Mission:  Metropolitan Swimming shall promote, develop and improve competitive swimming through education, support and opportunities for participation to a diverse swimming community.

Vision:
  To inspire and provide quality opportunities for our members to achieve excellence in the sport of competitive swimming.

 

Metropolitan Swimming stands with our community against racist actions, incendiary statements, and violence against any person. This means we must engage individuals throughout our member community in tough conversations about inequalities, identify the signs of systematic racism, and share proven solutions.

 

Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 10/22/2017 03:14 PM
              2017 MR NCAC October 22nd Sprint Meet - 10/22/2017               
                              Sanction #: 171007                               
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huang, Cheri K             8 HS-MR                  19.27      17.08        
  2 Chin, Cassidy *            8 HS-MR                  19.68      17.50        
  3 Lally, Keely M             8 HS-MR                  22.53      19.22        
  4 Due, Kaitlyn E             7 BKR-MR                    NT      24.26        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chin, Cassidy *            8 HS-MR                  21.00      20.04        
  2 Huang, Cheri K             8 HS-MR                  24.20      21.86        
  3 Lally, Keely M             8 HS-MR                  24.45      22.78        
  4 Due, Kaitlyn E             7 BKR-MR                    NT      23.88        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huang, Cheri K             8 HS-MR                  25.61      26.01        
  2 Chin, Cassidy *            8 HS-MR                  24.78      26.99        
  3 Lally, Keely M             8 HS-MR                  33.13      30.21        
  4 Due, Kaitlyn E             7 BKR-MR                    NT      34.10        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chin, Cassidy *            8 HS-MR                  22.17      19.01        
  2 Lally, Keely M             8 HS-MR                  26.62      20.06        
  3 Huang, Cheri K             8 HS-MR                  25.86      20.86        
  4 Li, Summer A               8 APEX-MR                24.67      23.71        
  5 Due, Kaitlyn E             7 BKR-MR                    NT      24.95        
 
Girls 12 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR      30.00      28.61        
  2 Moran, Laura A            10 NCAC-MR                29.88      29.69        
  3 Deng, Eileen              12 APEX-MR                32.23      29.99        
  4 Baran, Julia              12 NCAC-MR                30.00      30.07        
  5 Biehle, Calder A          12 BKR-MR                 31.54      30.10        
  6 Akil, Fatine              12 NCAC-MR                29.00      30.33        
  7 Chan, Angelina            12 Parks Sailfish-MR      33.00      30.78        
  8 Samko, Clara Mae M        10 HS-MR                  31.51      30.98        
  9 Hernandez, Sury           11 Parks Sailfish-MR      34.61      31.39        
 10 Huang, Chloe K            12 HS-MR                  33.26      31.50        
 11 Blitstein, Tali E         11 BKR-MR                 32.35      31.52        
 12 Toledo, Ylenia E          12 APEX-MR                35.08      32.77        
 13 Vilensky, Izzy T          10 HS-MR                  36.95      32.83        
 14 Monteleone, Zelde M       11 BKR-MR                 34.05      33.16        
 15 Hernandez, Destiny        10 APEX-MR                33.97      33.17        
 16 Economakos, Eleni *       11 HS-MR                  33.69      33.25        
 17 Ewald, Sydney             11 NCAC-MR                31.50      33.38        
 18 Pintal, Natalia           10 NCAC-MR                37.00      33.75        
 19 Eljordan, Tiffany         10 NCAC-MR                34.00      33.92        
 20 Brun, Sienna R             9 APEX-MR                34.48      34.11        
 21 Economakos, Vasiliky *    10 HS-MR                  39.00      34.43        
 22 Due, Madison G            11 BKR-MR                 37.58      35.10        
 23 Banja, Cristal *          11 HS-MR                  36.01      35.36        
 24 Lubinsky, Isabel          12 BKR-MR                 37.63      35.88        
 25 Darman, Jane E            10 BKR-MR                 37.00      36.82        
 26 Ng, Juliane W             11 BKR-MR                 42.85      37.14        
 27 Hlinka, Maria H            9 HS-MR                  41.45      37.31        
 28 Zhenilenko, Kathryn       10 Unhes-Mr-MR            44.06      37.80        
 29 Tan, Chloe                10 BKR-MR                 39.50      38.09        
 30 Chen, Chiara              10 NCAC-MR                43.12      40.58        
 31 Cherfils, Miyah            9 BKR-MR                 41.76      41.61        
 32 Li, Summer A               8 APEX-MR                43.12      43.44        
 33 Wong, Rebecca              9 NCAC-MR                42.00      44.07        
 34 Baran, Joanna              9 NCAC-MR                42.00      44.18        
 35 Panucci, Serena           10 BKR-MR                 50.00      45.64        
 
Girls 12 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR      34.00      32.76        
  2 Akil, Fatine              12 NCAC-MR                33.00      35.20        
  3 Chan, Angelina            12 Parks Sailfish-MR      38.50      35.33        
  4 Moran, Laura A            10 NCAC-MR                34.00      35.96        
  5 Biehle, Calder A          12 BKR-MR                 35.91      36.00        
  6 Deng, Eileen              12 APEX-MR                39.88      36.12        
  7 Baran, Julia              12 NCAC-MR                35.00      36.84        
  8 Vilensky, Izzy T          10 HS-MR                  37.47      37.83        
  9 Samko, Clara Mae M        10 HS-MR                  36.77      38.02        
 10 Huang, Chloe K            12 HS-MR                  40.78      38.42        
 11 Hernandez, Sury           11 Parks Sailfish-MR      38.50      38.50        
 12 Eljordan, Tiffany         10 NCAC-MR                40.00      39.00        
 13 Pintal, Natalia           10 NCAC-MR                40.00      39.56        
 14 Toledo, Ylenia E          12 APEX-MR                43.27      39.58        
 15 Due, Madison G            11 BKR-MR                 39.85      39.86        
 16 Barnard, Maya T           12 Unhes-Mr-MR               NT      39.98        
 17 Monteleone, Zelde M       11 BKR-MR                 42.88      40.38        
 18 Hernandez, Destiny        10 APEX-MR                39.33      40.44        
 19 Economakos, Vasiliky *    10 HS-MR                  43.69      40.49        
 20 Ewald, Sydney             11 NCAC-MR                38.00      40.82        
 21 Economakos, Eleni *       11 HS-MR                  39.41      41.00        
 22 Banja, Cristal *          11 HS-MR                  45.71      41.73        
 23 Blitstein, Tali E         11 BKR-MR                 41.91      42.80        
 24 Brun, Sienna R             9 APEX-MR                42.82      43.33        
 25 Zhenilenko, Kathryn       10 Unhes-Mr-MR            46.50      44.05        
 26 Darman, Jane E            10 BKR-MR                 47.00      45.09        
 27 Chen, Chiara              10 NCAC-MR                45.24      45.60        
 28 Hlinka, Maria H            9 HS-MR                  43.50      46.01        
 29 Ng, Juliane W             11 BKR-MR                 49.00      48.66        
 30 Lubinsky, Isabel          12 BKR-MR                 45.87      49.00        
 31 Li, Summer A               8 APEX-MR                50.74      49.61        
 32 Baran, Joanna              9 NCAC-MR                50.00      49.74        
 33 Cherfils, Miyah            9 BKR-MR                 47.89      50.96        
 34 Wong, Rebecca              9 NCAC-MR                50.00      51.01        
 -- Panucci, Serena           10 BKR-MR                 55.00         DQ        
      Did not finish on back
 -- Tan, Chloe                10 BKR-MR                 46.09         DQ        
      No touch at turn
 
Girls 12 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR      38.00      37.35        
  2 Akil, Fatine              12 NCAC-MR                40.00      39.45        
  3 Barnard, Maya T           12 Unhes-Mr-MR               NT      40.61        
  4 Deng, Eileen              12 APEX-MR                44.00      40.99        
  5 Hernandez, Sury           11 Parks Sailfish-MR      45.50      41.39        
  6 Biehle, Calder A          12 BKR-MR                 45.00      41.63        
  7 Ewald, Sydney             11 NCAC-MR                40.00      42.22        
  8 Baran, Julia              12 NCAC-MR                42.00      42.28        
  9 Huang, Chloe K            12 HS-MR                  43.19      42.82        
 10 Chan, Angelina            12 Parks Sailfish-MR      43.50      43.23        
 11 Moran, Laura A            10 NCAC-MR                41.00      44.14        
 12 Samko, Clara Mae M        10 HS-MR                  43.44      44.50        
 13 Eljordan, Tiffany         10 NCAC-MR                42.00      44.62        
 14 Banja, Cristal *          11 HS-MR                  48.29      46.23        
 15 Vilensky, Izzy T          10 HS-MR                  50.00      46.42        
 16 Economakos, Eleni *       11 HS-MR                  51.75      47.34        
 17 Lubinsky, Isabel          12 BKR-MR                 50.99      48.28        
 18 Brun, Sienna R             9 APEX-MR                52.44      48.40        
 19 Pintal, Natalia           10 NCAC-MR                50.00      48.50        
 20 Economakos, Vasiliky *    10 HS-MR                  49.00      48.68        
 21 Chen, Chiara              10 NCAC-MR                50.78      49.09        
 22 Zhenilenko, Kathryn       10 Unhes-Mr-MR            53.99      50.16        
 23 Huang, Cheri K             8 HS-MR                  59.33      50.27        
 24 Hlinka, Maria H            9 HS-MR                  54.14      50.96        
 25 Tan, Chloe                10 BKR-MR               1:02.91      51.00        
 26 Hernandez, Destiny        10 APEX-MR                52.35      51.05        
 27 Toledo, Ylenia E          12 APEX-MR                57.73      51.81        
 28 Ng, Juliane W             11 BKR-MR                 55.83      52.49        
 29 Darman, Jane E            10 BKR-MR                 55.00      52.98        
 30 Li, Summer A               8 APEX-MR                54.39      53.18        
 31 Baran, Joanna              9 NCAC-MR                52.00      53.80        
 32 Wong, Rebecca              9 NCAC-MR                50.00      54.54        
 -- Panucci, Serena           10 BKR-MR               1:05.00         DQ        
      Downward butterfly kick
 
Girls 12 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR      32.50      30.81        
  2 Deng, Eileen              12 APEX-MR                37.22      33.55        
  3 Toledo, Ylenia E          12 APEX-MR                36.43      35.21        
  4 Akil, Fatine              12 NCAC-MR                36.00      35.66        
  5 Blitstein, Tali E         11 BKR-MR                 38.91      35.70        
  6 Samko, Clara Mae M        10 HS-MR                  33.91      35.73        
  7 Baran, Julia              12 NCAC-MR                36.00      36.10        
  8 Hernandez, Sury           11 Parks Sailfish-MR      38.48      36.33        
  9 Moran, Laura A            10 NCAC-MR                35.00      36.60        
 10 Barnard, Maya T           12 Unhes-Mr-MR               NT      36.76        
 11 Huang, Chloe K            12 HS-MR                  42.03      38.11        
 12 Chan, Angelina            12 Parks Sailfish-MR      36.50      38.38        
 13 Economakos, Eleni *       11 HS-MR                  43.03      38.53        
 14 Vilensky, Izzy T          10 HS-MR                  41.12      39.02        
 15 Monteleone, Zelde M       11 BKR-MR                 42.72      39.70        
 16 Eljordan, Tiffany         10 NCAC-MR                39.99      39.85        
 17 Banja, Cristal *          11 HS-MR                  49.53      41.05        
 18 Zhenilenko, Kathryn       10 Unhes-Mr-MR            51.93      41.33        
 19 Due, Madison G            11 BKR-MR                 43.46      41.40        
 20 Brun, Sienna R             9 APEX-MR                48.75      42.38        
 21 Hernandez, Destiny        10 APEX-MR                42.88      42.73        
 22 Economakos, Vasiliky *    10 HS-MR                  45.79      43.74        
 23 Tan, Chloe                10 BKR-MR                 47.78      44.87        
 24 Dazycki, Klaudia          12 NCAC-MR                38.00      48.08        
 25 Chen, Chiara              10 NCAC-MR                48.12      49.45        
 26 Cherfils, Miyah            9 BKR-MR                 58.31      51.11        
 27 Baran, Joanna              9 NCAC-MR                55.00      54.75        
 
Girls 12 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nile Crocodile Aquatic Club-MR  'A'                    NT    1:00.43        
     1) Akil, Fatine 12                 2) Brulinski, Natalia E 12        
     3) Moran, Laura A 10               4) Ewald, Sydney 11               
                  29.56     1:00.43 (30.87)                                        
  2 Harbor Seals-MR  'A'                              1:13.09    1:05.09        
     1) Vilensky, Izzy T 10             2) Banja, Cristal * 11            
     3) Hlinka, Maria H 9               4) Samko, Clara Mae M 10          
                  33.33     1:05.09 (31.76)                                        
  3 Harbor Seals-MR  'B'                                   NT    1:12.66        
     1) Huang, Cheri K 8                2) Lally, Keely M 8               
     3) Chin, Cassidy * 8               4) Economakos, Vasiliky * 10      
                  37.60     1:12.66 (35.06)                                        
  4 Brooklyn Stingrays-MR  'C'                        1:20.00    1:17.38        
     1) Due, Kaitlyn E 7                2) Cherfils, Miyah 9              
     3) Due, Madison G 11               4) Tan, Chloe 10                  
                  45.92     1:17.38 (31.46)                                        
 
Girls 12 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nile Crocodile Aquatic Club-MR  'A'                    NT    1:06.30        
     1) Akil, Fatine 12                 2) Brulinski, Natalia E 12        
     3) Ewald, Sydney 11                4) Moran, Laura A 10              
                  39.27     1:06.30 (27.03)                                        
  2 Harbor Seals-MR  'A'                              1:22.87    1:10.26        
     1) Vilensky, Izzy T 10             2) Huang, Chloe K 12              
     3) Samko, Clara Mae M 10           4) Economakos, Eleni * 11         
                  37.94     1:10.26 (32.32)                                        
  3 Brooklyn Stingrays-MR  'A'                        1:05.00    1:11.47        
     1) Biehle, Calder A 12             2) Monteleone, Zelde M 11         
     3) Blitstein, Tali E 11            4) Ng, Juliane W 11               
                  40.49     1:11.47 (30.98)                                        
  4 Nile Crocodile Aquatic Club-MR  'B'                    NT    1:19.71        
     1) Dazycki, Klaudia 12             2) Kwan, Maggie 10                
     3) Eljordan, Tiffany 10            4) Pintal, Natalia 10             
                  50.73     1:19.71 (28.98)                                        
  5 Harbor Seals-MR  'B'                              1:30.71    1:23.33        
     1) Lally, Keely M 8                2) Huang, Cheri K 8               
     3) Chin, Cassidy * 8               4) Hlinka, Maria H 9              
                  47.18     1:23.33 (36.15)                                        
 
Girls 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Suzana, Arlene            15 APEX-MR              1:00.19      59.69        
                  28.81       59.69 (30.88)                                        
  2 Chea, Rory                15 Parks Sailfish-MR    1:03.50    1:01.16        
                  29.61     1:01.16 (31.55)                                        
  3 Ng, Melanie               14 Parks Sailfish-MR    1:05.50    1:02.22        
                  28.77     1:02.22 (33.45)                                        
  4 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    1:06.50    1:02.68        
                  29.82     1:02.68 (32.86)                                        
  5 Zhou, Katherine           15 APEX-MR                59.39    1:02.71        
                  29.75     1:02.71 (32.96)                                        
  6 Reiter, Stephanie         17 Unattached-MR        1:06.50    1:03.03        
                  30.28     1:03.03 (32.75)                                        
  7 Orr, Elon                 13 Parks Sailfish-MR    1:06.50    1:04.36        
                  30.95     1:04.36 (33.41)                                        
  8 Economakos, Christina *   14 HS-MR                1:06.10    1:04.81        
                  30.22     1:04.81 (34.59)                                        
  9 Chavez, Kaetlyn K         13 APEX-MR              1:03.73    1:05.78        
                  31.78     1:05.78 (34.00)                                        
 10 Augustin-Orcel, Gabriell  13 BKR-MR               1:08.13    1:06.67        
                  31.74     1:06.67 (34.93)                                        
 11 Valadez, Ofelia M         15 APEX-MR              1:10.29    1:07.58        
                  31.96     1:07.58 (35.62)                                        
 12 Vintimilla, Samantha      14 Parks Sailfish-MR    1:08.50    1:08.02        
                  32.91     1:08.02 (35.11)                                        
 13 Economakos, Stavroula     15 HS-MR                1:05.00    1:08.34        
                  32.60     1:08.34 (35.74)                                        
 14 Elliott, Boo              15 BKR-MR               1:10.60    1:10.09        
                  34.27     1:10.09 (35.82)                                        
 15 Sokoli, Elisa             15 NCAC-MR              1:08.00    1:10.48        
                  33.99     1:10.48 (36.49)                                        
 16 Sprague, Ivana C          14 BKR-MR               1:12.49    1:11.07        
                  33.06     1:11.07 (38.01)                                        
 17 Cui, Amanda               13 Parks Sailfish-MR    1:04.50    1:11.96        
                  32.74     1:11.96 (39.22)                                        
 18 Foto, Katie               16 NCAC-MR              1:17.00    1:13.14        
                  34.27     1:13.14 (38.87)                                        
 19 Dominguez, Celia          13 BKR-MR               1:17.66    1:14.44        
                  35.71     1:14.44 (38.73)                                        
 20 Gooden, T'Neil            14 Parks Sailfish-MR    1:08.50    1:15.06        
                  36.47     1:15.06 (38.59)                                        
 21 Principe, Jesse           13 BKR-MR               1:26.13    1:23.76        
                  40.16     1:23.76 (43.60)                                        
 
Girls 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Suzana, Arlene            15 APEX-MR              1:08.38    1:08.96        
                  33.66     1:08.96 (35.30)                                        
  2 Ng, Melanie               14 Parks Sailfish-MR    1:12.50    1:09.97        
                  33.42     1:09.97 (36.55)                                        
  3 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    1:15.50    1:11.37        
                  34.13     1:11.37 (37.24)                                        
  4 Chavez, Kaetlyn K         13 APEX-MR              1:11.47    1:12.30        
                  35.18     1:12.30 (37.12)                                        
  5 Zhou, Katherine           15 APEX-MR                   NT    1:12.74        
                  35.01     1:12.74 (37.73)                                        
  6 Chea, Rory                15 Parks Sailfish-MR    1:13.00    1:14.03        
                  36.42     1:14.03 (37.61)                                        
  7 Reiter, Stephanie         17 Unattached-MR        1:18.50    1:14.07        
                  36.21     1:14.07 (37.86)                                        
  8 Economakos, Christina *   14 HS-MR                1:17.13    1:14.39        
  9 Orr, Elon                 13 Parks Sailfish-MR    1:19.00    1:16.89        
                  37.45     1:16.89 (39.44)                                        
 10 Vintimilla, Samantha      14 Parks Sailfish-MR    1:18.50    1:18.21        
                  39.26     1:18.21 (38.95)                                        
 11 Economakos, Stavroula     15 HS-MR                1:19.53    1:18.30        
                  37.55     1:18.30 (40.75)                                        
 12 Valadez, Ofelia M         15 APEX-MR              1:21.95    1:21.72        
 13 Sokoli, Elisa             15 NCAC-MR              1:19.00    1:21.83        
                  40.07     1:21.83 (41.76)                                        
 14 Sprague, Ivana C          14 BKR-MR               1:23.23    1:21.84        
                  38.03     1:21.84 (43.81)                                        
 15 Gooden, T'Neil            14 Parks Sailfish-MR    1:18.50    1:23.17        
                  40.44     1:23.17 (42.73)                                        
 16 Dominguez, Celia          13 BKR-MR               1:30.99    1:25.17        
                  41.42     1:25.17 (43.75)                                        
 17 Cui, Amanda               13 Parks Sailfish-MR    1:18.00    1:25.71        
                  41.92     1:25.71 (43.79)                                        
 18 Principe, Jesse           13 BKR-MR               1:44.04    1:33.19        
                  45.44     1:33.19 (47.75)                                        
 
Girls 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ng, Melanie               14 Parks Sailfish-MR    1:16.00    1:14.85        
                  35.67     1:14.85 (39.18)                                        
  2 Suzana, Arlene            15 APEX-MR              1:24.51    1:22.56        
                  38.01     1:22.56 (44.55)                                        
  3 Zhou, Katherine           15 APEX-MR              1:19.76    1:22.85        
                  39.98     1:22.85 (42.87)                                        
  4 Chea, Rory                15 Parks Sailfish-MR    1:20.00    1:23.47        
                  40.74     1:23.47 (42.73)                                        
  5 Orr, Elon                 13 Parks Sailfish-MR    1:28.00    1:23.64        
                  39.21     1:23.64 (44.43)                                        
  6 Reiter, Stephanie         17 Unattached-MR        1:28.00    1:25.31        
                  40.18     1:25.31 (45.13)                                        
  7 Elliott, Boo              15 BKR-MR               1:26.37    1:26.36        
                  41.06     1:26.36 (45.30)                                        
  8 Valadez, Ofelia M         15 APEX-MR              1:29.42    1:26.44        
  9 Economakos, Christina *   14 HS-MR                1:28.58    1:28.81        
                  42.01     1:28.81 (46.80)                                        
 10 Dominguez, Celia          13 BKR-MR               1:28.47    1:30.29        
                  42.26     1:30.29 (48.03)                                        
 11 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    1:30.00    1:30.44        
                  42.74     1:30.44 (47.70)                                        
 12 Cui, Amanda               13 Parks Sailfish-MR    1:28.00    1:32.72        
                  43.82     1:32.72 (48.90)                                        
 13 Chavez, Kaetlyn K         13 APEX-MR              1:35.43    1:33.18        
                  43.77     1:33.18 (49.41)                                        
 14 Foto, Katie               16 NCAC-MR              1:26.00    1:33.92        
 15 Sokoli, Elisa             15 NCAC-MR              1:30.00    1:35.89        
                  45.24     1:35.89 (50.65)                                        
 16 Gooden, T'Neil            14 Parks Sailfish-MR    1:28.50    1:36.09        
                  45.81     1:36.09 (50.28)                                        
 17 Vintimilla, Samantha      14 Parks Sailfish-MR    1:29.50    1:36.90        
                  46.39     1:36.90 (50.51)                                        
 18 Principe, Jesse           13 BKR-MR               1:38.39    1:37.66        
                  46.30     1:37.66 (51.36)                                        
 19 Economakos, Stavroula     15 HS-MR                1:25.00    1:44.62        
                  49.21     1:44.62 (55.41)                                        
 
Girls 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    1:13.50    1:08.43        
                  31.59     1:08.43 (36.84)                                        
  2 Chea, Rory                15 Parks Sailfish-MR    1:10.00    1:10.46        
                  32.56     1:10.46 (37.90)                                        
  3 Ng, Melanie               14 Parks Sailfish-MR    1:15.50    1:11.32        
                  32.11     1:11.32 (39.21)                                        
  4 Zhou, Katherine           15 APEX-MR              1:06.47    1:11.95        
                  33.68     1:11.95 (38.27)                                        
  5 Suzana, Arlene            15 APEX-MR              1:06.31    1:12.37        
                  32.59     1:12.37 (39.78)                                        
  6 Economakos, Christina *   14 HS-MR                1:16.40    1:15.18        
                  33.58     1:15.18 (41.60)                                        
  7 Reiter, Stephanie         17 Unattached-MR        1:17.50    1:15.49        
                  34.86     1:15.49 (40.63)                                        
  8 Vintimilla, Samantha      14 Parks Sailfish-MR    1:17.50    1:15.75        
                  35.70     1:15.75 (40.05)                                        
  9 Valadez, Ofelia M         15 APEX-MR              1:20.77    1:17.77        
                  34.11     1:17.77 (43.66)                                        
 10 Orr, Elon                 13 Parks Sailfish-MR    1:17.50    1:18.26        
                  35.02     1:18.26 (43.24)                                        
 11 Cui, Amanda               13 Parks Sailfish-MR    1:19.00    1:26.46        
                  38.01     1:26.46 (48.45)                                        
 12 Sokoli, Elisa             15 NCAC-MR              1:18.00    1:26.79        
                  39.42     1:26.79 (47.37)                                        
 13 Gooden, T'Neil            14 Parks Sailfish-MR    1:17.50    1:31.07        
                  42.30     1:31.07 (48.77)                                        
 14 Economakos, Stavroula     15 HS-MR                1:15.00    1:32.44        
                  40.71     1:32.44 (51.73)                                        
 
Girls 13 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brooklyn Stingrays-MR  'A'                        2:12.82    2:13.42        
     1) Sprague, Ivana C 14             2) Elliott, Boo 15                
     3) Principe, Jesse 13              4) Augustin-Orcel, Gabrielle N 13 
                  32.04     1:05.93 (33.89)     1:43.36 (37.43)     2:13.42 (30.06)
 
Girls 13 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 New York City Parks-MR  'A'                            NT    2:07.89        
     1) Chea, Rory 15                   2) Ng, Melanie 14                 
     3) Orr, Elon 13                    4) Martinez-Reyes, Areiannah J 13 
                  32.15     1:08.51 (36.36)     1:39.25 (30.74)     2:07.89 (28.64)
  2 Brooklyn Stingrays-MR  'A'                        2:32.58    2:24.89        
     1) Dominguez, Celia 13             2) Principe, Jesse 13             
     3) Augustin-Orcel, Gabrielle N 13  4) Elliott, Boo 15                
                  39.40     1:20.90 (41.50)     1:53.34 (32.44)     2:24.89 (31.55)
 
Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chu, James                 7 NCAC-MR                19.00      21.05        
  2 Krahe, Marcus J            7 BKR-MR                 25.00      23.48        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chu, James                 7 NCAC-MR                22.00      22.42        
 -- Krahe, Marcus J            7 BKR-MR                 30.00         DQ        
      Did not finish on back
 
Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chu, James                 7 NCAC-MR                25.00      24.94        
 
Boys 12 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Keilan S           11 NCAC-MR                26.62      27.06        
  2 Deguzman, Anthony A       12 Unhes-Mr-MR            30.41      27.19        
  3 Zhang, John               12 NCAC-MR                28.00      28.12        
  4 Khanas, Vladyslav         12 Unhes-Mr-MR            28.05      28.19        
  5 Diaz, Floyd G             11 Unhes-Mr-MR            31.79      28.21        
  6 Montesa, Dawson           12 Parks Sailfish-MR      31.46      28.71        
  7 DU, Ethan                 12 NCAC-MR                28.35      28.86        
  8 Salas, Stefanos H         11 NCAC-MR                28.20      29.03        
  9 Lopez, Joseph G           11 APEX-MR                31.19      30.43        
 10 Okounev, Luke             12 Unhes-Mr-MR            32.00      30.52        
 11 Samko, Jack P             12 HS-MR                  29.94      30.76        
 12 Ronald, Sanchez           12 APEX-MR                30.60      30.82        
 13 Hyndman, Nathaniel M      10 Unhes-Mr-MR            35.98      31.44        
 14 Adelaine, Nicholas A      10 BKR-MR                 33.75      31.52        
 15 Victoria, Jeremy A        11 APEX-MR                32.15      31.56        
 16 Sewell, Jordan            12 NCAC-MR                33.00      31.86        
 17 Panucci, Daniel           12 BKR-MR                 35.58      31.96        
 18 Equiano, Jason A          11 APEX-MR                32.73      31.99        
 19 StClair, Avery H          12 BKR-MR                    NT      32.35        
 20 Mendez, Kenny             12 Parks Sailfish-MR      36.37      32.47        
 21 Gruver, Bogdan A          12 HS-MR                  32.12      32.55        
 22 Mazo, Or                  10 Unhes-Mr-MR            36.22      32.85        
 23 Sprague, Teo D            10 BKR-MR                 33.70      33.22        
 24 Mcmillan, Obadiah A       11 Unhes-Mr-MR               NT      34.01        
 25 Igel, Misha               12 BKR-MR                 33.46      34.09        
 26 Gonzalez, Alejandro        9 APEX-MR                34.76      34.43        
 27 Brillante, Francesco A    10 HS-MR                  37.18      35.14        
 28 Salas, Alejandro H        11 NCAC-MR                33.33      35.33        
 29 Chu, Jack                 10 Parks Sailfish-MR      36.00      35.38        
 30 Reyes, Oliver K           10 BKR-MR                 36.59      37.04        
 31 Zuckman, Branden M        11 Unhes-Mr-MR            39.52      37.16        
 32 Elkhoury, Marc            10 HS-MR                  37.39      37.72        
 33 Avalos, Vale J            10 BKR-MR                 55.00      38.13        
 34 Curwin, Niko O            11 BKR-MR                 41.61      38.48        
 35 Li, Brendan C              9 HS-MR                  43.13      39.36        
 36 Akil, Simohamed           10 NCAC-MR                42.00      40.28        
 37 Frederick, Bryce A         9 Unhes-Mr-MR            45.03      40.45        
 38 Wong, Emmitt              10 NCAC-MR                40.00      41.10        
 39 Chu, James                 7 NCAC-MR                44.35      43.90        
 
Boys 12 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Deguzman, Anthony A       12 Unhes-Mr-MR            33.13      30.45        
  2 Zhang, John               12 NCAC-MR                30.00      30.52        
  3 Moran, Keilan S           11 NCAC-MR                31.00      30.95        
  4 Khanas, Vladyslav         12 Unhes-Mr-MR            33.93      32.45        
  5 DU, Ethan                 12 NCAC-MR                32.00      32.84        
  6 Salas, Stefanos H         11 NCAC-MR                33.00      34.19        
  7 Slavin, Eric J            11 Unhes-Mr-MR               NT      35.08        
  8 Montesa, Dawson           12 Parks Sailfish-MR      36.50      35.82        
  9 Okounev, Luke             12 Unhes-Mr-MR            39.94      35.91        
 10 Diaz, Floyd G             11 Unhes-Mr-MR            38.45      36.21        
 11 King, Anthony S           10 Unhes-Mr-MR            45.08      37.20        
 12 Samko, Jack P             12 HS-MR                  35.53      37.87        
 13 Lopez, Joseph G           11 APEX-MR                35.78      37.98        
 14 Ronald, Sanchez           12 APEX-MR                38.81      38.17        
 15 Equiano, Jason A          11 APEX-MR                41.00      38.62        
 16 Mendez, Kenny             12 Parks Sailfish-MR      44.23      38.77        
 17 Sprague, Teo D            10 BKR-MR                 39.43      38.89        
 18 Victoria, Jeremy A        11 APEX-MR                40.35      39.32        
 19 Hyndman, Nathaniel M      10 Unhes-Mr-MR            43.13      39.39        
 19 Panucci, Daniel           12 BKR-MR                 42.54      39.39        
 21 Brillante, Francesco A    10 HS-MR                  39.51      39.44        
 22 Mcmillan, Obadiah A       11 Unhes-Mr-MR               NT      39.97        
 23 Sewell, Jordan            12 NCAC-MR                40.00      40.07        
 24 Gonzalez, Alejandro        9 APEX-MR                45.40      40.90        
 25 Mazo, Or                  10 Unhes-Mr-MR            43.05      41.27        
 26 Zuckman, Branden M        11 Unhes-Mr-MR            44.54      41.62        
 27 Gruver, Bogdan A          12 HS-MR                  39.85      41.88        
 28 Chu, Jack                 10 Parks Sailfish-MR      45.50      41.96        
 29 Elkhoury, Marc            10 HS-MR                  43.53      44.49        
 30 Salas, Alejandro H        11 NCAC-MR                40.00      44.79        
 31 Li, Brendan C              9 HS-MR                  48.15      46.75        
 32 Akil, Simohamed           10 NCAC-MR                45.00      46.97        
 33 Avalos, Vale J            10 BKR-MR               1:05.00      47.73        
 34 Chu, James                 7 NCAC-MR                49.58      48.74        
 35 Curwin, Niko O            11 BKR-MR                 58.86      48.75        
 36 Frederick, Bryce A         9 Unhes-Mr-MR            53.28      50.73        
 37 Wong, Emmitt              10 NCAC-MR                45.00      50.87        
 
Boys 12 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, John               12 NCAC-MR                33.33      33.72        
  2 Khanas, Vladyslav         12 Unhes-Mr-MR            37.36      36.93        
  3 DU, Ethan                 12 NCAC-MR                37.00      37.21        
  4 Moran, Keilan S           11 NCAC-MR                37.00      37.62        
  5 Montesa, Dawson           12 Parks Sailfish-MR      38.91      38.39        
  6 Deguzman, Anthony A       12 Unhes-Mr-MR            42.58      38.50        
  7 Salas, Stefanos H         11 NCAC-MR                38.00      39.84        
  8 Okounev, Luke             12 Unhes-Mr-MR            43.65      39.94        
  9 Gruver, Bogdan A          12 HS-MR                  43.59      40.75        
 10 StClair, Avery H          12 BKR-MR                    NT      41.08        
 11 Diaz, Floyd G             11 Unhes-Mr-MR            45.32      41.34        
 12 Panucci, Daniel           12 BKR-MR                 46.75      42.20        
 13 Slavin, Eric J            11 Unhes-Mr-MR               NT      42.22        
 14 Lopez, Joseph G           11 APEX-MR                41.30      43.75        
 15 Equiano, Jason A          11 APEX-MR                44.84      44.21        
 16 Reyes, Oliver K           10 BKR-MR                 47.31      44.54        
 17 Mendez, Kenny             12 Parks Sailfish-MR      44.50      44.78        
 18 Hyndman, Nathaniel M      10 Unhes-Mr-MR            50.00      45.27        
 19 Ronald, Sanchez           12 APEX-MR                48.95      46.03        
 20 King, Anthony S           10 Unhes-Mr-MR            54.30      46.15        
 21 Zuckman, Branden M        11 Unhes-Mr-MR            51.24      46.19        
 22 Mazo, Or                  10 Unhes-Mr-MR            49.84      47.09        
 23 Gonzalez, Alejandro        9 APEX-MR                52.62      47.63        
 24 Wong, Emmitt              10 NCAC-MR                47.00      47.84        
 25 Salas, Alejandro H        11 NCAC-MR                40.00      48.52        
 26 Victoria, Jeremy A        11 APEX-MR                46.23      49.52        
 27 Akil, Simohamed           10 NCAC-MR                45.00      50.21        
 28 Brillante, Francesco A    10 HS-MR                  53.95      50.77        
 29 Curwin, Niko O            11 BKR-MR                 52.60      50.87        
 30 Mcmillan, Obadiah A       11 Unhes-Mr-MR               NT      51.24        
 31 Elkhoury, Marc            10 HS-MR                1:05.43      52.85        
 32 Chu, Jack                 10 Parks Sailfish-MR      47.50      53.30        
 33 Avalos, Vale J            10 BKR-MR               1:15.00      55.61        
 34 Frederick, Bryce A         9 Unhes-Mr-MR            56.95      55.95        
 35 Li, Brendan C              9 HS-MR                  59.54      58.07        
 
Boys 12 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Deguzman, Anthony A       12 Unhes-Mr-MR            32.46      30.33        
  2 Moran, Keilan S           11 NCAC-MR                30.00      30.75        
  3 Zhang, John               12 NCAC-MR                29.00      30.78        
  4 Khanas, Vladyslav         12 Unhes-Mr-MR            32.41      31.15        
  5 Diaz, Floyd G             11 Unhes-Mr-MR            35.37      32.99        
  6 Samko, Jack P             12 HS-MR                  32.49      33.43        
  7 DU, Ethan                 12 NCAC-MR                33.00      33.80        
  8 Montesa, Dawson           12 Parks Sailfish-MR      37.50      33.82        
  9 Hyndman, Nathaniel M      10 Unhes-Mr-MR            40.36      34.95        
 10 Salas, Stefanos H         11 NCAC-MR                34.00      34.96        
 11 Okounev, Luke             12 Unhes-Mr-MR            39.09      35.57        
 12 StClair, Avery H          12 BKR-MR                 38.00      35.93        
 13 Lopez, Joseph G           11 APEX-MR                34.80      36.80        
 14 Slavin, Eric J            11 Unhes-Mr-MR               NT      36.86        
 15 Equiano, Jason A          11 APEX-MR                34.87      37.23        
 16 Ronald, Sanchez           12 APEX-MR                36.78      37.48        
 17 Sprague, Teo D            10 BKR-MR                 40.19      37.57        
 18 Brillante, Francesco A    10 HS-MR                  41.14      37.62        
 19 Sewell, Jordan            12 NCAC-MR                40.00      38.66        
 20 Gonzalez, Alejandro        9 APEX-MR                48.16      39.02        
 21 Gruver, Bogdan A          12 HS-MR                  39.01      39.39        
 22 King, Anthony S           10 Unhes-Mr-MR            43.35      39.50        
 23 Adelaine, Nicholas A      10 BKR-MR                 41.61      40.52        
 24 Igel, Misha               12 BKR-MR                 42.00      41.27        
 25 Mendez, Kenny             12 Parks Sailfish-MR      40.00      41.40        
 26 Mazo, Or                  10 Unhes-Mr-MR            44.32      41.41        
 27 Victoria, Jeremy A        11 APEX-MR                39.29      42.32        
 28 Chu, Jack                 10 Parks Sailfish-MR      46.50      43.94        
 29 Zuckman, Branden M        11 Unhes-Mr-MR            44.64      43.97        
 30 Mcmillan, Obadiah A       11 Unhes-Mr-MR               NT      44.43        
 31 Salas, Alejandro H        11 NCAC-MR                43.00      45.84        
 32 Akil, Simohamed           10 NCAC-MR                50.00      48.90        
 33 Reyes, Oliver K           10 BKR-MR                 56.33      49.34        
 34 Wong, Emmitt              10 NCAC-MR                50.00      50.72        
 35 Elkhoury, Marc            10 HS-MR                  44.54      51.22        
 36 Chu, James                 7 NCAC-MR                   NT      52.18        
 37 Frederick, Bryce A         9 Unhes-Mr-MR          1:01.08      57.29        
 -- Li, Brendan C              9 HS-MR                1:02.64         DQ        
      One hand touch
 
Boys 12 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hurricanes-MR  'A'                                     NT      53.91        
     1) Deguzman, Anthony A 12          2) Diaz, Floyd G 11               
     3) Okounev, Luke 12                4) Khanas, Vladyslav 12           
                  26.96       53.91 (26.95)                                        
  2 Brooklyn Stingrays-MR  'A'                          55.00    1:00.66        
     1) Adelaine, Nicholas A 10         2) Igel, Misha 12                 
     3) Reyes, Oliver K 10              4) StClair, Avery H 12            
                  29.74     1:00.66 (30.92)                                        
  3 Harbor Seals-MR  'A'                              1:16.59    1:03.37        
     1) Brillante, Francesco A 10       2) Gruver, Bogdan A 12            
     3) Elkhoury, Marc 10               4) Samko, Jack P 12               
                  31.99     1:03.37 (31.38)                                        
  4 Brooklyn Stingrays-MR  'B'                        1:00.00    1:06.42        
     1)                                 2) Curwin, Niko O 11              
     3) Avalos, Vale J 10               4) Sprague, Teo D 10              
                  33.86     1:06.42 (32.56)                                        
 
Boys 12 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hurricanes-MR  'A'                                     NT      59.86        
     1) Deguzman, Anthony A 12          2) Diaz, Floyd G 11               
     3) Khanas, Vladyslav 12            4) Okounev, Luke 12               
                  32.45       59.86 (27.41)                                        
  2 Nile Crocodile Aquatic Club-MR  'A'                    NT    1:00.41        
     1) Zhang, John 12                  2) DU, Ethan 12                   
     3) Moran, Keilan S 11              4) Salas, Stefanos H 11           
                  37.84     1:00.41 (22.57)                                        
  3 Harbor Seals-MR  'A'                              1:34.39    1:08.34        
     1) Brillante, Francesco A 10       2) Gruver, Bogdan A 12            
     3) Samko, Jack P 12                4) Elkhoury, Marc 10              
                  37.32     1:08.34 (31.02)                                        
  4 Brooklyn Stingrays-MR  'A'                          55.00    1:08.83        
     1) Adelaine, Nicholas A 10         2) StClair, Avery H 12            
     3) Igel, Misha 12                  4)                                
                  36.94     1:08.83 (31.89)                                        
  5 Brooklyn Stingrays-MR  'B'                        1:00.00    1:17.75        
     1) Sprague, Teo D 10               2) Reyes, Oliver K 10             
     3) Curwin, Niko O 11               4) Avalos, Vale J 10              
                  39.44     1:17.75 (38.31)                                        
 
Boys 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sholdra, Steve J          23 NYAC-MR                48.75      48.41        
                  23.32       48.41 (25.09)                                        
  2 Sanchez, Roger            15 APEX-MR                53.93      52.88        
                  25.16       52.88 (27.72)                                        
  3 Chea, Parker              17 Parks Sailfish-MR      56.50      53.69        
  4 Ustymenko, Alex           15 BKR-MR                 59.09      56.47        
                  26.73       56.47 (29.74)                                        
  5 Ustymenko, Vlad           13 BKR-MR                 56.98      57.63        
                  26.39       57.63 (31.24)                                        
  6 Thaler, Michael           16 BKR-MR                 55.93      57.74        
                  28.29       57.74 (29.45)                                        
  7 Lam, Lawrence             16 Parks Sailfish-MR    1:03.00      58.00        
                  27.85       58.00 (30.15)                                        
  8 Gonzalez, Kevin           14 APEX-MR                59.47      59.14        
                  28.37       59.14 (30.77)                                        
  9 Spring, Eli N             13 BKR-MR               1:00.14      59.18        
                  28.68       59.18 (30.50)                                        
 10 Wang, Harry H             14 APEX-MR              1:00.13      59.23        
                  29.43       59.23 (29.80)                                        
 11 Chan, Kyle                15 Parks Sailfish-MR    1:00.00    1:00.39        
                  28.41     1:00.39 (31.98)                                        
 12 Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR    1:06.50    1:00.83        
                  28.76     1:00.83 (32.07)                                        
 13 Valadez, Romulo G         13 APEX-MR              1:01.02    1:00.91        
                  29.38     1:00.91 (31.53)                                        
 14 Burns, Trevor             15 BKR-MR               1:00.87    1:00.95        
                  29.01     1:00.95 (31.94)                                        
 15 Vozzolo, Luke             13 Parks Sailfish-MR    1:11.50    1:03.02        
                  29.87     1:03.02 (33.15)                                        
 16 Chen, Lucas               17 NCAC-MR              1:02.00    1:03.99        
                  30.38     1:03.99 (33.61)                                        
 17 Hoy, Ethan                14 Parks Sailfish-MR    1:05.50    1:04.46        
                  30.46     1:04.46 (34.00)                                        
 18 Wo, Ryan                  14 Parks Sailfish-MR    1:07.50    1:05.52        
 19 Jimenez, Felix J          14 APEX-MR              1:15.47    1:06.17        
                  30.86     1:06.17 (35.31)                                        
 20 Bloom, Adrian S           14 BKR-MR               1:15.00    1:07.22        
                  31.21     1:07.22 (36.01)                                        
 21 Wong, Ryan                13 NCAC-MR              1:04.00    1:07.42        
                  30.96     1:07.42 (36.46)                                        
 22 Marteinsson, Oliver       13 BKR-MR               1:10.11    1:07.83        
                  32.58     1:07.83 (35.25)                                        
 23 Wallace, Jack W           13 BKR-MR               1:10.02    1:10.89        
                  33.45     1:10.89 (37.44)                                        
 24 Barnard, Trent S          15 Unhes-Mr-MR               NT    1:14.37        
                  33.80     1:14.37 (40.57)                                        
 25 Salas, Dimitris           13 NCAC-MR              1:16.00    1:20.45        
                  37.21     1:20.45 (43.24)                                        
 
Boys 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sanchez, Roger            15 APEX-MR              1:03.69    1:01.85        
                  30.53     1:01.85 (31.32)                                        
  2 Chea, Parker              17 Parks Sailfish-MR    1:04.50    1:04.98        
                  31.65     1:04.98 (33.33)                                        
  3 Wang, Harry H             14 APEX-MR              1:04.37    1:05.77        
                  32.97     1:05.77 (32.80)                                        
  4 Ustymenko, Vlad           13 BKR-MR               1:07.68    1:07.80        
  5 Valadez, Romulo G         13 APEX-MR              1:13.82    1:10.75        
                  34.95     1:10.75 (35.80)                                        
  6 Gonzalez, Kevin           14 APEX-MR              1:18.35    1:11.78        
                  36.11     1:11.78 (35.67)                                        
  7 Lam, Lawrence             16 Parks Sailfish-MR    1:10.00    1:14.33        
                  37.19     1:14.33 (37.14)                                        
  8 Wo, Ryan                  14 Parks Sailfish-MR    1:18.50    1:15.28        
  9 Thaler, Michael           16 BKR-MR               1:13.26    1:15.31        
 10 Marteinsson, Oliver       13 BKR-MR               1:18.30    1:15.66        
                  38.32     1:15.66 (37.34)                                        
 11 Bloom, Adrian S           14 BKR-MR               1:25.00    1:15.86        
                  36.24     1:15.86 (39.62)                                        
 12 Vozzolo, Luke             13 Parks Sailfish-MR    1:20.50    1:17.00        
 13 Hoy, Ethan                14 Parks Sailfish-MR    1:20.00    1:19.58        
                  39.15     1:19.58 (40.43)                                        
 14 Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR    1:18.50    1:19.60        
 15 Chan, Kyle                15 Parks Sailfish-MR    1:08.00    1:21.11        
 16 Jimenez, Felix J          14 APEX-MR              1:36.87    1:30.70        
                  44.29     1:30.70 (46.41)                                        
 -- Barnard, Trent S          15 Unhes-Mr-MR               NT         DQ        
      Did not finish on back
                  40.36          DQ (41.40)                                        
 
Boys 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sholdra, Steve J          23 NYAC-MR              1:02.31    1:01.33        
  2 Chea, Parker              17 Parks Sailfish-MR    1:10.00    1:07.55        
  3 Hoy, Ethan                14 Parks Sailfish-MR    1:19.00    1:09.48        
                  33.16     1:09.48 (36.32)                                        
  4 Sanchez, Roger            15 APEX-MR              1:15.18    1:13.85        
                  34.07     1:13.85 (39.78)                                        
  5 Gonzalez, Kevin           14 APEX-MR              1:16.29    1:16.54        
                  36.18     1:16.54 (40.36)                                        
  6 Chan, Kyle                15 Parks Sailfish-MR    1:16.00    1:19.84        
                  37.81     1:19.84 (42.03)                                        
  7 Chen, Lucas               17 NCAC-MR              1:17.00    1:21.61        
                  36.65     1:21.61 (44.96)                                        
  8 Lam, Lawrence             16 Parks Sailfish-MR    1:17.50    1:21.69        
                  39.55     1:21.69 (42.14)                                        
  9 Spring, Eli N             13 BKR-MR               1:24.04    1:22.69        
                  38.74     1:22.69 (43.95)                                        
 10 Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR    1:28.00    1:24.53        
                  39.10     1:24.53 (45.43)                                        
 11 Wong, Ryan                13 NCAC-MR              1:23.00    1:24.61        
                  40.74     1:24.61 (43.87)                                        
 12 Wo, Ryan                  14 Parks Sailfish-MR    1:29.50    1:25.21        
                  39.87     1:25.21 (45.34)                                        
 13 Valadez, Romulo G         13 APEX-MR              1:28.94    1:26.07        
                  40.41     1:26.07 (45.66)                                        
 14 Burns, Trevor             15 BKR-MR               1:31.74    1:26.65        
                  41.87     1:26.65 (44.78)                                        
 15 Jimenez, Felix J          14 APEX-MR              1:45.00    1:29.09        
                  43.23     1:29.09 (45.86)                                        
 16 Vozzolo, Luke             13 Parks Sailfish-MR    1:30.00    1:30.09        
                  44.29     1:30.09 (45.80)                                        
 17 Barnard, Trent S          15 Unhes-Mr-MR               NT    1:42.73        
                  48.13     1:42.73 (54.60)                                        
 18 Salas, Dimitris           13 NCAC-MR              1:34.00    1:49.59        
                  51.13     1:49.59 (58.46)                                        
 
Boys 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sholdra, Steve J          23 NYAC-MR                52.54      52.43        
                  24.97       52.43 (27.46)                                        
  2 Chea, Parker              17 Parks Sailfish-MR    1:07.00    1:00.19        
                  27.95     1:00.19 (32.24)                                        
  3 Wang, Harry H             14 APEX-MR                58.46    1:00.45        
                  29.34     1:00.45 (31.11)                                        
  4 Sanchez, Roger            15 APEX-MR              1:03.58    1:04.76        
                  29.96     1:04.76 (34.80)                                        
  5 Ustymenko, Alex           15 BKR-MR               1:10.84    1:05.37        
                  29.72     1:05.37 (35.65)                                        
  6 Ustymenko, Vlad           13 BKR-MR               1:06.24    1:05.54        
                  30.60     1:05.54 (34.94)                                        
  7 Burns, Trevor             15 BKR-MR               1:06.54    1:08.14        
                  31.35     1:08.14 (36.79)                                        
  8 Lam, Lawrence             16 Parks Sailfish-MR    1:08.50    1:08.62        
                  32.72     1:08.62 (35.90)                                        
  9 Hoy, Ethan                14 Parks Sailfish-MR    1:19.50    1:11.79        
                  33.30     1:11.79 (38.49)                                        
 10 Wo, Ryan                  14 Parks Sailfish-MR    1:18.50    1:12.23        
                  32.51     1:12.23 (39.72)                                        
 11 Valadez, Romulo G         13 APEX-MR              1:12.84    1:12.41        
                  34.05     1:12.41 (38.36)                                        
 12 Spring, Eli N             13 BKR-MR               1:06.00    1:12.75        
                  32.28     1:12.75 (40.47)                                        
 13 Vozzolo, Luke             13 Parks Sailfish-MR    1:19.50    1:16.81        
                  34.07     1:16.81 (42.74)                                        
 14 Chan, Kyle                15 Parks Sailfish-MR    1:10.00    1:17.00        
                  34.06     1:17.00 (42.94)                                        
 15 Gonzalez, Kevin           14 APEX-MR              1:28.45    1:19.17        
                  37.03     1:19.17 (42.14)                                        
 16 Marteinsson, Oliver       13 BKR-MR               1:30.00    1:21.00        
                  37.58     1:21.00 (43.42)                                        
 17 Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR    1:16.50    1:24.38        
                  35.75     1:24.38 (48.63)                                        
 18 Jimenez, Felix J          14 APEX-MR              1:38.99    1:26.51        
                  37.62     1:26.51 (48.89)                                        
 19 Barnard, Trent S          15 Unhes-Mr-MR               NT    1:27.04        
                  39.34     1:27.04 (47.70)                                        
 20 Wallace, Jack W           13 BKR-MR               1:28.48    1:31.04        
                  39.22     1:31.04 (51.82)                                        
 
Boys 13 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brooklyn Stingrays-MR  'A'                        1:48.00    1:44.70        
     1) Ustymenko, Alex 15              2) Spring, Eli N 13               
     3) Ustymenko, Vlad 13              4) Thaler, Michael 16             
                  26.94       53.00 (26.06)     1:19.50 (26.50)     1:44.70 (25.20)
  2 New York City Parks-MR  'A'                            NT    1:49.21        
     1) Chea, Parker 17                 2) Saulsbury, Tyshawn 14          
     3) Hoy, Ethan 14                   4) Lam, Lawrence 16               
                  24.24       52.27 (28.03)     1:22.39 (30.12)     1:49.21 (26.82)
  3 Brooklyn Stingrays-MR  'B'                        1:59.00    1:57.74        
     1) Wallace, Jack W 13              2) Marteinsson, Oliver 13         
     3) Bloom, Adrian S 14              4) Burns, Trevor 15               
                  31.40     1:01.72 (30.32)     1:30.85 (29.13)     1:57.74 (26.89)
 
Boys 13 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brooklyn Stingrays-MR  'A'                        2:08.00    2:02.93        
     1) Ustymenko, Alex 15              2) Ustymenko, Vlad 13             
     3) Burns, Trevor 15                4) Thaler, Michael 16             
                  32.04     1:07.62 (35.58)     1:36.88 (29.26)     2:02.93 (26.05)
  2 Brooklyn Stingrays-MR  'B'                        2:29.82    2:20.22        
     1) Marteinsson, Oliver 13          2) O'Dea, Evan J 13               
     3) Spring, Eli N 13                4) Wallace, Jack W 13             
                  35.21     1:14.04 (38.83)     1:50.63 (36.59)     2:20.22 (29.59)
 
Mixed 30 & Under 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Akil, Fatine              12 NCAC-MR                   NT      31.33        
 
Mixed 30 & Under 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Salas, Stefanos H         11 NCAC-MR                   NT    2:17.21        
                  32.11     1:07.35 (35.24)     1:42.97 (35.62)     2:17.21 (34.24)
  2 Salas, Alejandro H        11 NCAC-MR                   NT    2:44.53        
                  38.13     1:21.46 (43.33)     2:05.38 (43.92)     2:44.53 (39.15)
 
Mixed 30 & Under 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, John               12 NCAC-MR                   NT    2:22.00        
                  35.18     1:11.89 (36.71)     1:48.01 (36.12)     2:22.00 (33.99)
  2 Moran, Keilan S           11 NCAC-MR                   NT    2:26.11        
                  36.38     1:14.23 (37.85)     1:50.91 (36.68)     2:26.11 (35.20)
 
Mixed 30 & Under 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DU, Ethan                 12 NCAC-MR                   NT    2:45.16        
                  37.84     1:20.88 (43.04)     2:08.48 (47.60)     2:45.16 (36.68)