Mission:  Metropolitan Swimming shall promote, develop and improve competitive swimming through education, support and opportunities for participation to a diverse swimming community.

Vision:
  To inspire and provide quality opportunities for our members to achieve excellence in the sport of competitive swimming.

 

Metropolitan Swimming stands with our community against racist actions, incendiary statements, and violence against any person. This means we must engage individuals throughout our member community in tough conversations about inequalities, identify the signs of systematic racism, and share proven solutions.

 

Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 11/13/2017 06:58 PM
     2017 MR FAST 7th ANNUAL HISPANIC HERITAGE - 11/11/2017 to 11/12/2017      
                              Sanction #: 171112                               
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huang, Cheri K             8 HS-MR                  17.08      16.98        
  2 Chin, Cassidy *            8 HS-MR                  17.50      17.61        
  3 Hasimaj, Keila             8 McBurney-MR            19.01      17.90        
  4 Jorsling, Jisella C        7 LIFE-MR                20.00      18.00        
  5 Ehrenberg, Margo L         8 LIFE-MR                35.86      19.43        
  6 Lally, Keely M             8 HS-MR                  19.22      19.80        
  7 McQueeney, Isabelle        8 CFJV-MR                   NT      21.17        
  8 Troccoli, Keira            7 CFJV-MR                20.43      21.41        
  9 Constantin, Arianna R      8 CFJV-MR                   NT      21.47        
 10 Smith, Jaida               8 KB Makos-MR            18.90      21.95        
 11 Rana, Anya M               8 ASAP-MR                   NT      24.82        
 12 Scharf, Rosie A            8 ASAP-MR                27.28      28.06        
 13 Calloway, [email protected]   8 FAST-MR                   NT      28.62        
 14 Maad, Julia A              8 FAST-MR                   NT      29.84        
 15 Chuchuca, Lesley S         7 FAST-MR                   NT      35.82        
 16 Park, Paisley              7 ASAP-MR                   NT      38.67        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jorsling, Jisella C        7 LIFE-MR                42.66      37.66        
  2 McQueeney, Isabelle        8 CFJV-MR                   NT      43.88        
  3 Smith, Jaida               8 KB Makos-MR            46.00      45.58        
  4 Troccoli, Keira            7 CFJV-MR                44.63      46.15        
  5 Rana, Anya M               8 ASAP-MR                   NT      46.62        
  6 Maad, Julia A              8 FAST-MR                   NT    1:04.95        
  7 Scharf, Rosie A            8 ASAP-MR                   NT    1:05.07        
  8 Park, Paisley              7 ASAP-MR                   NT    1:07.93        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jorsling, Jisella C        7 LIFE-MR                22.35      18.80        
  2 Hasimaj, Keila             8 McBurney-MR               NT      22.31        
  3 McQueeney, Isabelle        8 CFJV-MR                   NT      22.72        
  4 Troccoli, Keira            7 CFJV-MR                24.99      24.88        
  5 Rana, Anya M               8 ASAP-MR                   NT      25.01        
  6 Scharf, Rosie A            8 ASAP-MR                29.04      27.31        
  7 Constantin, Arianna R      8 CFJV-MR                   NT      28.01        
  8 Park, Paisley              7 ASAP-MR                   NT      30.80        
  9 Maad, Julia A              8 FAST-MR                   NT      32.76        
 10 Chuchuca, Lesley S         7 FAST-MR                   NT      37.25        
 11 Calloway, [email protected]   8 FAST-MR                   NT      40.03        
 -- Vargas, Becky I            7 FAST-MR                   NT        XDQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chin, Cassidy *            8 HS-MR                  44.21      41.74        
  2 Huang, Cheri K             8 HS-MR                  49.53      45.51        
  3 Lally, Keely M             8 HS-MR                  55.34      49.12        
  4 Ehrenberg, Margo L         8 LIFE-MR              1:20.86      49.88        
  5 McQueeney, Isabelle        8 CFJV-MR                   NT      50.35        
  6 Troccoli, Keira            7 CFJV-MR                53.14      53.74        
  7 Smith, Jaida               8 KB Makos-MR            59.00      57.90        
  8 Rana, Anya M               8 ASAP-MR                   NT      58.05        
  9 Park, Paisley              7 ASAP-MR                   NT    1:01.80        
 10 Constantin, Arianna R      8 CFJV-MR                   NT    1:04.16        
 11 Maad, Julia A              8 FAST-MR                   NT    1:07.79        
 -- Scharf, Rosie A            8 ASAP-MR                   NT         DQ        
      Not on back off wall
 
Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jorsling, Jisella C        7 LIFE-MR                25.86      24.91        
  2 Hasimaj, Keila             8 McBurney-MR            26.39      28.14        
  3 Rana, Anya M               8 ASAP-MR                   NT      28.67        
  4 Troccoli, Keira            7 CFJV-MR                30.13      29.97        
  5 Smith, Jaida               8 KB Makos-MR            30.00      31.45        
  6 Maad, Julia A              8 FAST-MR                   NT      32.00        
  7 Constantin, Arianna R      8 CFJV-MR                   NT      38.21        
  8 Scharf, Rosie A            8 ASAP-MR                   NT      41.05        
 -- Vargas, Becky I            7 FAST-MR                   NT         DQ        
      Arms past hipline
 -- Calloway, [email protected]   8 FAST-MR                   NT         DQ        
      Arms past hipline
 -- McQueeney, Isabelle        8 CFJV-MR                   NT         DQ        
      Double pull / kicks
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jorsling, Jisella C        7 LIFE-MR                50.86      48.36        
  2 Huang, Cheri K             8 HS-MR                  50.27      49.16        
  3 Chin, Cassidy *            8 HS-MR                  55.84      51.75        
  4 Hasimaj, Keila             8 McBurney-MR            54.51      53.99        
  5 Lally, Keely M             8 HS-MR                1:04.22      58.86        
  6 Rana, Anya M               8 ASAP-MR                   NT    1:03.40        
  7 Smith, Jaida               8 KB Makos-MR          1:02.00    1:04.13        
  8 Troccoli, Keira            7 CFJV-MR              1:07.59    1:07.24        
  9 Constantin, Arianna R      8 CFJV-MR                   NT    1:16.06        
 -- McQueeney, Isabelle        8 CFJV-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Park, Paisley              7 ASAP-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Maad, Julia A              8 FAST-MR                   NT         DQ        
      Arms past hipline
 -- Scharf, Rosie A            8 ASAP-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hasimaj, Keila             8 McBurney-MR            19.15      20.07        
  2 Chin, Cassidy *            8 HS-MR                  19.01      20.14        
  3 Jorsling, Jisella C        7 LIFE-MR                27.10      20.63        
  4 Lally, Keely M             8 HS-MR                  20.06      20.80        
  5 Huang, Cheri K             8 HS-MR                  20.86      21.24        
  6 Troccoli, Keira            7 CFJV-MR                24.55      23.43        
  7 Ehrenberg, Margo L         8 LIFE-MR                35.86      24.47        
  8 Rana, Anya M               8 ASAP-MR                   NT      29.29        
  9 Scharf, Rosie A            8 ASAP-MR                   NT      35.36        
 10 Park, Paisley              7 ASAP-MR                   NT      37.79        
 -- Constantin, Arianna R      8 CFJV-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- McQueeney, Isabelle        8 CFJV-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hasimaj, Keila             8 McBurney-MR               NT      43.35        
  2 Jorsling, Jisella C        7 LIFE-MR              1:00.86      48.05        
  3 Troccoli, Keira            7 CFJV-MR                   NT      58.14        
  4 Constantin, Arianna R      8 CFJV-MR                   NT    1:22.38        
 -- McQueeney, Isabelle        8 CFJV-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Park, Paisley              7 ASAP-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cani, Ema *               10 HS-MR                  34.13      31.78        
  2 Lombardo, Kayla            9 RYE-MR                 31.40      32.40        
  3 DeSiena, Kaitlyn           9 CFJV-MR                32.82      32.62        
  4 Henry, Paige               9 CAS-MR                 34.13      35.17        
  5 Konigsberg, Kendall R      9 RYE-MR                 35.00      35.60        
  6 Svrcek, Stella            10 CFJV-MR                37.02      36.87        
  7 Hlinka, Maria H            9 HS-MR                  37.31      37.67        
  8 Kunca, Mikalah A           9 CFJV-MR                36.44      38.05        
  9 Zucker, Tova S            10 LIFE-MR                43.14      38.46        
 10 Hasimaj, Briana           10 McBurney-MR            39.45      38.51        
 11 Hao, Iris                 10 LIFE-MR                38.97      39.54        
 12 Rodriguez, Kaycee         10 KB Makos-MR            49.82      40.39        
 13 Ruff, Lucy C              10 LIFE-MR                48.05      42.26        
 14 Rice, Lila C               9 ASAP-MR                   NT      46.89        
 15 Amato, Ester               9 CFJV-MR                   NT      47.10        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lombardo, Kayla            9 RYE-MR               2:38.34    2:36.96        
                  36.03     1:16.96 (40.93)     1:58.21 (41.25)     2:36.96 (38.75)
  2 DeSiena, Kaitlyn           9 CFJV-MR                   NT    2:39.85        
                  33.35     1:14.98 (41.63)     1:59.31 (44.33)     2:39.85 (40.54)
  3 Sanchez, Jayleen S        10 DESC-NJ              2:55.16    2:47.21        
                  34.93     1:15.95 (41.02)     2:00.62 (44.67)     2:47.21 (46.59)
  4 Angerthal, Vivian         10 CFJV-MR              2:59.93    2:53.85        
                  37.34     1:22.02 (44.68)     2:08.82 (46.80)     2:53.85 (45.03)
  5 Svrcek, Stella            10 CFJV-MR                   NT    3:02.38        
                  39.88     1:28.04 (48.16)     2:19.57 (51.53)     3:02.38 (42.81)
  6 Williams, Madi A          10 DESC-NJ              3:05.06    3:08.74        
                  38.85     1:27.06 (48.21)     2:19.08 (52.02)     3:08.74 (49.66)
  7 Hasimaj, Briana           10 McBurney-MR               NT    3:10.50        
                  40.28     1:28.01 (47.73)     2:19.91 (51.90)     3:10.50 (50.59)
  8 Rodriguez, Kaycee         10 KB Makos-MR          3:45.00    3:14.27        
                  41.64     1:31.13 (49.49)     2:20.78 (49.65)     3:14.27 (53.49)
  9 Solano, Chiara            10 LIFE-MR              3:35.89    3:17.50        
                  39.40     1:30.34 (50.94)     2:26.90 (56.56)     3:17.50 (50.60)
 10 Lewis, Maeve              10 LIFE-MR              3:50.86    3:35.18        
                  44.37     1:37.76 (53.39)   2:38.01 (1:00.25)     3:35.18 (57.17)
 -- Henson, Kohana            10 McBurney-MR          3:20.97        DNF        
      Did not finish
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Todorov, Ainhoa           10 CFJV-MR                35.09      33.90        
  2 Cani, Ema *               10 HS-MR                  37.36      37.28        
  3 DeSiena, Kaitlyn           9 CFJV-MR                38.40      37.95        
  4 Konigsberg, Kendall R      9 RYE-MR                 39.33      39.27        
  5 Kunca, Mikalah A           9 CFJV-MR                39.53      39.72        
  6 Hao, Iris                 10 LIFE-MR                48.85      40.21        
  7 Lombardo, Kayla            9 RYE-MR                 39.33      40.25        
  8 Angerthal, Vivian         10 CFJV-MR                42.56      42.54        
  9 Hlinka, Maria H            9 HS-MR                  43.50      43.76        
 10 Svrcek, Stella            10 CFJV-MR                46.48      47.50        
 11 Ruff, Lucy C              10 LIFE-MR                51.98      47.75        
 12 Solano, Chiara            10 LIFE-MR              1:00.06      48.44        
 13 Amato, Ester               9 CFJV-MR                   NT      56.20        
 14 Rice, Lila C               9 ASAP-MR                   NT      58.78        
 -- Henry, Paige               9 CAS-MR                 40.71         DQ        
      Re-Submerged
 -- Rodriguez, Kaycee         10 KB Makos-MR            51.00         DQ        
      Multiple strokes
 -- Hasimaj, Briana           10 McBurney-MR            49.61         DQ        
      Multiple strokes
 -- Zucker, Tova S            10 LIFE-MR                50.86         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Todorov, Ainhoa           10 CFJV-MR                   NT    1:13.90        
                  36.34     1:13.90 (37.56)                                        
  2 Kunca, Mikalah A           9 CFJV-MR              1:27.72    1:25.23        
                  42.33     1:25.23 (42.90)                                        
  3 Sanchez, Jayleen S        10 DESC-NJ              1:25.52    1:27.84        
  4 Angerthal, Vivian         10 CFJV-MR              1:29.91    1:33.14        
                  44.41     1:33.14 (48.73)                                        
  5 Redman, Naomi A           10 DESC-NJ                   NT    1:41.84        
                  45.77     1:41.84 (56.07)                                        
  6 Williams, Madi A          10 DESC-NJ              1:40.41    1:42.04        
                  47.76     1:42.04 (54.28)                                        
  7 Rodriguez, Kaycee         10 KB Makos-MR          1:50.00    1:42.30        
                  49.41     1:42.30 (52.89)                                        
  8 Henson, Kohana            10 McBurney-MR               NT    1:43.85        
                  51.05     1:43.85 (52.80)                                        
  9 Svrcek, Stella            10 CFJV-MR              1:49.21    1:50.62        
                  52.21     1:50.62 (58.41)                                        
 10 Berger, Kayla             10 LIFE-MR              2:23.64    2:00.29        
 11 Rice, Lila C               9 ASAP-MR                   NT    2:11.01        
                1:00.01   2:11.01 (1:11.00)                                        
 -- Solano, Chiara            10 LIFE-MR              2:20.89         DQ        
      Delay initiating arm pull
 -- Lewis, Maeve              10 LIFE-MR              2:00.86         DQ        
      No touch at turn
 -- Amato, Ester               9 CFJV-MR                   NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lombardo, Kayla            9 RYE-MR                 40.18      40.77        
  2 Todorov, Ainhoa           10 CFJV-MR                40.45      42.31        
  3 Sanchez, Jayleen S        10 DESC-NJ                48.80      46.51        
  4 DeSiena, Kaitlyn           9 CFJV-MR                46.04      46.92        
  5 Konigsberg, Kendall R      9 RYE-MR                 47.90      47.48        
  6 Hasimaj, Briana           10 McBurney-MR            49.26      49.50        
  7 Henson, Kohana            10 McBurney-MR               NT      49.84        
  8 Berger, Kayla             10 LIFE-MR              1:08.75      50.74        
  9 Williams, Madi A          10 DESC-NJ                59.58      56.42        
 10 Svrcek, Stella            10 CFJV-MR                58.29      56.50        
 11 Lewis, Maeve              10 LIFE-MR              1:00.86      58.12        
 12 Solano, Chiara            10 LIFE-MR              1:12.99      58.47        
 13 Amato, Ester               9 CFJV-MR                   NT    1:08.90        
 14 Rice, Lila C               9 ASAP-MR                   NT    1:17.69        
 -- Rodriguez, Kaycee         10 KB Makos-MR          1:20.00        XDQ        
      Arms past hipline
 -- Redman, Naomi A           10 DESC-NJ                   NT         DQ        
      One hand touch
 -- Kunca, Mikalah A           9 CFJV-MR                50.66        XDQ        
      Arms past hipline
 -- Ruiz, Sofia I              9 FAST-MR                   NT        XDQ        
      Arms past hipline
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lombardo, Kayla            9 RYE-MR               1:29.85    1:28.16        
                  42.22     1:28.16 (45.94)                                        
  2 Todorov, Ainhoa           10 CFJV-MR              1:31.68    1:30.68        
                  43.21     1:30.68 (47.47)                                        
  3 DeSiena, Kaitlyn           9 CFJV-MR              1:53.03    1:41.02        
                  48.08     1:41.02 (52.94)                                        
  4 Hlinka, Maria H            9 HS-MR                1:47.07    1:46.30        
                  51.00     1:46.30 (55.30)                                        
  5 Hasimaj, Briana           10 McBurney-MR          1:46.28    1:47.42        
                  50.31     1:47.42 (57.11)                                        
  6 Zucker, Tova S            10 LIFE-MR              2:00.86    1:47.44        
                  52.41     1:47.44 (55.03)                                        
  7 Kunca, Mikalah A           9 CFJV-MR              1:58.34    1:47.90        
                  51.45     1:47.90 (56.45)                                        
  8 Hao, Iris                 10 LIFE-MR              2:14.65    1:56.56        
                  55.23   1:56.56 (1:01.33)                                        
  9 Solano, Chiara            10 LIFE-MR              2:10.89    1:59.97        
                  57.84   1:59.97 (1:02.13)                                        
 10 Henry, Paige               9 CAS-MR               2:02.52    2:00.35        
                  59.79   2:00.35 (1:00.56)                                        
 11 Ruff, Lucy C              10 LIFE-MR              2:30.86    2:09.59        
                1:00.29   2:09.59 (1:09.30)                                        
 -- Rice, Lila C               9 ASAP-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
                1:18.69        DQ (1:27.30)                                        
 -- Angerthal, Vivian         10 CFJV-MR              1:47.99         DQ        
      One hand touch
                  51.15          DQ (57.38)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Todorov, Ainhoa           10 CFJV-MR                35.20      34.47        
  2 Cani, Ema *               10 HS-MR                  36.66      34.51        
  3 Konigsberg, Kendall R      9 RYE-MR                 39.00      39.15        
  4 DeSiena, Kaitlyn           9 CFJV-MR                41.98      41.61        
  5 Lombardo, Kayla            9 RYE-MR                 45.05      42.00        
  6 Angerthal, Vivian         10 CFJV-MR                47.90      42.40        
  7 Henry, Paige               9 CAS-MR                 42.81      43.77        
  8 Hasimaj, Briana           10 McBurney-MR            48.09      45.79        
  9 Kunca, Mikalah A           9 CFJV-MR                46.86      47.25        
 10 Zucker, Tova S            10 LIFE-MR                58.84      47.49        
 11 Hlinka, Maria H            9 HS-MR                  47.48      49.62        
 12 Solano, Chiara            10 LIFE-MR              1:09.41      50.27        
 13 Rodriguez, Kaycee         10 KB Makos-MR            50.00      51.85        
 14 Svrcek, Stella            10 CFJV-MR                57.24      54.99        
 -- Rice, Lila C               9 ASAP-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Amato, Ester               9 CFJV-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Todorov, Ainhoa           10 CFJV-MR              1:27.76    1:24.41        
                  39.29     1:24.41 (45.12)                                        
  2 DeSiena, Kaitlyn           9 CFJV-MR                   NT    1:37.43        
                  44.34     1:37.43 (53.09)                                        
  3 Angerthal, Vivian         10 CFJV-MR              1:40.12    1:38.02        
                  43.45     1:38.02 (54.57)                                        
  4 Kunca, Mikalah A           9 CFJV-MR              1:59.25    1:50.96        
                  49.80   1:50.96 (1:01.16)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Todorov, Ainhoa           10 CFJV-MR              1:17.69    1:19.97        
                   3.23   1:19.97 (1:16.74)                                        
  2 Lombardo, Kayla            9 RYE-MR               1:22.50    1:24.47        
                   3.30   1:24.47 (1:21.17)                                        
  3 DeSiena, Kaitlyn           9 CFJV-MR              1:27.40    1:28.00        
                   3.17   1:28.00 (1:24.83)                                        
  4 Konigsberg, Kendall R      9 RYE-MR               1:25.00    1:31.58        
                   3.94   1:31.58 (1:27.64)                                        
  5 Kunca, Mikalah A           9 CFJV-MR              1:35.53    1:33.15        
                  45.15     1:33.15 (48.00)                                        
  6 Angerthal, Vivian         10 CFJV-MR              1:32.82    1:33.35        
                   3.87   1:33.35 (1:29.48)                                        
  7 Hasimaj, Briana           10 McBurney-MR          1:36.50    1:41.36        
                  48.14     1:41.36 (53.22)                                        
  8 Solano, Chiara            10 LIFE-MR              2:15.64    1:43.34        
                  50.66     1:43.34 (52.68)                                        
  9 Hasimaj, Keila             8 McBurney-MR          1:39.35    1:43.46        
                  47.14     1:43.46 (56.32)                                        
 10 Svrcek, Stella            10 CFJV-MR              1:49.02    1:45.48        
                  54.43     1:45.48 (51.05)                                        
 11 Berger, Kayla             10 LIFE-MR              2:11.62    1:47.53        
                  54.05     1:47.53 (53.48)                                        
 12 Smith, Jaida               8 KB Makos-MR          1:50.00    2:02.62        
                  59.01   2:02.62 (1:03.61)                                        
 13 Rana, Anya M               8 ASAP-MR                   NT    2:08.10        
                1:00.12   2:08.10 (1:07.98)                                        
 -- Amato, Ester               9 CFJV-MR                   NT         DQ        
      Arms past hipline - breast
                1:06.14        DQ (1:08.82)                                        
 -- Park, Paisley              7 ASAP-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick - fly
                1:17.19        DQ (1:23.38)                                        
 -- Henson, Kohana            10 McBurney-MR          1:31.74         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                   3.53        DQ (1:29.14)                                        
 -- Rice, Lila C               9 ASAP-MR                   NT         DQ        
      One hand touch - breast
                1:02.55        DQ (1:18.32)                                        
 -- Scharf, Rosie A            8 ASAP-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick - breast
                1:10.90        DQ (1:26.49)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cani, Ema *               10 HS-MR                3:03.76    2:52.04        
                  38.31     1:19.92 (41.61)     2:12.52 (52.60)     2:52.04 (39.52)
  2 Hasimaj, Keila             8 McBurney-MR               NT    3:37.83        
                  49.93     1:47.29 (57.36)   2:52.59 (1:05.30)     3:37.83 (45.24)
  3 Svrcek, Stella            10 CFJV-MR                   NT    3:47.16        
                  56.89     1:55.63 (58.74)   3:01.86 (1:06.23)     3:47.16 (45.30)
 -- Angerthal, Vivian         10 CFJV-MR              3:19.02         DQ        
      Non-simultaneous touch - breast
                  46.52     1:39.06 (52.54)   2:40.93 (1:01.87)          DQ (44.55)
 -- Todorov, Ainhoa           10 CFJV-MR              2:59.15         DQ        
      One hand touch - fly
                  38.30     1:20.74 (42.44)     2:09.02 (48.28)          DQ (38.71)
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 1:10.68    1:04.96        
     1) Kunca, Mikalah A 9              2) DeSiena, Kaitlyn 9             
     3) Angerthal, Vivian 10            4) Todorov, Ainhoa 10             
                  33.29     1:04.96 (31.67)                                        
  2 Harbor Seals-MR  'A'                                   NT    1:10.62        
     1) Chin, Cassidy * 8               2) Lally, Keely M 8               
     3) Huang, Cheri K 8                4) Hlinka, Maria H 9              
                  39.61     1:10.62 (31.01)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 2:32.75    2:37.81        
     1) Kunca, Mikalah A 9              2) Angerthal, Vivian 10           
     3) Todorov, Ainhoa 10              4) DeSiena, Kaitlyn 9             
                  41.14     1:29.95 (48.81)     2:05.58 (35.63)     2:37.81 (32.23)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Appelbaum, Talya          12 RYE-MR                 27.92      27.67        
  2 Chicaiza, Natali          12 CFJV-MR                31.19      28.99        
  3 Washington, Madison L     12 CAS-MR                 29.76      29.19        
  4 MacDonald, Laura          12 CFJV-MR                29.88      29.70        
  5 Bensabeur, Sidney         12 CFJV-MR                31.58      30.94        
  6 Carano, Mylie             11 CFJV-MR                30.70      31.08        
  7 Hedman, Else              12 CFJV-MR                31.09      31.17        
  8 Linahan, Kristin          12 CFJV-MR                30.47      31.20        
  9 Ha, Kara                  11 LIFE-MR                32.45      31.35        
 10 Torres, Cassidy-Amber     11 McBurney-MR            31.81      31.60        
 11 Williams, Alisia          12 CAS-MR                 31.59      31.98        
 12 Wiggins, Alayla           11 KB Makos-MR            31.22      32.01        
 13 Liang, Magan E            11 McBurney-MR            31.25      32.12        
 14 Zucchi, Mia               12 CFJV-MR                32.19      32.34        
 15 Iza, Zamira               12 CFJV-MR                33.56      33.06        
 16 Dyce, Aniesha             12 ASAP-MR                32.48      33.22        
 17 Huang, Alyssa             11 CFJV-MR                32.75      33.27        
 18 Vizhco, Daisy M           11 CAS-MR                 34.68      33.34        
 19 Delgado, Isabella         12 CAS-MR                 33.27      33.36        
 20 Del Rosario-Tapan, Amiha  11 CAS-MR                 34.59      33.61        
 21 Province, Shaye L         11 ASAP-MR                35.23      34.00        
 22 Constantine, Charlotte    12 CFJV-MR                33.63      34.32        
 23 Kuliecza, Vivienne R      11 McBurney-MR            34.57      36.02        
 24 Sheran, Samantha          12 ASAP-MR                38.12      37.00        
 25 Lukenich, Eila A          12 ASAP-MR                37.33      38.87        
 26 Lefever, Megan M          11 ASAP-MR                40.75      43.62        
 27 Sledzik, Emma             12 CFJV-MR                   NT      43.80        
 28 Shulga, Anna              11 McBurney-MR            46.48      45.02        
 29 Rousakis, Mary E          11 ASAP-MR                   NT      47.19        
 30 Ancone, Kyra              12 McBurney-MR            55.03      47.94        
 31 Perryman, Jasmine A       12 DESC-NJ                   NT      50.69        
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MacDonald, Laura          12 CFJV-MR              6:35.00    6:16.20        
                  32.36     1:09.94 (37.58)     1:48.49 (38.55)     2:27.30 (38.81)
        2:44.01 (16.71)     3:05.48 (21.47)     3:45.25 (39.77)     4:24.75 (39.50)
        5:03.46 (38.71)   6:16.20 (1:12.74)                                        
  2 Chicaiza, Natali          12 CFJV-MR              6:40.89    6:26.98        
  3 Iza, Zamira               12 CFJV-MR                   NT    6:37.96        
                  39.53     1:23.90 (44.37)     2:10.77 (46.87)     2:57.37 (46.60)
        3:44.48 (47.11)     4:32.36 (47.88)     5:21.68 (49.32)     6:08.47 (46.79)
        6:55.81 (47.34)         6:37.96 ( )                                        
  4 Bensabeur, Sidney         12 CFJV-MR              6:56.24    6:39.80        
                  35.35     1:14.73 (39.38)     1:54.48 (39.75)     2:34.70 (40.22)
        3:15.81 (41.11)     3:56.69 (40.88)     4:38.24 (41.55)     5:19.51 (41.27)
        6:01.26 (41.75)     6:39.80 (38.54)                                        
  5 Hedman, Else              12 CFJV-MR              7:50.17    7:05.31        
                  36.31     1:17.84 (41.53)     2:00.84 (43.00)     2:44.27 (43.43)
        3:27.68 (43.41)     4:11.53 (43.85)     4:55.14 (43.61)     5:39.91 (44.77)
        6:24.44 (44.53)     7:05.31 (40.87)                                        
  6 Liang, Magan E            11 McBurney-MR               NT    7:09.86        
  7 Zucchi, Mia               12 CFJV-MR              7:08.23    7:10.43        
                  37.70     1:20.86 (43.16)     2:03.09 (42.23)     2:47.36 (44.27)
        3:30.45 (43.09)     4:16.12 (45.67)     5:01.65 (45.53)     5:45.42 (43.77)
        6:31.29 (45.87)     7:10.43 (39.14)                                        
  8 Kuliecza, Vivienne R      11 McBurney-MR               NT    7:36.09        
                  42.39     1:28.32 (45.93)     2:13.08 (44.76)     3:00.15 (47.07)
        3:46.48 (46.33)     4:34.97 (48.49)     5:21.50 (46.53)     6:08.03 (46.53)
        6:54.41 (46.38)     7:36.09 (41.68)                                        
  9 Banja, Cristal *          11 HS-MR                6:45.00    7:56.41        
                  40.28     1:26.00 (45.72)     2:15.16 (49.16)     3:05.05 (49.89)
        3:55.02 (49.97)     4:44.50 (49.48)     5:35.51 (51.01)     6:25.10 (49.59)
        7:11.38 (46.28)     7:56.41 (45.03)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Appelbaum, Talya          12 RYE-MR                 33.51      32.88        
  2 Wilkinson, Julia          11 CFJV-MR                34.26      33.19        
  3 Quiller, Hailey M         12 CAS-MR                 35.09      34.05        
  4 Carano, Mylie             11 CFJV-MR                37.00      36.38        
  5 Washington, Madison L     12 CAS-MR                 37.11      36.45        
  6 Ha, Kara                  11 LIFE-MR                37.72      36.59        
  7 Delgado, Isabella         12 CAS-MR                 38.56      37.03        
  8 Carley, Olina             11 CFJV-MR                36.78      37.22        
  9 Zucchi, Mia               12 CFJV-MR                37.90      37.63        
 10 Constantine, Charlotte    12 CFJV-MR                40.14      38.97        
 11 Liang, Magan E            11 McBurney-MR            39.79      39.04        
 12 Torres, Cassidy-Amber     11 McBurney-MR            40.86      39.66        
 13 Iza, Zamira               12 CFJV-MR                40.60      39.73        
 14 Vizhco, Daisy M           11 CAS-MR                 42.19      40.34        
 15 Kuliecza, Vivienne R      11 McBurney-MR            40.81      40.47        
 16 Williams, Alisia          12 CAS-MR                 38.57      40.69        
 17 Dyce, Aniesha             12 ASAP-MR                43.97      40.72        
 18 Province, Shaye L         11 ASAP-MR                44.27      42.45        
 19 Wiggins, Alayla           11 KB Makos-MR            39.01      42.78        
 20 Del Rosario-Tapan, Amiha  11 CAS-MR                 42.12      43.12        
 21 Sheran, Samantha          12 ASAP-MR                   NT      44.91        
 22 Lukenich, Eila A          12 ASAP-MR                46.04      46.30        
 23 Lefever, Megan M          11 ASAP-MR                49.09      47.28        
 24 Rousakis, Mary E          11 ASAP-MR                   NT      54.16        
 25 Ancone, Kyra              12 McBurney-MR          1:07.70      57.17        
 26 Sledzik, Emma             12 CFJV-MR                   NT      57.89        
 27 Shulga, Anna              11 McBurney-MR          1:04.08    1:01.91        
 -- Chicaiza, Natali          12 CFJV-MR                36.16         DQ        
      Re-Submerged
 -- Perryman, Jasmine A       12 DESC-NJ                   NT         DQ        
      No touch at turn
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quiller, Hailey M         12 CAS-MR               1:16.41    1:13.99        
                  34.86     1:13.99 (39.13)                                        
  2 MacDonald, Laura          12 CFJV-MR              1:17.00    1:15.06        
                  36.40     1:15.06 (38.66)                                        
  3 Chicaiza, Natali          12 CFJV-MR              1:17.57    1:15.08        
                  36.82     1:15.08 (38.26)                                        
  4 Carano, Mylie             11 CFJV-MR              1:21.36    1:16.90        
                  36.32     1:16.90 (40.58)                                        
  5 Bensabeur, Sidney         12 CFJV-MR              1:20.66    1:18.51        
                  38.25     1:18.51 (40.26)                                        
  6 Carley, Olina             11 CFJV-MR              1:20.82    1:19.43        
                  37.94     1:19.43 (41.49)                                        
  7 Washington, Madison L     12 CAS-MR               1:20.66    1:19.96        
                  38.54     1:19.96 (41.42)                                        
  7 Delgado, Isabella         12 CAS-MR               1:28.63    1:19.96        
                  38.71     1:19.96 (41.25)                                        
  9 Hedman, Else              12 CFJV-MR              1:25.84    1:20.27        
                  38.81     1:20.27 (41.46)                                        
 10 Zucchi, Mia               12 CFJV-MR              1:27.91    1:23.22        
                  41.03     1:23.22 (42.19)                                        
 11 Zucker, Petra             12 LIFE-MR              1:50.86    1:24.92        
                  41.06     1:24.92 (43.86)                                        
 12 Vizhco, Daisy M           11 CAS-MR               1:29.02    1:25.99        
                  42.04     1:25.99 (43.95)                                        
 13 Paulino, Janylee          11 KB Makos-MR          1:42.00    1:26.00        
 13 Dyce, Aniesha             12 ASAP-MR              1:36.29    1:26.00        
                  41.24     1:26.00 (44.76)                                        
 15 Williams, Alisia          12 CAS-MR               1:26.57    1:26.94        
 16 Del Rosario-Tapan, Amiha  11 CAS-MR                    NT    1:29.66        
                  44.13     1:29.66 (45.53)                                        
 17 Huang, Alyssa             11 CFJV-MR                   NT    1:30.10        
                  42.68     1:30.10 (47.42)                                        
 18 Banja, Cristal *          11 HS-MR                1:40.73    1:31.20        
                  44.83     1:31.20 (46.37)                                        
 19 Iza, Zamira               12 CFJV-MR              1:35.89    1:31.25        
                  43.76     1:31.25 (47.49)                                        
 20 Province, Shaye L         11 ASAP-MR                   NT    1:36.39        
                  46.25     1:36.39 (50.14)                                        
 21 Sheran, Samantha          12 ASAP-MR                   NT    1:46.11        
                  49.39     1:46.11 (56.72)                                        
 22 Buchanan, Carmen C        12 DESC-NJ                   NT    1:57.21        
                  55.12   1:57.21 (1:02.09)                                        
 -- Sledzik, Emma             12 CFJV-MR                   NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  52.59          DQ (57.97)                                        
 -- Wilkinson, Julia          11 CFJV-MR              1:19.51         DQ        
      Multiple strokes
                  36.13          DQ (37.90)                                        
 -- Rousakis, Mary E          11 ASAP-MR                   NT         DQ        
      Multiple strokes
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MacDonald, Laura          12 CFJV-MR                37.50      37.54        
  2 Bensabeur, Sidney         12 CFJV-MR                38.68      38.68        
  3 Carano, Mylie             11 CFJV-MR                39.21      39.62        
  4 Washington, Madison L     12 CAS-MR                 41.20      40.24        
  5 Hedman, Else              12 CFJV-MR                40.64      40.67        
  6 Quiller, Hailey M         12 CAS-MR                 41.35      41.22        
  7 Dyce, Aniesha             12 ASAP-MR                46.01      43.36        
  8 Wilkinson, Julia          11 CFJV-MR                42.93      43.44        
  9 Zucker, Petra             12 LIFE-MR                50.59      43.71        
 10 Liang, Magan E            11 McBurney-MR            43.17      43.84        
 11 Paulino, Janylee          11 KB Makos-MR            45.00      44.20        
 12 Williams, Alisia          12 CAS-MR                 44.69      44.88        
 13 Delgado, Isabella         12 CAS-MR                 45.90      45.13        
 14 Zucchi, Mia               12 CFJV-MR                47.40      45.57        
 15 Iza, Zamira               12 CFJV-MR                43.82      46.16        
 16 Huang, Alyssa             11 CFJV-MR                46.07      46.23        
 17 Carley, Olina             11 CFJV-MR                46.29      47.29        
 18 Kuliecza, Vivienne R      11 McBurney-MR            45.00      47.58        
 19 Del Rosario-Tapan, Amiha  11 CAS-MR                 48.57      48.64        
 20 Sledzik, Emma             12 CFJV-MR                   NT      52.54        
 21 Province, Shaye L         11 ASAP-MR                   NT      52.92        
 22 Sheran, Samantha          12 ASAP-MR                52.07      55.21        
 23 Ancone, Kyra              12 McBurney-MR          1:16.29    1:03.04        
 -- Buchanan, Carmen C        12 DESC-NJ                   NT         DQ        
      Butterfly kick
 -- Rousakis, Mary E          11 ASAP-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MacDonald, Laura          12 CFJV-MR              1:26.14    1:21.99        
                  38.73     1:21.99 (43.26)                                        
  2 Appelbaum, Talya          12 RYE-MR               1:27.05    1:23.36        
                  39.84     1:23.36 (43.52)                                        
  3 Bensabeur, Sidney         12 CFJV-MR              1:23.18    1:24.06        
                  38.82     1:24.06 (45.24)                                        
  4 Hedman, Else              12 CFJV-MR              1:27.76    1:28.55        
                  41.65     1:28.55 (46.90)                                        
  5 Quiller, Hailey M         12 CAS-MR               1:25.99    1:28.67        
                  41.77     1:28.67 (46.90)                                        
  6 Carano, Mylie             11 CFJV-MR              1:28.54    1:28.97        
                  40.68     1:28.97 (48.29)                                        
  7 Washington, Madison L     12 CAS-MR               1:30.50    1:29.34        
                  43.18     1:29.34 (46.16)                                        
  8 Linahan, Kristin          12 CFJV-MR              1:29.56    1:30.35        
                  42.93     1:30.35 (47.42)                                        
  9 Torres, Cassidy-Amber     11 McBurney-MR               NT    1:33.15        
                  43.06     1:33.15 (50.09)                                        
 10 Ha, Kara                  11 LIFE-MR              1:40.74    1:36.72        
                   1.87   1:36.72 (1:34.85)                                        
 11 Dyce, Aniesha             12 ASAP-MR              1:38.34    1:37.26        
                   1.79   1:37.26 (1:35.47)                                        
 12 Iza, Zamira               12 CFJV-MR              1:35.36    1:37.51        
                  45.88     1:37.51 (51.63)                                        
 13 Wilkinson, Julia          11 CFJV-MR              1:34.44    1:37.56        
                  45.92     1:37.56 (51.64)                                        
 14 Delgado, Isabella         12 CAS-MR               1:36.50    1:37.80        
                  46.32     1:37.80 (51.48)                                        
 15 Williams, Alisia          12 CAS-MR               1:37.51    1:38.14        
                  46.16     1:38.14 (51.98)                                        
 16 Carley, Olina             11 CFJV-MR              1:40.82    1:38.38        
                   4.01   1:38.38 (1:34.37)                                        
 17 Zucchi, Mia               12 CFJV-MR              1:43.13    1:38.89        
 18 Constantine, Charlotte    12 CFJV-MR              1:37.80    1:40.56        
                   2.51   1:40.56 (1:38.05)                                        
 19 Province, Shaye L         11 ASAP-MR                   NT    1:43.87        
 20 Huang, Alyssa             11 CFJV-MR              1:38.46    1:45.83        
                   1.73   1:45.83 (1:44.10)                                        
 21 Sledzik, Emma             12 CFJV-MR                   NT    1:51.59        
 22 Lukenich, Eila A          12 ASAP-MR              1:55.44    1:57.04        
 23 Sheran, Samantha          12 ASAP-MR              2:02.73    2:02.64        
 24 Lefever, Megan M          11 ASAP-MR                   NT    2:05.51        
                1:02.63   2:05.51 (1:02.88)                                        
 25 Rousakis, Mary E          11 ASAP-MR                   NT    2:07.28        
 26 Shulga, Anna              11 McBurney-MR               NT    2:08.98        
                1:01.82   2:08.98 (1:07.16)                                        
 27 Ancone, Kyra              12 McBurney-MR               NT    2:18.95        
                1:08.20   2:18.95 (1:10.75)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quiller, Hailey M         12 CAS-MR                 30.46      30.61        
  2 MacDonald, Laura          12 CFJV-MR                33.80      33.43        
  3 Washington, Madison L     12 CAS-MR                 34.43      33.96        
  4 Carley, Olina             11 CFJV-MR                34.06      34.23        
  5 Chicaiza, Natali          12 CFJV-MR                37.35      34.53        
  6 Wilkinson, Julia          11 CFJV-MR                34.51      35.53        
  7 Del Rosario-Tapan, Amiha  11 CAS-MR                 35.49      35.73        
  8 Zucchi, Mia               12 CFJV-MR                34.60      37.42        
  9 Liang, Magan E            11 McBurney-MR            36.05      37.95        
 10 Dyce, Aniesha             12 ASAP-MR                47.09      38.88        
 11 Delgado, Isabella         12 CAS-MR                 36.73      39.89        
 12 Vizhco, Daisy M           11 CAS-MR                 41.99      40.99        
 13 Banja, Cristal *          11 HS-MR                  41.05      41.20        
 14 Iza, Zamira               12 CFJV-MR                39.43      42.43        
 15 Huang, Alyssa             11 CFJV-MR                   NT      42.67        
 16 Province, Shaye L         11 ASAP-MR                47.87      44.14        
 16 Zucker, Petra             12 LIFE-MR                48.22      44.14        
 18 Kuliecza, Vivienne R      11 McBurney-MR            45.74      45.97        
 19 Sheran, Samantha          12 ASAP-MR                   NT      50.23        
 20 Buchanan, Carmen C        12 DESC-NJ                   NT      51.38        
 21 Rousakis, Mary E          11 ASAP-MR                   NT      56.41        
 22 Ancone, Kyra              12 McBurney-MR          1:18.09    1:05.32        
 -- Williams, Alisia          12 CAS-MR                 37.82         DQ        
      One hand touch
 -- Sledzik, Emma             12 CFJV-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quiller, Hailey M         12 CAS-MR               1:11.41    1:10.41        
                   1.93   1:10.41 (1:08.48)                                        
  2 Chicaiza, Natali          12 CFJV-MR              1:22.81    1:18.53        
                   3.18   1:18.53 (1:15.35)                                        
  3 MacDonald, Laura          12 CFJV-MR              1:18.12    1:19.27        
                   2.74   1:19.27 (1:16.53)                                        
  4 Carley, Olina             11 CFJV-MR              1:16.35    1:20.00        
                   3.47   1:20.00 (1:16.53)                                        
  5 Dyce, Aniesha             12 ASAP-MR              1:35.49    1:23.94        
                  41.60     1:23.94 (42.34)                                        
  5 Bensabeur, Sidney         12 CFJV-MR              1:24.69    1:23.94        
                   3.60   1:23.94 (1:20.34)                                        
  7 Hedman, Else              12 CFJV-MR              1:30.20    1:24.78        
                  38.38     1:24.78 (46.40)                                        
  8 Washington, Madison L     12 CAS-MR               1:23.79    1:25.86        
                   2.12   1:25.86 (1:23.74)                                        
  9 Del Rosario-Tapan, Amiha  11 CAS-MR               1:27.77    1:26.95        
                  40.84     1:26.95 (46.11)                                        
 10 Wilkinson, Julia          11 CFJV-MR              1:30.41    1:29.82        
                  40.77     1:29.82 (49.05)                                        
 11 Williams, Alisia          12 CAS-MR               1:28.71    1:29.85        
                  39.32     1:29.85 (50.53)                                        
 12 Liang, Magan E            11 McBurney-MR               NT    1:31.63        
                  39.74     1:31.63 (51.89)                                        
 13 Delgado, Isabella         12 CAS-MR               1:32.63    1:35.13        
                  41.53     1:35.13 (53.60)                                        
 14 Huang, Alyssa             11 CFJV-MR                   NT    1:44.58        
                  45.02     1:44.58 (59.56)                                        
 15 Linahan, Kristin          12 CFJV-MR                   NT    1:45.49        
                  41.19   1:45.49 (1:04.30)                                        
 16 Province, Shaye L         11 ASAP-MR                   NT    1:49.74        
                  45.45   1:49.74 (1:04.29)                                        
 17 Kuliecza, Vivienne R      11 McBurney-MR               NT    2:00.04        
                  49.80   2:00.04 (1:10.24)                                        
 -- Vizhco, Daisy M           11 CAS-MR               1:43.39         DQ        
      One hand touch
                  43.14          DQ (55.76)                                        
 -- Lukenich, Eila A          12 ASAP-MR                   NT         DQ        
                  54.93        DQ (1:04.30)                                        
 -- Lefever, Megan M          11 ASAP-MR                   NT        XDQ        
      One hand touch
                  48.15          DQ (59.33)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quiller, Hailey M         12 CAS-MR               1:17.77    1:15.11        
                  34.34     1:15.11 (40.77)                                        
  2 Chicaiza, Natali          12 CFJV-MR              1:20.01    1:15.49        
                  35.25     1:15.49 (40.24)                                        
  3 Bensabeur, Sidney         12 CFJV-MR              1:18.98    1:16.20        
                  36.66     1:16.20 (39.54)                                        
  4 Hedman, Else              12 CFJV-MR              1:19.77    1:18.73        
                  36.47     1:18.73 (42.26)                                        
  5 Washington, Madison L     12 CAS-MR               1:20.18    1:19.07        
                  37.55     1:19.07 (41.52)                                        
  6 Carano, Mylie             11 CFJV-MR              1:21.86    1:19.13        
                  37.01     1:19.13 (42.12)                                        
  7 Carley, Olina             11 CFJV-MR              1:21.27    1:20.66        
                  35.95     1:20.66 (44.71)                                        
  8 Wilkinson, Julia          11 CFJV-MR              1:21.06    1:20.73        
                  36.75     1:20.73 (43.98)                                        
  9 Liang, Magan E            11 McBurney-MR          1:26.15    1:22.83        
                  39.10     1:22.83 (43.73)                                        
 10 Delgado, Isabella         12 CAS-MR               1:25.71    1:22.84        
                  38.24     1:22.84 (44.60)                                        
 11 Dyce, Aniesha             12 ASAP-MR              1:30.95    1:23.56        
                  39.13     1:23.56 (44.43)                                        
 12 Paulino, Janylee          11 KB Makos-MR          1:31.00    1:24.75        
                  41.75     1:24.75 (43.00)                                        
 13 Del Rosario-Tapan, Amiha  11 CAS-MR               1:30.60    1:25.26        
                  40.51     1:25.26 (44.75)                                        
 14 Williams, Alisia          12 CAS-MR               1:22.53    1:25.35        
                  39.20     1:25.35 (46.15)                                        
 15 Zucker, Petra             12 LIFE-MR              1:52.38    1:28.10        
                  42.11     1:28.10 (45.99)                                        
 16 Vizhco, Daisy M           11 CAS-MR                    NT    1:28.18        
                  40.10     1:28.18 (48.08)                                        
 17 Huang, Alyssa             11 CFJV-MR              1:29.89    1:29.32        
                  40.42     1:29.32 (48.90)                                        
 18 Banja, Cristal *          11 HS-MR                1:30.00    1:30.31        
                  42.42     1:30.31 (47.89)                                        
 19 Kuliecza, Vivienne R      11 McBurney-MR          1:30.18    1:35.30        
                  46.41     1:35.30 (48.89)                                        
 20 Sheran, Samantha          12 ASAP-MR              1:41.06    1:39.64        
                  46.31     1:39.64 (53.33)                                        
 21 Rousakis, Mary E          11 ASAP-MR                   NT    1:59.72        
                  59.47   1:59.72 (1:00.25)                                        
 22 Ancone, Kyra              12 McBurney-MR               NT    2:05.54        
                1:00.29   2:05.54 (1:05.25)                                        
 -- Province, Shaye L         11 ASAP-MR              1:40.09         DQ        
      One hand touch - breast
                  43.72          DQ (53.63)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MacDonald, Laura          12 CFJV-MR              2:41.27    2:38.37        
                  34.53     1:16.34 (41.81)     2:02.75 (46.41)     2:38.37 (35.62)
  2 Quiller, Hailey M         12 CAS-MR               2:47.19    2:41.57        
                  33.25     1:14.35 (41.10)     2:05.16 (50.81)     2:41.57 (36.41)
  3 Bensabeur, Sidney         12 CFJV-MR              2:47.18    2:44.84        
                  37.69     1:19.03 (41.34)     2:05.24 (46.21)     2:44.84 (39.60)
  4 Chicaiza, Natali          12 CFJV-MR              2:54.75    2:51.74        
                  38.17     1:19.31 (41.14)     2:13.98 (54.67)     2:51.74 (37.76)
  5 Hedman, Else              12 CFJV-MR              3:12.79    2:54.12        
                  39.42     1:23.90 (44.48)     2:14.55 (50.65)     2:54.12 (39.57)
  6 Zucchi, Mia               12 CFJV-MR              3:17.15    2:57.48        
                  38.91     1:24.40 (45.49)     2:18.44 (54.04)     2:57.48 (39.04)
  7 Carley, Olina             11 CFJV-MR              2:55.11    2:57.82        
                  38.62     1:22.10 (43.48)     2:17.13 (55.03)     2:57.82 (40.69)
  8 Liang, Magan E            11 McBurney-MR          2:59.03    2:57.86        
                  40.15     1:28.73 (48.58)     2:18.94 (50.21)     2:57.86 (38.92)
  9 Wilkinson, Julia          11 CFJV-MR              2:57.19    2:58.45        
                  42.31     1:26.37 (44.06)     2:20.64 (54.27)     2:58.45 (37.81)
 10 Linahan, Kristin          12 CFJV-MR                   NT    3:03.43        
                  42.86     1:28.26 (45.40)     2:20.93 (52.67)     3:03.43 (42.50)
 11 Del Rosario-Tapan, Amiha  11 CAS-MR                    NT    3:04.98        
                  38.91     1:29.54 (50.63)     2:23.69 (54.15)     3:04.98 (41.29)
 12 Vizhco, Daisy M           11 CAS-MR                    NT    3:07.32        
                  40.69     1:28.04 (47.35)     2:24.01 (55.97)     3:07.32 (43.31)
 13 Ha, Kara                  11 LIFE-MR              3:25.03    3:09.39        
                  45.12     1:35.02 (49.90)     2:25.06 (50.04)     3:09.39 (44.33)
 14 Iza, Zamira               12 CFJV-MR                   NT    3:09.55        
                  43.85     1:34.12 (50.27)     2:27.31 (53.19)     3:09.55 (42.24)
 15 Torres, Cassidy-Amber     11 McBurney-MR               NT    3:11.00        
                  40.05     1:28.50 (48.45)     2:25.61 (57.11)     3:11.00 (45.39)
 16 Constantine, Charlotte    12 CFJV-MR                   NT    3:21.43        
                  44.17     1:33.23 (49.06)   2:34.63 (1:01.40)     3:21.43 (46.80)
 17 Huang, Alyssa             11 CFJV-MR                   NT    3:27.60        
                  45.17     1:37.76 (52.59)   3:27.60 (1:49.84)                    
 -- Kuliecza, Vivienne R      11 McBurney-MR               NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  50.44     1:42.02 (51.58)     2:41.79 (59.77)          DQ (46.96)
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cas Stingrays-MR  'A'                             2:03.59    2:00.98        
     1) Washington, Madison L 12        2) Delgado, Isabella 12           
     3) Williams, Alisia 12             4) Quiller, Hailey M 12           
                  31.34     1:01.52 (30.18)     1:33.57 (32.05)     2:00.98 (27.41)
  2 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 2:00.70    2:01.47        
     1) Chicaiza, Natali 12             2) Carano, Mylie 11               
     3) Hedman, Else 12                 4) Wilkinson, Julia 11            
                  29.96     1:00.57 (30.61)     1:31.52 (30.95)     2:01.47 (29.95)
  3 Brooklyn Otters-MR  'A'                                NT    2:04.49        
     1) Province, Shaye L 11            2) Lukenich, Eila A 12            
     3) Sheran, Samantha 12             4) Dyce, Aniesha 12               
                  35.82     1:22.57 (46.75)     1:39.22 (16.65)     2:04.49 (25.27)
  4 Club Fit Jefferson Valley-MR  'B'                 2:04.03    2:08.80        
     1) Zucchi, Mia 12                  2) Carley, Olina 11               
     3) Huang, Alyssa 11                4) Bensabeur, Sidney 12           
                  31.23     1:03.67 (32.44)     1:36.99 (33.32)     2:08.80 (31.81)
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 2:16.31    2:14.23        
     1) Wilkinson, Julia 11             2) Carano, Mylie 11               
     3) Carley, Olina 11                4) Linahan, Kristin 12            
                  34.09     1:11.67 (37.58)     1:45.09 (33.42)     2:14.23 (29.14)
  2 Cas Stingrays-MR  'A'                             2:21.81    2:17.10        
     1) Delgado, Isabella 12            2) Washington, Madison L 12       
     3) Quiller, Hailey M 12            4) Williams, Alisia 12            
                  37.10     1:20.60 (43.50)     1:45.47 (24.87)     2:17.10 (31.63)
  3 Club Fit Jefferson Valley-MR  'B'                 2:19.32    2:21.44        
     1) Chicaiza, Natali 12             2) Bensabeur, Sidney 12           
     3) Zucchi, Mia 12                  4) Hedman, Else 12                
                  35.36     1:15.29 (39.93)     1:50.34 (35.05)     2:21.44 (31.10)
  4 Brooklyn Otters-MR  'A'                                NT    2:55.02        
     1) Lefever, Megan M 11             2) Lukenich, Eila A 12            
     3) Dyce, Aniesha 12                4) Province, Shaye L 11           
                  48.59     1:41.83 (53.24)     2:21.03 (39.20)     2:55.02 (33.99)
  5 Brooklyn Otters-MR  'B'                                NT    3:43.84        
     1) Rana, Anya M 8                  2) Sheran, Samantha 12            
     3) Rousakis, Mary E 11             4) Rice, Lila C 9                 
                  57.98     1:53.31 (55.33)   2:58.84 (1:05.53)     3:43.84 (45.00)
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Geelen, Lara              14 RYE-MR                 55.14      57.58        
                  28.30       57.58 (29.28)                                        
  2 Leonard, Delaney          13 CFJV-MR                58.16      58.77        
                  28.09       58.77 (30.68)                                        
  3 Roller, Mary Quin         13 McBurney-MR          1:01.26    1:00.12        
                  28.00     1:00.12 (32.12)                                        
  4 Perez, Miranda M          14 KB Makos-MR            59.46    1:00.72        
                  28.63     1:00.72 (32.09)                                        
  5 MacDonald, Kate           13 CFJV-MR              1:03.63    1:03.33        
                  30.23     1:03.33 (33.10)                                        
  6 Tyberg, Alexa             14 CFJV-MR              1:03.02    1:03.72        
                  30.68     1:03.72 (33.04)                                        
  7 Miriyagalla, Vaishali     14 CFJV-MR              1:03.54    1:04.08        
                  31.11     1:04.08 (32.97)                                        
  8 Angerthal, Tatum          13 CFJV-MR              1:06.83    1:04.58        
                  30.67     1:04.58 (33.91)                                        
  9 Lastras-Castrejon, Danie  14 CFJV-MR              1:06.29    1:05.57        
                  31.10     1:05.57 (34.47)                                        
 10 Candelaria, Azi           14 McBurney-MR          1:08.53    1:07.40        
                  31.65     1:07.40 (35.75)                                        
 11 Aery, Christine           13 CFJV-MR              1:01.95    1:07.50        
                  31.94     1:07.50 (35.56)                                        
 12 Vega, Melanie J           14 DESC-NJ              1:09.47    1:08.01        
                  32.24     1:08.01 (35.77)                                        
 13 Collymore, Athena J       13 DESC-NJ              1:14.83    1:09.14        
                  31.85     1:09.14 (37.29)                                        
 14 Gutierrez, Jaleesha H     14 DESC-NJ              1:15.42    1:09.55        
                  32.92     1:09.55 (36.63)                                        
 15 Kelly, Katie              13 CFJV-MR              1:11.43    1:12.48        
                  34.22     1:12.48 (38.26)                                        
 16 Sheridan, Emer            14 McBurney-MR          1:16.44    1:14.59        
                  35.06     1:14.59 (39.53)                                        
 17 Sharpe, Ashley B          14 KB Makos-MR          1:11.83    1:15.15        
                  34.07     1:15.15 (41.08)                                        
 18 Martinez, Leslie          13 KB Makos-MR          1:13.96    1:19.38        
                  37.01     1:19.38 (42.37)                                        
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tiedemann, Julie          14 RYE-MR               5:44.83    5:49.53        
                  30.81     1:05.30 (34.49)     1:40.99 (35.69)     2:17.42 (36.43)
        2:53.26 (35.84)     3:28.87 (35.61)     4:05.03 (36.16)     4:40.90 (35.87)
        5:16.34 (35.44)     5:49.53 (33.19)                                        
  2 Dillon, Grace             14 CFJV-MR              6:01.57    5:58.67        
                  32.62     1:08.66 (36.04)     1:43.69 (35.03)     2:22.00 (38.31)
        2:57.13 (35.13)     3:35.08 (37.95)     4:12.60 (37.52)     4:48.54 (35.94)
        5:25.23 (36.69)     5:58.67 (33.44)                                        
  3 Tyberg, Alexa             14 CFJV-MR              5:50.18    5:58.71        
                  31.52     1:06.44 (34.92)     1:43.02 (36.58)     2:20.87 (37.85)
        2:57.85 (36.98)     3:34.32 (36.47)     4:12.20 (37.88)     4:48.41 (36.21)
        5:24.89 (36.48)     5:58.71 (33.82)                                        
  4 Leonard, Delaney          13 CFJV-MR              6:01.64    6:10.60        
                  32.65     1:09.06 (36.41)     1:46.44 (37.38)     2:25.68 (39.24)
        3:03.74 (38.06)     3:42.33 (38.59)     4:21.26 (38.93)     4:59.03 (37.77)
        5:35.93 (36.90)     6:10.60 (34.67)                                        
  5 Callaghan, Anna           14 CFJV-MR              6:08.21    6:11.21        
                  33.40     1:10.24 (36.84)     1:47.73 (37.49)     2:25.33 (37.60)
        3:03.68 (38.35)     3:41.94 (38.26)     4:20.24 (38.30)     4:58.81 (38.57)
        5:37.17 (38.36)     6:11.21 (34.04)                                        
  6 Roller, Mary Quin         13 McBurney-MR          6:37.45    6:26.09        
                  30.56     1:06.02 (35.46)     1:44.34 (38.32)     2:23.82 (39.48)
        3:04.19 (40.37)     3:44.58 (40.39)     4:25.34 (40.76)     5:06.61 (41.27)
        5:47.62 (41.01)     6:26.09 (38.47)                                        
  7 Finn, Molly K             14 HS-MR                6:48.57    6:29.75        
                  32.58     1:08.76 (36.18)     1:48.23 (39.47)     2:27.24 (39.01)
        3:07.52 (40.28)     3:48.40 (40.88)     4:29.70 (41.30)     5:10.33 (40.63)
        5:50.74 (40.41)     6:29.75 (39.01)                                        
  8 MacDonald, Kate           13 CFJV-MR              6:07.17    6:32.19        
                  31.84     1:09.45 (37.61)     1:48.92 (39.47)     2:28.75 (39.83)
        3:09.03 (40.28)     3:49.85 (40.82)     4:31.16 (41.31)     5:12.37 (41.21)
        5:52.87 (40.50)     6:32.19 (39.32)                                        
  9 Hanin, Katherine P        13 HS-MR                6:29.90    6:34.56        
                  33.97     1:12.66 (38.69)     1:52.67 (40.01)     2:32.54 (39.87)
        3:12.49 (39.95)     3:53.14 (40.65)     4:35.34 (42.20)     5:16.63 (41.29)
        5:57.89 (41.26)     6:34.56 (36.67)                                        
 10 Miriyagalla, Vaishali     14 CFJV-MR              6:21.95    6:36.60        
                  34.58     1:13.62 (39.04)     1:54.03 (40.41)     2:34.67 (40.64)
        3:15.67 (41.00)     3:56.78 (41.11)     4:37.95 (41.17)     5:18.96 (41.01)
        5:59.09 (40.13)     6:36.60 (37.51)                                        
 11 Candelaria, Azi           14 McBurney-MR          7:00.22    6:36.90        
                1:12.70     1:52.04 (39.34)     2:32.16 (40.12)     3:12.71 (40.55)
        3:53.35 (40.64)   6:36.90 (2:43.55)                                        
 12 Aery, Christine           13 CFJV-MR              6:08.84    6:42.37        
                  34.09     1:13.84 (39.75)   2:35.14 (1:21.30)   3:58.61 (1:23.47)
        4:40.64 (42.03)     5:22.03 (41.39)     6:03.17 (41.14)     6:42.47 (39.30)
            6:42.37 ( )                                                            
 13 Lastras-Castrejon, Danie  14 CFJV-MR              7:06.30    6:46.37        
                1:13.02     1:53.15 (40.13)     2:33.70 (40.55)     3:15.05 (41.35)
        3:57.16 (42.11)     4:39.93 (42.77)     5:23.29 (43.36)     6:06.44 (43.15)
        6:46.38 (39.94)         6:46.37 ( )                                        
 14 Angerthal, Tatum          13 CFJV-MR              6:55.94    6:52.87        
                  33.39     1:13.18 (39.79)     1:55.78 (42.60)     2:38.08 (42.30)
        3:20.77 (42.69)     4:03.72 (42.95)     4:46.43 (42.71)     5:29.85 (43.42)
        6:12.12 (42.27)     6:52.87 (40.75)                                        
 15 Kelly, Katie              13 CFJV-MR              7:16.10    7:16.08        
                  37.72     1:20.26 (42.54)     2:04.16 (43.90)     2:49.92 (45.76)
        3:35.98 (46.06)     4:20.70 (44.72)     5:05.77 (45.07)     5:50.41 (44.64)
        6:34.35 (43.94)     7:16.08 (41.73)                                        
 16 Cataldo, Alyssa           13 CFJV-MR                   NT    7:19.34        
                  37.34     1:20.47 (43.13)     2:04.66 (44.19)     2:50.13 (45.47)
        3:36.24 (46.11)     4:21.22 (44.98)     5:06.25 (45.03)     5:51.71 (45.46)
        6:37.35 (45.64)     7:19.34 (41.99)                                        
 17 Sheridan, Emer            14 McBurney-MR               NT    7:32.14        
                  39.08   2:11.72 (1:32.64)     2:58.73 (47.01)   4:32.19 (1:33.46)
        5:18.19 (46.00)     6:06.04 (47.85)     6:49.60 (43.56)     7:33.08 (43.48)
            7:32.14 ( )                                                            
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tiedemann, Julie          14 RYE-MR               1:08.26    1:08.31        
  2 Callaghan, Anna           14 CFJV-MR              1:08.99    1:09.02        
                  33.64     1:09.02 (35.38)                                        
  3 Finn, Molly K             14 HS-MR                1:12.91    1:09.84        
  4 MacDonald, Kate           13 CFJV-MR              1:08.66    1:10.89        
                  34.39     1:10.89 (36.50)                                        
  5 Roller, Mary Quin         13 McBurney-MR          1:13.66    1:11.82        
                  34.82     1:11.82 (37.00)                                        
  6 Leonard, Delaney          13 CFJV-MR              1:09.73    1:13.29        
                  35.62     1:13.29 (37.67)                                        
  7 Perez, Miranda M          14 KB Makos-MR          1:11.61    1:14.68        
                  35.40     1:14.68 (39.28)                                        
  8 Dillon, Grace             14 CFJV-MR              1:17.97    1:16.97        
                  37.69     1:16.97 (39.28)                                        
  9 Candelaria, Azi           14 McBurney-MR          1:16.75    1:17.88        
                  37.52     1:17.88 (40.36)                                        
 10 Hanin, Katherine P        13 HS-MR                1:23.68    1:19.63        
                  38.18     1:19.63 (41.45)                                        
 11 Lastras-Castrejon, Danie  14 CFJV-MR              1:18.96    1:20.12        
                  38.05     1:20.12 (42.07)                                        
 12 Angerthal, Tatum          13 CFJV-MR              1:16.72    1:20.55        
                  37.84     1:20.55 (42.71)                                        
 13 Aery, Christine           13 CFJV-MR              1:09.50    1:20.65        
                  38.27     1:20.65 (42.38)                                        
 14 Kelly, Katie              13 CFJV-MR              1:16.65    1:20.95        
                  40.05     1:20.95 (40.90)                                        
 15 Ravenhall Meinke, Clara   13 McBurney-MR          1:18.11    1:22.00        
                  39.39     1:22.00 (42.61)                                        
 16 Collymore, Athena J       13 DESC-NJ              1:22.39    1:22.80        
                  39.26     1:22.80 (43.54)                                        
 17 Sharpe, Ashley B          14 KB Makos-MR          1:20.99    1:25.58        
                  40.69     1:25.58 (44.89)                                        
 18 Sheridan, Emer            14 McBurney-MR          1:29.64    1:28.97        
 19 Howard, Maia A            13 DESC-NJ              1:32.60    1:34.29        
                  45.91     1:34.29 (48.38)                                        
 20 Martinez, Leslie          13 KB Makos-MR          1:43.78    1:36.93        
                  47.10     1:36.93 (49.83)                                        
 21 Cataldo, Alyssa           13 CFJV-MR              1:35.84    1:39.15        
                  47.62     1:39.15 (51.53)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Callaghan, Anna           14 CFJV-MR              2:26.95    2:29.45        
                  35.89     1:14.10 (38.21)     1:53.05 (38.95)     2:29.45 (36.40)
  2 MacDonald, Kate           13 CFJV-MR              2:26.11    2:33.82        
                  35.81     1:15.29 (39.48)     1:55.40 (40.11)     2:33.82 (38.42)
  3 Perez, Miranda M          14 KB Makos-MR          2:40.00    2:38.95        
                  36.57     1:17.15 (40.58)     1:58.84 (41.69)     2:38.95 (40.11)
  4 Miriyagalla, Vaishali     14 CFJV-MR              2:35.57    2:46.13        
                  38.76     1:20.73 (41.97)     2:03.77 (43.04)     2:46.13 (42.36)
  5 Angerthal, Tatum          13 CFJV-MR                   NT    2:47.31        
                  37.70     1:19.55 (41.85)     2:03.50 (43.95)     2:47.31 (43.81)
  6 Kelly, Katie              13 CFJV-MR              2:54.34    2:50.10        
                  40.01     1:23.23 (43.22)     2:07.61 (44.38)     2:50.10 (42.49)
  7 Aery, Christine           13 CFJV-MR              2:32.99    2:53.75        
                  40.37     1:24.40 (44.03)     2:09.23 (44.83)     2:53.75 (44.52)
  8 Lastras-Castrejon, Danie  14 CFJV-MR              2:55.80    2:53.92        
                  39.48     1:23.92 (44.44)     2:09.25 (45.33)     2:53.92 (44.67)
  9 Sharpe, Ashley B          14 KB Makos-MR          3:03.01    3:08.89        
                                                    2:20.86 ( )     3:08.89 (48.03)
 10 Sheridan, Emer            14 McBurney-MR               NT    3:14.71        
                                1:38.81 ( )     2:30.82 (52.01)     3:14.71 (43.89)
 11 Cataldo, Alyssa           13 CFJV-MR                   NT    3:20.82        
                  47.10     1:38.18 (51.08)     2:30.29 (52.11)     3:20.82 (50.53)
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perez, Miranda M          14 KB Makos-MR          1:19.00    1:18.68        
                  36.61     1:18.68 (42.07)                                        
  2 Miriyagalla, Vaishali     14 CFJV-MR              1:19.52    1:20.86        
                  39.37     1:20.86 (41.49)                                        
  3 Aery, Christine           13 CFJV-MR              1:19.79    1:24.43        
                  39.88     1:24.43 (44.55)                                        
  4 Leonard, Delaney          13 CFJV-MR              1:20.32    1:25.01        
                  41.34     1:25.01 (43.67)                                        
  5 Roller, Mary Quin         13 McBurney-MR          1:24.34    1:25.13        
                  40.43     1:25.13 (44.70)                                        
  6 MacDonald, Kate           13 CFJV-MR              1:21.49    1:25.91        
                  40.68     1:25.91 (45.23)                                        
  7 Angerthal, Tatum          13 CFJV-MR              1:24.41    1:26.89        
                  40.85     1:26.89 (46.04)                                        
  8 Tyberg, Alexa             14 CFJV-MR              1:25.29    1:28.51        
                  41.78     1:28.51 (46.73)                                        
  9 Vega, Melanie J           14 DESC-NJ              1:33.19    1:32.13        
                  45.44     1:32.13 (46.69)                                        
 10 Kelly, Katie              13 CFJV-MR              1:30.07    1:32.51        
                  44.61     1:32.51 (47.90)                                        
 11 Gutierrez, Jaleesha H     14 DESC-NJ              1:36.41    1:32.65        
                  44.55     1:32.65 (48.10)                                        
 12 Collymore, Athena J       13 DESC-NJ              1:46.37    1:33.52        
                  42.70     1:33.52 (50.82)                                        
 13 Candelaria, Azi           14 McBurney-MR          1:31.11    1:34.79        
                  45.31     1:34.79 (49.48)                                        
 14 Callaghan, Anna           14 CFJV-MR              1:31.31    1:35.58        
                  44.34     1:35.58 (51.24)                                        
 15 Lastras-Castrejon, Danie  14 CFJV-MR              1:40.83    1:38.29        
                  45.66     1:38.29 (52.63)                                        
 16 Cataldo, Alyssa           13 CFJV-MR              1:43.08    1:41.39        
                  46.88     1:41.39 (54.51)                                        
 17 Sheridan, Emer            14 McBurney-MR          1:39.08    1:44.63        
                  48.71     1:44.63 (55.92)                                        
 18 Martinez, Leslie          13 KB Makos-MR          2:15.01    2:15.52        
                1:02.98   2:15.52 (1:12.54)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dillon, Grace             14 CFJV-MR              2:54.75    2:50.12        
                  37.97     1:22.21 (44.24)     2:06.81 (44.60)     2:50.12 (43.31)
  2 Miriyagalla, Vaishali     14 CFJV-MR              2:53.08    2:55.85        
                  40.16     1:24.92 (44.76)     2:11.02 (46.10)     2:55.85 (44.83)
  3 Perez, Miranda M          14 KB Makos-MR          2:56.00    2:58.01        
                  38.74     1:23.40 (44.66)     2:10.68 (47.28)     2:58.01 (47.33)
  4 Hanin, Katherine P        13 HS-MR                3:10.00    3:02.22        
                  40.71     1:26.59 (45.88)     2:14.52 (47.93)     3:02.22 (47.70)
  5 MacDonald, Kate           13 CFJV-MR              2:52.95    3:04.23        
                  41.29     1:28.75 (47.46)     2:16.25 (47.50)     3:04.23 (47.98)
  6 Roller, Mary Quin         13 McBurney-MR               NT    3:04.54        
                  40.33     1:26.43 (46.10)     2:16.64 (50.21)     3:04.54 (47.90)
  7 Leonard, Delaney          13 CFJV-MR              3:02.07    3:06.84        
                  42.62     1:30.92 (48.30)     2:20.36 (49.44)     3:06.84 (46.48)
  8 Angerthal, Tatum          13 CFJV-MR                   NT    3:07.68        
                  41.64     1:30.51 (48.87)     2:19.44 (48.93)     3:07.68 (48.24)
  9 Finn, Molly K             14 HS-MR                2:58.75    3:08.30        
                3:18.12         3:08.30 ( )                                        
 10 Tyberg, Alexa             14 CFJV-MR              2:56.33    3:17.15        
                  41.81     1:29.58 (47.77)     2:19.10 (49.52)     3:17.15 (58.05)
 11 Kelly, Katie              13 CFJV-MR                   NT    3:18.65        
                  44.60     1:36.41 (51.81)     2:27.95 (51.54)     3:18.65 (50.70)
 12 Sheridan, Emer            14 McBurney-MR               NT    3:33.70        
                  48.94     1:45.15 (56.21)     2:41.77 (56.62)     3:33.70 (51.93)
 13 Collymore, Athena J       13 DESC-NJ                   NT    3:34.03        
                  44.36     1:41.17 (56.81)     2:38.18 (57.01)     3:34.03 (55.85)
 14 Cataldo, Alyssa           13 CFJV-MR                   NT    3:39.11        
                  48.61     1:44.57 (55.96)     2:42.92 (58.35)     3:39.11 (56.19)
 15 Howard, Maia A            13 DESC-NJ                   NT    3:43.98        
                  49.19     1:46.46 (57.27)     2:41.93 (55.47)   3:43.98 (1:02.05)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leonard, Delaney          13 CFJV-MR              1:03.51    1:08.41        
                  31.82     1:08.41 (36.59)                                        
  2 Roller, Mary Quin         13 McBurney-MR          1:14.51    1:14.11        
                  32.77     1:14.11 (41.34)                                        
  3 Callaghan, Anna           14 CFJV-MR              1:14.12    1:17.02        
                  35.34     1:17.02 (41.68)                                        
  4 Angerthal, Tatum          13 CFJV-MR              1:15.44    1:17.56        
                  35.97     1:17.56 (41.59)                                        
  5 Miriyagalla, Vaishali     14 CFJV-MR              1:13.07    1:19.02        
                  37.40     1:19.02 (41.62)                                        
  6 MacDonald, Kate           13 CFJV-MR              1:16.24    1:19.87        
                  37.58     1:19.87 (42.29)                                        
  7 Vega, Melanie J           14 DESC-NJ              1:26.22    1:22.09        
                  37.07     1:22.09 (45.02)                                        
  8 Candelaria, Azi           14 McBurney-MR          1:20.21    1:22.64        
                  37.83     1:22.64 (44.81)                                        
  9 Lastras-Castrejon, Danie  14 CFJV-MR              1:24.96    1:24.34        
                  37.98     1:24.34 (46.36)                                        
 10 Kelly, Katie              13 CFJV-MR              1:28.57    1:25.95        
                  40.40     1:25.95 (45.55)                                        
 11 Gutierrez, Jaleesha H     14 DESC-NJ                   NT    1:26.75        
                  39.37     1:26.75 (47.38)                                        
 12 Collymore, Athena J       13 DESC-NJ                   NT    1:30.12        
                  40.53     1:30.12 (49.59)                                        
 13 Tyberg, Alexa             14 CFJV-MR              1:21.23    1:30.34        
                  40.82     1:30.34 (49.52)                                        
 14 Sharpe, Ashley B          14 KB Makos-MR          1:23.91    1:32.68        
                  39.84     1:32.68 (52.84)                                        
 15 Sheridan, Emer            14 McBurney-MR          1:44.93    1:46.91        
                  49.44     1:46.91 (57.47)                                        
 16 Cataldo, Alyssa           13 CFJV-MR              1:53.17    1:51.17        
                  51.61     1:51.17 (59.56)                                        
 17 Martinez, Leslie          13 KB Makos-MR          1:45.00    1:54.47        
                  52.52   1:54.47 (1:01.95)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Angerthal, Tatum          13 CFJV-MR                   NT    3:01.40        
                  39.52     1:24.29 (44.77)     2:13.48 (49.19)     3:01.40 (47.92)
  2 Callaghan, Anna           14 CFJV-MR              2:45.50    3:02.41        
                  40.35     1:27.19 (46.84)     2:15.34 (48.15)     3:02.41 (47.07)
  3 Miriyagalla, Vaishali     14 CFJV-MR              2:50.96    3:11.44        
                  39.93     1:26.49 (46.56)     2:18.92 (52.43)     3:11.44 (52.52)
  4 Lastras-Castrejon, Danie  14 CFJV-MR                   NT    3:12.89        
                  38.82     1:27.21 (48.39)     2:19.95 (52.74)     3:12.89 (52.94)
  5 Tyberg, Alexa             14 CFJV-MR                   NT    3:16.01        
                  43.36     1:32.83 (49.47)     2:24.92 (52.09)     3:16.01 (51.09)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leonard, Delaney          13 CFJV-MR              2:28.37    2:33.00        
                  31.35   1:57.93 (1:26.58)     2:33.00 (35.07)         2:33.00 ( )
  2 Tyberg, Alexa             14 CFJV-MR              2:34.74    2:37.40        
                  37.34     1:16.35 (39.01)     2:04.52 (48.17)     2:37.40 (32.88)
  3 Miriyagalla, Vaishali     14 CFJV-MR              2:35.15    2:37.62        
                  36.14     1:16.39 (40.25)     2:02.75 (46.36)     2:37.62 (34.87)
  4 Finn, Molly K             14 HS-MR                2:34.82    2:39.30        
                  35.40     1:16.15 (40.75)     2:04.45 (48.30)     2:39.30 (34.85)
  5 MacDonald, Kate           13 CFJV-MR              2:33.25    2:39.94        
                  35.11     1:16.21 (41.10)     2:04.50 (48.29)     2:39.94 (35.44)
  6 Hanin, Katherine P        13 HS-MR                2:37.01    2:40.01        
                  36.35     1:18.87 (42.52)     2:05.08 (46.21)     2:40.01 (34.93)
  7 Callaghan, Anna           14 CFJV-MR              2:37.99    2:42.59        
                  35.30     1:14.81 (39.51)     2:06.52 (51.71)     2:42.59 (36.07)
  8 Perez, Miranda M          14 KB Makos-MR          2:32.00    2:42.75        
                  31.57     1:11.95 (40.38)     2:02.00 (50.05)     2:42.75 (40.75)
  9 Dillon, Grace             14 CFJV-MR              2:41.31    2:44.25        
                  40.64     1:22.15 (41.51)     2:09.35 (47.20)     2:44.25 (34.90)
 10 Ravenhall Meinke, Clara   13 McBurney-MR          3:05.67    2:54.85        
                  38.18     1:19.58 (41.40)     2:13.95 (54.37)     2:54.85 (40.90)
 11 Kelly, Katie              13 CFJV-MR              2:52.31    2:55.80        
                  40.02     1:22.75 (42.73)     2:14.44 (51.69)     2:55.80 (41.36)
 12 Aery, Christine           13 CFJV-MR              2:41.52    2:57.33        
                  40.10     1:24.37 (44.27)     2:15.16 (50.79)     2:57.33 (42.17)
 13 Lastras-Castrejon, Danie  14 CFJV-MR              2:57.51    2:58.13        
                  39.24     1:23.71 (44.47)     2:19.76 (56.05)     2:58.13 (38.37)
 14 Collymore, Athena J       13 DESC-NJ                   NT    3:05.39        
                  39.54     1:28.21 (48.67)     2:23.72 (55.51)     3:05.39 (41.67)
 15 Sharpe, Ashley B          14 KB Makos-MR          3:00.66    3:06.39        
                  38.14   2:24.49 (1:46.35)     3:06.39 (41.90)         3:06.39 ( )
 16 Cataldo, Alyssa           13 CFJV-MR              3:15.97    3:18.17        
                  46.99     1:36.79 (49.80)     2:33.35 (56.56)     3:18.17 (44.82)
 17 Howard, Maia A            13 DESC-NJ                   NT    3:31.66        
                  43.47     1:37.66 (54.19)   2:46.46 (1:08.80)     3:31.66 (45.20)
 18 Martinez, Leslie          13 KB Makos-MR          3:30.00    3:42.04        
                  50.54     1:43.25 (52.71)   2:57.55 (1:14.30)     3:42.04 (44.49)
 -- Sheridan, Emer            14 McBurney-MR          3:13.55         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  46.38     1:36.78 (50.40)     2:30.55 (53.77)          DQ (40.14)
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leonard, Delaney          13 CFJV-MR              5:12.73    5:26.60        
                  34.14     1:15.80 (41.66)     1:56.78 (40.98)     2:36.52 (39.74)
        3:24.24 (47.72)     4:12.51 (48.27)     4:49.58 (37.07)     5:26.60 (37.02)
  2 Tyberg, Alexa             14 CFJV-MR              5:29.63    5:41.37        
                  38.66     1:27.46 (48.80)     2:08.77 (41.31)     2:51.72 (42.95)
        3:40.42 (48.70)     4:30.05 (49.63)     5:06.21 (36.16)     5:41.37 (35.16)
  3 Callaghan, Anna           14 CFJV-MR              5:36.87    5:42.67        
                  36.05     1:18.76 (42.71)     2:00.17 (41.41)     2:41.09 (40.92)
        3:35.42 (54.33)     4:30.45 (55.03)     5:07.18 (36.73)     5:42.67 (35.49)
  4 Cataldo, Alyssa           13 CFJV-MR                   NT    6:48.48        
                  46.43   1:46.63 (1:00.20)     2:38.52 (51.89)     3:31.05 (52.53)
        4:25.59 (54.54)     5:21.83 (56.24)     6:05.42 (43.59)     6:48.48 (43.06)
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 1:52.41    1:55.67        
     1) Callaghan, Anna 14              2) MacDonald, Kate 13             
     3) Aery, Christine 13              4) Leonard, Delaney 13            
                  30.11       58.93 (28.82)     1:28.19 (29.26)     1:55.67 (27.48)
  2 Club Fit Jefferson Valley-MR  'B'                 1:59.16    1:59.64        
     1) Miriyagalla, Vaishali 14        2) Lastras-Castrejon, Daniela 14  
     3) Angerthal, Tatum 13             4) Tyberg, Alexa 14               
                  30.57     1:00.16 (29.59)     1:30.01 (29.85)     1:59.64 (29.63)
  3 MB YMCA Manta Rays-MR  'A'                        2:24.63    2:03.84        
     1) Candelaria, Azi 14              2) Sheridan, Emer 14              
     3) Ravenhall Meinke, Clara 13      4) Roller, Mary Quin 13           
                  32.40     1:05.56 (33.16)     1:36.78 (31.22)     2:03.84 (27.06)
 
Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 2:04.84    2:09.14        
     1) MacDonald, Kate 13              2) Aery, Christine 13             
     3) Leonard, Delaney 13             4) Callaghan, Anna 14             
                  32.61     1:10.27 (37.66)     1:40.20 (29.93)     2:09.14 (28.94)
  2 Club Fit Jefferson Valley-MR  'B'                 2:14.52    2:15.70        
     1) Tyberg, Alexa 14                2) Miriyagalla, Vaishali 14       
     3) Angerthal, Tatum 13             4) Dillon, Grace 14               
                  34.84     1:12.09 (37.25)     1:45.62 (33.53)     2:15.70 (30.08)
 
Girls 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duggan, Sarah             17 CFJV-MR                56.49      59.02        
                  28.45       59.02 (30.57)                                        
  2 MacDonald, Sarah A        17 CFJV-MR                56.24    1:00.32        
                  28.78     1:00.32 (31.54)                                        
  3 Prybylski, Anna           15 CFJV-MR              1:00.79    1:02.74        
                  29.77     1:02.74 (32.97)                                        
  4 Frenkel, Lea              16 CFJV-MR              1:00.85    1:03.23        
                  29.99     1:03.23 (33.24)                                        
  5 Lau, Emilee               17 McBurney-MR          1:01.73    1:03.98        
                  30.41     1:03.98 (33.57)                                        
  6 Garcia, Fritzi            15 CAS-MR               1:03.56    1:04.53        
                  30.92     1:04.53 (33.61)                                        
  7 Miriyagalla, Amaavi       15 CFJV-MR              1:01.16    1:04.54        
                  30.68     1:04.54 (33.86)                                        
  8 Monti, Gabrielle R        16 HS-MR                1:03.73    1:04.89        
                  30.88     1:04.89 (34.01)                                        
  9 Gnad, Julia M             15 HS-MR                1:09.32    1:06.24        
                  31.80     1:06.24 (34.44)                                        
 10 Canales, Carolyn M        17 HS-MR                1:05.97    1:07.33        
                  31.53     1:07.33 (35.80)                                        
 11 Martin, Taylor N          17 KB Makos-MR          1:06.41    1:08.39        
                  31.52     1:08.39 (36.87)                                        
 12 Rabinowitz, Alana         15 CFJV-MR              1:05.50    1:08.54        
                  31.90     1:08.54 (36.64)                                        
 13 Reed, Nia N               15 KB Makos-MR          1:08.36    1:09.37        
                  33.04     1:09.37 (36.33)                                        
 14 Martinez, Xitlali E       15 Un-Cas-MR            1:07.09    1:11.31        
                  34.15     1:11.31 (37.16)                                        
 15 Avendano, Angie           16 CAS-MR               1:12.73    1:12.89        
                  34.42     1:12.89 (38.47)                                        
 16 Royal-Smith, Jaisha       15 KB Makos-MR          1:13.19    1:15.95        
                  35.26     1:15.95 (40.69)                                        
 
Girls 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duggan, Sarah             17 CFJV-MR              5:41.59    5:54.47        
                  32.02     1:07.65 (35.63)     1:44.07 (36.42)     2:20.41 (36.34)
        2:55.89 (35.48)     3:31.66 (35.77)     4:08.01 (36.35)     4:44.25 (36.24)
        5:19.25 (35.00)     5:54.47 (35.22)                                        
  2 MacDonald, Sarah A        17 CFJV-MR              5:32.31    5:58.98        
                  32.06     1:07.74 (35.68)     1:44.25 (36.51)     2:21.00 (36.75)
        2:57.66 (36.66)     3:34.13 (36.47)     4:10.61 (36.48)     4:47.41 (36.80)
        5:23.72 (36.31)     5:58.98 (35.26)                                        
  3 Prybylski, Anna           15 CFJV-MR              5:51.25    6:14.70        
                  32.20     1:07.74 (35.54)     1:44.75 (37.01)     2:22.25 (37.50)
        3:00.37 (38.12)     3:39.60 (39.23)     4:19.19 (39.59)     4:57.97 (38.78)
        5:36.90 (38.93)     6:14.70 (37.80)                                        
  4 Miriyagalla, Amaavi       15 CFJV-MR                   NT    6:27.30        
                  32.88     1:11.38 (38.50)     1:50.96 (39.58)     2:31.31 (40.35)
        3:11.35 (40.04)     3:51.15 (39.80)     4:31.68 (40.53)     5:11.68 (40.00)
        5:51.35 (39.67)     6:27.30 (35.95)                                        
  5 Reed, Nia N               15 KB Makos-MR          7:14.41    6:55.42        
                  35.87     1:15.63 (39.76)     1:56.67 (41.04)     2:38.86 (42.19)
        3:21.70 (42.84)     4:04.84 (43.14)     4:48.29 (43.45)     5:31.29 (43.00)
        6:14.47 (43.18)     6:55.42 (40.95)                                        
  6 Rabinowitz, Alana         15 CFJV-MR              6:58.97    7:12.07        
                  37.11     1:19.32 (42.21)     2:02.14 (42.82)     2:46.48 (44.34)
        3:30.97 (44.49)     4:15.24 (44.27)     4:59.77 (44.53)     5:44.76 (44.99)
        6:29.41 (44.65)     7:12.07 (42.66)                                        
 
Girls 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Frenkel, Lea              16 CFJV-MR              1:04.16    1:07.77        
                  33.19     1:07.77 (34.58)                                        
  2 Prybylski, Anna           15 CFJV-MR              1:04.92    1:08.03        
                  33.07     1:08.03 (34.96)                                        
  3 Duggan, Sarah             17 CFJV-MR              1:04.93    1:11.68        
                  34.79     1:11.68 (36.89)                                        
  4 MacDonald, Sarah A        17 CFJV-MR              1:06.89    1:12.01        
                  35.17     1:12.01 (36.84)                                        
  5 Miriyagalla, Amaavi       15 CFJV-MR                   NT    1:12.09        
                  34.67     1:12.09 (37.42)                                        
  6 Garcia, Fritzi            15 CAS-MR               1:11.86    1:13.95        
                  35.66     1:13.95 (38.29)                                        
  7 Reed, Nia N               15 KB Makos-MR          1:18.78    1:22.44        
                  40.60     1:22.44 (41.84)                                        
  8 Martinez, Xitlali E       15 Un-Cas-MR            1:22.51    1:27.29        
                  41.52     1:27.29 (45.77)                                        
  9 Royal-Smith, Jaisha       15 KB Makos-MR          1:27.46    1:29.67        
 
Girls 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Frenkel, Lea              16 CFJV-MR              2:19.62    2:26.78        
                                1:11.79 ( )     1:50.29 (38.50)     2:26.78 (36.49)
  2 Prybylski, Anna           15 CFJV-MR              2:22.79    2:28.35        
                  34.61     1:12.49 (37.88)     1:51.82 (39.33)     2:28.35 (36.53)
  3 Duggan, Sarah             17 CFJV-MR              2:20.71    2:28.99        
                  35.18     1:13.09 (37.91)     1:52.01 (38.92)     2:28.99 (36.98)
  4 Monti, Gabrielle R        16 HS-MR                2:29.67    2:32.08        
                  35.40     1:14.21 (38.81)     1:53.65 (39.44)     2:32.08 (38.43)
  5 MacDonald, Sarah A        17 CFJV-MR              2:23.80    2:35.42        
                  36.67     1:15.98 (39.31)     1:56.16 (40.18)     2:35.42 (39.26)
  6 Garcia, Fritzi            15 CAS-MR               2:38.44    2:37.75        
                  36.46     1:16.69 (40.23)   2:37.75 (1:21.06)                    
  7 Miriyagalla, Amaavi       15 CFJV-MR              2:32.06    2:40.81        
                  37.36     1:18.59 (41.23)     2:00.38 (41.79)     2:40.81 (40.43)
  8 Gnad, Julia M             15 HS-MR                2:41.14    2:49.57        
                  39.61     1:23.03 (43.42)     2:07.54 (44.51)     2:49.57 (42.03)
  9 Canales, Carolyn M        17 HS-MR                2:45.69    2:50.15        
                  40.75     1:23.12 (42.37)     2:06.68 (43.56)     2:50.15 (43.47)
 10 Reed, Nia N               15 KB Makos-MR          2:51.88    2:54.91        
                  40.57     1:25.56 (44.99)     2:10.76 (45.20)     2:54.91 (44.15)
 11 Rabinowitz, Alana         15 CFJV-MR              2:47.73    3:02.49        
                  40.34     1:26.13 (45.79)     2:14.60 (48.47)     3:02.49 (47.89)
 
Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MacDonald, Sarah A        17 CFJV-MR              1:10.09    1:15.37        
                  35.78     1:15.37 (39.59)                                        
  2 Duggan, Sarah             17 CFJV-MR              1:13.76    1:17.97        
                  37.15     1:17.97 (40.82)                                        
  3 Frenkel, Lea              16 CFJV-MR              1:14.61    1:18.81        
                  36.93     1:18.81 (41.88)                                        
  4 Miriyagalla, Amaavi       15 CFJV-MR              1:17.76    1:22.01        
                  39.65     1:22.01 (42.36)                                        
  5 Monti, Gabrielle R        16 HS-MR                1:23.63    1:24.69        
                  40.93     1:24.69 (43.76)                                        
  6 Reed, Nia N               15 KB Makos-MR          1:25.69    1:25.98        
                  41.42     1:25.98 (44.56)                                        
  7 Gnad, Julia M             15 HS-MR                1:21.22    1:27.81        
                  41.35     1:27.81 (46.46)                                        
  8 Rabinowitz, Alana         15 CFJV-MR              1:22.61    1:28.35        
                  41.68     1:28.35 (46.67)                                        
  9 Martinez, Xitlali E       15 Un-Cas-MR            1:25.34    1:28.76        
                  42.81     1:28.76 (45.95)                                        
 10 Lau, Emilee               17 McBurney-MR          1:26.32    1:28.78        
                  42.43     1:28.78 (46.35)                                        
 11 Martin, Taylor N          17 KB Makos-MR          1:24.00    1:30.37        
                  42.09     1:30.37 (48.28)                                        
 12 Canales, Carolyn M        17 HS-MR                1:27.91    1:32.78        
                  44.65     1:32.78 (48.13)                                        
 13 Avendano, Angie           16 CAS-MR               1:40.29    1:36.62        
                  46.00     1:36.62 (50.62)                                        
 14 Royal-Smith, Jaisha       15 KB Makos-MR          1:38.33    1:38.67        
                  46.67     1:38.67 (52.00)                                        
 -- Garcia, Fritzi            15 CAS-MR               1:37.42   X1:33.43        
                  44.24     1:33.43 (49.19)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duggan, Sarah             17 CFJV-MR              2:37.19    2:44.26        
                  37.50     1:19.58 (42.08)     2:02.44 (42.86)     2:44.26 (41.82)
  2 MacDonald, Sarah A        17 CFJV-MR              2:31.15    2:45.63        
                  38.46     1:20.69 (42.23)     2:03.94 (43.25)     2:45.63 (41.69)
  3 Frenkel, Lea              16 CFJV-MR              2:39.42    2:48.16        
                  38.04     1:20.89 (42.85)     2:04.60 (43.71)     2:48.16 (43.56)
  4 Miriyagalla, Amaavi       15 CFJV-MR              2:48.74    2:56.06        
                  40.82     1:25.75 (44.93)     2:10.55 (44.80)     2:56.06 (45.51)
  5 Reed, Nia N               15 KB Makos-MR          3:05.69    3:01.59        
                  42.46     1:28.51 (46.05)     2:15.70 (47.19)     3:01.59 (45.89)
  6 Martinez, Xitlali E       15 Un-Cas-MR            3:02.41    3:08.65        
                  43.72     1:31.03 (47.31)     2:19.50 (48.47)     3:08.65 (49.15)
  7 Rabinowitz, Alana         15 CFJV-MR              3:06.43    3:13.62        
                  42.89     1:32.06 (49.17)     2:23.85 (51.79)     3:13.62 (49.77)
 
Girls 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MacDonald, Sarah A        17 CFJV-MR              1:00.48    1:06.51        
                  31.19     1:06.51 (35.32)                                        
  2 Prybylski, Anna           15 CFJV-MR              1:04.54    1:06.71        
                  30.93     1:06.71 (35.78)                                        
  3 Duggan, Sarah             17 CFJV-MR              1:02.91    1:10.69        
                  32.81     1:10.69 (37.88)                                        
  4 Canales, Carolyn M        17 HS-MR                1:11.50    1:12.37        
                  34.34     1:12.37 (38.03)                                        
  5 Miriyagalla, Amaavi       15 CFJV-MR              1:09.19    1:14.82        
                  33.69     1:14.82 (41.13)                                        
  6 Monti, Gabrielle R        16 HS-MR                1:09.87    1:15.26        
                  34.58     1:15.26 (40.68)                                        
  7 Lau, Emilee               17 McBurney-MR          1:16.60    1:15.68        
                  34.15     1:15.68 (41.53)                                        
  8 Gnad, Julia M             15 HS-MR                1:15.71    1:21.87        
                  38.10     1:21.87 (43.77)                                        
  9 Garcia, Fritzi            15 CAS-MR               1:20.31    1:24.49        
                  38.55     1:24.49 (45.94)                                        
 10 Avendano, Angie           16 CAS-MR               1:22.28    1:24.56        
                  38.01     1:24.56 (46.55)                                        
 11 Martinez, Xitlali E       15 Un-Cas-MR            1:27.01    1:24.67        
                  37.99     1:24.67 (46.68)                                        
 12 Martin, Taylor N          17 KB Makos-MR          1:25.45    1:25.73        
                1:26.07         1:25.73 ( )                                        
 13 Rabinowitz, Alana         15 CFJV-MR              1:22.54    1:30.39        
                  43.08     1:30.39 (47.31)                                        
 14 Royal-Smith, Jaisha       15 KB Makos-MR          1:45.41    1:50.50        
                  49.08   1:50.50 (1:01.42)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Prybylski, Anna           15 CFJV-MR              2:34.16    2:49.11        
                  33.91     1:16.81 (42.90)     2:04.67 (47.86)     2:49.11 (44.44)
  2 Dominguez, Nailea         15 CAS-MR               3:01.94    2:58.60        
  3 Rabinowitz, Alana         15 CFJV-MR              3:23.99    3:21.94        
                  42.66     1:34.37 (51.71)     2:27.99 (53.62)     3:21.94 (53.95)
 
Girls 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duggan, Sarah             17 CFJV-MR              2:19.83    2:24.69        
                  31.52     1:09.76 (38.24)     1:51.96 (42.20)     2:24.69 (32.73)
  2 MacDonald, Sarah A        17 CFJV-MR              2:17.27    2:25.93        
                  31.01     1:09.09 (38.08)     1:52.52 (43.43)     2:25.93 (33.41)
  3 Prybylski, Anna           15 CFJV-MR              2:26.85    2:31.20        
                  30.68     1:07.93 (37.25)     1:55.81 (47.88)     2:31.20 (35.39)
  4 Miriyagalla, Amaavi       15 CFJV-MR                   NT    2:36.21        
                  32.62     1:14.71 (42.09)     1:59.69 (44.98)     2:36.21 (36.52)
  5 Dominguez, Nailea         15 CAS-MR               2:46.62    2:41.26        
                  33.16     1:14.71 (41.55)     2:05.19 (50.48)     2:41.26 (36.07)
  6 Garcia, Fritzi            15 CAS-MR               2:45.16    2:50.92        
                  34.38     1:19.11 (44.73)     2:15.78 (56.67)     2:50.92 (35.14)
  7 Martinez, Xitlali E       15 Un-Cas-MR            2:47.28    2:55.21        
                  36.19     1:22.81 (46.62)     2:14.34 (51.53)     2:55.21 (40.87)
  8 Rabinowitz, Alana         15 CFJV-MR              2:47.95    3:02.18        
                  41.63     1:28.02 (46.39)     2:19.74 (51.72)     3:02.18 (42.44)
  9 Royal-Smith, Jaisha       15 KB Makos-MR          3:23.03    3:17.90        
                  47.55     1:36.44 (48.89)     2:32.75 (56.31)     3:17.90 (45.15)
 
Girls 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Prybylski, Anna           15 CFJV-MR              5:15.38    5:28.30        
                  31.67     1:11.44 (39.77)     1:51.84 (40.40)     2:32.81 (40.97)
        3:23.42 (50.61)     4:13.91 (50.49)     4:50.95 (37.04)     5:30.10 (39.15)
            5:28.30 ( )                                                            
 
Girls 15-18 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 1:46.91    1:51.88        
     1) Duggan, Sarah 17                2) Frenkel, Lea 16                
     3) Prybylski, Anna 15              4) MacDonald, Sarah A 17          
                  27.01       56.07 (29.06)     1:24.72 (28.65)     1:51.88 (27.16)
  2 Kips Bay Makos-MR  'A'                            1:58.58    2:00.82        
     1) Martin, Taylor N 17             2) Sharpe, Ashley B 14            
     3) Reed, Nia N 15                  4) Perez, Miranda M 14            
                  30.18     1:01.97 (31.79)     1:32.40 (30.43)     2:00.82 (28.42)
 
Girls 15-18 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 1:58.86    2:02.42        
     1) Frenkel, Lea 16                 2) MacDonald, Sarah A 17          
     3) Prybylski, Anna 15              4) Duggan, Sarah 17               
                  31.34     1:06.10 (34.76)     1:35.55 (29.45)     2:02.42 (26.87)
  2 Kips Bay Makos-MR  'A'                            2:21.87    2:25.59        
     1) Sharpe, Ashley B 14             2) Reed, Nia N 15                 
     3) Perez, Miranda M 14             4) Martinez, Leslie 13            
                  39.33     1:18.56 (39.23)     1:49.79 (31.23)     2:25.59 (35.80)
 
Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Squires, Julian            7 McBurney-MR            20.90      23.00        
  2 Arone, Alex B              8 FAST-MR                   NT      23.65        
  3 Huang, Kevin               8 CFJV-MR                   NT      24.44        
  4 Zhungo Vazquez, Michael    7 FAST-MR                   NT      33.03        
  5 Tantsyura, Joseph V        6 FAST-MR                   NT      47.59        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chinea, Ethan              8 LIFE-MR                40.89      35.13        
  2 Huang, Kevin               8 CFJV-MR                   NT      52.51        
  3 Sobel, Jack C              7 McBurney-MR               NT      55.26        
  4 Arone, Alex B              8 FAST-MR                   NT    1:01.28        
  5 Zhungo Vazquez, Michael    7 FAST-MR                   NT    1:16.88        
  6 Leung, Arthur H            8 FAST-MR                   NT    1:18.19        
  7 Chavez, Aaron E            7 FAST-MR                   NT    1:24.09        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chinea, Ethan              8 LIFE-MR                45.89      20.64        
  2 Hong, Orson                8 LIFE-MR                35.86      25.72        
  3 Huang, Kevin               8 CFJV-MR                   NT      29.46        
  4 Sobel, Jack C              7 McBurney-MR               NT      31.76        
  5 Arone, Alex B              8 FAST-MR                   NT      31.95        
  6 Chavez, Aaron E            7 FAST-MR                   NT      35.29        
  7 Zhungo Vazquez, Michael    7 FAST-MR                   NT      41.58        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Squires, Julian            7 McBurney-MR            50.01      55.30        
  2 Arone, Alex B              8 FAST-MR                   NT    1:13.10        
 -- Chavez, Aaron E            7 FAST-MR                   NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chinea, Ethan              8 LIFE-MR                50.89      27.38        
  2 Huang, Kevin               8 CFJV-MR                   NT      27.41        
  3 Sobel, Jack C              7 McBurney-MR               NT      31.91        
 -- Zhungo Vazquez, Michael    7 FAST-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Leung, Arthur H            8 FAST-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Arone, Alex B              8 FAST-MR                   NT         DQ        
      Arms past hipline
 -- Chavez, Aaron E            7 FAST-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huang, Kevin               8 CFJV-MR                   NT      58.59        
 -- Squires, Julian            7 McBurney-MR          1:00.51         DQ        
      Arms past hipline
 
Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Squires, Julian            7 McBurney-MR            25.91      34.66        
 -- Huang, Kevin               8 CFJV-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
 
Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hong, Orson                8 LIFE-MR              1:00.86      53.13        
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Washington, Morgon        10 CAS-MR                 28.10      28.32        
  2 Pacheco, MP               10 UN-MR                  31.34      30.02        
  3 Loke, Lokey               10 UN-MR                  31.68      31.04        
  4 Park, Aaron T             10 CAS-MR                 32.76      31.49        
  5 Nguyen, Dustin            10 KB Makos-MR            31.00      32.84        
  6 Brillante, Francesco A    10 HS-MR                  35.14      35.25        
  7 Merino, Chris             10 UN-MR                  36.16      35.36        
  8 Rivera, Jaden D            9 HS-MR                  39.00      36.50        
  9 Elkhoury, Marc            10 HS-MR                  37.39      37.71        
 10 Li, Brendan C              9 HS-MR                  39.36      37.97        
 11 Pinnock, Alex              9 NRYS-MR                50.33      38.07        
 12 Soltowski, Alexander      10 CFJV-MR                38.10      38.17        
 13 Gorelik, Lev              10 ASAP-MR                42.85      38.42        
 14 Sanchez Ampudio, Alexand   9 NRYS-MR                37.78      38.75        
 15 Squires, Benjamin         10 McBurney-MR            38.75      39.47        
 16 Calloway, Mike Mike A     10 FAST-MR                   NT      41.18        
 17 Park, Noah                 9 ASAP-MR                44.64      43.01        
 18 Sampogna, Hayden           9 CFJV-MR                46.36      48.00        
 19 Cort, Daniel P             9 FAST-MR                   NT      52.84        
 20 Jones III, James M         9 FAST-MR                   NT      53.33        
 21 Liang, Tristan R           9 McBurney-MR            50.48      54.25        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Washington, Morgon        10 CAS-MR                 36.21      35.68        
  2 Park, Aaron T             10 CAS-MR                 39.49      39.27        
  3 Soltowski, Alexander      10 CFJV-MR                43.87      44.34        
  4 Elkhoury, Marc            10 HS-MR                  43.53      45.17        
  5 Li, Brendan C              9 HS-MR                  46.75      46.58        
  6 Squires, Benjamin         10 McBurney-MR            48.65      49.08        
  7 Pinnock, Alex              9 NRYS-MR                53.03      49.73        
  8 Calloway, Mike Mike A     10 FAST-MR                   NT      51.78        
  9 Gorelik, Lev              10 ASAP-MR                57.09      53.81        
 10 Park, Noah                 9 ASAP-MR                56.57      55.22        
 11 Sampogna, Hayden           9 CFJV-MR                59.27      56.63        
 12 Jones III, James M         9 FAST-MR                   NT    1:04.55        
 13 Liang, Tristan R           9 McBurney-MR          1:06.72    1:04.73        
 14 Cort, Daniel P             9 FAST-MR                   NT    1:08.94        
 -- Sanchez Ampudio, Alexand   9 NRYS-MR                44.84         DQ        
      No touch at turn
 -- Rivera, Jaden D            9 HS-MR                  43.12         DQ        
      Re-Submerged
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Washington, Morgon        10 CAS-MR               1:18.80    1:16.42        
                  36.84     1:16.42 (39.58)                                        
  2 Park, Aaron T             10 CAS-MR               1:26.01    1:24.21        
                  39.71     1:24.21 (44.50)                                        
  3 Soltowski, Alexander      10 CFJV-MR              1:36.46    1:34.41        
                  47.42     1:34.41 (46.99)                                        
  4 Nguyen, Dustin            10 KB Makos-MR          1:35.00    1:37.38        
                  46.72     1:37.38 (50.66)                                        
  5 Glick, Andrew              9 ASAP-MR              1:53.95    1:37.60        
                  46.88     1:37.60 (50.72)                                        
  6 Ha, Connor                 9 LIFE-MR              2:04.35    1:43.44        
  7 Park, Noah                 9 ASAP-MR                   NT    1:54.23        
                  55.73     1:54.23 (58.50)                                        
  8 Calloway, Mike Mike A     10 FAST-MR                   NT    1:55.27        
                  54.10   1:55.27 (1:01.17)                                        
  9 Sampogna, Hayden           9 CFJV-MR                   NT    2:08.58        
                1:02.81   2:08.58 (1:05.77)                                        
 -- Merino, Chris             10 UN-MR                1:30.01         DQ        
      Delay initiating turn
                  45.63          DQ (48.17)                                        
 -- Gorelik, Lev              10 ASAP-MR              2:08.86         DQ        
      Multiple strokes
                  55.76        DQ (1:02.43)                                        
 -- Hainault, Benji E          9 McBurney-MR               NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  59.43        DQ (1:08.83)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Washington, Morgon        10 CAS-MR                 43.35      40.48        
  2 Park, Aaron T             10 CAS-MR                 43.83      43.32        
  3 Loke, Lokey               10 UN-MR                  56.04      44.93        
  4 Ha, Connor                 9 LIFE-MR                51.35      49.41        
  5 Gorelik, Lev              10 ASAP-MR                   NT      51.26        
  6 Nguyen, Dustin            10 KB Makos-MR            46.00      53.22        
  7 Sanchez Ampudio, Alexand   9 NRYS-MR                53.97      55.49        
  8 Soltowski, Alexander      10 CFJV-MR                56.88      56.83        
  9 Glick, Andrew              9 ASAP-MR              1:03.66      56.84        
 10 Cort, Daniel P             9 FAST-MR                   NT      59.44        
 11 Pinnock, Alex              9 NRYS-MR              1:14.10    1:00.73        
 12 Liang, Tristan R           9 McBurney-MR          1:06.58    1:07.36        
 -- Jones III, James M         9 FAST-MR                   NT         DQ        
      Two strokes under water
 -- Sampogna, Hayden           9 CFJV-MR              1:25.46         DQ        
      No touch
 -- Park, Noah                 9 ASAP-MR                   NT         DQ        
      Arms past hipline
 -- Hainault, Benji E          9 McBurney-MR          1:13.11         DQ        
      One hand touch
 -- Calloway, Mike Mike A     10 FAST-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Park, Aaron T             10 CAS-MR               1:52.26    1:42.32        
                  49.06     1:42.32 (53.26)                                        
  2 Brillante, Francesco A    10 HS-MR                1:44.82    1:42.43        
                  49.84     1:42.43 (52.59)                                        
  3 Rivera, Jaden D            9 HS-MR                1:50.32    1:48.19        
                  54.07     1:48.19 (54.12)                                        
  4 Gorelik, Lev              10 ASAP-MR              1:53.13    1:48.66        
                  50.77     1:48.66 (57.89)                                        
  5 Li, Brendan C              9 HS-MR                1:57.90    1:56.72        
                  57.52     1:56.72 (59.20)                                        
  6 Nguyen, Dustin            10 KB Makos-MR          1:40.00    2:02.91        
                  57.50   2:02.91 (1:05.41)                                        
  7 Liang, Tristan R           9 McBurney-MR               NT    2:37.76        
                1:16.20   2:37.76 (1:21.56)                                        
 -- Calloway, Mike Mike A     10 FAST-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
                1:00.65        DQ (1:07.98)                                        
 -- Park, Noah                 9 ASAP-MR                   NT         DQ        
      Arms past hipline
                1:12.14        DQ (1:13.67)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Loke, Lokey               10 UN-MR                  35.21      32.96        
  2 Washington, Morgon        10 CAS-MR                 32.57      33.41        
  3 Pacheco, MP               10 UN-MR                  33.31      34.52        
  4 Brillante, Francesco A    10 HS-MR                  37.62      37.26        
  5 Park, Aaron T             10 CAS-MR                 37.42      39.10        
  6 Merino, Chris             10 UN-MR                  41.75      41.96        
  7 Sanchez Ampudio, Alexand   9 NRYS-MR                48.22      42.06        
  8 Nguyen, Dustin            10 KB Makos-MR            40.00      44.53        
  9 Gorelik, Lev              10 ASAP-MR                   NT      47.07        
 10 Soltowski, Alexander      10 CFJV-MR                52.53      47.48        
 11 Pinnock, Alex              9 NRYS-MR                56.28      48.50        
 12 Squires, Benjamin         10 McBurney-MR            49.29      49.78        
 13 Rivera, Jaden D            9 HS-MR                  48.52      49.92        
 14 Elkhoury, Marc            10 HS-MR                  44.54      52.26        
 15 Calloway, Mike Mike A     10 FAST-MR                   NT      54.18        
 16 Park, Noah                 9 ASAP-MR                   NT    1:04.69        
 -- Liang, Tristan R           9 McBurney-MR          1:05.34         DQ        
      Scissors kick
 -- Sampogna, Hayden           9 CFJV-MR              1:40.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Li, Brendan C              9 HS-MR                1:02.64         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Loke, Lokey               10 UN-MR                1:21.55    1:16.02        
                  33.68     1:16.02 (42.34)                                        
  2 Washington, Morgon        10 CAS-MR               1:20.38    1:16.95        
                  33.85     1:16.95 (43.10)                                        
  3 Pacheco, MP               10 UN-MR                1:21.96    1:22.24        
                  35.56     1:22.24 (46.68)                                        
  4 Park, Aaron T             10 CAS-MR               1:34.26    1:39.00        
                  42.36     1:39.00 (56.64)                                        
  5 Gorelik, Lev              10 ASAP-MR                   NT    2:02.89        
                  54.03   2:02.89 (1:08.86)                                        
  6 Park, Noah                 9 ASAP-MR                   NT    2:12.06        
                1:02.00   2:12.06 (1:10.06)                                        
  7 Hainault, Benji E          9 McBurney-MR               NT    2:18.70        
                1:00.47   2:18.70 (1:18.23)                                        
 -- Glick, Andrew              9 ASAP-MR                   NT         DQ        
      Arms underwater recovery
                  51.32          DQ (59.60)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Washington, Morgon        10 CAS-MR               1:14.56    1:13.68        
                  34.12     1:13.68 (39.56)                                        
  2 Loke, Lokey               10 UN-MR                1:24.67    1:19.70        
                  36.71     1:19.70 (42.99)                                        
  3 Pacheco, MP               10 UN-MR                1:25.38    1:19.97        
                  34.78     1:19.97 (45.19)                                        
  4 Park, Aaron T             10 CAS-MR               1:32.13    1:31.95        
                  42.09     1:31.95 (49.86)                                        
  5 Merino, Chris             10 UN-MR                1:33.80    1:33.74        
                  46.45     1:33.74 (47.29)                                        
  6 Sanchez Ampudio, Alexand   9 NRYS-MR              1:39.27    1:39.34        
                  48.58     1:39.34 (50.76)                                        
  7 Nguyen, Dustin            10 KB Makos-MR          1:35.00    1:41.32        
                  45.36     1:41.32 (55.96)                                        
  8 Soltowski, Alexander      10 CFJV-MR                   NT    1:44.09        
                  46.63     1:44.09 (57.46)                                        
  9 Ha, Connor                 9 LIFE-MR              2:05.86    1:44.51        
                  51.64     1:44.51 (52.87)                                        
 10 Gorelik, Lev              10 ASAP-MR              1:49.30    1:45.25        
                  51.91     1:45.25 (53.34)                                        
 11 Park, Noah                 9 ASAP-MR                   NT    2:06.03        
                1:03.48   2:06.03 (1:02.55)                                        
 12 Liang, Tristan R           9 McBurney-MR               NT    2:27.40        
 -- Sampogna, Hayden           9 CFJV-MR                   NT        XDQ        
      Alternating Kick - fly
                1:14.70        DQ (1:15.14)                                        
 -- Glick, Andrew              9 ASAP-MR              1:56.10         DQ        
      One hand touch - breast
                  49.64          DQ (54.13)                                        
 -- Pinnock, Alex              9 NRYS-MR              2:35.80         DQ        
      Two strokes under water - breast
                  51.79          DQ (52.84)                                        
 -- Sobel, Jack C              7 McBurney-MR               NT         DQ        
      Alternating Kick - fly
                1:16.58        DQ (1:20.18)                                        
 -- Hainault, Benji E          9 McBurney-MR          2:11.87         DQ        
      Butterfly kick - breast
 
Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Washington, Morgon        10 CAS-MR               2:51.17    2:44.56        
                  35.70     1:16.84 (41.14)     2:08.14 (51.30)     2:44.56 (36.42)
  2 Brillante, Francesco A    10 HS-MR                3:00.00    3:00.98        
                  39.14     1:25.29 (46.15)     2:19.77 (54.48)     3:00.98 (41.21)
  3 Soltowski, Alexander      10 CFJV-MR                   NT    3:36.60        
                  46.22     1:36.39 (50.17)   2:47.56 (1:11.17)     3:36.60 (49.04)
  4 Squires, Benjamin         10 McBurney-MR               NT    3:39.99        
                  54.89     1:50.15 (55.26)   2:52.78 (1:02.63)     3:39.99 (47.21)
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Harbor Seals-MR  'A'                              1:16.59         DQ        
      Stroke Infraction swimmer #1
     1) Elkhoury, Marc 10               2) Li, Brendan C 9                
     3) Rivera, Jaden D 9               4) Brillante, Francesco A 10      
                  34.47          DQ (25.62)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Daniel             12 CFJV-MR                27.00      26.83        
  2 Gorzula, Alexander        12 CFJV-MR                27.16      26.89        
  3 Dagnogo, Ousman           12 CAS-MR                 28.05      28.03        
  4 Muroski, Jason            11 CFJV-MR                27.94      28.19        
  5 Wilkinson, Jay            12 CFJV-MR                29.71      30.08        
  6 Todorov, Alexander        12 CFJV-MR                29.99      30.99        
  7 Adnet, Achilles           12 McBurney-MR            32.48      31.39        
  8 Thomas, Jayden            12 KB Makos-MR            31.00      31.56        
  9 Barbulet, David           11 CFJV-MR                32.32      31.66        
 10 Headley, Samuel L         11 CAS-MR                 37.41      33.98        
 11 Zhang, Ruimin             11 CFJV-MR                37.83      36.44        
 12 Kamble, Suryan            11 ASAP-MR                40.84      37.00        
 13 Sanchez, Jorge            11 UN-MR                  35.02      37.10        
 14 Kelly, Sean               11 CFJV-MR                37.23      37.31        
 15 Hopper, Luke              11 CFJV-MR                36.63      38.72        
 16 Pagoto, Lucas             11 DESC-NJ                   NT      39.62        
 17 Rosenthal, Isaac D        12 CAS-MR                 37.13      40.31        
 18 Hong, Oliver              12 LIFE-MR                38.47      41.53        
 19 Zhungo Vazquez, David A   11 FAST-MR                   NT      49.37        
 20 Dyer, James R             11 DESC-NJ                   NT      53.55        
 21 Pineda, Daniel E          11 FAST-MR                   NT    1:13.03        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Lyn             11 Un-Kbm-MR            2:25.00    2:23.55        
  2 Thompson, Kota            12 Un-Kbm-MR            2:36.81    2:23.64        
  3 Adnet, Achilles           12 McBurney-MR          2:48.65    2:39.47        
  4 Thomas, Jayden            12 KB Makos-MR          2:55.00    2:50.03        
  5 Sanchez Ampudio, Alexand   9 NRYS-MR              3:57.68    3:03.89        
                  41.36     1:31.02 (49.66)     2:20.61 (49.59)     3:03.89 (43.28)
  6 Soltowski, Alexander      10 CFJV-MR                   NT    3:04.34        
                  40.11     1:27.82 (47.71)     2:17.77 (49.95)     3:04.34 (46.57)
  7 Pinnock, Alex              9 NRYS-MR              4:30.60    3:04.78        
                  43.69     1:32.02 (48.33)     2:20.72 (48.70)     3:04.78 (44.06)
  8 Lee, Jordan               11 LIFE-MR              3:13.89    3:38.63        
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gorzula, Alexander        12 CFJV-MR              5:46.15    5:44.15        
                  30.57     1:04.41 (33.84)     1:39.70 (35.29)     2:15.11 (35.41)
        2:50.77 (35.66)     3:27.60 (36.83)     4:02.60 (35.00)     4:37.89 (35.29)
        5:11.92 (34.03)     5:44.15 (32.23)                                        
  2 Wilkinson, Jay            12 CFJV-MR              5:56.41    5:54.82        
                  32.56     1:08.03 (35.47)     1:44.47 (36.44)     2:20.82 (36.35)
        2:57.54 (36.72)     3:33.98 (36.44)     4:09.83 (35.85)     4:45.73 (35.90)
        5:21.21 (35.48)     5:54.82 (33.61)                                        
  3 Rupp, William P           12 RYE-MR               6:20.00    5:55.49        
                  30.76     1:05.78 (35.02)     1:41.86 (36.08)     2:18.66 (36.80)
        2:55.10 (36.44)     3:32.29 (37.19)     4:09.40 (37.11)     4:45.77 (36.37)
        5:21.78 (36.01)     5:55.49 (33.71)                                        
  4 Carley, Thomas            11 CFJV-MR              6:31.81    6:27.40        
                  33.82     1:12.31 (38.49)     1:52.17 (39.86)     2:31.51 (39.34)
        3:09.69 (38.18)     3:50.78 (41.09)     4:30.56 (39.78)     5:10.77 (40.21)
        5:51.53 (40.76)     6:27.40 (35.87)                                        
  5 Todorov, Alexander        12 CFJV-MR              6:51.39    6:51.71        
                  34.90     1:15.72 (40.82)     1:57.46 (41.74)     2:39.25 (41.79)
        3:21.41 (42.16)     4:05.29 (43.88)     4:48.05 (42.76)     5:30.13 (42.08)
        6:12.31 (42.18)     6:51.71 (39.40)                                        
  6 Constantine, Christopher  11 CFJV-MR              7:10.75    7:29.61        
                  37.48     1:18.59 (41.11)     2:02.11 (43.52)     2:47.17 (45.06)
        3:33.28 (46.11)     4:19.10 (45.82)     5:05.62 (46.52)     5:53.76 (48.14)
        6:42.48 (48.72)     7:29.61 (47.13)                                        
  7 Gruver, Bogdan A          12 HS-MR                7:32.27    7:40.03        
                1:21.35     2:07.01 (45.66)     2:51.26 (44.25)     3:38.79 (47.53)
        4:29.33 (50.54)     5:19.57 (50.24)   6:57.63 (1:38.06)     7:40.87 (43.24)
            7:40.03 ( )                                                            
  8 Slimani, Mohamed A        11 HS-MR                7:00.00    8:25.50        
                  44.99     1:36.14 (51.15)     2:29.05 (52.91)     3:19.65 (50.60)
        4:13.25 (53.60)     5:06.29 (53.04)     5:56.76 (50.47)     6:47.22 (50.46)
        7:37.77 (50.55)     8:25.50 (47.73)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rzezwicki, Gabriel        12 CFJV-MR                31.20      30.43        
  2 Gorzula, Alexander        12 CFJV-MR                31.95      31.25        
  3 Muroski, Jason            11 CFJV-MR                33.53      32.43        
  4 Dagnogo, Ousman           12 CAS-MR                 34.50      33.78        
  5 Zhang, Daniel             12 CFJV-MR                34.50      34.27        
  6 Carley, Thomas            11 CFJV-MR                34.43      34.37        
  7 Todorov, Alexander        12 CFJV-MR                34.73      34.66        
  8 Thompson, Lyn             11 Un-Kbm-MR              36.81      35.51        
  9 Barbulet, David           11 CFJV-MR                36.77      35.59        
 10 Adnet, Achilles           12 McBurney-MR            38.26      38.12        
 11 Sanchez, Jorge            11 UN-MR                  44.65      41.63        
 12 Kelly, Sean               11 CFJV-MR                43.28      42.59        
 13 Zhang, Ruimin             11 CFJV-MR                44.71      43.57        
 14 Rosenthal, Isaac D        12 CAS-MR                 40.07      45.40        
 15 Headley, Samuel L         11 CAS-MR                 48.91      46.05        
 16 Hopper, Luke              11 CFJV-MR                45.66      46.83        
 17 Lee, Jordan               11 LIFE-MR                40.89      54.65        
 18 Pagoto, Lucas             11 DESC-NJ                   NT      55.47        
 19 Dyer, James R             11 DESC-NJ                   NT    1:05.08        
 20 Zhungo Vazquez, David A   11 FAST-MR                   NT    1:08.50        
 21 Pineda, Daniel E          11 FAST-MR                   NT    1:39.98        
 -- Hong, Oliver              12 LIFE-MR                43.01         DQ        
      Re-Submerged
 -- Kamble, Suryan            11 ASAP-MR                48.22         DQ        
      Delay initiating arm pull
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gorzula, Alexander        12 CFJV-MR              1:12.85    1:06.79        
                  32.79     1:06.79 (34.00)                                        
  2 Rzezwicki, Gabriel        12 CFJV-MR              1:09.49    1:07.69        
                  32.59     1:07.69 (35.10)                                        
  3 Muroski, Jason            11 CFJV-MR              1:16.48    1:10.75        
                  34.51     1:10.75 (36.24)                                        
  4 Carley, Thomas            11 CFJV-MR              1:12.62    1:12.74        
                  35.76     1:12.74 (36.98)                                        
  5 Dagnogo, Ousman           12 CAS-MR               1:17.94    1:13.10        
                  34.59     1:13.10 (38.51)                                        
  6 Zhang, Daniel             12 CFJV-MR              1:21.35    1:14.05        
                  36.26     1:14.05 (37.79)                                        
  7 Todorov, Alexander        12 CFJV-MR              1:14.82    1:15.03        
                  36.25     1:15.03 (38.78)                                        
  8 Thompson, Kota            12 Un-Kbm-MR            1:26.21    1:15.28        
                  35.42     1:15.28 (39.86)                                        
  9 Constantine, Christopher  11 CFJV-MR              1:18.21    1:18.02        
                  37.45     1:18.02 (40.57)                                        
 10 Barbulet, David           11 CFJV-MR              1:20.75    1:18.30        
                  37.71     1:18.30 (40.59)                                        
 11 Thompson, Lyn             11 Un-Kbm-MR            1:20.00    1:19.27        
                  37.17     1:19.27 (42.10)                                        
 12 Siudzinski, William C     12 ASAP-MR              1:24.96    1:20.79        
                  39.37     1:20.79 (41.42)                                        
 13 Bubrowiecki, Sebastian    12 HS-MR                1:22.91    1:22.38        
                  39.48     1:22.38 (42.90)                                        
 14 Gutierrez, Mathew         12 CAS-MR               1:31.65    1:25.61        
                  42.72     1:25.61 (42.89)                                        
 15 Kelly, Sean               11 CFJV-MR              1:34.34    1:28.92        
                  43.91     1:28.92 (45.01)                                        
 16 Gruver, Bogdan A          12 HS-MR                1:33.98    1:29.45        
 17 Hong, Oliver              12 LIFE-MR              1:41.28    1:32.93        
                  43.99     1:32.93 (48.94)                                        
 18 Zhang, Ruimin             11 CFJV-MR                   NT    1:33.57        
                  44.75     1:33.57 (48.82)                                        
 19 Slimani, Mohamed A        11 HS-MR                1:48.23    1:40.22        
                  49.08     1:40.22 (51.14)                                        
 20 Rosenthal, Isaac D        12 CAS-MR               1:45.13    1:42.41        
                  49.86     1:42.41 (52.55)                                        
 21 Hopper, Luke              11 CFJV-MR              1:41.28    1:45.65        
                  52.00     1:45.65 (53.65)                                        
 -- Thomas, Jayden            12 KB Makos-MR          1:30.00         DQ        
      Delay initiating turn
                1:33.41                                                            
 -- Wilkinson, Jay            12 CFJV-MR              1:17.28         DQ        
      Re-Submerged
                  37.92          DQ (38.35)                                        
 -- Kamble, Suryan            11 ASAP-MR                   NT         DQ        
      Multiple strokes
                  50.40          DQ (59.17)                                        
 -- Pepper, Logan S           12 ASAP-MR              1:45.04         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Muroski, Jason            11 CFJV-MR                34.51      35.67        
  2 Rzezwicki, Gabriel        12 CFJV-MR                37.00      37.08        
  3 Gorzula, Alexander        12 CFJV-MR                36.47      37.27        
  4 Todorov, Alexander        12 CFJV-MR                36.32      37.45        
  5 Zhang, Daniel             12 CFJV-MR                35.52      37.55        
  6 Dagnogo, Ousman           12 CAS-MR                 40.22      37.95        
  7 Thompson, Lyn             11 Un-Kbm-MR              42.68      39.43        
  8 Siudzinski, William C     12 ASAP-MR                42.53      40.28        
  9 Carley, Thomas            11 CFJV-MR                39.57      40.65        
 10 Constantine, Christopher  11 CFJV-MR                41.71      41.37        
 11 Barbulet, David           11 CFJV-MR                45.22      43.73        
 12 Ye, DY                    11 UN-MR                  45.63      43.79        
 13 Headley, Samuel L         11 CAS-MR                 46.67      44.96        
 14 Bubrowiecki, Sebastian    12 HS-MR                  44.64      45.31        
 15 DeLeon, Ismeal R          12 KB Makos-MR            48.00      46.80        
 16 Kelly, Sean               11 CFJV-MR                46.09      47.47        
 17 Zhang, Ruimin             11 CFJV-MR                47.00      48.17        
 18 Pepper, Logan S           12 ASAP-MR                48.00      48.51        
 19 Hong, Oliver              12 LIFE-MR                50.30      49.14        
 20 Rosenthal, Isaac D        12 CAS-MR                 46.28      50.69        
 21 Kamble, Suryan            11 ASAP-MR                52.21      52.75        
 22 Gutierrez, Mathew         12 CAS-MR                 56.13      54.22        
 23 Slimani, Mohamed A        11 HS-MR                     NT      54.27        
 24 Hopper, Luke              11 CFJV-MR                56.38      55.32        
 25 Zhungo Vazquez, David A   11 FAST-MR                   NT    1:24.82        
 -- Zhou, Ethan               11 CFJV-MR                   NT         DQ        
      Butterfly kick
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Muroski, Jason            11 CFJV-MR              1:16.83    1:18.41        
                  37.19     1:18.41 (41.22)                                        
  2 Gorzula, Alexander        12 CFJV-MR              1:22.26    1:22.35        
                  39.51     1:22.35 (42.84)                                        
  3 Rzezwicki, Gabriel        12 CFJV-MR              1:23.93    1:23.63        
                  39.60     1:23.63 (44.03)                                        
  4 Todorov, Alexander        12 CFJV-MR              1:22.46    1:23.91        
                  39.56     1:23.91 (44.35)                                        
  5 Dagnogo, Ousman           12 CAS-MR               1:24.90    1:25.51        
                  40.55     1:25.51 (44.96)                                        
  6 Thomas, Jayden            12 KB Makos-MR          1:50.00    1:26.45        
                  33.06     1:26.45 (53.39)                                        
  7 Carley, Thomas            11 CFJV-MR              1:27.05    1:28.12        
                  41.59     1:28.12 (46.53)                                        
  8 Headley, Samuel L         11 CAS-MR               1:53.41    1:29.48        
                  37.30     1:29.48 (52.18)                                        
  9 Barbulet, David           11 CFJV-MR              1:36.40    1:33.73        
                  44.95     1:33.73 (48.78)                                        
 10 Wilkinson, Jay            12 CFJV-MR              1:38.63    1:34.31        
                  46.29     1:34.31 (48.02)                                        
 11 Hong, Oliver              12 LIFE-MR              1:59.43    1:40.81        
                  42.03     1:40.81 (58.78)                                        
 12 Kelly, Sean               11 CFJV-MR              1:39.72    1:41.38        
                  49.10     1:41.38 (52.28)                                        
 13 Zhang, Ruimin             11 CFJV-MR              1:45.79    1:45.64        
                  50.59     1:45.64 (55.05)                                        
 14 Rosenthal, Isaac D        12 CAS-MR               1:42.95    1:47.22        
                  50.44     1:47.22 (56.78)                                        
 15 Lee, Jordan               11 LIFE-MR              2:00.89    1:52.06        
                  52.71     1:52.06 (59.35)                                        
 16 Kamble, Suryan            11 ASAP-MR                   NT    1:57.60        
                  55.65   1:57.60 (1:01.95)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gorzula, Alexander        12 CFJV-MR                29.49      29.06        
  2 Dagnogo, Ousman           12 CAS-MR                 30.26      29.35        
  3 Rzezwicki, Gabriel        12 CFJV-MR                30.15      31.01        
  4 Wilkinson, Jay            12 CFJV-MR                30.93      31.25        
  5 Thompson, Lyn             11 Un-Kbm-MR              33.25      31.55        
  6 Zhang, Daniel             12 CFJV-MR                31.28      31.85        
  7 Rupp, William P           12 RYE-MR                 32.00      33.85        
  8 Muroski, Jason            11 CFJV-MR                33.74      33.96        
  9 Thompson, Kota            12 Un-Kbm-MR              34.00      34.07        
 10 Carley, Thomas            11 CFJV-MR                33.43      34.22        
 11 Bubrowiecki, Sebastian    12 HS-MR                  34.15      35.27        
 12 Barbulet, David           11 CFJV-MR                35.66      35.90        
 13 Siudzinski, William C     12 ASAP-MR                39.39      36.74        
 14 DeLeon, Ismeal R          12 KB Makos-MR            43.00      37.93        
 15 Sanchez, Jorge            11 UN-MR                  49.96      40.36        
 16 Gruver, Bogdan A          12 HS-MR                  39.01      40.89        
 17 Gutierrez, Mathew         12 CAS-MR                 41.46      41.85        
 18 Headley, Samuel L         11 CAS-MR                 49.13      42.87        
 19 Pepper, Logan S           12 ASAP-MR                52.49      45.40        
 20 Kelly, Sean               11 CFJV-MR                48.00      46.01        
 21 Thomas, Jayden            12 KB Makos-MR            46.00      49.65        
 22 Rosenthal, Isaac D        12 CAS-MR                 51.28      49.71        
 23 Hopper, Luke              11 CFJV-MR                50.21      57.32        
 24 Kamble, Suryan            11 ASAP-MR                   NT      58.90        
 -- Zhang, Ruimin             11 CFJV-MR                   NT         DQ        
      Kick breaststroke type
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rzezwicki, Gabriel        12 CFJV-MR              1:08.89    1:10.80        
                  34.08     1:10.80 (36.72)                                        
  2 Dagnogo, Ousman           12 CAS-MR               1:12.61    1:11.82        
                  32.83     1:11.82 (38.99)                                        
  3 Wilkinson, Jay            12 CFJV-MR              1:11.90    1:13.13        
                  34.62     1:13.13 (38.51)                                        
  4 Zhang, Daniel             12 CFJV-MR              1:19.73    1:13.76        
                  33.83     1:13.76 (39.93)                                        
  5 Thompson, Lyn             11 Un-Kbm-MR            1:25.41    1:13.90        
                  34.26     1:13.90 (39.64)                                        
  6 Muroski, Jason            11 CFJV-MR              1:17.99    1:16.05        
                  36.17     1:16.05 (39.88)                                        
  7 Carley, Thomas            11 CFJV-MR              1:16.83    1:17.93        
                  36.42     1:17.93 (41.51)                                        
  8 Todorov, Alexander        12 CFJV-MR              1:24.02    1:20.60        
                  37.50     1:20.60 (43.10)                                        
  9 Barbulet, David           11 CFJV-MR              1:26.65    1:21.57        
                  38.11     1:21.57 (43.46)                                        
 10 Thompson, Kota            12 Un-Kbm-MR            1:36.10    1:22.75        
                  36.52     1:22.75 (46.23)                                        
 11 Adnet, Achilles           12 McBurney-MR          1:28.66    1:30.92        
                  40.71     1:30.92 (50.21)                                        
 12 Kelly, Sean               11 CFJV-MR              1:49.51    1:50.12        
                  51.20     1:50.12 (58.92)                                        
 13 Hopper, Luke              11 CFJV-MR                   NT    2:13.30        
                  58.74   2:13.30 (1:14.56)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rzezwicki, Gabriel        12 CFJV-MR              1:10.21    1:08.92        
                  32.19     1:08.92 (36.73)                                        
  2 Muroski, Jason            11 CFJV-MR              1:11.37    1:10.25        
                  34.69     1:10.25 (35.56)                                        
  3 Dagnogo, Ousman           12 CAS-MR               1:13.40    1:12.06        
                  34.28     1:12.06 (37.78)                                        
  4 Zhang, Daniel             12 CFJV-MR              1:15.20    1:12.29        
                  34.26     1:12.29 (38.03)                                        
  5 Wilkinson, Jay            12 CFJV-MR              1:17.74    1:12.44        
                  34.15     1:12.44 (38.29)                                        
  6 Todorov, Alexander        12 CFJV-MR              1:15.36    1:12.45        
                  34.26     1:12.45 (38.19)                                        
  7 Rupp, William P           12 RYE-MR               1:19.00    1:12.87        
                  34.93     1:12.87 (37.94)                                        
  8 Siudzinski, William C     12 ASAP-MR              1:15.96    1:14.57        
                  35.49     1:14.57 (39.08)                                        
  9 Thompson, Kota            12 Un-Kbm-MR            1:22.08    1:15.74        
                  33.30     1:15.74 (42.44)                                        
 10 Constantine, Christopher  11 CFJV-MR              1:19.25    1:19.82        
                  36.01     1:19.82 (43.81)                                        
 11 Bubrowiecki, Sebastian    12 HS-MR                1:19.63    1:20.44        
                  37.50     1:20.44 (42.94)                                        
 12 Ye, DY                    11 UN-MR                1:26.38    1:21.97        
                  37.96     1:21.97 (44.01)                                        
 13 Barbulet, David           11 CFJV-MR              1:22.04    1:22.82        
                  37.31     1:22.82 (45.51)                                        
 14 Gruver, Bogdan A          12 HS-MR                1:22.01    1:25.56        
                  41.83     1:25.56 (43.73)                                        
 15 DeLeon, Ismeal R          12 KB Makos-MR          1:35.00    1:26.44        
                  39.38     1:26.44 (47.06)                                        
 16 Sanchez, Jorge            11 UN-MR                1:33.10    1:27.16        
                  41.50     1:27.16 (45.66)                                        
 17 Thomas, Jayden            12 KB Makos-MR          1:30.00    1:29.93        
                  43.25     1:29.93 (46.68)                                        
 18 Headley, Samuel L         11 CAS-MR               1:46.86    1:32.87        
                  44.66     1:32.87 (48.21)                                        
 19 Gutierrez, Mathew         12 CAS-MR               1:33.38    1:33.06        
                  43.45     1:33.06 (49.61)                                        
 20 Hong, Oliver              12 LIFE-MR              1:53.34    1:34.07        
                  45.19     1:34.07 (48.88)                                        
 21 Kelly, Sean               11 CFJV-MR              1:36.56    1:34.43        
                  45.68     1:34.43 (48.75)                                        
 22 Pepper, Logan S           12 ASAP-MR              1:36.60    1:35.13        
                  45.04     1:35.13 (50.09)                                        
 23 Rosenthal, Isaac D        12 CAS-MR               1:42.30    1:37.76        
                  48.91     1:37.76 (48.85)                                        
 24 Slimani, Mohamed A        11 HS-MR                1:43.36    1:42.79        
                  50.14     1:42.79 (52.65)                                        
 25 Hopper, Luke              11 CFJV-MR              1:51.00    1:43.98        
                  51.04     1:43.98 (52.94)                                        
 -- Kamble, Suryan            11 ASAP-MR              1:51.45         DQ        
      Non-simultaneous touch - fly
                  50.85          DQ (53.04)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gorzula, Alexander        12 CFJV-MR              2:31.65    2:28.35        
                  32.61     1:09.65 (37.04)     1:56.67 (47.02)     2:28.35 (31.68)
  2 Rzezwicki, Gabriel        12 CFJV-MR              2:35.97    2:33.01        
                  34.14     1:11.20 (37.06)     1:57.97 (46.77)     2:33.01 (35.04)
  3 Carley, Thomas            11 CFJV-MR              2:40.16    2:41.82        
                  36.98     1:16.75 (39.77)     2:04.92 (48.17)     2:41.82 (36.90)
  4 Wilkinson, Jay            12 CFJV-MR              2:45.93    2:49.58        
                  36.89     1:18.49 (41.60)     2:14.80 (56.31)     2:49.58 (34.78)
  5 Thompson, Kota            12 Un-Kbm-MR            2:55.00    2:51.43        
                  36.70     1:20.16 (43.46)     2:14.33 (54.17)     2:51.43 (37.10)
  6 Hopper, Luke              11 CFJV-MR                   NT    3:41.00        
                                1:50.07 ( )   2:55.85 (1:05.78)     3:41.00 (45.15)
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 1:49.05    1:49.42        
     1) Zhang, Daniel 12                2) Muroski, Jason 11              
     3) Gorzula, Alexander 12           4) Rzezwicki, Gabriel 12          
                  27.33       55.05 (27.72)     1:22.61 (27.56)     1:49.42 (26.81)
  2 Kips Bay Makos-MR  'A'                            2:07.43    2:01.17        
     1) Thompson, Lyn 11                2) Nguyen, Dustin 10              
     3) DeLeon, Ismeal R 12             4) Thompson, Kota 12              
                  29.34     1:01.43 (32.09)     1:33.36 (31.93)     2:01.17 (27.81)
  3 Club Fit Jefferson Valley-MR  'B'                 2:01.59    2:01.76        
     1) Todorov, Alexander 12           2) Constantine, Christopher 11    
     3) Carley, Thomas 11               4) Wilkinson, Jay 12              
                  29.79     1:00.36 (30.57)     1:32.19 (31.83)     2:01.76 (29.57)
  4 Cas Stingrays-MR  'A'                             2:18.11    2:14.17        
     1) Headley, Samuel L 11            2) Rosenthal, Isaac D 12          
     3) Gutierrez, Mathew 12            4) Dagnogo, Ousman 12             
                  34.89     1:12.10 (37.21)     1:47.03 (34.93)     2:14.17 (27.14)
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 2:02.20    2:15.18        
     1) Rzezwicki, Gabriel 12           2) Muroski, Jason 11              
     3) Gorzula, Alexander 12           4) Zhang, Daniel 12               
                  34.38     1:10.01 (35.63)     1:44.79 (34.78)     2:15.18 (30.39)
  2 Club Fit Jefferson Valley-MR  'B'                 2:12.91    2:40.22        
     1) Carley, Thomas 11               2) Todorov, Alexander 12          
     3) Wilkinson, Jay 12               4) Constantine, Christopher 11    
                  50.39     1:27.17 (36.78)     2:02.34 (35.17)     2:40.22 (37.88)
 -- Brooklyn Otters-MR  'A'                                NT         DQ        
      Stroke Infraction swimmer #4: Shoulders past vertical toward breast - back
     1) Glick, Andrew 9                 2) Kamble, Suryan 11              
     3) Gorelik, Lev 10                 4) Park, Noah 9                   
                  49.75     1:44.59 (54.84)     2:08.65 (24.06)        DQ (1:12.84)
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Alberto           13 CAS-MR                 57.77      57.93        
                  27.65       57.93 (30.28)                                        
  2 Dilchand, Sanjiv          13 CAS-MR                 58.76      58.50        
                  28.45       58.50 (30.05)                                        
  3 Sanchez, Giancarlos       13 DESC-NJ              1:01.93    1:00.22        
                  29.23     1:00.22 (30.99)                                        
  4 Dagnogo, Mohamed          14 CAS-MR               1:02.55    1:01.03        
                  29.44     1:01.03 (31.59)                                        
  5 Avendano, Mauricio        14 CAS-MR               1:01.75    1:01.17        
                  28.79     1:01.17 (32.38)                                        
  6 Solano, Adan              14 LIFE-MR              1:04.80    1:01.65        
                1:01.85         1:01.65 ( )                                        
  7 Bunemer, Nicolas          13 LIFE-MR              1:10.86    1:01.67        
                  29.27     1:01.67 (32.40)                                        
  8 Stover-Whilden, Will P    14 McBurney-MR          1:04.86    1:03.00        
                1:03.96         1:03.00 ( )                                        
  9 Paraison, Nelson          13 DESC-NJ              1:03.20    1:03.51        
                  29.81     1:03.51 (33.70)                                        
 10 Berger, Brendan A         13 LIFE-MR              1:10.86    1:04.56        
                  29.58     1:04.56 (34.98)                                        
 11 Kunca, Alexander          14 CFJV-MR              1:17.78    1:06.52        
                  31.24     1:06.52 (35.28)                                        
 12 Salvatore, Josh           14 ASAP-MR              1:07.65    1:06.65        
                  32.29     1:06.65 (34.36)                                        
 13 Estipular, Kiendrick      13 UN-MR                1:25.01    1:09.11        
                  32.30     1:09.11 (36.81)                                        
 14 Zhang, Derrick            13 FAST-MR                   NT    1:09.41        
                  32.35     1:09.41 (37.06)                                        
 15 Rueda Jr., Wilmer C       13 DESC-NJ                   NT    1:14.13        
                  34.41     1:14.13 (39.72)                                        
 16 Galler, Aidan             13 CFJV-MR              1:17.27    1:15.68        
                  36.05     1:15.68 (39.63)                                        
 17 Orellana, Amaru           13 CFJV-MR              1:22.54    1:17.33        
                  34.61     1:17.33 (42.72)                                        
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Alberto           13 CAS-MR               5:51.16    5:36.73        
                  28.94     1:01.76 (32.82)     1:36.18 (34.42)     2:10.56 (34.38)
        2:44.74 (34.18)     3:18.77 (34.03)     3:53.54 (34.77)     4:28.39 (34.85)
        5:03.77 (35.38)     5:36.73 (32.96)                                        
  2 Dilchand, Sanjiv          13 CAS-MR               5:50.66    5:43.92        
                  30.95     1:05.42 (34.47)     1:41.11 (35.69)     2:17.06 (35.95)
        2:52.49 (35.43)     3:27.32 (34.83)     4:02.67 (35.35)     4:37.64 (34.97)
        5:12.22 (34.58)     5:43.92 (31.70)                                        
  3 Schwalbe, Milo R          14 McBurney-MR          7:09.20    6:39.89        
                  33.89     1:12.86 (38.97)     1:54.09 (41.23)     2:35.35 (41.26)
        3:16.24 (40.89)     3:56.84 (40.60)     4:38.84 (42.00)     5:20.60 (41.76)
        6:01.99 (41.39)     6:39.89 (37.90)                                        
  4 Kunca, Alexander          14 CFJV-MR                   NT    6:48.54        
                  33.08     1:12.54 (39.46)     1:55.53 (42.99)     2:37.35 (41.82)
        3:19.16 (41.81)     4:01.50 (42.34)     4:45.03 (43.53)     5:28.49 (43.46)
        6:09.77 (41.28)     6:48.54 (38.77)                                        
  5 Solano, Adan              14 LIFE-MR              5:48.89    6:58.58        
  6 Galler, Aidan             13 CFJV-MR              7:00.23    7:10.37        
                  37.05     1:18.69 (41.64)     2:02.83 (44.14)     2:48.11 (45.28)
        3:33.15 (45.04)     4:18.11 (44.96)     5:04.50 (46.39)     5:48.72 (44.22)
        6:31.01 (42.29)     7:10.37 (39.36)                                        
  7 Yee, Matthew C            13 McBurney-MR               NT    9:13.75        
                  46.60   2:38.11 (1:51.51)     3:35.25 (57.14)     4:32.55 (57.30)
        5:29.27 (56.72)   6:30.11 (1:00.84)     7:26.78 (56.67)   9:14.63 (1:47.85)
            9:13.75 ( )                                                            
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vizhco, Dexter H          14 CAS-MR               1:07.23    1:08.18        
                  33.43     1:08.18 (34.75)                                        
  2 Garcia, Alberto           13 CAS-MR               1:09.14    1:08.42        
                  33.42     1:08.42 (35.00)                                        
  3 Dilchand, Sanjiv          13 CAS-MR               1:06.68    1:08.46        
                  33.64     1:08.46 (34.82)                                        
  4 Haskins, Alade            13 CAS-MR               1:14.31    1:14.24        
                  35.56     1:14.24 (38.68)                                        
  5 Bunemer, Nicolas          13 LIFE-MR              1:50.86    1:16.32        
                  35.96     1:16.32 (40.36)                                        
  6 Paraison, Nelson          13 DESC-NJ              1:14.50    1:17.83        
                  37.35     1:17.83 (40.48)                                        
  7 Schwalbe, Milo R          14 McBurney-MR          1:19.39    1:18.04        
                1:18.04         1:18.04 ( )                                        
  8 Zhang, Derrick            13 FAST-MR                   NT    1:18.42        
                  37.01     1:18.42 (41.41)                                        
  9 Dagnogo, Mohamed          14 CAS-MR               1:16.33    1:18.95        
 10 Solano, Adan              14 LIFE-MR              1:26.98    1:19.69        
                1:19.69         1:19.69 ( )                                        
 11 Kunca, Alexander          14 CFJV-MR              1:19.57    1:20.37        
                  39.95     1:20.37 (40.42)                                        
 12 Avital, Hillel            14 CAS-MR                    NT    1:20.39        
                  39.28     1:20.39 (41.11)                                        
 13 Salvatore, Josh           14 ASAP-MR              1:24.55    1:23.02        
                  40.40     1:23.02 (42.62)                                        
 14 Orellana, Amaru           13 CFJV-MR              1:40.83    1:31.04        
                  43.39     1:31.04 (47.65)                                        
 15 Galler, Aidan             13 CFJV-MR              1:29.76    1:33.33        
                  45.23     1:33.33 (48.10)                                        
 16 Brown, Tim A              13 DESC-NJ                   NT    1:37.52        
                  46.61     1:37.52 (50.91)                                        
 -- Yee, Matthew C            13 McBurney-MR          2:15.96         DQ        
      Other
                  51.03          DQ (53.58)                                        
 -- Lin, Christopher          13 CFJV-MR                   NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  52.43          DQ (54.71)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Alberto           13 CAS-MR               2:27.51    2:24.07        
                  34.15     1:10.67 (36.52)     1:47.78 (37.11)     2:24.07 (36.29)
  1 Haskins, Alade            13 CAS-MR                    NT    2:24.07        
                  34.15     1:10.67 (36.52)     1:47.78 (37.11)     2:24.07 (36.29)
  3 Vizhco, Dexter H          14 CAS-MR               2:28.95    2:24.42        
                  34.48     1:10.96 (36.48)     1:48.73 (37.77)     2:24.42 (35.69)
  3 Kunca, Alexander          14 CFJV-MR                   NT    2:24.42        
                  34.48     1:10.96 (36.48)     1:48.73 (37.77)     2:24.42 (35.69)
  5 Dilchand, Sanjiv          13 CAS-MR               2:28.21    2:29.89        
                  35.43     1:13.74 (38.31)     1:52.19 (38.45)     2:29.89 (37.70)
  5 Galler, Aidan             13 CFJV-MR                   NT    2:29.89        
                  35.43     1:13.74 (38.31)     1:52.19 (38.45)     2:29.89 (37.70)
  7 Avendano, Mauricio        14 CAS-MR               2:40.99    2:39.60        
                  37.10     1:17.79 (40.69)     2:00.72 (42.93)     2:39.60 (38.88)
  8 Salvatore, Josh           14 ASAP-MR                   NT    2:55.36        
                2:57.75         2:55.36 ( )                                        
  9 Solano, Adan              14 LIFE-MR              3:13.89    3:03.21        
                1:28.95     2:17.09 (48.14)     3:03.39 (46.30)         3:03.21 ( )
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guzman-Reyes, Edgar       14 CAS-MR               1:10.36    1:10.90        
                  33.15     1:10.90 (37.75)                                        
  2 Dagnogo, Mohamed          14 CAS-MR               1:16.55    1:15.32        
                  35.54     1:15.32 (39.78)                                        
  3 Dilchand, Sanjiv          13 CAS-MR               1:15.65    1:15.84        
                  35.55     1:15.84 (40.29)                                        
  4 Haskins, Alade            13 CAS-MR               1:19.21    1:17.33        
                  36.53     1:17.33 (40.80)                                        
  5 Avendano, Mauricio        14 CAS-MR               1:22.55    1:21.08        
                  37.88     1:21.08 (43.20)                                        
  6 Sanchez, Giancarlos       13 DESC-NJ              1:35.41    1:22.61        
                  39.33     1:22.61 (43.28)                                        
  7 Bunemer, Nicolas          13 LIFE-MR              1:40.86    1:23.65        
                  39.63     1:23.65 (44.02)                                        
  8 Paraison, Nelson          13 DESC-NJ              1:30.01    1:26.76        
                  41.18     1:26.76 (45.58)                                        
  9 Kunca, Alexander          14 CFJV-MR              1:51.59    1:27.89        
                  41.31     1:27.89 (46.58)                                        
 10 Salvatore, Josh           14 ASAP-MR              1:31.29    1:30.39        
                  43.50     1:30.39 (46.89)                                        
 11 Estipular, Kiendrick      13 UN-MR                1:30.09    1:30.51        
                  43.25     1:30.51 (47.26)                                        
 12 Berger, Brendan A         13 LIFE-MR              1:55.58    1:30.54        
                  42.92     1:30.54 (47.62)                                        
 13 Solano, Adan              14 LIFE-MR              1:36.73    1:32.07        
                  42.70     1:32.07 (49.37)                                        
 14 Zhang, Derrick            13 FAST-MR                   NT    1:32.32        
                  43.01     1:32.32 (49.31)                                        
 15 Stover-Whilden, Will P    14 McBurney-MR          1:31.85    1:33.09        
                  44.55     1:33.09 (48.54)                                        
 16 Orellana, Amaru           13 CFJV-MR              1:50.03    1:41.44        
                  47.63     1:41.44 (53.81)                                        
 17 Rueda Jr., Wilmer C       13 DESC-NJ                   NT    2:03.97        
                  57.61   2:03.97 (1:06.36)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guzman-Reyes, Edgar       14 CAS-MR               2:37.89    2:35.95        
                  33.84     1:13.41 (39.57)     1:54.89 (41.48)     2:35.95 (41.06)
  2 Dilchand, Sanjiv          13 CAS-MR               3:08.43    2:46.10        
                  37.54     1:19.96 (42.42)     2:04.10 (44.14)     2:46.10 (42.00)
  3 Dagnogo, Mohamed          14 CAS-MR               2:53.95    2:49.26        
                  36.61     1:19.66 (43.05)     2:05.34 (45.68)     2:49.26 (43.92)
  4 Haskins, Alade            13 CAS-MR                    NT    2:50.73        
                  37.53     1:21.25 (43.72)     2:06.65 (45.40)     2:50.73 (44.08)
  5 Kunca, Alexander          14 CFJV-MR              3:16.91    2:52.25        
                  44.99     1:34.31 (49.32)     2:25.59 (51.28)     2:52.25 (26.66)
  6 Avital, Hillel            14 CAS-MR                    NT    2:56.71        
                  39.37     1:23.29 (43.92)     2:09.53 (46.24)     2:56.71 (47.18)
  7 Schwalbe, Milo R          14 McBurney-MR               NT    3:00.52        
                  41.38     1:25.97 (44.59)     2:14.21 (48.24)     3:00.52 (46.31)
  8 Estipular, Kiendrick      13 UN-MR                3:00.01    3:10.89        
                  40.80     1:27.56 (46.76)     2:19.36 (51.80)     3:10.89 (51.53)
  9 Salvatore, Josh           14 ASAP-MR                   NT    3:16.01        
                  45.58     1:34.94 (49.36)     2:27.03 (52.09)     3:16.01 (48.98)
 10 Paraison, Nelson          13 DESC-NJ              3:23.52    3:17.54        
                  43.78     1:34.12 (50.34)     2:26.75 (52.63)     3:17.54 (50.79)
 11 Galler, Aidan             13 CFJV-MR              3:43.17    3:26.29        
                  46.61     1:39.64 (53.03)     2:34.08 (54.44)     3:26.29 (52.21)
 12 Lin, Christopher          13 CFJV-MR                   NT    3:32.51        
                  46.12     1:39.66 (53.54)     2:36.50 (56.84)     3:32.51 (56.01)
 13 Brown, Tim A              13 DESC-NJ                   NT    3:45.31        
                  50.98     1:48.88 (57.90)     2:48.07 (59.19)     3:45.31 (57.24)
 14 Orellana, Amaru           13 CFJV-MR              3:56.85    3:49.34        
                  53.22     1:53.09 (59.87)     2:52.52 (59.43)     3:49.34 (56.82)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guzman-Reyes, Edgar       14 CAS-MR               1:01.45    1:00.88        
                  28.86     1:00.88 (32.02)                                        
  2 Vizhco, Dexter H          14 CAS-MR               1:02.37    1:01.56        
                  29.20     1:01.56 (32.36)                                        
  3 Garcia, Alberto           13 CAS-MR               1:04.10    1:04.33        
                  29.87     1:04.33 (34.46)                                        
  4 Avendano, Mauricio        14 CAS-MR               1:10.91    1:09.50        
                  31.60     1:09.50 (37.90)                                        
  5 Dilchand, Sanjiv          13 CAS-MR               1:10.21    1:10.22        
                  32.87     1:10.22 (37.35)                                        
  6 Haskins, Alade            13 CAS-MR               1:11.58    1:13.08        
                  33.52     1:13.08 (39.56)                                        
  7 Paraison, Nelson          13 DESC-NJ              1:16.12    1:13.46        
                  32.02     1:13.46 (41.44)                                        
  8 Sanchez, Giancarlos       13 DESC-NJ              1:17.06    1:14.06        
                  34.63     1:14.06 (39.43)                                        
  9 Dagnogo, Mohamed          14 CAS-MR               1:13.53    1:16.36        
                  35.58     1:16.36 (40.78)                                        
 10 Salvatore, Josh           14 ASAP-MR                   NT    1:26.72        
                  40.08     1:26.72 (46.64)                                        
 11 Rueda Jr., Wilmer C       13 DESC-NJ                   NT    1:26.89        
                  39.92     1:26.89 (46.97)                                        
 12 Solano, Adan              14 LIFE-MR              1:33.16    1:29.41        
                  39.28     1:29.41 (50.13)                                        
 13 Galler, Aidan             13 CFJV-MR              1:36.59    1:31.97        
                  43.40     1:31.97 (48.57)                                        
 14 Orellana, Amaru           13 CFJV-MR                   NT    1:36.61        
                  41.60     1:36.61 (55.01)                                        
 15 Kunca, Alexander          14 CFJV-MR              1:41.41    1:37.90        
                  42.84     1:37.90 (55.06)                                        
 -- Stover-Whilden, Will P    14 McBurney-MR          1:24.51         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  41.73          DQ (50.14)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guzman-Reyes, Edgar       14 CAS-MR               2:29.79    2:16.80        
                  29.62     1:03.66 (34.04)     1:40.31 (36.65)     2:16.80 (36.49)
  2 Vizhco, Dexter H          14 CAS-MR               2:48.47    2:27.53        
                  31.27     1:07.52 (36.25)     1:46.87 (39.35)     2:27.53 (40.66)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vizhco, Dexter H          14 CAS-MR               2:20.23    2:17.35        
                1:05.11     1:45.67 (40.56)     2:17.51 (31.84)         2:17.35 ( )
  2 Guzman-Reyes, Edgar       14 CAS-MR               2:20.79    2:18.03        
                  28.67     1:05.03 (36.36)     1:45.48 (40.45)     2:18.03 (32.55)
  3 Haskins, Alade            13 CAS-MR               2:36.11    2:34.88        
                  31.51     1:11.69 (40.18)     1:58.25 (46.56)     2:34.88 (36.63)
  4 Dagnogo, Mohamed          14 CAS-MR               2:25.01    2:37.66        
                  33.80     1:15.18 (41.38)     2:00.97 (45.79)     2:37.66 (36.69)
  5 Avital, Hillel            14 CAS-MR                    NT    2:41.72        
                  35.42     1:17.81 (42.39)     2:04.63 (46.82)     2:41.72 (37.09)
  6 Bunemer, Nicolas          13 LIFE-MR              3:40.86    2:44.14        
                  35.84     1:17.62 (41.78)     2:05.70 (48.08)     2:44.14 (38.44)
  7 Paraison, Nelson          13 DESC-NJ              2:47.17    2:44.43        
                  32.82     1:15.89 (43.07)     2:06.90 (51.01)     2:44.43 (37.53)
  8 Salvatore, Josh           14 ASAP-MR                   NT    2:51.63        
                  38.99     1:23.02 (44.03)     2:14.99 (51.97)     2:51.63 (36.64)
  9 Kunca, Alexander          14 CFJV-MR              2:54.47    2:54.06        
                  40.75     1:25.04 (44.29)     2:15.12 (50.08)     2:54.06 (38.94)
 10 Solano, Adan              14 LIFE-MR              2:59.89    2:54.25        
                  40.44     1:26.42 (45.98)     2:18.98 (52.56)     2:54.25 (35.27)
 11 Galler, Aidan             13 CFJV-MR              3:10.81    3:05.82        
                  42.44     1:31.34 (48.90)     2:24.96 (53.62)     3:05.82 (40.86)
 12 Orellana, Amaru           13 CFJV-MR              3:32.21    3:14.48        
                  43.06     1:31.69 (48.63)     2:31.48 (59.79)     3:14.48 (43.00)
 13 Brown, Tim A              13 DESC-NJ                   NT    3:32.79        
                  43.99     1:35.34 (51.35)   2:42.22 (1:06.88)     3:32.79 (50.57)
 -- Lin, Christopher          13 CFJV-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick - fly
                                3:31.28 ( )                                        
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vizhco, Dexter H          14 CAS-MR                    NT    4:54.49        
                  30.23     1:05.65 (35.42)     1:44.15 (38.50)     2:21.46 (37.31)
        3:04.00 (42.54)     3:45.86 (41.86)     4:19.81 (33.95)     4:54.49 (34.68)
  2 Guzman-Reyes, Edgar       14 CAS-MR               4:59.62    5:01.54        
                  29.02     1:03.30 (34.28)     1:41.53 (38.23)     2:19.58 (38.05)
        3:02.63 (43.05)     3:46.82 (44.19)     4:25.24 (38.42)     5:01.54 (36.30)
  3 Galler, Aidan             13 CFJV-MR                   NT    6:26.81        
                  41.38     1:31.13 (49.75)     2:22.96 (51.83)     3:14.27 (51.31)
        4:06.15 (51.88)     5:00.62 (54.47)     5:44.74 (44.12)     6:26.81 (42.07)
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Cas Stingrays-MR  'A'                             1:45.76         DQ        
     1) Guzman-Reyes, Edgar 14          2) Garcia, Alberto 13             
     3) Dilchand, Sanjiv 13             4) Vizhco, Dexter H 14            
                  27.57       54.23 (26.66)          DQ (30.34)                    
 -- Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 1:47.83         DQ        
     1) Galler, Aidan 13                2) Lin, Christopher 13            
     3) Orellana, Amaru 13              4) Kunca, Alexander 14            
                  34.17     1:11.57 (37.40)     1:44.44 (32.87)          DQ (15.10)
 
Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cas Stingrays-MR  'A'                             2:00.17    1:57.76        
     1) Dilchand, Sanjiv 13             2) Guzman-Reyes, Edgar 14         
     3) Vizhco, Dexter H 14             4) Garcia, Alberto 13             
                  30.63     1:02.78 (32.15)     1:31.14 (28.36)     1:57.76 (26.62)
 
Boys 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haffner, Riley            17 RYE-MR                 51.32      50.67        
                  20.16       50.67 (30.51)                                        
  2 Koch, Sasha               16 CFJV-MR                50.74      50.81        
                  23.92       50.81 (26.89)                                        
  3 Lucre, Ethan              15 Un-Kbm-MR              52.50      50.95        
                  24.41       50.95 (26.54)                                        
  4 Hernandez, Luis           17 CAS-MR                 51.47      51.82        
                  25.14       51.82 (26.68)                                        
  5 Haffner, Jackson          17 RYE-MR                 52.57      54.53        
                  26.37       54.53 (28.16)                                        
  6 Dower, Myles              15 RYE-MR                 53.10      54.91        
                  25.90       54.91 (29.01)                                        
  7 Avital, Shaoul            16 CAS-MR                 56.37      56.32        
                  27.81       56.32 (28.51)                                        
  8 Dilchand, Sean            17 CAS-MR                 57.89      56.70        
                  27.26       56.70 (29.44)                                        
  9 Greenidge, Owen           15 KB Makos-MR            56.82      57.30        
                  27.67       57.30 (29.63)                                        
 10 Nolan, Sam                15 CFJV-MR                57.26      57.67        
                  27.52       57.67 (30.15)                                        
 11 Sirieix, Sebastian T      17 CAS-MR                 58.09      57.69        
                  28.10       57.69 (29.59)                                        
 12 Sanchez, Manny            15 UN-MR                  58.11      58.32        
                  28.82       58.32 (29.50)                                        
 13 Brillante, Nicolas M      15 HS-MR                1:08.95      58.52        
                  28.54       58.52 (29.98)                                        
 14 Barnes, Justin            16 KB Makos-MR            59.06      59.32        
                  27.87       59.32 (31.45)                                        
 15 Gangemi, Louis J          15 HS-MR                1:18.35    1:00.51        
                  29.36     1:00.51 (31.15)                                        
 16 Adegoke, Akinbobola       17 CAS-MR               1:01.50    1:00.70        
                  28.84     1:00.70 (31.86)                                        
 17 Liang, Gordon O           15 McBurney-MR          1:04.43    1:03.79        
                  29.12     1:03.79 (34.67)                                        
 18 Lafontant, Severin        17 CAS-MR               1:01.90    1:04.34        
                  30.99     1:04.34 (33.35)                                        
 19 Sinche, Lewis             15 McBurney-MR          1:03.51    1:04.95        
                  30.91     1:04.95 (34.04)                                        
 20 Powell, Shamir            15 KB Makos-MR          1:01.16    1:05.94        
                  28.30     1:05.94 (37.64)                                        
 21 Yee, James C              15 McBurney-MR          1:07.32    1:09.45        
                  33.60     1:09.45 (35.85)                                        
 22 Sinche, Inty              16 McBurney-MR          1:13.85    1:13.59        
                  34.67     1:13.59 (38.92)                                        
 23 Waterman, Patrick         15 Un-Kbm-MR            1:12.00    1:13.95        
                  34.83     1:13.95 (39.12)                                        
 
Boys 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haffner, Riley            17 RYE-MR               5:27.97    5:24.00        
                  28.94     1:00.88 (31.94)     1:33.09 (32.21)     2:05.50 (32.41)
        2:38.42 (32.92)     3:12.09 (33.67)     3:46.32 (34.23)     4:21.38 (35.06)
        4:54.65 (33.27)     5:24.00 (29.35)                                        
  2 Koch, Sasha               16 CFJV-MR              5:37.92    5:25.32        
                  29.01     1:02.06 (33.05)     1:35.00 (32.94)     2:07.82 (32.82)
        2:41.41 (33.59)     3:14.94 (33.53)     3:49.18 (34.24)     4:23.10 (33.92)
        4:56.38 (33.28)     5:25.32 (28.94)                                        
  3 Bellio, Sam J             15 CFJV-MR              5:36.18    5:36.56        
                  29.35     1:01.92 (32.57)     1:35.02 (33.10)     2:09.25 (34.23)
        2:43.79 (34.54)     3:18.38 (34.59)     3:52.85 (34.47)     4:26.62 (33.77)
        5:01.53 (34.91)     5:36.56 (35.03)                                        
  4 Haffner, Jackson          17 RYE-MR               5:50.27    5:47.75        
                  30.14     1:03.35 (33.21)     1:37.70 (34.35)     2:12.68 (34.98)
        2:48.12 (35.44)     3:23.91 (35.79)     3:59.75 (35.84)     4:35.85 (36.10)
        5:12.38 (36.53)     5:47.75 (35.37)                                        
  5 Nolan, Sam                15 CFJV-MR              6:29.95    5:54.31        
                  29.52     1:03.20 (33.68)     1:39.08 (35.88)     2:15.28 (36.20)
        2:50.90 (35.62)     3:27.15 (36.25)     4:04.52 (37.37)     4:42.18 (37.66)
        5:18.85 (36.67)     5:54.31 (35.46)                                        
  6 Whalen, Jack H            15 CFJV-MR              5:26.56    6:13.66        
                  29.96     1:04.60 (34.64)     1:42.43 (37.83)     2:20.85 (38.42)
        3:00.68 (39.83)     3:40.32 (39.64)     4:19.68 (39.36)     4:59.36 (39.68)
        5:37.35 (37.99)     6:13.66 (36.31)                                        
  7 Sinche, Lewis             15 McBurney-MR          6:00.57    6:23.45        
                  34.38     1:12.19 (37.81)     1:49.83 (37.64)     2:29.02 (39.19)
        3:09.27 (40.25)     3:49.22 (39.95)     4:29.55 (40.33)     5:08.81 (39.26)
        5:46.77 (37.96)     6:23.45 (36.68)                                        
  8 Liang, Gordon O           15 McBurney-MR               NT    6:42.70        
                  35.50     1:15.84 (40.34)     1:57.44 (41.60)     2:40.58 (43.14)
        3:24.99 (44.41)     4:04.79 (39.80)     4:48.81 (44.02)     5:24.99 (36.18)
        6:06.25 (41.26)     6:42.70 (36.45)                                        
  9 Waterman, Patrick         15 Un-Kbm-MR            8:00.00    8:18.21        
                  38.99     1:23.38 (44.39)     2:12.66 (49.28)     3:03.51 (50.85)
        3:56.70 (53.19)     4:50.88 (54.18)     5:46.47 (55.59)     6:39.21 (52.74)
        7:32.22 (53.01)     8:18.21 (45.99)                                        
 
Boys 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bellio, Sam J             15 CFJV-MR                58.13      57.89        
                  27.86       57.89 (30.03)                                        
  2 Haffner, Jackson          17 RYE-MR                 58.28    1:00.78        
                  29.64     1:00.78 (31.14)                                        
  3 Koch, Sasha               16 CFJV-MR              1:03.20    1:00.79        
                  29.55     1:00.79 (31.24)                                        
  4 Hernandez, Luis           17 CAS-MR               1:07.98    1:05.09        
                  32.17     1:05.09 (32.92)                                        
  5 Sirieix, Sebastian T      17 CAS-MR               1:09.85    1:05.86        
                  31.83     1:05.86 (34.03)                                        
  6 Whalen, Jack H            15 CFJV-MR                59.20    1:06.34        
                  31.92     1:06.34 (34.42)                                        
  7 Lucre, Ethan              15 Un-Kbm-MR            1:04.53    1:06.77        
                  32.16     1:06.77 (34.61)                                        
  8 Dilchand, Sean            17 CAS-MR               1:04.95    1:06.98        
                  32.23     1:06.98 (34.75)                                        
  9 Sanchez, Manny            15 UN-MR                1:14.87    1:10.63        
                  34.42     1:10.63 (36.21)                                        
 10 Morse, Steven L           15 DESC-NJ              1:10.16    1:12.43        
                  32.18     1:12.43 (40.25)                                        
 11 Adegoke, Akinbobola       17 CAS-MR               1:22.63    1:20.24        
                  38.77     1:20.24 (41.47)                                        
 12 Powell, Shamir            15 KB Makos-MR          1:13.92    1:22.47        
 13 Liang, Gordon O           15 McBurney-MR          1:27.59    1:25.16        
                  39.29     1:25.16 (45.87)                                        
 14 Sinche, Lewis             15 McBurney-MR          1:25.50    1:26.85        
                  42.73     1:26.85 (44.12)                                        
 -- Greenidge, Owen           15 KB Makos-MR          1:11.00   X1:16.08        
                  36.87     1:16.08 (39.21)                                        
 -- Barnes, Justin            16 KB Makos-MR          1:14.68         DQ        
      Re-Submerged
 
Boys 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bellio, Sam J             15 CFJV-MR              2:06.30    2:08.70        
                                1:02.09 ( )     1:36.03 (33.94)     2:08.70 (32.67)
  2 Haffner, Jackson          17 RYE-MR               2:07.21    2:13.97        
                  30.85     1:04.78 (33.93)     1:39.75 (34.97)     2:13.97 (34.22)
  3 Avital, Shaoul            16 CAS-MR                    NT    2:16.44        
                  31.74     1:06.99 (35.25)     1:42.43 (35.44)     2:16.44 (34.01)
  4 Koch, Sasha               16 CFJV-MR              2:33.71    2:20.92        
                  33.32     1:08.57 (35.25)     1:44.82 (36.25)     2:20.92 (36.10)
  5 Dilchand, Sean            17 CAS-MR               2:36.86    2:24.14        
                  33.10     1:09.80 (36.70)     1:47.70 (37.90)     2:24.14 (36.44)
  6 Gangemi, Louis J          15 HS-MR                2:40.24    2:29.72        
                  35.55     1:14.03 (38.48)     1:53.18 (39.15)     2:29.72 (36.54)
  7 Nolan, Sam                15 CFJV-MR              2:28.36    2:31.24        
                  34.51     1:12.86 (38.35)     1:53.15 (40.29)     2:31.24 (38.09)
  8 Wong, Kevin               15 HS-MR                2:24.91    2:35.70        
                  36.29     1:16.09 (39.80)     1:56.55 (40.46)     2:35.70 (39.15)
  9 Greenidge, Owen           15 KB Makos-MR          2:40.00    2:41.73        
 10 Yee, James C              15 McBurney-MR               NT    3:10.60        
                  42.83     1:31.84 (49.01)     2:22.98 (51.14)     3:10.60 (47.62)
 -- Liang, Gordon O           15 McBurney-MR               NT         DQ        
      Did not finish
                  41.50     1:27.80 (46.30)     2:16.41 (48.61)                    
 
Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dower, Myles              15 RYE-MR               1:07.50    1:08.74        
                  32.39     1:08.74 (36.35)                                        
  2 Lucre, Ethan              15 Un-Kbm-MR            1:11.00    1:09.73        
                  33.04     1:09.73 (36.69)                                        
  3 Dilchand, Sean            17 CAS-MR               1:10.94    1:10.11        
                  33.38     1:10.11 (36.73)                                        
  4 Koch, Sasha               16 CFJV-MR                   NT    1:10.80        
                  31.68     1:10.80 (39.12)                                        
  5 Wong, Kevin               15 HS-MR                1:09.68    1:13.46        
                  33.52     1:13.46 (39.94)                                        
  6 Bellio, Sam J             15 CFJV-MR              1:12.61    1:14.34        
                  34.18     1:14.34 (40.16)                                        
  7 Sinche, Inty              16 McBurney-MR          1:50.95    1:14.95        
                  51.72     1:14.95 (23.23)                                        
  8 Powell, Shamir            15 KB Makos-MR          1:14.87    1:15.42        
                  33.62     1:15.42 (41.80)                                        
  9 Brillante, Nicolas M      15 HS-MR                1:19.47    1:15.68        
 10 Adegoke, Akinbobola       17 CAS-MR               1:19.08    1:15.82        
 11 Avital, Shaoul            16 CAS-MR                    NT    1:16.43        
                  36.33     1:16.43 (40.10)                                        
 12 Barnes, Justin            16 KB Makos-MR          1:20.99    1:19.03        
 13 Greenidge, Owen           15 KB Makos-MR          1:19.99    1:19.41        
 14 Nolan, Sam                15 CFJV-MR              1:21.06    1:19.90        
 15 Sinche, Lewis             15 McBurney-MR          1:23.22    1:22.35        
 16 Sirieix, Sebastian T      17 CAS-MR               1:28.49    1:23.07        
                  40.02     1:23.07 (43.05)                                        
 17 Gangemi, Louis J          15 HS-MR                1:26.82    1:23.63        
                  39.40     1:23.63 (44.23)                                        
 18 Lafontant, Severin        17 CAS-MR               1:25.15    1:26.23        
                  40.21     1:26.23 (46.02)                                        
 19 Liang, Gordon O           15 McBurney-MR          1:28.25    1:26.51        
                  40.29     1:26.51 (46.22)                                        
 20 Yee, James C              15 McBurney-MR          1:35.88    1:36.38        
                  44.13     1:36.38 (52.25)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haffner, Riley            17 RYE-MR               2:49.00    2:34.32        
                  35.23     1:14.78 (39.55)     1:56.41 (41.63)     2:34.32 (37.91)
  2 Dilchand, Sean            17 CAS-MR               2:32.78    2:35.50        
                  34.91     1:14.29 (39.38)     1:55.32 (41.03)     2:35.50 (40.18)
  3 Koch, Sasha               16 CFJV-MR              2:38.42    2:42.67        
                  34.54     1:16.45 (41.91)     1:59.28 (42.83)     2:42.67 (43.39)
  4 Hernandez, Luis           17 CAS-MR               2:50.25    2:45.05        
                  36.27     1:17.72 (41.45)     2:00.97 (43.25)     2:45.05 (44.08)
  5 Bellio, Sam J             15 CFJV-MR              2:40.25    2:46.47        
                  36.83     1:20.26 (43.43)     2:04.31 (44.05)     2:46.47 (42.16)
  6 Adegoke, Akinbobola       17 CAS-MR               3:01.72    2:50.34        
                  37.81     1:21.24 (43.43)     2:06.12 (44.88)     2:50.34 (44.22)
  7 Barnes, Justin            16 KB Makos-MR          2:52.33    2:57.45        
                  37.63     1:21.63 (44.00)     2:06.13 (44.50)     2:57.45 (51.32)
  8 Morse, Steven L           15 DESC-NJ              3:01.02    2:57.91        
                  37.06     1:22.27 (45.21)     2:14.62 (52.35)     2:57.91 (43.29)
  9 Powell, Shamir            15 KB Makos-MR          2:47.81    3:00.23        
                  36.47     1:20.00 (43.53)     2:10.04 (50.04)     3:00.23 (50.19)
 10 Sinche, Lewis             15 McBurney-MR          3:05.63    3:01.75        
                  40.42     1:25.97 (45.55)     2:13.74 (47.77)     3:01.75 (48.01)
 11 Greenidge, Owen           15 KB Makos-MR          2:59.22    3:05.87        
                  39.39     1:24.34 (44.95)     2:13.54 (49.20)     3:05.87 (52.33)
 12 Liang, Gordon O           15 McBurney-MR               NT    3:15.33        
                  42.52     1:30.06 (47.54)     2:22.49 (52.43)     3:15.33 (52.84)
 
Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lucre, Ethan              15 Un-Kbm-MR              57.50      57.86        
                  26.99       57.86 (30.87)                                        
  2 Hernandez, Luis           17 CAS-MR                 59.83      59.65        
                  27.57       59.65 (32.08)                                        
  3 Koch, Sasha               16 CFJV-MR                59.49      59.98        
                  27.63       59.98 (32.35)                                        
  4 Haffner, Riley            17 RYE-MR               1:02.80    1:00.42        
                  28.15     1:00.42 (32.27)                                        
  5 Dower, Myles              15 RYE-MR               1:00.00    1:02.53        
                  29.88     1:02.53 (32.65)                                        
  6 Brillante, Nicolas M      15 HS-MR                1:07.00    1:04.99        
                  30.32     1:04.99 (34.67)                                        
  7 Dilchand, Sean            17 CAS-MR               1:10.25    1:06.22        
                  30.50     1:06.22 (35.72)                                        
  8 Wong, Kevin               15 HS-MR                1:03.81    1:06.62        
                  30.47     1:06.62 (36.15)                                        
  9 Bellio, Sam J             15 CFJV-MR              1:01.88    1:06.79        
                  30.14     1:06.79 (36.65)                                        
 10 Barnes, Justin            16 KB Makos-MR          1:10.95    1:09.03        
                  31.03     1:09.03 (38.00)                                        
 11 Sirieix, Sebastian T      17 CAS-MR               1:06.42    1:09.24        
                  31.73     1:09.24 (37.51)                                        
 12 Avital, Shaoul            16 CAS-MR               1:06.79    1:09.54        
                  31.10     1:09.54 (38.44)                                        
 13 Sanchez, Manny            15 UN-MR                1:21.01    1:09.64        
                  31.65     1:09.64 (37.99)                                        
 14 Adegoke, Akinbobola       17 CAS-MR               1:12.61    1:10.73        
                  31.47     1:10.73 (39.26)                                        
 15 Nolan, Sam                15 CFJV-MR              1:09.81    1:13.05        
                  33.42     1:13.05 (39.63)                                        
 16 Liang, Gordon O           15 McBurney-MR          1:15.42    1:17.28        
                  32.80     1:17.28 (44.48)                                        
 17 Lafontant, Severin        17 CAS-MR               1:14.25    1:21.28        
                  35.90     1:21.28 (45.38)                                        
 18 Powell, Shamir            15 KB Makos-MR          1:17.03    1:23.35        
                  32.91     1:23.35 (50.44)                                        
 19 Waterman, Patrick         15 Un-Kbm-MR            1:22.00    1:24.28        
                  35.71     1:24.28 (48.57)                                        
 20 Sinche, Inty              16 McBurney-MR          1:34.31    1:29.15        
                  39.22     1:29.15 (49.93)                                        
 21 Sinche, Lewis             15 McBurney-MR          1:31.28    1:30.02        
                  41.22     1:30.02 (48.80)                                        
 -- Yee, James C              15 McBurney-MR          1:51.44         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  42.19          DQ (49.65)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lucre, Ethan              15 Un-Kbm-MR            2:32.03    2:31.08        
                  31.26     1:09.11 (37.85)     1:51.58 (42.47)     2:31.08 (39.50)
  2 Nolan, Sam                15 CFJV-MR              2:58.46    2:46.42        
                  35.08     1:15.99 (40.91)     2:01.12 (45.13)     2:46.42 (45.30)
  3 Sirieix, Sebastian T      17 CAS-MR                    NT    2:47.56        
                  34.27   1:59.44 (1:25.17)     2:49.93 (50.49)         2:47.56 ( )
 -- Koch, Sasha               16 CFJV-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
                  35.19     1:16.82 (41.63)     2:01.40 (44.58)          DQ (41.51)
 
Boys 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bellio, Sam J             15 CFJV-MR              2:15.64    2:14.39        
                  28.55     1:01.31 (32.76)     1:42.39 (41.08)     2:14.39 (32.00)
  2 Dilchand, Sean            17 CAS-MR               2:29.17    2:19.41        
                  29.85     1:05.68 (35.83)     1:47.04 (41.36)     2:19.41 (32.37)
  3 Hernandez, Luis           17 CAS-MR               2:20.23    2:20.91        
                  28.52     1:05.83 (37.31)     1:48.97 (43.14)     2:20.91 (31.94)
  4 Lucre, Ethan              15 Un-Kbm-MR            2:19.00    2:24.42        
                  28.85     1:06.11 (37.26)     1:50.77 (44.66)     2:24.42 (33.65)
  5 Nolan, Sam                15 CFJV-MR              2:32.98    2:27.57        
                  31.41     1:08.68 (37.27)     1:54.03 (45.35)     2:27.57 (33.54)
  6 Greenidge, Owen           15 KB Makos-MR          2:35.46    2:28.98        
                  30.98     1:10.89 (39.91)     1:55.18 (44.29)     2:28.98 (33.80)
  7 Sirieix, Sebastian T      17 CAS-MR                    NT    2:32.39        
                  30.47     1:09.16 (38.69)     1:54.51 (45.35)     2:32.39 (37.88)
  8 Whalen, Jack H            15 CFJV-MR              2:14.13    2:32.50        
                  30.83     1:09.53 (38.70)     1:56.55 (47.02)     2:32.50 (35.95)
  9 Adegoke, Akinbobola       17 CAS-MR               2:38.69    2:33.17        
                  31.61     1:13.91 (42.30)     1:57.54 (43.63)     2:33.17 (35.63)
 10 Sanchez, Manny            15 UN-MR                2:35.98    2:34.00        
                  32.47     1:12.59 (40.12)     1:59.22 (46.63)     2:34.00 (34.78)
 11 Morse, Steven L           15 DESC-NJ              2:32.14    2:35.31        
                  28.69     1:08.65 (39.96)     2:04.96 (56.31)     2:35.31 (30.35)
 12 Barnes, Justin            16 KB Makos-MR          2:43.12    2:37.04        
                  30.02     1:11.76 (41.74)     1:57.66 (45.90)     2:37.04 (39.38)
 13 Powell, Shamir            15 KB Makos-MR          2:38.71    2:46.53        
                  31.89     1:13.45 (41.56)     2:00.42 (46.97)     2:46.53 (46.11)
 
Boys 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bellio, Sam J             15 CFJV-MR              4:49.97    4:51.60        
                  30.39     1:05.94 (35.55)     1:40.63 (34.69)     2:15.62 (34.99)
        2:59.45 (43.83)     3:43.12 (43.67)     4:18.24 (35.12)     4:52.23 (33.99)
            4:51.60 ( )                                                            
  2 Brillante, Nicolas M      15 HS-MR                5:25.00    5:02.43        
                  30.97     1:05.92 (34.95)     1:43.70 (37.78)     2:21.02 (37.32)
        3:04.99 (43.97)     3:49.81 (44.82)     4:27.49 (37.68)     5:02.87 (35.38)
            5:02.43 ( )                                                            
  3 Hernandez, Luis           17 CAS-MR               5:26.91    5:03.41        
                  31.19     1:07.11 (35.92)     1:46.47 (39.36)     2:24.94 (38.47)
        3:10.53 (45.59)     3:55.84 (45.31)     4:30.34 (34.50)     5:03.28 (32.94)
         5:03.41 (0.13)                                                            
  4 Wong, Kevin               15 HS-MR                5:00.00    5:18.81        
                  31.11     1:09.59 (38.48)   2:32.52 (1:22.93)     3:18.20 (45.68)
        4:03.47 (45.27)     4:41.55 (38.08)     5:19.05 (37.50)     5:38.06 (19.01)
            5:18.81 ( )                                                            
  5 Gangemi, Louis J          15 HS-MR                5:30.00    5:26.30        
                  33.58     1:14.56 (40.98)     1:54.33 (39.77)     2:34.63 (40.30)
        3:23.59 (48.96)     4:13.22 (49.63)     4:51.05 (37.83)     5:26.34 (35.29)
            5:26.30 ( )                                                            
 
Boys 15-18 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MB YMCA Manta Rays-MR  'A'                             NT    1:35.14        
     1) Liang, Gordon O 15              2) Sinche, Inty 16                
     3) Sinche, Lewis 15                4) Yee, James C 15                
                  32.50       47.87 (15.37)     1:05.69 (17.82)     1:35.14 (29.45)
  2 Cas Stingrays-MR  'A'                             1:49.03    1:40.09        
     1) Dilchand, Sean 17               2) Sirieix, Sebastian T 17        
     3) Avital, Shaoul 16               4) Hernandez, Luis 17             
                  26.31       51.61 (25.30)     1:17.22 (25.61)     1:40.09 (22.87)
  3 Kips Bay Makos-MR  'A'                            1:36.52    1:42.10        
     1) Greenidge, Owen 15              2) Gutierrez, Oman M 17           
     3) Vazquez, Christian 17           4) Lucre, Ethan 15                
                  25.94       53.46 (27.52)     1:19.53 (26.07)     1:42.10 (22.57)
 
Boys 15-18 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 1:55.57    1:52.10        
     1) Bellio, Sam J 15                2) Koch, Sasha 16                 
     3) Whalen, Jack H 15               4) Nolan, Sam 15                  
                  27.30       58.36 (31.06)     1:25.83 (27.47)     1:52.10 (26.27)
  2 Kips Bay Makos-MR  'A'                            1:56.51    2:03.53        
     1) Gutierrez, Oman M 17            2) Vazquez, Christian 17          
     3) Lucre, Ethan 15                 4) Greenidge, Owen 15             
                  33.62     1:06.78 (33.16)     1:32.74 (25.96)     2:03.53 (30.79)
 -- Cas Stingrays-MR  'A'                             2:01.76         DQ        
      Early take-off swimmer #2
     1) Dilchand, Sean 17               2) Adegoke, Akinbobola 17         
     3) Sirieix, Sebastian T 17         4) Hernandez, Luis 17             
                  31.29     1:04.79 (33.50)     1:33.83 (29.04)          DQ (22.56)