Mission:  Metropolitan Swimming shall promote, develop and improve competitive swimming through education, support and opportunities for participation to a diverse swimming community.

Vision:
  To inspire and provide quality opportunities for our members to achieve excellence in the sport of competitive swimming.

 

Metropolitan Swimming stands with our community against racist actions, incendiary statements, and violence against any person. This means we must engage individuals throughout our member community in tough conversations about inequalities, identify the signs of systematic racism, and share proven solutions.

 

Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 6/26/2018 09:56 AM
              2018 MR LIE June Jamboree - 6/22/2018 to 6/24/2018               
                         Sanction #: 180611, 180658-T                          
                                    Results                                    
 
Girls 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR    32.34      32.87        
  2 D'Amelio, Theodora M      10 FREE-MR                37.40      33.61        
  3 Vinciguerra, Jacqueline   10 Three Village-MR       33.45      34.03        
  4 Mendoza, Patricia G       10 FLY-MR                 33.26      34.10        
  5 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR      33.81      34.20        
  6 Bak, Hanna M              10 QNS-MR                 35.33      34.78        
  7 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR    35.01      34.98        
  8 Reddington, Shannon E     10 Express Swimming-MR    35.50      35.03        
  9 Parreno, Antonia N        10 LBA-MR                 39.94      35.27        
 10 Miller, Imogen A          10 FREE-MR                37.46      35.66        
 11 Lam, Kylie L               9 FLY-MR                 35.94      35.77        
 12 Tan, Shanel E              9 QNS-MR                 37.17      35.79        
 13 Yan, Madelyn              10 GATE-MR                36.52      36.33        
 14 Casalinuovo, Alyssa L     10 Three Village-MR       42.00      36.89        
 15 Chazov, Pelagia           10 FREE-MR                36.79      37.00        
 16 Vavalle, Giuliana R       10 Three Village-MR       39.13      37.01        
 17 Skiba, Victoria C         10 SSC-MR                 37.41      37.34        
 18 Kranich-Schaefer, Amanda  10 Three Village-MR       37.03      37.38        
 19 Duong, Katie S            10 Three Village-MR       41.00      37.50        
 20 Cipriano, Siena R         10 Three Village-MR       40.61      37.56        
 21 Harkins, Morgan P          9 Express Swimming-MR    42.34      37.60        
 22 Kwak, Deborah J           10 Express Swimming-MR    39.87      37.88        
 23 Singer, Keira A           10 WISC-MR                37.11      37.93        
 24 Williamson, Blessing S     9 Express Swimming-MR    39.56      38.00        
 25 Emmerich, Ava J           10 Three Village-MR       37.95      38.06        
 26 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR    36.49      38.23        
 27 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR    39.02      38.30        
 28 Brady, Megahn E            9 Three Village-MR       39.74      38.38        
 29 Minster, Logan M          10 Express Swimming-MR    38.32      38.67        
 30 Lamar, Sophia L           10 FREE-MR                39.45      39.06        
 31 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR                 40.00      39.10        
 32 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR    39.82      39.26        
 33 Scarpinato, Nicolette R   10 Three Village-MR       39.90      39.27        
 34 Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR    39.29      39.62        
 35 Solano, Chiara            10 Unattached-MR          38.91      39.63        
 36 Galang, Kam R              9 FLY-MR                 40.61      39.70        
 37 Rosenberg, Danielle R     10 Express Swimming-MR    42.23      39.79        
 38 Seale, Kayla R             9 Three Village-MR       41.76      40.04        
 39 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR    40.20      40.29        
 40 Gamez, Olivia G           10 Three Village-MR       40.56      40.30        
 41 Chun, Lina                10 GATE-MR                38.56      40.43        
 42 Kofsky, Emily S            9 WISC-MR                45.01      40.69        
 43 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR    40.35      40.75        
 44 Cao, Carina K             10 Three Village-MR       43.71      40.92        
 45 Tribble, Julianna R        9 Three Village-MR       45.00      41.63        
 46 Chen, Melody              10 Three Village-MR       42.98      41.72        
 47 Williamson, Samantha E    10 HYB-MR                 47.00      42.01        
 48 Paul, Anshi               10 HYB-MR                 51.85      42.05        
 49 Flouras, Penelope         10 GATE-MR                39.66      42.62        
 50 Sheehan, Maeve E          10 FREE-MR                43.50      42.66        
 51 Colletti, Claire J         9 Express Swimming-MR    44.31      42.70        
 52 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR    45.57      42.71        
 53 Fehn, Jamie G             10 CSDC-MR                   NT      42.77        
 54 Micena, Kallie             9 Three Village-MR       43.26      42.82        
 55 Villagonzalo, Lea S        9 GATE-MR                42.45      42.89        
 56 Franks, Ellie              9 Express Swimming-MR    42.90      42.94        
 57 Cagno, Lucia P             9 GATE-MR                43.58      43.56        
 58 Como, Juliet S             9 HYB-MR                 41.65      43.82        
 58 Zhang, Emma                9 GATE-MR                48.87      43.82        
 60 Petrovic, Sydney B         9 Express Swimming-MR    42.90      44.01        
 61 Cavallino, Sofia V        10 FREE-MR                43.05      44.54        
 62 Yin-Westbay, Eva           9 QNS-MR                 49.33      44.73        
 63 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR    45.76      45.30        
 64 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR    44.97      45.33        
 65 Ratto, Leah F             10 SSC-MR                 46.00      45.51        
 66 Petkovits, Maria           9 HYB-MR                 42.28      46.10        
 67 Bassett, Jessica J         9 LBA-MR                 46.19      46.13        
 68 Huang, Isabell             9 FLY-MR                 51.32      47.07        
 69 Davis, Fiona C             9 LBA-MR                 47.20      47.68        
 70 Petkovits, Arianna         9 HYB-MR                 47.24      48.03        
 71 Han, Marianne H            9 FLY-MR                 52.69      48.20        
 72 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR    47.31      48.42        
 73 Grotto, Gia R              9 SSC-MR                 50.00      48.61        
 74 Dalal, Rhea               10 FREE-MR                50.17      48.69        
 75 Garra, Isabella G          9 Express Swimming-MR    51.28      49.84        
 76 Leite, Jillian K           9 CSDC-MR                   NT      50.00        
 77 Young, Sydney B           10 SSC-MR                 52.00      50.64        
 78 Bhatla, Sana               9 FREE-MR                59.99      51.08        
 79 SO, Hailee                 9 Express Swimming-MR       NT      51.94        
 80 Gyllenhammer, Kiran Adel   9 FLY-MR                    NT      52.48        
 81 Barnhill, Rayna M          9 LBA-MR               1:00.88      55.72        
 82 Rusconi, Alessandra       10 HYB-MR                    NT    1:00.38        
 
Girls 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 D'Amelio, Theodora M      10 FREE-MR              1:14.72    1:14.84        
  2 Mendoza, Patricia G       10 FLY-MR               1:15.84    1:15.47        
  3 Vinciguerra, Jacqueline   10 Three Village-MR     1:15.83    1:17.85        
  3 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR  1:17.55    1:17.85        
  5 Reddington, Shannon E     10 Express Swimming-MR       NT    1:18.52        
  6 Ojutiku, Tiwa A           10 SSC-MR               1:30.00    1:18.69        
  7 Parreno, Antonia N        10 LBA-MR               1:19.87    1:18.83        
  8 Bak, Hanna M              10 QNS-MR               1:19.97    1:20.92        
  9 Casalinuovo, Alyssa L     10 Three Village-MR     1:49.00    1:21.59        
 10 Miller, Imogen A          10 FREE-MR              1:23.59    1:21.69        
 11 Lam, Kylie L               9 FLY-MR               1:24.40    1:22.36        
 12 Yan, Madelyn              10 GATE-MR              1:21.19    1:22.67        
 13 O'Brien, Ellie             9 WISC-MR              1:16.99    1:22.74        
 14 Emmerich, Ava J           10 Three Village-MR     1:30.43    1:23.10        
 15 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR  1:25.47    1:24.27        
 16 Skiba, Victoria C         10 SSC-MR               1:23.69    1:25.03        
 17 Harkins, Morgan P          9 Express Swimming-MR  1:26.01    1:25.27        
 18 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR  1:20.69    1:26.12        
 19 Williamson, Blessing S     9 Express Swimming-MR  1:31.96    1:26.55        
 20 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR               1:27.69    1:27.13        
 21 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR  1:27.32    1:27.14        
 22 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR  1:28.76    1:27.17        
 23 Duong, Katie S            10 Three Village-MR     1:31.00    1:27.35        
 24 Galang, Kam R              9 FLY-MR               1:30.72    1:27.97        
 25 Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR  1:24.56    1:28.03        
 26 Ventura, Jade J           10 Express Swimming-MR  1:25.82    1:30.15        
 27 Morris, Taryn M           10 LBA-MR               1:24.19    1:32.32        
 28 Solano, Chiara            10 Unattached-MR        1:30.89    1:33.99        
 29 Villagonzalo, Lea S        9 GATE-MR              1:35.30    1:34.33        
 30 Rosenberg, Danielle R     10 Express Swimming-MR  1:28.45    1:34.37        
 31 Tribble, Julianna R        9 Three Village-MR     1:45.00    1:35.28        
 32 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR  1:42.55    1:35.78        
 33 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR  1:31.04    1:36.81        
 34 Cao, Carina K             10 Three Village-MR     1:31.00    1:37.99        
 35 Paul, Anshi               10 HYB-MR               1:59.20    1:38.17        
 36 Gamez, Olivia G           10 Three Village-MR     1:25.00    1:38.50        
 37 Sheehan, Maeve E          10 FREE-MR              1:43.08    1:39.22        
 38 Colletti, Claire J         9 Express Swimming-MR  1:42.05    1:39.70        
 39 Giagios, Andraya B         9 SSC-MR               1:41.00    1:40.11        
 40 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR  1:45.22    1:40.50        
 41 Ratto, Leah F             10 SSC-MR               1:45.00    1:40.79        
 42 Scoloveno, Giuliana       10 Aquaflames-MR             NT    1:41.00        
 43 Fehn, Jamie G             10 CSDC-MR                   NT    1:41.24        
 44 Como, Juliet S             9 HYB-MR               1:51.22    1:42.01        
 45 Petrovic, Sydney B         9 Express Swimming-MR  1:40.49    1:42.40        
 46 Chen, Melody              10 Three Village-MR     2:10.28    1:43.46        
 47 Young, Sydney B           10 SSC-MR               1:52.00    1:43.56        
 48 Grotto, Gia R              9 SSC-MR               1:55.00    1:43.63        
 49 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR  1:43.07    1:43.77        
 50 Franks, Ellie              9 Express Swimming-MR  1:46.10    1:44.02        
 51 Davis, Fiona C             9 LBA-MR               1:50.00    1:45.19        
 52 Garra, Isabella G          9 Express Swimming-MR  1:47.51    1:46.00        
 53 Han, Marianne H            9 FLY-MR               1:58.40    1:46.07        
 54 Petkovits, Maria           9 HYB-MR               1:47.10    1:46.30        
 55 Leite, Jillian K           9 CSDC-MR                   NT    1:49.62        
 56 Bassett, Jessica J         9 LBA-MR               2:22.56    1:51.50        
 57 Dalal, Rhea               10 FREE-MR              1:52.91    1:51.73        
 58 Krowles, Sydney E         10 WISC-MR              1:50.37    1:52.93        
 59 Huang, Isabell             9 FLY-MR               2:00.47    1:53.23        
 60 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR  1:49.38    1:53.25        
 61 Petkovits, Arianna         9 HYB-MR               1:57.56    1:54.29        
 62 Bhatla, Sana               9 FREE-MR              2:29.99    2:01.69        
 63 Rusconi, Alessandra       10 HYB-MR                    NT    2:07.89        
 64 Virga, Lily                9 CSDC-MR                   NT    2:11.70        
 
Girls 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 D'Amelio, Theodora M      10 FREE-MR                43.46      38.15        
  2 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR    40.09      39.93        
  3 Vinciguerra, Jacqueline   10 Three Village-MR       41.02      41.47        
  4 Tan, Shanel E              9 QNS-MR                 42.79      42.04        
  5 Miller, Imogen A          10 FREE-MR                41.97      42.29        
  6 Bak, Hanna M              10 QNS-MR                 43.85      42.38        
  7 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR    42.37      42.69        
  8 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR    41.97      43.06        
  9 Yan, Madelyn              10 GATE-MR                42.33      43.07        
 10 Minster, Logan M          10 Express Swimming-MR    43.30      43.12        
 11 Casalinuovo, Alyssa L     10 Three Village-MR       47.00      43.42        
 12 Reddington, Shannon E     10 Express Swimming-MR    42.12      43.55        
 13 Harkins, Morgan P          9 Express Swimming-MR    48.98      43.68        
 14 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR      44.45      43.75        
 15 Chazov, Pelagia           10 FREE-MR                44.13      43.83        
 16 Williamson, Blessing S     9 Express Swimming-MR    46.90      44.78        
 17 Cipriano, Siena R         10 Three Village-MR       45.92      44.90        
 18 Lamar, Sophia L           10 FREE-MR                45.83      45.10        
 19 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR                 45.00      45.59        
 20 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR    49.26      45.73        
 21 Lam, Kylie L               9 FLY-MR                 43.58      46.05        
 22 Gamez, Olivia G           10 Three Village-MR       45.23      46.06        
 23 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR    46.69      46.34        
 24 Kofsky, Emily S            9 WISC-MR                48.99      46.68        
 25 Singer, Keira A           10 WISC-MR                45.99      46.93        
 26 Scarpinato, Nicolette R   10 Three Village-MR       47.29      47.10        
 27 Duong, Katie S            10 Three Village-MR       44.95      47.38        
 28 Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR    48.92      47.55        
 29 Rosenberg, Danielle R     10 Express Swimming-MR    52.65      48.77        
 30 Galang, Kam R              9 FLY-MR                 47.61      49.13        
 31 Emmerich, Ava J           10 Three Village-MR       50.98      49.17        
 32 Kranich-Schaefer, Amanda  10 Three Village-MR       46.42      49.50        
 33 Brady, Megahn E            9 Three Village-MR       47.99      49.63        
 34 Zhang, Emma                9 GATE-MR                53.97      49.67        
 35 Solano, Chiara            10 Unattached-MR          52.76      50.26        
 36 Cagno, Lucia P             9 GATE-MR                49.50      50.57        
 37 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR    49.79      50.98        
 38 Cavallino, Sofia V        10 FREE-MR                52.08      51.22        
 39 Cao, Carina K             10 Three Village-MR       53.09      51.24        
 40 Petrovic, Sydney B         9 Express Swimming-MR    54.08      51.58        
 41 Sheehan, Maeve E          10 FREE-MR                48.93      51.68        
 42 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR    50.69      51.70        
 43 Seale, Kayla R             9 Three Village-MR       51.10      51.90        
 44 Chun, Lina                10 GATE-MR                56.88      52.64        
 45 Chen, Melody              10 Three Village-MR       51.61      52.86        
 46 Gyllenhammer, Kiran Adel   9 FLY-MR                    NT      53.35        
 47 Franks, Ellie              9 Express Swimming-MR       NT      53.38        
 48 Colletti, Claire J         9 Express Swimming-MR    52.34      53.45        
 49 Villagonzalo, Lea S        9 GATE-MR                52.38      53.49        
 50 Flouras, Penelope         10 GATE-MR                49.99      53.69        
 51 Micena, Kallie             9 Three Village-MR       50.94      53.90        
 52 Williamson, Samantha E    10 HYB-MR               1:01.88      54.05        
 53 Petkovits, Maria           9 HYB-MR                 56.18      54.26        
 54 Yin-Westbay, Eva           9 QNS-MR                 54.33      54.27        
 55 Paul, Anshi               10 HYB-MR               1:03.24      54.78        
 55 Tribble, Julianna R        9 Three Village-MR       57.63      54.78        
 57 Davis, Fiona C             9 LBA-MR               1:15.20      55.63        
 58 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR    53.62      55.75        
 59 Ratto, Leah F             10 SSC-MR               1:06.07      56.07        
 60 Huang, Isabell             9 FLY-MR                 59.47      56.26        
 61 Garra, Isabella G          9 Express Swimming-MR    57.12      56.63        
 62 Bassett, Jessica J         9 LBA-MR               1:07.08      56.68        
 63 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR    57.52      57.06        
 64 Fehn, Jamie G             10 CSDC-MR                   NT      57.52        
 65 Grotto, Gia R              9 SSC-MR                 55.00      57.58        
 66 Young, Sydney B           10 SSC-MR                 58.00      58.11        
 67 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR    58.14      59.80        
 68 Leite, Jillian K           9 CSDC-MR                   NT    1:00.27        
 69 Dalal, Rhea               10 FREE-MR                56.14    1:00.39        
 70 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR  1:00.45    1:01.00        
 71 Bhatla, Sana               9 FREE-MR              1:09.99    1:01.24        
 72 Han, Marianne H            9 FLY-MR               1:04.87    1:02.08        
 73 Barnhill, Rayna M          9 LBA-MR                 58.93    1:03.10        
 74 Petkovits, Arianna         9 HYB-MR               1:09.55    1:07.04        
 75 SO, Hailee                 9 Express Swimming-MR       NT    1:08.00        
 76 Rusconi, Alessandra       10 HYB-MR                    NT    1:19.28        
 
Girls 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 D'Amelio, Theodora M      10 FREE-MR              1:32.50    1:27.30        
  2 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR  1:30.22    1:27.44        
  3 Bak, Hanna M              10 QNS-MR               1:34.56    1:30.20        
  4 Parreno, Antonia N        10 LBA-MR               1:32.74    1:30.74        
  5 Tan, Shanel E              9 QNS-MR               1:32.20    1:32.07        
  6 Ojutiku, Tiwa A           10 SSC-MR               1:38.00    1:32.19        
  7 Yan, Madelyn              10 GATE-MR              1:32.72    1:32.81        
  8 Harkins, Morgan P          9 Express Swimming-MR  1:38.68    1:33.82        
  9 Chazov, Pelagia           10 FREE-MR              1:45.02    1:34.24        
 10 Casalinuovo, Alyssa L     10 Three Village-MR     1:52.00    1:34.27        
 11 Miller, Imogen A          10 FREE-MR              1:35.42    1:34.43        
 12 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR  1:35.40    1:35.42        
 13 Williamson, Blessing S     9 Express Swimming-MR  1:47.06    1:37.32        
 14 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR               1:40.00    1:38.64        
 15 O'Brien, Ellie             9 WISC-MR              1:23.99    1:38.87        
 16 Cipriano, Siena R         10 Three Village-MR     2:17.18    1:39.02        
 17 Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR  1:40.09    1:39.17        
 18 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR  1:39.13    1:40.58        
 19 Gamez, Olivia G           10 Three Village-MR     2:11.00    1:41.48        
 20 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR  1:43.36    1:41.70        
 21 Rosenberg, Danielle R     10 Express Swimming-MR  1:46.01    1:42.70        
 22 Zhang, Emma                9 GATE-MR              1:53.86    1:42.91        
 23 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR  1:56.20    1:45.46        
 24 Ventura, Jade J           10 Express Swimming-MR  1:45.86    1:46.68        
 25 Cao, Carina K             10 Three Village-MR     1:45.00    1:47.09        
 26 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR  1:50.48    1:47.46        
 27 Cagno, Lucia P             9 GATE-MR              1:45.16    1:48.49        
 28 Micena, Kallie             9 Three Village-MR     2:22.00    1:50.55        
 29 Cavallino, Sofia V        10 FREE-MR              1:53.73    1:51.30        
 30 Solano, Chiara            10 Unattached-MR        1:52.18    1:52.57        
 31 Villagonzalo, Lea S        9 GATE-MR              1:47.06    1:54.22        
 32 Chen, Melody              10 Three Village-MR     2:13.74    1:54.38        
 33 Garra, Isabella G          9 Express Swimming-MR  2:04.14    1:55.35        
 34 Krowles, Sydney E         10 WISC-MR              1:57.81    1:57.21        
 35 Davis, Fiona C             9 LBA-MR               2:02.08    1:58.23        
 36 Leite, Jillian K           9 CSDC-MR                   NT    1:58.35        
 37 Fehn, Jamie G             10 CSDC-MR                   NT    1:59.56        
 38 Giagios, Andraya B         9 SSC-MR               1:53.00    2:00.32        
 39 Grotto, Gia R              9 SSC-MR               2:06.00    2:01.95        
 40 Ratto, Leah F             10 SSC-MR               1:58.00    2:03.15        
 41 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR  2:05.66    2:05.20        
 42 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR  2:00.90    2:05.70        
 43 Dalal, Rhea               10 FREE-MR              2:05.31    2:06.15        
 44 Young, Sydney B           10 SSC-MR               2:05.00    2:06.96        
 45 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR  2:15.70    2:07.71        
 46 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR  2:03.71    2:08.50        
 47 Bhatla, Sana               9 FREE-MR              2:39.99    2:11.76        
 
Girls 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tan, Shanel E              9 QNS-MR                 44.21      43.04        
  2 Mendoza, Patricia G       10 FLY-MR                 42.63      43.83        
  3 Reddington, Shannon E     10 Express Swimming-MR       NT      45.14        
  4 Chazov, Pelagia           10 FREE-MR                53.70      46.45        
  5 D'Amelio, Theodora M      10 FREE-MR                52.99      47.01        
  6 Emmerich, Ava J           10 Three Village-MR       53.32      47.56        
  7 Parreno, Antonia N        10 LBA-MR                 53.25      50.35        
  8 Morris, Taryn M           10 LBA-MR                 52.07      50.94        
  9 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR    51.00      51.00        
 10 Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR    52.69      51.10        
 11 Duong, Katie S            10 Three Village-MR     1:01.00      51.98        
 12 Lam, Kylie L               9 FLY-MR                 52.54      52.44        
 13 O'Brien, Ellie             9 WISC-MR                55.99      52.62        
 14 Ojutiku, Tiwa A           10 SSC-MR                 55.00      52.63        
 15 Harkins, Morgan P          9 Express Swimming-MR    53.93      52.78        
 16 Zhang, Emma                9 GATE-MR              1:03.47      52.85        
 17 Casalinuovo, Alyssa L     10 Three Village-MR       51.00      53.01        
 18 Galang, Kam R              9 FLY-MR                 50.89      53.39        
 19 Davis, Fiona C             9 LBA-MR               1:00.00      54.13        
 20 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR    55.91      55.02        
 21 Vinciguerra, Jacqueline   10 Three Village-MR       57.24      55.38        
 22 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR    53.70      55.41        
 23 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR    55.86      55.74        
 24 Micena, Kallie             9 Three Village-MR     1:01.00      56.17        
 25 Fehn, Jamie G             10 CSDC-MR                   NT      56.50        
 26 Rosenberg, Danielle R     10 Express Swimming-MR    55.89      57.14        
 27 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR                 54.00      57.22        
 28 Cagno, Lucia P             9 GATE-MR                57.91      57.28        
 29 Cipriano, Siena R         10 Three Village-MR     1:11.72      57.91        
 30 Bassett, Jessica J         9 LBA-MR               1:11.43      57.96        
 31 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR  1:01.71      58.00        
 32 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR    58.04      58.10        
 33 Solano, Chiara            10 Unattached-MR        1:01.16      58.42        
 34 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR    59.73      59.64        
 35 Bhatla, Sana               9 FREE-MR              1:29.99    1:00.65        
 36 Paul, Anshi               10 HYB-MR               1:08.79    1:01.01        
 37 Williamson, Blessing S     9 Express Swimming-MR  1:06.76    1:01.25        
 38 Tribble, Julianna R        9 Three Village-MR       58.00    1:01.34        
 39 Ventura, Jade J           10 Express Swimming-MR    57.48    1:01.87        
 40 Petkovits, Maria           9 HYB-MR                 59.88    1:02.47        
 41 Villagonzalo, Lea S        9 GATE-MR              1:01.64    1:02.61        
 42 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR  1:03.61    1:03.28        
 43 Franks, Ellie              9 Express Swimming-MR  1:01.49    1:03.64        
 44 Dalal, Rhea               10 FREE-MR              1:04.26    1:04.72        
 45 Petrovic, Sydney B         9 Express Swimming-MR  1:03.62    1:04.78        
 46 Como, Juliet S             9 HYB-MR                 55.91    1:05.11        
 47 Sheehan, Maeve E          10 FREE-MR              1:02.96    1:06.28        
 48 Han, Marianne H            9 FLY-MR               1:19.18    1:06.49        
 49 Giagios, Andraya B         9 SSC-MR               1:10.00    1:07.10        
 50 Petkovits, Arianna         9 HYB-MR               1:10.81    1:07.66        
 51 Colletti, Claire J         9 Express Swimming-MR  1:14.69    1:08.18        
 52 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR  1:09.53    1:08.34        
 53 Leite, Jillian K           9 CSDC-MR                   NT    1:09.05        
 54 Garra, Isabella G          9 Express Swimming-MR  1:08.45    1:10.76        
 55 Rusconi, Alessandra       10 HYB-MR                    NT    1:10.99        
 56 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR  1:09.68    1:12.88        
 57 Young, Sydney B           10 SSC-MR               1:10.00    1:15.21        
 58 Grotto, Gia R              9 SSC-MR               1:18.00    1:15.50        
 59 Cavallino, Sofia V        10 FREE-MR              1:13.16    1:16.10        
 60 Virga, Lily                9 CSDC-MR                   NT    1:21.51        
 61 Ratto, Leah F             10 SSC-MR               1:18.00    1:33.26        
 -- Krowles, Sydney E         10 WISC-MR              1:02.99         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Girls 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mendoza, Patricia G       10 FLY-MR               1:33.00    1:33.95        
  2 Tan, Shanel E              9 QNS-MR               1:37.15    1:35.59        
  3 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR  1:38.40    1:38.17        
  4 Reddington, Shannon E     10 Express Swimming-MR  1:48.23    1:38.44        
  5 Emmerich, Ava J           10 Three Village-MR     1:45.66    1:45.93        
  6 Bak, Hanna M              10 QNS-MR               1:52.57    1:48.10        
  7 Parreno, Antonia N        10 LBA-MR               1:50.64    1:50.26        
  8 Miller, Imogen A          10 FREE-MR              1:53.84    1:51.10        
  9 Kwak, Deborah J           10 Express Swimming-MR  1:49.14    1:51.73        
 10 Kranich-Schaefer, Amanda  10 Three Village-MR     1:51.46    1:52.05        
 11 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR  1:47.56    1:52.53        
 12 Lam, Kylie L               9 FLY-MR               1:50.10    1:52.77        
 13 Galang, Kam R              9 FLY-MR               1:48.43    1:53.36        
 14 Vavalle, Giuliana R       10 Three Village-MR     1:49.21    1:54.55        
 15 Singer, Keira A           10 WISC-MR              1:59.99    1:55.03        
 16 Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR  1:55.79    1:55.67        
 17 Duong, Katie S            10 Three Village-MR     1:56.08    1:56.33        
 18 Ojutiku, Tiwa A           10 SSC-MR               2:05.00    1:57.28        
 19 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR  1:56.14    1:58.01        
 20 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR  1:55.44    1:58.02        
 21 Micena, Kallie             9 Three Village-MR     2:15.00    1:58.07        
 22 Davis, Fiona C             9 LBA-MR               2:01.11    1:58.54        
 23 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR  2:03.76    1:59.18        
 24 Zhang, Emma                9 GATE-MR              2:04.17    1:59.39        
 25 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR               1:55.89    1:59.46        
 26 Harkins, Morgan P          9 Express Swimming-MR  2:00.01    1:59.62        
 27 Flouras, Penelope         10 GATE-MR              1:55.88    2:00.58        
 28 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR  1:52.90    2:01.22        
 29 Cao, Carina K             10 Three Village-MR     2:01.00    2:02.70        
 30 Chen, Melody              10 Three Village-MR     2:10.00    2:03.21        
 31 Paul, Anshi               10 HYB-MR               2:29.46    2:03.39        
 32 Chun, Lina                10 GATE-MR              2:00.28    2:04.33        
 33 Bassett, Jessica J         9 LBA-MR               2:05.07    2:05.28        
 34 Cagno, Lucia P             9 GATE-MR              2:00.95    2:06.12        
 35 Fehn, Jamie G             10 CSDC-MR                   NT    2:06.89        
 36 Seale, Kayla R             9 Three Village-MR     2:22.11    2:08.53        
 37 Solano, Chiara            10 Unattached-MR        2:07.60    2:09.09        
 38 Rosenberg, Danielle R     10 Express Swimming-MR  2:11.21    2:09.20        
 39 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR  2:05.65    2:10.21        
 40 Cipriano, Siena R         10 Three Village-MR     2:15.00    2:10.24        
 41 Brady, Megahn E            9 Three Village-MR     2:17.05    2:11.02        
 42 Kofsky, Emily S            9 WISC-MR              2:08.99    2:11.17        
 43 Tribble, Julianna R        9 Three Village-MR     2:14.14    2:11.25        
 44 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR  2:06.19    2:11.36        
 45 Williamson, Blessing S     9 Express Swimming-MR  2:12.53    2:11.66        
 46 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR  2:19.57    2:14.34        
 47 Bhatla, Sana               9 FREE-MR              3:19.99    2:14.61        
 48 Petkovits, Maria           9 HYB-MR               2:13.72    2:15.30        
 49 Villagonzalo, Lea S        9 GATE-MR              2:13.12    2:15.75        
 50 Gamez, Olivia G           10 Three Village-MR     2:22.00    2:16.99        
 51 Franks, Ellie              9 Express Swimming-MR  2:17.83    2:20.01        
 52 Dalal, Rhea               10 FREE-MR              2:21.66    2:21.90        
 53 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR       NT    2:22.28        
 54 Sheehan, Maeve E          10 FREE-MR              2:15.81    2:22.41        
 55 Gyllenhammer, Kiran Adel   9 FLY-MR                    NT    2:24.53        
 56 Petkovits, Arianna         9 HYB-MR               2:36.26    2:24.89        
 57 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR  2:31.25    2:27.81        
 58 Williamson, Samantha E    10 HYB-MR               3:16.17    2:30.07        
 59 Rusconi, Alessandra       10 HYB-MR                    NT    2:31.12        
 60 Barnhill, Rayna M          9 LBA-MR               3:00.55    2:32.97        
 61 Garra, Isabella G          9 Express Swimming-MR  2:25.32    2:33.08        
 62 Grotto, Gia R              9 SSC-MR               2:40.00    2:34.68        
 63 Young, Sydney B           10 SSC-MR               2:45.00    2:35.59        
 64 SO, Hailee                 9 Express Swimming-MR       NT    2:44.11        
 65 Ratto, Leah F             10 SSC-MR               2:50.00    3:14.95        
 
Girls 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vinciguerra, Jacqueline   10 Three Village-MR       37.91      38.06        
  2 Mendoza, Patricia G       10 FLY-MR                 39.00      38.08        
  3 Tan, Shanel E              9 QNS-MR                 40.40      38.18        
  4 Chazov, Pelagia           10 FREE-MR                42.89      40.17        
  5 Skiba, Victoria C         10 SSC-MR                 42.29      40.32        
  6 Reddington, Shannon E     10 Express Swimming-MR       NT      40.82        
  7 Duong, Katie S            10 Three Village-MR       50.00      41.23        
  8 Lam, Kylie L               9 FLY-MR                 44.55      41.28        
  9 Ojutiku, Tiwa A           10 SSC-MR                 47.00      41.87        
 10 Yan, Madelyn              10 GATE-MR                42.37      42.78        
 11 Bak, Hanna M              10 QNS-MR                 40.53      43.13        
 12 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR    44.82      44.59        
 13 O'Brien, Ellie             9 WISC-MR                   NT      45.09        
 14 Williamson, Blessing S     9 Express Swimming-MR    47.20      45.10        
 15 Harkins, Morgan P          9 Express Swimming-MR    48.57      46.34        
 16 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR    45.91      47.18        
 17 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR    46.78      47.80        
 18 Rosenberg, Danielle R     10 Express Swimming-MR    47.47      48.26        
 19 Cipriano, Siena R         10 Three Village-MR       51.25      48.51        
 20 Ventura, Jade J           10 Express Swimming-MR    52.99      48.84        
 21 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR    52.35      49.49        
 22 Morris, Taryn M           10 LBA-MR                 55.00      49.65        
 23 Galang, Kam R              9 FLY-MR                 49.92      49.82        
 24 Zhang, Emma                9 GATE-MR                59.77      50.44        
 25 Micena, Kallie             9 Three Village-MR       53.35      50.73        
 26 Miller, Imogen A          10 FREE-MR                51.25      50.82        
 27 Cavallino, Sofia V        10 FREE-MR                48.80      51.63        
 28 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR                 49.00      51.80        
 29 Solano, Chiara            10 Unattached-MR          53.90      51.98        
 30 Gamez, Olivia G           10 Three Village-MR       49.00      52.34        
 31 Giagios, Andraya B         9 SSC-MR                 52.00      52.73        
 32 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR    53.83      52.91        
 33 Paul, Anshi               10 HYB-MR               1:09.86      52.96        
 34 Scoloveno, Giuliana       10 Aquaflames-MR             NT      54.43        
 35 Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR    50.48      54.70        
 36 Garra, Isabella G          9 Express Swimming-MR    53.84      54.81        
 37 Cagno, Lucia P             9 GATE-MR                56.10      54.82        
 38 Sheehan, Maeve E          10 FREE-MR                53.46      55.37        
 39 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR    53.52      55.93        
 40 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR    58.01      56.14        
 41 Cao, Carina K             10 Three Village-MR       58.99      56.73        
 42 Petrovic, Sydney B         9 Express Swimming-MR    58.72      56.82        
 43 Tribble, Julianna R        9 Three Village-MR     1:02.22      57.46        
 44 Chen, Melody              10 Three Village-MR     1:07.49      58.31        
 45 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR  1:04.00    1:01.25        
 46 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR  1:01.13    1:01.70        
 47 Bassett, Jessica J         9 LBA-MR                 59.89    1:02.03        
 48 Como, Juliet S             9 HYB-MR               1:03.64    1:02.30        
 49 Young, Sydney B           10 SSC-MR               1:00.00    1:04.01        
 50 Grotto, Gia R              9 SSC-MR               1:00.00    1:04.48        
 51 Rusconi, Alessandra       10 HYB-MR                    NT    1:08.41        
 52 Colletti, Claire J         9 Express Swimming-MR  1:11.89    1:08.88        
 53 Petkovits, Maria           9 HYB-MR               1:04.12    1:13.07        
 54 Ratto, Leah F             10 SSC-MR               1:12.00    1:14.30        
 55 Huang, Isabell             9 FLY-MR                    NT    1:15.09        
 56 Petkovits, Arianna         9 HYB-MR               1:25.21    1:18.40        
 -- Villagonzalo, Lea S        9 GATE-MR                56.65         DQ        
      Scissors kick
 -- Franks, Ellie              9 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Girls 9-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crisostomo, Samantha       9 Parks Sailfish-MR    1:25.70    1:24.43        
  2 Mendoza, Patricia G       10 FLY-MR               1:39.68    1:31.56        
  3 Parreno, Antonia N        10 LBA-MR               1:40.76    1:36.64        
  4 Chazov, Pelagia           10 FREE-MR              1:49.99    1:37.74        
  5 Vinciguerra, Jacqueline   10 Three Village-MR     1:39.92    1:38.83        
  6 Ojutiku, Tiwa A           10 SSC-MR               1:45.00    1:40.49        
  7 Singer, Keira A           10 WISC-MR              1:49.99    1:40.77        
  8 Kwak, Deborah J           10 Express Swimming-MR  1:43.48    1:42.21        
  9 Yan, Madelyn              10 GATE-MR              1:47.00    1:42.59        
 10 Williamson, Blessing S     9 Express Swimming-MR  1:54.54    1:44.50        
 11 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR  1:44.54    1:46.88        
 12 Vavalle, Giuliana R       10 Three Village-MR     1:43.04    1:50.39        
 13 Rosenberg, Danielle R     10 Express Swimming-MR  1:49.87    1:50.92        
 14 Bennett, Ellen S          10 Express Swimming-MR  1:51.42    1:51.54        
 15 Minster, Logan M          10 Express Swimming-MR  1:57.65    1:52.49        
 16 Casalinuovo, Alyssa L     10 Three Village-MR     1:50.00    1:54.17        
 17 Kofsky, Emily S            9 WISC-MR              2:01.82    1:54.68        
 18 Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR  1:58.92    1:56.44        
 19 Pagano, Krista R          10 Express Swimming-MR  2:00.60    1:56.53        
 20 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR               1:55.00    1:57.65        
 21 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR  2:08.78    2:06.07        
 22 Solano, Chiara            10 Unattached-MR        2:05.07    2:06.64        
 23 Cavallino, Sofia V        10 FREE-MR              2:00.99    2:08.37        
 24 Garra, Isabella G          9 Express Swimming-MR  2:07.67    2:09.75        
 25 Cagno, Lucia P             9 GATE-MR              2:10.00    2:11.20        
 26 Villagonzalo, Lea S        9 GATE-MR              2:25.00    2:11.95        
 -- Scarpinato, Nicolette R   10 Three Village-MR     1:42.00         DQ        
      Non-simultaneous touch
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                30.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR                 29.30      29.29 JO     
  2 Dean, Catherine A         12 LBA-MR                 30.65      30.10 JO     
  3 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR    30.35      30.42 JO     
  4 Tan, Sayjel E             12 QNS-MR                 31.34      30.72 JO     
  5 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR      30.54      31.12        
  6 Cano, Adriana             12 CSDC-MR                33.65      31.73        
  7 Dimaculangan, Bella       11 Three Village-MR       32.19      31.96        
  8 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR    31.11      32.12        
  9 Paggi, Sofia C            12 LBA-MR                 32.37      32.15        
 10 Healy, Sierra             11 HYB-MR                 32.59      32.24        
 11 Deng, Alexa G             11 FREE-MR                31.66      32.27        
 12 Chiang, Kylie M           12 GATE-MR                31.80      32.44        
 13 Edlin-Miller, Lia         11 HYB-MR                 32.38      32.64        
 14 Kang, Madison             12 Express Swimming-MR    33.25      32.82        
 15 Huang, Kejin              12 QNS-MR                 32.71      32.87        
 16 Matheson, Hanna D         12 Three Village-MR       32.74      32.93        
 17 Jeon, Lauren H            12 FLY-MR                 33.82      33.12        
 18 Zhao, Felicity E          11 FLY-MR                 34.17      33.38        
 19 Sullivan, Keira L         12 LBA-MR                 32.97      33.49        
 20 Guglielmo, Ava S          12 LBA-MR                 33.52      33.53        
 21 Lisica, Sabrina N         11 Three Village-MR       35.97      33.55        
 22 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR    33.28      33.79        
 22 Rodriguez, Catalina A     12 QNS-MR                 34.08      33.79        
 24 Seale, Sarah E            12 Three Village-MR       35.12      33.90        
 25 Meade, Ashley R           12 LBA-MR                 35.15      33.91        
 26 Minchala, Lesly Y         12 FLY-MR                 33.87      33.96        
 27 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR    33.41      34.17        
 27 Sullivan, Lauren P        12 LBA-MR                 34.15      34.17        
 29 Woody, Lauren E           11 Three Village-MR       35.03      34.25        
 30 Chan, Angelina            12 Parks Sailfish-MR      34.50      34.37        
 31 Hernandez, Sury           12 Parks Sailfish-MR      33.24      34.42        
 32 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR                34.46      34.50        
 33 Chernishova, Maria E      12 Shy-Mr-MR              37.69      34.79        
 34 Cani, Ema N               11 FREE-MR                33.99      34.82        
 35 Krall, Brianna            11 CSDC-MR                40.53      35.13        
 36 HU, Megan                 11 Express Swimming-MR    34.50      35.20        
 37 Cassidy, Alexa R          12 CSDC-MR                34.64      35.27        
 38 Walsh, Jessica M          12 Express Swimming-MR    35.24      35.31        
 39 Chan, Megan               11 FLY-MR                 35.71      35.44        
 40 Bradley, Addison O        11 LBA-MR                 41.15      35.87        
 41 Conroy, Elizabeth J       11 LBA-MR                 40.00      35.99        
 42 Knutson, Anna C           11 HYB-MR                 37.02      36.12        
 43 Li, Sabrina M             12 GATE-MR                37.00      36.30        
 44 Zhang, Erica A            11 GATE-MR                36.45      36.38        
 45 Alfasi, Paulina K         12 LBA-MR                 59.31      36.39        
 46 Buchen, Matilda V         11 Three Village-MR       35.41      36.56        
 47 Gurevich, Josefina        12 FLY-MR                 38.26      36.61        
 48 Xu, Sabrina D             11 QNS-MR                 37.15      36.63        
 49 Trinkus, Olivia A         12 Express Swimming-MR    39.70      36.73        
 50 Jeong, Bina               12 QNS-MR                 38.43      36.75        
 51 Poschmann, Kristy A       12 HYB-MR                 40.36      36.79        
 52 Howard, Alyssa            12 LBA-MR                 37.36      36.88        
 53 Chan, Megan               12 Express Swimming-MR    36.00      36.90        
 54 Van Tassel, Avery         11 CSDC-MR                39.92      37.16        
 55 Deangelis, Stephanie R    11 LBA-MR                 35.89      37.24        
 56 O'Connell, Teagan A       11 LBA-MR                 38.47      37.41        
 57 Ramos, Kota               11 CSDC-MR                37.55      37.46        
 58 Rodriguez, Natalia R      11 FLY-MR                 36.95      37.50        
 59 Estipular, Sharmaine Joy  11 Parks Sailfish-MR      35.61      37.59        
 60 Meccia, Madison N         11 FREE-MR                38.00      37.67        
 60 Hogan, Kayla J            11 Express Swimming-MR    37.19      37.67        
 62 Litovskiy, Mika A         12 FREE-MR                37.63      37.71        
 63 Lynch, Katherine A        12 LBA-MR                 40.95      37.73        
 64 Rivkin, Emily R           12 LBA-MR                 38.55      38.17        
 65 Liriano, Maya             12 GATE-MR                39.00      38.54        
 66 Wagner, Cathryn R         12 LBA-MR               1:00.00      38.63        
 67 Michels, Grace C          12 SSC-MR                 38.93      38.78        
 68 Turner, Julia M           12 LBA-MR                 55.00      38.98        
 69 Wong, Isabella D          11 GATE-MR                39.27      40.01        
 70 Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR    41.32      40.23        
 71 Harty, Emma               11 Express Swimming-MR    39.36      40.24        
 72 Bargellini, Alyssa K      11 Express Swimming-MR    38.95      40.40        
 73 Alfasi, Alexis            11 LBA-MR                 45.46      40.44        
 74 Fitzpatrick, Logan F      12 LBA-MR                 50.00      40.46        
 75 Stewart, Venusmarlu       12 HYB-MR                 39.63      40.87        
 76 Higgins, Abaigeal E       11 Three Village-MR       46.95      40.91        
 77 Stampfel, Rebecca M       11 CSDC-MR                41.10      41.00        
 78 Barravecchio, Shania R    12 SSC-MR                 44.00      41.89        
 79 Clark, Emily              11 HYB-MR                    NT      41.93        
 80 Condolff, Megan O         11 HYB-MR                 41.88      41.99        
 81 Chuk, Megan               11 FREE-MR                44.53      42.28        
 82 Minchak, Jami E           11 LBA-MR                 39.19      42.57        
 83 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR                 40.00      43.01        
 84 Prafder, Audrey           11 LBA-MR                 45.31      43.03        
 85 Li, Sidney                12 FREE-MR                43.72      43.35        
 86 Argondizzo, Daniela J     11 Express Swimming-MR    43.03      43.52        
 87 Cilibrasi, Marissa A      12 CSDC-MR                45.90      43.81        
 88 Maldonado, Angie M        11 LBA-MR               1:00.00      44.39        
 89 Malloy, Alyssa            11 FREE-MR                48.12      44.72        
 90 Singhal, Anica            11 Express Swimming-MR    54.22      44.93        
 91 Villani, Julia            12 CSDC-MR                42.14      44.94        
 92 Bardachov, Diana          11 Shy-Mr-MR              52.27      45.59        
 93 Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR    49.00      47.07        
 94 Rodriguez, Isabella       11 HYB-MR                    NT      49.52        
 95 Muth, Cindy               11 Express Swimming-MR    54.01      56.06        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:07.19  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR  1:04.40    1:04.18 JO     
  2 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR  1:06.39    1:05.40 JO     
  3 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR    1:07.46    1:07.45        
  4 Dean, Catherine A         12 LBA-MR               1:08.70    1:08.00        
  5 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR  1:09.48    1:09.45        
  6 Healy, Sierra             11 HYB-MR               1:10.21    1:10.04        
  7 Deng, Alexa G             11 FREE-MR              1:08.16    1:10.25        
  8 Cano, Adriana             12 CSDC-MR              1:11.42    1:10.49        
  9 Paggi, Sofia C            12 LBA-MR               1:09.94    1:10.58        
  9 Tan, Sayjel E             12 QNS-MR               1:11.23    1:10.58        
 11 Edlin-Miller, Lia         11 HYB-MR               1:14.43    1:11.57        
 12 Jeon, Lauren H            12 FLY-MR               1:15.77    1:12.02        
 13 Huang, Kejin              12 QNS-MR               1:13.19    1:12.80        
 14 Zhao, Felicity E          11 FLY-MR               1:13.17    1:12.99        
 15 Sullivan, Keira L         12 LBA-MR               1:13.92    1:13.10        
 16 Meade, Ashley R           12 LBA-MR               1:15.38    1:13.69        
 17 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR  1:14.10    1:13.80        
 18 Chiang, Kylie M           12 GATE-MR              1:12.57    1:14.03        
 19 Sullivan, Lauren P        12 LBA-MR               1:16.32    1:14.05        
 20 HU, Megan                 11 Express Swimming-MR  1:13.59    1:14.45        
 21 Minchala, Lesly Y         12 FLY-MR               1:16.03    1:14.72        
 22 Primak, Sofia I           12 Three Village-MR     1:16.40    1:15.31        
 23 Hernandez, Sury           12 Parks Sailfish-MR    1:14.25    1:15.38        
 24 Tong, Aurey               11 QNS-MR               1:24.77    1:15.86        
 25 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR  1:15.06    1:16.75        
 26 Lisica, Sabrina N         11 Three Village-MR     1:15.92    1:16.91        
 27 Cani, Ema N               11 FREE-MR              1:16.75    1:17.34        
 28 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR              1:18.77    1:18.21        
 29 Albert, Anna              12 Three Village-MR     1:16.59    1:18.62        
 30 Chan, Megan               11 FLY-MR               1:20.94    1:19.74        
 31 Krall, Brianna            11 CSDC-MR              1:27.31    1:20.02        
 32 Li, Sabrina M             12 GATE-MR              1:22.00    1:20.20        
 33 Cassidy, Alexa R          12 CSDC-MR              1:23.24    1:20.84        
 34 Poschmann, Kristy A       12 HYB-MR               1:22.91    1:21.23        
 35 Chan, Megan               12 Express Swimming-MR  1:21.08    1:21.32        
 36 Jeong, Bina               12 QNS-MR               1:26.45    1:21.59        
 37 Conroy, Elizabeth J       11 LBA-MR               1:22.80    1:21.64        
 38 Litovskiy, Mika A         12 FREE-MR              1:22.34    1:21.69        
 39 Estipular, Sharmaine Joy  11 Parks Sailfish-MR    1:19.28    1:22.13        
 40 Liriano, Maya             12 GATE-MR              1:21.69    1:22.37        
 41 Alfasi, Paulina K         12 LBA-MR               2:15.23    1:23.25        
 42 Gurevich, Josefina        12 FLY-MR               1:30.05    1:23.42        
 43 Zhang, Erica A            11 GATE-MR              1:23.68    1:23.60        
 44 Hogan, Kayla J            11 Express Swimming-MR  1:24.24    1:24.67        
 45 Xu, Sabrina D             11 QNS-MR               1:23.13    1:24.83        
 46 Howard, Alyssa            12 LBA-MR               1:26.19    1:25.93        
 47 Barrett, Seania T         11 Express Swimming-MR  1:28.84    1:26.53        
 48 Bargellini, Alyssa K      11 Express Swimming-MR  1:28.40    1:27.09        
 49 Benavides, Genesis S      11 WISC-MR              2:13.99    1:27.16        
 50 Lynch, Katherine A        12 LBA-MR               1:30.00    1:27.31        
 51 Ramos, Kota               11 CSDC-MR              1:29.82    1:27.70        
 52 O'Connell, Teagan A       11 LBA-MR               1:33.38    1:28.12        
 53 McMahon, Amelia G         11 HYB-MR               1:32.96    1:28.51        
 54 Harty, Emma               11 Express Swimming-MR  1:29.86    1:30.89        
 55 Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR  1:35.11    1:32.19        
 56 Kerner, Lindsey           11 Express Swimming-MR  1:42.96    1:33.10        
 57 Condolff, Megan O         11 HYB-MR               1:34.95    1:33.92        
 58 Stampfel, Rebecca M       11 CSDC-MR              1:35.38    1:34.82        
 59 Alfasi, Alexis            11 LBA-MR               1:44.01    1:35.16        
 60 Argondizzo, Daniela J     11 Express Swimming-MR  1:40.27    1:35.57        
 61 Nguyen, V                 11 CSDC-MR                   NT    1:38.40        
 62 Malloy, Alyssa            11 FREE-MR              1:48.03    1:39.13        
 63 Maldonado, Angie M        11 LBA-MR               2:15.00    1:41.20        
 64 Singhal, Anica            11 Express Swimming-MR  1:59.11    1:45.03        
 65 Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR  1:51.89    1:46.09        
 66 Cilibrasi, Marissa A      12 CSDC-MR              1:45.83    1:46.50        
 67 Rodriguez, Isabella       11 HYB-MR                    NT    1:49.16        
 68 Muth, Cindy               11 Express Swimming-MR  2:27.82    2:12.07        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
                35.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tan, Sayjel E             12 QNS-MR                 35.51      34.07 JO     
  2 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR                 38.38      35.28 JO     
  3 Dean, Catherine A         12 LBA-MR                 36.97      36.20        
  4 Sullivan, Keira L         12 LBA-MR                 36.91      36.46        
  5 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR    35.58      36.60        
  6 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR    36.52      36.88        
  7 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR      35.89      36.99        
  8 Guglielmo, Ava S          12 LBA-MR                 38.96      38.55        
  9 Sullivan, Lauren P        12 LBA-MR                 38.26      39.20        
 10 Rodriguez, Catalina A     12 QNS-MR                 43.08      39.29        
 11 Jeon, Lauren H            12 FLY-MR                 40.47      39.31        
 11 Deng, Alexa G             11 FREE-MR                38.28      39.31        
 13 Healy, Sierra             11 HYB-MR                 40.04      39.49        
 14 Walsh, Jessica M          12 Express Swimming-MR    40.21      39.73        
 15 Cani, Ema N               11 FREE-MR                39.55      39.83        
 16 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR    40.31      39.86        
 17 Cano, Adriana             12 CSDC-MR                41.66      39.87        
 18 Minchala, Lesly Y         12 FLY-MR                 40.82      40.18        
 19 Woody, Lauren E           11 Three Village-MR       42.25      40.20        
 20 Chan, Megan               11 FLY-MR                 47.29      40.39        
 21 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR    39.95      40.92        
 22 Meade, Ashley R           12 LBA-MR                 40.88      41.03        
 23 HU, Megan                 11 Express Swimming-MR    40.22      41.47        
 24 Wagner, Cathryn R         12 LBA-MR               1:15.00      41.50        
 25 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR                51.45      41.52        
 26 Chan, Angelina            12 Parks Sailfish-MR      40.70      41.58        
 27 Edlin-Miller, Lia         11 HYB-MR                 43.01      41.74        
 28 Litovskiy, Mika A         12 FREE-MR                43.11      41.76        
 29 Krall, Brianna            11 CSDC-MR                44.70      41.83        
 30 Bradley, Addison O        11 LBA-MR                 43.32      41.89        
 31 Zhao, Felicity E          11 FLY-MR                 43.38      41.92        
 32 Chernishova, Maria E      12 Shy-Mr-MR              44.77      42.26        
 33 Cassidy, Alexa R          12 CSDC-MR                41.97      42.49        
 34 Chiang, Kylie M           12 GATE-MR                40.99      42.69        
 35 Huang, Kejin              12 QNS-MR                 42.96      42.70        
 36 Zhang, Erica A            11 GATE-MR                44.70      43.11        
 37 Bargellini, Alyssa K      11 Express Swimming-MR    44.21      43.12        
 38 Lisica, Sabrina N         11 Three Village-MR       47.55      43.33        
 39 Primak, Sofia I           12 Three Village-MR       41.20      43.67        
 40 Kang, Madison             12 Express Swimming-MR    45.23      43.81        
 41 Estipular, Sharmaine Joy  11 Parks Sailfish-MR      42.01      44.20        
 42 Rodriguez, Natalia R      11 FLY-MR                 44.32      44.61        
 43 O'Connell, Teagan A       11 LBA-MR                 43.50      44.87        
 44 Conroy, Elizabeth J       11 LBA-MR                 43.99      45.44        
 45 Fitzpatrick, Logan F      12 LBA-MR                 50.27      45.51        
 46 Deangelis, Stephanie R    11 LBA-MR                 42.54      45.70        
 47 Lynch, Katherine A        12 LBA-MR                 51.96      45.85        
 48 Wong, Isabella D          11 GATE-MR                45.19      45.94        
 49 Gurevich, Josefina        12 FLY-MR                 45.30      45.95        
 50 Alfasi, Paulina K         12 LBA-MR               1:16.01      46.06        
 51 Chan, Megan               12 Express Swimming-MR    46.00      46.07        
 52 Minchak, Jami E           11 LBA-MR                 45.12      46.36        
 53 Stampfel, Rebecca M       11 CSDC-MR                47.92      46.86        
 54 Turner, Julia M           12 LBA-MR                 55.00      47.03        
 55 Bardachov, Diana          11 Shy-Mr-MR              51.16      47.20        
 56 Michels, Grace C          12 SSC-MR                 48.57      47.89        
 57 Trinkus, Olivia A         12 Express Swimming-MR    50.15      48.08        
 58 Liriano, Maya             12 GATE-MR                50.75      48.25        
 59 Li, Sabrina M             12 GATE-MR                43.00      48.62        
 60 Higgins, Abaigeal E       11 Three Village-MR       55.36      48.64        
 61 Argondizzo, Daniela J     11 Express Swimming-MR    47.94      48.73        
 62 Hogan, Kayla J            11 Express Swimming-MR    48.89      49.00        
 63 Rivkin, Emily R           12 LBA-MR                 45.00      49.28        
 64 Barravecchio, Shania R    12 SSC-MR                 53.00      49.55        
 65 Li, Sidney                12 FREE-MR                47.70      49.63        
 66 Howard, Alyssa            12 LBA-MR                 50.80      49.67        
 67 Chuk, Megan               11 FREE-MR                51.43      50.51        
 68 Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR    51.02      50.64        
 69 Alfasi, Alexis            11 LBA-MR                 51.07      52.55        
 70 Harty, Emma               11 Express Swimming-MR    48.31      52.87        
 71 Singhal, Anica            11 Express Swimming-MR  1:08.40      53.18        
 72 Clark, Emily              11 HYB-MR                    NT      54.12        
 73 Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR    56.86      54.21        
 74 Condolff, Megan O         11 HYB-MR                 54.02      54.32        
 75 Cilibrasi, Marissa A      12 CSDC-MR                   NT      55.09        
 76 Stewart, Venusmarlu       12 HYB-MR                 58.22      57.09        
 77 Rodriguez, Isabella       11 HYB-MR                    NT      59.98        
 78 Maldonado, Angie M        11 LBA-MR               1:15.00    1:00.18        
 79 Muth, Cindy               11 Express Swimming-MR  1:03.85    1:03.89        
 80 Prete, Lauren S           12 CSDC-MR                   NT    1:07.54        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:18.29  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McKenna, Mary K           12 Express Swimming-MR  1:12.05    1:14.38 JO     
  2 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR  1:14.75    1:14.65 JO     
  3 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR               1:17.05    1:15.52 JO     
  4 Tan, Sayjel E             12 QNS-MR               1:17.00    1:15.86 JO     
  5 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR  1:17.51    1:17.87 JO     
  6 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR  1:18.37    1:18.22 JO     
  7 Dean, Catherine A         12 LBA-MR               1:21.66    1:19.04        
  8 Paggi, Sofia C            12 LBA-MR               1:27.36    1:20.79        
  9 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR    1:19.99    1:21.84        
 10 Sullivan, Lauren P        12 LBA-MR               1:22.52    1:22.24        
 11 Guglielmo, Ava S          12 LBA-MR               1:21.24    1:23.88        
 12 Meade, Ashley R           12 LBA-MR               1:29.45    1:24.67        
 13 Deng, Alexa G             11 FREE-MR              1:22.83    1:24.92        
 14 HU, Megan                 11 Express Swimming-MR  1:24.14    1:25.90        
 15 Tong, Aurey               11 QNS-MR               1:23.54    1:26.65        
 16 Minchala, Lesly Y         12 FLY-MR               1:27.63    1:26.75        
 17 Jeong, Bina               12 QNS-MR               1:28.43    1:27.57        
 18 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR  1:27.27    1:29.24        
 19 Woody, Lauren E           11 Three Village-MR     1:28.16    1:29.37        
 20 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR  1:30.99    1:29.92        
 21 Chan, Megan               11 FLY-MR               1:32.37    1:30.22        
 22 Chan, Angelina            12 Parks Sailfish-MR    1:33.84    1:31.60        
 23 Zhao, Felicity E          11 FLY-MR               1:34.25    1:32.30        
 24 Litovskiy, Mika A         12 FREE-MR              1:33.79    1:32.38        
 25 Zhang, Erica A            11 GATE-MR              1:36.32    1:32.97        
 26 Cassidy, Alexa R          12 CSDC-MR              1:33.53    1:34.24        
 27 Estipular, Sharmaine Joy  11 Parks Sailfish-MR    1:30.18    1:34.83        
 28 Conroy, Elizabeth J       11 LBA-MR               1:45.00    1:37.10        
 29 Xu, Sabrina D             11 QNS-MR               1:38.50    1:37.48        
 30 Chan, Megan               12 Express Swimming-MR  1:39.07    1:38.44        
 31 Minchak, Jami E           11 LBA-MR               1:40.91    1:39.35        
 32 Wong, Isabella D          11 GATE-MR              1:47.03    1:39.86        
 33 Benavides, Genesis S      11 WISC-MR              2:01.99    1:40.47        
 34 Li, Sabrina M             12 GATE-MR              1:33.00    1:41.10        
 35 Ramos, Kota               11 CSDC-MR                   NT    1:41.23        
 36 Albert, Anna              12 Three Village-MR     1:38.30    1:41.97        
 37 Malloy, Alyssa            11 FREE-MR              1:57.05    1:42.10        
 38 O'Connell, Teagan A       11 LBA-MR               1:41.38    1:42.53        
 39 Liriano, Maya             12 GATE-MR              1:40.11    1:42.62        
 40 Parnell, Fiona R          11 Three Village-MR     2:29.00    1:42.78        
 41 Michels, Grace C          12 SSC-MR               1:44.57    1:46.10        
 42 Barrett, Seania T         11 Express Swimming-MR  2:07.19    1:47.12        
 43 Harty, Emma               11 Express Swimming-MR  1:48.55    1:50.11        
 44 Li, Sidney                12 FREE-MR              1:47.24    1:51.01        
 45 Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR  1:51.82    1:57.10        
 46 Kerner, Lindsey           11 Express Swimming-MR  2:09.59    1:57.58        
 47 Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR  1:59.66    2:01.03        
 48 Clark, Emily              11 HYB-MR                    NT    2:03.46        
 49 Singhal, Anica            11 Express Swimming-MR  2:22.82    2:03.58        
 50 Muth, Cindy               11 Express Swimming-MR  2:32.37    2:26.48        
 -- Krall, Brianna            11 CSDC-MR              1:34.69         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 -- Poschmann, Kristy A       12 HYB-MR               1:43.18         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 -- Bargellini, Alyssa K      11 Express Swimming-MR  1:33.86         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 -- Cani, Ema N               11 FREE-MR              1:45.99         DQ        
      Non-continuous turning action
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
                40.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR                 37.79      37.16 JO     
  2 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR    42.39      41.79        
  3 Healy, Sierra             11 HYB-MR                 42.60      42.18        
  4 Dean, Catherine A         12 LBA-MR                 41.17      42.27        
  5 Meade, Ashley R           12 LBA-MR                 47.67      42.29        
  6 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR    41.77      43.08        
  7 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR    43.06      43.11        
  8 Lisica, Sabrina N         11 Three Village-MR       44.01      44.10        
  8 HU, Megan                 11 Express Swimming-MR    43.42      44.10        
 10 Tong, Aurey               11 QNS-MR                 44.80      44.68        
 11 Woody, Lauren E           11 Three Village-MR       48.43      44.74        
 12 Jeon, Lauren H            12 FLY-MR                 45.82      45.31        
 13 Hernandez, Sury           12 Parks Sailfish-MR      46.33      45.54        
 14 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR    46.75      45.69        
 15 Malloy, Alyssa            11 FREE-MR                51.02      45.90        
 16 Cano, Adriana             12 CSDC-MR                47.08      46.24        
 17 Michels, Grace C          12 SSC-MR                 44.78      46.40        
 18 Edlin-Miller, Lia         11 HYB-MR                 48.16      46.41        
 19 Huang, Kejin              12 QNS-MR                 53.33      46.46        
 20 Jeong, Bina               12 QNS-MR                 47.82      46.77        
 21 Guglielmo, Ava S          12 LBA-MR                 50.70      46.92        
 22 Chiang, Kylie M           12 GATE-MR                45.15      47.05        
 23 Chan, Megan               12 Express Swimming-MR    49.56      47.19        
 24 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR                45.17      47.25        
 25 Sullivan, Keira L         12 LBA-MR                 49.20      47.41        
 26 Wong, Isabella D          11 GATE-MR                47.01      47.44        
 27 Albert, Anna              12 Three Village-MR       47.17      47.97        
 28 Chan, Angelina            12 Parks Sailfish-MR      50.19      48.08        
 29 Chan, Megan               11 FLY-MR                 50.29      48.27        
 30 Xu, Sabrina D             11 QNS-MR                 51.53      48.62        
 31 Cani, Ema N               11 FREE-MR                51.21      48.77        
 32 Barrett, Seania T         11 Express Swimming-MR    49.32      49.28        
 33 Li, Sabrina M             12 GATE-MR                52.00      49.31        
 34 Primak, Sofia I           12 Three Village-MR       48.88      49.62        
 35 Howard, Alyssa            12 LBA-MR                 50.64      49.83        
 36 Conroy, Elizabeth J       11 LBA-MR                 50.00      50.01        
 37 Estipular, Sharmaine Joy  11 Parks Sailfish-MR      49.93      51.32        
 38 Lynch, Katherine A        12 LBA-MR                 55.00      51.45        
 39 Bargellini, Alyssa K      11 Express Swimming-MR    49.68      51.72        
 40 Zhang, Erica A            11 GATE-MR                54.20      51.87        
 41 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR    55.81      52.00        
 42 Argondizzo, Daniela J     11 Express Swimming-MR    52.88      52.28        
 43 Litovskiy, Mika A         12 FREE-MR                55.99      52.43        
 44 Alfasi, Paulina K         12 LBA-MR               1:15.00      52.44        
 45 Harty, Emma               11 Express Swimming-MR    53.32      53.10        
 46 Kerner, Lindsey           11 Express Swimming-MR    59.36      53.31        
 47 Krall, Brianna            11 CSDC-MR                59.00      53.68        
 48 Stampfel, Rebecca M       11 CSDC-MR                54.99      53.96        
 49 McMahon, Amelia G         11 HYB-MR               1:02.98      54.29        
 50 Liriano, Maya             12 GATE-MR                54.12      54.78        
 51 Alfasi, Alexis            11 LBA-MR               1:03.15      54.81        
 52 Benavides, Genesis S      11 WISC-MR              1:01.99      54.82        
 53 Minchak, Jami E           11 LBA-MR                 55.23      54.90        
 54 Hogan, Kayla J            11 Express Swimming-MR    55.08      55.01        
 55 Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR    55.96      55.26        
 56 Nguyen, V                 11 CSDC-MR                   NT      56.27        
 57 Li, Sidney                12 FREE-MR                57.37      57.27        
 58 Parnell, Fiona R          11 Three Village-MR       59.00      57.34        
 59 Rodriguez, Isabella       11 HYB-MR                    NT    1:02.34        
 60 Singhal, Anica            11 Express Swimming-MR  1:09.22    1:02.65        
 61 Clark, Emily              11 HYB-MR               1:08.41    1:03.74        
 62 Condolff, Megan O         11 HYB-MR               1:05.77    1:09.85        
 63 Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR  1:09.28    1:10.88        
 64 Muth, Cindy               11 Express Swimming-MR  1:14.11    1:16.74        
 65 Cilibrasi, Marissa A      12 CSDC-MR              1:16.28    1:16.90        
 -- Maldonado, Angie M        11 LBA-MR               1:00.00         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:28.69  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR               1:22.06    1:22.66 JO     
  2 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR  1:30.70    1:31.10        
  3 Meade, Ashley R           12 LBA-MR               1:36.41    1:31.69        
  4 Dimaculangan, Bella       11 Three Village-MR     1:30.19    1:31.86        
  5 Dean, Catherine A         12 LBA-MR               1:36.67    1:33.77        
  6 Bradley, Addison O        11 LBA-MR               1:37.57    1:34.09        
  7 HU, Megan                 11 Express Swimming-MR  1:34.40    1:34.29        
  8 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR  1:32.62    1:34.61        
  9 Walsh, Jessica M          12 Express Swimming-MR  1:34.80    1:34.81        
 10 Kang, Madison             12 Express Swimming-MR  1:35.94    1:36.22        
 11 Meccia, Madison N         11 FREE-MR              1:35.96    1:36.69        
 12 Chernishova, Maria E      12 Shy-Mr-MR            1:51.13    1:37.78        
 12 Lisica, Sabrina N         11 Three Village-MR     1:38.80    1:37.78        
 14 Edlin-Miller, Lia         11 HYB-MR               1:44.02    1:38.28        
 15 Sullivan, Keira L         12 LBA-MR               1:45.70    1:39.42        
 16 Sullivan, Lauren P        12 LBA-MR               1:48.79    1:39.64        
 17 Matheson, Hanna D         12 Three Village-MR     1:39.76    1:39.97        
 18 Jeon, Lauren H            12 FLY-MR               1:37.45    1:40.24        
 19 Paggi, Sofia C            12 LBA-MR               1:45.34    1:40.36        
 20 Jeong, Bina               12 QNS-MR               1:39.37    1:40.63        
 21 Woody, Lauren E           11 Three Village-MR     1:44.13    1:41.20        
 22 Primak, Sofia I           12 Three Village-MR     1:40.28    1:41.56        
 23 Hernandez, Sury           12 Parks Sailfish-MR    1:40.63    1:42.29        
 24 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR  1:40.52    1:42.90        
 25 Wong, Isabella D          11 GATE-MR              1:44.24    1:43.30        
 26 Chan, Megan               12 Express Swimming-MR  1:44.48    1:43.91        
 27 Cani, Ema N               11 FREE-MR              1:39.99    1:44.11        
 28 Li, Sabrina M             12 GATE-MR              1:55.00    1:44.15        
 29 Chiang, Kylie M           12 GATE-MR              1:38.77    1:44.72        
 30 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR              1:42.87    1:44.75        
 30 Van Tassel, Avery         11 CSDC-MR              1:53.76    1:44.75        
 32 Malloy, Alyssa            11 FREE-MR              2:08.79    1:45.28        
 32 Xu, Sabrina D             11 QNS-MR               1:46.72    1:45.28        
 34 Knutson, Anna C           11 HYB-MR               1:53.13    1:45.49        
 35 Conroy, Elizabeth J       11 LBA-MR               1:45.21    1:46.15        
 36 Chan, Megan               11 FLY-MR               1:51.89    1:46.23        
 37 Deangelis, Stephanie R    11 LBA-MR               1:49.82    1:47.86        
 38 Chan, Angelina            12 Parks Sailfish-MR    1:46.78    1:49.39        
 39 Poschmann, Kristy A       12 HYB-MR               2:00.31    1:49.84        
 40 Seale, Sarah E            12 Three Village-MR     1:46.87    1:49.93        
 41 Bargellini, Alyssa K      11 Express Swimming-MR  1:50.47    1:50.85        
 42 Alfasi, Paulina K         12 LBA-MR               2:53.85    1:51.22        
 43 Krall, Brianna            11 CSDC-MR                   NT    1:52.81        
 44 Litovskiy, Mika A         12 FREE-MR              1:52.13    1:54.42        
 45 Argondizzo, Daniela J     11 Express Swimming-MR  1:53.19    1:54.63        
 46 Estipular, Sharmaine Joy  11 Parks Sailfish-MR    1:51.16    1:54.66        
 47 Buchen, Matilda V         11 Three Village-MR     1:57.74    1:54.78        
 48 Hogan, Kayla J            11 Express Swimming-MR  2:11.21    1:55.71        
 49 Howard, Alyssa            12 LBA-MR               1:53.73    1:55.80        
 50 Zhang, Erica A            11 GATE-MR              1:55.07    1:55.87        
 51 Rodriguez, Natalia R      11 FLY-MR               1:57.51    1:56.34        
 52 Trinkus, Olivia A         12 Express Swimming-MR  1:58.50    1:56.41        
 53 Harty, Emma               11 Express Swimming-MR  1:52.04    1:56.77        
 54 Stampfel, Rebecca M       11 CSDC-MR              2:02.79    1:57.65        
 55 Liriano, Maya             12 GATE-MR              1:56.65    1:58.35        
 56 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR  1:55.40    1:58.39        
 57 Rivkin, Emily R           12 LBA-MR               1:55.00    2:00.26        
 58 Stewart, Venusmarlu       12 HYB-MR               2:07.13    2:00.35        
 59 Fitzpatrick, Logan F      12 LBA-MR               2:15.00    2:00.52        
 60 Lynch, Katherine A        12 LBA-MR               2:06.81    2:00.96        
 61 Minchak, Jami E           11 LBA-MR               1:59.76    2:02.95        
 62 Higgins, Abaigeal E       11 Three Village-MR     1:47.00    2:03.23        
 63 Chuk, Megan               11 FREE-MR              2:03.18    2:03.24        
 64 Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR  2:08.75    2:04.77        
 65 Barravecchio, Shania R    12 SSC-MR               2:05.00    2:05.48        
 66 Alfasi, Alexis            11 LBA-MR               2:02.42    2:05.70        
 67 Bardachov, Diana          11 Shy-Mr-MR            2:15.08    2:09.20        
 68 Li, Sidney                12 FREE-MR              2:08.34    2:09.77        
 69 Prafder, Audrey           11 LBA-MR               2:17.52    2:14.10        
 70 Singhal, Anica            11 Express Swimming-MR  2:35.66    2:15.14        
 71 Clark, Emily              11 HYB-MR                    NT    2:19.72        
 72 Condolff, Megan O         11 HYB-MR               2:23.83    2:21.61        
 73 Prete, Lauren S           12 CSDC-MR                   NT    2:31.13        
 74 Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR  2:37.46    2:40.62        
 -- Rodriguez, Isabella       11 HYB-MR                    NT         DQ        
      One hand touch
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                33.79  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR    32.27      31.93 JO     
  2 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR                 32.20      32.01 JO     
  3 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR      32.83      32.27 JO     
  4 Paggi, Sofia C            12 LBA-MR                 35.05      33.70 JO     
  5 Healy, Sierra             11 HYB-MR                 34.46      34.06        
  6 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR    34.48      34.08        
  6 Tan, Sayjel E             12 QNS-MR                 33.73      34.08        
  8 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR    33.65      34.12        
  9 Guglielmo, Ava S          12 LBA-MR                 34.44      34.19        
 10 Zhao, Felicity E          11 FLY-MR                 35.28      36.10        
 11 Sullivan, Keira L         12 LBA-MR                 37.14      36.55        
 12 Dean, Catherine A         12 LBA-MR                 37.30      36.65        
 13 HU, Megan                 11 Express Swimming-MR    38.02      37.73        
 14 Primak, Sofia I           12 Three Village-MR       37.97      37.94        
 15 Woody, Lauren E           11 Three Village-MR       39.51      38.12        
 16 Lisica, Sabrina N         11 Three Village-MR       38.61      38.42        
 17 Hernandez, Sury           12 Parks Sailfish-MR      38.46      38.56        
 18 Chiang, Kylie M           12 GATE-MR                37.47      38.67        
 18 Edlin-Miller, Lia         11 HYB-MR                 37.10      38.67        
 20 Huang, Kejin              12 QNS-MR                 37.20      38.89        
 21 Sullivan, Lauren P        12 LBA-MR                 37.57      39.21        
 22 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR                38.89      39.35        
 23 Cassidy, Alexa R          12 CSDC-MR                40.01      39.40        
 24 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR    40.29      39.66        
 25 Cano, Adriana             12 CSDC-MR                45.20      40.38        
 26 Jeon, Lauren H            12 FLY-MR                 40.58      40.75        
 27 Li, Sabrina M             12 GATE-MR                45.00      41.01        
 28 Chan, Angelina            12 Parks Sailfish-MR      39.60      41.17        
 29 O'Connell, Teagan A       11 LBA-MR                 52.79      41.24        
 30 Minchala, Lesly Y         12 FLY-MR                 40.84      41.35        
 31 Bargellini, Alyssa K      11 Express Swimming-MR    41.52      42.20        
 32 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR    44.95      42.59        
 33 Chan, Megan               12 Express Swimming-MR    39.36      43.19        
 34 Stampfel, Rebecca M       11 CSDC-MR                   NT      44.86        
 35 Michels, Grace C          12 SSC-MR                 45.23      45.36        
 36 Benavides, Genesis S      11 WISC-MR              1:01.99      45.40        
 37 McMahon, Amelia G         11 HYB-MR                 49.78      45.86        
 38 Barrett, Seania T         11 Express Swimming-MR    49.06      46.29        
 39 Minchak, Jami E           11 LBA-MR                 43.61      46.31        
 40 Liriano, Maya             12 GATE-MR                51.51      46.71        
 41 Parnell, Fiona R          11 Three Village-MR     1:04.22      46.98        
 42 Wong, Isabella D          11 GATE-MR                46.41      47.39        
 42 Poschmann, Kristy A       12 HYB-MR                 47.54      47.39        
 44 Gurevich, Josefina        12 FLY-MR                 49.15      47.51        
 45 Lynch, Katherine A        12 LBA-MR               1:02.45      47.92        
 46 Howard, Alyssa            12 LBA-MR                 45.72      48.49        
 47 Alfasi, Paulina K         12 LBA-MR               1:15.00      49.36        
 48 Kerner, Lindsey           11 Express Swimming-MR  1:02.63      50.57        
 49 Condolff, Megan O         11 HYB-MR                 50.46      51.48        
 50 Argondizzo, Daniela J     11 Express Swimming-MR    54.01      51.73        
 51 Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR    50.86      52.07        
 52 Harty, Emma               11 Express Swimming-MR    52.16      52.60        
 53 Alfasi, Alexis            11 LBA-MR               1:05.98      52.87        
 54 Clark, Emily              11 HYB-MR                 53.40      54.42        
 55 Rodriguez, Isabella       11 HYB-MR                    NT      57.79        
 56 Singhal, Anica            11 Express Swimming-MR  1:08.09      57.90        
 57 Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR       NT    1:12.39        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:15.69  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR               1:11.66    1:11.72 JO     
  2 Healy, Sierra             11 HYB-MR               1:18.02    1:15.23 JO     
  3 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR  1:16.86    1:16.17        
  4 Deng, Alexa G             11 FREE-MR              1:18.40    1:18.64        
  5 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR    1:17.91    1:18.77        
  6 Dimaculangan, Bella       11 Three Village-MR     1:27.06    1:19.33        
  7 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR  1:18.94    1:19.69        
  8 Matheson, Hanna D         12 Three Village-MR     1:20.88    1:20.21        
  9 Tan, Sayjel E             12 QNS-MR               1:20.97    1:21.34        
 10 Guglielmo, Ava S          12 LBA-MR               1:30.09    1:22.44        
 11 HU, Megan                 11 Express Swimming-MR  1:23.85    1:23.32        
 12 Paggi, Sofia C            12 LBA-MR               1:26.62    1:24.53        
 13 Primak, Sofia I           12 Three Village-MR     1:29.31    1:25.90        
 14 Rodriguez, Catalina A     12 QNS-MR               1:33.33    1:26.67        
 15 Huang, Kejin              12 QNS-MR               1:26.68    1:27.92        
 16 Walsh, Jessica M          12 Express Swimming-MR  1:28.75    1:28.18        
 17 Zhao, Felicity E          11 FLY-MR               1:38.70    1:29.97        
 18 Cano, Adriana             12 CSDC-MR                   NT    1:29.99        
 19 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR  1:30.85    1:31.23        
 20 Chan, Megan               12 Express Swimming-MR  1:33.39    1:33.74        
 21 Minchala, Lesly Y         12 FLY-MR               1:36.05    1:34.13        
 22 Hernandez, Sury           12 Parks Sailfish-MR    1:27.46    1:35.51        
 23 Van Tassel, Avery         11 CSDC-MR              1:46.23    1:36.22        
 24 Meccia, Madison N         11 FREE-MR              1:39.99    1:36.86        
 25 Bargellini, Alyssa K      11 Express Swimming-MR  1:38.14    1:38.57        
 26 Jeong, Bina               12 QNS-MR               1:43.52    1:39.54        
 27 Cassidy, Alexa R          12 CSDC-MR                   NT    1:40.03        
 28 Liriano, Maya             12 GATE-MR              1:54.56    1:44.28        
 29 Knutson, Anna C           11 HYB-MR               1:46.69    1:44.97        
 30 Ramos, Kota               11 CSDC-MR                   NT    1:45.40        
 31 Michels, Grace C          12 SSC-MR               1:46.41    1:47.57        
 32 O'Connell, Teagan A       11 LBA-MR               1:50.71    1:47.89        
 33 Buchen, Matilda V         11 Three Village-MR     1:56.95    1:50.75        
 34 Seale, Sarah E            12 Three Village-MR     2:06.29    1:57.60        
 35 Malloy, Alyssa            11 FREE-MR              1:59.98    2:02.50        
 36 Harty, Emma               11 Express Swimming-MR  2:02.32    2:02.87        
 37 Villani, Julia            12 CSDC-MR                   NT    2:08.79        
 38 Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR       NT    2:46.76        
 
Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                29.79  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saliou, Julienne          14 HYB-MR                 30.11      29.13 JO     
  2 McIntyre, Gaby M          14 Express Swimming-MR    28.79      29.30 JO     
  3 Thoms, Julia D            14 Express Swimming-MR    29.02      29.55 JO     
  4 Farrell, Hope M           14 Three Village-MR       31.39      29.62 JO     
  5 Chen, Jessica Z           14 Three Village-MR       30.39      30.04        
  6 Newmark, Ella M           13 Express Swimming-MR    29.59      30.20        
  7 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR    30.15      30.26        
  8 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR    29.94      30.29        
  9 Stroub, Mia R             14 WISC-MR                29.91      30.35        
 10 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR    30.63      30.51        
 11 Chan, Sarah E             14 FLY-MR                 30.32      30.52        
 12 O'Brien, Kate             13 WISC-MR                32.18      30.70        
 13 Giordano, Sofia R         13 Express Swimming-MR    33.43      31.02        
 14 Olivieri, Olivia          14 FREE-MR                31.70      31.25        
 15 Murphy, Marli             13 LBA-MR                 32.44      31.41        
 16 Yildiz, Nicole            13 FREE-MR                31.23      31.42        
 17 Park, Song-Yi             13 QNS-MR                 33.23      31.54        
 18 Olivieri, Sophia          14 FREE-MR                32.24      31.58        
 19 Deng, Chloe S             14 FREE-MR                31.80      31.64        
 20 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR      32.05      32.00        
 21 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR    30.85      32.02        
 22 Minchak, Kaitlin E        13 LBA-MR                 33.00      32.11        
 23 Brockman, Hannah G        14 Three Village-MR       32.47      32.27        
 24 Horen, Gianna J           13 LBA-MR                 33.12      32.29        
 25 Santaromana, Bianca       13 HYB-MR                 32.07      32.35        
 26 Lin, Nettie               13 FLY-MR                 32.17      32.38        
 27 Hyun, Faith               13 GATE-MR                32.13      32.39        
 28 Ugarte, Olivia P          14 FLY-MR                 31.81      32.44        
 29 Rietmann, Morgan J        13 SSC-MR                 33.66      32.48        
 30 Singh, Cristina P         14 Express Swimming-MR    32.70      32.51        
 31 Poschmann, Katie G        14 HYB-MR                 32.68      32.64        
 32 Sandoval, Candela         14 QNS-MR                 32.44      32.69        
 32 Polito, Lauren E          13 FREE-MR                33.90      32.69        
 34 Kwon, Michelle            14 FLY-MR                 31.64      32.82        
 35 Winters, Mia E            14 FREE-MR                32.97      32.92        
 36 Garra, Gabrielle M        14 Express Swimming-MR    33.84      32.94        
 37 Hornick, Jade E           13 Express Swimming-MR    33.49      33.05        
 37 Winters, Emma C           14 FREE-MR                31.96      33.05        
 39 Walters, Cali A           13 LBA-MR                 33.31      33.28        
 40 McNamara, Jane            14 Unattached-MR          32.69      33.29        
 41 Sanchez, Simone           13 HYB-MR                 32.32      33.31        
 42 Lee, Pearl S              13 FLY-MR                 33.28      33.46        
 43 Nigro, Steph L            13 CSDC-MR                35.91      33.48        
 44 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR                38.45      33.54        
 45 Titarenko, Kateryna       14 Shy-Mr-MR              33.12      33.59        
 46 Antoniou, Sofia S         13 Express Swimming-MR    34.56      33.63        
 47 Iaccarino-Modni, Hanna R  14 LBA-MR                 31.16      34.24        
 48 Owenburg, Natalie R       13 CSDC-MR                37.67      34.75        
 49 Bergin, Emily             14 LBA-MR                 35.00      34.81        
 50 Duryea_Stern, Halea       13 HYB-MR                 34.46      35.19        
 51 Lin, Grace                13 GATE-MR                35.29      35.70        
 52 Weng, Alexis              13 QNS-MR                 39.33      35.85        
 53 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR    35.73      36.40        
 54 Yang, Maxima              14 FLY-MR                    NT      37.12        
 55 Hur, Min                  13 Express Swimming-MR       NT      37.69        
 56 Manfredonia, Carly J      14 CSDC-MR                41.06      38.31        
 57 Zhou, Catherine           13 FREE-MR                39.15      38.70        
 58 Ryan, Audrey              14 HYB-MR                 39.58      42.14        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:03.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McIntyre, Gaby M          14 Express Swimming-MR  1:05.00    1:03.20 JO     
  2 Kuzma, Lauren E           14 Express Swimming-MR  1:03.82    1:03.60 JO     
  3 Thoms, Julia D            14 Express Swimming-MR  1:04.43    1:05.04        
  4 Brady, Kathryn A          14 Three Village-MR     1:07.24    1:05.37        
  5 Mulholland, Kasey         14 Express Swimming-MR  1:09.66    1:05.56        
  6 Saliou, Julienne          14 HYB-MR                    NT    1:05.60        
  7 Newmark, Ella M           13 Express Swimming-MR  1:06.26    1:05.65        
  8 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  1:05.44    1:05.71        
  9 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  1:05.62    1:05.78        
 10 Stroub, Mia R             14 WISC-MR              1:05.99    1:06.46        
 11 Giordano, Sofia R         13 Express Swimming-MR  1:09.06    1:06.69        
 12 Chen, Jessica Z           14 Three Village-MR     1:09.12    1:06.91        
 13 Farrell, Hope M           14 Three Village-MR     1:07.09    1:07.76        
 14 O'Brien, Kate             13 WISC-MR              1:09.06    1:07.87        
 15 Mamak, Marisa A           13 FLY-MR               1:09.35    1:08.05        
 16 Curtin, Stella S          14 LBA-MR               1:09.11    1:08.54        
 17 Schlegel, Olivia P        13 Three Village-MR     1:09.18    1:09.41        
 18 Park, Song-Yi             13 QNS-MR               1:09.46    1:10.02        
 19 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR  1:12.65    1:10.51        
 20 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  1:09.03    1:11.01        
 21 Dimaculangan, Abby X      13 Three Village-MR     1:12.22    1:11.30        
 22 Rietmann, Morgan J        13 SSC-MR               1:38.88    1:11.82        
 23 Poschmann, Katie G        14 HYB-MR               1:10.88    1:11.86        
 24 Watson, Samantha S        14 SSC-MR               1:11.00    1:12.07        
 25 Ugarte, Olivia P          14 FLY-MR               1:12.05    1:12.74        
 26 Minchak, Kaitlin E        13 LBA-MR               1:13.52    1:13.21        
 27 Murphy, Marli             13 LBA-MR               1:11.05    1:13.53        
 28 Antoniou, Sofia S         13 Express Swimming-MR       NT    1:13.65        
 29 McNamara, Jane            14 Unattached-MR        1:13.06    1:14.22        
 30 Owenburg, Natalie R       13 CSDC-MR              1:25.36    1:14.29        
 31 Kovacs, Bella M           14 QNS-MR               1:14.53    1:14.50        
 32 Hornick, Jade E           13 Express Swimming-MR  1:16.39    1:14.58        
 33 Yan, Meeya J              13 FREE-MR              1:12.52    1:14.72        
 33 Fan, Iris                 13 Express Swimming-MR  1:18.54    1:14.72        
 35 Winters, Emma C           14 FREE-MR              1:11.76    1:15.28        
 36 Winters, Mia E            14 FREE-MR              1:13.82    1:15.31        
 37 Garra, Gabrielle M        14 Express Swimming-MR  1:12.43    1:16.33        
 38 Corrigan, Ava N           13 SSC-MR               1:17.00    1:16.78        
 39 Londono, Isabela S        14 Three Village-MR     1:13.84    1:17.01        
 40 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  1:08.49    1:17.06        
 41 Mulakandov, Leiel         14 QNS-MR               1:22.95    1:18.29        
 42 Duryea_Stern, Halea       13 HYB-MR               1:19.92    1:18.59        
 43 Mulakandov, Raquel        14 QNS-MR               1:20.14    1:18.75        
 44 Nothnagle, Alexa G        13 Express Swimming-MR  1:29.37    1:20.55        
 45 Ghorra, Juliana L         14 FREE-MR              1:24.99    1:21.40        
 46 Yam, Kelly                13 Express Swimming-MR  1:20.53    1:22.45        
 47 Kouchtaf, Sophia M        13 QNS-MR               1:22.33    1:22.70        
 48 Murphy, Jackie M          13 Express Swimming-MR  1:23.41    1:23.39        
 49 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  1:19.92    1:23.58        
 50 Palmer, Kaylee M          13 LBA-MR               1:24.83    1:25.19        
 51 Silva, Erin C             13 Express Swimming-MR       NT    1:25.48        
 52 Wong, Vanessa             13 QNS-MR               1:38.33    1:26.06        
 53 Ryan, Audrey              14 HYB-MR               1:32.74    1:39.89        
 -- Horen, Gianna J           13 LBA-MR               1:20.00         DQ        
      False start
 
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:19.59  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saliou, Julienne          14 HYB-MR               2:18.61    2:18.24 JO     
                1:07.23   2:18.24 (1:11.01)                                        
  2 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  2:22.39    2:18.87 JO     
                1:06.28   2:18.87 (1:12.59)                                        
  3 McIntyre, Gaby M          14 Express Swimming-MR  2:20.69    2:19.79        
                1:07.46   2:19.79 (1:12.33)                                        
  4 Thoms, Julia D            14 Express Swimming-MR  2:23.91    2:21.24        
                1:07.98   2:21.24 (1:13.26)                                        
  5 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  2:21.28    2:22.02        
                1:08.05   2:22.02 (1:13.97)                                        
  6 Chen, Jessica Z           14 Three Village-MR     2:27.37    2:24.21        
                1:10.50   2:24.21 (1:13.71)                                        
  7 Stroub, Mia R             14 WISC-MR              2:25.98    2:24.54        
                1:08.79   2:24.54 (1:15.75)                                        
  8 Park, Song-Yi             13 QNS-MR               2:29.08    2:25.25        
                1:10.58   2:25.25 (1:14.67)                                        
  9 Olivieri, Olivia          14 FREE-MR              2:28.56    2:26.63        
                1:11.04   2:26.63 (1:15.59)                                        
 10 Brockman, Hannah G        14 Three Village-MR     2:25.85    2:26.94        
                1:11.69   2:26.94 (1:15.25)                                        
 11 O'Brien, Kate             13 WISC-MR              2:27.49    2:27.25        
                1:10.45   2:27.25 (1:16.80)                                        
 12 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  2:25.84    2:28.00        
                1:10.76   2:28.00 (1:17.24)                                        
 13 Giordano, Sofia R         13 Express Swimming-MR  2:33.21    2:28.40        
                1:11.65   2:28.40 (1:16.75)                                        
 14 Farrell, Hope M           14 Three Village-MR     2:29.49    2:30.25        
                1:12.35   2:30.25 (1:17.90)                                        
 15 Mamak, Marisa A           13 FLY-MR               2:30.08    2:31.45        
                1:12.76   2:31.45 (1:18.69)                                        
 16 Curtin, Stella S          14 LBA-MR               2:41.20    2:31.95        
                1:13.53   2:31.95 (1:18.42)                                        
 17 Yildiz, Nicole            13 FREE-MR              2:29.98    2:32.89        
                1:12.72   2:32.89 (1:20.17)                                        
 18 Minchak, Kaitlin E        13 LBA-MR               2:36.83    2:33.52        
                1:13.50   2:33.52 (1:20.02)                                        
 19 Poschmann, Katie G        14 HYB-MR               2:30.75    2:34.77        
                1:15.59   2:34.77 (1:19.18)                                        
 20 Triglia, Jackie P         14 CSDC-MR                   NT    2:35.00        
                1:13.91   2:35.00 (1:21.09)                                        
 21 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR  2:37.66    2:35.73        
                1:15.34   2:35.73 (1:20.39)                                        
 22 Ugarte, Olivia P          14 FLY-MR               2:37.23    2:36.34        
                1:15.97   2:36.34 (1:20.37)                                        
 23 Deng, Chloe S             14 FREE-MR              2:36.57    2:36.81        
                1:13.04   2:36.81 (1:23.77)                                        
 24 Rietmann, Morgan J        13 SSC-MR               2:44.90    2:37.07        
                1:16.80   2:37.07 (1:20.27)                                        
 25 Murphy, Marli             13 LBA-MR               2:37.44    2:37.27        
                1:14.20   2:37.27 (1:23.07)                                        
 26 Sandoval, Candela         14 QNS-MR               2:34.25    2:37.67        
                1:18.05   2:37.67 (1:19.62)                                        
 27 Orr, Elon                 14 Parks Sailfish-MR    2:32.92    2:37.80        
                1:16.27   2:37.80 (1:21.53)                                        
 28 Hyun, Faith               13 GATE-MR              2:34.84    2:37.94        
                1:15.01   2:37.94 (1:22.93)                                        
 29 McNamara, Jane            14 Unattached-MR        2:35.34    2:38.15        
                1:17.34   2:38.15 (1:20.81)                                        
 30 Antoniou, Sofia S         13 Express Swimming-MR  2:40.56    2:38.40        
                1:16.13   2:38.40 (1:22.27)                                        
 31 Polito, Lauren E          13 FREE-MR              2:44.07    2:39.04        
                1:18.23   2:39.04 (1:20.81)                                        
 32 Santaromana, Bianca       13 HYB-MR               2:43.07    2:39.28        
                1:15.77   2:39.28 (1:23.51)                                        
 33 Watson, Samantha S        14 SSC-MR               2:30.00    2:40.21        
                1:17.09   2:40.21 (1:23.12)                                        
 34 Lin, Nettie               13 FLY-MR               2:40.58    2:40.82        
                1:18.21   2:40.82 (1:22.61)                                        
 35 Plunkett, Sara H          13 Express Swimming-MR       NT    2:40.89        
                1:17.92   2:40.89 (1:22.97)                                        
 36 Hornick, Jade E           13 Express Swimming-MR  2:50.09    2:41.72        
                1:17.21   2:41.72 (1:24.51)                                        
 37 Garra, Gabrielle M        14 Express Swimming-MR  2:35.81    2:42.11        
                1:17.20   2:42.11 (1:24.91)                                        
 38 Winters, Mia E            14 FREE-MR              2:41.59    2:43.40        
                1:20.20   2:43.40 (1:23.20)                                        
 39 Winters, Emma C           14 FREE-MR              2:36.56    2:44.10        
                1:18.71   2:44.10 (1:25.39)                                        
 40 Walters, Cali A           13 LBA-MR               2:41.88    2:44.80        
                1:18.45   2:44.80 (1:26.35)                                        
 41 Chan, Sarah E             14 FLY-MR               2:43.58    2:44.95        
                1:20.22   2:44.95 (1:24.73)                                        
 41 Dimaculangan, Abby X      13 Three Village-MR     2:39.03    2:44.95        
                1:18.63   2:44.95 (1:26.32)                                        
 43 Corrigan, Ava N           13 SSC-MR               2:50.00    2:45.59        
                1:20.09   2:45.59 (1:25.50)                                        
 44 Sanchez, Simone           13 HYB-MR               2:49.82    2:46.79        
                1:17.72   2:46.79 (1:29.07)                                        
 45 Fan, Iris                 13 Express Swimming-MR  2:45.43    2:46.81        
                1:19.77   2:46.81 (1:27.04)                                        
 45 Bergin, Emily             14 LBA-MR               2:55.00    2:46.81        
                1:19.84   2:46.81 (1:26.97)                                        
 47 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  2:43.47    2:47.29        
                1:22.32   2:47.29 (1:24.97)                                        
 48 Iaccarino-Modni, Hanna R  14 LBA-MR               2:40.00    2:47.60        
                1:21.41   2:47.60 (1:26.19)                                        
 49 Lin, Grace                13 GATE-MR              2:47.42    2:48.49        
                1:20.01   2:48.49 (1:28.48)                                        
 50 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR              2:50.32    2:49.67        
                1:22.38   2:49.67 (1:27.29)                                        
 51 Duryea_Stern, Halea       13 HYB-MR                    NT    2:50.19        
                1:23.09   2:50.19 (1:27.10)                                        
 52 Nigro, Steph L            13 CSDC-MR                   NT    2:51.87        
                1:20.68   2:51.87 (1:31.19)                                        
 53 Yam, Kelly                13 Express Swimming-MR  2:55.03    2:53.40        
                1:21.49   2:53.40 (1:31.91)                                        
 54 Chuk, Ellie               13 FREE-MR              3:13.39    2:59.11        
                1:26.14   2:59.11 (1:32.97)                                        
 55 Mulakandov, Leiel         14 QNS-MR               3:07.87    3:00.02        
                1:26.66   3:00.02 (1:33.36)                                        
 56 Weng, Alexis              13 QNS-MR               3:00.33    3:01.70        
                1:25.20   3:01.70 (1:36.50)                                        
 57 Murphy, Jackie M          13 Express Swimming-MR  3:01.05    3:02.94        
                1:29.08   3:02.94 (1:33.86)                                        
 58 Lee, Pearl S              13 FLY-MR                    NT    3:03.77        
                1:28.28   3:03.77 (1:35.49)                                        
 59 Mulakandov, Raquel        14 QNS-MR               2:58.61    3:04.54        
                1:27.74   3:04.54 (1:36.80)                                        
 60 Silva, Erin C             13 Express Swimming-MR       NT    3:08.18        
                1:28.67   3:08.18 (1:39.51)                                        
 61 Gooden, T'Neil            14 Parks Sailfish-MR    3:02.25    3:10.62        
                1:31.75   3:10.62 (1:38.87)                                        
 62 Manfredonia, Carly J      14 CSDC-MR              3:08.64    3:15.44        
                1:34.43   3:15.44 (1:41.01)                                        
 63 Ryan, Audrey              14 HYB-MR                    NT    3:34.73        
                1:42.66   3:34.73 (1:52.07)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:13.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saliou, Julienne          14 HYB-MR               1:12.99    1:10.72 JO     
  2 Thoms, Julia D            14 Express Swimming-MR  1:15.09    1:13.14 JO     
  3 Farrell, Hope M           14 Three Village-MR     1:13.37    1:13.53 JO     
  4 Schlegel, Olivia P        13 Three Village-MR     1:15.58    1:14.10        
  5 Stroub, Mia R             14 WISC-MR              1:13.99    1:15.62        
  6 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  1:14.77    1:15.78        
  7 Newmark, Ella M           13 Express Swimming-MR  1:17.61    1:17.69        
  8 Olivieri, Olivia          14 FREE-MR              1:17.20    1:17.73        
  9 Minchak, Kaitlin E        13 LBA-MR               1:17.90    1:17.88        
 10 Hyun, Faith               13 GATE-MR              1:17.83    1:18.55        
 11 O'Brien, Kate             13 WISC-MR              1:19.43    1:18.73        
 12 Austin, Jessica R         14 RA-MR                1:18.39    1:19.54        
 13 Sandoval, Candela         14 QNS-MR               1:19.05    1:19.62        
 14 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  1:18.84    1:19.92        
 15 Rietmann, Morgan J        13 SSC-MR               1:20.98    1:20.29        
 16 Plunkett, Sara H          13 Express Swimming-MR       NT    1:20.62        
 17 Yildiz, Nicole            13 FREE-MR              1:17.71    1:21.02        
 18 Triglia, Jackie P         14 CSDC-MR                   NT    1:21.31        
 19 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    1:18.88    1:21.40        
 20 Giordano, Sofia R         13 Express Swimming-MR  1:29.56    1:21.47        
 21 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  1:19.96    1:21.87        
 22 Iaccarino-Modni, Hanna R  14 LBA-MR               1:20.87    1:22.06        
 23 Watson, Samantha S        14 SSC-MR               1:22.00    1:22.11        
 24 Ugarte, Olivia P          14 FLY-MR               1:21.23    1:22.28        
 25 Kwon, Michelle            14 FLY-MR               1:19.92    1:22.35        
 26 Lin, Nettie               13 FLY-MR               1:24.15    1:23.26        
 27 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  1:22.08    1:23.36        
 27 Park, Song-Yi             13 QNS-MR               1:23.58    1:23.36        
 29 Sanchez, Simone           13 HYB-MR               1:20.79    1:23.57        
 30 Brockman, Hannah G        14 Three Village-MR     1:20.77    1:23.59        
 31 Deng, Chloe S             14 FREE-MR              1:19.12    1:23.67        
 32 Chan, Sarah E             14 FLY-MR               1:24.84    1:23.72        
 33 Garra, Gabrielle M        14 Express Swimming-MR  1:20.15    1:23.76        
 34 McNamara, Jane            14 Unattached-MR        1:22.86    1:25.82        
 35 Winters, Mia E            14 FREE-MR              1:23.05    1:26.17        
 36 Corrigan, Ava N           13 SSC-MR               1:28.00    1:26.27        
 37 Santaromana, Bianca       13 HYB-MR               1:27.75    1:26.33        
 38 Hornick, Jade E           13 Express Swimming-MR  1:31.24    1:26.63        
 39 Mulakandov, Raquel        14 QNS-MR               1:23.78    1:27.12        
 40 Walters, Cali A           13 LBA-MR               1:25.88    1:27.31        
 41 Lee, Pearl S              13 FLY-MR               1:35.00    1:27.73        
 42 Londono, Isabela S        14 Three Village-MR     1:24.00    1:27.98        
 43 Horen, Gianna J           13 LBA-MR               1:29.10    1:28.11        
 44 Dimaculangan, Abby X      13 Three Village-MR     1:26.36    1:28.19        
 45 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR  1:27.97    1:28.76        
 46 Winters, Emma C           14 FREE-MR              1:27.38    1:29.20        
 47 Poschmann, Katie G        14 HYB-MR               1:28.78    1:29.34        
 48 Owenburg, Natalie R       13 CSDC-MR                   NT    1:29.48        
 49 Murphy, Marli             13 LBA-MR               1:33.85    1:29.49        
 50 Curtin, Stella S          14 LBA-MR               1:28.55    1:30.05        
 51 Bergin, Emily             14 LBA-MR               1:36.62    1:30.24        
 52 Murphy, Jackie M          13 Express Swimming-MR  1:29.18    1:30.35        
 53 Lin, Grace                13 GATE-MR              1:30.07    1:30.36        
 54 Orr, Elon                 14 Parks Sailfish-MR    1:27.68    1:30.59        
 55 Yam, Kelly                13 Express Swimming-MR  1:31.25    1:31.78        
 56 Fan, Iris                 13 Express Swimming-MR  1:36.64    1:33.59        
 57 Antoniou, Sofia S         13 Express Swimming-MR  1:36.55    1:34.45        
 58 Zhou, Catherine           13 FREE-MR              1:30.99    1:34.65        
 59 Gooden, T'Neil            14 Parks Sailfish-MR    1:35.56    1:35.48        
 60 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  1:32.23    1:36.33        
 61 Duryea_Stern, Halea       13 HYB-MR               1:34.23    1:36.55        
 62 Nigro, Steph L            13 CSDC-MR              1:48.44    1:36.66        
 63 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR              1:37.67    1:36.81        
 64 Weng, Alexis              13 QNS-MR               1:40.33    1:37.71        
 65 Chuk, Ellie               13 FREE-MR              1:39.42    1:41.23        
 66 Manfredonia, Carly J      14 CSDC-MR              1:48.48    1:46.43        
 67 Ryan, Audrey              14 HYB-MR               2:00.95    2:01.18        
 -- Mamak, Marisa A           13 FLY-MR               1:44.26         DQ        
      Compeletely submerged prior to turn or finish
 
Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              2:39.09  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saliou, Julienne          14 HYB-MR               2:38.78    2:34.18 JO     
                1:14.30   2:34.18 (1:19.88)                                        
  2 Thoms, Julia D            14 Express Swimming-MR  2:39.19    2:36.79 JO     
                1:16.29   2:36.79 (1:20.50)                                        
  3 Chen, Jessica Z           14 Three Village-MR     2:46.22    2:37.09 JO     
                1:17.99   2:37.09 (1:19.10)                                        
  4 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  2:37.97    2:38.09 JO     
                1:15.88   2:38.09 (1:22.21)                                        
  5 Stroub, Mia R             14 WISC-MR              2:38.92    2:41.54        
                1:18.06   2:41.54 (1:23.48)                                        
  6 Hyun, Faith               13 GATE-MR              2:44.43    2:44.86        
                1:19.59   2:44.86 (1:25.27)                                        
  7 Minchak, Kaitlin E        13 LBA-MR               2:42.44    2:46.69        
                1:18.89   2:46.69 (1:27.80)                                        
  8 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  2:48.55    2:46.76        
                1:23.20   2:46.76 (1:23.56)                                        
  9 Olivieri, Olivia          14 FREE-MR              2:48.27    2:46.93        
                1:22.94   2:46.93 (1:23.99)                                        
 10 Austin, Jessica R         14 RA-MR                2:46.37    2:47.24        
                1:21.43   2:47.24 (1:25.81)                                        
 11 Rietmann, Morgan J        13 SSC-MR               2:52.73    2:47.76        
                1:21.74   2:47.76 (1:26.02)                                        
 12 O'Brien, Kate             13 WISC-MR              2:49.99    2:47.85        
                1:23.14   2:47.85 (1:24.71)                                        
 13 Sandoval, Candela         14 QNS-MR               2:51.64    2:48.06        
                1:21.75   2:48.06 (1:26.31)                                        
 14 Garra, Gabrielle M        14 Express Swimming-MR  2:47.46    2:49.65        
                1:22.84   2:49.65 (1:26.81)                                        
 15 Newmark, Ella M           13 Express Swimming-MR  2:51.25    2:49.95        
                1:21.48   2:49.95 (1:28.47)                                        
 16 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    2:47.00    2:50.58        
                1:24.20   2:50.58 (1:26.38)                                        
 17 Giordano, Sofia R         13 Express Swimming-MR  3:25.43    2:51.54        
                1:24.04   2:51.54 (1:27.50)                                        
 18 Park, Song-Yi             13 QNS-MR               2:54.26    2:52.85        
                1:26.19   2:52.85 (1:26.66)                                        
 19 Iaccarino-Modni, Hanna R  14 LBA-MR               2:52.24    2:53.52        
                1:24.81   2:53.52 (1:28.71)                                        
 20 Brockman, Hannah G        14 Three Village-MR     2:53.45    2:55.13        
                1:26.60   2:55.13 (1:28.53)                                        
 21 Winters, Mia E            14 FREE-MR              2:58.20    2:55.43        
                1:28.37   2:55.43 (1:27.06)                                        
 22 McNamara, Jane            14 Unattached-MR        2:52.25    2:58.23        
                1:26.09   2:58.23 (1:32.14)                                        
 23 Olivieri, Sophia          14 FREE-MR              2:46.58    2:59.40        
                1:26.12   2:59.40 (1:33.28)                                        
 24 Deng, Chloe S             14 FREE-MR              2:53.41    2:59.96        
                1:29.53   2:59.96 (1:30.43)                                        
 25 Singh, Cristina P         14 Express Swimming-MR  3:01.82    3:01.03        
                1:28.80   3:01.03 (1:32.23)                                        
 26 Chan, Sarah E             14 FLY-MR               3:00.10    3:01.19        
                1:28.50   3:01.19 (1:32.69)                                        
 27 Poschmann, Katie G        14 HYB-MR               3:08.89    3:01.84        
                1:31.98   3:01.84 (1:29.86)                                        
 28 Owenburg, Natalie R       13 CSDC-MR                   NT    3:05.75        
                1:30.81   3:05.75 (1:34.94)                                        
 29 Murphy, Marli             13 LBA-MR               3:20.00    3:06.13        
                1:30.99   3:06.13 (1:35.14)                                        
 30 Winters, Emma C           14 FREE-MR              3:09.04    3:06.53        
                1:31.08   3:06.53 (1:35.45)                                        
 31 Walters, Cali A           13 LBA-MR               3:05.18    3:07.33        
                1:32.30   3:07.33 (1:35.03)                                        
 32 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR  3:06.22    3:08.42        
                1:30.23   3:08.42 (1:38.19)                                        
 33 Hur, Min                  13 Express Swimming-MR       NT    3:11.30        
                1:31.90   3:11.30 (1:39.40)                                        
 34 Lee, Pearl S              13 FLY-MR               3:11.49    3:12.99        
                1:34.59   3:12.99 (1:38.40)                                        
 35 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  3:08.97    3:13.62        
                1:34.20   3:13.62 (1:39.42)                                        
 36 Bergin, Emily             14 LBA-MR               3:20.00    3:13.94        
                1:36.50   3:13.94 (1:37.44)                                        
 37 Antoniou, Sofia S         13 Express Swimming-MR  3:16.12    3:16.41        
                1:37.12   3:16.41 (1:39.29)                                        
 38 Titarenko, Kateryna       14 Shy-Mr-MR            3:15.31    3:18.84        
 39 Duryea_Stern, Halea       13 HYB-MR                    NT    3:20.31        
                1:39.65   3:20.31 (1:40.66)                                        
 40 Nigro, Steph L            13 CSDC-MR                   NT    3:25.79        
                1:41.90   3:25.79 (1:43.89)                                        
 41 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR                   NT    3:32.73        
                1:44.15   3:32.73 (1:48.58)                                        
 -- Manfredonia, Carly J      14 CSDC-MR                   NT         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                1:54.06        DQ (1:56.09)                                        
 -- Kwon, Michelle            14 FLY-MR               2:48.51         DQ        
      Head did not break the surface by 15 meters
                1:23.87        DQ (1:32.14)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:27.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kuzma, Lauren E           14 Express Swimming-MR  1:19.35    1:19.00 JO     
  2 Farrell, Hope M           14 Three Village-MR     1:20.46    1:19.96 JO     
  3 McIntyre, Gaby M          14 Express Swimming-MR  1:21.08    1:20.76 JO     
  4 Ugarte, Olivia P          14 FLY-MR               1:21.38    1:23.40 JO     
  5 Mulholland, Kasey         14 Express Swimming-MR  1:25.99    1:25.34 JO     
  6 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  1:24.63    1:26.15 JO     
  7 Brady, Kathryn A          14 Three Village-MR     1:27.89    1:26.21 JO     
  8 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  1:28.19    1:28.73        
  9 Thoms, Julia D            14 Express Swimming-MR  1:29.01    1:29.06        
 10 Schlegel, Olivia P        13 Three Village-MR     1:29.41    1:29.44        
 11 Yan, Meeya J              13 FREE-MR              1:28.68    1:30.39        
 12 Watson, Samantha S        14 SSC-MR               1:28.00    1:30.67        
 13 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  1:29.60    1:30.91        
 14 Chen, Jessica Z           14 Three Village-MR     1:34.36    1:31.45        
 15 Londono, Isabela S        14 Three Village-MR     1:32.66    1:32.74        
 16 Sanchez, Simone           13 HYB-MR               1:33.00    1:34.31        
 17 Park, Song-Yi             13 QNS-MR               1:35.33    1:35.37        
 18 Duryea_Stern, Halea       13 HYB-MR               1:36.31    1:35.46        
 19 Murphy, Marli             13 LBA-MR               1:35.11    1:35.51        
 20 Kovacs, Bella M           14 QNS-MR               1:33.35    1:35.52        
 21 Hornick, Jade E           13 Express Swimming-MR  1:34.05    1:35.76        
 22 Minchak, Kaitlin E        13 LBA-MR               1:35.12    1:35.93        
 23 McNamara, Jane            14 Unattached-MR        1:39.86    1:37.40        
 24 Winters, Mia E            14 FREE-MR              1:34.57    1:37.41        
 25 Antoniou, Sofia S         13 Express Swimming-MR       NT    1:37.52        
 26 Mulakandov, Leiel         14 QNS-MR               1:37.44    1:37.53        
 27 Giordano, Sofia R         13 Express Swimming-MR  1:37.60    1:37.58        
 28 Dimaculangan, Abby X      13 Three Village-MR     1:38.52    1:38.61        
 29 Poschmann, Katie G        14 HYB-MR               1:40.63    1:40.23        
 30 Wong, Vanessa             13 QNS-MR               1:38.90    1:40.40        
 31 Iaccarino-Modni, Hanna R  14 LBA-MR               1:38.20    1:40.62        
 32 Rietmann, Morgan J        13 SSC-MR               2:13.67    1:41.11        
 33 Horen, Gianna J           13 LBA-MR               1:45.00    1:41.55        
 34 Garra, Gabrielle M        14 Express Swimming-MR  1:36.76    1:42.91        
 35 Yam, Kelly                13 Express Swimming-MR  1:40.67    1:43.07        
 36 Curtin, Stella S          14 LBA-MR               1:39.84    1:43.23        
 37 Murphy, Jackie M          13 Express Swimming-MR  1:49.07    1:44.34        
 38 Palmer, Kaylee M          13 LBA-MR               1:43.93    1:44.59        
 39 Ryan, Audrey              14 HYB-MR               1:47.53    1:44.75        
 40 Corrigan, Ava N           13 SSC-MR               1:48.00    1:45.69        
 41 Mulakandov, Raquel        14 QNS-MR               1:46.44    1:46.90        
 42 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR  1:46.31    1:48.70        
 43 Ghorra, Juliana L         14 FREE-MR              1:53.85    1:48.85        
 44 Nothnagle, Alexa G        13 Express Swimming-MR  1:58.96    1:49.67        
 -- Silva, Erin C             13 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Arms two strokes underwater
 
Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              3:00.49  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Hope M           14 Three Village-MR     2:57.67    2:55.78 JO     
                1:23.86   2:55.78 (1:31.92)                                        
  2 Ugarte, Olivia P          14 FLY-MR               2:59.89    3:00.13 JO     
                1:26.26   3:00.13 (1:33.87)                                        
  3 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  3:03.64    3:00.76        
                1:28.23   3:00.76 (1:32.53)                                        
  4 McIntyre, Gaby M          14 Express Swimming-MR  3:05.91    3:04.88        
                1:28.59   3:04.88 (1:36.29)                                        
  5 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  3:10.46    3:09.13        
                1:31.68   3:09.13 (1:37.45)                                        
  6 Chen, Jessica Z           14 Three Village-MR     3:34.59    3:10.14        
                1:34.29   3:10.14 (1:35.85)                                        
  7 Yildiz, Nicole            13 FREE-MR              3:10.87    3:14.69        
                1:34.33   3:14.69 (1:40.36)                                        
  8 Park, Song-Yi             13 QNS-MR               3:20.06    3:17.80        
                1:37.25   3:17.80 (1:40.55)                                        
  9 Thoms, Julia D            14 Express Swimming-MR  3:13.77    3:18.33        
                1:33.06   3:18.33 (1:45.27)                                        
 10 Lin, Nettie               13 FLY-MR               3:19.90    3:19.10        
                1:37.21   3:19.10 (1:41.89)                                        
 11 Murphy, Marli             13 LBA-MR               3:24.12    3:20.24        
                1:35.89   3:20.24 (1:44.35)                                        
 12 Minchak, Kaitlin E        13 LBA-MR               3:17.06    3:20.27        
                1:37.95   3:20.27 (1:42.32)                                        
 13 Sandoval, Candela         14 QNS-MR               3:23.82    3:20.72        
                1:38.89   3:20.72 (1:41.83)                                        
 14 Brockman, Hannah G        14 Three Village-MR     3:21.58    3:21.59        
                1:39.64   3:21.59 (1:41.95)                                        
 15 Sanchez, Simone           13 HYB-MR               3:16.48    3:21.67        
                1:35.94   3:21.67 (1:45.73)                                        
 16 Polito, Lauren E          13 FREE-MR              3:19.92    3:23.62        
                1:39.35   3:23.62 (1:44.27)                                        
 17 Walters, Cali A           13 LBA-MR               3:21.23    3:24.49        
                1:38.65   3:24.49 (1:45.84)                                        
 18 Singh, Cristina P         14 Express Swimming-MR  3:33.72    3:25.13        
                1:40.45   3:25.13 (1:44.68)                                        
 19 Hornick, Jade E           13 Express Swimming-MR  3:32.96    3:25.66        
                1:37.66   3:25.66 (1:48.00)                                        
 20 Lin, Grace                13 GATE-MR              3:21.90    3:25.77        
                1:40.29   3:25.77 (1:45.48)                                        
 21 McNamara, Jane            14 Unattached-MR        3:31.93    3:25.98        
                1:40.02   3:25.98 (1:45.96)                                        
 22 Londono, Isabela S        14 Three Village-MR     3:22.39    3:25.99        
                1:36.09   3:25.99 (1:49.90)                                        
 23 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  3:34.79    3:27.45        
                1:41.05   3:27.45 (1:46.40)                                        
 24 Duryea_Stern, Halea       13 HYB-MR                    NT    3:27.52        
                1:39.54   3:27.52 (1:47.98)                                        
 25 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  3:25.61    3:27.95        
                1:40.64   3:27.95 (1:47.31)                                        
 26 Antoniou, Sofia S         13 Express Swimming-MR  3:31.39    3:32.67        
                1:40.79   3:32.67 (1:51.88)                                        
 27 Weng, Alexis              13 QNS-MR               3:39.33    3:38.34        
                1:43.74   3:38.34 (1:54.60)                                        
 28 Poschmann, Katie G        14 HYB-MR               3:36.45    3:40.07        
                1:45.36   3:40.07 (1:54.71)                                        
 29 Rietmann, Morgan J        13 SSC-MR               3:38.72    3:40.34        
                1:45.80   3:40.34 (1:54.54)                                        
 30 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR              4:02.14    3:41.53        
                1:47.62   3:41.53 (1:53.91)                                        
 31 Nigro, Steph L            13 CSDC-MR                   NT    3:41.79        
                1:47.12   3:41.79 (1:54.67)                                        
 32 Ryan, Audrey              14 HYB-MR               3:48.12    3:42.22        
                1:47.04   3:42.22 (1:55.18)                                        
 33 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR  3:42.99    3:47.12        
                1:48.92   3:47.12 (1:58.20)                                        
 34 Bergin, Emily             14 LBA-MR               3:57.88    3:52.14        
                1:52.07   3:52.14 (2:00.07)                                        
 35 Manfredonia, Carly J      14 CSDC-MR                   NT    4:11.01        
                1:57.66   4:11.01 (2:13.35)                                        
 -- Santaromana, Bianca       13 HYB-MR               3:50.57         DQ        
      Downward butterfly kick
                1:45.46        DQ (1:54.73)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:11.09  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McIntyre, Gaby M          14 Express Swimming-MR  1:08.38    1:07.92 JO     
  2 Stroub, Mia R             14 WISC-MR              1:16.85    1:11.56        
  3 Chen, Jessica Z           14 Three Village-MR     1:17.50    1:11.97        
  4 Thoms, Julia D            14 Express Swimming-MR  1:15.02    1:12.39        
  5 Saliou, Julienne          14 HYB-MR               1:12.97    1:12.90        
  6 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  1:12.10    1:13.33        
  7 Triglia, Jackie P         14 CSDC-MR                   NT    1:13.34        
  8 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    1:13.34    1:13.85        
  9 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  1:14.89    1:13.91        
 10 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  1:15.19    1:16.77        
 11 Schlegel, Olivia P        13 Three Village-MR     1:15.69    1:17.04        
 12 O'Brien, Kate             13 WISC-MR              1:17.85    1:18.10        
 13 Farrell, Hope M           14 Three Village-MR     1:20.02    1:18.75        
 14 Kwon, Michelle            14 FLY-MR               1:20.02    1:19.04        
 15 Giordano, Sofia R         13 Express Swimming-MR  1:34.49    1:19.11        
 16 Mamak, Marisa A           13 FLY-MR               1:20.12    1:22.37        
 17 Iaccarino-Modni, Hanna R  14 LBA-MR               1:20.74    1:22.49        
 18 Park, Song-Yi             13 QNS-MR               1:26.73    1:22.76        
 19 Owenburg, Natalie R       13 CSDC-MR                   NT    1:23.58        
 20 Brockman, Hannah G        14 Three Village-MR     1:25.08    1:25.24        
 21 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  1:25.67    1:26.64        
 22 Dimaculangan, Abby X      13 Three Village-MR     1:23.07    1:26.68        
 23 Sanchez, Simone           13 HYB-MR               1:27.24    1:27.52        
 24 Hyun, Faith               13 GATE-MR              1:27.70    1:28.22        
 25 Hornick, Jade E           13 Express Swimming-MR  1:35.37    1:28.26        
 26 Mulakandov, Leiel         14 QNS-MR               1:31.23    1:28.51        
 27 Garra, Gabrielle M        14 Express Swimming-MR  1:20.22    1:28.89        
 28 Mulakandov, Raquel        14 QNS-MR               1:30.93    1:29.63        
 29 Curtin, Stella S          14 LBA-MR               1:35.99    1:30.07        
 30 McNamara, Jane            14 Unattached-MR        1:38.35    1:30.14        
 31 Orr, Elon                 14 Parks Sailfish-MR    1:26.93    1:30.18        
 32 Ugarte, Olivia P          14 FLY-MR               1:25.82    1:30.78        
 33 Polito, Lauren E          13 FREE-MR              1:29.91    1:31.28        
 34 Fan, Iris                 13 Express Swimming-MR  1:35.63    1:31.52        
 35 Duryea_Stern, Halea       13 HYB-MR               1:38.53    1:32.51        
 36 Lin, Grace                13 GATE-MR              1:28.98    1:33.09        
 37 Bergin, Emily             14 LBA-MR               1:44.16    1:33.14        
 38 Rietmann, Morgan J        13 SSC-MR               1:34.73    1:33.51        
 39 Watson, Samantha S        14 SSC-MR               1:20.00    1:33.83        
 40 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  1:31.19    1:33.96        
 41 Nigro, Steph L            13 CSDC-MR              1:41.09    1:34.90        
 42 Santaromana, Bianca       13 HYB-MR               1:43.12    1:36.49        
 43 Corrigan, Ava N           13 SSC-MR               1:38.00    1:42.48        
 44 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR              1:44.98    1:48.42        
 45 Gooden, T'Neil            14 Parks Sailfish-MR    1:42.35    1:49.39        
 46 Silva, Erin C             13 Express Swimming-MR       NT    1:50.03        
 47 Chuk, Ellie               13 FREE-MR              2:00.73    1:54.33        
 48 Ryan, Audrey              14 HYB-MR               1:51.15    1:57.04        
 49 Manfredonia, Carly J      14 CSDC-MR                   NT    2:07.88        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              2:43.79  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  2:51.29    2:53.32        
                1:23.63   2:53.32 (1:29.69)                                        
  2 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  2:48.76    2:55.79        
                1:18.30   2:55.79 (1:37.49)                                        
  3 O'Brien, Kate             13 WISC-MR                   NT    2:57.53        
                1:19.52   2:57.53 (1:38.01)                                        
  4 Saliou, Julienne          14 HYB-MR                    NT    3:05.61        
                1:23.28   3:05.61 (1:42.33)                                        
  5 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  3:31.44    3:24.50        
                1:35.62   3:24.50 (1:48.88)                                        
 
Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:38.59  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kuzma, Lauren E           14 Express Swimming-MR  2:30.18    2:33.11 JO     
                1:12.95   2:33.11 (1:20.16)                                        
  2 Farrell, Hope M           14 Three Village-MR     2:37.66    2:35.87 JO     
                1:15.45   2:35.87 (1:20.42)                                        
  3 Mulholland, Kasey         14 Express Swimming-MR  2:37.31    2:36.47 JO     
                1:13.81   2:36.47 (1:22.66)                                        
  4 Brady, Kathryn A          14 Three Village-MR     2:43.56    2:38.69        
                1:15.34   2:38.69 (1:23.35)                                        
  5 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  2:37.51    2:40.20        
                1:14.24   2:40.20 (1:25.96)                                        
  6 McIntyre, Gaby M          14 Express Swimming-MR  2:39.71    2:40.46        
                1:15.61   2:40.46 (1:24.85)                                        
  7 Thoms, Julia D            14 Express Swimming-MR  2:41.02    2:41.09        
                1:14.62   2:41.09 (1:26.47)                                        
  8 Stroub, Mia R             14 WISC-MR              2:40.62    2:41.68        
                1:13.92   2:41.68 (1:27.76)                                        
  9 Chen, Jessica Z           14 Three Village-MR     2:45.22    2:41.84        
                1:16.11   2:41.84 (1:25.73)                                        
 10 Saliou, Julienne          14 HYB-MR                    NT    2:42.81        
                1:13.95   2:42.81 (1:28.86)                                        
 11 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  2:44.50    2:45.07        
                1:18.46   2:45.07 (1:26.61)                                        
 12 O'Brien, Kate             13 WISC-MR              2:51.06    2:45.18        
                1:16.88   2:45.18 (1:28.30)                                        
 13 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  2:45.24    2:47.00        
                1:19.46   2:47.00 (1:27.54)                                        
 14 Schlegel, Olivia P        13 Three Village-MR     2:51.07    2:47.65        
                1:18.87   2:47.65 (1:28.78)                                        
 15 Giordano, Sofia R         13 Express Swimming-MR  2:52.06    2:48.74        
                1:16.86   2:48.74 (1:31.88)                                        
 16 Park, Song-Yi             13 QNS-MR               2:52.79    2:48.83        
                1:22.07   2:48.83 (1:26.76)                                        
 17 Newmark, Ella M           13 Express Swimming-MR  2:54.05    2:49.69        
                1:18.14   2:49.69 (1:31.55)                                        
 18 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  2:46.73    2:50.05        
                1:23.39   2:50.05 (1:26.66)                                        
 19 Mamak, Marisa A           13 FLY-MR               2:56.21    2:54.96        
                1:21.89   2:54.96 (1:33.07)                                        
 20 Minchak, Kaitlin E        13 LBA-MR               2:52.82    2:55.33        
                1:23.14   2:55.33 (1:32.19)                                        
 21 Watson, Samantha S        14 SSC-MR               2:50.00    2:57.04        
                1:23.58   2:57.04 (1:33.46)                                        
 22 Sanchez, Simone           13 HYB-MR               2:56.33    2:57.07        
                1:22.22   2:57.07 (1:34.85)                                        
 23 Poschmann, Katie G        14 HYB-MR               3:03.19    2:57.51        
                1:25.13   2:57.51 (1:32.38)                                        
 24 Garra, Gabrielle M        14 Express Swimming-MR  2:51.37    2:58.29        
                1:21.87   2:58.29 (1:36.42)                                        
 25 Rietmann, Morgan J        13 SSC-MR               3:00.00    2:59.44        
                1:20.73   2:59.44 (1:38.71)                                        
 26 McNamara, Jane            14 Unattached-MR        2:57.01    2:59.87        
                1:24.36   2:59.87 (1:35.51)                                        
 27 Dimaculangan, Abby X      13 Three Village-MR     2:59.96    3:00.14        
                1:25.00   3:00.14 (1:35.14)                                        
 28 Curtin, Stella S          14 LBA-MR               3:05.02    3:00.65        
                1:28.83   3:00.65 (1:31.82)                                        
 29 Hornick, Jade E           13 Express Swimming-MR  3:33.82    3:01.81        
                1:26.73   3:01.81 (1:35.08)                                        
 30 Iaccarino-Modni, Hanna R  14 LBA-MR               2:58.13    3:02.46        
                1:24.70   3:02.46 (1:37.76)                                        
 31 Duryea_Stern, Halea       13 HYB-MR                    NT    3:05.34        
                1:30.75   3:05.34 (1:34.59)                                        
 32 Murphy, Marli             13 LBA-MR               3:22.50    3:05.40        
                1:31.22   3:05.40 (1:34.18)                                        
 33 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR  3:06.97    3:07.49        
                1:29.54   3:07.49 (1:37.95)                                        
 34 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  3:04.64    3:08.89        
                1:33.01   3:08.89 (1:35.88)                                        
 35 Mulakandov, Leiel         14 QNS-MR               3:21.07    3:10.24        
                1:32.85   3:10.24 (1:37.39)                                        
 36 Corrigan, Ava N           13 SSC-MR               3:12.00    3:11.45        
                1:32.97   3:11.45 (1:38.48)                                        
 37 Mulakandov, Raquel        14 QNS-MR               3:08.20    3:14.58        
                1:28.58   3:14.58 (1:46.00)                                        
 38 Winters, Emma C           14 FREE-MR              3:06.73    3:15.07        
                1:31.53   3:15.07 (1:43.54)                                        
 39 Kouchtaf, Sophia M        13 QNS-MR               3:20.33    3:15.13        
                1:32.97   3:15.13 (1:42.16)                                        
 40 Fan, Iris                 13 Express Swimming-MR  3:25.59    3:15.80        
                1:31.27   3:15.80 (1:44.53)                                        
 41 Murphy, Jackie M          13 Express Swimming-MR  3:18.93    3:21.05        
                1:36.62   3:21.05 (1:44.43)                                        
 42 Ghorra, Juliana L         14 FREE-MR              3:35.21    3:23.60        
                1:37.74   3:23.60 (1:45.86)                                        
 43 Palmer, Kaylee M          13 LBA-MR               3:45.71    3:29.47        
                1:38.45   3:29.47 (1:51.02)                                        
 44 Ryan, Audrey              14 HYB-MR                    NT    3:45.52        
                1:54.98   3:45.52 (1:50.54)                                        
 
Girls 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stanford, Catherine M     15 LBA-MR                 27.07      27.96        
  2 Dong, Janis H             15 Express Swimming-MR    29.72      28.51        
  3 Liew, Briana J            15 QNS-MR                 29.12      28.75        
  4 Rinn, Morgan              16 Express Swimming-MR    28.97      29.19        
  5 Cianciotto, Danielle C    17 FREE-MR                29.70      29.26        
  6 Larson, Claire A          16 Express Swimming-MR    29.78      29.70        
  7 Lew, Katie G              15 Express Swimming-MR    30.04      29.85        
  8 Perez, Meadow A           16 Express Swimming-MR    29.71      29.88        
  9 Zimmerman, Marley G       15 Express Swimming-MR    30.09      30.32        
 10 Fetherston, Elizabeth P   16 Express Swimming-MR    29.98      30.38        
 11 Groshen, Kayla N          17 QNS-MR                 31.40      30.51        
 12 Aclao, Joromya            15 QNS-MR                 30.17      30.69        
 13 Smith, Megan E            18 Express Swimming-MR    30.21      30.83        
 14 McKenna, Mary K           12 Express Swimming-MR    30.53      30.94        
 15 McDonnell, Emily A        16 LBA-MR                 30.49      30.98        
 16 Jhong, Sara               16 Express Swimming-MR    29.91      31.16        
 17 Liang, Victoria           15 GATE-MR                31.54      31.20        
 18 Lai, Reyna                15 LIFE-MR                33.24      31.60        
 19 Pan, Christina            16 GATE-MR                31.43      31.67        
 20 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR    32.32      31.92        
 21 Ramon, Amy Y              16 LBA-MR                 31.74      31.95        
 22 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR    31.88      32.08        
 23 Ng, Melanie               15 Parks Sailfish-MR      31.66      32.58        
 23 Harris, Mary K            15 HYB-MR                    NT      32.58        
 25 Montgomery, Bridget M     16 QNS-MR                 31.64      32.64        
 26 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR                 33.00      32.67        
 27 Soffey, Shannon R         17 Express Swimming-MR    32.94      32.96        
 28 Eng, Amelie R             12 Express Swimming-MR    32.12      33.00        
 29 Iaccarino-Modni, Josa A   16 LBA-MR                 31.60      33.01        
 30 Casalaina, Livia E        15 LBA-MR                 33.11      33.08        
 31 Wang, Laurie              15 GATE-MR                32.28      33.09        
 32 Zhou, Sarah Y             15 FLY-MR                 33.09      33.12        
 33 Martino, Samantha L       15 Express Swimming-MR    33.79      33.20        
 34 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR    32.34      33.48        
 35 Rideout-Mann, Emma F      15 WISC-MR                34.99      33.69        
 36 Liang, Virginia           12 GATE-MR                34.24      33.93        
 37 Gaspard, Summer P         16 Express Swimming-MR    33.85      34.28        
 38 Leung, Elli               15 FLY-MR                 33.82      34.43        
 39 Porr, Nicole M            15 FLY-MR                 33.77      34.47        
 40 Juang, Samantha           16 FLY-MR                 33.96      34.53        
 41 Keane, Calianne           15 Express Swimming-MR    33.88      34.64        
 42 Abrams, Alexandra F       15 Express Swimming-MR    37.65      35.26        
 43 Calabrese, Victoria       16 Express Swimming-MR    34.19      35.45        
 44 Ferraris, Emily           16 SSC-MR                 34.93      35.88        
 45 Altmann, Katie E          15 SSC-MR                 35.00      36.19        
 46 Bradley, Addison O        11 LBA-MR                 41.15      36.57        
 47 Prashad, Olivia T         17 Express Swimming-MR    34.30      36.72        
 48 Nunez, Miranda P          15 FLY-MR                 40.00      38.28        
 49 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR                 40.00      39.31        
 
Girls 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stanford, Catherine M     15 LBA-MR                 59.20    1:00.45        
  2 Knight, Caitlin C         15 Express Swimming-MR  1:01.32    1:02.47        
  3 Welcome, Shannon R        17 Express Swimming-MR  1:00.91    1:02.58        
  4 Rinn, Morgan              16 Express Swimming-MR  1:01.71    1:02.76        
  5 Cianciotto, Danielle C    17 FREE-MR              1:04.82    1:03.09        
  6 Whang, Jessica            16 Express Swimming-MR  1:03.37    1:03.26        
  6 Walsh, Stephanie M        15 Express Swimming-MR  1:02.00    1:03.26        
  8 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR               1:04.84    1:03.94        
  9 Zimmerman, Marley G       15 Express Swimming-MR  1:03.99    1:04.31        
 10 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR  1:04.40    1:04.60        
 11 McKenna, Mary K           12 Express Swimming-MR  1:04.90    1:04.81        
 12 Lew, Katie G              15 Express Swimming-MR  1:05.79    1:04.83        
 13 Liew, Briana J            15 QNS-MR               1:07.95    1:05.28        
 14 Dong, Janis H             15 Express Swimming-MR  1:05.10    1:05.81        
 15 Perez, Meadow A           16 Express Swimming-MR  1:04.98    1:06.06        
 16 Fetherston, Elizabeth P   16 Express Swimming-MR  1:03.40    1:06.64        
 17 Jhong, Sara               16 Express Swimming-MR  1:04.36    1:06.92        
 18 Murphy, Lillian E         15 Express Swimming-MR  1:06.20    1:06.94        
 19 McDonnell, Emily A        16 LBA-MR               1:04.87    1:07.44        
 20 Russo, Noelle R           15 Express Swimming-MR  1:06.63    1:07.67        
 21 Groshen, Kayla N          17 QNS-MR               1:07.09    1:07.82        
 22 Conlan, Olivia            15 QNS-MR               1:07.42    1:08.27        
 23 Aclao, Joromya            15 QNS-MR               1:06.42    1:08.85        
 24 Herr, Emily A             10 Three Village-MR     1:07.60    1:08.93        
 25 Kong, Deborah             16 QNS-MR               1:10.63    1:09.11        
 26 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR  1:08.21    1:09.31        
 27 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR  1:09.27    1:09.72        
 28 Iaccarino-Modni, Josa A   16 LBA-MR               1:08.88    1:10.07        
 28 Casalaina, Livia E        15 LBA-MR               1:11.21    1:10.07        
 30 Eng, Amelie R             12 Express Swimming-MR  1:10.69    1:11.52        
 31 Zhu, Angela               15 QNS-MR               1:08.49    1:12.79        
 32 Davidson, Dawn H          12 Unattached-MR        1:12.41    1:13.25        
 33 Rideout-Mann, Emma F      15 WISC-MR              1:18.99    1:13.45        
 34 Zhou, Sarah Y             15 FLY-MR               1:11.58    1:13.52        
 35 Harris, Mary K            15 HYB-MR                    NT    1:14.04        
 36 Edlin-Miller, Lia         11 HYB-MR               1:14.40    1:14.49        
 37 Kang, Madison             12 Express Swimming-MR  1:14.91    1:15.65        
 38 Lai, Reyna                15 LIFE-MR              1:15.08    1:15.73        
 39 Levine, Madeline J        15 LBA-MR               1:14.26    1:16.75        
 40 Gaspard, Summer P         16 Express Swimming-MR  1:15.54    1:17.74        
 41 Jimenez, Haley            15 QNS-MR               1:13.93    1:18.78        
 42 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               1:26.00    1:21.06        
 43 Altmann, Katie E          15 SSC-MR               1:15.00    1:21.84        
 44 Poschmann, Kristy A       12 HYB-MR               1:22.91    1:24.76        
 45 Michels, Grace C          12 SSC-MR               1:31.02    1:31.73        
 
Girls 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rinn, Morgan              16 Express Swimming-MR  2:13.18    2:12.16        
                1:05.14   2:12.16 (1:07.02)                                        
  2 Zimmerman, Marley G       15 Express Swimming-MR  2:15.04    2:14.08        
                1:05.68   2:14.08 (1:08.40)                                        
  3 Welcome, Shannon R        17 Express Swimming-MR  2:10.96    2:14.67        
                1:05.71   2:14.67 (1:08.96)                                        
  4 Stanford, Catherine M     15 LBA-MR               2:11.62    2:14.88        
                1:05.44   2:14.88 (1:09.44)                                        
  5 Harris, Angelina L        15 Three Village-MR     2:17.89    2:15.47        
                1:05.86   2:15.47 (1:09.61)                                        
  6 Whang, Jessica            16 Express Swimming-MR  2:15.08    2:15.68        
                1:06.59   2:15.68 (1:09.09)                                        
  7 Walsh, Stephanie M        15 Express Swimming-MR  2:16.05    2:16.62        
                1:07.38   2:16.62 (1:09.24)                                        
  8 Cianciotto, Danielle C    17 FREE-MR              2:23.62    2:17.63        
                1:06.79   2:17.63 (1:10.84)                                        
  9 Fetherston, Elizabeth P   16 Express Swimming-MR  2:15.11    2:17.84        
                1:07.15   2:17.84 (1:10.69)                                        
 10 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR  2:28.74    2:21.82        
                1:06.98   2:21.82 (1:14.84)                                        
 11 Murphy, Lillian E         15 Express Swimming-MR  2:20.78    2:22.99        
                1:09.14   2:22.99 (1:13.85)                                        
 12 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR  2:26.86    2:24.13        
                1:09.76   2:24.13 (1:14.37)                                        
 13 Babel, Kristen M          17 Express Swimming-MR  2:20.50    2:25.20        
                1:09.02   2:25.20 (1:16.18)                                        
 14 McDonnell, Emily A        16 LBA-MR               2:20.29    2:25.44        
                1:09.70   2:25.44 (1:15.74)                                        
 15 Perez, Meadow A           16 Express Swimming-MR  2:20.67    2:26.54        
                1:09.53   2:26.54 (1:17.01)                                        
 16 Russo, Noelle R           15 Express Swimming-MR  2:26.23    2:27.04        
                1:11.30   2:27.04 (1:15.74)                                        
 17 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR  2:25.81    2:27.42        
                1:11.52   2:27.42 (1:15.90)                                        
 18 Wilkins, Hazel S          16 Express Swimming-MR  2:17.29    2:27.63        
                1:10.16   2:27.63 (1:17.47)                                        
 19 Dong, Janis H             15 Express Swimming-MR  2:24.34    2:28.23        
                1:10.49   2:28.23 (1:17.74)                                        
 20 Kropaneva, Sasha L        15 FREE-MR              2:26.22    2:30.01        
                1:12.56   2:30.01 (1:17.45)                                        
 21 Pan, Christina            16 GATE-MR              2:29.92    2:30.38        
                1:11.73   2:30.38 (1:18.65)                                        
 22 Groshen, Kayla N          17 QNS-MR               2:22.59    2:31.08        
                1:11.32   2:31.08 (1:19.76)                                        
 23 Eng, Amelie R             12 Express Swimming-MR  2:41.28    2:31.47        
                1:14.09   2:31.47 (1:17.38)                                        
 24 Wang, Laurie              15 GATE-MR              2:29.58    2:32.00        
                1:12.46   2:32.00 (1:19.54)                                        
 25 Ramon, Amy Y              16 LBA-MR               2:31.21    2:32.65        
                1:13.68   2:32.65 (1:18.97)                                        
 26 Aclao, Joromya            15 QNS-MR               2:25.52    2:32.90        
                1:11.86   2:32.90 (1:21.04)                                        
 27 Martino, Samantha L       15 Express Swimming-MR  2:31.14    2:33.61        
                1:13.51   2:33.61 (1:20.10)                                        
 28 Davidson, Dawn H          12 Unattached-MR        2:34.61    2:34.91        
                1:13.77   2:34.91 (1:21.14)                                        
 29 Iaccarino-Modni, Josa A   16 LBA-MR               2:32.27    2:35.97        
                1:14.36   2:35.97 (1:21.61)                                        
 30 Liang, Victoria           15 GATE-MR              2:34.80    2:36.37        
                1:16.14   2:36.37 (1:20.23)                                        
 31 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               2:40.00    2:37.81        
                1:15.06   2:37.81 (1:22.75)                                        
 32 Lai, Reyna                15 LIFE-MR              2:36.60    2:39.07        
                1:17.26   2:39.07 (1:21.81)                                        
 33 Zhou, Sarah Y             15 FLY-MR               2:41.03    2:39.60        
                1:16.80   2:39.60 (1:22.80)                                        
 34 Rideout-Mann, Emma F      15 WISC-MR              2:39.40    2:39.91        
                1:16.50   2:39.91 (1:23.41)                                        
 35 Liang, Virginia           12 GATE-MR              2:36.77    2:42.77        
                1:16.82   2:42.77 (1:25.95)                                        
 36 Harris, Mary K            15 HYB-MR                    NT    2:43.67        
                1:18.42   2:43.67 (1:25.25)                                        
 37 Keane, Calianne           15 Express Swimming-MR  2:45.43    2:46.57        
                1:18.93   2:46.57 (1:27.64)                                        
 38 Leung, Elli               15 FLY-MR               2:45.12    2:49.90        
                1:23.21   2:49.90 (1:26.69)                                        
 39 Altmann, Katie E          15 SSC-MR               2:40.00    2:52.75        
                1:22.74   2:52.75 (1:30.01)                                        
 40 Juang, Samantha           16 FLY-MR               2:56.40    2:53.75        
                1:25.51   2:53.75 (1:28.24)                                        
 41 Gaspard, Summer P         16 Express Swimming-MR  2:54.06    2:53.89        
                1:23.62   2:53.89 (1:30.27)                                        
 42 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               3:02.00    2:56.34        
                1:24.89   2:56.34 (1:31.45)                                        
 43 Poschmann, Kristy A       12 HYB-MR                    NT    2:58.03        
                1:26.35   2:58.03 (1:31.68)                                        
 44 Edebali, Melisa D         16 Express Swimming-MR  2:55.65    2:59.02        
                1:26.10   2:59.02 (1:32.92)                                        
 45 Ferraris, Emily           16 SSC-MR               2:45.30    3:05.62        
                1:27.81   3:05.62 (1:37.81)                                        
 46 Nunez, Miranda P          15 FLY-MR               4:00.00    3:07.83        
                1:31.21   3:07.83 (1:36.62)                                        
 47 Conner, Claire            15 HYB-MR               3:55.23    3:43.23        
                1:45.69   3:43.23 (1:57.54)                                        
 
Girls 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McKenna, Mary K           12 Express Swimming-MR  4:35.80    4:30.21        
                1:05.26   2:13.63 (1:08.37)   3:22.69 (1:09.06)   4:30.21 (1:07.52)
  2 Rinn, Morgan              16 Express Swimming-MR  4:34.29    4:36.70        
                1:06.40   2:16.23 (1:09.83)   3:26.56 (1:10.33)   4:36.70 (1:10.14)
  3 Zimmerman, Marley G       15 Express Swimming-MR  4:39.14    4:41.02        
                1:08.03   2:19.76 (1:11.73)   3:31.13 (1:11.37)   4:41.02 (1:09.89)
  4 Welcome, Shannon R        17 Express Swimming-MR  4:34.14    4:48.87        
                1:08.77   2:21.73 (1:12.96)   3:35.47 (1:13.74)   4:48.87 (1:13.40)
  5 Walsh, Stephanie M        15 Express Swimming-MR  4:47.57    4:50.01        
                1:08.96   2:22.99 (1:14.03)   3:37.52 (1:14.53)   4:50.01 (1:12.49)
  6 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  4:52.34    4:50.47        
                1:09.93   2:23.98 (1:14.05)   3:38.64 (1:14.66)   4:50.47 (1:11.83)
  7 Fetherston, Elizabeth P   16 Express Swimming-MR  4:44.23    4:50.65        
                1:08.89   2:22.50 (1:13.61)   3:37.38 (1:14.88)   4:50.65 (1:13.27)
  8 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  4:53.75    4:53.03        
                1:09.68   2:24.47 (1:14.79)   3:39.49 (1:15.02)   4:53.03 (1:13.54)
  9 Murphy, Lillian E         15 Express Swimming-MR  4:54.38    4:53.93        
                1:10.24   2:25.41 (1:15.17)   3:40.63 (1:15.22)   4:53.93 (1:13.30)
 10 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR  4:54.34    4:55.52        
                1:09.41   2:24.53 (1:15.12)   3:40.10 (1:15.57)   4:55.52 (1:15.42)
 11 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR               5:23.09    5:00.54        
                1:10.80   2:28.47 (1:17.67)   3:45.65 (1:17.18)   5:00.54 (1:14.89)
 12 Perez, Meadow A           16 Express Swimming-MR  4:52.89    5:00.85        
                1:11.62   2:28.96 (1:17.34)   3:45.91 (1:16.95)   5:00.85 (1:14.94)
 13 Thoms, Julia D            14 Express Swimming-MR  5:06.10    5:02.29        
                1:09.40   2:26.14 (1:16.74)   3:44.06 (1:17.92)   5:02.29 (1:18.23)
 14 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR  4:59.85    5:02.74        
                1:10.01   2:25.96 (1:15.95)   3:44.23 (1:18.27)   5:02.74 (1:18.51)
 15 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  5:01.95    5:06.82        
                1:13.11   2:31.72 (1:18.61)   3:49.79 (1:18.07)   5:06.82 (1:17.03)
 16 Brockman, Hannah G        14 Three Village-MR     5:30.00    5:08.28        
                1:14.28   2:32.97 (1:18.69)   3:51.99 (1:19.02)   5:08.28 (1:16.29)
 17 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR  5:05.03    5:11.95        
                1:14.79   2:34.29 (1:19.50)   3:54.48 (1:20.19)   5:11.95 (1:17.47)
 18 Olivieri, Olivia          14 FREE-MR              6:29.01    5:13.63        
                1:14.00   2:33.81 (1:19.81)   3:55.03 (1:21.22)   5:13.63 (1:18.60)
 19 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR  5:12.16    5:14.86        
                1:13.05   2:33.31 (1:20.26)   3:55.03 (1:21.72)   5:14.86 (1:19.83)
 20 Newmark, Ella M           13 Express Swimming-MR  5:05.45    5:19.53        
                1:14.21   2:35.06 (1:20.85)   3:57.34 (1:22.28)   5:19.53 (1:22.19)
 21 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR  5:16.96    5:22.06        
                1:14.86   2:38.17 (1:23.31)   4:01.49 (1:23.32)   5:22.06 (1:20.57)
 22 Healy, Sierra             11 HYB-MR               5:41.99    5:22.63        
                1:17.27   2:41.50 (1:24.23)   4:03.75 (1:22.25)   5:22.63 (1:18.88)
 23 Liang, Virginia           12 GATE-MR              6:08.10    5:24.25        
                1:18.67   2:41.70 (1:23.03)   4:04.60 (1:22.90)   5:24.25 (1:19.65)
 24 Davidson, Dawn H          12 Unattached-MR             NT    5:29.68        
                1:18.29   2:44.35 (1:26.06)   4:08.31 (1:23.96)   5:29.68 (1:21.37)
 25 Poschmann, Katie G        14 HYB-MR               5:21.56    5:30.29        
                1:16.50   2:42.12 (1:25.62)   4:07.56 (1:25.44)   5:30.29 (1:22.73)
 26 HU, Megan                 11 Express Swimming-MR  5:38.62    5:33.16        
                1:15.67   2:40.73 (1:25.06)   4:07.49 (1:26.76)   5:33.16 (1:25.67)
 27 McNamara, Jane            14 Unattached-MR        5:42.15    5:33.20        
                1:18.66   2:43.96 (1:25.30)   4:08.96 (1:25.00)   5:33.20 (1:24.24)
 28 Liang, Victoria           15 GATE-MR              5:34.15    5:33.81        
                1:17.36   2:42.82 (1:25.46)   4:09.33 (1:26.51)   5:33.81 (1:24.48)
 29 Hornick, Jade E           13 Express Swimming-MR  5:40.03    5:40.80        
                  20.15                             4:12.86 ( )   5:40.80 (1:27.94)
 30 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               5:30.00    5:44.58        
                1:20.71   2:48.21 (1:27.50)   4:15.96 (1:27.75)   5:44.58 (1:28.62)
 31 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  5:38.80    5:47.95        
                1:24.64   2:53.94 (1:29.30)   4:21.88 (1:27.94)   5:47.95 (1:26.07)
 32 Altmann, Katie E          15 SSC-MR               5:45.00    5:58.79        
                1:26.38   2:59.08 (1:32.70)   4:30.73 (1:31.65)   5:58.79 (1:28.06)
 33 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               6:25.00    6:13.59        
                1:27.81   3:04.00 (1:36.19)   4:40.87 (1:36.87)   6:13.59 (1:32.72)
 34 Lagasse, Emma G           11 Express Swimming-MR  7:00.01    6:26.28        
                1:27.50   3:06.60 (1:39.10)   4:47.81 (1:41.21)   6:26.28 (1:38.47)
 35 Edebali, Melisa D         16 Express Swimming-MR       NT    6:27.49        
                1:30.88   3:09.48 (1:38.60)   4:49.82 (1:40.34)   6:27.49 (1:37.67)
 
Girls 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lew, Katie G              15 Express Swimming-MR  1:08.91    1:10.91        
  2 Cianciotto, Danielle C    17 FREE-MR              1:11.34    1:11.33        
  3 Stanford, Catherine M     15 LBA-MR               1:10.98    1:12.23        
  4 Rinn, Morgan              16 Express Swimming-MR  1:12.38    1:12.65        
  5 Dong, Janis H             15 Express Swimming-MR  1:11.30    1:13.05        
  6 Welcome, Shannon R        17 Express Swimming-MR  1:11.84    1:13.29        
  7 Liew, Briana J            15 QNS-MR               1:11.65    1:13.76        
  8 Walsh, Stephanie M        15 Express Swimming-MR  1:11.29    1:13.96        
  9 Chen, Jessica Z           14 Three Village-MR     1:17.34    1:15.21        
 10 McDonnell, Emily A        16 LBA-MR               1:11.25    1:15.24        
 11 Whang, Jessica            16 Express Swimming-MR  1:13.75    1:15.49        
 12 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR  1:14.75    1:15.99        
 13 Aclao, Joromya            15 QNS-MR               1:14.80    1:16.72        
 14 Harris, Angelina L        15 Three Village-MR     1:15.21    1:16.75        
 15 Pan, Christina            16 GATE-MR              1:17.93    1:17.92        
 16 Murphy, Lillian E         15 Express Swimming-MR  1:16.48    1:18.16        
 17 Fetherston, Elizabeth P   16 Express Swimming-MR  1:16.44    1:18.32        
 18 Perez, Meadow A           16 Express Swimming-MR  1:16.60    1:18.57        
 19 Wang, Laurie              15 GATE-MR              1:15.95    1:18.65        
 20 Kropaneva, Sasha L        15 FREE-MR              1:14.53    1:18.87        
 21 Zimmerman, Marley G       15 Express Swimming-MR  1:15.03    1:19.69        
 22 Ng, Melanie               15 Parks Sailfish-MR    1:15.15    1:21.38        
 23 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR  1:20.78    1:21.58        
 24 Eng, Amelie R             12 Express Swimming-MR  1:19.94    1:22.09        
 25 Zhu, Angela               15 QNS-MR               1:19.62    1:23.04        
 26 Wilkins, Hazel S          16 Express Swimming-MR  1:14.08    1:23.46        
 27 Zhou, Sarah Y             15 FLY-MR               1:24.88    1:24.61        
 28 Russo, Noelle R           15 Express Swimming-MR  1:22.25    1:24.73        
 29 Rideout-Mann, Emma F      15 WISC-MR              1:26.99    1:25.34        
 30 Ramon, Amy Y              16 LBA-MR               1:23.97    1:25.84        
 31 Liang, Victoria           15 GATE-MR              1:25.56    1:25.93        
 32 Liang, Virginia           12 GATE-MR              1:26.77    1:26.12        
 33 Lai, Reyna                15 LIFE-MR              1:24.50    1:26.30        
 34 Leung, Elli               15 FLY-MR               1:28.12    1:26.35        
 35 Jimenez, Haley            15 QNS-MR               1:24.51    1:28.50        
 36 Martino, Samantha L       15 Express Swimming-MR  1:25.84    1:28.53        
 37 Juang, Samantha           16 FLY-MR               1:30.59    1:29.58        
 38 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               1:25.00    1:30.48        
 39 Altmann, Katie E          15 SSC-MR               1:30.00    1:32.26        
 40 Harris, Mary K            15 HYB-MR                    NT    1:33.14        
 41 Ferraris, Emily           16 SSC-MR               1:30.32    1:34.96        
 42 Gaspard, Summer P         16 Express Swimming-MR  1:39.11    1:39.62        
 43 Conner, Claire            15 HYB-MR               1:42.51    1:40.81        
 44 Keane, Calianne           15 Express Swimming-MR  1:29.87    1:41.51        
 45 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               1:39.00    1:43.90        
 46 Nunez, Miranda P          15 FLY-MR               2:00.00    1:44.66        
 47 Edebali, Melisa D         16 Express Swimming-MR       NT    1:49.91        
 
Girls 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rinn, Morgan              16 Express Swimming-MR  2:30.03    2:29.48        
                1:13.40   2:29.48 (1:16.08)                                        
  2 Stanford, Catherine M     15 LBA-MR               2:30.64    2:30.93        
                1:13.75   2:30.93 (1:17.18)                                        
  3 Cianciotto, Danielle C    17 FREE-MR              2:34.40    2:32.80        
                1:14.39   2:32.80 (1:18.41)                                        
  4 McKenna, Mary K           12 Express Swimming-MR  2:33.22    2:34.48        
                1:16.53   2:34.48 (1:17.95)                                        
  5 Lew, Katie G              15 Express Swimming-MR  2:31.91    2:36.53        
                1:16.53   2:36.53 (1:20.00)                                        
  6 Jhong, Sara               16 Express Swimming-MR  2:32.96    2:38.74        
                1:17.00   2:38.74 (1:21.74)                                        
  7 Dong, Janis H             15 Express Swimming-MR  2:38.93    2:39.98        
                1:16.06   2:39.98 (1:23.92)                                        
  8 McDonnell, Emily A        16 LBA-MR               2:34.87    2:40.24        
                1:17.68   2:40.24 (1:22.56)                                        
  9 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR  2:46.42    2:41.87        
                1:20.27   2:41.87 (1:21.60)                                        
 10 Fetherston, Elizabeth P   16 Express Swimming-MR  2:39.56    2:42.72        
                1:21.14   2:42.72 (1:21.58)                                        
 11 Montgomery, Bridget M     16 QNS-MR               2:42.33    2:44.51        
                1:20.20   2:44.51 (1:24.31)                                        
 12 Perez, Meadow A           16 Express Swimming-MR  2:41.31    2:45.81        
                1:22.65   2:45.81 (1:23.16)                                        
 13 Pan, Christina            16 GATE-MR              2:44.02    2:46.27        
                1:22.03   2:46.27 (1:24.24)                                        
 14 Wang, Laurie              15 GATE-MR              2:44.81    2:46.58        
                1:21.58   2:46.58 (1:25.00)                                        
 15 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR  2:50.56    2:48.99        
                1:23.04   2:48.99 (1:25.95)                                        
 16 Casalaina, Livia E        15 LBA-MR               2:51.25    2:51.34        
                1:23.19   2:51.34 (1:28.15)                                        
 17 Eng, Amelie R             12 Express Swimming-MR  2:56.97    2:52.24        
                1:25.39   2:52.24 (1:26.85)                                        
 18 Soffey, Shannon R         17 Express Swimming-MR  2:55.18    2:57.23        
                1:24.70   2:57.23 (1:32.53)                                        
 19 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               2:55.00    2:57.80        
                1:28.82   2:57.80 (1:28.98)                                        
 20 Ramon, Amy Y              16 LBA-MR               2:57.14    2:58.72        
                1:26.99   2:58.72 (1:31.73)                                        
 21 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR  3:06.15    2:58.79        
                1:27.62   2:58.79 (1:31.17)                                        
 22 Lai, Reyna                15 LIFE-MR              3:00.72    2:59.34        
                1:27.45   2:59.34 (1:31.89)                                        
 23 Larson, Claire A          16 Express Swimming-MR  3:00.59    2:59.45        
                1:27.90   2:59.45 (1:31.55)                                        
 24 Leung, Elli               15 FLY-MR               3:03.27    2:59.61        
                1:28.89   2:59.61 (1:30.72)                                        
 25 Martino, Samantha L       15 Express Swimming-MR  2:59.96    3:00.17        
                1:28.76   3:00.17 (1:31.41)                                        
 26 Rideout-Mann, Emma F      15 WISC-MR              3:04.99    3:00.34        
                1:28.94   3:00.34 (1:31.40)                                        
 27 Liang, Virginia           12 GATE-MR              3:04.62    3:00.92        
                1:30.07   3:00.92 (1:30.85)                                        
 28 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR  3:21.21    3:01.20        
                1:29.68   3:01.20 (1:31.52)                                        
 29 Bradley, Addison O        11 LBA-MR               3:05.91    3:03.24        
                1:29.98   3:03.24 (1:33.26)                                        
 30 Davidson, Dawn H          12 Unattached-MR        2:59.14    3:03.34        
                1:30.04   3:03.34 (1:33.30)                                        
 31 Prashad, Olivia T         17 Express Swimming-MR  3:07.18    3:09.39        
                1:32.67   3:09.39 (1:36.72)                                        
 32 Harris, Mary K            15 HYB-MR                    NT    3:15.48        
                1:35.39   3:15.48 (1:40.09)                                        
 33 Ferraris, Emily           16 SSC-MR               3:02.28    3:16.20        
                1:33.99   3:16.20 (1:42.21)                                        
 34 Calabrese, Victoria       16 Express Swimming-MR  3:15.43    3:20.07        
                1:37.07   3:20.07 (1:43.00)                                        
 35 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               3:30.00    3:36.44        
                1:45.53   3:36.44 (1:50.91)                                        
 36 Gaspard, Summer P         16 Express Swimming-MR  3:33.31    3:36.64        
                1:44.78   3:36.64 (1:51.86)                                        
 -- Altmann, Katie E          15 SSC-MR               3:10.00         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                1:37.32        DQ (1:38.00)                                        
 -- Keane, Calianne           15 Express Swimming-MR  3:25.45         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                1:43.09        DQ (1:50.66)                                        
 
Girls 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Jessica            16 Express Swimming-MR  1:12.66    1:13.89        
  2 Liew, Briana J            15 QNS-MR               1:18.69    1:17.45        
  3 Harris, Angelina L        15 Three Village-MR     1:15.28    1:17.88        
  4 Smith, Megan E            18 Express Swimming-MR  1:19.87    1:20.94        
  5 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR               1:22.06    1:21.44        
  6 Walsh, Stephanie M        15 Express Swimming-MR  1:22.01    1:21.53        
  7 Cianciotto, Danielle C    17 FREE-MR              1:21.64    1:21.58        
  8 Zimmerman, Marley G       15 Express Swimming-MR  1:23.93    1:22.84        
  9 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR  1:25.37    1:25.61        
 10 Knight, Caitlin C         15 Express Swimming-MR  1:25.29    1:25.96        
 11 McKenna, Mary K           12 Express Swimming-MR  1:25.55    1:26.43        
 12 Groshen, Kayla N          17 QNS-MR               1:23.01    1:26.79        
 13 Kong, Deborah             16 QNS-MR               1:28.67    1:27.20        
 14 Murphy, Lillian E         15 Express Swimming-MR  1:24.36    1:28.38        
 15 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR  1:29.68    1:29.37        
 16 Iaccarino-Modni, Josa A   16 LBA-MR               1:26.19    1:29.81        
 17 Healy, Sierra             11 HYB-MR               1:31.94    1:30.16        
 18 Herr, Emily A             10 Three Village-MR     1:28.61    1:31.37        
 19 Zhu, Angela               15 QNS-MR               1:28.72    1:31.57        
 20 Aclao, Joromya            15 QNS-MR               1:31.82    1:31.98        
 21 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR  1:32.22    1:32.35        
 22 Babel, Kristen M          17 Express Swimming-MR  1:27.81    1:32.48        
 23 Davidson, Dawn H          12 Unattached-MR        1:33.41    1:33.33        
 24 Casalaina, Livia E        15 LBA-MR               1:33.07    1:33.56        
 25 Jhong, Sara               16 Express Swimming-MR  1:29.43    1:33.98        
 26 Altmann, Katie E          15 SSC-MR               1:35.00    1:34.22        
 27 Zhou, Sarah Y             15 FLY-MR               1:33.58    1:34.87        
 28 Levine, Madeline J        15 LBA-MR               1:37.35    1:35.93        
 29 Fetherston, Elizabeth P   16 Express Swimming-MR  1:31.30    1:37.32        
 30 Lai, Reyna                15 LIFE-MR              1:42.87    1:38.50        
 31 Bradley, Addison O        11 LBA-MR               1:37.57    1:38.78        
 32 Edlin-Miller, Lia         11 HYB-MR               1:44.02    1:39.67        
 33 Abrams, Alexandra F       15 Express Swimming-MR  1:44.11    1:43.17        
 34 Michels, Grace C          12 SSC-MR               1:42.25    1:44.41        
 35 Harris, Mary K            15 HYB-MR                    NT    1:44.63        
 36 Jimenez, Haley            15 QNS-MR               1:37.96    1:45.58        
 37 Poschmann, Kristy A       12 HYB-MR               2:00.31    1:54.66        
 38 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               1:55.00    1:55.20        
 39 Gaspard, Summer P         16 Express Swimming-MR  1:53.48    1:55.48        
 
Girls 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liew, Briana J            15 QNS-MR               2:49.22    2:48.87        
                1:20.39   2:48.87 (1:28.48)                                        
  2 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR               2:55.49    2:53.03        
                1:23.48   2:53.03 (1:29.55)                                        
  3 Cianciotto, Danielle C    17 FREE-MR              2:55.49    2:55.56        
                1:25.45   2:55.56 (1:30.11)                                        
  4 Rinn, Morgan              16 Express Swimming-MR  2:55.57    2:56.02        
                1:25.73   2:56.02 (1:30.29)                                        
  5 Smith, Megan E            18 Express Swimming-MR  2:46.50    2:58.11        
                1:24.93   2:58.11 (1:33.18)                                        
  6 Perez, Meadow A           16 Express Swimming-MR  2:55.42    2:58.82        
                1:27.33   2:58.82 (1:31.49)                                        
  7 Zimmerman, Marley G       15 Express Swimming-MR  2:58.30    2:59.67        
                1:28.33   2:59.67 (1:31.34)                                        
  8 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR  3:00.87    2:59.81        
                1:26.58   2:59.81 (1:33.23)                                        
  9 McKenna, Mary K           12 Express Swimming-MR  2:58.39    3:04.51        
                1:29.72   3:04.51 (1:34.79)                                        
 10 Groshen, Kayla N          17 QNS-MR               3:03.41    3:05.47        
                1:31.35   3:05.47 (1:34.12)                                        
 11 Lew, Katie G              15 Express Swimming-MR  3:08.13    3:07.20        
                1:31.37   3:07.20 (1:35.83)                                        
 12 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR  3:18.16    3:07.36        
                1:31.49   3:07.36 (1:35.87)                                        
 13 Ng, Melanie               15 Parks Sailfish-MR    3:15.50    3:07.52        
                1:28.91   3:07.52 (1:38.61)                                        
 14 Martino, Samantha L       15 Express Swimming-MR  3:09.64    3:09.96        
                1:31.62   3:09.96 (1:38.34)                                        
 15 Davidson, Dawn H          12 Unattached-MR        3:24.06    3:14.76        
                1:34.26   3:14.76 (1:40.50)                                        
 16 Iaccarino-Modni, Josa A   16 LBA-MR               3:06.97    3:16.06        
                1:34.57   3:16.06 (1:41.49)                                        
 17 Wang, Laurie              15 GATE-MR              3:10.24    3:17.06        
                1:34.83   3:17.06 (1:42.23)                                        
 18 Pan, Christina            16 GATE-MR              3:09.00    3:17.44        
                1:35.78   3:17.44 (1:41.66)                                        
 19 Casalaina, Livia E        15 LBA-MR               3:17.63    3:18.61        
                1:35.95   3:18.61 (1:42.66)                                        
 20 Bradley, Addison O        11 LBA-MR               3:26.42    3:18.77        
                1:36.47   3:18.77 (1:42.30)                                        
 21 Liang, Victoria           15 GATE-MR              3:19.74    3:19.19        
                1:37.49   3:19.19 (1:41.70)                                        
 22 Liang, Virginia           12 GATE-MR              3:18.28    3:19.42        
                1:37.36   3:19.42 (1:42.06)                                        
 23 Zhou, Sarah Y             15 FLY-MR               3:17.18    3:19.91        
                1:35.46   3:19.91 (1:44.45)                                        
 24 Jhong, Sara               16 Express Swimming-MR  3:12.14    3:20.82        
                1:37.08   3:20.82 (1:43.74)                                        
 25 Meccia, Madison N         11 FREE-MR              3:23.47    3:23.81        
                1:39.69   3:23.81 (1:44.12)                                        
 26 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               3:20.00    3:23.97        
                1:39.07   3:23.97 (1:44.90)                                        
 27 Keane, Calianne           15 Express Swimming-MR  3:25.59    3:24.34        
                1:36.40   3:24.34 (1:47.94)                                        
 28 Juang, Samantha           16 FLY-MR               3:18.88    3:25.56        
                1:40.60   3:25.56 (1:44.96)                                        
 29 Altmann, Katie E          15 SSC-MR               3:20.00    3:26.25        
                1:39.46   3:26.25 (1:46.79)                                        
 30 Porr, Nicole M            15 FLY-MR               3:33.00    3:28.59        
                1:41.41   3:28.59 (1:47.18)                                        
 31 Ferraris, Emily           16 SSC-MR               3:50.88    4:10.37        
                2:03.46   4:10.37 (2:06.91)                                        
 32 Calabrese, Victoria       16 Express Swimming-MR  3:33.32    4:15.97        
                2:02.38   4:15.97 (2:13.59)                                        
 
Girls 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rinn, Morgan              16 Express Swimming-MR  1:03.53    1:03.84        
  2 Perez, Meadow A           16 Express Swimming-MR  1:06.07    1:07.69        
  3 Lew, Katie G              15 Express Swimming-MR  1:08.14    1:07.89        
  4 Stanford, Catherine M     15 LBA-MR               1:05.66    1:08.09        
  5 Whang, Jessica            16 Express Swimming-MR  1:08.68    1:09.37        
  6 Wilkins, Hazel S          16 Express Swimming-MR  1:04.67    1:09.96        
  7 Welcome, Shannon R        17 Express Swimming-MR  1:07.39    1:10.20        
  8 Harris, Angelina L        15 Three Village-MR     1:09.64    1:10.64        
  9 Liew, Briana J            15 QNS-MR               1:10.32    1:10.84        
 10 Smith, Megan E            18 Express Swimming-MR  1:06.66    1:10.99        
 11 Walsh, Stephanie M        15 Express Swimming-MR  1:09.31    1:11.12        
 12 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR  1:12.45    1:11.33        
 13 Zimmerman, Marley G       15 Express Swimming-MR  1:13.24    1:13.70        
 14 Russo, Noelle R           15 Express Swimming-MR  1:13.62    1:14.51        
 15 Eng, Amelie R             12 Express Swimming-MR  1:16.33    1:15.82        
 16 McDonnell, Emily A        16 LBA-MR               1:12.47    1:16.35        
 17 Zhu, Angela               15 QNS-MR               1:12.54    1:16.63        
 18 Murphy, Lillian E         15 Express Swimming-MR  1:17.13    1:17.69        
 19 Moeslinger, Natasha V     15 QNS-MR               1:18.33    1:17.88        
 20 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR  1:17.68    1:18.41        
 21 Pan, Christina            16 GATE-MR              1:17.33    1:18.49        
 22 Babel, Kristen M          17 Express Swimming-MR  1:15.83    1:20.47        
 23 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR  1:22.23    1:20.63        
 24 Lai, Reyna                15 LIFE-MR              1:25.65    1:23.15        
 25 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               1:30.00    1:23.27        
 26 Davidson, Dawn H          12 Unattached-MR        1:26.13    1:23.82        
 27 Ng, Melanie               15 Parks Sailfish-MR    1:17.80    1:24.71        
 28 Ramon, Amy Y              16 LBA-MR               1:29.63    1:25.26        
 29 Iaccarino-Modni, Josa A   16 LBA-MR               1:20.70    1:27.93        
 30 Liang, Victoria           15 GATE-MR              1:26.32    1:28.20        
 31 Martino, Samantha L       15 Express Swimming-MR  1:25.43    1:29.14        
 32 Rideout-Mann, Emma F      15 WISC-MR              1:29.86    1:32.24        
 33 Harris, Mary K            15 HYB-MR                    NT    1:32.77        
 34 Conner, Claire            15 HYB-MR               1:47.14    1:46.60        
 35 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               1:52.00    1:52.78        
 
Girls 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rinn, Morgan              16 Express Swimming-MR  2:18.08    2:16.39        
                1:04.86   2:16.39 (1:11.53)                                        
  2 Perez, Meadow A           16 Express Swimming-MR  2:23.28    2:26.74        
                1:09.22   2:26.74 (1:17.52)                                        
  3 Lew, Katie G              15 Express Swimming-MR  2:31.40    2:31.45        
                1:10.08   2:31.45 (1:21.37)                                        
  4 Welcome, Shannon R        17 Express Swimming-MR  2:29.39    2:32.56        
                1:10.41   2:32.56 (1:22.15)                                        
  5 Harris, Angelina L        15 Three Village-MR     2:28.74    2:36.93        
                1:14.57   2:36.93 (1:22.36)                                        
  6 Zimmerman, Marley G       15 Express Swimming-MR  2:38.74    2:40.43        
                1:15.93   2:40.43 (1:24.50)                                        
  7 Conlan, Olivia            15 QNS-MR               2:42.54    2:44.89        
                1:17.76   2:44.89 (1:27.13)                                        
  8 Russo, Noelle R           15 Express Swimming-MR  2:55.76    2:47.11        
                1:19.01   2:47.11 (1:28.10)                                        
 
Girls 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rinn, Morgan              16 Express Swimming-MR  2:26.18    2:26.10        
                1:08.18   2:26.10 (1:17.92)                                        
  2 Whang, Jessica            16 Express Swimming-MR  2:27.31    2:30.17        
                1:12.27   2:30.17 (1:17.90)                                        
  3 Stanford, Catherine M     15 LBA-MR               2:26.79    2:30.65        
                1:10.53   2:30.65 (1:20.12)                                        
  4 Zimmerman, Marley G       15 Express Swimming-MR  2:31.87    2:31.29        
                1:14.01   2:31.29 (1:17.28)                                        
  5 Cianciotto, Danielle C    17 FREE-MR              2:34.60    2:31.44        
                1:11.16   2:31.44 (1:20.28)                                        
  6 McKenna, Mary K           12 Express Swimming-MR  2:32.91    2:31.52        
                1:12.96   2:31.52 (1:18.56)                                        
  7 Walsh, Stephanie M        15 Express Swimming-MR  2:32.10    2:32.49        
                1:12.86   2:32.49 (1:19.63)                                        
  8 Lew, Katie G              15 Express Swimming-MR  2:34.16    2:33.35        
                1:10.26   2:33.35 (1:23.09)                                        
  9 Harris, Angelina L        15 Three Village-MR     2:26.55    2:35.05        
                1:14.92   2:35.05 (1:20.13)                                        
 10 Perez, Meadow A           16 Express Swimming-MR  2:33.70    2:35.31        
                1:14.82   2:35.31 (1:20.49)                                        
 11 Knight, Caitlin C         15 Express Swimming-MR  2:33.07    2:36.22        
                1:13.89   2:36.22 (1:22.33)                                        
 12 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR               2:36.65    2:36.47        
                1:14.99   2:36.47 (1:21.48)                                        
 13 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR  2:42.13    2:40.79        
                1:12.63   2:40.79 (1:28.16)                                        
 14 McDonnell, Emily A        16 LBA-MR               2:34.60    2:41.90        
                1:14.66   2:41.90 (1:27.24)                                        
 15 Murphy, Lillian E         15 Express Swimming-MR  2:38.97    2:42.09        
                1:17.21   2:42.09 (1:24.88)                                        
 16 Herr, Emily A             10 Three Village-MR     2:48.06    2:43.30        
                1:17.88   2:43.30 (1:25.42)                                        
 17 Healy, Sierra             11 HYB-MR               2:47.66    2:43.41        
                1:18.38   2:43.41 (1:25.03)                                        
 18 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR  2:45.63    2:43.62        
                1:14.81   2:43.62 (1:28.81)                                        
 19 Conlan, Olivia            15 QNS-MR               2:45.89    2:44.42        
                1:18.68   2:44.42 (1:25.74)                                        
 20 Babel, Kristen M          17 Express Swimming-MR  2:40.65    2:44.85        
                1:17.69   2:44.85 (1:27.16)                                        
 21 Fetherston, Elizabeth P   16 Express Swimming-MR  2:40.47    2:45.30        
                1:20.11   2:45.30 (1:25.19)                                        
 22 Jhong, Sara               16 Express Swimming-MR  2:37.75    2:45.36        
                1:16.96   2:45.36 (1:28.40)                                        
 23 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR  2:48.39    2:45.90        
                1:23.35   2:45.90 (1:22.55)                                        
 24 Davis, Bella M            15 Express Swimming-MR  2:46.07    2:46.59        
                1:20.75   2:46.59 (1:25.84)                                        
 25 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR  2:44.33    2:47.13        
                1:18.50   2:47.13 (1:28.63)                                        
 26 Russo, Noelle R           15 Express Swimming-MR  2:46.14    2:47.49        
                1:18.05   2:47.49 (1:29.44)                                        
 27 Groshen, Kayla N          17 QNS-MR               2:39.46    2:48.01        
                1:20.14   2:48.01 (1:27.87)                                        
 28 Iaccarino-Modni, Josa A   16 LBA-MR               2:50.49    2:49.37        
                1:22.69   2:49.37 (1:26.68)                                        
 29 Eng, Amelie R             12 Express Swimming-MR  2:48.07    2:49.97        
                1:19.92   2:49.97 (1:30.05)                                        
 30 Dong, Janis H             15 Express Swimming-MR  2:45.43    2:51.14        
                1:16.14   2:51.14 (1:35.00)                                        
 31 Zhu, Angela               15 QNS-MR               2:47.26    2:52.83        
                1:20.97   2:52.83 (1:31.86)                                        
 32 Dean, Catherine A         12 LBA-MR               3:14.97    2:55.36        
                1:20.86   2:55.36 (1:34.50)                                        
 33 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR  2:52.40    2:55.58        
                1:24.74   2:55.58 (1:30.84)                                        
 34 Davidson, Dawn H          12 Unattached-MR        2:55.96    2:56.22        
                1:23.98   2:56.22 (1:32.24)                                        
 35 Sullivan, Keira L         12 LBA-MR               3:12.43    2:57.35        
                1:22.62   2:57.35 (1:34.73)                                        
 36 Ramon, Amy Y              16 LBA-MR               2:59.27    2:57.59        
                1:23.64   2:57.59 (1:33.95)                                        
 37 Kong, Deborah             16 QNS-MR               3:01.04    2:57.86        
                1:25.58   2:57.86 (1:32.28)                                        
 38 HU, Megan                 11 Express Swimming-MR  2:59.37    2:58.48        
                1:22.85   2:58.48 (1:35.63)                                        
 39 Lai, Reyna                15 LIFE-MR              3:01.83    2:58.81        
                1:23.68   2:58.81 (1:35.13)                                        
 40 Sullivan, Lauren P        12 LBA-MR               3:11.83    3:00.85        
                1:25.98   3:00.85 (1:34.87)                                        
 41 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               2:56.95    3:01.41        
                1:25.17   3:01.41 (1:36.24)                                        
 42 Kang, Madison             12 Express Swimming-MR  3:28.76    3:02.25        
                1:29.61   3:02.25 (1:32.64)                                        
 43 Levine, Madeline J        15 LBA-MR               3:05.83    3:02.27        
                1:27.68   3:02.27 (1:34.59)                                        
 44 Walsh, Jessica M          12 Express Swimming-MR  3:02.37    3:02.60        
                1:29.94   3:02.60 (1:32.66)                                        
 45 Altmann, Katie E          15 SSC-MR               3:00.00    3:04.15        
                1:29.77   3:04.15 (1:34.38)                                        
 46 Rideout-Mann, Emma F      15 WISC-MR              3:02.83    3:04.58        
                1:26.16   3:04.58 (1:38.42)                                        
 47 Edlin-Miller, Lia         11 HYB-MR               3:15.17    3:05.02        
                1:30.74   3:05.02 (1:34.28)                                        
 48 Harris, Mary K            15 HYB-MR                    NT    3:10.34        
                1:30.26   3:10.34 (1:40.08)                                        
 49 Chan, Megan               12 Express Swimming-MR       NT    3:16.71        
                1:33.51   3:16.71 (1:43.20)                                        
 50 Ojutiku, Tiwa A           10 SSC-MR               3:30.00    3:20.46        
                1:36.17   3:20.46 (1:44.29)                                        
 51 Abrams, Alexandra F       15 Express Swimming-MR  3:20.93    3:22.25        
                1:36.81   3:22.25 (1:45.44)                                        
 52 Poschmann, Kristy A       12 HYB-MR                    NT    3:29.00        
                1:44.33   3:29.00 (1:44.67)                                        
 53 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               3:35.00    3:30.05        
                1:43.92   3:30.05 (1:46.13)                                        
 54 Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR       NT    3:30.09        
                1:43.65   3:30.09 (1:46.44)                                        
 55 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR               3:40.00    3:34.06        
                1:41.65   3:34.06 (1:52.41)                                        
 56 Lagasse, Emma G           11 Express Swimming-MR  3:43.21    3:40.06        
                1:45.25   3:40.06 (1:54.81)                                        
 -- Michels, Grace C          12 SSC-MR               3:30.00         DQ        
      One hand touch - breast
                1:42.34        DQ (1:47.03)                                        
 -- Barrett, Seania T         11 Express Swimming-MR  3:35.34         DQ        
      One hand touch - breast
                1:45.34        DQ (1:50.78)                                        
 
Girls 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rinn, Morgan              16 Express Swimming-MR  5:07.96    5:08.68        
                1:07.26   2:28.92 (1:21.66)   3:59.96 (1:31.04)   5:08.68 (1:08.72)
  2 Zimmerman, Marley G       15 Express Swimming-MR  5:19.14    5:23.14        
                1:14.59   2:37.68 (1:23.09)   4:11.04 (1:33.36)   5:23.14 (1:12.10)
  3 McKenna, Mary K           12 Express Swimming-MR  5:22.31    5:27.61        
                1:17.97   2:40.91 (1:22.94)   4:16.79 (1:35.88)   5:27.61 (1:10.82)
  4 Perez, Meadow A           16 Express Swimming-MR  5:24.76    5:33.99        
                1:11.59   2:43.35 (1:31.76)   4:19.66 (1:36.31)   5:33.99 (1:14.33)
  5 Clayton, Caelan J         14 Express Swimming-MR  5:38.36    5:34.33        
                1:18.09   2:41.96 (1:23.87)   4:21.45 (1:39.49)   5:34.33 (1:12.88)
  6 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR               6:02.06    5:39.97        
                1:18.41   2:50.12 (1:31.71)   4:22.25 (1:32.13)   5:39.97 (1:17.72)
  7 Gelfand, Veronica         12 Express Swimming-MR  5:49.42    5:42.55        
                1:17.65   2:44.57 (1:26.92)   4:28.70 (1:44.13)   5:42.55 (1:13.85)
  8 Stroub, Mia R             14 WISC-MR              5:46.24    5:44.13        
                1:13.79   2:40.98 (1:27.19)   4:27.85 (1:46.87)   5:44.13 (1:16.28)
  9 Liu, Kaitlyn S            12 Express Swimming-MR  5:41.79    5:44.76        
                1:16.17   2:41.60 (1:25.43)   4:25.40 (1:43.80)   5:44.76 (1:19.36)
 10 McKenna, Grace A          17 Express Swimming-MR  5:54.35    5:45.57        
                1:19.03   2:55.47 (1:36.44)   4:29.63 (1:34.16)   5:45.57 (1:15.94)
 11 O'Brien, Kate             13 WISC-MR                   NT    5:49.65        
                1:17.31   2:49.71 (1:32.40)   4:30.59 (1:40.88)   5:49.65 (1:19.06)
 12 Healy, Sierra             11 HYB-MR               6:09.74    5:51.11        
                1:20.21   2:50.00 (1:29.79)   4:30.90 (1:40.90)   5:51.11 (1:20.21)
 13 O'Brien, Amanda M         14 Express Swimming-MR  5:54.89    5:53.03        
                1:26.98   2:58.15 (1:31.17)   4:36.21 (1:38.06)   5:53.03 (1:16.82)
 14 Konop, Rebecca G          13 Express Swimming-MR  6:00.55    5:53.11        
                1:21.28   2:51.51 (1:30.23)   4:41.65 (1:50.14)   5:53.11 (1:11.46)
 15 Williamson, Jaila C       14 Express Swimming-MR  5:45.65    6:02.34        
                1:22.62   2:58.43 (1:35.81)   4:40.29 (1:41.86)   6:02.34 (1:22.05)
 16 Austin, Jessica R         14 RA-MR                6:00.15    6:04.05        
                1:25.74   2:56.27 (1:30.53)   4:39.89 (1:43.62)   6:04.05 (1:24.16)
 17 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               6:15.00    6:11.68        
                1:23.34   3:00.01 (1:36.67)   4:46.79 (1:46.78)   6:11.68 (1:24.89)
 18 Davidson, Dawn H          12 Unattached-MR             NT    6:14.11        
                1:28.52   3:06.75 (1:38.23)   4:53.72 (1:46.97)   6:14.11 (1:20.39)
 19 Singh, Cristina P         14 Express Swimming-MR  6:14.12    6:16.56        
                1:27.14   3:07.00 (1:39.86)   4:53.73 (1:46.73)   6:16.56 (1:22.83)
 20 Hornick, Jade E           13 Express Swimming-MR  6:30.01    6:25.14        
                1:32.11   3:08.33 (1:36.22)   4:57.43 (1:49.10)   6:25.14 (1:27.71)
 21 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  6:23.44    6:29.30        
                1:36.44   3:16.35 (1:39.91)   5:03.57 (1:47.22)   6:29.30 (1:25.73)
 22 Edlin-Miller, Lia         11 HYB-MR                    NT    6:33.82        
                1:34.52   3:18.45 (1:43.93)   5:07.26 (1:48.81)   6:33.82 (1:26.56)
 23 Rideout-Mann, Emma F      15 WISC-MR                   NT    6:42.01        
                1:32.12   3:13.22 (1:41.10)   5:13.14 (1:59.92)   6:42.01 (1:28.87)
 24 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               7:30.00    7:38.99        
                1:58.18   3:53.47 (1:55.29)   6:04.80 (2:11.33)   7:38.99 (1:34.19)
 
Boys 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Savas, Brayden T          10 SSC-MR                 33.83      33.84        
  2 Lin, Linus                10 FLY-MR                 34.15      34.20        
  3 Mohamed, Omar              9 FREE-MR                35.44      34.49        
  4 Chan, Aidan               10 FLY-MR                 35.18      35.36        
  5 Dissanayake, Ryan B       10 FLY-MR                 36.78      35.44        
  6 Boudreau, Sergei J        10 Three Village-MR       36.71      35.71        
  7 Wang, Jason Z              9 HYB-MR                 37.60      35.92        
  8 Lian, Derek               10 Parks Sailfish-MR      36.43      36.19        
  9 Farrell, Deaglan C         9 Three Village-MR       37.00      36.32        
 10 Boyarsky, Alexander       10 Shy-Mr-MR              36.68      36.47        
 10 Chen, Justin              10 Parks Sailfish-MR      35.43      36.47        
 12 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR    35.90      36.50        
 13 Ding, Charlie W           10 FLY-MR                 37.01      36.79        
 14 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR    37.38      37.13        
 15 Chinea, Ethan              9 Unattached-MR          38.26      37.39        
 16 Paton, Gavin C            10 SSC-MR                 35.70      37.41        
 17 Chang, Matthew A           9 FLY-MR                 35.88      37.55        
 18 Singer, Dillon T          10 FREE-MR                39.33      37.78        
 19 Kittilsen, Ryan A          9 Three Village-MR       37.28      38.10        
 20 Pace, George               9 FLY-MR                    NT      38.14        
 21 Green, Trevor A           10 SSC-MR                 43.00      38.19        
 22 Badovych, Andriy           9 FREE-MR                39.29      38.37        
 23 Tselykovskiy, Arseny      10 Shy-Mr-MR              42.90      38.46        
 24 Bargellini, Ryan J         9 Express Swimming-MR    43.43      38.74        
 25 Korenblit, Liam R          9 FREE-MR                39.58      38.80        
 26 Minchala, Ismael F        10 FLY-MR                 38.49      39.06        
 27 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR                 40.00      39.16        
 28 Casalinuovo, Johnny A     10 Three Village-MR       40.00      39.65        
 29 Wu, Oliver F              10 Three Village-MR       39.90      39.97        
 30 Tuminello, Nick S         10 FREE-MR                40.95      40.15        
 31 Paggi, Zach A              9 LBA-MR                 40.67      40.29        
 32 Zhang, Philip D           10 GATE-MR                44.30      40.32        
 33 Condolff, Thomas E         9 HYB-MR                 45.50      40.57        
 34 Zurakovski, Daniel L       9 FREE-MR                43.47      40.76        
 35 Klaric, Maksim A          10 Three Village-MR       41.76      41.15        
 36 Zeleniy, Aidan             9 Shy-Mr-MR              41.15      41.24        
 37 Monahan, Joseph J          9 Three Village-MR       40.69      41.34        
 38 Murphy, Harrison P        10 Express Swimming-MR    41.55      41.39        
 39 Temni, Matthew             9 FREE-MR                40.17      41.43        
 40 Lu, Hantao J               9 Three Village-MR     1:01.57      41.88        
 41 Stewart, Zenoven           9 HYB-MR                 41.96      41.91        
 42 Legrady, Max R            10 Three Village-MR       39.66      41.93        
 43 Tortora, Patrick D         9 HYB-MR                    NT      42.18        
 44 Pacifico, Jack V          10 Three Village-MR       41.80      42.23        
 45 Fusaro, Lucas P            9 Express Swimming-MR       NT      43.18        
 46 Zakarian, Johnathan T     10 GATE-MR                44.38      43.29        
 47 LaForte, Brendan           9 CSDC-MR                   NT      44.11        
 48 Mitchell, Ethan L          9 HYB-MR                    NT      44.88        
 49 Muir, Sean O               9 FREE-MR                40.99      44.94        
 50 Milgram, Jason E           9 FREE-MR                46.95      45.30        
 51 Nagornuk, Constantine T    9 FREE-MR                47.20      47.42        
 52 Spelman, Logan             8 CSDC-MR                49.92      49.04        
 53 Sanchez, Adrian E          9 FLY-MR                    NT      49.35        
 54 Gyaltsen, Glory            9 QNS-MR                 47.44      50.59        
 55 Colletti, Max              9 Express Swimming-MR    45.88      51.34        
 56 Kamboj, Alex              10 CSDC-MR                   NT      53.38        
 57 Rateshwar, Dylan           9 Express Swimming-MR    53.84      55.97        
 
Boys 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mohamed, Omar              9 FREE-MR              1:17.99    1:16.67        
  2 Boudreau, Sergei J        10 Three Village-MR     1:18.76    1:17.34        
  3 Chen, Justin              10 Parks Sailfish-MR    1:19.93    1:18.85        
  4 Dissanayake, Ryan B       10 FLY-MR               1:23.09    1:19.16        
  5 Lian, Derek               10 Parks Sailfish-MR    1:22.58    1:19.68        
  6 Farrell, Deaglan C         9 Three Village-MR     1:33.60    1:20.91        
  7 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR  1:19.36    1:21.24        
  8 Sainvil, Fenlay            9 Parks Sailfish-MR    1:26.50    1:21.74        
  9 Chang, Matthew A           9 FLY-MR               1:20.39    1:22.69        
 10 Wang, Jason Z              9 HYB-MR               1:23.64    1:22.88        
 11 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR  1:22.31    1:23.24        
 12 Boyarsky, Alexander       10 Shy-Mr-MR            1:32.30    1:23.89        
 13 Chinea, Ethan              9 Unattached-MR        1:24.08    1:24.52        
 14 Zarvovskiy, Andy A         9 Shy-Mr-MR            1:20.47    1:25.04        
 15 Badovych, Andriy           9 FREE-MR              1:27.92    1:25.32        
 16 Minchala, Ismael F        10 FLY-MR               1:24.89    1:25.34        
 17 Paton, Gavin C            10 SSC-MR               1:30.00    1:25.59        
 18 Brown, Reilly J           10 CSDC-MR              1:36.21    1:26.29        
 19 Wu, Oliver F              10 Three Village-MR     1:26.11    1:26.42        
 19 Kittilsen, Ryan A          9 Three Village-MR          NT    1:26.42        
 21 Makuyev, Simon A          10 Shy-Mr-MR            1:32.82    1:27.72        
 22 Korenblit, Liam R          9 FREE-MR              1:28.01    1:27.87        
 23 Paggi, Zach A              9 LBA-MR               1:32.86    1:27.93        
 24 Bargellini, Ryan J         9 Express Swimming-MR  1:25.74    1:29.40        
 25 Pace, George               9 FLY-MR                    NT    1:29.67        
 26 Zhang, Philip D           10 GATE-MR              1:32.27    1:30.25        
 27 Temni, Matthew             9 FREE-MR              1:28.16    1:30.54        
 28 Green, Trevor A           10 SSC-MR               1:35.00    1:31.08        
 29 Tortora, Patrick D         9 HYB-MR               1:40.49    1:31.16        
 30 Pacifico, Jack V          10 Three Village-MR     1:29.00    1:31.52        
 31 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR               1:32.00    1:31.84        
 32 Tuminello, Nick S         10 FREE-MR              1:33.07    1:33.20        
 33 Borukhov, Elan            10 QNS-MR               1:39.33    1:33.69        
 34 Zakarian, Johnathan T     10 GATE-MR              1:40.32    1:35.23        
 35 Monahan, Joseph J          9 Three Village-MR     1:38.82    1:35.57        
 36 Zurakovski, Daniel L       9 FREE-MR              1:41.66    1:39.10        
 37 Condolff, Thomas E         9 HYB-MR               1:35.03    1:39.74        
 38 Nagornuk, Constantine T    9 FREE-MR              1:46.74    1:40.96        
 39 Milgram, Jason E           9 FREE-MR              1:43.22    1:40.97        
 40 Lee, Crane                 9 FLY-MR               1:48.23    1:41.99        
 41 Lu, Hantao J               9 Three Village-MR     1:55.00    1:42.32        
 42 Diaz, Jason R             10 Express Swimming-MR       NT    1:49.96        
 43 Zhou, Henry                9 Express Swimming-MR  1:54.24    1:53.76        
 44 Gyaltsen, Glory            9 QNS-MR               1:55.57    1:54.37        
 45 Colletti, Max              9 Express Swimming-MR  1:48.36    1:54.51        
 46 Spelman, Logan             8 CSDC-MR              1:58.62    1:56.58        
 47 Sanchez, Adrian E          9 FLY-MR                    NT    1:57.23        
 48 Korica, Marko              9 Express Swimming-MR  2:11.21    1:57.29        
 49 Benavides, Isaiah J        9 WISC-MR              1:58.93    2:00.02        
 50 Kamboj, Alex              10 CSDC-MR                   NT    2:05.31        
 51 Borukhov, Jacob            9 QNS-MR                    NT    2:22.50        
 -- Casalinuovo, Johnny A     10 Three Village-MR     1:28.00         DQ        
      False start
 
Boys 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Savas, Brayden T          10 SSC-MR                 38.95      37.73        
  2 Mohamed, Omar              9 FREE-MR                41.00      40.61        
  3 Lian, Derek               10 Parks Sailfish-MR      42.84      42.21        
  4 Klaric, Maksim A          10 Three Village-MR       42.98      43.42        
  5 Kittilsen, Ryan A          9 Three Village-MR       43.10      43.74        
  6 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR    44.41      43.83        
  7 Casalinuovo, Johnny A     10 Three Village-MR       46.00      44.24        
  8 Chinea, Ethan              9 Unattached-MR          43.03      44.36        
  9 Paton, Gavin C            10 SSC-MR                 43.52      44.38        
 10 Korenblit, Liam R          9 FREE-MR                44.87      44.89        
 11 Chan, Aidan               10 FLY-MR                 43.31      44.95        
 12 Boudreau, Sergei J        10 Three Village-MR       43.90      45.03        
 13 Boyarsky, Alexander       10 Shy-Mr-MR              45.38      45.08        
 14 Temni, Matthew             9 FREE-MR                44.18      45.35        
 15 Badovych, Andriy           9 FREE-MR                47.33      45.59        
 16 Chen, Justin              10 Parks Sailfish-MR      48.33      45.76        
 17 Minchala, Ismael F        10 FLY-MR                 47.48      45.98        
 18 Chang, Matthew A           9 FLY-MR                 45.35      46.20        
 19 Singer, Dillon T          10 FREE-MR                49.00      46.32        
 20 Dissanayake, Ryan B       10 FLY-MR                 46.73      46.38        
 21 Farrell, Deaglan C         9 Three Village-MR       46.91      46.55        
 22 Zakarian, Johnathan T     10 GATE-MR                48.48      46.57        
 23 Tselykovskiy, Arseny      10 Shy-Mr-MR              45.00      46.77        
 24 Wang, Jason Z              9 HYB-MR                 46.44      46.93        
 25 Bargellini, Ryan J         9 Express Swimming-MR    48.65      46.96        
 26 Wu, Oliver F              10 Three Village-MR       46.61      47.07        
 27 Ding, Charlie W           10 FLY-MR                 49.67      47.37        
 28 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR    46.77      47.65        
 29 Paggi, Zach A              9 LBA-MR                 51.49      47.76        
 30 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR                 45.00      48.82        
 31 Ayzenberg, Daniel          9 LBA-MR                 50.00      49.03        
 32 Zurakovski, Daniel L       9 FREE-MR                54.86      49.79        
 33 Legrady, Max R            10 Three Village-MR       48.34      49.93        
 34 Green, Trevor A           10 SSC-MR                 49.00      50.21        
 35 Pacifico, Jack V          10 Three Village-MR       49.50      50.78        
 36 Tuminello, Nick S         10 FREE-MR                47.39      50.83        
 37 Murphy, Harrison P        10 Express Swimming-MR    50.18      51.22        
 38 Tortora, Patrick D         9 HYB-MR                    NT      52.86        
 39 Fusaro, Lucas P            9 Express Swimming-MR       NT      53.13        
 40 Zeleniy, Aidan             9 Shy-Mr-MR              50.23      53.35        
 41 Monahan, Joseph J          9 Three Village-MR       50.48      53.70        
 42 Nagornuk, Constantine T    9 FREE-MR                59.37      53.82        
 43 LaForte, Brendan           9 CSDC-MR                   NT      54.77        
 44 Muir, Sean O               9 FREE-MR                59.99      55.09        
 45 Stewart, Zenoven           9 HYB-MR                 58.22      55.44        
 46 Lu, Hantao J               9 Three Village-MR     1:06.00      56.82        
 47 Condolff, Thomas E         9 HYB-MR               1:00.16      57.55        
 48 Zhang, Philip D           10 GATE-MR                51.12      57.68        
 49 Milgram, Jason E           9 FREE-MR                56.07      58.45        
 50 Gyaltsen, Glory            9 QNS-MR                 57.02      59.48        
 51 Sanchez, Adrian E          9 FLY-MR                    NT    1:01.10        
 52 Mitchell, Ethan L          9 HYB-MR                    NT    1:01.68        
 53 Colletti, Max              9 Express Swimming-MR    57.05    1:02.42        
 54 Spelman, Logan             8 CSDC-MR                57.98    1:06.32        
 55 Kamboj, Alex              10 CSDC-MR                   NT    1:11.32        
 
Boys 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mohamed, Omar              9 FREE-MR              1:26.65    1:26.60        
  2 Chinea, Ethan              9 Unattached-MR        1:30.67    1:31.06        
  3 Sainvil, Fenlay            9 Parks Sailfish-MR    1:47.54    1:33.44        
  4 Singer, Dillon T          10 FREE-MR              1:38.27    1:34.13        
  5 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR  1:33.31    1:34.24        
  6 Chen, Justin              10 Parks Sailfish-MR    1:40.74    1:34.39        
  7 Borukhov, Elan            10 QNS-MR               1:43.33    1:34.71        
  8 Casalinuovo, Johnny A     10 Three Village-MR     1:59.00    1:34.88        
  9 Kittilsen, Ryan A          9 Three Village-MR     2:19.00    1:35.34        
 10 Farrell, Deaglan C         9 Three Village-MR     1:48.02    1:36.64        
 11 Badovych, Andriy           9 FREE-MR              1:40.59    1:38.49        
 12 Temni, Matthew             9 FREE-MR              1:39.66    1:38.92        
 13 Brown, Reilly J           10 CSDC-MR              1:42.08    1:40.24        
 14 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR               1:35.00    1:40.60        
 15 Wu, Oliver F              10 Three Village-MR     1:40.81    1:40.76        
 16 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR  1:40.81    1:42.25        
 17 Pacifico, Jack V          10 Three Village-MR     1:50.00    1:42.40        
 18 Bargellini, Ryan J         9 Express Swimming-MR  1:37.39    1:42.52        
 19 Paton, Gavin C            10 SSC-MR               1:40.00    1:42.76        
 20 Korenblit, Liam R          9 FREE-MR              1:38.65    1:43.33        
 21 Zakarian, Johnathan T     10 GATE-MR              1:55.21    1:46.88        
 22 Tuminello, Nick S         10 FREE-MR              1:42.99    1:47.78        
 23 Monahan, Joseph J          9 Three Village-MR     1:56.65    1:48.04        
 24 Green, Trevor A           10 SSC-MR               1:50.00    1:48.16        
 25 Zurakovski, Daniel L       9 FREE-MR              1:54.99    1:48.83        
 26 Zhang, Philip D           10 GATE-MR              1:47.04    1:51.52        
 27 Nagornuk, Constantine T    9 FREE-MR              2:07.34    1:55.63        
 28 Lu, Hantao J               9 Three Village-MR          NT    1:57.93        
 29 Milgram, Jason E           9 FREE-MR              2:01.36    2:03.78        
 30 Spelman, Logan             8 CSDC-MR                   NT    2:04.08        
 31 Diaz, Jason R             10 Express Swimming-MR       NT    2:07.90        
 32 Rateshwar, Dylan           9 Express Swimming-MR  2:16.57    2:18.29        
 33 Zhou, Henry                9 Express Swimming-MR  2:29.86    2:25.68        
 34 Kamboj, Alex              10 CSDC-MR                   NT    2:28.64        
 -- Benavides, Isaiah J        9 WISC-MR              2:09.99         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 -- Colletti, Max              9 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 
Boys 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boudreau, Sergei J        10 Three Village-MR       43.20      44.60        
  2 Ayzenberg, Daniel          9 LBA-MR                 50.00      46.81        
  3 Singer, Dillon T          10 FREE-MR                50.16      47.59        
  4 Lian, Derek               10 Parks Sailfish-MR      48.01      47.68        
  5 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR    47.91      48.40        
  6 Zarvovskiy, Andy A         9 Shy-Mr-MR              51.05      49.25        
  7 Sainvil, Fenlay            9 Parks Sailfish-MR      53.87      50.01        
  8 Badovych, Andriy           9 FREE-MR                53.28      50.72        
  9 Chen, Justin              10 Parks Sailfish-MR      51.85      51.61        
 10 Tuminello, Nick S         10 FREE-MR                51.22      51.73        
 11 Boyarsky, Alexander       10 Shy-Mr-MR              49.21      52.28        
 12 Brown, Reilly J           10 CSDC-MR                58.74      53.12        
 13 Dissanayake, Ryan B       10 FLY-MR                 55.62      53.71        
 14 Zhang, Philip D           10 GATE-MR                53.33      53.97        
 15 Wang, Jason Z              9 HYB-MR                 55.85      54.07        
 16 Makuyev, Simon A          10 Shy-Mr-MR            1:02.29      54.51        
 17 Korenblit, Liam R          9 FREE-MR                55.87      54.90        
 18 Paton, Gavin C            10 SSC-MR                 52.00      54.93        
 19 Paggi, Zach A              9 LBA-MR                 59.00      55.58        
 20 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR    57.28      55.68        
 21 Pacifico, Jack V          10 Three Village-MR     1:04.00      55.80        
 22 Chang, Matthew A           9 FLY-MR                 52.77      57.48        
 23 Bargellini, Ryan J         9 Express Swimming-MR    53.07      57.53        
 24 Green, Trevor A           10 SSC-MR                 56.00      57.68        
 25 Pace, George               9 FLY-MR                    NT      58.53        
 26 Casalinuovo, Johnny A     10 Three Village-MR       53.00      58.97        
 27 Condolff, Thomas E         9 HYB-MR               1:01.88    1:00.72        
 27 Kittilsen, Ryan A          9 Three Village-MR       53.00    1:00.72        
 29 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR               1:01.00    1:00.87        
 30 Borukhov, Jacob            9 QNS-MR                    NT    1:00.99        
 31 Tortora, Patrick D         9 HYB-MR               1:11.27    1:01.22        
 32 Zakarian, Johnathan T     10 GATE-MR              1:10.00    1:01.27        
 33 Kamboj, Alex              10 CSDC-MR                   NT    1:04.11        
 34 Lee, Crane                 9 FLY-MR                    NT    1:04.33        
 35 Fusaro, Lucas P            9 Express Swimming-MR       NT    1:05.93        
 36 Colletti, Max              9 Express Swimming-MR  1:06.13    1:07.17        
 37 Milgram, Jason E           9 FREE-MR              1:06.79    1:07.46        
 38 Spelman, Logan             8 CSDC-MR              1:08.28    1:08.91        
 39 Rateshwar, Dylan           9 Express Swimming-MR  1:03.58    1:09.99        
 40 Benavides, Isaiah J        9 WISC-MR              1:15.95    1:13.17        
 41 Gyaltsen, Glory            9 QNS-MR               1:11.12    1:14.39        
 42 Diaz, Jason R             10 Express Swimming-MR       NT    1:14.59        
 43 Korica, Marko              9 Express Swimming-MR  1:20.94    1:14.89        
 -- Zurakovski, Daniel L       9 FREE-MR                59.04         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Boys 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boudreau, Sergei J        10 Three Village-MR     1:33.04    1:34.41        
  2 Lian, Derek               10 Parks Sailfish-MR    1:40.38    1:40.89        
  3 Singer, Dillon T          10 FREE-MR              1:40.29    1:41.20        
  4 Chan, Aidan               10 FLY-MR               1:40.63    1:41.45        
  5 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR  1:42.64    1:43.51        
  6 Farrell, Deaglan C         9 Three Village-MR     1:51.93    1:45.92        
  7 Ayzenberg, Daniel          9 LBA-MR               1:50.00    1:46.70        
  8 Lin, Linus                10 FLY-MR               1:57.73    1:49.22        
  9 Chen, Justin              10 Parks Sailfish-MR    1:47.97    1:49.26        
 10 Tselykovskiy, Arseny      10 Shy-Mr-MR            1:45.90    1:50.88        
 11 Boyarsky, Alexander       10 Shy-Mr-MR            1:55.24    1:51.94        
 12 Murphy, Harrison P        10 Express Swimming-MR  1:52.02    1:52.36        
 13 Tuminello, Nick S         10 FREE-MR              1:52.56    1:54.13        
 14 Bargellini, Ryan J         9 Express Swimming-MR  2:11.21    1:56.80        
 15 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR  1:58.40    1:58.83        
 16 Temni, Matthew             9 FREE-MR              1:58.08    1:58.98        
 17 Pacifico, Jack V          10 Three Village-MR     1:58.70    1:59.46        
 18 Zeleniy, Aidan             9 Shy-Mr-MR            1:55.43    2:00.45        
 19 Chinea, Ethan              9 Unattached-MR        1:56.50    2:01.23        
 20 Paton, Gavin C            10 SSC-MR               2:08.12    2:05.45        
 21 Zurakovski, Daniel L       9 FREE-MR              2:21.19    2:05.86        
 22 Zhang, Philip D           10 GATE-MR              2:03.73    2:10.36        
 23 Klaric, Maksim A          10 Three Village-MR     2:18.87    2:10.99        
 24 Pace, George               9 FLY-MR                    NT    2:11.12        
 25 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR               2:20.00    2:11.13        
 26 Green, Trevor A           10 SSC-MR               2:08.00    2:11.20        
 27 Stewart, Zenoven           9 HYB-MR               2:12.35    2:11.28        
 28 Lu, Hantao J               9 Three Village-MR     2:45.00    2:11.45        
 29 Condolff, Thomas E         9 HYB-MR                    NT    2:12.65        
 30 Tortora, Patrick D         9 HYB-MR                    NT    2:13.08        
 31 Mitchell, Ethan L          9 HYB-MR                    NT    2:15.56        
 32 Legrady, Max R            10 Three Village-MR     2:30.00    2:16.38        
 33 Zakarian, Johnathan T     10 GATE-MR              2:30.00    2:16.88        
 34 Colletti, Max              9 Express Swimming-MR       NT    2:22.59        
 35 Kamboj, Alex              10 CSDC-MR                   NT    2:23.41        
 36 Rateshwar, Dylan           9 Express Swimming-MR       NT    2:32.60        
 37 Spelman, Logan             8 CSDC-MR                   NT    2:35.09        
 38 Milgram, Jason E           9 FREE-MR              2:33.04    2:35.31        
 
Boys 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mohamed, Omar              9 FREE-MR                37.72      36.89        
  2 Lian, Derek               10 Parks Sailfish-MR      43.56      40.15        
  3 Minchala, Ismael F        10 FLY-MR                 41.13      40.95        
  4 Chang, Matthew A           9 FLY-MR                 41.82      41.69        
  5 Boudreau, Sergei J        10 Three Village-MR       42.88      41.75        
  6 Dissanayake, Ryan B       10 FLY-MR                 43.81      42.66        
  7 Zarvovskiy, Andy A         9 Shy-Mr-MR              46.32      42.85        
  8 Boyarsky, Alexander       10 Shy-Mr-MR              44.45      43.84        
  9 Ayzenberg, Daniel          9 LBA-MR                 50.00      44.00        
 10 Paggi, Zach A              9 LBA-MR                 48.50      45.12        
 11 Kittilsen, Ryan A          9 Three Village-MR       44.91      45.18        
 12 Wu, Oliver F              10 Three Village-MR       50.90      45.96        
 13 Farrell, Deaglan C         9 Three Village-MR       50.06      46.31        
 14 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR    49.10      46.67        
 15 Green, Trevor A           10 SSC-MR                 47.00      46.85        
 16 Wang, Jason Z              9 HYB-MR                 48.40      47.25        
 17 Singer, Dillon T          10 FREE-MR                49.58      48.00        
 18 Bargellini, Ryan J         9 Express Swimming-MR    45.19      48.89        
 19 Tortora, Patrick D         9 HYB-MR               1:11.23      50.06        
 20 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR                 48.00      50.23        
 21 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR    48.24      51.55        
 22 Monahan, Joseph J          9 Three Village-MR     1:01.30      51.59        
 23 Chinea, Ethan              9 Unattached-MR          54.42      52.42        
 24 Makuyev, Simon A          10 Shy-Mr-MR              57.57      52.46        
 25 Paton, Gavin C            10 SSC-MR                 50.00      53.57        
 26 Borukhov, Elan            10 QNS-MR                 49.33      53.90        
 27 Fusaro, Lucas P            9 Express Swimming-MR       NT      54.52        
 28 Lu, Hantao J               9 Three Village-MR       59.00      54.70        
 29 Lee, Crane                 9 FLY-MR                 56.14      56.83        
 30 Temni, Matthew             9 FREE-MR                51.13      57.10        
 31 Korica, Marko              9 Express Swimming-MR  1:04.40      58.05        
 32 Condolff, Thomas E         9 HYB-MR               1:00.27      59.99        
 33 Benavides, Isaiah J        9 WISC-MR              1:05.59    1:07.16        
 34 Gyaltsen, Glory            9 QNS-MR               1:10.71    1:10.33        
 35 Zhou, Henry                9 Express Swimming-MR  1:04.40    1:11.55        
 36 Diaz, Jason R             10 Express Swimming-MR       NT    1:22.58        
 -- Rateshwar, Dylan           9 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 9-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Savas, Brayden T          10 SSC-MR               1:26.01    1:24.32        
  2 Mohamed, Omar              9 FREE-MR              1:29.97    1:25.95        
  3 Chang, Matthew A           9 FLY-MR               1:36.77    1:39.83        
  4 Wu, Oliver F              10 Three Village-MR     1:44.30    1:42.50        
  5 Lin, Linus                10 FLY-MR               1:39.05    1:42.53        
  6 Minchala, Ismael F        10 FLY-MR               1:42.83    1:45.59        
  7 Wang, Jason Z              9 HYB-MR               1:55.12    1:48.71        
  8 Badovych, Andriy           9 FREE-MR              1:40.99    1:51.02        
  9 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR  1:50.67    1:51.72        
 10 Casalinuovo, Johnny A     10 Three Village-MR     1:42.00    1:52.86        
 11 Dissanayake, Ryan B       10 FLY-MR               2:00.88    1:52.98        
 12 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR  1:50.16    1:53.38        
 13 Green, Trevor A           10 SSC-MR               1:45.00    1:56.22        
 14 Monahan, Joseph J          9 Three Village-MR     2:04.98    1:59.02        
 15 Korenblit, Liam R          9 FREE-MR              2:00.30    1:59.97        
 16 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR               2:10.00    2:10.63        
 17 Paton, Gavin C            10 SSC-MR               2:00.00    2:11.23        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                30.79  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Londono, Nicholas G       12 Three Village-MR       28.40      28.69 JO     
  2 Vinciguerra, Vincent X    12 Three Village-MR       28.85      29.02 JO     
  3 Chang, Steven R           12 FLY-MR                 29.05      29.24 JO     
  4 Savchuk, Michael          12 Shy-Mr-MR              30.46      30.05 JO     
  5 Lim, James                12 FLY-MR                 29.76      30.11 JO     
  6 Mendoza, Aaron O          11 HYB-MR                 30.14      30.43 JO     
  7 Mountantonakis, Manoli S  11 FLY-MR                 31.32      30.62 JO     
  8 Ng, Ryan Y                12 GATE-MR                31.82      31.37        
  9 Buchen, Max H             12 Three Village-MR       31.36      31.44        
 10 Hall III, Richard D       12 Three Village-MR       32.28      31.47        
 11 Brady, Timmy M            11 Three Village-MR       32.31      31.61        
 12 Ng, Eyton E               11 FREE-MR                31.87      31.64        
 13 Kravets Filatov, Michael  12 Shy-Mr-MR              32.17      31.76        
 14 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR    31.70      31.80        
 15 Leung, Lance              11 FLY-MR                 34.97      31.83        
 16 Scalia, Anthony D         12 Three Village-MR       31.33      31.84        
 17 Hsieh, Ethan              12 Express Swimming-MR    31.82      31.99        
 18 Leroy, Pierre             12 HYB-MR                 31.78      32.03        
 19 Georges, Adelrhany        12 HYB-MR                 33.85      32.51        
 20 Young, Aaron M            12 SSC-MR                 35.00      32.59        
 21 Monahan, James J          11 Three Village-MR       32.50      32.84        
 22 Schimmel, Dylan R         12 LBA-MR                 33.95      32.97        
 23 Milgram, Mark A           11 FREE-MR                35.79      33.41        
 24 Miele, Thomas L           12 Three Village-MR       33.52      33.62        
 25 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR    32.91      34.00        
 26 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR    35.15      34.08        
 27 Tang, Richard             11 Express Swimming-MR    34.40      34.30        
 28 Martin, Tim J             12 SSC-MR                 33.35      34.62        
 29 Wang, Kai R               12 FLY-MR                    NT      34.74        
 30 Krivenko, Andrew          11 FREE-MR                34.90      35.14        
 31 Apat, Joseph R            12 Express Swimming-MR    35.33      35.16        
 31 Zakarian, Matthew         12 GATE-MR                35.25      35.16        
 33 Wang, Orion               12 GATE-MR                35.45      35.39        
 34 Placencia-Nazareno, Etha  11 Three Village-MR       33.81      36.15        
 35 Wang, Kevin Y             12 GATE-MR                35.49      36.21        
 36 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR    35.42      36.34        
 37 Chu, Preston              11 GATE-MR                37.93      36.40        
 38 Perisa, Marko C           12 LBA-MR                 36.05      36.45        
 39 Raykis, Sean              11 Express Swimming-MR    36.33      36.49        
 40 Khudaynatov, Yannis       11 FREE-MR                40.93      36.59        
 41 Andrejczuk, Peter         11 LBA-MR                 38.42      36.72        
 42 Osypenko, Sasha           11 HYB-MR                 38.87      36.73        
 43 Xu, James D               11 QNS-MR                 38.12      36.78        
 44 Field, Jacob B            11 Three Village-MR       36.62      36.88        
 45 Franks, John              11 Express Swimming-MR    40.65      37.07        
 46 Olsen, Luke D             12 CSDC-MR                39.15      37.22        
 47 Sundberg, Kyle            11 HYB-MR                 36.45      37.25        
 48 Kan, Winston C            11 FREE-MR                37.28      37.41        
 49 Gyaltsen, Tenzin          12 QNS-MR                 38.87      37.44        
 50 Casalaina, Vince T        11 LBA-MR                 41.44      37.81        
 51 Muir, Chris D             12 FREE-MR                45.99      37.91        
 52 Chan, Curtis              11 Express Swimming-MR    39.82      38.18        
 53 Shapiro, Jason M          11 LBA-MR                 38.32      38.56        
 54 Rosa, Sergio M            11 Express Swimming-MR       NT      38.69        
 55 Chan, Wesley              12 FLY-MR                 38.99      38.74        
 56 Wang, Oscar               11 HYB-MR                 40.07      39.23        
 56 Fitzpatrick, Thomas A     12 LBA-MR                 45.00      39.23        
 58 Aldridge, Brian C         11 LBA-MR                 45.00      39.24        
 59 Tsukerman, Ben S          12 LBA-MR                 42.51      39.28        
 60 Miele, Matthew J          11 Three Village-MR       41.68      39.68        
 61 Connolly, Oliver T        12 LBA-MR               1:00.00      39.89        
 62 Van De Cruze, Joshua      12 QNS-MR                 43.33      39.96        
 63 Pan, Zhanjun              12 GATE-MR                40.51      40.60        
 64 Ciobanu, Joshua P         12 LBA-MR                 47.56      40.62        
 65 Murray, Nate D            11 LBA-MR               1:00.00      41.02        
 66 Minotto, Matthew C        11 SSC-MR                 41.05      41.66        
 67 Valenzuela, Benjamin A    12 LBA-MR                 45.49      42.11        
 68 Thomas, Tyler C           11 SSC-MR                 42.00      42.82        
 69 Volodarskiy, Alex         11 FREE-MR                45.99      43.17        
 70 Polito, Justin            11 FREE-MR                42.79      43.35        
 71 Kapp, John Kapp A         11 FREE-MR                41.90      43.68        
 72 Gmelch, Robert J          11 WISC-MR                41.98      43.72        
 73 Kozlik, Brandon M         11 LBA-MR                 42.32      44.01        
 74 Deely, Jack W             11 LBA-MR               1:00.00      44.48        
 75 Ferland, Joseph           12 HYB-MR                    NT      53.44        
 76 Monti, Jackson T          11 LBA-MR               1:00.00      55.28        
 77 Bassarath, Luke N         12 Express Swimming-MR    55.35    1:02.48        
 -- Souberbielle, Santiago G  11 Express Swimming-MR    40.46         DQ        
      False start
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:06.39  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Steven R           12 FLY-MR               1:03.42    1:03.34 JO     
  2 Londono, Nicholas G       12 Three Village-MR     1:03.13    1:03.56 JO     
  3 Vinciguerra, Vincent X    12 Three Village-MR     1:02.63    1:03.68 JO     
  4 Mendoza, Aaron O          11 HYB-MR               1:07.58    1:05.26 JO     
  5 Savchuk, Michael          12 Shy-Mr-MR            1:06.46    1:05.46 JO     
  6 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR              1:07.05    1:05.92 JO     
  7 Hall III, Richard D       12 Three Village-MR     1:09.78    1:08.71        
  8 Landgraf, Tim A           12 FREE-MR              1:08.26    1:08.80        
  9 Ng, Ryan Y                12 GATE-MR              1:10.29    1:08.92        
 10 Mountantonakis, Manoli S  11 FLY-MR               1:08.90    1:08.93        
 11 Pepper, Hudson M          11 FREE-MR              1:08.71    1:09.12        
 12 Hsieh, Ethan              12 Express Swimming-MR  1:12.35    1:10.35        
 13 Leroy, Pierre             12 HYB-MR               1:10.69    1:10.39        
 14 Ng, Eyton E               11 FREE-MR              1:13.81    1:10.44        
 15 Georges, Adelrhany        12 HYB-MR               1:22.14    1:10.63        
 16 Leung, Lance              11 FLY-MR               1:12.53    1:10.83        
 17 Scalia, Anthony D         12 Three Village-MR     1:08.61    1:10.92        
 18 Young, Aaron M            12 SSC-MR               1:12.68    1:11.40        
 19 Hodan, Gary R             12 FREE-MR              1:11.44    1:12.10        
 20 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR  1:12.80    1:12.28        
 21 Monahan, James J          11 Three Village-MR     1:11.68    1:12.36        
 22 Kravets Filatov, Michael  12 Shy-Mr-MR            1:13.10    1:12.70        
 23 Schimmel, Dylan R         12 LBA-MR               1:16.86    1:12.76        
 24 Milgram, Mark A           11 FREE-MR              1:16.84    1:13.51        
 25 Placencia-Nazareno, Etha  11 Three Village-MR     1:16.92    1:13.85        
 26 Gibbs, Owen T             12 Express Swimming-MR  1:21.52    1:14.12        
 27 Blinov, Alex              12 Shy-Mr-MR            1:12.12    1:14.93        
 28 Tang, Richard             11 Express Swimming-MR  1:14.72    1:15.16        
 29 Apat, Joseph R            12 Express Swimming-MR  1:16.17    1:15.99        
 30 Krivenko, Andrew          11 FREE-MR              1:14.87    1:17.75        
 31 Kan, Winston C            11 FREE-MR              1:20.23    1:18.92        
 32 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR  1:22.71    1:18.97        
 33 Andrejczuk, Peter         11 LBA-MR               1:23.97    1:19.98        
 34 Perisa, Marko C           12 LBA-MR               1:20.00    1:20.12        
 35 Khudaynatov, Yannis       11 FREE-MR              1:15.27    1:20.50        
 36 Wang, Orion               12 GATE-MR              1:21.58    1:21.35        
 37 Chu, Preston              11 GATE-MR              1:22.77    1:21.56        
 38 Fuentes, JC               12 GATE-MR              1:23.11    1:21.57        
 39 Olsen, Luke D             12 CSDC-MR              1:24.68    1:21.88        
 40 Zakarian, Matthew         12 GATE-MR              1:23.70    1:22.16        
 41 Mavashev, Michael L       12 Aquaflames-MR        1:26.02    1:22.95        
 42 Raykis, Sean              11 Express Swimming-MR  1:24.84    1:25.15        
 43 Dantini, Nick A           12 WISC-MR              1:19.74    1:26.11        
 44 Xu, James D               11 QNS-MR               1:24.96    1:26.85        
 45 Franks, John              11 Express Swimming-MR  1:30.07    1:26.94        
 46 Chan, Wesley              12 FLY-MR               1:31.36    1:27.74        
 47 Spagnoletti, Lucas        12 HYB-MR               1:27.02    1:28.45        
 48 Killian, Joachim T        12 GATE-MR              1:30.89    1:28.52        
 49 Veraszto, Colin R         12 SSC-MR               1:30.00    1:28.88        
 50 Gyaltsen, Tenzin          12 QNS-MR               1:28.81    1:29.71        
 51 Santillan, Angel J        12 LBA-MR               1:36.09    1:29.79        
 52 Shapiro, Jason M          11 LBA-MR               1:30.08    1:30.18        
 53 Sundberg, Kyle            11 HYB-MR               1:29.53    1:31.00        
 54 Guglielmo, Gerard J       11 LBA-MR               1:43.79    1:31.17        
 55 Souberbielle, Santiago G  11 Express Swimming-MR  1:30.26    1:31.50        
 56 Thomas, Tyler C           11 SSC-MR               1:36.00    1:32.31        
 57 Gmelch, Robert J          11 WISC-MR              1:33.32    1:32.59        
 58 Kapp, John Kapp A         11 FREE-MR              1:26.52    1:33.50        
 59 Rosa, Sergio M            11 Express Swimming-MR       NT    1:33.67        
 60 Valenzuela, Benjamin A    12 LBA-MR               1:42.47    1:33.71        
 61 Mostovoy, Arthur          11 Shy-Mr-MR            1:20.12    1:35.53        
 62 Pan, Zhanjun              12 GATE-MR              1:33.27    1:35.62        
 63 Minotto, Matthew C        11 SSC-MR               1:35.81    1:37.20        
 64 Ciobanu, Joshua P         12 LBA-MR               1:52.84    1:37.53        
 65 Volodarskiy, Alex         11 FREE-MR              1:44.53    1:37.67        
 66 Deely, Jack W             11 LBA-MR               2:15.00    1:39.37        
 67 Burgin, Matthew J         11 HYB-MR               1:32.87    1:40.21        
 68 Govier, Robert D          12 WISC-MR              1:43.45    1:41.12        
 69 Connolly, Oliver T        12 LBA-MR               2:00.00    1:41.75        
 70 Polito, Justin            11 FREE-MR              1:36.09    1:44.02        
 71 Ferland, Joseph           12 HYB-MR                    NT    1:55.08        
 72 Bassarath, Luke N         12 Express Swimming-MR  2:12.65    2:20.50        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
                35.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pepper, Hudson M          11 FREE-MR                34.25      34.47 JO     
  2 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR    35.30      35.00 JO     
  3 Londono, Nicholas G       12 Three Village-MR       37.12      35.80 JO     
  4 Lim, James                12 FLY-MR                 36.32      35.93 JO     
  5 Mountantonakis, Manoli S  11 FLY-MR                 35.55      36.73        
  6 Hsieh, Ethan              12 Express Swimming-MR    37.18      38.39        
  7 Ng, Ryan Y                12 GATE-MR                38.14      38.56        
  8 Savchuk, Michael          12 Shy-Mr-MR              38.62      38.86        
  9 Young, Aaron M            12 SSC-MR                 42.00      39.15        
 10 Ng, Eyton E               11 FREE-MR                40.03      39.26        
 11 Martin, Tim J             12 SSC-MR                 40.47      40.08        
 12 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR    39.50      40.80        
 13 Milgram, Mark A           11 FREE-MR                42.67      40.92        
 13 Krivenko, Andrew          11 FREE-MR                44.20      40.92        
 15 Monahan, James J          11 Three Village-MR       39.26      41.23        
 16 Andrejczuk, Peter         11 LBA-MR                 42.66      41.52        
 17 Schimmel, Dylan R         12 LBA-MR                 42.68      41.64        
 18 Kravets Filatov, Michael  12 Shy-Mr-MR              44.04      41.96        
 19 Chang, Steven R           12 FLY-MR                 39.56      42.15        
 20 Georges, Adelrhany        12 HYB-MR                 46.20      42.24        
 21 Miele, Thomas L           12 Three Village-MR       45.75      42.72        
 22 Tang, Richard             11 Express Swimming-MR    40.69      42.91        
 23 Leung, Lance              11 FLY-MR                 47.57      43.06        
 24 Wang, Kevin Y             12 GATE-MR                41.94      43.39        
 25 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR    41.11      43.41        
 26 Perisa, Marko C           12 LBA-MR                 40.00      43.48        
 27 Wang, Orion               12 GATE-MR                43.75      43.61        
 28 Placencia-Nazareno, Etha  11 Three Village-MR       43.06      43.87        
 29 Raykis, Sean              11 Express Swimming-MR    43.93      43.98        
 30 Apat, Joseph R            12 Express Swimming-MR    43.50      44.86        
 31 Khudaynatov, Yannis       11 FREE-MR                46.10      45.00        
 32 Field, Jacob B            11 Three Village-MR       49.13      45.03        
 33 Van De Cruze, Joshua      12 QNS-MR                 44.51      45.33        
 34 Olsen, Luke D             12 CSDC-MR                46.34      45.53        
 35 Osypenko, Sasha           11 HYB-MR                 45.64      45.65        
 36 Kan, Winston C            11 FREE-MR                45.84      46.15        
 37 Shapiro, Jason M          11 LBA-MR                 43.72      46.26        
 38 Casalaina, Vince T        11 LBA-MR                 50.00      46.40        
 39 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR    46.69      46.48        
 40 Wang, Kai R               12 FLY-MR                    NT      46.91        
 41 Chu, Preston              11 GATE-MR                46.73      47.01        
 42 Murray, Nate D            11 LBA-MR               1:15.00      47.41        
 43 Minotto, Matthew C        11 SSC-MR                 47.31      47.74        
 44 Fitzpatrick, Thomas A     12 LBA-MR                 47.07      48.07        
 45 Pan, Zhanjun              12 GATE-MR                49.01      48.29        
 46 Sundberg, Kyle            11 HYB-MR                 47.45      48.47        
 47 Thomas, Tyler C           11 SSC-MR                 56.00      49.50        
 48 Wang, Oscar               11 HYB-MR                 47.76      49.55        
 49 Souberbielle, Santiago G  11 Express Swimming-MR    49.15      49.74        
 50 Gmelch, Robert J          11 WISC-MR                49.39      50.44        
 51 Valenzuela, Benjamin A    12 LBA-MR                 52.88      50.49        
 52 Muir, Chris D             12 FREE-MR                55.99      50.72        
 53 Kapp, John Kapp A         11 FREE-MR                49.34      52.21        
 54 Franks, John              11 Express Swimming-MR    52.55      52.31        
 54 Gyaltsen, Tenzin          12 QNS-MR                 48.83      52.31        
 56 Aldridge, Brian C         11 LBA-MR                 49.09      52.52        
 57 Chan, Wesley              12 FLY-MR                 50.71      52.57        
 58 Rosa, Sergio M            11 Express Swimming-MR       NT      53.03        
 59 Guglielmo, Gerard J       11 LBA-MR                 54.53      53.87        
 60 Tsukerman, Ben S          12 LBA-MR                 56.38      54.07        
 61 Volodarskiy, Alex         11 FREE-MR                55.56      54.99        
 62 Miele, Matthew J          11 Three Village-MR       56.04      55.48        
 63 Ciobanu, Joshua P         12 LBA-MR               1:01.71      57.48        
 64 Connolly, Oliver T        12 LBA-MR               1:15.00    1:01.12        
 65 Monti, Jackson T          11 LBA-MR               1:15.00    1:10.25        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:18.39  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mendoza, Aaron O          11 HYB-MR               1:14.52    1:12.50 JO     
  2 Scalia, Anthony D         12 Three Village-MR     1:14.91    1:15.21 JO     
  3 Vinciguerra, Vincent X    12 Three Village-MR     1:15.50    1:15.90 JO     
  4 Londono, Nicholas G       12 Three Village-MR     1:16.18    1:16.55 JO     
  5 Landgraf, Tim A           12 FREE-MR              1:17.85    1:17.63 JO     
  6 Savchuk, Michael          12 Shy-Mr-MR            1:20.71    1:17.84 JO     
  7 Mountantonakis, Manoli S  11 FLY-MR               1:17.87    1:18.92        
  8 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR              1:18.75    1:19.90        
  9 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR  1:18.90    1:19.95        
 10 Ng, Ryan Y                12 GATE-MR              1:26.41    1:20.90        
 11 Hsieh, Ethan              12 Express Swimming-MR  1:22.73    1:21.10        
 12 Gibbs, Owen T             12 Express Swimming-MR  1:27.23    1:22.80        
 13 Milgram, Mark A           11 FREE-MR              1:29.57    1:24.00        
 14 Chang, Steven R           12 FLY-MR               1:21.90    1:24.10        
 15 Hodan, Gary R             12 FREE-MR              1:26.14    1:25.84        
 16 Wang, Kevin Y             12 GATE-MR              1:29.56    1:25.97        
 17 Leroy, Pierre             12 HYB-MR               2:01.62    1:25.99        
 18 Young, Aaron M            12 SSC-MR               1:29.00    1:26.69        
 19 Krivenko, Andrew          11 FREE-MR              1:31.50    1:27.39        
 20 Tang, Richard             11 Express Swimming-MR  1:26.94    1:27.81        
 21 Schimmel, Dylan R         12 LBA-MR               1:50.73    1:28.24        
 22 Monahan, James J          11 Three Village-MR     1:26.19    1:28.77        
 23 Andrejczuk, Peter         11 LBA-MR               1:31.56    1:29.20        
 24 Martin, Tim J             12 SSC-MR               1:28.79    1:31.04        
 25 Killian, Joachim T        12 GATE-MR              1:35.92    1:32.07        
 26 Leung, Lance              11 FLY-MR               1:38.21    1:32.25        
 27 Xu, James D               11 QNS-MR               1:35.25    1:34.43        
 28 Wang, Orion               12 GATE-MR              1:39.50    1:35.20        
 29 Khudaynatov, Yannis       11 FREE-MR              1:35.02    1:35.61        
 30 Apat, Joseph R            12 Express Swimming-MR  1:34.49    1:35.80        
 31 Santillan, Angel J        12 LBA-MR               1:38.82    1:35.91        
 32 Staiano, Marc C           12 Three Village-MR     1:37.21    1:37.00        
 33 Chu, Preston              11 GATE-MR              1:40.97    1:39.26        
 34 Dantini, Nick A           12 WISC-MR              1:34.04    1:40.59        
 35 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR  1:40.20    1:40.63        
 36 Minotto, Matthew C        11 SSC-MR               1:41.30    1:41.12        
 37 Shapiro, Jason M          11 LBA-MR               1:39.42    1:43.03        
 38 Wang, Oscar               11 HYB-MR               2:20.12    1:43.56        
 39 Polito, Justin            11 FREE-MR              1:41.87    1:43.57        
 40 Veraszto, Colin R         12 SSC-MR               1:46.00    1:45.38        
 41 Thomas, Tyler C           11 SSC-MR               2:00.00    1:45.74        
 42 Gmelch, Robert J          11 WISC-MR              1:45.25    1:46.10        
 43 Pan, Zhanjun              12 GATE-MR              1:45.80    1:46.76        
 44 Franks, John              11 Express Swimming-MR       NT    1:47.55        
 45 Sundberg, Kyle            11 HYB-MR                    NT    1:47.64        
 46 Fuentes, JC               12 GATE-MR              1:46.06    1:50.13        
 47 Rosa, Sergio M            11 Express Swimming-MR       NT    1:58.51        
 48 Connolly, Oliver T        12 LBA-MR               2:15.00    2:07.76        
 49 DeBellis, Michael         11 HYB-MR                    NT    2:18.43        
 -- Raykis, Sean              11 Express Swimming-MR  1:33.09        XDQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 -- Souberbielle, Santiago G  11 Express Swimming-MR  1:49.52         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 -- Kapp, John Kapp A         11 FREE-MR              1:48.86         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
                40.39  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ng, Ryan Y                12 GATE-MR                40.12      39.14 JO     
  2 Pepper, Hudson M          11 FREE-MR                40.01      40.95        
  3 Georges, Adelrhany        12 HYB-MR                 43.15      41.00        
  4 Milgram, Mark A           11 FREE-MR                46.87      41.24        
  5 Schimmel, Dylan R         12 LBA-MR                 42.36      41.29        
  6 Leung, Lance              11 FLY-MR                 41.62      41.43        
  7 Leroy, Pierre             12 HYB-MR                 42.32      42.07        
  8 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR                42.51      42.21        
  9 Mountantonakis, Manoli S  11 FLY-MR                 47.94      43.47        
 10 Hall III, Richard D       12 Three Village-MR       43.91      43.51        
 11 Blinov, Alex              12 Shy-Mr-MR              45.12      44.27        
 12 Tang, Richard             11 Express Swimming-MR    45.92      44.28        
 13 Shapiro, Jason M          11 LBA-MR                 46.11      44.33        
 14 Kravets Filatov, Michael  12 Shy-Mr-MR              55.56      44.55        
 15 Hodan, Gary R             12 FREE-MR                44.59      44.95        
 16 Khudaynatov, Yannis       11 FREE-MR                50.77      45.07        
 17 Ng, Eyton E               11 FREE-MR                44.79      45.50        
 18 Apat, Joseph R            12 Express Swimming-MR    46.60      45.66        
 18 Pan, Zhanjun              12 GATE-MR                44.99      45.66        
 20 Martin, Tim J             12 SSC-MR                 44.49      45.84        
 21 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR    45.58      46.03        
 22 Perisa, Marko C           12 LBA-MR                 47.03      46.07        
 23 Krivenko, Andrew          11 FREE-MR                49.56      46.47        
 24 Wang, Kevin Y             12 GATE-MR                47.37      46.79        
 25 Chan, Wesley              12 FLY-MR                 50.19      46.97        
 26 Chu, Preston              11 GATE-MR                46.84      47.12        
 27 Young, Aaron M            12 SSC-MR                 49.00      47.29        
 28 Dantini, Nick A           12 WISC-MR                44.80      47.35        
 29 Wang, Orion               12 GATE-MR                48.33      47.40        
 30 Andrejczuk, Peter         11 LBA-MR                 48.25      47.86        
 31 Gibbs, Owen T             12 Express Swimming-MR    54.20      48.52        
 32 Staiano, Marc C           12 Three Village-MR       49.34      49.03        
 33 Santillan, Angel J        12 LBA-MR                 49.02      49.82        
 34 Kan, Winston C            11 FREE-MR                50.91      49.98        
 34 Spagnoletti, Lucas        12 HYB-MR                 49.50      49.98        
 36 Govier, Robert D          12 WISC-MR                53.02      50.10        
 37 Zakarian, Matthew         12 GATE-MR                51.95      50.16        
 38 Wang, Oscar               11 HYB-MR                 53.10      50.54        
 39 Sundberg, Kyle            11 HYB-MR                 50.88      50.62        
 40 Franks, John              11 Express Swimming-MR    51.53      50.63        
 41 Placencia-Nazareno, Etha  11 Three Village-MR       58.03      51.93        
 42 Raykis, Sean              11 Express Swimming-MR    50.01      51.98        
 43 Mostovoy, Arthur          11 Shy-Mr-MR              52.48      53.02        
 44 Olsen, Luke D             12 CSDC-MR                53.85      53.36        
 45 Deely, Jack W             11 LBA-MR               1:15.00      53.83        
 46 Gmelch, Robert J          11 WISC-MR                56.34      54.37        
 47 Connolly, Oliver T        12 LBA-MR               1:15.00      54.65        
 48 Valenzuela, Benjamin A    12 LBA-MR               1:05.20      55.62        
 49 Fuentes, JC               12 GATE-MR                54.00      56.85        
 50 Burgin, Matthew J         11 HYB-MR                 55.99      57.43        
 51 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR    55.09      57.58        
 52 Veraszto, Colin R         12 SSC-MR               1:01.00      58.31        
 53 Minotto, Matthew C        11 SSC-MR               1:01.24      58.58        
 54 Volodarskiy, Alex         11 FREE-MR              1:03.35      59.21        
 55 Souberbielle, Santiago G  11 Express Swimming-MR  1:01.86    1:01.31        
 56 Ciobanu, Joshua P         12 LBA-MR               1:11.53    1:04.88        
 57 Thomas, Tyler C           11 SSC-MR               1:20.00    1:06.90        
 58 Guglielmo, Gerard J       11 LBA-MR               1:10.53    1:10.41        
 59 Ferland, Joseph           12 HYB-MR                    NT    1:29.20        
 -- DeBellis, Michael         11 HYB-MR                    NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Bassarath, Luke N         12 Express Swimming-MR  1:08.68         DQ        
      Arms two strokes underwater
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:30.89  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buchen, Max H             12 Three Village-MR     1:20.87    1:22.97 JO     
  2 Ng, Ryan Y                12 GATE-MR              1:25.59    1:23.92 JO     
  3 Mendoza, Aaron O          11 HYB-MR               1:28.53    1:25.13 JO     
  4 Pepper, Hudson M          11 FREE-MR              1:28.54    1:29.57 JO     
  5 Milgram, Mark A           11 FREE-MR              1:34.84    1:29.73 JO     
  6 Brady, Timmy M            11 Three Village-MR     1:29.51    1:30.39 JO     
  7 Schimmel, Dylan R         12 LBA-MR               1:34.41    1:30.51 JO     
  8 Leung, Lance              11 FLY-MR               1:45.24    1:32.83        
  9 Georges, Adelrhany        12 HYB-MR               1:35.13    1:34.34        
 10 Leroy, Pierre             12 HYB-MR               1:31.59    1:34.44        
 11 Mountantonakis, Manoli S  11 FLY-MR               1:36.39    1:34.71        
 12 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR  1:36.06    1:36.28        
 13 Miele, Thomas L           12 Three Village-MR     1:38.80    1:36.79        
 14 Hall III, Richard D       12 Three Village-MR     1:37.61    1:37.51        
 15 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR  1:41.11    1:37.82        
 16 Apat, Joseph R            12 Express Swimming-MR  1:40.39    1:37.88        
 17 Scalia, Anthony D         12 Three Village-MR     1:40.20    1:38.13        
 18 Tang, Richard             11 Express Swimming-MR  1:35.17    1:39.06        
 19 Pan, Zhanjun              12 GATE-MR              1:39.25    1:39.34        
 20 Chan, Curtis              11 Express Swimming-MR  1:45.32    1:39.51        
 21 Perisa, Marko C           12 LBA-MR               1:50.00    1:39.53        
 22 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR  1:35.46    1:39.60        
 23 Khudaynatov, Yannis       11 FREE-MR              1:41.92    1:42.38        
 24 Andrejczuk, Peter         11 LBA-MR               1:45.35    1:42.96        
 25 Wang, Kevin Y             12 GATE-MR              1:40.47    1:43.42        
 26 Shapiro, Jason M          11 LBA-MR               1:43.14    1:43.57        
 27 Krivenko, Andrew          11 FREE-MR              1:38.65    1:45.42        
 28 Wang, Orion               12 GATE-MR              1:47.95    1:46.90        
 29 Chan, Wesley              12 FLY-MR               1:42.89    1:47.06        
 30 Aldridge, Brian C         11 LBA-MR               1:51.42    1:49.70        
 31 Franks, John              11 Express Swimming-MR  1:53.53    1:50.21        
 32 Wang, Oscar               11 HYB-MR               1:46.98    1:50.85        
 33 Kan, Winston C            11 FREE-MR              1:51.47    1:50.86        
 34 Raykis, Sean              11 Express Swimming-MR  1:51.65    1:51.46        
 35 Zakarian, Matthew         12 GATE-MR              1:51.02    1:53.83        
 36 Kozlik, Brandon M         11 LBA-MR               1:58.55    1:54.62        
 37 Wang, Kai R               12 FLY-MR                    NT    1:55.54        
 38 Fitzpatrick, Thomas A     12 LBA-MR               2:03.66    1:56.07        
 39 Field, Jacob B            11 Three Village-MR     2:12.82    1:56.53        
 40 Osypenko, Sasha           11 HYB-MR               1:55.99    1:56.81        
 41 Tsukerman, Ben S          12 LBA-MR               1:56.56    1:56.83        
 42 Sundberg, Kyle            11 HYB-MR               1:54.56    1:56.97        
 43 Deely, Jack W             11 LBA-MR               2:15.00    1:58.28        
 44 Casalaina, Vince T        11 LBA-MR               2:15.00    1:58.67        
 45 Connolly, Oliver T        12 LBA-MR               2:10.00    2:00.48        
 46 Gmelch, Robert J          11 WISC-MR              2:03.16    2:01.96        
 47 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR  1:58.44    2:04.46        
 48 Volodarskiy, Alex         11 FREE-MR              2:07.60    2:05.18        
 49 Murray, Nate D            11 LBA-MR               2:15.00    2:06.35        
 50 Souberbielle, Santiago G  11 Express Swimming-MR  2:09.44    2:10.17        
 51 Miele, Matthew J          11 Three Village-MR     2:25.02    2:13.45        
 52 Minotto, Matthew C        11 SSC-MR               2:16.17    2:18.16        
 53 Bassarath, Luke N         12 Express Swimming-MR  2:22.99    2:24.07        
 54 Guglielmo, Gerard J       11 LBA-MR               2:35.80    2:24.39        
 55 Polito, Justin            11 FREE-MR              2:13.39    2:34.10        
 56 Thomas, Tyler C           11 SSC-MR               2:50.00    2:37.76        
 57 Ferland, Joseph           12 HYB-MR                    NT    3:23.52        
 -- Chu, Preston              11 GATE-MR              1:42.14         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
                34.29  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vinciguerra, Vincent X    12 Three Village-MR       31.19      31.14 JO     
  2 Chang, Steven R           12 FLY-MR                 32.19      32.57 JO     
  3 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR    33.47      33.64 JO     
  4 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR                33.34      33.65 JO     
  5 Ng, Ryan Y                12 GATE-MR                33.66      33.76 JO     
  6 Pepper, Hudson M          11 FREE-MR                34.10      33.79 JO     
  7 Scalia, Anthony D         12 Three Village-MR       34.24      34.47        
  8 Landgraf, Tim A           12 FREE-MR                34.03      34.97        
  9 Blinov, Alex              12 Shy-Mr-MR              39.12      35.64        
 10 Kravets Filatov, Michael  12 Shy-Mr-MR              36.72      35.68        
 11 Savchuk, Michael          12 Shy-Mr-MR              36.80      35.74        
 12 Ng, Eyton E               11 FREE-MR                35.57      36.12        
 13 Hall III, Richard D       12 Three Village-MR       36.72      36.76        
 14 Young, Aaron M            12 SSC-MR                 41.00      38.31        
 15 Monahan, James J          11 Three Village-MR       38.45      38.85        
 16 Placencia-Nazareno, Etha  11 Three Village-MR       40.27      38.91        
 17 Martin, Tim J             12 SSC-MR                 39.21      39.10        
 18 Perisa, Marko C           12 LBA-MR                 40.22      39.16        
 19 Georges, Adelrhany        12 HYB-MR                 44.85      39.28        
 20 Spagnoletti, Lucas        12 HYB-MR                 41.65      39.74        
 21 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR    40.77      40.00        
 22 Tang, Richard             11 Express Swimming-MR    40.53      40.74        
 23 Xu, James D               11 QNS-MR                 39.70      40.84        
 24 Mavashev, Michael L       12 Aquaflames-MR          43.97      41.43        
 25 Wang, Kevin Y             12 GATE-MR                41.57      41.48        
 26 Andrejczuk, Peter         11 LBA-MR                 51.04      41.87        
 27 Kan, Winston C            11 FREE-MR                41.69      42.54        
 28 Shapiro, Jason M          11 LBA-MR                 45.05      42.57        
 29 Gibbs, Owen T             12 Express Swimming-MR    45.43      42.62        
 30 Pan, Zhanjun              12 GATE-MR                45.48      43.21        
 31 Staiano, Marc C           12 Three Village-MR       41.50      43.43        
 32 Zakarian, Matthew         12 GATE-MR                49.21      43.47        
 33 Olsen, Luke D             12 CSDC-MR                   NT      43.92        
 34 Chu, Preston              11 GATE-MR                44.90      44.58        
 35 Apat, Joseph R            12 Express Swimming-MR    42.33      45.19        
 36 Ciobanu, Joshua P         12 LBA-MR               1:11.21      45.24        
 37 Burgin, Matthew J         11 HYB-MR                 47.33      45.41        
 38 Valenzuela, Benjamin A    12 LBA-MR                 53.72      45.62        
 39 Killian, Joachim T        12 GATE-MR                49.30      45.86        
 40 Fuentes, JC               12 GATE-MR                41.95      46.07        
 41 Guglielmo, Gerard J       11 LBA-MR                 45.75      46.21        
 42 Minotto, Matthew C        11 SSC-MR                 47.56      46.45        
 43 Raykis, Sean              11 Express Swimming-MR    43.49      46.84        
 44 Rosa, Sergio M            11 Express Swimming-MR       NT      47.00        
 45 Franks, John              11 Express Swimming-MR    49.17      47.01        
 46 Mostovoy, Arthur          11 Shy-Mr-MR              44.98      47.62        
 47 Gyaltsen, Tenzin          12 QNS-MR                 51.36      49.22        
 48 Gmelch, Robert J          11 WISC-MR                49.42      49.27        
 49 Veraszto, Colin R         12 SSC-MR                 49.00      51.30        
 50 Kapp, John Kapp A         11 FREE-MR                53.62      53.45        
 51 Thomas, Tyler C           11 SSC-MR               1:02.00      54.92        
 52 Wang, Oscar               11 HYB-MR                 56.51      55.30        
 53 Govier, Robert D          12 WISC-MR                59.68      55.46        
 54 Volodarskiy, Alex         11 FREE-MR                49.99      59.16        
 55 Deely, Jack W             11 LBA-MR               1:10.00      59.34        
 56 Ferland, Joseph           12 HYB-MR                    NT    1:02.08        
 -- Souberbielle, Santiago G  11 Express Swimming-MR  1:04.22         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:19.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Steven R           12 FLY-MR               1:11.91    1:11.47 JO     
  2 Vinciguerra, Vincent X    12 Three Village-MR     1:12.92    1:13.29 JO     
  3 Londono, Nicholas G       12 Three Village-MR     1:13.72    1:14.24 JO     
  4 Buchen, Max H             12 Three Village-MR     1:13.87    1:14.92 JO     
  5 Brady, Timmy M            11 Three Village-MR     1:18.27    1:17.46 JO     
  6 Ng, Ryan Y                12 GATE-MR              1:17.16    1:18.14 JO     
  7 Savchuk, Michael          12 Shy-Mr-MR            1:33.65    1:18.41 JO     
  8 Leroy, Pierre             12 HYB-MR               1:32.94    1:19.69 JO     
  9 Scalia, Anthony D         12 Three Village-MR     1:20.06    1:20.24        
 10 Kravets Filatov, Michael  12 Shy-Mr-MR            1:22.05    1:20.69        
 11 Lim, James                12 FLY-MR               1:18.20    1:21.45        
 12 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR  1:28.07    1:22.92        
 13 Ng, Eyton E               11 FREE-MR              1:23.11    1:23.94        
 14 Hall III, Richard D       12 Three Village-MR     1:22.58    1:24.58        
 15 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR  1:25.32    1:25.87        
 16 Young, Aaron M            12 SSC-MR               1:27.00    1:30.75        
 17 Monahan, James J          11 Three Village-MR     1:31.41    1:32.54        
 18 Placencia-Nazareno, Etha  11 Three Village-MR     1:53.11    1:34.79        
 19 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR  1:33.96    1:37.57        
 20 Pan, Zhanjun              12 GATE-MR              1:43.25    1:38.66        
 21 Tang, Richard             11 Express Swimming-MR  1:37.88    1:39.13        
 22 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR  1:40.36    1:39.26        
 23 Xu, James D               11 QNS-MR               1:35.85    1:39.30        
 24 Martin, Tim J             12 SSC-MR               1:32.41    1:39.63        
 25 Olsen, Luke D             12 CSDC-MR              1:44.74    1:41.41        
 26 Apat, Joseph R            12 Express Swimming-MR  1:42.59    1:44.08        
 27 Chu, Preston              11 GATE-MR              1:47.61    1:47.35        
 28 Franks, John              11 Express Swimming-MR  1:59.87    1:49.02        
 29 Raykis, Sean              11 Express Swimming-MR  1:43.54    1:49.63        
 30 Gmelch, Robert J          11 WISC-MR              1:49.24    1:53.38        
 31 Valenzuela, Benjamin A    12 LBA-MR               2:00.00    1:53.81        
 32 Minotto, Matthew C        11 SSC-MR               2:02.49    1:54.39        
 33 Zakarian, Matthew         12 GATE-MR              2:07.00    1:54.84        
 34 Rosa, Sergio M            11 Express Swimming-MR       NT    1:55.28        
 35 Ciobanu, Joshua P         12 LBA-MR               2:20.00    1:58.64        
 36 Kozlik, Brandon M         11 LBA-MR               2:20.00    2:04.43        
 37 Kapp, John Kapp A         11 FREE-MR              1:49.47    2:04.88        
 
Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
                27.89  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Attenborough, Anthony P   14 FREE-MR                27.09      26.50 JO     
  2 Chen, Ethan               14 Express Swimming-MR    27.57      27.31 JO     
  3 Kapinos, Arthur           14 Express Swimming-MR    27.68      27.50 JO     
  4 Chia, Derrick             14 QNS-MR                 27.80      27.52 JO     
  5 Cao, Joshua C             14 Unattached-MR          27.82      27.69 JO     
  6 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR    27.71      27.75 JO     
  7 Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR    28.85      27.92        
  8 Chen, Yanlei              14 QNS-MR                 29.30      28.11        
  9 Glinchenko, Mike          14 FREE-MR                29.42      28.22        
 10 Espinal, Joseph E         14 FLY-MR                 28.20      28.39        
 11 Llewellyn, James          14 CSDC-MR                28.75      28.42        
 12 Tanner, Jacob D           14 SSC-MR                 28.23      28.43        
 13 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR    28.50      28.59        
 14 Spameni, Nick R           14 CSDC-MR                31.89      28.61        
 15 Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR      28.54      28.72        
 16 Leung, Michael            13 QNS-MR                 28.42      28.81        
 17 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR    28.37      29.13        
 18 Kwan, William             13 FREE-MR                29.58      29.23        
 19 Vozzolo, Luke             14 Parks Sailfish-MR      29.85      29.26        
 20 Tan, Winston              14 GATE-MR                29.44      29.40        
 21 Zhou, Andrew Y            13 FLY-MR                 29.43      29.53        
 22 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR    29.67      29.55        
 23 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR    28.48      29.59        
 24 Giunta, Noah L            13 Three Village-MR       29.99      29.87        
 25 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR    29.65      29.93        
 26 Lempert, Benjamin         14 Aquaflames-MR          30.51      29.94        
 27 Tsai, Leonardo            13 SSC-MR                 31.00      29.98        
 28 Ramon, Freddy             14 LBA-MR                 30.23      30.07        
 29 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR    32.64      30.16        
 29 Chen, Alvin               13 FLY-MR                 30.74      30.16        
 31 Solano, Adan              14 Express Swimming-MR    29.77      30.22        
 32 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR    30.40      30.25        
 33 Lee, Ryan A               14 FLY-MR                 30.52      30.70        
 34 Bibolov, Nick *           13 Unattached-MR          31.36      30.95        
 35 Viollis, Michael          14 SSC-MR                 31.88      31.13        
 35 Albert, Adam              14 Three Village-MR       31.66      31.13        
 37 Larice, Jonathan          13 HYB-MR                 31.19      31.21        
 38 Spagnoletti, Evan         13 HYB-MR                 38.07      31.23        
 39 Zhang, David A            13 GATE-MR                31.85      31.51        
 40 Souidi, Samir M           13 LBA-MR                 31.21      31.62        
 41 Linn, George              14 FLY-MR                 32.20      31.72        
 41 Calderon, Xavier          14 FLY-MR                 31.60      31.72        
 43 Moriarty, Francis R       14 LBA-MR                 32.46      32.13        
 44 Adeishvili, Luca R        13 Shy-Mr-MR              34.50      32.21        
 45 Polley, Aidan J           14 CSDC-MR                33.48      32.24        
 46 Goral, Eren F             14 Three Village-MR       34.78      32.30        
 47 Martin, Gabe C            13 SSC-MR                 35.13      32.36        
 48 Sloniewsky, Peter A       13 Three Village-MR       32.32      32.39        
 49 Elling, Connor            14 HYB-MR                 32.27      32.41        
 50 German, Daniel N          14 Express Swimming-MR    32.32      32.75        
 51 Kapp, Bruce E             13 FREE-MR                33.31      32.83        
 52 Chan, Joshua A            13 FLY-MR                 31.61      32.85        
 53 Zhao, Colin E             13 FLY-MR                 32.25      32.86        
 54 Santana, Delwin J         14 LBA-MR                 33.02      33.06        
 55 Protano, Robert T         13 Express Swimming-MR    32.46      33.79        
 56 Flecha, Nick S            14 SSC-MR                 34.00      34.35        
 57 Singer, Connor M          14 FREE-MR                34.93      34.78        
 58 Abramov, Ethan            13 Shy-Mr-MR              35.39      34.80        
 59 Vitashkevich, Daniel      13 FREE-MR                36.92      35.88        
 60 Schwartz, Owen M          14 Express Swimming-MR    37.87      36.51        
 61 Bradley, Jake W           13 LBA-MR                 36.71      36.62        
 62 Fehn, Matthew J           14 CSDC-MR                39.66      36.68        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              1:01.59  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Attenborough, Anthony P   14 FREE-MR                59.31      57.76 JO     
  2 LU, Michael D             14 Express Swimming-MR    59.88      59.56 JO     
  3 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR    59.00      59.78 JO     
  4 Kapinos, Arthur           14 Express Swimming-MR  1:01.59      59.93 JO     
  5 Matheson, Ryan C          14 Three Village-MR     1:00.69    1:00.36 JO     
  6 Honan, Quin J             14 SSC-MR               1:01.64    1:00.62 JO     
  7 Chen, Ethan               14 Express Swimming-MR  1:00.66    1:00.91 JO     
  8 Leung, Michael            13 QNS-MR               1:01.22    1:01.60        
  9 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  1:01.93    1:01.81        
 10 Chia, Derrick             14 QNS-MR               1:02.10    1:01.83        
 11 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR  1:01.51    1:01.91        
 12 Cao, Joshua C             14 Unattached-MR        1:01.71    1:02.00        
 13 Espinal, Joseph E         14 FLY-MR               1:02.29    1:02.08        
 14 Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR  1:01.42    1:02.44        
 15 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR  1:02.37    1:02.57        
 16 Pergan, Cole L            14 Three Village-MR     1:13.56    1:03.04        
 17 Wong, Jansen C            14 QNS-MR               1:02.23    1:03.11        
 18 Llewellyn, James          14 CSDC-MR              1:07.90    1:03.27        
 19 Glinchenko, Mike          14 FREE-MR              1:04.58    1:03.52        
 20 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR  1:03.36    1:03.86        
 21 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR  1:03.58    1:03.92        
 22 Kim, Brendon M            14 Express Swimming-MR  1:02.04    1:04.11        
 22 Chen, Yanlei              14 QNS-MR               1:03.52    1:04.11        
 24 Giunta, Noah L            13 Three Village-MR     1:03.39    1:04.12        
 25 Tanner, Jacob D           14 SSC-MR               1:02.09    1:04.60        
 26 Jeong, Eugene             14 QNS-MR               1:05.10    1:04.74        
 27 Andersen, Frankie         13 SSC-MR               1:08.61    1:05.05        
 28 Reilly, Jayden T          14 SSC-MR               1:08.88    1:05.71        
 29 Zhou, Andrew Y            13 FLY-MR               1:06.05    1:06.59        
 30 Emerson, Hunter J         13 Three Village-MR     1:05.60    1:06.61        
 31 Tsai, Leonardo            13 SSC-MR               1:10.00    1:06.81        
 32 Solano, Adan              14 Express Swimming-MR  1:10.51    1:07.37        
 33 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR  1:04.45    1:07.38        
 34 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR  1:07.05    1:07.75        
 35 Spameni, Nick R           14 CSDC-MR              1:15.87    1:08.50        
 36 Rasquinha, Ranjan J       13 Express Swimming-MR  1:08.75    1:08.76        
 37 LaBianca, Jack B          13 Express Swimming-MR  1:09.11    1:09.20        
 38 Bibolov, Nick *           13 Unattached-MR        1:07.24    1:09.62        
 39 Goral, Eren F             14 Three Village-MR     1:10.93    1:09.79        
 40 Dugo, Jesse D             13 WISC-MR              1:17.80    1:09.91        
 41 Larice, Jonathan          13 HYB-MR               1:10.12    1:10.04        
 42 Franco, Vincent           14 Express Swimming-MR  1:26.20    1:10.83        
 43 Chen, Alvin               13 FLY-MR               1:10.30    1:11.08        
 44 Mollica, Christian J      13 Express Swimming-MR  1:09.91    1:11.15        
 45 Zhao, Colin E             13 FLY-MR               1:10.99    1:11.42        
 46 Albert, Adam              14 Three Village-MR     1:11.98    1:11.61        
 47 Moriarty, Francis R       14 LBA-MR               1:10.45    1:11.78        
 48 Calderon, Xavier          14 FLY-MR               1:11.58    1:12.01        
 49 Geller, Russell           13 FREE-MR              1:10.11    1:12.26        
 50 Protano, Robert T         13 Express Swimming-MR  1:11.72    1:12.51        
 51 Kapp, Bruce E             13 FREE-MR              1:12.33    1:12.99        
 52 Polley, Aidan J           14 CSDC-MR              1:16.48    1:13.19        
 53 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  1:13.67    1:13.59        
 54 Golduber, Ethan L         13 Express Swimming-MR  1:19.83    1:16.27        
 55 Martin, Gabe C            13 SSC-MR               1:22.50    1:16.57        
 56 Flecha, Nick S            14 SSC-MR               1:21.00    1:17.62        
 57 Jensen, Andrew            13 Express Swimming-MR  1:22.32    1:18.61        
 58 Singer, Connor M          14 FREE-MR              1:16.88    1:18.90        
 59 Bitton, Yehuda            13 LBA-MR               1:40.00    1:19.71        
 60 Bradley, Jake W           13 LBA-MR               1:20.98    1:20.90        
 61 Vitashkevich, Daniel      13 FREE-MR              1:22.78    1:21.71        
 62 Prokopenko, Dennis        13 Express Swimming-MR  1:26.56    1:23.96        
 63 Schwartz, Owen M          14 Express Swimming-MR  1:23.82    1:26.08        
 64 Mulakandov, Ariel         14 QNS-MR               1:27.77    1:27.63        
 65 Nguyen, Dao H             14 WISC-MR                   NT    1:29.12        
 66 McCall, Tim P             13 CSDC-MR                   NT    1:32.77        
 67 Heaney, William M         13 LBA-MR               1:33.45    1:42.97        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
              2:15.59  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Attenborough, Anthony P   14 FREE-MR              2:04.71    2:05.18 JO     
                1:02.89   2:05.18 (1:02.29)                                        
  2 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR  2:09.32    2:08.33 JO     
                1:02.55   2:08.33 (1:05.78)                                        
  3 LU, Michael D             14 Express Swimming-MR  2:08.60    2:09.09 JO     
                1:03.33   2:09.09 (1:05.76)                                        
  4 Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR  2:12.06    2:09.62 JO     
                1:04.57   2:09.62 (1:05.05)                                        
  5 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR  2:10.50    2:10.96 JO     
                1:03.11   2:10.96 (1:07.85)                                        
  6 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  2:13.87    2:12.81 JO     
                1:04.43   2:12.81 (1:08.38)                                        
  7 Chiarella, Richie J       14 Three Village-MR     2:11.16    2:13.18 JO     
                1:03.79   2:13.18 (1:09.39)                                        
  8 Leung, Michael            13 QNS-MR               2:13.67    2:13.60 JO     
                1:04.67   2:13.60 (1:08.93)                                        
  8 Chen, Ethan               14 Express Swimming-MR  2:14.37    2:13.60 JO     
                1:05.35   2:13.60 (1:08.25)                                        
 10 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR  2:15.53    2:14.38 JO     
                1:05.70   2:14.38 (1:08.68)                                        
 11 Kapinos, Arthur           14 Express Swimming-MR  2:17.15    2:14.78 JO     
                1:03.89   2:14.78 (1:10.89)                                        
 12 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR  2:16.36    2:15.50 JO     
                1:06.76   2:15.50 (1:08.74)                                        
 13 Matheson, Ryan C          14 Three Village-MR     2:15.45    2:15.61        
                1:06.65   2:15.61 (1:08.96)                                        
 14 Vavalle, Antonio          13 Three Village-MR     2:23.32    2:16.13        
                1:06.66   2:16.13 (1:09.47)                                        
 15 Chen, Yanlei              14 QNS-MR               2:20.75    2:16.68        
                1:06.26   2:16.68 (1:10.42)                                        
 16 Llewellyn, James          14 CSDC-MR              2:29.89    2:17.92        
                1:08.40   2:17.92 (1:09.52)                                        
 17 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR  2:17.26    2:18.75        
                1:07.97   2:18.75 (1:10.78)                                        
 18 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  2:24.26    2:20.85        
                1:07.80   2:20.85 (1:13.05)                                        
 19 Espinal, Joseph E         14 FLY-MR               2:20.40    2:20.93        
                1:08.42   2:20.93 (1:12.51)                                        
 20 Emerson, Hunter J         13 Three Village-MR     2:20.47    2:21.11        
                1:09.02   2:21.11 (1:12.09)                                        
 21 Cao, Joshua C             14 Unattached-MR        2:19.12    2:21.93        
                1:07.11   2:21.93 (1:14.82)                                        
 22 Wong, Jansen C            14 QNS-MR               2:24.12    2:22.77        
                1:09.55   2:22.77 (1:13.22)                                        
 22 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR  2:23.88    2:22.77        
                1:09.24   2:22.77 (1:13.53)                                        
 24 Tan, Winston              14 GATE-MR              2:21.50    2:23.39        
                1:08.60   2:23.39 (1:14.79)                                        
 25 Ramon, Freddy             14 LBA-MR               2:26.35    2:24.36        
                1:09.26   2:24.36 (1:15.10)                                        
 26 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR  2:21.60    2:24.55        
                1:08.63   2:24.55 (1:15.92)                                        
 27 Glinchenko, Mike          14 FREE-MR              2:35.19    2:24.79        
                1:13.16   2:24.79 (1:11.63)                                        
 28 Tsai, Leonardo            13 SSC-MR               2:35.00    2:25.01        
                1:10.99   2:25.01 (1:14.02)                                        
 29 Sloniewsky, Peter A       13 Three Village-MR     2:24.64    2:26.46        
                1:10.99   2:26.46 (1:15.47)                                        
 30 Lee, Ryan A               14 FLY-MR               2:25.90    2:27.13        
                1:12.05   2:27.13 (1:15.08)                                        
 31 Kwan, William             13 FREE-MR              2:23.44    2:27.64        
                1:09.43   2:27.64 (1:18.21)                                        
 32 Bibolov, Nick *           13 Unattached-MR        2:25.00    2:28.29        
                1:09.99   2:28.29 (1:18.30)                                        
 33 Zhou, Andrew Y            13 FLY-MR               2:29.29    2:30.39        
                1:12.94   2:30.39 (1:17.45)                                        
 34 Larice, Jonathan          13 HYB-MR               2:31.12    2:31.04        
                1:11.55   2:31.04 (1:19.49)                                        
 35 Kapp, Bruce E             13 FREE-MR              2:36.97    2:31.12        
                1:13.52   2:31.12 (1:17.60)                                        
 36 Viollis, Michael          14 SSC-MR               2:35.00    2:31.42        
                1:14.46   2:31.42 (1:16.96)                                        
 37 Protano, Robert T         13 Express Swimming-MR  2:30.41    2:33.81        
                1:15.11   2:33.81 (1:18.70)                                        
 38 Albert, Adam              14 Three Village-MR     2:35.91    2:35.13        
                1:16.58   2:35.13 (1:18.55)                                        
 39 Moriarty, Francis R       14 LBA-MR               2:30.79    2:35.49        
                1:16.49   2:35.49 (1:19.00)                                        
 40 Zhao, Colin E             13 FLY-MR               2:37.72    2:35.69        
                1:16.75   2:35.69 (1:18.94)                                        
 41 Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR    2:34.67    2:35.80        
                1:12.00   2:35.80 (1:23.80)                                        
 42 Goral, Eren F             14 Three Village-MR     2:34.49    2:36.00        
                1:16.24   2:36.00 (1:19.76)                                        
 43 German, Daniel N          14 Express Swimming-MR  2:29.77    2:36.15        
                1:14.08   2:36.15 (1:22.07)                                        
 44 Mendez, Kenny             13 Parks Sailfish-MR    2:38.54    2:36.77        
                1:17.07   2:36.77 (1:19.70)                                        
 45 Zhang, David A            13 GATE-MR              2:34.26    2:36.94        
                1:16.34   2:36.94 (1:20.60)                                        
 46 Linn, George              14 FLY-MR               2:35.39    2:37.26        
                1:15.85   2:37.26 (1:21.41)                                        
 47 Solano, Adan              14 Express Swimming-MR  2:40.32    2:37.47        
                1:13.01   2:37.47 (1:24.46)                                        
 48 Mollica, Christian J      13 Express Swimming-MR  2:31.38    2:37.98        
                1:15.55   2:37.98 (1:22.43)                                        
 49 Santana, Delwin J         14 LBA-MR               2:39.14    2:38.14        
                1:16.34   2:38.14 (1:21.80)                                        
 50 Calderon, Xavier          14 FLY-MR               2:34.94    2:38.46        
                1:14.72   2:38.46 (1:23.74)                                        
 51 Singer, Connor M          14 FREE-MR              2:48.35    2:43.77        
                1:21.56   2:43.77 (1:22.21)                                        
 52 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  2:38.74    2:45.77        
                1:18.20   2:45.77 (1:27.57)                                        
 53 Abramov, Ethan            13 Shy-Mr-MR            2:24.00    2:45.91        
                1:19.19   2:45.91 (1:26.72)                                        
 54 Golduber, Ethan L         13 Express Swimming-MR  2:47.64    2:49.75        
                1:20.75   2:49.75 (1:29.00)                                        
 55 Chen, Alvin               13 FLY-MR                    NT    2:50.05        
                1:20.77   2:50.05 (1:29.28)                                        
 56 Fehn, Matthew J           14 CSDC-MR                   NT    2:50.66        
                1:21.22   2:50.66 (1:29.44)                                        
 57 Elling, Connor            14 HYB-MR               2:46.41    2:52.01        
                1:17.54   2:52.01 (1:34.47)                                        
 58 Vitashkevich, Daniel      13 FREE-MR              3:13.84    2:56.94        
                1:26.92   2:56.94 (1:30.02)                                        
 59 Bradley, Jake W           13 LBA-MR               2:55.00    3:00.81        
                1:24.11   3:00.81 (1:36.70)                                        
 60 Martin, Gabe C            13 SSC-MR               2:50.00    3:01.31        
                1:30.12   3:01.31 (1:31.19)                                        
 61 Jensen, Andrew            13 Express Swimming-MR  2:57.86    3:01.93        
                1:23.54   3:01.93 (1:38.39)                                        
 62 Schwartz, Owen M          14 Express Swimming-MR  3:15.23    3:04.73        
                1:26.74   3:04.73 (1:37.99)                                        
 63 Romano, Brady P           13 LBA-MR               3:15.00    3:06.39        
                1:29.88   3:06.39 (1:36.51)                                        
 64 Mulakandov, Ariel         14 QNS-MR               3:08.65    3:06.95        
                1:31.58   3:06.95 (1:35.37)                                        
 65 Prokopenko, Dennis        13 Express Swimming-MR  3:03.35    3:18.50        
                1:30.52   3:18.50 (1:47.98)                                        
 66 Nguyen, Dao H             14 WISC-MR                   NT    3:19.93        
                1:28.04   3:19.93 (1:51.89)                                        
 67 Davydov, Michael G        13 Shy-Mr-MR            3:19.78    3:20.84        
                1:36.78   3:20.84 (1:44.06)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              1:10.29  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 LU, Michael D             14 Express Swimming-MR  1:07.52    1:07.49 JO     
  2 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR  1:08.43    1:08.41 JO     
  3 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR  1:08.76    1:08.47 JO     
  4 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  1:08.60    1:08.77 JO     
  5 Attenborough, Anthony P   14 FREE-MR              1:32.90    1:08.89 JO     
  6 Giunta, Noah L            13 Three Village-MR     1:10.77    1:10.47        
  7 Chen, Yanlei              14 QNS-MR               1:09.62    1:10.51        
  8 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR  1:09.46    1:10.87        
  9 Kapinos, Arthur           14 Express Swimming-MR  1:14.74    1:11.71        
 10 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR  1:11.79    1:12.15        
 11 Cao, Joshua C             14 Unattached-MR        1:12.06    1:12.24        
 12 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR  1:11.56    1:12.32        
 13 Chia, Derrick             14 QNS-MR               1:12.53    1:12.69        
 14 Chiarella, Richie J       14 Three Village-MR     1:12.75    1:12.90        
 15 Emerson, Hunter J         13 Three Village-MR     1:13.21    1:13.08        
 16 Honan, Quin J             14 SSC-MR               1:12.80    1:13.66        
 17 Leung, Michael            13 QNS-MR               1:15.03    1:14.60        
 18 Rasquinha, Ranjan J       13 Express Swimming-MR  1:14.49    1:15.32        
 19 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR  1:15.56    1:15.54        
 20 Llewellyn, James          14 CSDC-MR              1:17.26    1:15.76        
 20 Chen, Ethan               14 Express Swimming-MR  1:14.15    1:15.76        
 22 Ramon, Freddy             14 LBA-MR               1:15.26    1:15.91        
 23 Matheson, Ryan C          14 Three Village-MR     1:14.08    1:16.29        
 24 Zhou, Andrew Y            13 FLY-MR               1:16.96    1:16.31        
 25 Lee, Ryan A               14 FLY-MR               1:18.84    1:17.38        
 26 Tan, Winston              14 GATE-MR              1:15.16    1:17.43        
 27 Andersen, Frankie         13 SSC-MR               1:19.85    1:17.85        
 28 Tsai, Leonardo            13 SSC-MR               1:20.00    1:18.15        
 29 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  1:14.81    1:18.36        
 30 Sloniewsky, Peter A       13 Three Village-MR     1:17.01    1:19.18        
 31 Zhang, David A            13 GATE-MR              1:22.67    1:19.66        
 32 Vavalle, Antonio          13 Three Village-MR     1:17.26    1:19.79        
 33 Vozzolo, Luke             14 Parks Sailfish-MR    1:20.15    1:19.98        
 34 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR  1:18.08    1:20.13        
 35 Geller, Russell           13 FREE-MR              1:21.75    1:20.19        
 36 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  1:17.05    1:20.51        
 37 Kapp, Bruce E             13 FREE-MR              1:21.97    1:20.53        
 38 Wong, Jansen C            14 QNS-MR               1:19.74    1:20.57        
 39 Mollica, Christian J      13 Express Swimming-MR  1:18.60    1:20.69        
 40 Golduber, Ethan L         13 Express Swimming-MR  1:23.89    1:21.29        
 41 Albert, Adam              14 Three Village-MR     1:25.21    1:21.57        
 42 Viollis, Michael          14 SSC-MR               1:24.05    1:21.75        
 43 Chen, Alvin               13 FLY-MR               1:21.20    1:22.89        
 44 Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR  1:14.06    1:23.09        
 45 Goral, Eren F             14 Three Village-MR     1:21.80    1:23.36        
 46 Solano, Adan              14 Express Swimming-MR  1:24.00    1:23.48        
 47 Glinchenko, Mike          14 FREE-MR              1:22.93    1:24.18        
 48 Abramov, Ethan            13 Shy-Mr-MR            1:23.51    1:24.21        
 49 Singer, Connor M          14 FREE-MR              1:22.44    1:24.27        
 50 Bibolov, Nick *           13 Unattached-MR        1:20.75    1:24.60        
 51 Santana, Delwin J         14 LBA-MR               1:23.50    1:25.08        
 52 Mendez, Kenny             13 Parks Sailfish-MR    1:18.25    1:25.64        
 53 Linn, George              14 FLY-MR               1:25.23    1:26.36        
 54 Larice, Jonathan          13 HYB-MR               1:30.55    1:27.25        
 55 Zhao, Colin E             13 FLY-MR               1:26.20    1:27.34        
 56 Martin, Gabe C            13 SSC-MR               1:34.02    1:28.23        
 57 German, Daniel N          14 Express Swimming-MR  1:26.43    1:29.09        
 58 Protano, Robert T         13 Express Swimming-MR  1:28.69    1:29.54        
 59 Moriarty, Francis R       14 LBA-MR               1:28.38    1:29.88        
 60 Elling, Connor            14 HYB-MR               1:25.86    1:30.87        
 61 Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR    1:27.23    1:30.89        
 62 Jensen, Andrew            13 Express Swimming-MR  1:30.54    1:30.92        
 63 Schwartz, Owen M          14 Express Swimming-MR  1:32.90    1:30.93        
 64 Romano, Brady P           13 LBA-MR               1:33.58    1:36.89        
 65 Fehn, Matthew J           14 CSDC-MR                   NT    1:39.22        
 66 Vitashkevich, Daniel      13 FREE-MR              1:41.18    1:39.87        
 67 Mulakandov, Ariel         14 QNS-MR               1:40.83    1:40.58        
 68 Nguyen, Dao H             14 WISC-MR                   NT    1:44.40        
 69 Bradley, Jake W           13 LBA-MR               1:46.21    1:47.47        
 70 McCall, Tim P             13 CSDC-MR                   NT    1:50.89        
 71 Davydov, Michael G        13 Shy-Mr-MR            1:46.82    1:50.97        
 72 Heaney, William M         13 LBA-MR               1:50.00    1:53.33        
 73 Artov, Samuel M           13 Shy-Mr-MR            1:57.24    2:01.46        
 -- Prokopenko, Dennis        13 Express Swimming-MR  1:33.58         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
              2:32.59  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR  2:25.68    2:22.37 JO     
                1:10.54   2:22.37 (1:11.83)                                        
  2 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR  2:24.99    2:25.85 JO     
                1:11.23   2:25.85 (1:14.62)                                        
  3 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  2:25.34    2:27.59 JO     
                1:11.57   2:27.59 (1:16.02)                                        
  4 Chen, Yanlei              14 QNS-MR               2:33.18    2:28.03 JO     
                1:11.49   2:28.03 (1:16.54)                                        
  5 Giunta, Noah L            13 Three Village-MR     2:31.35    2:28.36 JO     
                1:12.79   2:28.36 (1:15.57)                                        
  6 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR  2:28.52    2:29.27 JO     
                1:13.22   2:29.27 (1:16.05)                                        
  7 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR  2:29.17    2:30.42 JO     
                1:13.27   2:30.42 (1:17.15)                                        
  8 Chiarella, Richie J       14 Three Village-MR     2:32.01    2:31.11 JO     
                1:13.42   2:31.11 (1:17.69)                                        
  9 Leung, Michael            13 QNS-MR               2:34.77    2:32.28 JO     
                1:15.87   2:32.28 (1:16.41)                                        
 10 Kapinos, Arthur           14 Express Swimming-MR  2:37.96    2:32.96        
                1:12.79   2:32.96 (1:20.17)                                        
 11 Cao, Joshua C             14 Unattached-MR        2:33.60    2:36.68        
                1:17.45   2:36.68 (1:19.23)                                        
 12 Chen, Ethan               14 Express Swimming-MR  2:38.22    2:37.42        
                1:17.78   2:37.42 (1:19.64)                                        
 13 Llewellyn, James          14 CSDC-MR              2:36.48    2:38.63        
                1:19.50   2:38.63 (1:19.13)                                        
 14 Ramon, Freddy             14 LBA-MR               2:39.68    2:40.38        
                1:17.67   2:40.38 (1:22.71)                                        
 15 Tan, Winston              14 GATE-MR              2:39.65    2:42.60        
                1:19.64   2:42.60 (1:22.96)                                        
 16 Zhou, Andrew Y            13 FLY-MR               2:46.35    2:43.87        
                1:19.01   2:43.87 (1:24.86)                                        
 17 Lee, Ryan A               14 FLY-MR               2:49.42    2:43.98        
                1:19.90   2:43.98 (1:24.08)                                        
 18 Tanner, Jacob D           14 SSC-MR               2:45.01    2:44.65        
                1:19.28   2:44.65 (1:25.37)                                        
 19 Sloniewsky, Peter A       13 Three Village-MR     2:49.00    2:45.06        
                1:22.83   2:45.06 (1:22.23)                                        
 20 Vozzolo, Luke             14 Parks Sailfish-MR    2:52.03    2:45.91        
                1:20.60   2:45.91 (1:25.31)                                        
 21 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR  2:46.45    2:46.08        
                1:21.49   2:46.08 (1:24.59)                                        
 22 Kapp, Bruce E             13 FREE-MR              2:56.33    2:47.50        
                1:22.73   2:47.50 (1:24.77)                                        
 23 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  2:47.38    2:48.18        
                1:22.04   2:48.18 (1:26.14)                                        
 24 Tsai, Leonardo            13 SSC-MR               2:55.00    2:48.71        
                1:22.35   2:48.71 (1:26.36)                                        
 25 Souidi, Samir M           13 LBA-MR               2:46.91    2:48.80        
                1:21.11   2:48.80 (1:27.69)                                        
 26 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  2:45.45    2:49.15        
                1:21.76   2:49.15 (1:27.39)                                        
 27 Zhang, David A            13 GATE-MR              2:51.48    2:51.44        
                1:24.28   2:51.44 (1:27.16)                                        
 28 Geller, Russell           13 FREE-MR              3:03.00    2:51.53        
                1:22.40   2:51.53 (1:29.13)                                        
 29 Bibolov, Nick *           13 Unattached-MR        2:56.52    2:51.73        
                1:24.88   2:51.73 (1:26.85)                                        
 30 Viollis, Michael          14 SSC-MR               2:55.83    2:51.90        
                1:25.60   2:51.90 (1:26.30)                                        
 31 Albert, Adam              14 Three Village-MR     3:00.00    2:53.30        
                1:26.05   2:53.30 (1:27.25)                                        
 32 Santana, Delwin J         14 LBA-MR               2:54.54    2:54.45        
                1:25.36   2:54.45 (1:29.09)                                        
 33 Goral, Eren F             14 Three Village-MR     2:57.39    2:54.49        
                1:26.29   2:54.49 (1:28.20)                                        
 34 Espinal, Joseph E         14 FLY-MR               2:57.53    2:55.03        
                1:26.42   2:55.03 (1:28.61)                                        
 35 Spameni, Nick R           14 CSDC-MR                   NT    2:57.26        
                1:28.48   2:57.26 (1:28.78)                                        
 36 Chen, Alvin               13 FLY-MR                    NT    2:57.54        
                1:28.07   2:57.54 (1:29.47)                                        
 37 Singer, Connor M          14 FREE-MR              3:00.73    2:58.25        
                1:29.62   2:58.25 (1:28.63)                                        
 38 Larice, Jonathan          13 HYB-MR               3:05.72    3:00.69        
                1:28.13   3:00.69 (1:32.56)                                        
 39 Spagnoletti, Evan         13 HYB-MR                    NT    3:02.42        
                1:28.90   3:02.42 (1:33.52)                                        
 40 Solano, Adan              14 Express Swimming-MR  3:03.33    3:03.57        
                1:30.00   3:03.57 (1:33.57)                                        
 41 Moriarty, Francis R       14 LBA-MR               2:59.29    3:03.60        
                1:31.35   3:03.60 (1:32.25)                                        
 42 German, Daniel N          14 Express Swimming-MR  3:01.37    3:05.70        
                1:32.66   3:05.70 (1:33.04)                                        
 43 Lempert, Benjamin         14 Aquaflames-MR        3:11.94    3:08.58        
                1:32.74   3:08.58 (1:35.84)                                        
 44 Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR    3:14.11    3:09.72        
                1:31.00   3:09.72 (1:38.72)                                        
 45 Schwartz, Owen M          14 Express Swimming-MR  3:19.49    3:14.99        
                1:33.67   3:14.99 (1:41.32)                                        
 46 Flecha, Nick S            14 SSC-MR               3:15.00    3:15.97        
                1:34.64   3:15.97 (1:41.33)                                        
 47 Elling, Connor            14 HYB-MR               3:12.59    3:19.28        
                1:33.62   3:19.28 (1:45.66)                                        
 48 Martin, Gabe C            13 SSC-MR               3:05.00    3:19.96        
                1:38.96   3:19.96 (1:41.00)                                        
 49 Fehn, Matthew J           14 CSDC-MR              3:37.65    3:24.82        
                1:41.68   3:24.82 (1:43.14)                                        
 50 Vitashkevich, Daniel      13 FREE-MR              3:19.99    3:30.82        
                1:42.62   3:30.82 (1:48.20)                                        
 -- Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR  2:38.78         DQ        
      Head did not break the surface by 15 meters
                1:17.48        DQ (1:23.14)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              1:20.09  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leung, Michael            13 QNS-MR               1:14.84    1:14.75 JO     
  2 Jeong, Eugene             14 QNS-MR               1:15.20    1:14.91 JO     
  3 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR  1:16.62    1:15.05 JO     
  4 LU, Michael D             14 Express Swimming-MR  1:16.59    1:18.45 JO     
  5 Kim, Brendon M            14 Express Swimming-MR  1:17.72    1:18.92 JO     
  6 Cao, Joshua C             14 Unattached-MR        1:20.09    1:19.85 JO     
  7 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR  1:21.47    1:21.38        
  8 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR  1:21.47    1:22.48        
  9 Chia, Derrick             14 QNS-MR               1:20.98    1:22.52        
 10 Tsai, Leonardo            13 SSC-MR               1:21.00    1:22.71        
 11 Glinchenko, Mike          14 FREE-MR              1:21.66    1:23.43        
 12 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR  1:23.49    1:24.44        
 13 Giunta, Noah L            13 Three Village-MR     1:26.25    1:24.77        
 14 Chen, Ethan               14 Express Swimming-MR  1:26.04    1:24.82        
 15 Rasquinha, Ranjan J       13 Express Swimming-MR  1:26.54    1:25.01        
 16 Honan, Quin J             14 SSC-MR               1:29.25    1:25.98        
 17 Mollica, Christian J      13 Express Swimming-MR  1:24.96    1:26.25        
 18 Wong, Jansen C            14 QNS-MR               1:27.92    1:26.64        
 19 Llewellyn, James          14 CSDC-MR              1:35.17    1:26.73        
 20 Tanner, Jacob D           14 SSC-MR               1:27.37    1:27.13        
 21 Calderon, Xavier          14 FLY-MR               1:25.49    1:27.46        
 22 Matheson, Ryan C          14 Three Village-MR     1:30.85    1:27.76        
 23 Emerson, Hunter J         13 Three Village-MR     1:23.70    1:28.08        
 24 Kapinos, Arthur           14 Express Swimming-MR  1:26.34    1:28.44        
 25 Bibolov, Nick *           13 Unattached-MR        1:40.54    1:29.36        
 26 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  1:29.77    1:29.57        
 27 Andersen, Frankie         13 SSC-MR               1:31.60    1:30.34        
 28 Pergan, Cole L            14 Three Village-MR     1:49.24    1:30.38        
 29 Goral, Eren F             14 Three Village-MR     1:30.55    1:30.69        
 30 Singer, Connor M          14 FREE-MR              1:32.79    1:30.82        
 31 Zhao, Colin E             13 FLY-MR               1:29.57    1:31.48        
 32 Polley, Aidan J           14 CSDC-MR              1:32.69    1:31.60        
 33 Protano, Robert T         13 Express Swimming-MR  1:36.01    1:34.02        
 34 Geller, Russell           13 FREE-MR              1:33.29    1:34.92        
 35 Reilly, Jayden T          14 SSC-MR               1:38.01    1:35.82        
 36 Larice, Jonathan          13 HYB-MR               1:36.36    1:36.10        
 37 Prokopenko, Dennis        13 Express Swimming-MR  1:41.23    1:36.79        
 38 LaBianca, Jack B          13 Express Swimming-MR  1:34.85    1:36.82        
 39 Spameni, Nick R           14 CSDC-MR              1:48.74    1:37.79        
 40 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  1:32.92    1:37.85        
 41 Solano, Adan              14 Express Swimming-MR  1:39.57    1:38.90        
 42 Moriarty, Francis R       14 LBA-MR               1:40.60    1:40.29        
 43 Mulakandov, Ariel         14 QNS-MR               1:41.96    1:40.58        
 44 Schwartz, Owen M          14 Express Swimming-MR  1:41.69    1:43.37        
 45 Golduber, Ethan L         13 Express Swimming-MR  1:45.80    1:43.63        
 46 Bitton, Yehuda            13 LBA-MR               1:55.00    1:44.72        
 47 Kapp, Bruce E             13 FREE-MR              1:41.78    1:45.16        
 48 Martin, Gabe C            13 SSC-MR               1:52.19    1:45.35        
 49 Flecha, Nick S            14 SSC-MR               1:45.00    1:45.93        
 50 Bradley, Jake W           13 LBA-MR               1:44.67    1:47.45        
 51 Albert, Adam              14 Three Village-MR     1:56.47    1:48.38        
 52 Vitashkevich, Daniel      13 FREE-MR              1:50.63    1:48.48        
 53 Nguyen, Dao H             14 WISC-MR                   NT    2:01.24        
 54 Heaney, William M         13 LBA-MR               2:00.00    2:18.70        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
              2:54.89  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Attenborough, Anthony P   14 FREE-MR              2:33.20    2:34.07 JO     
                1:15.51   2:34.07 (1:18.56)                                        
  2 Leung, Michael            13 QNS-MR               2:41.08    2:42.26 JO     
                1:18.70   2:42.26 (1:23.56)                                        
  3 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR  2:44.22    2:42.55 JO     
                1:18.25   2:42.55 (1:24.30)                                        
  4 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR  2:43.84    2:43.42 JO     
                1:18.53   2:43.42 (1:24.89)                                        
  5 Cao, Joshua C             14 Unattached-MR        2:51.25    2:52.47 JO     
                1:23.70   2:52.47 (1:28.77)                                        
  6 Kwan, William             13 FREE-MR              2:59.50    2:57.40        
                1:25.22   2:57.40 (1:32.18)                                        
  7 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR  2:58.73    2:58.19        
                1:24.84   2:58.19 (1:33.35)                                        
  8 Chia, Derrick             14 QNS-MR               3:00.87    2:59.15        
                1:26.90   2:59.15 (1:32.25)                                        
  9 Tsai, Leonardo            13 SSC-MR               3:03.00    2:59.45        
                1:25.24   2:59.45 (1:34.21)                                        
 10 Glinchenko, Mike          14 FREE-MR              3:02.30    3:02.45        
                1:30.21   3:02.45 (1:32.24)                                        
 11 Giunta, Noah L            13 Three Village-MR     3:09.82    3:03.33        
                1:26.68   3:03.33 (1:36.65)                                        
 12 Calderon, Xavier          14 FLY-MR               3:06.11    3:08.82        
                1:30.74   3:08.82 (1:38.08)                                        
 13 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR  3:06.66    3:09.76        
                1:30.69   3:09.76 (1:39.07)                                        
 14 Zhang, David A            13 GATE-MR              3:02.86    3:10.14        
                1:33.67   3:10.14 (1:36.47)                                        
 15 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR       NT    3:11.51        
                1:31.94   3:11.51 (1:39.57)                                        
 16 Kapinos, Arthur           14 Express Swimming-MR  3:09.24    3:12.11        
                1:32.78   3:12.11 (1:39.33)                                        
 17 Bibolov, Nick *           13 Unattached-MR        3:10.00    3:12.81        
                1:32.41   3:12.81 (1:40.40)                                        
 18 Singer, Connor M          14 FREE-MR              3:19.93    3:12.82        
                1:34.22   3:12.82 (1:38.60)                                        
 19 Goral, Eren F             14 Three Village-MR     3:13.05    3:13.56        
                1:33.01   3:13.56 (1:40.55)                                        
 20 Linn, George              14 FLY-MR               3:11.13    3:14.46        
                1:34.09   3:14.46 (1:40.37)                                        
 21 Protano, Robert T         13 Express Swimming-MR  3:23.22    3:14.48        
                1:35.71   3:14.48 (1:38.77)                                        
 22 Zhao, Colin E             13 FLY-MR               3:16.76    3:16.67        
                1:35.93   3:16.67 (1:40.74)                                        
 23 Polley, Aidan J           14 CSDC-MR              3:18.35    3:17.52        
                1:34.09   3:17.52 (1:43.43)                                        
 24 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  3:23.21    3:17.62        
                1:34.82   3:17.62 (1:42.80)                                        
 25 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  3:20.33    3:20.22        
                1:38.70   3:20.22 (1:41.52)                                        
 26 Viollis, Michael          14 SSC-MR               3:23.95    3:21.78        
                1:38.73   3:21.78 (1:43.05)                                        
 27 German, Daniel N          14 Express Swimming-MR  3:25.18    3:22.78        
                1:38.93   3:22.78 (1:43.85)                                        
 28 Geller, Russell           13 FREE-MR              3:21.49    3:23.41        
                1:37.89   3:23.41 (1:45.52)                                        
 29 Tan, Winston              14 GATE-MR              3:17.26    3:25.21        
                1:36.65   3:25.21 (1:48.56)                                        
 30 Larice, Jonathan          13 HYB-MR               3:27.40    3:25.83        
                1:39.73   3:25.83 (1:46.10)                                        
 31 Abramov, Ethan            13 Shy-Mr-MR            2:50.00    3:27.20        
                1:39.55   3:27.20 (1:47.65)                                        
 32 Kapp, Bruce E             13 FREE-MR              3:39.65    3:27.29        
                1:41.06   3:27.29 (1:46.23)                                        
 33 Sloniewsky, Peter A       13 Three Village-MR     3:56.56    3:27.57        
                1:40.96   3:27.57 (1:46.61)                                        
 34 Flecha, Nick S            14 SSC-MR               3:40.00    3:36.69        
                1:46.67   3:36.69 (1:50.02)                                        
 35 Moriarty, Francis R       14 LBA-MR               3:54.60    3:39.09        
                1:50.07   3:39.09 (1:49.02)                                        
 36 Chan, Joshua A            13 FLY-MR               3:35.60    3:39.16        
                1:46.77   3:39.16 (1:52.39)                                        
 37 Schwartz, Owen M          14 Express Swimming-MR  3:49.82    3:47.83        
                1:47.63   3:47.83 (2:00.20)                                        
 38 Solano, Adan              14 Express Swimming-MR  3:46.86    3:47.85        
                1:45.88   3:47.85 (2:01.97)                                        
 39 Martin, Gabe C            13 SSC-MR               3:40.00    3:53.24        
                1:52.88   3:53.24 (2:00.36)                                        
 40 Vitashkevich, Daniel      13 FREE-MR              3:49.99    3:54.84        
                1:55.53   3:54.84 (1:59.31)                                        
 41 Fehn, Matthew J           14 CSDC-MR                   NT    4:06.76        
                2:00.08   4:06.76 (2:06.68)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              1:07.49  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR  1:06.71    1:05.53 JO     
  2 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR  1:06.94    1:06.71 JO     
  3 LU, Michael D             14 Express Swimming-MR  1:07.69    1:07.13 JO     
  4 Giunta, Noah L            13 Three Village-MR     1:06.18    1:07.50        
  5 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR  1:07.07    1:07.66        
  6 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR  1:07.19    1:07.85        
  7 Matheson, Ryan C          14 Three Village-MR     1:11.75    1:08.26        
  8 Rasquinha, Ranjan J       13 Express Swimming-MR  1:09.78    1:08.33        
  9 Chia, Derrick             14 QNS-MR               1:07.55    1:08.54        
 10 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR  1:08.06    1:08.90        
 11 Chen, Yanlei              14 QNS-MR               1:10.70    1:09.22        
 12 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR  1:08.86    1:09.76        
 13 Honan, Quin J             14 SSC-MR               1:10.80    1:11.03        
 14 Cao, Joshua C             14 Unattached-MR        1:12.91    1:11.64        
 15 Wong, Jansen C            14 QNS-MR               1:13.30    1:11.69        
 16 Kapinos, Arthur           14 Express Swimming-MR  1:12.78    1:12.00        
 17 Ramon, Freddy             14 LBA-MR               1:11.63    1:12.24        
 18 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  1:15.35    1:12.51        
 19 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR  1:07.00    1:12.60        
 20 Emerson, Hunter J         13 Three Village-MR     1:10.29    1:12.87        
 21 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  1:11.54    1:13.01        
 22 Espinal, Joseph E         14 FLY-MR               1:12.54    1:13.42        
 23 Vavalle, Antonio          13 Three Village-MR     1:14.69    1:14.86        
 24 Llewellyn, James          14 CSDC-MR              1:24.92    1:15.05        
 25 Bibolov, Nick *           13 Unattached-MR        1:16.02    1:15.20        
 26 Leung, Michael            13 QNS-MR               1:14.89    1:15.68        
 27 Vozzolo, Luke             14 Parks Sailfish-MR    1:16.35    1:15.95        
 28 Tsai, Leonardo            13 SSC-MR               1:14.00    1:16.70        
 29 Glinchenko, Mike          14 FREE-MR              1:14.22    1:17.14        
 30 Larice, Jonathan          13 HYB-MR               1:19.25    1:17.44        
 31 Tan, Winston              14 GATE-MR              1:16.39    1:17.95        
 32 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR  1:19.40    1:18.67        
 33 Lee, Ryan A               14 FLY-MR               1:27.12    1:19.32        
 34 Goral, Eren F             14 Three Village-MR     1:16.16    1:19.36        
 35 Sloniewsky, Peter A       13 Three Village-MR     1:33.95    1:20.01        
 36 Kwan, William             13 FREE-MR              1:15.50    1:21.62        
 37 Viollis, Michael          14 SSC-MR               1:24.68    1:22.40        
 38 Moriarty, Francis R       14 LBA-MR               1:24.41    1:24.72        
 39 Albert, Adam              14 Three Village-MR     1:46.14    1:26.76        
 40 Geller, Russell           13 FREE-MR              1:28.45    1:29.28        
 41 Mollica, Christian J      13 Express Swimming-MR       NT    1:29.67        
 42 Solano, Adan              14 Express Swimming-MR  1:27.68    1:31.03        
 43 Protano, Robert T         13 Express Swimming-MR  1:27.76    1:31.12        
 44 Calderon, Xavier          14 FLY-MR               1:34.26    1:31.91        
 45 Santana, Delwin J         14 LBA-MR               1:35.29    1:34.03        
 46 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  1:28.91    1:35.23        
 47 Martin, Gabe C            13 SSC-MR               1:44.36    1:35.61        
 48 Mulakandov, Ariel         14 QNS-MR               1:36.53    1:44.68        
 49 Davydov, Michael G        13 Shy-Mr-MR            1:52.20    1:52.12        
 50 Romano, Brady P           13 LBA-MR               2:00.69    1:53.12        
 51 Artov, Samuel M           13 Shy-Mr-MR            1:58.31    1:55.86        
 52 Fehn, Matthew J           14 CSDC-MR                   NT    2:03.71        
 53 Heaney, William M         13 LBA-MR               2:00.00    2:05.99        
 -- German, Daniel N          14 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      One hand touch
 -- Elling, Connor            14 HYB-MR               1:45.57         DQ        
      False start
 -- Monti, Logan A            13 LBA-MR               2:00.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
              2:34.99  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR  2:35.82    2:28.39 JO     
                1:10.22   2:28.39 (1:18.17)                                        
  2 Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR  2:32.62    2:28.90 JO     
                1:12.69   2:28.90 (1:16.21)                                        
  3 Chiarella, Richie J       14 Three Village-MR     2:33.23    2:30.81 JO     
                1:10.71   2:30.81 (1:20.10)                                        
  4 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR  2:31.52    2:32.20 JO     
                1:12.17   2:32.20 (1:20.03)                                        
  5 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR  2:33.70    2:34.88 JO     
                1:13.05   2:34.88 (1:21.83)                                        
  6 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR  2:32.21    2:36.32        
                1:15.85   2:36.32 (1:20.47)                                        
  7 Rasquinha, Ranjan J       13 Express Swimming-MR  2:45.49    2:36.65        
                1:14.48   2:36.65 (1:22.17)                                        
  8 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR  2:45.43    2:37.20        
                1:11.78   2:37.20 (1:25.42)                                        
  9 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  2:41.91    2:40.34        
                1:15.06   2:40.34 (1:25.28)                                        
 10 Chen, Yanlei              14 QNS-MR               2:40.07    2:43.43        
                1:16.04   2:43.43 (1:27.39)                                        
 11 Tanner, Jacob D           14 SSC-MR               2:55.00    2:47.55        
                1:15.55   2:47.55 (1:32.00)                                        
 12 Bibolov, Nick *           13 Unattached-MR        3:10.82    2:59.29        
                1:19.44   2:59.29 (1:39.85)                                        
 -- Tsai, Leonardo            13 SSC-MR               3:05.00         DQ        
      Alternating Kick
                1:19.90        DQ (1:40.29)                                        
 
Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
              2:30.39  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Attenborough, Anthony P   14 FREE-MR              2:23.42    2:20.53 JO     
                1:09.14   2:20.53 (1:11.39)                                        
  2 LU, Michael D             14 Express Swimming-MR  2:22.32    2:23.33 JO     
                1:08.15   2:23.33 (1:15.18)                                        
  3 Cao, Joshua C             14 Unattached-MR        2:31.84    2:30.90        
                1:13.30   2:30.90 (1:17.60)                                        
  4 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR  2:29.49    2:31.05        
                1:09.24   2:31.05 (1:21.81)                                        
  5 Jeong, Eugene             14 QNS-MR               2:32.22    2:31.07        
                1:12.63   2:31.07 (1:18.44)                                        
  6 Reilly, Christopher M     14 Express Swimming-MR  2:31.71    2:31.79        
                1:11.91   2:31.79 (1:19.88)                                        
  7 Chiarella, Richie J       14 Three Village-MR     2:40.62    2:32.41        
                1:12.64   2:32.41 (1:19.77)                                        
  8 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  2:31.55    2:32.69        
                1:10.88   2:32.69 (1:21.81)                                        
  9 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR  2:39.77    2:33.15        
                1:14.17   2:33.15 (1:18.98)                                        
 10 Chen, Yanlei              14 QNS-MR               2:31.59    2:33.37        
                1:11.73   2:33.37 (1:21.64)                                        
 11 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR  2:28.72    2:33.49        
                1:11.37   2:33.49 (1:22.12)                                        
 12 Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR  2:35.13    2:33.69        
                1:11.99   2:33.69 (1:21.70)                                        
 13 Giunta, Noah L            13 Three Village-MR     2:30.98    2:34.24        
                1:10.46   2:34.24 (1:23.78)                                        
 14 Matheson, Ryan C          14 Three Village-MR     2:36.13    2:34.28        
                1:12.39   2:34.28 (1:21.89)                                        
 15 Kapinos, Arthur           14 Express Swimming-MR  2:38.40    2:34.63        
                1:12.30   2:34.63 (1:22.33)                                        
 16 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR  2:32.37    2:35.19        
                1:12.09   2:35.19 (1:23.10)                                        
 17 Chen, Ethan               14 Express Swimming-MR  2:36.20    2:35.24        
                1:15.29   2:35.24 (1:19.95)                                        
 18 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR  2:32.84    2:36.89        
                1:15.42   2:36.89 (1:21.47)                                        
 19 Emerson, Hunter J         13 Three Village-MR     2:36.35    2:37.56        
                1:13.05   2:37.56 (1:24.51)                                        
 20 Llewellyn, James          14 CSDC-MR              2:47.60    2:40.01        
                1:16.03   2:40.01 (1:23.98)                                        
 21 Wong, Jansen C            14 QNS-MR               2:40.33    2:40.47        
                1:15.74   2:40.47 (1:24.73)                                        
 22 Pergan, Cole L            14 Three Village-MR     3:00.36    2:40.99        
                1:15.91   2:40.99 (1:25.08)                                        
 23 Honan, Quin J             14 SSC-MR               2:41.58    2:41.28        
                1:14.78   2:41.28 (1:26.50)                                        
 24 Andersen, Frankie         13 SSC-MR               2:42.33    2:42.39        
                1:17.32   2:42.39 (1:25.07)                                        
 25 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  2:39.68    2:42.58        
                1:15.36   2:42.58 (1:27.22)                                        
 26 Tsai, Leonardo            13 SSC-MR               2:45.00    2:42.63        
                1:17.55   2:42.63 (1:25.08)                                        
 27 Ramon, Freddy             14 LBA-MR               2:43.01    2:45.68        
                1:15.83   2:45.68 (1:29.85)                                        
 28 Goral, Eren F             14 Three Village-MR     3:10.00    2:48.36        
                1:21.02   2:48.36 (1:27.34)                                        
 29 Glinchenko, Mike          14 FREE-MR              2:49.06    2:48.66        
                1:22.19   2:48.66 (1:26.47)                                        
 30 Zhou, Andrew Y            13 FLY-MR               2:48.93    2:50.91        
                1:21.60   2:50.91 (1:29.31)                                        
 31 Dugo, Jesse D             13 WISC-MR              2:49.99    2:51.08        
                1:19.73   2:51.08 (1:31.35)                                        
 32 Reilly, Jayden T          14 SSC-MR               2:55.17    2:51.76        
                1:18.85   2:51.76 (1:32.91)                                        
 33 Mollica, Christian J      13 Express Swimming-MR  2:52.01    2:52.29        
                1:25.00   2:52.29 (1:27.29)                                        
 34 Franco, Vincent           14 Express Swimming-MR  3:28.75    2:53.36        
                1:23.34   2:53.36 (1:30.02)                                        
 35 Moriarty, Francis R       14 LBA-MR               3:30.00    2:53.40        
                1:22.85   2:53.40 (1:30.55)                                        
 36 LaBianca, Jack B          13 Express Swimming-MR  3:15.12    2:53.66        
                1:23.34   2:53.66 (1:30.32)                                        
 37 Espinal, Joseph E         14 FLY-MR               2:48.28    2:54.46        
                1:20.51   2:54.46 (1:33.95)                                        
 38 Larice, Jonathan          13 HYB-MR               2:56.29    2:55.26        
                1:23.04   2:55.26 (1:32.22)                                        
 39 Geller, Russell           13 FREE-MR              2:56.48    2:56.19        
                1:22.85   2:56.19 (1:33.34)                                        
 40 Chen, Alvin               13 FLY-MR               2:57.72    2:57.97        
                1:22.81   2:57.97 (1:35.16)                                        
 41 Calderon, Xavier          14 FLY-MR                    NT    2:58.28        
                1:27.87   2:58.28 (1:30.41)                                        
 42 Protano, Robert T         13 Express Swimming-MR  2:52.86    2:59.08        
                1:27.80   2:59.08 (1:31.28)                                        
 43 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  3:11.21    3:00.38        
                1:25.43   3:00.38 (1:34.95)                                        
 44 Singer, Connor M          14 FREE-MR              3:01.55    3:01.30        
                1:33.44   3:01.30 (1:27.86)                                        
 45 Kapp, Bruce E             13 FREE-MR              3:06.34    3:01.35        
                1:26.63   3:01.35 (1:34.72)                                        
 46 Albert, Adam              14 Three Village-MR     2:56.08    3:02.08        
                1:24.02   3:02.08 (1:38.06)                                        
 47 Polley, Aidan J           14 CSDC-MR                   NT    3:02.22        
                1:28.66   3:02.22 (1:33.56)                                        
 48 Solano, Adan              14 Express Swimming-MR  3:04.73    3:05.97        
                1:24.97   3:05.97 (1:41.00)                                        
 49 Golduber, Ethan L         13 Express Swimming-MR  3:11.80    3:09.04        
                1:31.53   3:09.04 (1:37.51)                                        
 50 Flecha, Nick S            14 SSC-MR               3:15.00    3:10.19        
                1:28.87   3:10.19 (1:41.32)                                        
 51 Martin, Gabe C            13 SSC-MR               3:10.00    3:14.66        
                1:34.54   3:14.66 (1:40.12)                                        
 52 Prokopenko, Dennis        13 Express Swimming-MR  3:36.54    3:20.83        
                1:37.61   3:20.83 (1:43.22)                                        
 53 Schwartz, Owen M          14 Express Swimming-MR  3:29.59    3:31.35        
                1:35.54   3:31.35 (1:55.81)                                        
 -- Mulakandov, Ariel         14 QNS-MR               3:24.76         DQ        
      Alternating Kick - fly
                1:38.90        DQ (1:42.05)                                        
 
Boys 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Protano, John             17 Express Swimming-MR    24.84      24.98        
  2 Chang, Michael            17 Express Swimming-MR    25.11      25.75        
  3 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR                26.86      26.14        
  4 Newmark, Jake Q           16 Express Swimming-MR    25.96      26.20        
  4 Karinsky, Sandon A        15 QNS-MR                 25.73      26.20        
  6 Santana, Jose R           17 LBA-MR                 25.62      26.24        
  7 Griffin, Trevor T         16 Express Swimming-MR    26.16      26.41        
  8 Watson, Anthony C         16 Express Swimming-MR    26.02      26.50        
  9 Lai, Christopher B        15 MAKO-MR                26.51      26.60        
 10 Soto, Adriel              17 Unattached-MR          31.32      26.63        
 11 Basak, Ronshekhar         16 Express Swimming-MR    26.65      26.64        
 12 Hwang, Colin              15 Express Swimming-MR    27.17      26.77        
 13 O'Sullivan, Oisin         15 SSC-MR                 26.71      26.79        
 14 Giardinelli, Josh R       16 Express Swimming-MR    26.84      26.82        
 15 Ganguli, Nilesh           17 Express Swimming-MR    27.18      26.85        
 16 Kleyer, Max J             15 FREE-MR                26.15      26.86        
 16 Dowd, Mike R              16 CSDC-MR                27.42      26.86        
 16 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR    26.72      26.86        
 19 Hwang, Alex               15 GATE-MR                28.19      27.17        
 20 Broderick, Thomas G       16 Express Swimming-MR    27.81      27.31        
 21 Passante, Michael V       15 FREE-MR                27.60      27.56        
 21 Lei, Christopher W        16 Express Swimming-MR    28.59      27.56        
 23 Idelchik, Benjamin        15 Shy-Mr-MR              28.18      27.60        
 24 Destina, Jodhel           17 CSDC-MR                   NT      27.66        
 25 Chan, Matthew             15 QNS-MR                 27.32      27.69        
 26 Weber, Christopher R      16 Express Swimming-MR    28.44      28.00        
 27 Fox, Benjamin C           16 FLY-MR                 27.97      28.06        
 28 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR    27.94      28.12        
 29 Rice, Maverick D          15 CSDC-MR                28.69      28.13        
 30 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR                 28.61      28.31        
 31 Wan, Osmond T             15 QNS-MR                 28.30      28.41        
 32 Wo, Ryan                  15 Parks Sailfish-MR      29.28      28.53        
 33 Doyle, Peter T            16 Express Swimming-MR    30.70      28.79        
 34 Lee, Alexander G          15 FLY-MR                 28.71      28.84        
 35 Jovanovic, Luka           17 FLY-MR                 28.60      28.85        
 36 Moeslinger, Erich V       17 QNS-MR                 28.74      28.91        
 37 Stanzione, Jon D          15 CSDC-MR                30.25      28.94        
 38 Lin, Vincent              16 Shy-Mr-MR            1:05.10      29.03        
 39 Ciriaco, Zachary          16 Express Swimming-MR    29.29      29.14        
 40 Tang, Erik                15 Express Swimming-MR    28.72      29.18        
 41 Perez, Matthew S          15 Express Swimming-MR    30.11      29.38        
 41 Nelson, Connor R          16 HYB-MR                 29.74      29.38        
 43 Titarenko, Valentyn       15 Shy-Mr-MR              30.12      29.51        
 44 Attardi, Richard M        15 Express Swimming-MR    31.25      29.72        
 44 Gomez, Kevin S            15 FLY-MR                 30.35      29.72        
 46 Sheinberg, Ryan P         16 Express Swimming-MR    29.66      30.01        
 47 Pinkhasov, David          15 Aquaflames-MR          30.15      30.21        
 48 Lim, James                12 FLY-MR                 29.98      30.36        
 49 Lam, Jeff                 15 QNS-MR                 32.71      30.71        
 50 Guariglia, Andrew M       17 Express Swimming-MR    30.69      30.73        
 51 McNamara, Will A          17 Unattached-MR          30.23      30.97        
 52 Lam, Lawrence             17 Parks Sailfish-MR      31.59      31.17        
 53 Anich, Thomas W           15 FLY-MR                 32.00      31.22        
 54 Burke, Ryan               15 FLY-MR                 31.45      31.54        
 55 Redfearn, Cameron J       15 Express Swimming-MR    34.23      31.58        
 56 Hoy, Ethan                15 Parks Sailfish-MR      32.10      31.68        
 57 Sapara, Chris A           16 FREE-MR                31.10      32.00        
 58 Gaspard, Chad A           16 Express Swimming-MR    31.13      32.07        
 59 Bast, Michael             15 Aquaflames-MR          33.28      33.17        
 60 Desmond, Connor A         16 Express Swimming-MR    33.86      33.54        
 61 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR    32.91      34.06        
 62 Yao, Maxwell               8 Express Swimming-MR    39.04      39.50        
 
Boys 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Protano, John             17 Express Swimming-MR    54.43      54.43        
  2 Newmark, Jake Q           16 Express Swimming-MR    56.27      55.64        
  3 Ortof, Harry C            19 Express Swimming-MR    56.22      56.33        
  4 Ang, Jake                 15 Express Swimming-MR    55.39      57.36        
  5 Kleyer, Max J             15 FREE-MR                58.29      57.70        
  6 Griffin, Trevor T         16 Express Swimming-MR    57.40      57.85        
  7 Giardinelli, Josh R       16 Express Swimming-MR    57.79      58.00        
  8 Broderick, Thomas G       16 Express Swimming-MR    58.58      58.29        
  9 Whang, Justin             15 Express Swimming-MR    58.84      58.84        
 10 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR    58.67      59.22        
 11 Madden, Sean M            15 QNS-MR                 59.72      59.26        
 12 Dowd, Mike R              16 CSDC-MR                58.63      59.31        
 13 Soto, Adriel              17 Unattached-MR        1:05.33      59.50        
 14 Chen, Wellington H        16 Express Swimming-MR    59.53      59.59        
 15 Ganguli, Nilesh           17 Express Swimming-MR    59.27      59.66        
 16 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR                59.88    1:00.00        
 17 Wan, Osmond T             15 QNS-MR               1:01.50    1:00.28        
 18 Basak, Ronshekhar         16 Express Swimming-MR  1:00.26    1:00.30        
 19 Watson, Anthony C         16 Express Swimming-MR    57.70    1:00.39        
 20 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR  1:00.30    1:00.52        
 21 Fox, Benjamin C           16 FLY-MR               1:01.00    1:00.56        
 22 Murray, Ryan R            16 Express Swimming-MR  1:00.66    1:00.70        
 23 Kang, Matthew             16 Express Swimming-MR  1:03.43    1:00.98        
 24 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR  1:00.18    1:01.05        
 25 Pergan III, Chester J     16 Three Village-MR     1:00.39    1:01.26        
 26 Eng, Alec J               16 Express Swimming-MR  1:00.96    1:01.41        
 27 Rice, Maverick D          15 CSDC-MR              1:01.47    1:01.53        
 28 Fargo, Jordan K           18 Express Swimming-MR    57.83    1:02.36        
 29 Chen, Darian              15 QNS-MR               1:05.01    1:02.49        
 30 Wilson, Elijah A          16 WISC-MR              1:01.66    1:02.58        
 31 Chan, Matthew             15 QNS-MR               1:00.58    1:02.76        
 32 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               1:00.84    1:02.86        
 33 Stanzione, Jon D          15 CSDC-MR              1:06.02    1:03.45        
 33 Lei, Christopher W        16 Express Swimming-MR  1:05.78    1:03.45        
 35 Ciriaco, Zachary          16 Express Swimming-MR  1:02.02    1:03.63        
 36 Moeslinger, Erich V       17 QNS-MR               1:04.32    1:04.64        
 37 Perez, Matthew S          15 Express Swimming-MR  1:07.69    1:05.96        
 38 Yam, Cody J               16 Express Swimming-MR  1:03.46    1:05.99        
 39 McNamara, Will A          17 Unattached-MR        1:05.08    1:06.37        
 40 Gomez, Kevin S            15 FLY-MR               1:06.12    1:06.44        
 41 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR              1:07.05    1:06.51        
 42 Xia, Alan                 15 QNS-MR               1:09.33    1:06.94        
 43 Tang, Erik                15 Express Swimming-MR  1:09.26    1:06.99        
 44 Gorman, Kyle              15 CSDC-MR              1:07.18    1:08.35        
 45 Anich, Thomas W           15 FLY-MR               1:08.21    1:08.96        
 46 Guariglia, Andrew M       17 Express Swimming-MR  1:08.92    1:09.66        
 47 Malone, Joseph F          16 Express Swimming-MR  1:09.25    1:10.95        
 48 Gaspard, Chad A           16 Express Swimming-MR  1:09.67    1:11.84        
 49 Lam, Jeff                 15 QNS-MR               1:10.40    1:12.31        
 50 Sapara, Chris A           16 FREE-MR              1:09.45    1:12.84        
 51 Redfearn, Cameron J       15 Express Swimming-MR  1:25.19    1:13.79        
 52 Savas, Brayden T          10 SSC-MR               1:22.43    1:17.74        
 53 Martin, Tim J             12 SSC-MR               1:15.57    1:19.22        
 54 Yao, Maxwell               8 Express Swimming-MR  1:25.63    1:29.64        
 
Boys 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Newmark, Jake Q           16 Express Swimming-MR  2:00.81    2:00.12        
                  57.57   2:00.12 (1:02.55)                                        
  2 Protano, John             17 Express Swimming-MR  2:00.87    2:00.18        
                  58.80   2:00.18 (1:01.38)                                        
  3 Murray, Ryan R            16 Express Swimming-MR  2:05.28    2:03.10        
                  59.06   2:03.10 (1:04.04)                                        
  4 Giardinelli, Josh R       16 Express Swimming-MR  2:03.42    2:04.68        
                1:00.00   2:04.68 (1:04.68)                                        
  5 Whang, Justin             15 Express Swimming-MR  2:06.39    2:06.16        
                1:02.29   2:06.16 (1:03.87)                                        
  6 Broderick, Thomas G       16 Express Swimming-MR  2:06.06    2:06.42        
                1:00.84   2:06.42 (1:05.58)                                        
  7 Karinsky, Sandon A        15 QNS-MR               2:08.11    2:07.67        
                1:02.60   2:07.67 (1:05.07)                                        
  8 Ciriaco, Zachary          16 Express Swimming-MR  2:07.79    2:08.55        
                1:01.97   2:08.55 (1:06.58)                                        
  9 Griffin, Trevor T         16 Express Swimming-MR  2:06.33    2:10.31        
                1:01.36   2:10.31 (1:08.95)                                        
 10 Hwang, Colin              15 Express Swimming-MR  2:11.93    2:10.44        
                1:02.98   2:10.44 (1:07.46)                                        
 11 Kleyer, Max J             15 FREE-MR              2:15.49    2:11.14        
                1:05.14   2:11.14 (1:06.00)                                        
 12 Hwang, Alex               15 GATE-MR              2:10.28    2:11.63        
                1:02.50   2:11.63 (1:09.13)                                        
 13 Dowd, Mike R              16 CSDC-MR              2:16.09    2:11.89        
                1:03.48   2:11.89 (1:08.41)                                        
 14 Watson, Anthony C         16 Express Swimming-MR  2:08.04    2:12.12        
                1:03.02   2:12.12 (1:09.10)                                        
 15 Chen, Wellington H        16 Express Swimming-MR  2:10.82    2:12.22        
                1:04.34   2:12.22 (1:07.88)                                        
 15 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR  2:10.56    2:12.22        
                1:04.37   2:12.22 (1:07.85)                                        
 17 Ganguli, Nilesh           17 Express Swimming-MR  2:10.76    2:12.34        
                1:02.33   2:12.34 (1:10.01)                                        
 18 Passante, Michael V       15 FREE-MR              2:14.99    2:12.66        
                1:04.74   2:12.66 (1:07.92)                                        
 19 Weber, Christopher R      16 Express Swimming-MR  2:12.70    2:12.75        
                1:04.70   2:12.75 (1:08.05)                                        
 20 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR  2:10.85    2:12.98        
                1:02.75   2:12.98 (1:10.23)                                        
 21 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR              2:12.26    2:13.03        
                1:04.17   2:13.03 (1:08.86)                                        
 22 Eng, Alec J               16 Express Swimming-MR  2:13.43    2:13.51        
                1:04.80   2:13.51 (1:08.71)                                        
 23 Fox, Benjamin C           16 FLY-MR               2:12.57    2:13.60        
                1:04.63   2:13.60 (1:08.97)                                        
 24 Santana, Jose R           17 LBA-MR               2:08.12    2:14.81        
                1:04.44   2:14.81 (1:10.37)                                        
 25 Chan, Matthew             15 QNS-MR               2:15.97    2:15.49        
                1:05.37   2:15.49 (1:10.12)                                        
 26 Idelchik, Benjamin        15 Shy-Mr-MR            2:10.00    2:15.94        
                1:04.70   2:15.94 (1:11.24)                                        
 27 Wan, Osmond T             15 QNS-MR               2:18.55    2:16.48        
                1:07.65   2:16.48 (1:08.83)                                        
 28 Chen, Darian              15 QNS-MR               2:17.83    2:17.45        
                1:06.79   2:17.45 (1:10.66)                                        
 29 Stanzione, Jon D          15 CSDC-MR              2:24.62    2:19.17        
                1:07.57   2:19.17 (1:11.60)                                        
 30 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               2:15.85    2:19.28        
                1:05.73   2:19.28 (1:13.55)                                        
 31 Rice, Maverick D          15 CSDC-MR              2:19.24    2:19.42        
                1:06.44   2:19.42 (1:12.98)                                        
 32 Wilson, Elijah A          16 WISC-MR              2:17.77    2:21.09        
                1:07.84   2:21.09 (1:13.25)                                        
 33 McNamara, Will A          17 Unattached-MR        2:20.20    2:21.22        
                1:08.36   2:21.22 (1:12.86)                                        
 34 Mendoza, Aaron O          11 HYB-MR               2:32.82    2:21.33        
                1:08.81   2:21.33 (1:12.52)                                        
 35 Loos, Tommy J             17 CSDC-MR              2:33.12    2:22.41        
                1:08.57   2:22.41 (1:13.84)                                        
 36 Sheinberg, Ryan P         16 Express Swimming-MR  2:20.12    2:22.93        
                1:09.18   2:22.93 (1:13.75)                                        
 37 Jovanovic, Luka           17 FLY-MR               2:28.94    2:22.96        
                1:09.41   2:22.96 (1:13.55)                                        
 38 Powell, Brett             15 WISC-MR              2:26.80    2:23.17        
                1:08.67   2:23.17 (1:14.50)                                        
 39 Anich, Thomas W           15 FLY-MR               2:22.15    2:24.47        
                1:09.74   2:24.47 (1:14.73)                                        
 40 Destina, Jodhel           17 CSDC-MR              2:28.14    2:26.88        
                1:09.16   2:26.88 (1:17.72)                                        
 41 Xia, Alan                 15 QNS-MR               2:30.63    2:27.29        
                1:09.72   2:27.29 (1:17.57)                                        
 42 Moeslinger, Erich V       17 QNS-MR               2:27.61    2:27.65        
                1:09.48   2:27.65 (1:18.17)                                        
 43 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR              2:28.16    2:28.40        
                1:13.34   2:28.40 (1:15.06)                                        
 44 Yam, Cody J               16 Express Swimming-MR  2:24.94    2:29.19        
                1:11.13   2:29.19 (1:18.06)                                        
 45 Lin, Vincent              16 Shy-Mr-MR            2:17.00    2:29.84        
                1:10.36   2:29.84 (1:19.48)                                        
 46 Gomez, Kevin S            15 FLY-MR               2:28.32    2:31.94        
                1:13.34   2:31.94 (1:18.60)                                        
 47 Perez, Matthew S          15 Express Swimming-MR  2:28.86    2:32.25        
                1:13.02   2:32.25 (1:19.23)                                        
 48 Nelson, Connor R          16 HYB-MR               2:39.88    2:34.23        
                1:11.96   2:34.23 (1:22.27)                                        
 49 Tang, Erik                15 Express Swimming-MR  2:35.14    2:35.26        
                1:12.29   2:35.26 (1:22.97)                                        
 50 Chan, Kyle                15 Parks Sailfish-MR    2:39.82    2:36.45        
                1:14.49   2:36.45 (1:21.96)                                        
 51 Lam, Jeff                 15 QNS-MR               2:51.80    2:36.91        
 52 Young, Aaron M            12 SSC-MR               2:48.00    2:36.94        
                1:16.04   2:36.94 (1:20.90)                                        
 53 Hoy, Ethan                15 Parks Sailfish-MR    2:37.67    2:40.36        
                1:16.05   2:40.36 (1:24.31)                                        
 54 Gaspard, Chad A           16 Express Swimming-MR  2:28.78    2:40.65        
                1:14.27   2:40.65 (1:26.38)                                        
 55 Burke, Ryan               15 FLY-MR               2:41.01    2:43.68        
 56 Howard, Christian J       17 Express Swimming-MR       NT    2:44.60        
                1:15.78   2:44.60 (1:28.82)                                        
 57 Redfearn, Cameron J       15 Express Swimming-MR  2:58.90    2:48.84        
                1:21.34   2:48.84 (1:27.50)                                        
 58 Gurevich, Brendan         17 Express Swimming-MR  2:49.39    2:50.75        
                1:18.98   2:50.75 (1:31.77)                                        
 59 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR       NT    3:01.59        
                1:29.18   3:01.59 (1:32.41)                                        
 
Boys 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Newmark, Jake Q           16 Express Swimming-MR  4:18.83    4:16.48        
                1:00.62   2:05.34 (1:04.72)   3:10.97 (1:05.63)   4:16.48 (1:05.51)
  2 Ortof, Harry C            19 Express Swimming-MR  5:06.78    4:21.36        
                1:00.96   2:07.71 (1:06.75)   3:14.91 (1:07.20)   4:21.36 (1:06.45)
  3 Murray, Ryan R            16 Express Swimming-MR  4:20.98    4:23.21        
                1:01.04   2:06.81 (1:05.77)   3:14.27 (1:07.46)   4:23.21 (1:08.94)
  4 Ciriaco, Zachary          16 Express Swimming-MR  4:25.72    4:28.11        
                1:03.69   2:10.90 (1:07.21)   3:19.44 (1:08.54)   4:28.11 (1:08.67)
  5 Protano, John             17 Express Swimming-MR  4:29.87    4:28.89        
                1:05.68   2:16.97 (1:11.29)   3:25.08 (1:08.11)   4:28.89 (1:03.81)
  6 Broderick, Thomas G       16 Express Swimming-MR  4:26.32    4:29.43        
                1:04.13   2:12.71 (1:08.58)   3:21.31 (1:08.60)   4:29.43 (1:08.12)
  7 Giardinelli, Josh R       16 Express Swimming-MR  4:16.60    4:30.36        
                1:02.62   2:11.72 (1:09.10)   3:22.58 (1:10.86)   4:30.36 (1:07.78)
  8 Madden, Sean M            15 QNS-MR               4:31.92    4:30.45        
                1:02.71   2:10.99 (1:08.28)   3:20.95 (1:09.96)   4:30.45 (1:09.50)
  9 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR  4:35.34    4:32.07        
                1:04.91   2:14.36 (1:09.45)   3:24.35 (1:09.99)   4:32.07 (1:07.72)
 10 Bezuglyy, Oleksandr       33 FREE-MR              4:19.99    4:36.75        
                1:04.16   2:13.05 (1:08.89)   3:24.55 (1:11.50)   4:36.75 (1:12.20)
 11 Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR  4:38.57    4:37.22        
                1:06.82   2:18.21 (1:11.39)   3:29.20 (1:10.99)   4:37.22 (1:08.02)
 12 Wone, Brandon M           15 SSC-MR               4:34.07    4:39.89        
                1:05.00   2:16.26 (1:11.26)   3:28.38 (1:12.12)   4:39.89 (1:11.51)
 13 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  4:40.46    4:40.85        
                1:06.28   2:17.71 (1:11.43)   3:29.74 (1:12.03)   4:40.85 (1:11.11)
 14 Chen, Joseph              14 Express Swimming-MR  4:37.83    4:43.47        
                1:08.94   2:22.01 (1:13.07)   3:33.65 (1:11.64)   4:43.47 (1:09.82)
 15 Weber, Christopher R      16 Express Swimming-MR  4:36.65    4:44.14        
                1:06.75   2:18.55 (1:11.80)   3:31.05 (1:12.50)   4:44.14 (1:13.09)
 16 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR  4:42.54    4:45.11        
                1:08.26   2:21.66 (1:13.40)   3:35.51 (1:13.85)   4:45.11 (1:09.60)
 17 Leung, Michael            13 QNS-MR               4:49.78    4:45.81        
                1:08.62   2:22.25 (1:13.63)   3:36.60 (1:14.35)   4:45.81 (1:09.21)
 18 Watson, Anthony C         16 Express Swimming-MR  4:32.59    4:46.16        
                1:06.21   2:19.49 (1:13.28)   3:34.31 (1:14.82)   4:46.16 (1:11.85)
 19 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR  4:36.24    4:48.04        
                1:09.99   2:23.99 (1:14.00)   3:36.94 (1:12.95)   4:48.04 (1:11.10)
 20 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR  4:44.06    4:51.00        
                1:09.27   2:23.63 (1:14.36)   3:38.30 (1:14.67)   4:51.00 (1:12.70)
 21 Vavalle, Antonio          13 Three Village-MR     5:04.65    4:52.04        
                1:09.44   2:24.38 (1:14.94)   3:39.87 (1:15.49)   4:52.04 (1:12.17)
 22 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR  4:52.24    4:52.22        
                1:10.60   2:24.54 (1:13.94)   3:40.18 (1:15.64)   4:52.22 (1:12.04)
 23 McNamara, Will A          17 Unattached-MR        5:00.33    4:52.65        
                1:08.45   2:23.33 (1:14.88)   3:39.16 (1:15.83)   4:52.65 (1:13.49)
 24 Mendoza, Aaron O          11 HYB-MR               5:19.72    4:58.78        
                1:09.82   2:26.50 (1:16.68)   3:43.84 (1:17.34)   4:58.78 (1:14.94)
 25 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR  5:08.14    5:00.27        
                1:12.01   2:28.57 (1:16.56)   3:45.84 (1:17.27)   5:00.27 (1:14.43)
 26 Rasquinha, Rohit A        13 Express Swimming-MR  4:55.65    5:04.18        
                1:12.32   2:31.30 (1:18.98)   3:49.51 (1:18.21)   5:04.18 (1:14.67)
 27 Andersen, Frankie         13 SSC-MR               5:30.00    5:05.10        
                1:12.13   2:32.20 (1:20.07)   3:52.62 (1:20.42)   5:05.10 (1:12.48)
 28 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               4:56.71    5:07.13        
                1:11.01   2:29.34 (1:18.33)   3:49.05 (1:19.71)   5:07.13 (1:18.08)
 29 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  5:04.91    5:09.44        
                1:13.17   2:32.78 (1:19.61)   3:53.29 (1:20.51)   5:09.44 (1:16.15)
 30 Franco, Vincent           14 Express Swimming-MR  5:11.88    5:11.68        
                1:13.28   2:33.50 (1:20.22)   3:53.35 (1:19.85)   5:11.68 (1:18.33)
 31 Rasquinha, Ranjan J       13 Express Swimming-MR  5:11.23    5:12.53        
                1:14.63   2:35.97 (1:21.34)   3:55.83 (1:19.86)   5:12.53 (1:16.70)
 32 Kwan, William             13 FREE-MR              5:04.86    5:15.85        
                1:12.89   2:35.00 (1:22.11)   3:56.04 (1:21.04)   5:15.85 (1:19.81)
 33 Larice, Jonathan          13 HYB-MR               5:31.51    5:16.02        
                1:13.04   2:34.40 (1:21.36)   3:56.44 (1:22.04)   5:16.02 (1:19.58)
 34 Moeslinger, Erich V       17 QNS-MR               5:21.93    5:18.53        
                1:11.90   2:32.87 (1:20.97)   3:56.21 (1:23.34)   5:18.53 (1:22.32)
 35 Geller, Russell           13 FREE-MR              5:19.35    5:23.18        
                1:13.93   2:36.72 (1:22.79)   4:00.44 (1:23.72)   5:23.18 (1:22.74)
 36 Kapp, Bruce E             13 FREE-MR              5:26.61    5:25.99        
                1:15.25   2:39.24 (1:23.99)   4:03.29 (1:24.05)   5:25.99 (1:22.70)
 37 Hsieh, Ethan              12 Express Swimming-MR  5:33.93    5:29.71        
                1:16.17   2:42.00 (1:25.83)   4:07.07 (1:25.07)   5:29.71 (1:22.64)
 
Boys 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Newmark, Jake Q           16 Express Swimming-MR  1:02.09    1:02.59        
  2 Kleyer, Max J             15 FREE-MR              1:03.02    1:02.65        
  3 Bezuglyy, Oleksandr       33 FREE-MR              1:00.26    1:03.14        
  4 Broderick, Thomas G       16 Express Swimming-MR  1:03.31    1:03.61        
  5 Whang, Justin             15 Express Swimming-MR  1:02.23    1:04.38        
  6 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR              1:05.85    1:05.62        
  7 Ganguli, Nilesh           17 Express Swimming-MR  1:06.87    1:06.11        
  8 Fox, Benjamin C           16 FLY-MR               1:06.55    1:06.17        
  9 Hwang, Colin              15 Express Swimming-MR  1:06.54    1:07.84        
 10 Eng, Alec J               16 Express Swimming-MR  1:07.06    1:07.95        
 11 Ciriaco, Zachary          16 Express Swimming-MR  1:08.76    1:08.09        
 12 Hwang, Alex               15 GATE-MR              1:07.98    1:08.21        
 13 Murray, Ryan R            16 Express Swimming-MR  1:08.19    1:08.69        
 14 Basak, Ronshekhar         16 Express Swimming-MR  1:08.64    1:09.30        
 15 Dowd, Mike R              16 CSDC-MR              1:10.11    1:09.45        
 16 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR  1:06.81    1:09.82        
 17 Griffin, Trevor T         16 Express Swimming-MR  1:10.89    1:09.85        
 18 Santana, Jose R           17 LBA-MR               1:06.17    1:10.17        
 19 Moeslinger, Erich V       17 QNS-MR               1:08.20    1:10.27        
 20 Karinsky, Sandon A        15 QNS-MR               1:08.76    1:10.86        
 21 Yam, Cody J               16 Express Swimming-MR  1:11.75    1:11.60        
 22 Wan, Osmond T             15 QNS-MR               1:09.97    1:11.94        
 23 Watson, Anthony C         16 Express Swimming-MR  1:08.15    1:12.09        
 24 Lin, Vincent              16 Shy-Mr-MR            1:07.90    1:12.12        
 25 Passante, Michael V       15 FREE-MR              1:07.82    1:12.62        
 26 Xia, Alan                 15 QNS-MR               1:16.86    1:12.96        
 27 Giardinelli, Josh R       16 Express Swimming-MR  1:10.26    1:13.35        
 28 O'Sullivan, Oisin         15 SSC-MR               1:09.10    1:13.85        
 29 Jovanovic, Luka           17 FLY-MR               1:17.62    1:14.33        
 30 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR  1:12.66    1:14.88        
 31 Chen, Darian              15 QNS-MR               1:19.07    1:15.60        
 32 Idelchik, Benjamin        15 Shy-Mr-MR            1:17.00    1:15.84        
 33 Wilson, Elijah A          16 WISC-MR              1:13.93    1:16.11        
 34 Weber, Christopher R      16 Express Swimming-MR  1:13.03    1:16.22        
 35 Gomez, Kevin S            15 FLY-MR               1:15.14    1:16.64        
 36 Powell, Brett             15 WISC-MR              1:17.90    1:16.77        
 37 Guariglia, Andrew M       17 Express Swimming-MR  1:18.67    1:16.93        
 38 Protano, John             17 Express Swimming-MR  1:16.41    1:17.02        
 39 Gaspard, Chad A           16 Express Swimming-MR  1:17.03    1:17.61        
 40 McNamara, Will A          17 Unattached-MR        1:17.69    1:17.72        
 41 Nelson, Connor R          16 HYB-MR               1:17.40    1:18.47        
 42 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR              1:18.75    1:19.31        
 43 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               1:15.62    1:20.26        
 44 Rice, Maverick D          15 CSDC-MR              1:23.82    1:23.13        
 45 Destina, Jodhel           17 CSDC-MR              1:20.39    1:23.18        
 46 Gurevich, Brendan         17 Express Swimming-MR  1:29.74    1:24.97        
 47 Perez, Matthew S          15 Express Swimming-MR  1:27.05    1:25.70        
 48 Tang, Erik                15 Express Swimming-MR  1:25.49    1:26.31        
 49 Chan, Kyle                15 Parks Sailfish-MR    1:30.64    1:29.32        
 50 Redfearn, Cameron J       15 Express Swimming-MR  1:37.88    1:31.63        
 51 Yao, Maxwell               8 Express Swimming-MR  1:37.59    1:40.69        
 
Boys 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Broderick, Thomas G       16 Express Swimming-MR  2:13.48    2:13.46        
                1:05.83   2:13.46 (1:07.63)                                        
  2 Newmark, Jake Q           16 Express Swimming-MR  2:13.61    2:16.14        
                1:05.78   2:16.14 (1:10.36)                                        
  3 Kleyer, Max J             15 FREE-MR              2:21.53    2:16.24        
                1:07.45   2:16.24 (1:08.79)                                        
  4 Chang, Michael            17 Express Swimming-MR  2:18.37    2:21.00        
                1:07.85   2:21.00 (1:13.15)                                        
  5 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR              2:23.98    2:22.93        
                1:11.03   2:22.93 (1:11.90)                                        
  6 Fox, Benjamin C           16 FLY-MR               2:25.04    2:24.13        
                1:08.91   2:24.13 (1:15.22)                                        
  7 Eng, Alec J               16 Express Swimming-MR  2:24.24    2:24.62        
                1:10.69   2:24.62 (1:13.93)                                        
  8 Ciriaco, Zachary          16 Express Swimming-MR  2:27.93    2:25.70        
                1:09.89   2:25.70 (1:15.81)                                        
  9 Ganguli, Nilesh           17 Express Swimming-MR  2:26.96    2:25.96        
                1:09.60   2:25.96 (1:16.36)                                        
 10 Giardinelli, Josh R       16 Express Swimming-MR  2:26.43    2:26.04        
                1:10.93   2:26.04 (1:15.11)                                        
 11 Karinsky, Sandon A        15 QNS-MR               2:28.19    2:26.58        
                1:10.91   2:26.58 (1:15.67)                                        
 12 Santana, Jose R           17 LBA-MR               2:28.19    2:27.19        
                1:11.78   2:27.19 (1:15.41)                                        
 13 Hwang, Alex               15 GATE-MR              2:27.61    2:28.15        
                1:13.59   2:28.15 (1:14.56)                                        
 14 Dowd, Mike R              16 CSDC-MR              2:31.13    2:28.69        
                1:12.21   2:28.69 (1:16.48)                                        
 15 Wan, Osmond T             15 QNS-MR               2:41.23    2:32.53        
                1:15.09   2:32.53 (1:17.44)                                        
 16 Passante, Michael V       15 FREE-MR              2:27.61    2:33.57        
                1:14.10   2:33.57 (1:19.47)                                        
 17 Moeslinger, Erich V       17 QNS-MR               2:33.09    2:33.87        
                1:13.87   2:33.87 (1:20.00)                                        
 18 Griffin, Trevor T         16 Express Swimming-MR  2:29.50    2:35.16        
                1:13.72   2:35.16 (1:21.44)                                        
 19 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR  2:32.72    2:35.72        
                1:16.76   2:35.72 (1:18.96)                                        
 20 Lin, Vincent              16 Shy-Mr-MR            2:30.45    2:36.64        
                1:15.63   2:36.64 (1:21.01)                                        
 21 McNamara, Will A          17 Unattached-MR        2:56.71    2:37.95        
                1:17.75   2:37.95 (1:20.20)                                        
 22 Jovanovic, Luka           17 FLY-MR               2:43.86    2:40.80        
                1:18.64   2:40.80 (1:22.16)                                        
 23 Idelchik, Benjamin        15 Shy-Mr-MR            2:32.47    2:41.27        
                1:18.80   2:41.27 (1:22.47)                                        
 24 Mendoza, Aaron O          11 HYB-MR                    NT    2:41.34        
                1:17.88   2:41.34 (1:23.46)                                        
 25 Gomez, Kevin S            15 FLY-MR               2:41.32    2:42.80        
                1:21.82   2:42.80 (1:20.98)                                        
 26 Sheinberg, Ryan P         16 Express Swimming-MR  2:42.86    2:43.47        
                1:19.87   2:43.47 (1:23.60)                                        
 27 Attardi, Richard M        15 Express Swimming-MR  2:59.24    2:44.61        
                1:20.69   2:44.61 (1:23.92)                                        
 28 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               2:44.16    2:46.81        
                1:23.05   2:46.81 (1:23.76)                                        
 29 Pepper, Hudson M          11 FREE-MR              2:39.99    2:47.42        
                1:25.48   2:47.42 (1:21.94)                                        
 30 Gaspard, Chad A           16 Express Swimming-MR  2:47.39    2:48.08        
                1:21.30   2:48.08 (1:26.78)                                        
 31 Nelson, Connor R          16 HYB-MR               2:50.64    2:50.78        
                1:23.32   2:50.78 (1:27.46)                                        
 32 Titarenko, Valentyn       15 Shy-Mr-MR            2:53.84    2:51.63        
 33 Wo, Ryan                  15 Parks Sailfish-MR    2:56.93    2:53.80        
                1:24.90   2:53.80 (1:28.90)                                        
 34 Lam, Lawrence             17 Parks Sailfish-MR    2:58.42    2:55.58        
                1:24.63   2:55.58 (1:30.95)                                        
 35 Lei, Christopher W        16 Express Swimming-MR  3:05.73    2:57.64        
                1:26.78   2:57.64 (1:30.86)                                        
 36 Destina, Jodhel           17 CSDC-MR                   NT    2:58.13        
                1:24.33   2:58.13 (1:33.80)                                        
 37 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR  3:05.32    2:59.14        
                1:28.51   2:59.14 (1:30.63)                                        
 38 Tang, Erik                15 Express Swimming-MR  2:56.03    3:00.36        
                1:27.10   3:00.36 (1:33.26)                                        
 39 Perez, Matthew S          15 Express Swimming-MR  3:07.34    3:02.28        
                1:28.97   3:02.28 (1:33.31)                                        
 40 Desmond, Connor A         16 Express Swimming-MR  3:17.84    3:06.49        
                1:30.08   3:06.49 (1:36.41)                                        
 41 Redfearn, Cameron J       15 Express Swimming-MR  3:15.04    3:08.38        
                1:31.12   3:08.38 (1:37.26)                                        
 42 Pinkhasov, David          15 Aquaflames-MR        2:59.37    3:09.58        
                1:26.85   3:09.58 (1:42.73)                                        
 43 Sapara, Chris A           16 FREE-MR              2:59.43    3:10.82        
                1:31.31   3:10.82 (1:39.51)                                        
 44 Bast, Michael             15 Aquaflames-MR        3:13.33    3:17.15        
 
Boys 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Protano, John             17 Express Swimming-MR  1:08.39    1:09.07        
  2 Attenborough, Anthony P   14 FREE-MR              1:11.25    1:11.76        
  3 Soto, Adriel              17 Unattached-MR        1:11.13    1:12.05        
  4 Whang, Justin             15 Express Swimming-MR  1:12.59    1:12.61        
  5 Madden, Sean M            15 QNS-MR               1:14.26    1:13.84        
  6 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR  1:15.00    1:14.10        
  7 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR  1:13.46    1:14.56        
  8 Passante, Michael V       15 FREE-MR              1:12.21    1:14.59        
  9 Doyle, Peter T            16 Express Swimming-MR  1:20.78    1:15.06        
 10 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR  1:14.86    1:15.09        
 11 Lei, Christopher W        16 Express Swimming-MR  1:20.81    1:16.02        
 12 Watson, Anthony C         16 Express Swimming-MR  1:15.61    1:16.46        
 13 Basak, Ronshekhar         16 Express Swimming-MR  1:18.78    1:17.59        
 14 Ang, Jake                 15 Express Swimming-MR  1:18.14    1:18.69        
 15 O'Sullivan, Oisin         15 SSC-MR               1:17.95    1:19.05        
 16 Chen, Wellington H        16 Express Swimming-MR  1:20.08    1:19.61        
 17 Chen, Darian              15 QNS-MR               1:20.72    1:20.20        
 18 Dillon, Jack P            17 Three Village-MR     1:22.05    1:20.25        
 19 Chan, Matthew             15 QNS-MR               1:19.83    1:20.70        
 19 Stanzione, Jon D          15 CSDC-MR              1:25.30    1:20.70        
 21 McNamara, Will A          17 Unattached-MR        1:21.82    1:21.53        
 22 Tang, Erik                15 Express Swimming-MR  1:26.19    1:24.97        
 23 Griffin, Trevor T         16 Express Swimming-MR  1:22.49    1:25.16        
 24 Xia, Alan                 15 QNS-MR               1:24.14    1:25.27        
 25 Moeslinger, Erich V       17 QNS-MR               1:25.11    1:27.30        
 26 Guariglia, Andrew M       17 Express Swimming-MR  1:27.48    1:27.57        
 27 Yam, Cody J               16 Express Swimming-MR  1:22.37    1:27.59        
 28 Dowd, Mike R              16 CSDC-MR              1:25.66    1:27.88        
 29 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR              1:31.95    1:32.10        
 30 Kang, Matthew             16 Express Swimming-MR  1:24.54    1:32.71        
 31 Pergan III, Chester J     16 Three Village-MR     1:29.09    1:33.40        
 32 Gaspard, Chad A           16 Express Swimming-MR  1:29.29    1:34.76        
 33 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               1:35.84    1:35.50        
 34 Sapara, Chris A           16 FREE-MR              1:30.30    1:36.22        
 35 Gorman, Kyle              15 CSDC-MR              1:37.31    1:36.46        
 36 Martin, Tim J             12 SSC-MR               1:37.01    1:39.48        
 37 Lambros Jr., Stephen      12 SSC-MR               1:41.09    1:41.59        
 38 Savas, Brayden T          10 SSC-MR               1:45.86    1:43.62        
 39 Redfearn, Cameron J       15 Express Swimming-MR  1:46.02    1:43.78        
 
Boys 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Protano, John             17 Express Swimming-MR  2:32.42    2:28.70        
                1:11.45   2:28.70 (1:17.25)                                        
  2 Chang, Michael            17 Express Swimming-MR  2:22.06    2:29.61        
                1:12.57   2:29.61 (1:17.04)                                        
  3 Passante, Michael V       15 FREE-MR              2:38.30    2:38.58        
                1:17.31   2:38.58 (1:21.27)                                        
  4 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR  2:47.73    2:44.75        
                1:18.34   2:44.75 (1:26.41)                                        
  5 Doyle, Peter T            16 Express Swimming-MR  2:56.69    2:46.72        
                1:19.69   2:46.72 (1:27.03)                                        
  6 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR  2:47.38    2:49.36        
                1:22.99   2:49.36 (1:26.37)                                        
  7 Hwang, Alex               15 GATE-MR              3:08.95    2:49.47        
                1:21.02   2:49.47 (1:28.45)                                        
  8 Watson, Anthony C         16 Express Swimming-MR  2:47.01    2:50.31        
                1:19.94   2:50.31 (1:30.37)                                        
  9 O'Sullivan, Oisin         15 SSC-MR               2:49.03    2:51.55        
                1:22.00   2:51.55 (1:29.55)                                        
 10 Ganguli, Nilesh           17 Express Swimming-MR  2:48.76    2:51.93        
                1:21.86   2:51.93 (1:30.07)                                        
 11 Soto, Adriel              17 Unattached-MR        2:45.33    2:53.79        
                1:23.83   2:53.79 (1:29.96)                                        
 12 McNamara, Will A          17 Unattached-MR        2:50.02    2:54.02        
                1:24.30   2:54.02 (1:29.72)                                        
 13 Lei, Christopher W        16 Express Swimming-MR  3:01.24    2:54.95        
                1:23.34   2:54.95 (1:31.61)                                        
 14 Chan, Matthew             15 QNS-MR               2:56.25    2:55.83        
                1:24.38   2:55.83 (1:31.45)                                        
 15 Lai, Christopher B        15 MAKO-MR              3:02.34    2:55.86        
                1:26.36   2:55.86 (1:29.50)                                        
 16 Fox, Benjamin C           16 FLY-MR               3:05.01    2:57.16        
                1:23.73   2:57.16 (1:33.43)                                        
 17 Santana, Jose R           17 LBA-MR               2:55.18    2:59.83        
                1:24.55   2:59.83 (1:35.28)                                        
 18 Hoy, Ethan                15 Parks Sailfish-MR    2:56.30    3:02.02        
                1:30.58   3:02.02 (1:31.44)                                        
 19 Weber, Christopher R      16 Express Swimming-MR  2:56.90    3:02.47        
                1:28.63   3:02.47 (1:33.84)                                        
 20 Stanzione, Jon D          15 CSDC-MR              3:11.01    3:02.59        
                1:27.12   3:02.59 (1:35.47)                                        
 21 Lee, Alexander G          15 FLY-MR                    NT    3:02.77        
                1:28.08   3:02.77 (1:34.69)                                        
 22 Griffin, Trevor T         16 Express Swimming-MR  3:01.73    3:02.82        
                1:27.53   3:02.82 (1:35.29)                                        
 23 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR              3:06.59    3:03.30        
                1:27.22   3:03.30 (1:36.08)                                        
 24 Sheinberg, Ryan P         16 Express Swimming-MR  3:02.58    3:03.35        
                1:29.38   3:03.35 (1:33.97)                                        
 25 Moeslinger, Erich V       17 QNS-MR               3:07.49    3:04.66        
                1:26.86   3:04.66 (1:37.80)                                        
 26 Tang, Erik                15 Express Swimming-MR  2:59.58    3:07.53        
                1:27.91   3:07.53 (1:39.62)                                        
 27 Attardi, Richard M        15 Express Swimming-MR  3:09.87    3:08.36        
                1:32.98   3:08.36 (1:35.38)                                        
 28 Nelson, Connor R          16 HYB-MR               3:13.50    3:13.01        
                1:33.77   3:13.01 (1:39.24)                                        
 29 Destina, Jodhel           17 CSDC-MR                   NT    3:17.32        
                1:30.45   3:17.32 (1:46.87)                                        
 30 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR  3:30.21    3:26.06        
                1:42.75   3:26.06 (1:43.31)                                        
 31 Sapara, Chris A           16 FREE-MR              3:20.05    3:27.32        
                1:38.72   3:27.32 (1:48.60)                                        
 32 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               3:37.01    3:27.76        
                1:38.23   3:27.76 (1:49.53)                                        
 33 Gaspard, Chad A           16 Express Swimming-MR  3:25.76    3:29.87        
                1:39.92   3:29.87 (1:49.95)                                        
 34 Desmond, Connor A         16 Express Swimming-MR  3:34.39    3:30.42        
                1:40.95   3:30.42 (1:49.47)                                        
 35 Lam, Jeff                 15 QNS-MR               3:46.90    3:30.56        
                1:42.67   3:30.56 (1:47.89)                                        
 36 Redfearn, Cameron J       15 Express Swimming-MR  3:45.35    3:52.78        
                1:53.34   3:52.78 (1:59.44)                                        
 
Boys 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bezuglyy, Oleksandr       33 FREE-MR                59.33    1:00.12        
  2 Giardinelli, Josh R       16 Express Swimming-MR  1:01.69    1:01.67        
  3 Karinsky, Sandon A        15 QNS-MR               1:02.60    1:02.10        
  4 Whang, Justin             15 Express Swimming-MR  1:01.68    1:02.42        
  5 O'Sullivan, Oisin         15 SSC-MR               1:05.48    1:03.22        
  6 Ganguli, Nilesh           17 Express Swimming-MR  1:03.89    1:03.39        
  7 Kleyer, Max J             15 FREE-MR              1:05.17    1:03.93        
  8 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR              1:04.44    1:04.29        
  9 Hwang, Colin              15 Express Swimming-MR  1:03.81    1:04.62        
 10 Protano, John             17 Express Swimming-MR  1:02.63    1:05.04        
 11 Ciriaco, Zachary          16 Express Swimming-MR       NT    1:05.46        
 12 Weber, Christopher R      16 Express Swimming-MR  1:06.76    1:06.43        
 13 Fonseca, Casey            15 WISC-MR              1:07.92    1:06.75        
 14 Eng, Alec J               16 Express Swimming-MR  1:05.25    1:06.76        
 15 Hwang, Alex               15 GATE-MR              1:06.32    1:07.13        
 16 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR  1:06.70    1:07.61        
 17 Griffin, Trevor T         16 Express Swimming-MR  1:07.45    1:08.39        
 18 Basak, Ronshekhar         16 Express Swimming-MR  1:10.62    1:08.94        
 19 Watson, Anthony C         16 Express Swimming-MR  1:02.80    1:08.96        
 20 Idelchik, Benjamin        15 Shy-Mr-MR            1:07.90    1:08.99        
 21 Passante, Michael V       15 FREE-MR              1:05.62    1:09.72        
 22 Wone, Brandon M           15 SSC-MR               1:07.40    1:09.88        
 23 Sheinberg, Ryan P         16 Express Swimming-MR  1:10.67    1:10.10        
 24 Santana, Jose R           17 LBA-MR               1:06.62    1:10.27        
 25 Dowd, Mike R              16 CSDC-MR              1:11.88    1:10.45        
 26 Chan, Matthew             15 QNS-MR               1:08.99    1:10.61        
 27 Chen, Wellington H        16 Express Swimming-MR  1:13.83    1:11.30        
 28 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR  1:11.44    1:12.38        
 29 Murray, Ryan R            16 Express Swimming-MR  1:05.76    1:12.67        
 30 Jovanovic, Luka           17 FLY-MR               1:13.95    1:12.93        
 31 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               1:12.13    1:13.87        
 32 Destina, Jodhel           17 CSDC-MR              1:13.16    1:13.90        
 33 Moeslinger, Erich V       17 QNS-MR               1:13.22    1:14.20        
 34 Powell, Brett             15 WISC-MR              1:19.92    1:15.41        
 35 Chen, Darian              15 QNS-MR               1:17.26    1:16.47        
 36 Stanzione, Jon D          15 CSDC-MR              1:18.66    1:17.22        
 37 Rice, Maverick D          15 CSDC-MR              1:15.15    1:17.62        
 38 Wilson, Elijah A          16 WISC-MR              1:16.09    1:17.72        
 39 Redfearn, Cameron J       15 Express Swimming-MR  1:23.41    1:18.30        
 40 Anich, Thomas W           15 FLY-MR               1:16.15    1:18.73        
 41 Burke, Ryan               15 FLY-MR               1:17.71    1:18.77        
 42 Gurevich, Brendan         17 Express Swimming-MR  1:22.96    1:19.44        
 43 Chen, Ethan               14 Express Swimming-MR       NT    1:19.62        
 44 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR              1:19.86    1:20.03        
 45 McNamara, Will A          17 Unattached-MR        1:26.55    1:20.54        
 46 Hoy, Ethan                15 Parks Sailfish-MR    1:21.66    1:21.18        
 47 Perez, Matthew S          15 Express Swimming-MR  1:21.45    1:22.68        
 48 Chan, Kyle                15 Parks Sailfish-MR    1:23.89    1:23.34        
 49 Tang, Erik                15 Express Swimming-MR  1:20.96    1:25.28        
 50 Lam, Jeff                 15 QNS-MR               1:27.46    1:25.56        
 51 Nelson, Connor R          16 HYB-MR               1:32.41    1:28.51        
 52 Howard, Christian J       17 Express Swimming-MR  1:27.51    1:33.98        
 53 Yao, Maxwell               8 Express Swimming-MR  2:00.43    1:48.92        
 
Boys 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Giardinelli, Josh R       16 Express Swimming-MR  2:14.85    2:15.50        
                1:04.74   2:15.50 (1:10.76)                                        
  2 Murray, Ryan R            16 Express Swimming-MR  2:19.70    2:19.59        
                1:06.10   2:19.59 (1:13.49)                                        
  3 Ganguli, Nilesh           17 Express Swimming-MR  2:26.11    2:24.73        
                1:06.36   2:24.73 (1:18.37)                                        
  4 Eng, Alec J               16 Express Swimming-MR  2:24.59    2:26.83        
                1:09.22   2:26.83 (1:17.61)                                        
  5 Ciriaco, Zachary          16 Express Swimming-MR  2:21.02    2:27.10        
                1:08.31   2:27.10 (1:18.79)                                        
  6 Dillon, Jack P            17 Three Village-MR     2:27.56    2:28.52        
                1:11.04   2:28.52 (1:17.48)                                        
  7 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR              2:30.83    2:31.05        
                1:07.75   2:31.05 (1:23.30)                                        
  8 Passante, Michael V       15 FREE-MR              2:41.46    2:39.14        
                1:17.21   2:39.14 (1:21.93)                                        
  9 Mendoza, Aaron O          11 HYB-MR                    NT    2:42.24        
                1:18.64   2:42.24 (1:23.60)                                        
 10 Malone, Joseph F          16 Express Swimming-MR  2:41.03    2:47.60        
                1:19.68   2:47.60 (1:27.92)                                        
 11 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               2:53.56    2:57.47        
                1:18.45   2:57.47 (1:39.02)                                        
 12 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR              2:59.00    3:19.29        
                1:26.30   3:19.29 (1:52.99)                                        
 
Boys 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Justin             15 Express Swimming-MR  2:15.12    2:15.62        
                1:05.71   2:15.62 (1:09.91)                                        
  2 Protano, John             17 Express Swimming-MR  2:17.50    2:15.70        
                1:06.00   2:15.70 (1:09.70)                                        
  3 Newmark, Jake Q           16 Express Swimming-MR  2:16.77    2:19.81        
                1:02.90   2:19.81 (1:16.91)                                        
  4 Broderick, Thomas G       16 Express Swimming-MR  2:19.49    2:20.97        
                1:06.55   2:20.97 (1:14.42)                                        
  5 Chang, Matthew            14 Express Swimming-MR  2:22.59    2:21.45        
                1:07.24   2:21.45 (1:14.21)                                        
  6 Giardinelli, Josh R       16 Express Swimming-MR  2:22.45    2:21.95        
                1:06.48   2:21.95 (1:15.47)                                        
  7 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR  2:21.67    2:22.87        
                1:09.28   2:22.87 (1:13.59)                                        
  8 Ciriaco, Zachary          16 Express Swimming-MR  2:22.07    2:23.20        
                1:06.69   2:23.20 (1:16.51)                                        
  9 Ganguli, Nilesh           17 Express Swimming-MR  2:24.64    2:23.47        
                1:07.33   2:23.47 (1:16.14)                                        
 10 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR              2:24.51    2:24.68        
                1:05.43   2:24.68 (1:19.25)                                        
 11 Passante, Michael V       15 FREE-MR              2:21.92    2:26.16        
                1:11.38   2:26.16 (1:14.78)                                        
 12 Murray, Ryan R            16 Express Swimming-MR  2:27.97    2:26.81        
                1:07.22   2:26.81 (1:19.59)                                        
 13 Fox, Benjamin C           16 FLY-MR               2:29.09    2:28.75        
                1:09.69   2:28.75 (1:19.06)                                        
 14 Watson, Anthony C         16 Express Swimming-MR  2:23.15    2:28.96        
                1:11.99   2:28.96 (1:16.97)                                        
 15 Dillon, Jack P            17 Three Village-MR     2:29.17    2:29.12        
                1:11.82   2:29.12 (1:17.30)                                        
 16 Liu, Timothy C            15 Express Swimming-MR  2:26.49    2:29.20        
                1:12.38   2:29.20 (1:16.82)                                        
 17 Griffin, Trevor T         16 Express Swimming-MR  2:28.90    2:30.34        
                1:09.63   2:30.34 (1:20.71)                                        
 18 Chen, Wellington H        16 Express Swimming-MR  2:33.74    2:31.66        
                1:14.57   2:31.66 (1:17.09)                                        
 19 Kleyer, Max J             15 FREE-MR              2:36.76    2:31.67        
                1:08.48   2:31.67 (1:23.19)                                        
 20 Wan, Osmond T             15 QNS-MR               2:41.40    2:34.15        
                1:13.67   2:34.15 (1:20.48)                                        
 21 McNamara, Will A          17 Unattached-MR        2:34.26    2:34.17        
                1:14.37   2:34.17 (1:19.80)                                        
 22 Eng, Alec J               16 Express Swimming-MR  2:31.13    2:34.36        
                1:11.16   2:34.36 (1:23.20)                                        
 23 Mendoza, Aaron O          11 HYB-MR               2:51.01    2:35.84        
                1:14.16   2:35.84 (1:21.68)                                        
 24 Dowd, Mike R              16 CSDC-MR              2:34.95    2:37.60        
                1:11.07   2:37.60 (1:26.53)                                        
 25 Fargo, Jordan K           18 Express Swimming-MR  2:25.34    2:37.96        
                1:10.32   2:37.96 (1:27.64)                                        
 26 Ang, Jake                 15 Express Swimming-MR  2:26.17    2:38.46        
                1:13.70   2:38.46 (1:24.76)                                        
 27 Moeslinger, Erich V       17 QNS-MR               2:32.33    2:39.11        
                1:11.95   2:39.11 (1:27.16)                                        
 28 Sheinberg, Ryan P         16 Express Swimming-MR  2:38.83    2:40.20        
                1:14.77   2:40.20 (1:25.43)                                        
 29 Chan, Matthew             15 QNS-MR               2:40.56    2:40.85        
                1:17.57   2:40.85 (1:23.28)                                        
 30 Wilson, Elijah A          16 WISC-MR              2:40.62    2:43.03        
                1:15.47   2:43.03 (1:27.56)                                        
 31 Yam, Cody J               16 Express Swimming-MR  2:37.74    2:44.23        
                1:14.57   2:44.23 (1:29.66)                                        
 32 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR              2:45.49    2:46.25        
                1:18.92   2:46.25 (1:27.33)                                        
 33 Guariglia, Andrew M       17 Express Swimming-MR  2:47.36    2:46.26        
                1:20.30   2:46.26 (1:25.96)                                        
 34 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               2:44.03    2:48.12        
                1:15.34   2:48.12 (1:32.78)                                        
 35 Tang, Erik                15 Express Swimming-MR  2:56.65    2:48.29        
                1:19.73   2:48.29 (1:28.56)                                        
 36 Kang, Matthew             16 Express Swimming-MR  2:48.76    2:52.88        
                1:23.93   2:52.88 (1:28.95)                                        
 37 Gorman, Kyle              15 CSDC-MR              2:51.95    2:54.42        
                1:23.03   2:54.42 (1:31.39)                                        
 38 Anich, Thomas W           15 FLY-MR               2:57.61    2:55.28        
                1:26.53   2:55.28 (1:28.75)                                        
 39 Jhong, Ethan              12 Express Swimming-MR  2:58.37    2:56.60        
                1:19.55   2:56.60 (1:37.05)                                        
 40 Gomez, Kevin S            15 FLY-MR               2:44.37    2:58.35        
                1:21.15   2:58.35 (1:37.20)                                        
 41 Gaspard, Chad A           16 Express Swimming-MR  3:15.23    2:59.75        
                1:22.96   2:59.75 (1:36.79)                                        
 42 Perez, Matthew S          15 Express Swimming-MR  3:02.14    2:59.76        
                1:23.95   2:59.76 (1:35.81)                                        
 43 Savas, Brayden T          10 SSC-MR               3:05.00    3:02.55        
                1:27.90   3:02.55 (1:34.65)                                        
 44 Lam, Jeff                 15 QNS-MR               3:22.54    3:03.27        
                1:25.95   3:03.27 (1:37.32)                                        
 45 Tang, Richard             11 Express Swimming-MR  3:12.52    3:03.52        
                1:28.43   3:03.52 (1:35.09)                                        
 46 Martin, Tim J             12 SSC-MR               3:00.00    3:04.15        
                1:31.27   3:04.15 (1:32.88)                                        
 47 Redfearn, Cameron J       15 Express Swimming-MR  3:14.32    3:10.22        
                1:26.75   3:10.22 (1:43.47)                                        
 48 Lambros Jr., Stephen      12 SSC-MR               3:20.00    3:17.00        
                1:37.49   3:17.00 (1:39.51)                                        
 -- Sapara, Chris A           16 FREE-MR              2:52.48         DQ        
      Compeletely submerged prior to turn or finish - back
                1:24.30        DQ (1:39.48)                                        
 -- Pergan III, Chester J     16 Three Village-MR     2:28.85         DQ        
      False start - Misc
                1:08.75        DQ (1:20.65)                                        
 -- Madden, Sean M            15 QNS-MR               2:18.20         DQ        
      False start - Misc
                1:05.92        DQ (1:14.70)                                        
 
Boys 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Broderick, Thomas G       16 Express Swimming-MR  4:55.15    4:50.64        
                1:08.90   2:21.96 (1:13.06)   3:45.55 (1:23.59)   4:50.64 (1:05.09)
  2 Madden, Sean M            15 QNS-MR               5:00.43    4:54.00        
                1:07.49   2:22.16 (1:14.67)   3:45.28 (1:23.12)   4:54.00 (1:08.72)
  3 Newmark, Jake Q           16 Express Swimming-MR  4:48.04    4:56.77        
                1:03.65   2:17.78 (1:14.13)   3:48.47 (1:30.69)   4:56.77 (1:08.30)
  4 Ciriaco, Zachary          16 Express Swimming-MR  4:55.51    4:57.18        
                1:08.34   2:24.74 (1:16.40)   3:50.35 (1:25.61)   4:57.18 (1:06.83)
  5 Attenborough, Anthony P   14 FREE-MR              5:12.56    5:04.41        
                1:11.67   2:30.88 (1:19.21)   3:56.67 (1:25.79)   5:04.41 (1:07.74)
  6 Protano, John             17 Express Swimming-MR  5:12.43    5:13.36        
                1:08.47   2:35.22 (1:26.75)   3:59.50 (1:24.28)   5:13.36 (1:13.86)
  7 Liu, Joshua A             16 Express Swimming-MR  5:13.43    5:13.91        
                1:12.41   2:34.82 (1:22.41)   4:03.67 (1:28.85)   5:13.91 (1:10.24)
  8 Weber, Christopher R      16 Express Swimming-MR  5:33.21    5:19.65        
                1:12.29   2:34.92 (1:22.63)   4:08.27 (1:33.35)   5:19.65 (1:11.38)
  9 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  5:23.44    5:20.13        
                1:12.61   2:33.47 (1:20.86)   4:08.14 (1:34.67)   5:20.13 (1:11.99)
 10 Zammit, Michael C         14 Express Swimming-MR  5:24.80    5:22.03        
                1:11.18   2:38.92 (1:27.74)   4:12.28 (1:33.36)   5:22.03 (1:09.75)
 11 Yasinov, Zachary          14 Express Swimming-MR  5:26.29    5:22.71        
                1:11.63   2:34.64 (1:23.01)   4:11.91 (1:37.27)   5:22.71 (1:10.80)
 12 Nunez, Ryan               13 Express Swimming-MR  5:24.98    5:28.02        
                1:14.06   2:35.32 (1:21.26)   4:16.08 (1:40.76)   5:28.02 (1:11.94)
 13 Fonseca, Casey            15 WISC-MR                   NT    5:30.88        
                1:13.02   2:41.99 (1:28.97)   4:18.62 (1:36.63)   5:30.88 (1:12.26)
 14 Sheinberg, Ryan P         16 Express Swimming-MR  5:37.70    5:32.82        
                1:11.24   2:39.93 (1:28.69)   4:17.21 (1:37.28)   5:32.82 (1:15.61)
 15 Mendoza, Aaron O          11 HYB-MR                    NT    5:33.52        
                1:15.96   2:42.86 (1:26.90)   4:19.94 (1:37.08)   5:33.52 (1:13.58)
 16 Moeslinger, Erich V       17 QNS-MR               5:39.07    5:43.02        
                1:16.11   2:38.69 (1:22.58)   4:21.12 (1:42.43)   5:43.02 (1:21.90)
 17 LiBASSI, Connor T         14 Express Swimming-MR  5:42.85    5:44.55        
                1:25.97   2:57.96 (1:31.99)   4:26.98 (1:29.02)   5:44.55 (1:17.57)
 18 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR  6:00.01    5:53.38        
                1:23.34   2:53.09 (1:29.75)   4:36.53 (1:43.44)   5:53.38 (1:16.85)
 19 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               6:02.35    6:02.02        
                1:15.59   2:55.44 (1:39.85)   4:43.13 (1:47.69)   6:02.02 (1:18.89)
 20 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  5:49.87    6:12.01        
                1:25.85   3:03.91 (1:38.06)   4:53.03 (1:49.12)   6:12.01 (1:18.98)
 21 Protano, Robert T         13 Express Swimming-MR  6:30.90    6:16.55        
                1:35.76   3:12.31 (1:36.55)   4:53.96 (1:41.65)   6:16.55 (1:22.59)
 
Mixed 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Lim, James                12 FLY-MR                    NT      30.11        
 
Mixed 50 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lim, James                12 FLY-MR                    NT      29.92        
  2 Lam, Kylie L               9 FLY-MR                    NT      35.90        
 
Mixed 50 LC Meter Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR                    NT      34.39        
  2 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR       NT      34.62        
  3 McKenna, Mary K           12 Express Swimming-MR       NT      35.48        
  4 Mohamed, Omar              9 FREE-MR                   NT      40.38        
  5 Chazov, Pelagia           10 FREE-MR                   NT      41.88        
 
Mixed 50 LC Meter Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montefusco, Kathryn       12 HYB-MR                    NT      37.01        
  2 McKenna, Mary K           12 Express Swimming-MR       NT      40.46        
  3 Milgram, Mark A           11 FREE-MR                   NT      41.50        
 
Mixed 50 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mroczka, Kiera C          12 Express Swimming-MR       NT      32.49        
  2 McKenna, Mary K           12 Express Swimming-MR       NT      32.61        
  3 Minchala, Ismael F        10 FLY-MR                    NT      39.89        
 
Mixed 100 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Steven R           12 FLY-MR                    NT    1:11.90        
  2 Kravets Filatov, Michael  12 Shy-Mr-MR                 NT    1:26.94        
  3 Chernishova, Maria E      12 Shy-Mr-MR                 NT    1:28.35