Mission:  Metropolitan Swimming shall promote, develop and improve competitive swimming through education, support and opportunities for participation to a diverse swimming community.

Vision:
  To inspire and provide quality opportunities for our members to achieve excellence in the sport of competitive swimming.

 

Metropolitan Swimming stands with our community against racist actions, incendiary statements, and violence against any person. This means we must engage individuals throughout our member community in tough conversations about inequalities, identify the signs of systematic racism, and share proven solutions.

 

Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 11/7/2017 12:25 PM
              2017 MR LIE Autumn Frenzy - 11/3/2017 to 11/5/2017               
                              Sanction #: 171111                               
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vursta, Elizabeth R       10 COND-MR                31.40      30.17        
  2 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR    31.49      30.22        
  3 Nunez, Alison M           10 Express Swimming-MR    31.30      30.94        
  4 Reddington, Shannon E      9 Express Swimming-MR       NT      31.27        
  5 Plagainos, Kyra M         10 COND-MR                   NT      31.57        
  6 Feld, Tessa S             10 AGUA-MR                33.18      31.82        
  7 Asch, Gillian K           10 AGUA-MR                32.46      32.28        
  8 Castano, Isabella H       10 AGUA-MR                33.90      32.82        
  9 Locurto, Delia R          10 Express Swimming-MR    34.81      33.14        
 10 Benadrete, Talya A        10 AGUA-MR                34.95      33.36        
 11 Dosembet, Jema I          10 AGUA-MR                34.00      33.58        
 12 Schaepers-Cheu, Sabine N  10 AGUA-MR                35.26      33.68        
 13 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR    33.70      33.91        
 14 Krinsky, Eve A             9 AGUA-MR                35.89      34.00        
 14 Skibelund, Natascha S     10 AGUA-MR                34.84      34.00        
 16 Blau, Naomi B             10 AGUA-MR                34.89      34.15        
 17 Parreno, Antonia N        10 LBA-MR                 36.90      34.31        
 18 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR    33.84      34.46        
 18 Van Tassel, Avery         10 CSDC-MR                35.46      34.46        
 20 Rosenberg, Danielle R      9 Express Swimming-MR    39.40      34.77        
 21 Triedman, Eleanor G       10 AGUA-MR                36.58      34.84        
 22 Zagar, Nia V               9 AGUA-MR                36.18      34.93        
 23 Zachary, Kay              10 Unattached-MR          36.06      34.97        
 24 MacLennan, Catherine L    10 AGUA-MR                36.37      35.07        
 25 Wu, Madison               10 Swim Tech-MR              NT      35.13        
 26 Anselmi, Margeaux L       10 COND-MR                37.66      35.14        
 27 Desmond, Keira B          10 Express Swimming-MR    35.11      35.16        
 28 Ventura, Jade J           10 Express Swimming-MR    38.80      35.25        
 29 Medina, Ava M              9 COND-MR                34.94      35.48        
 30 Wong, Alyssum             10 Silver Streaks-MR      39.53      35.58        
 31 Minchak, Jami E           10 LBA-MR                 36.66      35.74        
 32 Abromavage, Remy G        10 AGUA-MR                37.40      35.85        
 33 Hunt, Anna K              10 AGUA-MR                36.56      35.93        
 34 Weiss, Lauren             10 IA-MR                  35.94      35.98        
 35 Yan, Maddy                 9 GATE-MR                38.02      36.01        
 36 Eizenstat, Julia M        10 AGUA-MR                36.33      36.15        
 37 Ojutiku, Tiwa A            9 SSC-MR                 38.14      36.30        
 38 Finnegan, Ellie K          9 COND-MR                38.51      36.52        
 38 Minster, Logan M           9 Express Swimming-MR    36.81      36.52        
 40 Sodhi, Amani               9 FA-MR                  37.01      36.55        
 41 Lin, Morgan L             10 Swim Tech-MR              NT      36.61        
 42 Silecchia, Molly E         9 Express Swimming-MR    39.31      36.71        
 43 Wong, Isabella D          10 GATE-MR                39.64      36.86        
 44 Schwartz, Kasey L         10 Express Swimming-MR    36.96      36.87        
 45 Tan, Adrianna E           10 AGUA-MR                38.88      36.94        
 46 Egbert, Alexis A          10 LBA-MR                 40.22      37.04        
 47 Lent, Maddie J             9 AGUA-MR                38.05      37.16        
 48 Morris, Taryn M            9 LBA-MR                 40.49      37.23        
 49 Kulins, Caitlin R          9 Express Swimming-MR    36.74      37.27        
 50 Jabir, Laila R             8 Express Swimming-MR    37.14      37.39        
 51 Espina, Ava               10 Swim Tech-MR              NT      37.52        
 52 Hand, Lauren C            10 WISC-MR                45.88      37.56        
 53 Chen, Brandee              9 Swim Tech-MR              NT      37.59        
 54 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR                 40.00      37.78        
 55 Gazzara, Kristen E        10 COND-MR                37.18      37.80        
 56 Tran, Bridget              8 Swim Tech-MR              NT      38.00        
 57 Sidon, Kyra                9 Express Swimming-MR    39.90      38.17        
 58 Hogger, Annika R           9 FA-MR                     NT      38.20        
 58 Warren, Sienna G           9 LBA-MR                 39.95      38.20        
 60 Honig, Harley C           10 Express Swimming-MR    38.74      38.21        
 61 Bennett, Ellen S           9 Express Swimming-MR    42.68      38.33        
 62 Singer, Keira A            9 WISC-MR                39.21      38.47        
 63 Chun, Lina                10 GATE-MR                37.00      39.15        
 64 German, Sophia I           9 Express Swimming-MR    38.20      39.29        
 65 Argondizzo, Daniela J     10 Express Swimming-MR    42.21      39.76        
 66 Nitzsche, Julia S          9 CSDC-MR                39.24      39.77        
 67 Prafder, Audrey           10 LBA-MR                 41.15      39.81        
 68 Chan, Kaylee N             9 Express Swimming-MR    40.80      39.87        
 69 Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR    40.77      40.41        
 70 Villagonzalo, Lea S        8 GATE-MR                47.00      40.65        
 71 Baynon, Chloe M            9 FA-MR                  44.36      40.66        
 71 Donegain, Kate A           8 IA-MR                  41.62      40.66        
 73 Brown, Zoe A              10 COND-MR                40.25      40.92        
 74 Fountain, Gianna           8 COND-MR                39.51      40.97        
 75 Place, Katie M             8 COND-MR                43.10      41.00        
 76 Fischbach, Maja P          9 GATE-MR                44.07      41.12        
 77 Wagner, Megan             10 LBA-MR               1:15.00      41.27        
 78 Goodman, Brianna L         9 Express Swimming-MR    44.54      41.30        
 79 Zhao, Emily                7 Swim Tech-MR              NT      41.63        
 80 Davis, Fiona C             9 LBA-MR                 41.60      41.69        
 81 Bekerman, Audrey          10 Express Swimming-MR    41.08      41.80        
 82 Kirshbaum, Sofie M         9 Silver Streaks-MR      42.97      41.88        
 82 Garatina, Kaylee M         9 IA-MR                  39.66      41.88        
 84 Alfasi, Alexis            10 LBA-MR                 40.36      41.90        
 85 Cook, Keiran R            10 Unattached-MR          43.02      42.11        
 86 Liechtung, Gabrielle       1 LBA-MR                 42.66      42.28        
 87 Sigler, Eva A              8 FA-MR                     NT      42.44        
 88 Larson, Ruby I             9 LBA-MR                 43.44      42.69        
 89 Li, Cloris                10 Swim Tech-MR              NT      43.04        
 90 Flouras, Penelope         10 GATE-MR                43.92      43.38        
 91 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR    43.11      43.81        
 92 Carpentieri, Taylor M     10 IA-MR                  44.84      43.84        
 93 Goldman, Eliza M           8 Express Swimming-MR    57.00      43.87        
 94 Wong, Kaitlyn              9 Swim Tech-MR              NT      44.04        
 95 Colletti, Claire J         8 Express Swimming-MR    57.96      44.05        
 96 Kieran, Meredith *         8 IA-MR                     NT      44.40        
 97 Cagno, Lucia P             9 GATE-MR                44.12      44.54        
 98 McGuire, Lola M            9 Express Swimming-MR    46.23      44.69        
 99 Wu, Selena                10 Swim Tech-MR              NT      44.97        
100 Zangaro, Vivienne F        8 LBA-MR                 45.06      45.41        
101 Hunter, Madeline J         8 Express Swimming-MR    55.01      45.60        
102 Wong, Sydney               8 Swim Tech-MR              NT      45.69        
103 Diaz, Una M                7 LBA-MR                 47.20      45.86        
104 Kohner, Charlotte A        6 Express Swimming-MR       NT      45.90        
105 Garra, Isabella G          8 Express Swimming-MR    49.55      46.74        
106 Colletti, Sofia            8 Express Swimming-MR    56.87      47.50        
107 O'Donnell, Emma            9 LBA-MR               1:00.00      47.51        
108 Sciortino, Sienna B        8 Express Swimming-MR    48.80      48.70        
109 Ferretti, Grace           10 LBA-MR               1:15.00      49.14        
110 Verissimo, Chloe A         7 FA-MR                     NT      49.59        
111 Bassett, Jessica J         8 LBA-MR                 47.14      49.82        
112 Moriarty, Finella S        8 LBA-MR                 54.82      50.02        
112 Fan, Sara                  9 Express Swimming-MR       NT      50.02        
114 Hupfer, Alice E            8 IA-MR                  50.40      50.68        
115 Berland, Julianna N        7 Express Swimming-MR       NT      50.74        
116 Hunter, Cecily K          10 Silver Streaks-MR         NT      50.86        
117 Richter, Violet            8 LBA-MR                 58.23      53.33        
118 Millindorf, Lena M         9 FA-MR                     NT      53.48        
119 Proper, Melanie J          9 LBA-MR               1:15.00      53.88        
119 Borowski, Elaina           8 CSDC-MR              1:01.56      53.88        
121 Pomeroy, Catherine E       8 COND-MR              1:01.25      55.40        
122 Leible, Bianca C           8 LBA-MR               1:15.00      55.77        
123 Moriarty, Machara B        8 LBA-MR                 59.38      57.29        
124 Petty, Lucia F             9 LBA-MR               1:15.00      57.36        
125 Dosembet, Phia Z           7 AGUA-MR                48.84      57.69        
126 Muth, Cindy               10 Express Swimming-MR       NT    1:07.10        
127 Tomala-Reidel, Elena I     7 COND-MR                50.00    1:07.30        
 -- Carrillo, Alexandra        8 GATE-MR                52.18         DQ        
      No touch on turn
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR  1:08.29    1:07.09        
                  31.70     1:07.09 (35.39)                                        
  2 Vursta, Elizabeth R       10 COND-MR              1:17.75    1:07.78        
                  32.84     1:07.78 (34.94)                                        
  3 Nunez, Alison M           10 Express Swimming-MR  1:08.39    1:09.87        
                  31.88     1:09.87 (37.99)                                        
  4 Asch, Gillian K           10 AGUA-MR              1:13.78    1:10.63        
                  33.20     1:10.63 (37.43)                                        
  5 Castano, Isabella H       10 AGUA-MR              1:13.45    1:12.18        
                  33.90     1:12.18 (38.28)                                        
  6 Shannon, Casey D          10 Express Swimming-MR  1:15.79    1:12.99        
                  35.19     1:12.99 (37.80)                                        
  7 Parreno, Antonia N        10 LBA-MR               1:19.82    1:14.18        
                  36.19     1:14.18 (37.99)                                        
  8 Reddington, Shannon E      9 Express Swimming-MR  1:22.33    1:14.19        
                  34.18     1:14.19 (40.01)                                        
  9 Schaepers-Cheu, Sabine N  10 AGUA-MR              1:17.05    1:14.21        
                  35.32     1:14.21 (38.89)                                        
 10 Zachary, Kay              10 Unattached-MR        1:20.03    1:14.44        
                  36.16     1:14.44 (38.28)                                        
 11 Skibelund, Natascha S     10 AGUA-MR              1:13.84    1:14.83        
                  35.56     1:14.83 (39.27)                                        
 12 Blau, Naomi B             10 AGUA-MR              1:16.52    1:14.86        
                  35.16     1:14.86 (39.70)                                        
 13 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR  1:14.22    1:14.96        
                  35.39     1:14.96 (39.57)                                        
 14 Benadrete, Talya A        10 AGUA-MR              1:19.56    1:15.12        
                  35.01     1:15.12 (40.11)                                        
 15 Wilson, Jahzara A         10 AGUA-MR              1:17.10    1:15.30        
                  35.21     1:15.30 (40.09)                                        
 16 Feld, Tessa S             10 AGUA-MR              1:16.58    1:15.68        
                  35.19     1:15.68 (40.49)                                        
 17 Dosembet, Jema I          10 AGUA-MR              1:19.90    1:15.87        
                  36.30     1:15.87 (39.57)                                        
 18 Zagar, Nia V               9 AGUA-MR              1:17.79    1:16.29        
                  36.15     1:16.29 (40.14)                                        
 19 Desmond, Keira B          10 Express Swimming-MR  1:22.05    1:17.48        
                  37.16     1:17.48 (40.32)                                        
 20 Krinsky, Eve A             9 AGUA-MR              1:28.39    1:17.93        
                  37.03     1:17.93 (40.90)                                        
 21 Triedman, Eleanor G       10 AGUA-MR              1:19.43    1:17.99        
                  36.35     1:17.99 (41.64)                                        
 22 Anselmi, Margeaux L       10 COND-MR              1:21.28    1:18.47        
                  37.06     1:18.47 (41.41)                                        
 23 Abromavage, Remy G        10 AGUA-MR              1:20.55    1:18.54        
                  37.62     1:18.54 (40.92)                                        
 24 Finnegan, Ellie K          9 COND-MR              1:21.12    1:19.05        
                  37.32     1:19.05 (41.73)                                        
 25 Minchak, Jami E           10 LBA-MR               1:23.35    1:19.11        
                  36.39     1:19.11 (42.72)                                        
 26 Locurto, Delia R          10 Express Swimming-MR  1:21.15    1:19.65        
                  36.78     1:19.65 (42.87)                                        
 27 Eizenstat, Julia M        10 AGUA-MR              1:24.07    1:19.78        
                  37.47     1:19.78 (42.31)                                        
 28 Lent, Maddie J             9 AGUA-MR              1:24.42    1:20.13        
                  38.94     1:20.13 (41.19)                                        
 29 Hunt, Anna K              10 AGUA-MR              1:25.35    1:20.22        
                  38.08     1:20.22 (42.14)                                        
 30 MacLennan, Catherine L    10 AGUA-MR              1:22.29    1:20.88        
                  37.66     1:20.88 (43.22)                                        
 31 Lynton, Mackenzie R       10 AGUA-MR              1:22.25    1:20.92        
                  39.44     1:20.92 (41.48)                                        
 32 Tourevski, Sima L          9 Express Swimming-MR       NT    1:20.93        
                  37.59     1:20.93 (43.34)                                        
 33 Minster, Logan M           9 Express Swimming-MR  1:20.26    1:20.95        
                  37.88     1:20.95 (43.07)                                        
 34 Joinnides, Sofia A         9 WISC-MR              1:37.39    1:21.92        
                  38.28     1:21.92 (43.64)                                        
 35 Li, Claire                 9 Aquaflames-MR        1:32.10    1:22.00        
                  38.31     1:22.00 (43.69)                                        
 36 Ojutiku, Tiwa A            9 SSC-MR               1:26.10    1:22.21        
                  37.58     1:22.21 (44.63)                                        
 37 Gazzara, Kristen E        10 COND-MR              1:31.63    1:22.40        
                  38.51     1:22.40 (43.89)                                        
 38 Medina, Ava M              9 COND-MR              1:35.00    1:22.59        
                  38.59     1:22.59 (44.00)                                        
 39 Kulins, Caitlin R          9 Express Swimming-MR  1:20.29    1:22.66        
                  40.01     1:22.66 (42.65)                                        
 40 Egbert, Alexis A          10 LBA-MR               1:32.56    1:23.96        
                  19.15   1:23.96 (1:04.81)                                        
 41 Schwartz, Kasey L         10 Express Swimming-MR  1:23.56    1:24.11        
                  36.49     1:24.11 (47.62)                                        
 42 Kizhnerman, Noa           10 Aquaflames-MR        1:35.04    1:24.37        
                  40.64     1:24.37 (43.73)                                        
 43 Argondizzo, Daniela J     10 Express Swimming-MR  1:30.90    1:24.57        
                  39.81     1:24.57 (44.76)                                        
 44 Vasquez, Valentina S       9 COND-MR              1:41.31    1:24.59        
                  38.27     1:24.59 (46.32)                                        
 45 Morris, Taryn M            9 LBA-MR               1:32.46    1:24.64        
                  39.19     1:24.64 (45.45)                                        
 46 Hayes, Cassidy C           9 WISC-MR              1:23.33    1:25.30        
                  40.32     1:25.30 (44.98)                                        
 47 Jabir, Laila R             8 Express Swimming-MR  1:26.78    1:25.33        
                  39.51     1:25.33 (45.82)                                        
 48 Chun, Lina                10 GATE-MR              1:26.58    1:25.82        
                  40.29     1:25.82 (45.53)                                        
 49 Chan, Kaylee N             9 Express Swimming-MR  1:30.17    1:26.45        
                  41.21     1:26.45 (45.24)                                        
 50 Skiba, Victoria C         10 SSC-MR               1:27.23    1:26.63        
                  40.34     1:26.63 (46.29)                                        
 51 Wong, Alyssum             10 Silver Streaks-MR    1:32.62    1:27.03        
                  39.48     1:27.03 (47.55)                                        
 52 Bennett, Ellen S           9 Express Swimming-MR  1:37.73    1:27.30        
                  42.06     1:27.30 (45.24)                                        
 53 Brown, Zoe A              10 COND-MR              1:42.11    1:28.61        
                  41.75     1:28.61 (46.86)                                        
 54 Murray, Holly K           10 LBA-MR               2:15.00    1:28.95        
                  40.58     1:28.95 (48.37)                                        
 55 Villagonzalo, Lea S        8 GATE-MR              1:39.00    1:29.66        
                  40.82     1:29.66 (48.84)                                        
 56 Nitzsche, Julia S          9 CSDC-MR              1:31.19    1:29.69        
                  40.84     1:29.69 (48.85)                                        
 57 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR               1:30.00    1:30.03        
                  39.79     1:30.03 (50.24)                                        
 58 Prafder, Audrey           10 LBA-MR               1:33.25    1:30.67        
                  40.99     1:30.67 (49.68)                                        
 59 Davis, Naomi               8 CSDC-MR              1:35.00    1:32.31        
                  40.42     1:32.31 (51.89)                                        
 60 Burnett, Sierra            9 Express Swimming-MR       NT    1:32.49        
                  43.35     1:32.49 (49.14)                                        
 61 Bekerman, Audrey          10 Express Swimming-MR  1:38.45    1:33.02        
                  42.00     1:33.02 (51.02)                                        
 62 Fountain, Gianna           8 COND-MR              1:41.05    1:33.03        
                  42.02     1:33.03 (51.01)                                        
 63 Donegain, Kate A           8 IA-MR                     NT    1:33.11        
                  46.71     1:33.11 (46.40)                                        
 64 Garatina, Kaylee M         9 IA-MR                     NT    1:33.68        
                  42.62     1:33.68 (51.06)                                        
 65 Canty, Lauren G            7 Express Swimming-MR  1:50.50    1:34.25        
                  43.66     1:34.25 (50.59)                                        
 66 Kirshbaum, Sofie M         9 Silver Streaks-MR    1:40.00    1:34.60        
                  43.17     1:34.60 (51.43)                                        
 67 Flouras, Penelope         10 GATE-MR              1:48.24    1:35.07        
                  45.87     1:35.07 (49.20)                                        
 68 Baynon, Chloe M            9 FA-MR                1:44.91    1:35.08        
                  46.68     1:35.08 (48.40)                                        
 69 Cook, Keiran R            10 Unattached-MR        1:36.26    1:38.37        
                  44.67     1:38.37 (53.70)                                        
 70 Crane, Naomi C             7 IA-MR                     NT    1:38.66        
                  45.11     1:38.66 (53.55)                                        
 71 Felice, Amelia P          10 FA-MR                     NT    1:39.04        
                  45.15     1:39.04 (53.89)                                        
 72 Colletti, Sofia            8 Express Swimming-MR       NT    1:39.37        
                  47.22     1:39.37 (52.15)                                        
 73 Cagno, Lucia P             9 GATE-MR              1:42.72    1:40.11        
                  47.13     1:40.11 (52.98)                                        
 74 Ferretti, Grace           10 LBA-MR               2:30.00    1:42.61        
                  48.23     1:42.61 (54.38)                                        
 75 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR  1:40.91    1:42.88        
                  46.17     1:42.88 (56.71)                                        
 76 Liu, Miley                 8 Express Swimming-MR       NT    1:43.50        
                  45.30     1:43.50 (58.20)                                        
 77 Diaz, Una M                7 LBA-MR               2:00.01    1:44.48        
                  48.49     1:44.48 (55.99)                                        
 78 Garra, Isabella G          8 Express Swimming-MR  1:58.31    1:45.83        
                  50.19     1:45.83 (55.64)                                        
 79 Scoloveno, Giuliana        9 Aquaflames-MR             NT    1:46.01        
                  47.88     1:46.01 (58.13)                                        
 80 Colletti, Claire J         8 Express Swimming-MR       NT    1:46.83        
                  45.60   1:46.83 (1:01.23)                                        
 81 Goldman, Eliza M           8 Express Swimming-MR       NT    1:46.90        
                  47.52     1:46.90 (59.38)                                        
 82 Law, Abby H                8 IA-MR                     NT    1:47.59        
 83 Carle, Anna E              8 FA-MR                     NT    1:48.22        
                  50.44     1:48.22 (57.78)                                        
 84 Lynton, Morgan N           7 AGUA-MR              1:50.84    1:50.20        
                  49.38   1:50.20 (1:00.82)                                        
 85 Richter, Violet            8 LBA-MR               2:19.88    1:50.23        
                  50.13   1:50.23 (1:00.10)                                        
 86 McGuire, Lola M            9 Express Swimming-MR  1:48.92    1:50.75        
                  47.64   1:50.75 (1:03.11)                                        
 87 Tom, Veronica C            8 LBA-MR               2:00.10    1:51.56        
                  49.67   1:51.56 (1:01.89)                                        
 88 Barnhill, Rayna M          8 LBA-MR               2:00.00    1:55.92        
                  48.82   1:55.92 (1:07.10)                                        
 89 Fan, Sara                  9 Express Swimming-MR       NT    1:56.82        
                  20.90   1:56.82 (1:35.92)                                        
 90 Williams, Cara A          10 SSC-MR               2:00.00    1:57.12        
                  55.95   1:57.12 (1:01.17)                                        
 91 Tom, Vic W                 8 LBA-MR               2:00.01    1:58.35        
                  53.37   1:58.35 (1:04.98)                                        
 92 Anzalone, Leah A           9 Express Swimming-MR  2:06.01    1:59.49        
                  56.38   1:59.49 (1:03.11)                                        
 93 Moriarty, Machara B        8 LBA-MR               2:15.01    1:59.60        
                  55.45   1:59.60 (1:04.15)                                        
 94 Moriarty, Finella S        8 LBA-MR               2:01.01    2:00.83        
                  53.29   2:00.83 (1:07.54)                                        
 95 Leible, Bianca C           8 LBA-MR               2:15.01    2:07.56        
                  59.89   2:07.56 (1:07.67)                                        
 96 Dubinskiy, Ariella        10 Aquaflames-MR        2:32.94    2:09.21        
                  56.22   2:09.21 (1:12.99)                                        
 97 Garg, Anjali               9 Express Swimming-MR  2:00.01    2:10.18        
                  59.70   2:10.18 (1:10.48)                                        
 98 Pomeroy, Catherine E       8 COND-MR                   NT    2:12.31        
                1:00.60   2:12.31 (1:11.71)                                        
 99 Dosembet, Phia Z           7 AGUA-MR              1:55.84    2:19.07        
                1:03.27   2:19.07 (1:15.80)                                        
100 Dauterman, Natalie         8 Express Swimming-MR       NT    2:31.45        
101 Tomala-Reidel, Elena I     7 COND-MR              1:45.00    2:33.78        
                1:08.81   2:33.78 (1:24.97)                                        
 -- Muth, Cindy               10 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      No touch on turn
 -- Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR  1:31.22         DQ        
      False start
                  42.75          DQ (49.15)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR  2:30.49    2:25.66        
                  32.40     1:09.55 (37.15)     1:47.90 (38.35)     2:25.66 (37.76)
  2 Vursta, Elizabeth R       10 COND-MR              2:41.07    2:28.45        
                  33.59     1:12.23 (38.64)     1:51.77 (39.54)     2:28.45 (36.68)
  3 Nunez, Alison M           10 Express Swimming-MR  2:29.13    2:34.20        
                  32.82     1:12.18 (39.36)     1:53.82 (41.64)     2:34.20 (40.38)
  4 Bradley, Addison O        10 LBA-MR               2:49.69    2:36.03        
                  36.80     1:16.60 (39.80)     1:57.70 (41.10)     2:36.03 (38.33)
  5 Van Tassel, Avery         10 CSDC-MR              2:47.64    2:38.40        
                  35.86     1:15.56 (39.70)     1:57.38 (41.82)     2:38.40 (41.02)
  6 Feld, Tessa S             10 AGUA-MR              2:52.62    2:38.61        
                  35.00     1:16.81 (41.81)     1:59.02 (42.21)     2:38.61 (39.59)
  7 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR  2:54.52    2:39.29        
                  36.94     1:18.24 (41.30)     2:00.11 (41.87)     2:39.29 (39.18)
  8 Desmond, Keira B          10 Express Swimming-MR  2:45.63    2:42.21        
                  37.59     1:20.19 (42.60)     2:02.14 (41.95)     2:42.21 (40.07)
  9 Zachary, Kay              10 Unattached-MR        2:52.29    2:43.42        
                  36.04     1:18.27 (42.23)     2:01.48 (43.21)     2:43.42 (41.94)
 10 Zagar, Nia V               9 AGUA-MR              2:50.84    2:45.80        
                  36.92     1:17.91 (40.99)     2:01.88 (43.97)     2:45.80 (43.92)
 11 Chen, Audrey              10 Express Swimming-MR  3:09.72    2:47.12        
                  38.35     1:21.20 (42.85)     2:03.86 (42.66)     2:47.12 (43.26)
 12 Wilson, Jahzara A         10 AGUA-MR              3:06.47    2:48.51        
                  37.11     1:20.12 (43.01)     2:05.63 (45.51)     2:48.51 (42.88)
 13 Anselmi, Margeaux L       10 COND-MR              2:53.75    2:50.51        
                  37.33     1:21.99 (44.66)     2:08.09 (46.10)     2:50.51 (42.42)
 14 Arciniegas, Alessandra     8 COND-MR              2:55.00    2:50.99        
                  38.69     1:21.50 (42.81)     2:06.71 (45.21)     2:50.99 (44.28)
 15 Triedman, Eleanor G       10 AGUA-MR              2:51.57    2:53.77        
                  37.72     1:21.71 (43.99)     2:08.80 (47.09)     2:53.77 (44.97)
 16 Minchak, Jami E           10 LBA-MR               3:05.26    2:53.90        
                  39.45     1:24.29 (44.84)     2:10.05 (45.76)     2:53.90 (43.85)
 17 Bennett, Ellen S           9 Express Swimming-MR  3:35.43    3:07.20        
                  41.37     1:28.22 (46.85)     2:17.36 (49.14)     3:07.20 (49.84)
 18 Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR  3:06.54    3:11.16        
                  42.07     1:32.85 (50.78)     2:22.35 (49.50)     3:11.16 (48.81)
 19 Chan, Kaylee N             9 Express Swimming-MR       NT    3:13.37        
                  41.55     1:32.91 (51.36)     2:25.31 (52.40)     3:13.37 (48.06)
 20 Sigler, Eva A              8 FA-MR                     NT    3:34.20        
                  47.84     1:44.21 (56.37)     2:39.77 (55.56)     3:34.20 (54.43)
 
Girls 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR  6:40.84    6:33.12        
                  33.32     1:12.00 (38.68)     1:52.45 (40.45)     2:32.21 (39.76)
        3:12.47 (40.26)     3:53.43 (40.96)     4:33.87 (40.44)     5:14.84 (40.97)
        5:55.06 (40.22)     6:33.12 (38.06)                                        
  2 Desmond, Keira B          10 Express Swimming-MR  6:58.98    7:20.10        
                  37.84     1:21.39 (43.55)     2:05.73 (44.34)     2:50.82 (45.09)
        3:36.09 (45.27)     4:21.46 (45.37)     5:06.99 (45.53)     5:52.46 (45.47)
        6:38.01 (45.55)     7:20.10 (42.09)                                        
  3 Parreno, Antonia N        10 LBA-MR               7:00.00    7:31.92        
                1:20.50     2:04.46 (43.96)     2:48.78 (44.32)     3:34.25 (45.47)
        4:19.01 (44.76)     5:04.08 (45.07)     5:49.23 (45.15)     6:34.19 (44.96)
        7:15.73 (41.54)     7:31.92 (16.19)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Berger, Syd R             10 AGUA-MR                35.71      34.06        
  2 Vursta, Elizabeth R       10 COND-MR                36.23      35.00        
  3 Castano, Isabella H       10 AGUA-MR                37.43      35.65        
  4 Nunez, Alison M           10 Express Swimming-MR    36.50      35.70        
  5 Reddington, Shannon E      9 Express Swimming-MR    38.22      36.63        
  6 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR    38.83      36.72        
  7 Wilson, Jahzara A         10 AGUA-MR                37.50      37.18        
  8 Blau, Naomi B             10 AGUA-MR                37.36      38.13        
  9 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR    39.30      38.17        
 10 Zagar, Nia V               9 AGUA-MR                40.64      39.00        
 11 Benadrete, Talya A        10 AGUA-MR                40.67      39.04        
 12 Skiba, Victoria C         10 SSC-MR                 39.92      39.54        
 13 Hunt, Anna K              10 AGUA-MR                41.87      39.80        
 14 Shannon, Casey D          10 Express Swimming-MR    40.72      40.12        
 15 Lynton, Mackenzie R       10 AGUA-MR                39.53      40.20        
 16 Schaepers-Cheu, Sabine N  10 AGUA-MR                39.84      40.41        
 17 Parreno, Antonia N        10 LBA-MR                 42.31      40.50        
 18 Finnegan, Ellie K          9 COND-MR                41.36      40.57        
 19 Asch, Gillian K           10 AGUA-MR                40.93      40.59        
 20 Wong, Alyssum             10 Silver Streaks-MR      41.03      40.71        
 21 Minster, Logan M           9 Express Swimming-MR    40.26      40.81        
 22 Abromavage, Remy G        10 AGUA-MR                40.73      41.14        
 23 Zachary, Kay              10 Unattached-MR          41.39      41.27        
 24 MacLennan, Catherine L    10 AGUA-MR                41.91      41.33        
 25 Medina, Ava M              9 COND-MR                42.96      41.41        
 26 Triedman, Eleanor G       10 AGUA-MR                40.37      41.44        
 27 Dosembet, Jema I          10 AGUA-MR                41.86      41.59        
 27 Minchak, Jami E           10 LBA-MR                 41.81      41.59        
 29 Feld, Tessa S             10 AGUA-MR                38.16      41.70        
 30 Li, Claire                 9 Aquaflames-MR          43.99      41.74        
 31 Skibelund, Natascha S     10 AGUA-MR                39.84      41.75        
 32 Ojutiku, Tiwa A            9 SSC-MR                 44.09      41.81        
 33 Lent, Maddie J             9 AGUA-MR                40.09      42.09        
 34 Eizenstat, Julia M        10 AGUA-MR                42.63      42.31        
 35 Argondizzo, Daniela J     10 Express Swimming-MR    44.47      42.34        
 36 Kulins, Caitlin R          9 Express Swimming-MR    44.94      42.56        
 37 Krinsky, Eve A             9 AGUA-MR                43.99      42.75        
 38 Anselmi, Margeaux L       10 COND-MR                43.11      42.95        
 39 Morris, Taryn M            9 LBA-MR                 46.30      42.98        
 40 Vasquez, Valentina S       9 COND-MR                44.74      43.19        
 41 Kizhnerman, Noa           10 Aquaflames-MR          49.09      43.29        
 42 Locurto, Delia R          10 Express Swimming-MR    46.68      43.39        
 43 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR                 45.00      43.53        
 44 Hayes, Cassidy C           9 WISC-MR                46.94      43.58        
 45 Desmond, Keira B          10 Express Swimming-MR    43.13      43.65        
 46 Schwartz, Kasey L         10 Express Swimming-MR    41.67      43.72        
 47 Joinnides, Sofia A         9 WISC-MR                46.09      43.83        
 48 Jabir, Laila R             8 Express Swimming-MR    46.03      43.84        
 49 Brown, Zoe A              10 COND-MR                46.63      44.02        
 50 Gazzara, Kristen E        10 COND-MR                45.13      44.20        
 51 Prafder, Audrey           10 LBA-MR                 49.87      45.32        
 52 Chan, Kaylee N             9 Express Swimming-MR    47.51      45.49        
 53 Tourevski, Sima L          9 Express Swimming-MR       NT      46.00        
 54 Garatina, Kaylee M         9 IA-MR                  46.16      46.20        
 55 Davis, Naomi               8 CSDC-MR                   NT      46.32        
 56 Nitzsche, Julia S          9 CSDC-MR                51.08      46.70        
 57 Murray, Holly K           10 LBA-MR               1:15.00      47.03        
 58 Cook, Keiran R            10 Unattached-MR          50.58      47.57        
 59 Chun, Lina                10 GATE-MR                47.82      48.28        
 60 Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR    46.62      48.56        
 61 Egbert, Alexis A          10 LBA-MR                 51.77      49.12        
 62 Villagonzalo, Lea S        8 GATE-MR                54.00      49.13        
 63 Donegain, Kate A           8 IA-MR                  48.48      49.18        
 64 Liu, Miley                 8 Express Swimming-MR       NT      49.34        
 64 Bekerman, Audrey          10 Express Swimming-MR    50.50      49.34        
 66 Carle, Anna E              8 FA-MR                     NT      49.44        
 67 McGuire, Lola M            9 Express Swimming-MR    50.09      49.54        
 68 Bennett, Ellen S           9 Express Swimming-MR    52.82      49.87        
 69 Flouras, Penelope         10 GATE-MR                53.00      50.47        
 70 Burnett, Sierra            9 Express Swimming-MR       NT      50.50        
 71 Cagno, Lucia P             9 GATE-MR                48.44      50.69        
 72 Fountain, Gianna           8 COND-MR                53.45      51.06        
 73 Colletti, Sofia            8 Express Swimming-MR  1:03.31      51.79        
 74 Diaz, Una M                7 LBA-MR                 50.38      52.12        
 75 Scoloveno, Giuliana        9 Aquaflames-MR             NT      52.66        
 76 Baynon, Chloe M            9 FA-MR                  55.04      52.81        
 77 Lynton, Morgan N           7 AGUA-MR                55.84      53.18        
 78 Ferretti, Grace           10 LBA-MR               1:30.00      53.49        
 79 Moriarty, Finella S        8 LBA-MR                 57.68      53.64        
 80 Colletti, Claire J         8 Express Swimming-MR       NT      53.79        
 81 Felice, Amelia P          10 FA-MR                     NT      53.89        
 82 Kohner, Charlotte A        6 Express Swimming-MR       NT      53.90        
 83 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR    56.02      54.65        
 84 Millindorf, Lena M         9 FA-MR                     NT      54.91        
 85 Canty, Lauren G            7 Express Swimming-MR    55.72      54.98        
 86 Garra, Isabella G          8 Express Swimming-MR  1:04.40      55.03        
 87 Tom, Veronica C            8 LBA-MR                 53.26      55.70        
 88 Goldman, Eliza M           8 Express Swimming-MR       NT      56.45        
 89 Crane, Naomi C             7 IA-MR                     NT      56.66        
 90 Tom, Vic W                 8 LBA-MR                 55.86      57.12        
 91 Barnhill, Rayna M          8 LBA-MR                 56.33      57.30        
 92 Goodman, Brianna L         9 Express Swimming-MR    59.93      58.29        
 93 Leible, Bianca C           8 LBA-MR               1:15.00      58.91        
 94 Law, Abby H                8 IA-MR                     NT      58.93        
 95 Richter, Violet            8 LBA-MR                 59.52      59.59        
 96 Koss, Cassel C             7 LBA-MR               1:02.03    1:00.25        
 97 Anzalone, Leah A           9 Express Swimming-MR  1:00.06    1:00.88        
 98 Moriarty, Machara B        8 LBA-MR                 59.05    1:02.11        
 99 Williams, Cara A          10 SSC-MR               1:01.59    1:02.81        
100 Dosembet, Phia Z           7 AGUA-MR                58.84    1:03.50        
101 Dubinskiy, Ariella        10 Aquaflames-MR        1:15.33    1:04.54        
102 Anzalone, Brooke N         8 Express Swimming-MR  1:10.39    1:04.74        
103 Borowski, Elaina           8 CSDC-MR              1:30.00    1:06.40        
104 Garg, Anjali               9 Express Swimming-MR  1:10.01    1:06.81        
105 Muth, Cindy               10 Express Swimming-MR       NT    1:07.45        
106 Pomeroy, Catherine E       8 COND-MR              1:12.67    1:07.88        
107 Dauterman, Natalie         8 Express Swimming-MR       NT    1:16.32        
108 Graham, Molly J            7 LBA-MR               1:30.01    1:17.02        
109 Tomala-Reidel, Elena I     7 COND-MR                55.00    1:17.40        
 -- Fan, Sara                  9 Express Swimming-MR       NT        XDQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Proper, Melanie J          9 LBA-MR               1:15.00         DQ        
      Did not finish on back
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Alison M           10 Express Swimming-MR  1:20.98    1:15.87        
                  36.81     1:15.87 (39.06)                                        
  2 Vursta, Elizabeth R       10 COND-MR              1:18.19    1:16.36        
                  38.27     1:16.36 (38.09)                                        
  3 Berger, Syd R             10 AGUA-MR              1:19.21    1:16.77        
                  36.85     1:16.77 (39.92)                                        
  4 Castano, Isabella H       10 AGUA-MR              1:22.45    1:18.89        
                  39.44     1:18.89 (39.45)                                        
  5 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR  1:23.24    1:19.93        
                  38.66     1:19.93 (41.27)                                        
  6 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR  1:22.33    1:20.64        
                  39.59     1:20.64 (41.05)                                        
  7 Wilson, Jahzara A         10 AGUA-MR              1:27.72    1:22.68        
                  39.93     1:22.68 (42.75)                                        
  8 Zagar, Nia V               9 AGUA-MR              1:32.75    1:23.17        
                  41.27     1:23.17 (41.90)                                        
  9 Zachary, Kay              10 Unattached-MR        1:27.89    1:26.15        
                  42.48     1:26.15 (43.67)                                        
 10 Finnegan, Ellie K          9 COND-MR              1:27.70    1:27.06        
                  42.31     1:27.06 (44.75)                                        
 11 Minster, Logan M           9 Express Swimming-MR       NT    1:27.33        
                  43.39     1:27.33 (43.94)                                        
 12 Benadrete, Talya A        10 AGUA-MR              1:31.43    1:27.46        
                  42.33     1:27.46 (45.13)                                        
 13 Van Tassel, Avery         10 CSDC-MR              1:28.87    1:27.61        
                  42.47     1:27.61 (45.14)                                        
 14 Parreno, Antonia N        10 LBA-MR               1:29.58    1:27.84        
 15 Minchak, Jami E           10 LBA-MR               1:38.60    1:27.91        
                  42.64     1:27.91 (45.27)                                        
 16 Desmond, Keira B          10 Express Swimming-MR  1:31.99    1:28.17        
                  43.06     1:28.17 (45.11)                                        
 17 Anselmi, Margeaux L       10 COND-MR              1:35.08    1:28.23        
                  42.99     1:28.23 (45.24)                                        
 18 Skiba, Victoria C         10 SSC-MR               1:26.52    1:28.43        
                  42.96     1:28.43 (45.47)                                        
 19 MacLennan, Catherine L    10 AGUA-MR              1:29.62    1:28.46        
                  43.02     1:28.46 (45.44)                                        
 20 Abromavage, Remy G        10 AGUA-MR              1:36.44    1:29.51        
                  42.81     1:29.51 (46.70)                                        
 21 Tan, Adrianna E           10 AGUA-MR                   NT    1:30.48        
                  43.66     1:30.48 (46.82)                                        
 22 Skibelund, Natascha S     10 AGUA-MR              1:28.84    1:30.96        
                  44.56     1:30.96 (46.40)                                        
 23 Kulins, Caitlin R          9 Express Swimming-MR  1:46.56    1:31.05        
                  45.88     1:31.05 (45.17)                                        
 24 Dosembet, Jema I          10 AGUA-MR              1:31.20    1:31.08        
                  44.59     1:31.08 (46.49)                                        
 25 Triedman, Eleanor G       10 AGUA-MR              1:31.56    1:31.25        
                  44.20     1:31.25 (47.05)                                        
 26 Wikstrom, Ava G           10 AGUA-MR              1:26.55    1:31.53        
                  43.57     1:31.53 (47.96)                                        
 27 Hunt, Anna K              10 AGUA-MR              1:32.51    1:32.21        
                  45.82     1:32.21 (46.39)                                        
 28 Jabir, Laila R             8 Express Swimming-MR       NT    1:32.40        
                  45.72     1:32.40 (46.68)                                        
 29 Yan, Maddy                 9 GATE-MR              1:33.42    1:32.70        
                  43.58     1:32.70 (49.12)                                        
 30 Morris, Taryn M            9 LBA-MR               1:41.17    1:32.90        
                  46.16     1:32.90 (46.74)                                        
 31 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR  1:32.69    1:33.06        
 32 Espina, Ava               10 Swim Tech-MR         1:37.01    1:33.19        
                  45.27     1:33.19 (47.92)                                        
 33 Rosenberg, Danielle R      9 Express Swimming-MR  2:00.20    1:33.69        
                  45.25     1:33.69 (48.44)                                        
 34 Silecchia, Molly E         9 Express Swimming-MR  1:40.94    1:34.50        
                  45.78     1:34.50 (48.72)                                        
 35 Plagainos, Kyra M         10 COND-MR                   NT    1:35.48        
                  46.79     1:35.48 (48.69)                                        
 36 Schwartz, Kasey L         10 Express Swimming-MR       NT    1:36.10        
                  45.54     1:36.10 (50.56)                                        
 37 Eizenstat, Julia M        10 AGUA-MR              1:30.44    1:36.32        
                  47.43     1:36.32 (48.89)                                        
 38 Brown, Zoe A              10 COND-MR              1:48.53    1:37.12        
                  47.97     1:37.12 (49.15)                                        
 39 Locurto, Delia R          10 Express Swimming-MR  1:42.38    1:37.14        
                  47.09     1:37.14 (50.05)                                        
 40 Gazzara, Kristen E        10 COND-MR              1:56.20    1:37.26        
                  46.09     1:37.26 (51.17)                                        
 41 Hand, Lauren C            10 WISC-MR              1:44.55    1:37.50        
                  48.35     1:37.50 (49.15)                                        
 42 Lee, Olivia               10 COND-MR              1:47.93    1:38.28        
                  45.86     1:38.28 (52.42)                                        
 43 Fischbach, Maja P          9 GATE-MR              1:44.69    1:38.39        
                  48.07     1:38.39 (50.32)                                        
 44 Sidon, Kyra                9 Express Swimming-MR  1:53.67    1:41.34        
                  47.63     1:41.34 (53.71)                                        
 45 Ventura, Jade J           10 Express Swimming-MR  1:45.50    1:41.51        
                  49.19     1:41.51 (52.32)                                        
 46 Warren, Sienna G           9 LBA-MR               1:52.93    1:41.52        
                  48.17     1:41.52 (53.35)                                        
 47 Singer, Keira A            9 WISC-MR              1:38.83    1:41.56        
                  48.70     1:41.56 (52.86)                                        
 48 Villagonzalo, Lea S        8 GATE-MR              1:57.00    1:41.83        
                  47.44     1:41.83 (54.39)                                        
 49 Egbert, Alexis A          10 LBA-MR               2:05.00    1:43.74        
 50 Bennett, Ellen S           9 Express Swimming-MR  2:04.11    1:45.72        
                  52.09     1:45.72 (53.63)                                        
 51 McGuire, Lola M            9 Express Swimming-MR  1:50.44    1:46.18        
                  49.05     1:46.18 (57.13)                                        
 52 Cagno, Lucia P             9 GATE-MR              1:48.00    1:46.69        
                  51.45     1:46.69 (55.24)                                        
 53 Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR  1:40.48    1:46.94        
                  52.50     1:46.94 (54.44)                                        
 54 Alfasi, Alexis            10 LBA-MR               1:50.01    1:47.37        
                  51.39     1:47.37 (55.98)                                        
 55 Garatina, Kaylee M         9 IA-MR                     NT    1:49.69        
 56 Weiss, Lauren             10 IA-MR                1:43.04    1:50.49        
                  53.61     1:50.49 (56.88)                                        
 57 Nitzsche, Julia S          9 CSDC-MR              1:45.00    1:50.59        
                  52.16     1:50.59 (58.43)                                        
 58 Zhao, Emily                7 Swim Tech-MR              NT    1:52.07        
                  52.03   1:52.07 (1:00.04)                                        
 59 Donegain, Kate A           8 IA-MR                     NT    1:52.22        
                  55.01     1:52.22 (57.21)                                        
 60 Cook, Keiran R            10 Unattached-MR        1:55.49    1:52.82        
                  54.71     1:52.82 (58.11)                                        
 61 Colletti, Sofia            8 Express Swimming-MR       NT    1:53.17        
                  55.90     1:53.17 (57.27)                                        
 62 Garra, Isabella G          8 Express Swimming-MR  2:23.21    1:54.50        
                  55.24     1:54.50 (59.26)                                        
 63 Place, Katie M             8 COND-MR                   NT    1:55.20        
                  54.35   1:55.20 (1:00.85)                                        
 64 Bekerman, Audrey          10 Express Swimming-MR  1:54.79    1:55.42        
 65 Wong, Kaitlyn              9 Swim Tech-MR              NT    1:56.04        
                  53.84   1:56.04 (1:02.20)                                        
 66 Carrillo, Alexandra        8 GATE-MR              2:07.00    1:56.38        
                  54.58   1:56.38 (1:01.80)                                        
 67 Ferretti, Grace           10 LBA-MR               2:20.00    1:57.40        
                  55.71   1:57.40 (1:01.69)                                        
 68 Liechtung, Gabrielle       1 LBA-MR               1:53.97    1:58.01        
                  56.60   1:58.01 (1:01.41)                                        
 69 Baynon, Chloe M            9 FA-MR                1:54.64    1:59.66        
 69 Zangaro, Vivienne F        8 LBA-MR               2:00.00    1:59.66        
                  57.79   1:59.66 (1:01.87)                                        
 71 O'Donnell, Emma            9 LBA-MR               2:15.00    1:59.94        
                  57.01   1:59.94 (1:02.93)                                        
 72 Wu, Selena                10 Swim Tech-MR              NT    2:01.48        
                  58.77   2:01.48 (1:02.71)                                        
 73 Li, Cloris                10 Swim Tech-MR              NT    2:05.10        
                  59.29   2:05.10 (1:05.81)                                        
 74 Fountain, Gianna           8 COND-MR                   NT    2:05.88        
                1:00.20   2:05.88 (1:05.68)                                        
 75 Wagner, Megan             10 LBA-MR               2:00.01    2:09.73        
                1:00.96   2:09.73 (1:08.77)                                        
 76 Leible, Bianca C           8 LBA-MR               2:30.00    2:10.82        
                1:02.12   2:10.82 (1:08.70)                                        
 77 Moriarty, Finella S        8 LBA-MR               2:00.01    2:13.59        
                1:03.38   2:13.59 (1:10.21)                                        
 78 Moriarty, Machara B        8 LBA-MR               2:00.01    2:23.02        
                1:10.41   2:23.02 (1:12.61)                                        
 79 Tomala-Reidel, Elena I     7 COND-MR              2:00.00    2:43.59        
                1:19.73   2:43.59 (1:23.86)                                        
 -- Sigler, Eva A              8 FA-MR                     NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  52.23          DQ (59.99)                                        
 -- Hupfer, Alice E            8 IA-MR                     NT         DQ        
 -- Lin, Morgan L             10 Swim Tech-MR              NT         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  45.65          DQ (49.58)                                        
 -- Bassett, Jessica J         8 LBA-MR               2:10.00         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  57.14        DQ (1:01.91)                                        
 -- Goodman, Brianna L         9 Express Swimming-MR  2:11.56         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                1:02.69        DQ (1:11.89)                                        
 -- Wong, Sydney               8 Swim Tech-MR              NT         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  57.14          DQ (59.26)                                        
 -- Petty, Lucia F             9 LBA-MR               2:30.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                1:11.80        DQ (1:19.29)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Alison M           10 Express Swimming-MR    41.88      41.10        
  2 Reddington, Shannon E      9 Express Swimming-MR    41.16      41.14        
  2 Berger, Syd R             10 AGUA-MR                43.60      41.14        
  4 Hunt, Anna K              10 AGUA-MR                44.36      41.22        
  5 Zagar, Nia V               9 AGUA-MR                45.85      41.52        
  6 Dosembet, Jema I          10 AGUA-MR                44.07      41.67        
  7 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR    42.98      42.91        
  8 MacLennan, Catherine L    10 AGUA-MR                45.18      43.20        
  9 Blau, Naomi B             10 AGUA-MR                45.81      43.40        
 10 Lynton, Mackenzie R       10 AGUA-MR                45.67      43.69        
 11 Asch, Gillian K           10 AGUA-MR                44.42      43.76        
 12 Vursta, Elizabeth R       10 COND-MR                46.24      44.39        
 13 Locurto, Delia R          10 Express Swimming-MR    45.61      44.41        
 14 Wilson, Jahzara A         10 AGUA-MR                45.91      44.56        
 15 Benadrete, Talya A        10 AGUA-MR                49.36      45.05        
 16 Shannon, Casey D          10 Express Swimming-MR    48.30      45.33        
 17 Feld, Tessa S             10 AGUA-MR                45.27      45.40        
 18 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR    47.19      45.41        
 19 Zachary, Kay              10 Unattached-MR          46.97      45.81        
 20 Eizenstat, Julia M        10 AGUA-MR                46.80      45.97        
 21 Triedman, Eleanor G       10 AGUA-MR                46.88      46.26        
 22 Krinsky, Eve A             9 AGUA-MR                46.53      46.37        
 23 Anselmi, Margeaux L       10 COND-MR                48.94      46.69        
 24 Argondizzo, Daniela J     10 Express Swimming-MR    49.01      46.79        
 24 Schwartz, Kasey L         10 Express Swimming-MR    47.24      46.79        
 26 Gazzara, Kristen E        10 COND-MR                47.29      46.99        
 27 Medina, Ava M              9 COND-MR                45.75      47.14        
 28 Minchak, Jami E           10 LBA-MR                 51.24      47.22        
 29 Skibelund, Natascha S     10 AGUA-MR                51.84      47.67        
 30 Schaepers-Cheu, Sabine N  10 AGUA-MR                49.01      48.76        
 31 Skiba, Victoria C         10 SSC-MR                 48.89      49.09        
 32 Kulins, Caitlin R          9 Express Swimming-MR    52.27      49.77        
 33 Tourevski, Sima L          9 Express Swimming-MR       NT      50.00        
 34 Desmond, Keira B          10 Express Swimming-MR    52.01      50.48        
 35 Jabir, Laila R             8 Express Swimming-MR    50.25      50.67        
 36 Burnett, Sierra            9 Express Swimming-MR       NT      50.70        
 37 Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR    53.27      50.74        
 38 Wong, Alyssum             10 Silver Streaks-MR      52.56      50.85        
 39 Chun, Lina                10 GATE-MR                50.91      50.90        
 40 Ojutiku, Tiwa A            9 SSC-MR                 53.14      50.91        
 41 Chan, Kaylee N             9 Express Swimming-MR    51.93      51.01        
 42 Cook, Keiran R            10 Unattached-MR          53.79      51.04        
 43 Brown, Zoe A              10 COND-MR                51.05      51.07        
 44 Bekerman, Audrey          10 Express Swimming-MR    51.49      51.26        
 45 Abromavage, Remy G        10 AGUA-MR                52.56      51.52        
 46 Lent, Maddie J             9 AGUA-MR                50.33      51.86        
 47 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR                 54.82      52.28        
 48 Vasquez, Valentina S       9 COND-MR              1:03.29      53.51        
 49 Kirshbaum, Sofie M         9 Silver Streaks-MR      53.75      53.58        
 50 Baynon, Chloe M            9 FA-MR                  55.36      54.86        
 51 Davis, Naomi               8 CSDC-MR                45.00      54.98        
 52 Prafder, Audrey           10 LBA-MR                 56.11      55.01        
 53 Finnegan, Ellie K          9 COND-MR                54.71      55.07        
 54 Cagno, Lucia P             9 GATE-MR                54.79      55.11        
 55 Minster, Logan M           9 Express Swimming-MR    53.60      55.41        
 56 Flouras, Penelope         10 GATE-MR                56.86      55.65        
 57 Donegain, Kate A           8 IA-MR                     NT      55.66        
 58 Bennett, Ellen S           9 Express Swimming-MR  1:01.08      55.95        
 59 Nitzsche, Julia S          9 CSDC-MR                59.69      56.58        
 60 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR    58.45      57.27        
 61 Colletti, Sofia            8 Express Swimming-MR       NT      57.55        
 62 Goodman, Brianna L         9 Express Swimming-MR  1:08.64      59.24        
 63 Egbert, Alexis A          10 LBA-MR               1:04.84    1:00.98        
 64 Lynton, Morgan N           7 AGUA-MR              1:00.84    1:00.99        
 65 Liu, Miley                 8 Express Swimming-MR       NT    1:01.27        
 66 Villagonzalo, Lea S        8 GATE-MR              1:08.00    1:01.42        
 67 Fountain, Gianna           8 COND-MR                53.31    1:01.43        
 68 Diaz, Una M                7 LBA-MR               1:03.31    1:01.44        
 69 Barnhill, Rayna M          8 LBA-MR               1:03.25    1:02.01        
 70 Felice, Amelia P          10 FA-MR                     NT    1:02.28        
 71 Tom, Veronica C            8 LBA-MR               1:02.56    1:02.63        
 72 Canty, Lauren G            7 Express Swimming-MR  1:11.03    1:03.64        
 73 Carle, Anna E              8 FA-MR                     NT    1:03.72        
 74 Tom, Vic W                 8 LBA-MR               1:03.05    1:04.31        
 75 Garra, Isabella G          8 Express Swimming-MR  1:11.66    1:05.19        
 76 Goldman, Eliza M           8 Express Swimming-MR       NT    1:06.22        
 77 Law, Abby H                8 IA-MR                     NT    1:09.12        
 78 Anzalone, Leah A           9 Express Swimming-MR  1:28.42    1:09.71        
 79 Moriarty, Finella S        8 LBA-MR               1:14.44    1:10.50        
 80 Koss, Cassel C             7 LBA-MR               1:15.00    1:11.99        
 81 Muth, Cindy               10 Express Swimming-MR       NT    1:16.27        
 82 Dauterman, Natalie         8 Express Swimming-MR       NT    1:16.39        
 83 Pomeroy, Catherine E       8 COND-MR              1:28.56    1:17.39        
 84 Williams, Cara A          10 SSC-MR               1:13.26    1:17.91        
 85 Garg, Anjali               9 Express Swimming-MR       NT    1:19.90        
 86 Richter, Violet            8 LBA-MR               1:13.22    1:20.28        
 87 Anzalone, Brooke N         8 Express Swimming-MR  1:36.60    1:25.38        
 88 Moriarty, Machara B        8 LBA-MR               1:20.58    1:26.02        
 89 Leible, Bianca C           8 LBA-MR               1:15.00    1:30.88        
 -- Dosembet, Phia Z           7 AGUA-MR              1:05.84         DQ        
      One hand touch
 -- Colletti, Claire J         8 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      One hand touch
 -- Millindorf, Lena M         9 FA-MR                     NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Crane, Naomi C             7 IA-MR                     NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Proper, Melanie J          9 LBA-MR               1:15.00         DQ        
      One hand touch
 -- Garatina, Kaylee M         9 IA-MR                  50.23        XDQ        
      One hand touch
 -- Graham, Molly J            7 LBA-MR               1:15.00         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Alison M           10 Express Swimming-MR  1:35.91    1:28.25        
                  41.49     1:28.25 (46.76)                                        
  2 Berger, Syd R             10 AGUA-MR              1:35.75    1:29.31        
                  42.09     1:29.31 (47.22)                                        
  3 Hunt, Anna K              10 AGUA-MR              1:32.60    1:29.89        
                  43.35     1:29.89 (46.54)                                        
  4 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR  1:35.02    1:30.81        
                  42.68     1:30.81 (48.13)                                        
  5 Zagar, Nia V               9 AGUA-MR              1:40.17    1:31.20        
                  44.51     1:31.20 (46.69)                                        
  6 MacLennan, Catherine L    10 AGUA-MR              1:34.15    1:33.47        
                  44.46     1:33.47 (49.01)                                        
  7 Wong, Isabella D          10 GATE-MR              1:38.75    1:34.51        
                  45.65     1:34.51 (48.86)                                        
  8 Wilson, Jahzara A         10 AGUA-MR              1:40.27    1:37.75        
                  46.04     1:37.75 (51.71)                                        
  9 Triedman, Eleanor G       10 AGUA-MR              1:40.62    1:38.65        
                  46.28     1:38.65 (52.37)                                        
 10 Parreno, Antonia N        10 LBA-MR               1:55.56    1:39.19        
                  47.86     1:39.19 (51.33)                                        
 11 Sodhi, Amani               9 FA-MR                1:40.51    1:40.42        
                  46.60     1:40.42 (53.82)                                        
 12 Gazzara, Kristen E        10 COND-MR              1:41.72    1:40.70        
                  48.29     1:40.70 (52.41)                                        
 13 Schwartz, Kasey L         10 Express Swimming-MR  1:45.37    1:41.95        
                  48.16     1:41.95 (53.79)                                        
 14 Anselmi, Margeaux L       10 COND-MR              1:41.91    1:42.03        
                  49.69     1:42.03 (52.34)                                        
 15 Feld, Tessa S             10 AGUA-MR              1:38.94    1:42.54        
                  49.28     1:42.54 (53.26)                                        
 16 Argondizzo, Daniela J     10 Express Swimming-MR  1:38.51    1:43.53        
                  49.51     1:43.53 (54.02)                                        
 17 Sidon, Kyra                9 Express Swimming-MR  1:50.21    1:43.59        
                  51.06     1:43.59 (52.53)                                        
 18 German, Sophia I           9 Express Swimming-MR  1:49.04    1:44.58        
                  50.26     1:44.58 (54.32)                                        
 19 Espina, Ava               10 Swim Tech-MR              NT    1:45.23        
                  48.59     1:45.23 (56.64)                                        
 20 Schaepers-Cheu, Sabine N  10 AGUA-MR              1:46.71    1:45.55        
                  51.27     1:45.55 (54.28)                                        
 21 Chan, Kaylee N             9 Express Swimming-MR  1:48.40    1:48.86        
                  52.97     1:48.86 (55.89)                                        
 22 Wu, Madison               10 Swim Tech-MR              NT    1:49.12        
                  53.25     1:49.12 (55.87)                                        
 23 Zhang, Erica A            10 GATE-MR              1:47.20    1:50.13        
                  52.52     1:50.13 (57.61)                                        
 24 Lee, Olivia               10 COND-MR              1:50.80    1:51.61        
                  53.02     1:51.61 (58.59)                                        
 25 Davis, Fiona C             9 LBA-MR               1:48.51    1:52.07        
                  52.11     1:52.07 (59.96)                                        
 26 Ojutiku, Tiwa A            9 SSC-MR               2:00.00    1:52.19        
                  52.00   1:52.19 (1:00.19)                                        
 27 Hand, Lauren C            10 WISC-MR              1:58.99    1:53.43        
                  53.84     1:53.43 (59.59)                                        
 28 Cook, Keiran R            10 Unattached-MR        1:57.63    1:53.84        
                  54.71     1:53.84 (59.13)                                        
 29 Silecchia, Molly E         9 Express Swimming-MR  2:04.40    1:54.54        
                  55.65     1:54.54 (58.89)                                        
 30 Chun, Lina                10 GATE-MR              1:49.00    1:54.69        
                  54.30   1:54.69 (1:00.39)                                        
 31 Chen, Brandee              9 Swim Tech-MR              NT    1:55.11        
                  52.37   1:55.11 (1:02.74)                                        
 32 Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR  1:53.02    1:55.66        
                  55.40   1:55.66 (1:00.26)                                        
 33 Baynon, Chloe M            9 FA-MR                2:03.83    1:56.27        
                  57.15     1:56.27 (59.12)                                        
 34 Prafder, Audrey           10 LBA-MR               1:59.70    1:57.11        
                  54.60   1:57.11 (1:02.51)                                        
 35 Hunter, Madeline J         8 Express Swimming-MR       NT    1:57.92        
                  57.88   1:57.92 (1:00.04)                                        
 36 Sciortino, Sienna B        8 Express Swimming-MR       NT    1:58.34        
                  56.06   1:58.34 (1:02.28)                                        
 37 O'Donnell, Emma            9 LBA-MR               2:15.00    1:58.78        
                  55.48   1:58.78 (1:03.30)                                        
 37 Bekerman, Audrey          10 Express Swimming-MR  1:57.22    1:58.78        
                  54.81   1:58.78 (1:03.97)                                        
 39 Tran, Bridget              8 Swim Tech-MR              NT    1:59.19        
                  56.57   1:59.19 (1:02.62)                                        
 40 Plagainos, Kyra M         10 COND-MR                   NT    1:59.23        
                  53.11   1:59.23 (1:06.12)                                        
 41 Wu, Selena                10 Swim Tech-MR              NT    1:59.88        
                  56.73   1:59.88 (1:03.15)                                        
 42 Flouras, Penelope         10 GATE-MR              2:07.00    2:00.56        
                  56.79   2:00.56 (1:03.77)                                        
 43 Cagno, Lucia P             9 GATE-MR              1:59.00    2:01.77        
                  59.53   2:01.77 (1:02.24)                                        
 44 Honig, Harley C           10 Express Swimming-MR  2:00.95    2:02.61        
                  56.97   2:02.61 (1:05.64)                                        
 45 Wagner, Megan             10 LBA-MR               2:30.00    2:04.79        
                1:00.11   2:04.79 (1:04.68)                                        
 46 Fountain, Gianna           8 COND-MR              2:02.38    2:05.23        
                  59.96   2:05.23 (1:05.27)                                        
 47 Nitzsche, Julia S          9 CSDC-MR              2:45.00    2:05.24        
                  59.73   2:05.24 (1:05.51)                                        
 48 Wong, Kaitlyn              9 Swim Tech-MR              NT    2:08.51        
                1:00.81   2:08.51 (1:07.70)                                        
 49 Hogger, Annika R           9 FA-MR                     NT    2:11.25        
                1:02.35   2:11.25 (1:08.90)                                        
 50 Bassett, Jessica J         8 LBA-MR               2:20.00    2:12.12        
                1:03.48   2:12.12 (1:08.64)                                        
 51 Liechtung, Gabrielle       1 LBA-MR               2:11.95    2:12.29        
                1:01.02   2:12.29 (1:11.27)                                        
 52 Wong, Sydney               8 Swim Tech-MR              NT    2:23.14        
                1:09.59   2:23.14 (1:13.55)                                        
 53 Fischbach, Maja P          9 GATE-MR              2:20.85    2:25.23        
                1:09.06   2:25.23 (1:16.17)                                        
 54 Verissimo, Chloe A         7 FA-MR                     NT    2:39.15        
                1:16.22   2:39.15 (1:22.93)                                        
 -- Skiba, Victoria C         10 SSC-MR               1:51.98         DQ        
      Downward butterfly kick
                  53.44          DQ (58.54)                                        
 -- Li, Cloris                10 Swim Tech-MR              NT         DQ        
      Scissors kick
                  53.78        DQ (1:00.61)                                        
 -- Richter, Violet            8 LBA-MR               2:45.00         DQ        
      One hand touch
                1:19.06        DQ (1:27.75)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Berger, Syd R             10 AGUA-MR                33.41      33.69        
  2 Vursta, Elizabeth R       10 COND-MR                37.10      34.88        
  3 Nunez, Alison M           10 Express Swimming-MR    37.04      35.51        
  4 Wilson, Jahzara A         10 AGUA-MR                36.78      35.54        
  5 Blau, Naomi B             10 AGUA-MR                36.81      36.57        
  6 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR    39.88      36.73        
  7 Asch, Gillian K           10 AGUA-MR                38.17      36.90        
  8 Van Tassel, Avery         10 CSDC-MR                40.26      37.57        
  9 Reddington, Shannon E      9 Express Swimming-MR       NT      37.93        
 10 Skiba, Victoria C         10 SSC-MR                 38.86      38.41        
 11 Wikstrom, Ava G           10 AGUA-MR                40.30      38.94        
 12 Schaepers-Cheu, Sabine N  10 AGUA-MR                39.50      39.47        
 13 Minchak, Jami E           10 LBA-MR                 39.62      39.99        
 14 Ojutiku, Tiwa A            9 SSC-MR                 45.50      40.90        
 15 Parreno, Antonia N        10 LBA-MR                 40.57      41.20        
 16 Zachary, Kay              10 Unattached-MR          40.98      41.34        
 17 Anselmi, Margeaux L       10 COND-MR                43.81      41.52        
 18 Sidon, Kyra                9 Express Swimming-MR    48.76      41.62        
 19 Zhang, Erica A            10 GATE-MR                37.20      41.63        
 20 Medina, Ava M              9 COND-MR                43.70      41.84        
 21 Lin, Morgan L             10 Swim Tech-MR              NT      42.10        
 22 Schwartz, Kasey L         10 Express Swimming-MR    43.92      42.45        
 23 Wong, Isabella D          10 GATE-MR                46.51      42.55        
 24 Sodhi, Amani               9 FA-MR                     NT      42.75        
 25 Skibelund, Natascha S     10 AGUA-MR                39.84      42.77        
 26 Desmond, Keira B          10 Express Swimming-MR    43.72      42.95        
 27 Honig, Harley C           10 Express Swimming-MR    43.32      42.97        
 28 German, Sophia I           9 Express Swimming-MR    46.09      43.05        
 29 Rosenberg, Danielle R      9 Express Swimming-MR    50.20      43.56        
 30 Wong, Alyssum             10 Silver Streaks-MR      50.11      43.67        
 31 Kirshbaum, Sofie M         9 Silver Streaks-MR      46.66      43.88        
 32 Minster, Logan M           9 Express Swimming-MR       NT      43.89        
 33 Singer, Keira A            9 WISC-MR                44.36      43.93        
 34 Yan, Maddy                 9 GATE-MR                46.28      44.12        
 35 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR       NT      44.13        
 36 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR    44.36      44.42        
 37 Lent, Maddie J             9 AGUA-MR                45.65      44.82        
 38 Chun, Lina                10 GATE-MR                54.00      44.93        
 39 Ventura, Jade J           10 Express Swimming-MR    45.11      44.95        
 40 Finnegan, Ellie K          9 COND-MR                46.86      45.79        
 41 Krinsky, Eve A             9 AGUA-MR                43.85      45.83        
 42 Abromavage, Remy G        10 AGUA-MR                46.45      46.33        
 43 Espina, Ava               10 Swim Tech-MR              NT      46.49        
 44 Morris, Taryn M            9 LBA-MR                 55.00      46.58        
 45 Silecchia, Molly E         9 Express Swimming-MR    50.82      46.59        
 46 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR                 49.06      46.80        
 47 Jabir, Laila R             8 Express Swimming-MR    47.48      46.85        
 48 Brown, Zoe A              10 COND-MR                47.30      48.27        
 49 Tran, Bridget              8 Swim Tech-MR              NT      48.41        
 50 Bennett, Ellen S           9 Express Swimming-MR    56.07      50.22        
 51 Argondizzo, Daniela J     10 Express Swimming-MR    49.76      50.28        
 52 Fischbach, Maja P          9 GATE-MR              1:02.66      50.97        
 53 Zhao, Emily                7 Swim Tech-MR              NT      51.42        
 54 Garatina, Kaylee M         9 IA-MR                  46.03      51.50        
 55 Chan, Kaylee N             9 Express Swimming-MR    54.27      51.80        
 56 Wu, Madison               10 Swim Tech-MR              NT      51.90        
 57 Donegain, Kate A           8 IA-MR                  54.20      52.23        
 58 Colletti, Sofia            8 Express Swimming-MR       NT      52.80        
 59 Kulins, Caitlin R          9 Express Swimming-MR    54.82      53.38        
 60 Chen, Brandee              9 Swim Tech-MR              NT      53.79        
 61 Kieran, Meredith *         8 IA-MR                     NT      54.60        
 62 Villagonzalo, Lea S        8 GATE-MR              1:05.00      55.09        
 63 Egbert, Alexis A          10 LBA-MR                 55.00      55.14        
 64 Cagno, Lucia P             9 GATE-MR                57.64      56.02        
 65 Larson, Ruby I             9 LBA-MR                 58.72      56.78        
 66 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR    57.90      57.62        
 67 Goldman, Eliza M           8 Express Swimming-MR       NT      58.09        
 68 Zangaro, Vivienne F        8 LBA-MR               1:00.00      59.36        
 69 Fan, Sara                  9 Express Swimming-MR       NT      59.93        
 70 Place, Katie M             8 COND-MR              1:00.73    1:00.66        
 71 Diaz, Una M                7 LBA-MR               1:04.63    1:02.55        
 72 Hunter, Madeline J         8 Express Swimming-MR       NT    1:04.32        
 73 Carrillo, Alexandra        8 GATE-MR              1:09.00    1:07.45        
 74 Bassett, Jessica J         8 LBA-MR               1:12.24    1:10.09        
 75 Richter, Violet            8 LBA-MR               1:18.96    1:10.39        
 76 Verissimo, Chloe A         7 FA-MR                     NT    1:10.68        
 77 Moriarty, Finella S        8 LBA-MR               1:09.69    1:14.90        
 78 Petty, Lucia F             9 LBA-MR               1:15.00    1:22.08        
 79 Colletti, Claire J         8 Express Swimming-MR       NT    1:22.10        
 80 Dosembet, Phia Z           7 AGUA-MR                58.84    1:27.64        
 81 Moriarty, Machara B        8 LBA-MR               1:28.12    1:38.00        
 -- Sciortino, Sienna B        8 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      No touch
 -- Garra, Isabella G          8 Express Swimming-MR  1:06.98         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Lee, Olivia               10 COND-MR                52.93         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Plagainos, Kyra M         10 COND-MR                   NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Proper, Melanie J          9 LBA-MR               1:15.00         DQ        
      One hand touch
 -- Muth, Cindy               10 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      No touch
 -- Alfasi, Alexis            10 LBA-MR                 56.54         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Berger, Syd R             10 AGUA-MR              1:19.67    1:15.51        
                  34.39     1:15.51 (41.12)                                        
  2 Castano, Isabella H       10 AGUA-MR              1:20.62    1:17.40        
                  35.46     1:17.40 (41.94)                                        
  3 Nunez, Alison M           10 Express Swimming-MR  1:22.41    1:21.08        
                  36.38     1:21.08 (44.70)                                        
  4 Vursta, Elizabeth R       10 COND-MR              1:37.90    1:23.50        
                  38.39     1:23.50 (45.11)                                        
  5 Parreno, Antonia N        10 LBA-MR               1:32.69    1:27.60        
                  40.10     1:27.60 (47.50)                                        
  6 Skiba, Victoria C         10 SSC-MR               1:32.60    1:32.27        
                  42.88     1:32.27 (49.39)                                        
  7 Ojutiku, Tiwa A            9 SSC-MR               1:40.00    1:34.22        
                  42.65     1:34.22 (51.57)                                        
  8 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR  1:37.56    1:35.35        
                  45.87     1:35.35 (49.48)                                        
  9 Desmond, Keira B          10 Express Swimming-MR  1:38.51    1:35.36        
                  44.86     1:35.36 (50.50)                                        
 10 Anselmi, Margeaux L       10 COND-MR              1:42.67    1:35.51        
                  44.07     1:35.51 (51.44)                                        
 11 Kirshbaum, Sofie M         9 Silver Streaks-MR    1:50.39    1:40.38        
                  45.24     1:40.38 (55.14)                                        
 12 Finnegan, Ellie K          9 COND-MR              1:41.09    1:41.02        
                  46.85     1:41.02 (54.17)                                        
 13 Chun, Lina                10 GATE-MR              2:05.00    1:41.56        
                  45.07     1:41.56 (56.49)                                        
 14 Vasquez, Valentina S       9 COND-MR                   NT    1:46.23        
                  52.05     1:46.23 (54.18)                                        
 15 Brown, Zoe A              10 COND-MR                   NT    1:48.16        
                  51.04     1:48.16 (57.12)                                        
 16 Fountain, Gianna           8 COND-MR                   NT    2:02.88        
                  54.99   2:02.88 (1:07.89)                                        
 17 Gazzara, Kristen E        10 COND-MR                   NT    2:04.66        
                  53.90   2:04.66 (1:10.76)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Alison M           10 Express Swimming-MR  1:18.67    1:17.43        
                  35.06     1:17.43 (42.37)                                        
  2 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR  1:22.47    1:20.08        
                  37.95     1:20.08 (42.13)                                        
  3 Castano, Isabella H       10 AGUA-MR              1:23.50    1:20.16        
                  36.29     1:20.16 (43.87)                                        
  4 Vursta, Elizabeth R       10 COND-MR              1:21.03    1:21.71        
                  36.79     1:21.71 (44.92)                                        
  5 Asch, Gillian K           10 AGUA-MR              1:21.35    1:22.55        
                  38.10     1:22.55 (44.45)                                        
  6 Blau, Naomi B             10 AGUA-MR              1:27.07    1:22.84        
                  38.84     1:22.84 (44.00)                                        
  7 Reddington, Shannon E      9 Express Swimming-MR       NT    1:23.41        
                  39.43     1:23.41 (43.98)                                        
  8 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR  1:27.84    1:24.59        
                  39.97     1:24.59 (44.62)                                        
  9 Feld, Tessa S             10 AGUA-MR              1:30.48    1:24.79        
                  41.43     1:24.79 (43.36)                                        
 10 Benadrete, Talya A        10 AGUA-MR              1:32.33    1:25.20        
                  38.83     1:25.20 (46.37)                                        
 11 Dosembet, Jema I          10 AGUA-MR              1:31.68    1:25.23        
                  41.19     1:25.23 (44.04)                                        
 12 Wikstrom, Ava G           10 AGUA-MR              1:28.46    1:27.06        
                  40.40     1:27.06 (46.66)                                        
 13 Minchak, Jami E           10 LBA-MR               1:29.57    1:30.15        
                  41.41     1:30.15 (48.74)                                        
 14 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR       NT    1:30.64        
                  42.79     1:30.64 (47.85)                                        
 15 Eizenstat, Julia M        10 AGUA-MR              1:31.96    1:30.85        
                  43.63     1:30.85 (47.22)                                        
 16 Desmond, Keira B          10 Express Swimming-MR  1:30.31    1:31.20        
                  41.97     1:31.20 (49.23)                                        
 17 Tan, Adrianna E           10 AGUA-MR                   NT    1:31.49        
                  41.53     1:31.49 (49.96)                                        
 18 Krinsky, Eve A             9 AGUA-MR              1:33.19    1:31.71        
                  44.87     1:31.71 (46.84)                                        
 19 Finnegan, Ellie K          9 COND-MR              1:33.09    1:31.99        
                  40.42     1:31.99 (51.57)                                        
 20 Locurto, Delia R          10 Express Swimming-MR  1:31.70    1:32.35        
                  45.65     1:32.35 (46.70)                                        
 21 Ojutiku, Tiwa A            9 SSC-MR               1:37.78    1:32.47        
                  42.56     1:32.47 (49.91)                                        
 22 Minster, Logan M           9 Express Swimming-MR       NT    1:32.87        
                  43.23     1:32.87 (49.64)                                        
 23 Medina, Ava M              9 COND-MR              1:50.00    1:33.13        
                  42.67     1:33.13 (50.46)                                        
 24 Skiba, Victoria C         10 SSC-MR               1:30.04    1:33.24        
                  43.64     1:33.24 (49.60)                                        
 25 Lent, Maddie J             9 AGUA-MR              1:42.76    1:33.39        
                  43.41     1:33.39 (49.98)                                        
 26 Wong, Alyssum             10 Silver Streaks-MR    1:42.16    1:34.16        
                  44.53     1:34.16 (49.63)                                        
 27 Weiss, Lauren             10 IA-MR                1:37.83    1:34.81        
                  46.09     1:34.81 (48.72)                                        
 28 Lin, Morgan L             10 Swim Tech-MR              NT    1:36.09        
                  44.69     1:36.09 (51.40)                                        
 29 German, Sophia I           9 Express Swimming-MR  1:40.65    1:36.23        
                  48.33     1:36.23 (47.90)                                        
 30 Kulins, Caitlin R          9 Express Swimming-MR  1:46.56    1:36.34        
                  49.54     1:36.34 (46.80)                                        
 31 Jabir, Laila R             8 Express Swimming-MR       NT    1:36.89        
                  45.16     1:36.89 (51.73)                                        
 32 Singer, Keira A            9 WISC-MR              1:40.12    1:36.95        
                  44.37     1:36.95 (52.58)                                        
 33 Rosenberg, Danielle R      9 Express Swimming-MR  1:49.68    1:37.03        
                  45.60     1:37.03 (51.43)                                        
 34 Morris, Taryn M            9 LBA-MR               1:38.09    1:37.80        
                  46.34     1:37.80 (51.46)                                        
 35 Chan, Kaylee N             9 Express Swimming-MR  1:39.78    1:38.35        
                  47.87     1:38.35 (50.48)                                        
 36 Argondizzo, Daniela J     10 Express Swimming-MR  1:41.18    1:38.45        
                  46.56     1:38.45 (51.89)                                        
 37 Kirshbaum, Sofie M         9 Silver Streaks-MR    1:43.15    1:38.53        
                  46.86     1:38.53 (51.67)                                        
 38 Egbert, Alexis A          10 LBA-MR               2:15.00    1:40.15        
                  49.05     1:40.15 (51.10)                                        
 39 Silecchia, Molly E         9 Express Swimming-MR  1:51.25    1:40.35        
                  49.98     1:40.35 (50.37)                                        
 40 Ventura, Jade J           10 Express Swimming-MR  1:59.01    1:40.57        
                  48.59     1:40.57 (51.98)                                        
 41 Wu, Madison               10 Swim Tech-MR              NT    1:40.89        
                  49.02     1:40.89 (51.87)                                        
 42 Bennett, Ellen S           9 Express Swimming-MR  1:50.23    1:41.08        
                  52.24     1:41.08 (48.84)                                        
 43 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR               1:50.00    1:41.15        
                  47.03     1:41.15 (54.12)                                        
 44 Brown, Zoe A              10 COND-MR              1:39.64    1:41.32        
                  48.82     1:41.32 (52.50)                                        
 45 Tran, Bridget              8 Swim Tech-MR              NT    1:42.07        
                  48.94     1:42.07 (53.13)                                        
 46 Prafder, Audrey           10 LBA-MR               1:50.73    1:42.79        
                  47.07     1:42.79 (55.72)                                        
 47 Chun, Lina                10 GATE-MR              1:37.00    1:42.83        
                  47.15     1:42.83 (55.68)                                        
 48 Davis, Fiona C             9 LBA-MR               1:42.54    1:42.89        
                  50.13     1:42.89 (52.76)                                        
 49 Gazzara, Kristen E        10 COND-MR              1:43.61    1:43.08        
                  51.50     1:43.08 (51.58)                                        
 50 Villagonzalo, Lea S        8 GATE-MR              1:54.00    1:43.89        
                  48.91     1:43.89 (54.98)                                        
 51 Lee, Olivia               10 COND-MR              1:46.76    1:45.35        
                  50.15     1:45.35 (55.20)                                        
 52 Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR  1:39.99    1:46.02        
                  49.84     1:46.02 (56.18)                                        
 53 Cook, Keiran R            10 Unattached-MR        1:43.33    1:46.31        
                  52.74     1:46.31 (53.57)                                        
 54 Bekerman, Audrey          10 Express Swimming-MR  1:50.59    1:48.81        
                  51.46     1:48.81 (57.35)                                        
 55 Burnett, Sierra            9 Express Swimming-MR       NT    1:49.82        
 56 Fountain, Gianna           8 COND-MR              1:46.97    1:51.40        
                  52.51     1:51.40 (58.89)                                        
 57 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR       NT    1:54.99        
                  55.95     1:54.99 (59.04)                                        
 58 Goldman, Eliza M           8 Express Swimming-MR       NT    2:00.20        
                  55.15   2:00.20 (1:05.05)                                        
 59 Larson, Ruby I             9 LBA-MR               2:08.98    2:00.24        
                  57.06   2:00.24 (1:03.18)                                        
 60 Place, Katie M             8 COND-MR              1:58.18    2:00.81        
                  59.36   2:00.81 (1:01.45)                                        
 61 Garra, Isabella G          8 Express Swimming-MR       NT    2:01.41        
                  54.84   2:01.41 (1:06.57)                                        
 62 Liechtung, Gabrielle       1 LBA-MR               2:02.41    2:01.58        
                  55.61   2:01.58 (1:05.97)                                        
 63 Richter, Violet            8 LBA-MR               2:30.00    2:04.92        
                1:00.88   2:04.92 (1:04.04)                                        
 64 Pomeroy, Catherine E       8 COND-MR                   NT    2:35.80        
                1:13.64   2:35.80 (1:22.16)                                        
 -- Dosembet, Phia Z           7 AGUA-MR              2:20.84         DQ        
      One hand touch - fly
                1:09.55        DQ (1:09.53)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR  2:54.52    2:43.59        
                  37.56     1:18.13 (40.57)     2:07.22 (49.09)     2:43.59 (36.37)
  2 Vursta, Elizabeth R       10 COND-MR              2:57.81    2:46.55        
                  35.04     1:15.99 (40.95)     2:10.28 (54.29)     2:46.55 (36.27)
  3 Nunez, Alison M           10 Express Swimming-MR  2:49.70    2:50.56        
                  37.65     1:19.66 (42.01)     2:10.25 (50.59)     2:50.56 (40.31)
  4 Bradley, Addison O        10 LBA-MR               3:03.61    2:54.47        
                  40.77     1:28.04 (47.27)     2:17.19 (49.15)     2:54.47 (37.28)
  5 Van Tassel, Avery         10 CSDC-MR              3:07.07    2:54.66        
                  40.75     1:27.26 (46.51)     2:17.29 (50.03)     2:54.66 (37.37)
  6 Asch, Gillian K           10 AGUA-MR              3:03.90    2:57.43        
                  36.37     1:25.23 (48.86)     2:19.12 (53.89)     2:57.43 (38.31)
  7 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR  3:15.52    3:00.29        
                  45.70     1:28.70 (43.00)     2:21.03 (52.33)     3:00.29 (39.26)
  8 Chen, Audrey              10 Express Swimming-MR  3:40.33    3:06.03        
                  41.01     1:29.17 (48.16)     2:22.15 (52.98)     3:06.03 (43.88)
  9 Arciniegas, Alessandra     8 COND-MR              3:16.00    3:06.94        
                  44.06     1:31.99 (47.93)     2:23.19 (51.20)     3:06.94 (43.75)
 10 Anselmi, Margeaux L       10 COND-MR              3:13.71    3:09.07        
                  45.62     1:32.71 (47.09)     2:26.15 (53.44)     3:09.07 (42.92)
 11 Minchak, Jami E           10 LBA-MR               3:32.33    3:09.11        
                  43.84     1:31.08 (47.24)     2:26.55 (55.47)     3:09.11 (42.56)
 12 Desmond, Keira B          10 Express Swimming-MR  3:11.44    3:12.94        
                  44.54     1:32.18 (47.64)     2:31.45 (59.27)     3:12.94 (41.49)
 13 Chan, Kaylee N             9 Express Swimming-MR       NT    3:28.80        
                  52.77     1:41.57 (48.80)     2:40.93 (59.36)     3:28.80 (47.87)
 -- Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR  3:28.98         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                  55.82     1:52.27 (56.45)   2:54.20 (1:01.93)          DQ (47.76)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Konop, Rebecca G          12 Express Swimming-MR    27.58      27.16        
  2 Constantine, Jacqueline   11 AGUA-MR                27.67      27.21        
  3 Dean, Catherine A         12 LBA-MR                 27.38      27.45        
  4 O'Brien, Kate             12 WISC-MR                28.18      27.47        
  5 Giordano, Sofia R         12 Express Swimming-MR    30.46      27.65        
  6 Bell, Fiona L             11 AGUA-MR                28.93      27.80        
  7 Davidson, Dawn H          11 LBA-MR                 29.46      27.87        
  8 Kim, Ashley               12 AGUA-MR                29.12      28.12        
  9 Cimino, Izabella K        12 FA-MR                  30.37      28.55        
 10 Merone, Ali M             12 COND-MR                29.39      28.69        
 11 Rietmann, Morgan J        12 SSC-MR                 29.39      28.70        
 12 Jordan, Noelle R          12 IA-MR                  29.27      28.74        
 13 Gelfand, Veronica         11 Express Swimming-MR    29.15      28.79        
 14 Liu, Kaitlyn S            11 Unattached-MR          28.29      28.81        
 15 Hussain, Sana             12 AGUA-MR                29.13      28.85        
 16 Paggi, Sofia C            11 LBA-MR                 30.37      28.93        
 17 Carpentieri, Jordan P     12 IA-MR                  29.28      28.96        
 18 Johnson, Lily R           12 AGUA-MR                29.53      29.10        
 19 Tyrrell, Lillie J         11 AGUA-MR                30.24      29.11        
 20 Broderick, Catherine M    12 Express Swimming-MR    29.38      29.15        
 21 Won, Corinna T            11 AGUA-MR                35.50      29.19        
 22 Sodhi, Malika             12 FA-MR                  30.79      29.28        
 23 Basler, Anisa M           11 AGUA-MR                29.54      29.32        
 24 Eng, Amelie R             11 Express Swimming-MR    29.99      29.58        
 25 Horen, Gianna J           12 LBA-MR                 29.89      29.62        
 26 Milla, Madison I          12 COND-MR                29.56      29.69        
 27 Neary, Cara J             11 AGUA-MR                30.41      29.71        
 28 Arciniegas, Laura         11 COND-MR                31.12      29.74        
 29 Barnard, Victoria R       12 Express Swimming-MR    30.14      29.77        
 30 Golden, Alyssa            11 SSC-MR                 30.08      29.78        
 31 Bailey, Elizabeth C       12 AGUA-MR                29.95      29.80        
 32 Tula, Kelly A             11 Unattached-MR          29.73      29.82        
 33 Chiang, Kylie M           11 GATE-MR                30.13      29.83        
 34 Merone, Tricia A          12 COND-MR                30.08      29.84        
 35 Lin, Katrina              12 AGUA-MR                31.80      29.89        
 36 Lee, Jasmine K            12 COND-MR                30.84      29.93        
 37 Iannone, Anna             11 WISC-MR                30.32      29.97        
 38 Chen, Bessie              12 AGUA-MR                30.87      30.05        
 39 Brita, Mia                11 Express Swimming-MR    30.35      30.21        
 40 Hornick, Jade E           12 Express Swimming-MR    29.99      30.26        
 41 Hyun, Faith               12 GATE-MR                30.31      30.30        
 42 Buono, Serena E           12 IA-MR                  30.23      30.33        
 43 Meador, Mollie S          12 AGUA-MR                31.05      30.49        
 44 May, Arianna L            12 COND-MR                30.88      30.51        
 45 Fitzpatrick, Karina Fitz  12 CSDC-MR                32.91      30.56        
 46 Andros, Brooke H          11 FA-MR                  32.10      30.67        
 47 Guglielmo, Ava S          11 LBA-MR                 30.80      30.81        
 48 Haider, Pierce P          11 AGUA-MR                31.83      30.84        
 49 Krishnamurthy, Isha T     12 AGUA-MR                33.22      30.88        
 50 Auth, Lillian G           11 AGUA-MR                31.33      30.90        
 51 Duch, Agnes               12 GATE-MR                34.16      30.97        
 52 Giordano, Jessica M       12 FA-MR                  31.11      31.00        
 52 Gatterdam, Lyla           12 Silver Streaks-MR      32.00      31.00        
 54 Corrigan, Ava N           12 SSC-MR                 30.16      31.04        
 55 Sullivan, Keira L         11 LBA-MR                 32.98      31.06        
 56 Walters, Cali A           12 LBA-MR                 32.13      31.07        
 57 Bolon, Isabella M         12 AGUA-MR                32.13      31.12        
 58 Taragano, Ellie M         12 COND-MR                31.27      31.13        
 59 Dragseth, Ella L          11 AGUA-MR                31.47      31.21        
 60 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR    30.38      31.33        
 61 Smerechniak, Sofia        11 IA-MR                  30.72      31.37        
 62 Fulnecky, Zoe L           12 AGUA-MR                32.26      31.38        
 63 Soberon, Isabelle A       12 Express Swimming-MR    32.07      31.53        
 64 Siff-Scherr, Eve S        11 Express Swimming-MR    31.27      31.65        
 64 Daly, Maura E             12 COND-MR                31.55      31.65        
 66 Liang, Virginia           11 GATE-MR                33.14      31.81        
 67 Hille, Amara V            11 IA-MR                  34.06      31.86        
 68 Martinez, Alexandra S     11 SSC-MR                 30.98      31.99        
 69 Cassidy, Alexa R          12 CSDC-MR                32.44      32.04        
 70 HU, Megan                 11 Unattached-MR          31.89      32.11        
 71 Sullivan, Lauren P        11 LBA-MR                 33.75      32.20        
 72 McDougall, Marissa R      11 CSDC-MR                33.01      32.26        
 73 Sullivan, Maureen C       12 Express Swimming-MR    32.42      32.31        
 74 Langford, Elisabeth A     12 AGUA-MR                33.05      32.35        
 75 Yam, Kelly                12 Express Swimming-MR    32.79      32.38        
 76 O'Neill, Jade R           11 COND-MR                32.03      32.39        
 76 Chun, Ellie Y             12 GATE-MR                35.55      32.39        
 78 Goldberg, Julia I         12 AGUA-MR                33.58      32.48        
 79 Meade, Ashley R           12 LBA-MR                 34.51      32.51        
 80 Pereira, Paulina          11 SSC-MR                 32.20      32.59        
 81 Drapala, Olivia R         12 CSDC-MR                33.18      32.68        
 82 Gomez, Noah M             12 LBA-MR                 34.44      32.85        
 83 Cohen, Eliza H            11 AGUA-MR                33.18      32.97        
 84 Pritsch, Alexia           11 AGUA-MR                33.65      33.07        
 85 Haas, Emma C              12 IA-MR                  33.49      33.08        
 86 Vogt, Olivia G            11 LBA-MR                 33.11      33.09        
 87 Palmer, Kaylee M          12 LBA-MR                 33.81      33.30        
 88 Maher-Moylan, Isobel C    12 COND-MR                31.54      33.34        
 88 Hibbert, Laura            11 Silver Streaks-MR      34.21      33.34        
 90 Deangelis, Stephanie R    11 LBA-MR                 36.09      33.36        
 91 Rodzynek, Sophia N        11 AGUA-MR                33.69      33.42        
 92 Sanchez, Adriana S        12 GATE-MR                36.52      33.56        
 93 Chung, Emme               12 Swim Tech-MR              NT      33.62        
 94 DeFranco, Ava             12 WISC-MR                31.76      33.77        
 95 Rubinstein, Alexa M       12 AGUA-MR                33.45      33.86        
 96 Chan, Megan               11 Express Swimming-MR    36.14      33.92        
 97 Gigante, Taylor C         12 Express Swimming-MR    32.58      34.03        
 98 Rivkin, Emily R           12 LBA-MR               1:15.00      34.15        
 99 Hackel, Becca E           11 AGUA-MR                34.63      34.17        
100 Byers, Eva R              11 Express Swimming-MR       NT      34.39        
101 Liriano, Maya             11 GATE-MR                39.36      34.42        
102 Teele, Sanai O            11 Express Swimming-MR    33.99      34.45        
103 Alexander, Riley E        12 CSDC-MR                37.22      34.47        
104 Conroy, Elizabeth J       11 LBA-MR                 38.49      34.50        
105 Cacace, Aurelia J         12 IA-MR                  36.08      34.55        
106 Maler, Olivia B           11 Express Swimming-MR       NT      34.76        
107 Barclay, Olivia L         11 FA-MR                  35.34      34.90        
108 Howard, Alyssa            11 LBA-MR                 33.58      34.93        
109 Lotto, Gabby M            11 COND-MR                34.96      34.97        
110 Lin, Skyler L             12 Swim Tech-MR              NT      34.99        
111 Johnston, Delaney M       12 LBA-MR                 36.30      35.42        
112 Cramer, Josephine D       11 AGUA-MR                36.37      35.51        
113 Blatter, Jade B           12 Silver Streaks-MR      35.27      35.68        
114 Korzniewski, Anna-Ella    11 LBA-MR                 36.22      35.69        
115 Lynch, Katherine A        11 LBA-MR               1:02.78      35.90        
116 Seibold, Lily E           11 Express Swimming-MR    36.99      35.98        
117 Mei, Karen                12 Swim Tech-MR              NT      36.00        
118 Klimuszko, Caylee A       12 WISC-MR                40.17      36.08        
119 Michels, Grace C          12 SSC-MR                 39.11      36.14        
120 Stampfel, Rebecca M       11 CSDC-MR                37.46      36.34        
121 Burger, Helena A          11 AGUA-MR                36.44      36.50        
122 Kerner, Lindsey           11 Express Swimming-MR    37.51      36.53        
123 Bargellini, Alyssa K      11 Express Swimming-MR    36.53      36.69        
124 Honig, Sydney M           11 Express Swimming-MR    35.77      36.77        
125 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR                 39.05      37.07        
126 Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR    36.98      37.72        
127 Rajpal, Nitya D           11 AGUA-MR                40.27      38.06        
128 Lesser, Sara G            12 COND-MR                40.09      38.22        
129 Seidenberg, Olivia F      11 Silver Streaks-MR      40.90      38.73        
130 Mikoleski, Marissa F      12 IA-MR                  38.45      39.03        
131 Fitzpatrick, Logan F      11 LBA-MR               1:00.00      39.15        
132 Grant, Morgan E           11 COND-MR                41.76      40.25        
133 Curran, Caleigh           11 IA-MR                  41.98      41.10        
134 Roberts, Cassandra        11 WISC-MR                46.90      45.18        
135 Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR       NT      49.78        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mroczka, Kiera C          12 Unattached-MR          57.82      57.98        
                  27.67       57.98 (30.31)                                        
  2 Konop, Rebecca G          12 Express Swimming-MR    59.32      58.23        
                  28.04       58.23 (30.19)                                        
  3 Dean, Catherine A         12 LBA-MR               1:00.32      58.51        
                  28.86       58.51 (29.65)                                        
  4 Constantine, Jacqueline   11 AGUA-MR                59.85      59.35        
                  28.54       59.35 (30.81)                                        
  5 O'Brien, Kate             12 WISC-MR                59.67      59.66        
                  28.52       59.66 (31.14)                                        
  6 Kennedy, Mikayla          12 Unattached-MR        1:03.40    1:01.52        
                  29.79     1:01.52 (31.73)                                        
  7 Giordano, Sofia R         12 Express Swimming-MR  1:03.01    1:01.56        
                  29.20     1:01.56 (32.36)                                        
  8 Merone, Ali M             12 COND-MR              1:06.22    1:01.74        
                  29.39     1:01.74 (32.35)                                        
  9 Liu, Kaitlyn S            11 Unattached-MR        1:03.20    1:02.18        
                  29.64     1:02.18 (32.54)                                        
 10 Kim, Ashley               12 AGUA-MR              1:05.50    1:02.21        
                  30.35     1:02.21 (31.86)                                        
 11 Mack, Abby F              12 COND-MR              1:05.43    1:02.42        
                  29.56     1:02.42 (32.86)                                        
 12 Gelfand, Veronica         11 Express Swimming-MR  1:02.50    1:02.45        
                  29.97     1:02.45 (32.48)                                        
 13 Gennarelli, Gianna A      12 COND-MR              1:02.27    1:02.64        
                  30.21     1:02.64 (32.43)                                        
 14 Asch, Lexi                12 AGUA-MR              1:04.20    1:02.95        
                  30.77     1:02.95 (32.18)                                        
 15 Cimino, Izabella K        12 FA-MR                1:06.83    1:03.00        
                  30.40     1:03.00 (32.60)                                        
 16 Broderick, Catherine M    12 Express Swimming-MR  1:03.58    1:03.06        
                  30.11     1:03.06 (32.95)                                        
 17 Hussain, Sana             12 AGUA-MR              1:03.56    1:03.13        
                  30.22     1:03.13 (32.91)                                        
 18 Tula, Kelly A             11 Unattached-MR        1:05.42    1:03.43        
                  30.15     1:03.43 (33.28)                                        
 19 Bascon, Jaden R           12 COND-MR              1:06.93    1:03.62        
                  30.18     1:03.62 (33.44)                                        
 20 Taipale, Alina H          12 AGUA-MR              1:08.95    1:03.74        
                  30.48     1:03.74 (33.26)                                        
 21 Crane, Ruth A             12 IA-MR                1:10.50    1:03.76        
                  30.17     1:03.76 (33.59)                                        
 22 Davidson, Dawn H          11 LBA-MR               1:05.58    1:04.21        
                  30.17     1:04.21 (34.04)                                        
 23 Merone, Tricia A          12 COND-MR              1:12.62    1:04.45        
                  30.28     1:04.45 (34.17)                                        
 24 Eng, Amelie R             11 Express Swimming-MR  1:04.83    1:04.65        
                  30.90     1:04.65 (33.75)                                        
 25 Milla, Madison I          12 COND-MR              1:08.04    1:04.67        
                  31.48     1:04.67 (33.19)                                        
 26 Tyrrell, Lillie J         11 AGUA-MR              1:06.27    1:04.77        
                  30.56     1:04.77 (34.21)                                        
 27 Jordan, Noelle R          12 IA-MR                1:05.19    1:04.86        
                  30.92     1:04.86 (33.94)                                        
 28 Johnson, Lily R           12 AGUA-MR              1:06.72    1:05.17        
                  31.06     1:05.17 (34.11)                                        
 29 Golden, Alyssa            11 SSC-MR               1:04.81    1:05.25        
                  31.08     1:05.25 (34.17)                                        
 30 Basler, Anisa M           11 AGUA-MR              1:08.74    1:05.33        
                  30.94     1:05.33 (34.39)                                        
 31 Lee, Jasmine K            12 COND-MR              1:10.71    1:05.40        
                  31.32     1:05.40 (34.08)                                        
 32 Chen, Bessie              12 AGUA-MR              1:09.43    1:05.84        
                  31.86     1:05.84 (33.98)                                        
 33 Meade, Ashley R           12 LBA-MR               1:19.63    1:05.95        
                  31.70     1:05.95 (34.25)                                        
 34 Sodhi, Malika             12 FA-MR                1:10.44    1:06.37        
                  31.95     1:06.37 (34.42)                                        
 35 Brita, Mia                11 Express Swimming-MR  1:07.49    1:06.59        
                  31.69     1:06.59 (34.90)                                        
 36 Barnard, Victoria R       12 Express Swimming-MR  1:06.85    1:06.65        
                  31.11     1:06.65 (35.54)                                        
 37 Won, Corinna T            11 AGUA-MR              1:11.40    1:06.69        
                  31.46     1:06.69 (35.23)                                        
 38 Cepeda, Mariah F          12 FA-MR                1:10.56    1:06.72        
                  31.81     1:06.72 (34.91)                                        
 38 Guglielmo, Ava S          11 LBA-MR               1:09.36    1:06.72        
                  31.68     1:06.72 (35.04)                                        
 40 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR  1:08.86    1:06.80        
                  31.77     1:06.80 (35.03)                                        
 41 May, Arianna L            12 COND-MR              1:09.00    1:06.95        
                  31.91     1:06.95 (35.04)                                        
 42 Neary, Cara J             11 AGUA-MR              1:12.69    1:06.98        
                  31.22     1:06.98 (35.76)                                        
 43 Albuquerque Hsieh, Gabri  12 AGUA-MR              1:09.92    1:07.27        
                  32.39     1:07.27 (34.88)                                        
 44 Corrigan, Ava N           12 SSC-MR               1:09.67    1:07.49        
                  32.37     1:07.49 (35.12)                                        
 45 Krishnamurthy, Isha T     12 AGUA-MR              1:10.98    1:07.59        
                  32.32     1:07.59 (35.27)                                        
 46 Lin, Katrina              12 AGUA-MR              1:12.08    1:07.73        
                  32.76     1:07.73 (34.97)                                        
 47 Martinez, Alexandra S     11 SSC-MR               1:16.18    1:07.78        
                  32.72     1:07.78 (35.06)                                        
 48 Naughton, Kiera H         11 COND-MR              1:09.79    1:07.80        
                  32.17     1:07.80 (35.63)                                        
 49 Sullivan, Keira L         11 LBA-MR               1:10.03    1:07.81        
                  31.77     1:07.81 (36.04)                                        
 50 Fulnecky, Zoe L           12 AGUA-MR              1:13.38    1:08.06        
                  32.53     1:08.06 (35.53)                                        
 51 Moloney, Aislinn R        11 AGUA-MR              1:10.55    1:08.12        
                  32.94     1:08.12 (35.18)                                        
 52 Liang, Virginia           11 GATE-MR              1:11.53    1:08.24        
                  32.80     1:08.24 (35.44)                                        
 53 Smerechniak, Sofia        11 IA-MR                1:08.75    1:08.51        
                  32.23     1:08.51 (36.28)                                        
 54 Maher-Moylan, Isobel C    12 COND-MR              1:10.00    1:08.74        
                  32.91     1:08.74 (35.83)                                        
 54 Kim, Kodi K               11 AGUA-MR              1:14.04    1:08.74        
                  33.46     1:08.74 (35.28)                                        
 56 HU, Megan                 11 Unattached-MR        1:09.55    1:09.02        
                  32.98     1:09.02 (36.04)                                        
 57 Soberon, Isabelle A       12 Express Swimming-MR  1:11.28    1:09.31        
                  32.66     1:09.31 (36.65)                                        
 58 Haider, Pierce P          11 AGUA-MR              1:09.60    1:09.44        
                  33.06     1:09.44 (36.38)                                        
 59 Kiley, Cailinn R          12 FA-MR                1:10.26    1:09.69        
                  33.77     1:09.69 (35.92)                                        
 60 Walsh, Jessica M          11 Express Swimming-MR  1:14.35    1:09.81        
                  34.05     1:09.81 (35.76)                                        
 61 Dragseth, Ella L          11 AGUA-MR              1:15.30    1:10.13        
                  33.62     1:10.13 (36.51)                                        
 62 Buono, Serena E           12 IA-MR                1:06.72    1:10.18        
                  32.07     1:10.18 (38.11)                                        
 63 Gatterdam, Lyla           12 Silver Streaks-MR    1:10.43    1:10.28        
                  33.50     1:10.28 (36.78)                                        
 64 Sullivan, Lauren P        11 LBA-MR               1:11.53    1:10.35        
                  33.80     1:10.35 (36.55)                                        
 65 Cohen, Eliza H            11 AGUA-MR              1:11.29    1:10.42        
                  34.11     1:10.42 (36.31)                                        
 66 Siff-Scherr, Eve S        11 Express Swimming-MR  1:12.54    1:10.67        
                  33.84     1:10.67 (36.83)                                        
 67 Pereira, Paulina          11 SSC-MR               1:15.01    1:10.68        
                  33.67     1:10.68 (37.01)                                        
 68 Duch, Agnes               12 GATE-MR              1:13.86    1:10.97        
                  34.00     1:10.97 (36.97)                                        
 69 O'Neill, Jade R           11 COND-MR              1:16.47    1:11.10        
                  33.74     1:11.10 (37.36)                                        
 70 Yam, Kelly                12 Express Swimming-MR  1:13.57    1:11.39        
                  33.62     1:11.39 (37.77)                                        
 71 Mori, Maya                12 AGUA-MR              1:17.19    1:11.52        
                  34.07     1:11.52 (37.45)                                        
 72 Drapala, Olivia R         12 CSDC-MR              1:13.01    1:11.81        
                  34.71     1:11.81 (37.10)                                        
 73 Auth, Lillian G           11 AGUA-MR              1:12.28    1:11.98        
                  33.46     1:11.98 (38.52)                                        
 74 Hille, Amara V            11 IA-MR                1:16.77    1:12.01        
                  33.75     1:12.01 (38.26)                                        
 75 Sullivan, Maureen C       12 Express Swimming-MR  1:18.16    1:12.29        
                  33.28     1:12.29 (39.01)                                        
 76 Gigante, Taylor C         12 Express Swimming-MR  1:13.05    1:12.63        
                  34.59     1:12.63 (38.04)                                        
 77 McDougall, Marissa R      11 CSDC-MR              1:14.73    1:13.01        
                  33.78     1:13.01 (39.23)                                        
 78 Hayes, Kayla              11 WISC-MR              1:18.70    1:13.37        
                  34.83     1:13.37 (38.54)                                        
 79 Lin, Grace                12 GATE-MR              1:20.46    1:13.40        
                  34.81     1:13.40 (38.59)                                        
 80 Vogt, Olivia G            11 LBA-MR               1:14.90    1:13.46        
                  34.43     1:13.46 (39.03)                                        
 81 Cassidy, Alexa R          12 CSDC-MR              1:12.61    1:13.66        
                  34.18     1:13.66 (39.48)                                        
 82 Haas, Emma C              12 IA-MR                     NT    1:14.05        
                  34.61     1:14.05 (39.44)                                        
 83 Goldberg, Julia I         12 AGUA-MR              1:19.32    1:14.06        
                  35.03     1:14.06 (39.03)                                        
 84 Deangelis, Stephanie R    11 LBA-MR               1:17.15    1:14.44        
                  35.47     1:14.44 (38.97)                                        
 85 Fiore, Gabby R            11 SSC-MR               1:15.52    1:14.59        
                  35.83     1:14.59 (38.76)                                        
 86 Cacace, Aurelia J         12 IA-MR                1:15.44    1:14.79        
                  35.61     1:14.79 (39.18)                                        
 87 Rodzynek, Sophia N        11 AGUA-MR              1:18.26    1:14.84        
                  34.88     1:14.84 (39.96)                                        
 88 Johnston, Delaney M       12 LBA-MR               1:26.61    1:15.14        
                  36.19     1:15.14 (38.95)                                        
 89 Chun, Ellie Y             12 GATE-MR              1:20.25    1:15.20        
                  35.65     1:15.20 (39.55)                                        
 90 Parasnis, Gabriella A     12 Silver Streaks-MR    1:20.18    1:15.34        
                  35.90     1:15.34 (39.44)                                        
 91 Bailey, Elizabeth C       12 AGUA-MR              1:09.43    1:15.39        
                  34.07     1:15.39 (41.32)                                        
 92 Chan, Megan               11 Express Swimming-MR  1:22.52    1:15.43        
                  35.96     1:15.43 (39.47)                                        
 93 Palmer, Kaylee M          12 LBA-MR               1:19.19    1:15.77        
                  35.12     1:15.77 (40.65)                                        
 94 Krall, Brianna            11 CSDC-MR              1:16.65    1:15.79        
                  36.23     1:15.79 (39.56)                                        
 95 Liriano, Maya             11 GATE-MR              1:25.51    1:17.13        
                  37.22     1:17.13 (39.91)                                        
 96 Tomala-Reidel, EhVha M    12 COND-MR              1:35.00    1:17.27        
                  35.45     1:17.27 (41.82)                                        
 97 Seibold, Lily E           11 Express Swimming-MR  1:24.97    1:17.39        
                  37.55     1:17.39 (39.84)                                        
 98 Pritsch, Katia            11 AGUA-MR              1:22.82    1:17.66        
                  36.61     1:17.66 (41.05)                                        
 99 Hackel, Becca E           11 AGUA-MR              1:17.12    1:17.72        
                  35.98     1:17.72 (41.74)                                        
100 Howard, Alyssa            11 LBA-MR               1:21.61    1:18.02        
                  36.22     1:18.02 (41.80)                                        
101 Jimenez, Mae              11 AGUA-MR              1:23.28    1:18.23        
                  37.51     1:18.23 (40.72)                                        
102 Mullaney, Maggie D        11 WISC-MR              1:30.12    1:19.35        
                  36.92     1:19.35 (42.43)                                        
103 Burger, Helena A          11 AGUA-MR              1:21.79    1:19.89        
                  38.69     1:19.89 (41.20)                                        
104 Maler, Olivia B           11 Express Swimming-MR       NT    1:20.03        
                  37.20     1:20.03 (42.83)                                        
105 Hibbert, Laura            11 Silver Streaks-MR    1:24.45    1:20.88        
                  37.60     1:20.88 (43.28)                                        
106 Korzniewski, Anna-Ella    11 LBA-MR               1:22.36    1:20.90        
                  39.06     1:20.90 (41.84)                                        
107 Mikoleski, Marissa F      12 IA-MR                1:24.34    1:21.74        
                  39.60     1:21.74 (42.14)                                        
108 Bargellini, Alyssa K      11 Express Swimming-MR       NT    1:21.85        
                  37.17     1:21.85 (44.68)                                        
109 Stampfel, Rebecca M       11 CSDC-MR              1:26.74    1:22.94        
                  39.20     1:22.94 (43.74)                                        
110 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR               1:30.00    1:23.40        
                  38.54     1:23.40 (44.86)                                        
111 Blatter, Jade B           12 Silver Streaks-MR    1:23.80    1:23.64        
                  39.25     1:23.64 (44.39)                                        
112 Maynard, Samantha G       12 Express Swimming-MR       NT    1:23.93        
                  38.93     1:23.93 (45.00)                                        
113 Byers, Eva R              11 Express Swimming-MR       NT    1:24.22        
                  38.60     1:24.22 (45.62)                                        
114 O'Connell, Teagan A       11 LBA-MR               1:26.48    1:25.87        
                  39.13     1:25.87 (46.74)                                        
115 Garcia, Devynn A          11 WISC-MR              1:20.99    1:25.88        
                  40.37     1:25.88 (45.51)                                        
116 Michels, Grace C          12 SSC-MR               1:32.50    1:26.29        
                  41.15     1:26.29 (45.14)                                        
117 Mitchell, Georgia M       12 COND-MR              1:24.57    1:28.70        
                  42.68     1:28.70 (46.02)                                        
118 Harty, Emma               11 Express Swimming-MR  1:37.20    1:29.24        
                  41.58     1:29.24 (47.66)                                        
119 Seidenberg, Olivia F      11 Silver Streaks-MR    1:30.08    1:29.42        
                  41.25     1:29.42 (48.17)                                        
120 Fitzpatrick, Logan F      11 LBA-MR               2:00.00    1:34.40        
                  44.94     1:34.40 (49.46)                                        
121 Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR  1:32.22    1:34.86        
                  42.98     1:34.86 (51.88)                                        
122 Curran, Caleigh           11 IA-MR                1:32.29    1:35.10        
                  44.41     1:35.10 (50.69)                                        
123 Grant, Morgan E           11 COND-MR                   NT    1:37.66        
                  46.89     1:37.66 (50.77)                                        
124 Roberts, Cassandra        11 WISC-MR              1:48.30    1:39.51        
                  46.16     1:39.51 (53.35)                                        
125 Singhal, Anica            11 Express Swimming-MR       NT    1:49.47        
                  47.95   1:49.47 (1:01.52)                                        
126 Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR       NT    1:50.93        
                  51.02     1:50.93 (59.91)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Konop, Rebecca G          12 Express Swimming-MR  2:07.70    2:04.80        
                  28.85     1:00.41 (31.56)     1:32.79 (32.38)     2:04.80 (32.01)
  2 Mroczka, Kiera C          12 Unattached-MR        2:07.42    2:05.82        
                  28.35     1:00.00 (31.65)     1:32.88 (32.88)     2:05.82 (32.94)
  3 Gelfand, Veronica         11 Express Swimming-MR  2:14.18    2:10.52        
                  29.98     1:03.13 (33.15)     1:37.21 (34.08)     2:10.52 (33.31)
  4 Broderick, Catherine M    12 Express Swimming-MR  2:18.48    2:15.71        
                  30.70     1:05.62 (34.92)     1:41.14 (35.52)     2:15.71 (34.57)
  5 Liu, Kaitlyn S            11 Unattached-MR        2:16.64    2:15.85        
                  30.91     1:05.58 (34.67)     1:41.31 (35.73)     2:15.85 (34.54)
  6 Hyun, Faith               12 GATE-MR              2:21.67    2:16.46        
                  31.19     1:06.06 (34.87)     1:42.04 (35.98)     2:16.46 (34.42)
  7 Carpentieri, Jordan P     12 IA-MR                2:20.24    2:18.31        
                  31.40     1:06.74 (35.34)     1:42.89 (36.15)     2:18.31 (35.42)
  8 Arciniegas, Laura         11 COND-MR              2:19.32    2:18.42        
                  32.48     1:06.76 (34.28)     1:43.03 (36.27)     2:18.42 (35.39)
  9 Eng, Amelie R             11 Express Swimming-MR  2:21.91    2:19.73        
                  31.59     1:07.06 (35.47)     1:43.52 (36.46)     2:19.73 (36.21)
 10 Golden, Alyssa            11 SSC-MR               2:20.35    2:21.01        
                  31.97     1:07.83 (35.86)     1:44.45 (36.62)     2:21.01 (36.56)
 11 Rietmann, Morgan J        12 SSC-MR               2:24.87    2:21.74        
                  31.47     1:07.80 (36.33)     1:45.82 (38.02)     2:21.74 (35.92)
 12 Tula, Kelly A             11 Unattached-MR        2:26.03    2:22.44        
                  33.51     1:09.41 (35.90)     1:46.68 (37.27)     2:22.44 (35.76)
 13 Davidson, Dawn H          11 LBA-MR               2:22.90    2:22.61        
                  31.76     1:08.26 (36.50)     1:45.91 (37.65)     2:22.61 (36.70)
 14 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR  2:33.45    2:24.11        
                  33.82     1:11.55 (37.73)     1:48.80 (37.25)     2:24.11 (35.31)
 15 Paggi, Sofia C            11 LBA-MR                    NT    2:24.94        
                  33.51     1:10.71 (37.20)     1:49.70 (38.99)     2:24.94 (35.24)
 16 Soberon, Isabelle A       12 Express Swimming-MR  2:34.54    2:25.88        
                  33.88     1:11.16 (37.28)     1:48.56 (37.40)     2:25.88 (37.32)
 17 Guglielmo, Ava S          11 LBA-MR               2:40.00    2:28.65        
                  34.13     1:11.84 (37.71)     1:51.31 (39.47)     2:28.65 (37.34)
 18 Barnard, Victoria R       12 Express Swimming-MR  2:32.31    2:29.69        
                  32.62     1:09.33 (36.71)     1:49.39 (40.06)     2:29.69 (40.30)
 19 Meade, Ashley R           12 LBA-MR               2:45.31    2:29.89        
                  36.20     1:14.93 (38.73)     1:53.43 (38.50)     2:29.89 (36.46)
 20 Martinez, Alexandra S     11 SSC-MR               2:50.75    2:30.06        
                  33.76     1:12.03 (38.27)     1:52.94 (40.91)     2:30.06 (37.12)
 21 HU, Megan                 11 Unattached-MR        2:36.90    2:30.57        
                  33.35     1:11.34 (37.99)     1:51.04 (39.70)     2:30.57 (39.53)
 22 Lin, Katrina              12 AGUA-MR              2:42.26    2:32.07        
                  31.81     1:09.41 (37.60)     1:50.61 (41.20)     2:32.07 (41.46)
 23 Yam, Kelly                12 Express Swimming-MR  2:40.30    2:32.98        
                  34.87     1:13.87 (39.00)     1:54.67 (40.80)     2:32.98 (38.31)
 24 Corrigan, Ava N           12 SSC-MR               2:38.90    2:33.30        
                  42.14     1:05.11 (22.97)     1:40.98 (35.87)     2:33.30 (52.32)
 25 Dragseth, Ella L          11 AGUA-MR              2:41.28    2:35.52        
                  34.55     1:12.95 (38.40)     1:53.24 (40.29)     2:35.52 (42.28)
 26 McDougall, Marissa R      11 CSDC-MR              2:51.71    2:39.20        
                  36.04     1:17.57 (41.53)     1:59.36 (41.79)     2:39.20 (39.84)
 27 Gigante, Taylor C         12 Express Swimming-MR  2:44.38    2:40.50        
                  36.21     1:17.95 (41.74)     2:00.38 (42.43)     2:40.50 (40.12)
 28 Bailey, Elizabeth C       12 AGUA-MR              2:48.85    2:43.32        
                  36.25     1:17.60 (41.35)     2:01.52 (43.92)     2:43.32 (41.80)
 29 Liriano, Maya             11 GATE-MR              2:41.91    2:43.69        
                  36.85     1:19.69 (42.84)     2:02.39 (42.70)     2:43.69 (41.30)
 30 Chan, Megan               11 Express Swimming-MR  2:53.37    2:45.23        
                  36.71     1:18.71 (42.00)   2:45.23 (1:26.52)                    
 31 Vogt, Olivia G            11 LBA-MR               2:55.00    2:47.92        
                  36.93     1:18.95 (42.02)     2:03.63 (44.68)     2:47.92 (44.29)
 32 Lagasse, Emma G           11 Express Swimming-MR  2:52.49    2:49.93        
                  38.68     1:22.07 (43.39)     2:07.18 (45.11)     2:49.93 (42.75)
 33 Burger, Helena A          11 AGUA-MR              3:01.67    2:56.75        
                  38.94     1:24.87 (45.93)     2:11.88 (47.01)     2:56.75 (44.87)
 34 Howard, Alyssa            11 LBA-MR               3:15.00    2:58.91        
                  37.40     1:22.59 (45.19)     2:11.25 (48.66)     2:58.91 (47.66)
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Kate             12 WISC-MR              5:58.27    5:41.32        
                  29.19     1:02.44 (33.25)     1:36.61 (34.17)     2:11.66 (35.05)
        2:46.92 (35.26)     3:22.45 (35.53)     3:57.84 (35.39)     4:33.22 (35.38)
        5:08.41 (35.19)     5:41.32 (32.91)                                        
  2 Konop, Rebecca G          12 Express Swimming-MR  5:47.86    5:41.55        
                  31.34     1:05.79 (34.45)     1:40.41 (34.62)     2:15.43 (35.02)
        2:50.76 (35.33)     3:25.14 (34.38)     3:59.86 (34.72)     4:34.39 (34.53)
        5:08.65 (34.26)     5:41.55 (32.90)                                        
  3 Mroczka, Kiera C          12 Unattached-MR        5:45.90    5:42.64        
                  29.14     1:01.48 (32.34)     1:35.62 (34.14)     2:10.38 (34.76)
        2:46.15 (35.77)     3:21.55 (35.40)     3:57.14 (35.59)     4:33.39 (36.25)
        5:09.51 (36.12)     5:42.64 (33.13)                                        
  4 Gennarelli, Gianna A      12 COND-MR              5:44.22    5:45.80        
                  31.05     1:05.23 (34.18)     1:40.02 (34.79)     2:15.18 (35.16)
        2:50.30 (35.12)     3:25.55 (35.25)     4:00.97 (35.42)     4:36.36 (35.39)
        5:11.41 (35.05)     5:45.80 (34.39)                                        
  5 Gelfand, Veronica         11 Express Swimming-MR  5:56.36    5:49.02        
                  31.24     1:05.60 (34.36)     1:40.43 (34.83)     2:15.80 (35.37)
        2:51.16 (35.36)     3:27.35 (36.19)     4:03.20 (35.85)     4:39.55 (36.35)
        5:15.27 (35.72)     5:49.02 (33.75)                                        
  6 Bascon, Jaden R           12 COND-MR              6:20.38    6:03.75        
                  31.37     1:06.72 (35.35)     1:43.31 (36.59)     2:20.32 (37.01)
        2:57.90 (37.58)     3:35.46 (37.56)     4:13.16 (37.70)     4:51.04 (37.88)
        5:28.07 (37.03)     6:03.75 (35.68)                                        
  7 Broderick, Catherine M    12 Express Swimming-MR  6:15.16    6:05.09        
                  31.24     1:07.47 (36.23)     1:44.81 (37.34)     2:21.94 (37.13)
        2:59.35 (37.41)     3:36.65 (37.30)     4:14.18 (37.53)     4:52.21 (38.03)
        5:29.42 (37.21)     6:05.09 (35.67)                                        
  8 Liu, Kaitlyn S            11 Unattached-MR        6:18.53    6:08.47        
                  32.56     1:09.00 (36.44)     1:46.13 (37.13)     2:24.06 (37.93)
        3:02.72 (38.66)     3:41.03 (38.31)     4:18.59 (37.56)     4:55.70 (37.11)
        5:33.13 (37.43)     6:08.47 (35.34)                                        
  9 Milla, Madison I          12 COND-MR              6:10.71    6:11.13        
                  32.25     1:09.67 (37.42)     1:47.42 (37.75)     2:25.83 (38.41)
        3:03.89 (38.06)     3:41.73 (37.84)     4:20.39 (38.66)     4:58.26 (37.87)
        5:35.67 (37.41)     6:11.13 (35.46)                                        
 10 Eng, Amelie R             11 Express Swimming-MR  6:35.02    6:12.89        
                  33.28     1:10.57 (37.29)     1:49.42 (38.85)     2:28.05 (38.63)
        3:05.49 (37.44)     3:43.95 (38.46)     4:22.30 (38.35)     5:00.00 (37.70)
        5:37.33 (37.33)     6:12.89 (35.56)                                        
 11 Tula, Kelly A             11 Unattached-MR        6:36.35    6:13.98        
                  33.56     1:10.28 (36.72)     1:47.06 (36.78)     2:24.52 (37.46)
        3:02.04 (37.52)     3:40.23 (38.19)     4:18.55 (38.32)     4:58.34 (39.79)
        5:37.50 (39.16)     6:13.98 (36.48)                                        
 12 Giordano, Sofia R         12 Express Swimming-MR  6:23.11    6:14.89        
                  32.82     1:10.06 (37.24)     1:48.36 (38.30)     2:27.47 (39.11)
        3:06.60 (39.13)     3:45.56 (38.96)     4:24.23 (38.67)     5:02.87 (38.64)
        5:41.26 (38.39)     6:14.89 (33.63)                                        
 13 Rietmann, Morgan J        12 SSC-MR               6:31.86    6:14.94        
                  32.89     1:10.10 (37.21)     1:48.50 (38.40)     2:27.35 (38.85)
        3:06.48 (39.13)     3:44.87 (38.39)     4:23.90 (39.03)     5:03.51 (39.61)
        5:40.71 (37.20)     6:14.94 (34.23)                                        
 14 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR  6:25.43    6:16.53        
                  34.56     1:12.35 (37.79)     1:50.77 (38.42)     2:30.19 (39.42)
        3:09.04 (38.85)     3:47.91 (38.87)     4:26.77 (38.86)     5:04.88 (38.11)
        5:41.85 (36.97)     6:16.53 (34.68)                                        
 15 Walker, Lucy E            12 Silver Streaks-MR    6:27.20    6:17.28        
                  32.30     1:09.40 (37.10)     1:47.57 (38.17)     2:25.87 (38.30)
        3:04.71 (38.84)     3:44.61 (39.90)     4:23.40 (38.79)     5:03.04 (39.64)
        5:41.15 (38.11)     6:17.28 (36.13)                                        
 16 Golden, Alyssa            11 SSC-MR               6:32.86    6:17.58        
                  33.64     1:10.83 (37.19)     1:49.98 (39.15)     2:29.39 (39.41)
        3:07.94 (38.55)     3:46.64 (38.70)     4:25.33 (38.69)     5:03.85 (38.52)
        5:41.84 (37.99)     6:17.58 (35.74)                                        
 17 Cepeda, Mariah F          12 FA-MR                6:57.59    6:32.68        
                  34.15     1:12.31 (38.16)     1:51.84 (39.53)     2:31.18 (39.34)
        3:10.25 (39.07)     3:50.05 (39.80)     4:30.44 (40.39)     5:11.20 (40.76)
        5:52.20 (41.00)     6:32.68 (40.48)                                        
 18 HU, Megan                 11 Unattached-MR        6:35.43    6:34.46        
                  33.91     1:11.67 (37.76)     1:50.43 (38.76)     2:30.84 (40.41)
        3:12.06 (41.22)     3:53.17 (41.11)     4:34.08 (40.91)     5:14.24 (40.16)
        5:55.57 (41.33)     6:34.46 (38.89)                                        
 19 Soberon, Isabelle A       12 Express Swimming-MR  6:42.15    6:36.40        
                  35.17     1:14.10 (38.93)     1:54.03 (39.93)     2:34.60 (40.57)
        3:15.39 (40.79)     3:56.06 (40.67)     4:35.87 (39.81)     5:16.87 (41.00)
        5:58.19 (41.32)     6:36.40 (38.21)                                        
 20 Gatterdam, Lyla           12 Silver Streaks-MR    6:33.56    6:40.35        
                  34.66     1:14.56 (39.90)     1:55.57 (41.01)     2:36.52 (40.95)
        3:17.62 (41.10)     3:58.83 (41.21)     4:40.19 (41.36)     5:21.35 (41.16)
        6:01.68 (40.33)     6:40.35 (38.67)                                        
 21 Cohen, Eliza H            11 AGUA-MR              7:12.03    6:48.35        
                  37.92     1:20.42 (42.50)     2:01.96 (41.54)     2:43.49 (41.53)
        3:24.56 (41.07)     4:06.11 (41.55)     4:48.02 (41.91)     5:29.48 (41.46)
        6:10.80 (41.32)     6:48.35 (37.55)                                        
 22 Hornick, Jade E           12 Express Swimming-MR  6:46.73    6:48.51        
                  37.09     1:17.62 (40.53)     1:59.27 (41.65)     2:40.68 (41.41)
        3:22.49 (41.81)     4:04.59 (42.10)     4:47.04 (42.45)     5:27.94 (40.90)
        6:09.99 (42.05)     6:48.51 (38.52)                                        
 23 Gigante, Taylor C         12 Express Swimming-MR  6:24.32    6:54.40        
                  36.14     1:17.05 (40.91)     1:58.82 (41.77)     2:40.94 (42.12)
        3:22.88 (41.94)     4:05.74 (42.86)     4:48.77 (43.03)     5:31.52 (42.75)
        6:14.95 (43.43)     6:54.40 (39.45)                                        
 24 Walsh, Jessica M          11 Express Swimming-MR  7:16.29    7:02.53        
                  39.92     1:22.71 (42.79)     2:06.98 (44.27)     2:50.50 (43.52)
        3:33.07 (42.57)     4:15.70 (42.63)     4:58.96 (43.26)     5:41.79 (42.83)
        6:24.04 (42.25)     7:02.53 (38.49)                                        
 25 Fiore, Gabby R            11 SSC-MR               7:01.26    7:09.02        
                  38.20     1:20.56 (42.36)     2:03.17 (42.61)     2:46.79 (43.62)
        3:31.18 (44.39)     4:14.95 (43.77)     4:59.03 (44.08)     5:44.90 (45.87)
        6:28.38 (43.48)     7:09.02 (40.64)                                        
 26 Bailey, Elizabeth C       12 AGUA-MR              7:00.84    7:54.53        
                  43.07     1:28.52 (45.45)     2:14.56 (46.04)     3:02.94 (48.38)
        3:51.08 (48.14)     4:40.01 (48.93)     5:30.41 (50.40)     6:21.54 (51.13)
        7:11.84 (50.30)     7:54.53 (42.69)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mroczka, Kiera C          12 Unattached-MR          30.97      30.91        
  2 Jordan, Noelle R          12 IA-MR                  31.01      31.29        
  3 Mack, Abby F              12 COND-MR                31.59      31.97        
  4 Dean, Catherine A         12 LBA-MR                 33.33      32.42        
  5 Rietmann, Morgan J        12 SSC-MR                 32.46      32.55        
  5 O'Brien, Kate             12 WISC-MR                32.65      32.55        
  7 Giordano, Sofia R         12 Express Swimming-MR    32.96      32.76        
  8 Meador, Mollie S          12 AGUA-MR                34.52      33.19        
  9 Albuquerque Hsieh, Gabri  12 AGUA-MR                34.93      33.31        
 10 Won, Corinna T            11 AGUA-MR                36.60      33.54        
 11 Liu, Kaitlyn S            11 Unattached-MR          33.46      33.56        
 11 Merone, Ali M             12 COND-MR                33.98      33.56        
 13 Taipale, Alina H          12 AGUA-MR                35.33      33.60        
 14 Tyson, Natalie J          12 AGUA-MR                33.82      33.63        
 15 Cimino, Izabella K        12 FA-MR                  35.98      33.70        
 16 Basler, Anisa M           11 AGUA-MR                33.63      33.91        
 16 Konop, Rebecca G          12 Express Swimming-MR    34.23      33.91        
 18 Tula, Kelly A             11 Unattached-MR          33.44      33.93        
 19 Naughton, Kiera H         11 COND-MR                33.62      34.10        
 20 Walker, Lucy E            12 Silver Streaks-MR      34.71      34.13        
 21 Lin, Katrina              12 AGUA-MR                35.34      34.21        
 22 Golden, Alyssa            11 SSC-MR                 34.72      34.36        
 23 Asch, Lexi                12 AGUA-MR                33.18      34.38        
 24 Broderick, Catherine M    12 Express Swimming-MR    33.91      34.43        
 25 Guglielmo, Ava S          11 LBA-MR                 35.45      34.47        
 26 Chen, Bessie              12 AGUA-MR                35.42      34.48        
 27 Bell, Fiona L             11 AGUA-MR                34.33      34.50        
 28 Hussain, Sana             12 AGUA-MR                34.73      34.81        
 29 Gelfand, Veronica         11 Express Swimming-MR    33.57      34.94        
 30 Tyrrell, Lillie J         11 AGUA-MR                34.84      34.96        
 31 Neary, Cara J             11 AGUA-MR                34.44      35.03        
 32 Sullivan, Lauren P        11 LBA-MR                 35.89      35.04        
 33 Sullivan, Keira L         11 LBA-MR                 37.08      35.10        
 34 Maher-Moylan, Isobel C    12 COND-MR                34.32      35.15        
 35 May, Arianna L            12 COND-MR                34.74      35.22        
 36 Lee, Jasmine K            12 COND-MR                34.57      35.25        
 37 Buono, Serena E           12 IA-MR                  35.64      35.57        
 38 Milla, Madison I          12 COND-MR                36.31      35.64        
 39 Martinez, Alexandra S     11 SSC-MR                 36.02      35.67        
 40 Sullivan, Maureen C       12 Express Swimming-MR    36.23      35.72        
 41 Kim, Kodi K               11 AGUA-MR                35.71      35.81        
 42 Soberon, Isabelle A       12 Express Swimming-MR    36.54      35.86        
 43 Kiley, Cailinn R          12 FA-MR                  36.41      36.07        
 44 Hornick, Jade E           12 Express Swimming-MR    37.55      36.08        
 45 O'Neill, Jade R           11 COND-MR                38.42      36.16        
 46 Crane, Ruth A             12 IA-MR                  49.81      36.29        
 47 Fulnecky, Zoe L           12 AGUA-MR                37.15      36.41        
 48 Daly, Maura E             12 COND-MR                37.43      36.46        
 49 Merone, Tricia A          12 COND-MR                38.35      36.62        
 50 Brita, Mia                11 Express Swimming-MR    35.29      36.73        
 51 Johnson, Lily R           12 AGUA-MR                35.04      36.85        
 52 Pritsch, Alexia           11 AGUA-MR                37.97      37.00        
 53 Smerechniak, Sofia        11 IA-MR                  35.74      37.11        
 54 Liang, Virginia           11 GATE-MR                40.29      37.25        
 55 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR    39.34      37.32        
 56 Auth, Lillian G           11 AGUA-MR                39.15      37.66        
 57 Siff-Scherr, Eve S        11 Express Swimming-MR    39.34      37.68        
 58 Krall, Brianna            11 CSDC-MR                38.67      37.81        
 59 Yam, Kelly                12 Express Swimming-MR    37.27      37.91        
 60 Cohen, Eliza H            11 AGUA-MR                38.44      38.03        
 61 Duch, Agnes               12 GATE-MR                40.45      38.05        
 62 Gigante, Taylor C         12 Express Swimming-MR    39.84      38.12        
 63 Dragseth, Ella L          11 AGUA-MR                40.93      38.21        
 64 Deangelis, Stephanie R    11 LBA-MR                 41.59      38.25        
 65 Cacace, Aurelia J         12 IA-MR                  38.01      38.29        
 66 Haider, Pierce P          11 AGUA-MR                37.53      38.36        
 67 Meade, Ashley R           12 LBA-MR                 40.06      38.60        
 68 Byers, Eva R              11 Express Swimming-MR       NT      38.79        
 69 Gatterdam, Lyla           12 Silver Streaks-MR      38.76      38.86        
 70 Palmer, Kaylee M          12 LBA-MR                 41.30      38.98        
 71 Corrigan, Ava N           12 SSC-MR                 38.48      39.04        
 72 Hille, Amara V            11 IA-MR                  42.18      39.47        
 73 Barnard, Victoria R       12 Express Swimming-MR    40.62      39.50        
 74 Goldberg, Julia I         12 AGUA-MR                41.33      39.57        
 75 Cepeda, Mariah F          12 FA-MR                  39.49      39.61        
 76 Hayes, Kayla              11 WISC-MR                40.87      39.72        
 77 Parasnis, Gabriella A     12 Silver Streaks-MR      40.39      39.75        
 78 Vogt, Olivia G            11 LBA-MR                 39.13      39.87        
 79 Rodzynek, Sophia N        11 AGUA-MR                40.21      39.89        
 80 Lin, Grace                12 GATE-MR                38.99      39.97        
 81 Jimenez, Mae              11 AGUA-MR                40.00      39.98        
 82 O'Connell, Teagan A       11 LBA-MR                 41.28      40.20        
 83 Chun, Ellie Y             12 GATE-MR                40.42      40.23        
 84 McDougall, Marissa R      11 CSDC-MR                39.59      40.28        
 85 Pritsch, Katia            11 AGUA-MR                41.39      40.44        
 86 Lynch, Katherine A        11 LBA-MR               1:08.30      40.57        
 87 Maynard, Samantha G       12 Express Swimming-MR       NT      40.67        
 88 Tomala-Reidel, EhVha M    12 COND-MR                50.00      40.70        
 89 Burger, Helena A          11 AGUA-MR                42.69      41.74        
 90 Chan, Megan               11 Express Swimming-MR    42.19      41.81        
 91 Johnston, Delaney M       12 LBA-MR                 50.00      42.31        
 92 Haas, Emma C              12 IA-MR                  49.72      43.14        
 93 Casto, Isabella R         12 FA-MR                     NT      43.15        
 94 Korzniewski, Anna-Ella    11 LBA-MR                 44.45      43.18        
 95 Liriano, Maya             11 GATE-MR                44.49      43.23        
 96 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR                 46.99      43.31        
 97 Blatter, Jade B           12 Silver Streaks-MR      43.03      43.41        
 98 Mikoleski, Marissa F      12 IA-MR                  44.45      44.02        
 99 Mullaney, Maggie D        11 WISC-MR                45.77      44.15        
100 Stampfel, Rebecca M       11 CSDC-MR                45.17      44.49        
101 Curran, Caleigh           11 IA-MR                  45.59      44.50        
102 Mitchell, Georgia M       12 COND-MR                45.90      44.61        
103 Michels, Grace C          12 SSC-MR                 46.16      44.81        
104 Garcia, Devynn A          11 WISC-MR                44.39      45.12        
105 Seibold, Lily E           11 Express Swimming-MR    45.83      45.29        
106 Turner, Julia M           11 LBA-MR                 46.65      45.34        
107 Howard, Alyssa            11 LBA-MR                 45.25      45.92        
108 Maler, Olivia B           11 Express Swimming-MR       NT      46.30        
109 Harty, Emma               11 Express Swimming-MR    47.19      46.67        
110 Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR    44.32      47.01        
111 Seidenberg, Olivia F      11 Silver Streaks-MR      46.48      48.01        
112 Grant, Morgan E           11 COND-MR                53.82      49.43        
113 Roberts, Cassandra        11 WISC-MR                56.24      50.60        
114 Singhal, Anica            11 Express Swimming-MR       NT      52.20        
115 Fitzpatrick, Logan F      11 LBA-MR               1:00.00      53.24        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Constantine, Jacqueline   11 AGUA-MR              1:06.02    1:06.69        
                  32.86     1:06.69 (33.83)                                        
  2 Mack, Abby F              12 COND-MR              1:07.25    1:08.19        
                  33.47     1:08.19 (34.72)                                        
  3 O'Brien, Kate             12 WISC-MR              1:10.34    1:08.40        
                  33.60     1:08.40 (34.80)                                        
  4 Konop, Rebecca G          12 Express Swimming-MR  1:11.30    1:09.93        
                  34.41     1:09.93 (35.52)                                        
  5 Hyun, Faith               12 GATE-MR              1:10.63    1:10.05        
                  34.35     1:10.05 (35.70)                                        
  6 Dean, Catherine A         12 LBA-MR               1:11.08    1:10.47        
                  34.64     1:10.47 (35.83)                                        
  7 Liu, Kaitlyn S            11 Unattached-MR        1:12.04    1:10.63        
                  35.16     1:10.63 (35.47)                                        
  8 Kennedy, Mikayla          12 Unattached-MR        1:08.90    1:10.67        
                  35.01     1:10.67 (35.66)                                        
  9 Cimino, Izabella K        12 FA-MR                1:15.72    1:11.21        
                  34.82     1:11.21 (36.39)                                        
 10 Lee, Jasmine K            12 COND-MR              1:14.61    1:11.39        
                  34.46     1:11.39 (36.93)                                        
 11 Tula, Kelly A             11 Unattached-MR        1:13.77    1:11.63        
                  34.64     1:11.63 (36.99)                                        
 12 Kim, Ashley               12 AGUA-MR              1:13.42    1:11.64        
                  35.48     1:11.64 (36.16)                                        
 13 Giordano, Sofia R         12 Express Swimming-MR  1:21.00    1:12.03        
                  34.20     1:12.03 (37.83)                                        
 14 Arciniegas, Laura         11 COND-MR              1:12.45    1:12.06        
                  35.25     1:12.06 (36.81)                                        
 15 Tyson, Natalie J          12 AGUA-MR              1:13.52    1:12.13        
                  35.03     1:12.13 (37.10)                                        
 16 Iannone, Anna             11 WISC-MR              1:12.83    1:12.36        
                  34.97     1:12.36 (37.39)                                        
 17 Albuquerque Hsieh, Gabri  12 AGUA-MR              1:14.65    1:12.49        
                  35.28     1:12.49 (37.21)                                        
 18 Golden, Alyssa            11 SSC-MR               1:11.06    1:12.55        
                  35.93     1:12.55 (36.62)                                        
 19 Naughton, Kiera H         11 COND-MR              1:13.37    1:12.64        
                  35.02     1:12.64 (37.62)                                        
 20 Broderick, Catherine M    12 Express Swimming-MR  1:13.46    1:12.93        
                  35.69     1:12.93 (37.24)                                        
 21 Meador, Mollie S          12 AGUA-MR              1:15.56    1:13.14        
                  36.50     1:13.14 (36.64)                                        
 22 Asch, Lexi                12 AGUA-MR              1:12.71    1:13.42        
                  36.02     1:13.42 (37.40)                                        
 23 Lin, Katrina              12 AGUA-MR              1:17.55    1:13.92        
                  36.55     1:13.92 (37.37)                                        
 24 Sullivan, Keira L         11 LBA-MR               1:17.82    1:14.08        
                  36.00     1:14.08 (38.08)                                        
 25 Guglielmo, Ava S          11 LBA-MR               1:18.42    1:14.18        
                  36.27     1:14.18 (37.91)                                        
 26 Paggi, Sofia C            11 LBA-MR               1:17.15    1:14.30        
                  36.86     1:14.30 (37.44)                                        
 27 Hussain, Sana             12 AGUA-MR              1:14.18    1:14.73        
                  36.54     1:14.73 (38.19)                                        
 27 Gelfand, Veronica         11 Express Swimming-MR  1:11.47    1:14.73        
                  36.03     1:14.73 (38.70)                                        
 29 Bell, Fiona L             11 AGUA-MR              1:16.73    1:14.95        
                  37.08     1:14.95 (37.87)                                        
 30 Basler, Anisa M           11 AGUA-MR              1:13.01    1:15.24        
                  36.73     1:15.24 (38.51)                                        
 31 Soberon, Isabelle A       12 Express Swimming-MR  1:16.39    1:15.33        
                  37.11     1:15.33 (38.22)                                        
 32 May, Arianna L            12 COND-MR              1:17.59    1:15.90        
                  36.65     1:15.90 (39.25)                                        
 33 Tyrrell, Lillie J         11 AGUA-MR              1:16.97    1:16.32        
                  37.25     1:16.32 (39.07)                                        
 34 HU, Megan                 11 Unattached-MR        1:20.59    1:16.36        
                  37.68     1:16.36 (38.68)                                        
 35 Chen, Bessie              12 AGUA-MR              1:19.09    1:16.37        
                  37.89     1:16.37 (38.48)                                        
 36 Kim, Kodi K               11 AGUA-MR              1:18.11    1:16.83        
                  37.62     1:16.83 (39.21)                                        
 37 Andros, Brooke H          11 FA-MR                1:19.82    1:16.93        
                  37.95     1:16.93 (38.98)                                        
 38 Neary, Cara J             11 AGUA-MR              1:16.57    1:16.94        
                  37.35     1:16.94 (39.59)                                        
 39 Sullivan, Lauren P        11 LBA-MR               1:17.59    1:16.95        
                  37.50     1:16.95 (39.45)                                        
 40 Milla, Madison I          12 COND-MR              1:16.99    1:17.07        
                  37.73     1:17.07 (39.34)                                        
 41 Won, Corinna T            11 AGUA-MR              1:22.00    1:17.57        
                  36.47     1:17.57 (41.10)                                        
 42 Fitzpatrick, Karina Fitz  12 CSDC-MR              1:25.46    1:17.65        
                  37.43     1:17.65 (40.22)                                        
 43 Hornick, Jade E           12 Express Swimming-MR  1:18.90    1:18.10        
                  38.77     1:18.10 (39.33)                                        
 44 Maher-Moylan, Isobel C    12 COND-MR              1:16.30    1:18.12        
                  38.76     1:18.12 (39.36)                                        
 45 Giordano, Jessica M       12 FA-MR                1:23.37    1:18.18        
                  38.98     1:18.18 (39.20)                                        
 46 Johnson, Lily R           12 AGUA-MR              1:16.70    1:18.61        
                  39.14     1:18.61 (39.47)                                        
 47 Martinez, Alexandra S     11 SSC-MR               1:22.35    1:18.99        
                  38.11     1:18.99 (40.88)                                        
 48 Merone, Tricia A          12 COND-MR              1:23.85    1:19.29        
                  38.62     1:19.29 (40.67)                                        
 49 Khitin, Layla             12 AGUA-MR              1:24.66    1:19.41        
                  38.11     1:19.41 (41.30)                                        
 50 Fulnecky, Zoe L           12 AGUA-MR              1:20.17    1:19.72        
                  38.83     1:19.72 (40.89)                                        
 51 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR  1:18.30    1:19.75        
                  38.64     1:19.75 (41.11)                                        
 52 Cacace, Aurelia J         12 IA-MR                1:21.40    1:19.81        
                  39.05     1:19.81 (40.76)                                        
 53 Moloney, Aislinn R        11 AGUA-MR              1:22.01    1:19.88        
                  39.56     1:19.88 (40.32)                                        
 54 Yam, Kelly                12 Express Swimming-MR  1:21.71    1:19.99        
                  38.86     1:19.99 (41.13)                                        
 55 Brita, Mia                11 Express Swimming-MR  1:18.09    1:20.16        
                  38.38     1:20.16 (41.78)                                        
 56 Bolon, Isabella M         12 AGUA-MR              1:19.43    1:20.26        
                  39.20     1:20.26 (41.06)                                        
 57 Sullivan, Maureen C       12 Express Swimming-MR  1:20.17    1:20.59        
                  37.68     1:20.59 (42.91)                                        
 58 Duch, Agnes               12 GATE-MR              1:26.64    1:20.62        
                  39.40     1:20.62 (41.22)                                        
 59 Drapala, Olivia R         12 CSDC-MR              1:27.42    1:20.82        
                  38.77     1:20.82 (42.05)                                        
 60 Walsh, Jessica M          11 Express Swimming-MR  1:19.84    1:21.24        
                  40.90     1:21.24 (40.34)                                        
 60 Cassidy, Alexa R          12 CSDC-MR              1:23.09    1:21.24        
                  38.84     1:21.24 (42.40)                                        
 62 Cohen, Eliza H            11 AGUA-MR              1:22.11    1:21.27        
                  40.57     1:21.27 (40.70)                                        
 63 Corrigan, Ava N           12 SSC-MR               1:21.26    1:22.17        
                  40.85     1:22.17 (41.32)                                        
 64 Chiang, Kylie M           11 GATE-MR              1:26.21    1:22.31        
                  40.02     1:22.31 (42.29)                                        
 65 Auth, Lillian G           11 AGUA-MR              1:24.06    1:22.51        
                  40.47     1:22.51 (42.04)                                        
 66 Siff-Scherr, Eve S        11 Express Swimming-MR  1:26.80    1:22.75        
                  39.54     1:22.75 (43.21)                                        
 67 Pritsch, Alexia           11 AGUA-MR              1:25.72    1:22.77        
                  40.78     1:22.77 (41.99)                                        
 68 Gigante, Taylor C         12 Express Swimming-MR  1:25.46    1:22.91        
                  40.87     1:22.91 (42.04)                                        
 69 Langford, Elisabeth A     12 AGUA-MR              1:24.75    1:23.17        
                  40.84     1:23.17 (42.33)                                        
 70 Daly, Maura E             12 COND-MR              1:20.38    1:24.26        
                  40.81     1:24.26 (43.45)                                        
 71 Alexander, Riley E        12 CSDC-MR              1:40.00    1:24.68        
                  41.47     1:24.68 (43.21)                                        
 72 Barnard, Victoria R       12 Express Swimming-MR  1:23.32    1:24.82        
                  40.74     1:24.82 (44.08)                                        
 73 Hille, Amara V            11 IA-MR                1:27.65    1:24.93        
                  41.34     1:24.93 (43.59)                                        
 74 Gomez, Noah M             12 LBA-MR               1:32.41    1:25.79        
                  39.99     1:25.79 (45.80)                                        
 75 Pritsch, Katia            11 AGUA-MR              1:26.93    1:25.81        
                  41.83     1:25.81 (43.98)                                        
 76 Teele, Sanai O            11 Express Swimming-MR  1:26.48    1:25.84        
                  42.31     1:25.84 (43.53)                                        
 77 Vogt, Olivia G            11 LBA-MR               1:32.38    1:25.89        
                  40.97     1:25.89 (44.92)                                        
 78 Parasnis, Gabriella A     12 Silver Streaks-MR    1:27.21    1:26.09        
                  40.57     1:26.09 (45.52)                                        
 79 Rodzynek, Sophia N        11 AGUA-MR              1:29.31    1:26.24        
                  42.33     1:26.24 (43.91)                                        
 80 Lin, Skyler L             12 Swim Tech-MR              NT    1:26.61        
                  40.69     1:26.61 (45.92)                                        
 81 Jimenez, Mae              11 AGUA-MR              1:26.44    1:28.36        
                  42.42     1:28.36 (45.94)                                        
 82 Sanchez, Adriana S        12 GATE-MR              1:34.51    1:29.85        
                  43.65     1:29.85 (46.20)                                        
 83 Chan, Megan               11 Express Swimming-MR  1:34.92    1:30.12        
                  43.39     1:30.12 (46.73)                                        
 84 Seibold, Lily E           11 Express Swimming-MR  1:36.14    1:30.76        
                  45.31     1:30.76 (45.45)                                        
 85 Sisk, Maeve E             11 AGUA-MR              1:29.09    1:31.41        
                  44.42     1:31.41 (46.99)                                        
 86 Byers, Eva R              11 Express Swimming-MR       NT    1:31.99        
                  42.86     1:31.99 (49.13)                                        
 87 Burger, Helena A          11 AGUA-MR              1:32.02    1:33.07        
                  44.90     1:33.07 (48.17)                                        
 88 Korzniewski, Anna-Ella    11 LBA-MR               1:40.56    1:33.75        
                  45.89     1:33.75 (47.86)                                        
 89 Blatter, Jade B           12 Silver Streaks-MR    1:33.43    1:34.60        
                  47.03     1:34.60 (47.57)                                        
 90 Lotto, Gabby M            11 COND-MR              1:30.80    1:34.66        
                  46.39     1:34.66 (48.27)                                        
 91 Stampfel, Rebecca M       11 CSDC-MR              2:00.00    1:34.97        
                  45.87     1:34.97 (49.10)                                        
 92 Johnston, Delaney M       12 LBA-MR               1:45.00    1:36.51        
                  47.23     1:36.51 (49.28)                                        
 93 Honig, Sydney M           11 Express Swimming-MR  1:32.02    1:37.44        
                  44.83     1:37.44 (52.61)                                        
 94 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR               1:45.00    1:37.70        
                  46.66     1:37.70 (51.04)                                        
 95 Michels, Grace C          12 SSC-MR               1:51.28    1:39.07        
                  48.25     1:39.07 (50.82)                                        
 96 Mei, Karen                12 Swim Tech-MR              NT    1:39.48        
                  46.71     1:39.48 (52.77)                                        
 97 Howard, Alyssa            11 LBA-MR               1:46.11    1:40.01        
                  49.01     1:40.01 (51.00)                                        
 98 Seidenberg, Olivia F      11 Silver Streaks-MR    1:38.46    1:41.43        
                  48.23     1:41.43 (53.20)                                        
 99 Chung, Emme               12 Swim Tech-MR              NT    1:41.78        
                  48.62     1:41.78 (53.16)                                        
100 Roberts, Cassandra        11 WISC-MR              2:05.77    1:45.59        
                  50.81     1:45.59 (54.78)                                        
101 Grant, Morgan E           11 COND-MR                   NT    1:51.13        
                  54.64     1:51.13 (56.49)                                        
102 Fitzpatrick, Logan F      11 LBA-MR               2:00.00    2:05.21        
                  55.49   2:05.21 (1:09.72)                                        
 -- Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR  1:38.17         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  46.30          DQ (53.52)                                        
 -- Dragseth, Ella L          11 AGUA-MR              1:27.59         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  40.96          DQ (41.82)                                        
 -- Tomala-Reidel, EhVha M    12 COND-MR              1:45.00         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  47.65          DQ (48.45)                                        
 -- Mikoleski, Marissa F      12 IA-MR                1:33.59         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  45.42          DQ (48.01)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mroczka, Kiera C          12 Unattached-MR          39.54      35.61        
  2 Dean, Catherine A         12 LBA-MR                 36.91      36.09        
  3 Hornick, Jade E           12 Express Swimming-MR    38.25      37.30        
  4 Liu, Kaitlyn S            11 Unattached-MR          37.70      37.40        
  5 Davidson, Dawn H          11 LBA-MR                 39.39      37.59        
  6 Bell, Fiona L             11 AGUA-MR                39.10      37.73        
  7 Constantine, Jacqueline   11 AGUA-MR                35.98      37.85        
  8 Golden, Alyssa            11 SSC-MR                 39.62      38.22        
  9 Naughton, Kiera H         11 COND-MR                38.88      38.37        
 10 Gennarelli, Gianna A      12 COND-MR                36.58      38.42        
 11 Cimino, Izabella K        12 FA-MR                  40.97      38.44        
 12 Asch, Lexi                12 AGUA-MR                40.88      38.49        
 13 Eng, Amelie R             11 Express Swimming-MR    38.35      38.54        
 14 Won, Corinna T            11 AGUA-MR                37.80      38.71        
 15 Liang, Virginia           11 GATE-MR                40.46      38.92        
 16 Sodhi, Malika             12 FA-MR                  39.64      38.95        
 17 Jordan, Noelle R          12 IA-MR                  39.50      38.98        
 18 Krishnamurthy, Isha T     12 AGUA-MR                   NT      39.07        
 19 Giordano, Sofia R         12 Express Swimming-MR    40.57      39.08        
 20 Chen, Bessie              12 AGUA-MR                39.83      39.18        
 21 Soberon, Isabelle A       12 Express Swimming-MR    40.33      39.43        
 22 Albuquerque Hsieh, Gabri  12 AGUA-MR                39.80      39.62        
 23 Goldberg, Julia I         12 AGUA-MR                40.59      39.64        
 23 Konop, Rebecca G          12 Express Swimming-MR    41.54      39.64        
 25 Lee, Jasmine K            12 COND-MR                39.38      39.65        
 26 Tyrrell, Lillie J         11 AGUA-MR                41.95      39.74        
 26 Basler, Anisa M           11 AGUA-MR                43.48      39.74        
 28 Neary, Cara J             11 AGUA-MR                41.55      39.90        
 29 Kim, Ashley               12 AGUA-MR                41.20      40.04        
 30 Mori, Maya                12 AGUA-MR                39.60      40.08        
 31 Lin, Grace                12 GATE-MR                42.00      40.30        
 32 Kennedy, Mikayla          12 Unattached-MR          35.50      40.35        
 33 Hussain, Sana             12 AGUA-MR                43.39      40.50        
 33 Palmer, Kaylee M          12 LBA-MR                 41.33      40.50        
 35 Haider, Pierce P          11 AGUA-MR                41.93      40.60        
 36 Meade, Ashley R           12 LBA-MR                 42.30      40.66        
 37 Meador, Mollie S          12 AGUA-MR                43.05      40.67        
 38 Kiley, Cailinn R          12 FA-MR                  40.91      40.76        
 39 HU, Megan                 11 Unattached-MR          39.65      40.77        
 40 Parasnis, Gabriella A     12 Silver Streaks-MR      42.35      40.80        
 41 Bailey, Elizabeth C       12 AGUA-MR                42.79      40.82        
 42 Walsh, Jessica M          11 Express Swimming-MR    41.90      41.03        
 43 Daly, Maura E             12 COND-MR                46.64      41.07        
 44 Merone, Ali M             12 COND-MR                41.28      41.46        
 45 Lin, Katrina              12 AGUA-MR                42.66      41.53        
 46 Yam, Kelly                12 Express Swimming-MR    41.07      41.55        
 47 Tyson, Natalie J          12 AGUA-MR                41.86      41.64        
 48 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR    43.23      41.73        
 49 Crane, Ruth A             12 IA-MR                  58.65      42.06        
 50 Dragseth, Ella L          11 AGUA-MR                46.06      42.07        
 51 Martinez, Alexandra S     11 SSC-MR                 44.78      42.13        
 52 Siff-Scherr, Eve S        11 Express Swimming-MR    45.01      42.21        
 53 Kim, Kodi K               11 AGUA-MR                42.43      42.22        
 54 Hackel, Becca E           11 AGUA-MR                42.58      42.29        
 55 Merone, Tricia A          12 COND-MR                43.95      42.40        
 56 Deangelis, Stephanie R    11 LBA-MR                 44.24      42.49        
 57 Pereira, Paulina          11 SSC-MR                 41.07      42.71        
 58 Barnard, Victoria R       12 Express Swimming-MR    43.42      42.72        
 59 Fulnecky, Zoe L           12 AGUA-MR                48.66      42.81        
 60 McDougall, Marissa R      11 CSDC-MR                44.54      42.84        
 61 Rodzynek, Sophia N        11 AGUA-MR                43.46      42.88        
 62 O'Neill, Jade R           11 COND-MR                44.33      42.94        
 63 Sullivan, Lauren P        11 LBA-MR                 43.90      43.35        
 64 Sullivan, Keira L         11 LBA-MR                 43.68      43.72        
 65 Chun, Ellie Y             12 GATE-MR                44.49      43.86        
 66 Hibbert, Laura            11 Silver Streaks-MR      46.66      44.13        
 67 Guglielmo, Ava S          11 LBA-MR                 45.16      44.15        
 68 Michels, Grace C          12 SSC-MR                 45.01      44.62        
 69 Hille, Amara V            11 IA-MR                  46.88      44.68        
 70 Chan, Megan               11 Express Swimming-MR    45.71      44.70        
 71 Howard, Alyssa            11 LBA-MR                 44.97      44.78        
 72 Brita, Mia                11 Express Swimming-MR    46.45      45.14        
 73 Auth, Lillian G           11 AGUA-MR                48.40      45.39        
 74 Casto, Isabella R         12 FA-MR                     NT      45.41        
 75 Duch, Agnes               12 GATE-MR                47.68      45.87        
 76 Haas, Emma C              12 IA-MR                  52.45      46.42        
 77 Cassidy, Alexa R          12 CSDC-MR                50.24      46.45        
 78 Pritsch, Alexia           11 AGUA-MR                46.57      46.65        
 79 Drapala, Olivia R         12 CSDC-MR                46.42      46.68        
 80 Liriano, Maya             11 GATE-MR                47.13      46.77        
 81 Hayes, Kayla              11 WISC-MR                47.77      46.83        
 82 Pritsch, Katia            11 AGUA-MR                48.34      46.91        
 83 Corrigan, Ava N           12 SSC-MR                 43.55      46.93        
 84 Curran, Caleigh           11 IA-MR                  49.90      46.94        
 85 Johnston, Delaney M       12 LBA-MR                 48.24      47.03        
 86 Jimenez, Mae              11 AGUA-MR                49.45      47.38        
 87 Bargellini, Alyssa K      11 Express Swimming-MR       NT      47.39        
 88 Vogt, Olivia G            11 LBA-MR                 48.68      47.46        
 89 Lynch, Katherine A        11 LBA-MR               1:22.76      47.71        
 90 Burger, Helena A          11 AGUA-MR                48.29      48.06        
 91 Korzniewski, Anna-Ella    11 LBA-MR                 49.74      48.23        
 92 Krall, Brianna            11 CSDC-MR                48.97      48.77        
 93 Harty, Emma               11 Express Swimming-MR    49.67      49.55        
 94 O'Connell, Teagan A       11 LBA-MR                 51.40      49.62        
 95 Cacace, Aurelia J         12 IA-MR                  52.42      49.63        
 96 Maher-Moylan, Isobel C    12 COND-MR                48.00      49.78        
 97 Seibold, Lily E           11 Express Swimming-MR    53.28      49.81        
 98 Stampfel, Rebecca M       11 CSDC-MR                51.74      50.11        
 99 Mitchell, Georgia M       12 COND-MR                50.61      50.71        
100 Turner, Julia M           11 LBA-MR                 52.96      50.80        
101 Mikoleski, Marissa F      12 IA-MR                  51.79      51.09        
102 Maynard, Samantha G       12 Express Swimming-MR       NT      51.20        
103 Mullaney, Maggie D        11 WISC-MR                54.99      51.36        
104 Grant, Morgan E           11 COND-MR              1:02.59      51.56        
105 Garcia, Devynn A          11 WISC-MR                55.48      51.75        
106 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR                 55.00      51.88        
107 Byers, Eva R              11 Express Swimming-MR       NT      51.99        
108 Roberts, Cassandra        11 WISC-MR                57.72      52.95        
109 Seidenberg, Olivia F      11 Silver Streaks-MR      51.10      53.27        
110 Turner, Fiona M           12 LBA-MR               1:00.00      56.54        
111 Singhal, Anica            11 Express Swimming-MR       NT      57.71        
112 Maler, Olivia B           11 Express Swimming-MR       NT      58.18        
113 Fitzpatrick, Logan F      11 LBA-MR               1:00.00      58.23        
 -- Blatter, Jade B           12 Silver Streaks-MR      55.01         DQ        
      Arms two strokes underwater
 -- Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR    54.10         DQ        
      False start
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dean, Catherine A         12 LBA-MR               1:22.23    1:17.63        
                  37.79     1:17.63 (39.84)                                        
  2 O'Brien, Kate             12 WISC-MR              1:20.28    1:17.94        
                  37.56     1:17.94 (40.38)                                        
  3 Liu, Kaitlyn S            11 Unattached-MR        1:21.85    1:21.00        
                  38.51     1:21.00 (42.49)                                        
  4 Soberon, Isabelle A       12 Express Swimming-MR  1:24.67    1:22.66        
                  39.32     1:22.66 (43.34)                                        
  5 Fitzpatrick, Karina Fitz  12 CSDC-MR              1:25.51    1:22.68        
                  39.79     1:22.68 (42.89)                                        
  6 Davidson, Dawn H          11 LBA-MR               1:26.05    1:23.22        
                  40.01     1:23.22 (43.21)                                        
  7 Eng, Amelie R             11 Express Swimming-MR  1:23.64    1:23.60        
                  40.24     1:23.60 (43.36)                                        
  8 Liang, Virginia           11 GATE-MR              1:29.01    1:23.70        
                  39.74     1:23.70 (43.96)                                        
  9 Lee, Jasmine K            12 COND-MR              1:22.72    1:23.89        
                  39.30     1:23.89 (44.59)                                        
 10 Golden, Alyssa            11 SSC-MR               1:23.44    1:24.04        
                  40.83     1:24.04 (43.21)                                        
 11 HU, Megan                 11 Unattached-MR        1:30.52    1:24.16        
                  41.75     1:24.16 (42.41)                                        
 12 Hornick, Jade E           12 Express Swimming-MR  1:24.01    1:24.28        
                  41.01     1:24.28 (43.27)                                        
 13 Naughton, Kiera H         11 COND-MR              1:25.09    1:25.86        
                  40.44     1:25.86 (45.42)                                        
 14 Sodhi, Malika             12 FA-MR                1:32.58    1:26.10        
                  40.26     1:26.10 (45.84)                                        
 15 Albuquerque Hsieh, Gabri  12 AGUA-MR              1:27.53    1:26.71        
                  41.39     1:26.71 (45.32)                                        
 16 Goldberg, Julia I         12 AGUA-MR              1:25.74    1:26.82        
                  40.91     1:26.82 (45.91)                                        
 17 Cimino, Izabella K        12 FA-MR                1:32.04    1:27.12        
                  41.40     1:27.12 (45.72)                                        
 18 Won, Corinna T            11 AGUA-MR              1:30.40    1:27.56        
                  40.78     1:27.56 (46.78)                                        
 19 Giordano, Jessica M       12 FA-MR                1:30.33    1:27.64        
                  42.55     1:27.64 (45.09)                                        
 20 Taragano, Ellie M         12 COND-MR              1:29.88    1:27.66        
                  43.31     1:27.66 (44.35)                                        
 21 Tyrrell, Lillie J         11 AGUA-MR              1:28.47    1:27.76        
                  41.23     1:27.76 (46.53)                                        
 22 Parasnis, Gabriella A     12 Silver Streaks-MR    1:32.24    1:27.88        
                  42.23     1:27.88 (45.65)                                        
 23 Gomez, Noah M             12 LBA-MR               1:32.00    1:28.50        
                  41.81     1:28.50 (46.69)                                        
 24 Pereira, Paulina          11 SSC-MR               1:31.31    1:28.51        
                  41.85     1:28.51 (46.66)                                        
 25 Mack, Abby F              12 COND-MR              1:31.26    1:29.36        
                  42.99     1:29.36 (46.37)                                        
 26 Paggi, Sofia C            11 LBA-MR               1:38.97    1:29.53        
                  42.95     1:29.53 (46.58)                                        
 26 Yam, Kelly                12 Express Swimming-MR  1:27.90    1:29.53        
                  42.49     1:29.53 (47.04)                                        
 28 Meade, Ashley R           12 LBA-MR               1:27.02    1:29.61        
                  44.06     1:29.61 (45.55)                                        
 29 Rietmann, Morgan J        12 SSC-MR               1:28.43    1:30.10        
                  42.74     1:30.10 (47.36)                                        
 30 Haider, Pierce P          11 AGUA-MR              1:28.60    1:30.63        
                  42.78     1:30.63 (47.85)                                        
 31 Merone, Ali M             12 COND-MR              1:28.26    1:30.86        
                  42.28     1:30.86 (48.58)                                        
 32 O'Neill, Jade R           11 COND-MR              1:31.92    1:31.24        
                  43.44     1:31.24 (47.80)                                        
 33 Dragseth, Ella L          11 AGUA-MR              1:34.28    1:31.32        
                  43.97     1:31.32 (47.35)                                        
 34 Kim, Kodi K               11 AGUA-MR              1:31.87    1:32.24        
                  43.88     1:32.24 (48.36)                                        
 35 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR  1:31.52    1:32.46        
                  43.54     1:32.46 (48.92)                                        
 36 Barnard, Victoria R       12 Express Swimming-MR  1:35.24    1:32.49        
                  44.82     1:32.49 (47.67)                                        
 37 Cramer, Josephine D       11 AGUA-MR              1:33.93    1:32.61        
                  44.18     1:32.61 (48.43)                                        
 38 Chan, Megan               11 Express Swimming-MR  1:42.07    1:32.63        
                  45.49     1:32.63 (47.14)                                        
 39 Hackel, Becca E           11 AGUA-MR              1:34.97    1:32.89        
                  44.77     1:32.89 (48.12)                                        
 40 Bailey, Elizabeth C       12 AGUA-MR              1:32.25    1:32.91        
                  44.22     1:32.91 (48.69)                                        
 41 Palmer, Kaylee M          12 LBA-MR               1:34.83    1:33.12        
                  42.33     1:33.12 (50.79)                                        
 42 Chun, Ellie Y             12 GATE-MR              1:45.81    1:33.77        
                  44.87     1:33.77 (48.90)                                        
 43 Sullivan, Lauren P        11 LBA-MR               1:37.92    1:34.09        
                  44.49     1:34.09 (49.60)                                        
 44 Deangelis, Stephanie R    11 LBA-MR               1:39.84    1:34.54        
                  44.33     1:34.54 (50.21)                                        
 45 Michels, Grace C          12 SSC-MR               1:39.02    1:36.40        
                  46.74     1:36.40 (49.66)                                        
 46 Corrigan, Ava N           12 SSC-MR               1:36.60    1:36.96        
                  45.55     1:36.96 (51.41)                                        
 47 Rubinstein, Alexa M       12 AGUA-MR              1:35.97    1:37.32        
                  45.10     1:37.32 (52.22)                                        
 48 Merone, Tricia A          12 COND-MR              1:34.96    1:37.41        
                  46.92     1:37.41 (50.49)                                        
 49 Conroy, Elizabeth J       11 LBA-MR               1:57.69    1:38.07        
                  48.54     1:38.07 (49.53)                                        
 50 Cassidy, Alexa R          12 CSDC-MR              1:38.91    1:39.00        
                  47.82     1:39.00 (51.18)                                        
 51 Auth, Lillian G           11 AGUA-MR              1:45.94    1:39.70        
                  46.96     1:39.70 (52.74)                                        
 52 Liriano, Maya             11 GATE-MR              1:45.71    1:41.09        
                  48.61     1:41.09 (52.48)                                        
 53 Alexander, Riley E        12 CSDC-MR                   NT    1:41.11        
                  47.93     1:41.11 (53.18)                                        
 54 Howard, Alyssa            11 LBA-MR               1:43.83    1:41.78        
                  47.04     1:41.78 (54.74)                                        
 55 Brita, Mia                11 Express Swimming-MR  1:43.29    1:42.14        
                  48.57     1:42.14 (53.57)                                        
 56 Teele, Sanai O            11 Express Swimming-MR  1:38.02    1:42.28        
                  48.48     1:42.28 (53.80)                                        
 57 Rajpal, Nitya D           11 AGUA-MR              1:43.02    1:42.30        
                  50.19     1:42.30 (52.11)                                        
 58 Langford, Elisabeth A     12 AGUA-MR              1:40.70    1:42.60        
                  48.61     1:42.60 (53.99)                                        
 59 Johnston, Delaney M       12 LBA-MR               1:48.39    1:43.07        
                  48.80     1:43.07 (54.27)                                        
 60 Kerner, Lindsey           11 Express Swimming-MR  1:46.77    1:43.90        
                  48.50     1:43.90 (55.40)                                        
 61 Chung, Emme               12 Swim Tech-MR              NT    1:45.08        
                  48.65     1:45.08 (56.43)                                        
 62 Lynch, Katherine A        11 LBA-MR               2:30.00    1:45.10        
                  49.73     1:45.10 (55.37)                                        
 63 Barclay, Olivia L         11 FA-MR                     NT    1:45.18        
                  47.62     1:45.18 (57.56)                                        
 64 Korzniewski, Anna-Ella    11 LBA-MR               1:46.51    1:45.53        
                  50.87     1:45.53 (54.66)                                        
 65 Curran, Caleigh           11 IA-MR                1:49.29    1:45.78        
                  51.48     1:45.78 (54.30)                                        
 66 Mei, Karen                12 Swim Tech-MR              NT    1:46.04        
                  48.45     1:46.04 (57.59)                                        
 67 Vogt, Olivia G            11 LBA-MR               1:52.37    1:47.35        
                  48.85     1:47.35 (58.50)                                        
 68 Klimuszko, Caylee A       12 WISC-MR              1:59.99    1:48.70        
                  52.37     1:48.70 (56.33)                                        
 69 Lesser, Sara G            12 COND-MR                   NT    1:50.21        
                  51.43     1:50.21 (58.78)                                        
 70 Roberts, Cassandra        11 WISC-MR              2:09.54    1:53.38        
                  54.99     1:53.38 (58.39)                                        
 71 Seidenberg, Olivia F      11 Silver Streaks-MR    1:52.65    1:56.38        
                  53.64   1:56.38 (1:02.74)                                        
 72 Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR  1:59.56    2:01.78        
                  56.24   2:01.78 (1:05.54)                                        
 73 Fitzpatrick, Logan F      11 LBA-MR               2:15.00    2:10.01        
                1:01.35   2:10.01 (1:08.66)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carpentieri, Jordan P     12 IA-MR                  30.40      30.16        
  2 Kim, Ashley               12 AGUA-MR                30.94      30.62        
  3 Kennedy, Mikayla          12 Unattached-MR          33.40      30.63        
  4 Liu, Kaitlyn S            11 Unattached-MR          31.33      30.90        
  5 Hussain, Sana             12 AGUA-MR                30.40      31.04        
  6 Konop, Rebecca G          12 Express Swimming-MR    32.32      31.45        
  7 Paggi, Sofia C            11 LBA-MR                 32.75      31.50        
  8 Mack, Abby F              12 COND-MR                33.94      31.57        
  9 Eng, Amelie R             11 Express Swimming-MR    32.93      31.68        
 10 Asch, Lexi                12 AGUA-MR                31.19      31.71        
 11 Giordano, Sofia R         12 Express Swimming-MR    35.52      32.27        
 12 Basler, Anisa M           11 AGUA-MR                32.02      32.29        
 13 Milla, Madison I          12 COND-MR                32.00      32.34        
 14 Bell, Fiona L             11 AGUA-MR                33.84      32.47        
 15 Arciniegas, Laura         11 COND-MR                33.07      32.69        
 16 Dean, Catherine A         12 LBA-MR                 33.33      32.74        
 17 Taragano, Ellie M         12 COND-MR                33.46      32.79        
 18 Broderick, Catherine M    12 Express Swimming-MR    33.13      32.88        
 19 Iannone, Anna             11 WISC-MR                34.77      32.98        
 20 Tula, Kelly A             11 Unattached-MR          34.45      33.08        
 21 Tyson, Natalie J          12 AGUA-MR                33.84      33.18        
 22 Guglielmo, Ava S          11 LBA-MR                 33.96      33.19        
 23 Merone, Ali M             12 COND-MR                34.64      33.46        
 24 Meador, Mollie S          12 AGUA-MR                35.08      33.81        
 25 Martinez, Alexandra S     11 SSC-MR                 35.66      34.12        
 26 Rietmann, Morgan J        12 SSC-MR                 34.03      34.21        
 27 Naughton, Kiera H         11 COND-MR                33.51      34.49        
 28 Walsh, Jessica M          11 Express Swimming-MR    35.28      34.52        
 29 Gelfand, Veronica         11 Express Swimming-MR    33.35      34.81        
 30 Khitin, Layla             12 AGUA-MR                35.15      34.92        
 31 Siff-Scherr, Eve S        11 Express Swimming-MR    39.38      35.02        
 32 Krishnamurthy, Isha T     12 AGUA-MR                35.37      35.09        
 33 Hyun, Faith               12 GATE-MR                35.36      35.12        
 34 Hornick, Jade E           12 Express Swimming-MR    35.80      35.20        
 35 Smerechniak, Sofia        11 IA-MR                  39.49      35.46        
 36 Chiang, Kylie M           11 GATE-MR                36.66      35.47        
 37 Kim, Kodi K               11 AGUA-MR                34.39      35.73        
 38 Andros, Brooke H          11 FA-MR                  39.60      35.93        
 39 Meade, Ashley R           12 LBA-MR                 38.65      36.20        
 39 HU, Megan                 11 Unattached-MR          35.90      36.20        
 41 O'Neill, Jade R           11 COND-MR                38.34      36.31        
 42 Gomez, Noah M             12 LBA-MR                    NT      36.52        
 43 Sullivan, Keira L         11 LBA-MR                 37.56      36.57        
 44 Haider, Pierce P          11 AGUA-MR                37.10      36.69        
 45 Gatterdam, Lyla           12 Silver Streaks-MR      38.35      36.84        
 45 Chun, Ellie Y             12 GATE-MR                42.97      36.84        
 47 Gigante, Taylor C         12 Express Swimming-MR    38.54      36.91        
 48 Fulnecky, Zoe L           12 AGUA-MR                37.49      37.06        
 49 Sullivan, Maureen C       12 Express Swimming-MR    36.07      37.11        
 50 Barnard, Victoria R       12 Express Swimming-MR    36.49      37.19        
 51 Haas, Emma C              12 IA-MR                  36.33      37.22        
 52 Buono, Serena E           12 IA-MR                  38.64      37.33        
 53 Corrigan, Ava N           12 SSC-MR                 39.83      37.47        
 54 Pereira, Paulina          11 SSC-MR                 36.16      37.61        
 55 Teele, Sanai O            11 Express Swimming-MR    38.43      37.95        
 56 Conroy, Elizabeth J       11 LBA-MR                 44.40      38.05        
 57 Goldberg, Julia I         12 AGUA-MR                38.79      38.34        
 58 McDougall, Marissa R      11 CSDC-MR                36.83      38.36        
 59 Moloney, Aislinn R        11 AGUA-MR                36.54      38.39        
 60 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR       NT      38.53        
 60 Duch, Agnes               12 GATE-MR                41.11      38.53        
 62 Chan, Megan               11 Express Swimming-MR    40.27      38.62        
 63 Hibbert, Laura            11 Silver Streaks-MR      41.84      38.81        
 64 Palmer, Kaylee M          12 LBA-MR                 41.36      38.95        
 65 Deangelis, Stephanie R    11 LBA-MR                 38.53      39.12        
 65 Bargellini, Alyssa K      11 Express Swimming-MR    39.43      39.12        
 67 Brita, Mia                11 Express Swimming-MR    35.98      39.29        
 68 Maher-Moylan, Isobel C    12 COND-MR                40.00      39.80        
 68 Sanchez, Adriana S        12 GATE-MR                43.72      39.80        
 70 Yam, Kelly                12 Express Swimming-MR    40.18      39.97        
 71 Lotto, Gabby M            11 COND-MR                38.93      41.07        
 72 Sisk, Maeve E             11 AGUA-MR                41.15      41.16        
 73 Pritsch, Alexia           11 AGUA-MR                40.18      41.24        
 74 Rajpal, Nitya D           11 AGUA-MR                40.09      41.56        
 75 Hackel, Becca E           11 AGUA-MR                40.06      41.94        
 76 Pritsch, Katia            11 AGUA-MR                40.21      42.32        
 77 Lin, Skyler L             12 Swim Tech-MR              NT      42.61        
 78 Jimenez, Mae              11 AGUA-MR                43.72      43.91        
 79 Honig, Sydney M           11 Express Swimming-MR    40.42      43.99        
 80 Barclay, Olivia L         11 FA-MR                     NT      44.01        
 81 Korzniewski, Anna-Ella    11 LBA-MR                 44.93      44.10        
 82 Daly, Maura E             12 COND-MR                44.45      44.16        
 83 Maler, Olivia B           11 Express Swimming-MR       NT      44.55        
 84 Klimuszko, Caylee A       12 WISC-MR                49.77      44.77        
 85 Cramer, Josephine D       11 AGUA-MR                46.31      45.90        
 86 Kerner, Lindsey           11 Express Swimming-MR    46.51      46.28        
 87 Michels, Grace C          12 SSC-MR                 47.96      46.85        
 88 Byers, Eva R              11 Express Swimming-MR       NT      47.38        
 89 Seibold, Lily E           11 Express Swimming-MR    47.19      47.82        
 90 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR                 48.80      48.03        
 91 Lesser, Sara G            12 COND-MR              1:03.01      48.50        
 92 Grant, Morgan E           11 COND-MR              1:05.82      48.80        
 -- Jordan, Noelle R          12 IA-MR                  29.81         DQ        
      False start
 -- Bailey, Elizabeth C       12 AGUA-MR                37.44         DQ        
      One hand touch
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Kate             12 WISC-MR              1:08.35    1:06.83        
                  31.98     1:06.83 (34.85)                                        
  2 Kennedy, Mikayla          12 Unattached-MR        1:18.90    1:09.48        
                  32.23     1:09.48 (37.25)                                        
  3 Eng, Amelie R             11 Express Swimming-MR  1:10.99    1:10.01        
                  34.21     1:10.01 (35.80)                                        
  4 Constantine, Jacqueline   11 AGUA-MR              1:10.14    1:10.20        
                  32.61     1:10.20 (37.59)                                        
  5 Kim, Ashley               12 AGUA-MR              1:13.74    1:10.22        
                  33.91     1:10.22 (36.31)                                        
  6 Liu, Kaitlyn S            11 Unattached-MR        1:11.52    1:10.64        
                  33.58     1:10.64 (37.06)                                        
  7 Bascon, Jaden R           12 COND-MR              1:13.02    1:11.26        
                  33.32     1:11.26 (37.94)                                        
  8 Walker, Lucy E            12 Silver Streaks-MR    1:11.11    1:11.49        
                  34.31     1:11.49 (37.18)                                        
  9 Guglielmo, Ava S          11 LBA-MR               1:27.25    1:13.24        
                  34.10     1:13.24 (39.14)                                        
 10 Mack, Abby F              12 COND-MR              1:11.19    1:13.36        
                  34.70     1:13.36 (38.66)                                        
 11 Tula, Kelly A             11 Unattached-MR        1:18.34    1:13.46        
                  34.76     1:13.46 (38.70)                                        
 12 Milla, Madison I          12 COND-MR              1:10.96    1:13.52        
                  34.22     1:13.52 (39.30)                                        
 13 Konop, Rebecca G          12 Express Swimming-MR  1:13.81    1:14.92        
                  35.38     1:14.92 (39.54)                                        
 14 May, Arianna L            12 COND-MR              1:30.00    1:15.25        
                  35.02     1:15.25 (40.23)                                        
 15 Davidson, Dawn H          11 LBA-MR               1:17.21    1:15.37        
                  34.11     1:15.37 (41.26)                                        
 16 Dean, Catherine A         12 LBA-MR               1:24.43    1:15.93        
                  35.34     1:15.93 (40.59)                                        
 17 Taipale, Alina H          12 AGUA-MR              1:22.73    1:16.44        
                  36.37     1:16.44 (40.07)                                        
 18 Tyson, Natalie J          12 AGUA-MR              1:24.64    1:17.60        
                  37.22     1:17.60 (40.38)                                        
 19 Meador, Mollie S          12 AGUA-MR              1:20.80    1:18.16        
                  36.07     1:18.16 (42.09)                                        
 20 Bell, Fiona L             11 AGUA-MR              1:22.70    1:18.19        
                  34.86     1:18.19 (43.33)                                        
 21 Martinez, Alexandra S     11 SSC-MR               1:31.50    1:18.42        
                  38.37     1:18.42 (40.05)                                        
 22 Broderick, Catherine M    12 Express Swimming-MR  1:18.74    1:18.50        
                  36.46     1:18.50 (42.04)                                        
 23 HU, Megan                 11 Unattached-MR        1:31.01    1:18.57        
                  36.93     1:18.57 (41.64)                                        
 24 Lee, Jasmine K            12 COND-MR              1:49.79    1:18.83        
                  35.37     1:18.83 (43.46)                                        
 25 Gelfand, Veronica         11 Express Swimming-MR  1:17.67    1:20.70        
                  38.68     1:20.70 (42.02)                                        
 26 Naughton, Kiera H         11 COND-MR              1:28.90    1:21.01        
                  37.18     1:21.01 (43.83)                                        
 27 Rietmann, Morgan J        12 SSC-MR               1:19.53    1:21.67        
                  37.34     1:21.67 (44.33)                                        
 28 Mori, Maya                12 AGUA-MR              1:33.94    1:21.82        
                  38.55     1:21.82 (43.27)                                        
 29 Hornick, Jade E           12 Express Swimming-MR  1:23.94    1:21.88        
                  37.54     1:21.88 (44.34)                                        
 30 Barnard, Victoria R       12 Express Swimming-MR  1:24.47    1:22.71        
                  37.60     1:22.71 (45.11)                                        
 31 Merone, Ali M             12 COND-MR              1:28.88    1:23.30        
                  37.85     1:23.30 (45.45)                                        
 32 Lin, Grace                12 GATE-MR              1:25.53    1:24.04        
                  38.97     1:24.04 (45.07)                                        
 33 O'Neill, Jade R           11 COND-MR              1:34.24    1:24.89        
                  38.18     1:24.89 (46.71)                                        
 34 Gigante, Taylor C         12 Express Swimming-MR  1:26.60    1:24.94        
                  39.19     1:24.94 (45.75)                                        
 35 Sullivan, Maureen C       12 Express Swimming-MR  1:28.45    1:25.38        
                  37.58     1:25.38 (47.80)                                        
 36 Pereira, Paulina          11 SSC-MR               1:31.34    1:26.18        
                  39.52     1:26.18 (46.66)                                        
 37 Moloney, Aislinn R        11 AGUA-MR              1:36.63    1:27.46        
                  41.27     1:27.46 (46.19)                                        
 38 Cassidy, Alexa R          12 CSDC-MR              1:26.53    1:27.86        
                  39.40     1:27.86 (48.46)                                        
 39 Bargellini, Alyssa K      11 Express Swimming-MR       NT    1:27.90        
                  41.27     1:27.90 (46.63)                                        
 40 Johnson, Lily R           12 AGUA-MR              1:26.35    1:28.05        
                  39.49     1:28.05 (48.56)                                        
 41 Sodhi, Malika             12 FA-MR                1:53.96    1:28.28        
                  39.60     1:28.28 (48.68)                                        
 42 Duch, Agnes               12 GATE-MR              1:35.00    1:28.54        
                  41.79     1:28.54 (46.75)                                        
 43 Merone, Tricia A          12 COND-MR              1:46.10    1:29.08        
                  39.92     1:29.08 (49.16)                                        
 44 Chan, Megan               11 Express Swimming-MR  1:39.48    1:29.45        
                  42.85     1:29.45 (46.60)                                        
 45 Corrigan, Ava N           12 SSC-MR               1:31.10    1:30.34        
                  41.29     1:30.34 (49.05)                                        
 46 Soberon, Isabelle A       12 Express Swimming-MR  1:32.20    1:33.08        
                  42.27     1:33.08 (50.81)                                        
 47 Hackel, Becca E           11 AGUA-MR              1:42.06    1:33.73        
                  42.75     1:33.73 (50.98)                                        
 48 Fiore, Gabby R            11 SSC-MR               1:38.52    1:35.13        
                  45.58     1:35.13 (49.55)                                        
 49 Hibbert, Laura            11 Silver Streaks-MR    1:47.40    1:36.24        
                  41.61     1:36.24 (54.63)                                        
 50 Pritsch, Alexia           11 AGUA-MR              1:37.15    1:39.86        
                  43.06     1:39.86 (56.80)                                        
 51 Michels, Grace C          12 SSC-MR               1:55.00    1:44.36        
                  48.70     1:44.36 (55.66)                                        
 52 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR               1:45.83    1:47.61        
                  49.32     1:47.61 (58.29)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Kate             12 WISC-MR              1:09.19    1:08.76        
                  31.87     1:08.76 (36.89)                                        
  2 Asch, Lexi                12 AGUA-MR              1:08.60    1:08.81        
                  32.23     1:08.81 (36.58)                                        
  3 Constantine, Jacqueline   11 AGUA-MR              1:09.41    1:09.01        
                  31.26     1:09.01 (37.75)                                        
  4 Konop, Rebecca G          12 Express Swimming-MR  1:11.29    1:09.42        
                  31.94     1:09.42 (37.48)                                        
  5 Jordan, Noelle R          12 IA-MR                1:09.55    1:09.68        
                  31.75     1:09.68 (37.93)                                        
  6 Liu, Kaitlyn S            11 Unattached-MR        1:12.38    1:10.17        
                  32.82     1:10.17 (37.35)                                        
  7 Carpentieri, Jordan P     12 IA-MR                1:11.39    1:11.46        
                  34.41     1:11.46 (37.05)                                        
  8 Golden, Alyssa            11 SSC-MR               1:13.35    1:12.45        
                  34.41     1:12.45 (38.04)                                        
  9 Kennedy, Mikayla          12 Unattached-MR        1:10.90    1:12.94        
                  31.99     1:12.94 (40.95)                                        
 10 Davidson, Dawn H          11 LBA-MR               1:13.87    1:13.02        
                  34.63     1:13.02 (38.39)                                        
 11 Broderick, Catherine M    12 Express Swimming-MR  1:15.13    1:13.06        
                  34.25     1:13.06 (38.81)                                        
 12 Arciniegas, Laura         11 COND-MR              1:11.81    1:13.24        
                  33.74     1:13.24 (39.50)                                        
 13 Eng, Amelie R             11 Express Swimming-MR  1:16.63    1:13.44        
                  33.49     1:13.44 (39.95)                                        
 14 Mack, Abby F              12 COND-MR              1:11.01    1:13.79        
                  33.36     1:13.79 (40.43)                                        
 15 Giordano, Sofia R         12 Express Swimming-MR  1:16.48    1:13.98        
                  34.31     1:13.98 (39.67)                                        
 16 Cimino, Izabella K        12 FA-MR                1:19.47    1:14.17        
                  34.43     1:14.17 (39.74)                                        
 17 Gelfand, Veronica         11 Express Swimming-MR  1:13.82    1:14.22        
                  35.91     1:14.22 (38.31)                                        
 18 Chen, Bessie              12 AGUA-MR              1:17.92    1:14.77        
                  35.52     1:14.77 (39.25)                                        
 19 Milla, Madison I          12 COND-MR              1:14.35    1:14.88        
                  34.60     1:14.88 (40.28)                                        
 20 Rietmann, Morgan J        12 SSC-MR               1:15.32    1:14.96        
                  33.77     1:14.96 (41.19)                                        
 21 Lee, Jasmine K            12 COND-MR              1:16.48    1:15.02        
                  34.71     1:15.02 (40.31)                                        
 22 Tyson, Natalie J          12 AGUA-MR              1:18.17    1:15.03        
                  34.99     1:15.03 (40.04)                                        
 22 Merone, Ali M             12 COND-MR              1:16.06    1:15.03        
                  34.63     1:15.03 (40.40)                                        
 24 Iannone, Anna             11 WISC-MR              1:19.51    1:15.22        
                  34.41     1:15.22 (40.81)                                        
 25 Taragano, Ellie M         12 COND-MR              1:30.88    1:15.36        
                  35.08     1:15.36 (40.28)                                        
 26 Tula, Kelly A             11 Unattached-MR        1:17.64    1:15.66        
                  34.24     1:15.66 (41.42)                                        
 27 Albuquerque Hsieh, Gabri  12 AGUA-MR              1:21.74    1:16.01        
                  33.81     1:16.01 (42.20)                                        
 28 Naughton, Kiera H         11 COND-MR              1:14.03    1:16.04        
                  35.15     1:16.04 (40.89)                                        
 29 Krishnamurthy, Isha T     12 AGUA-MR              1:09.80    1:16.22        
                  34.64     1:16.22 (41.58)                                        
 30 Guglielmo, Ava S          11 LBA-MR               1:18.61    1:16.77        
                  33.93     1:16.77 (42.84)                                        
 31 HU, Megan                 11 Unattached-MR        1:18.52    1:16.78        
                  35.47     1:16.78 (41.31)                                        
 32 Lin, Katrina              12 AGUA-MR              1:18.34    1:17.12        
                  35.07     1:17.12 (42.05)                                        
 33 Khitin, Layla             12 AGUA-MR              1:25.28    1:17.14        
                  37.24     1:17.14 (39.90)                                        
 34 Hyun, Faith               12 GATE-MR              1:15.98    1:17.68        
                  35.35     1:17.68 (42.33)                                        
 35 Liang, Virginia           11 GATE-MR              1:22.54    1:17.86        
                  37.54     1:17.86 (40.32)                                        
 36 Martinez, Alexandra S     11 SSC-MR               1:18.59    1:18.19        
                  36.44     1:18.19 (41.75)                                        
 37 Soberon, Isabelle A       12 Express Swimming-MR  1:18.53    1:18.25        
                  37.61     1:18.25 (40.64)                                        
 38 Buono, Serena E           12 IA-MR                1:18.45    1:18.26        
                  35.93     1:18.26 (42.33)                                        
 39 Walsh, Jessica M          11 Express Swimming-MR  1:19.53    1:18.31        
                  36.97     1:18.31 (41.34)                                        
 40 Sullivan, Keira L         11 LBA-MR               1:19.99    1:18.65        
                  36.05     1:18.65 (42.60)                                        
 41 Johnson, Lily R           12 AGUA-MR              1:17.54    1:18.73        
                  36.63     1:18.73 (42.10)                                        
 42 Sodhi, Malika             12 FA-MR                1:19.79    1:19.00        
                  36.06     1:19.00 (42.94)                                        
 43 Meade, Ashley R           12 LBA-MR               1:22.63    1:19.27        
                  38.47     1:19.27 (40.80)                                        
 44 O'Neill, Jade R           11 COND-MR              1:22.77    1:19.31        
                  35.57     1:19.31 (43.74)                                        
 45 Bolon, Isabella M         12 AGUA-MR              1:17.07    1:19.40        
                  36.90     1:19.40 (42.50)                                        
 46 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR  1:20.84    1:20.14        
                  38.17     1:20.14 (41.97)                                        
 47 Gatterdam, Lyla           12 Silver Streaks-MR    1:22.51    1:20.20        
                  38.67     1:20.20 (41.53)                                        
 48 Sullivan, Lauren P        11 LBA-MR               1:22.15    1:20.79        
                  36.37     1:20.79 (44.42)                                        
 48 Smerechniak, Sofia        11 IA-MR                1:26.08    1:20.79        
                  36.83     1:20.79 (43.96)                                        
 50 Siff-Scherr, Eve S        11 Express Swimming-MR       NT    1:20.98        
                  36.75     1:20.98 (44.23)                                        
 51 Merone, Tricia A          12 COND-MR              1:18.69    1:21.16        
                  36.85     1:21.16 (44.31)                                        
 52 McDougall, Marissa R      11 CSDC-MR              1:24.18    1:21.86        
                  38.78     1:21.86 (43.08)                                        
 53 Moloney, Aislinn R        11 AGUA-MR              1:24.56    1:22.19        
                  38.51     1:22.19 (43.68)                                        
 54 Cohen, Eliza H            11 AGUA-MR              1:23.29    1:22.63        
                  39.53     1:22.63 (43.10)                                        
 55 Duch, Agnes               12 GATE-MR              1:28.54    1:23.19        
                  37.76     1:23.19 (45.43)                                        
 56 Pereira, Paulina          11 SSC-MR               1:21.80    1:23.74        
                  40.43     1:23.74 (43.31)                                        
 57 Parasnis, Gabriella A     12 Silver Streaks-MR    1:25.41    1:24.39        
                  40.19     1:24.39 (44.20)                                        
 58 Chun, Ellie Y             12 GATE-MR              1:24.97    1:24.61        
                  39.04     1:24.61 (45.57)                                        
 59 Drapala, Olivia R         12 CSDC-MR              1:25.46    1:24.64        
                  38.71     1:24.64 (45.93)                                        
 60 Gigante, Taylor C         12 Express Swimming-MR  1:22.28    1:25.09        
                  40.81     1:25.09 (44.28)                                        
 61 Rodzynek, Sophia N        11 AGUA-MR              1:36.23    1:25.69        
                  41.05     1:25.69 (44.64)                                        
 62 Hille, Amara V            11 IA-MR                1:34.95    1:25.96        
                  41.30     1:25.96 (44.66)                                        
 63 Palmer, Kaylee M          12 LBA-MR               1:24.69    1:26.21        
                  41.63     1:26.21 (44.58)                                        
 64 Deangelis, Stephanie R    11 LBA-MR               1:23.88    1:27.58        
                  40.01     1:27.58 (47.57)                                        
 65 Haas, Emma C              12 IA-MR                     NT    1:27.78        
                  42.05     1:27.78 (45.73)                                        
 66 Chan, Megan               11 Express Swimming-MR  1:28.47    1:27.86        
                  41.11     1:27.86 (46.75)                                        
 67 Rubinstein, Alexa M       12 AGUA-MR              1:28.57    1:28.10        
                  41.49     1:28.10 (46.61)                                        
 68 Bargellini, Alyssa K      11 Express Swimming-MR       NT    1:28.23        
                  40.02     1:28.23 (48.21)                                        
 69 Sisk, Maeve E             11 AGUA-MR              1:30.61    1:28.45        
                  42.51     1:28.45 (45.94)                                        
 70 Pritsch, Katia            11 AGUA-MR              1:32.22    1:28.63        
                  40.17     1:28.63 (48.46)                                        
 71 Rivkin, Emily R           12 LBA-MR               2:15.00    1:28.70        
                  39.71     1:28.70 (48.99)                                        
 72 Sanchez, Adriana S        12 GATE-MR              1:33.95    1:29.05        
                  40.87     1:29.05 (48.18)                                        
 73 Lin, Skyler L             12 Swim Tech-MR              NT    1:29.06        
                  41.36     1:29.06 (47.70)                                        
 74 Cacace, Aurelia J         12 IA-MR                1:28.27    1:30.89        
                  40.21     1:30.89 (50.68)                                        
 75 Hibbert, Laura            11 Silver Streaks-MR    1:35.33    1:31.02        
                  41.49     1:31.02 (49.53)                                        
 76 Korzniewski, Anna-Ella    11 LBA-MR               1:34.55    1:32.58        
                  45.74     1:32.58 (46.84)                                        
 77 Jimenez, Mae              11 AGUA-MR              1:32.49    1:33.03        
                  44.51     1:33.03 (48.52)                                        
 78 Burger, Helena A          11 AGUA-MR              1:31.85    1:33.20        
                  45.86     1:33.20 (47.34)                                        
 79 Seibold, Lily E           11 Express Swimming-MR  1:35.47    1:34.45        
                  45.56     1:34.45 (48.89)                                        
 80 Stampfel, Rebecca M       11 CSDC-MR              1:34.88    1:35.71        
                  44.66     1:35.71 (51.05)                                        
 81 Kerner, Lindsey           11 Express Swimming-MR  1:45.34    1:36.41        
                  47.47     1:36.41 (48.94)                                        
 82 Byers, Eva R              11 Express Swimming-MR       NT    1:36.50        
                  45.74     1:36.50 (50.76)                                        
 83 Blatter, Jade B           12 Silver Streaks-MR    1:32.54    1:36.73        
                  43.00     1:36.73 (53.73)                                        
 84 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR               1:39.07    1:36.90        
                  46.99     1:36.90 (49.91)                                        
 85 Klimuszko, Caylee A       12 WISC-MR              1:49.99    1:37.88        
                  47.92     1:37.88 (49.96)                                        
 86 Curran, Caleigh           11 IA-MR                     NT    1:38.37        
                  46.29     1:38.37 (52.08)                                        
 87 Lesser, Sara G            12 COND-MR              1:43.12    1:39.42        
                  47.49     1:39.42 (51.93)                                        
 88 Mikoleski, Marissa F      12 IA-MR                     NT    1:39.50        
                  49.89     1:39.50 (49.61)                                        
 89 Grant, Morgan E           11 COND-MR              2:08.84    1:47.61        
                  51.58     1:47.61 (56.03)                                        
 -- Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR       NT         DQ        
                  47.17        DQ (1:02.74)                                        
 -- Roberts, Cassandra        11 WISC-MR              2:05.55         DQ        
      No touch - fly
                  56.18          DQ (55.36)                                        
 -- Conroy, Elizabeth J       11 LBA-MR               2:00.00         DQ        
      Shoulders not at or past vertical towards breast off the wall - fly
                  42.70          DQ (49.62)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mroczka, Kiera C          12 Unattached-MR        2:23.51    2:21.65        
                  29.25     1:05.43 (36.18)     1:48.12 (42.69)     2:21.65 (33.53)
  2 Liu, Kaitlyn S            11 Unattached-MR        2:34.43    2:30.92        
                  32.80     1:11.98 (39.18)     1:55.04 (43.06)     2:30.92 (35.88)
  3 Carpentieri, Jordan P     12 IA-MR                2:33.33    2:31.30        
                  31.56     1:11.44 (39.88)     1:56.93 (45.49)     2:31.30 (34.37)
  4 Arciniegas, Laura         11 COND-MR              2:32.90    2:33.12        
                  33.26     1:11.77 (38.51)     1:57.97 (46.20)     2:33.12 (35.15)
  5 Golden, Alyssa            11 SSC-MR               2:34.61    2:34.13        
                  33.72     1:11.16 (37.44)     1:59.54 (48.38)     2:34.13 (34.59)
  6 Eng, Amelie R             11 Express Swimming-MR  2:38.87    2:34.51        
                  34.04     1:13.01 (38.97)     1:59.78 (46.77)     2:34.51 (34.73)
  7 Broderick, Catherine M    12 Express Swimming-MR  2:38.57    2:35.89        
                  34.87     1:14.21 (39.34)     2:02.93 (48.72)     2:35.89 (32.96)
  8 Gelfand, Veronica         11 Express Swimming-MR  2:39.89    2:36.23        
                  34.65     1:14.66 (40.01)     2:02.57 (47.91)     2:36.23 (33.66)
  9 Davidson, Dawn H          11 LBA-MR               2:42.77    2:38.41        
                  34.48     1:15.19 (40.71)     2:02.69 (47.50)     2:38.41 (35.72)
 10 Rietmann, Morgan J        12 SSC-MR               2:42.30    2:38.78        
                  36.72     1:14.78 (38.06)     2:05.32 (50.54)     2:38.78 (33.46)
 11 Hornick, Jade E           12 Express Swimming-MR  2:46.48    2:40.37        
                  36.32     1:17.91 (41.59)     2:05.19 (47.28)     2:40.37 (35.18)
 12 Hyun, Faith               12 GATE-MR              2:43.93    2:41.81        
                  36.11     1:14.01 (37.90)     2:06.66 (52.65)     2:41.81 (35.15)
 13 Guglielmo, Ava S          11 LBA-MR               3:00.00    2:41.91        
                  35.02     1:15.40 (40.38)     2:05.41 (50.01)     2:41.91 (36.50)
 14 Paggi, Sofia C            11 LBA-MR                    NT    2:43.17        
                  34.92     1:16.41 (41.49)     2:06.40 (49.99)     2:43.17 (36.77)
 15 HU, Megan                 11 Unattached-MR             NT    2:43.60        
                  36.58     1:16.26 (39.68)     2:04.28 (48.02)     2:43.60 (39.32)
 16 Tula, Kelly A             11 Unattached-MR        2:46.34    2:43.79        
                  34.42     1:14.46 (40.04)     2:08.88 (54.42)     2:43.79 (34.91)
 17 Soberon, Isabelle A       12 Express Swimming-MR  2:59.87    2:45.49        
                  40.33     1:21.53 (41.20)     2:07.94 (46.41)     2:45.49 (37.55)
 18 Martinez, Alexandra S     11 SSC-MR               3:10.08    2:47.10        
                  36.88     1:19.25 (42.37)     2:08.91 (49.66)     2:47.10 (38.19)
 19 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR  3:01.34    2:50.08        
                  40.54     1:24.39 (43.85)     2:14.77 (50.38)     2:50.08 (35.31)
 20 Corrigan, Ava N           12 SSC-MR               3:01.51    2:52.80        
                  40.41     1:24.44 (44.03)     2:15.64 (51.20)     2:52.80 (37.16)
 21 McDougall, Marissa R      11 CSDC-MR              3:04.39    2:57.50        
                  40.35     1:25.02 (44.67)     2:18.36 (53.34)     2:57.50 (39.14)
 22 Yam, Kelly                12 Express Swimming-MR  2:56.35    2:59.27        
                  42.37     1:27.87 (45.50)     2:18.59 (50.72)     2:59.27 (40.68)
 23 Gigante, Taylor C         12 Express Swimming-MR  3:14.53    3:01.31        
                  40.12     1:25.23 (45.11)     2:22.92 (57.69)     3:01.31 (38.39)
 24 Deangelis, Stephanie R    11 LBA-MR               3:20.00    3:03.37        
                  42.94     1:29.34 (46.40)     2:22.74 (53.40)     3:03.37 (40.63)
 25 Chan, Megan               11 Express Swimming-MR  3:13.21    3:04.14        
                  40.65     1:28.34 (47.69)     2:21.12 (52.78)     3:04.14 (43.02)
 26 Hackel, Becca E           11 AGUA-MR              3:23.60    3:05.16        
                  43.03     1:33.59 (50.56)     2:23.77 (50.18)     3:05.16 (41.39)
 27 Liriano, Maya             11 GATE-MR              3:19.00    3:07.58        
                  43.75     1:32.95 (49.20)     2:27.79 (54.84)     3:07.58 (39.79)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McIntyre, Gaby M          14 Express Swimming-MR    25.82      25.71        
  2 Thoms, Julia D            14 Express Swimming-MR    25.98      25.82        
  3 Shields, Madison B        13 Express Swimming-MR    26.34      26.53        
  4 Dwyer, Grace V            13 COND-MR                25.94      26.74        
  5 Spottiswood, Maya N       14 Express Swimming-MR    27.94      27.50        
  6 Bolotova, Nicole          14 IA-MR                  27.34      27.73        
  7 Williamson, Jaila C       13 Express Swimming-MR    28.30      27.79        
  8 Liang, Victoria           14 GATE-MR                28.50      27.89        
  9 Wojciechowski, Natalia    13 IA-MR                  27.92      28.07        
 10 Tantsyura, Eva D          14 Silver Streaks-MR      27.84      28.14        
 11 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR    28.28      28.15        
 12 Gazzara, Kaitlyn M        13 COND-MR                28.34      28.16        
 13 Fusaro, Jessie L          13 SSC-MR                 28.28      28.45        
 14 Anselmi, D'Arcy J         13 COND-MR                28.94      28.46        
 15 Maio, Kate                14 Express Swimming-MR    27.82      28.50        
 15 Drapala, Jenna M          14 CSDC-MR                26.90      28.50        
 17 Rosenberg, Sky S          13 COND-MR                28.61      28.60        
 18 Soberon, Sophia E         14 Express Swimming-MR    28.73      28.70        
 19 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR    29.42      28.89        
 19 Pucilowski, Gabriela      14 SSC-MR                 28.99      28.89        
 21 Bergin, Emily             14 LBA-MR                 29.24      28.92        
 22 Levine, Paige H           13 SSC-MR                 29.97      29.26        
 23 Wong, Reinesse            13 Silver Streaks-MR      31.16      29.32        
 24 Javaheri, Ariana C        14 AGUA-MR                29.81      29.41        
 25 Murphy, Marli             13 LBA-MR                 30.30      29.47        
 26 Governali, Johanna R      13 IA-MR                  29.40      29.50        
 27 Fiore, Bella G            13 SSC-MR                 29.03      29.54        
 28 Mulieri, Kelsey           13 WISC-MR                30.11      29.67        
 29 Laible, Amelia L          14 CSDC-MR                31.50      29.69        
 30 Arabadjiev, Ariana C      13 Unattached-MR          30.90      29.75        
 31 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR    29.78      29.81        
 32 Lawson, Livi C            13 COND-MR                32.51      30.09        
 33 Fan, Iris                 13 Express Swimming-MR    30.51      30.26        
 34 Abromavage, Reese W       13 AGUA-MR                31.10      30.34        
 35 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR    30.70      30.41        
 36 Trieff, Lily S            14 Silver Streaks-MR      30.14      30.69        
 37 Mallon, Faith E           14 COND-MR                30.56      31.02        
 38 Aguilar, Guadalupe        14 COND-MR                30.00      31.24        
 39 Biesaga, Emilia           13 FA-MR                  35.27      31.58        
 40 DeSantis, Lauren N        13 IA-MR                  31.90      31.81        
 41 Santopatre, Adrianna M    13 Express Swimming-MR    32.72      32.28        
 42 Manny, Eliza R            13 AGUA-MR                33.28      32.40        
 43 Hendricks-Donato, Jess T  13 CSDC-MR                34.78      32.93        
 44 Rateshwar, Janice         13 Express Swimming-MR    33.14      33.04        
 45 Mulaire, Sophie C         13 Silver Streaks-MR      34.11      33.22        
 46 Roberts, Salena           13 WISC-MR                34.02      33.71        
 47 Murphy, Jackie M          13 Express Swimming-MR    50.39      33.89        
 48 Minozzi, Marissa L        14 Silver Streaks-MR      32.79      34.25        
 49 Baker, Avery H            13 SSC-MR                 34.93      34.98        
 50 Petrelli, Jakie M         13 CSDC-MR                37.25      35.88        
 51 Fuoco, Kaitlyn E          13 Express Swimming-MR    34.17      36.14        
 52 Agront, Ari               13 CSDC-MR                   NT      36.15        
 53 Manfredonia, Carly J      13 CSDC-MR                37.23      36.41        
 54 Mitchell, Louisa M        14 COND-MR                33.87      36.81        
 55 Fishkin, Alyssa J         14 SSC-MR                 41.89      41.48        
 56 Kliatchka, Amy R          13 Silver Streaks-MR      40.11      42.01        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dwyer, Grace V            13 COND-MR                55.13      57.02        
                  27.39       57.02 (29.63)                                        
  2 Commike, Samantha N       14 FA-MR                  59.45      57.17        
                  27.62       57.17 (29.55)                                        
  3 Spottiswood, Maya N       14 Express Swimming-MR  1:01.15      59.39        
                  28.14       59.39 (31.25)                                        
  4 Ng, Trystan S             14 COND-MR              1:00.22      59.84        
                  28.73       59.84 (31.11)                                        
  5 Freeman, Cori S           13 COND-MR                59.11      59.88        
                  29.08       59.88 (30.80)                                        
  6 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  1:01.50    1:00.14        
                  28.40     1:00.14 (31.74)                                        
  7 Sullivan, Lauren G        14 Express Swimming-MR  1:00.03    1:00.47        
                  29.19     1:00.47 (31.28)                                        
  8 Brennan, Erin             14 Express Swimming-MR  1:00.33    1:00.62        
                  29.28     1:00.62 (31.34)                                        
  9 Liang, Victoria           14 GATE-MR              1:02.94    1:01.02        
                  29.60     1:01.02 (31.42)                                        
 10 Soberon, Sophia E         14 Express Swimming-MR  1:00.54    1:01.03        
                  29.10     1:01.03 (31.93)                                        
 11 Wojciechowski, Natalia    13 IA-MR                1:00.18    1:01.41        
                  29.42     1:01.41 (31.99)                                        
 12 Anselmi, D'Arcy J         13 COND-MR              1:03.56    1:01.47        
                  29.88     1:01.47 (31.59)                                        
 13 O'Brien, Amanda M         13 Express Swimming-MR  1:02.45    1:01.80        
                  30.00     1:01.80 (31.80)                                        
 14 Bolotova, Nicole          14 IA-MR                1:01.07    1:01.96        
                  29.73     1:01.96 (32.23)                                        
 15 Gazzara, Kaitlyn M        13 COND-MR              1:02.86    1:02.06        
                  30.43     1:02.06 (31.63)                                        
 16 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR  1:02.75    1:02.97        
                  30.41     1:02.97 (32.56)                                        
 17 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR  1:04.21    1:03.06        
                  29.98     1:03.06 (33.08)                                        
 18 Bergin, Emily             14 LBA-MR               1:05.66    1:03.16        
                  30.51     1:03.16 (32.65)                                        
 19 Fusaro, Jessie L          13 SSC-MR               1:05.33    1:03.82        
                  30.12     1:03.82 (33.70)                                        
 20 Garra, Gabrielle M        13 Express Swimming-MR  1:01.32    1:04.01        
                  30.37     1:04.01 (33.64)                                        
 21 Curtin, Stella S          14 LBA-MR               1:04.30    1:04.20        
                  31.16     1:04.20 (33.04)                                        
 22 Drapala, Jenna M          14 CSDC-MR                58.96    1:04.48        
                  30.52     1:04.48 (33.96)                                        
 23 Javaheri, Ariana C        14 AGUA-MR              1:02.76    1:04.70        
                  30.83     1:04.70 (33.87)                                        
 24 Rosenberg, Sky S          13 COND-MR              1:04.33    1:05.17        
                  30.66     1:05.17 (34.51)                                        
 25 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  1:04.88    1:05.33        
                  31.06     1:05.33 (34.27)                                        
 26 Arabadjiev, Ariana C      13 Unattached-MR        1:04.20    1:05.65        
                  31.99     1:05.65 (33.66)                                        
 27 Tantsyura, Eva D          14 Silver Streaks-MR    1:03.02    1:05.90        
                  31.03     1:05.90 (34.87)                                        
 28 Biesaga, Emilia           13 FA-MR                1:20.79    1:05.97        
                  31.87     1:05.97 (34.10)                                        
 29 Greene, Emily M           14 FA-MR                1:05.46    1:06.06        
                  32.23     1:06.06 (33.83)                                        
 30 Bowen, Lacey A            13 FA-MR                1:13.06    1:06.11        
                  32.00     1:06.11 (34.11)                                        
 31 Trieff, Lily S            14 Silver Streaks-MR    1:07.00    1:06.37        
                  32.22     1:06.37 (34.15)                                        
 32 Fan, Iris                 13 Express Swimming-MR  1:06.32    1:06.46        
                  31.06     1:06.46 (35.40)                                        
 33 Lawson, Livi C            13 COND-MR              1:06.35    1:06.73        
                  31.55     1:06.73 (35.18)                                        
 34 Sandoval, Hope E          13 FA-MR                1:09.59    1:07.12        
                  32.65     1:07.12 (34.47)                                        
 35 Wu, Olivia                13 Swim Tech-MR              NT    1:07.32        
                  31.51     1:07.32 (35.81)                                        
 36 Lennon, Caroline N        14 Silver Streaks-MR    1:05.21    1:07.52        
                  32.61     1:07.52 (34.91)                                        
 37 Levine, Madeline J        14 LBA-MR               1:05.46    1:07.54        
                  33.10     1:07.54 (34.44)                                        
 38 Wong, Reinesse            13 Silver Streaks-MR    1:10.13    1:08.27        
                  32.01     1:08.27 (36.26)                                        
 39 Starikovsky, Marina N     14 COND-MR              1:11.70    1:08.29        
                  32.24     1:08.29 (36.05)                                        
 40 Governali, Johanna R      13 IA-MR                1:05.03    1:08.82        
                  32.19     1:08.82 (36.63)                                        
 41 Aguilar, Guadalupe        14 COND-MR              1:05.00    1:09.99        
                  33.41     1:09.99 (36.58)                                        
 42 Cohen, Daya M             13 AGUA-MR              1:20.02    1:10.56        
                  33.31     1:10.56 (37.25)                                        
 43 Hendricks-Donato, Jess T  13 CSDC-MR              1:14.08    1:11.08        
                  33.96     1:11.08 (37.12)                                        
 44 DeSantis, Lauren N        13 IA-MR                1:07.95    1:11.17        
                  33.49     1:11.17 (37.68)                                        
 45 Rateshwar, Janice         13 Express Swimming-MR  1:14.16    1:12.04        
                  33.92     1:12.04 (38.12)                                        
 46 Ng, Kellie A              13 GATE-MR              1:22.58    1:12.09        
                  33.87     1:12.09 (38.22)                                        
 47 Santopatre, Adrianna M    13 Express Swimming-MR  1:13.86    1:12.13        
                  35.17     1:12.13 (36.96)                                        
 48 Neria, Amber              13 Swim Tech-MR              NT    1:13.52        
                  34.36     1:13.52 (39.16)                                        
 49 Brennan, Kelly            14 Express Swimming-MR  1:10.16    1:13.57        
                  33.86     1:13.57 (39.71)                                        
 50 Manny, Eliza R            13 AGUA-MR              1:13.26    1:14.86        
                  34.53     1:14.86 (40.33)                                        
 51 Nothnagle, Alexa G        13 Express Swimming-MR       NT    1:15.49        
                  37.26     1:15.49 (38.23)                                        
 52 Heitmuller, Maddie        13 CSDC-MR              1:34.93    1:15.56        
                  36.15     1:15.56 (39.41)                                        
 53 DeCuba, Sofia L           13 FA-MR                1:25.91    1:15.68        
                  34.65     1:15.68 (41.03)                                        
 54 Mulaire, Sophie C         13 Silver Streaks-MR    1:17.11    1:15.74        
                  36.62     1:15.74 (39.12)                                        
 55 Roberts, Salena           13 WISC-MR              1:16.14    1:15.86        
                  35.51     1:15.86 (40.35)                                        
 56 Minozzi, Marissa L        14 Silver Streaks-MR    1:12.25    1:16.26        
                  36.95     1:16.26 (39.31)                                        
 57 Liang, Annie              13 Swim Tech-MR              NT    1:17.06        
                  37.26     1:17.06 (39.80)                                        
 58 Manfredonia, Carly J      13 CSDC-MR              1:19.05    1:18.98        
                  39.02     1:18.98 (39.96)                                        
 59 Petrelli, Jakie M         13 CSDC-MR              1:27.32    1:19.40        
                  37.37     1:19.40 (42.03)                                        
 60 Ervin, Nia C              13 FA-MR                     NT    1:25.47        
                  40.68     1:25.47 (44.79)                                        
 61 Bello, Michelle H         14 Express Swimming-MR       NT    1:57.32        
                  53.43   1:57.32 (1:03.89)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dwyer, Grace V            13 COND-MR              1:57.17    2:02.16        
                  28.45       59.46 (31.01)     1:31.23 (31.77)     2:02.16 (30.93)
  2 Thoms, Julia D            14 Express Swimming-MR  2:05.17    2:03.04        
                  28.86     1:00.01 (31.15)     1:31.80 (31.79)     2:03.04 (31.24)
  3 McIntyre, Gaby M          14 Express Swimming-MR  2:08.00    2:05.68        
                  29.06     1:00.81 (31.75)     1:33.71 (32.90)     2:05.68 (31.97)
  4 Commike, Samantha N       14 FA-MR                2:09.35    2:05.83        
                  28.74     1:00.53 (31.79)     1:33.60 (33.07)     2:05.83 (32.23)
  5 Freeman, Cori S           13 COND-MR              2:08.61    2:07.05        
                  29.62     1:02.42 (32.80)     1:34.96 (32.54)     2:07.05 (32.09)
  6 Spottiswood, Maya N       14 Express Swimming-MR  2:06.64    2:08.01        
                  29.06     1:01.83 (32.77)     1:35.04 (33.21)     2:08.01 (32.97)
  7 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  2:10.33    2:08.23        
                  31.13     1:04.09 (32.96)     1:36.70 (32.61)     2:08.23 (31.53)
  8 Clayton, Caelan J         13 Express Swimming-MR  2:07.19    2:10.12        
                  29.29     1:01.48 (32.19)     1:35.66 (34.18)     2:10.12 (34.46)
  9 O'Brien, Amanda M         13 Express Swimming-MR  2:11.30    2:11.53        
                  30.72     1:03.69 (32.97)     1:37.61 (33.92)     2:11.53 (33.92)
 10 Ng, Trystan S             14 COND-MR              2:04.88    2:11.75        
                  29.74     1:02.82 (33.08)     1:37.43 (34.61)     2:11.75 (34.32)
 11 Arrascue, Sofia M         13 IA-MR                2:13.72    2:11.79        
                  29.52     1:02.46 (32.94)     1:37.79 (35.33)     2:11.79 (34.00)
 12 Wojciechowski, Natalia    13 IA-MR                2:12.68    2:13.77        
                  29.54     1:02.81 (33.27)     1:38.30 (35.49)     2:13.77 (35.47)
 13 Maio, Kate                14 Express Swimming-MR  2:11.26    2:13.96        
                  31.55     1:05.66 (34.11)     1:39.86 (34.20)     2:13.96 (34.10)
 14 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR  2:17.89    2:14.07        
                  30.12     1:03.59 (33.47)     1:38.93 (35.34)     2:14.07 (35.14)
 15 Gazzara, Kaitlyn M        13 COND-MR              2:12.72    2:14.55        
                  31.27     1:05.17 (33.90)     1:40.05 (34.88)     2:14.55 (34.50)
 16 Anselmi, D'Arcy J         13 COND-MR              2:20.60    2:15.82        
                  32.04     1:06.10 (34.06)     1:41.66 (35.56)     2:15.82 (34.16)
 17 Liang, Victoria           14 GATE-MR              2:18.68    2:17.42        
                  31.95     1:06.88 (34.93)     1:43.37 (36.49)     2:17.42 (34.05)
 18 Levine, Paige H           13 SSC-MR               2:28.18    2:18.94        
                  31.04     1:06.41 (35.37)     1:43.31 (36.90)     2:18.94 (35.63)
 19 Biesaga, Emilia           13 FA-MR                     NT    2:21.77        
                  33.28     1:09.13 (35.85)     1:45.59 (36.46)     2:21.77 (36.18)
 20 Mulieri, Kelsey           13 WISC-MR              2:28.30    2:21.84        
                  32.97     1:09.72 (36.75)     1:46.86 (37.14)     2:21.84 (34.98)
 21 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  2:20.48    2:22.13        
                  32.40     1:08.81 (36.41)     1:45.37 (36.56)     2:22.13 (36.76)
 22 Bolotova, Nicole          14 IA-MR                2:16.42    2:22.65        
                  31.22     1:07.38 (36.16)     1:46.66 (39.28)     2:22.65 (35.99)
 23 Rosenberg, Sky S          13 COND-MR              2:23.62    2:23.14        
                  31.92     1:08.03 (36.11)     1:45.99 (37.96)     2:23.14 (37.15)
 24 Bergin, Emily             14 LBA-MR               2:37.55    2:23.83        
                  32.82     1:09.31 (36.49)     1:47.02 (37.71)     2:23.83 (36.81)
 25 Arabadjiev, Ariana C      13 Unattached-MR        2:19.90    2:24.04        
                  32.56     1:07.88 (35.32)     1:46.56 (38.68)     2:24.04 (37.48)
 26 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR  2:23.53    2:24.16        
                  33.75     1:09.62 (35.87)     1:47.05 (37.43)     2:24.16 (37.11)
 27 Murphy, Marli             13 LBA-MR               2:50.00    2:24.76        
                  32.92     1:09.76 (36.84)     1:49.08 (39.32)     2:24.76 (35.68)
 28 Sandoval, Hope E          13 FA-MR                     NT    2:25.42        
                  33.69     1:10.67 (36.98)     1:48.69 (38.02)     2:25.42 (36.73)
 29 Aguilar, Guadalupe        14 COND-MR              2:27.01    2:27.41        
                  33.78     1:11.10 (37.32)     1:49.58 (38.48)     2:27.41 (37.83)
 30 Governali, Johanna R      13 IA-MR                2:22.39    2:27.67        
                  32.80     1:10.52 (37.72)     1:50.55 (40.03)     2:27.67 (37.12)
 31 Mallon, Faith E           14 COND-MR              2:32.95    2:28.69        
                  34.56     1:12.41 (37.85)     1:51.26 (38.85)     2:28.69 (37.43)
 32 DeSantis, Lauren N        13 IA-MR                     NT    2:28.78        
                  34.02     1:11.77 (37.75)     1:51.67 (39.90)     2:28.78 (37.11)
 33 Abromavage, Reese W       13 AGUA-MR              2:29.57    2:29.61        
                  33.15     1:11.15 (38.00)     1:51.19 (40.04)     2:29.61 (38.42)
 34 Fan, Iris                 13 Express Swimming-MR  2:27.09    2:30.86        
                  33.33     1:10.72 (37.39)     1:51.80 (41.08)     2:30.86 (39.06)
 35 Fiore, Bella G            13 SSC-MR               2:28.60    2:31.31        
                  33.49     1:11.77 (38.28)     1:51.44 (39.67)     2:31.31 (39.87)
 36 Wong, Reinesse            13 Silver Streaks-MR    2:47.20    2:32.74        
                  33.84     1:11.83 (37.99)     1:52.92 (41.09)     2:32.74 (39.82)
 37 Lennon, Caroline N        14 Silver Streaks-MR    2:37.13    2:33.62        
                  33.31     1:11.18 (37.87)     1:52.54 (41.36)     2:33.62 (41.08)
 38 Santopatre, Adrianna M    13 Express Swimming-MR  2:47.94    2:33.91        
                  36.64     1:15.50 (38.86)     1:54.96 (39.46)     2:33.91 (38.95)
 39 Hendricks-Donato, Jess T  13 CSDC-MR              2:40.53    2:36.60        
                  35.77     1:16.01 (40.24)     1:57.41 (41.40)     2:36.60 (39.19)
 40 Rimsky, Sophia            14 Aquaflames-MR        2:43.11    2:43.71        
                  37.24     1:18.72 (41.48)     2:01.78 (43.06)     2:43.71 (41.93)
 41 Manny, Eliza R            13 AGUA-MR              2:44.42    2:45.82        
                  36.21     1:17.87 (41.66)     2:03.46 (45.59)     2:45.82 (42.36)
 42 Mulaire, Sophie C         13 Silver Streaks-MR    2:47.11    2:50.95        
                  38.67     1:22.70 (44.03)     2:09.14 (46.44)     2:50.95 (41.81)
 43 Murphy, Jackie M          13 Express Swimming-MR  2:58.76    2:51.56        
                  39.98     1:23.94 (43.96)     2:09.94 (46.00)     2:51.56 (41.62)
 44 Petrelli, Jakie M         13 CSDC-MR              3:05.25    2:53.11        
                  37.57     1:22.66 (45.09)     2:10.60 (47.94)     2:53.11 (42.51)
 45 Fuoco, Kaitlyn E          13 Express Swimming-MR  2:53.46    3:03.03        
                  39.79     1:24.80 (45.01)     2:13.31 (48.51)     3:03.03 (49.72)
 46 Agront, Ari               13 CSDC-MR                   NT    3:06.50        
                  38.45     1:25.10 (46.65)     2:16.38 (51.28)     3:06.50 (50.12)
 -- Matatov, Michelle         13 Aquaflames-MR             NT        DNF        
      Did not finish
                  51.82                                                            
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dwyer, Grace V            13 COND-MR              5:14.11    5:19.66        
                  28.62       59.66 (31.04)     1:31.17 (31.51)     2:03.02 (31.85)
        2:35.39 (32.37)     3:08.11 (32.72)     3:41.12 (33.01)     4:14.29 (33.17)
        4:47.50 (33.21)     5:19.66 (32.16)                                        
  2 Arciniegas, Francesca     14 COND-MR              5:26.78    5:21.80        
                  28.89     1:00.29 (31.40)     1:32.27 (31.98)     2:04.70 (32.43)
        2:37.37 (32.67)     3:10.09 (32.72)     3:42.98 (32.89)     4:16.39 (33.41)
        4:49.76 (33.37)     5:21.80 (32.04)                                        
  3 O'Brien, Amanda M         13 Express Swimming-MR  5:40.65    5:42.61        
                  30.93     1:04.72 (33.79)     1:39.12 (34.40)     2:14.09 (34.97)
        2:49.45 (35.36)     3:24.59 (35.14)     3:59.63 (35.04)     4:34.43 (34.80)
        5:09.17 (34.74)     5:42.61 (33.44)                                        
  4 Brennan, Erin             14 Express Swimming-MR  6:08.94    5:43.29        
                  30.96     1:04.77 (33.81)     1:39.24 (34.47)     2:14.12 (34.88)
        2:49.33 (35.21)     3:24.49 (35.16)     4:00.02 (35.53)     4:34.65 (34.63)
        5:10.06 (35.41)     5:43.29 (33.23)                                        
  5 Anton, Olivia             13 AGUA-MR              5:50.01    5:47.10        
                  31.56     1:05.91 (34.35)     1:40.58 (34.67)     2:15.60 (35.02)
        2:50.84 (35.24)     3:27.19 (36.35)     4:03.86 (36.67)     4:39.99 (36.13)
        5:15.15 (35.16)     5:47.10 (31.95)                                        
  6 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  5:45.22    5:47.77        
                  31.17     1:05.34 (34.17)     1:40.89 (35.55)     2:16.31 (35.42)
        2:51.74 (35.43)     3:28.36 (36.62)     4:04.50 (36.14)     4:40.21 (35.71)
        5:14.39 (34.18)     5:47.77 (33.38)                                        
  7 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  6:01.23    5:55.20        
                  31.03     1:05.86 (34.83)     1:43.03 (37.17)     2:19.13 (36.10)
        2:56.10 (36.97)     3:32.64 (36.54)     4:08.76 (36.12)     4:44.85 (36.09)
        5:20.73 (35.88)     5:55.20 (34.47)                                        
  8 Gazzara, Kaitlyn M        13 COND-MR              6:13.08    5:55.31        
                  32.01     1:06.67 (34.66)     1:41.82 (35.15)     2:17.75 (35.93)
        2:53.29 (35.54)     3:29.15 (35.86)     4:05.83 (36.68)     4:42.56 (36.73)
        5:19.31 (36.75)     5:55.31 (36.00)                                        
  9 Anselmi, D'Arcy J         13 COND-MR              5:59.38    5:59.47        
                  31.62     1:06.34 (34.72)     1:42.44 (36.10)     2:19.33 (36.89)
        2:55.67 (36.34)     3:32.21 (36.54)     4:09.84 (37.63)     4:47.32 (37.48)
        5:24.01 (36.69)     5:59.47 (35.46)                                        
 10 Levine, Paige H           13 SSC-MR               6:09.78    6:01.54        
                  31.44     1:06.41 (34.97)     1:42.95 (36.54)     2:19.50 (36.55)
        2:57.06 (37.56)     3:34.68 (37.62)     4:12.46 (37.78)     4:49.49 (37.03)
        5:26.59 (37.10)     6:01.54 (34.95)                                        
 11 Fusaro, Jessie L          13 SSC-MR               6:26.40    6:05.05        
                  31.00     1:05.91 (34.91)     1:42.56 (36.65)     2:20.32 (37.76)
        2:58.68 (38.36)     3:37.42 (38.74)     4:15.71 (38.29)     4:53.07 (37.36)
        5:30.38 (37.31)     6:05.05 (34.67)                                        
 12 Soberon, Sophia E         14 Express Swimming-MR  5:59.83    6:06.71        
                  31.78     1:07.93 (36.15)     1:45.74 (37.81)     2:23.62 (37.88)
        3:01.35 (37.73)     3:38.76 (37.41)     4:16.06 (37.30)     4:54.11 (38.05)
        5:31.06 (36.95)     6:06.71 (35.65)                                        
 13 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR  6:06.80    6:08.15        
                  31.22     1:06.06 (34.84)     1:42.88 (36.82)     2:20.38 (37.50)
        2:58.03 (37.65)     3:36.21 (38.18)     4:14.87 (38.66)     4:52.81 (37.94)
        5:30.52 (37.71)     6:08.15 (37.63)                                        
 14 Lawson, Livi C            13 COND-MR              6:54.20    6:14.42        
                  32.34     1:08.82 (36.48)     1:46.59 (37.77)     2:24.63 (38.04)
        3:03.32 (38.69)     3:42.31 (38.99)     4:20.97 (38.66)     4:59.80 (38.83)
        5:38.42 (38.62)     6:14.42 (36.00)                                        
 15 Bolotova, Nicole          14 IA-MR                     NT    6:14.74        
                  31.67     1:09.24 (37.57)     1:48.18 (38.94)     2:27.79 (39.61)
        3:07.17 (39.38)     3:46.14 (38.97)     4:25.60 (39.46)     5:03.91 (38.31)
        5:40.53 (36.62)     6:14.74 (34.21)                                        
 16 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR       NT    6:31.22        
                  34.90     1:13.30 (38.40)     1:53.06 (39.76)     2:33.28 (40.22)
        3:13.51 (40.23)     3:54.26 (40.75)     4:34.70 (40.44)     5:14.10 (39.40)
        5:54.08 (39.98)     6:31.22 (37.14)                                        
 17 Governali, Johanna R      13 IA-MR                     NT    6:37.90        
                  33.09     1:11.53 (38.44)     1:50.91 (39.38)     2:31.28 (40.37)
        3:12.01 (40.73)     3:53.32 (41.31)     4:35.56 (42.24)     5:16.88 (41.32)
        5:59.03 (42.15)     6:37.90 (38.87)                                        
 18 Fan, Iris                 13 Express Swimming-MR  6:48.76    6:46.30        
                  33.23     1:10.98 (37.75)     1:51.21 (40.23)     2:32.89 (41.68)
        3:14.21 (41.32)     3:55.84 (41.63)     4:38.76 (42.92)     5:22.54 (43.78)
        6:12.22 (49.68)     6:46.30 (34.08)                                        
 19 Brennan, Kelly            14 Express Swimming-MR  7:11.83    7:15.33        
                  33.97     1:15.13 (41.16)     1:59.18 (44.05)     2:45.17 (45.99)
        3:31.75 (46.58)     4:18.14 (46.39)     5:03.56 (45.42)     5:49.89 (46.33)
        6:35.51 (45.62)     7:15.33 (39.82)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, Cori S           13 COND-MR              1:05.67    1:02.80        
                  30.88     1:02.80 (31.92)                                        
  2 Thoms, Julia D            14 Express Swimming-MR  1:05.90    1:04.40        
                  31.68     1:04.40 (32.72)                                        
  3 Ng, Trystan S             14 COND-MR              1:03.14    1:04.42        
                  31.44     1:04.42 (32.98)                                        
  4 Dwyer, Grace V            13 COND-MR              1:02.82    1:04.72        
                  31.51     1:04.72 (33.21)                                        
  5 Fusaro, Jessie L          13 SSC-MR               1:06.35    1:05.59        
                  32.03     1:05.59 (33.56)                                        
  6 Soberon, Sophia E         14 Express Swimming-MR  1:06.07    1:06.18        
                  31.76     1:06.18 (34.42)                                        
  7 Clayton, Caelan J         13 Express Swimming-MR  1:07.01    1:06.39        
                  32.24     1:06.39 (34.15)                                        
  8 Arrascue, Sofia M         13 IA-MR                1:09.06    1:06.82        
                  32.40     1:06.82 (34.42)                                        
  9 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  1:10.05    1:10.02        
                  33.81     1:10.02 (36.21)                                        
 10 Williamson, Jaila C       13 Express Swimming-MR  1:09.25    1:10.21        
                  33.60     1:10.21 (36.61)                                        
 11 Anselmi, D'Arcy J         13 COND-MR              1:06.76    1:11.03        
                  35.19     1:11.03 (35.84)                                        
 12 Pucilowski, Gabriela      14 SSC-MR               1:12.23    1:11.22        
                  34.94     1:11.22 (36.28)                                        
 13 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR  1:12.26    1:11.46        
                  34.30     1:11.46 (37.16)                                        
 14 Spottiswood, Maya N       14 Express Swimming-MR  1:10.82    1:11.96        
                  35.67     1:11.96 (36.29)                                        
 15 Javaheri, Ariana C        14 AGUA-MR              1:10.81    1:12.01        
                  34.98     1:12.01 (37.03)                                        
 16 Lawson, Livi C            13 COND-MR              1:14.08    1:12.20        
                  34.49     1:12.20 (37.71)                                        
 17 Commike, Samantha N       14 FA-MR                1:12.78    1:12.52        
                  35.63     1:12.52 (36.89)                                        
 18 Drapala, Jenna M          14 CSDC-MR              1:07.06    1:12.70        
                  35.06     1:12.70 (37.64)                                        
 19 Maio, Kate                14 Express Swimming-MR  1:12.64    1:13.22        
                  35.60     1:13.22 (37.62)                                        
 20 Rosenberg, Sky S          13 COND-MR              1:12.98    1:13.27        
                  35.68     1:13.27 (37.59)                                        
 21 Tantsyura, Eva D          14 Silver Streaks-MR    1:13.91    1:13.83        
                  35.55     1:13.83 (38.28)                                        
 22 Trieff, Lily S            14 Silver Streaks-MR    1:15.49    1:13.95        
                  35.76     1:13.95 (38.19)                                        
 23 O'Brien, Amanda M         13 Express Swimming-MR  1:13.56    1:13.98        
                  36.27     1:13.98 (37.71)                                        
 24 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  1:13.66    1:14.37        
                  35.78     1:14.37 (38.59)                                        
 25 Aguilar, Guadalupe        14 COND-MR              1:15.00    1:14.40        
                  36.42     1:14.40 (37.98)                                        
 26 Mulieri, Kelsey           13 WISC-MR              1:15.29    1:14.61        
                  36.72     1:14.61 (37.89)                                        
 26 Bolotova, Nicole          14 IA-MR                1:11.30    1:14.61        
                  35.96     1:14.61 (38.65)                                        
 28 Lennon, Caroline N        14 Silver Streaks-MR    1:12.37    1:14.92        
                  36.96     1:14.92 (37.96)                                        
 29 Abromavage, Reese W       13 AGUA-MR              1:15.61    1:15.28        
                  37.01     1:15.28 (38.27)                                        
 30 Wojciechowski, Natalia    13 IA-MR                1:11.71    1:15.34        
                  36.41     1:15.34 (38.93)                                        
 31 Wong, Reinesse            13 Silver Streaks-MR    1:24.67    1:16.42        
                  36.68     1:16.42 (39.74)                                        
 32 Fiore, Bella G            13 SSC-MR               1:14.48    1:16.50        
                  36.09     1:16.50 (40.41)                                        
 33 Sandoval, Hope E          13 FA-MR                1:14.13    1:16.60        
                  37.36     1:16.60 (39.24)                                        
 34 Santopatre, Adrianna M    13 Express Swimming-MR  1:30.57    1:16.91        
                  37.92     1:16.91 (38.99)                                        
 35 Arabadjiev, Ariana C      13 Unattached-MR        1:13.50    1:17.03        
                  38.89     1:17.03 (38.14)                                        
 36 Governali, Johanna R      13 IA-MR                1:15.76    1:17.47        
                  37.26     1:17.47 (40.21)                                        
 37 DeSantis, Lauren N        13 IA-MR                1:19.33    1:18.06        
                  38.00     1:18.06 (40.06)                                        
 38 Bergin, Emily             14 LBA-MR               1:19.03    1:18.20        
                  38.52     1:18.20 (39.68)                                        
 39 Laible, Amelia L          14 CSDC-MR              1:18.72    1:18.96        
                  37.22     1:18.96 (41.74)                                        
 40 Murphy, Marli             13 LBA-MR               1:24.62    1:19.90        
                  37.98     1:19.90 (41.92)                                        
 41 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR  1:20.07    1:20.79        
                  39.46     1:20.79 (41.33)                                        
 42 Biesaga, Emilia           13 FA-MR                1:44.25    1:20.80        
                  39.74     1:20.80 (41.06)                                        
 43 Rimsky, Sophia            14 Aquaflames-MR        1:21.96    1:21.43        
                  39.22     1:21.43 (42.21)                                        
 44 Levine, Paige H           13 SSC-MR               1:22.42    1:21.50        
                  39.09     1:21.50 (42.41)                                        
 45 Fan, Iris                 13 Express Swimming-MR  1:22.71    1:22.18        
                  39.44     1:22.18 (42.74)                                        
 46 Murphy, Jackie M          13 Express Swimming-MR  1:24.79    1:25.67        
 47 Roberts, Salena           13 WISC-MR              1:27.80    1:26.10        
                  42.04     1:26.10 (44.06)                                        
 48 Mulaire, Sophie C         13 Silver Streaks-MR    1:29.11    1:27.79        
                  42.54     1:27.79 (45.25)                                        
 49 Minozzi, Marissa L        14 Silver Streaks-MR    1:25.35    1:30.38        
                  44.95     1:30.38 (45.43)                                        
 50 Hendricks-Donato, Jess T  13 CSDC-MR              1:32.25    1:30.87        
                  43.08     1:30.87 (47.79)                                        
 51 Fuoco, Kaitlyn E          13 Express Swimming-MR  1:30.24    1:30.96        
                  44.66     1:30.96 (46.30)                                        
 52 Manny, Eliza R            13 AGUA-MR              1:28.88    1:31.32        
                  44.82     1:31.32 (46.50)                                        
 53 Baker, Avery H            13 SSC-MR               1:28.11    1:31.80        
                  45.60     1:31.80 (46.20)                                        
 54 Rateshwar, Janice         13 Express Swimming-MR  1:37.03    1:34.18        
                  46.54     1:34.18 (47.64)                                        
 55 Petrelli, Jakie M         13 CSDC-MR              1:40.00    1:39.77        
                  48.76     1:39.77 (51.01)                                        
 56 Kliatchka, Amy R          13 Silver Streaks-MR    1:45.11    1:50.86        
 -- Fishkin, Alyssa J         14 SSC-MR               1:43.60         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  50.97          DQ (55.15)                                        
 -- Matatov, Michelle         13 Aquaflames-MR             NT         DQ        
      Did not finish
                  59.45                                                            
 -- Mitchell, Louisa M        14 COND-MR              1:58.37         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Manfredonia, Carly J      13 CSDC-MR              1:38.01         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  45.13          DQ (46.61)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dwyer, Grace V            13 COND-MR              2:14.81    2:17.25        
                  31.72     1:06.54 (34.82)     1:42.49 (35.95)     2:17.25 (34.76)
  2 Fusaro, Jessie L          13 SSC-MR               2:20.50    2:17.80        
                  32.50     1:06.47 (33.97)     1:42.16 (35.69)     2:17.80 (35.64)
  3 Freeman, Cori S           13 COND-MR              2:25.43    2:19.72        
                  32.82     1:08.30 (35.48)     1:44.08 (35.78)     2:19.72 (35.64)
  4 Soberon, Sophia E         14 Express Swimming-MR  2:26.22    2:23.95        
                  34.27     1:10.74 (36.47)     1:48.22 (37.48)     2:23.95 (35.73)
  5 Garra, Gabrielle M        13 Express Swimming-MR  2:23.32    2:24.86        
                  34.01     1:10.31 (36.30)     1:47.52 (37.21)     2:24.86 (37.34)
  6 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR  2:34.42    2:30.55        
                  34.60     1:12.27 (37.67)     1:51.66 (39.39)     2:30.55 (38.89)
  7 Spottiswood, Maya N       14 Express Swimming-MR  2:36.01    2:30.92        
                  35.99     1:14.17 (38.18)     1:53.30 (39.13)     2:30.92 (37.62)
  8 Brennan, Erin             14 Express Swimming-MR  2:34.90    2:32.20        
                  36.60     1:14.93 (38.33)     1:54.55 (39.62)     2:32.20 (37.65)
  9 Commike, Samantha N       14 FA-MR                2:37.98    2:33.06        
                  36.93     1:16.63 (39.70)     1:55.94 (39.31)     2:33.06 (37.12)
 10 O'Brien, Amanda M         13 Express Swimming-MR  2:34.22    2:34.13        
                  36.91     1:15.91 (39.00)     1:55.48 (39.57)     2:34.13 (38.65)
 11 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  2:35.67    2:34.86        
                  36.62     1:15.91 (39.29)     1:56.59 (40.68)     2:34.86 (38.27)
 12 Greene, Emily M           14 FA-MR                2:43.22    2:36.72        
                  36.79     1:16.38 (39.59)     1:57.06 (40.68)     2:36.72 (39.66)
 13 Lennon, Caroline N        14 Silver Streaks-MR    2:30.11    2:45.93        
                  38.34     1:20.47 (42.13)     2:03.63 (43.16)     2:45.93 (42.30)
 14 Abromavage, Reese W       13 AGUA-MR                   NT    2:46.14        
                  38.34     1:20.98 (42.64)     2:04.24 (43.26)     2:46.14 (41.90)
 15 Governali, Johanna R      13 IA-MR                2:42.37    2:47.35        
                  39.11     1:21.43 (42.32)     2:04.73 (43.30)     2:47.35 (42.62)
 16 Brennan, Kelly            14 Express Swimming-MR  2:45.87    2:50.82        
                  38.51     1:21.42 (42.91)     2:06.29 (44.87)     2:50.82 (44.53)
 17 Santopatre, Adrianna M    13 Express Swimming-MR  3:11.21    2:52.45        
                  40.18     1:23.92 (43.74)     2:09.36 (45.44)     2:52.45 (43.09)
 18 Neria, Amber              13 Swim Tech-MR              NT    3:00.61        
                  41.18     1:27.89 (46.71)     2:14.73 (46.84)     3:00.61 (45.88)
 19 Wu, Olivia                13 Swim Tech-MR              NT    3:08.30        
                  40.57     1:31.98 (51.41)     2:20.12 (48.14)     3:08.30 (48.18)
 20 Roberts, Salena           13 WISC-MR              3:06.99    3:08.87        
                  43.41     1:30.98 (47.57)     2:17.65 (46.67)     3:08.87 (51.22)
 21 Nothnagle, Alexa G        13 Express Swimming-MR       NT    3:10.29        
                  43.23     1:32.21 (48.98)     2:19.87 (47.66)     3:10.29 (50.42)
 -- Liang, Karen              14 Swim Tech-MR              NT         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  40.77     1:26.54 (45.77)     2:24.09 (57.55)          DQ (51.99)
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arciniegas, Francesca     14 COND-MR              1:08.28    1:11.45        
                  34.68     1:11.45 (36.77)                                        
  2 Williamson, Jaila C       13 Express Swimming-MR  1:14.63    1:12.45        
                  34.29     1:12.45 (38.16)                                        
  3 Ng, Trystan S             14 COND-MR              1:10.80    1:14.74        
                  35.56     1:14.74 (39.18)                                        
  4 Freeman, Cori S           13 COND-MR              1:18.39    1:14.99        
                  36.28     1:14.99 (38.71)                                        
  5 Soberon, Sophia E         14 Express Swimming-MR  1:15.48    1:16.99        
                  36.91     1:16.99 (40.08)                                        
  6 Gazzara, Kaitlyn M        13 COND-MR              1:18.92    1:17.81        
                  37.06     1:17.81 (40.75)                                        
  7 Arabadjiev, Ariana C      13 Unattached-MR        1:18.90    1:18.69        
                  37.60     1:18.69 (41.09)                                        
  8 Garra, Gabrielle M        13 Express Swimming-MR  1:18.67    1:19.55        
                  37.14     1:19.55 (42.41)                                        
  9 Liang, Victoria           14 GATE-MR              1:19.80    1:20.21        
                  37.81     1:20.21 (42.40)                                        
 10 Fusaro, Jessie L          13 SSC-MR               1:21.23    1:20.52        
                  37.64     1:20.52 (42.88)                                        
 11 O'Brien, Amanda M         13 Express Swimming-MR  1:20.46    1:21.00        
                  38.28     1:21.00 (42.72)                                        
 12 Levine, Madeline J        14 LBA-MR               1:20.68    1:22.15        
                  39.48     1:22.15 (42.67)                                        
 13 Tantsyura, Eva D          14 Silver Streaks-MR    1:24.69    1:23.34        
                  39.07     1:23.34 (44.27)                                        
 14 Lawson, Livi C            13 COND-MR              1:22.63    1:23.44        
                  39.62     1:23.44 (43.82)                                        
 15 Sullivan, Lauren G        14 Express Swimming-MR  1:21.47    1:24.24        
                  39.98     1:24.24 (44.26)                                        
 16 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  1:22.30    1:24.28        
                  38.99     1:24.28 (45.29)                                        
 17 Rosenberg, Sky S          13 COND-MR              1:20.98    1:24.60        
                  40.68     1:24.60 (43.92)                                        
 18 Mallon, Faith E           14 COND-MR              1:22.46    1:25.17        
                  40.86     1:25.17 (44.31)                                        
 19 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  1:26.83    1:25.88        
                  41.21     1:25.88 (44.67)                                        
 20 Trieff, Lily S            14 Silver Streaks-MR    1:28.59    1:25.97        
                  39.43     1:25.97 (46.54)                                        
 21 Javaheri, Ariana C        14 AGUA-MR              1:25.79    1:26.08        
                  41.47     1:26.08 (44.61)                                        
 22 Ng, Kellie A              13 GATE-MR              1:27.12    1:27.08        
                  39.06     1:27.08 (48.02)                                        
 23 Greene, Emily M           14 FA-MR                1:28.35    1:27.14        
                  41.98     1:27.14 (45.16)                                        
 24 Cohen, Daya M             13 AGUA-MR              1:37.06    1:29.14        
                  43.14     1:29.14 (46.00)                                        
 25 Curtin, Stella S          14 LBA-MR               1:26.94    1:29.38        
                  42.46     1:29.38 (46.92)                                        
 26 Bowen, Lacey A            13 FA-MR                1:36.92    1:29.94        
                  43.25     1:29.94 (46.69)                                        
 27 Drapala, Jenna M          14 CSDC-MR              1:26.55    1:30.96        
                  42.82     1:30.96 (48.14)                                        
 28 Santopatre, Adrianna M    13 Express Swimming-MR  1:34.32    1:32.29        
                  44.11     1:32.29 (48.18)                                        
 29 Starikovsky, Marina N     14 COND-MR              1:31.06    1:32.30        
                  43.48     1:32.30 (48.82)                                        
 30 Wu, Olivia                13 Swim Tech-MR              NT    1:32.77        
                  43.23     1:32.77 (49.54)                                        
 31 Rateshwar, Janice         13 Express Swimming-MR  1:34.51    1:32.85        
                  42.53     1:32.85 (50.32)                                        
 32 Biesaga, Emilia           13 FA-MR                1:45.22    1:33.13        
                  43.55     1:33.13 (49.58)                                        
 33 Bergin, Emily             14 LBA-MR               1:33.91    1:33.20        
                  46.03     1:33.20 (47.17)                                        
 34 Minozzi, Marissa L        14 Silver Streaks-MR    1:34.86    1:35.53        
                  45.05     1:35.53 (50.48)                                        
 35 Neria, Amber              13 Swim Tech-MR              NT    1:35.90        
                  44.50     1:35.90 (51.40)                                        
 36 DeSantis, Lauren N        13 IA-MR                1:42.73    1:36.77        
                  45.10     1:36.77 (51.67)                                        
 37 Roberts, Salena           13 WISC-MR              1:32.71    1:37.06        
                  45.59     1:37.06 (51.47)                                        
 38 Heitmuller, Maddie        13 CSDC-MR              2:00.00    1:39.19        
                  46.61     1:39.19 (52.58)                                        
 39 Nothnagle, Alexa G        13 Express Swimming-MR       NT    1:42.11        
                  47.82     1:42.11 (54.29)                                        
 40 Liang, Annie              13 Swim Tech-MR              NT    1:44.81        
                  48.29     1:44.81 (56.52)                                        
 41 Manfredonia, Carly J      13 CSDC-MR              1:43.95    1:45.21        
                  50.74     1:45.21 (54.47)                                        
 42 DeCuba, Sofia L           13 FA-MR                2:00.12    1:46.96        
                  51.24     1:46.96 (55.72)                                        
 43 Mulaire, Sophie C         13 Silver Streaks-MR    1:50.11    1:52.98        
                  52.89   1:52.98 (1:00.09)                                        
 44 Agront, Ari               13 CSDC-MR                   NT    1:54.96        
                  52.11   1:54.96 (1:02.85)                                        
 45 Petrelli, Jakie M         13 CSDC-MR              1:50.00    1:56.29        
                  52.03   1:56.29 (1:04.26)                                        
 46 Bello, Michelle H         14 Express Swimming-MR       NT    2:37.17        
                1:11.38   2:37.17 (1:25.79)                                        
 -- Manny, Eliza R            13 AGUA-MR              1:40.62         DQ        
      One hand touch
                  48.01          DQ (52.33)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McIntyre, Gaby M          14 Express Swimming-MR  2:35.94    2:35.06        
                  35.22     1:15.10 (39.88)     1:55.99 (40.89)     2:35.06 (39.07)
  2 Shields, Madison B        13 Express Swimming-MR  2:37.45    2:36.84        
                  35.86     1:15.49 (39.63)     1:56.27 (40.78)     2:36.84 (40.57)
  3 Ng, Trystan S             14 COND-MR              2:34.79    2:37.85        
                  35.95     1:16.43 (40.48)     1:57.36 (40.93)     2:37.85 (40.49)
  4 Williamson, Jaila C       13 Express Swimming-MR  2:42.28    2:39.12        
                  36.72     1:15.91 (39.19)     1:57.63 (41.72)     2:39.12 (41.49)
  5 Freeman, Cori S           13 COND-MR              2:47.16    2:43.19        
                  36.96     1:17.81 (40.85)     2:00.00 (42.19)     2:43.19 (43.19)
  6 Soberon, Sophia E         14 Express Swimming-MR  2:45.76    2:47.51        
                  38.59     1:21.23 (42.64)     2:05.00 (43.77)     2:47.51 (42.51)
  7 Gazzara, Kaitlyn M        13 COND-MR              2:47.60    2:47.57        
                  39.04     1:22.15 (43.11)     2:05.78 (43.63)     2:47.57 (41.79)
  8 Clayton, Caelan J         13 Express Swimming-MR  2:48.76    2:48.72        
                  37.39     1:19.97 (42.58)     2:05.04 (45.07)     2:48.72 (43.68)
  9 Fusaro, Jessie L          13 SSC-MR               2:55.00    2:49.92        
                  38.55     1:21.35 (42.80)     2:05.23 (43.88)     2:49.92 (44.69)
 10 O'Brien, Amanda M         13 Express Swimming-MR  2:54.60    2:51.08        
                  39.07     1:22.67 (43.60)     2:07.16 (44.49)     2:51.08 (43.92)
 11 Liang, Victoria           14 GATE-MR              2:51.03    2:53.24        
                  38.73     1:22.96 (44.23)     2:07.74 (44.78)     2:53.24 (45.50)
 12 Fiore, Bella G            13 SSC-MR               2:58.07    2:55.68        
                  39.47     1:23.06 (43.59)     2:08.69 (45.63)     2:55.68 (46.99)
 13 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  2:57.38    2:57.24        
                  40.65     1:28.26 (47.61)     2:13.10 (44.84)     2:57.24 (44.14)
 14 Lawson, Livi C            13 COND-MR              3:06.06    3:05.15        
                  40.77     1:28.34 (47.57)     2:17.61 (49.27)     3:05.15 (47.54)
 15 Javaheri, Ariana C        14 AGUA-MR              3:01.12    3:05.90        
                  42.24     1:30.56 (48.32)     2:17.44 (46.88)     3:05.90 (48.46)
 16 Mallon, Faith E           14 COND-MR              2:55.00    3:06.53        
                  42.48     1:30.07 (47.59)     2:19.09 (49.02)     3:06.53 (47.44)
 17 Tantsyura, Eva D          14 Silver Streaks-MR    3:11.20    3:06.55        
                  40.43     1:28.00 (47.57)     2:17.95 (49.95)     3:06.55 (48.60)
 18 Laible, Amelia L          14 CSDC-MR                   NT    3:10.06        
                  41.55     1:30.67 (49.12)     2:20.88 (50.21)     3:10.06 (49.18)
 19 Trieff, Lily S            14 Silver Streaks-MR    3:10.11    3:11.86        
                  41.97     1:30.75 (48.78)     2:23.29 (52.54)     3:11.86 (48.57)
 20 Levine, Paige H           13 SSC-MR               3:11.47    3:12.18        
                  43.86     1:32.64 (48.78)     2:22.58 (49.94)     3:12.18 (49.60)
 21 Santopatre, Adrianna M    13 Express Swimming-MR  3:21.21    3:15.32        
                  43.70     1:33.82 (50.12)     2:25.21 (51.39)     3:15.32 (50.11)
 22 Roberts, Salena           13 WISC-MR              3:30.99    3:18.38        
                  44.03     1:33.89 (49.86)     2:26.24 (52.35)     3:18.38 (52.14)
 23 Rateshwar, Janice         13 Express Swimming-MR  3:23.06    3:22.79        
                  44.32     1:35.81 (51.49)     2:30.34 (54.53)     3:22.79 (52.45)
 24 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR  3:25.67    3:24.82        
                  47.48     1:39.64 (52.16)     2:32.86 (53.22)     3:24.82 (51.96)
 25 Fuoco, Kaitlyn E          13 Express Swimming-MR  3:30.70    3:31.70        
                  47.57     1:40.48 (52.91)     2:36.18 (55.70)     3:31.70 (55.52)
 26 Murphy, Jackie M          13 Express Swimming-MR       NT    3:33.64        
                  48.85     1:45.74 (56.89)     2:39.93 (54.19)     3:33.64 (53.71)
 27 Manfredonia, Carly J      13 CSDC-MR              3:43.56    3:41.30        
                  50.98     1:48.31 (57.33)     2:44.76 (56.45)     3:41.30 (56.54)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arciniegas, Francesca     14 COND-MR                58.67    1:01.00        
                  28.79     1:01.00 (32.21)                                        
  2 Dwyer, Grace V            13 COND-MR              1:04.61    1:03.52        
                  29.87     1:03.52 (33.65)                                        
  3 Williamson, Jaila C       13 Express Swimming-MR  1:14.54    1:06.11        
                  31.54     1:06.11 (34.57)                                        
  4 Ng, Trystan S             14 COND-MR              1:02.52    1:06.21        
                  31.03     1:06.21 (35.18)                                        
  5 Sullivan, Lauren G        14 Express Swimming-MR  1:04.81    1:06.24        
                  32.10     1:06.24 (34.14)                                        
  6 Anselmi, D'Arcy J         13 COND-MR              1:06.43    1:08.47        
                  31.68     1:08.47 (36.79)                                        
  7 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  1:10.89    1:08.70        
                  33.83     1:08.70 (34.87)                                        
  8 Fusaro, Jessie L          13 SSC-MR               1:09.56    1:08.82        
                  31.91     1:08.82 (36.91)                                        
  9 Rosenberg, Sky S          13 COND-MR              1:09.74    1:09.75        
                  32.17     1:09.75 (37.58)                                        
  9 Commike, Samantha N       14 FA-MR                1:21.23    1:09.75        
                  32.51     1:09.75 (37.24)                                        
 11 Spottiswood, Maya N       14 Express Swimming-MR  1:15.59    1:12.46        
                  32.75     1:12.46 (39.71)                                        
 12 Brennan, Erin             14 Express Swimming-MR  1:17.36    1:12.89        
                  34.03     1:12.89 (38.86)                                        
 13 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR  1:13.01    1:12.93        
                  34.16     1:12.93 (38.77)                                        
 14 Starikovsky, Marina N     14 COND-MR              1:15.49    1:14.32        
                  34.21     1:14.32 (40.11)                                        
 15 Bolotova, Nicole          14 IA-MR                1:14.08    1:15.08        
                  34.80     1:15.08 (40.28)                                        
 16 Drapala, Jenna M          14 CSDC-MR              1:09.12    1:16.07        
                  33.37     1:16.07 (42.70)                                        
 17 Bergin, Emily             14 LBA-MR               1:27.29    1:16.82        
                  34.69     1:16.82 (42.13)                                        
 18 Lawson, Livi C            13 COND-MR              1:26.74    1:18.94        
                  34.01     1:18.94 (44.93)                                        
 19 Abromavage, Reese W       13 AGUA-MR              1:20.59    1:19.71        
                  35.77     1:19.71 (43.94)                                        
 20 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR  1:20.01    1:20.41        
                  36.82     1:20.41 (43.59)                                        
 21 Mallon, Faith E           14 COND-MR              1:24.55    1:20.76        
                  38.02     1:20.76 (42.74)                                        
 22 Curtin, Stella S          14 LBA-MR               1:30.29    1:21.35        
                  38.29     1:21.35 (43.06)                                        
 23 Fan, Iris                 13 Express Swimming-MR  1:20.15    1:21.48        
                  36.83     1:21.48 (44.65)                                        
 24 Wojciechowski, Natalia    13 IA-MR                1:17.76    1:21.83        
                  36.71     1:21.83 (45.12)                                        
 25 Bowen, Lacey A            13 FA-MR                     NT    1:23.19        
                  37.44     1:23.19 (45.75)                                        
 26 DeSantis, Lauren N        13 IA-MR                1:24.46    1:24.77        
                  37.62     1:24.77 (47.15)                                        
 27 Brennan, Kelly            14 Express Swimming-MR  1:23.09    1:25.20        
                  38.47     1:25.20 (46.73)                                        
 28 Rateshwar, Janice         13 Express Swimming-MR  1:33.32    1:28.03        
                  38.23     1:28.03 (49.80)                                        
 29 Aguilar, Guadalupe        14 COND-MR              1:15.00    1:28.13        
                  40.64     1:28.13 (47.49)                                        
 30 Wong, Reinesse            13 Silver Streaks-MR    1:44.11    1:28.21        
                  39.56     1:28.21 (48.65)                                        
 31 Hendricks-Donato, Jess T  13 CSDC-MR              1:15.69    1:30.04        
                  40.19     1:30.04 (49.85)                                        
 32 Liang, Karen              14 Swim Tech-MR              NT    1:36.40        
                  40.85     1:36.40 (55.55)                                        
 33 DeCuba, Sofia L           13 FA-MR                     NT    1:36.86        
                  42.27     1:36.86 (54.59)                                        
 34 Manny, Eliza R            13 AGUA-MR              1:47.80    1:41.23        
                  45.45     1:41.23 (55.78)                                        
 35 Manfredonia, Carly J      13 CSDC-MR              1:48.46    1:49.82        
                  50.54     1:49.82 (59.28)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McIntyre, Gaby M          14 Express Swimming-MR  2:17.36    2:21.66        
                  31.38     1:07.88 (36.50)     1:45.04 (37.16)     2:21.66 (36.62)
  2 Fusaro, Jessie L          13 SSC-MR               2:39.35    2:35.11        
                  32.90     1:12.66 (39.76)     1:53.86 (41.20)     2:35.11 (41.25)
  3 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  2:43.94    2:37.15        
                  35.77     1:16.05 (40.28)     1:57.13 (41.08)     2:37.15 (40.02)
  4 Arrascue, Sofia M         13 IA-MR                     NT    2:43.72        
                  34.91     1:17.50 (42.59)     2:01.47 (43.97)     2:43.72 (42.25)
  5 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR  2:59.82    2:48.23        
                  35.77     1:18.16 (42.39)     2:04.47 (46.31)     2:48.23 (43.76)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arciniegas, Francesca     14 COND-MR              2:11.70    2:15.19        
                  29.39     1:03.66 (34.27)     1:44.88 (41.22)     2:15.19 (30.31)
  2 Anselmi, D'Arcy J         13 COND-MR              2:22.99    2:26.44        
                  31.87     1:09.25 (37.38)     1:52.92 (43.67)     2:26.44 (33.52)
  3 Gazzara, Kaitlyn M        13 COND-MR              2:30.92    2:26.57        
                  32.97     1:09.73 (36.76)     1:53.32 (43.59)     2:26.57 (33.25)
  4 Williamson, Jaila C       13 Express Swimming-MR  2:29.17    2:27.81        
                  31.76     1:09.60 (37.84)     1:53.57 (43.97)     2:27.81 (34.24)
  5 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  2:35.46    2:30.04        
                  32.60     1:11.86 (39.26)     1:56.44 (44.58)     2:30.04 (33.60)
  6 Soberon, Sophia E         14 Express Swimming-MR  2:26.02    2:31.16        
                  33.76     1:10.61 (36.85)     1:54.72 (44.11)     2:31.16 (36.44)
  7 Sullivan, Lauren G        14 Express Swimming-MR  2:29.05    2:31.95        
                  32.91     1:11.91 (39.00)     1:57.82 (45.91)     2:31.95 (34.13)
  8 Garra, Gabrielle M        13 Express Swimming-MR  2:30.30    2:32.02        
                  32.80     1:11.77 (38.97)     1:58.98 (47.21)     2:32.02 (33.04)
  9 Liang, Victoria           14 GATE-MR              2:35.94    2:34.69        
                  35.10     1:16.34 (41.24)     2:00.99 (44.65)     2:34.69 (33.70)
 10 O'Brien, Amanda M         13 Express Swimming-MR  2:35.23    2:34.93        
                  37.49     1:17.30 (39.81)     2:01.29 (43.99)     2:34.93 (33.64)
 11 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR  2:37.77    2:36.48        
                  33.60     1:13.63 (40.03)     2:02.77 (49.14)     2:36.48 (33.71)
 12 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  2:40.20    2:38.61        
                  35.37     1:17.03 (41.66)     2:02.74 (45.71)     2:38.61 (35.87)
 13 Levine, Madeline J        14 LBA-MR               2:51.93    2:40.37        
                  37.40     1:18.87 (41.47)     2:03.70 (44.83)     2:40.37 (36.67)
 14 Bolotova, Nicole          14 IA-MR                2:37.57    2:40.93        
                  34.46     1:15.84 (41.38)     2:05.77 (49.93)     2:40.93 (35.16)
 15 Javaheri, Ariana C        14 AGUA-MR              2:35.98    2:41.53        
                  35.57     1:15.49 (39.92)     2:05.36 (49.87)     2:41.53 (36.17)
 16 Arabadjiev, Ariana C      13 Unattached-MR        2:42.00    2:41.69        
                  37.97     1:19.82 (41.85)     2:04.80 (44.98)     2:41.69 (36.89)
 17 Wojciechowski, Natalia    13 IA-MR                     NT    2:43.58        
                  35.23     1:16.50 (41.27)     2:07.70 (51.20)     2:43.58 (35.88)
 18 Curtin, Stella S          14 LBA-MR               2:44.57    2:44.15        
                  38.62     1:20.13 (41.51)     2:09.71 (49.58)     2:44.15 (34.44)
 19 Lennon, Caroline N        14 Silver Streaks-MR    2:41.85    2:45.09        
                  32.52     1:11.75 (39.23)     2:03.80 (52.05)     2:45.09 (41.29)
 20 Sandoval, Hope E          13 FA-MR                2:55.53    2:47.66        
                  36.98     1:18.84 (41.86)     2:11.95 (53.11)     2:47.66 (35.71)
 21 Trieff, Lily S            14 Silver Streaks-MR    2:48.01    2:48.35        
                  36.85     1:19.66 (42.81)     2:10.38 (50.72)     2:48.35 (37.97)
 22 Tantsyura, Eva D          14 Silver Streaks-MR    2:48.49    2:51.46        
                  36.27     1:17.90 (41.63)     2:10.39 (52.49)     2:51.46 (41.07)
 23 Abromavage, Reese W       13 AGUA-MR              2:47.56    2:51.61        
                  35.93     1:21.04 (45.11)     2:12.70 (51.66)     2:51.61 (38.91)
 24 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR  2:52.02    2:52.36        
                  37.18     1:22.22 (45.04)     2:14.36 (52.14)     2:52.36 (38.00)
 25 Mallon, Faith E           14 COND-MR              2:45.00    2:52.71        
                  38.50     1:25.59 (47.09)     2:13.58 (47.99)     2:52.71 (39.13)
 26 Cohen, Daya M             13 AGUA-MR              3:35.49    2:53.26        
                  37.78     1:22.02 (44.24)     2:13.19 (51.17)     2:53.26 (40.07)
 27 Wong, Reinesse            13 Silver Streaks-MR    3:00.11    2:53.98        
                  39.88     1:22.38 (42.50)     2:15.70 (53.32)     2:53.98 (38.28)
 28 Aguilar, Guadalupe        14 COND-MR              3:15.00    2:54.16        
                  39.37     1:20.58 (41.21)     2:17.48 (56.90)     2:54.16 (36.68)
 29 Santopatre, Adrianna M    13 Express Swimming-MR  3:15.50    2:55.66        
                  37.00     1:21.94 (44.94)     2:13.35 (51.41)     2:55.66 (42.31)
 30 Biesaga, Emilia           13 FA-MR                     NT    2:57.59        
                  41.63     1:25.58 (43.95)     2:18.74 (53.16)     2:57.59 (38.85)
 31 Fan, Iris                 13 Express Swimming-MR  2:54.86    2:58.10        
                  35.80     1:22.78 (46.98)     2:17.41 (54.63)     2:58.10 (40.69)
 32 Hendricks-Donato, Jess T  13 CSDC-MR              3:04.02    3:03.72        
                  38.48     1:28.00 (49.52)     2:22.18 (54.18)     3:03.72 (41.54)
 33 Nothnagle, Alexa G        13 Express Swimming-MR       NT    3:10.42        
                  44.13     1:33.60 (49.47)     2:29.97 (56.37)     3:10.42 (40.45)
 34 Mulaire, Sophie C         13 Silver Streaks-MR    2:55.11    3:14.17        
                  40.97     1:29.61 (48.64)   2:31.68 (1:02.07)     3:14.17 (42.49)
 35 Liang, Karen              14 Swim Tech-MR              NT    3:16.75        
                  40.63     1:28.52 (47.89)   2:28.59 (1:00.07)     3:16.75 (48.16)
 36 Petrelli, Jakie M         13 CSDC-MR              3:38.83    3:23.47        
                  41.75     1:34.28 (52.53)   2:39.42 (1:05.14)     3:23.47 (44.05)
 37 Liang, Annie              13 Swim Tech-MR              NT    3:24.93        
                  37.45     1:28.73 (51.28)   2:33.50 (1:04.77)     3:24.93 (51.43)
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arciniegas, Francesca     14 COND-MR              4:37.60    4:45.77        
                  30.20     1:04.78 (34.58)     1:40.33 (35.55)     2:16.41 (36.08)
        2:58.95 (42.54)     3:40.23 (41.28)     4:13.32 (33.09)     4:45.77 (32.45)
  2 Ng, Trystan S             14 COND-MR              4:52.21    5:04.84        
                  31.79     1:09.49 (37.70)     1:49.08 (39.59)     2:27.12 (38.04)
        3:10.36 (43.24)     3:54.13 (43.77)     4:29.93 (35.80)     5:04.84 (34.91)
  3 Anselmi, D'Arcy J         13 COND-MR              5:04.32    5:06.65        
                  32.40     1:11.42 (39.02)     1:50.96 (39.54)     2:29.69 (38.73)
        3:14.70 (45.01)     3:58.73 (44.03)     4:34.16 (35.43)     5:06.65 (32.49)
  4 Gazzara, Kaitlyn M        13 COND-MR              5:17.70    5:07.53        
                  34.10     1:12.70 (38.60)     1:49.93 (37.23)     2:28.19 (38.26)
        3:13.77 (45.58)     3:59.25 (45.48)     4:34.00 (34.75)     5:07.53 (33.53)
  5 Fusaro, Jessie L          13 SSC-MR               5:25.06    5:08.29        
                  31.56     1:09.43 (37.87)     1:46.88 (37.45)     2:23.72 (36.84)
        3:09.72 (46.00)     3:54.90 (45.18)     4:32.92 (38.02)     5:08.29 (35.37)
  6 Soberon, Sophia E         14 Express Swimming-MR  5:12.37    5:14.67        
                  34.84     1:14.99 (40.15)     1:53.93 (38.94)     2:32.88 (38.95)
        3:15.96 (43.08)     4:00.39 (44.43)     4:38.29 (37.90)     5:14.67 (36.38)
  7 O'Brien, Amanda M         13 Express Swimming-MR  5:29.40    5:17.60        
                  36.96     1:21.11 (44.15)     2:01.19 (40.08)     2:42.06 (40.87)
        3:25.80 (43.74)     4:10.20 (44.40)     4:43.77 (33.57)     5:17.60 (33.83)
  8 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR  5:30.09    5:24.60        
                  32.99     1:13.15 (40.16)     1:54.75 (41.60)     2:36.09 (41.34)
        3:24.91 (48.82)     4:12.23 (47.32)     4:48.62 (36.39)     5:24.60 (35.98)
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Regenauer, Christiana M   16 COND-MR                22.92      23.94        
  2 Fountain, Isabella I      15 COND-MR                23.88      24.79        
  3 Knight, Caitlin C         14 Express Swimming-MR    24.97      25.30        
  4 Welcome, Shannon R        16 Express Swimming-MR    25.34      25.53        
  4 Thomas, Mackenzie         15 IA-MR                  25.51      25.53        
  6 Huang, Amanda             16 Express Swimming-MR    26.17      26.07        
  7 Crane, Rachel A           17 IA-MR                  29.02      26.23        
  8 Sargent, Savy R           16 IA-MR                  26.31      26.35        
  9 McKenna, Mary K           12 Express Swimming-MR    26.50      26.98        
 10 Tafe, Maddie M            15 CSDC-MR                26.68      27.06        
 11 Jhong, Sara               15 Express Swimming-MR    26.87      27.22        
 12 Larson, Claire A          15 Express Swimming-MR    27.34      27.65        
 13 Block, Alexandra V        16 COND-MR                26.79      27.94        
 14 McKenna, Grace A          16 Express Swimming-MR    27.71      28.02        
 15 Morris, Emily G           17 COND-MR                28.43      28.30        
 16 Rankin, Sydney            17 Express Swimming-MR    28.05      28.51        
 16 Layton, Samantha A        17 IA-MR                  27.75      28.51        
 18 Matthews-Correia, Anaiya  17 Express Swimming-MR    27.88      28.54        
 19 Bilich, Paige L           14 IA-MR                  29.83      28.85        
 20 Block, Isabella L         16 COND-MR                28.12      29.06        
 21 Iaccarino-Modni, Josa A   15 LBA-MR                 27.95      29.07        
 22 Peck, Sam N               15 Unattached-MR          29.11      29.11        
 23 Ramon, Amy Y              15 LBA-MR                 27.74      29.19        
 24 Noncarrow, Katie L        18 COND-MR                28.08      29.31        
 25 Iaboni, Julia             15 CSDC-MR                28.75      29.53        
 26 Gaspard, Summer P         15 Express Swimming-MR    30.06      29.62        
 27 Fourie, Trinity C         12 COND-MR                29.38      29.80        
 28 Cassetta, Jamie L         17 Unattached-MR          30.47      30.44        
 29 Iaccarino-Modni, Hanna R  13 LBA-MR                 29.67      30.65        
 30 Bilich, Caroline          16 IA-MR                  32.75      31.05        
 31 Stickelman, Kayla         14 CSDC-MR                33.00      31.23        
 32 Giambrone, Abigail        15 SSC-MR                 30.16      31.33        
 33 Bilich, Kristen           12 IA-MR                  33.21      31.72        
 34 Joinnides, Sofia A         9 WISC-MR                36.81      37.35        
 35 Anzalone, Leah A           9 Express Swimming-MR    53.37      53.94        
 36 Anzalone, Brooke N         8 Express Swimming-MR    55.94      55.92        
 37 Williams, Cara A          10 SSC-MR                 56.20      57.99        
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Regenauer, Christiana M   16 COND-MR                49.47      51.83        
                  25.10       51.83 (26.73)                                        
  2 Fountain, Isabella I      15 COND-MR                52.47      55.56        
                  26.18       55.56 (29.38)                                        
  3 Danin, Kylie L            20 IA-MR                  53.46      56.46        
                  27.16       56.46 (29.30)                                        
  4 Evangelista, Ryan P       16 COND-MR                54.82      56.99        
                  27.46       56.99 (29.53)                                        
  5 Uspenskaya, Sasha         15 COND-MR                57.23      57.50        
                  27.69       57.50 (29.81)                                        
  6 Anton, Olivia             13 AGUA-MR                56.89      58.12        
                  28.47       58.12 (29.65)                                        
  7 Mroczka, Kiera C          12 Unattached-MR          57.82      58.39        
                  27.68       58.39 (30.71)                                        
  8 Block, Isabella L         16 COND-MR                59.79      59.87        
                  28.28       59.87 (31.59)                                        
  9 Profeta, Noelle C         15 IA-MR                  58.55    1:00.23        
                  28.65     1:00.23 (31.58)                                        
  9 Block, Alexandra V        16 COND-MR                57.58    1:00.23        
                  28.75     1:00.23 (31.48)                                        
 11 Maio, Kate                14 Express Swimming-MR  1:00.43    1:01.15        
                  29.50     1:01.15 (31.65)                                        
 12 Morris, Emily G           17 COND-MR              1:01.28    1:01.18        
                  29.82     1:01.18 (31.36)                                        
 13 Rankin, Sydney            17 Express Swimming-MR  1:01.38    1:01.28        
                  29.53     1:01.28 (31.75)                                        
 14 Noncarrow, Katie L        18 COND-MR                59.31    1:02.00        
                  29.44     1:02.00 (32.56)                                        
 15 Takiguchi, Sara K         15 COND-MR                59.69    1:02.27        
                  30.05     1:02.27 (32.22)                                        
 16 Pucilowski, Gabriela      14 SSC-MR               1:03.18    1:02.37        
                  30.12     1:02.37 (32.25)                                        
 17 Ramon, Amy Y              15 LBA-MR               1:00.27    1:02.67        
                  29.87     1:02.67 (32.80)                                        
 18 Peck, Sam N               15 Unattached-MR        1:03.70    1:02.80        
                  30.81     1:02.80 (31.99)                                        
 19 Causin, Hannah D          15 CSDC-MR              1:02.87    1:02.85        
                  30.47     1:02.85 (32.38)                                        
 20 Profeta, Jordan T         12 IA-MR                1:03.10    1:03.88        
                  30.73     1:03.88 (33.15)                                        
 21 Schuppert, Nicole J       16 CSDC-MR              1:02.56    1:04.09        
                  30.88     1:04.09 (33.21)                                        
 22 Bilich, Paige L           14 IA-MR                1:08.15    1:04.39        
                  30.40     1:04.39 (33.99)                                        
 23 Cassetta, Jamie L         17 Unattached-MR        1:06.76    1:05.26        
                  31.26     1:05.26 (34.00)                                        
 24 Priola, Kate              15 CSDC-MR              1:06.81    1:06.89        
                  32.05     1:06.89 (34.84)                                        
 25 Giambrone, Abigail        15 SSC-MR               1:06.83    1:08.45        
                  31.97     1:08.45 (36.48)                                        
 26 Stickelman, Kayla         14 CSDC-MR              1:13.27    1:08.92        
                  33.40     1:08.92 (35.52)                                        
 27 Neria, Alana              15 Swim Tech-MR              NT    1:08.93        
                  32.65     1:08.93 (36.28)                                        
 28 Lu, Kaitlyn S             15 Swim Tech-MR              NT    1:10.30        
                  32.73     1:10.30 (37.57)                                        
 29 Tsang, Tiffany            15 Swim Tech-MR              NT    1:10.55        
                  34.22     1:10.55 (36.33)                                        
 30 Bilich, Kristen           12 IA-MR                1:13.11    1:11.10        
                  33.61     1:11.10 (37.49)                                        
 31 Zhang, Erica A            10 GATE-MR              1:18.00    1:13.31        
                  34.50     1:13.31 (38.81)                                        
 32 Bauman, Alyssa C          15 SSC-MR               1:16.65    1:15.17        
                  35.34     1:15.17 (39.83)                                        
 33 Honig, Madison J          12 Express Swimming-MR  1:22.75    1:21.66        
                  37.83     1:21.66 (43.83)                                        
 
Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Regenauer, Christiana M   16 COND-MR              1:49.12    1:54.16        
                  26.17       55.03 (28.86)     1:24.99 (29.96)     1:54.16 (29.17)
  2 Meringolo, Gabriella A    17 Express Swimming-MR  1:58.78    2:02.50        
                  27.67       58.97 (31.30)     1:30.86 (31.89)     2:02.50 (31.64)
  3 Sargent, Savy R           16 IA-MR                2:00.07    2:03.14        
                  27.52       58.18 (30.66)     1:30.72 (32.54)     2:03.14 (32.42)
  4 Sheinberg, Faith R        16 Express Swimming-MR  2:02.32    2:03.56        
                  27.77       58.93 (31.16)     1:31.33 (32.40)     2:03.56 (32.23)
  5 Uspenskaya, Sasha         15 COND-MR              2:02.16    2:05.30        
                  28.84     1:00.97 (32.13)     1:33.44 (32.47)     2:05.30 (31.86)
  6 Crane, Rachel A           17 IA-MR                2:07.17    2:06.39        
                  27.76       58.71 (30.95)     1:31.44 (32.73)     2:06.39 (34.95)
  7 Velazquez, Gabby E        15 SSC-MR               2:05.06    2:06.86        
                  28.35     1:00.50 (32.15)     1:34.23 (33.73)     2:06.86 (32.63)
  8 McKenna, Grace A          16 Express Swimming-MR  2:08.49    2:07.56        
                  28.83     1:01.13 (32.30)     1:34.54 (33.41)     2:07.56 (33.02)
  9 Renna, Julia              16 SSC-MR               2:08.47    2:08.39        
                  28.02       59.82 (31.80)     1:34.26 (34.44)     2:08.39 (34.13)
 10 Huang, Amanda             16 Express Swimming-MR  2:09.70    2:08.65        
                  29.09     1:01.85 (32.76)     1:35.36 (33.51)     2:08.65 (33.29)
 11 Dauchez, Alice M          16 AGUA-MR              2:08.73    2:10.36        
                  30.71     1:03.84 (33.13)     1:37.59 (33.75)     2:10.36 (32.77)
 12 Casalaina, Livia E        14 LBA-MR               2:14.50    2:10.65        
                  30.60     1:03.97 (33.37)     1:38.13 (34.16)     2:10.65 (32.52)
 13 Block, Alexandra V        16 COND-MR              2:07.69    2:11.60        
                  29.55     1:02.37 (32.82)     1:36.75 (34.38)     2:11.60 (34.85)
 14 Layton, Samantha A        17 IA-MR                2:08.28    2:11.76        
                  29.39     1:02.26 (32.87)     1:37.53 (35.27)     2:11.76 (34.23)
 15 Rogers, Dayna             15 IA-MR                2:11.23    2:11.82        
                  30.08     1:02.88 (32.80)     1:37.35 (34.47)     2:11.82 (34.47)
 16 Noncarrow, Katie L        18 COND-MR              2:06.83    2:13.25        
                  30.00     1:03.49 (33.49)     1:38.22 (34.73)     2:13.25 (35.03)
 17 Larson, Claire A          15 Express Swimming-MR  2:08.99    2:13.34        
                  28.03       58.99 (30.96)     1:36.35 (37.36)     2:13.34 (36.99)
 18 Iaccarino-Modni, Josa A   15 LBA-MR               2:12.68    2:13.35        
                  29.97     1:03.32 (33.35)     1:38.23 (34.91)     2:13.35 (35.12)
 19 Ramon, Amy Y              15 LBA-MR               2:11.65    2:14.03        
                  31.04     1:05.06 (34.02)     1:40.05 (34.99)     2:14.03 (33.98)
 20 Takiguchi, Sara K         15 COND-MR              2:10.97    2:14.26        
                  31.35     1:05.27 (33.92)     1:39.40 (34.13)     2:14.26 (34.86)
 21 Block, Isabella L         16 COND-MR              2:14.21    2:16.55        
                  31.35     1:05.82 (34.47)     1:41.55 (35.73)     2:16.55 (35.00)
 22 Iaboni, Julia             15 CSDC-MR              2:13.83    2:16.65        
                  31.61     1:06.27 (34.66)     1:42.50 (36.23)     2:16.65 (34.15)
 23 Peck, Sam N               15 Unattached-MR        2:16.34    2:16.96        
                  32.28     1:07.49 (35.21)     1:42.85 (35.36)     2:16.96 (34.11)
 24 Morris, Emily G           17 COND-MR              2:14.08    2:18.03        
                  31.64     1:06.80 (35.16)     1:42.19 (35.39)     2:18.03 (35.84)
 25 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  2:20.01    2:18.29        
                  31.98     1:07.79 (35.81)     1:43.60 (35.81)     2:18.29 (34.69)
 26 Cassetta, Jamie L         17 Unattached-MR        2:30.00    2:19.25        
                  30.82     1:05.84 (35.02)     1:43.00 (37.16)     2:19.25 (36.25)
 27 Rankin, Sydney            17 Express Swimming-MR  2:25.01    2:21.46        
                  30.66     1:05.28 (34.62)     1:42.74 (37.46)     2:21.46 (38.72)
 28 Matthews-Correia, Anaiya  17 Express Swimming-MR  2:17.91    2:22.91        
                  30.63     1:05.07 (34.44)     1:42.90 (37.83)     2:22.91 (40.01)
 29 Iaccarino-Modni, Hanna R  13 LBA-MR               2:25.00    2:24.02        
                  31.93     1:08.60 (36.67)     1:47.64 (39.04)     2:24.02 (36.38)
 30 Bilich, Paige L           14 IA-MR                2:30.77    2:24.83        
                  32.00     1:07.95 (35.95)     1:46.84 (38.89)     2:24.83 (37.99)
 31 Giambrone, Abigail        15 SSC-MR               2:26.80    2:27.66        
                  32.99     1:10.03 (37.04)     1:49.26 (39.23)     2:27.66 (38.40)
 32 Park, Hannah A            17 COND-MR              2:16.00    2:29.07        
                  33.07     1:10.20 (37.13)     1:49.05 (38.85)     2:29.07 (40.02)
 33 Bilich, Caroline          16 IA-MR                     NT    2:34.67        
                  34.39     1:13.12 (38.73)     1:53.88 (40.76)     2:34.67 (40.79)
 34 Bauman, Alyssa C          15 SSC-MR               2:41.01    2:44.04        
                  35.93     1:17.87 (41.94)     2:02.01 (44.14)     2:44.04 (42.03)
 35 Quinlan, Aliyah           15 Express Swimming-MR       NT    3:03.44        
                  38.56     1:24.92 (46.36)     2:12.43 (47.51)     3:03.44 (51.01)
 36 Quinlan, Alicia A         15 Express Swimming-MR       NT    3:36.61        
                  45.80     1:39.19 (53.39)     2:38.80 (59.61)     3:36.61 (57.81)
 
Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sargent, Savy R           16 IA-MR                5:19.20    5:28.37        
                  29.58     1:01.90 (32.32)     1:34.54 (32.64)     2:07.85 (33.31)
        2:41.42 (33.57)     3:15.03 (33.61)     3:48.42 (33.39)     4:21.97 (33.55)
        4:55.70 (33.73)     5:28.37 (32.67)                                        
  2 Noncarrow, Katie L        18 COND-MR              5:34.89    5:50.60        
                  30.50     1:04.29 (33.79)     1:39.07 (34.78)     2:14.04 (34.97)
        2:49.73 (35.69)     3:25.60 (35.87)     4:02.00 (36.40)     4:38.96 (36.96)
        5:14.96 (36.00)     5:50.60 (35.64)                                        
  3 McLaughlin, Sophia        15 Express Swimming-MR  6:03.27    6:01.73        
                  32.10     1:07.93 (35.83)     1:44.38 (36.45)     2:21.04 (36.66)
        2:57.88 (36.84)     3:35.01 (37.13)     4:11.94 (36.93)     4:49.67 (37.73)
        5:26.85 (37.18)     6:01.73 (34.88)                                        
  4 Peck, Sam N               15 Unattached-MR             NT    6:02.26        
                  31.46     1:06.18 (34.72)     1:42.58 (36.40)     2:19.47 (36.89)
        2:56.48 (37.01)     3:34.31 (37.83)     4:11.87 (37.56)     4:49.73 (37.86)
        5:27.11 (37.38)     6:02.26 (35.15)                                        
  5 Barnard, Victoria R       12 Express Swimming-MR  6:45.43    6:49.39        
                  33.03     1:12.48 (39.45)     1:53.70 (41.22)     2:37.33 (43.63)
        3:20.00 (42.67)     4:03.23 (43.23)     4:45.18 (41.95)     5:28.23 (43.05)
        6:10.10 (41.87)     6:49.39 (39.29)                                        
  6 Bauman, Alyssa C          15 SSC-MR               7:32.95    7:30.32        
                  37.59     1:21.08 (43.49)     2:05.92 (44.84)     2:52.84 (46.92)
        3:38.54 (45.70)     4:25.69 (47.15)     5:14.44 (48.75)     6:01.98 (47.54)
        6:47.94 (45.96)     7:30.32 (42.38)                                        
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Regenauer, Christiana M   16 COND-MR                56.60      59.43        
                  29.48       59.43 (29.95)                                        
  2 Welcome, Shannon R        16 Express Swimming-MR  1:00.86    1:01.19        
                  29.89     1:01.19 (31.30)                                        
  3 Jhong, Sara               15 Express Swimming-MR  1:01.85    1:03.53        
                  30.94     1:03.53 (32.59)                                        
  4 Uspenskaya, Sasha         15 COND-MR              1:02.83    1:04.09        
                  31.60     1:04.09 (32.49)                                        
  5 Crane, Rachel A           17 IA-MR                1:04.15    1:04.30        
                  31.04     1:04.30 (33.26)                                        
  6 McKenna, Mary K           12 Express Swimming-MR  1:04.53    1:04.52        
                  32.26     1:04.52 (32.26)                                        
  7 Sargent, Savy R           16 IA-MR                1:07.50    1:04.70        
                  31.34     1:04.70 (33.36)                                        
  8 Fountain, Isabella I      15 COND-MR              1:04.82    1:05.53        
                  31.59     1:05.53 (33.94)                                        
  9 Huang, Amanda             16 Express Swimming-MR  1:07.18    1:06.13        
                  32.15     1:06.13 (33.98)                                        
 10 Velazquez, Gabby E        15 SSC-MR               1:04.79    1:07.12        
                  33.09     1:07.12 (34.03)                                        
 11 Iaccarino-Modni, Hanna R  13 LBA-MR               1:09.30    1:09.56        
                  33.97     1:09.56 (35.59)                                        
 12 Larson, Claire A          15 Express Swimming-MR  1:11.82    1:09.58        
                  33.85     1:09.58 (35.73)                                        
 13 Block, Alexandra V        16 COND-MR              1:07.03    1:10.33        
                  34.52     1:10.33 (35.81)                                        
 14 Tafe, Maddie M            15 CSDC-MR              1:07.24    1:10.84        
                  34.61     1:10.84 (36.23)                                        
 15 Casalaina, Livia E        14 LBA-MR               1:10.44    1:11.45        
                  34.70     1:11.45 (36.75)                                        
 16 Iaboni, Julia             15 CSDC-MR              1:07.77    1:11.69        
                  34.72     1:11.69 (36.97)                                        
 17 Iaccarino-Modni, Josa A   15 LBA-MR               1:10.00    1:12.09        
                  35.31     1:12.09 (36.78)                                        
 18 Block, Isabella L         16 COND-MR              1:13.60    1:13.37        
                  35.40     1:13.37 (37.97)                                        
 19 McKenna, Grace A          16 Express Swimming-MR  1:14.91    1:14.59        
                  36.02     1:14.59 (38.57)                                        
 20 Rogers, Dayna             15 IA-MR                1:11.90    1:14.88        
                  36.02     1:14.88 (38.86)                                        
 21 Takiguchi, Sara K         15 COND-MR              1:07.93    1:15.12        
                  36.60     1:15.12 (38.52)                                        
 22 Cassetta, Jamie L         17 Unattached-MR        1:18.14    1:15.91        
                  36.98     1:15.91 (38.93)                                        
 23 Park, Hannah A            17 COND-MR              1:15.66    1:16.69        
                  36.84     1:16.69 (39.85)                                        
 24 Ramon, Amy Y              15 LBA-MR               1:12.53    1:16.79        
                  37.79     1:16.79 (39.00)                                        
 25 Bilich, Paige L           14 IA-MR                1:21.60    1:17.39        
                  36.80     1:17.39 (40.59)                                        
 26 Matthews-Correia, Anaiya  17 Express Swimming-MR  1:16.30    1:18.04        
                  37.66     1:18.04 (40.38)                                        
 27 Giambrone, Abigail        15 SSC-MR               1:18.80    1:19.04        
                  38.17     1:19.04 (40.87)                                        
 28 Rankin, Sydney            17 Express Swimming-MR  1:20.52    1:21.38        
                  38.82     1:21.38 (42.56)                                        
 29 Stickelman, Kayla         14 CSDC-MR              1:26.95    1:24.20        
                  39.30     1:24.20 (44.90)                                        
 30 Gaspard, Summer P         15 Express Swimming-MR  1:24.88    1:27.02        
                  42.15     1:27.02 (44.87)                                        
 31 Bilich, Kristen           12 IA-MR                     NT    1:27.60        
                  42.73     1:27.60 (44.87)                                        
 32 Bauman, Alyssa C          15 SSC-MR               1:29.03    1:28.53        
                  42.74     1:28.53 (45.79)                                        
 33 Quinlan, Aliyah           15 Express Swimming-MR       NT    1:38.90        
                  46.51     1:38.90 (52.39)                                        
 34 Quinlan, Alicia A         15 Express Swimming-MR       NT    1:44.81        
                  49.36     1:44.81 (55.45)                                        
 
Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Danin, Kylie L            20 IA-MR                2:02.25    2:09.37        
                  31.76     1:05.13 (33.37)     1:37.76 (32.63)     2:09.37 (31.61)
  2 Uspenskaya, Sasha         15 COND-MR              2:13.83    2:15.20        
                  32.14     1:07.20 (35.06)     1:42.06 (34.86)     2:15.20 (33.14)
  3 Evangelista, Ryan P       16 COND-MR              2:10.33    2:16.51        
                  32.28     1:06.60 (34.32)     1:41.90 (35.30)     2:16.51 (34.61)
  4 Thomas, Mackenzie         15 IA-MR                2:09.86    2:17.55        
                  30.80     1:04.91 (34.11)     1:41.23 (36.32)     2:17.55 (36.32)
  5 Mroczka, Kiera C          12 Unattached-MR        2:23.63    2:22.49        
                  33.50     1:09.65 (36.15)     1:46.91 (37.26)     2:22.49 (35.58)
  6 Anton, Olivia             13 AGUA-MR              2:19.20    2:23.19        
                  33.86     1:10.18 (36.32)     1:46.96 (36.78)     2:23.19 (36.23)
  7 Fourie, Trinity C         12 COND-MR              2:26.51    2:27.24        
                  33.70     1:10.81 (37.11)     1:49.59 (38.78)     2:27.24 (37.65)
  8 Ramon, Amy Y              15 LBA-MR               2:34.74    2:38.94        
                  37.85     1:18.35 (40.50)     1:58.94 (40.59)     2:38.94 (40.00)
  9 Schuppert, Nicole J       16 CSDC-MR              2:54.76    2:46.88        
                  38.88     1:21.36 (42.48)     2:04.85 (43.49)     2:46.88 (42.03)
 10 Bauman, Alyssa C          15 SSC-MR               3:14.76    3:07.53        
                  43.27     1:32.02 (48.75)     2:21.49 (49.47)     3:07.53 (46.04)
 11 Tsang, Tiffany            15 Swim Tech-MR              NT    3:19.91        
                  43.46     1:33.76 (50.30)     2:28.01 (54.25)     3:19.91 (51.90)
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas, Mackenzie         15 IA-MR                1:10.18    1:11.84        
                  34.27     1:11.84 (37.57)                                        
  2 Evangelista, Ryan P       16 COND-MR              1:08.50    1:13.70        
                  34.77     1:13.70 (38.93)                                        
  3 Dauchez, Alice M          16 AGUA-MR              1:10.84    1:13.84        
                  35.50     1:13.84 (38.34)                                        
  4 Fountain, Isabella I      15 COND-MR              1:10.22    1:14.22        
                  34.81     1:14.22 (39.41)                                        
  5 Profeta, Noelle C         15 IA-MR                1:10.53    1:14.86        
                  35.20     1:14.86 (39.66)                                        
  6 Mroczka, Kiera C          12 Unattached-MR        1:21.74    1:17.02        
                  35.89     1:17.02 (41.13)                                        
  7 Uspenskaya, Sasha         15 COND-MR              1:14.00    1:17.59        
                  37.13     1:17.59 (40.46)                                        
  8 Morris, Emily G           17 COND-MR              1:14.05    1:19.26        
                  37.49     1:19.26 (41.77)                                        
  9 Peck, Sam N               15 Unattached-MR        1:20.40    1:19.80        
                  37.82     1:19.80 (41.98)                                        
 10 Profeta, Jordan T         12 IA-MR                1:19.59    1:20.67        
                  38.49     1:20.67 (42.18)                                        
 11 Block, Alexandra V        16 COND-MR              1:17.73    1:22.39        
                  38.53     1:22.39 (43.86)                                        
 12 Fourie, Trinity C         12 COND-MR              1:20.19    1:22.52        
                  39.64     1:22.52 (42.88)                                        
 13 Noncarrow, Katie L        18 COND-MR              1:21.11    1:22.78        
                  39.49     1:22.78 (43.29)                                        
 14 Pucilowski, Gabriela      14 SSC-MR               1:24.07    1:23.20        
                  40.06     1:23.20 (43.14)                                        
 15 Bilich, Caroline          16 IA-MR                1:25.01    1:23.30        
                  38.34     1:23.30 (44.96)                                        
 16 Lu, Kaitlyn S             15 Swim Tech-MR              NT    1:24.03        
                  39.35     1:24.03 (44.68)                                        
 17 Rankin, Sydney            17 Express Swimming-MR  1:22.19    1:24.77        
                  40.70     1:24.77 (44.07)                                        
 18 Block, Isabella L         16 COND-MR              1:23.81    1:26.66        
                  41.08     1:26.66 (45.58)                                        
 19 Bilich, Kristen           12 IA-MR                1:33.01    1:27.16        
                  42.58     1:27.16 (44.58)                                        
 20 Ramon, Amy Y              15 LBA-MR               1:25.93    1:28.35        
                  41.36     1:28.35 (46.99)                                        
 21 Bilich, Paige L           14 IA-MR                1:30.75    1:28.94        
                  41.40     1:28.94 (47.54)                                        
 22 Giambrone, Abigail        15 SSC-MR               1:28.61    1:28.96        
                  42.09     1:28.96 (46.87)                                        
 23 Cassetta, Jamie L         17 Unattached-MR        1:30.00    1:32.53        
                  43.78     1:32.53 (48.75)                                        
 24 Takiguchi, Sara K         15 COND-MR              1:25.94    1:32.67        
                  44.29     1:32.67 (48.38)                                        
 25 Honig, Madison J          12 Express Swimming-MR  1:33.37    1:35.87        
                  42.67     1:35.87 (53.20)                                        
 26 Priola, Kate              15 CSDC-MR              1:32.96    1:36.53        
                  44.98     1:36.53 (51.55)                                        
 27 Stickelman, Kayla         14 CSDC-MR              1:43.31    1:46.64        
                  49.83     1:46.64 (56.81)                                        
 28 Tsang, Tiffany            15 Swim Tech-MR              NT    1:47.51        
                  49.15     1:47.51 (58.36)                                        
 
Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Jessica            16 Express Swimming-MR  2:19.70    2:19.62        
                  31.19     1:06.65 (35.46)     1:43.00 (36.35)     2:19.62 (36.62)
  2 Knight, Caitlin C         14 Express Swimming-MR  2:46.54    2:31.82        
                  33.63     1:12.47 (38.84)     1:52.34 (39.87)     2:31.82 (39.48)
  3 McKenna, Mary K           12 Express Swimming-MR  2:38.44    2:34.61        
                  36.03     1:15.18 (39.15)     1:54.83 (39.65)     2:34.61 (39.78)
  4 Thomas, Mackenzie         15 IA-MR                2:37.22    2:35.50        
                  35.69     1:15.54 (39.85)     1:55.71 (40.17)     2:35.50 (39.79)
  5 Dauchez, Alice M          16 AGUA-MR              2:30.39    2:37.20        
                  36.23     1:16.40 (40.17)     1:56.88 (40.48)     2:37.20 (40.32)
  6 McKenna, Grace A          16 Express Swimming-MR  2:39.94    2:40.03        
                  36.23     1:17.12 (40.89)     1:58.53 (41.41)     2:40.03 (41.50)
  7 Antonopoulos, Francesca   16 Express Swimming-MR  2:34.95    2:41.86        
                  35.71     1:16.88 (41.17)     1:59.14 (42.26)     2:41.86 (42.72)
  8 Tafe, Maddie M            15 CSDC-MR              2:47.98    2:44.78        
                  37.45     1:19.53 (42.08)     2:02.50 (42.97)     2:44.78 (42.28)
  9 Uspenskaya, Sasha         15 COND-MR              2:37.20    2:46.62        
                  38.32     1:19.84 (41.52)     2:02.93 (43.09)     2:46.62 (43.69)
 10 Iaccarino-Modni, Josa A   15 LBA-MR               2:44.25    2:47.05        
                  38.60     1:21.24 (42.64)     2:04.09 (42.85)     2:47.05 (42.96)
 11 Park, Hannah A            17 COND-MR              2:42.11    2:47.92        
                  39.65     1:22.64 (42.99)     2:05.20 (42.56)     2:47.92 (42.72)
 12 Larson, Claire A          15 Express Swimming-MR  2:51.21    2:49.19        
                  37.82     1:20.78 (42.96)     2:05.13 (44.35)     2:49.19 (44.06)
 13 Casalaina, Livia E        14 LBA-MR               2:51.24    2:49.83        
                  39.33     1:22.64 (43.31)     2:06.48 (43.84)     2:49.83 (43.35)
 14 Peck, Sam N               15 Unattached-MR        2:53.75    2:54.25        
                  40.21     1:24.55 (44.34)     2:11.33 (46.78)     2:54.25 (42.92)
 15 Rogers, Dayna             15 IA-MR                2:54.29    2:55.11        
                  40.11     1:24.34 (44.23)     2:09.62 (45.28)     2:55.11 (45.49)
 16 Rankin, Sydney            17 Express Swimming-MR  2:57.64    2:57.95        
                  40.52     1:25.25 (44.73)     2:11.39 (46.14)     2:57.95 (46.56)
 17 Fourie, Trinity C         12 COND-MR              2:46.33    2:58.74        
                  42.00     1:28.32 (46.32)     2:13.54 (45.22)     2:58.74 (45.20)
 18 Bilich, Caroline          16 IA-MR                3:05.71    3:02.69        
                  39.18     1:25.45 (46.27)     2:14.30 (48.85)     3:02.69 (48.39)
 19 Bilich, Kristen           12 IA-MR                     NT    3:06.54        
                  43.30     1:29.28 (45.98)     2:17.43 (48.15)     3:06.54 (49.11)
 20 Ramon, Amy Y              15 LBA-MR               3:03.54    3:07.45        
                  41.45     1:29.17 (47.72)     2:18.27 (49.10)     3:07.45 (49.18)
 21 Giambrone, Abigail        15 SSC-MR               3:39.09    3:07.51        
                  42.74     1:30.64 (47.90)     2:19.54 (48.90)     3:07.51 (47.97)
 22 Gaspard, Summer P         15 Express Swimming-MR  3:34.89    3:33.10        
                  46.75     1:41.03 (54.28)     2:37.52 (56.49)     3:33.10 (55.58)
 23 Bauman, Alyssa C          15 SSC-MR               3:37.97    3:40.30        
                  49.58     1:45.27 (55.69)     2:43.72 (58.45)     3:40.30 (56.58)
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Regenauer, Christiana M   16 COND-MR                55.37      56.08        
                  26.46       56.08 (29.62)                                        
  2 Dauchez, Alice M          16 AGUA-MR              1:05.02    1:05.47        
                  31.13     1:05.47 (34.34)                                        
  3 Maio, Kate                14 Express Swimming-MR  1:07.37    1:08.68        
                  31.76     1:08.68 (36.92)                                        
  4 Noncarrow, Katie L        18 COND-MR              1:08.17    1:08.85        
                  32.51     1:08.85 (36.34)                                        
  5 Block, Isabella L         16 COND-MR              1:08.69    1:10.14        
                  33.10     1:10.14 (37.04)                                        
  6 Takiguchi, Sara K         15 COND-MR              1:06.74    1:10.66        
                  32.92     1:10.66 (37.74)                                        
  7 Block, Alexandra V        16 COND-MR              1:06.73    1:10.78        
                  32.14     1:10.78 (38.64)                                        
  8 Bilich, Caroline          16 IA-MR                1:14.18    1:15.02        
                  33.86     1:15.02 (41.16)                                        
  9 Cassetta, Jamie L         17 Unattached-MR        1:20.51    1:15.63        
                  34.77     1:15.63 (40.86)                                        
 10 Ramon, Amy Y              15 LBA-MR               1:17.82    1:16.80        
                  34.91     1:16.80 (41.89)                                        
 11 Causin, Hannah D          15 CSDC-MR              1:11.73    1:18.02        
                  37.63     1:18.02 (40.39)                                        
 12 Neria, Alana              15 Swim Tech-MR              NT    1:21.33        
                  36.89     1:21.33 (44.44)                                        
 13 Giambrone, Abigail        15 SSC-MR               1:23.35    1:24.92        
                  38.30     1:24.92 (46.62)                                        
 14 Lu, Kaitlyn S             15 Swim Tech-MR              NT    1:32.15        
                  38.22     1:32.15 (53.93)                                        
 15 Bauman, Alyssa C          15 SSC-MR               1:38.73    1:49.36        
                  48.11   1:49.36 (1:01.25)                                        
 
Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rinn, Morgan              16 Express Swimming-MR  2:03.26    2:03.21        
                  27.89       58.91 (31.02)     1:31.06 (32.15)     2:03.21 (32.15)
  2 Perez, Meadow A           16 Express Swimming-MR  2:08.72    2:08.41        
                  28.68     1:00.79 (32.11)     1:34.44 (33.65)     2:08.41 (33.97)
  3 Meringolo, Gabriella A    17 Express Swimming-MR  2:04.67    2:09.03        
                  28.17     1:00.76 (32.59)     1:34.30 (33.54)     2:09.03 (34.73)
  4 Thomas, Mackenzie         15 IA-MR                2:19.29    2:16.63        
                  30.08     1:04.21 (34.13)     1:40.09 (35.88)     2:16.63 (36.54)
  5 McKenna, Mary K           12 Express Swimming-MR  2:24.53    2:24.14        
                  31.72     1:08.84 (37.12)     1:47.06 (38.22)     2:24.14 (37.08)
  6 Noncarrow, Katie L        18 COND-MR              2:27.77    2:28.35        
                  32.29     1:08.33 (36.04)     1:47.42 (39.09)     2:28.35 (40.93)
  7 Renna, Julia              16 SSC-MR               2:27.32    2:29.81        
                  29.01     1:03.60 (34.59)     1:48.44 (44.84)     2:29.81 (41.37)
  8 Velazquez, Gabby E        15 SSC-MR               2:23.99    2:33.04        
                  29.41     1:03.63 (34.22)     1:51.22 (47.59)     2:33.04 (41.82)
  9 Layton, Samantha A        17 IA-MR                     NT    2:33.93        
                  33.71     1:12.91 (39.20)     1:53.98 (41.07)     2:33.93 (39.95)
 10 Morris, Emily G           17 COND-MR              2:51.21    2:36.61        
                  32.75     1:10.36 (37.61)     1:54.13 (43.77)     2:36.61 (42.48)
 11 Takiguchi, Sara K         15 COND-MR              2:30.69    2:38.42        
                  34.36     1:14.15 (39.79)     1:56.61 (42.46)     2:38.42 (41.81)
 12 Fourie, Trinity C         12 COND-MR                   NT    2:45.92        
                  35.42     1:15.67 (40.25)     2:00.20 (44.53)     2:45.92 (45.72)
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Regenauer, Christiana M   16 COND-MR              2:02.71    2:07.47        
                  27.03     1:00.94 (33.91)     1:39.21 (38.27)     2:07.47 (28.26)
  2 Thomas, Mackenzie         15 IA-MR                2:14.38    2:19.87        
                  30.35     1:05.57 (35.22)     1:47.44 (41.87)     2:19.87 (32.43)
  3 Dauchez, Alice M          16 AGUA-MR              2:18.99    2:23.17        
                  31.59     1:10.26 (38.67)     1:49.93 (39.67)     2:23.17 (33.24)
  4 Anton, Olivia             13 AGUA-MR              2:26.66    2:29.96        
                  32.97     1:10.41 (37.44)     1:57.20 (46.79)     2:29.96 (32.76)
  5 Morris, Emily G           17 COND-MR              2:30.87    2:30.26        
                  31.83     1:10.67 (38.84)     1:55.82 (45.15)     2:30.26 (34.44)
  6 Peck, Sam N               15 Unattached-MR        2:33.80    2:34.14        
                  34.22     1:15.93 (41.71)     2:00.44 (44.51)     2:34.14 (33.70)
  7 Fourie, Trinity C         12 COND-MR              2:36.50    2:34.68        
                  34.64     1:13.31 (38.67)     2:00.24 (46.93)     2:34.68 (34.44)
  8 Rankin, Sydney            17 Express Swimming-MR  2:33.82    2:42.54        
                  33.93     1:16.72 (42.79)     2:03.00 (46.28)     2:42.54 (39.54)
  9 Bilich, Paige L           14 IA-MR                     NT    2:45.43        
                  35.93     1:18.91 (42.98)     2:08.97 (50.06)     2:45.43 (36.46)
 10 Bilich, Caroline          16 IA-MR                2:51.50    2:47.60        
                  35.16     1:20.61 (45.45)     2:07.92 (47.31)     2:47.60 (39.68)
 11 Giambrone, Abigail        15 SSC-MR               2:49.18    2:50.21        
                  39.28     1:22.68 (43.40)     2:11.81 (49.13)     2:50.21 (38.40)
 12 Neria, Alana              15 Swim Tech-MR              NT    3:00.32        
                  44.13     1:30.44 (46.31)     2:22.33 (51.89)     3:00.32 (37.99)
 
Girls 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Regenauer, Christiana M   16 COND-MR              4:37.74    4:30.28        
                  27.62       58.81 (31.19)     1:34.50 (35.69)     2:08.94 (34.44)
        2:48.75 (39.81)     3:28.61 (39.86)     4:00.59 (31.98)     4:30.28 (29.69)
  2 Evangelista, Ryan P       16 COND-MR              4:32.00    4:43.50        
                  30.15     1:05.49 (35.34)     1:40.94 (35.45)     2:16.54 (35.60)
        2:58.77 (42.23)     3:39.75 (40.98)     4:12.29 (32.54)     4:43.50 (31.21)
  3 Thomas, Mackenzie         15 IA-MR                4:37.95    4:55.37        
                  30.55     1:05.23 (34.68)     1:42.78 (37.55)     2:19.74 (36.96)
        3:03.20 (43.46)     3:47.26 (44.06)     4:21.77 (34.51)     4:55.37 (33.60)
  4 O'Brien, Kate             12 WISC-MR              5:20.74    5:04.35        
                  31.70     1:08.47 (36.77)     1:47.21 (38.74)     2:25.01 (37.80)
        3:09.90 (44.89)     3:54.91 (45.01)     4:30.29 (35.38)     5:04.35 (34.06)
  5 Asch, Lexi                12 AGUA-MR              5:30.50    5:30.17        
                  34.51     1:14.90 (40.39)     1:57.90 (43.00)     2:39.50 (41.60)
        3:28.54 (49.04)     4:16.44 (47.90)     4:54.35 (37.91)     5:30.17 (35.82)
  6 Iannone, Anna             11 WISC-MR              5:58.99    5:42.67        
                  33.54     1:17.86 (44.32)     1:58.23 (40.37)     2:39.61 (41.38)
        3:29.88 (50.27)     4:22.32 (52.44)     5:03.54 (41.22)     5:42.67 (39.13)
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Francis, Isaih            10 COND-MR                28.17      26.75        
  2 Tang, Richard             10 Express Swimming-MR    31.50      31.02        
  3 Tollit, Alex R            10 AGUA-MR                33.84      31.15        
  4 Kim, Jacob                10 AGUA-MR                31.77      31.56        
  5 Olsen, Lars O              9 FA-MR                  34.73      32.88        
  6 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR    35.20      32.90        
  7 Auth, Zander T            10 AGUA-MR                33.94      33.26        
  8 Chang, Henry              10 Express Swimming-MR    33.44      33.31        
  9 Smith, Colin P            10 Express Swimming-MR    33.47      33.34        
 10 Hernandez, Keanne L       10 SSC-MR                 33.44      33.38        
 11 Radnay, Cole S            10 AGUA-MR                35.34      33.88        
 12 Tula, Xavier A            10 Unattached-MR          35.22      34.20        
 13 Fagelman-Walker, Jake K   10 AGUA-MR                36.54      34.25        
 14 Lombard, Ryan C           10 Express Swimming-MR    33.88      34.86        
 15 Dwyer, Aidan P             9 COND-MR                36.16      35.06        
 16 Chan, Curtis              10 Unattached-MR          38.99      35.20        
 17 Castro, Dorien J          10 IA-MR                  36.27      35.52        
 18 Shapiro, Jason M          10 LBA-MR                 37.00      35.72        
 19 Lee, Ethan J               8 GATE-MR                36.47      35.79        
 20 Casalaina, Vince T        10 LBA-MR                 36.33      35.87        
 21 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR    36.91      35.95        
 22 MA, Emanuel               10 Express Swimming-MR    35.88      35.97        
 23 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR                 36.03      36.23        
 24 Tuchman, Dylan J          10 AGUA-MR                39.84      36.51        
 25 Huang, Gary               10 Swim Tech-MR              NT      36.59        
 26 Chan, Ethan               10 Express Swimming-MR    39.66      36.73        
 27 Neff, Taite E             10 FA-MR                  39.19      36.99        
 28 Stueber, Aidan C          10 WISC-MR                40.69      37.37        
 29 Ayzenberg, Daniel          9 LBA-MR                 36.81      37.63        
 30 Fulnecky, Iain             9 AGUA-MR                37.08      37.76        
 31 Guglielmo, Gerard J       10 LBA-MR                 38.20      38.13        
 32 Mokart, Viggo S           10 AGUA-MR                38.58      38.22        
 33 Garcia, Angel J            9 IA-MR                  38.77      38.24        
 34 DeWitt, Billy C            9 WISC-MR                40.94      38.27        
 35 Wagman, Ellis G            8 COND-MR                39.53      38.40        
 36 Kim, Charlie B            10 AGUA-MR                39.94      38.48        
 37 Souberbielle, Santiago G  10 Express Swimming-MR    40.07      38.55        
 38 Minotto, Matthew C        10 SSC-MR                 38.14      38.90        
 39 Andrejczuk, Peter         10 LBA-MR                 37.39      39.02        
 40 Paton, Gavin C            10 SSC-MR                 39.06      39.05        
 41 Chen, Ethan Y             10 AGUA-MR                42.84      39.21        
 42 Belcher, Tyler J          10 WISC-MR                48.00      39.32        
 43 Chan, Tyler                9 Swim Tech-MR              NT      39.35        
 44 Yao, Maxwell               7 Express Swimming-MR    40.74      39.37        
 45 Wong, Britton              9 Swim Tech-MR              NT      39.43        
 46 Lowe, Alexander N          8 COND-MR                43.02      40.51        
 47 Smith, Dean C              9 IA-MR                  42.13      40.59        
 48 Deely, Jack W             10 LBA-MR               1:00.00      40.81        
 49 Stueber, Colin J           8 WISC-MR                45.24      40.91        
 50 Doran, Declan T            9 IA-MR                  43.10      41.02        
 51 Toro, Julian A             9 COND-MR                   NT      41.39        
 52 Korzniewski, Oliver        9 LBA-MR                 42.08      41.90        
 53 Chan, Preston              8 Express Swimming-MR    47.72      42.26        
 54 Nitzsche, Andrew Z        10 CSDC-MR                39.20      42.36        
 55 Tian, Lucas A              8 Express Swimming-MR    49.18      42.42        
 56 Ritiu, Peter A             9 COND-MR                44.52      42.80        
 57 Betzold, Carter S          8 IA-MR                  46.43      43.40        
 58 Ng, Vaan                  10 Swim Tech-MR              NT      43.58        
 59 Deangelis, Nicholas A      7 LBA-MR                 47.20      44.21        
 60 Hau, Bradley R             9 COND-MR                42.36      44.67        
 61 Roy, Aryan N               9 COND-MR                50.93      44.77        
 62 De Pierro, Jake C          8 COND-MR                45.69      45.10        
 63 Colletti, Max              8 Express Swimming-MR  1:04.58      46.80        
 64 Henrichs, Kai L            9 Express Swimming-MR       NT      47.80        
 65 Serafin, Oren B            7 Express Swimming-MR       NT      48.26        
 66 Kamboj, Alex              10 CSDC-MR              1:00.00      48.72        
 67 Kleinman, Evan J           9 Express Swimming-MR    50.01      48.91        
 68 Saha, Nolan                8 COND-MR                48.64      49.36        
 69 Lerner, Hugo T            10 Express Swimming-MR    48.16      50.59        
 70 Rateshwar, Dylan           8 Express Swimming-MR  1:13.76      50.88        
 71 Carney, Callen M           7 LBA-MR                 51.87      51.44        
 72 Lattanzi, Joseph W         9 LBA-MR               1:15.62      51.68        
 73 Ferrara, Joseph M          9 COND-MR                53.37      52.62        
 74 Berkovitch, David N       10 COND-MR                55.72      53.12        
 75 Korica, Marko              8 Express Swimming-MR    56.77      53.61        
 76 Colletti, Lucas R          6 Express Swimming-MR       NT      58.34        
 77 Sherwood, Donovan W        9 Express Swimming-MR    55.17      59.92        
 78 Tomala-Reidel, Javier A    9 COND-MR                55.00    1:00.41        
 79 Diaz, Emilio L             7 LBA-MR               1:15.00    1:03.70        
 80 Mancuso, Ryan H            6 Express Swimming-MR       NT    1:08.28        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skaistis, Levi B           9 AGUA-MR              1:04.03    1:01.71        
                  29.14     1:01.71 (32.57)                                        
  2 Francis, Isaih            10 COND-MR              1:09.09    1:03.03        
                  29.63     1:03.03 (33.40)                                        
  3 Tang, Richard             10 Express Swimming-MR  1:10.10    1:08.16        
                  32.81     1:08.16 (35.35)                                        
  4 Kim, Jacob                10 AGUA-MR              1:11.50    1:10.20        
                  33.05     1:10.20 (37.15)                                        
  5 Prokopiou, Markos         10 CSDC-MR              1:11.92    1:10.50        
                  33.28     1:10.50 (37.22)                                        
  6 Burg, Daniel B            10 AGUA-MR              1:12.47    1:10.82        
                  33.90     1:10.82 (36.92)                                        
  7 Andrejczuk, Peter         10 LBA-MR               1:16.55    1:11.21        
                  34.12     1:11.21 (37.09)                                        
  8 Tollit, Alex R            10 AGUA-MR              1:11.84    1:11.38        
                  33.37     1:11.38 (38.01)                                        
  9 Smith, Colin P            10 Express Swimming-MR  1:13.91    1:12.56        
                  34.89     1:12.56 (37.67)                                        
 10 Chang, Henry              10 Express Swimming-MR  1:16.97    1:13.40        
                  34.63     1:13.40 (38.77)                                        
 11 Trenczer, Zachary D        9 COND-MR              1:15.48    1:13.62        
                  34.70     1:13.62 (38.92)                                        
 12 Olsen, Lars O              9 FA-MR                1:12.45    1:13.83        
                  34.79     1:13.83 (39.04)                                        
 13 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR  1:16.04    1:13.95        
                  34.99     1:13.95 (38.96)                                        
 14 Savas, Brayden T           9 SSC-MR               1:15.30    1:14.28        
                  35.80     1:14.28 (38.48)                                        
 15 Auth, Zander T            10 AGUA-MR              1:18.07    1:14.43        
                  35.67     1:14.43 (38.76)                                        
 16 Hernandez, Keanne L       10 SSC-MR               1:20.36    1:15.43        
                  36.81     1:15.43 (38.62)                                        
 16 Anton, Willem G            9 AGUA-MR              1:18.36    1:15.43        
                  35.93     1:15.43 (39.50)                                        
 18 Augustin, James J         10 FA-MR                1:16.82    1:15.69        
                  35.59     1:15.69 (40.10)                                        
 19 Dwyer, Aidan P             9 COND-MR              1:21.50    1:18.40        
                  37.36     1:18.40 (41.04)                                        
 20 Fagelman-Walker, Jake K   10 AGUA-MR              1:23.47    1:19.05        
                  36.12     1:19.05 (42.93)                                        
 21 Tula, Xavier A            10 Unattached-MR        1:19.22    1:19.06        
                  37.62     1:19.06 (41.44)                                        
 22 Novikov, Daniel A         10 Aquaflames-MR             NT    1:20.40        
                  36.48     1:20.40 (43.92)                                        
 23 Shapiro, Jason M          10 LBA-MR               1:27.25    1:22.01        
                  38.97     1:22.01 (43.04)                                        
 24 Mokart, Viggo S           10 AGUA-MR              1:29.78    1:22.08        
                  37.69     1:22.08 (44.39)                                        
 25 Ayzenberg, Daniel          9 LBA-MR               1:26.96    1:22.39        
                  38.75     1:22.39 (43.64)                                        
 26 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR  1:24.28    1:22.80        
                  39.70     1:22.80 (43.10)                                        
 27 Souberbielle, Santiago G  10 Express Swimming-MR  1:30.01    1:24.06        
                  40.42     1:24.06 (43.64)                                        
 28 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR               1:24.78    1:24.21        
                  38.66     1:24.21 (45.55)                                        
 29 Guglielmo, Gerard J       10 LBA-MR               1:29.49    1:24.29        
                  39.18     1:24.29 (45.11)                                        
 30 Casalaina, Vince T        10 LBA-MR               1:27.89    1:24.58        
                  39.28     1:24.58 (45.30)                                        
 31 Kim, Charlie B            10 AGUA-MR              1:29.65    1:24.59        
                  35.44     1:24.59 (49.15)                                        
 32 Paton, Gavin C            10 SSC-MR               1:29.11    1:25.46        
                  41.89     1:25.46 (43.57)                                        
 33 Stern, Noah I              8 Express Swimming-MR  1:34.90    1:25.54        
                  40.46     1:25.54 (45.08)                                        
 33 Murphy, Harrison P        10 Express Swimming-MR  1:31.93    1:25.54        
                  41.40     1:25.54 (44.14)                                        
 35 Belcher, Tyler J          10 WISC-MR              1:49.30    1:25.83        
                  40.20     1:25.83 (45.63)                                        
 36 Glass, Logan W             9 WISC-MR              1:30.45    1:26.34        
                  40.61     1:26.34 (45.73)                                        
 37 Minotto, Matthew C        10 SSC-MR               1:30.69    1:26.78        
                  40.55     1:26.78 (46.23)                                        
 38 Fulnecky, Iain             9 AGUA-MR              1:26.62    1:27.04        
                  39.74     1:27.04 (47.30)                                        
 39 Castro, Dorien J          10 IA-MR                1:29.41    1:28.10        
                  40.52     1:28.10 (47.58)                                        
 40 Dauterman, Henry G         9 Express Swimming-MR  1:48.78    1:29.07        
                  39.96     1:29.07 (49.11)                                        
 41 WU, Matthew               10 Express Swimming-MR       NT    1:29.54        
                  39.86     1:29.54 (49.68)                                        
 42 Neff, Taite E             10 FA-MR                1:29.10    1:30.31        
                  42.88     1:30.31 (47.43)                                        
 43 Liu, Patrick              10 Express Swimming-MR       NT    1:31.35        
                  41.35     1:31.35 (50.00)                                        
 44 Yao, Maxwell               7 Express Swimming-MR  1:30.60    1:33.24        
                  41.77     1:33.24 (51.47)                                        
 45 Ritiu, Peter A             9 COND-MR              2:18.00    1:33.25        
                  44.48     1:33.25 (48.77)                                        
 46 Nitzsche, Andrew Z        10 CSDC-MR              1:35.07    1:33.72        
                  42.85     1:33.72 (50.87)                                        
 47 DeWitt, Billy C            9 WISC-MR              1:24.99    1:34.04        
                  40.23     1:34.04 (53.81)                                        
 48 Chen, Ethan Y             10 AGUA-MR              1:40.84    1:34.56        
 49 Zakarian, Johnathan T     10 GATE-MR              1:39.45    1:35.03        
                  44.69     1:35.03 (50.34)                                        
 50 Carle, Caleb M            10 FA-MR                     NT    1:35.75        
                  43.95     1:35.75 (51.80)                                        
 51 Korzniewski, Oliver        9 LBA-MR               1:37.05    1:37.98        
                  19.12   1:37.98 (1:18.86)                                        
 52 Deangelis, Nicholas A      7 LBA-MR                    NT    1:37.99        
                  45.48     1:37.99 (52.51)                                        
 53 Han, Ethan                 9 GATE-MR              1:57.01    1:39.70        
                  44.92     1:39.70 (54.78)                                        
 54 Henrichs, Kai L            9 Express Swimming-MR       NT    1:40.76        
                  45.51     1:40.76 (55.25)                                        
 55 De Pierro, Jake C          8 COND-MR                   NT    1:43.92        
                  47.92     1:43.92 (56.00)                                        
 56 Zhao, Jiaxi               10 Aquaflames-MR             NT    1:45.49        
                  44.76   1:45.49 (1:00.73)                                        
 57 Calidonio, Mason          10 Aquaflames-MR             NT    1:45.88        
                  47.25     1:45.88 (58.63)                                        
 58 Roy, Aryan N               9 COND-MR              1:43.45    1:47.19        
                  47.70     1:47.19 (59.49)                                        
 59 Colletti, Max              8 Express Swimming-MR       NT    1:49.03        
                  49.62     1:49.03 (59.41)                                        
 60 Rateshwar, Dylan           8 Express Swimming-MR       NT    1:51.55        
                  52.02     1:51.55 (59.53)                                        
 61 Carney, Callen M           7 LBA-MR               2:15.00    1:53.11        
                  53.09   1:53.11 (1:00.02)                                        
 62 LU, Alex                  10 Express Swimming-MR       NT    1:56.09        
                  53.66   1:56.09 (1:02.43)                                        
 63 Zhao, Liren                8 Aquaflames-MR             NT    1:56.52        
                  51.70   1:56.52 (1:04.82)                                        
 64 Niyazov, Leo               9 Aquaflames-MR             NT    2:01.31        
                  55.67   2:01.31 (1:05.64)                                        
 65 Tomala-Reidel, Javier A    9 COND-MR              1:55.00    2:16.41        
                  57.31   2:16.41 (1:19.10)                                        
 66 Barenboym, Michael         7 Aquaflames-MR             NT    2:31.88        
                1:12.97   2:31.88 (1:18.91)                                        
 67 Barkin, Alexander          9 Aquaflames-MR        2:35.92    2:32.71        
                1:12.51   2:32.71 (1:20.20)                                        
 -- McCaffrey, Matthew        10 LBA-MR               1:50.00         DQ        
      No touch on turn
                  46.57          DQ (57.19)                                        
 -- Lattanzi, Joseph W         9 LBA-MR               2:00.01         DQ        
      Did not finish
 -- O'Reilly, Desmond L        8 IA-MR                1:55.03        DNF        
      Did not finish
                  57.80                                                            
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tang, Richard             10 Express Swimming-MR  2:29.97    2:29.82        
                  33.52     1:11.47 (37.95)     1:50.83 (39.36)     2:29.82 (38.99)
  2 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR  2:39.78    2:37.10        
                  35.11     1:15.82 (40.71)     1:57.62 (41.80)     2:37.10 (39.48)
  3 Tollit, Alex R            10 AGUA-MR              2:40.84    2:37.39        
                  34.71     1:15.65 (40.94)     1:57.98 (42.33)     2:37.39 (39.41)
  4 Olsen, Lars O              9 FA-MR                2:41.64    2:38.73        
                  36.07     1:17.02 (40.95)     1:58.86 (41.84)     2:38.73 (39.87)
  5 Chang, Henry              10 Express Swimming-MR  3:01.87    2:49.64        
                  35.44     1:18.94 (43.50)     2:04.83 (45.89)     2:49.64 (44.81)
  6 Tula, Xavier A            10 Unattached-MR        2:54.18    2:53.88        
                  38.62     1:26.75 (48.13)     2:10.30 (43.55)     2:53.88 (43.58)
  7 Dwyer, Aidan P             9 COND-MR              3:02.88    2:54.44        
                  37.10     1:21.22 (44.12)     2:09.62 (48.40)     2:54.44 (44.82)
  8 Han, Ethan                 9 GATE-MR              4:05.00    3:43.97        
                  47.88     1:45.97 (58.09)   2:46.95 (1:00.98)     3:43.97 (57.02)
 
Boys 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tang, Richard             10 Express Swimming-MR  6:23.41    6:27.97        
                  34.02     1:13.04 (39.02)     1:52.17 (39.13)     2:31.56 (39.39)
        3:11.79 (40.23)     3:52.32 (40.53)     4:32.17 (39.85)     5:12.71 (40.54)
        5:51.07 (38.36)     6:27.97 (36.90)                                        
  2 Olsen, Lars O              9 FA-MR                7:11.35    6:51.57        
                  35.55     1:17.07 (41.52)     1:59.43 (42.36)     2:40.79 (41.36)
        3:23.84 (43.05)     4:07.16 (43.32)     4:49.05 (41.89)     5:31.12 (42.07)
        6:12.69 (41.57)     6:51.57 (38.88)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skaistis, Levi B           9 AGUA-MR                33.67      33.17        
  2 Francis, Isaih            10 COND-MR                35.20      33.22        
  3 Tang, Richard             10 Express Swimming-MR    36.74      36.62        
  4 Andrejczuk, Peter         10 LBA-MR                 37.62      37.64        
  5 Savas, Brayden T           9 SSC-MR                 36.94      38.08        
  6 Dwyer, Aidan P             9 COND-MR                36.93      38.18        
  7 Burg, Daniel B            10 AGUA-MR                38.99      38.30        
  8 Kim, Jacob                10 AGUA-MR                37.26      38.51        
  9 Tollit, Alex R            10 AGUA-MR                38.84      38.65        
 10 Olsen, Lars O              9 FA-MR                  39.68      39.49        
 11 Chang, Henry              10 Express Swimming-MR    38.37      39.89        
 12 Prokopiou, Markos         10 CSDC-MR                40.28      40.17        
 13 Smith, Colin P            10 Express Swimming-MR    40.02      40.28        
 14 Anton, Willem G            9 AGUA-MR                40.14      40.82        
 15 Trenczer, Zachary D        9 COND-MR                40.75      40.89        
 16 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR    42.57      41.23        
 17 Ayzenberg, Daniel          9 LBA-MR                 46.57      41.32        
 18 Shapiro, Jason M          10 LBA-MR                 43.80      41.56        
 19 Bargellini, Ryan J         8 Express Swimming-MR       NT      41.57        
 20 Casalaina, Vince T        10 LBA-MR                 42.30      41.60        
 21 Hernandez, Keanne L       10 SSC-MR                 41.57      41.74        
 22 Auth, Zander T            10 AGUA-MR                40.82      41.90        
 23 Minotto, Matthew C        10 SSC-MR                 43.65      42.06        
 24 Fagelman-Walker, Jake K   10 AGUA-MR                43.04      42.09        
 25 DeWitt, Billy C            9 WISC-MR                43.89      42.81        
 26 Kim, Charlie B            10 AGUA-MR                43.52      43.60        
 27 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR    44.99      44.09        
 28 Paton, Gavin C            10 SSC-MR                 45.59      44.24        
 29 Fulnecky, Iain             9 AGUA-MR                43.59      44.34        
 30 Novikov, Daniel A         10 Aquaflames-MR             NT      44.41        
 31 Tula, Xavier A            10 Unattached-MR          42.39      44.57        
 32 Belcher, Tyler J          10 WISC-MR                52.06      45.42        
 33 Souberbielle, Santiago G  10 Express Swimming-MR    49.37      45.69        
 34 Mokart, Viggo S           10 AGUA-MR                45.88      45.82        
 35 WU, Matthew               10 Express Swimming-MR       NT      46.17        
 36 Yao, Maxwell               7 Express Swimming-MR    46.90      46.23        
 37 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR                 43.25      46.64        
 38 Chen, Ethan Y             10 AGUA-MR                51.81      47.02        
 39 McCaffrey, Matthew        10 LBA-MR                 50.92      47.25        
 40 Murphy, Harrison P        10 Express Swimming-MR    46.65      47.51        
 41 Zakarian, Johnathan T     10 GATE-MR                52.00      47.92        
 42 Guglielmo, Gerard J       10 LBA-MR                 49.52      48.58        
 43 Glass, Logan W             9 WISC-MR                49.35      48.69        
 44 Zhao, Jiaxi               10 Aquaflames-MR             NT      49.00        
 45 Nitzsche, Andrew Z        10 CSDC-MR                48.84      49.15        
 46 Ritiu, Peter A             9 COND-MR                53.55      49.30        
 47 Liu, Patrick              10 Express Swimming-MR       NT      49.66        
 48 Korzniewski, Oliver        9 LBA-MR                 54.94      49.93        
 49 Deangelis, Nicholas A      7 LBA-MR                 51.51      49.97        
 50 Neff, Taite E             10 FA-MR                  48.77      51.87        
 51 Stern, Noah I              8 Express Swimming-MR    50.32      52.15        
 52 De Pierro, Jake C          8 COND-MR                53.33      52.77        
 53 Serafin, Oren B            7 Express Swimming-MR       NT      54.00        
 54 Dauterman, Henry G         9 Express Swimming-MR    56.15      54.19        
 55 Castro, Dorien J          10 IA-MR                  51.18      54.86        
 56 Roy, Aryan N               9 COND-MR              1:01.04      54.92        
 57 O'Reilly, Desmond L        8 IA-MR                  57.21      55.32        
 58 Carle, Caleb M            10 FA-MR                     NT      55.79        
 59 Colletti, Lucas R          6 Express Swimming-MR       NT      56.14        
 60 Bregman, Nathan R          7 LBA-MR               1:20.00      56.50        
 61 Han, Ethan                 9 GATE-MR              1:03.01      56.88        
 62 Niyazov, Leo               9 Aquaflames-MR             NT      57.00        
 63 Henrichs, Kai L            9 Express Swimming-MR       NT      57.27        
 64 Colletti, Max              8 Express Swimming-MR  1:08.28      59.61        
 65 Lattanzi, Joseph W         9 LBA-MR                 59.37    1:00.08        
 66 LU, Alex                  10 Express Swimming-MR       NT    1:00.73        
 67 Rateshwar, Dylan           8 Express Swimming-MR       NT    1:01.10        
 68 Regan, Finn                7 LBA-MR               1:15.00    1:01.69        
 69 Carney, Callen M           7 LBA-MR               1:00.00    1:02.20        
 70 Sherwood, Donovan W        9 Express Swimming-MR  1:10.93    1:02.48        
 71 Barkin, Alexander          9 Aquaflames-MR        1:02.38    1:02.51        
 72 Barenboym, Michael         7 Aquaflames-MR             NT    1:04.68        
 73 Calidonio, Mason          10 Aquaflames-MR             NT    1:04.83        
 74 Mancuso, Ryan H            6 Express Swimming-MR       NT    1:05.04        
 75 Tomala-Reidel, Javier A    9 COND-MR              1:00.00    1:10.66        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skaistis, Levi B           9 AGUA-MR              1:12.73    1:10.97        
                  34.63     1:10.97 (36.34)                                        
  2 Francis, Isaih            10 COND-MR              1:20.68    1:12.43        
                  34.88     1:12.43 (37.55)                                        
  3 Tang, Richard             10 Express Swimming-MR  1:19.16    1:17.12        
                  37.75     1:17.12 (39.37)                                        
  4 Kim, Jacob                10 AGUA-MR              1:20.91    1:23.46        
                  40.74     1:23.46 (42.72)                                        
  5 Dwyer, Aidan P             9 COND-MR              1:24.21    1:23.72        
                  40.94     1:23.72 (42.78)                                        
  6 Andrejczuk, Peter         10 LBA-MR               1:26.72    1:26.40        
                  43.12     1:26.40 (43.28)                                        
  7 Chang, Henry              10 Express Swimming-MR  1:24.26    1:26.65        
                  41.59     1:26.65 (45.06)                                        
  8 Anton, Willem G            9 AGUA-MR              1:34.11    1:26.94        
                  42.26     1:26.94 (44.68)                                        
  9 Smith, Colin P            10 Express Swimming-MR  1:26.30    1:27.12        
                  43.12     1:27.12 (44.00)                                        
 10 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR  1:27.89    1:27.70        
                  43.43     1:27.70 (44.27)                                        
 11 MA, Emanuel               10 Express Swimming-MR  1:34.61    1:28.98        
                  43.22     1:28.98 (45.76)                                        
 12 Radnay, Cole S            10 AGUA-MR              1:24.61    1:29.25        
                  44.03     1:29.25 (45.22)                                        
 13 Kim, Charlie B            10 AGUA-MR              1:45.19    1:32.98        
                  46.01     1:32.98 (46.97)                                        
 13 Hernandez, Keanne L       10 SSC-MR               1:30.62    1:32.98        
 15 Tula, Xavier A            10 Unattached-MR        1:31.93    1:34.87        
                  46.16     1:34.87 (48.71)                                        
 16 Wagman, Ellis G            8 COND-MR              1:48.75    1:35.26        
                  46.59     1:35.26 (48.67)                                        
 17 Minotto, Matthew C        10 SSC-MR               1:35.72    1:35.52        
                  45.98     1:35.52 (49.54)                                        
 18 Lombard, Ryan C           10 Express Swimming-MR  1:33.74    1:35.94        
                  47.68     1:35.94 (48.26)                                        
 19 Casalaina, Vince T        10 LBA-MR               1:35.76    1:36.27        
                  45.10     1:36.27 (51.17)                                        
 20 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR  1:39.39    1:36.44        
                  47.74     1:36.44 (48.70)                                        
 21 Paton, Gavin C            10 SSC-MR               1:39.07    1:37.44        
                  49.86     1:37.44 (47.58)                                        
 22 Lowe, Alexander N          8 COND-MR              1:48.75    1:38.40        
                  48.02     1:38.40 (50.38)                                        
 23 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR               1:31.66    1:39.04        
                  46.58     1:39.04 (52.46)                                        
 24 DeWitt, Billy C            9 WISC-MR              1:33.53    1:40.18        
                  44.68     1:40.18 (55.50)                                        
 25 Chan, Ethan               10 Express Swimming-MR  1:41.57    1:42.14        
                  49.47     1:42.14 (52.67)                                        
 26 Toro, Julian A             9 COND-MR                   NT    1:45.14        
                  49.20     1:45.14 (55.94)                                        
 27 Betzold, Carter S          8 IA-MR                     NT    1:46.94        
                  51.57     1:46.94 (55.37)                                        
 28 Doran, Declan T            9 IA-MR                     NT    1:47.20        
                  52.19     1:47.20 (55.01)                                        
 29 Belcher, Tyler J          10 WISC-MR              2:01.11    1:47.46        
                  50.34     1:47.46 (57.12)                                        
 30 Nitzsche, Andrew Z        10 CSDC-MR              2:45.00    1:47.59        
                  53.35     1:47.59 (54.24)                                        
 31 Guglielmo, Gerard J       10 LBA-MR               1:46.21    1:47.67        
 32 Smith, Dean C              9 IA-MR                     NT    1:48.91        
                  53.45     1:48.91 (55.46)                                        
 33 Hau, Bradley R             9 COND-MR                   NT    1:49.83        
                  52.46     1:49.83 (57.37)                                        
 34 Chen, Ethan Y             10 AGUA-MR              1:55.84    1:51.28        
                  54.83     1:51.28 (56.45)                                        
 35 Korzniewski, Oliver        9 LBA-MR               1:59.63    1:51.65        
                  54.66     1:51.65 (56.99)                                        
 36 Ritiu, Peter A             9 COND-MR                   NT    1:56.08        
                  57.68     1:56.08 (58.40)                                        
 37 Castro, Dorien J          10 IA-MR                     NT    1:57.01        
                  53.51   1:57.01 (1:03.50)                                        
 38 De Pierro, Jake C          8 COND-MR                   NT    1:58.28        
                  54.78   1:58.28 (1:03.50)                                        
 39 Saha, Nolan                8 COND-MR                   NT    2:02.55        
                1:00.80   2:02.55 (1:01.75)                                        
 40 Kamboj, Alex              10 CSDC-MR              2:45.00    2:05.49        
                  59.76   2:05.49 (1:05.73)                                        
 41 Ferrara, Joseph M          9 COND-MR                   NT    2:14.11        
                1:03.68   2:14.11 (1:10.43)                                        
 42 Deely, Jack W             10 LBA-MR               2:15.00    2:14.14        
 43 Carney, Callen M           7 LBA-MR               2:00.01    2:18.70        
                1:09.30   2:18.70 (1:09.40)                                        
 -- Berkovitch, David N       10 COND-MR                   NT         DQ        
      Not on back off wall
                1:02.44        DQ (1:14.82)                                        
 -- Tomala-Reidel, Javier A    9 COND-MR              2:05.00         DQ        
      Not on back off wall
 -- Tian, Lucas A              8 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Not on back off wall
                  50.32          DQ (54.95)                                        
 -- Roy, Aryan N               9 COND-MR              2:10.38         DQ        
      Not on back off wall
                  58.71        DQ (1:00.24)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skaistis, Levi B           9 AGUA-MR                35.56      35.64        
  2 Burg, Daniel B            10 AGUA-MR                42.23      40.18        
  3 Tang, Richard             10 Express Swimming-MR    41.16      41.20        
  4 Andrejczuk, Peter         10 LBA-MR                 44.79      41.22        
  5 Kim, Jacob                10 AGUA-MR                42.13      41.33        
  6 Francis, Isaih            10 COND-MR                43.65      41.35        
  7 Tollit, Alex R            10 AGUA-MR                45.84      41.36        
  8 Shapiro, Jason M          10 LBA-MR                 47.66      42.15        
  9 Ayzenberg, Daniel          9 LBA-MR                 44.74      43.12        
 10 Fagelman-Walker, Jake K   10 AGUA-MR                45.30      43.72        
 11 Anton, Willem G            9 AGUA-MR                42.08      43.93        
 12 Augustin, James J         10 FA-MR                  43.94      44.46        
 13 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR    46.55      44.95        
 14 Savas, Brayden T           9 SSC-MR                 45.41      45.78        
 15 Dwyer, Aidan P             9 COND-MR                46.42      46.19        
 16 Auth, Zander T            10 AGUA-MR                46.12      46.44        
 17 Chang, Henry              10 Express Swimming-MR    46.92      47.40        
 18 Kim, Charlie B            10 AGUA-MR                51.27      48.05        
 19 Mokart, Viggo S           10 AGUA-MR                46.87      48.51        
 20 Smith, Colin P            10 Express Swimming-MR    48.19      48.60        
 21 Fulnecky, Iain             9 AGUA-MR                56.14      50.08        
 22 Glass, Logan W             9 WISC-MR                53.09      51.27        
 23 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR    50.58      51.64        
 24 Korzniewski, Oliver        9 LBA-MR                 50.77      51.72        
 25 Hernandez, Keanne L       10 SSC-MR                 52.37      51.88        
 26 Bargellini, Ryan J         8 Express Swimming-MR       NT      52.06        
 27 Paton, Gavin C            10 SSC-MR                 51.52      52.98        
 28 Liu, Patrick              10 Express Swimming-MR       NT      53.07        
 29 Trenczer, Zachary D        9 COND-MR                   NT      53.10        
 30 Deangelis, Nicholas A      7 LBA-MR                 54.46      53.61        
 31 Yao, Maxwell               7 Express Swimming-MR    56.48      54.05        
 32 De Pierro, Jake C          8 COND-MR                   NT      54.19        
 33 Minotto, Matthew C        10 SSC-MR                 52.82      54.53        
 34 Serafin, Oren B            7 Express Swimming-MR       NT      54.69        
 35 Souberbielle, Santiago G  10 Express Swimming-MR    58.74      56.17        
 36 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR                 55.52      56.38        
 37 Chen, Ethan Y             10 AGUA-MR              1:02.84      56.76        
 38 Castro, Dorien J          10 IA-MR                  57.08      57.49        
 39 Han, Ethan                 9 GATE-MR              1:15.03      57.50        
 40 Colletti, Max              8 Express Swimming-MR       NT      58.21        
 41 Guglielmo, Gerard J       10 LBA-MR                 59.84      59.40        
 42 Dauterman, Henry G         9 Express Swimming-MR  1:03.21      59.42        
 43 WU, Matthew               10 Express Swimming-MR       NT    1:00.67        
 44 LU, Alex                  10 Express Swimming-MR       NT    1:01.11        
 45 Ritiu, Peter A             9 COND-MR              1:03.11    1:02.50        
 46 Tula, Xavier A            10 Unattached-MR          58.68    1:02.99        
 47 Stern, Noah I              8 Express Swimming-MR  1:08.77    1:03.58        
 48 Carle, Caleb M            10 FA-MR                     NT    1:04.29        
 49 Zakarian, Johnathan T     10 GATE-MR              1:05.00    1:05.20        
 50 Mancuso, Ryan H            6 Express Swimming-MR       NT    1:05.51        
 51 Roy, Aryan N               9 COND-MR                   NT    1:06.31        
 52 Nitzsche, Andrew Z        10 CSDC-MR              1:11.14    1:07.23        
 53 DeWitt, Billy C            9 WISC-MR              1:02.41    1:07.77        
 54 Bregman, Nathan R          7 LBA-MR               1:30.00    1:08.49        
 55 McCaffrey, Matthew        10 LBA-MR               1:10.00    1:10.72        
 56 Henrichs, Kai L            9 Express Swimming-MR       NT    1:11.67        
 57 Colletti, Lucas R          6 Express Swimming-MR       NT    1:11.68        
 58 Neff, Taite E             10 FA-MR                1:06.44    1:14.85        
 59 O'Reilly, Desmond L        8 IA-MR                     NT    1:15.90        
 60 Sherwood, Donovan W        9 Express Swimming-MR       NT    1:33.64        
 61 Carney, Callen M           7 LBA-MR               1:15.00    1:34.56        
 -- Regan, Finn                7 LBA-MR               1:15.00         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tang, Richard             10 Express Swimming-MR  1:27.39    1:26.39        
                  41.33     1:26.39 (45.06)                                        
  2 Chan, Curtis              10 Unattached-MR        1:37.66    1:27.32        
                  42.53     1:27.32 (44.79)                                        
  3 Tollit, Alex R            10 AGUA-MR              1:35.84    1:28.12        
                  41.89     1:28.12 (46.23)                                        
  4 Burg, Daniel B            10 AGUA-MR              1:30.43    1:29.85        
                  42.94     1:29.85 (46.91)                                        
  5 Kim, Jacob                10 AGUA-MR              1:31.86    1:32.00        
                  43.16     1:32.00 (48.84)                                        
  6 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR  1:39.08    1:32.75        
                  45.83     1:32.75 (46.92)                                        
  7 Ayzenberg, Daniel          9 LBA-MR               1:38.15    1:34.03        
                  44.73     1:34.03 (49.30)                                        
  8 Andrejczuk, Peter         10 LBA-MR               1:32.12    1:35.33        
                  46.06     1:35.33 (49.27)                                        
  9 Shapiro, Jason M          10 LBA-MR               1:40.57    1:35.83        
                  45.24     1:35.83 (50.59)                                        
 10 Fagelman-Walker, Jake K   10 AGUA-MR              1:49.32    1:40.58        
                  45.78     1:40.58 (54.80)                                        
 11 Auth, Zander T            10 AGUA-MR              1:49.28    1:42.80        
                  50.56     1:42.80 (52.24)                                        
 12 MA, Emanuel               10 Express Swimming-MR  1:45.28    1:43.84        
                  48.81     1:43.84 (55.03)                                        
 13 Smith, Colin P            10 Express Swimming-MR  1:58.78    1:44.95        
                  50.18     1:44.95 (54.77)                                        
 14 Mokart, Viggo S           10 AGUA-MR              1:42.85    1:45.12        
                  51.27     1:45.12 (53.85)                                        
 15 Wong, Britton              9 Swim Tech-MR              NT    1:48.56        
                  52.53     1:48.56 (56.03)                                        
 16 Stueber, Aidan C          10 WISC-MR              2:28.58    1:51.18        
                  52.23     1:51.18 (58.95)                                        
 17 Deely, Jack W             10 LBA-MR               2:15.00    1:51.32        
                  54.16     1:51.32 (57.16)                                        
 18 Lowe, Alexander N          8 COND-MR                   NT    1:52.20        
                  53.14     1:52.20 (59.06)                                        
 19 Hernandez, Keanne L       10 SSC-MR               1:50.00    1:54.20        
                  54.47     1:54.20 (59.73)                                        
 20 Korzniewski, Oliver        9 LBA-MR               1:56.35    1:54.62        
                  54.44   1:54.62 (1:00.18)                                        
 21 Chan, Tyler                9 Swim Tech-MR              NT    1:56.15        
                  55.41   1:56.15 (1:00.74)                                        
 22 Souberbielle, Santiago G  10 Express Swimming-MR  2:04.69    1:56.24        
                  55.33   1:56.24 (1:00.91)                                        
 23 Deangelis, Nicholas A      7 LBA-MR               1:59.11    1:57.92        
                  56.78   1:57.92 (1:01.14)                                        
 24 Lerner, Hugo T            10 Express Swimming-MR  2:21.23    1:59.36        
                  55.77   1:59.36 (1:03.59)                                        
 25 Yao, Maxwell               7 Express Swimming-MR  2:05.90    2:01.47        
                  57.78   2:01.47 (1:03.69)                                        
 26 Huang, Gary               10 Swim Tech-MR              NT    2:03.10        
                  59.07   2:03.10 (1:04.03)                                        
 27 Minotto, Matthew C        10 SSC-MR               2:00.35    2:04.50        
                  59.40   2:04.50 (1:05.10)                                        
 28 Ng, Vaan                  10 Swim Tech-MR              NT    2:05.02        
                1:00.93   2:05.02 (1:04.09)                                        
 29 Saha, Nolan                8 COND-MR                   NT    2:14.30        
                1:03.26   2:14.30 (1:11.04)                                        
 30 Betzold, Carter S          8 IA-MR                     NT    2:26.80        
                1:09.69   2:26.80 (1:17.11)                                        
 -- Berkovitch, David N       10 COND-MR                   NT         DQ        
      Elbows recovered over water
                1:08.92        DQ (1:15.06)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skaistis, Levi B           9 AGUA-MR                32.30      31.25        
  2 Francis, Isaih            10 COND-MR                33.15      32.72        
  3 Burg, Daniel B            10 AGUA-MR                36.07      34.68        
  4 Tang, Richard             10 Express Swimming-MR    40.77      35.53        
  5 Tollit, Alex R            10 AGUA-MR                38.84      38.70        
  6 Chang, Henry              10 Express Swimming-MR    38.81      38.83        
  7 Olsen, Lars O              9 FA-MR                  42.71      39.44        
  8 Hernandez, Keanne L       10 SSC-MR                 38.98      40.20        
  9 Shapiro, Jason M          10 LBA-MR                 42.69      42.03        
 10 Radnay, Cole S            10 AGUA-MR                39.79      42.30        
 11 Fagelman-Walker, Jake K   10 AGUA-MR                45.96      42.46        
 12 Tula, Xavier A            10 Unattached-MR          46.36      42.52        
 13 Dwyer, Aidan P             9 COND-MR                37.94      42.59        
 14 Chan, Curtis              10 Unattached-MR          44.36      42.74        
 15 Minotto, Matthew C        10 SSC-MR                 43.30      43.22        
 16 Smith, Colin P            10 Express Swimming-MR    42.52      43.40        
 17 Fulnecky, Iain             9 AGUA-MR                44.14      43.81        
 18 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR    43.96      43.88        
 19 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR    47.60      43.92        
 20 Lee, Ethan J               8 GATE-MR                45.05      43.94        
 21 Lombard, Ryan C           10 Express Swimming-MR    42.75      44.01        
 22 Kim, Charlie B            10 AGUA-MR              1:02.56      44.35        
 23 Auth, Zander T            10 AGUA-MR                47.47      44.75        
 24 MA, Emanuel               10 Express Swimming-MR    44.13      45.00        
 25 Anton, Willem G            9 AGUA-MR                45.46      45.28        
 26 Tuchman, Dylan J          10 AGUA-MR                47.84      46.31        
 27 Tian, Lucas A              8 Express Swimming-MR       NT      46.67        
 28 Guglielmo, Gerard J       10 LBA-MR                 44.79      46.94        
 29 Chen, Ethan Y             10 AGUA-MR                57.84      47.12        
 30 Wagman, Ellis G            8 COND-MR                49.40      47.20        
 31 Chan, Ethan               10 Express Swimming-MR    52.63      47.61        
 32 Garcia, Angel J            9 IA-MR                  44.94      47.77        
 33 Huang, Gary               10 Swim Tech-MR              NT      48.91        
 34 Paton, Gavin C            10 SSC-MR                 46.37      49.10        
 35 Souberbielle, Santiago G  10 Express Swimming-MR    53.47      49.41        
 36 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR                 45.32      50.61        
 37 DeWitt, Billy C            9 WISC-MR                55.99      51.02        
 38 Chan, Tyler                9 Swim Tech-MR              NT      51.19        
 39 Castro, Dorien J          10 IA-MR                  47.38      52.33        
 40 Wong, Britton              9 Swim Tech-MR              NT      52.89        
 41 Toro, Julian A             9 COND-MR                   NT      53.24        
 42 Lerner, Hugo T            10 Express Swimming-MR    56.56      54.67        
 43 Korzniewski, Oliver        9 LBA-MR                 53.88      56.90        
 44 Henrichs, Kai L            9 Express Swimming-MR       NT    1:00.38        
 45 Serafin, Oren B            7 Express Swimming-MR       NT    1:00.66        
 46 Saha, Nolan                8 COND-MR                   NT    1:02.77        
 47 Chan, Preston              8 Express Swimming-MR       NT    1:03.88        
 48 Roy, Aryan N               9 COND-MR              1:04.96    1:04.52        
 49 Kamboj, Alex              10 CSDC-MR              1:30.00    1:05.81        
 50 Hau, Bradley R             9 COND-MR              1:10.33    1:05.98        
 51 Kleinman, Evan J           9 Express Swimming-MR       NT    1:06.88        
 52 Doran, Declan T            9 IA-MR                  58.57    1:08.12        
 53 Liu, Patrick              10 Express Swimming-MR       NT    1:09.24        
 54 Colletti, Max              8 Express Swimming-MR       NT    1:16.68        
 55 Sherwood, Donovan W        9 Express Swimming-MR  1:20.08    1:35.90        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Francis, Isaih            10 COND-MR              1:25.77    1:15.88        
                  34.79     1:15.88 (41.09)                                        
  2 Tang, Richard             10 Express Swimming-MR  1:27.58    1:24.57        
                  40.41     1:24.57 (44.16)                                        
  3 Chang, Henry              10 Express Swimming-MR  1:33.62    1:25.25        
                  39.79     1:25.25 (45.46)                                        
  4 Hernandez, Keanne L       10 SSC-MR               1:30.00    1:35.31        
                  43.66     1:35.31 (51.65)                                        
  5 Glass, Logan W             9 WISC-MR              1:40.77    1:36.03        
                  43.84     1:36.03 (52.19)                                        
  6 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR  2:02.11    1:37.09        
                  47.72     1:37.09 (49.37)                                        
  7 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR  1:46.56    1:38.60        
                  45.29     1:38.60 (53.31)                                        
  8 Minotto, Matthew C        10 SSC-MR               1:45.73    1:43.03        
                  45.12     1:43.03 (57.91)                                        
  9 Dwyer, Aidan P             9 COND-MR              1:42.13    1:47.29        
                  48.75     1:47.29 (58.54)                                        
 10 Trenczer, Zachary D        9 COND-MR                   NT    1:49.69        
                  48.72   1:49.69 (1:00.97)                                        
 11 Tula, Xavier A            10 Unattached-MR        1:53.02    1:51.43        
                  51.90     1:51.43 (59.53)                                        
 12 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR               1:40.00    2:07.11        
                  55.88   2:07.11 (1:11.23)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skaistis, Levi B           9 AGUA-MR              1:09.89    1:08.65        
                  31.89     1:08.65 (36.76)                                        
  2 Francis, Isaih            10 COND-MR              1:13.66    1:14.24        
                  33.65     1:14.24 (40.59)                                        
  3 Tang, Richard             10 Express Swimming-MR  1:18.71    1:18.94        
                  37.72     1:18.94 (41.22)                                        
  4 Burg, Daniel B            10 AGUA-MR              1:25.39    1:19.78        
                  37.19     1:19.78 (42.59)                                        
  5 Andrejczuk, Peter         10 LBA-MR               1:25.55    1:22.96        
                  39.06     1:22.96 (43.90)                                        
  6 Chang, Henry              10 Express Swimming-MR  1:23.65    1:25.23        
                  39.65     1:25.23 (45.58)                                        
  7 Anton, Willem G            9 AGUA-MR              1:26.10    1:25.88        
                  40.54     1:25.88 (45.34)                                        
  8 Smith, Colin P            10 Express Swimming-MR  1:29.20    1:26.21        
                  41.84     1:26.21 (44.37)                                        
  9 Dwyer, Aidan P             9 COND-MR              1:27.76    1:26.83        
                  40.11     1:26.83 (46.72)                                        
 10 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR       NT    1:27.80        
                  45.27     1:27.80 (42.53)                                        
 11 Shapiro, Jason M          10 LBA-MR               1:33.70    1:28.60        
                  43.94     1:28.60 (44.66)                                        
 12 Olsen, Lars O              9 FA-MR                1:21.26    1:28.71        
                  39.11     1:28.71 (49.60)                                        
 13 Chan, Curtis              10 Unattached-MR        1:43.12    1:30.08        
                  43.41     1:30.08 (46.67)                                        
 14 Ayzenberg, Daniel          9 LBA-MR               1:39.20    1:30.22        
                  42.55     1:30.22 (47.67)                                        
 15 MA, Emanuel               10 Express Swimming-MR  1:37.48    1:31.36        
                  45.59     1:31.36 (45.77)                                        
 16 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR  1:36.13    1:36.44        
                  46.58     1:36.44 (49.86)                                        
 17 Chan, Ethan               10 Express Swimming-MR  1:55.24    1:36.74        
                  44.12     1:36.74 (52.62)                                        
 18 Wagman, Ellis G            8 COND-MR              1:46.02    1:37.08        
                  45.37     1:37.08 (51.71)                                        
 19 Mokart, Viggo S           10 AGUA-MR              1:39.40    1:37.27        
                  44.50     1:37.27 (52.77)                                        
 20 Fulnecky, Iain             9 AGUA-MR              1:33.10    1:39.33        
                  43.64     1:39.33 (55.69)                                        
 21 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR               1:36.37    1:39.44        
                  47.26     1:39.44 (52.18)                                        
 22 Souberbielle, Santiago G  10 Express Swimming-MR  1:53.43    1:39.80        
                  49.37     1:39.80 (50.43)                                        
 23 Paton, Gavin C            10 SSC-MR               1:43.28    1:40.07        
                  46.69     1:40.07 (53.38)                                        
 24 Huang, Gary               10 Swim Tech-MR              NT    1:40.83        
                  46.07     1:40.83 (54.76)                                        
 25 Stueber, Aidan C          10 WISC-MR              1:55.55    1:40.90        
                  49.82     1:40.90 (51.08)                                        
 26 Tula, Xavier A            10 Unattached-MR        1:40.60    1:41.86        
                  45.10     1:41.86 (56.76)                                        
 27 Minotto, Matthew C        10 SSC-MR               1:36.15    1:41.96        
                  45.83     1:41.96 (56.13)                                        
 28 Lowe, Alexander N          8 COND-MR              1:48.16    1:43.29        
                  48.41     1:43.29 (54.88)                                        
 29 Chan, Tyler                9 Swim Tech-MR              NT    1:44.00        
                  50.27     1:44.00 (53.73)                                        
 30 Yao, Maxwell               7 Express Swimming-MR  2:00.09    1:44.87        
                  48.23     1:44.87 (56.64)                                        
 31 Garcia, Angel J            9 IA-MR                1:38.91    1:46.08        
                  48.79     1:46.08 (57.29)                                        
 32 Guglielmo, Gerard J       10 LBA-MR               1:44.81    1:46.83        
                  48.18     1:46.83 (58.65)                                        
 33 Wong, Britton              9 Swim Tech-MR              NT    1:48.28        
                  50.87     1:48.28 (57.41)                                        
 34 Tian, Lucas A              8 Express Swimming-MR       NT    1:48.68        
                  49.29     1:48.68 (59.39)                                        
 35 Nitzsche, Andrew Z        10 CSDC-MR              2:15.00    1:49.90        
                  48.23   1:49.90 (1:01.67)                                        
 36 De Pierro, Jake C          8 COND-MR                   NT    1:49.97        
                  51.38     1:49.97 (58.59)                                        
 37 Ng, Vaan                  10 Swim Tech-MR              NT    1:54.90        
                  55.62     1:54.90 (59.28)                                        
 38 Deangelis, Nicholas A      7 LBA-MR               1:59.58    1:57.28        
                  57.16   1:57.28 (1:00.12)                                        
 39 Hau, Bradley R             9 COND-MR              2:01.79    1:59.78        
                  56.22   1:59.78 (1:03.56)                                        
 40 Henrichs, Kai L            9 Express Swimming-MR       NT    2:16.23        
                1:03.85   2:16.23 (1:12.38)                                        
 41 Berkovitch, David N       10 COND-MR                   NT    2:19.10        
                1:05.04   2:19.10 (1:14.06)                                        
 42 Ferrara, Joseph M          9 COND-MR                   NT    2:22.84        
                1:11.28   2:22.84 (1:11.56)                                        
 -- DeWitt, Billy C            9 WISC-MR              1:53.86         DQ        
      One hand touch - fly
                  43.56        DQ (1:01.31)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tang, Richard             10 Express Swimming-MR  2:47.18    2:45.63        
                  38.01     1:20.72 (42.71)     2:08.36 (47.64)     2:45.63 (37.27)
  2 Chang, Henry              10 Express Swimming-MR  3:21.43    3:02.96        
                  38.96     1:26.29 (47.33)     2:21.04 (54.75)     3:02.96 (41.92)
  3 Olsen, Lars O              9 FA-MR                     NT    3:06.56        
                  40.35     1:29.72 (49.37)     2:25.59 (55.87)     3:06.56 (40.97)
  4 Dwyer, Aidan P             9 COND-MR              3:11.76    3:10.29        
                  43.51     1:29.82 (46.31)     2:26.48 (56.66)     3:10.29 (43.81)
  5 Han, Ethan                 9 GATE-MR              4:25.00    4:15.96        
                1:00.71   2:07.15 (1:06.44)   3:16.48 (1:09.33)     4:15.96 (59.48)
 -- Andrejczuk, Peter         10 LBA-MR               3:15.00         DQ        
      False start - Misc
                  38.91     1:24.78 (45.87)     2:16.44 (51.66)          DQ (44.58)
 -- Tula, Xavier A            10 Unattached-MR        3:32.08         DQ        
      Non-simultaneous kick - breast
                  46.86     1:43.58 (56.72)     2:43.43 (59.85)          DQ (49.90)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Ryan               12 Express Swimming-MR    26.22      26.15        
  2 Lugo, Aron R              12 Express Swimming-MR    26.34      26.44        
  3 Chin, Ever J              12 AGUA-MR                27.13      26.62        
  4 Rasquinha, Rohit A        12 Express Swimming-MR    26.93      26.66        
  5 Nasta, Mike V             12 SSC-MR                 27.31      26.88        
  6 Rasquinha, Ranjan J       12 Express Swimming-MR    27.39      27.27        
  7 LaBianca, Jack B          12 Express Swimming-MR    28.06      27.60        
  8 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR                28.83      27.64        
  9 Coleman, Joe T            12 COND-MR                28.18      27.65        
 10 Scalia, Anthony D         11 SSC-MR                 28.38      27.96        
 11 Fine, Evan                12 AGUA-MR                28.65      28.03        
 12 Wagman, Noah G            12 COND-MR                31.35      28.44        
 13 Granucci, David           11 SSC-MR                 29.17      28.54        
 14 Mollica, Christian J      12 Express Swimming-MR    28.84      28.72        
 15 Dwyer, Luke N             11 COND-MR                29.50      28.76        
 16 Delgado, Vince L          11 COND-MR                29.10      29.07        
 17 Dugo, Jesse D             12 WISC-MR                29.64      29.23        
 18 Weingarten, Swim Beast J  11 CSDC-MR                32.85      29.55        
 19 Gill, George Erich E      11 AGUA-MR                30.84      29.62        
 20 Buccino, Michael A        12 LBA-MR                 31.51      29.66        
 21 Smith, Eddie J            12 IA-MR                  31.49      29.86        
 22 Yoham, Skylar H           12 AGUA-MR                32.11      29.88        
 23 Bates, Andrew H           12 AGUA-MR                30.50      29.92        
 24 Corbett, Ty               11 WISC-MR                32.85      30.19        
 25 Shapiro, Ryan J           12 LBA-MR                 31.98      30.21        
 26 Wagner, Jared S           11 AGUA-MR                30.54      30.32        
 27 Sullivan, Ryan N          12 Express Swimming-MR    30.37      30.33        
 28 Jhong, Ethan              11 Express Swimming-MR    31.16      30.37        
 29 Cortelli, Patrick J       12 COND-MR                30.76      30.53        
 30 Belovsky, Adam D          12 COND-MR                29.93      30.72        
 31 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR    30.48      30.78        
 32 Protano, Robert T         12 Express Swimming-MR    31.26      30.88        
 33 Henschel, Jake F          11 AGUA-MR                31.61      31.20        
 34 Jensen, Johnathan         12 Express Swimming-MR    32.11      31.21        
 35 Benten, Liam A            12 AGUA-MR                33.03      31.59        
 35 Prokopenko, Dennis        12 Express Swimming-MR       NT      31.59        
 37 Lee, Ryan                 12 Swim Tech-MR              NT      32.32        
 38 Stewart, Matteo           12 AGUA-MR                33.51      32.44        
 39 Schmitt, Alex J           11 Express Swimming-MR    32.62      32.52        
 40 Dellamorte, Aidan         12 LBA-MR                 34.50      32.56        
 41 Fernandez, Isaiah R       11 COND-MR                32.40      32.58        
 42 Raykis, Sean              11 Express Swimming-MR    32.76      32.66        
 43 Young, Greg C             12 Express Swimming-MR    33.81      32.68        
 44 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR    32.62      32.79        
 45 Sosa, Nicholas S          11 COND-MR                32.87      32.96        
 46 Olsen, Luke D             12 CSDC-MR                34.09      32.97        
 47 Richter, Isaac            11 LBA-MR                 33.42      33.07        
 48 Golduber, Ethan L         12 Express Swimming-MR    33.65      33.17        
 49 Saini, Arjun S            11 Express Swimming-MR    40.14      33.29        
 50 Zarytov, Vlad             11 AGUA-MR                33.88      33.36        
 51 Fang, Terrence            12 Swim Tech-MR              NT      33.46        
 52 Jensen, Andrew            12 Express Swimming-MR    36.11      33.49        
 53 Cook, Hunter R            12 Unattached-MR          34.51      33.66        
 54 LaPADULA, Aston           11 Express Swimming-MR    46.01      33.72        
 55 Bennett, Ryan A           11 Unattached-MR          33.51      33.96        
 56 Yang, Nicholas            11 Express Swimming-MR    32.67      34.04        
 57 Minaker, Brandon M        11 AGUA-MR                38.84      34.10        
 58 Finnegan, Harry M         11 COND-MR                33.68      34.24        
 59 Skala, Ethan R            11 IA-MR                  35.06      34.26        
 60 Johnson, Michael P        11 WISC-MR                34.66      34.39        
 61 Huang, Edward             12 Swim Tech-MR              NT      34.66        
 62 Vignona, Jackson H        12 FA-MR                  37.52      35.10        
 63 Neria, Andrew             11 Swim Tech-MR              NT      35.48        
 64 Haedrich, James F         12 Express Swimming-MR    45.16      35.97        
 65 Tsukerman, Ben S          11 LBA-MR                 37.00      36.22        
 66 Rhee, Aiden               11 AGUA-MR                36.31      36.25        
 67 Kleinman, Andrew W        11 Express Swimming-MR    40.40      36.51        
 68 Heaney, Will, William M   12 LBA-MR                 40.00      36.61        
 69 Chen, Joshua              11 Swim Tech-MR              NT      37.80        
 70 Halpin, Michael T         12 LBA-MR               1:00.00      38.00        
 71 Rosa, Sergio M            11 Express Swimming-MR    38.01      38.21        
 72 Vaynshteyn, Filbert R     12 Express Swimming-MR    42.90      40.54        
 73 Accurso, John D           12 FA-MR                     NT      41.37        
 74 Caniano, Marcus J         11 FA-MR                  43.88      41.73        
 75 Ciobanu, Joshua P         12 LBA-MR                 39.83      41.80        
 76 Kozlik, Brandon M         11 LBA-MR                 50.00      42.33        
 77 Fitzpatrick, Thomas A     11 LBA-MR               1:00.00      42.41        
 78 Melloy, John J            11 FA-MR                     NT      43.21        
 79 Petty, Gabriel            12 LBA-MR               1:00.00      45.92        
 80 Bassarath, Luke N         11 Express Swimming-MR    53.21      51.90        
 -- Chu, Preston              11 GATE-MR                36.43         DQ        
      False start
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Ryan               12 Express Swimming-MR    56.52      56.11        
                  26.91       56.11 (29.20)                                        
  2 Rasquinha, Rohit A        12 Express Swimming-MR    59.19      57.35        
                  27.73       57.35 (29.62)                                        
  3 Lugo, Aron R              12 Express Swimming-MR    58.64      58.69        
                  27.48       58.69 (31.21)                                        
  4 Nasta, Mike V             12 SSC-MR               1:00.35      58.70        
                  28.22       58.70 (30.48)                                        
  5 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR              1:11.96    1:00.38        
                  28.89     1:00.38 (31.49)                                        
  6 Rasquinha, Ranjan J       12 Express Swimming-MR  1:01.37    1:00.47        
                  28.46     1:00.47 (32.01)                                        
  7 Scalia, Anthony D         11 SSC-MR               1:02.06    1:00.67        
                  29.21     1:00.67 (31.46)                                        
  8 Agranovich, Jake M        12 COND-MR              1:10.09    1:00.88        
                  29.67     1:00.88 (31.21)                                        
  9 LaBianca, Jack B          12 Express Swimming-MR  1:00.91    1:01.17        
                  29.03     1:01.17 (32.14)                                        
 10 Dwyer, Luke N             11 COND-MR              1:03.63    1:02.65        
                  29.91     1:02.65 (32.74)                                        
 11 Graullera, Cassiel        12 AGUA-MR              1:08.31    1:02.71        
                  29.90     1:02.71 (32.81)                                        
 12 Mollica, Christian J      12 Express Swimming-MR  1:04.55    1:02.94        
                  30.26     1:02.94 (32.68)                                        
 13 Granucci, David           11 SSC-MR               1:04.07    1:02.95        
                  29.81     1:02.95 (33.14)                                        
 14 Ng, Ryan Y                11 GATE-MR              1:10.81    1:03.36        
                  30.31     1:03.36 (33.05)                                        
 15 Javaheri, Kouros S        11 AGUA-MR              1:05.98    1:04.18        
                  30.78     1:04.18 (33.40)                                        
 16 Gill, George Erich E      11 AGUA-MR              1:05.84    1:04.44        
                  30.69     1:04.44 (33.75)                                        
 17 Bates, Andrew H           12 AGUA-MR              1:05.86    1:04.81        
                  31.86     1:04.81 (32.95)                                        
 17 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR  1:06.42    1:04.81        
                  31.37     1:04.81 (33.44)                                        
 19 Fine, Evan                12 AGUA-MR              1:08.53    1:05.15        
                  30.87     1:05.15 (34.28)                                        
 20 Weingarten, Swim Beast J  11 CSDC-MR              1:10.58    1:06.00        
                  32.23     1:06.00 (33.77)                                        
 21 Hsieh, Ethan              12 Express Swimming-MR  1:08.12    1:06.47        
                  31.49     1:06.47 (34.98)                                        
 22 Protano, Robert T         12 Express Swimming-MR  1:07.62    1:06.99        
                  32.20     1:06.99 (34.79)                                        
 23 Yoham, Skylar H           12 AGUA-MR              1:06.17    1:07.24        
                  32.69     1:07.24 (34.55)                                        
 24 Wagner, Jared S           11 AGUA-MR              1:08.80    1:07.45        
                  32.37     1:07.45 (35.08)                                        
 25 Benten, Liam A            12 AGUA-MR              1:11.63    1:08.21        
                  32.10     1:08.21 (36.11)                                        
 26 Fernandez, Isaiah R       11 COND-MR              1:13.57    1:08.59        
                  33.19     1:08.59 (35.40)                                        
 27 Jhong, Ethan              11 Express Swimming-MR  1:10.87    1:09.13        
                  31.84     1:09.13 (37.29)                                        
 28 Jensen, Johnathan         12 Express Swimming-MR  1:20.01    1:09.18        
                  32.07     1:09.18 (37.11)                                        
 29 Shapiro, Ryan J           12 LBA-MR               1:12.42    1:09.19        
                  32.21     1:09.19 (36.98)                                        
 30 Henschel, Jake F          11 AGUA-MR              1:12.34    1:09.47        
                  32.91     1:09.47 (36.56)                                        
 31 Young, Greg C             12 Express Swimming-MR  1:36.12    1:11.50        
                  33.27     1:11.50 (38.23)                                        
 32 Schmitt, Alex J           11 Express Swimming-MR  1:11.97    1:11.66        
                  34.15     1:11.66 (37.51)                                        
 33 Kastoun, Gebran L         11 AGUA-MR              1:13.83    1:12.03        
                  34.63     1:12.03 (37.40)                                        
 34 Apat, Joseph R            11 Express Swimming-MR  1:13.50    1:12.13        
                  34.89     1:12.13 (37.24)                                        
 35 Zarytov, Vlad             11 AGUA-MR              1:13.70    1:12.45        
                  34.83     1:12.45 (37.62)                                        
 36 Lambros Jr., Stephen      11 SSC-MR               1:12.00    1:12.73        
                  34.32     1:12.73 (38.41)                                        
 37 Golduber, Ethan L         12 Express Swimming-MR  1:19.93    1:12.78        
                  35.84     1:12.78 (36.94)                                        
 38 Mavashev, Michael L       11 Aquaflames-MR        1:16.55    1:13.20        
                  34.05     1:13.20 (39.15)                                        
 39 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR  1:12.84    1:13.22        
                  34.48     1:13.22 (38.74)                                        
 40 Stewart, Matteo           12 AGUA-MR              1:16.51    1:13.25        
                  34.96     1:13.25 (38.29)                                        
 41 Wang, Kevin Y             11 GATE-MR              1:12.00    1:13.56        
                  34.19     1:13.56 (39.37)                                        
 42 Shannon, Dylan M          11 Express Swimming-MR  1:16.01    1:13.66        
 43 Bennett, Ryan A           11 Unattached-MR        1:14.72    1:13.89        
                  35.83     1:13.89 (38.06)                                        
 44 Freund, Jonah T           11 Express Swimming-MR  1:20.77    1:14.46        
                  34.41     1:14.46 (40.05)                                        
 45 Horbach, Aidan P          12 FA-MR                1:21.67    1:14.50        
                  36.62     1:14.50 (37.88)                                        
 46 Richter, Isaac            11 LBA-MR               1:17.93    1:14.62        
                  35.41     1:14.62 (39.21)                                        
 47 Sosa, Nicholas S          11 COND-MR              1:18.98    1:15.29        
                  35.49     1:15.29 (39.80)                                        
 48 Finnegan, Harry M         11 COND-MR              1:19.81    1:15.71        
                  35.82     1:15.71 (39.89)                                        
 49 Jensen, Andrew            12 Express Swimming-MR  1:29.01    1:16.88        
                  35.71     1:16.88 (41.17)                                        
 50 Saini, Arjun S            11 Express Swimming-MR       NT    1:17.40        
                  35.96     1:17.40 (41.44)                                        
 51 Minaker, Brandon M        11 AGUA-MR              1:38.84    1:18.04        
                  35.52     1:18.04 (42.52)                                        
 52 Cook, Hunter R            12 Unattached-MR        1:19.90    1:19.22        
                  36.71     1:19.22 (42.51)                                        
 53 O'Reilly, Kieran T        11 IA-MR                1:20.65    1:19.24        
                  37.64     1:19.24 (41.60)                                        
 54 Chu, Preston              11 GATE-MR              1:28.35    1:19.45        
                  37.01     1:19.45 (42.44)                                        
 55 Carle, Zachary L          12 FA-MR                1:23.34    1:19.62        
                  37.47     1:19.62 (42.15)                                        
 56 Rhee, Aiden               11 AGUA-MR              1:24.02    1:19.64        
                  37.63     1:19.64 (42.01)                                        
 57 Kleinman, Andrew W        11 Express Swimming-MR  1:34.79    1:20.56        
                  37.80     1:20.56 (42.76)                                        
 58 Sarmuksnis, Sean P        11 LBA-MR               2:15.00    1:21.80        
                  40.32     1:21.80 (41.48)                                        
 59 Heaney, Will, William M   12 LBA-MR               1:45.00    1:22.31        
                  38.65     1:22.31 (43.66)                                        
 60 Chan, Nicholas            11 Express Swimming-MR  1:35.14    1:23.92        
                  19.43   1:23.92 (1:04.49)                                        
 61 Almeida, James D          12 GATE-MR              1:30.66    1:27.67        
                  40.75     1:27.67 (46.92)                                        
 62 Tian, Adam J              11 Express Swimming-MR  1:44.12    1:28.06        
                  40.34     1:28.06 (47.72)                                        
 63 Halpin, Michael T         12 LBA-MR               2:00.00    1:29.47        
                  39.87     1:29.47 (49.60)                                        
 64 Zakarian, Matthew         11 GATE-MR              1:34.34    1:30.75        
                  41.45     1:30.75 (49.30)                                        
 65 Vaynshteyn, Filbert R     12 Express Swimming-MR       NT    1:33.31        
                  42.19     1:33.31 (51.12)                                        
 66 Fitzpatrick, Thomas A     11 LBA-MR               2:00.00    1:37.13        
                  46.71     1:37.13 (50.42)                                        
 67 Petty, Gabriel            12 LBA-MR               2:00.00    1:45.43        
                  49.31     1:45.43 (56.12)                                        
 68 Ibragimov, Ely            12 Aquaflames-MR             NT    1:54.55        
                  54.30   1:54.55 (1:00.25)                                        
 69 Bassarath, Luke N         11 Express Swimming-MR  2:04.20    2:07.12        
                1:00.43   2:07.12 (1:06.69)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Ryan               12 Express Swimming-MR  2:05.98    2:02.43        
                  28.58     1:00.04 (31.46)     1:31.41 (31.37)     2:02.43 (31.02)
  2 Rasquinha, Rohit A        12 Express Swimming-MR  2:08.83    2:09.43        
                  28.97     1:01.77 (32.80)     1:35.78 (34.01)     2:09.43 (33.65)
  3 Coleman, Joe T            12 COND-MR              2:13.21    2:12.21        
                  30.71     1:04.27 (33.56)     1:39.20 (34.93)     2:12.21 (33.01)
  4 Nasta, Mike V             12 SSC-MR               2:16.72    2:12.52        
                  31.04     1:03.25 (32.21)     1:38.85 (35.60)     2:12.52 (33.67)
  5 Dwyer, Luke N             11 COND-MR              2:13.35    2:13.18        
                  31.12     1:05.42 (34.30)     1:40.16 (34.74)     2:13.18 (33.02)
  6 Lugo, Aron R              12 Express Swimming-MR  2:12.06    2:13.46        
                  29.88     1:04.00 (34.12)     1:39.57 (35.57)     2:13.46 (33.89)
  7 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR  2:18.09    2:17.33        
                  31.78     1:06.93 (35.15)     1:42.75 (35.82)     2:17.33 (34.58)
  8 Gill, George Erich E      11 AGUA-MR              2:22.84    2:20.02        
                  32.45     1:08.51 (36.06)     1:45.22 (36.71)     2:20.02 (34.80)
  9 Mollica, Christian J      12 Express Swimming-MR  2:37.34    2:20.09        
                  32.22     1:10.09 (37.87)     1:46.28 (36.19)     2:20.09 (33.81)
 10 Granucci, David           11 SSC-MR               2:20.83    2:20.38        
                  31.00     1:06.80 (35.80)     1:44.63 (37.83)     2:20.38 (35.75)
 11 Ng, Ryan Y                11 GATE-MR              2:41.50    2:22.93        
                  31.68     1:07.22 (35.54)     1:45.48 (38.26)     2:22.93 (37.45)
 12 Buccino, Michael A        12 LBA-MR               2:38.61    2:25.23        
                  33.74     1:10.84 (37.10)     1:49.43 (38.59)     2:25.23 (35.80)
 13 Hsieh, Ethan              12 Express Swimming-MR  2:31.47    2:25.85        
                  32.72     1:10.21 (37.49)     1:48.77 (38.56)     2:25.85 (37.08)
 14 Jhong, Ethan              11 Express Swimming-MR  2:32.04    2:28.00        
                  32.83     1:10.28 (37.45)     1:49.74 (39.46)     2:28.00 (38.26)
 15 Zarytov, Vlad             11 AGUA-MR              2:41.26    2:33.17        
                  33.84     1:13.67 (39.83)     1:55.15 (41.48)     2:33.17 (38.02)
 16 Gibbs, Owen T             12 Express Swimming-MR  2:38.31    2:36.30        
                  35.46     1:15.64 (40.18)     1:56.30 (40.66)     2:36.30 (40.00)
 17 Weiss, Jeremy M           11 SSC-MR               3:00.00    2:36.82        
                  34.05     1:13.22 (39.17)     1:54.97 (41.75)     2:36.82 (41.85)
 18 Apat, Joseph R            11 Express Swimming-MR  2:55.80    2:38.67        
                  36.30     1:17.16 (40.86)     2:00.08 (42.92)     2:38.67 (38.59)
 19 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR  2:37.57    2:39.09        
                  35.26     1:15.54 (40.28)     1:57.72 (42.18)     2:39.09 (41.37)
 20 Leu, Patrick              12 Express Swimming-MR  2:34.54    2:39.20        
                  32.16     1:13.26 (41.10)     1:58.20 (44.94)     2:39.20 (41.00)
 21 Bennett, Ryan A           11 Unattached-MR        2:41.06    2:39.69        
                  36.36     1:17.41 (41.05)     1:59.53 (42.12)     2:39.69 (40.16)
 22 Stewart, Matteo           12 AGUA-MR              2:47.36    2:42.73        
                  36.92     1:18.23 (41.31)     2:02.73 (44.50)     2:42.73 (40.00)
 23 Richter, Isaac            11 LBA-MR               2:50.00    2:43.10        
                  37.61     1:20.70 (43.09)     2:06.03 (45.33)     2:43.10 (37.07)
 24 Raykis, Sean              11 Express Swimming-MR  2:46.30    2:47.36        
                  36.53     1:19.90 (43.37)     2:04.60 (44.70)     2:47.36 (42.76)
 25 Rhee, Aiden               11 AGUA-MR              3:05.84    2:48.08        
                  37.54     1:20.42 (42.88)     2:04.71 (44.29)     2:48.08 (43.37)
 26 Johnson, Michael P        11 WISC-MR              2:47.99    2:50.33        
                  35.64     1:18.53 (42.89)     2:05.66 (47.13)     2:50.33 (44.67)
 27 Yang, Nicholas            11 Express Swimming-MR  2:57.50    3:04.30        
                  37.41     1:23.36 (45.95)     2:15.36 (52.00)     3:04.30 (48.94)
 28 Saini, Arjun S            11 Express Swimming-MR       NT    3:04.33        
                  39.40     1:27.06 (47.66)     2:19.00 (51.94)     3:04.33 (45.33)
 -- Cortelli, Patrick J       12 COND-MR              2:56.52         DQ        
      False start
                  33.05     1:10.28 (37.23)     1:47.67 (37.39)          DQ (34.96)
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rasquinha, Rohit A        12 Express Swimming-MR  5:50.34    5:44.25        
                  30.11     1:04.16 (34.05)     1:38.81 (34.65)     2:13.74 (34.93)
        2:48.74 (35.00)     3:24.58 (35.84)     4:00.32 (35.74)     4:36.28 (35.96)
        5:11.18 (34.90)     5:44.25 (33.07)                                        
  2 Rasquinha, Ranjan J       12 Express Swimming-MR  5:49.42    5:51.21        
                  30.02     1:04.64 (34.62)     1:39.83 (35.19)     2:15.84 (36.01)
        2:51.87 (36.03)     3:28.72 (36.85)     4:05.19 (36.47)     4:41.20 (36.01)
        5:17.03 (35.83)     5:51.21 (34.18)                                        
  3 Dwyer, Luke N             11 COND-MR              6:12.97    5:57.32        
                  31.98     1:07.92 (35.94)     1:44.65 (36.73)     2:21.31 (36.66)
        2:57.78 (36.47)     3:34.38 (36.60)     4:11.23 (36.85)     4:47.65 (36.42)
        5:24.17 (36.52)     5:57.32 (33.15)                                        
  4 Delgado, Vince L          11 COND-MR              6:00.00    5:57.99        
                  31.73     1:06.89 (35.16)     1:43.40 (36.51)     2:19.90 (36.50)
        2:56.51 (36.61)     3:33.54 (37.03)     4:10.40 (36.86)     4:46.73 (36.33)
        5:23.80 (37.07)     5:57.99 (34.19)                                        
  5 Coleman, Joe T            12 COND-MR              6:23.21    6:00.63        
                  31.46     1:06.89 (35.43)     1:43.03 (36.14)     2:20.05 (37.02)
        2:56.89 (36.84)     3:34.49 (37.60)     4:11.40 (36.91)     4:48.95 (37.55)
        5:25.50 (36.55)     6:00.63 (35.13)                                        
  6 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR  6:21.38    6:05.56        
                  32.98     1:09.82 (36.84)     1:47.05 (37.23)     2:24.53 (37.48)
        3:01.94 (37.41)     3:39.76 (37.82)     4:17.26 (37.50)     4:54.51 (37.25)
        5:31.42 (36.91)     6:05.56 (34.14)                                        
  7 Protano, Robert T         12 Express Swimming-MR       NT    6:11.46        
                  34.24     1:10.87 (36.63)     1:48.89 (38.02)     2:27.04 (38.15)
        3:04.77 (37.73)     3:42.40 (37.63)     4:20.21 (37.81)     4:58.39 (38.18)
        5:35.64 (37.25)     6:11.46 (35.82)                                        
  8 Granucci, David           11 SSC-MR               6:43.75    6:12.04        
                  32.28     1:10.31 (38.03)     1:48.56 (38.25)     2:26.59 (38.03)
        3:04.74 (38.15)     3:42.71 (37.97)     4:20.69 (37.98)     4:58.78 (38.09)
        5:36.66 (37.88)     6:12.04 (35.38)                                        
  9 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR              6:09.00    6:14.59        
                  30.83     1:06.87 (36.04)     1:44.86 (37.99)     2:22.74 (37.88)
        3:01.01 (38.27)     3:40.23 (39.22)     4:19.15 (38.92)     4:58.51 (39.36)
        5:37.53 (39.02)     6:14.59 (37.06)                                        
 10 Mollica, Christian J      12 Express Swimming-MR  6:24.15    6:17.58        
                  34.36     1:12.41 (38.05)     1:51.51 (39.10)     2:29.83 (38.32)
        3:08.60 (38.77)     3:47.42 (38.82)     4:25.92 (38.50)     5:04.87 (38.95)
        5:42.95 (38.08)     6:17.58 (34.63)                                        
 11 Agranovich, Jake M        12 COND-MR              6:16.20    6:21.14        
                  32.25     1:08.86 (36.61)     1:46.82 (37.96)     2:25.33 (38.51)
        3:04.04 (38.71)     3:45.79 (41.75)     4:25.17 (39.38)     5:07.14 (41.97)
        5:46.67 (39.53)     6:21.14 (34.47)                                        
 12 Hsieh, Ethan              12 Express Swimming-MR  6:25.10    6:27.44        
                  35.57     1:14.97 (39.40)     1:54.87 (39.90)     2:33.72 (38.85)
        3:13.10 (39.38)     3:52.20 (39.10)     4:30.85 (38.65)     5:11.61 (40.76)
        5:49.67 (38.06)     6:27.44 (37.77)                                        
 13 Javaheri, Kouros S        11 AGUA-MR              6:08.90    6:28.49        
                  34.82     1:14.04 (39.22)     1:53.46 (39.42)     2:33.94 (40.48)
        3:14.96 (41.02)     3:55.00 (40.04)     4:35.37 (40.37)     5:14.40 (39.03)
        5:52.53 (38.13)     6:28.49 (35.96)                                        
 14 Fernandez, Isaiah R       11 COND-MR              6:30.67    6:42.72        
                  35.69     1:15.65 (39.96)     1:58.04 (42.39)     2:39.37 (41.33)
        3:20.82 (41.45)     4:02.33 (41.51)     4:44.96 (42.63)     5:25.59 (40.63)
        6:05.77 (40.18)     6:42.72 (36.95)                                        
 15 Finnegan, Harry M         11 COND-MR              7:07.13    7:08.41        
                  37.38     1:20.25 (42.87)     2:05.53 (45.28)     2:49.29 (43.76)
        3:33.25 (43.96)     4:16.56 (43.31)     5:00.48 (43.92)     5:44.38 (43.90)
        6:28.16 (43.78)     7:08.41 (40.25)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Ryan               12 Express Swimming-MR    29.62      29.38        
  2 Rasquinha, Ranjan J       12 Express Swimming-MR    31.30      30.83        
  3 Scalia, Anthony D         11 SSC-MR                 32.50      31.59        
  4 Lugo, Aron R              12 Express Swimming-MR    32.22      31.89        
  5 Dwyer, Luke N             11 COND-MR                31.03      32.20        
  6 Agranovich, Jake M        12 COND-MR                36.55      32.78        
  7 Granucci, David           11 SSC-MR                 33.28      32.80        
  7 Coleman, Joe T            12 COND-MR                32.69      32.80        
  9 Chin, Ever J              12 AGUA-MR                33.18      33.01        
 10 Golduber, Ethan L         12 Express Swimming-MR    36.81      33.28        
 11 LaBianca, Jack B          12 Express Swimming-MR    32.61      33.36        
 12 Bates, Andrew H           12 AGUA-MR                34.07      33.44        
 13 Fine, Evan                12 AGUA-MR                33.69      33.56        
 14 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR                34.15      33.68        
 15 Jhong, Ethan              11 Express Swimming-MR    34.43      33.84        
 16 Mollica, Christian J      12 Express Swimming-MR    33.95      34.38        
 17 Yoham, Skylar H           12 AGUA-MR                36.17      34.41        
 18 Ng, Ryan Y                11 GATE-MR                34.91      34.63        
 19 Henschel, Jake F          11 AGUA-MR                34.76      35.65        
 20 Wagner, Jared S           11 AGUA-MR                35.65      35.81        
 21 Hsieh, Ethan              12 Express Swimming-MR    35.77      36.12        
 22 Benten, Liam A            12 AGUA-MR                35.47      36.47        
 23 Richter, Isaac            11 LBA-MR                 29.89      37.00        
 24 Lambros Jr., Stephen      11 SSC-MR                 38.28      37.21        
 25 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR    35.69      37.70        
 26 Stewart, Matteo           12 AGUA-MR                39.85      37.72        
 27 Jensen, Johnathan         12 Express Swimming-MR    46.09      38.47        
 28 Shapiro, Ryan J           12 LBA-MR                 41.97      38.53        
 29 Wang, Kevin Y             11 GATE-MR                39.48      39.04        
 30 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR    37.95      39.26        
 31 Shannon, Dylan M          11 Express Swimming-MR    41.09      39.36        
 32 Finnegan, Harry M         11 COND-MR                42.91      40.14        
 33 Kastoun, Gebran L         11 AGUA-MR                38.36      40.15        
 34 Schmitt, Alex J           11 Express Swimming-MR    40.15      40.23        
 35 Apat, Joseph R            11 Express Swimming-MR    39.36      40.66        
 36 Carle, Zachary L          12 FA-MR                  43.88      40.86        
 37 Young, Greg C             12 Express Swimming-MR    46.11      40.91        
 38 Jensen, Andrew            12 Express Swimming-MR    52.01      40.97        
 39 Mavashev, Michael L       11 Aquaflames-MR          42.26      41.03        
 40 Kleinman, Andrew W        11 Express Swimming-MR    45.76      41.24        
 41 Protano, Robert T         12 Express Swimming-MR    39.69      41.55        
 42 Zarytov, Vlad             11 AGUA-MR                40.30      41.74        
 43 Tian, Adam J              11 Express Swimming-MR    46.91      42.28        
 44 Bennett, Ryan A           11 Unattached-MR          41.82      42.42        
 45 Almeida, James D          12 GATE-MR                42.96      42.85        
 46 Saini, Arjun S            11 Express Swimming-MR       NT      43.35        
 47 Cook, Hunter R            12 Unattached-MR          42.59      43.65        
 48 Sosa, Nicholas S          11 COND-MR                   NT      43.86        
 49 Minaker, Brandon M        11 AGUA-MR                49.84      44.18        
 50 O'Reilly, Kieran T        11 IA-MR                  43.70      45.09        
 51 Heaney, Will, William M   12 LBA-MR                 45.70      45.34        
 52 Rhee, Aiden               11 AGUA-MR                43.01      45.41        
 53 Freund, Jonah T           11 Express Swimming-MR       NT      45.50        
 54 Zakarian, Matthew         11 GATE-MR                46.97      46.10        
 55 Horbach, Aidan P          12 FA-MR                  52.39      47.42        
 56 Chu, Preston              11 GATE-MR                45.41      47.50        
 57 Sarmuksnis, Sean P        11 LBA-MR               1:15.00      48.41        
 58 Halpin, Michael T         12 LBA-MR               1:00.00      50.69        
 59 Vaynshteyn, Filbert R     12 Express Swimming-MR    53.55      51.68        
 60 Rosa, Sergio M            11 Express Swimming-MR    49.01      57.22        
 61 Fitzpatrick, Thomas A     11 LBA-MR               1:15.00      58.09        
 62 Bassarath, Luke N         11 Express Swimming-MR  1:07.02    1:07.90        
 -- Ibragimov, Ely            12 Aquaflames-MR             NT         DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Ryan               12 Express Swimming-MR  1:03.72    1:02.87        
                  30.59     1:02.87 (32.28)                                        
  2 Rasquinha, Ranjan J       12 Express Swimming-MR  1:07.04    1:05.53        
                  31.31     1:05.53 (34.22)                                        
  3 Dwyer, Luke N             11 COND-MR              1:08.58    1:07.15        
                  32.86     1:07.15 (34.29)                                        
  4 Rasquinha, Rohit A        12 Express Swimming-MR  1:09.56    1:07.83        
                  32.42     1:07.83 (35.41)                                        
  5 Delgado, Vince L          11 COND-MR              1:10.93    1:08.21        
                  33.56     1:08.21 (34.65)                                        
  6 Nasta, Mike V             12 SSC-MR               1:10.45    1:08.58        
                  33.23     1:08.58 (35.35)                                        
  7 Scalia, Anthony D         11 SSC-MR               1:10.27    1:08.93        
                  34.02     1:08.93 (34.91)                                        
  8 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR              1:15.30    1:09.96        
                  35.04     1:09.96 (34.92)                                        
  9 Granucci, David           11 SSC-MR               1:10.93    1:09.99        
                  33.94     1:09.99 (36.05)                                        
 10 Lugo, Aron R              12 Express Swimming-MR  1:09.76    1:10.48        
                  33.15     1:10.48 (37.33)                                        
 11 Mollica, Christian J      12 Express Swimming-MR  1:14.54    1:11.05        
                  35.07     1:11.05 (35.98)                                        
 12 Graullera, Cassiel        12 AGUA-MR              1:11.96    1:11.49        
                  34.89     1:11.49 (36.60)                                        
 13 Yoham, Skylar H           12 AGUA-MR              1:14.54    1:12.46        
                  35.27     1:12.46 (37.19)                                        
 14 Bates, Andrew H           12 AGUA-MR              1:12.50    1:12.66        
                  36.10     1:12.66 (36.56)                                        
 15 Ng, Ryan Y                11 GATE-MR              1:14.39    1:13.35        
                  36.65     1:13.35 (36.70)                                        
 16 Javaheri, Kouros S        11 AGUA-MR              1:17.97    1:13.66        
                  35.85     1:13.66 (37.81)                                        
 17 Dauchez, Jacques M        12 AGUA-MR              1:13.15    1:13.84        
                  35.59     1:13.84 (38.25)                                        
 18 Jhong, Ethan              11 Express Swimming-MR  1:16.49    1:13.91        
                  34.51     1:13.91 (39.40)                                        
 19 Chin, Ever J              12 AGUA-MR              1:13.49    1:14.00        
                  37.08     1:14.00 (36.92)                                        
 20 Dugo, Jesse D             12 WISC-MR              1:13.62    1:14.21        
                  35.67     1:14.21 (38.54)                                        
 21 Wagman, Noah G            12 COND-MR              1:17.87    1:14.74        
                  35.59     1:14.74 (39.15)                                        
 22 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR  1:16.37    1:16.22        
                  37.95     1:16.22 (38.27)                                        
 23 Gill, George Erich E      11 AGUA-MR              1:18.84    1:16.25        
                  37.49     1:16.25 (38.76)                                        
 24 Golduber, Ethan L         12 Express Swimming-MR  1:25.57    1:16.29        
 25 Buccino, Michael A        12 LBA-MR               1:16.56    1:16.37        
                  37.26     1:16.37 (39.11)                                        
 26 Henschel, Jake F          11 AGUA-MR              1:20.58    1:16.49        
                  37.58     1:16.49 (38.91)                                        
 27 Belovsky, Adam D          12 COND-MR              1:16.56    1:17.30        
                  38.17     1:17.30 (39.13)                                        
 28 Corbett, Ty               11 WISC-MR              1:26.95    1:18.05        
                  37.55     1:18.05 (40.50)                                        
 29 Fernandez, Isaiah R       11 COND-MR              1:21.23    1:18.92        
                  39.44     1:18.92 (39.48)                                        
 30 Weingarten, Swim Beast J  11 CSDC-MR              1:22.58    1:19.74        
                  40.01     1:19.74 (39.73)                                        
 31 Sullivan, Ryan N          12 Express Swimming-MR  1:21.49    1:19.93        
                  39.65     1:19.93 (40.28)                                        
 32 Kastoun, Gebran L         11 AGUA-MR              1:21.26    1:20.26        
                  40.23     1:20.26 (40.03)                                        
 33 Wagner, Jared S           11 AGUA-MR              1:19.32    1:22.65        
                  40.38     1:22.65 (42.27)                                        
 34 Prokopenko, Dennis        12 Express Swimming-MR       NT    1:22.71        
 35 Johnson, Michael P        11 WISC-MR              1:31.79    1:23.28        
                  39.34     1:23.28 (43.94)                                        
 36 Raykis, Sean              11 Express Swimming-MR  1:22.58    1:23.34        
                  40.64     1:23.34 (42.70)                                        
 37 Jensen, Johnathan         12 Express Swimming-MR  1:48.76    1:23.58        
                  39.47     1:23.58 (44.11)                                        
 38 Protano, Robert T         12 Express Swimming-MR  1:24.56    1:24.80        
                  42.13     1:24.80 (42.67)                                        
 39 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR  1:23.12    1:25.81        
                  41.96     1:25.81 (43.85)                                        
 40 Stewart, Matteo           12 AGUA-MR              1:30.26    1:26.39        
                  41.20     1:26.39 (45.19)                                        
 41 Dellamorte, Aidan         12 LBA-MR               1:50.01    1:26.44        
                  40.54     1:26.44 (45.90)                                        
 42 Finnegan, Harry M         11 COND-MR              1:29.97    1:26.61        
                  42.03     1:26.61 (44.58)                                        
 43 Olsen, Luke D             12 CSDC-MR              1:31.10    1:27.71        
                  43.08     1:27.71 (44.63)                                        
 44 Bennett, Ryan A           11 Unattached-MR        1:28.65    1:28.30        
                  43.44     1:28.30 (44.86)                                        
 45 Cook, Hunter R            12 Unattached-MR        1:34.50    1:28.67        
                  43.19     1:28.67 (45.48)                                        
 46 Jensen, Andrew            12 Express Swimming-MR  1:56.11    1:29.44        
                  42.67     1:29.44 (46.77)                                        
 47 Yang, Nicholas            11 Express Swimming-MR  1:33.06    1:29.70        
                  44.78     1:29.70 (44.92)                                        
 48 Haedrich, James F         12 Express Swimming-MR  1:55.64    1:31.08        
                  43.68     1:31.08 (47.40)                                        
 49 Kleinman, Andrew W        11 Express Swimming-MR  1:44.65    1:32.01        
                  44.07     1:32.01 (47.94)                                        
 50 Fang, Terrence            12 Swim Tech-MR              NT    1:33.05        
                  44.02     1:33.05 (49.03)                                        
 51 Saini, Arjun S            11 Express Swimming-MR  1:46.82    1:33.09        
                  42.91     1:33.09 (50.18)                                        
 52 Huang, Edward             12 Swim Tech-MR              NT    1:33.83        
 53 Chu, Preston              11 GATE-MR              1:47.36    1:35.14        
                  45.36     1:35.14 (49.78)                                        
 54 Minaker, Brandon M        11 AGUA-MR              1:54.84    1:35.90        
                  45.52     1:35.90 (50.38)                                        
 55 Neria, Andrew             11 Swim Tech-MR              NT    1:38.94        
                  47.20     1:38.94 (51.74)                                        
 56 Chen, Joshua              11 Swim Tech-MR              NT    1:40.12        
 57 Heaney, Will, William M   12 LBA-MR               1:49.65    1:42.83        
                  48.26     1:42.83 (54.57)                                        
 58 Kozlik, Brandon M         11 LBA-MR               1:42.71    1:46.45        
                  51.85     1:46.45 (54.60)                                        
 59 Halpin, Michael T         12 LBA-MR               1:55.00    1:47.43        
                  52.12     1:47.43 (55.31)                                        
 60 Fitzpatrick, Thomas A     11 LBA-MR               2:15.00    1:53.41        
                  54.96     1:53.41 (58.45)                                        
 61 Petty, Gabriel            12 LBA-MR               2:15.00    1:53.91        
 62 Caniano, Marcus J         11 FA-MR                     NT    1:54.04        
                  54.59     1:54.04 (59.45)                                        
 63 Ciobanu, Joshua P         12 LBA-MR               1:50.09    1:58.10        
                  56.13   1:58.10 (1:01.97)                                        
 64 Bassarath, Luke N         11 Express Swimming-MR  2:19.06    2:19.16        
                1:05.82   2:19.16 (1:13.34)                                        
 -- Sosa, Nicholas S          11 COND-MR                   NT         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  47.03          DQ (52.23)                                        
 -- Lee, Ryan                 12 Swim Tech-MR              NT         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  43.81          DQ (50.58)                                        
 -- LaPADULA, Aston           11 Express Swimming-MR  1:28.94         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chin, Ever J              12 AGUA-MR                33.57      34.07        
  2 Coleman, Joe T            12 COND-MR                34.70      34.19        
  3 Rasquinha, Rohit A        12 Express Swimming-MR    34.69      34.71        
  4 Graullera, Cassiel        12 AGUA-MR                36.51      34.98        
  5 Fine, Evan                12 AGUA-MR                38.02      36.56        
  6 Lugo, Aron R              12 Express Swimming-MR    36.74      36.59        
  7 Bates, Andrew H           12 AGUA-MR                38.00      37.18        
  8 Ng, Ryan Y                11 GATE-MR                37.05      37.32        
  9 Nunez, Ryan               12 Express Swimming-MR    36.77      37.40        
 10 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR                39.00      38.12        
 11 Benten, Liam A            12 AGUA-MR                40.06      38.55        
 12 Mollica, Christian J      12 Express Swimming-MR    36.34      38.58        
 13 Delgado, Vince L          11 COND-MR                38.82      39.77        
 14 LaBianca, Jack B          12 Express Swimming-MR    42.06      39.97        
 15 Gill, George Erich E      11 AGUA-MR                45.84      40.38        
 16 Scalia, Anthony D         11 SSC-MR                 40.78      40.64        
 17 Yoham, Skylar H           12 AGUA-MR                42.79      40.72        
 18 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR    40.98      40.73        
 19 Shapiro, Ryan J           12 LBA-MR                 42.71      41.10        
 20 Wagner, Jared S           11 AGUA-MR                42.29      41.26        
 21 Richter, Isaac            11 LBA-MR                 42.71      41.36        
 22 Zarytov, Vlad             11 AGUA-MR                41.54      42.02        
 22 Rhee, Aiden               11 AGUA-MR                44.72      42.02        
 24 Jhong, Ethan              11 Express Swimming-MR    42.37      42.10        
 25 Schmitt, Alex J           11 Express Swimming-MR    42.17      42.21        
 26 Apat, Joseph R            11 Express Swimming-MR    42.22      42.38        
 27 Golduber, Ethan L         12 Express Swimming-MR    43.84      42.48        
 28 Lambros Jr., Stephen      11 SSC-MR                 42.65      42.57        
 29 Weingarten, Swim Beast J  11 CSDC-MR                44.71      42.88        
 30 Shannon, Dylan M          11 Express Swimming-MR    44.32      43.15        
 31 Javaheri, Kouros S        11 AGUA-MR                44.61      43.23        
 32 Wang, Kevin Y             11 GATE-MR                43.39      43.82        
 33 Almeida, James D          12 GATE-MR                45.56      44.11        
 34 Finnegan, Harry M         11 COND-MR                47.55      44.60        
 35 Chu, Preston              11 GATE-MR                42.68      45.14        
 36 Cook, Hunter R            12 Unattached-MR          44.84      45.52        
 37 Freund, Jonah T           11 Express Swimming-MR    46.64      45.99        
 38 Stewart, Matteo           12 AGUA-MR                45.93      46.46        
 39 Kastoun, Gebran L         11 AGUA-MR                47.34      46.52        
 40 Fernandez, Isaiah R       11 COND-MR                46.21      46.69        
 41 Minaker, Brandon M        11 AGUA-MR                55.84      46.83        
 42 Kleinman, Andrew W        11 Express Swimming-MR    49.33      47.12        
 43 Sosa, Nicholas S          11 COND-MR                   NT      47.81        
 44 Jensen, Johnathan         12 Express Swimming-MR    53.11      47.91        
 45 Bennett, Ryan A           11 Unattached-MR          47.52      48.89        
 46 Young, Greg C             12 Express Swimming-MR  1:07.11      50.41        
 47 Zakarian, Matthew         11 GATE-MR                51.53      50.91        
 48 Jensen, Andrew            12 Express Swimming-MR  1:01.01      51.69        
 49 Carle, Zachary L          12 FA-MR                     NT      51.71        
 50 Saini, Arjun S            11 Express Swimming-MR       NT      52.66        
 51 Tian, Adam J              11 Express Swimming-MR  1:00.81      52.89        
 52 Horbach, Aidan P          12 FA-MR                  55.46      53.30        
 53 O'Reilly, Kieran T        11 IA-MR                  52.60      54.07        
 54 Petty, Gabriel            12 LBA-MR               1:10.00      57.30        
 55 Vaynshteyn, Filbert R     12 Express Swimming-MR    59.88      58.87        
 56 Heaney, Will, William M   12 LBA-MR                 55.79      59.01        
 57 Bassarath, Luke N         11 Express Swimming-MR  1:04.20    1:04.91        
 58 Halpin, Michael T         12 LBA-MR               1:15.01    1:05.72        
 59 Fitzpatrick, Thomas A     11 LBA-MR               1:15.00    1:06.62        
 -- Sarmuksnis, Sean P        11 LBA-MR               1:14.01         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coleman, Joe T            12 COND-MR              1:14.67    1:13.20        
                  34.99     1:13.20 (38.21)                                        
  2 Rasquinha, Rohit A        12 Express Swimming-MR  1:14.47    1:14.98        
                  35.39     1:14.98 (39.59)                                        
  3 Rasquinha, Ranjan J       12 Express Swimming-MR  1:19.42    1:16.00        
                  36.55     1:16.00 (39.45)                                        
  4 Mollica, Christian J      12 Express Swimming-MR  1:18.51    1:16.45        
                  36.65     1:16.45 (39.80)                                        
  5 Graullera, Cassiel        12 AGUA-MR              1:18.09    1:19.32        
                  38.79     1:19.32 (40.53)                                        
  6 Nunez, Ryan               12 Express Swimming-MR  1:19.53    1:19.43        
                  38.05     1:19.43 (41.38)                                        
  7 Lugo, Aron R              12 Express Swimming-MR  1:17.81    1:19.50        
                  37.13     1:19.50 (42.37)                                        
  8 Ng, Ryan Y                11 GATE-MR              1:19.29    1:19.61        
                  38.41     1:19.61 (41.20)                                        
  9 Delgado, Vince L          11 COND-MR              1:23.57    1:21.12        
                  38.56     1:21.12 (42.56)                                        
 10 Benten, Liam A            12 AGUA-MR              1:22.07    1:21.45        
                  40.15     1:21.45 (41.30)                                        
 11 Corbett, Ty               11 WISC-MR              1:29.53    1:21.84        
                  38.96     1:21.84 (42.88)                                        
 12 Granucci, David           11 SSC-MR               1:28.50    1:23.44        
                  39.72     1:23.44 (43.72)                                        
 13 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR  1:26.08    1:24.95        
                  39.92     1:24.95 (45.03)                                        
 14 Dellamorte, Aidan         12 LBA-MR               1:35.93    1:25.63        
                  40.44     1:25.63 (45.19)                                        
 15 LaBianca, Jack B          12 Express Swimming-MR  1:34.14    1:26.20        
                  40.97     1:26.20 (45.23)                                        
 16 Nasta, Mike V             12 SSC-MR               1:29.26    1:26.72        
                  41.66     1:26.72 (45.06)                                        
 17 Gill, George Erich E      11 AGUA-MR              1:40.84    1:26.98        
                  43.16     1:26.98 (43.82)                                        
 18 Belovsky, Adam D          12 COND-MR              1:26.11    1:27.37        
                  40.87     1:27.37 (46.50)                                        
 19 Sullivan, Ryan N          12 Express Swimming-MR       NT    1:27.69        
                  41.57     1:27.69 (46.12)                                        
 20 Rhee, Aiden               11 AGUA-MR              1:32.44    1:29.43        
                  43.95     1:29.43 (45.48)                                        
 21 Yang, Nicholas            11 Express Swimming-MR  1:38.78    1:30.16        
                  42.86     1:30.16 (47.30)                                        
 22 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR  1:29.97    1:30.71        
                  42.05     1:30.71 (48.66)                                        
 23 Shapiro, Ryan J           12 LBA-MR               1:40.30    1:31.26        
                  42.13     1:31.26 (49.13)                                        
 24 Zarytov, Vlad             11 AGUA-MR              1:29.86    1:32.14        
                  43.43     1:32.14 (48.71)                                        
 25 Fang, Terrence            12 Swim Tech-MR              NT    1:33.46        
                  43.83     1:33.46 (49.63)                                        
 26 Buccino, Michael A        12 LBA-MR               1:40.59    1:33.54        
                  44.82     1:33.54 (48.72)                                        
 27 Chu, Preston              11 GATE-MR              1:40.11    1:34.23        
                  45.34     1:34.23 (48.89)                                        
 28 Golduber, Ethan L         12 Express Swimming-MR  1:45.00    1:34.31        
                  46.28     1:34.31 (48.03)                                        
 29 Finnegan, Harry M         11 COND-MR              1:44.44    1:34.37        
                  46.30     1:34.37 (48.07)                                        
 30 Schmitt, Alex J           11 Express Swimming-MR  1:39.66    1:34.55        
                  43.98     1:34.55 (50.57)                                        
 31 Skala, Ethan R            11 IA-MR                1:42.32    1:35.66        
                  44.36     1:35.66 (51.30)                                        
 32 Lee, Ryan                 12 Swim Tech-MR              NT    1:36.28        
                  44.96     1:36.28 (51.32)                                        
 33 Weingarten, Swim Beast J  11 CSDC-MR              1:36.08    1:36.67        
                  46.56     1:36.67 (50.11)                                        
 34 Smith, Eddie J            12 IA-MR                1:42.37    1:36.69        
                  46.68     1:36.69 (50.01)                                        
 35 Fernandez, Isaiah R       11 COND-MR              1:38.21    1:37.31        
                  47.71     1:37.31 (49.60)                                        
 36 Richter, Isaac            11 LBA-MR               1:36.29    1:37.67        
                  46.35     1:37.67 (51.32)                                        
 37 Johnson, Michael P        11 WISC-MR              1:40.93    1:37.98        
                  46.85     1:37.98 (51.13)                                        
 38 Raykis, Sean              11 Express Swimming-MR  1:36.68    1:39.43        
                  45.97     1:39.43 (53.46)                                        
 39 Kleinman, Andrew W        11 Express Swimming-MR  1:48.62    1:41.44        
                  48.86     1:41.44 (52.58)                                        
 40 Haedrich, James F         12 Express Swimming-MR  1:44.54    1:44.05        
                  49.97     1:44.05 (54.08)                                        
 41 Neria, Andrew             11 Swim Tech-MR              NT    1:44.63        
                  48.75     1:44.63 (55.88)                                        
 42 Huang, Edward             12 Swim Tech-MR              NT    1:45.19        
                  48.27     1:45.19 (56.92)                                        
 43 Tsukerman, Ben S          11 LBA-MR               1:41.52    1:47.66        
                  49.50     1:47.66 (58.16)                                        
 44 Jensen, Johnathan         12 Express Swimming-MR  1:53.11    1:47.72        
                  52.18     1:47.72 (55.54)                                        
 45 Young, Greg C             12 Express Swimming-MR  1:44.11    1:51.76        
                  52.33     1:51.76 (59.43)                                        
 46 Chen, Joshua              11 Swim Tech-MR              NT    1:53.38        
                  53.39     1:53.38 (59.99)                                        
 47 Jensen, Andrew            12 Express Swimming-MR  2:01.00    1:54.38        
                  53.25   1:54.38 (1:01.13)                                        
 48 Kozlik, Brandon M         11 LBA-MR               1:57.50    1:58.36        
                  55.36   1:58.36 (1:03.00)                                        
 49 Melloy, John J            11 FA-MR                     NT    2:00.32        
                  55.42   2:00.32 (1:04.90)                                        
 50 Petty, Gabriel            12 LBA-MR               2:15.00    2:04.45        
                  57.44   2:04.45 (1:07.01)                                        
 51 Fitzpatrick, Thomas A     11 LBA-MR               2:15.00    2:25.80        
                1:11.37   2:25.80 (1:14.43)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Ryan               12 Express Swimming-MR    28.51      28.11        
  2 Rasquinha, Ranjan J       12 Express Swimming-MR    28.97      28.32        
  3 Rasquinha, Rohit A        12 Express Swimming-MR    28.33      28.38        
  4 Dwyer, Luke N             11 COND-MR                29.59      29.47        
  5 Lugo, Aron R              12 Express Swimming-MR    32.10      29.76        
  6 Coleman, Joe T            12 COND-MR                30.11      29.81        
  7 LaBianca, Jack B          12 Express Swimming-MR    30.57      30.35        
  8 Scalia, Anthony D         11 SSC-MR                 31.58      31.49        
  9 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR                32.40      31.53        
 10 Yoham, Skylar H           12 AGUA-MR                31.38      31.54        
 11 Graullera, Cassiel        12 AGUA-MR                31.60      31.67        
 12 Ng, Ryan Y                11 GATE-MR                32.51      31.95        
 13 Javaheri, Kouros S        11 AGUA-MR                33.71      32.66        
 14 Shapiro, Ryan J           12 LBA-MR                 35.68      32.97        
 15 Dugo, Jesse D             12 WISC-MR                34.25      33.08        
 16 Wagman, Noah G            12 COND-MR                37.98      33.48        
 17 Prokopenko, Dennis        12 Express Swimming-MR       NT      34.03        
 18 Sullivan, Ryan N          12 Express Swimming-MR    36.23      34.16        
 19 Dauchez, Jacques M        12 AGUA-MR                35.90      35.17        
 20 Jhong, Ethan              11 Express Swimming-MR    35.45      35.18        
 21 Fine, Evan                12 AGUA-MR                36.59      35.22        
 22 Wagner, Jared S           11 AGUA-MR                38.62      36.52        
 23 Buccino, Michael A        12 LBA-MR                 37.53      36.82        
 24 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR    38.83      36.96        
 25 Olsen, Luke D             12 CSDC-MR                37.24      37.23        
 26 Jensen, Johnathan         12 Express Swimming-MR    39.99      38.12        
 27 Bennett, Ryan A           11 Unattached-MR          39.07      38.64        
 28 Protano, Robert T         12 Express Swimming-MR    37.79      38.69        
 29 Richter, Isaac            11 LBA-MR                 38.52      38.88        
 30 Schmitt, Alex J           11 Express Swimming-MR    40.69      39.10        
 31 Young, Greg C             12 Express Swimming-MR    46.74      39.27        
 32 Jensen, Andrew            12 Express Swimming-MR    45.11      41.40        
 33 Cook, Hunter R            12 Unattached-MR          42.72      41.44        
 34 Sosa, Nicholas S          11 COND-MR                   NT      41.53        
 35 Kastoun, Gebran L         11 AGUA-MR                41.81      41.76        
 36 Heaney, Will, William M   12 LBA-MR                 43.92      42.32        
 37 Saini, Arjun S            11 Express Swimming-MR       NT      42.98        
 38 Fang, Terrence            12 Swim Tech-MR              NT      43.90        
 39 Chu, Preston              11 GATE-MR                42.53      44.19        
 40 Vignona, Jackson H        12 FA-MR                  49.70      45.21        
 41 Kleinman, Andrew W        11 Express Swimming-MR    57.01      45.33        
 42 Chen, Joshua              11 Swim Tech-MR              NT      45.52        
 43 Huang, Edward             12 Swim Tech-MR              NT      47.04        
 44 Neria, Andrew             11 Swim Tech-MR              NT      47.76        
 45 Tsukerman, Ben S          11 LBA-MR                 59.12      47.87        
 46 Haedrich, James F         12 Express Swimming-MR  1:01.55      49.97        
 47 Ciobanu, Joshua P         12 LBA-MR                 49.50      52.22        
 48 Accurso, John D           12 FA-MR                     NT      53.82        
 49 Kozlik, Brandon M         11 LBA-MR                 58.92      57.91        
 50 Vaynshteyn, Filbert R     12 Express Swimming-MR       NT      59.74        
 51 Bassarath, Luke N         11 Express Swimming-MR  1:09.09    1:16.17        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Ryan               12 Express Swimming-MR  1:01.99    1:02.19        
                  29.88     1:02.19 (32.31)                                        
  2 Rasquinha, Rohit A        12 Express Swimming-MR  1:03.50    1:02.52        
                  29.40     1:02.52 (33.12)                                        
  3 Rasquinha, Ranjan J       12 Express Swimming-MR  1:05.07    1:02.81        
                  29.63     1:02.81 (33.18)                                        
  4 Dwyer, Luke N             11 COND-MR              1:06.42    1:07.30        
                  32.18     1:07.30 (35.12)                                        
  5 Coleman, Joe T            12 COND-MR              1:12.88    1:07.49        
                  33.09     1:07.49 (34.40)                                        
  6 Lugo, Aron R              12 Express Swimming-MR  1:14.79    1:08.23        
                  30.94     1:08.23 (37.29)                                        
  7 Agranovich, Jake M        12 COND-MR              1:10.18    1:10.56        
                  32.67     1:10.56 (37.89)                                        
  8 Nasta, Mike V             12 SSC-MR               1:16.70    1:10.92        
                  32.75     1:10.92 (38.17)                                        
  9 Graullera, Cassiel        12 AGUA-MR              1:13.84    1:11.03        
                  32.67     1:11.03 (38.36)                                        
 10 LaBianca, Jack B          12 Express Swimming-MR  1:11.15    1:11.66        
                  34.83     1:11.66 (36.83)                                        
 11 Ng, Ryan Y                11 GATE-MR              1:12.60    1:11.86        
                  33.71     1:11.86 (38.15)                                        
 12 Granucci, David           11 SSC-MR               1:12.94    1:12.14        
                  33.47     1:12.14 (38.67)                                        
 13 Scalia, Anthony D         11 SSC-MR               1:12.35    1:13.23        
                  34.19     1:13.23 (39.04)                                        
 14 Chin, Ever J              12 AGUA-MR              1:23.55    1:13.33        
                  32.18     1:13.33 (41.15)                                        
 15 Delgado, Vince L          11 COND-MR              1:17.55    1:13.61        
                  33.52     1:13.61 (40.09)                                        
 16 Shapiro, Ryan J           12 LBA-MR               1:22.46    1:16.39        
                  34.81     1:16.39 (41.58)                                        
 17 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR  1:22.39    1:21.15        
                  37.90     1:21.15 (43.25)                                        
 18 Gill, George Erich E      11 AGUA-MR              1:21.84    1:22.37        
                  37.87     1:22.37 (44.50)                                        
 19 Weingarten, Swim Beast J  11 CSDC-MR              1:23.95    1:23.22        
                  38.70     1:23.22 (44.52)                                        
 20 Protano, Robert T         12 Express Swimming-MR       NT    1:27.35        
                  39.66     1:27.35 (47.69)                                        
 21 Wang, Kevin Y             11 GATE-MR              1:38.18    1:28.83        
                  41.36     1:28.83 (47.47)                                        
 22 Bennett, Ryan A           11 Unattached-MR        1:35.06    1:30.60        
                  41.01     1:30.60 (49.59)                                        
 23 Jhong, Ethan              11 Express Swimming-MR  1:36.40    1:31.39        
                  41.59     1:31.39 (49.80)                                        
 24 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR  1:34.57    1:31.64        
                  42.77     1:31.64 (48.87)                                        
 25 Lambros Jr., Stephen      11 SSC-MR               1:35.00    1:34.25        
                  42.32     1:34.25 (51.93)                                        
 26 Horbach, Aidan P          12 FA-MR                     NT    1:34.74        
                  44.55     1:34.74 (50.19)                                        
 27 Apat, Joseph R            11 Express Swimming-MR  1:37.57    1:35.00        
                  44.35     1:35.00 (50.65)                                        
 28 Heaney, Will, William M   12 LBA-MR               2:00.00    1:35.50        
                  45.31     1:35.50 (50.19)                                        
 29 Fernandez, Isaiah R       11 COND-MR              1:37.62    1:39.04        
                  45.53     1:39.04 (53.51)                                        
 30 Chu, Preston              11 GATE-MR              1:45.08    1:44.27        
                  47.31     1:44.27 (56.96)                                        
 31 Tian, Adam J              11 Express Swimming-MR       NT    1:47.29        
                  49.62     1:47.29 (57.67)                                        
 -- Carle, Zachary L          12 FA-MR                1:45.33         DQ        
      Alternating Kick
                  45.92          DQ (58.05)                                        
 -- Richter, Isaac            11 LBA-MR               1:35.00         DQ        
      Non-simultaneous touch
                  44.10          DQ (52.64)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Ryan               12 Express Swimming-MR  1:04.94    1:05.25        
                  29.51     1:05.25 (35.74)                                        
  2 Coleman, Joe T            12 COND-MR              1:08.58    1:07.06        
                  31.30     1:07.06 (35.76)                                        
  3 Chin, Ever J              12 AGUA-MR              1:09.17    1:09.59        
                  31.84     1:09.59 (37.75)                                        
  4 Dwyer, Luke N             11 COND-MR              1:09.55    1:09.88        
                  30.85     1:09.88 (39.03)                                        
  5 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR              1:09.84    1:09.93        
                  34.14     1:09.93 (35.79)                                        
  6 LaBianca, Jack B          12 Express Swimming-MR  1:11.18    1:10.84        
                  33.15     1:10.84 (37.69)                                        
  7 Fine, Evan                12 AGUA-MR              1:13.50    1:11.01        
                  33.22     1:11.01 (37.79)                                        
  8 Ng, Ryan Y                11 GATE-MR              1:10.93    1:11.97        
                  34.98     1:11.97 (36.99)                                        
  9 Scalia, Anthony D         11 SSC-MR               1:11.41    1:12.07        
                  32.81     1:12.07 (39.26)                                        
 10 Bates, Andrew H           12 AGUA-MR              1:13.53    1:12.92        
                  35.41     1:12.92 (37.51)                                        
 11 Dugo, Jesse D             12 WISC-MR              1:19.25    1:14.43        
                  34.42     1:14.43 (40.01)                                        
 12 Mollica, Christian J      12 Express Swimming-MR  1:15.14    1:14.84        
                  34.58     1:14.84 (40.26)                                        
 13 Wagman, Noah G            12 COND-MR              1:19.04    1:15.12        
                  33.96     1:15.12 (41.16)                                        
 14 Javaheri, Kouros S        11 AGUA-MR              1:16.37    1:15.53        
                  35.53     1:15.53 (40.00)                                        
 15 Dauchez, Jacques M        12 AGUA-MR              1:13.93    1:16.16        
                  35.72     1:16.16 (40.44)                                        
 16 Jhong, Ethan              11 Express Swimming-MR  1:20.22    1:16.67        
                  35.11     1:16.67 (41.56)                                        
 17 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR  1:15.51    1:16.68        
                  36.99     1:16.68 (39.69)                                        
 18 Henschel, Jake F          11 AGUA-MR              1:23.15    1:16.77        
                  35.45     1:16.77 (41.32)                                        
 19 Belovsky, Adam D          12 COND-MR              1:14.81    1:16.93        
                  36.73     1:16.93 (40.20)                                        
 20 Prokopenko, Dennis        12 Express Swimming-MR       NT    1:17.31        
                  36.70     1:17.31 (40.61)                                        
 21 Benten, Liam A            12 AGUA-MR              1:16.61    1:17.55        
                  38.16     1:17.55 (39.39)                                        
 22 Corbett, Ty               11 WISC-MR              1:26.28    1:18.07        
                  38.26     1:18.07 (39.81)                                        
 23 Protano, Robert T         12 Express Swimming-MR  1:18.97    1:18.53        
                  37.97     1:18.53 (40.56)                                        
 24 Shapiro, Ryan J           12 LBA-MR               1:26.47    1:19.53        
                  37.18     1:19.53 (42.35)                                        
 25 Sullivan, Ryan N          12 Express Swimming-MR  1:21.70    1:19.57        
                  36.73     1:19.57 (42.84)                                        
 26 Smith, Eddie J            12 IA-MR                1:24.66    1:20.02        
                  38.68     1:20.02 (41.34)                                        
 27 Golduber, Ethan L         12 Express Swimming-MR  1:45.11    1:21.81        
                  38.08     1:21.81 (43.73)                                        
 28 Schmitt, Alex J           11 Express Swimming-MR  1:23.23    1:22.78        
                  38.61     1:22.78 (44.17)                                        
 29 Raykis, Sean              11 Express Swimming-MR  1:23.23    1:23.24        
                  39.30     1:23.24 (43.94)                                        
 30 Zarytov, Vlad             11 AGUA-MR              1:28.69    1:23.43        
                  41.82     1:23.43 (41.61)                                        
 31 Fernandez, Isaiah R       11 COND-MR              1:24.10    1:24.06        
                  40.37     1:24.06 (43.69)                                        
 32 Kastoun, Gebran L         11 AGUA-MR              1:25.83    1:24.31        
                  39.17     1:24.31 (45.14)                                        
 33 Stewart, Matteo           12 AGUA-MR              1:29.94    1:25.05        
                  37.74     1:25.05 (47.31)                                        
 34 Finnegan, Harry M         11 COND-MR              1:25.65    1:25.37        
                  40.47     1:25.37 (44.90)                                        
 35 Johnson, Michael P        11 WISC-MR              1:30.79    1:26.15        
                  40.17     1:26.15 (45.98)                                        
 36 Cook, Hunter R            12 Unattached-MR        1:28.84    1:26.57        
                  41.84     1:26.57 (44.73)                                        
 37 Yang, Nicholas            11 Express Swimming-MR  1:29.06    1:26.69        
                  41.78     1:26.69 (44.91)                                        
 38 Bennett, Ryan A           11 Unattached-MR        1:26.51    1:27.59        
                  41.29     1:27.59 (46.30)                                        
 39 Richter, Isaac            11 LBA-MR               1:23.04    1:27.86        
                  41.78     1:27.86 (46.08)                                        
 40 Rhee, Aiden               11 AGUA-MR              1:34.11    1:28.27        
                  44.62     1:28.27 (43.65)                                        
 41 Minaker, Brandon M        11 AGUA-MR              2:00.84    1:31.40        
                  42.41     1:31.40 (48.99)                                        
 42 Saini, Arjun S            11 Express Swimming-MR       NT    1:31.58        
                  43.02     1:31.58 (48.56)                                        
 43 Heaney, Will, William M   12 LBA-MR               1:36.98    1:42.43        
                  46.81     1:42.43 (55.62)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Ryan               12 Express Swimming-MR  2:20.97    2:18.95        
                  30.05     1:04.68 (34.63)     1:47.37 (42.69)     2:18.95 (31.58)
  2 Rasquinha, Ranjan J       12 Express Swimming-MR  2:30.05    2:22.07        
                  30.20     1:05.24 (35.04)     1:48.45 (43.21)     2:22.07 (33.62)
  3 Coleman, Joe T            12 COND-MR              2:26.74    2:23.54        
                  31.67     1:08.35 (36.68)     1:50.22 (41.87)     2:23.54 (33.32)
  4 Nasta, Mike V             12 SSC-MR               2:35.34    2:31.42        
                  32.72     1:10.79 (38.07)     1:59.13 (48.34)     2:31.42 (32.29)
  5 Lugo, Aron R              12 Express Swimming-MR  2:29.75    2:31.93        
                  31.63     1:10.51 (38.88)     1:57.30 (46.79)     2:31.93 (34.63)
  6 Dwyer, Luke N             11 COND-MR              2:29.17    2:33.42        
                  31.20     1:10.03 (38.83)     1:58.87 (48.84)     2:33.42 (34.55)
  7 Mollica, Christian J      12 Express Swimming-MR  2:39.37    2:33.84        
                  35.96     1:14.90 (38.94)     1:59.24 (44.34)     2:33.84 (34.60)
  8 Ng, Ryan Y                11 GATE-MR              2:54.28    2:34.15        
                  34.33     1:15.44 (41.11)     2:00.08 (44.64)     2:34.15 (34.07)
  9 Cortelli, Patrick J       12 COND-MR              3:16.65    2:36.40        
                  35.39     1:14.06 (38.67)     2:00.61 (46.55)     2:36.40 (35.79)
 10 Granucci, David           11 SSC-MR               2:40.46    2:38.62        
                  33.76     1:13.88 (40.12)     2:04.02 (50.14)     2:38.62 (34.60)
 11 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR  2:41.49    2:39.69        
                  35.37     1:17.28 (41.91)     2:03.81 (46.53)     2:39.69 (35.88)
 12 Buccino, Michael A        12 LBA-MR               2:57.72    2:43.84        
                  37.21     1:18.72 (41.51)     2:06.08 (47.36)     2:43.84 (37.76)
 13 Weingarten, Swim Beast J  11 CSDC-MR              2:53.92    2:44.62        
                  36.58     1:17.01 (40.43)     2:09.14 (52.13)     2:44.62 (35.48)
 14 Jhong, Ethan              11 Express Swimming-MR  2:53.88    2:44.97        
                  36.59     1:17.95 (41.36)     2:06.76 (48.81)     2:44.97 (38.21)
 15 Hsieh, Ethan              12 Express Swimming-MR  2:55.28    2:45.27        
                  39.78     1:19.52 (39.74)     2:11.31 (51.79)     2:45.27 (33.96)
 16 Gibbs, Owen T             12 Express Swimming-MR  3:19.12    2:58.68        
                  40.16     1:23.08 (42.92)     2:18.68 (55.60)     2:58.68 (40.00)
 17 Apat, Joseph R            11 Express Swimming-MR  3:16.71    2:59.17        
                  44.36     1:30.54 (46.18)     2:21.01 (50.47)     2:59.17 (38.16)
 18 Leu, Patrick              12 Express Swimming-MR  2:56.55    3:00.58        
                  39.85     1:26.34 (46.49)     2:19.22 (52.88)     3:00.58 (41.36)
 19 Raykis, Sean              11 Express Swimming-MR  3:04.25    3:01.18        
                  41.93     1:25.86 (43.93)     2:20.51 (54.65)     3:01.18 (40.67)
 20 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR  3:05.78    3:02.25        
                  40.51     1:26.82 (46.31)     2:20.19 (53.37)     3:02.25 (42.06)
 21 Weiss, Jeremy M           11 SSC-MR               3:30.00    3:03.72        
                  43.09     1:28.44 (45.35)     2:24.69 (56.25)     3:03.72 (39.03)
 22 Bennett, Ryan A           11 Unattached-MR        3:07.00    3:05.02        
                  40.53     1:28.48 (47.95)     2:25.39 (56.91)     3:05.02 (39.63)
 23 Stern, Charlie I          11 AGUA-MR              3:23.91    3:08.32        
                  42.42     1:32.01 (49.59)     2:26.81 (54.80)     3:08.32 (41.51)
 -- Olsen, Luke D             12 CSDC-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  41.23     1:27.92 (46.69)     2:22.53 (54.61)          DQ (40.35)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ang, Jake                 14 Express Swimming-MR    22.17      22.08        
  2 Shannon, Ryan J           14 Express Swimming-MR    23.15      23.37        
  3 Genna, Frank              14 Express Swimming-MR    22.99      23.78        
  4 Wone, Brandon M           14 SSC-MR                 24.06      23.96        
  5 Neugebauer, Caleb D       14 Express Swimming-MR    24.78      24.07        
  6 Han, Justin               14 COND-MR                24.04      24.14        
  7 Cho, Thomas S             13 COND-MR                24.80      24.44        
  8 Lee, Joseph S             14 COND-MR                24.99      24.50        
  9 Chen, Ethan               13 Express Swimming-MR    24.65      24.80        
 10 Hwang, Alex               14 GATE-MR                25.77      24.98        
 11 Chen, Joseph              13 Express Swimming-MR    25.27      25.10        
 12 Rice, Maverick D          14 CSDC-MR                25.05      25.14        
 13 Chen, Stephen             14 COND-MR                25.98      25.26        
 14 Liu, Timothy C            14 Unattached-MR          25.50      25.51        
 15 Reilly, Jayden T          13 SSC-MR                 26.21      25.55        
 16 Reilly, Christopher M     13 Express Swimming-MR    26.05      25.56        
 17 Cho, Jonathan C           13 COND-MR                26.02      25.57        
 18 Honan, Quin J             13 SSC-MR                 26.69      25.72        
 19 Yoon, Henri               13 Express Swimming-MR    25.50      25.75        
 20 Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR    25.44      25.84        
 21 LU, Michael D             13 Express Swimming-MR    25.75      25.89        
 22 Yasinov, Zachary          13 Express Swimming-MR    25.47      26.03        
 23 McGillycuddy, Michael     13 COND-MR                26.34      26.06        
 24 Attardi, Richard M        14 Express Swimming-MR    26.02      26.13        
 25 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR    26.49      26.21        
 26 Tan, Winston              14 GATE-MR                26.92      26.52        
 27 Cody, Christopher M       14 IA-MR                  26.80      26.60        
 28 Tanner, Jacob D           13 SSC-MR                 27.50      26.83        
 29 Wong, Justin              14 Silver Streaks-MR      28.33      26.89        
 30 Zammit, Michael C         13 Express Swimming-MR    27.58      27.00        
 31 LiBASSI, Connor T         13 Express Swimming-MR    27.33      27.07        
 32 Becht, Ryan W             14 Express Swimming-MR    28.09      27.12        
 33 Bekerman, Liam B          13 Express Swimming-MR    27.90      27.39        
 34 Bohl, Drew C              13 CSDC-MR                30.56      27.78        
 35 Kaufer, Evan A            14 IA-MR                  27.62      27.83        
 36 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR    28.85      28.05        
 37 Galeto, Jay T             14 IA-MR                  32.42      28.16        
 38 Thomas, Willem Y          13 COND-MR                30.47      28.59        
 39 Santana, Delwin J         13 LBA-MR                 28.73      28.72        
 40 Genna, John C             14 Express Swimming-MR    29.08      28.75        
 41 Osterman, Albert C        14 Silver Streaks-MR      30.02      28.77        
 42 Kalenja, Keno             13 IA-MR                  29.42      28.79        
 43 Baung, Justin             14 GATE-MR                29.72      28.80        
 44 Jason, Nicholas P         14 SSC-MR                 28.31      28.84        
 45 Cusmano, Arlo D           14 COND-MR                28.79      28.85        
 46 Akselrod, Adam            13 Express Swimming-MR    32.83      28.88        
 47 Lipton, Matthew           13 AGUA-MR                30.33      29.02        
 48 Scholz, Michael G         13 Silver Streaks-MR      29.76      29.07        
 49 Thomas, Gavin R           13 COND-MR                29.81      29.29        
 50 Redfearn, Cameron J       14 Express Swimming-MR    30.24      29.41        
 51 Mogenis, Jake T           13 FA-MR                  33.26      29.77        
 52 Roberts, Antonio *        14 WISC-MR                31.86      30.41        
 53 Gandras, Lukas H          14 Express Swimming-MR    31.81      30.45        
 54 Maslov, Mikhail A         13 AGUA-MR                30.20      30.51        
 55 Cenizal, Kai V            14 SSC-MR                 30.96      30.76        
 56 Carrieri, Nick G          13 IA-MR                  30.64      31.15        
 57 Olsen, Luke E             14 FA-MR                  31.56      31.23        
 58 Slabyy, Roman             13 IA-MR                     NT      32.70        
 59 Levine, Isaac E           13 IA-MR                  32.97      32.95        
 60 Melomo, Jack R            13 CSDC-MR                34.60      33.07        
 61 German, Daniel N          13 Express Swimming-MR    33.52      33.93        
 62 Ortof, Max L              13 Express Swimming-MR    35.11      34.32        
 63 Schwartz, Owen M          13 Express Swimming-MR    33.78      34.33        
 64 Van Der Sande, Ty         14 Silver Streaks-MR      33.11      36.56        
 65 McCall, Tim P             13 CSDC-MR                35.90      41.48        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ang, Jake                 14 Express Swimming-MR    48.86      49.19        
                  23.61       49.19 (25.58)                                        
  2 Wone, Brandon M           14 SSC-MR                 51.79      51.63        
                  24.72       51.63 (26.91)                                        
  3 Neugebauer, Caleb D       14 Express Swimming-MR    53.56      52.88        
                  24.88       52.88 (28.00)                                        
  4 Chen, Ethan               13 Express Swimming-MR    53.52      53.09        
                  25.34       53.09 (27.75)                                        
  5 Yoon, Henri               13 Express Swimming-MR    53.79      53.30        
                  25.60       53.30 (27.70)                                        
  6 Han, Justin               14 COND-MR                53.79      53.76        
                  25.12       53.76 (28.64)                                        
  7 Chen, Joseph              13 Express Swimming-MR    54.03      53.86        
                  25.80       53.86 (28.06)                                        
  8 Trincher, Daniel          14 COND-MR                54.47      54.03        
                  26.68       54.03 (27.35)                                        
  9 Rice, Maverick D          14 CSDC-MR                54.23      54.19        
                  26.10       54.19 (28.09)                                        
 10 Lee, Joseph S             14 COND-MR                53.80      54.21        
                  25.54       54.21 (28.67)                                        
 11 Liu, Timothy C            14 Unattached-MR          54.05      54.35        
                  26.33       54.35 (28.02)                                        
 12 Kapinos, Arthur           13 Express Swimming-MR    54.21      54.45        
                  26.10       54.45 (28.35)                                        
 13 Hwang, Alex               14 GATE-MR                55.89      54.78        
                  26.88       54.78 (27.90)                                        
 14 Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR    54.53      55.05        
                  26.72       55.05 (28.33)                                        
 15 Honan, Quin J             13 SSC-MR                 55.13      55.35        
                  27.08       55.35 (28.27)                                        
 16 Cho, Jonathan C           13 COND-MR                56.05      55.41        
                  27.13       55.41 (28.28)                                        
 17 Yasinov, Zachary          13 Express Swimming-MR    55.01      55.62        
                  26.78       55.62 (28.84)                                        
 18 Chen, Stephen             14 COND-MR                55.39      55.73        
                  26.92       55.73 (28.81)                                        
 19 Zhang, David D            14 Express Swimming-MR    57.69      55.78        
                  26.78       55.78 (29.00)                                        
 20 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR    56.77      56.69        
                  27.20       56.69 (29.49)                                        
 21 Reilly, Christopher M     13 Express Swimming-MR    56.84      56.89        
                  26.91       56.89 (29.98)                                        
 22 Cody, Christopher M       14 IA-MR                  57.12      56.98        
                  27.52       56.98 (29.46)                                        
 23 Kingsley, Austin M        14 IA-MR                  57.97      57.05        
                  27.64       57.05 (29.41)                                        
 24 Zammit, Michael C         13 Express Swimming-MR    58.40      57.55        
                  27.65       57.55 (29.90)                                        
 25 Reilly, Jayden T          13 SSC-MR                 58.59      57.70        
                  27.77       57.70 (29.93)                                        
 26 LiBASSI, Connor T         13 Express Swimming-MR    59.49      57.72        
                  27.92       57.72 (29.80)                                        
 27 McGillycuddy, Michael     13 COND-MR                58.79      58.15        
                  27.88       58.15 (30.27)                                        
 28 Gaffney, Aidan F          14 Express Swimming-MR    58.88      59.00        
                  28.08       59.00 (30.92)                                        
 29 Wong, Justin              14 Silver Streaks-MR    1:02.16      59.15        
                  28.38       59.15 (30.77)                                        
 30 Tanner, Jacob D           13 SSC-MR                 59.05      59.27        
                  28.13       59.27 (31.14)                                        
 31 Iannone, Cal              13 WISC-MR              1:00.24      59.32        
                  28.62       59.32 (30.70)                                        
 32 Bekerman, Liam B          13 Express Swimming-MR  1:00.18      59.47        
                  28.55       59.47 (30.92)                                        
 33 Souidi, Samir M           13 LBA-MR               1:02.54      59.98        
                  29.16       59.98 (30.82)                                        
 34 Attardi, Richard M        14 Express Swimming-MR  1:01.51    1:00.06        
                  28.49     1:00.06 (31.57)                                        
 35 Maloney, Connor J         13 FA-MR                1:01.81    1:00.11        
                  28.13     1:00.11 (31.98)                                        
 36 Gorman, Kyle              14 CSDC-MR                   NT    1:00.30        
                  29.12     1:00.30 (31.18)                                        
 37 Suau, Anthony M           14 Express Swimming-MR    59.33    1:00.49        
                  28.95     1:00.49 (31.54)                                        
 37 Lu, Brendan               13 Swim Tech-MR              NT    1:00.49        
                  29.11     1:00.49 (31.38)                                        
 39 Kaufer, Evan A            14 IA-MR                1:01.30    1:00.52        
                  28.64     1:00.52 (31.88)                                        
 40 Bohl, Drew C              13 CSDC-MR              1:08.97    1:00.92        
                  29.25     1:00.92 (31.67)                                        
 41 Mandelbaum, Kai           13 Swim Tech-MR         1:08.01    1:00.99        
                  29.52     1:00.99 (31.47)                                        
 42 Plaza, Sebastian T        13 Express Swimming-MR  1:03.61    1:01.16        
                  29.47     1:01.16 (31.69)                                        
 43 Kalenja, Keno             13 IA-MR                1:04.04    1:01.73        
                  29.67     1:01.73 (32.06)                                        
 44 Thomas, Willem Y          13 COND-MR              1:08.87    1:01.74        
                  29.86     1:01.74 (31.88)                                        
 45 Galeto, Jay T             14 IA-MR                1:14.28    1:02.12        
                  29.29     1:02.12 (32.83)                                        
 46 Thomas, Gavin R           13 COND-MR              1:04.74    1:02.13        
                  30.22     1:02.13 (31.91)                                        
 47 Bibolov, Nick             13 SSC-MR               1:02.45    1:02.35        
                  30.02     1:02.35 (32.33)                                        
 48 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  1:05.89    1:02.45        
                  28.64     1:02.45 (33.81)                                        
 49 Sherman, Benjamin A       13 Express Swimming-MR  1:02.01    1:04.07        
                  29.98     1:04.07 (34.09)                                        
 50 Osterman, Albert C        14 Silver Streaks-MR    1:08.11    1:04.18        
                  30.74     1:04.18 (33.44)                                        
 51 Lipton, Matthew           13 AGUA-MR              1:04.81    1:04.90        
                  30.71     1:04.90 (34.19)                                        
 52 Carrieri, Nick G          13 IA-MR                1:06.51    1:05.10        
                  31.34     1:05.10 (33.76)                                        
 53 Jason, Nicholas P         14 SSC-MR               1:06.52    1:05.16        
                  31.41     1:05.16 (33.75)                                        
 54 Spameni, Nick R           14 CSDC-MR              1:12.86    1:05.73        
                  31.30     1:05.73 (34.43)                                        
 55 Weber, William J          13 Express Swimming-MR  1:06.84    1:05.82        
                  31.93     1:05.82 (33.89)                                        
 56 Redfearn, Cameron J       14 Express Swimming-MR  1:07.37    1:06.20        
                  32.47     1:06.20 (33.73)                                        
 57 Escowitz, Jack R          13 GATE-MR              1:17.83    1:06.97        
                  32.39     1:06.97 (34.58)                                        
 58 Cenizal, Kai V            14 SSC-MR               1:11.01    1:07.04        
                  31.93     1:07.04 (35.11)                                        
 59 Cusmano, Arlo D           14 COND-MR              1:07.91    1:07.07        
                  31.12     1:07.07 (35.95)                                        
 60 Fernandes, Aidan M        14 COND-MR              1:14.68    1:07.99        
                  32.86     1:07.99 (35.13)                                        
 61 Akselrod, Adam            13 Express Swimming-MR  1:09.00    1:08.14        
                  31.54     1:08.14 (36.60)                                        
 62 Olsen, Luke E             14 FA-MR                1:08.73    1:08.22        
                  31.97     1:08.22 (36.25)                                        
 63 Gandras, Lukas H          14 Express Swimming-MR  1:10.37    1:08.50        
                  32.23     1:08.50 (36.27)                                        
 64 Reinhardt, Michael C      14 Express Swimming-MR  1:08.01    1:09.11        
                  31.46     1:09.11 (37.65)                                        
 65 Roberts, Antonio *        14 WISC-MR              1:10.00    1:09.29        
                  32.40     1:09.29 (36.89)                                        
 66 Franco, Vincent           13 Express Swimming-MR  1:14.61    1:11.03        
                  33.29     1:11.03 (37.74)                                        
 67 He, Maxwell J             14 GATE-MR              1:19.00    1:11.18        
                  33.61     1:11.18 (37.57)                                        
 68 German, Daniel N          13 Express Swimming-MR  1:14.25    1:11.54        
                  33.71     1:11.54 (37.83)                                        
 69 Slabyy, Roman             13 IA-MR                     NT    1:11.62        
                  33.71     1:11.62 (37.91)                                        
 70 Jatuprayoon, CJ           14 Swim Tech-MR              NT    1:12.84        
                  34.05     1:12.84 (38.79)                                        
 71 Levine, Isaac E           13 IA-MR                1:13.95    1:13.17        
                  34.43     1:13.17 (38.74)                                        
 72 Pettit, Joe D             13 IA-MR                1:18.04    1:13.52        
                  34.48     1:13.52 (39.04)                                        
 73 Bihon, Yehuda             13 LBA-MR               1:50.00    1:14.18        
                  35.40     1:14.18 (38.78)                                        
 74 Muller, Phillip J         13 WISC-MR              1:20.78    1:14.54        
                  34.88     1:14.54 (39.66)                                        
 75 McHugh, Patrick A         13 SSC-MR               1:15.02    1:15.01        
                  35.76     1:15.01 (39.25)                                        
 76 Schwartz, Owen M          13 Express Swimming-MR  1:15.10    1:16.32        
                  35.34     1:16.32 (40.98)                                        
 77 Melomo, Jack R            13 CSDC-MR              1:19.56    1:16.62        
                  35.99     1:16.62 (40.63)                                        
 78 Van Der Sande, Ty         14 Silver Streaks-MR    1:20.11    1:19.01        
                  37.54     1:19.01 (41.47)                                        
 79 Dong, Andrew              13 Swim Tech-MR              NT    1:26.02        
                  40.31     1:26.02 (45.71)                                        
 80 Espina, Evan              13 Swim Tech-MR              NT    1:32.84        
                  42.26     1:32.84 (50.58)                                        
 81 Guaraca, Chris            13 CSDC-MR                   NT    1:36.66        
                  43.26     1:36.66 (53.40)                                        
 -- Siatsis, Thomas           13 LBA-MR               1:08.00         DQ        
      False start
                  30.37          DQ (35.28)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ang, Jake                 14 Express Swimming-MR  1:50.84    1:50.59        
                  24.56       51.85 (27.29)     1:21.46 (29.61)     1:50.59 (29.13)
  2 Shannon, Ryan J           14 Express Swimming-MR  1:52.12    1:52.41        
                  24.54       52.15 (27.61)     1:22.05 (29.90)     1:52.41 (30.36)
  3 Diano, Andrew J           13 FA-MR                1:54.96    1:52.89        
                  26.05       54.25 (28.20)     1:23.66 (29.41)     1:52.89 (29.23)
  4 Wone, Brandon M           14 SSC-MR               1:52.69    1:53.24        
                  25.32       53.26 (27.94)     1:23.21 (29.95)     1:53.24 (30.03)
  5 Yoon, Henri               13 Express Swimming-MR  1:54.83    1:54.77        
                  26.07       54.64 (28.57)     1:24.69 (30.05)     1:54.77 (30.08)
  6 Lee, Joseph S             14 COND-MR              1:55.08    1:55.90        
                  26.58       55.75 (29.17)     1:25.68 (29.93)     1:55.90 (30.22)
  7 Cho, Thomas S             13 COND-MR              1:59.21    1:56.94        
                  27.34       57.07 (29.73)     1:27.56 (30.49)     1:56.94 (29.38)
  8 LU, Michael D             13 Express Swimming-MR  1:57.47    1:56.98        
                  27.34       57.34 (30.00)     1:27.34 (30.00)     1:56.98 (29.64)
  9 Chen, Joseph              13 Express Swimming-MR  1:56.55    1:57.08        
                  26.53       55.79 (29.26)     1:26.31 (30.52)     1:57.08 (30.77)
 10 Neugebauer, Caleb D       14 Express Swimming-MR  1:59.59    1:57.38        
                  26.62       56.98 (30.36)     1:27.04 (30.06)     1:57.38 (30.34)
 11 Trincher, Daniel          14 COND-MR              2:00.07    1:57.47        
                  27.42       58.61 (31.19)     1:28.59 (29.98)     1:57.47 (28.88)
 12 Chen, Ethan               13 Express Swimming-MR  1:57.86    1:57.61        
                  27.41       57.21 (29.80)     1:27.72 (30.51)     1:57.61 (29.89)
 13 Liu, Timothy C            14 Unattached-MR        1:57.23    1:58.05        
                  27.04       56.75 (29.71)     1:27.51 (30.76)     1:58.05 (30.54)
 14 Yasinov, Zachary          13 Express Swimming-MR  1:59.55    1:58.62        
                  27.86       57.84 (29.98)     1:28.57 (30.73)     1:58.62 (30.05)
 15 Cho, Jonathan C           13 COND-MR              2:01.30    1:59.10        
                  27.93       57.78 (29.85)     1:28.32 (30.54)     1:59.10 (30.78)
 16 Rice, Maverick D          14 CSDC-MR              2:01.03    1:59.43        
                  27.85       58.58 (30.73)     1:29.36 (30.78)     1:59.43 (30.07)
 17 Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR  1:59.78    1:59.56        
                  27.94       58.64 (30.70)     1:30.13 (31.49)     1:59.56 (29.43)
 18 Walsh, Patrick C          14 Express Swimming-MR       NT    2:00.62        
                  26.65       57.41 (30.76)     1:29.76 (32.35)     2:00.62 (30.86)
 19 Genna, Frank              14 Express Swimming-MR  1:57.57    2:00.63        
                  25.91       56.13 (30.22)     1:28.25 (32.12)     2:00.63 (32.38)
 20 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  2:02.35    2:01.61        
                  28.17       59.10 (30.93)     1:30.44 (31.34)     2:01.61 (31.17)
 21 Hwang, Alex               14 GATE-MR              2:05.75    2:01.89        
                  28.69       59.07 (30.38)     1:31.01 (31.94)     2:01.89 (30.88)
 22 Cody, Christopher M       14 IA-MR                2:04.24    2:02.04        
                  28.01       58.95 (30.94)     1:30.82 (31.87)     2:02.04 (31.22)
 23 Zhang, David D            14 Express Swimming-MR  2:02.47    2:02.72        
                  28.30       58.47 (30.17)     1:30.42 (31.95)     2:02.72 (32.30)
 24 Kingsley, Austin M        14 IA-MR                2:06.23    2:04.27        
                  28.00       59.35 (31.35)     1:32.40 (33.05)     2:04.27 (31.87)
 25 Chen, Stephen             14 COND-MR              2:03.59    2:04.61        
                  28.63     1:00.63 (32.00)     1:33.17 (32.54)     2:04.61 (31.44)
 26 Zammit, Michael C         13 Express Swimming-MR  2:05.35    2:04.89        
                  28.71     1:00.02 (31.31)     1:32.25 (32.23)     2:04.89 (32.64)
 27 McGillycuddy, Michael     13 COND-MR              2:07.52    2:05.22        
                  29.03     1:01.05 (32.02)     1:33.95 (32.90)     2:05.22 (31.27)
 28 Honan, Quin J             13 SSC-MR               2:06.06    2:05.44        
                  29.12     1:00.77 (31.65)     1:33.69 (32.92)     2:05.44 (31.75)
 29 LiBASSI, Connor T         13 Express Swimming-MR  2:08.45    2:06.11        
                  28.99     1:01.38 (32.39)     1:34.44 (33.06)     2:06.11 (31.67)
 30 Reilly, Christopher M     13 Express Swimming-MR  2:05.18    2:07.19        
                  29.55     1:01.74 (32.19)     1:34.87 (33.13)     2:07.19 (32.32)
 31 Tan, Winston              14 GATE-MR              2:11.36    2:08.08        
                  29.46     1:01.90 (32.44)     1:35.42 (33.52)     2:08.08 (32.66)
 32 Kaufer, Evan A            14 IA-MR                2:09.70    2:08.78        
                  28.90     1:01.16 (32.26)     1:35.31 (34.15)     2:08.78 (33.47)
 33 Gaffney, Aidan F          14 Express Swimming-MR  2:12.53    2:09.87        
                  29.29     1:03.25 (33.96)     1:37.93 (34.68)     2:09.87 (31.94)
 34 Reilly, Jayden T          13 SSC-MR               2:10.70    2:10.45        
                  29.01     1:02.26 (33.25)     1:36.52 (34.26)     2:10.45 (33.93)
 35 Bekerman, Liam B          13 Express Swimming-MR  2:11.08    2:10.62        
                  29.40     1:03.14 (33.74)     1:37.50 (34.36)     2:10.62 (33.12)
 36 Tanner, Jacob D           13 SSC-MR               2:15.34    2:11.82        
                  29.76     1:03.54 (33.78)     1:38.20 (34.66)     2:11.82 (33.62)
 37 Varrichio, Chris R        13 SSC-MR               2:08.01    2:12.08        
                  29.16     1:02.19 (33.03)     1:37.04 (34.85)     2:12.08 (35.04)
 38 Becht, Ryan W             14 Express Swimming-MR  2:15.65    2:12.66        
                  29.92     1:03.65 (33.73)     1:37.95 (34.30)     2:12.66 (34.71)
 39 Wong, Justin              14 Silver Streaks-MR    2:19.68    2:13.04        
                  28.76     1:02.53 (33.77)     1:38.77 (36.24)     2:13.04 (34.27)
 40 Thomas, Gavin R           13 COND-MR              2:20.49    2:13.10        
                  31.35     1:05.88 (34.53)     1:40.75 (34.87)     2:13.10 (32.35)
 41 Wozniak, Robert G         14 Aquaflames-MR        2:38.74    2:15.02        
                  29.77     1:03.39 (33.62)     1:39.56 (36.17)     2:15.02 (35.46)
 42 Thomas, Willem Y          13 COND-MR              2:14.74    2:15.70        
                  30.92     1:05.23 (34.31)     1:41.31 (36.08)     2:15.70 (34.39)
 43 Santana, Delwin J         13 LBA-MR               2:30.00    2:16.02        
                  30.94     1:05.61 (34.67)     1:41.18 (35.57)     2:16.02 (34.84)
 44 Mogenis, Jake T           13 FA-MR                     NT    2:17.23        
                  32.21     1:07.10 (34.89)     1:43.04 (35.94)     2:17.23 (34.19)
 45 Bibolov, Nick             13 SSC-MR               2:19.32    2:17.80        
                  31.17     1:06.51 (35.34)     1:42.39 (35.88)     2:17.80 (35.41)
 46 Kalenja, Keno             13 IA-MR                     NT    2:19.02        
                  30.99     1:07.62 (36.63)     1:44.84 (37.22)     2:19.02 (34.18)
 47 Bohl, Drew C              13 CSDC-MR              2:29.89    2:19.54        
                  31.33     1:05.70 (34.37)     1:42.82 (37.12)     2:19.54 (36.72)
 48 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  2:25.34    2:20.24        
                  30.70     1:06.85 (36.15)     1:45.00 (38.15)     2:20.24 (35.24)
 49 Genna, John C             14 Express Swimming-MR  2:21.08    2:20.45        
                  30.32     1:05.07 (34.75)     1:42.82 (37.75)     2:20.45 (37.63)
 50 Galeto, Jay T             14 IA-MR                     NT    2:20.53        
                  30.44     1:05.64 (35.20)     1:43.20 (37.56)     2:20.53 (37.33)
 51 Lipton, Matthew           13 AGUA-MR              2:22.10    2:24.03        
                  31.28     1:08.77 (37.49)     1:47.52 (38.75)     2:24.03 (36.51)
 52 Carrieri, Nick G          13 IA-MR                2:20.40    2:24.80        
                  32.71     1:08.86 (36.15)     1:47.04 (38.18)     2:24.80 (37.76)
 53 Baung, Justin             14 GATE-MR              2:30.50    2:25.53        
                  32.06     1:07.93 (35.87)     1:47.16 (39.23)     2:25.53 (38.37)
 54 Osterman, Albert C        14 Silver Streaks-MR    2:30.77    2:26.09        
                  31.87     1:08.55 (36.68)     1:48.04 (39.49)     2:26.09 (38.05)
 55 Lempert, Benjamin         14 Aquaflames-MR        2:31.04    2:26.39        
                  32.64     1:10.54 (37.90)     1:50.13 (39.59)     2:26.39 (36.26)
 56 Maslov, Mikhail A         13 AGUA-MR              2:18.00    2:27.50        
                  32.31     1:08.65 (36.34)     1:47.65 (39.00)     2:27.50 (39.85)
 57 Redfearn, Cameron J       14 Express Swimming-MR  2:40.18    2:27.53        
                  33.62     1:10.76 (37.14)     1:49.86 (39.10)     2:27.53 (37.67)
 58 Escowitz, Jack R          13 GATE-MR              2:39.88    2:27.59        
                  33.91     1:13.68 (39.77)     1:53.16 (39.48)     2:27.59 (34.43)
 59 Jason, Nicholas P         14 SSC-MR               2:34.11    2:27.81        
                  33.54     1:12.04 (38.50)     1:51.70 (39.66)     2:27.81 (36.11)
 60 Scholz, Michael G         13 Silver Streaks-MR    2:28.63    2:28.00        
                  31.99     1:09.66 (37.67)     1:49.25 (39.59)     2:28.00 (38.75)
 61 Ortof, Max L              13 Express Swimming-MR  2:31.80    2:29.21        
                  35.36     1:14.10 (38.74)     1:52.32 (38.22)     2:29.21 (36.89)
 62 Cenizal, Kai V            14 SSC-MR               2:40.00    2:29.44        
                  31.93     1:09.75 (37.82)     1:51.61 (41.86)     2:29.44 (37.83)
 63 Olsen, Luke E             14 FA-MR                2:30.79    2:29.67        
                  32.63     1:10.11 (37.48)     1:50.95 (40.84)     2:29.67 (38.72)
 64 Gandras, Lukas H          14 Express Swimming-MR  2:32.07    2:30.06        
                  33.23     1:11.16 (37.93)     1:51.52 (40.36)     2:30.06 (38.54)
 65 German, Daniel N          13 Express Swimming-MR  2:31.68    2:32.86        
                  34.10     1:13.91 (39.81)     1:54.05 (40.14)     2:32.86 (38.81)
 66 Levine, Isaac E           13 IA-MR                2:37.97    2:35.72        
                  35.15     1:15.53 (40.38)     1:56.54 (41.01)     2:35.72 (39.18)
 67 Pettit, Joe D             13 IA-MR                     NT    2:37.95        
                  35.29     1:15.58 (40.29)     1:56.86 (41.28)     2:37.95 (41.09)
 68 Slabyy, Roman             13 IA-MR                     NT    2:38.28        
                  34.76     1:15.19 (40.43)     1:57.43 (42.24)     2:38.28 (40.85)
 69 Akselrod, Adam            13 Express Swimming-MR  2:29.87    2:38.30        
                  31.70     1:11.02 (39.32)     1:54.37 (43.35)     2:38.30 (43.93)
 70 Reinhardt, Michael C      14 Express Swimming-MR  2:30.01    2:39.18        
                  32.93     1:11.41 (38.48)     1:54.71 (43.30)     2:39.18 (44.47)
 71 Melomo, Jack R            13 CSDC-MR              2:50.00    2:42.89        
                  35.92     1:16.54 (40.62)     2:00.86 (44.32)     2:42.89 (42.03)
 72 Schwartz, Owen M          13 Express Swimming-MR  3:06.99    2:42.95        
                  36.59     1:17.66 (41.07)     2:00.40 (42.74)     2:42.95 (42.55)
 73 Yakubov, Samuel           14 Aquaflames-MR             NT    3:04.90        
                  35.19     1:17.51 (42.32)     2:10.02 (52.51)     3:04.90 (54.88)
 -- Escalona, Gavin           13 Aquaflames-MR             NT        DNF        
      Did not finish
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Justin             14 Express Swimming-MR  5:03.52    4:58.84        
                  27.22       57.33 (30.11)     1:28.04 (30.71)     1:58.66 (30.62)
        2:29.62 (30.96)     3:00.55 (30.93)     3:31.00 (30.45)     4:00.73 (29.73)
        4:30.31 (29.58)     4:58.84 (28.53)                                        
  2 Diano, Andrew J           13 FA-MR                5:17.62    5:01.03        
                  26.91       56.89 (29.98)     1:27.54 (30.65)     1:58.20 (30.66)
        2:28.94 (30.74)     2:59.84 (30.90)     3:30.75 (30.91)     4:01.60 (30.85)
        4:32.35 (30.75)     5:01.03 (28.68)                                        
  3 Chang, Matthew            13 Express Swimming-MR  5:11.23    5:01.25        
                  26.77       56.52 (29.75)     1:26.91 (30.39)     1:57.69 (30.78)
        2:28.54 (30.85)     2:59.82 (31.28)     3:30.53 (30.71)     4:01.36 (30.83)
        4:31.95 (30.59)     5:01.25 (29.30)                                        
  4 LU, Michael D             13 Express Swimming-MR  5:10.97    5:07.02        
                  27.51       58.48 (30.97)     1:30.01 (31.53)     2:01.24 (31.23)
        2:32.89 (31.65)     3:03.53 (30.64)     3:34.48 (30.95)     4:05.89 (31.41)
        4:37.04 (31.15)     5:07.02 (29.98)                                        
  5 Liu, Timothy C            14 Unattached-MR        5:20.55    5:11.31        
                  28.82     1:00.10 (31.28)     1:32.10 (32.00)     2:04.09 (31.99)
        2:36.40 (32.31)     3:08.37 (31.97)     3:39.56 (31.19)     4:10.61 (31.05)
        4:41.27 (30.66)     5:11.31 (30.04)                                        
  6 Wone, Brandon M           14 SSC-MR               5:06.43    5:12.23        
                  26.84       56.88 (30.04)     1:28.01 (31.13)     1:59.17 (31.16)
        2:30.26 (31.09)     3:02.29 (32.03)     3:34.71 (32.42)     4:07.42 (32.71)
        4:40.40 (32.98)     5:12.23 (31.83)                                        
  7 Chen, Joseph              13 Express Swimming-MR  5:15.69    5:14.39        
                  27.02       57.16 (30.14)     1:28.55 (31.39)     1:59.61 (31.06)
        2:31.34 (31.73)     3:03.50 (32.16)     3:36.06 (32.56)     4:09.35 (33.29)
        4:42.20 (32.85)     5:14.39 (32.19)                                        
  8 Chen, Ethan               13 Express Swimming-MR  5:35.29    5:16.21        
                  28.63       59.92 (31.29)     1:31.88 (31.96)     2:04.42 (32.54)
        2:37.05 (32.63)     3:09.72 (32.67)     3:42.16 (32.44)     4:12.27 (30.11)
        4:44.52 (32.25)     5:16.21 (31.69)                                        
  9 Cho, Jonathan C           13 COND-MR              5:22.37    5:18.63        
                  28.84       59.72 (30.88)     1:31.92 (32.20)     2:04.53 (32.61)
        2:37.19 (32.66)     3:09.96 (32.77)     3:42.66 (32.70)     4:15.39 (32.73)
        4:47.84 (32.45)     5:18.63 (30.79)                                        
 10 Zammit, Michael C         13 Express Swimming-MR  5:30.99    5:20.24        
                  29.09     1:00.76 (31.67)     1:32.44 (31.68)     2:04.88 (32.44)
        2:37.68 (32.80)     3:09.84 (32.16)     3:42.80 (32.96)     4:15.88 (33.08)
        4:48.88 (33.00)     5:20.24 (31.36)                                        
 11 Yasinov, Zachary          13 Express Swimming-MR  5:18.58    5:22.45        
                  28.92     1:01.24 (32.32)     1:34.03 (32.79)     2:07.26 (33.23)
        2:39.76 (32.50)     3:12.37 (32.61)     3:45.13 (32.76)     4:17.82 (32.69)
        4:50.37 (32.55)     5:22.45 (32.08)                                        
 12 Cho, Thomas S             13 COND-MR              5:36.62    5:24.36        
                  28.62     1:00.65 (32.03)     1:33.40 (32.75)     2:07.28 (33.88)
        2:40.97 (33.69)     3:15.11 (34.14)     3:47.26 (32.15)     4:20.53 (33.27)
        4:53.01 (32.48)     5:24.36 (31.35)                                        
 13 Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR  5:20.17    5:27.88        
                  28.22     1:00.60 (32.38)     1:33.85 (33.25)     2:07.61 (33.76)
        2:40.92 (33.31)     3:15.07 (34.15)     3:48.70 (33.63)     4:22.29 (33.59)
        4:55.33 (33.04)     5:27.88 (32.55)                                        
 14 Rice, Maverick D          14 CSDC-MR              5:39.61    5:29.47        
                  28.27       59.85 (31.58)     1:32.47 (32.62)     2:05.89 (33.42)
        2:39.43 (33.54)     3:13.49 (34.06)     3:48.08 (34.59)     4:22.95 (34.87)
        4:56.99 (34.04)     5:29.47 (32.48)                                        
 15 Neugebauer, Caleb D       14 Express Swimming-MR  5:39.29    5:30.28        
                  26.91       57.36 (30.45)     1:29.48 (32.12)     2:02.95 (33.47)
        2:36.67 (33.72)     3:10.90 (34.23)     3:45.99 (35.09)     4:20.63 (34.64)
        4:56.09 (35.46)     5:30.28 (34.19)                                        
 16 Souidi, Samir M           13 LBA-MR               5:46.39    5:38.49        
                  30.07     1:03.47 (33.40)     1:38.10 (34.63)     2:13.61 (35.51)
        2:48.59 (34.98)     3:23.68 (35.09)     3:57.72 (34.04)     4:31.99 (34.27)
        5:06.45 (34.46)     5:38.49 (32.04)                                        
 17 LiBASSI, Connor T         13 Express Swimming-MR  5:37.72    5:41.14        
                  30.31     1:04.55 (34.24)     1:39.60 (35.05)     2:14.67 (35.07)
        2:48.83 (34.16)     3:23.21 (34.38)     3:57.85 (34.64)     4:32.59 (34.74)
        5:07.33 (34.74)     5:41.14 (33.81)                                        
 18 Levy, Nien N              13 COND-MR              6:04.50    5:43.09        
                  28.35     1:02.76 (34.41)     1:39.28 (36.52)     2:15.17 (35.89)
        2:50.16 (34.99)     3:26.08 (35.92)     4:01.08 (35.00)     4:36.58 (35.50)
        5:11.59 (35.01)     5:43.09 (31.50)                                        
 19 Honan, Quin J             13 SSC-MR               6:13.86    5:46.04        
                  30.94     1:04.95 (34.01)     1:40.48 (35.53)     2:16.52 (36.04)
        2:51.94 (35.42)     3:27.60 (35.66)     4:03.42 (35.82)     4:38.47 (35.05)
        5:13.25 (34.78)     5:46.04 (32.79)                                        
 20 Varrichio, Chris R        13 SSC-MR               5:46.58    5:46.46        
                  30.46     1:04.63 (34.17)     1:40.38 (35.75)     2:15.54 (35.16)
        2:51.42 (35.88)     3:27.39 (35.97)     4:02.85 (35.46)     4:38.27 (35.42)
        5:13.35 (35.08)     5:46.46 (33.11)                                        
 21 Bibolov, Nick             13 SSC-MR               6:20.51    5:53.16        
                  31.05     1:05.85 (34.80)     1:41.73 (35.88)     2:17.68 (35.95)
        2:53.61 (35.93)     3:30.07 (36.46)     4:06.62 (36.55)     4:42.64 (36.02)
        5:18.78 (36.14)     5:53.16 (34.38)                                        
 22 Thomas, Willem Y          13 COND-MR              6:14.65    5:57.47        
                  32.90     1:09.11 (36.21)     1:45.30 (36.19)     2:23.24 (37.94)
        2:58.84 (35.60)     3:34.59 (35.75)     4:11.35 (36.76)     4:47.58 (36.23)
        5:23.28 (35.70)     5:57.47 (34.19)                                        
 23 Thomas, Gavin R           13 COND-MR              6:14.35    6:02.62        
                  30.71     1:06.53 (35.82)     1:42.96 (36.43)     2:20.04 (37.08)
        2:57.09 (37.05)     3:34.81 (37.72)     4:13.61 (38.80)     4:50.03 (36.42)
        5:27.14 (37.11)     6:02.62 (35.48)                                        
 24 Kalenja, Keno             13 IA-MR                     NT    6:11.25        
                  31.40     1:07.32 (35.92)     1:45.64 (38.32)     2:24.68 (39.04)
        3:03.57 (38.89)     3:41.83 (38.26)     4:19.84 (38.01)     4:58.34 (38.50)
        5:36.53 (38.19)     6:11.25 (34.72)                                        
 25 Galeto, Jay T             14 IA-MR                     NT    6:12.71        
                  31.79     1:07.07 (35.28)     1:45.80 (38.73)     2:24.63 (38.83)
        3:02.50 (37.87)     3:40.94 (38.44)     4:19.43 (38.49)     4:58.68 (39.25)
        5:37.49 (38.81)     6:12.71 (35.22)                                        
 26 Plaza, Sebastian T        13 Express Swimming-MR  6:24.55    6:14.01        
                  32.43     1:09.01 (36.58)     1:46.92 (37.91)     2:25.24 (38.32)
        3:03.54 (38.30)     3:42.76 (39.22)     4:22.10 (39.34)     5:01.23 (39.13)
        5:39.27 (38.04)     6:14.01 (34.74)                                        
 27 Lipton, Matthew           13 AGUA-MR              5:58.80    6:14.16        
                  32.11     1:08.94 (36.83)     1:47.13 (38.19)     2:25.06 (37.93)
        3:03.37 (38.31)     3:41.81 (38.44)     4:21.27 (39.46)     4:59.88 (38.61)
        5:37.83 (37.95)     6:14.16 (36.33)                                        
 28 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  6:24.32    6:22.62        
                  32.77     1:10.60 (37.83)     1:51.00 (40.40)     2:30.04 (39.04)
        3:10.18 (40.14)     3:49.33 (39.15)     4:29.63 (40.30)     5:09.20 (39.57)
        5:47.42 (38.22)     6:22.62 (35.20)                                        
 29 Olsen, Luke E             14 FA-MR                6:36.77    6:22.69        
                  32.73     1:11.87 (39.14)     1:50.81 (38.94)     2:30.87 (40.06)
        3:09.98 (39.11)     3:49.45 (39.47)     4:29.21 (39.76)     5:09.25 (40.04)
        5:47.75 (38.50)     6:22.69 (34.94)                                        
 30 Ortof, Max L              13 Express Swimming-MR  7:00.34    6:22.88        
                  35.72     1:14.06 (38.34)     1:52.12 (38.06)     2:31.60 (39.48)
        3:10.33 (38.73)     3:50.21 (39.88)     4:29.97 (39.76)     5:10.01 (40.04)
        5:47.15 (37.14)     6:22.88 (35.73)                                        
 31 German, Daniel N          13 Express Swimming-MR  6:59.87    6:29.55        
                  35.71     1:15.43 (39.72)     1:55.74 (40.31)     2:35.76 (40.02)
        3:15.81 (40.05)     3:56.71 (40.90)     4:34.27 (37.56)     5:13.28 (39.01)
        5:51.95 (38.67)     6:29.55 (37.60)                                        
 32 Franco, Vincent           13 Express Swimming-MR  7:02.32    6:36.14        
                  34.93     1:14.35 (39.42)     1:53.99 (39.64)     2:34.63 (40.64)
        3:15.04 (40.41)     3:55.42 (40.38)     4:36.34 (40.92)     5:17.09 (40.75)
        5:57.54 (40.45)     6:36.14 (38.60)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Patrick C          14 Express Swimming-MR    58.11      56.54        
                  28.24       56.54 (28.30)                                        
  2 Cho, Thomas S             13 COND-MR                57.42      57.06        
                  28.14       57.06 (28.92)                                        
  3 Shannon, Ryan J           14 Express Swimming-MR    57.10      58.00        
                  28.32       58.00 (29.68)                                        
  4 Diano, Andrew J           13 FA-MR                  59.74      58.62        
                  28.38       58.62 (30.24)                                        
  5 Yoon, Henri               13 Express Swimming-MR  1:01.58    1:00.17        
                  29.52     1:00.17 (30.65)                                        
  6 Ang, Jake                 14 Express Swimming-MR  1:01.13    1:00.21        
                  29.13     1:00.21 (31.08)                                        
  7 Hwang, Alex               14 GATE-MR              1:02.01    1:00.88        
                  30.41     1:00.88 (30.47)                                        
  8 Trincher, Daniel          14 COND-MR              1:03.31    1:01.15        
                  30.29     1:01.15 (30.86)                                        
  9 Han, Justin               14 COND-MR              1:01.15    1:01.38        
                  29.72     1:01.38 (31.66)                                        
 10 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  1:02.25    1:01.55        
                  29.96     1:01.55 (31.59)                                        
 11 LU, Michael D             13 Express Swimming-MR  1:00.14    1:01.65        
                  30.39     1:01.65 (31.26)                                        
 12 Yasinov, Zachary          13 Express Swimming-MR  1:01.71    1:01.66        
                  30.48     1:01.66 (31.18)                                        
 13 Neugebauer, Caleb D       14 Express Swimming-MR  1:03.24    1:01.88        
                  30.03     1:01.88 (31.85)                                        
 14 Genna, Frank              14 Express Swimming-MR  1:01.12    1:02.53        
                  29.62     1:02.53 (32.91)                                        
 15 Wone, Brandon M           14 SSC-MR               1:02.41    1:03.07        
                  30.60     1:03.07 (32.47)                                        
 16 McGillycuddy, Michael     13 COND-MR              1:02.73    1:03.16        
                  31.09     1:03.16 (32.07)                                        
 17 Chen, Stephen             14 COND-MR              1:02.21    1:03.42        
                  30.63     1:03.42 (32.79)                                        
 18 Honan, Quin J             13 SSC-MR               1:04.57    1:03.78        
                  30.94     1:03.78 (32.84)                                        
 19 Chen, Joseph              13 Express Swimming-MR  1:03.19    1:04.15        
                  31.17     1:04.15 (32.98)                                        
 20 Zhang, David D            14 Express Swimming-MR  1:05.37    1:04.92        
                  31.53     1:04.92 (33.39)                                        
 21 Wozniak, Robert G         14 Aquaflames-MR        1:04.96    1:05.05        
                  30.02     1:05.05 (35.03)                                        
 22 LiBASSI, Connor T         13 Express Swimming-MR  1:07.02    1:05.13        
                  32.30     1:05.13 (32.83)                                        
 23 Reilly, Christopher M     13 Express Swimming-MR  1:06.36    1:05.32        
                  32.23     1:05.32 (33.09)                                        
 24 Liu, Timothy C            14 Unattached-MR        1:04.63    1:05.49        
                  32.34     1:05.49 (33.15)                                        
 25 Cho, Jonathan C           13 COND-MR              1:03.34    1:05.69        
                  32.40     1:05.69 (33.29)                                        
 26 Tan, Winston              14 GATE-MR              1:06.63    1:07.00        
                  32.72     1:07.00 (34.28)                                        
 27 Bekerman, Liam B          13 Express Swimming-MR  1:08.82    1:07.02        
                  32.68     1:07.02 (34.34)                                        
 28 Varrichio, Chris R        13 SSC-MR               1:04.26    1:07.26        
                  32.37     1:07.26 (34.89)                                        
 29 Kingsley, Austin M        14 IA-MR                1:07.82    1:08.06        
                  33.42     1:08.06 (34.64)                                        
 30 Zammit, Michael C         13 Express Swimming-MR  1:10.25    1:08.69        
                  33.82     1:08.69 (34.87)                                        
 31 Gaffney, Aidan F          14 Express Swimming-MR  1:08.40    1:08.75        
                  33.80     1:08.75 (34.95)                                        
 32 Reilly, Jayden T          13 SSC-MR               1:09.96    1:08.98        
                  33.77     1:08.98 (35.21)                                        
 33 Becht, Ryan W             14 Express Swimming-MR       NT    1:09.28        
                  33.83     1:09.28 (35.45)                                        
 34 Tanner, Jacob D           13 SSC-MR               1:09.39    1:10.27        
                  33.65     1:10.27 (36.62)                                        
 35 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  1:11.92    1:10.32        
                  32.89     1:10.32 (37.43)                                        
 36 Genna, John C             14 Express Swimming-MR  1:13.72    1:10.43        
                  33.90     1:10.43 (36.53)                                        
 37 Roberts, Antonio *        14 WISC-MR              1:14.41    1:10.55        
                  33.61     1:10.55 (36.94)                                        
 38 Wong, Justin              14 Silver Streaks-MR    1:13.48    1:10.90        
                  34.74     1:10.90 (36.16)                                        
 39 Santana, Delwin J         13 LBA-MR               1:12.25    1:11.35        
                  34.39     1:11.35 (36.96)                                        
 40 Maslov, Mikhail A         13 AGUA-MR              1:15.60    1:12.23        
                  35.39     1:12.23 (36.84)                                        
 41 Carrieri, Nick G          13 IA-MR                1:14.63    1:14.67        
                  36.47     1:14.67 (38.20)                                        
 42 Baung, Justin             14 GATE-MR              1:15.83    1:14.81        
                  36.67     1:14.81 (38.14)                                        
 43 Escowitz, Jack R          13 GATE-MR              1:15.84    1:15.14        
                  35.34     1:15.14 (39.80)                                        
 44 Bibolov, Nick             13 SSC-MR               1:14.04    1:15.33        
                  36.89     1:15.33 (38.44)                                        
 45 Mogenis, Jake T           13 FA-MR                1:14.54    1:16.07        
                  37.85     1:16.07 (38.22)                                        
 46 Osterman, Albert C        14 Silver Streaks-MR    1:22.31    1:16.31        
                  37.35     1:16.31 (38.96)                                        
 47 Jason, Nicholas P         14 SSC-MR               1:17.79    1:16.70        
                  37.62     1:16.70 (39.08)                                        
 48 Lempert, Benjamin         14 Aquaflames-MR        1:14.42    1:17.53        
                  37.78     1:17.53 (39.75)                                        
 49 Gandras, Lukas H          14 Express Swimming-MR  1:24.74    1:17.74        
                  37.05     1:17.74 (40.69)                                        
 50 Bohl, Drew C              13 CSDC-MR              1:21.69    1:17.78        
                  38.56     1:17.78 (39.22)                                        
 51 Redfearn, Cameron J       14 Express Swimming-MR  1:18.30    1:18.15        
                  38.51     1:18.15 (39.64)                                        
 52 Kalenja, Keno             13 IA-MR                1:15.36    1:18.67        
                  38.51     1:18.67 (40.16)                                        
 53 Lipton, Matthew           13 AGUA-MR              1:18.90    1:18.69        
                  38.37     1:18.69 (40.32)                                        
 54 Olsen, Luke E             14 FA-MR                1:21.93    1:21.45        
                  40.11     1:21.45 (41.34)                                        
 55 Scholz, Michael G         13 Silver Streaks-MR    1:23.78    1:21.66        
                  39.87     1:21.66 (41.79)                                        
 56 Cenizal, Kai V            14 SSC-MR               1:33.16    1:23.18        
                  42.08     1:23.18 (41.10)                                        
 57 Slabyy, Roman             13 IA-MR                     NT    1:23.31        
                  40.04     1:23.31 (43.27)                                        
 58 Levine, Isaac E           13 IA-MR                1:25.77    1:23.52        
                  39.48     1:23.52 (44.04)                                        
 59 Cusmano, Arlo D           14 COND-MR              1:23.56    1:23.86        
                  39.73     1:23.86 (44.13)                                        
 60 Akselrod, Adam            13 Express Swimming-MR  1:40.50    1:24.12        
 61 Schwartz, Owen M          13 Express Swimming-MR  1:36.56    1:24.60        
                  40.86     1:24.60 (43.74)                                        
 62 German, Daniel N          13 Express Swimming-MR  1:26.22    1:25.24        
                  41.64     1:25.24 (43.60)                                        
 63 Pettit, Joe D             13 IA-MR                     NT    1:28.27        
                  42.57     1:28.27 (45.70)                                        
 64 Ortof, Max L              13 Express Swimming-MR  1:26.38    1:29.60        
                  44.49     1:29.60 (45.11)                                        
 65 Melomo, Jack R            13 CSDC-MR              1:32.01    1:30.08        
                  43.05     1:30.08 (47.03)                                        
 66 Van Der Sande, Ty         14 Silver Streaks-MR    1:38.11    1:40.10        
                  49.31     1:40.10 (50.79)                                        
 67 McCall, Tim P             13 CSDC-MR              1:41.21    1:49.10        
                  51.24     1:49.10 (57.86)                                        
 -- Yakubov, Samuel           14 Aquaflames-MR             NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  45.63          DQ (48.68)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cho, Thomas S             13 COND-MR              2:08.72    2:05.10        
                  29.29     1:00.13 (30.84)     1:32.55 (32.42)     2:05.10 (32.55)
  2 Diano, Andrew J           13 FA-MR                2:10.70    2:07.47        
                  29.65     1:02.10 (32.45)     1:35.01 (32.91)     2:07.47 (32.46)
  3 Lee, Joseph S             14 COND-MR              2:09.60    2:08.18        
                  29.93     1:02.17 (32.24)     1:35.36 (33.19)     2:08.18 (32.82)
  4 Yoon, Henri               13 Express Swimming-MR  2:10.84    2:08.69        
                  30.40     1:02.89 (32.49)     1:36.14 (33.25)     2:08.69 (32.55)
  5 Yasinov, Zachary          13 Express Swimming-MR  2:11.75    2:11.37        
                  31.88     1:05.05 (33.17)     1:38.55 (33.50)     2:11.37 (32.82)
  6 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  2:13.37    2:13.71        
                  31.58     1:05.34 (33.76)     1:39.64 (34.30)     2:13.71 (34.07)
  7 Chen, Stephen             14 COND-MR              2:11.59    2:14.54        
                  31.38     1:05.41 (34.03)     1:40.33 (34.92)     2:14.54 (34.21)
  8 Chen, Joseph              13 Express Swimming-MR  2:15.31    2:14.84        
                  32.56     1:06.55 (33.99)     1:41.14 (34.59)     2:14.84 (33.70)
  9 McGillycuddy, Michael     13 COND-MR              2:14.47    2:15.64        
                  32.66     1:07.53 (34.87)     1:42.33 (34.80)     2:15.64 (33.31)
 10 Liu, Timothy C            14 Unattached-MR        2:16.04    2:15.65        
                  33.57     1:07.79 (34.22)     1:41.96 (34.17)     2:15.65 (33.69)
 11 Han, Justin               14 COND-MR              2:14.00    2:16.57        
                  31.37     1:05.61 (34.24)     1:41.36 (35.75)     2:16.57 (35.21)
 12 Neugebauer, Caleb D       14 Express Swimming-MR  2:24.57    2:17.56        
                  31.91     1:06.35 (34.44)     1:41.68 (35.33)     2:17.56 (35.88)
 13 Zhang, David D            14 Express Swimming-MR  2:21.03    2:17.64        
                  32.57     1:06.23 (33.66)     1:41.32 (35.09)     2:17.64 (36.32)
 14 LiBASSI, Connor T         13 Express Swimming-MR  2:26.48    2:21.36        
                  33.47     1:09.40 (35.93)     1:46.72 (37.32)     2:21.36 (34.64)
 15 Souidi, Samir M           13 LBA-MR               2:40.00    2:22.43        
                  33.66     1:09.44 (35.78)     1:46.83 (37.39)     2:22.43 (35.60)
 16 Bekerman, Liam B          13 Express Swimming-MR  2:34.24    2:23.96        
                  33.49     1:09.98 (36.49)     1:47.26 (37.28)     2:23.96 (36.70)
 17 Iannone, Cal              13 WISC-MR              2:30.11    2:25.11        
                  34.72     1:11.82 (37.10)     1:49.41 (37.59)     2:25.11 (35.70)
 18 Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR  2:25.54    2:25.32        
                  33.40     1:11.90 (38.50)     1:51.54 (39.64)     2:25.32 (33.78)
 19 Tanner, Jacob D           13 SSC-MR               2:52.01    2:31.35        
                  35.95     1:14.91 (38.96)     1:53.61 (38.70)     2:31.35 (37.74)
 20 Bibolov, Nick             13 SSC-MR               2:35.02    2:31.92        
                  36.98     1:16.16 (39.18)     1:55.39 (39.23)     2:31.92 (36.53)
 21 Fernandes, Aidan M        14 COND-MR              2:30.51    2:32.22        
                  36.60     1:16.50 (39.90)     1:55.45 (38.95)     2:32.22 (36.77)
 22 Roberts, Antonio *        14 WISC-MR              2:47.99    2:35.30        
                  35.59     1:15.54 (39.95)     1:55.78 (40.24)     2:35.30 (39.52)
 23 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  2:41.42    2:35.32        
                  34.99     1:15.47 (40.48)     1:57.21 (41.74)     2:35.32 (38.11)
 24 Gandras, Lukas H          14 Express Swimming-MR  3:01.64    2:47.03        
                  38.17     1:21.01 (42.84)     2:04.76 (43.75)     2:47.03 (42.27)
 25 Mandelbaum, Kai           13 Swim Tech-MR              NT    2:47.77        
                  38.60     1:20.24 (41.64)     2:03.40 (43.16)     2:47.77 (44.37)
 26 Olsen, Luke E             14 FA-MR                2:53.27    2:49.01        
 27 Spameni, Nick R           14 CSDC-MR                   NT    2:49.65        
                  38.99     1:21.83 (42.84)     2:06.54 (44.71)     2:49.65 (43.11)
 28 Franco, Vincent           13 Express Swimming-MR  2:55.67    2:50.44        
                  39.29     1:23.17 (43.88)     2:07.30 (44.13)     2:50.44 (43.14)
 29 Muller, Phillip J         13 WISC-MR              3:09.99    2:57.31        
                  40.89     1:25.69 (44.80)     2:12.80 (47.11)     2:57.31 (44.51)
 30 German, Daniel N          13 Express Swimming-MR  3:06.45    2:57.32        
                  41.26     1:26.76 (45.50)     2:13.11 (46.35)     2:57.32 (44.21)
 31 Cenizal, Kai V            14 SSC-MR               3:20.00    3:00.01        
                  41.56     1:28.96 (47.40)     2:16.02 (47.06)     3:00.01 (43.99)
 32 Schwartz, Owen M          13 Express Swimming-MR  3:05.23    3:04.79        
                  42.98     1:29.91 (46.93)     2:18.53 (48.62)     3:04.79 (46.26)
 33 Cusmano, Arlo D           14 COND-MR              3:05.86    3:07.09        
                  43.30     1:29.75 (46.45)     2:19.06 (49.31)     3:07.09 (48.03)
 34 Dong, Andrew              13 Swim Tech-MR              NT    3:42.01        
                  51.00     1:47.73 (56.73)     2:46.41 (58.68)     3:42.01 (55.60)
 -- Espina, Evan              13 Swim Tech-MR              NT         DQ        
      Did not finish
                                1:48.70 ( )                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trincher, Daniel          14 COND-MR              1:02.07    1:03.37        
                  29.91     1:03.37 (33.46)                                        
  2 Han, Justin               14 COND-MR              1:03.35    1:05.94        
                  31.07     1:05.94 (34.87)                                        
  3 Liu, Timothy C            14 Unattached-MR        1:06.70    1:07.07        
                  31.98     1:07.07 (35.09)                                        
  4 LiBASSI, Connor T         13 Express Swimming-MR  1:07.63    1:07.14        
                  33.09     1:07.14 (34.05)                                        
  5 Chen, Ethan               13 Express Swimming-MR  1:09.93    1:09.70        
                  33.19     1:09.70 (36.51)                                        
  6 Cho, Thomas S             13 COND-MR              1:09.63    1:10.49        
                  32.78     1:10.49 (37.71)                                        
  7 Yoon, Henri               13 Express Swimming-MR  1:10.52    1:11.06        
                  33.34     1:11.06 (37.72)                                        
  8 Reilly, Christopher M     13 Express Swimming-MR  1:10.39    1:12.89        
                  34.60     1:12.89 (38.29)                                        
  9 Cho, Jonathan C           13 COND-MR              1:13.15    1:13.11        
                  34.69     1:13.11 (38.42)                                        
 10 Zammit, Michael C         13 Express Swimming-MR  1:12.62    1:13.58        
                  35.26     1:13.58 (38.32)                                        
 11 Hwang, Alex               14 GATE-MR              1:12.72    1:13.75        
                  35.38     1:13.75 (38.37)                                        
 12 Chen, Stephen             14 COND-MR              1:13.31    1:13.77        
                  35.36     1:13.77 (38.41)                                        
 13 Kapinos, Arthur           13 Express Swimming-MR  1:16.17    1:13.80        
                  35.17     1:13.80 (38.63)                                        
 14 Zhang, David D            14 Express Swimming-MR  1:11.69    1:15.35        
                  35.88     1:15.35 (39.47)                                        
 15 Neugebauer, Caleb D       14 Express Swimming-MR  1:16.38    1:15.94        
                  35.90     1:15.94 (40.04)                                        
 16 Wong, Justin              14 Silver Streaks-MR    1:19.34    1:16.71        
                  36.65     1:16.71 (40.06)                                        
 17 Cody, Christopher M       14 IA-MR                1:16.86    1:16.81        
                  37.05     1:16.81 (39.76)                                        
 18 Thomas, Willem Y          13 COND-MR              1:19.77    1:17.81        
                  37.39     1:17.81 (40.42)                                        
 19 Maloney, Connor J         13 FA-MR                1:21.31    1:17.90        
                  36.74     1:17.90 (41.16)                                        
 20 Plaza, Sebastian T        13 Express Swimming-MR  1:19.18    1:18.33        
                  37.43     1:18.33 (40.90)                                        
 21 Reinhardt, Michael C      14 Express Swimming-MR  1:28.01    1:19.51        
                  38.13     1:19.51 (41.38)                                        
 22 Cusmano, Arlo D           14 COND-MR              1:21.44    1:19.58        
                  37.54     1:19.58 (42.04)                                        
 23 Gaffney, Aidan F          14 Express Swimming-MR  1:19.34    1:19.87        
                  38.16     1:19.87 (41.71)                                        
 24 Lu, Brendan               13 Swim Tech-MR              NT    1:20.18        
                  37.07     1:20.18 (43.11)                                        
 25 Siatsis, Thomas           13 LBA-MR               1:22.08    1:21.12        
                  38.15     1:21.12 (42.97)                                        
 26 Kingsley, Austin M        14 IA-MR                1:21.54    1:22.05        
                  38.23     1:22.05 (43.82)                                        
 27 Souidi, Samir M           13 LBA-MR               1:28.35    1:22.09        
                  37.96     1:22.09 (44.13)                                        
 28 Thomas, Gavin R           13 COND-MR              1:20.24    1:22.18        
                  39.44     1:22.18 (42.74)                                        
 29 Jatuprayoon, CJ           14 Swim Tech-MR              NT    1:22.73        
                  37.91     1:22.73 (44.82)                                        
 30 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  1:22.68    1:22.99        
                  39.52     1:22.99 (43.47)                                        
 31 Escowitz, Jack R          13 GATE-MR              1:23.73    1:23.52        
                  40.31     1:23.52 (43.21)                                        
 32 Galeto, Jay T             14 IA-MR                1:41.59    1:23.77        
                  39.84     1:23.77 (43.93)                                        
 33 Suau, Anthony M           14 Express Swimming-MR  1:22.18    1:23.85        
                  40.77     1:23.85 (43.08)                                        
 34 Jason, Nicholas P         14 SSC-MR               1:25.87    1:24.30        
                  40.25     1:24.30 (44.05)                                        
 35 Sherman, Benjamin A       13 Express Swimming-MR  1:26.54    1:25.17        
                  40.11     1:25.17 (45.06)                                        
 36 Kalenja, Keno             13 IA-MR                1:30.98    1:26.60        
                  40.47     1:26.60 (46.13)                                        
 37 Roberts, Antonio *        14 WISC-MR              1:28.32    1:26.97        
                  40.37     1:26.97 (46.60)                                        
 38 Redfearn, Cameron J       14 Express Swimming-MR  1:32.32    1:28.67        
                  42.80     1:28.67 (45.87)                                        
 39 Gandras, Lukas H          14 Express Swimming-MR  1:30.26    1:29.06        
                  19.36   1:29.06 (1:09.70)                                        
 40 Weber, William J          13 Express Swimming-MR  1:28.79    1:29.34        
                  41.66     1:29.34 (47.68)                                        
 41 Scholz, Michael G         13 Silver Streaks-MR    1:39.31    1:29.61        
                  41.87     1:29.61 (47.74)                                        
 42 Akselrod, Adam            13 Express Swimming-MR  1:35.58    1:29.90        
                  43.22     1:29.90 (46.68)                                        
 43 German, Daniel N          13 Express Swimming-MR  1:31.34    1:29.94        
                  42.72     1:29.94 (47.22)                                        
 44 Schwartz, Owen M          13 Express Swimming-MR  1:29.84    1:30.75        
                  42.01     1:30.75 (48.74)                                        
 45 Cenizal, Kai V            14 SSC-MR               1:35.28    1:31.29        
                  42.71     1:31.29 (48.58)                                        
 46 Muller, Phillip J         13 WISC-MR              1:42.50    1:35.09        
                  45.75     1:35.09 (49.34)                                        
 47 Pettit, Joe D             13 IA-MR                     NT    1:35.63        
                  45.03     1:35.63 (50.60)                                        
 48 Lerner, Miles H           13 Express Swimming-MR  1:40.68    1:37.21        
                  43.02     1:37.21 (54.19)                                        
 49 Van Der Sande, Ty         14 Silver Streaks-MR    1:45.11    1:40.59        
                  48.24     1:40.59 (52.35)                                        
 50 Espina, Evan              13 Swim Tech-MR              NT    1:44.51        
                  48.26     1:44.51 (56.25)                                        
 51 Dong, Andrew              13 Swim Tech-MR              NT    1:48.60        
                  52.31     1:48.60 (56.29)                                        
 52 McHugh, Patrick A         13 SSC-MR               1:55.98    1:50.62        
                  51.52     1:50.62 (59.10)                                        
 -- Guaraca, Chris            13 CSDC-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
                1:01.40        DQ (1:06.91)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trincher, Daniel          14 COND-MR              2:14.78    2:17.28        
                  31.59     1:07.41 (35.82)     1:43.49 (36.08)     2:17.28 (33.79)
  2 LiBASSI, Connor T         13 Express Swimming-MR  2:26.49    2:24.72        
                  34.09     1:11.39 (37.30)     1:48.10 (36.71)     2:24.72 (36.62)
  3 Han, Justin               14 COND-MR              2:26.73    2:25.67        
                  33.74     1:10.06 (36.32)     1:48.11 (38.05)     2:25.67 (37.56)
  4 Liu, Timothy C            14 Unattached-MR        2:25.92    2:28.99        
                  33.94     1:11.35 (37.41)     1:49.87 (38.52)     2:28.99 (39.12)
  5 Chen, Ethan               13 Express Swimming-MR  2:28.17    2:29.39        
                  33.56     1:11.61 (38.05)     1:50.07 (38.46)     2:29.39 (39.32)
  6 LU, Michael D             13 Express Swimming-MR  2:29.06    2:30.53        
                  34.72     1:13.31 (38.59)     1:52.15 (38.84)     2:30.53 (38.38)
  7 Yoon, Henri               13 Express Swimming-MR  2:32.71    2:31.94        
                  33.87     1:11.95 (38.08)     1:51.93 (39.98)     2:31.94 (40.01)
  8 Zammit, Michael C         13 Express Swimming-MR  2:39.42    2:37.86        
                  36.16     1:16.36 (40.20)     1:57.19 (40.83)     2:37.86 (40.67)
  9 Cody, Christopher M       14 IA-MR                2:44.91    2:41.66        
                  37.11     1:18.18 (41.07)     1:59.99 (41.81)     2:41.66 (41.67)
 10 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  2:51.52    2:43.01        
                  36.92     1:18.97 (42.05)     2:01.87 (42.90)     2:43.01 (41.14)
 11 Zhang, David D            14 Express Swimming-MR  2:41.21    2:43.98        
                  37.51     1:18.44 (40.93)     2:01.23 (42.79)     2:43.98 (42.75)
 12 Genna, John C             14 Express Swimming-MR  2:52.54    2:44.65        
                  36.47     1:18.38 (41.91)     2:01.37 (42.99)     2:44.65 (43.28)
 13 Thomas, Willem Y          13 COND-MR              2:49.36    2:45.30        
                  39.22     1:20.57 (41.35)     2:04.52 (43.95)     2:45.30 (40.78)
 14 Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR  2:55.23    2:46.43        
                  37.36     1:20.24 (42.88)     2:04.00 (43.76)     2:46.43 (42.43)
 15 Thomas, Gavin R           13 COND-MR              2:47.54    2:50.42        
                  38.92     1:22.53 (43.61)     2:06.89 (44.36)     2:50.42 (43.53)
 16 Tan, Winston              14 GATE-MR              2:48.77    2:52.80        
                  39.32     1:21.85 (42.53)     2:07.35 (45.50)     2:52.80 (45.45)
 17 Cusmano, Arlo D           14 COND-MR              2:59.40    2:56.27        
                  38.70     1:22.68 (43.98)     2:09.45 (46.77)     2:56.27 (46.82)
 18 Bibolov, Nick             13 SSC-MR               3:00.00    2:57.98        
                  40.53     1:27.68 (47.15)     2:14.27 (46.59)     2:57.98 (43.71)
 19 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  2:54.60    2:59.37        
                  39.81     1:24.64 (44.83)     2:12.09 (47.45)     2:59.37 (47.28)
 20 Escowitz, Jack R          13 GATE-MR              2:58.48    3:02.39        
                  40.69     1:27.92 (47.23)     2:15.85 (47.93)     3:02.39 (46.54)
 21 Gandras, Lukas H          14 Express Swimming-MR  3:16.36    3:04.35        
                  41.31     1:29.73 (48.42)     2:18.65 (48.92)     3:04.35 (45.70)
 22 German, Daniel N          13 Express Swimming-MR  3:09.64    3:06.17        
                  42.96     1:30.15 (47.19)     2:18.56 (48.41)     3:06.17 (47.61)
 23 Galeto, Jay T             14 IA-MR                3:00.01    3:06.19        
                  39.80     1:27.02 (47.22)     2:17.78 (50.76)     3:06.19 (48.41)
 24 Roberts, Antonio *        14 WISC-MR              3:10.80    3:09.58        
                  41.57     1:29.57 (48.00)     2:19.87 (50.30)     3:09.58 (49.71)
 25 Ortof, Max L              13 Express Swimming-MR  3:12.62    3:14.69        
                  45.92     1:35.53 (49.61)     2:25.77 (50.24)     3:14.69 (48.92)
 26 Cenizal, Kai V            14 SSC-MR               3:25.00    3:16.84        
                  44.56     1:33.71 (49.15)     2:25.76 (52.05)     3:16.84 (51.08)
 27 Schwartz, Owen M          13 Express Swimming-MR  3:24.26    3:20.60        
                  44.47     1:36.45 (51.98)     2:29.27 (52.82)     3:20.60 (51.33)
 28 Akselrod, Adam            13 Express Swimming-MR  3:28.35    3:20.81        
                  45.96     1:37.50 (51.54)     2:30.63 (53.13)     3:20.81 (50.18)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ang, Jake                 14 Express Swimming-MR    55.59      55.62        
                  25.66       55.62 (29.96)                                        
  2 Diano, Andrew J           13 FA-MR                  58.62      57.40        
                  27.20       57.40 (30.20)                                        
  3 Wone, Brandon M           14 SSC-MR                 59.01      58.95        
                  27.39       58.95 (31.56)                                        
  4 Chen, Joseph              13 Express Swimming-MR    59.93      59.58        
                  27.95       59.58 (31.63)                                        
  5 Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR  1:01.10    1:00.01        
                  28.18     1:00.01 (31.83)                                        
  6 Lee, Joseph S             14 COND-MR              1:00.30    1:00.63        
                  28.32     1:00.63 (32.31)                                        
  7 Kapinos, Arthur           13 Express Swimming-MR  1:02.80    1:01.32        
                  28.12     1:01.32 (33.20)                                        
  8 Yasinov, Zachary          13 Express Swimming-MR  1:03.43    1:02.01        
                  29.79     1:02.01 (32.22)                                        
  9 Zammit, Michael C         13 Express Swimming-MR  1:02.88    1:02.16        
                  28.98     1:02.16 (33.18)                                        
 10 Neugebauer, Caleb D       14 Express Swimming-MR  1:01.68    1:02.24        
                  28.66     1:02.24 (33.58)                                        
 11 Reilly, Christopher M     13 Express Swimming-MR  1:02.89    1:03.08        
                  28.94     1:03.08 (34.14)                                        
 12 Hwang, Alex               14 GATE-MR              1:04.67    1:04.02        
                  29.63     1:04.02 (34.39)                                        
 13 Reilly, Jayden T          13 SSC-MR               1:03.40    1:04.46        
                  29.26     1:04.46 (35.20)                                        
 14 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  1:05.87    1:04.74        
                  30.40     1:04.74 (34.34)                                        
 15 Iannone, Cal              13 WISC-MR              1:06.77    1:05.31        
                  30.81     1:05.31 (34.50)                                        
 16 Kingsley, Austin M        14 IA-MR                1:06.16    1:05.68        
                  30.98     1:05.68 (34.70)                                        
 17 Kaufer, Evan A            14 IA-MR                1:08.84    1:05.73        
                  30.95     1:05.73 (34.78)                                        
 18 Rice, Maverick D          14 CSDC-MR              1:03.30    1:05.91        
                  29.75     1:05.91 (36.16)                                        
 19 Bekerman, Liam B          13 Express Swimming-MR  1:08.54    1:07.29        
                  32.32     1:07.29 (34.97)                                        
 20 Bibolov, Nick             13 SSC-MR               1:10.05    1:08.31        
                  31.77     1:08.31 (36.54)                                        
 21 Redfearn, Cameron J       14 Express Swimming-MR  1:13.09    1:09.34        
                  32.70     1:09.34 (36.64)                                        
 22 Wong, Justin              14 Silver Streaks-MR    1:13.79    1:09.51        
                  32.19     1:09.51 (37.32)                                        
 23 Mandelbaum, Kai           13 Swim Tech-MR         1:17.01    1:09.58        
                  33.20     1:09.58 (36.38)                                        
 24 Plaza, Sebastian T        13 Express Swimming-MR  1:13.11    1:10.76        
                  33.69     1:10.76 (37.07)                                        
 25 Sherman, Benjamin A       13 Express Swimming-MR  1:07.90    1:10.84        
                  32.36     1:10.84 (38.48)                                        
 26 Tanner, Jacob D           13 SSC-MR               1:11.73    1:12.09        
                  32.01     1:12.09 (40.08)                                        
 27 Osterman, Albert C        14 Silver Streaks-MR    1:23.63    1:13.83        
                  34.02     1:13.83 (39.81)                                        
 28 Jason, Nicholas P         14 SSC-MR               1:14.57    1:13.84        
                  34.44     1:13.84 (39.40)                                        
 29 Suau, Anthony M           14 Express Swimming-MR  1:14.56    1:15.00        
                  34.86     1:15.00 (40.14)                                        
 30 Gorman, Kyle              14 CSDC-MR                   NT    1:16.26        
                  33.91     1:16.26 (42.35)                                        
 31 Lipton, Matthew           13 AGUA-MR              1:19.19    1:16.68        
                  34.60     1:16.68 (42.08)                                        
 32 Escowitz, Jack R          13 GATE-MR              1:19.31    1:18.53        
                  36.96     1:18.53 (41.57)                                        
 33 He, Maxwell J             14 GATE-MR              1:39.00    1:22.59        
                  36.01     1:22.59 (46.58)                                        
 34 Carrieri, Nick G          13 IA-MR                1:31.38    1:22.88        
                  39.39     1:22.88 (43.49)                                        
 35 Spameni, Nick R           14 CSDC-MR                   NT    1:22.97        
                  38.15     1:22.97 (44.82)                                        
 36 Slabyy, Roman             13 IA-MR                     NT    1:26.03        
                  36.69     1:26.03 (49.34)                                        
 37 Levine, Isaac E           13 IA-MR                1:31.86    1:30.14        
                  41.94     1:30.14 (48.20)                                        
 38 McHugh, Patrick A         13 SSC-MR               1:36.04    1:38.11        
                  45.38     1:38.11 (52.73)                                        
 -- Bohl, Drew C              13 CSDC-MR              1:21.12         DQ        
      Kick breaststroke type
                  32.62          DQ (39.40)                                        
 -- Pettit, Joe D             13 IA-MR                     NT         DQ        
      One hand touch
                  41.70          DQ (52.38)                                        
 -- Honan, Quin J             13 SSC-MR               1:02.38        XDQ        
      One hand touch
                  28.57          DQ (33.12)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shannon, Ryan J           14 Express Swimming-MR  2:11.73    2:10.31        
                  28.49     1:01.44 (32.95)     1:35.93 (34.49)     2:10.31 (34.38)
  2 Lee, Joseph S             14 COND-MR              2:14.47    2:11.11        
                  28.55     1:01.90 (33.35)     1:36.32 (34.42)     2:11.11 (34.79)
  3 Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR  2:18.43    2:13.04        
                  31.89     1:06.00 (34.11)     1:39.77 (33.77)     2:13.04 (33.27)
  4 Yasinov, Zachary          13 Express Swimming-MR  2:23.56    2:20.11        
                  32.13     1:07.36 (35.23)     1:45.33 (37.97)     2:20.11 (34.78)
  5 Chen, Joseph              13 Express Swimming-MR  2:15.64    2:20.60        
                  31.48     1:07.52 (36.04)     1:44.54 (37.02)     2:20.60 (36.06)
  6 Reilly, Christopher M     13 Express Swimming-MR       NT    2:24.13        
                  31.58     1:08.35 (36.77)     1:46.19 (37.84)     2:24.13 (37.94)
  7 Kingsley, Austin M        14 IA-MR                2:28.41    2:25.47        
                  32.76     1:09.13 (36.37)     1:48.46 (39.33)     2:25.47 (37.01)
  8 Kaufer, Evan A            14 IA-MR                2:26.97    2:25.52        
                  31.09     1:07.77 (36.68)     1:46.98 (39.21)     2:25.52 (38.54)
  9 Bibolov, Nick             13 SSC-MR               2:41.97    2:39.43        
                  34.48     1:16.51 (42.03)     1:59.53 (43.02)     2:39.43 (39.90)
 10 Tanner, Jacob D           13 SSC-MR               3:01.60    2:47.30        
                  34.41     1:17.15 (42.74)     2:03.87 (46.72)     2:47.30 (43.43)
 11 Varrichio, Chris R        13 SSC-MR               2:35.00    2:52.82        
                  35.16     1:18.89 (43.73)     2:05.47 (46.58)     2:52.82 (47.35)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ang, Jake                 14 Express Swimming-MR  2:06.49    2:06.58        
                  26.25       58.96 (32.71)     1:36.61 (37.65)     2:06.58 (29.97)
  2 Trincher, Daniel          14 COND-MR              2:07.66    2:07.89        
                  28.22     1:02.47 (34.25)     1:38.46 (35.99)     2:07.89 (29.43)
  3 Diano, Andrew J           13 FA-MR                2:09.98    2:08.69        
                  27.58     1:00.87 (33.29)     1:39.43 (38.56)     2:08.69 (29.26)
  4 Wone, Brandon M           14 SSC-MR               2:10.65    2:11.75        
                  27.79     1:02.50 (34.71)     1:42.03 (39.53)     2:11.75 (29.72)
  5 Cho, Thomas S             13 COND-MR              2:12.01    2:12.58        
                  29.44     1:02.45 (33.01)     1:42.93 (40.48)     2:12.58 (29.65)
  6 Yoon, Henri               13 Express Swimming-MR  2:13.47    2:12.80        
                  30.39     1:03.28 (32.89)     1:43.10 (39.82)     2:12.80 (29.70)
  7 Liu, Timothy C            14 Unattached-MR        2:13.31    2:13.18        
                  30.86     1:05.57 (34.71)     1:43.98 (38.41)     2:13.18 (29.20)
  8 Chen, Joseph              13 Express Swimming-MR  2:13.71    2:14.15        
                  29.30     1:03.61 (34.31)     1:43.97 (40.36)     2:14.15 (30.18)
  9 Yasinov, Zachary          13 Express Swimming-MR  2:17.24    2:15.29        
                  29.92     1:04.41 (34.49)     1:45.21 (40.80)     2:15.29 (30.08)
 10 Cho, Jonathan C           13 COND-MR              2:16.04    2:15.35        
                  30.54     1:05.15 (34.61)     1:45.65 (40.50)     2:15.35 (29.70)
 11 Kapinos, Arthur           13 Express Swimming-MR  2:17.66    2:16.21        
                  28.98     1:04.12 (35.14)     1:46.23 (42.11)     2:16.21 (29.98)
 12 Hwang, Alex               14 GATE-MR              2:17.38    2:16.60        
                  29.76     1:04.82 (35.06)     1:45.84 (41.02)     2:16.60 (30.76)
 13 Chen, Ethan               13 Express Swimming-MR  2:20.14    2:16.72        
                  31.80     1:07.53 (35.73)     1:46.37 (38.84)     2:16.72 (30.35)
 14 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  2:19.88    2:17.71        
                  30.34     1:04.69 (34.35)     1:46.16 (41.47)     2:17.71 (31.55)
 15 LiBASSI, Connor T         13 Express Swimming-MR  2:19.72    2:18.78        
                  32.30     1:10.90 (38.60)     1:47.08 (36.18)     2:18.78 (31.70)
 16 Reilly, Christopher M     13 Express Swimming-MR  2:20.84    2:18.79        
                  28.73     1:04.59 (35.86)     1:45.51 (40.92)     2:18.79 (33.28)
 17 Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR  2:17.77    2:18.81        
                  29.90     1:04.87 (34.97)     1:48.79 (43.92)     2:18.81 (30.02)
 18 McGillycuddy, Michael     13 COND-MR              2:21.41    2:20.53        
                  30.56     1:05.33 (34.77)     1:49.64 (44.31)     2:20.53 (30.89)
 19 Zammit, Michael C         13 Express Swimming-MR  2:21.92    2:21.67        
                  29.93     1:08.14 (38.21)     1:48.87 (40.73)     2:21.67 (32.80)
 20 Cody, Christopher M       14 IA-MR                2:27.25    2:23.31        
                  32.66     1:08.77 (36.11)     1:51.52 (42.75)     2:23.31 (31.79)
 21 Iannone, Cal              13 WISC-MR              2:25.72    2:24.52        
                  30.26     1:07.44 (37.18)     1:51.81 (44.37)     2:24.52 (32.71)
 22 Kaufer, Evan A            14 IA-MR                2:34.56    2:26.74        
                  31.99     1:10.25 (38.26)     1:54.28 (44.03)     2:26.74 (32.46)
 23 Honan, Quin J             13 SSC-MR               2:26.33    2:26.90        
                  30.60     1:08.86 (38.26)     1:53.00 (44.14)     2:26.90 (33.90)
 24 Bekerman, Liam B          13 Express Swimming-MR  2:30.08    2:26.92        
                  31.34     1:07.53 (36.19)     1:52.90 (45.37)     2:26.92 (34.02)
 25 Reilly, Jayden T          13 SSC-MR               2:29.38    2:27.78        
                  30.24     1:08.29 (38.05)     1:54.55 (46.26)     2:27.78 (33.23)
 26 Plaza, Sebastian T        13 Express Swimming-MR  2:36.54    2:30.94        
                  32.95     1:11.15 (38.20)     1:55.79 (44.64)     2:30.94 (35.15)
 27 Tanner, Jacob D           13 SSC-MR               2:42.22    2:32.71        
                  30.94     1:09.67 (38.73)     1:57.17 (47.50)     2:32.71 (35.54)
 28 Bibolov, Nick             13 SSC-MR               2:40.32    2:33.51        
                  31.61     1:13.71 (42.10)     1:59.64 (45.93)     2:33.51 (33.87)
 29 Fernandes, Aidan M        14 COND-MR              2:42.30    2:35.13        
                  36.74     1:16.48 (39.74)     2:00.80 (44.32)     2:35.13 (34.33)
 30 Thomas, Gavin R           13 COND-MR              2:39.05    2:35.48        
                  36.37     1:17.75 (41.38)     2:03.12 (45.37)     2:35.48 (32.36)
 31 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  2:46.34    2:35.66        
                  36.38     1:16.30 (39.92)     2:02.85 (46.55)     2:35.66 (32.81)
 32 Thomas, Willem Y          13 COND-MR              2:37.24    2:35.78        
                  37.01     1:18.65 (41.64)     2:02.90 (44.25)     2:35.78 (32.88)
 33 Galeto, Jay T             14 IA-MR                     NT    2:37.66        
                  34.14     1:15.49 (41.35)     2:02.64 (47.15)     2:37.66 (35.02)
 34 Jason, Nicholas P         14 SSC-MR               2:41.41    2:40.35        
                  34.64     1:16.02 (41.38)     2:03.93 (47.91)     2:40.35 (36.42)
 35 Bohl, Drew C              13 CSDC-MR                   NT    2:40.52        
                  35.00     1:16.25 (41.25)     2:04.80 (48.55)     2:40.52 (35.72)
 36 Suau, Anthony M           14 Express Swimming-MR  2:37.23    2:40.82        
                  36.65     1:18.53 (41.88)     2:05.99 (47.46)     2:40.82 (34.83)
 37 Lipton, Matthew           13 AGUA-MR              2:45.34    2:41.06        
                  34.51     1:15.70 (41.19)     2:06.45 (50.75)     2:41.06 (34.61)
 38 Lu, Brendan               13 Swim Tech-MR              NT    2:42.49        
                  34.29     1:18.10 (43.81)     2:04.21 (46.11)     2:42.49 (38.28)
 39 Carrieri, Nick G          13 IA-MR                2:42.98    2:44.06        
                  40.16     1:19.58 (39.42)     2:08.62 (49.04)     2:44.06 (35.44)
 40 Olsen, Luke E             14 FA-MR                3:06.31    2:50.65        
                  39.52     1:23.34 (43.82)     2:14.89 (51.55)     2:50.65 (35.76)
 41 Osterman, Albert C        14 Silver Streaks-MR    2:58.15    2:50.73        
                  35.08     1:18.70 (43.62)     2:12.25 (53.55)     2:50.73 (38.48)
 42 Scholz, Michael G         13 Silver Streaks-MR    2:55.11    2:51.11        
                  39.22     1:23.96 (44.74)     2:15.14 (51.18)     2:51.11 (35.97)
 43 Kalenja, Keno             13 IA-MR                     NT    2:51.63        
                  39.18     1:24.17 (44.99)     2:15.42 (51.25)     2:51.63 (36.21)
 44 Cenizal, Kai V            14 SSC-MR               3:20.00    2:56.93        
                  38.04     1:25.23 (47.19)     2:17.98 (52.75)     2:56.93 (38.95)
 45 Melomo, Jack R            13 CSDC-MR              3:02.33    2:59.21        
                  40.87     1:27.91 (47.04)     2:19.04 (51.13)     2:59.21 (40.17)
 46 German, Daniel N          13 Express Swimming-MR  3:12.41    3:00.17        
                  43.42     1:30.76 (47.34)     2:20.75 (49.99)     3:00.17 (39.42)
 47 He, Maxwell J             14 GATE-MR              3:55.00    3:00.53        
                  36.06     1:21.48 (45.42)     2:16.19 (54.71)     3:00.53 (44.34)
 48 Akselrod, Adam            13 Express Swimming-MR  2:57.88    3:01.52        
                  40.07     1:26.36 (46.29)     2:21.17 (54.81)     3:01.52 (40.35)
 49 Levine, Isaac E           13 IA-MR                3:03.97    3:01.81        
                  41.69     1:27.24 (45.55)     2:21.82 (54.58)     3:01.81 (39.99)
 50 Jatuprayoon, CJ           14 Swim Tech-MR              NT    3:02.51        
                  38.68     1:26.60 (47.92)     2:18.04 (51.44)     3:02.51 (44.47)
 51 Lerner, Miles H           13 Express Swimming-MR  3:23.11    3:24.68        
                  46.95     1:41.00 (54.05)     2:35.98 (54.98)     3:24.68 (48.70)
 -- Gorman, Kyle              14 CSDC-MR                   NT         DQ        
      Shoulders not at or past vertical towards breast off the wall - fly
                  34.95     1:19.41 (44.46)     2:09.95 (50.54)          DQ (32.04)
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Justin             14 Express Swimming-MR  4:17.09    4:16.95        
                  26.78       57.13 (30.35)     1:30.12 (32.99)     2:02.52 (32.40)
        2:39.26 (36.74)     3:16.10 (36.84)     3:47.20 (31.10)     4:16.95 (29.75)
  2 Diano, Andrew J           13 FA-MR                4:45.84    4:30.53        
                  27.55       59.09 (31.54)     1:33.88 (34.79)     2:08.38 (34.50)
        2:48.24 (39.86)     3:29.09 (40.85)     4:00.76 (31.67)     4:30.53 (29.77)
  3 LU, Michael D             13 Express Swimming-MR  4:34.03    4:31.51        
                  31.30     1:06.24 (34.94)     1:40.49 (34.25)     2:14.01 (33.52)
        2:52.71 (38.70)     3:30.96 (38.25)     4:02.02 (31.06)     4:31.51 (29.49)
  4 Liu, Timothy C            14 Unattached-MR        4:40.58    4:39.39        
                  30.36     1:05.17 (34.81)     1:41.55 (36.38)     2:17.05 (35.50)
        2:55.95 (38.90)     3:35.91 (39.96)     4:08.47 (32.56)     4:39.39 (30.92)
  5 Yoon, Henri               13 Express Swimming-MR  5:07.11    4:40.63        
                  30.29     1:06.85 (36.56)     1:41.43 (34.58)     2:16.15 (34.72)
        2:55.93 (39.78)     3:37.02 (41.09)     4:09.31 (32.29)     4:40.63 (31.32)
  6 Wone, Brandon M           14 SSC-MR               4:49.87    4:41.36        
                  28.59     1:01.85 (33.26)     1:38.77 (36.92)     2:15.73 (36.96)
        2:56.27 (40.54)     3:37.22 (40.95)     4:09.67 (32.45)     4:41.36 (31.69)
  7 Cho, Thomas S             13 COND-MR              5:09.48    4:42.98        
                  29.48     1:03.97 (34.49)     1:39.79 (35.82)     2:14.80 (35.01)
        2:56.89 (42.09)     3:39.35 (42.46)     4:11.94 (32.59)     4:42.98 (31.04)
  8 Yasinov, Zachary          13 Express Swimming-MR  4:57.09    4:45.24        
                  31.08     1:04.74 (33.66)     1:40.65 (35.91)     2:16.18 (35.53)
        2:59.59 (43.41)     3:41.25 (41.66)     4:13.51 (32.26)     4:45.24 (31.73)
  9 Cho, Jonathan C           13 COND-MR              4:56.47    4:47.22        
                  30.63     1:06.25 (35.62)     1:42.85 (36.60)     2:18.97 (36.12)
        3:00.48 (41.51)     3:42.87 (42.39)     4:15.39 (32.52)     4:47.22 (31.83)
 10 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  5:01.29    4:50.69        
                  30.93     1:06.39 (35.46)     1:42.73 (36.34)     2:18.56 (35.83)
        3:01.37 (42.81)     3:44.95 (43.58)     4:18.04 (33.09)     4:50.69 (32.65)
 11 LiBASSI, Connor T         13 Express Swimming-MR  4:58.28    4:50.76        
                  32.44     1:11.40 (38.96)     1:49.79 (38.39)     2:26.60 (36.81)
        3:05.24 (38.64)     3:44.05 (38.81)     4:18.56 (34.51)     4:50.76 (32.20)
 12 Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR  5:01.23    4:54.63        
                  30.43     1:05.85 (35.42)     1:43.53 (37.68)     2:20.55 (37.02)
        3:06.42 (45.87)     3:51.37 (44.95)     4:22.49 (31.12)     4:54.63 (32.14)
 13 Reilly, Christopher M     13 Express Swimming-MR  4:58.76    4:59.78        
                  30.83     1:05.74 (34.91)     1:44.06 (38.32)     2:23.02 (38.96)
        3:04.75 (41.73)     3:48.93 (44.18)     4:24.84 (35.91)     4:59.78 (34.94)
 14 Kaufer, Evan A            14 IA-MR                     NT    5:01.18        
                  32.78     1:09.58 (36.80)     1:49.48 (39.90)     2:27.77 (38.29)
        3:10.70 (42.93)     3:54.69 (43.99)     4:28.23 (33.54)     5:01.18 (32.95)
 15 Kingsley, Austin M        14 IA-MR                     NT    5:01.50        
                  31.43     1:08.87 (37.44)     1:46.74 (37.87)     2:23.88 (37.14)
        3:09.97 (46.09)     3:55.67 (45.70)     4:29.36 (33.69)     5:01.50 (32.14)
 16 Varrichio, Chris R        13 SSC-MR               5:20.18    5:14.09        
                  33.03     1:13.67 (40.64)     1:51.75 (38.08)     2:28.33 (36.58)
        3:13.17 (44.84)     3:59.32 (46.15)     4:37.87 (38.55)     5:14.09 (36.22)
 17 Thomas, Willem Y          13 COND-MR              6:21.87    5:14.76        
                  35.71     1:17.45 (41.74)     1:59.08 (41.63)     2:40.68 (41.60)
        3:24.72 (44.04)     4:07.98 (43.26)     4:43.27 (35.29)     5:14.76 (31.49)
 18 Bibolov, Nick             13 SSC-MR               5:45.00    5:17.63        
                  32.18     1:10.23 (38.05)     1:53.87 (43.64)     2:36.51 (42.64)
        3:21.65 (45.14)     4:07.90 (46.25)     4:42.80 (34.90)     5:17.63 (34.83)
 19 Thomas, Gavin R           13 COND-MR              5:34.83    5:22.17        
                  35.72     1:19.37 (43.65)     2:00.67 (41.30)     2:41.43 (40.76)
        3:27.32 (45.89)     4:12.15 (44.83)     4:47.67 (35.52)     5:22.17 (34.50)
 20 Tanner, Jacob D           13 SSC-MR               5:54.75    5:26.73        
                  32.25     1:13.08 (40.83)   2:35.68 (1:22.60)     3:21.58 (45.90)
                                4:11.41 ( )     4:48.90 (37.49)     5:26.73 (37.83)
 21 Iannone, Luke             14 WISC-MR              5:42.99    5:30.49        
                  32.79     1:12.29 (39.50)     1:53.56 (41.27)     2:35.22 (41.66)
        3:23.45 (48.23)     4:13.21 (49.76)     4:51.83 (38.62)     5:30.49 (38.66)
 -- Iannone, Cal              13 WISC-MR              5:27.99         DQ        
      False start - Misc
                  30.57     1:07.17 (36.60)     1:45.07 (37.90)     2:22.90 (37.83)
        3:07.46 (44.56)     3:50.72 (43.26)     4:24.87 (34.15)          DQ (33.08)
 -- Honan, Quin J             13 SSC-MR               5:27.07         DQ        
      Shoulders not at or past vertical towards breast off the wall - fly
                  30.34     1:05.86 (35.52)     1:45.98 (40.12)     2:26.95 (40.97)
        3:09.71 (42.76)     3:53.18 (43.47)     4:28.73 (35.55)          DQ (35.14)
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jiang, Michael            16 Express Swimming-MR    21.72      22.04        
  2 Fagan, Timothy P          17 COND-MR                21.74      22.42        
  3 Ang, Jake                 14 Express Swimming-MR    22.06      22.51        
  4 Newmark, Jake Q           15 Express Swimming-MR    22.46      22.63        
  5 Aroesty, Ryan S           16 Express Swimming-MR    22.31      22.72        
  6 Dagayev, Andrey           16 IA-MR                  22.23      22.87        
  7 Santana, Jose R           17 LBA-MR                 22.30      23.04        
  8 Watson, Anthony C         15 Express Swimming-MR    22.94      23.12        
  9 White, Devin H            17 IA-MR                  22.51      23.19        
 10 Protano, John             16 Express Swimming-MR    22.80      23.20        
 11 Whang, Justin             14 Express Swimming-MR    23.67      23.25        
 12 Bergin, Kyle J            16 Unattached-MR          23.03      23.26        
 13 Hsieh, Dylan              17 Express Swimming-MR    22.71      23.39        
 14 Shannon, Ryan J           14 Express Swimming-MR    23.23      23.43        
 15 Griffin, Trevor T         15 Express Swimming-MR    22.99      23.52        
 16 Ganguli, Nilesh           16 Express Swimming-MR    23.67      23.55        
 17 Dong, Ethan S             15 Express Swimming-MR    23.28      23.63        
 18 Dowd, Mike R              15 CSDC-MR                24.85      23.71        
 19 Harris, Luke J            17 WISC-MR                23.75      23.73        
 20 Basak, Ronshekhar         16 Unattached-MR          23.42      23.78        
 21 Horen, Nicholas L         15 LBA-MR                 24.89      23.97        
 22 Broderick, Thomas G       16 Express Swimming-MR    24.15      24.11        
 23 Chamak, Josh M            17 COND-MR                24.03      24.12        
 24 Cornish, Kyle F           15 LBA-MR                 24.33      24.14        
 25 Chen, Wellington H        15 Express Swimming-MR    23.77      24.18        
 26 OH, Daniel                15 Express Swimming-MR    24.09      24.21        
 26 Tucker, Chandler J        16 Express Swimming-MR    23.81      24.21        
 28 Fargo, Jordan K           17 Express Swimming-MR    23.77      24.32        
 29 Liu, Joshua A             16 Unattached-MR          24.65      24.34        
 30 Hafen, Max B              17 Express Swimming-MR    24.32      24.37        
 31 Sansiviero, Burke C       17 Express Swimming-MR    24.36      24.39        
 32 Eng, Alec J               16 Express Swimming-MR    24.50      24.62        
 33 Isles, Ajani              15 Silver Streaks-MR      24.22      24.72        
 34 Yam, Cody J               16 Express Swimming-MR    24.20      24.82        
 35 Kapinos, Arthur           13 Express Swimming-MR    25.16      24.89        
 36 Davis, Avery J            15 SSC-MR                 24.91      24.99        
 37 Cornish, Danny J          14 LBA-MR                 25.46      25.03        
 38 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR                 24.79      25.10        
 39 Finnerty, William K       15 COND-MR                25.09      25.20        
 40 Jardeleza, Gerard         15 WISC-MR                25.92      25.23        
 41 Naughton, Liam A          15 COND-MR                24.98      25.26        
 42 Gribulis, Zachary M       15 FA-MR                  24.93      25.30        
 43 Bonney, Ethan J           17 LBA-MR                 25.46      25.34        
 43 Destina, Jodhel           17 CSDC-MR                25.63      25.34        
 45 Fonseca, Casey            14 WISC-MR                25.96      25.44        
 46 Levy, Nien N              13 COND-MR                25.78      25.56        
 47 Chu, Princeton            15 GATE-MR                25.79      25.57        
 48 Engel, Ryan               15 IA-MR                  25.01      25.61        
 48 Weber, Christopher R      15 Express Swimming-MR    25.64      25.61        
 50 Colascione, Jonny M       16 IA-MR                  26.90      25.69        
 51 Leuly, Shane C            15 IA-MR                  25.59      25.75        
 52 Baldassare, Zachary L     15 FA-MR                  25.61      25.81        
 53 Tyka, Philip              15 GATE-MR                26.82      25.87        
 54 Quick, Kamari J           16 Express Swimming-MR       NT      26.01        
 55 Gurevich, Brendan         16 Express Swimming-MR    26.46      26.43        
 56 Howard, Christian J       16 Express Swimming-MR    26.92      26.48        
 57 Zabatta, Matthew J        17 FA-MR                  26.58      26.59        
 58 LaDue, Ryan               15 IA-MR                  27.09      26.68        
 59 Guariglia, Andrew M       16 Express Swimming-MR    26.96      26.89        
 60 Sheinberg, Ryan P         15 Express Swimming-MR    26.94      27.08        
 61 Quinn, Louis              16 COND-MR                26.00      27.22        
 62 Murray, Ryan R            15 Express Swimming-MR    25.22      27.32        
 63 Makhanbetov, Yerlan       15 Express Swimming-MR    27.67      27.40        
 64 Walter, Brendan E         16 Express Swimming-MR    28.22      27.43        
 65 Bialik, Richie G          17 COND-MR                27.90      27.54        
 66 Mitchell, Theo A          16 COND-MR                27.78      27.57        
 67 Ragland, Kenazz K         15 GATE-MR                29.36      27.58        
 68 Gaspard, Chad A           15 Express Swimming-MR    28.20      28.09        
 69 Souidi, Samir M           13 LBA-MR                 28.59      28.12        
 70 Tafe, John D              15 CSDC-MR                27.69      28.23        
 71 Hulyalkar, Anup           15 Express Swimming-MR    28.76      29.14        
 72 Desmond, Connor A         15 Express Swimming-MR    29.98      29.32        
 73 Weber, William J          13 Express Swimming-MR    29.70      29.85        
 74 Zhang, David A            13 GATE-MR                30.13      29.95        
 75 Walter, Matthew           14 Express Swimming-MR    32.72      30.22        
 76 Prokopiou, Markos         10 CSDC-MR                33.01      30.79        
 77 Prokopiou, Alex           12 CSDC-MR                33.29      32.19        
 78 Acuna, Mickoy G           15 GATE-MR                32.00      32.92        
 79 Kotch, Sean               15 SSC-MR                 32.85      33.04        
 80 Cooper, Brandon           11 SSC-MR                 35.19      35.55        
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daly, Michael C           17 COND-MR                49.31      48.07        
                  23.41       48.07 (24.66)                                        
  2 Protano, John             16 Express Swimming-MR    49.31      48.90        
                  23.57       48.90 (25.33)                                        
  3 Dwyer, Jimmy C            17 COND-MR                48.97      48.95        
                  23.73       48.95 (25.22)                                        
  4 Newmark, Jake Q           15 Express Swimming-MR    49.02      48.98        
                  23.38       48.98 (25.60)                                        
  4 Fagan, Timothy P          17 COND-MR                47.35      48.98        
                  23.62       48.98 (25.36)                                        
  6 Aroesty, Ryan S           16 Express Swimming-MR    49.32      49.03        
                  23.19       49.03 (25.84)                                        
  7 Hsieh, Dylan              17 Express Swimming-MR    48.72      49.91        
                  24.25       49.91 (25.66)                                        
  8 Dong, Ethan S             15 Express Swimming-MR    51.12      50.32        
                  24.32       50.32 (26.00)                                        
  9 Bergin, Kyle J            16 Unattached-MR          50.41      50.49        
                  24.50       50.49 (25.99)                                        
 10 White, Devin H            17 IA-MR                  50.00      50.75        
                  24.02       50.75 (26.73)                                        
 11 Fargo, Jordan K           17 Express Swimming-MR    50.36      50.86        
                  24.71       50.86 (26.15)                                        
 12 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR                49.72      51.05        
                  24.31       51.05 (26.74)                                        
 13 Broderick, Thomas G       16 Express Swimming-MR    51.65      51.08        
                  24.96       51.08 (26.12)                                        
 14 Giardinelli, Josh R       16 Express Swimming-MR    51.02      51.12        
                  25.01       51.12 (26.11)                                        
 15 Watson, Anthony C         15 Express Swimming-MR    50.40      51.15        
                  24.66       51.15 (26.49)                                        
 16 Whang, Justin             14 Express Swimming-MR    52.44      51.20        
                  25.08       51.20 (26.12)                                        
 17 Griffin, Trevor T         15 Express Swimming-MR    49.96      51.21        
                  24.42       51.21 (26.79)                                        
 18 Dowd, Mike R              15 CSDC-MR                52.13      51.29        
                  24.61       51.29 (26.68)                                        
 19 Ganguli, Nilesh           16 Express Swimming-MR    51.66      51.54        
                  24.89       51.54 (26.65)                                        
 20 Tucker, Chandler J        16 Express Swimming-MR    51.13      51.72        
                  24.95       51.72 (26.77)                                        
 21 Sansiviero, Burke C       17 Express Swimming-MR    51.87      51.86        
                  25.02       51.86 (26.84)                                        
 22 Hwang, Colin              15 Unattached-MR          53.86      51.95        
                  25.38       51.95 (26.57)                                        
 22 Knight, Derek W           17 Express Swimming-MR    49.77      51.95        
                  24.65       51.95 (27.30)                                        
 24 Stolarski, Andrew K       16 COND-MR                52.68      52.32        
                  25.35       52.32 (26.97)                                        
 25 Chen, Wellington H        15 Express Swimming-MR    51.51      52.34        
                  25.09       52.34 (27.25)                                        
 26 Liu, Joshua A             16 Unattached-MR          53.05      52.50        
                  25.53       52.50 (26.97)                                        
 27 Kanaley, Tim S            17 IA-MR                  51.27      52.60        
                  24.91       52.60 (27.69)                                        
 28 OH, Daniel                15 Express Swimming-MR    53.11      52.69        
                  24.78       52.69 (27.91)                                        
 29 Lawson, Ryan F            17 COND-MR                51.38      52.77        
                  25.73       52.77 (27.04)                                        
 30 Loos, Tommy J             17 CSDC-MR                50.76      52.78        
                  24.62       52.78 (28.16)                                        
 31 Basak, Ronshekhar         16 Unattached-MR          52.37      52.80        
                  25.27       52.80 (27.53)                                        
 32 Harris, Luke J            17 WISC-MR                52.89      52.85        
                  24.86       52.85 (27.99)                                        
 33 Horen, Nicholas L         15 LBA-MR                 55.50      52.95        
                  26.00       52.95 (26.95)                                        
 34 Eng, Alec J               16 Express Swimming-MR    54.09      53.01        
                  25.52       53.01 (27.49)                                        
 35 Laibach, Christopher J    17 FA-MR                  54.89      53.13        
                  25.36       53.13 (27.77)                                        
 36 Walsh, Patrick C          14 Express Swimming-MR    53.18      53.19        
                  25.75       53.19 (27.44)                                        
 37 Chang, Matthew            13 Express Swimming-MR    54.11      53.31        
                  25.76       53.31 (27.55)                                        
 38 Hwang, Tyler              16 Express Swimming-MR       NT      53.58        
                  24.51       53.58 (29.07)                                        
 39 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR                 54.35      54.17        
                  26.18       54.17 (27.99)                                        
 40 Bonney, Ethan J           17 LBA-MR                 55.37      54.33        
                  26.02       54.33 (28.31)                                        
 41 Isles, Ajani              15 Silver Streaks-MR      54.35      54.44        
                  25.71       54.44 (28.73)                                        
 42 Cornish, Kyle F           15 LBA-MR                 54.97      54.55        
                  25.98       54.55 (28.57)                                        
 43 Ormond, Garrett E         15 IA-MR                  56.62      54.67        
                  26.30       54.67 (28.37)                                        
 44 Engel, Ryan               15 IA-MR                  54.46      54.68        
                  25.82       54.68 (28.86)                                        
 45 Kinkel, Billy G           17 GATE-MR                55.12      54.77        
                  25.91       54.77 (28.86)                                        
 46 Wilson, Elijah A          15 WISC-MR                56.81      54.78        
                  26.37       54.78 (28.41)                                        
 47 Yam, Cody J               16 Express Swimming-MR    55.36      54.84        
                  26.11       54.84 (28.73)                                        
 48 Weber, Christopher R      15 Express Swimming-MR    54.61      55.07        
                  26.26       55.07 (28.81)                                        
 49 Klingel, Dean M           16 IA-MR                  54.93      55.10        
                  26.04       55.10 (29.06)                                        
 50 Liberato, Andrew          16 IA-MR                  54.59      55.11        
                  26.18       55.11 (28.93)                                        
 51 Jardeleza, Gerard         15 WISC-MR                55.91      55.16        
                  26.29       55.16 (28.87)                                        
 52 Fonseca, Casey            14 WISC-MR                56.68      55.33        
                  26.74       55.33 (28.59)                                        
 53 Hafen, Max B              17 Express Swimming-MR       NT      55.73        
                  26.44       55.73 (29.29)                                        
 54 Naughton, Liam A          15 COND-MR                54.52      55.79        
                  26.73       55.79 (29.06)                                        
 55 Colascione, Jonny M       16 IA-MR                  56.21      56.53        
                  27.13       56.53 (29.40)                                        
 56 Gribulis, Zachary M       15 FA-MR                  56.04      56.54        
                  26.28       56.54 (30.26)                                        
 57 Reilly, Christopher M     13 Express Swimming-MR    56.12      56.55        
                  26.95       56.55 (29.60)                                        
 58 Destina, Jodhel           17 CSDC-MR                58.63      56.65        
                  26.91       56.65 (29.74)                                        
 59 Chu, Princeton            15 GATE-MR                57.79      56.66        
                  27.75       56.66 (28.91)                                        
 60 Cornish, Danny J          14 LBA-MR                 56.43      56.67        
                  26.95       56.67 (29.72)                                        
 61 Leuly, Shane C            15 IA-MR                  56.28      56.87        
                  27.20       56.87 (29.67)                                        
 62 Walter, Brendan E         16 Express Swimming-MR  1:00.16      57.31        
                  27.73       57.31 (29.58)                                        
 63 Sheinberg, Ryan P         15 Express Swimming-MR    58.26      57.60        
                  27.95       57.60 (29.65)                                        
 64 Levy, Nien N              13 COND-MR                58.30      57.83        
                  27.35       57.83 (30.48)                                        
 65 Dunn, Christopher J       17 SSC-MR                 58.02      57.91        
                  27.56       57.91 (30.35)                                        
 66 Tan, Winston              14 GATE-MR              1:00.38      58.11        
                  28.26       58.11 (29.85)                                        
 67 Zabatta, Matthew J        17 FA-MR                  59.35      58.38        
                  28.07       58.38 (30.31)                                        
 68 LaDue, Ryan               15 IA-MR                  59.27      58.61        
                  28.16       58.61 (30.45)                                        
 69 Ramon, Freddy             13 LBA-MR                 57.91      58.77        
                  28.10       58.77 (30.67)                                        
 70 Gurevich, Brendan         16 Express Swimming-MR  1:00.12      59.37        
                  27.84       59.37 (31.53)                                        
 71 Howard, Christian J       16 Express Swimming-MR  1:00.01      59.51        
                  27.52       59.51 (31.99)                                        
 72 Guariglia, Andrew M       16 Express Swimming-MR    59.51      59.52        
                  28.21       59.52 (31.31)                                        
 73 Daidone, Marco A          15 IA-MR                1:00.38    1:00.46        
                  29.01     1:00.46 (31.45)                                        
 74 Arianas, George P         15 Express Swimming-MR  1:05.01    1:00.63        
                  27.87     1:00.63 (32.76)                                        
 75 Bialik, Richie G          17 COND-MR              1:02.27    1:00.96        
                  29.48     1:00.96 (31.48)                                        
 76 Makhanbetov, Yerlan       15 Express Swimming-MR  1:01.41    1:00.99        
                  29.17     1:00.99 (31.82)                                        
 77 Desmond, Connor A         15 Express Swimming-MR  1:04.96    1:04.96        
                  31.17     1:04.96 (33.79)                                        
 78 Hourani, Luke             16 Express Swimming-MR  1:04.44    1:05.53        
                  31.30     1:05.53 (34.23)                                        
 79 Hulyalkar, Anup           15 Express Swimming-MR       NT    1:05.69        
                  31.82     1:05.69 (33.87)                                        
 80 Ragland, Kenazz K         15 GATE-MR              1:07.62    1:06.20        
                  31.58     1:06.20 (34.62)                                        
 81 Lin, Ivan                 15 GATE-MR              1:07.53    1:07.57        
                  32.42     1:07.57 (35.15)                                        
 82 Walter, Matthew           14 Express Swimming-MR  1:13.11    1:08.77        
                  32.32     1:08.77 (36.45)                                        
 83 Liang, Calvin             16 Swim Tech-MR              NT    1:10.80        
                  32.22     1:10.80 (38.58)                                        
 84 Zheng, Robert             16 Express Swimming-MR  1:19.01    1:13.70        
                  33.85     1:13.70 (39.85)                                        
 
Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daly, Michael C           17 COND-MR              1:42.96    1:41.73        
                  23.66       49.35 (25.69)     1:15.40 (26.05)     1:41.73 (26.33)
  2 Chang, Michael            16 Express Swimming-MR  1:43.64    1:43.67        
                  23.70       49.61 (25.91)     1:16.19 (26.58)     1:43.67 (27.48)
  3 Protano, John             16 Express Swimming-MR  1:48.77    1:46.44        
                  24.07       50.85 (26.78)     1:18.66 (27.81)     1:46.44 (27.78)
  4 Giardinelli, Josh R       16 Express Swimming-MR  1:48.19    1:46.99        
                  25.13       52.35 (27.22)     1:19.78 (27.43)     1:46.99 (27.21)
  5 Kalletta, George E        17 IA-MR                1:43.56    1:47.01        
                  24.88       51.83 (26.95)     1:19.72 (27.89)     1:47.01 (27.29)
  6 Newmark, Jake Q           15 Express Swimming-MR  1:46.05    1:47.11        
                  24.53       51.41 (26.88)     1:19.36 (27.95)     1:47.11 (27.75)
  7 Aroesty, Ryan S           16 Express Swimming-MR  1:49.08    1:47.76        
                  24.73       51.73 (27.00)     1:20.22 (28.49)     1:47.76 (27.54)
  8 Dwyer, Jimmy C            17 COND-MR              1:46.10    1:47.90        
                  25.21       52.44 (27.23)     1:20.11 (27.67)     1:47.90 (27.79)
  9 Watson, Anthony C         15 Express Swimming-MR  1:52.43    1:48.97        
                  25.27       53.44 (28.17)     1:21.21 (27.77)     1:48.97 (27.76)
 10 Liu, Ian                  15 Unattached-MR        1:54.48    1:50.02        
                  25.22       52.60 (27.38)     1:21.02 (28.42)     1:50.02 (29.00)
 11 Hsieh, Dylan              17 Express Swimming-MR  1:49.36    1:50.10        
                  25.80       53.43 (27.63)     1:21.72 (28.29)     1:50.10 (28.38)
 12 Whang, Justin             14 Express Swimming-MR  1:51.52    1:50.33        
                  25.84       54.33 (28.49)     1:22.97 (28.64)     1:50.33 (27.36)
 13 Fargo, Jordan K           17 Express Swimming-MR  1:50.20    1:50.40        
                  25.31       53.10 (27.79)     1:21.97 (28.87)     1:50.40 (28.43)
 14 Fagan, Timothy P          17 COND-MR              1:48.28    1:50.50        
                  24.64       52.65 (28.01)     1:21.86 (29.21)     1:50.50 (28.64)
 15 Broderick, Thomas G       16 Express Swimming-MR  1:51.97    1:50.61        
                  25.81       53.81 (28.00)     1:22.50 (28.69)     1:50.61 (28.11)
 16 Dagayev, Andrey           16 IA-MR                1:51.86    1:50.89        
                  25.07       53.20 (28.13)     1:22.04 (28.84)     1:50.89 (28.85)
 17 Kirsis, Janis V           16 COND-MR              1:49.08    1:50.97        
                  25.21       53.16 (27.95)     1:22.23 (29.07)     1:50.97 (28.74)
 18 Lawson, Ryan F            17 COND-MR              1:49.99    1:51.03        
                  25.67       53.39 (27.72)     1:22.53 (29.14)     1:51.03 (28.50)
 19 Bergin, Kyle J            16 Unattached-MR        1:50.91    1:51.28        
                  25.30       53.36 (28.06)     1:22.46 (29.10)     1:51.28 (28.82)
 20 Sansiviero, Burke C       17 Express Swimming-MR  1:51.57    1:51.79        
                  25.65       53.91 (28.26)     1:22.77 (28.86)     1:51.79 (29.02)
 21 Hwang, Colin              15 Unattached-MR        1:54.05    1:52.02        
                  25.70       53.50 (27.80)     1:22.32 (28.82)     1:52.02 (29.70)
 22 Dong, Ethan S             15 Express Swimming-MR  1:51.86    1:52.10        
                  25.56       53.87 (28.31)     1:23.11 (29.24)     1:52.10 (28.99)
 23 Griffin, Trevor T         15 Express Swimming-MR  1:50.38    1:52.47        
                  25.53       53.59 (28.06)     1:22.87 (29.28)     1:52.47 (29.60)
 24 Owens, Mark               15 SSC-MR               1:53.96    1:53.10        
                  25.12       53.65 (28.53)     1:23.55 (29.90)     1:53.10 (29.55)
 25 Chamak, Josh M            17 COND-MR              1:55.34    1:53.30        
                  25.91       54.95 (29.04)     1:23.66 (28.71)     1:53.30 (29.64)
 26 Chang, Matthew            13 Express Swimming-MR  1:54.78    1:53.40        
                  26.17       54.88 (28.71)     1:24.40 (29.52)     1:53.40 (29.00)
 27 Santana, Jose R           17 LBA-MR               1:49.65    1:53.61        
                  25.42       53.09 (27.67)     1:22.62 (29.53)     1:53.61 (30.99)
 28 Chen, Wellington H        15 Express Swimming-MR  1:51.84    1:53.73        
                  26.20       54.67 (28.47)     1:24.43 (29.76)     1:53.73 (29.30)
 29 White, Devin H            17 IA-MR                1:55.26    1:55.02        
                  25.97       54.92 (28.95)     1:24.93 (30.01)     1:55.02 (30.09)
 30 Bonney, Ethan J           17 LBA-MR               1:53.50    1:55.13        
                  26.10       54.89 (28.79)     1:25.29 (30.40)     1:55.13 (29.84)
 31 Stolarski, Andrew K       16 COND-MR              1:48.64    1:55.55        
                  25.89       54.34 (28.45)     1:24.86 (30.52)     1:55.55 (30.69)
 32 Kanaley, Tim S            17 IA-MR                1:53.29    1:55.65        
                  25.53       54.48 (28.95)     1:24.93 (30.45)     1:55.65 (30.72)
 33 Eng, Alec J               16 Express Swimming-MR  1:56.44    1:56.11        
                  26.61       56.09 (29.48)     1:25.94 (29.85)     1:56.11 (30.17)
 34 Ciriaco, Zachary          16 Express Swimming-MR  1:58.52    1:56.17        
                  27.09       56.62 (29.53)     1:26.60 (29.98)     1:56.17 (29.57)
 35 Liu, Joshua A             16 Unattached-MR        1:54.96    1:56.23        
                  25.89       55.12 (29.23)     1:25.66 (30.54)     1:56.23 (30.57)
 36 Dowd, Mike R              15 CSDC-MR              1:57.22    1:56.61        
                  25.76       55.18 (29.42)     1:25.78 (30.60)     1:56.61 (30.83)
 37 Klingel, Dean M           16 IA-MR                1:58.94    1:56.81        
                  26.99       56.77 (29.78)     1:26.24 (29.47)     1:56.81 (30.57)
 38 Merone, Matt F            15 COND-MR              1:58.27    1:57.38        
                  26.63       56.69 (30.06)     1:27.57 (30.88)     1:57.38 (29.81)
 39 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               1:59.19    1:57.56        
                  26.72       56.88 (30.16)     1:27.48 (30.60)     1:57.56 (30.08)
 40 Weber, Christopher R      15 Express Swimming-MR  1:59.57    1:57.60        
                  26.71       56.94 (30.23)     1:27.58 (30.64)     1:57.60 (30.02)
 41 Ormond, Garrett E         15 IA-MR                2:02.60    1:58.03        
                  26.65       56.39 (29.74)     1:27.32 (30.93)     1:58.03 (30.71)
 42 Murray, Ryan R            15 Express Swimming-MR  1:53.70    1:58.05        
                  26.80       56.73 (29.93)     1:27.53 (30.80)     1:58.05 (30.52)
 43 OH, Daniel                15 Express Swimming-MR  1:58.92    1:58.08        
                  26.56       56.45 (29.89)     1:27.70 (31.25)     1:58.08 (30.38)
 44 Engel, Ryan               15 IA-MR                1:59.38    1:58.94        
                  26.48       56.92 (30.44)     1:28.00 (31.08)     1:58.94 (30.94)
 45 Kapinos, Arthur           13 Express Swimming-MR  2:01.17    1:58.99        
                  26.76       56.64 (29.88)     1:27.66 (31.02)     1:58.99 (31.33)
 46 Laibach, Christopher J    17 FA-MR                     NT    1:59.44        
                  27.63       57.59 (29.96)     1:27.70 (30.11)     1:59.44 (31.74)
 47 Liberato, Andrew          16 IA-MR                1:57.92    2:00.24        
                  26.98       57.26 (30.28)     1:28.72 (31.46)     2:00.24 (31.52)
 48 Horen, Nicholas L         15 LBA-MR               2:06.39    2:01.70        
                  28.32       59.52 (31.20)     1:32.08 (32.56)     2:01.70 (29.62)
 49 Jardeleza, Gerard         15 WISC-MR              2:05.33    2:01.90        
                  27.07       57.87 (30.80)     1:29.86 (31.99)     2:01.90 (32.04)
 50 Colascione, Jonny M       16 IA-MR                2:01.21    2:02.54        
                  27.44       58.50 (31.06)     1:30.70 (32.20)     2:02.54 (31.84)
 51 Yam, Cody J               16 Express Swimming-MR  2:06.38    2:03.35        
                  27.92       58.04 (30.12)     1:30.26 (32.22)     2:03.35 (33.09)
 52 Sheinberg, Ryan P         15 Express Swimming-MR  2:06.62    2:03.78        
                  28.79     1:00.07 (31.28)     1:31.93 (31.86)     2:03.78 (31.85)
 53 Leuly, Shane C            15 IA-MR                2:02.90    2:04.72        
                  27.43       58.98 (31.55)     1:32.28 (33.30)     2:04.72 (32.44)
 54 Walter, Brendan E         16 Express Swimming-MR  2:09.29    2:04.77        
                  28.79     1:00.27 (31.48)     1:32.60 (32.33)     2:04.77 (32.17)
 55 Finnerty, William K       15 COND-MR              2:04.20    2:04.83        
                  27.58       58.68 (31.10)     1:31.65 (32.97)     2:04.83 (33.18)
 56 Ortiz, Christian G        15 CSDC-MR              2:09.92    2:04.99        
                  28.92     1:00.82 (31.90)     1:33.62 (32.80)     2:04.99 (31.37)
 57 Ramon, Freddy             13 LBA-MR               2:16.61    2:05.29        
                  28.31       59.81 (31.50)     1:32.52 (32.71)     2:05.29 (32.77)
 58 Guariglia, Andrew M       16 Express Swimming-MR  2:10.46    2:07.06        
                  29.06     1:01.49 (32.43)     1:34.91 (33.42)     2:07.06 (32.15)
 59 LaDue, Ryan               15 IA-MR                2:08.56    2:07.20        
                  28.96     1:02.09 (33.13)     1:35.93 (33.84)     2:07.20 (31.27)
 60 Baldassare, Zachary L     15 FA-MR                2:07.78    2:07.23        
                  29.57     1:02.33 (32.76)     1:35.20 (32.87)     2:07.23 (32.03)
 61 Hafen, Max B              17 Express Swimming-MR  2:06.35    2:07.65        
                  28.02       59.66 (31.64)     1:33.77 (34.11)     2:07.65 (33.88)
 62 Connors, Ryan             16 Express Swimming-MR  2:14.34    2:07.91        
                  30.09     1:02.81 (32.72)     1:36.39 (33.58)     2:07.91 (31.52)
 63 Souidi, Samir M           13 LBA-MR               2:13.56    2:07.99        
                  29.53     1:02.09 (32.56)     1:35.51 (33.42)     2:07.99 (32.48)
 64 Zabatta, Matthew J        17 FA-MR                2:05.08    2:08.03        
                  29.06     1:01.04 (31.98)     1:34.74 (33.70)     2:08.03 (33.29)
 65 Chu, Princeton            15 GATE-MR              2:09.88    2:08.32        
                  29.25     1:01.83 (32.58)     1:35.29 (33.46)     2:08.32 (33.03)
 66 Destina, Jodhel           17 CSDC-MR                   NT    2:08.93        
                  29.72     1:02.92 (33.20)     1:36.23 (33.31)     2:08.93 (32.70)
 67 Levy, Nien N              13 COND-MR              2:05.00    2:10.32        
                  28.54     1:02.73 (34.19)     1:37.51 (34.78)     2:10.32 (32.81)
 68 Tyka, Philip              15 GATE-MR              2:16.35    2:10.97        
                  29.26     1:02.69 (33.43)     1:37.33 (34.64)     2:10.97 (33.64)
 69 Bialik, Richie G          17 COND-MR              2:13.10    2:11.07        
                  29.59     1:02.21 (32.62)     1:35.98 (33.77)     2:11.07 (35.09)
 70 Quinn, Louis              16 COND-MR              2:15.00    2:13.05        
                  30.53     1:04.47 (33.94)     1:39.38 (34.91)     2:13.05 (33.67)
 71 Gaspard, Chad A           15 Express Swimming-MR  2:17.32    2:13.92        
                  30.07     1:03.96 (33.89)     1:39.42 (35.46)     2:13.92 (34.50)
 72 Makhanbetov, Yerlan       15 Express Swimming-MR  2:26.36    2:15.77        
                  29.57     1:02.45 (32.88)     1:38.11 (35.66)     2:15.77 (37.66)
 73 Howard, Christian J       16 Express Swimming-MR  2:13.76    2:15.80        
                  28.70     1:01.83 (33.13)     1:38.31 (36.48)     2:15.80 (37.49)
 74 Pinkhasov, David          15 Aquaflames-MR             NT    2:18.04        
                  29.48     1:03.27 (33.79)     1:39.62 (36.35)     2:18.04 (38.42)
 75 Gurevich, Brendan         16 Express Swimming-MR  2:27.60    2:20.07        
                  30.70     1:06.26 (35.56)     1:43.77 (37.51)     2:20.07 (36.30)
 76 Bast, Michael             15 Aquaflames-MR        2:39.07    2:24.16        
                  31.25     1:06.92 (35.67)     1:45.11 (38.19)     2:24.16 (39.05)
 77 Glovinsky, Hunter M       17 SSC-MR               2:21.08    2:24.21        
                  31.81     1:06.78 (34.97)     1:47.01 (40.23)     2:24.21 (37.20)
 78 Tafe, John D              15 CSDC-MR              2:12.86    2:24.66        
                  32.26     1:10.41 (38.15)     1:48.93 (38.52)     2:24.66 (35.73)
 79 Hulyalkar, Anup           15 Express Swimming-MR  2:25.01    2:24.78        
                  31.59     1:08.08 (36.49)     1:47.87 (39.79)     2:24.78 (36.91)
 80 Weber, William J          13 Express Swimming-MR  2:27.79    2:24.97        
                  33.40     1:10.04 (36.64)     1:48.68 (38.64)     2:24.97 (36.29)
 81 Desmond, Connor A         15 Express Swimming-MR  2:32.02    2:26.65        
                  31.28     1:08.65 (37.37)     1:48.28 (39.63)     2:26.65 (38.37)
 82 Walter, Matthew           14 Express Swimming-MR  2:36.34    2:27.56        
 83 Savas, Brayden T           9 SSC-MR               2:32.08    2:32.06        
                  35.71     1:15.20 (39.49)     1:54.78 (39.58)     2:32.06 (37.28)
 84 Prokopiou, Alex           12 CSDC-MR              2:44.78    2:36.71        
                  33.48     1:19.87 (46.39)     1:57.17 (37.30)     2:36.71 (39.54)
 
Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daly, Michael C           17 COND-MR              4:41.02    4:38.07        
                  24.83       52.18 (27.35)     1:20.13 (27.95)     1:49.04 (28.91)
        2:17.96 (28.92)     2:46.25 (28.29)     3:14.59 (28.34)     3:43.19 (28.60)
        4:11.45 (28.26)     4:38.07 (26.62)                                        
  2 Chang, Michael            16 Express Swimming-MR  4:48.80    4:44.41        
                  25.61       54.01 (28.40)     1:22.64 (28.63)     1:51.80 (29.16)
        2:20.92 (29.12)     2:50.16 (29.24)     3:19.31 (29.15)     3:48.35 (29.04)
        4:16.90 (28.55)     4:44.41 (27.51)                                        
  3 Newmark, Jake Q           15 Express Swimming-MR  4:46.49    4:45.60        
                  25.84       53.71 (27.87)     1:22.36 (28.65)     1:51.53 (29.17)
        2:20.90 (29.37)     2:50.00 (29.10)     3:19.17 (29.17)     3:47.91 (28.74)
        4:16.85 (28.94)     4:45.60 (28.75)                                        
  4 Kalletta, George E        17 IA-MR                5:40.16    4:47.18        
                  25.06       52.62 (27.56)     1:21.13 (28.51)     1:49.95 (28.82)
        2:19.18 (29.23)     2:48.48 (29.30)     3:18.23 (29.75)     3:48.19 (29.96)
        4:18.32 (30.13)     4:47.18 (28.86)                                        
  5 Lawson, Ryan F            17 COND-MR              4:34.84    4:49.09        
                  26.04       54.13 (28.09)     1:23.19 (29.06)     1:52.76 (29.57)
        2:22.10 (29.34)     2:51.37 (29.27)     3:20.63 (29.26)     3:50.02 (29.39)
        4:19.88 (29.86)     4:49.09 (29.21)                                        
  6 Giardinelli, Josh R       16 Express Swimming-MR  4:47.08    4:52.21        
                  26.29       55.17 (28.88)     1:24.87 (29.70)     1:54.67 (29.80)
        2:24.31 (29.64)     2:54.00 (29.69)     3:23.53 (29.53)     3:53.16 (29.63)
        4:23.00 (29.84)     4:52.21 (29.21)                                        
  7 Broderick, Thomas G       16 Express Swimming-MR  4:56.01    4:58.99        
                  27.42       57.08 (29.66)     1:27.24 (30.16)     1:57.65 (30.41)
        2:28.07 (30.42)     2:58.16 (30.09)     3:28.96 (30.80)     3:59.34 (30.38)
        4:29.51 (30.17)     4:58.99 (29.48)                                        
  8 Ciriaco, Zachary          16 Express Swimming-MR  5:09.94    5:01.00        
                  27.18       57.01 (29.83)     1:27.61 (30.60)     1:57.83 (30.22)
        2:28.32 (30.49)     2:58.87 (30.55)     3:29.60 (30.73)     4:00.34 (30.74)
        4:30.96 (30.62)     5:01.00 (30.04)                                        
  9 Stolarski, Andrew K       16 COND-MR              4:48.98    5:01.05        
                  26.66       55.62 (28.96)     1:24.97 (29.35)     1:54.72 (29.75)
        2:24.83 (30.11)     2:55.60 (30.77)     3:26.87 (31.27)     3:58.70 (31.83)
        4:30.10 (31.40)     5:01.05 (30.95)                                        
 10 Sansiviero, Burke C       17 Express Swimming-MR  5:28.07    5:03.10        
                  26.37       55.43 (29.06)     1:25.20 (29.77)     1:55.06 (29.86)
        2:25.51 (30.45)     2:56.47 (30.96)     3:27.83 (31.36)     3:59.93 (32.10)
        4:31.85 (31.92)     5:03.10 (31.25)                                        
 11 Bonney, Ethan J           17 LBA-MR               5:01.37    5:03.83        
                  27.53       57.34 (29.81)     1:27.76 (30.42)     1:58.36 (30.60)
        2:29.53 (31.17)     3:01.00 (31.47)     3:32.28 (31.28)     4:03.94 (31.66)
        4:34.38 (30.44)     5:03.83 (29.45)                                        
 12 Hwang, Colin              15 Unattached-MR        5:24.70    5:04.39        
                  26.83       56.54 (29.71)     1:27.28 (30.74)     1:58.05 (30.77)
        2:29.02 (30.97)     3:00.19 (31.17)     3:31.36 (31.17)     4:02.86 (31.50)
        4:33.96 (31.10)     5:04.39 (30.43)                                        
 13 Dong, Ethan S             15 Express Swimming-MR  5:06.75    5:04.64        
                  26.22       56.18 (29.96)     1:27.16 (30.98)     1:58.25 (31.09)
        2:29.61 (31.36)     3:00.73 (31.12)     3:32.53 (31.80)     4:03.59 (31.06)
        4:34.66 (31.07)     5:04.64 (29.98)                                        
 14 Watson, Anthony C         15 Express Swimming-MR  5:12.12    5:06.76        
                  25.96       55.41 (29.45)     1:26.10 (30.69)     1:57.56 (31.46)
        2:29.84 (32.28)     3:02.26 (32.42)     3:33.94 (31.68)     4:05.52 (31.58)
        4:36.34 (30.82)     5:06.76 (30.42)                                        
 15 Dagayev, Andrey           16 IA-MR                4:51.87    5:06.81        
                  25.44       54.47 (29.03)     1:24.98 (30.51)     1:56.21 (31.23)
        2:27.45 (31.24)     2:59.40 (31.95)     3:31.74 (32.34)     4:04.08 (32.34)
        4:36.36 (32.28)     5:06.81 (30.45)                                        
 16 Kanaley, Tim S            17 IA-MR                5:05.69    5:07.75        
                  26.15       55.45 (29.30)     1:25.94 (30.49)     1:56.62 (30.68)
        2:28.21 (31.59)     3:00.09 (31.88)     3:32.01 (31.92)     4:04.02 (32.01)
        4:35.60 (31.58)     5:07.75 (32.15)                                        
 17 Chen, Wellington H        15 Express Swimming-MR  5:08.08    5:11.01        
                  27.12       57.22 (30.10)     1:28.35 (31.13)     1:59.80 (31.45)
        2:31.64 (31.84)     3:03.28 (31.64)     3:36.04 (32.76)     4:08.56 (32.52)
        4:40.67 (32.11)     5:11.01 (30.34)                                        
 18 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR              5:03.04    5:11.70        
                  26.59       56.09 (29.50)     1:26.61 (30.52)     1:58.34 (31.73)
        2:30.59 (32.25)     3:03.15 (32.56)     3:35.77 (32.62)     4:08.63 (32.86)
        4:40.97 (32.34)     5:11.70 (30.73)                                        
 19 Eng, Alec J               16 Express Swimming-MR  5:22.52    5:12.71        
                  27.92       58.46 (30.54)     1:29.72 (31.26)     2:01.21 (31.49)
        2:32.70 (31.49)     3:04.02 (31.32)     3:36.27 (32.25)     4:08.60 (32.33)
        4:40.96 (32.36)     5:12.71 (31.75)                                        
 20 Griffin, Trevor T         15 Express Swimming-MR  5:02.64    5:13.83        
                  27.25       56.83 (29.58)     1:27.64 (30.81)     1:59.24 (31.60)
        2:30.94 (31.70)     3:02.91 (31.97)     3:35.46 (32.55)     4:08.32 (32.86)
        4:41.94 (33.62)     5:13.83 (31.89)                                        
 21 Owens, Mark               15 SSC-MR               5:03.23    5:13.93        
                  25.49       54.98 (29.49)     1:25.30 (30.32)     1:56.53 (31.23)
        2:28.39 (31.86)     3:01.07 (32.68)     3:34.22 (33.15)     4:08.35 (34.13)
        4:42.12 (33.77)     5:13.93 (31.81)                                        
 22 White, Devin H            17 IA-MR                5:21.58    5:15.22        
                  26.13       56.08 (29.95)     1:27.21 (31.13)     1:59.52 (32.31)
        2:31.92 (32.40)     3:04.44 (32.52)     3:37.80 (33.36)     4:10.75 (32.95)
        4:43.85 (33.10)     5:15.22 (31.37)                                        
 23 Liu, Joshua A             16 Unattached-MR        5:30.72    5:16.28        
                  27.30       58.57 (31.27)     1:31.33 (32.76)     2:03.75 (32.42)
        2:36.88 (33.13)     3:08.89 (32.01)     3:41.23 (32.34)     4:13.34 (32.11)
        4:45.30 (31.96)     5:16.28 (30.98)                                        
 24 Engel, Ryan               15 IA-MR                     NT    5:18.17        
                  27.26       58.90 (31.64)     1:31.62 (32.72)     2:03.45 (31.83)
        2:35.59 (32.14)     3:07.66 (32.07)     3:40.36 (32.70)     4:13.30 (32.94)
        4:46.02 (32.72)     5:18.17 (32.15)                                        
 25 Dowd, Mike R              15 CSDC-MR              5:19.26    5:19.51        
                  25.68       55.38 (29.70)     1:26.69 (31.31)     1:59.35 (32.66)
        2:32.75 (33.40)     3:06.51 (33.76)     3:40.67 (34.16)     4:14.41 (33.74)
        4:47.77 (33.36)     5:19.51 (31.74)                                        
 26 Ely, Matt D               16 SSC-MR               5:19.05    5:22.13        
                  28.16       59.38 (31.22)     1:31.77 (32.39)     2:04.05 (32.28)
        2:37.36 (33.31)     3:10.60 (33.24)     3:43.67 (33.07)     4:16.44 (32.77)
        4:49.35 (32.91)     5:22.13 (32.78)                                        
 27 Colascione, Jonny M       16 IA-MR                5:39.78    5:25.99        
                  27.76       59.49 (31.73)     1:31.57 (32.08)     2:04.31 (32.74)
        2:38.10 (33.79)     3:12.21 (34.11)     3:46.44 (34.23)     4:20.56 (34.12)
        4:53.93 (33.37)     5:25.99 (32.06)                                        
 28 Loos, Tommy J             17 CSDC-MR              5:27.10    5:28.76        
                  26.64       57.05 (30.41)     1:29.69 (32.64)     2:02.86 (33.17)
        2:36.43 (33.57)     3:10.36 (33.93)     3:47.04 (36.68)     4:21.63 (34.59)
        4:56.25 (34.62)     5:28.76 (32.51)                                        
 29 Leuly, Shane C            15 IA-MR                5:22.69    5:28.96        
                  27.70       58.77 (31.07)     1:31.25 (32.48)     2:04.88 (33.63)
        2:39.10 (34.22)     3:13.57 (34.47)     3:47.70 (34.13)     4:22.46 (34.76)
        4:56.99 (34.53)     5:28.96 (31.97)                                        
 30 Harris, Luke J            17 WISC-MR              5:51.11    5:36.34        
                  26.95       57.91 (30.96)     1:31.14 (33.23)     2:05.45 (34.31)
        2:40.47 (35.02)     3:16.82 (36.35)     3:52.47 (35.65)     4:28.29 (35.82)
        5:03.26 (34.97)     5:36.34 (33.08)                                        
 31 LaDue, Ryan               15 IA-MR                5:54.45    5:41.75        
                  28.99     1:01.24 (32.25)     1:35.72 (34.48)     2:10.94 (35.22)
        2:46.25 (35.31)     3:21.56 (35.31)     3:57.86 (36.30)     4:33.82 (35.96)
        5:09.44 (35.62)     5:41.75 (32.31)                                        
 32 Daidone, Marco A          15 IA-MR                     NT    5:57.86        
                  29.58     1:04.25 (34.67)     1:41.05 (36.80)     2:18.44 (37.39)
        2:56.04 (37.60)     3:33.92 (37.88)     4:10.15 (36.23)     4:47.00 (36.85)
        5:24.67 (37.67)     5:57.86 (33.19)                                        
 33 Scalia, Anthony D         11 SSC-MR               6:32.29    6:02.62        
                  32.71     1:09.09 (36.38)     1:46.77 (37.68)     2:23.86 (37.09)
        3:01.48 (37.62)     3:38.76 (37.28)     4:15.04 (36.28)     4:51.81 (36.77)
        5:28.01 (36.20)     6:02.62 (34.61)                                        
 34 LaBianca, Jack B          12 Express Swimming-MR  6:09.87    6:10.05        
                  32.07     1:09.10 (37.03)     1:47.73 (38.63)     2:26.00 (38.27)
        3:03.73 (37.73)     3:41.68 (37.95)     4:19.36 (37.68)     4:57.65 (38.29)
        5:34.84 (37.19)     6:10.05 (35.21)                                        
 35 Apat, Joseph R            11 Express Swimming-MR  7:30.01    7:06.19        
                  37.57     1:20.90 (43.33)     2:04.28 (43.38)     2:46.91 (42.63)
        3:31.20 (44.29)     4:14.80 (43.60)     4:59.14 (44.34)     5:44.14 (45.00)
        6:27.53 (43.39)     7:06.19 (38.66)                                        
 36 Weiss, Jeremy M           11 SSC-MR               7:30.00    7:06.22        
                  36.21     1:18.76 (42.55)     2:02.68 (43.92)     2:47.59 (44.91)
        3:32.15 (44.56)     4:16.64 (44.49)     5:01.75 (45.11)     5:45.40 (43.65)
        6:28.50 (43.10)     7:06.22 (37.72)                                        
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daly, Michael C           17 COND-MR                51.25      52.07        
                  25.85       52.07 (26.22)                                        
  2 Jiang, Michael            16 Express Swimming-MR    52.06      52.55        
                  25.79       52.55 (26.76)                                        
  3 Fargo, Jordan K           17 Express Swimming-MR    52.57      54.67        
                  26.43       54.67 (28.24)                                        
  4 Newmark, Jake Q           15 Express Swimming-MR    55.75      54.94        
                  27.01       54.94 (27.93)                                        
  5 Chang, Michael            16 Express Swimming-MR    55.16      55.17        
                  27.04       55.17 (28.13)                                        
  6 Whang, Justin             14 Express Swimming-MR    55.32      55.19        
                  27.30       55.19 (27.89)                                        
  7 Dwyer, Jimmy C            17 COND-MR                56.05      55.20        
                  27.45       55.20 (27.75)                                        
  8 Deguzman, Nathaniel       17 Express Swimming-MR    55.02      55.46        
                  27.17       55.46 (28.29)                                        
  9 Broderick, Thomas G       16 Express Swimming-MR    55.74      55.60        
                  27.37       55.60 (28.23)                                        
 10 Fagan, Timothy P          17 COND-MR                55.10      55.79        
                  27.19       55.79 (28.60)                                        
 11 Kirsis, Janis V           16 COND-MR                55.23      56.00        
                  27.44       56.00 (28.56)                                        
 12 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR                55.25      56.30        
                  27.46       56.30 (28.84)                                        
 13 Chamak, Josh M            17 COND-MR                54.59      56.53        
                  27.42       56.53 (29.11)                                        
 14 Bergin, Kyle J            16 Unattached-MR          54.96      56.71        
                  27.20       56.71 (29.51)                                        
 15 Ganguli, Nilesh           16 Express Swimming-MR    56.39      56.87        
                  27.63       56.87 (29.24)                                        
 16 Eng, Alec J               16 Express Swimming-MR    58.71      57.59        
                  28.15       57.59 (29.44)                                        
 17 O'Sullivan, Oisin         15 SSC-MR                 58.14      57.60        
                  27.92       57.60 (29.68)                                        
 18 Dong, Ethan S             15 Express Swimming-MR    57.02      57.90        
                  27.84       57.90 (30.06)                                        
 19 Santana, Jose R           17 LBA-MR                 56.59      57.92        
                  28.37       57.92 (29.55)                                        
 20 Stolarski, Andrew K       16 COND-MR                58.39      59.01        
                  29.02       59.01 (29.99)                                        
 21 Hwang, Colin              15 Unattached-MR          59.95      59.35        
                  28.99       59.35 (30.36)                                        
 22 Klingel, Dean M           16 IA-MR                  59.58      59.50        
                  28.87       59.50 (30.63)                                        
 23 Dowd, Mike R              15 CSDC-MR                59.29      59.80        
                  28.67       59.80 (31.13)                                        
 24 Liu, Joshua A             16 Unattached-MR          59.00      59.99        
                  29.53       59.99 (30.46)                                        
 25 Basak, Ronshekhar         16 Unattached-MR          59.94    1:00.22        
                  29.58     1:00.22 (30.64)                                        
 26 Hsieh, Dylan              17 Express Swimming-MR    56.01    1:00.42        
                  28.72     1:00.42 (31.70)                                        
 26 Lawson, Ryan F            17 COND-MR              1:00.92    1:00.42        
                  29.58     1:00.42 (30.84)                                        
 28 Sansiviero, Burke C       17 Express Swimming-MR  1:00.47    1:00.66        
                  29.86     1:00.66 (30.80)                                        
 29 Kanaley, Tim S            17 IA-MR                  59.20    1:01.00        
                  29.57     1:01.00 (31.43)                                        
 30 Cornish, Kyle F           15 LBA-MR               1:00.99    1:01.04        
                  29.61     1:01.04 (31.43)                                        
 31 Ciriaco, Zachary          16 Express Swimming-MR  1:00.05    1:01.05        
                  29.77     1:01.05 (31.28)                                        
 32 Liberato, Andrew          16 IA-MR                1:00.18    1:01.13        
                  29.45     1:01.13 (31.68)                                        
 33 Griffin, Trevor T         15 Express Swimming-MR    59.89    1:01.54        
                  29.86     1:01.54 (31.68)                                        
 34 Naughton, Liam A          15 COND-MR                59.97    1:01.74        
                  30.13     1:01.74 (31.61)                                        
 35 Cornish, Danny J          14 LBA-MR               1:04.67    1:02.07        
                  30.04     1:02.07 (32.03)                                        
 36 Murray, Ryan R            15 Express Swimming-MR    58.99    1:02.35        
                  30.88     1:02.35 (31.47)                                        
 37 OH, Daniel                15 Express Swimming-MR  1:02.22    1:02.36        
                  29.89     1:02.36 (32.47)                                        
 38 Kapinos, Arthur           13 Express Swimming-MR  1:07.65    1:02.96        
                  30.72     1:02.96 (32.24)                                        
 39 Davis, Avery J            15 SSC-MR               1:04.35    1:03.66        
                  31.47     1:03.66 (32.19)                                        
 40 Chen, Wellington H        15 Express Swimming-MR  1:03.11    1:03.89        
                  31.16     1:03.89 (32.73)                                        
 41 Ramon, Freddy             13 LBA-MR               1:03.85    1:04.12        
                  30.86     1:04.12 (33.26)                                        
 41 Yam, Cody J               16 Express Swimming-MR  1:04.57    1:04.12        
                  30.76     1:04.12 (33.36)                                        
 43 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               1:05.84    1:04.36        
                  31.38     1:04.36 (32.98)                                        
 44 Ortiz, Christian G        15 CSDC-MR              1:06.47    1:04.55        
                  31.40     1:04.55 (33.15)                                        
 45 Merone, Matt F            15 COND-MR              1:05.75    1:04.61        
                  31.37     1:04.61 (33.24)                                        
 46 Horen, Nicholas L         15 LBA-MR               1:13.05    1:04.63        
                  32.30     1:04.63 (32.33)                                        
 47 Fonseca, Casey            14 WISC-MR              1:05.67    1:05.02        
                  32.26     1:05.02 (32.76)                                        
 48 Guariglia, Andrew M       16 Express Swimming-MR  1:07.98    1:05.71        
                  31.59     1:05.71 (34.12)                                        
 49 Connors, Ryan             16 Express Swimming-MR  1:10.78    1:06.20        
                  32.68     1:06.20 (33.52)                                        
 50 Finnerty, William K       15 COND-MR              1:09.81    1:06.38        
                  32.63     1:06.38 (33.75)                                        
 51 Gaspard, Chad A           15 Express Swimming-MR  1:10.41    1:06.44        
                  32.70     1:06.44 (33.74)                                        
 52 Jardeleza, Gerard         15 WISC-MR              1:08.22    1:06.50        
                  32.39     1:06.50 (34.11)                                        
 53 Howard, Christian J       16 Express Swimming-MR  1:07.45    1:06.51        
                  31.74     1:06.51 (34.77)                                        
 54 Harris, Luke J            17 WISC-MR              1:05.26    1:06.73        
                  32.08     1:06.73 (34.65)                                        
 55 Quick, Kamari J           16 Express Swimming-MR       NT    1:07.41        
                  33.11     1:07.41 (34.30)                                        
 56 Baldassare, Zachary L     15 FA-MR                1:07.70    1:07.73        
                  32.87     1:07.73 (34.86)                                        
 57 Hafen, Max B              17 Express Swimming-MR  1:13.21    1:07.90        
                  32.67     1:07.90 (35.23)                                        
 58 Chu, Princeton            15 GATE-MR              1:07.46    1:08.26        
                  33.34     1:08.26 (34.92)                                        
 59 Gurevich, Brendan         16 Express Swimming-MR  1:09.55    1:08.66        
                  33.11     1:08.66 (35.55)                                        
 60 Destina, Jodhel           17 CSDC-MR                   NT    1:08.85        
                  33.40     1:08.85 (35.45)                                        
 61 Souidi, Samir M           13 LBA-MR               1:10.28    1:08.86        
                  33.83     1:08.86 (35.03)                                        
 62 Tyka, Philip              15 GATE-MR              1:10.11    1:09.19        
                  34.33     1:09.19 (34.86)                                        
 63 Walter, Brendan E         16 Express Swimming-MR  1:15.33    1:11.97        
                  34.73     1:11.97 (37.24)                                        
 64 Quinn, Louis              16 COND-MR              1:15.00    1:12.63        
                  36.08     1:12.63 (36.55)                                        
 65 Zabatta, Matthew J        17 FA-MR                1:12.02    1:13.54        
                  35.30     1:13.54 (38.24)                                        
 66 Levy, Nien N              13 COND-MR              1:28.76    1:13.55        
                  34.76     1:13.55 (38.79)                                        
 67 Glovinsky, Hunter M       17 SSC-MR               1:14.06    1:14.97        
                  37.79     1:14.97 (37.18)                                        
 68 Weber, William J          13 Express Swimming-MR  1:17.64    1:15.26        
                  36.55     1:15.26 (38.71)                                        
 69 Zhang, David A            13 GATE-MR              1:29.40    1:15.38        
                  35.99     1:15.38 (39.39)                                        
 70 Ragland, Kenazz K         15 GATE-MR              1:22.00    1:16.09        
                  37.84     1:16.09 (38.25)                                        
 71 Pinkhasov, David          15 Aquaflames-MR             NT    1:18.02        
                  37.69     1:18.02 (40.33)                                        
 72 Bialik, Richie G          17 COND-MR              1:22.21    1:18.53        
                  37.95     1:18.53 (40.58)                                        
 73 Bast, Michael             15 Aquaflames-MR        1:21.52    1:18.81        
                  38.50     1:18.81 (40.31)                                        
 74 Tafe, John D              15 CSDC-MR              1:10.34    1:20.17        
                  38.28     1:20.17 (41.89)                                        
 75 Desmond, Connor A         15 Express Swimming-MR  1:20.28    1:21.56        
                  37.84     1:21.56 (43.72)                                        
 76 Walter, Matthew           14 Express Swimming-MR  1:28.00    1:23.56        
                  40.80     1:23.56 (42.76)                                        
 77 Kotch, Sean               15 SSC-MR               1:30.00    1:25.08        
                  42.14     1:25.08 (42.94)                                        
 78 Prokopiou, Alex           12 CSDC-MR              1:26.56    1:25.40        
                  41.23     1:25.40 (44.17)                                        
 79 Acuna, Mickoy G           15 GATE-MR              1:22.00    1:35.98        
                  46.25     1:35.98 (49.73)                                        
 80 Zheng, Robert             16 Express Swimming-MR  1:45.01    1:37.99        
                  46.32     1:37.99 (51.67)                                        
 -- Cooper, Brandon           11 SSC-MR               1:40.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  43.89          DQ (46.18)                                        
 
Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daly, Michael C           17 COND-MR              1:48.58    1:53.13        
                  26.60       55.23 (28.63)     1:24.47 (29.24)     1:53.13 (28.66)
  2 Fargo, Jordan K           17 Express Swimming-MR  1:55.07    1:57.10        
                  27.87       56.65 (28.78)     1:26.53 (29.88)     1:57.10 (30.57)
  3 Newmark, Jake Q           15 Express Swimming-MR  1:57.22    1:57.89        
                  27.72       57.43 (29.71)     1:27.84 (30.41)     1:57.89 (30.05)
  4 Kalletta, George E        17 IA-MR                1:52.92    1:58.65        
                  28.28       58.54 (30.26)     1:28.88 (30.34)     1:58.65 (29.77)
  5 Broderick, Thomas G       16 Express Swimming-MR  1:59.91    1:59.51        
                  28.48       58.80 (30.32)     1:29.54 (30.74)     1:59.51 (29.97)
  6 Kirsis, Janis V           16 COND-MR              1:59.36    2:00.50        
                  28.02       57.75 (29.73)     1:29.16 (31.41)     2:00.50 (31.34)
  7 Owens, Mark               15 SSC-MR               1:57.74    2:00.94        
                  27.88       58.32 (30.44)     1:29.63 (31.31)     2:00.94 (31.31)
  8 Fagan, Timothy P          17 COND-MR              2:00.86    2:02.70        
                  28.82       59.46 (30.64)     1:31.17 (31.71)     2:02.70 (31.53)
  9 Ganguli, Nilesh           16 Express Swimming-MR  2:06.44    2:03.30        
                  29.20     1:00.59 (31.39)     1:32.42 (31.83)     2:03.30 (30.88)
  9 Walsh, Patrick C          14 Express Swimming-MR  2:00.86    2:03.30        
                  29.31     1:00.26 (30.95)     1:32.43 (32.17)     2:03.30 (30.87)
 11 O'Sullivan, Oisin         15 SSC-MR               2:07.73    2:06.23        
                  29.27     1:01.16 (31.89)     1:34.12 (32.96)     2:06.23 (32.11)
 12 Eng, Alec J               16 Express Swimming-MR  2:08.17    2:06.67        
                  30.06     1:02.42 (32.36)     1:34.48 (32.06)     2:06.67 (32.19)
 13 Dowd, Mike R              15 CSDC-MR              2:13.16    2:07.18        
                  29.91     1:01.91 (32.00)     1:34.77 (32.86)     2:07.18 (32.41)
 14 Ciriaco, Zachary          16 Express Swimming-MR  2:05.74    2:07.34        
                  29.98     1:01.87 (31.89)     1:34.62 (32.75)     2:07.34 (32.72)
 15 Chang, Matthew            13 Express Swimming-MR  2:14.05    2:08.68        
                  30.91     1:03.58 (32.67)     1:36.55 (32.97)     2:08.68 (32.13)
 16 Dong, Ethan S             15 Express Swimming-MR  2:04.02    2:08.85        
                  30.30     1:02.67 (32.37)     1:35.99 (33.32)     2:08.85 (32.86)
 17 Lawson, Ryan F            17 COND-MR              2:01.08    2:09.05        
                  29.97     1:02.47 (32.50)     1:36.25 (33.78)     2:09.05 (32.80)
 18 Klingel, Dean M           16 IA-MR                2:11.38    2:09.45        
                  29.97     1:02.29 (32.32)     1:35.78 (33.49)     2:09.45 (33.67)
 19 Liberato, Andrew          16 IA-MR                2:06.01    2:10.67        
                  30.59     1:03.70 (33.11)     1:37.39 (33.69)     2:10.67 (33.28)
 20 Liu, Joshua A             16 Unattached-MR        2:09.26    2:11.18        
                  30.88     1:03.93 (33.05)     1:37.74 (33.81)     2:11.18 (33.44)
 21 Kanaley, Tim S            17 IA-MR                2:08.30    2:11.70        
                  30.58     1:03.47 (32.89)     1:37.52 (34.05)     2:11.70 (34.18)
 22 White, Devin H            17 IA-MR                2:14.07    2:15.02        
                  30.96     1:05.37 (34.41)     1:40.44 (35.07)     2:15.02 (34.58)
 23 Ramon, Freddy             13 LBA-MR               2:25.00    2:18.40        
                  32.95     1:07.98 (35.03)     1:43.43 (35.45)     2:18.40 (34.97)
 24 Naughton, Liam A          15 COND-MR              2:07.28    2:18.95        
                  32.28     1:07.30 (35.02)     1:43.88 (36.58)     2:18.95 (35.07)
 25 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               2:23.40    2:19.01        
                  33.29     1:08.31 (35.02)     1:44.57 (36.26)     2:19.01 (34.44)
 26 Tan, Winston              14 GATE-MR              2:33.10    2:22.94        
                  33.84     1:09.51 (35.67)     1:46.51 (37.00)     2:22.94 (36.43)
 27 Guariglia, Andrew M       16 Express Swimming-MR  2:28.91    2:26.73        
                  33.72     1:11.31 (37.59)     1:48.80 (37.49)     2:26.73 (37.93)
 28 Walter, Brendan E         16 Express Swimming-MR  2:41.30    2:31.26        
                  35.73     1:13.25 (37.52)     1:52.49 (39.24)     2:31.26 (38.77)
 29 Makhanbetov, Yerlan       15 Express Swimming-MR  2:20.99    2:31.60        
                  35.61     1:12.98 (37.37)     1:52.22 (39.24)     2:31.60 (39.38)
 30 Hafen, Max B              17 Express Swimming-MR  2:25.43    2:32.88        
                  35.15     1:13.92 (38.77)     1:53.94 (40.02)     2:32.88 (38.94)
 31 Daidone, Marco A          15 IA-MR                2:35.33    2:34.42        
                  34.26     1:12.56 (38.30)     1:54.12 (41.56)     2:34.42 (40.30)
 32 Bialik, Richie G          17 COND-MR              2:49.56    2:44.17        
                  38.03     1:19.67 (41.64)     2:02.03 (42.36)     2:44.17 (42.14)
 33 Desmond, Connor A         15 Express Swimming-MR  2:51.73    2:48.76        
                  38.78     1:21.06 (42.28)     2:05.56 (44.50)     2:48.76 (43.20)
 34 Walter, Matthew           14 Express Swimming-MR       NT    2:55.01        
                  40.01     1:24.34 (44.33)     2:09.98 (45.64)     2:55.01 (45.03)
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Protano, John             16 Express Swimming-MR  1:01.21    1:01.27        
                  28.97     1:01.27 (32.30)                                        
  2 Liu, Ian                  15 Unattached-MR          57.54    1:01.81        
                  29.30     1:01.81 (32.51)                                        
  3 Whang, Justin             14 Express Swimming-MR  1:01.70    1:01.84        
                  29.50     1:01.84 (32.34)                                        
  4 Tucker, Chandler J        16 Express Swimming-MR  1:00.76    1:02.61        
                  29.68     1:02.61 (32.93)                                        
  5 Kirsis, Janis V           16 COND-MR              1:02.66    1:02.80        
                  29.76     1:02.80 (33.04)                                        
  6 Sansiviero, Burke C       17 Express Swimming-MR  1:01.27    1:03.44        
                  30.09     1:03.44 (33.35)                                        
  7 Aroesty, Ryan S           16 Express Swimming-MR  1:02.58    1:04.11        
                  29.96     1:04.11 (34.15)                                        
  8 Dong, Ethan S             15 Express Swimming-MR  1:04.84    1:04.21        
                  29.75     1:04.21 (34.46)                                        
  9 O'Sullivan, Oisin         15 SSC-MR               1:06.49    1:05.10        
                  30.72     1:05.10 (34.38)                                        
 10 Hsieh, Dylan              17 Express Swimming-MR  1:03.13    1:05.22        
                  31.16     1:05.22 (34.06)                                        
 11 Basak, Ronshekhar         16 Unattached-MR        1:05.26    1:05.45        
                  30.63     1:05.45 (34.82)                                        
 12 Liu, Joshua A             16 Unattached-MR        1:07.54    1:06.12        
                  31.46     1:06.12 (34.66)                                        
 13 Gribulis, Zachary M       15 FA-MR                1:07.97    1:07.78        
                  31.66     1:07.78 (36.12)                                        
 14 Stolarski, Andrew K       16 COND-MR              1:03.59    1:07.83        
                  31.79     1:07.83 (36.04)                                        
 15 Davis, Avery J            15 SSC-MR               1:08.44    1:08.12        
                  32.01     1:08.12 (36.11)                                        
 16 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR              1:09.21    1:09.61        
                  32.49     1:09.61 (37.12)                                        
 17 Merone, Matt F            15 COND-MR              1:09.16    1:09.67        
                  32.72     1:09.67 (36.95)                                        
 18 Chen, Wellington H        15 Express Swimming-MR  1:07.79    1:09.68        
                  32.77     1:09.68 (36.91)                                        
 19 Griffin, Trevor T         15 Express Swimming-MR  1:08.90    1:09.88        
                  32.32     1:09.88 (37.56)                                        
 20 Yam, Cody J               16 Express Swimming-MR  1:10.50    1:11.25        
                  33.27     1:11.25 (37.98)                                        
 21 OH, Daniel                15 Express Swimming-MR  1:12.30    1:11.44        
                  33.03     1:11.44 (38.41)                                        
 22 Loos, Tommy J             17 CSDC-MR              1:08.18    1:11.69        
                  33.09     1:11.69 (38.60)                                        
 23 Dwyer, Michael C          15 COND-MR              1:08.18    1:11.73        
                  33.45     1:11.73 (38.28)                                        
 24 Hwang, Tyler              16 Express Swimming-MR       NT    1:12.89        
                  33.84     1:12.89 (39.05)                                        
 25 Hafen, Max B              17 Express Swimming-MR  1:15.73    1:12.95        
                  33.37     1:12.95 (39.58)                                        
 26 Cornish, Danny J          14 LBA-MR               1:12.18    1:13.36        
                  33.81     1:13.36 (39.55)                                        
 27 Hwang, Colin              15 Unattached-MR             NT    1:13.37        
                  34.55     1:13.37 (38.82)                                        
 28 Chu, Princeton            15 GATE-MR              1:12.89    1:13.64        
                  35.02     1:13.64 (38.62)                                        
 29 Fonseca, Casey            14 WISC-MR              1:13.46    1:13.73        
                  34.94     1:13.73 (38.79)                                        
 30 Harris, Luke J            17 WISC-MR              1:13.07    1:13.84        
                  34.01     1:13.84 (39.83)                                        
 31 Dunn, Christopher J       17 SSC-MR               1:17.45    1:14.96        
                  35.53     1:14.96 (39.43)                                        
 32 Guariglia, Andrew M       16 Express Swimming-MR  1:16.04    1:15.32        
                  35.78     1:15.32 (39.54)                                        
 33 Jardeleza, Gerard         15 WISC-MR              1:16.03    1:16.17        
                  35.72     1:16.17 (40.45)                                        
 34 Zabatta, Matthew J        17 FA-MR                1:16.09    1:17.28        
                  36.85     1:17.28 (40.43)                                        
 35 Gurevich, Brendan         16 Express Swimming-MR  1:15.12    1:17.29        
                  37.15     1:17.29 (40.14)                                        
 36 Destina, Jodhel           17 CSDC-MR              1:17.55    1:17.90        
                  37.04     1:17.90 (40.86)                                        
 37 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               1:19.71    1:18.22        
                  37.35     1:18.22 (40.87)                                        
 38 Ramon, Freddy             13 LBA-MR               1:21.68    1:18.23        
                  36.66     1:18.23 (41.57)                                        
 39 Tan, Winston              14 GATE-MR              1:32.15    1:18.25        
                  37.30     1:18.25 (40.95)                                        
 40 Finnerty, William K       15 COND-MR              1:19.80    1:19.60        
                  38.08     1:19.60 (41.52)                                        
 41 Ortiz, Christian G        15 CSDC-MR              1:32.66    1:20.21        
                  37.68     1:20.21 (42.53)                                        
 42 Hulyalkar, Anup           15 Express Swimming-MR       NT    1:20.84        
                  38.56     1:20.84 (42.28)                                        
 43 Sheinberg, Ryan P         15 Express Swimming-MR  1:17.58    1:20.88        
                  38.37     1:20.88 (42.51)                                        
 44 Lin, Ivan                 15 GATE-MR              1:21.03    1:21.30        
                  39.34     1:21.30 (41.96)                                        
 45 Howard, Christian J       16 Express Swimming-MR  1:20.22    1:23.80        
                  39.12     1:23.80 (44.68)                                        
 46 Desmond, Connor A         15 Express Swimming-MR  1:22.14    1:24.22        
                  39.80     1:24.22 (44.42)                                        
 47 Hourani, Luke             16 Express Swimming-MR  1:23.61    1:24.24        
                  40.60     1:24.24 (43.64)                                        
 48 Liang, Calvin             16 Swim Tech-MR              NT    1:25.27        
                  37.96     1:25.27 (47.31)                                        
 49 Arianas, George P         15 Express Swimming-MR  1:25.01    1:26.62        
                  42.25     1:26.62 (44.37)                                        
 50 Ragland, Kenazz K         15 GATE-MR              1:33.00    1:29.51        
                  41.96     1:29.51 (47.55)                                        
 51 Levy, Nien N              13 COND-MR              1:33.13    1:29.72        
                  41.85     1:29.72 (47.87)                                        
 52 Zheng, Robert             16 Express Swimming-MR  1:32.11    1:36.40        
                  44.33     1:36.40 (52.07)                                        
 53 Bialik, Richie G          17 COND-MR              1:45.03    1:40.55        
                  45.81     1:40.55 (54.74)                                        
 
Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Justin             14 Express Swimming-MR  2:15.14    2:10.85        
                  30.38     1:04.15 (33.77)     1:38.01 (33.86)     2:10.85 (32.84)
  2 Liu, Ian                  15 Unattached-MR        2:05.48    2:10.96        
                  30.45     1:03.62 (33.17)     1:37.21 (33.59)     2:10.96 (33.75)
  3 Protano, John             16 Express Swimming-MR  2:16.09    2:11.63        
                  29.71     1:03.20 (33.49)     1:37.95 (34.75)     2:11.63 (33.68)
  4 Watson, Anthony C         15 Express Swimming-MR  2:20.92    2:15.28        
                  30.45     1:05.02 (34.57)     1:40.50 (35.48)     2:15.28 (34.78)
  5 Tucker, Chandler J        16 Express Swimming-MR  2:15.44    2:16.19        
                  31.04     1:05.87 (34.83)     1:40.82 (34.95)     2:16.19 (35.37)
  6 Kirsis, Janis V           16 COND-MR              2:22.00    2:17.43        
                  30.71     1:05.74 (35.03)     1:41.70 (35.96)     2:17.43 (35.73)
  7 Sansiviero, Burke C       17 Express Swimming-MR  2:12.77    2:19.13        
                  31.27     1:06.20 (34.93)     1:42.16 (35.96)     2:19.13 (36.97)
  8 Kalletta, George E        17 IA-MR                2:18.26    2:19.24        
                  30.97     1:06.35 (35.38)     1:43.04 (36.69)     2:19.24 (36.20)
  9 Hsieh, Dylan              17 Express Swimming-MR  2:17.75    2:20.15        
                  31.97     1:07.35 (35.38)     1:43.26 (35.91)     2:20.15 (36.89)
 10 O'Sullivan, Oisin         15 SSC-MR               2:22.42    2:22.35        
                  31.88     1:08.41 (36.53)     1:45.51 (37.10)     2:22.35 (36.84)
 11 Owens, Mark               15 SSC-MR               2:20.97    2:24.70        
                  31.54     1:08.24 (36.70)     1:46.63 (38.39)     2:24.70 (38.07)
 12 Liu, Joshua A             16 Unattached-MR        2:23.75    2:25.49        
                  32.52     1:09.38 (36.86)     1:46.97 (37.59)     2:25.49 (38.52)
 13 Dong, Ethan S             15 Express Swimming-MR  2:28.98    2:27.64        
                  32.31     1:09.87 (37.56)     1:49.03 (39.16)     2:27.64 (38.61)
 14 Davis, Avery J            15 SSC-MR               2:33.90    2:30.26        
                  32.55     1:09.66 (37.11)     1:48.93 (39.27)     2:30.26 (41.33)
 15 Chen, Wellington H        15 Express Swimming-MR  2:32.64    2:31.77        
                  33.69     1:12.81 (39.12)     1:52.70 (39.89)     2:31.77 (39.07)
 16 Ormond, Garrett E         15 IA-MR                2:47.07    2:33.80        
                  34.44     1:14.29 (39.85)     1:53.97 (39.68)     2:33.80 (39.83)
 17 Naughton, Liam A          15 COND-MR              2:31.82    2:33.83        
                  35.92     1:15.81 (39.89)     1:55.28 (39.47)     2:33.83 (38.55)
 18 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR              2:28.94    2:34.47        
                  34.10     1:12.90 (38.80)     1:53.65 (40.75)     2:34.47 (40.82)
 19 Griffin, Trevor T         15 Express Swimming-MR  2:34.30    2:34.71        
                  33.62     1:12.59 (38.97)     1:53.39 (40.80)     2:34.71 (41.32)
 20 Cornish, Danny J          14 LBA-MR               2:38.66    2:36.37        
                  33.94     1:13.65 (39.71)     1:55.18 (41.53)     2:36.37 (41.19)
 21 Yam, Cody J               16 Express Swimming-MR  2:38.70    2:37.63        
                  34.75     1:13.94 (39.19)     1:54.83 (40.89)     2:37.63 (42.80)
 22 Sheinberg, Ryan P         15 Express Swimming-MR  2:44.97    2:42.34        
                  38.30     1:18.91 (40.61)     2:01.72 (42.81)     2:42.34 (40.62)
 23 Jardeleza, Gerard         15 WISC-MR              2:51.22    2:43.66        
                  35.94     1:18.67 (42.73)     2:01.15 (42.48)     2:43.66 (42.51)
 24 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               2:57.34    2:44.63        
                  36.77     1:19.45 (42.68)     2:02.04 (42.59)     2:44.63 (42.59)
 25 Guariglia, Andrew M       16 Express Swimming-MR  2:41.36    2:45.12        
                  37.77     1:19.49 (41.72)     2:02.07 (42.58)     2:45.12 (43.05)
 26 Leuly, Shane C            15 IA-MR                2:47.09    2:46.85        
                  36.56     1:18.78 (42.22)     2:03.09 (44.31)     2:46.85 (43.76)
 27 Murray, Ryan R            15 Express Swimming-MR  2:58.27    2:48.18        
                  37.65     1:19.89 (42.24)     2:04.00 (44.11)     2:48.18 (44.18)
 28 Makhanbetov, Yerlan       15 Express Swimming-MR  2:58.76    2:49.19        
                  37.78     1:19.58 (41.80)     2:03.87 (44.29)     2:49.19 (45.32)
 29 Ramon, Freddy             13 LBA-MR               3:09.33    2:51.39        
                  38.38     1:22.43 (44.05)     2:07.23 (44.80)     2:51.39 (44.16)
 30 Gurevich, Brendan         16 Express Swimming-MR  2:51.40    2:51.56        
                  39.19     1:21.76 (42.57)     2:08.37 (46.61)     2:51.56 (43.19)
 31 Zhang, David A            13 GATE-MR              2:55.39    2:51.59        
                  39.60     1:23.22 (43.62)     2:08.65 (45.43)     2:51.59 (42.94)
 32 Gaspard, Chad A           15 Express Swimming-MR  2:55.14    2:55.07        
                  38.91     1:23.88 (44.97)     2:10.77 (46.89)     2:55.07 (44.30)
 33 Hulyalkar, Anup           15 Express Swimming-MR  2:50.01    2:57.41        
                  40.01     1:25.13 (45.12)     2:10.99 (45.86)     2:57.41 (46.42)
 34 Tafe, John D              15 CSDC-MR              2:46.21    3:01.55        
                  40.15     1:28.37 (48.22)     2:15.74 (47.37)     3:01.55 (45.81)
 35 Desmond, Connor A         15 Express Swimming-MR  3:03.42    3:02.10        
                  39.44     1:24.98 (45.54)     2:12.65 (47.67)     3:02.10 (49.45)
 36 Kotch, Sean               15 SSC-MR               3:00.00    3:16.71        
                  43.68     1:34.41 (50.73)     2:26.16 (51.75)     3:16.71 (50.55)
 37 Cooper, Brandon           11 SSC-MR               4:00.00    3:33.16        
                  47.43     1:40.66 (53.23)     2:37.76 (57.10)     3:33.16 (55.40)
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aroesty, Ryan S           16 Express Swimming-MR    52.35      52.80        
                  25.01       52.80 (27.79)                                        
  2 Dwyer, Jimmy C            17 COND-MR                52.98      53.46        
                  25.41       53.46 (28.05)                                        
  3 Kalletta, George E        17 IA-MR                  51.38      53.63        
                  25.11       53.63 (28.52)                                        
  4 Newmark, Jake Q           15 Express Swimming-MR    54.96      53.74        
                  25.35       53.74 (28.39)                                        
  5 Bergin, Kyle J            16 Unattached-MR          54.62      54.29        
                  25.36       54.29 (28.93)                                        
  6 Whang, Justin             14 Express Swimming-MR    55.17      54.51        
                  26.02       54.51 (28.49)                                        
  7 Hsieh, Dylan              17 Express Swimming-MR    54.47      55.06        
                  25.89       55.06 (29.17)                                        
  8 Giardinelli, Josh R       16 Express Swimming-MR    53.15      55.22        
                  25.92       55.22 (29.30)                                        
  9 Hwang, Colin              15 Unattached-MR          55.41      55.52        
                  26.05       55.52 (29.47)                                        
 10 Kirsis, Janis V           16 COND-MR                54.76      55.70        
                  25.83       55.70 (29.87)                                        
 11 Liu, Ian                  15 Unattached-MR          54.94      55.86        
                  26.30       55.86 (29.56)                                        
 12 Ganguli, Nilesh           16 Express Swimming-MR    56.48      56.27        
                  26.35       56.27 (29.92)                                        
 13 Cornish, Kyle F           15 LBA-MR                 57.16      56.84        
                  26.43       56.84 (30.41)                                        
 14 Fagan, Timothy P          17 COND-MR                53.87      57.51        
                  26.67       57.51 (30.84)                                        
 15 Davis, Avery J            15 SSC-MR                 59.11      57.65        
                  28.09       57.65 (29.56)                                        
 16 Eng, Alec J               16 Express Swimming-MR    58.01      57.70        
                  26.84       57.70 (30.86)                                        
 17 Weber, Christopher R      15 Express Swimming-MR    59.19      58.16        
                  26.93       58.16 (31.23)                                        
 18 Dwyer, Michael C          15 COND-MR                58.21      58.38        
                  26.93       58.38 (31.45)                                        
 19 Hwang, Tyler              16 Express Swimming-MR       NT      58.83        
                  26.69       58.83 (32.14)                                        
 20 Stolarski, Andrew K       16 COND-MR                56.73      58.91        
                  27.78       58.91 (31.13)                                        
 21 Broderick, Thomas G       16 Express Swimming-MR    59.99      59.06        
                  27.86       59.06 (31.20)                                        
 22 OH, Daniel                15 Express Swimming-MR    59.74      59.47        
                  27.81       59.47 (31.66)                                        
 23 Bonney, Ethan J           17 LBA-MR               1:00.37      59.49        
                  27.96       59.49 (31.53)                                        
 24 Fonseca, Casey            14 WISC-MR              1:01.93      59.55        
                  28.13       59.55 (31.42)                                        
 25 Griffin, Trevor T         15 Express Swimming-MR    58.37      59.58        
                  27.69       59.58 (31.89)                                        
 26 Merone, Matt F            15 COND-MR              1:02.46      59.73        
                  27.23       59.73 (32.50)                                        
 27 Ciriaco, Zachary          16 Express Swimming-MR    59.77      59.85        
                  28.20       59.85 (31.65)                                        
 28 Kinkel, Billy G           17 GATE-MR                58.07    1:00.23        
                  27.50     1:00.23 (32.73)                                        
 29 Kanaley, Tim S            17 IA-MR                1:00.49    1:00.25        
                  27.93     1:00.25 (32.32)                                        
 30 Engel, Ryan               15 IA-MR                1:01.46    1:00.40        
                  28.94     1:00.40 (31.46)                                        
 31 Cornish, Danny J          14 LBA-MR               1:03.67    1:00.56        
                  27.96     1:00.56 (32.60)                                        
 32 Isles, Ajani              15 Silver Streaks-MR    1:01.53    1:01.03        
                  28.06     1:01.03 (32.97)                                        
 33 Loos, Tommy J             17 CSDC-MR              1:02.40    1:01.14        
                  26.80     1:01.14 (34.34)                                        
 34 Colascione, Jonny M       16 IA-MR                1:01.23    1:01.27        
                  29.59     1:01.27 (31.68)                                        
 35 Klingel, Dean M           16 IA-MR                1:01.10    1:01.37        
                  28.62     1:01.37 (32.75)                                        
 36 Sansiviero, Burke C       17 Express Swimming-MR  1:03.37    1:01.43        
                  29.02     1:01.43 (32.41)                                        
 37 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               1:02.28    1:02.58        
                  28.89     1:02.58 (33.69)                                        
 38 Liberato, Andrew          16 IA-MR                1:03.09    1:02.78        
                  29.03     1:02.78 (33.75)                                        
 39 Dowd, Mike R              15 CSDC-MR              1:02.55    1:02.86        
                  28.42     1:02.86 (34.44)                                        
 40 Ramon, Freddy             13 LBA-MR               1:03.44    1:03.19        
                  29.43     1:03.19 (33.76)                                        
 41 Destina, Jodhel           17 CSDC-MR                   NT    1:03.33        
                  27.51     1:03.33 (35.82)                                        
 42 Sheinberg, Ryan P         15 Express Swimming-MR  1:04.05    1:03.41        
                  29.84     1:03.41 (33.57)                                        
 43 Leuly, Shane C            15 IA-MR                1:04.28    1:03.65        
                  29.59     1:03.65 (34.06)                                        
 44 Ormond, Garrett E         15 IA-MR                1:09.09    1:03.75        
                  29.92     1:03.75 (33.83)                                        
 45 Li, Eric                  17 Express Swimming-MR       NT    1:03.95        
                  30.91     1:03.95 (33.04)                                        
 46 Jardeleza, Gerard         15 WISC-MR              1:03.44    1:03.96        
                  30.05     1:03.96 (33.91)                                        
 47 LaDue, Ryan               15 IA-MR                1:04.32    1:04.01        
                  29.97     1:04.01 (34.04)                                        
 48 Gurevich, Brendan         16 Express Swimming-MR  1:07.41    1:05.06        
                  30.11     1:05.06 (34.95)                                        
 49 Ortiz, Christian G        15 CSDC-MR              1:07.28    1:05.39        
                  30.43     1:05.39 (34.96)                                        
 50 Finnerty, William K       15 COND-MR              1:07.90    1:05.61        
                  30.27     1:05.61 (35.34)                                        
 51 Chen, Wellington H        15 Express Swimming-MR  1:06.35    1:05.82        
                  29.43     1:05.82 (36.39)                                        
 52 Chu, Princeton            15 GATE-MR              1:08.10    1:06.34        
                  31.01     1:06.34 (35.33)                                        
 53 Zabatta, Matthew J        17 FA-MR                1:03.97    1:06.67        
                  30.60     1:06.67 (36.07)                                        
 54 Wilson, Elijah A          15 WISC-MR              1:10.25    1:07.00        
                  31.19     1:07.00 (35.81)                                        
 55 Yam, Cody J               16 Express Swimming-MR  1:11.30    1:07.37        
                  30.70     1:07.37 (36.67)                                        
 56 Dunn, Christopher J       17 SSC-MR               1:10.92    1:08.26        
                  29.67     1:08.26 (38.59)                                        
 57 Howard, Christian J       16 Express Swimming-MR  1:10.30    1:08.41        
                  30.90     1:08.41 (37.51)                                        
 58 Levy, Nien N              13 COND-MR              1:13.66    1:11.50        
                  32.25     1:11.50 (39.25)                                        
 59 Walter, Brendan E         16 Express Swimming-MR  1:17.32    1:11.57        
                  33.33     1:11.57 (38.24)                                        
 60 Ragland, Kenazz K         15 GATE-MR              1:29.00    1:14.55        
                  31.66     1:14.55 (42.89)                                        
 61 Daidone, Marco A          15 IA-MR                1:22.59    1:20.38        
                  36.86     1:20.38 (43.52)                                        
 
Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daly, Michael C           17 COND-MR              1:53.08    1:52.80        
                  25.32       53.90 (28.58)     1:23.17 (29.27)     1:52.80 (29.63)
  2 Aroesty, Ryan S           16 Express Swimming-MR  1:55.48    1:55.42        
                  25.62       54.64 (29.02)     1:24.57 (29.93)     1:55.42 (30.85)
  3 Chang, Michael            16 Express Swimming-MR  2:01.62    1:57.36        
                  26.43       56.01 (29.58)     1:26.47 (30.46)     1:57.36 (30.89)
  4 Kalletta, George E        17 IA-MR                1:53.65    1:59.04        
                  26.42       56.48 (30.06)     1:27.59 (31.11)     1:59.04 (31.45)
  5 Giardinelli, Josh R       16 Express Swimming-MR  1:57.00    1:59.53        
                  26.76       56.95 (30.19)     1:28.10 (31.15)     1:59.53 (31.43)
  6 Liu, Ian                  15 Unattached-MR        1:58.34    2:01.56        
                  26.99       57.51 (30.52)     1:29.63 (32.12)     2:01.56 (31.93)
  7 Dwyer, Jimmy C            17 COND-MR              1:57.44    2:01.93        
                  27.30       58.19 (30.89)     1:30.26 (32.07)     2:01.93 (31.67)
  8 Ganguli, Nilesh           16 Express Swimming-MR  2:06.18    2:05.42        
                  27.11       58.17 (31.06)     1:31.14 (32.97)     2:05.42 (34.28)
  9 Owens, Mark               15 SSC-MR               1:59.38    2:06.54        
                  26.25       57.25 (31.00)     1:30.88 (33.63)     2:06.54 (35.66)
 10 Newmark, Jake Q           15 Express Swimming-MR  2:10.32    2:07.66        
                  27.33       59.15 (31.82)     1:33.05 (33.90)     2:07.66 (34.61)
 11 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR              2:12.28    2:07.75        
                  27.91       59.54 (31.63)     1:32.92 (33.38)     2:07.75 (34.83)
 12 Eng, Alec J               16 Express Swimming-MR  2:15.76    2:07.86        
                  28.00       59.74 (31.74)     1:33.10 (33.36)     2:07.86 (34.76)
 13 Cornish, Kyle F           15 LBA-MR               2:08.05    2:07.96        
                  27.68       59.80 (32.12)     1:33.31 (33.51)     2:07.96 (34.65)
 14 Ciriaco, Zachary          16 Express Swimming-MR  2:10.40    2:08.23        
                  29.07     1:01.88 (32.81)     1:35.49 (33.61)     2:08.23 (32.74)
 15 Bonney, Ethan J           17 LBA-MR               2:11.69    2:08.25        
                  28.71     1:01.28 (32.57)     1:34.50 (33.22)     2:08.25 (33.75)
 16 Lawson, Ryan F            17 COND-MR              2:06.49    2:09.08        
                  27.30       58.65 (31.35)     1:34.16 (35.51)     2:09.08 (34.92)
 17 Hwang, Colin              15 Unattached-MR        2:05.93    2:09.39        
                  27.73     1:00.07 (32.34)     1:34.21 (34.14)     2:09.39 (35.18)
 18 Broderick, Thomas G       16 Express Swimming-MR  2:11.21    2:09.61        
                  28.32     1:01.78 (33.46)     1:36.19 (34.41)     2:09.61 (33.42)
 19 Weber, Christopher R      15 Express Swimming-MR  2:15.45    2:09.80        
                  28.43     1:02.16 (33.73)     1:35.86 (33.70)     2:09.80 (33.94)
 20 Bergin, Kyle J            16 Unattached-MR        2:06.43    2:10.00        
                  27.58     1:00.04 (32.46)     1:34.79 (34.75)     2:10.00 (35.21)
 21 Chang, Matthew            13 Express Swimming-MR  2:17.31    2:10.77        
                  29.30     1:02.32 (33.02)     1:36.59 (34.27)     2:10.77 (34.18)
 22 Dagayev, Andrey           16 IA-MR                2:14.86    2:11.41        
                  27.97     1:01.29 (33.32)     1:35.44 (34.15)     2:11.41 (35.97)
 23 Engel, Ryan               15 IA-MR                2:16.78    2:14.24        
                  29.41     1:03.50 (34.09)     1:39.13 (35.63)     2:14.24 (35.11)
 24 Kanaley, Tim S            17 IA-MR                2:23.22    2:15.94        
                  27.50     1:00.95 (33.45)     1:37.70 (36.75)     2:15.94 (38.24)
 25 White, Devin H            17 IA-MR                2:16.90    2:17.09        
                  28.43     1:02.77 (34.34)     1:39.91 (37.14)     2:17.09 (37.18)
 26 Stolarski, Andrew K       16 COND-MR              2:01.02    2:18.70        
                  28.66     1:02.73 (34.07)     1:40.22 (37.49)     2:18.70 (38.48)
 27 Colascione, Jonny M       16 IA-MR                2:25.23    2:20.45        
                  31.17     1:07.04 (35.87)     1:43.24 (36.20)     2:20.45 (37.21)
 28 LaDue, Ryan               15 IA-MR                2:30.56    2:20.50        
                  30.34     1:06.27 (35.93)     1:44.35 (38.08)     2:20.50 (36.15)
 29 Fonseca, Casey            14 WISC-MR                   NT    2:21.31        
                  30.11     1:05.26 (35.15)     1:43.27 (38.01)     2:21.31 (38.04)
 30 Sheinberg, Ryan P         15 Express Swimming-MR  2:28.18    2:21.53        
                  31.18     1:07.01 (35.83)     1:44.09 (37.08)     2:21.53 (37.44)
 31 Ramon, Freddy             13 LBA-MR               2:23.75    2:22.33        
                  30.76     1:07.21 (36.45)     1:44.85 (37.64)     2:22.33 (37.48)
 32 Isles, Ajani              15 Silver Streaks-MR    2:25.89    2:23.27        
                  30.10     1:05.88 (35.78)     1:43.60 (37.72)     2:23.27 (39.67)
 33 Kapinos, Arthur           13 Express Swimming-MR  2:28.78    2:23.38        
                  29.51     1:06.29 (36.78)     1:45.06 (38.77)     2:23.38 (38.32)
 34 Ormond, Garrett E         15 IA-MR                2:25.05    2:26.56        
                  31.07     1:07.55 (36.48)     1:47.87 (40.32)     2:26.56 (38.69)
 35 Tyka, Philip              15 GATE-MR              2:50.00    2:37.79        
                  33.23     1:13.08 (39.85)     1:55.15 (42.07)     2:37.79 (42.64)
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daly, Michael C           17 COND-MR              1:51.72    1:55.71        
                  25.34       53.95 (28.61)     1:28.34 (34.39)     1:55.71 (27.37)
  2 Whang, Justin             14 Express Swimming-MR  1:59.70    1:58.75        
                  26.26       57.45 (31.19)     1:31.54 (34.09)     1:58.75 (27.21)
  3 Dwyer, Jimmy C            17 COND-MR              1:56.72    1:59.34        
                  25.60       56.34 (30.74)     1:32.18 (35.84)     1:59.34 (27.16)
  4 Liu, Ian                  15 Unattached-MR        1:57.74    2:02.06        
                  26.40       58.77 (32.37)     1:33.94 (35.17)     2:02.06 (28.12)
  5 Broderick, Thomas G       16 Express Swimming-MR  2:04.14    2:03.55        
                  28.00       58.92 (30.92)     1:35.81 (36.89)     2:03.55 (27.74)
  6 Ganguli, Nilesh           16 Express Swimming-MR  2:04.22    2:04.11        
                  26.89       58.12 (31.23)     1:36.23 (38.11)     2:04.11 (27.88)
  7 Newmark, Jake Q           15 Express Swimming-MR  2:01.09    2:04.31        
                  26.28       57.78 (31.50)     1:35.31 (37.53)     2:04.31 (29.00)
  8 Protano, John             16 Express Swimming-MR  2:06.84    2:04.34        
                  26.91     1:01.08 (34.17)     1:36.30 (35.22)     2:04.34 (28.04)
  9 Owens, Mark               15 SSC-MR               1:56.57    2:04.83        
                  25.27       56.08 (30.81)     1:34.42 (38.34)     2:04.83 (30.41)
 10 Hsieh, Dylan              17 Express Swimming-MR  2:00.92    2:05.18        
                  27.08       59.29 (32.21)     1:36.49 (37.20)     2:05.18 (28.69)
 11 Bergin, Kyle J            16 Unattached-MR        2:06.95    2:05.48        
                  25.68       57.31 (31.63)     1:36.44 (39.13)     2:05.48 (29.04)
 12 Giardinelli, Josh R       16 Express Swimming-MR  2:06.63    2:05.80        
                  26.48       59.21 (32.73)     1:37.24 (38.03)     2:05.80 (28.56)
 13 Lawson, Ryan F            17 COND-MR              2:02.40    2:05.81        
                  27.11     1:00.10 (32.99)     1:37.82 (37.72)     2:05.81 (27.99)
 14 Dong, Ethan S             15 Express Swimming-MR  2:05.15    2:06.31        
                  27.62       59.78 (32.16)     1:37.61 (37.83)     2:06.31 (28.70)
 15 Liu, Joshua A             16 Unattached-MR        2:06.50    2:06.36        
                  27.63     1:00.23 (32.60)     1:37.25 (37.02)     2:06.36 (29.11)
 16 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR              2:02.41    2:06.83        
                  26.94       58.18 (31.24)     1:36.99 (38.81)     2:06.83 (29.84)
 17 Chang, Matthew            13 Express Swimming-MR  2:09.93    2:07.05        
                  28.19     1:01.58 (33.39)     1:37.90 (36.32)     2:07.05 (29.15)
 18 Tucker, Chandler J        16 Express Swimming-MR  2:00.85    2:08.28        
                  29.10     1:02.03 (32.93)     1:37.36 (35.33)     2:08.28 (30.92)
 19 Sansiviero, Burke C       17 Express Swimming-MR  2:06.27    2:08.54        
                  28.62     1:02.93 (34.31)     1:38.60 (35.67)     2:08.54 (29.94)
 20 Ciriaco, Zachary          16 Express Swimming-MR  2:15.91    2:11.35        
                  28.40     1:01.15 (32.75)     1:41.42 (40.27)     2:11.35 (29.93)
 21 Basak, Ronshekhar         16 Unattached-MR        2:11.17    2:11.44        
                  28.10     1:02.05 (33.95)     1:41.03 (38.98)     2:11.44 (30.41)
 22 Weber, Christopher R      15 Express Swimming-MR  2:17.18    2:11.56        
                  28.12     1:01.83 (33.71)     1:40.96 (39.13)     2:11.56 (30.60)
 23 Eng, Alec J               16 Express Swimming-MR  2:12.02    2:12.01        
                  27.43     1:00.38 (32.95)     1:41.78 (41.40)     2:12.01 (30.23)
 24 White, Devin H            17 IA-MR                2:10.28    2:12.72        
                  26.91     1:00.92 (34.01)     1:42.30 (41.38)     2:12.72 (30.42)
 25 Ormond, Garrett E         15 IA-MR                2:19.17    2:12.74        
                  28.91     1:03.33 (34.42)     1:42.64 (39.31)     2:12.74 (30.10)
 26 Cornish, Kyle F           15 LBA-MR               2:08.39    2:12.83        
                  27.77     1:01.49 (33.72)     1:41.92 (40.43)     2:12.83 (30.91)
 27 Chen, Wellington H        15 Express Swimming-MR  2:14.95    2:13.57        
                  29.85     1:06.47 (36.62)     1:43.93 (37.46)     2:13.57 (29.64)
 28 Dwyer, Michael C          15 COND-MR              2:16.20    2:13.96        
                  28.44     1:04.10 (35.66)     1:44.20 (40.10)     2:13.96 (29.76)
 29 Bonney, Ethan J           17 LBA-MR               2:12.27    2:14.97        
                  28.34     1:03.44 (35.10)     1:45.44 (42.00)     2:14.97 (29.53)
 30 Fonseca, Casey            14 WISC-MR              2:20.26    2:16.65        
                  29.03     1:05.21 (36.18)     1:46.84 (41.63)     2:16.65 (29.81)
 31 Davis, Avery J            15 SSC-MR               2:19.96    2:16.66        
                  28.74     1:04.25 (35.51)     1:44.42 (40.17)     2:16.66 (32.24)
 32 Isles, Ajani              15 Silver Streaks-MR    2:20.89    2:19.01        
                  29.94     1:05.65 (35.71)     1:47.50 (41.85)     2:19.01 (31.51)
 33 Naughton, Liam A          15 COND-MR              2:14.82    2:19.06        
                  30.55     1:05.71 (35.16)     1:48.06 (42.35)     2:19.06 (31.00)
 34 Colascione, Jonny M       16 IA-MR                2:30.09    2:19.28        
                  29.03     1:06.45 (37.42)     1:47.94 (41.49)     2:19.28 (31.34)
 35 Jardeleza, Gerard         15 WISC-MR              2:21.66    2:20.29        
                  29.62     1:05.20 (35.58)     1:49.02 (43.82)     2:20.29 (31.27)
 36 Kinkel, Billy G           17 GATE-MR              2:13.37    2:20.50        
                  28.06     1:03.77 (35.71)     1:47.70 (43.93)     2:20.50 (32.80)
 37 Merone, Matt F            15 COND-MR              2:18.13    2:20.59        
                  28.40     1:07.07 (38.67)     1:49.55 (42.48)     2:20.59 (31.04)
 38 Yam, Cody J               16 Express Swimming-MR  2:31.89    2:21.33        
                  31.92     1:06.66 (34.74)     1:47.04 (40.38)     2:21.33 (34.29)
 39 Sheinberg, Ryan P         15 Express Swimming-MR  2:21.42    2:21.67        
                  30.20     1:07.38 (37.18)     1:49.26 (41.88)     2:21.67 (32.41)
 40 Leuly, Shane C            15 IA-MR                2:19.26    2:21.92        
                  29.94     1:06.33 (36.39)     1:50.23 (43.90)     2:21.92 (31.69)
 41 Wilson, Elijah A          15 WISC-MR              2:25.51    2:22.00        
                  31.38     1:06.77 (35.39)     1:50.29 (43.52)     2:22.00 (31.71)
 42 Engel, Ryan               15 IA-MR                2:22.40    2:23.68        
                  29.95     1:06.77 (36.82)     1:53.68 (46.91)     2:23.68 (30.00)
 43 Ortiz, Christian G        15 CSDC-MR              2:27.98    2:24.66        
                  31.23     1:06.57 (35.34)     1:53.38 (46.81)     2:24.66 (31.28)
 44 Guariglia, Andrew M       16 Express Swimming-MR  2:22.17    2:25.19        
                  32.91     1:10.98 (38.07)     1:52.18 (41.20)     2:25.19 (33.01)
 45 Finnerty, William K       15 COND-MR              2:28.04    2:25.59        
                  30.14     1:07.82 (37.68)     1:53.64 (45.82)     2:25.59 (31.95)
 46 Tan, Winston              14 GATE-MR              2:26.12    2:25.69        
                  32.14     1:08.78 (36.64)     1:54.38 (45.60)     2:25.69 (31.31)
 47 Hwang, Tyler              16 Express Swimming-MR       NT    2:28.33        
                  26.45     1:04.34 (37.89)     1:50.94 (46.60)     2:28.33 (37.39)
 48 Makhanbetov, Yerlan       15 Express Swimming-MR  2:27.41    2:28.95        
                  31.52     1:08.22 (36.70)     1:53.51 (45.29)     2:28.95 (35.44)
 49 LaDue, Ryan               15 IA-MR                2:31.83    2:30.94        
                  29.85     1:07.40 (37.55)     1:58.07 (50.67)     2:30.94 (32.87)
 50 Arianas, George P         15 Express Swimming-MR  2:45.01    2:41.49        
                  33.28     1:15.71 (42.43)     2:06.23 (50.52)     2:41.49 (35.26)
 51 Hourani, Luke             16 Express Swimming-MR  2:37.14    2:41.81        
                  32.76     1:14.56 (41.80)     2:02.04 (47.48)     2:41.81 (39.77)
 52 Desmond, Connor A         15 Express Swimming-MR  2:42.02    2:49.84        
                  34.69     1:19.27 (44.58)     2:06.27 (47.00)     2:49.84 (43.57)
 -- Liang, Calvin             16 Swim Tech-MR              NT         DQ        
      Non-continuous turning action - back
                  36.69     1:32.41 (55.72)     2:27.50 (55.09)          DQ (52.34)
 
Boys 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daly, Michael C           17 COND-MR              3:54.05    4:01.82        
                  25.90       55.53 (29.63)     1:26.34 (30.81)     1:56.10 (29.76)
        2:31.54 (35.44)     3:06.84 (35.30)     3:35.05 (28.21)     4:01.82 (26.77)
  2 Dwyer, Jimmy C            17 COND-MR              4:14.86    4:14.71        
                  26.75       56.77 (30.02)     1:30.38 (33.61)     2:04.23 (33.85)
        2:40.94 (36.71)     3:18.57 (37.63)     3:47.72 (29.15)     4:14.71 (26.99)
  3 Newmark, Jake Q           15 Express Swimming-MR  4:16.09    4:18.18        
                  27.43       59.59 (32.16)     1:30.78 (31.19)     2:03.49 (32.71)
        2:41.46 (37.97)     3:19.52 (38.06)     3:48.81 (29.29)     4:18.18 (29.37)
  4 Broderick, Thomas G       16 Express Swimming-MR  4:21.10    4:20.18        
                  27.98     1:00.69 (32.71)     1:33.29 (32.60)     2:05.10 (31.81)
        2:42.99 (37.89)     3:21.09 (38.10)     3:51.34 (30.25)     4:20.18 (28.84)
  5 Liu, Ian                  15 Unattached-MR        4:13.64    4:20.67        
                  27.62       59.14 (31.52)     1:34.61 (35.47)     2:08.73 (34.12)
        2:43.49 (34.76)     3:19.49 (36.00)     3:50.50 (31.01)     4:20.67 (30.17)
  6 Kirsis, Janis V           16 COND-MR              4:18.84    4:21.93        
                  27.34       59.04 (31.70)     1:33.58 (34.54)     2:07.26 (33.68)
        2:45.41 (38.15)     3:22.87 (37.46)     3:53.12 (30.25)     4:21.93 (28.81)
  7 Ganguli, Nilesh           16 Express Swimming-MR  4:26.88    4:24.11        
                  27.29       58.24 (30.95)     1:31.18 (32.94)     2:04.32 (33.14)
        2:43.34 (39.02)     3:23.39 (40.05)     3:53.73 (30.34)     4:24.11 (30.38)
  8 Lawson, Ryan F            17 COND-MR              4:08.95    4:26.42        
                  27.61       59.74 (32.13)     1:35.02 (35.28)     2:09.33 (34.31)
        2:48.07 (38.74)     3:27.33 (39.26)     3:57.16 (29.83)     4:26.42 (29.26)
  9 Giardinelli, Josh R       16 Express Swimming-MR  4:24.07    4:28.62        
                  26.67       57.77 (31.10)     1:32.07 (34.30)     2:05.94 (33.87)
        2:45.84 (39.90)     3:27.24 (41.40)     3:58.90 (31.66)     4:28.62 (29.72)
 10 O'Sullivan, Oisin         15 SSC-MR               4:31.67    4:30.09        
                  27.57     1:00.65 (33.08)     1:35.13 (34.48)     2:09.81 (34.68)
        2:49.67 (39.86)     3:30.68 (41.01)     4:01.69 (31.01)     4:30.09 (28.40)
 11 Ciriaco, Zachary          16 Express Swimming-MR  4:30.28    4:32.62        
                  28.54     1:01.25 (32.71)     1:34.73 (33.48)     2:08.70 (33.97)
        2:49.94 (41.24)     3:31.77 (41.83)     4:02.47 (30.70)     4:32.62 (30.15)
 12 Liu, Joshua A             16 Unattached-MR        4:29.54    4:32.73        
                  28.59     1:02.68 (34.09)     1:37.08 (34.40)     2:10.77 (33.69)
        2:50.26 (39.49)     3:29.82 (39.56)     4:01.62 (31.80)     4:32.73 (31.11)
 13 Sansiviero, Burke C       17 Express Swimming-MR  4:44.03    4:33.92        
                  29.20     1:02.85 (33.65)     1:37.91 (35.06)     2:13.29 (35.38)
        2:51.49 (38.20)     3:30.34 (38.85)     4:03.18 (32.84)     4:33.92 (30.74)
 14 Bonney, Ethan J           17 LBA-MR               4:31.89    4:34.06        
                  28.47     1:00.87 (32.40)     1:37.17 (36.30)     2:13.07 (35.90)
        2:53.88 (40.81)     3:35.06 (41.18)     4:04.94 (29.88)     4:34.06 (29.12)
 15 Fonseca, Casey            14 WISC-MR              4:57.82    4:44.32        
                  28.36     1:02.64 (34.28)     1:39.57 (36.93)     2:16.62 (37.05)
        2:59.11 (42.49)     3:41.35 (42.24)     4:13.19 (31.84)     4:44.32 (31.13)
 16 Ormond, Garrett E         15 IA-MR                4:57.38    4:44.73        
                  30.28     1:05.63 (35.35)     1:43.84 (38.21)     2:20.94 (37.10)
        3:02.55 (41.61)     3:44.22 (41.67)     4:15.61 (31.39)     4:44.73 (29.12)
 17 Dwyer, Michael C          15 COND-MR              4:44.51    4:45.38        
                  28.21     1:01.31 (33.10)     1:38.23 (36.92)     2:14.27 (36.04)
        2:55.67 (41.40)     3:38.35 (42.68)     4:11.98 (33.63)     4:45.38 (33.40)
 18 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               5:09.18    4:54.39        
                  29.81     1:04.29 (34.48)     1:41.77 (37.48)     2:19.00 (37.23)
        3:04.12 (45.12)     3:50.05 (45.93)     4:22.40 (32.35)     4:54.39 (31.99)
 19 Loos, Tommy J             17 CSDC-MR              4:57.22    5:05.81        
                  28.35     1:03.88 (35.53)     1:41.63 (37.75)     2:18.83 (37.20)
        3:04.19 (45.36)     3:51.89 (47.70)     4:28.94 (37.05)     5:05.81 (36.87)
 20 Scalia, Anthony D         11 SSC-MR               6:00.75    5:23.74        
                  34.19     1:15.28 (41.09)     1:56.10 (40.82)     2:36.64 (40.54)
        3:25.04 (48.40)     4:13.86 (48.82)     4:49.30 (35.44)     5:23.74 (34.44)