Mission:  Metropolitan Swimming shall promote, develop and improve competitive swimming through education, support and opportunities for participation to a diverse swimming community.

Vision:
  To inspire and provide quality opportunities for our members to achieve excellence in the sport of competitive swimming.

 

Metropolitan Swimming stands with our community against racist actions, incendiary statements, and violence against any person. This means we must engage individuals throughout our member community in tough conversations about inequalities, identify the signs of systematic racism, and share proven solutions.

 

Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 3/26/2018 10:00 AM
       2018 MR Metro Bronze South Championships - 3/23/2018 to 3/25/2018       
                              Sanction #: 180304                               
                                    Results                                    
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 33.73   3/22/2014 Kate E O'Malley, WISC -MR                    
                32.09  JO
                35.19  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 35.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Pagano, Krista R           9 Express Swimming-MR    35.40      35.84        
  2 Kearney, Sophia C         10 LIAC-MR                37.33      35.85        
  3 Kranich-Schaefer, Amanda  10 Three Village-MR       35.92      35.95        
  4 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR                 36.62      36.05        
  5 Schneiweis, Sarah B       10 LIAC-MR                35.89      36.18        
  6 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR    35.46      36.29        
  7 Davis, Naomi               9 CSDC-MR                35.46      36.53        
  8 Buscemi, Isabella M       10 LIAC-MR                38.38      36.63        
  9 Furnell, Amelia           10 Tmsuffolk-MR           36.06      36.67        
 10 Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR    35.48      36.68        
 11 Sodhi, Amani              10 FA-MR                  36.55      36.70        
 11 Cipriano, Siena R         10 Three Village-MR       36.81      36.70        
 13 Redfield, Addison R       10 SSC-MR                 35.69      36.80        
 14 Parnell, Fiona R          10 Three Village-MR       36.59      36.83        
 15 Scarpinato, Nicolette R   10 Three Village-MR       36.68      36.90        
 15 Tourevski, Sima L          9 Express Swimming-MR    36.82      36.90        
 17 Platti, Grace              9 CSDC-MR                37.55      37.16        
 18 Scavuzzo, Rose P           9 HAA-MR                 36.92      37.20        
 19 Bennett, Ellen S           9 Express Swimming-MR    35.65      37.33        
 20 Gamez, Olivia G           10 Three Village-MR       41.14      37.34        
 21 Welch, Sadie K            10 Tmsuffolk-MR           36.97      37.47        
 22 Harvey, Hannah L          10 SSC-MR                 37.20      37.49        
 23 Hayes, Cassidy C           9 WISC-MR                37.00      37.66        
 24 Donnelly, Meghan R        10 Three Village-MR       37.69      37.82        
 25 Ashby, Rowan I             9 HAA-MR                 37.63      37.90        
 26 Kalinoglu, Samantha C     10 LIAC-MR                36.84      38.01        
 27 Warren, Sienna G          10 LBA-MR                 38.20      38.08        
 28 Parrish, Isabella M       10 SSC-MR                 40.03      38.23        
 29 Peers, Tegan A            10 IA-MR                  35.48      38.31        
 30 Abshire, Natalie          10 HAA-MR                 39.41      38.37        
 31 Nitzsche, Julia S          9 CSDC-MR                37.76      38.54        
 32 Oberoi, Anya              10 Tmsuffolk-MR           38.12      38.72        
 33 Tribble, Julianna R        9 Three Village-MR       36.96      38.78        
 34 Seale, Kayla R             9 Three Village-MR       37.62      38.80        
 35 Calandra, Lily A          10 SSC-MR                 36.77      38.95        
 36 Kofsky, Emily S            9 WISC-MR                37.37      39.20        
 37 Boyon, Madelyn            10 BBSC-MR                40.02      39.46        
 38 Garatina, Kaylee M         9 IA-MR                  38.57      39.47        
 39 Johannesen, Jorja         10 BBSC-MR                43.18      39.53        
 39 Secchi, Brooke D          10 Tmsuffolk-MR           40.38      39.53        
 41 Donegain, Kate A           9 IA-MR                  37.33      39.86        
 42 French, Anna M             9 WISC-MR                39.79      40.14        
 43 Eriskin, Nisa             10 Tmsuffolk-MR           39.33      40.20        
 44 Fehn, Jamie G              9 CSDC-MR                44.00      40.23        
 44 Dhanikonda, Navya *       10 Tmsuffolk-MR           40.71      40.23        
 46 Narvaez, Yanet             9 CSDC-MR                44.65      40.33        
 47 Vassilas, Olivia M        10 HAA-MR                 39.62      40.34        
 48 Rivera, Kallista E         9 LIAC-MR                41.38      40.38        
 49 Marotta, Alexa P          10 SSC-MR                 40.92      40.45        
 50 Colletti, Claire J         9 Express Swimming-MR    44.05      40.49        
 51 Sidon, Kyra                9 Express Swimming-MR    37.03      40.91        
 52 Villa, Ciela I            10 Tmsuffolk-MR           40.53      40.98        
 53 Mitchell, Sofia           10 SSC-MR                 41.75      41.45        
 54 Pfeiffer, Ashley R        10 SSC-MR                 41.19      41.56        
 55 Ratto, Leah F             10 SSC-MR                 41.34      41.58        
 56 Virgilio, Sophia A        10 WISC-MR                43.76      41.66        
 57 Kieran, Meredith *         9 IA-MR                  42.59      41.91        
 58 Hu, Anna                   9 Tmsuffolk-MR           41.77      41.98        
 59 Franks, Ellie              9 Express Swimming-MR    43.54      42.04        
 60 Savarese, Angelina R      10 Three Village-MR       44.03      42.17        
 61 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR    42.50      42.82        
 62 Carpentieri, Taylor M     10 IA-MR                  43.25      42.93        
 63 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR    41.30      43.50        
 64 Garra, Isabella G          9 Express Swimming-MR    44.53      43.74        
 65 Abbate, Donna A            9 HAA-MR                 45.77      43.82        
 66 Leite, Jillian K           9 CSDC-MR                44.00      43.95        
 67 Alleyne, Zorah L          10 Express Swimming-MR    39.81      43.96        
 68 Giagios, Andraya B         9 SSC-MR                 44.33      44.33        
 69 Morda, Amanda M           10 SSC-MR                 44.50      44.50        
 70 Guerrier, Olivia J        10 Tmsuffolk-MR           46.44      44.56        
 71 Rabinowitz, Blake S        9 Tmsuffolk-MR           42.94      44.66        
 72 Young, Sydney B           10 SSC-MR                 45.29      44.80        
 73 Grotto, Gia R              9 SSC-MR                 44.57      45.28        
 74 Kalmaer, Dahlia R          9 Tmsuffolk-MR           35.63      45.61        
 75 Rogers, Lindsay C          9 Tmsuffolk-MR           48.31      45.71        
 76 Germano, Sophia A          9 CSDC-MR                45.60      45.83        
 77 Whitehair, Hannah J       10 Tmsuffolk-MR           48.14      46.27        
 78 Dhingra, Yana *           10 Tmsuffolk-MR           44.28      46.66        
 79 Rosenberg, Lilly I         9 SSC-MR                 46.54      46.73        
 80 Glatzle, Kathryn M        10 Tmsuffolk-MR           50.27      46.85        
 81 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR    46.53      47.97        
 82 Neglia, Gianna R           9 Tmsuffolk-MR           44.77      48.42        
 83 Proper, Melanie J          9 LBA-MR                 49.15      49.04        
 84 DiFranco, Samantha L       9 FA-MR                  44.23      50.66        
 85 Rosslee, Emma J            9 Tmsuffolk-MR           48.40      50.97        
 86 Sclafani, Juliana R        9 HAA-MR                 51.91      52.10        
 87 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR    48.24      52.13        
 88 Rogers, Lexi M             9 Tmsuffolk-MR           52.51      52.87        
 89 Taranov, Vladislava       10 HAA-MR                 58.04      56.62        
Non-Award Division  
  1 Duong, Katie S            10 Three Village-MR       37.94      34.51 SILV   
  2 Ventura, Jade J           10 Express Swimming-MR    35.25      34.64 SILV   
  3 Wu, Natalie                9 LIAC-MR                35.28      34.80 SILV   
  4 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR    35.28      35.19 SILV   
 -- Mink, Christina M         10 Tmsuffolk-MR           46.89        DFS        
      Declared false start
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 1:11.07   3/23/2014 Meghan E Smith, TMSUFFOLK                  
                1:10.99  JO
                1:18.49  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:18.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Buscemi, Isabella M       10 LIAC-MR              1:24.24    1:19.11        
                  37.47     1:19.11 (41.64)                                        
  2 Hayes, Cassidy C           9 WISC-MR              1:21.10    1:19.13        
                  37.33     1:19.13 (41.80)                                        
  3 Duong, Katie S            10 Three Village-MR     1:26.92    1:19.58        
                  37.59     1:19.58 (41.99)                                        
  4 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR               1:26.32    1:19.59        
                  36.76     1:19.59 (42.83)                                        
  5 Redfield, Addison R       10 SSC-MR               1:20.06    1:20.02        
                  38.67     1:20.02 (41.35)                                        
  6 Kearney, Sophia C         10 LIAC-MR              1:21.85    1:20.14        
                  38.78     1:20.14 (41.36)                                        
  7 Bennett, Ellen S           9 Express Swimming-MR  1:18.55    1:20.45        
                  39.95     1:20.45 (40.50)                                        
  8 Pagano, Krista R           9 Express Swimming-MR  1:18.75    1:20.61        
                  38.96     1:20.61 (41.65)                                        
  9 Cipriano, Siena R         10 Three Village-MR     1:24.98    1:20.71        
                  38.29     1:20.71 (42.42)                                        
 10 Davis, Naomi               9 CSDC-MR              1:19.87    1:21.07        
                  38.79     1:21.07 (42.28)                                        
 11 Sodhi, Amani              10 FA-MR                1:20.99    1:21.08        
                  38.11     1:21.08 (42.97)                                        
 12 Joinnides, Sofia A        10 WISC-MR              1:19.05    1:21.12        
                  37.69     1:21.12 (43.43)                                        
 13 Wang, Angela A            10 Three Village-MR     1:33.80    1:21.80        
                  37.45     1:21.80 (44.35)                                        
 14 Ventura, Jade J           10 Express Swimming-MR  1:20.49    1:21.82        
                  38.41     1:21.82 (43.41)                                        
 15 Ashby, Rowan I             9 HAA-MR               1:21.04    1:21.90        
                  38.93     1:21.90 (42.97)                                        
 16 Scarpinato, Nicolette R   10 Three Village-MR     1:25.82    1:22.07        
                  38.25     1:22.07 (43.82)                                        
 17 Furnell, Amelia           10 Tmsuffolk-MR         1:22.59    1:22.18        
                  40.11     1:22.18 (42.07)                                        
 18 Tourevski, Sima L          9 Express Swimming-MR  1:20.93    1:22.57        
                  38.42     1:22.57 (44.15)                                        
 19 Welch, Sadie K            10 Tmsuffolk-MR         1:22.78    1:23.19        
                  39.86     1:23.19 (43.33)                                        
 20 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR  1:21.42    1:23.29        
                  39.21     1:23.29 (44.08)                                        
 21 Platti, Grace              9 CSDC-MR              1:25.18    1:23.60        
                  39.71     1:23.60 (43.89)                                        
 22 Harvey, Hannah L          10 SSC-MR               1:24.49    1:23.64        
                  41.21     1:23.64 (42.43)                                        
 23 Gamez, Olivia G           10 Three Village-MR     1:38.33    1:23.87        
                  38.51     1:23.87 (45.36)                                        
 24 Kalinoglu, Samantha C     10 LIAC-MR              1:21.14    1:24.00        
                  40.00     1:24.00 (44.00)                                        
 25 Nitzsche, Julia S          9 CSDC-MR              1:25.56    1:24.31        
                  39.67     1:24.31 (44.64)                                        
 26 Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR  1:28.33    1:24.47        
                  39.87     1:24.47 (44.60)                                        
 27 Pfeiffer, Ashley R        10 SSC-MR               1:28.66    1:25.46        
                  40.96     1:25.46 (44.50)                                        
 28 Tribble, Julianna R        9 Three Village-MR     1:27.49    1:26.60        
                  40.63     1:26.60 (45.97)                                        
 29 Kofsky, Emily S            9 WISC-MR              1:21.96    1:26.89        
                  42.33     1:26.89 (44.56)                                        
 30 Secchi, Brooke D          10 Tmsuffolk-MR         1:28.68    1:26.97        
                  42.37     1:26.97 (44.60)                                        
 31 Peers, Tegan A            10 IA-MR                1:23.02    1:26.99        
                  40.70     1:26.99 (46.29)                                        
 32 Micena, Kallie             9 Three Village-MR     1:29.95    1:27.00        
 33 Abshire, Natalie          10 HAA-MR               1:29.21    1:27.68        
                  41.60     1:27.68 (46.08)                                        
 34 Cao, Carina K             10 Three Village-MR     1:27.70    1:27.78        
                  40.93     1:27.78 (46.85)                                        
 35 Donegain, Kate A           9 IA-MR                1:26.22    1:28.23        
                  41.76     1:28.23 (46.47)                                        
 36 Eriskin, Nisa             10 Tmsuffolk-MR         1:30.67    1:28.47        
                  43.07     1:28.47 (45.40)                                        
 37 Parrish, Isabella M       10 SSC-MR               1:29.64    1:28.79        
                  41.83     1:28.79 (46.96)                                        
 38 Calandra, Lily A          10 SSC-MR               1:22.11    1:28.94        
                  44.42     1:28.94 (44.52)                                        
 39 French, Anna M             9 WISC-MR              1:28.68    1:29.12        
                  41.40     1:29.12 (47.72)                                        
 40 Boyon, Madelyn            10 BBSC-MR              1:30.15    1:29.28        
                  42.85     1:29.28 (46.43)                                        
 41 Chen, Melody               9 Three Village-MR     1:29.00    1:30.00        
                  42.45     1:30.00 (47.55)                                        
 42 Marotta, Alexa P          10 SSC-MR               1:30.53    1:30.30        
                  44.43     1:30.30 (45.87)                                        
 43 Giagios, Andraya B         9 SSC-MR               1:37.95    1:30.45        
                  42.75     1:30.45 (47.70)                                        
 44 Fehn, Jamie G              9 CSDC-MR              1:36.53    1:30.63        
                  42.59     1:30.63 (48.04)                                        
 45 Donnelly, Meghan R        10 Three Village-MR     1:27.62    1:31.12        
                  42.68     1:31.12 (48.44)                                        
 46 Oberoi, Anya              10 Tmsuffolk-MR         1:25.85    1:31.55        
                  43.35     1:31.55 (48.20)                                        
 47 Ratto, Leah F             10 SSC-MR               1:37.68    1:32.19        
                  46.01     1:32.19 (46.18)                                        
 48 Hu, Anna                   9 Tmsuffolk-MR         1:37.34    1:32.72        
                  43.39     1:32.72 (49.33)                                        
 49 Rivera, Kallista E         9 LIAC-MR              1:35.34    1:33.15        
                  43.59     1:33.15 (49.56)                                        
 50 Villa, Ciela I            10 Tmsuffolk-MR         1:32.73    1:33.50        
                  45.27     1:33.50 (48.23)                                        
 51 Garatina, Kaylee M         9 IA-MR                1:29.59    1:33.70        
                  42.50     1:33.70 (51.20)                                        
 52 Dhanikonda, Navya *       10 Tmsuffolk-MR         1:42.27    1:33.79        
                  43.70     1:33.79 (50.09)                                        
 53 Colletti, Claire J         9 Express Swimming-MR  1:40.36    1:34.84        
                  45.69     1:34.84 (49.15)                                        
 54 Johannesen, Jorja         10 BBSC-MR              1:39.69    1:34.94        
                  46.35     1:34.94 (48.59)                                        
 55 Carpentieri, Taylor M     10 IA-MR                1:35.72    1:35.25        
                  45.42     1:35.25 (49.83)                                        
 56 Savarese, Angelina R      10 Three Village-MR     1:42.61    1:35.79        
 57 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR  1:37.21    1:35.90        
                  45.70     1:35.90 (50.20)                                        
 58 Garra, Isabella G          9 Express Swimming-MR  1:40.01    1:36.28        
                  46.49     1:36.28 (49.79)                                        
 59 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR  1:38.87    1:36.96        
                  44.64     1:36.96 (52.32)                                        
 60 Leite, Jillian K           9 CSDC-MR              1:37.06    1:37.63        
                  47.94     1:37.63 (49.69)                                        
 61 Kay, Emma E               10 WISC-MR              1:37.85    1:38.15        
                  45.38     1:38.15 (52.77)                                        
 62 Morda, Amanda M           10 SSC-MR               1:52.68    1:38.67        
                  45.81     1:38.67 (52.86)                                        
 63 Blatz, Maddie E            9 IA-MR                1:35.62    1:40.16        
 64 Rosenberg, Lilly I         9 SSC-MR               1:51.35    1:40.75        
                  47.95     1:40.75 (52.80)                                        
 65 Kalmaer, Dahlia R          9 Tmsuffolk-MR         1:43.22    1:43.01        
                  49.78     1:43.01 (53.23)                                        
 66 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR  1:39.37    1:44.68        
                  50.08     1:44.68 (54.60)                                        
 67 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR  1:59.49    1:44.72        
                  51.72     1:44.72 (53.00)                                        
 68 Young, Sydney B           10 SSC-MR               1:39.95    1:45.27        
                  50.65     1:45.27 (54.62)                                        
 69 Rabinowitz, Blake S        9 Tmsuffolk-MR         1:42.47    1:45.34        
                  49.48     1:45.34 (55.86)                                        
 70 Grotto, Gia R              9 SSC-MR               1:46.79    1:46.68        
                  52.12     1:46.68 (54.56)                                        
 71 Germano, Sophia A          9 CSDC-MR              1:45.59    1:47.48        
 72 Silberger, Mary            9 BBSC-MR              1:44.56    1:48.04        
 73 Guerrier, Olivia J        10 Tmsuffolk-MR         2:06.77    1:48.66        
                  50.39     1:48.66 (58.27)                                        
 74 Rosslee, Emma J            9 Tmsuffolk-MR         1:56.37    1:50.95        
                  51.94     1:50.95 (59.01)                                        
 75 Dhingra, Yana *           10 Tmsuffolk-MR         1:41.40    1:51.31        
                  51.69     1:51.31 (59.62)                                        
 75 Glatzle, Kathryn M        10 Tmsuffolk-MR         1:58.75    1:51.31        
                  53.09     1:51.31 (58.22)                                        
 77 Proper, Melanie J          9 LBA-MR               1:52.82    1:51.39        
                  53.22     1:51.39 (58.17)                                        
 78 Rogers, Lindsay C          9 Tmsuffolk-MR         1:53.70    1:52.62        
                  52.73     1:52.62 (59.89)                                        
 79 Rogers, Lexi M             9 Tmsuffolk-MR         2:00.67    1:52.74        
                  53.16     1:52.74 (59.58)                                        
 80 Neglia, Gianna R           9 Tmsuffolk-MR         1:45.09    1:54.79        
                  53.29   1:54.79 (1:01.50)                                        
 81 DiFranco, Samantha L       9 FA-MR                1:39.31    1:54.86        
                  53.30   1:54.86 (1:01.56)                                        
 82 Whitehair, Hannah J       10 Tmsuffolk-MR         1:50.37    2:00.24        
                  57.46   2:00.24 (1:02.78)                                        
 83 Sclafani, Juliana R        9 HAA-MR               1:58.63    2:05.97        
                1:00.34   2:05.97 (1:05.63)                                        
 84 Taranov, Vladislava       10 HAA-MR               2:11.44    2:09.69        
                1:01.70   2:09.69 (1:07.99)                                        
Non-Award Division  
  1 Cullen, Grace M           10 IA-MR                1:19.44    1:14.93 SILV   
                  36.32     1:14.93 (38.61)                                        
  2 Parnell, Fiona R          10 Three Village-MR     1:18.87    1:15.42 SILV   
                  36.08     1:15.42 (39.34)                                        
  3 Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR  1:19.45    1:16.66 SILV   
                  37.71     1:16.66 (38.95)                                        
  4 Wu, Natalie                9 LIAC-MR              1:19.07    1:16.79 SILV   
                  36.62     1:16.79 (40.17)                                        
  5 Petrovic, Mila            10 IA-MR                1:18.78    1:16.87 SILV   
                  36.51     1:16.87 (40.36)                                        
  6 Kranich-Schaefer, Amanda  10 Three Village-MR     1:22.66    1:16.95 SILV   
                  36.50     1:16.95 (40.45)                                        
  7 Mahoney, Katelyn A        10 LIAC-MR              1:18.58    1:17.86 SILV   
                  36.41     1:17.86 (41.45)                                        
  8 Hendershot, Abby G         9 IA-MR                1:19.40    1:17.92 SILV   
                  36.48     1:17.92 (41.44)                                        
  9 Schneiweis, Sarah B       10 LIAC-MR              1:19.87    1:17.94 SILV   
                  36.76     1:17.94 (41.18)                                        
 10 Minster, Logan M          10 Express Swimming-MR  1:19.90    1:18.21 SILV   
                  37.71     1:18.21 (40.50)                                        
 11 Singer, Keira A            9 WISC-MR              1:19.41    1:18.43 SILV   
                  38.14     1:18.43 (40.29)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 2:32.65   3/21/2014 Meghan E Smith, TMSUFFOLK                  
                2:31.99  JO
                2:49.59  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 2:49.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR  2:54.18    2:50.62        
                  38.75     1:22.64 (43.89)     2:08.10 (45.46)     2:50.62 (42.52)
  2 Harkins, Morgan P          9 Express Swimming-MR  2:51.36    2:51.16        
                  36.06     1:19.53 (43.47)     2:04.19 (44.66)     2:51.16 (46.97)
  3 Rosenberg, Danielle R     10 Express Swimming-MR  2:50.04    2:52.75        
                  37.99     1:23.32 (45.33)     2:09.55 (46.23)     2:52.75 (43.20)
  4 Wafer, Sara N             10 Tmsuffolk-MR         2:51.12    2:55.68        
                  37.28     1:21.88 (44.60)     2:09.09 (47.21)     2:55.68 (46.59)
  5 Mahoney, Katelyn A        10 LIAC-MR              2:57.57    2:56.54        
                  37.45     1:22.10 (44.65)     2:09.28 (47.18)     2:56.54 (47.26)
  6 Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR  3:06.49    2:56.89        
                  38.31     1:24.62 (46.31)     2:12.54 (47.92)     2:56.89 (44.35)
  7 Sodhi, Amani              10 FA-MR                2:56.28    2:57.08        
                  38.47     1:23.32 (44.85)     2:12.12 (48.80)     2:57.08 (44.96)
  8 Harvey, Hannah L          10 SSC-MR               3:10.52    2:58.36        
                  40.55     1:25.40 (44.85)     2:13.04 (47.64)     2:58.36 (45.32)
  9 Redfield, Addison R       10 SSC-MR               3:01.60    2:59.84        
                  40.53     1:28.07 (47.54)     2:15.13 (47.06)     2:59.84 (44.71)
 10 Scavuzzo, Rose P           9 HAA-MR               3:08.90    3:04.15        
                  39.29     1:27.93 (48.64)     2:17.26 (49.33)     3:04.15 (46.89)
 11 Calandra, Lily A          10 SSC-MR               2:55.47    3:05.43        
                  41.49     1:30.70 (49.21)     2:18.15 (47.45)     3:05.43 (47.28)
 12 Mitchell, Sofia           10 SSC-MR               3:20.93    3:15.26        
                  44.31     1:33.56 (49.25)     2:25.57 (52.01)     3:15.26 (49.69)
 13 Donegain, Kate A           9 IA-MR                     NT    3:18.62        
                  45.51     1:36.04 (50.53)   3:18.62 (1:42.58)                    
 14 Ratto, Leah F             10 SSC-MR               3:30.31    3:24.65        
                  44.91     1:39.38 (54.47)     2:33.79 (54.41)     3:24.65 (50.86)
 15 Young, Sydney B           10 SSC-MR               3:35.35    3:34.69        
                  46.86     1:45.59 (58.73)     2:39.86 (54.27)     3:34.69 (54.83)
Non-Award Division  
  1 Ojutiku, Tiwa A           10 SSC-MR               2:52.82    2:40.37 SILV   
                  35.52     1:18.50 (42.98)     1:59.32 (40.82)     2:40.37 (41.05)
  2 Hicyilmaz, Lydia G        10 SSC-MR               2:56.91    2:43.24 SILV   
                  37.66     1:19.47 (41.81)     2:02.97 (43.50)     2:43.24 (40.27)
  3 Phillips, Emersyn E       10 LIAC-MR              2:52.37    2:44.12 SILV   
                  35.62     1:18.17 (42.55)     2:01.91 (43.74)     2:44.12 (42.21)
  4 Schneiweis, Sarah B       10 LIAC-MR              2:59.21    2:48.13 SILV   
                  39.19     1:22.88 (43.69)     2:06.20 (43.32)     2:48.13 (41.93)
  5 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR  2:50.12    2:49.08 SILV   
                  38.46     1:21.47 (43.01)     2:03.25 (41.78)     2:49.08 (45.83)
 
Girls 9-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 6:42.79   3/18/2016 Faith Maddox, SSC  -MR                     
                6:44.99  JO
                7:04.99  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 7:04.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Hicyilmaz, Lydia G        10 SSC-MR               8:00.76    7:16.66        
                  38.58     1:21.69 (43.11)     2:05.57 (43.88)     2:50.27 (44.70)
        3:35.56 (45.29)     4:20.79 (45.23)     5:06.64 (45.85)     5:52.07 (45.43)
        6:35.30 (43.23)     7:16.66 (41.36)                                        
  2 Casalinuovo, Alyssa L     10 Three Village-MR     7:32.97    7:21.05        
                  36.53     1:20.57 (44.04)     2:05.18 (44.61)     2:49.64 (44.46)
        3:34.24 (44.60)     4:19.61 (45.37)     5:05.54 (45.93)     5:51.84 (46.30)
        6:37.93 (46.09)     7:21.05 (43.12)                                        
  3 Redfield, Addison R       10 SSC-MR               8:00.88    8:02.59        
                  39.13     1:26.80 (47.67)     2:16.93 (50.13)     3:07.38 (50.45)
        3:58.81 (51.43)     4:50.05 (51.24)     5:41.33 (51.28)     6:31.51 (50.18)
      8:02.59 (1:31.08)                                                            
Non-Award Division  
  1 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR  7:08.67    6:57.40 SILV   
                  34.81     1:15.91 (41.10)     1:59.13 (43.22)     2:42.40 (43.27)
        3:26.51 (44.11)     4:07.54 (41.03)     4:51.28 (43.74)     5:33.60 (42.32)
        6:17.90 (44.30)     6:57.40 (39.50)                                        
  2 Desmond, Keira B          10 Express Swimming-MR  7:20.10    7:02.75 SILV   
                  35.45     1:16.36 (40.91)     1:58.01 (41.65)     2:41.02 (43.01)
        3:24.77 (43.75)     4:09.61 (44.84)     4:52.95 (43.34)     5:36.98 (44.03)
        6:20.67 (43.69)     7:02.75 (42.08)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
      Bronze: # 38.97   3/20/2016 Faith Maddox, SSC  -MR                       
                37.19  JO
                41.89  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 41.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Mahoney, Katelyn A        10 LIAC-MR                42.68      41.93        
  2 Pagano, Krista R           9 Express Swimming-MR    42.82      41.96        
  3 Kranich-Schaefer, Amanda  10 Three Village-MR       42.62      42.19        
  4 Rosenberg, Danielle R     10 Express Swimming-MR    44.01      42.20        
  5 Joinnides, Sofia A        10 WISC-MR                43.83      42.29        
  6 Tourevski, Sima L          9 Express Swimming-MR    44.02      42.33        
  7 Redfield, Addison R       10 SSC-MR                 42.34      42.35        
  8 Sodhi, Amani              10 FA-MR                  42.97      42.87        
  9 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR    42.88      42.88        
 10 Rivera, Kallista E         9 LIAC-MR                45.17      42.89        
 11 Calandra, Lily A          10 SSC-MR                 42.65      42.94        
 12 Buscemi, Isabella M       10 LIAC-MR                46.66      43.00        
 13 Kearney, Sophia C         10 LIAC-MR                43.50      43.05        
 14 Hendershot, Abby G         9 IA-MR                  47.50      43.08        
 15 Welch, Sadie K            10 Tmsuffolk-MR           45.11      43.40        
 16 Nitzsche, Julia S          9 CSDC-MR                42.56      43.44        
 17 Peers, Tegan A            10 IA-MR                  44.36      43.69        
 18 Kofsky, Emily S            9 WISC-MR                42.93      43.71        
 19 Cao, Carina K             10 Three Village-MR       47.67      43.92        
 20 Platti, Grace              9 CSDC-MR                45.48      43.98        
 21 Seale, Kayla R             9 Three Village-MR       44.45      44.01        
 22 Pfeiffer, Ashley R        10 SSC-MR                 46.44      44.37        
 23 Wafer, Sara N             10 Tmsuffolk-MR           42.65      44.59        
 24 Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR    46.16      45.08        
 25 Kalinoglu, Samantha C     10 LIAC-MR                46.98      45.13        
 26 Oberoi, Anya              10 Tmsuffolk-MR           48.36      45.19        
 26 Franks, Ellie              9 Express Swimming-MR    56.07      45.19        
 28 Harvey, Hannah L          10 SSC-MR                 44.16      45.30        
 29 Ashby, Rowan I             9 HAA-MR                 45.19      45.32        
 30 Villa, Ciela I            10 Tmsuffolk-MR           47.73      45.40        
 31 Furnell, Amelia           10 Tmsuffolk-MR           47.46      45.48        
 32 Ventura, Jade J           10 Express Swimming-MR    46.49      45.75        
 33 Hu, Anna                   9 Tmsuffolk-MR           49.96      45.80        
 34 Tribble, Julianna R        9 Three Village-MR       48.99      45.98        
 35 Donegain, Kate A           9 IA-MR                  45.51      46.31        
 36 Ratto, Leah F             10 SSC-MR                 50.41      46.56        
 37 French, Anna M             9 WISC-MR                43.77      46.73        
 38 Leite, Jillian K           9 CSDC-MR                49.69      46.95        
 39 Garra, Isabella G          9 Express Swimming-MR    49.25      47.16        
 40 Kay, Emma E               10 WISC-MR                45.85      47.32        
 41 Rabinowitz, Blake S        9 Tmsuffolk-MR           47.18      47.33        
 41 Colletti, Claire J         9 Express Swimming-MR    48.60      47.33        
 43 Donnelly, Meghan R        10 Three Village-MR       48.08      47.52        
 44 Parrish, Isabella M       10 SSC-MR                 46.54      47.53        
 45 Boyon, Madelyn            10 BBSC-MR                47.94      47.54        
 46 Marotta, Alexa P          10 SSC-MR                 47.26      47.74        
 47 Dhanikonda, Navya *       10 Tmsuffolk-MR           52.36      47.77        
 48 Bennett, Ellen S           9 Express Swimming-MR    47.32      47.91        
 49 Rosenberg, Lilly I         9 SSC-MR                 51.78      47.98        
 50 Eriskin, Nisa             10 Tmsuffolk-MR           50.54      48.06        
 51 Giagios, Andraya B         9 SSC-MR                 46.77      48.32        
 52 Abshire, Natalie          10 HAA-MR                 46.86      48.34        
 53 Silberger, Mary            9 BBSC-MR                51.97      48.53        
 54 Fehn, Jamie G              9 CSDC-MR                53.07      48.64        
 55 Secchi, Brooke D          10 Tmsuffolk-MR           48.27      48.75        
 56 Savarese, Angelina R      10 Three Village-MR       50.20      49.22        
 57 Johannesen, Jorja         10 BBSC-MR                50.50      49.32        
 58 Law, Isabella              9 BBSC-MR                47.63      49.57        
 59 Blatz, Maddie E            9 IA-MR                1:03.22      49.61        
 60 Grotto, Gia R              9 SSC-MR                 52.85      49.99        
 61 Morda, Amanda M           10 SSC-MR                 52.85      50.25        
 62 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR    48.24      51.03        
 63 Young, Sydney B           10 SSC-MR                 51.36      51.55        
 64 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR    50.64      52.65        
 65 Proper, Melanie J          9 LBA-MR                 57.29      53.56        
 66 Kalmaer, Dahlia R          9 Tmsuffolk-MR           54.90      53.84        
 67 Guerrier, Olivia J        10 Tmsuffolk-MR           59.06      53.85        
 68 Solon, Delaney A           9 Express Swimming-MR    53.67      53.89        
 69 Rosslee, Emma J            9 Tmsuffolk-MR           54.13      54.05        
 70 Dhingra, Yana *           10 Tmsuffolk-MR         1:01.77      55.42        
 71 Germano, Sophia A          9 CSDC-MR                53.00      55.67        
 72 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR    56.98      56.07        
 73 Glatzle, Kathryn M        10 Tmsuffolk-MR           58.31      56.17        
 74 Taranov, Vladislava       10 HAA-MR                 59.22      56.34        
 75 Sclafani, Juliana R        9 HAA-MR                 52.53      56.39        
 76 Rogers, Lindsay C          9 Tmsuffolk-MR           59.87      56.44        
 77 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR  1:00.06      56.59        
 78 Rogers, Lexi M             9 Tmsuffolk-MR         1:01.22      58.13        
 79 Neglia, Gianna R           9 Tmsuffolk-MR           53.23      58.77        
 80 Whitehair, Hannah J       10 Tmsuffolk-MR           56.02    1:04.09        
 -- Carpentieri, Taylor M     10 IA-MR                  50.56         DQ        
      Not on back off wall
 -- Chen, Melody               9 Three Village-MR       45.67         DQ        
      No touch at turn
Non-Award Division  
  1 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR    48.34      37.36#SILV   
  2 Cipriano, Siena R         10 Three Village-MR       42.42      39.78 SILV   
  3 Duong, Katie S            10 Three Village-MR       43.52      40.41 SILV   
  4 Singer, Keira A            9 WISC-MR                41.96      40.42 SILV   
  5 Scarpinato, Nicolette R   10 Three Village-MR       42.45      41.28 SILV   
  6 Wang, Angela A            10 Three Village-MR       44.98      41.35 SILV   
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
      Bronze: # 1:24.76   3/19/2016 Jordan P Carpentieri, IA   -MR             
                1:20.49  JO
                1:33.09  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:33.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Sodhi, Amani              10 FA-MR                1:34.74    1:33.81        
                  45.67     1:33.81 (48.14)                                        
  2 Harvey, Hannah L          10 SSC-MR               1:36.40    1:34.19        
                  46.45     1:34.19 (47.74)                                        
  3 Kofsky, Emily S            9 WISC-MR              1:33.51    1:34.37        
                  47.42     1:34.37 (46.95)                                        
  4 Davis, Naomi               9 CSDC-MR              1:40.00    1:34.97        
  5 Chen, Melody               9 Three Village-MR     1:34.02    1:35.00        
                  45.92     1:35.00 (49.08)                                        
  6 Scavuzzo, Rose P           9 HAA-MR               1:36.87    1:35.17        
                  46.77     1:35.17 (48.40)                                        
  7 Rivera, Kallista E         9 LIAC-MR              1:39.53    1:35.31        
                  45.91     1:35.31 (49.40)                                        
  8 Pfeiffer, Ashley R        10 SSC-MR               1:37.10    1:35.73        
                  47.09     1:35.73 (48.64)                                        
  9 Sidon, Kyra                9 Express Swimming-MR  1:36.04    1:35.92        
                  44.69     1:35.92 (51.23)                                        
 10 Nitzsche, Julia S          9 CSDC-MR              1:38.51    1:36.76        
 11 Welch, Sadie K            10 Tmsuffolk-MR         2:04.22    1:36.79        
                  45.85     1:36.79 (50.94)                                        
 12 Ventura, Jade J           10 Express Swimming-MR  1:41.51    1:37.51        
                  46.11     1:37.51 (51.40)                                        
 13 Micena, Kallie             9 Three Village-MR     1:38.16    1:37.76        
                  47.33     1:37.76 (50.43)                                        
 14 Bennett, Ellen S           9 Express Swimming-MR  1:45.55    1:37.96        
                  47.80     1:37.96 (50.16)                                        
 15 Buscemi, Isabella M       10 LIAC-MR              1:45.13    1:38.18        
                  46.82     1:38.18 (51.36)                                        
 16 Marotta, Alexa P          10 SSC-MR               1:43.34    1:38.26        
                  47.90     1:38.26 (50.36)                                        
 17 Ashby, Rowan I             9 HAA-MR               1:37.44    1:38.99        
                  48.69     1:38.99 (50.30)                                        
 18 Peers, Tegan A            10 IA-MR                1:38.33    1:39.37        
                  47.29     1:39.37 (52.08)                                        
 19 Alleyne, Zorah L          10 Express Swimming-MR  1:36.43    1:40.09        
                  47.72     1:40.09 (52.37)                                        
 20 Wang, Angela A            10 Three Village-MR     1:37.86    1:40.22        
                  46.37     1:40.22 (53.85)                                        
 21 Villa, Ciela I            10 Tmsuffolk-MR         1:53.69    1:41.06        
                  48.53     1:41.06 (52.53)                                        
 22 Platti, Grace              9 CSDC-MR              1:34.20    1:41.15        
                  48.63     1:41.15 (52.52)                                        
 23 Mitchell, Sofia           10 SSC-MR               1:43.61    1:41.44        
                  50.11     1:41.44 (51.33)                                        
 24 Hu, Anna                   9 Tmsuffolk-MR         1:43.08    1:41.52        
                  47.39     1:41.52 (54.13)                                        
 25 French, Anna M             9 WISC-MR              1:42.83    1:41.75        
                  49.04     1:41.75 (52.71)                                        
 26 Colletti, Claire J         9 Express Swimming-MR  1:48.15    1:41.87        
                  50.19     1:41.87 (51.68)                                        
 27 Kalinoglu, Samantha C     10 LIAC-MR              1:37.90    1:42.24        
                  49.77     1:42.24 (52.47)                                        
 28 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR  1:45.70    1:42.55        
                  49.89     1:42.55 (52.66)                                        
 29 Rabinowitz, Blake S        9 Tmsuffolk-MR         1:44.13    1:43.29        
 30 Leite, Jillian K           9 CSDC-MR              1:50.69    1:43.33        
                  50.29     1:43.33 (53.04)                                        
 31 Oberoi, Anya              10 Tmsuffolk-MR         1:44.36    1:44.26        
                  51.94     1:44.26 (52.32)                                        
 32 Garra, Isabella G          9 Express Swimming-MR  1:48.97    1:44.35        
                  51.54     1:44.35 (52.81)                                        
 33 Donegain, Kate A           9 IA-MR                1:38.26    1:45.43        
                  49.81     1:45.43 (55.62)                                        
 34 Giagios, Andraya B         9 SSC-MR               1:41.40    1:45.66        
 35 Fehn, Jamie G              9 CSDC-MR              2:02.93    1:46.43        
                  50.54     1:46.43 (55.89)                                        
 36 Secchi, Brooke D          10 Tmsuffolk-MR         1:48.87    1:46.94        
                  54.07     1:46.94 (52.87)                                        
 37 Rosenberg, Lilly I         9 SSC-MR               1:46.87    1:47.00        
                  49.90     1:47.00 (57.10)                                        
 38 Garatina, Kaylee M         9 IA-MR                1:49.69    1:47.56        
                  52.32     1:47.56 (55.24)                                        
 39 Savarese, Angelina R      10 Three Village-MR     1:48.62    1:47.79        
                  50.94     1:47.79 (56.85)                                        
 40 Morda, Amanda M           10 SSC-MR               1:49.81    1:47.92        
                  52.35     1:47.92 (55.57)                                        
 41 Johannesen, Jorja         10 BBSC-MR              1:56.67    1:47.94        
                  51.49     1:47.94 (56.45)                                        
 42 Vassilas, Olivia M        10 HAA-MR               1:44.12    1:48.59        
 43 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR  1:52.13    1:48.70        
                  53.08     1:48.70 (55.62)                                        
 44 Kieran, Meredith *         9 IA-MR                1:43.64    1:49.23        
                  52.59     1:49.23 (56.64)                                        
 45 Eriskin, Nisa             10 Tmsuffolk-MR         1:49.71    1:49.42        
 46 Ratto, Leah F             10 SSC-MR               1:44.79    1:49.80        
                  51.65     1:49.80 (58.15)                                        
 47 Young, Sydney B           10 SSC-MR               1:57.52    1:51.29        
                  53.82     1:51.29 (57.47)                                        
 48 Dhanikonda, Navya *       10 Tmsuffolk-MR         1:54.28    1:52.78        
                  52.21   1:52.78 (1:00.57)                                        
 49 Grotto, Gia R              9 SSC-MR               1:56.73    1:56.76        
                  56.11   1:56.76 (1:00.65)                                        
 50 Sclafani, Juliana R        9 HAA-MR               1:54.34    1:58.78        
                1:00.63     1:58.78 (58.15)                                        
 51 Abbate, Donna A            9 HAA-MR               2:09.31    1:58.87        
 52 Rosslee, Emma J            9 Tmsuffolk-MR         2:09.96    1:59.46        
                  56.02   1:59.46 (1:03.44)                                        
 53 Germano, Sophia A          9 CSDC-MR              2:10.51    1:59.94        
                  57.16   1:59.94 (1:02.78)                                        
 54 Guerrier, Olivia J        10 Tmsuffolk-MR         2:19.20    2:01.52        
                  55.47   2:01.52 (1:06.05)                                        
 55 Dhingra, Yana *           10 Tmsuffolk-MR         2:10.09    2:01.61        
                  59.73   2:01.61 (1:01.88)                                        
 56 Whitehair, Hannah J       10 Tmsuffolk-MR         2:05.91    2:06.76        
                1:02.32   2:06.76 (1:04.44)                                        
 57 Neglia, Gianna R           9 Tmsuffolk-MR         1:58.09    2:06.80        
                  58.68   2:06.80 (1:08.12)                                        
 58 Glatzle, Kathryn M        10 Tmsuffolk-MR         2:08.57    2:07.56        
                1:00.72   2:07.56 (1:06.84)                                        
 59 Rogers, Lexi M             9 Tmsuffolk-MR         2:16.22    2:09.36        
                1:02.01   2:09.36 (1:07.35)                                        
 60 Proper, Melanie J          9 LBA-MR               2:07.50    2:09.46        
                  59.93   2:09.46 (1:09.53)                                        
 61 Taranov, Vladislava       10 HAA-MR               2:25.94    2:09.93        
                1:01.83   2:09.93 (1:08.10)                                        
 62 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR  2:11.55    2:11.16        
                1:02.07   2:11.16 (1:09.09)                                        
 63 Rogers, Lindsay C          9 Tmsuffolk-MR         2:06.26    2:23.73        
 -- Donnelly, Meghan R        10 Three Village-MR     1:48.53         DQ        
      Multiple strokes
                  53.19          DQ (59.53)                                        
Non-Award Division  
  1 Gamez, Olivia G           10 Three Village-MR     1:36.00    1:29.02 SILV   
                  42.33     1:29.02 (46.69)                                        
 -- Mink, Christina M         10 Tmsuffolk-MR         1:50.74        DFS        
      Declared false start
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
      Bronze: # 44.54   3/22/2014 Bella G Fiore, SACHEM                        
                42.99  JO
                47.79  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 47.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Schneiweis, Sarah B       10 LIAC-MR                49.14      48.10        
  2 Ojutiku, Tiwa A           10 SSC-MR                 50.20      48.17        
  3 Garatina, Kaylee M         9 IA-MR                  49.13      48.39        
  4 Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR    48.08      48.54        
  5 Duong, Katie S            10 Three Village-MR       49.75      48.72        
  6 Phillips, Emma G          10 HAA-MR                 48.74      48.73        
  7 Warren, Sienna G          10 LBA-MR                 53.81      49.01        
  8 Donegain, Kate A           9 IA-MR                  50.77      49.23        
  9 Micena, Kallie             9 Three Village-MR       48.83      49.44        
 10 Ashby, Rowan I             9 HAA-MR                 53.41      49.47        
 11 Phillips, Emersyn E       10 LIAC-MR                54.80      49.52        
 12 Redfield, Addison R       10 SSC-MR                 50.95      49.76        
 13 Mahoney, Katelyn A        10 LIAC-MR                49.56      49.89        
 14 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR                 50.27      50.21        
 15 Oberoi, Anya              10 Tmsuffolk-MR           50.09      50.33        
 16 Parnell, Fiona R          10 Three Village-MR       50.34      50.43        
 17 Fehn, Jamie G              9 CSDC-MR                52.54      50.47        
 18 Wu, Natalie                9 LIAC-MR                53.57      50.72        
 19 Petrovic, Mila            10 IA-MR                  50.06      50.90        
 20 Cipriano, Siena R         10 Three Village-MR       50.31      50.93        
 21 Scarpinato, Nicolette R   10 Three Village-MR       49.70      51.55        
 22 Chen, Melody               9 Three Village-MR       50.82      51.60        
 23 Hayes, Cassidy C           9 WISC-MR                52.51      51.68        
 24 Neary, Madison G          10 WISC-MR                50.63      51.69        
 25 Virgilio, Sophia A        10 WISC-MR                56.88      51.94        
 26 Pagano, Krista R           9 Express Swimming-MR    53.81      52.18        
 27 Carpentieri, Taylor M     10 IA-MR                  51.70      52.24        
 28 Davis, Naomi               9 CSDC-MR                51.92      52.25        
 29 Seale, Kayla R             9 Three Village-MR       51.66      52.45        
 30 Mitchell, Sofia           10 SSC-MR                 54.62      52.69        
 31 Wafer, Sara N             10 Tmsuffolk-MR           52.17      52.75        
 32 Bennett, Ellen S           9 Express Swimming-MR    51.28      52.93        
 33 Secchi, Brooke D          10 Tmsuffolk-MR           55.17      52.95        
 34 Furnell, Amelia           10 Tmsuffolk-MR           54.22      53.16        
 35 Boyon, Madelyn            10 BBSC-MR                50.68      53.31        
 36 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR    53.76      53.68        
 37 Calandra, Lily A          10 SSC-MR                 56.17      53.70        
 38 Pfeiffer, Ashley R        10 SSC-MR                 55.32      53.79        
 39 Alleyne, Zorah L          10 Express Swimming-MR    55.72      54.38        
 39 Peers, Tegan A            10 IA-MR                  55.43      54.38        
 41 Kofsky, Emily S            9 WISC-MR                55.64      54.78        
 42 Franks, Ellie              9 Express Swimming-MR  1:01.78      54.79        
 43 Abbate, Donna A            9 HAA-MR                 56.78      55.95        
 44 Parrish, Isabella M       10 SSC-MR                 59.10      56.28        
 45 Vassilas, Olivia M        10 HAA-MR                 56.18      56.68        
 46 Nitzsche, Julia S          9 CSDC-MR                54.18      56.94        
 47 French, Anna M             9 WISC-MR                56.26      57.14        
 48 Taranov, Vladislava       10 HAA-MR                 58.83      57.26        
 49 Tribble, Julianna R        9 Three Village-MR       55.95      57.35        
 50 Hu, Anna                   9 Tmsuffolk-MR           57.31      57.43        
 51 Sclafani, Juliana R        9 HAA-MR                 55.76      57.45        
 52 Dhingra, Yana *           10 Tmsuffolk-MR           56.90      57.80        
 53 Neglia, Gianna R           9 Tmsuffolk-MR           56.35      58.32        
 54 Abshire, Natalie          10 HAA-MR                 56.80      58.37        
 55 Savarese, Angelina R      10 Three Village-MR       59.83      59.44        
 56 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR    57.55      59.81        
 57 Leite, Jillian K           9 CSDC-MR              1:07.44      59.86        
 58 Colletti, Claire J         9 Express Swimming-MR  1:04.89    1:00.34        
 59 Proper, Melanie J          9 LBA-MR               1:05.90    1:00.37        
 60 Morda, Amanda M           10 SSC-MR               1:07.00    1:00.94        
 61 Garra, Isabella G          9 Express Swimming-MR  1:00.02    1:01.68        
 62 Marotta, Alexa P          10 SSC-MR                 58.92    1:02.04        
 63 Rabinowitz, Blake S        9 Tmsuffolk-MR         1:04.37    1:02.25        
 64 Kalmaer, Dahlia R          9 Tmsuffolk-MR         1:00.61    1:02.30        
 65 Rogers, Lindsay C          9 Tmsuffolk-MR         1:04.28    1:02.32        
 66 DiFranco, Samantha L       9 FA-MR                  56.97    1:02.37        
 67 Germano, Sophia A          9 CSDC-MR              1:06.45    1:02.94        
 68 Welch, Sadie K            10 Tmsuffolk-MR         1:02.17    1:03.77        
 69 Rosslee, Emma J            9 Tmsuffolk-MR         1:15.59    1:03.85        
 70 Rosenberg, Lilly I         9 SSC-MR               1:05.02    1:04.46        
 71 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR    59.24    1:06.68        
 72 Grotto, Gia R              9 SSC-MR               1:12.51    1:07.56        
 73 Villa, Ciela I            10 Tmsuffolk-MR         1:21.05    1:09.21        
 74 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR  1:09.71    1:10.93        
 75 Young, Sydney B           10 SSC-MR               1:03.10    1:13.65        
 76 Rogers, Lexi M             9 Tmsuffolk-MR         1:22.28    1:17.10        
 -- Tourevski, Sima L          9 Express Swimming-MR    48.33         DQ        
      One hand touch
 -- Wang, Angela A            10 Three Village-MR       49.61         DQ        
      One hand touch
 -- Ratto, Leah F             10 SSC-MR               1:09.39         DQ        
      Arms past hipline
Non-Award Division  
  1 Harvey, Hannah L          10 SSC-MR                 47.91      46.30 SILV   
  2 Ventura, Jade J           10 Express Swimming-MR    51.30      46.93 SILV   
  3 Skiba, Victoria C         10 SSC-MR                 48.89      47.03 SILV   
  4 Johannesen, Jorja         10 BBSC-MR                48.23      47.10 SILV   
  5 Sidon, Kyra                9 Express Swimming-MR    48.29      47.16 SILV   
  6 Casalinuovo, Alyssa L     10 Three Village-MR       48.80      47.19 SILV   
  7 Klein, Farrah M            9 Tmsuffolk-MR           48.03      47.45 SILV   
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
      Bronze: # 1:35.90   3/20/2016 Jordan P Carpentieri, IA   -MR             
                1:32.99  JO
                1:46.19  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:46.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR  1:50.08    1:46.76        
                  51.25     1:46.76 (55.51)                                        
  2 Wu, Natalie                9 LIAC-MR              1:49.62    1:46.83        
                  50.80     1:46.83 (56.03)                                        
  3 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR               1:49.68    1:47.03        
                  50.10     1:47.03 (56.93)                                        
  4 Bennett, Ellen S           9 Express Swimming-MR  1:48.53    1:47.07        
                  50.89     1:47.07 (56.18)                                        
  5 Mahoney, Katelyn A        10 LIAC-MR              1:52.84    1:48.80        
                  50.73     1:48.80 (58.07)                                        
  6 Carpentieri, Taylor M     10 IA-MR                1:55.80    1:51.03        
                  53.29     1:51.03 (57.74)                                        
  7 Seale, Kayla R             9 Three Village-MR     2:02.82    1:51.63        
                  53.62     1:51.63 (58.01)                                        
  8 Wafer, Sara N             10 Tmsuffolk-MR         2:16.52    1:52.54        
                  53.75     1:52.54 (58.79)                                        
  9 Minster, Logan M          10 Express Swimming-MR  1:49.06    1:52.65        
                  55.11     1:52.65 (57.54)                                        
 10 Davis, Naomi               9 CSDC-MR              2:00.00    1:52.92        
                  53.16     1:52.92 (59.76)                                        
 11 Platti, Grace              9 CSDC-MR              1:54.67    1:54.49        
                  53.41   1:54.49 (1:01.08)                                        
 12 Secchi, Brooke D          10 Tmsuffolk-MR         1:58.54    1:55.03        
                  54.73   1:55.03 (1:00.30)                                        
 13 Ashby, Rowan I             9 HAA-MR               2:06.77    1:55.58        
                  54.28   1:55.58 (1:01.30)                                        
 14 Cao, Carina K             10 Three Village-MR     1:55.06    1:55.64        
                  55.16   1:55.64 (1:00.48)                                        
 15 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR  1:56.71    1:55.90        
                  56.88     1:55.90 (59.02)                                        
 16 Furnell, Amelia           10 Tmsuffolk-MR         1:57.07    1:56.13        
                  54.60   1:56.13 (1:01.53)                                        
 17 Kofsky, Emily S            9 WISC-MR              1:56.40    1:57.63        
                  56.89   1:57.63 (1:00.74)                                        
 18 Calandra, Lily A          10 SSC-MR               2:00.84    1:58.02        
                  56.00   1:58.02 (1:02.02)                                        
 19 Nitzsche, Julia S          9 CSDC-MR              1:56.29    2:00.18        
                  56.19   2:00.18 (1:03.99)                                        
 20 Pfeiffer, Ashley R        10 SSC-MR               2:03.89    2:00.65        
                  55.17   2:00.65 (1:05.48)                                        
 21 Boyon, Madelyn            10 BBSC-MR              1:53.44    2:01.52        
                  57.04   2:01.52 (1:04.48)                                        
 22 Donegain, Kate A           9 IA-MR                     NT    2:01.61        
                  51.24   2:01.61 (1:10.37)                                        
 23 Hu, Anna                   9 Tmsuffolk-MR         2:08.03    2:02.46        
                  59.68   2:02.46 (1:02.78)                                        
 24 Giagios, Andraya B         9 SSC-MR               2:03.48    2:04.74        
                  59.88   2:04.74 (1:04.86)                                        
 25 Abshire, Natalie          10 HAA-MR               2:08.56    2:06.05        
                  58.19   2:06.05 (1:07.86)                                        
 26 Neglia, Gianna R           9 Tmsuffolk-MR         2:03.84    2:06.75        
                1:01.32   2:06.75 (1:05.43)                                        
 27 Germano, Sophia A          9 CSDC-MR              2:23.14    2:06.83        
                1:06.82   2:06.83 (1:00.01)                                        
 28 Marotta, Alexa P          10 SSC-MR               2:11.75    2:06.89        
                1:00.72   2:06.89 (1:06.17)                                        
 29 Colletti, Claire J         9 Express Swimming-MR  2:20.33    2:07.30        
                1:03.26   2:07.30 (1:04.04)                                        
 30 Morda, Amanda M           10 SSC-MR               2:21.54    2:07.72        
                1:01.61   2:07.72 (1:06.11)                                        
 31 Dhingra, Yana *           10 Tmsuffolk-MR         2:12.57    2:08.79        
                1:01.02   2:08.79 (1:07.77)                                        
 32 DiFranco, Samantha L       9 FA-MR                2:02.28    2:10.04        
                1:01.10   2:10.04 (1:08.94)                                        
 33 Kay, Emma E               10 WISC-MR              2:10.28    2:10.96        
                  59.61   2:10.96 (1:11.35)                                        
 34 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR  2:08.49    2:11.26        
                1:03.09   2:11.26 (1:08.17)                                        
 35 Sclafani, Juliana R        9 HAA-MR               2:13.19    2:12.61        
                1:04.79   2:12.61 (1:07.82)                                        
 36 Kalmaer, Dahlia R          9 Tmsuffolk-MR         2:16.41    2:14.12        
                1:04.91   2:14.12 (1:09.21)                                        
 37 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR  2:13.77    2:15.02        
                1:05.07   2:15.02 (1:09.95)                                        
 38 Law, Isabella              9 BBSC-MR              2:18.90    2:18.38        
                1:04.45   2:18.38 (1:13.93)                                        
 39 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR  2:24.88    2:18.52        
 40 Young, Sydney B           10 SSC-MR               2:15.22    2:32.62        
 -- Ratto, Leah F             10 SSC-MR               2:31.95         DQ        
      Arms past hipline
                1:15.56        DQ (1:19.69)                                        
 -- Parrish, Isabella M       10 SSC-MR               2:05.68         DQ        
      Other
                  57.63        DQ (1:04.72)                                        
 -- Rosenberg, Lilly I         9 SSC-MR               2:16.09         DQ        
      One hand touch
                1:07.95        DQ (1:12.94)                                        
 -- French, Anna M             9 WISC-MR              2:00.11         DQ        
      One hand touch
                  59.77        DQ (1:06.70)                                        
 -- Micena, Kallie             9 Three Village-MR     1:46.27         DQ        
      Head not up
                  51.07          DQ (55.23)                                        
Non-Award Division  
  1 Dhanikonda, Navya *       10 Tmsuffolk-MR         1:49.79    1:40.97 SILV   
                  47.55     1:40.97 (53.42)                                        
  2 Harvey, Hannah L          10 SSC-MR               1:47.79    1:41.39 SILV   
                  48.48     1:41.39 (52.91)                                        
  3 Johannesen, Jorja         10 BBSC-MR              1:48.51    1:43.80 SILV   
                  49.02     1:43.80 (54.78)                                        
  4 Klein, Farrah M            9 Tmsuffolk-MR         1:47.16    1:43.87 SILV   
                  49.18     1:43.87 (54.69)                                        
  5 Redfield, Addison R       10 SSC-MR               1:51.34    1:44.45 SILV   
                  50.48     1:44.45 (53.97)                                        
  6 Garatina, Kaylee M         9 IA-MR                1:55.86    1:45.14 SILV   
                  50.36     1:45.14 (54.78)                                        
  7 Chen, Melody               9 Three Village-MR     1:56.00    1:45.43 SILV   
                  51.25     1:45.43 (54.18)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
      Bronze: # 40.91   3/23/2014 Danielle Ingrassia, HAA  -MR                 
                35.99  JO
                42.39  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 42.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Sodhi, Amani              10 FA-MR                  42.75      42.41        
  2 Tourevski, Sima L          9 Express Swimming-MR    44.09      42.42        
  3 Pagano, Krista R           9 Express Swimming-MR    45.54      42.59        
  4 Scarpinato, Nicolette R   10 Three Village-MR       45.33      42.81        
  5 Parnell, Fiona R          10 Three Village-MR       45.64      42.91        
  6 Peers, Tegan A            10 IA-MR                  44.88      43.23        
  7 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR                 44.87      43.28        
  8 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR    46.85      44.62        
  8 Hayes, Cassidy C           9 WISC-MR                43.89      44.62        
 10 Joinnides, Sofia A        10 WISC-MR                45.14      44.76        
 11 Micena, Kallie             9 Three Village-MR       45.83      44.82        
 12 Bennett, Ellen S           9 Express Swimming-MR    44.26      44.86        
 13 Weiss, Lauren             10 IA-MR                  44.87      44.95        
 14 Pfeiffer, Ashley R        10 SSC-MR                 48.90      45.16        
 15 Abshire, Natalie          10 HAA-MR                 48.58      45.17        
 16 Kofsky, Emily S            9 WISC-MR                46.09      45.31        
 17 Donnelly, Meghan R        10 Three Village-MR       49.59      45.38        
 18 Ashby, Rowan I             9 HAA-MR                 52.65      45.57        
 19 Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR    46.96      45.81        
 20 Seale, Kayla R             9 Three Village-MR       45.28      45.83        
 21 Garra, Isabella G          9 Express Swimming-MR    47.83      46.42        
 22 Fehn, Jamie G              9 CSDC-MR                52.25      46.79        
 23 Donegain, Kate A           9 IA-MR                  47.15      47.00        
 24 Giagios, Andraya B         9 SSC-MR                 47.06      47.11        
 25 Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR    50.76      47.13        
 26 Garatina, Kaylee M         9 IA-MR                  46.03      47.24        
 27 Phillips, Emersyn E       10 LIAC-MR                47.86      47.42        
 28 Welch, Sadie K            10 Tmsuffolk-MR           50.25      47.67        
 29 Harvey, Hannah L          10 SSC-MR                 48.60      47.96        
 30 Marotta, Alexa P          10 SSC-MR                 52.33      48.70        
 31 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR    50.49      48.94        
 32 Kalinoglu, Samantha C     10 LIAC-MR                48.32      48.96        
 33 Rivera, Kallista E         9 LIAC-MR                50.35      49.00        
 34 Tribble, Julianna R        9 Three Village-MR       50.00      49.23        
 35 Johannesen, Jorja         10 BBSC-MR                55.52      49.53        
 36 Secchi, Brooke D          10 Tmsuffolk-MR           57.22      49.84        
 37 Neglia, Gianna R           9 Tmsuffolk-MR         1:02.70      50.69        
 38 Parrish, Isabella M       10 SSC-MR                 51.84      50.86        
 39 Law, Isabella              9 BBSC-MR                54.36      51.06        
 40 Grotto, Gia R              9 SSC-MR               1:01.34      51.10        
 41 Oberoi, Anya              10 Tmsuffolk-MR           53.37      51.86        
 42 Boyon, Madelyn            10 BBSC-MR                46.69      51.89        
 43 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR  1:08.56      52.34        
 44 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR    52.80      52.70        
 45 Young, Sydney B           10 SSC-MR                 58.15      53.76        
 46 Rosenberg, Lilly I         9 SSC-MR               1:05.09      53.83        
 47 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR    57.62      54.11        
 48 Blatz, Maddie E            9 IA-MR                  53.22      54.27        
 49 Colletti, Claire J         9 Express Swimming-MR  1:07.70      55.66        
 50 Savarese, Angelina R      10 Three Village-MR       57.45      57.06        
 51 Eriskin, Nisa             10 Tmsuffolk-MR         1:02.23      58.64        
 52 Kalmaer, Dahlia R          9 Tmsuffolk-MR         1:03.78      58.84        
 53 Morda, Amanda M           10 SSC-MR               1:00.08      59.36        
 54 Silberger, Mary            9 BBSC-MR              1:01.13      59.93        
 55 Ratto, Leah F             10 SSC-MR               1:01.21    1:00.67        
 56 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR  1:09.97    1:00.84        
 57 Villa, Ciela I            10 Tmsuffolk-MR         1:08.08    1:03.16        
 58 Sclafani, Juliana R        9 HAA-MR               1:15.12    1:16.40        
 -- Wang, Angela A            10 Three Village-MR       55.35         DQ        
      One hand touch
 -- Solon, Delaney A           9 Express Swimming-MR    56.29         DQ        
      Non-simultaneous arms
Non-Award Division  
  1 Buscemi, Isabella M       10 LIAC-MR                43.55      38.83#SILV   
  2 Duong, Katie S            10 Three Village-MR       43.30      39.80#SILV   
  3 Davis, Naomi               9 CSDC-MR                42.58      39.95#SILV   
  4 Cipriano, Siena R         10 Three Village-MR       45.44      40.16#SILV   
  5 Petrovic, Mila            10 IA-MR                  43.72      40.85#SILV   
  6 Wu, Natalie                9 LIAC-MR                43.57      41.35 SILV   
  7 Ventura, Jade J           10 Express Swimming-MR    44.32      41.92 SILV   
  7 Cullen, Grace M           10 IA-MR                  45.82      41.92 SILV   
  9 Kearney, Sophia C         10 LIAC-MR                47.13      42.17 SILV   
 -- Minster, Logan M          10 Express Swimming-MR    43.16         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
      Bronze: # 1:26.63   3/19/2016 Faith Maddox, SSC  -MR                     
                1:25.99  JO
                1:37.99  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:37.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Phillips, Emersyn E       10 LIAC-MR              1:46.98    1:40.54        
                  45.17     1:40.54 (55.37)                                        
  2 Calandra, Lily A          10 SSC-MR               1:48.05    1:42.83        
                  47.11     1:42.83 (55.72)                                        
  3 Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR  1:48.21    1:46.03        
                  48.29     1:46.03 (57.74)                                        
  4 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR               1:42.55    1:48.07        
                  49.52     1:48.07 (58.55)                                        
  5 Seale, Kayla R             9 Three Village-MR     1:49.45    1:48.96        
                  50.04     1:48.96 (58.92)                                        
  6 Giagios, Andraya B         9 SSC-MR               1:50.51    1:51.70        
                  50.35   1:51.70 (1:01.35)                                        
  7 Parrish, Isabella M       10 SSC-MR               1:55.03    1:56.08        
                  53.17   1:56.08 (1:02.91)                                        
  8 Boyon, Madelyn            10 BBSC-MR              1:59.01    2:05.48        
                  54.63   2:05.48 (1:10.85)                                        
  9 Scavuzzo, Rose P           9 HAA-MR               2:07.22    2:10.24        
                  55.75   2:10.24 (1:14.49)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
      Bronze: # 1:22.80   3/23/2014 Tercia Z Dobrzynski, IA   -MR              
                1:20.99  JO
                1:28.59  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:28.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rosenberg, Danielle R     10 Express Swimming-MR  1:36.54    1:28.60        
                  41.23     1:28.60 (47.37)                                        
  2 Kearney, Sophia C         10 LIAC-MR              1:31.37    1:28.67        
                  42.56     1:28.67 (46.11)                                        
  3 Kranich-Schaefer, Amanda  10 Three Village-MR     1:46.78    1:28.92        
  4 Phillips, Emersyn E       10 LIAC-MR              1:34.97    1:28.93        
                  41.45     1:29.04 (47.59)         1:28.93 ( )                    
  5 Neary, Madison G          10 WISC-MR              1:31.93    1:29.17        
                  39.83     1:29.17 (49.34)                                        
  6 Ashby, Rowan I             9 HAA-MR               1:36.95    1:29.25        
                  42.16     1:29.25 (47.09)                                        
  7 Cipriano, Siena R         10 Three Village-MR     1:34.74    1:29.30        
                  41.23     1:29.30 (48.07)                                        
  8 Pagano, Krista R           9 Express Swimming-MR  1:37.14    1:29.57        
                  41.53     1:29.57 (48.04)                                        
  9 Scarpinato, Nicolette R   10 Three Village-MR     1:39.98    1:29.69        
                  41.32     1:29.92 (48.60)         1:29.69 ( )                    
 10 Buscemi, Isabella M       10 LIAC-MR              1:35.69    1:30.42        
                  44.57     1:30.60 (46.03)         1:30.42 ( )                    
 11 Sodhi, Amani              10 FA-MR                1:31.48    1:30.47        
                  41.78     1:30.47 (48.69)                                        
 12 Ventura, Jade J           10 Express Swimming-MR  1:40.57    1:30.56        
                  39.64     1:30.56 (50.92)                                        
 13 Harvey, Hannah L          10 SSC-MR               1:35.08    1:30.77        
                  44.68     1:30.77 (46.09)                                        
 14 Jabir, Laila R             9 Express Swimming-MR  1:36.89    1:31.00        
                  42.73     1:31.00 (48.27)                                        
 15 Davis, Naomi               9 CSDC-MR              1:32.90    1:31.08        
                  38.82     1:28.09 (49.27)      1:31.08 (2.99)                    
 16 Wafer, Sara N             10 Tmsuffolk-MR         1:32.13    1:31.33        
                  41.13     1:31.33 (50.20)                                        
 17 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR  1:36.34    1:31.39        
                  45.34     1:31.39 (46.05)                                        
 18 Hayes, Cassidy C           9 WISC-MR              1:31.54    1:31.45        
                  43.20     1:31.45 (48.25)                                        
 19 Sidon, Kyra                9 Express Swimming-MR  1:35.99    1:31.63        
                  41.47     1:31.63 (50.16)                                        
 20 Mahoney, Katelyn A        10 LIAC-MR              1:32.68    1:31.64        
                  41.45     1:29.04 (47.59)      1:31.64 (2.60)                    
 21 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR               1:32.96    1:32.05        
                  44.57     1:30.60 (46.03)      1:32.05 (1.45)                    
 22 Bennett, Ellen S           9 Express Swimming-MR  1:37.52    1:32.29        
                  45.00     1:32.29 (47.29)                                        
 23 Wang, Angela A            10 Three Village-MR     1:33.75    1:32.47        
                  45.10     1:32.47 (47.37)                                        
 24 Micena, Kallie             9 Three Village-MR     1:40.89    1:34.00        
                  46.69     1:34.00 (47.31)                                        
 25 Kofsky, Emily S            9 WISC-MR              1:37.96    1:34.63        
                  44.05     1:34.63 (50.58)                                        
 26 Mitchell, Sofia           10 SSC-MR               1:41.45    1:35.40        
                  47.07     1:35.59 (48.52)         1:35.40 ( )                    
 27 Platti, Grace              9 CSDC-MR              1:39.68    1:35.48        
                  45.10     1:35.48 (50.38)                                        
 28 Seale, Kayla R             9 Three Village-MR     1:37.11    1:36.12        
 29 Kalinoglu, Samantha C     10 LIAC-MR              1:33.67    1:36.33        
 30 Pfeiffer, Ashley R        10 SSC-MR               1:47.01    1:36.75        
                  45.74     1:36.75 (51.01)                                        
 31 Nitzsche, Julia S          9 CSDC-MR              1:42.36    1:36.99        
                  44.59     1:36.99 (52.40)                                        
 32 Donegain, Kate A           9 IA-MR                1:40.52    1:37.25        
                  46.09     1:37.42 (51.33)         1:37.25 ( )                    
 33 Dhanikonda, Navya *       10 Tmsuffolk-MR         1:51.15    1:38.39        
                  48.07     1:38.39 (50.32)                                        
 34 Furnell, Amelia           10 Tmsuffolk-MR         1:45.02    1:39.02        
                  45.50     1:39.02 (53.52)                                        
 35 Abshire, Natalie          10 HAA-MR               1:52.06    1:39.82        
                  45.35     1:39.82 (54.47)                                        
 36 Secchi, Brooke D          10 Tmsuffolk-MR         1:45.83    1:39.87        
                  51.03     1:39.87 (48.84)                                        
 37 Fehn, Jamie G              9 CSDC-MR              1:46.08    1:40.01        
 38 Peers, Tegan A            10 IA-MR                1:44.86    1:41.01        
                  49.29     1:41.01 (51.72)                                        
 39 Rivera, Kallista E         9 LIAC-MR              1:48.22    1:41.65        
                  44.94     1:41.76 (56.82)         1:41.65 ( )                    
 40 Vassilas, Olivia M        10 HAA-MR               1:48.70    1:41.91        
                  49.74     1:41.91 (52.17)                                        
 41 Hu, Anna                   9 Tmsuffolk-MR         1:44.34    1:42.13        
                  46.09     1:42.13 (56.04)                                        
 42 Tribble, Julianna R        9 Three Village-MR     2:11.12    1:42.32        
 43 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR  1:50.75    1:43.41        
                  50.41     1:43.41 (53.00)                                        
 44 Oberoi, Anya              10 Tmsuffolk-MR         1:54.03    1:43.61        
                  50.50     1:43.61 (53.11)                                        
 45 Eriskin, Nisa             10 Tmsuffolk-MR         1:56.97    1:45.39        
                  52.32     1:45.39 (53.07)                                        
 46 Alleyne, Zorah L          10 Express Swimming-MR  1:46.32    1:45.88        
                  45.66   1:45.88 (1:00.22)                                        
 47 Marotta, Alexa P          10 SSC-MR               1:45.19    1:46.17        
                  47.44     1:46.17 (58.73)                                        
 48 Scavuzzo, Rose P           9 HAA-MR               2:00.07    1:46.50        
                  47.16     1:46.50 (59.34)                                        
 49 Garra, Isabella G          9 Express Swimming-MR  1:45.49    1:46.66        
                  46.79     1:46.66 (59.87)                                        
 50 Colletti, Claire J         9 Express Swimming-MR  2:00.34    1:47.15        
                  48.66     1:47.15 (58.49)                                        
 51 Giagios, Andraya B         9 SSC-MR               1:49.47    1:47.49        
                  48.93     1:47.49 (58.56)                                        
 52 Colletti, Sofia            9 Express Swimming-MR  1:49.42    1:51.50        
                  48.88   1:51.50 (1:02.62)                                        
 53 Young, Sydney B           10 SSC-MR               1:55.01    1:51.62        
                  51.77     1:51.62 (59.85)                                        
 54 Morda, Amanda M           10 SSC-MR               2:04.76    1:52.45        
                  54.64     1:52.45 (57.81)                                        
 55 Rosenberg, Lilly I         9 SSC-MR               1:54.51    1:52.83        
                  50.19   1:52.83 (1:02.64)                                        
 56 Rabinowitz, Blake S        9 Tmsuffolk-MR         1:54.77    1:52.89        
                  54.17     1:52.89 (58.72)                                        
 57 Ratto, Leah F             10 SSC-MR               1:58.47    1:53.21        
                  55.78     1:53.21 (57.43)                                        
 58 Dhingra, Yana *           10 Tmsuffolk-MR         2:08.66    1:54.69        
                  59.18     1:54.69 (55.51)                                        
 59 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR  2:03.42    1:54.95        
                  54.18   1:54.95 (1:00.77)                                        
 60 Neglia, Gianna R           9 Tmsuffolk-MR         1:55.56    1:55.55        
                  52.50   1:55.55 (1:03.05)                                        
 61 Grotto, Gia R              9 SSC-MR               1:56.06    1:58.76        
                  55.63   1:58.76 (1:03.13)                                        
 62 Anzalone, Leah A          10 Express Swimming-MR  2:17.21    2:01.63        
                  56.17   2:01.63 (1:05.46)                                        
 63 Kalmaer, Dahlia R          9 Tmsuffolk-MR         1:55.53    2:02.16        
                1:01.62   2:02.16 (1:00.54)                                        
 64 Sclafani, Juliana R        9 HAA-MR               1:59.89    2:06.84        
                1:02.08   2:06.84 (1:04.76)                                        
 -- Parrish, Isabella M       10 SSC-MR               1:42.25         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
 -- Parnell, Fiona R          10 Three Village-MR     1:32.08         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  42.21          DQ (47.03)                                        
 -- Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR  1:38.35         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  42.26          DQ (51.86)                                        
 -- Chen, Melody               9 Three Village-MR     1:45.26         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  47.08          DQ (48.35)                                        
 -- Tourevski, Sima L          9 Express Swimming-MR  1:38.60         DQ        
      One hand touch - breast
                  43.57          DQ (49.62)                                        
 -- Donnelly, Meghan R        10 Three Village-MR     1:44.26         DQ        
      One hand touch - breast
                  47.01          DQ (54.26)                                        
Non-Award Division  
  1 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR  1:29.44    1:21.76#SILV   
                  36.39     1:21.76 (45.37)                                        
  2 Phillips, Emma G          10 HAA-MR               1:29.82    1:24.70 SILV   
                  36.58     1:24.70 (48.12)                                        
  3 Ojutiku, Tiwa A           10 SSC-MR               1:32.47    1:25.72 SILV   
                  41.23     1:25.72 (44.49)                                        
  4 Skiba, Victoria C         10 SSC-MR               1:30.04    1:25.77 SILV   
                  39.02     1:25.77 (46.75)                                        
  5 Klein, Farrah M            9 Tmsuffolk-MR         1:28.97    1:26.22 SILV   
                  38.25     1:26.22 (47.97)                                        
  6 Hogan, Kayla J            10 Express Swimming-MR  1:30.58    1:27.24 SILV   
                  41.33     1:27.24 (45.91)                                        
  7 Schneiweis, Sarah B       10 LIAC-MR              1:29.45    1:27.88 SILV   
                  41.03     1:27.88 (46.85)                                        
  8 Duong, Katie S            10 Three Village-MR     1:35.07    1:27.97 SILV   
                  38.82     1:28.09 (49.27)         1:27.97 ( )                    
  9 Wu, Natalie                9 LIAC-MR              1:29.46    1:28.26 SILV   
                  40.65     1:28.26 (47.61)                                        
 10 Calandra, Lily A          10 SSC-MR               1:34.30    1:28.29 SILV   
                  39.52     1:28.29 (48.77)                                        
 11 Redfield, Addison R       10 SSC-MR               1:31.38    1:28.38 SILV   
 -- Virgilio, Sophia A        10 WISC-MR              2:03.41        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
      Bronze: # 2:58.48   3/21/2014 Emma R Anderson, LIAC -MR                  
                2:51.99  JO
                3:13.99  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 3:13.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Calandra, Lily A          10 SSC-MR               3:15.12    3:14.94        
                  42.19     1:28.62 (46.43)     2:27.29 (58.67)     3:14.94 (47.65)
  2 Harvey, Hannah L          10 SSC-MR               3:25.22    3:17.08        
                  48.87     1:36.78 (47.91)     2:31.78 (55.00)     3:17.08 (45.30)
  3 Pagano, Krista R           9 Express Swimming-MR  3:29.56    3:18.09        
                  44.22     1:34.91 (50.69)   2:35.63 (1:00.72)     3:18.09 (42.46)
  4 Duong, Katie S            10 Three Village-MR     3:30.45    3:18.43        
                  43.71     1:32.29 (48.58)   2:35.75 (1:03.46)     3:18.43 (42.68)
  5 Kulins, Caitlin R         10 Express Swimming-MR  3:17.10    3:18.89        
                  53.44     1:41.37 (47.93)     2:37.03 (55.66)     3:18.89 (41.86)
  6 Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR  3:27.94    3:19.41        
                  47.73     1:37.46 (49.73)     2:35.17 (57.71)     3:19.41 (44.24)
  7 Donegain, Kate A           9 IA-MR                     NT    3:29.60        
                                1:39.90 ( )   3:29.60 (1:49.70)                    
  8 Young, Sydney B           10 SSC-MR               4:02.60    3:55.84        
                  54.05     1:49.78 (55.73)   3:03.81 (1:14.03)     3:55.84 (52.03)
 -- Mitchell, Sofia           10 SSC-MR               3:40.78         DQ        
      One hand touch - fly
                  47.71     1:40.46 (52.75)     2:39.05 (58.59)          DQ (47.98)
Non-Award Division  
  1 Klein, Farrah M            9 Tmsuffolk-MR         3:27.22    3:07.94 SILV   
                  39.74     1:24.97 (45.23)     2:24.51 (59.54)     3:07.94 (43.43)
  2 Ojutiku, Tiwa A           10 SSC-MR               3:22.77    3:08.70 SILV   
                  41.29     1:26.20 (44.91)   2:28.21 (1:02.01)     3:08.70 (40.49)
  3 Chan, Kaylee N            10 Express Swimming-MR  3:14.78    3:11.17 SILV   
                  47.69     1:34.20 (46.51)     2:31.58 (57.38)     3:11.17 (39.59)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 29.07   3/22/2014 Alyssa M Mei, SACHEM                         
                28.29  JO
                30.99  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 30.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Johannesen, Charlotte     11 BBSC-MR                31.09      31.20        
  2 Plataroti, Ava            12 Tmsuffolk-MR           31.34      31.36        
  3 Cassidy, Alexa R          12 CSDC-MR                31.54      31.37        
  4 Hille, Amara V            11 IA-MR                  31.69      31.54        
  5 Primak, Sofia I           11 Three Village-MR       31.62      31.56        
  6 Tan, Chloe                11 LIAC-MR                31.96      31.59        
  7 Rezler, Kristina          12 Tmsuffolk-MR           31.21      31.66        
  7 Tenebro, Alyson           11 IA-MR                  32.05      31.66        
  9 Simon, Alexandra          12 HAA-MR                 31.62      31.67        
 10 Haas, Emma C              12 IA-MR                  31.40      31.76        
 11 Sckalor, Maggie           12 HAA-MR                 31.44      31.85        
 12 Versacci, Giuliana T      11 SSC-MR                 33.05      32.14        
 13 Platti, Nicole            12 CSDC-MR                32.06      32.18        
 14 Hayes, Kayla              11 WISC-MR                32.83      32.24        
 15 Hsieh, Vanessa            12 Tmsuffolk-MR           32.04      32.36        
 16 Leu, Mindy B              12 LIAC-MR                31.47      32.52        
 17 Lam, Kuipi                11 LIAC-MR                32.49      32.53        
 18 Wu, Michelle W            11 Three Village-MR       33.35      32.55        
 19 DeMarco, Marissa A        11 Three Village-MR       32.96      32.62        
 20 Cepeda, Mariah F          12 FA-MR                  32.17      32.64        
 21 Hendershot, Haley J       11 IA-MR                  31.98      32.65        
 22 Oberoi, Kamal             12 Tmsuffolk-MR           32.46      32.69        
 23 Davis, Ava R              12 SSC-MR                 31.63      32.73        
 24 Lynch, Katherine A        12 LBA-MR                 32.37      32.76        
 24 Duke, Skyler L            11 WISC-MR                33.14      32.76        
 26 Boes, Taylor V            12 SSC-MR                 33.25      32.78        
 27 Vogt, Olivia G            11 LBA-MR                 32.73      32.80        
 28 Krall, Brianna            11 CSDC-MR                32.72      32.81        
 29 McKie, Grace A            11 LIAC-MR                32.55      32.84        
 29 Bradley, Addison O        11 LBA-MR                 32.73      32.84        
 31 Bakalli, Lily F           12 IA-MR                  33.10      32.87        
 32 Reyes, Ella M             11 SSC-MR                 33.84      32.99        
 33 Deangelis, Stephanie R    11 LBA-MR                 33.36      33.03        
 34 Andrew, Fiona J           12 FA-MR                  31.56      33.08        
 35 Conroy, Elizabeth J       11 LBA-MR                 34.50      33.48        
 36 Cacace, Aurelia J         12 IA-MR                  33.23      33.59        
 37 Contreras, Brianna        11 CSDC-MR                32.88      33.64        
 38 Chan, Megan               11 Express Swimming-MR    32.95      33.70        
 39 Nizza, Madeline L         11 Tmsuffolk-MR           35.11      33.83        
 39 Locurto, Delia R          11 Express Swimming-MR    33.14      33.83        
 41 Wen, Victoria             11 LIAC-MR                36.05      33.90        
 42 Fiore, Gabby R            12 SSC-MR                 33.21      33.93        
 43 Lagasse, Emma G           11 Express Swimming-MR    33.47      34.04        
 44 Vieira, Emily B           11 SSC-MR                 35.89      34.06        
 45 Thitibordin, Ashlyn       11 LIAC-MR                32.98      34.09        
 46 Zhang, Claire R           12 LIAC-MR                35.51      34.17        
 47 Rivkin, Emily R           12 LBA-MR                 34.15      34.21        
 48 Howard, Alyssa            12 LBA-MR                 33.58      34.26        
 49 Simon, Paige              12 HAA-MR                 33.45      34.43        
 50 Orrego, Maria             11 UN-MR                  35.61      34.51        
 51 O'Connell, Teagan A       11 LBA-MR                 36.11      34.54        
 51 Arneja, Rabani            11 Tmsuffolk-MR           34.90      34.54        
 53 Wagner, Cathryn R         11 LBA-MR                 34.93      34.77        
 54 Redmond, Ryann E          11 LIAC-MR                33.87      34.79        
 55 Gerstein, Madison J       12 LIAC-MR                34.57      34.83        
 56 Tamberelli, Liliana       12 BBSC-MR                32.80      35.03        
 57 Ramos, Kota               11 CSDC-MR                35.40      35.11        
 58 Piccolo, Salvatrice G     11 SSC-MR                 35.27      35.18        
 59 Michels, Grace C          12 SSC-MR                 34.73      35.20        
 60 Glennon, Abby K           12 SSC-MR                 36.39      35.21        
 61 Mullaney, Maggie D        11 WISC-MR                34.28      35.28        
 62 Glazebnik, Julia T        11 Tmsuffolk-MR           36.19      35.37        
 63 Foster, Isabella T        11 HAA-MR                 35.99      35.42        
 64 Montes, Gianna            11 SSC-MR                 33.62      35.56        
 65 Hui, Ashley K             11 LIAC-MR                35.35      35.73        
 66 Seibold, Lily E           11 Express Swimming-MR    35.94      35.75        
 66 Hickey, Bridget R         11 Tmsuffolk-MR           35.59      35.75        
 68 Symonds, Aelish R         12 SSC-MR                 34.66      35.78        
 69 Bargellini, Alyssa K      11 Express Swimming-MR    34.31      35.79        
 70 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR                 35.53      35.94        
 71 Klimuszko, Caylee A       12 WISC-MR                35.66      36.10        
 72 Harty, Emma               11 Express Swimming-MR    36.11      36.13        
 73 Korzniewski, Anna-Ella    11 LBA-MR                 35.69      36.17        
 74 Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR    36.69      36.26        
 75 McGuinness, Megan I       12 WISC-MR                36.63      36.35        
 76 Stampfel, Rebecca M       11 CSDC-MR                36.21      36.37        
 77 Blakeley, Emma M          12 SSC-MR                 38.67      36.55        
 78 Elgohary, Ava A           12 SSC-MR                 38.44      36.56        
 79 Lastorino, Sophia L       12 WISC-MR                37.86      36.69        
 80 Chan, Zoe                 11 LIAC-MR                36.54      36.70        
 81 Rosenfeld, StevieDonna    12 HAA-MR                 38.18      37.10        
 82 Devito, Alyssa M          11 Three Village-MR       36.00      37.37        
 83 Nguyen, V                 11 CSDC-MR                37.50      37.77        
 84 Higgins, Abaigeal E       11 Three Village-MR       36.95      37.95        
 85 McAdam, Ashley E          11 IA-MR                  42.18      38.01        
 86 Fitzpatrick, Logan F      11 LBA-MR                 36.54      38.26        
 87 Curran, Caleigh           11 IA-MR                  39.08      38.29        
 88 Egbert, Alexis A          11 LBA-MR                 35.72      38.33        
 89 Brock, Daniela M          11 LIAC-MR                38.35      38.38        
 90 Mikoleski, Marissa F      12 IA-MR                  36.66      38.70        
 91 Pandolfi, Emma C          11 LIAC-MR                39.07      38.73        
 92 Zhang, Ashley Z           11 LIAC-MR                38.86      38.81        
 93 Singhal, Anica            11 Express Swimming-MR    38.88      39.14        
 94 Raymond, Emily G          11 Three Village-MR       39.59      39.19        
 95 Harrigan, Sophia C        11 LIAC-MR                39.39      39.29        
 96 Villani, Julia            12 CSDC-MR                39.26      39.31        
 97 Lee, Hannah N             11 SSC-MR                 37.12      39.87        
 98 Barravecchio, Shania R    11 SSC-MR                 38.79      40.15        
 99 Bekerman, Audrey          11 Express Swimming-MR    39.61      40.20        
100 Prafder, Audrey           11 LBA-MR                 39.81      40.41        
101 Alfasi, Alexis            11 LBA-MR                 40.36      40.47        
102 Simmons, Aspen S          12 SSC-MR                 38.94      40.76        
103 Agro, Natalie             11 CSDC-MR                41.12      41.41        
104 Blakeley, Claire E        12 SSC-MR                 43.76      43.24        
105 Leary, Anne               11 Tmsuffolk-MR           40.38      43.45        
106 Seaman, Abby G            12 SSC-MR                 46.71      43.49        
107 Roberts, Cassandra        11 WISC-MR                41.25      44.21        
108 Mozian, Alexis P          11 SSC-MR                 43.78      44.32        
109 Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR    47.10      44.41        
110 Alessi, Sam S             11 SSC-MR                 45.02      44.88        
111 Williams, Cara A          11 SSC-MR                 49.25      48.79        
112 Gonsalves, Sophie M       11 SSC-MR                 53.85      53.87        
113 Prete, Lauren S           12 CSDC-MR                54.40      54.50        
Non-Award Division  
  1 Bilich, Kristen           12 IA-MR                  31.38      30.54 SILV   
 -- Maler, Olivia B           12 Express Swimming-MR    33.62        DFS        
      Declared false start
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 1:03.92   3/20/2016 Elena C Cunneen, IA   -MR                  
                1:00.99  JO
                1:08.29  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:08.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Albert, Anna              11 Three Village-MR     1:08.70    1:08.39        
                  33.50     1:08.39 (34.89)                                        
  2 Sullivan, Maureen C       12 Express Swimming-MR  1:09.07    1:08.80        
                  32.90     1:08.80 (35.90)                                        
  3 Waring, MaryGrace         11 SSC-MR               1:09.06    1:08.84        
                  33.82     1:08.84 (35.02)                                        
  4 Plataroti, Ava            12 Tmsuffolk-MR         1:09.66    1:09.22        
                  32.88     1:09.22 (36.34)                                        
  5 Tenebro, Alyson           11 IA-MR                1:10.18    1:09.74        
                  32.55     1:09.74 (37.19)                                        
  6 Lam, Kuipi                11 LIAC-MR              1:10.91    1:09.80        
                  32.83     1:09.80 (36.97)                                        
  7 McKie, Grace A            11 LIAC-MR              1:11.13    1:09.95        
                  33.92     1:09.95 (36.03)                                        
  8 Cacace, Aurelia J         12 IA-MR                1:10.17    1:09.96        
                  34.06     1:09.96 (35.90)                                        
  9 Tan, Chloe                11 LIAC-MR              1:11.15    1:10.01        
                  33.82     1:10.01 (36.19)                                        
 10 Hayes, Kayla              11 WISC-MR              1:11.73    1:10.28        
                  33.65     1:10.28 (36.63)                                        
 11 Leu, Mindy B              12 LIAC-MR              1:10.39    1:10.29        
                  33.38     1:10.29 (36.91)                                        
 12 Kalmaer, Sydney H         12 Tmsuffolk-MR         1:09.45    1:10.38        
                  33.64     1:10.38 (36.74)                                        
 13 Andrew, Fiona J           12 FA-MR                1:08.93    1:10.69        
                  34.09     1:10.69 (36.60)                                        
 14 Hsieh, Vanessa            12 Tmsuffolk-MR         1:11.89    1:10.74        
                  33.74     1:10.74 (37.00)                                        
 15 Rezler, Kristina          12 Tmsuffolk-MR         1:10.50    1:10.84        
                  33.15     1:10.84 (37.69)                                        
 16 Johannesen, Charlotte     11 BBSC-MR              1:09.08    1:10.93        
                  34.50     1:10.93 (36.43)                                        
 17 Haas, Emma C              12 IA-MR                1:12.67    1:11.21        
                  33.51     1:11.21 (37.70)                                        
 18 Byers, Eva R              11 Express Swimming-MR  1:10.53    1:11.26        
                  33.48     1:11.26 (37.78)                                        
 19 DeFranco, Ava             12 WISC-MR              1:11.43    1:11.48        
                  34.19     1:11.48 (37.29)                                        
 20 Hendershot, Haley J       11 IA-MR                1:09.38    1:11.50        
                  34.29     1:11.50 (37.21)                                        
 21 Konsky, Jenna P           12 Tmsuffolk-MR         1:11.16    1:11.52        
                  34.56     1:11.52 (36.96)                                        
 22 Versacci, Giuliana T      11 SSC-MR               1:13.97    1:11.74        
                  34.56     1:11.74 (37.18)                                        
 23 Simon, Alexandra          12 HAA-MR               1:09.73    1:11.79        
                  34.24     1:11.79 (37.55)                                        
 24 Hille, Amara V            11 IA-MR                1:11.73    1:12.01        
                  34.40     1:12.01 (37.61)                                        
 25 Einsetler, Morgan P       12 WISC-MR              1:17.91    1:12.10        
                  34.46     1:12.10 (37.64)                                        
 26 Platti, Nicole            12 CSDC-MR              1:12.45    1:12.29        
                  34.93     1:12.29 (37.36)                                        
 27 Liang, Katherine          11 SSC-MR               1:13.14    1:12.80        
                  34.87     1:12.80 (37.93)                                        
 28 Locurto, Delia R          11 Express Swimming-MR  1:14.99    1:13.07        
                  34.61     1:13.07 (38.46)                                        
 29 Oberoi, Kamal             12 Tmsuffolk-MR         1:13.04    1:13.17        
                  34.40     1:13.17 (38.77)                                        
 30 Vogt, Olivia G            11 LBA-MR               1:12.46    1:13.34        
                  34.30     1:13.34 (39.04)                                        
 31 Davis, Ava R              12 SSC-MR               1:11.56    1:13.73        
                  35.37     1:13.73 (38.36)                                        
 32 Chan, Megan               11 Express Swimming-MR  1:12.28    1:13.84        
                  34.82     1:13.84 (39.02)                                        
 33 Fiore, Gabby R            12 SSC-MR               1:14.59    1:13.92        
                  36.51     1:13.92 (37.41)                                        
 34 Wen, Victoria             11 LIAC-MR              1:16.10    1:14.02        
                  35.05     1:14.02 (38.97)                                        
 35 Redmond, Ryann E          11 LIAC-MR              1:13.62    1:14.04        
                  36.09     1:14.04 (37.95)                                        
 36 Calabro, Isabella M       12 SSC-MR               1:14.46    1:14.13        
                  35.65     1:14.13 (38.48)                                        
 36 Contreras, Brianna        11 CSDC-MR              1:15.05    1:14.13        
                  35.48     1:14.13 (38.65)                                        
 38 Chang, Hannah             11 LIAC-MR              1:13.86    1:14.17        
 39 Thitibordin, Ashlyn       11 LIAC-MR              1:14.04    1:14.68        
                  35.72     1:14.68 (38.96)                                        
 40 Ho, Kairi                 11 LIAC-MR              1:15.90    1:14.69        
                  35.44     1:14.69 (39.25)                                        
 41 Duke, Skyler L            11 WISC-MR              1:16.80    1:14.93        
                  35.89     1:14.93 (39.04)                                        
 42 Boes, Taylor V            12 SSC-MR               1:15.51    1:14.99        
                  34.65     1:14.99 (40.34)                                        
 43 Reyes, Ella M             11 SSC-MR               1:16.59    1:15.26        
                  36.64     1:15.26 (38.62)                                        
 44 Causin, Ella N            12 CSDC-MR              1:14.48    1:15.44        
                  35.44     1:15.44 (40.00)                                        
 45 Nizza, Madeline L         11 Tmsuffolk-MR         1:15.72    1:15.58        
                  36.63     1:15.58 (38.95)                                        
 46 DeHaas, Hailey R          12 IA-MR                1:15.13    1:15.64        
                  35.67     1:15.64 (39.97)                                        
 47 Howard, Alyssa            12 LBA-MR               1:18.02    1:16.02        
                  35.96     1:16.02 (40.06)                                        
 48 Lin, Della                12 Tmsuffolk-MR         1:18.01    1:16.13        
                  36.02     1:16.13 (40.11)                                        
 49 Barrett, Seania T         11 Express Swimming-MR  1:19.39    1:16.40        
                  35.70     1:16.40 (40.70)                                        
 50 Wilson, Tori F            12 SSC-MR               1:19.95    1:16.55        
                  36.06     1:16.55 (40.49)                                        
 51 Mullaney, Maggie D        11 WISC-MR              1:16.69    1:16.60        
                1:16.82         1:16.60 ( )                                        
 52 Leontis, Alison M         12 Express Swimming-MR  1:22.12    1:17.13        
                  36.49     1:17.13 (40.64)                                        
 53 Simon, Paige              12 HAA-MR               1:13.03    1:17.29        
                  35.56     1:17.29 (41.73)                                        
 54 O'Connell, Teagan A       11 LBA-MR               1:23.64    1:17.31        
                  37.17     1:17.31 (40.14)                                        
 55 Hui, Ashley K             11 LIAC-MR              1:21.90    1:17.33        
                  36.64     1:17.33 (40.69)                                        
 56 Gerstein, Madison J       12 LIAC-MR              1:18.23    1:18.11        
                  36.31     1:18.11 (41.80)                                        
 57 Symonds, Aelish R         12 SSC-MR               1:16.77    1:18.46        
                  38.68     1:18.46 (39.78)                                        
 58 Michels, Grace C          12 SSC-MR               1:18.36    1:18.66        
                  37.50     1:18.66 (41.16)                                        
 59 Ramos, Kota               11 CSDC-MR              1:21.30    1:18.72        
                  37.35     1:18.72 (41.37)                                        
 60 Rose, Madeline I          11 LIAC-MR              1:18.63    1:19.01        
                  36.57     1:19.01 (42.44)                                        
 61 Orrego, Maria             11 UN-MR                1:17.12    1:19.16        
                  37.62     1:19.16 (41.54)                                        
 62 Arneja, Rabani            11 Tmsuffolk-MR         1:19.69    1:19.42        
                  38.21     1:19.42 (41.21)                                        
 63 Seibold, Lily E           11 Express Swimming-MR  1:17.23    1:19.44        
                  37.23     1:19.44 (42.21)                                        
 64 Glazebnik, Julia T        11 Tmsuffolk-MR         1:22.98    1:19.73        
                  37.50     1:19.73 (42.23)                                        
 65 Chan, Zoe                 11 LIAC-MR              1:22.28    1:19.95        
                  38.40     1:19.95 (41.55)                                        
 66 Vezzi, Nicole M           11 Tmsuffolk-MR         1:21.21    1:20.00        
                  37.59     1:20.00 (42.41)                                        
 67 Rosenfeld, StevieDonna    12 HAA-MR               1:24.88    1:20.14        
                  38.11     1:20.14 (42.03)                                        
 68 Zhang, Claire R           12 LIAC-MR              1:19.68    1:20.71        
                  38.52     1:20.71 (42.19)                                        
 69 Tamberelli, Liliana       12 BBSC-MR              1:14.11    1:20.95        
                  37.87     1:20.95 (43.08)                                        
 70 Blakeley, Emma M          12 SSC-MR               1:24.02    1:21.11        
                  39.41     1:21.11 (41.70)                                        
 71 McGuinness, Megan I       12 WISC-MR              1:27.23    1:21.93        
                  38.86     1:21.93 (43.07)                                        
 72 Pandolfi, Emma C          11 LIAC-MR              1:28.68    1:22.01        
                  40.03     1:22.01 (41.98)                                        
 73 Le, Amanda T              12 FA-MR                1:30.18    1:22.19        
                  39.96     1:22.19 (42.23)                                        
 74 Harty, Emma               11 Express Swimming-MR  1:29.24    1:22.54        
                  38.94     1:22.54 (43.60)                                        
 75 Stampfel, Rebecca M       11 CSDC-MR              1:20.03    1:22.59        
                  39.09     1:22.59 (43.50)                                        
 76 Glennon, Abby K           12 SSC-MR               1:20.03    1:22.76        
                  40.55     1:22.76 (42.21)                                        
 77 Elgohary, Ava A           12 SSC-MR               1:29.34    1:23.28        
                  39.36     1:23.28 (43.92)                                        
 78 Montes, Gianna            11 SSC-MR               1:22.44    1:24.05        
                  39.92     1:24.05 (44.13)                                        
 79 Brock, Daniela M          11 LIAC-MR              1:27.47    1:24.18        
                  40.99     1:24.18 (43.19)                                        
 80 Nguyen, V                 11 CSDC-MR              1:28.90    1:24.47        
                  40.19     1:24.47 (44.28)                                        
 81 Egbert, Alexis A          11 LBA-MR               1:23.96    1:24.85        
                  40.12     1:24.85 (44.73)                                        
 82 Harrigan, Sophia C        11 LIAC-MR              1:27.66    1:25.07        
                  40.77     1:25.07 (44.30)                                        
 83 Higgins, Abaigeal E       11 Three Village-MR     1:22.57    1:25.11        
                  40.38     1:25.11 (44.73)                                        
 84 Devito, Alyssa M          11 Three Village-MR     1:21.67    1:25.74        
                  39.72     1:25.74 (46.02)                                        
 85 Raymond, Emily G          11 Three Village-MR     1:28.81    1:25.89        
                  40.54     1:25.89 (45.35)                                        
 86 McAdam, Ashley E          11 IA-MR                1:49.12    1:26.06        
                  40.55     1:26.06 (45.51)                                        
 87 Singhal, Anica            11 Express Swimming-MR  1:31.76    1:26.18        
                  41.20     1:26.18 (44.98)                                        
 88 Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR  1:27.10    1:26.33        
                  39.13     1:26.33 (47.20)                                        
 89 Reitzel, Mairead G        11 IA-MR                1:28.55    1:27.42        
                  40.64     1:27.42 (46.78)                                        
 90 Fitzpatrick, Logan F      11 LBA-MR               1:27.57    1:27.94        
                  42.77     1:27.94 (45.17)                                        
 91 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR               1:21.37    1:29.03        
 92 Barravecchio, Shania R    11 SSC-MR               1:35.48    1:30.04        
                  41.60     1:30.04 (48.44)                                        
 93 Bekerman, Audrey          11 Express Swimming-MR  1:33.02    1:30.63        
                  39.50     1:30.63 (51.13)                                        
 94 Simmons, Aspen S          12 SSC-MR               1:36.59    1:31.77        
                  46.00     1:31.77 (45.77)                                        
 95 Roberts, Cassandra        11 WISC-MR              1:34.66    1:33.38        
 96 Agro, Natalie             11 CSDC-MR              1:30.50    1:33.72        
                  44.54     1:33.72 (49.18)                                        
 97 Lee, Hannah N             11 SSC-MR               1:43.43    1:34.21        
                  44.07     1:34.21 (50.14)                                        
 98 Fehrenbach, Samantha      12 HAA-MR               1:25.18    1:34.32        
                  41.57     1:34.32 (52.75)                                        
 99 Leary, Anne               11 Tmsuffolk-MR         1:29.38    1:36.26        
                  43.09     1:36.26 (53.17)                                        
100 Blakeley, Claire E        12 SSC-MR               1:36.12    1:37.52        
                  48.16     1:37.52 (49.36)                                        
101 Seaman, Abby G            12 SSC-MR               1:45.56    1:39.22        
                  45.11     1:39.22 (54.11)                                        
102 Mozian, Alexis P          11 SSC-MR               1:37.59    1:39.43        
                  46.24     1:39.43 (53.19)                                        
103 Alessi, Sam S             11 SSC-MR               1:48.56    1:40.70        
                  48.06     1:40.70 (52.64)                                        
104 Curtin, Olivia M          11 SSC-MR               1:47.45    1:42.27        
                  47.58     1:42.27 (54.69)                                        
105 Cardo, Lia                11 LBA-MR               1:45.65    1:44.95        
106 Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR  1:50.93    1:45.62        
                  47.19     1:45.62 (58.43)                                        
107 Williams, Cara A          11 SSC-MR               1:49.65    1:54.13        
                  53.50   1:54.13 (1:00.63)                                        
108 Gonsalves, Sophie M       11 SSC-MR               2:09.17    1:59.83        
109 Cruz, Brianna V           12 SSC-MR               1:57.78    2:00.57        
                  55.11   2:00.57 (1:05.46)                                        
Non-Award Division  
  1 Pereira, Paulina          12 SSC-MR               1:10.49    1:07.89 SILV   
                  32.69     1:07.89 (35.20)                                        
  2 Primak, Sofia I           11 Three Village-MR     1:08.73    1:08.13 SILV   
                  32.61     1:08.13 (35.52)                                        
  3 McDougall, Marissa R      11 CSDC-MR              1:08.46    1:08.29 SILV   
                  32.83     1:08.29 (35.46)                                        
 -- Jack, Hailey E            12 Express Swimming-MR  1:14.40         DQ        
      False start
                  32.44          DQ (35.33)                                        
 -- Lagasse, Emma G           11 Express Swimming-MR  1:14.55        DFS        
      Declared false start
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 2:19.29   3/19/2016 Gabriela Pucilowski, SSC  -MR              
                2:12.39  JO
                2:25.89  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 2:25.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Hicyilmaz, Daphne         12 SSC-MR               2:30.65    2:27.60        
                  32.90     1:11.67 (38.77)     1:51.30 (39.63)     2:27.60 (36.30)
  2 Bilich, Kristen           12 IA-MR                2:28.81    2:27.67        
                  32.92     1:09.43 (36.51)     1:48.11 (38.68)     2:27.67 (39.56)
  3 Andrew, Fiona J           12 FA-MR                2:27.89    2:28.33        
                  34.59     1:12.50 (37.91)     1:50.80 (38.30)     2:28.33 (37.53)
  4 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR  2:33.86    2:28.60        
                  34.74     1:13.08 (38.34)     1:48.49 (35.41)     2:28.60 (40.11)
  5 Cepeda, Mariah F          12 FA-MR                2:25.99    2:28.86        
                  33.87     1:11.37 (37.50)     1:50.35 (38.98)     2:28.86 (38.51)
  6 Chen, Amy                 11 Three Village-MR     2:32.20    2:29.24        
                  32.75     1:11.42 (38.67)     1:51.54 (40.12)     2:29.24 (37.70)
  7 Cacace, Aurelia J         12 IA-MR                2:33.91    2:29.28        
                  33.61     1:11.89 (38.28)     1:50.97 (39.08)     2:29.28 (38.31)
  8 McKie, Grace A            11 LIAC-MR              2:28.98    2:29.41        
                  33.88     1:11.79 (37.91)     1:50.98 (39.19)     2:29.41 (38.43)
  9 Seale, Sarah E            11 Three Village-MR     2:34.06    2:29.98        
                  32.56     1:10.81 (38.25)     1:51.52 (40.71)     2:29.98 (38.46)
 10 DeMarco, Marissa A        11 Three Village-MR     2:42.88    2:30.18        
                  34.14     1:12.40 (38.26)     1:52.01 (39.61)     2:30.18 (38.17)
 11 George, Anoushka M        11 LIAC-MR              2:29.45    2:30.83        
                  33.37     1:10.86 (37.49)     1:51.65 (40.79)     2:30.83 (39.18)
 12 Nigro, Steph L            12 CSDC-MR              2:45.25    2:30.99        
                  32.58     1:11.72 (39.14)     1:51.98 (40.26)     2:30.99 (39.01)
 13 Haas, Emma C              12 IA-MR                2:37.82    2:31.41        
                  34.01     1:12.64 (38.63)     1:51.90 (39.26)     2:31.41 (39.51)
 14 Waring, MaryGrace         11 SSC-MR               2:29.78    2:32.09        
                  34.69     1:13.70 (39.01)     1:54.17 (40.47)     2:32.09 (37.92)
 15 Pereira, Paulina          12 SSC-MR               2:35.96    2:33.70        
                  33.55     1:12.33 (38.78)     1:53.12 (40.79)     2:33.70 (40.58)
 16 Lam, Kuipi                11 LIAC-MR              2:44.57    2:34.08        
                  33.47     1:11.02 (37.55)     1:53.28 (42.26)     2:34.08 (40.80)
 17 Simon, Alexandra          12 HAA-MR               2:39.57    2:34.23        
                  34.35     1:15.62 (41.27)     1:57.36 (41.74)     2:34.23 (36.87)
 18 Tan, Chloe                11 LIAC-MR              2:53.64    2:34.28        
                  34.76     1:13.29 (38.53)     1:54.48 (41.19)     2:34.28 (39.80)
 19 Chan, Megan               11 Express Swimming-MR  2:35.36    2:34.70        
                  35.24     1:14.71 (39.47)     1:55.04 (40.33)     2:34.70 (39.66)
 20 Wu, Michelle W            11 Three Village-MR     2:47.38    2:34.97        
                  34.27     1:13.40 (39.13)     1:55.06 (41.66)     2:34.97 (39.91)
 21 Hille, Amara V            11 IA-MR                2:39.70    2:35.48        
                  34.94     1:14.46 (39.52)     1:55.67 (41.21)     2:35.48 (39.81)
 22 Bakalli, Lily F           12 IA-MR                2:37.08    2:35.82        
                  34.84     1:14.21 (39.37)     1:56.00 (41.79)     2:35.82 (39.82)
 23 Lagasse, Emma G           11 Express Swimming-MR  2:36.35    2:36.47        
                  36.01     1:15.09 (39.08)     1:56.12 (41.03)     2:36.47 (40.35)
 24 Lau, Carolyn              12 LIAC-MR              2:34.91    2:37.28        
                  34.22   2:37.28 (2:03.06)                                        
 25 Hsieh, Vanessa            12 Tmsuffolk-MR         2:42.70    2:39.16        
                  35.95     1:16.07 (40.12)     1:58.10 (42.03)     2:39.16 (41.06)
 26 Versacci, Giuliana T      11 SSC-MR               2:45.47    2:39.99        
                  35.41     1:17.67 (42.26)     2:01.38 (43.71)     2:39.99 (38.61)
 27 Liang, Katherine          11 SSC-MR               2:40.78    2:40.48        
                  34.92     1:16.09 (41.17)     1:59.84 (43.75)     2:40.48 (40.64)
 28 Davis, Ava R              12 SSC-MR               2:40.93    2:40.92        
                  35.84     1:16.77 (40.93)     1:59.37 (42.60)     2:40.92 (41.55)
 29 Simon, Paige              12 HAA-MR               2:40.49    2:42.74        
                  37.41     1:20.15 (42.74)     2:03.32 (43.17)     2:42.74 (39.42)
 30 Leu, Mindy B              12 LIAC-MR              2:45.05    2:42.96        
                  35.61     1:16.38 (40.77)     1:59.51 (43.13)     2:42.96 (43.45)
 31 Calabro, Isabella M       12 SSC-MR               2:51.40    2:45.12        
                  35.96     1:17.46 (41.50)     2:01.36 (43.90)     2:45.12 (43.76)
 32 Reyes, Ella M             11 SSC-MR               2:45.82    2:45.26        
                  36.25     1:18.54 (42.29)     2:03.32 (44.78)     2:45.26 (41.94)
 33 Pfisterer, Brooke E       11 SSC-MR               2:50.09    2:48.84        
                  37.48     1:20.77 (43.29)     2:06.07 (45.30)     2:48.84 (42.77)
 34 Fiore, Gabby R            12 SSC-MR               2:41.72    2:48.92        
                  37.63     1:20.55 (42.92)     2:06.71 (46.16)     2:48.92 (42.21)
 35 Boes, Taylor V            12 SSC-MR               2:45.67    2:49.88        
                  35.80     1:19.45 (43.65)     2:05.99 (46.54)     2:49.88 (43.89)
 36 Wilson, Tori F            12 SSC-MR               2:55.68    2:51.17        
                  36.93     1:20.73 (43.80)     2:08.21 (47.48)     2:51.17 (42.96)
 37 Symonds, Aelish R         12 SSC-MR               2:57.05    2:52.07        
                  38.98     1:24.51 (45.53)     2:09.87 (45.36)     2:52.07 (42.20)
 38 Glennon, Abby K           12 SSC-MR               2:55.47    2:53.38        
                  40.05     1:24.84 (44.79)     2:11.33 (46.49)     2:53.38 (42.05)
 39 Michels, Grace C          12 SSC-MR               2:55.39    2:53.74        
                  36.30     1:21.41 (45.11)     2:09.73 (48.32)     2:53.74 (44.01)
 40 Piccolo, Salvatrice G     11 SSC-MR               2:55.77    2:56.43        
                  36.49     1:21.11 (44.62)     2:10.43 (49.32)     2:56.43 (46.00)
 41 Gerstein, Madison J       12 LIAC-MR              3:19.77    2:56.76        
                  28.61     1:12.47 (43.86)     2:00.38 (47.91)     2:56.76 (56.38)
 42 Vieira, Emily B           11 SSC-MR               3:01.67    2:58.14        
                  38.76     1:23.96 (45.20)     2:12.05 (48.09)     2:58.14 (46.09)
 43 Vezzi, Nicole M           11 Tmsuffolk-MR         3:05.54    3:00.18        
                  38.55     1:24.01 (45.46)     2:13.26 (49.25)     3:00.18 (46.92)
 44 Stampfel, Rebecca M       11 CSDC-MR              3:05.66    3:01.18        
                  39.49     1:25.59 (46.10)     2:14.63 (49.04)     3:01.18 (46.55)
 45 Montes, Gianna            11 SSC-MR               3:00.42    3:02.03        
                  36.87     1:23.53 (46.66)     2:13.51 (49.98)     3:02.03 (48.52)
 46 Elgohary, Ava A           12 SSC-MR               3:17.01    3:05.46        
                  39.30     1:26.76 (47.46)     2:16.80 (50.04)     3:05.46 (48.66)
 47 O'Connell, Teagan A       11 LBA-MR               3:19.30    3:07.91        
                  28.15     1:15.43 (47.28)     2:07.58 (52.15)   3:07.91 (1:00.33)
 48 Foster, Isabella T        11 HAA-MR               3:10.88    3:09.37        
                  41.59                             2:16.14 ( )     3:09.37 (53.23)
 49 Barravecchio, Shania R    11 SSC-MR               3:25.76    3:15.92        
                  41.55     1:31.95 (50.40)   3:15.92 (1:43.97)                    
Non-Award Division  
  1 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR               3:04.28    2:15.54#SILV   
                  40.02     1:27.45 (47.43)     2:15.54 (48.09)                    
  2 Cano, Adriana             12 CSDC-MR              2:31.59    2:18.25#SILV   
                  30.99     1:05.60 (34.61)     1:42.38 (36.78)     2:18.25 (35.87)
  3 Lee, Morgan               11 SSC-MR               2:26.87    2:19.77 SILV   
                  31.64     1:06.94 (35.30)     1:43.29 (36.35)     2:19.77 (36.48)
  4 Agro, Natalie             11 CSDC-MR              3:17.32    2:22.93 SILV   
                  31.35     1:24.41 (53.06)     2:22.93 (58.52)                    
  5 Buono, Serena E           12 IA-MR                2:30.13    2:24.96 SILV   
                  22.94       59.74 (36.80)     1:38.02 (38.28)     2:24.96 (46.94)
  6 Quinlan, Aimee K          12 LIAC-MR              2:27.29    2:25.65 SILV   
                  31.76     1:08.12 (36.36)     1:46.84 (38.72)     2:25.65 (38.81)
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 6:07.07   3/21/2014 Kaitlin Hsieh, LIAC -MR                    
                5:58.99  JO
                6:20.79  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 6:20.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Seale, Sarah E            11 Three Village-MR     6:39.87    6:30.06        
                  33.02     1:11.87 (38.85)     1:50.75 (38.88)     2:30.90 (40.15)
        3:11.64 (40.74)     3:52.09 (40.45)     4:33.08 (40.99)     5:13.46 (40.38)
        5:53.37 (39.91)     6:30.06 (36.69)                                        
  2 McDougall, Marissa R      11 CSDC-MR              6:35.03    6:36.87        
                  33.77     1:12.25 (38.48)     1:52.62 (40.37)     2:32.71 (40.09)
        3:14.28 (41.57)     3:54.50 (40.22)     4:35.92 (41.42)     5:17.20 (41.28)
        5:56.98 (39.78)     6:36.87 (39.89)                                        
  3 Hicyilmaz, Daphne         12 SSC-MR               7:00.76    6:37.43        
                  33.48     1:13.54 (40.06)     1:54.65 (41.11)     2:35.15 (40.50)
        3:16.35 (41.20)     3:58.03 (41.68)     4:39.70 (41.67)     5:20.22 (40.52)
        6:00.71 (40.49)     6:37.43 (36.72)                                        
  4 Sullivan, Maureen C       12 Express Swimming-MR  6:57.74    6:37.84        
                  34.17     1:12.70 (38.53)     1:54.26 (41.56)     2:35.34 (41.08)
        3:16.46 (41.12)     3:57.07 (40.61)     4:38.35 (41.28)     5:19.27 (40.92)
        6:00.04 (40.77)     6:37.84 (37.80)                                        
  5 Pereira, Paulina          12 SSC-MR               7:15.39    6:39.02        
                  33.90     1:12.81 (38.91)     1:52.81 (40.00)     2:33.58 (40.77)
        3:14.18 (40.60)     3:55.31 (41.13)     4:36.60 (41.29)     5:17.64 (41.04)
        5:59.56 (41.92)     6:39.02 (39.46)                                        
  6 Waring, MaryGrace         11 SSC-MR               7:01.45    6:45.31        
                  35.96     1:15.72 (39.76)     1:57.17 (41.45)     2:38.65 (41.48)
        3:20.13 (41.48)     4:01.44 (41.31)     4:44.05 (42.61)     5:25.18 (41.13)
        6:05.67 (40.49)     6:45.31 (39.64)                                        
  7 Liang, Katherine          11 SSC-MR               7:30.67    7:02.53        
                  36.62     1:17.47 (40.85)     2:00.28 (42.81)     2:43.90 (43.62)
        3:27.73 (43.83)     4:11.84 (44.11)     4:55.65 (43.81)     5:39.80 (44.15)
        6:23.12 (43.32)     7:02.53 (39.41)                                        
  8 Versacci, Giuliana T      11 SSC-MR               7:30.36    7:05.73        
                  36.75     1:19.19 (42.44)     2:03.04 (43.85)     2:45.54 (42.50)
        3:30.47 (44.93)     4:14.07 (43.60)     4:57.83 (43.76)     5:42.65 (44.82)
        6:26.40 (43.75)     7:05.73 (39.33)                                        
  9 Reyes, Ella M             11 SSC-MR               8:00.99    7:17.75        
                  38.58     1:21.66 (43.08)     2:05.77 (44.11)     2:50.97 (45.20)
        3:34.90 (43.93)     4:19.69 (44.79)     5:05.12 (45.43)     5:49.63 (44.51)
        6:35.59 (45.96)     7:17.75 (42.16)                                        
 10 Symonds, Aelish R         12 SSC-MR               8:00.98    7:36.55        
                  38.55     1:23.94 (45.39)     2:10.93 (46.99)     2:58.23 (47.30)
        3:45.23 (47.00)     4:33.07 (47.84)     5:19.50 (46.43)     6:06.91 (47.41)
        6:53.45 (46.54)     7:36.55 (43.10)                                        
 11 Michels, Grace C          12 SSC-MR               8:00.95    7:45.27        
                  37.96     1:23.37 (45.41)     2:10.66 (47.29)     2:59.36 (48.70)
        3:46.92 (47.56)     4:36.43 (49.51)     5:26.64 (50.21)     6:15.04 (48.40)
        7:04.23 (49.19)     7:45.27 (41.04)                                        
 12 Boes, Taylor V            12 SSC-MR               7:30.35    7:45.74        
                  37.41     1:21.67 (44.26)     2:07.36 (45.69)     2:54.67 (47.31)
        3:43.18 (48.51)     4:31.73 (48.55)     5:20.53 (48.80)     6:10.39 (49.86)
        6:59.55 (49.16)     7:45.74 (46.19)                                        
 13 Vieira, Emily B           11 SSC-MR               8:02.34    8:04.22        
                  40.85     1:26.29 (45.44)     2:14.41 (48.12)     3:03.61 (49.20)
        3:53.90 (50.29)     4:45.47 (51.57)     5:36.57 (51.10)     6:28.59 (52.02)
        7:20.28 (51.69)     8:04.22 (43.94)                                        
 14 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR               8:12.99    8:09.23        
                  38.91     1:27.42 (48.51)     2:17.42 (50.00)     3:06.65 (49.23)
        3:57.74 (51.09)     4:49.40 (51.66)     5:41.11 (51.71)     6:31.97 (50.86)
        7:23.37 (51.40)     8:09.23 (45.86)                                        
Non-Award Division  
  1 Edlin-Miller, Lia         11 HYB-MR               6:35.20    6:17.92 SILV   
                  32.32     1:08.89 (36.57)     1:48.03 (39.14)     2:27.68 (39.65)
        3:06.48 (38.80)     3:45.37 (38.89)     4:25.20 (39.83)     5:03.51 (38.31)
        5:41.30 (37.79)     6:17.92 (36.62)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
      Bronze: # 32.25   3/20/2016 Jane McNamara, BBSC -MR                      
                32.29  JO
                36.09  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 36.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Seale, Sarah E            11 Three Village-MR       36.83      36.57        
  2 Cassidy, Alexa R          12 CSDC-MR                36.46      36.79        
  3 Wu, Michelle W            11 Three Village-MR       37.62      36.86        
  4 Nigro, Steph L            12 CSDC-MR                37.07      36.95        
  5 Rezler, Kristina          12 Tmsuffolk-MR           37.75      36.97        
  6 Haas, Emma C              12 IA-MR                  37.53      37.04        
  7 Sun, Evelyn               12 LIAC-MR                37.58      37.07        
  8 Lin, Della                12 Tmsuffolk-MR           39.71      37.15        
  9 Sharma, Avani             12 LIAC-MR                37.08      37.20        
 10 Bradley, Addison O        11 LBA-MR                 41.81      37.34        
 11 Lau, Carolyn              12 LIAC-MR                37.35      37.43        
 12 Pereira, Paulina          12 SSC-MR                 38.84      37.54        
 13 Deangelis, Stephanie R    11 LBA-MR                 38.25      37.57        
 14 George, Anoushka M        11 LIAC-MR                37.12      37.69        
 15 McDougall, Marissa R      11 CSDC-MR                37.73      37.80        
 16 Primak, Sofia I           11 Three Village-MR       37.65      37.82        
 17 Cacace, Aurelia J         12 IA-MR                  36.76      38.10        
 18 Boes, Taylor V            12 SSC-MR                 38.11      38.13        
 19 McKie, Grace A            11 LIAC-MR                37.54      38.31        
 20 DeMarco, Marissa A        11 Three Village-MR       39.04      38.55        
 21 DeFranco, Ava             12 WISC-MR                38.52      38.65        
 22 Hille, Amara V            11 IA-MR                  39.47      38.72        
 23 Thitibordin, Ashlyn       11 LIAC-MR                38.34      38.74        
 23 Lam, Kuipi                11 LIAC-MR                39.66      38.74        
 25 Wen, Victoria             11 LIAC-MR                39.57      38.81        
 26 Liang, Katherine          11 SSC-MR                 37.49      38.87        
 27 Simon, Paige              12 HAA-MR                 39.14      38.91        
 28 Reyes, Ella M             11 SSC-MR                 41.28      38.96        
 29 Sckalor, Maggie           12 HAA-MR                 39.17      38.99        
 30 Johannesen, Charlotte     11 BBSC-MR                37.12      39.02        
 31 Calabro, Isabella M       12 SSC-MR                 41.57      39.12        
 32 Fiore, Gabby R            12 SSC-MR                 38.68      39.18        
 33 O'Connell, Teagan A       11 LBA-MR                 39.22      39.56        
 34 Oberoi, Kamal             12 Tmsuffolk-MR           41.51      39.71        
 35 Plataroti, Ava            12 Tmsuffolk-MR           40.44      39.77        
 36 Duke, Skyler L            11 WISC-MR                39.66      39.91        
 37 Vogt, Olivia G            11 LBA-MR                 39.13      40.10        
 38 Redmond, Ryann E          11 LIAC-MR                39.13      40.31        
 39 Wilson, Tori F            12 SSC-MR                 44.26      40.62        
 40 Gerstein, Madison J       12 LIAC-MR                41.17      40.98        
 41 Davis, Ava R              12 SSC-MR                 39.88      41.01        
 42 Hendershot, Haley J       11 IA-MR                  39.23      41.11        
 43 Leontis, Alison M         12 Express Swimming-MR    42.73      41.28        
 44 Ramos, Kota               11 CSDC-MR                44.83      41.39        
 45 Symonds, Aelish R         12 SSC-MR                 40.77      41.62        
 46 Chan, Zoe                 11 LIAC-MR                44.37      41.89        
 47 Locurto, Delia R          11 Express Swimming-MR    42.97      41.91        
 48 Arneja, Rabani            11 Tmsuffolk-MR           45.60      42.08        
 49 Higgins, Abaigeal E       11 Three Village-MR       43.91      42.11        
 50 Klimuszko, Caylee A       12 WISC-MR                42.33      42.42        
 51 Mullaney, Maggie D        11 WISC-MR                42.68      42.52        
 52 Tamberelli, Liliana       12 BBSC-MR                39.47      42.53        
 53 McGuinness, Megan I       12 WISC-MR                45.96      42.58        
 54 Hui, Ashley K             11 LIAC-MR                44.77      42.89        
 55 Rosenfeld, StevieDonna    12 HAA-MR                 46.14      42.91        
 56 Fitzpatrick, Logan F      11 LBA-MR                 44.75      43.01        
 57 Fehrenbach, Samantha      12 HAA-MR                 43.52      43.08        
 58 Rose, Madeline I          11 LIAC-MR                41.28      43.16        
 59 Brock, Daniela M          11 LIAC-MR                43.21      43.20        
 60 Egbert, Alexis A          11 LBA-MR                 45.93      43.22        
 61 Glazebnik, Julia T        11 Tmsuffolk-MR           44.00      43.72        
 62 Elgohary, Ava A           12 SSC-MR                 45.81      43.74        
 63 Howard, Alyssa            12 LBA-MR                 45.25      43.87        
 64 Seibold, Lily E           11 Express Swimming-MR    43.28      44.16        
 64 Pandolfi, Emma C          11 LIAC-MR                48.65      44.16        
 66 Simmons, Aspen S          12 SSC-MR                 51.08      44.29        
 67 Glennon, Abby K           12 SSC-MR                 45.59      44.44        
 68 Harty, Emma               11 Express Swimming-MR    45.65      45.09        
 69 Blakeley, Emma M          12 SSC-MR                 46.88      45.20        
 70 McAdam, Ashley E          11 IA-MR                  56.52      45.54        
 71 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR                 41.58      46.14        
 72 Blakeley, Claire E        12 SSC-MR                 50.55      46.29        
 73 Cardo, Lia                11 LBA-MR                 52.29      46.49        
 74 Harrigan, Sophia C        11 LIAC-MR                45.65      46.79        
 75 Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR    44.32      46.81        
 76 Barravecchio, Shania R    11 SSC-MR                 47.54      47.04        
 77 Le, Amanda T              12 FA-MR                  48.82      47.17        
 78 Roberts, Cassandra        11 WISC-MR                46.80      47.21        
 79 Villani, Julia            12 CSDC-MR                47.50      47.67        
 80 Alfasi, Alexis            11 LBA-MR                 47.91      47.95        
 81 Agro, Natalie             11 CSDC-MR                46.83      48.21        
 82 Singhal, Anica            11 Express Swimming-MR    48.40      48.66        
 83 Bekerman, Audrey          11 Express Swimming-MR    49.12      48.91        
 84 Mozian, Alexis P          11 SSC-MR                 51.04      49.66        
 85 Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR    55.03      50.66        
 86 Curtin, Olivia M          11 SSC-MR                 48.58      50.67        
 87 Seaman, Abby G            12 SSC-MR                 55.80      50.80        
 88 Leary, Anne               11 Tmsuffolk-MR           55.04      52.03        
 89 Williams, Cara A          11 SSC-MR                 53.91      52.14        
 90 Lee, Hannah N             11 SSC-MR                 55.06      52.62        
 91 Alessi, Sam S             11 SSC-MR                 57.98      53.06        
 92 Gonsalves, Sophie M       11 SSC-MR               1:01.30      58.83        
 93 Cruz, Brianna V           12 SSC-MR               1:00.74      59.33        
Non-Award Division  
  1 Cronin, Jessica           12 HAA-MR                 36.50      35.00 SILV   
  2 Chang, Hannah             11 LIAC-MR                36.14      35.39 SILV   
  3 Waring, MaryGrace         11 SSC-MR                 36.28      35.71 SILV   
  4 Bridgemanhel, Adrianna K  11 Tmsuffolk-MR           36.56      35.96 SILV   
 -- Lagasse, Emma G           11 Express Swimming-MR    43.10        DFS        
      Declared false start
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
      Bronze: # 1:16.46   3/22/2014 Kerry L Dennin, TMSUFFOLK                  
                1:09.29  JO
                1:19.49  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:19.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Wu, Michelle W            11 Three Village-MR     1:20.01    1:19.96        
                  38.92     1:19.96 (41.04)                                        
  2 McKie, Grace A            11 LIAC-MR              1:20.46    1:20.02        
                  38.95     1:20.02 (41.07)                                        
  3 Primak, Sofia I           11 Three Village-MR     1:20.59    1:20.78        
                  38.52     1:20.78 (42.26)                                        
  4 Liang, Katherine          11 SSC-MR               1:23.33    1:20.85        
                  38.72     1:20.85 (42.13)                                        
  5 Hayes, Kayla              11 WISC-MR              1:21.25    1:21.01        
                  39.32     1:21.01 (41.69)                                        
  6 Byers, Eva R              11 Express Swimming-MR  1:22.95    1:21.13        
                  38.58     1:21.13 (42.55)                                        
  7 Lin, Della                12 Tmsuffolk-MR         1:23.17    1:21.41        
                  39.91     1:21.41 (41.50)                                        
  8 Deangelis, Stephanie R    11 LBA-MR               1:21.83    1:21.66        
                  40.20     1:21.66 (41.46)                                        
  9 Bradley, Addison O        11 LBA-MR               1:20.07    1:21.75        
                  39.79     1:21.75 (41.96)                                        
 10 Wen, Victoria             11 LIAC-MR              1:22.63    1:22.60        
                  40.17     1:22.60 (42.43)                                        
 11 George, Anoushka M        11 LIAC-MR              1:23.52    1:22.67        
                  40.67     1:22.67 (42.00)                                        
 11 Konsky, Jenna P           12 Tmsuffolk-MR         1:22.60    1:22.67        
 13 Thitibordin, Ashlyn       11 LIAC-MR              1:21.32    1:22.91        
 14 Wagner, Cathryn R         11 LBA-MR               1:29.71    1:22.93        
                  40.49     1:22.93 (42.44)                                        
 15 Tan, Chloe                11 LIAC-MR              1:23.17    1:22.99        
                  40.36     1:22.99 (42.63)                                        
 16 McDougall, Marissa R      11 CSDC-MR              1:27.37    1:23.03        
                  39.58     1:23.03 (43.45)                                        
 17 Simon, Paige              12 HAA-MR               1:23.79    1:23.78        
                  39.99     1:23.78 (43.79)                                        
 18 Lau, Carolyn              12 LIAC-MR              1:23.89    1:23.96        
                  40.49     1:23.96 (43.47)                                        
 19 Plataroti, Ava            12 Tmsuffolk-MR         1:24.05    1:23.99        
 20 Fiore, Gabby R            12 SSC-MR               1:24.23    1:24.02        
                  41.87     1:24.02 (42.15)                                        
 21 Lam, Kuipi                11 LIAC-MR              1:24.20    1:24.13        
                  40.86     1:24.13 (43.27)                                        
 21 Hille, Amara V            11 IA-MR                1:23.77    1:24.13        
                  40.55     1:24.13 (43.58)                                        
 23 Bargellini, Alyssa K      11 Express Swimming-MR  1:23.70    1:24.15        
                  41.38     1:24.15 (42.77)                                        
 24 Redmond, Ryann E          11 LIAC-MR              1:23.45    1:24.34        
                  41.63     1:24.34 (42.71)                                        
 25 Boes, Taylor V            12 SSC-MR               1:23.94    1:24.51        
                  40.47     1:24.51 (44.04)                                        
 26 Albert, Anna              11 Three Village-MR     1:29.90    1:24.81        
                  41.49     1:24.81 (43.32)                                        
 27 Hendershot, Haley J       11 IA-MR                1:24.13    1:25.00        
                  41.49     1:25.00 (43.51)                                        
 28 Vogt, Olivia G            11 LBA-MR               1:25.29    1:25.09        
                  41.39     1:25.09 (43.70)                                        
 29 Davis, Ava R              12 SSC-MR               1:24.90    1:25.43        
                  41.45     1:25.43 (43.98)                                        
 30 Versacci, Giuliana T      11 SSC-MR               1:23.63    1:25.44        
                  40.72     1:25.44 (44.72)                                        
 30 Calabro, Isabella M       12 SSC-MR               1:32.35    1:25.44        
                  41.85     1:25.44 (43.59)                                        
 32 Johannesen, Charlotte     11 BBSC-MR              1:22.09    1:25.46        
                  42.63     1:25.46 (42.83)                                        
 33 Sckalor, Maggie           12 HAA-MR               1:26.68    1:25.52        
                  42.26     1:25.52 (43.26)                                        
 34 Oberoi, Kamal             12 Tmsuffolk-MR         1:29.06    1:25.93        
                  41.24     1:25.93 (44.69)                                        
 35 Vezzi, Nicole M           11 Tmsuffolk-MR         1:27.92    1:27.32        
                  41.67     1:27.32 (45.65)                                        
 36 Zhang, Claire R           12 LIAC-MR              1:34.70    1:27.71        
                  41.74     1:27.71 (45.97)                                        
 37 Contreras, Brianna        11 CSDC-MR              1:29.06    1:28.09        
                  41.81     1:28.09 (46.28)                                        
 38 Vieira, Emily B           11 SSC-MR               1:30.83    1:28.60        
                  43.27     1:28.60 (45.33)                                        
 39 Nizza, Madeline L         11 Tmsuffolk-MR         1:29.75    1:28.84        
                  43.42     1:28.84 (45.42)                                        
 40 Locurto, Delia R          11 Express Swimming-MR  1:29.99    1:28.87        
                  43.90     1:28.87 (44.97)                                        
 41 Orrego, Maria             11 UN-MR                1:34.56    1:29.01        
                  44.05     1:29.01 (44.96)                                        
 42 Devito, Alyssa M          11 Three Village-MR     1:30.92    1:29.02        
                  41.85     1:29.02 (47.17)                                        
 43 Conroy, Elizabeth J       11 LBA-MR               1:30.82    1:29.05        
                  43.48     1:29.05 (45.57)                                        
 44 Pfisterer, Brooke E       11 SSC-MR               1:28.71    1:29.15        
                  43.26     1:29.15 (45.89)                                        
 45 Platti, Nicole            12 CSDC-MR              1:27.44    1:29.21        
                  43.27     1:29.21 (45.94)                                        
 46 Mikoleski, Marissa F      12 IA-MR                1:28.93    1:30.21        
                  43.23     1:30.21 (46.98)                                        
 47 Symonds, Aelish R         12 SSC-MR               1:26.69    1:30.28        
 48 Gerstein, Madison J       12 LIAC-MR              1:35.88    1:30.61        
                  43.93     1:30.61 (46.68)                                        
 49 Ramos, Kota               11 CSDC-MR              1:40.18    1:30.62        
                  42.50     1:30.62 (48.12)                                        
 50 Stampfel, Rebecca M       11 CSDC-MR              1:32.55    1:31.50        
                  43.70     1:31.50 (47.80)                                        
 51 Klimuszko, Caylee A       12 WISC-MR              1:31.19    1:32.31        
                  45.23     1:32.31 (47.08)                                        
 52 Seibold, Lily E           11 Express Swimming-MR  1:29.57    1:32.41        
                  44.40     1:32.41 (48.01)                                        
 53 Tamberelli, Liliana       12 BBSC-MR              1:24.98    1:32.49        
 54 Hui, Ashley K             11 LIAC-MR              1:32.84    1:32.51        
                  43.94     1:32.51 (48.57)                                        
 55 Lagasse, Emma G           11 Express Swimming-MR  1:33.42    1:33.55        
 56 Hickey, Bridget R         11 Tmsuffolk-MR         1:31.27    1:33.78        
                  45.53     1:33.78 (48.25)                                        
 57 Blakeley, Emma M          12 SSC-MR               1:37.05    1:34.74        
                  46.55     1:34.74 (48.19)                                        
 58 Korzniewski, Anna-Ella    11 LBA-MR               1:32.15    1:34.83        
 59 Glazebnik, Julia T        11 Tmsuffolk-MR         1:36.02    1:34.88        
                  46.21     1:34.88 (48.67)                                        
 60 Arneja, Rabani            11 Tmsuffolk-MR         1:41.45    1:35.20        
                  47.37     1:35.20 (47.83)                                        
 61 Chan, Zoe                 11 LIAC-MR              1:35.89    1:35.36        
 62 Brock, Daniela M          11 LIAC-MR              1:36.84    1:35.41        
 63 Higgins, Abaigeal E       11 Three Village-MR     1:34.52    1:36.74        
 64 Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR  1:38.17    1:36.75        
                  45.02     1:36.75 (51.73)                                        
 65 Simmons, Aspen S          12 SSC-MR               1:37.56    1:38.03        
                  50.16     1:38.03 (47.87)                                        
 65 Harty, Emma               11 Express Swimming-MR  1:37.92    1:38.03        
                  47.69     1:38.03 (50.34)                                        
 67 Foster, Isabella T        11 HAA-MR               1:35.09    1:38.29        
                  48.23     1:38.29 (50.06)                                        
 68 Elgohary, Ava A           12 SSC-MR               1:42.43    1:38.42        
                  47.23     1:38.42 (51.19)                                        
 69 Fitzpatrick, Logan F      11 LBA-MR               1:39.30    1:39.72        
                  49.21     1:39.72 (50.51)                                        
 70 Raymond, Emily G          11 Three Village-MR     1:42.05    1:39.99        
                  47.95     1:39.99 (52.04)                                        
 71 Lastorino, Sophia L       12 WISC-MR              1:38.33    1:40.90        
                  48.21     1:40.90 (52.69)                                        
 72 Blakeley, Claire E        12 SSC-MR               1:41.97    1:41.58        
                  48.46     1:41.58 (53.12)                                        
 73 Egbert, Alexis A          11 LBA-MR               1:39.84    1:41.79        
                  50.11     1:41.79 (51.68)                                        
 74 Harrigan, Sophia C        11 LIAC-MR              1:37.87    1:42.81        
                  51.61     1:42.81 (51.20)                                        
 75 Alfasi, Alexis            11 LBA-MR               1:47.37    1:43.46        
                  50.70     1:43.46 (52.76)                                        
 76 Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR  2:13.16    1:46.77        
 77 Seaman, Abby G            12 SSC-MR               2:05.34    1:48.33        
 78 Singhal, Anica            11 Express Swimming-MR  1:56.70    1:48.87        
                  52.38     1:48.87 (56.49)                                        
 79 Barravecchio, Shania R    11 SSC-MR               1:50.45    1:49.90        
                  53.00     1:49.90 (56.90)                                        
 80 Mozian, Alexis P          11 SSC-MR               1:47.41    1:49.92        
                  52.63     1:49.92 (57.29)                                        
 81 Lee, Hannah N             11 SSC-MR               1:51.01    1:51.66        
                  55.47     1:51.66 (56.19)                                        
 82 Bekerman, Audrey          11 Express Swimming-MR  1:46.20    1:51.96        
 83 Williams, Cara A          11 SSC-MR               1:52.55    1:52.74        
                  55.63     1:52.74 (57.11)                                        
 84 Leary, Anne               11 Tmsuffolk-MR         1:55.57    1:57.89        
                  55.45   1:57.89 (1:02.44)                                        
 85 Alessi, Sam S             11 SSC-MR               2:01.00    2:02.34        
 -- Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR               1:30.20         DQ        
      Delay initiating turn
                  46.90          DQ (50.09)                                        
 -- Pandolfi, Emma C          11 LIAC-MR              1:42.86         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  48.06          DQ (50.06)                                        
 -- Bakalli, Lily F           12 IA-MR                1:28.45         DQ        
      Delay initiating turn
                  42.77          DQ (45.64)                                        
 -- Roberts, Cassandra        11 WISC-MR              1:43.53         DQ        
      Delay initiating arm pull
                  50.57          DQ (51.59)                                        
 -- Gonsalves, Sophie M       11 SSC-MR               2:03.98         DQ        
      Delay initiating arm pull
 -- O'Connell, Teagan A       11 LBA-MR               1:25.62         DQ        
      Delay initiating turn
                  41.21          DQ (44.85)                                        
Non-Award Division  
  1 Cronin, Jessica           12 HAA-MR               1:19.69    1:16.45#SILV   
                  37.79     1:16.45 (38.66)                                        
  2 Bridgemanhel, Adrianna K  11 Tmsuffolk-MR         1:19.91    1:16.81 SILV   
                  37.63     1:16.81 (39.18)                                        
  3 Pereira, Paulina          12 SSC-MR               1:22.65    1:17.88 SILV   
                  38.21     1:17.88 (39.67)                                        
  4 Chen, Amy                 11 Three Village-MR     1:21.42    1:18.13 SILV   
                  38.09     1:18.13 (40.04)                                        
  5 Siff-Scherr, Eve S        12 Express Swimming-MR  1:20.86    1:18.23 SILV   
                  37.37     1:18.23 (40.86)                                        
  6 Nigro, Steph L            12 CSDC-MR              1:20.11    1:18.90 SILV   
                  38.32     1:18.90 (40.58)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
      Bronze: # 2:32.72   3/18/2016 Isabelle H Marone, SSC  -MR                
                2:29.99  JO
                2:46.69  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 2:46.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Martinez, Alexandra S     11 SSC-MR               2:40.10    2:34.34 SILV   
                  35.73     1:14.93 (39.20)     1:55.59 (40.66)     2:34.34 (38.75)
BRON - Division  
  1 Hicyilmaz, Daphne         12 SSC-MR               2:50.98    2:47.03        
                  39.03     1:21.49 (42.46)     2:05.43 (43.94)     2:47.03 (41.60)
  2 Seale, Sarah E            11 Three Village-MR     2:54.97    2:47.47        
                  38.21     1:20.42 (42.21)     2:04.07 (43.65)     2:47.47 (43.40)
  3 Liang, Katherine          11 SSC-MR               3:00.45    2:53.56        
                  38.69     1:23.14 (44.45)     2:10.19 (47.05)     2:53.56 (43.37)
  4 Hille, Amara V            11 IA-MR                2:59.15    2:55.99        
                  41.21     1:26.43 (45.22)     2:12.81 (46.38)     2:55.99 (43.18)
  5 Versacci, Giuliana T      11 SSC-MR               3:00.29    2:56.84        
                  42.73     1:28.99 (46.26)     2:16.00 (47.01)     2:56.84 (40.84)
  6 Davis, Ava R              12 SSC-MR               3:00.93    2:57.78        
                  42.02     1:26.68 (44.66)     2:12.97 (46.29)     2:57.78 (44.81)
  7 Reyes, Ella M             11 SSC-MR               3:15.18    2:59.38        
                  42.53     1:27.96 (45.43)     2:15.05 (47.09)     2:59.38 (44.33)
  8 Symonds, Aelish R         12 SSC-MR               3:10.34    3:08.21        
  9 O'Connell, Teagan A       11 LBA-MR               3:11.08    3:09.03        
                  42.85     1:31.78 (48.93)   3:09.03 (1:37.25)                    
 10 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR               3:15.04    3:13.95        
                  44.19     1:34.84 (50.65)     2:25.70 (50.86)     3:13.95 (48.25)
 -- Vieira, Emily B           11 SSC-MR               3:20.21         DQ        
      Multiple strokes
                  44.49     1:33.29 (48.80)     2:25.26 (51.97)          DQ (47.91)
Non-Award Division  
  1 Lee, Makayla              11 SSC-MR               2:47.10    2:24.77#JO     
                  34.21     1:10.86 (36.65)     1:48.62 (37.76)     2:24.77 (36.15)
  2 Lee, Morgan               11 SSC-MR               2:47.34    2:28.59#JO     
                  34.97     1:12.77 (37.80)     1:51.35 (38.58)     2:28.59 (37.24)
  3 Waring, MaryGrace         11 SSC-MR               2:50.23    2:40.33 SILV   
                  38.74     1:19.90 (41.16)     2:01.12 (41.22)     2:40.33 (39.21)
  4 Buono, Serena E           12 IA-MR                2:47.51    2:41.79 SILV   
                  37.17     1:18.17 (41.00)     2:00.66 (42.49)     2:41.79 (41.13)
  5 Simon, Alexandra          12 HAA-MR               2:48.88    2:44.29 SILV   
                  39.47     1:22.60 (43.13)     2:04.30 (41.70)     2:44.29 (39.99)
  6 Bradley, Addison O        11 LBA-MR               2:49.42    2:44.42 SILV   
                  38.75     1:20.73 (41.98)     2:03.45 (42.72)     2:44.42 (40.97)
  7 Sharma, Avani             12 LIAC-MR              2:49.26    2:45.31 SILV   
                  39.51     1:21.12 (41.61)     2:03.41 (42.29)     2:45.31 (41.90)
  8 Tenebro, Alyson           11 IA-MR                2:57.72    2:45.43 SILV   
                  37.07     1:19.95 (42.88)     2:03.62 (43.67)     2:45.43 (41.81)
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
      Bronze: # 38.68   3/19/2016 Ashley A Valle, Express Swimming             
                37.19  JO
                40.59  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 40.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Lin, Della                12 Tmsuffolk-MR           46.08      40.86        
  2 Andrew, Fiona J           12 FA-MR                  40.62      40.93        
  3 Cano, Adriana             12 CSDC-MR                41.70      41.02        
  4 Platti, Nicole            12 CSDC-MR                40.70      41.19        
  5 Albert, Anna              11 Three Village-MR       41.96      41.43        
  6 Felix, Jolie *            12 WISC-MR                43.79      41.56        
  7 Primak, Sofia I           11 Three Village-MR       44.63      41.58        
  8 Davies, Brooke            11 SSC-MR                 41.78      41.64        
  9 Siff-Scherr, Eve S        12 Express Swimming-MR    41.30      41.79        
 10 Bridgemanhel, Adrianna K  11 Tmsuffolk-MR           42.57      41.81        
 11 Simon, Paige              12 HAA-MR                 41.12      41.92        
 12 Hendershot, Haley J       11 IA-MR                  42.42      41.98        
 13 Maddox, Faith             12 SSC-MR                 41.16      42.04        
 14 McDougall, Marissa R      11 CSDC-MR                42.23      42.09        
 15 George, Anoushka M        11 LIAC-MR                43.92      42.39        
 16 Buono, Serena E           12 IA-MR                  42.32      42.48        
 17 Hicyilmaz, Daphne         12 SSC-MR                 43.21      42.50        
 18 Waring, MaryGrace         11 SSC-MR                 42.61      42.53        
 19 Deangelis, Stephanie R    11 LBA-MR                 42.49      42.54        
 20 Quinlan, Aimee K          12 LIAC-MR                42.17      42.68        
 21 Thitibordin, Ashlyn       11 LIAC-MR                41.54      42.70        
 22 Leu, Mindy B              12 LIAC-MR                42.12      42.96        
 23 Locurto, Delia R          11 Express Swimming-MR    44.41      43.08        
 24 Chan, Megan               11 Express Swimming-MR    42.12      43.34        
 25 Tenebro, Alyson           11 IA-MR                  44.89      43.39        
 26 Sharma, Avani             12 LIAC-MR                47.29      43.49        
 27 Pfisterer, Brooke E       11 SSC-MR                 45.01      43.53        
 28 Contreras, Brianna        11 CSDC-MR                43.37      43.57        
 29 Conroy, Elizabeth J       11 LBA-MR                 44.95      43.78        
 30 Haas, Emma C              12 IA-MR                  43.89      43.82        
 31 Howard, Alyssa            12 LBA-MR                 43.65      43.98        
 32 Sckalor, Maggie           12 HAA-MR                 45.80      43.99        
 33 McKie, Grace A            11 LIAC-MR                44.11      44.03        
 34 Hayes, Kayla              11 WISC-MR                44.93      44.13        
 35 Boes, Taylor V            12 SSC-MR                 44.21      44.19        
 36 Cassidy, Alexa R          12 CSDC-MR                44.30      44.22        
 37 Bargellini, Alyssa K      11 Express Swimming-MR    47.29      44.45        
 38 Tan, Chloe                11 LIAC-MR                46.28      44.48        
 39 Rivkin, Emily R           12 LBA-MR                 42.97      44.56        
 40 Redmond, Ryann E          11 LIAC-MR                44.01      44.63        
 41 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR    43.17      44.66        
 42 Orrego, Maria             11 UN-MR                  47.06      44.85        
 43 Liang, Katherine          11 SSC-MR                 43.50      44.93        
 44 Lynch, Katherine A        12 LBA-MR                 45.44      44.97        
 45 Davis, Ava R              12 SSC-MR                 45.63      45.10        
 46 Piccolo, Salvatrice G     11 SSC-MR                 47.23      45.15        
 47 Wen, Victoria             11 LIAC-MR                46.05      45.18        
 48 Cepeda, Mariah F          12 FA-MR                  45.01      45.19        
 49 Zhang, Claire R           12 LIAC-MR                46.89      45.23        
 50 Johannesen, Charlotte     11 BBSC-MR                44.40      45.37        
 51 Hickey, Bridget R         11 Tmsuffolk-MR           45.34      45.51        
 52 Oberoi, Kamal             12 Tmsuffolk-MR           48.13      45.92        
 53 Harty, Emma               11 Express Swimming-MR    48.42      45.97        
 54 Curran, Caleigh           11 IA-MR                  46.94      46.00        
 55 Hui, Ashley K             11 LIAC-MR                48.81      46.33        
 56 Vogt, Olivia G            11 LBA-MR                 45.70      46.61        
 57 Nizza, Madeline L         11 Tmsuffolk-MR           51.39      46.80        
 58 Glazebnik, Julia T        11 Tmsuffolk-MR           47.55      46.93        
 59 Raymond, Emily G          11 Three Village-MR       48.21      47.10        
 60 Stampfel, Rebecca M       11 CSDC-MR                48.32      47.23        
 61 Krall, Brianna            11 CSDC-MR                47.51      47.26        
 62 Blakeley, Claire E        12 SSC-MR                 49.98      47.55        
 63 Arneja, Rabani            11 Tmsuffolk-MR           49.02      47.62        
 64 Korzniewski, Anna-Ella    11 LBA-MR                 48.23      47.68        
 65 O'Connell, Teagan A       11 LBA-MR                 49.50      47.77        
 66 Konsky, Jenna P           12 Tmsuffolk-MR           46.66      47.90        
 67 Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR    48.61      48.11        
 68 Klimuszko, Caylee A       12 WISC-MR                48.43      48.16        
 69 Mullaney, Maggie D        11 WISC-MR                47.70      48.33        
 70 Vezzi, Nicole M           11 Tmsuffolk-MR           50.27      48.39        
 71 Bekerman, Audrey          11 Express Swimming-MR    48.35      48.41        
 72 Seibold, Lily E           11 Express Swimming-MR    48.89      48.51        
 73 Lastorino, Sophia L       12 WISC-MR                50.44      48.65        
 74 Duke, Skyler L            11 WISC-MR                50.79      48.69        
 75 Higgins, Abaigeal E       11 Three Village-MR       52.04      48.73        
 76 Fitzpatrick, Logan F      11 LBA-MR                 53.58      48.85        
 77 Wilson, Tori F            12 SSC-MR                 49.96      48.94        
 78 Roberts, Cassandra        11 WISC-MR                51.69      49.11        
 79 Montes, Gianna            11 SSC-MR                 50.42      49.13        
 80 Rosenfeld, StevieDonna    12 HAA-MR                 51.41      49.21        
 81 Elgohary, Ava A           12 SSC-MR                 51.26      49.72        
 82 Brock, Daniela M          11 LIAC-MR                49.81      49.76        
 83 Pandolfi, Emma C          11 LIAC-MR                52.37      49.77        
 84 Alfasi, Alexis            11 LBA-MR                 51.31      49.88        
 85 Chan, Zoe                 11 LIAC-MR                52.35      50.10        
 86 Mikoleski, Marissa F      12 IA-MR                  48.44      50.52        
 87 Blakeley, Emma M          12 SSC-MR                 57.89      51.31        
 88 Zhang, Ashley Z           11 LIAC-MR                52.11      51.93        
 89 Singhal, Anica            11 Express Swimming-MR    52.75      52.04        
 90 Devito, Alyssa M          11 Three Village-MR       53.42      52.22        
 91 Barravecchio, Shania R    11 SSC-MR                 50.38      52.93        
 91 Nguyen, V                 11 CSDC-MR                53.96      52.93        
 93 Prafder, Audrey           11 LBA-MR                 53.55      53.33        
 94 Harrigan, Sophia C        11 LIAC-MR                56.50      53.60        
 95 McGuinness, Megan I       12 WISC-MR                58.08      53.96        
 96 Villani, Julia            12 CSDC-MR                   NT      54.15        
 97 Seaman, Abby G            12 SSC-MR               1:10.23      54.33        
 98 Lee, Hannah N             11 SSC-MR               1:01.61      55.61        
 99 Agro, Natalie             11 CSDC-MR                58.23      56.47        
100 Mozian, Alexis P          11 SSC-MR                 57.35      56.80        
101 Egbert, Alexis A          11 LBA-MR                 57.90    1:00.22        
102 Gonsalves, Sophie M       11 SSC-MR               1:00.06    1:00.97        
103 Prete, Lauren S           12 CSDC-MR              1:04.01    1:03.12        
104 Williams, Cara A          11 SSC-MR               1:07.37    1:03.53        
105 Alessi, Sam S             11 SSC-MR               1:15.00    1:10.28        
 -- Byers, Eva R              11 Express Swimming-MR    46.33         DQ        
      Other
 -- Simmons, Aspen S          12 SSC-MR               1:01.38         DQ        
      One hand touch
 -- Ramos, Kota               11 CSDC-MR                56.18         DQ        
      Two strokes under water
 -- Tamberelli, Liliana       12 BBSC-MR                47.20         DQ        
      Butterfly kick
Non-Award Division  
  1 Rietmann, Morgan J        12 SSC-MR                 41.46      39.04 SILV   
  2 Bradley, Addison O        11 LBA-MR                 41.90      39.19 SILV   
  3 Martinez, Kylie           12 HAA-MR                 41.04      39.91 SILV   
  4 Crane, Ruth A             12 IA-MR                  42.06      40.06 SILV   
  5 Michels, Grace C          12 SSC-MR                 42.35      40.15 SILV   
  6 Bilich, Kristen           12 IA-MR                  41.87      40.24 SILV   
 -- Maler, Olivia B           12 Express Swimming-MR    47.42        DFS        
      Declared false start
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
      Bronze: # 1:24.92   3/20/2016 Elena C Cunneen, IA   -MR                  
                1:19.19  JO
                1:28.69  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:28.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Maddox, Faith             12 SSC-MR               1:30.01    1:29.36        
                  41.88     1:29.36 (47.48)                                        
  2 Bridgemanhel, Adrianna K  11 Tmsuffolk-MR         1:34.52    1:29.51        
                  43.03     1:29.51 (46.48)                                        
  3 Michels, Grace C          12 SSC-MR               1:30.06    1:29.68        
                  42.11     1:29.68 (47.57)                                        
  4 Nigro, Steph L            12 CSDC-MR              1:29.86    1:29.71        
                  42.23     1:29.71 (47.48)                                        
  5 Platti, Nicole            12 CSDC-MR              1:29.16    1:29.82        
                  41.99     1:29.82 (47.83)                                        
  6 Davies, Brooke            11 SSC-MR               1:33.17    1:30.17        
                  42.35     1:30.17 (47.82)                                        
  7 Hendershot, Haley J       11 IA-MR                1:30.97    1:30.61        
                  42.79     1:30.61 (47.82)                                        
  8 Primak, Sofia I           11 Three Village-MR     1:29.35    1:30.83        
                  43.18     1:30.83 (47.65)                                        
  9 Chan, Megan               11 Express Swimming-MR  1:32.34    1:30.97        
                  43.00     1:30.97 (47.97)                                        
 10 Crane, Ruth A             12 IA-MR                1:33.85    1:31.15        
                  42.98     1:31.15 (48.17)                                        
 11 McDougall, Marissa R      11 CSDC-MR              1:31.34    1:31.56        
                  43.36     1:31.56 (48.20)                                        
 12 Buono, Serena E           12 IA-MR                1:34.04    1:31.78        
                  42.83     1:31.78 (48.95)                                        
 13 Tan, Chloe                11 LIAC-MR              1:34.26    1:32.49        
                  44.92     1:32.49 (47.57)                                        
 14 Thitibordin, Ashlyn       11 LIAC-MR              1:30.66    1:32.62        
                  45.61     1:32.62 (47.01)                                        
 15 Jack, Hailey E            12 Express Swimming-MR  1:41.38    1:33.06        
                  44.58     1:33.06 (48.48)                                        
 16 Deangelis, Stephanie R    11 LBA-MR               1:34.45    1:33.08        
                  43.62     1:33.08 (49.46)                                        
 17 Sharma, Avani             12 LIAC-MR              1:35.86    1:33.30        
                  45.90     1:33.30 (47.40)                                        
 18 George, Anoushka M        11 LIAC-MR              1:33.54    1:33.73        
                  44.85     1:33.73 (48.88)                                        
 19 Lam, Kuipi                11 LIAC-MR              1:37.97    1:34.33        
                  45.47     1:34.33 (48.86)                                        
 20 Leu, Mindy B              12 LIAC-MR              1:33.46    1:34.64        
                  44.57     1:34.64 (50.07)                                        
 21 McKie, Grace A            11 LIAC-MR              1:32.91    1:34.85        
                  45.46     1:34.85 (49.39)                                        
 22 Gerstein, Madison J       12 LIAC-MR              1:37.43    1:34.86        
                  45.60     1:34.86 (49.26)                                        
 23 Albert, Anna              11 Three Village-MR     1:33.92    1:34.91        
                  44.57     1:34.91 (50.34)                                        
 24 Redmond, Ryann E          11 LIAC-MR              1:32.16    1:35.11        
                  47.22     1:35.11 (47.89)                                        
 25 Chang, Hannah             11 LIAC-MR              1:33.17    1:35.22        
                  44.92     1:35.22 (50.30)                                        
 26 Simon, Paige              12 HAA-MR               1:31.07    1:35.66        
                  43.15     1:35.66 (52.51)                                        
 27 Hsieh, Vanessa            12 Tmsuffolk-MR         1:36.19    1:36.02        
                  45.87     1:36.02 (50.15)                                        
 28 Liang, Katherine          11 SSC-MR               1:34.34    1:36.28        
                  45.65     1:36.28 (50.63)                                        
 29 Causin, Ella N            12 CSDC-MR              1:36.67    1:36.47        
                  46.03     1:36.47 (50.44)                                        
 30 Sckalor, Maggie           12 HAA-MR               1:59.91    1:36.87        
                  46.96     1:36.87 (49.91)                                        
 31 Wen, Victoria             11 LIAC-MR              1:39.68    1:37.14        
                  46.90     1:37.14 (50.24)                                        
 32 Locurto, Delia R          11 Express Swimming-MR  1:39.14    1:37.60        
                  45.49     1:37.60 (52.11)                                        
 33 Hille, Amara V            11 IA-MR                1:36.09    1:37.66        
                  46.99     1:37.66 (50.67)                                        
 34 Hayes, Kayla              11 WISC-MR              1:36.20    1:37.91        
                  47.06     1:37.91 (50.85)                                        
 35 Contreras, Brianna        11 CSDC-MR              1:38.01    1:38.29        
                  46.96     1:38.29 (51.33)                                        
 36 Zhang, Claire R           12 LIAC-MR              1:41.51    1:38.43        
                  47.13     1:38.43 (51.30)                                        
 37 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR  1:41.63    1:38.45        
                  46.44     1:38.45 (52.01)                                        
 38 Wu, Michelle W            11 Three Village-MR     1:45.96    1:38.54        
                  46.89     1:38.54 (51.65)                                        
 39 Howard, Alyssa            12 LBA-MR               1:37.84    1:38.75        
                  46.60     1:38.75 (52.15)                                        
 40 Barrett, Seania T         11 Express Swimming-MR  1:38.47    1:39.72        
                  45.98     1:39.72 (53.74)                                        
 41 Orrego, Maria             11 UN-MR                1:42.60    1:40.80        
                  46.95     1:40.80 (53.85)                                        
 42 Reitzel, Mairead G        11 IA-MR                1:46.07    1:41.10        
                  48.10     1:41.10 (53.00)                                        
 43 Glazebnik, Julia T        11 Tmsuffolk-MR         1:42.97    1:42.34        
                  48.31     1:42.34 (54.03)                                        
 44 Konsky, Jenna P           12 Tmsuffolk-MR         1:41.96    1:42.58        
                  48.08     1:42.58 (54.50)                                        
 45 Stampfel, Rebecca M       11 CSDC-MR              1:42.29    1:43.65        
                  49.59     1:43.65 (54.06)                                        
 46 Seibold, Lily E           11 Express Swimming-MR  1:43.06    1:43.73        
                  49.67     1:43.73 (54.06)                                        
 47 Vezzi, Nicole M           11 Tmsuffolk-MR         1:45.80    1:43.87        
                  49.27     1:43.87 (54.60)                                        
 48 Curran, Caleigh           11 IA-MR                1:42.73    1:44.08        
 49 Vogt, Olivia G            11 LBA-MR               1:47.35    1:45.88        
                  48.83     1:45.88 (57.05)                                        
 50 Reyes, Ella M             11 SSC-MR               1:47.90    1:46.85        
                  51.91     1:46.85 (54.94)                                        
 51 Harty, Emma               11 Express Swimming-MR  1:46.70    1:47.47        
                  50.81     1:47.47 (56.66)                                        
 52 Wilson, Tori F            12 SSC-MR               1:50.08    1:47.52        
                  50.12     1:47.52 (57.40)                                        
 53 Mullaney, Maggie D        11 WISC-MR              1:46.39    1:47.88        
                  52.71     1:47.88 (55.17)                                        
 54 Klimuszko, Caylee A       12 WISC-MR              1:48.70    1:48.91        
                  52.70     1:48.91 (56.21)                                        
 55 Bekerman, Audrey          11 Express Swimming-MR  1:51.07    1:49.13        
                  51.28     1:49.13 (57.85)                                        
 56 Chan, Zoe                 11 LIAC-MR              1:49.82    1:50.69        
 57 Montes, Gianna            11 SSC-MR               1:50.71    1:52.00        
                  52.64     1:52.00 (59.36)                                        
 58 Barravecchio, Shania R    11 SSC-MR               2:04.48    1:52.61        
                  52.68     1:52.61 (59.93)                                        
 59 Tamberelli, Liliana       12 BBSC-MR              1:49.89    1:53.14        
                  53.81     1:53.14 (59.33)                                        
 60 Symonds, Aelish R         12 SSC-MR               1:56.32    1:53.56        
                  55.68     1:53.56 (57.88)                                        
 61 Pandolfi, Emma C          11 LIAC-MR              1:54.28    1:54.60        
                  53.34   1:54.60 (1:01.26)                                        
 62 Nguyen, V                 11 CSDC-MR              2:01.69    1:57.50        
                  55.75   1:57.50 (1:01.75)                                        
 63 Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR  1:51.21    1:59.10        
                  54.44   1:59.10 (1:04.66)                                        
 64 Fitzpatrick, Logan F      11 LBA-MR               2:10.01    1:59.62        
                  58.20   1:59.62 (1:01.42)                                        
 65 Glennon, Abby K           12 SSC-MR               1:55.33    2:00.99        
                  58.46   2:00.99 (1:02.53)                                        
 66 Agro, Natalie             11 CSDC-MR              1:56.25    2:02.34        
                  57.66   2:02.34 (1:04.68)                                        
 67 Ramos, Kota               11 CSDC-MR              2:17.58    2:03.56        
                  55.07   2:03.56 (1:08.49)                                        
 68 Gonsalves, Sophie M       11 SSC-MR               2:04.23    2:07.97        
                1:00.91   2:07.97 (1:07.06)                                        
 69 Williams, Cara A          11 SSC-MR               2:25.82    2:23.46        
                1:09.59   2:23.46 (1:13.87)                                        
 -- Raymond, Emily G          11 Three Village-MR     1:45.55         DQ        
      One hand touch
                  51.16          DQ (57.07)                                        
 -- Hickey, Bridget R         11 Tmsuffolk-MR         1:57.31         DQ        
      Other
                  47.92          DQ (54.78)                                        
Non-Award Division  
  1 Kalmaer, Sydney H         12 Tmsuffolk-MR         1:29.54    1:25.71 SILV   
                  40.24     1:25.71 (45.47)                                        
  2 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR  1:30.55    1:25.77 SILV   
                  39.63     1:25.77 (46.14)                                        
  3 Bradley, Addison O        11 LBA-MR               1:29.14    1:26.94 SILV   
                  40.80     1:26.94 (46.14)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
      Bronze: # 2:58.07   3/18/2016 Bella G Fiore, SSC  -MR                    
                2:53.99  JO
                3:11.19  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 3:11.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Rietmann, Morgan J        12 SSC-MR               3:16.70    3:11.35        
                  41.75     1:30.90 (49.15)     2:22.08 (51.18)     3:11.35 (49.27)
  2 Simon, Paige              12 HAA-MR               3:24.79    3:17.66        
                  45.80     1:37.57 (51.77)     2:29.33 (51.76)     3:17.66 (48.33)
  3 Platti, Nicole            12 CSDC-MR              3:18.51    3:17.86        
  4 Hicyilmaz, Daphne         12 SSC-MR               3:15.87    3:18.88        
                  44.08     1:34.89 (50.81)     2:28.76 (53.87)     3:18.88 (50.12)
  5 Liang, Katherine          11 SSC-MR               3:30.56    3:27.54        
                  45.54     1:37.26 (51.72)     2:28.35 (51.09)     3:27.54 (59.19)
  6 Davies, Brooke            11 SSC-MR               3:20.12    3:35.27        
                  47.12     1:41.39 (54.27)     2:38.77 (57.38)     3:35.27 (56.50)
Non-Award Division  
  1 Lee, Makayla              11 SSC-MR               3:12.21    2:54.28#SILV   
                  41.00     1:25.51 (44.51)     2:12.19 (46.68)     2:54.28 (42.09)
  2 Golden, Alyssa            12 SSC-MR               3:12.13    2:57.74#SILV   
                  41.69     1:27.07 (45.38)     2:12.32 (45.25)     2:57.74 (45.42)
  3 Martinez, Alexandra S     11 SSC-MR               3:12.11    2:58.92 SILV   
                  40.98     1:26.69 (45.71)     2:14.06 (47.37)     2:58.92 (44.86)
  4 Pereira, Paulina          12 SSC-MR               3:12.73    3:02.54 SILV   
                  41.16     1:26.99 (45.83)     2:14.31 (47.32)     3:02.54 (48.23)
  5 Maddox, Faith             12 SSC-MR               3:20.86    3:03.07 SILV   
                  41.26     1:27.64 (46.38)     2:15.78 (48.14)     3:03.07 (47.29)
  6 Cronin, Jessica           12 HAA-MR               3:14.88    3:06.61 SILV   
                  40.59     1:28.85 (48.26)     2:18.05 (49.20)     3:06.61 (48.56)
  7 Michels, Grace C          12 SSC-MR               3:17.09    3:07.97 SILV   
                  41.33     1:30.55 (49.22)     2:20.39 (49.84)     3:07.97 (47.58)
  8 Simon, Alexandra          12 HAA-MR               3:22.37    3:08.99 SILV   
                  42.26     1:31.11 (48.85)     2:20.05 (48.94)     3:08.99 (48.94)
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
      Bronze: # 33.83   3/20/2016 Jessie L Fusaro, SSC  -MR                    
                30.99  JO
                34.59  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 34.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Sun, Evelyn               12 LIAC-MR                37.21      34.75        
  2 Pereira, Paulina          12 SSC-MR                 35.08      35.01        
  3 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR    35.98      35.11        
  3 Sckalor, Maggie           12 HAA-MR                 35.13      35.11        
  5 Crane, Ruth A             12 IA-MR                  35.87      35.32        
  6 Waring, MaryGrace         11 SSC-MR                 35.60      35.44        
  7 Tenebro, Alyson           11 IA-MR                  35.92      35.60        
  8 Bradley, Addison O        11 LBA-MR                 36.89      35.93        
  9 DeMarco, Marissa A        11 Three Village-MR       36.33      35.94        
 10 Ho, Kairi                 11 LIAC-MR                37.65      35.95        
 11 Chan, Megan               11 Express Swimming-MR    36.65      35.96        
 12 Sharma, Avani             12 LIAC-MR                36.73      36.26        
 12 Jack, Hailey E            12 Express Swimming-MR    40.59      36.26        
 14 Versacci, Giuliana T      11 SSC-MR                 38.76      36.36        
 15 Leu, Mindy B              12 LIAC-MR                36.11      36.41        
 16 Cronin, Jessica           12 HAA-MR                 38.45      36.49        
 17 Simon, Alexandra          12 HAA-MR                 37.47      36.51        
 18 Nizza, Madeline L         11 Tmsuffolk-MR           39.84      36.53        
 19 Kalmaer, Sydney H         12 Tmsuffolk-MR           35.08      36.54        
 20 Rezler, Kristina          12 Tmsuffolk-MR           37.97      36.82        
 21 Hayes, Kayla              11 WISC-MR                38.03      36.91        
 22 Seale, Sarah E            11 Three Village-MR       36.75      36.98        
 23 Deangelis, Stephanie R    11 LBA-MR                 38.01      37.48        
 24 Plataroti, Ava            12 Tmsuffolk-MR           36.89      37.53        
 25 Einsetler, Morgan P       12 WISC-MR                36.64      37.58        
 26 Contreras, Brianna        11 CSDC-MR                38.92      37.71        
 27 DeFranco, Ava             12 WISC-MR                35.85      37.73        
 28 Davis, Ava R              12 SSC-MR                 36.51      37.76        
 29 Johannesen, Charlotte     11 BBSC-MR                35.96      37.81        
 30 DeHaas, Hailey R          12 IA-MR                  37.62      37.84        
 31 George, Anoushka M        11 LIAC-MR                39.25      38.15        
 32 Tan, Chloe                11 LIAC-MR                37.88      38.45        
 33 Fiore, Gabby R            12 SSC-MR                 38.00      38.55        
 34 Stampfel, Rebecca M       11 CSDC-MR                40.07      38.85        
 35 Leontis, Alison M         12 Express Swimming-MR    39.87      39.08        
 36 Cacace, Aurelia J         12 IA-MR                  41.09      39.43        
 37 Michels, Grace C          12 SSC-MR                 40.22      40.03        
 38 Tamberelli, Liliana       12 BBSC-MR                36.68      40.24        
 39 Barrett, Seania T         11 Express Swimming-MR    42.43      40.25        
 40 Andrew, Fiona J           12 FA-MR                  39.92      40.36        
 41 Howard, Alyssa            12 LBA-MR                 40.73      40.54        
 42 Villani, Julia            12 CSDC-MR                42.90      40.87        
 43 Thitibordin, Ashlyn       11 LIAC-MR                39.22      41.17        
 44 Montes, Gianna            11 SSC-MR                 40.34      41.23        
 45 Oberoi, Kamal             12 Tmsuffolk-MR           41.52      41.32        
 46 Hickey, Bridget R         11 Tmsuffolk-MR           42.02      41.72        
 47 Byers, Eva R              11 Express Swimming-MR    42.98      42.01        
 48 Klimuszko, Caylee A       12 WISC-MR                44.77      42.44        
 49 Calabro, Isabella M       12 SSC-MR                 42.09      42.77        
 50 Blakeley, Emma M          12 SSC-MR                 47.35      42.98        
 51 Ramos, Kota               11 CSDC-MR                47.70      43.00        
 52 Curran, Caleigh           11 IA-MR                  44.33      43.56        
 53 Vogt, Olivia G            11 LBA-MR                 43.10      44.82        
 54 Simmons, Aspen S          12 SSC-MR                 44.20      45.38        
 55 Harrigan, Sophia C        11 LIAC-MR                45.99      45.50        
 56 McAdam, Ashley E          11 IA-MR                  59.09      46.12        
 56 McGuinness, Megan I       12 WISC-MR                47.58      46.12        
 58 Fehrenbach, Samantha      12 HAA-MR                 41.58      46.62        
 59 Barravecchio, Shania R    11 SSC-MR               1:00.94      48.53        
 60 Elgohary, Ava A           12 SSC-MR                 49.12      48.80        
 61 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR                 44.34      48.94        
 62 Egbert, Alexis A          11 LBA-MR                 47.62      49.74        
 63 Devito, Alyssa M          11 Three Village-MR       44.56      50.18        
 64 Singhal, Anica            11 Express Swimming-MR    48.19      50.90        
 65 Alfasi, Alexis            11 LBA-MR                 56.54      51.02        
 66 Glennon, Abby K           12 SSC-MR                 46.51      51.75        
 67 Mozian, Alexis P          11 SSC-MR                 50.70      52.89        
 68 Zhang, Ashley Z           11 LIAC-MR                58.36      52.98        
 69 Blakeley, Claire E        12 SSC-MR                 53.96      53.16        
 70 Lee, Hannah N             11 SSC-MR                 56.09      53.97        
 71 Le, Amanda T              12 FA-MR                  58.37      54.25        
 72 Leary, Anne               11 Tmsuffolk-MR         1:01.31      54.52        
 73 Fitzpatrick, Logan F      11 LBA-MR                 48.05      55.54        
 74 Curtin, Olivia M          11 SSC-MR                 55.76      55.61        
 75 Alessi, Sam S             11 SSC-MR                 56.89      59.40        
 76 Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR  1:08.16    1:00.23        
 -- Raymond, Emily G          11 Three Village-MR       51.26         DQ        
      One hand touch
 -- O'Connell, Teagan A       11 LBA-MR                 46.98         DQ        
      Alternating Kick
 -- Haas, Emma C              12 IA-MR                  35.11         DQ        
      Alternating Kick
Non-Award Division  
  1 Cassidy, Alexa R          12 CSDC-MR                34.93      33.80#SILV   
  1 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR    38.53      33.80#SILV   
  3 Bridgemanhel, Adrianna K  11 Tmsuffolk-MR           34.93      33.84 SILV   
  4 Nigro, Steph L            12 CSDC-MR                35.20      33.87 SILV   
  5 Boes, Taylor V            12 SSC-MR                 34.91      34.33 SILV   
  6 Buono, Serena E           12 IA-MR                  34.80      34.37 SILV   
 -- Lagasse, Emma G           11 Express Swimming-MR    44.58        DFS        
      Declared false start
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
      Bronze: # 1:15.36   3/19/2016 Melissa R Scala, LIAC -MR                  
                1:09.99  JO
                1:19.39  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:19.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Sharma, Avani             12 LIAC-MR              1:20.97    1:20.82        
                  37.42     1:20.82 (43.40)                                        
  2 Pereira, Paulina          12 SSC-MR               1:22.35    1:21.97        
                  38.93     1:21.97 (43.04)                                        
  3 Plataroti, Ava            12 Tmsuffolk-MR         1:22.73    1:22.20        
                  37.71     1:22.20 (44.49)                                        
  4 Siff-Scherr, Eve S        12 Express Swimming-MR  1:22.86    1:22.26        
                  35.51     1:22.26 (46.75)                                        
  5 Sckalor, Maggie           12 HAA-MR               1:30.08    1:22.41        
                  39.29     1:22.41 (43.12)                                        
  6 Chan, Megan               11 Express Swimming-MR  1:24.32    1:23.26        
                  38.62     1:23.26 (44.64)                                        
  7 Rezler, Kristina          12 Tmsuffolk-MR         1:24.13    1:23.43        
                  37.98     1:23.43 (45.45)                                        
  8 Waring, MaryGrace         11 SSC-MR               1:22.47    1:23.49        
                  38.65     1:23.49 (44.84)                                        
  9 Chen, Amy                 11 Three Village-MR     1:26.04    1:23.86        
                  38.94     1:23.86 (44.92)                                        
 10 Krall, Brianna            11 CSDC-MR              1:25.50    1:24.01        
                  39.74     1:24.01 (44.27)                                        
 11 Buono, Serena E           12 IA-MR                1:35.41    1:24.17        
                  37.32     1:24.17 (46.85)                                        
 12 DeMarco, Marissa A        11 Three Village-MR     1:23.46    1:25.28        
                  38.45     1:25.28 (46.83)                                        
 13 Cacace, Aurelia J         12 IA-MR                1:23.36    1:25.36        
                  39.37     1:25.36 (45.99)                                        
 14 Bilich, Kristen           12 IA-MR                1:21.39    1:25.56        
                  39.35     1:25.56 (46.21)                                        
 15 Cassidy, Alexa R          12 CSDC-MR              1:26.53    1:25.87        
                  40.11     1:25.87 (45.76)                                        
 16 Tenebro, Alyson           11 IA-MR                1:28.00    1:27.22        
                  38.66     1:27.22 (48.56)                                        
 17 George, Anoushka M        11 LIAC-MR              1:31.20    1:27.38        
                  39.92     1:27.38 (47.46)                                        
 17 Versacci, Giuliana T      11 SSC-MR               1:37.61    1:27.38        
                  40.61     1:27.38 (46.77)                                        
 19 Seale, Sarah E            11 Three Village-MR     1:30.07    1:27.45        
                  38.82     1:27.45 (48.63)                                        
 20 Hicyilmaz, Daphne         12 SSC-MR               1:29.86    1:27.58        
                  38.30     1:27.58 (49.28)                                        
 21 Crane, Ruth A             12 IA-MR                1:25.83    1:29.05        
                  36.62     1:29.05 (52.43)                                        
 22 Bargellini, Alyssa K      11 Express Swimming-MR  1:27.35    1:29.29        
                  40.83     1:29.29 (48.46)                                        
 23 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR  1:29.62    1:30.69        
                  39.69     1:30.69 (51.00)                                        
 24 Konsky, Jenna P           12 Tmsuffolk-MR         1:35.14    1:31.09        
                  41.29     1:31.09 (49.80)                                        
 25 Michels, Grace C          12 SSC-MR               1:37.66    1:33.78        
                  44.13     1:33.78 (49.65)                                        
 26 Blakeley, Emma M          12 SSC-MR               1:45.92    1:35.19        
                  44.42     1:35.19 (50.77)                                        
 27 Pfisterer, Brooke E       11 SSC-MR               1:38.75    1:35.21        
                  44.96     1:35.21 (50.25)                                        
 28 Calabro, Isabella M       12 SSC-MR               1:41.56    1:35.59        
                  44.96     1:35.59 (50.63)                                        
 29 Piccolo, Salvatrice G     11 SSC-MR               1:35.44    1:35.64        
                  42.32     1:35.64 (53.32)                                        
 30 Tamberelli, Liliana       12 BBSC-MR              1:35.13    1:36.27        
                  40.34     1:36.27 (55.93)                                        
 31 Fiore, Gabby R            12 SSC-MR               1:35.13    1:36.33        
                  44.61     1:36.33 (51.72)                                        
 32 Reyes, Ella M             11 SSC-MR               1:40.26    1:38.14        
                  44.99     1:38.14 (53.15)                                        
 33 Cronin, Jessica           12 HAA-MR               1:41.17    1:38.34        
                  43.42     1:38.34 (54.92)                                        
 34 Wilson, Tori F            12 SSC-MR               1:52.71    1:42.30        
                  45.27     1:42.30 (57.03)                                        
 35 Montes, Gianna            11 SSC-MR               1:45.46    1:44.07        
                  44.02   1:44.07 (1:00.05)                                        
 36 Simmons, Aspen S          12 SSC-MR               1:40.78    1:45.82        
 37 Mozian, Alexis P          11 SSC-MR               2:02.40    2:00.64        
                  55.76   2:00.64 (1:04.88)                                        
 38 Blakeley, Claire E        12 SSC-MR               2:00.01    2:04.70        
                1:00.09   2:04.70 (1:04.61)                                        
 39 Glennon, Abby K           12 SSC-MR               1:58.12    2:05.51        
                  52.97   2:05.51 (1:12.54)                                        
 -- Johannesen, Charlotte     11 BBSC-MR              1:26.85         DQ        
      One hand touch
                  42.05          DQ (47.10)                                        
 -- Howard, Alyssa            12 LBA-MR               1:49.78         DQ        
      Alternating Kick
 -- Foster, Isabella T        11 HAA-MR               1:57.63         DQ        
      One hand touch
                  53.10        DQ (1:10.85)                                        
Non-Award Division  
  1 Rietmann, Morgan J        12 SSC-MR               1:19.53    1:17.71 SILV   
                  33.95     1:17.71 (43.76)                                        
  2 Felix, Jolie *            12 WISC-MR              1:19.74    1:18.25 SILV   
                  35.97     1:18.25 (42.28)                                        
 -- Lau, Carolyn              12 LIAC-MR              1:25.67        DFS        
      Declared false start
 
Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
      Bronze: # 2:46.13   3/18/2016 Caitlin Elsasser, LIAC -MR                 
                2:39.99  JO
                2:49.39  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 2:49.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Rietmann, Morgan J        12 SSC-MR               2:55.30    3:03.13        
  2 Davies, Brooke            11 SSC-MR               2:50.24    3:11.84        
                  38.18     1:27.50 (49.32)     2:19.88 (52.38)     3:11.84 (51.96)
Non-Award Division  
  1 Lee, Morgan               11 SSC-MR                    NT    2:44.18#SILV   
                  36.67     1:19.64 (42.97)     2:04.38 (44.74)     2:44.18 (39.80)
  2 Martinez, Alexandra S     11 SSC-MR               2:50.12    2:44.90#SILV   
                  34.19     1:14.60 (40.41)     1:59.74 (45.14)     2:44.90 (45.16)
  3 Golden, Alyssa            12 SSC-MR               3:02.10    2:46.39 SILV   
                  34.86     1:15.96 (41.10)     2:01.70 (45.74)     2:46.39 (44.69)
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
      Bronze: # 1:15.54   3/20/2016 Gabriela Pucilowski, SSC  -MR              
                1:10.49  JO
                1:18.69  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:18.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Tan, Chloe                11 LIAC-MR              1:19.86    1:18.70        
                  36.90     1:18.70 (41.80)                                        
  2 Lau, Carolyn              12 LIAC-MR              1:21.37    1:18.87        
                  37.84     1:18.87 (41.03)                                        
  3 Einsetler, Morgan P       12 WISC-MR              1:19.19    1:19.23        
                  36.01     1:19.23 (43.22)                                        
  4 George, Anoushka M        11 LIAC-MR              1:19.85    1:19.35        
                  37.51     1:19.35 (41.84)                                        
  5 Jack, Hailey E            12 Express Swimming-MR  1:27.53    1:19.42        
                  37.94     1:19.42 (41.48)                                        
  6 Chang, Hannah             11 LIAC-MR              1:22.42    1:19.53        
                  37.21     1:19.53 (42.32)                                        
  7 Platti, Nicole            12 CSDC-MR              1:21.66    1:19.63        
                  37.86     1:19.63 (41.77)                                        
  8 Bradley, Addison O        11 LBA-MR               1:20.04    1:19.79        
                  37.26     1:19.79 (42.53)                                        
  9 Tenebro, Alyson           11 IA-MR                1:23.85    1:20.11        
                  35.55     1:20.11 (44.56)                                        
 10 Lin, Della                12 Tmsuffolk-MR         1:26.08    1:20.58        
                  35.85     1:20.58 (44.73)                                        
 11 DeFranco, Ava             12 WISC-MR              1:27.31    1:20.90        
                  36.52     1:20.90 (44.38)                                        
 12 Wu, Michelle W            11 Three Village-MR     1:28.51    1:20.95        
                  35.98     1:20.95 (44.97)                                        
 13 Haas, Emma C              12 IA-MR                1:27.78    1:20.97        
                  38.16     1:20.97 (42.81)                                        
 14 McKie, Grace A            11 LIAC-MR              1:20.19    1:20.98        
                  36.99     1:20.98 (43.99)                                        
 15 Versacci, Giuliana T      11 SSC-MR               1:22.58    1:21.01        
                  36.37     1:21.01 (44.64)                                        
 16 Hsieh, Vanessa            12 Tmsuffolk-MR         1:23.73    1:21.19        
                  36.98     1:21.19 (44.21)                                        
 17 Hayes, Kayla              11 WISC-MR              1:25.14    1:21.41        
                  38.08     1:21.41 (43.33)                                        
 18 Fiore, Gabby R            12 SSC-MR               1:22.56    1:21.44        
                  39.40     1:21.44 (42.04)                                        
 19 Albert, Anna              11 Three Village-MR     1:23.30    1:21.54        
                  39.47     1:21.54 (42.07)                                        
 20 Sckalor, Maggie           12 HAA-MR               1:23.02    1:21.78        
                  37.95     1:21.78 (43.83)                                        
 21 Chan, Megan               11 Express Swimming-MR  1:26.00    1:21.91        
                  38.92     1:21.91 (42.99)                                        
 22 Redmond, Ryann E          11 LIAC-MR              1:24.83    1:21.95        
                  39.72     1:21.95 (42.23)                                        
 22 Liang, Katherine          11 SSC-MR               1:22.47    1:21.95        
                  39.45     1:21.95 (42.50)                                        
 24 Simon, Paige              12 HAA-MR               1:26.11    1:22.26        
                  38.19     1:22.26 (44.07)                                        
 25 Contreras, Brianna        11 CSDC-MR              1:26.10    1:22.37        
                  37.71     1:22.37 (44.66)                                        
 26 Johannesen, Charlotte     11 BBSC-MR              1:24.42    1:22.45        
                  38.72     1:22.45 (43.73)                                        
 27 Cassidy, Alexa R          12 CSDC-MR              1:21.55    1:22.53        
                  37.26     1:22.53 (45.27)                                        
 28 Cacace, Aurelia J         12 IA-MR                1:28.27    1:22.59        
                  37.31     1:22.59 (45.28)                                        
 29 Causin, Ella N            12 CSDC-MR              1:29.75    1:22.78        
                  38.38     1:22.78 (44.40)                                        
 30 Davis, Ava R              12 SSC-MR               1:21.33    1:22.79        
                  38.42     1:22.79 (44.37)                                        
 31 Hendershot, Haley J       11 IA-MR                1:21.59    1:22.89        
                  39.82     1:22.89 (43.07)                                        
 32 Boes, Taylor V            12 SSC-MR               1:26.64    1:23.20        
                  36.80     1:23.20 (46.40)                                        
 33 Michels, Grace C          12 SSC-MR               1:27.02    1:23.41        
                  39.32     1:23.41 (44.09)                                        
 34 Ho, Kairi                 11 LIAC-MR              1:31.29    1:23.54        
                  37.78     1:23.54 (45.76)                                        
 35 Nizza, Madeline L         11 Tmsuffolk-MR         1:29.67    1:23.65        
                  38.44     1:23.65 (45.21)                                        
 36 Byers, Eva R              11 Express Swimming-MR  1:31.19    1:24.02        
                  39.37     1:24.02 (44.65)                                        
 37 Konsky, Jenna P           12 Tmsuffolk-MR         1:23.02    1:24.31        
                  38.88     1:24.31 (45.43)                                        
 38 Calabro, Isabella M       12 SSC-MR               1:25.51    1:24.63        
                  41.62     1:24.63 (43.01)                                        
 39 Locurto, Delia R          11 Express Swimming-MR  1:29.72    1:24.89        
                  41.23     1:24.89 (43.66)                                        
 40 Hille, Amara V            11 IA-MR                1:25.96    1:26.09        
                  41.31     1:26.09 (44.78)                                        
 41 Orrego, Maria             11 UN-MR                1:31.11    1:26.83        
                  41.28     1:26.83 (45.55)                                        
 42 Stampfel, Rebecca M       11 CSDC-MR              1:29.61    1:27.32        
                  40.03     1:27.32 (47.29)                                        
 43 Reyes, Ella M             11 SSC-MR               1:29.16    1:27.33        
                  41.01     1:27.33 (46.32)                                        
 44 Barrett, Seania T         11 Express Swimming-MR  1:32.30    1:27.50        
                  41.19     1:27.50 (46.31)                                        
 45 Zhang, Claire R           12 LIAC-MR              1:30.68    1:27.55        
                  40.39     1:27.55 (47.16)                                        
 46 Montes, Gianna            11 SSC-MR               1:31.16    1:28.11        
                  39.61     1:28.11 (48.50)                                        
 47 O'Connell, Teagan A       11 LBA-MR               1:30.70    1:28.13        
                  40.45     1:28.13 (47.68)                                        
 48 Seibold, Lily E           11 Express Swimming-MR  1:31.48    1:29.24        
                  42.64     1:29.24 (46.60)                                        
 49 Vezzi, Nicole M           11 Tmsuffolk-MR         1:40.09    1:29.43        
                  41.71     1:29.43 (47.72)                                        
 50 Symonds, Aelish R         12 SSC-MR               1:30.78    1:29.44        
                  39.81     1:29.44 (49.63)                                        
 51 Wilson, Tori F            12 SSC-MR               1:32.23    1:29.65        
                  42.63     1:29.65 (47.02)                                        
 52 Arneja, Rabani            11 Tmsuffolk-MR         1:35.44    1:30.36        
                  43.86     1:30.36 (46.50)                                        
 53 Hui, Ashley K             11 LIAC-MR              1:34.32    1:30.86        
                  41.09     1:30.86 (49.77)                                        
 54 Hickey, Bridget R         11 Tmsuffolk-MR         1:29.04    1:32.67        
                  41.64     1:32.67 (51.03)                                        
 55 Higgins, Abaigeal E       11 Three Village-MR     1:41.79    1:32.98        
                  42.78     1:32.98 (50.20)                                        
 56 Brock, Daniela M          11 LIAC-MR              1:38.26    1:33.29        
                  45.74     1:33.29 (47.55)                                        
 57 Rose, Madeline I          11 LIAC-MR              1:33.53    1:33.95        
                  45.44     1:33.95 (48.51)                                        
 58 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR               1:32.02    1:33.97        
                  45.16     1:33.97 (48.81)                                        
 59 Blakeley, Emma M          12 SSC-MR               1:38.54    1:34.73        
                  45.26     1:34.73 (49.47)                                        
 60 Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR  1:47.72    1:34.82        
                  44.33     1:34.82 (50.49)                                        
 61 Zhang, Ashley Z           11 LIAC-MR              1:49.96    1:35.67        
                  45.15     1:35.67 (50.52)                                        
 62 Elgohary, Ava A           12 SSC-MR               1:39.80    1:36.51        
                  43.44     1:36.51 (53.07)                                        
 63 Egbert, Alexis A          11 LBA-MR               1:34.83    1:36.57        
                  45.86     1:36.57 (50.71)                                        
 64 Fehrenbach, Samantha      12 HAA-MR               1:41.79    1:39.08        
                  42.91     1:39.08 (56.17)                                        
 65 Bekerman, Audrey          11 Express Swimming-MR  1:48.81    1:39.34        
                  46.25     1:39.34 (53.09)                                        
 66 Alfasi, Alexis            11 LBA-MR               1:43.97    1:40.49        
                  48.14     1:40.49 (52.35)                                        
 67 Villani, Julia            12 CSDC-MR              1:43.36    1:41.33        
                  47.44     1:41.33 (53.89)                                        
 68 Singhal, Anica            11 Express Swimming-MR  1:42.53    1:41.84        
                  48.17     1:41.84 (53.67)                                        
 69 Blakeley, Claire E        12 SSC-MR               1:42.14    1:42.96        
                  50.65     1:42.96 (52.31)                                        
 70 Lee, Hannah N             11 SSC-MR               1:55.29    1:43.81        
                  47.58     1:43.81 (56.23)                                        
 71 Simmons, Aspen S          12 SSC-MR               1:55.88    1:44.05        
                  46.12     1:44.05 (57.93)                                        
 72 Roberts, Cassandra        11 WISC-MR              1:53.82    1:44.45        
                  51.44     1:44.45 (53.01)                                        
 73 Agro, Natalie             11 CSDC-MR              1:39.57    1:45.59        
 74 Seaman, Abby G            12 SSC-MR               2:05.45    1:45.66        
                  48.74     1:45.66 (56.92)                                        
 75 Mozian, Alexis P          11 SSC-MR               1:49.25    1:48.26        
                  51.15     1:48.26 (57.11)                                        
 76 Leary, Anne               11 Tmsuffolk-MR         1:52.17    1:50.37        
                  54.01     1:50.37 (56.36)                                        
 77 Curtin, Olivia M          11 SSC-MR               1:57.16    1:52.67        
                  53.35     1:52.67 (59.32)                                        
 78 Alessi, Sam S             11 SSC-MR               2:02.47    1:55.37        
                  54.28   1:55.37 (1:01.09)                                        
 79 Williams, Cara A          11 SSC-MR               2:10.52    2:00.41        
                  56.30   2:00.41 (1:04.11)                                        
 80 Gonsalves, Sophie M       11 SSC-MR               2:13.52    2:08.04        
                1:03.93   2:08.04 (1:04.11)                                        
 -- Harty, Emma               11 Express Swimming-MR  1:44.07         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  44.44          DQ (49.48)                                        
 -- Leontis, Alison M         12 Express Swimming-MR  1:26.80         DQ        
      Butterfly kick - breast
                  37.57          DQ (50.06)                                        
 -- Duke, Skyler L            11 WISC-MR              1:28.86         DQ        
      One hand touch - breast
                  40.79          DQ (48.22)                                        
 -- Devito, Alyssa M          11 Three Village-MR          NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  42.23          DQ (49.26)                                        
 -- Klimuszko, Caylee A       12 WISC-MR              1:33.41         DQ        
      One hand touch - breast
                  44.76          DQ (46.74)                                        
 -- McGuinness, Megan I       12 WISC-MR              1:49.63         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  43.94          DQ (51.60)                                        
Non-Award Division  
  1 Brown, Cadie R            12 CSDC-MR              1:18.92    1:14.39#SILV   
                  32.87     1:14.39 (41.52)                                        
  2 Sun, Evelyn               12 LIAC-MR              1:19.22    1:16.92 SILV   
                  35.55     1:16.92 (41.37)                                        
  3 Sullivan, Maureen C       12 Express Swimming-MR  1:24.13    1:17.02 SILV   
                  34.69     1:17.02 (42.33)                                        
  4 Sharma, Avani             12 LIAC-MR              1:20.97    1:17.59 SILV   
                  36.68     1:17.59 (40.91)                                        
  5 Brita, Mia K              12 Express Swimming-MR  1:18.80    1:17.65 SILV   
                  36.27     1:17.65 (41.38)                                        
  6 Waring, MaryGrace         11 SSC-MR               1:19.21    1:17.69 SILV   
                  35.45     1:17.69 (42.24)                                        
  7 DeMarco, Marissa A        11 Three Village-MR     1:18.87    1:17.85 SILV   
                  37.68     1:17.85 (40.17)                                        
  8 McDougall, Marissa R      11 CSDC-MR              1:19.83    1:18.57 SILV   
                  37.88     1:18.57 (40.69)                                        
 -- Lagasse, Emma G           11 Express Swimming-MR  1:34.29        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
      Bronze: # 2:41.27   3/18/2016 Gwen C Gould, LIAC -MR                     
                2:27.99  JO
                2:48.09  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 2:48.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Nigro, Steph L            12 CSDC-MR              2:48.79    2:48.86        
                  37.48     1:21.65 (44.17)     2:12.71 (51.06)     2:48.86 (36.15)
  2 Waring, MaryGrace         11 SSC-MR               2:49.56    2:48.91        
                  39.13     1:22.14 (43.01)     2:13.79 (51.65)     2:48.91 (35.12)
  3 Cronin, Jessica           12 HAA-MR               2:51.11    2:50.31        
                  41.98     1:24.28 (42.30)     2:13.41 (49.13)     2:50.31 (36.90)
  4 Albert, Anna              11 Three Village-MR     3:02.43    2:50.39        
                  38.67     1:25.61 (46.94)     2:15.66 (50.05)     2:50.39 (34.73)
  5 Buono, Serena E           12 IA-MR                2:50.65    2:51.21        
                  38.70     1:22.75 (44.05)     2:13.89 (51.14)     2:51.21 (37.32)
  6 Bradley, Addison O        11 LBA-MR               2:54.47    2:51.94        
                  39.06     1:23.37 (44.31)     2:12.92 (49.55)     2:51.94 (39.02)
  7 McDougall, Marissa R      11 CSDC-MR              2:49.88    2:51.98        
                  37.83     1:22.95 (45.12)     2:14.13 (51.18)     2:51.98 (37.85)
  8 Haas, Emma C              12 IA-MR                3:08.81    2:52.91        
                  38.58     1:22.60 (44.02)     2:15.70 (53.10)     2:52.91 (37.21)
  9 Andrew, Fiona J           12 FA-MR                2:52.80    2:53.01        
                  40.34     1:23.32 (42.98)     2:14.33 (51.01)     2:53.01 (38.68)
 10 Bridgemanhel, Adrianna K  11 Tmsuffolk-MR         2:55.26    2:53.76        
                  37.34     1:20.66 (43.32)     2:15.56 (54.90)     2:53.76 (38.20)
 11 Liang, Katherine          11 SSC-MR               2:52.22    2:55.59        
                  39.75     1:23.27 (43.52)     2:17.25 (53.98)     2:55.59 (38.34)
 12 Cacace, Aurelia J         12 IA-MR                2:56.45    2:55.62        
                  39.33     1:21.74 (42.41)     2:16.90 (55.16)     2:55.62 (38.72)
 13 Hsieh, Vanessa            12 Tmsuffolk-MR         2:59.17    2:56.16        
                  37.96     1:22.43 (44.47)     2:16.71 (54.28)     2:56.16 (39.45)
 14 Hicyilmaz, Daphne         12 SSC-MR               2:54.60    2:56.29        
                  40.35     1:26.28 (45.93)     2:19.38 (53.10)     2:56.29 (36.91)
 15 Thitibordin, Ashlyn       11 LIAC-MR              2:56.98    2:56.32        
                  42.77     1:26.21 (43.44)     2:17.21 (51.00)     2:56.32 (39.11)
 16 Lin, Della                12 Tmsuffolk-MR         3:05.01    2:57.59        
                  37.35     1:22.81 (45.46)     2:13.63 (50.82)     2:57.59 (43.96)
 17 Hendershot, Haley J       11 IA-MR                2:55.66    2:58.66        
                  42.62     1:30.04 (47.42)     2:18.47 (48.43)     2:58.66 (40.19)
 18 Redmond, Ryann E          11 LIAC-MR              2:56.41    2:59.12        
                  43.25     1:27.10 (43.85)     2:18.54 (51.44)     2:59.12 (40.58)
 19 Krall, Brianna            11 CSDC-MR              3:00.86    3:00.83        
                  41.10     1:25.14 (44.04)     2:21.53 (56.39)     3:00.83 (39.30)
 20 Bakalli, Lily F           12 IA-MR                3:01.48    3:01.39        
                  39.42     1:25.18 (45.76)     2:21.12 (55.94)     3:01.39 (40.27)
 21 Calabro, Isabella M       12 SSC-MR               3:04.93    3:05.15        
                  43.73     1:31.51 (47.78)     2:25.36 (53.85)     3:05.15 (39.79)
 22 Lagasse, Emma G           11 Express Swimming-MR  3:09.74    3:10.82        
                  44.77     1:31.57 (46.80)     2:31.08 (59.51)     3:10.82 (39.74)
 23 Reyes, Ella M             11 SSC-MR               3:15.47    3:13.65        
                                1:33.13 ( )   2:33.47 (1:00.34)     3:13.65 (40.18)
 24 Symonds, Aelish R         12 SSC-MR               3:20.76    3:18.34        
                  45.14     1:33.82 (48.68)   2:36.09 (1:02.27)     3:18.34 (42.25)
 25 Wilson, Tori F            12 SSC-MR               3:25.41    3:18.75        
                  47.09     1:36.29 (49.20)   2:37.49 (1:01.20)     3:18.75 (41.26)
 26 Mikoleski, Marissa F      12 IA-MR                3:13.09    3:22.82        
                  44.77     1:34.70 (49.93)   2:36.24 (1:01.54)     3:22.82 (46.58)
 27 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR               3:19.36    3:31.93        
                  48.74     1:43.31 (54.57)   2:45.73 (1:02.42)     3:31.93 (46.20)
 -- Vieira, Emily B           11 SSC-MR               3:25.90         DQ        
      Multiple strokes - back
                  45.25     1:36.30 (51.05)     2:34.68 (58.38)          DQ (46.19)
 -- Agro, Natalie             11 CSDC-MR              3:43.20         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  59.76     1:53.32 (53.56)        DQ (2:00.32)                    
 -- Hille, Amara V            11 IA-MR                3:02.62         DQ        
      Stroke Infraction - IM
                  46.98     1:32.30 (45.32)     2:25.77 (53.47)          DQ (38.87)
 -- Glennon, Abby K           12 SSC-MR               3:35.56         DQ        
      Delay initiating turn - back
                  55.68     1:52.20 (56.52)   2:57.61 (1:05.41)          DQ (46.93)
 -- Tenebro, Alyson           11 IA-MR                3:02.39         DQ        
      Scissors kick - fly
                  36.49     1:18.24 (41.75)     2:12.27 (54.03)          DQ (39.52)
Non-Award Division  
  1 Quinlan, Aimee K          12 LIAC-MR              2:48.55    2:44.81 SILV   
                  34.83     1:15.87 (41.04)     2:06.88 (51.01)     2:44.81 (37.93)
  2 Sharma, Avani             12 LIAC-MR              2:48.81    2:45.48 SILV   
                  37.65     1:19.11 (41.46)     2:09.87 (50.76)     2:45.48 (35.61)
  3 Pereira, Paulina          12 SSC-MR               2:50.39    2:47.89 SILV   
                  38.77     1:22.56 (43.79)     2:10.68 (48.12)     2:47.89 (37.21)
  4 Rezler, Kristina          12 Tmsuffolk-MR         2:50.58    2:47.92 SILV   
                  37.65     1:20.48 (42.83)     2:11.15 (50.67)     2:47.92 (36.77)
 -- Felix, Jolie *            12 WISC-MR              3:00.35         DQ        
      Delay of meet - Misc
 -- Lau, Carolyn              12 LIAC-MR              3:01.15        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 27.91   3/20/2016 Jenna M Drapala, CSC  -MR                    
                26.69  JO
                28.79  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 28.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Murphy, Marli             13 LBA-MR                 29.47      29.14        
  2 McNamara, Jane            14 BBSC-MR                29.26      29.18        
  3 Ottmann, Kate D           14 IA-MR                  30.27      29.41        
  4 Fiore, Bella G            14 SSC-MR                 29.19      29.48        
  4 Claps, Abigail R          13 HAA-MR                 29.24      29.48        
  6 O'Connell, Kaitlyn R      14 BBSC-MR                29.20      29.63        
  7 Leon, Leyla L             14 CSDC-MR                30.34      29.75        
  8 Giordano, Jessica M       13 FA-MR                  30.35      29.78        
  9 Grefski, Emma M           13 Tmsuffolk-MR           30.05      29.80        
 10 Walters, Cali A           13 LBA-MR                 30.37      30.17        
 11 Fitzpatrick, Karina       13 CSDC-MR                29.52      30.22        
 12 Hafen, Alexandra B        14 HAA-MR                 30.15      30.36        
 13 Nizza, Saffron M          13 Tmsuffolk-MR           29.38      30.38        
 14 Orellana, Nicole A        14 SSC-MR                 30.13      30.44        
 15 Laible, Amelia L          14 CSDC-MR                29.69      30.47        
 16 Molinaro, Nicole T        14 CSDC-MR                30.15      30.48        
 17 Agro, Gabby               14 CSDC-MR                30.57      30.57        
 18 Antoniou, Sofia           13 BBSC-MR                29.17      30.61        
 19 Wareing, Emma E           14 SSC-MR                 30.92      30.74        
 20 Fiorello, Ava E           13 LIAC-MR                30.45      30.80        
 21 Villa, Lauren             13 LIAC-MR                31.92      30.83        
 22 Johnson, Jenna            14 CSDC-MR                31.29      30.86        
 23 Brenner, Sarah B          14 FA-MR                  30.89      30.88        
 23 Fan, Iris                 13 Express Swimming-MR    30.26      30.88        
 25 Libohova, Anna            14 Three Village-MR       30.34      30.91        
 25 Ahn, Jolie                13 LIAC-MR                33.14      30.91        
 27 Santopatre, Adrianna M    13 Express Swimming-MR    31.66      30.97        
 27 Goldaber, Sarah K         14 LIAC-MR                30.24      30.97        
 29 Somma, Isabella           13 LIAC-MR                31.91      31.00        
 30 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR                32.56      31.07        
 31 Corrigan, Ava N           13 SSC-MR                 30.16      31.09        
 32 Pallas, Morgan            14 WISC-MR                30.06      31.10        
 33 Sandoval, Hope E          13 FA-MR                  30.43      31.17        
 34 Iori, Paolina             13 Tmsuffolk-MR           31.04      31.45        
 35 Williamson, Amanda        14 HAA-MR                 33.05      31.72        
 36 Ayari, Nadia J            14 BBSC-MR                31.40      31.82        
 37 Drapala, Olivia R         13 CSDC-MR                31.46      31.83        
 37 Leary, Erin               13 Tmsuffolk-MR           30.94      31.83        
 39 DiPietro, Mia T           14 SSC-MR                 30.98      31.84        
 40 Micozzi, Samantha N       13 SSC-MR                 32.21      31.85        
 41 Yam, Kelly                13 Express Swimming-MR    31.97      31.97        
 42 Rose, Julianna K          13 LIAC-MR                31.66      31.99        
 43 Wolffer, Christen N       14 SSC-MR                 32.63      32.03        
 44 Palmer, Kaylee M          13 LBA-MR                 32.22      32.26        
 45 Ednie, Corinne M          14 CSDC-MR                33.44      32.35        
 46 Barberi, Katie            13 BBSC-MR                34.10      32.69        
 47 Gigante, Taylor C         13 Express Swimming-MR    31.78      32.81        
 48 Roberts, Salena           13 WISC-MR                32.76      32.93        
 49 Berger, Ashley A          14 Express Swimming-MR    35.31      32.97        
 50 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR    33.34      32.99        
 51 Wen, Alison               13 LIAC-MR                33.09      33.12        
 52 Kohli, Diya               13 Tmsuffolk-MR           33.67      33.57        
 53 Bhanot, Trisha            13 Tmsuffolk-MR           33.22      33.68        
 54 Parker, Lauren G          13 IA-MR                  35.10      34.42        
 55 Alexander, Riley E        13 CSDC-MR                34.28      34.89        
 56 Schildknecht, Emma R      13 SSC-MR                 37.34      35.19        
 57 Dauterman, Katharina D    13 Express Swimming-MR    41.42      37.30        
Non-Award Division  
  1 Garra, Gabrielle M        14 Express Swimming-MR    28.88      28.03 SILV   
  2 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR    28.93      28.18 SILV   
  3 Singh, Cristina P         13 Express Swimming-MR    28.98      28.53 SILV   
  4 Sodhi, Malika             13 FA-MR                  29.00      28.58 SILV   
  5 Dimaculangan, Abby X      13 Three Village-MR       29.07      28.77 SILV   
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 58.81   3/19/2016 Sally Szydziak, WISC -MR                     
                57.49  JO
              1:03.09  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:03.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Mulieri, Kelsey           13 WISC-MR              1:02.30    1:02.39 SILV   
                  30.07     1:02.39 (32.32)                                        
BRON - Division  
  1 Filagrossi, Isabella I    14 FA-MR                1:05.54    1:03.10        
                  29.78     1:03.10 (33.32)                                        
  2 O'Connell, Kaitlyn R      14 BBSC-MR              1:03.43    1:03.15        
                  30.54     1:03.15 (32.61)                                        
  3 Meleady-Breslin, Rachel   13 LIAC-MR              1:03.61    1:03.37        
                  30.15     1:03.37 (33.22)                                        
  3 Sodhi, Malika             13 FA-MR                1:03.78    1:03.37        
                  30.66     1:03.37 (32.71)                                        
  5 Giordano, Jessica M       13 FA-MR                1:04.35    1:05.10        
                  31.41     1:05.10 (33.69)                                        
  6 Antoniou, Sofia           13 BBSC-MR              1:04.40    1:05.11        
                  31.74     1:05.11 (33.37)                                        
  7 Bowen, Lacey A            13 FA-MR                1:06.11    1:05.20        
                  31.01     1:05.20 (34.19)                                        
  8 Grefski, Emma M           13 Tmsuffolk-MR         1:04.69    1:05.53        
                  31.70     1:05.53 (33.83)                                        
  9 Fiore, Bella G            14 SSC-MR               1:05.67    1:05.59        
                  30.82     1:05.59 (34.77)                                        
 10 Ottmann, Kate D           14 IA-MR                1:05.81    1:05.89        
                  31.65     1:05.89 (34.24)                                        
 11 Molinaro, Nicole T        14 CSDC-MR              1:04.79    1:06.17        
                  31.67     1:06.17 (34.50)                                        
 12 Laible, Amelia L          14 CSDC-MR              1:06.88    1:06.20        
                  31.85     1:06.20 (34.35)                                        
 13 Murphy, Marli             13 LBA-MR               1:06.60    1:06.25        
                  32.20     1:06.25 (34.05)                                        
 14 Fan, Iris                 13 Express Swimming-MR  1:06.32    1:06.39        
                  31.51     1:06.39 (34.88)                                        
 15 Libohova, Anna            14 Three Village-MR     1:05.52    1:06.48        
                  32.14     1:06.48 (34.34)                                        
 16 Claps, Abigail R          13 HAA-MR               1:06.25    1:06.76        
                  31.48     1:06.76 (35.28)                                        
 17 Somma, Isabella           13 LIAC-MR              1:08.99    1:07.27        
                  31.72     1:07.27 (35.55)                                        
 18 Narvaez, Rebecca          14 CSDC-MR              1:09.04    1:07.35        
                  31.95     1:07.35 (35.40)                                        
 19 Sandoval, Hope E          13 FA-MR                1:05.87    1:07.44        
                  31.60     1:07.44 (35.84)                                        
 20 Brenner, Sarah B          14 FA-MR                1:08.59    1:07.97        
                  32.09     1:07.97 (35.88)                                        
 21 Santopatre, Adrianna M    13 Express Swimming-MR  1:09.20    1:08.66        
                  33.63     1:08.66 (35.03)                                        
 22 Villa, Lauren             13 LIAC-MR              1:10.33    1:08.75        
                  33.57     1:08.75 (35.18)                                        
 23 Corrigan, Ava N           13 SSC-MR               1:07.42    1:08.98        
                  32.93     1:08.98 (36.05)                                        
 24 Wareing, Emma E           14 SSC-MR               1:06.40    1:09.27        
                  33.51     1:09.27 (35.76)                                        
 25 Orellana, Nicole A        14 SSC-MR               1:08.31    1:09.29        
                  33.36     1:09.29 (35.93)                                        
 26 Fiorello, Ava E           13 LIAC-MR              1:08.69    1:09.39        
                  33.22     1:09.39 (36.17)                                        
 27 Iori, Paolina             13 Tmsuffolk-MR         1:10.85    1:09.64        
                  33.29     1:09.64 (36.35)                                        
 28 Nizza, Saffron M          13 Tmsuffolk-MR         1:07.41    1:10.07        
                  33.29     1:10.07 (36.78)                                        
 29 Gigante, Taylor C         13 Express Swimming-MR  1:11.54    1:10.08        
                  33.15     1:10.08 (36.93)                                        
 30 Wolffer, Christen N       14 SSC-MR               1:09.91    1:10.16        
                  34.97     1:10.16 (35.19)                                        
 31 Romano, Adriana E         14 CSDC-MR              1:12.97    1:10.39        
                  33.90     1:10.39 (36.49)                                        
 32 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR              1:08.52    1:10.56        
                  33.78     1:10.56 (36.78)                                        
 33 Ahn, Jolie                13 LIAC-MR              1:12.83    1:10.58        
                  33.40     1:10.58 (37.18)                                        
 34 Drapala, Olivia R         13 CSDC-MR              1:07.96    1:10.69        
                  34.21     1:10.69 (36.48)                                        
 35 Micozzi, Samantha N       13 SSC-MR               1:12.22    1:10.79        
                  34.11     1:10.79 (36.68)                                        
 36 DiPietro, Mia T           14 SSC-MR               1:09.30    1:11.05        
                  33.51     1:11.05 (37.54)                                        
 37 Pallas, Morgan            14 WISC-MR              1:07.31    1:11.15        
                  34.04     1:11.15 (37.11)                                        
 38 Shehigian, Alexandra A    14 FA-MR                1:07.92    1:11.36        
                  33.78     1:11.36 (37.58)                                        
 39 Leary, Erin               13 Tmsuffolk-MR         1:07.65    1:12.00        
                  33.70     1:12.00 (38.30)                                        
 40 Ednie, Corinne M          14 CSDC-MR              1:14.55    1:13.40        
                  35.00     1:13.40 (38.40)                                        
 41 Kohli, Diya               13 Tmsuffolk-MR         1:13.49    1:13.41        
                  35.11     1:13.41 (38.30)                                        
 42 Roberts, Salena           13 WISC-MR              1:15.80    1:13.50        
                  34.90     1:13.50 (38.60)                                        
 43 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  1:10.85    1:14.05        
                  35.01     1:14.05 (39.04)                                        
 44 Heitmuller, Maddie        13 CSDC-MR              1:12.75    1:14.46        
                  35.66     1:14.46 (38.80)                                        
 45 Palmer, Kaylee M          13 LBA-MR               1:15.77    1:14.53        
                  34.57     1:14.53 (39.96)                                        
 46 DeCuba, Sofia L           13 FA-MR                1:12.97    1:15.25        
                  35.33     1:15.25 (39.92)                                        
 47 Bhanot, Trisha            13 Tmsuffolk-MR         1:16.11    1:15.81        
                  36.04     1:15.81 (39.77)                                        
 48 Ayari, Nadia J            14 BBSC-MR              1:10.13    1:15.82        
                  34.35     1:15.82 (41.47)                                        
 49 Casto, Isabella R         13 FA-MR                1:15.38    1:15.92        
                  36.52     1:15.92 (39.40)                                        
 50 Williamson, Amanda        14 HAA-MR               1:14.78    1:16.68        
                  35.79     1:16.68 (40.89)                                        
 51 Parker, Lauren G          13 IA-MR                1:17.22    1:18.51        
                  37.84     1:18.51 (40.67)                                        
 52 Baker, Avery H            13 SSC-MR               1:14.94    1:18.72        
                  37.19     1:18.72 (41.53)                                        
 53 Wen, Alison               13 LIAC-MR              1:14.09    1:19.78        
                  37.55     1:19.78 (42.23)                                        
 54 Goncalves, Arianna C      13 BBSC-MR              1:26.52    1:22.49        
                  37.20     1:22.49 (45.29)                                        
 55 Schildknecht, Emma R      13 SSC-MR               1:25.72    1:28.84        
                  40.47     1:28.84 (48.37)                                        
 56 Hance, Jacqueline L       13 WISC-MR              1:29.05    1:31.92        
                  42.44     1:31.92 (49.48)                                        
 57 Fishkin, Alyssa J         14 SSC-MR               1:31.95    1:32.20        
                  40.45     1:32.20 (51.75)                                        
 58 Marco, Sky D              14 SSC-MR               1:34.14    1:34.86        
                  42.72     1:34.86 (52.14)                                        
 59 Grande, Angelique R       13 IA-MR                1:46.46    1:43.92        
 -- Yam, Kelly                13 Express Swimming-MR  1:08.16         DQ        
      False start
                  33.53          DQ (36.32)                                        
Non-Award Division  
  1 Howard, Katherine         14 SSC-MR               1:05.67    1:01.17 SILV   
                  28.84     1:01.17 (32.33)                                        
  2 Dimaculangan, Abby X      13 Three Village-MR     1:03.28    1:02.97 SILV   
                  30.10     1:02.97 (32.87)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 2:11.39   3/22/2014 Emily W Fung, TMSUFFOLK                    
                2:04.99  JO
                2:16.99  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 2:16.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Bilich, Paige L           14 IA-MR                2:22.42    2:18.34        
                  30.60     1:05.67 (35.07)     1:42.76 (37.09)     2:18.34 (35.58)
  2 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR  2:18.81    2:18.94        
                  31.91     1:07.28 (35.37)     1:43.90 (36.62)     2:18.94 (35.04)
  3 Sodhi, Malika             13 FA-MR                2:19.06    2:19.03        
                  31.62     1:07.25 (35.63)     1:44.75 (37.50)     2:19.03 (34.28)
  4 Giordano, Jessica M       13 FA-MR                2:18.47    2:19.59        
                  32.38     1:08.15 (35.77)     1:45.10 (36.95)     2:19.59 (34.49)
  5 Grefski, Emma M           13 Tmsuffolk-MR         2:20.72    2:19.87        
                  32.16     1:07.94 (35.78)     1:44.38 (36.44)     2:19.87 (35.49)
  6 Bowen, Lacey A            13 FA-MR                2:19.68    2:20.83        
                  32.35     1:08.49 (36.14)     1:45.14 (36.65)     2:20.83 (35.69)
  7 Libohova, Anna            14 Three Village-MR     2:19.83    2:21.28        
                  31.89     1:07.29 (35.40)     1:44.72 (37.43)     2:21.28 (36.56)
  8 Meleady-Breslin, Rachel   13 LIAC-MR              2:20.92    2:21.73        
                  31.79     1:08.23 (36.44)     1:45.66 (37.43)     2:21.73 (36.07)
  9 Ottmann, Kate D           14 IA-MR                2:24.55    2:22.27        
                  32.05     1:07.80 (35.75)     1:45.94 (38.14)     2:22.27 (36.33)
 10 Antoniou, Sofia           13 BBSC-MR              2:25.28    2:22.35        
                  33.00     1:09.40 (36.40)     1:46.31 (36.91)     2:22.35 (36.04)
 11 Molinaro, Nicole T        14 CSDC-MR              2:20.96    2:24.67        
                  31.90     1:08.12 (36.22)     1:46.34 (38.22)     2:24.67 (38.33)
 12 Wolffer, Christen N       14 SSC-MR               2:28.55    2:25.14        
                  33.72     1:11.12 (37.40)     1:48.71 (37.59)     2:25.14 (36.43)
 13 Wareing, Emma E           14 SSC-MR               2:23.62    2:27.57        
                  33.26     1:10.92 (37.66)     1:50.69 (39.77)     2:27.57 (36.88)
 14 Fan, Iris                 13 Express Swimming-MR  2:27.09    2:28.01        
                  32.12     1:08.83 (36.71)     1:47.66 (38.83)     2:28.01 (40.35)
 15 Somma, Isabella           13 LIAC-MR              2:28.06    2:28.59        
                  33.06     1:10.67 (37.61)     1:50.23 (39.56)     2:28.59 (38.36)
 16 Claps, Abigail R          13 HAA-MR               2:31.07    2:28.80        
                  32.85     1:11.02 (38.17)     1:51.01 (39.99)     2:28.80 (37.79)
 17 Brenner, Sarah B          14 FA-MR                2:39.03    2:29.15        
                  34.06     1:11.68 (37.62)     1:50.81 (39.13)     2:29.15 (38.34)
 18 Murphy, Marli             13 LBA-MR               2:24.76    2:29.60        
                  33.05     1:11.39 (38.34)     1:52.10 (40.71)     2:29.60 (37.50)
 19 Corrigan, Ava N           13 SSC-MR               2:26.97    2:30.10        
                  33.44     1:12.27 (38.83)     1:52.01 (39.74)     2:30.10 (38.09)
 20 Agro, Gabby               14 CSDC-MR              2:31.47    2:30.50        
                  32.87     1:11.13 (38.26)     1:51.93 (40.80)     2:30.50 (38.57)
 21 Gigante, Taylor C         13 Express Swimming-MR  2:32.61    2:30.74        
                  33.92     1:12.16 (38.24)     1:51.68 (39.52)     2:30.74 (39.06)
 22 Yam, Kelly                13 Express Swimming-MR  2:30.28    2:30.75        
                  33.13     1:10.34 (37.21)     1:50.00 (39.66)     2:30.75 (40.75)
 23 Fiore, Bella G            14 SSC-MR               2:28.60    2:30.97        
                  33.69     1:11.65 (37.96)     1:50.72 (39.07)     2:30.97 (40.25)
 24 Orellana, Nicole A        14 SSC-MR               2:31.16    2:31.25        
                  32.85     1:10.93 (38.08)     1:51.43 (40.50)     2:31.25 (39.82)
 25 Santopatre, Adrianna M    13 Express Swimming-MR  2:32.47    2:31.44        
                  34.66     1:12.66 (38.00)     1:53.49 (40.83)     2:31.44 (37.95)
 26 DiPietro, Mia T           14 SSC-MR               2:28.12    2:31.77        
                  33.25     1:11.70 (38.45)     1:52.29 (40.59)     2:31.77 (39.48)
 27 Pallas, Morgan            14 WISC-MR              2:28.44    2:31.93        
                  33.10     1:11.10 (38.00)     1:52.02 (40.92)     2:31.93 (39.91)
 28 Bergin, Emily             14 LBA-MR               2:23.83    2:32.87        
                  33.71     1:12.82 (39.11)     1:54.38 (41.56)     2:32.87 (38.49)
 29 Leary, Erin               13 Tmsuffolk-MR         2:25.01    2:33.20        
                  33.83     1:13.16 (39.33)     1:53.50 (40.34)     2:33.20 (39.70)
 30 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR              2:30.89    2:33.66        
                  33.05     1:11.29 (38.24)     1:52.63 (41.34)     2:33.66 (41.03)
 31 Villa, Lauren             13 LIAC-MR              2:35.05    2:34.58        
                  33.10     1:11.42 (38.32)     1:53.03 (41.61)     2:34.58 (41.55)
 32 Ayari, Nadia J            14 BBSC-MR              2:36.97    2:34.63        
                  34.01     1:12.66 (38.65)     1:52.64 (39.98)     2:34.63 (41.99)
 33 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  2:31.91    2:35.14        
                  34.34     1:14.42 (40.08)     1:55.90 (41.48)     2:35.14 (39.24)
 34 Nizza, Saffron M          13 Tmsuffolk-MR         2:31.88    2:35.30        
                  35.22     1:14.94 (39.72)   2:35.30 (1:20.36)                    
 35 Ednie, Corinne M          14 CSDC-MR              2:46.89    2:35.95        
                  34.97     1:15.15 (40.18)     1:56.82 (41.67)     2:35.95 (39.13)
 36 Shehigian, Alexandra A    14 FA-MR                2:29.48    2:36.38        
                  33.71     1:13.23 (39.52)     1:56.24 (43.01)     2:36.38 (40.14)
 37 Micozzi, Samantha N       13 SSC-MR               2:40.99    2:36.60        
                  34.41     1:14.29 (39.88)     1:55.81 (41.52)     2:36.60 (40.79)
 38 Drapala, Olivia R         13 CSDC-MR              2:30.44    2:36.88        
                  36.10     1:15.07 (38.97)     1:56.44 (41.37)     2:36.88 (40.44)
 39 Ahn, Jolie                13 LIAC-MR              2:45.00    2:38.21        
                  35.48     1:15.46 (39.98)     1:57.85 (42.39)     2:38.21 (40.36)
 40 Johnson, Jenna            14 CSDC-MR              2:35.43    2:39.39        
                  34.01     1:14.90 (40.89)     1:57.61 (42.71)     2:39.39 (41.78)
 41 Fiorello, Ava E           13 LIAC-MR              2:37.85    2:40.76        
                  33.17     1:11.89 (38.72)     1:55.01 (43.12)     2:40.76 (45.75)
 42 Roberts, Salena           13 WISC-MR              2:49.82    2:42.61        
                  35.36     1:16.95 (41.59)     2:00.29 (43.34)     2:42.61 (42.32)
 43 Williamson, Amanda        14 HAA-MR               2:42.71    2:44.63        
                  34.21     1:15.72 (41.51)     2:00.44 (44.72)     2:44.63 (44.19)
 44 Heitmuller, Maddie        13 CSDC-MR              2:43.76    2:46.23        
                  35.25     1:16.79 (41.54)     2:02.01 (45.22)     2:46.23 (44.22)
 45 Baker, Avery H            13 SSC-MR               2:50.46    2:47.75        
                  36.94     1:19.74 (42.80)     2:04.22 (44.48)     2:47.75 (43.53)
 46 Bhanot, Trisha            13 Tmsuffolk-MR         2:46.49    2:47.78        
                  35.81     1:18.58 (42.77)     2:03.15 (44.57)     2:47.78 (44.63)
 47 Parker, Lauren G          13 IA-MR                2:51.59    2:53.93        
                  37.18     1:20.73 (43.55)     2:07.07 (46.34)     2:53.93 (46.86)
 48 Wen, Alison               13 LIAC-MR              2:46.63    2:58.99        
                  39.15     1:23.95 (44.80)     2:12.32 (48.37)     2:58.99 (46.67)
 49 Schildknecht, Emma R      13 SSC-MR               3:08.04    3:03.93        
                  37.97     1:23.61 (45.64)     2:13.26 (49.65)     3:03.93 (50.67)
 50 Marco, Sky D              14 SSC-MR               3:37.33    3:28.18        
                  43.22     1:36.46 (53.24)     2:34.31 (57.85)     3:28.18 (53.87)
Non-Award Division  
  1 Mond, Jenna               14 Three Village-MR     2:21.26    2:14.83 SILV   
                  29.81     1:03.60 (33.79)     1:39.04 (35.44)     2:14.83 (35.79)
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 5:37.41   3/21/2014 Tricia E Shiebler, IA   -MR                
                5:32.99  JO
                5:50.59  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 5:50.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Commike, Samantha N       14 FA-MR                6:04.82    5:53.75        
                  30.97     1:04.42 (33.45)     1:39.76 (35.34)     2:16.20 (36.44)
        2:53.41 (37.21)     3:30.36 (36.95)     4:07.70 (37.34)     4:44.74 (37.04)
        5:20.47 (35.73)     5:53.75 (33.28)                                        
  2 Levine, Paige H           13 SSC-MR               5:56.22    5:58.71        
                  30.77     1:05.07 (34.30)     1:41.25 (36.18)     2:18.54 (37.29)
        2:55.83 (37.29)     3:32.31 (36.48)     4:09.85 (37.54)     4:47.14 (37.29)
        5:24.24 (37.10)     5:58.71 (34.47)                                        
  3 Vincent, Sarah R          14 IA-MR                5:54.85    5:59.23        
                  31.62     1:06.60 (34.98)     1:42.54 (35.94)     2:18.52 (35.98)
        2:55.07 (36.55)     3:32.39 (37.32)     4:09.54 (37.15)     4:47.11 (37.57)
        5:24.48 (37.37)     5:59.23 (34.75)                                        
  4 Pucilowski, Gabriela      14 SSC-MR               5:59.53    6:03.99        
                  32.49     1:07.77 (35.28)     1:43.96 (36.19)     2:21.49 (37.53)
        2:59.63 (38.14)     3:37.45 (37.82)     4:14.88 (37.43)     4:52.24 (37.36)
        5:29.19 (36.95)     6:03.99 (34.80)                                        
  5 Garra, Gabrielle M        14 Express Swimming-MR  5:58.26    6:07.58        
                  30.93     1:06.20 (35.27)     1:44.45 (38.25)     2:23.58 (39.13)
        3:01.42 (37.84)     3:39.53 (38.11)     4:17.46 (37.93)     4:54.55 (37.09)
        5:32.36 (37.81)     6:07.58 (35.22)                                        
  6 Howard, Katherine         14 SSC-MR               5:58.67    6:08.60        
                  32.43     1:08.32 (35.89)     1:45.28 (36.96)     2:23.77 (38.49)
        3:01.89 (38.12)     3:39.40 (37.51)     4:17.83 (38.43)     4:55.35 (37.52)
        5:32.99 (37.64)     6:08.60 (35.61)                                        
  7 Mond, Jenna               14 Three Village-MR     6:10.00    6:12.10        
                  31.31     1:07.03 (35.72)     1:44.72 (37.69)     2:22.70 (37.98)
        3:00.67 (37.97)     3:38.85 (38.18)     4:17.76 (38.91)     4:56.28 (38.52)
        5:35.00 (38.72)     6:12.10 (37.10)                                        
  8 Singh, Cristina P         13 Express Swimming-MR  6:11.19    6:17.65        
                  32.64     1:09.91 (37.27)     1:47.55 (37.64)     2:26.01 (38.46)
        3:05.17 (39.16)     3:44.44 (39.27)     4:22.97 (38.53)     5:02.63 (39.66)
        5:40.88 (38.25)     6:17.65 (36.77)                                        
  9 Bilich, Paige L           14 IA-MR                6:27.67    6:17.68        
                  32.74     1:09.74 (37.00)     1:47.46 (37.72)     2:25.89 (38.43)
        3:04.11 (38.22)     3:43.34 (39.23)     4:22.67 (39.33)     5:02.82 (40.15)
        5:42.17 (39.35)     6:17.68 (35.51)                                        
 10 Meleady-Breslin, Rachel   13 LIAC-MR              6:46.48    6:19.66        
                  34.65     1:13.93 (39.28)     1:53.58 (39.65)     2:32.80 (39.22)
        3:11.93 (39.13)     3:50.45 (38.52)     4:29.86 (39.41)     5:08.03 (38.17)
        5:45.74 (37.71)     6:19.66 (33.92)                                        
 11 Wolffer, Christen N       14 SSC-MR               6:37.83    6:26.69        
                  36.04     1:14.35 (38.31)     1:52.61 (38.26)     2:31.83 (39.22)
        3:10.95 (39.12)     3:50.44 (39.49)     4:29.72 (39.28)     5:09.65 (39.93)
        5:49.42 (39.77)     6:26.69 (37.27)                                        
 12 Antoniou, Sofia           13 BBSC-MR              6:24.91    6:29.08        
                1:52.95                                                 2:32.89 ( )
        3:13.51 (40.62)     3:53.70 (40.19)     4:34.18 (40.48)     5:14.70 (40.52)
        5:53.83 (39.13)     6:29.08 (35.25)                                        
 13 Wareing, Emma E           14 SSC-MR               6:32.17    6:33.26        
                  33.80     1:11.54 (37.74)     1:51.27 (39.73)     2:30.69 (39.42)
        3:10.40 (39.71)     3:51.30 (40.90)     4:31.93 (40.63)     5:13.20 (41.27)
        5:54.05 (40.85)     6:33.26 (39.21)                                        
 14 DiPietro, Mia T           14 SSC-MR               6:45.97    6:41.52        
                  35.81     1:14.81 (39.00)     1:55.76 (40.95)     2:37.37 (41.61)
        3:18.44 (41.07)     4:00.64 (42.20)     4:42.64 (42.00)     5:23.19 (40.55)
        6:03.23 (40.04)     6:41.52 (38.29)                                        
 15 Agro, Gabby               14 CSDC-MR              6:54.70    6:54.15        
                  35.59     1:15.76 (40.17)     1:57.36 (41.60)     2:39.40 (42.04)
        3:22.52 (43.12)     4:05.94 (43.42)     4:48.66 (42.72)     5:32.00 (43.34)
        6:15.73 (43.73)     6:54.15 (38.42)                                        
 16 Drapala, Olivia R         13 CSDC-MR              6:59.43    7:00.88        
                  35.82     1:16.39 (40.57)     1:59.33 (42.94)     2:42.76 (43.43)
        3:27.07 (44.31)     4:11.69 (44.62)     4:55.26 (43.57)     5:38.49 (43.23)
        6:20.55 (42.06)     7:00.88 (40.33)                                        
 17 Micozzi, Samantha N       13 SSC-MR               7:21.92    7:10.84        
                  36.63     1:18.00 (41.37)     2:01.41 (43.41)     2:45.93 (44.52)
        3:30.48 (44.55)     4:15.72 (45.24)     5:00.78 (45.06)     5:44.58 (43.80)
        6:28.99 (44.41)     7:10.84 (41.85)                                        
 18 Johnson, Jenna            14 CSDC-MR              7:53.38    7:13.55        
                  36.41     1:18.69 (42.28)     2:02.62 (43.93)     2:46.83 (44.21)
        3:31.76 (44.93)     4:17.07 (45.31)     5:01.52 (44.45)     5:46.34 (44.82)
        6:30.94 (44.60)     7:13.55 (42.61)                                        
Non-Award Division  
 -- Bergin, Emily             14 LBA-MR               6:41.31         DQ        
      Delay of meet
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
      Bronze: # 1:10.76   3/23/2014 Sophia M Lee, CSC  -MR                     
                1:05.59  JO
                1:12.69  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:12.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Somma, Isabella           13 LIAC-MR              1:16.08    1:12.79        
                  35.27     1:12.79 (37.52)                                        
  2 Libohova, Anna            14 Three Village-MR     1:14.56    1:13.33        
                  36.05     1:13.33 (37.28)                                        
  3 Claps, Abigail R          13 HAA-MR               1:13.97    1:13.35        
  4 Dimaculangan, Abby X      13 Three Village-MR     1:13.00    1:13.45        
                  35.43     1:13.45 (38.02)                                        
  5 Grefski, Emma M           13 Tmsuffolk-MR         1:15.95    1:13.74        
                  36.37     1:13.74 (37.37)                                        
  6 Levine, Paige H           13 SSC-MR               1:19.78    1:14.52        
                  36.58     1:14.52 (37.94)                                        
  7 Meleady-Breslin, Rachel   13 LIAC-MR              1:15.63    1:14.64        
                  36.53     1:14.64 (38.11)                                        
  8 Fiore, Bella G            14 SSC-MR               1:13.00    1:14.88        
                  36.20     1:14.88 (38.68)                                        
  9 Walters, Cali A           13 LBA-MR               1:18.91    1:14.99        
                  36.36     1:14.99 (38.63)                                        
 10 Sandoval, Hope E          13 FA-MR                1:13.10    1:15.00        
                  35.57     1:15.00 (39.43)                                        
 11 Fitzpatrick, Karina       13 CSDC-MR              1:15.12    1:15.70        
                  36.51     1:15.70 (39.19)                                        
 12 Corrigan, Ava N           13 SSC-MR               1:18.96    1:15.79        
                  36.95     1:15.79 (38.84)                                        
 13 Goldaber, Sarah K         14 LIAC-MR              1:16.43    1:16.00        
                  37.22     1:16.00 (38.78)                                        
 14 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR  1:18.66    1:16.46        
                  37.23     1:16.46 (39.23)                                        
 15 Johnson, Jenna            14 CSDC-MR              1:17.41    1:16.53        
                  37.94     1:16.53 (38.59)                                        
 16 Brenner, Sarah B          14 FA-MR                1:17.68    1:17.05        
                  36.60     1:17.05 (40.45)                                        
 17 Wolffer, Christen N       14 SSC-MR               1:19.01    1:17.09        
                  37.97     1:17.09 (39.12)                                        
 18 DiPietro, Mia T           14 SSC-MR               1:17.44    1:17.28        
                  37.61     1:17.28 (39.67)                                        
 19 Leary, Erin               13 Tmsuffolk-MR         1:17.19    1:17.31        
                  36.94     1:17.31 (40.37)                                        
 20 Drapala, Olivia R         13 CSDC-MR              1:18.79    1:17.51        
                  38.09     1:17.51 (39.42)                                        
 21 Curtin, Stella S          14 LBA-MR               1:19.80    1:17.71        
                  38.34     1:17.71 (39.37)                                        
 22 Yam, Kelly                13 Express Swimming-MR  1:18.40    1:17.82        
                  37.21     1:17.82 (40.61)                                        
 23 Agro, Gabby               14 CSDC-MR              1:19.97    1:18.09        
                  37.09     1:18.09 (41.00)                                        
 24 Fiorello, Ava E           13 LIAC-MR              1:20.65    1:18.26        
                  37.46     1:18.26 (40.80)                                        
 25 Nizza, Saffron M          13 Tmsuffolk-MR         1:19.43    1:18.59        
                  38.06     1:18.59 (40.53)                                        
 26 Laible, Amelia L          14 CSDC-MR              1:18.72    1:18.73        
                  38.92     1:18.73 (39.81)                                        
 27 Fan, Iris                 13 Express Swimming-MR  1:22.18    1:19.19        
                  37.43     1:19.19 (41.76)                                        
 28 Murphy, Marli             13 LBA-MR               1:19.90    1:19.36        
                  38.68     1:19.36 (40.68)                                        
 28 Bergin, Emily             14 LBA-MR               1:17.28    1:19.36        
 30 Ayari, Nadia J            14 BBSC-MR              1:22.96    1:20.38        
                  40.22     1:20.38 (40.16)                                        
 31 Wareing, Emma E           14 SSC-MR               1:21.98    1:20.83        
                  39.59     1:20.83 (41.24)                                        
 32 Gigante, Taylor C         13 Express Swimming-MR  1:19.15    1:21.02        
                  38.38     1:21.02 (42.64)                                        
 33 Orellana, Nicole A        14 SSC-MR               1:18.68    1:21.14        
                  39.92     1:21.14 (41.22)                                        
 34 Ednie, Corinne M          14 CSDC-MR              1:25.37    1:21.37        
                  40.96     1:21.37 (40.41)                                        
 35 Pallas, Morgan            14 WISC-MR              1:18.47    1:21.41        
                  40.09     1:21.41 (41.32)                                        
 36 Rose, Julianna K          13 LIAC-MR              1:19.69    1:21.65        
                  39.67     1:21.65 (41.98)                                        
 37 Antoniou, Sofia           13 BBSC-MR              1:19.85    1:21.76        
 38 Alexander, Riley E        13 CSDC-MR              1:22.05    1:22.95        
 39 Palmer, Kaylee M          13 LBA-MR               1:31.32    1:23.17        
                  39.93     1:23.17 (43.24)                                        
 40 Ahn, Jolie                13 LIAC-MR              1:30.58    1:23.40        
                  39.76     1:23.40 (43.64)                                        
 41 Hafen, Alexandra B        14 HAA-MR               1:23.97    1:23.56        
                  40.02     1:23.56 (43.54)                                        
 42 Iori, Paolina             13 Tmsuffolk-MR         1:22.89    1:23.91        
                  40.57     1:23.91 (43.34)                                        
 43 Roberts, Salena           13 WISC-MR              1:24.41    1:24.13        
 44 Villa, Lauren             13 LIAC-MR              1:24.74    1:24.66        
                  40.53     1:24.66 (44.13)                                        
 45 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  1:28.25    1:24.83        
                  41.31     1:24.83 (43.52)                                        
 46 Romano, Adriana E         14 CSDC-MR              1:24.64    1:24.84        
                  41.77     1:24.84 (43.07)                                        
 47 Kohli, Diya               13 Tmsuffolk-MR         1:25.20    1:25.47        
                  41.04     1:25.47 (44.43)                                        
 48 Micozzi, Samantha N       13 SSC-MR               1:25.32    1:25.66        
                  41.47     1:25.66 (44.19)                                        
 49 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR              1:29.12    1:27.60        
 50 Williamson, Amanda        14 HAA-MR               1:27.68    1:27.62        
                  41.87     1:27.62 (45.75)                                        
 51 Bhanot, Trisha            13 Tmsuffolk-MR         1:31.45    1:30.39        
                  43.27     1:30.39 (47.12)                                        
 52 Barberi, Katie            13 BBSC-MR              1:34.70    1:33.06        
 53 Berger, Ashley A          14 Express Swimming-MR  1:38.42    1:36.31        
                  44.63     1:36.31 (51.68)                                        
 54 Schildknecht, Emma R      13 SSC-MR               1:37.22    1:38.66        
                  47.71     1:38.66 (50.95)                                        
 55 Dauterman, Katharina D    13 Express Swimming-MR  1:59.99    1:47.97        
 -- Narvaez, Rebecca          14 CSDC-MR              1:22.17         DQ        
      Delay initiating turn
                  37.24          DQ (38.63)                                        
Non-Award Division  
  1 Mond, Jenna               14 Three Village-MR     1:12.72    1:09.94#SILV   
                  33.39     1:09.94 (36.55)                                        
  2 Filagrossi, Isabella I    14 FA-MR                1:13.61    1:11.43 SILV   
                  34.31     1:11.43 (37.12)                                        
  3 Santopatre, Adrianna M    13 Express Swimming-MR  1:13.49    1:12.50 SILV   
                  35.04     1:12.50 (37.46)                                        
  4 O'Connell, Kaitlyn R      14 BBSC-MR              1:13.07    1:12.54 SILV   
                  35.69     1:12.54 (36.85)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
      Bronze: # 2:26.26   3/19/2016 Sally Szydziak, WISC -MR                   
                2:19.99  JO
                2:36.29  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 2:36.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Howard, Katherine         14 SSC-MR               2:39.44    2:39.54        
                  37.31     1:17.45 (40.14)     1:58.77 (41.32)     2:39.54 (40.77)
  2 Santopatre, Adrianna M    13 Express Swimming-MR  2:52.45    2:42.46        
                  39.38     1:20.91 (41.53)     2:02.68 (41.77)     2:42.46 (39.78)
  3 Meleady-Breslin, Rachel   13 LIAC-MR              2:44.65    2:42.90        
                                                    2:04.04 ( )     2:42.90 (38.86)
  4 Levine, Paige H           13 SSC-MR               2:48.03    2:44.02        
                  38.88     1:20.47 (41.59)     2:03.37 (42.90)     2:44.02 (40.65)
  5 Curtin, Stella S          14 LBA-MR               2:42.37    2:44.43        
                  40.49     1:21.73 (41.24)     2:04.16 (42.43)     2:44.43 (40.27)
  6 Corrigan, Ava N           13 SSC-MR               2:57.83    2:46.24        
                  39.39     1:21.07 (41.68)     2:02.92 (41.85)     2:46.24 (43.32)
  7 Wolffer, Christen N       14 SSC-MR               3:19.11    2:46.78        
                  40.61     1:23.25 (42.64)     2:05.72 (42.47)     2:46.78 (41.06)
  8 Fiorello, Ava E           13 LIAC-MR              2:55.05    2:46.79        
                  39.08   2:46.79 (2:07.71)                                        
  9 Johnson, Jenna            14 CSDC-MR              2:51.04    2:48.91        
                  39.84     1:22.58 (42.74)     2:06.52 (43.94)     2:48.91 (42.39)
 10 Fiore, Bella G            14 SSC-MR               2:49.31    2:49.59        
                  39.21     1:21.43 (42.22)     2:06.43 (45.00)     2:49.59 (43.16)
 11 Agro, Gabby               14 CSDC-MR              2:54.27    2:50.42        
                  39.45     1:22.72 (43.27)     2:08.22 (45.50)     2:50.42 (42.20)
 12 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR  2:58.51    2:51.40        
                  41.29     1:24.08 (42.79)     2:08.28 (44.20)     2:51.40 (43.12)
 13 Antoniou, Sofia           13 BBSC-MR              2:59.21    2:54.75        
                  43.18   2:54.75 (2:11.57)                                        
 14 Kohli, Diya               13 Tmsuffolk-MR         3:02.49    3:00.15        
                  40.63     1:26.41 (45.78)     2:14.82 (48.41)     3:00.15 (45.33)
 15 Bergin, Emily             14 LBA-MR               2:57.96    3:02.54        
                  42.66     1:28.60 (45.94)     2:16.70 (48.10)     3:02.54 (45.84)
 16 Williamson, Amanda        14 HAA-MR               3:13.10    3:03.72        
                  41.30     1:28.85 (47.55)   3:03.72 (1:34.87)                    
 17 Roberts, Salena           13 WISC-MR              2:57.62    3:05.06        
 18 Micozzi, Samantha N       13 SSC-MR               3:01.15    3:06.22        
                  43.11     1:30.36 (47.25)     2:19.00 (48.64)     3:06.22 (47.22)
Non-Award Division  
  1 Somma, Isabella           13 LIAC-MR              2:43.24    2:34.99 SILV   
                  36.46     1:15.81 (39.35)     1:56.09 (40.28)     2:34.99 (38.90)
  2 Mulieri, Kelsey           13 WISC-MR              2:39.20    2:35.04 SILV   
                  36.82     1:16.72 (39.90)     1:57.23 (40.51)     2:35.04 (37.81)
 -- Goncalves, Arianna C      13 BBSC-MR              3:30.37         DQ        
      Declared false start
 -- Ayari, Nadia J            14 BBSC-MR              3:06.21        DFS        
      Declared false start
 -- Sandoval, Hope E          13 FA-MR                2:40.50        DFS        
      Declared false start
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
      Bronze: # 1:20.63   3/22/2014 Grace E Dolan, LBA  -MR                    
                1:15.49  JO
                1:23.49  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:23.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Wareing, Emma E           14 SSC-MR               1:23.97    1:23.92        
                  40.10     1:23.92 (43.82)                                        
  2 Dimaculangan, Abby X      13 Three Village-MR     1:23.95    1:24.40        
                  40.19     1:24.40 (44.21)                                        
  3 Ahn, Jolie                13 LIAC-MR              1:25.48    1:24.61        
                  39.52     1:24.61 (45.09)                                        
  4 Singh, Cristina P         13 Express Swimming-MR  1:24.42    1:24.78        
                  41.06     1:24.78 (43.72)                                        
  5 Howard, Katherine         14 SSC-MR               1:24.18    1:25.55        
                  38.84     1:25.55 (46.71)                                        
  6 Antoniou, Sofia           13 BBSC-MR              1:27.64    1:27.01        
                  41.09     1:27.01 (45.92)                                        
  7 Curtin, Stella S          14 LBA-MR               1:26.94    1:27.15        
                  41.70     1:27.15 (45.45)                                        
  8 Giordano, Jessica M       13 FA-MR                1:27.64    1:27.19        
                  41.62     1:27.19 (45.57)                                        
  9 Leary, Erin               13 Tmsuffolk-MR         1:27.23    1:27.49        
                  41.71     1:27.49 (45.78)                                        
 10 Santopatre, Adrianna M    13 Express Swimming-MR  1:29.79    1:27.59        
                  42.01     1:27.59 (45.58)                                        
 10 Yam, Kelly                13 Express Swimming-MR  1:27.61    1:27.59        
                  41.65     1:27.59 (45.94)                                        
 12 Wolffer, Christen N       14 SSC-MR               1:28.13    1:28.23        
                  41.61     1:28.23 (46.62)                                        
 13 Levine, Paige H           13 SSC-MR               1:30.21    1:28.27        
                  41.86     1:28.27 (46.41)                                        
 14 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR              1:29.99    1:28.40        
                  40.72     1:28.40 (47.68)                                        
 15 Ayari, Nadia J            14 BBSC-MR              1:28.31    1:28.46        
                  42.47     1:28.46 (45.99)                                        
 16 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  1:30.23    1:29.14        
                  42.86     1:29.14 (46.28)                                        
 17 Murphy, Marli             13 LBA-MR               1:31.39    1:29.35        
                  42.55     1:29.35 (46.80)                                        
 18 Bowen, Lacey A            13 FA-MR                1:29.94    1:29.41        
                  41.36     1:29.41 (48.05)                                        
 19 Grefski, Emma M           13 Tmsuffolk-MR         1:29.15    1:30.37        
                  42.56     1:30.37 (47.81)                                        
 20 Libohova, Anna            14 Three Village-MR     1:28.55    1:30.42        
                  43.24     1:30.42 (47.18)                                        
 21 Laible, Amelia L          14 CSDC-MR              1:29.70    1:30.84        
                  41.78     1:30.84 (49.06)                                        
 22 Williamson, Amanda        14 HAA-MR               1:32.69    1:30.86        
                  41.91     1:30.86 (48.95)                                        
 23 Molinaro, Nicole T        14 CSDC-MR              1:28.09    1:30.92        
                  42.46     1:30.92 (48.46)                                        
 24 Heitmuller, Maddie        13 CSDC-MR              1:34.01    1:31.48        
                  43.10     1:31.48 (48.38)                                        
 25 Claps, Abigail R          13 HAA-MR               1:33.16    1:32.00        
                  41.85     1:32.00 (50.15)                                        
 26 Agro, Gabby               14 CSDC-MR              1:31.58    1:32.21        
                  43.31     1:32.21 (48.90)                                        
 27 Shehigian, Alexandra A    14 FA-MR                1:31.71    1:32.48        
                  43.22     1:32.48 (49.26)                                        
 28 Brenner, Sarah B          14 FA-MR                1:36.58    1:32.66        
                  43.74     1:32.66 (48.92)                                        
 29 Drapala, Olivia R         13 CSDC-MR              1:34.00    1:33.16        
                  44.51     1:33.16 (48.65)                                        
 30 Pallas, Morgan            14 WISC-MR              1:27.60    1:33.47        
                  43.98     1:33.47 (49.49)                                        
 31 Ottmann, Kate D           14 IA-MR                1:27.70    1:33.67        
                  44.71     1:33.67 (48.96)                                        
 32 Palmer, Kaylee M          13 LBA-MR               1:31.53    1:33.75        
                  43.00     1:33.75 (50.75)                                        
 33 Nizza, Saffron M          13 Tmsuffolk-MR         1:33.56    1:34.08        
                  44.95     1:34.08 (49.13)                                        
 34 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR  1:31.58    1:34.10        
                  44.31     1:34.10 (49.79)                                        
 35 Johnson, Jenna            14 CSDC-MR              1:33.40    1:35.74        
                  45.13     1:35.74 (50.61)                                        
 36 Corrigan, Ava N           13 SSC-MR               1:34.30    1:35.76        
                  45.78     1:35.76 (49.98)                                        
 37 Bergin, Emily             14 LBA-MR               1:33.20    1:36.89        
                  46.74     1:36.89 (50.15)                                        
 38 Casto, Isabella R         13 FA-MR                1:39.36    1:37.46        
                  47.32     1:37.46 (50.14)                                        
 39 Fan, Iris                 13 Express Swimming-MR  1:37.12    1:37.86        
                  46.62     1:37.86 (51.24)                                        
 40 Roberts, Salena           13 WISC-MR              1:32.71    1:37.96        
                  47.22     1:37.96 (50.74)                                        
 41 Iori, Paolina             13 Tmsuffolk-MR         1:36.96    1:37.98        
                  46.91     1:37.98 (51.07)                                        
 42 Baker, Avery H            13 SSC-MR               1:37.46    1:40.58        
                  48.86     1:40.58 (51.72)                                        
 43 DiPietro, Mia T           14 SSC-MR               1:39.16    1:40.67        
                  47.85     1:40.67 (52.82)                                        
 44 Parker, Lauren G          13 IA-MR                1:41.38    1:40.77        
                  47.26     1:40.77 (53.51)                                        
 45 Kohli, Diya               13 Tmsuffolk-MR         1:36.51    1:41.25        
                  44.94     1:41.25 (56.31)                                        
 46 Orellana, Nicole A        14 SSC-MR               1:38.93    1:42.48        
                  49.36     1:42.48 (53.12)                                        
 47 Fishkin, Alyssa J         14 SSC-MR               1:42.83    1:42.49        
                  47.16     1:42.49 (55.33)                                        
 48 Micozzi, Samantha N       13 SSC-MR               1:41.55    1:43.52        
                  48.75     1:43.52 (54.77)                                        
 49 Romano, Adriana E         14 CSDC-MR              1:45.83    1:44.64        
                  47.64     1:44.64 (57.00)                                        
 50 Bhanot, Trisha            13 Tmsuffolk-MR         1:42.56    1:44.73        
                  48.64     1:44.73 (56.09)                                        
 51 DeCuba, Sofia L           13 FA-MR                1:46.96    1:47.15        
                  49.87     1:47.15 (57.28)                                        
 52 Villa, Lauren             13 LIAC-MR              2:00.30    1:51.17        
                  52.96     1:51.17 (58.21)                                        
 53 Goncalves, Arianna C      13 BBSC-MR              1:49.18    1:51.53        
                  50.65   1:51.53 (1:00.88)                                        
 54 Schildknecht, Emma R      13 SSC-MR               2:04.55    1:56.66        
                  52.81   1:56.66 (1:03.85)                                        
 55 Hance, Jacqueline L       13 WISC-MR              2:02.83    1:57.52        
                  54.31   1:57.52 (1:03.21)                                        
Non-Award Division  
  1 O'Connell, Kaitlyn R      14 BBSC-MR              1:24.39    1:21.82 SILV   
                  39.43     1:21.82 (42.39)                                        
  2 Bilich, Paige L           14 IA-MR                1:28.94    1:22.63 SILV   
                  38.44     1:22.63 (44.19)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
      Bronze: # 2:51.67   3/18/2016 Makayla J French, TMSUFFOLK                
                2:41.99  JO
                2:56.99  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 2:56.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Sodhi, Malika             13 FA-MR                3:04.01    2:59.26        
                  39.99     1:25.76 (45.77)     2:13.77 (48.01)     2:59.26 (45.49)
  2 Wareing, Emma E           14 SSC-MR               3:00.26    2:59.46        
                  39.41     1:25.52 (46.11)     2:12.86 (47.34)     2:59.46 (46.60)
  3 O'Connell, Kaitlyn R      14 BBSC-MR              2:59.37    3:01.64        
                  42.16     1:28.31 (46.15)     2:15.49 (47.18)     3:01.64 (46.15)
  4 Arrascue, Sofia M         13 IA-MR                3:04.93    3:02.19        
                  41.71     1:28.27 (46.56)     2:16.09 (47.82)     3:02.19 (46.10)
  5 Singh, Cristina P         13 Express Swimming-MR  3:00.27    3:02.54        
                  41.90     1:29.04 (47.14)     2:15.60 (46.56)     3:02.54 (46.94)
  6 Santopatre, Adrianna M    13 Express Swimming-MR  3:15.32    3:06.87        
                  43.02     1:31.05 (48.03)     2:18.80 (47.75)     3:06.87 (48.07)
  7 Howard, Katherine         14 SSC-MR               3:17.73    3:07.33        
                  41.92     1:29.73 (47.81)     2:19.37 (49.64)     3:07.33 (47.96)
  8 Antoniou, Sofia           13 BBSC-MR              3:08.55    3:08.37        
                  41.56     1:29.40 (47.84)     2:18.90 (49.50)     3:08.37 (49.47)
  9 Libohova, Anna            14 Three Village-MR     3:04.69    3:09.37        
                  43.32     1:31.61 (48.29)     2:20.25 (48.64)     3:09.37 (49.12)
 10 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  3:07.15    3:10.30        
                  43.29     1:31.23 (47.94)     2:21.62 (50.39)     3:10.30 (48.68)
 11 Levine, Paige H           13 SSC-MR               3:06.61    3:11.46        
                  43.95     1:32.37 (48.42)     2:23.77 (51.40)     3:11.46 (47.69)
 12 Ottmann, Kate D           14 IA-MR                3:14.98    3:14.14        
                  44.12     1:34.03 (49.91)     2:24.62 (50.59)     3:14.14 (49.52)
 13 Molinaro, Nicole T        14 CSDC-MR              3:09.58    3:14.77        
                  43.45     1:33.10 (49.65)     2:23.30 (50.20)     3:14.77 (51.47)
 14 Corrigan, Ava N           13 SSC-MR               3:20.82    3:16.79        
                  43.97     1:34.09 (50.12)     2:25.60 (51.51)     3:16.79 (51.19)
 15 Barberi, Katie            13 BBSC-MR              3:30.75    3:25.58        
                  45.14     1:36.91 (51.77)     2:31.26 (54.35)     3:25.58 (54.32)
 16 Heitmuller, Maddie        13 CSDC-MR              3:19.95    3:26.78        
                  42.93     1:33.69 (50.76)     2:30.30 (56.61)     3:26.78 (56.48)
 17 DiPietro, Mia T           14 SSC-MR               3:40.83    3:29.81        
                  45.37     1:38.63 (53.26)     2:35.02 (56.39)     3:29.81 (54.79)
 18 Micozzi, Samantha N       13 SSC-MR               3:40.93    3:32.96        
                  47.44     1:41.53 (54.09)     2:37.22 (55.69)     3:32.96 (55.74)
Non-Award Division  
  1 McNamara, Jane            14 BBSC-MR              2:58.29    2:55.50 SILV   
                  39.01     1:24.21 (45.20)     2:10.32 (46.11)     2:55.50 (45.18)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
      Bronze: # 1:09.41   3/22/2014 Samantha N Darling, LIAC -MR               
                1:03.49  JO
                1:11.59  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:11.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Howard, Katherine         14 SSC-MR               1:13.48    1:11.87        
                  33.02     1:11.87 (38.85)                                        
  2 Bilich, Paige L           14 IA-MR                1:15.59    1:12.23        
                  32.74     1:12.23 (39.49)                                        
  3 Singh, Cristina P         13 Express Swimming-MR  1:19.92    1:12.60        
                  34.68     1:12.60 (37.92)                                        
  4 Libohova, Anna            14 Three Village-MR     1:12.01    1:14.41        
                  34.18     1:14.41 (40.23)                                        
  5 McNamara, Jane            14 BBSC-MR              1:16.92    1:15.85        
                  32.62     1:15.85 (43.23)                                        
  6 Curtin, Stella S          14 LBA-MR               1:19.54    1:16.34        
                  35.78     1:16.34 (40.56)                                        
  7 O'Connell, Kaitlyn R      14 BBSC-MR              1:21.31    1:17.03        
                  35.53     1:17.03 (41.50)                                        
  8 Wolffer, Christen N       14 SSC-MR               1:19.90    1:17.12        
                  35.05     1:17.12 (42.07)                                        
  9 Grefski, Emma M           13 Tmsuffolk-MR         1:22.92    1:17.27        
                  35.25     1:17.27 (42.02)                                        
 10 Molinaro, Nicole T        14 CSDC-MR              1:18.59    1:18.35        
                  35.89     1:18.35 (42.46)                                        
 11 Brenner, Sarah B          14 FA-MR                1:18.39    1:18.44        
                  37.35     1:18.44 (41.09)                                        
 12 Fan, Iris                 13 Express Swimming-MR  1:20.15    1:19.29        
                  35.36     1:19.29 (43.93)                                        
 13 Somma, Isabella           13 LIAC-MR              1:20.49    1:19.48        
                  36.11     1:19.48 (43.37)                                        
 14 Pucilowski, Gabriela      14 SSC-MR               1:19.15    1:19.76        
                  35.69     1:19.76 (44.07)                                        
 15 Santopatre, Adrianna M    13 Express Swimming-MR  1:25.01    1:20.19        
                  37.74     1:20.19 (42.45)                                        
 16 Bergin, Emily             14 LBA-MR               1:16.82    1:20.74        
                  36.28     1:20.74 (44.46)                                        
 17 Gigante, Taylor C         13 Express Swimming-MR  1:21.74    1:21.80        
                  37.85     1:21.80 (43.95)                                        
 18 Leary, Erin               13 Tmsuffolk-MR         1:18.10    1:22.13        
                  37.96     1:22.13 (44.17)                                        
 19 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR  1:20.01    1:22.98        
                  37.78     1:22.98 (45.20)                                        
 20 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  1:22.03    1:23.03        
                  37.93     1:23.03 (45.10)                                        
 21 Agro, Gabby               14 CSDC-MR              1:22.42    1:23.57        
                  35.34     1:23.57 (48.23)                                        
 22 Claps, Abigail R          13 HAA-MR               1:20.51    1:23.69        
                  36.51     1:23.69 (47.18)                                        
 23 Drapala, Olivia R         13 CSDC-MR              1:22.23    1:23.77        
                  38.67     1:23.77 (45.10)                                        
 24 Narvaez, Rebecca          14 CSDC-MR              1:40.96    1:24.35        
                  37.94     1:24.35 (46.41)                                        
 25 Pallas, Morgan            14 WISC-MR              1:24.57    1:24.37        
                  38.99     1:24.37 (45.38)                                        
 26 Levine, Paige H           13 SSC-MR               1:20.74    1:24.91        
                  39.50     1:24.91 (45.41)                                        
 27 Ayari, Nadia J            14 BBSC-MR              1:28.37    1:24.99        
                  38.99     1:24.99 (46.00)                                        
 28 Sodhi, Malika             13 FA-MR                1:28.28    1:26.70        
                  39.62     1:26.70 (47.08)                                        
 29 DiPietro, Mia T           14 SSC-MR               1:21.64    1:27.69        
                  39.95     1:27.69 (47.74)                                        
 30 Antoniou, Sofia           13 BBSC-MR              1:24.64    1:27.72        
                  40.49     1:27.72 (47.23)                                        
 31 Wareing, Emma E           14 SSC-MR               1:21.65    1:28.27        
 32 Corrigan, Ava N           13 SSC-MR               1:24.53    1:28.85        
                  40.47     1:28.85 (48.38)                                        
 33 Bhanot, Trisha            13 Tmsuffolk-MR         1:27.55    1:29.36        
                  39.59     1:29.36 (49.77)                                        
 34 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR              1:30.04    1:31.29        
                  38.57     1:31.29 (52.72)                                        
 35 Orellana, Nicole A        14 SSC-MR               1:26.31    1:32.51        
                  42.38     1:32.51 (50.13)                                        
 36 Micozzi, Samantha N       13 SSC-MR               1:37.33    1:34.71        
                  42.81     1:34.71 (51.90)                                        
 37 Kohli, Diya               13 Tmsuffolk-MR         1:35.02    1:39.07        
                  42.12     1:39.07 (56.95)                                        
 38 Wen, Alison               13 LIAC-MR              1:49.70    1:40.88        
                  41.48     1:40.88 (59.40)                                        
Non-Award Division  
  1 Garra, Gabrielle M        14 Express Swimming-MR  1:12.04    1:08.28#SILV   
                  31.53     1:08.28 (36.75)                                        
  2 Arrascue, Sofia M         13 IA-MR                1:12.71    1:09.84 SILV   
                  31.30     1:09.84 (38.54)                                        
  3 Dimaculangan, Abby X      13 Three Village-MR     1:11.93    1:10.04 SILV   
                  32.40     1:10.04 (37.64)                                        
 -- Yam, Kelly                13 Express Swimming-MR  1:31.97        DFS        
      Declared false start
 -- Fiore, Bella G            14 SSC-MR               1:26.05        DFS        
      Declared false start
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
      Bronze: # 2:34.39   3/20/2016 Rachel P Chan, Three Village               
                2:28.99  JO
                2:36.59  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 2:36.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Arrascue, Sofia M         13 IA-MR                2:43.72    2:40.14        
                  34.21     1:15.14 (40.93)     1:58.28 (43.14)     2:40.14 (41.86)
  2 Vincent, Sarah R          14 IA-MR                2:42.60    2:44.11        
                  32.35     1:11.67 (39.32)     1:56.38 (44.71)     2:44.11 (47.73)
  3 Mond, Jenna               14 Three Village-MR     2:36.77    2:49.98        
                  33.88     1:15.65 (41.77)     2:01.97 (46.32)     2:49.98 (48.01)
  4 Singh, Cristina P         13 Express Swimming-MR  3:01.08    2:50.86        
                  34.92     1:17.50 (42.58)     2:05.42 (47.92)     2:50.86 (45.44)
  5 DiPietro, Mia T           14 SSC-MR               2:55.76    3:12.25        
                  38.96     1:28.68 (49.72)     2:20.52 (51.84)     3:12.25 (51.73)
  6 Levine, Paige H           13 SSC-MR               3:03.80    3:18.57        
                  40.00     1:32.25 (52.25)     2:26.81 (54.56)     3:18.57 (51.76)
  7 Wareing, Emma E           14 SSC-MR               3:12.76    3:19.49        
                  38.16     1:27.37 (49.21)     2:25.25 (57.88)     3:19.49 (54.24)
 -- Orellana, Nicole A        14 SSC-MR               3:24.65         DQ        
      One hand touch
                  41.07     1:31.57 (50.50)     2:28.38 (56.81)          DQ (55.40)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
      Bronze: # 2:27.38   3/23/2014 Emma M Meade, LBA  -MR                     
                2:21.19  JO
                2:41.49  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 2:41.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wareing, Emma E           14 SSC-MR               2:43.27    2:44.78        
                  36.70     1:20.19 (43.49)     2:06.65 (46.46)     2:44.78 (38.13)
  2 Wolffer, Christen N       14 SSC-MR               2:50.06    2:44.82        
                  36.05     1:18.73 (42.68)     2:08.26 (49.53)     2:44.82 (36.56)
  3 Santopatre, Adrianna M    13 Express Swimming-MR  2:49.84    2:45.18        
                  34.35     1:16.31 (41.96)     2:05.23 (48.92)     2:45.18 (39.95)
  4 Giordano, Jessica M       13 FA-MR                2:49.93    2:47.51        
                  36.96     1:19.32 (42.36)     2:08.74 (49.42)     2:47.51 (38.77)
  5 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR  2:47.88    2:47.93        
                  37.65     1:20.55 (42.90)     2:10.93 (50.38)     2:47.93 (37.00)
  6 Antoniou, Sofia           13 BBSC-MR              2:46.32    2:48.22        
                  38.31     1:21.40 (43.09)     2:11.10 (49.70)     2:48.22 (37.12)
  7 Murphy, Marli             13 LBA-MR               2:51.58    2:49.25        
                  37.32     1:20.89 (43.57)     2:11.76 (50.87)     2:49.25 (37.49)
  8 Corrigan, Ava N           13 SSC-MR               2:48.99    2:49.41        
                  39.44     1:21.78 (42.34)     2:13.44 (51.66)     2:49.41 (35.97)
  9 Eisenberg, Sarah J        14 Express Swimming-MR  2:57.48    2:50.07        
                  37.97     1:24.07 (46.10)     2:11.31 (47.24)     2:50.07 (38.76)
 10 Fiore, Bella G            14 SSC-MR               2:49.05    2:50.43        
                  38.06     1:22.08 (44.02)     2:10.28 (48.20)     2:50.43 (40.15)
 11 Ayari, Nadia J            14 BBSC-MR              2:57.62    2:51.29        
                  38.79     1:22.67 (43.88)     2:13.65 (50.98)     2:51.29 (37.64)
 12 Meleady-Breslin, Rachel   13 LIAC-MR              2:48.50    2:51.68        
                  39.52     1:20.90 (41.38)     2:15.06 (54.16)     2:51.68 (36.62)
 13 Pallas, Morgan            14 WISC-MR              2:48.56    2:52.56        
                  38.56     1:22.03 (43.47)     2:14.06 (52.03)     2:52.56 (38.50)
 14 Gigante, Taylor C         13 Express Swimming-MR  2:54.20    2:53.26        
                  36.05     1:21.53 (45.48)     2:14.69 (53.16)     2:53.26 (38.57)
 15 Yam, Kelly                13 Express Swimming-MR  2:48.67    2:54.05        
                  42.28     1:25.46 (43.18)     2:14.68 (49.22)     2:54.05 (39.37)
 16 Bergin, Emily             14 LBA-MR               2:46.98    2:54.78        
                  36.34                             2:18.47 ( )     2:54.78 (36.31)
 17 Rose, Julianna K          13 LIAC-MR              2:51.89    2:54.84        
                  37.57     1:21.75 (44.18)     2:14.22 (52.47)     2:54.84 (40.62)
 18 DiPietro, Mia T           14 SSC-MR               2:51.16    2:55.84        
                  38.37     1:21.66 (43.29)     2:17.55 (55.89)     2:55.84 (38.29)
 19 Drapala, Olivia R         13 CSDC-MR              2:52.87    2:56.51        
                  39.87     1:25.00 (45.13)     2:18.55 (53.55)     2:56.51 (37.96)
 20 Nizza, Saffron M          13 Tmsuffolk-MR         2:57.16    2:56.90        
                  39.72     1:26.30 (46.58)     2:19.12 (52.82)     2:56.90 (37.78)
 21 Ahn, Jolie                13 LIAC-MR              3:00.47    2:57.30        
                  41.20     1:28.22 (47.02)     2:15.65 (47.43)     2:57.30 (41.65)
 22 Iori, Paolina             13 Tmsuffolk-MR         3:00.04    2:57.31        
                  37.98     1:22.71 (44.73)     2:17.15 (54.44)     2:57.31 (40.16)
 23 Laible, Amelia L          14 CSDC-MR              2:51.71    2:57.40        
                  42.19     1:27.96 (45.77)     2:20.82 (52.86)     2:57.40 (36.58)
 24 Brenner, Sarah B          14 FA-MR                2:52.97    2:57.54        
                  39.15     1:24.18 (45.03)     2:18.36 (54.18)     2:57.54 (39.18)
 25 Orellana, Nicole A        14 SSC-MR               2:54.78    3:01.00        
                  40.32     1:25.00 (44.68)     2:21.90 (56.90)     3:01.00 (39.10)
 26 Williamson, Amanda        14 HAA-MR               2:56.68    3:01.48        
                  38.66     1:28.21 (49.55)     2:19.16 (50.95)     3:01.48 (42.32)
 27 Romano, Adriana E         14 CSDC-MR              3:10.18    3:01.96        
                  41.21     1:26.88 (45.67)     2:21.79 (54.91)     3:01.96 (40.17)
 28 Johnson, Jenna            14 CSDC-MR              2:59.36    3:02.54        
                  45.34     1:27.66 (42.32)     2:23.25 (55.59)     3:02.54 (39.29)
 29 Villa, Lauren             13 LIAC-MR              3:13.32    3:07.50        
                  41.28     1:25.48 (44.20)   2:29.56 (1:04.08)     3:07.50 (37.94)
 30 Roberts, Salena           13 WISC-MR              3:02.89    3:07.93        
                  43.36     1:30.97 (47.61)     2:26.16 (55.19)     3:07.93 (41.77)
 31 Micozzi, Samantha N       13 SSC-MR               3:08.98    3:07.97        
                  44.41     1:31.41 (47.00)     2:28.72 (57.31)     3:07.97 (39.25)
 32 Parker, Lauren G          13 IA-MR                3:10.10    3:09.05        
                  43.46     1:32.23 (48.77)     2:26.91 (54.68)     3:09.05 (42.14)
 33 Fiorello, Ava E           13 LIAC-MR              3:08.74    3:12.00        
                  43.02     1:27.58 (44.56)   2:30.22 (1:02.64)     3:12.00 (41.78)
Non-Award Division  
  1 Levine, Paige H           13 SSC-MR               2:43.22    2:37.25 SILV   
                  36.94     1:15.67 (38.73)     2:04.24 (48.57)     2:37.25 (33.01)
  2 Sodhi, Malika             13 FA-MR                2:42.85    2:38.19 SILV   
                  38.28     1:18.64 (40.36)     2:02.75 (44.11)     2:38.19 (35.44)
  3 Walters, Cali A           13 LBA-MR               2:45.81    2:41.18 SILV   
                  34.66     1:16.06 (41.40)     2:04.65 (48.59)     2:41.18 (36.53)
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
      Bronze: # 5:11.22   3/18/2016 Makayla J French, TMSUFFOLK                
                5:03.99  JO
                5:25.99  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 5:25.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 O'Connell, Kaitlyn R      14 BBSC-MR              5:27.29    5:28.38        
                  35.89     1:20.52 (44.63)     2:01.59 (41.07)     2:41.46 (39.87)
        3:29.83 (48.37)     4:17.69 (47.86)     4:53.70 (36.01)     5:28.38 (34.68)
  2 Howard, Katherine         14 SSC-MR               5:30.45    5:28.57        
                  34.72     1:17.44 (42.72)     1:58.52 (41.08)     2:40.44 (41.92)
        3:27.71 (47.27)     4:17.55 (49.84)     4:54.45 (36.90)     5:28.57 (34.12)
  3 Singh, Cristina P         13 Express Swimming-MR  5:39.03    5:31.72        
                  35.14     1:17.98 (42.84)     2:00.02 (42.04)     2:40.38 (40.36)
        3:28.96 (48.58)     4:18.52 (49.56)     4:55.69 (37.17)     5:31.72 (36.03)
  4 McNamara, Jane            14 BBSC-MR              5:41.88    5:33.66        
                  35.11     1:19.74 (44.63)     2:01.24 (41.50)     2:41.79 (40.55)
        3:29.98 (48.19)     4:18.06 (48.08)     4:55.91 (37.85)     5:33.66 (37.75)
  5 Pucilowski, Gabriela      14 SSC-MR               5:31.54    5:34.76        
                  35.14     1:18.90 (43.76)     2:01.34 (42.44)     2:43.59 (42.25)
        3:32.74 (49.15)     4:22.84 (50.10)     4:59.75 (36.91)     5:34.76 (35.01)
  6 Levine, Paige H           13 SSC-MR               5:36.95    5:38.43        
                  36.79     1:23.55 (46.76)     2:06.72 (43.17)     2:48.80 (42.08)
        3:38.51 (49.71)     4:28.20 (49.69)     5:03.33 (35.13)     5:38.43 (35.10)
  7 Wolffer, Christen N       14 SSC-MR               6:41.83    5:47.78        
                  36.34     1:20.36 (44.02)     2:05.22 (44.86)     2:49.00 (43.78)
        3:37.91 (48.91)     4:27.87 (49.96)     5:09.38 (41.51)     5:47.78 (38.40)
  8 Corrigan, Ava N           13 SSC-MR               6:15.56    5:56.19        
                  39.73     1:27.81 (48.08)     2:10.38 (42.57)     2:53.40 (43.02)
        3:44.88 (51.48)     4:38.52 (53.64)     5:17.83 (39.31)     5:56.19 (38.36)
 
Girls 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 28.05   3/20/2016 Sydney Rankin, Express Swimming              
                27.49  AGTC
                27.49  JO
                28.29  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 28.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gallagher, Kaylee R       15 HAA-MR                 28.86      28.46        
  2 Stahurski, Anna           15 CSDC-MR                29.39      28.77        
  3 Genao, Sophia K           15 Three Village-MR       28.52      28.94        
  4 Herrera, Loana A          17 LIAC-MR                29.13      29.00        
  5 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR                 30.22      29.11        
  6 Keogler, Dana R           16 Tmsuffolk-MR           28.71      29.21        
  6 Camacho, Kaitlin G        17 HAA-MR                 28.95      29.21        
  8 Zhu, Sydney S             17 HAA-MR                 29.56      29.25        
  9 Lee, Marisa               15 SSC-MR                 29.11      29.33        
 10 Peppito, Delaney          15 CSDC-MR                28.52      29.46        
 11 Kohlus, Julianna P        17 Three Village-MR       30.03      29.92        
 12 Chin, Jenna               16 LIAC-MR                29.22      29.99        
 13 Calabrese, Victoria       16 Express Swimming-MR    28.69      30.16        
 14 Giambrone, Abigail        16 SSC-MR                 29.43      30.20        
 15 Chernik, Alannah R        16 CSDC-MR                28.73      30.28        
 16 Galiatsatos, Christina    15 BBSC-MR                28.61      30.38        
 17 Altmann, Katie E          15 SSC-MR                 30.35      30.48        
 18 Rideout-Mann, Emma F      15 WISC-MR                30.20      30.56        
 19 Priola, Kate              15 CSDC-MR                29.89      30.76        
 20 Sztorc, Claudia           15 IA-MR                  31.08      31.04        
 21 Cassetta, Jamie L         18 LBA-MR                 30.44      31.28        
 22 Ferrick, Maggie R         15 Express Swimming-MR    30.40      31.80        
 23 Stickelman, Kayla         15 CSDC-MR                31.23      32.10        
 24 Ferraris, Emily           16 SSC-MR                 30.50      32.14        
 25 Chan, Rachel P            17 Three Village-MR       30.57      32.18        
 26 Leathers, Madeline        15 SSC-MR                 31.41      32.39        
 27 Horan, Kristina E         17 Express Swimming-MR    32.43      32.41        
 28 Oklu, Isilay              15 IA-MR                  33.07      33.34        
 29 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR                 34.39      34.86        
Non-Award Division  
  1 Duong, Patricia M         16 LIAC-MR                28.33      28.02#SILV   
 
Girls 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 1:00.70   3/22/2014 Samantha McNamara, BBSC -MR                
                  58.89  AGTC
                  58.89  JO
                1:01.09  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:01.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Stahurski, Anna           15 CSDC-MR              1:02.09    1:02.41        
                  29.44     1:02.41 (32.97)                                        
  2 Magee, Grace              15 HAA-MR               1:01.43    1:02.60        
                  29.73     1:02.60 (32.87)                                        
  3 Genao, Sophia K           15 Three Village-MR     1:02.27    1:02.96        
                  30.47     1:02.96 (32.49)                                        
  4 Rowan, Paige V            15 IA-MR                1:01.64    1:03.11        
                  30.40     1:03.11 (32.71)                                        
  5 Herrera, Loana A          17 LIAC-MR              1:04.31    1:03.44        
                  30.12     1:03.44 (33.32)                                        
  6 Causin, Hannah D          15 CSDC-MR              1:02.85    1:03.50        
                  29.92     1:03.50 (33.58)                                        
  7 Gallagher, Kaylee R       15 HAA-MR               1:04.24    1:04.15        
                  30.19     1:04.15 (33.96)                                        
  8 Keogler, Dana R           16 Tmsuffolk-MR         1:04.44    1:04.64        
                  31.10     1:04.64 (33.54)                                        
  9 Chernik, Alannah R        16 CSDC-MR              1:01.20    1:04.80        
                  30.29     1:04.80 (34.51)                                        
 10 Kohlus, Julianna P        17 Three Village-MR     1:05.89    1:04.99        
                  31.41     1:04.99 (33.58)                                        
 11 Peppito, Delaney          15 CSDC-MR              1:03.98    1:05.04        
                  30.76     1:05.04 (34.28)                                        
 12 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               1:05.09    1:05.12        
                  31.10     1:05.12 (34.02)                                        
 13 Galiatsatos, Christina    15 BBSC-MR              1:02.44    1:05.29        
                  31.23     1:05.29 (34.06)                                        
 14 Giambrone, Abigail        16 SSC-MR               1:04.44    1:05.43        
                  31.08     1:05.43 (34.35)                                        
 14 Furmanik, Nicole          16 IA-MR                1:05.26    1:05.43        
                  31.09     1:05.43 (34.34)                                        
 16 Altmann, Katie E          15 SSC-MR               1:05.14    1:05.80        
                  31.91     1:05.80 (33.89)                                        
 17 Priola, Kate              15 CSDC-MR              1:05.85    1:05.87        
                  31.60     1:05.87 (34.27)                                        
 18 Rideout-Mann, Emma F      15 WISC-MR              1:06.27    1:06.12        
                  31.83     1:06.12 (34.29)                                        
 19 Vega, Sofia V             16 SSC-MR               1:04.45    1:06.53        
                  31.68     1:06.53 (34.85)                                        
 20 Levine, Madeline J        15 LBA-MR               1:05.93    1:07.15        
                  32.45     1:07.15 (34.70)                                        
 21 Micozzi, Jillian          16 IA-MR                1:05.63    1:07.38        
                  32.25     1:07.38 (35.13)                                        
 22 Cassetta, Jamie L         18 LBA-MR               1:05.26    1:07.74        
                  31.93     1:07.74 (35.81)                                        
 23 Boneville, Ava M          15 LIAC-MR              1:06.28    1:07.79        
                  32.36     1:07.79 (35.43)                                        
 24 Sztorc, Claudia           15 IA-MR                1:07.59    1:08.50        
                  31.96     1:08.50 (36.54)                                        
 25 Smith, Paige E            15 LBA-MR               1:08.76    1:09.95        
                  33.03     1:09.95 (36.92)                                        
 26 Chan, Rachel P            17 Three Village-MR     1:08.00    1:10.80        
                  33.90     1:10.80 (36.90)                                        
 27 Ferraris, Emily           16 SSC-MR               1:08.92    1:11.34        
 28 Stickelman, Kayla         15 CSDC-MR              1:08.92    1:11.84        
                  35.73     1:11.84 (36.11)                                        
 29 Horan, Kristina E         17 Express Swimming-MR  1:10.50    1:12.82        
                  34.25     1:12.82 (38.57)                                        
 30 Leathers, Madeline        15 SSC-MR               1:08.65    1:12.87        
                  34.92     1:12.87 (37.95)                                        
 31 Hain, Amanda R            16 SSC-MR               1:17.30    1:13.81        
                  35.50     1:13.81 (38.31)                                        
 32 Oklu, Isilay              15 IA-MR                1:13.55    1:14.04        
                  34.34     1:14.04 (39.70)                                        
 33 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               1:14.75    1:15.18        
                  36.19     1:15.18 (38.99)                                        
Non-Award Division  
 -- Joseph, Christian         15 HAA-MR               1:23.85        DFS        
      Declared false start
 
Girls 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 2:09.11   3/22/2014 Samantha McNamara, BBSC -MR                
                2:09.19  AGTC
                2:09.19  JO
                2:10.59  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 2:10.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Lin, Erica                15 Three Village-MR     2:13.53    2:14.00        
                  30.92     1:05.96 (35.04)     1:40.40 (34.44)     2:14.00 (33.60)
  2 O'Hara, Kaila             15 CSDC-MR              2:13.00    2:14.06        
                  30.04     1:04.67 (34.63)     1:40.66 (35.99)     2:14.06 (33.40)
  3 LI, Marguerite            15 Express Swimming-MR  2:11.56    2:14.54        
                  29.19     1:02.13 (32.94)     1:38.02 (35.89)     2:14.54 (36.52)
  4 Genao, Sophia K           15 Three Village-MR     2:17.07    2:18.25        
                  30.83     1:06.26 (35.43)     1:42.40 (36.14)     2:18.25 (35.85)
  5 Magee, Grace              15 HAA-MR               2:19.08    2:18.31        
                  32.11     1:07.57 (35.46)     1:43.82 (36.25)     2:18.31 (34.49)
  6 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               2:18.11    2:18.60        
                  30.64     1:05.76 (35.12)     1:42.17 (36.41)     2:18.60 (36.43)
  7 Rankin, Sydney            17 Express Swimming-MR  2:20.40    2:18.87        
                  29.91     1:03.74 (33.83)     1:40.32 (36.58)     2:18.87 (38.55)
  8 Rowan, Paige V            15 IA-MR                2:17.24    2:19.31        
                  31.19     1:07.18 (35.99)     1:44.07 (36.89)     2:19.31 (35.24)
  9 Stahurski, Anna           15 CSDC-MR              3:00.00    2:19.80        
                  31.42     1:07.25 (35.83)     1:43.52 (36.27)     2:19.80 (36.28)
 10 Herrera, Loana A          17 LIAC-MR              2:21.48    2:20.04        
                  30.53     1:05.60 (35.07)     1:42.67 (37.07)     2:20.04 (37.37)
 11 Keogler, Dana R           16 Tmsuffolk-MR         2:21.05    2:21.42        
                  31.71     1:07.85 (36.14)     1:44.78 (36.93)     2:21.42 (36.64)
 12 Galiatsatos, Christina    15 BBSC-MR              2:14.28    2:21.96        
                  32.16     1:08.78 (36.62)     1:45.79 (37.01)     2:21.96 (36.17)
 13 Priola, Kate              15 CSDC-MR              2:19.75    2:22.57        
                  31.73     1:07.77 (36.04)     1:45.38 (37.61)     2:22.57 (37.19)
 14 Boneville, Ava M          15 LIAC-MR              2:17.17    2:23.08        
                  31.99     1:07.92 (35.93)     1:45.49 (37.57)     2:23.08 (37.59)
 15 Cassetta, Jamie L         18 LBA-MR               2:19.25    2:23.45        
                  31.87     1:07.82 (35.95)     1:45.22 (37.40)     2:23.45 (38.23)
 16 Peppito, Delaney          15 CSDC-MR              2:28.42    2:24.22        
                  33.72     1:09.73 (36.01)     1:47.25 (37.52)     2:24.22 (36.97)
 17 Micozzi, Jillian          16 IA-MR                2:28.82    2:25.56        
                  33.92     1:11.26 (37.34)     1:48.89 (37.63)     2:25.56 (36.67)
 18 Gallagher, Kaylee R       15 HAA-MR               2:32.23    2:27.51        
                  31.39     1:08.84 (37.45)     1:48.53 (39.69)     2:27.51 (38.98)
 19 Vega, Sofia V             16 SSC-MR               2:26.00    2:31.04        
                  31.26     1:09.00 (37.74)     1:49.85 (40.85)     2:31.04 (41.19)
 20 Stickelman, Kayla         15 CSDC-MR              2:44.10    2:35.62        
                  34.92     1:15.93 (41.01)     1:54.93 (39.00)     2:35.62 (40.69)
 21 Chan, Rachel P            17 Three Village-MR     2:30.95    2:36.84        
                  35.07     1:14.19 (39.12)     1:55.33 (41.14)     2:36.84 (41.51)
 22 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               2:41.77    2:37.75        
                  35.90     1:16.37 (40.47)     1:57.71 (41.34)     2:37.75 (40.04)
 23 Ferraris, Emily           16 SSC-MR               2:28.23    2:38.76        
                  36.18     1:16.07 (39.89)     1:57.72 (41.65)     2:38.76 (41.04)
 24 Leathers, Madeline        15 SSC-MR               2:34.30    2:41.38        
                  34.73     1:15.54 (40.81)     1:59.08 (43.54)     2:41.38 (42.30)
 25 Hain, Amanda R            16 SSC-MR               2:55.89    2:42.24        
                  34.94     1:16.19 (41.25)     2:00.41 (44.22)     2:42.24 (41.83)
 26 Ji, Angela A              16 SSC-MR               2:41.32    2:45.77        
                  37.03     1:18.34 (41.31)   2:45.77 (1:27.43)                    
Non-Award Division  
  1 Rommeney, Rachel          15 CSDC-MR              2:19.17    2:09.41 SILV   
                  29.97     1:02.69 (32.72)     1:36.59 (33.90)     2:09.41 (32.82)
 -- Bogdanski, Victoria H     17 Three Village-MR     2:16.17        DFS        
      Declared false start
 -- Joseph, Christian         15 HAA-MR               3:01.98        DFS        
      Declared false start
 
Girls 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 5:46.57   3/21/2014 Samantha McNamara, BBSC -MR                
                5:39.99  SILV
                5:39.99  AGTC
                5:39.99  JO
 Meet Qualifying:  Slower than 5:39.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Skakandi, Meghan E        17 IA-MR                5:42.69    5:44.97#       
                  29.32     1:02.46 (33.14)     1:36.32 (33.86)     2:10.92 (34.60)
        2:45.73 (34.81)     3:21.57 (35.84)     3:58.08 (36.51)     4:34.77 (36.69)
        5:10.76 (35.99)     5:44.97 (34.21)                                        
  2 Layton, Samantha A        17 IA-MR                5:51.10    5:47.53        
                  30.98     1:05.34 (34.36)     1:41.07 (35.73)     2:16.98 (35.91)
        2:52.54 (35.56)     3:28.16 (35.62)     4:04.94 (36.78)     4:40.04 (35.10)
        5:14.89 (34.85)     5:47.53 (32.64)                                        
  3 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               6:24.51    6:00.53        
                  31.13     1:05.97 (34.84)     1:42.22 (36.25)     2:19.10 (36.88)
        2:55.83 (36.73)     3:33.43 (37.60)     4:11.00 (37.57)     4:49.16 (38.16)
        5:24.67 (35.51)     6:00.53 (35.86)                                        
  4 Rogers, Dayna             15 IA-MR                5:45.38    6:00.90        
                  30.16     1:03.95 (33.79)     1:40.32 (36.37)     2:17.63 (37.31)
        2:55.25 (37.62)     3:32.68 (37.43)     4:10.21 (37.53)     4:47.73 (37.52)
        5:24.92 (37.19)     6:00.90 (35.98)                                        
  5 Duong, Patricia M         16 LIAC-MR              6:01.87    6:06.19        
                  30.38     1:04.58 (34.20)     1:40.61 (36.03)     2:17.63 (37.02)
        2:54.69 (37.06)     3:32.14 (37.45)     4:10.41 (38.27)     4:49.07 (38.66)
        5:28.05 (38.98)     6:06.19 (38.14)                                        
  6 Rowan, Paige V            15 IA-MR                5:57.65    6:11.02        
                  31.05     1:07.04 (35.99)     1:44.93 (37.89)     2:23.47 (38.54)
        3:02.55 (39.08)     3:41.32 (38.77)     4:20.11 (38.79)     4:58.92 (38.81)
        5:36.48 (37.56)     6:11.02 (34.54)                                        
  7 Lin, Erica                15 Three Village-MR     6:00.51    6:19.42        
                  32.44     1:08.73 (36.29)     1:46.89 (38.16)     2:26.47 (39.58)
        3:06.08 (39.61)     3:43.03 (36.95)     4:21.22 (38.19)     4:57.78 (36.56)
        5:33.85 (36.07)     6:19.42 (45.57)                                        
  8 Giambrone, Abigail        16 SSC-MR               6:16.45    6:20.07        
                  31.77     1:08.53 (36.76)     1:47.94 (39.41)     2:27.89 (39.95)
        3:07.74 (39.85)     3:46.89 (39.15)     4:26.09 (39.20)     5:05.20 (39.11)
        5:43.08 (37.88)     6:20.07 (36.99)                                        
  9 Altmann, Katie E          15 SSC-MR               6:22.99    6:20.79        
                  33.38     1:10.10 (36.72)     1:49.00 (38.90)     2:28.67 (39.67)
        3:08.59 (39.92)     3:47.20 (38.61)     4:26.64 (39.44)     5:06.09 (39.45)
        5:44.16 (38.07)     6:20.79 (36.63)                                        
 10 Galiatsatos, Christina    15 BBSC-MR              5:57.27    6:32.41        
                  33.26     1:11.09 (37.83)     1:51.42 (40.33)     2:31.27 (39.85)
        3:12.61 (41.34)     3:53.79 (41.18)     4:34.52 (40.73)     5:15.33 (40.81)
        5:54.96 (39.63)     6:32.41 (37.45)                                        
 11 Lee, Marisa               15 SSC-MR               6:14.77    6:41.02        
                  31.54     1:08.09 (36.55)     1:48.76 (40.67)     2:31.33 (42.57)
        3:13.87 (42.54)     3:55.80 (41.93)     4:38.33 (42.53)     5:20.38 (42.05)
        6:01.60 (41.22)     6:41.02 (39.42)                                        
 12 Gallagher, Kaylee R       15 HAA-MR               6:49.62    6:42.33        
                  33.22     1:11.62 (38.40)     1:51.37 (39.75)     2:33.03 (41.66)
        3:15.02 (41.99)     3:57.35 (42.33)     4:39.55 (42.20)     5:21.64 (42.09)
        6:04.47 (42.83)     6:42.33 (37.86)                                        
 13 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               7:30.32    7:02.81        
                  36.92     1:19.14 (42.22)     2:02.51 (43.37)     2:45.69 (43.18)
        3:29.32 (43.63)     4:13.16 (43.84)     4:56.88 (43.72)     5:40.27 (43.39)
        6:23.12 (42.85)     7:02.81 (39.69)                                        
 14 Leathers, Madeline        15 SSC-MR               6:55.82    7:27.30        
                  37.80     1:20.42 (42.62)     2:06.22 (45.80)     2:51.72 (45.50)
        3:37.60 (45.88)     4:23.69 (46.09)     5:10.73 (47.04)     5:57.46 (46.73)
        6:43.58 (46.12)     7:27.30 (43.72)                                        
 
Girls 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
      Bronze: # 1:09.07   3/20/2016 Katie McCabe, IA   -MR                     
                1:06.99  AGTC
                1:06.99  JO
                1:10.09  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:10.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Layton, Samantha A        17 IA-MR                1:12.41    1:11.14        
                  35.20     1:11.14 (35.94)                                        
  2 Keogler, Dana R           16 Tmsuffolk-MR         1:12.01    1:11.40        
                  35.10     1:11.40 (36.30)                                        
  3 Stahurski, Anna           15 CSDC-MR              1:16.29    1:12.13        
                  35.45     1:12.13 (36.68)                                        
  4 Chernik, Alannah R        16 CSDC-MR              1:11.30    1:12.91        
                  35.77     1:12.91 (37.14)                                        
  5 Rideout-Mann, Emma F      15 WISC-MR              1:13.64    1:12.93        
                  35.70     1:12.93 (37.23)                                        
  6 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               1:14.32    1:13.10        
                  35.35     1:13.10 (37.75)                                        
  7 Duong, Patricia M         16 LIAC-MR              1:14.45    1:13.18        
                  35.53     1:13.18 (37.65)                                        
  8 Sztorc, Claudia           15 IA-MR                1:10.95    1:13.27        
                  35.85     1:13.27 (37.42)                                        
  9 Camacho, Kaitlin G        17 HAA-MR               1:13.70    1:13.62        
                  35.75     1:13.62 (37.87)                                        
 10 Zhu, Sydney S             17 HAA-MR               1:16.16    1:13.99        
                  36.90     1:13.99 (37.09)                                        
 11 Rogers, Dayna             15 IA-MR                1:12.37    1:14.16        
                  36.04     1:14.16 (38.12)                                        
 12 Lee, Marisa               15 SSC-MR               1:13.50    1:14.38        
                  36.11     1:14.38 (38.27)                                        
 13 Peppito, Delaney          15 CSDC-MR              1:21.04    1:14.70        
                  36.01     1:14.70 (38.69)                                        
 14 Chan, Rachel P            17 Three Village-MR     1:11.89    1:15.49        
                  36.59     1:15.49 (38.90)                                        
 15 Giambrone, Abigail        16 SSC-MR               1:15.48    1:15.59        
                  36.73     1:15.59 (38.86)                                        
 16 Magee, Grace              15 HAA-MR               1:14.43    1:16.09        
                  37.15     1:16.09 (38.94)                                        
 17 Lin, Erica                15 Three Village-MR     1:13.24    1:16.13        
                  36.91     1:16.13 (39.22)                                        
 18 Chin, Jenna               16 LIAC-MR              1:15.45    1:16.62        
                  37.89     1:16.62 (38.73)                                        
 19 Kohlus, Julianna P        17 Three Village-MR     1:14.46    1:16.96        
                  37.61     1:16.96 (39.35)                                        
 20 Cassetta, Jamie L         18 LBA-MR               1:15.91    1:17.02        
                  37.45     1:17.02 (39.57)                                        
 21 Galiatsatos, Christina    15 BBSC-MR              1:15.01    1:17.35        
                  38.28     1:17.35 (39.07)                                        
 22 Calabrese, Victoria       16 Express Swimming-MR  1:14.55    1:17.51        
                  36.66     1:17.51 (40.85)                                        
 23 Altmann, Katie E          15 SSC-MR               1:19.26    1:18.72        
                  38.98     1:18.72 (39.74)                                        
 24 Ferraris, Emily           16 SSC-MR               1:17.66    1:18.91        
                  37.28     1:18.91 (41.63)                                        
 25 O'Hara, Kaila             15 CSDC-MR              1:13.26    1:19.20        
                  38.56     1:19.20 (40.64)                                        
 26 Rankin, Sydney            17 Express Swimming-MR  1:20.52    1:20.11        
 27 Priola, Kate              15 CSDC-MR              1:17.25    1:20.25        
                  39.47     1:20.25 (40.78)                                        
 28 Gallagher, Kaylee R       15 HAA-MR               1:17.08    1:20.37        
                  39.12     1:20.37 (41.25)                                        
 29 Ferrick, Maggie R         15 Express Swimming-MR  1:20.06    1:21.61        
                  39.73     1:21.61 (41.88)                                        
 30 Leathers, Madeline        15 SSC-MR               1:21.78    1:21.71        
                  40.18     1:21.71 (41.53)                                        
 31 Cassella, Michaela L      17 Express Swimming-MR  1:18.70    1:22.74        
                  40.05     1:22.74 (42.69)                                        
 32 Stickelman, Kayla         15 CSDC-MR              1:21.77    1:25.01        
                  42.36     1:25.01 (42.65)                                        
 33 Horan, Kristina E         17 Express Swimming-MR  1:30.33    1:26.80        
                  41.33     1:26.80 (45.47)                                        
 -- Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               1:26.49         DQ        
      Multiple strokes
                  42.62          DQ (45.35)                                        
 -- Herrera, Loana A          17 LIAC-MR              1:11.43         DQ        
      Delay initiating turn
                  34.82          DQ (37.61)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
      Bronze: # 2:24.06   3/22/2014 Julia M Bogdanski, Three Village           
                2:24.99  AGTC
                2:24.99  JO
                2:29.29  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 2:29.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Iaboni, Julia             15 CSDC-MR              2:29.42    2:31.25        
                  35.23     1:12.86 (37.63)     1:52.33 (39.47)     2:31.25 (38.92)
  2 Rideout-Mann, Emma F      15 WISC-MR              2:37.10    2:36.24        
                  38.06     1:17.40 (39.34)     1:57.63 (40.23)     2:36.24 (38.61)
  3 Sztorc, Claudia           15 IA-MR                2:35.65    2:37.02        
                  37.02     1:16.20 (39.18)     1:56.65 (40.45)     2:37.02 (40.37)
  4 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               2:35.20    2:39.32        
                  38.53     1:18.58 (40.05)     1:59.46 (40.88)     2:39.32 (39.86)
  5 Kohlus, Julianna P        17 Three Village-MR     2:38.96    2:40.46        
                  38.43     1:18.98 (40.55)     2:00.12 (41.14)     2:40.46 (40.34)
  6 Boneville, Ava M          15 LIAC-MR              2:35.18    2:41.57        
                  38.31     1:18.98 (40.67)     1:59.79 (40.81)     2:41.57 (41.78)
  7 Giambrone, Abigail        16 SSC-MR               2:48.56    2:42.66        
                  38.92     1:19.15 (40.23)     2:01.47 (42.32)     2:42.66 (41.19)
  8 Galiatsatos, Christina    15 BBSC-MR              2:36.15    2:43.26        
                  38.97     1:20.69 (41.72)     2:02.40 (41.71)     2:43.26 (40.86)
  9 Lin, Erica                15 Three Village-MR     2:37.19    2:46.70        
                  38.92     1:20.73 (41.81)     2:04.26 (43.53)     2:46.70 (42.44)
 10 Altmann, Katie E          15 SSC-MR               2:45.75    2:46.85        
                  39.76     1:21.97 (42.21)     2:05.08 (43.11)     2:46.85 (41.77)
 11 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               3:04.59    3:06.10        
                  44.54     1:32.27 (47.73)     2:20.17 (47.90)     3:06.10 (45.93)
 12 Hain, Amanda R            16 SSC-MR               3:15.85    3:09.03        
                  43.34     1:32.13 (48.79)     2:21.51 (49.38)     3:09.03 (47.52)
 
Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
      Bronze: # 1:20.21   3/22/2014 Emma Breiner, CSC  -MR                     
                1:18.99  AGTC
                1:18.99  JO
                1:20.89  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:20.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Altmann, Katie E          15 SSC-MR               1:23.46    1:21.69        
                  38.60     1:21.69 (43.09)                                        
  2 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               1:22.97    1:22.68        
                  38.87     1:22.68 (43.81)                                        
  3 Levine, Madeline J        15 LBA-MR               1:22.15    1:22.70        
                  39.72     1:22.70 (42.98)                                        
  4 Magee, Grace              15 HAA-MR               1:21.00    1:22.92        
                  38.18     1:22.92 (44.74)                                        
  5 Rankin, Sydney            17 Express Swimming-MR  1:22.39    1:23.56        
                  40.10     1:23.56 (43.46)                                        
  6 Giambrone, Abigail        16 SSC-MR               1:23.87    1:24.08        
                  38.90     1:24.08 (45.18)                                        
  7 Keogler, Dana R           16 Tmsuffolk-MR         1:24.23    1:24.17        
                  40.06     1:24.17 (44.11)                                        
  8 LI, Marguerite            15 Express Swimming-MR  1:23.84    1:24.60        
                  39.48     1:24.60 (45.12)                                        
  9 Iaboni, Julia             15 CSDC-MR              1:22.42    1:25.86        
                  40.14     1:25.86 (45.72)                                        
 10 Vega, Sofia V             16 SSC-MR               1:28.98    1:27.11        
                  41.43     1:27.11 (45.68)                                        
 11 Sztorc, Claudia           15 IA-MR                1:26.53    1:28.15        
                  41.85     1:28.15 (46.30)                                        
 12 Micozzi, Jillian          16 IA-MR                1:26.07    1:28.27        
                  42.91     1:28.27 (45.36)                                        
 13 Chan, Rachel P            17 Three Village-MR     1:25.40    1:28.60        
                  42.25     1:28.60 (46.35)                                        
 14 Horan, Kristina E         17 Express Swimming-MR  1:29.46    1:28.98        
                  41.49     1:28.98 (47.49)                                        
 15 O'Hara, Kaila             15 CSDC-MR              1:27.04    1:29.36        
                  42.50     1:29.36 (46.86)                                        
 16 Rommeney, Rachel          15 CSDC-MR              1:27.38    1:30.58        
                  42.35     1:30.58 (48.23)                                        
 17 Ji, Angela A              16 SSC-MR               1:34.09    1:31.38        
                  43.29     1:31.38 (48.09)                                        
 17 Smith, Paige E            15 LBA-MR               1:31.51    1:31.38        
                  43.74     1:31.38 (47.64)                                        
 19 Hain, Amanda R            16 SSC-MR               1:37.39    1:34.66        
                  45.54     1:34.66 (49.12)                                        
 20 Kohlus, Julianna P        17 Three Village-MR     1:37.20    1:35.68        
                  45.17     1:35.68 (50.51)                                        
 21 Gallagher, Kaylee R       15 HAA-MR               1:34.72    1:37.15        
                  44.72     1:37.15 (52.43)                                        
 22 Oklu, Isilay              15 IA-MR                1:38.69    1:38.69        
                  46.30     1:38.69 (52.39)                                        
 23 Ferraris, Emily           16 SSC-MR               1:32.28    1:38.79        
                  47.08     1:38.79 (51.71)                                        
 24 Leathers, Madeline        15 SSC-MR               1:41.76    1:40.94        
                  46.90     1:40.94 (54.04)                                        
 25 Stickelman, Kayla         15 CSDC-MR              1:43.31    1:41.62        
                  49.25     1:41.62 (52.37)                                        
Non-Award Division  
 -- Bogdanski, Victoria H     17 Three Village-MR     1:23.42        DFS        
      Declared false start
 -- Peppito, Delaney          15 CSDC-MR              1:38.71        DFS        
      Declared false start
 
Girls 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
      Bronze: # 2:54.43   3/21/2014 Devin M Gilio, IA   -MR                    
                2:46.99  AGTC
                2:46.99  JO
                2:50.99  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 2:50.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Mei, Alyssa M             16 SSC-MR               2:55.67    2:52.78#       
                  38.70     1:22.34 (43.64)     2:08.30 (45.96)     2:52.78 (44.48)
  2 Altmann, Katie E          15 SSC-MR               2:59.15    2:55.23        
                  38.99     1:23.50 (44.51)     2:09.71 (46.21)     2:55.23 (45.52)
  3 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               2:55.89    2:55.51        
                  39.53     1:23.92 (44.39)     2:09.83 (45.91)     2:55.51 (45.68)
  4 Genao, Sophia K           15 Three Village-MR     2:54.48    2:57.13        
                  39.24     1:22.73 (43.49)     2:09.38 (46.65)     2:57.13 (47.75)
  5 Lee, Marisa               15 SSC-MR               2:56.68    3:01.50        
                  39.40     1:25.86 (46.46)     2:13.23 (47.37)     3:01.50 (48.27)
  6 Chin, Jenna               16 LIAC-MR              3:01.97    3:07.45        
                  43.95     1:31.04 (47.09)     2:18.69 (47.65)     3:07.45 (48.76)
  7 Vega, Sofia V             16 SSC-MR               3:23.13    3:25.22        
                  44.53     1:37.44 (52.91)     2:31.99 (54.55)     3:25.22 (53.23)
  8 Leathers, Madeline        15 SSC-MR               3:39.33    3:37.23        
                  48.29     1:43.22 (54.93)     2:40.38 (57.16)     3:37.23 (56.85)
 -- Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               3:37.97         DQ        
      Scissors kick
                  48.60     1:43.26 (54.66)     2:39.86 (56.60)          DQ (55.91)
Non-Award Division  
  1 Layton, Samantha A        17 IA-MR                2:52.04    2:48.75#SILV   
                  38.40     1:21.23 (42.83)     2:05.03 (43.80)     2:48.75 (43.72)
 -- Bilich, Caroline          17 IA-MR                3:02.69         DQ        
      Delay of meet
 
Girls 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
      Bronze: # 1:08.68   3/19/2016 Cassandra G Jannsen, IA   -MR              
                1:08.59  AGTC
                1:08.59  JO
                1:09.59  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:09.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Herrera, Loana A          17 LIAC-MR              1:10.96    1:10.25        
                  32.00     1:10.25 (38.25)                                        
  2 Genao, Sophia K           15 Three Village-MR     1:09.95    1:10.41        
                  31.52     1:10.41 (38.89)                                        
  3 Lin, Erica                15 Three Village-MR     1:12.15    1:10.65        
                  32.44     1:10.65 (38.21)                                        
  4 Vega, Sofia V             16 SSC-MR               1:11.14    1:11.92        
                  33.74     1:11.92 (38.18)                                        
  5 Cassella, Michaela L      17 Express Swimming-MR  1:15.10    1:14.11        
                  34.03     1:14.11 (40.08)                                        
  6 Tafe, Maddie M            15 CSDC-MR              1:12.06    1:14.24        
                  35.80     1:14.24 (38.44)                                        
  7 LI, Marguerite            15 Express Swimming-MR  1:15.79    1:16.69        
                  33.89     1:16.69 (42.80)                                        
  8 Furmanik, Nicole          16 IA-MR                1:17.31    1:18.72        
                  36.43     1:18.72 (42.29)                                        
  9 Cassetta, Jamie L         18 LBA-MR               1:15.63    1:18.86        
                  34.93     1:18.86 (43.93)                                        
 10 Levine, Madeline J        15 LBA-MR               1:17.75    1:19.08        
 11 Rankin, Sydney            17 Express Swimming-MR  1:25.27    1:20.26        
                  34.48     1:20.26 (45.78)                                        
 12 Chernik, Alannah R        16 CSDC-MR              1:14.53    1:20.32        
                  35.54     1:20.32 (44.78)                                        
 13 Ji, Angela A              16 SSC-MR               1:20.68    1:22.13        
                  37.53     1:22.13 (44.60)                                        
 14 Stahurski, Anna           15 CSDC-MR              1:22.81    1:22.52        
                  36.94     1:22.52 (45.58)                                        
 15 Altmann, Katie E          15 SSC-MR               1:15.89    1:22.62        
                  36.49     1:22.62 (46.13)                                        
 16 Giambrone, Abigail        16 SSC-MR               1:21.30    1:22.66        
                  37.95     1:22.66 (44.71)                                        
 17 Galiatsatos, Christina    15 BBSC-MR              1:19.28    1:23.67        
                  38.48     1:23.67 (45.19)                                        
 18 Magee, Grace              15 HAA-MR               1:20.65    1:23.69        
                  37.21     1:23.69 (46.48)                                        
 19 Leathers, Madeline        15 SSC-MR               1:24.09    1:27.36        
                  38.31     1:27.36 (49.05)                                        
 20 Priola, Kate              15 CSDC-MR              1:29.30    1:30.18        
                  41.13     1:30.18 (49.05)                                        
 21 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               1:38.73    1:40.97        
                  46.75     1:40.97 (54.22)                                        
Non-Award Division  
 -- Joseph, Christian         15 HAA-MR               1:41.67        DFS        
      Declared false start
 -- Rowan, Paige V            15 IA-MR                1:12.14        DFS        
      Declared false start
 
Girls 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
      Bronze: # 2:36.29   3/23/2014 Meaghan F McNair, Three Village            
                2:31.99  AGTC
                2:31.99  JO
                2:33.99  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 2:33.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Mei, Alyssa M             16 SSC-MR               2:36.91    2:35.15#       
                  32.20     1:10.06 (37.86)     1:51.91 (41.85)     2:35.15 (43.24)
  2 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               2:45.75    2:44.25        
                  35.74     1:17.54 (41.80)     2:00.97 (43.43)     2:44.25 (43.28)
  3 Herrera, Loana A          17 LIAC-MR              2:47.81    2:48.11        
                  35.44     1:16.17 (40.73)     2:00.89 (44.72)     2:48.11 (47.22)
  4 Vega, Sofia V             16 SSC-MR               2:59.71    2:58.35        
                  18.04     1:17.96 (59.92)     2:07.55 (49.59)     2:58.35 (50.80)
  5 Giambrone, Abigail        16 SSC-MR               3:17.92    3:13.69        
                  38.72     1:27.83 (49.11)     2:21.53 (53.70)     3:13.69 (52.16)
  6 Leathers, Madeline        15 SSC-MR               3:22.79    3:27.19        
                  42.42     1:34.45 (52.03)     2:30.04 (55.59)     3:27.19 (57.15)
  7 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               3:36.32    3:35.76        
                  46.42     1:41.19 (54.77)     2:38.73 (57.54)     3:35.76 (57.03)
Non-Award Division  
 -- Galiatsatos, Christina    15 BBSC-MR              3:00.28         DQ        
      No Show Penalty Event
 
Girls 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
      Bronze: # 2:29.85   3/20/2016 Stephanie R Alvarez, Three Village         
                2:26.99  AGTC
                2:26.99  JO
                2:29.99  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 2:29.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Genao, Sophia K           15 Three Village-MR     2:32.17    2:30.68        
                  32.50     1:09.98 (37.48)     1:55.31 (45.33)     2:30.68 (35.37)
  2 Herrera, Loana A          17 LIAC-MR              2:45.18    2:38.28        
                  32.08     1:12.01 (39.93)     2:02.09 (50.08)     2:38.28 (36.19)
  3 Camacho, Kaitlin G        17 HAA-MR               2:56.62    2:39.48        
                  33.13     1:14.32 (41.19)     2:00.67 (46.35)     2:39.48 (38.81)
  4 Rowan, Paige V            15 IA-MR                2:38.20    2:39.72        
                  35.22     1:16.70 (41.48)     2:05.78 (49.08)     2:39.72 (33.94)
  5 Stahurski, Anna           15 CSDC-MR              2:44.28    2:40.68        
                  34.89     1:16.09 (41.20)     2:04.55 (48.46)     2:40.68 (36.13)
  6 Rideout-Mann, Emma F      15 WISC-MR              2:46.11    2:40.73        
                  35.83     1:15.86 (40.03)     2:04.08 (48.22)     2:40.73 (36.65)
  7 Lee, Marisa               15 SSC-MR               2:40.75    2:41.57        
                  33.32     1:13.53 (40.21)     2:01.77 (48.24)     2:41.57 (39.80)
  8 Keogler, Dana R           16 Tmsuffolk-MR         2:43.85    2:41.60        
                  35.05     1:15.10 (40.05)     2:04.03 (48.93)     2:41.60 (37.57)
  9 Kohlus, Julianna P        17 Three Village-MR     2:42.47    2:42.75        
                  33.60     1:15.02 (41.42)     2:05.76 (50.74)     2:42.75 (36.99)
 10 Rankin, Sydney            17 Express Swimming-MR  2:42.54    2:43.33        
                  35.47     1:18.49 (43.02)     2:04.62 (46.13)     2:43.33 (38.71)
 11 Giambrone, Abigail        16 SSC-MR               2:47.46    2:43.99        
                  36.04     1:17.33 (41.29)     2:05.58 (48.25)     2:43.99 (38.41)
 12 Sztorc, Claudia           15 IA-MR                2:41.45    2:44.04        
                  35.79     1:16.62 (40.83)     2:06.53 (49.91)     2:44.04 (37.51)
 13 Cassetta, Jamie L         18 LBA-MR               2:45.18    2:45.09        
                  34.91     1:16.10 (41.19)     2:07.46 (51.36)     2:45.09 (37.63)
 14 Priola, Kate              15 CSDC-MR              2:48.82    2:45.46        
                  38.37     1:19.44 (41.07)     2:10.80 (51.36)     2:45.46 (34.66)
 15 Gallagher, Kaylee R       15 HAA-MR               2:48.03    2:47.26        
                  34.77     1:17.14 (42.37)     2:09.79 (52.65)     2:47.26 (37.47)
 16 Galiatsatos, Christina    15 BBSC-MR              2:42.39    2:48.16        
                  36.49     1:17.69 (41.20)     2:12.39 (54.70)     2:48.16 (35.77)
 17 Peppito, Delaney          15 CSDC-MR              2:50.73    2:48.61        
                  33.38     1:15.91 (42.53)     2:13.22 (57.31)     2:48.61 (35.39)
 18 Leathers, Madeline        15 SSC-MR               2:54.43    3:01.31        
                  39.11     1:23.53 (44.42)     2:20.01 (56.48)     3:01.31 (41.30)
 19 Oklu, Isilay              15 IA-MR                3:07.17    3:06.97        
                  40.21     1:26.89 (46.68)     2:24.55 (57.66)     3:06.97 (42.42)
 20 Bauman, Alyssa C          16 SSC-MR               3:07.86    3:08.50        
                  45.94     1:32.24 (46.30)     2:28.67 (56.43)     3:08.50 (39.83)
 -- Magee, Grace              15 HAA-MR               2:43.02         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  35.61     1:18.40 (42.79)     2:06.20 (47.80)          DQ (38.07)
 -- Stickelman, Kayla         15 CSDC-MR              3:10.46         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  38.23     1:26.05 (47.82)     2:22.59 (56.54)          DQ (40.58)
Non-Award Division  
  1 Zhu, Sydney S             17 HAA-MR               2:37.11    2:29.93 SILV   
                  32.02     1:11.02 (39.00)     1:53.97 (42.95)     2:29.93 (35.96)
 
Girls 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
      Bronze: # 5:19.87   3/18/2016 Stephanie R Alvarez, Three Village         
                5:13.99  AGTC
                5:13.99  JO
                5:23.29  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 5:23.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Giambrone, Abigail        16 SSC-MR               5:57.98    5:44.32        
                  37.56     1:23.55 (45.99)     2:07.55 (44.00)     2:51.28 (43.73)
        3:38.88 (47.60)     4:27.23 (48.35)     5:06.32 (39.09)     5:44.32 (38.00)
Non-Award Division  
  1 Giambrone, Abigail        16 SSC-MR               5:57.98    5:44.32        
                  37.56     1:23.55 (45.99)     2:07.55 (44.00)     2:51.28 (43.73)
        3:38.88 (47.60)     4:27.23 (48.35)     5:06.32 (39.09)     5:44.32 (38.00)
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 33.32   3/22/2014 Austin Verma, LIAC -MR                       
                31.99  JO
                35.19  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 35.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Casalinuovo, Johnny A     10 Three Village-MR       35.34      35.76        
  2 Smith, Dean C             10 IA-MR                  35.86      35.83        
  3 Neff, Taite E             10 FA-MR                  36.33      35.85        
  4 Purga, Tommy J            10 SSC-MR                 37.57      36.60        
  5 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR                 35.93      36.73        
  6 Chattanond, Olan           9 Tmsuffolk-MR           37.01      36.96        
  7 Klaric, Maksim A           9 Three Village-MR       38.92      37.24        
  8 Quinn, Kelan              10 LIAC-MR                36.90      37.36        
  9 Carew, Chris D             9 IA-MR                  37.20      37.41        
 10 Bargellini, Ryan J         9 Express Swimming-MR    38.72      37.62        
 11 Cash, Brian A             10 LIAC-MR                36.33      37.75        
 12 Mcdonald, Hugo T           9 IA-MR                  37.61      37.87        
 13 Pacifico, Jack V          10 Three Village-MR       37.66      37.88        
 13 Sivin, Alec                9 Tmsuffolk-MR           37.45      37.88        
 15 Chavez, Hyun C             9 LIAC-MR                36.84      37.92        
 16 Wilson, Tyler J           10 WISC-MR                37.62      37.97        
 17 Smith, Dylan J            10 HAA-MR                 37.41      38.15        
 18 Huss, Chris P             10 SSC-MR                 38.53      38.32        
 19 Crouchley, John P         10 LIAC-MR                36.67      38.42        
 20 Legrady, Max R            10 Three Village-MR       37.46      38.48        
 21 Stern, Noah I              9 Express Swimming-MR    37.98      38.50        
 22 Ji, Edwin X               10 Tmsuffolk-MR           37.00      38.68        
 23 Doran, Declan T           10 IA-MR                  38.24      38.98        
 24 Tooker, Ben J              9 SSC-MR                 41.97      40.35        
 25 Green, Trevor A            9 SSC-MR                 37.81      40.66        
 26 Somma, Matteo S           10 LIAC-MR                39.16      40.67        
 27 Thomas, Tyler C           10 SSC-MR                 37.83      40.99        
 28 Lavelle, Adam              9 WISC-MR                41.16      41.86        
 29 Kazlauskas, Cole           9 HAA-MR                 38.06      42.01        
 30 DeWitt, Billy C            9 WISC-MR                38.27      42.45        
 31 McCaffrey, Matthew        10 LBA-MR                 41.47      42.72        
 32 Korzniewski, Oliver        9 LBA-MR                 41.90      42.99        
 33 LaForte, Brendan           9 CSDC-MR                48.15      43.05        
 34 Colletti, Max              9 Express Swimming-MR    46.80      43.41        
 35 Sherwood, Donovan W        9 Express Swimming-MR    55.17      43.91        
 36 Corrigan, Austen J        10 SSC-MR                 45.27      43.99        
 37 Girgis, Jake               9 Tmsuffolk-MR           43.16      44.10        
 38 Sweeney, Chris             9 HAA-MR                 45.81      44.17        
 39 Stocki, Oscar              9 SSC-MR                 44.79      44.39        
 40 Felix, Jonas *             9 WISC-MR                44.61      44.63        
 41 McNamara, Kev C           10 SSC-MR                 42.10      44.74        
 42 O'Sullivan-Ulrich, Liam    9 SSC-MR                 45.36      45.18        
 43 Fusaro, Lucas P            9 Express Swimming-MR    41.20      45.24        
 44 Cremers, Gavin J          10 BBSC-MR                44.65      45.35        
 45 Williams, Taylor P        10 SSC-MR                 44.29      45.38        
 46 Ackerman, Lucas J          9 HAA-MR                 41.63      45.43        
 47 MA, Joshua                 9 Express Swimming-MR    47.25      45.72        
 48 Martinez, Michael R        9 HAA-MR                 44.52      46.13        
 49 Betzold, Carter S          9 IA-MR                  43.40      46.15        
 50 Kim, Aiden                10 Tmsuffolk-MR           46.71      47.03        
 50 Cacace, Hadrian P         10 IA-MR                  45.81      47.03        
 52 Gang, Harry C              9 HAA-MR                 47.66      48.81        
 53 Henrichs, Kai L            9 Express Swimming-MR    42.84      49.26        
 54 Dunne, Brady               9 CSDC-MR                50.22      51.29        
 54 Ciardullo, Michael        10 HAA-MR                 53.07      51.29        
 56 Diaz, Jason R             10 Express Swimming-MR    44.66      51.73        
 57 Lattanzi, Joseph W         9 LBA-MR                 49.25      53.86        
 58 DeRosa, Thomas J          10 SSC-MR                 56.45      58.49        
 59 Ackerman, Jacob M          9 HAA-MR                 58.24    1:02.73        
Non-Award Division  
  1 Wu, Oliver F              10 Three Village-MR       35.74      34.05 SILV   
  2 Touti, Ayden              10 LIAC-MR                35.60      34.45 SILV   
 -- Sawicki, Daniel           10 SSC-MR                 43.08        DFS        
      Declared false start
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 1:14.30   3/20/2016 Connor K Brown, TMSUFFOLK                  
                1:10.59  JO
                1:18.49  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:18.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Cash, Brian A             10 LIAC-MR              1:18.66    1:19.13        
                  37.70     1:19.13 (41.43)                                        
  2 Smith, Dean C             10 IA-MR                1:19.60    1:19.27        
                  37.71     1:19.27 (41.56)                                        
  3 Paton, Gavin C            10 SSC-MR               1:22.57    1:19.61        
                  39.40     1:19.61 (40.21)                                        
  4 Chattanond, Olan           9 Tmsuffolk-MR         1:26.41    1:19.74        
                  38.28     1:19.74 (41.46)                                        
  5 Quinn, Kelan              10 LIAC-MR              1:21.04    1:20.60        
                  37.90     1:20.60 (42.70)                                        
  6 Neff, Taite E             10 FA-MR                1:23.85    1:20.76        
                  38.20     1:20.76 (42.56)                                        
  7 Chavez, Hyun C             9 LIAC-MR              1:22.64    1:21.94        
                  37.91     1:21.94 (44.03)                                        
  8 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR               1:24.21    1:22.37        
  9 Purga, Tommy J            10 SSC-MR               1:31.34    1:22.85        
                  41.41     1:22.85 (41.44)                                        
 10 Huss, Chris P             10 SSC-MR               1:26.88    1:24.09        
                  40.79     1:24.09 (43.30)                                        
 11 Glass, Logan W            10 WISC-MR              1:26.34    1:24.11        
                  40.94     1:24.11 (43.17)                                        
 12 Sivin, Alec                9 Tmsuffolk-MR         1:29.67    1:24.28        
                  39.47     1:24.28 (44.81)                                        
 13 Smith, Dylan J            10 HAA-MR               1:24.23    1:25.01        
                  40.62     1:25.01 (44.39)                                        
 14 Somma, Matteo S           10 LIAC-MR              1:25.78    1:25.22        
                  40.74     1:25.22 (44.48)                                        
 15 Pacifico, Jack V          10 Three Village-MR     1:25.15    1:25.80        
                  40.48     1:25.80 (45.32)                                        
 16 Mcdonald, Hugo T           9 IA-MR                1:30.49    1:26.76        
                  41.65     1:26.76 (45.11)                                        
 17 Tooker, Ben J              9 SSC-MR               1:38.73    1:27.42        
 18 Ji, Edwin X               10 Tmsuffolk-MR         1:27.08    1:27.71        
                  41.90     1:27.71 (45.81)                                        
 19 Wilson, Tyler J           10 WISC-MR              1:27.11    1:28.30        
 20 Thomas, Tyler C           10 SSC-MR               1:26.26    1:28.89        
                  41.56     1:28.89 (47.33)                                        
 21 Kazlauskas, Cole           9 HAA-MR               1:28.51    1:30.74        
                  43.98     1:30.74 (46.76)                                        
 22 Carew, Chris D             9 IA-MR                1:31.01    1:31.72        
                  42.77     1:31.72 (48.95)                                        
 23 Ackerman, Lucas J          9 HAA-MR               1:32.69    1:32.54        
                  43.66     1:32.54 (48.88)                                        
 24 Green, Trevor A            9 SSC-MR               1:23.26    1:32.82        
                  43.40     1:32.82 (49.42)                                        
 25 DeWitt, Billy C            9 WISC-MR              1:34.04    1:33.90        
                  41.40     1:33.90 (52.50)                                        
 26 McCaffrey, Matthew        10 LBA-MR               1:34.15    1:34.22        
                  44.21     1:34.22 (50.01)                                        
 27 Beaudry, Charlie S         9 SSC-MR                    NT    1:35.04        
                  45.19     1:35.04 (49.85)                                        
 28 Henrichs, Kai L            9 Express Swimming-MR  1:40.76    1:36.21        
                  45.04     1:36.21 (51.17)                                        
 29 Sawicki, Daniel           10 SSC-MR               1:40.48    1:36.59        
                  43.54     1:36.59 (53.05)                                        
 30 Eng, Ethan M               9 FA-MR                1:43.25    1:37.04        
                  44.04     1:37.04 (53.00)                                        
 31 Noto, William J            9 HAA-MR               1:42.65    1:38.57        
                  46.57     1:38.57 (52.00)                                        
 32 Girgis, Jake               9 Tmsuffolk-MR         1:45.79    1:41.56        
                  45.00     1:41.56 (56.56)                                        
 33 Colletti, Max              9 Express Swimming-MR  1:49.03    1:42.61        
                  48.13     1:42.61 (54.48)                                        
 34 O'Sullivan-Ulrich, Liam    9 SSC-MR               1:45.80    1:43.39        
                  46.23     1:43.39 (57.16)                                        
 35 McNamara, Kev C           10 SSC-MR               1:41.49    1:43.51        
                  47.72     1:43.51 (55.79)                                        
 36 Martinez, Michael R        9 HAA-MR               1:44.94    1:45.88        
                  47.94     1:45.88 (57.94)                                        
 37 Sweeney, Chris             9 HAA-MR               1:43.84    1:46.25        
                  47.82     1:46.25 (58.43)                                        
 38 Kim, Aiden                10 Tmsuffolk-MR         2:01.97    1:49.34        
                  51.39     1:49.34 (57.95)                                        
 39 Corrigan, Austen J        10 SSC-MR               1:45.46    1:51.61        
                  49.03   1:51.61 (1:02.58)                                        
 40 Diaz, Jason R             10 Express Swimming-MR  1:56.43    1:51.66        
                  50.81   1:51.66 (1:00.85)                                        
 41 Ciardullo, Michael        10 HAA-MR               1:52.83    1:52.86        
                  49.93   1:52.86 (1:02.93)                                        
 42 Gang, Harry C              9 HAA-MR               1:49.22    1:53.30        
                  52.22   1:53.30 (1:01.08)                                        
 43 Lattanzi, Joseph W         9 LBA-MR               1:52.30    1:55.76        
                  51.94   1:55.76 (1:03.82)                                        
 44 DeRosa, Thomas J          10 SSC-MR               2:04.71    2:12.70        
                1:02.85   2:12.70 (1:09.85)                                        
 45 Ackerman, Jacob M          9 HAA-MR               2:03.22    2:23.79        
                1:05.92   2:23.79 (1:17.87)                                        
Non-Award Division  
  1 Znachowski, Owen A        10 WISC-MR              1:18.62    1:14.75 SILV   
                  36.18     1:14.75 (38.57)                                        
  2 Steinberg, Matthew L      10 Tmsuffolk-MR         1:20.03    1:14.79 SILV   
                  38.90     1:14.79 (35.89)                                        
  3 Mitchell, Joshua S         9 Tmsuffolk-MR         1:20.46    1:15.11 SILV   
                  35.67     1:15.11 (39.44)                                        
  4 Lema, Christopher J       10 Three Village-MR     1:18.65    1:15.15 SILV   
                  34.97     1:15.15 (40.18)                                        
  5 Kittilsen, Ryan A          9 Three Village-MR     1:19.58    1:16.62 SILV   
                  36.17     1:16.62 (40.45)                                        
  6 Miele, Matthew J          10 Three Village-MR     1:22.05    1:17.26 SILV   
                  38.32     1:17.26 (38.94)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 2:40.25   3/21/2014 Joshua G Paroly, SACHEM                    
                2:31.99  JO
                2:49.59  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 2:49.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Kittilsen, Ryan A          9 Three Village-MR     2:58.39    2:52.19        
                  36.26     1:19.09 (42.83)     2:06.21 (47.12)     2:52.19 (45.98)
  2 Stachowicz, Jake          10 LIAC-MR              2:58.74    2:56.51        
                  37.68     1:22.87 (45.19)     2:10.91 (48.04)     2:56.51 (45.60)
  3 Huta, Tommy A             10 HAA-MR               3:05.36    2:57.29        
                  40.76     1:26.02 (45.26)     2:12.64 (46.62)     2:57.29 (44.65)
  4 Purga, Tommy J            10 SSC-MR               3:15.93    2:58.90        
                  40.57     1:25.86 (45.29)     2:13.69 (47.83)     2:58.90 (45.21)
  5 Stern, Noah I              9 Express Swimming-MR  3:12.56    3:01.24        
                  39.19     1:24.92 (45.73)     2:12.58 (47.66)     3:01.24 (48.66)
  6 Paton, Gavin C            10 SSC-MR               3:06.10    3:11.23        
                  39.12     1:29.76 (50.64)     2:21.72 (51.96)     3:11.23 (49.51)
Non-Award Division  
  1 Wong, Tyler P             10 Tmsuffolk-MR         2:51.48    2:40.63 SILV   
                  34.45     1:16.25 (41.80)     2:00.30 (44.05)     2:40.63 (40.33)
  2 Touti, Ayden              10 LIAC-MR              3:00.43    2:46.18 SILV   
                  34.94     1:17.71 (42.77)     2:03.12 (45.41)     2:46.18 (43.06)
  3 Jacuch, Christopher A     10 Tmsuffolk-MR         2:53.11    2:48.72 SILV   
                  34.37     1:17.99 (43.62)     2:04.34 (46.35)     2:48.72 (44.38)
 -- David, Colin J            10 SSC-MR               3:20.83        DNF        
      Did not finish
 
Boys 9-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 6:23.57   3/18/2016 Vincent X Vinciguerra, Three Village       
                6:44.99  JO
                7:05.99  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 7:05.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Casalinuovo, Johnny A     10 Three Village-MR     7:23.75    7:03.44 SILV   
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
      Bronze: # 39.63   3/20/2016 Anthony D Scalia, SSC  -MR                   
                37.49  JO
                42.89  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 42.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Pacifico, Jack V          10 Three Village-MR       44.22      43.33        
  2 Huta, Tommy A             10 HAA-MR                 44.35      43.48        
  3 Tooker, Ben J              9 SSC-MR                 49.23      43.88        
  4 Green, Trevor A            9 SSC-MR                 47.57      43.99        
  5 McCaffrey, Matthew        10 LBA-MR                 46.52      44.37        
  6 Carew, Chris D             9 IA-MR                  47.28      44.38        
  7 Miele, Matthew J          10 Three Village-MR       46.30      44.69        
  8 Mcdonald, Hugo T           9 IA-MR                  46.20      44.85        
  8 Sivin, Alec                9 Tmsuffolk-MR           49.26      44.85        
 10 Ackerman, Lucas J          9 HAA-MR                 44.91      45.13        
 11 Neff, Taite E             10 FA-MR                  46.69      45.53        
 12 Ji, Edwin X               10 Tmsuffolk-MR           47.21      46.02        
 13 Smith, Dylan J            10 HAA-MR                 47.51      46.28        
 14 Beaudry, Charlie S         9 SSC-MR                    NT      46.47        
 15 Kazlauskas, Cole           9 HAA-MR                 48.46      46.81        
 16 Glass, Logan W            10 WISC-MR                48.69      47.03        
 17 Wilson, Tyler J           10 WISC-MR                45.82      47.11        
 18 Lavelle, Adam              9 WISC-MR                44.53      48.20        
 19 Sawicki, Daniel           10 SSC-MR                 49.91      48.77        
 20 Henrichs, Kai L            9 Express Swimming-MR    49.14      48.88        
 21 Ciardullo, Michael        10 HAA-MR                 55.25      49.02        
 22 Fusaro, Lucas P            9 Express Swimming-MR    48.03      50.65        
 23 MA, Joshua                 9 Express Swimming-MR    51.80      50.88        
 24 DeRosa, Thomas J          10 SSC-MR                 57.30      52.03        
 25 Sweeney, Chris             9 HAA-MR                 54.35      52.14        
 26 Noto, William J            9 HAA-MR                 52.40      52.16        
 27 Corrigan, Austen J        10 SSC-MR                 50.39      52.31        
 28 Girgis, Jake               9 Tmsuffolk-MR         1:02.37      52.51        
 29 Sherwood, Donovan W        9 Express Swimming-MR  1:02.48      52.61        
 30 Colletti, Max              9 Express Swimming-MR    57.59      53.01        
 31 Thomas, Tyler C           10 SSC-MR                 50.91      53.03        
 32 Eng, Ethan M               9 FA-MR                  58.82      55.85        
 33 Kim, Aiden                10 Tmsuffolk-MR         1:04.54      56.56        
 34 Martinez, Michael R        9 HAA-MR                 57.36    1:02.63        
 35 Lattanzi, Joseph W         9 LBA-MR                 59.37    1:03.12        
 36 Ackerman, Jacob M          9 HAA-MR               1:12.47    1:10.50        
 -- Diaz, Jason R             10 Express Swimming-MR    49.67         DQ        
      Multiple strokes
 -- McNamara, Kev C           10 SSC-MR                 50.67         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Gang, Harry C              9 HAA-MR                 50.49         DQ        
      Multiple strokes
Non-Award Division  
  1 Steinberg, Matthew L      10 Tmsuffolk-MR           45.95      40.23 SILV   
  2 Chattanond, Olan           9 Tmsuffolk-MR           46.21      40.40 SILV   
  3 Mitchell, Joshua S         9 Tmsuffolk-MR           43.40      40.49 SILV   
  4 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR                 43.25      41.11 SILV   
  5 Cash, Brian A             10 LIAC-MR                43.80      42.06 SILV   
  6 Smith, Dean C             10 IA-MR                  44.02      42.14 SILV   
  7 Purga, Tommy J            10 SSC-MR                 44.43      42.64 SILV   
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
      Bronze: # 1:29.32   3/19/2016 Dylan Gallub, HAA  -MR                     
                1:20.99  JO
                1:37.09  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:37.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Ackerman, Lucas J          9 HAA-MR               1:40.95    1:39.96        
                  47.51     1:39.96 (52.45)                                        
  2 Smith, Dylan J            10 HAA-MR               1:39.83    1:40.05        
                  48.39     1:40.05 (51.66)                                        
  3 Sawicki, Daniel           10 SSC-MR               1:45.32    1:40.07        
                  45.10     1:40.07 (54.97)                                        
  4 Green, Trevor A            9 SSC-MR               1:38.06    1:40.22        
                  50.73     1:40.22 (49.49)                                        
  5 Sivin, Alec                9 Tmsuffolk-MR         1:46.12    1:40.53        
                  48.45     1:40.53 (52.08)                                        
  6 Ji, Edwin X               10 Tmsuffolk-MR         1:45.10    1:41.18        
                  49.18     1:41.18 (52.00)                                        
  7 Wilson, Tyler J           10 WISC-MR              1:38.62    1:42.15        
                  48.56     1:42.15 (53.59)                                        
  8 Stern, Noah I              9 Express Swimming-MR  1:54.02    1:44.73        
                  50.35     1:44.73 (54.38)                                        
  9 Kazlauskas, Cole           9 HAA-MR               1:44.07    1:45.55        
 10 Betzold, Carter S          9 IA-MR                1:46.94    1:46.46        
                  51.05     1:46.46 (55.41)                                        
 11 Lavelle, Adam              9 WISC-MR              1:42.17    1:47.01        
                  53.32     1:47.01 (53.69)                                        
 12 Diaz, Jason R             10 Express Swimming-MR  1:51.62    1:47.92        
                  51.11     1:47.92 (56.81)                                        
 13 Stocki, Oscar              9 SSC-MR               1:55.49    1:49.70        
                  54.08     1:49.70 (55.62)                                        
 14 Korzniewski, Oliver        9 LBA-MR               1:51.65    1:49.93        
                  53.39     1:49.93 (56.54)                                        
 15 Thomas, Tyler C           10 SSC-MR               1:48.31    1:50.12        
                  55.15     1:50.12 (54.97)                                        
 16 McNamara, Kev C           10 SSC-MR               1:46.45    1:50.53        
                  51.34     1:50.53 (59.19)                                        
 17 Williams, Taylor P        10 SSC-MR               1:43.46    1:50.58        
                  53.76     1:50.58 (56.82)                                        
 18 Ciardullo, Michael        10 HAA-MR               1:55.26    1:52.36        
                  52.94     1:52.36 (59.42)                                        
 19 Felix, Jonas *             9 WISC-MR              1:49.85    1:54.46        
                  52.60   1:54.46 (1:01.86)                                        
 20 DeRosa, Thomas J          10 SSC-MR               2:03.09    1:58.65        
                  56.56   1:58.65 (1:02.09)                                        
 21 Gang, Harry C              9 HAA-MR               1:47.71    1:59.60        
                1:01.06     1:59.60 (58.54)                                        
 22 Kim, Aiden                10 Tmsuffolk-MR         2:15.30    2:05.47        
                  59.48   2:05.47 (1:05.99)                                        
 23 Martinez, Michael R        9 HAA-MR               2:01.78    2:08.69        
 24 Lattanzi, Joseph W         9 LBA-MR               2:47.55    2:34.43        
 -- Doran, Declan T           10 IA-MR                1:47.20         DQ        
      Multiple strokes
                  51.47          DQ (57.83)                                        
 -- Sweeney, Chris             9 HAA-MR               2:00.26         DQ        
      Multiple strokes
                  58.30        DQ (1:11.16)                                        
Non-Award Division  
  1 Steinberg, Matthew L      10 Tmsuffolk-MR         1:40.25    1:29.54 SILV   
                  45.41     1:29.54 (44.13)                                        
  2 Chattanond, Olan           9 Tmsuffolk-MR         1:41.35    1:30.49 SILV   
                  43.74     1:30.49 (46.75)                                        
  3 Smith, Dean C             10 IA-MR                1:40.01    1:35.37 SILV   
                  46.12     1:35.37 (49.25)                                        
 -- Carew, Chris D             9 IA-MR                1:45.78         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  46.32          DQ (49.95)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
      Bronze: # 46.40   3/19/2016 Kevin Zhang, LIAC -MR                        
                43.49  JO
                48.59  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 48.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Wong, Tyler P             10 Tmsuffolk-MR           50.52      48.77        
  2 Chavez, Hyun C             9 LIAC-MR                49.92      48.80        
  3 Huta, Tommy A             10 HAA-MR                 51.04      49.26        
  4 Chattanond, Olan           9 Tmsuffolk-MR           51.78      49.40        
  5 Pacifico, Jack V          10 Three Village-MR       49.74      49.48        
  6 Wilson, Tyler J           10 WISC-MR                50.64      49.67        
  7 Ciardullo, Michael        10 HAA-MR                 56.41      49.93        
  8 Crouchley, John P         10 LIAC-MR                49.14      50.11        
  9 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR    48.93      50.30        
 10 Casalinuovo, Johnny A     10 Three Village-MR       49.78      50.85        
 11 Korzniewski, Oliver        9 LBA-MR                 50.77      50.86        
 12 Bargellini, Ryan J         9 Express Swimming-MR    50.83      51.05        
 13 Stachowicz, Jake          10 LIAC-MR                52.17      51.17        
 14 Mitchell, Joshua S         9 Tmsuffolk-MR           49.49      51.69        
 15 Kittilsen, Ryan A          9 Three Village-MR       54.02      51.73        
 16 Ji, Edwin X               10 Tmsuffolk-MR           50.19      51.84        
 17 Sivin, Alec                9 Tmsuffolk-MR           51.57      51.91        
 18 Klaric, Maksim A           9 Three Village-MR       50.78      52.93        
 19 Carew, Chris D             9 IA-MR                  53.89      53.11        
 20 Green, Trevor A            9 SSC-MR                 55.14      53.29        
 21 Kazlauskas, Cole           9 HAA-MR                 53.49      53.61        
 22 Miele, Matthew J          10 Three Village-MR       56.82      53.95        
 23 Smith, Dylan J            10 HAA-MR                 54.92      53.97        
 24 Purga, Tommy J            10 SSC-MR                 56.72      54.35        
 25 Quinn, Kelan              10 LIAC-MR                55.02      54.50        
 26 Huss, Chris P             10 SSC-MR                 54.46      54.89        
 27 Bertrand, James T         10 LIAC-MR                54.55      56.06        
 28 Kim, Aiden                10 Tmsuffolk-MR         1:08.95      56.10        
 29 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR                 55.52      56.11        
 30 Martinez, Michael R        9 HAA-MR                 55.33      56.71        
 31 Somma, Matteo S           10 LIAC-MR                55.73      56.96        
 32 Steinberg, Matthew L      10 Tmsuffolk-MR         1:01.44      57.29        
 33 Colletti, Max              9 Express Swimming-MR    58.21      57.50        
 34 Ackerman, Lucas J          9 HAA-MR               1:02.25      57.65        
 35 Sweeney, Chris             9 HAA-MR                 54.23      58.21        
 36 DeWitt, Billy C            9 WISC-MR              1:02.41      58.59        
 37 Stern, Noah I              9 Express Swimming-MR  1:03.58      58.68        
 38 Fusaro, Lucas P            9 Express Swimming-MR  1:02.95      59.41        
 39 Williams, Taylor P        10 SSC-MR               1:04.38    1:00.34        
 40 McCaffrey, Matthew        10 LBA-MR               1:08.15    1:00.62        
 41 Cremers, Gavin J          10 BBSC-MR              1:04.26    1:00.95        
 42 Tooker, Ben J              9 SSC-MR               1:00.38    1:02.13        
 43 Diaz, Jason R             10 Express Swimming-MR  1:04.48    1:02.70        
 44 Stocki, Oscar              9 SSC-MR               1:04.23    1:02.83        
 45 Girgis, Jake               9 Tmsuffolk-MR         1:14.55    1:03.76        
 46 DeRosa, Thomas J          10 SSC-MR               1:07.98    1:04.47        
 47 Corrigan, Austen J        10 SSC-MR               1:05.18    1:05.62        
 48 Gang, Harry C              9 HAA-MR               1:10.69    1:05.67        
 49 Henrichs, Kai L            9 Express Swimming-MR  1:03.88    1:05.85        
 50 Sawicki, Daniel           10 SSC-MR               1:07.31    1:06.93        
 51 Betzold, Carter S          9 IA-MR                     NT    1:08.98        
 -- McNamara, Kev C           10 SSC-MR               1:08.66         DQ        
      Scissors kick
 -- Thomas, Tyler C           10 SSC-MR               1:13.82         DQ        
      Alternating Kick
 -- O'Sullivan-Ulrich, Liam    9 SSC-MR               1:05.21         DQ        
      Alternating Kick
 -- Smith, Dean C             10 IA-MR                  59.52         DQ        
      Scissors kick
 -- Sherwood, Donovan W        9 Express Swimming-MR  1:33.64         DQ        
      Scissors kick
 -- Ackerman, Jacob M          9 HAA-MR               1:07.97         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Neff, Taite E             10 FA-MR                1:04.46         DQ        
      Head not up
Non-Award Division  
  1 Wu, Oliver F              10 Three Village-MR       48.90      46.57 SILV   
  2 Lema, Christopher J       10 Three Village-MR       49.33      46.80 SILV   
  3 Touti, Ayden              10 LIAC-MR                50.53      47.33 SILV   
  4 David, Colin J            10 SSC-MR                 54.25      48.53 SILV   
  5 Gallub, Tyler             10 HAA-MR                 50.61      48.54 SILV   
 -- Berland, Jake S            9 Express Swimming-MR    53.26        DFS        
      Declared false start
 -- Beaudry, Charlie S         9 SSC-MR                 53.74        DFS        
      Declared false start
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
      Bronze: # 1:41.60   3/23/2014 Roberto Groza, TMSUFFOLK                   
                1:34.59  JO
                1:48.39  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:48.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Glass, Logan W            10 WISC-MR              1:56.61    1:49.53        
                  53.81     1:49.53 (55.72)                                        
  1 Wilson, Tyler J           10 WISC-MR              1:51.60    1:49.53        
                  53.08     1:49.53 (56.45)                                        
  3 Ji, Edwin X               10 Tmsuffolk-MR         1:50.21    1:50.25        
                  52.20     1:50.25 (58.05)                                        
  4 Stachowicz, Jake          10 LIAC-MR              1:54.34    1:50.47        
                  52.54     1:50.47 (57.93)                                        
  5 Klaric, Maksim A           9 Three Village-MR     1:52.98    1:51.51        
                  52.19     1:51.51 (59.32)                                        
  6 Bertrand, James T         10 LIAC-MR              1:59.17    1:54.80        
                  56.87     1:54.80 (57.93)                                        
  7 Green, Trevor A            9 SSC-MR               2:02.57    1:55.51        
                  53.09   1:55.51 (1:02.42)                                        
  8 Beaudry, Charlie S         9 SSC-MR               1:57.79    1:55.52        
                  57.41     1:55.52 (58.11)                                        
  9 Smith, Dylan J            10 HAA-MR               2:03.76    1:57.00        
                  54.21   1:57.00 (1:02.79)                                        
 10 Purga, Tommy J            10 SSC-MR               2:00.34    1:57.16        
                  58.04     1:57.16 (59.12)                                        
 11 Somma, Matteo S           10 LIAC-MR              1:56.75    1:58.29        
                  57.63   1:58.29 (1:00.66)                                        
 12 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR               1:56.07    1:59.43        
                  57.21   1:59.43 (1:02.22)                                        
 13 Colletti, Max              9 Express Swimming-MR  2:15.74    2:00.82        
                  58.15   2:00.82 (1:02.67)                                        
 14 Huss, Chris P             10 SSC-MR               1:59.80    2:02.52        
                  58.31   2:02.52 (1:04.21)                                        
 15 Martinez, Michael R        9 HAA-MR               2:10.07    2:04.32        
                  58.31   2:04.32 (1:06.01)                                        
 16 Lavelle, Adam              9 WISC-MR              2:04.22    2:06.23        
                  59.85   2:06.23 (1:06.38)                                        
 17 Kim, Aiden                10 Tmsuffolk-MR         2:41.31    2:08.56        
 18 Eng, Ethan M               9 FA-MR                2:16.12    2:10.21        
                  59.95   2:10.21 (1:10.26)                                        
 19 McCaffrey, Matthew        10 LBA-MR               2:27.87    2:14.06        
                1:02.18   2:14.06 (1:11.88)                                        
 20 Tooker, Ben J              9 SSC-MR               2:15.15    2:17.23        
                1:00.79   2:17.23 (1:16.44)                                        
 21 Sawicki, Daniel           10 SSC-MR               2:27.06    2:20.82        
                1:06.17   2:20.82 (1:14.65)                                        
 22 DeRosa, Thomas J          10 SSC-MR               2:27.64    2:22.79        
                1:08.60   2:22.79 (1:14.19)                                        
 23 Diaz, Jason R             10 Express Swimming-MR  2:16.23    2:32.83        
 -- Kazlauskas, Cole           9 HAA-MR               2:02.73         DQ        
      One hand touch
                  54.80        DQ (1:00.79)                                        
 -- Thomas, Tyler C           10 SSC-MR               2:38.41         DQ        
      Other
Non-Award Division  
  1 Chavez, Hyun C             9 LIAC-MR              1:48.67    1:38.37#SILV   
                  46.63     1:38.37 (51.74)                                        
  2 Touti, Ayden              10 LIAC-MR              1:49.80    1:40.79#SILV   
                  47.57     1:40.79 (53.22)                                        
  3 Gallub, Tyler             10 HAA-MR               1:51.32    1:44.77 SILV   
                  50.15     1:44.77 (54.62)                                        
  4 Wong, Tyler P             10 Tmsuffolk-MR         1:49.92    1:45.22 SILV   
                  50.11     1:45.22 (55.11)                                        
  5 Huta, Tommy A             10 HAA-MR               1:57.02    1:48.14 SILV   
                  51.82     1:48.14 (56.32)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
      Bronze: # 41.31   3/23/2014 Jaden N Byrne, BBSC -MR                      
                35.99  JO
                43.89  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 43.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Legrady, Max R            10 Three Village-MR       39.87      43.81 SILV   
BRON - Division  
  1 Casalinuovo, Johnny A     10 Three Village-MR       46.42      43.94        
  2 Mcdonald, Hugo T           9 IA-MR                  47.30      44.23        
  3 Bertrand, James T         10 LIAC-MR                49.63      44.44        
  4 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR                 45.32      45.46        
  5 Paton, Gavin C            10 SSC-MR                 45.27      45.92        
  6 Somma, Matteo S           10 LIAC-MR                49.70      46.31        
  7 Chattanond, Olan           9 Tmsuffolk-MR           51.15      46.37        
  8 Ji, Edwin X               10 Tmsuffolk-MR           53.57      49.85        
  9 Lavelle, Adam              9 WISC-MR                54.48      50.13        
 10 Sivin, Alec                9 Tmsuffolk-MR           56.75      50.24        
 11 Huss, Chris P             10 SSC-MR                 53.90      50.85        
 12 Cash, Brian A             10 LIAC-MR                59.24      51.28        
 12 DeWitt, Billy C            9 WISC-MR                51.02      51.28        
 14 Carew, Chris D             9 IA-MR                  45.53      51.54        
 15 Kazlauskas, Cole           9 HAA-MR                 53.23      52.18        
 16 Beaudry, Charlie S         9 SSC-MR                 57.96      54.24        
 17 McCaffrey, Matthew        10 LBA-MR                 57.88      54.29        
 18 Girgis, Jake               9 Tmsuffolk-MR         1:06.76      55.21        
 19 Colletti, Max              9 Express Swimming-MR  1:16.68      55.70        
 20 McNamara, Kev C           10 SSC-MR               1:01.68      56.00        
 21 Sawicki, Daniel           10 SSC-MR               1:00.01      57.25        
 22 Noto, William J            9 HAA-MR               1:09.92      57.81        
 23 Fusaro, Lucas P            9 Express Swimming-MR  1:08.51    1:06.93        
 24 Tooker, Ben J              9 SSC-MR                 49.26    1:07.04        
 25 DeRosa, Thomas J          10 SSC-MR               1:13.74    1:10.20        
 26 Diaz, Jason R             10 Express Swimming-MR  1:10.71    1:11.42        
 -- Sherwood, Donovan W        9 Express Swimming-MR  1:20.06         DQ        
      Alternating Kick
 -- Henrichs, Kai L            9 Express Swimming-MR  1:00.38         DQ        
      One hand touch
 -- MA, Joshua                 9 Express Swimming-MR    54.95         DQ        
      One hand touch
 -- Gang, Harry C              9 HAA-MR               1:11.34         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Thomas, Tyler C           10 SSC-MR                 55.84         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Pacifico, Jack V          10 Three Village-MR       51.83         DQ        
      Non-simultaneous arms
Non-Award Division  
  1 Znachowski, Owen A        10 WISC-MR                43.98      38.99#SILV   
  2 Wong, Tyler P             10 Tmsuffolk-MR           43.99      39.05#SILV   
  3 Green, Trevor A            9 SSC-MR                 48.38      40.65#SILV   
  4 Touti, Ayden              10 LIAC-MR                45.31      40.89#SILV   
  5 Mitchell, Joshua S         9 Tmsuffolk-MR           44.09      41.69 SILV   
  6 Glass, Logan W            10 WISC-MR                45.63      41.72 SILV   
  7 Quinn, Kelan              10 LIAC-MR                44.15      41.89 SILV   
  8 Miele, Matthew J          10 Three Village-MR       45.97      42.44 SILV   
  9 Klaric, Maksim A           9 Three Village-MR       50.14      42.80 SILV   
 10 Huta, Tommy A             10 HAA-MR                 46.59      43.15 SILV   
 11 Stachowicz, Jake          10 LIAC-MR                47.97      43.71 SILV   
 -- Smith, Dylan J            10 HAA-MR                 44.34         DQ        
      One hand touch
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
      Bronze: # 1:30.23   3/19/2016 Ethan C Cairo, BBSC -MR                    
                1:25.59  JO
                1:37.99  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:37.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Purga, Tommy J            10 SSC-MR               1:38.09    1:40.88        
                  46.98     1:40.88 (53.90)                                        
  2 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR               2:07.11    1:55.40        
                  51.21   1:55.40 (1:04.19)                                        
  3 Paton, Gavin C            10 SSC-MR               1:48.16    2:01.50        
                  51.76   2:01.50 (1:09.74)                                        
  4 Tooker, Ben J              9 SSC-MR               1:52.34    2:01.53        
                  54.31   2:01.53 (1:07.22)                                        
  5 Huss, Chris P             10 SSC-MR               1:55.99    2:25.71        
                  57.27   2:25.71 (1:28.44)                                        
Non-Award Division  
  1 Gallub, Tyler             10 HAA-MR               1:39.42    1:34.11 SILV   
                  40.84     1:34.11 (53.27)                                        
  2 Chavez, Hyun C             9 LIAC-MR              1:39.31    1:34.77 SILV   
                  41.88     1:34.77 (52.89)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
      Bronze: # 1:24.13   3/23/2014 Ari Regev, LIAC -MR                        
                1:19.99  JO
                1:28.59  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:28.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Bargellini, Ryan J         9 Express Swimming-MR  1:33.78    1:29.07        
                  41.65     1:29.07 (47.42)                                        
  2 Kittilsen, Ryan A          9 Three Village-MR     1:42.85    1:30.11        
                  40.35     1:30.11 (49.76)                                        
  3 Paton, Gavin C            10 SSC-MR               1:31.08    1:30.37        
                  41.23     1:30.37 (49.14)                                        
  3 Wong, Tyler P             10 Tmsuffolk-MR         1:31.65    1:30.37        
                  39.32     1:30.37 (51.05)                                        
  5 Casalinuovo, Johnny A     10 Three Village-MR     1:37.44    1:31.78        
                  44.26     1:31.78 (47.52)                                        
  6 Miele, Matthew J          10 Three Village-MR     1:36.90    1:32.05        
                  45.21     1:32.05 (46.84)                                        
  7 Stachowicz, Jake          10 LIAC-MR              1:35.44    1:32.57        
                  42.50     1:32.57 (50.07)                                        
  8 Quinn, Kelan              10 LIAC-MR              1:35.10    1:33.22        
                  41.79     1:33.22 (51.43)                                        
  9 Pacifico, Jack V          10 Three Village-MR     1:40.11    1:33.30        
                  45.10     1:33.30 (48.20)                                        
 10 Purga, Tommy J            10 SSC-MR               1:35.42    1:33.53        
                  45.04     1:33.53 (48.49)                                        
 11 Mitchell, Joshua S         9 Tmsuffolk-MR         1:35.45    1:33.98        
                  42.66     1:33.98 (51.32)                                        
 12 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR               1:34.39    1:34.03        
                  42.04     1:34.03 (51.99)                                        
 13 Bertrand, James T         10 LIAC-MR              1:33.15    1:34.25        
                  43.78     1:34.25 (50.47)                                        
 14 Ji, Edwin X               10 Tmsuffolk-MR         1:40.83    1:35.37        
                  46.03     1:35.37 (49.34)                                        
 15 Cash, Brian A             10 LIAC-MR              1:41.07    1:35.53        
                  46.23     1:35.53 (49.30)                                        
 16 Green, Trevor A            9 SSC-MR               1:41.36    1:35.65        
                  44.17     1:35.65 (51.48)                                        
 17 Somma, Matteo S           10 LIAC-MR              1:39.00    1:36.84        
                  43.70     1:36.84 (53.14)                                        
 18 David, Colin J            10 SSC-MR               1:43.27    1:37.51        
                  43.71     1:37.51 (53.80)                                        
 19 Legrady, Max R            10 Three Village-MR     1:38.05    1:39.95        
                  47.59     1:39.95 (52.36)                                        
 20 Kazlauskas, Cole           9 HAA-MR               1:42.93    1:40.14        
 21 Korzniewski, Oliver        9 LBA-MR               1:46.48    1:41.68        
                  47.08     1:41.68 (54.60)                                        
 22 Tooker, Ben J              9 SSC-MR               1:51.33    1:43.31        
                  45.74     1:43.31 (57.57)                                        
 23 Stern, Noah I              9 Express Swimming-MR  1:52.48    1:44.56        
                  48.97     1:44.56 (55.59)                                        
 24 Huss, Chris P             10 SSC-MR               1:44.39    1:45.51        
                  49.80     1:45.51 (55.71)                                        
 25 Fusaro, Lucas P            9 Express Swimming-MR  1:58.47    1:46.93        
                  49.46     1:46.93 (57.47)                                        
 26 McCaffrey, Matthew        10 LBA-MR               1:52.69    1:47.21        
                  46.26   1:47.21 (1:00.95)                                        
 27 Williams, Taylor P        10 SSC-MR               1:55.67    1:48.01        
                  22.37   1:48.01 (1:25.64)                                        
 28 Beaudry, Charlie S         9 SSC-MR               1:48.97    1:48.66        
                  53.96     1:48.66 (54.70)                                        
 29 Stocki, Oscar              9 SSC-MR               2:01.28    1:49.17        
                  53.98     1:49.17 (55.19)                                        
 30 Colletti, Max              9 Express Swimming-MR  1:59.63    1:52.27        
                  53.22     1:52.27 (59.05)                                        
 31 Henrichs, Kai L            9 Express Swimming-MR  1:53.97    1:57.72        
                  55.82   1:57.72 (1:01.90)                                        
 32 DeRosa, Thomas J          10 SSC-MR               2:18.35    2:05.96        
                  56.72   2:05.96 (1:09.24)                                        
 -- Smith, Dean C             10 IA-MR                1:54.96         DQ        
      Scissors kick - breast
                  44.11          DQ (50.93)                                        
 -- Sivin, Alec                9 Tmsuffolk-MR         1:46.25         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  45.98          DQ (53.02)                                        
 -- DeWitt, Billy C            9 WISC-MR              1:51.61         DQ        
      One hand touch - breast
                  42.97        DQ (1:04.83)                                        
 -- Thomas, Tyler C           10 SSC-MR               1:55.99         DQ        
      One hand touch - breast
 -- Klaric, Maksim A           9 Three Village-MR     1:38.10         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  42.47          DQ (51.70)                                        
 -- Huta, Tommy A             10 HAA-MR               1:35.51         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  41.94          DQ (47.70)                                        
 -- Mcdonald, Hugo T           9 IA-MR                1:37.86         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  42.59          DQ (50.60)                                        
 -- Doran, Declan T           10 IA-MR                2:00.20         DQ        
      Arms past hipline - breast
Non-Award Division  
  1 Touti, Ayden              10 LIAC-MR              1:30.16    1:24.54 SILV   
                  38.57     1:24.54 (45.97)                                        
  2 Jacuch, Christopher A     10 Tmsuffolk-MR         1:31.37    1:25.01 SILV   
                  39.02     1:25.01 (45.99)                                        
  3 Wu, Oliver F              10 Three Village-MR     1:30.60    1:25.59 SILV   
                  40.83     1:25.59 (44.76)                                        
  4 Crouchley, John P         10 LIAC-MR              1:30.64    1:26.80 SILV   
                  40.64     1:26.80 (46.16)                                        
  5 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR  1:35.22    1:27.10 SILV   
                  41.11     1:27.10 (45.99)                                        
  6 Chavez, Hyun C             9 LIAC-MR              1:32.46    1:28.46 SILV   
                  41.15     1:28.46 (47.31)                                        
 -- Berland, Jake S            9 Express Swimming-MR  1:39.66        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
      Bronze: # 3:01.61   3/21/2014 Austin Verma, LIAC -MR                     
                2:51.99  JO
                3:13.99  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 3:13.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Huta, Tommy A             10 HAA-MR               3:27.81    3:17.92        
                  44.34     1:34.18 (49.84)     2:33.33 (59.15)     3:17.92 (44.59)
  2 Purga, Tommy J            10 SSC-MR               3:30.78    3:19.25        
                  45.16     1:34.39 (49.23)   2:37.78 (1:03.39)     3:19.25 (41.47)
  3 Paton, Gavin C            10 SSC-MR               3:20.17    3:23.69        
                  50.72     1:40.20 (49.48)   2:44.05 (1:03.85)     3:23.69 (39.64)
  4 David, Colin J            10 SSC-MR               3:45.58    3:28.30        
                  46.06     1:38.31 (52.25)   2:40.25 (1:01.94)     3:28.30 (48.05)
Non-Award Division  
  1 Lema, Christopher J       10 Three Village-MR     3:27.13    3:09.32 SILV   
                  39.78     1:26.50 (46.72)   3:09.32 (1:42.82)                    
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 29.64   3/19/2016 Michael Y Ma, LIAC -MR                       
                28.29  JO
                30.69  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 30.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Kohli, Arnav              11 Tmsuffolk-MR           31.04      30.74        
  2 Piedrahita, Julian V      11 Express Swimming-MR    30.95      30.81        
  3 Boutin, Dylan             12 LIAC-MR                31.92      30.98        
  4 Prokopiou, Alex           12 CSDC-MR                32.06      31.01        
  4 Lee, Jonathan             12 HAA-MR                 32.46      31.01        
  6 Hussein, Amir W           11 Tmsuffolk-MR           31.08      31.08        
  7 Guerron, Ryan A           12 SSC-MR                 32.40      31.09        
  8 Filagrossi, Christian T   12 LIAC-MR                31.41      31.18        
  9 Cerniglia, Matthew        12 SSC-MR                 31.59      31.23        
 10 Shannon, Dylan M          12 Express Swimming-MR    32.77      31.24        
 11 Coutsouradis, John C      12 LIAC-MR                33.20      31.71        
 12 Figueredo, Brandon        12 LIAC-MR                31.12      31.84        
 13 Andrejczuk, Peter         11 LBA-MR                 37.85      31.92        
 14 Gentilini, Peter J        12 BBSC-MR                31.24      31.94        
 15 Dellamorte, Aidan         12 LBA-MR                 32.56      31.95        
 16 Barberi, Danny            12 BBSC-MR                32.96      32.08        
 17 Nagler, James R           11 LIAC-MR                36.63      32.21        
 18 Skala, Ethan R            11 IA-MR                  31.57      32.22        
 18 Mei, Ian                  12 SSC-MR                 33.57      32.22        
 20 Lambros Jr., Stephen      12 SSC-MR                 31.13      32.26        
 21 Richter, Isaac J          12 LIAC-MR                31.40      32.27        
 21 Santos, Tom J             12 UN-MR                  33.31      32.27        
 23 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR    31.20      32.34        
 24 So, Brendan E             11 LIAC-MR                33.98      32.68        
 25 Perisa, Marko C           12 LBA-MR                 32.15      32.88        
 26 Kazlauskas, Evan          11 HAA-MR                 33.46      32.98        
 27 Gibbs, Owen T             12 Express Swimming-MR    31.40      33.01        
 28 Natindim, Leif E          12 LIAC-MR                32.90      33.05        
 29 Wtorkowski, Alex          12 Tmsuffolk-MR           33.27      33.33        
 30 Freund, Jonah T           11 Express Swimming-MR    33.12      33.44        
 31 Brzozowski, Frank J       11 LIAC-MR                32.99      33.56        
 32 Wissmann, Hunter H        11 WISC-MR                35.31      33.67        
 33 Doboli, Alex              11 Tmsuffolk-MR           34.27      33.70        
 34 Halpin, Michael T         12 LBA-MR                 35.87      33.74        
 35 O'Connell, Ryan K         11 BBSC-MR                32.87      33.86        
 36 Shapiro, Jason M          11 LBA-MR                 33.17      33.92        
 37 Erdos, Miles H            11 LIAC-MR                33.77      34.02        
 38 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR    32.58      34.08        
 39 Wang, Andrew C            12 Three Village-MR       34.64      34.38        
 40 Morelli, Tommy L          11 HAA-MR                 33.28      34.62        
 41 Morelli, Jack H           11 HAA-MR                 33.17      34.66        
 42 Bradley, Jake W           12 LBA-MR                 33.53      34.71        
 43 Christie, Richie M        12 WISC-MR                33.32      34.78        
 43 Stueber, Aidan C          11 WISC-MR                37.37      34.78        
 45 Johnson, Michael P        12 WISC-MR                33.10      35.09        
 46 Worthington, Nick J       11 SSC-MR                 34.35      35.23        
 47 Chan, Ethan               11 Express Swimming-MR    36.15      35.39        
 48 Kleinman, Andrew W        11 Express Swimming-MR    35.28      35.41        
 49 Rosa, Sergio M            11 Express Swimming-MR    38.21      35.46        
 50 Castro, Dorien J          11 IA-MR                  33.80      35.72        
 51 Metzger, Andrew P         12 SSC-MR                 39.29      35.87        
 52 Maloney, Michael A        12 SSC-MR                 36.40      35.91        
 53 Kieran, Liam M            11 IA-MR                  36.37      35.98        
 54 Veraszto, Colin R         12 SSC-MR                 35.78      36.10        
 54 Bruder, Peter J           11 HAA-MR                 35.41      36.10        
 56 Schafer, Jack D           12 WISC-MR                35.18      36.43        
 57 Napolitano, Joe           12 HAA-MR                 34.89      36.56        
 58 Staiano, Marc C           12 Three Village-MR       34.99      36.64        
 59 Nguyen, Dylan M           11 WISC-MR                37.01      36.66        
 60 Heaney, William M         12 LBA-MR                 36.61      36.76        
 61 Valenzuela, Benjamin A    11 LBA-MR                 38.98      36.90        
 62 Leung, Brandon S          11 LIAC-MR                37.19      36.92        
 63 MA, Emanuel               11 Express Swimming-MR    35.58      36.99        
 64 Franks, John              11 Express Swimming-MR    37.58      37.04        
 65 Goncalves, Skylar C       11 BBSC-MR                37.85      37.13        
 66 Minotto, Matthew C        11 SSC-MR                 37.76      37.25        
 67 Tumarinson, Ilan F        11 LIAC-MR                36.91      37.31        
 68 Mozian, James P           11 SSC-MR                 36.88      37.47        
 69 DeRosalia, Nicholas D     12 SSC-MR                 37.70      37.50        
 69 Beaudry, Edward M         11 SSC-MR                 37.00      37.50        
 71 Ghermezian, Mitchel       12 Tmsuffolk-MR           36.84      37.51        
 72 Fitzpatrick, Thomas A     11 LBA-MR                 39.13      37.58        
 73 Napolitano, Nick          12 HAA-MR                 35.21      37.60        
 74 Ehrlich, Tyler E          11 LIAC-MR                37.30      37.63        
 75 Spiezio, Anthony M        12 SSC-MR                 39.78      37.64        
 76 Christou, Theo            12 LIAC-MR                36.72      37.82        
 77 Zegadlo, Nicholas H       11 BBSC-MR                37.02      37.94        
 78 Belcher, Tyler J          11 WISC-MR                38.60      38.15        
 78 Christou, Alex            12 LIAC-MR                36.43      38.15        
 80 Nichols, Matthew          11 Tmsuffolk-MR           37.32      38.38        
 81 Melloy, John J            11 FA-MR                  41.55      38.51        
 82 Lind, Josh W              11 SSC-MR                 36.20      38.84        
 83 Kennedy, Michael          12 SSC-MR                 39.49      38.96        
 84 Nitzsche, Andrew Z        11 CSDC-MR                37.77      39.06        
 85 Mulieri, Dylan            11 WISC-MR                38.21      39.42        
 86 Viollis, Logan            11 SSC-MR                 40.42      39.78        
 87 Garrity, Jack J           12 HAA-MR                 41.32      40.23        
 88 Caniano, Marcus J         11 FA-MR                  41.73      40.26        
 89 Deely, Jack W             11 LBA-MR                 40.81      40.50        
 90 Holmes, James P           12 CSDC-MR                41.45      40.71        
 91 Kozlik, Brandon M         11 LBA-MR                 39.00      40.79        
 92 Koeppel, Thomas J         11 SSC-MR                 36.66      41.48        
 93 Patel, Sachin             11 Tmsuffolk-MR           38.19      42.42        
 94 Bascom, Jaden             11 LBA-MR                 39.37      42.70        
 95 Petty, Gabriel            12 LBA-MR                 45.92      44.20        
 96 Brown, Harrison W         12 SSC-MR                 43.55      44.21        
 97 Nitzsche, Alexander J     12 CSDC-MR                42.53      44.58        
 98 Fallis, Mathew B          11 Tmsuffolk-MR           47.44      45.07        
 99 Prabhu, Arav M            11 HAA-MR                 43.49      46.07        
100 Lerner, Hugo T            11 Express Swimming-MR    45.80      47.73        
101 Bassarath, Luke N         11 Express Swimming-MR    51.90      52.25        
Non-Award Division  
  1 Schimmel, Dylan R         12 LBA-MR                 32.24      30.06 SILV   
  2 Falcone, Christopher J    12 BBSC-MR                31.47      30.16 SILV   
  3 Villatoro, Sebastian      11 IA-MR                  31.59      30.50 SILV   
 -- Montagnino, Dean V        11 BBSC-MR                31.48        DFS        
      Declared false start
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 1:04.52   3/20/2016 Jake Nielsen, HAA  -MR                     
                1:01.29  JO
                1:06.99  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:06.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Park, Nathaniel B         12 LIAC-MR              1:09.02    1:07.42        
                  32.20     1:07.42 (35.22)                                        
  2 Piedrahita, Julian V      11 Express Swimming-MR  1:07.18    1:07.43        
                  32.25     1:07.43 (35.18)                                        
  3 Rivera, Jake C            12 LIAC-MR              1:08.11    1:07.60        
                  31.95     1:07.60 (35.65)                                        
  4 Schimmel, Dylan R         12 LBA-MR               1:11.27    1:07.62        
                  32.42     1:07.62 (35.20)                                        
  5 Cerniglia, Matthew        12 SSC-MR               1:07.90    1:07.70        
                  32.60     1:07.70 (35.10)                                        
  6 Figueredo, Brandon        12 LIAC-MR              1:08.96    1:08.03        
                  31.95     1:08.03 (36.08)                                        
  7 Falcone, Christopher J    12 BBSC-MR              1:09.49    1:08.83        
                  32.55     1:08.83 (36.28)                                        
  8 Kohli, Arnav              11 Tmsuffolk-MR         1:11.31    1:09.48        
                  33.09     1:09.48 (36.39)                                        
  9 Boutin, Dylan             12 LIAC-MR              1:09.76    1:09.78        
                  33.73     1:09.78 (36.05)                                        
 10 Perisa, Marko C           12 LBA-MR               1:12.83    1:09.80        
                  34.13     1:09.80 (35.67)                                        
 11 Shannon, Dylan M          12 Express Swimming-MR  1:13.66    1:09.83        
                  33.14     1:09.83 (36.69)                                        
 12 Subillaga-Dubon, Jason A  12 FA-MR                1:07.65    1:09.88        
                  32.79     1:09.88 (37.09)                                        
 13 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR  1:09.71    1:10.10        
                  33.65     1:10.10 (36.45)                                        
 14 Kazlauskas, Evan          11 HAA-MR               1:10.65    1:10.11        
                  34.54     1:10.11 (35.57)                                        
 15 Nagler, James R           11 LIAC-MR              1:09.99    1:10.23        
                  33.73     1:10.23 (36.50)                                        
 16 Lambros Jr., Stephen      12 SSC-MR               1:11.76    1:10.33        
                  34.25     1:10.33 (36.08)                                        
 17 Hernandez, Keanne L       11 SSC-MR               1:12.30    1:10.48        
                  34.58     1:10.48 (35.90)                                        
 18 Montagnino, Dean V        11 BBSC-MR              1:09.56    1:10.72        
                  33.63     1:10.72 (37.09)                                        
 19 Skala, Ethan R            11 IA-MR                1:12.24    1:10.83        
                  33.19     1:10.83 (37.64)                                        
 20 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR  1:10.12    1:10.92        
                  34.99     1:10.92 (35.93)                                        
 21 Prokopiou, Alex           12 CSDC-MR              1:11.03    1:10.96        
                  33.91     1:10.96 (37.05)                                        
 21 Guerron, Ryan A           12 SSC-MR               1:14.47    1:10.96        
                  34.19     1:10.96 (36.77)                                        
 23 Andrejczuk, Peter         11 LBA-MR               1:11.21    1:11.73        
                  33.58     1:11.73 (38.15)                                        
 24 Gentilini, Peter J        12 BBSC-MR              1:11.34    1:11.75        
                  34.59     1:11.75 (37.16)                                        
 25 Bradley, Jake W           12 LBA-MR               1:12.32    1:11.76        
                  35.04     1:11.76 (36.72)                                        
 26 Stocki, Oliver            11 SSC-MR               1:12.26    1:12.13        
                  33.44     1:12.13 (38.69)                                        
 27 Barberi, Danny            12 BBSC-MR              1:15.26    1:12.43        
                  34.42     1:12.43 (38.01)                                        
 28 Hussein, Amir W           11 Tmsuffolk-MR         1:14.14    1:12.56        
                  34.71     1:12.56 (37.85)                                        
 29 Romano, Brady P           12 LBA-MR               1:21.03    1:12.79        
                  34.42     1:12.79 (38.37)                                        
 30 Froehlich, Nicholas R     11 Tmsuffolk-MR         1:13.77    1:12.81        
                  35.56     1:12.81 (37.25)                                        
 31 Mei, Ian                  12 SSC-MR               1:13.53    1:12.83        
                  35.40     1:12.83 (37.43)                                        
 32 Carle, Zachary L          12 FA-MR                1:19.62    1:12.90        
                  34.42     1:12.90 (38.48)                                        
 33 Worthington, Nick J       11 SSC-MR               1:17.27    1:13.82        
                  35.90     1:13.82 (37.92)                                        
 34 Johnson, Michael P        12 WISC-MR              1:14.25    1:13.83        
                  35.35     1:13.83 (38.48)                                        
 35 Coutsouradis, John C      12 LIAC-MR              1:15.59    1:14.64        
                  35.04     1:14.64 (39.60)                                        
 36 Sparhuber, Jake H         11 SSC-MR               1:13.85    1:14.70        
                  35.92     1:14.70 (38.78)                                        
 37 Wang, Andrew C            12 Three Village-MR     1:16.33    1:14.80        
                  35.00     1:14.80 (39.80)                                        
 38 Wtorkowski, Alex          12 Tmsuffolk-MR         1:13.84    1:15.14        
                  35.03     1:15.14 (40.11)                                        
 39 Wissmann, Hunter H        11 WISC-MR              1:17.68    1:15.42        
                  36.78     1:15.42 (38.64)                                        
 40 Richter, Isaac J          12 LIAC-MR              1:13.44    1:15.52        
                  36.73     1:15.52 (38.79)                                        
 41 Natindim, Leif E          12 LIAC-MR              1:21.68    1:15.79        
                  34.19     1:15.79 (41.60)                                        
 42 Stueber, Aidan C          11 WISC-MR              1:17.86    1:15.94        
 43 O'Connell, Ryan K         11 BBSC-MR              1:15.89    1:16.15        
                  36.19     1:16.15 (39.96)                                        
 44 Kleinman, Andrew W        11 Express Swimming-MR  1:18.16    1:16.27        
                  36.97     1:16.27 (39.30)                                        
 45 Doboli, Alex              11 Tmsuffolk-MR         1:17.66    1:16.90        
                  36.64     1:16.90 (40.26)                                        
 46 Napolitano, Joe           12 HAA-MR               1:18.75    1:16.95        
                  36.01     1:16.95 (40.94)                                        
 47 Massaro, William J        11 LIAC-MR              1:19.54    1:17.33        
                  37.24     1:17.33 (40.09)                                        
 48 Fitzpatrick, Thomas A     11 LBA-MR               1:31.99    1:17.66        
                  36.62     1:17.66 (41.04)                                        
 49 Shapiro, Jason M          11 LBA-MR               1:17.99    1:18.25        
                  37.84     1:18.25 (40.41)                                        
 50 Castro, Dorien J          11 IA-MR                1:16.75    1:18.98        
                  36.77     1:18.98 (42.21)                                        
 51 Klawiter, Max M           11 Tmsuffolk-MR         1:18.19    1:19.33        
                  36.43     1:19.33 (42.90)                                        
 52 Maloney, Michael A        12 SSC-MR               1:20.54    1:19.35        
                  37.13     1:19.35 (42.22)                                        
 53 Halpin, Michael T         12 LBA-MR               1:25.63    1:19.65        
                  36.38     1:19.65 (43.27)                                        
 54 MA, Emanuel               11 Express Swimming-MR  1:20.83    1:20.07        
                  38.52     1:20.07 (41.55)                                        
 55 O'Reilly, Kieran T        11 IA-MR                1:19.24    1:20.39        
                  37.94     1:20.39 (42.45)                                        
 56 Bruder, Peter J           11 HAA-MR               1:22.28    1:21.22        
                  41.07     1:21.22 (40.15)                                        
 57 Young, Addison            11 SSC-MR               1:20.58    1:21.28        
                  38.04     1:21.28 (43.24)                                        
 58 Gmelch, Robert J          11 WISC-MR              1:21.40    1:21.29        
                  38.30     1:21.29 (42.99)                                        
 59 Lind, Josh W              11 SSC-MR               1:17.70    1:21.45        
                  39.06     1:21.45 (42.39)                                        
 60 Napolitano, Nick          12 HAA-MR               1:19.28    1:21.54        
                  37.91     1:21.54 (43.63)                                        
 61 Veraszto, Colin R         12 SSC-MR               1:19.10    1:21.70        
                  39.84     1:21.70 (41.86)                                        
 62 Ehrlich, Tyler E          11 LIAC-MR              1:21.94    1:22.03        
                  39.32     1:22.03 (42.71)                                        
 63 Ghermezian, Mitchel       12 Tmsuffolk-MR         1:24.91    1:22.28        
                  38.31     1:22.28 (43.97)                                        
 64 Metzger, Andrew P         12 SSC-MR               1:30.19    1:22.53        
                  38.34     1:22.53 (44.19)                                        
 65 Leung, Brandon S          11 LIAC-MR              1:23.07    1:22.66        
                  39.81     1:22.66 (42.85)                                        
 66 Spiezio, Anthony M        12 SSC-MR               1:31.74    1:22.71        
                  38.55     1:22.71 (44.16)                                        
 67 DeRosalia, Nicholas D     12 SSC-MR               1:21.45    1:23.23        
                  39.50     1:23.23 (43.73)                                        
 68 Schafer, Jack D           12 WISC-MR              1:21.92    1:23.39        
                  39.30     1:23.39 (44.09)                                        
 69 Heaney, William M         12 LBA-MR               1:19.89    1:24.30        
                  38.99     1:24.30 (45.31)                                        
 70 Christou, Theo            12 LIAC-MR              1:24.21    1:24.59        
                  38.34     1:24.59 (46.25)                                        
 71 Sarmuksnis, Sean P        11 LBA-MR               1:21.80    1:24.78        
                  41.41     1:24.78 (43.37)                                        
 72 Nitzsche, Andrew Z        11 CSDC-MR              1:23.53    1:24.88        
                  40.43     1:24.88 (44.45)                                        
 73 Kunzler, Jake R           11 Three Village-MR     1:23.13    1:25.28        
                  40.05     1:25.28 (45.23)                                        
 74 Kozlik, Brandon M         11 LBA-MR               1:31.26    1:25.47        
                  40.80     1:25.47 (44.67)                                        
 75 Viollis, Logan            11 SSC-MR               1:27.87    1:26.11        
                  42.11     1:26.11 (44.00)                                        
 76 Minotto, Matthew C        11 SSC-MR               1:26.78    1:26.33        
                  40.15     1:26.33 (46.18)                                        
 77 Nichols, Matthew          11 Tmsuffolk-MR         1:27.18    1:26.52        
                  40.18     1:26.52 (46.34)                                        
 78 Belcher, Tyler J          11 WISC-MR              1:25.06    1:26.95        
                  41.16     1:26.95 (45.79)                                        
 79 Ciobanu, Joshua P         12 LBA-MR               1:26.47    1:27.06        
                  39.31     1:27.06 (47.75)                                        
 80 Holmes, James P           12 CSDC-MR              1:28.60    1:27.57        
                  41.73     1:27.57 (45.84)                                        
 81 Valenzuela, Benjamin A    11 LBA-MR               1:36.29    1:28.14        
                  41.53     1:28.14 (46.61)                                        
 82 Rosa, Sergio M            11 Express Swimming-MR  1:30.80    1:28.20        
                  40.75     1:28.20 (47.45)                                        
 83 Kennedy, Michael          12 SSC-MR               1:27.98    1:28.23        
                  41.79     1:28.23 (46.44)                                        
 84 Bub, Logan J              12 CSDC-MR              1:32.05    1:28.56        
                  40.34     1:28.56 (48.22)                                        
 85 Zegadlo, Nicholas H       11 BBSC-MR              1:27.16    1:28.86        
                  42.62     1:28.86 (46.24)                                        
 86 Tumarinson, Ilan F        11 LIAC-MR              1:33.07    1:28.90        
                  38.89     1:28.90 (50.01)                                        
 87 Deely, Jack W             11 LBA-MR               1:33.69    1:30.03        
 88 Caniano, Marcus J         11 FA-MR                1:33.22    1:30.97        
                  42.34     1:30.97 (48.63)                                        
 89 Christou, Alex            12 LIAC-MR              1:25.24    1:31.07        
                  41.31     1:31.07 (49.76)                                        
 90 Patel, Sachin             11 Tmsuffolk-MR         1:33.95    1:36.89        
                  45.06     1:36.89 (51.83)                                        
 91 Koeppel, Thomas J         11 SSC-MR               1:26.06    1:37.50        
                  44.56     1:37.50 (52.94)                                        
 92 Nitzsche, Alexander J     12 CSDC-MR              1:42.17    1:38.00        
                  44.44     1:38.00 (53.56)                                        
 93 Petty, Gabriel            12 LBA-MR               1:34.72    1:38.14        
 94 Prabhu, Arav M            11 HAA-MR               1:42.58    1:39.11        
                  45.60     1:39.11 (53.51)                                        
 95 Brown, Harrison W         12 SSC-MR               1:40.05    1:40.28        
                  47.38     1:40.28 (52.90)                                        
 96 Blatt, Jonathan D         11 SSC-MR               1:43.21    1:42.76        
                  48.51     1:42.76 (54.25)                                        
 97 Bassarath, Luke N         11 Express Swimming-MR  2:02.92    1:57.15        
                  55.09   1:57.15 (1:02.06)                                        
 98 Fallis, Mathew B          11 Tmsuffolk-MR         1:47.83    2:06.92        
                  47.24   2:06.92 (1:19.68)                                        
Non-Award Division  
  1 Grant, Andrew G           11 Tmsuffolk-MR         1:08.52    1:04.48#SILV   
                  30.94     1:04.48 (33.54)                                        
  2 Shapiro, Ryan J           12 LBA-MR               1:07.93    1:05.04 SILV   
                  30.50     1:05.04 (34.54)                                        
  3 Villatoro, Sebastian      11 IA-MR                1:08.00    1:05.66 SILV   
                  31.41     1:05.66 (34.25)                                        
  4 Miele, Thomas L           12 Three Village-MR     1:09.31    1:05.80 SILV   
                  31.18     1:05.80 (34.62)                                        
  5 Lee, Jonathan             12 HAA-MR               1:08.91    1:06.60 SILV   
                  31.76     1:06.60 (34.84)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 2:17.43   3/19/2016 Robert Dougherty, HAA  -MR                 
                2:13.29  JO
                2:25.99  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 2:25.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Weiss, Jeremy M           12 SSC-MR               2:36.82    2:27.48        
                  33.71     1:10.81 (37.10)     1:49.76 (38.95)     2:27.48 (37.72)
  2 Gibbs, Owen T             12 Express Swimming-MR  2:29.55    2:29.58        
                  33.22     1:10.96 (37.74)     1:50.87 (39.91)     2:29.58 (38.71)
  3 Cerniglia, Matthew        12 SSC-MR               2:30.36    2:30.38        
                  33.36     1:11.95 (38.59)     1:52.34 (40.39)     2:30.38 (38.04)
  4 Brzozowski, Frank J       11 LIAC-MR              2:29.26    2:30.70        
                  33.57     1:13.57 (40.00)     1:52.16 (38.59)     2:30.70 (38.54)
  5 Martin, Gabe C            12 SSC-MR               2:42.45    2:31.16        
                  33.72     1:14.32 (40.60)     1:52.64 (38.32)     2:31.16 (38.52)
  6 Prokopiou, Markos         11 CSDC-MR              2:36.55    2:32.24        
                  34.82     1:14.95 (40.13)     1:55.02 (40.07)     2:32.24 (37.22)
  7 Figueredo, Brandon        12 LIAC-MR              2:30.99    2:32.37        
                  34.10     1:13.22 (39.12)     1:53.39 (40.17)     2:32.37 (38.98)
  8 Lambros Jr., Stephen      12 SSC-MR               2:37.63    2:32.59        
                  33.91     1:13.12 (39.21)     1:52.15 (39.03)     2:32.59 (40.44)
  9 Hernandez, Keanne L       11 SSC-MR               2:40.44    2:32.73        
                  34.49     1:14.67 (40.18)     1:56.09 (41.42)     2:32.73 (36.64)
 10 Guerron, Ryan A           12 SSC-MR               2:37.84    2:33.01        
                  33.68     1:14.16 (40.48)     1:49.84 (35.68)     2:33.01 (43.17)
 11 Rivera, Jake C            12 LIAC-MR              2:37.12    2:33.18        
                  34.63     1:15.17 (40.54)     1:54.87 (39.70)     2:33.18 (38.31)
 12 Nagler, James R           11 LIAC-MR              2:31.37    2:33.27        
                  34.43     1:13.36 (38.93)     1:53.33 (39.97)     2:33.27 (39.94)
 13 Kazlauskas, Evan          11 HAA-MR               2:48.81    2:33.33        
                  36.11     1:15.43 (39.32)     1:55.14 (39.71)     2:33.33 (38.19)
 14 Mei, Ian                  12 SSC-MR               2:48.32    2:35.82        
                  34.85     1:14.50 (39.65)     1:55.53 (41.03)     2:35.82 (40.29)
 15 Stocki, Oliver            11 SSC-MR               2:40.43    2:36.62        
                  33.87     1:14.81 (40.94)     1:56.97 (42.16)     2:36.62 (39.65)
 16 Subillaga-Dubon, Jason A  12 FA-MR                2:31.83    2:38.68        
                                                    1:56.26 ( )     2:38.68 (42.42)
 17 Morelli, Jack H           11 HAA-MR               2:41.58    2:39.18        
                  36.73     1:17.80 (41.07)     2:00.64 (42.84)     2:39.18 (38.54)
 18 Prokopiou, Alex           12 CSDC-MR              2:36.71    2:39.29        
                  35.51     1:16.29 (40.78)     1:59.51 (43.22)     2:39.29 (39.78)
 19 Richter, Isaac J          12 LIAC-MR              2:43.10    2:40.47        
                  36.79     1:17.82 (41.03)     2:01.06 (43.24)     2:40.47 (39.41)
 20 Erdos, Miles H            11 LIAC-MR              2:36.40    2:41.15        
                  35.58     1:16.96 (41.38)     2:00.00 (43.04)     2:41.15 (41.15)
 21 Skala, Ethan R            11 IA-MR                2:46.97    2:41.37        
                  35.30     1:17.31 (42.01)     2:00.91 (43.60)     2:41.37 (40.46)
 22 Sparhuber, Jake H         11 SSC-MR               2:45.58    2:41.61        
                  35.48     1:17.60 (42.12)     2:00.94 (43.34)     2:41.61 (40.67)
 23 Gallub, Dylan             11 HAA-MR               2:45.47    2:42.54        
                  37.38     1:19.80 (42.42)     2:04.11 (44.31)     2:42.54 (38.43)
 24 Morelli, Tommy L          11 HAA-MR               2:49.69    2:42.72        
                  36.22                             2:01.11 ( )     2:42.72 (41.61)
 25 Freund, Jonah T           11 Express Swimming-MR  2:41.87    2:43.63        
                  37.09     1:18.85 (41.76)     2:00.97 (42.12)     2:43.63 (42.66)
 26 MA, Emanuel               11 Express Swimming-MR  2:51.53    2:43.99        
                  37.88     1:20.01 (42.13)     2:02.75 (42.74)     2:43.99 (41.24)
 27 Worthington, Nick J       11 SSC-MR               2:51.46    2:45.38        
                  36.71     1:19.03 (42.32)     2:03.42 (44.39)     2:45.38 (41.96)
 28 Kieran, Liam M            11 IA-MR                3:12.68    2:46.05        
                  38.42     1:19.72 (41.30)     2:03.97 (44.25)     2:46.05 (42.08)
 29 Castro, Dorien J          11 IA-MR                3:09.38    2:52.50        
                  37.82     1:20.64 (42.82)     2:07.02 (46.38)     2:52.50 (45.48)
 30 Beaudry, Edward M         11 SSC-MR               3:20.19    2:53.23        
                  38.89     1:24.21 (45.32)     2:10.75 (46.54)     2:53.23 (42.48)
 31 Lind, Josh W              11 SSC-MR               3:00.61    2:53.85        
                  39.03     1:23.11 (44.08)     2:09.43 (46.32)     2:53.85 (44.42)
 32 Veraszto, Colin R         12 SSC-MR               2:55.56    2:55.63        
                                1:26.72 ( )   2:55.63 (1:28.91)                    
 33 Napolitano, Joe           12 HAA-MR               3:09.21    2:57.64        
                  37.42     1:22.68 (45.26)     2:06.44 (43.76)     2:57.64 (51.20)
 34 Napolitano, Nick          12 HAA-MR               3:02.92    2:58.30        
                  38.66                             2:09.07 ( )     2:58.30 (49.23)
 35 Kunzler, Jake R           11 Three Village-MR     3:05.67    3:02.60        
                  39.29     1:24.93 (45.64)     2:12.99 (48.06)     3:02.60 (49.61)
 36 Beaudry, Jack H           11 SSC-MR               3:30.04    3:04.51        
                  40.12     1:27.86 (47.74)     2:16.11 (48.25)     3:04.51 (48.40)
 37 Viollis, Logan            11 SSC-MR               3:02.35    3:05.48        
                  41.32     1:28.83 (47.51)     2:18.05 (49.22)     3:05.48 (47.43)
 38 Nichols, Matthew          11 Tmsuffolk-MR         3:49.26    3:09.23        
                  42.26     1:30.26 (48.00)     2:19.57 (49.31)     3:09.23 (49.66)
 39 Patel, Sachin             11 Tmsuffolk-MR         4:16.40    3:36.28        
                  47.21     1:46.10 (58.89)     2:43.48 (57.38)     3:36.28 (52.80)
Non-Award Division  
  1 Weingarten, Swim Beast J  11 CSDC-MR              2:35.33    2:20.31 SILV   
                  32.32     1:09.00 (36.68)     1:45.93 (36.93)     2:20.31 (34.38)
  2 Lee, Jonathan             12 HAA-MR               2:30.59    2:22.48 SILV   
                  32.43     1:08.29 (35.86)     1:45.89 (37.60)     2:22.48 (36.59)
  3 Grant, Andrew G           11 Tmsuffolk-MR         2:28.08    2:23.26 SILV   
                  33.20     1:10.30 (37.10)     1:48.63 (38.33)     2:23.26 (34.63)
  4 Villatoro, Sebastian      11 IA-MR                2:35.28    2:24.20 SILV   
                  32.62     1:09.11 (36.49)     1:47.30 (38.19)     2:24.20 (36.90)
  5 Piedrahita, Julian V      11 Express Swimming-MR  2:29.94    2:24.84 SILV   
                  32.04     1:08.20 (36.16)     1:47.22 (39.02)     2:24.84 (37.62)
  6 Young, Aaron M            12 SSC-MR               2:37.29    2:25.29 SILV   
                  31.89     1:09.36 (37.47)     1:48.11 (38.75)     2:25.29 (37.18)
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 6:03.64   3/18/2016 Michael Y Ma, LIAC -MR                     
                5:59.99  JO
                6:31.99  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 6:31.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Gibbs, Owen T             12 Express Swimming-MR  6:53.45    6:32.21        
                  33.75     1:11.99 (38.24)     1:51.69 (39.70)     2:31.47 (39.78)
        3:11.72 (40.25)     3:52.14 (40.42)     4:32.96 (40.82)     5:13.76 (40.80)
        5:53.77 (40.01)     6:32.21 (38.44)                                        
  2 Cerniglia, Matthew        12 SSC-MR               6:45.90    6:40.37        
                  34.38     1:14.09 (39.71)     1:54.68 (40.59)     2:35.76 (41.08)
        3:17.31 (41.55)     3:58.90 (41.59)     4:40.51 (41.61)     5:21.17 (40.66)
        6:02.65 (41.48)     6:40.37 (37.72)                                        
  3 Martin, Gabe C            12 SSC-MR               7:39.83    6:48.33        
                  34.73     1:16.13 (41.40)     1:59.62 (43.49)     2:41.80 (42.18)
        3:24.96 (43.16)     4:09.34 (44.38)     4:51.92 (42.58)     5:34.63 (42.71)
        6:17.23 (42.60)     6:48.33 (31.10)                                        
  4 Hernandez, Keanne L       11 SSC-MR               7:30.33    6:57.98        
                  34.66     1:14.49 (39.83)     1:56.58 (42.09)     2:39.76 (43.18)
        3:23.10 (43.34)     4:06.48 (43.38)     4:50.41 (43.93)     5:34.75 (44.34)
        6:18.69 (43.94)     6:57.98 (39.29)                                        
  5 Mei, Ian                  12 SSC-MR               7:30.28    7:00.53        
                  37.63     1:18.23 (40.60)     2:01.37 (43.14)     2:44.26 (42.89)
        3:28.64 (44.38)     4:12.00 (43.36)     4:56.31 (44.31)     5:39.04 (42.73)
        6:21.09 (42.05)     7:00.53 (39.44)                                        
  6 Stocki, Oliver            11 SSC-MR               7:45.23    7:14.65        
                  33.89                             2:01.63 ( )                    
                                4:19.63 ( )                             5:49.56 ( )
        6:33.86 (44.30)     7:14.65 (40.79)                                        
  7 Sparhuber, Jake H         11 SSC-MR               7:45.56    7:17.06        
                  36.10     1:19.01 (42.91)     2:07.12 (48.11)     2:54.93 (47.81)
        3:40.27 (45.34)     4:25.51 (45.24)     5:09.53 (44.02)     5:53.62 (44.09)
        6:35.94 (42.32)     7:17.06 (41.12)                                        
  8 DeRosalia, Nicholas D     12 SSC-MR               7:45.64    7:35.24        
                  38.23     1:22.92 (44.69)     2:09.79 (46.87)     2:56.62 (46.83)
        3:43.14 (46.52)     4:30.37 (47.23)     5:18.16 (47.79)     6:05.32 (47.16)
        6:51.26 (45.94)     7:35.24 (43.98)                                        
  9 Viollis, Logan            11 SSC-MR               8:03.64    8:03.50        
                  40.27     1:27.25 (46.98)     2:16.14 (48.89)     3:06.93 (50.79)
        3:57.52 (50.59)     4:47.65 (50.13)     5:37.62 (49.97)     6:28.33 (50.71)
        7:18.44 (50.11)     8:03.50 (45.06)                                        
 -- Guerron, Ryan A           12 SSC-MR               7:30.45         DQ        
      No touch on turn
                  37.24     1:22.24 (45.00)     2:06.76 (44.52)     2:51.32 (44.56)
        3:35.69 (44.37)     4:20.84 (45.15)     5:06.65 (45.81)     5:50.96 (44.31)
        6:34.59 (43.63)          DQ (38.48)                                        
Non-Award Division  
  1 Young, Aaron M            12 SSC-MR               6:43.63    6:31.18 SILV   
                  32.84     1:10.64 (37.80)     1:51.78 (41.14)     2:32.71 (40.93)
        3:12.48 (39.77)     3:52.46 (39.98)     4:32.92 (40.46)     5:14.45 (41.53)
        5:54.65 (40.20)     6:31.18 (36.53)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
      Bronze: # 34.05   3/20/2016 Michael Jang, TMSUFFOLK                      
                32.79  JO
                36.09  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 36.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Andrejczuk, Peter         11 LBA-MR                 36.12      36.15        
  2 Wolfe, Austin J           12 Tmsuffolk-MR           38.04      36.16        
  3 Lee, Jonathan             12 HAA-MR                 37.44      36.51        
  4 Young, Aaron M            12 SSC-MR                 36.99      36.58        
  5 Cash, Joseph G            11 LIAC-MR                36.99      36.91        
  6 Natindim, Leif E          12 LIAC-MR                37.04      36.94        
  7 Smith, Eddie J            12 IA-MR                  41.18      37.24        
  8 Richter, Isaac J          12 LIAC-MR                37.00      37.34        
  9 Klawiter, Max M           11 Tmsuffolk-MR           40.36      37.37        
  9 Prokopiou, Alex           12 CSDC-MR                38.06      37.37        
 11 Perisa, Marko C           12 LBA-MR                 42.42      37.52        
 12 Shapiro, Ryan J           12 LBA-MR                 38.53      37.61        
 13 Lambros Jr., Stephen      12 SSC-MR                 37.21      37.69        
 14 Gentilini, Peter J        12 BBSC-MR                38.69      38.09        
 15 Schimmel, Dylan R         12 LBA-MR                 39.54      38.18        
 16 Kohli, Arnav              11 Tmsuffolk-MR           38.22      38.20        
 17 Mei, Ian                  12 SSC-MR                 38.61      38.21        
 18 Piedrahita, Julian V      11 Express Swimming-MR    37.73      38.22        
 18 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR    37.24      38.22        
 20 Figueredo, Brandon        12 LIAC-MR                39.16      38.23        
 21 Hernandez, Keanne L       11 SSC-MR                 38.92      38.25        
 22 Kleinman, Andrew W        11 Express Swimming-MR    39.35      38.43        
 23 Romano, Brady P           12 LBA-MR                 40.85      38.59        
 24 So, Brendan E             11 LIAC-MR                39.84      38.84        
 25 Montagnino, Dean V        11 BBSC-MR                38.54      39.03        
 26 Prokopiou, Markos         11 CSDC-MR                38.05      39.05        
 27 Stocki, Oliver            11 SSC-MR                 36.95      39.15        
 28 Shannon, Dylan M          12 Express Swimming-MR    39.36      39.43        
 29 Guerron, Ryan A           12 SSC-MR                 38.16      39.60        
 30 Erdos, Miles H            11 LIAC-MR                39.20      39.80        
 31 Hussein, Amir W           11 Tmsuffolk-MR           40.88      39.91        
 32 O'Reilly, Kieran T        11 IA-MR                  43.70      40.31        
 33 Wissmann, Hunter H        11 WISC-MR                39.48      40.32        
 34 Staiano, Marc C           12 Three Village-MR       46.94      40.34        
 35 Minotto, Matthew C        11 SSC-MR                 41.83      40.38        
 36 O'Connell, Ryan K         11 BBSC-MR                38.56      40.57        
 37 Johnson, Michael P        12 WISC-MR                38.52      40.67        
 38 Morelli, Tommy L          11 HAA-MR                 39.43      40.82        
 39 Wtorkowski, Alex          12 Tmsuffolk-MR           45.36      40.91        
 40 Kazlauskas, Evan          11 HAA-MR                 38.99      40.92        
 41 Morelli, Jack H           11 HAA-MR                 38.92      40.98        
 42 Beaudry, Edward M         11 SSC-MR                 44.81      41.21        
 43 Schafer, Jack D           12 WISC-MR                46.22      41.39        
 44 Maloney, Michael A        12 SSC-MR                 41.83      41.44        
 45 DeRosalia, Nicholas D     12 SSC-MR                 41.04      41.94        
 46 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR    39.57      41.95        
 47 Bradley, Jake W           12 LBA-MR                 43.07      42.40        
 48 Spiezio, Anthony M        12 SSC-MR                 45.35      42.43        
 49 Worthington, Nick J       11 SSC-MR                 45.73      42.45        
 50 MA, Emanuel               11 Express Swimming-MR    41.77      42.55        
 51 Lind, Josh W              11 SSC-MR                 41.50      42.62        
 52 Fitzpatrick, Thomas A     11 LBA-MR                 50.39      42.98        
 53 Barberi, Danny            12 BBSC-MR                41.99      43.14        
 54 Young, Addison            11 SSC-MR                 42.55      43.55        
 55 Kennedy, Michael          12 SSC-MR                 43.59      44.01        
 56 Napolitano, Nick          12 HAA-MR                 42.64      44.24        
 57 Napolitano, Joe           12 HAA-MR                 43.49      44.31        
 58 Wang, Andrew C            12 Three Village-MR       47.26      44.35        
 59 Ehrlich, Tyler E          11 LIAC-MR                44.09      44.40        
 60 Belcher, Tyler J          11 WISC-MR                42.83      44.42        
 61 Mozian, James P           11 SSC-MR                 46.64      44.52        
 62 Leung, Brandon S          11 LIAC-MR                43.08      44.59        
 63 Beaudry, Jack H           11 SSC-MR                 50.26      44.97        
 63 Metzger, Andrew P         12 SSC-MR                 48.70      44.97        
 65 Gmelch, Robert J          11 WISC-MR                45.23      45.05        
 66 Halpin, Michael T         12 LBA-MR                 43.97      45.19        
 67 Kozlik, Brandon M         11 LBA-MR                 47.62      45.22        
 68 Stueber, Aidan C          11 WISC-MR                45.51      45.28        
 69 Christou, Theo            12 LIAC-MR                44.93      45.38        
 70 Franks, John              11 Express Swimming-MR    47.03      45.61        
 71 Castro, Dorien J          11 IA-MR                  51.18      46.11        
 72 Bruder, Peter J           11 HAA-MR                 46.00      46.12        
 73 Ciobanu, Joshua P         12 LBA-MR                 47.97      46.14        
 74 Heaney, William M         12 LBA-MR                 44.60      46.30        
 75 Nichols, Matthew          11 Tmsuffolk-MR           50.53      46.34        
 76 Nitzsche, Andrew Z        11 CSDC-MR                46.10      46.41        
 77 Fallis, Mathew B          11 Tmsuffolk-MR           55.46      46.84        
 78 Ghermezian, Mitchel       12 Tmsuffolk-MR           49.58      47.36        
 79 Koeppel, Thomas J         11 SSC-MR                 45.99      47.65        
 80 Sarmuksnis, Sean P        11 LBA-MR                 48.41      48.03        
 81 Rosa, Sergio M            11 Express Swimming-MR    56.08      48.11        
 82 Zegadlo, Nicholas H       11 BBSC-MR                47.44      48.16        
 83 Brown, Harrison W         12 SSC-MR                 48.64      49.54        
 84 Blatt, Jonathan D         11 SSC-MR                 51.84      50.92        
 85 Prabhu, Arav M            11 HAA-MR                 50.40      51.05        
 86 Patel, Sachin             11 Tmsuffolk-MR           48.77      51.13        
 87 Carle, Caleb M            11 FA-MR                  54.43      51.24        
 88 Caniano, Marcus J         11 FA-MR                  52.41      52.31        
 89 Nitzsche, Alexander J     12 CSDC-MR                57.37      52.91        
 90 Petty, Gabriel            12 LBA-MR                 55.69      52.97        
 91 Bub, Logan J              12 CSDC-MR                57.08      55.07        
 92 Deely, Jack W             11 LBA-MR                 51.27      57.17        
 93 Bassarath, Luke N         11 Express Swimming-MR  1:03.78    1:01.66        
Non-Award Division  
  1 Monahan, James J          11 Three Village-MR       38.08      34.34 SILV   
  2 Weingarten, Swim Beast J  11 CSDC-MR                36.14      35.31 SILV   
  3 Grant, Andrew G           11 Tmsuffolk-MR           37.77      35.73 SILV   
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
      Bronze: # 1:14.10   3/19/2016 Matthew Szypula, TMSUFFOLK                 
                1:09.99  JO
                1:17.49  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:17.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Gallub, Dylan             11 HAA-MR               1:18.77    1:17.64        
                  38.07     1:17.64 (39.57)                                        
  2 Lee, Jonathan             12 HAA-MR               1:23.94    1:18.17        
                  37.95     1:18.17 (40.22)                                        
  3 Andrejczuk, Peter         11 LBA-MR               1:20.11    1:18.39        
                  38.72     1:18.39 (39.67)                                        
  4 Cash, Joseph G            11 LIAC-MR              1:20.23    1:18.71        
                  38.02     1:18.71 (40.69)                                        
  5 Filagrossi, Christian T   12 LIAC-MR              1:18.17    1:19.52        
                  39.91     1:19.52 (39.61)                                        
  6 Wolfe, Austin J           12 Tmsuffolk-MR         1:19.50    1:19.76        
                  39.09     1:19.76 (40.67)                                        
  7 Mei, Ian                  12 SSC-MR               1:20.39    1:19.80        
                  39.02     1:19.80 (40.78)                                        
  8 Rivera, Jake C            12 LIAC-MR              1:20.81    1:19.99        
                  38.77     1:19.99 (41.22)                                        
  9 Shapiro, Ryan J           12 LBA-MR               1:24.66    1:20.24        
                  38.76     1:20.24 (41.48)                                        
 10 Schimmel, Dylan R         12 LBA-MR               1:22.56    1:20.80        
                  40.25     1:20.80 (40.55)                                        
 11 Grant, Andrew G           11 Tmsuffolk-MR         1:19.10    1:20.86        
                  39.85     1:20.86 (41.01)                                        
 12 Natindim, Leif E          12 LIAC-MR              1:27.09    1:21.33        
                  38.02     1:21.33 (43.31)                                        
 13 Olsen, Luke D             12 CSDC-MR              1:20.81    1:21.41        
                  40.41     1:21.41 (41.00)                                        
 14 Lambros Jr., Stephen      12 SSC-MR               1:21.85    1:21.54        
                  39.45     1:21.54 (42.09)                                        
 15 Kohli, Arnav              11 Tmsuffolk-MR         1:20.52    1:21.81        
                  40.15     1:21.81 (41.66)                                        
 16 Perisa, Marko C           12 LBA-MR               1:20.55    1:22.23        
                  40.46     1:22.23 (41.77)                                        
 17 Guerron, Ryan A           12 SSC-MR               1:24.35    1:22.41        
                  41.18     1:22.41 (41.23)                                        
 18 Klawiter, Max M           11 Tmsuffolk-MR         1:24.10    1:22.53        
                  41.57     1:22.53 (40.96)                                        
 19 Prokopiou, Alex           12 CSDC-MR              1:20.87    1:22.80        
                  39.67     1:22.80 (43.13)                                        
 20 Kleinman, Andrew W        11 Express Swimming-MR  1:23.63    1:23.14        
                  41.03     1:23.14 (42.11)                                        
 21 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR  1:23.12    1:23.19        
                  39.88     1:23.19 (43.31)                                        
 22 Prokopiou, Markos         11 CSDC-MR              1:23.94    1:23.24        
                  40.74     1:23.24 (42.50)                                        
 23 Dellamorte, Aidan         12 LBA-MR               1:26.44    1:23.39        
                  39.97     1:23.39 (43.42)                                        
 24 Stocki, Oliver            11 SSC-MR               1:30.39    1:23.80        
                  40.59     1:23.80 (43.21)                                        
 25 Richter, Isaac J          12 LIAC-MR              1:24.72    1:23.96        
                  41.79     1:23.96 (42.17)                                        
 26 Hernandez, Keanne L       11 SSC-MR               1:27.01    1:24.63        
                  40.77     1:24.63 (43.86)                                        
 27 Johnson, Michael P        12 WISC-MR              1:20.36    1:24.70        
                  40.74     1:24.70 (43.96)                                        
 28 Erdos, Miles H            11 LIAC-MR              1:23.77    1:25.17        
                  41.29     1:25.17 (43.88)                                        
 29 Nagler, James R           11 LIAC-MR              1:22.88    1:25.33        
                  41.11     1:25.33 (44.22)                                        
 30 Gentilini, Peter J        12 BBSC-MR              1:21.70    1:25.77        
 31 Christie, Richie M        12 WISC-MR              1:25.14    1:25.98        
                  41.70     1:25.98 (44.28)                                        
 32 Santos, Tom J             12 UN-MR                1:31.45    1:26.28        
                  42.03     1:26.28 (44.25)                                        
 33 Shannon, Dylan M          12 Express Swimming-MR  1:33.82    1:26.42        
 34 Wissmann, Hunter H        11 WISC-MR              1:27.52    1:26.55        
 35 Shapiro, Jason M          11 LBA-MR               1:27.85    1:26.69        
                  42.08     1:26.69 (44.61)                                        
 36 O'Connell, Ryan K         11 BBSC-MR              1:28.15    1:27.49        
 37 Wtorkowski, Alex          12 Tmsuffolk-MR         1:33.21    1:28.07        
                  43.28     1:28.07 (44.79)                                        
 37 Froehlich, Nicholas R     11 Tmsuffolk-MR         1:28.76    1:28.07        
                  42.44     1:28.07 (45.63)                                        
 39 Staiano, Marc C           12 Three Village-MR     1:33.40    1:28.34        
                  43.15     1:28.34 (45.19)                                        
 40 Hussein, Amir W           11 Tmsuffolk-MR         1:25.17    1:28.35        
                  43.56     1:28.35 (44.79)                                        
 41 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR  1:25.09    1:28.54        
                  43.33     1:28.54 (45.21)                                        
 42 Barberi, Danny            12 BBSC-MR              1:35.81    1:28.95        
                  43.42     1:28.95 (45.53)                                        
 43 Sparhuber, Jake H         11 SSC-MR               1:27.36    1:29.06        
                  42.59     1:29.06 (46.47)                                        
 44 Morelli, Tommy L          11 HAA-MR               1:24.88    1:29.10        
                  43.21     1:29.10 (45.89)                                        
 45 Maloney, Michael A        12 SSC-MR               1:35.45    1:29.12        
                  44.29     1:29.12 (44.83)                                        
 46 MA, Emanuel               11 Express Swimming-MR  1:28.98    1:29.31        
                  43.72     1:29.31 (45.59)                                        
 47 Stueber, Aidan C          11 WISC-MR              1:41.08    1:29.72        
                  44.78     1:29.72 (44.94)                                        
 48 Kazlauskas, Evan          11 HAA-MR               1:25.69    1:30.02        
                  44.11     1:30.02 (45.91)                                        
 49 Figueredo, Brandon        12 LIAC-MR              1:24.62    1:30.94        
                  42.96     1:30.94 (47.98)                                        
 50 Wang, Andrew C            12 Three Village-MR     1:36.43    1:31.13        
                  43.94     1:31.13 (47.19)                                        
 51 Doboli, Alex              11 Tmsuffolk-MR         1:26.42    1:31.18        
                  44.50     1:31.18 (46.68)                                        
 52 Bradley, Jake W           12 LBA-MR               1:34.66    1:31.27        
                  44.28     1:31.27 (46.99)                                        
 53 Coutsouradis, John C      12 LIAC-MR              1:32.50    1:31.29        
                  43.61     1:31.29 (47.68)                                        
 54 Napolitano, Nick          12 HAA-MR               1:32.07    1:31.38        
                  44.47     1:31.38 (46.91)                                        
 55 Young, Addison            11 SSC-MR               1:31.97    1:31.66        
 56 Leung, Brandon S          11 LIAC-MR              1:30.66    1:31.77        
                  45.11     1:31.77 (46.66)                                        
 57 Minotto, Matthew C        11 SSC-MR               1:30.02    1:31.93        
                  43.71     1:31.93 (48.22)                                        
 58 Kennedy, Michael          12 SSC-MR               1:34.44    1:32.32        
 59 Schafer, Jack D           12 WISC-MR              1:29.16    1:32.61        
 60 Spiezio, Anthony M        12 SSC-MR               1:36.26    1:33.19        
                  45.61     1:33.19 (47.58)                                        
 61 Lind, Josh W              11 SSC-MR               1:29.11    1:33.70        
                  45.26     1:33.70 (48.44)                                        
 62 Chan, Ethan               11 Express Swimming-MR  1:41.57    1:33.75        
 63 Veraszto, Colin R         12 SSC-MR               1:34.19    1:33.98        
                  47.91     1:33.98 (46.07)                                        
 64 Christou, Alex            12 LIAC-MR              1:31.18    1:34.18        
                  44.67     1:34.18 (49.51)                                        
 65 Mozian, James P           11 SSC-MR               1:35.27    1:34.46        
                  46.20     1:34.46 (48.26)                                        
 66 Koeppel, Thomas J         11 SSC-MR               1:37.44    1:35.55        
                  46.78     1:35.55 (48.77)                                        
 67 Belcher, Tyler J          11 WISC-MR              1:34.33    1:35.93        
                  46.32     1:35.93 (49.61)                                        
 68 Bruder, Peter J           11 HAA-MR               1:40.57    1:36.14        
                  47.79     1:36.14 (48.35)                                        
 69 Ehrlich, Tyler E          11 LIAC-MR              1:35.65    1:36.21        
                  46.59     1:36.21 (49.62)                                        
 70 Napolitano, Joe           12 HAA-MR               1:32.60    1:37.11        
                  49.28     1:37.11 (47.83)                                        
 71 Castro, Dorien J          11 IA-MR                1:47.16    1:38.48        
                  48.60     1:38.48 (49.88)                                        
 72 Mulieri, Dylan            11 WISC-MR              1:31.12    1:38.91        
 73 Nichols, Matthew          11 Tmsuffolk-MR         1:47.42    1:39.70        
                  49.17     1:39.70 (50.53)                                        
 74 Kunzler, Jake R           11 Three Village-MR     1:34.64    1:39.77        
 75 Christou, Theo            12 LIAC-MR              1:37.52    1:39.93        
                  46.79     1:39.93 (53.14)                                        
 76 Nitzsche, Andrew Z        11 CSDC-MR              1:38.69    1:40.32        
                  48.26     1:40.32 (52.06)                                        
 76 Metzger, Andrew P         12 SSC-MR               1:44.13    1:40.32        
                  47.54     1:40.32 (52.78)                                        
 78 Heaney, William M         12 LBA-MR               1:42.83    1:40.87        
                  49.50     1:40.87 (51.37)                                        
 79 Kozlik, Brandon M         11 LBA-MR               1:40.12    1:41.15        
 80 Brown, Harrison W         12 SSC-MR               1:44.60    1:41.52        
                  50.59     1:41.52 (50.93)                                        
 81 Holmes, James P           12 CSDC-MR              1:43.12    1:41.60        
                  49.80     1:41.60 (51.80)                                        
 82 Fitzpatrick, Thomas A     11 LBA-MR               1:53.41    1:42.14        
                  48.59     1:42.14 (53.55)                                        
 83 Garrity, Jack J           12 HAA-MR               1:44.40    1:42.41        
                  49.24     1:42.41 (53.17)                                        
 84 Valenzuela, Benjamin A    11 LBA-MR               1:43.13    1:43.83        
                  50.14     1:43.83 (53.69)                                        
 85 Zegadlo, Nicholas H       11 BBSC-MR              1:55.89    1:46.85        
                  53.39     1:46.85 (53.46)                                        
 86 Rosa, Sergio M            11 Express Swimming-MR  2:01.49    1:47.00        
                  52.84     1:47.00 (54.16)                                        
 87 Ghermezian, Mitchel       12 Tmsuffolk-MR         1:38.77    1:47.59        
                  53.80     1:47.59 (53.79)                                        
 88 Petty, Gabriel            12 LBA-MR               1:53.91    1:54.67        
 89 Patel, Sachin             11 Tmsuffolk-MR         1:48.94    1:55.68        
 90 Caniano, Marcus J         11 FA-MR                1:54.04    1:56.25        
                  53.17   1:56.25 (1:03.08)                                        
 91 Bascom, Jaden             11 LBA-MR               1:56.33    1:57.99        
                  55.54   1:57.99 (1:02.45)                                        
 92 Deely, Jack W             11 LBA-MR               1:59.12    2:04.41        
                  59.31   2:04.41 (1:05.10)                                        
 -- Nitzsche, Alexander J     12 CSDC-MR              2:13.95         DQ        
      Delay initiating turn
                  53.71        DQ (1:01.72)                                        
 -- Kieran, Liam M            11 IA-MR                1:44.51         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  45.90          DQ (49.72)                                        
 -- Morelli, Jack H           11 HAA-MR               1:25.10         DQ        
      Delay initiating turn
                  44.89          DQ (44.28)                                        
 -- Skala, Ethan R            11 IA-MR                1:30.05         DQ        
      Delay initiating turn
                  43.37          DQ (45.38)                                        
 -- Halpin, Michael T         12 LBA-MR               1:47.43         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  48.86          DQ (50.62)                                        
 -- Subillaga-Dubon, Jason A  12 FA-MR                1:19.76         DQ        
      No touch at turn
Non-Award Division  
  1 Smith, Eddie J            12 IA-MR                1:20.22    1:16.95 SILV   
                  37.70     1:16.95 (39.25)                                        
  2 Falcone, Christopher J    12 BBSC-MR              1:18.04    1:17.13 SILV   
 -- Montagnino, Dean V        11 BBSC-MR              1:22.54        DFS        
      Declared false start
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
      Bronze: # 2:26.26   3/18/2016 Andrew J Diano, FA   -MR                   
                2:32.99  JO
                2:42.79  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 2:42.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Cerniglia, Matthew        12 SSC-MR               2:49.81    2:43.94        
                  38.37     1:20.12 (41.75)     2:03.35 (43.23)     2:43.94 (40.59)
  2 Martin, Gabe C            12 SSC-MR               2:45.90    2:44.99        
                  39.29     1:23.56 (44.27)     2:06.11 (42.55)     2:44.99 (38.88)
  3 Young, Aaron M            12 SSC-MR               2:49.98    2:47.86        
                  37.61     1:20.31 (42.70)     2:04.56 (44.25)     2:47.86 (43.30)
  4 Rivera, Jake C            12 LIAC-MR              2:55.68    2:48.27        
                  38.62     1:23.07 (44.45)     2:08.22 (45.15)     2:48.27 (40.05)
  5 Cash, Joseph G            11 LIAC-MR              2:46.63    2:49.68        
                  40.53     1:22.63 (42.10)     2:06.54 (43.91)     2:49.68 (43.14)
  6 Mei, Ian                  12 SSC-MR               2:57.75    2:51.85        
                                                    2:08.24 ( )     2:51.85 (43.61)
  7 Hernandez, Keanne L       11 SSC-MR               3:10.22    2:53.68        
                  39.72     1:25.04 (45.32)     2:11.31 (46.27)     2:53.68 (42.37)
  8 Guerron, Ryan A           12 SSC-MR               3:05.23    2:55.34        
                  41.80     1:26.49 (44.69)     2:14.02 (47.53)     2:55.34 (41.32)
  9 Stocki, Oliver            11 SSC-MR               3:15.15    2:56.94        
                  41.13     1:27.30 (46.17)     2:12.42 (45.12)     2:56.94 (44.52)
 10 DeRosalia, Nicholas D     12 SSC-MR               3:20.82    2:58.89        
                  41.24     1:26.95 (45.71)     2:13.61 (46.66)     2:58.89 (45.28)
 11 Lind, Josh W              11 SSC-MR               3:25.78    3:09.78        
                  44.82     1:32.74 (47.92)     2:22.12 (49.38)     3:09.78 (47.66)
 12 Viollis, Logan            11 SSC-MR               3:21.45    3:15.59        
                  45.05     1:35.63 (50.58)     2:28.06 (52.43)     3:15.59 (47.53)
 -- Sparhuber, Jake H         11 SSC-MR               3:10.39         DQ        
      Multiple strokes
                  43.62     1:33.64 (50.02)     2:23.98 (50.34)          DQ (45.47)
Non-Award Division  
  1 Monahan, James J          11 Three Village-MR     2:46.34    2:38.01 SILV   
                  36.48     1:16.51 (40.03)     1:58.37 (41.86)     2:38.01 (39.64)
  2 Martin, Tim J             12 SSC-MR               2:49.87    2:40.13 SILV   
                  38.27     1:19.77 (41.50)     2:01.65 (41.88)     2:40.13 (38.48)
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
      Bronze: # 38.88   3/19/2016 Connor J Maloney, FA   -MR                   
                36.99  JO
                40.29  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 40.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Perisa, Marko C           12 LBA-MR                 40.56      40.49        
  2 Richter, Isaac J          12 LIAC-MR                41.10      40.92        
  3 Prokopiou, Markos         11 CSDC-MR                40.90      41.18        
  4 Lambros Jr., Stephen      12 SSC-MR                 42.26      41.21        
  5 Shannon, Dylan M          12 Express Swimming-MR    43.15      41.31        
  6 Johnson, Michael P        12 WISC-MR                43.69      41.34        
  7 Martin, Gabe C            12 SSC-MR                 43.04      41.38        
  8 Weiss, Jeremy M           12 SSC-MR                 45.30      41.73        
  9 Prokopiou, Alex           12 CSDC-MR                42.87      41.74        
 10 Lee, Jonathan             12 HAA-MR                 43.03      42.11        
 11 Olsen, Luke D             12 CSDC-MR                42.62      42.26        
 12 Klawiter, Max M           11 Tmsuffolk-MR           44.12      42.32        
 13 Andrejczuk, Peter         11 LBA-MR                 41.22      42.55        
 14 Bradley, Jake W           12 LBA-MR                 45.82      42.63        
 15 Doboli, Alex              11 Tmsuffolk-MR           44.84      42.69        
 16 Wtorkowski, Alex          12 Tmsuffolk-MR           48.97      42.80        
 17 Staiano, Marc C           12 Three Village-MR       45.52      42.97        
 18 Morelli, Tommy L          11 HAA-MR                 43.25      43.16        
 19 Young, Aaron M            12 SSC-MR                 42.92      43.37        
 20 Nagler, James R           11 LIAC-MR                41.82      43.53        
 21 Cerniglia, Matthew        12 SSC-MR                 44.91      43.65        
 22 Kleinman, Andrew W        11 Express Swimming-MR    44.91      43.73        
 23 Kohli, Arnav              11 Tmsuffolk-MR           45.57      43.75        
 24 Freund, Jonah T           11 Express Swimming-MR    41.90      43.95        
 25 Smith, Eddie J            12 IA-MR                  47.37      43.98        
 26 Hernandez, Keanne L       11 SSC-MR                 47.24      44.11        
 27 Piedrahita, Julian V      11 Express Swimming-MR    43.96      44.31        
 28 Kazlauskas, Evan          11 HAA-MR                 45.73      45.22        
 29 Natindim, Leif E          12 LIAC-MR                47.06      45.60        
 30 Chan, Ethan               11 Express Swimming-MR    50.39      45.75        
 31 Christou, Alex            12 LIAC-MR                46.26      45.95        
 32 Christou, Theo            12 LIAC-MR                46.34      46.13        
 33 Erdos, Miles H            11 LIAC-MR                46.63      46.32        
 34 Gallub, Dylan             11 HAA-MR                 45.89      46.78        
 35 Wang, Andrew C            12 Three Village-MR       49.63      46.85        
 36 Leung, Brandon S          11 LIAC-MR                49.07      46.99        
 37 Kozlik, Brandon M         11 LBA-MR                 50.20      47.01        
 38 Franks, John              11 Express Swimming-MR    54.03      47.08        
 39 Gibbs, Owen T             12 Express Swimming-MR    48.34      47.21        
 40 Rivera, Jake C            12 LIAC-MR                48.02      47.26        
 41 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR    47.52      47.38        
 42 Bascom, Jaden             11 LBA-MR                 48.02      47.57        
 42 Stueber, Aidan C          11 WISC-MR                48.11      47.57        
 44 Barberi, Danny            12 BBSC-MR                47.86      47.62        
 45 Wissmann, Hunter H        11 WISC-MR                46.85      47.89        
 46 Ehrlich, Tyler E          11 LIAC-MR                47.38      47.98        
 47 Zegadlo, Nicholas H       11 BBSC-MR                50.14      48.10        
 48 Morelli, Jack H           11 HAA-MR                 43.84      48.36        
 49 Melloy, John J            11 FA-MR                  53.99      48.39        
 50 Beaudry, Jack H           11 SSC-MR                 46.22      48.40        
 51 So, Brendan E             11 LIAC-MR                48.82      49.01        
 52 Subillaga-Dubon, Jason A  12 FA-MR                  50.56      49.14        
 53 Bruder, Peter J           11 HAA-MR                 48.40      49.51        
 54 Nguyen, Dylan M           11 WISC-MR                49.75      49.54        
 55 Napolitano, Nick          12 HAA-MR                 49.83      50.22        
 56 MA, Emanuel               11 Express Swimming-MR    52.99      50.27        
 57 Deely, Jack W             11 LBA-MR                 50.37      50.37        
 58 Spiezio, Anthony M        12 SSC-MR                 50.91      50.55        
 59 Holmes, James P           12 CSDC-MR                51.54      50.60        
 60 Froehlich, Nicholas R     11 Tmsuffolk-MR         1:02.22      51.13        
 61 Metzger, Andrew P         12 SSC-MR                 52.51      51.17        
 62 Minotto, Matthew C        11 SSC-MR                 52.67      51.30        
 63 Fitzpatrick, Thomas A     11 LBA-MR               1:06.62      51.65        
 64 Schafer, Jack D           12 WISC-MR                58.17      51.70        
 65 Lerner, Hugo T            11 Express Swimming-MR    53.40      51.86        
 66 Mozian, James P           11 SSC-MR                 55.58      52.16        
 67 Christie, Richie M        12 WISC-MR                54.71      52.46        
 68 Mulieri, Dylan            11 WISC-MR                52.92      52.49        
 69 Ghermezian, Mitchel       12 Tmsuffolk-MR           51.36      52.68        
 70 O'Connell, Ryan K         11 BBSC-MR                53.58      53.43        
 71 Belcher, Tyler J          11 WISC-MR                52.01      53.52        
 72 Patel, Sachin             11 Tmsuffolk-MR           53.21      53.82        
 73 Lind, Josh W              11 SSC-MR                 54.06      54.10        
 74 Koeppel, Thomas J         11 SSC-MR                 54.62      54.28        
 75 Petty, Gabriel            12 LBA-MR                 57.30      55.99        
 76 Goncalves, Skylar C       11 BBSC-MR                55.93      56.09        
 77 Heaney, William M         12 LBA-MR                 55.79      56.80        
 78 Kunzler, Jake R           11 Three Village-MR       53.61      57.02        
 79 Bassarath, Luke N         11 Express Swimming-MR  1:03.07      57.83        
 80 Prabhu, Arav M            11 HAA-MR               1:00.38      58.23        
 81 DeRosalia, Nicholas D     12 SSC-MR               1:04.37      58.43        
 82 Veraszto, Colin R         12 SSC-MR                 55.53      59.15        
 83 Kennedy, Michael          12 SSC-MR                 56.58      59.55        
 84 Nitzsche, Andrew Z        11 CSDC-MR              1:07.23    1:01.04        
 85 Nitzsche, Alexander J     12 CSDC-MR              1:03.94    1:04.88        
 -- Worthington, Nick J       11 SSC-MR                 55.94         DQ        
      Double pull / kicks
 -- Gentilini, Peter J        12 BBSC-MR                46.58         DQ        
      False start
 -- Maloney, Michael A        12 SSC-MR                 53.65         DQ        
      Other
 -- Brown, Harrison W         12 SSC-MR               1:05.44         DQ        
      Other
 -- Napolitano, Joe           12 HAA-MR                 51.33         DQ        
      Scissors kick
 -- Tumarinson, Ilan F        11 LIAC-MR                48.00         DQ        
      One hand touch
 -- Filagrossi, Christian T   12 LIAC-MR                41.18         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Garrity, Jack J           12 HAA-MR               1:03.51         DQ        
      Scissors kick
Non-Award Division  
  1 Nasta, Mike V             12 SSC-MR                 40.30      38.13#SILV   
  2 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR    40.66      38.91 SILV   
  3 Hussein, Amir W           11 Tmsuffolk-MR           41.44      39.08 SILV   
  4 Monahan, James J          11 Three Village-MR       41.02      39.70 SILV   
 -- Montagnino, Dean V        11 BBSC-MR                44.33        DFS        
      Declared false start
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
      Bronze: # 1:26.63   3/20/2016 Casey Fonseca, WISC -MR                    
                1:19.59  JO
                1:26.49  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:26.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Shapiro, Ryan J           12 LBA-MR               1:27.08    1:26.80        
                  39.56     1:26.80 (47.24)                                        
  2 Park, Nathaniel B         12 LIAC-MR              1:31.99    1:27.43        
                  43.22     1:27.43 (44.21)                                        
  3 Guiteau, Luc R            11 Tmsuffolk-MR         1:30.35    1:28.33        
                  41.16     1:28.33 (47.17)                                        
  4 Villatoro, Sebastian      11 IA-MR                1:29.26    1:28.34        
                  41.82     1:28.34 (46.52)                                        
  5 Hussein, Amir W           11 Tmsuffolk-MR         1:31.64    1:29.25        
                  41.49     1:29.25 (47.76)                                        
  6 Shapiro, Jason M          11 LBA-MR               1:28.65    1:31.24        
                  44.33     1:31.24 (46.91)                                        
  7 Perisa, Marko C           12 LBA-MR               1:28.94    1:31.55        
                  42.31     1:31.55 (49.24)                                        
  8 Staiano, Marc C           12 Three Village-MR     1:34.86    1:31.56        
                  44.28     1:31.56 (47.28)                                        
  9 Doboli, Alex              11 Tmsuffolk-MR         1:32.48    1:32.04        
                  44.25     1:32.04 (47.79)                                        
 10 Skala, Ethan R            11 IA-MR                1:28.96    1:32.51        
                  42.57     1:32.51 (49.94)                                        
 11 Weingarten, Swim Beast J  11 CSDC-MR              1:30.57    1:32.54        
                  43.88     1:32.54 (48.66)                                        
 12 Shannon, Dylan M          12 Express Swimming-MR  1:36.31    1:33.58        
                  44.01     1:33.58 (49.57)                                        
 13 Martin, Gabe C            12 SSC-MR               1:33.78    1:33.83        
                  46.57     1:33.83 (47.26)                                        
 14 Cerniglia, Matthew        12 SSC-MR               1:32.90    1:34.35        
                  44.78     1:34.35 (49.57)                                        
 15 Johnson, Michael P        12 WISC-MR              1:33.31    1:34.82        
                  45.20     1:34.82 (49.62)                                        
 16 Prokopiou, Markos         11 CSDC-MR              1:33.55    1:34.90        
                  43.71     1:34.90 (51.19)                                        
 17 Klawiter, Max M           11 Tmsuffolk-MR         1:34.03    1:35.26        
                  45.60     1:35.26 (49.66)                                        
 18 Morelli, Tommy L          11 HAA-MR               1:35.78    1:35.56        
                  44.85     1:35.56 (50.71)                                        
 19 Smith, Eddie J            12 IA-MR                1:32.93    1:35.92        
                  45.03     1:35.92 (50.89)                                        
 20 Nagler, James R           11 LIAC-MR              1:29.42    1:35.97        
                  45.06     1:35.97 (50.91)                                        
 21 Cash, Joseph G            11 LIAC-MR              1:36.08    1:36.01        
                  46.19     1:36.01 (49.82)                                        
 22 Kleinman, Andrew W        11 Express Swimming-MR  1:35.19    1:36.13        
                  46.13     1:36.13 (50.00)                                        
 23 Richter, Isaac J          12 LIAC-MR              1:32.36    1:36.29        
                  45.59     1:36.29 (50.70)                                        
 24 Young, Aaron M            12 SSC-MR               1:32.44    1:36.70        
                  45.42     1:36.70 (51.28)                                        
 25 Christou, Theo            12 LIAC-MR              1:38.36    1:38.35        
                  46.48     1:38.35 (51.87)                                        
 26 Kazlauskas, Evan          11 HAA-MR               1:51.66    1:38.52        
                  47.58     1:38.52 (50.94)                                        
 27 Gallub, Dylan             11 HAA-MR               1:43.29    1:39.06        
                  47.92     1:39.06 (51.14)                                        
 28 Christou, Alex            12 LIAC-MR              1:38.45    1:39.27        
                  47.91     1:39.27 (51.36)                                        
 29 Hernandez, Keanne L       11 SSC-MR               1:44.50    1:39.39        
                  48.82     1:39.39 (50.57)                                        
 30 Natindim, Leif E          12 LIAC-MR              1:46.81    1:39.51        
                  46.67     1:39.51 (52.84)                                        
 31 Sparhuber, Jake H         11 SSC-MR               1:43.38    1:39.74        
                  47.50     1:39.74 (52.24)                                        
 32 Young, Addison            11 SSC-MR               1:37.56    1:40.21        
                  48.06     1:40.21 (52.15)                                        
 33 Morelli, Jack H           11 HAA-MR               1:35.67    1:40.42        
                  48.41     1:40.42 (52.01)                                        
 34 Massaro, William J        11 LIAC-MR              1:40.20    1:41.55        
                  48.99     1:41.55 (52.56)                                        
 35 MA, Emanuel               11 Express Swimming-MR  1:40.74    1:41.67        
                  49.18     1:41.67 (52.49)                                        
 36 Beaudry, Jack H           11 SSC-MR               1:43.23    1:42.33        
                  50.17     1:42.33 (52.16)                                        
 37 Kozlik, Brandon M         11 LBA-MR               1:46.47    1:42.91        
                  48.66     1:42.91 (54.25)                                        
 38 Tsukerman, Ben S          12 LBA-MR               1:41.52    1:43.38        
                  50.07     1:43.38 (53.31)                                        
 39 Erdos, Miles H            11 LIAC-MR              1:41.63    1:43.62        
                  49.30     1:43.62 (54.32)                                        
 40 Leung, Brandon S          11 LIAC-MR              1:43.61    1:44.19        
                  50.38     1:44.19 (53.81)                                        
 41 So, Brendan E             11 LIAC-MR              1:43.84    1:44.68        
                  50.07     1:44.68 (54.61)                                        
 42 Stueber, Aidan C          11 WISC-MR              1:47.36    1:45.63        
                  50.90     1:45.63 (54.73)                                        
 43 Beaudry, Edward M         11 SSC-MR               1:44.05    1:46.44        
 44 Holmes, James P           12 CSDC-MR              1:51.69    1:46.63        
                  50.41     1:46.63 (56.22)                                        
 45 Viollis, Logan            11 SSC-MR               1:44.45    1:47.42        
                  53.13     1:47.42 (54.29)                                        
 46 Stocki, Oliver            11 SSC-MR               1:50.91    1:48.09        
                  50.06     1:48.09 (58.03)                                        
 47 Tumarinson, Ilan F        11 LIAC-MR              1:48.50    1:48.23        
                  48.19   1:48.23 (1:00.04)                                        
 48 Froehlich, Nicholas R     11 Tmsuffolk-MR         1:54.32    1:49.25        
                  52.03     1:49.25 (57.22)                                        
 49 Deely, Jack W             11 LBA-MR               1:50.09    1:51.80        
                  53.79     1:51.80 (58.01)                                        
 50 Mozian, James P           11 SSC-MR               1:58.46    1:52.50        
                  54.17     1:52.50 (58.33)                                        
 51 O'Reilly, Kieran T        11 IA-MR                1:51.71    1:52.68        
                  54.72     1:52.68 (57.96)                                        
 52 Spiezio, Anthony M        12 SSC-MR               1:53.96    1:54.20        
                  53.31   1:54.20 (1:00.89)                                        
 53 Fitzpatrick, Thomas A     11 LBA-MR               2:04.56    1:55.58        
                  55.45   1:55.58 (1:00.13)                                        
 54 Minotto, Matthew C        11 SSC-MR               1:57.77    1:57.00        
                  56.91   1:57.00 (1:00.09)                                        
 55 Maloney, Michael A        12 SSC-MR               1:50.82    1:57.47        
                  56.60   1:57.47 (1:00.87)                                        
 56 Koeppel, Thomas J         11 SSC-MR               2:04.40    2:00.25        
                  56.83   2:00.25 (1:03.42)                                        
 57 Petty, Gabriel            12 LBA-MR               2:01.43    2:01.27        
                  58.02   2:01.27 (1:03.25)                                        
 58 Bassarath, Luke N         11 Express Swimming-MR  2:13.25    2:01.78        
                  59.50   2:01.78 (1:02.28)                                        
 59 Ghermezian, Mitchel       12 Tmsuffolk-MR         1:58.96    2:03.42        
                  57.54   2:03.42 (1:05.88)                                        
 60 Bub, Logan J              12 CSDC-MR                   NT    2:04.11        
                  55.09   2:04.11 (1:09.02)                                        
 61 Carle, Caleb M            11 FA-MR                2:13.31    2:06.57        
                  58.06   2:06.57 (1:08.51)                                        
 62 Veraszto, Colin R         12 SSC-MR               2:01.73    2:07.71        
                1:00.63   2:07.71 (1:07.08)                                        
 63 Patel, Sachin             11 Tmsuffolk-MR         2:04.00    2:08.26        
                  59.71   2:08.26 (1:08.55)                                        
 64 DeRosalia, Nicholas D     12 SSC-MR               2:03.65    2:08.32        
                1:03.37   2:08.32 (1:04.95)                                        
 65 Blatt, Jonathan D         11 SSC-MR               2:24.08    2:16.88        
                1:05.86   2:16.88 (1:11.02)                                        
 -- Melloy, John J            11 FA-MR                1:56.44         DQ        
      False start
                  53.93          DQ (57.62)                                        
 -- Carle, Zachary L          12 FA-MR                1:52.33         DQ        
      Double pull / kicks
                  52.11        DQ (1:00.46)                                        
Non-Award Division  
  1 Trzaskowski, Alex         11 HAA-MR               1:28.42    1:25.46#SILV   
                  38.90     1:25.46 (46.56)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
      Bronze: # 3:07.52   3/18/2016 Aidan J Polley, CSC  -MR                   
                2:53.99  JO
                3:03.49  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 3:03.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Martin, Tim J             12 SSC-MR               3:05.81    3:03.59#       
                  41.33     1:28.99 (47.66)     2:16.28 (47.29)     3:03.59 (47.31)
  2 Mei, Ian                  12 SSC-MR               3:20.19    3:08.39        
                  44.54     1:32.02 (47.48)     2:20.10 (48.08)     3:08.39 (48.29)
  3 Skala, Ethan R            11 IA-MR                3:20.63    3:11.36        
                  42.24     1:30.89 (48.65)     2:21.92 (51.03)     3:11.36 (49.44)
  4 Cerniglia, Matthew        12 SSC-MR               3:31.77    3:14.99        
                  45.11     1:34.59 (49.48)     2:26.12 (51.53)     3:14.99 (48.87)
  5 Martin, Gabe C            12 SSC-MR               3:25.59    3:20.55        
                  46.90     1:38.53 (51.63)     2:31.88 (53.35)     3:20.55 (48.67)
 -- DeRosalia, Nicholas D     12 SSC-MR               4:20.73         DQ        
      Scissors kick
                  54.01   1:56.26 (1:02.25)   2:58.93 (1:02.67)        DQ (1:01.51)
Non-Award Division  
  1 Nasta, Mike V             12 SSC-MR               3:05.03    2:56.46#SILV   
                  39.82     1:24.92 (45.10)     2:11.09 (46.17)     2:56.46 (45.37)
  2 Boutin, Dylan             12 LIAC-MR              3:06.67    2:56.54#SILV   
                  39.94     1:25.03 (45.09)     2:11.52 (46.49)     2:56.54 (45.02)
  3 Andersen, Frankie         12 SSC-MR               3:04.34    2:57.09#SILV   
                  41.10     1:26.93 (45.83)     2:13.62 (46.69)     2:57.09 (43.47)
  4 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR  3:23.77    3:01.53#SILV   
                  41.45     1:26.59 (45.14)     2:13.43 (46.84)     3:01.53 (48.10)
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
      Bronze: # 33.68   3/20/2016 Austin Fei, LIAC -MR                         
                31.09  JO
                34.69  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 34.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Young, Aaron M            12 SSC-MR                 35.62      35.01        
  2 Hernandez, Keanne L       11 SSC-MR                 36.17      35.43        
  3 Perisa, Marko C           12 LBA-MR                 35.32      35.67        
  4 Froehlich, Nicholas R     11 Tmsuffolk-MR           36.05      35.87        
  5 Gentilini, Peter J        12 BBSC-MR                39.57      36.06        
  6 Kohli, Arnav              11 Tmsuffolk-MR           35.67      36.28        
  7 Cerniglia, Matthew        12 SSC-MR                 35.28      36.35        
  8 Rivera, Jake C            12 LIAC-MR                35.40      36.64        
  9 Mei, Ian                  12 SSC-MR                 37.21      36.74        
 10 Prokopiou, Alex           12 CSDC-MR                38.63      36.75        
 11 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR    37.71      37.04        
 11 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR    36.91      37.04        
 13 Montagnino, Dean V        11 BBSC-MR                38.63      37.14        
 13 Nagler, James R           11 LIAC-MR                37.72      37.14        
 15 Wolfe, Austin J           12 Tmsuffolk-MR           41.42      37.34        
 16 Gallub, Dylan             11 HAA-MR                 35.58      37.35        
 17 Coutsouradis, John C      12 LIAC-MR                38.06      37.41        
 18 Smith, Eddie J            12 IA-MR                  41.12      37.55        
 19 Prokopiou, Markos         11 CSDC-MR                38.41      37.74        
 20 Miele, Thomas L           12 Three Village-MR       36.15      37.81        
 21 Andrejczuk, Peter         11 LBA-MR                 38.07      38.42        
 22 Shapiro, Jason M          11 LBA-MR                 39.17      38.63        
 23 Lambros Jr., Stephen      12 SSC-MR                 35.08      38.78        
 24 Piedrahita, Julian V      11 Express Swimming-MR    38.73      39.26        
 25 Romano, Brady P           12 LBA-MR                 44.01      39.88        
 26 So, Brendan E             11 LIAC-MR                38.17      40.33        
 27 Skala, Ethan R            11 IA-MR                  40.08      40.44        
 27 Carle, Zachary L          12 FA-MR                  45.70      40.44        
 29 Ciobanu, Joshua P         12 LBA-MR                 49.50      40.49        
 30 O'Connell, Ryan K         11 BBSC-MR                39.53      40.69        
 31 Wtorkowski, Alex          12 Tmsuffolk-MR           44.71      40.79        
 32 Sparhuber, Jake H         11 SSC-MR                 39.75      41.40        
 33 Wang, Andrew C            12 Three Village-MR       43.92      41.81        
 34 Castro, Dorien J          11 IA-MR                  40.32      41.92        
 35 Napolitano, Joe           12 HAA-MR                 42.74      42.35        
 36 Franks, John              11 Express Swimming-MR    47.62      42.76        
 37 Bradley, Jake W           12 LBA-MR                 40.67      42.78        
 38 Valenzuela, Benjamin A    11 LBA-MR                 45.13      42.79        
 39 Hussein, Amir W           11 Tmsuffolk-MR           40.91      43.24        
 40 Erdos, Miles H            11 LIAC-MR                42.35      43.36        
 41 Morelli, Tommy L          11 HAA-MR                 41.51      43.38        
 42 Wissmann, Hunter H        11 WISC-MR                43.47      43.78        
 43 Veraszto, Colin R         12 SSC-MR                 43.50      44.42        
 44 Mozian, James P           11 SSC-MR                 46.02      44.45        
 45 Worthington, Nick J       11 SSC-MR                 49.77      44.78        
 46 Nichols, Matthew          11 Tmsuffolk-MR           59.64      44.84        
 47 Viollis, Logan            11 SSC-MR                 44.36      44.86        
 48 Tumarinson, Ilan F        11 LIAC-MR                44.14      44.98        
 49 Kunzler, Jake R           11 Three Village-MR       44.40      45.01        
 50 Kennedy, Michael          12 SSC-MR                 46.72      45.13        
 51 Gmelch, Robert J          11 WISC-MR                47.35      45.28        
 52 Rosa, Sergio M            11 Express Swimming-MR    47.27      45.41        
 53 Barberi, Danny            12 BBSC-MR                44.23      45.80        
 54 Koeppel, Thomas J         11 SSC-MR                 47.35      45.91        
 55 Heaney, William M         12 LBA-MR                 40.34      46.84        
 56 Spiezio, Anthony M        12 SSC-MR                 50.77      47.08        
 57 Metzger, Andrew P         12 SSC-MR                 48.82      47.23        
 58 Morelli, Jack H           11 HAA-MR                 44.86      47.44        
 59 Bruder, Peter J           11 HAA-MR                 56.34      47.66        
 60 Schafer, Jack D           12 WISC-MR                48.40      48.22        
 61 Belcher, Tyler J          11 WISC-MR                49.70      48.53        
 62 Tsukerman, Ben S          12 LBA-MR                 47.87      48.55        
 63 Kozlik, Brandon M         11 LBA-MR                 57.91      49.54        
 64 Prabhu, Arav M            11 HAA-MR                 54.02      52.73        
 65 DeRosalia, Nicholas D     12 SSC-MR                 48.50      54.06        
 66 Patel, Sachin             11 Tmsuffolk-MR           56.76      54.70        
 67 Nitzsche, Andrew Z        11 CSDC-MR                51.76      54.76        
 68 Melloy, John J            11 FA-MR                  49.56      54.78        
 69 Deely, Jack W             11 LBA-MR               1:09.89      54.83        
 70 Carle, Caleb M            11 FA-MR                1:01.71      56.63        
 71 Brown, Harrison W         12 SSC-MR                 58.72    1:03.39        
 -- Lind, Josh W              11 SSC-MR                 46.82         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Guerron, Ryan A           12 SSC-MR                 41.33         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Maloney, Michael A        12 SSC-MR                 45.67         DQ        
      Arms underwater recovery
Non-Award Division  
  1 Hansen, Lance             12 Tmsuffolk-MR           39.43      33.01#SILV   
  2 Falcone, Christopher J    12 BBSC-MR                34.91      33.35#SILV   
  3 Monahan, James J          11 Three Village-MR       35.01      34.21 SILV   
  4 Lee, Jonathan             12 HAA-MR                 36.68      34.22 SILV   
  5 Cash, Joseph G            11 LIAC-MR                35.28      34.29 SILV   
  6 Park, Nathaniel B         12 LIAC-MR                36.17      34.32 SILV   
  7 Trzaskowski, Alex         11 HAA-MR                 40.13      34.33 SILV   
  8 Boutin, Dylan             12 LIAC-MR                35.43      34.41 SILV   
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
      Bronze: # 1:16.04   3/19/2016 Michael Y Ma, LIAC -MR                     
                1:11.99  JO
                1:17.59  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:17.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Falcone, Christopher J    12 BBSC-MR              1:24.36    1:17.70        
                  35.47     1:17.70 (42.23)                                        
  2 Weingarten, Swim Beast J  11 CSDC-MR              1:19.70    1:17.80        
                  36.11     1:17.80 (41.69)                                        
  3 Martin, Tim J             12 SSC-MR               1:18.32    1:18.60        
                  36.18     1:18.60 (42.42)                                        
  4 Young, Aaron M            12 SSC-MR               1:26.74    1:19.74        
                  36.37     1:19.74 (43.37)                                        
  5 Grant, Andrew G           11 Tmsuffolk-MR         1:19.47    1:20.02        
                  36.43     1:20.02 (43.59)                                        
  6 Cash, Joseph G            11 LIAC-MR              1:20.88    1:22.18        
                  37.41     1:22.18 (44.77)                                        
  7 Brzozowski, Frank J       11 LIAC-MR              1:21.15    1:23.18        
                  38.81     1:23.18 (44.37)                                        
  8 Martin, Gabe C            12 SSC-MR               1:22.36    1:23.35        
                  38.52     1:23.35 (44.83)                                        
  9 Cerniglia, Matthew        12 SSC-MR               1:25.26    1:24.81        
                  38.73     1:24.81 (46.08)                                        
 10 Hernandez, Keanne L       11 SSC-MR               1:27.62    1:25.14        
                  39.17     1:25.14 (45.97)                                        
 11 Mei, Ian                  12 SSC-MR               1:24.95    1:25.27        
                  40.38     1:25.27 (44.89)                                        
 12 Coutsouradis, John C      12 LIAC-MR              1:28.37    1:26.01        
                  39.40     1:26.01 (46.61)                                        
 13 Hansen, Lance             12 Tmsuffolk-MR         1:28.62    1:26.15        
                  35.38     1:26.15 (50.77)                                        
 14 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR  1:30.60    1:26.91        
                  40.29     1:26.91 (46.62)                                        
 15 Smith, Eddie J            12 IA-MR                1:31.39    1:28.09        
                  40.34     1:28.09 (47.75)                                        
 16 So, Brendan E             11 LIAC-MR              1:29.12    1:28.56        
                  40.25     1:28.56 (48.31)                                        
 17 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR  1:31.64    1:29.50        
                  41.31     1:29.50 (48.19)                                        
 18 Sparhuber, Jake H         11 SSC-MR               1:40.48    1:31.35        
                  40.55     1:31.35 (50.80)                                        
 19 Shapiro, Jason M          11 LBA-MR               1:40.45    1:35.79        
                  41.26     1:35.79 (54.53)                                        
 20 Guerron, Ryan A           12 SSC-MR               1:32.53    1:37.45        
                  47.21     1:37.45 (50.24)                                        
 21 Kleinman, Andrew W        11 Express Swimming-MR  1:35.28    1:37.64        
                  44.80     1:37.64 (52.84)                                        
 22 Gallub, Dylan             11 HAA-MR               1:27.55    1:37.98        
                  42.62     1:37.98 (55.36)                                        
 23 Gentilini, Peter J        12 BBSC-MR              1:30.93    1:38.35        
                  42.29     1:38.35 (56.06)                                        
 24 Stocki, Oliver            11 SSC-MR               1:56.73    1:40.20        
                  43.63     1:40.20 (56.57)                                        
 25 Beaudry, Jack H           11 SSC-MR               1:52.77    1:42.38        
                  47.38     1:42.38 (55.00)                                        
 26 Viollis, Logan            11 SSC-MR               1:48.88    1:43.04        
                  46.26     1:43.04 (56.78)                                        
 27 Mozian, James P           11 SSC-MR               1:57.59    1:44.46        
                  45.51     1:44.46 (58.95)                                        
 28 Maloney, Michael A        12 SSC-MR               1:39.58    1:45.30        
                  46.58     1:45.30 (58.72)                                        
 29 Barberi, Danny            12 BBSC-MR              1:40.71    1:46.25        
                  49.39     1:46.25 (56.86)                                        
 30 Beaudry, Edward M         11 SSC-MR               1:40.88    1:47.27        
                  49.76     1:47.27 (57.51)                                        
 31 DeRosalia, Nicholas D     12 SSC-MR               1:50.84    1:48.11        
                  51.44     1:48.11 (56.67)                                        
 32 Young, Addison            11 SSC-MR               1:55.05    1:52.56        
                  51.39   1:52.56 (1:01.17)                                        
 33 Metzger, Andrew P         12 SSC-MR               1:50.49    1:52.62        
                  50.76   1:52.62 (1:01.86)                                        
 34 Kennedy, Michael          12 SSC-MR               1:50.78    1:57.80        
                  51.76   1:57.80 (1:06.04)                                        
 35 Brown, Harrison W         12 SSC-MR               2:10.87    2:22.61        
 -- Filagrossi, Christian T   12 LIAC-MR              1:21.59         DQ        
      Alternating Kick
                  37.93          DQ (40.19)                                        
 -- Heaney, William M         12 LBA-MR               1:35.50         DQ        
      Alternating Kick
                  48.32        DQ (1:04.20)                                        
Non-Award Division  
  1 Monahan, James J          11 Three Village-MR     1:17.65    1:15.58#SILV   
                  34.43     1:15.58 (41.15)                                        
  2 Villatoro, Sebastian      11 IA-MR                1:25.46    1:16.89 SILV   
                  35.15     1:16.89 (41.74)                                        
 -- Goncalves, Skylar C       11 BBSC-MR              2:07.56        DFS        
      Declared false start
 
Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
      Bronze: # 2:37.34   3/18/2016 Zachary Yasinov, Express Swimming          
                2:39.99  JO
                2:45.39  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 2:45.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Nasta, Mike V             12 SSC-MR               2:46.19    2:46.96        
                  33.80     1:14.94 (41.14)     2:00.62 (45.68)     2:46.96 (46.34)
  2 Martin, Tim J             12 SSC-MR               3:24.71    3:09.05        
                  41.21     1:29.77 (48.56)     2:20.23 (50.46)     3:09.05 (48.82)
Non-Award Division  
  1 Redfield, Jackson         12 SSC-MR               2:46.41    2:25.53#JO     
                  30.44     1:07.37 (36.93)     1:46.91 (39.54)     2:25.53 (38.62)
  2 Andersen, Frankie         12 SSC-MR               2:46.21    2:31.95#JO     
                  33.21     1:12.56 (39.35)     1:53.38 (40.82)     2:31.95 (38.57)
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
      Bronze: # 1:12.72   3/20/2016 Michael Jang, TMSUFFOLK                    
                1:10.99  JO
                1:17.19  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:17.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Falcone, Christopher J    12 BBSC-MR              1:22.62    1:18.25        
                  36.46     1:18.25 (41.79)                                        
  2 Cerniglia, Matthew        12 SSC-MR               1:18.28    1:18.27        
                  37.15     1:18.27 (41.12)                                        
  3 Rivera, Jake C            12 LIAC-MR              1:25.41    1:18.56        
                  35.82     1:18.56 (42.74)                                        
  4 Piedrahita, Julian V      11 Express Swimming-MR  1:21.94    1:19.02        
                  36.91     1:19.02 (42.11)                                        
  5 Mei, Ian                  12 SSC-MR               1:20.86    1:19.17        
                  38.16     1:19.17 (41.01)                                        
  6 Prokopiou, Alex           12 CSDC-MR              1:21.46    1:19.24        
                  36.40     1:19.24 (42.84)                                        
  7 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR  1:23.21    1:19.43        
                  38.23     1:19.43 (41.20)                                        
  8 Andrejczuk, Peter         11 LBA-MR               1:22.96    1:19.53        
                  37.07     1:19.53 (42.46)                                        
  9 Gallub, Dylan             11 HAA-MR               1:20.91    1:20.28        
                  37.86     1:20.28 (42.42)                                        
 10 Richter, Isaac J          12 LIAC-MR              1:24.53    1:20.53        
                  37.07     1:20.53 (43.46)                                        
 11 Cash, Joseph G            11 LIAC-MR              1:25.64    1:20.79        
                  35.59     1:20.79 (45.20)                                        
 12 Shapiro, Jason M          11 LBA-MR               1:23.61    1:20.92        
                  38.90     1:20.92 (42.02)                                        
 13 Nagler, James R           11 LIAC-MR              1:21.44    1:21.09        
                  37.10     1:21.09 (43.99)                                        
 14 Lambros Jr., Stephen      12 SSC-MR               1:20.63    1:21.53        
                  38.90     1:21.53 (42.63)                                        
 15 Subillaga-Dubon, Jason A  12 FA-MR                1:29.87    1:22.13        
                  37.48     1:22.13 (44.65)                                        
 16 Gentilini, Peter J        12 BBSC-MR              1:24.00    1:22.16        
                  38.85     1:22.16 (43.31)                                        
 17 So, Brendan E             11 LIAC-MR              1:26.28    1:22.78        
                  37.94     1:22.78 (44.84)                                        
 18 Montagnino, Dean V        11 BBSC-MR              1:21.32    1:23.56        
                  36.86     1:23.56 (46.70)                                        
 19 Prokopiou, Markos         11 CSDC-MR              1:23.76    1:23.67        
                  40.05     1:23.67 (43.62)                                        
 20 Kazlauskas, Evan          11 HAA-MR               1:21.09    1:23.70        
                  40.84     1:23.70 (42.86)                                        
 21 Staiano, Marc C           12 Three Village-MR     1:33.25    1:24.14        
                  40.36     1:24.14 (43.78)                                        
 22 Romano, Brady P           12 LBA-MR               1:32.81    1:24.16        
                  36.84     1:24.16 (47.32)                                        
 23 Sparhuber, Jake H         11 SSC-MR               1:25.36    1:24.93        
                  39.72     1:24.93 (45.21)                                        
 24 Kleinman, Andrew W        11 Express Swimming-MR  1:28.68    1:25.08        
                  40.49     1:25.08 (44.59)                                        
 25 Stocki, Oliver            11 SSC-MR               1:28.82    1:25.19        
                  40.01     1:25.19 (45.18)                                        
 26 Doboli, Alex              11 Tmsuffolk-MR         1:28.73    1:25.30        
                  40.11     1:25.30 (45.19)                                        
 27 Bennett, Ryan A           12 Express Swimming-MR  1:26.51    1:25.70        
                  40.14     1:25.70 (45.56)                                        
 28 Guerron, Ryan A           12 SSC-MR               1:24.46    1:25.90        
                  39.86     1:25.90 (46.04)                                        
 29 Massaro, William J        11 LIAC-MR              1:29.26    1:25.91        
                  41.19     1:25.91 (44.72)                                        
 30 Johnson, Michael P        12 WISC-MR              1:24.54    1:26.35        
                  39.81     1:26.35 (46.54)                                        
 31 Bradley, Jake W           12 LBA-MR               1:25.65    1:26.65        
                  42.99     1:26.65 (43.66)                                        
 32 Erdos, Miles H            11 LIAC-MR              1:26.61    1:26.83        
                  39.43     1:26.83 (47.40)                                        
 33 Coutsouradis, John C      12 LIAC-MR              1:26.87    1:26.97        
                  38.33     1:26.97 (48.64)                                        
 34 Carle, Zachary L          12 FA-MR                1:32.00    1:27.39        
                  40.26     1:27.39 (47.13)                                        
 35 Morelli, Tommy L          11 HAA-MR               1:27.56    1:28.17        
                  43.77     1:28.17 (44.40)                                        
 36 Wissmann, Hunter H        11 WISC-MR              1:28.92    1:28.64        
                  41.13     1:28.64 (47.51)                                        
 37 Ehrlich, Tyler E          11 LIAC-MR              1:31.41    1:29.33        
                  42.42     1:29.33 (46.91)                                        
 38 MA, Emanuel               11 Express Swimming-MR  1:31.36    1:30.65        
                  43.94     1:30.65 (46.71)                                        
 39 Worthington, Nick J       11 SSC-MR               1:37.49    1:31.17        
                  44.35     1:31.17 (46.82)                                        
 40 Young, Addison            11 SSC-MR               1:34.15    1:31.58        
                  45.65     1:31.58 (45.93)                                        
 41 Napolitano, Nick          12 HAA-MR               1:35.38    1:31.60        
                  42.21     1:31.60 (49.39)                                        
 42 Christou, Alex            12 LIAC-MR              1:38.28    1:32.01        
                  43.99     1:32.01 (48.02)                                        
 43 Viollis, Logan            11 SSC-MR               1:35.47    1:32.22        
                  42.90     1:32.22 (49.32)                                        
 44 Gmelch, Robert J          11 WISC-MR              1:35.05    1:32.50        
                  44.12     1:32.50 (48.38)                                        
 45 Tsukerman, Ben S          12 LBA-MR               1:33.95    1:32.68        
 46 O'Connell, Ryan K         11 BBSC-MR              1:33.03    1:33.06        
                  38.80     1:33.06 (54.26)                                        
 47 Valenzuela, Benjamin A    11 LBA-MR               1:45.95    1:33.18        
                  42.89     1:33.18 (50.29)                                        
 48 Minotto, Matthew C        11 SSC-MR               1:34.09    1:33.44        
                  39.48     1:33.44 (53.96)                                        
 49 Leung, Brandon S          11 LIAC-MR              1:33.57    1:33.96        
                  47.49     1:33.96 (46.47)                                        
 50 Mozian, James P           11 SSC-MR               1:38.45    1:34.44        
                  43.19     1:34.44 (51.25)                                        
 51 Holmes, James P           12 CSDC-MR              1:41.44    1:34.69        
                  44.73     1:34.69 (49.96)                                        
 52 Veraszto, Colin R         12 SSC-MR               1:33.06    1:34.79        
 53 Schafer, Jack D           12 WISC-MR              1:41.23    1:35.55        
                  42.70     1:35.55 (52.85)                                        
 54 Bruder, Peter J           11 HAA-MR               1:35.15    1:36.36        
                  47.76     1:36.36 (48.60)                                        
 55 Metzger, Andrew P         12 SSC-MR               1:41.67    1:37.02        
                  45.74     1:37.02 (51.28)                                        
 56 Kennedy, Michael          12 SSC-MR               1:38.37    1:38.85        
                  42.38     1:38.85 (56.47)                                        
 57 Lind, Josh W              11 SSC-MR               1:35.48    1:39.64        
                  46.29     1:39.64 (53.35)                                        
 58 Heaney, William M         12 LBA-MR               1:36.60    1:43.61        
                  44.81     1:43.61 (58.80)                                        
 59 Caniano, Marcus J         11 FA-MR                1:46.67    1:43.91        
                  50.48     1:43.91 (53.43)                                        
 60 Bub, Logan J              12 CSDC-MR              1:56.92    1:44.19        
                  50.69     1:44.19 (53.50)                                        
 61 Nitzsche, Andrew Z        11 CSDC-MR              1:49.90    1:45.65        
                  49.37     1:45.65 (56.28)                                        
 62 Belcher, Tyler J          11 WISC-MR              1:42.24    1:46.52        
                  50.86     1:46.52 (55.66)                                        
 63 Melloy, John J            11 FA-MR                1:38.42    1:47.31        
                  54.61     1:47.31 (52.70)                                        
 64 Carle, Caleb M            11 FA-MR                2:01.20    1:49.01        
                  51.70     1:49.01 (57.31)                                        
 65 Blatt, Jonathan D         11 SSC-MR               1:59.45    1:49.63        
                  52.66     1:49.63 (56.97)                                        
 66 Brown, Harrison W         12 SSC-MR               1:54.99    1:53.25        
                  50.12   1:53.25 (1:03.13)                                        
 67 Nitzsche, Alexander J     12 CSDC-MR              2:01.18    1:54.51        
                  53.40   1:54.51 (1:01.11)                                        
 -- Shannon, Dylan M          12 Express Swimming-MR  1:28.75         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  40.87          DQ (41.03)                                        
 -- Stueber, Aidan C          11 WISC-MR              1:34.18         DQ        
      One hand touch - breast
                  44.88          DQ (45.85)                                        
 -- Kunzler, Jake R           11 Three Village-MR     1:35.40         DQ        
      Other - back
                  43.93          DQ (54.14)                                        
 -- Morelli, Jack H           11 HAA-MR               1:28.69         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  43.45          DQ (42.32)                                        
Non-Award Division  
  1 Shapiro, Ryan J           12 LBA-MR               1:19.53    1:13.39 SILV   
                  33.51     1:13.39 (39.88)                                        
  2 Miele, Thomas L           12 Three Village-MR     1:17.93    1:14.37 SILV   
                  35.18     1:14.37 (39.19)                                        
  3 Young, Aaron M            12 SSC-MR               1:17.38    1:14.46 SILV   
                  34.48     1:14.46 (39.98)                                        
  4 Park, Nathaniel B         12 LIAC-MR              1:19.23    1:14.55 SILV   
                  34.16     1:14.55 (40.39)                                        
  5 Wolfe, Austin J           12 Tmsuffolk-MR         1:17.96    1:14.72 SILV   
                  36.60     1:14.72 (38.12)                                        
  6 Lee, Jonathan             12 HAA-MR               1:18.67    1:15.08 SILV   
                  34.06     1:15.08 (41.02)                                        
  7 Smith, Eddie J            12 IA-MR                1:20.02    1:15.59 SILV   
                  36.07     1:15.59 (39.52)                                        
  8 Martin, Gabe C            12 SSC-MR               1:18.35    1:17.18 SILV   
                  34.31     1:17.18 (42.87)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
      Bronze: # 2:41.25   3/18/2016 Michael Jang, TMSUFFOLK                    
                2:29.99  JO
                2:47.99  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 2:47.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Martin, Gabe C            12 SSC-MR               2:49.02    2:49.44        
                  36.58     1:19.22 (42.64)     2:13.53 (54.31)     2:49.44 (35.91)
  2 Brzozowski, Frank J       11 LIAC-MR              2:52.25    2:50.44        
                  37.88     1:19.88 (42.00)     2:13.11 (53.23)     2:50.44 (37.33)
  3 Olsen, Luke D             12 CSDC-MR              2:48.70    2:50.48        
                  39.29     1:22.83 (43.54)     2:13.19 (50.36)     2:50.48 (37.29)
  4 Piedrahita, Julian V      11 Express Swimming-MR  2:54.54    2:50.61        
                  39.69     1:21.57 (41.88)     2:15.04 (53.47)     2:50.61 (35.57)
  5 Weiss, Jeremy M           12 SSC-MR               2:50.33    2:50.62        
                  40.19     1:24.16 (43.97)     2:15.19 (51.03)     2:50.62 (35.43)
  6 Cash, Joseph G            11 LIAC-MR              3:00.23    2:51.07        
                  36.77     1:19.21 (42.44)     2:15.01 (55.80)     2:51.07 (36.06)
  7 Gibbs, Owen T             12 Express Swimming-MR  2:54.21    2:51.20        
                  38.32     1:19.39 (41.07)     2:13.41 (54.02)     2:51.20 (37.79)
  8 So, Brendan E             11 LIAC-MR              3:01.81    3:04.57        
                  44.00     1:30.68 (46.68)     2:26.34 (55.66)     3:04.57 (38.23)
  9 Sparhuber, Jake H         11 SSC-MR               3:05.84    3:05.98        
                  42.50     1:30.45 (47.95)     2:26.40 (55.95)     3:05.98 (39.58)
 10 Bradley, Jake W           12 LBA-MR               3:02.78    3:06.00        
                  43.37     1:32.70 (49.33)     2:26.38 (53.68)     3:06.00 (39.62)
 11 Subillaga-Dubon, Jason A  12 FA-MR                3:05.12    3:07.48        
                  36.78     1:23.47 (46.69)   2:27.46 (1:03.99)     3:07.48 (40.02)
 12 Froehlich, Nicholas R     11 Tmsuffolk-MR         3:24.41    3:07.88        
                  38.34     1:25.86 (47.52)   2:26.82 (1:00.96)     3:07.88 (41.06)
 13 Stocki, Oliver            11 SSC-MR               3:10.59    3:08.81        
                  42.00     1:32.20 (50.20)     2:28.23 (56.03)     3:08.81 (40.58)
 14 Viollis, Logan            11 SSC-MR               3:16.57    3:20.48        
                  46.04     1:35.87 (49.83)     2:34.43 (58.56)     3:20.48 (46.05)
 15 Young, Addison            11 SSC-MR               3:25.23    3:22.83        
                  52.65     1:41.62 (48.97)     2:37.69 (56.07)     3:22.83 (45.14)
 16 Beaudry, Jack H           11 SSC-MR               3:18.97    3:24.35        
                  48.28     1:41.94 (53.66)     2:37.79 (55.85)     3:24.35 (46.56)
 17 Klawiter, Max M           11 Tmsuffolk-MR         3:13.29    3:25.93        
                  48.71     1:36.78 (48.07)     2:36.58 (59.80)     3:25.93 (49.35)
 18 DeRosalia, Nicholas D     12 SSC-MR               3:15.55    3:26.07        
                  49.98     1:36.95 (46.97)   2:44.17 (1:07.22)     3:26.07 (41.90)
 19 Beaudry, Edward M         11 SSC-MR               3:15.64    3:26.87        
                  51.88     1:42.48 (50.60)     2:42.33 (59.85)     3:26.87 (44.54)
 20 Minotto, Matthew C        11 SSC-MR               3:26.08    3:31.92        
                  46.88     1:36.49 (49.61)   2:43.74 (1:07.25)     3:31.92 (48.18)
Non-Award Division  
  1 Shapiro, Ryan J           12 LBA-MR               3:03.73    2:42.88 SILV   
                  31.92     1:15.48 (43.56)     2:03.07 (47.59)     2:42.88 (39.81)
  2 Young, Aaron M            12 SSC-MR               2:51.28    2:47.28 SILV   
                  36.15     1:18.57 (42.42)     2:09.52 (50.95)     2:47.28 (37.76)
 -- Montagnino, Dean V        11 BBSC-MR              3:15.84        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 26.38   3/20/2016 Danny Zahn, TMSUFFOLK                        
                24.99  JO
                26.79  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 26.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Dougherty, Robert         14 HAA-MR                 27.24      26.89        
  2 Guiteau, Alexandre C      13 Tmsuffolk-MR           28.11      26.95        
  3 Viollis, Michael          14 SSC-MR                 27.15      27.12        
  4 Bibolov, Nick             13 SSC-MR                 27.66      27.16        
  5 Tsai, Leonardo            13 SSC-MR                 28.36      27.25        
  6 Bohl, Drew C              14 CSDC-MR                27.25      27.39        
  7 Thais, Peter D            14 LIAC-MR                27.65      27.61        
  8 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR    27.72      27.73        
  9 Kalenja, Keno             14 IA-MR                  28.25      27.82        
 10 Tsiabasis, Yanni          14 HAA-MR                 27.44      27.84        
 11 Mazur, Sean J             13 LIAC-MR                27.10      27.95        
 12 Florkowski, Brian T       14 LIAC-MR                28.17      27.99        
 13 Varuolo, Kyle R           13 IA-MR                  28.14      28.13        
 14 Sobhy, Mina-Abanoub M     13 BBSC-MR                27.09      28.17        
 15 Jason, Nicholas P         14 SSC-MR                 28.31      28.19        
 16 Hong, Reegan S            13 LIAC-MR                27.62      28.45        
 16 Sherman, Benjamin A       13 Express Swimming-MR    28.13      28.45        
 18 Redfearn, Cameron J       14 Express Swimming-MR    28.61      28.89        
 19 Napolitano, Sean          14 HAA-MR                 29.23      29.02        
 20 Franco, Vincent           14 Express Swimming-MR    30.16      29.09        
 21 Reynolds, Ian             13 HAA-MR                 28.76      29.14        
 22 Polley, Aidan J           14 CSDC-MR                28.76      29.19        
 23 O'Brien, Nicholas J       14 FA-MR                  29.90      29.27        
 24 Lindoe, Charlie M         13 SSC-MR                 29.53      29.32        
 25 Morda, Vinny E            14 SSC-MR                 30.04      29.38        
 26 Slabyy, Roman             13 IA-MR                  29.90      29.45        
 27 Dettling, Maverick        13 HAA-MR                 29.45      29.50        
 28 Zegadlo, Zachari C        13 BBSC-MR                29.01      29.52        
 29 Hoge, Jack                14 WISC-MR                29.73      29.53        
 30 Young, Greg C             13 Express Swimming-MR    32.68      29.83        
 31 D'Introno, Nicholas D     13 SSC-MR                 30.04      29.84        
 32 Mogenis, Jake T           13 FA-MR                  29.77      29.90        
 33 Cenizal, Kai V            14 UN-MR                  29.80      29.97        
 34 Tomasino, Michael         14 SSC-MR                 31.23      30.04        
 35 Gavigan, Owen T           14 Three Village-MR       30.46      30.21        
 35 Pettit, Joe D             13 IA-MR                  31.20      30.21        
 37 O'Donnell, Joey D         13 SSC-MR                 30.29      30.23        
 38 Carrieri, Nick G          13 IA-MR                  29.72      30.30        
 39 Oliveto, Nicholas A       13 HAA-MR                 30.23      30.40        
 40 Yap, Anil C               14 SSC-MR                 31.61      30.83        
 41 Flecha, Nick S            14 SSC-MR                 30.05      30.96        
 42 Gabinoff, Aaron           13 Tmsuffolk-MR           30.62      31.03        
 43 Peers, Ronan J            13 IA-MR                  32.19      31.78        
 44 Verdi, Tyler J            14 CSDC-MR                29.31      32.00        
 45 D'Andrea, Jack            13 SSC-MR                 32.36      32.23        
 46 McHugh, Patrick A         14 SSC-MR                 34.82      32.36        
 47 Fehn, Matthew J           14 CSDC-MR                32.75      32.52        
 48 Levine, Isaac E           14 IA-MR                  32.25      32.90        
 49 Yildirim, Egehan          14 SSC-MR                 32.71      33.05        
 50 Sullivan, Brandon P       13 SSC-MR                 36.49      33.52        
 51 Lipp, Mark G              13 SSC-MR                 37.19      34.37        
 52 Ward, Colin M             13 SSC-MR                 35.15      34.48        
 53 Schwartz, Owen M          13 Express Swimming-MR    33.78      34.59        
 54 Viox, Jagger S            13 SSC-MR                 35.10      34.97        
 55 Monti, Logan A            13 LBA-MR                 37.33      36.16        
 56 Minerva, Andrew L         13 SSC-MR                 36.93      36.77        
 57 Donovan, Connor T         13 SSC-MR                 37.31      37.65        
 58 Civitello, Anthony C      13 SSC-MR                 36.99      37.68        
 59 McCall, Tim P             13 CSDC-MR                35.90      38.28        
 60 Ely, Michael E            13 SSC-MR                 39.02      38.90        
 61 Nicolaides, Zachary       13 Tmsuffolk-MR           38.09      39.36        
 62 McNally, Gavin *          13 Tmsuffolk-MR           36.44      39.42        
 63 Happle, Richard D         13 SSC-MR                 42.66      39.80        
 -- Goral, Eren F             14 Three Village-MR       29.28         DQ        
      False start
Non-Award Division  
 -- Mora, Sebastian J         13 LIAC-MR                29.43         DQ        
      Delay of meet
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 56.98   3/22/2014 Jack H Casey, HAA  -MR                       
                53.99  JO
                59.59  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 59.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Spameni, Nick R           14 CSDC-MR                59.89      59.95        
                  28.91       59.95 (31.04)                                        
  2 Tsai, Leonardo            13 SSC-MR               1:00.13    1:00.33        
                  29.50     1:00.33 (30.83)                                        
  3 Gargas, Niko A            13 LIAC-MR              1:01.52    1:01.81        
                  30.22     1:01.81 (31.59)                                        
  4 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  1:02.40    1:02.00        
                  28.96     1:02.00 (33.04)                                        
  5 Mora, Sebastian J         13 LIAC-MR              1:03.09    1:02.44        
                  30.02     1:02.44 (32.42)                                        
  6 Tsiabasis, Yanni          14 HAA-MR               1:02.08    1:02.59        
                  30.06     1:02.59 (32.53)                                        
  7 Bohl, Drew C              14 CSDC-MR              1:00.92    1:02.62        
                  30.37     1:02.62 (32.25)                                        
  8 Kalenja, Keno             14 IA-MR                1:01.38    1:02.63        
                  29.88     1:02.63 (32.75)                                        
  9 Hong, Reegan S            13 LIAC-MR              1:02.28    1:03.07        
                  30.05     1:03.07 (33.02)                                        
 10 Muller, Sean W            14 Three Village-MR     1:01.75    1:03.18        
                  29.81     1:03.18 (33.37)                                        
 11 Rogowsky, Benjamin N      13 Tmsuffolk-MR         1:04.66    1:03.20        
                  30.71     1:03.20 (32.49)                                        
 12 Olsen, Luke E             14 FA-MR                1:03.47    1:03.25        
                  30.47     1:03.25 (32.78)                                        
 13 Mogenis, Jake T           13 FA-MR                1:02.58    1:03.34        
                  30.61     1:03.34 (32.73)                                        
 14 Varuolo, Kyle R           13 IA-MR                1:04.49    1:03.41        
                  30.39     1:03.41 (33.02)                                        
 15 Sobhy, Mina-Abanoub M     13 BBSC-MR              1:01.40    1:03.90        
                  29.69     1:03.90 (34.21)                                        
 16 Pabisch, Brian A          13 Tmsuffolk-MR         1:02.72    1:04.11        
                  30.25     1:04.11 (33.86)                                        
 17 Polley, Aidan J           14 CSDC-MR              1:02.70    1:04.19        
                  30.60     1:04.19 (33.59)                                        
 18 Slabyy, Roman             13 IA-MR                1:08.58    1:04.68        
                  31.35     1:04.68 (33.33)                                        
 19 Morda, Vinny E            14 SSC-MR               1:06.68    1:04.80        
                  30.91     1:04.80 (33.89)                                        
 20 Albert, Adam              13 Three Village-MR     1:02.71    1:04.98        
                  30.74     1:04.98 (34.24)                                        
 21 Hoge, Jack                14 WISC-MR              1:06.89    1:05.26        
                  31.46     1:05.26 (33.80)                                        
 22 Tomasino, Michael         14 SSC-MR               1:06.82    1:05.34        
                  30.69     1:05.34 (34.65)                                        
 22 Napolitano, Sean          14 HAA-MR               1:04.17    1:05.34        
                  31.01     1:05.34 (34.33)                                        
 24 Protano, Robert T         13 Express Swimming-MR  1:04.51    1:05.48        
                  31.71     1:05.48 (33.77)                                        
 25 Lindoe, Charlie M         13 SSC-MR               1:04.30    1:05.51        
                  31.46     1:05.51 (34.05)                                        
 26 Redfearn, Cameron J       14 Express Swimming-MR  1:04.86    1:05.69        
                  31.66     1:05.69 (34.03)                                        
 27 Cenizal, Kai V            14 UN-MR                1:05.93    1:05.82        
                  31.92     1:05.82 (33.90)                                        
 28 O'Brien, Nicholas J       14 FA-MR                1:08.52    1:06.02        
                  31.85     1:06.02 (34.17)                                        
 29 Young, Greg C             13 Express Swimming-MR  1:11.50    1:06.28        
                  30.71     1:06.28 (35.57)                                        
 30 Carrieri, Nick G          13 IA-MR                1:03.46    1:06.35        
                  31.76     1:06.35 (34.59)                                        
 31 Jason, Nicholas P         14 SSC-MR               1:05.16    1:06.49        
                  33.00     1:06.49 (33.49)                                        
 32 D'Introno, Nicholas D     13 SSC-MR               1:06.84    1:06.79        
                  31.98     1:06.79 (34.81)                                        
 33 Gavigan, Owen T           14 Three Village-MR     1:06.61    1:06.93        
                  31.18     1:06.93 (35.75)                                        
 34 Gabinoff, Aaron           13 Tmsuffolk-MR         1:06.02    1:07.00        
                  33.42     1:07.00 (33.58)                                        
 35 Zegadlo, Zachari C        13 BBSC-MR              1:04.71    1:07.67        
                  32.74     1:07.67 (34.93)                                        
 36 Duffy, Kieran E           13 LIAC-MR              1:08.18    1:08.29        
                  33.10     1:08.29 (35.19)                                        
 37 Yap, Anil C               14 SSC-MR               1:09.12    1:08.72        
                  32.36     1:08.72 (36.36)                                        
 38 Dettling, Maverick        13 HAA-MR               1:04.49    1:09.17        
                  32.10     1:09.17 (37.07)                                        
 39 Choi, Jushin              13 SSC-MR               1:12.14    1:09.72        
                  34.96     1:09.72 (34.76)                                        
 40 Levine, Isaac E           14 IA-MR                1:09.32    1:11.31        
                  34.17     1:11.31 (37.14)                                        
 41 Oliveto, Nicholas A       13 HAA-MR               1:09.28    1:11.57        
                  33.00     1:11.57 (38.57)                                        
 42 Prokopenko, Dennis        13 Express Swimming-MR  1:14.92    1:11.86        
 43 D'Andrea, Jack            13 SSC-MR               1:11.32    1:12.28        
                  34.52     1:12.28 (37.76)                                        
 44 Fehn, Matthew J           14 CSDC-MR              1:10.57    1:12.33        
                  34.90     1:12.33 (37.43)                                        
 45 Peers, Ronan J            13 IA-MR                1:11.11    1:12.65        
                  35.09     1:12.65 (37.56)                                        
 46 Flecha, Nick S            14 SSC-MR               1:09.42    1:12.90        
                  34.59     1:12.90 (38.31)                                        
 47 Shenoy, Anish A           13 HAA-MR               1:09.98    1:13.75        
                  35.18     1:13.75 (38.57)                                        
 48 McHugh, Patrick A         14 SSC-MR               1:15.01    1:14.43        
                  34.50     1:14.43 (39.93)                                        
 49 O'Donnell, Joey D         13 SSC-MR               1:11.81    1:14.52        
                  35.08     1:14.52 (39.44)                                        
 50 Schwartz, Owen M          13 Express Swimming-MR  1:14.05    1:16.29        
                  35.87     1:16.29 (40.42)                                        
 51 Viox, Jagger S            13 SSC-MR               1:18.93    1:17.57        
                  37.37     1:17.57 (40.20)                                        
 52 Yildirim, Egehan          14 SSC-MR               1:16.71    1:17.74        
                  35.88     1:17.74 (41.86)                                        
 53 Stueckenschneider, Tyler  13 BBSC-MR              1:16.16    1:17.86        
                  36.83     1:17.86 (41.03)                                        
 54 Lipp, Mark G              13 SSC-MR               1:20.68    1:19.90        
                  39.28     1:19.90 (40.62)                                        
 55 Ward, Colin M             13 SSC-MR               1:21.55    1:20.80        
                  39.07     1:20.80 (41.73)                                        
 56 Civitello, Anthony C      13 SSC-MR               1:21.82    1:21.31        
                  39.82     1:21.31 (41.49)                                        
 57 Lerner, Miles H           13 Express Swimming-MR  1:22.69    1:21.36        
                  38.39     1:21.36 (42.97)                                        
 58 Sullivan, Brandon P       13 SSC-MR               1:27.20    1:22.26        
                  38.36     1:22.26 (43.90)                                        
 59 Bencivenga, Jack R        13 HAA-MR               1:19.08    1:23.13        
                  38.17     1:23.13 (44.96)                                        
 60 Monti, Logan A            13 LBA-MR               1:23.28    1:25.44        
 61 McCall, Tim P             13 CSDC-MR              1:22.15    1:26.41        
                  41.74     1:26.41 (44.67)                                        
 62 Nguyen, Dao H             14 WISC-MR              1:36.61    1:27.01        
                  39.75     1:27.01 (47.26)                                        
 63 Ely, Michael E            13 SSC-MR               1:30.03    1:27.48        
                  43.46     1:27.48 (44.02)                                        
 64 Nicolaides, Zachary       13 Tmsuffolk-MR         1:27.50    1:28.97        
                  41.63     1:28.97 (47.34)                                        
 65 McNally, Gavin *          13 Tmsuffolk-MR         1:27.56    1:29.48        
                  42.88     1:29.48 (46.60)                                        
 66 Donovan, Connor T         13 SSC-MR               1:27.99    1:29.74        
                  40.40     1:29.74 (49.34)                                        
 67 Happle, Richard D         13 SSC-MR               1:34.44    1:35.84        
                  44.89     1:35.84 (50.95)                                        
Non-Award Division  
  1 Hussein, Yousef W         14 Tmsuffolk-MR           59.75      59.14 SILV   
                  28.51       59.14 (30.63)                                        
  2 Thais, Peter D            14 LIAC-MR              1:00.72      59.53 SILV   
                  28.57       59.53 (30.96)                                        
 -- Bassett, Ben H            13 SSC-MR               1:17.08        DFS        
      Declared false start
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 2:05.44   3/22/2014 Andrew Liberato, IA   -MR                  
                1:57.99  JO
                2:14.19  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 2:14.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Mora, Sebastian J         13 LIAC-MR              2:17.74    2:14.30        
                  30.01     1:03.03 (33.02)     1:38.67 (35.64)     2:14.30 (35.63)
  2 Kalenja, Keno             14 IA-MR                2:19.02    2:14.98        
                  30.22     1:04.87 (34.65)     1:40.92 (36.05)     2:14.98 (34.06)
  3 Bohl, Drew C              14 CSDC-MR              2:14.50    2:15.39        
                  31.01     1:06.18 (35.17)     1:42.61 (36.43)     2:15.39 (32.78)
  4 Spameni, Nick R           14 CSDC-MR              2:15.43    2:15.60        
                  29.76     1:04.79 (35.03)     1:40.71 (35.92)     2:15.60 (34.89)
  5 Rogowsky, Benjamin N      13 Tmsuffolk-MR         2:29.94    2:15.62        
                  31.08     1:06.32 (35.24)     1:42.13 (35.81)     2:15.62 (33.49)
  6 Muller, Sean W            14 Three Village-MR     2:16.04    2:16.13        
                  29.41     1:04.20 (34.79)     1:40.47 (36.27)     2:16.13 (35.66)
  7 Varuolo, Kyle R           13 IA-MR                2:19.63    2:16.24        
                  29.95     1:04.45 (34.50)     1:40.92 (36.47)     2:16.24 (35.32)
  8 Sobhy, Mina-Abanoub M     13 BBSC-MR              2:16.33    2:16.43        
  9 Olsen, Luke E             14 FA-MR                2:19.86    2:16.71        
                  31.23     1:05.93 (34.70)     1:41.94 (36.01)     2:16.71 (34.77)
 10 Pabisch, Brian A          13 Tmsuffolk-MR         2:15.80    2:16.74        
 11 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  2:15.98    2:17.10        
 12 Mogenis, Jake T           13 FA-MR                2:15.54    2:17.20        
 13 Carrieri, Nick G          13 IA-MR                2:15.48    2:17.70        
                  30.91     1:05.88 (34.97)     1:42.30 (36.42)     2:17.70 (35.40)
 14 Lindoe, Charlie M         13 SSC-MR               2:19.33    2:18.59        
 15 Tsiabasis, Yanni          14 HAA-MR               2:18.28    2:18.84        
 16 Morda, Vinny E            14 SSC-MR               2:24.46    2:19.32        
                  31.83     1:07.73 (35.90)     1:44.71 (36.98)     2:19.32 (34.61)
 17 Albert, Adam              13 Three Village-MR     2:16.71    2:20.87        
                  30.64     1:06.74 (36.10)     1:44.71 (37.97)     2:20.87 (36.16)
 18 Gabinoff, Aaron           13 Tmsuffolk-MR         2:23.48    2:21.19        
                  32.88     1:09.72 (36.84)     1:45.70 (35.98)     2:21.19 (35.49)
 19 Tomasino, Michael         14 SSC-MR               2:23.67    2:21.80        
                  30.93     1:06.73 (35.80)     1:45.15 (38.42)     2:21.80 (36.65)
 20 Polley, Aidan J           14 CSDC-MR              2:20.25    2:22.53        
                  31.51     1:07.63 (36.12)     1:45.39 (37.76)     2:22.53 (37.14)
 21 Cenizal, Kai V            14 UN-MR                2:25.42    2:22.66        
                  31.87     1:08.47 (36.60)     1:45.76 (37.29)     2:22.66 (36.90)
 22 Hong, Reegan S            13 LIAC-MR              2:22.61    2:24.09        
                  32.19     1:07.92 (35.73)     1:46.42 (38.50)     2:24.09 (37.67)
 23 Dettling, Maverick        13 HAA-MR               2:30.20    2:25.64        
                  30.96                             2:25.84 ( )         2:25.64 ( )
 24 Hoge, Jack                14 WISC-MR              2:25.62    2:26.19        
                  31.23     1:07.58 (36.35)     1:46.76 (39.18)     2:26.19 (39.43)
 25 Zegadlo, Zachari C        13 BBSC-MR              2:41.05    2:26.71        
                  33.75     1:12.20 (38.45)     1:51.24 (39.04)     2:26.71 (35.47)
 26 Duffy, Kieran E           13 LIAC-MR              2:35.29    2:27.69        
                  34.34     1:11.96 (37.62)     1:50.70 (38.74)     2:27.69 (36.99)
 27 Levine, Isaac E           14 IA-MR                2:31.12    2:29.04        
                  33.50     1:11.65 (38.15)     1:51.00 (39.35)     2:29.04 (38.04)
 28 O'Brien, Nicholas J       14 FA-MR                2:27.99    2:29.54        
                  34.33     1:13.42 (39.09)     1:53.61 (40.19)     2:29.54 (35.93)
 29 Slabyy, Roman             13 IA-MR                2:32.29    2:29.78        
                  33.89     1:11.70 (37.81)   2:29.78 (1:18.08)                    
 30 D'Introno, Nicholas D     13 SSC-MR               2:28.09    2:29.91        
                  33.64     1:13.01 (39.37)     1:51.18 (38.17)     2:29.91 (38.73)
 31 Choi, Jushin              13 SSC-MR               2:40.44    2:32.83        
                  35.13     1:14.36 (39.23)   2:32.83 (1:18.47)                    
 32 Napolitano, Sean          14 HAA-MR               2:24.03    2:33.36        
                  31.77     1:09.33 (37.56)     1:54.65 (45.32)     2:33.36 (38.71)
 33 D'Andrea, Jack            13 SSC-MR               2:35.45    2:34.06        
                  34.34     1:14.93 (40.59)     1:56.50 (41.57)     2:34.06 (37.56)
 34 Shenoy, Anish A           13 HAA-MR               2:30.91    2:34.38        
                  34.45     1:14.17 (39.72)   2:34.49 (1:20.32)         2:34.38 ( )
 35 Prokopenko, Dennis        13 Express Swimming-MR  2:36.45    2:37.54        
                  31.77     1:10.00 (38.23)     1:53.14 (43.14)     2:37.54 (44.40)
 36 Fehn, Matthew J           14 CSDC-MR              2:42.28    2:37.59        
                  35.29     1:17.58 (42.29)     1:58.77 (41.19)     2:37.59 (38.82)
 37 McHugh, Patrick A         14 SSC-MR               2:50.79    2:38.67        
                  35.46     1:17.18 (41.72)   2:38.89 (1:21.71)         2:38.67 ( )
 38 Oliveto, Nicholas A       13 HAA-MR               2:33.31    2:38.84        
                  33.51     1:14.07 (40.56)     1:57.13 (43.06)     2:38.84 (41.71)
 39 Yap, Anil C               14 SSC-MR               2:29.57    2:39.78        
                  41.67     1:19.25 (37.58)     1:59.31 (40.06)     2:39.78 (40.47)
 40 O'Donnell, Joey D         13 SSC-MR               2:40.13    2:40.52        
                  35.65     1:17.68 (42.03)     2:00.38 (42.70)     2:40.52 (40.14)
 41 Flecha, Nick S            14 SSC-MR               2:37.92    2:41.62        
                  35.46     1:18.16 (42.70)     2:01.98 (43.82)     2:41.62 (39.64)
 42 Viox, Jagger S            13 SSC-MR               2:56.55    2:46.24        
                  37.71     1:19.16 (41.45)     2:04.23 (45.07)     2:46.24 (42.01)
 43 Lipp, Mark G              13 SSC-MR               3:26.84    2:49.18        
                  37.72     1:21.66 (43.94)     2:07.58 (45.92)     2:49.18 (41.60)
 44 Schwartz, Owen M          13 Express Swimming-MR  2:42.95    2:49.79        
                  36.34     1:18.15 (41.81)     2:03.09 (44.94)     2:49.79 (46.70)
 45 Stueckenschneider, Tyler  13 BBSC-MR              2:53.31    2:49.84        
                  37.42     1:20.40 (42.98)     2:06.20 (45.80)     2:49.84 (43.64)
 46 Ward, Colin M             13 SSC-MR               2:56.86    2:52.16        
                  38.91     1:23.83 (44.92)     2:10.12 (46.29)     2:52.16 (42.04)
 47 Sullivan, Brandon P       13 SSC-MR               3:20.77    2:53.14        
                  37.44     1:21.82 (44.38)     2:10.23 (48.41)     2:53.14 (42.91)
 48 Yildirim, Egehan          14 SSC-MR               2:59.67    2:54.00        
                  37.36     1:23.26 (45.90)     2:08.67 (45.41)     2:54.00 (45.33)
 49 Lerner, Miles H           13 Express Swimming-MR  3:04.24    2:55.50        
                  36.97     1:22.57 (45.60)     2:10.13 (47.56)     2:55.50 (45.37)
 50 Bencivenga, Jack R        13 HAA-MR               2:56.56    2:57.10        
                  38.06   2:57.10 (2:19.04)                                        
 51 McNally, Gavin *          13 Tmsuffolk-MR         2:59.35    2:58.14        
                  40.86     1:26.81 (45.95)     2:13.78 (46.97)     2:58.14 (44.36)
 52 Civitello, Anthony C      13 SSC-MR               3:04.20    3:01.03        
                  40.05     1:27.31 (47.26)     2:16.78 (49.47)     3:01.03 (44.25)
 53 Ely, Michael E            13 SSC-MR               3:22.60    3:09.51        
                  41.64     1:29.83 (48.19)     2:20.15 (50.32)     3:09.51 (49.36)
 54 Nicolaides, Zachary       13 Tmsuffolk-MR         3:09.79    3:09.86        
                  41.33     1:30.70 (49.37)     2:21.76 (51.06)     3:09.86 (48.10)
 55 Donovan, Connor T         13 SSC-MR               3:11.41    3:11.23        
                  41.27     1:31.32 (50.05)     2:23.66 (52.34)     3:11.23 (47.57)
 56 Happle, Richard D         13 SSC-MR               3:15.89    3:16.41        
                  42.77     1:32.63 (49.86)     2:25.77 (53.14)     3:16.41 (50.64)
Non-Award Division  
  1 Thais, Peter D            14 LIAC-MR              2:15.99    2:13.09 SILV   
                  30.14     1:03.44 (33.30)     1:38.33 (34.89)     2:13.09 (34.76)
 -- Primerano, AJ             13 SSC-MR               3:10.01        DFS        
      Declared false start
 -- Bassett, Ben H            13 SSC-MR               2:59.18        DFS        
      Declared false start
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 5:33.66   3/21/2014 Andrew Liberato, IA   -MR                  
                5:17.99  JO
                5:50.99  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 5:50.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Viollis, Michael          14 SSC-MR               6:46.66    5:54.04        
                  31.25     1:05.79 (34.54)     1:41.61 (35.82)     2:17.89 (36.28)
        2:54.95 (37.06)     3:29.87 (34.92)     4:06.92 (37.05)     4:44.66 (37.74)
        5:21.60 (36.94)     5:54.04 (32.44)                                        
  2 Protano, Robert T         13 Express Swimming-MR  6:11.46    5:58.25        
                  32.07     1:07.24 (35.17)     1:43.91 (36.67)     2:20.98 (37.07)
        2:57.17 (36.19)     3:33.99 (36.82)     4:10.43 (36.44)     4:47.00 (36.57)
        5:23.62 (36.62)     5:58.25 (34.63)                                        
  3 Carrieri, Nick G          13 IA-MR                6:03.00    6:01.24        
                  32.33     1:07.96 (35.63)     1:44.59 (36.63)     2:21.62 (37.03)
        2:58.09 (36.47)     3:34.22 (36.13)     4:11.74 (37.52)     4:49.41 (37.67)
        5:26.56 (37.15)     6:01.24 (34.68)                                        
  4 Thais, Peter D            14 LIAC-MR              6:20.37    6:01.96        
                  31.06     1:05.45 (34.39)     1:40.85 (35.40)     2:17.34 (36.49)
        2:54.69 (37.35)     3:32.86 (38.17)     4:11.42 (38.56)     4:49.80 (38.38)
        5:26.97 (37.17)     6:01.96 (34.99)                                        
  5 Franco, Vincent           14 Express Swimming-MR  6:06.79    6:02.16        
                  30.56     1:06.14 (35.58)     1:43.27 (37.13)     2:19.33 (36.06)
        2:56.87 (37.54)     3:34.23 (37.36)     4:12.14 (37.91)     4:49.36 (37.22)
        5:26.81 (37.45)     6:02.16 (35.35)                                        
  6 Junior, Colin             14 SSC-MR               6:02.53    6:07.38        
                  29.56     1:03.13 (33.57)     1:39.37 (36.24)     2:17.69 (38.32)
        2:56.48 (38.79)     3:34.96 (38.48)     4:13.67 (38.71)     4:52.92 (39.25)
        5:30.54 (37.62)     6:07.38 (36.84)                                        
  7 Kalenja, Keno             14 IA-MR                6:11.25    6:08.56        
                  31.59     1:07.98 (36.39)     1:45.34 (37.36)     2:22.23 (36.89)
        2:59.85 (37.62)     3:37.88 (38.03)     4:16.37 (38.49)     4:54.64 (38.27)
        5:33.38 (38.74)     6:08.56 (35.18)                                        
  8 Lindoe, Charlie M         13 SSC-MR               6:45.18    6:09.01        
                  32.34     1:08.01 (35.67)     1:45.58 (37.57)     2:23.78 (38.20)
        3:00.97 (37.19)     3:39.24 (38.27)     4:17.69 (38.45)     4:56.67 (38.98)
        5:34.67 (38.00)     6:09.01 (34.34)                                        
  9 Muller, Sean W            14 Three Village-MR     6:02.18    6:10.20        
                  31.14     1:06.32 (35.18)     1:43.18 (36.86)     2:21.07 (37.89)
        2:59.44 (38.37)     3:36.67 (37.23)     4:14.39 (37.72)     4:54.05 (39.66)
        5:33.03 (38.98)     6:10.20 (37.17)                                        
 10 Tsai, Leonardo            13 SSC-MR               6:02.92    6:10.62        
                  32.38     1:08.46 (36.08)     1:46.13 (37.67)     2:24.71 (38.58)
        3:01.66 (36.95)     3:40.54 (38.88)     4:18.90 (38.36)     4:58.10 (39.20)
        5:36.17 (38.07)     6:10.62 (34.45)                                        
 11 Morda, Vinny E            14 SSC-MR               6:41.17    6:14.77        
                  33.92     1:11.78 (37.86)     1:50.04 (38.26)     2:28.77 (38.73)
        3:07.84 (39.07)     3:46.71 (38.87)     4:24.80 (38.09)     5:02.82 (38.02)
        5:39.65 (36.83)     6:14.77 (35.12)                                        
 12 Bohl, Drew C              14 CSDC-MR              6:13.31    6:15.98        
                  33.54     1:09.51 (35.97)     1:47.84 (38.33)     2:26.79 (38.95)
        3:05.70 (38.91)     3:44.85 (39.15)     4:22.11 (37.26)     5:01.63 (39.52)
        5:40.59 (38.96)     6:15.98 (35.39)                                        
 13 Tomasino, Michael         14 SSC-MR               7:01.45    6:17.57        
                  32.56     1:09.25 (36.69)     1:47.75 (38.50)     2:26.94 (39.19)
        3:05.71 (38.77)     3:44.05 (38.34)     4:22.54 (38.49)     5:01.30 (38.76)
        5:40.68 (39.38)     6:17.57 (36.89)                                        
 14 Sobhy, Mina-Abanoub M     13 BBSC-MR              6:06.89    6:19.04        
                  32.13     1:07.19 (35.06)     1:45.25 (38.06)     2:22.99 (37.74)
        3:02.67 (39.68)     3:41.31 (38.64)     4:22.61 (41.30)     5:03.17 (40.56)
        5:42.46 (39.29)     6:19.04 (36.58)                                        
 15 Reilly, Jayden T          14 SSC-MR               5:56.64    6:21.17        
                  32.14     1:08.74 (36.60)     1:47.15 (38.41)     2:26.32 (39.17)
        3:05.28 (38.96)     3:45.14 (39.86)     4:24.58 (39.44)     5:04.21 (39.63)
        5:43.40 (39.19)     6:21.17 (37.77)                                        
 16 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  6:16.93    6:22.57        
                  31.56     1:08.68 (37.12)     1:47.12 (38.44)     2:26.60 (39.48)
        3:06.71 (40.11)     3:46.30 (39.59)     4:25.52 (39.22)     5:05.63 (40.11)
        5:45.14 (39.51)     6:22.57 (37.43)                                        
 17 Levine, Isaac E           14 IA-MR                6:25.30    6:24.49        
                  33.76     1:11.12 (37.36)     1:49.64 (38.52)     2:29.12 (39.48)
        3:08.05 (38.93)     3:47.69 (39.64)     4:27.01 (39.32)     5:06.84 (39.83)
        5:46.72 (39.88)     6:24.49 (37.77)                                        
 18 Olsen, Luke E             14 FA-MR                6:08.76    6:26.60        
                  32.27     1:09.56 (37.29)     1:48.96 (39.40)     2:28.60 (39.64)
        3:06.79 (38.19)     3:46.17 (39.38)     4:26.21 (40.04)     5:07.04 (40.83)
        5:47.37 (40.33)     6:26.60 (39.23)                                        
 19 D'Andrea, Jack            13 SSC-MR               7:15.34    6:48.76        
                  35.21     1:15.51 (40.30)     1:57.23 (41.72)     2:40.29 (43.06)
        3:22.41 (42.12)     4:05.73 (43.32)     4:49.47 (43.74)     5:31.13 (41.66)
        6:11.12 (39.99)     6:48.76 (37.64)                                        
 20 McHugh, Patrick A         14 SSC-MR               8:00.94    7:03.64        
                  35.66     1:16.66 (41.00)     1:58.92 (42.26)     2:42.33 (43.41)
        3:25.91 (43.58)     4:10.30 (44.39)     4:54.27 (43.97)     5:37.18 (42.91)
        6:21.27 (44.09)     7:03.64 (42.37)                                        
 21 D'Introno, Nicholas D     13 SSC-MR               7:30.46    7:08.31        
                  37.14     1:20.40 (43.26)     2:05.51 (45.11)     2:51.15 (45.64)
        3:35.95 (44.80)     4:19.78 (43.83)     5:03.07 (43.29)     5:45.90 (42.83)
        6:29.15 (43.25)     7:08.31 (39.16)                                        
 22 Flecha, Nick S            14 SSC-MR               7:15.23    7:15.80        
                  35.54     1:17.77 (42.23)     2:02.83 (45.06)     2:48.45 (45.62)
        3:32.89 (44.44)     4:19.09 (46.20)     5:03.79 (44.70)     5:48.61 (44.82)
        6:34.02 (45.41)     7:15.80 (41.78)                                        
 23 Ward, Colin M             13 SSC-MR               8:04.56    7:25.86        
                  40.49     1:27.50 (47.01)     2:14.77 (47.27)     2:59.32 (44.55)
        3:44.74 (45.42)     4:30.70 (45.96)     5:15.87 (45.17)     6:02.17 (46.30)
        6:46.24 (44.07)     7:25.86 (39.62)                                        
 24 Viox, Jagger S            13 SSC-MR               8:02.80    7:26.54        
                  40.33     1:26.58 (46.25)     2:14.68 (48.10)     3:00.40 (45.72)
        3:44.72 (44.32)     4:30.81 (46.09)     5:16.44 (45.63)     6:02.57 (46.13)
        6:46.34 (43.77)     7:26.54 (40.20)                                        
 25 Yildirim, Egehan          14 SSC-MR               8:01.43    8:07.81        
                  40.90     1:29.19 (48.29)     2:19.12 (49.93)                    
            3:58.27 ( )     4:49.27 (51.00)     5:42.49 (53.22)     6:33.90 (51.41)
        7:23.96 (50.06)     8:07.81 (43.85)                                        
Non-Award Division  
  1 Fischer, Kenny S          14 Express Swimming-MR  6:16.08    5:47.90 SILV   
                  30.73     1:05.43 (34.70)     1:41.12 (35.69)     2:16.79 (35.67)
        2:52.27 (35.48)     3:27.51 (35.24)     4:03.32 (35.81)     4:38.82 (35.50)
        5:14.13 (35.31)     5:47.90 (33.77)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
      Bronze: # 1:06.29   3/20/2016 Miles Kim, TMSUFFOLK                       
                1:02.49  JO
                1:08.29  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:08.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Junior, Colin             14 SSC-MR               1:09.23    1:08.43        
                  33.17     1:08.43 (35.26)                                        
  2 Florkowski, Brian T       14 LIAC-MR              1:11.17    1:09.00        
                  34.03     1:09.00 (34.97)                                        
  3 Varuolo, Kyle R           13 IA-MR                1:09.37    1:09.23        
                  32.82     1:09.23 (36.41)                                        
  4 Spameni, Nick R           14 CSDC-MR              1:12.77    1:09.28        
                  33.69     1:09.28 (35.59)                                        
  5 Tsai, Leonardo            13 SSC-MR               1:11.98    1:09.33        
                  33.61     1:09.33 (35.72)                                        
  6 Bibolov, Nick             13 SSC-MR               1:12.80    1:09.42        
                  33.76     1:09.42 (35.66)                                        
  7 Reilly, Jayden T          14 SSC-MR               1:08.53    1:09.48        
                  33.76     1:09.48 (35.72)                                        
  8 Dougherty, Robert         14 HAA-MR               1:09.98    1:09.60        
                  33.41     1:09.60 (36.19)                                        
  9 Morda, Vinny E            14 SSC-MR               1:12.96    1:09.67        
                  34.11     1:09.67 (35.56)                                        
 10 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  1:09.81    1:09.91        
                  32.95     1:09.91 (36.96)                                        
 11 Agrawal, Alok             13 Tmsuffolk-MR         1:11.00    1:10.31        
                  34.12     1:10.31 (36.19)                                        
 12 Goral, Eren F             14 Three Village-MR     1:11.56    1:10.45        
                  35.09     1:10.45 (35.36)                                        
 13 Mogenis, Jake T           13 FA-MR                1:14.35    1:11.11        
                  35.17     1:11.11 (35.94)                                        
 14 Carrieri, Nick G          13 IA-MR                1:11.29    1:11.56        
                  35.43     1:11.56 (36.13)                                        
 15 Albert, Adam              13 Three Village-MR     1:14.97    1:11.81        
                  34.20     1:11.81 (37.61)                                        
 16 Mazur, Sean J             13 LIAC-MR              1:12.01    1:12.27        
                  35.07     1:12.27 (37.20)                                        
 17 Slabyy, Roman             13 IA-MR                1:17.86    1:12.28        
 18 Dettling, Maverick        13 HAA-MR               1:08.60    1:12.67        
                  34.55     1:12.67 (38.12)                                        
 19 Jason, Nicholas P         14 SSC-MR               1:16.70    1:13.10        
                  35.72     1:13.10 (37.38)                                        
 20 Cenizal, Kai V            14 UN-MR                1:18.25    1:13.65        
                  36.21     1:13.65 (37.44)                                        
 21 Pabisch, Brian A          13 Tmsuffolk-MR         1:13.38    1:13.77        
                  35.78     1:13.77 (37.99)                                        
 22 Kalenja, Keno             14 IA-MR                1:15.36    1:13.85        
                  36.30     1:13.85 (37.55)                                        
 23 Gabinoff, Aaron           13 Tmsuffolk-MR         1:13.72    1:14.19        
                  36.62     1:14.19 (37.57)                                        
 24 Bohl, Drew C              14 CSDC-MR              1:15.67    1:14.20        
                  35.89     1:14.20 (38.31)                                        
 25 Gavigan, Owen T           14 Three Village-MR     1:16.31    1:14.53        
                  35.50     1:14.53 (39.03)                                        
 26 Napolitano, Sean          14 HAA-MR               1:14.92    1:14.77        
                  36.30     1:14.77 (38.47)                                        
 27 Hoge, Jack                14 WISC-MR              1:21.75    1:15.33        
                  37.09     1:15.33 (38.24)                                        
 28 Redfearn, Cameron J       14 Express Swimming-MR  1:17.44    1:15.34        
                  37.19     1:15.34 (38.15)                                        
 29 Tomasino, Michael         14 SSC-MR               1:19.06    1:15.38        
                  36.58     1:15.38 (38.80)                                        
 30 Lindoe, Charlie M         13 SSC-MR               1:15.52    1:15.78        
                  36.25     1:15.78 (39.53)                                        
 31 Reynolds, Ian             13 HAA-MR               1:18.95    1:15.95        
                  36.53     1:15.95 (39.42)                                        
 32 Mora, Sebastian J         13 LIAC-MR              1:18.23    1:16.05        
                  37.00     1:16.05 (39.05)                                        
 33 Polley, Aidan J           14 CSDC-MR              1:17.48    1:16.47        
                  36.75     1:16.47 (39.72)                                        
 34 Zegadlo, Zachari C        13 BBSC-MR              1:15.23    1:17.27        
 35 Flecha, Nick S            14 SSC-MR               1:15.31    1:17.45        
                  38.22     1:17.45 (39.23)                                        
 36 Hong, Reegan S            13 LIAC-MR              1:19.44    1:17.71        
                  37.87     1:17.71 (39.84)                                        
 37 Yap, Anil C               14 SSC-MR               1:20.88    1:18.20        
                  38.81     1:18.20 (39.39)                                        
 38 O'Brien, Nicholas J       14 FA-MR                1:20.99    1:18.29        
                  37.47     1:18.29 (40.82)                                        
 39 Oliveto, Nicholas A       13 HAA-MR               1:20.40    1:18.30        
                  37.38     1:18.30 (40.92)                                        
 40 Tsiabasis, Yanni          14 HAA-MR               1:17.31    1:18.63        
                  38.90     1:18.63 (39.73)                                        
 41 O'Donnell, Joey D         13 SSC-MR               1:24.65    1:18.77        
                  37.95     1:18.77 (40.82)                                        
 42 D'Andrea, Jack            13 SSC-MR               1:21.83    1:19.31        
                  38.40     1:19.31 (40.91)                                        
 43 Levine, Isaac E           14 IA-MR                1:18.93    1:19.55        
                  38.43     1:19.55 (41.12)                                        
 44 Schwartz, Owen M          13 Express Swimming-MR  1:24.28    1:20.26        
                  39.02     1:20.26 (41.24)                                        
 45 Verdi, Tyler J            14 CSDC-MR              1:13.57    1:20.65        
                  38.87     1:20.65 (41.78)                                        
 46 Guo, Jonathan Y           13 LIAC-MR              1:22.65    1:20.72        
                  39.81     1:20.72 (40.91)                                        
 47 Oganesian, Andre          13 BBSC-MR              1:19.28    1:21.12        
                  39.11     1:21.12 (42.01)                                        
 48 Viox, Jagger S            13 SSC-MR               1:22.71    1:21.88        
                  40.03     1:21.88 (41.85)                                        
 49 Peers, Ronan J            13 IA-MR                1:20.92    1:22.42        
                  39.77     1:22.42 (42.65)                                        
 50 D'Introno, Nicholas D     13 SSC-MR               1:23.11    1:23.52        
                  41.95     1:23.52 (41.57)                                        
 51 Duffy, Kieran E           13 LIAC-MR              1:24.30    1:25.07        
                  41.43     1:25.07 (43.64)                                        
 52 Young, Greg C             13 Express Swimming-MR  1:47.25    1:26.49        
 53 Yildirim, Egehan          14 SSC-MR               1:35.99    1:28.26        
                  42.88     1:28.26 (45.38)                                        
 54 Lipp, Mark G              13 SSC-MR               1:31.49    1:28.63        
                  43.50     1:28.63 (45.13)                                        
 55 Fehn, Matthew J           14 CSDC-MR              1:24.76    1:29.97        
                  44.10     1:29.97 (45.87)                                        
 56 Ward, Colin M             13 SSC-MR               1:27.19    1:30.71        
                  45.97     1:30.71 (44.74)                                        
 57 Nicolaides, Zachary       13 Tmsuffolk-MR         1:35.10    1:31.94        
                  45.02     1:31.94 (46.92)                                        
 58 Sullivan, Brandon P       13 SSC-MR               1:45.75    1:32.74        
                  44.45     1:32.74 (48.29)                                        
 59 Civitello, Anthony C      13 SSC-MR               1:45.67    1:34.39        
 60 Monti, Logan A            13 LBA-MR               1:34.73    1:35.47        
 61 McNally, Gavin *          13 Tmsuffolk-MR         1:33.37    1:35.56        
                  46.67     1:35.56 (48.89)                                        
 62 Happle, Richard D         13 SSC-MR               1:38.89    1:35.91        
                  48.05     1:35.91 (47.86)                                        
 63 Ely, Michael E            13 SSC-MR               1:39.31    1:39.02        
                  48.01     1:39.02 (51.01)                                        
 64 Minerva, Andrew L         13 SSC-MR               1:45.58    1:39.61        
                  46.31     1:39.61 (53.30)                                        
 65 Donovan, Connor T         13 SSC-MR               1:46.73    1:45.75        
                  50.85     1:45.75 (54.90)                                        
 -- McCall, Tim P             13 CSDC-MR              1:37.60         DQ        
      Delay initiating turn
 -- Rogowsky, Benjamin N      13 Tmsuffolk-MR         1:15.70         DQ        
      Delay initiating turn
                  36.48          DQ (38.08)                                        
 -- Franco, Vincent           14 Express Swimming-MR  1:17.81         DQ        
      Multiple strokes
                  35.24          DQ (39.01)                                        
 -- McHugh, Patrick A         14 SSC-MR               1:26.40         DQ        
      Multiple strokes
Non-Award Division  
  1 Guiteau, Alexandre C      13 Tmsuffolk-MR         1:08.96    1:06.97 SILV   
                  32.66     1:06.97 (34.31)                                        
  2 Viollis, Michael          14 SSC-MR               1:08.66    1:07.70 SILV   
                  33.34     1:07.70 (34.36)                                        
  3 Hussein, Yousef W         14 Tmsuffolk-MR         1:09.90    1:08.23 SILV   
                  33.02     1:08.23 (35.21)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
      Bronze: # 2:19.88   3/22/2014 Andrew Liberato, IA   -MR                  
                2:13.49  JO
                2:27.09  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 2:27.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Tanner, Jacob D           13 SSC-MR               2:28.05    2:27.60        
                  32.17     1:08.98 (36.81)   2:27.60 (1:18.62)                    
  2 Viollis, Michael          14 SSC-MR               2:30.04    2:27.84        
                  34.49     1:12.27 (37.78)     1:52.28 (40.01)     2:27.84 (35.56)
  3 Agrawal, Alok             13 Tmsuffolk-MR         2:30.00    2:30.94        
                  36.00     1:14.26 (38.26)     1:52.97 (38.71)     2:30.94 (37.97)
  4 Carrieri, Nick G          13 IA-MR                2:29.90    2:31.07        
                  35.60     1:13.45 (37.85)     1:53.21 (39.76)     2:31.07 (37.86)
  5 Junior, Colin             14 SSC-MR               2:28.66    2:31.18        
                  35.14     1:13.84 (38.70)     1:54.10 (40.26)     2:31.18 (37.08)
  6 Morda, Vinny E            14 SSC-MR               2:39.24    2:31.26        
                  36.13                             1:54.20 ( )     2:31.26 (37.06)
  7 Varuolo, Kyle R           13 IA-MR                2:31.02    2:32.60        
                  35.19     1:14.10 (38.91)     1:54.12 (40.02)     2:32.60 (38.48)
  8 Sobhy, Mina-Abanoub M     13 BBSC-MR              2:28.90    2:33.00        
                  35.90     1:16.17 (40.27)     1:55.69 (39.52)     2:33.00 (37.31)
  9 Sherman, Benjamin A       13 Express Swimming-MR  2:30.39    2:33.12        
                  35.69     1:15.16 (39.47)     1:54.73 (39.57)     2:33.12 (38.39)
 10 Hussein, Yousef W         14 Tmsuffolk-MR         2:35.17    2:33.52        
                  35.97     1:14.84 (38.87)     1:55.20 (40.36)     2:33.52 (38.32)
 11 Tsai, Leonardo            13 SSC-MR               2:35.85    2:34.15        
                  35.97     1:14.95 (38.98)     1:56.35 (41.40)     2:34.15 (37.80)
 12 Dougherty, Robert         14 HAA-MR               2:38.54    2:37.20        
                  36.93     1:16.79 (39.86)     1:57.77 (40.98)     2:37.20 (39.43)
 13 Gavigan, Owen T           14 Three Village-MR     2:44.38    2:38.81        
                  36.65     1:17.27 (40.62)     1:59.31 (42.04)     2:38.81 (39.50)
 14 Olsen, Luke E             14 FA-MR                2:40.11    2:39.36        
 15 Spameni, Nick R           14 CSDC-MR              2:45.11    2:40.69        
                  37.05     1:18.17 (41.12)     2:00.78 (42.61)     2:40.69 (39.91)
 16 Cenizal, Kai V            14 UN-MR                3:00.01    2:41.33        
                  37.76                             2:01.46 ( )     2:41.33 (39.87)
 17 Tomasino, Michael         14 SSC-MR               2:43.73    2:42.89        
                  38.22     1:19.11 (40.89)     2:00.98 (41.87)     2:42.89 (41.91)
 18 Jason, Nicholas P         14 SSC-MR               2:54.20    2:43.63        
                  39.01     1:20.86 (41.85)     2:03.24 (42.38)     2:43.63 (40.39)
 19 Lindoe, Charlie M         13 SSC-MR               2:45.04    2:45.44        
                  38.45     1:21.20 (42.75)     2:03.55 (42.35)     2:45.44 (41.89)
 20 Hoge, Jack                14 WISC-MR              2:45.48    2:46.85        
                  39.11     1:21.94 (42.83)     2:06.44 (44.50)     2:46.85 (40.41)
 21 Levine, Isaac E           14 IA-MR                2:48.76    2:47.23        
                  38.93     1:21.19 (42.26)     2:04.57 (43.38)     2:47.23 (42.66)
 22 D'Andrea, Jack            13 SSC-MR               2:55.67    2:50.01        
                  40.22     1:24.54 (44.32)     2:08.61 (44.07)     2:50.01 (41.40)
 23 Flecha, Nick S            14 SSC-MR               2:53.64    2:50.52        
                  39.93     1:24.39 (44.46)     2:08.95 (44.56)     2:50.52 (41.57)
 24 Dettling, Maverick        13 HAA-MR               2:42.30    2:52.49        
                                1:23.91 ( )     2:09.78 (45.87)     2:52.49 (42.71)
 25 O'Donnell, Joey D         13 SSC-MR               3:07.29    2:52.71        
                  41.31     1:26.27 (44.96)     2:11.71 (45.44)     2:52.71 (41.00)
 26 Viox, Jagger S            13 SSC-MR               3:05.29    2:54.76        
                  41.39     1:26.29 (44.90)     2:12.14 (45.85)     2:54.76 (42.62)
 27 Schwartz, Owen M          13 Express Swimming-MR  2:57.37    2:54.83        
                  40.48                             2:10.97 ( )     2:54.83 (43.86)
 28 Shenoy, Anish A           13 HAA-MR               2:55.82    2:57.06        
                  40.57                             2:52.30 ( )      2:57.06 (4.76)
 29 Duffy, Kieran E           13 LIAC-MR              3:05.73    2:57.85        
                  42.82     1:28.05 (45.23)     2:14.73 (46.68)     2:57.85 (43.12)
 30 McHugh, Patrick A         14 SSC-MR               3:18.89    2:58.23        
 31 D'Introno, Nicholas D     13 SSC-MR               3:09.00    3:05.96        
                  44.34     1:33.32 (48.98)     2:22.16 (48.84)     3:05.96 (43.80)
 32 Lipp, Mark G              13 SSC-MR               3:20.67    3:16.39        
                  47.16     1:39.14 (51.98)     2:29.37 (50.23)     3:16.39 (47.02)
 33 Bencivenga, Jack R        13 HAA-MR               3:17.76    3:17.07        
                  45.66   3:17.07 (2:31.41)                                        
 34 Ward, Colin M             13 SSC-MR               3:15.67    3:23.25        
                  48.41     1:41.60 (53.19)     2:34.72 (53.12)     3:23.25 (48.53)
 35 Happle, Richard D         13 SSC-MR               3:30.98    3:25.43        
                                1:43.05 ( )   3:25.43 (1:42.38)                    
 36 Yildirim, Egehan          14 SSC-MR               3:32.49    3:27.23        
                2:36.24     3:27.23 (50.99)                                        
 -- Stueckenschneider, Tyler  13 BBSC-MR              3:10.95         DQ        
      No touch at turn
                  44.76     1:35.40 (50.64)     2:28.11 (52.71)          DQ (51.45)
 -- Slabyy, Roman             13 IA-MR                2:44.61         DQ        
      Delay initiating turn
                                1:16.90 ( )     1:59.97 (43.07)          DQ (42.31)
 -- Gargas, Niko A            13 LIAC-MR              2:50.56         DQ        
      Multiple strokes
                  39.61     1:22.99 (43.38)     2:05.92 (42.93)          DQ (42.61)
 -- Tsiabasis, Yanni          14 HAA-MR               2:50.27         DQ        
      Multiple strokes
                  43.67     1:27.41 (43.74)        DQ (1:28.20)                    
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
      Bronze: # 1:12.23   3/19/2016 Andrew Lopez, WISC -MR                     
                1:09.49  JO
                1:16.69  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:16.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Viollis, Michael          14 SSC-MR               1:22.32    1:18.74        
                  37.33     1:18.74 (41.41)                                        
  2 Rogowsky, Benjamin N      13 Tmsuffolk-MR         1:20.00    1:18.88        
                  36.32     1:18.88 (42.56)                                        
  3 Jason, Nicholas P         14 SSC-MR               1:24.30    1:19.43        
                  36.93     1:19.43 (42.50)                                        
  4 Agrawal, Alok             13 Tmsuffolk-MR         1:20.00    1:19.60        
                  37.18     1:19.60 (42.42)                                        
  5 Dougherty, Robert         14 HAA-MR               1:19.20    1:20.36        
                  37.41     1:20.36 (42.95)                                        
  6 Prokopenko, Dennis        13 Express Swimming-MR  1:17.83    1:20.82        
                  38.23     1:20.82 (42.59)                                        
  7 Hong, Reegan S            13 LIAC-MR              1:20.35    1:20.85        
                  38.90     1:20.85 (41.95)                                        
  8 Mora, Sebastian J         13 LIAC-MR              1:22.45    1:20.95        
                  38.79     1:20.95 (42.16)                                        
  8 Reilly, Jayden T          14 SSC-MR               1:19.99    1:20.95        
                  37.49     1:20.95 (43.46)                                        
 10 Becht, Ryan W             14 Express Swimming-MR  1:25.57    1:21.66        
                  38.28     1:21.66 (43.38)                                        
 11 Siatsis, Thomas           13 LBA-MR               1:21.12    1:21.93        
                  38.39     1:21.93 (43.54)                                        
 12 Sobhy, Mina-Abanoub M     13 BBSC-MR              1:18.57    1:22.04        
                  39.02     1:22.04 (43.02)                                        
 13 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  1:20.73    1:22.43        
                  39.17     1:22.43 (43.26)                                        
 14 Sherman, Benjamin A       13 Express Swimming-MR  1:25.17    1:22.72        
                  38.74     1:22.72 (43.98)                                        
 15 Varuolo, Kyle R           13 IA-MR                1:24.80    1:22.92        
                  38.72     1:22.92 (44.20)                                        
 16 Dettling, Maverick        13 HAA-MR               1:24.56    1:25.26        
                  39.62     1:25.26 (45.64)                                        
 17 Tsiabasis, Yanni          14 HAA-MR               1:25.74    1:25.37        
                  40.29     1:25.37 (45.08)                                        
 18 Protano, Robert T         13 Express Swimming-MR  1:24.05    1:26.06        
                  40.25     1:26.06 (45.81)                                        
 19 Hoge, Jack                14 WISC-MR              1:25.18    1:26.32        
                  40.67     1:26.32 (45.65)                                        
 20 Muller, Sean W            14 Three Village-MR     1:24.48    1:26.46        
                  40.22     1:26.46 (46.24)                                        
 21 Bohl, Drew C              14 CSDC-MR              1:27.18    1:26.86        
                  40.72     1:26.86 (46.14)                                        
 22 Thais, Peter D            14 LIAC-MR              1:24.88    1:27.01        
                  41.59     1:27.01 (45.42)                                        
 23 Cenizal, Kai V            14 UN-MR                1:31.29    1:27.02        
                  41.26     1:27.02 (45.76)                                        
 24 Pabisch, Brian A          13 Tmsuffolk-MR         1:23.54    1:27.25        
                  40.81     1:27.25 (46.44)                                        
 25 D'Introno, Nicholas D     13 SSC-MR               1:27.30    1:27.30        
                  42.23     1:27.30 (45.07)                                        
 26 Kalenja, Keno             14 IA-MR                1:23.83    1:27.36        
                  40.93     1:27.36 (46.43)                                        
 27 Zegadlo, Zachari C        13 BBSC-MR              1:29.19    1:27.74        
                  42.28     1:27.74 (45.46)                                        
 28 Redfearn, Cameron J       14 Express Swimming-MR  1:28.67    1:27.85        
                  40.40     1:27.85 (47.45)                                        
 29 Peers, Ronan J            13 IA-MR                1:27.97    1:28.74        
                  41.12     1:28.74 (47.62)                                        
 30 D'Andrea, Jack            13 SSC-MR               1:40.56    1:28.84        
                  43.80     1:28.84 (45.04)                                        
 31 Morda, Vinny E            14 SSC-MR               1:33.26    1:28.87        
                  41.96     1:28.87 (46.91)                                        
 32 Napolitano, Sean          14 HAA-MR               1:27.96    1:29.00        
                  41.71     1:29.00 (47.29)                                        
 33 Gabinoff, Aaron           13 Tmsuffolk-MR         1:26.69    1:29.53        
                  42.77     1:29.53 (46.76)                                        
 34 Tomasino, Michael         14 SSC-MR               1:31.52    1:29.94        
                  42.19     1:29.94 (47.75)                                        
 35 Shenoy, Anish A           13 HAA-MR               1:27.12    1:30.40        
                  42.55     1:30.40 (47.85)                                        
 36 Albert, Adam              13 Three Village-MR     1:32.93    1:30.46        
                  43.01     1:30.46 (47.45)                                        
 37 Schwartz, Owen M          13 Express Swimming-MR  1:29.70    1:30.56        
                  41.88     1:30.56 (48.68)                                        
 38 Flecha, Nick S            14 SSC-MR               1:30.80    1:30.60        
                  43.89     1:30.60 (46.71)                                        
 39 Lerner, Miles H           13 Express Swimming-MR  1:34.36    1:30.72        
                  42.46     1:30.72 (48.26)                                        
 40 Yap, Anil C               14 SSC-MR               1:31.29    1:31.06        
                  43.82     1:31.06 (47.24)                                        
 41 Lindoe, Charlie M         13 SSC-MR               1:29.46    1:32.36        
                  44.59     1:32.36 (47.77)                                        
 42 O'Donnell, Joey D         13 SSC-MR               1:32.86    1:32.50        
                  43.76     1:32.50 (48.74)                                        
 43 Choi, Jushin              13 SSC-MR               1:38.13    1:32.91        
                  46.11     1:32.91 (46.80)                                        
 44 Oliveto, Nicholas A       13 HAA-MR               1:31.05    1:33.18        
                  44.72     1:33.18 (48.46)                                        
 45 Bencivenga, Jack R        13 HAA-MR               1:38.39    1:34.20        
                  44.39     1:34.20 (49.81)                                        
 46 Gavigan, Owen T           14 Three Village-MR     1:40.67    1:35.07        
                  44.97     1:35.07 (50.10)                                        
 47 Viox, Jagger S            13 SSC-MR               1:36.00    1:37.52        
                  46.31     1:37.52 (51.21)                                        
 48 Monti, Logan A            13 LBA-MR               1:33.61    1:37.64        
                  46.47     1:37.64 (51.17)                                        
 49 Ward, Colin M             13 SSC-MR               1:46.58    1:40.68        
                  48.67     1:40.68 (52.01)                                        
 50 Stueckenschneider, Tyler  13 BBSC-MR              1:39.31    1:41.34        
                  47.26     1:41.34 (54.08)                                        
 51 Yildirim, Egehan          14 SSC-MR               1:44.43    1:42.66        
                  46.16     1:42.66 (56.50)                                        
 52 Nicolaides, Zachary       13 Tmsuffolk-MR         1:44.65    1:42.97        
                  49.50     1:42.97 (53.47)                                        
 53 McHugh, Patrick A         14 SSC-MR               1:50.35    1:44.17        
                  48.81     1:44.17 (55.36)                                        
 54 Levine, Isaac E           14 IA-MR                1:54.02    1:44.75        
                  49.79     1:44.75 (54.96)                                        
 55 Nguyen, Dao H             14 WISC-MR              2:00.95    1:46.74        
                  49.49     1:46.74 (57.25)                                        
 56 Fehn, Matthew J           14 CSDC-MR              1:44.37    1:47.00        
                  51.05     1:47.00 (55.95)                                        
 57 Sullivan, Brandon P       13 SSC-MR               2:02.90    1:49.72        
                  51.74     1:49.72 (57.98)                                        
 58 Lipp, Mark G              13 SSC-MR               2:24.03    1:51.38        
                  53.58     1:51.38 (57.80)                                        
 59 Civitello, Anthony C      13 SSC-MR               2:01.42    1:58.44        
                  56.18   1:58.44 (1:02.26)                                        
 60 Happle, Richard D         13 SSC-MR               2:03.34    1:59.26        
                  55.30   1:59.26 (1:03.96)                                        
 61 McNally, Gavin *          13 Tmsuffolk-MR         2:02.73    2:02.83        
                  57.91   2:02.83 (1:04.92)                                        
 62 Donovan, Connor T         13 SSC-MR               2:17.19    2:24.23        
                1:07.32   2:24.23 (1:16.91)                                        
 -- Young, Greg C             13 Express Swimming-MR  1:51.76         DQ        
      Butterfly kick
                  47.87          DQ (54.60)                                        
 -- McCall, Tim P             13 CSDC-MR              2:16.12         DQ        
      Butterfly kick
                  58.78        DQ (1:09.31)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
      Bronze: # 2:44.40   3/18/2016 Danny Zahn, TMSUFFOLK                      
                2:30.99  JO
                2:47.89  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 2:47.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dettling, Maverick        13 HAA-MR               2:57.74    2:51.76        
                  37.64     1:21.10 (43.46)     2:06.81 (45.71)     2:51.76 (44.95)
  2 Goral, Eren F             14 Three Village-MR     2:48.75    2:53.78        
                  38.09     1:22.39 (44.30)     2:08.49 (46.10)     2:53.78 (45.29)
  3 Viollis, Michael          14 SSC-MR               3:06.82    2:55.10        
                  38.16     1:23.35 (45.19)     2:11.01 (47.66)     2:55.10 (44.09)
  4 Sobhy, Mina-Abanoub M     13 BBSC-MR              2:56.63    2:55.97        
                  39.18     1:23.94 (44.76)     2:09.11 (45.17)     2:55.97 (46.86)
  5 Reilly, Jayden T          14 SSC-MR               2:56.70    3:01.65        
                  40.19     1:25.82 (45.63)   3:01.65 (1:35.83)                    
  6 Morda, Vinny E            14 SSC-MR               3:08.06    3:02.64        
                  40.34     1:28.10 (47.76)     2:14.99 (46.89)     3:02.64 (47.65)
  7 Muller, Sean W            14 Three Village-MR     2:59.04    3:02.66        
                  39.86     1:26.32 (46.46)     2:14.56 (48.24)     3:02.66 (48.10)
  8 Thais, Peter D            14 LIAC-MR              3:09.50    3:03.99        
                  42.01     1:28.29 (46.28)     2:16.41 (48.12)     3:03.99 (47.58)
  9 Tsiabasis, Yanni          14 HAA-MR               3:06.52    3:04.53        
                  40.40     1:27.05 (46.65)     2:15.80 (48.75)     3:04.53 (48.73)
 10 D'Andrea, Jack            13 SSC-MR               3:40.12    3:07.90        
                  42.86     1:29.18 (46.32)     2:18.58 (49.40)     3:07.90 (49.32)
 11 Lindoe, Charlie M         13 SSC-MR               3:20.81    3:11.08        
                  42.41     1:32.19 (49.78)     2:22.54 (50.35)     3:11.08 (48.54)
 12 Yap, Anil C               14 SSC-MR               3:19.94    3:12.45        
                  45.34     1:33.20 (47.86)     2:22.96 (49.76)     3:12.45 (49.49)
 13 D'Introno, Nicholas D     13 SSC-MR               3:15.34    3:12.51        
                  45.02     1:34.78 (49.76)     2:24.20 (49.42)     3:12.51 (48.31)
 14 Schwartz, Owen M          13 Express Swimming-MR  3:18.25    3:13.19        
                  40.87     1:29.07 (48.20)     2:20.87 (51.80)     3:13.19 (52.32)
 15 Tomasino, Michael         14 SSC-MR               3:35.99    3:20.56        
                  44.68     1:34.99 (50.31)     2:27.72 (52.73)     3:20.56 (52.84)
 16 Flecha, Nick S            14 SSC-MR               3:12.21    3:21.02        
                  44.94     1:38.59 (53.65)     2:30.56 (51.97)     3:21.02 (50.46)
 17 Viox, Jagger S            13 SSC-MR               3:30.03    3:23.69        
                  47.85     1:40.39 (52.54)     2:33.29 (52.90)     3:23.69 (50.40)
 18 Ward, Colin M             13 SSC-MR               3:42.71    3:33.23        
                  50.06     1:45.38 (55.32)     2:40.61 (55.23)     3:33.23 (52.62)
 19 McHugh, Patrick A         14 SSC-MR               3:45.74    3:38.57        
                  48.18     1:45.45 (57.27)     2:41.80 (56.35)     3:38.57 (56.77)
 20 Yildirim, Egehan          14 SSC-MR               3:45.18    3:46.87        
                  48.17     1:45.28 (57.11)   2:45.47 (1:00.19)   3:46.87 (1:01.40)
Non-Award Division  
  1 Tsai, Leonardo            13 SSC-MR               2:49.93    2:41.24#SILV   
                  35.38     1:16.34 (40.96)     1:59.06 (42.72)     2:41.24 (42.18)
  2 Polley, Aidan J           14 CSDC-MR              2:51.94    2:46.15 SILV   
                  36.20     1:18.37 (42.17)     2:02.42 (44.05)     2:46.15 (43.73)
 -- Honan, Quin J             13 SSC-MR               3:15.63         DQ        
      Butterfly kick
                  34.39     1:12.99 (38.60)     1:53.61 (40.62)          DQ (40.76)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
      Bronze: # 1:04.12   3/22/2014 Matthew Cannon, LBA  -MR                   
                1:00.99  JO
                1:07.09  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:07.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Sherman, Benjamin A       13 Express Swimming-MR  1:07.93    1:07.31        
                  31.22     1:07.31 (36.09)                                        
  2 Agrawal, Alok             13 Tmsuffolk-MR         1:15.00    1:08.07        
                  31.43     1:08.07 (36.64)                                        
  3 Becht, Ryan W             14 Express Swimming-MR  1:11.62    1:09.39        
                  31.86     1:09.39 (37.53)                                        
  4 Redfearn, Cameron J       14 Express Swimming-MR  1:09.04    1:09.57        
                  32.25     1:09.57 (37.32)                                        
  5 Tomasino, Michael         14 SSC-MR               1:13.87    1:10.49        
                  32.09     1:10.49 (38.40)                                        
  6 Varuolo, Kyle R           13 IA-MR                1:11.18    1:10.54        
                  32.32     1:10.54 (38.22)                                        
  7 Guiteau, Alexandre C      13 Tmsuffolk-MR         1:11.02    1:10.76        
                  32.83     1:10.76 (37.93)                                        
  8 Hussein, Yousef W         14 Tmsuffolk-MR         1:14.70    1:11.64        
                  32.15     1:11.64 (39.49)                                        
  9 Gavigan, Owen T           14 Three Village-MR     1:17.14    1:14.45        
                  33.05     1:14.45 (41.40)                                        
 10 Jason, Nicholas P         14 SSC-MR               1:13.84    1:14.84        
                  35.34     1:14.84 (39.50)                                        
 11 Spameni, Nick R           14 CSDC-MR              1:16.62    1:15.07        
                  35.34     1:15.07 (39.73)                                        
 12 Guo, Jonathan Y           13 LIAC-MR              1:15.34    1:15.23        
                  34.10     1:15.23 (41.13)                                        
 13 Viollis, Michael          14 SSC-MR               1:17.01    1:15.74        
                  35.43     1:15.74 (40.31)                                        
 14 Albert, Adam              13 Three Village-MR     1:20.40    1:17.06        
                  35.51     1:17.06 (41.55)                                        
 15 Carrieri, Nick G          13 IA-MR                1:22.38    1:17.13        
                  35.36     1:17.13 (41.77)                                        
 16 Morda, Vinny E            14 SSC-MR               1:18.41    1:17.66        
                  35.37     1:17.66 (42.29)                                        
 17 Sobhy, Mina-Abanoub M     13 BBSC-MR              1:11.52    1:18.23        
                  34.72     1:18.23 (43.51)                                        
 18 D'Introno, Nicholas D     13 SSC-MR               1:23.63    1:18.30        
                  37.53     1:18.30 (40.77)                                        
 19 Franco, Vincent           14 Express Swimming-MR  1:19.67    1:19.02        
                  36.09     1:19.02 (42.93)                                        
 20 Pabisch, Brian A          13 Tmsuffolk-MR         1:17.71    1:19.75        
                  36.73     1:19.75 (43.02)                                        
 21 Duffy, Kieran E           13 LIAC-MR              1:25.48    1:19.96        
                  36.92     1:19.96 (43.04)                                        
 22 Oganesian, Andre          13 BBSC-MR              1:23.02    1:20.00        
                  36.92     1:20.00 (43.08)                                        
 23 Flecha, Nick S            14 SSC-MR               1:19.53    1:20.12        
                  37.68     1:20.12 (42.44)                                        
 24 Tsiabasis, Yanni          14 HAA-MR               1:19.15    1:21.31        
                  37.26     1:21.31 (44.05)                                        
 25 Cenizal, Kai V            14 UN-MR                1:21.50    1:21.80        
                  36.49     1:21.80 (45.31)                                        
 26 Lindoe, Charlie M         13 SSC-MR               1:25.21    1:22.31        
                  36.64     1:22.31 (45.67)                                        
 27 Peers, Ronan J            13 IA-MR                1:20.65    1:22.51        
                  37.89     1:22.51 (44.62)                                        
 28 Gabinoff, Aaron           13 Tmsuffolk-MR         1:19.12    1:23.31        
                  39.41     1:23.31 (43.90)                                        
 29 Rogowsky, Benjamin N      13 Tmsuffolk-MR         1:19.92    1:23.45        
                  37.93     1:23.45 (45.52)                                        
 30 Yap, Anil C               14 SSC-MR               1:25.79    1:23.59        
                  38.04     1:23.59 (45.55)                                        
 31 Pettit, Joe D             13 IA-MR                1:25.61    1:23.64        
                  38.30     1:23.64 (45.34)                                        
 32 Zegadlo, Zachari C        13 BBSC-MR              1:21.68    1:23.83        
                  38.63     1:23.83 (45.20)                                        
 33 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  1:21.17    1:24.94        
                  38.48     1:24.94 (46.46)                                        
 34 Levine, Isaac E           14 IA-MR                1:24.28    1:26.14        
                  39.52     1:26.14 (46.62)                                        
 35 Oliveto, Nicholas A       13 HAA-MR               1:24.78    1:33.04        
                  42.01     1:33.04 (51.03)                                        
 36 Viox, Jagger S            13 SSC-MR               1:36.54    1:34.52        
                  45.59     1:34.52 (48.93)                                        
 37 Lipp, Mark G              13 SSC-MR               1:42.26    1:34.55        
                  44.17     1:34.55 (50.38)                                        
 38 D'Andrea, Jack            13 SSC-MR               1:30.89    1:36.35        
                  44.26     1:36.35 (52.09)                                        
 39 O'Donnell, Joey D         13 SSC-MR               1:40.49    1:39.60        
                  46.77     1:39.60 (52.83)                                        
 40 Yildirim, Egehan          14 SSC-MR               1:44.09    1:40.21        
                  45.27     1:40.21 (54.94)                                        
 41 Ward, Colin M             13 SSC-MR               1:48.55    1:42.91        
                  48.13     1:42.91 (54.78)                                        
 42 McHugh, Patrick A         14 SSC-MR               1:36.04    1:43.40        
                  46.64     1:43.40 (56.76)                                        
 43 Fehn, Matthew J           14 CSDC-MR              2:05.94    1:55.75        
 44 Civitello, Anthony C      13 SSC-MR               1:50.58    1:55.86        
                  53.62   1:55.86 (1:02.24)                                        
 45 Donovan, Connor T         13 SSC-MR               1:48.89    1:57.66        
                  51.72   1:57.66 (1:05.94)                                        
 -- Happle, Richard D         13 SSC-MR               2:09.50         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  56.69        DQ (1:03.89)                                        
 -- Bohl, Drew C              14 CSDC-MR              1:12.32         DQ        
      One hand touch
                  32.94          DQ (39.59)                                        
Non-Award Division  
  1 Tsai, Leonardo            13 SSC-MR               1:10.71    1:04.53 SILV   
                  30.00     1:04.53 (34.53)                                        
  2 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  1:07.48    1:05.78 SILV   
                  30.05     1:05.78 (35.73)                                        
 -- Mora, Sebastian J         13 LIAC-MR              1:14.88         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Dettling, Maverick        13 HAA-MR               1:19.84        DFS        
      Declared false start
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
      Bronze: # 2:25.67   3/20/2016 Danny Zahn, TMSUFFOLK                      
                2:19.99  JO
                2:29.59  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 2:29.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Lugo, Aron R              13 Express Swimming-MR  2:37.47    2:35.97        
                  30.80     1:09.48 (38.68)     1:52.65 (43.17)     2:35.97 (43.32)
  2 Tanner, Jacob D           13 SSC-MR               2:30.89    2:37.93        
                  33.88     1:13.22 (39.34)     1:55.50 (42.28)     2:37.93 (42.43)
  3 Tsai, Leonardo            13 SSC-MR               2:35.34    2:43.13        
                  34.03     1:14.86 (40.83)     1:59.46 (44.60)     2:43.13 (43.67)
  4 Varrichio, Chris R        13 SSC-MR               2:44.80    2:44.24        
                  33.67     1:13.67 (40.00)     1:58.95 (45.28)     2:44.24 (45.29)
  5 Viollis, Michael          14 SSC-MR               2:53.73    2:45.96        
                  36.19     1:19.63 (43.44)     2:04.64 (45.01)     2:45.96 (41.32)
  6 Muller, Sean W            14 Three Village-MR     2:50.57    2:51.14        
                  34.73     1:17.08 (42.35)     2:02.54 (45.46)     2:51.14 (48.60)
  7 Redfearn, Cameron J       14 Express Swimming-MR  2:48.65    2:54.68        
                  35.32     1:16.96 (41.64)     2:05.94 (48.98)     2:54.68 (48.74)
  8 Jason, Nicholas P         14 SSC-MR               2:52.85    3:00.74        
                  40.87     1:26.44 (45.57)     2:15.02 (48.58)     3:00.74 (45.72)
  9 Hussein, Yousef W         14 Tmsuffolk-MR         3:00.03    3:11.29        
                  35.23     1:21.58 (46.35)     2:15.70 (54.12)     3:11.29 (55.59)
 10 Yap, Anil C               14 SSC-MR               3:32.97    3:19.83        
                  40.90     1:30.67 (49.77)     2:24.31 (53.64)     3:19.83 (55.52)
Non-Award Division  
  1 Honan, Quin J             13 SSC-MR               2:30.51    2:23.42#SILV   
                  31.05     1:06.20 (35.15)     1:43.75 (37.55)     2:23.42 (39.67)
  2 Llewellyn, James          14 CSDC-MR              4:00.00    2:28.92 SILV   
                  32.36     1:10.77 (38.41)     1:51.24 (40.47)     2:28.92 (37.68)
 -- Junior, Colin             14 SSC-MR               2:52.10        DFS        
      Declared false start
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
      Bronze: # 2:25.34   3/20/2016 Eric Meringolo, CSC  -MR                   
                2:13.69  JO
                2:31.09  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 2:31.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Viollis, Michael          14 SSC-MR               2:35.32    2:32.94        
                  35.26     1:13.07 (37.81)     2:00.28 (47.21)     2:32.94 (32.66)
  2 Pabisch, Brian A          13 Tmsuffolk-MR         2:31.88    2:33.58        
                  35.19     1:15.99 (40.80)     2:02.29 (46.30)     2:33.58 (31.29)
  3 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  2:35.66    2:33.91        
                  35.30     1:13.05 (37.75)     1:59.74 (46.69)     2:33.91 (34.17)
  4 Varuolo, Kyle R           13 IA-MR                2:34.38    2:34.11        
                  33.48     1:12.51 (39.03)     1:59.81 (47.30)     2:34.11 (34.30)
  5 Spameni, Nick R           14 CSDC-MR              2:40.38    2:34.95        
                  32.21     1:10.02 (37.81)     1:59.76 (49.74)     2:34.95 (35.19)
  6 Sobhy, Mina-Abanoub M     13 BBSC-MR              2:38.03    2:35.15        
                  33.30     1:12.93 (39.63)     2:00.01 (47.08)     2:35.15 (35.14)
  7 Polley, Aidan J           14 CSDC-MR              2:34.10    2:35.48        
                  37.17     1:16.43 (39.26)     2:00.28 (43.85)     2:35.48 (35.20)
  8 Mazur, Sean J             13 LIAC-MR              2:34.91    2:35.95        
                  32.89     1:12.94 (40.05)     2:01.01 (48.07)     2:35.95 (34.94)
  9 Albert, Adam              13 Three Village-MR     2:43.56    2:36.72        
                  34.12     1:13.30 (39.18)     2:03.47 (50.17)     2:36.72 (33.25)
 10 Morda, Vinny E            14 SSC-MR               2:38.63    2:37.25        
                  34.69     1:13.64 (38.95)     2:02.77 (49.13)     2:37.25 (34.48)
 11 Jason, Nicholas P         14 SSC-MR               2:40.35    2:37.53        
                  34.45     1:16.34 (41.89)     2:02.66 (46.32)     2:37.53 (34.87)
 12 Rogowsky, Benjamin N      13 Tmsuffolk-MR         2:38.61    2:38.71        
                  35.87     1:16.29 (40.42)     2:02.33 (46.04)     2:38.71 (36.38)
 13 Tomasino, Michael         14 SSC-MR               2:42.32    2:38.98        
                  32.23     1:13.90 (41.67)     2:03.74 (49.84)     2:38.98 (35.24)
 14 Franco, Vincent           14 Express Swimming-MR  2:43.77    2:40.00        
                  34.68     1:15.87 (41.19)     2:04.40 (48.53)     2:40.00 (35.60)
 15 Carrieri, Nick G          13 IA-MR                2:37.89    2:40.91        
                  37.51     1:17.53 (40.02)     2:05.96 (48.43)     2:40.91 (34.95)
 16 Reynolds, Ian             13 HAA-MR               2:43.39    2:41.09        
                  34.98     1:17.49 (42.51)     2:06.57 (49.08)     2:41.09 (34.52)
 17 Lindoe, Charlie M         13 SSC-MR               2:39.42    2:41.75        
                  35.85     1:17.92 (42.07)     2:07.38 (49.46)     2:41.75 (34.37)
 18 Cenizal, Kai V            14 UN-MR                2:50.36    2:42.75        
                  36.25     1:17.66 (41.41)     2:05.25 (47.59)     2:42.75 (37.50)
 19 Thais, Peter D            14 LIAC-MR              2:36.14    2:44.53        
                  35.80     1:12.65 (36.85)     2:02.80 (50.15)     2:44.53 (41.73)
 20 Hoge, Jack                14 WISC-MR              2:49.00    2:45.01        
                  35.45     1:17.81 (42.36)     2:07.60 (49.79)     2:45.01 (37.41)
 21 Dettling, Maverick        13 HAA-MR               2:44.38    2:45.17        
                  36.48     1:19.53 (43.05)     2:07.13 (47.60)     2:45.17 (38.04)
 22 Tsiabasis, Yanni          14 HAA-MR               2:44.49    2:46.82        
                  36.99     1:21.33 (44.34)     2:09.85 (48.52)     2:46.82 (36.97)
 23 Yap, Anil C               14 SSC-MR               2:45.34    2:47.05        
                  36.21     1:20.23 (44.02)     2:08.83 (48.60)     2:47.05 (38.22)
 24 Hong, Reegan S            13 LIAC-MR              2:37.33    2:47.40        
                  38.87     1:21.95 (43.08)   2:47.40 (1:25.45)                    
 25 Guo, Jonathan Y           13 LIAC-MR              2:54.54    2:48.42        
                  34.21     1:16.83 (42.62)     2:07.49 (50.66)     2:48.42 (40.93)
 26 D'Introno, Nicholas D     13 SSC-MR               2:48.40    2:48.46        
                  38.37     1:25.57 (47.20)     2:13.58 (48.01)     2:48.46 (34.88)
 27 Pettit, Joe D             13 IA-MR                2:50.77    2:48.96        
                  36.91     1:21.68 (44.77)     2:10.95 (49.27)     2:48.96 (38.01)
 28 Redfearn, Cameron J       14 Express Swimming-MR  2:46.24    2:49.11        
                  33.86     1:17.07 (43.21)     2:10.51 (53.44)     2:49.11 (38.60)
 29 Flecha, Nick S            14 SSC-MR               2:55.24    2:50.26        
                  36.75     1:19.81 (43.06)     2:12.34 (52.53)     2:50.26 (37.92)
 30 Duffy, Kieran E           13 LIAC-MR              3:05.31    2:53.43        
                  36.96     1:24.37 (47.41)     2:14.81 (50.44)     2:53.43 (38.62)
 31 Oganesian, Andre          13 BBSC-MR              2:57.75    2:54.89        
                  37.97     1:22.21 (44.24)     2:14.36 (52.15)     2:54.89 (40.53)
 32 Levine, Isaac E           14 IA-MR                2:54.11    2:55.36        
                  40.49     1:22.91 (42.42)     2:17.77 (54.86)     2:55.36 (37.59)
 33 Peers, Ronan J            13 IA-MR                2:53.83    2:56.48        
                  38.30     1:23.02 (44.72)     2:13.42 (50.40)     2:56.48 (43.06)
 34 Oliveto, Nicholas A       13 HAA-MR               3:00.99    2:56.57        
                  38.50     1:22.37 (43.87)     2:15.63 (53.26)     2:56.57 (40.94)
 35 Schwartz, Owen M          13 Express Swimming-MR  3:04.39    3:02.55        
                  40.67     1:25.04 (44.37)     2:18.87 (53.83)     3:02.55 (43.68)
 36 O'Donnell, Joey D         13 SSC-MR               3:00.64    3:04.60        
                  45.81     1:32.73 (46.92)     2:25.08 (52.35)     3:04.60 (39.52)
 37 Viox, Jagger S            13 SSC-MR               3:09.62    3:06.96        
                  45.60     1:32.00 (46.40)     2:27.69 (55.69)     3:06.96 (39.27)
 38 McHugh, Patrick A         14 SSC-MR               3:10.96    3:09.09        
                  44.38     1:32.08 (47.70)     2:27.63 (55.55)     3:09.09 (41.46)
 39 Ward, Colin M             13 SSC-MR               3:31.42    3:18.75        
                  47.01     1:37.87 (50.86)     2:35.85 (57.98)     3:18.75 (42.90)
 40 Yildirim, Egehan          14 SSC-MR               3:19.04    3:24.89        
                  41.68     1:35.59 (53.91)   2:36.44 (1:00.85)     3:24.89 (48.45)
 41 Nicolaides, Zachary       13 Tmsuffolk-MR         3:24.91    3:24.90        
                  47.39     1:38.67 (51.28)     2:37.28 (58.61)     3:24.90 (47.62)
 -- Fehn, Matthew J           14 CSDC-MR              3:05.95         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  50.37     1:37.82 (47.45)     2:37.17 (59.35)          DQ (38.23)
 -- Happle, Richard D         13 SSC-MR               3:30.76         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  53.30     1:44.17 (50.87)   2:45.30 (1:01.13)          DQ (47.60)
 -- D'Andrea, Jack            13 SSC-MR               3:00.78         DQ        
      Non-simultaneous arms - breast
                  43.04     1:27.81 (44.77)     2:19.21 (51.40)          DQ (39.32)
Non-Award Division  
  1 Fehrenbach, Robby         14 HAA-MR               2:36.60    2:26.03 SILV   
                  28.80     1:06.61 (37.81)     1:51.51 (44.90)     2:26.03 (34.52)
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
      Bronze: # 4:55.21   3/21/2014 Sean M Chun, LIAC -MR                      
                4:45.99  JO
                5:09.79  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 5:09.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Agrawal, Alok             13 Tmsuffolk-MR         5:22.36    5:11.26        
                  32.19     1:11.77 (39.58)     1:52.45 (40.68)     2:32.28 (39.83)
        3:16.96 (44.68)     4:02.98 (46.02)     4:37.13 (34.15)     5:11.26 (34.13)
  2 Hussein, Yousef W         14 Tmsuffolk-MR         5:21.28    5:14.55        
                  32.50     1:15.88 (43.38)     1:56.57 (40.69)     2:37.44 (40.87)
        3:20.81 (43.37)     4:05.46 (44.65)     4:40.88 (35.42)     5:14.55 (33.67)
  3 Junior, Colin             14 SSC-MR               5:15.57    5:23.22        
                  31.09     1:10.98 (39.89)     1:51.88 (40.90)     2:34.93 (43.05)
        3:21.05 (46.12)     4:08.77 (47.72)     4:46.14 (37.37)     5:23.22 (37.08)
  4 Reilly, Jayden T          14 SSC-MR               5:21.09    5:28.29        
                  30.77     1:08.52 (37.75)     1:50.55 (42.03)     2:31.18 (40.63)
        3:21.48 (50.30)     4:11.45 (49.97)     4:50.21 (38.76)     5:28.29 (38.08)
  5 Yap, Anil C               14 SSC-MR               6:01.67    6:00.92        
                  37.13     1:26.34 (49.21)     2:13.01 (46.67)     2:59.35 (46.34)
        3:49.30 (49.95)     4:41.48 (52.18)     5:22.03 (40.55)     6:00.92 (38.89)
 -- Carrieri, Nick G          13 IA-MR                5:41.24         DQ        
      Double pull / kicks - breast
                  36.98     1:20.58 (43.60)     1:59.84 (39.26)     2:40.15 (40.31)
        3:28.95 (48.80)     4:19.51 (50.56)     4:56.08 (36.57)          DQ (37.16)
Non-Award Division  
  1 Llewellyn, James          14 CSDC-MR              7:00.00    5:01.93 SILV   
                  30.94     1:08.43 (37.49)     1:44.54 (36.11)     2:20.97 (36.43)
        3:09.95 (48.98)     3:57.49 (47.54)     4:31.73 (34.24)     5:01.93 (30.20)
 
Boys 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 23.92   3/23/2014 Gerard R Martusciello, SACHEM                
                24.79  AGTC
                24.79  JO
                25.19  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 25.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Reilly, Brian J           16 IA-MR                  25.84      25.75        
  2 Walter, Brendan E         16 Express Swimming-MR    27.43      26.01        
  3 LaDue, Ryan               16 IA-MR                  26.20      26.51        
  4 Apaza, Andrew W           16 LIAC-MR                26.58      26.70        
  5 O'Brien, Justin W         16 FA-MR                  25.94      26.71        
  6 Howard, Christian J       17 Express Swimming-MR    26.16      26.74        
  7 Gorman, Kyle              15 CSDC-MR                26.61      26.76        
  8 Amesti, Anthony T         15 SSC-MR                 26.40      26.94        
  9 Boyle, Neil P             15 Three Village-MR       26.60      27.42        
 10 Trzaskowski, Michael      15 HAA-MR                 28.14      28.29        
 11 Boughal, Ian S            16 IA-MR                  27.19      28.46        
 12 Walsh, Connor J           16 LIAC-MR                28.44      28.55        
 13 Rau, Patrick              15 LIAC-MR                29.04      29.20        
 14 Arcidiacono, Michael T    17 SSC-MR                 28.55      29.53        
 15 Walter, Matthew           15 Express Swimming-MR    30.22      29.56        
 16 Martillo, Daniel A        15 IA-MR                  28.40      29.61        
 17 Kopacz, Michael P         15 Express Swimming-MR    30.04      29.65        
 18 Nigro, Chris K            15 CSDC-MR                27.94      29.72        
 19 Roberts, Antonio *        15 WISC-MR                29.46      29.73        
 20 Lind, Ben G               15 SSC-MR                 30.10      30.87        
 -- Monaco, Nick              16 WISC-MR                25.28         DQ        
      False start
Non-Award Division  
  1 Destina, Jodhel           17 CSDC-MR                25.34      24.76 AGTC   
  2 Barry, Coleman D          17 BBSC-MR                25.41      24.85 SILV   
  3 Combs, Sean A             16 SSC-MR                 25.30      25.05 SILV   
  4 Liberato, Andrew          17 IA-MR                  25.52      25.06 SILV   
 -- McNamara, William A       17 BBSC-MR                26.94        DFS        
      Declared false start
 
Boys 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 53.26   3/22/2014 Colin Carney, WISC -MR                       
                53.49  AGTC
                53.49  JO
                54.49  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 54.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Barry, Coleman D          17 BBSC-MR                54.96      55.01        
                  26.37       55.01 (28.64)                                        
  2 Phillip, Bryon J          16 LIAC-MR                55.60      55.76        
                  26.75       55.76 (29.01)                                        
  3 Geraghty, Eddie T         16 LIAC-MR                56.06      56.12        
                  26.98       56.12 (29.14)                                        
  4 Reilly, Brian J           16 IA-MR                  55.56      56.61        
                  27.20       56.61 (29.41)                                        
  5 Micozzi, Daniel           17 IA-MR                  56.00      56.62        
                  26.78       56.62 (29.84)                                        
  6 Pittas, George N          15 LIAC-MR                58.07      56.64        
                  27.26       56.64 (29.38)                                        
  7 Sung, Kyle                15 LIAC-MR                55.60      56.65        
                  26.99       56.65 (29.66)                                        
  8 Stanzione, Jon D          15 CSDC-MR                56.25      56.67        
                  27.13       56.67 (29.54)                                        
  9 Walter, Brendan E         16 Express Swimming-MR    57.31      56.68        
                  27.05       56.68 (29.63)                                        
 10 Attardi, Richard M        15 Express Swimming-MR    55.37      56.69        
                  27.06       56.69 (29.63)                                        
 11 Leuly, Shane C            15 IA-MR                  54.68      56.73        
                  27.24       56.73 (29.49)                                        
 12 Chan, Matthew S           17 Three Village-MR       54.75      56.91        
                  27.36       56.91 (29.55)                                        
 13 Tang, Erik                15 Express Swimming-MR    54.63      56.96        
                  26.67       56.96 (30.29)                                        
 14 Martinus, Tyler Y         16 LIAC-MR                56.86      57.33        
                  27.20       57.33 (30.13)                                        
 15 Monaco, Nick              16 WISC-MR                55.32      57.39        
                  27.79       57.39 (29.60)                                        
 16 LaDue, Ryan               16 IA-MR                  57.11      57.59        
                  27.82       57.59 (29.77)                                        
 17 Mond, Noah E              16 Three Village-MR       54.83      57.67        
                  27.42       57.67 (30.25)                                        
 18 O'Brien, Justin W         16 FA-MR                  56.59      57.76        
                  27.87       57.76 (29.89)                                        
 19 Howard, Christian J       17 Express Swimming-MR    58.20      58.91        
                  28.06       58.91 (30.85)                                        
 20 Apaza, Andrew W           16 LIAC-MR                57.93      59.08        
                  28.55       59.08 (30.53)                                        
 20 Dunn, Christopher J       17 SSC-MR                 57.91      59.08        
                  28.24       59.08 (30.84)                                        
 22 Glovinsky, Hunter M       17 SSC-MR               1:01.82      59.34        
                  28.53       59.34 (30.81)                                        
 23 Boyle, Neil P             15 Three Village-MR       58.54    1:00.40        
                  29.35     1:00.40 (31.05)                                        
 24 Tafe, John D              15 CSDC-MR              1:00.08    1:00.53        
                  28.26     1:00.53 (32.27)                                        
 25 McNamara, William A       17 BBSC-MR                58.73    1:00.57        
                  28.49     1:00.57 (32.08)                                        
 26 Muller, Shane G           15 Three Village-MR       58.48    1:00.99        
                  28.62     1:00.99 (32.37)                                        
 27 Boughal, Ian S            16 IA-MR                  58.33    1:01.08        
                  29.60     1:01.08 (31.48)                                        
 28 Rau, Patrick              15 LIAC-MR              1:01.72    1:01.93        
                  29.50     1:01.93 (32.43)                                        
 29 Walsh, Connor J           16 LIAC-MR              1:02.73    1:02.41        
                  29.51     1:02.41 (32.90)                                        
 30 Hourani, Luke             17 Express Swimming-MR  1:00.72    1:02.66        
                  30.54     1:02.66 (32.12)                                        
 31 Nigro, Chris K            15 CSDC-MR              1:02.08    1:03.08        
                  30.45     1:03.08 (32.63)                                        
 32 Arcidiacono, Michael T    17 SSC-MR               1:02.32    1:05.23        
                  31.47     1:05.23 (33.76)                                        
 33 Walter, Matthew           15 Express Swimming-MR  1:04.47    1:06.58        
                  31.40     1:06.58 (35.18)                                        
 34 Martillo, Daniel A        15 IA-MR                1:03.83    1:07.39        
                  33.05     1:07.39 (34.34)                                        
 35 Desmond, Connor A         15 Express Swimming-MR  1:04.45    1:07.50        
                  30.90     1:07.50 (36.60)                                        
 36 Roberts, Antonio *        15 WISC-MR              1:07.15    1:09.25        
                  31.97     1:09.25 (37.28)                                        
 37 Lind, Ben G               15 SSC-MR               1:10.18    1:10.25        
                  32.48     1:10.25 (37.77)                                        
 38 Kotch, Sean               16 SSC-MR               1:08.95    1:11.54        
                  34.95     1:11.54 (36.59)                                        
Non-Award Division  
  1 Destina, Jodhel           17 CSDC-MR                55.99      54.21 SILV   
                  25.65       54.21 (28.56)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 1:55.31   3/22/2014 Derek R Avila, IA   -MR                    
                1:57.99  SILV
                1:57.99  AGTC
                1:57.99  JO
 Meet Qualifying:  Slower than 1:57.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Leuly, Shane C            15 IA-MR                1:58.40    1:58.46        
                  27.67       57.44 (29.77)     1:27.85 (30.41)     1:58.46 (30.61)
  2 Walter, Brendan E         16 Express Swimming-MR  2:01.22    2:00.27        
                  27.14       57.32 (30.18)     1:28.94 (31.62)     2:00.27 (31.33)
  3 Barry, Coleman D          17 BBSC-MR              2:00.73    2:00.42        
                  27.43       57.14 (29.71)     1:28.45 (31.31)     2:00.42 (31.97)
  4 Pittas, George N          15 LIAC-MR              2:05.97    2:01.37        
                  27.79       58.30 (30.51)     1:30.69 (32.39)     2:01.37 (30.68)
  5 Destina, Jodhel           17 CSDC-MR              2:08.30    2:01.92        
                  28.10       58.62 (30.52)     1:30.63 (32.01)     2:01.92 (31.29)
  6 LaDue, Ryan               16 IA-MR                2:03.56    2:02.80        
                  28.04       59.44 (31.40)     1:32.00 (32.56)     2:02.80 (30.80)
  7 Geraghty, Eddie T         16 LIAC-MR              2:00.27    2:03.67        
                  28.06       59.19 (31.13)     1:31.65 (32.46)     2:03.67 (32.02)
  8 Attardi, Richard M        15 Express Swimming-MR  2:06.23    2:03.77        
                  27.84     1:00.17 (32.33)     1:32.38 (32.21)     2:03.77 (31.39)
  9 Micozzi, Daniel           17 IA-MR                2:06.67    2:05.10        
                  27.89       59.11 (31.22)     1:31.74 (32.63)     2:05.10 (33.36)
 10 Monaco, Nick              16 WISC-MR              2:02.12    2:05.52        
                  28.33       59.05 (30.72)     1:31.04 (31.99)     2:05.52 (34.48)
 11 Martinus, Tyler Y         16 LIAC-MR              2:02.31    2:05.96        
                  28.24       59.87 (31.63)     1:32.73 (32.86)     2:05.96 (33.23)
 12 Boughal, Ian S            16 IA-MR                2:03.05    2:06.20        
                  29.30     1:00.71 (31.41)     1:34.01 (33.30)     2:06.20 (32.19)
 13 Phillip, Bryon J          16 LIAC-MR              2:04.29    2:06.37        
                  27.72       58.89 (31.17)     1:32.29 (33.40)     2:06.37 (34.08)
 14 McNamara, William A       17 BBSC-MR              2:01.85    2:06.93        
                  28.03     1:00.38 (32.35)     1:33.72 (33.34)     2:06.93 (33.21)
 15 Chan, Matthew S           17 Three Village-MR     2:03.95    2:07.08        
                  28.55     1:00.65 (32.10)     1:33.69 (33.04)     2:07.08 (33.39)
 16 Amesti, Anthony T         15 SSC-MR               2:10.48    2:07.35        
                  28.64     1:01.12 (32.48)     1:34.22 (33.10)     2:07.35 (33.13)
 17 Reilly, Brian J           16 IA-MR                2:02.17    2:07.55        
                  29.29     1:01.20 (31.91)     1:34.62 (33.42)     2:07.55 (32.93)
 18 Combs, Sean A             16 SSC-MR               2:00.62    2:07.57        
                  27.14       58.42 (31.28)     1:32.41 (33.99)     2:07.57 (35.16)
 19 Mond, Noah E              16 Three Village-MR     2:04.37    2:07.96        
                  28.82     1:00.90 (32.08)     1:34.38 (33.48)     2:07.96 (33.58)
 20 Apaza, Andrew W           16 LIAC-MR              2:06.79    2:08.52        
                  28.75     1:01.02 (32.27)     1:35.27 (34.25)     2:08.52 (33.25)
 21 Davis, Avery J            16 SSC-MR               2:05.61    2:09.18        
                  28.22     1:00.47 (32.25)     1:35.04 (34.57)     2:09.18 (34.14)
 22 Sung, Kyle                15 LIAC-MR              2:01.94    2:09.25        
                  27.83     1:00.25 (32.42)     1:35.03 (34.78)     2:09.25 (34.22)
 23 Boyle, Neil P             15 Three Village-MR     2:09.56    2:09.35        
                  29.15     1:01.27 (32.12)     1:35.38 (34.11)     2:09.35 (33.97)
 24 O'Brien, Justin W         16 FA-MR                2:07.27    2:09.78        
                  29.30     1:02.20 (32.90)     1:36.71 (34.51)     2:09.78 (33.07)
 25 Dunn, Christopher J       17 SSC-MR               2:10.06    2:11.49        
                  30.20     1:03.12 (32.92)     1:37.73 (34.61)     2:11.49 (33.76)
 26 Tang, Erik                15 Express Swimming-MR  2:06.14    2:11.71        
                  28.05     1:01.03 (32.98)     1:36.19 (35.16)     2:11.71 (35.52)
 27 Rau, Patrick              15 LIAC-MR              2:15.27    2:13.27        
                  30.78     1:05.01 (34.23)     1:38.93 (33.92)     2:13.27 (34.34)
 28 Nigro, Chris K            15 CSDC-MR              2:13.30    2:18.07        
                  30.95     1:05.98 (35.03)     1:41.95 (35.97)     2:18.07 (36.12)
 29 Martillo, Daniel A        15 IA-MR                2:21.74    2:18.82        
                  33.00     1:08.27 (35.27)     1:40.02 (31.75)     2:18.82 (38.80)
 30 Walsh, Connor J           16 LIAC-MR              2:20.47    2:19.09        
                  31.94     1:06.90 (34.96)     1:43.52 (36.62)     2:19.09 (35.57)
 31 Hourani, Luke             17 Express Swimming-MR  2:22.34    2:19.49        
                  31.07     1:06.58 (35.51)     1:43.72 (37.14)     2:19.49 (35.77)
 32 Glovinsky, Hunter M       17 SSC-MR               2:21.08    2:21.14        
                  31.12     1:08.11 (36.99)     1:45.68 (37.57)     2:21.14 (35.46)
 33 Arcidiacono, Michael T    17 SSC-MR               2:17.78    2:24.40        
                  31.26     1:06.23 (34.97)     1:44.17 (37.94)     2:24.40 (40.23)
 34 Walter, Matthew           15 Express Swimming-MR  2:18.25    2:25.90        
                  32.10     1:09.12 (37.02)     1:48.08 (38.96)     2:25.90 (37.82)
 35 Desmond, Connor A         15 Express Swimming-MR  2:26.65    2:26.25        
                  31.09     1:08.18 (37.09)     1:47.43 (39.25)     2:26.25 (38.82)
 36 Roberts, Antonio *        15 WISC-MR              2:34.52    2:34.60        
                  31.16     1:09.61 (38.45)     1:51.46 (41.85)     2:34.60 (43.14)
 37 Lind, Ben G               15 SSC-MR               2:38.48    2:44.60        
                  33.17   2:44.60 (2:11.43)                                        
Non-Award Division  
  1 Engel, Ryan               16 IA-MR                1:58.06    1:56.48 SILV   
                  26.86       56.44 (29.58)     1:26.68 (30.24)     1:56.48 (29.80)
  2 Lopez, Andrew             16 IA-MR                1:58.89    1:57.82 SILV   
                  27.11       56.81 (29.70)     1:27.49 (30.68)     1:57.82 (30.33)
 
Boys 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
      Bronze: # 5:10.79   3/21/2014 Derek R Avila, IA   -MR                    
                5:17.99  SILV
                5:17.99  AGTC
                5:17.99  JO
 Meet Qualifying:  Slower than 5:17.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Barry, Coleman D          17 BBSC-MR              5:24.77    5:31.19        
                  27.98       59.20 (31.22)     1:31.68 (32.48)     2:04.51 (32.83)
        2:38.00 (33.49)     3:12.14 (34.14)     3:46.89 (34.75)     4:22.21 (35.32)
        4:57.07 (34.86)     5:31.19 (34.12)                                        
  2 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               5:19.31    5:31.34        
                  27.51       58.79 (31.28)     1:31.25 (32.46)     2:04.50 (33.25)
        2:38.29 (33.79)     3:13.08 (34.79)     3:47.77 (34.69)     4:22.58 (34.81)
        4:58.07 (35.49)     5:31.34 (33.27)                                        
  3 LaDue, Ryan               16 IA-MR                5:30.00    5:32.98        
                  28.48     1:02.18 (33.70)     1:36.57 (34.39)     2:11.08 (34.51)
        2:45.60 (34.52)     3:19.93 (34.33)     3:54.78 (34.85)     4:28.27 (33.49)
        5:02.00 (33.73)     5:32.98 (30.98)                                        
  4 Combs, Sean A             16 SSC-MR               5:42.94    5:42.47        
                  29.82     1:03.22 (33.40)     1:37.49 (34.27)     2:12.36 (34.87)
        2:47.61 (35.25)     3:23.30 (35.69)     3:58.10 (34.80)     4:34.00 (35.90)
        5:09.45 (35.45)     5:42.47 (33.02)                                        
  5 Boughal, Ian S            16 IA-MR                5:33.37    5:45.80        
                  30.37     1:03.25 (32.88)     1:37.66 (34.41)     2:13.01 (35.35)
        2:48.27 (35.26)     3:23.71 (35.44)     3:59.94 (36.23)     4:35.75 (35.81)
        5:11.43 (35.68)     5:45.80 (34.37)                                        
  6 Amesti, Anthony T         15 SSC-MR               6:00.57    5:51.71        
                  28.64     1:01.72 (33.08)     1:36.47 (34.75)     2:12.35 (35.88)
        2:48.88 (36.53)     3:25.57 (36.69)     4:03.08 (37.51)     4:40.51 (37.43)
        5:17.37 (36.86)     5:51.71 (34.34)                                        
  7 Davis, Avery J            16 SSC-MR               6:02.17    5:58.17        
                  28.58     1:01.81 (33.23)     1:36.38 (34.57)     2:11.79 (35.41)
        2:47.89 (36.10)     3:25.40 (37.51)     4:03.52 (38.12)     4:42.75 (39.23)
        5:22.06 (39.31)     5:58.17 (36.11)                                        
  8 Boyle, Neil P             15 Three Village-MR     5:48.62    6:07.93        
                  31.39     1:06.05 (34.66)     1:42.28 (36.23)     2:19.53 (37.25)
        2:57.39 (37.86)     3:35.67 (38.28)     4:14.42 (38.75)     4:52.90 (38.48)
        5:31.21 (38.31)     6:07.93 (36.72)                                        
  9 Martillo, Daniel A        15 IA-MR                     NT    6:28.14        
                  34.32     1:11.04 (36.72)     1:50.47 (39.43)     2:30.05 (39.58)
        3:10.50 (40.45)     3:50.65 (40.15)     4:30.90 (40.25)     5:11.02 (40.12)
        5:50.31 (39.29)     6:28.14 (37.83)                                        
 10 Lind, Ben G               15 SSC-MR               7:00.93    6:54.82        
Non-Award Division  
  1 Liberato, Andrew          17 IA-MR                5:24.83    5:13.17 SILV   
                  27.88       58.75 (30.87)     1:30.95 (32.20)     2:03.17 (32.22)
        2:34.85 (31.68)     3:07.08 (32.23)     3:39.02 (31.94)     4:11.79 (32.77)
        4:43.28 (31.49)     5:13.17 (29.89)                                        
  2 Engel, Ryan               16 IA-MR                5:18.17    5:13.29 SILV   
                  26.77       57.93 (31.16)     1:29.45 (31.52)     2:01.31 (31.86)
        2:33.48 (32.17)     3:05.40 (31.92)     3:37.64 (32.24)     4:10.67 (33.03)
        4:42.60 (31.93)     5:13.29 (30.69)                                        
 
Boys 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
      Bronze: # 1:02.03   3/23/2014 Colin Carney, WISC -MR                     
                1:01.59  AGTC
                1:01.59  JO
                1:03.89  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:03.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Leuly, Shane C            15 IA-MR                1:05.88    1:03.95        
                  30.99     1:03.95 (32.96)                                        
  2 Monaco, Nick              16 WISC-MR              1:05.16    1:04.95        
                  31.49     1:04.95 (33.46)                                        
  3 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               1:03.96    1:05.14        
                  31.62     1:05.14 (33.52)                                        
  4 Orehosky, Bailey T        16 HAA-MR               1:05.07    1:05.77        
                  32.12     1:05.77 (33.65)                                        
  5 Attardi, Richard M        15 Express Swimming-MR  1:07.30    1:06.91        
                  32.15     1:06.91 (34.76)                                        
  6 Destina, Jodhel           17 CSDC-MR              1:08.85    1:07.09        
                  32.21     1:07.09 (34.88)                                        
  7 Reilly, Brian J           16 IA-MR                1:09.25    1:08.40        
                  33.49     1:08.40 (34.91)                                        
  8 Boyle, Neil P             15 Three Village-MR     1:09.22    1:09.09        
                  33.69     1:09.09 (35.40)                                        
  9 O'Brien, Justin W         16 FA-MR                1:08.10    1:10.54        
                  34.65     1:10.54 (35.89)                                        
 10 Amesti, Anthony T         15 SSC-MR               1:10.95    1:10.79        
                  34.32     1:10.79 (36.47)                                        
 11 Boughal, Ian S            16 IA-MR                1:09.02    1:11.05        
                  35.00     1:11.05 (36.05)                                        
 12 Trzaskowski, Michael      15 HAA-MR               1:15.10    1:11.73        
                  34.78     1:11.73 (36.95)                                        
 13 Arcidiacono, Michael T    17 SSC-MR               1:10.40    1:13.50        
                  35.69     1:13.50 (37.81)                                        
 14 Roberts, Antonio *        15 WISC-MR              1:10.55    1:14.23        
                  36.98     1:14.23 (37.25)                                        
 15 Nigro, Chris K            15 CSDC-MR              1:16.27    1:14.38        
                  35.89     1:14.38 (38.49)                                        
 16 Martillo, Daniel A        15 IA-MR                1:13.15    1:15.21        
                  37.48     1:15.21 (37.73)                                        
 17 Apaza, Andrew W           16 LIAC-MR              1:21.00    1:17.22        
                  38.24     1:17.22 (38.98)                                        
 18 Rau, Patrick              15 LIAC-MR              1:18.88    1:18.00        
                  38.30     1:18.00 (39.70)                                        
 19 Kopacz, Michael P         15 Express Swimming-MR  1:21.24    1:20.17        
 20 Walter, Matthew           15 Express Swimming-MR  1:23.56    1:22.01        
 21 Lind, Ben G               15 SSC-MR               1:22.73    1:26.01        
                  41.28     1:26.01 (44.73)                                        
 -- Walsh, Connor J           16 LIAC-MR              1:23.54         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  38.02          DQ (38.50)                                        
 -- Gorman, Kyle              15 CSDC-MR              1:20.70         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  38.22          DQ (37.87)                                        
Non-Award Division  
  1 LaDue, Ryan               16 IA-MR                1:04.26    1:02.21 SILV   
                  30.70     1:02.21 (31.51)                                        
  2 Barry, Coleman D          17 BBSC-MR              1:04.82    1:03.05 SILV   
                  30.67     1:03.05 (32.38)                                        
  3 Ma, Brian                 15 LIAC-MR              1:04.85    1:03.31 SILV   
                  31.11     1:03.31 (32.20)                                        
 -- McNamara, William A       17 BBSC-MR              1:07.34         DQ        
      Declared false start
 
Boys 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
      Bronze: # 2:15.96   3/22/2014 Gerard R Martusciello, SACHEM              
                2:13.99  AGTC
                2:13.99  JO
                2:16.89  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 2:16.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Leuly, Shane C            15 IA-MR                2:18.42    2:18.23        
                                1:06.49 ( )     1:42.99 (36.50)     2:18.23 (35.24)
  2 Engel, Ryan               16 IA-MR                2:21.68    2:19.97        
                  32.22     1:07.91 (35.69)     1:44.86 (36.95)     2:19.97 (35.11)
  3 Combs, Sean A             16 SSC-MR               2:19.10    2:21.99        
                  33.25     1:08.36 (35.11)     1:44.69 (36.33)     2:21.99 (37.30)
  4 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               2:19.01    2:23.10        
                  33.64     1:09.85 (36.21)     1:46.40 (36.55)     2:23.10 (36.70)
  5 McNamara, William A       17 BBSC-MR              2:22.66    2:24.74        
                  34.19     1:10.44 (36.25)     1:47.76 (37.32)     2:24.74 (36.98)
  6 Martinus, Tyler Y         16 LIAC-MR              2:22.39    2:25.97        
                  32.96     1:10.14 (37.18)     1:47.64 (37.50)     2:25.97 (38.33)
  7 Monaco, Nick              16 WISC-MR              2:19.08    2:26.35        
                  33.25     1:09.25 (36.00)     1:47.31 (38.06)     2:26.35 (39.04)
  8 O'Brien, Justin W         16 FA-MR                2:25.01    2:27.60        
                  35.07     1:12.14 (37.07)     1:50.68 (38.54)     2:27.60 (36.92)
  9 Boughal, Ian S            16 IA-MR                2:32.29    2:29.60        
                  36.26     1:13.16 (36.90)     1:51.93 (38.77)     2:29.60 (37.67)
 10 Reilly, Brian J           16 IA-MR                2:29.64    2:30.48        
                  36.29     1:14.71 (38.42)     1:53.74 (39.03)     2:30.48 (36.74)
 11 Walter, Brendan E         16 Express Swimming-MR  2:31.26    2:34.60        
                  36.67     1:15.51 (38.84)     1:55.24 (39.73)     2:34.60 (39.36)
 12 Amesti, Anthony T         15 SSC-MR               2:36.01    2:35.94        
                  35.86     1:16.03 (40.17)     1:57.03 (41.00)     2:35.94 (38.91)
 13 Martillo, Daniel A        15 IA-MR                     NT    2:39.49        
                  38.42     1:18.71 (40.29)     1:59.66 (40.95)     2:39.49 (39.83)
 14 Roberts, Antonio *        15 WISC-MR              2:35.04    2:40.53        
                  36.56   2:40.53 (2:03.97)                                        
 15 Arcidiacono, Michael T    17 SSC-MR               2:34.21    2:42.01        
                  36.76     1:16.77 (40.01)     1:59.11 (42.34)     2:42.01 (42.90)
 16 Walter, Matthew           15 Express Swimming-MR  2:55.01    2:56.08        
                  41.20                             2:14.91 ( )     2:56.08 (41.17)
 17 Hourani, Luke             17 Express Swimming-MR  2:45.59    2:57.23        
                  41.33     1:25.90 (44.57)     2:13.89 (47.99)     2:57.23 (43.34)
 18 Lind, Ben G               15 SSC-MR               2:54.26    2:59.40        
                                                    2:10.73 ( )     2:59.40 (48.67)
Non-Award Division  
  1 Davis, Avery J            16 SSC-MR               2:17.33    2:13.72#AGTC   
                  31.56     1:04.52 (32.96)     1:38.75 (34.23)     2:13.72 (34.97)
  2 Ormond, Garrett E         16 IA-MR                2:19.84    2:15.32#SILV   
                  31.80     1:05.39 (33.59)     1:40.35 (34.96)     2:15.32 (34.97)
  3 LaDue, Ryan               16 IA-MR                2:21.10    2:16.53 SILV   
                  32.05     1:06.64 (34.59)     1:42.93 (36.29)     2:16.53 (33.60)
  4 Geraghty, Eddie T         16 LIAC-MR              2:20.39    2:16.75 SILV   
                  31.84     1:05.91 (34.07)     1:41.33 (35.42)     2:16.75 (35.42)
 
Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
      Bronze: # 1:09.84   3/22/2014 Edward A Schultz, IA   -MR                 
                1:09.99  AGTC
                1:09.99  JO
                1:10.89  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:10.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Lopez, Andrew             16 IA-MR                1:10.92    1:11.62        
                  33.08     1:11.62 (38.54)                                        
  2 Barry, Coleman D          17 BBSC-MR              1:11.51    1:11.65        
                  34.34     1:11.65 (37.31)                                        
  3 Mond, Noah E              16 Three Village-MR     1:11.06    1:11.78        
                  33.64     1:11.78 (38.14)                                        
  4 Sung, Kyle                15 LIAC-MR              1:11.08    1:12.27        
                  34.20     1:12.27 (38.07)                                        
  5 Attardi, Richard M        15 Express Swimming-MR  1:14.99    1:12.30        
                  33.81     1:12.30 (38.49)                                        
  6 Tafe, John D              15 CSDC-MR              1:12.07    1:12.61        
                  33.71     1:12.61 (38.90)                                        
  7 McNamara, William A       17 BBSC-MR              1:12.27    1:12.64        
                  33.79     1:12.64 (38.85)                                        
  8 Micozzi, Daniel           17 IA-MR                1:13.33    1:13.59        
                  34.29     1:13.59 (39.30)                                        
  9 Dunn, Christopher J       17 SSC-MR               1:14.29    1:14.28        
                  35.66     1:14.28 (38.62)                                        
 10 Boughal, Ian S            16 IA-MR                1:16.05    1:17.24        
                  35.98     1:17.24 (41.26)                                        
 11 Monaco, Nick              16 WISC-MR              1:13.76    1:17.64        
                  37.73     1:17.64 (39.91)                                        
 12 Amesti, Anthony T         15 SSC-MR               1:18.87    1:17.93        
                  37.02     1:17.93 (40.91)                                        
 13 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               1:18.22    1:18.03        
                  36.79     1:18.03 (41.24)                                        
 14 Leuly, Shane C            15 IA-MR                1:16.03    1:18.09        
                  36.60     1:18.09 (41.49)                                        
 15 Apaza, Andrew W           16 LIAC-MR              1:20.65    1:20.81        
                  39.03     1:20.81 (41.78)                                        
 16 Desmond, Connor A         15 Express Swimming-MR  1:21.08    1:21.30        
                  37.21     1:21.30 (44.09)                                        
 17 Hourani, Luke             17 Express Swimming-MR  1:20.27    1:21.72        
                  39.22     1:21.72 (42.50)                                        
 18 Boyle, Neil P             15 Three Village-MR     1:19.62    1:25.11        
                  40.40     1:25.11 (44.71)                                        
 19 Walsh, Connor J           16 LIAC-MR              1:27.80    1:25.65        
                  40.68     1:25.65 (44.97)                                        
 20 Roberts, Antonio *        15 WISC-MR              1:25.46    1:26.31        
                  40.38     1:26.31 (45.93)                                        
 21 Kotch, Sean               16 SSC-MR               1:31.85    1:28.34        
                  41.61     1:28.34 (46.73)                                        
 22 Martillo, Daniel A        15 IA-MR                1:29.37    1:28.99        
                  42.37     1:28.99 (46.62)                                        
 23 Muller, Shane G           15 Three Village-MR     1:22.97    1:29.73        
                  42.88     1:29.73 (46.85)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
      Bronze: # 2:32.76   3/21/2014 Robert J McDougall, CSC  -MR               
                2:31.99  AGTC
                2:31.99  JO
                2:36.79  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 2:36.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McNamara, William A       17 BBSC-MR              2:38.96    2:38.01        
                  33.69     1:14.02 (40.33)     1:56.18 (42.16)     2:38.01 (41.83)
  2 Lopez, Andrew             16 IA-MR                2:39.03    2:38.48        
                  33.30     1:13.19 (39.89)     1:55.17 (41.98)     2:38.48 (43.31)
  3 Engel, Ryan               16 IA-MR                2:53.31    2:48.48        
                  35.49     1:18.32 (42.83)     2:03.22 (44.90)     2:48.48 (45.26)
  4 Tafe, John D              15 CSDC-MR              2:46.21    2:50.59        
                  35.34     1:17.89 (42.55)     2:04.73 (46.84)     2:50.59 (45.86)
  5 Leuly, Shane C            15 IA-MR                2:46.85    2:51.34        
                  37.23     1:20.71 (43.48)     2:06.73 (46.02)     2:51.34 (44.61)
  6 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               2:44.63    2:51.40        
                  38.87     1:24.10 (45.23)     2:08.47 (44.37)     2:51.40 (42.93)
  7 Trzaskowski, Michael      15 HAA-MR               2:54.84    2:51.76        
                  37.59     1:21.86 (44.27)     2:06.75 (44.89)     2:51.76 (45.01)
  8 Amesti, Anthony T         15 SSC-MR               2:55.13    2:52.08        
                  38.45     1:21.96 (43.51)     2:07.04 (45.08)     2:52.08 (45.04)
  9 Desmond, Connor A         15 Express Swimming-MR  3:00.73    2:58.94        
                  37.64     1:22.52 (44.88)     2:09.49 (46.97)     2:58.94 (49.45)
 10 Boyle, Neil P             15 Three Village-MR     2:52.11    2:59.15        
                  38.43     1:23.89 (45.46)     2:12.06 (48.17)     2:59.15 (47.09)
 11 Walsh, Connor J           16 LIAC-MR              3:07.19    2:59.99        
                  41.21     1:28.05 (46.84)     2:15.53 (47.48)     2:59.99 (44.46)
 12 Lind, Ben G               15 SSC-MR               3:40.76    3:34.81        
                  46.75     1:41.33 (54.58)     2:37.52 (56.19)     3:34.81 (57.29)
Non-Award Division  
  1 Sung, Kyle                15 LIAC-MR              2:37.66    2:34.43 SILV   
                  33.87     1:12.99 (39.12)     1:53.40 (40.41)     2:34.43 (41.03)
 
Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
      Bronze: # 1:00.14   3/22/2014 Derek R Avila, IA   -MR                    
                  59.99  AGTC
                  59.99  JO
                1:02.59  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 1:02.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Stanzione, Jon D          15 CSDC-MR              1:03.46    1:04.41        
                  30.30     1:04.41 (34.11)                                        
  2 Rice, Maverick D          15 CSDC-MR              1:03.30    1:04.98        
                  30.14     1:04.98 (34.84)                                        
  3 Lopez, Andrew             16 IA-MR                1:04.24    1:06.09        
                  29.46     1:06.09 (36.63)                                        
  4 Phillip, Bryon J          16 LIAC-MR              1:05.20    1:06.94        
                  30.24     1:06.94 (36.70)                                        
  5 Reilly, Brian J           16 IA-MR                1:05.42    1:07.01        
                  31.32     1:07.01 (35.69)                                        
  6 Dunn, Christopher J       17 SSC-MR               1:06.88    1:07.77        
                  30.06     1:07.77 (37.71)                                        
  7 Combs, Sean A             16 SSC-MR               1:05.72    1:08.02        
                  31.38     1:08.02 (36.64)                                        
  7 Muller, Shane G           15 Three Village-MR     1:07.15    1:08.02        
                  30.91     1:08.02 (37.11)                                        
  9 Amesti, Anthony T         15 SSC-MR               1:11.30    1:09.71        
                  32.47     1:09.71 (37.24)                                        
 10 Nigro, Chris K            15 CSDC-MR              1:06.99    1:10.10        
                  32.72     1:10.10 (37.38)                                        
 11 Howard, Christian J       17 Express Swimming-MR  1:08.41    1:11.31        
                  32.04     1:11.31 (39.27)                                        
 12 O'Brien, Justin W         16 FA-MR                1:07.68    1:11.37        
                  33.54     1:11.37 (37.83)                                        
 13 Glovinsky, Hunter M       17 SSC-MR               1:16.61    1:12.39        
                  32.25     1:12.39 (40.14)                                        
 14 Tang, Erik                15 Express Swimming-MR  1:10.39    1:14.28        
                  33.27     1:14.28 (41.01)                                        
 15 Tafe, John D              15 CSDC-MR              1:26.41    1:20.36        
                  35.72     1:20.36 (44.64)                                        
 16 Arcidiacono, Michael T    17 SSC-MR               1:11.86    1:25.29        
                  38.60     1:25.29 (46.69)                                        
 17 Kotch, Sean               16 SSC-MR               1:25.93    1:25.90        
                  39.09     1:25.90 (46.81)                                        
 -- Rau, Patrick              15 LIAC-MR              1:10.56         DQ        
      One hand touch
                  32.90          DQ (40.59)                                        
Non-Award Division  
  1 Barry, Coleman D          17 BBSC-MR              1:03.76    1:00.74 SILV   
                  27.45     1:00.74 (33.29)                                        
  2 Destina, Jodhel           17 CSDC-MR              1:02.69    1:01.10 SILV   
                  27.29     1:01.10 (33.81)                                        
  3 Orehosky, Bailey T        16 HAA-MR               1:02.61    1:02.18 SILV   
                  28.52     1:02.18 (33.66)                                        
  4 Ormond, Garrett E         16 IA-MR                1:03.75    1:02.56 SILV   
                  28.62     1:02.56 (33.94)                                        
 -- Desmond, Connor A         15 Express Swimming-MR  1:25.50         DQ        
      Declared false start
 -- Lind, Ben G               15 SSC-MR               1:30.39        DFS        
      Declared false start
 
Boys 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
      Bronze: # 2:25.11   3/23/2014 Brad J Michel, SACHEM                      
                2:19.99  AGTC
                2:19.99  JO
                2:24.99  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 2:24.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Reilly, Brian J           16 IA-MR                2:29.67    2:29.12        
  2 Davis, Avery J            16 SSC-MR               2:29.08    2:33.77        
                  29.78     1:05.99 (36.21)     1:49.09 (43.10)     2:33.77 (44.68)
  3 Muller, Shane G           15 Three Village-MR     2:32.66    2:38.05        
  4 Amesti, Anthony T         15 SSC-MR               2:43.57    2:41.35        
                  32.97     1:14.38 (41.41)     1:58.00 (43.62)     2:41.35 (43.35)
Non-Award Division  
  1 Barry, Coleman D          17 BBSC-MR              2:26.28    2:18.06#AGTC   
                  28.63     1:02.60 (33.97)     1:39.15 (36.55)     2:18.06 (38.91)
 
Boys 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
      Bronze: # 2:16.02   3/23/2014 Gerard R Martusciello, SACHEM              
                2:14.99  AGTC
                2:14.99  JO
                2:27.79  SILV
 Meet Qualifying:  Slower than 2:27.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Apaza, Andrew W           16 LIAC-MR              2:37.97    2:34.43        
                  35.76     1:17.36 (41.60)     2:02.17 (44.81)     2:34.43 (32.26)
  2 Howard, Christian J       17 Express Swimming-MR  2:35.92    2:34.76        
                  31.23     1:09.43 (38.20)     1:56.06 (46.63)     2:34.76 (38.70)
  3 Trzaskowski, Michael      15 HAA-MR               2:42.49    2:35.76        
                  33.95     1:15.75 (41.80)     2:00.78 (45.03)     2:35.76 (34.98)
  4 Walsh, Connor J           16 LIAC-MR              2:39.22    2:35.80        
                  33.93     1:14.93 (41.00)     2:01.50 (46.57)     2:35.80 (34.30)
  5 Nigro, Chris K            15 CSDC-MR              2:37.01    2:36.18        
                  31.69     1:11.62 (39.93)     2:00.44 (48.82)     2:36.18 (35.74)
  6 Rau, Patrick              15 LIAC-MR              2:43.91    2:39.75        
                  33.30     1:16.98 (43.68)     2:05.45 (48.47)     2:39.75 (34.30)
  7 Roberts, Antonio *        15 WISC-MR              2:46.08    2:42.81        
                  37.01     1:16.53 (39.52)     2:03.98 (47.45)     2:42.81 (38.83)
  8 Martillo, Daniel A        15 IA-MR                2:46.21    2:44.66        
                  38.33     1:17.85 (39.52)   2:44.66 (1:26.81)                    
  9 Arcidiacono, Michael T    17 SSC-MR               2:38.43    2:45.19        
                  35.13     1:15.58 (40.45)     2:07.19 (51.61)     2:45.19 (38.00)
 10 Kopacz, Michael P         15 Express Swimming-MR  3:04.83    2:52.14        
                  39.93     1:24.54 (44.61)     2:13.58 (49.04)     2:52.14 (38.56)
 11 Lind, Ben G               15 SSC-MR               3:25.46    3:06.97        
                  43.82     1:31.32 (47.50)     2:27.24 (55.92)     3:06.97 (39.73)
 -- Gorman, Kyle              15 CSDC-MR              2:36.98         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  32.50     1:13.24 (40.74)     1:59.05 (45.81)          DQ (32.12)
Non-Award Division  
  1 Walter, Brendan E         16 Express Swimming-MR  2:34.62    2:25.44 SILV   
                  31.41     1:08.19 (36.78)     1:54.19 (46.00)     2:25.44 (31.25)
  2 O'Brien, Justin W         16 FA-MR                2:31.12    2:25.67 SILV   
                  32.37     1:10.38 (38.01)     1:54.47 (44.09)     2:25.67 (31.20)
 
Boys 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
      Bronze: # 4:41.05   3/18/2016 Jeff R Michel, SSC  -MR                    
                4:45.89  SILV
                4:45.89  AGTC
                4:45.89  JO
 Meet Qualifying:  Slower than 4:45.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
BRON - Division  
  1 Engel, Ryan               16 IA-MR                4:50.58    4:48.64        
                  28.97     1:04.12 (35.15)     1:40.95 (36.83)     2:16.41 (35.46)
        2:59.37 (42.96)     3:43.86 (44.49)     4:15.55 (31.69)     4:48.64 (33.09)
  2 Barry, Coleman D          17 BBSC-MR              4:49.20    4:48.72        
                  28.02     1:01.65 (33.63)     1:39.36 (37.71)     2:16.48 (37.12)
        2:57.90 (41.42)     3:40.55 (42.65)     4:14.68 (34.13)     4:48.72 (34.04)
  3 Colascione, Jonny M       17 IA-MR                4:53.39    4:56.05        
                  30.01     1:05.28 (35.27)     1:45.08 (39.80)     2:25.46 (40.38)
        3:05.76 (40.30)     3:48.13 (42.37)     4:22.60 (34.47)     4:56.05 (33.45)
  4 Stanzione, Jon D          15 CSDC-MR              5:10.38    5:03.42        
                  30.62     1:07.69 (37.07)     1:47.89 (40.20)     2:26.54 (38.65)
        3:09.30 (42.76)     3:53.70 (44.40)     4:28.85 (35.15)     5:03.42 (34.57)
  5 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               4:54.39    5:07.89        
                  29.17     1:04.67 (35.50)     1:43.91 (39.24)     2:23.27 (39.36)
        3:11.04 (47.77)     4:00.25 (49.21)     4:34.03 (33.78)     5:07.89 (33.86)
  6 Boughal, Ian S            16 IA-MR                5:08.99    5:16.94        
                  31.82     1:10.02 (38.20)     1:49.59 (39.57)     2:28.43 (38.84)
        3:15.22 (46.79)     4:04.57 (49.35)     4:41.36 (36.79)     5:16.94 (35.58)
  7 Bach, Daniel              15 CSDC-MR              7:00.00    5:26.09        
                  30.94     1:09.84 (38.90)     1:55.88 (46.04)     2:39.65 (43.77)
        3:27.16 (47.51)     4:14.19 (47.03)     4:51.34 (37.15)     5:26.09 (34.75)
 -- Leuly, Shane C            15 IA-MR                4:57.11         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  30.02     1:05.84 (35.82)     1:44.00 (38.16)     2:21.38 (37.38)
        3:06.29 (44.91)     3:51.15 (44.86)     4:24.43 (33.28)          DQ (31.45)
Non-Award Division  
  1 Pittas, George N          15 LIAC-MR              4:46.87    4:39.58#SILV   
                  28.70     1:00.93 (32.23)     1:38.09 (37.16)     2:14.20 (36.11)
        2:51.70 (37.50)     3:30.02 (38.32)     4:04.89 (34.87)     4:39.58 (34.69)
 
Mixed 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Orehosky, Bailey T        16 HAA-MR                    NT    1:01.51        
                1:37.84         1:01.51 ( )