Mission:  Metropolitan Swimming shall promote, develop and improve competitive swimming through education, support and opportunities for participation to a diverse swimming community.

Vision:
  To inspire and provide quality opportunities for our members to achieve excellence in the sport of competitive swimming.

 

Metropolitan Swimming stands with our community against racist actions, incendiary statements, and violence against any person. This means we must engage individuals throughout our member community in tough conversations about inequalities, identify the signs of systematic racism, and share proven solutions.

 

Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 6/5/2018 05:55 PM
             2018 MR BAD Summer Starter LC - 6/2/2018 to 6/3/2018              
                         Sanction #: 180610, 180656-T                          
                                    Results                                    
 
Girls 11 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonzalez, Emilianna       10 APEX-MR                35.89      34.29        
  2 Hernandez, Destiny        11 APEX-MR                37.51      35.15        
  3 Yang, Sharon Y            10 GAEL-MR                37.02      36.31        
  4 Ivry, Abigail             11 Hes-Mr-MR              38.50      36.51        
  5 Brun, Sienna R            10 APEX-MR                39.88      37.31        
  6 Hanratty, Molly A         10 Badger-MR              39.36      37.53        
  7 Traynor, Ania K           11 Badger-MR              38.21      37.73        
  8 Weiss, Madeline M         10 Badger-MR              37.26      37.74        
  9 Tavitian, Charlize S      10 Badger-MR              36.95      38.01        
 10 Zhenilenko, Kathryn       11 Hes-Mr-MR              42.14      38.82        
 11 Chen, Sonya R             11 Badger-MR              40.32      39.01        
 12 Jorsling, Jisella C        8 Badger-MR              38.63      39.84        
 13 Riley, Emily c            11 Middies-MR             44.10      40.38        
 14 Vidals, Giselle           10 APEX-MR                46.99      40.70        
 15 Kanachova, Veronica       11 APEX-MR                41.66      40.71        
 16 Johnson, Cayla A          11 APEX-MR                   NT      40.97        
 17 Reyes Aguirre, Juana      10 APEX-MR                44.23      41.05        
 18 Carss, Lola A              9 ASAP-MR                41.64      41.07        
 19 Aguilar, Lucia            11 Middies-MR             40.18      41.62        
 20 Gordon, Meredith G        10 Middies-MR             42.75      41.66        
 21 Zehe, Helene H            11 GAEL-MR                43.07      41.81        
 22 O'Byrne, Rory L            9 Badger-MR              43.76      41.92        
 23 Lefever, Megan M          11 ASAP-MR                42.06      42.64        
 24 Wang, Melissa              9 Badger-MR              41.97      42.71        
 25 Liu, Sarina T              9 Badger-MR              46.93      43.18        
 26 Boubert, Jordyn            9 Hes-Mr-MR              42.20      43.39        
 27 Givan, Rebekah L          10 GAEL-MR                44.84      43.72        
 28 Levy, Sophia              10 Middies-MR             43.70      44.04        
 29 Langerfeld, Julia A        8 Badger-MR              42.72      44.20        
 30 Li, Summer A               8 APEX-MR                45.05      44.74        
 31 Ogaki, Asa                 8 Middies-MR             51.22      46.35        
 32 Knight, Sienna A          10 Badger-MR              51.13      46.54        
 33 Baumann, Ryleigh P         9 Middies-MR             45.07      47.02        
 34 Seguso, Kaitlyn A          9 Middies-MR             52.12      50.96        
 35 Donovan, Ella G            9 Middies-MR             52.36      51.71        
 36 Galimi, Alexa A            7 Badger-MR              52.00      51.84        
 37 Goyal, Arya               11 Middies-MR             47.20      52.18        
 38 Casimir, Sophia I          9 GAEL-MR                46.62      52.92        
 39 Zehe, Juju H               8 GAEL-MR              1:05.00      53.35        
 40 Baumann, Tierney A         8 Middies-MR                NT      54.02        
 41 Sheldon, Stella A          8 GAEL-MR                56.40      54.60        
 42 Cautin, Maya              11 Middies-MR           1:18.29      55.05        
 43 Park, Paisley              8 ASAP-MR                   NT      57.91        
 44 Traynor, Maeve A           8 Badger-MR                 NT    1:00.30        
 45 Gordon, Margo D            7 Middies-MR           1:03.87    1:01.60        
 46 Goldwasser, Tessa K        8 ASAP-MR                   NT    1:03.94        
 
Girls 11 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saidmuratov, Grace        11 Badger-MR            1:13.98    1:14.09        
                  36.31     1:14.09 (37.78)                                        
  2 Gonzalez, Emilianna       10 APEX-MR              1:19.13    1:16.42        
                  36.66     1:16.42 (39.76)                                        
  3 Valerio, Sara A           10 Badger-MR            1:15.27    1:17.04        
                  36.09     1:17.04 (40.95)                                        
  4 Ivry, Abigail             11 Hes-Mr-MR            1:26.65    1:21.42        
                  39.40     1:21.42 (42.02)                                        
  5 Hernandez, Destiny        11 APEX-MR              1:20.94    1:21.84        
                  38.66     1:21.84 (43.18)                                        
  6 Brun, Sienna R            10 APEX-MR              1:25.09    1:25.14        
                  41.02     1:25.14 (44.12)                                        
  7 Yang, Sharon Y            10 GAEL-MR              1:23.85    1:26.57        
                  39.83     1:26.57 (46.74)                                        
  8 Weiss, Madeline M         10 Badger-MR            1:21.56    1:27.19        
                  41.83     1:27.19 (45.36)                                        
  9 Hanratty, Molly A         10 Badger-MR            1:31.60    1:27.71        
                  41.96     1:27.71 (45.75)                                        
 10 Tavitian, Charlize S      10 Badger-MR            1:24.43    1:27.93        
                  40.94     1:27.93 (46.99)                                        
 11 Johnson, Cayla A          11 APEX-MR              1:31.22    1:28.75        
 12 Traynor, Ania K           11 Badger-MR            1:30.01    1:30.56        
                  43.49     1:30.56 (47.07)                                        
 13 Vidals, Giselle           10 APEX-MR              1:47.52    1:33.27        
                  43.92     1:33.27 (49.35)                                        
 14 Reyes Aguirre, Juana      10 APEX-MR              1:31.53    1:34.93        
                  46.13     1:34.93 (48.80)                                        
 15 Jorsling, Jisella C        8 Badger-MR            1:25.97    1:35.54        
                  45.34     1:35.54 (50.20)                                        
 16 O'Byrne, Rory L            9 Badger-MR            1:37.53    1:36.13        
                  46.79     1:36.13 (49.34)                                        
 17 Chen, Sonya R             11 Badger-MR            1:36.89    1:37.60        
                  46.96     1:37.60 (50.64)                                        
 18 Lefever, Megan M          11 ASAP-MR              1:35.27    1:38.55        
                  46.32     1:38.55 (52.23)                                        
 19 Aguilar, Lucia            11 Middies-MR           1:31.41    1:38.88        
                  45.11     1:38.88 (53.77)                                        
 20 Carss, Lola A              9 ASAP-MR                   NT    1:40.06        
                  45.80     1:40.06 (54.26)                                        
 21 Zehe, Helene H            11 GAEL-MR              1:37.03    1:42.08        
                  47.69     1:42.08 (54.39)                                        
 22 Wang, Melissa              9 Badger-MR            1:40.52    1:43.33        
                  46.63     1:43.33 (56.70)                                        
 23 Givan, Rebekah L          10 GAEL-MR              1:39.77    1:43.89        
                  47.18     1:43.89 (56.71)                                        
 24 Langerfeld, Julia A        8 Badger-MR            1:34.57    1:44.39        
                  49.17     1:44.39 (55.22)                                        
 25 Knight, Sienna A          10 Badger-MR            1:54.28    1:46.57        
                  50.51     1:46.57 (56.06)                                        
 26 Levy, Sophia              10 Middies-MR           1:48.67    1:46.58        
                  48.89     1:46.58 (57.69)                                        
 27 Liu, Sarina T              9 Badger-MR                 NT    1:47.22        
                  50.48     1:47.22 (56.74)                                        
 28 Baumann, Ryleigh P         9 Middies-MR                NT    1:56.70        
                  55.65   1:56.70 (1:01.05)                                        
 29 Galimi, Alexa A            7 Badger-MR            2:04.01    2:01.33        
                  56.02   2:01.33 (1:05.31)                                        
 30 Donovan, Ella G            9 Middies-MR           2:05.72    2:01.52        
                  56.45   2:01.52 (1:05.07)                                        
 31 Park, Paisley              8 ASAP-MR                   NT    2:14.53        
                1:03.58   2:14.53 (1:10.95)                                        
 
Girls 11 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barr, Fiona P             11 Badger-MR            2:37.34    2:41.63        
                                1:19.02 ( )   2:41.63 (1:22.61)                    
  2 Valerio, Sara A           10 Badger-MR            2:54.62    2:50.90        
                                1:20.96 ( )   2:50.90 (1:29.94)                    
  3 Weiss, Madeline M         10 Badger-MR                 NT    3:12.83        
                  42.10     1:32.56 (50.46)     2:25.39 (52.83)     3:12.83 (47.44)
  4 Traynor, Ania K           11 Badger-MR                 NT    3:22.95        
                  46.41     1:40.81 (54.40)     2:34.27 (53.46)     3:22.95 (48.68)
  5 Tavitian, Charlize S      10 Badger-MR            3:21.66    3:23.85        
                                1:39.00 ( )     2:33.98 (54.98)     3:23.85 (49.87)
  6 Riley, Emily c            11 Middies-MR           3:33.82    3:32.87        
                                1:41.71 ( )     2:40.61 (58.90)     3:32.87 (52.26)
  7 Knight, Sienna A          10 Badger-MR                 NT    3:45.77        
                                1:47.76 ( )     2:47.70 (59.94)     3:45.77 (58.07)
 
Girls 11 & Under 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barr, Fiona P             11 Badger-MR            5:48.86    5:37.20        
                  38.18     1:19.82 (41.64)     2:04.23 (44.41)     2:46.86 (42.63)
        3:30.75 (43.89)     4:13.64 (42.89)     4:57.30 (43.66)     5:37.20 (39.90)
  2 Valerio, Sara A           10 Badger-MR            6:14.48    6:09.46        
                  38.88     1:23.33 (44.45)     2:10.61 (47.28)     2:57.82 (47.21)
        3:44.90 (47.08)     4:32.49 (47.59)     5:21.13 (48.64)     6:09.46 (48.33)
  3 Weiss, Madeline M         10 Badger-MR                 NT    6:51.12        
                  42.79     1:32.89 (50.10)     2:26.36 (53.47)     3:19.99 (53.63)
        4:14.13 (54.14)     5:07.53 (53.40)     6:02.18 (54.65)     6:51.12 (48.94)
  4 Wang, Melissa              9 Badger-MR                 NT    7:46.06        
                  44.87     1:41.38 (56.51)   2:44.18 (1:02.80)   3:45.70 (1:01.52)
      4:48.93 (1:03.23)   5:49.60 (1:00.67)   6:50.19 (1:00.59)     7:46.06 (55.87)
 
Girls 11 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barr, Fiona P             11 Badger-MR              37.30      41.64        
  2 Hernandez, Destiny        11 APEX-MR                43.82      43.20        
  3 Ivry, Abigail             11 Hes-Mr-MR              43.67      43.91        
  4 Yang, Sharon Y            10 GAEL-MR                46.11      45.11        
  5 Traynor, Ania K           11 Badger-MR              45.33      45.92        
  6 Zhenilenko, Kathryn       11 Hes-Mr-MR              46.58      46.10        
  7 Johnson, Cayla A          11 APEX-MR                46.67      46.82        
  8 Jorsling, Jisella C        8 Badger-MR              45.30      46.85        
  9 Brun, Sienna R            10 APEX-MR                47.01      48.12        
 10 Zehe, Helene H            11 GAEL-MR                49.16      48.57        
 11 Chen, Sonya R             11 Badger-MR              55.43      49.15        
 12 Reyes Aguirre, Juana      10 APEX-MR                49.12      49.51        
 13 Kanachova, Veronica       11 APEX-MR                46.72      49.60        
 14 Tavitian, Charlize S      10 Badger-MR              46.21      50.09        
 15 Aguilar, Lucia            11 Middies-MR             47.10      50.33        
 16 O'Byrne, Rory L            9 Badger-MR              46.81      50.51        
 17 Carss, Lola A              9 ASAP-MR                   NT      50.73        
 18 Lefever, Megan M          11 ASAP-MR                49.48      51.46        
 19 Vidals, Giselle           10 APEX-MR                58.54      51.64        
 20 Riley, Emily c            11 Middies-MR             51.49      52.32        
 21 Goyal, Arya               11 Middies-MR             53.94      53.69        
 22 Li, Summer A               8 APEX-MR                57.39      54.09        
 23 Ogaki, Asa                 8 Middies-MR           1:00.23      54.17        
 24 Givan, Rebekah L          10 GAEL-MR                50.39      55.04        
 25 Knight, Sienna A          10 Badger-MR              58.36      55.13        
 26 Langerfeld, Julia A        8 Badger-MR              46.51      56.24        
 27 Galimi, Alexa A            7 Badger-MR              55.35      56.97        
 28 Gordon, Meredith G        10 Middies-MR             56.75      57.25        
 29 Liu, Sarina T              9 Badger-MR              58.97      57.81        
 30 Baumann, Ryleigh P         9 Middies-MR             56.84      58.85        
 31 Donovan, Ella G            9 Middies-MR             59.31    1:00.70        
 32 Baumann, Tierney A         8 Middies-MR                NT    1:01.22        
 33 Casimir, Sophia I          9 GAEL-MR                59.90    1:02.28        
 34 Park, Paisley              8 ASAP-MR                   NT    1:06.30        
 35 Sheldon, Stella A          8 GAEL-MR              1:13.39    1:06.45        
 36 Zehe, Juju H               8 GAEL-MR              1:11.00    1:07.10        
 37 Gordon, Margo D            7 Middies-MR           1:12.28    1:08.01        
 38 Cautin, Maya              11 Middies-MR           1:12.01    1:09.26        
 39 Seguso, Kaitlyn A          9 Middies-MR           1:02.26    1:10.28        
 40 Traynor, Maeve A           8 Badger-MR                 NT    1:16.81        
 41 Goldwasser, Tessa K        8 ASAP-MR              1:25.45    1:34.52        
 
Girls 11 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gonzalez, Emilianna       10 APEX-MR                48.87      44.83        
  2 Saidmuratov, Grace        11 Badger-MR              45.22      47.04        
  3 Kanachova, Veronica       11 APEX-MR                47.66      47.44        
  4 Zehe, Helene H            11 GAEL-MR                49.24      50.10        
  5 Zhenilenko, Kathryn       11 Hes-Mr-MR              52.72      51.96        
  6 Yang, Sharon Y            10 GAEL-MR                49.51      52.38        
  7 Wang, Melissa              9 Badger-MR              53.44      54.64        
  8 Boubert, Jordyn            9 Hes-Mr-MR              55.56      55.83        
  9 Chen, Sonya R             11 Badger-MR                 NT      56.79        
 10 Li, Summer A               8 APEX-MR                55.82      57.30        
 11 Levy, Sophia              10 Middies-MR             56.48      57.48        
 12 Hanratty, Molly A         10 Badger-MR              57.07      57.81        
 13 Casimir, Sophia I          9 GAEL-MR              1:01.68    1:01.49        
 14 Ogaki, Asa                 8 Middies-MR           1:03.84    1:01.72        
 15 Gordon, Meredith G        10 Middies-MR           1:05.12    1:08.76        
 16 Liu, Sarina T              9 Badger-MR                 NT    1:10.06        
 17 Galimi, Alexa A            7 Badger-MR            1:21.97    1:10.72        
 18 Cautin, Maya              11 Middies-MR                NT    1:10.95        
 19 Goyal, Arya               11 Middies-MR           1:14.03    1:11.40        
 20 Traynor, Maeve A           8 Badger-MR                 NT    1:13.21        
 21 Goldwasser, Tessa K        8 ASAP-MR                   NT    1:13.50        
 22 Sheldon, Stella A          8 GAEL-MR              1:35.00    1:20.61        
 23 O'Byrne, Rory L            9 Badger-MR            1:12.15    1:21.11        
 24 Seguso, Kaitlyn A          9 Middies-MR           1:11.02    1:22.83        
 25 Zehe, Juju H               8 GAEL-MR              1:20.00    1:27.99        
 -- Gordon, Margo D            7 Middies-MR                NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Girls 11 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saidmuratov, Grace        11 Badger-MR              36.95      37.29        
  2 Valerio, Sara A           10 Badger-MR              36.58      37.52        
  3 Gonzalez, Emilianna       10 APEX-MR                38.69      38.51        
  4 Ivry, Abigail             11 Hes-Mr-MR              40.00      41.09        
  5 Hernandez, Destiny        11 APEX-MR                42.94      44.15        
  6 Hanratty, Molly A         10 Badger-MR              49.86      44.73        
  7 Kanachova, Veronica       11 APEX-MR                48.01      46.11        
  8 Zhenilenko, Kathryn       11 Hes-Mr-MR              50.75      47.07        
  9 Reyes Aguirre, Juana      10 APEX-MR                47.18      48.35        
 10 Lefever, Megan M          11 ASAP-MR                48.48      48.72        
 11 Brun, Sienna R            10 APEX-MR                48.90      48.95        
 12 Jorsling, Jisella C        8 Badger-MR              46.23      49.41        
 13 Johnson, Cayla A          11 APEX-MR                48.75      49.65        
 14 Vidals, Giselle           10 APEX-MR              1:02.75      52.91        
 15 Langerfeld, Julia A        8 Badger-MR              53.68      53.52        
 16 Boubert, Jordyn            9 Hes-Mr-MR              53.01      54.85        
 17 Carss, Lola A              9 ASAP-MR                   NT      55.09        
 18 Li, Summer A               8 APEX-MR              1:02.00      55.12        
 19 Givan, Rebekah L          10 GAEL-MR                54.37    1:01.56        
 20 Casimir, Sophia I          9 GAEL-MR              1:19.43    1:16.79        
 21 Goldwasser, Tessa K        8 ASAP-MR                   NT    1:30.48        
 -- Barr, Fiona P             11 Badger-MR              36.32         DQ        
      False start
 -- Park, Paisley              8 ASAP-MR                   NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 11 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Loke, Lokey               10 UN-MR                  35.61      34.01        
  2 Arnold, Zachary R         11 Badger-MR              33.54      34.02        
  3 Loveless, Ryan            10 Badger-MR              34.53      34.94        
  4 King, Anthony S           11 Hes-Mr-MR              38.19      35.46        
  5 Mazo, Or                  11 Hes-Mr-MR              36.27      35.52        
  6 Langerfeld, Bobby         10 Badger-MR              35.53      35.75        
  7 Koufalis, Konstantinos    11 Badger-MR              34.86      36.03        
  8 Gonzalez, James           10 APEX-MR                37.69      36.17        
  9 Hyndman, Nathaniel M      11 Hes-Mr-MR              36.44      36.25        
 10 Lezi, Daniel L             9 GAEL-MR                36.82      36.26        
 11 Brillante, Francesco A    11 Hes-Mr-MR              38.57      36.54        
 12 Robins, Benjamin I        10 Badger-MR              37.50      37.08        
 13 Barrett, Noland A          8 Middies-MR             37.44      37.51        
 14 Gonzalez, Alejandro       10 APEX-MR                40.69      38.07        
 15 Soviero, William G        11 Badger-MR              39.73      39.78        
 16 Hill, Kai B                9 Badger-MR              39.96      40.28        
 17 Ogaki, Keisuke            10 Middies-MR             42.27      40.35        
 18 Gorelik, Lev              10 ASAP-MR                40.67      40.38        
 19 Korsakov, Pavel           11 ASAP-MR                44.42      41.26        
 20 Gonzalez, Julian M        10 GAEL-MR                44.89      43.28        
 21 Korsakov, Ivan            11 ASAP-MR                43.70      43.37        
 22 Deguzman, Michael          8 Hes-Mr-MR            1:20.00      44.91        
 23 Colacioppo, Mark          10 Middies-MR             46.09      46.06        
 24 Colacioppo, John          10 Middies-MR             51.57      46.92        
 25 Wong, Louis                8 UN-MR                1:00.09      47.83        
 26 Park, Noah                 9 ASAP-MR                49.26      48.51        
 27 Korytny, Alan             10 Hes-Mr-MR              50.46      48.74        
 28 Alvares, Matthias M        9 APEX-MR                57.57      49.13        
 29 Dominick, Connor J         9 Middies-MR             47.74      50.03        
 30 Lo Verde, Leonardo         7 Hes-Mr-MR            1:30.00      51.67        
 31 Gibson, Timothy R          7 Hes-Mr-MR            1:10.00      56.01        
 32 Markarian, Ashot           7 Middies-MR                NT      57.26        
 33 Yang, Timothy Y            8 GAEL-MR              1:03.56      59.46        
 
Boys 11 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lopez, Joseph G           11 APEX-MR              1:17.98    1:13.48        
                  35.98     1:13.48 (37.50)                                        
  2 Loke, Lokey               10 UN-MR                1:30.09    1:17.30        
  3 Mazo, Or                  11 Hes-Mr-MR            1:17.96    1:18.17        
                  37.45     1:18.17 (40.72)                                        
  4 Arnold, Zachary R         11 Badger-MR            1:14.68    1:18.18        
                  36.86     1:18.18 (41.32)                                        
  5 Lezi, Daniel L             9 GAEL-MR              1:20.67    1:21.19        
                  38.50     1:21.19 (42.69)                                        
  6 Brillante, Francesco A    11 Hes-Mr-MR            1:20.38    1:22.58        
  7 Loveless, Ryan            10 Badger-MR            1:18.96    1:22.92        
  8 Gonzalez, Alejandro       10 APEX-MR              1:22.14    1:23.54        
                  40.70     1:23.54 (42.84)                                        
  9 Langerfeld, Bobby         10 Badger-MR            1:22.34    1:23.98        
                  40.37     1:23.98 (43.61)                                        
 10 Gonzalez, James           10 APEX-MR              1:20.39    1:24.47        
                  40.38     1:24.47 (44.09)                                        
 11 Robins, Benjamin I        10 Badger-MR            1:24.33    1:25.59        
                  40.56     1:25.59 (45.03)                                        
 12 Soviero, William G        11 Badger-MR            1:31.30    1:27.89        
 13 Ogaki, Keisuke            10 Middies-MR           1:36.39    1:32.81        
                  42.59     1:32.81 (50.22)                                        
 14 Gorelik, Lev              10 ASAP-MR              1:33.54    1:36.67        
                  44.02     1:36.67 (52.65)                                        
 15 Hill, Kai B                9 Badger-MR            1:35.37    1:40.72        
                  44.73     1:40.72 (55.99)                                        
 16 Korsakov, Ivan            11 ASAP-MR              1:50.75    1:42.32        
                  49.57     1:42.32 (52.75)                                        
 17 Korsakov, Pavel           11 ASAP-MR              1:51.73    1:43.27        
                  50.12     1:43.27 (53.15)                                        
 18 Colacioppo, Mark          10 Middies-MR           1:43.45    1:44.42        
                  49.88     1:44.42 (54.54)                                        
 19 Colacioppo, John          10 Middies-MR           1:51.03    1:47.48        
                  49.68     1:47.48 (57.80)                                        
 20 Park, Noah                 9 ASAP-MR              1:50.68    1:47.87        
                  52.56     1:47.87 (55.31)                                        
 21 Alvares, Matthias M        9 APEX-MR              2:05.06    1:55.38        
                  55.46     1:55.38 (59.92)                                        
 
Boys 11 & Under 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mazo, Or                  11 Hes-Mr-MR                 NT    2:51.24        
                                1:25.36 ( )   2:51.24 (1:25.88)                    
  2 Koufalis, Konstantinos    11 Badger-MR            2:52.14    2:51.76        
                  39.80     1:23.17 (43.37)     2:08.91 (45.74)     2:51.76 (42.85)
  3 Arnold, Zachary R         11 Badger-MR            2:41.13    2:51.89        
                  38.20     1:22.62 (44.42)     2:08.27 (45.65)     2:51.89 (43.62)
  4 Lopez, Joseph G           11 APEX-MR                   NT    2:57.89        
                  40.46     1:28.45 (47.99)     2:16.02 (47.57)     2:57.89 (41.87)
  5 Langerfeld, Bobby         10 Badger-MR            3:02.39    3:01.25        
                  42.01     1:30.05 (48.04)     2:19.34 (49.29)     3:01.25 (41.91)
  6 Barrett, Noland A          8 Middies-MR                NT    3:22.02        
                  45.60     1:38.68 (53.08)     2:33.58 (54.90)     3:22.02 (48.44)
 
Boys 11 & Under 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arnold, Zachary R         11 Badger-MR            5:46.90    5:47.92        
                  38.13     1:21.52 (43.39)     2:06.58 (45.06)     2:50.13 (43.55)
        3:36.08 (45.95)     4:20.45 (44.37)     5:05.05 (44.60)     5:47.92 (42.87)
  2 Gonzalez, James           10 APEX-MR                   NT    5:58.19        
                  39.91     1:24.75 (44.84)     2:10.35 (45.60)     2:55.58 (45.23)
        3:41.99 (46.41)     4:27.29 (45.30)     5:13.38 (46.09)     5:58.19 (44.81)
  3 Gonzalez, Alejandro       10 APEX-MR                   NT    6:01.68        
                  43.65     1:30.17 (46.52)                             3:04.81 ( )
                                4:35.08 ( )     5:20.89 (45.81)     6:01.68 (40.79)
  4 Koufalis, Konstantinos    11 Badger-MR            6:06.70    6:15.32        
                  40.17     1:25.30 (45.13)                                        
            3:49.76 ( )                             5:28.61 ( )     6:15.32 (46.71)
  5 Robins, Benjamin I        10 Badger-MR            6:42.57    6:38.33        
                  41.64     1:30.16 (48.52)     2:19.82 (49.66)     3:10.74 (50.92)
        4:02.29 (51.55)     4:55.39 (53.10)     5:48.58 (53.19)     6:38.33 (49.75)
 
Boys 11 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lopez, Joseph G           11 APEX-MR                40.37      37.93        
  2 Hyndman, Nathaniel M      11 Hes-Mr-MR              44.51      43.59        
  3 Barrett, Noland A          8 Middies-MR             46.50      43.96        
  4 Lezi, Daniel L             9 GAEL-MR                42.60      44.23        
  5 Loveless, Ryan            10 Badger-MR              40.87      44.26        
  6 King, Anthony S           11 Hes-Mr-MR              43.11      44.37        
  7 Gonzalez, Alejandro       10 APEX-MR                46.56      44.50        
  8 Gonzalez, James           10 APEX-MR                46.16      44.76        
  9 Deguzman, Michael          8 Hes-Mr-MR            1:40.00      49.75        
 10 Soviero, William G        11 Badger-MR              47.49      50.27        
 11 Gonzalez, Julian M        10 GAEL-MR                51.33      51.93        
 12 Colacioppo, Mark          10 Middies-MR             52.87      52.46        
 13 Korsakov, Ivan            11 ASAP-MR                54.04      52.67        
 14 Colacioppo, John          10 Middies-MR             58.28      54.89        
 15 Park, Noah                 9 ASAP-MR                59.45      56.90        
 16 Lo Verde, Leonardo         7 Hes-Mr-MR            1:35.00      57.91        
 17 Korytny, Alan             10 Hes-Mr-MR              58.90      58.41        
 18 Hill, Kai B                9 Badger-MR              55.29      58.71        
 19 Wong, Louis                8 UN-MR                1:00.09    1:00.23        
 20 Alvares, Matthias M        9 APEX-MR              1:02.35    1:01.14        
 21 Gibson, Timothy R          7 Hes-Mr-MR            1:30.00    1:03.94        
 22 Dominick, Connor J         9 Middies-MR           1:03.32    1:04.32        
 23 Markarian, Ashot           7 Middies-MR                NT    1:04.62        
 24 Yang, Timothy Y            8 GAEL-MR              1:03.26    1:05.53        
 
Boys 11 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lopez, Joseph G           11 APEX-MR                46.05      46.71        
  2 Koufalis, Konstantinos    11 Badger-MR              45.13      47.31        
  3 Ogaki, Keisuke            10 Middies-MR             46.02      47.34        
  4 Hyndman, Nathaniel M      11 Hes-Mr-MR              52.22      51.35        
  5 Loveless, Ryan            10 Badger-MR              50.72      52.28        
  6 Korsakov, Pavel           11 ASAP-MR                54.42      52.81        
  7 King, Anthony S           11 Hes-Mr-MR              50.37      53.26        
  8 Robins, Benjamin I        10 Badger-MR              49.70      53.41        
  9 Brillante, Francesco A    11 Hes-Mr-MR              53.11      55.09        
 10 Gorelik, Lev              10 ASAP-MR                52.73      56.34        
 11 Korsakov, Ivan            11 ASAP-MR                57.94      57.54        
 12 Hill, Kai B                9 Badger-MR              56.86      58.57        
 13 Korytny, Alan             10 Hes-Mr-MR              56.92      59.53        
 14 Barrett, Noland A          8 Middies-MR           1:00.93    1:02.04        
 15 Dominick, Connor J         9 Middies-MR           1:08.44    1:02.20        
 16 Soviero, William G        11 Badger-MR              58.19    1:02.50        
 17 Markarian, Ashot           7 Middies-MR                NT    1:03.84        
 18 Park, Noah                 9 ASAP-MR              1:24.40    1:08.91        
 19 Gibson, Timothy R          7 Hes-Mr-MR            1:33.50    1:18.80        
 20 Lo Verde, Leonardo         7 Hes-Mr-MR            1:12.67    1:24.20        
 -- Deguzman, Michael          8 Hes-Mr-MR            1:50.00         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 11 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Loke, Lokey               10 UN-MR                  39.21      36.30        
  2 Lopez, Joseph G           11 APEX-MR                38.31      36.64        
  3 Hyndman, Nathaniel M      11 Hes-Mr-MR              36.86      37.81        
  4 Gonzalez, Alejandro       10 APEX-MR                46.82      40.56        
  5 Brillante, Francesco A    11 Hes-Mr-MR              41.37      40.64        
  6 Gonzalez, James           10 APEX-MR                44.63      40.84        
  7 Lezi, Daniel L             9 GAEL-MR                40.77      40.96        
  8 King, Anthony S           11 Hes-Mr-MR              44.08      40.97        
  9 Langerfeld, Bobby         10 Badger-MR              41.28      42.14        
 10 Mazo, Or                  11 Hes-Mr-MR              42.41      43.78        
 11 Korsakov, Pavel           11 ASAP-MR                47.48      46.92        
 12 Gorelik, Lev              10 ASAP-MR                50.77      51.03        
 13 Wong, Louis                8 UN-MR                1:00.09    1:01.19        
 14 Deguzman, Michael          8 Hes-Mr-MR              55.00    1:04.30        
 15 Gonzalez, Julian M        10 GAEL-MR                   NT    1:05.83        
 16 Alvares, Matthias M        9 APEX-MR              1:14.66    1:12.18        
 17 Yang, Timothy Y            8 GAEL-MR              1:21.55    1:28.08        
 
Mixed 12-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lugato, Giacomo S         14 Badger-MR              26.11      27.95        
  2 Hardart, Max              14 Badger-MR              26.62      28.45        
  3 Khanas, Vladyslav         13 Hes-Mr-MR              31.76      29.57        
  4 Korzenik, Benjamin M      13 Badger-MR              30.84      29.74        
  5 Deguzman, Anthony A       13 Hes-Mr-MR              31.47      30.05        
  6 Rojas-Tineo, Maira R      14 APEX-MR                29.13      30.63        
  7 Slavin, Eric J            12 Hes-Mr-MR              31.73      31.01        
  8 Loveless, Mary K          14 Badger-MR              30.27      31.12        
  9 Gargiulo, Olivia M        14 GAEL-MR                29.74      31.65        
 10 Yang, Julia Y             14 GAEL-MR                31.55      32.63        
 11 Margaryan, Avetis         14 Hes-Mr-MR              31.96      32.86        
 12 Okounev, Luke             13 Hes-Mr-MR              40.00      33.15        
 13 Taylor, Jaelynn M         13 Badger-MR              29.87      33.22        
 14 Reich, Julia K            13 Badger-MR              33.29      33.60        
 15 Suozzi, Carmela J         12 APEX-MR                33.25      33.63        
 16 Wong, Kristen A           13 APEX-MR                33.27      34.02        
 17 Chtokolov, Daria D        12 Badger-MR              35.18      34.20        
 18 Equiano, Jason A          12 APEX-MR                35.61      34.23        
 19 Dougherty, Kate           13 Badger-MR              33.98      34.45        
 20 Fieldale, Connor J        14 GAEL-MR                33.76      34.82        
 21 Avdic, Adalisa            13 APEX-MR                42.50      36.11        
 22 Carss, Cali M             12 ASAP-MR                   NT      36.13        
 23 Alvares, Isaias R         14 APEX-MR                37.31      36.15        
 24 Kogan, Daniel             14 APEX-MR                38.35      36.29        
 25 Levy, Aaron               12 Middies-MR             35.52      36.45        
 26 Toledo, Ylenia E          12 APEX-MR                38.12      36.70        
 27 D'Auria, Ryan J           12 GAEL-MR                36.84      36.72        
 28 Gambone, Anna K           12 GAEL-MR                36.89      37.24        
 29 Province, Shaye L         12 ASAP-MR                36.89      37.47        
 30 Dyce, Aniesha             13 ASAP-MR                36.85      37.98        
 31 Bravo, Brianna A          12 APEX-MR                42.37      38.43        
 32 Kereselize, Sophia E      13 APEX-MR                39.96      38.45        
 33 Moreno, Ashley            14 APEX-MR                38.33      39.51        
 34 Fraccari, Sebastian E     13 ASAP-MR                38.46      39.82        
 35 Weisburg, Alexander L     12 APEX-MR                36.99      39.95        
 36 Sheran, Samantha          13 ASAP-MR                   NT      40.34        
 37 Lukenich, Eila A          12 ASAP-MR                42.14      41.36        
 38 Moore, Alana H            14 APEX-MR                42.79      41.83        
 39 Smith, Ayanna             12 Hes-Mr-MR              39.22      43.31        
 40 Shang, Emily R            13 APEX-MR                49.21      47.16        
 
Mixed 12-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lugato, Giacomo S         14 Badger-MR              57.39    1:03.64        
                  30.11     1:03.64 (33.53)                                        
  2 Capuano, Katelyn J        13 Badger-MR            1:04.57    1:04.45        
                  31.13     1:04.45 (33.32)                                        
  3 Gargiulo, Olivia M        14 GAEL-MR              1:04.16    1:04.94        
                  31.19     1:04.94 (33.75)                                        
  4 Rojas-Tineo, Maira R      14 APEX-MR              1:03.98    1:05.47        
                  31.44     1:05.47 (34.03)                                        
  5 Khanas, Vladyslav         13 Hes-Mr-MR            1:06.38    1:05.53        
                  31.27     1:05.53 (34.26)                                        
  6 Korzenik, Benjamin M      13 Badger-MR            1:06.57    1:06.41        
                  31.34     1:06.41 (35.07)                                        
  7 Deguzman, Anthony A       13 Hes-Mr-MR            1:11.19    1:06.94        
                  31.35     1:06.94 (35.59)                                        
  8 Sanchez, Ronald           13 APEX-MR              1:11.12    1:08.29        
                  32.68     1:08.29 (35.61)                                        
  9 Marshall, Alexndra L      13 Badger-MR            1:06.04    1:08.82        
 10 Loveless, Mary K          14 Badger-MR            1:06.37    1:08.93        
                  32.93     1:08.93 (36.00)                                        
 11 Slavin, Eric J            12 Hes-Mr-MR            1:08.05    1:09.49        
                  32.64     1:09.49 (36.85)                                        
 12 Yang, Julia Y             14 GAEL-MR              1:08.89    1:11.12        
                  33.71     1:11.12 (37.41)                                        
 13 Suozzi, Carmela J         12 APEX-MR              1:12.82    1:11.15        
                  34.04     1:11.15 (37.11)                                        
 14 Taylor, Jaelynn M         13 Badger-MR            1:04.70    1:11.20        
                  34.03     1:11.20 (37.17)                                        
 15 Margaryan, Avetis         14 Hes-Mr-MR            1:20.18    1:11.82        
 16 Posner, Abigail P         12 Badger-MR            1:09.65    1:11.87        
 17 Equiano, Jason A          12 APEX-MR              1:17.11    1:12.45        
                  35.18     1:12.45 (37.27)                                        
 18 Reich, Julia K            13 Badger-MR            1:12.96    1:13.36        
                  34.93     1:13.36 (38.43)                                        
 19 Okounev, Luke             13 Hes-Mr-MR            1:13.62    1:13.60        
 20 Fieldale, Connor J        14 GAEL-MR              1:19.62    1:14.68        
                  35.58     1:14.68 (39.10)                                        
 21 Dougherty, Kate           13 Badger-MR            1:14.84    1:15.40        
                  36.01     1:15.40 (39.39)                                        
 22 Chtokolov, Daria D        12 Badger-MR            1:16.54    1:15.66        
                  35.68     1:15.66 (39.98)                                        
 23 Toledo, Ylenia E          12 APEX-MR              1:24.22    1:18.76        
                  37.67     1:18.76 (41.09)                                        
 24 Dyce, Aniesha             13 ASAP-MR              1:19.71    1:19.30        
                  36.51     1:19.30 (42.79)                                        
 25 Gambone, Anna K           12 GAEL-MR              1:25.25    1:20.05        
                  38.74     1:20.05 (41.31)                                        
 26 Avdic, Adalisa            13 APEX-MR              1:25.25    1:20.51        
                  38.54     1:20.51 (41.97)                                        
 27 Province, Shaye L         12 ASAP-MR              1:25.89    1:21.72        
 28 D'Auria, Ryan J           12 GAEL-MR              1:19.71    1:21.73        
 29 Alvares, Isaias R         14 APEX-MR              1:29.30    1:22.29        
                  38.92     1:22.29 (43.37)                                        
 30 Carss, Cali M             12 ASAP-MR              1:21.52    1:22.79        
                  39.94     1:22.79 (42.85)                                        
 31 Moreno, Ashley            14 APEX-MR              1:23.06    1:22.89        
                  40.85     1:22.89 (42.04)                                        
 32 Levy, Aaron               12 Middies-MR           1:23.72    1:23.68        
                  40.07     1:23.68 (43.61)                                        
 33 Weisburg, Alexander L     12 APEX-MR              1:23.84    1:25.84        
                  41.58     1:25.84 (44.26)                                        
 34 Kogan, Daniel             14 APEX-MR              1:26.32    1:26.15        
                  39.94     1:26.15 (46.21)                                        
 35 Kereselize, Sophia E      13 APEX-MR              1:27.12    1:26.64        
                  40.34     1:26.64 (46.30)                                        
 36 Moore, Alana H            14 APEX-MR              1:34.39    1:26.84        
                  42.71     1:26.84 (44.13)                                        
 37 Smith, Ayanna             12 Hes-Mr-MR            1:33.06    1:28.00        
                  43.87     1:28.00 (44.13)                                        
 38 Fraccari, Sebastian E     13 ASAP-MR              1:27.57    1:29.19        
                  41.69     1:29.19 (47.50)                                        
 39 Bravo, Brianna A          12 APEX-MR              1:29.59    1:29.58        
                  42.19     1:29.58 (47.39)                                        
 40 Sheran, Samantha          13 ASAP-MR                   NT    1:31.50        
 41 Lukenich, Eila A          12 ASAP-MR              1:29.04    1:32.50        
                  43.36     1:32.50 (49.14)                                        
 42 Kogan, Julia              12 APEX-MR              1:48.61    1:43.11        
                  49.22     1:43.11 (53.89)                                        
 43 Shang, Emily R            13 APEX-MR              1:45.63    1:48.48        
                  49.89     1:48.48 (58.59)                                        
 
Mixed 12-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Korzenik, Benjamin M      13 Badger-MR            2:30.63    2:31.42        
                  32.85     1:11.07 (38.22)     1:51.77 (40.70)     2:31.42 (39.65)
  2 Sanchez, Ronald           13 APEX-MR              2:28.50    2:39.61        
                  35.34     1:15.99 (40.65)     1:58.86 (42.87)     2:39.61 (40.75)
  3 Posner, Abigail P         12 Badger-MR            2:45.91    2:46.46        
                  37.47     1:20.10 (42.63)     2:05.88 (45.78)     2:46.46 (40.58)
  4 Taylor, Jaelynn M         13 Badger-MR            2:25.86    2:47.44        
                  37.11     1:19.88 (42.77)     2:04.91 (45.03)     2:47.44 (42.53)
  5 Fieldale, Connor J        14 GAEL-MR              2:48.71    2:47.69        
                  36.91     1:19.19 (42.28)     2:04.68 (45.49)     2:47.69 (43.01)
  6 Chtokolov, Daria D        12 Badger-MR            3:24.81    2:58.10        
                  38.59     1:23.28 (44.69)     2:07.83 (44.55)     2:58.10 (50.27)
  7 Gambone, Anna K           12 GAEL-MR              2:59.32    3:00.57        
                                1:25.95 ( )     2:14.54 (48.59)     3:00.57 (46.03)
  8 Moreno, Ashley            14 APEX-MR              3:07.27    3:02.97        
                  42.79     1:29.76 (46.97)     2:17.52 (47.76)     3:02.97 (45.45)
  9 D'Auria, Ryan J           12 GAEL-MR              2:59.36    3:03.52        
                  40.78     1:29.53 (48.75)   3:03.52 (1:33.99)                    
 10 Province, Shaye L         12 ASAP-MR              3:12.07    3:14.35        
                                1:34.77 ( )   3:14.35 (1:39.58)                    
 11 Lukenich, Eila A          12 ASAP-MR              3:15.42    3:17.99        
                  44.89     1:37.05 (52.16)     2:30.81 (53.76)     3:17.99 (47.18)
 12 Fraccari, Sebastian E     13 ASAP-MR              3:12.91    3:18.89        
                                1:35.46 ( )   3:18.89 (1:43.43)                    
 
Mixed 12-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kostyatnikov, Michael     14 Badger-MR                 NT    5:01.12        
                  34.35     1:12.53 (38.18)     1:51.31 (38.78)     2:29.54 (38.23)
        3:08.04 (38.50)     3:46.24 (38.20)     4:25.33 (39.09)     5:01.12 (35.79)
  2 Capuano, Katelyn J        13 Badger-MR            5:00.82    5:02.91        
                  34.53     1:12.50 (37.97)     1:51.75 (39.25)     2:30.70 (38.95)
        3:09.66 (38.96)     3:47.94 (38.28)     4:26.60 (38.66)     5:02.91 (36.31)
  3 Marshall, Alexndra L      13 Badger-MR            5:03.74    5:10.46        
                  35.32     1:13.25 (37.93)     1:53.49 (40.24)     2:32.59 (39.10)
        3:13.48 (40.89)     3:53.29 (39.81)     4:33.52 (40.23)     5:10.46 (36.94)
  4 Sanchez, Ronald           13 APEX-MR              5:35.45    5:10.65        
                  35.11     1:13.94 (38.83)     1:53.74 (39.80)     2:33.71 (39.97)
        3:14.98 (41.27)     3:54.45 (39.47)     4:34.06 (39.61)     5:10.65 (36.59)
  5 Korzenik, Benjamin M      13 Badger-MR            5:36.73    5:20.62        
                  33.47     1:12.02 (38.55)     1:52.97 (40.95)     2:34.34 (41.37)
        3:16.43 (42.09)     3:58.68 (42.25)     4:41.22 (42.54)     5:20.62 (39.40)
  6 Posner, Abigail P         12 Badger-MR            6:27.32    5:55.83        
                  39.35     1:22.87 (43.52)     2:08.98 (46.11)     2:53.30 (44.32)
        3:39.47 (46.17)     4:25.92 (46.45)     5:13.00 (47.08)     5:55.83 (42.83)
  7 Chtokolov, Daria D        12 Badger-MR                 NT    6:01.76        
                  39.93     1:25.41 (45.48)     2:12.47 (47.06)     2:58.43 (45.96)
        3:45.35 (46.92)     4:31.96 (46.61)     5:18.48 (46.52)     6:01.76 (43.28)
  8 Dougherty, Kate           13 Badger-MR            5:52.46    6:01.88        
                  39.28     1:23.37 (44.09)     2:09.50 (46.13)     2:55.85 (46.35)
        3:43.19 (47.34)     4:30.65 (47.46)     5:17.17 (46.52)     6:01.88 (44.71)
 
Mixed 12-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jimenez, Hallester        13 APEX-MR              2:37.75    2:35.44        
                  37.37     1:16.48 (39.11)     1:56.52 (40.04)     2:35.44 (38.92)
  2 Khanas, Vladyslav         13 Hes-Mr-MR            3:10.00    2:54.34        
                  44.28     1:28.35 (44.07)     2:14.03 (45.68)     2:54.34 (40.31)
  3 Loveless, Mary K          14 Badger-MR            2:40.84    2:55.19        
                  41.15     1:25.67 (44.52)     2:12.31 (46.64)     2:55.19 (42.88)
  4 Fieldale, Connor J        14 GAEL-MR              3:15.17    3:12.87        
                                1:34.25 ( )   3:12.87 (1:38.62)                    
  5 Reich, Julia K            13 Badger-MR            3:09.62    3:15.00        
                  44.43     1:33.47 (49.04)     2:24.53 (51.06)     3:15.00 (50.47)
  6 Moreno, Ashley            14 APEX-MR                   NT    3:25.77        
                  50.96     1:42.01 (51.05)     2:34.78 (52.77)     3:25.77 (50.99)
  7 Weisburg, Alexander L     12 APEX-MR              3:15.83    3:29.02        
                  50.03     1:43.45 (53.42)     2:37.51 (54.06)     3:29.02 (51.51)
  8 Kogan, Julia              12 APEX-MR                   NT    3:57.82        
                  52.72   1:53.62 (1:00.90)   2:58.00 (1:04.38)     3:57.82 (59.82)
 
Mixed 12-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kostyatnikov, Michael     14 Badger-MR            1:20.61    1:18.93        
                  37.87     1:18.93 (41.06)                                        
  2 Gargiulo, Olivia M        14 GAEL-MR              1:23.90    1:29.77        
                  42.04     1:29.77 (47.73)                                        
  3 Rojas-Tineo, Maira R      14 APEX-MR              1:26.31    1:30.62        
                  42.99     1:30.62 (47.63)                                        
  4 Posner, Abigail P         12 Badger-MR            1:28.56    1:30.97        
                  43.51     1:30.97 (47.46)                                        
  5 Deguzman, Anthony A       13 Hes-Mr-MR            1:35.00    1:33.19        
                  44.75     1:33.19 (48.44)                                        
  6 Yang, Julia Y             14 GAEL-MR              1:26.33    1:35.26        
                  44.87     1:35.26 (50.39)                                        
  7 Okounev, Luke             13 Hes-Mr-MR            1:35.12    1:35.97        
                  45.98     1:35.97 (49.99)                                        
  8 Dougherty, Kate           13 Badger-MR            1:37.72    1:37.31        
                  47.80     1:37.31 (49.51)                                        
  9 Suozzi, Carmela J         12 APEX-MR              1:41.41    1:39.74        
 10 Slavin, Eric J            12 Hes-Mr-MR            1:47.42    1:40.18        
                  48.05     1:40.18 (52.13)                                        
 11 Margaryan, Avetis         14 Hes-Mr-MR            1:36.56    1:41.19        
                  47.11     1:41.19 (54.08)                                        
 12 Gambone, Anna K           12 GAEL-MR              1:40.10    1:41.76        
                  48.35     1:41.76 (53.41)                                        
 13 Dyce, Aniesha             13 ASAP-MR              1:43.85    1:44.37        
                  49.69     1:44.37 (54.68)                                        
 14 Fraccari, Sebastian E     13 ASAP-MR              1:42.75    1:46.46        
                  50.56     1:46.46 (55.90)                                        
 15 Weisburg, Alexander L     12 APEX-MR              1:32.50    1:47.31        
 16 Levy, Aaron               12 Middies-MR           1:45.16    1:47.65        
                  50.67     1:47.65 (56.98)                                        
 17 Equiano, Jason A          12 APEX-MR              1:50.24    1:50.38        
                  53.23     1:50.38 (57.15)                                        
 18 D'Auria, Ryan J           12 GAEL-MR              1:50.02    1:50.88        
                  54.73     1:50.88 (56.15)                                        
 19 Moore, Alana H            14 APEX-MR              2:03.29    1:51.40        
                  54.56     1:51.40 (56.84)                                        
 20 Kereselize, Sophia E      13 APEX-MR                   NT    1:52.65        
                  52.55   1:52.65 (1:00.10)                                        
 21 Smith, Ayanna             12 Hes-Mr-MR            1:50.00    1:55.04        
 22 Wong, Kristen A           13 APEX-MR              1:49.02    1:56.86        
                  56.53   1:56.86 (1:00.33)                                        
 23 Lukenich, Eila A          12 ASAP-MR                   NT    2:01.04        
                  58.61   2:01.04 (1:02.43)                                        
 24 Sheran, Samantha          13 ASAP-MR                   NT    2:17.81        
                1:02.24   2:17.81 (1:15.57)                                        
 25 Shang, Emily R            13 APEX-MR              2:36.00    2:23.21        
                1:06.97   2:23.21 (1:16.24)                                        
 
Mixed 12-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jimenez, Hallester        13 APEX-MR              1:10.80    1:09.27        
                  33.61     1:09.27 (35.66)                                        
  2 Lugato, Giacomo S         14 Badger-MR            1:02.91    1:11.11        
                  33.36     1:11.11 (37.75)                                        
  3 Capuano, Katelyn J        13 Badger-MR            1:14.72    1:15.18        
                  34.61     1:15.18 (40.57)                                        
  4 Khanas, Vladyslav         13 Hes-Mr-MR            1:23.48    1:19.37        
                  36.14     1:19.37 (43.23)                                        
  5 Yang, Julia Y             14 GAEL-MR              1:17.82    1:23.54        
                  38.50     1:23.54 (45.04)                                        
  6 Toledo, Ylenia E          12 APEX-MR              1:32.92    1:29.64        
                  42.50     1:29.64 (47.14)                                        
  7 Reich, Julia K            13 Badger-MR            1:26.20    1:29.71        
                  39.84     1:29.71 (49.87)                                        
  8 Equiano, Jason A          12 APEX-MR              1:25.75    1:30.32        
  9 Okounev, Luke             13 Hes-Mr-MR            1:30.00    1:36.66        
                  43.77     1:36.66 (52.89)                                        
 10 Province, Shaye L         12 ASAP-MR              1:42.60    1:38.24        
                  44.04     1:38.24 (54.20)                                        
 11 Carss, Cali M             12 ASAP-MR                   NT    1:46.18        
                  49.48     1:46.18 (56.70)                                        
 12 Dyce, Aniesha             13 ASAP-MR              1:44.53    1:56.40        
                  50.25   1:56.40 (1:06.15)                                        
 13 Sheran, Samantha          13 ASAP-MR                   NT    2:06.32        
                  53.73   2:06.32 (1:12.59)                                        
 -- Smith, Ayanna             12 Hes-Mr-MR            2:10.00         DQ        
      Arms underwater recovery
                  58.16        DQ (1:18.66)                                        
 
Mixed 12-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kostyatnikov, Michael     14 Badger-MR                 NT    5:37.10        
                  35.80     1:19.95 (44.15)     2:05.40 (45.45)     2:48.92 (43.52)
        3:34.63 (45.71)     4:20.51 (45.88)     5:00.56 (40.05)     5:37.10 (36.54)
  2 Equiano, Jason A          12 APEX-MR                   NT    6:52.18        
                  41.64     1:35.51 (53.87)     2:30.30 (54.79)     3:21.75 (51.45)
      4:25.06 (1:03.31)   5:27.27 (1:02.21)     6:10.67 (43.40)     6:52.18 (41.51)
 
Mixed 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sholdra, Steve J          24 NYAC-MR                26.22      26.60        
  2 Legall, Elijah            15 Hes-Mr-MR              26.72      26.86        
  3 Babyak, Andrew G          18 Badger-MR              25.03      27.54        
  4 Torres, Christopher J     15 UN-MR                     NT      27.69        
  5 Jimenez, Hallester        13 APEX-MR                28.12      28.49        
  6 Loveless, Liam J          16 Badger-MR              27.10      28.51        
  7 Fischer, Christopher J    22 UN-MR                  26.17      28.81        
  8 Scannell, Quinn R         19 Badger-MR              26.64      28.99        
  9 Lantin, Alexa             18 Badger-MR              29.42      30.14        
 10 Haggerty, Ethan W         14 AGMV-MR                45.89      30.44        
 11 Valadez, Romulo G         14 APEX-MR                30.66      30.63        
 12 Hyndman, Kailah F         15 Hes-Mr-MR              30.14      30.70        
 13 Garces, Frankie L         16 GAEL-MR                29.27      30.84        
 14 Marshall, Alexndra L      13 Badger-MR                 NT      31.20        
 15 Kostyatnikov, Michael     14 Badger-MR              31.24      31.26        
 16 Gonzalez, Kevin           15 APEX-MR                30.96      31.36        
 17 Bischof, Lucy M           16 Badger-MR              28.24      31.38        
 18 Wong, Kelly M             13 APEX-MR                31.24      31.66        
 19 Shannon, Kayla            16 GAEL-MR                29.50      31.80        
 20 Ott, Ursula J             11 Badger-MR              31.62      32.20        
 21 Zhao, Joanna J            15 APEX-MR                31.21      32.23        
 22 Ge, Xinrui                14 APEX-MR                32.86      33.17        
 23 Wong, Kristen A           13 APEX-MR                33.27      34.17        
 24 Sommer, Stef M            13 AGMV-MR                34.25      34.49        
 25 Equiano, Jason A          12 APEX-MR                33.45      34.76        
 26 Chavez, Kaetlyn K         13 APEX-MR                32.98      34.95        
 27 DeChiara, Sofia J         14 Badger-MR              34.33      35.13        
 28 Valadez, Ofelia M         15 APEX-MR                33.97      35.31        
 29 Javier, Chrisabella K     15 APEX-MR                36.66      37.28        
 
Mixed 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sholdra, Steve J          24 NYAC-MR              1:57.07    2:02.49        
                  29.41     1:00.89 (31.48)     1:31.77 (30.88)     2:02.49 (30.72)
  2 Fenlon, Matthew J         15 Badger-MR            1:53.50    2:03.57        
                  29.73     1:00.95 (31.22)     1:33.12 (32.17)     2:03.57 (30.45)
  3 Babyak, Andrew G          18 Badger-MR            1:53.33    2:09.40        
                  30.43     1:04.25 (33.82)     1:38.34 (34.09)     2:09.40 (31.06)
  4 Maierle, Ryan A           16 Badger-MR            1:56.78    2:09.81        
                  30.44     1:03.60 (33.16)     1:37.50 (33.90)     2:09.81 (32.31)
  5 Jimenez, Hallester        13 APEX-MR              2:15.00    2:15.90        
                  31.81     1:06.47 (34.66)     1:41.66 (35.19)     2:15.90 (34.24)
  6 Lin, Thomas               16 Badger-MR            2:09.97    2:16.23        
                  30.76     1:04.69 (33.93)     1:40.20 (35.51)     2:16.23 (36.03)
  7 Amato, Jason C            14 Badger-MR            2:14.13    2:16.26        
                  31.52     1:05.99 (34.47)     1:41.54 (35.55)     2:16.26 (34.72)
  8 Loveless, Liam J          16 Badger-MR            2:11.31    2:18.28        
                  31.10     1:06.08 (34.98)     1:43.01 (36.93)     2:18.28 (35.27)
  9 Hardart, Max              14 Badger-MR            2:11.74    2:18.90        
                  32.47     1:08.13 (35.66)     1:43.93 (35.80)     2:18.90 (34.97)
 10 Scannell, Quinn R         19 Badger-MR            2:03.09    2:20.14        
                  31.58     1:06.85 (35.27)     1:43.76 (36.91)     2:20.14 (36.38)
 11 Legall, Elijah            15 Hes-Mr-MR            2:17.90    2:20.17        
                  31.63     1:07.05 (35.42)     1:44.43 (37.38)     2:20.17 (35.74)
 12 Arnold, Lauren R          14 Badger-MR            2:17.95    2:22.92        
                  34.02     1:10.45 (36.43)     1:46.82 (36.37)     2:22.92 (36.10)
 13 Lantin, Alexa             18 Badger-MR            2:11.11    2:23.03        
                  33.13     1:09.58 (36.45)     1:46.84 (37.26)     2:23.03 (36.19)
 14 Bischof, Robert F         14 Badger-MR            2:19.26    2:24.16        
                  35.30     1:13.22 (37.92)     1:49.85 (36.63)     2:24.16 (34.31)
 15 Haggerty, Ethan W         14 AGMV-MR              2:50.89    2:25.01        
                  33.54     1:10.50 (36.96)     1:48.15 (37.65)     2:25.01 (36.86)
 16 Collmar, Yilinna Y        14 Badger-MR            2:14.12    2:26.14        
                  33.06     1:10.28 (37.22)     1:49.34 (39.06)     2:26.14 (36.80)
 17 Ott, Elke J               14 Badger-MR            2:20.27    2:26.30        
                  34.86     1:11.79 (36.93)     1:49.71 (37.92)     2:26.30 (36.59)
 18 Shannon, Kayla            16 GAEL-MR              2:13.79    2:26.96        
                  34.37     1:11.81 (37.44)     1:49.74 (37.93)     2:26.96 (37.22)
 19 Garces, Frankie L         16 GAEL-MR              2:20.24    2:28.89        
                  35.15     1:13.09 (37.94)     1:51.60 (38.51)     2:28.89 (37.29)
 20 Rotenberg, Mary H         15 Badger-MR            2:12.86    2:28.95        
                  34.32     1:13.02 (38.70)     1:51.44 (38.42)     2:28.95 (37.51)
 21 Valadez, Romulo G         14 APEX-MR              2:25.44    2:29.06        
                  35.07     1:13.09 (38.02)     1:51.88 (38.79)     2:29.06 (37.18)
 22 Pabby, Anya               15 Badger-MR            2:15.80    2:31.18        
                  34.22     1:12.59 (38.37)     1:53.20 (40.61)     2:31.18 (37.98)
 23 Bischof, Lucy M           16 Badger-MR            2:14.65    2:31.72        
                  34.61     1:12.64 (38.03)     1:52.21 (39.57)     2:31.72 (39.51)
 24 Gonzalez, Kevin           15 APEX-MR              2:30.10    2:32.15        
                  34.43     1:12.95 (38.52)     1:52.78 (39.83)     2:32.15 (39.37)
 25 Camperlengo, Gillian R    15 Badger-MR            2:20.22    2:33.39        
                  35.48     1:14.15 (38.67)     1:54.42 (40.27)     2:33.39 (38.97)
 26 DeChiara, Sofia J         14 Badger-MR            2:40.28    2:41.01        
                  37.07     1:17.78 (40.71)     1:59.60 (41.82)     2:41.01 (41.41)
 27 Dewhurst, Julia J         15 AGMV-MR              2:34.15    2:42.87        
                  36.12     1:19.74 (43.62)     2:02.06 (42.32)     2:42.87 (40.81)
 28 Equiano, Jason A          12 APEX-MR              2:42.35    2:43.33        
                  37.61     1:19.05 (41.44)     2:02.48 (43.43)     2:43.33 (40.85)
 29 Wong, Kelly M             13 APEX-MR              2:39.08    2:43.51        
                  37.65     1:19.00 (41.35)     2:02.01 (43.01)     2:43.51 (41.50)
 30 Zhao, Joanna J            15 APEX-MR              2:29.20    2:44.32        
                  38.04     1:19.62 (41.58)     2:03.15 (43.53)     2:44.32 (41.17)
 31 Chavez, Kaetlyn K         13 APEX-MR              2:37.08    2:44.65        
                  37.50     1:18.82 (41.32)     2:01.49 (42.67)     2:44.65 (43.16)
 32 Ge, Xinrui                14 APEX-MR              2:42.16    2:51.04        
                                1:23.40 ( )   2:51.04 (1:27.64)                    
 33 Sommer, Stef M            13 AGMV-MR              2:44.70    2:54.61        
                  39.94     1:25.46 (45.52)     2:11.88 (46.42)     2:54.61 (42.73)
 34 Wong, Kristen A           13 APEX-MR              3:01.12    2:54.88        
                                1:23.46 ( )   2:54.88 (1:31.42)                    
 35 Javier, Chrisabella K     15 APEX-MR              2:50.33    3:00.03        
                  40.98     1:27.16 (46.18)     2:14.42 (47.26)     3:00.03 (45.61)
 36 Valadez, Ofelia M         15 APEX-MR              2:50.55    3:05.49        
                  39.97     1:26.02 (46.05)     2:15.99 (49.97)     3:05.49 (49.50)
 
Mixed 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hardart, Max              14 Badger-MR                 NT   17:42.65        
                  33.04     1:09.22 (36.18)     1:45.62 (36.40)     2:21.66 (36.04)
        2:57.95 (36.29)     3:33.72 (35.77)     4:09.74 (36.02)     4:45.84 (36.10)
        5:21.85 (36.01)     5:57.64 (35.79)     6:33.52 (35.88)     7:09.00 (35.48)
        7:44.44 (35.44)     8:19.67 (35.23)     8:55.31 (35.64)     9:30.48 (35.17)
       10:05.93 (35.45)    10:41.09 (35.16)    11:16.44 (35.35)    11:51.62 (35.18)
       12:26.71 (35.09)    13:01.84 (35.13)    13:37.35 (35.51)    14:12.50 (35.15)
       14:48.08 (35.58)    15:23.26 (35.18)    15:58.59 (35.33)    16:33.77 (35.18)
       17:08.67 (34.90)    17:42.65 (33.98)                                        
  2 Sanchez, Ronald           13 APEX-MR             21:17.55   22:08.38        
                  36.73     1:17.30 (40.57)     2:00.84 (43.54)     2:43.13 (42.29)
        3:28.82 (45.69)     4:12.09 (43.27)                             5:40.23 ( )
        6:25.16 (44.93)     7:11.08 (45.92)     7:57.34 (46.26)     8:40.76 (43.42)
        9:27.37 (46.61)    10:13.48 (46.11)    11:00.56 (47.08)    11:46.23 (45.67)
       12:32.00 (45.77)    13:18.73 (46.73)    14:05.37 (46.64)    14:52.94 (47.57)
       15:42.87 (49.93)    16:28.87 (46.00)    17:13.55 (44.68)    17:55.06 (41.51)
       18:39.10 (44.04)    19:20.47 (41.37)                            20:48.22 ( )
       21:32.78 (44.56)    22:08.38 (35.60)                                        
  3 Wong, Kelly M             13 APEX-MR             20:05.15   22:58.68        
                  37.79     1:19.78 (41.99)     1:53.19 (33.41)     2:48.56 (55.37)
        3:34.49 (45.93)     4:19.40 (44.91)     5:05.54 (46.14)     5:50.80 (45.26)
        6:36.11 (45.31)     7:20.91 (44.80)     8:07.72 (46.81)     8:54.22 (46.50)
        9:35.09 (40.87)    10:27.48 (52.39)    11:15.09 (47.61)    12:01.72 (46.63)
       12:48.91 (47.19)    13:36.52 (47.61)    14:24.00 (47.48)    15:11.95 (47.95)
       15:59.84 (47.89)    16:46.64 (46.80)    17:35.07 (48.43)    18:21.54 (46.47)
       19:09.30 (47.76)    19:56.33 (47.03)    20:43.32 (46.99)    21:29.49 (46.17)
       22:15.04 (45.55)    22:58.68 (43.64)                                        
 
Mixed 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fenlon, Matthew J         15 Badger-MR            1:59.74    2:17.05        
                  33.12     1:07.64 (34.52)     1:42.81 (35.17)     2:17.05 (34.24)
  2 Lin, Thomas               16 Badger-MR            2:17.19    2:27.54        
                  34.51     1:11.54 (37.03)     1:49.90 (38.36)     2:27.54 (37.64)
  3 Stukelman, Asher B        16 Badger-MR            2:08.76    2:28.92        
                  35.78     1:12.81 (37.03)     1:51.12 (38.31)     2:28.92 (37.80)
  4 Babyak, Andrew G          18 Badger-MR            2:29.66    2:29.41        
                  35.49     1:13.32 (37.83)     1:52.03 (38.71)     2:29.41 (37.38)
  5 Pabby, Anya               15 Badger-MR            2:21.32    2:30.16        
                  35.37     1:12.93 (37.56)     1:52.14 (39.21)     2:30.16 (38.02)
  6 Scannell, Quinn R         19 Badger-MR            2:12.27    2:31.12        
                  35.00     1:13.70 (38.70)     1:53.20 (39.50)     2:31.12 (37.92)
  7 Maierle, Ryan A           16 Badger-MR            2:12.83    2:32.21        
                  36.73     1:15.03 (38.30)     1:55.10 (40.07)     2:32.21 (37.11)
  8 Collmar, Yilinna Y        14 Badger-MR            2:16.92    2:32.35        
                                1:15.34 ( )   2:32.35 (1:17.01)                    
  9 Disanto, Justin P         15 Badger-MR            2:19.63    2:33.83        
                  38.72     1:17.57 (38.85)     1:56.24 (38.67)     2:33.83 (37.59)
 10 Torres, Christopher J     15 UN-MR                     NT    2:34.82        
                  36.09     1:15.93 (39.84)     1:56.47 (40.54)     2:34.82 (38.35)
 11 Loveless, Jack J          18 Badger-MR                 NT    2:35.16        
                  37.32     1:17.30 (39.98)     1:57.60 (40.30)     2:35.16 (37.56)
 12 Rotenberg, Mary H         15 Badger-MR            2:18.51    2:35.79        
                  37.02     1:16.95 (39.93)     1:57.11 (40.16)     2:35.79 (38.68)
 13 Copeland, Jared S         17 Badger-MR            2:16.03    2:36.04        
                  35.20     1:15.29 (40.09)     1:55.74 (40.45)     2:36.04 (40.30)
 14 Jimenez, Hallester        13 APEX-MR              2:37.00    2:37.25        
                  37.60     1:17.69 (40.09)     1:58.43 (40.74)     2:37.25 (38.82)
 15 Garces, Frankie L         16 GAEL-MR              2:25.28    2:38.97        
                  38.40     1:19.38 (40.98)     2:00.46 (41.08)     2:38.97 (38.51)
 16 Amato, Jason C            14 Badger-MR            2:22.14    2:39.08        
                  38.76     1:19.12 (40.36)     1:59.90 (40.78)     2:39.08 (39.18)
 17 Shannon, Kayla            16 GAEL-MR              2:22.16    2:41.97        
                                1:18.95 ( )   2:41.97 (1:23.02)                    
 18 Ott, Elke J               14 Badger-MR            2:40.17    2:43.45        
                  38.21     1:18.69 (40.48)     2:01.84 (43.15)     2:43.45 (41.61)
 19 Haggerty, Ethan W         14 AGMV-MR              3:25.89    2:45.96        
                  39.29     1:20.94 (41.65)     2:04.87 (43.93)     2:45.96 (41.09)
 20 Camperlengo, Gillian R    15 Badger-MR            2:32.41    2:48.41        
                  39.83     1:22.20 (42.37)     2:05.75 (43.55)     2:48.41 (42.66)
 21 Valadez, Romulo G         14 APEX-MR              2:46.86    2:49.96        
                  40.63     1:22.65 (42.02)     2:07.08 (44.43)     2:49.96 (42.88)
 22 Arnold, Lauren R          14 Badger-MR            2:37.81    2:50.05        
                                1:23.76 ( )   2:50.05 (1:26.29)                    
 23 Zhao, Joanna J            15 APEX-MR              2:53.53    2:55.33        
                  41.72     1:25.36 (43.64)     2:11.75 (46.39)     2:55.33 (43.58)
 24 Bischof, Lucy M           16 Badger-MR            2:37.46    2:56.70        
                  40.79     1:26.16 (45.37)     2:12.03 (45.87)     2:56.70 (44.67)
 25 Wong, Kelly M             13 APEX-MR              2:58.23    3:00.46        
                                1:26.37 ( )   3:00.46 (1:34.09)                    
 26 Sommer, Stef M            13 AGMV-MR              3:15.89    3:09.91        
                  45.00     1:32.58 (47.58)     2:23.74 (51.16)     3:09.91 (46.17)
 27 Ge, Xinrui                14 APEX-MR              2:55.12    3:15.91        
                  44.45     1:33.68 (49.23)     2:24.00 (50.32)     3:15.91 (51.91)
 
Mixed 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sholdra, Steve J          24 NYAC-MR              2:29.26    2:36.72        
                  36.09     1:15.09 (39.00)     1:56.41 (41.32)     2:36.72 (40.31)
  2 Loveless, Liam J          16 Badger-MR            2:26.97    2:41.59        
                  35.33     1:16.44 (41.11)     1:58.71 (42.27)     2:41.59 (42.88)
  3 Lantin, Alexa             18 Badger-MR            2:40.33    2:50.06        
                                1:20.99 ( )   2:50.06 (1:29.07)                    
  4 Kostyatnikov, Michael     14 Badger-MR            2:54.52    2:51.86        
                  38.87     1:22.96 (44.09)     2:08.26 (45.30)     2:51.86 (43.60)
  5 Loveless, Jack J          18 Badger-MR            3:05.83    2:52.23        
                  40.38     1:24.72 (44.34)     2:09.20 (44.48)     2:52.23 (43.03)
  6 Copeland, Jared S         17 Badger-MR            2:30.01    2:53.46        
                  39.30     1:23.32 (44.02)     2:08.97 (45.65)     2:53.46 (44.49)
  7 Hardart, Max              14 Badger-MR            2:33.97    2:53.66        
                  39.64     1:23.51 (43.87)     2:09.26 (45.75)     2:53.66 (44.40)
  8 Bischof, Robert F         14 Badger-MR            2:44.44    2:58.13        
                  40.87     1:25.68 (44.81)     2:12.41 (46.73)     2:58.13 (45.72)
  9 Maierle, Ryan A           16 Badger-MR            2:37.15    3:01.15        
                  40.17     1:26.42 (46.25)     2:14.32 (47.90)     3:01.15 (46.83)
 10 Stukelman, Asher B        16 Badger-MR            2:51.44    3:07.56        
                  42.87     1:30.79 (47.92)     2:20.24 (49.45)     3:07.56 (47.32)
 11 DeChiara, Sofia J         14 Badger-MR            3:09.70    3:14.87        
                  45.85     1:33.37 (47.52)     2:24.45 (51.08)     3:14.87 (50.42)
 12 Ott, Ursula J             11 Badger-MR                 NT    3:18.56        
                  46.54     1:37.47 (50.93)     2:29.91 (52.44)     3:18.56 (48.65)
 13 Ge, Xinrui                14 APEX-MR              3:09.63    3:25.15        
                                1:36.60 ( )   3:25.15 (1:48.55)                    
 14 Valadez, Ofelia M         15 APEX-MR              3:40.00    3:41.27        
                  49.56     1:44.83 (55.27)   2:44.97 (1:00.14)     3:41.27 (56.30)
 15 Wong, Kristen A           13 APEX-MR              3:29.50    4:01.03        
                  54.94     1:54.66 (59.72)   2:59.27 (1:04.61)   4:01.03 (1:01.76)
 -- Camperlengo, Gillian R    15 Badger-MR            2:49.46         DQ        
      Declared false start
 
Mixed 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sholdra, Steve J          24 NYAC-MR              2:04.13    2:11.22        
                  29.87     1:01.76 (31.89)     1:35.82 (34.06)     2:11.22 (35.40)
  2 Loveless, Jack J          18 Badger-MR            2:05.52    2:13.50        
                  30.11     1:03.68 (33.57)     1:38.67 (34.99)     2:13.50 (34.83)
  3 Copeland, Jared S         17 Badger-MR            2:08.64    2:26.95        
                  30.74     1:06.41 (35.67)     1:46.86 (40.45)     2:26.95 (40.09)
  4 Stukelman, Asher B        16 Badger-MR            2:13.30    2:28.22        
                  32.65     1:09.02 (36.37)     1:48.66 (39.64)     2:28.22 (39.56)
  5 Legall, Elijah            15 Hes-Mr-MR            3:00.00    2:45.99        
                  33.51     1:12.98 (39.47)     1:57.95 (44.97)     2:45.99 (48.04)
  6 Arnold, Lauren R          14 Badger-MR            2:36.89    2:48.80        
                                1:16.76 ( )   2:48.80 (1:32.04)                    
  7 Hyndman, Kailah F         15 Hes-Mr-MR            3:07.70    3:06.63        
                  36.28     1:19.57 (43.29)     2:12.94 (53.37)     3:06.63 (53.69)
  8 Javier, Chrisabella K     15 APEX-MR              3:25.15    3:27.87        
                  44.70     1:37.71 (53.01)     2:33.30 (55.59)     3:27.87 (54.57)
  9 Equiano, Jason A          12 APEX-MR                   NT    3:29.14        
                  41.18     1:36.11 (54.93)   2:36.50 (1:00.39)     3:29.14 (52.64)
 -- Camperlengo, Gillian R    15 Badger-MR            2:33.03        DFS        
      Declared false start
 
Mixed 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fenlon, Matthew J         15 Badger-MR                 NT    4:58.27        
                  29.99     1:05.69 (35.70)     1:43.58 (37.89)     2:20.34 (36.76)
        3:04.59 (44.25)     3:49.84 (45.25)     4:24.84 (35.00)     4:58.27 (33.43)
  2 Disanto, Justin P         15 Badger-MR            4:58.33    5:15.59        
                  34.40     1:12.90 (38.50)     1:55.59 (42.69)     2:36.05 (40.46)
        3:20.22 (44.17)     4:04.94 (44.72)     4:40.90 (35.96)     5:15.59 (34.69)
  3 Hardart, Max              14 Badger-MR            4:57.79    5:23.49        
                  35.07     1:15.80 (40.73)     1:58.07 (42.27)     2:39.48 (41.41)
        3:23.95 (44.47)     4:08.36 (44.41)     4:46.74 (38.38)     5:23.49 (36.75)
  4 Collmar, Yilinna Y        14 Badger-MR            5:22.77    5:37.36        
                  33.84     1:13.82 (39.98)     1:54.35 (40.53)     2:34.57 (40.22)
        3:27.66 (53.09)     4:20.30 (52.64)     4:59.21 (38.91)     5:37.36 (38.15)
  5 Ott, Elke J               14 Badger-MR            5:15.82    5:40.17        
                  33.75     1:13.01 (39.26)     1:57.69 (44.68)     2:40.80 (43.11)
        3:31.36 (50.56)     4:22.41 (51.05)     5:02.14 (39.73)     5:40.17 (38.03)