimonov, Mykhaylo       11 MPNY-MR              2:47.79    2:50.84        
                  36.52     1:20.72 (44.20)     2:12.72 (52.00)     2:50.84 (38.12)
  6 Haynes, Mark C            12 CIY-MR               2:45.13    2:51.65        
                  36.73     1:21.31 (44.58)     2:10.35 (49.04)     2:51.65 (41.30)
 -- Landgraf, Tim A           12 UN-MR                2:38.26         DQ        
      Declared false start - Misc
 -- Savchuk, Michael          12 Shy-Mr-MR            2:43.41        DFS        
      Declared false start - Misc
 -- Smith, Harrison           11 Manhattan Makos-MR   2:42.10        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Boys 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
              5:20.99  JO
              5:21.00  SMAX
              5:52.99  SILV
 Meet Qualifying:  5:21.00 - 5:52.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Yi, Ethan                 12 Manhattan Makos-MR   5:38.67    5:30.23 SILV   
                  37.13     1:18.75 (41.62)     2:01.04 (42.29)     2:41.44 (40.40)
        3:28.92 (47.48)     4:17.43 (48.51)     4:54.80 (37.37)     5:30.23 (35.43)
  2 Wang, Andy Y              12 WEST-MR              5:40.52    5:33.44 SILV   
                  39.62     1:25.61 (45.99)     2:06.33 (40.72)     2:46.76 (40.43)
        3:33.09 (46.33)     4:20.02 (46.93)     4:56.67 (36.65)     5:33.44 (36.77)
  3 Stewart, Alexander J      11 Flying Dolphins-MR   5:40.92    5:42.05 SILV   
                  39.42     1:27.59 (48.17)     2:09.09 (41.50)     2:51.47 (42.38)
        3:41.57 (50.10)     4:30.19 (48.62)     5:05.86 (35.67)     5:42.05 (36.19)
  4 Equiano, Jason A          11 APEX-MR              5:45.00    5:48.53 SILV   
                  36.40     1:18.90 (42.50)                             2:46.39 ( )
                                4:35.90 ( )   5:48.53 (1:12.63)                    
Non-Award Division  
  1 DeCasseres, Elijah L      12 WEST-MR              5:25.89    5:20.28 JO     
                  32.43     1:11.80 (39.37)     1:52.01 (40.21)     2:31.50 (39.49)
        3:20.59 (49.09)     4:09.43 (48.84)     4:45.12 (35.69)     5:20.28 (35.16)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.79  JO
                24.80  SMAX
                26.79  SILV
 Meet Qualifying:  24.80 - 26.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Dorsey-Reyes, Daijin      13 Manhattan Makos-MR     25.17      24.83 SILV   
  2 Veru, Theodore P          14 Badger-MR              25.31      24.99 SILV   
  3 Cusumano, Charlie         14 TRI-MR                 24.99      25.05 SILV   
  4 Deng, Jiachi              14 Twisters-MR            25.57      25.14 SILV   
  5 Chen, Darian              14 QNS-MR                 25.22      25.15 SILV   
  6 Attardi, Richard M        14 Express Swimming-MR    25.57      25.17 SILV   
  7 Cherny, Eric              13 MPNY-MR                24.92      25.18 SILV   
  8 Kaps, Piotr               13 MPNY-MR                25.65      25.21 SILV   
  9 Pena, Cesar d             13 RedTails-MR            25.05      25.25 SILV   
 10 Hardart, Max              14 Badger-MR              25.45      25.29 SILV   
 11 Bird, Ryan A              14 LSA-MR                 26.16      25.33 SILV   
 12 Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR      25.07      25.50 SILV   
 13 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR    25.44      25.56 SILV   
 14 Sherpa, Nathan D          14 Twisters-MR            25.74      25.60 SILV   
 14 Xia, Alan                 14 QNS-MR                 25.38      25.60 SILV   
 16 Fleurimont, Justin I      13 TRI$-MR                26.24      25.69 SILV   
 17 Pique, Ky-mani            14 Manhattan Makos-MR     26.00      25.70 SILV   
 18 Spring, Eli N             14 BKR-MR                 26.52      26.05 SILV   
 19 Guzman-Reyes, Edgar       14 CAS-MR                 25.81      26.06 SILV   
 20 Teufel, Carlo             14 Badger-MR              25.70      26.15 SILV   
 21 Tan, Winston              14 GATE-MR                25.79      26.17 SILV   
 22 Dilchand, Sanjiv          13 CAS-MR                 26.57      26.30 SILV   
 23 Caumartin, Gabriel        14 Manhattan Makos-MR     26.02      26.31 SILV   
 24 Hammam, Omar              14 Shy-Mr-MR              25.83      26.35 SILV   
 25 Wo, Ryan                  14 Parks Sailfish-MR      26.21      26.40 SILV   
 26 Musheyev, Iliya           14 QNS-MR                 26.03      26.45 SILV   
 27 Jeong, Eugene             14 QNS-MR                 26.56      26.46 SILV   
 28 Dagnogo, Mohamed          14 CAS-MR                 26.21      26.47 SILV   
 29 Akdas, Yasin J            14 Twisters-MR            26.37      26.49 SILV   
 30 Jablonowski, Kristof      14 Manhattan Makos-MR     26.45      26.61 SILV   
 31 Lokshin, Shawn            14 TRI$-MR                26.57      26.67 SILV   
 32 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR    26.44      26.68 SILV   
 33 Garcia, Alberto           14 CAS-MR                 26.28      26.76 SILV   
 34 Avendano, Mauricio        14 CAS-MR                 25.88      26.78 SILV   
 35 Gonzalez, Kevin           14 APEX-MR                26.52      26.79 SILV   
Non-Award Division  
  1 Hyacinthe, Justin         13 TRI-MR                 25.31      24.55 JO     
  2 LU, Michael D             14 Express Swimming-MR    24.89      24.65 JO     
  3 Vizhco, Dexter H          14 CAS-MR                 25.15      24.78 JO     
  4 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR    26.13      26.80        
  4 Becht, Ryan W             14 Express Swimming-MR    26.76      26.80        
  6 Mahedy, Michael           13 Manhattan Makos-MR     26.73      27.22        
  7 Vozzolo, Luke             13 Parks Sailfish-MR      26.06      27.31        
  8 Juang, Andrew             13 FLY-MR                 26.54      27.94        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.99  JO
                54.00  SMAX
                59.59  SILV
 Meet Qualifying:  54.00 - 59.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR    54.53      54.46 SILV   
                  26.23       54.46 (28.23)                                        
  2 Tang, Erik                14 Express Swimming-MR    55.12      54.63 SILV   
                  25.73       54.63 (28.90)                                        
  3 Pintchouk, Max            13 TRI-MR                 54.77      54.86 SILV   
                  26.08       54.86 (28.78)                                        
  4 Vizhco, Dexter H          14 CAS-MR                 55.34      55.05 SILV   
                  26.35       55.05 (28.70)                                        
  5 Chen, Darian              14 QNS-MR                 55.67      55.18 SILV   
                  26.08       55.18 (29.10)                                        
  6 Franklyn, Narmeri S       14 SWAG-MR                55.09      55.27 SILV   
                  26.66       55.27 (28.61)                                        
  7 Veru, Theodore P          14 Badger-MR              55.41      55.32 SILV   
                  26.74       55.32 (28.58)                                        
  8 Attardi, Richard M        14 Express Swimming-MR    56.57      55.37 SILV   
                  26.12       55.37 (29.25)                                        
  9 Ustymenko, Vlad           14 BKR-MR                 56.54      55.38 SILV   
                  26.42       55.38 (28.96)                                        
 10 Cusumano, Charlie         14 TRI-MR                 56.61      55.41 SILV   
                  26.84       55.41 (28.57)                                        
 11 Szymczak, Kevin M         14 Twisters-MR            55.67      55.52 SILV   
                  26.45       55.52 (29.07)                                        
 12 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR    55.75      55.73 SILV   
                  26.72       55.73 (29.01)                                        
 12 Fleurimont, Justin I      13 TRI$-MR                56.67      55.73 SILV   
                  26.25       55.73 (29.48)                                        
 14 Pena, Cesar d             13 RedTails-MR            55.52      55.83 SILV   
                  26.99       55.83 (28.84)                                        
 15 Sherpa, Nathan D          14 Twisters-MR            54.90      55.84 SILV   
                  26.88       55.84 (28.96)                                        
 16 Donohoe, Samuel P         14 Manhattan Makos-MR     54.99      55.97 SILV   
                  26.49       55.97 (29.48)                                        
 17 Zammit, Michael C         13 Express Swimming-MR    56.47      56.14 SILV   
                  26.86       56.14 (29.28)                                        
 18 Hammam, Omar              14 Shy-Mr-MR              56.62      56.17 SILV   
                  26.60       56.17 (29.57)                                        
 19 Spring, Eli N             14 BKR-MR                 58.66      56.35 SILV   
                  26.96       56.35 (29.39)                                        
 20 Pique, Ky-mani            14 Manhattan Makos-MR     56.84      56.48 SILV   
                  26.46       56.48 (30.02)                                        
 21 Bird, Ryan A              14 LSA-MR                 57.69      56.72 SILV   
                  27.38       56.72 (29.34)                                        
 22 Xia, Alan                 14 QNS-MR                 56.38      56.77 SILV   
                  27.46       56.77 (29.31)                                        
 23 Akdas, Yasin J            14 Twisters-MR            56.65      56.89 SILV   
                  26.94       56.89 (29.95)                                        
 24 Sherpa, Ethan D           14 Twisters-MR            55.92      57.07 SILV   
                  27.40       57.07 (29.67)                                        
 24 Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR      57.55      57.07 SILV   
                  26.55       57.07 (30.52)                                        
 26 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR    56.75      57.16 SILV   
                  27.40       57.16 (29.76)                                        
 27 Garcia, Alberto           14 CAS-MR                 57.37      57.18 SILV   
                  27.67       57.18 (29.51)                                        
 28 Kaps, Piotr               13 MPNY-MR                56.62      57.27 SILV   
                  28.06       57.27 (29.21)                                        
 29 Dilchand, Sanjiv          13 CAS-MR                 57.85      57.43 SILV   
                  27.59       57.43 (29.84)                                        
 30 Tan, Winston              14 GATE-MR                57.16      57.61 SILV   
                  27.73       57.61 (29.88)                                        
 31 Wong, Christopher         14 TRI$-MR                58.83      57.69 SILV   
                  27.92       57.69 (29.77)                                        
 32 Glinchenko, Mike          13 FREE-MR                56.74      57.71 SILV   
                  27.28       57.71 (30.43)                                        
 33 Guzman-Reyes, Edgar       14 CAS-MR                 56.89      57.80 SILV   
                  27.41       57.80 (30.39)                                        
 34 Wozniak, Robert G         14 Aquaflames-MR          58.56      57.84 SILV   
                  27.67       57.84 (30.17)                                        
 35 Jeong, Eugene             14 QNS-MR                 57.87      57.86 SILV   
                  27.92       57.86 (29.94)                                        
 35 Jablonowski, Kristof      14 Manhattan Makos-MR     57.37      57.86 SILV   
                  27.58       57.86 (30.28)                                        
 37 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR    56.89      58.12 SILV   
                  27.40       58.12 (30.72)                                        
 38 Cohen, Sasha              14 Manhattan Makos-MR     59.42      58.31 SILV   
                  27.97       58.31 (30.34)                                        
 39 Kim, Joshua               13 TRI$-MR                59.00      58.39 SILV   
                  28.31       58.39 (30.08)                                        
 40 Mui, Miki                 14 Manhattan Makos-MR     59.55      58.43 SILV   
                  27.87       58.43 (30.56)                                        
 41 Gonzalez, Kevin           14 APEX-MR                58.47      58.73 SILV   
                  28.35       58.73 (30.38)                                        
 42 Teufel, Carlo             14 Badger-MR              58.49      58.89 SILV   
                  27.86       58.89 (31.03)                                        
 43 Caumartin, Gabriel        14 Manhattan Makos-MR     59.09      58.98 SILV   
                  28.67       58.98 (30.31)                                        
 44 Musheyev, Iliya           14 QNS-MR                 59.12      59.04 SILV   
 45 Poggioli, David C         14 TRI$-MR                56.69      59.07 SILV   
                  27.85       59.07 (31.22)                                        
 46 Becht, Ryan W             14 Express Swimming-MR    58.98      59.11 SILV   
                  28.13       59.11 (30.98)                                        
 46 Valadez, Yiyo G           14 APEX-MR                59.56      59.11 SILV   
                  28.65       59.11 (30.46)                                        
 48 Juricic, Daniel           14 RI Marlins-MR          59.24      59.15 SILV   
                  28.06       59.15 (31.09)                                        
 49 Riviello, Joseph C        14 SWAG-MR                59.47      59.18 SILV   
                  28.29       59.18 (30.89)                                        
Non-Award Division  
  1 Chia, Derrick             14 QNS-MR                 54.08      52.96 JO     
                  25.23       52.96 (27.73)                                        
  2 Santry, Emmet P           14 WEST-MR                55.82      53.11 JO     
                  25.57       53.11 (27.54)                                        
  3 Ma, Jared W               13 MPNY-MR                54.40      53.35 JO     
                  25.06       53.35 (28.29)                                        
  4 LU, Michael D             14 Express Swimming-MR    54.55      53.41 JO     
                  25.55       53.41 (27.86)                                        
  5 Reilly, Christopher M     13 Express Swimming-MR    54.35      53.50 JO     
                  25.27       53.50 (28.23)                                        
  6 Leung, Michael            13 QNS-MR                 54.22      53.53 JO     
                  25.71       53.53 (27.82)                                        
  7 Dorsey-Reyes, Daijin      13 Manhattan Makos-MR     54.06      53.76 JO     
                  26.11       53.76 (27.65)                                        
  8 Hyacinthe, Justin         13 TRI-MR                 55.99      53.93 JO     
                  25.80       53.93 (28.13)                                        
  9 Deng, Jiachi              14 Twisters-MR            55.46      53.94 JO     
                  26.10       53.94 (27.84)                                        
 10 Fischer, Kenny S          14 Express Swimming-MR    59.11    1:00.29        
                  28.85     1:00.29 (31.44)                                        
 11 Avendano, Mauricio        14 CAS-MR                 59.12    1:01.25        
                  28.71     1:01.25 (32.54)                                        
 -- Bischof, Robert F         14 Badger-MR              55.89         DQ        
      Declared false start
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:57.99  JO
              1:58.00  SMAX
              2:14.19  SILV
 Meet Qualifying:  1:58.00 - 2:14.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Vizhco, Dexter H          14 CAS-MR               2:03.26    1:58.20 SILV   
                  27.22       56.70 (29.48)     1:27.52 (30.82)     1:58.20 (30.68)
  2 Espinal, Joseph E         14 FLY-MR               1:59.44    1:58.48 SILV   
                  27.76       58.17 (30.41)     1:28.92 (30.75)     1:58.48 (29.56)
  3 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  1:58.52    1:59.15 SILV   
                  27.60       57.81 (30.21)     1:28.84 (31.03)     1:59.15 (30.31)
  4 Ma, Jared W               13 MPNY-MR              1:59.86    1:59.69 SILV   
                  27.52       58.74 (31.22)     1:29.95 (31.21)     1:59.69 (29.74)
  5 Hyacinthe, Justin         13 TRI-MR               2:09.17    2:00.18 SILV   
                  27.86       57.78 (29.92)     1:29.03 (31.25)     2:00.18 (31.15)
  6 Reilly, Christopher M     13 Express Swimming-MR  1:59.95    2:00.56 SILV   
                  27.53       58.33 (30.80)     1:29.90 (31.57)     2:00.56 (30.66)
  7 Veru, Theodore P          14 Badger-MR            2:05.51    2:00.64 SILV   
                  26.78       57.85 (31.07)     1:29.94 (32.09)     2:00.64 (30.70)
  8 Rikic, Aidan              13 TRI-MR               2:01.85    2:00.82 SILV   
                  27.86       59.00 (31.14)     1:30.62 (31.62)     2:00.82 (30.20)
  9 Zhang, David D            14 Express Swimming-MR  2:00.75    2:01.69 SILV   
                  27.84       58.08 (30.24)     1:29.45 (31.37)     2:01.69 (32.24)
 10 Chen, Darian              14 QNS-MR               2:01.71    2:02.19 SILV   
                  27.58       58.11 (30.53)     1:30.42 (32.31)     2:02.19 (31.77)
 11 Garcia, Alberto           14 CAS-MR               2:02.70    2:02.24 SILV   
                  27.84       58.74 (30.90)     1:30.57 (31.83)     2:02.24 (31.67)
 12 Pena, Cesar d             13 RedTails-MR          2:02.95    2:02.28 SILV   
                  27.19       57.81 (30.62)     1:30.21 (32.40)     2:02.28 (32.07)
 13 Cusumano, Charlie         14 TRI-MR               2:02.22    2:02.41 SILV   
                  28.42       59.90 (31.48)     1:31.53 (31.63)     2:02.41 (30.88)
 14 Sherpa, Ethan D           14 Twisters-MR          2:02.16    2:02.83 SILV   
                  28.08       59.34 (31.26)     1:31.27 (31.93)     2:02.83 (31.56)
 15 Halls, Sean C             14 NFS-MR               2:03.68    2:02.96 SILV   
                  26.59       57.70 (31.11)     1:30.41 (32.71)     2:02.96 (32.55)
 16 Szymczak, Kevin M         14 Twisters-MR          2:01.62    2:03.04 SILV   
                  28.29       59.32 (31.03)     1:31.81 (32.49)     2:03.04 (31.23)
 17 Franklyn, Narmeri S       14 SWAG-MR              2:03.52    2:03.39 SILV   
                  27.47       59.37 (31.90)     1:32.37 (33.00)     2:03.39 (31.02)
 18 Wong, Christopher         14 TRI$-MR              2:10.87    2:03.49 SILV   
                  28.38       59.13 (30.75)     1:31.34 (32.21)     2:03.49 (32.15)
 19 Hammam, Omar              14 Shy-Mr-MR            2:05.60    2:03.51 SILV   
                  27.31       59.02 (31.71)     1:31.87 (32.85)     2:03.51 (31.64)
 20 Jablonowski, Kristof      14 Manhattan Makos-MR   2:05.67    2:03.69 SILV   
                  27.90       59.28 (31.38)     1:31.39 (32.11)     2:03.69 (32.30)
 21 Spring, Eli N             14 BKR-MR               2:07.11    2:03.77 SILV   
                  27.06       58.09 (31.03)     1:30.77 (32.68)     2:03.77 (33.00)
 22 Bekerman, Liam B          13 Express Swimming-MR  2:04.58    2:04.94 SILV   
                  27.81       59.80 (31.99)     1:32.38 (32.58)     2:04.94 (32.56)
 23 Jeong, Eugene             14 QNS-MR               2:03.55    2:05.17 SILV   
                  28.46       59.96 (31.50)     1:32.66 (32.70)     2:05.17 (32.51)
 24 Kaps, Piotr               13 MPNY-MR              2:06.17    2:05.32 SILV   
                  28.44     1:00.40 (31.96)     1:33.65 (33.25)     2:05.32 (31.67)
 25 Xia, Alan                 14 QNS-MR               2:07.19    2:05.36 SILV   
                  28.66     1:01.24 (32.58)     1:33.62 (32.38)     2:05.36 (31.74)
 26 Dilchand, Sanjiv          13 CAS-MR               2:06.89    2:06.30 SILV   
                  28.97     1:00.78 (31.81)     1:33.89 (33.11)     2:06.30 (32.41)
 27 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  2:04.27    2:06.45 SILV   
                  28.33     1:00.64 (32.31)     1:34.49 (33.85)     2:06.45 (31.96)
 28 Guzman-Reyes, Edgar       14 CAS-MR               2:04.65    2:06.52 SILV   
                  28.32     1:00.61 (32.29)     1:33.72 (33.11)     2:06.52 (32.80)
 29 Pique, Ky-mani            14 Manhattan Makos-MR   2:05.77    2:06.66 SILV   
                  28.44     1:00.24 (31.80)     1:33.50 (33.26)     2:06.66 (33.16)
 30 Fleurimont, Justin I      13 TRI$-MR              2:06.27    2:06.76 SILV   
                  29.03     1:01.02 (31.99)     1:34.19 (33.17)     2:06.76 (32.57)
 31 Kwan, William             13 FREE-MR              2:06.34    2:06.88 SILV   
                  29.32     1:01.68 (32.36)     1:35.43 (33.75)     2:06.88 (31.45)
 32 Attardi, Richard M        14 Express Swimming-MR  2:06.23    2:06.98 SILV   
                  28.83     1:02.62 (33.79)     1:36.11 (33.49)     2:06.98 (30.87)
 33 Tan, Winston              14 GATE-MR              2:06.34    2:07.74 SILV   
                  29.25     1:01.26 (32.01)     1:34.85 (33.59)     2:07.74 (32.89)
 34 Riviello, Joseph C        14 SWAG-MR              2:08.12    2:07.92 SILV   
                  28.73     1:01.30 (32.57)     1:34.60 (33.30)     2:07.92 (33.32)
 35 Cohen, Sasha              14 Manhattan Makos-MR   2:07.58    2:08.30 SILV   
                  28.07     1:00.30 (32.23)     1:34.37 (34.07)     2:08.30 (33.93)
 36 Coronado, J.C. O          13 CIY-MR               2:12.82    2:08.65 SILV   
                  29.60     1:02.29 (32.69)     1:35.83 (33.54)     2:08.65 (32.82)
 37 Gonzalez, Kevin           14 APEX-MR              2:08.58    2:08.67 SILV   
                  29.66     1:02.47 (32.81)     1:36.42 (33.95)     2:08.67 (32.25)
 38 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR  2:04.33    2:09.69 SILV   
                  28.09     1:00.76 (32.67)     1:35.41 (34.65)     2:09.69 (34.28)
 39 Juricic, Daniel           14 RI Marlins-MR        2:10.17    2:09.74 SILV   
                  28.92     1:02.32 (33.40)     1:37.11 (34.79)     2:09.74 (32.63)
 40 Valadez, Yiyo G           14 APEX-MR              2:11.99    2:10.07 SILV   
                  30.00     1:03.57 (33.57)     1:36.61 (33.04)     2:10.07 (33.46)
 41 Becht, Ryan W             14 Express Swimming-MR  2:09.41    2:10.19 SILV   
                  29.46     1:02.51 (33.05)     1:36.52 (34.01)     2:10.19 (33.67)
 42 Daghfous, Skander         13 RI Marlins-MR        2:11.48    2:10.42 SILV   
                  29.75     1:02.90 (33.15)     1:37.12 (34.22)     2:10.42 (33.30)
 43 Pachkovskiy, Alan         13 TRI$-MR              2:11.03    2:10.77 SILV   
                  28.96     1:02.04 (33.08)     1:36.73 (34.69)     2:10.77 (34.04)
 44 Cherny, Eric              13 MPNY-MR              2:01.38    2:11.53 SILV   
                  28.81     1:02.22 (33.41)     1:38.18 (35.96)     2:11.53 (33.35)
 45 Fischer, Kenny S          14 Express Swimming-MR  2:09.38    2:11.81 SILV   
                  29.75     1:03.30 (33.55)     1:38.31 (35.01)     2:11.81 (33.50)
 46 Caumartin, Gabriel        14 Manhattan Makos-MR   2:14.13    2:12.83 SILV   
                  30.76     1:04.55 (33.79)     1:39.01 (34.46)     2:12.83 (33.82)
 47 Wo, Ryan                  14 Parks Sailfish-MR    2:14.15    2:13.15 SILV   
                                1:04.12 ( )   2:13.15 (1:09.03)                    
Non-Award Division  
  1 Goncharuk, Samuel G       14 TRI-MR               2:00.01    1:54.30 JO     
                  25.72       54.24 (28.52)     1:23.97 (29.73)     1:54.30 (30.33)
  2 Deng, Jiachi              14 Twisters-MR          1:58.57    1:57.19 JO     
                  27.76       57.31 (29.55)     1:27.53 (30.22)     1:57.19 (29.66)
  3 Akdas, Yasin J            14 Twisters-MR          1:59.57    1:57.82 JO     
                  27.07       57.68 (30.61)     1:28.37 (30.69)     1:57.82 (29.45)
  4 Mahedy, Michael           13 Manhattan Makos-MR   2:13.57    2:15.16        
                  29.97     1:04.44 (34.47)     1:40.05 (35.61)     2:15.16 (35.11)
  5 Bouzarouata, Zacharia M   13 Twisters-MR          2:09.04    2:15.55        
                  30.64     1:04.86 (34.22)     1:40.29 (35.43)     2:15.55 (35.26)
  6 Lokshin, Shawn            14 TRI$-MR              2:13.04    2:16.19        
                  29.87     1:04.77 (34.90)     1:40.87 (36.10)     2:16.19 (35.32)
  7 Korzenik, Benjamin M      13 Badger-MR            2:13.27    2:16.57        
                  30.24     1:04.97 (34.73)     1:40.84 (35.87)     2:16.57 (35.73)
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:17.99  JO
              5:18.00  SMAX
              5:50.99  SILV
 Meet Qualifying:  5:18.00 - 5:50.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Akdas, Yasin J            14 Twisters-MR          5:31.44    5:21.73 SILV   
                  28.10                                                            
                                3:31.56 ( )                             4:18.06 ( )
        4:50.29 (32.23)     5:21.73 (31.44)                                        
  2 Donohoe, Samuel P         14 Manhattan Makos-MR   5:41.30    5:23.03 SILV   
                  27.35       58.63 (31.28)     1:30.71 (32.08)     2:03.65 (32.94)
        2:36.86 (33.21)     3:10.20 (33.34)     3:44.31 (34.11)     4:17.78 (33.47)
        4:51.37 (33.59)     5:23.03 (31.66)                                        
  3 Garcia, Alberto           14 CAS-MR               5:31.83    5:26.79 SILV   
                  28.29     1:00.04 (31.75)     1:32.85 (32.81)     2:05.90 (33.05)
        2:39.52 (33.62)     3:13.34 (33.82)     3:47.58 (34.24)     4:21.29 (33.71)
        4:54.38 (33.09)     5:26.79 (32.41)                                        
  4 Spring, Eli N             14 BKR-MR               5:49.37    5:28.90 SILV   
                  28.06       59.96 (31.90)     1:33.28 (33.32)     2:07.15 (33.87)
        2:40.80 (33.65)     3:15.30 (34.50)     3:48.25 (32.95)     4:22.44 (34.19)
        4:56.52 (34.08)     5:28.90 (32.38)                                        
  5 Jeong, Eugene             14 QNS-MR               5:32.88    5:29.76 SILV   
                  29.33     1:01.17 (31.84)     1:34.13 (32.96)     2:07.62 (33.49)
        2:41.21 (33.59)     3:15.05 (33.84)     3:48.80 (33.75)     4:22.93 (34.13)
        4:56.42 (33.49)     5:29.76 (33.34)                                        
  6 Euyoque, Kevin D          13 WEST-MR              5:34.43    5:29.82 SILV   
                  29.41     1:01.83 (32.42)     1:35.21 (33.38)     2:08.81 (33.60)
        2:42.63 (33.82)     3:16.38 (33.75)     3:49.94 (33.56)     4:23.68 (33.74)
        4:57.20 (33.52)     5:29.82 (32.62)                                        
  7 Szymczak, Kevin M         14 Twisters-MR          5:31.99    5:32.77 SILV   
                  28.36       59.95 (31.59)     1:33.07 (33.12)     2:06.96 (33.89)
        2:40.96 (34.00)     3:15.15 (34.19)     3:49.72 (34.57)     4:24.52 (34.80)
        4:59.11 (34.59)     5:32.77 (33.66)                                        
  8 Vernhes, Sebastien        14 Manhattan Makos-MR   5:33.83    5:32.89 SILV   
                  28.24     1:00.15 (31.91)     1:33.50 (33.35)     2:07.79 (34.29)
        2:42.03 (34.24)     3:16.69 (34.66)     3:51.58 (34.89)     4:26.66 (35.08)
        5:00.51 (33.85)     5:32.89 (32.38)                                        
  9 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  5:38.35    5:34.22 SILV   
                  28.66     1:01.01 (32.35)     1:34.78 (33.77)     2:09.50 (34.72)
        2:43.25 (33.75)     3:18.32 (35.07)     3:52.83 (34.51)     4:27.40 (34.57)
        5:01.17 (33.77)     5:34.22 (33.05)                                        
 10 Jablonowski, Kristof      14 Manhattan Makos-MR   5:42.46    5:36.35 SILV   
                  28.55     1:01.32 (32.77)     1:34.97 (33.65)     2:09.33 (34.36)
        2:43.80 (34.47)     3:18.78 (34.98)     3:53.99 (35.21)     4:29.07 (35.08)
        5:03.36 (34.29)     5:36.35 (32.99)                                        
 11 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR  5:35.58    5:37.65 SILV   
                  28.05     1:00.51 (32.46)     1:34.61 (34.10)     2:08.98 (34.37)
        2:43.44 (34.46)     3:17.71 (34.27)     3:53.26 (35.55)     4:28.43 (35.17)
        5:03.88 (35.45)     5:37.65 (33.77)                                        
 12 Dilchand, Sanjiv          13 CAS-MR               5:39.39    5:38.12 SILV   
                  30.02     1:03.32 (33.30)     1:37.81 (34.49)     2:12.91 (35.10)
        2:47.93 (35.02)                             3:57.23 ( )     4:31.61 (34.38)
        5:06.79 (35.18)     5:38.12 (31.33)                                        
 13 Gonzalez, Kevin           14 APEX-MR              5:45.80    5:45.23 SILV   
                  29.86     1:02.64 (32.78)     1:36.32 (33.68)     2:10.62 (34.30)
        2:45.71 (35.09)     3:21.41 (35.70)     3:57.55 (36.14)     4:34.20 (36.65)
        5:11.08 (36.88)     5:45.23 (34.15)                                        
Non-Award Division  
  1 Dorsey-Reyes, Daijin      13 Manhattan Makos-MR   5:27.21    5:14.07 JO     
                  27.87       58.86 (30.99)     1:30.92 (32.06)     2:03.21 (32.29)
        2:35.41 (32.20)     3:07.68 (32.27)     3:40.06 (32.38)     4:12.52 (32.46)
        4:44.37 (31.85)     5:14.07 (29.70)                                        
  2 Zammit, Michael C         13 Express Swimming-MR  5:20.24    5:14.70 JO     
                  27.92       59.18 (31.26)     1:30.65 (31.47)     2:02.86 (32.21)
        2:35.16 (32.30)     3:07.28 (32.12)     3:39.41 (32.13)     4:11.49 (32.08)
        4:43.62 (32.13)     5:14.70 (31.08)                                        
  3 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR  5:20.34    5:15.96 JO     
                  28.19       59.48 (31.29)     1:31.37 (31.89)     2:03.42 (32.05)
        2:35.68 (32.26)     3:07.89 (32.21)     3:40.02 (32.13)     4:12.84 (32.82)
        4:45.00 (32.16)     5:15.96 (30.96)                                        
  4 Kwan, William             13 FREE-MR              5:41.58    5:52.45        
                  30.03     1:03.67 (33.64)     1:39.25 (35.58)     2:15.69 (36.44)
        2:51.84 (36.15)     3:28.89 (37.05)     4:05.43 (36.54)     4:41.37 (35.94)
        5:16.63 (35.26)     5:52.45 (35.82)                                        
  5 Ortof, Max L              13 Express Swimming-MR  5:50.91    5:55.20        
                  33.18     1:09.06 (35.88)     1:45.60 (36.54)     2:20.64 (35.04)
        2:56.80 (36.16)     3:33.35 (36.55)     4:09.34 (35.99)     4:45.01 (35.67)
        5:20.75 (35.74)     5:55.20 (34.45)                                        
 -- Finn, Liam                13 TRI-MR               5:27.17         DQ        
      Declared false start
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:01.99  JO
              1:02.00  SMAX
              1:08.29  SILV
 Meet Qualifying:  1:02.00 - 1:08.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Cohen, Sasha              14 Manhattan Makos-MR   1:02.44    1:02.15 SILV   
                  30.07     1:02.15 (32.08)                                        
  2 Goncharuk, Samuel G       14 TRI-MR               1:03.03    1:02.29 SILV   
                  29.69     1:02.29 (32.60)                                        
  3 Akdas, Yasin J            14 Twisters-MR          1:03.87    1:02.71 SILV   
                  31.01     1:02.71 (31.70)                                        
  4 Hardart, Max              14 Badger-MR            1:07.38    1:03.08 SILV   
                  30.56     1:03.08 (32.52)                                        
  5 Zhang, David D            14 Express Swimming-MR  1:04.14    1:03.13 SILV   
                  30.65     1:03.13 (32.48)                                        
  6 Guirre, Lorenz            13 TRI-MR               1:03.43    1:03.37 SILV   
                  30.43     1:03.37 (32.94)                                        
  7 Bekerman, Liam B          13 Express Swimming-MR  1:02.94    1:03.52 SILV   
                  30.54     1:03.52 (32.98)                                        
  8 Jeong, Eugene             14 QNS-MR               1:03.51    1:03.56 SILV   
                  31.09     1:03.56 (32.47)                                        
  9 Fleurimont, Justin I      13 TRI$-MR              1:05.99    1:03.61 SILV   
                  30.93     1:03.61 (32.68)                                        
 10 Deguzman, Anthony A       13 Hes-Mr-MR            1:05.76    1:03.82 SILV   
                  30.24     1:03.82 (33.58)                                        
 11 Riviello, Joseph C        14 SWAG-MR              1:05.07    1:03.90 SILV   
                  30.93     1:03.90 (32.97)                                        
 12 Reilly, Christopher M     13 Express Swimming-MR  1:04.67    1:04.14 SILV   
                  31.81     1:04.14 (32.33)                                        
 13 Mui, Miki                 14 Manhattan Makos-MR   1:06.31    1:04.21 SILV   
                  31.71     1:04.21 (32.50)                                        
 14 Espinal, Joseph E         14 FLY-MR               1:04.82    1:04.40 SILV   
                  30.77     1:04.40 (33.63)                                        
 15 Wozniak, Robert G         14 Aquaflames-MR        1:04.96    1:04.80 SILV   
                  30.61     1:04.80 (34.19)                                        
 16 Becht, Ryan W             14 Express Swimming-MR  1:07.79    1:05.38 SILV   
                  31.47     1:05.38 (33.91)                                        
 17 Coronado, J.C. O          13 CIY-MR               1:07.42    1:05.51 SILV   
                  31.77     1:05.51 (33.74)                                        
 18 Dilchand, Sanjiv          13 CAS-MR               1:06.56    1:05.97 SILV   
                  32.19     1:05.97 (33.78)                                        
 19 Deng, Jiachi              14 Twisters-MR          1:05.29    1:06.00 SILV   
                  32.41     1:06.00 (33.59)                                        
 20 Sherpa, Ethan D           14 Twisters-MR          1:04.57    1:06.38 SILV   
                  31.90     1:06.38 (34.48)                                        
 21 Tan, Winston              14 GATE-MR              1:05.51    1:06.39 SILV   
                  32.74     1:06.39 (33.65)                                        
 22 Chen, Darian              14 QNS-MR               1:05.28    1:06.57 SILV   
                  31.77     1:06.57 (34.80)                                        
 23 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR  1:03.58    1:06.63 SILV   
                  31.87     1:06.63 (34.76)                                        
 24 Wong, Christopher         14 TRI$-MR              1:07.97    1:06.95 SILV   
                  32.25     1:06.95 (34.70)                                        
 25 Caumartin, Gabriel        14 Manhattan Makos-MR   1:06.17    1:07.04 SILV   
                  33.28     1:07.04 (33.76)                                        
 26 Halls, Sean C             14 NFS-MR               1:05.63    1:07.11 SILV   
                  32.29     1:07.11 (34.82)                                        
 27 Bouzarouata, Zacharia M   13 Twisters-MR          1:07.05    1:07.52 SILV   
                  32.92     1:07.52 (34.60)                                        
 28 Sherman, Benjamin A       13 Express Swimming-MR  1:08.12    1:07.58 SILV   
                  32.58     1:07.58 (35.00)                                        
 29 Garcia, Alberto           14 CAS-MR               1:07.65    1:07.64 SILV   
                  33.04     1:07.64 (34.60)                                        
 30 Jablonowski, Kristof      14 Manhattan Makos-MR   1:05.73    1:08.14 SILV   
                  33.16     1:08.14 (34.98)                                        
 31 Kaps, Piotr               13 MPNY-MR              1:06.96    1:08.21 SILV   
                  33.25     1:08.21 (34.96)                                        
Non-Award Division  
  1 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR  1:02.38    1:00.64 JO     
                  29.31     1:00.64 (31.33)                                        
  2 Ma, Jared W               13 MPNY-MR              1:03.62    1:01.77 JO     
                  29.63     1:01.77 (32.14)                                        
  3 Pique, Ky-mani            14 Manhattan Makos-MR   1:07.58    1:09.81        
                  34.26     1:09.81 (35.55)                                        
  4 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  1:06.63    1:10.57        
                  32.86     1:10.57 (37.71)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:13.49  JO
              2:13.50  SMAX
              2:27.09  SILV
 Meet Qualifying:  2:13.50 - 2:27.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 DiMaggio, Joe R           14 MPNY-MR              2:14.79    2:13.93 SILV   
                  32.52     1:06.78 (34.26)     1:42.03 (35.25)     2:13.93 (31.90)
  2 Leung, Michael            13 QNS-MR               2:16.48    2:14.72 SILV   
                  32.91     1:07.34 (34.43)     1:42.37 (35.03)     2:14.72 (32.35)
  3 Jeong, Eugene             14 QNS-MR               2:14.40    2:14.86 SILV   
                  31.30     1:04.69 (33.39)     1:40.16 (35.47)     2:14.86 (34.70)
  4 Veru, Theodore P          14 Badger-MR            2:16.15    2:15.12 SILV   
                  32.00     1:06.27 (34.27)     1:41.64 (35.37)     2:15.12 (33.48)
  5 Ma, Jared W               13 MPNY-MR              2:19.04    2:15.80 SILV   
                  30.75     1:04.07 (33.32)     1:39.96 (35.89)     2:15.80 (35.84)
  6 Mui, Miki                 14 Manhattan Makos-MR   2:18.77    2:16.09 SILV   
                  32.07     1:06.33 (34.26)     1:41.79 (35.46)     2:16.09 (34.30)
  7 Xia, Alan                 14 QNS-MR               2:16.33    2:16.66 SILV   
                  32.80     1:07.46 (34.66)     1:42.71 (35.25)     2:16.66 (33.95)
  8 Guirre, Lorenz            13 TRI-MR               2:18.84    2:17.05 SILV   
                  32.17     1:06.53 (34.36)     1:42.44 (35.91)     2:17.05 (34.61)
  9 Cohen, Sasha              14 Manhattan Makos-MR   2:15.54    2:17.11 SILV   
                  31.73     1:06.28 (34.55)     1:42.06 (35.78)     2:17.11 (35.05)
 10 Dorsey-Reyes, Daijin      13 Manhattan Makos-MR   2:14.68    2:17.87 SILV   
                  32.34     1:07.02 (34.68)     1:42.36 (35.34)     2:17.87 (35.51)
 11 Riviello, Joseph C        14 SWAG-MR              2:20.34    2:17.91 SILV   
                  31.88     1:07.18 (35.30)     1:43.13 (35.95)     2:17.91 (34.78)
 12 Sherpa, Ethan D           14 Twisters-MR          2:16.38    2:18.64 SILV   
                  32.51     1:07.70 (35.19)     1:43.51 (35.81)     2:18.64 (35.13)
 13 Wong, Christopher         14 TRI$-MR              2:26.72    2:19.22 SILV   
                  32.17     1:06.81 (34.64)     1:42.91 (36.10)     2:19.22 (36.31)
 14 Reilly, Christopher M     13 Express Swimming-MR  2:16.76    2:20.42 SILV   
                  32.85     1:08.58 (35.73)     1:44.92 (36.34)     2:20.42 (35.50)
 15 Becht, Ryan W             14 Express Swimming-MR  2:22.12    2:20.49 SILV   
                  33.02     1:08.77 (35.75)     1:45.26 (36.49)     2:20.49 (35.23)
 16 Garcia, Alberto           14 CAS-MR               2:24.07    2:22.14 SILV   
                  33.77     1:09.59 (35.82)     1:46.43 (36.84)     2:22.14 (35.71)
 17 Dilchand, Sanjiv          13 CAS-MR               2:23.25    2:22.47 SILV   
                  33.55     1:10.24 (36.69)     1:47.64 (37.40)     2:22.47 (34.83)
 18 Bouzarouata, Zacharia M   13 Twisters-MR          2:20.26    2:22.58 SILV   
                  33.52     1:09.42 (35.90)     1:46.31 (36.89)     2:22.58 (36.27)
 19 Tan, Winston              14 GATE-MR              2:22.94    2:22.75 SILV   
                  33.70     1:09.58 (35.88)     1:46.43 (36.85)     2:22.75 (36.32)
 20 Attardi, Richard M        14 Express Swimming-MR  2:23.50    2:22.86 SILV   
                  32.91     1:10.13 (37.22)     1:47.73 (37.60)     2:22.86 (35.13)
 21 Szymczak, Kevin M         14 Twisters-MR          2:17.58    2:23.13 SILV   
                  32.89     1:09.34 (36.45)     1:46.66 (37.32)     2:23.13 (36.47)
 22 Kaps, Piotr               13 MPNY-MR              2:24.38    2:23.37 SILV   
                  34.61                             1:48.11 ( )     2:23.37 (35.26)
 23 Shlafer, Wyatt R          14 Manhattan Makos-MR   2:25.18    2:24.01 SILV   
                  33.62     1:09.66 (36.04)   2:24.01 (1:14.35)                    
 24 Euyoque, Kevin D          13 WEST-MR              2:24.29    2:24.11 SILV   
                  34.13     1:10.92 (36.79)     1:47.96 (37.04)     2:24.11 (36.15)
 25 Mahedy, Michael           13 Manhattan Makos-MR   2:26.67    2:25.48 SILV   
                  34.57     1:11.57 (37.00)     1:48.97 (37.40)     2:25.48 (36.51)
 26 Donohoe, Samuel P         14 Manhattan Makos-MR   2:26.18    2:26.03 SILV   
                  33.66     1:11.32 (37.66)     1:50.05 (38.73)     2:26.03 (35.98)
 27 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR  2:16.92    2:26.48 SILV   
                  33.29     1:11.00 (37.71)     1:49.46 (38.46)     2:26.48 (37.02)
Non-Award Division  
  1 Konviser, Eric L          13 TRI-MR               2:15.11    2:08.14 JO     
                  30.25     1:02.72 (32.47)     1:35.92 (33.20)     2:08.14 (32.22)
  2 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR  2:14.84    2:10.15 JO     
                  30.84     1:02.97 (32.13)     1:36.13 (33.16)     2:10.15 (34.02)
  3 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  2:23.96    2:28.33        
                  34.24     1:12.82 (38.58)     1:52.21 (39.39)     2:28.33 (36.12)
  4 Pachkovskiy, Alan         13 TRI$-MR              2:26.96    2:28.34        
                  33.82     1:11.01 (37.19)     1:50.14 (39.13)     2:28.34 (38.20)
  5 Kwan, William             13 FREE-MR              2:26.83    2:28.73        
                  34.55     1:12.18 (37.63)     1:50.55 (38.37)     2:28.73 (38.18)
  6 Caumartin, Gabriel        14 Manhattan Makos-MR   2:23.84    2:28.84        
                  36.42     1:14.71 (38.29)     1:53.23 (38.52)     2:28.84 (35.61)
  7 Pique, Ky-mani            14 Manhattan Makos-MR   2:26.18    2:29.29        
                  34.70     1:12.56 (37.86)     1:51.28 (38.72)     2:29.29 (38.01)
 -- Vizhco, Dexter H          14 CAS-MR               2:24.42         DQ        
      Delay initiating turn
                  33.65     1:10.22 (36.57)     1:47.52 (37.30)          DQ (36.23)
 -- Chia, Derrick             14 QNS-MR               2:17.05         DQ        
      Declared false start
 -- Spencer, Dylan A          14 WEST-MR              2:23.61         DQ        
      Declared false start
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:09.49  JO
              1:09.50  SMAX
              1:16.69  SILV
 Meet Qualifying:  1:09.50 - 1:16.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Reilly, Christopher M     13 Express Swimming-MR  1:09.87    1:10.01 SILV   
                  33.27     1:10.01 (36.74)                                        
  2 Jablonowski, Kristof      14 Manhattan Makos-MR   1:12.60    1:10.37 SILV   
                  33.38     1:10.37 (36.99)                                        
  3 Chen, Darian              14 QNS-MR               1:10.21    1:10.90 SILV   
                  33.43     1:10.90 (37.47)                                        
  4 Halls, Sean C             14 NFS-MR               1:12.53    1:11.20 SILV   
                  33.40     1:11.20 (37.80)                                        
  5 Chang, Cato A             14 Manhattan Makos-MR   1:11.88    1:11.30 SILV   
                  33.02     1:11.30 (38.28)                                        
  6 Pena, Cesar d             13 RedTails-MR          1:11.12    1:11.63 SILV   
                  33.30     1:11.63 (38.33)                                        
  7 Kim, Jason S              14 TRI$-MR              1:10.79    1:12.89 SILV   
                  34.44     1:12.89 (38.45)                                        
  8 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR  1:13.78    1:13.12 SILV   
                  34.73     1:13.12 (38.39)                                        
  9 Dilchand, Sanjiv          13 CAS-MR               1:13.43    1:13.83 SILV   
                  34.79     1:13.83 (39.04)                                        
 10 Gonzalez, Kevin           14 APEX-MR              1:15.64    1:15.17 SILV   
                  35.47     1:15.17 (39.70)                                        
 11 Vernhes, Sebastien        14 Manhattan Makos-MR   1:15.18    1:15.46 SILV   
                  36.08     1:15.46 (39.38)                                        
 12 Teufel, Carlo             14 Badger-MR            1:15.21    1:15.65 SILV   
                  35.44     1:15.65 (40.21)                                        
 13 Dagnogo, Mohamed          14 CAS-MR               1:14.97    1:15.72 SILV   
                  35.52     1:15.72 (40.20)                                        
 14 Kwan, William             13 FREE-MR              1:13.70    1:15.73 SILV   
                  37.40     1:15.73 (38.33)                                        
 15 Wong, Christopher         14 TRI$-MR              1:15.76    1:15.75 SILV   
                  35.86     1:15.75 (39.89)                                        
 16 Zhang, David D            14 Express Swimming-MR  1:11.69    1:15.98 SILV   
                  35.84     1:15.98 (40.14)                                        
 17 Bouzarouata, Zacharia M   13 Twisters-MR          1:16.37    1:16.06 SILV   
                  35.87     1:16.06 (40.19)                                        
 18 Avendano, Mauricio        14 CAS-MR               1:16.36    1:16.48 SILV   
                  36.23     1:16.48 (40.25)                                        
 19 Pique, Ky-mani            14 Manhattan Makos-MR   1:16.45    1:16.62 SILV   
                  35.80     1:16.62 (40.82)                                        
 20 Kapinos, Arthur           13 Express Swimming-MR  1:13.80    1:16.64 SILV   
                  36.29     1:16.64 (40.35)                                        
Non-Award Division  
  1 Hwang, Alex               14 GATE-MR              1:11.67    1:08.41 JO     
                  32.37     1:08.41 (36.04)                                        
  2 Chia, Derrick             14 QNS-MR               1:10.36    1:08.88 JO     
                  32.45     1:08.88 (36.43)                                        
  3 King, Shawnee             13 Parks Sailfish-MR    1:11.48    1:09.02 JO     
                  31.94     1:09.02 (37.08)                                        
  4 Sherpa, Ethan D           14 Twisters-MR          1:16.56    1:16.72        
                  36.38     1:16.72 (40.34)                                        
  5 Cherny, Eric              13 MPNY-MR              1:12.88    1:16.90        
                  35.56     1:16.90 (41.34)                                        
  6 Legendre, Malik E         14 NFS-MR               1:13.89    1:17.57        
                  37.29     1:17.57 (40.28)                                        
  7 Juang, Andrew             13 FLY-MR               1:16.49    1:17.97        
                  36.50     1:17.97 (41.47)                                        
  8 Attardi, Richard M        14 Express Swimming-MR  1:14.99    1:18.73        
                  36.20     1:18.73 (42.53)                                        
  9 Fischer, Kenny S          14 Express Swimming-MR  1:16.23    1:19.03        
                  37.20     1:19.03 (41.83)                                        
 10 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  1:16.17    1:20.40        
                  37.85     1:20.40 (42.55)                                        
 11 Linn, George              13 FLY-MR               1:15.89    1:20.63        
                  38.16     1:20.63 (42.47)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:30.99  JO
              2:31.00  SMAX
              2:47.89  SILV
 Meet Qualifying:  2:31.00 - 2:47.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Jablonowski, Kristof      14 Manhattan Makos-MR   2:35.52    2:32.08 SILV   
                  33.72     1:12.42 (38.70)     1:52.20 (39.78)     2:32.08 (39.88)
  2 Chang, Cato A             14 Manhattan Makos-MR   2:37.81    2:32.71 SILV   
                  34.04     1:13.26 (39.22)     1:53.09 (39.83)     2:32.71 (39.62)
  3 DiMaggio, Joe R           14 MPNY-MR              2:34.58    2:33.09 SILV   
                  34.26     1:12.85 (38.59)     1:53.56 (40.71)     2:33.09 (39.53)
  4 Donohoe, Samuel P         14 Manhattan Makos-MR   2:39.01    2:34.39 SILV   
                  33.21     1:12.87 (39.66)     1:54.29 (41.42)     2:34.39 (40.10)
  5 Tang, Erik                14 Express Swimming-MR  2:34.04    2:34.40 SILV   
                  33.49     1:12.43 (38.94)     1:53.37 (40.94)     2:34.40 (41.03)
  6 Reilly, Christopher M     13 Express Swimming-MR  2:35.67    2:35.77 SILV   
                  34.77     1:13.82 (39.05)     1:54.68 (40.86)     2:35.77 (41.09)
  7 Kim, Joshua               13 TRI$-MR              2:35.45    2:35.93 SILV   
                  35.06     1:14.38 (39.32)     1:55.64 (41.26)     2:35.93 (40.29)
  8 Pena, Cesar d             13 RedTails-MR          2:34.76    2:37.62 SILV   
                  34.42     1:13.51 (39.09)     1:54.88 (41.37)     2:37.62 (42.74)
  9 Kwan, William             13 FREE-MR              2:36.28    2:38.25 SILV   
                  35.99     1:15.73 (39.74)     1:57.44 (41.71)     2:38.25 (40.81)
 10 Halls, Sean C             14 NFS-MR               2:39.74    2:40.94 SILV   
                  35.00     1:15.84 (40.84)     1:57.93 (42.09)     2:40.94 (43.01)
 11 Bouzarouata, Zacharia M   13 Twisters-MR          2:42.53    2:41.59 SILV   
                  36.25     1:18.12 (41.87)     2:00.05 (41.93)     2:41.59 (41.54)
 12 Franklyn, Narmeri S       14 SWAG-MR              2:40.57    2:42.26 SILV   
                  35.09     1:16.54 (41.45)     1:59.69 (43.15)     2:42.26 (42.57)
 13 Kim, Jason S              14 TRI$-MR              2:38.63    2:43.39 SILV   
                  36.10     1:16.90 (40.80)     1:59.36 (42.46)     2:43.39 (44.03)
 14 Cohen, Sasha              14 Manhattan Makos-MR   2:44.08    2:43.77 SILV   
                  36.66     1:19.34 (42.68)     2:01.03 (41.69)     2:43.77 (42.74)
 15 Legendre, Malik E         14 NFS-MR               2:44.42    2:44.35 SILV   
                  36.98     1:19.51 (42.53)     2:02.94 (43.43)     2:44.35 (41.41)
 16 Avendano, Mauricio        14 CAS-MR               2:46.39    2:45.24 SILV   
                  36.83     1:18.66 (41.83)     2:02.01 (43.35)     2:45.24 (43.23)
 17 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  2:43.01    2:45.86 SILV   
                  38.18     1:20.07 (41.89)     2:03.89 (43.82)     2:45.86 (41.97)
 18 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  2:42.95    2:46.94 SILV   
                  37.02     1:19.65 (42.63)     2:04.02 (44.37)     2:46.94 (42.92)
 19 Pique, Ky-mani            14 Manhattan Makos-MR   2:46.95    2:47.23 SILV   
                  36.72     1:19.16 (42.44)     2:02.98 (43.82)     2:47.23 (44.25)
Non-Award Division  
  1 Chia, Derrick             14 QNS-MR               2:33.83    2:27.70 JO     
                  33.15     1:10.58 (37.43)     1:49.31 (38.73)     2:27.70 (38.39)
  2 Hwang, Alex               14 GATE-MR              2:42.81    2:28.44 JO     
                  33.05     1:10.77 (37.72)     1:49.47 (38.70)     2:28.44 (38.97)
  3 Euyoque, Kevin D          13 WEST-MR              2:44.13    2:47.97        
                  37.57     1:20.62 (43.05)     2:04.73 (44.11)     2:47.97 (43.24)
  4 Gonzalez, Kevin           14 APEX-MR              2:47.18    2:48.04        
                  37.25     1:20.39 (43.14)     2:04.95 (44.56)     2:48.04 (43.09)
  5 Caumartin, Gabriel        14 Manhattan Makos-MR   2:43.47    2:49.24        
                  40.38     1:23.51 (43.13)     2:06.71 (43.20)     2:49.24 (42.53)
  6 Fischer, Kenny S          14 Express Swimming-MR  2:46.93    2:52.28        
                  38.00     1:22.08 (44.08)     2:07.24 (45.16)     2:52.28 (45.04)
 -- Glinchenko, Mike          13 FREE-MR              2:40.63         DQ        
      Declared false start
 -- Dilchand, Sanjiv          13 CAS-MR               2:46.10         DQ        
      Non-simultaneous touch
                  35.45     1:17.02 (41.57)     1:58.06 (41.04)          DQ (40.92)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:00.49  JO
              1:00.50  SMAX
              1:07.09  SILV
 Meet Qualifying:  1:00.50 - 1:07.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Vernhes, Sebastien        14 Manhattan Makos-MR   1:01.61    1:00.90 SILV   
                  28.93     1:00.90 (31.97)                                        
  2 Rikic, Aidan              13 TRI-MR               1:01.12    1:01.06 SILV   
                  28.51     1:01.06 (32.55)                                        
  3 Kapinos, Arthur           13 Express Swimming-MR  1:00.51    1:01.20 SILV   
                  28.26     1:01.20 (32.94)                                        
  4 Ma, Jared W               13 MPNY-MR              1:05.55    1:01.74 SILV   
                  29.32     1:01.74 (32.42)                                        
  5 Attardi, Richard M        14 Express Swimming-MR  1:01.97    1:01.93 SILV   
                  28.30     1:01.93 (33.63)                                        
  6 Dorsey-Reyes, Daijin      13 Manhattan Makos-MR   1:03.87    1:02.70 SILV   
                  29.59     1:02.70 (33.11)                                        
  7 Sherpa, Nathan D          14 Twisters-MR          1:00.95    1:02.75 SILV   
                  29.45     1:02.75 (33.30)                                        
  8 Garcia, Alberto           14 CAS-MR               1:02.91    1:02.91 SILV   
                  29.04     1:02.91 (33.87)                                        
  9 Chang, Cato A             14 Manhattan Makos-MR   1:04.94    1:03.10 SILV   
                  29.27     1:03.10 (33.83)                                        
 10 Ustymenko, Vlad           14 BKR-MR               1:03.92    1:03.19 SILV   
                  28.81     1:03.19 (34.38)                                        
 11 Jeong, Eugene             14 QNS-MR               1:03.14    1:03.71 SILV   
                  30.31     1:03.71 (33.40)                                        
 12 Szymczak, Kevin M         14 Twisters-MR          1:01.35    1:04.07 SILV   
                  30.65     1:04.07 (33.42)                                        
 13 Avendano, Mauricio        14 CAS-MR               1:01.51    1:04.40 SILV   
                  29.09     1:04.40 (35.31)                                        
 13 Leung, Michael            13 QNS-MR               1:06.42    1:04.40 SILV   
                  29.84     1:04.40 (34.56)                                        
 15 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  1:02.80    1:04.41 SILV   
                  29.41     1:04.41 (35.00)                                        
 16 Franklyn, Narmeri S       14 SWAG-MR              1:02.79    1:05.34 SILV   
                  30.54     1:05.34 (34.80)                                        
 17 Caumartin, Gabriel        14 Manhattan Makos-MR   1:05.49    1:05.35 SILV   
                  30.83     1:05.35 (34.52)                                        
 18 Guirre, Lorenz            13 TRI-MR               1:05.78    1:05.38 SILV   
                  30.31     1:05.38 (35.07)                                        
 19 Chen, Darian              14 QNS-MR               1:06.76    1:05.81 SILV   
                  30.66     1:05.81 (35.15)                                        
 20 Spring, Eli N             14 BKR-MR               1:05.88    1:06.48 SILV   
                  29.14     1:06.48 (37.34)                                        
 21 Fleurimont, Justin I      13 TRI$-MR              1:05.65    1:06.55 SILV   
                  30.11     1:06.55 (36.44)                                        
 22 Juricic, Daniel           14 RI Marlins-MR        1:05.34    1:06.67 SILV   
                  31.26     1:06.67 (35.41)                                        
Non-Award Division  
  1 Coronel, Freddy           14 RI Marlins-MR        1:00.66      57.60 JO     
                  26.97       57.60 (30.63)                                        
  2 Konviser, Eric L          13 TRI-MR               1:00.84      58.65 JO     
                  27.73       58.65 (30.92)                                        
  3 Karachev, Aleksandr       14 MPNY-MR              1:02.16      58.85 JO     
                  26.98       58.85 (31.87)                                        
  4 Hwang, Alex               14 GATE-MR              1:01.55      59.57 JO     
                  27.61       59.57 (31.96)                                        
  5 Zahariev, Kevin K         14 Twisters-MR          1:00.64    1:00.02 JO     
                  27.37     1:00.02 (32.65)                                        
  6 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR  1:00.62    1:00.07 JO     
                  28.29     1:00.07 (31.78)                                        
  7 Spencer, Dylan A          14 WEST-MR              1:01.51    1:00.17 JO     
                  28.53     1:00.17 (31.64)                                        
  8 Hyacinthe, Justin         13 TRI-MR               1:03.10    1:00.47 JO     
                  28.51     1:00.47 (31.96)                                        
  9 Tan, Winston              14 GATE-MR              1:06.77    1:07.49        
                  31.02     1:07.49 (36.47)                                        
 10 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR  1:07.07    1:08.80        
                  31.90     1:08.80 (36.90)                                        
 11 Glinchenko, Mike          13 FREE-MR              1:05.84    1:11.38        
                  33.58     1:11.38 (37.80)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:17.99  JO
              2:18.00  SMAX
              2:29.59  SILV
 Meet Qualifying:  2:18.00 - 2:29.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  2:20.35    2:18.93 SILV   
                  30.47     1:05.44 (34.97)     1:42.88 (37.44)     2:18.93 (36.05)
  2 Rikic, Aidan              13 TRI-MR               2:19.27    2:20.53 SILV   
                  29.40     1:04.89 (35.49)     1:43.09 (38.20)     2:20.53 (37.44)
  3 Kapinos, Arthur           13 Express Swimming-MR  2:21.89    2:20.56 SILV   
                  28.76     1:02.50 (33.74)     1:39.24 (36.74)     2:20.56 (41.32)
  4 Karachev, Aleksandr       14 MPNY-MR              2:18.73    2:24.24 SILV   
                  29.53     1:05.71 (36.18)     1:44.06 (38.35)     2:24.24 (40.18)
Non-Award Division  
  1 Coronel, Freddy           14 RI Marlins-MR        2:18.57    2:10.95 JO     
                  29.15     1:02.26 (33.11)     1:36.79 (34.53)     2:10.95 (34.16)
  2 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR  2:19.82    2:14.32 JO     
                  29.44     1:03.37 (33.93)     1:37.92 (34.55)     2:14.32 (36.40)
  3 Hyacinthe, Justin         13 TRI-MR               2:25.57    2:14.57 JO     
                  29.93     1:03.66 (33.73)     1:38.90 (35.24)     2:14.57 (35.67)
  4 Cherny, Eric              13 MPNY-MR              2:27.10    2:36.42        
                  31.40     1:10.91 (39.51)     1:54.00 (43.09)     2:36.42 (42.42)
 -- Bekerman, Liam B          13 Express Swimming-MR  2:27.45         DQ        
      No Show Penalty Event
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:12.99  JO
              2:13.00  SMAX
              2:31.09  SILV
 Meet Qualifying:  2:13.00 - 2:31.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Kapinos, Arthur           13 Express Swimming-MR  2:13.99    2:13.32 SILV   
                  28.16     1:01.72 (33.56)     1:43.72 (42.00)     2:13.32 (29.60)
  2 Pintchouk, Max            13 TRI-MR               2:18.70    2:14.15 SILV   
                  29.53     1:03.50 (33.97)     1:42.17 (38.67)     2:14.15 (31.98)
  3 Cusumano, Charlie         14 TRI-MR               2:22.89    2:14.19 SILV   
                  27.80     1:02.43 (34.63)     1:43.36 (40.93)     2:14.19 (30.83)
  4 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  2:15.19    2:14.66 SILV   
                  29.47     1:03.12 (33.65)     1:43.99 (40.87)     2:14.66 (30.67)
  5 Mui, Miki                 14 Manhattan Makos-MR   2:19.45    2:15.35 SILV   
                  29.65     1:05.21 (35.56)     1:41.92 (36.71)     2:15.35 (33.43)
  6 Zammit, Michael C         13 Express Swimming-MR  2:15.43    2:15.37 SILV   
                  28.74     1:05.06 (36.32)     1:43.96 (38.90)     2:15.37 (31.41)
  7 Rikic, Aidan              13 TRI-MR               2:17.75    2:15.40 SILV   
                  28.97     1:02.63 (33.66)     1:44.87 (42.24)     2:15.40 (30.53)
  8 Coronel, Freddy           14 RI Marlins-MR        2:21.42    2:15.63 SILV   
                  27.81     1:03.28 (35.47)     1:44.39 (41.11)     2:15.63 (31.24)
  9 DiMaggio, Joe R           14 MPNY-MR              2:14.19    2:15.90 SILV   
                  28.54     1:04.46 (35.92)     1:46.27 (41.81)     2:15.90 (29.63)
 10 Vizhco, Dexter H          14 CAS-MR               2:16.29    2:15.99 SILV   
                  28.92     1:04.62 (35.70)     1:44.79 (40.17)     2:15.99 (31.20)
 11 Ma, Jared W               13 MPNY-MR              2:17.67    2:16.01 SILV   
                  31.07     1:07.22 (36.15)     1:47.53 (40.31)     2:16.01 (28.48)
 12 Donohoe, Samuel P         14 Manhattan Makos-MR   2:16.11    2:17.22 SILV   
                  30.68     1:06.75 (36.07)     1:45.64 (38.89)     2:17.22 (31.58)
 13 Guzman-Reyes, Edgar       14 CAS-MR               2:18.03    2:17.34 SILV   
                  28.77     1:05.26 (36.49)     1:44.99 (39.73)     2:17.34 (32.35)
 14 Dorsey-Reyes, Daijin      13 Manhattan Makos-MR   2:14.83    2:17.92 SILV   
                  30.30     1:06.18 (35.88)     1:48.11 (41.93)     2:17.92 (29.81)
 15 Xia, Alan                 14 QNS-MR               2:17.65    2:18.35 SILV   
                  32.15     1:07.69 (35.54)     1:45.90 (38.21)     2:18.35 (32.45)
 16 Dilchand, Sanjiv          13 CAS-MR               2:21.51    2:18.86 SILV   
                  30.28     1:06.13 (35.85)     1:47.06 (40.93)     2:18.86 (31.80)
 17 Jablonowski, Kristof      14 Manhattan Makos-MR   2:22.35    2:19.40 SILV   
                  30.71     1:07.08 (36.37)     1:46.94 (39.86)     2:19.40 (32.46)
 18 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR  2:15.19    2:19.56 SILV   
                  32.12     1:08.79 (36.67)     1:46.87 (38.08)     2:19.56 (32.69)
 19 Akdas, Yasin J            14 Twisters-MR          2:25.19    2:19.86 SILV   
                  29.21     1:05.41 (36.20)     1:49.76 (44.35)     2:19.86 (30.10)
 20 Garcia, Alberto           14 CAS-MR               2:21.27    2:20.48 SILV   
                  29.38     1:05.92 (36.54)     1:49.29 (43.37)     2:20.48 (31.19)
 21 Kim, Joshua               13 TRI$-MR              2:25.82    2:21.42 SILV   
                  30.82     1:08.93 (38.11)     1:48.84 (39.91)     2:21.42 (32.58)
 22 Sherpa, Ethan D           14 Twisters-MR          2:17.30    2:21.85 SILV   
                  30.11     1:05.08 (34.97)     1:49.25 (44.17)     2:21.85 (32.60)
 23 Attardi, Richard M        14 Express Swimming-MR  2:22.34    2:21.88 SILV   
                  28.93     1:06.14 (37.21)     1:49.77 (43.63)     2:21.88 (32.11)
 24 Ustymenko, Vlad           14 BKR-MR               2:27.85    2:22.24 SILV   
                  29.48     1:06.50 (37.02)     1:50.38 (43.88)     2:22.24 (31.86)
 24 Kaps, Piotr               13 MPNY-MR              2:23.09    2:22.24 SILV   
                  30.72     1:08.21 (37.49)     1:51.09 (42.88)     2:22.24 (31.15)
 26 Chen, Darian              14 QNS-MR               2:18.43    2:22.42 SILV   
                  31.37     1:06.63 (35.26)     1:48.59 (41.96)     2:22.42 (33.83)
 27 Wong, Christopher         14 TRI$-MR              2:27.37    2:22.78 SILV   
                  31.18     1:07.67 (36.49)     1:50.53 (42.86)     2:22.78 (32.25)
 28 Poggioli, David C         14 TRI$-MR              2:21.64    2:22.99 SILV   
                  30.10     1:06.33 (36.23)     1:50.91 (44.58)     2:22.99 (32.08)
 29 Halls, Sean C             14 NFS-MR               2:18.49    2:23.09 SILV   
                  28.50     1:05.46 (36.96)     1:49.58 (44.12)     2:23.09 (33.51)
 30 Euyoque, Kevin D          13 WEST-MR              2:23.86    2:23.47 SILV   
                  31.52     1:08.03 (36.51)     1:50.96 (42.93)     2:23.47 (32.51)
 31 Cohen, Sasha              14 Manhattan Makos-MR   2:24.74    2:23.53 SILV   
                  32.97     1:06.64 (33.67)     1:51.01 (44.37)     2:23.53 (32.52)
 32 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  2:21.65    2:24.30 SILV   
                  30.28     1:07.86 (37.58)     1:51.15 (43.29)     2:24.30 (33.15)
 33 Bouzarouata, Zacharia M   13 Twisters-MR          2:23.82    2:24.33 SILV   
                  31.90     1:09.46 (37.56)     1:51.88 (42.42)     2:24.33 (32.45)
 34 Caumartin, Gabriel        14 Manhattan Makos-MR   2:27.00    2:24.44 SILV   
                  31.36     1:08.98 (37.62)     1:52.31 (43.33)     2:24.44 (32.13)
 35 Pique, Ky-mani            14 Manhattan Makos-MR   2:26.59    2:24.60 SILV   
                  31.51     1:08.34 (36.83)     1:53.07 (44.73)     2:24.60 (31.53)
 36 Avendano, Mauricio        14 CAS-MR               2:23.94    2:24.61 SILV   
                  29.18     1:06.72 (37.54)     1:50.25 (43.53)     2:24.61 (34.36)
 37 Tang, Erik                14 Express Swimming-MR  2:21.08    2:25.56 SILV   
                  31.96     1:09.97 (38.01)     1:50.15 (40.18)     2:25.56 (35.41)
 38 Spring, Eli N             14 BKR-MR               2:30.63    2:25.76 SILV   
                  30.16     1:07.71 (37.55)     1:54.31 (46.60)     2:25.76 (31.45)
 39 Tan, Winston              14 GATE-MR              2:23.32    2:25.84 SILV   
                  32.01     1:08.36 (36.35)     1:53.21 (44.85)     2:25.84 (32.63)
 40 Kwan, William             13 FREE-MR              2:18.78    2:25.90 SILV   
                  34.60     1:12.74 (38.14)     1:53.68 (40.94)     2:25.90 (32.22)
 41 Fleurimont, Justin I      13 TRI$-MR              2:26.08    2:26.03 SILV   
                  29.88     1:05.83 (35.95)     1:50.26 (44.43)     2:26.03 (35.77)
 42 Hammam, Omar              14 Shy-Mr-MR            2:29.71    2:27.55 SILV   
                  32.07     1:07.61 (35.54)     1:54.99 (47.38)     2:27.55 (32.56)
 43 King, Shawnee             13 Parks Sailfish-MR    2:30.90    2:27.64 SILV   
                  32.63     1:11.87 (39.24)     1:51.91 (40.04)     2:27.64 (35.73)
 44 Juricic, Daniel           14 RI Marlins-MR        2:26.63    2:28.86 SILV   
                  31.16     1:09.46 (38.30)     1:55.24 (45.78)     2:28.86 (33.62)
 45 Gonzalez, Kevin           14 APEX-MR              2:29.61    2:29.49 SILV   
                  34.13     1:13.20 (39.07)     1:56.75 (43.55)     2:29.49 (32.74)
 46 Musheyev, Iliya           14 QNS-MR               2:29.55    2:30.78 SILV   
                  33.83     1:11.36 (37.53)     1:57.21 (45.85)     2:30.78 (33.57)
Non-Award Division  
  1 Santry, Emmet P           14 WEST-MR              2:14.06    2:09.96 JO     
                  28.72     1:01.32 (32.60)     1:40.93 (39.61)     2:09.96 (29.03)
  2 Hyacinthe, Justin         13 TRI-MR               2:16.25    2:10.44 JO     
                  28.18     1:02.54 (34.36)     1:38.89 (36.35)     2:10.44 (31.55)
  3 Chang, Cato A             14 Manhattan Makos-MR   2:14.10    2:12.67 JO     
                  29.79     1:02.59 (32.80)     1:42.99 (40.40)     2:12.67 (29.68)
  4 Chia, Derrick             14 QNS-MR               2:14.90    2:12.88 JO     
                  28.24     1:03.17 (34.93)     1:42.48 (39.31)     2:12.88 (30.40)
  5 Fischer, Kenny S          14 Express Swimming-MR  2:29.92    2:32.13        
                  33.30     1:13.71 (40.41)     1:58.24 (44.53)     2:32.13 (33.89)
 -- Glinchenko, Mike          13 FREE-MR              2:29.42         DQ        
      Declared false start - Misc
 -- Bischof, Robert F         14 Badger-MR            2:14.32         DQ        
      Declared false start - Misc
 -- Spencer, Dylan A          14 WEST-MR              2:15.09         DQ        
      Declared false start - Misc
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:42.99  JO
              4:43.00  SMAX
              5:09.79  SILV
 Meet Qualifying:  4:43.00 - 5:09.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Rikic, Aidan              13 TRI-MR               4:44.71    4:44.47 SILV   
                  30.43     1:06.76 (36.33)     1:42.07 (35.31)     2:16.57 (34.50)
        2:59.28 (42.71)     3:41.71 (42.43)     4:13.70 (31.99)     4:44.47 (30.77)
  2 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR  4:45.24    4:44.73 SILV   
                  30.15     1:04.15 (34.00)     1:41.11 (36.96)     2:16.10 (34.99)
        2:58.82 (42.72)     3:41.38 (42.56)     4:13.95 (32.57)     4:44.73 (30.78)
  3 Vizhco, Dexter H          14 CAS-MR               4:50.08    4:47.59 SILV   
                  30.04     1:04.91 (34.87)     1:43.35 (38.44)     2:21.56 (38.21)
        3:03.04 (41.48)     3:43.93 (40.89)     4:16.29 (32.36)     4:47.59 (31.30)
  4 Guzman-Reyes, Edgar       14 CAS-MR               4:59.62    4:48.90 SILV   
                  29.52     1:03.80 (34.28)     1:41.97 (38.17)     2:20.87 (38.90)
        3:01.75 (40.88)     3:43.42 (41.67)     4:17.08 (33.66)     4:48.90 (31.82)
  5 Euyoque, Kevin D          13 WEST-MR              4:59.80    5:02.04 SILV   
                  31.87     1:11.83 (39.96)     1:49.54 (37.71)     2:26.81 (37.27)
        3:10.21 (43.40)     3:54.74 (44.53)     4:29.05 (34.31)     5:02.04 (32.99)
  6 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR  4:43.27    5:02.52 SILV   
                  32.07     1:12.05 (39.98)     1:50.77 (38.72)     2:29.89 (39.12)
        3:09.48 (39.59)     3:51.00 (41.52)     4:26.50 (35.50)     5:02.52 (36.02)
Non-Award Division  
  1 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR  4:44.95    4:41.44 JO     
                  28.61     1:01.82 (33.21)     1:36.66 (34.84)     2:12.75 (36.09)
        2:53.67 (40.92)     3:37.80 (44.13)     4:09.89 (32.09)     4:41.44 (31.55)
  2 Lee, Penn                 14 Manhattan Makos-MR   4:58.60    4:42.26 JO     
                  27.05     1:00.15 (33.10)     1:36.09 (35.94)     2:12.09 (36.00)
        2:54.58 (42.49)     3:38.48 (43.90)     4:10.44 (31.96)     4:42.26 (31.82)
  3 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  5:07.54    5:12.85        
                  33.46     1:14.62 (41.16)     1:56.82 (42.20)     2:35.91 (39.09)
        3:19.65 (43.74)     4:05.65 (46.00)     4:39.76 (34.11)     5:12.85 (33.09)
 -- Kwan, William             13 FREE-MR              5:01.15         DQ        
      Declared false start - Misc
 -- Kapinos, Arthur           13 Express Swimming-MR  4:44.29         DQ        
      Declared false start - Misc
 
Boys 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                23.79  AGTC
                23.80  SMAX
                25.19  SILV
 Meet Qualifying:  25.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Barr, Evan E              15 Badger-MR              24.04      23.82 SILV   
  2 Simon, Ernesto G          17 Twisters-MR            24.71      24.02 SILV   
  3 Gavrilov, Samuel          16 MPNY-MR                24.22      24.03 SILV   
  4 Garcia, Chris             16 Badger-MR              23.94      24.17 SILV   
  5 Li, Max J                 15 WEST-MR                24.13      24.21 SILV   
  6 Chan, Matthew             15 QNS-MR                 24.24      24.23 SILV   
  7 Gusita, Nicholas          15 RI Marlins-MR          24.39      24.26 SILV   
  8 Passante, Michael V       15 FREE-MR                24.14      24.28 SILV   
  9 Tran, Derek C             17 FLY-MR                 23.90      24.30 SILV   
 10 Zhu, Harry                15 FLY-MR                 24.50      24.32 SILV   
 11 Yam, Cody J               16 Express Swimming-MR    23.91      24.35 SILV   
 12 Lee, Brendan T            15 Badger-MR              24.63      24.38 SILV   
 13 Fan, Max                  16 Manhattan Makos-MR     24.61      24.44 SILV   
 14 Fox, Benjamin C           16 FLY-MR                 23.98      24.54 SILV   
 15 Vazquez, Christian        17 KB Makos-MR            24.66      24.56 SILV   
 16 Duval, Jesse L            16 FREE-MR                25.10      24.72 SILV   
 17 Prokic, Matija            17 RI Marlins-MR          24.03      24.81 SILV   
 18 Ambrosio, Jordan          16 RedTails-MR            24.30      24.83 SILV   
 18 Gutierrez, Oman M         17 KB Makos-MR            24.86      24.83 SILV   
 20 Vicioso, Emilio V         16 Flying Dolphins-MR     25.04      24.87 SILV   
 21 Moeslinger, Erich V       17 QNS-MR                 24.40      24.92 SILV   
 22 Wong, Kevin               16 HS-MR                  25.11      24.93 SILV   
 23 Wan, Osmond T             15 QNS-MR                 24.82      24.94 SILV   
 24 Yang, Vincent M           17 FLY-MR                 24.27      25.03 SILV   
 25 Greenidge, Owen           16 KB Makos-MR            24.88      25.15 SILV   
 26 Ebied, Yousef             16 Twisters-MR            25.05      25.17 SILV   
Non-Award Division  
  1 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR    24.96      25.23        
  2 Melendez- Munoz, Edyam    16 RedTails-MR            25.15      25.40        
  3 Kvasnitskiy, Nikita       15 FREE-MR                24.21      26.52        
 
Boys 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                51.99  AGTC
                52.00  SMAX
                54.49  SILV
 Meet Qualifying:  54.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Ng, Dylan                 16 Manhattan Makos-MR     54.18      52.24 SILV   
                  24.99       52.24 (27.25)                                        
  2 Garcia, Chris             16 Badger-MR              52.62      52.37 SILV   
                  25.04       52.37 (27.33)                                        
  3 Gavrilov, Samuel          16 MPNY-MR                52.43      52.61 SILV   
                  24.88       52.61 (27.73)                                        
  4 Duval, Jesse L            16 FREE-MR                52.49      52.66 SILV   
                  25.22       52.66 (27.44)                                        
  5 Simon, Ernesto G          17 Twisters-MR            52.81      52.83 SILV   
                  24.84       52.83 (27.99)                                        
  6 Chan, Matthew             15 QNS-MR                 53.79      52.96 SILV   
                  25.43       52.96 (27.53)                                        
  7 Wan, Osmond T             15 QNS-MR                 54.36      53.00 SILV   
                  25.31       53.00 (27.69)                                        
  8 Ambrosio, Jordan          16 RedTails-MR            53.56      53.05 SILV   
                  25.44       53.05 (27.61)                                        
  9 Lei, Christopher W        16 Express Swimming-MR    52.85      53.11 SILV   
                  25.69       53.11 (27.42)                                        
 10 Fan, Max                  16 Manhattan Makos-MR     52.90      53.38 SILV   
                  25.43       53.38 (27.95)                                        
 11 Ebied, Omar               15 Twisters-MR            54.30      53.53 SILV   
                  25.74       53.53 (27.79)                                        
 12 Fox, Benjamin C           16 FLY-MR                 53.30      53.75 SILV   
                  25.25       53.75 (28.50)                                        
 13 Yavorsky, Gerald          16 MPNY-MR                54.12      54.00 SILV   
                  25.65       54.00 (28.35)                                        
 14 Hawater, Youssef          15 NCAC-MR                53.80      54.01 SILV   
                  24.96       54.01 (29.05)                                        
 15 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR    53.31      54.05 SILV   
                  25.82       54.05 (28.23)                                        
 16 Dephillips, AJ            15 UN-MR                  53.55      54.22 SILV   
                  26.22       54.22 (28.00)                                        
 17 Moeslinger, Erich V       17 QNS-MR                 53.85      54.49 SILV   
                  25.93       54.49 (28.56)                                        
Non-Award Division  
  1 Collins, Conor J          17 FREE-MR                52.71      50.90 AGTC   
                  24.37       50.90 (26.53)                                        
  2 Lee, Brendan T            15 Badger-MR              53.13      51.65 AGTC   
                  24.56       51.65 (27.09)                                        
  3 Passante, Michael V       15 FREE-MR                52.17      51.70 AGTC   
                  25.12       51.70 (26.58)                                        
  4 Lien, Geoffrey            15 WEST-MR                52.37      51.76 AGTC   
                  25.08       51.76 (26.68)                                        
  5 Chapski, Kole             15 Manhattan Makos-MR     54.31      54.91        
                  26.00       54.91 (28.91)                                        
  6 Yam, Cody J               16 Express Swimming-MR    53.98      55.04        
                  25.85       55.04 (29.19)                                        
  7 Chea, Parker              17 Parks Sailfish-MR      53.69      55.43        
                  26.59       55.43 (28.84)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:53.99  AGTC
              1:54.00  SMAX
              1:57.99  SILV
 Meet Qualifying:  1:57.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Collins, Conor J          17 FREE-MR              1:56.99    1:55.39 SILV   
                  26.10       54.94 (28.84)     1:25.16 (30.22)     1:55.39 (30.23)
  2 Kang, Matthew             16 Express Swimming-MR  1:54.12    1:55.82 SILV   
                  27.54       57.58 (30.04)     1:27.53 (29.95)     1:55.82 (28.29)
  3 Corcino, Dalwin F         16 RedTails-MR          1:55.99    1:56.32 SILV   
                  26.44       55.26 (28.82)     1:25.81 (30.55)     1:56.32 (30.51)
  4 Chan, Matthew             15 QNS-MR               1:57.98    1:56.45 SILV   
                  26.41       55.29 (28.88)     1:25.18 (29.89)     1:56.45 (31.27)
  5 Ebied, Omar               15 Twisters-MR          1:56.61    1:56.82 SILV   
                  27.16       56.91 (29.75)     1:26.85 (29.94)     1:56.82 (29.97)
  5 Chapski, Kole             15 Manhattan Makos-MR   1:55.10    1:56.82 SILV   
                  26.50       55.85 (29.35)     1:26.35 (30.50)     1:56.82 (30.47)
  7 Caminiti, Charlie D       16 CIY-MR               1:56.07    1:57.68 SILV   
                  26.29       55.40 (29.11)     1:26.54 (31.14)     1:57.68 (31.14)
Non-Award Division  
  1 Lee, Brendan T            15 Badger-MR            1:56.42    1:51.68 AGTC   
                  25.69       53.69 (28.00)     1:22.40 (28.71)     1:51.68 (29.28)
  2 Sanchez, Roger            15 APEX-MR              1:56.00    1:53.22 AGTC   
                  25.48       53.43 (27.95)     1:22.67 (29.24)     1:53.22 (30.55)
  3 Garcia, Chris             16 Badger-MR            1:54.91    1:53.74 AGTC   
                  25.62       54.44 (28.82)     1:24.42 (29.98)     1:53.74 (29.32)
  4 Passante, Michael V       15 FREE-MR              1:55.11    1:53.85 AGTC   
                  26.13       54.64 (28.51)     1:24.72 (30.08)     1:53.85 (29.13)
  5 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR  1:55.77    1:58.40        
                  27.57       57.30 (29.73)     1:27.81 (30.51)     1:58.40 (30.59)
  6 Prokic, Matija            17 RI Marlins-MR        1:55.76    1:58.54        
                  26.14       55.36 (29.22)     1:26.18 (30.82)     1:58.54 (32.36)
  7 Fan, Max                  16 Manhattan Makos-MR   1:56.22    1:59.39        
                  26.34       55.73 (29.39)     1:27.51 (31.78)     1:59.39 (31.88)
  8 Lim, Jeffrey Jr. K        16 Twisters-MR          1:55.48    2:01.99        
                  27.00       57.04 (30.04)     1:29.13 (32.09)     2:01.99 (32.86)
  9 Ambrosio, Jordan          16 RedTails-MR          1:57.33    2:05.62        
                  26.89       56.94 (30.05)     1:29.03 (32.09)     2:05.62 (36.59)
 -- Rosado, Alex P            15 Badger-MR            1:57.46         DQ        
      Declared false start
 
Boys 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:10.99  AGTC
              5:11.00  SMAX
              5:17.99  SILV
 Meet Qualifying:  5:17.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Dawa, Tenzin M            15 Twisters-MR          5:13.62    5:13.29 SILV   
                  28.07       58.81 (30.74)     1:30.00 (31.19)     2:01.62 (31.62)
        2:33.57 (31.95)     3:05.58 (32.01)     3:37.47 (31.89)     4:09.77 (32.30)
        4:42.16 (32.39)     5:13.29 (31.13)                                        
  2 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR  5:11.31    5:13.65 SILV   
                  28.24       59.03 (30.79)     1:30.64 (31.61)     2:02.78 (32.14)
        2:34.50 (31.72)     3:06.59 (32.09)     3:38.96 (32.37)     4:11.18 (32.22)
        4:43.10 (31.92)     5:13.65 (30.55)                                        
Non-Award Division  
  1 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR  5:16.28    5:10.83 AGTC   
                  27.10       58.65 (31.55)     1:30.40 (31.75)     2:02.48 (32.08)
        2:34.61 (32.13)     3:06.53 (31.92)     3:38.87 (32.34)     4:10.12 (31.25)
        4:41.44 (31.32)     5:10.83 (29.39)                                        
  2 Ambrosio, Jordan          16 RedTails-MR          5:16.70    5:18.28        
                  27.60       58.19 (30.59)     1:30.17 (31.98)     2:01.92 (31.75)
        2:34.12 (32.20)     3:06.54 (32.42)     3:39.45 (32.91)     4:12.97 (33.52)
        4:47.06 (34.09)     5:18.28 (31.22)                                        
 
Boys 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                59.99  AGTC
              1:00.00  SMAX
              1:03.89  SILV
 Meet Qualifying:  1:03.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Ebied, Omar               15 Twisters-MR          1:00.04    1:00.17 SILV   
                  29.77     1:00.17 (30.40)                                        
  2 Passante, Michael V       15 FREE-MR              1:00.02    1:00.19 SILV   
                  29.45     1:00.19 (30.74)                                        
  3 Wang, Harry H             15 APEX-MR              1:02.03    1:00.29 SILV   
                  29.90     1:00.29 (30.39)                                        
  4 Sanchez, Roger            15 APEX-MR              1:00.62    1:00.35 SILV   
                  29.66     1:00.35 (30.69)                                        
  5 Duval, Jesse L            16 FREE-MR              1:00.32    1:00.70 SILV   
                  29.39     1:00.70 (31.31)                                        
  6 Lin, Vincent              15 Shy-Mr-MR            1:01.88    1:01.25 SILV   
                  29.46     1:01.25 (31.79)                                        
  7 Collins, Conor J          17 FREE-MR              1:02.09    1:01.67 SILV   
                  29.62     1:01.67 (32.05)                                        
  8 Chapski, Kole             15 Manhattan Makos-MR   1:01.78    1:02.15 SILV   
                  29.94     1:02.15 (32.21)                                        
  9 Naing, Ko Ko M            15 MPNY-MR              1:02.17    1:02.16 SILV   
                  29.15     1:02.16 (33.01)                                        
 10 Dawa, Tenzin M            15 Twisters-MR          1:02.85    1:02.65 SILV   
                  30.69     1:02.65 (31.96)                                        
 11 McCloskey, Michael A      16 FLY-MR               1:02.34    1:02.85 SILV   
                  30.43     1:02.85 (32.42)                                        
 12 Ambrosio, Jordan          16 RedTails-MR          1:02.56    1:03.03 SILV   
                  30.89     1:03.03 (32.14)                                        
Non-Award Division  
  1 Wan, Osmond T             15 QNS-MR               1:00.41      58.41 AGTC   
                  28.05       58.41 (30.36)                                        
  2 Li, Max J                 15 WEST-MR              1:01.01      59.40 AGTC   
                  29.16       59.40 (30.24)                                        
  3 Howard, Christian J       17 Express Swimming-MR  1:03.12    1:03.93        
                  30.96     1:03.93 (32.97)                                        
  4 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR  1:03.76    1:04.27        
                  31.61     1:04.27 (32.66)                                        
 -- Corcino, Dalwin F         16 RedTails-MR          1:03.55         DQ        
      Declared false start
 
Boys 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:10.99  AGTC
              2:11.00  SMAX
              2:16.89  SILV
 Meet Qualifying:  2:16.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Li, Max J                 15 WEST-MR              2:15.73    2:11.38 SILV   
                  31.43     1:04.41 (32.98)     1:38.36 (33.95)     2:11.38 (33.02)
  2 Wan, Osmond T             15 QNS-MR               2:12.63    2:12.88 SILV   
                  31.68     1:05.55 (33.87)     1:40.01 (34.46)     2:12.88 (32.87)
  3 Lien, Geoffrey            15 WEST-MR              2:13.43    2:13.05 SILV   
                  31.04     1:04.15 (33.11)     1:39.11 (34.96)     2:13.05 (33.94)
  4 Chapski, Kole             15 Manhattan Makos-MR   2:12.48    2:13.29 SILV   
                  30.97     1:04.60 (33.63)     1:39.19 (34.59)     2:13.29 (34.10)
  5 Dawa, Tenzin M            15 Twisters-MR          2:14.27    2:13.51 SILV   
                  31.59     1:04.94 (33.35)     1:38.99 (34.05)     2:13.51 (34.52)
  6 Ambrosio, Jordan          16 RedTails-MR          2:14.91    2:14.33 SILV   
                  32.40     1:06.87 (34.47)     1:41.75 (34.88)     2:14.33 (32.58)
  7 Rudz, Dmitrry             16 MPNY-MR              2:12.52    2:14.37 SILV   
                  30.69     1:04.21 (33.52)     1:39.27 (35.06)     2:14.37 (35.10)
Non-Award Division  
  1 Passante, Michael V       15 FREE-MR              2:11.31    2:10.82 AGTC   
                  30.86     1:03.73 (32.87)     1:37.81 (34.08)     2:10.82 (33.01)
  2 McCloskey, Michael A      16 FLY-MR               2:15.41    2:17.21        
                  32.01     1:06.09 (34.08)     1:41.87 (35.78)     2:17.21 (35.34)
  3 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR  2:15.65    2:20.42        
                  34.18     1:09.94 (35.76)     1:45.33 (35.39)     2:20.42 (35.09)
  4 Yam, Cody J               16 Express Swimming-MR  2:15.46    2:23.08        
                  31.65     1:06.54 (34.89)     1:43.08 (36.54)     2:23.08 (40.00)
 -- Babyak, Chris N           15 Badger-MR            2:13.87         DQ        
      Declared false start
 
Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:06.49  AGTC
              1:06.50  SMAX
              1:10.89  SILV
 Meet Qualifying:  1:10.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Dawa, Tenzin M            15 Twisters-MR          1:07.17    1:07.20 SILV   
                  31.80     1:07.20 (35.40)                                        
  2 Simon, Ernesto G          17 Twisters-MR          1:07.75    1:07.28 SILV   
                  31.22     1:07.28 (36.06)                                        
  3 Vicioso, Emilio V         16 Flying Dolphins-MR   1:07.24    1:07.31 SILV   
                  31.44     1:07.31 (35.87)                                        
  4 Corcino, Dalwin F         16 RedTails-MR          1:08.80    1:07.79 SILV   
                  31.69     1:07.79 (36.10)                                        
  5 WU, William               15 Twisters-MR          1:09.82    1:07.92 SILV   
                  32.78     1:07.92 (35.14)                                        
  6 Ebied, Omar               15 Twisters-MR          1:07.63    1:07.99 SILV   
                  32.32     1:07.99 (35.67)                                        
  7 Chea, Parker              17 Parks Sailfish-MR    1:07.26    1:08.02 SILV   
                  31.70     1:08.02 (36.32)                                        
  8 Dilchand, Sean            17 CAS-MR               1:10.11    1:08.17 SILV   
                  32.22     1:08.17 (35.95)                                        
  9 Gavrilov, Samuel          16 MPNY-MR              1:08.73    1:08.25 SILV   
                  30.88     1:08.25 (37.37)                                        
 10 Ifraimov, Elliot          15 TRI-MR               1:10.81    1:08.29 SILV   
                  32.46     1:08.29 (35.83)                                        
 11 Wong, Kevin               16 HS-MR                1:09.68    1:08.58 SILV   
                  31.82     1:08.58 (36.76)                                        
 12 Lee, Alexander G          15 FLY-MR               1:08.74    1:09.62 SILV   
                  32.64     1:09.62 (36.98)                                        
 13 Vazquez, Christian        17 KB Makos-MR          1:09.71    1:10.38 SILV   
                  32.72     1:10.38 (37.66)                                        
 14 Roudnitsky, Sean          17 MPNY-MR              1:10.21    1:10.63 SILV   
                  32.52     1:10.63 (38.11)                                        
 15 Yam, Cody J               16 Express Swimming-MR  1:08.93    1:10.79 SILV   
                  32.84     1:10.79 (37.95)                                        
Non-Award Division  
  1 Barr, Evan E              15 Badger-MR            1:07.66    1:05.20 AGTC   
                  30.87     1:05.20 (34.33)                                        
  2 Kvasnitskiy, Nikita       15 FREE-MR              1:08.51    1:11.76        
                  32.61     1:11.76 (39.15)                                        
  3 Hawater, Youssef          15 NCAC-MR              1:09.75    1:13.65        
                  33.52     1:13.65 (40.13)                                        
 -- Lucre, Ethan              15 KB Makos-MR          1:09.73         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Chan, Matthew             15 QNS-MR               1:09.14         DQ        
      False start
                  32.18          DQ (35.52)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:30.09  AGTC
              2:30.10  SMAX
              2:36.79  SILV
 Meet Qualifying:  2:36.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Vicioso, Emilio V         16 Flying Dolphins-MR   2:36.27    2:32.89 SILV   
                  33.25     1:10.83 (37.58)     1:51.78 (40.95)     2:32.89 (41.11)
  2 Ebied, Yousef             16 Twisters-MR          2:35.25    2:32.98 SILV   
                  34.67     1:13.11 (38.44)     1:52.84 (39.73)     2:32.98 (40.14)
  3 Lee, Alexander G          15 FLY-MR               2:34.40    2:33.97 SILV   
                  34.03     1:13.13 (39.10)     1:53.95 (40.82)     2:33.97 (40.02)
  4 Fox, Benjamin C           16 FLY-MR               2:34.93    2:34.15 SILV   
                  34.35     1:11.89 (37.54)     1:52.84 (40.95)     2:34.15 (41.31)
Non-Award Division  
  1 Dilchand, Sean            17 CAS-MR               2:32.78    2:23.84 AGTC   
                  31.85     1:08.40 (36.55)     1:46.04 (37.64)     2:23.84 (37.80)
  2 Yavorsky, Gerald          16 MPNY-MR              2:35.57    2:25.09 AGTC   
                  31.87     1:09.11 (37.24)     1:47.30 (38.19)     2:25.09 (37.79)
  3 Lei, Christopher W        16 Express Swimming-MR  2:30.94    2:26.01 AGTC   
                  32.73     1:09.63 (36.90)     1:48.91 (39.28)     2:26.01 (37.10)
  4 Corcino, Dalwin F         16 RedTails-MR          2:33.77    2:28.41 AGTC   
                  32.42     1:09.66 (37.24)     1:48.24 (38.58)     2:28.41 (40.17)
  5 Kvasnitskiy, Nikita       15 FREE-MR              2:35.34    2:37.54        
                  34.48     1:14.64 (40.16)     1:55.77 (41.13)     2:37.54 (41.77)
  6 Chapski, Kole             15 Manhattan Makos-MR   2:32.86    2:38.64        
                  34.68     1:15.40 (40.72)     1:58.27 (42.87)     2:38.64 (40.37)
  7 Gavrilov, Samuel          16 MPNY-MR              2:35.44    2:48.68        
                  35.64     1:17.44 (41.80)     2:02.89 (45.45)     2:48.68 (45.79)
 -- Babyak, Chris N           15 Badger-MR            2:32.15         DQ        
      Declared false start
 
Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                57.99  AGTC
                58.00  SMAX
              1:02.59  SILV
 Meet Qualifying:  1:02.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Yu, Stanley               15 MPNY-MR                59.11      58.48 SILV   
                  27.37       58.48 (31.11)                                        
  2 Caminiti, Charlie D       16 CIY-MR                 58.01      59.42 SILV   
                  27.35       59.42 (32.07)                                        
  3 Chea, Parker              17 Parks Sailfish-MR      58.23      59.48 SILV   
                  28.11       59.48 (31.37)                                        
  4 Dawa, Tenzin M            15 Twisters-MR          1:00.88      59.77 SILV   
                  27.89       59.77 (31.88)                                        
  5 Dephillips, AJ            15 UN-MR                  59.29      59.95 SILV   
                  28.13       59.95 (31.82)                                        
  6 WU, William               15 Twisters-MR          1:00.86    1:00.03 SILV   
                  28.43     1:00.03 (31.60)                                        
  7 Chan, Matthew             15 QNS-MR                 58.84    1:00.33 SILV   
                  27.89     1:00.33 (32.44)                                        
  8 Toskas, Anthony           16 CIY-MR               1:00.20    1:00.60 SILV   
                  28.11     1:00.60 (32.49)                                        
  9 Sanchez, Roger            15 APEX-MR              1:01.22    1:01.34 SILV   
                  28.37     1:01.34 (32.97)                                        
 10 Ebied, Omar               15 Twisters-MR          1:02.32    1:01.37 SILV   
                  28.66     1:01.37 (32.71)                                        
 11 Ng, Dylan                 16 Manhattan Makos-MR     59.23    1:01.62 SILV   
                  28.81     1:01.62 (32.81)                                        
 12 Naing, Ko Ko M            15 MPNY-MR              1:01.06    1:01.70 SILV   
                  27.95     1:01.70 (33.75)                                        
 13 Lim, Jeffrey Jr. K        16 Twisters-MR          1:00.93    1:02.58 SILV   
                  27.95     1:02.58 (34.63)                                        
Non-Award Division  
  1 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR  1:02.09      57.55 AGTC   
                  26.96       57.55 (30.59)                                        
  2 Sheinberg, Ryan P         15 Express Swimming-MR  1:02.42    1:02.97        
                  29.65     1:02.97 (33.32)                                        
  3 Ambrosio, Jordan          16 RedTails-MR          1:00.87    1:03.14        
                  29.11     1:03.14 (34.03)                                        
  4 Gusita, Nicholas          15 RI Marlins-MR        1:02.01    1:03.67        
                  28.62     1:03.67 (35.05)                                        
  5 Fan, Max                  16 Manhattan Makos-MR   1:00.95    1:04.97        
                  29.18     1:04.97 (35.79)                                        
  6 Moeslinger, Erich V       17 QNS-MR               1:01.43    1:05.43        
                  30.33     1:05.43 (35.10)                                        
  7 Chapski, Kole             15 Manhattan Makos-MR   1:02.25    1:05.45        
                  29.93     1:05.45 (35.52)                                        
  8 Kvasnitskiy, Nikita       15 FREE-MR                59.55    1:06.77        
                  30.21     1:06.77 (36.56)                                        
  9 Gavrilov, Samuel          16 MPNY-MR              1:00.63    1:16.14        
                  32.97     1:16.14 (43.17)                                        
 -- Foppiano, Nicholas        17 TRI$-MR                59.39         DQ        
      No Show Penalty Event
 
Boys 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:12.49  AGTC
              2:12.50  SMAX
              2:24.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:24.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Dawa, Tenzin M            15 Twisters-MR          2:12.60    2:13.17 SILV   
                  28.91     1:02.18 (33.27)     1:37.29 (35.11)     2:13.17 (35.88)
  2 Li, Max J                 15 WEST-MR              2:14.34    2:16.43 SILV   
                  29.14     1:02.32 (33.18)     1:37.51 (35.19)     2:16.43 (38.92)
  3 WU, William               15 Twisters-MR          2:15.39    2:17.65 SILV   
                  30.32     1:04.43 (34.11)     1:39.92 (35.49)     2:17.65 (37.73)
  4 Roudnitsky, Sean          17 MPNY-MR              2:13.53    2:18.25 SILV   
                  30.39     1:06.00 (35.61)     1:43.23 (37.23)     2:18.25 (35.02)
  5 Sheinberg, Ryan P         15 Express Swimming-MR  2:18.38    2:22.87 SILV   
                  30.45     1:06.42 (35.97)     1:43.60 (37.18)     2:22.87 (39.27)
Non-Award Division  
  1 Moy, Christian            17 Manhattan Makos-MR   2:15.56    1:58.80 AGTC   
                  26.11       55.79 (29.68)     1:26.23 (30.44)     1:58.80 (32.57)
  2 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR  2:17.81    2:05.54 AGTC   
                  27.61       59.82 (32.21)     1:32.93 (33.11)     2:05.54 (32.61)
  3 Wang, Harry H             15 APEX-MR              2:15.53    2:08.28 AGTC   
                  29.59     1:02.70 (33.11)     1:35.29 (32.59)     2:08.28 (32.99)
  4 Ambrosio, Jordan          16 RedTails-MR          2:12.73    2:11.38 AGTC   
                  29.39     1:03.17 (33.78)     1:38.04 (34.87)     2:11.38 (33.34)
 
Boys 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
              2:07.99  AGTC
              2:08.00  SMAX
              2:27.79  SILV
 Meet Qualifying:  2:27.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Ebied, Omar               15 Twisters-MR          2:08.07    2:08.01 SILV   
                  27.69       59.86 (32.17)     1:37.46 (37.60)     2:08.01 (30.55)
  2 Garcia, Chris             16 Badger-MR            2:13.46    2:10.23 SILV   
                  27.71       59.27 (31.56)     1:39.32 (40.05)     2:10.23 (30.91)
  3 Ambrosio, Jordan          16 RedTails-MR          2:16.93    2:10.66 SILV   
                  28.84     1:03.30 (34.46)     1:41.42 (38.12)     2:10.66 (29.24)
  4 Wan, Osmond T             15 QNS-MR               2:12.97    2:10.68 SILV   
                  29.56     1:01.89 (32.33)     1:40.10 (38.21)     2:10.68 (30.58)
  5 Dawa, Tenzin M            15 Twisters-MR          2:10.61    2:10.92 SILV   
                  28.30     1:02.45 (34.15)     1:40.03 (37.58)     2:10.92 (30.89)
  6 WU, William               15 Twisters-MR          2:11.93    2:11.00 SILV   
                  28.68     1:03.10 (34.42)     1:41.22 (38.12)     2:11.00 (29.78)
  7 Sanchez, Roger            15 APEX-MR              2:15.95    2:11.76 SILV   
                  27.70     1:01.44 (33.74)     1:41.39 (39.95)     2:11.76 (30.37)
  8 Simon, Ernesto G          17 Twisters-MR          2:18.62    2:11.78 SILV   
                  27.55     1:00.83 (33.28)     1:41.08 (40.25)     2:11.78 (30.70)
  9 Ng, Dylan                 16 Manhattan Makos-MR   2:14.71    2:12.17 SILV   
                  28.13     1:00.98 (32.85)     1:42.29 (41.31)     2:12.17 (29.88)
 10 Yavorsky, Gerald          16 MPNY-MR              2:13.39    2:12.58 SILV   
                  28.63     1:03.59 (34.96)     1:41.53 (37.94)     2:12.58 (31.05)
 11 Ebied, Yousef             16 Twisters-MR          2:09.80    2:12.73 SILV   
                  27.69     1:00.19 (32.50)     1:40.43 (40.24)     2:12.73 (32.30)
 12 Corcino, Dalwin F         16 RedTails-MR          2:15.84    2:13.08 SILV   
                  28.74     1:04.58 (35.84)     1:42.95 (38.37)     2:13.08 (30.13)
 13 Moeslinger, Erich V       17 QNS-MR               2:12.76    2:13.32 SILV   
                  28.30     1:00.74 (32.44)     1:41.34 (40.60)     2:13.32 (31.98)
 14 Dilchand, Sean            17 CAS-MR               2:16.80    2:13.57 SILV   
                  29.15     1:04.17 (35.02)     1:42.80 (38.63)     2:13.57 (30.77)
 15 Wang, Harry H             15 APEX-MR              2:20.05    2:14.37 SILV   
                  28.23     1:03.58 (35.35)     1:43.86 (40.28)     2:14.37 (30.51)
 16 Chea, Parker              17 Parks Sailfish-MR    2:13.13    2:14.78 SILV   
                  28.13     1:03.25 (35.12)     1:44.53 (41.28)     2:14.78 (30.25)
 17 Chan, Matthew             15 QNS-MR               2:14.87    2:15.13 SILV   
                  28.95     1:05.77 (36.82)     1:43.61 (37.84)     2:15.13 (31.52)
 18 Duval, Jesse L            16 FREE-MR              2:11.27    2:15.33 SILV   
                  28.19     1:01.77 (33.58)     1:42.27 (40.50)     2:15.33 (33.06)
 19 Lai, Adam                 16 QNS-MR               2:17.61    2:15.45 SILV   
                  26.91     1:01.51 (34.60)     1:42.29 (40.78)     2:15.45 (33.16)
 20 Toskas, Anthony           16 CIY-MR               2:16.92    2:15.81 SILV   
                  29.14     1:05.09 (35.95)     1:46.41 (41.32)     2:15.81 (29.40)
 21 Yu, Stanley               15 MPNY-MR              2:16.23    2:16.30 SILV   
                  28.64     1:02.42 (33.78)     1:44.38 (41.96)     2:16.30 (31.92)
 22 Lucre, Ethan              15 KB Makos-MR          2:18.05    2:16.45 SILV   
                  28.88     1:03.59 (34.71)     1:45.47 (41.88)     2:16.45 (30.98)
 23 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR  2:12.21    2:16.89 SILV   
                  30.44     1:05.74 (35.30)     1:44.94 (39.20)     2:16.89 (31.95)
 24 Chapski, Kole             15 Manhattan Makos-MR   2:14.42    2:17.06 SILV   
                  28.71     1:02.75 (34.04)     1:45.53 (42.78)     2:17.06 (31.53)
 25 Collins, Conor J          17 FREE-MR              2:20.93    2:17.40 SILV   
                  29.18     1:02.90 (33.72)     1:47.92 (45.02)     2:17.40 (29.48)
 26 Fan, Max                  16 Manhattan Makos-MR   2:18.19    2:17.90 SILV   
                  28.91     1:03.13 (34.22)     1:45.94 (42.81)     2:17.90 (31.96)
 27 Caminiti, Charlie D       16 CIY-MR               2:18.24    2:18.29 SILV   
                  27.88     1:04.33 (36.45)     1:48.21 (43.88)     2:18.29 (30.08)
 27 Naing, Ko Ko M            15 MPNY-MR              2:23.51    2:18.29 SILV   
                  28.21     1:02.10 (33.89)     1:46.61 (44.51)     2:18.29 (31.68)
 29 Li, Max J                 15 WEST-MR              2:16.12    2:18.66 SILV   
                  26.75       59.96 (33.21)     1:42.64 (42.68)     2:18.66 (36.02)
 30 Rudz, Dmitrry             16 MPNY-MR              2:15.12    2:19.20 SILV   
                  27.97     1:02.97 (35.00)     1:47.54 (44.57)     2:19.20 (31.66)
 31 McCloskey, Michael A      16 FLY-MR               2:19.31    2:19.25 SILV   
                  32.47     1:07.39 (34.92)     1:47.95 (40.56)     2:19.25 (31.30)
 32 Wong, Kevin               16 HS-MR                2:20.36    2:20.24 SILV   
                  28.52     1:04.76 (36.24)     1:47.87 (43.11)     2:20.24 (32.37)
 33 Yam, Cody J               16 Express Swimming-MR  2:21.33    2:20.79 SILV   
                  31.86     1:07.24 (35.38)     1:47.01 (39.77)     2:20.79 (33.78)
 34 Drozdov, Daniel           15 MPNY-MR              2:21.97    2:20.95 SILV   
                  29.06     1:05.32 (36.26)     1:47.85 (42.53)     2:20.95 (33.10)
 35 Sandoval, Anthony C       15 RedTails-MR          2:21.06    2:21.39 SILV   
                  30.15     1:04.56 (34.41)     1:48.98 (44.42)     2:21.39 (32.41)
 36 Lim, Jeffrey Jr. K        16 Twisters-MR          2:09.21    2:21.71 SILV   
                  29.54     1:07.96 (38.42)     1:47.17 (39.21)     2:21.71 (34.54)
 37 Reynolds, Ben             15 RedTails-MR          2:23.40    2:21.75 SILV   
                  30.63     1:05.78 (35.15)     1:50.89 (45.11)     2:21.75 (30.86)
 38 Sheinberg, Ryan P         15 Express Swimming-MR  2:19.56    2:21.94 SILV   
                  29.33     1:06.97 (37.64)     1:49.04 (42.07)     2:21.94 (32.90)
 39 Lei, Christopher W        16 Express Swimming-MR  2:21.69    2:22.75 SILV   
                  30.98     1:10.78 (39.80)     1:49.64 (38.86)     2:22.75 (33.11)
 40 Gutierrez, Oman M         17 KB Makos-MR          2:27.42    2:24.33 SILV   
 40 Lam, Lawrence             16 Parks Sailfish-MR    2:27.56    2:24.33 SILV   
 42 Lee, Alexander G          15 FLY-MR               2:21.80    2:24.52 SILV   
                  30.33     1:10.70 (40.37)     1:51.88 (41.18)     2:24.52 (32.64)
 43 Rozenfeld, Samuel         15 TRI-MR               2:27.35    2:25.80 SILV   
 44 Gotlib, Steven            15 TRI-MR               2:25.39    2:27.77 SILV   
                  31.62     1:10.90 (39.28)     1:52.33 (41.43)     2:27.77 (35.44)
Non-Award Division  
  1 Seibold, Finn J           16 Badger-MR            2:08.19    2:01.89 AGTC   
                  25.38       54.33 (28.95)     1:33.74 (39.41)     2:01.89 (28.15)
  2 Dephillips, AJ            15 UN-MR                2:08.48    2:06.15 AGTC   
                  27.81     1:01.76 (33.95)     1:36.78 (35.02)     2:06.15 (29.37)
  3 Gavrilov, Samuel          16 MPNY-MR              2:19.65    2:28.25        
                  28.67     1:07.23 (38.56)     1:51.77 (44.54)     2:28.25 (36.48)
  4 Kvasnitskiy, Nikita       15 FREE-MR              2:14.81    2:29.39        
                  31.29     1:11.34 (40.05)     1:54.34 (43.00)     2:29.39 (35.05)
 -- Babyak, Chris N           15 Badger-MR            2:20.25         DQ        
      Declared false start - Misc
 -- Tatynskiy, Alec           15 FREE-MR              2:26.07         DQ        
      No Show Penalty Event - Misc
 
Boys 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
              4:41.99  AGTC
              4:42.00  SMAX
              4:45.89  SILV
 Meet Qualifying:  4:45.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 WU, William               15 Twisters-MR          4:44.62    4:38.29 AGTC   
                  29.34     1:02.82 (33.48)     1:39.88 (37.06)     2:15.70 (35.82)
        2:54.78 (39.08)     3:33.83 (39.05)     4:06.33 (32.50)     4:38.29 (31.96)
  2 Wan, Osmond T             15 QNS-MR               4:44.32    4:46.35        
                  30.46     1:06.65 (36.19)     1:42.25 (35.60)     2:16.61 (34.36)
        2:56.33 (39.72)     3:36.91 (40.58)     4:11.35 (34.44)     4:46.35 (35.00)
 
Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Ng, Dylan                 16 Manhattan Makos-MR        NT      24.18        
  2 Dawa, Tenzin M            15 Twisters-MR               NT      25.08        
 
Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gluzman, Josh I           12 TRI$-MR                   NT      26.04        
  2 Sanchez, Ronald           12 APEX-MR                   NT      27.72        
  3 Falcao, Daniel L          12 Twisters-MR               NT      27.88        
  4 Ng, Eyton E               11 FREE-MR                   NT      27.99        
  4 KU, Jaein                 12 Twisters-MR               NT      27.99        
  6 Ray, Naina                12 WEST-MR                   NT      28.52        
  7 Beaman, Shawn F           11 Flying Dolphins-MR        NT      28.88        
                  27.96        28.88 (0.92)                                        
  8 Echavarria, Victoria P    12 Flying Dolphins-MR        NT      29.08        
  9 Tenzin, Quinci R          11 Twisters-MR               NT      29.50        
 10 O'Sullivan, Saoirse       12 Twisters-MR               NT      29.83        
 
Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reilly, Christopher M     13 Express Swimming-MR       NT      24.55        
  2 Veru, Theodore P          14 Badger-MR                 NT      25.46        
  3 Wong, Kelly M             13 APEX-MR                   NT      27.01        
  4 Tavitian, Charlize S      10 Badger-MR                 NT      32.57        
 
Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Veru, Theodore P          14 Badger-MR                 NT      24.93        
  2 Kaps, Piotr               13 MPNY-MR                   NT      25.50        
  3 Roebuck, Carter           12 Manhattan Makos-MR        NT      26.75        
  4 Ford, Elizabeth A         13 Badger-MR                 NT      27.20        
  5 Wong, Kelly M             13 APEX-MR                   NT      27.24        
  6 Kujawski, Dylan A         13 Badger-MR                 NT      27.32        
  7 Liu, Laura B              13 Twisters-MR               NT      27.66        
  7 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR       NT      27.66        
  9 Battle, Jada J            13 FLY-MR                    NT      28.64        
 10 Mulakandov, Leiel         13 QNS-MR                    NT      28.87        
 11 Vilensky, Isabel T        10 UN-MR                     NT      31.41        
 12 Aston, Jett J             10 Flying Dolphins-MR        NT      32.48        
 13 Weiss, Madeline M         10 Badger-MR                 NT      32.85        
 14 Tavitian, Charlize S      10 Badger-MR                 NT      33.10        
 15 Lee, Nicholas J           10 TRI$-MR                   NT      33.29        
 16 Edell, Truman E           10 Flying Dolphins-MR        NT      33.52        
 
Mixed 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ritziu, Andrea            17 RI Marlins-MR             NT      59.96        
                  28.43       59.96 (31.53)                                        
  2 Dagnogo, Ousman           12 CAS-MR                    NT    1:01.30        
                  28.94     1:01.30 (32.36)                                        
  3 Byers, Eva R              11 Express Swimming-MR       NT    1:13.22        
                  33.69     1:13.22 (39.53)                                        
 
Mixed 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chukwulozie, Stella       15 Manhattan Makos-MR        NT      57.86        
                  27.61       57.86 (30.25)                                        
  2 Landgraf, Tim A           12 UN-MR                     NT    1:00.05        
                  28.60     1:00.05 (31.45)                                        
  3 Pepper, Hudson M          11 FREE-MR                   NT    1:00.46        
                  28.86     1:00.46 (31.60)                                        
  4 Hsu, Kelly                12 Manhattan Makos-MR        NT    1:01.18        
                  29.51     1:01.18 (31.67)                                        
  5 Lopez, Miguel E           12 Manhattan Makos-MR        NT    1:03.96        
                  30.57     1:03.96 (33.39)                                        
 
Mixed 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hu, Amy                   14 WEST-MR                   NT      57.09        
                  27.54       57.09 (29.55)                                        
  2 Malpeso, Emily            13 TRI-MR                    NT      58.06        
                  27.85       58.06 (30.21)                                        
  3 Martino, Samantha L       15 Express Swimming-MR       NT    1:02.98        
                  30.23     1:02.98 (32.75)                                        
  4 McDonald, Ryan J          10 Badger-MR                 NT    1:09.11        
                  33.28     1:09.11 (35.83)                                        
  5 Lerner, Justin            10 MPNY-MR                   NT    1:09.28        
                  32.76     1:09.28 (36.52)                                        
  6 Nalepka, Katie J          10 Badger-MR                 NT    1:09.94        
                  32.59     1:09.94 (37.35)                                        
  7 Grozdanic, Milica         10 RI Marlins-MR             NT    1:10.38        
                  33.59     1:10.38 (36.79)                                        
  8 Ford, Madeline G          10 Badger-MR                 NT    1:11.32        
                  34.06     1:11.32 (37.26)                                        
 
Mixed 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vizhco, Dexter H          14 CAS-MR                    NT      54.34        
                  26.30       54.34 (28.04)                                        
  2 Bird, Ryan A              14 LSA-MR                    NT      56.11        
                  26.95       56.11 (29.16)                                        
  3 Meccia, Madison N         10 FREE-MR                   NT    1:13.80        
                  35.47     1:13.80 (38.33)                                        
  4 Henry, Paige              10 CAS-MR                    NT    1:16.27        
                  34.74     1:16.27 (41.53)                                        
 
Mixed 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miao, Chelsea             14 Twisters-MR               NT    2:11.52        
                  28.85     1:01.64 (32.79)     1:36.21 (34.57)     2:11.52 (35.31)
  2 Gjertsen, Owen G           8 WEST-MR                   NT    2:36.24        
                  36.31     1:15.72 (39.41)     1:56.11 (40.39)     2:36.24 (40.13)
 
Mixed 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santry, Emmet P           14 WEST-MR                   NT    1:55.78        
                  26.61       55.99 (29.38)     1:26.15 (30.16)     1:55.78 (29.63)
 
Mixed 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martino, Samantha L       15 Express Swimming-MR       NT    2:16.37        
                  30.73     1:04.96 (34.23)     1:41.03 (36.07)     2:16.37 (35.34)
  2 Pique, Yahro D            11 Twisters-MR               NT    2:20.46        
                  30.60     1:06.41 (35.81)     1:44.23 (37.82)     2:20.46 (36.23)
 
Mixed 500 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hardart, Max              14 Badger-MR                 NT    5:15.09        
                  28.11       59.58 (31.47)     1:31.71 (32.13)     2:03.95 (32.24)
        2:36.48 (32.53)     3:08.95 (32.47)     3:41.12 (32.17)     4:13.20 (32.08)
        4:44.82 (31.62)     5:15.09 (30.27)                                        
  2 Leung, Elli               14 FLY-MR                    NT    6:20.01        
                  32.69     1:09.56 (36.87)     1:48.71 (39.15)     2:27.57 (38.86)
        3:06.30 (38.73)     3:45.23 (38.93)     4:24.16 (38.93)     5:04.20 (40.04)
        5:43.37 (39.17)     6:20.01 (36.64)                                        
 
Mixed 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Babyak, Eliza G           10 Badger-MR                 NT      35.23        
 
Mixed 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anticev, Katherine        12 TRI-MR                    NT      31.64        
  2 Cornish, Jack A           11 WEST-MR                   NT      31.94        
  3 Slavin, Eric J            12 Hes-Mr-MR                 NT      32.67        
  4 Chapman, Linnea           12 TRI-MR                    NT      32.90        
  5 Saidmuratov, Grace        11 UN-MR                     NT      33.44        
 
Mixed 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brenner, Arianna r        12 Flying Dolphins-MR        NT      32.11        
  2 Park, Aaron T             10 CAS-MR                    NT      37.46        
 
Mixed 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McPartland, Katie         12 Manhattan Makos-MR        NT      33.66        
 
Mixed 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cusumano, Charlie         14 TRI-MR                    NT    1:04.57        
                  31.09     1:04.57 (33.48)                                        
 
Mixed 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sanchez, Roger            15 APEX-MR                   NT      59.44        
                  29.13       59.44 (30.31)                                        
  2 Ebied, Omar               15 Twisters-MR               NT      59.47        
                  29.24       59.47 (30.23)                                        
  3 Wang, Harry H             15 APEX-MR                   NT    1:00.02        
                  29.58     1:00.02 (30.44)                                        
  4 LI, Marguerite            15 Express Swimming-MR       NT    1:05.76        
                  31.74     1:05.76 (34.02)                                        
  5 Zhao, Joanna J            15 APEX-MR                   NT    1:06.74        
                  32.19     1:06.74 (34.55)                                        
  6 Lu, Erxi                  15 APEX-MR                   NT    1:07.73        
                  32.62     1:07.73 (35.11)                                        
  7 Thompson, Caitlyn         12 TRI-MR                    NT    1:07.87        
                  32.81     1:07.87 (35.06)                                        
  8 Suzana, Arlene            15 APEX-MR                   NT    1:07.98        
                  32.71     1:07.98 (35.27)                                        
 
Mixed 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cohen, Sasha              14 Manhattan Makos-MR        NT    1:03.12        
                  30.41     1:03.12 (32.71)                                        
  2 Costello, Arden O         14 WEST-MR                   NT    1:04.75        
                  31.81     1:04.75 (32.94)                                        
  3 Hu, Amy                   14 WEST-MR                   NT    1:05.41        
                  31.47     1:05.41 (33.94)                                        
  4 Loveless, Mary K          14 Badger-MR                 NT    1:05.47        
                  31.72     1:05.47 (33.75)                                        
  5 Ford, Madeline G          10 Badger-MR                 NT    1:21.06        
                  39.18     1:21.06 (41.88)                                        
 
Mixed 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pabby, Anya               14 Badger-MR                 NT    2:05.15        
                  28.73     1:00.60 (31.87)     1:32.73 (32.13)     2:05.14 (32.41)
         2:05.15 (0.01)                                                            
 
Mixed 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brenner, Arianna r        12 Flying Dolphins-MR        NT    2:28.84        
                  35.05     1:12.54 (37.49)     1:51.18 (38.64)     2:28.84 (37.66)
  2 Wang, Andy Y              12 WEST-MR                   NT    2:32.59        
                  35.02     1:12.98 (37.96)     1:52.95 (39.97)     2:32.59 (39.64)
 
Mixed 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Sullivan, Charlie J     11 Badger-MR                 NT    2:34.09        
                  36.57     1:16.21 (39.64)     1:56.28 (40.07)     2:34.09 (37.81)
 
Mixed 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vega, Isabella M          11 WEST-MR                   NT      35.66        
  2 Lopez, Joseph G           11 APEX-MR                   NT      38.35        
 
Mixed 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lanning, Gracie           11 Flying Dolphins-MR        NT      36.63        
  2 Echavarria, Victoria P    12 Flying Dolphins-MR        NT      37.43        
  3 Finchelstein, Gabriela     9 RI Marlins-MR             NT      42.11        
  4 Auchincloss, Lily S       10 Flying Dolphins-MR        NT      42.54        
  5 Hardart, Caroline F       10 Badger-MR                 NT      44.18        
  6 Robins, Benjamin I        10 Badger-MR                 NT      44.56        
  7 Vincent, Michael R        10 Badger-MR                 NT      44.66        
  8 Hogan, Kayla J            10 Express Swimming-MR       NT      45.90        
 
Mixed 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Murillo, Lindsay J        18 APEX-MR                   NT    1:21.75        
                  38.08     1:21.75 (43.67)                                        
 
Mixed 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jablonowski, Kristof      14 Manhattan Makos-MR        NT    1:10.38        
                  33.10     1:10.38 (37.28)                                        
  2 Chang, Cato A             14 Manhattan Makos-MR        NT    1:10.64        
                  32.72     1:10.64 (37.92)                                        
  3 Ebied, Yousef             16 Twisters-MR               NT    1:11.73        
                  33.73     1:11.73 (38.00)                                        
  4 Mohamed, Omar              9 FREE-MR                   NT    1:30.13        
                  43.19     1:30.13 (46.94)                                        
  5 Slarskey, Parker          10 Manhattan Makos-MR        NT    1:31.43        
                  44.68     1:31.43 (46.75)                                        
  6 Wood, Addison             10 Manhattan Makos-MR        NT    1:31.49        
                  44.35     1:31.49 (47.14)                                        
 
Mixed 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 D'Amelio, Cosmo A         10 TRI$-MR                   NT    1:34.96        
                  46.17     1:34.96 (48.79)                                        
  2 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR       NT    1:36.88        
                  45.89     1:36.88 (50.99)                                        
 
Mixed 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mungroo, Melissa          16 Badger-MR                 NT    2:26.76        
                  32.57     1:09.10 (36.53)     1:47.43 (38.33)     2:26.76 (39.33)
 
Mixed 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guzman-Reyes, Edgar       14 CAS-MR                    NT    2:34.80        
                  34.29     1:13.19 (38.90)     1:54.13 (40.94)     2:34.80 (40.67)
 
Mixed 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Roebuck, Carter           12 Manhattan Makos-MR        NT    2:39.78        
                  36.92     1:17.58 (40.66)     2:00.04 (42.46)     2:39.78 (39.74)
  2 Eckert, Jordyn            13 Manhattan Makos-MR        NT    2:43.03        
                  35.98     1:17.98 (42.00)     2:00.76 (42.78)     2:43.03 (42.27)
 
Mixed 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jiang, Lori                8 WEST-MR                   NT      33.59        
  2 Lerner, Justin            10 MPNY-MR                   NT      36.47        
  3 Chazov, Pelagia           10 FREE-MR                   NT      36.79        
  4 Washington, Amira         10 TRI-MR                    NT      37.23        
 
Mixed 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meccia, Madison N         10 FREE-MR                   NT      35.61        
  2 Chang, Henry              10 Express Swimming-MR       NT      37.14        
  3 Damelio, Theodora M       10 FREE-MR                   NT      39.06        
 
Mixed 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trinidad, Mianny L        11 RedTails-MR               NT      31.56        
  2 Posner, Abigail P         12 Badger-MR                 NT      32.21        
 
Mixed 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGrath, Caroline L       14 Badger-MR                 NT    1:03.35        
                  29.78     1:03.35 (33.57)                                        
  2 Avendano, Mauricio        14 CAS-MR                    NT    1:03.50        
                  29.20     1:03.50 (34.30)                                        
  3 Duggan, Isabella M        14 CAS-MR                    NT    1:04.08        
                  28.55     1:04.08 (35.53)                                        
 
Mixed 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ioselevich, Arie          12 TRI-MR                    NT    1:02.18        
                  28.64     1:02.18 (33.54)                                        
  2 Yangchen, Tsering         15 Twisters-MR               NT    1:07.07        
                  30.79     1:07.07 (36.28)                                        
  3 Pfeiffer, Ally T          12 WEST-MR                   NT    1:08.22        
                  30.94     1:08.22 (37.28)                                        
  4 Yadgarov, Daniel          12 TRI$-MR                   NT    1:09.79        
                  31.13     1:09.79 (38.66)                                        
  5 DeCasseres, Elijah L      12 WEST-MR                   NT    1:12.26        
                  33.63     1:12.26 (38.63)                                        
  6 Equiano, Jason A          11 APEX-MR                   NT    1:15.93        
                  34.67     1:15.93 (41.26)                                        
 
Mixed 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reyna, Margaux            17 WEST-MR                   NT    1:04.88        
                  29.97     1:04.88 (34.91)                                        
  2 Pan, Christina            16 GATE-MR                   NT    1:04.99        
                  29.48     1:04.99 (35.51)                                        
  3 Mottura, Sofia L          15 WEST-MR                   NT    1:08.13        
                  31.51     1:08.13 (36.62)                                        
 
Mixed 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ott, Elke J               14 Badger-MR                 NT      59.37        
                  27.84       59.37 (31.53)                                        
  2 McGrath, Caroline L       14 Badger-MR                 NT    1:03.96        
                  30.33     1:03.96 (33.63)                                        
  3 Pintchouk, Max            13 TRI-MR                    NT    1:04.43        
                  30.74     1:04.43 (33.69)                                        
  4 Miao, Chelsea             14 Twisters-MR               NT    1:06.39        
                  30.76     1:06.39 (35.63)                                        
  5 Rojas-Tineo, Maira R      14 APEX-MR                   NT    1:07.49        
                  30.84     1:07.49 (36.65)                                        
 
Mixed 200 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miao, Chelsea             14 Twisters-MR               NT    2:31.75        
                  32.25     1:10.47 (38.22)     1:50.69 (40.22)     2:31.75 (41.06)
  2 Zhou, Katherine           15 APEX-MR                   NT    2:31.92        
                  30.92     1:07.55 (36.63)     1:49.65 (42.10)     2:31.92 (42.27)
 
Mixed 100 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McDonald, Ryan J          10 Badger-MR                 NT    1:20.67        
                  38.87     1:20.67 (41.80)                                        
  2 Oganezov, Nicholas        10 MPNY-MR                   NT    1:23.00        
                  42.34     1:23.00 (40.66)                                        
  3 Romano, Michael           10 MPNY-MR                   NT    1:23.33        
                  37.64     1:23.33 (45.69)                                        
  4 Seliger, Timur             8 RI Marlins-MR             NT    1:24.52        
                  39.72     1:24.52 (44.80)                                        
 
Mixed 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barr, Evan E              15 Badger-MR                 NT    2:06.38        
                  26.27       58.59 (32.32)     1:35.97 (37.38)     2:06.38 (30.41)
  2 Giordano, Sofia R         12 Express Swimming-MR       NT    2:32.04        
                  32.63     1:09.73 (37.10)     1:57.91 (48.18)     2:32.04 (34.13)