Workout Lane Reservations - September 8 - 28 (Darnestown)

Mark Walters

As you will see, there are just 4 lanes left.  3 noon Wednesday, and 1 Saturday 11am.  We're swimming 1-per-lane and taking 8 per workout.  Email Mark (waltersmrk@aol.com).  Email Mark if you like to join one of the 2 workouts that have openings.

Reminder that every swimmer must wear a mask on deck, shower at home, change at home or in the car, use the restrooms only for emergencies, and sign the attached COVID-19 waiver form before the first workout and give it to the coach or email it to waltersmrk@aol.com.

TUESDAYS 8:00-9:00 a.m. 

Mike Boyle

Anthony Higgins

Jenny Hudson

Susan Lynch

Jim Rill

Donna Sangimino

Karen Sapp

Mark Walters

 

TUESDAYS 7:30-8:30 p.m.           

Lisa Chin

Jacqueline Landry

John Landry       

Barbara Mallon

Kim Peifley

Christian Roetert

Daniel Roetert

Farol Tomson   

                

WEDNESDAYS 5:30-6:30 a.m.                    

Mike Boyle

Margaret Cervera

Todd Culliton   

Scott Golden

Valerie Hall

Annette Howard

Daniel Quevedo

Mark Young

 

WEDNESDAYS noon-1:00 p.m.                  

Heather Goo

Anne Henochowicz

Carol Johnson

Laurence Lemiale

Arlene Proebsting

 

THURSDAYS 8:00-9:00 a.m.        

Mike Boyle

Lisa Chin

Anthony Higgins

Alison Melley   

Jim Rill

Karen Sapp

Amy Subar

Karl Wunderlich    

                          

THURSDAYS 7:30-8:30 p.m.                                                                                        

Gladys Arrisueno

Kempsey Clark

Jacqueline Landry

John Landry

Rebecca Mahayag

Kim Peifley

David Ruf

Farol Tomson

 

FRIDAYS 8:00-9:00 a.m.               

Mike Boyle

Margaret Cervera

Denise Dombay

Jason George

Scott Jackson

Susan Lynch

Liz Spear

Mark Young                      

 

FRIDAYS noon-1:00 p.m.             

Todd Culliton

Heather Goo

Anne Henochowicz

Laurence Lemiale           

Mary Pastel

Julia Scherschligt

Emily Sy

Janet Witkowski             

Lisa Yaw

 

SATURDAYS 10:00-11:00 a.m.                                   

Lisa Chin

Anne Henochowiz

Anthony Higgins

Jenny Hudson

Scott Jackson

Jacqueline Landry

John Landry

Mark Young

 

SATURDAYS 11:00-noon                              

Gladys Arrisueno

Kempsey Clark

Elizabeth Lindahl

Kim Peifley

Karen Sapp

Farol Tomson

Karl Wunderlich

 

SUNDAYS 8:00-9:00 a.m.             

Todd Culliton

Jason George

Annette Howard

John Landry       

Rebecca Mahayag

Barbara Mallon

Christian Roetert

Daniel Roetert          

       

SUNDAYS 9:00-10:00 a.m.           

Lisa Chin

Amy Cooley

Ellen Harter

Lynn Kerr

Alison Melley

Emily Sy

Janet Witkowski

Lisa Yaw

 

SUNDAYS 10:00-11:00 a.m.        

Kempsey Clark

Denise Dombay

Valerie Hall

Dorota Hassett

Anne Henochowicz

Anthony Higgins

Farol Tomson

Shari Yesnick    

 

MONDAYS 8:00-9:00 a.m.                           

Margaret Cervera

Denise Dombay

Scott Golden

Scott Jackson

Julia Scherschligt

Liz Spear

Amy Subar

Mark Young

 

MONDAYS noon-1:00 p.m.                         

Todd Culliton

Heather Goo

Anne Henochowicz

Carol Johnson

Laurence Lemiale

Mary Pastel      

Arlene Proebsting

Karl Wunderlich

 

MONDAYS 7:30-8:30 p.m.           

Gladys Arrisueno

Jenny Hudson

Stephen Krempasky

Elizabeth Lindahl

Kim Peifley

David Ruf

Johanna Schneider

Farol Tomson