Mission:  Metropolitan Swimming shall promote, develop and improve competitive swimming through education, support and opportunities for participation to a diverse swimming community.

Vision:
  To inspire and provide quality opportunities for our members to achieve excellence in the sport of competitive swimming.

 

Metropolitan Swimming stands with our community against racist actions, incendiary statements, and violence against any person. This means we must engage individuals throughout our member community in tough conversations about inequalities, identify the signs of systematic racism, and share proven solutions.

 

Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 11/20/2017 01:30 PM
       2017 MR WSSC & AG Early Bird Swim Meet - 11/17/2017 to 11/19/2017       
                              Sanction #: 171113                               
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                29.09  8&U ZONE
                31.79  8&U JO
                35.19  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Briceno, Bella             8 NYSA-MR                38.88      37.16        
  2 Calone, Emilia R           8 MWDA-MR                38.89      39.42        
  3 Ramkissoon, Kallie A       8 Barracudas-MR          45.49      45.68        
  4 Schwarz, Juliet B          7 AG-MR                  52.87      48.04        
  5 Bruno, Madison or Madd T   8 WSSC-MR                49.94      50.85        
  6 Sullivan, Emily C          8 TRS-MR                 58.42      50.88        
  7 Croughan, Kaylee M         7 NYSA-MR              1:00.00      51.28        
  8 O'Brien, Abby C            8 AG-MR                  55.93      52.12        
  9 Zagon, Emme W              7 NYSA-MR              1:00.00      54.37        
 10 Phillips, Scarlett M       6 AG-MR                1:00.84      55.95        
 11 Mantali, Emma M            8 WSSC-MR              1:10.00    1:00.45        
 12 Butler, Mikayla S          6 WSSC-MR              1:15.29    1:04.15        
 13 Watad, Noor                7 WSSC-MR              1:10.00    1:08.38        
 14 Roman, Mia A               8 AG-MR                1:10.43    1:19.24        
 15 Baran, Kira E              7 WSSC-MR              1:10.00    1:23.53        
 16 Milza, Zoe E               7 NYSA-MR              1:00.00    1:31.58        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:04.35  8&U ZONE
              1:09.99  8&U JO
              1:18.49  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eskicioglu, Ava J          8 AG-MR                1:30.00    1:38.72        
                  42.55     1:38.72 (56.17)                                        
  2 Ramkissoon, Kallie A       8 Barracudas-MR        1:54.54    1:38.81        
                  47.25     1:38.81 (51.56)                                        
  3 Kline, Audrey A            8 WSSC-MR              1:38.12    1:41.39        
                  47.89     1:41.39 (53.50)                                        
  4 Phillips, Scarlett M       6 AG-MR                3:00.00    2:01.23        
                  54.96   2:01.23 (1:06.27)                                        
  5 Gibson, Isabel G           6 AG-MR                3:11.12    2:02.53        
                  56.74   2:02.53 (1:05.79)                                        
  6 Bruno, Madison or Madd T   8 WSSC-MR              2:10.19    2:04.56        
                  56.45   2:04.56 (1:08.11)                                        
  7 Gibson, Emma L             6 AG-MR                2:56.03    2:12.72        
                1:00.84   2:12.72 (1:11.88)                                        
  8 Ruffy, Rhyanne X           6 NYSA-MR              2:15.00    2:15.54        
                1:02.67   2:15.54 (1:12.87)                                        
 -- Shaw, Jillian G            7 AG-MR                     NT         DQ        
 
Girls 8 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:19.75  8&U ZONE
              2:29.99  8&U JO
              2:49.59  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calone, Emilia R           8 MWDA-MR              3:20.99    3:04.14        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                33.33  8&U ZONE
                36.79  8&U JO
                41.89  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Briceno, Bella             8 NYSA-MR                41.76      43.32        
  2 Calone, Emilia R           8 MWDA-MR                42.87      43.60        
  3 Ramkissoon, Kallie A       8 Barracudas-MR          57.75      53.14        
  4 Bruno, Madison or Madd T   8 WSSC-MR                56.00      53.55        
  5 O'Brien, Abby C            8 AG-MR                1:04.42      59.88        
  6 Schwarz, Juliet B          7 AG-MR                1:12.48    1:01.59        
  7 Phillips, Scarlett M       6 AG-MR                1:12.97    1:02.40        
  8 Zagon, Emme W              7 NYSA-MR              1:00.00    1:03.01        
  9 Mantali, Emma M            8 WSSC-MR              1:20.00    1:03.65        
 10 Watad, Noor                7 WSSC-MR              1:15.00    1:06.30        
 11 Sullivan, Emily C          8 TRS-MR               1:14.34    1:09.45        
 12 Butler, Mikayla S          6 WSSC-MR              1:20.00    1:12.01        
 13 Roman, Mia A               8 AG-MR                1:30.00    1:17.30        
 14 Baran, Kira E              7 WSSC-MR              1:20.00    1:33.89        
 15 Milza, Zoe E               7 NYSA-MR              1:00.00    1:38.32        
 -- Croughan, Kaylee M         7 NYSA-MR              1:00.00         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 
Girls 8 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:13.95  8&U ZONE
              1:19.49  8&U JO
              1:33.09  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruno, Madison or Madd T   8 WSSC-MR              2:30.00    2:11.81        
                  57.90   2:11.81 (1:13.91)                                        
  2 Ruffy, Rhyanne X           6 NYSA-MR              2:15.00    2:14.69        
                1:04.02   2:14.69 (1:10.67)                                        
  3 Gibson, Emma L             6 AG-MR                2:09.19    2:18.89        
                1:05.59   2:18.89 (1:13.30)                                        
  4 Gibson, Isabel G           6 AG-MR                2:27.62    2:34.16        
                1:12.52   2:34.16 (1:21.64)                                        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                37.93  8&U ZONE
                42.59  8&U JO
                47.79  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Briceno, Bella             8 NYSA-MR                52.70      49.11        
  2 Ramkissoon, Kallie A       8 Barracudas-MR          59.34      56.86        
  3 Kline, Audrey A            8 WSSC-MR              1:03.69      59.56        
 -- Phillips, Scarlett M       6 AG-MR                1:30.00         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Eskicioglu, Ava J          8 AG-MR                  55.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Shaw, Jillian G            7 AG-MR                     NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Gibson, Emma L             6 AG-MR                1:15.30         DQ        
      Downward butterfly kick
 
Girls 8 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:25.93  8&U ZONE
              1:31.99  8&U JO
              1:46.19  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calone, Emilia R           8 MWDA-MR              1:57.83    1:57.46        
                  54.97   1:57.46 (1:02.49)                                        
  2 Ramkissoon, Kallie A       8 Barracudas-MR        2:13.33    1:58.57        
                  58.05   1:58.57 (1:00.52)                                        
  3 Schwarz, Juliet B          7 AG-MR                2:17.38    2:16.94        
                1:06.76   2:16.94 (1:10.18)                                        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                32.01  8&U ZONE
                35.69  8&U JO
                42.39  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Briceno, Bella             8 NYSA-MR                45.14      42.90        
  2 Ramkissoon, Kallie A       8 Barracudas-MR        1:06.97      56.14        
 -- Gibson, Emma L             6 AG-MR                1:21.59         DQ        
      Scissors kick
 -- Phillips, Scarlett M       6 AG-MR                1:18.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Bruno, Madison or Madd T   8 WSSC-MR              1:10.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Gibson, Isabel G           6 AG-MR                1:21.59         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 8 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:14.29  8&U ZONE
              1:24.99  8&U JO
              1:37.99  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Briceno, Bella             8 NYSA-MR              2:00.00    1:37.83 SILV   
                  43.03     1:37.83 (54.80)                                        
  2 Calone, Emilia R           8 MWDA-MR              1:55.99    1:59.00        
                  52.75   1:59.00 (1:06.25)                                        
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:13.15  8&U ZONE
              1:19.99  8&U JO
              1:28.59  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Briceno, Bella             8 NYSA-MR              1:33.74    1:31.84        
  2 Ramkissoon, Kallie A       8 Barracudas-MR        2:13.33    1:51.60        
                  55.69     1:51.60 (55.91)                                        
  3 Kline, Audrey A            8 WSSC-MR              1:54.00    1:57.10        
                  56.01   1:57.10 (1:01.09)                                        
  4 Gibson, Emma L             6 AG-MR                2:00.00    2:42.06        
                1:10.94   2:42.06 (1:31.12)                                        
 -- Gibson, Isabel G           6 AG-MR                2:00.00         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                1:21.49        DQ (1:33.92)                                        
 -- Phillips, Scarlett M       6 AG-MR                2:20.33        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Girls 8 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              2:38.43  8&U ZONE
              2:49.99  8&U JO
              3:13.99  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calone, Emilia R           8 MWDA-MR              3:43.29    3:37.51        
                  50.65     1:41.02 (50.37)   2:46.10 (1:05.08)     3:37.51 (51.41)
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                29.09  9-10 ZONE
                31.79  9-10 JO
                35.19  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Samantha E         10 NYSA-MR                31.52      32.09 SILV   
  2 Edge, Lauren E            10 Barracudas-MR          33.78      32.70 SILV   
  3 Losada, Sasha             10 NYSA-MR                35.59      32.94 SILV   
  4 Santora, Loretta G        10 MWDA-MR                33.50      33.11 SILV   
  5 Qu, Ellie C               10 MWDA-MR                34.14      33.71 SILV   
  6 Calone, Eliana R          10 MWDA-MR                34.77      34.64 SILV   
  7 Fuchs, Zoe M              10 AG-MR                  35.64      35.59        
  8 Cefaloni, Gabriella J      9 AG-MR                  35.21      36.34        
  9 Munroe, Anna E             9 NYSA-MR                43.57      37.23        
 10 Zecchin, Kiersten M       10 TRS-MR                 40.04      37.36        
 11 Bacchetta, Bella J         9 NYSA-MR                39.46      37.45        
 12 Saiz, Amanda J             9 NYSA-MR                40.43      37.72        
 13 Brown, Isabella H         10 WSSC-MR                41.31      38.73        
 14 Dreher, Annalise J        10 NYSA-MR                39.86      39.02        
 15 Tirri, Emma M             10 TRS-MR                 39.66      39.42        
 16 McCarron, Olivia S        10 TRS-MR                 57.89      40.53        
 17 Kelly, Ciara A            10 AG-MR                  45.87      40.54        
 18 Lewis, Taylor M           10 TRS-MR                 40.14      40.69        
 19 Buliung, Maddie V          9 AG-MR                  39.81      41.50        
 20 Gawronski, Liv R          10 NYSA-MR              1:00.00      42.34        
 21 Ross, Violet E            10 NYSA-MR                45.38      44.18        
 22 Celiz, Kristen E          10 Barracudas-MR          43.76      45.68        
 23 Rogers, Natalie L         10 AG-MR                  43.60      46.04        
 24 Rich, Lauren M             9 WSSC-MR                50.18      51.04        
 25 Odland, Isabella R        10 AG-MR                  45.87      52.52        
 26 Davelman, Valerie A       10 NYSA-MR              1:00.00      53.87        
 -- Hagan, Bridget N          10 WSSC-MR                44.65         DQ        
      False start
 -- Obrien, Liv G             10 AG-MR                  37.34         DQ        
      False start
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:04.35  9-10 ZONE
              1:09.99  9-10 JO
              1:18.49  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meffert, Mollie J         10 WSSC-MR              1:15.53    1:07.87 JO     
                  33.60     1:07.87 (34.27)                                        
  2 Whang, Samantha E         10 NYSA-MR              1:09.86    1:09.42 JO     
                  32.96     1:09.42 (36.46)                                        
  3 Santora, Loretta G        10 MWDA-MR              1:11.48    1:11.69 SILV   
                  34.28     1:11.69 (37.41)                                        
  4 Edge, Lauren E            10 Barracudas-MR        1:14.43    1:13.39 SILV   
                  35.54     1:13.39 (37.85)                                        
  5 Cunnane, Lara M           10 WSSC-MR              1:11.65    1:15.61 SILV   
                  35.43     1:15.61 (40.18)                                        
  6 Powzaniuk, Julianna L     10 WSSC-MR              1:10.00    1:17.17 SILV   
                  35.78     1:17.17 (41.39)                                        
  7 Qu, Ellie C               10 MWDA-MR              1:20.11    1:18.88        
                  36.95     1:18.88 (41.93)                                        
  8 Kramer, Ellen F           10 NYSA-MR              1:24.48    1:22.07        
                  38.40     1:22.07 (43.67)                                        
  9 Bacchetta, Bella J         9 NYSA-MR              1:29.36    1:23.21        
                  38.94     1:23.21 (44.27)                                        
 10 Drackett, Samaya E         9 NYSA-MR              1:30.97    1:23.48        
                  39.48     1:23.48 (44.00)                                        
 11 Tirri, Emma M             10 TRS-MR               1:36.66    1:25.18        
                  40.19     1:25.18 (44.99)                                        
 12 Cornine, Mary Cate A       9 Barracudas-MR        1:35.69    1:27.73        
                  41.17     1:27.73 (46.56)                                        
 13 Lewis, Taylor M           10 TRS-MR               1:43.25    1:28.76        
                  40.00     1:28.76 (48.76)                                        
 14 Dreher, Annalise J        10 NYSA-MR              1:30.13    1:29.07        
                  41.11     1:29.07 (47.96)                                        
 15 McCarron, Olivia S        10 TRS-MR               1:45.66    1:29.86        
                  42.44     1:29.86 (47.42)                                        
 16 Saiz, Amanda J             9 NYSA-MR              2:05.77    1:30.44        
                  40.85     1:30.44 (49.59)                                        
 17 Kelly, Ciara A            10 AG-MR                1:39.70    1:33.00        
                  42.37     1:33.00 (50.63)                                        
 18 Munroe, Anna E             9 NYSA-MR              1:42.86    1:33.37        
                  42.58     1:33.37 (50.79)                                        
 19 Rivera, Sophia B          10 WSSC-MR              1:35.53    1:35.48        
                  44.37     1:35.48 (51.11)                                        
 20 Shaw, Skylar A            10 MWDA-MR              1:39.23    1:40.87        
                  46.51     1:40.87 (54.36)                                        
 21 Peters, Gianna M           9 NYSA-MR              1:41.49    1:40.89        
                  46.95     1:40.89 (53.94)                                        
 22 Sheldon, Eva I             9 NYSA-MR              1:50.00    1:41.77        
                  46.48     1:41.77 (55.29)                                        
 23 Ross, Violet E            10 NYSA-MR              1:45.47    1:42.85        
 24 Bohr, Olivia C             9 AG-MR                1:45.25    1:44.45        
                  48.67     1:44.45 (55.78)                                        
 25 Morris, Leila M            9 MWDA-MR              2:07.98    1:58.47        
                  53.44   1:58.47 (1:05.03)                                        
 -- Gawronski, Liv R          10 NYSA-MR              2:00.00         DQ        
                  44.08        DQ (1:54.59)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:19.75  9-10 ZONE
              2:29.99  9-10 JO
              2:49.59  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santora, Loretta G        10 MWDA-MR              2:28.22    2:24.50 JO     
  2 Whang, Samantha E         10 NYSA-MR              2:28.99    2:24.82 JO     
  3 Calone, Eliana R          10 MWDA-MR              2:50.58    2:40.95 SILV   
  4 Zecchin, Kiersten M       10 TRS-MR               3:20.77    3:11.86        
  5 Cuadrado, Isabella M      10 WSSC-MR              3:28.00    3:26.41        
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                33.33  9-10 ZONE
                36.79  9-10 JO
                41.89  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Samantha E         10 NYSA-MR                38.03      37.93 SILV   
  2 Santora, Loretta G        10 MWDA-MR                37.95      37.95 SILV   
  3 Edge, Lauren E            10 Barracudas-MR          41.02      39.66 SILV   
  4 Qu, Ellie C               10 MWDA-MR                40.21      41.51 SILV   
  5 Calone, Eliana R          10 MWDA-MR                41.16      41.59 SILV   
  6 Losada, Sasha             10 NYSA-MR                40.96      42.12        
  7 Dreher, Annalise J        10 NYSA-MR                43.92      42.30        
  8 Zecchin, Kiersten M       10 TRS-MR                 43.75      43.53        
  9 Munroe, Anna E             9 NYSA-MR                45.47      43.89        
 10 Bacchetta, Bella J         9 NYSA-MR                47.27      44.62        
 11 McCarron, Olivia S        10 TRS-MR                 54.66      44.73        
 12 Obrien, Liv G             10 AG-MR                  43.17      46.49        
 13 Saiz, Amanda J             9 NYSA-MR                50.77      46.52        
 14 Cefaloni, Gabriella J      9 AG-MR                  45.16      47.40        
 15 Kelly, Ciara A            10 AG-MR                  47.37      47.60        
 16 Tirri, Emma M             10 TRS-MR                 46.66      47.67        
 17 Lewis, Taylor M           10 TRS-MR                 55.68      49.29        
 18 Brown, Isabella H         10 WSSC-MR                54.19      49.55        
 19 Buliung, Maddie V          9 AG-MR                  45.37      49.68        
 20 Odland, Isabella R        10 AG-MR                  55.85      50.02        
 21 Ross, Violet E            10 NYSA-MR                50.86      50.42        
 22 Rogers, Natalie L         10 AG-MR                  50.00      52.64        
 23 Celiz, Kristen E          10 Barracudas-MR          38.63      55.25        
 24 Gawronski, Liv R          10 NYSA-MR              1:00.00      56.18        
 25 Davelman, Valerie A       10 NYSA-MR              1:00.00      56.73        
 26 Rich, Lauren M             9 WSSC-MR              1:01.73    1:06.89        
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:13.95  9-10 ZONE
              1:19.49  9-10 JO
              1:33.09  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meffert, Mollie J         10 WSSC-MR              1:24.91    1:19.30 JO     
                  39.38     1:19.30 (39.92)                                        
  2 Santora, Loretta G        10 MWDA-MR              1:21.81    1:22.66 SILV   
                  40.06     1:22.66 (42.60)                                        
  3 Powzaniuk, Julianna L     10 WSSC-MR              1:35.68    1:30.16 SILV   
  4 Kramer, Ellen F           10 NYSA-MR              1:34.01    1:33.41        
  5 Zecchin, Kiersten M       10 TRS-MR               1:51.31    1:35.73        
                  45.68     1:35.73 (50.05)                                        
  6 Munroe, Anna E             9 NYSA-MR              1:55.00    1:40.25        
                  46.64     1:40.25 (53.61)                                        
  7 McCarron, Olivia S        10 TRS-MR               2:12.70    1:40.59        
                  49.96     1:40.59 (50.63)                                        
  8 Cuadrado, Isabella M      10 WSSC-MR              1:21.98    1:43.53        
                  49.53     1:43.53 (54.00)                                        
  9 Kelly, Ciara A            10 AG-MR                1:48.84    1:44.41        
 10 Ross, Violet E            10 NYSA-MR              2:04.37    1:45.36        
                  51.84     1:45.36 (53.52)                                        
 11 Tirri, Emma M             10 TRS-MR               1:48.66    1:48.52        
 12 Rivera, Sophia B          10 WSSC-MR              1:52.44    1:49.93        
                  52.70     1:49.93 (57.23)                                        
 13 Sheldon, Eva I             9 NYSA-MR              1:53.85    1:52.10        
 14 Lewis, Taylor M           10 TRS-MR               1:50.00    1:52.54        
 15 Shaw, Skylar A            10 MWDA-MR              2:02.68    1:56.04        
                  56.83     1:56.04 (59.21)                                        
 16 Peters, Gianna M           9 NYSA-MR              1:59.73    1:58.49        
                  56.84   1:58.49 (1:01.65)                                        
 17 Morris, Leila M            9 MWDA-MR              2:04.73    2:03.25        
                  56.85   2:03.25 (1:06.40)                                        
 18 Bohr, Olivia C             9 AG-MR                2:00.19    2:03.38        
                  59.10   2:03.38 (1:04.28)                                        
 -- Gawronski, Liv R          10 NYSA-MR              2:00.00         DQ        
      No touch at turn
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                37.93  9-10 ZONE
                42.59  9-10 JO
                47.79  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Foote, Brianna R          10 AG-MR                  45.54      44.29 SILV   
  2 Edge, Lauren E            10 Barracudas-MR          45.99      46.19 SILV   
  3 Bacchetta, Bella J         9 NYSA-MR                48.10      49.02        
  4 Peters, Gianna M           9 NYSA-MR                50.08      49.54        
  5 Kelly, Ciara A            10 AG-MR                  49.99      50.77        
  6 Cuadrado, Isabella M      10 WSSC-MR                54.11      53.42        
  7 Cornine, Mary Cate A       9 Barracudas-MR          49.39      55.31        
  8 Saiz, Amanda J             9 NYSA-MR                55.77      55.52        
  9 Tirri, Emma M             10 TRS-MR               1:47.66      55.54        
 10 Ross, Violet E            10 NYSA-MR                56.31      55.67        
 11 Lewis, Taylor M           10 TRS-MR               1:02.00      56.59        
 12 Shaw, Skylar A            10 MWDA-MR                58.37      56.62        
 13 McCarron, Olivia S        10 TRS-MR                 53.66      58.64        
 14 Bohr, Olivia C             9 AG-MR                1:09.99      58.70        
 -- Suarez, Lexi R            10 AG-MR                  57.44         DQ        
      Alternating Kick
 -- Zecchin, Kiersten M       10 TRS-MR                 56.12         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:25.93  9-10 ZONE
              1:31.99  9-10 JO
              1:46.19  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Losada, Sasha             10 NYSA-MR              1:31.88    1:29.84 JO     
                  42.06     1:29.84 (47.78)                                        
  2 Edge, Lauren E            10 Barracudas-MR        1:40.38    1:38.58 SILV   
                  47.37     1:38.58 (51.21)                                        
  3 Santora, Loretta G        10 MWDA-MR              1:42.05    1:40.62 SILV   
                  47.56     1:40.62 (53.06)                                        
  4 Qu, Ellie C               10 MWDA-MR              1:47.87    1:42.94 SILV   
                  49.15     1:42.94 (53.79)                                        
  5 Fuchs, Zoe M              10 AG-MR                1:47.36    1:44.14 SILV   
                  49.54     1:44.14 (54.60)                                        
  6 Bacchetta, Bella J         9 NYSA-MR              1:44.43    1:46.99        
                  51.07     1:46.99 (55.92)                                        
  7 Munroe, Anna E             9 NYSA-MR              2:00.00    1:47.10        
                  49.08     1:47.10 (58.02)                                        
  8 Zecchin, Kiersten M       10 TRS-MR               1:55.19    1:47.73        
                  51.06     1:47.73 (56.67)                                        
  9 Calone, Eliana R          10 MWDA-MR              1:47.11    1:50.27        
                  52.95     1:50.27 (57.32)                                        
 10 Cefaloni, Gabriella J      9 AG-MR                1:53.46    1:53.45        
                  55.58     1:53.45 (57.87)                                        
 11 Buliung, Maddie V          9 AG-MR                2:03.38    2:01.40        
                  57.40   2:01.40 (1:04.00)                                        
 12 Ross, Violet E            10 NYSA-MR              2:10.00    2:01.68        
                  58.97   2:01.68 (1:02.71)                                        
 13 Obrien, Liv G             10 AG-MR                2:00.02    2:03.09        
                1:00.01   2:03.09 (1:03.08)                                        
 14 Tirri, Emma M             10 TRS-MR               1:52.66    2:05.58        
                  58.19   2:05.58 (1:07.39)                                        
 15 McCarron, Olivia S        10 TRS-MR               2:13.66    2:09.63        
                1:01.96   2:09.63 (1:07.67)                                        
 16 Celiz, Kristen E          10 Barracudas-MR        1:47.38    2:10.16        
                1:01.15   2:10.16 (1:09.01)                                        
 17 Davelman, Valerie A       10 NYSA-MR              2:15.00    2:11.65        
                1:04.14   2:11.65 (1:07.51)                                        
 18 Hagan, Bridget N          10 WSSC-MR              2:50.00    2:59.48        
                1:25.15   2:59.48 (1:34.33)                                        
 -- Brown, Isabella H         10 WSSC-MR              2:17.72         DQ        
      One hand touch
                  53.79          DQ (59.91)                                        
 -- Lewis, Taylor M           10 TRS-MR               2:16.66         DQ        
      One hand touch
                  58.74        DQ (1:01.49)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                32.01  9-10 ZONE
                35.69  9-10 JO
                42.39  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Samantha E         10 NYSA-MR                34.74      34.96 JO     
  2 Foote, Brianna R          10 AG-MR                  38.65      36.08 SILV   
  3 Meffert, Mollie J         10 WSSC-MR                40.14      37.10 SILV   
  4 Santora, Loretta G        10 MWDA-MR                37.43      37.31 SILV   
  5 Edge, Lauren E            10 Barracudas-MR          40.69      38.40 SILV   
  6 Powzaniuk, Julianna L     10 WSSC-MR                50.08      43.59        
  7 Qu, Ellie C               10 MWDA-MR                43.56      43.61        
  8 Dreher, Annalise J        10 NYSA-MR                44.24      44.93        
  9 Zecchin, Kiersten M       10 TRS-MR                 51.24      46.80        
 10 Munroe, Anna E             9 NYSA-MR                48.37      47.85        
 11 Drackett, Samaya E         9 NYSA-MR                55.00      49.98        
 12 Cornine, Mary Cate A       9 Barracudas-MR          58.68      53.02        
 13 Shaw, Skylar A            10 MWDA-MR              1:01.80    1:06.65        
 -- Rivera, Sophia B          10 WSSC-MR              1:14.04         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:14.29  9-10 ZONE
              1:24.99  9-10 JO
              1:37.99  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Losada, Sasha             10 NYSA-MR              1:22.66    1:23.73 JO     
                  39.12     1:23.73 (44.61)                                        
  2 Whang, Samantha E         10 NYSA-MR              1:22.66    1:24.10 JO     
                  35.92     1:24.10 (48.18)                                        
  3 Santora, Loretta G        10 MWDA-MR              1:25.70    1:25.13 SILV   
                  39.99     1:25.13 (45.14)                                        
  4 Fuchs, Zoe M              10 AG-MR                1:40.35    1:29.28 SILV   
                  42.33     1:29.28 (46.95)                                        
  5 Edge, Lauren E            10 Barracudas-MR        1:50.48    1:30.36 SILV   
                  42.79     1:30.36 (47.57)                                        
  6 Qu, Ellie C               10 MWDA-MR              1:47.60    1:43.63        
                  49.62     1:43.63 (54.01)                                        
  7 Calone, Eliana R          10 MWDA-MR              1:52.25    1:45.31        
                  48.37     1:45.31 (56.94)                                        
  8 Dreher, Annalise J        10 NYSA-MR              1:44.58    1:47.52        
                  46.33   1:47.52 (1:01.19)                                        
  9 Buliung, Maddie V          9 AG-MR                2:03.00    1:58.09        
                  53.30   1:58.09 (1:04.79)                                        
 10 Cefaloni, Gabriella J      9 AG-MR                1:53.05    1:59.11        
                  56.52   1:59.11 (1:02.59)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:13.15  9-10 ZONE
              1:19.99  9-10 JO
              1:28.59  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Samantha E         10 NYSA-MR              1:21.20    1:20.01 SILV   
                  38.40     1:20.01 (41.61)                                        
  2 Meffert, Mollie J         10 WSSC-MR              1:22.13    1:21.53 SILV   
                  38.48     1:21.53 (43.05)                                        
  3 Santora, Loretta G        10 MWDA-MR              1:23.47    1:23.65 SILV   
                  39.12     1:23.65 (44.53)                                        
  4 Foote, Brianna R          10 AG-MR                1:44.00    1:27.57 SILV   
                  39.95     1:27.57 (47.62)                                        
  5 Kramer, Ellen F           10 NYSA-MR              1:36.49    1:28.15 SILV   
                  43.64     1:28.15 (44.51)                                        
  6 Cunnane, Lara M           10 WSSC-MR              1:27.74    1:28.34 SILV   
                  39.63     1:28.34 (48.71)                                        
  7 Qu, Ellie C               10 MWDA-MR              1:30.72    1:30.55        
                  43.94     1:30.55 (46.61)                                        
  8 Bacchetta, Bella J         9 NYSA-MR                   NT    1:41.33        
                  51.74     1:41.33 (49.59)                                        
  9 Drackett, Samaya E         9 NYSA-MR              2:00.00    1:41.45        
                  49.99     1:41.45 (51.46)                                        
 10 Dreher, Annalise J        10 NYSA-MR              1:44.11    1:42.49        
                  45.34     1:42.49 (57.15)                                        
 11 Cornine, Mary Cate A       9 Barracudas-MR        2:05.24    1:43.55        
                  48.05     1:43.55 (55.50)                                        
 12 Sheldon, Eva I             9 NYSA-MR              2:00.00    1:45.12        
                  54.36     1:45.12 (50.76)                                        
 13 Rivera, Sophia B          10 WSSC-MR              2:00.00    1:52.94        
                  55.34     1:52.94 (57.60)                                        
 14 Shaw, Skylar A            10 MWDA-MR              1:57.79    2:00.05        
                  57.35   2:00.05 (1:02.70)                                        
 -- Cuadrado, Isabella M      10 WSSC-MR              2:15.50         DQ        
      Kick breaststroke type - fly
                1:01.38          DQ (56.13)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
              2:38.43  9-10 ZONE
              2:49.99  9-10 JO
              3:13.99  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santora, Loretta G        10 MWDA-MR              2:53.59    2:56.41 SILV   
                  40.19     1:23.65 (43.46)     2:19.68 (56.03)     2:56.41 (36.73)
  2 Meffert, Mollie J         10 WSSC-MR              3:22.45    2:58.02 SILV   
                  40.14     1:25.58 (45.44)     2:20.67 (55.09)     2:58.02 (37.35)
  3 Edge, Lauren E            10 Barracudas-MR        3:04.95    3:00.58 SILV   
                  40.59     1:27.44 (46.85)     2:20.65 (53.21)     3:00.58 (39.93)
  4 Calone, Eliana R          10 MWDA-MR              3:13.46    3:15.80        
                  45.48     1:31.42 (45.94)   2:34.39 (1:02.97)     3:15.80 (41.41)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.29  ZONE
                27.99  JO
                30.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guzzino, Mary Grace S     12 NYSA-MR                26.55      26.94 JO     
  2 Nicholas, Cayla R         12 NYSA-MR                28.13      27.59 JO     
  3 Liu, Ava L                11 NYSA-MR                27.50      28.12 SILV   
  4 Martin, Lily M            12 UN-MR                  29.01      28.54 SILV   
  5 Springer, Ella C          12 NYSA-MR                29.12      29.64 SILV   
  6 Hoffman, Noelle R         11 NYSA-MR                28.99      29.74 SILV   
  7 Etnel, Gabby M            12 WSSC-MR                29.62      29.96 SILV   
  8 Gillan, Madison F         12 NYSA-MR                29.86      30.50 SILV   
  9 Ramkissoon, Amiya M       11 Barracudas-MR          29.71      30.58 SILV   
 10 Simone, Elizabeth C       12 NYSA-MR                31.13      30.64 SILV   
 11 Khutorsky, Deborah B      12 NYSA-MR                29.34      30.69 SILV   
 12 Pelaez, Shanays I         12 TRS-MR                 33.70      30.79 SILV   
 13 Sussner, Ella M           12 NYSA-MR                34.04      31.04        
 14 Donovan, Erin D           12 Barracudas-MR          30.90      31.05        
 15 Villalona, Delaney S      12 TRS-MR                 36.16      31.53        
 16 Kropp, Kyla A             12 NYSA-MR                35.31      31.56        
 17 Novielli, Maddie          12 TRS-MR                 33.97      31.69        
 18 Jimenez, Hermione E       11 RFAC-MR                32.21      31.89        
 19 Bonnick, Zendrah O        12 WSSC-MR                33.10      31.96        
 20 Januario, Amelia P        12 AG-MR                  38.15      32.03        
 21 Douthit, Lydia R          11 MWDA-MR                32.28      32.46        
 22 Wishnia, Hailey F         12 AG-MR                  31.10      32.53        
 23 Lazar, Emmy P             11 MWDA-MR                33.73      33.05        
 24 Villalona, Sienna D       11 TRS-MR                 41.13      33.32        
 25 Beltran, Isa R            12 TRS-MR                 35.14      33.80        
 26 Greer-Padilla, Adira F    11 Barracudas-MR          32.56      33.81        
 27 Hughes, Alyssa G          11 UN-MR                  34.23      34.15        
 28 Mule, Bella G             11 WSSC-MR                37.03      34.89        
 29 Jankowski, Kaitlyn M      11 AG-MR                  34.76      35.07        
 30 Greiner, Katie E          11 MWDA-MR                35.90      35.29        
 31 Link, Zoe E               11 AG-MR                  45.98      35.46        
 32 Perrino, Ava T            11 NYSA-MR                35.80      35.52        
 33 Foley, Mackenzie M        12 WSSC-MR                35.32      35.71        
 34 Kline, Madeline A         11 WSSC-MR                35.25      35.72        
 35 Jackson, Taylor V         11 WSSC-MR                42.18      35.84        
 36 Zadov, Esther M           12 MWDA-MR                37.24      37.34        
 37 Bohr, Amelia G            11 AG-MR                  37.43      37.43        
 38 Vazquez, Gabby D          12 Barracudas-MR          38.02      37.61        
 39 Lam, Vivian H             11 Barracudas-MR          38.28      38.46        
 40 Florin, Angelina          11 TRS-MR                 41.99      38.49        
 41 Haener, Aliya M           11 Barracudas-MR          39.06      38.95        
 42 Gadol, Kaylee A           12 AG-MR                  37.16      38.97        
 43 Quinn, Alexa M            11 TRS-MR                 40.62      39.84        
 44 Diaz, Ilana M             11 NYSA-MR                41.08      40.53        
 45 Cruz, Itzel               11 TRS-MR                 48.02      41.68        
 46 Devaney, Ally R           11 WSSC-MR                41.40      42.94        
 47 Patino, Jacqueline F      12 MWDA-MR                42.05      43.07        
 48 Joachim, Julia M          11 TRS-MR                 51.48      43.82        
 49 Solomon, Madison A        12 WSSC-MR                51.77      45.78        
 50 Evans, Kylie J            11 MWDA-MR                45.99      46.16        
 51 Vitkovsky, Grace E        12 AG-MR                  55.08      48.56        
 52 Ogorzaly, Zoey J          12 AG-MR                  45.55      49.07        
 -- Trubenbach, Grace M       11 NYSA-MR                36.45         DQ        
      False start
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                57.24  ZONE
              1:00.49  JO
              1:08.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Ava L                11 NYSA-MR              1:01.13    1:00.32 JO     
                  29.00     1:00.32 (31.32)                                        
  2 Nicholas, Cayla R         12 NYSA-MR              1:05.16    1:01.32 SILV   
                  28.40     1:01.32 (32.92)                                        
  3 Kennedy, Kate E           12 NYSA-MR              1:03.48    1:01.74 SILV   
                  29.83     1:01.74 (31.91)                                        
  4 Inverdale, Julieanne A    12 NYSA-MR              1:04.61    1:02.60 SILV   
                  29.88     1:02.60 (32.72)                                        
  5 Etnel, Gabby M            12 WSSC-MR              1:05.47    1:04.24 SILV   
                  30.72     1:04.24 (33.52)                                        
  6 Ramkissoon, Amiya M       11 Barracudas-MR        1:05.29    1:04.58 SILV   
                  31.10     1:04.58 (33.48)                                        
  7 Hoffman, Noelle R         11 NYSA-MR              1:06.86    1:04.99 SILV   
                  31.30     1:04.99 (33.69)                                        
  8 Chin, Grace E             12 NYSA-MR              1:02.79    1:05.99 SILV   
                  31.58     1:05.99 (34.41)                                        
  9 Springer, Ella C          12 NYSA-MR              1:06.49    1:06.07 SILV   
                  30.90     1:06.07 (35.17)                                        
 10 Gillan, Madison F         12 NYSA-MR              1:07.00    1:06.32 SILV   
                  31.44     1:06.32 (34.88)                                        
 11 Simone, Elizabeth C       12 NYSA-MR              1:15.77    1:07.45 SILV   
                  32.60     1:07.45 (34.85)                                        
 12 Novielli, Maddie          12 TRS-MR               1:12.67    1:07.60 SILV   
                  32.50     1:07.60 (35.10)                                        
 13 Kyqykaliu, Vesa A         11 NYSA-MR              1:09.91    1:07.99 SILV   
                  32.80     1:07.99 (35.19)                                        
 14 Pelaez, Shanays I         12 TRS-MR               1:14.83    1:08.56        
                  32.17     1:08.56 (36.39)                                        
 15 Fischer, Paige            11 WSSC-MR              1:14.50    1:09.64        
                  32.94     1:09.64 (36.70)                                        
 16 Wishnia, Hailey F         12 AG-MR                1:12.40    1:09.76        
                  33.82     1:09.76 (35.94)                                        
 17 Concepcion, Alex P        11 NYSA-MR              1:11.24    1:09.86        
                  32.95     1:09.86 (36.91)                                        
 18 Baranov, Katya            12 WSSC-MR              1:13.01    1:09.93        
                  33.48     1:09.93 (36.45)                                        
 19 Bacchetta, Annamaria S    11 UN-MR                1:13.21    1:10.47        
                  33.65     1:10.47 (36.82)                                        
 20 Brown, Madison G          12 WSSC-MR              1:12.19    1:10.80        
                  34.38     1:10.80 (36.42)                                        
 21 Ravo, Nicole M            12 TRS-MR               1:15.22    1:11.42        
                  33.63     1:11.42 (37.79)                                        
 22 Januario, Amelia P        12 AG-MR                1:23.72    1:11.63        
                  33.30     1:11.63 (38.33)                                        
 23 Armstrong, Cassie         12 MWDA-MR              1:12.23    1:13.62        
                  35.63     1:13.62 (37.99)                                        
 24 Beltran, Isa R            12 TRS-MR               1:17.88    1:13.85        
                  35.55     1:13.85 (38.30)                                        
 25 Greer-Padilla, Adira F    11 Barracudas-MR        1:13.09    1:13.88        
 26 Melley, Amanda A          12 NYSA-MR              1:18.26    1:13.99        
                  34.48     1:13.99 (39.51)                                        
 27 Gibbons, Caroline L       12 AG-MR                1:16.44    1:15.11        
                  35.94     1:15.11 (39.17)                                        
 28 Finnerty, Katherine J     11 AG-MR                1:21.04    1:15.44        
                  36.58     1:15.44 (38.86)                                        
 29 Foley, Mackenzie M        12 WSSC-MR              1:17.03    1:15.56        
                  36.11     1:15.56 (39.45)                                        
 30 Villalona, Sienna D       11 TRS-MR               1:34.53    1:16.43        
                  35.60     1:16.43 (40.83)                                        
 31 Link, Zoe E               11 AG-MR                1:27.65    1:21.94        
                  37.41     1:21.94 (44.53)                                        
 32 Jankowski, Kaitlyn M      11 AG-MR                1:25.01    1:21.98        
                  38.30     1:21.98 (43.68)                                        
 33 Quinn, Alexa M            11 TRS-MR               1:43.07    1:25.33        
                  41.16     1:25.33 (44.17)                                        
 34 Paffenroth, Paige         11 AG-MR                1:30.37    1:26.00        
                  40.71     1:26.00 (45.29)                                        
 35 Diaz, Ilana M             11 NYSA-MR              1:32.50    1:30.96        
                  43.31     1:30.96 (47.65)                                        
 36 Cruz, Itzel               11 TRS-MR               1:44.77    1:34.11        
                  44.29     1:34.11 (49.82)                                        
 37 Schoales, Kailyn A        12 TRS-MR               1:41.82    1:34.25        
                  42.59     1:34.25 (51.66)                                        
 38 Gadol, Kaylee A           12 AG-MR                1:29.92    1:35.82        
                  42.76     1:35.82 (53.06)                                        
 39 Joachim, Julia M          11 TRS-MR               1:45.66    1:36.04        
                  48.58     1:36.04 (47.46)                                        
 40 Wright, Maeve M           11 AG-MR                1:35.93    1:37.47        
                  44.25     1:37.47 (53.22)                                        
 41 Ogorzaly, Zoey J          12 AG-MR                1:30.00    1:45.66        
                  46.75     1:45.66 (58.91)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:04.54  ZONE
              2:11.99  JO
              2:25.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Ava L                11 NYSA-MR              2:17.62    2:15.47 SILV   
                  31.06     1:05.75 (34.69)     1:41.41 (35.66)     2:15.47 (34.06)
  2 Peppiatt, Grace C         12 NYSA-MR              2:35.26    2:16.14 SILV   
                  30.67     1:05.51 (34.84)     1:41.04 (35.53)     2:16.14 (35.10)
  3 Hoffman, Noelle R         11 NYSA-MR              2:25.77    2:21.44 SILV   
                  31.86     1:07.87 (36.01)     1:45.90 (38.03)     2:21.44 (35.54)
  4 Ramkissoon, Amiya M       11 Barracudas-MR        2:28.11    2:21.72 SILV   
                  32.55     1:08.83 (36.28)     1:46.18 (37.35)     2:21.72 (35.54)
  5 Johnson, Amanda L         12 RFAC-MR              2:18.59    2:22.06 SILV   
                  32.27     1:08.59 (36.32)     1:45.87 (37.28)     2:22.06 (36.19)
  6 Nicholas, Cayla R         12 NYSA-MR              2:47.50    2:22.30 SILV   
                  33.20     1:09.09 (35.89)     1:45.06 (35.97)     2:22.30 (37.24)
  7 Chin, Grace E             12 NYSA-MR                   NT    2:22.37 SILV   
  8 Etnel, Gabby M            12 WSSC-MR              2:25.81    2:22.43 SILV   
                  31.72     1:07.99 (36.27)     1:46.01 (38.02)     2:22.43 (36.42)
  9 Fenton, Sofia M           11 NYSA-MR              2:32.24    2:25.25 SILV   
                  31.32     1:08.33 (37.01)     1:47.82 (39.49)     2:25.25 (37.43)
 10 Kyqykaliu, Vesa A         11 NYSA-MR              2:44.17    2:25.26 SILV   
                  34.37     1:11.73 (37.36)     1:48.76 (37.03)     2:25.26 (36.50)
 11 Simone, Elizabeth C       12 NYSA-MR              2:49.92    2:28.08        
                  33.28     1:11.39 (38.11)     1:50.70 (39.31)     2:28.08 (37.38)
 12 Donovan, Erin D           12 Barracudas-MR        2:40.04    2:30.23        
                  34.14     1:13.92 (39.78)     1:53.72 (39.80)     2:30.23 (36.51)
 13 Springer, Ella C          12 NYSA-MR              2:28.01    2:30.69        
                  33.49     1:11.95 (38.46)     1:51.74 (39.79)     2:30.69 (38.95)
 14 Jimenez, Hermione E       11 RFAC-MR              2:30.77    2:31.22        
                  33.12     1:10.85 (37.73)     1:51.57 (40.72)     2:31.22 (39.65)
 15 Wishnia, Hailey F         12 AG-MR                2:37.18    2:31.34        
                  33.50     1:12.01 (38.51)     1:52.34 (40.33)     2:31.34 (39.00)
 16 Bacchetta, Annamaria S    11 UN-MR                2:36.53    2:32.19        
                  35.32     1:14.86 (39.54)     1:54.94 (40.08)     2:32.19 (37.25)
 17 Rusiecka, Natalia B       12 MWDA-MR              2:38.45    2:34.77        
                  33.87     1:13.25 (39.38)     1:54.09 (40.84)     2:34.77 (40.68)
 18 Ravo, Nicole M            12 TRS-MR               2:50.12    2:36.90        
                  34.77     1:16.15 (41.38)     1:59.61 (43.46)     2:36.90 (37.29)
 19 Obrien Bruno, Ella E      12 NYSA-MR              3:15.00    2:37.87        
 20 Melley, Amanda A          12 NYSA-MR              2:56.26    2:38.01        
                  34.22     1:14.34 (40.12)     1:57.40 (43.06)     2:38.01 (40.61)
 21 Concepcion, Alex P        11 NYSA-MR              2:36.61    2:38.79        
                  35.12     1:15.38 (40.26)     1:56.94 (41.56)     2:38.79 (41.85)
 22 Steiner, Casey A          12 NYSA-MR              2:46.44    2:43.28        
                  36.80     1:17.96 (41.16)     2:00.80 (42.84)     2:43.28 (42.48)
 23 Kropp, Kyla A             12 NYSA-MR              3:15.00    2:45.28        
 24 Greer-Padilla, Adira F    11 Barracudas-MR        2:36.13    2:46.07        
                  37.52   2:46.07 (2:08.55)                                        
 25 Foley, Mackenzie M        12 WSSC-MR              2:59.50    2:48.38        
                  38.02     1:20.68 (42.66)     2:05.22 (44.54)     2:48.38 (43.16)
 26 Gibbons, Caroline L       12 AG-MR                2:49.13    2:48.90        
                  36.18     1:19.20 (43.02)     2:04.08 (44.88)     2:48.90 (44.82)
 27 Shaw, Karolena L          11 MWDA-MR              2:58.78    2:52.79        
                  39.43     1:23.37 (43.94)     2:08.91 (45.54)     2:52.79 (43.88)
 28 Perrino, Ava T            11 NYSA-MR              3:01.06    2:53.86        
 29 Mastandrea, Mastandrea N  11 AG-MR                     NT    2:59.78        
 30 Hughes, Alyssa G          11 UN-MR                3:00.00    3:01.79        
 31 Patino, Jacqueline F      12 MWDA-MR              3:32.99    3:24.52        
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:34.32  ZONE
              5:55.99  JO
              6:20.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kennedy, Kate E           12 NYSA-MR              6:39.82    5:57.66 SILV   
  2 Johnson, Amanda L         12 RFAC-MR              6:10.79    6:06.18 SILV   
  3 Ramkissoon, Amiya M       11 Barracudas-MR        6:52.46    6:12.23 SILV   
  4 Simone, Elizabeth C       12 NYSA-MR              6:40.01    6:23.72        
  5 Inverdale, Julieanne A    12 NYSA-MR              6:34.35    6:25.09        
  6 Etnel, Gabby M            12 WSSC-MR              7:36.19    6:26.56        
  7 Douthit, Lydia R          11 MWDA-MR              6:54.56    6:45.52        
  8 Jimenez, Hermione E       11 RFAC-MR              7:00.01    6:47.62        
  9 Melley, Amanda A          12 NYSA-MR              7:03.11    6:54.97        
 10 Fischer, Paige            11 WSSC-MR              8:00.00    7:08.95        
 11 Lazar, Emmy P             11 MWDA-MR              7:30.99    7:21.71        
 12 Kline, Madeline A         11 WSSC-MR              8:00.00    7:44.81        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                30.53  ZONE
                31.99  JO
                36.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guzzino, Mary Grace S     12 NYSA-MR                31.35      31.31 JO     
  2 Hoffman, Noelle R         11 NYSA-MR                34.56      33.44 SILV   
  3 Ramkissoon, Amiya M       11 Barracudas-MR          33.92      33.46 SILV   
  4 Gillan, Madison F         12 NYSA-MR                33.94      33.62 SILV   
  5 Khutorsky, Deborah B      12 NYSA-MR                31.99      33.63 SILV   
  6 Liu, Ava L                11 NYSA-MR                33.29      33.70 SILV   
  7 Martin, Lily M            12 UN-MR                  33.95      34.24 SILV   
  8 Kennedy, Kate E           12 NYSA-MR                33.73      34.77 SILV   
  9 Chin, Grace E             12 NYSA-MR                34.92      35.01 SILV   
 10 Springer, Ella C          12 NYSA-MR                36.05      35.09 SILV   
 11 Etnel, Gabby M            12 WSSC-MR                35.17      35.92 SILV   
 12 Inverdale, Julieanne A    12 NYSA-MR                38.60      36.03 SILV   
 13 Douthit, Lydia R          11 MWDA-MR                35.82      36.09 SILV   
 14 Johnson, Amanda L         12 RFAC-MR                35.95      36.19        
 15 Simone, Elizabeth C       12 NYSA-MR                37.07      36.92        
 16 Wishnia, Hailey F         12 AG-MR                  36.54      37.72        
 17 Steiner, Casey A          12 NYSA-MR                39.34      37.88        
 18 Pelaez, Shanays I         12 TRS-MR                 42.89      38.12        
 19 Concepcion, Alex P        11 NYSA-MR                36.39      38.25        
 20 Villalona, Sienna D       11 TRS-MR                 46.07      38.38        
 21 Donovan, Erin D           12 Barracudas-MR          39.61      38.47        
 22 Januario, Amelia P        12 AG-MR                  44.50      38.48        
 23 Novielli, Maddie          12 TRS-MR                 40.41      38.49        
 24 Rusiecka, Natalia B       12 MWDA-MR                45.18      38.59        
 25 Sussner, Ella M           12 NYSA-MR                38.68      38.71        
 26 Villalona, Delaney S      12 TRS-MR                 43.73      39.07        
 27 Jimenez, Hermione E       11 RFAC-MR                39.28      39.38        
 28 Kropp, Kyla A             12 NYSA-MR                43.61      39.42        
 29 Beltran, Isa R            12 TRS-MR                 41.98      39.90        
 30 Ravo, Nicole M            12 TRS-MR                 39.03      40.35        
 31 Bacchetta, Annamaria S    11 UN-MR                  40.70      40.42        
 32 Obrien Bruno, Ella E      12 NYSA-MR                43.50      40.49        
 33 Greiner, Katie E          11 MWDA-MR                42.59      40.66        
 34 Bonnick, Zendrah O        12 WSSC-MR                39.17      41.10        
 35 Trubenbach, Grace M       11 NYSA-MR                45.91      41.33        
 36 Hughes, Alyssa G          11 UN-MR                  42.61      41.68        
 37 Lazar, Emmy P             11 MWDA-MR                44.70      42.26        
 38 Melley, Amanda A          12 NYSA-MR                39.12      42.40        
 39 Foley, Mackenzie M        12 WSSC-MR                47.16      42.41        
 40 Link, Zoe E               11 AG-MR                  49.02      42.57        
 41 Greer-Padilla, Adira F    11 Barracudas-MR          50.40      43.28        
 42 Shaw, Karolena L          11 MWDA-MR                42.22      43.82        
 43 Bohr, Amelia G            11 AG-MR                  45.24      44.31        
 44 Lam, Vivian H             11 Barracudas-MR          53.51      44.35        
 45 Quinn, Alexa M            11 TRS-MR                 44.78      44.40        
 46 Kline, Madeline A         11 WSSC-MR                46.04      44.52        
 47 Jackson, Taylor V         11 WSSC-MR                50.15      44.53        
 47 Ogorzaly, Zoey J          12 AG-MR                  55.00      44.53        
 49 Diaz, Ilana M             11 NYSA-MR                44.01      45.07        
 50 Florin, Angelina          11 TRS-MR                 53.66      45.35        
 51 Mule, Bella G             11 WSSC-MR                48.59      45.41        
 52 Jankowski, Kaitlyn M      11 AG-MR                  45.07      45.71        
 53 Allan, Madison L          12 NYSA-MR                51.31      45.78        
 54 Cruz, Itzel               11 TRS-MR                 45.77      46.20        
 55 Haener, Aliya M           11 Barracudas-MR          47.32      46.64        
 56 Gadol, Kaylee A           12 AG-MR                  47.30      47.69        
 57 Solomon, Madison A        12 WSSC-MR              1:00.00      47.74        
 58 Joachim, Julia M          11 TRS-MR                 55.66      48.96        
 59 Devaney, Ally R           11 WSSC-MR                47.79      49.07        
 60 Zadov, Esther M           12 MWDA-MR                49.85      51.19        
 61 Patino, Jacqueline F      12 MWDA-MR                51.33      51.61        
 62 Evans, Kylie J            11 MWDA-MR              1:10.32      51.65        
 63 Vazquez, Gabby D          12 Barracudas-MR          58.07      53.97        
 -- Vitkovsky, Grace E        12 AG-MR                1:05.09         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:05.31  ZONE
              1:08.69  JO
              1:19.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramkissoon, Amiya M       11 Barracudas-MR        1:19.64    1:12.48 SILV   
                  35.05     1:12.48 (37.43)                                        
  2 Gillan, Madison F         12 NYSA-MR              1:13.54    1:13.16 SILV   
                  35.93     1:13.16 (37.23)                                        
  3 Chin, Grace E             12 NYSA-MR              1:15.15    1:14.15 SILV   
                  35.57     1:14.15 (38.58)                                        
  4 Inverdale, Julieanne A    12 NYSA-MR              1:19.77    1:15.08 SILV   
                  36.72     1:15.08 (38.36)                                        
  5 Etnel, Gabby M            12 WSSC-MR              1:25.33    1:19.12 SILV   
                  38.19     1:19.12 (40.93)                                        
  6 Concepcion, Alex P        11 NYSA-MR              1:16.92    1:19.53        
                  37.94     1:19.53 (41.59)                                        
  7 Wishnia, Hailey F         12 AG-MR                1:19.51    1:20.29        
                  38.54     1:20.29 (41.75)                                        
  8 Baranov, Katya            12 WSSC-MR              1:28.90    1:22.29        
                  39.53     1:22.29 (42.76)                                        
  9 Jimenez, Hermione E       11 RFAC-MR              1:25.24    1:22.96        
                  39.56     1:22.96 (43.40)                                        
 10 Melley, Amanda A          12 NYSA-MR              1:25.78    1:26.07        
                  42.11     1:26.07 (43.96)                                        
 11 Fischer, Paige            11 WSSC-MR              1:31.82    1:28.29        
                  42.83     1:28.29 (45.46)                                        
 12 Brown, Madison G          12 WSSC-MR              1:35.93    1:29.63        
                  44.35     1:29.63 (45.28)                                        
 13 Lazar, Emmy P             11 MWDA-MR              1:33.61    1:29.86        
                  43.81     1:29.86 (46.05)                                        
 14 Trubenbach, Grace M       11 NYSA-MR              1:34.87    1:30.28        
                  44.90     1:30.28 (45.38)                                        
 15 Foley, Mackenzie M        12 WSSC-MR              1:33.44    1:32.15        
                  44.59     1:32.15 (47.56)                                        
 16 Diaz, Ilana M             11 NYSA-MR              1:39.75    1:38.05        
                  49.05     1:38.05 (49.00)                                        
 17 Link, Zoe E               11 AG-MR                1:50.82    1:38.98        
                  46.93     1:38.98 (52.05)                                        
 18 Joachim, Julia M          11 TRS-MR               1:59.66    1:48.73        
                  56.04     1:48.73 (52.69)                                        
 -- Januario, Amelia P        12 AG-MR                1:40.83         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  42.95          DQ (48.11)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                33.77  ZONE
                36.69  JO
                40.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Ava L                11 NYSA-MR                34.11      34.21 JO     
  2 Kennedy, Kate E           12 NYSA-MR                41.69      37.11 SILV   
  3 Khutorsky, Deborah B      12 NYSA-MR                36.57      37.64 SILV   
  4 Villalona, Delaney S      12 TRS-MR                 40.54      38.18 SILV   
  5 Brown, Madison G          12 WSSC-MR                43.00      39.94 SILV   
  6 Januario, Amelia P        12 AG-MR                  44.54      41.95        
  7 Simon, Anika D            12 AG-MR                  46.25      42.48        
  8 Concepcion, Alex P        11 NYSA-MR                42.43      42.76        
  9 Fogarty, Gwen M           12 WSSC-MR                41.00      42.87        
 10 Novielli, Maddie          12 TRS-MR                 46.18      42.95        
 11 Finnerty, Katherine J     11 AG-MR                  44.60      43.01        
 12 Greiner, Katie E          11 MWDA-MR                43.20      43.05        
 13 Hughes, Alyssa G          11 UN-MR                  45.24      43.36        
 14 Mule, Bella G             11 WSSC-MR                45.90      43.42        
 15 Armstrong, Cassie         12 MWDA-MR                43.43      43.97        
 16 Gibbons, Caroline L       12 AG-MR                  44.95      44.72        
 17 Bacchetta, Annamaria S    11 UN-MR                  45.61      45.05        
 18 Murray, Megan             11 AG-MR                  46.44      45.58        
 19 Ravo, Nicole M            12 TRS-MR                 47.25      46.50        
 20 Beltran, Isa R            12 TRS-MR                 48.04      46.52        
 21 Schoales, Kailyn A        12 TRS-MR                 49.41      46.69        
 22 Villalona, Sienna D       11 TRS-MR                 51.71      46.82        
 23 Link, Zoe E               11 AG-MR                  47.50      47.28        
 24 Lazar, Emmy P             11 MWDA-MR                47.94      47.51        
 25 Jankowski, Kaitlyn M      11 AG-MR                  49.58      48.50        
 26 Cruz, Itzel               11 TRS-MR                 53.77      49.41        
 27 Paffenroth, Paige         11 AG-MR                  49.66      49.94        
 28 Fischer, Paige            11 WSSC-MR                53.42      51.54        
 29 Stone, Jacqueline A       11 WSSC-MR                55.55      52.29        
 30 Quinn, Alexa M            11 TRS-MR                 55.68      52.35        
 31 Mantali, Nicole I         11 WSSC-MR                54.28      54.39        
 32 Trubenbach, Grace M       11 NYSA-MR                53.83      55.79        
 33 Wright, Maeve M           11 AG-MR                  53.78      56.46        
 34 Diaz, Ilana M             11 NYSA-MR              1:00.00      57.79        
 35 Ogorzaly, Zoey J          12 AG-MR                1:00.95    1:01.35        
 36 Joachim, Julia M          11 TRS-MR                 59.66    1:04.07        
 -- Vitkovsky, Grace E        12 AG-MR                1:22.76         DQ        
      Alternating Kick
 -- Etnel, Gabby M            12 WSSC-MR                42.03         DQ        
      No touch
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:13.91  ZONE
              1:18.99  JO
              1:28.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fenton, Sofia M           11 NYSA-MR              1:15.51    1:15.35 JO     
                  35.00     1:15.35 (40.35)                                        
  2 Martin, Lily M            12 UN-MR                1:19.73    1:20.21 SILV   
                  37.63     1:20.21 (42.58)                                        
  3 Kennedy, Kate E           12 NYSA-MR              1:27.99    1:22.68 SILV   
                  39.69     1:22.68 (42.99)                                        
  4 Donovan, Erin D           12 Barracudas-MR        1:25.60    1:25.15 SILV   
                  40.84     1:25.15 (44.31)                                        
  5 Peppiatt, Grace C         12 NYSA-MR              1:28.94    1:25.65 SILV   
                  39.65     1:25.65 (46.00)                                        
  6 Khutorsky, Deborah B      12 NYSA-MR              1:20.19    1:26.84 SILV   
                  39.38     1:26.84 (47.46)                                        
  7 Villalona, Delaney S      12 TRS-MR               1:34.96    1:26.99 SILV   
                  40.64     1:26.99 (46.35)                                        
  8 Kyqykaliu, Vesa A         11 NYSA-MR              1:31.17    1:27.04 SILV   
                  40.93     1:27.04 (46.11)                                        
  9 Inverdale, Julieanne A    12 NYSA-MR              1:40.77    1:28.39 SILV   
                  41.69     1:28.39 (46.70)                                        
 10 Sussner, Ella M           12 NYSA-MR              1:35.21    1:28.63 SILV   
                  42.32     1:28.63 (46.31)                                        
 11 Concepcion, Alex P        11 NYSA-MR              1:29.70    1:29.98        
                  42.35     1:29.98 (47.63)                                        
 12 Novielli, Maddie          12 TRS-MR               1:39.17    1:30.68        
                  42.83     1:30.68 (47.85)                                        
 13 Greiner, Katie E          11 MWDA-MR              1:33.49    1:33.66        
                  44.11     1:33.66 (49.55)                                        
 14 Bacchetta, Annamaria S    11 UN-MR                1:37.98    1:35.46        
                  46.31     1:35.46 (49.15)                                        
 15 Villalona, Sienna D       11 TRS-MR               2:02.21    1:40.44        
                  46.15     1:40.44 (54.29)                                        
 16 Kropp, Kyla A             12 NYSA-MR              1:40.05    1:40.97        
                  45.67     1:40.97 (55.30)                                        
 17 Mule, Bella G             11 WSSC-MR              1:44.09    1:41.61        
                  46.53     1:41.61 (55.08)                                        
 18 Beltran, Isa R            12 TRS-MR               1:46.68    1:42.10        
                  48.16     1:42.10 (53.94)                                        
 19 Lam, Vivian H             11 Barracudas-MR        2:07.71    1:42.33        
                  49.25     1:42.33 (53.08)                                        
 20 Cruz, Itzel               11 TRS-MR               2:04.38    1:42.77        
                  48.11     1:42.77 (54.66)                                        
 21 Lazar, Emmy P             11 MWDA-MR              1:45.51    1:43.39        
                  49.98     1:43.39 (53.41)                                        
 22 Mastandrea, Mastandrea N  11 AG-MR                     NT    1:43.47        
                  48.64     1:43.47 (54.83)                                        
 23 Douthit, Lydia R          11 MWDA-MR              1:41.21    1:43.79        
                  50.08     1:43.79 (53.71)                                        
 24 Gibbons, Caroline L       12 AG-MR                1:46.40    1:43.91        
                  49.15     1:43.91 (54.76)                                        
 25 Ravo, Nicole M            12 TRS-MR               1:44.60    1:44.08        
                  48.56     1:44.08 (55.52)                                        
 26 Jankowski, Kaitlyn M      11 AG-MR                1:44.39    1:45.69        
                  48.18     1:45.69 (57.51)                                        
 27 Kline, Madeline A         11 WSSC-MR              1:48.72    1:46.34        
                  52.00     1:46.34 (54.34)                                        
 28 Zadov, Esther M           12 MWDA-MR              1:48.58    1:48.14        
                  50.27     1:48.14 (57.87)                                        
 29 Bohr, Amelia G            11 AG-MR                1:50.00    1:48.36        
                  49.76     1:48.36 (58.60)                                        
 30 Shaw, Karolena L          11 MWDA-MR              1:43.50    1:50.97        
                  54.11     1:50.97 (56.86)                                        
 31 Quinn, Alexa M            11 TRS-MR               1:52.73    1:53.31        
                  53.47     1:53.31 (59.84)                                        
 32 Allan, Madison L          12 NYSA-MR              2:16.69    1:57.38        
                  53.75   1:57.38 (1:03.63)                                        
 33 Florin, Angelina          11 TRS-MR               1:55.66    1:59.18        
                  55.12   1:59.18 (1:04.06)                                        
 34 Trubenbach, Grace M       11 NYSA-MR              2:00.00    2:00.50        
                  56.30   2:00.50 (1:04.20)                                        
 35 Devaney, Ally R           11 WSSC-MR              2:03.47    2:00.76        
                  56.87   2:00.76 (1:03.89)                                        
 36 Diaz, Ilana M             11 NYSA-MR              2:00.00    2:02.48        
                  57.36   2:02.48 (1:05.12)                                        
 37 Patino, Jacqueline F      12 MWDA-MR              2:08.53    2:06.49        
                1:00.12   2:06.49 (1:06.37)                                        
 38 Joachim, Julia M          11 TRS-MR               2:15.66    2:13.60        
                1:03.25   2:13.60 (1:10.35)                                        
 -- Pelaez, Shanays I         12 TRS-MR               1:53.98         DQ        
      Non-simultaneous kick
                  49.95          DQ (56.11)                                        
 -- Steiner, Casey A          12 NYSA-MR              2:00.00         DQ        
      Non-simultaneous touch
                  49.58          DQ (53.77)                                        
 -- Haener, Aliya M           11 Barracudas-MR        2:16.39         DQ        
      Non-simultaneous touch
                  53.53        DQ (1:00.28)                                        
 -- Evans, Kylie J            11 MWDA-MR              1:45.99         DQ        
      Non-simultaneous touch
                  49.53          DQ (57.63)                                        
 -- Rusiecka, Natalia B       12 MWDA-MR              1:34.46         DQ        
      False start
                  44.09          DQ (51.85)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                28.48  ZONE
                30.69  JO
                34.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nicholas, Cayla R         12 NYSA-MR                32.81      31.13 SILV   
  2 Ramkissoon, Amiya M       11 Barracudas-MR          32.29      31.71 SILV   
  3 Liu, Ava L                11 NYSA-MR                32.37      32.05 SILV   
  4 Khutorsky, Deborah B      12 NYSA-MR                41.57      32.46 SILV   
  5 Gillan, Madison F         12 NYSA-MR                33.52      32.61 SILV   
  6 Kennedy, Kate E           12 NYSA-MR                34.17      32.65 SILV   
  7 Hoffman, Noelle R         11 NYSA-MR                33.38      33.71 SILV   
  8 Springer, Ella C          12 NYSA-MR                33.32      34.10 SILV   
  9 Simone, Elizabeth C       12 NYSA-MR                35.06      34.36 SILV   
 10 Wishnia, Hailey F         12 AG-MR                  37.22      35.20        
 11 Fogarty, Gwen M           12 WSSC-MR                35.00      35.27        
 12 Ravo, Nicole M            12 TRS-MR                 40.26      37.44        
 13 Kyqykaliu, Vesa A         11 NYSA-MR                39.43      37.50        
 13 Fischer, Paige            11 WSSC-MR                40.21      37.50        
 15 Armstrong, Cassie         12 MWDA-MR                35.16      37.63        
 16 Melley, Amanda A          12 NYSA-MR                44.17      37.73        
 17 Villalona, Delaney S      12 TRS-MR                 52.76      39.41        
 18 Pelaez, Shanays I         12 TRS-MR                 43.05      39.87        
 19 Villalona, Sienna D       11 TRS-MR                 49.69      40.10        
 20 Lazar, Emmy P             11 MWDA-MR                41.05      40.84        
 21 Simon, Anika D            12 AG-MR                  48.45      41.16        
 22 Finnerty, Katherine J     11 AG-MR                  42.99      41.39        
 23 Hughes, Alyssa G          11 UN-MR                  39.83      41.43        
 24 Mule, Bella G             11 WSSC-MR                55.48      44.41        
 25 Greer-Padilla, Adira F    11 Barracudas-MR          43.36      44.61        
 26 Murray, Megan             11 AG-MR                  45.06      44.79        
 27 Greiner, Katie E          11 MWDA-MR                44.53      45.54        
 28 Stone, Jacqueline A       11 WSSC-MR                45.90      46.23        
 29 Quinn, Alexa M            11 TRS-MR                 45.61      47.52        
 30 Schoales, Kailyn A        12 TRS-MR                 49.34      47.56        
 31 Cruz, Itzel               11 TRS-MR                 51.77      50.39        
 32 Paffenroth, Paige         11 AG-MR                  45.98      50.71        
 33 Gadol, Kaylee A           12 AG-MR                  46.95      50.83        
 34 Trubenbach, Grace M       11 NYSA-MR              1:00.00      53.35        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:03.60  ZONE
              1:09.49  JO
              1:19.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guzzino, Mary Grace S     12 NYSA-MR              1:04.23    1:04.07 JO     
                  29.67     1:04.07 (34.40)                                        
  2 Peppiatt, Grace C         12 NYSA-MR              1:07.50    1:08.81 JO     
                  31.24     1:08.81 (37.57)                                        
  3 Fenton, Sofia M           11 NYSA-MR              1:17.07    1:11.30 SILV   
                  32.06     1:11.30 (39.24)                                        
  4 Inverdale, Julieanne A    12 NYSA-MR              1:15.32    1:13.05 SILV   
                  33.29     1:13.05 (39.76)                                        
  5 Gillan, Madison F         12 NYSA-MR              1:14.07    1:13.50 SILV   
                  33.95     1:13.50 (39.55)                                        
  6 Nicholas, Cayla R         12 NYSA-MR              1:18.78    1:13.87 SILV   
                  33.32     1:13.87 (40.55)                                        
  7 Kennedy, Kate E           12 NYSA-MR              1:15.43    1:14.26 SILV   
                  34.18     1:14.26 (40.08)                                        
  8 Ramkissoon, Amiya M       11 Barracudas-MR        1:18.11    1:15.15 SILV   
                  34.63     1:15.15 (40.52)                                        
  9 Chin, Grace E             12 NYSA-MR              1:11.35    1:15.67 SILV   
                  36.17     1:15.67 (39.50)                                        
 10 Johnson, Amanda L         12 RFAC-MR              1:16.49    1:19.67        
                  37.31     1:19.67 (42.36)                                        
 11 Wishnia, Hailey F         12 AG-MR                1:27.46    1:20.25        
                  36.63     1:20.25 (43.62)                                        
 12 Rusiecka, Natalia B       12 MWDA-MR              1:21.65    1:22.11        
                  37.09     1:22.11 (45.02)                                        
 13 Melley, Amanda A          12 NYSA-MR              1:34.66    1:24.95        
                  40.22     1:24.95 (44.73)                                        
 14 Douthit, Lydia R          11 MWDA-MR              1:21.71    1:25.90        
                  39.10     1:25.90 (46.80)                                        
 15 Obrien Bruno, Ella E      12 NYSA-MR              1:25.96    1:33.06        
                  43.22     1:33.06 (49.84)                                        
 16 Perrino, Ava T            11 NYSA-MR              1:35.77    1:39.91        
                  45.83     1:39.91 (54.08)                                        
 17 Shaw, Karolena L          11 MWDA-MR              1:48.77    1:43.67        
                  49.79     1:43.67 (53.88)                                        
 18 Lazar, Emmy P             11 MWDA-MR              1:37.94    1:44.06        
                  49.06     1:44.06 (55.00)                                        
 19 Allan, Madison L          12 NYSA-MR              1:45.00    1:53.94        
                  53.49   1:53.94 (1:00.45)                                        
 -- Bonnick, Zendrah O        12 WSSC-MR              1:20.00         DQ        
      One hand touch
                  37.84          DQ (47.97)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:05.92  ZONE
              1:09.99  JO
              1:18.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoffman, Noelle R         11 NYSA-MR              1:15.47    1:11.50 SILV   
                  33.96     1:11.50 (37.54)                                        
  2 Nicholas, Cayla R         12 NYSA-MR              1:15.07    1:12.90 SILV   
                  34.72     1:12.90 (38.18)                                        
  3 Chin, Grace E             12 NYSA-MR              1:11.99    1:13.76 SILV   
                  35.12     1:13.76 (38.64)                                        
  4 Inverdale, Julieanne A    12 NYSA-MR              1:16.92    1:13.99 SILV   
                  33.92     1:13.99 (40.07)                                        
  5 Khutorsky, Deborah B      12 NYSA-MR              1:12.58    1:14.45 SILV   
                  34.70     1:14.45 (39.75)                                        
  6 Ramkissoon, Amiya M       11 Barracudas-MR        1:19.96    1:16.73 SILV   
                  34.78     1:16.73 (41.95)                                        
  7 Springer, Ella C          12 NYSA-MR              1:26.17    1:18.09 SILV   
                  36.06     1:18.09 (42.03)                                        
  8 Kyqykaliu, Vesa A         11 NYSA-MR              1:28.35    1:18.14 SILV   
                  37.48     1:18.14 (40.66)                                        
  8 Simone, Elizabeth C       12 NYSA-MR              1:19.73    1:18.14 SILV   
                  35.42     1:18.14 (42.72)                                        
 10 Novielli, Maddie          12 TRS-MR               1:26.97    1:19.69        
                  37.37     1:19.69 (42.32)                                        
 11 Jimenez, Hermione E       11 RFAC-MR              1:23.26    1:21.51        
                  37.47     1:21.51 (44.04)                                        
 12 Villalona, Delaney S      12 TRS-MR               1:44.24    1:22.09        
                  40.04     1:22.09 (42.05)                                        
 13 Fogarty, Gwen M           12 WSSC-MR              1:20.00    1:22.88        
                  37.69     1:22.88 (45.19)                                        
 14 Simon, Anika D            12 AG-MR                1:37.47    1:23.19        
                  39.48     1:23.19 (43.71)                                        
 15 Armstrong, Cassie         12 MWDA-MR              1:22.56    1:24.06        
                  38.31     1:24.06 (45.75)                                        
 16 Bacchetta, Annamaria S    11 UN-MR                1:24.25    1:24.37        
                  40.99     1:24.37 (43.38)                                        
 17 Pelaez, Shanays I         12 TRS-MR               1:37.67    1:24.94        
                  38.52     1:24.94 (46.42)                                        
 18 Beltran, Isa R            12 TRS-MR               1:37.31    1:25.59        
                  40.02     1:25.59 (45.57)                                        
 19 Finnerty, Katherine J     11 AG-MR                1:31.23    1:26.66        
                  40.27     1:26.66 (46.39)                                        
 20 Januario, Amelia P        12 AG-MR                1:32.02    1:26.90        
                  42.12     1:26.90 (44.78)                                        
 21 Greiner, Katie E          11 MWDA-MR              1:27.40    1:28.11        
                  42.48     1:28.11 (45.63)                                        
 22 Lazar, Emmy P             11 MWDA-MR              1:31.13    1:28.56        
                  41.53     1:28.56 (47.03)                                        
 23 Murray, Megan             11 AG-MR                1:30.62    1:30.46        
                  43.56     1:30.46 (46.90)                                        
 24 Gibbons, Caroline L       12 AG-MR                1:27.21    1:31.04        
                  43.04     1:31.04 (48.00)                                        
 25 Jankowski, Kaitlyn M      11 AG-MR                1:55.00    1:41.93        
                  50.79     1:41.93 (51.14)                                        
 26 Wright, Maeve M           11 AG-MR                1:48.64    1:48.69        
                  49.98     1:48.69 (58.71)                                        
 27 Gadol, Kaylee A           12 AG-MR                1:58.64    1:55.36        
                  50.68   1:55.36 (1:04.68)                                        
 -- Hughes, Alyssa G          11 UN-MR                1:31.03         DQ        
      False start - Misc
                  43.13          DQ (44.87)                                        
 -- Mantali, Nicole I         11 WSSC-MR              2:00.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  53.54          DQ (56.08)                                        
 -- Greer-Padilla, Adira F    11 Barracudas-MR        2:00.53         DQ        
      One hand touch - breast
                  42.77          DQ (48.90)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:21.39  ZONE
              2:27.99  JO
              2:48.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peppiatt, Grace C         12 NYSA-MR              2:38.35    2:34.54 SILV   
                  31.17     1:12.00 (40.83)     1:58.14 (46.14)     2:34.54 (36.40)
  2 Nicholas, Cayla R         12 NYSA-MR              2:47.78    2:41.05 SILV   
                  33.08     1:16.78 (43.70)     2:05.71 (48.93)     2:41.05 (35.34)
  3 Novielli, Maddie          12 TRS-MR               3:09.74    2:52.49        
                1:23.91     2:14.72 (50.81)     2:52.63 (37.91)         2:52.49 ( )
  4 Douthit, Lydia R          11 MWDA-MR              2:56.60    2:54.56        
                  36.85     1:20.37 (43.52)     2:16.25 (55.88)     2:54.56 (38.31)
  5 Steiner, Casey A          12 NYSA-MR              3:02.19    2:59.73        
                  39.00     1:22.28 (43.28)     2:19.95 (57.67)     2:59.73 (39.78)
  6 Ravo, Nicole M            12 TRS-MR               3:17.77    3:07.07        
                  38.34     1:26.48 (48.14)     2:25.11 (58.63)     3:07.07 (41.96)
  7 Gibbons, Caroline L       12 AG-MR                3:24.53    3:14.42        
                1:35.03     2:32.77 (57.74)     3:14.72 (41.95)         3:14.42 ( )
  8 Lazar, Emmy P             11 MWDA-MR              3:11.96    3:15.30        
                  46.76     1:36.29 (49.53)     2:34.26 (57.97)     3:15.30 (41.04)
  9 Shaw, Karolena L          11 MWDA-MR              3:23.36    3:25.92        
                  45.95     1:39.64 (53.69)   2:43.58 (1:03.94)     3:25.92 (42.34)
 10 Trubenbach, Grace M       11 NYSA-MR              3:38.47    3:35.55        
                  53.41     1:45.66 (52.25)   2:50.33 (1:04.67)     3:35.55 (45.22)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.54  ZONE
                26.39  JO
                28.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gillan, Sierra P          14 NYSA-MR                25.03      24.98 ZONE   
  2 Whang, Taylor K           14 NYSA-MR                26.55      26.30 JO     
  3 Borowski, Ava M           13 NYSA-MR                25.72      26.32 JO     
  4 Hartmann, Sierra F        13 NYSA-MR                27.38      27.14 SILV   
  5 Mayerhauser, Leah E       14 MWDA-MR                27.96      27.26 SILV   
  6 Barbosa, Jordan M         13 TRS-MR                 27.93      27.86 SILV   
  7 Torello-Viera, Martina S  13 NYSA-MR                28.17      27.94 SILV   
  8 Clark, Corin E            13 NYSA-MR                27.96      28.12 SILV   
  9 Melley, Emma G            14 NYSA-MR                27.57      28.13 SILV   
 10 Etnel, Jillian M          13 WSSC-MR                29.99      28.44 SILV   
 11 Jenkins, Shae K           13 NDAC-MR                28.10      28.73 SILV   
 12 Babitz, Haily J           14 AG-MR                  26.50      29.02        
 13 Wright, Hannah E          13 WSSC-MR                28.18      29.31        
 14 Hoyng, Anna C             13 NYSA-MR                29.19      29.41        
 15 Northrup, Maya J          14 Barracudas-MR          30.02      29.55        
 16 Rocchio, Grace A          13 Barracudas-MR          30.05      29.74        
 17 Sommer, Stef M            13 AG-MR                  29.24      30.08        
 18 Staley, Fia R             13 AG-MR                  30.21      30.32        
 19 Diaz, Jelena M            14 NYSA-MR                30.73      30.57        
 20 Biskup, Colleen G         14 NDAC-MR                30.01      30.60        
 21 Mazur, Alice              14 AG-MR                  30.51      30.78        
 22 Lin, Viola J              14 NYSA-MR                31.31      31.36        
 23 Bednarick, Molly J        13 AG-MR                  32.02      31.91        
 24 Stevenson, Molly K        14 WSSC-MR                31.57      32.00        
 25 Dufresne, Halle           13 RFAC-MR                33.04      32.05        
 26 Liu, Chloe J              13 NYSA-MR                30.10      32.77        
 27 Kablaoui, Yasmeen         13 RFAC-MR                31.03      32.85        
 28 Field, Sophia F           14 WSSC-MR                32.05      33.00        
 29 Leitner, Alyssa J         13 TRS-MR                 35.71      33.58        
 30 Oleary, Bryna M           13 WSSC-MR                36.37      34.70        
 31 Pethic, Kennedy R         13 NDAC-MR                34.09      36.53        
 32 Cerrato, Victoria F       13 MWDA-MR                38.38      39.00        
 33 Caputo, Julianna R        13 TRS-MR                 53.66      51.36        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                55.15  ZONE
                56.99  JO
              1:03.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gillan, Sierra P          14 NYSA-MR                54.81      56.11 JO     
                  27.06       56.11 (29.05)                                        
  2 Borowski, Ava M           13 NYSA-MR                55.45      56.37 JO     
                  27.44       56.37 (28.93)                                        
  3 Whang, Taylor K           14 NYSA-MR                57.71      56.60 JO     
                  27.53       56.60 (29.07)                                        
  4 Sohn, Sora                14 NYSA-MR                58.26      57.69 SILV   
                  27.80       57.69 (29.89)                                        
  5 Dambach, Marisa S         14 NYSA-MR                58.04      58.15 SILV   
                  28.36       58.15 (29.79)                                        
  6 Hartmann, Sierra F        13 NYSA-MR              1:00.37      58.45 SILV   
                  27.74       58.45 (30.71)                                        
  7 Clark, Corin E            13 NYSA-MR              1:01.01      59.28 SILV   
                  28.69       59.28 (30.59)                                        
  8 Torello-Viera, Martina S  13 NYSA-MR                59.96      59.47 SILV   
                  28.98       59.47 (30.49)                                        
  9 Barnes, Alex S            14 NYSA-MR              1:00.54      59.64 SILV   
                  28.77       59.64 (30.87)                                        
 10 Mayerhauser, Leah E       14 MWDA-MR              1:01.70    1:00.31 SILV   
                  28.77     1:00.31 (31.54)                                        
 11 Ristaino, Lexi M          13 NYSA-MR                59.72    1:00.42 SILV   
                  28.99     1:00.42 (31.43)                                        
 12 DiLiberto, Samantha F     13 WSSC-MR                59.31    1:01.08 SILV   
                  29.35     1:01.08 (31.73)                                        
 13 Barbosa, Jordan M         13 TRS-MR               1:02.40    1:01.33 SILV   
                  29.06     1:01.33 (32.27)                                        
 14 Cameron, Megan G          13 NYSA-MR              1:07.28    1:02.13 SILV   
                  29.81     1:02.13 (32.32)                                        
 15 Etnel, Jillian M          13 WSSC-MR              1:04.62    1:02.20 SILV   
                  29.90     1:02.20 (32.30)                                        
 16 Hoyng, Anna C             13 NYSA-MR              1:03.14    1:03.36        
                  30.54     1:03.36 (32.82)                                        
 17 Sheerin, Megan N          13 MWDA-MR              1:04.63    1:04.09        
                  30.12     1:04.09 (33.97)                                        
 18 Wright, Hannah E          13 WSSC-MR              1:03.76    1:04.11        
                  31.15     1:04.11 (32.96)                                        
 19 Northrup, Maya J          14 Barracudas-MR        1:06.45    1:04.53        
                  31.24     1:04.53 (33.29)                                        
 20 Rocchio, Grace A          13 Barracudas-MR        1:06.22    1:04.84        
                  30.95     1:04.84 (33.89)                                        
 21 Alcantara, Antonella L    13 RFAC-MR              1:04.00    1:04.98        
                  31.03     1:04.98 (33.95)                                        
 22 Latarski, Riley A         13 TRS-MR               1:06.66    1:05.03        
                  31.35     1:05.03 (33.68)                                        
 23 Sommer, Stef M            13 AG-MR                1:03.35    1:06.13        
                  31.84     1:06.13 (34.29)                                        
 24 Finnigan, Korinne E       14 WSSC-MR              1:06.57    1:06.85        
                  32.32     1:06.85 (34.53)                                        
 25 Mazur, Alice              14 AG-MR                1:10.00    1:08.35        
                  32.36     1:08.35 (35.99)                                        
 26 Liu, Chloe J              13 NYSA-MR              1:06.73    1:09.73        
                  33.02     1:09.73 (36.71)                                        
 27 Creech, Ciara E           13 NDAC-MR              1:10.18    1:10.65        
                  32.85     1:10.65 (37.80)                                        
 28 Dufresne, Halle           13 RFAC-MR              1:14.51    1:10.69        
                  33.65     1:10.69 (37.04)                                        
 29 Galgano, Sophie G         13 WSSC-MR              1:12.56    1:12.30        
                  34.49     1:12.30 (37.81)                                        
 30 Leitner, Alyssa J         13 TRS-MR               1:19.45    1:12.80        
                  34.34     1:12.80 (38.46)                                        
 31 Schoales, Bri R           14 TRS-MR               1:22.45    1:13.39        
                  34.27     1:13.39 (39.12)                                        
 32 Burgos, Anel              14 Barracudas-MR        1:14.13    1:14.38        
                  35.06     1:14.38 (39.32)                                        
 33 O'Connor, Kaelin F        13 TRS-MR               1:23.91    1:15.57        
                  35.40     1:15.57 (40.17)                                        
 34 Foley, Leana G            14 TRS-MR               1:23.49    1:17.00        
                  36.61     1:17.00 (40.39)                                        
 35 Phadnis, Aneeka V         13 NYSA-MR              1:20.43    1:17.60        
                  36.80     1:17.60 (40.80)                                        
 36 Cerrato, Victoria F       13 MWDA-MR              1:29.01    1:27.85        
                  40.88     1:27.85 (46.97)                                        
 37 Caputo, Julianna R        13 TRS-MR               1:53.27    1:57.12        
                  54.73   1:57.12 (1:02.39)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:00.60  ZONE
              2:03.99  JO
              2:16.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gillan, Sierra P          14 NYSA-MR              2:03.29    2:01.13 JO     
                  27.09       58.21 (31.12)     1:29.98 (31.77)     2:01.13 (31.15)
  2 Borowski, Ava M           13 NYSA-MR              2:05.23    2:02.17 JO     
                  28.08       58.53 (30.45)     1:30.72 (32.19)     2:02.17 (31.45)
  3 Dambach, Marisa S         14 NYSA-MR              2:09.37    2:04.09 SILV   
                  29.04       59.77 (30.73)     1:32.07 (32.30)     2:04.09 (32.02)
  4 Sohn, Sora                14 NYSA-MR              2:03.98    2:05.36 SILV   
                  28.14       59.26 (31.12)     1:31.94 (32.68)     2:05.36 (33.42)
  5 Torello-Viera, Martina S  13 NYSA-MR              2:09.54    2:07.39 SILV   
                  29.54     1:01.78 (32.24)     1:35.33 (33.55)     2:07.39 (32.06)
  6 Hartmann, Sierra F        13 NYSA-MR              2:10.03    2:07.97 SILV   
                  28.87     1:01.48 (32.61)     1:35.59 (34.11)     2:07.97 (32.38)
  7 Clark, Corin E            13 NYSA-MR              2:14.03    2:10.58 SILV   
                  29.74     1:03.25 (33.51)     1:37.53 (34.28)     2:10.58 (33.05)
  8 Ristaino, Lexi M          13 NYSA-MR              2:25.30    2:11.06 SILV   
                  30.87     1:04.42 (33.55)     1:38.41 (33.99)     2:11.06 (32.65)
  9 Cameron, Megan G          13 NYSA-MR              2:21.77    2:12.47 SILV   
                  31.19     1:04.70 (33.51)     1:39.06 (34.36)     2:12.47 (33.41)
 10 Donnellan, Molly E        14 MWDA-MR              2:15.48    2:13.58 SILV   
                  30.09     1:04.53 (34.44)     1:39.30 (34.77)     2:13.58 (34.28)
 11 Beezer, Kristina G        14 MWDA-MR              2:13.60    2:14.17 SILV   
                  31.01     1:05.25 (34.24)     1:40.44 (35.19)     2:14.17 (33.73)
 12 Wright, Hannah E          13 WSSC-MR              2:27.78    2:18.22        
                  30.65     1:06.55 (35.90)     1:43.60 (37.05)     2:18.22 (34.62)
 13 Hoyng, Anna C             13 NYSA-MR              2:25.68    2:18.39        
                  32.22     1:07.50 (35.28)     1:43.10 (35.60)     2:18.39 (35.29)
 14 Etnel, Jillian M          13 WSSC-MR              2:32.60    2:18.43        
                  31.50     1:06.63 (35.13)     1:42.91 (36.28)     2:18.43 (35.52)
 15 Latarski, Riley A         13 TRS-MR               2:19.66    2:18.87        
                  33.14     1:08.64 (35.50)     1:44.35 (35.71)     2:18.87 (34.52)
 16 Northrup, Maya J          14 Barracudas-MR        2:28.23    2:20.49        
                  32.02     1:08.28 (36.26)     1:44.66 (36.38)     2:20.49 (35.83)
 17 Sommer, Stef M            13 AG-MR                2:22.95    2:23.08        
                  32.90     1:09.78 (36.88)     1:47.42 (37.64)     2:23.08 (35.66)
 18 Biskup, Colleen G         14 NDAC-MR              2:15.11    2:25.42        
                  34.39     1:11.55 (37.16)     1:49.26 (37.71)     2:25.42 (36.16)
 19 Stevenson, Molly K        14 WSSC-MR              2:33.30    2:26.70        
                  33.88     1:10.47 (36.59)     1:49.11 (38.64)     2:26.70 (37.59)
 20 Rocchio, Grace A          13 Barracudas-MR        2:58.02    2:26.82        
                  34.57     1:13.32 (38.75)     1:51.02 (37.70)     2:26.82 (35.80)
 21 Jenkins, Shae K           13 NDAC-MR              2:22.52    2:27.59        
                  32.83     1:10.21 (37.38)     1:50.03 (39.82)     2:27.59 (37.56)
 22 Bednarick, Molly J        13 AG-MR                2:31.29    2:28.89        
                  33.46     1:11.24 (37.78)     1:50.47 (39.23)     2:28.89 (38.42)
 23 Diaz, Jelena M            14 NYSA-MR              2:34.75    2:29.07        
                  31.83     1:09.34 (37.51)     1:50.82 (41.48)     2:29.07 (38.25)
 24 Babitz, Haily J           14 AG-MR                2:11.01    2:30.12        
                  32.24     1:10.40 (38.16)     1:50.68 (40.28)     2:30.12 (39.44)
 25 Kablaoui, Yasmeen         13 RFAC-MR              2:27.16    2:32.81        
                  34.77     1:13.95 (39.18)     1:54.25 (40.30)     2:32.81 (38.56)
 26 Dufresne, Halle           13 RFAC-MR              2:45.42    2:33.23        
                  34.55     1:15.14 (40.59)     1:55.71 (40.57)     2:33.23 (37.52)
 27 Proscia, Emily            14 MWDA-MR              2:45.76    2:35.06        
                  34.83     1:13.92 (39.09)     1:54.37 (40.45)     2:35.06 (40.69)
 28 Hagan, Anne M             13 WSSC-MR              2:44.40    2:38.01        
                  35.89     1:15.33 (39.44)     1:57.24 (41.91)     2:38.01 (40.77)
 29 O'Connor, Kaelin F        13 TRS-MR               3:37.50    2:41.11        
                  36.28     1:18.43 (42.15)     2:00.67 (42.24)     2:41.11 (40.44)
 30 Leitner, Alyssa J         13 TRS-MR               3:27.19    2:47.30        
                  36.60     1:18.96 (42.36)   2:47.30 (1:28.34)                    
 31 Cerrato, Victoria F       13 MWDA-MR              3:20.99    3:23.21        
                  42.74     1:34.90 (52.16)     2:30.86 (55.96)     3:23.21 (52.35)
 32 Caputo, Julianna R        13 TRS-MR               3:58.77    3:59.93        
                                1:52.21 ( )   3:59.93 (2:07.72)                    
 -- Foley, Leana G            14 TRS-MR               3:10.72         DQ        
      False start
                  37.88     1:23.82 (45.94)     2:08.14 (44.32)          DQ (42.26)
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:22.22  13-14 ZONE
              5:29.99  13-14 JO
              5:50.59  13-14 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Taylor K           14 NYSA-MR              5:26.98    5:19.72 ZONE   
                  28.63     1:00.50 (31.87)     1:32.74 (32.24)     2:05.33 (32.59)
        2:38.23 (32.90)     3:10.85 (32.62)     3:42.79 (31.94)     4:15.83 (33.04)
        4:48.35 (32.52)     5:19.72 (31.37)                                        
  2 Borowski, Ava M           13 NYSA-MR              5:39.44    5:23.42 JO     
                  28.62     1:00.30 (31.68)     1:32.93 (32.63)     2:05.54 (32.61)
        2:38.44 (32.90)     3:11.38 (32.94)     3:44.61 (33.23)     4:18.03 (33.42)
        4:51.37 (33.34)     5:23.42 (32.05)                                        
  3 Sohn, Sora                14 NYSA-MR              5:25.09    5:30.55 SILV   
                  28.27     1:00.17 (31.90)     1:33.32 (33.15)     2:06.42 (33.10)
        2:39.95 (33.53)     3:13.85 (33.90)     3:47.87 (34.02)     4:22.22 (34.35)
        4:56.87 (34.65)     5:30.55 (33.68)                                        
  4 Hartmann, Sierra F        13 NYSA-MR              5:51.97    5:39.83 SILV   
                  29.41     1:02.49 (33.08)     1:37.14 (34.65)     2:12.12 (34.98)
        2:47.56 (35.44)     3:22.48 (34.92)     3:57.71 (35.23)     4:32.68 (34.97)
        5:07.42 (34.74)     5:39.83 (32.41)                                        
  5 Clark, Corin E            13 NYSA-MR              6:03.45    5:45.73 SILV   
                  30.12     1:04.37 (34.25)     1:39.31 (34.94)     2:14.44 (35.13)
        2:50.02 (35.58)     3:25.58 (35.56)     4:01.23 (35.65)     4:37.04 (35.81)
        5:11.97 (34.93)     5:45.73 (33.76)                                        
  6 Melley, Emma G            14 NYSA-MR              5:42.59    5:52.75        
                  29.61     1:02.03 (32.42)     1:36.45 (34.42)     2:12.61 (36.16)
        2:49.47 (36.86)     3:26.46 (36.99)     4:04.16 (37.70)     4:40.97 (36.81)
        5:17.44 (36.47)     5:52.75 (35.31)                                        
  7 Donnellan, Molly E        14 MWDA-MR              5:46.52    5:53.59        
                  30.48     1:04.87 (34.39)     1:39.87 (35.00)     2:15.97 (36.10)
        2:52.67 (36.70)     3:28.62 (35.95)     4:05.07 (36.45)     4:41.71 (36.64)
        5:18.85 (37.14)     5:53.59 (34.74)                                        
  8 Kline, Katherine A        14 WSSC-MR              6:02.33    5:54.17        
                  30.87     1:05.98 (35.11)     1:42.25 (36.27)     2:18.41 (36.16)
        2:54.81 (36.40)     3:31.93 (37.12)     4:08.35 (36.42)     4:45.04 (36.69)
        5:20.57 (35.53)     5:54.17 (33.60)                                        
  9 Ristaino, Lexi M          13 NYSA-MR              6:04.39    5:54.26        
                  31.13     1:05.26 (34.13)     1:41.76 (36.50)     2:18.42 (36.66)
        2:55.46 (37.04)     3:32.17 (36.71)     4:08.89 (36.72)     4:45.23 (36.34)
        5:21.25 (36.02)     5:54.26 (33.01)                                        
 10 Beezer, Kristina G        14 MWDA-MR              5:57.99    6:03.93        
                  32.60     1:08.76 (36.16)     1:45.83 (37.07)     2:22.96 (37.13)
        3:00.16 (37.20)     3:37.71 (37.55)     4:15.08 (37.37)     4:52.33 (37.25)
        5:29.13 (36.80)     6:03.93 (34.80)                                        
 11 Barnes, Alex S            14 NYSA-MR              6:11.52    6:05.58        
                  30.88     1:06.09 (35.21)     1:43.20 (37.11)     2:20.67 (37.47)
        2:57.69 (37.02)     3:35.57 (37.88)     4:13.77 (38.20)     4:51.53 (37.76)
        5:29.26 (37.73)     6:05.58 (36.32)                                        
 12 Latarski, Riley A         13 TRS-MR               6:15.66    6:06.00        
                  33.17     1:10.24 (37.07)     1:48.61 (38.37)     2:26.34 (37.73)
        3:03.77 (37.43)     3:40.88 (37.11)     4:18.73 (37.85)     4:55.38 (36.65)
        5:31.58 (36.20)     6:06.00 (34.42)                                        
 13 Wright, Hannah E          13 WSSC-MR              6:08.81    6:09.56        
                  30.85     1:07.61 (36.76)     1:47.65 (40.04)     2:26.44 (38.79)
        3:04.07 (37.63)     3:41.74 (37.67)     4:19.82 (38.08)     4:56.95 (37.13)
        5:34.03 (37.08)     6:09.56 (35.53)                                        
 14 Hoyng, Anna C             13 NYSA-MR              6:08.77    6:09.95        
                  32.50     1:09.32 (36.82)     1:47.52 (38.20)     2:25.34 (37.82)
        3:03.12 (37.78)     3:40.94 (37.82)     4:18.61 (37.67)     4:56.69 (38.08)
        5:33.91 (37.22)     6:09.95 (36.04)                                        
 15 Barbosa, Jordan M         13 TRS-MR               6:06.31    6:13.16        
                  31.04     1:07.13 (36.09)     1:44.81 (37.68)     2:23.67 (38.86)
        3:02.04 (38.37)     3:40.55 (38.51)     4:18.64 (38.09)     4:56.91 (38.27)
        5:35.60 (38.69)     6:13.16 (37.56)                                        
 16 Northrup, Maya J          14 Barracudas-MR        6:58.90    6:17.70        
                  32.86     1:09.89 (37.03)     1:48.37 (38.48)     2:27.42 (39.05)
        3:06.95 (39.53)     3:44.38 (37.43)     4:22.65 (38.27)     5:02.43 (39.78)
        5:41.72 (39.29)     6:17.70 (35.98)                                        
 17 Sommer, Stef M            13 AG-MR                6:31.03    6:20.45        
                  33.03     1:10.83 (37.80)     1:49.17 (38.34)     2:28.05 (38.88)
        3:07.08 (39.03)     3:46.46 (39.38)     4:26.06 (39.60)     5:05.16 (39.10)
        5:44.60 (39.44)     6:20.45 (35.85)                                        
 18 Etnel, Jillian M          13 WSSC-MR              6:32.00    6:21.39        
                  32.69     1:09.83 (37.14)     1:48.67 (38.84)     2:27.66 (38.99)
        3:07.32 (39.66)     3:47.17 (39.85)     4:26.31 (39.14)     5:06.53 (40.22)
        5:45.89 (39.36)     6:21.39 (35.50)                                        
 19 Rocchio, Grace A          13 Barracudas-MR        7:45.34    6:33.96        
                  32.72     1:10.35 (37.63)     1:49.44 (39.09)     2:29.58 (40.14)
        3:10.88 (41.30)     3:52.14 (41.26)     4:33.52 (41.38)     5:14.69 (41.17)
        5:55.33 (40.64)     6:33.96 (38.63)                                        
 20 Liu, Chloe J              13 NYSA-MR              6:23.07    6:39.79        
                  34.65     1:13.41 (38.76)     1:54.02 (40.61)     2:34.64 (40.62)
        3:15.76 (41.12)     3:56.94 (41.18)     4:37.73 (40.79)     5:18.81 (41.08)
        5:59.26 (40.45)     6:39.79 (40.53)                                        
 21 Alcantara, Antonella L    13 RFAC-MR              6:41.44    6:44.70        
                  34.15     1:13.55 (39.40)     1:54.33 (40.78)     2:35.74 (41.41)
        3:17.24 (41.50)     3:59.60 (42.36)     4:41.65 (42.05)     5:24.01 (42.36)
        6:05.82 (41.81)     6:44.70 (38.88)                                        
 22 Lin, Viola J              14 NYSA-MR              8:24.54    6:52.42        
                  34.14     1:12.43 (38.29)     1:50.32 (37.89)     2:31.82 (41.50)
        3:13.89 (42.07)     3:56.88 (42.99)     4:41.08 (44.20)     5:25.77 (44.69)
        6:09.85 (44.08)     6:52.42 (42.57)                                        
 23 Hagan, Anne M             13 WSSC-MR              9:00.00    7:16.11        
                  37.47     1:20.04 (42.57)     2:04.32 (44.28)     2:48.75 (44.43)
        3:33.94 (45.19)     4:19.68 (45.74)     5:04.84 (45.16)     5:49.59 (44.75)
        6:33.29 (43.70)     7:16.11 (42.82)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:03.79  ZONE
              1:04.59  JO
              1:12.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gillan, Sierra P          14 NYSA-MR              1:02.40    1:01.28 ZONE   
                  30.08     1:01.28 (31.20)                                        
  2 Borowski, Ava M           13 NYSA-MR                59.80    1:02.16 ZONE   
                  30.23     1:02.16 (31.93)                                        
  3 Sohn, Sora                14 NYSA-MR              1:11.58    1:05.13 SILV   
                  31.71     1:05.13 (33.42)                                        
  4 Mayerhauser, Leah E       14 MWDA-MR              1:08.33    1:09.33 SILV   
                  34.51     1:09.33 (34.82)                                        
  5 Barbosa, Jordan M         13 TRS-MR               1:13.68    1:09.69 SILV   
                  33.65     1:09.69 (36.04)                                        
  6 Clark, Corin E            13 NYSA-MR              1:10.20    1:10.12 SILV   
                  34.10     1:10.12 (36.02)                                        
  7 Sheerin, Megan N          13 MWDA-MR              1:11.21    1:10.59 SILV   
                  34.86     1:10.59 (35.73)                                        
  8 Barnes, Alex S            14 NYSA-MR              1:06.56    1:10.74 SILV   
                  34.71     1:10.74 (36.03)                                        
  9 Beezer, Kristina G        14 MWDA-MR              1:10.47    1:11.38 SILV   
                  34.93     1:11.38 (36.45)                                        
 10 Melley, Emma G            14 NYSA-MR              1:12.29    1:11.87 SILV   
                  35.25     1:11.87 (36.62)                                        
 10 Ristaino, Lexi M          13 NYSA-MR              1:13.00    1:11.87 SILV   
                  34.82     1:11.87 (37.05)                                        
 12 DiLiberto, Samantha F     13 WSSC-MR              1:17.00    1:13.17        
                  36.07     1:13.17 (37.10)                                        
 13 Etnel, Jillian M          13 WSSC-MR              1:17.20    1:13.58        
                  36.11     1:13.58 (37.47)                                        
 14 Northrup, Maya J          14 Barracudas-MR        1:13.89    1:13.90        
                  36.42     1:13.90 (37.48)                                        
 15 Hoyng, Anna C             13 NYSA-MR              1:15.87    1:14.94        
                  36.48     1:14.94 (38.46)                                        
 16 Rocchio, Grace A          13 Barracudas-MR        1:27.53    1:15.20        
                  37.13     1:15.20 (38.07)                                        
 17 Finnigan, Korinne E       14 WSSC-MR              1:18.82    1:15.23        
                  35.97     1:15.23 (39.26)                                        
 18 Latarski, Riley A         13 TRS-MR               1:13.66    1:15.41        
                  37.02     1:15.41 (38.39)                                        
 19 Wright, Hannah E          13 WSSC-MR              1:12.00    1:15.85        
                  37.07     1:15.85 (38.78)                                        
 20 Sommer, Stef M            13 AG-MR                1:11.41    1:15.86        
                  37.09     1:15.86 (38.77)                                        
 21 Lin, Viola J              14 NYSA-MR              1:18.55    1:17.53        
                  37.55     1:17.53 (39.98)                                        
 22 Creech, Ciara E           13 NDAC-MR              1:18.19    1:20.39        
                  39.06     1:20.39 (41.33)                                        
 23 O'Connor, Kaelin F        13 TRS-MR               1:27.26    1:20.59        
                  39.95     1:20.59 (40.64)                                        
 24 Liu, Chloe J              13 NYSA-MR              1:17.32    1:22.01        
                  40.19     1:22.01 (41.82)                                        
 25 Galgano, Sophie G         13 WSSC-MR              1:22.62    1:23.73        
                1:23.77         1:23.73 ( )                                        
 26 Alcantara, Antonella L    13 RFAC-MR              1:23.18    1:24.16        
                  41.37     1:24.16 (42.79)                                        
 27 Burgos, Anel              14 Barracudas-MR        1:25.44    1:25.90        
                  41.88     1:25.90 (44.02)                                        
 28 Leitner, Alyssa J         13 TRS-MR               1:33.77    1:27.15        
                  41.86     1:27.15 (45.29)                                        
 29 Schoales, Bri R           14 TRS-MR               1:36.35    1:27.60        
                  43.02     1:27.60 (44.58)                                        
 30 Foley, Leana G            14 TRS-MR               1:32.21    1:28.99        
                  43.29     1:28.99 (45.70)                                        
 31 Dufresne, Halle           13 RFAC-MR              1:30.13    1:29.16        
                  42.52     1:29.16 (46.64)                                        
 32 Phadnis, Aneeka V         13 NYSA-MR              1:33.04    1:31.97        
                1:31.93      1:31.97 (0.04)                                        
 33 Cerrato, Victoria F       13 MWDA-MR              1:43.31    1:36.77        
                1:36.87         1:36.77 ( )                                        
 -- Caputo, Julianna R        13 TRS-MR               2:05.66         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:17.95  ZONE
              2:18.29  JO
              2:36.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Taylor K           14 NYSA-MR              2:14.10    2:11.57 ZONE   
                  30.87     1:04.30 (33.43)     1:38.08 (33.78)     2:11.57 (33.49)
  2 Pociask, Brooke A         13 NDAC-MR              2:26.11    2:23.78 SILV   
                  33.89     1:09.93 (36.04)     1:46.67 (36.74)     2:23.78 (37.11)
  3 Dambach, Marisa S         14 NYSA-MR              2:29.42    2:25.07 SILV   
                  34.77     1:11.34 (36.57)     1:48.22 (36.88)     2:25.07 (36.85)
  4 Mayerhauser, Leah E       14 MWDA-MR              2:30.39    2:29.12 SILV   
                  35.99     1:13.48 (37.49)     1:50.99 (37.51)     2:29.12 (38.13)
  5 Ristaino, Lexi M          13 NYSA-MR              2:35.31    2:32.95 SILV   
                  36.49     1:15.76 (39.27)     1:55.75 (39.99)     2:32.95 (37.20)
  6 Northrup, Maya J          14 Barracudas-MR        2:45.13    2:35.09 SILV   
                  37.36     1:17.39 (40.03)     1:57.17 (39.78)     2:35.09 (37.92)
  7 Beezer, Kristina G        14 MWDA-MR              2:30.21    2:35.96 SILV   
                  37.05     1:16.81 (39.76)     1:57.14 (40.33)     2:35.96 (38.82)
  8 Sommer, Stef M            13 AG-MR                2:40.00    2:36.12 SILV   
                  37.00     1:16.69 (39.69)     1:57.15 (40.46)     2:36.12 (38.97)
  9 Wright, Hannah E          13 WSSC-MR              2:24.00    2:38.42        
                  36.28     1:16.86 (40.58)     1:58.86 (42.00)     2:38.42 (39.56)
 10 Lin, Viola J              14 NYSA-MR              2:38.67    2:40.81        
                  37.35     1:17.41 (40.06)     1:59.78 (42.37)     2:40.81 (41.03)
 11 Donnellan, Molly E        14 MWDA-MR              2:42.03    2:41.32        
                  38.36     1:19.44 (41.08)     2:01.11 (41.67)     2:41.32 (40.21)
 12 Cameron, Megan G          13 NYSA-MR              2:43.77    2:44.27        
                  38.91     1:20.39 (41.48)     2:03.00 (42.61)     2:44.27 (41.27)
 13 Creech, Ciara E           13 NDAC-MR              3:20.11    2:47.77        
                  40.25     1:22.71 (42.46)     2:05.45 (42.74)     2:47.77 (42.32)
 14 Proscia, Emily            14 MWDA-MR              2:52.10    2:51.87        
                  40.40     1:23.21 (42.81)     2:07.93 (44.72)     2:51.87 (43.94)
 15 Pethic, Kennedy R         13 NDAC-MR              3:20.11    2:59.89        
                  41.25     1:26.09 (44.84)     2:13.90 (47.81)     2:59.89 (45.99)
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:12.04  ZONE
              1:13.99  JO
              1:23.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Taylor K           14 NYSA-MR              1:09.67    1:10.66 ZONE   
                  33.13     1:10.66 (37.53)                                        
  2 Sohn, Sora                14 NYSA-MR              1:08.90    1:10.77 ZONE   
                  33.35     1:10.77 (37.42)                                        
  3 Ristaino, Lexi M          13 NYSA-MR              1:14.41    1:14.28 SILV   
                  34.96     1:14.28 (39.32)                                        
  4 Lin, Viola J              14 NYSA-MR              1:17.76    1:15.86 SILV   
                  35.08     1:15.86 (40.78)                                        
  5 Hoyng, Anna C             13 NYSA-MR              1:15.79    1:16.87 SILV   
                  36.55     1:16.87 (40.32)                                        
  6 Cameron, Megan G          13 NYSA-MR              1:21.70    1:17.28 SILV   
                  36.33     1:17.28 (40.95)                                        
  7 Hartmann, Sierra F        13 NYSA-MR              1:26.52    1:18.39 SILV   
                  37.34     1:18.39 (41.05)                                        
  8 Melley, Emma G            14 NYSA-MR              1:20.05    1:19.21 SILV   
                  38.17     1:19.21 (41.04)                                        
  9 Pociask, Brooke A         13 NDAC-MR              1:18.31    1:20.14 SILV   
                  37.71     1:20.14 (42.43)                                        
 10 Jenkins, Shae K           13 NDAC-MR              1:21.56    1:23.26 SILV   
                  38.96     1:23.26 (44.30)                                        
 11 Mayerhauser, Leah E       14 MWDA-MR              1:22.89    1:23.40 SILV   
                  39.00     1:23.40 (44.40)                                        
 12 Rocchio, Grace A          13 Barracudas-MR        1:26.29    1:23.43 SILV   
                  39.28     1:23.43 (44.15)                                        
 13 Babitz, Haily J           14 AG-MR                1:19.16    1:24.57        
                  39.89     1:24.57 (44.68)                                        
 14 Staley, Fia R             13 AG-MR                1:24.88    1:24.77        
                  40.01     1:24.77 (44.76)                                        
 15 Donnellan, Molly E        14 MWDA-MR              1:24.52    1:24.92        
                  39.93     1:24.92 (44.99)                                        
 16 Mazur, Alice              14 AG-MR                1:27.13    1:25.48        
                  40.03     1:25.48 (45.45)                                        
 17 Beezer, Kristina G        14 MWDA-MR              1:24.80    1:25.49        
                  39.96     1:25.49 (45.53)                                        
 18 Liu, Chloe J              13 NYSA-MR              1:25.05    1:28.51        
                  42.63     1:28.51 (45.88)                                        
 19 Northrup, Maya J          14 Barracudas-MR        1:38.38    1:29.34        
                  41.84     1:29.34 (47.50)                                        
 20 Stevenson, Molly K        14 WSSC-MR              1:31.13    1:29.75        
                  43.12     1:29.75 (46.63)                                        
 21 Latarski, Riley A         13 TRS-MR               1:28.66    1:31.17        
                  43.30     1:31.17 (47.87)                                        
 22 Dufresne, Halle           13 RFAC-MR              1:34.65    1:32.03        
                  43.01     1:32.03 (49.02)                                        
 23 Bednarick, Molly J        13 AG-MR                1:37.88    1:36.15        
                  45.62     1:36.15 (50.53)                                        
 24 Proscia, Emily            14 MWDA-MR              1:41.82    1:36.26        
                  45.95     1:36.26 (50.31)                                        
 25 Field, Sophia F           14 WSSC-MR              1:41.41    1:36.93        
                  46.01     1:36.93 (50.92)                                        
 26 Creech, Ciara E           13 NDAC-MR              1:35.93    1:37.74        
                  47.31     1:37.74 (50.43)                                        
 27 Oleary, Bryna M           13 WSSC-MR              1:49.45    1:38.45        
                  45.23     1:38.45 (53.22)                                        
 28 Pethic, Kennedy R         13 NDAC-MR              1:41.62    1:43.46        
                  48.13     1:43.46 (55.33)                                        
 29 Leitner, Alyssa J         13 TRS-MR               1:48.24    1:44.35        
                  49.76     1:44.35 (54.59)                                        
 30 Foley, Leana G            14 TRS-MR               2:02.94    1:48.38        
                  50.24     1:48.38 (58.14)                                        
 31 Cerrato, Victoria F       13 MWDA-MR              2:07.05    2:01.06        
                  57.03   2:01.06 (1:04.03)                                        
 32 Kablaoui, Yasmeen         13 RFAC-MR              1:55.98    2:09.78        
                1:02.62   2:09.78 (1:07.16)                                        
 -- Caputo, Julianna R        13 TRS-MR               2:17.57         DQ        
                  59.39        DQ (1:10.36)                                        
 -- Diaz, Jelena M            14 NYSA-MR              1:35.13         DQ        
      One hand touch
                  42.52          DQ (46.95)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:34.59  ZONE
              2:39.99  JO
              2:56.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Taylor K           14 NYSA-MR              2:32.84    2:31.82 ZONE   
                  34.64     1:13.38 (38.74)     1:52.53 (39.15)     2:31.82 (39.29)
  2 Lin, Viola J              14 NYSA-MR              2:46.23    2:44.33 SILV   
                  35.81     1:16.16 (40.35)     1:59.46 (43.30)     2:44.33 (44.87)
  3 Cameron, Megan G          13 NYSA-MR              2:49.03    2:46.51 SILV   
                  37.39     1:19.77 (42.38)     2:03.18 (43.41)     2:46.51 (43.33)
  4 Torello-Viera, Martina S  13 NYSA-MR              2:47.57    2:47.13 SILV   
                  38.59     1:21.72 (43.13)     2:04.88 (43.16)     2:47.13 (42.25)
  5 Melley, Emma G            14 NYSA-MR              2:54.56    2:47.17 SILV   
                  37.91     1:21.25 (43.34)     2:04.82 (43.57)     2:47.17 (42.35)
  6 Mayerhauser, Leah E       14 MWDA-MR              3:03.11    2:59.51        
                  40.26     1:25.69 (45.43)     2:12.85 (47.16)     2:59.51 (46.66)
  7 Beezer, Kristina G        14 MWDA-MR              3:02.31    3:00.03        
                  40.65     1:26.69 (46.04)     2:13.95 (47.26)     3:00.03 (46.08)
  8 Mazur, Alice              14 AG-MR                3:20.44    3:05.59        
                  41.04     1:28.09 (47.05)     2:16.90 (48.81)     3:05.59 (48.69)
  9 Northrup, Maya J          14 Barracudas-MR        3:36.38    3:17.52        
                  43.83     1:34.68 (50.85)     2:26.88 (52.20)     3:17.52 (50.64)
 10 Creech, Ciara E           13 NDAC-MR              3:50.11    3:24.19        
                  45.40     1:37.50 (52.10)     2:31.48 (53.98)     3:24.19 (52.71)
 11 Sheerin, Megan N          13 MWDA-MR              3:30.99    3:31.12        
                  48.50     1:43.31 (54.81)     2:37.42 (54.11)     3:31.12 (53.70)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.73  ZONE
              1:03.49  JO
              1:11.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gillan, Sierra P          14 NYSA-MR              1:00.02    1:01.38 ZONE   
                  28.36     1:01.38 (33.02)                                        
  2 Borowski, Ava M           13 NYSA-MR              1:02.32    1:02.12 JO     
                  29.07     1:02.12 (33.05)                                        
  3 Sohn, Sora                14 NYSA-MR              1:01.31    1:03.15 JO     
                  29.38     1:03.15 (33.77)                                        
  4 Pociask, Brooke A         13 NDAC-MR              1:04.83    1:04.85 SILV   
                  29.93     1:04.85 (34.92)                                        
  4 Torello-Viera, Martina S  13 NYSA-MR              1:04.31    1:04.85 SILV   
                  30.56     1:04.85 (34.29)                                        
  6 Dambach, Marisa S         14 NYSA-MR              1:11.15    1:05.66 SILV   
                  30.88     1:05.66 (34.78)                                        
  7 Melley, Emma G            14 NYSA-MR              1:07.80    1:06.15 SILV   
                  30.71     1:06.15 (35.44)                                        
  8 Mayerhauser, Leah E       14 MWDA-MR              1:15.54    1:10.63 SILV   
                  33.36     1:10.63 (37.27)                                        
  9 Beezer, Kristina G        14 MWDA-MR              1:11.28    1:12.50        
                  32.99     1:12.50 (39.51)                                        
 10 Etnel, Jillian M          13 WSSC-MR              1:20.82    1:12.54        
                  33.45     1:12.54 (39.09)                                        
 11 Clark, Corin E            13 NYSA-MR              1:14.93    1:13.36        
                  34.36     1:13.36 (39.00)                                        
 12 Biskup, Colleen G         14 NDAC-MR              1:18.08    1:16.04        
                  35.20     1:16.04 (40.84)                                        
 13 Donnellan, Molly E        14 MWDA-MR              1:13.93    1:16.41        
                  34.48     1:16.41 (41.93)                                        
 14 Barbosa, Jordan M         13 TRS-MR               1:25.88    1:17.06        
                  34.41     1:17.06 (42.65)                                        
 15 Babitz, Haily J           14 AG-MR                1:08.82    1:20.00        
                  35.30     1:20.00 (44.70)                                        
 16 Bednarick, Molly J        13 AG-MR                1:25.09    1:20.35        
                  35.91     1:20.35 (44.44)                                        
 17 Liu, Chloe J              13 NYSA-MR              1:20.54    1:21.27        
                  35.77     1:21.27 (45.50)                                        
 18 Latarski, Riley A         13 TRS-MR               1:15.66    1:22.09        
                  37.23     1:22.09 (44.86)                                        
 19 Stevenson, Molly K        14 WSSC-MR              1:25.00    1:22.19        
                  37.45     1:22.19 (44.74)                                        
 20 Diaz, Jelena M            14 NYSA-MR              1:19.98    1:23.97        
                  38.39     1:23.97 (45.58)                                        
 21 Foley, Leana G            14 TRS-MR               1:32.34    1:25.77        
                  38.67     1:25.77 (47.10)                                        
 22 Rocchio, Grace A          13 Barracudas-MR        1:49.57    1:27.74        
                  39.21     1:27.74 (48.53)                                        
 23 O'Connor, Kaelin F        13 TRS-MR               1:18.66    1:35.60        
                  39.93     1:35.60 (55.67)                                        
 24 Proscia, Emily            14 MWDA-MR              1:39.73    1:38.72        
                  44.94     1:38.72 (53.78)                                        
 25 Cerrato, Victoria F       13 MWDA-MR              2:00.99    1:54.87        
                  54.16   1:54.87 (1:00.71)                                        
 -- Staley, Fia R             13 AG-MR                1:26.54         DQ        
      Arms underwater recovery
                  36.80          DQ (45.97)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:17.95  ZONE
              2:25.99  JO
              2:36.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dambach, Marisa S         14 NYSA-MR              2:45.32    2:35.99 SILV   
                  31.63     1:08.90 (37.27)     1:51.04 (42.14)     2:35.99 (44.95)
  2 Beezer, Kristina G        14 MWDA-MR              2:43.88    2:44.38        
                  34.14     1:16.12 (41.98)     2:00.91 (44.79)     2:44.38 (43.47)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:16.59  ZONE
              2:19.99  JO
              2:41.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Taylor K           14 NYSA-MR              2:16.17    2:14.47 ZONE   
                  29.87     1:04.28 (34.41)     1:43.80 (39.52)     2:14.47 (30.67)
  2 Sohn, Sora                14 NYSA-MR              2:14.63    2:14.76 ZONE   
                  28.86     1:03.74 (34.88)     1:43.48 (39.74)     2:14.76 (31.28)
  3 Gillan, Sierra P          14 NYSA-MR              2:19.21    2:17.61 JO     
                  29.34     1:04.05 (34.71)     1:45.94 (41.89)     2:17.61 (31.67)
  4 Borowski, Ava M           13 NYSA-MR              2:17.93    2:20.32 SILV   
                  29.79     1:04.71 (34.92)     1:46.76 (42.05)     2:20.32 (33.56)
  5 Dambach, Marisa S         14 NYSA-MR              2:32.98    2:24.92 SILV   
                  31.19     1:07.21 (36.02)     1:52.76 (45.55)     2:24.92 (32.16)
  6 Torello-Viera, Martina S  13 NYSA-MR              2:23.89    2:24.93 SILV   
                  30.40     1:07.30 (36.90)     1:51.51 (44.21)     2:24.93 (33.42)
  7 Hartmann, Sierra F        13 NYSA-MR              2:24.16    2:25.30 SILV   
                  30.88     1:06.15 (35.27)     1:51.93 (45.78)     2:25.30 (33.37)
  8 Ristaino, Lexi M          13 NYSA-MR              2:31.73    2:28.81 SILV   
                  33.19     1:12.07 (38.88)     1:54.04 (41.97)     2:28.81 (34.77)
  9 Clark, Corin E            13 NYSA-MR              2:33.14    2:28.90 SILV   
                  33.14     1:11.64 (38.50)     1:55.70 (44.06)     2:28.90 (33.20)
 10 Melley, Emma G            14 NYSA-MR              2:27.00    2:30.93 SILV   
                  32.05     1:10.95 (38.90)     1:55.61 (44.66)     2:30.93 (35.32)
 11 Hoyng, Anna C             13 NYSA-MR              2:33.58    2:34.20 SILV   
                  32.98     1:15.09 (42.11)     1:58.19 (43.10)     2:34.20 (36.01)
 12 Mayerhauser, Leah E       14 MWDA-MR              2:35.79    2:34.31 SILV   
                  33.04     1:11.76 (38.72)     1:59.92 (48.16)     2:34.31 (34.39)
 13 Beezer, Kristina G        14 MWDA-MR              2:30.10    2:35.04 SILV   
                  32.56     1:12.50 (39.94)     2:00.68 (48.18)     2:35.04 (34.36)
 14 Cameron, Megan G          13 NYSA-MR              2:38.10    2:35.36 SILV   
                  34.18     1:16.26 (42.08)     2:00.11 (43.85)     2:35.36 (35.25)
 15 Barnes, Alex S            14 NYSA-MR              2:36.09    2:38.20 SILV   
                  33.16     1:12.19 (39.03)     2:04.68 (52.49)     2:38.20 (33.52)
 16 Etnel, Jillian M          13 WSSC-MR              2:46.13    2:38.84 SILV   
                  34.99     1:15.61 (40.62)     2:04.63 (49.02)     2:38.84 (34.21)
 17 Barbosa, Jordan M         13 TRS-MR               2:42.81    2:39.66 SILV   
                  36.38     1:15.14 (38.76)     2:03.43 (48.29)     2:39.66 (36.23)
 18 Lin, Viola J              14 NYSA-MR              2:42.91    2:40.41 SILV   
                  38.67     1:20.85 (42.18)     2:02.14 (41.29)     2:40.41 (38.27)
 19 Wright, Hannah E          13 WSSC-MR                   NT    2:41.84        
                  35.06     1:15.33 (40.27)     2:05.79 (50.46)     2:41.84 (36.05)
 20 Latarski, Riley A         13 TRS-MR               2:38.66    2:44.86        
                  39.41     1:19.07 (39.66)     2:09.65 (50.58)     2:44.86 (35.21)
 21 Northrup, Maya J          14 Barracudas-MR        2:55.69    2:46.46        
                  39.24     1:19.38 (40.14)     2:11.19 (51.81)     2:46.46 (35.27)
 22 Finnigan, Korinne E       14 WSSC-MR              2:51.73    2:47.00        
                  36.94     1:18.74 (41.80)     2:11.28 (52.54)     2:47.00 (35.72)
 23 Sheerin, Megan N          13 MWDA-MR              2:47.49    2:47.25        
                  33.80     1:15.89 (42.09)     2:10.64 (54.75)     2:47.25 (36.61)
 24 Sommer, Stef M            13 AG-MR                2:56.98    2:54.40        
                  36.44     1:19.77 (43.33)     2:16.95 (57.18)     2:54.40 (37.45)
 25 Dufresne, Halle           13 RFAC-MR              3:04.51    2:57.63        
                  40.37     1:27.64 (47.27)     2:19.32 (51.68)     2:57.63 (38.31)
 26 Alcantara, Antonella L    13 RFAC-MR              2:59.16    2:59.99        
                  35.76     1:21.78 (46.02)   2:22.00 (1:00.22)     2:59.99 (37.99)
 27 Schoales, Bri R           14 TRS-MR               2:40.66    3:00.14        
                  40.33     1:28.55 (48.22)     2:18.50 (49.95)     3:00.14 (41.64)
 28 Leitner, Alyssa J         13 TRS-MR               2:48.66    3:06.29        
                  40.35     1:27.84 (47.49)     2:24.41 (56.57)     3:06.29 (41.88)
 29 O'Connor, Kaelin F        13 TRS-MR               2:41.66    3:07.32        
                1:30.09     2:26.48 (56.39)     3:07.43 (40.95)         3:07.32 ( )
 30 Foley, Leana G            14 TRS-MR               2:42.66    3:07.62        
                  38.59     1:26.36 (47.77)     2:25.76 (59.40)     3:07.62 (41.86)
 31 Galgano, Sophie G         13 WSSC-MR              2:50.00    3:11.84        
                  40.67     1:28.08 (47.41)   2:29.67 (1:01.59)     3:11.84 (42.17)
 32 Phadnis, Aneeka V         13 NYSA-MR              3:24.83    3:20.47        
                  47.28     1:37.15 (49.87)   2:37.61 (1:00.46)     3:20.47 (42.86)
 33 Cerrato, Victoria F       13 MWDA-MR              3:45.95    3:46.92        
                  53.24     1:46.01 (52.77)   2:52.48 (1:06.47)     3:46.92 (54.44)
 -- Burgos, Anel              14 Barracudas-MR        2:45.57         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                  42.02     1:30.98 (48.96)     2:26.86 (55.88)          DQ (46.61)
 -- Rocchio, Grace A          13 Barracudas-MR        3:37.58         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  39.31     1:23.96 (44.65)     2:12.03 (48.07)          DQ (39.11)
 
Girls 11-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Torello-Viera, Martina S  13 NYSA-MR              5:01.56    5:02.98        
                  30.90     1:07.64 (36.74)     1:46.65 (39.01)     2:27.03 (40.38)
        3:11.21 (44.18)     3:56.33 (45.12)     4:30.39 (34.06)     5:02.98 (32.59)
  2 Dambach, Marisa S         14 NYSA-MR              5:24.17    5:04.97        
                  30.95     1:06.92 (35.97)     1:44.90 (37.98)     2:22.67 (37.77)
        3:09.20 (46.53)     3:56.87 (47.67)     4:31.31 (34.44)     5:04.97 (33.66)
  3 Martin, Lily M            12 UN-MR                5:48.34    5:15.16        
                  32.70     1:12.33 (39.63)     1:53.01 (40.68)     2:34.89 (41.88)
        3:19.41 (44.52)     4:05.04 (45.63)     4:40.28 (35.24)     5:15.16 (34.88)
  4 Liu, Ava L                11 NYSA-MR              5:15.77    5:20.53        
                  35.10     1:16.85 (41.75)     1:57.14 (40.29)     2:37.44 (40.30)
        3:23.42 (45.98)     4:08.83 (45.41)     4:44.97 (36.14)     5:20.53 (35.56)
  5 Fenton, Sofia M           11 NYSA-MR              5:35.77    5:29.08        
                  33.73     1:14.52 (40.79)     1:57.77 (43.25)     2:41.54 (43.77)
        3:26.03 (44.49)     4:11.22 (45.19)     4:50.96 (39.74)     5:29.08 (38.12)
  6 Cameron, Megan G          13 NYSA-MR              6:00.00    5:29.58        
                  35.26     1:19.90 (44.64)     2:04.43 (44.53)     2:48.80 (44.37)
        3:32.35 (43.55)     4:17.58 (45.23)     4:55.14 (37.56)     5:29.58 (34.44)
  7 Beezer, Kristina G        14 MWDA-MR              5:25.07    5:33.92        
                  34.47     1:17.63 (43.16)     2:01.83 (44.20)     2:43.62 (41.79)
        3:32.29 (48.67)     4:22.04 (49.75)     4:58.89 (36.85)     5:33.92 (35.03)
 -- Donnellan, Molly E        14 MWDA-MR              5:29.43         DQ        
      One hand touch - fly
                  34.83     1:19.17 (44.34)     2:00.44 (41.27)     2:43.71 (43.27)
        3:32.43 (48.72)     4:20.75 (48.32)     4:57.31 (36.56)          DQ (35.54)
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.68  ZONE
                26.59  CHAL
                28.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mazzacano, Emmy R         15 UN-MR                  25.63      26.33 CHAL   
  2 Simpfenderfer, Kimberly   16 RFAC-MR                26.63      27.03 SILV   
  3 Martin, Sami J            15 UN-MR                  27.26      27.16 SILV   
  4 Organista, Kristina B     15 NYSA-MR                26.29      27.18 SILV   
  5 Mohyla, Aislinn J         15 AG-MR                  27.70      27.34 SILV   
  6 Baranowski, Karolina      17 AG-MR                  26.57      27.89 SILV   
  7 Sabella, Sofia A          16 NYSA-MR                28.39      28.03 SILV   
  8 Nunez, Gabby B            15 RFAC-MR                28.12      28.49        
  9 Smith, Katie M            15 NYSA-MR                28.68      28.87        
 10 Ebner, Jess M             15 MWDA-MR                28.37      29.02        
 11 Dewhurst, Julia J         15 AG-MR                  28.13      29.47        
 11 Beamish, Keegan J         15 AG-MR                  28.91      29.47        
 13 Kivlehan, Mary T          17 NYSA-MR                30.34      30.16        
 14 Pena, Diana               15 TRS-MR                 29.33      30.25        
 15 Palamaro, Isabella A      15 TRS-MR                 30.34      31.12        
 16 Raccuia, Elena J          15 NDAC-MR                30.11      31.53        
 17 Novielli, Caitlin A       15 TRS-MR                 32.14      32.28        
 18 Pelaez, Shelsey D         15 TRS-MR                 34.72      33.29        
 19 Landru, Rachel            16 AG-MR                  39.00      33.36        
 20 Roberts, Hayley M         16 AG-MR                  38.90      39.46        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                55.69  ZONE
                57.79  CHAL
              1:01.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mazzacano, Emmy R         15 UN-MR                  54.23      55.64 ZONE   
                  27.13       55.64 (28.51)                                        
  2 Martin, Sami J            15 UN-MR                  57.89      57.62 CHAL   
                  28.01       57.62 (29.61)                                        
  3 Organista, Kristina B     15 NYSA-MR                55.70      57.79 CHAL   
                  28.15       57.79 (29.64)                                        
  4 Hagemaster, Marie E       15 NYSA-MR                58.96      58.05 SILV   
                  28.02       58.05 (30.03)                                        
  5 Simpfenderfer, Kimberly   16 RFAC-MR                57.36      58.30 SILV   
                  28.11       58.30 (30.19)                                        
  6 Cohen, Jessica Z          17 RFAC-MR                54.71      58.33 SILV   
                  28.09       58.33 (30.24)                                        
  7 Sabella, Sofia A          16 NYSA-MR                59.72      59.56 SILV   
                  28.54       59.56 (31.02)                                        
  8 Cohen, Emily Z            15 RFAC-MR                57.68    1:00.15 SILV   
                  28.64     1:00.15 (31.51)                                        
  9 Mohyla, Aislinn J         15 AG-MR                1:00.56    1:00.18 SILV   
                  29.59     1:00.18 (30.59)                                        
 10 Nunez, Gabby B            15 RFAC-MR              1:00.00    1:00.69 SILV   
                  28.92     1:00.69 (31.77)                                        
 11 Smith, Katie M            15 NYSA-MR              1:02.00    1:00.92 SILV   
                  29.43     1:00.92 (31.49)                                        
 12 Baranowski, Karolina      17 AG-MR                  57.12    1:01.16        
                  28.81     1:01.16 (32.35)                                        
 13 Ebner, Jess M             15 MWDA-MR              1:01.46    1:02.41        
                  29.90     1:02.41 (32.51)                                        
 14 Pena, Diana               15 TRS-MR               1:03.23    1:04.47        
                  31.15     1:04.47 (33.32)                                        
 15 Beamish, Keegan J         15 AG-MR                1:01.56    1:05.00        
                  31.17     1:05.00 (33.83)                                        
 16 Dankner, Sam R            15 TRS-MR                 58.87    1:05.55        
                  30.90     1:05.55 (34.65)                                        
 17 Haak, Sam M               15 AG-MR                1:08.15    1:08.04        
 18 Kivlehan, Mary T          17 NYSA-MR              1:06.16    1:08.12        
                  32.49     1:08.12 (35.63)                                        
 19 Novielli, Caitlin A       15 TRS-MR               1:09.70    1:10.14        
 20 Palamaro, Isabella A      15 TRS-MR               1:04.17    1:10.16        
                  33.06     1:10.16 (37.10)                                        
 21 Pelaez, Shelsey D         15 TRS-MR               1:17.40    1:13.37        
 22 Landru, Rachel            16 AG-MR                1:30.00    1:18.82        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:01.05  ZONE
              2:04.49  CHAL
              2:10.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martin, Sami J            15 UN-MR                2:04.05    2:03.45 CHAL   
                  29.18     1:00.14 (30.96)     1:31.75 (31.61)     2:03.45 (31.70)
  2 Organista, Kristina B     15 NYSA-MR              2:04.24    2:06.21 SILV   
                  29.02     1:00.10 (31.08)     1:32.21 (32.11)     2:06.21 (34.00)
  3 Simpfenderfer, Kimberly   16 RFAC-MR              2:05.45    2:07.86 SILV   
                  29.54     1:01.77 (32.23)     1:34.96 (33.19)     2:07.86 (32.90)
  4 Hagemaster, Marie E       15 NYSA-MR              2:06.88    2:08.07 SILV   
                  28.66     1:00.67 (32.01)     1:34.38 (33.71)     2:08.07 (33.69)
  5 Sabella, Sofia A          16 NYSA-MR              2:07.38    2:09.52 SILV   
                  29.48     1:01.61 (32.13)     1:35.27 (33.66)     2:09.52 (34.25)
  6 Baranowski, Karolina      17 AG-MR                2:05.17    2:10.53 SILV   
                  28.96     1:01.12 (32.16)     1:35.06 (33.94)     2:10.53 (35.47)
  7 Moore, Korianne M         15 NYSA-MR              2:12.24    2:11.19        
                  30.05     1:03.47 (33.42)     1:37.99 (34.52)     2:11.19 (33.20)
  8 Nunez, Gabby B            15 RFAC-MR              2:11.44    2:13.40        
                  30.83     1:03.61 (32.78)     1:37.92 (34.31)     2:13.40 (35.48)
  9 Mohyla, Aislinn J         15 AG-MR                2:21.93    2:15.23        
                  32.74     1:08.72 (35.98)     1:43.94 (35.22)     2:15.23 (31.29)
 10 Dewhurst, Julia J         15 AG-MR                2:14.15    2:18.61        
                  31.41     1:06.58 (35.17)     1:42.65 (36.07)     2:18.61 (35.96)
 11 Smith, Katie M            15 NYSA-MR              2:15.26    2:20.19        
                  31.55     1:07.04 (35.49)     1:43.76 (36.72)     2:20.19 (36.43)
 12 Kivlehan, Mary T          17 NYSA-MR              2:22.33    2:22.47        
                  32.56     1:09.72 (37.16)     1:47.86 (38.14)     2:22.47 (34.61)
 13 Beamish, Keegan J         15 AG-MR                2:12.00    2:22.80        
                  32.61     1:08.81 (36.20)     1:46.40 (37.59)     2:22.80 (36.40)
 14 Pena, Diana               15 TRS-MR               2:21.98    2:23.37        
                  33.40     1:10.02 (36.62)     1:47.40 (37.38)     2:23.37 (35.97)
 15 Novielli, Caitlin A       15 TRS-MR               2:32.97    2:27.78        
                  34.22     1:12.22 (38.00)     1:50.26 (38.04)     2:27.78 (37.52)
 16 Raccuia, Elena J          15 NDAC-MR              2:25.11    2:39.59        
                  35.24     1:14.71 (39.47)     1:57.03 (42.32)     2:39.59 (42.56)
 17 Pelaez, Shelsey D         15 TRS-MR               2:50.47    2:40.02        
                  35.21     1:15.48 (40.27)     1:57.97 (42.49)     2:40.02 (42.05)
 18 Landru, Rachel            16 AG-MR                3:00.00    3:04.00        
                  38.70     1:25.68 (46.98)     2:16.44 (50.76)     3:04.00 (47.56)
 
Girls 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:22.32  15&O ZONE
              5:30.99  15&O CHAL
              5:39.99  15&O SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martin, Sami J            15 UN-MR                5:25.57    5:28.49 CHAL   
                  30.09     1:03.32 (33.23)     1:36.20 (32.88)     2:09.79 (33.59)
        2:43.89 (34.10)     3:17.51 (33.62)     3:50.74 (33.23)     4:23.77 (33.03)
        4:56.49 (32.72)     5:28.49 (32.00)                                        
  2 Hagemaster, Marie E       15 NYSA-MR              5:44.36    5:38.19 SILV   
                  28.56     1:00.07 (31.51)     1:33.03 (32.96)     2:06.03 (33.00)
        2:40.49 (34.46)     3:15.74 (35.25)     3:52.42 (36.68)     4:28.47 (36.05)
        5:05.08 (36.61)     5:38.19 (33.11)                                        
  3 Sabella, Sofia A          16 NYSA-MR              5:38.34    5:45.18        
                  30.58     1:03.66 (33.08)     1:37.38 (33.72)     2:12.09 (34.71)
        2:46.75 (34.66)     3:21.41 (34.66)     3:57.16 (35.75)     4:33.24 (36.08)
        5:09.50 (36.26)     5:45.18 (35.68)                                        
  4 Organista, Kristina B     15 NYSA-MR              5:33.91    5:50.86        
                  30.52     1:04.84 (34.32)     1:39.82 (34.98)     2:15.10 (35.28)
        2:50.71 (35.61)     3:27.38 (36.67)     4:03.80 (36.42)     4:40.43 (36.63)
        5:15.39 (34.96)     5:50.86 (35.47)                                        
  5 Moore, Korianne M         15 NYSA-MR              6:08.22    5:56.73        
                  31.47     1:06.73 (35.26)     1:42.55 (35.82)     2:18.32 (35.77)
        2:55.07 (36.75)     3:32.28 (37.21)     4:08.53 (36.25)     4:45.25 (36.72)
        5:21.73 (36.48)     5:56.73 (35.00)                                        
  6 Dankner, Sam R            15 TRS-MR               5:31.51    6:05.71        
                  31.10     1:06.89 (35.79)     1:43.18 (36.29)     2:20.17 (36.99)
        2:57.04 (36.87)     3:34.26 (37.22)     4:12.82 (38.56)     4:51.05 (38.23)
        5:29.26 (38.21)     6:05.71 (36.45)                                        
  7 Dewhurst, Julia J         15 AG-MR                5:55.02    6:12.84        
                  31.94     1:07.72 (35.78)     1:45.47 (37.75)     2:22.98 (37.51)
        3:01.09 (38.11)     3:39.26 (38.17)     4:17.80 (38.54)     4:56.90 (39.10)
        5:35.28 (38.38)     6:12.84 (37.56)                                        
  8 Beamish, Keegan J         15 AG-MR                6:30.00    6:15.61        
                  32.74     1:09.39 (36.65)     1:47.15 (37.76)     2:25.43 (38.28)
        3:03.86 (38.43)     3:42.94 (39.08)     4:21.75 (38.81)     5:00.43 (38.68)
        5:38.99 (38.56)     6:15.61 (36.62)                                        
  9 Pena, Diana               15 TRS-MR               6:22.79    6:27.36        
                  34.22     1:12.16 (37.94)     1:51.48 (39.32)     2:30.85 (39.37)
        3:10.98 (40.13)     3:51.25 (40.27)     4:30.90 (39.65)     5:11.20 (40.30)
        5:50.55 (39.35)     6:27.36 (36.81)                                        
 10 Novielli, Caitlin A       15 TRS-MR               6:47.20    6:32.14        
                  34.46     1:13.51 (39.05)     1:53.44 (39.93)     2:32.32 (38.88)
        3:11.77 (39.45)     3:51.14 (39.37)     4:31.71 (40.57)     5:11.85 (40.14)
        5:52.10 (40.25)     6:32.14 (40.04)                                        
 11 Palamaro, Isabella A      15 TRS-MR               6:49.09    6:51.94        
                  34.05     1:13.22 (39.17)     1:53.60 (40.38)     2:35.59 (41.99)
        3:18.63 (43.04)     4:02.15 (43.52)     4:46.25 (44.10)     5:30.25 (44.00)
        6:14.11 (43.86)     6:51.94 (37.83)                                        
 12 Pietraszka, Sarah G       17 AG-MR                6:33.00    6:52.73        
                  36.93     1:17.37 (40.44)     1:59.16 (41.79)     2:40.90 (41.74)
        3:22.60 (41.70)     4:04.85 (42.25)     4:47.01 (42.16)     5:29.52 (42.51)
        6:12.34 (42.82)     6:52.73 (40.39)                                        
 13 Haak, Sam M               15 AG-MR                6:51.55    6:54.31        
                  34.02     1:11.62 (37.60)     1:52.62 (41.00)     2:35.11 (42.49)
        3:18.24 (43.13)     4:01.88 (43.64)     4:45.53 (43.65)     5:29.18 (43.65)
        6:13.04 (43.86)     6:54.31 (41.27)                                        
 14 Watad, Yasmeen I          15 WSSC-MR              7:00.00    7:17.56        
                  35.97     1:16.24 (40.27)     1:59.32 (43.08)     2:43.63 (44.31)
        3:29.48 (45.85)     4:15.29 (45.81)     5:01.25 (45.96)     5:47.25 (46.00)
        6:32.91 (45.66)     7:17.56 (44.65)                                        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:04.31  ZONE
              1:05.49  CHAL
              1:10.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Simpfenderfer, Kimberly   16 RFAC-MR              1:01.37    1:04.35 CHAL   
                  31.43     1:04.35 (32.92)                                        
  2 Mazzacano, Emmy R         15 UN-MR                1:04.04    1:05.07 CHAL   
                  31.67     1:05.07 (33.40)                                        
  3 Martin, Sami J            15 UN-MR                1:01.85    1:06.59 SILV   
                  32.89     1:06.59 (33.70)                                        
  4 Mohyla, Aislinn J         15 AG-MR                1:06.73    1:08.40 SILV   
                  33.43     1:08.40 (34.97)                                        
  5 Moore, Korianne M         15 NYSA-MR              1:07.67    1:08.44 SILV   
                  33.43     1:08.44 (35.01)                                        
  6 Deignan, Shannon E        15 AG-MR                1:03.33    1:08.53 SILV   
                  33.16     1:08.53 (35.37)                                        
  7 Graham, Catherine M       15 NDAC-MR              1:08.67    1:08.93 SILV   
                  33.60     1:08.93 (35.33)                                        
  8 Hagemaster, Marie E       15 NYSA-MR              1:11.19    1:09.68 SILV   
                  33.95     1:09.68 (35.73)                                        
  9 Ebner, Jess M             15 MWDA-MR              1:08.63    1:11.15        
                  34.38     1:11.15 (36.77)                                        
 10 Smith, Katie M            15 NYSA-MR              1:07.28    1:11.25        
                  34.66     1:11.25 (36.59)                                        
 11 Nunez, Gabby B            15 RFAC-MR              1:12.55    1:12.00        
                  34.83     1:12.00 (37.17)                                        
 12 Kivlehan, Mary T          17 NYSA-MR              1:13.06    1:13.96        
                  35.92     1:13.96 (38.04)                                        
 13 Palamaro, Isabella A      15 TRS-MR               1:10.59    1:15.10        
                  36.33     1:15.10 (38.77)                                        
 14 Dankner, Sam R            15 TRS-MR               1:08.25    1:15.91        
                  36.29     1:15.91 (39.62)                                        
 15 Pena, Diana               15 TRS-MR               1:19.79    1:16.59        
                  37.24     1:16.59 (39.35)                                        
 16 Dewhurst, Julia J         15 AG-MR                1:13.02    1:16.80        
                  37.35     1:16.80 (39.45)                                        
 17 Haak, Sam M               15 AG-MR                1:19.41    1:18.55        
                  38.71     1:18.55 (39.84)                                        
 18 Beamish, Keegan J         15 AG-MR                1:18.43    1:20.30        
                  39.31     1:20.30 (40.99)                                        
 19 Novielli, Caitlin A       15 TRS-MR               1:27.47    1:26.93        
                  42.97     1:26.93 (43.96)                                        
 20 Roberts, Hayley M         16 AG-MR                1:41.01    1:35.56        
                1:35.12      1:35.56 (0.44)                                        
 21 Pelaez, Shelsey D         15 TRS-MR               1:53.40    1:40.08        
                  49.33     1:40.08 (50.75)                                        
 22 Landru, Rachel            16 AG-MR                1:30.00    1:42.68        
                  47.23     1:42.68 (55.45)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:18.88  ZONE
              2:20.99  CHAL
              2:29.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Simpfenderfer, Kimberly   16 RFAC-MR              2:11.92    2:16.43 ZONE   
                  31.72     1:06.10 (34.38)     1:41.47 (35.37)     2:16.43 (34.96)
  2 Organista, Kristina B     15 NYSA-MR              2:18.81    2:19.39 CHAL   
                  33.19     1:08.82 (35.63)     1:44.42 (35.60)     2:19.39 (34.97)
  3 Moore, Korianne M         15 NYSA-MR              2:25.66    2:25.63 SILV   
                  33.66     1:10.80 (37.14)     1:48.87 (38.07)     2:25.63 (36.76)
  4 Ebner, Jess M             15 MWDA-MR              2:27.46    2:30.32        
                  34.66     1:12.81 (38.15)     1:51.83 (39.02)     2:30.32 (38.49)
  5 Hagemaster, Marie E       15 NYSA-MR              2:31.45    2:32.22        
                  34.96     1:13.07 (38.11)     1:53.41 (40.34)     2:32.22 (38.81)
  6 Kivlehan, Mary T          17 NYSA-MR              2:33.90    2:39.69        
                  37.45     1:17.91 (40.46)     1:58.98 (41.07)     2:39.69 (40.71)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:13.07  ZONE
              1:15.19  CHAL
              1:20.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mazzacano, Emmy R         15 UN-MR                1:14.40    1:14.29 CHAL   
                  35.36     1:14.29 (38.93)                                        
  2 Baranowski, Karolina      17 AG-MR                1:13.21    1:16.06 SILV   
                  35.40     1:16.06 (40.66)                                        
  3 Smith, Katie M            15 NYSA-MR              1:15.71    1:18.58 SILV   
                  36.50     1:18.58 (42.08)                                        
  4 Moore, Korianne M         15 NYSA-MR              1:15.83    1:18.85 SILV   
                  36.87     1:18.85 (41.98)                                        
  5 Ebner, Jess M             15 MWDA-MR              1:19.42    1:19.41 SILV   
                  37.81     1:19.41 (41.60)                                        
  6 Mohyla, Aislinn J         15 AG-MR                1:19.08    1:19.68 SILV   
                  38.08     1:19.68 (41.60)                                        
  7 Beamish, Keegan J         15 AG-MR                1:30.00    1:20.40 SILV   
                  38.27     1:20.40 (42.13)                                        
  8 Novielli, Caitlin A       15 TRS-MR               1:27.08    1:26.04        
                  40.48     1:26.04 (45.56)                                        
  9 Palamaro, Isabella A      15 TRS-MR               1:37.10    1:30.00        
                  42.41     1:30.00 (47.59)                                        
 10 Kivlehan, Mary T          17 NYSA-MR              1:27.00    1:30.34        
                  42.15     1:30.34 (48.19)                                        
 11 Roberts, Hayley M         16 AG-MR                1:43.57    1:43.71        
                  48.48     1:43.71 (55.23)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:38.44  ZONE
              2:42.99  CHAL
              2:50.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gibbons, Abigail          16 AG-MR                2:29.17    2:27.77 ZONE   
                  33.42     1:11.27 (37.85)     1:49.64 (38.37)     2:27.77 (38.13)
  2 Graham, Catherine M       15 NDAC-MR              2:29.58    2:28.02 ZONE   
                  33.36     1:10.78 (37.42)     1:49.65 (38.87)     2:28.02 (38.37)
  3 Organista, Kristina B     15 NYSA-MR              2:41.54    2:44.42 SILV   
                  37.02     1:18.57 (41.55)     2:01.31 (42.74)     2:44.42 (43.11)
  4 Moore, Korianne M         15 NYSA-MR              2:48.61    2:45.28 SILV   
                  37.05     1:19.28 (42.23)     2:02.35 (43.07)     2:45.28 (42.93)
  5 Ebner, Jess M             15 MWDA-MR              2:49.02    2:50.23 SILV   
                  39.33     1:22.85 (43.52)     2:07.34 (44.49)     2:50.23 (42.89)
  6 Cohen, Emily Z            15 RFAC-MR              2:43.63    2:51.81        
                  38.25     1:22.00 (43.75)     2:07.36 (45.36)     2:51.81 (44.45)
  7 Sabella, Sofia A          16 NYSA-MR              3:00.72    2:56.40        
                  40.56     1:24.88 (44.32)     2:10.62 (45.74)     2:56.40 (45.78)
  8 Novielli, Caitlin A       15 TRS-MR               3:06.78    3:07.78        
                  42.98     1:31.51 (48.53)     2:19.59 (48.08)     3:07.78 (48.19)
  9 Roberts, Hayley M         16 AG-MR                3:39.36    3:42.78        
                  49.06     1:45.10 (56.04)     2:43.84 (58.74)     3:42.78 (58.94)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:02.41  ZONE
              1:04.99  CHAL
              1:09.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mazzacano, Emmy R         15 UN-MR                1:00.70    1:01.46 ZONE   
                  29.31     1:01.46 (32.15)                                        
  2 Hagemaster, Marie E       15 NYSA-MR              1:08.03    1:07.01 SILV   
                  31.15     1:07.01 (35.86)                                        
  3 Ebner, Jess M             15 MWDA-MR              1:07.76    1:07.78 SILV   
                  31.38     1:07.78 (36.40)                                        
  4 Martin, Sami J            15 UN-MR                1:11.54    1:08.44 SILV   
                  32.44     1:08.44 (36.00)                                        
  5 Sabella, Sofia A          16 NYSA-MR              1:08.63    1:09.82        
                  31.72     1:09.82 (38.10)                                        
  6 Mohyla, Aislinn J         15 AG-MR                1:08.93    1:10.10        
                  33.13     1:10.10 (36.97)                                        
  7 Nunez, Gabby B            15 RFAC-MR              1:07.44    1:10.40        
                  32.19     1:10.40 (38.21)                                        
  8 Pena, Diana               15 TRS-MR               1:13.13    1:15.05        
                  35.23     1:15.05 (39.82)                                        
  9 Dewhurst, Julia J         15 AG-MR                1:07.84    1:15.94        
                  34.01     1:15.94 (41.93)                                        
 10 Palamaro, Isabella A      15 TRS-MR               1:13.17    1:16.57        
                  35.11     1:16.57 (41.46)                                        
 11 Pelaez, Shelsey D         15 TRS-MR               1:34.55    1:35.72        
                  43.57     1:35.72 (52.15)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:20.84  ZONE
              2:29.99  CHAL
              2:33.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mazzacano, Emmy R         15 UN-MR                2:17.72    2:17.70 ZONE   
                  30.73     1:05.15 (34.42)     1:40.83 (35.68)     2:17.70 (36.87)
  2 Cohen, Jessica Z          17 RFAC-MR              2:10.69    2:22.31 CHAL   
                  30.61     1:06.01 (35.40)     1:43.29 (37.28)     2:22.31 (39.02)
  3 Simpfenderfer, Kimberly   16 RFAC-MR              2:32.01    2:30.83 SILV   
                  31.63     1:09.80 (38.17)     1:50.38 (40.58)     2:30.83 (40.45)
  4 Nunez, Gabby B            15 RFAC-MR              2:35.23    2:39.93        
                  33.83     1:12.47 (38.64)     1:55.71 (43.24)     2:39.93 (44.22)
  5 Mohyla, Aislinn J         15 AG-MR                2:49.17    2:47.98        
                  36.58     1:19.84 (43.26)     2:05.70 (45.86)     2:47.98 (42.28)
  6 Dewhurst, Julia J         15 AG-MR                2:32.19    2:48.32        
                  36.48     1:19.81 (43.33)     2:05.44 (45.63)     2:48.32 (42.88)
  7 Beamish, Keegan J         15 AG-MR                     NT    3:02.78        
                  37.11     1:21.88 (44.77)     2:13.81 (51.93)     3:02.78 (48.97)
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
              2:18.50  ZONE
              2:19.99  CHAL
              2:29.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Graham, Catherine M       15 NDAC-MR              2:20.62    2:21.01 SILV   
                  30.50     1:07.89 (37.39)     1:48.45 (40.56)     2:21.01 (32.56)
  2 Organista, Kristina B     15 NYSA-MR              2:18.86    2:21.16 SILV   
                  31.36     1:07.67 (36.31)     1:48.78 (41.11)     2:21.16 (32.38)
  3 Hagemaster, Marie E       15 NYSA-MR              2:28.07    2:24.75 SILV   
                  30.91     1:08.40 (37.49)     1:51.91 (43.51)     2:24.75 (32.84)
  4 Martin, Sami J            15 UN-MR                2:32.56    2:24.80 SILV   
                  33.24     1:08.48 (35.24)     1:52.41 (43.93)     2:24.80 (32.39)
  5 Cohen, Jessica Z          17 RFAC-MR              2:17.03    2:26.94 SILV   
                  30.63     1:08.72 (38.09)     1:54.17 (45.45)     2:26.94 (32.77)
  6 Ebner, Jess M             15 MWDA-MR              2:27.59    2:29.76 SILV   
                  32.01     1:10.86 (38.85)     1:55.30 (44.44)     2:29.76 (34.46)
  7 Moore, Korianne M         15 NYSA-MR              2:23.52    2:29.98 SILV   
                  32.75     1:10.75 (38.00)     1:55.84 (45.09)     2:29.98 (34.14)
  8 Sabella, Sofia A          16 NYSA-MR              2:27.89    2:31.94        
                  32.15     1:08.97 (36.82)     1:57.65 (48.68)     2:31.94 (34.29)
  9 Cohen, Emily Z            15 RFAC-MR              2:27.17    2:33.72        
                  33.63     1:14.70 (41.07)     1:59.26 (44.56)     2:33.72 (34.46)
 10 Smith, Katie M            15 NYSA-MR              2:30.25    2:34.28        
                  34.99     1:13.42 (38.43)     1:57.66 (44.24)     2:34.28 (36.62)
 11 Deignan, Shannon E        15 AG-MR                2:36.38    2:40.83        
                  32.89     1:12.45 (39.56)     2:04.20 (51.75)     2:40.83 (36.63)
 12 Dankner, Sam R            15 TRS-MR               2:29.64    2:43.90        
                  38.10     1:20.10 (42.00)     2:07.35 (47.25)     2:43.90 (36.55)
 13 Kivlehan, Mary T          17 NYSA-MR              2:40.87    2:44.04        
                  34.79     1:15.63 (40.84)     2:06.90 (51.27)     2:44.04 (37.14)
 14 Palamaro, Isabella A      15 TRS-MR               2:36.63    2:44.78        
                  34.71     1:17.17 (42.46)     2:06.87 (49.70)     2:44.78 (37.91)
 15 Pena, Diana               15 TRS-MR               2:45.51    2:47.79        
                  34.08     1:16.25 (42.17)     2:11.72 (55.47)     2:47.79 (36.07)
 16 Beamish, Keegan J         15 AG-MR                2:37.75    2:49.90        
                  38.17     1:23.52 (45.35)     2:10.71 (47.19)     2:49.90 (39.19)
 17 Haak, Sam M               15 AG-MR                3:15.00    3:00.36        
                  38.78     1:22.72 (43.94)     2:21.29 (58.57)     3:00.36 (39.07)
 -- Pelaez, Shelsey D         15 TRS-MR               3:31.57         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical - back
                  44.33     1:38.43 (54.10)     2:37.97 (59.54)          DQ (41.75)
 
Girls 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
              4:50.41  15&O ZONE
              5:04.99  15&O CHAL
              5:23.29  15&O SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mazzacano, Emmy R         15 UN-MR                4:45.42    4:49.22 ZONE   
                  29.93     1:03.81 (33.88)     1:40.43 (36.62)     2:16.03 (35.60)
        2:59.63 (43.60)     3:43.66 (44.03)     4:16.86 (33.20)     4:49.22 (32.36)
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                29.06  8&U ZONE
                31.69  8&U JO
                35.19  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Cal A             8 NYSA-MR                32.27      32.25 SILV   
  2 Funaro, Aarez M            8 UN-MR                  40.00      39.87        
  3 Hughes, JD D               8 UN-MR                  46.21      41.83        
  4 Callanan, Carson J         8 TRS-MR                 45.40      41.91        
  5 Brown, Craig V             8 WSSC-MR                52.37      42.25        
  6 Finnerty, Matthew H        8 AG-MR                  53.83      43.12        
  7 Dewhurst, Jesse W          8 AG-MR                  47.62      45.51        
  8 Torres, Jeremy T           8 WSSC-MR                50.50      48.22        
  9 Sliwinski, Owen G          8 WSSC-MR                48.16      48.64        
 10 Vega, Isidro R             7 RFAC-MR                56.54      58.33        
 11 Januario, Alex P           8 AG-MR                  53.59    1:00.00        
 12 Hooper, Adam J             6 AG-MR                1:01.82    1:03.39        
 13 Mccafferty, Michael G      7 WSSC-MR              1:13.27    1:05.09        
 14 Ghaly, Adam                7 NYSA-MR              1:00.00    1:05.25        
 15 Odland, Edward J           7 AG-MR                1:20.00    1:06.85        
 16 Watad, Adam                7 WSSC-MR              1:10.00    1:13.10        
 17 Bauman, Fynn G             6 AG-MR                1:30.00    1:40.10        
 -- Armistead, Kellen S        6 AG-MR                1:30.00         DQ        
      Walking on or springing from bottom
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:03.77  8&U ZONE
              1:09.99  8&U JO
              1:18.49  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Cal A             8 NYSA-MR              1:14.49    1:17.13 SILV   
                  34.95     1:17.13 (42.18)                                        
  2 Callanan, Carson J         8 TRS-MR               1:47.71    1:32.14        
                  43.05     1:32.14 (49.09)                                        
  3 Hughes, JD D               8 UN-MR                1:45.00    1:32.48        
                  43.25     1:32.48 (49.23)                                        
  4 Funaro, Aarez M            8 UN-MR                1:28.05    1:32.53        
                  42.90     1:32.53 (49.63)                                        
  5 Gonzales, Justin W         8 WSSC-MR              1:58.60    1:38.97        
                  46.75     1:38.97 (52.22)                                        
  6 Ruffy, Rhyley X            8 NYSA-MR              1:48.78    1:42.74        
                  46.45     1:42.74 (56.29)                                        
  7 Dewhurst, Jesse W          8 AG-MR                1:44.86    1:43.63        
                  48.48     1:43.63 (55.15)                                        
  8 Sliwinski, Owen G          8 WSSC-MR              1:38.00    1:47.75        
                  51.36     1:47.75 (56.39)                                        
  9 Chinigo, Nicky J           8 MWDA-MR              1:45.99    1:52.84        
                  53.26     1:52.84 (59.58)                                        
 10 Shaw, Jaden K              8 MWDA-MR              1:58.22    2:00.19        
                  57.39   2:00.19 (1:02.80)                                        
 11 Vega, Isidro R             7 RFAC-MR              2:08.96    2:04.13        
                  55.49   2:04.13 (1:08.64)                                        
 12 Goldman, Jack E            8 WSSC-MR              1:52.00    2:09.19        
                  58.84   2:09.19 (1:10.35)                                        
 13 Ghaly, Adam                7 NYSA-MR              2:00.00    2:20.66        
                1:06.46   2:20.66 (1:14.20)                                        
 14 Mccafferty, Michael G      7 WSSC-MR              2:47.15    2:40.26        
                1:13.26   2:40.26 (1:27.00)                                        
 
Boys 8 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:20.15  8&U ZONE
              2:31.99  8&U JO
              2:49.59  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Funaro, Aarez M            8 UN-MR                3:19.97    3:16.42        
  2 Shaw, Jaden K              8 MWDA-MR              4:19.97    4:20.54        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                33.44  8&U ZONE
                37.19  8&U JO
                42.89  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Cal A             8 NYSA-MR                36.65      37.88 SILV   
  2 Funaro, Aarez M            8 UN-MR                  46.19      47.74        
  3 Hughes, JD D               8 UN-MR                1:00.00      47.84        
  4 Dewhurst, Jesse W          8 AG-MR                  51.52      49.31        
  5 Brown, Craig V             8 WSSC-MR                51.21      52.84        
  6 Callanan, Carson J         8 TRS-MR               1:00.90      54.98        
  7 Sliwinski, Owen G          8 WSSC-MR                56.00      57.89        
  8 Torres, Jeremy T           8 WSSC-MR              1:00.00    1:00.94        
  9 Finnerty, Matthew H        8 AG-MR                1:08.36    1:01.67        
 10 Vega, Isidro R             7 RFAC-MR                59.87    1:03.18        
 11 Mccafferty, Michael G      7 WSSC-MR                56.00    1:06.31        
 12 Hooper, Adam J             6 AG-MR                1:10.33    1:16.29        
 13 Watad, Adam                7 WSSC-MR              1:20.00    1:32.44        
 -- Bauman, Fynn G             6 AG-MR                1:30.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Armistead, Kellen S        6 AG-MR                2:00.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Januario, Alex P           8 AG-MR                  53.59         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Ghaly, Adam                7 NYSA-MR              1:00.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Odland, Edward J           7 AG-MR                1:20.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 8 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:14.41  8&U ZONE
              1:20.59  8&U JO
              1:37.09  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Cal A             8 NYSA-MR              1:23.71    1:21.26 SILV   
                  39.16     1:21.26 (42.10)                                        
  2 Shaw, Jaden K              8 MWDA-MR              2:08.98    2:04.45        
  3 Ruffy, Rhyley X            8 NYSA-MR              2:00.00    2:04.87        
  4 Chinigo, Nicky J           8 MWDA-MR              2:05.99    2:06.42        
                  58.94   2:06.42 (1:07.48)                                        
  5 Mccafferty, Michael G      7 WSSC-MR              3:00.00    2:20.16        
                1:08.12   2:20.16 (1:12.04)                                        
  6 Goldman, Jack E            8 WSSC-MR              2:20.00    2:20.30        
  7 Ghaly, Adam                7 NYSA-MR              2:00.00    2:24.46        
                1:09.10   2:24.46 (1:15.36)                                        
 -- Callanan, Carson J         8 TRS-MR               2:06.37         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  54.01          DQ (57.69)                                        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                37.72  8&U ZONE
                42.99  8&U JO
                48.59  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Callanan, Carson J         8 TRS-MR               1:05.02      56.32        
  2 Dewhurst, Jesse W          8 AG-MR                  55.13      57.89        
  3 Vega, Isidro R             7 RFAC-MR              1:10.85    1:12.15        
  4 Goldman, Jack E            8 WSSC-MR              1:10.00    1:13.65        
 -- Ruffy, Rhyley X            8 NYSA-MR              1:15.00         DQ        
      Scissors kick
 -- Shaw, Jaden K              8 MWDA-MR              1:48.40         DQ        
      Scissors kick
 -- Funaro, Aarez M            8 UN-MR                  59.80         DQ        
      Downward butterfly kick
 
Boys 8 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:26.56  8&U ZONE
              1:33.99  8&U JO
              1:48.39  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Cal A             8 NYSA-MR              1:37.82    1:32.02 JO     
                  42.49     1:32.02 (49.53)                                        
  2 Dewhurst, Jesse W          8 AG-MR                2:03.28    1:59.87        
                  56.84   1:59.87 (1:03.03)                                        
  3 Callanan, Carson J         8 TRS-MR               2:11.88    2:04.80        
                1:00.51   2:04.80 (1:04.29)                                        
 -- Brown, Craig V             8 WSSC-MR              2:17.00         DQ        
      One hand touch
                1:06.31        DQ (1:15.03)                                        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                31.85  8&U ZONE
                35.69  8&U JO
                43.89  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Cal A             8 NYSA-MR                36.11      38.46 SILV   
  2 Funaro, Aarez M            8 UN-MR                  52.50      51.91        
  3 Shaw, Jaden K              8 MWDA-MR              1:21.28    1:37.19        
 -- Mccafferty, Michael G      7 WSSC-MR              2:00.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Gonzales, Justin W         8 WSSC-MR              1:10.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Sliwinski, Owen G          8 WSSC-MR              1:30.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:12.70  8&U ZONE
              1:19.99  8&U JO
              1:28.59  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Cal A             8 NYSA-MR              1:22.92    1:23.24 SILV   
                  39.62     1:23.24 (43.62)                                        
  2 Funaro, Aarez M            8 UN-MR                1:48.26    1:47.00        
                  49.32     1:47.00 (57.68)                                        
  3 Dewhurst, Jesse W          8 AG-MR                1:55.59    1:54.57        
                  56.29     1:54.57 (58.28)                                        
  4 Hughes, JD D               8 UN-MR                2:00.00    1:54.82        
                  54.19   1:54.82 (1:00.63)                                        
  5 Shaw, Jaden K              8 MWDA-MR              2:25.99    2:39.92        
                1:10.24   2:39.92 (1:29.68)                                        
 -- Vega, Isidro R             7 RFAC-MR              2:18.98         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                1:08.53        DQ (1:18.26)                                        
 -- Gonzales, Justin W         8 WSSC-MR              2:00.00         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                  58.87        DQ (1:13.69)                                        
 
Boys 8 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              2:37.98  8&U ZONE
              2:51.99  8&U JO
              3:13.99  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Funaro, Aarez M            8 UN-MR                4:15.99    3:41.04        
                  54.58     1:46.98 (52.40)   2:51.36 (1:04.38)     3:41.04 (49.68)
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                29.06  9-10 ZONE
                31.69  9-10 JO
                35.19  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruno, Nick J             10 MWDA-MR                32.24      32.68 SILV   
  2 Perillo, Austin J          9 MWDA-MR                33.58      32.76 SILV   
  3 Luong, Kyle Y             10 NYSA-MR                33.72      33.83 SILV   
  4 Sequeiros, Sebastian       9 NYSA-MR                35.20      34.97 SILV   
  5 Ghaly, Yamen              10 NYSA-MR                37.34      35.04 SILV   
  6 Rothman, Devin R           9 NYSA-MR                40.97      37.42        
  7 Taranto, Ethan S          10 Barracudas-MR          42.78      37.80        
  8 Lorenzo, James D          10 NYSA-MR                42.18      38.30        
  9 Patterson, Mathieu S       9 AG-MR                  39.88      38.83        
 10 Grisar, Gregory H          9 MWDA-MR                37.26      39.61        
 11 Rocchio, Carver R          9 Barracudas-MR          40.44      40.07        
 12 Simone, Michael A         10 NYSA-MR                42.44      41.16        
 13 Allen-Poole, Sean J        9 AG-MR                  44.59      41.71        
 14 Mantali, Marcus G          9 WSSC-MR                42.46      43.29        
 15 Zhang, Darren             10 NYSA-MR                42.33      43.99        
 16 Carola, Jeffrey M         10 WSSC-MR                46.12      44.67        
 17 Tat, Aidan G              10 TRS-MR                 44.66      45.22        
 18 Johnson, Daniel A         10 RFAC-MR              1:00.01      45.88        
 19 Link, Nathan A             9 AG-MR                  52.27      46.97        
 20 Williams, Myles K          9 WSSC-MR                53.94      49.93        
 21 Torres, Brian M           10 WSSC-MR                50.49      50.40        
 22 Fazio-Manzella, Dante P    9 NYSA-MR              1:00.52      50.59        
 23 Gannon, James M            9 WSSC-MR                54.46      50.97        
 24 Wishnia, Mark G            9 AG-MR                  54.74    1:00.50        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:03.77  9-10 ZONE
              1:09.99  9-10 JO
              1:18.49  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruno, Nick J             10 MWDA-MR              1:11.00    1:13.07 SILV   
                  34.64     1:13.07 (38.43)                                        
  2 Ruffy, Rhyse X            10 NYSA-MR              1:40.84    1:14.77 SILV   
                  35.32     1:14.77 (39.45)                                        
  3 Sequeiros, Sebastian       9 NYSA-MR              1:20.63    1:18.41 SILV   
                  35.85     1:18.41 (42.56)                                        
  4 Ghaly, Yamen              10 NYSA-MR              1:25.04    1:19.33        
                  37.68     1:19.33 (41.65)                                        
  5 Holland, Connor M          9 NYSA-MR              1:23.38    1:19.82        
                  38.02     1:19.82 (41.80)                                        
  6 Cerrato, Jacob A          10 MWDA-MR              1:23.94    1:23.42        
                  40.13     1:23.42 (43.29)                                        
  7 Ypanaque, Valentin A      10 Barracudas-MR        1:35.20    1:25.56        
                  40.04     1:25.56 (45.52)                                        
  8 Lam, Vernon J              9 Barracudas-MR        1:28.36    1:26.01        
                  39.38     1:26.01 (46.63)                                        
  9 Lorenzo, James D          10 NYSA-MR              1:34.24    1:27.49        
                  41.07     1:27.49 (46.42)                                        
 10 Taranto, Ethan S          10 Barracudas-MR        1:41.36    1:29.73        
                  40.92     1:29.73 (48.81)                                        
 11 Rothman, Devin R           9 NYSA-MR              1:59.61    1:32.45        
                  41.59     1:32.45 (50.86)                                        
 12 Simone, Michael A         10 NYSA-MR              1:41.52    1:34.79        
                  43.70     1:34.79 (51.09)                                        
 13 Nemeth, Nolan              9 WSSC-MR              1:46.69    1:35.98        
                  42.87     1:35.98 (53.11)                                        
 14 Allen-Poole, Sean J        9 AG-MR                1:45.16    1:39.54        
                  45.93     1:39.54 (53.61)                                        
 15 Gibson, William M          9 AG-MR                2:06.03    1:43.94        
                  48.51     1:43.94 (55.43)                                        
 16 Tat, Aidan G              10 TRS-MR               1:39.66    1:46.08        
                  47.14     1:46.08 (58.94)                                        
 17 Morris, Robert J           9 MWDA-MR              1:54.32    1:48.30        
                  50.35     1:48.30 (57.95)                                        
 18 Wittmann, Aidan Wittmann  10 WSSC-MR              2:21.70    2:04.81        
                  57.69   2:04.81 (1:07.12)                                        
 19 Liyanagunawardhana, Char  10 NYSA-MR              2:00.00    2:28.50        
                1:04.52   2:28.50 (1:23.98)                                        
 -- Devaney, Dylan F           9 WSSC-MR              1:35.35         DQ        
      False start
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:20.15  9-10 ZONE
              2:31.99  9-10 JO
              2:49.59  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruno, Nick J             10 MWDA-MR              2:42.11    2:39.49 SILV   
  2 Perillo, Austin J          9 MWDA-MR              2:49.70    2:51.15        
  3 Liu, Jared                 9 NYSA-MR              2:52.73    2:52.49        
  4 Insdorf, Joshua C          9 MWDA-MR              3:32.00    2:55.45        
  5 Lam, Vernon J              9 Barracudas-MR        2:11.46    2:59.87        
  6 Ghaly, Yamen              10 NYSA-MR              3:33.04    3:07.21        
  7 Grisar, Gregory H          9 MWDA-MR              3:13.08    3:07.94        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                33.44  9-10 ZONE
                37.19  9-10 JO
                42.89  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruno, Nick J             10 MWDA-MR                37.57      37.35 SILV   
  2 Sequeiros, Sebastian       9 NYSA-MR                43.27      42.54 SILV   
  3 Insdorf, Joshua C          9 MWDA-MR                41.91      42.64 SILV   
  4 Perillo, Austin J          9 MWDA-MR                41.86      43.44        
  5 Rothman, Devin R           9 NYSA-MR                48.06      44.71        
  6 Taranto, Ethan S          10 Barracudas-MR          49.90      45.91        
  7 Grisar, Gregory H          9 MWDA-MR                42.75      45.94        
  8 Lorenzo, James D          10 NYSA-MR                52.87      46.95        
  9 Ghaly, Yamen              10 NYSA-MR                47.42      47.55        
 10 Patterson, Mathieu S       9 AG-MR                  49.44      48.18        
 11 Johnson, Daniel A         10 RFAC-MR              1:03.01      49.29        
 12 Carola, Jeffrey M         10 WSSC-MR                54.56      50.99        
 13 Link, Nathan A             9 AG-MR                1:17.12      52.11        
 14 Simone, Michael A         10 NYSA-MR                55.89      52.60        
 15 Torres, Brian M           10 WSSC-MR                58.37      53.50        
 16 Zhang, Darren             10 NYSA-MR              1:00.00      53.53        
 17 Tat, Aidan G              10 TRS-MR                 53.66      53.68        
 18 Allen-Poole, Sean J        9 AG-MR                  56.07      54.20        
 19 Gannon, James M            9 WSSC-MR                57.40      54.24        
 20 Rocchio, Carver R          9 Barracudas-MR          53.47      57.55        
 21 Mantali, Marcus G          9 WSSC-MR              1:03.00    1:01.42        
 22 Fazio-Manzella, Dante P    9 NYSA-MR              1:10.52    1:02.09        
 23 Wishnia, Mark G            9 AG-MR                1:10.87    1:10.51        
 24 Williams, Myles K          9 WSSC-MR              1:10.00    1:12.19        
 -- Liyanagunawardhana, Char  10 NYSA-MR              1:00.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:14.41  9-10 ZONE
              1:20.59  9-10 JO
              1:37.09  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruno, Nick J             10 MWDA-MR              1:24.01    1:19.15 JO     
                  38.27     1:19.15 (40.88)                                        
  2 Ruffy, Rhyse X            10 NYSA-MR              1:25.64    1:25.58 SILV   
                  41.44     1:25.58 (44.14)                                        
  3 Holland, Connor M          9 NYSA-MR              1:30.78    1:26.06 SILV   
                  41.45     1:26.06 (44.61)                                        
  4 Perillo, Austin J          9 MWDA-MR              1:29.76    1:32.57 SILV   
                  45.20     1:32.57 (47.37)                                        
  5 Insdorf, Joshua C          9 MWDA-MR              1:33.53    1:32.73 SILV   
                  44.48     1:32.73 (48.25)                                        
  6 Sequeiros, Sebastian       9 NYSA-MR              1:45.00    1:32.85 SILV   
  7 Cerrato, Jacob A          10 MWDA-MR              1:35.11    1:36.51 SILV   
                  48.43     1:36.51 (48.08)                                        
  8 Rothman, Devin R           9 NYSA-MR              1:49.04    1:39.57        
                  47.77     1:39.57 (51.80)                                        
  9 Donkor, Kobe K            10 AG-MR                1:50.77    1:40.41        
 10 Devaney, Dylan F           9 WSSC-MR              1:46.78    1:46.67        
                  49.82     1:46.67 (56.85)                                        
 11 Nemeth, Nolan              9 WSSC-MR              1:40.00    1:52.76        
                  54.35     1:52.76 (58.41)                                        
 12 Gibson, William M          9 AG-MR                2:12.25    2:03.87        
                  59.20   2:03.87 (1:04.67)                                        
 13 Wittmann, Aidan Wittmann  10 WSSC-MR              2:20.00    2:15.57        
                1:04.82   2:15.57 (1:10.75)                                        
 14 Liyanagunawardhana, Char  10 NYSA-MR              2:00.00    2:35.22        
                1:14.15   2:35.22 (1:21.07)                                        
 -- Morris, Robert J           9 MWDA-MR              2:26.05         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  55.44          DQ (58.80)                                        
 -- Lorenzo, James D          10 NYSA-MR              1:53.12         DQ        
      Head did not break the surface by 15 meters
                  50.68          DQ (53.38)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                37.72  9-10 ZONE
                42.99  9-10 JO
                48.59  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lam, Vernon J              9 Barracudas-MR          43.47      42.98 JO     
  2 Ruffy, Rhyse X            10 NYSA-MR                45.21      43.22 SILV   
  3 Bruno, Nick J             10 MWDA-MR                41.77      43.40 SILV   
  4 Ghaly, Yamen              10 NYSA-MR                45.58      45.20 SILV   
  5 Simone, Michael A         10 NYSA-MR                49.86      45.77 SILV   
  6 Perillo, Austin J          9 MWDA-MR                47.01      45.82 SILV   
  7 Cerrato, Jacob A          10 MWDA-MR                46.22      48.02 SILV   
  8 Liu, Jared                 9 NYSA-MR                51.77      48.49 SILV   
  9 Sequeiros, Sebastian       9 NYSA-MR                52.11      49.65        
 10 Donkor, Kobe K            10 AG-MR                  57.64      50.96        
 11 Lorenzo, James D          10 NYSA-MR                57.74      51.34        
 12 Link, Nathan A             9 AG-MR                1:16.85      55.06        
 13 Insdorf, Joshua C          9 MWDA-MR                57.39      57.07        
 14 Allen-Poole, Sean J        9 AG-MR                  52.56      57.22        
 15 Rothman, Devin R           9 NYSA-MR              1:02.28      58.41        
 16 Tat, Aidan G              10 TRS-MR                 50.66      58.54        
 17 Ypanaque, Valentin A      10 Barracudas-MR        1:09.52      58.96        
 -- Wittmann, Aidan Wittmann  10 WSSC-MR              1:20.00         DQ        
      Scissors kick
 -- Taranto, Ethan S          10 Barracudas-MR        1:05.84         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Gibson, William M          9 AG-MR                  57.80         DQ        
      One hand touch
 -- Devaney, Dylan F           9 WSSC-MR              1:10.00         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:26.56  9-10 ZONE
              1:33.99  9-10 JO
              1:48.39  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruno, Nick J             10 MWDA-MR              1:30.65    1:33.35 JO     
                  44.34     1:33.35 (49.01)                                        
  2 Ghaly, Yamen              10 NYSA-MR              1:41.59    1:42.94 SILV   
                  47.46     1:42.94 (55.48)                                        
  3 Perillo, Austin J          9 MWDA-MR              1:42.42    1:42.96 SILV   
                  50.09     1:42.96 (52.87)                                        
  4 Simone, Michael A         10 NYSA-MR              1:52.57    1:45.02 SILV   
                  48.90     1:45.02 (56.12)                                        
  5 Lorenzo, James D          10 NYSA-MR              2:25.77    1:53.57        
                  54.27     1:53.57 (59.30)                                        
  6 Zhang, Darren             10 NYSA-MR              1:58.37    1:53.60        
                  54.43     1:53.60 (59.17)                                        
  7 Sequeiros, Sebastian       9 NYSA-MR              2:05.77    1:55.24        
                  55.05   1:55.24 (1:00.19)                                        
  8 Allen-Poole, Sean J        9 AG-MR                2:18.71    1:56.52        
                  53.91   1:56.52 (1:02.61)                                        
  9 Rothman, Devin R           9 NYSA-MR              2:02.79    2:02.61        
                  59.01   2:02.61 (1:03.60)                                        
 10 Insdorf, Joshua C          9 MWDA-MR              2:01.46    2:02.77        
                  58.30   2:02.77 (1:04.47)                                        
 11 Tat, Aidan G              10 TRS-MR               1:45.66    2:10.49        
                1:03.22   2:10.49 (1:07.27)                                        
 12 Grisar, Gregory H          9 MWDA-MR              2:10.29    2:10.71        
                1:01.39   2:10.71 (1:09.32)                                        
 -- Patterson, Mathieu S       9 AG-MR                2:03.89         DQ        
      Scissors kick
                  56.59        DQ (1:03.64)                                        
 -- Rocchio, Carver R          9 Barracudas-MR        2:10.56         DQ        
      False start
                  57.17        DQ (1:02.79)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                31.85  9-10 ZONE
                35.69  9-10 JO
                43.89  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Insdorf, Joshua C          9 MWDA-MR                40.25      41.61 SILV   
  2 Perillo, Austin J          9 MWDA-MR                46.02      42.60 SILV   
  3 Liu, Jared                 9 NYSA-MR                48.56      44.53        
  4 Ypanaque, Valentin A      10 Barracudas-MR          44.84      46.48        
  5 Lam, Vernon J              9 Barracudas-MR          48.05      49.12        
  6 Nemeth, Nolan              9 WSSC-MR              1:10.00    1:01.57        
 -- Gibson, William M          9 AG-MR                1:11.78         DQ        
      Alternating Kick
 -- Wittmann, Aidan Wittmann  10 WSSC-MR              1:00.00         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:13.60  9-10 ZONE
              1:25.59  9-10 JO
              1:37.99  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luong, Kyle Y             10 NYSA-MR              1:45.00    1:23.79 JO     
                  38.31     1:23.79 (45.48)                                        
  2 Bruno, Nick J             10 MWDA-MR              1:32.50    1:34.98 SILV   
                  43.23     1:34.98 (51.75)                                        
  3 Insdorf, Joshua C          9 MWDA-MR              1:44.97    1:44.11        
                  46.11     1:44.11 (58.00)                                        
  4 Perillo, Austin J          9 MWDA-MR              1:52.40    1:48.91        
                  49.67     1:48.91 (59.24)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:12.70  9-10 ZONE
              1:19.99  9-10 JO
              1:28.59  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruno, Nick J             10 MWDA-MR              1:20.26    1:22.35 SILV   
                  38.37     1:22.35 (43.98)                                        
  2 Perillo, Austin J          9 MWDA-MR              1:28.52    1:32.42        
                  44.58     1:32.42 (47.84)                                        
  3 Liu, Jared                 9 NYSA-MR              1:36.54    1:32.81        
                  41.42     1:32.81 (51.39)                                        
  4 Lam, Vernon J              9 Barracudas-MR        1:37.14    1:32.94        
                  44.38     1:32.94 (48.56)                                        
  5 Cerrato, Jacob A          10 MWDA-MR              1:32.45    1:33.03        
                  46.82     1:33.03 (46.21)                                        
  6 Holland, Connor M          9 NYSA-MR              1:42.29    1:33.37        
                  44.85     1:33.37 (48.52)                                        
  7 Insdorf, Joshua C          9 MWDA-MR              1:35.00    1:33.92        
                  41.25     1:33.92 (52.67)                                        
  8 Ghaly, Yamen              10 NYSA-MR              1:34.75    1:39.09        
                  48.51     1:39.09 (50.58)                                        
  9 Ypanaque, Valentin A      10 Barracudas-MR        1:43.71    1:43.48        
                  48.40     1:43.48 (55.08)                                        
 10 Simone, Michael A         10 NYSA-MR              2:00.00    1:45.18        
                  53.90     1:45.18 (51.28)                                        
 11 Allen-Poole, Sean J        9 AG-MR                2:01.90    2:01.88        
                1:05.69     2:01.88 (56.19)                                        
 -- Gibson, William M          9 AG-MR                1:55.00         DQ        
      Kick breaststroke type - fly
                  55.00          DQ (59.14)                                        
 -- Devaney, Dylan F           9 WSSC-MR              1:50.88         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  46.24          DQ (54.71)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
              2:37.98  9-10 ZONE
              2:51.99  9-10 JO
              3:13.99  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruno, Nick J             10 MWDA-MR              3:01.08    3:00.02 SILV   
                  41.39     1:27.47 (46.08)     2:19.23 (51.76)     3:00.02 (40.79)
  2 Perillo, Austin J          9 MWDA-MR              3:17.58    3:06.32 SILV   
                  46.16     1:33.19 (47.03)     2:26.80 (53.61)     3:06.32 (39.52)
 -- Insdorf, Joshua C          9 MWDA-MR              3:40.39         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  47.02     1:39.40 (52.38)   2:46.80 (1:07.40)          DQ (29.27)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.06  ZONE
                27.89  JO
                30.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monastersky, AJ J         12 NYSA-MR                28.99      28.30 SILV   
  2 Cepeda, Lorenzo C         12 RFAC-MR                28.94      29.15 SILV   
  3 Funaro, Kai A             11 UN-MR                  29.48      29.82 SILV   
  4 Abbruzzese, Matthew J     12 RFAC-MR                29.98      29.94 SILV   
  5 Latino, Tristan M         12 RFAC-MR                30.25      30.10 SILV   
  6 Kucera, Miki E            11 NYSA-MR                31.57      30.65 SILV   
  7 Baxter, Ayden C           11 MWDA-MR                31.25      31.28        
  8 Perillo, Justin G         12 MWDA-MR                31.47      31.63        
  9 Slowik, Ethan J           12 AG-MR                  32.89      31.99        
 10 Pierro, Joshua F          12 Barracudas-MR          33.06      32.66        
 11 Cobb, Dylan M             12 MWDA-MR                29.77      32.79        
 12 Powzaniuk, Sebastian G    12 WSSC-MR                30.27      32.95        
 13 Rothman, Zachary W        11 NYSA-MR                35.57      33.95        
 14 Wright, Cooper C          11 WSSC-MR                33.12      34.56        
 15 Staley, Duke P            11 AG-MR                  33.69      34.66        
 16 Green, Kyle A             12 TRS-MR                 38.39      34.72        
 17 Kramer, Dave M            12 NYSA-MR                33.36      35.04        
 18 Watad, Majed O            11 WSSC-MR                33.70      35.25        
 19 Schreck, Eric E           11 TRS-MR                 36.57      36.04        
 20 Morales, Kaelen J         11 NYSA-MR                40.11      36.82        
 21 O'Connor, Declan T        11 TRS-MR                 39.34      37.99        
 22 Kamath, Vinay A           12 AG-MR                  40.98      38.13        
 23 Kablaoui, Abdulraouf      11 RFAC-MR                37.94      38.82        
 24 Tvedt, Gregory J          12 AG-MR                  45.89      39.24        
 25 Perez, Calvin M           11 Barracudas-MR          35.34      39.55        
 26 Gonzales, Matthew         11 WSSC-MR                36.79      39.62        
 27 Dignan, Colin W           11 AG-MR                  34.55      39.81        
 28 Calvano, James R          11 MWDA-MR                38.42      39.86        
 29 Lewis, Zach J             12 MWDA-MR                37.27      41.66        
 30 Kelly, Michael J          11 AG-MR                  43.16      42.66        
 31 Bauman, Cian S            11 AG-MR                1:00.00      54.10        
 32 Bednarick, Farrell J      12 AG-MR                1:11.10    1:04.87        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                56.49  ZONE
                59.99  JO
              1:06.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monastersky, AJ J         12 NYSA-MR              1:04.80    1:02.26 SILV   
                  29.21     1:02.26 (33.05)                                        
  2 Garcia, Elias R           11 NYSA-MR              1:03.89    1:03.18 SILV   
                  30.19     1:03.18 (32.99)                                        
  3 Leung, Andrew J           12 NYSA-MR              1:10.41    1:03.46 SILV   
                  30.56     1:03.46 (32.90)                                        
  4 Donaldson, AJ E           12 Barracudas-MR        1:05.13    1:04.16 SILV   
                  29.62     1:04.16 (34.54)                                        
  5 Abbruzzese, Matthew J     12 RFAC-MR              1:07.20    1:04.46 SILV   
                  31.24     1:04.46 (33.22)                                        
  6 Latino, Tristan M         12 RFAC-MR              1:05.09    1:04.53 SILV   
                  31.33     1:04.53 (33.20)                                        
  7 Kucera, Miki E            11 NYSA-MR              1:09.91    1:05.65 SILV   
                  31.77     1:05.65 (33.88)                                        
  8 Cepeda, Lorenzo C         12 RFAC-MR              1:05.45    1:06.64 SILV   
                  30.87     1:06.64 (35.77)                                        
  9 Baxter, Ayden C           11 MWDA-MR              1:07.13    1:07.54        
                  32.86     1:07.54 (34.68)                                        
 10 Funaro, Kai A             11 UN-MR                1:06.99    1:08.87        
                  32.24     1:08.87 (36.63)                                        
 11 Moore, Grant M            11 NYSA-MR              1:11.78    1:09.19        
                  32.54     1:09.19 (36.65)                                        
 12 Isik, Okan E              12 NYSA-MR              1:19.19    1:09.22        
                  32.91     1:09.22 (36.31)                                        
 13 Perillo, Justin G         12 MWDA-MR              1:11.76    1:09.27        
                  33.42     1:09.27 (35.85)                                        
 14 Slowik, Ethan J           12 AG-MR                1:15.80    1:12.09        
                  35.08     1:12.09 (37.01)                                        
 15 Rothman, Zachary W        11 NYSA-MR              1:16.57    1:14.53        
                  34.32     1:14.53 (40.21)                                        
 16 Wright, Cooper C          11 WSSC-MR              1:16.36    1:17.20        
                  36.33     1:17.20 (40.87)                                        
 17 Yasuda, Takeshi S         11 NYSA-MR              1:16.67    1:17.34        
                  37.59     1:17.34 (39.75)                                        
 18 Finnigan, Jeromy E        11 WSSC-MR              1:20.81    1:18.42        
                  36.88     1:18.42 (41.54)                                        
 19 Velasquez, Vicente O      11 NYSA-MR              1:16.33    1:19.88        
                  37.42     1:19.88 (42.46)                                        
 20 Kamath, Vinay A           12 AG-MR                1:20.99    1:22.92        
                  38.74     1:22.92 (44.18)                                        
 21 Morales, Kaelen J         11 NYSA-MR              1:28.75    1:24.94        
                  40.99     1:24.94 (43.95)                                        
 22 O'Connor, Declan T        11 TRS-MR               1:38.11    1:25.79        
                  39.84     1:25.79 (45.95)                                        
 23 Godfrey, Ryan F           11 WSSC-MR              1:28.19    1:26.75        
                  39.96     1:26.75 (46.79)                                        
 24 Calvano, James R          11 MWDA-MR              1:26.90    1:28.77        
                  41.34     1:28.77 (47.43)                                        
 25 Lewis, Zach J             12 MWDA-MR              1:50.99    1:29.24        
                  41.50     1:29.24 (47.74)                                        
 26 Kelly, Michael J          11 AG-MR                1:38.66    1:36.88        
                  45.71     1:36.88 (51.17)                                        
 27 Armistead, Logan R        11 AG-MR                1:55.43    1:44.51        
                  47.78     1:44.51 (56.73)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:02.18  ZONE
              2:10.99  JO
              2:25.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Elias R           11 NYSA-MR              2:15.56    2:16.63 SILV   
                  30.72     1:04.06 (33.34)     1:39.94 (35.88)     2:16.63 (36.69)
  2 Kucera, Miki E            11 NYSA-MR              2:22.89    2:18.71 SILV   
                  31.26     1:06.31 (35.05)     1:42.84 (36.53)     2:18.71 (35.87)
  3 Leung, Andrew J           12 NYSA-MR              2:18.98    2:18.72 SILV   
                  31.22     1:06.97 (35.75)     1:43.55 (36.58)     2:18.72 (35.17)
  4 Abbruzzese, Matthew J     12 RFAC-MR              2:21.88    2:21.89 SILV   
                  31.74     1:06.85 (35.11)     1:44.53 (37.68)     2:21.89 (37.36)
  5 Baxter, Ayden C           11 MWDA-MR              2:23.24    2:22.31 SILV   
                  32.12     1:08.53 (36.41)     1:46.21 (37.68)     2:22.31 (36.10)
  6 Perrino, Tyler J          12 NYSA-MR              2:32.25    2:25.36 SILV   
                  32.58     1:09.95 (37.37)     1:48.67 (38.72)     2:25.36 (36.69)
  7 Funaro, Kai A             11 UN-MR                2:26.91    2:28.48        
                  32.51                             1:51.59 ( )     2:28.48 (36.89)
  8 Cepeda, Lorenzo C         12 RFAC-MR              2:35.21    2:31.69        
                  31.48     1:09.93 (38.45)     1:52.03 (42.10)     2:31.69 (39.66)
  9 Qu, Matthew Y             12 MWDA-MR              2:50.45    2:32.51        
                  34.26     1:14.16 (39.90)     1:55.26 (41.10)     2:32.51 (37.25)
 10 Powzaniuk, Sebastian G    12 WSSC-MR              2:48.00    2:43.60        
                  33.35     1:13.73 (40.38)     1:59.46 (45.73)     2:43.60 (44.14)
 11 Staley, Duke P            11 AG-MR                2:30.09    2:44.34        
                  36.02     1:18.30 (42.28)     2:02.26 (43.96)     2:44.34 (42.08)
 12 Pierro, Joshua F          12 Barracudas-MR        2:53.82    2:45.70        
                  36.64     1:20.59 (43.95)     2:05.26 (44.67)     2:45.70 (40.44)
 13 Bertocchi, Thomas J       11 WSSC-MR              2:42.00    2:49.85        
                  38.49     1:21.97 (43.48)     2:06.36 (44.39)     2:49.85 (43.49)
 14 Perez, Calvin M           11 Barracudas-MR        3:17.01    3:02.37        
                  41.00     1:28.25 (47.25)     2:16.17 (47.92)     3:02.37 (46.20)
 15 Gonzales, Matthew         11 WSSC-MR              2:55.00    3:07.21        
                  41.55     1:29.76 (48.21)     2:20.80 (51.04)     3:07.21 (46.41)
 16 Velasquez, Vicente O      11 NYSA-MR              2:50.58    3:08.07        
                  40.60     1:28.42 (47.82)     2:18.60 (50.18)     3:08.07 (49.47)
 17 Chinigo, Vinny            11 MWDA-MR              3:09.19    3:09.27        
                  43.62     1:33.71 (50.09)     2:23.10 (49.39)     3:09.27 (46.17)
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:30.95  ZONE
              5:55.99  JO
              6:31.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kucera, Miki E            11 NYSA-MR              6:23.48    6:01.33 SILV   
                  32.01     1:07.85 (35.84)     1:44.18 (36.33)     2:20.90 (36.72)
        2:57.49 (36.59)     3:33.57 (36.08)     4:10.74 (37.17)     4:48.08 (37.34)
        5:25.73 (37.65)     6:01.33 (35.60)                                        
  2 Garcia, Elias R           11 NYSA-MR              6:10.59    6:02.19 SILV   
                  31.97     1:06.98 (35.01)     1:43.15 (36.17)     2:19.87 (36.72)
        2:56.68 (36.81)     3:33.49 (36.81)     4:10.59 (37.10)     4:48.35 (37.76)
        5:25.67 (37.32)     6:02.19 (36.52)                                        
  3 Baxter, Ayden C           11 MWDA-MR              6:12.85    6:06.92 SILV   
                  32.42     1:08.51 (36.09)     1:45.95 (37.44)     2:23.03 (37.08)
        3:00.90 (37.87)     3:39.09 (38.19)     4:16.89 (37.80)     4:54.25 (37.36)
        5:31.77 (37.52)     6:06.92 (35.15)                                        
  4 Abbruzzese, Matthew J     12 RFAC-MR              6:20.01    6:15.74 SILV   
                  33.67     1:10.40 (36.73)     1:48.82 (38.42)     2:27.05 (38.23)
        3:05.38 (38.33)     3:44.18 (38.80)     4:22.99 (38.81)     5:01.29 (38.30)
        5:39.89 (38.60)     6:15.74 (35.85)                                        
  5 Funaro, Kai A             11 UN-MR                6:40.53    6:40.59        
                  32.51     1:11.28 (38.77)     1:52.76 (41.48)     2:35.07 (42.31)
        3:16.61 (41.54)     3:59.51 (42.90)     4:42.29 (42.78)     5:22.99 (40.70)
        6:05.09 (42.10)     6:40.59 (35.50)                                        
  6 Perillo, Justin G         12 MWDA-MR              6:47.49    6:41.84        
                  34.67     1:15.62 (40.95)     1:57.07 (41.45)     2:38.88 (41.81)
        3:20.75 (41.87)     4:02.33 (41.58)     4:43.34 (41.01)     5:24.09 (40.75)
        6:04.37 (40.28)     6:41.84 (37.47)                                        
  7 Velasquez, Vicente O      11 NYSA-MR              7:29.83    7:46.62        
  8 Calvano, James R          11 MWDA-MR              7:50.99    8:10.71        
  9 Watad, Majed O            11 WSSC-MR              9:00.00    8:29.38        
 -- Wright, Cooper C          11 WSSC-MR              8:00.00         DQ        
      False start
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                30.36  ZONE
                31.99  JO
                36.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leung, Andrew J           12 NYSA-MR                32.46      31.49 JO     
  2 Abbruzzese, Matthew J     12 RFAC-MR                36.02      35.80 SILV   
  3 Cepeda, Lorenzo C         12 RFAC-MR                36.41      35.95 SILV   
  4 Perillo, Justin G         12 MWDA-MR                36.71      36.20        
  5 Funaro, Kai A             11 UN-MR                  38.77      36.47        
  6 Kucera, Miki E            11 NYSA-MR                36.81      37.17        
  7 Cobb, Dylan M             12 MWDA-MR                37.62      37.37        
  8 Perrino, Tyler J          12 NYSA-MR                37.64      37.76        
  9 Latino, Tristan M         12 RFAC-MR                38.16      37.82        
 10 Kramer, Dave M            12 NYSA-MR                39.19      38.37        
 11 Staley, Duke P            11 AG-MR                  39.21      38.45        
 12 Rothman, Zachary W        11 NYSA-MR                38.11      38.56        
 13 Green, Kyle A             12 TRS-MR                 44.10      38.72        
 14 Pierro, Joshua F          12 Barracudas-MR          40.11      38.74        
 15 Wright, Cooper C          11 WSSC-MR                39.06      39.60        
 16 Qu, Matthew Y             12 MWDA-MR                41.77      39.97        
 17 Morales, Kaelen J         11 NYSA-MR                41.90      40.34        
 18 Watad, Majed O            11 WSSC-MR                41.29      40.45        
 19 Powzaniuk, Sebastian G    12 WSSC-MR                43.48      40.48        
 20 O'Connor, Declan T        11 TRS-MR                 48.60      43.79        
 21 Lewis, Zach J             12 MWDA-MR                43.72      43.99        
 22 Calvano, James R          11 MWDA-MR                45.50      44.46        
 23 Kablaoui, Abdulraouf      11 RFAC-MR                44.06      45.22        
 24 Schreck, Eric E           11 TRS-MR                 45.21      45.51        
 25 Tvedt, Gregory J          12 AG-MR                  45.90      46.10        
 26 Perez, Calvin M           11 Barracudas-MR          42.88      46.53        
 27 Slowik, Ethan J           12 AG-MR                  47.89      47.95        
 28 Chinigo, Vinny            11 MWDA-MR                47.10      48.21        
 29 Kamath, Vinay A           12 AG-MR                  44.99      50.47        
 30 Gonzales, Matthew         11 WSSC-MR                47.30      50.50        
 31 Kelly, Michael J          11 AG-MR                  52.84      51.07        
 -- Bauman, Cian S            11 AG-MR                1:00.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Velasquez, Vicente O      11 NYSA-MR                44.57         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 -- Bednarick, Farrell J      12 AG-MR                1:20.62         DQ        
      No touch at turn
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:05.32  ZONE
              1:08.99  JO
              1:17.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Elias R           11 NYSA-MR              1:13.34    1:12.73 SILV   
                  35.05     1:12.73 (37.68)                                        
  2 Funaro, Kai A             11 UN-MR                1:17.90    1:16.42 SILV   
                  36.52     1:16.42 (39.90)                                        
  3 Perillo, Justin G         12 MWDA-MR              1:19.82    1:17.51        
                  37.81     1:17.51 (39.70)                                        
  4 Kucera, Miki E            11 NYSA-MR              1:19.27    1:17.62        
                  38.13     1:17.62 (39.49)                                        
  5 Baxter, Ayden C           11 MWDA-MR              1:17.39    1:17.82        
                  37.65     1:17.82 (40.17)                                        
  6 Yasuda, Takeshi S         11 NYSA-MR              1:23.91    1:19.53        
                  38.40     1:19.53 (41.13)                                        
  7 Rothman, Zachary W        11 NYSA-MR              1:20.87    1:23.71        
                  40.39     1:23.71 (43.32)                                        
  8 Finnigan, Jeromy E        11 WSSC-MR              1:22.52    1:29.43        
                  42.39     1:29.43 (47.04)                                        
  9 Watad, Majed O            11 WSSC-MR              1:32.48    1:30.19        
                  44.05     1:30.19 (46.14)                                        
 10 Green, Kyle A             12 TRS-MR               1:32.26    1:33.72        
                  45.69     1:33.72 (48.03)                                        
 11 Calvano, James R          11 MWDA-MR              1:38.81    1:34.38        
                  45.89     1:34.38 (48.49)                                        
 12 Godfrey, Ryan F           11 WSSC-MR              1:32.00    1:37.48        
                  45.91     1:37.48 (51.57)                                        
 13 Lewis, Zach J             12 MWDA-MR              1:36.99    1:41.93        
                  50.82     1:41.93 (51.11)                                        
 14 Velasquez, Vicente O      11 NYSA-MR              1:36.08    1:44.40        
 15 Kelly, Michael J          11 AG-MR                1:52.98    1:46.68        
                  53.83     1:46.68 (52.85)                                        
 -- Armistead, Logan R        11 AG-MR                2:10.43         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  58.70        DQ (1:06.44)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                33.08  ZONE
                36.59  JO
                40.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cepeda, Lorenzo C         12 RFAC-MR                37.46      36.66 SILV   
  2 Monastersky, AJ J         12 NYSA-MR                37.59      38.04 SILV   
  3 Donaldson, AJ E           12 Barracudas-MR          37.17      38.05 SILV   
  4 Isik, Okan E              12 NYSA-MR                40.21      38.35 SILV   
  5 Moore, Grant M            11 NYSA-MR                38.86      38.39 SILV   
  6 Abbruzzese, Matthew J     12 RFAC-MR                40.93      40.84        
  7 Slowik, Ethan J           12 AG-MR                  42.38      41.02        
  8 O'Connor, Declan T        11 TRS-MR                 44.76      41.62        
  9 Leung, Andrew J           12 NYSA-MR                43.99      42.75        
 10 Funaro, Kai A             11 UN-MR                  40.77      44.76        
 11 Watad, Majed O            11 WSSC-MR                51.00      48.20        
 12 Rothman, Zachary W        11 NYSA-MR                51.36      50.28        
 13 Morales, Kaelen J         11 NYSA-MR                57.77      51.97        
 14 Green, Kyle A             12 TRS-MR                 55.87      52.38        
 15 Lewis, Zach J             12 MWDA-MR                55.99      57.02        
 16 Kelly, Michael J          11 AG-MR                  54.68      59.35        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:12.27  ZONE
              1:18.99  JO
              1:26.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monastersky, AJ J         12 NYSA-MR              1:22.92    1:21.89 SILV   
                  38.72     1:21.89 (43.17)                                        
  2 Perrino, Tyler J          12 NYSA-MR              1:31.98    1:26.44 SILV   
                  41.78     1:26.44 (44.66)                                        
  3 Garcia, Elias R           11 NYSA-MR              1:23.56    1:26.90        
                  40.68     1:26.90 (46.22)                                        
  4 Vinces, Giacomo M         11 AG-MR                1:24.08    1:27.46        
                  41.62     1:27.46 (45.84)                                        
  5 O'Connor, Declan T        11 TRS-MR               1:32.73    1:29.64        
                  42.78     1:29.64 (46.86)                                        
  6 Baxter, Ayden C           11 MWDA-MR              1:33.11    1:30.21        
                  43.28     1:30.21 (46.93)                                        
  7 Cobb, Dylan M             12 MWDA-MR              1:34.72    1:30.69        
                  43.58     1:30.69 (47.11)                                        
  8 Slowik, Ethan J           12 AG-MR                1:31.91    1:31.03        
                  43.22     1:31.03 (47.81)                                        
  8 Pierro, Joshua F          12 Barracudas-MR        1:35.52    1:31.03        
                  43.81     1:31.03 (47.22)                                        
 10 Perillo, Justin G         12 MWDA-MR              1:38.48    1:32.57        
                  43.81     1:32.57 (48.76)                                        
 11 Kramer, Dave M            12 NYSA-MR              1:32.25    1:35.83        
                  45.36     1:35.83 (50.47)                                        
 12 Latino, Tristan M         12 RFAC-MR              1:36.08    1:35.92        
                  46.07     1:35.92 (49.85)                                        
 13 Schreck, Eric E           11 TRS-MR               1:37.34    1:39.91        
                  46.67     1:39.91 (53.24)                                        
 14 Bertocchi, Thomas J       11 WSSC-MR              1:47.48    1:44.67        
                  49.90     1:44.67 (54.77)                                        
 15 Dignan, Colin W           11 AG-MR                1:44.00    1:46.55        
                  48.60     1:46.55 (57.95)                                        
 16 Rothman, Zachary W        11 NYSA-MR              1:49.17    1:49.34        
                  50.81     1:49.34 (58.53)                                        
 17 Chinigo, Vinny            11 MWDA-MR              1:50.62    1:51.09        
                  54.64     1:51.09 (56.45)                                        
 18 Watad, Majed O            11 WSSC-MR              1:42.00    1:53.39        
                  50.10   1:53.39 (1:03.29)                                        
 19 Kelly, Michael J          11 AG-MR                2:41.70    2:07.12        
                  58.80   2:07.12 (1:08.32)                                        
 20 Kablaoui, Abdulraouf      11 RFAC-MR              1:58.39    2:09.96        
                1:03.01   2:09.96 (1:06.95)                                        
 -- Qu, Matthew Y             12 MWDA-MR              1:38.81         DQ        
      False start
                  45.23          DQ (47.89)                                        
 -- Green, Kyle A             12 TRS-MR               2:02.17         DQ        
      Arms two strokes underwater
                  50.33        DQ (1:01.01)                                        
 -- Calvano, James R          11 MWDA-MR              1:57.13         DQ        
      False start
 -- Perez, Calvin M           11 Barracudas-MR             NT         DQ        
      Arms two strokes underwater
                  46.56          DQ (54.98)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                28.08  ZONE
                30.99  JO
                34.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monastersky, AJ J         12 NYSA-MR                32.81      30.80 JO     
  2 Garcia, Elias R           11 NYSA-MR                31.17      31.70 SILV   
  3 Leung, Andrew J           12 NYSA-MR                32.36      31.72 SILV   
  4 Donaldson, AJ E           12 Barracudas-MR          34.23      32.04 SILV   
  5 Perillo, Justin G         12 MWDA-MR                37.69      34.02 SILV   
  6 Moore, Grant M            11 NYSA-MR                35.56      35.16        
  7 Kucera, Miki E            11 NYSA-MR                39.28      35.72        
  8 Latino, Tristan M         12 RFAC-MR                37.37      36.37        
  9 Baxter, Ayden C           11 MWDA-MR                37.87      37.45        
 10 Yasuda, Takeshi S         11 NYSA-MR                41.73      37.69        
 11 Slowik, Ethan J           12 AG-MR                  38.47      38.15        
 12 Wright, Cooper C          11 WSSC-MR                40.42      39.29        
 13 Watad, Majed O            11 WSSC-MR                40.53      40.91        
 14 Green, Kyle A             12 TRS-MR                 47.26      44.40        
 15 Calvano, James R          11 MWDA-MR                54.67      50.78        
 16 Lewis, Zach J             12 MWDA-MR                50.79      54.69        
 -- Velasquez, Vicente O      11 NYSA-MR                42.59         DQ        
      False start
 -- Godfrey, Ryan F           11 WSSC-MR                54.60         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:02.84  ZONE
              1:10.69  JO
              1:17.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monastersky, AJ J         12 NYSA-MR              1:20.29    1:09.84 JO     
                  32.67     1:09.84 (37.17)                                        
  2 Leung, Andrew J           12 NYSA-MR              1:14.05    1:10.27 JO     
                  32.63     1:10.27 (37.64)                                        
  3 Garcia, Elias R           11 NYSA-MR              1:09.33    1:13.54 SILV   
                  33.91     1:13.54 (39.63)                                        
  4 Cobb, Dylan M             12 MWDA-MR              1:25.44    1:21.73        
                  38.20     1:21.73 (43.53)                                        
  5 Perillo, Justin G         12 MWDA-MR              1:25.27    1:23.42        
                  38.65     1:23.42 (44.77)                                        
  6 Kucera, Miki E            11 NYSA-MR              1:29.68    1:24.34        
                  37.91     1:24.34 (46.43)                                        
  7 Qu, Matthew Y             12 MWDA-MR              1:30.82    1:29.40        
                  42.64     1:29.40 (46.76)                                        
  8 Baxter, Ayden C           11 MWDA-MR              1:27.78    1:29.73        
                  40.79     1:29.73 (48.94)                                        
  9 Vinces, Giacomo M         11 AG-MR                1:29.09    1:33.02        
                  41.81     1:33.02 (51.21)                                        
 10 Bertocchi, Thomas J       11 WSSC-MR              1:18.00    1:35.15        
                  42.98     1:35.15 (52.17)                                        
 11 Velasquez, Vicente O      11 NYSA-MR              1:36.37    1:35.69        
                  43.94     1:35.69 (51.75)                                        
 12 Watad, Majed O            11 WSSC-MR              1:43.39    1:37.23        
                  41.23     1:37.23 (56.00)                                        
 13 Slowik, Ethan J           12 AG-MR                1:34.74    1:41.28        
 14 Calvano, James R          11 MWDA-MR              1:56.41    1:57.15        
                  51.72   1:57.15 (1:05.43)                                        
 -- Chinigo, Vinny            11 MWDA-MR              1:51.99         DQ        
      One hand touch
                  59.74        DQ (1:09.54)                                        
 -- Funaro, Kai A             11 UN-MR                1:31.04         DQ        
      One hand touch
                  40.98          DQ (48.58)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:04.65  ZONE
              1:09.99  JO
              1:17.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donaldson, AJ E           12 Barracudas-MR        1:13.33    1:14.55 SILV   
                  35.64     1:14.55 (38.91)                                        
  2 Abbruzzese, Matthew J     12 RFAC-MR              1:17.19    1:16.67 SILV   
                  35.29     1:16.67 (41.38)                                        
  3 Cepeda, Lorenzo C         12 RFAC-MR              1:17.46    1:17.89        
                  36.11     1:17.89 (41.78)                                        
  4 Baxter, Ayden C           11 MWDA-MR              1:20.47    1:19.27        
                  37.69     1:19.27 (41.58)                                        
  5 Isik, Okan E              12 NYSA-MR              1:30.00    1:19.75        
                  38.18     1:19.75 (41.57)                                        
  6 Latino, Tristan M         12 RFAC-MR              1:21.37    1:20.07        
                  38.42     1:20.07 (41.65)                                        
  7 Perillo, Justin G         12 MWDA-MR              1:23.39    1:20.96        
                  36.62     1:20.96 (44.34)                                        
  8 Funaro, Kai A             11 UN-MR                1:21.10    1:21.29        
                  35.95     1:21.29 (45.34)                                        
  9 Wright, Cooper C          11 WSSC-MR              1:29.76    1:28.91        
                  39.47     1:28.91 (49.44)                                        
 10 Finnigan, Jeromy E        11 WSSC-MR              1:28.24    1:30.89        
                  40.87     1:30.89 (50.02)                                        
 11 O'Connor, Declan T        11 TRS-MR               2:00.58    1:36.57        
                  49.64     1:36.57 (46.93)                                        
 12 Calvano, James R          11 MWDA-MR              1:42.20    1:42.07        
                  46.03     1:42.07 (56.04)                                        
 13 Kamath, Vinay A           12 AG-MR                     NT    1:42.64        
                  51.89     1:42.64 (50.75)                                        
 14 Kelly, Michael J          11 AG-MR                1:53.26    1:45.98        
                  49.97     1:45.98 (56.01)                                        
 -- Slowik, Ethan J           12 AG-MR                1:26.52         DQ        
      One hand touch - breast
                  41.35          DQ (42.47)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:18.76  ZONE
              2:27.99  JO
              2:47.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monastersky, AJ J         12 NYSA-MR              2:44.49    2:32.08 SILV   
                  32.32     1:11.89 (39.57)     1:56.17 (44.28)     2:32.08 (35.91)
  2 Leung, Andrew J           12 NYSA-MR              2:42.55    2:35.36 SILV   
                  32.70     1:10.42 (37.72)     1:59.48 (49.06)     2:35.36 (35.88)
  3 Moore, Grant M            11 NYSA-MR              2:50.22    2:45.69 SILV   
                  35.80     1:19.00 (43.20)     2:09.46 (50.46)     2:45.69 (36.23)
  4 Baxter, Ayden C           11 MWDA-MR              2:45.53    2:46.42 SILV   
                  39.55     1:20.73 (41.18)     2:11.69 (50.96)     2:46.42 (34.73)
  5 Perrino, Tyler J          12 NYSA-MR              3:02.92    2:47.60 SILV   
                  37.14     1:21.01 (43.87)     2:12.13 (51.12)     2:47.60 (35.47)
  6 Perillo, Justin G         12 MWDA-MR              2:48.64    2:48.40        
                  38.04     1:19.70 (41.66)     2:11.36 (51.66)     2:48.40 (37.04)
  7 Funaro, Kai A             11 UN-MR                2:51.69    2:48.88        
                1:20.93     2:15.16 (54.23)     2:48.76 (33.60)      2:48.88 (0.12)
  8 Isik, Okan E              12 NYSA-MR              3:30.00    2:52.50        
                  38.72     1:23.62 (44.90)     2:13.22 (49.60)     2:52.50 (39.28)
  9 Rothman, Zachary W        11 NYSA-MR              3:07.49    2:58.98        
                  39.84     1:24.41 (44.57)     2:21.10 (56.69)     2:58.98 (37.88)
 10 Watad, Majed O            11 WSSC-MR              2:47.00    3:28.07        
                  40.05     1:31.97 (51.92)   2:40.35 (1:08.38)     3:28.07 (47.72)
 11 Calvano, James R          11 MWDA-MR              3:36.99    3:33.14        
                  51.25     1:41.25 (50.00)   2:45.37 (1:04.12)     3:33.14 (47.77)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                23.87  ZONE
                24.79  JO
                26.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Engel, Timothy E          14 TRS-MR                 24.68      23.83 ZONE   
  2 Santiago, Lucas A         14 AG-MR                  25.55      25.23 SILV   
  3 Douthit, Shane M          14 MWDA-MR                26.23      26.18 SILV   
  4 Meffert, Jack W           13 WSSC-MR                27.32      26.51 SILV   
  5 Sequeiros, Noah           13 NYSA-MR                24.84      26.69 SILV   
  6 Haggerty, Ethan W         13 AG-MR                  26.39      26.81        
  7 Colfax, Owen R            14 AG-MR                  26.92      26.82        
  8 Czenszak, Chris M         14 NYSA-MR                29.49      27.35        
  9 Mazzacano, Andrew J       13 NYSA-MR                27.89      27.37        
 10 Dwyer, Brayden C          14 NYSA-MR                31.82      27.40        
 11 Taranto, John T           13 Barracudas-MR          29.89      27.69        
 12 Muscarello, Christopher   14 NYSA-MR                27.83      27.80        
 13 Mattone, Vincent          13 NYSA-MR                28.35      27.85        
 14 Liu, Charles Y            14 NYSA-MR                30.03      28.53        
 15 Herbert, Owain G          13 NDAC-MR                28.68      28.79        
 16 Lam, Vincent W            14 Barracudas-MR          28.04      28.98        
 17 Rall, Dan M               13 NYSA-MR                30.59      29.49        
 18 Danaher, William T        14 AG-MR                  43.29      29.77        
 19 Maddalena, Sam I          13 MWDA-MR                30.73      29.79        
 20 Schweppe, Otto W          13 NDAC-MR                28.48      29.84        
 21 Dewhurst, Joey M          13 AG-MR                  29.82      30.30        
 22 Rall, Aidan W             13 NYSA-MR                30.52      30.86        
 23 Levesque, Tristan C       13 MWDA-MR                30.83      31.03        
 24 Iorizzo, Tyler I          13 NYSA-MR                31.01      31.04        
 25 Abrams, Michael E         13 NYSA-MR                33.12      32.05        
 26 Elmassalemah, Iad K       13 NDAC-MR                32.61      32.42        
 27 Gonzales, Aaron A         14 WSSC-MR                38.06      34.13        
 28 Green, Colin T            13 TRS-MR                 40.47      35.65        
 29 LoRusso, Liam G           13 NYSA-MR                36.20      36.11        
 30 Yastion, Mark J           13 MWDA-MR                39.14      36.75        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                51.12  ZONE
                53.99  JO
                59.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Park, Edward              14 NYSA-MR                50.07      51.25 JO     
                  25.25       51.25 (26.00)                                        
  2 Engel, Timothy E          14 TRS-MR                 51.34      51.53 JO     
                  25.14       51.53 (26.39)                                        
  3 Liu, Evan                 13 NDAC-MR                54.40      53.82 JO     
                  25.75       53.82 (28.07)                                        
  4 Miller, Carter F          13 NYSA-MR                55.15      54.48 SILV   
                  26.25       54.48 (28.23)                                        
  5 Henriques, JJ J           14 AG-MR                  55.60      54.82 SILV   
                  26.53       54.82 (28.29)                                        
  6 Bellettiere, Jack T       14 AG-MR                  54.44      56.20 SILV   
                  27.03       56.20 (29.17)                                        
  7 Santiago, Lucas A         14 AG-MR                  56.98      56.90 SILV   
                  27.55       56.90 (29.35)                                        
  8 Colfax, Owen R            14 AG-MR                1:01.55      58.11 SILV   
                  27.76       58.11 (30.35)                                        
  9 Haggerty, Ethan W         13 AG-MR                  59.27      58.19 SILV   
                  28.09       58.19 (30.10)                                        
 10 Hally, Seamus             14 NDAC-MR                59.74      58.45 SILV   
                  27.61       58.45 (30.84)                                        
 11 Kivlehan, Patrick J       14 NYSA-MR                59.42      58.84 SILV   
                  28.64       58.84 (30.20)                                        
 12 Mazzacano, Andrew J       13 NYSA-MR              1:00.48      59.51 SILV   
                  28.51       59.51 (31.00)                                        
 13 Dwyer, Brayden C          14 NYSA-MR              1:01.64      59.81        
                  28.13       59.81 (31.68)                                        
 14 Zimouski, Theo            13 Barracudas-MR        1:02.28    1:00.81        
                  28.91     1:00.81 (31.90)                                        
 15 Liu, Charles Y            14 NYSA-MR              1:08.26    1:00.82        
                  29.39     1:00.82 (31.43)                                        
 16 Taranto, John T           13 Barracudas-MR        1:02.09    1:03.08        
                  29.97     1:03.08 (33.11)                                        
 17 Rall, Dan M               13 NYSA-MR              1:09.55    1:04.42        
                  31.33     1:04.42 (33.09)                                        
 18 Levesque, Tristan C       13 MWDA-MR              1:05.60    1:05.51        
                  31.55     1:05.51 (33.96)                                        
 19 Rall, Aidan W             13 NYSA-MR              1:09.60    1:07.76        
                  32.81     1:07.76 (34.95)                                        
 20 Abrams, Michael E         13 NYSA-MR              1:14.40    1:08.57        
                  32.60     1:08.57 (35.97)                                        
 21 Elmassalemah, Iad K       13 NDAC-MR              1:15.94    1:14.57        
                  33.79     1:14.57 (40.78)                                        
 22 LoRusso, Liam G           13 NYSA-MR              1:25.47    1:20.04        
                  36.88     1:20.04 (43.16)                                        
 23 Green, Colin T            13 TRS-MR               1:32.37    1:29.64        
                  41.73     1:29.64 (47.91)                                        
 -- Sequeiros, Noah           13 NYSA-MR                56.54         DQ        
                  27.64          DQ (30.60)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:52.69  ZONE
              1:57.99  JO
              2:14.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morales, Evan M           14 NYSA-MR              1:53.32    1:48.95 ZONE   
                  25.02       52.65 (27.63)     1:21.03 (28.38)     1:48.95 (27.92)
  2 Engel, Timothy E          14 TRS-MR               1:50.57    1:52.16 ZONE   
                  25.56       53.40 (27.84)     1:22.68 (29.28)     1:52.16 (29.48)
  3 Miller, Carter F          13 NYSA-MR              1:58.73    1:57.01 JO     
                  26.92       56.68 (29.76)     1:26.88 (30.20)     1:57.01 (30.13)
  4 Liu, Evan                 13 NDAC-MR              2:00.34    1:59.37 SILV   
                  26.70       56.78 (30.08)     1:27.71 (30.93)     1:59.37 (31.66)
  5 Haggerty, Ethan W         13 AG-MR                2:04.91    2:02.15 SILV   
                  28.08       59.15 (31.07)     1:31.07 (31.92)     2:02.15 (31.08)
  6 Santiago, Lucas A         14 AG-MR                2:08.60    2:06.01 SILV   
                  27.77       59.02 (31.25)     1:32.74 (33.72)     2:06.01 (33.27)
  7 Colfax, Owen R            14 AG-MR                2:11.62    2:07.66 SILV   
                  28.37       59.79 (31.42)     1:34.00 (34.21)     2:07.66 (33.66)
  8 Sequeiros, Noah           13 NYSA-MR              2:08.76    2:07.93 SILV   
                  29.09     1:01.14 (32.05)     1:34.53 (33.39)     2:07.93 (33.40)
  9 Kivlehan, Patrick J       14 NYSA-MR              2:09.99    2:08.25 SILV   
                  30.21     1:03.35 (33.14)     1:36.99 (33.64)     2:08.25 (31.26)
 10 Dwyer, Brayden C          14 NYSA-MR              2:28.85    2:12.65 SILV   
                                1:02.81 ( )     1:38.60 (35.79)     2:12.65 (34.05)
 11 Taranto, John T           13 Barracudas-MR        2:18.83    2:14.51        
                  30.77     1:05.70 (34.93)     1:41.13 (35.43)     2:14.51 (33.38)
 12 Muscarello, Christopher   14 NYSA-MR              2:24.68    2:15.51        
                  30.94     1:06.27 (35.33)     1:42.18 (35.91)     2:15.51 (33.33)
 13 Meffert, Jack W           13 WSSC-MR              2:26.44    2:16.60        
                  30.93     1:06.55 (35.62)   2:16.60 (1:10.05)                    
 14 Czenszak, Chris M         14 NYSA-MR              2:22.05    2:17.00        
                                1:03.68 ( )     1:40.64 (36.96)     2:17.00 (36.36)
 15 Herbert, Owain G          13 NDAC-MR              2:16.87    2:18.61        
                  29.89     1:04.78 (34.89)     1:41.74 (36.96)     2:18.61 (36.87)
 16 Rall, Dan M               13 NYSA-MR              2:35.15    2:20.98        
                  31.74     1:07.68 (35.94)     1:45.72 (38.04)     2:20.98 (35.26)
 17 Schweppe, Otto W          13 NDAC-MR              2:23.09    2:21.74        
                  31.71     1:08.29 (36.58)     1:46.04 (37.75)     2:21.74 (35.70)
 18 Iorizzo, Tyler I          13 NYSA-MR              2:27.37    2:22.03        
                  32.57     1:09.21 (36.64)     1:46.45 (37.24)     2:22.03 (35.58)
 19 Danaher, William T        14 AG-MR                2:25.44    2:22.52        
                  32.51     1:09.02 (36.51)     1:46.73 (37.71)     2:22.52 (35.79)
 20 Lam, Vincent W            14 Barracudas-MR        2:53.31    2:23.43        
                  31.86     1:09.36 (37.50)     1:48.04 (38.68)     2:23.43 (35.39)
 21 Levesque, Tristan C       13 MWDA-MR              2:30.69    2:24.11        
                  33.49     1:11.46 (37.97)     1:49.13 (37.67)     2:24.11 (34.98)
 22 Rall, Aidan W             13 NYSA-MR              2:41.15    2:28.13        
                  33.24     1:11.55 (38.31)     1:50.51 (38.96)     2:28.13 (37.62)
 23 Abrams, Michael E         13 NYSA-MR              2:41.04    2:34.32        
                  34.22     1:13.59 (39.37)     1:54.67 (41.08)     2:34.32 (39.65)
 24 Elmassalemah, Iad K       13 NDAC-MR              2:57.62    2:49.05        
                  33.64     1:16.63 (42.99)     2:03.34 (46.71)     2:49.05 (45.71)
 25 LoRusso, Liam G           13 NYSA-MR              3:30.00    3:02.47        
                  39.92     1:26.24 (46.32)     2:15.44 (49.20)     3:02.47 (47.03)
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:02.75  13-14 ZONE
              5:17.99  13-14 JO
              5:50.99  13-14 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Park, Edward              14 NYSA-MR              4:53.43    4:58.71 ZONE   
                  26.15       54.55 (28.40)     1:23.92 (29.37)     1:54.06 (30.14)
        2:24.74 (30.68)     2:55.67 (30.93)     3:26.84 (31.17)     3:58.31 (31.47)
        4:28.89 (30.58)     4:58.71 (29.82)                                        
  2 Morales, Evan M           14 NYSA-MR              5:05.46    5:01.62 ZONE   
                  26.99       56.49 (29.50)     1:27.02 (30.53)     1:58.24 (31.22)
        2:29.19 (30.95)     3:00.14 (30.95)     3:30.44 (30.30)     4:01.35 (30.91)
        4:32.40 (31.05)     5:01.62 (29.22)                                        
  3 Engel, Timothy E          14 TRS-MR               4:59.47    5:09.15 JO     
                  26.17       55.09 (28.92)     1:25.71 (30.62)     1:57.05 (31.34)
        2:28.73 (31.68)     3:00.98 (32.25)     3:33.08 (32.10)     4:05.51 (32.43)
        4:38.05 (32.54)     5:09.15 (31.10)                                        
  4 Miller, Carter F          13 NYSA-MR              5:16.34    5:13.65 JO     
                  27.40       57.89 (30.49)     1:29.47 (31.58)     2:01.50 (32.03)
        2:33.74 (32.24)     3:05.90 (32.16)     3:38.27 (32.37)     4:10.90 (32.63)
        4:42.52 (31.62)     5:13.65 (31.13)                                        
  5 Haggerty, Ethan W         13 AG-MR                5:24.58    5:19.72 SILV   
                  28.35       59.88 (31.53)     1:32.65 (32.77)     2:05.96 (33.31)
        2:38.70 (32.74)     3:11.37 (32.67)     3:44.42 (33.05)     4:16.92 (32.50)
        4:49.28 (32.36)     5:19.72 (30.44)                                        
  6 Douthit, Shane M          14 MWDA-MR              5:44.52    5:31.53 SILV   
                  30.26     1:03.70 (33.44)     1:37.22 (33.52)     2:11.05 (33.83)
        2:46.10 (35.05)     3:19.74 (33.64)     3:53.53 (33.79)     4:27.36 (33.83)
        4:59.79 (32.43)     5:31.53 (31.74)                                        
  7 Taranto, John T           13 Barracudas-MR        6:05.07    5:55.28        
                  32.05     1:08.94 (36.89)     1:46.18 (37.24)     2:22.69 (36.51)
        2:59.38 (36.69)     3:34.42 (35.04)     4:10.52 (36.10)     4:46.90 (36.38)
        5:23.00 (36.10)     5:55.28 (32.28)                                        
  8 Czenszak, Chris M         14 NYSA-MR              6:29.39    5:58.27        
                  29.79     1:05.13 (35.34)                             2:20.02 ( )
        2:58.56 (38.54)     3:34.95 (36.39)     4:12.07 (37.12)     4:48.97 (36.90)
        5:25.55 (36.58)     5:58.27 (32.72)                                        
  9 Lam, Vincent W            14 Barracudas-MR        7:35.79    6:21.36        
                  31.63     1:08.99 (37.36)     1:47.64 (38.65)     2:27.09 (39.45)
        3:07.20 (40.11)     3:46.30 (39.10)     4:25.88 (39.58)     5:05.71 (39.83)
        5:45.87 (40.16)     6:21.36 (35.49)                                        
 10 Danaher, William T        14 AG-MR                6:00.43    6:31.52        
                  32.90     1:11.64 (38.74)     1:52.23 (40.59)     2:31.84 (39.61)
        3:12.38 (40.54)     3:52.83 (40.45)     4:33.70 (40.87)     5:13.87 (40.17)
        5:53.45 (39.58)     6:31.52 (38.07)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                59.17  ZONE
              1:01.99  JO
              1:08.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Park, Edward              14 NYSA-MR                58.24      57.03 ZONE   
                  28.42       57.03 (28.61)                                        
  2 Liu, Evan                 13 NDAC-MR              1:00.19    1:00.08 JO     
                  28.86     1:00.08 (31.22)                                        
  3 Miller, Carter F          13 NYSA-MR              1:03.88    1:01.39 JO     
                  29.94     1:01.39 (31.45)                                        
  4 Henriques, JJ J           14 AG-MR                1:06.95    1:04.19 SILV   
                  30.85     1:04.19 (33.34)                                        
  5 Colfax, Owen R            14 AG-MR                1:09.20    1:05.26 SILV   
                  32.57     1:05.26 (32.69)                                        
  6 Dwyer, Brayden C          14 NYSA-MR              1:12.42    1:07.69 SILV   
                  32.87     1:07.69 (34.82)                                        
  7 Levesque, Tristan C       13 MWDA-MR              1:09.15    1:08.36        
                  33.29     1:08.36 (35.07)                                        
  8 Sequeiros, Noah           13 NYSA-MR              1:06.52    1:09.35        
                  33.34     1:09.35 (36.01)                                        
  9 Haggerty, Ethan W         13 AG-MR                1:11.30    1:10.84        
                  34.69     1:10.84 (36.15)                                        
 10 Taranto, John T           13 Barracudas-MR        1:12.43    1:11.09        
                1:11.15         1:11.09 ( )                                        
 11 Rall, Dan M               13 NYSA-MR              1:15.05    1:11.30        
                  34.73     1:11.30 (36.57)                                        
 12 Santiago, Lucas A         14 AG-MR                1:12.41    1:11.37        
                  35.17     1:11.37 (36.20)                                        
 13 Kivlehan, Patrick J       14 NYSA-MR              1:12.24    1:12.02        
                  35.26     1:12.02 (36.76)                                        
 14 Zimouski, Theo            13 Barracudas-MR        1:18.71    1:12.36        
                  35.09     1:12.36 (37.27)                                        
 15 Liu, Charles Y            14 NYSA-MR              1:19.43    1:12.46        
                  36.13     1:12.46 (36.33)                                        
 16 Rall, Aidan W             13 NYSA-MR              1:21.95    1:18.18        
                  38.09     1:18.18 (40.09)                                        
 17 Dewhurst, Joey M          13 AG-MR                1:16.77    1:18.50        
                  37.82     1:18.50 (40.68)                                        
 18 Elmassalemah, Iad K       13 NDAC-MR              1:30.31    1:26.56        
                  40.78     1:26.56 (45.78)                                        
 19 Green, Colin T            13 TRS-MR               1:43.70    1:41.20        
                  47.44     1:41.20 (53.76)                                        
 20 LoRusso, Liam G           13 NYSA-MR              1:45.00    1:45.35        
                  50.14     1:45.35 (55.21)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:08.11  ZONE
              2:13.49  JO
              2:27.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Park, Edward              14 NYSA-MR              2:01.42    2:03.84 ZONE   
                  29.58     1:00.38 (30.80)     1:32.24 (31.86)     2:03.84 (31.60)
  2 Liu, Evan                 13 NDAC-MR              2:19.20    2:14.98 SILV   
                  30.96     1:05.17 (34.21)     1:40.69 (35.52)     2:14.98 (34.29)
  3 Colfax, Owen R            14 AG-MR                2:25.47    2:18.60 SILV   
                  32.80     1:07.54 (34.74)     1:43.35 (35.81)     2:18.60 (35.25)
  4 Hally, Seamus             14 NDAC-MR              2:21.87    2:24.15 SILV   
                  34.30     1:10.56 (36.26)     1:47.73 (37.17)     2:24.15 (36.42)
  5 Haggerty, Ethan W         13 AG-MR                2:29.80    2:28.61        
                  34.99     1:12.83 (37.84)     1:51.30 (38.47)     2:28.61 (37.31)
  6 Douthit, Shane M          14 MWDA-MR              2:27.37    2:29.29        
                  35.52     1:13.54 (38.02)     1:51.75 (38.21)     2:29.29 (37.54)
  7 Czenszak, Chris M         14 NYSA-MR              2:40.28    2:33.88        
                  35.01     1:14.66 (39.65)     1:54.53 (39.87)     2:33.88 (39.35)
  8 Kivlehan, Patrick J       14 NYSA-MR              2:44.65    2:37.19        
                  37.40     1:17.05 (39.65)     1:58.06 (41.01)     2:37.19 (39.13)
  9 Elmassalemah, Iad K       13 NDAC-MR              3:30.11    3:18.16        
                  43.69     1:34.66 (50.97)     2:28.31 (53.65)     3:18.16 (49.85)
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:06.66  ZONE
              1:09.49  JO
              1:16.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Park, Edward              14 NYSA-MR              1:06.78    1:08.79 JO     
                  33.26     1:08.79 (35.53)                                        
  2 Morales, Evan M           14 NYSA-MR              1:08.93    1:10.05 SILV   
                  33.03     1:10.05 (37.02)                                        
  3 Hally, Seamus             14 NDAC-MR              1:11.98    1:10.09 SILV   
                  33.64     1:10.09 (36.45)                                        
  4 Santiago, Lucas A         14 AG-MR                1:09.37    1:11.89 SILV   
                  34.06     1:11.89 (37.83)                                        
  5 Dwyer, Brayden C          14 NYSA-MR              1:17.59    1:13.83 SILV   
                  35.06     1:13.83 (38.77)                                        
  6 Mazzacano, Andrew J       13 NYSA-MR              1:22.45    1:16.83        
                  36.50     1:16.83 (40.33)                                        
  7 Liu, Charles Y            14 NYSA-MR              1:22.16    1:17.49        
                  37.55     1:17.49 (39.94)                                        
  8 Mattone, Vincent          13 NYSA-MR              1:20.73    1:18.44        
                  37.49     1:18.44 (40.95)                                        
  9 Douthit, Shane M          14 MWDA-MR              1:22.01    1:19.58        
                  38.15     1:19.58 (41.43)                                        
 10 Lam, Vincent W            14 Barracudas-MR        1:19.75    1:19.59        
                  38.04     1:19.59 (41.55)                                        
 11 Herbert, Owain G          13 NDAC-MR              1:19.16    1:20.26        
                  37.61     1:20.26 (42.65)                                        
 12 Taranto, John T           13 Barracudas-MR        1:21.65    1:20.30        
                  37.92     1:20.30 (42.38)                                        
 13 Maddalena, Sam I          13 MWDA-MR              1:21.19    1:21.25        
                  38.53     1:21.25 (42.72)                                        
 14 Dewhurst, Joey M          13 AG-MR                1:23.02    1:22.00        
                  38.16     1:22.00 (43.84)                                        
 15 Kivlehan, Patrick J       14 NYSA-MR              1:25.58    1:22.96        
                  39.53     1:22.96 (43.43)                                        
 16 Levesque, Tristan C       13 MWDA-MR              1:24.74    1:25.50        
                  40.79     1:25.50 (44.71)                                        
 17 Danaher, William T        14 AG-MR                1:56.81    1:26.30        
                  39.95     1:26.30 (46.35)                                        
 18 Abrams, Michael E         13 NYSA-MR              1:25.49    1:26.33        
                  40.15     1:26.33 (46.18)                                        
 19 Gonzales, Aaron A         14 WSSC-MR              1:38.22    1:28.82        
                  41.37     1:28.82 (47.45)                                        
 20 Yastion, Mark J           13 MWDA-MR              1:30.18    1:29.00        
                  41.10     1:29.00 (47.90)                                        
 21 LoRusso, Liam G           13 NYSA-MR              1:50.64    1:49.98        
                  51.62     1:49.98 (58.36)                                        
 -- Haggerty, Ethan W         13 AG-MR                1:29.45         DQ        
      False start
 -- Green, Colin T            13 TRS-MR               1:59.39         DQ        
      Alternating Kick
                  52.53        DQ (1:04.07)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:30.99  JO
              2:33.86  ZONE
              2:47.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Park, Edward              14 NYSA-MR              2:23.05    2:26.57 JO     
                  34.69     1:11.80 (37.11)     1:49.18 (37.38)     2:26.57 (37.39)
  2 Hally, Seamus             14 NDAC-MR              2:36.10    2:29.78 JO     
                  35.33     1:13.18 (37.85)     1:50.53 (37.35)     2:29.78 (39.25)
  3 Engel, Timothy E          14 TRS-MR               2:36.91    2:34.43 SILV   
                  35.53     1:14.61 (39.08)     1:55.04 (40.43)     2:34.43 (39.39)
  4 Santiago, Lucas A         14 AG-MR                2:31.74    2:36.30 SILV   
                  34.78     1:14.45 (39.67)     1:54.95 (40.50)     2:36.30 (41.35)
  5 Dwyer, Brayden C          14 NYSA-MR              2:43.73    2:42.90 SILV   
                  36.13     1:17.39 (41.26)     2:00.35 (42.96)     2:42.90 (42.55)
  6 Mazzacano, Andrew J       13 NYSA-MR              2:45.77    2:47.54 SILV   
                  39.42     1:22.18 (42.76)     2:05.12 (42.94)     2:47.54 (42.42)
  7 Mattone, Vincent          13 NYSA-MR              3:00.00    2:48.21        
                  38.57     1:21.99 (43.42)     2:05.16 (43.17)     2:48.21 (43.05)
  8 Kivlehan, Patrick J       14 NYSA-MR              2:55.52    2:55.72        
                  40.24     1:25.38 (45.14)     2:11.51 (46.13)     2:55.72 (44.21)
  9 Dewhurst, Joey M          13 AG-MR                3:15.43    2:58.31        
                  39.52     1:24.18 (44.66)     2:10.71 (46.53)     2:58.31 (47.60)
 10 Taranto, John T           13 Barracudas-MR        2:51.65    2:59.02        
                  39.30     1:25.26 (45.96)     2:12.58 (47.32)     2:59.02 (46.44)
 11 Abrams, Michael E         13 NYSA-MR              3:03.93    3:00.64        
                  40.85     1:27.30 (46.45)     2:14.76 (47.46)     3:00.64 (45.88)
 12 Levesque, Tristan C       13 MWDA-MR              3:01.92    3:00.68        
                  41.10     1:27.78 (46.68)     2:14.44 (46.66)     3:00.68 (46.24)
 13 Elmassalemah, Iad K       13 NDAC-MR              4:00.11    3:40.47        
                  46.40     1:44.24 (57.84)     2:42.72 (58.48)     3:40.47 (57.75)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                56.73  ZONE
              1:00.49  JO
              1:07.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morales, Evan M           14 NYSA-MR                54.44      54.60 ZONE   
                  25.62       54.60 (28.98)                                        
  2 Park, Edward              14 NYSA-MR                54.30      55.01 ZONE   
                  26.40       55.01 (28.61)                                        
  3 Engel, Timothy E          14 TRS-MR                 58.26      59.00 JO     
                  27.46       59.00 (31.54)                                        
  4 Miller, Carter F          13 NYSA-MR              1:00.43      59.62 JO     
                  28.02       59.62 (31.60)                                        
  5 Liu, Evan                 13 NDAC-MR              1:01.45    1:00.52 SILV   
                  27.90     1:00.52 (32.62)                                        
  6 Sequeiros, Noah           13 NYSA-MR              1:05.65    1:04.69 SILV   
                  30.15     1:04.69 (34.54)                                        
  7 Mattone, Vincent          13 NYSA-MR              1:05.46    1:05.03 SILV   
                  30.43     1:05.03 (34.60)                                        
  8 Hally, Seamus             14 NDAC-MR              1:06.00    1:06.21 SILV   
                  30.52     1:06.21 (35.69)                                        
  9 Meffert, Jack W           13 WSSC-MR              1:04.66    1:07.16        
                  31.40     1:07.16 (35.76)                                        
 10 Douthit, Shane M          14 MWDA-MR              1:16.01    1:07.44        
                  32.00     1:07.44 (35.44)                                        
 11 Mazzacano, Andrew J       13 NYSA-MR              1:07.79    1:07.59        
                  31.21     1:07.59 (36.38)                                        
 12 Taranto, John T           13 Barracudas-MR        1:08.43    1:08.82        
                  31.62     1:08.82 (37.20)                                        
 13 Muscarello, Christopher   14 NYSA-MR              1:12.26    1:12.14        
                  32.09     1:12.14 (40.05)                                        
 14 Kivlehan, Patrick J       14 NYSA-MR              1:11.51    1:13.08        
                  33.48     1:13.08 (39.60)                                        
 15 Liu, Charles Y            14 NYSA-MR              1:24.87    1:16.06        
                  36.17     1:16.06 (39.89)                                        
 16 Schweppe, Otto W          13 NDAC-MR              1:14.40    1:16.65        
                  34.58     1:16.65 (42.07)                                        
 17 Levesque, Tristan C       13 MWDA-MR              1:17.78    1:17.37        
                  36.76     1:17.37 (40.61)                                        
 18 Lam, Vincent W            14 Barracudas-MR        1:32.78    1:18.04        
                  36.40     1:18.04 (41.64)                                        
 19 Maddalena, Sam I          13 MWDA-MR              1:24.49    1:21.54        
                  36.89     1:21.54 (44.65)                                        
 20 Rall, Aidan W             13 NYSA-MR              1:45.00    1:22.04        
                  37.10     1:22.04 (44.94)                                        
 21 Iorizzo, Tyler I          13 NYSA-MR              1:30.16    1:26.08        
                  39.41     1:26.08 (46.67)                                        
 22 Gonzales, Aaron A         14 WSSC-MR              1:32.00    1:34.77        
                  40.27     1:34.77 (54.50)                                        
 -- Rall, Dan M               13 NYSA-MR              1:45.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  39.29          DQ (47.00)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:07.52  ZONE
              2:17.99  JO
              2:29.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mattone, Vincent          13 NYSA-MR              2:26.02    2:26.64 SILV   
                  32.46     1:10.16 (37.70)     1:48.90 (38.74)     2:26.64 (37.74)
  2 Liu, Evan                 13 NDAC-MR              2:20.11    2:33.97        
                  30.45     1:08.04 (37.59)     1:51.18 (43.14)     2:33.97 (42.79)
  3 Henriques, JJ J           14 AG-MR                2:33.09    2:37.26        
                  29.44     1:04.79 (35.35)   2:37.34 (1:32.55)         2:37.26 ( )
  4 Bellettiere, Jack T       14 AG-MR                2:35.46    2:40.42        
                  33.43     1:12.82 (39.39)     1:56.51 (43.69)     2:40.42 (43.91)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:07.98  ZONE
              2:12.99  JO
              2:31.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Engel, Timothy E          14 TRS-MR               2:09.31    2:10.92 JO     
                  27.50     1:03.24 (35.74)     1:42.27 (39.03)     2:10.92 (28.65)
  2 Hally, Seamus             14 NDAC-MR              2:22.20    2:19.42 SILV   
                  30.47     1:06.73 (36.26)     1:46.20 (39.47)     2:19.42 (33.22)
  3 Bellettiere, Jack T       14 AG-MR                2:21.69    2:23.28 SILV   
                  31.70     1:07.07 (35.37)     1:51.84 (44.77)     2:23.28 (31.44)
  4 Santiago, Lucas A         14 AG-MR                2:20.08    2:25.15 SILV   
                  30.99     1:09.40 (38.41)     1:51.39 (41.99)     2:25.15 (33.76)
  5 Mazzacano, Andrew J       13 NYSA-MR              2:29.16    2:25.32 SILV   
                  31.31     1:08.24 (36.93)     1:51.60 (43.36)     2:25.32 (33.72)
  6 Mattone, Vincent          13 NYSA-MR              2:27.50    2:26.88 SILV   
                  30.80     1:09.52 (38.72)     1:52.74 (43.22)     2:26.88 (34.14)
  7 Colfax, Owen R            14 AG-MR                2:30.35    2:28.93 SILV   
                  32.90     1:11.53 (38.63)     1:54.47 (42.94)     2:28.93 (34.46)
  8 Taranto, John T           13 Barracudas-MR        2:32.49    2:29.00 SILV   
                  31.69     1:09.13 (37.44)     1:55.75 (46.62)     2:29.00 (33.25)
  9 Sequeiros, Noah           13 NYSA-MR              2:24.46    2:29.62 SILV   
                  30.99     1:08.63 (37.64)     1:54.57 (45.94)     2:29.62 (35.05)
 10 Zimouski, Theo            13 Barracudas-MR        2:57.89    2:35.65        
                  31.73     1:14.41 (42.68)     2:02.07 (47.66)     2:35.65 (33.58)
 11 Liu, Charles Y            14 NYSA-MR              2:41.29    2:37.72        
                  35.28     1:16.49 (41.21)     2:03.49 (47.00)     2:37.72 (34.23)
 12 Haggerty, Ethan W         13 AG-MR                2:39.04    2:39.36        
                  34.46     1:15.08 (40.62)     2:03.68 (48.60)     2:39.36 (35.68)
 13 Rall, Dan M               13 NYSA-MR              2:46.96    2:46.80        
                  37.59     1:18.01 (40.42)     2:10.16 (52.15)     2:46.80 (36.64)
 14 Rall, Aidan W             13 NYSA-MR              2:58.08    2:54.72        
                  38.37     1:22.92 (44.55)     2:16.66 (53.74)     2:54.72 (38.06)
 15 LoRusso, Liam G           13 NYSA-MR              3:45.00    3:41.15        
                  54.90   1:55.02 (1:00.12)   2:55.98 (1:00.96)     3:41.15 (45.17)
 -- Abrams, Michael E         13 NYSA-MR              3:07.29         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  42.27     1:30.57 (48.30)     2:17.20 (46.63)          DQ (41.07)
 
Boys 11-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mazzacano, Andrew J       13 NYSA-MR              5:14.98    5:04.82        
                  32.36     1:09.13 (36.77)     1:46.02 (36.89)     2:24.77 (38.75)
        3:10.75 (45.98)     3:55.91 (45.16)     4:31.00 (35.09)     5:04.82 (33.82)
  2 Mattone, Vincent          13 NYSA-MR              5:18.10    5:10.79        
                  32.09     1:07.94 (35.85)     1:48.98 (41.04)     2:31.22 (42.24)
        3:16.57 (45.35)     3:59.45 (42.88)     4:35.74 (36.29)     5:10.79 (35.05)
  3 Douthit, Shane M          14 MWDA-MR              5:08.57    5:12.61        
                  33.45     1:13.50 (40.05)     1:54.23 (40.73)     2:35.38 (41.15)
        3:22.22 (46.84)     4:06.29 (44.07)     4:39.53 (33.24)     5:12.61 (33.08)
  4 Sequeiros, Noah           13 NYSA-MR              5:16.46    5:20.41        
                  31.41     1:09.04 (37.63)     1:48.76 (39.72)     2:30.64 (41.88)
        3:17.58 (46.94)     4:05.73 (48.15)     4:42.22 (36.49)     5:20.41 (38.19)
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                23.34  ZONE
                23.79  CHAL
                25.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baione, Michael T         17 RFAC-MR                22.38      23.14 ZONE   
  2 Nicholas, Chauncey K      17 NYSA-MR                22.73      23.15 ZONE   
  3 Cruz, Jason A             16 RFAC-MR                23.40      23.24 ZONE   
  4 Cimorelli, Jack D         16 NDAC-MR                23.65      23.71 CHAL   
  5 Baranowski, Damian        15 AG-MR                  23.67      23.89 SILV   
  6 Bramwell, Luke A          17 RFAC-MR                24.26      24.21 SILV   
  7 Andjelic, Lazar           17 NYSA-MR                22.96      24.28 SILV   
  8 Adjedj, Daniel            17 TRS-MR                 23.97      24.38 SILV   
  9 Donkor, Adrian K          15 AG-MR                  28.25      24.57 SILV   
 10 Hurle, Joseph M           15 NYSA-MR                23.41      24.62 SILV   
 11 Crimi, Patrick C          15 UN-MR                  24.69      24.73 SILV   
 12 O'Gorman, Ciaran          17 NYSA-MR                23.77      24.81 SILV   
 13 Swift, Danny J            16 NDAC-MR                23.85      25.00 SILV   
 14 Tiso, Christopher A       17 TRS-MR                 23.00      25.01 SILV   
 15 Sabella, Nick G           16 NYSA-MR                25.35      25.17 SILV   
 16 Bogen, Jake E             15 RFAC-MR                24.77      25.27        
 17 Costabile, Peter          17 TRS-MR                 25.97      25.46        
 18 Speare, Ryan A            15 NDAC-MR                24.38      25.69        
 19 Tiso, Alexander R         15 TRS-MR                 26.25      26.01        
 20 Adjedj, Michael           15 TRS-MR                 25.77      26.05        
 21 Corrigan, Sean K          16 NYSA-MR                27.72      26.10        
 22 Jackson, Dan W            15 NYSA-MR                27.19      26.22        
 23 Sliwinski, Ryan E         15 WSSC-MR                27.00      26.33        
 24 Tirado, Tristan R         17 TRS-MR                 26.65      26.37        
 25 Messina, Michael A        15 RFAC-MR                26.91      26.65        
 26 Cruz, Daniel J            15 WSSC-MR                   NT      28.60        
 27 Baez, Frank A             15 TRS-MR                 28.66      28.63        
 -- Dipardo, Nick J           16 NYSA-MR                30.00         DQ        
      False start
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                51.05  ZONE
                51.99  CHAL
                54.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Styczen, Matthew M        15 NYSA-MR                50.23      49.98 ZONE   
                  24.33       49.98 (25.65)                                        
  2 Baione, Michael T         17 RFAC-MR                48.62      50.49 ZONE   
                  24.66       50.49 (25.83)                                        
  3 Nicholas, Chauncey K      17 NYSA-MR                50.38      50.51 ZONE   
                  24.53       50.51 (25.98)                                        
  4 Cruz, Jason A             16 RFAC-MR                50.89      51.05 ZONE   
                  24.74       51.05 (26.31)                                        
  5 Baranowski, Damian        15 AG-MR                  52.12      52.33 SILV   
                  25.09       52.33 (27.24)                                        
  6 Sommer, Christopher A     17 AG-MR                  50.05      52.57 SILV   
                  24.91       52.57 (27.66)                                        
  7 Adjedj, Daniel            17 TRS-MR                 53.05      52.59 SILV   
                  25.59       52.59 (27.00)                                        
  8 Sabella, Nick G           16 NYSA-MR                53.93      52.85 SILV   
                  25.63       52.85 (27.22)                                        
  9 Bogen, Jake E             15 RFAC-MR                52.59      52.94 SILV   
                  25.81       52.94 (27.13)                                        
 10 Stevens, Luke J           15 UN-MR                  53.23      53.16 SILV   
                  25.82       53.16 (27.34)                                        
 11 O'Gorman, Ciaran          17 NYSA-MR                50.29      53.29 SILV   
                  26.16       53.29 (27.13)                                        
 12 Bruno, Anthony J          15 MWDA-MR                52.30      53.85 SILV   
                  25.73       53.85 (28.12)                                        
 13 Tiso, Christopher A       17 TRS-MR                 49.20      53.87 SILV   
                  25.35       53.87 (28.52)                                        
 14 Yasuda, Kentaro B         16 NYSA-MR                53.39      54.27 SILV   
                  25.91       54.27 (28.36)                                        
 15 Foley, Colin P            17 NDAC-MR                54.77      54.61        
                  26.40       54.61 (28.21)                                        
 16 Speare, Ryan A            15 NDAC-MR                52.78      55.01        
                  26.55       55.01 (28.46)                                        
 17 Swift, Danny J            16 NDAC-MR                53.73      55.68        
                  26.32       55.68 (29.36)                                        
 18 Costello, Sean M          16 NYSA-MR                53.36      55.97        
                  27.22       55.97 (28.75)                                        
 19 Adjedj, Michael           15 TRS-MR                 54.71      56.21        
                  27.26       56.21 (28.95)                                        
 20 Costabile, Peter          17 TRS-MR                 57.31      56.69        
                  27.28       56.69 (29.41)                                        
 21 Tiso, Alexander R         15 TRS-MR                 57.35      56.92        
                  27.07       56.92 (29.85)                                        
 22 Jackson, Dan W            15 NYSA-MR              1:00.00      56.93        
                  27.76       56.93 (29.17)                                        
 22 Tirado, Tristan R         17 TRS-MR                 57.38      56.93        
                  27.44       56.93 (29.49)                                        
 24 Corrigan, Sean K          16 NYSA-MR              1:01.62      57.13        
                  27.73       57.13 (29.40)                                        
 25 Messina, Michael A        15 RFAC-MR                58.32      57.56        
                  27.95       57.56 (29.61)                                        
 26 Ruan, Andrew              16 RFAC-MR                56.10      57.60        
                  27.39       57.60 (30.21)                                        
 27 Arnold, Orion H           15 NYSA-MR              1:03.73      59.64        
                  28.96       59.64 (30.68)                                        
 28 Dipardo, Nick J           16 NYSA-MR              1:04.02      59.95        
                  28.17       59.95 (31.78)                                        
 29 Baez, Frank A             15 TRS-MR               1:04.25    1:01.31        
                  29.72     1:01.31 (31.59)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:51.25  ZONE
              1:53.99  CHAL
              1:57.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Styczen, Matthew M        15 NYSA-MR              1:47.06    1:47.01 ZONE   
                  25.18       52.60 (27.42)     1:19.79 (27.19)     1:47.01 (27.22)
  2 Choi, Andrew              16 NYSA-MR              1:50.47    1:50.21 ZONE   
                  24.77       51.66 (26.89)     1:20.09 (28.43)     1:50.21 (30.12)
  3 Hurle, Joseph M           15 NYSA-MR              1:46.72    1:50.92 ZONE   
                  25.24       53.14 (27.90)     1:21.98 (28.84)     1:50.92 (28.94)
  4 Liu, Alex J               15 NDAC-MR              1:54.91    1:53.20 CHAL   
                  27.18       56.14 (28.96)     1:24.97 (28.83)     1:53.20 (28.23)
  5 Stevens, Luke J           15 UN-MR                1:52.12    1:53.63 CHAL   
                  26.07       54.75 (28.68)     1:24.38 (29.63)     1:53.63 (29.25)
  6 Baranowski, Damian        15 AG-MR                1:51.32    1:54.00 SILV   
                  25.49       54.12 (28.63)     1:24.42 (30.30)     1:54.00 (29.58)
  7 Domanico, Ed Z            17 NYSA-MR              1:52.87    1:54.01 SILV   
                  26.62       55.83 (29.21)     1:24.69 (28.86)     1:54.01 (29.32)
  8 Adjedj, Daniel            17 TRS-MR               1:54.51    1:54.56 SILV   
                  26.40       55.24 (28.84)     1:25.33 (30.09)     1:54.56 (29.23)
  9 Bruno, Anthony J          15 MWDA-MR              1:52.13    1:54.89 SILV   
                  26.58       55.89 (29.31)     1:25.90 (30.01)     1:54.89 (28.99)
 10 Sabella, Nick G           16 NYSA-MR              1:55.26    1:55.26 SILV   
                  26.54       55.28 (28.74)     1:25.20 (29.92)     1:55.26 (30.06)
 11 Andjelic, Lazar           17 NYSA-MR              1:53.77    1:55.84 SILV   
                  26.03       55.32 (29.29)     1:25.26 (29.94)     1:55.84 (30.58)
 12 O'Gorman, Ciaran          17 NYSA-MR              1:49.48    1:56.22 SILV   
                  27.27       56.46 (29.19)     1:26.58 (30.12)     1:56.22 (29.64)
 13 Nicholas, Chauncey K      17 NYSA-MR              1:54.76    1:56.59 SILV   
                  27.17       56.59 (29.42)     1:26.76 (30.17)     1:56.59 (29.83)
 14 Tiso, Christopher A       17 TRS-MR               1:50.99    1:59.49        
                  26.88       56.98 (30.10)     1:28.04 (31.06)     1:59.49 (31.45)
 15 Sommer, Christopher A     17 AG-MR                1:52.16    2:00.35        
                  26.36       55.76 (29.40)     1:27.71 (31.95)     2:00.35 (32.64)
 16 Cruz, Jason A             16 RFAC-MR              1:56.45    2:01.20        
                  26.71       56.89 (30.18)     1:28.81 (31.92)     2:01.20 (32.39)
 17 Adjedj, Michael           15 TRS-MR               2:00.87    2:02.64        
                  27.87       58.99 (31.12)     1:31.12 (32.13)     2:02.64 (31.52)
 18 Costello, Sean M          16 NYSA-MR              1:57.60    2:03.27        
                  28.51       59.59 (31.08)     1:31.29 (31.70)     2:03.27 (31.98)
 19 Messina, Michael A        15 RFAC-MR              2:06.16    2:05.09        
                  28.66     1:00.21 (31.55)     1:33.27 (33.06)     2:05.09 (31.82)
 20 Speare, Ryan A            15 NDAC-MR              2:01.01    2:05.11        
                  28.16     1:00.38 (32.22)     1:33.41 (33.03)     2:05.11 (31.70)
 21 Bramwell, Luke A          17 RFAC-MR              2:04.41    2:07.09        
                  28.03     1:01.23 (33.20)     1:36.17 (34.94)     2:07.09 (30.92)
 22 Costabile, Peter          17 TRS-MR               2:12.92    2:09.12        
                  27.92     1:01.49 (33.57)     1:36.65 (35.16)     2:09.12 (32.47)
 23 Arnold, Orion H           15 NYSA-MR              2:23.47    2:10.84        
                  30.47     1:03.22 (32.75)     1:37.59 (34.37)     2:10.84 (33.25)
 24 Swift, Danny J            16 NDAC-MR              2:09.83    2:12.51        
                  27.44     1:00.21 (32.77)     1:35.86 (35.65)     2:12.51 (36.65)
 25 Baez, Frank A             15 TRS-MR               2:18.12    2:13.87        
                  30.57     1:04.40 (33.83)     1:39.81 (35.41)     2:13.87 (34.06)
 26 Cruz, Daniel J            15 WSSC-MR                   NT    2:17.00        
                1:04.44                             1:41.43 ( )     2:17.00 (35.57)
 27 Dipardo, Nick J           16 NYSA-MR              2:30.00    2:17.39        
                  30.43     1:04.79 (34.36)     1:40.93 (36.14)     2:17.39 (36.46)
 
Boys 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              4:59.27  15&O ZONE
              5:10.99  15&O CHAL
              5:17.99  15&O SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sabella, Nick G           16 NYSA-MR              5:04.98    5:01.59 CHAL   
                  27.27       57.05 (29.78)     1:27.59 (30.54)     1:58.56 (30.97)
        2:29.43 (30.87)     3:00.39 (30.96)     3:31.38 (30.99)     4:02.16 (30.78)
        4:32.90 (30.74)     5:01.59 (28.69)                                        
  2 Stevens, Luke J           15 UN-MR                5:05.52    5:01.81 CHAL   
                  26.50       55.84 (29.34)     1:25.81 (29.97)     1:56.50 (30.69)
        2:27.12 (30.62)     2:57.79 (30.67)     3:28.97 (31.18)     4:00.46 (31.49)
        4:31.56 (31.10)     5:01.81 (30.25)                                        
  3 Pietraszka, Ryan R        16 AG-MR                5:13.88    5:06.24 CHAL   
                  26.74       56.53 (29.79)     1:27.17 (30.64)     1:58.09 (30.92)
        2:29.62 (31.53)     3:01.39 (31.77)     3:33.17 (31.78)     4:04.99 (31.82)
        4:36.02 (31.03)     5:06.24 (30.22)                                        
  4 Adjedj, Daniel            17 TRS-MR               5:17.89    5:08.78 CHAL   
                  27.69       57.34 (29.65)     1:28.21 (30.87)     1:59.06 (30.85)
        2:30.42 (31.36)     3:02.12 (31.70)     3:33.84 (31.72)     4:05.81 (31.97)
        4:37.92 (32.11)     5:08.78 (30.86)                                        
  5 Bruno, Anthony J          15 MWDA-MR              5:05.31    5:14.26 SILV   
                  27.16       57.57 (30.41)     1:29.36 (31.79)     2:01.74 (32.38)
        2:34.23 (32.49)     3:07.10 (32.87)     3:39.52 (32.42)     4:11.89 (32.37)
        4:44.30 (32.41)     5:14.26 (29.96)                                        
  6 Andjelic, Lazar           17 NYSA-MR              5:24.14    5:14.59 SILV   
                  27.02       57.90 (30.88)     1:29.01 (31.11)     2:00.74 (31.73)
        2:32.96 (32.22)     3:05.43 (32.47)     3:37.75 (32.32)     4:10.55 (32.80)
        4:42.80 (32.25)     5:14.59 (31.79)                                        
  7 Crimi, Patrick C          15 UN-MR                5:14.10    5:19.88        
                  27.66       58.72 (31.06)     1:30.63 (31.91)     2:03.13 (32.50)
        2:35.83 (32.70)     3:08.43 (32.60)     3:40.62 (32.19)     4:14.12 (33.50)
        4:47.73 (33.61)     5:19.88 (32.15)                                        
  8 Bogen, Jake E             15 RFAC-MR              5:17.62    5:25.98        
                  27.72       59.43 (31.71)     1:32.10 (32.67)     2:06.39 (34.29)
        2:39.97 (33.58)     3:13.43 (33.46)     3:47.08 (33.65)     4:20.57 (33.49)
        4:54.06 (33.49)     5:25.98 (31.92)                                        
  9 Adjedj, Michael           15 TRS-MR               5:27.57    5:27.93        
                  28.07     1:00.13 (32.06)     1:32.88 (32.75)     2:06.74 (33.86)
        2:40.77 (34.03)     3:14.72 (33.95)     3:48.73 (34.01)     4:22.97 (34.24)
        4:56.16 (33.19)     5:27.93 (31.77)                                        
 10 Costello, Sean M          16 NYSA-MR              5:17.29    5:28.86        
                  28.82       59.74 (30.92)     1:32.12 (32.38)     2:05.11 (32.99)
        2:38.57 (33.46)     3:12.67 (34.10)     3:47.14 (34.47)     4:21.07 (33.93)
        4:55.05 (33.98)     5:28.86 (33.81)                                        
 11 Sommer, Christopher A     17 AG-MR                5:22.48    5:29.19        
                  26.18       55.92 (29.74)     1:27.70 (31.78)     2:00.29 (32.59)
        2:34.26 (33.97)     3:08.05 (33.79)     3:42.42 (34.37)     4:18.44 (36.02)
        4:55.79 (37.35)     5:29.19 (33.40)                                        
 12 Tiso, Alexander R         15 TRS-MR               5:19.98    5:33.35        
                  28.35     1:00.17 (31.82)     1:33.65 (33.48)     2:07.53 (33.88)
        2:41.67 (34.14)     3:15.80 (34.13)     3:50.20 (34.40)     4:24.88 (34.68)
        4:59.57 (34.69)     5:33.35 (33.78)                                        
 13 Tirado, Tristan R         17 TRS-MR               5:35.66    5:40.72        
                  28.86     1:02.21 (33.35)     1:34.99 (32.78)     2:09.19 (34.20)
        2:43.68 (34.49)     3:18.09 (34.41)     3:52.38 (34.29)     4:27.38 (35.00)
        5:03.64 (36.26)     5:40.72 (37.08)                                        
 14 McGrath, Connor D         17 TRS-MR               5:32.24    5:47.01        
                  29.03     1:02.17 (33.14)     1:36.52 (34.35)     2:11.38 (34.86)
        2:47.52 (36.14)     3:23.85 (36.33)     3:59.53 (35.68)     4:36.35 (36.82)
        5:13.04 (36.69)     5:47.01 (33.97)                                        
 15 Baez, Frank A             15 TRS-MR               6:05.38    5:58.20        
                  31.43     1:05.91 (34.48)     1:41.49 (35.58)     2:17.63 (36.14)
        2:54.58 (36.95)     3:31.93 (37.35)     4:08.96 (37.03)     4:46.57 (37.61)
        5:23.58 (37.01)     5:58.20 (34.62)                                        
 16 Costabile, Peter          17 TRS-MR               6:07.16    5:59.97        
                  30.20     1:06.27 (36.07)     1:42.60 (36.33)     2:19.18 (36.58)
        2:56.41 (37.23)     3:34.03 (37.62)     4:12.39 (38.36)     4:50.01 (37.62)
        5:26.98 (36.97)     5:59.97 (32.99)                                        
 -- Sliwinski, Ryan E         15 WSSC-MR              6:00.00    5:28.92        
      Did not finish
                  31.05     1:06.75 (35.70)     1:44.22 (37.47)     2:22.95 (38.73)
        3:01.72 (38.77)     3:40.40 (38.68)     4:18.62 (38.22)     4:55.52 (36.90)
        5:29.19 (33.67)         5:28.92 ( )                                        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                58.93  ZONE
                59.99  CHAL
              1:03.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Styczen, Matthew M        15 NYSA-MR                55.64      55.61 ZONE   
                  26.70       55.61 (28.91)                                        
  2 Andjelic, Lazar           17 NYSA-MR                56.48      58.19 ZONE   
                  28.12       58.19 (30.07)                                        
  3 Liu, Alex J               15 NDAC-MR                58.32      59.49 CHAL   
                  29.54       59.49 (29.95)                                        
  4 Tycott, Matthew L         16 NYSA-MR                58.61      59.71 CHAL   
                  29.43       59.71 (30.28)                                        
  5 Domanico, Ed Z            17 NYSA-MR                56.81      59.73 CHAL   
                  59.68        59.73 (0.05)                                        
  6 Bruno, Anthony J          15 MWDA-MR                56.11    1:00.30 SILV   
                  29.09     1:00.30 (31.21)                                        
  7 Bogen, Jake E             15 RFAC-MR                59.07    1:00.53 SILV   
                  29.50     1:00.53 (31.03)                                        
  8 Cimorelli, Jack D         16 NDAC-MR                57.25    1:00.55 SILV   
                  29.05     1:00.55 (31.50)                                        
  9 Adjedj, Daniel            17 TRS-MR               1:03.28    1:01.45 SILV   
                  29.50     1:01.45 (31.95)                                        
 10 Stevens, Luke J           15 UN-MR                1:02.12    1:01.55 SILV   
                  30.13     1:01.55 (31.42)                                        
 11 Crimi, Patrick C          15 UN-MR                1:01.59    1:01.61 SILV   
                  30.33     1:01.61 (31.28)                                        
 12 Choi, Andrew              16 NYSA-MR              1:04.30    1:02.21 SILV   
                  30.25     1:02.21 (31.96)                                        
 13 Tiso, Christopher A       17 TRS-MR               1:03.87    1:02.61 SILV   
                  30.35     1:02.61 (32.26)                                        
 14 O'Gorman, Ciaran          17 NYSA-MR              1:02.00    1:02.77 SILV   
                  30.99     1:02.77 (31.78)                                        
 15 Sabella, Nick G           16 NYSA-MR              1:04.39    1:03.22 SILV   
                  30.86     1:03.22 (32.36)                                        
 16 Yasuda, Kentaro B         16 NYSA-MR              1:00.16    1:03.28 SILV   
                  30.40     1:03.28 (32.88)                                        
 17 Messina, Michael A        15 RFAC-MR              1:02.13    1:03.59 SILV   
                  30.18     1:03.59 (33.41)                                        
 18 Adjedj, Michael           15 TRS-MR               1:01.15    1:03.81 SILV   
                  30.80     1:03.81 (33.01)                                        
 19 Foley, Colin P            17 NDAC-MR              1:02.35    1:04.19        
                  30.82     1:04.19 (33.37)                                        
 20 Jackson, Dan W            15 NYSA-MR              1:10.00    1:06.78        
                  32.62     1:06.78 (34.16)                                        
 21 Tiso, Alexander R         15 TRS-MR               1:06.78    1:06.87        
                  32.54     1:06.87 (34.33)                                        
 22 Swift, Danny J            16 NDAC-MR              1:05.84    1:08.13        
                  33.24     1:08.13 (34.89)                                        
 23 Speare, Ryan A            15 NDAC-MR              1:07.24    1:10.20        
                  34.11     1:10.20 (36.09)                                        
 24 Costello, Sean M          16 NYSA-MR              1:07.98    1:11.18        
                  34.84     1:11.18 (36.34)                                        
 25 Corrigan, Sean K          16 NYSA-MR              1:10.00    1:12.26        
                  35.07     1:12.26 (37.19)                                        
 26 Arnold, Orion H           15 NYSA-MR              1:14.00    1:13.76        
                  36.36     1:13.76 (37.40)                                        
 27 Costabile, Peter          17 TRS-MR               1:14.16    1:14.15        
                  35.19     1:14.15 (38.96)                                        
 28 Dipardo, Nick J           16 NYSA-MR              1:15.10    1:15.14        
                  35.70     1:15.14 (39.44)                                        
 29 Saumure, Roger A          16 AG-MR                1:22.00    1:20.96        
                  39.37     1:20.96 (41.59)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:06.07  ZONE
              2:10.99  CHAL
              2:16.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Alex J               15 NDAC-MR              2:04.30    2:06.46 CHAL   
                  30.85     1:03.00 (32.15)     1:35.40 (32.40)     2:06.46 (31.06)
  2 Domanico, Ed Z            17 NYSA-MR              2:01.88    2:07.93 CHAL   
                  30.48     1:02.93 (32.45)     1:35.49 (32.56)     2:07.93 (32.44)
  3 Cimorelli, Jack D         16 NDAC-MR              2:06.95    2:08.79 CHAL   
                  30.03     1:03.00 (32.97)     1:36.84 (33.84)     2:08.79 (31.95)
  4 Bogen, Jake E             15 RFAC-MR              2:08.84    2:11.01 SILV   
                  30.14     1:02.69 (32.55)     1:37.58 (34.89)     2:11.01 (33.43)
  5 Bruno, Anthony J          15 MWDA-MR              2:04.16    2:11.57 SILV   
                  29.87     1:03.55 (33.68)     1:37.87 (34.32)     2:11.57 (33.70)
  6 Stevens, Luke J           15 UN-MR                2:08.72    2:12.22 SILV   
                  30.39     1:03.47 (33.08)     1:37.78 (34.31)     2:12.22 (34.44)
  7 Tycott, Matthew L         16 NYSA-MR              2:10.78    2:12.74 SILV   
                  31.83     1:06.20 (34.37)     1:39.57 (33.37)     2:12.74 (33.17)
  8 Messina, Michael A        15 RFAC-MR              2:14.55    2:14.71 SILV   
                  31.01     1:04.67 (33.66)     1:40.31 (35.64)     2:14.71 (34.40)
  9 Jackson, Dan W            15 NYSA-MR              2:28.40    2:28.06        
                  34.61     1:13.06 (38.45)   2:28.06 (1:15.00)                    
 10 Cruz, Daniel J            15 WSSC-MR                   NT    2:41.23        
                  36.69     1:18.20 (41.51)     1:59.86 (41.66)     2:41.23 (41.37)
 11 Dipardo, Nick J           16 NYSA-MR              2:45.00    2:41.58        
                  36.97     1:17.23 (40.26)     1:59.97 (42.74)     2:41.58 (41.61)
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:04.86  ZONE
              1:06.49  CHAL
              1:10.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Choi, Andrew              16 NYSA-MR                59.19    1:00.62 ZONE   
                  28.63     1:00.62 (31.99)                                        
  2 Cimorelli, Jack D         16 NDAC-MR              1:01.21    1:01.85 ZONE   
                  29.13     1:01.85 (32.72)                                        
  3 Styczen, Matthew M        15 NYSA-MR              1:02.48    1:02.94 ZONE   
                  29.82     1:02.94 (33.12)                                        
  4 Crimi, Patrick C          15 UN-MR                1:04.40    1:04.32 ZONE   
                  29.81     1:04.32 (34.51)                                        
  5 Baione, Michael T         17 RFAC-MR              1:01.61    1:05.41 CHAL   
                  30.59     1:05.41 (34.82)                                        
  6 Stevens, Luke J           15 UN-MR                1:08.43    1:06.18 CHAL   
                  31.28     1:06.18 (34.90)                                        
  7 Cruz, Jason A             16 RFAC-MR              1:06.66    1:06.96 SILV   
                  31.54     1:06.96 (35.42)                                        
  8 Liu, Alex J               15 NDAC-MR              1:04.57    1:07.05 SILV   
                  31.64     1:07.05 (35.41)                                        
  9 Donkor, Adrian K          15 AG-MR                1:11.87    1:07.96 SILV   
                  31.63     1:07.96 (36.33)                                        
 10 Tirado, Tristan R         17 TRS-MR               1:08.65    1:09.90 SILV   
                  33.06     1:09.90 (36.84)                                        
 11 Sommer, Christopher A     17 AG-MR                1:07.78    1:09.98 SILV   
                  33.15     1:09.98 (36.83)                                        
 12 Baranowski, Damian        15 AG-MR                1:09.53    1:10.14 SILV   
                  33.39     1:10.14 (36.75)                                        
 13 Tiso, Christopher A       17 TRS-MR               1:10.15    1:11.07        
                  32.95     1:11.07 (38.12)                                        
 14 Bruno, Anthony J          15 MWDA-MR              1:06.98    1:11.61        
                  33.45     1:11.61 (38.16)                                        
 15 Tycott, Matthew L         16 NYSA-MR              1:08.96    1:12.03        
                  34.29     1:12.03 (37.74)                                        
 16 Arnold, Orion H           15 NYSA-MR              1:17.08    1:14.97        
                  36.31     1:14.97 (38.66)                                        
 17 Jackson, Dan W            15 NYSA-MR              1:17.00    1:15.29        
                  34.55     1:15.29 (40.74)                                        
 18 Adjedj, Michael           15 TRS-MR               1:22.12    1:15.46        
                  35.97     1:15.46 (39.49)                                        
 19 Corrigan, Sean K          16 NYSA-MR              1:23.10    1:15.66        
                  35.72     1:15.66 (39.94)                                        
 20 Tiso, Alexander R         15 TRS-MR               1:14.24    1:17.01        
                  35.89     1:17.01 (41.12)                                        
 21 Costello, Sean M          16 NYSA-MR              1:14.64    1:20.13        
                  37.02     1:20.13 (43.11)                                        
 22 Sliwinski, Ryan E         15 WSSC-MR              1:23.50    1:21.63        
                  37.52     1:21.63 (44.11)                                        
 23 Bramwell, Luke A          17 RFAC-MR              1:20.91    1:21.87        
                  38.85     1:21.87 (43.02)                                        
 24 Speare, Ryan A            15 NDAC-MR              1:16.21    1:22.01        
                  37.71     1:22.01 (44.30)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:21.86  ZONE
              2:30.09  CHAL
              2:36.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Choi, Andrew              16 NYSA-MR              2:10.41    2:12.57 ZONE   
                  29.75     1:02.93 (33.18)     1:37.14 (34.21)     2:12.57 (35.43)
  2 Crimi, Patrick C          15 UN-MR                2:18.28    2:18.70 ZONE   
                  30.80     1:05.81 (35.01)     1:41.94 (36.13)     2:18.70 (36.76)
  3 Liu, Alex J               15 NDAC-MR              2:18.16    2:19.75 ZONE   
                  32.27     1:07.84 (35.57)     1:43.87 (36.03)     2:19.75 (35.88)
  4 Cimorelli, Jack D         16 NDAC-MR              2:18.34    2:20.25 ZONE   
                  31.04     1:07.27 (36.23)     1:44.34 (37.07)     2:20.25 (35.91)
  5 Andjelic, Lazar           17 NYSA-MR              2:27.24    2:26.36 CHAL   
                  32.39     1:09.12 (36.73)     1:47.21 (38.09)     2:26.36 (39.15)
  6 Baione, Michael T         17 RFAC-MR              2:20.64    2:26.74 CHAL   
                  32.14     1:08.23 (36.09)     1:46.40 (38.17)     2:26.74 (40.34)
  7 Cruz, Jason A             16 RFAC-MR              2:23.01    2:29.02 CHAL   
                  33.02     1:10.42 (37.40)     1:50.14 (39.72)     2:29.02 (38.88)
  8 Stevens, Luke J           15 UN-MR                2:26.37    2:29.38 CHAL   
                  32.92     1:10.82 (37.90)     1:50.21 (39.39)     2:29.38 (39.17)
  9 Domanico, Ed Z            17 NYSA-MR              2:22.39    2:31.05 SILV   
                  35.22     1:14.23 (39.01)     1:52.07 (37.84)     2:31.05 (38.98)
 10 Sommer, Christopher A     17 AG-MR                2:31.52    2:32.84 SILV   
                  33.69     1:11.31 (37.62)     1:51.85 (40.54)     2:32.84 (40.99)
 11 Tirado, Tristan R         17 TRS-MR               2:48.71    2:34.87 SILV   
                  34.13     1:14.02 (39.89)     1:53.82 (39.80)     2:34.87 (41.05)
 12 Bruno, Anthony J          15 MWDA-MR              2:25.26    2:35.27 SILV   
                  34.00     1:13.31 (39.31)     1:54.95 (41.64)     2:35.27 (40.32)
 13 Arnold, Orion H           15 NYSA-MR              2:38.65    2:39.28        
                  36.27     1:17.35 (41.08)     1:58.26 (40.91)     2:39.28 (41.02)
 14 Ruan, Andrew              16 RFAC-MR              2:46.54    2:46.48        
                  36.36     1:17.20 (40.84)     2:01.14 (43.94)     2:46.48 (45.34)
 15 Baez, Frank A             15 TRS-MR               3:03.07    2:57.83        
                  40.55     1:26.15 (45.60)     2:12.78 (46.63)     2:57.83 (45.05)
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                55.97  ZONE
                57.99  CHAL
              1:02.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nicholas, Chauncey K      17 NYSA-MR                52.49      52.63 ZONE   
                  24.93       52.63 (27.70)                                        
  2 Styczen, Matthew M        15 NYSA-MR                53.61      53.77 ZONE   
                  25.48       53.77 (28.29)                                        
  3 Adjedj, Daniel            17 TRS-MR                 55.71      58.38 SILV   
                  27.10       58.38 (31.28)                                        
  4 Hurle, Joseph M           15 NYSA-MR                56.55      58.39 SILV   
                  26.91       58.39 (31.48)                                        
  5 Baione, Michael T         17 RFAC-MR                55.18      58.45 SILV   
                  27.72       58.45 (30.73)                                        
  6 Andjelic, Lazar           17 NYSA-MR                57.75      59.01 SILV   
                  27.45       59.01 (31.56)                                        
  7 Domanico, Ed Z            17 NYSA-MR                55.55      59.87 SILV   
                  27.88       59.87 (31.99)                                        
  8 Swift, Danny J            16 NDAC-MR                55.83      59.97 SILV   
                  27.25       59.97 (32.72)                                        
  9 Sabella, Nick G           16 NYSA-MR              1:00.60    1:00.27 SILV   
                  28.10     1:00.27 (32.17)                                        
 10 Bogen, Jake E             15 RFAC-MR                59.35    1:00.47 SILV   
                  28.07     1:00.47 (32.40)                                        
 11 O'Gorman, Ciaran          17 NYSA-MR                57.17    1:00.48 SILV   
                  28.92     1:00.48 (31.56)                                        
 12 Donkor, Adrian K          15 AG-MR                1:09.88    1:01.44 SILV   
                  28.20     1:01.44 (33.24)                                        
 13 Tycott, Matthew L         16 NYSA-MR              1:04.64    1:02.30 SILV   
                  29.13     1:02.30 (33.17)                                        
 14 Costello, Sean M          16 NYSA-MR                59.65    1:02.80        
                  29.17     1:02.80 (33.63)                                        
 15 Crimi, Patrick C          15 UN-MR                1:05.19    1:04.07        
                  29.14     1:04.07 (34.93)                                        
 16 Tiso, Alexander R         15 TRS-MR               1:10.00    1:04.34        
                  29.25     1:04.34 (35.09)                                        
 17 Tirado, Tristan R         17 TRS-MR               1:04.17    1:04.85        
                  29.63     1:04.85 (35.22)                                        
 18 Baez, Frank A             15 TRS-MR               1:08.25    1:07.56        
                  31.27     1:07.56 (36.29)                                        
 19 Corrigan, Sean K          16 NYSA-MR              1:18.92    1:07.71        
                  31.05     1:07.71 (36.66)                                        
 20 Costabile, Peter          17 TRS-MR               1:12.66    1:11.96        
                  30.71     1:11.96 (41.25)                                        
 21 Arnold, Orion H           15 NYSA-MR              1:15.00    1:16.96        
                  35.21     1:16.96 (41.75)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:05.65  ZONE
              2:12.49  CHAL
              2:24.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Gorman, Ciaran          17 NYSA-MR              2:09.30    2:16.92 SILV   
                  29.88     1:05.52 (35.64)     1:41.21 (35.69)     2:16.92 (35.71)
  2 Tycott, Matthew L         16 NYSA-MR              2:21.00    2:18.06 SILV   
                  31.10     1:06.98 (35.88)     1:41.97 (34.99)     2:18.06 (36.09)
  3 Costello, Sean M          16 NYSA-MR              2:40.77    2:35.02        
                  30.43     1:06.54 (36.11)     1:47.36 (40.82)     2:35.02 (47.66)
  4 Sommer, Christopher A     17 AG-MR                     NT    2:35.05        
                  28.35     1:03.01 (34.66)     1:47.70 (44.69)     2:35.05 (47.35)
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
              2:05.87  ZONE
              2:07.99  CHAL
              2:27.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Styczen, Matthew M        15 NYSA-MR              1:57.45    1:57.60 ZONE   
                  24.94       55.06 (30.12)     1:29.79 (34.73)     1:57.60 (27.81)
  2 Nicholas, Chauncey K      17 NYSA-MR              2:04.61    2:04.13 ZONE   
                  26.02       57.05 (31.03)     1:34.44 (37.39)     2:04.13 (29.69)
  3 Cimorelli, Jack D         16 NDAC-MR              2:01.51    2:06.20 CHAL   
                  28.03     1:01.79 (33.76)     1:38.20 (36.41)     2:06.20 (28.00)
  4 Andjelic, Lazar           17 NYSA-MR              2:04.41    2:06.75 CHAL   
                  27.76       59.54 (31.78)     1:38.04 (38.50)     2:06.75 (28.71)
  5 Liu, Alex J               15 NDAC-MR              2:03.93    2:09.21 SILV   
                  28.38     1:02.07 (33.69)     1:38.46 (36.39)     2:09.21 (30.75)
  6 Domanico, Ed Z            17 NYSA-MR              2:03.62    2:09.43 SILV   
                  27.86     1:01.46 (33.60)     1:39.03 (37.57)     2:09.43 (30.40)
  7 Crimi, Patrick C          15 UN-MR                2:10.44    2:09.93 SILV   
                  29.61     1:03.05 (33.44)     1:39.79 (36.74)     2:09.93 (30.14)
  8 Baione, Michael T         17 RFAC-MR              2:06.72    2:12.18 SILV   
                  27.96     1:02.55 (34.59)     1:40.84 (38.29)     2:12.18 (31.34)
  9 Cruz, Jason A             16 RFAC-MR              2:13.71    2:12.31 SILV   
                  27.40     1:00.04 (32.64)     1:40.90 (40.86)     2:12.31 (31.41)
 10 Adjedj, Daniel            17 TRS-MR               2:10.55    2:14.03 SILV   
                  27.57     1:00.92 (33.35)     1:43.63 (42.71)     2:14.03 (30.40)
 11 Sabella, Nick G           16 NYSA-MR              2:13.24    2:14.45 SILV   
                  28.85     1:02.89 (34.04)     1:44.14 (41.25)     2:14.45 (30.31)
 12 Tycott, Matthew L         16 NYSA-MR              2:13.57    2:14.58 SILV   
                  30.81     1:04.59 (33.78)     1:43.61 (39.02)     2:14.58 (30.97)
 13 Bogen, Jake E             15 RFAC-MR              2:14.89    2:14.62 SILV   
                  27.99     1:01.67 (33.68)     1:44.01 (42.34)     2:14.62 (30.61)
 14 Tirado, Tristan R         17 TRS-MR               2:14.95    2:16.71 SILV   
                  29.59     1:04.67 (35.08)     1:44.94 (40.27)     2:16.71 (31.77)
 15 Tiso, Christopher A       17 TRS-MR               2:12.75    2:18.32 SILV   
                  29.10     1:04.53 (35.43)     1:45.51 (40.98)     2:18.32 (32.81)
 16 Yasuda, Kentaro B         16 NYSA-MR              2:25.20    2:19.26 SILV   
                  29.44     1:04.43 (34.99)     1:47.14 (42.71)     2:19.26 (32.12)
 17 Adjedj, Michael           15 TRS-MR               2:15.99    2:20.32 SILV   
                  30.54     1:05.46 (34.92)     1:48.12 (42.66)     2:20.32 (32.20)
 18 Messina, Michael A        15 RFAC-MR              2:22.01    2:22.69 SILV   
                  30.07     1:05.47 (35.40)     1:50.98 (45.51)     2:22.69 (31.71)
 19 Jackson, Dan W            15 NYSA-MR              2:36.10    2:23.79 SILV   
                  30.13     1:06.57 (36.44)     1:49.14 (42.57)     2:23.79 (34.65)
 20 Tiso, Alexander R         15 TRS-MR               2:21.63    2:23.90 SILV   
                  29.39     1:06.06 (36.67)     1:51.34 (45.28)     2:23.90 (32.56)
 21 Swift, Danny J            16 NDAC-MR              2:15.28    2:25.46 SILV   
                  27.86     1:05.59 (37.73)     1:50.25 (44.66)     2:25.46 (35.21)
 22 Corrigan, Sean K          16 NYSA-MR              2:28.33    2:26.92 SILV   
                  30.02     1:08.60 (38.58)     1:53.35 (44.75)     2:26.92 (33.57)
 23 Ruan, Andrew              16 RFAC-MR              2:21.04    2:28.24        
                  30.20     1:10.56 (40.36)     1:53.85 (43.29)     2:28.24 (34.39)
 24 Baez, Frank A             15 TRS-MR               2:34.15    2:31.92        
                  30.84     1:09.03 (38.19)     1:57.03 (48.00)     2:31.92 (34.89)
 25 Speare, Ryan A            15 NDAC-MR              2:27.86    2:32.50        
                  32.45     1:12.78 (40.33)     1:59.11 (46.33)     2:32.50 (33.39)
 26 Costabile, Peter          17 TRS-MR               2:33.16    2:39.86        
                  32.25     1:14.28 (42.03)     2:05.36 (51.08)     2:39.86 (34.50)
 
Boys 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
              4:29.11  15&O ZONE
              4:41.99  15&O CHAL
              4:45.89  15&O SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Styczen, Matthew M        15 NYSA-MR              4:07.47    4:06.77 ZONE   
                  26.09       55.76 (29.67)     1:27.51 (31.75)     1:58.88 (31.37)
        2:34.04 (35.16)     3:10.38 (36.34)     3:39.39 (29.01)     4:06.77 (27.38)
  2 Domanico, Ed Z            17 NYSA-MR              4:26.44    4:37.51 CHAL   
                  27.38     1:01.00 (33.62)     1:37.37 (36.37)     2:12.21 (34.84)
        2:52.56 (40.35)     3:34.16 (41.60)     4:06.08 (31.92)     4:37.51 (31.43)
  3 Bruno, Anthony J          15 MWDA-MR              4:33.00    4:41.71 CHAL   
                  27.41     1:00.39 (32.98)     1:38.27 (37.88)     2:15.70 (37.43)
        2:57.23 (41.53)     3:38.99 (41.76)     4:11.34 (32.35)     4:41.71 (30.37)
  4 Nicholas, Chauncey K      17 NYSA-MR              4:46.03    4:47.74        
                  27.72     1:00.63 (32.91)     1:38.33 (37.70)     2:15.23 (36.90)
        2:57.67 (42.44)     3:40.66 (42.99)     4:14.85 (34.19)     4:47.74 (32.89)
  5 O'Gorman, Ciaran          17 NYSA-MR              4:46.82    4:51.25        
                  29.32     1:02.74 (33.42)     1:40.03 (37.29)     2:15.99 (35.96)
        3:02.30 (46.31)     3:48.62 (46.32)     4:20.18 (31.56)     4:51.25 (31.07)