Mission:  Metropolitan Swimming shall promote, develop and improve competitive swimming through education, support and opportunities for participation to a diverse swimming community.

Vision:
  To inspire and provide quality opportunities for our members to achieve excellence in the sport of competitive swimming.

 

Metropolitan Swimming stands with our community against racist actions, incendiary statements, and violence against any person. This means we must engage individuals throughout our member community in tough conversations about inequalities, identify the signs of systematic racism, and share proven solutions.

 

Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 6/4/2018 07:51 PM
            2018 MR LIE June Summer Kickoff - 6/1/2018 to 6/3/2018             
                         Sanction #: 180609, 180653-T                          
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR    32.34      32.86        
  2 Mendoza, Patricia G       10 FLY-MR                 33.88      33.26        
  3 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR      36.32      34.12        
  4 Pitches, Daisy M          10 EHY-MR                 35.67      34.77        
  5 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR    35.04      35.01        
  6 Ojutiku, Tiwa A           10 SSC-MR                 36.13      35.10        
  7 Lam, Kylie L               9 FLY-MR                 35.94      35.96        
  8 Yan, Madelyn               9 GATE-MR                36.82      36.52        
  9 O'Brien, Ellie             9 WISC-MR                40.99      36.79        
 10 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR    36.49      36.95        
 11 Calandra, Lily A          10 SSC-MR                 48.05      37.61        
 12 Bruder, Grace K           10 HAA-MR                 40.05      37.71        
 13 Gutierrez, Valeria        10 EHY-MR                 38.10      37.85        
 14 Ventura, Jade J           10 Express Swimming-MR    38.00      38.54        
 15 Chun, Lina                10 GATE-MR                41.89      38.56        
 16 Solano, Chiara            10 Express Swimming-MR    45.65      38.91        
 17 Skiba, Victoria C         10 SSC-MR                 37.41      39.04        
 18 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR    39.02      39.48        
 19 Williamson, Blessing S     9 Express Swimming-MR       NT      39.56        
 20 Daniels, Elizabeth         9 EHY-MR                 42.59      39.86        
 21 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR    39.82      39.91        
 22 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR                 39.48      40.22        
 23 Sodhi, Amani              10 FA-MR                  40.06      40.34        
 24 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR    41.64      40.35        
 25 Galang, Kam R              9 FLY-MR                 40.96      40.61        
 26 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR                 41.44      40.88        
 27 Moore, Emily M             9 FA-MR                  41.02      41.06        
 28 Vassilas, Olivia M        10 HAA-MR                 44.78      41.45        
 29 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR    40.20      41.49        
 30 Ashby, Rowan I             9 HAA-MR                 42.57      41.66        
 31 Villagonzalo, Lea S        9 GATE-MR                43.43      42.45        
 32 Flouras, Penelope         10 GATE-MR                39.66      42.53        
 33 Franks, Ellie              9 Express Swimming-MR       NT      42.90        
 33 Petrovic, Sydney B         8 Express Swimming-MR       NT      42.90        
 35 Canty, Lauren G            7 Express Swimming-MR    53.53      42.99        
 36 Chavez, Briana A          10 EHY-MR                    NT      43.96        
 37 Kern, Olivia R             8 WISC-MR                46.99      43.97        
 38 Galang, Nini C             8 FLY-MR                 44.68      44.26        
 39 Colletti, Claire J         9 Express Swimming-MR       NT      44.31        
 40 Marotta, Alexa P          10 SSC-MR                 46.00      44.43        
 41 Flouras, Anastasia         8 GATE-MR                49.58      44.56        
 42 Griffin, Ginger M          8 EHY-MR                 48.00      44.58        
 43 Minchala, Emily D          8 FLY-MR                 50.56      44.77        
 44 Carrillo, Alexandra        9 GATE-MR                48.56      45.47        
 45 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR    44.97      45.51        
 46 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR       NT      45.57        
 47 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR  1:07.17      45.76        
 48 Giagios, Andraya B         9 SSC-MR                 41.89      46.60        
 49 Luna, Mia                  8 EHY-MR                 48.45      46.84        
 50 Pace, Amanda J             9 HAA-MR                 52.94      46.89        
 51 Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR    42.75      46.99        
 52 Goldman, Eliza M           8 Express Swimming-MR  1:00.14      47.00        
 53 Borowski, Elaina           8 CSDC-MR                   NT      47.25        
 54 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR       NT      47.31        
 55 Anzalone, Brooke N         8 Express Swimming-MR       NT      47.40        
 56 Baynon, Chloe M           10 FA-MR                  47.20      47.45        
 57 Castillo, Evann            8 EHY-MR                 59.22      48.08        
 58 Cennamo, Macie A           8 HAA-MR                 47.96      48.28        
 59 Bull, Wesley               7 EHY-MR                 53.26      48.58        
 60 Persaud, Maya             10 Express Swimming-MR       NT      48.66        
 61 Young, Sydney B           10 SSC-MR                 48.17      49.22        
 62 Orner, Brooke E            8 SSC-MR               1:00.00      49.59        
 63 Sciortino, Sienna B        8 Express Swimming-MR  1:01.51      49.77        
 64 Southworth, Jane A         8 CSDC-MR                   NT      49.93        
 65 Marotta, Antonia K         7 HAA-MR                 59.73      50.89        
 66 Garra, Isabella G          9 Express Swimming-MR    54.81      51.28        
 67 Huang, Isabell             9 FLY-MR                    NT      51.32        
 68 Han, Marianne H            9 FLY-MR                    NT      52.69        
 69 Fuller, Nilaya W           8 Unattached-MR             NT      52.93        
 70 Hunter, Madeline J         8 Express Swimming-MR    55.50      53.53        
 71 Rochford, Juliana G        7 HAA-MR                 54.99      54.60        
 72 Cronin, Emma               8 HAA-MR                 57.82      55.10        
 73 Sclafani, Juliana R       10 HAA-MR                 57.55      55.64        
 74 Baynon, Lily M             7 FA-MR                  58.00      56.20        
 75 Knight, Lucy I             7 EHY-MR                 54.86      57.70        
 76 Harrilal, Mikaylia A       8 Express Swimming-MR       NT    1:00.55        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR  1:11.37    1:11.31        
  2 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR    1:22.60    1:14.93        
  3 Mendoza, Patricia G       10 FLY-MR               1:23.09    1:15.84        
  4 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR  1:33.95    1:17.55        
  5 Griffin, Amelia           10 HAA-MR               1:18.58    1:19.08        
  6 Pitches, Daisy M          10 EHY-MR               1:19.53    1:19.15        
  7 Ojutiku, Tiwa A           10 SSC-MR               1:22.99    1:20.73        
  8 Wilcox, Hailey            10 HAA-MR               1:21.96    1:21.25        
  9 Yan, Madelyn               9 GATE-MR              1:21.19    1:22.71        
 10 Skiba, Victoria C         10 SSC-MR               1:40.81    1:23.69        
 11 Lam, Kylie L               9 FLY-MR               1:40.25    1:24.40        
 12 Chun, Lina                10 GATE-MR              1:44.29    1:25.01        
 13 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR  1:20.69    1:25.33        
 14 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR  1:25.69    1:25.47        
 15 Ventura, Jade J           10 Express Swimming-MR  1:29.25    1:25.82        
 16 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR  1:28.76    1:29.31        
 17 Harkins, Morgan P          9 Express Swimming-MR  1:26.01    1:29.41        
 18 Calandra, Lily A          10 SSC-MR               1:41.23    1:31.03        
 19 Galang, Kam R              9 FLY-MR               1:37.90    1:31.35        
 20 Williamson, Blessing S     9 Express Swimming-MR       NT    1:31.96        
 21 Solano, Chiara            10 Express Swimming-MR  1:30.89    1:32.54        
 22 Bruder, Grace K           10 HAA-MR               1:29.86    1:32.86        
 23 Sodhi, Amani              10 FA-MR                1:37.54    1:33.03        
 24 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR  1:31.04    1:33.30        
 25 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR               1:35.07    1:33.58        
 26 Ashby, Rowan I             9 HAA-MR               1:31.55    1:35.14        
 27 Villagonzalo, Lea S        9 GATE-MR              1:35.30    1:35.48        
 28 Marotta, Alexa P          10 SSC-MR               1:42.00    1:35.74        
 29 Vassilas, Olivia M        10 HAA-MR               1:46.82    1:36.02        
 30 Canty, Lauren G            7 Express Swimming-MR  2:00.22    1:37.44        
 31 Flouras, Penelope         10 GATE-MR              1:37.25    1:37.50        
 32 Wilcox, Avery              8 HAA-MR               1:41.86    1:37.92        
 33 Minchala, Emily D          8 FLY-MR               1:53.54    1:38.80        
 34 Galang, Nini C             8 FLY-MR               1:43.55    1:39.20        
 35 Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR  1:39.23    1:40.30        
 36 Petrovic, Sydney B         8 Express Swimming-MR       NT    1:40.49        
 37 Colletti, Claire J         9 Express Swimming-MR       NT    1:42.05        
 38 Griffin, Ginger M          8 EHY-MR               1:43.96    1:42.12        
 39 Giagios, Andraya B         9 SSC-MR               1:41.00    1:42.29        
 40 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR  1:47.56    1:42.55        
 41 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR  1:43.79    1:43.07        
 42 Goldman, Eliza M           8 Express Swimming-MR       NT    1:44.13        
 43 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR  1:49.59    1:45.22        
 44 Young, Sydney B           10 SSC-MR               1:46.69    1:45.86        
 45 Franks, Ellie              9 Express Swimming-MR       NT    1:46.10        
 46 Flouras, Anastasia         8 GATE-MR              1:55.00    1:47.59        
 47 Southworth, Jane A         8 CSDC-MR                   NT    1:48.26        
 48 Garra, Isabella G          9 Express Swimming-MR  1:47.51    1:49.32        
 49 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR       NT    1:49.38        
 50 Orner, Brooke E            8 SSC-MR               2:15.00    1:49.49        
 51 Krowles, Sydney E         10 WISC-MR              1:56.99    1:50.37        
 52 Pace, Amanda J             9 HAA-MR               2:06.67    1:50.66        
 53 Nakamori, Leah Y           8 FA-MR                1:54.00    1:54.38        
 54 Cennamo, Macie A           8 HAA-MR               1:49.45    1:55.61        
 55 Han, Marianne H            9 FLY-MR                    NT    1:58.40        
 56 Anzalone, Brooke N         8 Express Swimming-MR       NT    1:59.20        
 57 Huang, Isabell             9 FLY-MR                    NT    2:00.47        
 58 Rochford, Juliana G        7 HAA-MR               2:06.44    2:01.09        
 59 DiFranco, Samantha L      10 FA-MR                1:52.00    2:01.88        
 60 Trobiano, Nicolette P      8 FA-MR                     NT    2:02.23        
 61 Fuller, Nilaya W           8 Unattached-MR             NT    2:03.48        
 62 Cronin, Emma               8 HAA-MR               2:15.77    2:05.72        
 63 Sclafani, Juliana R       10 HAA-MR               2:13.28    2:05.93        
 64 SO, Hailee                 9 Express Swimming-MR       NT    2:06.02        
 65 Knight, Lucy I             7 EHY-MR               2:09.41    2:06.48        
 66 Harrilal, Mikaylia A       8 Express Swimming-MR       NT    2:18.87        
 -- Meliere, Lily M            7 WISC-MR              1:48.99         DQ        
      No touch on turn
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR    40.40      40.09        
  2 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR    42.10      41.97        
  3 Mendoza, Patricia G       10 FLY-MR                 41.37      42.09        
  4 Pitches, Daisy M          10 EHY-MR                 40.13      42.10        
  5 Yan, Madelyn               9 GATE-MR                44.54      42.33        
  6 Skiba, Victoria C         10 SSC-MR                 44.51      42.64        
  7 Ojutiku, Tiwa A           10 SSC-MR                 43.07      42.69        
  8 Gutierrez, Valeria        10 EHY-MR                 43.29      42.79        
  9 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR    42.37      42.93        
 10 O'Brien, Ellie             9 WISC-MR                44.99      43.39        
 11 Lam, Kylie L               9 FLY-MR                 43.58      43.86        
 12 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR      44.16      44.45        
 13 Bruder, Grace K           10 HAA-MR                 48.33      45.00        
 14 Calandra, Lily A          10 SSC-MR                 56.21      45.13        
 15 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR                 47.05      46.22        
 16 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR    46.79      46.69        
 17 Williamson, Blessing S     9 Express Swimming-MR       NT      46.90        
 18 Ventura, Jade J           10 Express Swimming-MR    52.00      47.86        
 19 Galang, Kam R              9 FLY-MR                 47.61      48.09        
 20 Daniels, Elizabeth         9 EHY-MR                 49.66      48.46        
 21 Chavez, Briana A          10 EHY-MR                    NT      48.78        
 22 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR                 49.42      49.23        
 23 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR    49.26      49.45        
 24 Flouras, Penelope         10 GATE-MR                51.32      49.99        
 25 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR    49.79      50.28        
 26 Sodhi, Amani              10 FA-MR                  50.69      50.60        
 27 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR    52.64      50.69        
 28 Persaud, Maya             10 Express Swimming-MR       NT      51.42        
 29 Flouras, Anastasia         8 GATE-MR                50.32      51.58        
 30 Carrillo, Alexandra        9 GATE-MR                51.74      51.66        
 31 Vassilas, Olivia M        10 HAA-MR                 54.00      51.87        
 32 Colletti, Claire J         9 Express Swimming-MR       NT      52.34        
 33 Solano, Chiara            10 Express Swimming-MR    56.76      52.76        
 34 Bull, Wesley               7 EHY-MR                 55.72      52.92        
 35 Galang, Nini C             8 FLY-MR                 54.36      53.58        
 36 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR       NT      53.62        
 37 Griffin, Ginger M          8 EHY-MR                 55.79      53.95        
 38 Orner, Brooke E            8 SSC-MR               1:05.00      53.97        
 39 Petrovic, Sydney B         8 Express Swimming-MR       NT      54.08        
 40 Moore, Emily M             9 FA-MR                  54.85      54.21        
 41 Marotta, Alexa P          10 SSC-MR                 52.00      54.30        
 42 Kern, Olivia R             8 WISC-MR                51.99      54.39        
 43 Minchala, Emily D          8 FLY-MR               1:00.64      54.81        
 44 Goldman, Eliza M           8 Express Swimming-MR  1:01.46      54.83        
 45 Sciortino, Sienna B        8 Express Swimming-MR  1:04.40      54.96        
 46 Young, Sydney B           10 SSC-MR                 55.93      55.18        
 47 Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR    51.72      55.23        
 48 Giagios, Andraya B         9 SSC-MR                 51.82      55.37        
 49 Marotta, Antonia K         7 HAA-MR                 57.96      56.31        
 50 Villagonzalo, Lea S        9 GATE-MR                52.38      56.38        
 51 Borowski, Elaina           8 CSDC-MR                   NT      56.54        
 52 Ashby, Rowan I             9 HAA-MR                 50.76      56.58        
 53 Pace, Amanda J             9 HAA-MR               1:00.04      56.70        
 54 Canty, Lauren G            7 Express Swimming-MR  1:02.54      56.71        
 55 Garra, Isabella G          9 Express Swimming-MR  1:04.87      57.12        
 56 Knight, Lucy I             7 EHY-MR               1:03.58      57.37        
 57 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR  1:23.01      57.52        
 58 Cennamo, Macie A           8 HAA-MR                 53.58      58.09        
 59 Huang, Isabell             9 FLY-MR                    NT      59.47        
 60 Baynon, Chloe M           10 FA-MR                1:01.62    1:00.37        
 61 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR       NT    1:00.45        
 62 Anzalone, Brooke N         8 Express Swimming-MR       NT    1:00.77        
 63 Luna, Mia                  8 EHY-MR                 58.60    1:00.98        
 64 Sclafani, Juliana R       10 HAA-MR                 58.91    1:01.34        
 65 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR    58.14    1:01.86        
 66 Fuller, Nilaya W           8 Unattached-MR             NT    1:03.54        
 67 Castillo, Evann            8 EHY-MR               1:17.20    1:04.56        
 68 Han, Marianne H            9 FLY-MR                    NT    1:04.87        
 69 Hunter, Madeline J         8 Express Swimming-MR  1:07.78    1:05.74        
 70 Rochford, Juliana G        7 HAA-MR               1:03.93    1:05.86        
 71 Harrilal, Mikaylia A       8 Express Swimming-MR       NT    1:05.95        
 72 Cronin, Emma               8 HAA-MR               1:03.07    1:07.43        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR  1:24.66    1:25.22        
  2 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR  1:31.38    1:30.22        
  3 Skiba, Victoria C         10 SSC-MR               1:46.50    1:30.30        
  4 Griffin, Amelia           10 HAA-MR               1:26.85    1:30.77        
  5 Wilcox, Hailey            10 HAA-MR               1:29.38    1:31.96        
  6 Mendoza, Patricia G       10 FLY-MR               1:37.48    1:34.81        
  7 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR  1:59.06    1:35.40        
  8 Lam, Kylie L               9 FLY-MR                    NT    1:35.51        
  9 Ojutiku, Tiwa A           10 SSC-MR               1:37.61    1:36.68        
 10 Bruder, Grace K           10 HAA-MR               1:43.05    1:38.04        
 11 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR  1:40.82    1:39.13        
 12 Harkins, Morgan P          9 Express Swimming-MR  1:38.68    1:39.49        
 13 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR               1:42.13    1:40.37        
 14 Galang, Kam R              9 FLY-MR                    NT    1:40.83        
 15 Calandra, Lily A          10 SSC-MR               1:53.08    1:41.86        
 16 Wilcox, Avery              8 HAA-MR               1:48.73    1:44.20        
 17 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR               1:45.38    1:44.23        
 18 Ventura, Jade J           10 Express Swimming-MR  1:52.10    1:45.86        
 19 Williamson, Blessing S     9 Express Swimming-MR       NT    1:47.06        
 20 Sodhi, Amani              10 FA-MR                1:48.13    1:48.21        
 21 Ashby, Rowan I             9 HAA-MR               1:47.37    1:48.79        
 22 Marotta, Alexa P          10 SSC-MR               1:50.00    1:49.88        
 23 Flouras, Penelope         10 GATE-MR              1:49.88    1:50.29        
 24 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR  1:50.48    1:50.52        
 25 Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR  1:52.16    1:51.99        
 26 Solano, Chiara            10 Express Swimming-MR  1:53.61    1:52.18        
 27 Vassilas, Olivia M        10 HAA-MR               1:56.77    1:52.86        
 28 Flouras, Anastasia         8 GATE-MR              2:04.00    1:56.20        
 29 Galang, Nini C             8 FLY-MR                    NT    1:56.39        
 30 Meliere, Lily M            7 WISC-MR              1:56.99    1:56.52        
 31 Giagios, Andraya B         9 SSC-MR               1:53.00    1:56.67        
 32 Carle, Anna E              8 FA-MR                2:02.22    1:56.86        
 33 Villagonzalo, Lea S        9 GATE-MR              1:47.06    1:57.12        
 34 Krowles, Sydney E         10 WISC-MR              1:58.99    1:57.81        
 35 Young, Sydney B           10 SSC-MR               2:04.99    1:59.23        
 36 Pace, Amanda J             9 HAA-MR               2:16.19    1:59.86        
 37 Cennamo, Macie A           8 HAA-MR               1:57.96    2:00.50        
 38 Luna, Mia                  8 EHY-MR               2:05.00    2:02.43        
 39 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR  2:00.90    2:02.98        
 40 Canty, Lauren G            7 Express Swimming-MR  2:09.20    2:03.25        
 41 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR       NT    2:03.71        
 42 Garra, Isabella G          9 Express Swimming-MR       NT    2:04.14        
 43 Southworth, Jane A         8 CSDC-MR                   NT    2:05.28        
 44 Orner, Brooke E            8 SSC-MR               2:25.00    2:05.59        
 45 Sclafani, Juliana R       10 HAA-MR               2:07.90    2:06.07        
 46 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR  2:05.66    2:06.66        
 47 Rochford, Juliana G        7 HAA-MR               2:17.74    2:17.52        
 48 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR  2:15.70    2:18.56        
 49 Anzalone, Brooke N         8 Express Swimming-MR       NT    2:20.29        
 50 Fuller, Nilaya W           8 Unattached-MR             NT    2:21.43        
 51 Cronin, Emma               8 HAA-MR               2:18.81    2:29.59        
 52 DiFranco, Samantha L      10 FA-MR                     NT    2:30.49        
 -- Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR  1:43.36         DQ        
      Non-continuous turning action
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mendoza, Patricia G       10 FLY-MR                 46.13      42.63        
  2 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR    46.94      45.54        
  3 Pitches, Daisy M          10 EHY-MR                 44.38      46.54        
  4 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR      49.45      47.24        
  5 Galang, Kam R              9 FLY-MR               1:01.66      50.89        
  6 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR    52.74      51.00        
  7 Yan, Madelyn               9 GATE-MR                54.84      52.42        
  8 Lam, Kylie L               9 FLY-MR                 58.60      52.54        
  9 Ojutiku, Tiwa A           10 SSC-MR                 52.72      52.71        
 10 Flouras, Penelope         10 GATE-MR                54.42      53.35        
 11 Sodhi, Amani              10 FA-MR                  53.51      53.48        
 12 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR  1:13.22      53.70        
 13 Bruder, Grace K           10 HAA-MR                 57.35      53.92        
 14 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR                 58.45      54.02        
 15 Harkins, Morgan P          9 Express Swimming-MR    53.93      54.53        
 16 Chun, Lina                10 GATE-MR                59.15      54.55        
 17 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR    57.74      55.91        
 18 Skiba, Victoria C         10 SSC-MR               1:01.35      56.50        
 19 Ventura, Jade J           10 Express Swimming-MR  1:06.45      57.48        
 20 Wilcox, Avery              8 HAA-MR               1:02.13      57.50        
 21 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR    55.86      57.58        
 22 Luna, Mia                  8 EHY-MR                 57.00      57.99        
 23 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR    58.85      58.04        
 24 Ashby, Rowan I             9 HAA-MR                 55.09      58.34        
 25 Calandra, Lily A          10 SSC-MR               1:08.00      59.32        
 26 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR  1:01.14      59.73        
 27 Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR  1:02.66    1:00.20        
 28 Solano, Chiara            10 Express Swimming-MR  1:01.16    1:01.28        
 29 Franks, Ellie              9 Express Swimming-MR       NT    1:01.49        
 30 Hogger, Annika R          10 FA-MR                1:04.54    1:01.80        
 31 Griffin, Ginger M          8 EHY-MR               1:05.30    1:01.95        
 32 Meliere, Lily M            7 WISC-MR              1:07.77    1:02.39        
 33 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR  1:08.89    1:03.61        
 34 Petrovic, Sydney B         8 Express Swimming-MR       NT    1:03.62        
 35 DiFranco, Samantha L      10 FA-MR                1:04.24    1:03.70        
 36 Pace, Amanda J             9 HAA-MR               1:05.42    1:03.81        
 37 Minchala, Emily D          8 FLY-MR               1:12.43    1:04.13        
 38 Sclafani, Juliana R       10 HAA-MR               1:01.57    1:04.36        
 39 Jordan, Lily M             8 WISC-MR              1:10.99    1:05.25        
 40 Canty, Lauren G            7 Express Swimming-MR  1:22.72    1:05.54        
 41 Flouras, Anastasia         8 GATE-MR              1:02.59    1:05.60        
 42 Giagios, Andraya B         9 SSC-MR               1:10.00    1:06.72        
 43 Nakamori, Leah Y           8 FA-MR                1:13.11    1:06.80        
 44 Carle, Anna E              8 FA-MR                1:06.32    1:07.49        
 45 Cronin, Emma               8 HAA-MR               1:13.02    1:07.93        
 46 Marotta, Alexa P          10 SSC-MR               1:05.00    1:08.13        
 47 Rochford, Juliana G        7 HAA-MR               1:06.92    1:08.16        
 48 Garra, Isabella G          9 Express Swimming-MR  1:10.53    1:08.45        
 49 Southworth, Jane A         8 CSDC-MR                   NT    1:08.48        
 50 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR       NT    1:09.53        
 51 Fuller, Nilaya W           8 Unattached-MR             NT    1:10.77        
 52 Trobiano, Nicolette P      8 FA-MR                     NT    1:11.49        
 53 Colletti, Claire J         9 Express Swimming-MR       NT    1:14.69        
 54 Knight, Lucy I             7 EHY-MR                    NT    1:15.50        
 55 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR  1:09.68    1:15.58        
 56 Han, Marianne H            9 FLY-MR                    NT    1:19.18        
 57 Goldman, Eliza M           8 Express Swimming-MR       NT    1:19.48        
 58 SO, Hailee                 9 Express Swimming-MR       NT    1:20.62        
 59 Orner, Brooke E            8 SSC-MR               1:25.00    1:22.59        
 60 Young, Sydney B           10 SSC-MR               1:14.36    1:23.40        
 61 Anzalone, Brooke N         8 Express Swimming-MR       NT    1:24.51        
 62 Harrilal, Mikaylia A       8 Express Swimming-MR       NT    1:24.74        
 -- Williamson, Blessing S     9 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mendoza, Patricia G       10 FLY-MR               1:34.47    1:33.00        
  2 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR  1:38.40    1:38.76        
  3 Pitches, Daisy M          10 EHY-MR               1:36.54    1:39.42        
  4 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR    1:54.37    1:40.83        
  5 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR  1:47.91    1:47.56        
  6 O'Brien, Ellie             9 WISC-MR              1:50.99    1:47.88        
  7 Galang, Kam R              9 FLY-MR               1:52.09    1:48.43        
  8 Lam, Kylie L               9 FLY-MR               1:50.10    1:51.86        
  9 Yan, Madelyn               9 GATE-MR              1:59.44    1:52.07        
 10 Skiba, Victoria C         10 SSC-MR               1:55.23    1:55.77        
 11 Flouras, Penelope         10 GATE-MR              1:56.67    1:55.88        
 12 Ojutiku, Tiwa A           10 SSC-MR               1:55.06    1:56.55        
 12 Daniels, Elizabeth         9 EHY-MR               2:05.79    1:56.55        
 14 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR  1:56.14    1:59.00        
 15 Sodhi, Amani              10 FA-MR                1:53.92    1:59.15        
 16 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR  1:52.90    1:59.62        
 17 Bruder, Grace K           10 HAA-MR               2:11.23    2:00.20        
 18 Chun, Lina                10 GATE-MR              2:06.27    2:00.28        
 19 Chavez, Briana A          10 EHY-MR                    NT    2:02.12        
 20 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR  2:04.39    2:03.76        
 21 Calandra, Lily A          10 SSC-MR               2:21.42    2:05.65        
 22 Ashby, Rowan I             9 HAA-MR               2:09.33    2:07.48        
 23 Solano, Chiara            10 Express Swimming-MR  2:27.67    2:07.60        
 24 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR  2:05.65    2:07.89        
 25 Vassilas, Olivia M        10 HAA-MR               2:20.43    2:09.70        
 26 Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR  2:05.51    2:09.74        
 27 Griffin, Ginger M          8 EHY-MR               2:05.00    2:09.86        
 28 Luna, Mia                  8 EHY-MR               2:00.00    2:09.99        
 29 Sciortino, Sienna B        8 Express Swimming-MR       NT    2:10.21        
 30 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR  2:06.19    2:11.11        
 31 Carrillo, Alexandra        9 GATE-MR              2:19.00    2:11.40        
 32 Hunter, Madeline J         8 Express Swimming-MR       NT    2:11.81        
 33 Williamson, Blessing S     9 Express Swimming-MR       NT    2:12.53        
 34 Villagonzalo, Lea S        9 GATE-MR              2:13.12    2:14.77        
 35 Pace, Amanda J             9 HAA-MR               2:20.65    2:17.35        
 36 Minchala, Emily D          8 FLY-MR               2:36.43    2:17.58        
 37 Franks, Ellie              9 Express Swimming-MR       NT    2:17.83        
 38 Baynon, Chloe M           10 FA-MR                2:15.71    2:18.52        
 39 Flouras, Anastasia         8 GATE-MR              2:39.00    2:18.95        
 40 Ventura, Jade J           10 Express Swimming-MR  1:52.00    2:19.11        
 41 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR       NT    2:19.57        
 42 Sclafani, Juliana R       10 HAA-MR               2:29.20    2:20.23        
 43 Moore, Emily M             9 FA-MR                     NT    2:21.93        
 44 Kern, Olivia R             8 WISC-MR              2:35.99    2:22.50        
 45 Giagios, Andraya B         9 SSC-MR               2:21.16    2:23.10        
 46 Garra, Isabella G          9 Express Swimming-MR       NT    2:25.32        
 47 Rochford, Juliana G        7 HAA-MR               2:42.76    2:25.97        
 48 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR               3:03.16    2:29.11        
 49 Cronin, Emma               8 HAA-MR               2:45.00    2:29.14        
 50 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR       NT    2:31.25        
 51 Fuller, Nilaya W           8 Unattached-MR             NT    2:32.39        
 52 Marotta, Alexa P          10 SSC-MR               2:20.00    2:33.85        
 53 Marotta, Antonia K         7 HAA-MR               2:45.55    2:34.15        
 54 Cennamo, Macie A           8 HAA-MR               2:45.00    2:52.65        
 55 Young, Sydney B           10 SSC-MR               2:36.70    2:56.87        
 56 Anzalone, Brooke N         8 Express Swimming-MR       NT    2:59.74        
 -- Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR  1:55.44         DQ        
      Arms two strokes underwater
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR    38.52      38.22        
  2 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR      41.50      38.34        
  3 Griffin, Amelia           10 HAA-MR                 39.79      40.27        
  4 Wilcox, Hailey            10 HAA-MR                 41.65      40.47        
  5 Skiba, Victoria C         10 SSC-MR                 50.79      42.29        
  6 Yan, Madelyn               9 GATE-MR                45.71      42.37        
  7 Ojutiku, Tiwa A           10 SSC-MR                 43.73      43.27        
  8 Pitches, Daisy M          10 EHY-MR                 43.72      44.56        
  9 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR    56.96      44.82        
 10 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR    48.93      45.91        
 11 Calandra, Lily A          10 SSC-MR                 59.36      46.18        
 12 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR    48.00      46.78        
 13 Williamson, Blessing S     9 Express Swimming-MR       NT      47.20        
 14 Chun, Lina                10 GATE-MR                56.18      47.61        
 15 Hogger, Annika R          10 FA-MR                1:00.00      48.40        
 16 Harkins, Morgan P          9 Express Swimming-MR    48.57      48.79        
 17 Marotta, Alexa P          10 SSC-MR                 53.00      51.37        
 18 Ventura, Jade J           10 Express Swimming-MR    55.72      52.99        
 18 Canty, Lauren G            7 Express Swimming-MR  1:04.17      52.99        
 20 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR    54.44      53.52        
 21 Garra, Isabella G          9 Express Swimming-MR    55.46      53.84        
 22 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR                 55.53      54.23        
 23 Minchala, Emily D          8 FLY-MR               1:06.95      54.28        
 24 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR                 53.00      54.42        
 25 Giagios, Andraya B         9 SSC-MR                 52.00      55.12        
 26 Solano, Chiara            10 Express Swimming-MR    53.90      55.17        
 27 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR    53.83      55.74        
 28 Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR    55.69      56.59        
 29 Meliere, Lily M            7 WISC-MR              1:17.99      56.68        
 30 Villagonzalo, Lea S        9 GATE-MR                58.47      57.43        
 31 Vassilas, Olivia M        10 HAA-MR                 58.84      57.61        
 32 Luna, Mia                  8 EHY-MR                 55.00      57.66        
 33 Carle, Anna E              8 FA-MR                1:01.60      57.83        
 34 Petrovic, Sydney B         8 Express Swimming-MR       NT      58.72        
 35 Galang, Nini C             8 FLY-MR                 57.98      58.97        
 36 Griffin, Ginger M          8 EHY-MR                 58.85      59.89        
 37 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR       NT    1:01.13        
 38 Nakamori, Leah Y           8 FA-MR                1:04.00    1:03.35        
 39 Young, Sydney B           10 SSC-MR               1:07.81    1:03.96        
 40 Jordan, Lily M             8 WISC-MR              1:10.99    1:05.20        
 41 Goldman, Eliza M           8 Express Swimming-MR       NT    1:05.31        
 42 Krowles, Sydney E         10 WISC-MR              1:02.99    1:05.93        
 43 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR    58.01    1:06.62        
 44 Cennamo, Macie A           8 HAA-MR               1:05.70    1:06.91        
 45 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR  1:04.00    1:08.35        
 46 Knight, Lucy I             7 EHY-MR                    NT    1:10.68        
 47 Colletti, Claire J         9 Express Swimming-MR       NT    1:11.89        
 48 Anzalone, Brooke N         8 Express Swimming-MR       NT    1:18.92        
 49 Harrilal, Mikaylia A       8 Express Swimming-MR       NT    1:21.68        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR  1:41.21    1:29.57        
  2 Gutierrez, Valeria        10 EHY-MR               1:34.21    1:36.11        
  3 Skiba, Victoria C         10 SSC-MR               1:35.66    1:37.15        
  4 Ojutiku, Tiwa A           10 SSC-MR               1:43.57    1:42.85        
  5 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR       NT    1:44.54        
  6 Chun, Lina                10 GATE-MR              1:56.50    1:48.87        
  7 Calandra, Lily A          10 SSC-MR               2:12.50    1:50.69        
  8 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR  1:51.42    1:53.13        
  9 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR  2:00.08    2:00.60        
 10 Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR  2:16.59    2:02.83        
 11 Solano, Chiara            10 Express Swimming-MR  2:11.12    2:05.07        
 12 Ventura, Jade J           10 Express Swimming-MR  1:55.00    2:06.15        
 13 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR               2:06.12    2:06.63        
 14 Giagios, Andraya B         9 SSC-MR               2:04.48    2:06.90        
 15 Marotta, Alexa P          10 SSC-MR               2:00.00    2:08.64        
 16 Galang, Nini C             8 FLY-MR               2:24.20    2:10.51        
 17 Young, Sydney B           10 SSC-MR               2:15.58    2:20.91        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR    29.78      29.79        
  2 Jones, Summer D           12 EHY-MR                 29.95      29.84        
  3 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR    30.81      30.35        
  4 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR      31.61      31.10        
  5 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR    31.11      31.21        
  6 Davidson, Dawn H          12 Express Swimming-MR    31.63      31.41        
  7 Chiang, Kylie M           12 GATE-MR                33.00      31.80        
  8 Glaser, Olivia K          12 Unattached-MR          31.70      31.85        
  9 Cronin, Jessica           12 HAA-MR                 33.63      31.95        
 10 Eng, Amelie R             12 Express Swimming-MR    32.46      32.12        
 11 Bailey, Millie G          11 WEST-CT                32.52      32.23        
 12 Karpf, Delaney            12 HAA-MR                 33.96      32.25        
 13 Posada, Zenya J           12 UN-CT                  33.17      32.60        
 14 Sullivan, Maureen C       12 Express Swimming-MR       NT      33.14        
 15 Nunez, Alison M           11 Express Swimming-MR    33.58      33.17        
 16 Kiley, Cailinn R          12 FA-MR                  38.50      33.21        
 17 Hernandez, Sury           12 Parks Sailfish-MR      32.69      33.24        
 18 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR    35.53      33.28        
 19 Martinez, Alexandra S     12 SSC-MR                 37.20      33.38        
 20 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR    33.93      33.41        
 21 Turner, Libby L           11 WEST-CT                34.97      33.57        
 22 Siff-Scherr, Eve S        12 Express Swimming-MR    34.91      33.86        
 23 Minchala, Lesly Y         12 FLY-MR                 34.36      33.87        
 24 Jeon, Lauren H            12 FLY-MR                 33.82      34.27        
 25 Soberon, Isabelle A       12 Express Swimming-MR    34.28      34.37        
 26 Smith, Jane B             12 WEST-CT                35.10      34.39        
 27 Griffin, Lily S           11 EHY-MR                 36.49      34.42        
 28 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR                39.26      34.46        
 29 HU, Megan                 11 Express Swimming-MR    35.58      34.50        
 30 Pereira, Paulina          12 SSC-MR                 36.32      34.63        
 31 Cassidy, Alexa R          12 CSDC-MR                36.77      34.64        
 32 Phillips, Emma G          11 HAA-MR                 37.20      34.68        
 33 Simon, Alexandra          12 HAA-MR                 35.90      34.99        
 34 Demirci, Morgan           12 HAA-MR                 36.26      35.57        
 35 Walsh, Jessica M          12 Express Swimming-MR    35.24      35.59        
 36 Estipular, Sharmaine Joy  11 Parks Sailfish-MR      37.33      35.61        
 37 Contreras, Brianna        11 CSDC-MR                   NT      35.81        
 38 Locurto, Delia R          11 Express Swimming-MR       NT      36.48        
 39 Leon, Ashley C            11 EHY-MR                    NT      36.81        
 40 Castillo, Ava C           11 EHY-MR                 39.46      37.03        
 41 Rodriguez, Natalia R      11 FLY-MR                 36.95      37.09        
 42 Hogan, Kayla J            11 Express Swimming-MR    40.27      37.19        
 43 Ramos, Kota               11 CSDC-MR                   NT      37.55        
 44 Simon, Paige              12 HAA-MR                 37.93      37.56        
 45 Piccolo, Salvatrice G     11 SSC-MR                 40.00      38.04        
 46 Savoretti, Angelina       11 HAA-MR                 38.26      38.43        
 47 Harty, Emma               11 Express Swimming-MR    39.36      39.41        
 48 Trinkus, Olivia A         12 Express Swimming-MR       NT      39.70        
 49 Colaprico, Anastasia M    11 WEST-CT                40.48      39.82        
 50 Kerner, Lindsey           11 Express Swimming-MR    38.45      39.91        
 51 Michels, Grace C          12 SSC-MR                 38.93      40.11        
 52 Wong, Isabella D          11 GATE-MR                39.27      40.87        
 53 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR                 39.41      41.06        
 54 Stampfel, Rebecca M       11 CSDC-MR                42.22      41.10        
 55 Estevez, Isabella M       11 HAA-MR                 46.00      41.15        
 56 Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR    44.44      41.32        
 57 Villani, Julia            12 CSDC-MR                   NT      42.14        
 58 Ren, Angelina Y           11 Unattached-MR          44.00      45.66        
 59 Cilibrasi, Marissa A      12 CSDC-MR                   NT      45.90        
 60 Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR       NT      49.00        
 61 Muth, Cindy               11 Express Swimming-MR       NT      54.01        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR  1:05.00    1:04.40        
  2 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR  1:06.39    1:06.69        
  3 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR    1:07.26    1:08.51        
  4 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR  1:10.00    1:09.48        
  5 Bailey, Millie G          11 WEST-CT              1:11.34    1:10.42        
  6 Cano, Adriana             12 CSDC-MR              1:16.74    1:11.42        
  7 Karpf, Delaney            12 HAA-MR               1:13.36    1:11.64        
  8 Golden, Alyssa            12 SSC-MR               1:14.75    1:11.67        
  9 Andros, Brooke H          11 FA-MR                1:12.57    1:12.20        
 10 Martinez, Alexandra S     12 SSC-MR               1:23.03    1:12.26        
 11 Bhandari, Adele           11 WEST-CT              1:13.00    1:12.28        
 12 Davidson, Dawn H          12 Express Swimming-MR  1:13.88    1:12.41        
 13 Cronin, Jessica           12 HAA-MR               1:13.77    1:13.27        
 14 Turner, Libby L           11 WEST-CT                   NT    1:13.48        
 15 Zhao, Felicity E          11 FLY-MR               1:16.28    1:13.56        
 16 HU, Megan                 11 Express Swimming-MR  1:14.67    1:13.59        
 17 Nunez, Alison M           11 Express Swimming-MR  1:13.78    1:14.00        
 18 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR  1:21.23    1:14.10        
 19 Hernandez, Sury           12 Parks Sailfish-MR    1:11.96    1:14.25        
 20 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR  1:15.43    1:15.06        
 21 Sullivan, Maureen C       12 Express Swimming-MR  1:15.88    1:15.11        
 22 Jeon, Lauren H            12 FLY-MR               1:17.73    1:15.77        
 23 Minchala, Lesly Y         12 FLY-MR               1:20.29    1:16.03        
 24 Siff-Scherr, Eve S        12 Express Swimming-MR  1:17.23    1:16.65        
 25 Soberon, Isabelle A       12 Express Swimming-MR  1:16.68    1:16.75        
 26 Byers, Eva R              12 Express Swimming-MR       NT    1:16.79        
 27 Pereira, Paulina          12 SSC-MR               1:24.34    1:17.86        
 28 McAuliffe, Margot E       11 EHY-MR               1:16.97    1:18.34        
 29 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR              1:27.64    1:18.77        
 30 Demirci, Morgan           12 HAA-MR               1:23.84    1:19.15        
 31 Estipular, Sharmaine Joy  11 Parks Sailfish-MR    1:22.97    1:19.28        
 32 Griffin, Lily S           11 EHY-MR               1:20.92    1:19.53        
 33 Smith, Jane B             12 WEST-CT              1:18.91    1:20.47        
 34 Davis, Ava R              12 SSC-MR               1:24.60    1:20.85        
 35 Chan, Megan               11 FLY-MR               1:23.97    1:21.42        
 36 Simon, Alexandra          12 HAA-MR               1:19.00    1:21.48        
 37 Liriano, Maya             12 GATE-MR              1:29.78    1:21.69        
 38 Phillips, Emma G          11 HAA-MR               1:23.32    1:22.15        
 39 Cassidy, Alexa R          12 CSDC-MR              1:23.62    1:23.24        
 40 Benavides, Genesis S      11 WISC-MR              1:44.99    1:23.29        
 41 Hogan, Kayla J            11 Express Swimming-MR  1:26.44    1:24.24        
 42 Zhang, Erica A            11 GATE-MR              1:23.68    1:25.44        
 43 Lagasse, Emma G           11 Express Swimming-MR  1:23.82    1:26.65        
 44 Trinkus, Olivia A         12 Express Swimming-MR       NT    1:26.91        
 45 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR               1:28.78    1:27.77        
 46 Bargellini, Alyssa K      11 Express Swimming-MR  1:30.95    1:28.40        
 47 Wong, Isabella D          11 GATE-MR              1:41.95    1:29.10        
 48 Kulviwat, Natasha         11 Express Swimming-MR  1:35.03    1:29.38        
 49 Ramos, Kota               11 CSDC-MR                   NT    1:29.82        
 50 Caplin, Isabelle C        11 EHY-MR               1:50.00    1:33.00        
 51 Michels, Grace C          12 SSC-MR               1:31.02    1:33.43        
 52 Stampfel, Rebecca M       11 CSDC-MR              1:37.56    1:35.38        
 53 Le, Amanda T              12 FA-MR                1:42.00    1:36.42        
 54 Zhou, Megan               11 Express Swimming-MR       NT    1:37.75        
 55 Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR  1:35.11    1:38.38        
 56 Estevez, Isabella M       11 HAA-MR               1:44.03    1:41.27        
 57 Ren, Angelina Y           11 Unattached-MR        1:37.77    1:41.88        
 58 Cai, Olivia               11 Express Swimming-MR       NT    1:42.94        
 59 Britz, Chelsea R          11 WEST-CT              1:41.01    1:43.81        
 60 Villani, Julia            12 CSDC-MR                   NT    1:44.76        
 61 Cilibrasi, Marissa A      12 CSDC-MR                   NT    1:45.83        
 62 Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR       NT    1:51.89        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR    34.62      34.66        
  2 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR      35.44      35.89        
  3 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR    35.58      36.19        
  4 Lee, Makayla              11 SSC-MR                 35.86      36.50        
  5 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR    36.63      36.52        
  6 Sullivan, Maureen C       12 Express Swimming-MR       NT      37.82        
  7 Martinez, Alexandra S     12 SSC-MR                 42.19      37.98        
  8 Eng, Amelie R             12 Express Swimming-MR    39.02      38.19        
  9 Lee, Morgan               11 SSC-MR                 38.35      38.29        
 10 Siff-Scherr, Eve S        12 Express Swimming-MR    39.37      38.68        
 11 Nunez, Alison M           11 Express Swimming-MR    39.07      38.71        
 12 Jones, Summer D           12 EHY-MR                 41.68      39.93        
 13 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR    43.50      39.95        
 14 Turner, Libby L           11 WEST-CT                41.69      40.09        
 15 Bhandari, Adele           11 WEST-CT                39.55      40.11        
 16 Walsh, Jessica M          12 Express Swimming-MR    40.97      40.21        
 17 HU, Megan                 11 Express Swimming-MR    41.70      40.22        
 18 Glaser, Olivia K          12 Unattached-MR          40.28      40.42        
 19 Simon, Alexandra          12 HAA-MR                 39.94      40.45        
 20 Smith, Jane B             12 WEST-CT                40.82      40.69        
 21 Jeon, Lauren H            12 FLY-MR                 40.47      40.97        
 22 Soberon, Isabelle A       12 Express Swimming-MR    40.62      41.25        
 23 Chiang, Kylie M           12 GATE-MR                40.99      41.28        
 24 Minchala, Lesly Y         12 FLY-MR                 40.82      41.58        
 25 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR    40.31      41.85        
 26 Cassidy, Alexa R          12 CSDC-MR                42.91      41.97        
 26 Cronin, Jessica           12 HAA-MR                 39.45      41.97        
 28 Simon, Paige              12 HAA-MR                 43.57      42.49        
 29 Phillips, Emma G          11 HAA-MR                 45.37      42.52        
 30 Pereira, Paulina          12 SSC-MR                 45.29      42.60        
 31 Estipular, Sharmaine Joy  11 Parks Sailfish-MR      42.01      43.15        
 32 Leon, Ashley C            11 EHY-MR                    NT      44.18        
 33 Rodriguez, Natalia R      11 FLY-MR                 44.73      44.32        
 34 Demirci, Morgan           12 HAA-MR                 42.52      44.34        
 35 Contreras, Brianna        11 CSDC-MR                   NT      44.71        
 36 Locurto, Delia R          11 Express Swimming-MR       NT      45.68        
 37 Griffin, Lily S           11 EHY-MR                 43.12      46.01        
 38 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR                 46.50      46.23        
 39 Wong, Isabella D          11 GATE-MR                45.19      46.58        
 40 Colaprico, Anastasia M    11 WEST-CT                46.86      46.86        
 41 Ramos, Kota               11 CSDC-MR                   NT      47.55        
 42 Piccolo, Salvatrice G     11 SSC-MR                 49.00      47.72        
 43 Stampfel, Rebecca M       11 CSDC-MR                51.04      47.92        
 44 Savoretti, Angelina       11 HAA-MR                 45.41      48.45        
 45 Hogan, Kayla J            11 Express Swimming-MR    54.28      48.89        
 46 Michels, Grace C          12 SSC-MR                 48.57      48.94        
 47 Castillo, Ava C           11 EHY-MR                 47.51      48.96        
 48 Harty, Emma               11 Express Swimming-MR    48.31      49.28        
 49 Trinkus, Olivia A         12 Express Swimming-MR       NT      50.15        
 50 Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR    51.02      51.17        
 51 Estevez, Isabella M       11 HAA-MR                 52.78      51.27        
 52 Ren, Angelina Y           11 Unattached-MR          54.98      51.42        
 53 Villani, Julia            12 CSDC-MR                   NT      54.35        
 54 Kerner, Lindsey           11 Express Swimming-MR    52.40      54.90        
 55 Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR       NT      56.86        
 56 Muth, Cindy               11 Express Swimming-MR       NT    1:03.85        
 -- Karpf, Delaney            12 HAA-MR                 39.55         DQ        
      False start
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR  1:14.77    1:14.75        
  2 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR  1:17.51    1:18.09        
  3 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR  1:18.37    1:19.22        
  4 Eng, Amelie R             12 Express Swimming-MR       NT    1:19.94        
  5 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR    1:16.27    1:19.99        
  6 Bailey, Millie G          11 WEST-CT              1:25.06    1:20.45        
  7 Posada, Zenya J           12 UN-CT                1:25.67    1:21.41        
  8 Sullivan, Maureen C       12 Express Swimming-MR  1:23.44    1:21.94        
  9 Golden, Alyssa            12 SSC-MR               1:25.99    1:22.27        
 10 Martinez, Alexandra S     12 SSC-MR               1:35.84    1:22.96        
 11 Bhandari, Adele           11 WEST-CT              1:27.13    1:24.71        
 12 HU, Megan                 11 Express Swimming-MR  1:24.14    1:24.74        
 13 Andros, Brooke H          11 FA-MR                2:02.44    1:25.25        
 14 Cano, Adriana             12 CSDC-MR              1:29.56    1:25.55        
 15 Soberon, Isabelle A       12 Express Swimming-MR  1:26.21    1:25.96        
 16 Nunez, Alison M           11 Express Swimming-MR  1:27.38    1:27.16        
 17 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR  1:35.00    1:27.27        
 18 Turner, Libby L           11 WEST-CT              1:35.99    1:27.60        
 19 Siff-Scherr, Eve S        12 Express Swimming-MR  1:28.37    1:28.61        
 20 Schroeder, Mary           11 HAA-MR               1:27.80    1:28.80        
 21 Cronin, Jessica           12 HAA-MR               1:25.60    1:29.52        
 22 Simon, Alexandra          12 HAA-MR               1:22.82    1:29.61        
 23 Minchala, Lesly Y         12 FLY-MR               1:57.43    1:30.48        
 24 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR  1:43.43    1:30.99        
 25 Phillips, Emma G          11 HAA-MR               1:36.64    1:31.53        
 26 Pereira, Paulina          12 SSC-MR               1:37.99    1:32.18        
 27 Byers, Eva R              12 Express Swimming-MR       NT    1:32.74        
 28 Estipular, Sharmaine Joy  11 Parks Sailfish-MR    1:30.18    1:33.36        
 29 Chan, Angelina            12 Parks Sailfish-MR    1:38.34    1:33.84        
 30 Bargellini, Alyssa K      11 Express Swimming-MR  1:34.27    1:33.86        
 31 Zhao, Felicity E          11 FLY-MR               1:39.60    1:34.25        
 32 McAuliffe, Margot E       11 EHY-MR               1:34.11    1:35.52        
 33 Zhang, Erica A            11 GATE-MR              1:38.38    1:36.32        
 34 Demirci, Morgan           12 HAA-MR               1:34.00    1:36.57        
 35 Benavides, Genesis S      11 WISC-MR              1:45.99    1:36.62        
 36 Griffin, Lily S           11 EHY-MR               1:40.94    1:36.86        
 37 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR               1:41.72    1:37.86        
 38 Davis, Ava R              12 SSC-MR               1:44.43    1:38.44        
 39 Liriano, Maya             12 GATE-MR              1:41.03    1:40.11        
 40 Kulviwat, Natasha         11 Express Swimming-MR  1:41.07    1:40.97        
 41 Michels, Grace C          12 SSC-MR               1:55.35    1:44.57        
 42 Trinkus, Olivia A         12 Express Swimming-MR       NT    1:47.85        
 43 Lagasse, Emma G           11 Express Swimming-MR  1:45.35    1:48.33        
 44 Ren, Angelina Y           11 Unattached-MR        1:54.00    1:51.91        
 45 Le, Amanda T              12 FA-MR                1:56.00    1:52.92        
 46 Zhou, Megan               11 Express Swimming-MR       NT    1:53.05        
 47 Britz, Chelsea R          11 WEST-CT              1:52.37    1:53.86        
 48 Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR  1:51.82    1:54.14        
 49 Estevez, Isabella M       11 HAA-MR               2:05.69    1:55.51        
 50 Caplin, Isabelle C        11 EHY-MR               2:00.00    1:56.37        
 51 Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR       NT    1:59.66        
 52 Cai, Olivia               11 Express Swimming-MR       NT    2:06.93        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Posada, Zenya J           12 UN-CT                  39.39      39.49        
  2 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR    42.93      41.77        
  3 Lee, Morgan               11 SSC-MR                 42.71      41.99        
  4 Davidson, Dawn H          12 Express Swimming-MR    44.34      42.07        
  5 Turner, Libby L           11 WEST-CT                43.70      42.08        
  6 Demirci, Morgan           12 HAA-MR                 41.77      42.34        
  7 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR    42.94      42.39        
  8 Andros, Brooke H          11 FA-MR                1:05.48      42.56        
  9 Cronin, Jessica           12 HAA-MR                 41.96      42.70        
 10 Golden, Alyssa            12 SSC-MR                 45.92      42.72        
 11 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR    43.36      43.06        
 12 Eng, Amelie R             12 Express Swimming-MR    43.91      43.23        
 13 Nunez, Alison M           11 Express Swimming-MR    46.20      43.40        
 14 HU, Megan                 11 Express Swimming-MR    43.99      43.42        
 15 Lee, Makayla              11 SSC-MR                 45.81      43.69        
 16 Soberon, Isabelle A       12 Express Swimming-MR    43.94      44.06        
 17 Karpf, Delaney            12 HAA-MR                 42.75      44.29        
 18 Simon, Alexandra          12 HAA-MR                 43.86      44.42        
 19 Michels, Grace C          12 SSC-MR                 52.91      44.78        
 20 Schroeder, Mary           11 HAA-MR                 45.11      44.81        
 21 Siff-Scherr, Eve S        12 Express Swimming-MR    45.66      45.05        
 22 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR                52.37      45.17        
 23 Griffin, Lily S           11 EHY-MR                 46.24      45.71        
 24 Jeon, Lauren H            12 FLY-MR                 47.68      45.82        
 25 Hernandez, Sury           12 Parks Sailfish-MR      44.58      46.33        
 26 Pereira, Paulina          12 SSC-MR                 50.53      46.56        
 27 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR    50.02      46.75        
 28 Martinez, Alexandra S     12 SSC-MR                 51.82      46.78        
 29 Wong, Isabella D          11 GATE-MR                55.81      47.01        
 30 Bargellini, Alyssa K      11 Express Swimming-MR    50.41      49.68        
 31 Estipular, Sharmaine Joy  11 Parks Sailfish-MR      50.05      49.93        
 32 Chan, Angelina            12 Parks Sailfish-MR      47.44      50.19        
 33 Chan, Megan               11 FLY-MR                 50.78      50.29        
 34 Cassidy, Alexa R          12 CSDC-MR                52.37      51.28        
 35 Smith, Jane B             12 WEST-CT                50.30      51.49        
 36 Davis, Ava R              12 SSC-MR                 55.72      51.61        
 37 Caplin, Isabelle C        11 EHY-MR                 56.00      51.64        
 38 Byers, Eva R              12 Express Swimming-MR       NT      52.37        
 39 Phillips, Emma G          11 HAA-MR                 55.09      52.45        
 40 Benavides, Genesis S      11 WISC-MR                56.99      52.59        
 41 Trinkus, Olivia A         12 Express Swimming-MR       NT      53.27        
 42 Ren, Angelina Y           11 Unattached-MR          55.00      54.32        
 43 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR                 56.39      54.45        
 44 Liriano, Maya             12 GATE-MR                54.12      54.47        
 45 Stampfel, Rebecca M       11 CSDC-MR                59.50      54.99        
 46 Hogan, Kayla J            11 Express Swimming-MR    56.62      55.08        
 47 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR    55.65      55.81        
 48 Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR    55.96      56.11        
 49 Cai, Olivia               11 Express Swimming-MR       NT      58.57        
 50 Britz, Chelsea R          11 WEST-CT                57.97      59.13        
 51 Estevez, Isabella M       11 HAA-MR                 58.82      59.28        
 52 Zhou, Megan               11 Express Swimming-MR       NT      59.70        
 53 Ramos, Kota               11 CSDC-MR                   NT    1:00.74        
 54 Villani, Julia            12 CSDC-MR                   NT    1:01.45        
 55 Lagasse, Emma G           11 Express Swimming-MR    57.58    1:01.71        
 56 Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR       NT    1:09.28        
 57 Cilibrasi, Marissa A      12 CSDC-MR                   NT    1:16.28        
 -- Cano, Adriana             12 CSDC-MR                47.08         DQ        
      False start
 -- Kulviwat, Natasha         11 Express Swimming-MR    51.95         DQ        
      Non-simultaneous touch
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Posada, Zenya J           12 UN-CT                1:28.29    1:26.13        
  2 Bhandari, Adele           11 WEST-CT              1:34.32    1:30.78        
  3 Turner, Libby L           11 WEST-CT              1:39.23    1:31.76        
  4 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR  1:30.70    1:32.11        
  5 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR  1:33.09    1:32.22        
  6 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR  1:33.64    1:32.62        
  7 Davidson, Dawn H          12 Express Swimming-MR  1:33.41    1:34.05        
  8 HU, Megan                 11 Express Swimming-MR  1:35.66    1:34.40        
  9 Demirci, Morgan           12 HAA-MR               1:31.83    1:34.51        
 10 Walsh, Jessica M          12 Express Swimming-MR  1:36.38    1:34.80        
 11 Cronin, Jessica           12 HAA-MR               1:34.96    1:34.86        
 12 Nunez, Alison M           11 Express Swimming-MR  1:37.12    1:35.19        
 13 Karpf, Delaney            12 HAA-MR               1:36.94    1:35.77        
 14 Soberon, Isabelle A       12 Express Swimming-MR  1:38.65    1:37.35        
 15 Bailey, Millie G          11 WEST-CT              1:39.49    1:38.10        
 16 Martinez, Alexandra S     12 SSC-MR               1:51.66    1:39.17        
 17 Jeon, Lauren H            12 FLY-MR               1:37.45    1:39.52        
 18 Pereira, Paulina          12 SSC-MR               1:49.47    1:39.87        
 19 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR  1:47.33    1:40.52        
 20 Hernandez, Sury           12 Parks Sailfish-MR    1:25.34    1:40.63        
 21 Chiang, Kylie M           12 GATE-MR              1:38.77    1:40.67        
 22 Siff-Scherr, Eve S        12 Express Swimming-MR  1:44.23    1:41.00        
 23 Michels, Grace C          12 SSC-MR               1:42.25    1:42.78        
 24 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR              2:06.61    1:42.87        
 25 Simon, Alexandra          12 HAA-MR               1:37.53    1:44.09        
 26 Griffin, Lily S           11 EHY-MR               1:44.12    1:44.41        
 27 Wong, Isabella D          11 GATE-MR              1:44.24    1:44.89        
 28 Simon, Paige              12 HAA-MR               1:43.09    1:46.39        
 29 Kiley, Cailinn R          12 FA-MR                1:39.42    1:46.71        
 30 Contreras, Brianna        11 CSDC-MR                   NT    1:49.22        
 31 Savoretti, Angelina       11 HAA-MR               1:48.69    1:49.24        
 32 Locurto, Delia R          11 Express Swimming-MR       NT    1:49.78        
 33 Minchala, Lesly Y         12 FLY-MR               1:54.91    1:50.59        
 34 Estipular, Sharmaine Joy  11 Parks Sailfish-MR    1:52.20    1:51.16        
 35 Cassidy, Alexa R          12 CSDC-MR              1:53.64    1:51.32        
 36 Harty, Emma               11 Express Swimming-MR  1:54.70    1:52.04        
 37 Piccolo, Salvatrice G     11 SSC-MR               1:53.58    1:53.54        
 38 Castillo, Ava C           11 EHY-MR               2:04.83    1:54.49        
 39 Phillips, Emma G          11 HAA-MR               2:45.00    1:55.80        
 40 Kerner, Lindsey           11 Express Swimming-MR  1:56.20    1:56.18        
 41 Ren, Angelina Y           11 Unattached-MR        1:56.56    1:57.06        
 42 Rodriguez, Natalia R      11 FLY-MR               2:04.78    1:57.51        
 43 Colaprico, Anastasia M    11 WEST-CT              2:02.56    1:57.64        
 44 Trinkus, Olivia A         12 Express Swimming-MR       NT    1:58.50        
 45 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR  1:55.40    1:59.16        
 46 Stampfel, Rebecca M       11 CSDC-MR              2:10.99    2:02.79        
 47 Estevez, Isabella M       11 HAA-MR               2:30.00    2:07.53        
 48 Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR  2:22.09    2:08.75        
 49 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR               2:07.08    2:10.59        
 50 Ramos, Kota               11 CSDC-MR                   NT    2:10.66        
 51 Villani, Julia            12 CSDC-MR                   NT    2:19.82        
 52 Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR       NT    2:37.46        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Posada, Zenya J           12 UN-CT                  32.58      31.78        
  2 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR    32.27      32.44        
  3 Lee, Makayla              11 SSC-MR                 34.20      32.50        
  4 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR      33.57      32.83        
  5 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR    33.74      33.65        
  6 Golden, Alyssa            12 SSC-MR                 36.69      33.85        
  7 Bailey, Millie G          11 WEST-CT                35.58      34.22        
  8 Lee, Morgan               11 SSC-MR                 35.72      34.36        
  9 Eng, Amelie R             12 Express Swimming-MR    34.90      34.52        
 10 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR    34.48      34.68        
 11 Martinez, Alexandra S     12 SSC-MR                 40.00      34.78        
 12 Davidson, Dawn H          12 Express Swimming-MR    34.04      35.08        
 13 Zhao, Felicity E          11 FLY-MR                 40.73      35.84        
 14 Siff-Scherr, Eve S        12 Express Swimming-MR    37.44      36.55        
 15 Nunez, Alison M           11 Express Swimming-MR    37.38      36.94        
 16 Bhandari, Adele           11 WEST-CT                36.60      37.20        
 17 Sullivan, Maureen C       12 Express Swimming-MR    37.74      37.42        
 18 HU, Megan                 11 Express Swimming-MR    38.18      38.02        
 19 Hernandez, Sury           12 Parks Sailfish-MR      37.32      38.46        
 20 Smith, Jane B             12 WEST-CT                37.41      38.53        
 21 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR                43.23      38.89        
 21 Schroeder, Mary           11 HAA-MR                 40.06      38.89        
 23 Karpf, Delaney            12 HAA-MR                 40.73      39.10        
 24 Chan, Angelina            12 Parks Sailfish-MR      38.16      39.60        
 25 Davis, Ava R              12 SSC-MR                 46.18      39.95        
 26 Cassidy, Alexa R          12 CSDC-MR                41.62      40.01        
 27 Pereira, Paulina          12 SSC-MR                 43.61      40.16        
 28 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR    48.30      40.29        
 29 Benavides, Genesis S      11 WISC-MR                47.99      40.49        
 30 Jeon, Lauren H            12 FLY-MR                 47.38      40.58        
 31 Minchala, Lesly Y         12 FLY-MR                 41.91      40.84        
 32 Bargellini, Alyssa K      11 Express Swimming-MR    43.32      41.52        
 33 McAuliffe, Margot E       11 EHY-MR                 44.60      43.61        
 34 Ramos, Kota               11 CSDC-MR                   NT      43.69        
 35 Soberon, Isabelle A       12 Express Swimming-MR    41.88      43.70        
 36 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR    38.76      44.95        
 37 Michels, Grace C          12 SSC-MR                 51.24      45.23        
 38 Chan, Megan               11 FLY-MR                 47.87      45.25        
 39 Stampfel, Rebecca M       11 CSDC-MR                   NT      46.09        
 40 Wong, Isabella D          11 GATE-MR                48.27      46.41        
 41 Byers, Eva R              12 Express Swimming-MR       NT      47.02        
 42 Zhang, Erica A            11 GATE-MR                46.43      47.62        
 43 Kulviwat, Natasha         11 Express Swimming-MR    51.66      48.02        
 44 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR                 46.00      49.23        
 45 Villani, Julia            12 CSDC-MR                   NT      49.74        
 46 Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR    50.86      51.36        
 47 Lagasse, Emma G           11 Express Swimming-MR    51.93      53.06        
 48 Cai, Olivia               11 Express Swimming-MR       NT      58.82        
 49 Zhou, Megan               11 Express Swimming-MR       NT      58.91        
 50 Ren, Angelina Y           11 Unattached-MR        1:03.06      59.12        
 51 Estevez, Isabella M       11 HAA-MR                 55.99    1:02.39        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR  1:12.65    1:12.45        
  2 Posada, Zenya J           12 UN-CT                1:16.15    1:15.56        
  3 Eng, Amelie R             12 Express Swimming-MR  1:17.61    1:16.33        
  4 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR  1:16.86    1:17.75        
  5 Bailey, Millie G          11 WEST-CT              1:21.88    1:17.92        
  6 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR    1:16.16    1:18.48        
  7 Lee, Makayla              11 SSC-MR               1:19.54    1:18.75        
  8 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR  1:24.05    1:18.94        
  9 Jones, Summer D           12 EHY-MR               1:18.80    1:19.26        
 10 Lee, Morgan               11 SSC-MR               1:18.58    1:21.05        
 11 Glaser, Olivia K          12 Unattached-MR        1:27.13    1:22.21        
 12 Bhandari, Adele           11 WEST-CT              1:26.78    1:23.01        
 13 HU, Megan                 11 Express Swimming-MR  1:25.63    1:23.85        
 14 Martinez, Alexandra S     12 SSC-MR               1:41.90    1:24.01        
 15 Nunez, Alison M           11 Express Swimming-MR  1:23.68    1:25.47        
 16 Davidson, Dawn H          12 Express Swimming-MR  1:31.16    1:26.13        
 17 Hernandez, Sury           12 Parks Sailfish-MR    1:26.15    1:27.46        
 18 Siff-Scherr, Eve S        12 Express Swimming-MR  1:43.23    1:29.52        
 19 Smith, Jane B             12 WEST-CT              1:34.94    1:30.25        
 20 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR  1:45.65    1:30.85        
 21 Sullivan, Maureen C       12 Express Swimming-MR       NT    1:32.67        
 22 Pereira, Paulina          12 SSC-MR               1:45.51    1:32.96        
 23 Walsh, Jessica M          12 Express Swimming-MR  1:28.75    1:33.18        
 24 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR              2:00.48    1:36.24        
 25 Soberon, Isabelle A       12 Express Swimming-MR  1:36.35    1:36.90        
 26 Michels, Grace C          12 SSC-MR               1:46.82    1:46.41        
 27 Leon, Ashley C            11 EHY-MR                    NT    1:48.88        
 28 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR               1:56.59    1:57.57        
 29 Kerner, Lindsey           11 Express Swimming-MR  2:01.17    2:03.12        
 -- Kiley, Cailinn R          12 FA-MR                     NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Kick breaststroke type
 
Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kazlauskas, Saige         14 HAA-MR                 28.94      28.84        
  2 McIntyre, Gaby M          14 Express Swimming-MR    28.79      29.35        
  3 Stroub, Mia R             14 WISC-MR                30.56      29.91        
  4 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR    29.94      30.02        
  5 Kuzma, Lauren E           14 Express Swimming-MR    30.54      30.05        
  6 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR    30.25      30.15        
  7 Kopis, Adele K            13 WEST-CT                30.25      30.19        
  8 Fazzino, Angelina M       14 Express Swimming-MR    31.08      30.40        
  9 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR    30.77      30.63        
 10 Collins, Payton R         14 CSDC-MR                29.97      30.65        
 11 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR    31.84      30.85        
 12 Mamak, Marisa A           13 FLY-MR                 31.33      30.89        
 13 Marone, Isabelle H        14 SSC-MR                 31.95      31.03        
 14 Martinez, Kylie           13 HAA-MR                 31.64      31.48        
 15 Commike, Samantha N       14 FA-MR                  33.66      31.67        
 16 Levine, Paige H           14 SSC-MR                 35.09      31.73        
 17 Linell, Nicole E          14 WEST-CT                31.47      31.86        
 18 Sodhi, Malika             13 FA-MR                  35.13      31.95        
 19 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR      32.55      32.05        
 20 Lin, Nettie               13 FLY-MR                 33.76      32.17        
 21 Kwon, Michelle            14 FLY-MR                 32.43      32.25        
 22 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR    32.22      32.44        
 23 Singh, Cristina P         14 Express Swimming-MR    32.87      32.70        
 24 Ugarte, Olivia P          14 FLY-MR                 32.60      32.71        
 25 Hyun, Faith               13 GATE-MR                32.68      32.99        
 26 Chmiel, Zofia F           13 WEST-CT                32.62      33.20        
 27 Laible, Amelia L          14 CSDC-MR                35.30      33.48        
 28 Santopatre, Adrianna M    13 Express Swimming-MR    34.53      34.05        
 29 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR    33.51      34.26        
 30 Buchanan, Rachel W        13 HAA-MR                 37.00      34.47        
 31 Antoniou, Sofia S         13 Express Swimming-MR       NT      34.56        
 32 Sandoval, Hope E          13 FA-MR                  35.88      34.75        
 33 Andrew, Fiona J           13 FA-MR                  35.68      34.96        
 34 Casto, Isabella R         13 FA-MR                  39.42      34.97        
 35 Zheng, Bernice            13 FLY-MR                 35.94      35.00        
 36 Williamson, Amanda        14 HAA-MR                 36.01      35.32        
 37 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR    36.32      35.73        
 38 Ren, April                13 Unattached-MR          37.60      37.00        
 39 Ostrofsky, Emily N        13 HAA-MR                 37.69      37.48        
 40 Sanchez, Adriana S        13 GATE-MR                38.78      38.30        
 41 Baker, Avery H            13 SSC-MR                 38.00      38.65        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kazlauskas, Saige         14 HAA-MR               1:03.04    1:02.93        
  2 Thoms, Julia D            14 Express Swimming-MR  1:04.43    1:04.53        
  3 Kuzma, Lauren E           14 Express Swimming-MR  1:03.82    1:04.55        
  4 McIntyre, Gaby M          14 Express Swimming-MR  1:06.46    1:05.00        
  5 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  1:06.07    1:05.62        
  6 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  1:05.44    1:05.65        
  7 Treglia, Leah N           13 HAA-MR               1:02.65    1:05.83        
  8 Stroub, Mia R             14 WISC-MR              1:06.56    1:05.99        
  9 Newmark, Ella M           13 Express Swimming-MR  1:06.42    1:06.26        
 10 Martinez, Kylie           13 HAA-MR               1:07.38    1:06.40        
 11 Brierley, Jane B          13 EHY-MR               1:07.71    1:06.96        
 12 Martinez, Jennifer E      14 Express Swimming-MR  1:07.57    1:08.15        
 13 Levine, Paige H           14 SSC-MR               1:10.18    1:08.16        
 14 Fazzino, Angelina M       14 Express Swimming-MR  1:06.92    1:08.50        
 15 Giordano, Sofia R         13 Express Swimming-MR  1:17.64    1:09.06        
 16 Commike, Samantha N       14 FA-MR                1:05.94    1:09.19        
 17 Mamak, Marisa A           13 FLY-MR               1:09.88    1:09.35        
 18 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  1:09.03    1:09.75        
 19 Watson, Samantha S        14 SSC-MR               1:10.63    1:10.70        
 20 Pucilowski, Gabriela      14 SSC-MR               1:12.00    1:10.80        
 21 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  1:08.49    1:10.98        
 22 O'Connell, Siobhan B      14 Express Swimming-MR  1:12.68    1:11.29        
 23 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    1:09.02    1:12.22        
 24 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  1:13.08    1:12.25        
 25 Sodhi, Malika             13 FA-MR                1:11.38    1:13.21        
 26 Plunkett, Sara H          13 Express Swimming-MR       NT    1:13.57        
 27 Sandoval, Hope E          13 FA-MR                1:16.19    1:15.42        
 28 Claps, Abigail R          13 HAA-MR               1:15.14    1:15.51        
 29 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR  1:12.65    1:15.71        
 30 Brenner, Sarah B          14 FA-MR                1:18.33    1:16.27        
 31 Shehigian, Alexandra A    14 FA-MR                1:17.00    1:16.53        
 32 Santopatre, Adrianna M    13 Express Swimming-MR  1:23.88    1:17.38        
 33 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  1:24.48    1:19.92        
 34 Williamson, Amanda        14 HAA-MR               1:24.61    1:20.82        
 35 Yam, Kelly                13 Express Swimming-MR  1:20.53    1:21.71        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kuzma, Lauren E           14 Express Swimming-MR  2:16.46    2:18.00        
                1:06.49   2:18.00 (1:11.51)                                        
  2 McIntyre, Gaby M          14 Express Swimming-MR  2:21.55    2:20.69        
                1:08.33   2:20.69 (1:12.36)                                        
  3 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  2:22.13    2:21.28        
                1:08.22   2:21.28 (1:13.06)                                        
  4 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  2:33.66    2:22.39        
                1:09.20   2:22.39 (1:13.19)                                        
  5 Kazlauskas, Saige         14 HAA-MR               2:23.97    2:22.82        
                1:09.04   2:22.82 (1:13.78)                                        
  6 Pappas, Alexa M           14 WEST-CT              2:19.22    2:23.54        
                1:08.56   2:23.54 (1:14.98)                                        
  7 Stroub, Mia R             14 WISC-MR              2:26.43    2:24.02        
                1:08.62   2:24.02 (1:15.40)                                        
  8 Martinez, Kylie           13 HAA-MR               2:26.93    2:24.11        
                1:09.50   2:24.11 (1:14.61)                                        
  9 Fazzino, Angelina M       14 Express Swimming-MR  2:23.49    2:24.63        
                1:09.55   2:24.63 (1:15.08)                                        
 10 Thoms, Julia D            14 Express Swimming-MR  2:23.91    2:24.78        
                1:08.40   2:24.78 (1:16.38)                                        
 11 Brierley, Jane B          13 EHY-MR               2:38.97    2:25.57        
                1:10.89   2:25.57 (1:14.68)                                        
 12 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  2:26.18    2:25.84        
                1:10.91   2:25.84 (1:14.93)                                        
 13 Marone, Isabelle H        14 SSC-MR               2:29.75    2:26.04        
                1:09.29   2:26.04 (1:16.75)                                        
 14 O'Brien, Kate             13 WISC-MR              2:28.66    2:27.49        
                1:10.45   2:27.49 (1:17.04)                                        
 15 Newmark, Ella M           13 Express Swimming-MR  2:26.54    2:27.96        
                1:11.45   2:27.96 (1:16.51)                                        
 16 Pavia, Tessa B            13 UN-CT                2:33.13    2:29.97        
                1:11.43   2:29.97 (1:18.54)                                        
 17 O'Connell, Siobhan B      14 Express Swimming-MR  2:34.88    2:30.06        
                1:11.48   2:30.06 (1:18.58)                                        
 17 Levine, Paige H           14 SSC-MR               2:31.76    2:30.06        
                1:12.04   2:30.06 (1:18.02)                                        
 19 Mamak, Marisa A           13 FLY-MR               2:31.99    2:30.08        
                1:12.09   2:30.08 (1:17.99)                                        
 20 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    2:29.39    2:32.13        
                1:14.64   2:32.13 (1:17.49)                                        
 21 Linell, Nicole E          14 WEST-CT              2:29.76    2:32.63        
                1:13.65   2:32.63 (1:18.98)                                        
 22 Orr, Elon                 14 Parks Sailfish-MR    2:35.49    2:32.92        
                1:13.33   2:32.92 (1:19.59)                                        
 23 Martinez, Jennifer E      14 Express Swimming-MR  2:25.75    2:32.94        
                1:12.04   2:32.94 (1:20.90)                                        
 24 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  2:32.66    2:34.00        
                1:13.99   2:34.00 (1:20.01)                                        
 25 Pucilowski, Gabriela      14 SSC-MR               2:35.00    2:34.17        
                1:13.85   2:34.17 (1:20.32)                                        
 26 Chmiel, Zofia F           13 WEST-CT              2:38.45    2:34.55        
                1:14.23   2:34.55 (1:20.32)                                        
 27 Hyun, Faith               13 GATE-MR              2:37.27    2:34.84        
                1:16.39   2:34.84 (1:18.45)                                        
 28 Ugarte, Olivia P          14 FLY-MR               2:42.94    2:37.23        
                1:16.45   2:37.23 (1:20.78)                                        
 29 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR  2:38.85    2:37.66        
                1:16.33   2:37.66 (1:21.33)                                        
 30 Antoniou, Sofia S         13 Express Swimming-MR       NT    2:40.56        
                1:19.04   2:40.56 (1:21.52)                                        
 31 Lin, Nettie               13 FLY-MR                    NT    2:40.58        
                1:17.43   2:40.58 (1:23.15)                                        
 32 Sandoval, Hope E          13 FA-MR                2:48.30    2:44.43        
                1:20.03   2:44.43 (1:24.40)                                        
 33 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  2:43.47    2:44.78        
                1:21.57   2:44.78 (1:23.21)                                        
 34 Claps, Abigail R          13 HAA-MR               2:48.00    2:45.24        
                1:17.55   2:45.24 (1:27.69)                                        
 35 Buchanan, Rachel W        13 HAA-MR               2:45.00    2:48.37        
                1:20.08   2:48.37 (1:28.29)                                        
 36 Lin, Grace                13 GATE-MR              2:47.42    2:48.78        
                1:22.85   2:48.78 (1:25.93)                                        
 37 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR              3:18.35    2:50.32        
                1:22.91   2:50.32 (1:27.41)                                        
 38 Yam, Kelly                13 Express Swimming-MR  2:55.17    2:55.03        
                1:22.06   2:55.03 (1:32.97)                                        
 39 Santopatre, Adrianna M    13 Express Swimming-MR       NT    2:56.18        
                1:27.46   2:56.18 (1:28.72)                                        
 40 Ren, April                13 Unattached-MR        3:03.33    2:59.70        
                1:25.48   2:59.70 (1:34.22)                                        
 41 Gooden, T'Neil            14 Parks Sailfish-MR    2:44.50    3:02.25        
                1:26.23   3:02.25 (1:36.02)                                        
 42 Zheng, Bernice            13 FLY-MR               3:06.80    3:06.64        
                1:25.11   3:06.64 (1:41.53)                                        
 43 Manfredonia, Carly J      14 CSDC-MR              3:22.54    3:08.64        
                1:33.92   3:08.64 (1:34.72)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pappas, Alexa M           14 WEST-CT              1:10.03    1:09.96        
  2 Brierley, Jane B          13 EHY-MR               1:14.08    1:13.81        
  3 Kazlauskas, Saige         14 HAA-MR               1:12.04    1:14.75        
  4 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  1:15.03    1:14.77        
  5 Thoms, Julia D            14 Express Swimming-MR  1:15.25    1:15.09        
  6 Kuzma, Lauren E           14 Express Swimming-MR  1:14.56    1:16.42        
  7 Stroub, Mia R             14 WISC-MR              1:13.99    1:16.44        
  8 Newmark, Ella M           13 Express Swimming-MR  1:17.61    1:17.85        
  9 Chmiel, Zofia F           13 WEST-CT              1:16.40    1:18.28        
 10 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  1:21.10    1:18.84        
 11 Marone, Isabelle H        14 SSC-MR               1:18.76    1:18.87        
 12 Hyun, Faith               13 GATE-MR              1:17.83    1:19.29        
 13 O'Brien, Kate             13 WISC-MR              1:19.43    1:19.99        
 14 Martinez, Jennifer E      14 Express Swimming-MR  1:19.44    1:20.11        
 15 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  1:19.96    1:20.66        
 16 O'Connell, Siobhan B      14 Express Swimming-MR  1:24.89    1:20.69        
 17 Fazzino, Angelina M       14 Express Swimming-MR  1:20.72    1:21.11        
 18 Pucilowski, Gabriela      14 SSC-MR               1:21.00    1:21.16        
 19 Ugarte, Olivia P          14 FLY-MR               1:21.99    1:21.23        
 20 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    1:18.71    1:21.45        
 21 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  1:22.41    1:22.08        
 22 Martinez, Kylie           13 HAA-MR               1:20.29    1:23.97        
 23 Lin, Nettie               13 FLY-MR               1:30.65    1:24.15        
 24 Pavia, Tessa B            13 UN-CT                1:23.80    1:24.97        
 25 Santopatre, Adrianna M    13 Express Swimming-MR  1:31.93    1:25.43        
 26 Linell, Nicole E          14 WEST-CT              1:23.28    1:25.86        
 27 Claps, Abigail R          13 HAA-MR               1:22.62    1:26.01        
 28 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  1:25.49    1:26.27        
 29 Levine, Paige H           14 SSC-MR               1:26.85    1:27.34        
 30 Orr, Elon                 14 Parks Sailfish-MR    1:26.55    1:27.68        
 31 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR  1:30.49    1:27.97        
 32 Sandoval, Hope E          13 FA-MR                1:25.95    1:28.93        
 33 Brenner, Sarah B          14 FA-MR                1:37.94    1:29.37        
 34 Zheng, Bernice            13 FLY-MR               1:29.81    1:29.90        
 35 Buchanan, Rachel W        13 HAA-MR               1:30.00    1:29.98        
 36 Lin, Grace                13 GATE-MR              1:30.07    1:30.48        
 37 Ren, April                13 Unattached-MR        1:34.87    1:31.16        
 38 Yam, Kelly                13 Express Swimming-MR  1:31.61    1:31.25        
 39 Andrew, Fiona J           13 FA-MR                1:27.59    1:31.97        
 40 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  1:32.23    1:33.00        
 41 Chun, Ellie Y             13 GATE-MR              1:32.00    1:34.07        
 42 Antoniou, Sofia S         13 Express Swimming-MR       NT    1:36.55        
 43 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR              1:49.60    1:37.67        
 44 Gooden, T'Neil            14 Parks Sailfish-MR    1:45.81    1:40.20        
 -- Manfredonia, Carly J      14 CSDC-MR              1:48.48         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stroub, Mia R             14 WISC-MR              2:38.92    2:39.07        
                1:16.65   2:39.07 (1:22.42)                                        
  2 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  2:37.97    2:40.99        
                1:17.69   2:40.99 (1:23.30)                                        
  3 Kazlauskas, Saige         14 HAA-MR               2:39.68    2:43.11        
                1:18.81   2:43.11 (1:24.30)                                        
  4 Hyun, Faith               13 GATE-MR              2:47.23    2:44.43        
                1:20.81   2:44.43 (1:23.62)                                        
  5 Marone, Isabelle H        14 SSC-MR               2:48.19    2:46.29        
                1:20.25   2:46.29 (1:26.04)                                        
  6 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    2:46.24    2:47.00        
                1:21.77   2:47.00 (1:25.23)                                        
  7 Chmiel, Zofia F           13 WEST-CT              2:46.38    2:48.16        
                1:20.83   2:48.16 (1:27.33)                                        
  8 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  2:46.99    2:48.22        
                1:22.12   2:48.22 (1:26.10)                                        
  9 Kopis, Adele K            13 WEST-CT              2:48.04    2:48.35        
                1:21.70   2:48.35 (1:26.65)                                        
 10 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  2:53.21    2:48.55        
                1:23.04   2:48.55 (1:25.51)                                        
 11 Collins, Payton R         14 CSDC-MR              2:53.36    2:49.50        
                1:23.28   2:49.50 (1:26.22)                                        
 12 Martinez, Kylie           13 HAA-MR               3:30.00    2:49.97        
                1:23.37   2:49.97 (1:26.60)                                        
 13 Pucilowski, Gabriela      14 SSC-MR               2:55.00    2:52.41        
                1:24.77   2:52.41 (1:27.64)                                        
 14 Sodhi, Malika             13 FA-MR                2:51.38    2:52.56        
                1:25.67   2:52.56 (1:26.89)                                        
 15 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  2:55.41    2:54.88        
                1:24.91   2:54.88 (1:29.97)                                        
 16 Kwon, Michelle            14 FLY-MR               2:48.51    2:55.95        
                1:24.53   2:55.95 (1:31.42)                                        
 17 Singh, Cristina P         14 Express Swimming-MR  3:07.50    3:01.82        
                1:28.89   3:01.82 (1:32.93)                                        
 18 Commike, Samantha N       14 FA-MR                2:52.16    3:01.97        
                1:27.55   3:01.97 (1:34.42)                                        
 19 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR  3:21.44    3:06.22        
                1:31.41   3:06.22 (1:34.81)                                        
 20 Sandoval, Hope E          13 FA-MR                3:01.00    3:06.38        
                1:29.92   3:06.38 (1:36.46)                                        
 21 Santopatre, Adrianna M    13 Express Swimming-MR  3:08.27    3:06.41        
                1:33.13   3:06.41 (1:33.28)                                        
 22 Laible, Amelia L          14 CSDC-MR                   NT    3:08.02        
                1:30.52   3:08.02 (1:37.50)                                        
 23 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  3:11.43    3:08.97        
                1:34.26   3:08.97 (1:34.71)                                        
 24 Andrew, Fiona J           13 FA-MR                3:03.00    3:09.28        
                1:32.68   3:09.28 (1:36.60)                                        
 25 Zheng, Bernice            13 FLY-MR                    NT    3:13.09        
                1:30.72   3:13.09 (1:42.37)                                        
 26 Ren, April                13 Unattached-MR        2:24.44    3:13.22        
                1:31.90   3:13.22 (1:41.32)                                        
 27 Buchanan, Rachel W        13 HAA-MR               3:15.00    3:16.06        
                1:36.69   3:16.06 (1:39.37)                                        
 28 Antoniou, Sofia S         13 Express Swimming-MR       NT    3:16.12        
                1:36.72   3:16.12 (1:39.40)                                        
 29 Williamson, Amanda        14 HAA-MR               3:26.33    3:27.10        
                1:39.81   3:27.10 (1:47.29)                                        
 30 Sanchez, Adriana S        13 GATE-MR              3:42.00    3:31.49        
                1:46.46   3:31.49 (1:45.03)                                        
 31 Baker, Avery H            13 SSC-MR               3:35.00    3:41.24        
                1:45.71   3:41.24 (1:55.53)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brierley, Jane B          13 EHY-MR               1:16.44    1:19.11        
  2 Kuzma, Lauren E           14 Express Swimming-MR  1:19.35    1:20.20        
  3 McIntyre, Gaby M          14 Express Swimming-MR  1:21.19    1:21.08        
  4 Ugarte, Olivia P          14 FLY-MR               1:21.38    1:23.26        
  5 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  1:25.02    1:24.63        
  6 Kazlauskas, Saige         14 HAA-MR               1:27.67    1:27.81        
  7 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  1:28.59    1:28.19        
  8 Martinez, Jennifer E      14 Express Swimming-MR  1:31.02    1:28.44        
  9 Thoms, Julia D            14 Express Swimming-MR       NT    1:29.13        
 10 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  1:29.88    1:29.60        
 11 Sodhi, Malika             13 FA-MR                1:29.47    1:29.71        
 12 Watson, Samantha S        14 SSC-MR               1:29.58    1:30.20        
 13 Fazzino, Angelina M       14 Express Swimming-MR  1:32.36    1:30.76        
 14 Plunkett, Sara H          13 Express Swimming-MR  1:29.45    1:31.67        
 15 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  1:34.55    1:32.89        
 16 Pucilowski, Gabriela      14 SSC-MR               1:35.00    1:35.74        
 17 Martinez, Kylie           13 HAA-MR               1:39.68    1:36.01        
 18 Giordano, Sofia R         13 Express Swimming-MR  1:52.53    1:37.60        
 19 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  1:41.59    1:40.09        
 20 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  1:40.56    1:40.63        
 21 Yam, Kelly                13 Express Swimming-MR  1:44.21    1:40.67        
 22 Sandoval, Hope E          13 FA-MR                1:38.48    1:40.98        
 23 Williamson, Amanda        14 HAA-MR               1:42.85    1:42.19        
 24 O'Connell, Siobhan B      14 Express Swimming-MR  1:44.90    1:42.60        
 25 Santopatre, Adrianna M    13 Express Swimming-MR  1:58.51    1:42.64        
 26 Levine, Paige H           14 SSC-MR               1:44.24    1:42.95        
 27 Claps, Abigail R          13 HAA-MR               1:44.12    1:44.64        
 28 Shehigian, Alexandra A    14 FA-MR                1:50.37    1:45.81        
 29 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR  1:47.66    1:46.31        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kuzma, Lauren E           14 Express Swimming-MR  2:57.09    2:51.56        
                1:24.06   2:51.56 (1:27.50)                                        
  2 Linell, Nicole E          14 WEST-CT              2:57.21    2:56.76        
                1:23.74   2:56.76 (1:33.02)                                        
  3 Ugarte, Olivia P          14 FLY-MR               3:00.28    3:01.55        
                1:28.26   3:01.55 (1:33.29)                                        
  4 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  3:06.44    3:03.64        
                1:28.04   3:03.64 (1:35.60)                                        
  5 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  3:09.79    3:09.19        
                1:30.69   3:09.19 (1:38.50)                                        
  6 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  3:19.40    3:10.46        
                1:31.63   3:10.46 (1:38.83)                                        
  7 McIntyre, Gaby M          14 Express Swimming-MR  3:05.91    3:13.38        
                1:31.39   3:13.38 (1:41.99)                                        
  8 Fazzino, Angelina M       14 Express Swimming-MR  3:22.86    3:14.59        
                1:33.20   3:14.59 (1:41.39)                                        
  9 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  3:13.18    3:15.62        
                1:34.02   3:15.62 (1:41.60)                                        
 10 Chmiel, Zofia F           13 WEST-CT              3:14.91    3:16.11        
                1:34.43   3:16.11 (1:41.68)                                        
 11 Pucilowski, Gabriela      14 SSC-MR               3:20.00    3:19.68        
                1:36.45   3:19.68 (1:43.23)                                        
 12 Kopis, Adele K            13 WEST-CT                   NT    3:21.17        
                1:37.39   3:21.17 (1:43.78)                                        
 13 Marone, Isabelle H        14 SSC-MR               3:32.87    3:22.63        
                1:35.70   3:22.63 (1:46.93)                                        
 14 Kazlauskas, Saige         14 HAA-MR               3:19.17    3:23.17        
                1:36.24   3:23.17 (1:46.93)                                        
 15 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  3:31.02    3:25.61        
                1:41.46   3:25.61 (1:44.15)                                        
 16 Antoniou, Sofia S         13 Express Swimming-MR       NT    3:31.39        
                1:40.52   3:31.39 (1:50.87)                                        
 17 Sodhi, Malika             13 FA-MR                3:28.25    3:33.03        
                1:43.07   3:33.03 (1:49.96)                                        
 18 Levine, Paige H           14 SSC-MR               3:44.51    3:33.83        
                1:45.41   3:33.83 (1:48.42)                                        
 19 Martinez, Kylie           13 HAA-MR               3:30.00    3:34.37        
                1:42.10   3:34.37 (1:52.27)                                        
 20 Sandoval, Hope E          13 FA-MR                3:43.00    3:34.59        
                1:43.06   3:34.59 (1:51.53)                                        
 21 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  3:34.79    3:36.77        
                1:44.50   3:36.77 (1:52.27)                                        
 22 Laible, Amelia L          14 CSDC-MR                   NT    3:36.88        
                1:43.80   3:36.88 (1:53.08)                                        
 23 Santopatre, Adrianna M    13 Express Swimming-MR  3:44.35    3:39.21        
                1:45.60   3:39.21 (1:53.61)                                        
 24 Singh, Cristina P         14 Express Swimming-MR  3:33.72    3:39.28        
                1:43.98   3:39.28 (1:55.30)                                        
 25 Ren, April                13 Unattached-MR        4:46.66    3:40.14        
                1:47.94   3:40.14 (1:52.20)                                        
 26 Williamson, Amanda        14 HAA-MR               3:50.30    3:40.80        
                1:46.89   3:40.80 (1:53.91)                                        
 27 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR  3:56.82    3:42.99        
                1:46.01   3:42.99 (1:56.98)                                        
 28 Andrew, Fiona J           13 FA-MR                3:31.00    3:43.85        
                1:47.50   3:43.85 (1:56.35)                                        
 29 Casto, Isabella R         13 FA-MR                     NT    3:50.45        
                1:51.92   3:50.45 (1:58.53)                                        
 30 Buchanan, Rachel W        13 HAA-MR               3:30.00    3:53.28        
                1:51.63   3:53.28 (2:01.65)                                        
 31 Sanchez, Adriana S        13 GATE-MR                   NT    4:00.29        
                1:56.66   4:00.29 (2:03.63)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kuzma, Lauren E           14 Express Swimming-MR  1:08.54    1:08.96        
  2 Pappas, Alexa M           14 WEST-CT              1:08.47    1:09.11        
  3 McIntyre, Gaby M          14 Express Swimming-MR  1:08.38    1:09.17        
  4 Kazlauskas, Saige         14 HAA-MR               1:09.54    1:10.81        
  5 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  1:12.10    1:12.17        
  6 Brierley, Jane B          13 EHY-MR               1:13.77    1:12.92        
  7 Stroub, Mia R             14 WISC-MR              1:10.89    1:13.32        
  8 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    1:12.86    1:13.34        
  9 Thoms, Julia D            14 Express Swimming-MR  1:16.19    1:15.02        
 10 Linell, Nicole E          14 WEST-CT              1:17.37    1:15.07        
 11 Pavia, Tessa B            13 UN-CT                1:11.27    1:15.39        
 12 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  1:15.19    1:16.04        
 13 Marone, Isabelle H        14 SSC-MR               1:26.57    1:16.26        
 14 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  1:14.89    1:16.46        
 15 O'Brien, Kate             13 WISC-MR              1:20.81    1:17.85        
 16 Fazzino, Angelina M       14 Express Swimming-MR  1:19.00    1:20.10        
 17 Martinez, Kylie           13 HAA-MR               1:19.94    1:20.23        
 18 Mamak, Marisa A           13 FLY-MR               1:20.12    1:20.95        
 19 O'Connell, Siobhan B      14 Express Swimming-MR  1:26.85    1:23.40        
 20 Martinez, Jennifer E      14 Express Swimming-MR  1:19.48    1:24.52        
 21 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  1:31.87    1:25.67        
 22 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  1:26.48    1:26.19        
 23 Chmiel, Zofia F           13 WEST-CT              1:32.92    1:27.61        
 24 Orr, Elon                 14 Parks Sailfish-MR    1:24.50    1:27.94        
 25 Lin, Grace                13 GATE-MR              1:28.98    1:30.17        
 26 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  1:31.66    1:31.19        
 27 Brenner, Sarah B          14 FA-MR                1:31.13    1:31.67        
 28 Sandoval, Hope E          13 FA-MR                1:50.71    1:33.21        
 29 Hyun, Faith               13 GATE-MR              1:27.70    1:33.36        
 30 Claps, Abigail R          13 HAA-MR               1:30.77    1:33.50        
 31 Chun, Ellie Y             13 GATE-MR              1:38.00    1:34.40        
 32 Santopatre, Adrianna M    13 Express Swimming-MR  1:43.68    1:36.06        
 33 Buchanan, Rachel W        13 HAA-MR               1:30.00    1:38.27        
 34 Gooden, T'Neil            14 Parks Sailfish-MR    1:40.98    1:42.35        
 35 Ren, April                13 Unattached-MR        1:49.99    1:42.48        
 36 Andrew, Fiona J           13 FA-MR                2:09.00    1:44.74        
 37 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR              1:55.05    1:44.98        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McIntyre, Gaby M          14 Express Swimming-MR  2:41.46    2:39.47        
                1:12.86   2:39.47 (1:26.61)                                        
  2 Treglia, Leah N           13 HAA-MR               2:33.38    2:43.35        
                1:12.17   2:43.35 (1:31.18)                                        
  3 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  2:41.56    2:48.65        
                1:16.29   2:48.65 (1:32.36)                                        
  4 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  2:47.87    2:51.29        
                1:23.87   2:51.29 (1:27.42)                                        
  5 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    2:45.83    2:52.68        
                1:18.26   2:52.68 (1:34.42)                                        
  6 Mamak, Marisa A           13 FLY-MR                    NT    3:13.21        
                1:24.88   3:13.21 (1:48.33)                                        
 
Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kuzma, Lauren E           14 Express Swimming-MR  2:30.18    2:31.49        
                1:13.13   2:31.49 (1:18.36)                                        
  2 Treglia, Leah N           13 HAA-MR               2:32.06    2:34.90        
                1:10.95   2:34.90 (1:23.95)                                        
  3 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  2:38.40    2:37.51        
                1:14.24   2:37.51 (1:23.27)                                        
  4 Thoms, Julia D            14 Express Swimming-MR  2:41.02    2:41.84        
                1:15.22   2:41.84 (1:26.62)                                        
  5 Stroub, Mia R             14 WISC-MR              2:40.62    2:42.52        
                1:14.17   2:42.52 (1:28.35)                                        
  6 Martinez, Jennifer E      14 Express Swimming-MR       NT    2:46.37        
                1:19.06   2:46.37 (1:27.31)                                        
  7 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  2:46.81    2:46.73        
                1:22.17   2:46.73 (1:24.56)                                        
  8 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  2:44.50    2:47.04        
                1:19.54   2:47.04 (1:27.50)                                        
  9 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  2:45.24    2:47.22        
                1:16.47   2:47.22 (1:30.75)                                        
 10 Fazzino, Angelina M       14 Express Swimming-MR  2:50.03    2:50.01        
                1:21.16   2:50.01 (1:28.85)                                        
 11 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  2:50.56    2:50.69        
                1:23.08   2:50.69 (1:27.61)                                        
 12 Martinez, Kylie           13 HAA-MR               2:58.21    2:51.57        
                1:21.10   2:51.57 (1:30.47)                                        
 13 Giordano, Sofia R         13 Express Swimming-MR       NT    2:52.06        
                1:19.13   2:52.06 (1:32.93)                                        
 14 Ugarte, Olivia P          14 FLY-MR               2:55.24    2:52.17        
                1:24.30   2:52.17 (1:27.87)                                        
 15 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    2:47.60    2:53.85        
                1:18.11   2:53.85 (1:35.74)                                        
 16 Newmark, Ella M           13 Express Swimming-MR       NT    2:54.05        
                1:20.26   2:54.05 (1:33.79)                                        
 17 Plunkett, Sara H          13 Express Swimming-MR  2:51.04    2:54.25        
                1:23.83   2:54.25 (1:30.42)                                        
 18 O'Connell, Siobhan B      14 Express Swimming-MR  3:00.17    2:55.60        
                1:20.70   2:55.60 (1:34.90)                                        
 19 Commike, Samantha N       14 FA-MR                2:54.48    3:00.31        
                1:27.23   3:00.31 (1:33.08)                                        
 20 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  3:07.87    3:04.64        
                1:30.69   3:04.64 (1:33.95)                                        
 21 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR       NT    3:06.97        
                1:28.87   3:06.97 (1:38.10)                                        
 22 Shehigian, Alexandra A    14 FA-MR                3:31.82    3:10.07        
                1:30.67   3:10.07 (1:39.40)                                        
 23 Santopatre, Adrianna M    13 Express Swimming-MR  3:26.13    3:11.99        
                1:27.55   3:11.99 (1:44.44)                                        
 24 Claps, Abigail R          13 HAA-MR               3:09.99    3:12.85        
                1:28.26   3:12.85 (1:44.59)                                        
 25 Yam, Kelly                13 Express Swimming-MR  3:20.16    3:16.91        
                1:34.28   3:16.91 (1:42.63)                                        
 
Girls 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Elizabeth A        17 Express Swimming-MR    27.76      27.85        
  2 Proceller, Charlotte F    17 WEST-CT                27.22      27.95        
  3 Walsh, Stephanie M        15 Express Swimming-MR    28.56      28.74        
  4 Renna, Julia              16 SSC-MR                 29.45      29.09        
  5 Rinn, Morgan              16 Express Swimming-MR    28.97      29.10        
  6 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR                 29.66      29.30        
  7 Knight, Caitlin C         15 Express Swimming-MR    28.80      29.31        
  8 Wilkins, Hazel S          16 Express Swimming-MR    29.53      29.50        
  9 Alcon, Sasha N            24 Express Swimming-MR    29.50      29.59        
 10 Phelan, Megan K           17 WEST-CT                28.60      29.72        
 10 Dong, Janis H             15 Express Swimming-MR    30.98      29.72        
 12 Larson, Claire A          15 Express Swimming-MR    29.91      29.78        
 13 Bonvissuto, Mia D         16 Express Swimming-MR    27.97      29.86        
 14 Lew, Katie G              15 Express Swimming-MR    30.25      30.04        
 15 Welcome, Shannon R        17 Express Swimming-MR    28.88      30.07        
 16 Saliou, Julienne          14 HYB-MR                    NT      30.11        
 17 Harkins, Hannah J         17 Express Swimming-MR    29.61      30.13        
 18 Kim, Samantha A           17 WEST-CT                29.13      30.30        
 19 Tague, Grace E            17 Express Swimming-MR    29.78      30.37        
 20 Velazquez, Gabby E        16 SSC-MR                 31.05      30.62        
 21 Fetherston, Elizabeth P   16 Express Swimming-MR    29.98      30.81        
 22 DiTolla, Rachel L         18 SSC-MR                 30.86      31.00        
 23 Linell, Kate C            16 WEST-CT                29.31      31.27        
 24 Posada, Zenya J           12 UN-CT                  33.17      31.31        
 25 Liang, Victoria           15 GATE-MR                32.11      31.54        
 26 Russo, Noelle R           15 Express Swimming-MR    31.27      31.70        
 27 Stahurski, Anna           15 CSDC-MR                32.61      31.80        
 28 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR                 33.73      31.90        
 29 Gary, Bella S             15 WEST-CT                29.95      32.00        
 30 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR    31.88      32.17        
 31 Edlin-Miller, Lia         11 HYB-MR                 34.63      32.38        
 32 Healy, Sierra             11 HYB-MR                 32.89      32.59        
 33 Bhandari, Adele           11 WEST-CT                32.63      32.69        
 34 Wang, Laurie              15 GATE-MR                32.28      32.82        
 35 Soberon, Sophia E         15 Express Swimming-MR    33.03      32.83        
 36 Soffey, Shannon R         17 Express Swimming-MR    29.11      32.94        
 37 Giambrone, Abigail        16 SSC-MR                 35.42      33.37        
 38 Davies, Brooke            11 SSC-MR                 32.84      33.55        
 39 Porr, Nicole M            15 FLY-MR                 33.77      33.80        
 40 Gaspard, Summer P         16 Express Swimming-MR    34.32      33.85        
 41 Zhou, Sarah Y             15 FLY-MR                 33.09      33.96        
 42 Keane, Calianne           15 Express Swimming-MR    33.88      33.99        
 43 Turner, Libby L           11 WEST-CT                34.97      34.05        
 44 Liang, Virginia           12 GATE-MR                35.09      34.24        
 45 Juang, Samantha           16 FLY-MR                 34.31      34.78        
 46 Wu, Samantha              16 FLY-MR                    NT      35.05        
 47 Prashad, Olivia T         16 Express Swimming-MR    34.30      35.21        
 48 Smith, Jane B             12 WEST-CT                35.10      35.23        
 49 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR                 38.37      37.75        
 50 Baker, Avery H            13 SSC-MR                 38.00      40.24        
 51 Hain, Amanda R            16 SSC-MR                 37.00      40.91        
 
Girls 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Elizabeth A        17 Express Swimming-MR    59.38    1:00.84        
  2 Fisher, Jocelyn           17 SSC-MR                 59.50    1:01.41        
  3 Walsh, Stephanie M        15 Express Swimming-MR  1:02.00    1:02.87        
  4 Rinn, Morgan              16 Express Swimming-MR  1:01.71    1:03.37        
  5 Alcon, Sasha N            24 Express Swimming-MR  1:05.89    1:03.55        
  6 Whang, Jessica            16 Express Swimming-MR  1:03.37    1:04.32        
  7 Wilkins, Hazel S          16 Express Swimming-MR  1:04.23    1:04.58        
  8 Harkins, Hannah J         17 Express Swimming-MR  1:04.22    1:04.76        
  9 Zimmerman, Marley G       15 Express Swimming-MR  1:03.99    1:05.03        
 10 Larson, Claire A          15 Express Swimming-MR  1:13.03    1:05.26        
 11 Fetherston, Elizabeth P   16 Express Swimming-MR  1:03.40    1:06.17        
 12 McKenna, Mary K           12 Express Swimming-MR       NT    1:06.41        
 13 Lew, Katie G              15 Express Swimming-MR  1:05.79    1:06.79        
 14 Tague, Grace E            17 Express Swimming-MR  1:05.66    1:06.86        
 15 DiTolla, Rachel L         18 SSC-MR               1:06.77    1:07.63        
 16 Kraff, Allyson R          17 Express Swimming-MR  1:06.32    1:07.80        
 17 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR  1:09.24    1:08.21        
 18 Russo, Noelle R           15 Express Swimming-MR  1:06.63    1:08.52        
 19 Gerber, Maya              15 HAA-MR               1:06.47    1:08.71        
 20 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR    1:07.26    1:08.96        
 21 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR  1:09.27    1:09.83        
 22 Campbell, Sarah B         17 Express Swimming-MR  1:10.28    1:10.60        
 23 Martino, Samantha L       15 Express Swimming-MR  1:10.32    1:12.21        
 24 Soberon, Sophia E         15 Express Swimming-MR  1:11.05    1:12.50        
 25 Giambrone, Abigail        16 SSC-MR               1:17.17    1:14.65        
 26 Keane, Calianne           15 Express Swimming-MR       NT    1:14.81        
 27 Gaspard, Summer P         16 Express Swimming-MR  1:15.98    1:15.54        
 28 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               1:15.80    1:16.48        
 29 Porr, Nicole M            15 FLY-MR               1:19.96    1:16.98        
 30 Abrams, Alexandra F       15 Express Swimming-MR       NT    1:18.21        
 31 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               1:23.30    1:24.55        
 32 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR               1:28.74    1:27.69        
 
Girls 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fisher, Jocelyn           17 SSC-MR               2:10.50    2:12.52        
                1:03.19   2:12.52 (1:09.33)                                        
  2 Rinn, Morgan              16 Express Swimming-MR  2:13.18    2:14.68        
                1:05.73   2:14.68 (1:08.95)                                        
  3 Zimmerman, Marley G       15 Express Swimming-MR  2:15.04    2:15.40        
                1:06.03   2:15.40 (1:09.37)                                        
  4 Welcome, Shannon R        17 Express Swimming-MR  2:10.96    2:15.62        
                1:04.91   2:15.62 (1:10.71)                                        
  5 Walsh, Stephanie M        15 Express Swimming-MR  2:16.33    2:16.05        
                1:05.85   2:16.05 (1:10.20)                                        
  6 Proceller, Charlotte F    17 WEST-CT              2:18.97    2:17.41        
                1:06.86   2:17.41 (1:10.55)                                        
  7 Fetherston, Elizabeth P   16 Express Swimming-MR  2:15.11    2:18.58        
                1:06.94   2:18.58 (1:11.64)                                        
  8 Saliou, Julienne          14 HYB-MR               2:25.90    2:18.61        
                1:07.60   2:18.61 (1:11.01)                                        
  9 Wilkins, Hazel S          16 Express Swimming-MR  2:17.29    2:19.29        
                1:06.98   2:19.29 (1:12.31)                                        
 10 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR               2:29.63    2:19.97        
                1:08.20   2:19.97 (1:11.77)                                        
 11 Alcon, Sasha N            24 Express Swimming-MR  2:15.00    2:20.72        
                1:07.59   2:20.72 (1:13.13)                                        
 12 Kim, Samantha A           17 WEST-CT              2:11.80    2:21.20        
                1:08.04   2:21.20 (1:13.16)                                        
 13 Knight, Caitlin C         15 Express Swimming-MR  2:13.72    2:21.47        
                1:07.71   2:21.47 (1:13.76)                                        
 14 DiTolla, Rachel L         18 SSC-MR               2:21.52    2:22.43        
                1:10.19   2:22.43 (1:12.24)                                        
 15 Phelan, Megan K           17 WEST-CT              2:11.50    2:23.40        
                1:05.27   2:23.40 (1:18.13)                                        
 16 Kraff, Allyson R          17 Express Swimming-MR  2:18.95    2:23.67        
                1:10.41   2:23.67 (1:13.26)                                        
 17 Gary, Bella S             15 WEST-CT              2:20.21    2:23.96        
                1:09.43   2:23.96 (1:14.53)                                        
 18 Jhong, Sara               16 Express Swimming-MR  2:19.00    2:24.37        
                1:08.23   2:24.37 (1:16.14)                                        
 19 Gerber, Maya              15 HAA-MR               2:24.65    2:24.78        
                1:09.90   2:24.78 (1:14.88)                                        
 20 Russo, Noelle R           15 Express Swimming-MR  2:26.59    2:26.23        
                1:10.97   2:26.23 (1:15.26)                                        
 21 Lew, Katie G              15 Express Swimming-MR  2:21.28    2:28.26        
                1:10.77   2:28.26 (1:17.49)                                        
 22 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR  2:26.86    2:28.93        
                1:10.81   2:28.93 (1:18.12)                                        
 23 Tague, Grace E            17 Express Swimming-MR  2:25.64    2:29.68        
                1:11.63   2:29.68 (1:18.05)                                        
 24 Martino, Samantha L       15 Express Swimming-MR  2:31.17    2:31.14        
                1:13.26   2:31.14 (1:17.88)                                        
 25 Wang, Laurie              15 GATE-MR              2:29.58    2:32.00        
                1:13.94   2:32.00 (1:18.06)                                        
 26 Healy, Sierra             11 HYB-MR               2:39.81    2:33.83        
                1:14.55   2:33.83 (1:19.28)                                        
 27 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR  2:53.34    2:34.36        
                1:15.42   2:34.36 (1:18.94)                                        
 28 Davidson, Dawn H          12 Express Swimming-MR  2:40.08    2:34.61        
                1:15.76   2:34.61 (1:18.85)                                        
 29 Liang, Victoria           15 GATE-MR              2:34.80    2:36.38        
                1:15.13   2:36.38 (1:21.25)                                        
 30 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               2:40.00    2:36.74        
                1:15.22   2:36.74 (1:21.52)                                        
 31 Boudreau, Shannon         15 HAA-MR               2:44.01    2:37.10        
                1:16.74   2:37.10 (1:20.36)                                        
 32 Iaboni, Julia             15 CSDC-MR              2:42.69    2:39.70        
                1:16.95   2:39.70 (1:22.75)                                        
 33 Edlin-Miller, Lia         11 HYB-MR               2:58.22    2:40.25        
                1:16.75   2:40.25 (1:23.50)                                        
 34 Zhou, Sarah Y             15 FLY-MR                    NT    2:41.03        
                1:17.46   2:41.03 (1:23.57)                                        
 35 Vintimilla, Samantha      15 Parks Sailfish-MR    2:42.14    2:42.18        
                1:18.50   2:42.18 (1:23.68)                                        
 36 Ng, Melanie               15 Parks Sailfish-MR    2:33.66    2:42.94        
                1:17.50   2:42.94 (1:25.44)                                        
 37 Altmann, Katie E          15 SSC-MR               2:40.00    2:43.40        
                1:18.32   2:43.40 (1:25.08)                                        
 38 Giambrone, Abigail        16 SSC-MR               2:54.30    2:45.89        
                1:19.14   2:45.89 (1:26.75)                                        
 39 Gaspard, Summer P         16 Express Swimming-MR  2:43.33    2:54.06        
                1:23.12   2:54.06 (1:30.94)                                        
 40 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               3:09.29    3:03.79        
                1:27.30   3:03.79 (1:36.49)                                        
 -- Liang, Virginia           12 GATE-MR              2:36.77         DQ        
      False start
                1:14.87        DQ (1:20.47)                                        
 
Girls 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rinn, Morgan              16 Express Swimming-MR  4:34.29    4:36.50        
                1:07.37   2:17.96 (1:10.59)   3:28.30 (1:10.34)   4:36.50 (1:08.20)
  2 McKenna, Mary K           12 Express Swimming-MR  4:35.80    4:36.77        
                1:07.71   2:17.90 (1:10.19)   3:28.38 (1:10.48)   4:36.77 (1:08.39)
  3 Zimmerman, Marley G       15 Express Swimming-MR  4:39.14    4:40.56        
                1:07.70   2:18.85 (1:11.15)   3:30.69 (1:11.84)   4:40.56 (1:09.87)
  4 Kraff, Allyson R          17 Express Swimming-MR  4:44.82    4:50.71        
                1:10.48   2:24.02 (1:13.54)   3:37.87 (1:13.85)   4:50.71 (1:12.84)
  5 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR  4:57.71    4:54.34        
                1:09.33   2:24.49 (1:15.16)   3:40.40 (1:15.91)   4:54.34 (1:13.94)
  6 Fetherston, Elizabeth P   16 Express Swimming-MR  4:44.23    4:55.42        
                1:09.37   2:23.31 (1:13.94)   3:39.26 (1:15.95)   4:55.42 (1:16.16)
  7 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  4:52.34    4:57.71        
                1:10.77   2:27.17 (1:16.40)   3:44.05 (1:16.88)   4:57.71 (1:13.66)
  8 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  4:53.75    4:58.52        
                1:10.84   2:26.28 (1:15.44)   3:43.35 (1:17.07)   4:58.52 (1:15.17)
  9 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR  4:59.85    5:00.38        
                1:09.72   2:26.20 (1:16.48)   3:44.03 (1:17.83)   5:00.38 (1:16.35)
 10 DiTolla, Rachel L         18 SSC-MR               5:12.77    5:02.57        
                1:14.08   2:32.67 (1:18.59)   3:50.10 (1:17.43)   5:02.57 (1:12.47)
 11 Gerber, Maya              15 HAA-MR               4:59.59    5:03.07        
                1:12.90   2:31.06 (1:18.16)   3:49.18 (1:18.12)   5:03.07 (1:13.89)
 12 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  5:01.95    5:05.24        
                1:13.02   2:30.90 (1:17.88)   3:48.99 (1:18.09)   5:05.24 (1:16.25)
 13 Thoms, Julia D            14 Express Swimming-MR  5:09.41    5:06.10        
                1:13.15   2:31.84 (1:18.69)   3:50.14 (1:18.30)   5:06.10 (1:15.96)
 14 Wilkins, Hazel S          16 Express Swimming-MR  4:42.48    5:06.66        
                1:09.04   2:27.28 (1:18.24)   3:47.43 (1:20.15)   5:06.66 (1:19.23)
 15 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR  5:16.10    5:09.35        
                1:14.13   2:31.47 (1:17.34)   3:50.15 (1:18.68)   5:09.35 (1:19.20)
 16 Fazzino, Angelina M       14 Express Swimming-MR  5:01.90    5:11.93        
                1:12.93   2:32.61 (1:19.68)   3:51.43 (1:18.82)   5:11.93 (1:20.50)
 17 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR       NT    5:12.16        
                1:15.08   2:34.88 (1:19.80)   3:55.41 (1:20.53)   5:12.16 (1:16.75)
 18 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  5:17.72    5:14.48        
                1:13.44   2:33.48 (1:20.04)   3:54.82 (1:21.34)   5:14.48 (1:19.66)
 19 Eng, Amelie R             12 Express Swimming-MR  5:36.60    5:15.00        
                1:16.17   2:38.34 (1:22.17)   3:59.45 (1:21.11)   5:15.00 (1:15.55)
 20 Levine, Paige H           14 SSC-MR               5:25.00    5:15.23        
                1:16.25   2:38.34 (1:22.09)   3:59.65 (1:21.31)   5:15.23 (1:15.58)
 21 Martino, Samantha L       15 Express Swimming-MR  5:15.48    5:18.12        
                1:14.75   2:34.22 (1:19.47)   3:56.20 (1:21.98)   5:18.12 (1:21.92)
 22 Russo, Noelle R           15 Express Swimming-MR  5:15.18    5:21.23        
                1:14.74   2:37.20 (1:22.46)   4:00.68 (1:23.48)   5:21.23 (1:20.55)
 23 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR  6:10.18    5:32.82        
                1:17.08   2:41.98 (1:24.90)   4:07.37 (1:25.39)   5:32.82 (1:25.45)
 24 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               5:30.00    5:36.77        
                1:17.31   2:43.17 (1:25.86)   4:10.34 (1:27.17)   5:36.77 (1:26.43)
 25 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  6:30.41    5:38.80        
                1:22.17   2:49.60 (1:27.43)   4:16.52 (1:26.92)   5:38.80 (1:22.28)
 26 Siff-Scherr, Eve S        12 Express Swimming-MR  6:30.56    5:47.22        
                1:20.35   2:49.87 (1:29.52)   4:19.06 (1:29.19)   5:47.22 (1:28.16)
 27 Altmann, Katie E          15 SSC-MR               5:45.12    5:48.85        
                1:21.45   2:51.08 (1:29.63)   4:21.05 (1:29.97)   5:48.85 (1:27.80)
 28 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               6:25.00    6:24.19        
                1:30.70   3:08.74 (1:38.04)   4:48.84 (1:40.10)   6:24.19 (1:35.35)
 
Girls 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Renna, Julia              16 SSC-MR               1:09.49    1:08.88        
  2 Dong, Janis H             15 Express Swimming-MR  1:11.30    1:12.32        
  3 Lew, Katie G              15 Express Swimming-MR  1:08.91    1:12.51        
  4 Proceller, Charlotte F    17 WEST-CT              1:09.59    1:12.55        
  5 Phelan, Megan K           17 WEST-CT              1:10.53    1:12.98        
  6 Saliou, Julienne          14 HYB-MR               1:16.03    1:12.99        
  7 DiTolla, Rachel L         18 SSC-MR               1:10.65    1:13.60        
  8 Wilkins, Hazel S          16 Express Swimming-MR  1:14.28    1:14.08        
  9 Kim, Samantha A           17 WEST-CT              1:12.59    1:14.57        
 10 Gary, Bella S             15 WEST-CT              1:14.53    1:14.59        
 11 Knight, Caitlin C         15 Express Swimming-MR  1:12.54    1:14.72        
 12 Jhong, Sara               16 Express Swimming-MR  1:12.21    1:14.90        
 13 McKenna, Mary K           12 Express Swimming-MR  1:12.05    1:15.00        
 14 Walsh, Stephanie M        15 Express Swimming-MR  1:11.29    1:15.46        
 15 Zimmerman, Marley G       15 Express Swimming-MR  1:15.03    1:16.91        
 16 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR               1:17.05    1:17.73        
 17 Soberon, Sophia E         15 Express Swimming-MR  1:17.42    1:17.94        
 18 Fetherston, Elizabeth P   16 Express Swimming-MR  1:16.44    1:18.68        
 19 Wang, Laurie              15 GATE-MR              1:15.95    1:19.61        
 20 Ng, Melanie               15 Parks Sailfish-MR    1:15.15    1:21.39        
 21 Iaboni, Julia             15 CSDC-MR              1:22.45    1:22.14        
 22 Russo, Noelle R           15 Express Swimming-MR  1:22.40    1:22.25        
 23 Healy, Sierra             11 HYB-MR               1:23.63    1:23.54        
 24 Tague, Grace E            17 Express Swimming-MR  1:26.36    1:24.14        
 25 Vintimilla, Samantha      15 Parks Sailfish-MR    1:39.79    1:24.81        
 26 Zhou, Sarah Y             15 FLY-MR               1:24.88    1:26.38        
 27 Boudreau, Shannon         15 HAA-MR               1:21.48    1:26.66        
 28 Martino, Samantha L       15 Express Swimming-MR  1:25.84    1:27.05        
 29 Liang, Victoria           15 GATE-MR              1:25.56    1:27.97        
 30 Liang, Virginia           12 GATE-MR              1:26.77    1:28.19        
 31 Edlin-Miller, Lia         11 HYB-MR               1:29.42    1:29.04        
 32 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR  1:29.59    1:30.92        
 33 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               1:25.00    1:31.54        
 34 Altmann, Katie E          15 SSC-MR               1:30.00    1:31.59        
 35 Gaspard, Summer P         16 Express Swimming-MR  1:42.01    1:39.11        
 36 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               1:39.00    1:42.20        
 
Girls 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Elizabeth A        17 Express Swimming-MR  2:22.94    2:26.39        
                1:10.43   2:26.39 (1:15.96)                                        
  2 Renna, Julia              16 SSC-MR               2:30.55    2:29.17        
                1:11.74   2:29.17 (1:17.43)                                        
  3 Rinn, Morgan              16 Express Swimming-MR  2:30.03    2:30.54        
                1:14.26   2:30.54 (1:16.28)                                        
  4 McKenna, Mary K           12 Express Swimming-MR  2:35.66    2:33.22        
                1:15.79   2:33.22 (1:17.43)                                        
  5 Gary, Bella S             15 WEST-CT              2:35.16    2:34.57        
                1:15.73   2:34.57 (1:18.84)                                        
  6 Knight, Caitlin C         15 Express Swimming-MR  2:34.49    2:36.17        
                1:16.49   2:36.17 (1:19.68)                                        
  7 Lew, Katie G              15 Express Swimming-MR  2:31.91    2:36.24        
                1:15.77   2:36.24 (1:20.47)                                        
  8 Phelan, Megan K           17 WEST-CT              2:33.90    2:37.49        
                1:15.88   2:37.49 (1:21.61)                                        
  9 DiTolla, Rachel L         18 SSC-MR               2:33.04    2:37.70        
                1:17.32   2:37.70 (1:20.38)                                        
 10 Kim, Samantha A           17 WEST-CT              2:38.52    2:38.03        
                1:17.35   2:38.03 (1:20.68)                                        
 11 Walsh, Stephanie M        15 Express Swimming-MR  2:34.67    2:38.28        
                1:18.93   2:38.28 (1:19.35)                                        
 12 Saliou, Julienne          14 HYB-MR                    NT    2:38.78        
                1:16.66   2:38.78 (1:22.12)                                        
 13 Dong, Janis H             15 Express Swimming-MR  2:36.54    2:38.93        
                1:16.35   2:38.93 (1:22.58)                                        
 14 Proceller, Charlotte F    17 WEST-CT              2:37.40    2:41.79        
                1:17.97   2:41.79 (1:23.82)                                        
 15 Bonvissuto, Mia D         16 Express Swimming-MR  2:35.76    2:42.50        
                1:18.70   2:42.50 (1:23.80)                                        
 16 Wilkins, Hazel S          16 Express Swimming-MR  2:36.93    2:43.79        
                1:19.49   2:43.79 (1:24.30)                                        
 17 Lee, Makayla              11 SSC-MR               3:00.01    2:44.07        
                1:21.34   2:44.07 (1:22.73)                                        
 18 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR                    NT    2:44.72        
                1:20.01   2:44.72 (1:24.71)                                        
 19 Fetherston, Elizabeth P   16 Express Swimming-MR  2:39.56    2:44.79        
                1:20.07   2:44.79 (1:24.72)                                        
 20 Wang, Laurie              15 GATE-MR              2:44.81    2:45.10        
                1:21.35   2:45.10 (1:23.75)                                        
 21 Velazquez, Gabby E        16 SSC-MR               2:48.83    2:46.81        
                1:21.96   2:46.81 (1:24.85)                                        
 22 Soberon, Sophia E         15 Express Swimming-MR  2:49.51    2:51.86        
                1:24.28   2:51.86 (1:27.58)                                        
 23 Lee, Morgan               11 SSC-MR               3:00.01    2:53.43        
                1:25.80   2:53.43 (1:27.63)                                        
 24 Healy, Sierra             11 HYB-MR                    NT    2:55.08        
                1:26.03   2:55.08 (1:29.05)                                        
 25 Soffey, Shannon R         17 Express Swimming-MR  2:59.55    2:55.18        
                1:25.11   2:55.18 (1:30.07)                                        
 26 Davies, Brooke            11 SSC-MR               3:00.00    2:55.25        
                1:28.45   2:55.25 (1:26.80)                                        
 27 Russo, Noelle R           15 Express Swimming-MR  2:54.12    2:56.60        
                1:25.90   2:56.60 (1:30.70)                                        
 28 Smith, Jane B             12 WEST-CT              3:05.15    3:00.30        
                1:28.11   3:00.30 (1:32.19)                                        
 29 Larson, Claire A          15 Express Swimming-MR  3:06.61    3:00.59        
                1:27.32   3:00.59 (1:33.27)                                        
 30 Liang, Victoria           15 GATE-MR              3:01.21    3:00.90        
                1:27.28   3:00.90 (1:33.62)                                        
 31 Stahurski, Anna           15 CSDC-MR              3:19.67    3:02.63        
                1:30.46   3:02.63 (1:32.17)                                        
 32 Linell, Kate C            16 WEST-CT                   NT    3:03.10        
                1:26.61   3:03.10 (1:36.49)                                        
 33 Tague, Grace E            17 Express Swimming-MR  3:00.62    3:05.77        
                1:28.88   3:05.77 (1:36.89)                                        
 34 Prashad, Olivia T         16 Express Swimming-MR  3:13.06    3:07.18        
                1:30.42   3:07.18 (1:36.76)                                        
 35 Liang, Virginia           12 GATE-MR              3:05.71    3:07.62        
                1:30.57   3:07.62 (1:37.05)                                        
 36 Giambrone, Abigail        16 SSC-MR               3:16.64    3:12.88        
                1:34.11   3:12.88 (1:38.77)                                        
 37 Hain, Amanda R            16 SSC-MR               3:32.00    3:27.18        
                1:39.20   3:27.18 (1:47.98)                                        
 38 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               3:31.04    3:29.44        
                1:42.18   3:29.44 (1:47.26)                                        
 39 Gaspard, Summer P         16 Express Swimming-MR  3:38.96    3:33.31        
                1:43.78   3:33.31 (1:49.53)                                        
 
Girls 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Jessica            16 Express Swimming-MR  1:12.66    1:13.77        
  2 Fisher, Jocelyn           17 SSC-MR               1:13.33    1:16.51        
  3 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR  1:25.37    1:25.50        
  4 McKenna, Mary K           12 Express Swimming-MR  1:25.55    1:25.90        
  5 Harkins, Hannah J         17 Express Swimming-MR  1:26.77    1:26.65        
  6 Martino, Samantha L       15 Express Swimming-MR  1:28.63    1:28.92        
  7 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR  1:31.37    1:29.68        
  8 Larson, Claire A          15 Express Swimming-MR  1:34.85    1:30.64        
  9 Lee, Morgan               11 SSC-MR               1:33.49    1:31.27        
 10 Fetherston, Elizabeth P   16 Express Swimming-MR       NT    1:31.52        
 11 Soberon, Sophia E         15 Express Swimming-MR  1:31.50    1:31.57        
 12 Campbell, Sarah B         17 Express Swimming-MR  1:34.26    1:34.42        
 13 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               1:35.19    1:34.70        
 14 Keane, Calianne           15 Express Swimming-MR       NT    1:34.86        
 15 Lee, Makayla              11 SSC-MR               1:34.46    1:35.31        
 16 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR    1:30.48    1:35.35        
 17 Eng, Amelie R             12 Express Swimming-MR  1:34.64    1:35.36        
 18 Zhou, Sarah Y             15 FLY-MR               1:33.58    1:36.03        
 19 Altmann, Katie E          15 SSC-MR               1:37.07    1:36.27        
 20 Giambrone, Abigail        16 SSC-MR               1:35.88    1:37.77        
 21 Porr, Nicole M            15 FLY-MR               1:40.32    1:38.67        
 22 Wu, Samantha              16 FLY-MR               1:37.44    1:40.21        
 23 Abrams, Alexandra F       15 Express Swimming-MR       NT    1:44.11        
 24 Tague, Grace E            17 Express Swimming-MR  1:43.97    1:45.86        
 25 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR               1:58.36    1:55.89        
 26 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               1:55.00    2:00.32        
 
Girls 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gary, Bella S             15 WEST-CT              2:40.78    2:48.90        
                1:21.03   2:48.90 (1:27.87)                                        
  2 Kim, Samantha A           17 WEST-CT              2:42.17    2:49.16        
                1:22.03   2:49.16 (1:27.13)                                        
  3 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR               2:58.18    2:55.49        
                1:24.32   2:55.49 (1:31.17)                                        
  4 Rinn, Morgan              16 Express Swimming-MR  2:55.57    2:59.09        
                1:27.51   2:59.09 (1:31.58)                                        
  5 Posada, Zenya J           12 UN-CT                3:05.76    3:00.22        
                1:26.92   3:00.22 (1:33.30)                                        
  6 Walsh, Stephanie M        15 Express Swimming-MR  2:56.63    3:00.27        
                1:28.04   3:00.27 (1:32.23)                                        
  7 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR  3:06.56    3:00.87        
                1:27.22   3:00.87 (1:33.65)                                        
  8 Knight, Caitlin C         15 Express Swimming-MR  3:02.65    3:02.90        
                1:28.69   3:02.90 (1:34.21)                                        
  9 Harkins, Hannah J         17 Express Swimming-MR  3:02.84    3:05.23        
                1:28.34   3:05.23 (1:36.89)                                        
 10 Wilkins, Hazel S          16 Express Swimming-MR  2:51.07    3:06.60        
                1:27.66   3:06.60 (1:38.94)                                        
 11 Bonvissuto, Mia D         16 Express Swimming-MR  3:00.44    3:07.17        
                1:29.14   3:07.17 (1:38.03)                                        
 12 Lew, Katie G              15 Express Swimming-MR  3:08.64    3:08.13        
                1:30.81   3:08.13 (1:37.32)                                        
 13 Linell, Kate C            16 WEST-CT              2:50.06    3:09.04        
                1:28.31   3:09.04 (1:40.73)                                        
 14 Bhandari, Adele           11 WEST-CT              3:18.05    3:13.52        
                1:34.28   3:13.52 (1:39.24)                                        
 15 Wang, Laurie              15 GATE-MR              3:10.24    3:14.39        
                1:33.58   3:14.39 (1:40.81)                                        
 16 Healy, Sierra             11 HYB-MR                    NT    3:15.25        
                1:33.09   3:15.25 (1:42.16)                                        
 17 Liang, Virginia           12 GATE-MR              3:20.21    3:18.28        
                1:37.08   3:18.28 (1:41.20)                                        
 18 Turner, Libby L           11 WEST-CT              3:22.54    3:18.47        
                1:34.95   3:18.47 (1:43.52)                                        
 19 Soberon, Sophia E         15 Express Swimming-MR  3:14.74    3:18.54        
                1:35.52   3:18.54 (1:43.02)                                        
 20 Velazquez, Gabby E        16 SSC-MR               3:25.87    3:19.07        
                1:36.38   3:19.07 (1:42.69)                                        
 21 Proceller, Charlotte F    17 WEST-CT              3:22.33    3:20.42        
                1:38.69   3:20.42 (1:41.73)                                        
 22 Liang, Victoria           15 GATE-MR              3:19.74    3:21.63        
                1:37.37   3:21.63 (1:44.26)                                        
 23 Phelan, Megan K           17 WEST-CT              3:26.99    3:23.95        
                1:38.15   3:23.95 (1:45.80)                                        
 24 Keane, Calianne           15 Express Swimming-MR  3:25.59    3:25.92        
                1:36.27   3:25.92 (1:49.65)                                        
 25 Zhou, Sarah Y             15 FLY-MR                    NT    3:28.60        
                1:37.60   3:28.60 (1:51.00)                                        
 26 Edlin-Miller, Lia         11 HYB-MR                    NT    3:30.52        
                1:40.38   3:30.52 (1:50.14)                                        
 27 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               3:29.08    3:31.26        
                1:41.70   3:31.26 (1:49.56)                                        
 28 Juang, Samantha           16 FLY-MR                    NT    3:31.53        
                1:42.85   3:31.53 (1:48.68)                                        
 29 Giambrone, Abigail        16 SSC-MR               3:34.19    3:33.09        
                1:42.11   3:33.09 (1:50.98)                                        
 30 Porr, Nicole M            15 FLY-MR               3:34.16    3:33.74        
                1:42.56   3:33.74 (1:51.18)                                        
 31 Wu, Samantha              16 FLY-MR                    NT    3:34.88        
                1:41.74   3:34.88 (1:53.14)                                        
 
Girls 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rinn, Morgan              16 Express Swimming-MR  1:03.53    1:04.05        
  2 Wilkins, Hazel S          16 Express Swimming-MR  1:04.67    1:05.80        
  3 Proceller, Charlotte F    17 WEST-CT              1:04.79    1:06.81        
  4 DiTolla, Rachel L         18 SSC-MR               1:09.27    1:08.96        
  5 Lew, Katie G              15 Express Swimming-MR  1:08.14    1:09.35        
  6 Fisher, Jocelyn           17 SSC-MR               1:05.74    1:09.77        
  7 Kim, Samantha A           17 WEST-CT              1:09.14    1:10.68        
  8 Welcome, Shannon R        17 Express Swimming-MR  1:07.39    1:10.99        
  9 Renna, Julia              16 SSC-MR               1:11.40    1:11.14        
 10 Gary, Bella S             15 WEST-CT              1:09.34    1:11.26        
 11 McKenna, Mary K           12 Express Swimming-MR  1:13.72    1:11.31        
 12 Walsh, Stephanie M        15 Express Swimming-MR  1:09.31    1:12.15        
 13 Phelan, Megan K           17 WEST-CT              1:11.17    1:12.84        
 14 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR               1:11.66    1:12.93        
 15 Knight, Caitlin C         15 Express Swimming-MR  1:10.39    1:12.95        
 16 Saliou, Julienne          14 HYB-MR               1:16.27    1:12.97        
 17 Russo, Noelle R           15 Express Swimming-MR  1:15.20    1:13.62        
 18 Gerber, Maya              15 HAA-MR               1:13.48    1:16.21        
 19 Dong, Janis H             15 Express Swimming-MR  1:15.43    1:16.79        
 20 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR  1:22.08    1:17.68        
 21 Healy, Sierra             11 HYB-MR               1:18.69    1:18.02        
 22 Vintimilla, Samantha      15 Parks Sailfish-MR    1:21.65    1:21.72        
 23 Kraff, Allyson R          17 Express Swimming-MR  1:18.38    1:22.25        
 24 Ng, Melanie               15 Parks Sailfish-MR    1:17.80    1:24.25        
 25 Soberon, Sophia E         15 Express Swimming-MR       NT    1:24.95        
 26 Iaboni, Julia             15 CSDC-MR              1:23.02    1:25.35        
 27 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               1:30.00    1:25.50        
 28 Tague, Grace E            17 Express Swimming-MR  1:27.66    1:25.95        
 29 Boudreau, Shannon         15 HAA-MR               1:21.53    1:26.91        
 30 Edlin-Miller, Lia         11 HYB-MR               1:29.90    1:30.09        
 31 Liang, Victoria           15 GATE-MR              1:26.32    1:30.29        
 32 Giambrone, Abigail        16 SSC-MR               1:43.25    1:36.97        
 33 Liang, Virginia           12 GATE-MR              1:37.97    1:37.08        
 34 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               1:52.59    1:59.36        
 
Girls 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rinn, Morgan              16 Express Swimming-MR  2:18.52    2:18.08        
                1:06.16   2:18.08 (1:11.92)                                        
  2 Walsh, Elizabeth A        17 Express Swimming-MR  2:21.66    2:21.76        
                1:07.81   2:21.76 (1:13.95)                                        
  3 Meringolo, Gabriella A    18 Express Swimming-MR  2:20.55    2:31.33        
                1:12.02   2:31.33 (1:19.31)                                        
  4 Lew, Katie G              15 Express Swimming-MR  2:31.40    2:32.62        
                1:12.02   2:32.62 (1:20.60)                                        
  5 DiTolla, Rachel L         18 SSC-MR               2:30.98    2:33.76        
                1:13.67   2:33.76 (1:20.09)                                        
  6 Wilkins, Hazel S          16 Express Swimming-MR  2:25.83    2:38.67        
                1:13.68   2:38.67 (1:24.99)                                        
  7 Zimmerman, Marley G       15 Express Swimming-MR  2:38.74    2:42.67        
                1:17.19   2:42.67 (1:25.48)                                        
  8 Kraff, Allyson R          17 Express Swimming-MR  2:47.70    2:51.42        
                  18.38   2:51.42 (2:33.04)                                        
  9 Gerber, Maya              15 HAA-MR               2:45.39    2:53.53        
                1:18.39   2:53.53 (1:35.14)                                        
 10 Russo, Noelle R           15 Express Swimming-MR  2:55.43    2:55.76        
                1:23.16   2:55.76 (1:32.60)                                        
 11 Lee, Makayla              11 SSC-MR               3:00.00    3:02.91        
                1:25.26   3:02.91 (1:37.65)                                        
 12 Lee, Morgan               11 SSC-MR               3:15.00    3:06.04        
                1:27.35   3:06.04 (1:38.69)                                        
 13 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               3:10.00    3:14.59        
                1:32.75   3:14.59 (1:41.84)                                        
 14 Zhao, Felicity E          11 FLY-MR                    NT    3:33.39        
                1:44.38   3:33.39 (1:49.01)                                        
 15 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               4:00.00    4:08.25        
                1:55.38   4:08.25 (2:12.87)                                        
 
Girls 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Elizabeth A        17 Express Swimming-MR  2:22.39    2:25.11        
                1:07.76   2:25.11 (1:17.35)                                        
  2 Rinn, Morgan              16 Express Swimming-MR  2:26.18    2:27.16        
                1:08.57   2:27.16 (1:18.59)                                        
  3 Whang, Jessica            16 Express Swimming-MR  2:27.31    2:27.48        
                1:11.70   2:27.48 (1:15.78)                                        
  4 Zimmerman, Marley G       15 Express Swimming-MR  2:31.87    2:33.83        
                1:13.69   2:33.83 (1:20.14)                                        
  5 Lew, Katie G              15 Express Swimming-MR  2:34.16    2:34.65        
                1:10.69   2:34.65 (1:23.96)                                        
  6 McKenna, Mary K           12 Express Swimming-MR  2:32.91    2:34.71        
                1:13.89   2:34.71 (1:20.82)                                        
  7 Walsh, Stephanie M        15 Express Swimming-MR  2:32.10    2:34.78        
                1:14.65   2:34.78 (1:20.13)                                        
  8 Meringolo, Gabriella A    18 Express Swimming-MR  2:28.24    2:38.25        
                1:14.26   2:38.25 (1:23.99)                                        
  9 Harkins, Hannah J         17 Express Swimming-MR  2:42.42    2:42.71        
                1:15.51   2:42.71 (1:27.20)                                        
 10 Wilkins, Hazel S          16 Express Swimming-MR  2:29.69    2:43.06        
                1:16.51   2:43.06 (1:26.55)                                        
 11 Fetherston, Elizabeth P   16 Express Swimming-MR  2:40.47    2:43.34        
                1:17.89   2:43.34 (1:25.45)                                        
 12 Jhong, Sara               16 Express Swimming-MR  2:37.75    2:43.50        
                1:15.81   2:43.50 (1:27.69)                                        
 13 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR  2:48.32    2:44.33        
                1:18.05   2:44.33 (1:26.28)                                        
 14 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR  2:46.71    2:45.63        
                1:17.96   2:45.63 (1:27.67)                                        
 15 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR  2:46.99    2:46.07        
                1:21.12   2:46.07 (1:24.95)                                        
 16 DiTolla, Rachel L         18 SSC-MR               2:47.09    2:46.56        
                1:13.49   2:46.56 (1:33.07)                                        
 17 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR  2:49.28    2:48.39        
                1:25.27   2:48.39 (1:23.12)                                        
 18 Soberon, Sophia E         15 Express Swimming-MR  2:50.81    2:49.36        
                1:21.48   2:49.36 (1:27.88)                                        
 19 Russo, Noelle R           15 Express Swimming-MR  2:46.14    2:50.40        
                1:19.67   2:50.40 (1:30.73)                                        
 20 Gerber, Maya              15 HAA-MR               2:46.70    2:51.14        
                1:20.10   2:51.14 (1:31.04)                                        
 21 Martino, Samantha L       15 Express Swimming-MR  2:49.24    2:51.42        
                1:24.43   2:51.42 (1:26.99)                                        
 22 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR    2:45.63    2:52.42        
                1:18.95   2:52.42 (1:33.47)                                        
 23 Campbell, Sarah B         17 Express Swimming-MR  2:52.06    2:54.37        
                1:24.54   2:54.37 (1:29.83)                                        
 24 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR  2:52.40    2:55.73        
                1:24.81   2:55.73 (1:30.92)                                        
 25 Kraff, Allyson R          17 Express Swimming-MR  2:51.54    2:56.23        
                1:25.26   2:56.23 (1:30.97)                                        
 26 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               2:56.95    2:57.78        
                1:26.84   2:57.78 (1:30.94)                                        
 27 Tague, Grace E            17 Express Swimming-MR  2:56.25    2:57.98        
                1:23.36   2:57.98 (1:34.62)                                        
 28 Zhou, Sarah Y             15 FLY-MR               2:55.72    3:01.61        
                1:25.13   3:01.61 (1:36.48)                                        
 29 Walsh, Jessica M          12 Express Swimming-MR  3:39.47    3:02.37        
                1:28.20   3:02.37 (1:34.17)                                        
 30 Altmann, Katie E          15 SSC-MR               3:02.58    3:03.10        
                1:30.32   3:03.10 (1:32.78)                                        
 31 Giambrone, Abigail        16 SSC-MR               3:06.17    3:06.87        
                1:32.76   3:06.87 (1:34.11)                                        
 32 Cronin, Jessica           12 HAA-MR               3:12.24    3:07.89        
                1:35.25   3:07.89 (1:32.64)                                        
 33 Keane, Calianne           15 Express Swimming-MR       NT    3:13.47        
                1:34.73   3:13.47 (1:38.74)                                        
 34 Demirci, Morgan           12 HAA-MR               3:19.09    3:16.86        
                1:38.20   3:16.86 (1:38.66)                                        
 35 Abrams, Alexandra F       15 Express Swimming-MR       NT    3:20.93        
                1:38.07   3:20.93 (1:42.86)                                        
 36 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               3:28.98    3:33.34        
                1:42.01   3:33.34 (1:51.33)                                        
 -- Wu, Samantha              16 FLY-MR                    NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                1:37.43        DQ (1:40.53)                                        
 
Girls 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rinn, Morgan              16 Express Swimming-MR  5:07.96    5:10.77        
                1:06.87   2:28.69 (1:21.82)   4:00.92 (1:32.23)   5:10.77 (1:09.85)
  2 Whang, Jessica            16 Express Swimming-MR  5:12.58    5:20.11        
                1:10.91   2:34.38 (1:23.47)   4:02.82 (1:28.44)   5:20.11 (1:17.29)
  3 Knight, Caitlin C         15 Express Swimming-MR  5:26.31    5:33.55        
                1:18.31   2:46.24 (1:27.93)   4:21.40 (1:35.16)   5:33.55 (1:12.15)
  4 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR  5:42.50    5:41.79        
                1:17.81   2:45.46 (1:27.65)   4:24.16 (1:38.70)   5:41.79 (1:17.63)
  5 Stroub, Mia R             14 WISC-MR              5:45.99    5:46.24        
                1:14.79   2:42.18 (1:27.39)   4:28.21 (1:46.03)   5:46.24 (1:18.03)
  6 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR  5:46.61    5:50.30        
                1:15.22   2:43.28 (1:28.06)   4:30.08 (1:46.80)   5:50.30 (1:20.22)
  7 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  6:02.11    5:54.29        
                1:25.09   2:54.02 (1:28.93)   4:34.76 (1:40.74)   5:54.29 (1:19.53)
  8 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR  6:04.88    5:54.35        
                1:21.38   3:00.97 (1:39.59)   4:36.75 (1:35.78)   5:54.35 (1:17.60)
  9 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR  5:49.42    5:56.69        
                1:18.72   2:51.33 (1:32.61)   4:38.69 (1:47.36)   5:56.69 (1:18.00)
 10 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  6:03.43    6:00.55        
                1:20.11   2:53.33 (1:33.22)   4:44.73 (1:51.40)   6:00.55 (1:15.82)
 11 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR       NT    6:23.44        
                1:33.06   3:12.97 (1:39.91)   4:59.86 (1:46.89)   6:23.44 (1:23.58)
 12 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               6:34.53    6:28.59        
                1:30.16   3:11.95 (1:41.79)   5:01.42 (1:49.47)   6:28.59 (1:27.17)
 13 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               7:34.75    7:28.71        
                1:57.21   3:48.42 (1:51.21)   5:56.83 (2:08.41)   7:28.71 (1:31.88)
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aquilino, Lorenzo A       10 Unattached-MR          32.96      33.25        
  2 Olsen, Lars O             10 FA-MR                  34.48      34.74        
  3 Augustin, James J         10 FA-MR                  39.01      35.16        
  4 Chan, Aidan               10 FLY-MR                 35.18      35.23        
  5 Paton, Gavin C            10 SSC-MR                 38.03      35.70        
  6 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR    35.90      36.03        
  7 Gallub, Tyler             10 HAA-MR                 34.64      36.04        
  8 Chang, Henry              10 Express Swimming-MR    36.81      36.35        
  9 Lombard, Ryan C           10 Express Swimming-MR    36.32      37.02        
 10 Lian, Derek               10 Parks Sailfish-MR      36.78      37.33        
 11 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR    37.98      37.38        
 12 Chang, Matthew A           9 FLY-MR                 35.88      37.40        
 13 Knight, Liam M            10 EHY-MR                 39.86      37.94        
 14 Weinstein, Joshua E        9 Express Swimming-MR    42.87      38.01        
 15 Huta, Tommy A             10 HAA-MR                 39.15      38.10        
 16 Minchala, Ismael F        10 FLY-MR                 38.49      38.86        
 17 Yao, Maxwell               8 Express Swimming-MR    41.28      39.04        
 18 Glass, Logan W            10 WISC-MR                40.83      40.87        
 19 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR                 37.79      41.24        
 20 Rozen, Jacob A            10 WEST-CT                41.03      41.30        
 21 Menu, Miles X              9 EHY-MR                 41.28      41.61        
 22 Lavelle, Adam              9 WISC-MR                47.99      41.83        
 23 Smith, Dylan J            10 HAA-MR                 42.33      41.93        
 24 Morelli, Brennan Q         8 HAA-MR                 43.70      42.60        
 25 Bisono, Aaron L            8 FLY-MR                    NT      42.75        
 26 Lemieux, Dylan F           8 HAA-MR                 44.29      43.33        
 27 Ackerman, Lucas J          9 HAA-MR                 47.01      43.76        
 28 Kazlauskas, Cole          10 HAA-MR                 43.05      43.87        
 29 Lee, Crane                 9 FLY-MR                    NT      43.89        
 30 Colletti, Max              9 Express Swimming-MR       NT      45.88        
 31 MA, Joshua                 9 Express Swimming-MR  1:02.49      46.75        
 32 Kriegsman, Ben R           8 EHY-MR                 53.20      46.91        
 33 Chavez, Nicholas           9 EHY-MR                 48.92      47.36        
 34 Colletti, Lucas R          7 Express Swimming-MR       NT      47.37        
 35 Mendoza, Paolo G           7 FLY-MR                    NT      47.93        
 36 Menu, Aidan M              7 EHY-MR                 52.61      49.25        
 37 Korica, Marko              9 Express Swimming-MR       NT      49.42        
 38 Spelman, Logan             8 CSDC-MR                   NT      49.92        
 39 Ciardullo, Michael        10 HAA-MR                 57.73      50.33        
 40 Gang, Harry C              9 HAA-MR                 48.81      50.69        
 41 Rateshwar, Dylan           8 Express Swimming-MR       NT      53.84        
 42 Dunne, Brady               9 CSDC-MR                   NT      54.20        
 43 Ackerman, Matthew B        8 HAA-MR                 53.54      57.27        
 44 Cullen, Phin J             7 WISC-MR              1:15.99    1:05.43        
 45 Ackerman, Jacob M          9 HAA-MR               1:05.45    1:08.47        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aquilino, Lorenzo A       10 Unattached-MR        1:29.13    1:13.43        
  2 Chan, Aidan               10 FLY-MR               1:23.46    1:16.69        
  3 Olsen, Lars O             10 FA-MR                1:22.23    1:17.10        
  4 Lin, Linus                10 FLY-MR               1:24.10    1:19.71        
  5 Chen, Justin              10 Parks Sailfish-MR    1:26.28    1:19.93        
  6 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR  1:19.36    1:20.14        
  7 Chang, Matthew A           9 FLY-MR               1:25.75    1:20.62        
  8 Lombard, Ryan C           10 Express Swimming-MR  1:22.68    1:20.67        
  9 Jiang, Junyi              10 FLY-MR               1:24.79    1:22.09        
 10 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR  1:23.81    1:22.31        
 11 Lian, Derek               10 Parks Sailfish-MR    1:23.40    1:22.58        
 12 Chang, Henry              10 Express Swimming-MR  1:22.62    1:22.68        
 13 Gallub, Tyler             10 HAA-MR               1:23.24    1:22.91        
 14 Dissanayake, Ryan B        9 FLY-MR               1:33.31    1:23.09        
 15 Minchala, Ismael F        10 FLY-MR               1:30.88    1:24.89        
 16 Weinstein, Joshua E        9 Express Swimming-MR  1:36.77    1:25.21        
 17 Yao, Maxwell               8 Express Swimming-MR  1:26.33    1:25.63        
 18 Bargellini, Ryan J         9 Express Swimming-MR       NT    1:25.74        
 19 Huta, Tommy A             10 HAA-MR               1:28.15    1:29.59        
 20 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR               1:32.00    1:30.63        
 21 Knight, Liam M            10 EHY-MR               1:30.34    1:30.67        
 22 Lee, Ethan J               8 GATE-MR              1:35.00    1:33.96        
 23 Stern, Noah I              9 Express Swimming-MR  1:36.36    1:33.97        
 24 Rozen, Jacob A            10 WEST-CT              1:36.65    1:34.08        
 25 Zhang, Philip D           10 GATE-MR              1:32.27    1:35.00        
 26 Kazlauskas, Cole          10 HAA-MR               1:39.85    1:37.29        
 27 Morelli, Brennan Q         8 HAA-MR               1:37.37    1:37.30        
 28 Beaudry, Charlie S         9 SSC-MR               1:57.02    1:37.73        
 29 Bisono, Aaron L            8 FLY-MR                    NT    1:38.42        
 30 Kriegsman, Ben R           8 EHY-MR               1:59.01    1:41.20        
 31 Lemieux, Dylan F           8 HAA-MR               1:38.97    1:41.21        
 32 Kaufman, Alex R            9 WEST-CT              1:42.77    1:41.31        
 33 Lavelle, Adam              9 WISC-MR                   NT    1:42.36        
 34 Sweeney, Chris             9 HAA-MR               1:49.70    1:42.69        
 35 Zakarian, Johnathan T     10 GATE-MR              1:40.32    1:43.22        
 36 Ackerman, Lucas J          9 HAA-MR               1:44.32    1:43.93        
 37 Serafin, Oren B            7 Express Swimming-MR       NT    1:44.42        
 38 Mendoza, Paolo G           7 FLY-MR                    NT    1:45.35        
 39 Lee, Crane                 9 FLY-MR                    NT    1:48.23        
 40 Colletti, Max              9 Express Swimming-MR       NT    1:48.36        
 41 Chavez, Nicholas           9 EHY-MR               1:57.07    1:48.40        
 42 Martinez, Michael R        9 HAA-MR               1:58.08    1:52.77        
 43 Gang, Harry C              9 HAA-MR               1:59.08    1:53.54        
 44 Zhou, Henry                9 Express Swimming-MR       NT    1:54.24        
 45 Rateshwar, Dylan           8 Express Swimming-MR       NT    1:57.99        
 46 Spelman, Logan             8 CSDC-MR                   NT    1:58.62        
 47 Benavides, Isaiah J        8 WISC-MR              2:13.99    1:58.93        
 48 Kando, Michael             7 GATE-MR              2:00.00    1:59.44        
 49 Ciardullo, Michael        10 HAA-MR               2:06.84    2:03.40        
 50 Ackerman, Matthew B        8 HAA-MR               2:08.28    2:12.71        
 51 Ackerman, Jacob M          9 HAA-MR               2:18.37    2:23.29        
 -- Korica, Marko              9 Express Swimming-MR       NT         DQ        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olsen, Lars O             10 FA-MR                  41.04      40.03        
  2 Aquilino, Lorenzo A       10 Unattached-MR          42.06      40.80        
  3 Gallub, Tyler             10 HAA-MR                 39.71      41.10        
  4 Lian, Derek               10 Parks Sailfish-MR      48.33      42.84        
  5 Chang, Henry              10 Express Swimming-MR    43.31      43.37        
  6 Paton, Gavin C            10 SSC-MR                 45.95      43.52        
  7 Chan, Aidan               10 FLY-MR                 43.31      43.53        
  8 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR    44.56      44.41        
  9 Augustin, James J         10 FA-MR                  44.31      45.32        
 10 Chang, Matthew A           9 FLY-MR                 45.62      45.35        
 11 Weinstein, Joshua E        9 Express Swimming-MR    49.02      45.66        
 12 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR    47.89      46.77        
 13 Rozen, Jacob A            10 WEST-CT                50.93      47.23        
 14 Yao, Maxwell               8 Express Swimming-MR    51.04      47.39        
 15 Minchala, Ismael F        10 FLY-MR                 49.73      47.48        
 16 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR                 47.48      48.02        
 17 Lombard, Ryan C           10 Express Swimming-MR    48.28      48.58        
 18 Morelli, Brennan Q         8 HAA-MR                 48.43      48.61        
 19 Huta, Tommy A             10 HAA-MR                 48.33      48.82        
 20 Menu, Miles X              9 EHY-MR                 51.80      49.40        
 21 Ackerman, Lucas J          9 HAA-MR                 50.45      50.25        
 22 Kazlauskas, Cole          10 HAA-MR                 52.56      50.31        
 23 Lavelle, Adam              9 WISC-MR                58.99      50.64        
 24 Chavez, Nicholas           9 EHY-MR                 55.00      50.83        
 25 Lemieux, Dylan F           8 HAA-MR                 49.68      52.06        
 26 Kriegsman, Ben R           8 EHY-MR                 55.25      53.54        
 27 Gang, Harry C              9 HAA-MR                 54.65      54.34        
 28 Smith, Dylan J            10 HAA-MR                 51.97      54.45        
 29 Lee, Crane                 9 FLY-MR                    NT      54.83        
 30 Menu, Aidan M              7 EHY-MR               1:08.12      54.94        
 31 Ciardullo, Michael        10 HAA-MR                 55.01      55.26        
 32 Bisono, Aaron L            8 FLY-MR                    NT      55.60        
 33 Colletti, Max              9 Express Swimming-MR       NT      57.05        
 34 Spelman, Logan             8 CSDC-MR                   NT      57.98        
 35 Korica, Marko              9 Express Swimming-MR       NT      59.99        
 36 Ackerman, Matthew B        8 HAA-MR               1:00.10    1:02.43        
 37 Rateshwar, Dylan           8 Express Swimming-MR       NT    1:02.57        
 38 Mendoza, Paolo G           7 FLY-MR                    NT    1:02.99        
 39 Colletti, Lucas R          7 Express Swimming-MR       NT    1:03.27        
 40 Dunne, Brady               9 CSDC-MR                   NT    1:07.43        
 41 Ackerman, Jacob M          9 HAA-MR               1:18.86    1:12.42        
 42 Cullen, Phin J             7 WISC-MR              1:15.99    1:13.88        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aquilino, Lorenzo A       10 Unattached-MR        1:40.28    1:27.70        
  2 Gallub, Tyler             10 HAA-MR               1:27.35    1:30.70        
  3 Chan, Aidan               10 FLY-MR               1:35.26    1:32.59        
  4 Olsen, Lars O             10 FA-MR                1:42.70    1:32.82        
  5 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR  1:33.31    1:34.66        
  6 Chang, Henry              10 Express Swimming-MR  1:36.00    1:36.38        
  7 Weinstein, Joshua E        9 Express Swimming-MR  1:42.59    1:37.38        
  8 Bargellini, Ryan J         9 Express Swimming-MR       NT    1:37.39        
  9 Yao, Maxwell               8 Express Swimming-MR  1:57.66    1:37.59        
 10 Knight, Liam M            10 EHY-MR               1:36.25    1:37.95        
 11 Chang, Matthew A           9 FLY-MR                    NT    1:38.31        
 12 Minchala, Ismael F        10 FLY-MR                    NT    1:39.79        
 13 Rozen, Jacob A            10 WEST-CT              1:48.16    1:40.99        
 14 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR               1:35.00    1:42.99        
 15 Morelli, Brennan Q         8 HAA-MR               1:51.08    1:43.39        
 16 Dissanayake, Ryan B        9 FLY-MR               1:54.65    1:45.18        
 17 Ackerman, Lucas J          9 HAA-MR               1:52.16    1:47.28        
 18 Lombard, Ryan C           10 Express Swimming-MR  1:58.76    1:47.69        
 19 Kazlauskas, Cole          10 HAA-MR               1:56.72    1:50.88        
 20 Chavez, Nicholas           9 EHY-MR               2:00.00    1:53.40        
 21 Lemieux, Dylan F           8 HAA-MR               1:49.07    1:53.57        
 22 Zhang, Philip D           10 GATE-MR              1:47.04    1:54.83        
 23 Beaudry, Charlie S         9 SSC-MR               1:58.81    1:54.84        
 24 Zakarian, Johnathan T     10 GATE-MR              1:52.63    1:55.21        
 25 Stern, Noah I              9 Express Swimming-MR  2:01.92    1:55.35        
 26 Lavelle, Adam              9 WISC-MR              1:56.99    1:56.45        
 27 Gang, Harry C              9 HAA-MR               2:00.76    1:58.49        
 28 Ciardullo, Michael        10 HAA-MR               2:05.92    1:59.70        
 29 Sweeney, Chris             9 HAA-MR               2:01.11    2:01.77        
 30 Ackerman, Matthew B        8 HAA-MR               2:18.85    2:10.71        
 31 Kando, Michael             7 GATE-MR              2:17.00    2:12.05        
 32 Rateshwar, Dylan           8 Express Swimming-MR       NT    2:16.57        
 33 Martinez, Michael R        9 HAA-MR               2:16.38    2:20.69        
 34 Zhou, Henry                9 Express Swimming-MR       NT    2:29.86        
 -- Benavides, Isaiah J        8 WISC-MR              2:15.99         DQ        
      Not on back off wall
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rozen, Jacob A            10 WEST-CT                47.69      45.16        
  2 Chan, Aidan               10 FLY-MR                 50.56      46.97        
  3 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR    48.69      47.91        
  4 Lian, Derek               10 Parks Sailfish-MR      47.51      48.01        
  5 Lin, Linus                10 FLY-MR                 52.83      51.38        
  6 Lombard, Ryan C           10 Express Swimming-MR    55.50      51.64        
  7 Chen, Justin              10 Parks Sailfish-MR      53.03      51.85        
  8 Jiang, Junyi              10 FLY-MR                 56.01      52.65        
  9 Bargellini, Ryan J         9 Express Swimming-MR       NT      53.07        
 10 Zhang, Philip D           10 GATE-MR                57.26      53.33        
 11 Weinstein, Joshua E        9 Express Swimming-MR       NT      54.06        
 12 Chang, Henry              10 Express Swimming-MR    55.23      54.93        
 13 Huta, Tommy A             10 HAA-MR                 55.27      55.20        
 14 Morelli, Brennan Q         8 HAA-MR                 55.47      55.52        
 15 Kazlauskas, Cole          10 HAA-MR                 57.65      57.68        
 16 Beaudry, Charlie S         9 SSC-MR               1:00.19      57.83        
 17 Yao, Maxwell               8 Express Swimming-MR  1:06.50      57.89        
 18 Kaufman, Alex R            9 WEST-CT                55.64      58.04        
 19 Ciardullo, Michael        10 HAA-MR                 56.42      58.66        
 20 Lee, Ethan J               8 GATE-MR                53.60      58.88        
 21 Serafin, Oren B            7 Express Swimming-MR  1:07.30      59.47        
 22 Lavelle, Adam              9 WISC-MR              1:19.99    1:00.87        
 23 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR               1:01.00    1:02.54        
 24 Martinez, Michael R        9 HAA-MR               1:02.42    1:02.58        
 25 Lemieux, Dylan F           8 HAA-MR               1:07.22    1:02.62        
 26 Sweeney, Chris             9 HAA-MR               1:01.20    1:03.20        
 27 Rateshwar, Dylan           8 Express Swimming-MR       NT    1:03.58        
 28 Kando, Michael             7 GATE-MR              1:01.31    1:03.79        
 29 Colletti, Max              9 Express Swimming-MR       NT    1:06.13        
 30 Kriegsman, Ben R           8 EHY-MR                    NT    1:07.55        
 31 Spelman, Logan             8 CSDC-MR                   NT    1:08.28        
 32 Mancuso, Ryan H            7 Express Swimming-MR       NT    1:08.93        
 33 Ackerman, Lucas J          9 HAA-MR               1:04.99    1:10.14        
 34 Benavides, Isaiah J        8 WISC-MR              1:03.99    1:15.95        
 35 Korica, Marko              9 Express Swimming-MR       NT    1:20.94        
 36 Ackerman, Matthew B        8 HAA-MR               1:15.00    1:28.74        
 -- Zhou, Henry                9 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      One hand touch
 -- Ackerman, Jacob M          9 HAA-MR               1:16.45         DQ        
      Scissors kick
 -- Gang, Harry C              9 HAA-MR               1:13.89         DQ        
      Scissors kick
 -- Cullen, Phin J             7 WISC-MR              1:30.99         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lian, Derek               10 Parks Sailfish-MR    1:44.92    1:40.38        
  2 Chan, Aidan               10 FLY-MR               1:43.71    1:40.63        
  3 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR  1:43.16    1:42.64        
  4 Augustin, James J         10 FA-MR                1:44.65    1:45.33        
  5 Rozen, Jacob A            10 WEST-CT              1:51.84    1:47.14        
  6 Lombard, Ryan C           10 Express Swimming-MR  1:43.06    1:49.54        
  7 Weinstein, Joshua E        9 Express Swimming-MR  2:04.22    1:57.62        
  8 Menu, Miles X              9 EHY-MR               1:58.00    1:58.88        
  9 Chang, Henry              10 Express Swimming-MR  1:57.84    2:00.09        
 10 Morelli, Brennan Q         8 HAA-MR               2:02.15    2:01.88        
 11 Huta, Tommy A             10 HAA-MR               2:02.04    2:02.03        
 12 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR  1:58.40    2:02.86        
 13 Yao, Maxwell               8 Express Swimming-MR  2:29.70    2:03.32        
 14 Knight, Liam M            10 EHY-MR               1:55.00    2:04.46        
 15 Kazlauskas, Cole          10 HAA-MR               2:18.23    2:05.45        
 16 Glass, Logan W            10 WISC-MR              2:05.07    2:05.87        
 17 Paton, Gavin C            10 SSC-MR               2:08.12    2:09.31        
 18 Ciardullo, Michael        10 HAA-MR               2:30.00    2:10.24        
 19 Lavelle, Adam              9 WISC-MR              2:18.99    2:10.99        
 20 Smith, Dylan J            10 HAA-MR               2:11.87    2:15.90        
 21 Chavez, Nicholas           9 EHY-MR               2:30.00    2:17.44        
 22 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR               2:18.08    2:19.30        
 23 Ackerman, Lucas J          9 HAA-MR               2:30.00    2:26.21        
 -- MA, Joshua                 9 Express Swimming-MR  2:32.76         DQ        
      Alternating Kick
 -- Rateshwar, Dylan           8 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      False start
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aquilino, Lorenzo A       10 Unattached-MR          46.89      36.53        
  2 Olsen, Lars O             10 FA-MR                  46.05      37.95        
  3 Chen, Justin              10 Parks Sailfish-MR      43.25      38.21        
  4 Lin, Linus                10 FLY-MR                 45.94      41.12        
  5 Minchala, Ismael F        10 FLY-MR                 50.41      41.13        
  6 Weinstein, Joshua E        9 Express Swimming-MR    59.39      41.78        
  7 Chang, Matthew A           9 FLY-MR                 44.31      41.82        
  8 Chang, Henry              10 Express Swimming-MR    42.25      42.74        
  9 Lian, Derek               10 Parks Sailfish-MR      41.31      43.56        
 10 Dissanayake, Ryan B        9 FLY-MR                 50.38      43.81        
 11 Knight, Liam M            10 EHY-MR                 43.87      44.86        
 12 Bargellini, Ryan J         9 Express Swimming-MR       NT      45.19        
 13 Gallub, Tyler             10 HAA-MR                 43.05      45.35        
 14 Lombard, Ryan C           10 Express Swimming-MR    50.67      45.60        
 15 Lee, Ethan J               8 GATE-MR                45.51      46.39        
 16 Yao, Maxwell               8 Express Swimming-MR       NT      46.60        
 17 Jiang, Junyi              10 FLY-MR                 48.60      46.80        
 18 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR    48.24      48.45        
 19 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR    49.10      49.53        
 20 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR                 48.00      50.06        
 21 Lavelle, Adam              9 WISC-MR              1:01.99      50.56        
 22 Mendoza, Paolo G           7 FLY-MR                    NT      51.37        
 23 Huta, Tommy A             10 HAA-MR                 48.60      53.39        
 24 Kaufman, Alex R            9 WEST-CT                51.00      53.40        
 25 Lee, Crane                 9 FLY-MR                    NT      56.14        
 26 Beaudry, Charlie S         9 SSC-MR               1:03.76      59.11        
 27 Chavez, Nicholas           9 EHY-MR                 58.00    1:00.28        
 28 Kriegsman, Ben R           8 EHY-MR                    NT    1:00.43        
 29 Zakarian, Johnathan T     10 GATE-MR                58.46    1:02.32        
 30 Korica, Marko              9 Express Swimming-MR       NT    1:04.40        
 30 Zhou, Henry                9 Express Swimming-MR       NT    1:04.40        
 32 Bisono, Aaron L            8 FLY-MR                    NT    1:05.15        
 33 Benavides, Isaiah J        8 WISC-MR              1:03.99    1:05.59        
 34 Stern, Noah I              9 Express Swimming-MR  1:00.09    1:05.60        
 35 Serafin, Oren B            7 Express Swimming-MR       NT    1:07.00        
 36 Mancuso, Ryan H            7 Express Swimming-MR       NT    1:16.80        
 -- Colletti, Max              9 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Cullen, Phin J             7 WISC-MR              1:30.99         DQ        
      Alternating Kick
 -- Rateshwar, Dylan           8 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aquilino, Lorenzo A       10 Unattached-MR        1:24.15    1:25.74        
  2 Olsen, Lars O             10 FA-MR                1:29.54    1:32.56        
  3 Chang, Henry              10 Express Swimming-MR  1:41.00    1:36.31        
  4 Chang, Matthew A           9 FLY-MR               1:39.69    1:36.77        
  5 Weinstein, Joshua E        9 Express Swimming-MR       NT    1:43.89        
  6 Knight, Liam M            10 EHY-MR               1:43.78    1:47.70        
  7 Lombard, Ryan C           10 Express Swimming-MR  1:50.62    1:50.13        
  8 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR  2:01.41    1:50.67        
  9 Glass, Logan W            10 WISC-MR                   NT    1:51.69        
 10 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR  1:50.16    1:52.67        
 11 Gallub, Tyler             10 HAA-MR               1:45.86    1:54.55        
 12 Yao, Maxwell               8 Express Swimming-MR       NT    2:00.43        
 13 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR               2:05.45    2:05.79        
 14 Paton, Gavin C            10 SSC-MR               2:00.00    2:06.10        
 -- Minchala, Ismael F        10 FLY-MR               1:42.83         DQ        
      One hand touch
 -- MA, Joshua                 9 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trzaskowski, Alex         11 HAA-MR                 30.19      28.89        
  2 Chang, Steven R           12 FLY-MR                 29.84      29.05        
  3 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR                33.98      29.68        
  4 Lim, James                12 FLY-MR                 30.42      29.76        
  5 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR    31.70      31.75        
  6 Mendez, Kenny             12 Parks Sailfish-MR      33.41      31.76        
  7 Hsieh, Ethan              12 Express Swimming-MR    32.59      31.82        
  8 Ng, Ryan Y                12 GATE-MR                31.82      32.47        
  9 Young, Aaron M            12 SSC-MR                 32.72      32.58        
 10 Lee, Jonathan             12 HAA-MR                 35.22      33.41        
 11 Subillaga-Dubon, Jason A  12 FA-MR                  33.31      33.66        
 12 Martin, Tim J             12 SSC-MR                 33.35      33.70        
 13 Guerron, Ryan A           12 SSC-MR                 39.46      33.99        
 14 Corbett, Ty               12 WISC-MR                34.22      34.00        
 15 Gallub, Dylan             11 HAA-MR                 34.08      34.02        
 16 Lee, Jayden M             11 FLY-MR                 37.15      34.17        
 17 Piedrahita, Julian V      11 Express Swimming-MR    35.36      34.25        
 18 Tang, Richard             11 Express Swimming-MR    34.51      34.40        
 19 Kazlauskas, Evan          11 HAA-MR                 37.41      34.84        
 20 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR    35.43      35.15        
 21 Hernandez, Keanne L       11 SSC-MR                 39.18      35.21        
 22 Zakarian, Matthew         12 GATE-MR                37.91      35.25        
 23 Apat, Joseph R            12 Express Swimming-MR    35.33      35.38        
 24 Wang, Orion               12 GATE-MR                35.91      35.45        
 25 Fuentes, JC               12 GATE-MR                35.53      35.47        
 26 Smith, Colin P            11 Express Swimming-MR    36.27      35.66        
 27 Kleinman, Andrew W        11 Express Swimming-MR    37.64      35.87        
 28 Saini, Arjun S            12 Express Swimming-MR    35.28      35.89        
 29 Gibbs, Owen T             12 Express Swimming-MR    38.11      35.90        
 30 Schmitt, Alex J           11 Express Swimming-MR    35.16      36.03        
 31 Chan, Ethan               11 Express Swimming-MR    42.83      36.09        
 32 Znachowski, Owen A        11 WISC-MR                42.99      36.45        
 33 Morelli, Jack H           11 HAA-MR                 37.62      36.50        
 34 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR    35.42      36.71        
 35 Killian, Joachim T        12 GATE-MR                39.25      36.86        
 36 Raykis, Sean              11 Express Swimming-MR    36.33      37.09        
 37 Savoretti, Johnnie        11 HAA-MR                 37.80      37.39        
 38 Escandon, Gabriel D       11 WEST-CT                40.12      37.50        
 39 Morelli, Tommy L          11 HAA-MR                 37.74      37.60        
 40 Bruder, Peter J           12 HAA-MR                 40.11      37.78        
 41 O'Connell, Ryan K         11 Unattached-MR          38.89      37.91        
 42 Bub, Logan J              12 CSDC-MR                   NT      38.95        
 43 Chan, Wesley              12 FLY-MR                 39.15      38.99        
 44 Olsen, Luke D             12 CSDC-MR                39.19      39.15        
 45 Schafer, Jack D           12 WISC-MR                38.99      39.46        
 46 Pan, Zhanjun              12 GATE-MR                43.61      40.51        
 47 Franks, John              11 Express Swimming-MR       NT      40.65        
 48 Casabianca, Giuseppe A    11 FA-MR                     NT      41.15        
 49 MA, Emanuel               11 Express Swimming-MR    38.97      41.65        
 50 Gmelch, Robert J          11 WISC-MR                44.99      41.98        
 51 Govier, Robert D          12 WISC-MR                49.99      42.10        
 52 Thomas, Tyler C           11 SSC-MR                 42.00      42.33        
 53 McNamara, Kev C           11 SSC-MR                 47.00      47.76        
 54 Bassarath, Luke N         11 Express Swimming-MR       NT      55.35        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Steven R           12 FLY-MR               1:10.80    1:03.42        
  2 Lim, James                12 FLY-MR               1:17.34    1:06.41        
  3 Kim, Edward B             12 WEST-CT              1:06.51    1:06.96        
  4 Trzaskowski, Alex         11 HAA-MR               1:06.67    1:06.99        
  5 Lewis, Graham M           11 WEST-CT              1:11.72    1:12.15        
  6 Hsieh, Ethan              12 Express Swimming-MR  1:12.85    1:12.35        
  7 Leung, Lance              11 FLY-MR               1:13.75    1:12.53        
  8 Young, Aaron M            12 SSC-MR               1:12.68    1:12.78        
  9 Montesa, Dawson           12 Parks Sailfish-MR    1:11.66    1:13.29        
 10 Lee, Jonathan             12 HAA-MR               1:15.53    1:13.46        
 11 Mendez, Kenny             12 Parks Sailfish-MR    1:13.39    1:14.27        
 12 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR  1:12.80    1:14.42        
 13 Lee, Jayden M             11 FLY-MR               1:21.98    1:14.61        
 14 Tang, Richard             11 Express Swimming-MR  1:14.72    1:15.01        
 15 Weingarten, Swim Beast J  12 CSDC-MR              1:19.43    1:15.14        
 16 Martin, Tim J             12 SSC-MR               1:15.59    1:15.57        
 17 Corbett, Ty               12 WISC-MR              1:24.01    1:15.82        
 18 Guerron, Ryan A           12 SSC-MR               1:29.26    1:15.94        
 19 Piedrahita, Julian V      11 Express Swimming-MR  1:19.83    1:16.03        
 20 Apat, Joseph R            12 Express Swimming-MR  1:18.32    1:16.17        
 21 Kazlauskas, Evan          11 HAA-MR               1:18.60    1:16.32        
 22 Schmitt, Alex J           11 Express Swimming-MR  1:17.82    1:16.68        
 23 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR  1:18.29    1:17.89        
 24 Gallub, Dylan             11 HAA-MR               1:15.12    1:18.10        
 25 Smith, Colin P            11 Express Swimming-MR  1:19.49    1:18.95        
 26 Lambros Jr., Stephen      12 SSC-MR               1:24.83    1:19.64        
 27 Wang, Kevin Y             12 GATE-MR              1:22.52    1:19.70        
 28 Dantini, Nick A           12 WISC-MR              1:30.99    1:19.74        
 29 Hauptman, Ben B           12 WEST-CT              1:19.54    1:20.39        
 30 Hernandez, Keanne L       11 SSC-MR               1:25.71    1:20.84        
 31 Morelli, Jack H           11 HAA-MR               1:21.08    1:21.02        
 32 Carle, Zachary L          12 FA-MR                1:30.00    1:21.55        
 33 Wang, Orion               12 GATE-MR              1:27.66    1:21.58        
 34 Saini, Arjun S            12 Express Swimming-MR       NT    1:22.33        
 35 Fuentes, JC               12 GATE-MR              1:24.51    1:23.11        
 36 Zakarian, Matthew         12 GATE-MR              1:27.77    1:23.70        
 37 Escandon, Gabriel D       11 WEST-CT              1:24.90    1:23.72        
 38 Znachowski, Owen A        11 WISC-MR              1:32.00    1:24.25        
 39 Morelli, Tommy L          11 HAA-MR               1:24.49    1:24.33        
 40 Kleinman, Andrew W        11 Express Swimming-MR  1:24.57    1:24.36        
 41 Raykis, Sean              11 Express Swimming-MR  1:25.16    1:24.84        
 42 Bruder, Peter J           12 HAA-MR               1:31.75    1:25.99        
 43 Christie, Richie M        12 WISC-MR              1:27.38    1:26.42        
 44 O'Connell, Ryan K         11 Unattached-MR        1:38.75    1:26.52        
 45 Schafer, Jack D           12 WISC-MR              1:44.49    1:28.82        
 46 Franks, John              11 Express Swimming-MR       NT    1:30.07        
 47 Chu, Preston              11 GATE-MR              1:22.77    1:30.38        
 48 Bub, Logan J              12 CSDC-MR                   NT    1:30.93        
 49 Beaudry, Edward M         11 SSC-MR               1:31.62    1:31.22        
 50 Killian, Joachim T        12 GATE-MR              1:30.89    1:31.69        
 51 Beaudry, Jack H           11 SSC-MR               1:49.91    1:32.93        
 52 Pan, Zhanjun              12 GATE-MR              1:39.66    1:33.27        
 53 Gmelch, Robert J          11 WISC-MR              1:39.97    1:33.32        
 54 Voelker, Timothy O        12 Express Swimming-MR  1:41.88    1:36.48        
 55 Thomas, Tyler C           11 SSC-MR               1:36.00    1:38.00        
 56 Dean, Emmett J            11 WISC-MR              1:45.99    1:39.40        
 57 Caniano, Marcus J         11 FA-MR                1:45.07    1:40.46        
 58 Govier, Robert D          12 WISC-MR              1:50.99    1:43.45        
 59 Bassarath, Luke N         11 Express Swimming-MR       NT    2:12.65        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR    35.62      35.30        
  2 Trzaskowski, Alex         11 HAA-MR                 35.74      35.49        
  2 Kim, Edward B             12 WEST-CT                36.65      35.49        
  4 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR                37.00      36.07        
  5 Lim, James                12 FLY-MR                 37.50      36.32        
  6 Hsieh, Ethan              12 Express Swimming-MR    37.18      38.06        
  7 Mendez, Kenny             12 Parks Sailfish-MR      39.78      38.22        
  8 Ng, Ryan Y                12 GATE-MR                38.14      38.73        
  9 Corbett, Ty               12 WISC-MR                40.18      38.78        
 10 Gibbs, Owen T             12 Express Swimming-MR    41.73      39.29        
 11 Chang, Steven R           12 FLY-MR                 41.18      39.56        
 12 Young, Aaron M            12 SSC-MR                 41.91      40.00        
 13 Martin, Tim J             12 SSC-MR                 41.87      40.47        
 14 Gallub, Dylan             11 HAA-MR                 38.43      40.50        
 15 Piedrahita, Julian V      11 Express Swimming-MR    43.22      40.91        
 16 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR    41.11      41.18        
 17 Tang, Richard             11 Express Swimming-MR    40.69      41.43        
 18 Lee, Jonathan             12 HAA-MR                 41.13      41.56        
 19 Kleinman, Andrew W        11 Express Swimming-MR    42.03      42.33        
 20 Lee, Jayden M             11 FLY-MR                 46.70      42.41        
 21 Kazlauskas, Evan          11 HAA-MR                 43.88      42.74        
 22 Zakarian, Matthew         12 GATE-MR                45.59      43.25        
 23 Schmitt, Alex J           11 Express Swimming-MR    43.22      43.38        
 24 Killian, Joachim T        12 GATE-MR                42.95      43.51        
 25 Smith, Colin P            11 Express Swimming-MR    43.26      43.52        
 26 Znachowski, Owen A        11 WISC-MR                47.99      43.53        
 27 Raykis, Sean              11 Express Swimming-MR    44.23      43.93        
 28 Morelli, Jack H           11 HAA-MR                 43.80      44.01        
 29 O'Connell, Ryan K         11 Unattached-MR          46.85      44.09        
 30 Hernandez, Keanne L       11 SSC-MR                 49.67      44.50        
 31 MA, Emanuel               11 Express Swimming-MR    48.54      44.92        
 32 Wang, Orion               12 GATE-MR                43.75      45.05        
 33 Apat, Joseph R            12 Express Swimming-MR    43.50      45.13        
 34 Saini, Arjun S            12 Express Swimming-MR       NT      45.49        
 35 Schafer, Jack D           12 WISC-MR                46.21      46.28        
 36 Olsen, Luke D             12 CSDC-MR                51.12      46.34        
 37 Escandon, Gabriel D       11 WEST-CT                46.01      47.17        
 38 Savoretti, Johnnie        11 HAA-MR                 44.61      47.78        
 39 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR    46.69      47.80        
 40 Fuentes, JC               12 GATE-MR                44.84      48.32        
 41 Chan, Ethan               11 Express Swimming-MR    52.46      48.64        
 42 Morelli, Tommy L          11 HAA-MR                 44.37      48.69        
 43 Bruder, Peter J           12 HAA-MR                 51.56      48.70        
 44 Gmelch, Robert J          11 WISC-MR                54.06      49.39        
 45 Pan, Zhanjun              12 GATE-MR                49.01      50.18        
 46 Chan, Wesley              12 FLY-MR                 54.03      50.71        
 47 Govier, Robert D          12 WISC-MR                56.99      51.84        
 48 Thomas, Tyler C           11 SSC-MR                 56.00      51.90        
 49 Franks, John              11 Express Swimming-MR       NT      52.55        
 50 McNamara, Kev C           11 SSC-MR                 56.00      52.61        
 -- Guerron, Ryan A           12 SSC-MR                 44.82         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Edward B             12 WEST-CT              1:17.23    1:16.23        
  2 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR              1:19.54    1:18.75        
  3 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR  1:19.84    1:18.90        
  4 Trzaskowski, Alex         11 HAA-MR               1:17.31    1:20.72        
  5 Chang, Steven R           12 FLY-MR               1:29.68    1:21.90        
  6 Lewis, Graham M           11 WEST-CT              1:27.00    1:21.94        
  7 Hsieh, Ethan              12 Express Swimming-MR  1:22.73    1:23.69        
  8 Corbett, Ty               12 WISC-MR              1:36.00    1:24.62        
  9 Mendez, Kenny             12 Parks Sailfish-MR    1:18.25    1:25.35        
 10 Young, Aaron M            12 SSC-MR               1:30.81    1:27.04        
 11 Martin, Tim J             12 SSC-MR               1:31.79    1:28.79        
 12 Tang, Richard             11 Express Swimming-MR  1:26.94    1:29.38        
 12 Piedrahita, Julian V      11 Express Swimming-MR  1:32.75    1:29.38        
 14 Guerron, Ryan A           12 SSC-MR               1:43.81    1:31.56        
 15 Hauptman, Ben B           12 WEST-CT              1:39.32    1:31.62        
 16 Schmitt, Alex J           11 Express Swimming-MR  1:36.38    1:32.16        
 17 Smith, Colin P            11 Express Swimming-MR  1:34.58    1:32.55        
 18 Gallub, Dylan             11 HAA-MR               1:27.38    1:32.60        
 19 Lambros Jr., Stephen      12 SSC-MR               1:43.34    1:32.78        
 20 Kleinman, Andrew W        11 Express Swimming-MR  1:39.79    1:33.21        
 21 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR  1:35.60    1:33.91        
 22 Znachowski, Owen A        11 WISC-MR              1:38.88    1:33.98        
 23 Dantini, Nick A           12 WISC-MR              2:13.99    1:34.04        
 24 Apat, Joseph R            12 Express Swimming-MR  1:37.88    1:34.49        
 25 Christie, Richie M        12 WISC-MR              1:45.99    1:34.99        
 26 Raykis, Sean              11 Express Swimming-MR  1:33.09    1:35.16        
 27 Kazlauskas, Evan          11 HAA-MR               1:36.32    1:35.18        
 28 Killian, Joachim T        12 GATE-MR              1:37.00    1:35.92        
 29 O'Connell, Ryan K         11 Unattached-MR        1:27.19    1:36.12        
 30 Morelli, Jack H           11 HAA-MR               1:35.00    1:36.97        
 31 Zakarian, Matthew         12 GATE-MR              1:40.62    1:37.63        
 32 Hernandez, Keanne L       11 SSC-MR               1:52.29    1:37.83        
 33 Morelli, Tommy L          11 HAA-MR               1:35.42    1:38.74        
 34 Saini, Arjun S            12 Express Swimming-MR       NT    1:39.96        
 35 Schafer, Jack D           12 WISC-MR              1:58.65    1:41.42        
 36 Escandon, Gabriel D       11 WEST-CT              1:46.57    1:41.71        
 37 Carle, Zachary L          12 FA-MR                1:43.48    1:42.10        
 38 Gmelch, Robert J          11 WISC-MR              1:53.99    1:45.25        
 39 Fuentes, JC               12 GATE-MR              1:36.00    1:46.06        
 40 Beaudry, Edward M         11 SSC-MR               1:56.58    1:47.34        
 41 Pan, Zhanjun              12 GATE-MR              1:45.80    1:48.36        
 42 Bruder, Peter J           12 HAA-MR               1:47.92    1:48.59        
 43 Thomas, Tyler C           11 SSC-MR               2:00.00    1:51.49        
 44 Voelker, Timothy O        12 Express Swimming-MR  2:06.53    1:53.21        
 45 Beaudry, Jack H           11 SSC-MR               2:02.64    1:53.34        
 46 Dean, Emmett J            11 WISC-MR              1:58.88    1:56.04        
 47 Carle, Caleb M            11 FA-MR                2:12.00    2:04.89        
 48 Caniano, Marcus J         11 FA-MR                2:08.00    2:20.20        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Corbett, Ty               12 WISC-MR                46.97      40.75        
  2 Lim, James                12 FLY-MR                 45.90      41.50        
  3 Leung, Lance              11 FLY-MR                 41.97      41.62        
  4 Trzaskowski, Alex         11 HAA-MR                 44.25      42.32        
  5 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR                42.51      42.54        
  6 Martin, Tim J             12 SSC-MR                 46.69      44.49        
  7 Dantini, Nick A           12 WISC-MR                47.99      44.80        
  8 Pan, Zhanjun              12 GATE-MR                46.77      44.99        
  9 Montesa, Dawson           12 Parks Sailfish-MR      42.37      45.39        
 10 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR    46.27      45.58        
 11 Lewis, Graham M           11 WEST-CT                45.18      45.86        
 12 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR    46.00      46.13        
 13 Tang, Richard             11 Express Swimming-MR    45.92      46.17        
 14 Mendez, Kenny             12 Parks Sailfish-MR      46.65      46.47        
 15 Apat, Joseph R            12 Express Swimming-MR    46.75      46.60        
 16 Schmitt, Alex J           11 Express Swimming-MR    49.50      46.99        
 17 Lee, Jonathan             12 HAA-MR                 47.74      47.20        
 18 Lee, Jayden M             11 FLY-MR                 47.18      47.23        
 19 Chu, Preston              11 GATE-MR                47.41      47.32        
 20 Wang, Kevin Y             12 GATE-MR                48.42      47.37        
 21 Hernandez, Keanne L       11 SSC-MR               1:01.58      48.04        
 22 Kazlauskas, Evan          11 HAA-MR                 51.19      48.10        
 23 Lambros Jr., Stephen      12 SSC-MR                 50.84      48.26        
 24 Killian, Joachim T        12 GATE-MR                55.00      48.65        
 25 Kleinman, Andrew W        11 Express Swimming-MR    50.42      48.71        
 26 Young, Aaron M            12 SSC-MR                 48.31      48.78        
 27 Weingarten, Swim Beast J  12 CSDC-MR                51.00      48.79        
 28 Wang, Orion               12 GATE-MR                50.63      48.82        
 29 Piedrahita, Julian V      11 Express Swimming-MR    51.30      49.30        
 30 Raykis, Sean              11 Express Swimming-MR    51.87      50.01        
 31 Morelli, Tommy L          11 HAA-MR                 48.91      50.22        
 32 Bruder, Peter J           12 HAA-MR                 54.72      50.83        
 33 Franks, John              11 Express Swimming-MR       NT      51.53        
 34 Morelli, Jack H           11 HAA-MR                 49.66      51.73        
 35 Beaudry, Jack H           11 SSC-MR                 54.70      51.81        
 36 Znachowski, Owen A        11 WISC-MR                53.32      51.83        
 37 Zakarian, Matthew         12 GATE-MR                51.95      52.47        
 38 Smith, Colin P            11 Express Swimming-MR    54.14      52.65        
 39 Govier, Robert D          12 WISC-MR              1:04.99      53.02        
 40 Saini, Arjun S            12 Express Swimming-MR       NT      55.37        
 41 Gmelch, Robert J          11 WISC-MR              1:01.30      56.34        
 42 Carle, Zachary L          12 FA-MR                  58.40      57.12        
 43 Bub, Logan J              12 CSDC-MR                   NT      57.38        
 44 Guerron, Ryan A           12 SSC-MR               1:08.15      57.85        
 45 Beaudry, Edward M         11 SSC-MR                 58.28      57.95        
 46 Carle, Caleb M            11 FA-MR                1:12.36    1:03.50        
 47 Bassarath, Luke N         11 Express Swimming-MR  1:08.68    1:08.96        
 -- Thomas, Tyler C           11 SSC-MR               1:20.00         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Edward B             12 WEST-CT              1:29.03    1:27.72        
  2 Corbett, Ty               12 WISC-MR              1:30.98    1:28.69        
  3 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR  1:39.07    1:36.06        
  4 Martin, Tim J             12 SSC-MR               1:40.35    1:37.01        
  5 Tang, Richard             11 Express Swimming-MR  1:35.17    1:37.06        
  6 Trzaskowski, Alex         11 HAA-MR               1:31.34    1:38.63        
  7 Pan, Zhanjun              12 GATE-MR              1:42.48    1:39.25        
  8 Apat, Joseph R            12 Express Swimming-MR  1:42.42    1:40.39        
  9 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR  1:43.49    1:41.11        
 10 Lee, Jonathan             12 HAA-MR               1:37.22    1:41.13        
 11 Schmitt, Alex J           11 Express Swimming-MR  1:46.99    1:43.65        
 12 Kleinman, Andrew W        11 Express Swimming-MR  1:46.22    1:43.73        
 13 Young, Aaron M            12 SSC-MR               1:46.22    1:44.25        
 14 Mendez, Kenny             12 Parks Sailfish-MR    1:44.49    1:44.66        
 15 Chan, Wesley              12 FLY-MR               1:42.89    1:45.15        
 16 Piedrahita, Julian V      11 Express Swimming-MR  1:49.77    1:45.77        
 17 Hernandez, Keanne L       11 SSC-MR               2:15.41    1:46.28        
 18 Kazlauskas, Evan          11 HAA-MR               1:51.36    1:47.64        
 19 Gibbs, Owen T             12 Express Swimming-MR  1:54.55    1:47.94        
 20 Wang, Orion               12 GATE-MR              1:48.63    1:47.95        
 21 Escandon, Gabriel D       11 WEST-CT              1:55.57    1:47.99        
 22 Smith, Colin P            11 Express Swimming-MR  1:50.53    1:49.16        
 23 Morelli, Jack H           11 HAA-MR               1:48.19    1:49.29        
 24 Chan, Ethan               11 Express Swimming-MR  2:04.91    1:49.66        
 25 Morelli, Tommy L          11 HAA-MR               1:48.07    1:49.77        
 26 Zakarian, Matthew         12 GATE-MR              1:51.02    1:51.36        
 27 Bruder, Peter J           12 HAA-MR               1:56.51    1:52.91        
 28 Govier, Robert D          12 WISC-MR              2:20.99    1:53.22        
 29 Franks, John              11 Express Swimming-MR       NT    1:53.53        
 30 Znachowski, Owen A        11 WISC-MR              1:58.30    1:54.28        
 31 Raykis, Sean              11 Express Swimming-MR  1:51.65    1:56.00        
 32 Saini, Arjun S            12 Express Swimming-MR  1:56.39    1:59.28        
 33 MA, Emanuel               11 Express Swimming-MR  1:55.16    2:02.76        
 33 Savoretti, Johnnie        11 HAA-MR               2:00.35    2:02.76        
 35 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR  1:58.44    2:02.88        
 36 Gmelch, Robert J          11 WISC-MR              2:03.16    2:03.62        
 37 Guerron, Ryan A           12 SSC-MR               2:33.58    2:07.10        
 38 Bub, Logan J              12 CSDC-MR                   NT    2:07.56        
 39 Schafer, Jack D           12 WISC-MR              2:06.73    2:08.01        
 40 Subillaga-Dubon, Jason A  12 FA-MR                     NT    2:08.23        
 41 O'Connell, Ryan K         11 Unattached-MR        2:28.15    2:22.61        
 42 Bassarath, Luke N         11 Express Swimming-MR       NT    2:22.99        
 43 Thomas, Tyler C           11 SSC-MR               2:50.00    2:37.41        
 -- McNamara, Kev C           11 SSC-MR               2:20.00         DQ        
      False start
 -- Killian, Joachim T        12 GATE-MR              1:52.19         DQ        
      One hand touch
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Steven R           12 FLY-MR                 34.65      32.31        
  2 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR                33.48      33.34        
  3 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR    33.85      33.47        
  4 Kim, Edward B             12 WEST-CT                33.12      33.87        
  5 Lim, James                12 FLY-MR                 41.20      34.29        
  6 Lee, Jonathan             12 HAA-MR                 38.68      36.40        
  7 Leung, Lance              11 FLY-MR                 37.93      37.16        
  8 Weingarten, Swim Beast J  12 CSDC-MR                44.66      37.64        
  9 Young, Aaron M            12 SSC-MR                 38.26      37.68        
 10 Martin, Tim J             12 SSC-MR                 40.59      39.21        
 11 Hernandez, Keanne L       11 SSC-MR                 47.90      39.77        
 12 Lee, Jayden M             11 FLY-MR                 42.18      39.86        
 13 Hauptman, Ben B           12 WEST-CT                42.51      40.77        
 14 Wang, Kevin Y             12 GATE-MR                44.59      41.57        
 15 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR    41.22      42.43        
 16 Gallub, Dylan             11 HAA-MR                 40.19      42.70        
 17 Fuentes, JC               12 GATE-MR                42.35      42.93        
 18 Raykis, Sean              11 Express Swimming-MR    45.19      43.49        
 19 Schmitt, Alex J           11 Express Swimming-MR    44.49      43.59        
 19 Lambros Jr., Stephen      12 SSC-MR                 47.16      43.59        
 21 Piedrahita, Julian V      11 Express Swimming-MR    46.88      44.21        
 21 Tang, Richard             11 Express Swimming-MR    40.53      44.21        
 23 Smith, Colin P            11 Express Swimming-MR    47.85      44.74        
 24 Apat, Joseph R            12 Express Swimming-MR    42.33      44.76        
 25 Guerron, Ryan A           12 SSC-MR                 54.37      45.33        
 26 Saini, Arjun S            12 Express Swimming-MR       NT      45.75        
 27 Escandon, Gabriel D       11 WEST-CT                   NT      46.15        
 28 O'Connell, Ryan K         11 Unattached-MR          50.99      46.51        
 29 Znachowski, Owen A        11 WISC-MR                59.30      46.70        
 30 Kleinman, Andrew W        11 Express Swimming-MR    48.87      46.94        
 31 Beaudry, Jack H           11 SSC-MR                 56.33      47.46        
 32 Chu, Preston              11 GATE-MR                44.90      48.53        
 33 Franks, John              11 Express Swimming-MR       NT      49.17        
 34 Gmelch, Robert J          11 WISC-MR                59.01      49.42        
 35 Beaudry, Edward M         11 SSC-MR                 56.34      50.37        
 36 Schafer, Jack D           12 WISC-MR              1:06.63      52.14        
 37 Voelker, Timothy O        12 Express Swimming-MR       NT      53.60        
 38 Thomas, Tyler C           11 SSC-MR               1:02.00      56.25        
 39 Carle, Caleb M            11 FA-MR                1:09.20      57.46        
 40 Dean, Emmett J            11 WISC-MR              1:04.99      58.41        
 41 Govier, Robert D          12 WISC-MR                59.99      59.68        
 42 Caniano, Marcus J         11 FA-MR                     NT    1:05.29        
 -- Wang, Orion               12 GATE-MR                53.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Christie, Richie M        12 WISC-MR                49.80         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Montesa, Dawson           12 Parks Sailfish-MR      37.11         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Steven R           12 FLY-MR               1:14.41    1:11.91        
  2 Kim, Edward B             12 WEST-CT              1:19.01    1:16.86        
  3 Ng, Ryan Y                12 GATE-MR              1:17.54    1:17.16        
  4 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR              1:21.80    1:19.86        
  5 Lim, James                12 FLY-MR               1:18.20    1:20.30        
  6 Young, Aaron M            12 SSC-MR               1:29.08    1:26.17        
  7 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR  1:28.07    1:28.53        
  8 Martin, Tim J             12 SSC-MR               1:35.45    1:32.41        
  9 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR  1:34.38    1:33.96        
 10 Hernandez, Keanne L       11 SSC-MR               2:00.39    1:34.61        
 11 Subillaga-Dubon, Jason A  12 FA-MR                1:38.34    1:37.57        
 12 Lee, Jayden M             11 FLY-MR               1:39.08    1:38.45        
 13 Tang, Richard             11 Express Swimming-MR  1:37.88    1:40.06        
 14 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR  1:47.13    1:40.36        
 15 Schmitt, Alex J           11 Express Swimming-MR  1:42.48    1:41.15        
 16 Gallub, Dylan             11 HAA-MR               1:37.13    1:41.65        
 17 Apat, Joseph R            12 Express Swimming-MR  1:42.71    1:42.59        
 18 Fuentes, JC               12 GATE-MR              1:40.53    1:43.58        
 19 Saini, Arjun S            12 Express Swimming-MR  1:44.54    1:45.84        
 20 MA, Emanuel               11 Express Swimming-MR  1:43.27    1:46.07        
 21 Thomas, Tyler C           11 SSC-MR               2:20.00    1:47.45        
 22 Gmelch, Robert J          11 WISC-MR                   NT    1:49.24        
 23 Raykis, Sean              11 Express Swimming-MR  1:43.54    1:50.70        
 24 Guerron, Ryan A           12 SSC-MR               1:57.99    1:51.92        
 25 Olsen, Luke D             12 CSDC-MR              1:44.74    1:52.19        
 26 McNamara, Kev C           11 SSC-MR               2:00.00    2:19.32        
 27 Chan, Ethan               11 Express Swimming-MR       NT    2:20.75        
 -- Gibbs, Owen T             12 Express Swimming-MR  1:48.76         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shannon, Ryan J           14 Express Swimming-MR    27.67      25.99        
  2 Schafer, Justin T         14 FLY-MR                 27.68      26.64        
  3 Chen, Ethan               14 Express Swimming-MR    28.96      27.57        
  4 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR    27.76      27.71        
  5 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR    28.09      27.83        
  6 Diano, Andrew J           14 FA-MR                  28.58      28.02        
  6 Nielsen, Jake             14 HAA-MR                 27.76      28.02        
  8 LU, Michael D             14 Express Swimming-MR    29.42      28.06        
  9 Fonseca, Casey            14 WISC-MR                29.42      28.18        
 10 Tanner, Jacob D           14 SSC-MR                 29.77      28.23        
 11 Kim, Brendon M            14 Express Swimming-MR    28.63      28.31        
 12 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR    28.72      28.37        
 13 Espinal, Joseph E         14 FLY-MR                 28.20      28.51        
 14 Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR      29.33      28.54        
 15 Llewellyn, James          14 CSDC-MR                30.98      28.75        
 16 Glaser, Owen M            14 Unattached-MR          32.33      28.81        
 17 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR    28.50      28.86        
 18 Reilly, Jayden T          14 SSC-MR                 29.05      28.89        
 19 Hawkins, Allen J          14 WEST-CT                29.04      28.92        
 20 Cuevas, Rico G            14 Unattached-MR          31.30      28.95        
 21 Nasta, Mike V             13 SSC-MR                 30.42      29.23        
 22 Andersen, Frankie         13 SSC-MR                 31.86      29.26        
 23 Wo, Ryan                  14 Parks Sailfish-MR      29.55      29.28        
 24 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR    29.05      29.29        
 25 Varrichio, Chris R        13 SSC-MR                 30.44      29.32        
 26 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR    28.48      29.34        
 27 Zhou, Andrew Y            13 FLY-MR                 30.98      29.43        
 28 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR    30.74      29.65        
 29 Vozzolo, Luke             14 Parks Sailfish-MR      30.33      29.85        
 29 Becht, Ryan W             14 Express Swimming-MR    29.83      29.85        
 31 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR    29.67      30.07        
 32 Solano, Adan              14 Express Swimming-MR    29.77      30.49        
 33 Juang, Andrew             14 FLY-MR                 31.93      30.80        
 34 Lee, Ryan A               14 FLY-MR                 31.37      30.86        
 35 Dugo, Jesse D             13 WISC-MR                34.02      30.93        
 36 LaBianca, Jack B          13 Express Swimming-MR    30.87      31.01        
 37 Baung, Justin             14 GATE-MR                31.85      31.40        
 38 Oliveto, Nicholas A       14 HAA-MR                 34.36      31.45        
 39 Mollica, Christian J      13 Express Swimming-MR    31.61      31.48        
 40 Olsen, Luke E             14 FA-MR                  34.14      31.64        
 41 Calderon, Xavier          14 FLY-MR                 33.55      31.67        
 42 Zhao, Colin E             13 FLY-MR                 33.28      32.25        
 43 Franco, Vincent           14 Express Swimming-MR    32.72      32.52        
 44 Tsiabasis, Yanni          14 HAA-MR                 31.26      32.56        
 45 Chan, Joshua A            13 FLY-MR                 33.43      33.31        
 46 Prokopenko, Dennis        13 Express Swimming-MR    33.70      33.69        
 47 Horbach, Aidan P          13 FA-MR                  46.29      35.90        
 48 Schwartz, Owen M          14 Express Swimming-MR    38.92      37.87        
 49 McCall, Tim P             13 CSDC-MR                   NT      40.59        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shannon, Ryan J           14 Express Swimming-MR    57.83      58.40        
  2 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR    59.75      59.00        
  3 Diano, Andrew J           14 FA-MR                1:00.06      59.92        
  4 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR  1:01.51    1:01.64        
  5 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  1:02.95    1:01.93        
  6 Nielsen, Jake             14 HAA-MR               1:01.25    1:02.03        
  7 Kim, Brendon M            14 Express Swimming-MR  1:02.12    1:02.04        
  8 Tanner, Jacob D           14 SSC-MR               1:04.97    1:02.09        
  9 Espinal, Joseph E         14 FLY-MR               1:02.62    1:02.29        
 10 Fonseca, Casey            14 WISC-MR              1:02.37    1:02.93        
 11 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR  1:04.29    1:03.36        
 12 Schafer, Justin T         14 FLY-MR               1:03.79    1:03.37        
 13 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR  1:03.58    1:04.08        
 14 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR  1:02.37    1:04.24        
 15 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR  1:04.45    1:04.66        
 16 Nasta, Mike V             13 SSC-MR               1:07.00    1:04.84        
 17 Becht, Ryan W             14 Express Swimming-MR       NT    1:05.21        
 18 Varrichio, Chris R        13 SSC-MR               1:05.92    1:05.25        
 19 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  1:05.54    1:05.34        
 20 Zhou, Andrew Y            13 FLY-MR               1:06.59    1:06.05        
 21 Suau, Anthony M           14 Express Swimming-MR  1:10.98    1:06.16        
 22 Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR    1:05.65    1:06.40        
 23 Antimisiaris, C.J.        14 Express Swimming-MR  1:12.19    1:07.08        
 24 Cuevas, Rico G            14 Unattached-MR        1:04.45    1:07.16        
 25 Andersen, Frankie         13 SSC-MR               1:10.21    1:08.61        
 26 LaBianca, Jack B          13 Express Swimming-MR  1:09.71    1:09.11        
 27 Soto, Dylan               14 HAA-MR               1:10.11    1:09.37        
 28 Vozzolo, Luke             14 Parks Sailfish-MR    1:08.58    1:10.19        
 29 Mollica, Christian J      13 Express Swimming-MR  1:09.91    1:10.25        
 30 Solano, Adan              14 Express Swimming-MR       NT    1:10.51        
 31 Olsen, Luke E             14 FA-MR                1:08.93    1:10.53        
 32 Linn, George              14 FLY-MR               1:10.68    1:10.89        
 33 Zhao, Colin E             13 FLY-MR               1:13.20    1:10.99        
 34 Kopec, Ernest R           13 Unattached-MR        1:08.73    1:11.80        
 35 Rasquinha, Ranjan J       13 Express Swimming-MR  1:08.75    1:12.04        
 36 Mogenis, Jake T           13 FA-MR                1:30.62    1:12.07        
 37 Kwong, Max                13 FLY-MR                    NT    1:13.28        
 38 Golduber, Ethan L         13 Express Swimming-MR       NT    1:19.83        
 39 Schwartz, Owen M          14 Express Swimming-MR  1:23.82    1:26.36        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shannon, Ryan J           14 Express Swimming-MR  2:08.33    2:07.27        
                1:00.36   2:07.27 (1:06.91)                                        
  2 LU, Michael D             14 Express Swimming-MR  2:09.56    2:08.60        
                1:01.81   2:08.60 (1:06.79)                                        
  3 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR  2:10.50    2:10.77        
                1:02.85   2:10.77 (1:07.92)                                        
  4 Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR  2:15.95    2:12.06        
                1:06.16   2:12.06 (1:05.90)                                        
  5 Glaser, Owen M            14 Unattached-MR        2:14.38    2:12.63        
                1:04.73   2:12.63 (1:07.90)                                        
  6 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR  2:13.34    2:13.57        
                1:03.89   2:13.57 (1:09.68)                                        
  7 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  2:14.78    2:13.87        
                1:05.49   2:13.87 (1:08.38)                                        
  8 Fonseca, Casey            14 WISC-MR              2:15.00    2:15.07        
                1:05.95   2:15.07 (1:09.12)                                        
  9 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR  2:15.53    2:15.75        
                1:05.72   2:15.75 (1:10.03)                                        
 10 Chen, Ethan               14 Express Swimming-MR  2:14.37    2:16.40        
                1:05.04   2:16.40 (1:11.36)                                        
 11 Nielsen, Jake             14 HAA-MR               2:14.37    2:16.84        
                1:05.74   2:16.84 (1:11.10)                                        
 12 Kim, Brendon M            14 Express Swimming-MR  2:16.56    2:16.90        
                1:07.40   2:16.90 (1:09.50)                                        
 13 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR  2:16.36    2:17.13        
                1:07.29   2:17.13 (1:09.84)                                        
 14 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR  2:18.96    2:17.26        
                1:07.76   2:17.26 (1:09.50)                                        
 15 Honan, Quin J             14 SSC-MR               2:20.89    2:17.47        
                1:05.76   2:17.47 (1:11.71)                                        
 16 Hawkins, Allen J          14 WEST-CT              2:20.72    2:17.78        
                1:07.26   2:17.78 (1:10.52)                                        
 17 Tanner, Jacob D           14 SSC-MR               2:22.51    2:18.15        
                1:06.05   2:18.15 (1:12.10)                                        
 18 Varrichio, Chris R        13 SSC-MR               2:25.00    2:20.52        
                1:07.82   2:20.52 (1:12.70)                                        
 19 Espinal, Joseph E         14 FLY-MR               2:20.40    2:20.85        
                1:08.87   2:20.85 (1:11.98)                                        
 20 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR  2:46.60    2:21.60        
                1:08.80   2:21.60 (1:12.80)                                        
 21 Nasta, Mike V             13 SSC-MR               2:20.09    2:22.04        
                1:07.87   2:22.04 (1:14.17)                                        
 22 Cuevas, Rico G            14 Unattached-MR        2:24.91    2:23.53        
                1:06.73   2:23.53 (1:16.80)                                        
 23 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR  2:26.19    2:23.88        
                1:08.96   2:23.88 (1:14.92)                                        
 24 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  2:25.25    2:24.26        
                1:09.61   2:24.26 (1:14.65)                                        
 25 Becht, Ryan W             14 Express Swimming-MR       NT    2:25.34        
                1:09.86   2:25.34 (1:15.48)                                        
 26 Lee, Ryan A               14 FLY-MR               2:33.61    2:25.90        
                1:10.72   2:25.90 (1:15.18)                                        
 27 Tan, Winston              14 GATE-MR              2:21.50    2:26.05        
                1:10.34   2:26.05 (1:15.71)                                        
 28 Dougherty, Robert         14 HAA-MR               2:28.87    2:28.38        
                1:12.07   2:28.38 (1:16.31)                                        
 29 Rasquinha, Ranjan J       13 Express Swimming-MR       NT    2:28.63        
                1:12.08   2:28.63 (1:16.55)                                        
 30 Olsen, Luke E             14 FA-MR                2:29.12    2:30.31        
                1:13.82   2:30.31 (1:16.49)                                        
 31 Franco, Vincent           14 Express Swimming-MR  2:27.19    2:30.40        
                1:12.63   2:30.40 (1:17.77)                                        
 32 Mollica, Christian J      13 Express Swimming-MR  2:31.38    2:32.47        
                1:13.84   2:32.47 (1:18.63)                                        
 33 Zhang, David A            13 GATE-MR              2:35.46    2:34.26        
                1:14.11   2:34.26 (1:20.15)                                        
 34 Reilly, Jayden T          14 SSC-MR               2:29.26    2:34.27        
                1:13.73   2:34.27 (1:20.54)                                        
 35 Calderon, Xavier          14 FLY-MR               2:36.19    2:34.94        
                1:14.97   2:34.94 (1:19.97)                                        
 36 Vozzolo, Luke             14 Parks Sailfish-MR    2:38.05    2:35.26        
                1:13.13   2:35.26 (1:22.13)                                        
 37 Badilla, Nicky C          13 EHY-MR               2:25.70    2:35.33        
                1:12.03   2:35.33 (1:23.30)                                        
 38 Linn, George              14 FLY-MR               2:37.31    2:35.39        
                1:14.73   2:35.39 (1:20.66)                                        
 39 Solano, Adan              14 Express Swimming-MR       NT    2:40.32        
                1:13.96   2:40.32 (1:26.36)                                        
 40 Kwong, Max                13 FLY-MR                    NT    2:41.33        
                1:15.15   2:41.33 (1:26.18)                                        
 41 Zhao, Colin E             13 FLY-MR               2:37.72    2:41.63        
                1:18.03   2:41.63 (1:23.60)                                        
 42 Jason, Nicholas P         14 SSC-MR               2:50.00    2:45.93        
                1:21.13   2:45.93 (1:24.80)                                        
 43 Golduber, Ethan L         13 Express Swimming-MR       NT    2:47.64        
                1:19.59   2:47.64 (1:28.05)                                        
 44 Oliveto, Nicholas A       14 HAA-MR               2:53.37    2:52.07        
                1:22.60   2:52.07 (1:29.47)                                        
 45 Jensen, Andrew            13 Express Swimming-MR       NT    2:57.86        
                1:20.62   2:57.86 (1:37.24)                                        
 46 Martin, Gabe C            13 SSC-MR               2:50.00    3:02.04        
                1:26.67   3:02.04 (1:35.37)                                        
 47 Prokopenko, Dennis        13 Express Swimming-MR       NT    3:03.35        
                1:22.24   3:03.35 (1:41.11)                                        
 48 Almeida, James D          13 GATE-MR              3:05.26    3:09.95        
                1:30.01   3:09.95 (1:39.94)                                        
 49 Schwartz, Owen M          14 Express Swimming-MR  3:16.59    3:15.23        
                1:29.01   3:15.23 (1:46.22)                                        
 -- Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR    2:32.82         DQ        
      False start
                1:10.55        DQ (1:25.80)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shannon, Ryan J           14 Express Swimming-MR  1:07.15    1:06.56        
  2 LU, Michael D             14 Express Swimming-MR  1:08.10    1:07.52        
  3 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  1:09.80    1:08.60        
  4 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR  1:08.86    1:08.76        
  5 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR  1:10.07    1:09.46        
  6 Glaser, Owen M            14 Unattached-MR        1:10.93    1:10.30        
  7 Nielsen, Jake             14 HAA-MR               1:08.69    1:11.60        
  8 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR  1:13.32    1:11.79        
  9 Nasta, Mike V             13 SSC-MR               1:13.02    1:12.01        
 10 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR  1:11.56    1:12.32        
 11 Honan, Quin J             14 SSC-MR               1:13.20    1:12.80        
 12 Varrichio, Chris R        13 SSC-MR               1:13.00    1:13.47        
 13 Tanner, Jacob D           14 SSC-MR               1:17.69    1:14.77        
 14 Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR  1:14.06    1:15.03        
 15 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR  1:16.89    1:15.56        
 16 Chen, Ethan               14 Express Swimming-MR  1:14.15    1:15.70        
 17 Antimisiaris, C.J.        14 Express Swimming-MR  1:23.21    1:15.91        
 18 Tan, Winston              14 GATE-MR              1:15.16    1:15.93        
 19 Hawkins, Allen J          14 WEST-CT              1:19.47    1:16.76        
 20 Fonseca, Casey            14 WISC-MR              1:15.10    1:16.95        
 21 Badilla, Nicky C          13 EHY-MR               1:11.69    1:18.05        
 22 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR  1:19.72    1:18.08        
 23 Rasquinha, Ranjan J       13 Express Swimming-MR  1:14.49    1:18.40        
 24 Mollica, Christian J      13 Express Swimming-MR  1:18.23    1:18.60        
 25 Cuevas, Rico G            14 Unattached-MR        1:15.64    1:18.73        
 26 Lee, Ryan A               14 FLY-MR               1:22.11    1:18.84        
 27 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR  1:18.84    1:19.31        
 28 Becht, Ryan W             14 Express Swimming-MR       NT    1:19.33        
 29 Andersen, Frankie         13 SSC-MR               1:20.20    1:19.85        
 30 Vozzolo, Luke             14 Parks Sailfish-MR    1:20.63    1:20.15        
 31 Reilly, Jayden T          14 SSC-MR               1:19.75    1:21.02        
 32 Zhang, David A            13 GATE-MR              1:23.67    1:22.67        
 33 Golduber, Ethan L         13 Express Swimming-MR       NT    1:23.89        
 34 Solano, Adan              14 Express Swimming-MR       NT    1:24.00        
 35 Franco, Vincent           14 Express Swimming-MR  1:27.67    1:24.67        
 36 Olsen, Luke E             14 FA-MR                1:27.33    1:25.20        
 37 Linn, George              14 FLY-MR               1:26.27    1:25.23        
 38 Zhao, Colin E             13 FLY-MR               1:55.82    1:26.20        
 39 Kwong, Max                13 FLY-MR                    NT    1:27.62        
 40 Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR    1:22.16    1:27.91        
 41 Jensen, Andrew            13 Express Swimming-MR       NT    1:30.54        
 42 Almeida, James D          13 GATE-MR              1:42.00    1:30.98        
 43 Jason, Nicholas P         14 SSC-MR               1:25.00    1:31.10        
 44 Oliveto, Nicholas A       14 HAA-MR               1:28.11    1:32.33        
 45 Schwartz, Owen M          14 Express Swimming-MR  1:37.31    1:32.90        
 46 Prokopenko, Dennis        13 Express Swimming-MR       NT    1:33.58        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LU, Michael D             14 Express Swimming-MR  2:24.26    2:21.47        
                1:08.62   2:21.47 (1:12.85)                                        
  2 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR  2:24.99    2:25.53        
                1:09.57   2:25.53 (1:15.96)                                        
  3 Diano, Andrew J           14 FA-MR                2:30.45    2:26.58        
                1:10.28   2:26.58 (1:16.30)                                        
  4 Glaser, Owen M            14 Unattached-MR        2:36.88    2:27.15        
                1:12.10   2:27.15 (1:15.05)                                        
  5 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  2:25.34    2:28.05        
                1:11.22   2:28.05 (1:16.83)                                        
  6 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR  2:28.52    2:28.64        
                1:12.42   2:28.64 (1:16.22)                                        
  7 Shannon, Ryan J           14 Express Swimming-MR  2:25.97    2:29.06        
                1:09.10   2:29.06 (1:19.96)                                        
  8 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR  2:30.24    2:29.17        
                1:12.45   2:29.17 (1:16.72)                                        
  9 Varrichio, Chris R        13 SSC-MR               2:38.00    2:33.65        
                1:14.59   2:33.65 (1:19.06)                                        
 10 Nasta, Mike V             13 SSC-MR               2:55.00    2:36.15        
                1:14.97   2:36.15 (1:21.18)                                        
 11 Llewellyn, James          14 CSDC-MR              2:47.06    2:36.48        
                1:17.53   2:36.48 (1:18.95)                                        
 12 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR  2:34.20    2:36.85        
                1:14.87   2:36.85 (1:21.98)                                        
 13 Chen, Ethan               14 Express Swimming-MR  2:50.01    2:38.22        
                1:17.79   2:38.22 (1:20.43)                                        
 14 Nielsen, Jake             14 HAA-MR               2:29.02    2:38.90        
                1:14.62   2:38.90 (1:24.28)                                        
 15 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR  2:41.43    2:39.59        
                1:17.80   2:39.59 (1:21.79)                                        
 16 Becht, Ryan W             14 Express Swimming-MR  2:43.37    2:39.86        
                1:17.22   2:39.86 (1:22.64)                                        
 17 Fonseca, Casey            14 WISC-MR              2:43.67    2:40.19        
                1:18.55   2:40.19 (1:21.64)                                        
 18 Hawkins, Allen J          14 WEST-CT              2:45.58    2:42.17        
                1:18.64   2:42.17 (1:23.53)                                        
 19 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR  2:48.22    2:43.30        
                1:20.51   2:43.30 (1:22.79)                                        
 20 Mollica, Christian J      13 Express Swimming-MR  2:47.09    2:43.66        
                1:19.84   2:43.66 (1:23.82)                                        
 21 Tanner, Jacob D           14 SSC-MR               2:51.95    2:45.01        
                1:17.72   2:45.01 (1:27.29)                                        
 22 Dugo, Jesse D             13 WISC-MR              3:01.99    2:45.22        
                1:21.67   2:45.22 (1:23.55)                                        
 23 Zhou, Andrew Y            13 FLY-MR                    NT    2:46.35        
                1:21.70   2:46.35 (1:24.65)                                        
 24 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR  2:51.65    2:46.45        
                1:20.60   2:46.45 (1:25.85)                                        
 25 Andersen, Frankie         13 SSC-MR               3:00.00    2:46.86        
                1:22.93   2:46.86 (1:23.93)                                        
 26 Reilly, Jayden T          14 SSC-MR               2:50.29    2:47.82        
                1:20.93   2:47.82 (1:26.89)                                        
 27 Cuevas, Rico G            14 Unattached-MR        2:49.00    2:49.01        
                1:21.02   2:49.01 (1:27.99)                                        
 28 Lee, Ryan A               14 FLY-MR               2:55.21    2:49.42        
                1:20.59   2:49.42 (1:28.83)                                        
 29 Vozzolo, Luke             14 Parks Sailfish-MR    2:56.50    2:52.03        
                1:22.84   2:52.03 (1:29.19)                                        
 30 Juang, Andrew             14 FLY-MR                    NT    2:55.05        
                1:24.75   2:55.05 (1:30.30)                                        
 31 LaBianca, Jack B          13 Express Swimming-MR  3:10.01    2:56.40        
                1:27.45   2:56.40 (1:28.95)                                        
 32 Wo, Ryan                  14 Parks Sailfish-MR    2:55.50    2:56.93        
                1:26.58   2:56.93 (1:30.35)                                        
 33 Franco, Vincent           14 Express Swimming-MR  2:58.87    2:58.30        
                1:26.86   2:58.30 (1:31.44)                                        
 34 Baung, Justin             14 GATE-MR              2:55.37    2:59.39        
                1:28.21   2:59.39 (1:31.18)                                        
 35 Espinal, Joseph E         14 FLY-MR               2:57.53    3:00.31        
                1:28.90   3:00.31 (1:31.41)                                        
 36 Olsen, Luke E             14 FA-MR                3:03.36    3:01.94        
                1:31.29   3:01.94 (1:30.65)                                        
 37 Solano, Adan              14 Express Swimming-MR  3:03.33    3:06.24        
                1:30.39   3:06.24 (1:35.85)                                        
 38 Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR    3:05.00    3:14.11        
                1:29.98   3:14.11 (1:44.13)                                        
 39 Chan, Joshua A            13 FLY-MR                    NT    3:17.06        
                1:34.45   3:17.06 (1:42.61)                                        
 40 Oliveto, Nicholas A       14 HAA-MR               3:30.00    3:18.22        
                1:35.88   3:18.22 (1:42.34)                                        
 41 Schwartz, Owen M          14 Express Swimming-MR  3:22.09    3:19.49        
                1:36.31   3:19.49 (1:43.18)                                        
 42 Tsiabasis, Yanni          14 HAA-MR               3:11.40    3:25.89        
                1:41.76   3:25.89 (1:44.13)                                        
 43 McCall, Tim P             13 CSDC-MR                   NT    3:59.58        
                1:56.08   3:59.58 (2:03.50)                                        
 -- Prokopenko, Dennis        13 Express Swimming-MR  3:28.64         DQ        
      Non-continuous turning action
                1:38.88        DQ (1:52.51)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Brendon M            14 Express Swimming-MR  1:18.75    1:17.72        
  2 Schafer, Justin T         14 FLY-MR               1:24.45    1:18.64        
  3 Diano, Andrew J           14 FA-MR                1:25.80    1:20.65        
  4 Glaser, Owen M            14 Unattached-MR        1:26.38    1:20.68        
  5 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR  1:21.96    1:21.47        
  6 Nielsen, Jake             14 HAA-MR               1:20.00    1:23.70        
  7 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR  1:24.23    1:24.05        
  8 Varrichio, Chris R        13 SSC-MR               1:23.00    1:25.62        
  9 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  1:25.82    1:26.28        
 10 Fonseca, Casey            14 WISC-MR              1:26.31    1:26.40        
 11 Mollica, Christian J      13 Express Swimming-MR  1:24.95    1:26.68        
 12 Tanner, Jacob D           14 SSC-MR               1:31.72    1:27.37        
 13 Rasquinha, Ranjan J       13 Express Swimming-MR  1:26.54    1:27.73        
 14 Linn, George              14 FLY-MR               1:28.97    1:30.07        
 15 Andersen, Frankie         13 SSC-MR               1:42.07    1:31.60        
 16 Zhao, Colin E             13 FLY-MR               1:29.57    1:31.85        
 17 Nasta, Mike V             13 SSC-MR               1:41.17    1:34.08        
 18 LaBianca, Jack B          13 Express Swimming-MR  1:35.37    1:34.85        
 19 Vozzolo, Luke             14 Parks Sailfish-MR    1:31.51    1:36.53        
 20 Olsen, Luke E             14 FA-MR                1:42.79    1:37.63        
 21 Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR    1:30.43    1:38.93        
 22 Solano, Adan              14 Express Swimming-MR       NT    1:39.57        
 23 Kopec, Ernest R           13 Unattached-MR        1:49.78    1:39.81        
 24 Schwartz, Owen M          14 Express Swimming-MR  1:48.17    1:41.69        
 25 Golduber, Ethan L         13 Express Swimming-MR       NT    1:45.80        
 26 Mogenis, Jake T           13 FA-MR                2:11.34    1:50.45        
 27 Soto, Dylan               14 HAA-MR               1:50.57    1:54.03        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR  2:43.84    2:46.94        
                1:20.69   2:46.94 (1:26.25)                                        
  2 LU, Michael D             14 Express Swimming-MR  2:53.76    2:47.70        
                1:21.58   2:47.70 (1:26.12)                                        
  3 Hawkins, Allen J          14 WEST-CT              2:48.09    2:48.97        
                1:21.13   2:48.97 (1:27.84)                                        
  4 Schafer, Justin T         14 FLY-MR               2:59.06    2:50.78        
                1:21.41   2:50.78 (1:29.37)                                        
  5 Kim, Brendon M            14 Express Swimming-MR  2:56.73    2:51.84        
                1:22.14   2:51.84 (1:29.70)                                        
  6 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR  3:02.93    2:58.73        
                1:24.58   2:58.73 (1:34.15)                                        
  7 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR  2:59.54    3:01.85        
                1:29.68   3:01.85 (1:32.17)                                        
  8 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR  3:02.01    3:03.49        
                1:29.51   3:03.49 (1:33.98)                                        
  9 Varrichio, Chris R        13 SSC-MR               3:08.00    3:04.04        
                1:27.21   3:04.04 (1:36.83)                                        
 10 Calderon, Xavier          14 FLY-MR               3:09.31    3:06.15        
                1:28.99   3:06.15 (1:37.16)                                        
 11 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  3:14.22    3:06.30        
                1:29.78   3:06.30 (1:36.52)                                        
 12 Fonseca, Casey            14 WISC-MR              3:08.31    3:08.56        
                1:31.26   3:08.56 (1:37.30)                                        
 13 Mollica, Christian J      13 Express Swimming-MR  3:08.45    3:10.16        
                1:31.37   3:10.16 (1:38.79)                                        
 14 Tanner, Jacob D           14 SSC-MR               3:19.13    3:13.62        
                1:31.20   3:13.62 (1:42.42)                                        
 15 Shannon, Ryan J           14 Express Swimming-MR  3:09.86    3:14.52        
                1:32.10   3:14.52 (1:42.42)                                        
 16 Andersen, Frankie         13 SSC-MR               3:20.00    3:16.33        
                1:34.99   3:16.33 (1:41.34)                                        
 17 Zhao, Colin E             13 FLY-MR                    NT    3:17.22        
                1:35.35   3:17.22 (1:41.87)                                        
 18 Nasta, Mike V             13 SSC-MR               3:20.00    3:20.99        
                1:37.34   3:20.99 (1:43.65)                                        
 19 Wo, Ryan                  14 Parks Sailfish-MR    3:02.50    3:26.49        
                1:36.12   3:26.49 (1:50.37)                                        
 20 Prokopenko, Dennis        13 Express Swimming-MR  3:30.39    3:29.14        
                1:37.75   3:29.14 (1:51.39)                                        
 21 Vozzolo, Luke             14 Parks Sailfish-MR    3:02.14    3:30.88        
                1:39.71   3:30.88 (1:51.17)                                        
 22 Baung, Justin             14 GATE-MR              3:32.00    3:31.13        
                1:39.66   3:31.13 (1:51.47)                                        
 23 Reilly, Jayden T          14 SSC-MR               3:25.78    3:32.80        
                1:40.62   3:32.80 (1:52.18)                                        
 24 Tsiabasis, Yanni          14 HAA-MR               3:28.83    3:33.80        
                1:41.40   3:33.80 (1:52.40)                                        
 25 Oliveto, Nicholas A       14 HAA-MR               3:37.80    3:35.49        
                1:43.11   3:35.49 (1:52.38)                                        
 26 Solano, Adan              14 Express Swimming-MR  3:46.86    3:47.03        
                1:44.32   3:47.03 (2:02.71)                                        
 27 Schwartz, Owen M          14 Express Swimming-MR       NT    3:49.82        
                1:45.92   3:49.82 (2:03.90)                                        
 28 Horbach, Aidan P          13 FA-MR                     NT    4:33.22        
                2:12.03   4:33.22 (2:21.19)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shannon, Ryan J           14 Express Swimming-MR  1:04.23    1:03.18        
  2 Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR  1:07.68    1:06.71        
  3 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR  1:08.09    1:07.07        
  4 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR  1:07.19    1:07.31        
  5 LU, Michael D             14 Express Swimming-MR  1:09.16    1:07.69        
  6 Fonseca, Casey            14 WISC-MR              1:08.31    1:07.92        
  7 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR  1:08.07    1:08.06        
  8 Glaser, Owen M            14 Unattached-MR        1:08.38    1:08.18        
  9 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR  1:09.18    1:08.35        
 10 Hawkins, Allen J          14 WEST-CT              1:09.77    1:08.80        
 11 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR  1:08.86    1:09.15        
 12 Andersen, Frankie         13 SSC-MR               1:11.87    1:09.50        
 13 Rasquinha, Ranjan J       13 Express Swimming-MR  1:09.78    1:10.67        
 14 Kim, Brendon M            14 Express Swimming-MR  1:09.26    1:10.77        
 15 Honan, Quin J             14 SSC-MR               1:11.07    1:10.80        
 16 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR  1:07.00    1:11.01        
 17 Nielsen, Jake             14 HAA-MR               1:09.31    1:11.75        
 18 Nasta, Mike V             13 SSC-MR               1:13.72    1:12.27        
 19 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  1:11.54    1:13.63        
 20 Badilla, Nicky C          13 EHY-MR               1:08.88    1:13.94        
 21 Tanner, Jacob D           14 SSC-MR               1:14.66    1:14.14        
 22 Espinal, Joseph E         14 FLY-MR               1:12.54    1:14.16        
 23 LaBianca, Jack B          13 Express Swimming-MR  1:15.38    1:14.90        
 24 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  1:22.23    1:15.35        
 25 Vozzolo, Luke             14 Parks Sailfish-MR    1:15.51    1:16.35        
 26 Tan, Winston              14 GATE-MR              1:16.39    1:17.27        
 27 Reilly, Jayden T          14 SSC-MR               1:15.08    1:18.57        
 28 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR  1:21.50    1:19.40        
 29 Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR    1:20.43    1:21.52        
 30 Varrichio, Chris R        13 SSC-MR               1:21.00    1:24.95        
 31 Jason, Nicholas P         14 SSC-MR               1:21.00    1:26.36        
 32 Solano, Adan              14 Express Swimming-MR       NT    1:27.68        
 33 Zhang, David A            13 GATE-MR              1:31.57    1:31.08        
 34 Golduber, Ethan L         13 Express Swimming-MR       NT    1:33.14        
 35 Calderon, Xavier          14 FLY-MR               1:34.26    1:35.85        
 36 Almeida, James D          13 GATE-MR              1:54.00    1:38.66        
 37 Oliveto, Nicholas A       14 HAA-MR               1:35.51    1:45.96        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shannon, Ryan J           14 Express Swimming-MR  2:32.93    2:27.42        
                1:08.90   2:27.42 (1:18.52)                                        
  2 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR  2:36.03    2:31.52        
                1:11.97   2:31.52 (1:19.55)                                        
  3 Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR  2:32.62    2:33.99        
                1:10.25   2:33.99 (1:23.74)                                        
  4 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR  2:33.70    2:34.09        
                1:12.19   2:34.09 (1:21.90)                                        
  5 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR  2:39.87    2:35.82        
                1:11.58   2:35.82 (1:24.24)                                        
  6 Rasquinha, Ranjan J       13 Express Swimming-MR  2:35.45    2:45.49        
                1:16.58   2:45.49 (1:28.91)                                        
  7 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  2:41.91    2:46.50        
                1:18.61   2:46.50 (1:27.89)                                        
  8 Andersen, Frankie         13 SSC-MR               2:55.00    2:51.14        
                1:22.11   2:51.14 (1:29.03)                                        
  9 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR       NT    3:08.09        
                1:24.27   3:08.09 (1:43.82)                                        
 
Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shannon, Ryan J           14 Express Swimming-MR  2:24.73    2:24.62        
                1:06.32   2:24.62 (1:18.30)                                        
  2 Diano, Andrew J           14 FA-MR                2:25.23    2:25.14        
                1:07.89   2:25.14 (1:17.25)                                        
  3 Glaser, Owen M            14 Unattached-MR        2:28.34    2:26.57        
                1:10.48   2:26.57 (1:16.09)                                        
  4 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR  2:28.78    2:28.72        
                1:09.49   2:28.72 (1:19.23)                                        
  5 Kim, Brendon M            14 Express Swimming-MR  2:29.99    2:30.05        
                1:12.77   2:30.05 (1:17.28)                                        
  6 Fonseca, Casey            14 WISC-MR              2:32.53    2:30.22        
                1:10.43   2:30.22 (1:19.79)                                        
  7 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR  2:29.49    2:31.38        
                1:10.58   2:31.38 (1:20.80)                                        
  8 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  2:31.55    2:32.32        
                1:12.32   2:32.32 (1:20.00)                                        
  9 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR  2:34.65    2:32.84        
                1:13.06   2:32.84 (1:19.78)                                        
 10 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR  2:32.37    2:32.93        
                1:10.04   2:32.93 (1:22.89)                                        
 11 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR  2:31.71    2:33.86        
                1:12.46   2:33.86 (1:21.40)                                        
 12 Nielsen, Jake             14 HAA-MR               2:35.74    2:35.09        
                1:12.70   2:35.09 (1:22.39)                                        
 13 Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR  2:43.14    2:35.13        
                1:12.07   2:35.13 (1:23.06)                                        
 14 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR  2:36.20    2:36.52        
                1:15.14   2:36.52 (1:21.38)                                        
 15 Tanner, Jacob D           14 SSC-MR               2:46.12    2:38.09        
                1:14.78   2:38.09 (1:23.31)                                        
 16 Varrichio, Chris R        13 SSC-MR               2:42.00    2:38.29        
                1:15.64   2:38.29 (1:22.65)                                        
 17 Rasquinha, Ranjan J       13 Express Swimming-MR  2:41.26    2:41.64        
                1:15.84   2:41.64 (1:25.80)                                        
 18 Andersen, Frankie         13 SSC-MR               3:07.05    2:42.33        
                1:17.15   2:42.33 (1:25.18)                                        
 19 Nasta, Mike V             13 SSC-MR               2:45.00    2:42.68        
                1:14.48   2:42.68 (1:28.20)                                        
 20 Becht, Ryan W             14 Express Swimming-MR       NT    2:46.28        
                1:17.87   2:46.28 (1:28.41)                                        
 21 Cuevas, Rico G            14 Unattached-MR             NT    2:49.52        
                1:16.89   2:49.52 (1:32.63)                                        
 22 Espinal, Joseph E         14 FLY-MR               2:48.28    2:49.88        
                1:20.06   2:49.88 (1:29.82)                                        
 23 Mollica, Christian J      13 Express Swimming-MR  2:50.01    2:52.01        
                1:23.06   2:52.01 (1:28.95)                                        
 24 Kopec, Ernest R           13 Unattached-MR        2:51.10    2:52.33        
                1:19.87   2:52.33 (1:32.46)                                        
 25 Vozzolo, Luke             14 Parks Sailfish-MR    2:49.84    2:53.20        
                1:18.20   2:53.20 (1:35.00)                                        
 26 Zhao, Colin E             13 FLY-MR               3:03.96    2:58.82        
                1:28.39   2:58.82 (1:30.43)                                        
 27 Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR    2:54.78    3:04.26        
                1:25.72   3:04.26 (1:38.54)                                        
 28 Solano, Adan              14 Express Swimming-MR       NT    3:04.73        
                1:24.26   3:04.73 (1:40.47)                                        
 29 Kwong, Max                13 FLY-MR                    NT    3:06.34        
                1:29.50   3:06.34 (1:36.84)                                        
 30 Golduber, Ethan L         13 Express Swimming-MR       NT    3:11.80        
                1:33.42   3:11.80 (1:38.38)                                        
 31 Schwartz, Owen M          14 Express Swimming-MR       NT    3:29.59        
                1:36.18   3:29.59 (1:53.41)                                        
 
Boys 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ang, Jake                 15 Express Swimming-MR    24.68      24.91        
  2 Hadary, Daniel B          17 FLY-MR                 25.13      25.32        
  3 Yang, William U           23 Express Swimming-MR    27.50      25.79        
  4 Griffin, Trevor T         15 Express Swimming-MR    26.53      26.16        
  5 Kipshidze, George         16 SSC-MR                 25.81      26.44        
  6 Watson, Anthony C         16 Express Swimming-MR    26.02      26.54        
  7 Whang, Justin             14 Express Swimming-MR    26.65      26.62        
  8 Basak, Ronshekhar         16 Express Swimming-MR    26.83      26.65        
  9 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR    27.28      26.72        
 10 Chen, Wellington H        16 Express Swimming-MR    27.27      26.81        
 11 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR                26.94      26.86        
 12 Knight, Derek W           17 Express Swimming-MR    25.36      26.89        
 13 O'Sullivan, Oisin         15 SSC-MR                 26.71      26.93        
 14 Nielsen, Jordan           15 HAA-MR                 26.26      26.95        
 15 Neugebauer, Caleb D       15 Express Swimming-MR    27.87      26.96        
 16 Stoski, Michael           16 Unattached-MR          27.07      27.11        
 17 Hafen, Max B              18 HAA-MR                 26.64      27.16        
 18 Harris, Luke J            18 WISC-MR                27.98      27.21        
 19 Griffin, Spencer H        17 HAA-MR                 26.52      27.30        
 20 Oh, Daniel                16 Unattached-MR          28.18      27.64        
 21 Davis, Avery J            16 SSC-MR                 28.13      27.89        
 22 Fox, Benjamin C           16 FLY-MR                 28.74      27.97        
 23 Zhu, Harry                16 FLY-MR                 29.10      27.98        
 24 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR    27.94      28.00        
 25 Petersen, Oscar N         16 WEST-CT                27.23      28.02        
 26 Wilson, Elijah A          16 WISC-MR                28.55      28.05        
 27 Broderick, Thomas G       16 Express Swimming-MR    27.81      28.06        
 28 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR    28.03      28.09        
 29 Wone, Brandon M           15 SSC-MR                 27.83      28.11        
 30 Valle, Matthew J          15 Unattached-MR          29.84      28.40        
 31 Rice, Maverick D          15 CSDC-MR                29.28      28.69        
 32 Zheng, Edwin              15 FLY-MR                 29.68      28.79        
 33 Tang, Erik                15 Express Swimming-MR    28.72      28.93        
 34 Walsh, Patrick C          15 Express Swimming-MR    28.57      28.98        
 35 Redfield, Jackson         12 SSC-MR                 29.50      29.03        
 36 Lee, Alexander G          15 FLY-MR                 28.71      29.09        
 37 Basini, Jacob             19 HAA-MR                 29.48      29.15        
 38 Fargo, Jordan K           18 Express Swimming-MR    27.06      29.27        
 39 Ciriaco, Zachary          16 Express Swimming-MR    30.22      29.29        
 40 Murray, Ryan R            16 Express Swimming-MR    28.93      29.43        
 41 Jovanovic, Luka           17 FLY-MR                 28.60      29.70        
 42 Glovinsky, Hunter M       17 SSC-MR                 31.00      29.74        
 43 Gurevich, Brendan         17 Express Swimming-MR    30.39      29.77        
 44 Kim, Edward B             12 WEST-CT                30.87      29.95        
 45 McCloskey, Michael A      16 FLY-MR                 30.64      29.99        
 46 Perez, Matthew S          15 Express Swimming-MR       NT      30.11        
 47 Gomez, Kevin S            15 FLY-MR                 31.14      30.41        
 48 Malone, Joseph F          16 Express Swimming-MR    30.76      30.45        
 49 Muenzer, Julian P         15 Express Swimming-MR       NT      30.53        
 50 Guariglia, Andrew M       17 Express Swimming-MR    30.90      30.69        
 51 Makhanbetov, Yerlan       16 Express Swimming-MR    30.67      30.74        
 52 Ng, Ryan Y                12 GATE-MR                31.82      31.00        
 53 Gaspard, Chad A           16 Express Swimming-MR    32.12      31.13        
 54 Lam, Lawrence             17 Parks Sailfish-MR      30.10      31.59        
 55 Howard, Christian J       17 Express Swimming-MR    31.24      32.38        
 56 Lewis, Graham M           11 WEST-CT                33.67      33.28        
 57 Gandras, Lukas H          15 Express Swimming-MR    34.61      33.86        
 
Boys 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yang, William U           23 Express Swimming-MR    59.04      55.83        
  2 Ang, Jake                 15 Express Swimming-MR    55.39      56.06        
  3 Ortof, Harry C            19 Express Swimming-MR    56.43      56.22        
  4 Newmark, Jake Q           16 Express Swimming-MR    56.66      56.27        
  5 Papsco, Zachary T         18 HAA-MR                 56.01      56.75        
  6 Griffin, Trevor T         15 Express Swimming-MR    57.74      57.40        
  7 Kipshidze, George         16 SSC-MR                 55.85      57.85        
  8 Giardinelli, Joshua R     16 Express Swimming-MR    57.79      57.98        
  8 Watson, Anthony C         16 Express Swimming-MR    57.70      57.98        
 10 Dowd, Mike R              16 CSDC-MR                59.83      58.63        
 11 Whang, Justin             14 Express Swimming-MR    59.07      58.84        
 12 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR    58.67      59.57        
 13 Chen, Wellington H        16 Express Swimming-MR    59.53      59.69        
 14 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR              1:00.40      59.88        
 15 Stoski, Michael           16 Unattached-MR          59.87      59.90        
 16 Karpf, Dylan              16 HAA-MR                 57.16      59.95        
 17 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR  1:00.48    1:00.30        
 18 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR  1:00.18    1:00.31        
 19 Hwang, Alex               15 GATE-MR              1:00.05    1:00.62        
 20 Neugebauer, Caleb D       15 Express Swimming-MR  1:02.30    1:00.80        
 21 Nielsen, Jordan           15 HAA-MR                 57.57    1:01.21        
 22 Fox, Benjamin C           16 FLY-MR               1:01.00    1:01.22        
 23 Owens, Mark               16 SSC-MR                 55.32    1:01.30        
 24 Rice, Maverick D          15 CSDC-MR              1:02.21    1:01.47        
 25 Murray, Ryan R            16 Express Swimming-MR  1:00.66    1:01.55        
 26 Wone, Brandon M           15 SSC-MR                 59.77    1:02.20        
 27 Hafen, Max B              18 HAA-MR                 58.04    1:02.28        
 28 Valle, Matthew J          15 Unattached-MR        1:02.34    1:02.53        
 29 Wilson, Elijah A          16 WISC-MR              1:01.66    1:02.74        
 30 Ciriaco, Zachary          16 Express Swimming-MR  1:02.02    1:02.85        
 31 Dephillips, AJ            15 Express Swimming-MR  1:03.30    1:03.00        
 32 Harris, Luke J            18 WISC-MR              1:05.39    1:03.74        
 33 Weber, Christopher R      16 Express Swimming-MR  1:03.00    1:03.75        
 34 Lee, Alexander G          15 FLY-MR               1:02.66    1:03.93        
 35 Zhu, Harry                16 FLY-MR               1:01.47    1:03.96        
 36 Redfield, Jackson         12 SSC-MR               1:04.14    1:04.79        
 37 Basini, Jacob             19 HAA-MR               1:05.66    1:05.33        
 38 Attardi, Richard M        15 Express Swimming-MR  1:09.12    1:06.60        
 39 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR              1:13.18    1:07.05        
 40 Gorman, Kyle              15 CSDC-MR                   NT    1:07.18        
 41 Perez, Matthew S          15 Express Swimming-MR       NT    1:07.69        
 42 Muenzer, Julian P         15 Express Swimming-MR       NT    1:08.40        
 43 Mountantonakis, Manoli S  11 FLY-MR               1:13.26    1:08.90        
 44 Malone, Joseph F          16 Express Swimming-MR       NT    1:09.25        
 45 Gaspard, Chad A           16 Express Swimming-MR  1:12.93    1:09.67        
 46 Trzaskowski, Michael      15 HAA-MR               1:10.49    1:10.19        
 47 Ng, Ryan Y                12 GATE-MR              1:13.14    1:10.29        
 48 Guariglia, Andrew M       17 Express Swimming-MR  1:08.92    1:10.49        
 49 Burke, Ryan               15 FLY-MR               1:10.17    1:10.51        
 50 Howard, Christian J       17 Express Swimming-MR  1:10.27    1:10.70        
 51 Kwong, Vincent            15 FLY-MR                    NT    1:11.15        
 52 Subillaga-Dubon, Jason A  12 FA-MR                1:25.48    1:18.05        
 53 Martin, Tim J             12 SSC-MR               1:15.59    1:20.60        
 54 Olsen, Luke D             12 CSDC-MR              1:26.14    1:24.68        
 -- Hadary, Daniel B          17 FLY-MR                 56.62         DQ        
      False start
 
Boys 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Newmark, Jake Q           16 Express Swimming-MR  2:00.81    2:02.49        
                  59.22   2:02.49 (1:03.27)                                        
  2 Yang, William U           23 Express Swimming-MR  2:02.00    2:04.61        
                1:00.48   2:04.61 (1:04.13)                                        
  3 Murray, Ryan R            16 Express Swimming-MR  2:06.02    2:05.28        
                1:00.55   2:05.28 (1:04.73)                                        
  4 Hadary, Daniel B          17 FLY-MR               2:04.16    2:05.45        
                1:00.76   2:05.45 (1:04.69)                                        
  5 Whang, Justin             14 Express Swimming-MR  2:06.95    2:06.39        
                1:02.93   2:06.39 (1:03.46)                                        
  6 Petersen, Oscar N         16 WEST-CT              2:08.51    2:07.16        
                1:02.16   2:07.16 (1:05.00)                                        
  7 Broderick, Thomas G       16 Express Swimming-MR  2:06.06    2:07.35        
                1:01.07   2:07.35 (1:06.28)                                        
  8 Ciriaco, Zachary          16 Express Swimming-MR  2:07.79    2:09.13        
                1:03.08   2:09.13 (1:06.05)                                        
  9 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR  2:09.70    2:09.32        
                1:02.72   2:09.32 (1:06.60)                                        
 10 Stoski, Michael           16 Unattached-MR        2:08.16    2:09.70        
                1:02.31   2:09.70 (1:07.39)                                        
 11 Watson, Anthony C         16 Express Swimming-MR  2:08.04    2:10.30        
                1:03.19   2:10.30 (1:07.11)                                        
 12 Papsco, Zachary T         18 HAA-MR               2:02.74    2:10.39        
                1:02.72   2:10.39 (1:07.67)                                        
 13 Griffin, Trevor T         15 Express Swimming-MR  2:06.33    2:10.81        
                1:01.70   2:10.81 (1:09.11)                                        
 14 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR  2:12.74    2:10.85        
                1:01.96   2:10.85 (1:08.89)                                        
 15 Ang, Jake                 15 Express Swimming-MR  2:07.09    2:11.21        
                1:03.25   2:11.21 (1:07.96)                                        
 16 O'Sullivan, Oisin         15 SSC-MR               2:10.46    2:11.61        
                1:03.36   2:11.61 (1:08.25)                                        
 17 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR  2:10.56    2:12.03        
                1:04.28   2:12.03 (1:07.75)                                        
 18 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR              2:14.43    2:12.26        
                1:04.01   2:12.26 (1:08.25)                                        
 19 Hwang, Alex               15 GATE-MR              2:10.28    2:13.62        
                1:04.73   2:13.62 (1:08.89)                                        
 20 Chen, Wellington H        16 Express Swimming-MR  2:10.82    2:13.80        
                1:03.71   2:13.80 (1:10.09)                                        
 21 Wone, Brandon M           15 SSC-MR               2:10.48    2:13.85        
                1:04.97   2:13.85 (1:08.88)                                        
 22 Eng, Alec J               16 Express Swimming-MR  2:13.43    2:14.33        
                1:04.96   2:14.33 (1:09.37)                                        
 23 Fox, Benjamin C           16 FLY-MR               2:12.57    2:14.40        
                1:04.35   2:14.40 (1:10.05)                                        
 24 Hawkins, Michael J        17 HAA-MR               2:05.57    2:14.68        
                1:04.90   2:14.68 (1:09.78)                                        
 25 Weber, Christopher R      16 Express Swimming-MR  2:12.70    2:15.61        
                1:04.58   2:15.61 (1:11.03)                                        
 26 Jardeleza, Gerard         15 WISC-MR              2:22.81    2:15.72        
                1:04.84   2:15.72 (1:10.88)                                        
 27 Neugebauer, Caleb D       15 Express Swimming-MR  2:19.63    2:16.51        
                1:06.31   2:16.51 (1:10.20)                                        
 28 Valle, Matthew J          15 Unattached-MR        2:17.88    2:16.86        
                1:05.00   2:16.86 (1:11.86)                                        
 29 Dowd, Mike R              16 CSDC-MR              2:16.09    2:16.91        
                1:04.28   2:16.91 (1:12.63)                                        
 30 Basak, Ronshekhar         16 Express Swimming-MR       NT    2:18.07        
                1:03.84   2:18.07 (1:14.23)                                        
 31 Karpf, Dylan              16 HAA-MR               2:09.50    2:18.08        
                1:03.43   2:18.08 (1:14.65)                                        
 32 Nielsen, Jordan           15 HAA-MR               2:09.93    2:18.39        
                1:06.54   2:18.39 (1:11.85)                                        
 33 Rice, Maverick D          15 CSDC-MR              2:21.08    2:19.24        
                1:07.13   2:19.24 (1:12.11)                                        
 34 Wilson, Elijah A          16 WISC-MR              2:17.77    2:19.25        
                1:06.86   2:19.25 (1:12.39)                                        
 35 Oh, Daniel                16 Unattached-MR        2:21.65    2:21.94        
                1:05.72   2:21.94 (1:16.22)                                        
 36 Clive, Austin R           15 Express Swimming-MR       NT    2:22.62        
                1:08.57   2:22.62 (1:14.05)                                        
 37 Walter, Brendan E         16 Express Swimming-MR  2:33.68    2:23.51        
                1:09.84   2:23.51 (1:13.67)                                        
 38 Attardi, Richard M        15 Express Swimming-MR  2:35.94    2:23.55        
                1:09.29   2:23.55 (1:14.26)                                        
 39 Redfield, Jackson         12 SSC-MR               2:25.00    2:23.73        
                1:08.84   2:23.73 (1:14.89)                                        
 40 Lee, Alexander G          15 FLY-MR               2:21.04    2:25.27        
                1:09.57   2:25.27 (1:15.70)                                        
 41 Malone, Joseph F          16 Express Swimming-MR  2:40.00    2:26.93        
                1:09.90   2:26.93 (1:17.03)                                        
 42 Basini, Jacob             19 HAA-MR               2:25.40    2:27.83        
                1:10.31   2:27.83 (1:17.52)                                        
 43 Destina, Jodhel           17 CSDC-MR                   NT    2:28.14        
                1:09.37   2:28.14 (1:18.77)                                        
 44 Gomez, Kevin S            15 FLY-MR               2:31.00    2:28.32        
                1:11.53   2:28.32 (1:16.79)                                        
 45 Perez, Matthew S          15 Express Swimming-MR       NT    2:28.86        
                1:11.68   2:28.86 (1:17.18)                                        
 46 Guariglia, Andrew M       17 Express Swimming-MR  2:33.49    2:30.00        
                1:11.08   2:30.00 (1:18.92)                                        
 47 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR  2:45.12    2:30.70        
                1:13.68   2:30.70 (1:17.02)                                        
 48 Davis, Avery J            16 SSC-MR               2:27.06    2:31.46        
                1:09.79   2:31.46 (1:21.67)                                        
 49 Badilla, Joey R           15 EHY-MR               2:19.30    2:33.11        
                1:12.88   2:33.11 (1:20.23)                                        
 50 Tang, Erik                15 Express Swimming-MR  2:35.14    2:36.18        
                1:11.12   2:36.18 (1:25.06)                                        
 51 Hoy, Ethan                15 Parks Sailfish-MR    2:39.16    2:37.67        
                1:17.56   2:37.67 (1:20.11)                                        
 52 Chan, Kyle                15 Parks Sailfish-MR    2:39.00    2:39.82        
                1:11.95   2:39.82 (1:27.87)                                        
 53 Trzaskowski, Michael      15 HAA-MR               2:37.52    2:39.95        
                1:15.77   2:39.95 (1:24.18)                                        
 54 Walter, Matthew           15 Express Swimming-MR       NT    2:40.70        
                1:19.29   2:40.70 (1:21.41)                                        
 55 Burke, Ryan               15 FLY-MR               2:41.01    2:41.03        
                1:18.45   2:41.03 (1:22.58)                                        
 56 Kwong, Vincent            15 FLY-MR                    NT    2:45.88        
                1:16.78   2:45.88 (1:29.10)                                        
 57 Muenzer, Julian P         15 Express Swimming-MR       NT    2:46.73        
                1:14.84   2:46.73 (1:31.89)                                        
 
Boys 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ortof, Harry C            19 Express Swimming-MR  4:09.15    4:18.61        
                1:01.06   2:07.12 (1:06.06)   3:13.53 (1:06.41)   4:18.61 (1:05.08)
  2 Murray, Ryan R            16 Express Swimming-MR  4:25.01    4:20.98        
                1:01.25   2:07.90 (1:06.65)   3:14.96 (1:07.06)   4:20.98 (1:06.02)
  3 Newmark, Jake Q           16 Express Swimming-MR  4:18.83    4:23.28        
                1:03.09   2:10.86 (1:07.77)   3:18.44 (1:07.58)   4:23.28 (1:04.84)
  4 Ciriaco, Zachary          16 Express Swimming-MR  4:27.34    4:25.72        
                1:03.26   2:10.08 (1:06.82)   3:18.05 (1:07.97)   4:25.72 (1:07.67)
  5 Diano, Andrew J           14 FA-MR                4:45.68    4:35.43        
                1:06.00   2:16.04 (1:10.04)   3:26.91 (1:10.87)   4:35.43 (1:08.52)
  6 Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR  4:43.47    4:38.57        
                1:07.02   2:17.82 (1:10.80)   3:30.41 (1:12.59)   4:38.57 (1:08.16)
  7 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR  4:38.51    4:38.74        
                1:06.18   2:17.43 (1:11.25)   3:29.65 (1:12.22)   4:38.74 (1:09.09)
  8 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR  4:36.24    4:40.09        
                1:06.83   2:19.30 (1:12.47)   3:31.32 (1:12.02)   4:40.09 (1:08.77)
  9 Watson, Anthony C         16 Express Swimming-MR  4:32.59    4:40.35        
                1:04.34   2:17.65 (1:13.31)   3:30.43 (1:12.78)   4:40.35 (1:09.92)
 10 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR  4:43.90    4:42.54        
                1:06.64   2:19.75 (1:13.11)   3:32.18 (1:12.43)   4:42.54 (1:10.36)
 11 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR  4:37.83    4:43.68        
                1:06.65   2:20.06 (1:13.41)   3:32.76 (1:12.70)   4:43.68 (1:10.92)
 12 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  4:40.46    4:45.36        
                1:07.25   2:19.75 (1:12.50)   3:32.74 (1:12.99)   4:45.36 (1:12.62)
 13 Chen, Wellington H        16 Express Swimming-MR  4:37.31    4:48.03        
                1:07.30   2:22.22 (1:14.92)   3:36.52 (1:14.30)   4:48.03 (1:11.51)
 14 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR  4:57.46    4:57.56        
                1:10.09   2:26.28 (1:16.19)   3:43.34 (1:17.06)   4:57.56 (1:14.22)
 15 Tanner, Jacob D           14 SSC-MR               5:10.00    4:58.19        
                1:08.24   2:25.02 (1:16.78)   3:43.09 (1:18.07)   4:58.19 (1:15.10)
 16 Varrichio, Chris R        13 SSC-MR               5:00.00    5:02.52        
                1:10.53   2:27.75 (1:17.22)   3:46.21 (1:18.46)   5:02.52 (1:16.31)
 17 Espinal, Joseph E         14 FLY-MR               5:14.44    5:10.48        
                1:15.75   2:36.84 (1:21.09)   3:56.44 (1:19.60)   5:10.48 (1:14.04)
 18 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR  5:08.14    5:10.85        
                1:13.63   2:34.45 (1:20.82)   3:54.36 (1:19.91)   5:10.85 (1:16.49)
 19 Franco, Vincent           14 Express Swimming-MR  5:14.01    5:11.88        
                1:12.53   2:32.81 (1:20.28)   3:54.75 (1:21.94)   5:11.88 (1:17.13)
 20 Lee, Ryan A               14 FLY-MR               5:10.00    5:12.91        
                1:14.35   2:34.58 (1:20.23)   3:54.75 (1:20.17)   5:12.91 (1:18.16)
 21 Becht, Ryan W             14 Express Swimming-MR       NT    5:12.97        
                1:12.09   2:32.36 (1:20.27)   3:54.45 (1:22.09)   5:12.97 (1:18.52)
 22 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  5:04.91    5:18.95        
                1:13.39   2:35.81 (1:22.42)   3:59.58 (1:23.77)   5:18.95 (1:19.37)
 23 Malone, Joseph F          16 Express Swimming-MR  5:35.65    5:19.91        
                1:14.00   2:36.78 (1:22.78)   3:59.16 (1:22.38)   5:19.91 (1:20.75)
 24 Olsen, Luke E             14 FA-MR                5:32.84    5:24.97        
                1:17.30   2:40.83 (1:23.53)   4:04.04 (1:23.21)   5:24.97 (1:20.93)
 25 Linn, George              14 FLY-MR               5:29.38    5:32.73        
                1:17.83   2:44.85 (1:27.02)   4:11.31 (1:26.46)   5:32.73 (1:21.42)
 26 Hsieh, Ethan              12 Express Swimming-MR  5:33.93    5:36.36        
                1:20.32   2:48.04 (1:27.72)   4:15.12 (1:27.08)   5:36.36 (1:21.24)
 27 Olsen, Lars O             10 FA-MR                5:45.76    5:51.49        
                1:24.91   2:56.15 (1:31.24)   4:27.11 (1:30.96)   5:51.49 (1:24.38)
 28 Chang, Henry              10 Express Swimming-MR       NT    6:05.26        
                1:27.17   3:01.59 (1:34.42)   4:36.29 (1:34.70)   6:05.26 (1:28.97)
 29 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR       NT    6:05.30        
                1:27.92   3:03.17 (1:35.25)   4:36.41 (1:33.24)   6:05.30 (1:28.89)
 30 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR       NT    6:13.71        
                1:22.91   2:58.55 (1:35.64)   4:37.69 (1:39.14)   6:13.71 (1:36.02)
 
Boys 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Newmark, Jake Q           16 Express Swimming-MR  1:02.09    1:02.73        
  2 Hadary, Daniel B          17 FLY-MR               1:01.19    1:04.15        
  3 Broderick, Thomas G       16 Express Swimming-MR  1:03.31    1:04.81        
  4 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR              1:06.54    1:05.85        
  5 Whang, Justin             14 Express Swimming-MR  1:02.23    1:06.14        
  6 Fox, Benjamin C           16 FLY-MR               1:06.67    1:06.55        
  7 Kipshidze, George         16 SSC-MR               1:04.18    1:06.98        
  8 Karpf, Dylan              16 HAA-MR               1:04.46    1:07.47        
  9 Papsco, Zachary T         18 HAA-MR               1:01.45    1:08.16        
 10 Murray, Ryan R            16 Express Swimming-MR  1:08.19    1:08.22        
 11 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR  1:08.70    1:08.43        
 12 Basak, Ronshekhar         16 Express Swimming-MR  1:08.64    1:08.78        
 13 O'Sullivan, Oisin         15 SSC-MR               1:10.40    1:09.10        
 14 Hwang, Alex               15 GATE-MR              1:07.98    1:09.17        
 15 Eng, Alec J               16 Express Swimming-MR  1:07.06    1:09.36        
 16 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR  1:06.81    1:09.63        
 17 Ciriaco, Zachary          16 Express Swimming-MR  1:08.76    1:09.68        
 18 Hawkins, Michael J        17 HAA-MR               1:02.59    1:09.73        
 19 Stoski, Michael           16 Unattached-MR        1:14.78    1:09.90        
 20 Dowd, Mike R              16 CSDC-MR              1:10.62    1:10.11        
 21 Watson, Anthony C         16 Express Swimming-MR  1:08.15    1:10.24        
 22 Badilla, Joey R           15 EHY-MR               1:05.19    1:11.02        
 23 Neugebauer, Caleb D       15 Express Swimming-MR  1:17.64    1:11.39        
 24 Owens, Mark               16 SSC-MR               1:01.49    1:12.67        
 25 Petersen, Oscar N         16 WEST-CT              1:08.48    1:12.68        
 25 Griffin, Trevor T         15 Express Swimming-MR  1:10.89    1:12.68        
 27 Ang, Jake                 15 Express Swimming-MR  1:12.11    1:12.91        
 28 Weber, Christopher R      16 Express Swimming-MR  1:15.30    1:13.03        
 29 Oh, Daniel                16 Unattached-MR        1:08.87    1:14.35        
 30 Valle, Matthew J          15 Unattached-MR        1:13.85    1:14.41        
 31 Jardeleza, Gerard         15 WISC-MR              1:17.64    1:14.47        
 32 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR  1:12.66    1:14.84        
 33 Wilson, Elijah A          16 WISC-MR              1:13.93    1:14.90        
 34 Gomez, Kevin S            15 FLY-MR               1:17.23    1:15.14        
 35 Chen, Wellington H        16 Express Swimming-MR  1:16.69    1:15.31        
 36 Wone, Brandon M           15 SSC-MR               1:14.88    1:15.64        
 37 Zheng, Edwin              15 FLY-MR               1:16.85    1:16.66        
 38 Zhu, Harry                16 FLY-MR                    NT    1:16.71        
 39 Gaspard, Chad A           16 Express Swimming-MR  1:21.50    1:17.03        
 40 Guariglia, Andrew M       17 Express Swimming-MR  1:29.52    1:18.67        
 41 Destina, Jodhel           17 CSDC-MR                   NT    1:20.39        
 42 Kwong, Vincent            15 FLY-MR                    NT    1:21.22        
 43 Attardi, Richard M        15 Express Swimming-MR  1:28.41    1:21.72        
 44 Walter, Brendan E         16 Express Swimming-MR  1:37.73    1:23.80        
 45 Rice, Maverick D          15 CSDC-MR              1:24.14    1:23.82        
 46 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR  1:25.65    1:24.51        
 47 Basini, Jacob             19 HAA-MR               1:30.00    1:25.40        
 48 Tang, Erik                15 Express Swimming-MR  1:27.58    1:25.49        
 49 Perez, Matthew S          15 Express Swimming-MR       NT    1:27.05        
 50 Nielsen, Jordan           15 HAA-MR               1:17.42    1:27.66        
 51 Trzaskowski, Michael      15 HAA-MR               1:20.82    1:28.15        
 52 Hoy, Ethan                15 Parks Sailfish-MR    1:29.09    1:29.67        
 53 Walter, Matthew           15 Express Swimming-MR       NT    1:30.16        
 54 Chan, Kyle                15 Parks Sailfish-MR    1:28.75    1:30.64        
 
Boys 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Broderick, Thomas G       16 Express Swimming-MR  2:13.48    2:15.15        
                1:05.81   2:15.15 (1:09.34)                                        
  2 Whang, Justin             14 Express Swimming-MR  2:20.56    2:16.80        
                1:08.03   2:16.80 (1:08.77)                                        
  3 Walsh, Patrick C          15 Express Swimming-MR  2:20.51    2:17.67        
                1:06.77   2:17.67 (1:10.90)                                        
  4 Murray, Ryan R            16 Express Swimming-MR  2:20.95    2:20.91        
                1:07.73   2:20.91 (1:13.18)                                        
  5 Hadary, Daniel B          17 FLY-MR               2:15.01    2:22.16        
                1:07.65   2:22.16 (1:14.51)                                        
  6 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR              2:23.98    2:24.57        
                1:11.35   2:24.57 (1:13.22)                                        
  7 Kipshidze, George         16 SSC-MR               2:20.74    2:24.84        
                1:09.95   2:24.84 (1:14.89)                                        
  8 Fox, Benjamin C           16 FLY-MR               2:27.06    2:26.91        
                1:10.04   2:26.91 (1:16.87)                                        
  9 Fargo, Jordan K           18 Express Swimming-MR  2:15.14    2:27.68        
                1:10.12   2:27.68 (1:17.56)                                        
 10 Ciriaco, Zachary          16 Express Swimming-MR  2:30.74    2:27.93        
                1:12.14   2:27.93 (1:15.79)                                        
 11 Watson, Anthony C         16 Express Swimming-MR  2:26.94    2:29.76        
                1:12.77   2:29.76 (1:16.99)                                        
 12 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR  2:28.81    2:30.55        
                1:14.47   2:30.55 (1:16.08)                                        
 13 Stoski, Michael           16 Unattached-MR        2:35.79    2:31.32        
                1:15.04   2:31.32 (1:16.28)                                        
 14 Petersen, Oscar N         16 WEST-CT              2:28.51    2:34.54        
                1:15.64   2:34.54 (1:18.90)                                        
 15 Chen, Wellington H        16 Express Swimming-MR  2:36.59    2:35.31        
                1:18.58   2:35.31 (1:16.73)                                        
 16 Griffin, Trevor T         15 Express Swimming-MR  2:29.50    2:35.48        
                1:14.68   2:35.48 (1:20.80)                                        
 17 Neugebauer, Caleb D       15 Express Swimming-MR  2:42.77    2:35.56        
                1:13.28   2:35.56 (1:22.28)                                        
 18 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR  2:32.72    2:35.64        
                1:16.76   2:35.64 (1:18.88)                                        
 19 Davis, Avery J            16 SSC-MR               2:42.53    2:37.34        
                1:17.69   2:37.34 (1:19.65)                                        
 20 Kim, Edward B             12 WEST-CT              2:50.51    2:38.99        
                1:17.63   2:38.99 (1:21.36)                                        
 21 Zheng, Edwin              15 FLY-MR               2:46.50    2:40.91        
                1:18.72   2:40.91 (1:22.19)                                        
 22 Wilson, Elijah A          16 WISC-MR              2:37.99    2:41.31        
                1:17.42   2:41.31 (1:23.89)                                        
 23 Gomez, Kevin S            15 FLY-MR               2:47.63    2:41.32        
                1:19.31   2:41.32 (1:22.01)                                        
 24 Valle, Matthew J          15 Unattached-MR        2:47.75    2:41.66        
                1:16.19   2:41.66 (1:25.47)                                        
 25 McCloskey, Michael A      16 FLY-MR               2:44.62    2:42.36        
                1:17.97   2:42.36 (1:24.39)                                        
 26 Griffin, Spencer H        17 HAA-MR               2:30.37    2:44.90        
                1:19.28   2:44.90 (1:25.62)                                        
 27 Guariglia, Andrew M       17 Express Swimming-MR  2:47.29    2:45.64        
                1:21.12   2:45.64 (1:24.52)                                        
 28 Gaspard, Chad A           16 Express Swimming-MR  2:54.96    2:47.39        
                1:18.99   2:47.39 (1:28.40)                                        
 29 Jovanovic, Luka           17 FLY-MR               2:43.86    2:50.43        
                1:22.73   2:50.43 (1:27.70)                                        
 30 Ng, Ryan Y                12 GATE-MR              2:53.33    2:51.54        
                1:26.54   2:51.54 (1:25.00)                                        
 31 Lewis, Graham M           11 WEST-CT              3:05.90    2:54.10        
                1:25.59   2:54.10 (1:28.51)                                        
 32 Makhanbetov, Yerlan       16 Express Swimming-MR  2:47.65    2:55.06        
                1:23.13   2:55.06 (1:31.93)                                        
 33 Glovinsky, Hunter M       17 SSC-MR               3:11.00    2:55.93        
                1:26.48   2:55.93 (1:29.45)                                        
 34 Tang, Erik                15 Express Swimming-MR  2:58.98    2:56.03        
                1:25.71   2:56.03 (1:30.32)                                        
 34 Malone, Joseph F          16 Express Swimming-MR  2:55.56    2:56.03        
                1:27.86   2:56.03 (1:28.17)                                        
 36 Lam, Lawrence             17 Parks Sailfish-MR    2:25.75    2:58.42        
                1:25.76   2:58.42 (1:32.66)                                        
 37 Howard, Christian J       17 Express Swimming-MR  3:03.62    2:59.65        
                1:24.55   2:59.65 (1:35.10)                                        
 38 Gurevich, Brendan         17 Express Swimming-MR  3:06.60    3:02.05        
                1:27.70   3:02.05 (1:34.35)                                        
 39 Perez, Matthew S          15 Express Swimming-MR       NT    3:07.34        
                1:32.08   3:07.34 (1:35.26)                                        
 40 Gandras, Lukas H          15 Express Swimming-MR  3:17.17    3:15.06        
                1:33.47   3:15.06 (1:41.59)                                        
 -- Basini, Jacob             19 HAA-MR               2:45.00         DQ        
      False start
                1:33.49        DQ (1:33.29)                                        
 
Boys 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Michael            17 Express Swimming-MR  1:04.83    1:06.73        
  2 Papsco, Zachary T         18 HAA-MR               1:06.92    1:12.55        
  3 Whang, Justin             14 Express Swimming-MR  1:13.31    1:12.59        
  4 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR  1:14.44    1:13.46        
  5 Dephillips, AJ            15 Express Swimming-MR  1:16.63    1:14.54        
  6 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR  1:16.04    1:15.00        
  7 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR  1:14.86    1:15.01        
  8 Watson, Anthony C         16 Express Swimming-MR  1:15.61    1:15.87        
  9 Hadary, Daniel B          17 FLY-MR               1:17.94    1:16.64        
 10 Ang, Jake                 15 Express Swimming-MR  1:18.36    1:18.14        
 11 Chen, Wellington H        16 Express Swimming-MR  1:21.92    1:20.08        
 12 Owens, Mark               16 SSC-MR               1:17.79    1:20.66        
 13 Davis, Avery J            16 SSC-MR               1:20.64    1:21.20        
 14 Basini, Jacob             19 HAA-MR               1:20.47    1:21.63        
 15 Hwang, Alex               15 GATE-MR              1:19.79    1:22.57        
 16 Lee, Alexander G          15 FLY-MR               1:23.33    1:22.99        
 17 Wone, Brandon M           15 SSC-MR               1:22.66    1:24.02        
 18 Karpf, Dylan              16 HAA-MR               1:18.33    1:24.08        
 19 Nielsen, Jordan           15 HAA-MR               1:14.83    1:24.12        
 20 Attardi, Richard M        15 Express Swimming-MR  1:29.87    1:25.29        
 21 Harris, Luke J            18 WISC-MR              1:31.68    1:25.46        
 22 Dowd, Mike R              16 CSDC-MR              1:27.58    1:25.66        
 23 Griffin, Trevor T         15 Express Swimming-MR  1:22.49    1:25.97        
 24 Ng, Ryan Y                12 GATE-MR              1:25.59    1:26.71        
 25 Neugebauer, Caleb D       15 Express Swimming-MR  1:29.86    1:27.12        
 26 Guariglia, Andrew M       17 Express Swimming-MR  1:28.51    1:27.48        
 27 Gaspard, Chad A           16 Express Swimming-MR  1:34.87    1:29.29        
 28 Trzaskowski, Michael      15 HAA-MR               1:29.75    1:31.80        
 29 Valle, Matthew J          15 Unattached-MR        1:28.78    1:32.56        
 30 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR              1:31.95    1:33.37        
 31 Gorman, Kyle              15 CSDC-MR                   NT    1:37.31        
 32 Kwong, Vincent            15 FLY-MR                    NT    1:38.72        
 33 Howard, Christian J       17 Express Swimming-MR  1:42.96    1:39.64        
 34 Martin, Tim J             12 SSC-MR               1:40.35    1:40.74        
 35 Perez, Matthew S          15 Express Swimming-MR       NT    1:47.03        
 36 Olsen, Luke D             12 CSDC-MR              1:55.40    1:58.24        
 -- Hafen, Max B              18 HAA-MR               1:14.63         DQ        
      False start
 
Boys 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Justin             14 Express Swimming-MR  2:39.97    2:36.92        
                1:16.65   2:36.92 (1:20.27)                                        
  2 Dephillips, AJ            15 Express Swimming-MR  2:38.97    2:39.28        
                1:16.55   2:39.28 (1:22.73)                                        
  3 Broderick, Thomas G       16 Express Swimming-MR  2:48.98    2:45.68        
                1:19.75   2:45.68 (1:25.93)                                        
  4 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR  2:44.22    2:46.25        
                1:19.51   2:46.25 (1:26.74)                                        
  5 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR  2:47.73    2:47.92        
                1:20.26   2:47.92 (1:27.66)                                        
  6 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR  2:47.38    2:48.72        
                1:23.39   2:48.72 (1:25.33)                                        
  7 O'Sullivan, Oisin         15 SSC-MR               2:52.57    2:49.03        
                1:21.28   2:49.03 (1:27.75)                                        
  8 Chen, Wellington H        16 Express Swimming-MR  2:53.02    2:49.75        
                1:20.97   2:49.75 (1:28.78)                                        
  9 Stoski, Michael           16 Unattached-MR        2:56.01    2:50.48        
                1:21.63   2:50.48 (1:28.85)                                        
 10 Watson, Anthony C         16 Express Swimming-MR  2:47.01    2:50.67        
                1:20.34   2:50.67 (1:30.33)                                        
 11 Petersen, Oscar N         16 WEST-CT              3:07.03    2:56.58        
                1:24.75   2:56.58 (1:31.83)                                        
 12 Tang, Erik                15 Express Swimming-MR  3:08.27    2:59.58        
                1:26.92   2:59.58 (1:32.66)                                        
 13 Nielsen, Jordan           15 HAA-MR               2:44.97    2:59.74        
                1:26.28   2:59.74 (1:33.46)                                        
 14 Griffin, Spencer H        17 HAA-MR               2:39.74    3:01.20        
                1:24.34   3:01.20 (1:36.86)                                        
 15 Lee, Alexander G          15 FLY-MR               3:03.16    3:01.87        
                1:26.88   3:01.87 (1:34.99)                                        
 16 Ng, Ryan Y                12 GATE-MR              3:12.26    3:02.68        
                1:29.08   3:02.68 (1:33.60)                                        
 17 Redfield, Jackson         12 SSC-MR               3:05.00    3:03.25        
                1:28.56   3:03.25 (1:34.69)                                        
 18 Wone, Brandon M           15 SSC-MR               3:02.22    3:03.91        
                1:25.03   3:03.91 (1:38.88)                                        
 19 Hafen, Max B              18 HAA-MR               2:54.58    3:04.47        
                1:26.51   3:04.47 (1:37.96)                                        
 20 Basini, Jacob             19 HAA-MR               2:56.62    3:05.74        
                1:29.14   3:05.74 (1:36.60)                                        
 21 Davis, Avery J            16 SSC-MR               2:58.73    3:05.99        
                1:28.74   3:05.99 (1:37.25)                                        
 22 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR                   NT    3:06.59        
                1:28.71   3:06.59 (1:37.88)                                        
 23 Oh, Daniel                16 Unattached-MR        3:15.00    3:07.99        
                1:26.32   3:07.99 (1:41.67)                                        
 24 McCloskey, Michael A      16 FLY-MR               3:20.59    3:15.89        
                1:33.20   3:15.89 (1:42.69)                                        
 25 Neugebauer, Caleb D       15 Express Swimming-MR  3:18.02    3:19.04        
                1:34.41   3:19.04 (1:44.63)                                        
 26 Gaspard, Chad A           16 Express Swimming-MR  3:25.76    3:28.17        
                1:38.22   3:28.17 (1:49.95)                                        
 27 Gurevich, Brendan         17 Express Swimming-MR  3:27.15    3:31.77        
                1:39.53   3:31.77 (1:52.24)                                        
 28 Lam, Lawrence             17 Parks Sailfish-MR    2:58.50    3:31.97        
                1:40.17   3:31.97 (1:51.80)                                        
 29 Gandras, Lukas H          15 Express Swimming-MR  3:29.58    3:34.39        
                1:40.80   3:34.39 (1:53.59)                                        
 30 Perez, Matthew S          15 Express Swimming-MR       NT    3:50.49        
                1:48.71   3:50.49 (2:01.78)                                        
 
Boys 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Papsco, Zachary T         18 HAA-MR                 57.87    1:01.00        
  2 Hadary, Daniel B          17 FLY-MR               1:00.78    1:01.32        
  3 Newmark, Jake Q           16 Express Swimming-MR  1:00.03    1:01.43        
  4 Kipshidze, George         16 SSC-MR               1:06.95    1:02.94        
  5 Whang, Justin             14 Express Swimming-MR  1:01.68    1:02.95        
  6 Stoski, Michael           16 Unattached-MR        1:02.75    1:03.00        
  7 Zhu, Harry                16 FLY-MR               1:04.27    1:03.96        
  8 Fox, Benjamin C           16 FLY-MR               1:04.22    1:04.22        
  9 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR              1:05.77    1:04.44        
 10 Ang, Jake                 15 Express Swimming-MR  1:06.12    1:04.85        
 11 Petersen, Oscar N         16 WEST-CT              1:05.35    1:05.22        
 12 Watson, Anthony C         16 Express Swimming-MR  1:02.80    1:05.60        
 13 Owens, Mark               16 SSC-MR                 58.97    1:05.73        
 14 Eng, Alec J               16 Express Swimming-MR  1:05.25    1:06.05        
 15 Oh, Daniel                16 Unattached-MR        1:05.19    1:06.41        
 16 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR  1:07.23    1:06.70        
 17 Karpf, Dylan              16 HAA-MR               1:05.34    1:06.75        
 18 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR  1:07.73    1:06.94        
 19 Hwang, Alex               15 GATE-MR              1:06.32    1:07.35        
 20 Griffin, Trevor T         15 Express Swimming-MR  1:08.66    1:07.45        
 21 Davis, Avery J            16 SSC-MR               1:08.05    1:07.46        
 22 Weber, Christopher R      16 Express Swimming-MR  1:06.76    1:07.52        
 23 Hawkins, Michael J        17 HAA-MR               1:02.14    1:08.00        
 24 Broderick, Thomas G       16 Express Swimming-MR  1:10.85    1:08.30        
 25 Jardeleza, Gerard         15 WISC-MR              1:13.59    1:08.59        
 26 Murray, Ryan R            16 Express Swimming-MR  1:05.76    1:09.86        
 27 Wone, Brandon M           15 SSC-MR               1:07.40    1:10.61        
 28 Basak, Ronshekhar         16 Express Swimming-MR       NT    1:10.62        
 29 Valle, Matthew J          15 Unattached-MR        1:12.26    1:10.94        
 30 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR  1:11.83    1:11.44        
 31 Neugebauer, Caleb D       15 Express Swimming-MR  1:17.16    1:11.84        
 32 Dowd, Mike R              16 CSDC-MR              1:14.47    1:11.88        
 33 Attardi, Richard M        15 Express Swimming-MR  1:18.76    1:12.54        
 34 Destina, Jodhel           17 CSDC-MR                   NT    1:13.16        
 35 Malone, Joseph F          16 Express Swimming-MR  1:16.00    1:13.64        
 36 Chen, Wellington H        16 Express Swimming-MR  1:18.99    1:13.83        
 37 Redfield, Jackson         12 SSC-MR               1:14.00    1:16.05        
 38 Wilson, Elijah A          16 WISC-MR                   NT    1:16.09        
 39 Basini, Jacob             19 HAA-MR               1:12.37    1:16.44        
 40 Lee, Alexander G          15 FLY-MR                    NT    1:16.75        
 41 Burke, Ryan               15 FLY-MR               1:19.87    1:17.71        
 42 Nielsen, Jordan           15 HAA-MR               1:16.62    1:18.02        
 43 Rice, Maverick D          15 CSDC-MR              1:15.15    1:20.56        
 44 Tang, Erik                15 Express Swimming-MR  1:29.21    1:20.96        
 45 Zheng, Edwin              15 FLY-MR               1:24.13    1:21.08        
 46 Perez, Matthew S          15 Express Swimming-MR       NT    1:21.45        
 47 Kwong, Vincent            15 FLY-MR                    NT    1:21.61        
 48 Walter, Brendan E         16 Express Swimming-MR       NT    1:23.71        
 49 Chan, Kyle                15 Parks Sailfish-MR    1:22.91    1:23.89        
 50 Hoy, Ethan                15 Parks Sailfish-MR    1:18.15    1:25.40        
 51 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR  1:25.32    1:26.65        
 52 Trzaskowski, Michael      15 HAA-MR               1:35.55    1:27.41        
 53 Muenzer, Julian P         15 Express Swimming-MR       NT    1:32.19        
 54 Gaspard, Chad A           16 Express Swimming-MR  1:44.46    1:40.31        
 55 Walter, Matthew           15 Express Swimming-MR       NT    1:43.97        
 -- Badilla, Joey R           15 EHY-MR               1:09.63         DQ        
      Head did not break the surface by 15 meters
 
Boys 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Giardinelli, Joshua R     16 Express Swimming-MR  2:15.40    2:15.61        
                1:03.69   2:15.61 (1:11.92)                                        
  2 Stoski, Michael           16 Unattached-MR        2:15.64    2:15.94        
                1:05.19   2:15.94 (1:10.75)                                        
  3 Murray, Ryan R            16 Express Swimming-MR  2:30.00    2:19.70        
                1:06.16   2:19.70 (1:13.54)                                        
  4 Ciriaco, Zachary          16 Express Swimming-MR  2:21.02    2:24.74        
                1:08.56   2:24.74 (1:16.18)                                        
  5 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR              2:35.10    2:30.83        
                1:08.58   2:30.83 (1:22.25)                                        
  6 Kipshidze, George         16 SSC-MR               2:41.48    2:32.07        
                1:08.64   2:32.07 (1:23.43)                                        
  7 Weber, Christopher R      16 Express Swimming-MR  2:32.80    2:32.74        
                1:10.33   2:32.74 (1:22.41)                                        
  8 Owens, Mark               16 SSC-MR               2:31.66    2:36.09        
                1:07.99   2:36.09 (1:28.10)                                        
  9 O'Sullivan, Oisin         15 SSC-MR               2:28.52    2:40.43        
                1:12.15   2:40.43 (1:28.28)                                        
 10 Malone, Joseph F          16 Express Swimming-MR       NT    2:41.03        
                1:15.93   2:41.03 (1:25.10)                                        
 11 Fox, Benjamin C           16 FLY-MR               2:32.29    2:44.81        
                1:12.01   2:44.81 (1:32.80)                                        
 12 Zhu, Harry                16 FLY-MR               2:42.15    2:46.15        
                1:13.18   2:46.15 (1:32.97)                                        
 13 Redfield, Jackson         12 SSC-MR               2:50.00    2:51.90        
                1:19.87   2:51.90 (1:32.03)                                        
 14 Davis, Avery J            16 SSC-MR               2:57.93    3:05.96        
                1:20.22   3:05.96 (1:45.74)                                        
 15 Attardi, Richard M        15 Express Swimming-MR  2:58.76    3:10.68        
                1:26.21   3:10.68 (1:44.47)                                        
 16 Aquilino, Lorenzo A       10 Unattached-MR             NT    3:11.35        
                1:28.28   3:11.35 (1:43.07)                                        
 17 Young, Aaron M            12 SSC-MR               3:10.00    3:28.73        
                1:37.65   3:28.73 (1:51.08)                                        
 -- Martin, Tim J             12 SSC-MR               3:35.00         DQ        
      One hand touch
                1:42.36        DQ (1:51.43)                                        
 
Boys 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Michael            17 Express Swimming-MR  2:08.34    2:13.88        
                1:03.28   2:13.88 (1:10.60)                                        
  2 Whang, Justin             14 Express Swimming-MR  2:15.12    2:16.55        
                1:05.03   2:16.55 (1:11.52)                                        
  3 Newmark, Jake Q           16 Express Swimming-MR  2:20.03    2:16.77        
                1:02.39   2:16.77 (1:14.38)                                        
  4 Stoski, Michael           16 Unattached-MR        2:21.01    2:22.28        
                1:07.49   2:22.28 (1:14.79)                                        
  5 Ciriaco, Zachary          16 Express Swimming-MR  2:22.07    2:22.54        
                1:07.74   2:22.54 (1:14.80)                                        
  6 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR  2:22.59    2:22.65        
                1:09.32   2:22.65 (1:13.33)                                        
  7 Giardinelli, Joshua R     16 Express Swimming-MR  2:23.44    2:23.61        
                1:07.33   2:23.61 (1:16.28)                                        
  8 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR  2:21.67    2:24.50        
                1:09.30   2:24.50 (1:15.20)                                        
  9 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR              2:27.62    2:24.51        
                1:06.29   2:24.51 (1:18.22)                                        
 10 Ang, Jake                 15 Express Swimming-MR  2:28.64    2:26.17        
                1:09.33   2:26.17 (1:16.84)                                        
 11 Watson, Anthony C         16 Express Swimming-MR  2:23.15    2:26.33        
                1:10.17   2:26.33 (1:16.16)                                        
 12 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR  2:27.39    2:26.49        
                1:11.73   2:26.49 (1:14.76)                                        
 13 Dephillips, AJ            15 Express Swimming-MR  2:27.33    2:26.75        
                1:12.83   2:26.75 (1:13.92)                                        
 14 Hwang, Alex               15 GATE-MR              2:26.02    2:27.72        
                1:09.57   2:27.72 (1:18.15)                                        
 15 Murray, Ryan R            16 Express Swimming-MR  2:28.28    2:27.97        
                1:07.66   2:27.97 (1:20.31)                                        
 16 Weber, Christopher R      16 Express Swimming-MR  2:29.58    2:28.05        
                1:09.66   2:28.05 (1:18.39)                                        
 17 Griffin, Trevor T         15 Express Swimming-MR  2:28.90    2:29.18        
                1:08.31   2:29.18 (1:20.87)                                        
 18 Fox, Benjamin C           16 FLY-MR               2:29.09    2:29.36        
                1:07.24   2:29.36 (1:22.12)                                        
 19 O'Sullivan, Oisin         15 SSC-MR               2:27.66    2:29.97        
                1:10.37   2:29.97 (1:19.60)                                        
 20 Chen, Wellington H        16 Express Swimming-MR  2:36.26    2:33.74        
                1:14.66   2:33.74 (1:19.08)                                        
 21 Karpf, Dylan              16 HAA-MR               2:31.62    2:33.79        
                1:07.96   2:33.79 (1:25.83)                                        
 22 Wone, Brandon M           15 SSC-MR               2:32.79    2:34.01        
                1:13.54   2:34.01 (1:20.47)                                        
 23 Neugebauer, Caleb D       15 Express Swimming-MR  2:40.76    2:34.38        
                1:10.94   2:34.38 (1:23.44)                                        
 24 Dowd, Mike R              16 CSDC-MR              2:38.82    2:34.95        
                1:10.87   2:34.95 (1:24.08)                                        
 25 Davis, Avery J            16 SSC-MR               2:41.56    2:39.63        
                1:13.99   2:39.63 (1:25.64)                                        
 26 Nielsen, Jordan           15 HAA-MR               2:34.27    2:39.70        
                1:20.88   2:39.70 (1:18.82)                                        
 27 Wilson, Elijah A          16 WISC-MR              2:43.13    2:40.62        
                1:15.77   2:40.62 (1:24.85)                                        
 28 Valle, Matthew J          15 Unattached-MR        2:56.70    2:40.90        
                1:14.14   2:40.90 (1:26.76)                                        
 29 Redfield, Jackson         12 SSC-MR               2:45.00    2:41.67        
                1:19.12   2:41.67 (1:22.55)                                        
 30 Hafen, Max B              18 HAA-MR               2:39.03    2:46.50        
                1:16.15   2:46.50 (1:30.35)                                        
 31 Ng, Ryan Y                12 GATE-MR              2:46.51    2:46.82        
                1:21.19   2:46.82 (1:25.63)                                        
 32 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR              2:45.49    2:47.49        
                1:18.77   2:47.49 (1:28.72)                                        
 33 Lee, Alexander G          15 FLY-MR               2:44.17    2:47.73        
                1:19.47   2:47.73 (1:28.26)                                        
 34 Gorman, Kyle              15 CSDC-MR                   NT    2:51.95        
                1:22.69   2:51.95 (1:29.26)                                        
 35 Mountantonakis, Manoli S  11 FLY-MR               2:51.71    2:53.98        
                1:23.42   2:53.98 (1:30.56)                                        
 36 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR  3:00.83    2:58.37        
                1:20.68   2:58.37 (1:37.69)                                        
 37 Burke, Ryan               15 FLY-MR               2:59.05    2:58.45        
                1:26.07   2:58.45 (1:32.38)                                        
 38 Trzaskowski, Michael      15 HAA-MR               2:56.09    3:00.35        
                1:30.11   3:00.35 (1:30.24)                                        
 39 Perez, Matthew S          15 Express Swimming-MR       NT    3:02.14        
                1:24.81   3:02.14 (1:37.33)                                        
 40 Aquilino, Lorenzo A       10 Unattached-MR             NT    3:02.99        
                1:27.83   3:02.99 (1:35.16)                                        
 41 Young, Aaron M            12 SSC-MR               3:10.00    3:05.16        
                1:26.89   3:05.16 (1:38.27)                                        
 42 Martin, Tim J             12 SSC-MR               3:02.00    3:06.67        
                1:32.49   3:06.67 (1:34.18)                                        
 43 Howard, Christian J       17 Express Swimming-MR  3:06.22    3:08.51        
                1:21.43   3:08.51 (1:47.08)                                        
 44 Muenzer, Julian P         15 Express Swimming-MR       NT    3:13.77        
                1:29.85   3:13.77 (1:43.92)                                        
 45 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR  3:19.93    3:19.69        
                1:36.86   3:19.69 (1:42.83)                                        
 -- Kwong, Vincent            15 FLY-MR                    NT         DQ        
      Alternating Kick - fly
                1:20.80        DQ (1:39.94)                                        
 -- Subillaga-Dubon, Jason A  12 FA-MR                     NT         DQ        
      One hand touch - fly
                1:35.22        DQ (1:52.19)                                        
 
Boys 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Justin             14 Express Swimming-MR  4:57.99    4:55.95        
                1:07.80   2:25.52 (1:17.72)   3:48.60 (1:23.08)   4:55.95 (1:07.35)
  2 Broderick, Thomas G       16 Express Swimming-MR       NT    5:01.37        
                1:10.13   2:25.38 (1:15.25)   3:53.08 (1:27.70)   5:01.37 (1:08.29)
  3 LU, Michael D             14 Express Swimming-MR  5:17.37    5:02.32        
                1:09.31   2:25.74 (1:16.43)   3:52.99 (1:27.25)   5:02.32 (1:09.33)
  4 Diano, Andrew J           14 FA-MR                5:21.17    5:07.52        
                1:06.69   2:27.26 (1:20.57)   3:59.13 (1:31.87)   5:07.52 (1:08.39)
  5 Glaser, Owen M            14 Unattached-MR        5:56.02    5:10.78        
                1:09.95   2:29.34 (1:19.39)   4:00.78 (1:31.44)   5:10.78 (1:10.00)
  6 Watson, Anthony C         16 Express Swimming-MR  5:10.72    5:16.41        
                1:10.32   2:35.22 (1:24.90)   4:06.86 (1:31.64)   5:16.41 (1:09.55)
  7 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR  5:13.43    5:20.62        
                1:12.61   2:35.89 (1:23.28)   4:07.12 (1:31.23)   5:20.62 (1:13.50)
  8 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  5:23.44    5:24.37        
                1:14.01   2:36.19 (1:22.18)   4:12.15 (1:35.96)   5:24.37 (1:12.22)
  9 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR  5:23.43    5:24.80        
                1:11.36   2:37.97 (1:26.61)   4:11.34 (1:33.37)   5:24.80 (1:13.46)
 10 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR  5:24.39    5:25.55        
                1:19.06   2:43.79 (1:24.73)   4:15.30 (1:31.51)   5:25.55 (1:10.25)
 11 Fox, Benjamin C           16 FLY-MR               5:26.55    5:29.76        
                1:09.76   2:31.42 (1:21.66)   4:13.14 (1:41.72)   5:29.76 (1:16.62)
 12 Varrichio, Chris R        13 SSC-MR               5:40.00    5:49.50        
                1:26.38   2:53.75 (1:27.37)   4:32.11 (1:38.36)   5:49.50 (1:17.39)
 13 Ng, Ryan Y                12 GATE-MR              5:49.99    5:50.37        
                1:22.02   2:57.19 (1:35.17)   4:33.40 (1:36.21)   5:50.37 (1:16.97)
 
Mixed 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR                    NT      31.62        
 
Mixed 400 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fetherston, Elizabeth P   16 Express Swimming-MR       NT    4:57.10        
                1:08.67   2:23.40 (1:14.73)   3:40.33 (1:16.93)   4:57.10 (1:16.77)
  2 Redfield, Jackson         12 SSC-MR                    NT    5:06.02        
                1:08.84   2:28.62 (1:19.78)   3:49.69 (1:21.07)   5:06.02 (1:16.33)
  3 Levine, Paige H           14 SSC-MR                    NT    5:15.44        
                1:12.19   2:33.49 (1:21.30)   3:56.02 (1:22.53)   5:15.44 (1:19.42)
 
Mixed 1500 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Murray, Ryan R            16 Express Swimming-MR       NT   16:52.60        
                1:02.35   2:08.56 (1:06.21)   3:15.53 (1:06.97)   4:23.68 (1:08.15)
      5:31.20 (1:07.52)   6:39.65 (1:08.45)   7:47.79 (1:08.14)   8:56.30 (1:08.51)
     10:04.70 (1:08.40)  11:13.81 (1:09.11)  12:20.76 (1:06.95)  13:29.01 (1:08.25)
     14:37.64 (1:08.63)  15:45.89 (1:08.25)  16:52.60 (1:06.71)                    
  2 Ortof, Harry C            19 Express Swimming-MR       NT   17:19.70        
                1:02.61   2:09.23 (1:06.62)   3:16.79 (1:07.56)   4:24.96 (1:08.17)
      5:33.57 (1:08.61)   6:43.13 (1:09.56)   7:54.00 (1:10.87)   9:04.12 (1:10.12)
     10:14.83 (1:10.71)  11:25.86 (1:11.03)  12:37.01 (1:11.15)  13:48.10 (1:11.09)
     14:59.76 (1:11.66)  16:09.78 (1:10.02)  17:19.70 (1:09.92)                    
  3 Ciriaco, Zachary          16 Express Swimming-MR       NT   17:36.46        
                1:04.25   2:11.91 (1:07.66)   3:19.74 (1:07.83)   4:29.07 (1:09.33)
      5:38.57 (1:09.50)   6:49.16 (1:10.59)   8:00.42 (1:11.26)   9:11.27 (1:10.85)
     10:22.75 (1:11.48)  11:34.39 (1:11.64)  12:46.96 (1:12.57)  13:59.21 (1:12.25)
     15:11.64 (1:12.43)  16:24.09 (1:12.45)  17:36.46 (1:12.37)                    
  4 McKenna, Mary K           12 Express Swimming-MR       NT   17:36.49        
                1:07.05   2:16.94 (1:09.89)   3:26.80 (1:09.86)   4:37.26 (1:10.46)
      5:47.90 (1:10.64)   6:58.67 (1:10.77)   8:09.91 (1:11.24)   9:20.92 (1:11.01)
     10:31.94 (1:11.02)  11:42.88 (1:10.94)  12:54.35 (1:11.47)  14:05.07 (1:10.72)
     15:16.23 (1:11.16)  16:27.46 (1:11.23)  17:36.49 (1:09.03)                    
  5 Giardinelli, Joshua R     16 Express Swimming-MR       NT   18:10.85        
                1:04.18   2:14.79 (1:10.61)   3:27.14 (1:12.35)   4:39.86 (1:12.72)
      5:53.52 (1:13.66)   7:07.79 (1:14.27)   8:21.45 (1:13.66)   9:35.19 (1:13.74)
     10:48.51 (1:13.32)  12:02.08 (1:13.57)  13:16.44 (1:14.36)  14:31.67 (1:15.23)
     15:45.28 (1:13.61)  16:59.18 (1:13.90)  18:10.85 (1:11.67)                    
  6 Kraff, Allyson R          17 Express Swimming-MR       NT   18:29.75        
                1:11.21   2:25.20 (1:13.99)   3:39.02 (1:13.82)   4:53.42 (1:14.40)
      6:07.51 (1:14.09)   7:21.63 (1:14.12)   8:35.47 (1:13.84)   9:49.64 (1:14.17)
     11:04.17 (1:14.53)  12:18.52 (1:14.35)  13:33.20 (1:14.68)  14:47.80 (1:14.60)
     16:02.61 (1:14.81)  17:17.01 (1:14.40)  18:29.75 (1:12.74)                    
  7 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR       NT   19:18.09        
                1:09.98   2:25.15 (1:15.17)   3:40.52 (1:15.37)   4:57.17 (1:16.65)
      6:13.48 (1:16.31)   7:30.78 (1:17.30)   8:48.43 (1:17.65)  10:06.95 (1:18.52)
     11:26.21 (1:19.26)  12:45.38 (1:19.17)  14:04.50 (1:19.12)  15:24.03 (1:19.53)
     16:43.30 (1:19.27)  18:01.62 (1:18.32)  19:18.09 (1:16.47)