Mission:  Metropolitan Swimming shall promote, develop and improve competitive swimming through education, support and opportunities for participation to a diverse swimming community.

Vision:
  To inspire and provide quality opportunities for our members to achieve excellence in the sport of competitive swimming.

 

Metropolitan Swimming stands with our community against racist actions, incendiary statements, and violence against any person. This means we must engage individuals throughout our member community in tough conversations about inequalities, identify the signs of systematic racism, and share proven solutions.

 

Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 1/22/2018 10:57 AM
            2018 MR NCAC January 21st Fifth Sprint Meet - 1/21/2018            
                         Sanction #: 180101 & 180150-T                         
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chin, Cassidy *            8 HS-MR                  17.50      17.53        
  2 Lally, Keely M             8 HS-MR                  19.22      20.72        
  3 Pinnow, Addison            8 CFB-MR                 27.84      21.00        
  4 Devivo, Tavia              8 CFB-MR                 27.85      22.90        
  5 Fernstrom, Abigail         6 CFB-MR                 24.86      23.16        
  6 Wolf, Fiona                6 CFB-MR                 38.23      25.58        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chin, Cassidy *            8 HS-MR                  20.04      19.65        
  2 Lally, Keely M             8 HS-MR                  22.78      22.86        
  3 Devivo, Tavia              8 CFB-MR                 28.73      27.18        
  4 Fernstrom, Abigail         6 CFB-MR                 25.54      27.92        
  5 Wolf, Fiona                6 CFB-MR                 33.28      30.13        
  6 Pinnow, Addison            8 CFB-MR                 22.47      32.38        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pinnow, Addison            8 CFB-MR                 29.27      31.79        
  2 Fernstrom, Abigail         6 CFB-MR                 35.80      34.31        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chin, Cassidy *            8 HS-MR                  19.01      20.40        
  2 Lally, Keely M             8 HS-MR                  20.06      21.64        
  3 Devivo, Tavia              8 CFB-MR                 36.41      35.42        
 
Girls 12 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Laura A            11 NCAC-MR                29.42      29.38        
  2 Baran, Julia              12 NCAC-MR                30.07      29.47        
  3 Deng, Eileen              12 APEX-MR                29.99      29.49        
  4 Huang, Chloe K            12 HS-MR                  30.97      30.47        
  5 Ewald, Sydney             11 NCAC-MR                31.51      30.72        
  6 Pintal, Natalia           11 NCAC-MR                31.00      31.16        
  7 Gonzalez, Emilianna       10 APEX-MR                31.38      31.42        
  8 Pena, Camila A            11 APEX-MR                31.35      32.19        
  9 Hernandez, Destiny        11 APEX-MR                33.17      32.28        
 10 Toledo, Ylenia E          12 APEX-MR                32.77      33.17        
 11 Eljordan, Tiffany         10 NCAC-MR                33.92      33.87        
 12 Banja, Cristal *          12 HS-MR                  34.53      34.07        
 13 Brun, Sienna R             9 APEX-MR                34.11      34.15        
 14 Vidals, Giselle           10 APEX-MR                36.26      35.14        
 15 Huang, Cheri K             9 HS-MR                  36.16      35.32        
 16 Chin, Cassidy *            8 HS-MR                  36.18      35.35        
 17 Bravo, Brianna A          11 APEX-MR                36.32      35.44        
 18 Kwan, Maggie              11 NCAC-MR                39.02      35.71        
 19 Reyes Aguirre, Juana      10 APEX-MR                39.05      36.93        
 20 Chen, Chiara              10 NCAC-MR                38.86      38.96        
 21 Chisolm, Imani            10 NRYS-MR                39.36      40.39        
 22 Baran, Joanna              9 NCAC-MR                44.18      40.44        
 23 Wong, Rebecca              9 NCAC-MR                44.07      41.61        
 24 Flynn, Jillian N          10 APEX-MR                41.90      41.73        
 25 Kogan, Julia              12 APEX-MR                43.50      41.93        
 26 Li, Summer A               8 APEX-MR                42.46      42.11        
 27 Pavlonis, Savanna          9 CFB-MR                 45.10      42.73        
 28 Tsentides, Michelle        9 CFB-MR                 48.27      52.17        
 
Girls 12 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Deng, Eileen              12 APEX-MR                36.12      34.75        
  2 Moran, Laura A            11 NCAC-MR                35.04      35.12        
  3 Baran, Julia              12 NCAC-MR                35.59      36.75        
  4 Pintal, Natalia           11 NCAC-MR                36.00      37.66        
  5 Toledo, Ylenia E          12 APEX-MR                39.58      38.16        
  6 Ewald, Sydney             11 NCAC-MR                38.62      38.25        
  7 Eljordan, Tiffany         10 NCAC-MR                39.00      38.90        
  8 Hernandez, Destiny        11 APEX-MR                39.33      38.91        
  9 Huang, Chloe K            12 HS-MR                  38.42      39.60        
 10 Gonzalez, Emilianna       10 APEX-MR                44.00      40.73        
 11 Reyes Aguirre, Juana      10 APEX-MR                46.37      42.15        
 12 Brun, Sienna R             9 APEX-MR                42.82      42.86        
 13 Pena, Camila A            11 APEX-MR                42.94      43.49        
 14 Huang, Cheri K             9 HS-MR                  45.51      43.55        
 15 Vidals, Giselle           10 APEX-MR                45.94      44.15        
 16 Kwan, Maggie              11 NCAC-MR                46.69      44.30        
 17 Chen, Chiara              10 NCAC-MR                43.82      45.07        
 18 Bravo, Brianna A          11 APEX-MR                46.35      45.79        
 19 Johnson, Cayla A          11 APEX-MR                44.07      46.52        
 20 Chisolm, Imani            10 NRYS-MR                44.47      47.12        
 21 Li, Summer A               8 APEX-MR                45.92      47.31        
 22 Tsentides, Michelle        9 CFB-MR                 50.42      49.05        
 23 Pavlonis, Savanna          9 CFB-MR                 49.65      49.51        
 24 Flynn, Jillian N          10 APEX-MR                48.32      50.17        
 -- Baran, Joanna              9 NCAC-MR                49.74         DQ        
      Did not finish on back
 
Girls 12 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Deng, Eileen              12 APEX-MR                40.99      40.62        
  1 Gonzalez, Emilianna       10 APEX-MR                38.69      40.62        
  3 Kwan, Maggie              11 NCAC-MR                43.61      40.76        
  4 Baran, Julia              12 NCAC-MR                42.28      41.39        
  5 Ewald, Sydney             11 NCAC-MR                41.04      41.57        
  6 Moran, Laura A            11 NCAC-MR                40.36      41.65        
  7 Huang, Chloe K            12 HS-MR                  42.62      41.92        
  8 Pena, Camila A            11 APEX-MR                45.26      42.27        
  9 Eljordan, Tiffany         10 NCAC-MR                44.62      44.13        
 10 Banja, Cristal *          12 HS-MR                  46.23      44.74        
 11 Hernandez, Destiny        11 APEX-MR                51.05      47.73        
 12 Huang, Cheri K             9 HS-MR                  49.16      48.89        
 13 Chen, Chiara              10 NCAC-MR                46.36      49.84        
 14 Li, Summer A               8 APEX-MR                51.80      50.32        
 15 Toledo, Ylenia E          12 APEX-MR                51.81      50.59        
 16 Brun, Sienna R             9 APEX-MR                48.40      50.73        
 17 Wong, Rebecca              9 NCAC-MR                51.35      50.75        
 18 Baran, Joanna              9 NCAC-MR                50.42      51.01        
 19 Chisolm, Imani            10 NRYS-MR                49.52      52.09        
 20 Kogan, Julia              12 APEX-MR                55.45      52.56        
 21 Vidals, Giselle           10 APEX-MR                58.15      53.74        
 22 Flynn, Jillian N          10 APEX-MR                56.17      56.30        
 -- Johnson, Cayla A          11 APEX-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
                  51.34     1:15.05 (23.71)     1:34.57 (19.52)     1:58.04 (23.47)
        2:16.14 (18.10)              DQ ( )                                        
 -- Tsentides, Michelle        9 CFB-MR               1:11.60         DQ        
      One hand touch
                  55.76     1:16.05 (20.29)     1:37.00 (20.95)     1:55.19 (18.19)
        2:17.41 (22.22)              DQ ( )                                        
 -- Reyes Aguirre, Juana      10 APEX-MR              1:01.24         DQ        
      Alternating Kick
                  52.57     1:12.81 (20.24)     1:33.13 (20.32)     1:50.61 (17.48)
        2:08.32 (17.71)              DQ ( )                                        
 
Girls 12 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Deng, Eileen              12 APEX-MR                33.55      33.33        
  2 Moran, Laura A            11 NCAC-MR                34.65      34.69        
  3 Toledo, Ylenia E          12 APEX-MR                35.21      35.49        
  4 Gonzalez, Emilianna       10 APEX-MR                42.41      35.57        
  5 Ewald, Sydney             11 NCAC-MR                37.14      35.60        
  6 Baran, Julia              12 NCAC-MR                36.10      35.62        
  7 Pena, Camila A            11 APEX-MR                43.04      36.35        
  8 Huang, Chloe K            12 HS-MR                  38.11      37.71        
  9 Hernandez, Destiny        11 APEX-MR                42.73      38.16        
 10 Eljordan, Tiffany         10 NCAC-MR                39.85      39.49        
 11 Banja, Cristal *          12 HS-MR                  41.05      40.73        
 12 Bravo, Brianna A          11 APEX-MR                53.26      42.39        
 13 Huang, Cheri K             9 HS-MR                  44.26      43.70        
 14 Brun, Sienna R             9 APEX-MR                41.41      43.90        
 15 Johnson, Cayla A          11 APEX-MR                   NT      44.00        
 16 Reyes Aguirre, Juana      10 APEX-MR                53.90      45.94        
 17 Kwan, Maggie              11 NCAC-MR                45.32      45.98        
 18 Lally, Keely M             8 HS-MR                  43.82      46.26        
 19 Vidals, Giselle           10 APEX-MR                49.57      46.40        
 20 Chen, Chiara              10 NCAC-MR                47.16      48.19        
 21 Li, Summer A               8 APEX-MR                48.94      48.59        
 22 Flynn, Jillian N          10 APEX-MR                50.38      50.52        
 
Girls 12 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Laura A            11 NCAC-MR              1:23.08    1:18.85        
                  37.49     1:18.85 (41.36)                                        
  2 Baran, Julia              12 NCAC-MR              1:20.29    1:20.64        
                  38.86     1:20.64 (41.78)                                        
  3 Huang, Chloe K            12 HS-MR                1:24.15    1:20.67        
                  37.70     1:20.67 (42.97)                                        
  4 Ewald, Sydney             11 NCAC-MR              1:59.88    1:21.13        
                  37.37     1:21.13 (43.76)                                        
  5 Pintal, Natalia           11 NCAC-MR              1:15.00    1:21.23        
                  37.09     1:21.23 (44.14)                                        
  6 Banja, Cristal *          12 HS-MR                1:30.00    1:27.68        
                  40.86     1:27.68 (46.82)                                        
  7 Chin, Cassidy *            8 HS-MR                1:31.26    1:28.87        
                  40.23     1:28.87 (48.64)                                        
  8 Huang, Cheri K             9 HS-MR                1:33.98    1:29.78        
                  42.81     1:29.78 (46.97)                                        
  9 Bravo, Brianna A          11 APEX-MR              1:33.29    1:32.20        
                  43.66     1:32.20 (48.54)                                        
 10 Kwan, Maggie              11 NCAC-MR              1:33.33    1:37.23        
                  45.95     1:37.23 (51.28)                                        
 11 Chen, Chiara              10 NCAC-MR              1:37.83    1:38.32        
                  44.86     1:38.32 (53.46)                                        
 12 Lally, Keely M             8 HS-MR                1:43.03    1:43.20        
                  46.82     1:43.20 (56.38)                                        
 -- Wong, Rebecca              9 NCAC-MR                   NT         DQ        
      One hand touch - breast
                  50.22          DQ (55.33)                                        
 -- Baran, Joanna              9 NCAC-MR                   NT         DQ        
      Did not finish on back - back
                  51.41          DQ (51.18)                                        
 
Girls 12 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Apex Swim Club-MR  'A'                            2:10.00    2:04.76        
     1) Gonzalez, Emilianna 10          2) Pena, Camila A 11              
     3) Deng, Eileen 12                 4) Toledo, Ylenia E 12            
                  31.11     1:02.96 (31.85)     1:32.05 (29.09)     2:04.76 (32.71)
  2 Apex Swim Club-MR  'B'                                 NT    2:19.12        
     1) Hernandez, Destiny 11           2) Bravo, Brianna A 11            
     3) Vidals, Giselle 10              4) Brun, Sienna R 9               
                  32.49     1:12.18 (39.69)     1:45.36 (33.18)     2:19.12 (33.76)
  3 Harbor Seals-MR  'A'                              2:17.84    2:25.34        
     1) Chin, Cassidy * 8               2) Lally, Keely M 8               
     3) Huang, Cheri K 9                4) Huang, Chloe K 12              
                  35.33     1:17.09 (41.76)     1:54.73 (37.64)     2:25.34 (30.61)
 
Girls 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rojas-Tineo, Maira R      14 APEX-MR                56.87      56.56        
                  27.20       56.56 (29.36)                                        
  2 Lu, Erxi                  15 APEX-MR              1:03.03    1:02.97        
                  30.32     1:02.97 (32.65)                                        
  3 Murillo, Lindsay J        17 APEX-MR              1:02.52    1:03.15        
                  30.59     1:03.15 (32.56)                                        
  4 Pepper-Jones, BB          14 CFB-MR               1:03.19    1:04.16        
                  30.59     1:04.16 (33.57)                                        
  5 Akil, Fatine              13 NCAC-MR              1:05.03    1:05.95        
                  30.51     1:05.95 (35.44)                                        
  6 Wong, Kelly M             13 APEX-MR              1:01.97    1:06.08        
                  31.13     1:06.08 (34.95)                                        
  7 Hanin, Katherine P        13 HS-MR                1:06.36    1:06.45        
                  32.57     1:06.45 (33.88)                                        
  8 Foto, Katie               16 NCAC-MR              1:13.14    1:09.99        
                  33.46     1:09.99 (36.53)                                        
  9 Radick, Susannah          14 CFB-MR               1:11.62    1:10.58        
                  33.69     1:10.58 (36.89)                                        
 10 Moreno, Ashley            14 APEX-MR              1:14.04    1:13.08        
                  36.76     1:13.08 (36.32)                                        
 
Girls 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Murillo, Lindsay J        17 APEX-MR              1:11.66    1:10.26        
                  34.27     1:10.26 (35.99)                                        
  2 Lu, Erxi                  15 APEX-MR              1:09.68    1:11.20        
                  34.72     1:11.20 (36.48)                                        
  3 Wong, Kelly M             13 APEX-MR              1:09.67    1:11.69        
                  34.20     1:11.69 (37.49)                                        
  4 Pepper-Jones, BB          14 CFB-MR               1:16.68    1:15.79        
                  36.04     1:15.79 (39.75)                                        
  5 Serpico, Isha C           14 HS-MR                1:17.37    1:16.79        
                  36.73     1:16.79 (40.06)                                        
  6 Foto, Katie               16 NCAC-MR                   NT    1:26.66        
  7 Moreno, Ashley            14 APEX-MR              1:29.13    1:27.23        
  8 Radick, Susannah          14 CFB-MR               1:28.39    1:28.94        
                  43.83     1:28.94 (45.11)                                        
 
Girls 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ge, Xinrui                13 APEX-MR              1:13.59    1:15.27        
                  35.99     1:15.27 (39.28)                                        
  2 Rojas-Tineo, Maira R      14 APEX-MR              1:16.89    1:16.80        
                  36.09     1:16.80 (40.71)                                        
  3 Akil, Fatine              13 NCAC-MR              1:24.10    1:22.45        
                  38.27     1:22.45 (44.18)                                        
  4 Hanin, Katherine P        13 HS-MR                1:23.76    1:24.96        
                  39.83     1:24.96 (45.13)                                        
  5 Serpico, Isha C           14 HS-MR                1:25.38    1:25.41        
                  40.53     1:25.41 (44.88)                                        
  6 Valadez, Ofelia M         15 APEX-MR              1:25.91    1:26.89        
                  40.90     1:26.89 (45.99)                                        
  7 Foto, Katie               16 NCAC-MR              1:33.92    1:29.00        
                  42.12     1:29.00 (46.88)                                        
  8 Radick, Susannah          14 CFB-MR               1:32.24    1:37.88        
                  46.52     1:37.88 (51.36)                                        
  9 Moreno, Ashley            14 APEX-MR              2:05.96    1:54.16        
                  54.72     1:54.16 (59.44)                                        
 
Girls 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lu, Erxi                  15 APEX-MR              1:21.07    1:22.24        
                  36.88     1:22.24 (45.36)                                        
  2 Hanin, Katherine P        13 HS-MR                1:21.54    1:22.30        
                  35.96     1:22.30 (46.34)                                        
  3 Moreno, Ashley            14 APEX-MR                   NT    1:42.42        
                  44.72     1:42.42 (57.70)                                        
 
Girls 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hanin, Katherine P        13 HS-MR                2:37.01    2:45.12        
                  36.42     1:19.52 (43.10)     2:07.15 (47.63)     2:45.12 (37.97)
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rojas-Tineo, Maira R      14 APEX-MR                26.26      26.14        
  2 Wong, Kelly M             13 APEX-MR                27.31      28.35        
  3 Murillo, Lindsay J        17 APEX-MR                28.66      28.65        
  4 Moran, Laura A            11 NCAC-MR                29.42      29.38        
  5 Akil, Fatine              13 NCAC-MR                30.33      29.45        
  6 Hanin, Katherine P        13 HS-MR                  28.79      29.61        
  7 Lu, Erxi                  15 APEX-MR                29.39      29.62        
  8 Wong, Kristen A           13 APEX-MR                30.19      29.85        
  9 Valadez, Ofelia M         15 APEX-MR                32.50      30.41        
 10 Serpico, Isha C           14 HS-MR                  31.27      30.78        
 11 Foto, Katie               16 NCAC-MR                   NT      31.50        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mark, Malcolm              8 CFB-MR                 31.04      23.13        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mark, Malcolm              8 CFB-MR                 29.93      28.64        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mark, Malcolm              8 CFB-MR                 35.40      30.39        
 
Boys 11-12 400 Yard Freestyle Relay Time Trial
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Nile Crocodile Aquatic Club-MR  'A'                    NT    4:07.72        
     1) Zhang, John 12                  2) Salas, Stefanos H 11           
     3) DU, Ethan 12                    4) Moran, Keilan S 12             
                  28.66   1:00.63 (1:00.63)     1:30.43 (29.80)   2:03.58 (1:02.95)
        2:34.04 (30.46)   3:07.73 (1:04.15)     3:36.14 (28.41)     4:07.72 (59.99)
 
Boys 11-12 400 Yard Medley Relay Time Trial
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nile Crocodile Aquatic Club-MR  'A'                    NT    4:43.57        
     1) DU, Ethan 12                    2) Zhang, John 12                 
     3) Moran, Keilan S 12              4) Salas, Stefanos H 11           
                  36.06   1:15.73 (1:15.73)     1:48.55 (32.82)   2:27.97 (1:12.24)
        3:02.83 (34.86)                             4:09.80 ( )         4:43.57 ( )
 
Boys 12 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Keilan S           12 NCAC-MR                26.35      25.50        
  2 Zhang, John               12 NCAC-MR                27.29      26.70        
  3 Salas, Stefanos H         11 NCAC-MR                28.29      27.82        
  4 DU, Ethan                 12 NCAC-MR                28.13      28.73        
  5 Sanchez, Ronald           12 APEX-MR                29.46      29.10        
  6 Lopez, Joseph G           11 APEX-MR                30.43      29.19        
  7 Equiano, Jason A          11 APEX-MR                30.81      30.90        
  8 Sewell, Jordan            12 NCAC-MR                31.86      30.91        
  9 Victoria, Jeremy A        11 APEX-MR                31.56      31.58        
 10 Gruver, Bogdan A          12 HS-MR                  32.12      31.76        
 11 Gonzalez, James           10 APEX-MR                32.71      31.93        
 12 Salas, Alejandro H        11 NCAC-MR                33.66      32.95        
 13 Weisburg, Alexander L     12 APEX-MR                34.75      33.73        
 14 Knight, Grant              9 NRYS-MR                35.38      33.79        
 15 Gonzalez, Alejandro        9 APEX-MR                34.43      34.76        
 16 Rivera, Jaden D            9 HS-MR                  35.93      35.81        
 17 Zhou, Victor              11 CFB-MR                 53.02      35.99        
 18 Li, Brendan C              9 HS-MR                  37.52      36.45        
 19 Pinnock, Alex              9 NRYS-MR                37.28      36.72        
 20 Pena, Aidan J             11 APEX-MR                37.91      37.76        
 21 Sanchez Ampudio, Alexand  10 NRYS-MR                36.49      38.82        
 22 Wong, Emmitt              10 NCAC-MR                41.10      39.46        
 23 Chavez, Carlos A           9 APEX-MR                42.10      39.86        
 24 Fu, Warren                 9 CFB-MR                 41.85      40.06        
 25 Szkodzinski, Hunter       10 CFB-MR                 39.57      42.02        
 26 Alvares, Matthias M        9 APEX-MR                47.55      44.24        
 27 Anand, Alexander           9 CFB-MR                 46.19      44.92        
 28 Martins, Aston             9 CFB-MR                 44.85      46.14        
 29 Yuabov, Isaac             11 NCAC-MR                48.18      47.73        
 
Boys 12 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, John               12 NCAC-MR                29.92      29.59        
  2 Moran, Keilan S           12 NCAC-MR                30.95      30.74        
  3 DU, Ethan                 12 NCAC-MR                31.97      32.18        
  4 Salas, Stefanos H         11 NCAC-MR                33.54      32.95        
  5 Lopez, Joseph G           11 APEX-MR                35.78      34.64        
  6 Sanchez, Ronald           12 APEX-MR                38.10      35.64        
  7 Victoria, Jeremy A        11 APEX-MR                39.20      36.92        
  8 Equiano, Jason A          11 APEX-MR                38.62      37.64        
  9 Sewell, Jordan            12 NCAC-MR                40.06      38.21        
 10 Gonzalez, Alejandro        9 APEX-MR                40.30      39.91        
 11 Weisburg, Alexander L     12 APEX-MR                40.82      40.66        
 12 Rivera, Jaden D            9 HS-MR                  42.02      41.84        
 13 Gruver, Bogdan A          12 HS-MR                  39.85      42.47        
 14 Gonzalez, James           10 APEX-MR                44.24      43.20        
 15 Zhou, Victor              11 CFB-MR                 54.83      43.42        
 16 Knight, Grant              9 NRYS-MR                43.42      43.74        
 17 Fu, Warren                 9 CFB-MR                 44.97      44.00        
 18 Sanchez Ampudio, Alexand  10 NRYS-MR                44.25      45.20        
 19 Pinnock, Alex              9 NRYS-MR                47.55      45.51        
 20 Pena, Aidan J             11 APEX-MR                45.41      46.09        
 21 Li, Brendan C              9 HS-MR                  44.06      46.53        
 22 Wong, Emmitt              10 NCAC-MR                47.58      47.73        
 23 Szkodzinski, Hunter       10 CFB-MR                 50.19      49.49        
 24 Anand, Alexander           9 CFB-MR                 49.74      50.37        
 25 Martins, Aston             9 CFB-MR                 56.94      51.37        
 26 Alvares, Matthias M        9 APEX-MR                53.65      54.18        
 27 Chavez, Carlos A           9 APEX-MR                53.53      56.11        
 
Boys 12 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gruver, Bogdan A          12 HS-MR                  39.95      39.12        
  2 Lopez, Joseph G           11 APEX-MR                41.30      41.66        
  3 Knight, Grant              9 NRYS-MR                43.90      42.28        
  4 Weisburg, Alexander L     12 APEX-MR                44.54      42.71        
  5 Sanchez, Ronald           12 APEX-MR                46.03      43.19        
  6 Equiano, Jason A          11 APEX-MR                44.21      43.34        
  7 Gonzalez, Alejandro        9 APEX-MR                47.63      45.60        
  8 Victoria, Jeremy A        11 APEX-MR                46.23      45.67        
  9 Salas, Alejandro H        11 NCAC-MR                42.80      46.47        
 10 Wong, Emmitt              10 NCAC-MR                47.45      47.54        
 11 Zhou, Victor              11 CFB-MR               1:13.38      50.55        
 12 Gonzalez, James           10 APEX-MR                56.47      50.86        
 13 Sanchez Ampudio, Alexand  10 NRYS-MR                51.19      52.23        
 14 Yuabov, Isaac             11 NCAC-MR                54.36      53.65        
 15 Pena, Aidan J             11 APEX-MR              1:14.78      54.20        
 16 Li, Brendan C              9 HS-MR                  53.22      54.25        
 17 Szkodzinski, Hunter       10 CFB-MR               1:04.27      58.40        
 18 Alvares, Matthias M        9 APEX-MR                   NT    1:01.21        
 19 Chavez, Carlos A           9 APEX-MR                   NT    1:03.87        
 
Boys 12 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, John               12 NCAC-MR                28.68      28.56        
  2 Moran, Keilan S           12 NCAC-MR                30.45      30.18        
  3 Salas, Stefanos H         11 NCAC-MR                34.05      33.46        
  4 DU, Ethan                 12 NCAC-MR                32.91      33.63        
  5 Lopez, Joseph G           11 APEX-MR                34.80      34.10        
  6 Equiano, Jason A          11 APEX-MR                34.87      34.44        
  7 Sanchez, Ronald           12 APEX-MR                37.48      34.98        
  8 Sewell, Jordan            12 NCAC-MR                38.66      36.98        
  9 Gonzalez, Alejandro        9 APEX-MR                39.02      38.28        
 10 Gonzalez, James           10 APEX-MR                40.01      39.59        
 11 Victoria, Jeremy A        11 APEX-MR                39.29      40.11        
 12 Gruver, Bogdan A          12 HS-MR                  39.01      40.54        
 13 Salas, Alejandro H        11 NCAC-MR                42.24      42.06        
 14 Weisburg, Alexander L     12 APEX-MR                42.05      42.08        
 15 Rivera, Jaden D            9 HS-MR                  48.06      43.36        
 16 Pinnock, Alex              9 NRYS-MR                48.33      46.21        
 17 Wong, Emmitt              10 NCAC-MR                49.45      47.84        
 18 Li, Brendan C              9 HS-MR                  49.66      51.85        
 19 Martins, Aston             9 CFB-MR                 58.45      54.64        
 20 Chavez, Carlos A           9 APEX-MR                55.14    1:00.50        
 21 Alvares, Matthias M        9 APEX-MR              1:01.81    1:03.94        
 -- Pena, Aidan J             11 APEX-MR                50.41         DQ        
      One hand touch
 
Boys 12 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, John               12 NCAC-MR              1:06.88    1:05.64        
                  30.81     1:05.64 (34.83)                                        
  2 DU, Ethan                 12 NCAC-MR              1:10.88    1:13.14        
                  33.61     1:13.14 (39.53)                                        
  3 Salas, Stefanos H         11 NCAC-MR              1:12.65    1:16.14        
                  34.51     1:16.14 (41.63)                                        
  4 Salas, Alejandro H        11 NCAC-MR              1:30.96    1:28.56        
                  45.19     1:28.56 (43.37)                                        
  5 Knight, Grant              9 NRYS-MR              1:28.72    1:28.66        
                  44.28     1:28.66 (44.38)                                        
  6 Rivera, Jaden D            9 HS-MR                1:42.39    1:32.27        
                  45.77     1:32.27 (46.50)                                        
  7 Wong, Emmitt              10 NCAC-MR              1:38.56    1:37.93        
                  48.65     1:37.93 (49.28)                                        
  8 Sanchez Ampudio, Alexand  10 NRYS-MR              1:36.21    1:39.33        
                  46.57     1:39.33 (52.76)                                        
  9 Pinnock, Alex              9 NRYS-MR              1:47.58    1:41.16        
                  48.66     1:41.16 (52.50)                                        
 -- Li, Brendan C              9 HS-MR                1:38.95         DQ        
      One hand touch - breast
                  51.03          DQ (52.72)                                        
 
Boys 12 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Apex Swim Club-MR  'A'                                 NT    1:59.55        
     1) Sanchez, Ronald 12              2) Lopez, Joseph G 11             
     3) Equiano, Jason A 11             4) Victoria, Jeremy A 11          
                  29.11       57.21 (28.10)     1:27.94 (30.73)     1:59.55 (31.61)
  2 Apex Swim Club-MR  'B'                                 NT    2:31.71        
     1) Gonzalez, James 10              2) Gonzalez, Alejandro 9          
     3) Chavez, Carlos A 9              4) Alvares, Matthias M 9          
                  32.79     1:07.95 (35.16)     1:49.87 (41.92)     2:31.71 (41.84)
 
Boys 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pena, Matt                15 APEX-MR                51.83      52.50        
  2 Hawater, Youssef          15 NCAC-MR                55.00      53.80        
  3 Valadez, Yiyo G           14 APEX-MR              1:00.91      59.56        
  4 Pena, Becquer D           14 APEX-MR              1:00.68    1:01.38        
  5 Vicente, Iverson D        15 APEX-MR                   NT    1:01.90        
  6 Jimenez, Felix J          14 APEX-MR              1:04.30    1:03.54        
  7 Wong, Ryan                14 NCAC-MR              1:07.42    1:05.53        
  8 Sookdar, Kaiden           15 NRYS-MR              1:04.55    1:06.01        
  9 Juncaj, Bernard A         13 APEX-MR              1:15.00    1:10.30        
 10 Scott, Hopeton            13 NRYS-MR              1:16.88    1:13.40        
 11 Alvares, Isaias R         13 APEX-MR              1:25.18    1:14.27        
 12 Kogan, Daniel             13 APEX-MR              1:12.50    1:14.88        
 
Boys 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramjohn, Jalen K          17 bad-MR                 53.47      59.02        
                  27.84       59.02 (31.18)                                        
  2 Valadez, Yiyo G           14 APEX-MR              1:10.75    1:10.21        
                  34.09     1:10.21 (36.12)                                        
  3 Vicente, Iverson D        15 APEX-MR                   NT    1:17.02        
                  37.64     1:17.02 (39.38)                                        
  4 Jimenez, Felix J          14 APEX-MR              1:26.91    1:25.13        
                  41.91     1:25.13 (43.22)                                        
  5 Pena, Becquer D           14 APEX-MR              1:28.56    1:28.91        
                  41.94     1:28.91 (46.97)                                        
  6 Kogan, Daniel             13 APEX-MR              1:22.95    1:30.99        
                  43.01     1:30.99 (47.98)                                        
  7 Scott, Hopeton            13 NRYS-MR              1:35.30    1:38.50        
                  48.02     1:38.50 (50.48)                                        
  8 Alvares, Isaias R         13 APEX-MR              1:40.35    1:39.45        
                  48.24     1:39.45 (51.21)                                        
 
Boys 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hawater, Youssef          15 NCAC-MR              1:12.00    1:09.75        
                  32.12     1:09.75 (37.63)                                        
  2 Pena, Becquer D           14 APEX-MR              1:35.45    1:24.62        
                  40.28     1:24.62 (44.34)                                        
  3 Valadez, Yiyo G           14 APEX-MR              1:26.07    1:24.88        
                  40.80     1:24.88 (44.08)                                        
  4 Wong, Ryan                14 NCAC-MR              1:23.84    1:25.20        
                  40.26     1:25.20 (44.94)                                        
  5 Jimenez, Felix J          14 APEX-MR              1:29.09    1:29.14        
                  44.87     1:29.14 (44.27)                                        
  6 Sookdar, Kaiden           15 NRYS-MR              1:29.55    1:34.00        
                  44.48     1:34.00 (49.52)                                        
 -- Juncaj, Bernard A         13 APEX-MR              1:35.00         DQ        
      One hand touch
                  42.86          DQ (50.26)                                        
 
Boys 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Harry H             15 APEX-MR                58.46      58.41        
                  27.68       58.41 (30.73)                                        
  2 Valadez, Yiyo G           14 APEX-MR              1:10.94    1:12.85        
                  32.92     1:12.85 (39.93)                                        
  3 Pena, Becquer D           14 APEX-MR              1:30.05    1:23.98        
                  35.74     1:23.98 (48.24)                                        
  4 Jimenez, Felix J          14 APEX-MR              1:26.51    1:29.76        
                  44.21     1:29.76 (45.55)                                        
  5 Scott, Hopeton            13 NRYS-MR                   NT    1:36.50        
                  43.62     1:36.50 (52.88)                                        
  6 Alvares, Isaias R         13 APEX-MR                   NT    1:38.39        
                  44.79     1:38.39 (53.60)                                        
 
Boys 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramjohn, Jalen K          17 bad-MR               1:59.01    2:05.67        
                  25.71       57.82 (32.11)     1:35.37 (37.55)     2:05.67 (30.30)
  2 Pena, Matt                15 APEX-MR                   NT    2:14.28        
                  27.48     1:01.30 (33.82)     1:42.41 (41.11)     2:14.28 (31.87)
  3 Vicente, Iverson D        15 APEX-MR                   NT    2:50.55        
                  35.18     1:18.97 (43.79)     2:10.66 (51.69)     2:50.55 (39.89)
  4 Sookdar, Kaiden           15 NRYS-MR              3:04.48    3:04.03        
                  38.91     1:28.46 (49.55)     2:22.22 (53.76)     3:04.03 (41.81)
  5 Scott, Hopeton            13 NRYS-MR              3:22.13    3:12.74        
                  43.56     1:36.30 (52.74)     2:28.12 (51.82)     3:12.74 (44.62)
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hawater, Youssef          15 NCAC-MR                24.00      23.66        
  2 Moran, Keilan S           12 NCAC-MR                26.35      26.92        
  3 Salas, Stefanos H         11 NCAC-MR                   NT      28.95        
  4 Juncaj, Bernard A         13 APEX-MR                32.00      30.56        
  5 Vicente, Iverson D        15 APEX-MR                   NT      31.75        
  6 Sookdar, Kaiden           15 NRYS-MR                28.34      32.21        
  7 Kogan, Daniel             13 APEX-MR                33.21      33.35        
 
Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Akil, Fatine              13 NCAC-MR                   NT      30.15        
  2 Foto, Katie               16 NCAC-MR                   NT      31.82        
 
Mixed 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kwan, Maggie              11 NCAC-MR                   NT      41.46        
  2 Baran, Joanna              9 NCAC-MR                   NT      52.38        
 
Mixed 100 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sewell, Jordan            12 NCAC-MR                   NT    1:29.99        
                  39.47     1:29.99 (50.52)